PDA

View Full Version : Askere Gidiyorum..Tavsiyesi olan var mı?

Pages : [1] 2 3 4 5

PROXY
07-04-2005, 19:35
12 Nisanda 6 aylığına askere gidiyorum.Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı...
Daha önce askerliğini orada yapmış olan var mı acaba?Nasıl bir yerdir..

Askerde rahat etmek ve güzel bir askerlik geçirmek için ne yapmak lazım?..Tecrübesi olanlar paylaşabilirler mi?Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü..:)

DEFENDOR
07-04-2005, 19:52
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER.............. :bravo: :bravo: :bravo:

alp-eren
07-04-2005, 19:53
askerlik, kendi içinde güzel bir dönemdir.Bir şey için ,canını sıkma.sana tavsiyem postalını biraz rahat seç ve arka topuk kemigine gelen kısmı yumuşatmaya çalış,bir şey ile orasını ez ki ayagını vurmasın.
"kalleş arkadan vurur"
askerde en kötü şeydir postal vurması.
HAYIRLI TEZKERELER.

korhan
07-04-2005, 19:57
Bende pazartesi günü gidiyorum hakkınızı helal edin :)

Piyade er 39. Mknz. P. Tugay Komutanlığı İSKENDERUN

XU100 e iyi bakın :eek:

HERŞEY VATAN İÇİN

varyemez
07-04-2005, 20:00
komutanlarınızla borsa konuşmayın,senet tavsiye etmeyin,askerliğiniz zehir olmasın :D :D

NAZBEG
07-04-2005, 20:31
Hayatta yapacaginiz son tatil. Cok ciddiyim. Keyifini cikarin.......

angel
07-04-2005, 20:35
Askerden bende 5 ay önce geldim. Tuncelide(4. Komando tugayı) yedek subay olarak yapmıştım. Tavsiyem özellikle kısa dönem yapan arkadaşlar için üstlerinin emirleri sorgulamayın. Zaten kısa dönem yapan arkadaşların askerliği göz açık kapayıncaya kadar geçiyor. Genelde sizi bilgisayar başı veya ufak sorumluluklar gerektiren yerlerde(spor salonu....) görevlendiriyorlar. Herkes için dikkat edilmesi gereken botlar tabi hiç unutmam yazın gününde kışlık botlarla felegim şaşmıştı. Yanınıza uygun numara ayakkabı bulamama ve ayagın bota alışmamasını göz önüne alarak vatka alın. Onun dışında herşeyi rahatlıkla oralarda bulursunuz. Borsa konusuna gelince Astsubay arkadaşların yarısı bu işle meşguldü. Askerliğinizi yaza dogru yapacagınız borsanın performansının fazla yüksek olmayacagını düşünürsek hiç açmamanız daha iyi olur.

hisse.net ailesi olarak Şimdiden PROXY ve korhan arkadaşlarımıza hayırlı tezkereler diliyorum. :bravo:

Akresi
07-04-2005, 20:39
Ben Şırnakta yaptım. Asteğmen oalrak. Kötü şartlar vardı. Vatanı savunduk gibi bir şey. Sıra sizde. Biraz da siz çekin.Sen de git. Diyarbakır güzeldir. Rahat edersin. Ama askerlik yapılası şey değil gardaş. Keşke profesyonel ordu olsa da isteyen gitse... vesselam.

CERİTKALE
07-04-2005, 21:06
Değerli iki askerimize de hayırlı teskereler dilerim. :)

Her şey vatan için...

Ben 247. kısa dönem,
MEBS okulu Mamak / Ankara
Acemilik Teknisyen bölüğü,
Usta 1. operatör bölüğü

Var mı acaba tertip :D

hakanen
07-04-2005, 21:15
Sevgili Korhan ve Proxy ,
Hayırlı tezkereler her ikinizede.Tavsiyem ,hayatınızda en unutamayacağınız olaylardan olan askerliği ,maximum yaşamaya ve keyif almaya çalışın :)
Bu arada Ceritkale ,ben de acemiliği 249. kısa dönem (sene 96),
MEBS okulu Mamak / Ankara 2. operatör bölüğünde yapmıştım.Biz kartallardık :D

Selçuk
07-04-2005, 21:22
asker olacak Sn. Prozy ve Sn.Korhan'a hayırlı tezkereler dilerim

gemici
07-04-2005, 21:23
iyi şanslar.......................

neeldo
07-04-2005, 21:25
sayın korhan ve proxy
Güle güle gidip gelin.Hayırlı tezkereler dilerim.

Ben 283 kısa dönem
Bilecik 2. jandarma er eğitim tugayı

gemici
07-04-2005, 21:28
bende bir yerlerde yapmıştım bilmem kaçıncı dönem olarak ama artık zor hatırlamam.....................

karınca
07-04-2005, 21:46
...Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü..:)

...Bende pazartesi günü gidiyorum ...
:bravo:
Tavsiye olarak tek bi şey var ... Şimdiden yeşile alışmaya başlayın
Kolay gelsin ve hakkınız helal olsun
SVG

soros74
07-04-2005, 21:50
Hayırlı tezkereler...

Kimseye fazla güvenmeyin;)

niko
07-04-2005, 21:51

HERŞEY VATAN İÇİN

Sevgili Korhan
Gitmeden önce yadigar cinsinden birkaç grafik bıraksaydın.
Hayırlı teskereler şimdiden :)

soros74
07-04-2005, 21:56
Ayrıca şafak defteri vb. türü lüzumsuz şeylere odaklanmayın...

ACT
07-04-2005, 22:01

HERŞEY VATAN İÇİN

Helal olsun sn. Korhan ve Sn. Proxy. Gule gule gidin ve gelin. Hepimiz burada olacagiz gene ve ne kadar cabuk gectigini konusacagiz.

kentuf
07-04-2005, 22:06

Askerde rahat etmek ve güzel bir askerlik geçirmek için ne yapmak lazım?..Tecrübesi olanlar paylaşabilirler mi?Tavsiyeleriniz nedir?Her türlü..:)
proxy benim abimde diyarbakır silvan da idi sonra dağıtımla marmarise gelmişti.Diyarbakır iyi güzel yer bence borsacı olduğunuzu belirtin .Özellikle korhan teknik çalışmalrı göstermek için bilgisayar başı bir iş kapabilir.bende çorluda havaalanında askerlik yaptım borsacı olduğum için her hafta sonu eve kaçıyordum istanbul a .1998 krizinde klimasan sayesinde bayağa rahat askerlik yaptıştım .Bol tonerci ,fotokopi kağıdı satan arkadaşlarınız olduğunu söyleyin size güzel kafa izni verirler .Gidin sonra para ile ne kaç para tutuyorki sanki ben öyle yapardım .pehhh.Borsa oynayan subaycı lar çoktur ellerinde genelde en tepelerde gezen zararda oldukları kağıtlar olcaktır .Bence kendinize güveniyorsanız borsacı olduğunuzu ilgilendiğinizi belirtin rahat edersiniz .Korhan sana bir masabaşı işi verirler .yolunuz açık olsun .

onlooker
07-04-2005, 22:13
Sn. Prozy ve Sn.Korhan hayırlı tezkereler diliyorum. nacizane tavsiyem kepinize dikkat etmeniz ve 5 veya 10 ytl mukabilinde düzenlenecek olan kapatma kapatma şenliklerine iştirak etmenizdir.

ayyan
07-04-2005, 22:16
Hayırlı teskereler arkadaslar :) Sag salim görüsmek üzere kendinize iyi bakın ..

SALESMAN
07-04-2005, 22:20
inşallah borsaya sarmış bir komutana rast gelirsinizde askerliği rahat geçirirsiniz .....

burada dakikalık seans ve saniyelik alım satım hareketlerini izlemeye alışmışken birden izafiyet teorisi nasıl bişeymiş anlayacaksınız zira zaman başka türlü akmaya başlayacak (daha doğrusu akmayacak)
haid bakalım uğurlular ola..............

not: yanınıza bol pudra alın ,ayaklarınızı asla sıcak yada ılık suyla yıkamayın .....................

BOZOK
07-04-2005, 22:21
gozlerim doldu askerligimi hatirladim
arkadaslarim size en onemli tafsiyem her gununuzden zevk almaya calin gun saymayin
bu arada benim kardesimde su anda asker (o simdi asker cani neler ister acaba)istanbul il jandarma komutanligi maslak onada sizede hayirli teskereler diliyorum

baslamak bitirmek demek tir

San Francisco
07-04-2005, 22:22
Sevgili Korhan ve Proxy'ye şimdiden Askeri yaşamlarında başarılar dilerim. Hayırlısı ile Vatani görevlerini tamamlayıp yeniden aramızda görmek dileği ile.

CERİTKALE
07-04-2005, 22:52
Bu arada Ceritkale ,ben de acemiliği 249. kısa dönem (sene 96),
MEBS okulu Mamak / Ankara 2. operatör bölüğünde yapmıştım.Biz kartallardık :D

Yav bende seni nerden hatırlıyorum diyordum :D

Sizler gelince bizler rahata ermiştik. :D

PROXY
07-04-2005, 23:41
Arkadaşlar hepinize samimi cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..Hayırlısı artık..Güzel geçeceğine inanıyorum..

Bir de birşey sormak istiyorum..Acemilikten sonra bir sınav varmış galiba..İngizlizce sınavı..İyi derece alanları turistik mekanların olduğu yerlere sevk ediyorlarmış..O sınava katılanlar var mı aranızda..

Detay
07-04-2005, 23:43
Sevgili Korhan ve Proxy'ye bende bu görev suresince basarılar dilerim...
ne denir bilemem ama ben giderken unutup gitmiştim aklımı nizamıyede bıraktım girdim iceri..sanırım en iyisi bu..
saygılarımla..

bozo38
08-04-2005, 00:15

HERŞEY VATAN İÇİN
sn korhan ve proxye ve diğer tüm hisse.net üyelerine hayırlı tezkereler diyor ve soruyorum....
en büyük asker kim.......... :hmm:

balaban
08-04-2005, 00:20
Sevgili Proxy ve Korhan hayırlısıyla gidip gelirsiniz inşallah.

northwind
08-04-2005, 00:57
Arkadaşlar hepinize samimi cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..Hayırlısı artık..Güzel geçeceğine inanıyorum..

Bir de birşey sormak istiyorum..Acemilikten sonra bir sınav varmış galiba..İngizlizce sınavı..İyi derece alanları turistik mekanların olduğu yerlere sevk ediyorlarmış..O sınava katılanlar var mı aranızda..
Sn Proxy, sn Korhan hayirli teskereler diliyorum,
Sene 1996 yani kiyas icin epey eski bir tarih ama yine de yazayim,ben ingilizce sinavina girmistim,fena da gecmemisti ama pek bir etkisi olmadi sanirim,hava piyade olarak yapmistim.

Matematikçi
08-04-2005, 01:01
Çok önemli tavsiye!..Çok önemli tavsiye!..Çok önemli tavsiye!..

Yanına 3-4 tane vatka al...
Botuna koyacaksın...
Çok rahat edersin.
Deneyimle sabittir...
Bana cok dua edersin..
:)

edvin
08-04-2005, 01:10
Çok önemli tavsiye!..Çok önemli tavsiye!..Çok önemli tavsiye!..

Yanına 3-4 tane vatka al...
Botuna koyacaksın...
Çok rahat edersin.
Deneyimle sabittir...
Bana cok dua edersin..
:)
bencede... arkadaslar hayırlı tezkereler...

futbolcu
08-04-2005, 01:13
ayın 12 itibariyle ELAZIĞ İL JAN.KOM.LIĞI KISA DÖNEM ER olarak vatani görevimi yapmaya gidiyorum umarım 6 ay sonra da burada olup beni hatırlarsınız
devrelerime de hayırlı teskereler diliyorum
syg

bilinmezki
08-04-2005, 01:18
Tüm askere gidecek arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum.. Benim de oğlum 12 sinde mamağa gidiyor kısa dönem için...

rekorb
08-04-2005, 02:31
Sevgili Korhan, Proxy ve Futbolcu. Hepinize hayırlı tezkereler dilerim. Sağ salim gidip, vatani göreviniz hayırlısıyla yapıp dönesiniz.

AKBABA
08-04-2005, 04:51
TUM VATAN HIZMETINE gidecek arkadaslara hayirli gorevler, saglicakla gidin- saglicakla gelin :) Ya inanmayacaksiniz ama tekrar ben de askere gitmek istedim simdi. Borsa stresi ne kotu birseymis, askerlige bile razi olduk kacmak icin :a-o:

ayfer
08-04-2005, 07:59
Hayırlı tezkereler,güzel anılar...

ACT
08-04-2005, 08:16
Değerli iki askerimize de hayırlı teskereler dilerim. :)

Her şey vatan için...

Ben 247. kısa dönem,
MEBS okulu Mamak / Ankara
Acemilik Teknisyen bölüğü,
Usta 1. operatör bölüğü

Var mı acaba tertip :D

Burada baya MEBS'li varmis..... Ben 245. kisa donem yaptim.

Acemilik 1. Operator bolugu MAMAK

Usta Kesan Edirne 4. Mekanize Piyade Tugayi. (Kardak krizinde sinirdaydik. Rahat uyumussunuzdur. :D:D:D )

SunShine
08-04-2005, 08:24

Diyarbakır'ın üç ana girişi vardır.

1. Urfa yönünden giriş.
2. Elazığ yönünden giriş. ( Ergani yolu )
3. Batman yönünden giriş. ( Silvan yolu )

Diyarbakır İl Jandarma komutanlığı şehirin dışında bir yerdedir.

Diyarbakır Elazığ karayolu üzerinde. Otobüs terminali de bu yol üzerinde olup, İl Jandarmaya göre şehire daha yakındır.

Bir de, Mardinkapı semtinde bir yerlerde de ( acaip dar sokakları olan, surların içinde bir yerde ) büyükce bir birlikleri vardı.

Ama sizi muhtemelen Alay dedikleri şehir dışındaki birliğe alırlar.

İl Jandarma bütün ilçelere ve bağlı birliklerine asker gönderdiğinden, herhangi bir ilçesine de gönderilebilirsiniz.

Diyarbakır iyi bir şehirdir.

Postanenin karşında bir tatlıcı vardı. Ayaküstü halka tatlı yiyebiliyorduk.

Bir de ciger kebabı.

Çiğ köfteyi de unutmamak lazım. Kavehanelerde bile çiğ köfte servisi yapıyorlardı.

Ama şimdi çok değişmiştir Diyarbakır. Yıllar oldu görmeyeli.

Bir de Green House diye bir kafeterya vardı. İçinde herşey yeşildi. :roll:

Çok fazla şey hatırlamıyorum şimdi. Yeniden görsem hatıralarım canlanır belki.. :roll:

Zaten sizi çok fazla dışarı çıkartmazlar. Dışarı çıktığınızda da sivil olarak çıkarsınız. Yanınızda sivil kıyafet götürmeniz faydanıza olur bence.

Uçakla gider, uçakla dönersiniz. Uçaklar her zaman ful çeker. Biletinizi erkenden alın.

Bu arada sn korhan'a da hayırlı teskereler dilerim.

Yolunuz açık, bileğiniz kuvvetli olsun.

