PDA

View Full Version : MERKO Merko Gıda

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

serdarkazanci
03-09-2011, 21:22
http://ressim.net/8/upload/4733beb0.png (http://www.ressim.net/i/5104382)

serdarkazanci
03-09-2011, 21:30
aylık 150.000 $ ödemeyle bu borç bitmez

zaman kısalıyor 6.810.784 $ kısa vadeli ihtiyaç kredisini nasıl ödeyecekler ( 1 yıl içerisinde ödemeleri gerekecek )

duncan çakalının bir bildiği var mı?

merchant
05-09-2011, 08:54
aylık 150.000 $ ödemeyle bu borç bitmez

zaman kısalıyor 6.810.784 $ kısa vadeli ihtiyaç kredisini nasıl ödeyecekler ( 1 yıl içerisinde ödemeleri gerekecek )

duncan çakalının bir bildiği var mı?

borç taksitleri ödenebiliyorsa sıkıntı yok

kısa vadeli borçlarını varlık satışı olmadan ödeyebileceğini açıkçası düşünmüyorum

ya da bankalarla tekrar anlaşma yapılacak !!!

cellocan
06-09-2011, 13:43
Gıda hisselerindeki hareket de merko yu etkilemiyor... borç yapılandırması çok uzak olmalı... bankalardaki sıkıntıya paralel hareket ediyor.. spek in ilgisini çekecek başka hikayeler gerekiyor...inşallah yeni yıla sarkmaz...

cellocan
07-09-2011, 09:46
Haydi merko ayrıl da gel...

looserr
08-09-2011, 12:36
bir şeyler olabilir... iyi duruyor...

feyuz
08-09-2011, 12:45
sn. looserr nereye kadar gider.?

merchant
08-09-2011, 15:00
1,01 üzerinde kapanış yapmalıyız...

1 üzerinde yapılacak kapanışlar önemli...

1,02 üzerinde hissede birileri baskı uyguluyor !!!

cellocan
08-09-2011, 16:21
1.02 ancak son dakika golülye aşılır...

looserr
08-09-2011, 20:11
sn. looserr nereye kadar gider.?

gösterge tukas...niyeti bozarsa...1.20...tabi endeks yine bozmassa...

looserr
08-09-2011, 20:15
aslında kağıt bedava...ama sahipsiz olduğundan belini doğrultamıyor bir türlü...ben 2 seans ciddi hareket bekliyordum...hatta başlangıç yapıldı ama el freni çekti birileri...yarın için umutluyum hacim güzel....

looserr
08-09-2011, 20:16
1,01 üzerinde kapanış yapmalıyız...

1 üzerinde yapılacak kapanışlar önemli...

1,02 üzerinde hissede birileri baskı uyguluyor !!!

hocam 98 üzerinde kaldığı sürece eli mahkum gidici bence...metroda yüzüm güldü inşallah yarın burda da güleriz biraz...

wisconsin
09-09-2011, 09:27
Kendi adıma konuşuyorum, eğer bu şirketin batma tehlikesi olmasa uzun vade beklemek hiç sorun değil... Geçen de, Duncan ın İzmir civarında fabrika arsası baktığını duydum eski bir çalışandan, Dedikodu da olabilir... Duncan Yunanlı larla ortaklığını bitirip yeni bir başlangıç yapmak isteyebilir.. Sonuçta merko yu yeterince sömürüp içini boşalttılar..

looserr
09-09-2011, 11:08
Kendi adıma konuşuyorum, eğer bu şirketin batma tehlikesi olmasa uzun vade beklemek hiç sorun değil... Geçen de, Duncan ın İzmir civarında fabrika arsası baktığını duydum eski bir çalışandan, Dedikodu da olabilir... Duncan Yunanlı larla ortaklığını bitirip yeni bir başlangıç yapmak isteyebilir.. Sonuçta merko yu yeterince sömürüp içini boşalttılar..

duncana gütmesi için 2 koyum emanet etmem...buda benim fikrim...

looserr
09-09-2011, 11:09
bu gün hareketini yapsa bari...pazartesi küresel piyasaların ne olacağı belli değil...

merchant
09-09-2011, 11:11
hocam 98 üzerinde kaldığı sürece eli mahkum gidici bence...metroda yüzüm güldü inşallah yarın burda da güleriz biraz...

http://hizliresimyukle.com/thumb-105270.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-105270/adsız.png)

cellocan
09-09-2011, 16:10
Metro yu entez tetiklemişti.. bizimkine de bulaştılar... ne dersiniz %30 yazarlarmı..

cellocan
09-09-2011, 16:24
Ama teknik öyle demiyor.. beşinci hafta mutlaka 1,02 üstü kapatması gerekiyor. 1, 3 , 5 ten sonra tekrar 0,80 deneyeceğini tahmin ediyorum.. kendi yorumum..

serife
10-09-2011, 18:01
bi düştü ya daha da toparlayamaz kendini...

endeks son 10 günde yukarı gitti, düzeltmesini yapmayan ender kağıtlardan biri,zamanında 1.20 lerden 1.30 lardan destek gelirdi..umumarım p.tesi yukarı yönlü sağlam bir harekete başlar..

looserr
11-09-2011, 18:24
endeks yamuk yapmassa yukarı gideceğini belirtmiştim...teknik olarak da iyi duruyordu...bu hafta endeks açısından pek iç açıcı olacağını zannetmiyorum...bir süredir olumsuz haberlere kulağını tıkamıştı herkez...şimdi bunlar fiyatlanacak gibi..bizim eşşeğe gelince...sahipsiz olduğu için endekse paralel ama abartılı hareket edecektir...ytd...

looserr
11-09-2011, 18:31
bu arada teknik olarak hala iyi duruyor...

kasirga123
11-09-2011, 21:26
inşallah ama benim umudum yok dışarılar allak bullak oldu yine...

Arkadaş neresi allak bullak olmuş ? anlamadım açıklarmısın ? link varsa atarmısın ? cuma kapanışlar için yorum yapıyorsan hala oradamısın üzerinden ne sular aktı...cumadan bu yana .....

sadece bir dedikodu yüzünden verdiler.....dedikodu sadece .....

looserr
11-09-2011, 21:37
Arkadaş neresi allak bullak olmuş ? anlamadım açıklarmısın ? link varsa atarmısın ? cuma kapanışlar için yorum yapıyorsan hala oradamısın üzerinden ne sular aktı...cumadan bu yana .....

sadece bir dedikodu yüzünden verdiler.....dedikodu sadece .....

dostum dedikodu bahane oldu sadece...obama paket açıklayacak diye borsalar ufak bir ralli yaptı okadar...daha borç tavanı için bile kesin bir anlaşma yapılmadı...almanya koca avrupayı daha ne kadar taşıyacak belli değil. adamlar anlaşılan yardım paketinin bile verilmeyebileceğini falan konuşuyor...kısacası ben olumsuz bir hafta bekliyorum...yıl sonuna kadar 45000 mutlaka görülür diyorum...ytd...

mures
12-09-2011, 10:47
Arkadaşlar bence şirket borçlarını çok iyi yönetiyor 18 milyon dolarlık borcu yeni anlaşmayla 15 milyon dolara indirdi.15 milyon doların 9 milyon dolarını 5 yıl vadeli, 6 milyon dolarını kısa vadeli tek ödeme olarak borçlandı. Bu da demektir ki şirket 6 milyon doları kısa zamanda kapatacak.(Bu her an olabilir.) Ben bu ödemeden sonra 9 milyon dolarlık borcuda 5 yıl bekleyeceklerini sanmıyorum.Yani şirket hızla toparlanıyor 6 milyon doları kapatınca önümüzde kimse duramaz hazır olun...

looserr
12-09-2011, 13:14
Arkadaşlar bence şirket borçlarını çok iyi yönetiyor 18 milyon dolarlık borcu yeni anlaşmayla 15 milyon dolara indirdi.15 milyon doların 9 milyon dolarını 5 yıl vadeli, 6 milyon dolarını kısa vadeli tek ödeme olarak borçlandı. Bu da demektir ki şirket 6 milyon doları kısa zamanda kapatacak.(Bu her an olabilir.) Ben bu ödemeden sonra 9 milyon dolarlık borcuda 5 yıl bekleyeceklerini sanmıyorum.Yani şirket hızla toparlanıyor 6 milyon doları kapatınca önümüzde kimse duramaz hazır olun...

peki nasıl kapatacak? 6 milyon dolarını kısa vadeli tek ödeme olarak borçlanması bu borcu kısa zamanda kapatacağı anlamına gelmez... eğer böyle bir şey varsa en borçlu batık şirketler en iyi şirketler olurdu değil mi...müminin niyeti amelinden hayırlıdır ama bunlar gavur...

merchant
12-09-2011, 13:45
peki nasıl kapatacak? 6 milyon dolarını kısa vadeli tek ödeme olarak borçlanması bu borcu kısa zamanda kapatacağı anlamına gelmez... eğer böyle bir şey varsa en borçlu batık şirketler en iyi şirketler olurdu değil mi...müminin niyeti amelinden hayırlıdır ama bunlar gavur...

aynen...

Bizim bilmediğimiz bir hesapları varsa bir şey diyemeyiz...

örneğin varlık satışı, hisse satışı vs.

merchant
13-09-2011, 14:40
http://hizliresimyukle.com/thumb-107319.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-107319/adsız.png)

işbankasından alınanlar ky ise vay halimize...

looserr
13-09-2011, 15:59
***MERKO***MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***MERKO***MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Barbaros Bulvarı TEV-Dr. Orhan Birman İş Mrk. No:149 K:8 Beşiktaş-İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 212 347 42 00 - 212 347 10 25

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 347 42 00 - 212 347 10 25

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yoktur.

Özet Bilgi : 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.09.2011

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan

Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2.010,00

Tarihi : 27.10.2011

Saati : 11:00

Adresi : Barbaros Bulvarı TEV-Dr. Orhan Birman İş Mrk. No:149 K:8 Beşiktaş-İSTANBUL

GÜNDEM:

Şirketimiz 13.09.2011 tarih ve 2011/07 sayılı Yönetim Kurulu Kararına istinaden:
1- 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının 27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 11.00 de İstanbul İli Beşiktaş İlçesi TEV-Dr. Orhan Birman İş Merkezi, Barbaros Bulvarı No:149 Kat:8' deki şirket merkezimizde aşağıdaki gündemi görüşmek üzere T.T.K.'nun 368 ve 369. maddeleri mucibi ilanlı olarak yapılmasına,
2- Toplantı günü ile gündemin hissedarlara bildirilerek toplantıda hazır bulunmalarının sağlanmasına
3- Toplantıda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Komiseri bulundurulması, SPK ve İMKB mevzuatı ile ilgili kanuni işlemlerin ifasına oy birliği ile karar verilmiştir.

GÜNDEM :
1- Açılış ve Başkanlık Divanı seçimi,
2- Genel Kurul Toplantı Tutanağı'nın Başkanlık Divanınca imzalanması hususunda karar alınması,
3- 2010 yılı faaliyet ve hesapları hakkında Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu ve Bağımsız Denetleme Kuruluşu raporunun okunması, müzakeresi ile müteakiben 2010 yılı Bilanço ve Gelir Tablosunun ve yıl içinde yapılan yardım ve bağışların Genel Kurul'un onayına sunulması,
4- Yönetim Kurulu Üyelerinin, şirketin 2010 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
5- Denetçilerin, şirketin 2010 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri,
6- Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin seçimi,
7- Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin ücretlerinin tespiti,
8- Şirketin 2011 yılı mali tablo ve işlemlerinin 2499 sayılı SPK hükümleri uyarınca denetimi için Yönetim Kurulu tarafından seçilmiş bulunan bağımsız dış denetleme kuruluşunun onaya sunulması,
9-Yönetim Kurulu Üyelerine, T.T.K.'nun 334 ve 335. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmelerine dair izin verilmesi,
10- Dilekler ve kapanış.
EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı, aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere 27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 11:00' de İstanbul İli Beşiktaş İlçesi TEV-Dr. Orhan Birman İş Merkezi, Barbaros Bulvarı No:149 Kat:8 adresindeki şirket merkezinde yapılacaktır.

Sayın Hissedarlarımızın toplantıya iştirak edebilmeleri için toplantı gününden en az bir hafta önce yukarıda belirtilen adreste mevcut şirket merkezimizden giriş kartı almaları gerekmektedir.

