PDA

View Full Version : Askere Gidiyorum..Tavsiyesi olan var mı?

Pages : 1 [2] 3 4 5

özgün
06-04-2006, 20:33
askere gitmek için kötü bir zaman. malum bahar geldi, otlar uzadı her yer yemyeşil ot oldu:D

barkurto
06-04-2006, 21:00
Yahu arkadaşlar şimdi 309 dönem olarak ayın 9'unda belli olmayacak mı?? ben mi yanlış biliyorum,izin kağıdının üstünde de öyle yazıyor..:düsün:

semerkandi
06-04-2006, 21:09
12 Nisanda 6 aylığına askere gidiyorum.Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı...
Daha önce askerliğini orada yapmış olan var mı acaba?Nasıl bir yerdir..

Askerde rahat etmek ve güzel bir askerlik geçirmek için ne yapmak lazım?..Tecrübesi olanlar paylaşabilirler mi?Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü..:)

her akşam yatmadan önce
mutlaka ayaklarını yıka ve de
dişlerini fırçalamayı da unutma

:)

saygılarımla

stajyer
06-04-2006, 22:28
[QUOTE=barkurto]Yahu arkadaşlar şimdi 309 dönem olarak ayın 9'unda belli olmayacak mı?? ben mi yanlış biliyorum,izin kağıdının üstünde de öyle yazıyor..:düsün:[/QUOTE

307 lerin ayın yedisinde belli oldu dostum..

avkt
07-04-2006, 00:08
inşallah kısa dönem çıkar arkadaşlar ..bende gidiyorum askere ....birde arkadaşlar askerliklerinin nereye çıktığını yazarlarsa iyi olur...ayın 9, nda belli olacak ...

stajyer
07-04-2006, 00:11
inşallah kısa dönem çıkar arkadaşlar ..bende gidiyorum askere ....birde arkadaşlar askerliklerinin nereye çıktığını yazarlarsa iyi olur...ayın 9, nda belli olacak ...

WALLLA BİDE O WARR...5 AY GÖZÜMDE BÜYÜYOR,BİDE 12 OLURSA PSİKOLOJİ TAMAMEN BİTER..:(

avkt
07-04-2006, 00:23
inşallah olmaz ama oda bir ihtimal ayrı bir şey tabiki......valla ben tuzlada uzun dönem bir askerlik yapan biriyle konuştum bana söyledği şey sanki doğduğumdan beri burda askerlik yapıyorum diyordu....ilk zamanlar büyük ihtimal sıkıntı çekecez ama sayılı gündür geçer .....

stajyer
07-04-2006, 00:27
Tuzla Ya DÜŞÜpte Uzun DÖnem Yapmak Koymaz Bence..benİmde Ark.im Vardi Ve Her AkŞam Ewe Gelİyordu,ayrica H.sonu Ewcİydİ..daha Ne Olsun Kİ...bu Gece Uyuyabİlİrmİyİm Bİlmİyorumm..Çok BÜyÜk Bİr Heyecann..aslinda SonuÇta Askerlİk Heryerde Ayni Densede İnsanin İÇİnde Nereye GİdeceĞİnİn Heyecani Oluyorr...

stajyer
07-04-2006, 08:50
offffffffffffffffff...strese bak yaaa....:(

barkurto
07-04-2006, 10:03
İzin kağıdındaki web adresine linkmi verecekler??site haritasında göremedim de.. bilgisi olan??

stajyer
07-04-2006, 10:13
İzin kağıdındaki web adresine linkmi verecekler??site haritasında göremedim de.. bilgisi olan??

WWW.KKK.TSK.MİL.TR

altank
07-04-2006, 10:32
arkadaşlardan öğrendiğime göre cep tel kullanımı serbest bırakılmış orduda 1-2 ay önce..beni mi işletiyorlar anlamadım..bilgisi olan var mı bu konuda?

barkurto
07-04-2006, 10:40
arkadaşlardan öğrendiğime göre cep tel kullanımı serbest bırakılmış orduda 1-2 ay önce..beni mi işletiyorlar anlamadım..bilgisi olan var mı bu konuda?

yanlış anlaşılmış bir konu.. bir acayip memleket manzarası oluşmuş.. nizamiye dışında cep telefonu kullanımı konusunda suçalama olmuş ve sonunda kullanılabilir denmiş.. nizamiye dışında yani..:a-o: :a-o:

bu arada kkk sitesini sabahdan beri beşbin kişi tıklamış,şimdilik bilgi yok ama benim öğrendiğim pazara kadar bir dönem de açıklanıyormuş.. yani bugün açıklanabilirde yarına felanda kalabilir..:confused:

TÜRKTRADER
07-04-2006, 10:54
Her TÜRK asker doğar.
Vatan sana canım feda.
Herşey vatan için...
Ne mutlu TÜRK'üm diyene...
Hayırlı teskereler dilerim...

SoLiD
07-04-2006, 11:07
sanırım izin kağıdında belirtilen adrese link verecekler ama şu ana kadar hiç bi değişiklik yok..beklemeye devam:confused:

mrfelixss
07-04-2006, 11:18
Arkadaşım botlara dikkat et.
Botları ayağına 1 numara büyük al.
En önemlisisi yanına kalın bir karton al .Ya da cantinden de temin edebilirsin
Botlar ayakları resmen biçiyor.Özellikle arka kısım topuğun biraz üst kısmına kartonu koy sünger gibi yumuşak kullan .Yara olmasın dikkat et.Tören yürüyüşü çalışması vb yürüyüşlerde ayağım yara olmuştu yara olduğu halde ayağımı tam bükmem gerekiyordu ,sabahtankabuk bağlamış yaranının tekrar kanaması korkunç bir şey .Ve bu defalarca tekrarlandı.Senin canının yanması kimsenin umrunda değil.
Ve traş için yemekten sonra hemen işe başla .Suları bilerek kesiyorlar .:D
WC DEKİ SU herkese vahadaki su gibi görünür traş olmak için.
Ben akşam 5 deki yemekten sonra hemen traşımı olurdum çünkü suyu ozaman kesmiyorlardı.5.45 DE SULAR Bİ GİDERDİ 9 .00 A KADAR .Osaatten sonra sıraya girilmez yorgun argın .tam traşını olurken tekrar sular kesilir resmen işkence.
yUKARIDAKİLER acemilikteki olanlar usta birliğinde rahat edersin .
Gerçi kısa dönem askerlerle ilgili takıntısı olan çoktur ama geçer gider .Görme işitme sürtüşme geçer gider
Hyırlı teskereler dilerim .

barkurto
07-04-2006, 15:22
ağaç dikiceklermiş bide şehitlık ziyareti varmış

avkt
07-04-2006, 15:28
...arkadaşlar 5 ten sonra belli olcakmış tlfnla aradım şimdi....

tent
07-04-2006, 16:04
sn. mrfelixss'i okuyunca, aklıma geldi. kıyafetler dağıtıldıktan hemen sonra deneyin. bol ya da dar geliyorsa dağiştirin. bölük başçavuşunun gözüne nasıl göründüysem, pantolonun içine 3 kişi sığardı, botlar sporda canıma okudu, ayağım içinde dans ediyordu resmen. sallandığım için sadece giysiyi değiştirebildim. kıtaya gittiğinizde değiştirmekte sorun yaşayabilirsiniz. botları uzun bir süre kullanmak zorunda kaldım. parka askerliğin sonuna kadar benimle kaldı. kolumu sarkıttığımda parmak uçlarım görünüyordu sadece.

ayagınız çok terliyorsa kadın pedi kullanın. pudra almayı unutmayın.

sakalınızın uzama hızına göre (ben haftada iki kez traş yetiyordu. pazartesi perşembe.:)) traş köpüğü su sorunu için iyi bir çözümdür.

bir de kıtaya gittiğinizde ilk bir kaç gün hava değişiminden dolayı erken kalkamayabilirsiniz. ya bölükten bi askeri görevlendirin, ya da misafirhane sorumlusu askeri.. benim gibi ilk gün, atışları kaçırabilirsiniz yoksa.:D

tankçılar malzemeyi iyi tanısınlar, zimmete dikkat etsinler, başları ağrımaz.

stajyer
07-04-2006, 16:26
...arkadaşlar 5 ten sonra belli olcakmış tlfnla aradım şimdi....

dostum nereyi aradın öğrenebilirmiyim??çok büyük stres yaptım da..

avkt
07-04-2006, 16:40
bize verdikleri kağıttaki tlf nu aradım 5 ten sonra internetten öğrenebilirsniz dediler bende bekliyorum ...istanbul as.d 0212-220-54-87

stajyer
07-04-2006, 16:43
teşekkürler dostumm..umarım hepimiz için hayırlısı olurr..

avkt
07-04-2006, 16:52
açıklandı beyler ama benim numarad mı bir sakatlık var bir yer belli olmamış

belli oldu trabzon il jandarma komutanlığı er kısa dönem

SoLiD
07-04-2006, 17:05
sınıf : ulaştırma ,statü :yedek subay , eğt. mer. : ULŞ. OK. VE EĞT. MRK. K.LIĞI GAZİEMİR / İZMİR..

hadi hayirlisi olsun..uzun dönem olması pek iyi olmadı ama güzel yere düştüm,bunada şükür..

BOZKIR
07-04-2006, 17:27
4.Komando yaptım.Ne güzel bir memleket kıymetini bilene..

barkurto
07-04-2006, 18:41
Sorgu sayfayı açık tutan var mı,bende açılmıyorda

scarabeo
07-04-2006, 19:00
bizde açıldı yakın arkadaşım havacı er çıktı kütahya tekrar tekrar deneyin...

stajyer
07-04-2006, 19:00
benimde kısmetime çanakkale jandarma er çıktı..

Baydisiplin
07-04-2006, 19:47
şu bizim yeğene bir bakamadık amma yavaş be!

mjraa
07-04-2006, 19:54
2 Saattİr Bİzde Bakamadik....

başka bi adres var mı bakabileğimiz, sayfa açılmıyor bir türlü...

Baydisiplin
07-04-2006, 20:33
bizim yeğene istanbul çıkmış.2.zırhlı tugay komutanlığı kartal. nasıl bir yer acaba

mantrader
07-04-2006, 20:41
Beyler son girilen yedek subaylık ve kısa dönem askerlik sınavına bende girdim sınav sonucu pazartesi açıklanacakmış sanırım bende dört gözle bekliyorum bakalım

belli oldu trabzon il jandarma komutanlığı er kısa dönem
Sevgili avkt kardeşim sen internettenmi öğrendin telefonlamı öğrendin nereye düştüğünü.........

Baydisiplin
07-04-2006, 20:54
Beyler son girilen yedek subaylık ve kısa dönem askerlik sınavına bende girdim sınav sonucu pazartesi açıklanacakmış sanırım bende dört gözle bekliyorum bakalım

açıklandı kardeş...netten bakabilirsin.

http://www.kkk.tsk.mil.tr/YedekSubay/AdayNoArama.aspx

vesbar
07-04-2006, 20:58
Arkadaşım botlara dikkat et.
Botları ayağına 1 numara büyük al.
En önemlisisi yanına kalın bir karton al .Ya da cantinden de temin edebilirsin
Botlar ayakları resmen biçiyor.Özellikle arka kısım topuğun biraz üst kısmına kartonu koy sünger gibi yumuşak kullan .Yara olmasın dikkat et.Tören yürüyüşü çalışması vb yürüyüşlerde ayağım yara olmuştu yara olduğu halde ayağımı tam bükmem gerekiyordu ,sabahtankabuk bağlamış yaranının tekrar kanaması korkunç bir şey .Ve bu defalarca tekrarlandı.Senin canının yanması kimsenin umrunda değil.
Ve traş için yemekten sonra hemen işe başla .Suları bilerek kesiyorlar .:D
WC DEKİ SU herkese vahadaki su gibi görünür traş olmak için.
Ben akşam 5 deki yemekten sonra hemen traşımı olurdum çünkü suyu ozaman kesmiyorlardı.5.45 DE SULAR Bİ GİDERDİ 9 .00 A KADAR .Osaatten sonra sıraya girilmez yorgun argın .tam traşını olurken tekrar sular kesilir resmen işkence.
yUKARIDAKİLER acemilikteki olanlar usta birliğinde rahat edersin .
Gerçi kısa dönem askerlerle ilgili takıntısı olan çoktur ama geçer gider .Görme işitme sürtüşme geçer gider
Hyırlı teskereler dilerim .

Arkadaşım bu söyledikleriniz belki sizin zamanınızda olmuş olan şansızlıklar olabilir. Şu an için Botlar sağlıklı, insanın ayağını vurmuyor. tabiki usulüne uygun bağlar ve uygun numaralı botu alır isen. Zira bazı arkadaşlar büyük numaralı botu tercih ediyor, soğuk iklimde kullanırım diye İşte o zaman ayağını yara yapabilir.Yoksa neden yara yapsınki. Yara olmaması için en önemli husus hergün temiz çorap ve çamaşır giyilmesidir.Su kesintisine gelince artık TÜRKİYENİN her birliğnde yeterince SU var 24 saat banyo yapabilirsin. Bunları Askerdeki arkadaşlarımız belirtiyor. Asker arkadaşlarıma hayırlı teskereler.slm.

mantrader
07-04-2006, 21:00
Sağolasın.... site aşırı yoğunluktan açılmıyor..... Bekliyoruz bakalımm...

barkurto
07-04-2006, 21:12
Şu güzel memleketimin her yerini karış karış dolaştım.. bir güneydoğuya gitmemişdim.. sağolasın askeriye kıyak yapmış 20.zırhlı tugay şanlıurfa'ya görevlendirmiş.. gerçi süreyi kısa tutmuş beş ay..