ERKA
08-04-2005, 08:50
Vatan hizmetine giden bütün arkadaşlarıma hayırlı tezkereler....

mirage
08-04-2005, 09:00
Sn Korhan, Sn Proxy her ikinize de hayırlı teskereler dilerim.
Oralarda mutlaka borsa ile ilgilenen bir komutanınız olacaktır, benim nacizane tavsiyem borsayla ilgili hiç bir muhabbete girmeyin, hele hele kağıt tavsiyesinde hiç bulunmayın. Kağıt çıkarken sizden kralı olmaz, nöbet yazılmaz ama kağıt düşerse o askerlik bitmez...
6 ay da göz açıp kapıyıncaya kadar geçer inşallah.

medyum
08-04-2005, 09:02
askere gidersin sivil hayatı ararsın
gelirsin askerliği ararsın

İyidir iyidir askerlik

bond
08-04-2005, 09:12
herkese hayırlı teskereler

entegre
08-04-2005, 09:15
Sevgili Korhan ve Proxy'ye şimdiden Askeri yaşamlarında başarılar dilerim. Hayırlısı ile Vatani görevlerini tamamlayıp yeniden aramızda görmek dileği ile.
nerden biliyorsun belki teskere bırakacak :D

San Francisco
09-04-2005, 18:45
SN Futbolcu sanada yeni askeri yaşamında başarılar dilerim. Bu görevi sağlıklı ve mutlu bir şekilde bitirmen temennisi ile..

b_oracle
09-04-2005, 18:49
keyfine bak düsünmeden yasa en ıyı askerlıgı yapar kafayıo dınlersın

GozgurS
09-04-2005, 22:04
Sevgili arkadaşlar hepinize hayırlı teskereler.Sevdiklerinize kavuşmak dilekleriyle. Askerde fazla sivrilmemeye çalışın.Komutanlarınız tarafından denilen şeyleri yaparsanıssa çok rahat geçecektir.Bence gideceğiniz yerin önemi yok, komutanlarınızın ve asker arkadaşlarınızın iyi olması askerliğinizi rahat ve çabuk geçirecektir. Eğer iyi bir yerde yaparsanıssa bence hayatınızın tatili olacaktır.(Benin gibi 295 KSD/Bilecik) Askerlikten zevk almaya bakın.Geriye bıraktığınız şeyleri kafanıza takmayın.
Allah yardımcınız olsun,göz açıp geçmesi dileğiyle,Hayırlı teskereler.

EN BÜYÜK ASKER HİSSENETÇİLER :bravo: :bravo: :bravo:

bikmisbroker
09-04-2005, 22:16

ayın 12 itibariyle ELAZIĞ İL JAN.KOM.LIĞI KISA DÖNEM ER olarak vatani görevimi yapmaya gidiyorum umarım 6 ay sonra da burada olup beni hatırlarsınız
devrelerime de hayırlı teskereler diliyorum
syg

HERŞEY VATAN İÇİN

Hayirli tezkereler her 3 nuze de..
Bu yaz iskenderunda olabilirim korhan gelir seni bulurum..Diyarbakir taraflarina uzanma ihtimalim de var..Isim ve soyadini PM'ime gonderirsen gelip seni de bulurum PROXY..(Malatya-Elazig kesin de-Futbolcu istersen hisse netden bir ziyaretci? ad ve soyadini yaz bana PM den-oradan da Diyarbakir istiyorum yillar oldu gitmeyeli-Yine de soz vermis olmayayim)

Hayirli tezkereler her 3 nuze de..

Bu arada Helal olsun :D

cagdast
09-04-2005, 22:36
Bu foruma ciddi emekleri olan özellikle sn korhan başta,sn futbolu ve sn proxy bir küçüğünüz olarak sevgili abilerime en iyi koşullarda HAYIRLI TEZKERELER diliyorum!

Bu forumun sizleri unutucağını sanmıyorum!!!

BU VATAN SİZİNLE GURUR DUYUYOR!
BU FORUM SİZİNLE GURUR DUYUYOR!

:bravo: :bravo: :kucak: :kucak:

neeldo
09-04-2005, 22:40
sayın korhan ve proxy
Güle güle gidip gelin.Hayırlı tezkereler dilerim.

Ben 283 kısa dönem
Bilecik 2. jandarma er eğitim tugayı

Korhan ve Proxy den başka gidenlerde var sanırım.Hepinize hayırlı tezkereler dilerim.

PROXY
10-04-2005, 07:18
proxy benim abimde diyarbakır silvan da idi sonra dağıtımla marmarise gelmişti.Diyarbakır iyi güzel yer bence borsacı olduğunuzu belirtin bende çorluda havaalanında askerlik yaptım borsacı olduğum için her hafta sonu eve kaçıyordum istanbul a .1998 krizinde klimasan sayesinde bayağa rahat askerlik yaptıştım ..

Valla Diyarbakır çok sıcak olacak bu yaz..Ofis içinde iş kapmam lazım..Bilgisayar bilgimi de kullanırım,borsacılığımı da..Zaten SPK lisansım da var..Borsacıyım dersem kesin kaparlar benim gibi lisanslıyı..İnşallah Borsacı komutanlar vardır..Onlara uzun vadeli kağıtlar aldırırım..Şöyle 8-10 aylık:)

Hadramut
10-04-2005, 08:29
Sayılı gün çabuk geçer. Bağımsızlık için önemli bir görev. Bizler yaptık şimdi sıra sizde.
Sağlıkla gidin sağlıkla gelin sn. Proxy, sn. Korhan, sn. Futbolcu ve ismini bilmediğimiz onbinlerce vatan genci.

Baydisiplin
17-04-2005, 00:30
askerlik için bu siteden öğrendiğim şey giderken vatka ve pudra götüreceğiz. başka tavsiyesi olan yokmu. askere gidince masa başı iş almak doğrumudur. yoksa hiçbirşey bilmiyor ayağına yatmakmı doğrudur? bilgi lütfen:) daha fazla kaçamayacağım artık:) herhalde bu yıl sonu benide kaparlar:)

orhan_s
20-04-2005, 02:08

HERŞEY VATAN İÇİN

askerlik kutsaldır. derdi sevgili babam..
kutsal bir göreve gideceksin
ve hiçbir şey sormayacaksın..

ACT
20-04-2005, 08:30
askerlik için bu siteden öğrendiğim şey giderken vatka ve pudra götüreceğiz. başka tavsiyesi olan yokmu. askere gidince masa başı iş almak doğrumudur. yoksa hiçbirşey bilmiyor ayağına yatmakmı doğrudur? bilgi lütfen:) daha fazla kaçamayacağım artık:) herhalde bu yıl sonu benide kaparlar:)

Askerde iken bizim uyguladigimiz bir olay vardi. Orada ne herseyi bileceksin nede hicbirseyi bilmeyeceksin. Herseyi bilirsen hep sen calisirsin. Hicbirsey bilmezsen tum b.ktan isler sana verilir. Orta karari siz bulacaksiniz artik.

Benim sahsi fikrim masa basi is iyidir. Fakat insanlar uykuya gidince siz calismaya devam edebilirsiniz.....

Baydisiplin eger gordugum yasiniz dogru ise yani 44, zaten bir yil sonra askerlikten dusuyor olmaniz lazim. Yas limiti 45 degil mi? Zaten bu yasta giderseniz size masabasi is verirler.

korhan
13-05-2005, 15:27
BUGÜNDE ÖLMEDİM ANNE!

Arkadaşlar 2.5 günlüğüne hürgeneralim :)
Bugün yemin törenimizi ettik acemilik bitti.

1 aydır ilk defa dışarı çıkıyorum herşeyi çok özledim, forumdaşlara selamlar...

Şafak 125.

simyacı
13-05-2005, 15:31
BUGÜNDE ÖLMEDİM ANNE!

Şafak 125.
Hoş geldin dostum, seni tekrar buralarda görmek çok güzel.
doyadoya tadını çıkar bu iki gününün, gidince arayabilirsin. :tamam:
sevgi ve saygılarımla.

intexma
13-05-2005, 15:34
BUGÜNDE ÖLMEDİM ANNE!

Şafak 125.

bu gzel iki günde; kendini borsa ya verip, grafik falan incelemicen demi... :D :D :D

gez dolaş ....HOŞGELDİN :cheers: :cheers: :cheers:

Garboy
13-05-2005, 15:37
oo hayırlı olsun
dağıtımda neresi çıkarsa çıksın çok rahat edeceksiniz
;o)
bizi 1 haftalığına eğitime götürmüşlerdi oraya
bana accaip zor gelmişti orası

ayyan
13-05-2005, 16:09
Allah tamamına erdirsin sn Korhan :) özlettiniz kendinizi :)
sag salim görüsmek üzere :)

lancelot
13-05-2005, 17:09
BUGÜNDE ÖLMEDİM ANNE!

Şafak 125.

Kaldı 124.... :D :D :bravo:

Saygılar Sn.korhan

angel
13-05-2005, 19:44
BUGÜNDE ÖLMEDİM ANNE!

Şafak 125.

sizi tekrar forumda görmek güzel sn korhan. acemiliğiniz bitmiş bundan sonrası ondan daha çabuk geçer. kendinize iyi bakın :bravo:

XZARA_
13-05-2005, 20:10
hayırlı teskereler...gelır gecer derler ama yapana sormalı...Babam da asker emeklısı...az cok durumları bılıyorum...helal olsun....

Kurnaztilki
13-05-2005, 21:30
Askere gidiyorum, tavsiyesi olan var mı?

askerlik için bu siteden öğrendiğim şey giderken vatka ve pudra götüreceğiz. başka tavsiyesi olan yokmu. askere gidince masa başı iş almak doğrumudur. yoksa hiçbirşey bilmiyor ayağına yatmakmı doğrudur? bilgi lütfen:) :)

Yanınıza ne alırsanız alın, mantığınızı evde bırakın... :evil:

camarors
14-05-2005, 00:09
Topigi biraz gec farketmisim :o , butun dostlarimiza hayirli teskereler :tamam: .

yarımada
14-05-2005, 14:10
Vay be millet askere gidiyor.Ben de kısmetse yarın çıkıyorum.Yeni gidenlere hayırlı teskereler.

ELVEDA ŞIRNAK...

zargana
14-05-2005, 15:21
Acemelik bittikten sonra Yolu Kıbrıs gözüken arkadaşlara tavsiyelerim.
1- % 100 oranında bir nem vardır yatağınızdan ıslak uyanırsınız. Romatizması olan arkadaşlar dikkatli olsun.
2- Heycan sevmiyorsanız kıbrısa uçak ile gidin ve birliğinize kendiniz gidip teslim olun.
3- 2 Madde pek sıcak bakılmıyorsa Mersin taşucuna gidip silahlı kuvvetlerin toplanma merkezine gidebilirsiniz orda bir çok er erbaş subay ile birlikte büyük bir gemiye bidip 8 - 9 saat sürecek kıbrıs yolculuguna çıkarsınız korkmayın escort olarak bir savaş gemisi size eşlik eder.
4- Girne limanına geldiğinizde sizi sıraya dizerler birlik birlik ayırıp sizi otobüslere bindirip birliklerinize gönderirler. Bu işlemden önce meslek sorarlar öncelikle kolordu ihtiyacı olan vasıflı kişileri ayırır ve girnedeki karargahta görevlendirir.
5- Gemi ile gitmek çok eğlencelidir. 5 Maddeyi yaşamalısınız.
6- Ne askerliği nede eğitimi Türkiyeye benzemez. Kıbrısta ilk kez tanık olduğun bir rapor çeşidi gördüm Kıbrıs Koşullarında Askerlik Yapamaz. Gerçekten sağlam olmanız gerekiyor fizik ve akıl olarak.
7- 28 inci Tümene gidecek arkadaşlar özellikle heycanı seviyorlarsa bol bol bulacaklardır. 1974 çıkartmasının izleri hala duruyor. Hiç görmediği ağır silahları görecekler ve kullanacaklar. 28 inci tümen oldukça zorlayıcıdır. Su bulmanız çok zor. Günde 15 adet cola içtiğimi bilirim.
8- Yine 28 inci tümene yolu düşenler bol bol spor ve denetime girecektir. Denetimler o kadar çok olur ki sürekli savaşa hazır olursunuz. Örnek : 1 inci Kardak krizinde kırmızı alarm geçen ada 3 saat içinde savaş durumunda pozisyona geçti bunu herhangibi birlik yapamaz.
9- Adada kışın özellikle gece nöbetlerinde acayip bir ayaz vardır kar başlığı alın fazla nezle olmazsınız.
10- Halk arasında tavuk hastalığı denen acayip bir hastalık vardır buda yazın oluyor genelde ben yakalandım ve 1 hafta sırt üstü yatamadım yemek yiyemedim w.c. bile 2 kişi götürüyordu karma denen bir aşısı var bu aşı sayesinde korkmayın iyileşirsiniz.
11- Hayatımda yemediğim kadar gül reçeli yedim sevenler yaşadı :)
12- Sınırın diğer ucunda RMMO Rum milli muhafız ordusu vardır ve şakayı sevmezler sınır kısmındaki arkadaşlar asla nöbet yerinde uyumayın. Hep uyanık olun. Karşıdakiler PKK değil iyi donatılmış bir ordu ve aldığınız eğitim gerilla eğitimi olmaz gerçek savaş düzeni eğitimi alırsınız.
13- Türkiyedeki gibi mantığını evde bırak öyle git askere derler. Kıbrısta bu geçerli değildir mantıksız hiç bir eğitim verilmez.Kurmay albaylar ve generallere selam verirsiniz.
14- Tatbikatları çok meşhurdur. Toros 1 ve 2 işte bu tatbikatlarda aldığınız tüm eğitimi sergilersiniz. t1 t2 tankları Obüsler havanlar uçaksavar tow füzeleri incirlikten kalkan f - 16 lar muazam bir şölen içinde gerçek mermi ve silahlarla gerçekleşir.
15- izin kullanırken farklı bir heycanda yaşayabilirsiniz C-130 tipi askeri uçağına binebilirsiniz. Bunun için karargahlarınızdaki yetkili amire talebinizi bildirmelisiniz. Uygun görüldüğünüz taktirde koltukları olmayan ve 4 perfaneli kargo uçağına binebilirsiniz.

listeyi çok uzatabilirim ama sizleride sıkmak istemiyorum kısacası kıbrıs gerçekten bir erkeğin askerliğini yapacağı yerdir özellikle 28 inci tümen buna hiç kuşkum yok. Benim nöbetim şimdilik bitti teslim alma sırası sizde.

Önce Vatan Sonra Namus.

PROXY
14-05-2005, 18:02
proxy benim abimde diyarbakır silvan da idi sonra dağıtımla marmarise gelmişti.
.

Diyarbakır Silvanda yaptım acemliğimi..Turizm jandarma olmak için için ingilizce sınavına gitmiştim.Kazanmışım..Bil bakalım nereye gidiyorum..:)

Muğla...Muhtemelen beni de marmaris veya bodruma yollarlar..Abinle aynı yere gidebilirim..Marmaris nasıldı..Rahat mıymış??16 mayısta teslim olucam birliğe..Oradan ilçelerden birine gideceğim..

DrX
14-05-2005, 18:19
Bu foruma ciddi emekleri olan özellikle sn korhan başta,sn futbolu ve sn proxy bir küçüğünüz olarak sevgili abilerime en iyi koşullarda HAYIRLI TEZKERELER diliyorum!

Bu forumun sizleri unutucağını sanmıyorum!!!