Giriş kartı alınabilmesi için, hissedarlarımızın kayden sahip oldukları hisselerini genel kurul toplantısı için bloke ettirerek Genel Kurul Blokaj Listesine kayıt yaptırmaları ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. tarafından düzenlenmiş Yatırımcı Genel Kurul Blokaj Formunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek hissedarlarımız, aşağıda örneği yazılı "Vekaletname" ile kendilerine bir vekil seçebilirler. Vekilin toplantıya katılabilmesi için yukarıdaki hususları yerine getirmesi ve aşağıdaki örneğe göre düzenlenmiş olan vekaletnameyi şirkete ibrazı gerekmektedir. Vekaletnamenin notere tasdik ettirilmesi veya noter onaylı imza sirkülerinin vekaletnameye eklenmesi gerekmektedir.

2010 Faaliyet yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu, Bağımsız Denetleme Kuruluşu Raporları ile Bilanço ve Gelir Tablosu, toplantı gününden 15 gün önce şirket merkezinde ve http://www.merko.com.tr internet sitemizde ortakların incelemelerine hazır bulundurulacaktır.

VEKALETNAME
MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'na
Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.' nin 27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 11:00' de İstanbul İli Beşiktaş İlçesi TEV-Dr. Orhan Birman İş Merkezi, Barbaros Bulvarı No:149 Kat:8 adresindeki şirket merkezinde yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında aşağıda belirttiğim görüşler doğrultusunda beni temsile, oy vermeğe, teklifte bulunmaya ve gerekli belgeleri imzalamaya yetkili olmak üzere Sayın ............................... 'yi vekil tayin ettim.
A- TEMSİL YETKİSİNİN KAPSAMI
a) Vekil tüm gündem maddeleri için kendi görüşü doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
b) Vekil aşağıdaki talimatlar doğrultusunda gündem maddeleri için oy kullanmaya yetkilidir.
Talimatlar : (Özel talimatlar yazılır)
c) Vekil şirket yönetiminin önerileri doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
d) Toplantıda ortaya çıkabilecek diğer konularda, vekil, aşağıdaki talimatlar doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.
(Talimat yoksa vekil oyunu rahatça kullanır)
Talimatlar : (Özel talimatlar yazılır)
B- ORTAĞIN SAHİP OLDUĞU HİSSE SENEDİNİN
a) Tertip ve Serisi :
b) Numarası :
c) Adet-Nominal Değeri :
d) Hamiline-Nama yazılı olduğu :
ORTAĞIN
Adı Soyadı ve Ünvanı :
İmzası :
Adresi :
Not: 1) A bölümünde (a), (b) veya (c) olarak belirtilen şıklardan biri seçilir. (b) ve (d) şıkları için açıklama yapılır.
2) Vekaletname vermek isteyen oy hakkı sahibi, vekaletname formunu doldurarak imzasını notere onaylatır veya noterce onaylı imza sirkülerini kendi imzasını taşıyan vekaletname formuna ekler. Vekaletname kullanılması ile ilgili esaslar 09.03.1994 tarih ve 21872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan SPK Seri IV No 8 tebliğle belirlenmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(13/09/2011 - 16:41:40)

looserr
13-09-2011, 19:50
beyler yunanistan battı batacak...merkoda yunanlıların...hatırlatayım dedim...ima yok...ytd...

looserr
13-09-2011, 19:52
hazır endeks 56 binlerdeyken bir yukarı yapsalar bari....nerde....

serife
13-09-2011, 21:56
kim demiş yunanistan batacak diye :)
güldürmeyin insanı, kaç aydır aynı mevzu bırakın şu yunanistan olayını..
kaç zamandır iyi toplandılar kağıdı..
artık bi hareket gelmesi lazım..
2 sene önce 2 lere giden kağıt nerelerde sürünüyor ya..
genel kurulda bakarsınız varlık satışı olur ve borç önemli miktarda kapatılır..o zaman bu fiyatlar sonsuza dek tarih olur..

ytd..

merchant
15-09-2011, 09:16
teknik süper
her şey olumlu
ancak bu trenin lokomotifi yok gibi
her şeye rağmen 1,06 bant üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli yükseliş trendi devam edecektir

merchant
15-09-2011, 10:32
mert gıdanın hareketine takılmış gibi ?

looserr
15-09-2011, 22:41
günlük aof 1.07 üzerinde kapatmış olması sevindirici...sanırım gerisi gelebilir...

looserr
15-09-2011, 22:44
endeks bozmassa 1 in üzerinde kalıcı gibiyiz....net alımlar söz konusu...yarın bir miktar yukarı hareket görebiliriz diye tahmin ediyorum...ytd...

looserr
15-09-2011, 22:45
teknik olarak da iyi...baya iyi...ytd...

merchant
17-09-2011, 12:11
http://hizliresimyukle.com/thumb-109714.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-109714/adsız.png)

merchant
17-09-2011, 12:21
Salçalık Domateste Düşük Rekolte Sıkıntısı

Haluk Yüksel - Türkiye'nin en kaliteli salçalık üretim merkezi kabul edilen Karacabey Ovası'nda, hava muhalefeti, kırmızı örümcek ve domates güvesi (tuta) yüzünden bu yıl salçalık domates rekoltesinde yüzde 50 oranında düşüş beklentisi olduğu bildirildi.
09 Eylül 2011 Cuma 00:1512141618
Karacabey Ziraat Odası Meclis Başkanı Nuri Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karacabey Ovası'nda 80 bin dekar alanda ekimi yapılan salçalık domateste ağustos ayı başında başlanan hasadın, ekim ayı sonuna kadar süreceğini belirtti.

Salçalık domates üreticisinin, bu yıl birtakım talihsizlikler yaşadığına dikkati çeken Karaca, etkili yağışlardan dolayı tarlaların ekime iyi hazırlanamadığını, bu nedenle fidelerin toprakla geç buluştuğunu, kırmızı örümcek ve domates güvesi (tuta) gibi zararlıların da etkisiyle rekoltede ciddi oranlarda düşüş beklendiğini bildirdi.

Karaca, normalde dekar başına 9-10 ton ürün alınması gerektiğini belirterek, ''Dekar başına 9-10 ton olması gerekirken, 5-6 ton civarında ürün olacak. Bunda hava koşullarının yanı sıra kırmızı örümcek ve domates güvesinin de etkisi var'' diye konuştu.

Türkiye'de üretilen salçalık domates miktarının, rekoltenin düşük olduğu yıllarda bile iç tüketimi karşıladığını, ancak ihracatta sıkıntı olabileceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

''Türkiye'de yurt içi ve ihracat için toplam 3 milyon ton salçalık domatese ihtiyaç var. Geçen sene bu 2 milyon 100 bin tonda kalınca, yurt içi salça ihtiyacını karşıladı, ama ihracatta sakıntı oldu. Bu sene 1 milyon 900 bin ton rekolte bekliyoruz. Bu da yurt içi tüketimini rahatlıkla karşılayacak bir miktar aslında. Sorun ihracatta. Salça ithalatına ise kesinlikle karşıyız.''

Karaca, bu süreçte fiyatların biraz hareketlendiğini belirterek, ''Salçalık domates fiyatlarında, sözleşmeli ekim için 17,5 kuruşa anlaşmalar yapılmıştı, şu anda 21,2 kuruştan işlem görüyor. Fiyat artışı çiftçinin yüzünü biraz güldürecekti, ama gübre ve mazota gelen aşırı zamlar bunu engelledi'' görüşünü dile getirdi.

merchant
17-09-2011, 12:24
haberden anlaşılan yurtiçi salça fiyatları bu yılda yüksek olacak. bakalım merko ihracata devam mı edecek !!!

looserr
17-09-2011, 16:42
haberden anlaşılan yurtiçi salça fiyatları bu yılda yüksek olacak. bakalım merko ihracata devam mı edecek !!!

dostum ağırlıklı olarak ihracata çalışmamız nedeniyle sıkıntılı günler bizi bekliyor...geçen sene çekilen sıkıntıyı biliyosun...zarar oluşması muhtemel...yine zararına salça sattık derlerse şaşırmam...bu sene muhtemelen yurt içi satışlar yarı yarıya olur...fakatkısa vadeli ödmeler nedeniyle merkonun sürekli kar edebilmesi gerekli...başka alternatifleri bu sene gündemlerine alabilirler artık...bankaların faiz oranlarının yükselmesi ve piyasadaki risk iştahının azalması da olumsuz gelişmeler...bence kağıt şu an 1.20 leri hak ediyor...ama bir kaç ay sonra ne olur bilemem...ytd...

merchant
19-09-2011, 09:20
1,06 - 1,07 bantında sağlam tutunmalı

1,17 üzerine çıktığında raydan çıkan tren yola girmiş olacak

bakalım bu gerçekleşecek mi !!!

merchant
19-09-2011, 09:22
Ben sadece Merko domates alabiliyor mu?
Kaç ton salça, küp domates üretecek sorusunun cevabını merak ediyorum...

merchant
20-09-2011, 09:08
Ben sadece Merko domates alabiliyor mu?
Kaç ton salça, küp domates üretecek sorusunun cevabını merak ediyorum...

satacak salçamız ve domatesimiz olursa $ kurunda ki artışın olumsuz yansıması olacağını düşünmüyorum. iç piyasa da ve ihracatta salçadan bu yıl iyi kar edilebilir. 2012 bilançosunda karlılık yükselebilir. yeter ki salça ve domatesimiz olsun !!!

merchant
20-09-2011, 14:57
16.09.2011 tarihinde gelen aylık bildirim gözden kaçmış

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=169714

http://www.yukleresim.com/dm-D4RR.jpg (http://www.yukleresim.com/pm-D4RR.html)

1,69 milyon $ kısa vadeli kredi kullanılmış !!!

inşallah üretim için alınmıştır ...

looserr
20-09-2011, 19:25
eşşekler adam olur bu merko adam olmaz...endekse bak merkoya bak...endeks -%5 olsa tabana kitler her zaman...

serdarkazanci
20-09-2011, 19:54
http://www.imagedisk.net/dm-5ZBR.png (http://www.imagedisk.net/pm-5ZBR.html)

MACD referans çizgisini yukarı kesmek üzere,

50 günlük hareketli ortalaması üzerine çıkmalı

teknik düzelmeye devam ediyor

bulentx
20-09-2011, 20:44
endex topladı gidiyor. bizimki 1,08'de maliyet 1,34 %24 yükselse anca maliyete geliyor. birde borsa uzun vadeli yatırım işi derler. artık kısa vadeli bakmak lazım. nede olsa avrupada ve amerikada kriz hikayeleri bitmez. maliyeti kurtarınca nakite geçip bekleyecem. sabır işini küçük yatırımcı yanlış algılıyor. nakitte kalmak asıl sabır işi endex düşünce ne alırsan kazanırsın. ama elinde mal olunca maliyet düşürmeye bile korkuyor insan...
Merko ile bu son tangom... maliyetime gelmesini bekliyorum. Bugünden sonra bankadan şaşmamak gerektiğini bir kez daha anladım.
ytd. sağlıcakla kalın...

merchant
21-09-2011, 09:35
MACD referans çizgisini yukarı kesti

5 günlük hareketli ortalama : 1,07
50 günlük hareketli ortalama : 1,08

1,09 üzerinde tutunursa 1,17 denenebilir !!!

merchant
21-09-2011, 14:38
trenin tekrar raya dönmesi için 1,17 üzerine çıkmalı...

cyberd
21-09-2011, 19:40
trenin tekrar raya dönmesi için 1,17 üzerine çıkmalı...

tren raya fazla hızlı girdi galiba:) duruyor duruyor öyle bir zamanda hareket ediyor ki endeks o sırada terse dönmüş oluyor...

serdarkazanci
21-09-2011, 21:27
teknik yükselişi destekliyor..1,17 - 1,18 bant üzerine çıkılması yükselişi hızlandırır. Patronlar çaktırmadan 1,7 milyon dolar kredi kullanmışlar. niçin?

