PDA

View Full Version : CEMTS-Cemtaş

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

hedge fon
09-02-2011, 06:30
8 aydır bu hıssedeyım daha bır tavan görmek nasıp olmadı.kactane taban gördüm ama tavanı göstermedıler.bıraz yukselse kafasına vuruyolar hemen.pırellı kablo cıkmaz dedık almadık,sımdı bakıyoz arkasından.cemtasta beklerken cok kagıtları kacırdım.ınsana yasatmıyolar bır sevınc.bırgun yukselse öburgun muhakkak dusuyo.ust uste yukselmesıne musade etmıyolar.bu baskıyı anlamak mumkun deıl.herhalde bucımle aynı husranı yasıyoz.aynı ınsanlar kagıdı yönlendırıyolar galıba.

Bence durum Bucimden daha vahim,Cemtsın 2% Bucim hissesi var ama Bucimin 51% Cemts hissesi var,Bucime uygulanan baskıda Cemtasa Kaldıraç görevi yaptırılıyor sanırım Bucimin uzerindeki baskı kalkana kadar beklemek durumundayız,sabrımız yeteerse,,,,,,

foton
09-02-2011, 07:48
Evet vehamet var ancak; bu yıl açıklanacak iyi bir bilanço speklerin kafalarını birbirine tokuşturacaktır...

hedge fon
09-02-2011, 09:26
Evet vehamet var ancak; bu yıl açıklanacak iyi bir bilanço speklerin kafalarını birbirine tokuşturacaktır...

Bence Spekler değil tek bir spek var ve o da bırakalım iyi bir bilançoyu iyi bir zarar geleceğini biliyor ki böyle rahat hareket ediyor,ya da hareket için bilançoyu bekliyor,,,,,

hedge fon
09-02-2011, 09:30
Bence durum Bucimden daha vahim,Cemtsın 2% Bucim hissesi var ama Bucimin 51% Cemts hissesi var,Bucime uygulanan baskıda Cemtasa Kaldıraç görevi yaptırılıyor sanırım Bucimin uzerindeki baskı kalkana kadar beklemek durumundayız,sabrımız yeteerse,,,,,,

'Kaldıraç' yerine 'Manivela' sözcüğünü kullanmak daha doğru sanırım çünkü 'Maniplasyon' sözcüğü ile aynı kökten geliyor,,,,,

bülent66
09-02-2011, 12:26
Bucım ıle cemtasın toplu oldugu gözukuyo bu yapıda.demekkı kucuk yatırımcının hısseyı yukseltme sansı yok.zaten kac kısıyızkı cemtasta.kagıt bellı kısılerın elınde.2 yıldır yatırımcı zaten beklemıs,prım yapar dıye.spek yok kagıtta bu bellı.sahıplı kagıda spek asla gırmez.dagılmıs bır hısse paylasılmısve bunu kaldıracak olan babayıgıtte yok.kım kıme para kazandırmak ısterkı.tek sorun bu bence prım yapmamasının.

hedge fon
09-02-2011, 14:08
Bucım ıle cemtasın toplu oldugu gözukuyo bu yapıda.demekkı kucuk yatırımcının hısseyı yukseltme sansı yok.zaten kac kısıyızkı cemtasta.kagıt bellı kısılerın elınde.2 yıldır yatırımcı zaten beklemıs,prım yapar dıye.spek yok kagıtta bu bellı.sahıplı kagıda spek asla gırmez.dagılmıs bır hısse paylasılmısve bunu kaldıracak olan babayıgıtte yok.kım kıme para kazandırmak ısterkı.tek sorun bu bence prım yapmamasının.

Görüşlerinize tümüyle katılıyorum,teşekkür ederim.

clas
09-02-2011, 17:07
2010 yıllık bilançoda 4.061.972 zarar açıkladı.zarar; bursa çimento hisse değer kaybı(5,3 trilyon) ve uzelden kaynaklanan şüpheli alacak karşılığı olarak yaklaşık 4 trilyon ayırmasından vede biraz amortismandan kaynaklanıyor.bana göre bu son kötü bilanço,bu bilindiğinden fazla vermediler zaten.3 aylık bilançoda iyi bir kar bekliyorum.çıkmasına çıkacak ama biraz bekleteceğide malum.sabırlı olmak gerekiyor,başka çaremiz yok.bu arada uzelden aldığı tesisin davası yarın yani 10 şubat 2011.inşallah hakim işi uzatmaz kararını verir.diğer önemli bir noktada roda limanın 2010 karı 7,5 trilyon.ki yeni bir işletme için süper bir kar bence.daha detaylı bilgi isteyenler www.kap.gov.tr sayfasından çemtaşı tıklayarak daha fazla bilgi edinebilir. bilginize.sevgi ve saygıyla

lastblue
09-02-2011, 18:20
bununla geçmiş olsun... inşallah 0,80 leri görmeyiz

clas
09-02-2011, 18:46
http://www.cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten121.pdf