BU VATAN SİZİNLE GURUR DUYUYOR!
BU FORUM SİZİNLE GURUR DUYUYOR!

:bravo: :bravo: :kucak: :kucak:

Ne güzel ifade etmiş..İmzalıyorum..Bir büyüğünüz olarak :)

DEVadam
14-05-2005, 18:28
Acemelik bittikten sonra Yolu Kıbrıs gözüken arkadaşlara tavsiyelerim.
1- % 100 oranında bir nem vardır yatağınızdan ıslak uyanırsınız. Romatizması olan arkadaşlar dikkatli olsun.
2- Heycan sevmiyorsanız kıbrısa uçak ile gidin ve birliğinize kendiniz gidip teslim olun.
3- 2 Madde pek sıcak bakılmıyorsa Mersin taşucuna gidip silahlı kuvvetlerin toplanma merkezine gidebilirsiniz orda bir çok er erbaş subay ile birlikte büyük bir gemiye bidip 8 - 9 saat sürecek kıbrıs yolculuguna çıkarsınız korkmayın escort olarak bir savaş gemisi size eşlik eder.
4- Girne limanına geldiğinizde sizi sıraya dizerler birlik birlik ayırıp sizi otobüslere bindirip birliklerinize gönderirler. Bu işlemden önce meslek sorarlar öncelikle kolordu ihtiyacı olan vasıflı kişileri ayırır ve girnedeki karargahta görevlendirir.
5- Gemi ile gitmek çok eğlencelidir. 5 Maddeyi yaşamalısınız.
6- Ne askerliği nede eğitimi Türkiyeye benzemez. Kıbrısta ilk kez tanık olduğun bir rapor çeşidi gördüm Kıbrıs Koşullarında Askerlik Yapamaz. Gerçekten sağlam olmanız gerekiyor fizik ve akıl olarak.
7- 28 inci Tümene gidecek arkadaşlar özellikle heycanı seviyorlarsa bol bol bulacaklardır. 1974 çıkartmasının izleri hala duruyor. Hiç görmediği ağır silahları görecekler ve kullanacaklar. 28 inci tümen oldukça zorlayıcıdır. Su bulmanız çok zor. Günde 15 adet cola içtiğimi bilirim.
8- Yine 28 inci tümene yolu düşenler bol bol spor ve denetime girecektir. Denetimler o kadar çok olur ki sürekli savaşa hazır olursunuz. Örnek : 1 inci Kardak krizinde kırmızı alarm geçen ada 3 saat içinde savaş durumunda pozisyona geçti bunu herhangibi birlik yapamaz.
9- Adada kışın özellikle gece nöbetlerinde acayip bir ayaz vardır kar başlığı alın fazla nezle olmazsınız.
10- Halk arasında tavuk hastalığı denen acayip bir hastalık vardır buda yazın oluyor genelde ben yakalandım ve 1 hafta sırt üstü yatamadım yemek yiyemedim w.c. bile 2 kişi götürüyordu karma denen bir aşısı var bu aşı sayesinde korkmayın iyileşirsiniz.
11- Hayatımda yemediğim kadar gül reçeli yedim sevenler yaşadı :)
12- Sınırın diğer ucunda RMMO Rum milli muhafız ordusu vardır ve şakayı sevmezler sınır kısmındaki arkadaşlar asla nöbet yerinde uyumayın. Hep uyanık olun. Karşıdakiler PKK değil iyi donatılmış bir ordu ve aldığınız eğitim gerilla eğitimi olmaz gerçek savaş düzeni eğitimi alırsınız.
13- Türkiyedeki gibi mantığını evde bırak öyle git askere derler. Kıbrısta bu geçerli değildir mantıksız hiç bir eğitim verilmez.Kurmay albaylar ve generallere selam verirsiniz.
14- Tatbikatları çok meşhurdur. Toros 1 ve 2 işte bu tatbikatlarda aldığınız tüm eğitimi sergilersiniz. t1 t2 tankları Obüsler havanlar uçaksavar tow füzeleri incirlikten kalkan f - 16 lar muazam bir şölen içinde gerçek mermi ve silahlarla gerçekleşir.
15- izin kullanırken farklı bir heycanda yaşayabilirsiniz C-130 tipi askeri uçağına binebilirsiniz. Bunun için karargahlarınızdaki yetkili amire talebinizi bildirmelisiniz. Uygun görüldüğünüz taktirde koltukları olmayan ve 4 perfaneli kargo uçağına binebilirsiniz.

listeyi çok uzatabilirim ama sizleride sıkmak istemiyorum kısacası kıbrıs gerçekten bir erkeğin askerliğini yapacağı yerdir özellikle 28 inci tümen buna hiç kuşkum yok. Benim nöbetim şimdilik bitti teslim alma sırası sizde.

Önce Vatan Sonra Namus.

Çok güzel bir anlatım tarzı sayın zargana.Ben askerliğimi kıbrısta yapmadım,fakat anlattıklarınızla o günler tekrar gözümde canlandı.Eğer vaktiniz olursa yazınızın devamını da zevkle okuyacağımızdan şüpheniz olmasın..

zargana
14-05-2005, 20:57
Teşekkürler DEVadam.

16- Anfilerde ders yapılır Türkiyede genelde. Kıbrısta ise bölük komutanı bizzat ders verir ve dersi açık arazide alırsınız tam tecizat. Dolunay var iken nasıl gece ilerlenir avcı kolunda yol kenarında ilerleme tehlike anında sessizlik gerçekten mükemmel bir disiplin anlayışında gerçekleşir sonradan aklına şu gelir aldığım her eğitim daha uzun yaşamama yarayacak.

17- Yemek seçme şansın yoktur o gün garnizon mutfağında ne pişti ise onu yersin allaha şükürler olsun dersin.

18- Acemi birliğindeki bol miktarda telefon kulubesi vardır. Benim bulunduğum yerde 1 tane telefon vardır o telefonun numarasını eve verebilirsen seni ordan ararlar. Öyle zırt pırt telefon edemezsin. Birde şu var ranzanda uzanırken dışardan bir ses gelir Türkiyeden telefon adın soyadın söylenir terliğini bile giymeden fırlarsın telefona 1 2 tanıdık ses duymak için duygulanır ama bir o kadarda kendinle gurur duyarsın.

19- Ben görevim gereği 15 ay boyunca 1 kere çarşıya çıkabildim. Çarşı iznine çıktığınızda iyi gezin sevdiğiniz yemekleri yemeğe çalısın ve telefonla sevdiklerinizi arayın.

20- Kıbrısta disiplinli nişancı sporu iyi askerler el üstünde tutulur.

21- Kıbrısın kendi askerlerine mücait denir. Her sene askerlik yaparlar sadece 1 2 hafta idi sanırım.

23- Sırt çantası, mifer, kasatura vb.. aletlerinize sahip çıkın numaralandırın. Bunlar sizin parçalarınızdır. Her cuma temizlersiniz. Çadırınızı ve uyku tulumunuzu havalandırırsınız.

24- Botlarınız o kadar çok ısınır ki o yaz günlerinde ayak parmaklarınız botun tavanına değdiğinde yanar bol bol pudura lazım. Çoraplarınızı yıkayın her gece.

25- Geceleri kesik idrar kokusu gelir bazen bir süre sonra alışırsınız çünkü sizde yapmaya başlarsınız tek tük kalmış ağaçların altına çünkü o kadar yorgun bitkin olursunuz ki o gece nöbetlerinde 150 m wc gidecek gücünüz kalmaz.

26- Bazen o kadar çok işiniz olur ki koğuşa gidip yatamazsınız 3-4 sandalyeyi birleştirip oracıkta uyursunuz. Yoğun çalışan askerler 3 4 saat uyku ile ayakta durur.

27- Gece tam koğusta uykunun güzel yerinde olduğunuzda ise bir el sizi dürter hadi kal giyin anlamsız anlamsız bakarken nöbet paraflandı kısmet sanamış der daha nöbetten yeni gelmişsinizdir yine nöbete gidersiniz. Hiç şikayet etmeyin nöbete gitmeyecek arkadaşınızın uyuması gerekiyor çünkü yarın o arkadaş keskin nişancı yarışına gidecek ve bölüğü gururlandıracaktır bu takım oyunudur ve fedakarlık ister.

Yazarken bile yaşıyorum hala unutulamaz günler bunlar. Koşullar ne kadar zor olursa olsun adı üstünde sen erkeksin. Bizlerden birileri bugünleri yaşasın diye nice canlar cananlar şehit olmuş dedelerimiz huzur içinde uyusunlar. Ortak tek mirasımız vardır atalarımızın bize bıraktığı bu topraklar.

zargana
14-05-2005, 21:18
Diyarbakır tunceli yüksekova pkk olasalığı olan yerlerdeki arkadaşlar gözlerini dört açsın sigara için varsa bırakmasını tavsiye ederim. Yok illada içeçem derse gece içmesin. Gece kutu kola içinden bile yansıma olur pozisyonunuz ortaya çıkar.

kentuf
14-05-2005, 21:59
Diyarbakır Silvanda yaptım acemliğimi..Turizm jandarma olmak için için ingilizce sınavına gitmiştim.Kazanmışım..Bil bakalım nereye gidiyorum..:)

Muğla...Muhtemelen beni de marmaris veya bodruma yollarlar..Abinle aynı yere gidebilirim..Marmaris nasıldı..Rahat mıymış??16 mayısta teslim olucam birliğe..Oradan ilçelerden birine gideceğim..
Abim marmaris te yaptı .Ben ziyarete gittim karakol a ulaştım çektim önüne arabayı hava basıp deli edecez abimi dediler nöbette .Nerde abi dedim nöbet yeri sahilde tur atıyordur .İndim sahile 35 metre zaten (hisarönü )abimi arıyorum birini gördüm yahu abim nerde Atik dedim .Abinmi senin nerde olcak çarşıya inmiştir demezmi pehhhh.öyle bir yer işte.

varyemez
15-05-2005, 02:51
tüm askerlerimize hayırlı teskereler ...

PROXY
21-05-2005, 12:40
Muglada Ortaca ya verdiler beni..Dalamana 10 km..cok guzel rahat bir yer..belki burdan dalyan veya sarigermeye geceriz..Diger arkadaslara da hayirli teskereler..

301 k.d
21-05-2005, 13:20
ben de şu anda askerim.301 k.d olarak manisa alaşehirde askerliğimi yapıyorum.Allah her zaman yanında olsun arkadaşım.kısa dönem olduğun için rahat edeceğini düşünüyorum.biz sürgün yeri denen yerde rahat bir askerlik yaptık ama 15 aylık askerler için aynı şeyleri söyleyemem.kısa dönem olmanızın avantajını kullanın gerçekten çok rahat edersiniz.bir de zaman çabuk geçiyor.ne olduğunu anlamadan eve dönersin.Hayırlı teskereler.ŞAFAK 2

XZARA_
21-05-2005, 13:41
ben de şu anda askerim.301 k.d olarak manisa alaşehirde askerliğimi yapıyorum.Allah her zaman yanında olsun arkadaşım.kısa dönem olduğun için rahat edeceğini düşünüyorum.biz sürgün yeri denen yerde rahat bir askerlik yaptık ama 15 aylık askerler için aynı şeyleri söyleyemem.kısa dönem olmanızın avantajını kullanın gerçekten çok rahat edersiniz.bir de zaman çabuk geçiyor.ne olduğunu anlamadan eve dönersin.Hayırlı teskereler.ŞAFAK 2

sıze de hayırlı teskereler...

301 k.d
21-05-2005, 13:51
teşekkür ederim sayın XZARA.insan askere gidince herşeyi o kadar çok özlüyorki.insan hayatın ve sivilin kıymetini askere gidince çok iyi anlıyor.birde benim gibi askerde boş vaktin varsa askere gelmeden önceki hayatınla ilgili düşünmeye çok fazla vaktin oluyor.Askerde olan herkese hayırlı teskereler.Allah ailelerine ve sevdiklerine sabır versin.

camarors
22-05-2005, 02:25

Ben de 259. dønem agtm. olarak 98-99 yillarinda yaptim orada. 1.bølukteydim ben.Guzel gunlerimiz gecmisti Alasehirde :D . Sevgi yolunun asagisinda Maras pastanesi vardi, duruyordur sanirim hala. Tatlilari guzel olurdu. Cok at yarisi kuponu doldurduk orada.

Sarı
22-05-2005, 12:20

hayırlı tezkereler...
turizm jandarması olmak için sınavdamı yapılıyomuş..
bende sadece turizm jandarması yetiştiren "aydın taburu"ndayım...
"harekat,istih..." da yazıcıyım....burda ingilizce bilmeyende turizm jandarması oluyo.... :D

301 k.d
22-05-2005, 12:30
sayın camarors sevgi yolunda o dediğiniz pastahane hala duruyor.bir sürüde açılmış bunun dışında.Askerin ve öğrencinin bulunduğu bir mekanda iş yapan,asker kazıklamaya çalışan bir ,iki sektörden biri maalesef.sizin askerliğinizi yaptığınız bölükte oldukça rahat bir bölükmüş yani.biz buraya ilk geldiğimiz de oraya sosyete bölüğü diyorlardı.oldukça rahat bir bölük orası.bilirsiniz belki buradaki bütün bölükler aynı taburun içinde bulunan farklı cumhuriyetler gibi.her bölüğün ayrı ayrı anayasası var sanki.ben 3.bölükte askerliğimi yaptım.yaptım diyorum çünkü şafak 1.başlarda zorlansakta askerliğimiz rahat geçti.ELVADA ALAŞEHİR.BİR DAHA GELMEMEK ÜZERE.

Sarı
22-05-2005, 13:04
sayın camarors sevgi yolunda o dediğiniz pastahane hala duruyor.bir sürüde açılmış bunun dışında.Askerin ve öğrencinin bulunduğu bir mekanda iş yapan,asker kazıklamaya çalışan bir ,iki sektörden biri maalesef.sizin askerliğinizi yaptığınız bölükte oldukça rahat bir bölükmüş yani.biz buraya ilk geldiğimiz de oraya sosyete bölüğü diyorlardı.oldukça rahat bir bölük orası.bilirsiniz belki buradaki bütün bölükler aynı taburun içinde bulunan farklı cumhuriyetler gibi.her bölüğün ayrı ayrı anayasası var sanki.ben 3.bölükte askerliğimi yaptım.yaptım diyorum çünkü şafak 1.başlarda zorlansakta askerliğimiz rahat geçti.ELVADA ALAŞEHİR.BİR DAHA GELMEMEK ÜZERE.

benimde şafak "1"..

fakat bu bir biraz farklı "1"..
1 yıl yani.şafak 365... :D :D

301 k.d
22-05-2005, 13:10
hayırlı teskereler sayın PROGRAMMER

camarors
22-05-2005, 19:01

Anlasilan taburun parlayan yildizi olmaya devam ediyor bizim 1.bøluk. O zaman flamayi almistik tugayda(ya da tumende, tam hatirlamiyorum) Diger bøluklere gøre askerlere daha iyi davranilirdi. Cok anilarimiz var oralarda :gulen:

301 k.d
30-05-2005, 17:45
sayın camarors bu sefer flamayı galiba almadınız.2 hafta önce denetleme vardı yine.ama yinede 1.bölükte askerliğimi yapmak isterdim doğrusu.Askerlik denen bir şey kalmadı artık.hepsi yalan oldu artık.Artık gerçek askerlik başladı sivil hayatta.