$ kurunda ki artış ihracatı kolaylaştırıp karlılığıı artırır.fakat stoklarında şuan mamul yok.

merkoya yatırım yapmak susuz kuyudan su çekmeye benziyor.

maliyetini kurtaran tövbe ediyor:)

merchant
22-09-2011, 08:07
FED kararları önümüzü kesti !!!

serdarkazanci
22-09-2011, 20:55
http://img14.resimup.net/di/S9I9.png (http://www.resimup.net)

MACD sat sinyali vermiş, stochastik kuvvetli sat !!!

serdarkazanci
22-09-2011, 21:08
http://img40.resimup.net/di/9FZV.png (http://www.resimup.net)

düzeltme seviyelerine dikkat edin !!!

serdarkazanci
22-09-2011, 21:09
eylül ayı takaslarına bakıldığında işbankasından satılanlar iş yatırım tarafından alınmış

feyuz
23-09-2011, 07:40
nehikmetse yükselmeye başladığında borsa düşüyor.bunlar birşeyler biliyormu?

gencfb
23-09-2011, 10:33
a.q speği 1,05 e kendisi koyup kendisi alıyor bu arada yönetimde banca ceza vewrmekten bir türlü bıkıp usanmadı...

gencfb
23-09-2011, 10:37
canının yanmasını istemeyen hiç bir arkadaş bu s2imden kağıda bulaşmasın...

merchant
23-09-2011, 15:14
teknik işliyor vesselam...

looserr
23-09-2011, 21:38
2.5 sene oldu %50 zarar...dünya resesyona girdi...ne mutlu bana...

gencfb
28-09-2011, 14:25
a.q speği bi el atsan anani s2rler...

gencfb
29-09-2011, 11:26
endeks düşünce kimseye fırsat vermeden tepe taklak olan kağıt endeks yükselince yerinde sayıyor s2yim böyle kağıdı da tahta yapıcısınıda bana ceza verecek yönetimimde insanda ne sabır ne ahlak bırakıyorlar...

feyuz
29-09-2011, 13:28
sn. merchant bir yorum alsak kırmızı cizgileriyle beraber. tşk.ler.

merchant
29-09-2011, 15:34
http://img33.resimup.net/di/GIBN.png (http://www.resimup.net)

teknik görüldüğü üzere ne öldürür ne güldürür durumda !!!

momentum çıkışı desteklememekte

5 günlük H.O = 1,04
10 günlük H.O = 1,05
20 günlük H.O = 1,03
50 günlük H.O = 1,04
100 günlük H.O = 1,21

sıralama 5 > 10 > 20 > 50 > 100 olmalı

teknik düzeltmesini tamamlayamamış

1,17- 1,18 üzerinde düşüş trendi son bulacaktır !!!

temel analize gelince 9 aylık bilançoda herşeyi net göreceğiz. yeterince stok yapabilmişler mi, kur farkı zararı nedeniyle ne kadar zarar yazılmış, öz sermayesi ne durumda ? bu soruların cevabını bulamadığımız sürece yorum yapmak sağlıklı olmaz !!!

merchant
29-09-2011, 15:36
kur artışı merko için karlılık açısından olumlu yansıyacaktır. 2012 yılında karlılığı yüksek olur. tek şartla stoklar salça ve domates dolu olmalı !!!

looserr
29-09-2011, 23:01
mevcut kurlarla merkonun başarılı olması mümkün değil...satışların tamamı dolarla değil ama borcun tamamı dolar...muhtemelen bu nedenle alıcı gelmiyor...fonlar borcu çok, pd/dd oranı yüksek kağıtlara gelmez kolay kolay...duncanda bu işleri bıraktığı için bu kağıttan ne köy olur ne de kasaba...endeks yine 60 bin oldu...biz anca patinaj çekiyoruz...benim ne endekse nede merkoya güvenim kalmadığından olumlu bir şey diyemiyeceğim...ytd...

merchant
30-09-2011, 08:40
sn. looser ihracatta kar ettiği sürece ürettiği malın tamamını yurtdışına satabilir . yeter ki mal olsun kar etsin !!!

merchant
30-09-2011, 13:46
9 aylık bilançoda yaklaşık 4 milyon tl kur farkı zararı yazacak...

looserr
30-09-2011, 19:23
9 aylık bilançoda yaklaşık 4 milyon tl kur farkı zararı yazacak...

ekonomistler bas bas bağırıyor...dövizle borçlanan şirketleri zor günler bekliyor diye...dolar 2 tl olursa ki bence mümkün sıçtığımızın resmidir...ytd...

merchant
01-10-2011, 08:41
ekonomistler bas bas bağırıyor...dövizle borçlanan şirketleri zor günler bekliyor diye...dolar 2 tl olursa ki bence mümkün sıçtığımızın resmidir...ytd...

sn. Looser ihracat yapabilme kabiliyeti yüksek, kar edebildiği zaman satışlarının %90 yurtdışına yapabilen bir şirket 2011 yılında kur farkı zararı yazar, 2012 yılında kar patlaması yaşar !!! Gelirlerinin büyük kısmı $ olanın borcununda $ olmasını doğal karşılamalı...

Bence asıl büyük tehlike stoklarını dolduramamasıdır !!!
Temmuz ayında aldıkları 1,6 milyon $ kredi ile ne kadar domates alabilirler ?

sefo19
03-10-2011, 10:51
Çok ucuz kaldığın düşünüyorum. Karlılığı iyi olan bir şirket yeri buralar olmadığını düşünmekteyim. 1,67 li rakamlardan zamanında alıp satıyorduk ama şimdi buralarda. Garip bir durum. Hayırlısı bekleyip görmek lazım.

serdarkazanci
03-10-2011, 19:46
http://img16.resimup.net/di/TVGZ.png (http://www.resimup.net)

teknik kötüleşiyor, 1.04 altındaki kapanışlar olumsuz olur

1,17 üzerine çıkmadan yatırım yapılmamalı derim.

MACD ve momentum kıvılcım bekliyor aksi halde işler terse dönecek

cyberd
03-10-2011, 20:05
http://img16.resimup.net/di/TVGZ.png (http://www.resimup.net)

teknik kötüleşiyor, 1.04 altındaki kapanışlar olumsuz olur

1,17 üzerine çıkmadan yatırım yapılmamalı derim.

MACD ve momentum kıvılcım bekliyor aksi halde işler terse dönecek

9 aylık iyi gelmeyecek heralde yoksa çoktan kolbastı hareketi yaparlardı...

serdarkazanci
03-10-2011, 20:37
9 aylık iyi gelmeyecek heralde yoksa çoktan kolbastı hareketi yaparlardı...

9 aylık bilançodan umudu olan var mı?

stokta satacak mal kalmamıştı, domates alabilmek için borçlanmış olmalılar

$ kurunun artmasıyla en az 3 -4 milyon TL arası kur farkı zararı oluşacak

v)Finansal taahütler
Yukarıda yapılan anlaşmaya göre Şirket aşağıdaki Finansal taahütler de bulunmuştur.
a) Şirket’in Özermayesi işbu Sözleşme süresi boyunca ve Sözleşme tahtındaki riskler tamamen itfa oluncaya dek
hiçbir koşulda 6.000.000 (altımilyon) dolardan az olmayacaktır.
b)İş bu sözleşme süresi boyunca ve Sözleşme tahtındaki riskler tamamen itfa olununcaya dek hiçbir koşulda
Finansal Borç/ Şirket’in Özsermaye oranı 3’ten fazla olmayacaktır

bankalara verdiği bu taahütü nasıl yerine getirecek ?

serdarkazanci
03-10-2011, 20:49
a) - 6 milyon $ öz sermaye yaklaşık 11 milyon TL eder

6 aylık bilançoda öz sermayesi 10.330.400 TL idi anlayacağınız zarar yazmaması gerekiyor

b ) -en az öz sermayesi 10,5 milyon TL olmalı

bakalım bu dengeyi nasıl sağlayacaklar

duran varlıklarının yeniden değerlemesi olabilir mi?

cellocan
03-10-2011, 21:50
Paniğe gerek yok dostlarım. Fırtına öncesi sessizlik.. çarşamba ya kadar beklenmeli..

cyberd
03-10-2011, 21:57
9 aylık bilançodan umudu olan var mı?

stokta satacak mal kalmamıştı, domates alabilmek için borçlanmış olmalılar

$ kurunun artmasıyla en az 3 -4 milyon TL arası kur farkı zararı oluşacak

v)Finansal taahütler
Yukarıda yapılan anlaşmaya göre Şirket aşağıdaki Finansal taahütler de bulunmuştur.
a) Şirket’in Özermayesi işbu Sözleşme süresi boyunca ve Sözleşme tahtındaki riskler tamamen itfa oluncaya dek
hiçbir koşulda 6.000.000 (altımilyon) dolardan az olmayacaktır.
b)İş bu sözleşme süresi boyunca ve Sözleşme tahtındaki riskler tamamen itfa olununcaya dek hiçbir koşulda
Finansal Borç/ Şirket’in Özsermaye oranı 3’ten fazla olmayacaktır

bankalara verdiği bu taahütü nasıl yerine getirecek ?

Bu taahhütleri neye güvenerek veriyorlar. Bir bağlayıcılığı var mı?Piyasaların yarın ne getiireceği belli değil ki...Bir B planı olmalı...Taahhütlerine bağlı olmak zorunda kalacaksa belki de bedelli sermaye artışı bizleri bekliyor...

merchant
04-10-2011, 08:31
Bu taahhütleri neye güvenerek veriyorlar. Bir bağlayıcılığı var mı?Piyasaların yarın ne getiireceği belli değil ki...Bir B planı olmalı...Taahhütlerine bağlı olmak zorunda kalacaksa belki de bedelli sermaye artışı bizleri bekliyor...

Bankalarla anlaşma yapmışsın, bağlayıcılığı olmaz mı...

Umarım B planları vardır !!!

iv)Teminatlar

Yukarıda Bankalar ile yapılan Garanti Anlaşmasına göre şirket, kredi ile ilgili olarak aşağıdaki teminatları vermiştir.
a) Bursa-Karacabey-Sultaniye, Bursa-Mustafakemalpaşa-Tepecik’te ve Yalova-Altınova’da bulunan fabrika tesislerini
Bankalara toplam 27.750.000 USD bedel ile ipotek etmiştir.

b)Şirket, Banka Hesaplarını mevcut ve gelecekteki ticari alacaklarını ve stoklarını sürekli olarak Bankaların üzerine
temlik etmiştir.

Bankaların Merkonun fabrikaları için biçtiği ipotek değeri yaklaşık 51,3 milyon TL

Bugün piyasa değerimiz : 27,7 Milyon TL

cyberd
04-10-2011, 18:52
Ödenmiş sermayesi 27.150.000 TL olan Şirket’in, geçmiş yıl zararlarından dolayı, özsermayesinin 10.330.400
TL olmasına rağmen, yukarıda belirtildiği gibi Şirket’in, Finansbank A.Ş ve Eurobank Tekfen A.Ş’den almış
olduğu uzun vadeli kredi ile The Royal Bank of Scotland’a olan kısa vadeli borçlarını ödeyerek , varlıklarını
geri alması ve yeni kredinin yıllık LİBOR+%7,75 olan faiz oranının eski kredinin ortalama oranı olan %
10,85’ten daha düşük olması, rapor tarihi itibariyle Şirket’in, sürekliliği ve yükümlülüklerini yerine getirmesi
açısından önemli bir gelişmedir. demiş SMMM son faaliyet raporunda...

looserr
04-10-2011, 23:26
bu gün merko gözlerimi yaşarttı...akşama kadar ağladım...

merchant
05-10-2011, 08:12
bu gün merko gözlerimi yaşarttı...akşama kadar ağladım...

bugün acısı çıkar !!!

sefo19
06-10-2011, 09:48
Kaç gündür toplandığını düşünüyorum. Evet hareket başladı gibi. İlk etapta 1,07 bandını geçip 1,10 bandına yerleşmesi. Sonrası 1,20 ler bekliyorum. Hadi merko yap şu güzel hareketini. Bak dolar kuruna müdahele geliyor. Yine bilanço güzel olur umarım. Önü de yine bayrama denk geliyor hadi güzel bir hareket et..

merchant
06-10-2011, 13:27
Kaç gündür toplandığını düşünüyorum. Evet hareket başladı gibi. İlk etapta 1,07 bandını geçip 1,10 bandına yerleşmesi. Sonrası 1,20 ler bekliyorum. Hadi merko yap şu güzel hareketini. Bak dolar kuruna müdahele geliyor. Yine bilanço güzel olur umarım. Önü de yine bayrama denk geliyor hadi güzel bir hareket et..

Bilançonun güzel geleceğini ummak hayal görmek olur. $ kurunun yükselmesi 2011 bilançolarında zarar yazmasına neden olsada 2012 bilançosunda karlılık olarak geri döneceğine inanıyorum. En büyük korkum $ kurunun aşırı gevşemesi olur !!!