Tüm arkadaşlara hayırlı tezkereler dilerim..:D :D

Baydisiplin
07-04-2006, 21:18
Şu güzel memleketimin her yerini karış karış dolaştım.. bir güneydoğuya gitmemişdim.. sağolasın askeriye kıyak yapmış 20.zırhlı tugay şanlıurfa'ya görevlendirmiş.. gerçi süreyi kısa tutmuş beş ay..

şanlıurfa çok güzel bir yerdir, ama önümüz yaz 45 derece sıcak var, dikkat et,hayırlı tezkereler.

pride
07-04-2006, 21:19

sıcaktan bunalırsın orada tamda yaz donemı gıdeceksın :D

krokodil
07-04-2006, 21:20
610 gün yaptık üzerindende 23 sene geçmiş hey gidi günler hey....

çekilen sıkıntı ve meşakkatler inanın tatlı ve anlatıla anlatıla bitmeyen güzel bir hatıraya dönüşüyor....

askere gidenlere birde ben bir şeyler yazayım dedim...kutsal mübarek şerefli bir görev..güle güle gidiniz güle güle geliniz...:tamam:

melVin
07-04-2006, 21:21
benimde kısmetime çanakkale jandarma er çıktı..

Güzel tesadüf Sn stajyer. Ben de Çanakkale İl Jandarma Ktl.ğı / Er.
Görüşmek üzere :)
Burasıyla ilgili tavsiye-bilgileri ve genel tavsiyelerin devamını bekliyoruz.

Başka tesadüfler varsa da yazın arkadaşlar.

Hepimize şimdiden hayırlı tezkereler...

krokodil
07-04-2006, 21:23
Burasıyla ilgili ve genel tavsiyeleri bekliyoruz.

Hepinize şimdiden hayırlı tezkereler arkadaşlar...

ne tavsiyesi be melvin gitcen görcen işte sanki kesimemi gidiyon herkes gibi git yap gel işte allah allah:D :D :D :tamam: :)

melVin
07-04-2006, 21:24
610 gün yaptık üzerindende 23 sene geçmiş hey gidi günler hey....

çekilen sıkıntı ve meşakkatler inanın tatlı ve anlatıla anlatıla bitmeyen güzel bir hatıraya dönüşüyor....

askere gidenlere birde ben bir şeyler yazayım dedim...kutsal mübarek şerefli bir görev..güle güle gidiniz güle güle geliniz...:tamam:

Sağol abim. Olmazsa Bursa'dan aktarma yapayım, yanına uğrayayım. Korkma yd.sb olmadım :)

Görüşmek üzere...

pride
07-04-2006, 21:27
herkese hayırlı tezkereler ....

krokodil
07-04-2006, 21:27
Sağol abim. Olmazsa Bursa'dan aktarma yapayım, yanına uğrayayım. Korkma yd.sb olmadım :)

Görüşmek üzere...

olur gel beklerim sana kestane şekeri yedireyim diyecem ama askerde bi faydasını göremezsin nasılsa yiyeceğin şaplı yemekler keser onu...:D :D :D

barkurto
07-04-2006, 21:28

Yahu cinlik yaptık sözde cin çarptı.. kırkbir kere tü tü tü..:confused:

Dedik bahar yaz dönemi gidelim hava muhalefetine takılmayalım şansa bak kısmetimize çöl düştü.. herhalde nizamiye girişinde de kutup ayısı bekliyordur..
:D :D

Bu arada millet uçaklara saldırmış,gereği olanlar ellerini çabuk tutsun..

pride
07-04-2006, 21:30
olur gel beklerim sana kestane şekeri yedireyim diyecem ama askerde bi faydasını göremezsin nasılsa yiyeceğin şaplı yemekler keser onu...:D :D :D
yok abi oyle bırsey hurafe yaa, psıkolojık hepsi psıkolojık:p :D ;)

barkurto
07-04-2006, 21:31

Rakının yanına urfa iyi mi?? :cheers: :cheers:

altank
07-04-2006, 21:34
Mardin 70.mekanize p.tugay kom....giden gören var mıdır acaba:düsün: :düsün:

krokodil
07-04-2006, 21:51
yok abi oyle bırsey hurafe yaa, psıkolojık hepsi psıkolojık:p :D ;)

ne psikolojisi be gözüm hadi yorgunluk desen anlıyacağım..:) psikoloji her yerde aynıdır mekan tanımaz ...şap meselesine gelince valla bizim zamanımızda var diyorlardı gerçi ben ne gördüm ne etkilendim hani laf olsun dedik:D :D :D

pride
07-04-2006, 22:03
Rakının yanına urfa iyi mi?? :cheers: :cheers:

bak orada onu yersın bol bol lahmacun vs...:D

pride
07-04-2006, 22:05
ne psikolojisi be gözüm hadi yorgunluk desen anlıyacağım..:) psikoloji her yerde aynıdır mekan tanımaz ...şap meselesine gelince valla bizim zamanımızda var diyorlardı gerçi ben ne gördüm ne etkilendim hani laf olsun dedik:D :D :D

:D :D :D :D erkeklıge b.k surdurmeyız ya o yuzden psıkolojıkkkkkk:D :D :D :D

balaban
07-04-2006, 22:05
Şu güzel memleketimin her yerini karış karış dolaştım.. bir güneydoğuya gitmemişdim.. sağolasın askeriye kıyak yapmış 20.zırhlı tugay şanlıurfa'ya görevlendirmiş.. gerçi süreyi kısa tutmuş beş ay..:D

Topikde tecrübeleri ile yardımcı olan tüm dostlara teşekkür ederim.. bu arada döndüğümde endeksi 81.000 isterim ona göre.. alış emirlerinize kuvvetttt...:tamam:

Hadi kalın sağlıcakla..:roll:

Hayırlı tezkereler. Allah hayırlısıyla dönmenizi nasip etsin.

XZARA_
07-04-2006, 22:11
tum askerlerımıze hayırlı teskereler......borsacıyım demeyın bence....babamın yanındakı askerlerı de borsacıydı...bana da alıstırdılar.....:D...

melvınım tez zamanda don...dıplomamı kutlayacaz daha......

baron11
07-04-2006, 22:15
Yahu cinlik yaptık sözde cin çarptı.. kırkbir kere tü tü tü..:confused:

Dedik bahar yaz dönemi gidelim hava muhalefetine takılmayalım şansa bak kısmetimize çöl düştü.. herhalde nizamiye girişinde de kutup ayısı bekliyordur..
:D :D

Bu arada millet uçaklara saldırmış,gereği olanlar ellerini çabuk tutsun..
Sizin gıyabınızda size ve tüm arkadaşlara hayırlı tezkereler.

mantrader
07-04-2006, 22:27
Arkadaşlar bende Mardin İl. Jandarma Kom. jandarma olarak Statüsü Er
Kısa dönem sorgu sayfasının hiçbiryerinde yazmıyor... Yedek subaylıkta çıkmamış... Yoksa uzun dönem askerlik mi yapacamm:confused:
Acil yardımmmmmmmmmmm

barkurto
07-04-2006, 22:32
Kısa dönem sorgu sayfasının hiçbiryerinde yazmıyor... Yedek subaylıkta çıkmamış... Yoksa uzun dönem askerlik mi yapacamm:confused:
Acil yardımmmmmmmmmmm

Yapma gözünü seveyim.. er dedimi kısa dönem işte..:D

mantrader
07-04-2006, 22:39
Sağol sevgili dostum içime su serptin. Uzun dönem er gibi bişe olsaydı zaten diplomayı yırtar atardımm..

Arkadaşlar Mardin de askerlik yapan ya da bilen var mı__??

SoLiD
07-04-2006, 22:45
forumumuzun abileri de uğramış selam vermiş Allah razı olsun hepsinden..daha önceki sayfada yazdım şimdi ben bi aksilik olmazsa ulaştırma ast teğmen olacağım..şöyle eş dost akrabaya soruşturdum kimse net olarak ne yapacağımı söyleyemedi,daha doğrusu çevremde bunun örneği yok:Dbilen varsa iki satır izah etse ne iş yapar ulaştırma ast teğmen,yaşayıpta öğrenmekten korkuyorumda:D12 ayda baya bi öğretecekleri kesin:D herkese hayırlı teskereler diliyorum,inşallah artılar eksilerden fazla olurda 12 ayıma boşa geçmiş gözüyle bakmam..

şimşek
07-04-2006, 22:46
sayın proxy ve korhan, askerlik göreviniz hayırlı olsun. bende askerliğimi doğuda yaptım.30 yaşında komondo yaptılar bizi.2/3 ünü dağda geçirdim.bu vatanın hiç bir zaman yıkılamayacağını göreceksiniz, hani derler ya, bu istanbul çocuklarından, bu sosyetelerden asker olurmu, savaş çıksa hepsi kaçar bunların diye düşünüldüğü olur.bu kişilerin çatışmalarda en önde olduğunu gördüm.anadolu ruhu hala yaşıyor ve yaşıyacak. bunu göreceksiniz.
doktor olarak çok daha rahat koşullarda askerlik yapma imkanım olmasına rağmen yine o zor şartları seçerdim. HER ŞEY VATAN İÇİN.
güle güle gidin, güle güle gelin. ilk ve son günler haricinde zorluk yaşamıyacaksınız.

PROXY
07-04-2006, 22:48

Askerliğimi çanakkalede yapmadım ama orda yapan arkadaşlarım oldu.Öncelikle çanakkale diye sevinmeyin derim çünkü orası dağıtım birliğidir..Yani sadece acemi eğitim birliğidir..1 ay sonunda eğitimi tamamlanan askerlerin %95'i türkiyenin dört bir yanına kura çekip dağılırlar..Yani doğuya gitme ihtimaliniz hala devam ediyor.

Çanakkale ne çok aşırı disiplinli ne de çok rahattır..Ortalama zorlukta bir askeri eğitim birliğidir..

Bu arada inglilizce dil sınavına girin.kazanırsanız Güney bölgelerinde güzel bir yaz geçirebilirsiniz..:)Ben öyle yaptım..Diyarbakırdaki acemi birliğinden sonra dil sınavını kazanıp muğlaya gittim.Oradan da sarıgerme de sahilde 5 yıldızlı otellerin içinde askerliğimi tamamladım.Yedik içtik gezdik:)Kızlar deniz kum güneş:)ohh...:)

mantrader
07-04-2006, 22:54
Kısa dönem askerlik yapmış deneyimli arkadaşlara bir sorum olacak...

Kısa dönem askerlikte dağıtım var mı_?? Yani bana acemi birliği Mardin İl.Jandr. Kom. çıkmış. Usta birliği başka birlikte mi olur yoksa, usta birliğini de aynı yerde mi yaparım. :confused:

Baydisiplin
07-04-2006, 22:57

Kısa dönem askerlikte dağıtım var mı_?? Yani bana acemi birliği Mardin İl.Jandr. Kom. çıkmış. Usta birliği başka birlikte mi olur yoksa, usta birliğini de aynı yerde mi yaparım. :confused:

benim tanıdığım birçok kişi oda 8 aylık askerlik döneminde hep oldukları yerde kaldılar, ama dağıtım ihtimali her zaman var,ama farklı bir yer olma olasılığı %5-10 diyebilirim..

bu arada askeriyenin site uçmuş, demekki herkes askere gidiyor:D

tent
07-04-2006, 23:02
çanakkale'ye giden arkadaşlar "o şimdi asker" filmini izleyip de gitsinler, orada çekilmişti de. belki bi kolonyacı kız bulursunuz siz de.:)

mrfelixss
07-04-2006, 23:11
Arkadaşım bu söyledikleriniz belki sizin zamanınızda olmuş olan şansızlıklar olabilir. Şu an için Botlar sağlıklı, insanın ayağını vurmuyor. tabiki usulüne uygun bağlar ve uygun numaralı botu alır isen. Zira bazı arkadaşlar büyük numaralı botu tercih ediyor, soğuk iklimde kullanırım diye İşte o zaman ayağını yara yapabilir.Yoksa neden yara yapsınki. Yara olmaması için en önemli husus hergün temiz çorap ve çamaşır giyilmesidir.Su kesintisine gelince artık TÜRKİYENİN her birliğnde yeterince SU var 24 saat banyo yapabilirsin. Bunları Askerdeki arkadaşlarımız belirtiyor. Asker arkadaşlarıma hayırlı teskereler.slm.

2000 YILINDA BÖYLE SORUNLAR YAŞAMIŞTIM .Umarım bu tarihten beri işler düzelmiştir . Su ve banyo sorunu acemilikte bayağı bir sorundu bizim için .Banyo sabah 5 te vardı .Kalkabilene .Hafta içi ise 2 kez idi ama sırada bir sürü takım ,bölük ...hem 5 dk felan dı.