Baydisiplin
30-05-2005, 17:49
bende şuan askerim ama ben ekran başında askerim:)

korhan
11-06-2005, 10:07
Şafak 97.......

Kıdemli Teknikçi Çavuşunuz 100 ün belini kırdı :rolleyes:

Forever
11-06-2005, 10:22
Şafak 97.......

Kıdemli Teknikçi Çavuşunuz 100 ün belini kırdı :rolleyes:
Kıdemli Teknikçi Çavuş Hayırlı tezkereler..

Sanırım çarşıdasın, İzin hali mi? sıvışma hali mi? :D

bikmisbroker
26-06-2005, 04:08
*Bir Askerlik Anisi

Ben askerligimi Ankara Etimesgutta pek kisa donem olarak (6 ay)
yaparken ve cuma gununden evci cikarken bile mutlu degildim.

Ama Allahin sopasi yok ki...

Bir gun bize Kurtulus dizisinde rol alacagimiz soylendi. Konu
memleket meselesi olunca tabii, sahsi cikarlarimizi bir yana birakip
senaryoyu okumadan kabul ettik teklifi.

Sahnelerin Polatlida cekilecegini soylediklerinde icime biraz kurt
dusmedi degil.

Polatli topcu okuluna bir geldik ki Belene kampindan farksiz bir
yer. 2000 kisiyi cole saldilar ve cadirlarinizi kurun dediler.

Ertesi gun bir kismimiza kuvva-i milliye, bir kismimiza yunan, ve
diger gavur askeri kiyafetlerini dagittilar. Tabii bizim kuvva-i
milliye kiyafetleri yirtik pirtik. Ayni kiyafetle cekim yapip, yatip
kalkip yasiyoruz. Sabah bir matara su veriyorlar ve bir matara
suyla her turlu :))) ihtiyacimizi karsiliyoruz.

Saat 08:00 de otobuslerle sete gidiyoruz. Set dediysem yanlis
anlasilmasin Yildiz Tepe. Sakarya meydan muharebesinin gectigi yer.
Rivayete gore (resmi tarihte boyle bir bilgi yok) tepe daha once
bizimmis. Bizimkiler yeterince stratejik gormeyip birakmislar ve
Yunanlilar aldiktan sonra da aymislar ve tepeyi geri almak icin
taarruza gecmisler. (Bu konuda tarih bilgisi olan varsa ve beni
aydinlatirsa cok sevinirim).

Neyse, cekimler baslamadan once TRT nin citir kizlari 2000 kisiye
makyaj yapiyorlar ve tabii ki 1999 Abaza makyajlarini silip
yeniden yaptirmak icin siraya giriyor. J

Makyozlerden biri tanidik cikti ve kizcagiza bizimkilere ulasmasini
ve bana temiz camasir vs. gondermelerini soyledim.

Savasmak pis bir is. Insanin ustu basi batiyor. Tepenin basinda bir
komutan. Asagidan pire gibi gorunuyor ve asagida biz yani 2000
asker.

Komutan megafonla hucum diye bagirgyor ve biz Allah Allah
nidalarýyla gavurun ustune yildirimlar gibi cakiyoruz. Tabii bu
sirada birilerinin olmesi gerekiyor ve herkes daha az kosmak icin
olmek istiyor.

Olume talep cok olunca komutan (cakmak cakmak bir teðmen-enteresan
birisi) bu isi siraya soktu. Bu sefer kim olecek diyince herkes
elini kaldiriyor. Ama bizim bir kisa donem var, her defasinda
siyatik, dalak sismesi, koroner kalp yetmezligi gibi hastaliklar
bahane ederek olmek istiyor ve adamin tum saydigim ve sayamadigim
hastaliklari icin raporu var. Komutan kim olecek diyince herif her
defasinda bir rapor ibraz ediyor ve olme hakki kazaniyor. E n
sonunda komutan "lan ne bicim herifisin be, sen zaten olusun olum"
diyerek ona her cekimde olme hakki tanidi.

Bir keresinde de ben olmeye hak kazandim ve olme yerim de yunan
siperine 5 metre kala. Yaklaþýk 300 metre tirmanmamiz gerekiyor
yani. Neyse hucum emirini aldik ve Allah Allah Allah... tirmanmaya
basladik, tabii ben savasmayali yillar olmus biraz hamlamisiz.
Nefes kesiliyor. Buffaloda top kosturmaya benzemiyor.

Benim olme mekanima daha cok var ve benim gozum karardi ve artik
bacagim cekmedi.

Ben de erken olmeye karar verdim.:)

ve yandim Allah diyerek goge yukseldim, silahimla havada bir yay
gibi gerildim ve koca bir dag gibi devrildim ve en yuce kata
erme serefine nail oldum.

Buraya kadar olayin butun hamasi yonu bir anda traji-komik bir hal
aldi. Tabii olduk ve devrildik ama; Yildiz tepe, dik bir tepe
hafiften.

Olduk ama basladik yuvarlanmaya. Her taraf tas, kaya, cakil. Oramiz
buramiz yirtiliyor. Zaten elbise dedigin caput parcasi.

Yirtiklardan filan don paca geziyoruz. Ben bir taraftan
yuvarlanirken bir taraftan tutunmaya calisiyorum . Tufek bir tarafa,
matara ve diger techizatlarim bir tarafa, ben bir tarafa
yuvarlanip duruyoruz.

Durmak mumkun degil. Guya olduk rol icabi; ama can tatli tabii.
Velhasil olsen bir turlu olmesen bir turlu.

Ertesi gun biz yunanli olduk ve temmuz sicaginda bize kase elbiseleri
giydirdiler. Uzun donemlerden biri tutturdu ben yunanli olmam diye.
"Abi ben yunanli olursam koye donemem, anamin babamin yuzune nasil
bakarim" diyor. Olum ulan rol icabi bir sey olmaz dedikse de
dinletemedik ve herif ictimaya cikmadi.

Tabii bizim bolukten biri yunan olmayi kabul etmeyip cekimlere
katilmadigi icin ceza yedik. Bu ara tuvaletleri cukur acip bez
paravanlarla insa ettik.

Gece bir ruzgar cikiyor, colun ortasinda comelmis yuzlerce ay
parcasi ortaligi aydinlatiyor.

Yunanli oldugumuz gun yine yayilmisiz ortaya hucum emri
bekliyoruz. Hucum emri geldi ve basladik taarruza. Bu sefer gavur
olarak.

Ve bizim boluk salak gibi yine Allah Allah nidalariyla saldiriyor.
Tepeden yakin cekim de yaptiklari icin son derece dikkatli olmak
gerekiyor aksi taktirde cekim tekrar ediliyor ve bir cekimin
hazirligi 3 saat filan suruyor.

Ulan dedim "manyak misiniz olum biz yunanliyiz ne Allah Allahi".
Demez olaydim. Cekim devam ederken bizim boluk durdu. Oradan biri
peki ne diyecegiz diye ortaya son derece kritik bir soru atti. Boluk
konuyu tartismaya basladi.

Bu arada yuzlerce at yanimizdan gok gurultusu halinde geciyor.
Ortalikta bombalar patliyor. Gurultuyu ve arbedeyi anlatamam.

Diger yunan bolukleri yanimizdan Allah Allah diye geciyorlar ve
gecerken bizim boluge bakip ulan bunlar ne yapiyor savasin
ortasinda diye anlamsiz anlamsiz bakiyorlar.

Olum birakin tartismayi hicbir sey demenize gerek yok kosun yeter
diyorum ama bomba sesleri ve at kisnemelerinin arasinda beni pek
sallayan yok. Dallamanin teki bir dakika diye kukredi, beb buldum
"Makarios" diye bagiralim dedi. Bu olaganustu fikir de bir sure
tartisilmaya deger goruldu ve sonuc tahmin ettiginiz gibi sahne
yeniden cekildi.

Cunku yukaridaki kameralar bizi ayna gibi cekmisler. Savasin
ortasinda bir grup yunanl hararetli bir sekilde tartisiyor.

Bu arada mayinlarin daha iyi patlamasi icin icine at pisligi
koyuyorlarmis ve bunu kimseye soylemediler.

Daha ilk cekimde basladik kosmaya ve yanimizda, sagimizda solumuzda
bombalar patliyor. Ortalik bir anda bok gibi kokmaya basladi ve
gokten basimiza at boku yagiyor. Ensemizden at boku oldugu gibi
iceri. Herkes durdu ve uyuz gibi elini sirtina sokup basladi
kasinmaya.

Sonuc yine tahmin ettiginiz gibi. Cekim sil bastan.

Yazari mechul...

zülfikar
26-06-2005, 13:48
Amma şamata imiş ya! :D Benim en sevdiğim gece eğitimleri idi.Sıcak iskenderun gecelerinde yıldızlara karşı arazi olmak(yatmak) "karanlık olduğu için görülmek gibi bir derdimiz yoktu" sanki küçükken yaptığımız kaçamaklara benzerdi.Askerde rahat etmek kavramı bence anlamsız sonuçta sivilde gezsen vazifelisin.Soruyu soran kardeş kaç aylık bir askerlik yapar bilmiyorum ama nişancıları iyi nişancıları her zaman severler.İyi organizasyon yapanları (çavuşluk görevleri içinde) her zaman öncelik tanırlar.Gündüzler subayların geceler çavuşların ve üst devrelerindir.Benim o arkadaşa en iyi tavsiyem kendi devreleri ile arasını hep sıkı tutsun.teskeren erken gelir inşallah.hadi bakem marş marş :D :bravo:

korhan
16-07-2005, 11:43
00:00 dan sonra şafak 61.....başka yok :cool:

bourbon
16-07-2005, 16:00
zoruna gıdenin borusuna gitsin.
az kalmış dayan dostum.

bozo38
16-07-2005, 17:08
yaw ben de sevindiydim alemin kralı dönmüş diye neyse az kalmış :D

Selçuk
08-08-2005, 12:54
12 Ağustos Cuma günü Askerlik görevimi yapmak üzere birliğime teslim oluyorum.
Kısa dönem tankçı olarak yapıcam.Birliğin tam ismi ZH. BRL. OK. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT

gideceğim yer hakkında çok fikrim yok ama ağustosta gitmeyi çok istediğim için hiç bir şey düşünmüyorum.

bugüne kadar forumlardaki başlıklarda, özel mesaj yoluyla ve itibar puanları sayesinde tanıştığım tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyor, hakkınızı helal etmenizi istiyorum.

döndüğümde görüşmek üzere, herkese bol kazançlar dilerim

Elixir
08-08-2005, 13:05
hım etımesgut mu 12 sene once oralardaydım yaww :D gıdecen yer benım zamanımda dunyanın en buyuk zırhlı tumenıydi kucuk bır ılce gıbıdır bol bol komutan gorurusun ama fena bı yer degıldır sıcakla basın dertte olur egıtımı ıse dıger askerı bırlıklere gore bıraz daha gevsektır( arkadaslarımın yasadıklarını dınleyınce bu kanıya vardım ) sosyal ımkanlarıda guzeldır sana bol sanslar kardesım gule gule gıt gule gule gel hayırlı teskereler

MAKİNİST
08-08-2005, 13:09
güle güle git güle güle gel ALLAH hayırlı tezkere nasip etsin.

cumali
08-08-2005, 13:13
:aglayan: Bu havada ne var askere gidecek Allah hayırlı teskereler versin ne deyim töbe töbe agustosta askere gitmeyi isteyecek ne var bilmemki gidicen serinlik fukarası olacan gidecen ayakların o botların içinde çıtır çıtır kızaracak gidecen güneşin altında beynin haşlanacak gidecen terden hakilerin eriyip akacak leş gibi kokacan gidecen banyo yapacak su arayacan Allah yardım etsin aslan mehmetçik EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER

reveal
08-08-2005, 13:20
askeriye de hırsızlık olayı çok olur. o yüzden dikkat et. Ve ispiyondan-ispiyonculardan uzak dur. Hayırlı tezkereler.Bu arada memleketime gidiyorsun.

Selçuk
08-08-2005, 13:22
:aglayan: Bu havada ne var askere gidecek Allah hayırlı teskereler versin ne deyim töbe töbe agustosta askere gitmeyi isteyecek ne var bilmemki gidicen serinlik fukarası olacan gidecen ayakların o botların içinde çıtır çıtır kızaracak gidecen güneşin altında beynin haşlanacak gidecen terden hakilerin eriyip akacak leş gibi kokacan gidecen banyo yapacak su arayacan Allah yardım etsin aslan mehmetçik EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER

sn. cumali çalışma şartlarım sebebiyle ağustos'ta gitmem gerekiyordu

keşke 1-2 iyi dilekte de bulunsaydınız :)

darkdealer
08-08-2005, 13:23
hayırlı teskereler ama ne işin var oralarda komutanın odasından al sat yaparsın kafana takma...

tartumar

çok güzel moral vermişsin ha..
ben kışın gittim soğuktan sabahın beşinde altısında ayağımı hissetmezdim botun içinde.
ama koğuşlar çok iyi ısıtılıyordu allah için hatta o kadar iyiydiki ben battaniyeyi örtünmezdim sabah yapma derdim olmasın diye :)

Selçuk
hım etımesgut mu 12 sene once oralardaydım yaww :D gıdecen yer benım zamanımda dunyanın en buyuk zırhlı tumenıydi kucuk bır ılce gıbıdır bol bol komutan gorurusun ama fena bı yer degıldır sıcakla basın dertte olur egıtımı ıse dıger askerı bırlıklere gore bıraz daha gevsektır( arkadaslarımın yasadıklarını dınleyınce bu kanıya vardım ) sosyal ımkanlarıda guzeldır sana bol sanslar kardesım gule gule gıt gule gule gel hayırlı teskereler

Sn. Elixir ve sn. makinist iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

sn. anatolian bull tavsiyenize dikkat edeceğim, eksik olmayın.

301 k.d
08-08-2005, 13:43
hayırlı teskereler selchuk.güle güle git güle güle gel.ama keşke senin için uygun olsaydı nisan veya aralıkta gitseydin.bence sıcak zor iş askerde .Allah yardımcın olsun.

Selçuk
08-08-2005, 13:51
hayırlı teskereler selchuk.güle güle git güle güle gel.ama keşke senin için uygun olsaydı nisan veya aralıkta gitseydin.bence sıcak zor iş askerde .Allah yardımcın olsun.