Domatesin pahalı alındığı dönemlerde $ kurunun düşük kalmasıyla ihracattan para kazanabilme şansı kalmamaktadır. 2010 yılının 2. yarısıyla 2011 yılının ilk yarısı bu yüzden heba olmadı mı? İç piyasaya yüksek fiyata satabilecekleri malı ihracat sevdasına karsız sattılar...

merchant
06-10-2011, 13:38
Türk salçası 1100 - 1200 $ dış piyasada alıcı bulmaktadır

$ kuru 1,4 TL mi 1,8 TL mi olursa avantaj sağlarsınız !!!

borcu $ üzerinden yaptıklarına göre ihracata odaklanmışlardır diye düşünüyorum. Şimdiye kadar ifadeleri de hep bu yönde olmuştu.
Duncan ne demişti '' Merko ihracat odaklı bir şirkettir biz hesabımızı ihracata göre yapıyoruz. Müşterilerizle yapılmış anlaşmalarımız var''

Bilançodan önce vergi dairesine sunulacak geçici vergi beyannamesinde kar - zarar durumunu göreceğiz..

merchant
06-10-2011, 13:46
Takaslara bakıldığında da bir şey yok !!!

iş bankasının sattıklarını iş yatırım almıştı... iş yatırımda satmış garanti almış !!!

raw_7
06-10-2011, 18:00
Ağlamak istiyorum :aglayan: hep son dakikada veren merkodan son saniyelerde 3 kademe toparlama birden

looserr
06-10-2011, 21:52
3 kademede 100 bin lot almışlar...ne kadar sığ...bedelli kesin gibi...bedelli bence kaçınılmaz...bunun için en az 1.30 lara gelmeli...ytd...

looserr
06-10-2011, 21:53
3 kademede 100 bin lot almışlar...ne kadar sığ...bedelli kesin gibi...bedelli bence kaçınılmaz...bunun için en az 1.30 lara gelmeli...ytd...

ama buna kendim de inanmıyorum artık...

cellocan
07-10-2011, 09:47
Frigo dan utandı mı ne....

feyuz
10-10-2011, 15:38
ne oluyor merko da bilen bir yorum atsa. tşk.ler.

sefo19
10-10-2011, 15:41
Evet hissemiz 1,07 bandına dayanmak üzere. Daha öncede farazi demiştim 1,03 bandını geçerse 1,07 var diye. Şimdi o yerdeyiz. 1,07 yi geçmesi için piyasa izin vermeli ki öyle görünüyor. 1,07 sonunda hisse 1,14 bandına yerleşecektir. Sonrasında ya sert çıkışlarla 1,20 üzerlerine atacak yada eski yerine 1,03 bandına gelecek diye düşünmekteyim. Bakalım ne olacak beraber izleyelim. Burada sadece kendi varsayımlarım vardır. YTDeğildir.

feyuz
12-10-2011, 09:12
daha ne bekliyorsun.............. yerlerde sürünüyorsun....... daha ne kadar.

tutkun77
12-10-2011, 10:30
a.ort.nedir acaba ?

feyuz
12-10-2011, 10:37
1.09 aort.

tutkun77
12-10-2011, 10:42
sağol kardeş
1.09 aort.

merchant
12-10-2011, 10:52
1,17 - 1,18 üzerine çıkıp, kalmalı... yatırım yapacakların bu seviyeler üzerine çıkmasını beklemelerini tavsiye ederim. Aksi takdirde hüsrana uğrayabilirler !!!

tutkun77
12-10-2011, 11:22
tavanda kaç lot var ?

raw_7
12-10-2011, 11:26
1.15 ten aranızdan ayrıldım :( kalan arkadaşlara bol kazanç diliyorum

gencfb
12-10-2011, 11:36
89631 seans sonu kapanış kadaemeleri

merchant
12-10-2011, 11:54
http://hizliresimyukle.com/thumb-120192.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-120192/adsız.png)

2 yılı geçkin süredir yakından takip ederim. 2 seans üst üste tavan yaptığını görmedim. İndikatörler tavan yapmış...

avmigran
12-10-2011, 11:55
İkinci bir tavan daha çeker onu da seans sonuna kadar bozmazsa daha ilerilere gider düşüncesindeyim.İkinci seans 1.22 seviyelerini görüp 1,13 ten kapatacak diyorum.İnşallah daha yükseklere gider de yalancı çıkarım.

looserr
12-10-2011, 12:03
tavan hayırlı olsun...

looserr
12-10-2011, 12:14
elimdeki portföyün yarısını geçen ay vermiştim...bunun nedeni endeksin düşeceğini ön görmemdi...fakat böyle olmadı...özellikle cuma günü bir hareket olabileceğini hissettim ve malı yerine koydum...iyi ki alım yapmışım yoksa silkelenmiş olurdum...

şimdi asıl soru...zaten ucuz olan kağıtta bir tepki mi yaşanıyor...yoksa bir gelişmemi söz konusu...

teknik olarak nisan ayından buyana süre gelen düşüş trendini kırmış görünüyor...öğleden sonra 1.15 üzerinde kalabilirse...ballı börek olur...ytd...

gencfb
12-10-2011, 13:37
merkodan iyi birşey beklemek hata olurdu zaten günsonu 1.04 kapatır heralde...

merchant
12-10-2011, 13:46
istikrar abidesi merko

istatistik açıdan hiç şaşmadı :)

tutkun77
12-10-2011, 15:01
derinliği olan varmı bir sallasa ...rica etsek

gencfb
12-10-2011, 15:08
89638.......
derinliği olan varmı bir sallasa ...rica etsek

tutkun77
12-10-2011, 15:13
eyvallah kardeş ...
89638.......

looserr
12-10-2011, 16:12
aof nin üzeinde kapatabilecek mi o önemli...bir diğer eşşeğim de hareketli bu gün metro....:halayci:

looserr
12-10-2011, 16:14
13 kapar...

looserr
12-10-2011, 16:42
13 kapar...
pardon...

gencfb
13-10-2011, 11:18
a.q speği alıyosan al almıyosan aptalca gel gel ler yapma. bu kadar mal başka bir tahta yapıcısı görmedim...

td1905
13-10-2011, 11:29
Şu ana kadar ne kadar işlem hacmi oldu acaba? 1.11 sabahtan beri yanıp sönüyo. kim kime ne kadar sattı ne kadar aldı acaba? yoksa 3-5 lotla mı yakıp söndürüyo?

gencfb
14-10-2011, 10:51
89691 çarşamba gününün takasları 4 milyon lot işlem hacmi gerçekleşmişti ama görüyoruz ki fos cıktı en fazla bizim almış oda kesin akaşama doğru veya dün vermiştir...

feyuz
14-10-2011, 13:56
bu 111 ne var arkadaşlar. biri alıyormu veya yıkıyorlarmı birine.

serife
14-10-2011, 15:10
a.q speği alıyosan al almıyosan aptalca gel gel ler yapma. bu kadar mal başka bir tahta yapıcısı görmedim...

sn. gencfb bu tahta sahipsize benziyor..ne speği , speğin yerinde yeller esiyor.. bu kağıtta tam bir eşek..hemde süzme eşek :)
hala bekletir mi bilemem ama sert bir çıkışa ihtiyacı var gibi..genel kurul tarihi ne zaman onada bakmadım gerçi..genel kuruldan önce hareketlenecektir diye beklemekte fayda var.. zararda ki arkadaşlara sabır dilerim..

serife
14-10-2011, 15:13
89691 çarşamba gününün takasları 4 milyon lot işlem hacmi gerçekleşmişti ama görüyoruz ki fos cıktı en fazla bizim almış oda kesin akaşama doğru veya dün vermiştir...

ülkerin sahipleri, yöneticileri genelde bizim ile çalışır..
bi kaç gündür bizim in ağa olduğu tahtalarda gozde ve sagyo gibi kağıtlardada yukarı hareket var..
bizim niye merko alsın..acaba bu adamlar merko gıdayı mı satın almayı düşünüyor..burada ülker bu firmayı alsada yatırımcısı kurtulsa diyenler vardı aylar önce.. acaba milletin aklına gelen başına mı gelecek ?

ytd..

serdarkazanci
14-10-2011, 20:28
ülker merko gıdayı satın almak istese tahtasında neden oynasın ?

gider yunanlılardan ve duncandan ister

alırsa ne olur kerevitaştaki hareketin benzerini izleriz

ama şu kadarını söyleyeyim duncan bırakmaz

genel kurul öncesi neden hareketlensin ?

gündem de ne var kocaman hiç

bence yatırımcıları 9 aylık bilanço öncesi dua etsinler

kötü bir bilanço beklemek daha akıllıca olur

serdarkazanci
14-10-2011, 21:24
http://img50.resimup.net/di/PEB8.png (http://www.resimup.net)

looserr
14-10-2011, 22:24
3. çeyrek blanço muhtemelen çok kötü gelecek...sezon itibariyle alım yapmış olmalı ayrıca baya bir kurur zararı yazacağıda kesin...
ytd...

merchant
15-10-2011, 08:10
bilançonun kötü geleceğinden herkes hem fikir !!!

ama asıl beklenti stoklarını doldurup dolduramayacağı ?

merchant
15-10-2011, 09:05
domates alıp borcunu 2 katına çıkarmasından korkulmalı
tehlike domates alamamışsa
2 hafta sonra bilançoyu göreceğiz bakalım stoklarda ne var !!!

serdarkazanci
17-10-2011, 20:48
http://img20.resimup.net/di/XYRE.png (http://www.resimup.net)

1,12 üzerinde kapanışlar yaptığı sürece hedef 1,38 olacaktır

bundan sonrası gelebilecek olumlu haberlere kalmış

merchant
18-10-2011, 08:47
klasik döngü...
tam merko düzeldi derken piyasalar bozulur

looserr
18-10-2011, 09:33
klasik döngü...
tam merko düzeldi derken piyasalar bozulur

sonra endeks 1 düşer merko 2 düşer...

serife
18-10-2011, 10:29
http://img20.resimup.net/di/XYRE.png (http://www.resimup.net)

1,12 üzerinde kapanışlar yaptığı sürece hedef 1,38 olacaktır
bundan sonrası gelebilecek olumlu haberlere kalmış

bi kaç gündür boşluk doldu..kıpraşma var, yakında yukarı hareket verecektir diye düşünüyorum..

ytd..

serife
18-10-2011, 10:31
hangi şerefli insan basıyor kağıda acaba..1,12 iken bastı satışı 1,10 dan..
yazıklar olsun..ne aç gözlü insanlar var böle..

ytd..

cellocan
18-10-2011, 10:40
Bence grafikteki boşluğun dolması spek için anlam taşımıyor.. Cepteki boşluk önemli.. istenilen mal geri alınmadan asla olmaz..

serife
18-10-2011, 10:47
Bence grafikteki boşluğun dolması spek için anlam taşımıyor.. Cepteki boşluk önemli.. istenilen mal geri alınmadan asla olmaz..