Botlara dikkat ! Botlarınıza sahip çıkın çaldırmayın .Organize olun , bot nöbeti tutun :D Sıfır ,gıcır gıcır botlar uzun dönemler için hazine gibidir ,ÇALDIRMAYIN .Hatta botlarınıza uygun kilit bulun önceden, kilitlersiniz.Zira botları incelemek isteyen zatı muhterem hırhız kilitli botu görünce uğraşmak istemeyecektir .

Adamlar bölük çavuşunun botlarını bile incelemişlerdi :D
Bütün askerlerimize kazasız belasız hayırlı teskereler dilerim .

PROXY
07-04-2006, 23:12

Siz Mardin il jandarmada 1 aylık acemilikten sonra mardinin ilçelerine dağıtım olursunuz..Genelde hep öyledir zaten kısa dönemlerde..1-2 acemi eğitim birliği dışında bu şekilde olur..

baron11
07-04-2006, 23:12
forumumuzun abileri de uğramış selam vermiş Allah razı olsun hepsinden..daha önceki sayfada yazdım şimdi ben bi aksilik olmazsa ulaştırma ast teğmen olacağım..şöyle eş dost akrabaya soruşturdum kimse net olarak ne yapacağımı söyleyemedi,daha doğrusu çevremde bunun örneği yok:Dbilen varsa iki satır izah etse ne iş yapar ulaştırma ast teğmen,yaşayıpta öğrenmekten korkuyorumda:D12 ayda baya bi öğretecekleri kesin:D herkese hayırlı teskereler diliyorum,inşallah artılar eksilerden fazla olurda 12 ayıma boşa geçmiş gözüyle bakmam..
İyi akşamlar burdaysanız anlatacağım.

mantrader
07-04-2006, 23:21
Siz Mardin il jandarmada 1 aylık acemilikten sonra mardinin ilçelerine dağıtım olursunuz..Genelde hep öyledir zaten kısa dönemlerde..1-2 acemi eğitim birliği dışında bu şekilde olur..
Sevgili PROXY daha önce kısa dönem askerlik yapanlardan duyduğum kadarıyla 1 ay kısa dönem dediğiniz gibi ilçelere usta birliğine dağıtım.. usta birliğinde 1 aydan sonra sanırım kısa dönemlere usta birliğinde eğitim çavuşluğu veriliyormuş. Askere yeni gelmiş acemi askerleri eğitimi ile görevlendiriliyorlarmış. Nasıl hocam doğru mu bunlar..__??

SoLiD
07-04-2006, 23:23
İyi akşamlar burdaysanız anlatacağım.
burdayım sn baron11,sizi dinliyorum..

Baydisiplin
07-04-2006, 23:23

kardeş bu istanbulda 2.zırhlı tugay komutanlığı kartalda nerededir, bizim yeğeni vermişler oraya , orasıdamı dağıtım yeri ?yeğen kısa dönem orda bitirme ihtimali yüksek gibi bence ama tam bilemiyorum.

pride
07-04-2006, 23:25
Acil yardımmmmmmmmmmm

evet uzun donem askerlık yapacaksın malesef allah yardımcın olsun....

baron11
07-04-2006, 23:30
İlk önce çok şanslısınız.Rahat bir askerlik yapacaksınız,Ulaştırma alaylarına gönderilirseniz eğer,herhangibir bölüğe verileceksiniz ve orda bağlı birliklere şöför olarak gönderilecek askerleri eğiteceksiniz,burdaki göreviniz Tk.Kom.olacak.Eğer Alaylar dışında herhangi bir birliğe gönderilirseniz sizi Ulaştırma bölüğüne verecekler ordada göreviniz yine Tk.kom.olarak görev yapacaksınız araçların sevk ve idaresini yapacaksınız(Araçla asker sevkiyatı,araçların bakımı)gibi.Bunları size bağlı ast'larınıza yaptıracaksınız.İyi şanslar.

Detay
07-04-2006, 23:34

dagıtım var arkadasım ama genelde ilk gittigin yerde kalıyorsun ... yanı cogu ksd da boyle gordum belkı benım donemde oyleydı.. ama dagıtım var her yerde oldugu gibi..

baron11
07-04-2006, 23:34
kardeş bu istanbulda 2.zırhlı tugay komutanlığı kartalda nerededir, bizim yeğeni vermişler oraya , orasıdamı dağıtım yeri ?yeğen kısa dönem orda bitirme ihtimali yüksek gibi bence ama tam bilemiyorum.
Vay lakabı çekiçtir.Çok saygın bir birimdir.

mantrader
07-04-2006, 23:36
evet uzun donem askerlık yapacaksın malesef allah yardımcın olsun....
Sevgili pride ciddimisiniz yaww...:rolleyes:
Gerçi mantığın bittiği yerde askerlik başlar....
Sorgu sayfasında hiçbir açıklama yok yani uzun dönem kısa dönem diye sadece yedeksubay ya da er diye açıklamış.
Yani yorum şöyle olabilir... er ise kısa dönem askerlik... yedek subay ise uzun dönem askerlik...

SoLiD
07-04-2006, 23:42
İlk önce çok şanslısınız.Rahat bir askerlik yapacaksınız,Ulaştırma alaylarına gönderilirseniz eğer,herhangibir bölüğe verileceksiniz ve orda bağlı birliklere şöför olarak gönderilecek askerleri eğiteceksiniz,burdaki göreviniz Tk.Kom.olacak.Eğer Alaylar dışında herhangi bir birliğe gönderilirseniz sizi Ulaştırma bölüğüne verecekler ordada göreviniz yine Tk.kom.olarak görev yapacaksınız araçların sevk ve idaresini yapacaksınız(Araçla asker sevkiyatı,araçların bakımı)gibi.Bunları size bağlı ast'larınıza yaptıracaksınız.İyi şanslar.
bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim sn baron11..bizde az çok tahmin yürütmüştük,siz iyice netleştirmiş oldunuz..demekki askeriyenin hem bilgisayar mühendisi olup hemde araçlardan anlayan birine ihtiyacı varmış:D madem istemememe rağmen uzun dönem olarak askere alıyosun beni,bari mesleğimle alakalı bi bölüme alda anlıyayım bende ya da kısa dönem piyade mi yaparsın,jandarma mı ne yaparsan yap..pardon yaa askerlikte mantık aramamak gerekiyordu değilmi:Dhayırlısı yaa,ne diyeyim..

baron11
07-04-2006, 23:42
Kartal Devlet hastanesi Karşısında E-5 üzerinde.

Baydisiplin
07-04-2006, 23:43
Vay lakabı çekiçtir.Çok saygın bir birimdir.i

ne yönden saygın? iyi bir yer o zaman ha?:D

mjraa
07-04-2006, 23:44

abim orda yaptı, çok pis bi yer ist olmasına rağmen, ağca ordan kaçtığı için sürgün yeriydi, cevizli e-5 üstünde, devlet hastanesinin karşında kalıyor..

mjraa
07-04-2006, 23:49
1.piyade tugay komutanlığı Adapazarı , tam istediğim gibi daha ne olsun...

zaten 5 ay askerlik yapacağız dağıtıma zaman mı var, herkes bi aksilik olmassa olduğu yerde kalır, astekler hariç tabi...

baron11
07-04-2006, 23:50
bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim sn baron11..bizde az çok tahmin yürütmüştük,siz iyice netleştirmiş oldunuz..demekki askeriyenin hem bilgisayar mühendisi olup hemde araçlardan anlayan birine ihtiyacı varmış:D madem istemememe rağmen uzun dönem olarak askere alıyosun beni,bari mesleğimle alakalı bi bölüme alda anlıyayım bende ya da kısa dönem piyade mi yaparsın,jandarma mı ne yaparsan yap..pardon yaa askerlikte mantık aramamak gerekiyordu değilmi:Dhayırlısı yaa,ne diyeyim..
Ordaki bilgisayarları görünce şaşırmayın ama.VATAN için görevin hepsi birdir,bunu unutmayın ihtiyaç olduğu için vermişlerdir.Askerimizin çok değerli teçhizatlarını korumak sevk ve idare etmek bence çok önemlidir,hatta hayati önem taşımaktadır bence sizin gibi bilgili birinin verilmiş olması isabet olmuş.Sevgiler.

Baydisiplin
07-04-2006, 23:50
abim orda yaptı, çok pis bi yer ist olmasına rağmen, ağca ordan kaçtığı için sürgün yeriydi, cevizli e-5 üstünde, devlet hastanesinin karşında kalıyor..

bizim yeğen hapı yuttu desenize,çocuğa birde moral verdik, gezdiririm seni istanbulda diye:)

baron11
07-04-2006, 23:56
i

ne yönden saygın? iyi bir yer o zaman ha?:D
Zırhlı birimler genelde bombalarını düşman üzerine çekiç gibi çakarlar o yönden saygın.

SoLiD
07-04-2006, 23:59
Ordaki bilgisayarları görünce şaşırmayın ama.VATAN için görevin hepsi birdir,bunu unutmayın ihtiyaç olduğu için vermişlerdir.Askerimizin çok değerli teçhizatlarını korumak sevk ve idare etmek bence çok önemlidir,hatta hayati önem taşımaktadır bence sizin gibi bilgili birinin verilmiş olması isabet olmuş.Sevgiler.
bu açıdan bakarsak mantıklı geliyor,haklısınız..sanırım askeriyedekilerde sizin gibi düşündü..yinede kısa çıksa çok daha fazla memnun olacaktım,daha öncede dediğim gibi inşallah zamanıma acımam..

mjraa
08-04-2006, 00:11
bizim yeğen hapı yuttu desenize,çocuğa birde moral verdik, gezdiririm seni istanbulda diye:)

abim ilahiyatçıyıdı orda yaptı onun yalancısıyım ..ama bayağı çekmişti biz maltepedeyiz eve 3 durak istediğimiz an görüşüyorduk ama o ist. olduğuna sevinemedi bile, cevizliden samandıraya kadar uzanan dev bi tugay, kocaelinin dağlarında kamp bile yaptılar , neyse daha fazlasını anlatmayayım inş iyi geçer....

stajyer
08-04-2006, 00:19

çok sewindim dostum...görüşmek üzere...bence oldukça şanslıyızz...:gulen:

avkt
08-04-2006, 00:22
jandarma olarak yapan arkadaş yok anlaşılan .....istanbuldan trabzona çarşamba uçakla gitsem daha iyi olcak anlaşılan .....tüm asker arkadaşlara hayırlı tezkereler

stajyer
08-04-2006, 00:24
dostum bizde jandarmayızzz..

melVin
08-04-2006, 00:26
Askerliğimi çanakkalede yapmadım ama orda yapan arkadaşlarım oldu.Öncelikle çanakkale diye sevinmeyin derim çünkü orası dağıtım birliğidir..Yani sadece acemi eğitim birliğidir..1 ay sonunda eğitimi tamamlanan askerlerin %95'i türkiyenin dört bir yanına kura çekip dağılırlar..Yani doğuya gitme ihtimaliniz hala devam ediyor.

Çanakkale ne çok aşırı disiplinli ne de çok rahattır..Ortalama zorlukta bir askeri eğitim birliğidir..

Bu arada inglilizce dil sınavına girin.kazanırsanız Güney bölgelerinde güzel bir yaz geçirebilirsiniz..:)Ben öyle yaptım..Diyarbakırdaki acemi birliğinden sonra dil sınavını kazanıp muğlaya gittim.Oradan da sarıgerme de sahilde 5 yıldızlı otellerin içinde askerliğimi tamamladım.Yedik içtik gezdik:)Kızlar deniz kum güneş:)ohh...:)

Teşekkürler.
Evet dediğiniz gibi orası eğitim birliği imiş. Sondaki tebessümüm tesadüfen Sn stajyer ile aynı yere düşmemizden dolayıdır. Dağıtımda başka bir yere gitsek de görevimizi yapacağız elbette. Yalnız geçtiğimiz dönemde gidenden duydum, en üst kata su çıkmadığından sıkıntı çekmiş. Sonra da Ankara'ya gitmiş.

Bu arada, bu turizm jandarma olayını biliyorum,ama sanırım artık KPDS gerekli bunun için. Yanılıyor muyum? Ben girmemiştim. Kendileri sınav yapıyor mu hala bilmiyorum...

stajyer
08-04-2006, 00:28
Teşekkürler.
Evet dediğiniz gibi orası eğitim birliği imiş. Sondaki tebessümüm tesadüfen Sn stajyer ile aynı yere düşmemizden dolayıdır. Dağıtımda başka bir yere gitsek de görevimizi yapacağız elbette. Yalnız geçtiğimiz dönemde gidenden duydum, en üst kata su çıkmadığından sıkıntı çekmiş. Sonra da Ankara'ya gitmiş.