öncelikle teşekkür ederim.
Sn.301kd yazın sıcağı, kışın soğuğu :)
dedim ya şartlar bunu gerektirdi.Allah yardım eder.sağ sağlim dönelimde :)

futbolcu
08-08-2005, 13:53
Kısa dönem tankçı olarak yapıcam.Birliğin tam ismi ZH. BRL. OK. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI ANKARA ETİMESGUT

gideceğim yer hakkında çok fikrim yok ama ağustosta gitmeyi çok istediğim için hiç bir şey düşünmüyorum.

bugüne kadar forumlardaki başlıklarda, özel mesaj yoluyla ve itibar puanları sayesinde tanıştığım tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyor, hakkınızı helal etmenizi istiyorum.

döndüğümde görüşmek üzere, herkese bol kazançlar dilerim

Hayırlı teskereler dostum tek söyleyebileceğim şey umarım yaşın 30 un aşağısındadır ben 31 yaşındayım şuan 303.kd olarak yapıyorum askerliğimi. Evliyim ve 6 aylık oğlum var şafak 38. Günler zor geçiyor. Ama bekarsan yaşta gençse o kadar da zorlanmazsın çünkü kısa dönemlere daha bi ayrıcalık var. Bir de askerde "mal ol birşey bilmiyormuşsun gibi davran" diyenlere kulak asma. Çünkü bilgi herzaman senin dostundur ve dostun her yerde senin torpilin olur unutma. Kısacası sen benim biletsin çabuk gelinki bizimki de bitsin.
Kafanı şişirdim. Tekrar hayırlı teskereler.

bourbon
08-08-2005, 14:00
Allah kazasız belasız gıdıp donmenı nasıp etsın.Kendıne ıyı bak.

cumali
08-08-2005, 14:11
sn. cumali çalışma şartlarım sebebiyle ağustos'ta gitmem gerekiyordu

keşke 1-2 iyi dilekte de bulunsaydınız :)
yahu bakma sen öyle dediğime tekrar söylüyorum ALLAH YARDIMCIN OLSUN HAYIRLI TESKERELER iyi dileksiz olurmu eşşşek değiliz ya. :p

ALPER MERAL
08-08-2005, 14:20
:mod:
"ESAS DURUŞ, TUFEEEK OMZA,
HER SEY VATAN İÇİN !
yuruyus kararı sayılacak, saay."

Ne gunlerdi be. 301 KDY. KIBRIS :roll:

Hayırlı Teskereler Arkadaslar,
:bravo: :bravo: :bravo:

cumali
08-08-2005, 14:29
ben istanbul alemdağda 15. füzede askerlik yaptım otoda idim yani işim akşama kadar onu getir bunu götür istanbul trafiğini bilirsiniz hiç otrafikte hakilerle askeri botların içinde askerlik mi yapılır demiyoruz seve seve yapıyoruz VATAN BORCUDUR ÖDENİR NAMUS BORCUDUR ÖDENİR.

pinky
08-08-2005, 14:36
EVET
1.Her söylenene sert bir şekilde BAŞÜSTÜNE de. Sonra bildiğin gibi yapabilirsin.
2.Mesleğini askerde kullanmak istemiyorsan söyleme. Misal: Terzi isen dikiş dikmek istemiyorsan gizle.
3.Çok dikkati çekecek iyi veya kötü şeyler yapma. İyi olarak dikkati çekersen çavuş yaparlar. Herkes dinlenirken sen çalışırsın. Orta grupta kal dikkati çekme.
4.Ukalalık yapma.
5.Borsadan anladığının anlaşılması riskli. Kendin karar ver.
a-Verdiğin bilgiler doğru çıkarsa bütün görevin borsayı takip etmek olur.
b-Yanlış çıkarsa veya Borsa senin bilgilerin dışında düşerse allah kolaylık
versin!

Askerlik bir erkeğin en rahat dönemidir. Geçim kaygısı yok. Giyim, yiyecek, kalacak yer hazır. Başüstüne dersen kafan rahat.

Allah hayırlısını versin.

Selçuk
11-08-2005, 10:25
iyi dileklerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.

eksik olmayın.

hepinize bol kazanç diliyorum.

XZARA_
11-08-2005, 12:09
sekercı selchuk ......:D....

hayırlı teskereler....

terapist
11-08-2005, 12:45
ne olursa olsun sonunda ceza bile alsan dürüst ol... bizim askerler şerefleri onurları için ölürler.. askerliğin onuruna ters düşen davranışlar yaparsan komutanların hışmına uğrarsın... arkadaşlarını özellikle devrelerini satma... sayılı gün geçer gider, ilerde şuan bizim olduğu gibi tatlı tebessüm kalır yüzünde.. şimdiden güzel, küçük vukuatlar; hayırlı teskereler kardeş...

Saxofon
11-08-2005, 12:50
EVET
1.Her söylenene sert bir şekilde BAŞÜSTÜNE de. Sonra bildiğin gibi yapabilirsin.
2.Mesleğini askerde kullanmak istemiyorsan söyleme. Misal: Terzi isen dikiş dikmek istemiyorsan gizle.
3.Çok dikkati çekecek iyi veya kötü şeyler yapma. İyi olarak dikkati çekersen çavuş yaparlar. Herkes dinlenirken sen çalışırsın. Orta grupta kal dikkati çekme.
4.Ukalalık yapma.
5.Borsadan anladığının anlaşılması riskli. Kendin karar ver.
a-Verdiğin bilgiler doğru çıkarsa bütün görevin borsayı takip etmek olur.
b-Yanlış çıkarsa veya Borsa senin bilgilerin dışında düşerse allah kolaylık
versin!

Askerlik bir erkeğin en rahat dönemidir. Geçim kaygısı yok. Giyim, yiyecek, kalacak yer hazır. Başüstüne dersen kafan rahat.

Allah hayırlısını versin.Tüm maddelerde tamamen haklısın.

Bir keresinde amirim Nöbetçi Subayken daha yüksek rütbeli diğer bir Subaya benim borsayla ilgilendiğimden bahsetmiş. Beni akşamleyin çağırdılar. "Yarın istirahatli olacağım, gidip seans izleyeceğim, bana yarın için tavsiye ver" dedi. Ben de çok güzel sinüsoidal hareket yapan ve dipte olan bir hisse tavsiye ettim. Ertesi hafta beni arıyorlar, askerlerle haber gönderiyorlar. Geri aradım. Bana "Senin tavsiye ettiğin kağıt o gün hiç kıpırdamadı, ben de dokunmadım, fakat ertesi iki günde %20 gitti. Ben de kaçırmış oldum. Şimdi bana böyle kağıtlar bul.". Ben "Bu tesadüfen böyle olmuş. Yoksa bu kadar iyi bildiğimden değil. Fakat araştırayım. Bulabilirsem sizi arayayım." dedim ve hiçbir zaman aramadım. Çünkü verdiğim intiba üzerine milyarlarını yatırmaya kalkar, ne olur ne olmaz, sonra al başına belayı.

ilke_ibrahim
11-08-2005, 12:53
sporun iyiyse sesin de gür çıkarsa askerlik kebaptır.

enigma
11-08-2005, 13:15
dostlar askerlık zor sanattır...
herseyden once gıttığın yer onemlı değil çalıştığın ınsanlar onemlıdır
yazılanları okudumda mıllet baya ıyıymış askerlıkde...
ben dağlarda sırt cantasıyla operasyon bolgelerınde yaptım askerlığı hemde 16 ay yedeks..
hayırlı tezkereler...

mektepli
24-08-2005, 14:03
memleketimden insan manzaraları gerçeğini askerde göreceksin.farklı insanları,farklı kültürleri,farklı huyları olan insanları,farklı ihtirası olan insanları askerde göreceksin.şok olma

korhan
28-08-2005, 11:19

Selchuk kardeşim Allah kolaylık versin hayırlı teskereler....

Hudut Kartalı
Ş.19

gemici
28-08-2005, 13:36
korhan bir şey kalmamış yırttın be

korhan
16-09-2005, 11:08
:tamam: Askerliğide yedik bu iş bu kadar :cheers:

camarors
16-09-2005, 11:19

Hadi gecmis olsun :cheers:

Gelsin grafikler :mod:

game_theorist
16-09-2005, 12:17
Hoşgeldin Korhan,
daha dün bikmisbroker'la senden bahsediyorduk, askerliği bitiyor olması lazım diye.
seni tekrar buralarda görmek güzel.

yarımada
16-09-2005, 12:20
Geçmiş olsun sayın korhan...

camarors
16-09-2005, 12:32
Haa, bu arada, arifyo topigine øzellikle ugraman lazim, kagit sensiz øksuz gibi kaldi :D ,senin gelisinle satis baskisi da kalkar artik :dolar:

Detay
16-09-2005, 12:37

hosgeldın korhan dostum daha dun gıbı walla ciple senden ayrıldıgımız gun gecer gecer dedıgımı unutmus degılım bak gectı gitti...
tekrar hosgeldın...
gecmıs olsun

GozgurS
16-09-2005, 12:43

Geçmiş olsun.Hoşgeldin.

Baydisiplin
16-09-2005, 13:04

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, darısı bana, giderken tavsiyen varmı sn.korhan?

balaban
16-09-2005, 13:10
Hoşgeldiniz sn.Korhan. Vatanı bizler için bekledin. Sana ve diğer askerlerimize minnettarız.

Detay
16-09-2005, 13:44

giderken degil de içeri girerken aklını nızamıyede bırak oyle gir korhan a da dedım aynısı...

GozgurS
16-09-2005, 17:14

Kesinlikle herşeyi geride bırakıp bence tatını çıkarmaya bakın.Ben 295.ksd olarak yaptım.Bana resmen tatil gibi geldi.Darısı yapmayanların başına sağlıkla ve kazasız belasız bir askerlik yapmak dileğiyle.

justdoit
16-09-2005, 17:40
sayın Korhan ben sizi kardemir topiğinden biliyorum siz kard 1100 olacak demiştiniz(1700 lerdeyken yanlış hatırlamıyorsam) biz pek inanmamıştık.bunun için sizden özür diler ve hoşgeldiniz derim,saygılar.

BOZKIR
16-09-2005, 18:02
Askerliğe gidişimde dönüşümde muhteşem oldu :D

295 varmı aramızda??

Sn Korhan sivildede aynı askermişiz gibi nöbete devam..Zira bu aralar vatanımızın çok ihtiyacı var..Geçmiş olsun ...

preatoria
16-09-2005, 18:26
askerlik görevini tamamlayarak dönen arkadaşlar geçmiş olsun ve hoşgeldiniz.

lutas
17-09-2005, 14:52
Sn.Korhan hoşgeldiniz.
Geçmiş olsun.

Darısı kalanlara...

Al bayrağa sarılı dönen yiğitlerin de
kalanlarına sabırlar dilerim...

Cinnamon
18-09-2005, 01:43
Sn. Korhan

Hoşgeldiniz.

Türk gençlerinin hepsinin vatan borcunu sağ salim tamamlayıp, sevdiklerine kavuşmalarını diliyorum.

korhan
18-09-2005, 02:02
Benim icin buraya yazan herkese cok tesekkur ederim eksik olmayin. Vatan borcumuzu odedik geldik, 5 ay sonra evden hisse net e yazmak da ayri bir guzel.

9 Nisan dan beri gelen datalari bir alalim hele sonra gelsin analizler :roll:

Bikmis hocam da 2 ay once ta iskenderun a kadar geldi. BABAM GELSE BU KADAR SEVINIRDIM, bana bakti, yedirdi icirdi, aldi yanina analiz yaptik, sohbet ettik Allah tekrar razi olsun senden bikmishocam...

buena vista
18-09-2005, 10:18
Sevgili korhan,

Gecmis olsun..Hos geldin..Ve de kolay gelsin..Slmlar..

ayfer
18-09-2005, 21:01
Sn.Korhan hoşgeldiniz.Çarpıcı bulduğum ABD&Dowjones yüzyılın çöküşü geliyor başlığına bir şeyler karalasam mı karalamasam mı derken sizin askerlikte bitivermiş.
Darısı diğer askerlerin ve askere gideceklerin başına...
S&S

tosbaga
18-09-2005, 21:03
Hoşgeldiniz sayın Korhan...Darısı biz tıfılların başına bakalım daha nekadar tecilliyecez :)

XZARA_
18-09-2005, 21:40
su analızler hemen baslamalı bence...:D...

ilk haznedar ve krıstal alsak... :(

hosgeldın aramıza tekrar...

bourbon
18-09-2005, 21:58
sevgili korhan hosgeldin.Gecmis olsun kardesim.

akter
18-09-2005, 22:38
Sn. Korhan, hosgeldiniz. En onemli gorevlerin basında gelen askerligi de hayırlısıyla tamamlamıs oldunuz. Analizlerinizi ozledigimizi sanırım benim gibi herkes yazmıs. Bu vesileyle YKB ile ilgili bir fiyat ve zaman analizi istesek bakabilir misiniz bilmiyorum. Bundan sonraki calısmalarınızda basarı dileklerimle...

bikmisbroker
18-09-2005, 22:49
Benim icin buraya yazan herkese cok tesekkur ederim eksik olmayin. Vatan borcumuzu odedik geldik, 5 ay sonra evden hisse net e yazmak da ayri bir guzel.

9 Nisan dan beri gelen datalari bir alalim hele sonra gelsin analizler :roll:

Bikmis hocam da 2 ay once ta iskenderun a kadar geldi. BABAM GELSE BU KADAR SEVINIRDIM, bana bakti, yedirdi icirdi, aldi yanina analiz yaptik, sohbet ettik Allah tekrar razi olsun senden bikmishocam...

Sana SOZ verdiydim be Korhan, nasil gelmem?? 2 elim kanda da olsa gelecektim..(Allah kismet etmezde bi yerlerde telef olsaydik-Trafik kazasi, ucak kazasi vb- o ayri)

Cok guzel bir pazar gecirdik hep beraber, manzaramiz ve de havuzumuz ile mangalimiz sahaneydi..:D:D:D

Tekrar hosgeldin, seni de yazilarini da yorumlarini da OZLEDiK :bravo: :bravo: :bravo:

pride
21-09-2005, 16:23
ne cabuk bıttı askerlık :confused: hosgeldınız sn korhan....

futbolcu
21-09-2005, 16:42
askerlik bitti herkese slm vaktim olmadı şuana kadar yazmaya bi internet cafeden yazıyorum biraz izin yapıp 8 aylık oğlumla öpüşüp koklaşacağım herkese slm yakında görüşürüz

lutas
21-09-2005, 16:45
Hadi geçmiş olsun.

Sen de hoşgeldin...

selçuk efendi
21-09-2005, 18:26
bitenlere geçmiş olsun, kalanlara sabır...:)(gerçi sabırlık bişiy kalmadı.. şurda şafak 60 filan.. artık kıralız.. en zevkli geçecek zaman diye tesellii mi ediyorum, naapıyorum kendimi;bilemiyorum:D)

edvin
21-09-2005, 19:12
sn futbolcu hoşgeldiniz....

DUVAR USTASI
21-09-2005, 19:42
futbolcu kardaş aramıza hoşgeldin..

rekorb
30-11-2005, 21:52
Bu topicle sn.proxy, sn.korhan ve sn.futbolcu'yu askere uğurlamıştık. Onlar vatani görevlerini yaptılar geldiler. Şimdi sıra bizde. Benim de yarından itibaren kağıt üstünde askerliğim başlıyor. Cuma günü sınava gireceğim ve sonucunda 12 aralıkta kısa veya uzun ne çıkacaksa görevimi yapmak için gideceğim. hakkınızı helal edin...

Baydisiplin
30-11-2005, 22:07
Bu topicle sn.proxy, sn.korhan ve sn.futbolcu'yu askere uğurlamıştık. Onlar vatani görevlerini yaptılar geldiler. Şimdi sıra bizde. Benim de yarından itibaren kağıt üstünde askerliğim başlıyor. Cuma günü sınava gireceğim ve sonucunda 12 aralıkta kısa veya uzun ne çıkacaksa görevimi yapmak için gideceğim. hakkınızı helal edin...

yolun açık olsun canını sıkma nisanda da ben geliyorum bu dönem rapor aldım:)

bourbon
30-11-2005, 23:32
rekorb ,Allah kazasiz belasiz donmeni nasip etsin.Hayirli tezkereler arkadasim.

balaban
30-11-2005, 23:44
Hayırlı tezkereler sn.rekorb.

angel
01-12-2005, 00:17
Sn. futbolcu hoşgeldiniz. sn.rekorb Hayırlı tezkereler...

pride
01-12-2005, 00:46
hayırlı tezkereler rekorb....