:) buda doğru.. acaba nakit mi kalmadı spekte yoksa yeteri kadar mal mı yok ..?

serdarkazanci
18-10-2011, 20:34
http://img43.resimup.net/di/EO8A.png (http://www.resimup.net)

Ağustos - Eylül döneminde 800.000 $ kısa vadeli kredi kullanılmış

İnşallah domatese harcamışlardır

serdarkazanci
18-10-2011, 20:45
Tekniğe bakınca,

5,10,20,50 günlük hareketli ortalamalar üzerinde kapanış yapması olumlu

100 günlük hareketli ortalama değeri 1,16 üzerinde kapanışlar yapabilmeli

MACD,momentum,RSI,CCI ve stochastik al veriyor

bollinger üst bantına yapışmış durumda

bizim menkulun aldığı hisseleri takip etmekte yarar var

serdarkazanci
18-10-2011, 20:49
Yatırım yapacaklara tavsiyem bilançoyu beklemeleri

ters köşe yapabilirlar

looserr
19-10-2011, 13:17
Yatırım yapacaklara tavsiyem bilançoyu beklemeleri

ters köşe yapabilirlar

evet bence esas mesele bu...blanço öncesi kağıdı sağlam gösterme çabaları bunlar...gerçi sağlam blanço attığı dönemlerinde de bir bok görmedik bu kağıtta...hakkımızda hayırlısı...ytd...

serdarkazanci
19-10-2011, 19:23
merchantın yazdığı gibi stokları doldurabilirse borçlanmaktan korkmamalı
ama hem borçlanıp hem domates alınamamışsa o zaman rasyolar bozulur
bu kur seviyelerinde 2012 de iyi kar yazar
ama onca şirket varken neden merko tercih edilsin ?
borsada kazanmak için sağlam şirketler tercih edilmeli
öz sermayesi güçlü, karlılığı olan, temettü dağıtan vs...

merchant
20-10-2011, 10:04
merchantın yazdığı gibi stokları doldurabilirse borçlanmaktan korkmamalı
ama hem borçlanıp hem domates alınamamışsa o zaman rasyolar bozulur
bu kur seviyelerinde 2012 de iyi kar yazar
ama onca şirket varken neden merko tercih edilsin ?
borsada kazanmak için sağlam şirketler tercih edilmeli
öz sermayesi güçlü, karlılığı olan, temettü dağıtan vs...

stokları doldurabilmişse istediği kadar borçlansın
bu $ kuru fiyatından ihracatta da yüksek karlılık elde edebilir( domatesi uygun fiyata almışsa )
yanlış hisseye oynadığımızın farkındayız ama elden ne gelir
hep ters köşe yaptılar
gün gelir dardanel,alyağ gibi bu da hareket eder
ömür yeterse

bilançoya kadar alım ya da satış yapmaktan kaçınılmalı

teknik olarak 1,12 - 1,15 arasındaki boşluk doldurulmalı

1,12 altında kapanışlar olumsuz algılanabilir

looserr
20-10-2011, 12:41
Allah Allah 10 gündür bir haller oldu kağıda...düşüşlerde falan şaşırtıyor beni...bilmediğimiz bir gelişmemi var acep...YTD...

serdarkazanci
20-10-2011, 19:04
Allah Allah 10 gündür bir haller oldu kağıda...düşüşlerde falan şaşırtıyor beni...bilmediğimiz bir gelişmemi var acep...YTD...

http://img50.resimup.net/di/U7X7.png (http://www.resimup.net)

bizim menkul ve deniz yatırım ?

cyberd
20-10-2011, 19:23
http://img50.resimup.net/di/U7X7.png (http://www.resimup.net)

bizim menkul ve deniz yatırım ?

Ak Yatırım bu kadar malı almış,tutuyor, salça olsun diye değil heralde...Yalnız tabloda lot farkı yok tl olarak 813 bin TL fark var.Bunun anlamı nedir?

serdarkazanci
20-10-2011, 19:47
Ak Yatırım bu kadar malı almış,tutuyor, salça olsun diye değil heralde...Yalnız tabloda lot farkı yok tl olarak 813 bin TL fark var.Bunun anlamı nedir?

akyatırım ve gedikteki mallar patronların. Bu hisseler satılmayan durağan hisseler. 813 bin TL fark aybaşından bu yana meydana gelen artışın karşılığı

cyberd
20-10-2011, 19:52
akyatırım ve gedikteki mallar patronların. Bu hisseler satılmayan durağan hisseler. 813 bin TL fark aybaşından bu yana meydana gelen artışın karşılığı

Teşekkürler.Bu durumda ay başından bu yana patronlar mal almış anlamı çıkıyor gibi...

serdarkazanci
20-10-2011, 19:56
http://img31.resimup.net/di/89DL.png (http://www.resimup.net)

serdarkazanci
20-10-2011, 19:59
Teşekkürler.Bu durumda ay başından bu yana patronlar mal almış anlamı çıkıyor gibi...

hayır mal almadılar

hisse fiyatının 1,02 TL den 1,13 TL çıkması sonucu parasal karşılığı artmış oldu

serdarkazanci
20-10-2011, 20:03
ak yatırımdaki mal AETNA SA ait, Gedikteki hisseler yunanlı aileye ait

Merko holding ve duncan hisseleri borsada işlem görmüyor

şuan piyasada 8 milyon lot işlem görüyor

bununda büyük kısmı yine patronların elindedir diye düşünüyorum

sığ bir tahta ve patronların elinde

merchant
21-10-2011, 08:08
ak yatırımdaki mal AETNA SA ait, Gedikteki hisseler yunanlı aileye ait

Merko holding ve duncan hisseleri borsada işlem görmüyor

şuan piyasada 8 milyon lot işlem görüyor

bununda büyük kısmı yine patronların elindedir diye düşünüyorum

sığ bir tahta ve patronların elinde

http://img45.resimup.net/di/62WP.png (http://www.resimup.net)

gencfb
21-10-2011, 13:31
tahta iyiden iyiye sığlaştı bizim bir ayda 450 bin lot topladı kimsenin mal satmaya niyeti de yok sanırım...

merchant
21-10-2011, 14:21
tahta iyiden iyiye sığlaştı bizim bir ayda 450 bin lot topladı kimsenin mal satmaya niyeti de yok sanırım...

bizim menkulun niyetini bilmek gerekir !!!

merchant
21-10-2011, 15:41
2-3 gündür hacmi daraltmışlardı. Eğer bizim menkul; şuan alıcı bulup satıyorsa fiyaskoya hazırlıklı olun !!!

gencfb
21-10-2011, 15:42
bence bu işte bir iş var bizim kağıda giridiğinden beri merko istikrar yakaladı umarım ülker grubu satın alırda bizimde yüzümüz güler ama beni biraz zor silkelerler zararım cok cünkü.

wisconsin
21-10-2011, 15:48
Bu hareketler alıcı çekmek için olabilir mi, yeterince sattıktan sonra bedelli yaparak, şirket finansal durumunu hafifletmek isteyebilir..

merchant
21-10-2011, 15:57
bu hareketler alıcı çekmek için olabilir mi, yeterince sattıktan sonra bedelli yaparak, şirket finansal durumunu hafifletmek isteyebilir..

19 milyon lot patronların elinde, bedelli yapsalar paranın büyük kısmı kendi ceplerinden çıkacak... Anlamsız olur !!!

gencfb
21-10-2011, 15:58
2-3 gündür hacmi daraltmışlardı. Eğer bizim menkul; şuan alıcı bulup satıyorsa fiyaskoya hazırlıklı olun !!! uamarım öyle olmaz salı gününün takasları o açıdan çok önemli.

merchant
21-10-2011, 16:00
Ülkerin karacabeyde atıl durumda vatan konserve,salça fabrikası dururken MERKO' yu almasıda anlamsız olur !!!

gencfb
21-10-2011, 16:56
Ülkerin karacabeyde atıl durumda vatan konserve,salça fabrikası dururken MERKO' yu almasıda anlamsız olur !!! adamlarda para çok niye almasınlar ki hazır tezgay belki başka amaçları vardır bunu biz bilemeyiz...

serdarkazanci
21-10-2011, 21:27
ülker merkoyu alacaksa borsadan hisse toplamakla bu iş olmaz
gider yunanlılara,duncana ister
önümüzdeki hafata sonuna kadar bilanço gelir
stokları kontrol etmeli
bugünkü takasları görmekte de yarar var
bizim almaya devam ettikçe sığ tahta sıkışacak ve yukarı gidecektir
teknik açıdan 5,10,20,50,100 günlük hareketli ortamalar geride bırakılması olumlu olsada temel analiz bu hissede daha önemli

borç ne kadar
karlılık
kur farkı zararı
özsermaye
stoklar
maddi duran varlıkların değer

kısaca bilanço görülmeli ve yatırım kararı alınmalı

looserr
21-10-2011, 23:25
evet belliki birilerinin ilgisini çekiyor bizim eşşek...ben şahsen olumlu bir gelişme olacağını sanmıyorum...şirket gerçekten zor durumda...borç almış başını gitmiş...karlılık çok az bazen zarar...domates üretiminin az olması mevcut kurlar şirket için handikap...pd/dd değeri yüksek...peki neden bu hareket...

gencfb
24-10-2011, 09:33
maşallah in cin top oynadığı forumda şimdi bayağı kalabalıklaşmışız acaba kağıtta olalanlarmı yoksa yeni girenlermi merak ettim doğrusu...

avmigran
24-10-2011, 09:36
maşallah in cin top oynadığı forumda şimdi bayağı kalabalıklaşmışız acaba kağıtta olalanlarmı yoksa yeni girenlermi merak ettim doğrusu...

Sanırsam gedikli merkocular.

avmigran
24-10-2011, 09:37
Bu kez ki hareket Allah vere de zararlarımızı temizleye.Bu yükselişten çok umutluyum bu kez.

avmigran
24-10-2011, 10:14
Merko tavana gitmiş.Forumda yaprak kımıldamıyor.Hayret.

merchant
24-10-2011, 10:34
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan

Tarihi : 27.10.2011

bu yükselişin sebebi olabilir mi?

genel kuruldan ne çıkacak ? ( hiç )

merchant
24-10-2011, 10:36
8,3 milyon lot hisse piyasada işlem görüyor!!! bunun yarısıda yine patronların elindedir. Kuvvetli bir alıcı 3 - 4 milyon TL ile tahtayı istediği yere taşıyabilir !!!

2. seanstaki yükseliş devam edecek mi?

merchant
24-10-2011, 10:39
Borçlardan kurtulmanın yolu bedelli sermaye artışı olabilir. Hisse spekülatif olarak aşırı yükseltilip bedelli için patronların ihtiyacı olduğu para çıkartılabilir mi?

merchant
24-10-2011, 10:41
Ya da düzeltmesini tamamlıyor !!!

1,3 rakamların üzerinde yataya geçecek !!!

gencfb
24-10-2011, 10:48
! sayın mercant bi taraftan diyorsunuz ki bedelli yapabilir bi taraftan da zaten piyasadaki malın yarısı zaten patronların elinde buda 4 milyon küsür yapıyo geri kalan 11 milyon lotta patronların elinde şimdi gelelim çelişkiye malın tamamına yakını kendinde olan bir tahtada patron kendi kendine mi bedelli sermaye artırımı yapacak...

merchant
24-10-2011, 11:20
! sayın mercant bi taraftan diyorsunuz ki bedelli yapabilir bi taraftan da zaten piyasadaki malın yarısı zaten patronların elinde buda 4 milyon küsür yapıyo geri kalan 11 milyon lotta patronların elinde şimdi gelelim çelişkiye malın tamamına yakını kendinde olan bir tahtada patron kendi kendine mi bedelli sermaye artırımı yapacak...

dostum piyasadaki malın 5 milyon lotunu bir şekilde 1 TL ya da 1,2 TL fiyattan toplasa ve fiyatı abartılı bir şekilde 5 - 10 TL yükselterek malı elden çıkartsa!!! Bu bir senaryo!!! Biz bu hareketleri euro menkulde, ışıklar ambalajda,metro,sönmezin hisselerinde gördük !!!

merchant
24-10-2011, 11:28
halen bu hisse dağılımı ile bedelli sermaye artışı yapılamayacağını savunuyorum. 19 milyon lot hisse patronların elinde...
? cevap bulmak için senaryolar üretiyorum. amacım bu !!!

sana bir senaryo daha

stokları salça ve küp domates ile doldu. ihracatta da büyük bir satış yapılmak ve anlaşılmak üzere...

bu vb. senaryolar üretilebilir !!!

kimse bu hissedeki patronlara güvenip yatırım yapmasın !!!

duncan, galip öztürk,Rıza Kutlu Işık,Celal Sönmez, mustafa şahin gibi kan emiciler olduğu sürece bu senaryolar çok yaşanır

olan gariban ky olur

vesselam !!!

looserr
24-10-2011, 11:30
arkadaşlar ben olumlu bir gelişme beklemiyorum...muhtemelen öğleden sonra basarlar...

bedelli konusunda ise yıllardır bir zorunluluk olduğunu söylüyorum...evet malın çoğu şirket ortaklarında ama önemli değil...şirket borçlarını döndüremediği için bu bedelli yapılması gereklidir...ky kazanır mı kaybeder mi bilemem...

merchant
24-10-2011, 11:37
arkadaşlar ben olumlu bir gelişme beklemiyorum...muhtemelen öğleden sonra basarlar...

bedelli konusunda ise yıllardır bir zorunluluk olduğunu söylüyorum...evet malın çoğu şirket ortaklarında ama önemli değil...şirket borçlarını döndüremediği için bu bedelli yapılması gereklidir...ky kazanır mı kaybeder mi bilemem...

bedelli yapılacaksa patronlar hisselerinin bir kısmını satmalılar !!!