Bu arada, bu turizm jandarma olayını biliyorum,ama sanırım artık KPDS gerekli bunun için. Yanılıyor muyum? Ben girmemiştim. Kendileri sınav yapıyor mu hala bilmiyorum...

bende artık yabancı dil kalmadı yaaa,unuttukk:o

melVin
08-04-2006, 00:29
jandarma olarak yapan arkadaş yok anlaşılan .....istanbuldan trabzona çarşamba uçakla gitsem daha iyi olcak anlaşılan .....tüm asker arkadaşlara hayırlı tezkereler

yazdık ya Sn avkt. Çanakkale var, Mardin vs...

avkt
08-04-2006, 00:31
valla jandarma olan arkadaş bol bol gezersiniz dedi inşallah öyle olur....gerçi şu tlf olayı nıda bir çözsek iyi olurdu hani ama......ne kadar da bağlıymışız cep tlfnuna ....inşallah eylül 18 gibi burdayız

melVin
08-04-2006, 00:31
çok sewindim dostum...görüşmek üzere...bence oldukça şanslıyızz...:gulen:

Ben de sevindim aynı yere düştüğümüze.
Görüşmek üzere...

stajyer
08-04-2006, 00:32
sn melvin şöle bir borsayla ilgilenen bir komutan bulsakta bizi bırakmasa 5 ay borsayla içiçe bir askerlik yapsak ne güzel olurdu...:D

PROXY
08-04-2006, 00:33
Teşekkürler.

Ben gecen sene bu dönem askerliğimi yaptım.kpds gerekmiyor..kendileri sınav yapıyorlar..1 senede bişey değiştiğini sanmıyorum.

MAKİNİST
08-04-2006, 00:35
merak etmeyin arkadaşlar...rütbeli askerlerin % 80 i borsa ile ilgilenir...

PROXY
08-04-2006, 00:36
Sevgili PROXY daha önce kısa dönem askerlik yapanlardan duyduğum kadarıyla 1 ay kısa dönem dediğiniz gibi ilçelere usta birliğine dağıtım.. usta birliğinde 1 aydan sonra sanırım kısa dönemlere usta birliğinde eğitim çavuşluğu veriliyormuş. Askere yeni gelmiş acemi askerleri eğitimi ile görevlendiriliyorlarmış. Nasıl hocam doğru mu bunlar..__??

Aynen dediğiniz gibi.Fakat görev olarak her yerde görev alabilrisiniz.. Bilgisayarınız iyidir yazıcı yapabilirler..inşaat ve makina mühendisleri işlerine yarayabiliyor.Yapılan binalar ve bu binaların tesisatları ısıtma sistemleri derken ihtiyaç oluyor.Ya da nizamiye çavuşu olabiliyorsun..Herşey olabilir..

kentuf
08-04-2006, 00:39
merak etmeyin arkadaşlar...rütbeli askerlerin % 80 i borsa ile ilgilenir...
ama olaki yanliş tüyo verirsen o askerlik bitermi pehh.:D

melVin
08-04-2006, 00:40
sn melvin şöle bir borsayla ilgilenen bir komutan bulsakta bizi bırakmasa 5 ay borsayla içiçe bir askerlik yapsak ne güzel olurdu...:D

Sonra 10 kazanacak, 1 kaybedecek. Uğraş dur. 5.5 ay sonunda bizi bıraksa, askerlik uzamasa diye yalvarsak :)
Şaka bir tarafa, ben risk aldım, Gimalarım hesapta gidiyorum. Hayırlısıyla döndüğümde birleşme vs bitmiş olacak. İnş. bakabiliriz o süreçte... :düsün:

stajyer
08-04-2006, 00:42
Sonra 10 kazanacak, 1 kaybedecek. Uğraş dur. 5.5 ay sonunda bizi bıraksa, askerlik uzamasa diye yalvarsak :)
Şaka bir tarafa, ben risk aldım, Gimalarım hesapta gidiyorum. Hayırlısıyla döndüğümde birleşme vs bitmiş olacak. İnş. bakabiliriz o süreçte... :düsün:

bende adana larımla wedalaşmıcamm..temettüsünü askere giderken alacamm,işallah askerdeyken bir bedelsiz verse.....offfffff...;)

mjraa
08-04-2006, 00:54
en iyisi petunla girmek bakalım döndüğümüzde hangimizin ki daha çok prim yapacak veya yapamayacak....

benim msn den görüştüğüm 3 tane rütbeli var zaten borsa ile ilgili ve ahbap olduk sonra, ama kışla da durum ne gösterir bilinmez...

ccakici
08-04-2006, 01:07
arkadaşlar bende askere gidiyorum ve gittim yer ağrı. :)
bende vestellerimle beraber gitmek istiyorum acaba ne olur döndüğümüzde dibi görürmüyüz
bakalım hayırlısı herkese hayırlı teskereler ....

Musty
08-04-2006, 01:08
Benimki de belli olmuş :

Piyade / Er
4. Mekanize Tugay Komutanlığı
KEŞAN / EDİRNE
Kısa Dönem

Musty
08-04-2006, 01:13
Arkadaşlar bir de bu uzun / kısa olayı için sınava girdik ya.
Orada sınavı adam gibi yapan oldu mu ?
Yoksa salladınız mı cevapları ?

altank
08-04-2006, 01:34
wallahi ben les e girip zamanında y.lisans yaptığımdan bu sınav işlerini ciddiye almışımdır..bana girmeden salla demişlerdi ama tuzlada erken bitiren çıkamaz deyince ben de yapmtım elimden geleni..sonuç mardin 70.mknz tugay..istanbul niree mardin niree yaww..hayırlısı olsun artık herkese

mjraa
08-04-2006, 01:43
doğru cevaplayanlar kısa dönem yapıyor mış,

tent
08-04-2006, 02:32
tüm arkadaşlara hayırlı tezkereler dilerim.

gittiğiniz yerlere turist olarak da gidebilirdiniz, ama asker olarak gitmek farklı olacak. şimdi belki gözünüzü korkutan o yerlerden ayrılırken bir parçanızı orada bırakacak, bir şeyleri de yanınızda getireceksiniz. dilerim, hepiniz sağ salim ve hoş anılarla dönersiniz.

melVin
08-04-2006, 02:32
Sn stajyer,
Biliyor musunuz bilmiyorum, ama işte bizim Komutanlığın yeri tam da şöyle imiş. :)
Acemilikte buradayız şimdilik.Belki fikir verir.
*Resmin hemen üstünde kestiğim yer de kız yurdu, ama reklam olmasın dedim :)

Musty
08-04-2006, 02:38
Sn stajyer,
Biliyor musunuz bilmiyorum, ama işte bizim Komutanlığın yeri tam da şöyle imiş. :)

O kadar yakına kız yurdu koymazlar heralde.
Hemen heveslenme melvin :D

mjraa
08-04-2006, 02:59
van, şırnak, ardahan a gidenleri görünce sanki askerliği evimde yapacakmışım gibi hissediyorum...

hepimize hayırlı olsun, memlekete ve millete faydalı işlerimiz olur inş...

hepinize hayırlı tezkereler...

kentuf
08-04-2006, 09:21
Benimki de belli olmuş :

Piyade / Er
4. Mekanize Tugay Komutanlığı
KEŞAN / EDİRNE
Kısa Dönem
çok pis yer allah kolaylık versin hele bir ayazı varki .Ben 1.orduda ölçmeci yaptım askerliği ne alaka ise .Oralara karış karış gprs ile kordinat veriyorduk 1998 de pehh.tugay da kalırsan iyi ama sınır taburlarından birine sevk olursan işin yaş musty bol bol spor var .

kentuf
08-04-2006, 09:26
en iyisi petunla girmek bakalım döndüğümüzde hangimizin ki daha çok prim yapacak veya yapamayacak....

benim msn den görüştüğüm 3 tane rütbeli var zaten borsa ile ilgili ve ahbap olduk sonra, ama kışla da durum ne gösterir bilinmez...

Takıma bir tv al teleteksten takip edersin .Bunların hepsi kumarbaz şimdilerde idda ya başlanmıştır.Bende 4.ay gibi izin kullandım pehh.Birde bilgisayarın varsa azcıkta excel veya word kullanmayı biliyorsan ben bilgisayar operatörüyümde .Biri vardı öyle demişti adam enter tuşunu yeni öğrenmişti .adam askerliği bitirdi orda nöbet tutmadan pehh.:D

petal
08-04-2006, 10:54
Bu tertip askere gidecek tüm forumdaşlarımıza

HAYIRLI TEZKERELER diliyorum......

kentuf
08-04-2006, 11:03
Ben nevşehir turizm otelcilik kazandım gitmedim okula ticareti seçtim .Bu yüzden 550 gün saydım dile kolay .Askerde iken tüm scala yayınlarını iki üç defa okudum hatta hatim indirdim diyebilirim .Sırf askerde iken üniye gitmediğim için pişmanlık duydum .sabah 7 de akşam 10 arası yıllarca çalıştım kendi işim de hep pişmanlık duydum bir taraftan .Şimdi bakıyorumda arkama en boş zamanlarım askerde iken geçti .Sizde askerde iken boş kağıtlara çeltik atma yerine bu zamanı iyi değerlendirin .İlgilendiğiniz bir dalda bir şeyler okuyabilir kendinizi geliştirebilirsiniz .Herkese hayırlı tezkereler.:tamam:

gubu99erd
08-04-2006, 11:12
sn.mjraa balabandan kim isteyecek petunları size ve tüm arkadaşlara hayırlı teskereler dilerim.

stajyer
08-04-2006, 11:13
Sn stajyer,

TEŞEKKÜR EDERİM DOSTUMM...

pride
08-04-2006, 11:16
Takıma bir tv al teleteksten takip edersin .Bunların hepsi kumarbaz şimdilerde idda ya başlanmıştır.Bende 4.ay gibi izin kullandım pehh.Birde bilgisayarın varsa azcıkta excel veya word kullanmayı biliyorsan ben bilgisayar operatörüyümde .Biri vardı öyle demişti adam enter tuşunu yeni öğrenmişti .adam askerliği bitirdi orda nöbet tutmadan pehh.:D

kentuf sende orduyu lasvegasa cevırdın...:confused:

hselcuk
08-04-2006, 11:44
12 Nisanda 6 aylığına askere gidiyorum.Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı...
Daha önce askerliğini orada yapmış olan var mı acaba?Nasıl bir yerdir..

Askerde rahat etmek ve güzel bir askerlik geçirmek için ne yapmak lazım?..Tecrübesi olanlar paylaşabilirler mi?Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü..:)
Allah yolunu açık etsin Ben yıllasr önce Askerligimi 7 kolorduda yaptım.Çok hotu Askeri lojmanlarvar jandarmanın karşısında semt olarak 90 evler diye geçiyo Diyarbakıt çokgüzel yer insanlarıda güzel bu vatan evladı hepsi ama insanların hüpdüşünlerini birileri bulandırıyorlar onlarda bunun etkisida kalıp hoş olmayan görüntülerle bizlere yansıtılıyo 6 ay çok kısa benim arkadaılda Agrıya gidiyom 12 de şimdiden vatan görevinde başarılar Arkadaş Halil saygılarla.

mjraa
08-04-2006, 12:17
sn.mjraa balabandan kim isteyecek petunları size ve tüm arkadaşlara hayırlı teskereler dilerim.

büyük potansiyeli ile öne çıkacaktır önümüzdeki dönemde, isteyecek olan çıkacaktır muhakkak.. teşekkürler ilginize...

Baydisiplin
08-04-2006, 12:30
ya şu bizim yeğeni 2.zırhlı tugay komutanlığı KARTAL a götüreceğim çarşamba günü, trenle Haydarpaşadan binsek Cevizli'de insek yakınmıdır, İstanbulda oturanlar yardım:) E-5 Kartal Hastanesi karşısıymış, ama banliyo treni geçermi ordan bilmiyorum..

PROXY
08-04-2006, 12:50
Allah yolunu açık etsin Ben yıllasr önce Askerligimi 7 kolorduda yaptım.Çok hotu Askeri lojmanlarvar jandarmanın karşısında semt olarak 90 evler diye geçiyo Diyarbakıt çokgüzel yer insanlarıda güzel bu vatan evladı hepsi ama insanların hüpdüşünlerini birileri bulandırıyorlar onlarda bunun etkisida kalıp hoş olmayan görüntülerle bizlere yansıtılıyo 6 ay çok kısa benim arkadaılda Agrıya gidiyom 12 de şimdiden vatan görevinde başarılar Arkadaş Halil saygılarla.

Ben topiği ilk açtığımda nisan 2005 de yazmıştım o yazıyı..Yani bitirdim ve geldim ben:)Tamı tamına 1 sene geçti..Şimdi siz böyle diyince anılarım canlandı..Bu askerlik biter mi diyodum...Bi de üstüne 6 ay geçmiş...Nasıl oldu anlamadım.Göz açıp kapayıncaya kadar...

mjraa
08-04-2006, 13:06
ya şu bizim yeğeni 2.zırhlı tugay komutanlığı KARTAL a götüreceğim çarşamba günü, trenle Haydarpaşadan binsek Cevizli'de insek yakınmıdır, İstanbulda oturanlar yardım:) E-5 Kartal Hastanesi karşısıymış, ama banliyo treni geçermi ordan bilmiyorum..

tren uzak kalır , siz harem gebze minibüsüne yada e-5 te geçen iett otobüslerine binmelisiniz.(130,21u vs vs) , karşıdan geliyosanız topkapı-tuzla
500T, esenler-tuzla 500ES halk otobüsleri de geçer... devlet hast. durağında inince 3 dk da nizamiyedesiniz zaten... hayırlı tezkereler...