BOSNA
01-12-2005, 00:47
:tamam: Askerlik kutsal dır ve en eski meslektir ALLAH herkese askere gidip gelmeyi nasip etsin derim.. saygılar.

rekorb
10-12-2005, 20:28
Eveeet. Gideceğimiz yer de belli oldu. Kader bizi gene İstanbul'la buluşturdu. Yedek subay olarak görev yapacağım. Bir süre en azından acemiliğim süresince aranızda olamayacağım. Endekse göz kulak olun. Fazla sert hareketler yapmasın ben yokken kerata...

korhan
10-12-2005, 23:10
Hayirli teskereler Sn rekorb :tamam:

bozo38
11-12-2005, 00:33
hayırlı tezkereler sn rekorb bu arada doğrusu tezkere, teskere değilmiş tdk'dan baktım demin

malcolm little
12-12-2005, 12:21
hayırlı teskereler rekorb,
ben de 299. dönem tankçı asteğmen olarak yapmıştım. asteğmenlik iyidir. ben çok memnun kalmıştım. sınıf okulundan mezun olana kadar biraz sıkılacaksın, gerisi çok zevklidir. işin ucunu baştan sıkı tutmanı tavsiye ederim. ve dengeyi gözetmelisin. bir de birisini şikayet edeceksen yazılı şikayet et. yoksa hiç konuşma. eğer işi resmiyete dökmekten çekinmediğini farkederlerse sırtın yere gelmez. ya da ortama uy, pısırık asteğmenlerden birisi ol. yine sırtın yere gelmez. ama ortası olma. eğer levazım maliye okulu çıkmışsa kura, zaten muhtemelen ya çok şanslısın ya da torpillisin. 3 hafta temel eğitimden sonra meslek kurası çekeceksin gerisini askerlikten sayma. ama tuzla piyade isen hakkını helal et. hem eğitimi zor hem de gerçek askerliği onlar ve bir kaç sınıf okulu daha yapıyor. :Allah yardımcın olsun....

bourbon
12-12-2005, 13:15
Allah kazasiz belasiz gidip donmeni nasip eylesin.Hayirli tezkereler.

pride
12-12-2005, 13:23
hayırlı tezkereler guzel yerde askerlik yapacaksın şanslısın.....

JSMill
12-12-2005, 14:12
iki arkadasim gidiyor sirnaga,biri de diyarbakira insallah hayirlisiyla giderler gelirler,bunca yil okuduktan sonra batinin cocugu hic bilmedigi yerlerde operasyona gidiyor.askerlik iste malesef ulkemizde hala zorunlu.ekonomisi iyi olmayan ulkeler,disa bagli sorunlarla ugrasanlar guvenligi artirmak zorunda kaliyorlar.yasamak icin geldik su kisa omurlu dunyaya,siyasi cikarlar ugruna kaybolan yasamlar bir daha geri gelmiyor.

Selçuk
03-02-2006, 19:33
gittik geldikte buraya döndüğümüzü yazmayı unuttuk:)
çok şükür bizde borcumuzu ödedik.
vatani görevini yapmakta olan forumdaşlara Allah'tan kolaylık diliyorum.
18 ocak itibariyle sivil yaşama tekrardan merhaba demiş bulunuyorum:)

afkirse
05-03-2006, 16:20
Allah kolaylık versin Sn Rekorb. Sizde hogeldiniz Sn Selchuk.

melVin
07-03-2006, 14:02
Evet artık ben de alayım tavsiyeleri.:)
Nisan'da askeriz hayırlısıyla...

XZARA_
07-03-2006, 14:03
hayırlısı hemso..............

melVin
07-03-2006, 14:05

:) :tamam:

Hadi bekliyoruz seni de... :D

barkurto
07-03-2006, 14:23

Bende bende.. doyamadık okumaya geç kaldık ama..
12 nisan askerim,bütün sinirleri gevşettim,bekliyorum..
kaçınılmazda zevk almaya bilmek lazım derler..:roll: :roll:

cincin
07-03-2006, 14:29
yanlıslık olmasın
askerliginiz 31 mart iitibariyle baslar.:)

barkurto
07-03-2006, 14:31
yanlıslık olmasın
askerliginiz 31 mart iitibariyle baslar.:)

bak öğreniyoruz işte..:D :D

denge2006
07-03-2006, 14:34
3.aya kadar sabret ......3.ayda direnç var orayı kırabilirsen:gulen: işi kurtarırsın

barkurto
07-03-2006, 14:37
3.aya kadar sabret ......3.ayda direnç var orayı kırabilirsen:gulen: işi kurtarırsın

grafiği görmem lazım:düsün: :düsün:

gıngın
07-03-2006, 14:38
Askerliğin tadını askerden sonra anlayacaksın. Bol sabır.

yusuf
07-03-2006, 14:42
Hayirli Teskereler Hayirlisiyla Gİt Ve Gel

stajyer
07-03-2006, 14:47
kısmetse nisan da bizde askeriz...acaba diyorum yatırım için güzel bir zamanı mı askerlik??borsayı izlemeden,stressiz kazanabilirmiyim??:gulen:

Detay
07-03-2006, 15:55

hahahahaha senıde gorecez giderken hemşooo :D :D :D

XZARA_
07-03-2006, 17:14
evet...........okul daha bıtmedı de.....

ama daha var....tecıl hakkım varmıs......:D...
yapıları yapmaya baslıyım sonra gıderım......

daha ımkb ye yenı bır bına yapacam....sonra....:D...

pride
07-03-2006, 20:47
hayırlı teskereler dıyelim sımdıden.......

ALPER MERAL
07-03-2006, 20:58
Bu zevki de tatmak gerek ;)
Gidecek arkadaslara hayırlı teskereler,

yılgın
08-03-2006, 13:34
çok küçük bir paraya hisse al ve dönüşte eğer kar edersen o parayı hiç acımadan bir gecede ye.

paradox
08-03-2006, 13:41
bütün portföyünü tesco kipa ile değiştir.askerden döndüğünde hatırı sayılır bir para kazanmış olursun.bu kıyağımıda unutma.:D :D :D

BORSAHİSSE
08-03-2006, 13:48
güle güle git şimdiden...

semerkandi
08-03-2006, 14:06
sevme kızım ben 'ASKERİM',
ben toz toprak kokarım,
bana elini uzatsan silah gibi tutarım,
benim gözlerime bakma sana düşman gibi bakarım,
ben uyku nedir bilmem geceleri nöbet tutarım,
gece gelme bana parola işaret sorarım,
ben disko dans bilmem yürüyüş kararı sayarım,
çünkü ben JANDARMA'yım,
elbet biter sayılı günler...

Askerlerimizin anısına...

hayırlı teskereler asker kardeşlerimize
saygılarımla

semerkandi
08-03-2006, 14:35
http://www.blogcu.com/muhtarinkizi

saygılarımla

baron11
10-03-2006, 23:30
1)Seni ilgilendirmeyen konulara karışma.
2)Mesleğini gizleme faydalı olmaya bak,VATAN hepimizin.
3)Ne geride kal ne ilerde herzaman ortayı bul.
4)Sana verilen görevleri eksiksiz yapmaya çalış.
5)Yalan söyleme.
6)Üstlerine saygı ile Astlarına sevgiyle yaklaş.
7)Ne hemşericilik ne tertipçilik yap.
8)Üstlerine sakın teşekkür ederim deme,Sağol de,bunu unutma.
9)Hayırlı teskereler.

BOZKIR
10-03-2006, 23:50
Bir erkeğin en mutlu ve huzurlu olduğu yer

Ayrıca kadınlardan bir müddet kaçmak isterseniz sığınabileceğiniz en iyi adres :D

Allah kolaylıklar versin asker arkadaşlarım

gıngın
11-03-2006, 00:13
Eeeee artık kardes. Benmii Yapiyiim...!!!!

balaban
11-03-2006, 00:19

Bir tavsiyem yok.:D Hayırlısıyla bitirip gelirsiniz inşallah.

buzzy
11-03-2006, 00:22
dizilerde ya da filmlerde görülenden farklı olsa gerek..yani filmleri ya da dizileri referans almayın gerisi kendiliğinden gelir:D

kentuf
11-03-2006, 00:25
Benden sana tavsiye bol bol kitap oku ilgi alanlarınla alakalı .Yanına alabildiğin kadar al bol bol vaktin olcak .Yolun açık olsun inşallah allah sana borsadan anlayan bir komutan nasip eyler .:tamam:

BOZKIR
11-03-2006, 00:33
Ayrıca "Emreeeet komutanımmmmm" en sihirli cümledir :D

En zor anlarda imdadına yetişir

ekobaba
11-03-2006, 00:38
sabun al.ben almamıştım acı çektim:D

baba_aselsanda
11-03-2006, 00:45
ilk bi ay yetecek kadar para al yanına fazla alma sonra çarşı izinlerinde bankadaa çekersin.fazla kıyafet götürme bi üstün yeter..bide yatarken giymek için eşofman götür.bide boyna asılı cüzdanlardan vardı o da işe yarar..sıvı sabun tuvalet kağıdı ,terlik ...hayırlı tezkereler.......297 KD VAR MI :p ;)

baba_aselsanda
11-03-2006, 00:49
ha bide sesini dinlendir çok bağıracaksın..bi genç askere gitmiş ,dönmüş evine naaptın askerde demişler buna " bağırdım demiş"

melVin
İyi dileklerini, tavsiyelerini bildiren ve bildirecek herkese teşekkürler şimdiden. Gİdene kadar devamını bekliyorum :)

Eta_Aquarus
Şemdinli olayları, geçtiğimiz günlerde basında adeta "Ordumuzun Siviller üzerindeki vahşeti" şeklinde epeyce kamuoyu oluşturmuştu. Avrupa Birliği tarafından da yakından takip edilen bu olayın pkk. tarafından çarpıtılarak servis edildiğinin tam aksinedir. Şanlı Türk Ordusu mensuplarına yapılan saldırının bir başka türü de basın tarafından, hatta sözde aydınlar tarafından da yaşatıldı. Hem de gözümüzün içine baka baka. Ben sözü uzatmadan Hakkari Şemdinli olayını yaşamış birisi olan ve Bu konuyu anlatırken beni ağlatan, bizlere de serzenişte bulunan Emekli Subay Oktay Yıldırım,dan bahsedeceğim. Oktay Yıldırım Güneydoğu'da Yıllarca Çarpışmış Yiğit Ve Kahraman Bir Türk Evladıdır. Kendisi de Güneydoğu Gazilerinden Olan Ve Üsteğmen Rütbesinde İken Ordudan Ayrılan Hakan Evrensel‘ İn "Yer Eksi İki“ Adlı Romanında Anlattığı Gerçek Kahramanlardan Biridir.
Görevi Gereği Yerinden Ayrılmadan Saatlerce Buzlu Suda Kalması Nedeniyle Donan Ayakları Kesilmiş Ve Bu Nedenle Zorunlu Olarak Malulen Emekli Edilmiştir. Aşağıdaki Yazısı Yeni Hayat Dergisinden Alıntıdır…