2007: Nomikos Ailesi 3.6 milyon adet hisseyi 1 yıl içinde satmak üzere MKK’ya kayıt ettirdi

ama beceremediler !!!

yunanlı AETNASA da belki satış yapacaktır

duncan ve merko holding bunu yapamazlar çükü borsada işlem görmüyor ellerindeki senetler

merchant
24-10-2011, 11:41
Merko Gıda denetçisini yine ikna edemedi « : 30 Ekim 2009, 21:55:15 »

--------------------------------------------------------------------------------

Rasyonel Bağımsız Denetim, Merko Gıda'nın ABN Amro'ya olan toplam 12.4 milyon dolar borcunu 2 yıl içinde ödeyememesi durumunda fabrika tesislerini kaybedebileceğini ve Merko Gıda'nın sürekliliğinin fon yaratmasına bağlı olduğunu açıkladı. 2005'te denetçi Merko için görüş bildirmekten kaçmıştı.

Bankalara olan borçları nedeniyle girdiği darboğazdan kurtulmak için yaptığı yeniden yapılandırma anlaşmaları, gereğinde hisse satışı dahil birçok yolu deneyen Merko Gıda bir türlü düze çıkamıyor. Yılın ilk dokuz aylık bölümünü 7 milyon lira kârla tamamlayan Merko Gıda, bilançolarını denetleyen bağımsız firmadan şartlı onay alabildi. Merko Gıda'nın dokuz aylık mali tablolarını inceleyen Rasyonel Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş., ABN Amro'ya olan toplam 12.4 milyon dolar borcunu 2 yıl içinde ödeyememesi durumunda fabrika tesislerini kaybedebileceğine ve 49 milyon lirayı aşan geçmiş yıl zararlarına dikkat çekerek, şirketin sürekliliğinin fonları yaratmasına bağlı olduğunu açıkladı. Mali tabloların şirketin sürekliliği esasına göre hazırlandığı vurgulanan Sorumlu Ortak ve Başdenetçi Kudret Fikirli imzalı denetçi raporunda, "30 Eylül tarihi itibariyle hazırlanan mali tablolarda, şirketin geçmiş yıl zararları, sermaye enflasyon düzeltme farkları ile net edildiğinde 49.3 milyon TL, cari dönem kârı ise 7 milyon TL'dir. Bu göstergeler nedeniyle şirketin sürekliliği ve yükümlülüklerini yerine getirebilmesi, faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan fonları yaratmasına bağlıdır" denildi.

Tesisleri ABN Amro'da
Merko'nun banka borçları nedeniyle ABN Amro'ya verdiği tesis ve binalarının geri alınması konusunda tereddütü olduğunu açıklayan Rasyonel Bağımsız Denetim, ayrıca şirketin üçüncü çeyrek sonunda 7 milyon lira olan kârına karşılık 49.3 milyon liralık geçmiş yıl zararlarına dikkat çekti. Özsermayesi 9 milyon lira olan Merko Gıda'nın, JP Morgan Chase Bank, Citibank, Garanti Bankası, İş Bankası, NBG Bank, HSBC Bank ve West LB AG Londra şubesine olan borçları 2005 yılında ABN Amro tarafından devralınmıştı. Merko Gıda, Torbalı, Sultanköy ve Tepecik'teki fabrika tesislerini ABN Amro Bank'a 23 milyon 18 bin dolara (30 milyon 857 bin 930 TL) satmış ve 30 Eylül 2008'de 6 milyon 556 bin dolara geri almayı taahhüt etmişti.

İkinci sözleşme imzalandı
Merko Gıda, dalgalı geçen yıllar boyunca birçok varlığını ve tesisini satarak ABN Amro'ya olan borçlarının bir bölümünü ödedi. Fakat anlaşmaya göre Merko Gıda'ya yıllık 1000 lira gibi sembolik bir bedelle kiralanan varlıklar, ilk anlaşma tarihinde, yani Eylül 2008'de geri alınamadı. Bunun üzerinde Merko 9 Ocak'ta ABN AMRO Bank ile 24 milyon 496 bin dolarlık borcu için bir yeniden yapılandırma sözleşmesi imzaladı. Bu anlaşmaya göre; Merko, 6 milyon 556 bin doları fabrika tesislerinin geri alımı için taahhüt edilen tutar olmak üzere 30 Eylül 2011'e kadar ABN Amro'ya 12 milyon 404 bin 108 dolar ödeyecek.
ABN Amro'ya satılan ve geri alınacağı taahhüt edilen varlıkların, kullanımı, yarar ve riskleri Merko'da olduğu, sembolik bir kira ödendiği için bilançodan çıkarılmayarak mali tablolarda özkaynaklar altında Yeniden Değerleme Fonu olarak sınıflandırıldığına dikkat çeken bağımsız denetçi raporunda, "30 Eylül tarihi itibariyle hazırlanan mali tablolarda, şirketin geçmiş yıl zararları, sermaye enflasyon düzeltme farkları ile net edildiğinde 49.3 milyon TL, cari dönem kârı ise 7 milyon TL'dir. Bu göstergeler nedeniyle şirketin sürekliliği ve yükümlülüklerini yerine getirebilmesi, faaliyetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan fonları yaratmasına bağlıdır" denildi. Merko Gıda'nın 2005 yılında 2004 yılı bilançoları için görüş bildirmekten kaçınmıştı.
Merko Gıda'nın yüzde 24,9'u Aetna SA'ya, yüzde 22,5'i Merko Holding'e ait bulunuyor. Şirketin sermayesinin yüzde 30,8'i ise borsada işlem görüyor.

MERKO VE İŞTİRAKLERİNİN HİSSELERİ ELDEN ELE

* 2003: Hakan Severge Merko hisselerini Yunan Nomikos Ailesi'ne sattı
* 2005: Şirketin bağlı ortaklığı Konfrut Gıda Dinter GMBH'ye satıldı
* 2005: ABN Amro Merko'nun 7 bankaya olan borçlarını ABN Amro bir sözleşmeyle devraldı
* 2006: Merko'nun dörtte biri tahsisli sermaye artırımıyla Yunan Aetna'ya satıldı
* 2006: Şirketin iştiraki Atys Merko'daki tüm hisseler Fransız ortak ATYS'e satıldı
* 2007: Nomikos Ailesi 3.6 milyon adet hisseyi 1 yıl içinde satmak üzere MKK'ya kayıt ettirdi
* 2009: ABN Amro'ya olan 6.5 milyon dolarlık borç için yeni bir yapılandırma anlaşması imzalandı.
* 2009: Torbalı'daki donmuş sebze ve meyve tesisleri Özgörkey Gıda'ya satıldı

kaynak http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=131811&KTG_KOD=411

merchant
24-10-2011, 11:42
MERKO'nun tarihini okumak, bilmek gerekir !!!

gencfb
24-10-2011, 11:51
dostum piyasadaki malın 5 milyon lotunu bir şekilde 1 TL ya da 1,2 TL fiyattan toplasa ve fiyatı abartılı bir şekilde 5 - 10 TL yükselterek malı elden çıkartsa!!! Bu bir senaryo!!! Biz bu hareketleri euro menkulde, ışıklar ambalajda,metro,sönmezin hisselerinde gördük !!! şimdi oldu bende bedelli sermaye yapılamayacağı düşüncesindeyim artı bizim yatırım toplamaya devam ediyorsa tahta iyce sığlaşıp uçuk rakamları görebilir. birde bilonço ya değinmek istiyorum borsada ters köşeler her zaman olan şeylerdir altın yağ yakın bir örnek 0,80 den 2,25 kadar taşıdılar merko neden 5 tl olmasın eğerki bizim toplamaya devam ederse ki şu an tahta da en cok işlem yapan aracı kurum. yarın daha net görebileceğiz takaslarda. bu günde dahil olam üzere hacimle yükseldiği her gün bunu destekler nitelikte...

gencfb
24-10-2011, 11:57
MERKO'nun tarihini okumak, bilmek gerekir !!! evet en son operasyonunu 2007 nin yedinci ayında yemiş ve hemen hemen 6 ya katlamış ozaman ki bilancoları cok mu iyiydi acaba. yani kıasacası birinin el atması gerekiyordu duncan da heralde bizim menkulle anlaştı onların yaptığı işlemler çok dikkat çekmez nede olsa yönetim yanlısı bir firma deniz feneri gibi birşey :))) dokunmazlar onlara sayın merchant.

gencfb
24-10-2011, 12:05
birde şu duran varlıklara yeinden bir değerlendirme yapılabilirmi sayın merchant sonuçta depolarını geri aldılar borcları depoları satarakta ödeyebilirler genel kurulda böyle bir şey de gündeme gelebilir bedelli yapamayacaklarına göre buda olası bir ihitmal değil mi?

looserr
24-10-2011, 12:24
evet en son operasyonunu 2007 nin yedinci ayında yemiş ve hemen hemen 6 ya katlamış ozaman ki bilancoları cok mu iyiydi acaba. yani kıasacası birinin el atması gerekiyordu duncan da heralde bizim menkulle anlaştı onların yaptığı işlemler çok dikkat çekmez nede olsa yönetim yanlısı bir firma deniz feneri gibi birşey :))) dokunmazlar onlara sayın merchant.

sayın gençfb, merko alyağ gibi gitmez gidemez...spk bırakmaz...ama bir kaç olumlu haberle 2 ye kadar götürebilirler...BMD benimde onyadığım aracı kurum...deniz feneri vb. kuruluşlarla bir alakası yok...

gencfb
24-10-2011, 13:25
sayın gençfb, merko alyağ gibi gitmez gidemez...spk bırakmaz...ama bir kaç olumlu haberle 2 ye kadar götürebilirler...BMD benimde onyadığım aracı kurum...deniz feneri vb. kuruluşlarla bir alakası yok... sayın looser neden spk izin vermez bi acıklama yapabilirmisiniz...

looserr
24-10-2011, 13:39
sayın looser neden spk izin vermez bi acıklama yapabilirmisiniz...

çünkü zamanında spk nın talimatıyla operasyon yapılmış duncan ve spekler göz altına alınmıştı...davası sürüyor...o gündür bu gündür...beli doğrulmadı...

merchant
24-10-2011, 14:08
meşhur hastalığı nüksetti 2 seans tavan yapamıyor bu hisse :)

gencfb
24-10-2011, 14:08
endeks cortladı 55500 kırılmamalı bizim şansımızmıdır nedir...

avmigran
24-10-2011, 14:20
Ve endeks z.......çarrrrrrrrr

mjraa
24-10-2011, 14:37
endekse rağmen tutunuyor ise, tavana yakın yada tavan kapayabilir, zira alyağ dan bilanço verileri itibariyle çok daha varlıklı ve sağlam,

topladılarsa hareketin devamı şart, bakalım nolcak

ytd

looserr
24-10-2011, 14:47
meşhur hastalığı nüksetti 2 seans tavan yapamıyor bu hisse :)

merchant burlarda tutunması bile iyidir bence...hele bu endekste maşallah....

mjraa
24-10-2011, 14:53
geçen sene ekimde işlem yasağı kalkınca gider diye girenler hala aynı seviyede merko yu görünce tekrar girebilirler,

aradan geçen 1 senede iyide dip yaptı dinlendi, 4 senedir düzeltmede, arsa fabrikalarının yeniden değerlemesi yapılınca ortaya 70-120 mln duran varlıklı

bir merkoyu görebiliriz, zira altınova körfez geçişinin diğer ayağında bulduğunda çok değerli bir yer oldu olacak

ytd

looserr
24-10-2011, 15:12
ben dökülmeye başladım...

dede63
24-10-2011, 15:29
tawana değecek gibi

mjraa
24-10-2011, 15:30
1.34 ü 3. kez deniyor bu kez kırıp tavana gitmesi lazım

ytd

looserr
24-10-2011, 15:54
30 kapar

Grandmaster
24-10-2011, 15:57
spek yeni...ve muhtemelen (sahsi tahminim) mubarek kardesler (alyag ın yenı patronları)

mjraa
24-10-2011, 15:57
6. deneme

dede63
24-10-2011, 16:00
1,34 e 34 kere degdi artk tavan olsn

mjraa
24-10-2011, 16:01
bu endekste burada tutan spek tavan kapamalı ki ilgi çeksin, ve eski hareketleri gibi olmadığının ispatı olsun 2 tavan

şahsi kanaatim bu yönde aksi halde elinde patlar anlamsız olur

ytd

dede63
24-10-2011, 16:02
1.35 göremedi ............son 27 dk.

dede63
24-10-2011, 16:05
satsam tavan yapar .......

looserr
24-10-2011, 16:22
endeks topluyor...