Baydisiplin
08-04-2006, 13:08
tren uzak kalır , siz harem gebze minibüsüne yada e-5 te geçen iett otobüslerine binmelisiniz.(130,21u vs vs) , karşıdan geliyosanız topkapı-tuzla
500T, esenler-tuzla 500ES halk otobüsleri de geçer... devlet hast. durağında inince 3 dk da nizamiyedesiniz zaten... hayırlı tezkereler...

Sağol kardeş sana neresi çıktı sanada şimdiden hayırlı tezkereler.

Baydisiplin
08-04-2006, 13:13
Sn Mjraa, Kartala kadar trenle gelip, ordan taksiye binsek olmaz mı:) çünkü tren 28 dakika sizin dediğiniz otobüsler karşıdan 3-4 saatte geliyor oraya:) özel araba ile gelmek bile işkence..

mjraa
08-04-2006, 13:16
Sn Mjraa, Kartala kadar trenle gelip, ordan taksiye binsek olmaz mı:) çünkü tren 28 dakika sizin dediğiniz otobüsler karşıdan 3-4 saatte geliyor oraya:) özel araba ile gelmek bile işkence..

olur tabii, daha güzel olur, ben Adapazarı 1.piyade tugayında yapacağım inş...

mantrader
08-04-2006, 13:42
Aynen dediğiniz gibi.Fakat görev olarak her yerde görev alabilrisiniz.. Bilgisayarınız iyidir yazıcı yapabilirler..inşaat ve makina mühendisleri işlerine yarayabiliyor.Yapılan binalar ve bu binaların tesisatları ısıtma sistemleri derken ihtiyaç oluyor.Ya da nizamiye çavuşu olabiliyorsun..Herşey olabilir..
Evet yaa hocam benim bilgisayarım çok iyi... Benim korkum piyasalardan Borsadan uzak kalmak... BEnim usta birliğinde eğitim çavuşu olmak gibi bi gayretim yok. Bana internet lazım... İnternet olsunda ne olursa olsun... IV aratrent dedik bide malı fulledik askere gideceğiz... Allah sonumuzu hayırlı eylesin...(Amin):aglayan:

radyolog
08-04-2006, 13:58
sn proxy

3 sene kadar önce görevliolarak Diyarbakır a gittim ve 1.5 ay kaldım güzel bir şehir surlar içindeki kesim 'Eski Diyarbakır' dışındaki ise 'Modern şehir' Modern şehir de ne arasanız burada var mayı haizran ayları acaip bir sıcak oluyor gezilecek yerşleri hem şehir içinde hem yakın yerlerde (mardin-midyat-hasankeyf-darülzafaran vs ) çok, surları cahit sitkı evini,Ulu Camii yi Kervansaray ı(şimdilerde otel) Mardin kapıyı Urfa kapıyı mutlaka görün yerel yemeklerden mutlaka tadın (ciğer-kaburga dolma-mumbar vs)
sebze yemekleri bulamnız zor ben baya zorlanmış sonra ancak 2 yerde bulabilmiştim

Askerliğie gelince bulunduğunuz yer değilbaşınızdaki komutan önmeli ben D:Beyazıt ta askerliğimiyaparken kulakları çınlasın iyibir tb komutanım vardı işimi yaptıktan sonra hiç bir şeyime karışmadı o sayede boş zamanlarda ders çalışarak İhitsası kazandım yan tb daki dr arkadaş ise sürekli komutanı ile tartıştığığ için adam o na hiç bir kolaylık sağlamadı doğrusu askerlik o nun için çok zor geçmişti

her neyse kolay gelsin Diyarbakır ı ayrıldığınızda eminim özleyeceksiniz

tent
08-04-2006, 16:09
...surları, cahit sitkı evini,Ulu Camii yi Kervansaray ı(şimdilerde otel) Mardin kapıyı Urfa kapıyı mutlaka görün yerel yemeklerden mutlaka tadın (ciğer-kaburga dolma-mumbar vs)
şehir dışında, dicle'ye hakim bir tepede atatürk evi var. bol bol meyan kökü suyu için, sıcaklarda iyi gelir. ve tabi kapuzzzzzzzz.:)

radyolog
08-04-2006, 16:17
bir kere meyan kökü suyu içtim midem ağzıma geldi herhalde alışık olmadığımdan:eek:

mantrader
08-04-2006, 16:25
Yaww bu meyan kökü suyu dediğiniz Mardin demi

radyolog
08-04-2006, 16:33
Yaww bu meyan kökü suyu dediğiniz Mardin demi

orada da bulursunuz:roll:

korhan
08-04-2006, 17:17
Beyler herkese hayırlı teskereler dilerim

Benden de nacizane bir tavsiye;

Ufak bir şişede güneşten koruyucu krem götürün (SPF 20-30 faktörlü) kulaklarınıza ensenize yüzünüze kullanın sıcak yerlere gidecek arkadaşların hayatını kurtarır. İskenderun da sabah 8 de güneş yakmaya başlıyordu.

vesbar
08-04-2006, 23:54

Daha nelerr... arkadaşlar nereden üretiyorsunuz bunları askerde sürgün yeri diye bir şey yoktur.Öyle sağdan soldan duyduklarınıza inanmayın . Memleketin her tarafı güzeldir. Hayırlı Teskereler.

Baydisiplin
10-04-2006, 11:46
ÇArşamba 17.00 de teslim olacak arkadaşlar Allah yolunuzu açık etsin hayırlı tezkereler.

Cinnamon
10-04-2006, 11:50
Hepiniz davulla zurnayla güle oynaya gidin, sağ salim gelin.

stajyer
10-04-2006, 11:53
çok değişik bir duygu yaa...insanda değişik bir stres yapıyorr...ama gidince herkes alışacağını sölüyor...hiç tanımadığın bir ortamda 50-60 kişiyle beraber uyumak çok ilginç..

Baydisiplin
10-04-2006, 11:59
çok değişik bir duygu yaa...insanda değişik bir stres yapıyorr...ama gidince herkes alışacağını sölüyor...hiç tanımadığın bir ortamda 50-60 kişiyle beraber uyumak çok ilginç..

sabah erken teslim olmanın hiçbir avantajı yok derler, tüm muameleler 17 den sonra başlıyormuş.Yeğeni öğleden sonra götürürüm.

stajyer
10-04-2006, 12:02
sabah erken teslim olmanın hiçbir avantajı yok derler, tüm muameleler 17 den sonra başlıyormuş.Yeğeni öğleden sonra götürürüm.

sn. baydisiplin tuzla da sınav öncesi asteg.ler,17 ye kalmayın erkende gitmeyin dediler..15-15.30 gibi gidin dedilerr..

OCEANS
10-04-2006, 12:02
Askere giden tüm arakadaşlara hayırlı tezkereler.

Siz gidip gelinde sıra bana geliyor galiba, bu topicte bir yazı yazıldı mı hemen okuma gereği duyuyorum. Demekki epey yaklaşmış benim askerlikte :)
Bu arada tüm arkadaşlar başka başka şehirlere askere gidiyor, Bursa ya da bekleriz arkadaşlar :)

Baydisiplin
10-04-2006, 12:06
sn. baydisiplin tuzla da sınav öncesi asteg.ler,17 ye kalmayın erkende gitmeyin dediler..15-15.30 gibi gidin dedilerr..

evet bizde öğle yemeğinden sonra çıkarız, 15 te orda oluruz:)

efendiaslan
10-04-2006, 12:08
Allah yardımcın olsun kardeş..Herşey VATAN için...Vatan kahraman TÜRK evlatlarına emanet olsun.

stajyer
10-04-2006, 12:09
evet bizde öğle yemeğinden sonra çıkarız, 15 te orda oluruz:)

YEĞEN GALİBA TUZLA YOLCUSU??

Baydisiplin
10-04-2006, 12:13
YEĞEN GALİBA TUZLA YOLCUSU??

yok kartal 2.zırhlı Tugay Komutanlığı:) korkuyor kereta:D :D

tent
10-04-2006, 12:13
şimdiye kadar kimse yazmadı, askerliğin %90'ı beklemekle geçer. ilk günden hazırlıklı olur buna.:)

stajyer
10-04-2006, 12:15
Şafak I Beklerİz...

neeldo
10-04-2006, 18:14
Evet yaa hocam benim bilgisayarım çok iyi... Benim korkum piyasalardan Borsadan uzak kalmak... BEnim usta birliğinde eğitim çavuşu olmak gibi bi gayretim yok. Bana internet lazım... İnternet olsunda ne olursa olsun... IV aratrent dedik bide malı fulledik askere gideceğiz... Allah sonumuzu hayırlı eylesin...(Amin):aglayan:

2001 yılında yaptım ben askeriyede internet yoktu.Şuanda da internet olduğunu sanmıyorum.Windows ve office dışında birşey bulamazsınız.Birde er işlemde AS400 vardır.Yazıcı olursanız tv kartı sokabilirseniz içeri teletexten izleyebilirsiniz.Ama onu sokmak için tanıdık lazım.Hem izlemeyle olmaz telefon açmak için kulubelere gitmek lazım.En iyisi askerlik döneminde borsayı unutmak.

Herkese hayırlı teskereler dilerim.

reaktör
10-04-2006, 18:53
Kardeşim nasipse bende mayısta gidiyorum belki aynı yere düşerizde oradan denk takip ederiz piyasaları..arkadaşlarım var şuan askerde ve onlar internet kullanabiliyorlar insallah bizede nasip olurda al sat yaparız yoksa aylar geçmez al sat yapamassak mecburan elimizde hisseyi bekletecegiz izinlerdede analiz edeceğiz.Ama Borova yapı var şuan elimde bikaç aydır bekliyorum baktımki yorum yapan arkadaşlara 5 senedir bekliyorlarmış ne olsun bende bu zaman zarfında askeriyede takip etmeden beklerim hiç değilse her gün ölmem gelince bi kere ölürüm yeter...

Musty
11-04-2006, 23:39
Hey gidi hey.
Sabah 9:15 de Keşan yolunda olacam.
Kusur işlediysek affola.
Hakkınızı helal edin..

MAKİNİST
11-04-2006, 23:44
sn musty kardeşim;güle güle git,güle güle gel...Allah hayırlı tezkereler nasip etsin...benden yana helal olsun...

skyvale
11-04-2006, 23:50
hayırlı vatan görevleri hepinize hafta sonları çarşı izininde internete girebilirsiniz tabi ilk 1 ay çarşı izini yok maalesef

melVin
12-04-2006, 13:08
Çanakkale'den herkese selam olsun. 2-3 saate teslim oluruz.

Diğer arkadaşlara da hayırlı tezkereler diliyorum.

Görüşmek üzere...

Detay
12-04-2006, 13:13
su an otobusle askere gıtmekte olan kardesım musty ye kardesım sevgı ıbaresı tabıı hayırlı teskereler dılerım.. Allah kolaylık versın dostum benım... elimde olsa goturur bırakırdım ama malum.. umarım bu yazıyı okursun gittiginde cafe ye gıdecektın ama bakalım..

radyolog
12-04-2006, 22:11
bizleri unutma musti kardeş kolay gelsin

Selçuk
13-04-2006, 00:24
teslim olan arkadaşlara selamlar.

Allah yardımcıları olsun.şimdiden hayırlı tezkereler...

305 kd selchuk

petal
13-04-2006, 10:08
askerlerimize :)

http://img80.imageshack.us/img80/1928/200602074db.gif

melVin
12-05-2006, 16:28
Çanakkale'den herkese selam olsun. 2-3 saate teslim oluruz.

Diğer arkadaşlara da hayırlı tezkereler diliyorum.

Görüşmek üzere...

Vay be... Acemiliği bitirdik demek... :)
Çanakkale E Tipi K. Cezaevi'nde bir ayımız geçti, bitti...

Giden arkadaşlardan ilk ben mi girebildim nete acaba?.. :)

Neyse... Evci çıktık. Pazartesi'den itibaren karşıya, Eceabat'a geçiyorum. Yolu düşenleri beklerim. Arkadaşlar okuyorsanız hepimize tekrar hayırlı tezkereler diliyorum.

Görüşebilmek dileğiyle...

tent
12-05-2006, 17:10
bak gördünüz mü, göz açıp kapayıncaya kadar geçti bile 1 ay, gerisi de geçer gider.:) hoşgeldiniz...

pride
12-05-2006, 19:17
Çanakkale E Tipi K. Cezaevi'nde bir ayımız geçti, bitti...

Giden arkadaşlardan ilk ben mi girebildim nete acaba?.. :)

Neyse... Evci çıktık. Pazartesi'den itibaren karşıya, Eceabat'a geçiyorum. Yolu düşenleri beklerim. Arkadaşlar okuyorsanız hepimize tekrar hayırlı tezkereler diliyorum.