Şemdinliyi bileniniz var mı?
Ya da hiç gitmişliğiniz?
Otuz iki virajları aşıp, kaymakam çeşmenin soğuk suyunu hiç içmişliğiniz var mı?
Her sabah uyandığınızda size merhaba diyen efkâr tepeyi, gomane tepeyi gezdiniz mi karış, karış?
Mayına basan aracın içinden, tam on dört metre uzağa fırlayan bir arkadaşınız oldu mu sizin?
“Yenge vallahi az önce yanımda oturuyordu, şimdi dışarı çıktı” diye yalan söylediniz mi karısına?
Dükkânına girip alışveriş yaptınız mı bir esnafın?
Gomane tepenin zirvesinden, içinde eşinizin, çocuğunuzun bulunduğu lojmana doğru yanarak gidip evinizin
duvarında patlayan rpg-7 ‘leri
izlediniz mi siz?
Ama yine de bulunduğunuz görev yerini terk etmeden, acaba öldüler mi, yaralandılar mı, diye sabaha kadar hiçbir haber alamadan beklediniz mi?
Ben bu insanlar rahat uyusun diye buradayım, ama neden benim aileme saldırıyorlar diye düşündünüz mü hiç.
Evinizin roketlendiği mahalleden ve hatta roketin atıldığı, makineli tüfeğin yanı başında çalıştığı evin sakinlerinden, vallahi biz bir şey görmedik dediklerini duydunuz
mu kulaklarınızla?
Her şeye rağmen deyip
görevinize devam ettiniz mi?
O patlamalardan dolayı yıllardır psikolojik tedavi gören bir çocuğunuz veya çocuğu bu yüzden tedavi gören bir tanıdığınız oldu mu?
Hiç böyle bir babanın veya Annenin yüz ifadesini gördünüz mü?
Tabancanızı evinizde bırakıp “bir şey olursa, eve girmeye çalışırlarsa gerekeni yap, son iki mermiyi de kendinize ayır, ellerine sağ geçme” diyerek her defasında eşinizle helalleşip çıktınız mı evden, ya da böyle bir tanıdığınız oldu mu?
Sürekli telsiz anonslarını dinlediği için, ilk kurduğu cümle “atışlar normal” olan bir çocuğunuz oldu mu sizin?
Lojmanın emniyetini sağlayan silahlı nöbetçilerin yanında mı oynadı çocuklarınız ve uzaktan dahi gelse, her silah sesinde o çocukların evlere, mevzilere nasıl koşturduğunu, koşarken düşenlerin nasıl yerlerde sürüklendiğini, nasıl hıçkırarak ağladıklarını gördünüz mü hiç?
Bu gün yaşanan olayların, ilk olduğunu mu sanıyorsunuz?
Bunları yapmadı ve yaşamadıysanız eğer, orası hakkında bildiklerinizin hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur efendiler.
Bu gün yaşanan olayların, ilk olduğunu mu sanıyorsunuz?
Bunları yapmadı ve yaşamadıysanız eğer, orası hakkında bildiklerinizin hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur efendiler.
Affedersiniz bu kadar net konuşmak istemezdim ama ne yazık ki sabrım tükendi artık.
Siz oturduğunuz ceylan derisi koltuklarda belki farkında değilsiniz, belki de umurunuzda değil ama orada görev yapan insanların öncelik sıralarında, ailelerinden önce vatanları geliyor, yeminleri geliyor.
İşte bu yüzden mevzilerini terk edip ailelerinin yanına koşmuyorlar.
Biz de onun için koşmadık zamanında görevimizi bırakarak. Yüreğimiz titreyerek bekledik ama görevimizin başında, dağda, hudutta bekledik efendiler, görevimiz bitene kadar bekledik.
Bu insanlar tüm bunlara vatanları için, üstüne el koyup yemin ettikleri bayrakları için katlanıyorlar, sizin başınızın üzerindeki, ama nasıl sağlandığını bile bilmediğiniz egemenlik örtüsünün bekası için katlanıyorlar.
Peki, onlar bu şartlar altında görev yaparken siz veya sizden öncekiler bu fedakârlıklara liyakat gösterebilmek için, geçmişte ne yaptınız?
Şimdi ne yapıyorsunuz?
Anıtlaştırılan terörist mezarlarının hesabını mı soruyorsunuz?
O cenaze araçlarının görevlendirme emrinde kimlerin imzasının olduğunu mu araştırdınız?
Başbakana güç gösterisi yaparak “uçaklardan ve validen hoşlanmadık, ayrıca dağdakilerden vazgeçmeyiz” diyenlere mi hesap sordunuz yoksa?
Ya bütün kutsal değerlerimize söverek ayaklanan kalabalıklar, onlara devletin varlığını mı hissettirdiniz?
Baldırı çıplak peşmergelerden tutun da, Danimarkalısından, Hollandalısından, Rum'undan duyduğunuz her türlü hakaret ve aşağılamaya cevap mı verdiniz?
Roj TV muhabirlerinin nasıl olup ta olaylardan 3 dakika sonra canlı yayın yaptığını mı buldunuz?
Bir el bombasının nasıl olup ta o kadar hasar medyana getirdiğini mi, Almanya ile yapılan telefon konuşmasını mı, o kalabalığın nasıl bir anda örgütlendiğini mi, araştırdınız?
Arabası parçalanarak yakıldıktan sonra, şerefsizce ve insafsızca dövülerek komaya sokulan uzman çavuşu mu, evi kurşunlanan polisi mi, okulunda tartaklanıp kovalanan asker çocuklarını mı, araştırdınız?
Bütün bu eylemleri kimin planladığını ya da organizasyonu kimin veya kimlerin yaptığını mı, o gün halkı sürüsünü idare eden bir çoban maharetiyle kimlerin idare ettiğini mi araştırdınız?
Hayır, bunların hiçbirisini yapmadınız.
Siz ne yaptınız peki?
Sizin farkında bile olmadığınız değerler için orada görev yapan bir astsubay ve bir uzman çavuş bulup, sonra bütün aydıncıklar, sağduyucular, mozaikçiler, üst kimliği, yan kimliği, alt kimliği olanlar ve hatta kimliksizler, sonra dalkavuklar, sendikacılar, susurluk paranoidleri, Soroscular, hülasa ne idüğü belirsiz, ne kadar adam varsa etrafınızda, bila istisna topunuz bir koro nizamında toplanıp, koroyu kimin yönettiğine bile bakmadan -ki ben bundan emin değilim- Vurun Kahpeye konseri verdiniz.
Yanlış şarkıyı çalıyordunuz ama çaldınız, sesler, akortlar, notalar hep bozuktu ama yinede çaldınız, orkestra şefi, müzik demişti nasılsa.
Şimdi yapılan araştırmalar neticesinde şu anda bile kuvvetle muhtemel olan sonuç çıkarsa ki bu sonuç, olayların altından terör örgütü ve onunla beraber bazı gizli servislerin çıkmasından doğacak sonuçtur, o vakit ne yapacaksınız?
Allanıp pullanıp önüne çıkarak, tek tek arzı endam ettiğiniz o basına (!) bu defa ne söyleyeceksiniz?
Acaba yapacağınız hangi açıklama ile durumu kurtarmaya çalışacaksınız?
Bir açıklamanız var mı efendiler?
Daha doğrusu bir B planınız var mı?
Ama bana sorarsanız, sizin minik kafalarınızı böyle şeylerle yormanıza gerek de yok zaten. Zira sizin adınıza orkestra şefi düşünür, besteler, önünüze koyar ve size de yine icra-i sanat etmek kalır ki bu, yani başkalarının bestelerini okumak zaten sizin en iyi yaptığınız şey değil midir?
Ne demişler gözlerimi kaparım, vazifemi yaparım.
Yapın efendiler; vazifenizi yapın, hem de gözünüz kapalı yapın.
Açarsanız gözünüzü belki Türk Bayrağına sarılı tabutları görürsünüz, ağlayan ailelerini, yetim çocuklarını görürsünüz de vicdanınız depreşir, vazifeniz yarım kalır.
Sonra ne der Avrupalı, değil mi?
Hatta bakın ne diyeceğim; asın gitsin o astsubayla uzman çavuşu, Şemdinliyi, Yüksekovayı, Hakkâri’yi de Belediye Başkanlarına teslim edin, seçilmiştir nihayet atanmış değil.
Öyle Valiye filan da gerek yok canım, boşa zahmet. Tayin et, beğenmediler değiştir, ne lüzum var efendim. Bir Belediye Başkanı ile ulemadan bir zat-ı muhterem yeter de artar bile.
Siz de bu arada sanatsal sergiler açın, fotoğraf çekin, resim yapın, medeniyetleri buluşturun, dinlere diyalog kurdurun.
Değil mi ki ateş düştüğü yeri yakar. Ateş sizin yüreğinize mi düştü sanki? Bölen bölsün, satan satsın, Avşarı da ayırsınlar, Yörüğü de ayırsınlar, Dadaşı da, Sarışını da, Esmeri de.
Şehirleri, köyleri, mahalleleri hatta ev ev ayırsınlar Türk Milletini, size ne gam efendiler.
Siz fotoğraf çekmeye devam edin. Fakat unutmayın ki bir gün sizin de bir fotoğrafınızı çeken çıkar elbet. Ama o fotoğraf hangi salonlarda, nasıl teşhir edilir bilemem. Malum ya yaşlı tarih; fotoğrafları çekilip, tozlu sayfalarında bir yerlere asılmış liderlerin, fotoğrafları ile doludur.
VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN…
OKTAY YILDIRIM
27 Kasım 2005

BORSAHİSSE
11-03-2006, 00:51
5)Yalan söyleme.
9)Hayırlı teskereler.

sn baron ne güzel tavsiyeler vermişsizinz yaww...:tamam: :tamam:

baba_aselsanda
11-03-2006, 00:56
hep kopuk kopuk oluyor ama K.K.K kuralı vardı.
Konuşma
Kaytarma
Karışma

melVin
11-03-2006, 00:58
5)Yalan söyleme.
9)Hayırlı teskereler.

Çok sağolun :) Zaten teşekkür ederim çok uzun gelmiştir hep. Sağol kullanırım :)

De... şu meslek,beceri konusunda farklı söylemler var tecrübeli forumdaşlar...

Benden sana tavsiye bol bol kitap oku ilgi alanlarınla alakalı .Yanına alabildiğin kadar al bol bol vaktin olcak .Yolun açık olsun inşallah allah sana borsadan anlayan bir komutan nasip eyler .:tamam:

demişsin ya sen de abi. Şimdi öyle bir komutan nasip olursa da söylesek bir dert, söylemesek...:hmm: Emin olamıyorum bu konuda :)

Bir de öyle bol bol kitap götürebiliyoruz demek... hmm

redstone
11-03-2006, 01:01
Selam,
Parasutcu Komondo olarak yaptim, cok zordu, sunu soyleyebilirim..bir soz vardir ya seve seve...ya da.........sev ne olursa olsun sev sevmeye calis seversen iyi gecer askerligin...
sonuc sevmesen de zorla sevdiriyorlar...

melVin
11-03-2006, 01:02
ilk bi ay yetecek kadar para al yanına fazla alma sonra çarşı izinlerinde bankadaa çekersin.fazla kıyafet götürme bi üstün yeter..bide yatarken giymek için eşofman götür.bide boyna asılı cüzdanlardan vardı o da işe yarar..sıvı sabun tuvalet kağıdı ,terlik ...hayırlı tezkereler.......297 KD VAR MI :p ;)

banka demişken... malum bankanın her yerde atm si var değil mi? oradaki hesap faydalı olur heralde. çarşıya çıkmadan da çekebiliriz yani?..

baron11
11-03-2006, 01:02
sn baron ne güzel tavsiyeler vermişsizinz yaww...:tamam: :tamam:
Teşekkürler.Ben her Türk askeri gibi yaptıklarımı ve yapmamız gerekenleri sıraladım saygılar.

davut
11-03-2006, 01:04
Sana tavsiyem verdikleri kepe sahip çık yoksa biliyosun kep gitti.........gitti :)

baron11
11-03-2006, 01:06
banka demişken... malum bankanın her yerde atm si var değil mi? oradaki hesap faydalı olur heralde. çarşıya çıkmadan da çekebiliriz yani?..
Öğle bişey yok yemin törenine kadar bir çok şeyden sizleri mahrum bırakacaklar birtakım şeylere alışın diye,bu sürede yaklaşık 1-1.5 ay sürecek.Şimdiden hayırlı teskereler.

baron11
11-03-2006, 01:20
Çok sağolun :) Zaten teşekkür ederim çok uzun gelmiştir hep. Sağol kullanırım :)

De... şu meslek,beceri konusunda farklı söylemler var tecrübeli forumdaşlar...

demişsin ya sen de abi. Şimdi öyle bir komutan nasip olursa da söylesek bir dert, söylemesek...:hmm: Emin olamıyorum bu konuda :)

Bir de öyle bol bol kitap götürebiliyoruz demek... hmm
Kitap konusu derin bir konu bak bazı birliklerin dışarda bile göremiyeceğin kitaplıkları vardır yeterki sen oku onun için bence götürmek için kendini yorma.

baron11
11-03-2006, 01:26
Meslek konusunda kafanda da kuşku olmasın,kendi ailen kendi yurttaşların için yani bizim için hepimiz için orda olacaksın birtakım şeyleri emanet alacaksın onun için mesleğini söylemen kendine olan saygın için gerekiyor,yoksa inan ihtiyaç yok, senin için bizim yani hepimiz için.

XZARA_
11-03-2006, 01:48
melvınım sen o kagıdı al yat......:D....

zaten yatarsın orda....:D...

Baydisiplin
11-03-2006, 03:56
Askere giderken
1-4 lü tuvalet kağıdı,(Acemilik devresi için) sıvı sabun, traş köpüğü ve bıçağı götür.
2-pudra ve krem al
3-Terlik al
4- 10 ar tane koyu renk iç çamaşırı al, mantardan korunmak için şart.
5-Rahat uyumak için kulak tıkacı al
6- Büyükleri say küçükleri sev, haklı olduğun yerde kendini çok üstler hariç uzman ve astsubaya ezdirme en azından tavır koy memnuniyetsizliğini anlasın.
7- Bilgili olduğun konuda bilgini paylaş, bilgili kişilere her yerde saygı vardır.
8- Askeriyeye girdiğin andan itibaren bu hizmetin senin vatana borcun olduğunu bu hizmeti milletin için yaptığını kendine hatırlat, görevin astsubay uzman komutanın emir kulluğu olsada olaya yüzeysel değil genel bak.
9- 2 tane küçük asma kilit al, belki dolap bulabilirsen mutlaka lazım olur.
10- Senet sepet soran olursa asla senet önerme ama ana hatları ile yorum yap, mesela turizm mevsimi başlıyor ancakkk irana amerika vurmassa gibi ikilemler kullan:)teknik analizciler gibi konuş, buralar desteği şuralar direnci de, destekler kırılırsa daha altda destekler olduğunu söylemiştim dersin, daha önemlisi piyasa önerilerin her zaman uzun vade olsun mümkünse askerliğinden sonraya sarksın:)

Hayırlı tezkereler...

Yatağınızda rahat uyuyun asker nöbette!!

sultan murat
11-03-2006, 10:50
banyo yaparken elindeki sabun yere düşerse almak için eğilme sakın

:D:D:D:D

sultan murat
11-03-2006, 10:51
bu arada ne mutlu sana vatan borcunu ödeyeceksin demek...

muratersin
11-03-2006, 11:48
Komutanların %70 i borsacıdır sana onlardan biri düşer inşallah bana denk gelmişti ve adam borsa hastasıydı, bence ortamını bulursan ve para kazandıran hisse tavsiyelerinde bulunursan sırtın yere gelmez .

XZARA_
11-03-2006, 15:38
Komutanların %70 i borsacıdır sana onlardan biri düşer inşallah bana denk gelmişti ve adam borsa hastasıydı, bence ortamını bulursan ve para kazandıran hisse tavsiyelerinde bulunursan sırtın yere gelmez .

bızımkı gıbı...........:D

funky
11-03-2006, 16:17
tuvalet kagidi gotur eger unutursan sakin kolonyali mendil kullanmayi deneme, ben denemistim hic tavsiye etmem. borsayla ilgilendigini de soyleme olur ya adamlarin 3-5 kurus parasini kaybettirirsen bitmez o askerlik. askerlikle ilgili replikleri ogren yabacilik cekme;
- devremin safagi 35 zoruna gidenin borusuna gitsin meshurdu bizim zamanimizda

bide soyle bi soru cevap vardi,
-safagin kac
-150
- ohaaa adammi oldurdun

Musty
29-03-2006, 22:57
Arkadaşlar ben de askere gidiyorum nisanda.
Askere giderken senette mi kalsam nakitte mi gitsem karar veremedim.

Tavsiyeleriniz neler ??

stajyer
29-03-2006, 23:02

Tavsiyeleriniz neler ??

aynı durumdayım dostum,bende karar weremiyorum...:düsün:

Baydisiplin
29-03-2006, 23:08
aynı durumdayım dostum,bende karar weremiyorum...:düsün:

senet düşünürken palaskayı yersiniz sonra askerde, satın gidin korkmayın yemin töreninde size fırsat verir borsa... ya da takip edecek kardeşinize eşinize vekalet verin.kafanız dinç olsun yoksa askerliğin derdine birde borsa derdi eklenmez.

pride
29-03-2006, 23:08

Tavsiyeleriniz neler ??

uzun vade sureklı temettu veren temeli sapsaglam kagıda yatır paranı gıt askere...

stajyer
29-03-2006, 23:10
uzun vade sureklı temettu veren temeli sapsaglam kagıda yatır paranı gıt askere...

walla bende adana duruyor ama ne yapsam bilemiyorum????

serdar72
29-03-2006, 23:13
nereye gittiğin değil komutanının nasıl olduğu önemlidir mesele beşiktaşta kötü bir komutan ile yapılan bir askerlik kıbrısta iyi bir komutan ile yapılandan daha iyi olamaz..
bence

Baydisiplin
29-03-2006, 23:23
Askere giderken
1-4 lü tuvalet kağıdı,(Acemilik devresi için) sıvı sabun, traş köpüğü ve bıçağı götür.
2-pudra ve krem al
3-Terlik al
4- 10 ar tane koyu renk iç çamaşırı al, mantardan korunmak için şart.
5-Rahat uyumak için kulak tıkacı al
6- Büyükleri say küçükleri sev, haklı olduğun yerde kendini çok üstler hariç uzman ve astsubaya ezdirme en azından tavır koy memnuniyetsizliğini anlasın.
7- Bilgili olduğun konuda bilgini paylaş, bilgili kişilere her yerde saygı vardır.
8- Askeriyeye girdiğin andan itibaren bu hizmetin senin vatana borcun olduğunu bu hizmeti milletin için yaptığını kendine hatırlat, görevin astsubay uzman komutanın emir kulluğu olsada olaya yüzeysel değil genel bak.
9- 2 tane küçük asma kilit al, belki dolap bulabilirsen mutlaka lazım olur.
10- Senet sepet soran olursa asla senet önerme ama ana hatları ile yorum yap, mesela turizm mevsimi başlıyor ancakkk irana amerika vurmassa gibi ikilemler kullan:)teknik analizciler gibi konuş, buralar desteği şuralar direnci de, destekler kırılırsa daha altda destekler olduğunu söylemiştim dersin, daha önemlisi piyasa önerilerin her zaman uzun vade olsun mümkünse askerliğinden sonraya sarksın:)

Hayırlı tezkereler...