serdarkazanci
24-10-2011, 20:02
http://img46.resimup.net/di/N4B6.png (http://www.resimup.net)

fibonacci düzeltme seviyeleri görülmektedir. 1,34 ilk hedef test edildi.momentum kuvvetli. macd al veriyor. bollinger üst bant üstüne çıkılmış durumda. teknik açıdan durum güzel... ama ne kadar güvenilir? tüm hareketli ortalamaları geride bırakılmış durumda ( yıllık grafikte )

düşüş trendinin kırılması için 1,52 üzerine çıkmalı, dikkatli olmalı tuzağa düşmemeli derim

merchant
25-10-2011, 08:53
1,34 kırması gerektiği aşikar !!!

looserr
25-10-2011, 09:02
kademeler yine bom boş...kimse mal verme niyetinde değil anlaşılan...

merchant
25-10-2011, 09:02
garanti ve alan menkulünde alımları devam ederse bizim menkulün öncülüğünde yükseliş sağlanabilir...

bizim menkul takasta 640 bin lota ulaştı.

dünkü işlemlerin detayı yarınki takas dökümünde görülecek...

merchant
25-10-2011, 09:04
kademeler yine bom boş...kimse mal verme niyetinde değil anlaşılan...

bu fiyatlara uzun süredir bekleyen ky mal alamaz

looserr
25-10-2011, 09:11
bu fiyatlara uzun süredir bekleyen ky mal alamaz

valla ben verdim dün bir miktar...bu gün de hareket ederse verceğim...ytd...yıllardır belkide benim dökülmemi beklemişlerdir...:seyt:

merchant
25-10-2011, 09:15
bilançoyu görmekte yarar var !!!

looserr
25-10-2011, 09:21
kademeleri verebilecek arkadaş yok mu?

looserr
25-10-2011, 09:22
bilançoyu görmekte yarar var !!!

inşallah ben o günlere kalmam...

merchant
25-10-2011, 09:33
bu hafta sonuna kadar gelir !!!

olmadı 15 gün ek süreyi bekleriz !!!

gencfb
25-10-2011, 09:51
deutsche bank 40000 lotla tahtaya girmiş durumda bu acıdan dünkü alımlar önem arzediyor cuma günü bizim 26350 lot satmış bu gün kü satışı kimden yiyoruz onuda çarşamba göreceğiz. ah spk allah belanı versin k.y düşmanı eskinden herşey ne güzel anlıktı şimdi t+2 çıkardın başımıza...

merchant
25-10-2011, 13:56
http://img50.resimup.net/di/0L7A.png (http://www.resimup.net)

grafiği daha geniş alırsak !!!

1,54 geçilmediği sürece bu hisseye yatırım yapmak riskli olur !!!

mjraa
25-10-2011, 16:06
fabrika ve soğuk hava deposu bilançoda duran varlık rakamını yukarı taşıyarak defter değeri 10 mln dan 50-60 mln a yükseltebilir,

buda dd 0.38 kuruştan 2.20 lere yani, pd/dd si bir anda 3.3 lerden 0,57 lere düşebilir, bu açıdan bakmak lazım, sonuçta mülkiyetini yeniden aldıklarına göre

bilançoda değer olarak görülecektir tekrardan, yeniden değerleme haberi gelebilecek en güzel haber olacak kısa vade de,

ytd..

merchant
25-10-2011, 16:23
Stoklar dolmadıkça defter değerinin artışının bir anlamı olmaz !!!
Sadece bilançoyla rasyolar makyajlanır...
Borcu nasıl ödeyecek?
Varlık satışı mı?

merchant
25-10-2011, 16:26
12 milyon $ yakın kısa vadeli finansal borcu en geç 6 ay bilemedin 1 yıl içerisinde nasıl ödeyecek !!!

merchant
25-10-2011, 16:32
üretecek
satacak
kar edecek
varlık satışını ondan sonra gerekirse yapacak
üretmeden satarsa sonuç hüsran olur
ben bilançoda borçlar yerine sadece stoklara bakacağım

mjraa
25-10-2011, 16:39
sağlam teminat almadan batık bir şirkete bankalar kredi vermezler, sonuç itibariyle kayde değer 3 farklı arazisi (fabrikalar-soğuk hava deposu) var,

ticari alacaklar+stoklar toplamı 12 mln buda 20 kuruştan 60 bin ton domates demek olur, neyse bakalım stoklar ne olmuş az kaldı görürüz

ytd

serdarkazanci
25-10-2011, 19:28
sağlam teminat almadan batık bir şirkete bankalar kredi vermezler, sonuç itibariyle kayde değer 3 farklı arazisi (fabrikalar-soğuk hava deposu) var,

ticari alacaklar+stoklar toplamı 12 mln buda 20 kuruştan 60 bin ton domates demek olur, neyse bakalım stoklar ne olmuş az kaldı görürüz

ytd

100 bin ton domates işlemesi gerektiği kanaatindeyim. Kötü olan $ kurunun çakılmaya başlaması

bu arada herkes merkonun duran varlıklarının gerçek değerinde olmadığında hemfikir. Aksi takdirde bankalar zaten kredi vermezdi.

bilançodan ne çıkar?
biraz umutsuz vaka gibi... spekülatif hareketlerle para kazanmaya çalışmak

serdarkazanci
25-10-2011, 19:31
1,54 üzerinde yatırım yapılmasının doğru olacağına bende katılıyorum... riske girmeye değmez

gencfb
25-10-2011, 22:31
1,54 üzerinde yatırım yapılmasının doğru olacağına bende katılıyorum... riske girmeye değmez Allah aşkına ben bu kağıttayım taaa martan beri. sen hala aynı fantaziyi güdüyosun madem öyle şimdiye kadar ne diye bekledin onu anlamakta güçlük cekiyorum kağıt 0,79 gördü, satıp alttan alsaydın... yemdiyse deki yemedi şimdi neyin peşindesin bırak insanlar kafasına göre takılsın. sana mı düştü millete akıl vermek benim zararım senin portöy,nden fazladır ama senin gibi atıp tutmuyorum en azından...

merchant
26-10-2011, 08:28
Allah aşkına ben bu kağıttayım taaa martan beri. sen hala aynı fantaziyi güdüyosun madem öyle şimdiye kadar ne diye bekledin onu anlamakta güçlük cekiyorum kağıt 0,79 gördü, satıp alttan alsaydın... yemdiyse deki yemedi şimdi neyin peşindesin bırak insanlar kafasına göre takılsın. sana mı düştü millete akıl vermek benim zararım senin portöy,nden fazladır ama senin gibi atıp tutmuyorum en azından...

bende 2 yıldır bu hissedeyim.
rado,looser benden de uzun zamandır bu hissedeler
gerçekler acıdır
teknik açıdan 1,54 altında yatırım yapılmasının tehlikeli olduğu doğrudur.
1,54 altında kaldığı sürece 0,6 dip olarak test edebilme şansı bulunmaktadır.

http://img8.resimup.net/di/7JVB.png (http://www.resimup.net)

bu grafiği sn.tümer 1962 hocam yayınladığında ve 0,8 rakamların hatta daha altında rakamların görülebileceğini yazdığında herkes kızmıştı. küstürdüler, teknik analizi bıraktı. sonuç duygularıyla hareket edenlere oldu. Bu hisseye benim kadar kimse inanmamıştır. sn.looser, rado ve niceleriyle atışmamız oldu. tüm beklentilerim gerçekleşti. sonuç sıfır !!! duygularla değil verilerle,rakamları analizle hareket etmek dah doğru. teknik analiz yanında temel analize de bakmak gerektiği kanaatindeyim. şuan teknik açıdan dünkü düşüşe rağmen olumlu olsakta temel analiz yönünden baktığımızda kısa vadeli finansal boçları 11- 12 milyon $ çıkmış, stoğunda mal kalmamış, üretim yapıp yapmadığı ya da domates alıp almadığını bilmediğimiz bir şirket önümüzde durmaktadır. biz yandık eller yanmasın... bu gibi şirketlere para yatırmak hem fiziki hem akli sağlığı bile etkileyebilir:)

kendime gelince bu hisseye yatırım yapmakla hata ettiğimi kabul ediyorum. fakat '' bir musibet bin nasihatten evla imiş '' çok şey öğrendim,tecrübe kazandım. bu da yeter !!!

merchant
26-10-2011, 08:31
bilançoya bakar ışık görürsem devam derim. yoksa kolu hatta gövdenin bir kısmını feda eder giderim...

merchant
26-10-2011, 08:32
sn. tümer hocamın grafiğinde 6 TL üzerini görmekte muhtemel !!!

BARAN AĞA
26-10-2011, 09:04
bilanço ne zaman açıklanacak ....

ankara73
26-10-2011, 09:11
Yarın genel kurul var.

merchant
26-10-2011, 09:11
bilanço ne zaman açıklanacak ....

http://img49.resimup.net/di/GCKJ.jpg (http://www.resimup.net)

malibu1990
26-10-2011, 09:13
sabrettim baklım biraz daha sabredeceğim ancak aşağı salmaları beni rahatsız etmiyorda değil katılır mısınız ?

merchant
26-10-2011, 09:14
deutche 55 bin lota çıkmış?

ne işi olur?

bulentx
26-10-2011, 13:16
55.000 lot bir şey değil ki:)

merchant
26-10-2011, 13:52
55.000 lot bir şey değil ki:)

deutche nin bu hissede olması ?
Yabancı neden yatırım yapsın ki?
Bu bizim bıyıklılardandır:)

serdarkazanci
26-10-2011, 19:26
http://img47.resimup.net/di/16XD.png (http://www.resimup.net)

1,15 altına sarkmamalı

gencfb
27-10-2011, 10:12
90077 son takaslarda bizim menmkul toplamaya devam etmiş...

gencfb
27-10-2011, 11:30
arkadaşlar takaslara 132 bin lot da iş yatırıma ekleyin onun takası geç düştü...

mjraa
27-10-2011, 13:41
ptesi turkish euro tavan yapmış, salı malları 25-37 aralığından devretmiş ana taşıyıcıya, burada 10-20 kuruşun hesabı olmayacak ileri vadede,

2007 sonunda 3 leri gören merkodaki ana spekütörün kâra geçmesi için herhalde bi o grafiğin dediği yerleri test etmesi lazım, yeni bir uşak olmasa da

yarısı olabilir

ytd

looserr
27-10-2011, 13:42
yönetim kurulundan bir şey çıkmassa sağlam düşeriz...zaten blanço üç aşşağı beş yukarı belli...YTD...

mjraa
27-10-2011, 13:45
şimdi duran varlığın değeri çıktığı zamanki değeriyle hesaplanacak o değer de belki 7-10 yıl öncesini değeri, yeniden değerleme yapılması halinde

100 mln defter değeri olan bir şirket olabilir fabrika arazi vs değerlemeleri sonucunda, bu değer yabana atılmamalı

tabi geçmiş zararları vs gibi olumsuzluklar fazlasıyla mevcut,ama böyle şirketler en büyük kâr getiren senet olma özelliğine sahiptir, bakınız alyağ

ytd..