Görüşebilmek dileğiyle...

askerligi oradamı yapacaksın, akraba zıyaretimi yoksa...:confused:

hayırlı tezkereler

Baydisiplin
13-05-2006, 08:08
309.kısa dönem tank onbası( karavanacı, ot tırpancısı, mıntıka kralı) yeğenimin dün yemin törenindeydim, çocuğun devri dönmüş.Aldım eve getirdim, kaldı 4 ayı, inşallah tüm arkadaşlar sağ salim döner:)

Baydisiplin
13-05-2006, 11:30
GENELKURMAY BAŞKANI 12 MAYIS ANNELER GÜNÜNDE annelere müjde verecekmiş, böyle bir haber duyan varmı? yoksa klasik er-erat beklentisimi?

oziwan
13-05-2006, 13:32
Eylül'de askere gideceğim.Kışlamızın tuvaletleri alafranga mı olur alaturka mı olur genellikle?Umumi alfranga tuvaletleri kullanmayı pek sevmem de.:D

kentuf
13-05-2006, 13:55
olurmu tam konforlu hatta telefon hattı çekili direk broker aktif işlem yapıyon imkb ye pehhh:D

bourbon
13-05-2006, 14:04
GENELKURMAY BAŞKANI 12 MAYIS ANNELER GÜNÜNDE annelere müjde verecekmiş, böyle bir haber duyan varmı? yoksa klasik er-erat beklentisimi?

bence klasık erbas geyıgı:gulen:

ınsallah azalır sure ama sanmam

bourbon
13-05-2006, 14:05
ozıwan sag salım gıtgelde
gerısı kolay

herseye alısırsın orda

chemeng
13-05-2006, 14:28
Eylül'de askere gideceğim.Kışlamızın tuvaletleri alafranga mı olur alaturka mı olur genellikle?Umumi alfranga tuvaletleri kullanmayı pek sevmem de.:D
her işin bir ilki vardır takma kafana....tuvalet işi kolay iş...hiçdemi ağaç olmayacak gittiğin yerde :D :D :D

Baydisiplin
13-05-2006, 15:18
askerde tuvaletlere girmek bile istemeyeceksiniz, doğru düzgün tuvalet olsunda alafranga alaturka veya sadece tahliye deliği hiç farketmez. şan ve şerefle dolu 460 gün geçermi be! adam mı öldürdün derler adama...

Selçuk
13-05-2006, 15:42

alışırsın alışırsın :D

şaka bir yana askere gidenler ilk 5-10 gün zaten çok kullanmaz tuvaleti
psikolojik :p

Selçuk
13-05-2006, 15:43

158.günün sonuna kadar duyarlar onu :)

varjan
13-05-2006, 17:27
Boşverin bunları herkes aslanlar gibi yapıp geliyor,
ne wc aklına geliyor ne askerliğin kısalması... boşyere kendinizi umutlandırmayın.....
sonunda bitiyor işte...
kolaylıklar dilerim.....

pride
14-05-2006, 10:43

kısaca balon eratın uydurdugu ve sonra kendınınde ınandıgı kocaaa bir balon:)

tent
14-05-2006, 17:38
er-erat
"erat" denmesi yasaklanmıştı, "...erbaş ve er..." derdim içtimada...
içtimada dikkatli olun, fırça yiyebilirsiniz yani.:D

tent
16-05-2006, 01:10
bugünlerde asker itirafları çıkmaya başladı... belki yararı olur.:)

Askerim. Dün bölükteki erik ağacına tırmandım. Ben dalların arasında ceplerime erik doldururken bir astsubay beni gördü ve kaş göz hareketiyle ne yaptığımı sordu. Bir elim dala tutunuk, diğer elim selam durup "xxx Urfa, emret komutanım" diye tekmil verince 1 aylık askerliğimin ilk fırçasını yemiş oldum.

Dün Kızılay´da o kadar insanın içinden birisine saat sormaya utandığım için çarşı dönüşü birliğime 45 dakika geç katılmışım. Utangaçlığımın bedeli 3 gün oda hapsi. Aferin bana, ölürdüm sanki di mi birine sorsam saati. Üç gün boyunca sorar dururum artık kendime. Yoksa nasıl geçer onca gün. Ooof of.

melVin
16-05-2006, 13:04
Beyler dağıtımda Eceabat'a geldiğimi söylemiştim. Şimdi kurye oldum. İşi kapmaya çalışıyorum. Var mı tavsiyesi olan?? :) Sivil sivil gezmek de güzel hani.. :)

Selamlar...

melVin
16-05-2006, 13:06
askerligi oradamı yapacaksın, akraba zıyaretimi yoksa...:confused:

hayırlı tezkereler

Bu arada... evet abi... Eceabat İlçe Jandarma'nın dış kuryesiyim artık.

Beklerim sağol... :)

bourbon
16-05-2006, 13:42
MELVIN bıtırmısın askerlıgı desene..

zevklıdır kuryelık hep dısardasın..

sakın cebınden yol varası fılan verme...

Allaha emanet ol...Kazasız belasız don.....

melVin
16-05-2006, 13:48
MELVIN bıtırmısın askerlıgı desene..

zevklıdır kuryelık hep dısardasın..

sakın cebınden yol varası fılan verme...

Allaha emanet ol...Kazasız belasız don.....

Bakalım abi. Herkes bitirmişsin diyor ama hayırlısı... mümkün old.ca yol parası vermeyeceğim inş... versem halimiz harap olur zaten. feribottur, dolmuştur. ohooo... :)

İyi dileklerin için sağol abi. İnşaallah bütün arkadaşlar döner kazasız belasız. Görüşmek üzere. Bu arada... Acemiliğim sırasında batırmışsınız bizi. Ne bu piyasanın hali... Alacağınız olsun... :aglayan:

zaman
16-05-2006, 20:05
Merhaba.
Anılarım canlandı birden.Azmı banyo yapmadık o tuvaletlerde.Sen tut koca tuvaleti hamam niyetine kapa.:roll: Hortumlar,şampuanlar,100 den düşenler.O curcunanın içine batarya komutanı ziyareti.:D Asayiş berkemal di ha.Yanlış anlama olmasın....:D :cool:

pride
16-05-2006, 21:48

Komutanın yakınımdır: ondan sordum ...:D :D :D :D :D

Baydisiplin
20-05-2006, 11:02
bizim yeğende yazıcı olmuş, ama çer çöp çay her işe bakıyormuş:)

Selçuk
21-05-2006, 23:21

ne kurye mi ?:)
askerlik bitmiş yahu :)
kurye olan arkadaşım tüm askerliği boyunca internetteydi, cep telefonundan istediğim zaman ulaşırdım :)
rütbelileri ne kadar az görürsen o kadar iyi, hele ki yukarda dediğim şartlarda varsa - ki olacaktır- geçmiş olsun diyorum şimdiden:)

OCEANS
13-07-2006, 11:54
Forumda uzun süreden beri asker çıkmadı galiba, en iyisi ben gideyim :)
Arkadaşlar birkaç konuda merak ettiğim sorular var, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ben haziran sonu itibariyle iktisat fakültesinden mezun oldum. Şimdi çıkışı alıp ne kadar sürede askerlik şubesine başvurmam gerekiyor? Ayrıca askere alınma tarihlerimiz nasıl belli oluyor, aslında özet olarak şunu sormak istiyorum ağustos celbinde gitmek istemiyorum kasım yada aralık celbinde askere alınmak istiyorum. Kışın yaza göre daha rahat olur dediler de :) :) Gidince göreceğiz ne kadar rahat olduğunu :) :)
Mezuniyet sonrası askere alınıncaya kadar geçen süreci özetleyebilecek biri olursa çok memnun olurum.
Sagılarımla...

Selçuk
13-07-2006, 13:52
Arkadaşlar birkaç konuda merak ettiğim sorular var, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ben haziran sonu itibariyle iktisat fakültesinden mezun oldum. Şimdi çıkışı alıp ne kadar sürede askerlik şubesine başvurmam gerekiyor? Ayrıca askere alınma tarihlerimiz nasıl belli oluyor, aslında özet olarak şunu sormak istiyorum ağustos celbinde gitmek istemiyorum kasım yada aralık celbinde askere alınmak istiyorum. Kışın yaza göre daha rahat olur dediler de :) :) Gidince göreceğiz ne kadar rahat olduğunu :) :)
Mezuniyet sonrası askere alınıncaya kadar geçen süreci özetleyebilecek biri olursa çok memnun olurum.
Sagılarımla...

zaten bu saatten sonra istesende ağustos celbine gidemezsin başvuruları bitirmişlerdir yüksek ihtimal:)

kasımda gitmek istiyorsan eğer askerlik şubesine gidip erken sevk için dilekçe vereceksin ve kasım celbine seni alacaklar çok çok yüksek ihtimalle.

ben 305. kd olarak geçen ağustosta yaptım askerliğimi ve diyebilirim ki yazı 15 gün yaşadım.yazın askerlik yapmak zordur muhtemelen ama bu nisan celbi için geçerli zira yazı onlar yaşıyor:) ayrıca yazın zorda kışın - lerde nöbet tutmak çok mu kolay :)

en kısa zamanda hayırlısıyla görevinizi yerine getirmenizi dilerim.

soruların olursa bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım.haziranın 10u gibi mezun olmuştum ve yoğun bir koşuşturmayla ağustos celbine aldırtmıştım kendimi , diyebilirim ki işin zor kısmı okuldan çıkış alabilmek , gerisi çok kolay.askerlik şubesine gittin mi yardımcı oluyorlar zaten.

OCEANS
14-07-2006, 17:51
Öncelikle vediğin bilgiler için çok teşekkür ederim selchuk.

Bende şu an okuldan çıkışı almaya çalışıyorum, iki üç gündür tüm günüm okul ve belgeleri tamamlamakla geçti. Bürokrasinin bu kadarında da pes diyesim geldi. Ama askere gidecek olmanın verdiği psikoloji ve "askerlikte mantık yoktur" "askerde sabretmeyi bilmelisin" önermeleri aklıma gelince bu bürokrasi eziyetinin beni askerlik sürecine hazırlayan birer unsur gibi gördüm :) :)

Önümüzdeki hafta fakülteden çıkışı alır almaz askerlik şubesine başvuracağım. Asal ın net sayfasınıda okudum bu arada. Anladığım kadarıyla yedek subay-kd için ağustos tan sonra ekim celbi var ve erken sevk için başburu tarihi 30 ağustosa kadarmış. Ekim celbinde büyük ihtimal askere alınmış olurum.
Yokmu forumdan başka gelen arkadaş :) Borsa-ekonomi konuşurduk ne güzel :) :)

bourbon
14-07-2006, 18:56
sevgılı oceans Allah kazasız belasız gıdıp donmenı nasıp etsın..
dondugunde hep beraber bır Bursa gezısı daha yaparız..

mantrader
14-07-2006, 19:43

Bende şu an okuldan çıkışı almaya çalışıyorum, iki üç gündür tüm günüm okul ve belgeleri tamamlamakla geçti. Bürokrasinin bu kadarında da pes diyesim geldi. Ama askere gidecek olmanın verdiği psikoloji ve "askerlikte mantık yoktur" "askerde sabretmeyi bilmelisin" önermeleri aklıma gelince bu bürokrasi eziyetinin beni askerlik sürecine hazırlayan birer unsur gibi gördüm :) :)

Önümüzdeki hafta fakülteden çıkışı alır almaz askerlik şubesine başvuracağım. Asal ın net sayfasınıda okudum bu arada. Anladığım kadarıyla yedek subay-kd için ağustos tan sonra ekim celbi var ve erken sevk için başburu tarihi 30 ağustosa kadarmış. Ekim celbinde büyük ihtimal askere alınmış olurum.
Walla hocam ben şu an 309 KD olarak askerlik yapıyorum. Teskere 16 Eylül. 16 Ağustos gibi bot bağlarsınız. Güzel vakit diyorum yazın askerlik çekilmiyor. Ama tabii KD. Çvş olunca tabii uzun dönemlere göre rahatsın. Walla sizin yolunuzu dört gözle bekliyorum...
GEL TESKERE GEL TESKERE BİTSİN BU HASRETTT..........

Selçuk
14-07-2006, 19:54

12 ağustostan sonraki askerlik başlangıç tarihi 12 aralıktır.
ekim celbi falan yedek subay adayları dışındakileri kapsıyor.sende universite mezunu olduğuna göre bir yedek subay adayısın.

Condor
14-07-2006, 23:13
Önce felsefene bir isim koy. Ne olursa olsun korkma, Korku ölümü zorlaştırır. Düştüğün yerde nöbet devredilir unutma. Sen nöbete iken biz huzurlu uyuruz sırası gelen nöbete gider. Benim sıram geçti sıra sende ama ihtiyaç anında topallasamda gelirim. Sen gözlerini dört aç uyuma uyutma. Yorulacaksın bunalacaksın ateş edecekler korkmayacaksın dedimya korku ölümü zorlaştırır. Sana mehmetçik derler unutma. Gerekirse donarak öleceksin ama o nöbet yerini terk etme. Bizi bizden başkası bilmez bilmek istemez it gibi korkarlar bizlerden sen korksanda belli etme dedim ya.....

pride
15-07-2006, 00:25
komutanlarının verdıgı emırlerı yerıne getır senden rahat askerlık yapan olamaz

baron11
15-07-2006, 10:21
Benim tavsiyem yok temennim var.