Yatağınızda rahat uyuyun asker nöbette!!

6.madde yanlış anlaşılmasın uzman ve astsubaya ezdirmeyin kendinizi demek emre itaatsizlik edip tartışın anlamında yazılmamıştır, üzerinize gelindiğinde veya kırıldığınızda yüz hatlarınızla davranış tarzından memnun olmadığınızı anlatmaya çalışın demek istemiştim.

baron11
31-03-2006, 15:52
5)Yalan söyleme.
9)Hayırlı teskereler.
Sn.Musty,Sn.stajyer yukardakilere ilaveten Vestelle ilgili bir yazım var,onu okumanızı tavsiye ediyorum kafanızdaki bazı soru işaretlerini kaldıracağına inanıyorum.Sene 1994 yine bir kriz döviz almış başını gitmiş.Başta Çiller hükümeti var İMKB yine tepetaklak olmuş kağıtlar aşşağıya doğru pikeye geçmişler,Vestel 700 TL (Eski paramıza göre)Almayanı dövüyorlar,şirket hakkında battı batacak satıldı satılacak bir sürü şaibe dedikodu almış başını gidiyor.Baktım çok ucuz kafama koydum alacağım 40 lot aldım(Eski sisteme göre 40.000 adet)Bekledim,ben uzun vadeyi severim genelde o şekilde hareket ederim yani yatırımı düşünürüm,neyse ben bekledim ve o esnada vestelin zorlu gurubuna satışı gerçekleşti ve satıldı.Vestel 8500 TL gitti bende kağıtlarımı sattım iyi kar ettiğimi düşünerek aradan iki sene geçti 1999 senesine geldik vestel nekadar oldu biliyormusunuz arkadaşlar tam 700.000 TL.Bu bana sunu öğretti gerçi biraz pahalı bir öğreti oldu ama her ne olursa olsun mutlaka ve mutlaka hisse senetlerinin hepsinin elden çıkarılmamasının gerektiği öğretisiydi(Her ne olursa olsun içine TÜRKİYE'NİN bİrebir kalacağı durumları katmıyorum)Sizce bu işten kim karlı çıktı?Onun cevabını size bırakıyorum.Hayırlı tezkereler.

barkurto
31-03-2006, 15:59
Yarın Tuzla'da sınav var.. kacta gitmek lazım,ne yapmak lazım?? bilgisi olan vardır mutlaka,yardımcı olabilirmisiniz?

cyrano
31-03-2006, 16:03
Çoğu arkadaşın önerilerine katılıyorum, ama nacizane önerim hisselerinizi çok uzun vadeli almadığınız hisselerin tümünü satın artık beklentinize göre dövize veya tahvil bono fonlarına yatırın ve öyle gidin.
Orda büyük ihtimalle takip edemeyeceksiniz, etseniz müdahale şansınız düşük olacak.Ben 2000'de gittim o zaman daha yeni ilgi,lenmeye başlamıştım, borsa ne kadar düşebilir ki diye düşünmüştüm, döndüğüm de ülke batmak üzereydi, başladığım paraya geri dönmüştüm. İyi bir ders oldu. Siz askerdeyken yükselirse yükselsin dönünce telafi edersiniz paranızı kaybetmemiş olursunuz.
Ama düşerse eldeki paranızı da kaybedebilirsiniz.
Çoğu komutan ilgilenir borsayla, ama genelde ilgilendikleri bir tüyo ver param birden 5 katına çıksın tarzındadır.
O nedenle önerina am hep seçenekleri sunun düşebilir diye, akbank, sahol, migros önerin diğerlerini bilmiyorum takip etmedim deyip geçiştirin.
Hayırlı teskereler

futbolcu
31-03-2006, 16:07
tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum
su gibi gidin dönün
bu arada askerde beni yalnız bırakmayan dostum LUTAS a selam olsun
kardeşim benim msg ları ile çok destek oldu bana oğlumu özlediğim zamanlarda omuz oldu
tekrar sağol

stajyer
31-03-2006, 16:48
Yarın Tuzla'da sınav var.. kacta gitmek lazım,ne yapmak lazım?? bilgisi olan vardır mutlaka,yardımcı olabilirmisiniz?

dostum tuzla da askerlik yapan arkadaşım vardı,bana son gün 2 gibi git dedi bende öle yapacam,diğer günler inanılmaz kalabalık oluyormuş..

PROXY
31-03-2006, 16:52

Sabahın en köründe git sıraya adını yazdır..ilk grupta işini bitirip hemen çıkarsın 9-10 da..Herkse tuzla-cevizlibağ otobüsü ile gelir..eğer araba varsa arabanla çok erken git yada ilk otobüsle..tavsiyem en geç 6.00 - 6.30 da orda ol..

Bazen komutanlar sıra mıra dinlemiyorlar..burda olanlar geçsin hemen 5'erli sıra yapsın diyor..O yüzden sıraya adını yazsan da uzaklarda olma..duruma göre sabah 7.30 da falan belki 8'de sıraya koyup sınava,kayıta götürürler..

Bir de derler ki ilk gun gidersen uzun dönem olma ihtimalin fazla..kısa dönem olmak için 2. gun gitmen lazımmış..Aslında ben öyle olduğuna inanmıyorum ama herkes öyle bir inanmış ki 2. gün gidenlerin hepsi kısa dönemcidir..ilk gun ise uzun dönemciler gider..Dolayısı ile gerçekten 2. gun gidenlerin çoğu kısa oluyor..çünkü hepsi kısa istiyor zaten:)

rekorb
01-04-2006, 16:02
kardeş ben aralıkta girdim ankarada. 2. gün girdim. ilk gün felaket bi yoğunluk varmış. gece 23:30 da bitmiş. ama 2. gün rahattı. sabah 5.30da gittim. 800lerde sıra aldım. bekliyoduk sıra gelsin diye. sonra bi komutan geldi. dediki 900lere sıra saat 17:00 civarı gelir. sonra herkes gitti tabi o saatlerde geri gelmek için. ama biz gitmedik. herkes gittiğinden sıralar hızla geçmeye başladı. saat 10:30 da sınava girmiş olduk :gulen: . biz çıktığımızda kimsecikler kalmamıştı. hatta oraya daha o saatlerde gelenler bile hemen girmişlerdi. bir de orda şöle bişi yapıolardı. 1. gün geliyosun. numaranı alıyorsun. sonra 2. gün gidip ilk sıralardan hiç beklemeden giriyorsun. özellikle ankaradakiler için avantajlıydı tabi bu.

rekorb
01-04-2006, 16:05
Bir de derler ki ilk gun gidersen uzun dönem olma ihtimalin fazla..kısa dönem olmak için 2. gun gitmen lazımmış..Aslında ben öyle olduğuna inanmıyorum ama herkes öyle bir inanmış ki 2. gün gidenlerin hepsi kısa dönemcidir..ilk gun ise uzun dönemciler gider..Dolayısı ile gerçekten 2. gun gidenlerin çoğu kısa oluyor..çünkü hepsi kısa istiyor zaten:)
yok be kardeş. palavra bunlar. 2. gün girdim ve uzun olduk.

Rega
01-04-2006, 18:56
son gün öğlende git. hiç sıra beklemeden 2 saatte çıkarsın. Uzun dönem için düzgün kıyafet ve traşlı olmak. kısa dönem için salaş olmak gerekir. Gidilen günün uzun-kısa döneme etkisi yok.

melVin
01-04-2006, 22:45
Son gün girecektim,ama yarın sabah gitmeye karar verdim. Mamak'ta gireceğiz bakalım... Hayırlısı...
Bu arada Mamak'ın ne tarafında acaba MUHABERE ELEKTRONİK BİLGİ SİSTEMLERİ OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞI? 6 yıl Ank.da idik,ama tam bilmiyorum oraları. Mamak'ta nereye yakın acaba? Yol üstünde miydi vs...?

Elbruz bey
01-04-2006, 23:16
Mamağa gitmek için ...ki aslında orası altmışevler e yakın... ulus tarafından aşağı yürüyünce altmışevler dolmuşları var onalar binin...mamak muhabere okulunda ineceğim diyince indirirler... Ayrıca kızılaydanda altmışevler otobüsü geçer gidiş geliş yönünü karıştırmayın şöföre sorun.
Hey gidi memleket ve benim mahallem gülveren, altmışevlere 500 metre
Kolay değil çocukluğum geçti.Ayrıca bende mamak muhabere okulunda sınava 2. gün girdim meslekten kaybettik uzun dönem oldum ...doğruca polatlı topçu okulu 261. dönem arzederim...

barkurto
01-04-2006, 23:27
Verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkür..

genel kanaat üzerine 1.gün girmedim,2.gün yani yarın kısmetse sınava giricem.. yahu inşallah komuta kademesinden bizi okuyan yoktur,varsa küllüm olduk.. gider bizim kısa dönem..:D

kafa da güzel,şimdi kalk sabahın köründe reva mı bu bana?? ama napalım,herkes yaptı bizde yapıcaz..:tamam:

stajyer
02-04-2006, 18:06
daha millet sırada galiba..:p

tent
02-04-2006, 22:21
arkadaşlar yanınıza çok büyük olmayan bir ya da iki tane havlu alın. bunu sabah kalktığınızda fanilanızın içine koyun, sırt kısmına.sabahları soğuk olur, sırtınızı sıcak tutar. öğleye doıru güneşin altında terlersiniz, havlu deri emer. çok rahatsız olursanız, çekip çıkartır yan cebinize koyarsınız. fanila ıslanmadığı için sırtınıza soğuk soğuk yapışmaz. aşırı terleyen biriyim, o yüzden çok işime yaradı. bir de koyu renk ince kazak götürün yanınızda. eğitim elbisesinin altına giymek için.

ben tankçıydım, etimesgut'ta zırhlı birlikler okulunda, bu dönemde yaptım. nisandan ağustosa kadar 4 mevsimi, her çeşidiyle yaşadım.

tankçı olursanız, sakın ola üzülmeyin. hele ki, dershane başladığında "bunca şeyi nasıl aklımda tutcam" da demeyin. öğrenilecek çok şey var, bi süre karıştırsanız da, sonunda herşeyi aklınızda tutuyorsunuz, hatta unutmuyorsunuz.:D askerliği bitirirken de "iyi ki tankçı olmuşum" diyorsunuz.

melVin
03-04-2006, 16:00
Mamağa gitmek için ...ki aslında orası altmışevler e yakın... ulus tarafından aşağı yürüyünce altmışevler dolmuşları var onalar binin...mamak muhabere okulunda ineceğim diyince indirirler... Ayrıca kızılaydanda altmışevler otobüsü geçer gidiş geliş yönünü karıştırmayın şöföre sorun.
Hey gidi memleket ve benim mahallem gülveren, altmışevlere 500 metre
Kolay değil çocukluğum geçti.Ayrıca bende mamak muhabere okulunda sınava 2. gün girdim meslekten kaybettik uzun dönem oldum ...doğruca polatlı topçu okulu 261. dönem arzederim...

Sn battuta tarifiniz için sağolun. Cts gece bindim otobüse, yolda indim sabah. Yakındı.Ulus'a vs gitmeme gerek kalmadı. tam 12'de de işimiz bitti kumanyalarımızı almıştık :) Dolmuşu da çıkınca kullandık artık :)
Şimdi belli olmasını bekliyoruz bakalım. Hayırlısı...
Diğer arkadaşlara da şimdiden hayırlı tezkereler...

ghetto
03-04-2006, 17:03
Asker olacaklara Hayırlı teskereler.......

barkurto
03-04-2006, 17:15
Sn battuta tarifiniz için sağolun. Cts gece bindim otobüse, yolda indim sabah. Yakındı.Ulus'a vs gitmeme gerek kalmadı. tam 12'de de işimiz bitti kumanyalarımızı almıştık :) Dolmuşu da çıkınca kullandık artık :)
Şimdi belli olmasını bekliyoruz bakalım. Hayırlısı...
Diğer arkadaşlara da şimdiden hayırlı tezkereler...

Yahu ne kumanyaydı o öyle.. bize köfte- ekmek ve su verdiler.. atamam da çenem ağrıdı bitirene kadar.. ama bize bu günlerin çok anı bırakacağı gerçek.. cümleten hayırlı teskereler..:tamam:

melVin
03-04-2006, 17:38
Yahu ne kumanyaydı o öyle.. bize köfte- ekmek ve su verdiler.. atamam da çenem ağrıdı bitirene kadar.. ama bize bu günlerin çok anı bırakacağı gerçek.. cümleten hayırlı teskereler..:tamam:

ohoo bizde iki çeşitti. Birinde tavuk, diğerinde köfte. yanlarında börek, patatesten yapma bişey,ayran. pudingine kadar yani... :) gerçi pudingi yiyen olmadı pek ama olsun. tavuk alanlarınkinde sütlaç vardı :)
Ankara'da girmişiz iyi ki desenize... :)

tent
03-04-2006, 18:10
ohoo bizde iki çeşitti. Birinde tavuk, diğerinde köfte. yanlarında börek, patatesten yapma bişey,ayran. pudingine kadar yani... :) gerçi pudingi yiyen olmadı pek ama olsun. tavuk alanlarınkinde sütlaç vardı :)
yanlış yere gitmiş olmayasınız, bi kontrol edeydiniz... 91'de tuzla'da avucumuzu yalamıştık da..:p

barkurto
03-04-2006, 20:57
yanlış yere gitmiş olmayasınız, bi kontrol edeydiniz... 91'de tuzla'da avucumuzu yalamıştık da..:p

Yahu ucuz kurtulmuşun,avucumu tercih ederdim,91'den daha geriye gitmiş kalite .. ama su kaliteydi Erikli:D

ghetto
03-04-2006, 21:02
benim bildiğim , erikli standart çünkü ; standartlara uyuyor hatta natonunkilere bile

Elbruz bey
03-04-2006, 21:32
valla siz gene iyisiniz bize o zamanlar kumanya falan vermemişlerdi...
Bu arada gidenlere hayırlı teskereler....

Baydisiplin
05-04-2006, 00:36

kaçıncı gruptun kardeş? bende bizim yeğeni getirdim pazar günü 11.gruptu, akşama kadar bekletti kerata bizii:D

altank
05-04-2006, 10:59
30 martta birden kafamın bozulması !sonucu tecili öne çekip ben de aranıza katıldım..Acemi döneminde beklentili bi kaç kağıt alıp %50 portfoyle kalmayı düşünüyorum..Artık Mayıs sonu gibi başlarız operasyonlara:) Herkese hayırlı teskereler olsun..

rekorb
05-04-2006, 21:29
309. dönemler gelin bakalım.

SoLiD
06-04-2006, 19:34
bende samsunda avucumu yaladım geldim,ne kumanyası yaaa:D bakalım yarın belli olcak mı??? yaw şu belirsizlik nasıl sıkıyor adamın canını:( neyse hakkımızda hayırlısı olsun..

stajyer
06-04-2006, 19:39
Borsanin BelİrsİzLİklerde DÜŞmesİnİ Şİmdİ Daha İyİ Anliyorumm..;) ;)

stajyer
06-04-2006, 19:41
Sanirim Yarin Sabah Saat 10.00 Da Bellİ Olacakk..bakalim Bu Gece Nasil Uyuyabİlecez??