100 bin ton domates işlemesi gerektiği kanaatindeyim. Kötü olan $ kurunun çakılmaya başlaması

bu arada herkes merkonun duran varlıklarının gerçek değerinde olmadığında hemfikir. Aksi takdirde bankalar zaten kredi vermezdi.

bilançodan ne çıkar?
biraz umutsuz vaka gibi... spekülatif hareketlerle para kazanmaya çalışmak

mjraa
27-10-2011, 13:47
bilançoda özvarlık rakamının ne olacağı bence kârdan önemlidir bu aşama da, 10 mln yerine 30-50 mln arası olursa öz varlık herşey değişir

bir bildikleri vardır alım yapanların zira merko da 100 bin lot bile satmak meseledir ky girmez çünki

ytd

yönetim kurulundan bir şey çıkmassa sağlam düşeriz...zaten blanço üç aşşağı beş yukarı belli...YTD...

merchant
27-10-2011, 14:48
merko her zaman altın yumurtlayan tavuktur. Faaliyet zararı yaptığını 2 senedir hiç görmedim. geçmiş yıl zararlarına da bakılırsa hep kur farkından dolayı yazılmıştır. Hep yüksek faiz oranları ile borçlanılmıştır !!! Son 10 yılda faize giden para hesaplansa dudak uçuklatır !!! Yurtdışına zararına satışlar yapılmıştır? ( yurtiçinde para kazanılacakken )

malibu1990
27-10-2011, 15:23
1.28 i gördüm sanki ÇGH

merchant
27-10-2011, 15:40
OLAĞAN GENEL KURUL TAMAMLANDI

1.DİVAN BAŞKANLIĞINA : Duncan John Blake'in
OY TOPLAYICILIĞINA : Ali Turan Hür'ün KATİPLİĞE : Civan Özkaya' nın seçilmesine oybirliği ile karar verildi.
2.Genel kurul toplantı tutanağının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.
3.2010 yılına ait yönetim kurulu faaliyet raporu yönetim kurulu başkanı Duncan John BLAKE tarafından okundu, müzakere edildi, oy birliği ile kabul edildi.2010 yılına ait denetçi raporu, toplantıya bizzat katılan şirket denetçisi Ali Turan HÜR tarafından okundu, oy birliği ile onaylandı. Bağımsız Denetleme Kuruluşu raporu okundu, oy birliği ile onaylandı.2010 yılı bilanço ve gelir/gider hesapları okundu ve müzakere edildi. Yapılan oylama sonucunda bilanço ve kar/zarar hesapları oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca 2010 yılı içerisinde yapılmış olan 6.470 TL. tutarındaki bağış ve yardımların gider yazılması oybirliği ile kabul edildi.
4.2010 yılı çalışmalarından dolayı yönetim kurulunun ibrasına geçildi. Yönetim kurulu üyelerinin her biri kendi ibralarından sahibi oldukları paylardan doğan oy haklarını kullanmayarak, toplantıya katılan diğer ortakların oy birliği ile ayrı ayrı ibra edildi.
5.2010 yılı çalışmalarından dolayı denetçiler ayrı ayrı oybirliği ile ibra edildi.
6.Yönetim Kurulu Üyeliklerine 3 (üç) yıl süre ile görev yapmak üzere Duncan John Blake, Mehmet Hakan Severge, Dimitrios Nomikos, Petros Nomikos, Alistair Baran Blake ve Panagiotis H.Vangis oybirliği ile seçildiler. Denetçiliğede 3 (üç) yıl görev yapmak üzere Ali Turan Hür ve Şebnem Sökmen oybirliği ile seçildiler.
7.Ocak 2011'dan geçerli olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerinden Duncan John Blake 'e 10.000 Amerikan Doları, Panagiotis H.Vangis'e 7.000 Euro karşılığı Türk Lirası, Alistair Baran Blake'e de 6.000 Türk Lirası aylık net ücret ödenmesine, diğer Yönetim Kurulu üyelerine ücret ödenmemesine Yönetim Kurulu üyesi Panagiotis H. Vangis'in kiraladığı konutun kirası ile konuta bağlı giderlerinin şirketçe ödenmesi ve toplam aylık tutarının net ücretine ilave edilerek vergilendirilmesine oy birliği ile karar verildi. Denetçilere 2.000 TL. yıllık net ücret ödenmesine oybirliği ile karar verildi.8.2499 sayılı SPKn hükümleri uyarınca, 2011 yılı mali tablo ve işlemlerinin denetimi için Yönetim Kurulu tarafından seçilen Arkan Ergin Uluslararası Bağımsız Denetim ve S.M.M.M. A.Ş.'nin tasvibine oybirliği ile karar verildi.
9.Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.'nun 334 ve 335. maddeleri uyarınca işlem yapabilmelerine oybirliği ile karar verildi.10.Gündemde görüşülecek başka bir konu kalmadığından toplantıya oybirliği ile son verildi.

merchant
27-10-2011, 15:41
Yeni yönetim kurulu belki kararlar alabilir?

merchant
27-10-2011, 16:05
Haber 27.10.2011 16:12
***MERKO***MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
***MERKO***MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Barabaros Bulvarı TEV-Dr. Orhan Birman İş Mrk. No:149 K:8 Beşiktaş-İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 212 347 42 00 - 212 347 10 25 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 347 42 00 - 212 347 10 25 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Üyeler arasında görev taksimi ile Temsil ve İlzam AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:27 Ekim 2011 tarihindeki genel kuruldan sonra, Yönetim Kurulu üyelerinden dört üyenin iştiraki ile toplanan Yönetim Kurulu, gündemdeki konunun görüşülmesi sonucunda 1- Şirket Yönetim Kurulu Başkanlığına Duncan John Blake ve Başkan Vekilliğine de Dimitrios Nomikos' un getirilmesi kararlaştırıldı 2- Denetimden sorumlu komitenin iki üyeden oluşmasına ve bu komiteye Yönetim Kurulu Üyelerinden Dimitrios Nomikos ve Petros Nomikos'un seçilmesine,3- Aşağıda adı ve görevleri yazılı şahıslara imza yetkisi verilmesine oy birliği ile karar verildi.İmza Yetkilisi :Duncan John BLAKE - Yönetim Kurulu BaşkanıGöktürk Merkez Mah. Ormanyolu Cad. No:13/1 Kemerburgaz-Eyüp / İSTANBULPanagiotis H. VANGIS - Yönetim Kurulu ÜyesiHüsrev Gerede Cad. No:88 Tanin Apt. Nişantaşı-Şişli / İSTANBULAlistair Baran BLAKE (T.C. Kimlik No: 236 325 11126) - Yönetim Kurulu ÜyesiGöktürk Merkez Mah. Yücel Sokak No:2 U Blok D:3 Göktürk-Eyüp / İSTANBUL4- Belirtilen şahısların, şirketi temsil ve ilzam yetkisi, aşağıda yazılı olduğu şekilde tesbitine oybirliği ile karar verildi.a- Şirketi harice karşı en geniş şekilde temsil ve muteber bir şekilde ilzam edici tüm mali, hukuki, idari muameleler ve özellikle şirketi taahhüt altına koyacak belgeler, poliçe ve emre muharrer senet, çek keşide etmeye, şirkete ait makine tesis ve hisse senetleri, ünvan, marka gibi hakların ferağı, satışı, devri, kiraya verilmesine, gayrimenkul alımına, satışına, kiralanmasına, kiraya verilmesine devrine ferağına gayrimenkuller üzerinde ipotek ve sair ayni ve şahsi hakların tesisine, fekkine vekaletname verilmesine (Resen, tanzim umumi hususi ve dahili) Şirket adına kredi mukaveleleri, borç ihdasına müteallik senetler imzalamaya, velhasıl mali, hukuki, ticari ve idari sahalarda şirketi temsil ve ilzam edici muameleler yapmaya, ve şirketi bu suretle en geniş şekilde temsil ve ilzam etmeye, imza yetkilisi Duncan John BLAKE'in tek başına veya Panagiotis H.VANGIS ile Alistair Baran BLAKE'in birlikte yetkili kılınmalarına,b- Şirket adına atılacak imzaların Şirket kaşesi veya ticaret ünvanı üzerine atılmış olmasına 5- Keyfiyetin tescil ve ilanına oy birliği ile karar verildi. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

serdarkazanci
27-10-2011, 20:23
http://img26.resimup.net/di/6FMA.png (http://www.resimup.net)

150,200 günlük hareketli ortalama fiyatı : 1,26

250 ,300 günlük hareketli ortalama fiyatı : 1,27 üzerinde kapanış yapması olumlu olur

5,10,20 günlük hareketli ortalama fiyatları yükseldikçe tekniği güzelleşmeye devam edecektir

peki bilanço nasıl gelecek?

peki denetçi kuruluş bilançoyu onaylayacak mı?

özsermayesi ne olacak?

borçlar?

stoklar?

bu soruların cevabını yarın bulmayı umalım,inşallah 15 günlük ek süreyi kullanmazlar

looserr
27-10-2011, 22:55
takaslarda bizim aldığı malı koruduğu görülüyor...kısa vadede bu malı çıkmaları zor...kademelerde alıcı bulamıyorlar...kısa vadede çok ciddi ödemeleri söz konusu...duran varlık değerlemesi dd sini düzeltebilir fakat borcu ödemez...faaliyet karları ile bu borcun ödenebileceğini sanmıyorum...geriye yapılması gereken 2 yol kalıyor...bedelli veya varlık satışı...fabrika depo gibi gayrimenkullerin satışı oldukça zordur...bedelli yapmak daha kolay fakat bu seferde ağaların elini ceplerine atması gerekecek...çünkü hisselerin çoğu kendilerinde...artık yolun sonuna gelindiğini düşünüyorum...mutlaka bir aksiyon almaları gerekli...borçlar sürdürülebilir değil...denizin sonuna gelindi...ky açısından en büyük güvence halka açık kısmın büyük olmması...batacaksak bizden çok ağalar düşünmeli...bir taktir ettiğim husus yöneticilerin maaşları oldukça düşük...batık olduğu halde bir çok şirket yöneticilerine dünya maaş veriyor...tabi primlerini veya el attından para alıp almadıklarını bilmiyoruz...sonuç olarak yatırım yapılacak şirket değil ama bulaştık bir kere kurtulamıyoruz...ytd...

BARAN AĞA
28-10-2011, 10:31
ne oluyor buna yavv..endex çoşmuşken bu geri gidior...

looserr
28-10-2011, 10:54
yazıklar olsun senin gibi eşşeğe...

gencfb
28-10-2011, 11:27
seans kapandı takaslar hala gelmedi ilginç...

ankara73
28-10-2011, 11:28
Takaslar pazartesi. Bugün yok.

gencfb
28-10-2011, 12:42
Takaslar pazartesi. Bugün yok. çarşambanın takasları bu gün gelmiyecekmiydi...

mjraa
28-10-2011, 13:52
harika bir tespit doğrusu ;

20 kuruşluk alyağ bile sahip değişmesi sektör değişikliği vs vs beklentilerle 2.25 leri görüyorsa merko nereleri görmez yeter ki bir kıvılcım yansın ,

takaslarda bizim aldığı malı koruduğu görülüyor...kısa vadede bu malı çıkmaları zor...kademelerde alıcı bulamıyorlar...kısa vadede çok ciddi ödemeleri söz konusu...duran varlık değerlemesi dd sini düzeltebilir fakat borcu ödemez...faaliyet karları ile bu borcun ödenebileceğini sanmıyorum...geriye yapılması gereken 2 yol kalıyor...bedelli veya varlık satışı...fabrika depo gibi gayrimenkullerin satışı oldukça zordur...bedelli yapmak daha kolay fakat bu seferde ağaların elini ceplerine atması gerekecek...çünkü hisselerin çoğu kendilerinde...artık yolun sonuna gelindiğini düşünüyorum...mutlaka bir aksiyon almaları gerekli...borçlar sürdürülebilir değil...denizin sonuna gelindi...ky açısından en büyük güvence halka açık kısmın büyük olmması...batacaksak bizden çok ağalar düşünmeli...bir taktir ettiğim husus yöneticilerin maaşları oldukça düşük...batık olduğu halde bir çok şirket yöneticilerine dünya maaş veriyor...tabi primlerini veya el attından para alıp almadıklarını bilmiyoruz...sonuç olarak yatırım yapılacak şirket değil ama bulaştık bir kere kurtulamıyoruz...ytd...

merchant
31-10-2011, 12:06
takas dökümü

http://www.upload.gen.tr/uploads7/riu192o2/thumb_ads__z.PNG (http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/riu192o2/ads__z.PNG.html)

merchant
31-10-2011, 12:10
Bilanço bayram sonuna kalabilir !!!

Neden vaktinde göndermeyipte bekletirler ki

sanki şapkadan tavşan çıkartacak...

looserr
31-10-2011, 14:35
1,20 destek oldu kırarsa fena...ytd...

looserr
31-10-2011, 14:58
Bilanço bayram sonuna kalabilir !!!

Neden vaktinde göndermeyipte bekletirler ki

sanki şapkadan tavşan çıkartacak...

bayramdan sonraya kalır...

looserr
01-11-2011, 15:29
1,20 destek oldu kırarsa fena...ytd...

1,20 kırıldı...yükselen kanal desteği 1,10...sonra önü açık...:frown:...ytd...

feyuz
02-11-2011, 09:25
sn. merchant merko nasıl gözüküyor. takas durumu ne gösteriyor. destek direnc yorumları nasıl. tşk.ler.

gencfb
02-11-2011, 12:31
sn. merchant merko nasıl gözüküyor. takas durumu ne gösteriyor. destek direnc yorumları nasıl. tşk.ler.90169 son takaslarda görüldüğü gibi bizim toplamaya devam ediyor bu acıdan olumlu ama sağolsun endeks fırsat vermiyor...