Askere gidecek tüm arkadaşlarım hayırlısıyla gidip gelsinler ve biran önce sevdiklerine kavuşsunlar.

kentuf
15-07-2006, 10:38
Sagılarımla...

Diplamanı aldıysan ,istanbuldan sana jet gibi askerlik görevi çıkartabilirim .Sadece bir ay için geçerli ona göre :)

Ben askerde iken komutanlarının çoğunun özellikle astsubayların borsacı olması yüzünden bayağa rahat etmiştim .Askerde takıma 37 ekran tv alıp 1998 krizidahil piyasayı teleteksten seyrettiğimiz günler oldu .
İlk bir kaç ay fazla soru sorma ,sadece sorulanlara cevap ver ,emirlere uy ,surat ifadelerinden kaçın ,bir iş verildiğinde rütbe ayrımı kesinlikle yapmamaya çalış .
Ordaki zamanları değerlendirmek için bir kaç güzel kitap al,teknik analiz derslerine çalış veya ed seykota takıl orda bolca boş zamanın olcaktir .Bunu iyi değerlendir .Ben scala yayınlarına resmen hatim indirmiştim .:)
yolun ve şansın bol olsun yurdumuzun neresinde olursa olsun rütben ne olursa olsun herkes ay şey için mücadele ettiğini unutma .

Kolay gelsin dostum .Senden de çakı gibi asker olur haa.:)

mcman
15-07-2006, 15:56
herkese slm, ben de kısmetse Ağustos celpinde gideceğim, tecilim Mayıs/2006 da bitiyor, henüz basvuru yapmadım, şubeden kütüğümün olduğu yerde 25-30 temmuz arasında basvuru yapılabileceğim söylendi, bu dogru mudur, sakata gitmeyelim, bilgisi olan var mı, bir de amirlerin % kacı ilgilidir borsayla

Selçuk
15-07-2006, 16:02
herkese slm, ben de kısmetse Ağustos celpinde gideceğim, tecilim Mayıs/2006 da bitiyor, henüz basvuru yapmadım, şubeden kütüğümün olduğu yerde 25-30 temmuz arasında basvuru yapılabileceğim söylendi, bu dogru mudur, sakata gitmeyelim, bilgisi olan var mı, bir de amirlerin % kacı ilgilidir borsayla

eğer yedek subay olarak yapacaksanız 25-30 temmuz arası başvurulması bana imkansız olarak geliyor zira zaten 1-2-3 ağustosta sınav var.12 ağustosta da teslim olunuyor.

ama tecilinizin bitmiş olması biraz olayı değiştirebilir belki.en iyi askerlik şubenizle görüşmeniz.

mcman
15-07-2006, 17:07
ya bu bilgiyi veren Şube'de çalışan bir tanıdıktı, kelek yapmaz bize herhalde, ama hafta içi bir görüşeyim..Teşekkür ederim kardeşim

mcman
15-07-2006, 17:14
bu arada askerlikle ilgili forumu baştan aşağı okudum, bir garip oldum ya, heyecan yaptık, emegi gecen herkese teşşekkür ederim, cok sey öğrendimi herkezin eline sağlık

Selçuk
15-07-2006, 17:31
Diplamanı aldıysan ,istanbuldan sana jet gibi askerlik görevi çıkartabilirim .Sadece bir ay için geçerli ona göre :)

geçen sene bu iş için ufak bir bütçe kullanmıştım helal olsun sn.kentuf;) sn.ocean belli ki seviliyorsunuz:)

OCEANS
16-07-2006, 15:35

Ben askerde iken komutanlarının çoğunun özellikle astsubayların borsacı olması yüzünden bayağa rahat etmiştim .Askerde takıma 37 ekran tv alıp 1998 krizidahil piyasayı teleteksten seyrettiğimiz günler oldu .
İlk bir kaç ay fazla soru sorma ,sadece sorulanlara cevap ver ,emirlere uy ,surat ifadelerinden kaçın ,bir iş verildiğinde rütbe ayrımı kesinlikle yapmamaya çalış .
Ordaki zamanları değerlendirmek için bir kaç güzel kitap al,teknik analiz derslerine çalış veya ed seykota takıl orda bolca boş zamanın olcaktir .Bunu iyi değerlendir .Ben scala yayınlarına resmen hatim indirmiştim .:)
yolun ve şansın bol olsun yurdumuzun neresinde olursa olsun rütben ne olursa olsun herkes ay şey için mücadele ettiğini unutma .

Kolay gelsin dostum .Senden de çakı gibi asker olur haa.:)

Bilgilerini paylaşan tüm forumdaşlara teşekkür ederim

Sn. Kentuf çıkışı almaya çalışıyom okuldan, bu hafta içinde alırım herhalde. Şu meseleyi konuşuruz msn de. Kıyak bi askerlik çıkarsa giderim hemen :)
Tavsiye ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle...

OCEANS
16-07-2006, 15:40
sevgılı oceans Allah kazasız belasız gıdıp donmenı nasıp etsın..
dondugunde hep beraber bır Bursa gezısı daha yaparız..

İyi temennileriniz için teşekkür ederim.
Askere gidecek tüm arkadaşlarımıza Allah tan kasasız belasız askerlik dilerim bende.
Dödndüğümde yine bursa gezisi yaparız, askerlik hatıralarınıda anlatırız bu sefer :)

trader_77
16-07-2006, 15:41
Askerlik çıktından sonra gitmeme gibi bir şansınız yok.

OCEANS
16-07-2006, 15:43
Askerlik çıktından sonra gitmeme gibi bir şansınız yok.

Tabiki böyle bi şansımın olmadığını biliyorum, işin esprisindeyiz azıcık ;) :) :)

balaban
16-07-2006, 16:06
Sn.OCEAN, hayırlı teskereler

mcman
16-07-2006, 16:07
su israil de tam savas cıkartacak zamanı buldu, bizi de etkileyeblir, eğitimi felan sıkı tutacaklardır simdi, yandık :D

Detay
16-07-2006, 16:07
hayırlı teskereler dılerım dostum kolay gelsın ...

mcman
16-07-2006, 16:38
VE TÜRK ORDUSU IRAK A GİREBİLİR.

''Yarın çok şeye gebe''

16.07.2006 15:45 -

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yarın sabah yapacağımız toplantı ve ardından yapacağımız Bakanlar Kurulu toplantısı çok şeye gebedir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Ağrı İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, bugün çok duygulu olduğunu belirterek, ''Temenni ediyorum ki duygularım aklıma, bilgime, tecrübeme egemen olmasın'' diye konuştu.

Terör örgütü konusunda hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini, terör örgütünün bu ülkenin evlatlarını acımazsızca şehit ettiğini, terör örgütü PKK'nın bu süreci acımasızca sürdürdüğünü ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Biz şu ana kadar bu işin üzerine hep sabırla gittik. Hep demokratik çizgide bu işi halledelim istedik. Bunun arzusu içinde olduk. Ancak bu gece 8 yavrumuz şehit oldu. Bitlis'te de 5 yavrumuzu şehit etmişlerdi. Bunlar artık çekilir şeyler değil. Yarın sabah yapacağımız toplantıyla ve ardından yapacağımız Bakanlar Kurulu toplantısı çok şeylere gebedir. Onu da söyleyeyim.''

Milletin terör belasından kurtarılması ve barışın egemen olması gerektiğini belirten Başbakan Erdoğan, bölgesel milliyetçiliğe karşı olduklarını, 780 bin kilometre karesiyle Türkiye'nin her yerinin kendileri için eşit olduğu kaydetti.

Türkiye'nin birliğine ve beraberliğine kast edenlere gerekli cevabın milletçe verilmesi gerektiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Bizim kardeşliğimiz, bizim birliğimiz, zafiyet bulursa ülke tamamen zafiyet bulur'' dedi.

BAŞBAKANLIK'TA TERÖR TOPLANTISI

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün başkanlığında toplandı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun, dün ve bugün meydana gelen terör eylemlerini görüşmek üzere Başbakanlık Merkez Bina'da olağanüstü toplandığı bildirildi.[/QUOTE]

buna rağmen, bu vatanın bir gram topragına canımız feda olsun, umarım Irak çıkar bana

bikmisbroker
16-07-2006, 16:40
Sn.OCEAN, Sn Mcman hayırlı teskereler

trader_77
16-07-2006, 16:40
Sn.OCEAN,Sn Mcman hayırlı teskereler dilerim.

balaban
16-07-2006, 16:42
Sn.mcman size de hayırlı teskereler.

mcman
16-07-2006, 16:43
eksik olmayın dostlar, sağolun:)

melVin
17-07-2006, 17:45
Hadi bakalım, gelin artık 311ler... Gözümüz yollarda sizi bekliyoruz...
Şafak 61... :)

Hepimiz hayırlısıyla tamamlayacağız inşaallah vatani görevimizi...

Çanakkale'den selamlar,sevgiler herkese... :aglayan:

vesbar
17-07-2006, 19:04
Sn.Ocean,
Sn.Mcman, hayırlı teskereler

baron11
17-07-2006, 19:09
Hepiniz hayırlısı ile gidip gelin ve sevdiklerinize biran önce kavuşun.

Hayırlı teskereler.

mcman
18-07-2006, 08:09
İyi temennileriniz için teşekkür ederiz.

OCEANS
18-07-2006, 10:38
İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.
Sayın melVin hayırlı tezkereler size de, pek bişey kalmamış artık.
Bu arada bende askerlik kararı için uğraşıyorum, ancak hala okuldan çıkışı alamadım. Bu gidişle ağustos celbine zor yetişicem galiba. Her şey kısmet, 311 olmazsa 312 olucaz artık.
Sevgi ve saygılarımla.

melVin
18-07-2006, 13:38
İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.
Sayın melVin hayırlı tezkereler size de, pek bişey kalmamış artık.
Bu arada bende askerlik kararı için uğraşıyorum, ancak hala okuldan çıkışı alamadım. Bu gidişle ağustos celbine zor yetişicem galiba. Her şey kısmet, 311 olmazsa 312 olucaz artık.
Sevgi ve saygılarımla.

Sağolun OCEANS. Size de kolay gelsin. Yetiştirebilirsiniz umarım. Yetişmezse de 313 olursunuz artık, 312 değil :) Öğrenin bunları :p
Ne olursa olsun... hayırlısı ne ise o olsun...

Görüşmek üzere...

OCEANS
18-07-2006, 22:14
Sağolun OCEANS. Size de kolay gelsin. Yetiştirebilirsiniz umarım. Yetişmezse de 313 olursunuz artık, 312 değil :) Öğrenin bunları :p

Görüşmek üzere...

Demek 313 olucaz 311 yetişmezse,:tamam: kimbilir daha neler öğretecek bu askerlik bize. :) :D

Bildiklerinizi paylaşmaya devam edin, en taze bilgiler sizde..:tamam:
Hayırlı teskereler.

Görüşmek üzere...

lionking
18-07-2006, 22:44
Sn.Oceans,
Sn.Mcman güle güle gidp gelin .

yolunuz açık ,şansınız bol olsun

ayyan
18-07-2006, 22:50
gün sayanlara Allah ' tan sabır dilerim..
gidecek olanlarınsa yolu acık olur insallah ..

Selçuk
19-07-2006, 21:19
Askere gidecek arkadaşlara tavsiyem hepatit b aşısı olmaları zira;

1- askerde bir dünya hepatit b'li asker olacak, aynı taslardan yemek yiyip içeceksiniz.

2- musluk, hortum gibi bilimum doğal su kaynağından :D kana kana su içeceksiniz.

acemilik yaparken genelge geliyor musluklardan su içmeyin diye ama öte yandan kantine gidip su almaya ne zaman ne de izin var eğitim aralarında.dolayısıyla çeşmeden su içmemek aklınıza dahi gelmiyor.

muhabbet
20-07-2006, 21:53

Görüşmek üzere...

öğrenecek daha değerli şeyler kalmadı dünyada. bunları da öğrenir ve ilmimize ilim katarız artık :):) geliyorum oraya melvin. sıkı dur. askerden dönünce zaten profesörlük ünvanı verecekler bana. hehe... malum.. çoook önemli şeyler öğrencez:) bi kısım insanımız ayakkabı bağlamayı, bi kısmımız da çarşafta para sektirmeyi öğrenecek. e tabi... orda canı sıkılan ve üstünden azar ve papara yiyenlerin de altına birileri lazım ki egolarının yırtık ve çiziklerine iki dikiş atılsın:)

bu kadar tantanadan sonra ben de geliyom melvin. bakarsın senden önce biter benim askerlik:):)

mcman
21-07-2006, 08:32
erkek ne ister deince ilk akla gelen kadın oluyo tabi,
bu durumda ikinci bir soru ile karşılaşıyoruz nasil bir kadin?
ewt bi arkadaşımız üşenmemiş sıralamış..
buyrun:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Evlenilecek Kız Modeli

1.65 boylarında,iri yeşil gözlü (mümkünse mevsimsel olarak güneşe göre rengi değişebilsin)
minik çene, bıdık burun,öpülesi, kendinden pembe dudaklar minik bir ağız.
ince bir boyun,saçlar uzun beline doğru şöyle, esmer
yarım washinton portakalı büyüklüğünde (avuçtan taşmayacak...) gögüsler.
(80 - 85 ayarında yani)
gergin bir göbek (şöyle dokunduğunda irkilmesini izleyebilecen...)
bel bölgesindeki kemikleri belli olmasın hafif basenler şöyle (hatun
dediğin ele gelecek...)

hafiften iri kalçalar (basenlerle uyum içinde olacak, kalp şekli
yakalanabilirse enfes olur)
düzgün bacaklar (kemikleri belli olmayacak)

ince ayak bilekleri
37 yada 38 numara ayaklar
bakımlı parmaklar, pembe topuklar

fiziksel olarak böyle bişey benim düşündüğüm.

gelelim huyuna suyuna,1 kere eğitimli olmalı, mesela kütüphanecilik, işletme, iktisat, dietisyen
mesela

2 benden az kazanmalı (uçurum olmadan, misal ben 1milyar kazanıyorsam oda
700m olsun)
3 aşret bir kız olsun, oturmayı kalkmayı, büyüklerine hürmet etmeyi bilsin.
4 herşeye peki demesin ama orta noktada buluşmayıda bilsin
5 deli gibi aşık olsun bana etrafdaki daha iyi alternatiflerle bana boynuz
takmayacak kadar sevsin beni
6 anne vasıflarına sahip olsun şevkat göstermeyi bilsin (kendi isteyince
anne olucak, ısrar etmeyecez...)
7 acımızdan ölmeyecek kadar yemek pişirmeyi bilsin yeter (misal yumurta,
pilav, makarna)
9 hanım hanımcık giyinsin. (öyle g-string, göbeği açık gömlek tişört olayı
bize ters)
10 dinlemeyi bilsin aynı zamanda kendini dinlettirsin benimle ağlasın
benimle gülsün.
11 damak zevkimiz birbirine yakın olsun. yemeğe çıktığımızda birimiz aç
kalmasın
12 yapmacık/yalancı olmasın, sevdiğine sevdim, sevmediğine sevmedim
diyebilsin.
13 arkadaşlarımı sevsin, arkadaşlarımın kız arkadaş/eşlerini sevsin,
sevmesede katlanabilsin.
14 ailesi çok zengin olmasın ama bize muhtaç durumda da olmasınlar.
15 ailesi çocuk sever olsun torunları üstlerine atıp tatile gidebilelim.
16 beni çevremdeki hatunlardan kıskansın, zaman zaman bu yüzden bana trip
yapsın.
17 eski erkek arkadaşlarının büyük bir kısmı ölmüş olsun. ölmemişler evli
ve çocuklu olsun görüşmeyelim.

Koyun can , kasap et derdinde "hey gidi dünya"

barkurto
22-07-2006, 12:34
Hadi bakalım, gelin artık 311ler... Gözümüz yollarda sizi bekliyoruz...
Şafak 61... :)

Hepimiz hayırlısıyla tamamlayacağız inşaallah vatani görevimizi...

Çanakkale'den selamlar,sevgiler herkese... :aglayan:

Şafak demiş onikiden sonra 55..

bizim biletleri heyecan sarmış galiba,hadi bakalım 311'ler sıra sizde...:)

kentuf
22-07-2006, 12:41

Görüşmek üzere...

Bitmiş melvin pehh.şuraya bak

melVin
22-07-2006, 13:25
öğrenecek daha değerli şeyler kalmadı dünyada. bunları da öğrenir ve ilmimize ilim katarız artık :):) geliyorum oraya melvin. sıkı dur. askerden dönünce zaten profesörlük ünvanı verecekler bana. hehe... malum.. çoook önemli şeyler öğrencez:) bi kısım insanımız ayakkabı bağlamayı, bi kısmımız da çarşafta para sektirmeyi öğrenecek. e tabi... orda canı sıkılan ve üstünden azar ve papara yiyenlerin de altına birileri lazım ki egolarının yırtık ve çiziklerine iki dikiş atılsın:)

bu kadar tantanadan sonra ben de geliyom melvin. bakarsın senden önce biter benim askerlik:):)

Gel muhabbetim gell... artık gel yani... bakarsın alt devrem olursun buralarda, birkaç gün biz de öğrendiklerimizden anlatırız sana :) bu arada... ben şu çarşafta para sektirme olayını denemedim hala?? :)

şaka bir tarafa... hayırlısıyla gidip gelmek nasip olur inşaallah hepimize... biliyorum sen benden de sinirlisin, ama alıştırmaya çalış kendini. tabii dediğin gibi benden önce bitersen başka...:D

grş üzere...

melVin
22-07-2006, 13:33
Şafak demiş onikiden sonra 55..

bizim biletleri heyecan sarmış galiba,hadi bakalım 311'ler sıra sizde...:)

evt aynen öyle... :D

gel 311 gell... :)

melVin
22-07-2006, 13:35
Bitmiş melvin pehh.şuraya bak

harbi bitiyor abi... bekleyin, fırtına gibi döneceğim sahalara... :)

pride
22-07-2006, 13:46
harbi bitiyor abi... bekleyin, fırtına gibi döneceğim sahalara... :)

babababa çarşı iznine çıkmışşşşşşş:)

melVin
22-07-2006, 14:01
babababa çarşı iznine çıkmışşşşşşş:)

yaa... diyeceksin, sanki hergün neredeyse... ama iş farklı, bu farklı abi :)

konuşalım...

slm

nihat_ozkara1
22-07-2006, 21:41
eğer rahat yerdeysen siperdekini düşün eğer siperdeysen senden önce o siperde öleni düşün ;yok vurulup da vatan uğruna uzandıysan nice canların feda edildiği vatan toprağına senin peşinden gelmeye , kanın için ölmeye öldürmeye yeminli kardeşlerini düşün
saygılar sevgiler
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

selm
24-07-2006, 02:09
Ağustos döneminde gidecek arkadaşlara şimdiden hayırlı tezkereler.

Nasipse bende Ağustos ta gidiyorum ,hayırlısı bakalım ,zor gelecek mi bilmiyorum. (yaş 31 , 2.5 yaşında kızım var)

Yazılanları okudum; zamana karşı sabır,kişisel disiplin,ortama uyum,herkese saygı ,emirlere itaat askerliği kolaytıracak anlaşılan.

mcman
24-07-2006, 12:22
Ağustos döneminde gidecek arkadaşlara şimdiden hayırlı tezkereler.

Nasipse bende Ağustos ta gidiyorum ,hayırlısı bakalım ,zor gelecek mi bilmiyorum. (yaş 31 , 2.5 yaşında kızım var)

Yazılanları okudum; zamana karşı sabır,kişisel disiplin,ortama uyum,herkese saygı ,emirlere itaat askerliği kolaytıracak anlaşılan.

Abi kolay gelsin, hepimize sabır, hayırlısıyla döneriz inşllah

tent
24-07-2006, 14:30
ankara'ya gdersen, bol bol yürüyüş yapacaksın demektir. 30 ağustos'ta 60 milyonun önünde yürüyeceksiniz.:) dua et de, takımında yürümeyi beceremeyen biri olmasın. varsa, yandınız. bütün takım o yürümeyi öğrenesiye kadar yürüyüş talimi yapar artık.

merak etme, senden daha yaşlılar da olacaktır. ama iş çocuğunu özlemeye gelince, o konuda bir şey diyemem. onu istediğin zzaman göremeyecek, sevemeyecek olmaya ve hasretliğe hazırla kendini. daha az acı çekersin. hayırlı teskereler.

selm
25-07-2006, 00:26
Mcman ve Tent iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

korhanykal57
25-07-2006, 00:39
Abi kolay gelsin, hepimize sabır, hayırlısıyla döneriz inşllah

torun askerde kendine dikkat et :)

ayrıca bölükte ve ya alayda kalırsan sakın nöbetçi cavuş olma...
jandarma olursan hiç ama hiç olma...

veya diyosan icabında vatan.....
egirdir seni bekler

nihat_ozkara1
25-07-2006, 00:50
torun askerde kendine dikkat et :)

jandarma olursan hiç ama hiç olma...

veya diyosan icabında vatan.....
egirdir seni bekler

kolluk çavuşu iyidir yahu bide bölük komutanını kafalarsan 24 saat vardiyaya çevirirsen 1 gün çalışır 1 gün yatarsın
şafak otomotikmen yarıya düşer
Allah kolaylık versin

BOZKIR
25-07-2006, 01:38
Şimdiden iyi teskereler
295 kd

Musty
25-07-2006, 13:40
Şimdiden iyi teskereler
295 kd

Saolasın baba.
309 KD / Gelibolu

chemeng
25-07-2006, 18:29
şimdiden iyi teskereler 283.kd

mcman
27-07-2006, 13:58
bugün müracaatım kabul edildi, ok yaydan cıktı artık, nasıl gecer bu askerlik, allahın bitli memuresi bile kapris yaptı subede

mcman
28-07-2006, 13:51
Ben boş bulundum, komando cıkmasın diye KPDS belgesini ibraz ettim, 91 (A) ..Astek sansını artırırsa yedik ayvayı

tent
28-07-2006, 14:30
o nasıl olacak?

tent
28-07-2006, 14:32
Ben boş bulundum, komando cıkmasın diye KPDS belgesini ibraz ettim, 91 (A) ..Astek sansını artırırsa yedik ayvayı
pek çok kişi "4 ay, 4 aydır" diye düşünüp, komandoya katılıp, komando sınavında nal toplayıp tuzla'ya gitme hesabı yapar. yani en kötü olasılıkla "bitli piyade" olursunuz.:D

mcman
28-07-2006, 15:08
pek çok kişi "4 ay, 4 aydır" diye düşünüp, komandoya katılıp, komando sınavında nal toplayıp tuzla'ya gitme hesabı yapar. yani en kötü olasılıkla "bitli piyade" olursunuz.:D

kısa olsun da bitlisini sonra düşünürüz:roll:

tent
28-07-2006, 15:21
kısa olsun da bitlisini sonra düşünürüz:roll:
bu dediğim yedek subaylık için geçerli. sonra canın yanmasın, sorumluluk almam valla..:)

chemeng
29-07-2006, 10:06
ne çok sivri ol nede çok pısırık ol...ortalarda ol çok kral askerlik yaparsın...

baron11
29-07-2006, 11:16
Hepiniz İlk önce Allaha emanetsiniz sonra Komutanlarınıza ve arkadaşlarınıza,arkadaşlarınızda sizlere emanet hepinizin bunu bilerek hareket edeceğinize eminim hepiniz hayırlısıyla gidip gelin.

Selçuk
29-07-2006, 12:22
insan askerde her şeye alışır:)

askerlik bambaşka bir dünya, kurallarına çabuk uyum sağlamaya bakın.

sn.chemeng'in dediği gibi ne çok sivri ne çok pısırık olun.

sivilde çok asiyim askerde ne yaparım diye düşünmeyin , oranın işleyişini hemen öğrenin yolunuzu bulursunuz:D

çok agresif bir bölük astsubayımız vardı derdi ki; buraya kuzu gibi gelin kuzu gibi gidin, kuzu gelip aslan olmaya kalkmayın :)

nihat_ozkara1
29-07-2006, 13:20
askerlik, kendi içinde güzel bir dönemdir.Bir şey için ,canını sıkma.sana tavsiyem postalını biraz rahat seç ve arka topuk kemigine gelen kısmı yumuşatmaya çalış,bir şey ile orasını ez ki ayagını vurmasın.
"kalleş arkadan vurur"
askerde en kötü şeydir postal vurması.
HAYIRLI TEZKERELER.

çorabın içine vatka koy (omuz vatkası)

serkanonar
29-07-2006, 13:47
Öncelikle hayırlı teskereler dilerim
Bende kısa dönem yapmıştım,kısa dönemler genelde gittikleri yerde kalırlar yani acemilikten sonra başka şehre göndermezler,kısa dönemin bence ortası yok ya çok rahatsın yada ezilirsin,sana POŞET diye lakap takacaklar orada,
inşallah rahat edersin ama kimseye yaranamazsın ne erata nede diğerlerine
Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip eder inşallah.

avkt
29-07-2006, 16:06
311 ler hadi gelin de biz gidelim artıkkkkkkkkkkkk............trabzon 309.j.çvş..... çavuş olmazsınız umarım açıkcası bana zor geliyor 24 saat bilfill iş başı sonra tam gün istirahat!!

Musty
29-07-2006, 17:19
Zaman bir türlü geçmiyor. Ne acaip şeymiş şu askerlik...

P. ÇVŞ. 309 KD

enigma
29-07-2006, 18:08
[QUOTE=Musty;1102746]Zaman bir türlü geçmiyor. Ne acaip şeymiş şu askerlik...

bana kaç gun var teskereye dedıklerınde 20 ASKERİ İŞ GUNU DERDİM....hey gıdı gunler 267 dık ...311 ha hayırlı teskereler

BOZKIR
29-07-2006, 19:00
Zaman bir türlü geçmiyor. Ne acaip şeymiş şu askerlik...

P. ÇVŞ. 309 KD

Hayal kur bol bol torunum :D 295 kd