siteye bakarsanız şirkette önemli açıklamalar,gelişmeler var

clas
09-02-2011, 19:38
bununla geçmiş olsun... inşallah 0,80 leri görmeyiz

valla hiç kusura bakmasınlar yıllardır hamallığını yapıp buralardan malımı vermem,isterse değil 800 isterse 500 e gelsin,kredim yok beklerim.yıllardır varolan giderleri zarar olarak tümden yansıtmış,denge çubuğu yatırımı bitmiş ve devreye alınmış,yeni ark ocağı yatırımı bitmek üzere vede makas fabrikasında sona gelinmiş,demir çelik fiatları yükselmişken malı vermek aptallık olur.tahta sahipleride bundan sonrasının iyi olacağını bildikleri için aşağı basmazlar,basarlarsa malı kaptırır hamallık yapmış olurlar.hatta bu zarara rağmen ben hissede yükseliş bekliyorum.bunlar benim görüşlerim tabiki herkes istediğini yapma, davranma hakkına sahip.sevgi ve saygıyla

lastblue
09-02-2011, 20:33
valla hiç kusura bakmasınlar yıllardır hamallığını yapıp buralardan malımı vermem,isterse değil 800 isterse 500 e gelsin,kredim yok beklerim.yıllardır varolan giderleri zarar olarak tümden yansıtmış,denge çubuğu yatırımı bitmiş ve devreye alınmış,yeni ark ocağı yatırımı bitmek üzere vede makas fabrikasında sona gelinmiş,demir çelik fiatları yükselmişken malı vermek aptallık olur.tahta sahipleride bundan sonrasının iyi olacağını bildikleri için aşağı basmazlar,basarlarsa malı kaptırır hamallık yapmış olurlar.hatta bu zarara rağmen ben hissede yükseliş bekliyorum.bunlar benim görüşlerim tabiki herkes istediğini yapma, davranma hakkına sahip.sevgi ve saygıyla

inşallah dostum.. müthiş bir yıldırma operasyonu yaşıyoruz

bülent66
09-02-2011, 23:06
sirketin 4 trilyonluk zarari kendi faliyetlerinden dolayi olan zarar deil,tamamen bursa cimentodaki hisselerin deger kaybetmesinden dolayi olan zarar.kasasinda cok para olunca yatircak baska senet yokmus gibi bucimi zengin etmek icin trilyonluk bucim hissesi aldilar,simdi cikaramiyolar,öyle bir kazik girmiski,malesef bizde bucimin yukselisini beklemek zorunda kaliyoz.bucim cemtasdan aldigi hisselerden hep kar etti.cemtas ise cikaramiyo zararini buda blancoya yansiyo.kim demisse kim almissa bu hisseleri bundan bir avantasi olmustur.kimbilir neler döndüde bu hisseyi aldilar bukadar,cezasini ise bizler cekiyoz.

rsefer
10-02-2011, 14:32
Bu kağıdı almayı çok istiyorum
Geçende sadece 1-günlüğüne 1.0 ın altına inmiş
Tekrar inermi?
En iyi alınacak fiyat nedir?

TŞK

clas
10-02-2011, 17:47
valla dün aldım, bugün yine aldım.şirketle görüştüm işler süper.3 aylıkta iyi kar bekleniyor.ıncığını,cıncığını sordum.dayanamadım atladım aldım.isteyen telefon açıp aklına takılanı sorsun kanunların izin verdiği ölçüde dürüstçe cevap veriyorlar. % 5-10 ucuz,pahalı alsan okadarda önemli değil.önemli olan kazanacağını bilmen.bilançonun iyi geleceğini ben biliyorsam,büyükler hayda hayda biliyordur.o yüzden pek aşağı geleceğini tahmin etmiyorum.hatta hisseyi çıkarırlar,bizde zararda olan bilançoyla bu hisse neden çıkıyor deriz,ondan sonra 3 aylıkları görünce aah,tüühh ederiz.sevgi ve saygıyla.

carkos
11-02-2011, 08:21
Ortagın tıcaret unvanı/adı soyadı sermayedekı payı (tl) sermayedekı payı (%)
bursa cımento fabrıkası a.s. 58,423,364.87 57.86
oktay alperdem 6,730,000.00 6.66
halka acık hısseler 35,822,315.13 35.48

toplam 100,975,680.00 100.00

-kap-

bülent66
11-02-2011, 11:55
borsanin yüz karasi oldun ya metal sektöründe yaziklar olsun,bunca zamandir sana inandik,zarar zarar yazdirdin hep.

OFTOBUS
11-02-2011, 18:57
ZARAR!!!
özsermaye eridikçe eriyor
fiyatlama da aynı yönde...olunca...sinirler gerilip, keşkeler artıyor.
bu süreç daha da devam edeceğe benzer.
yatırım tavsiyesi olamaz!

bülent66
14-02-2011, 12:48
bekliyoz bekliyozz,nolcak kimse bilmiyo.bir blanco bizi aylardir ne hale getirdi.bu sene artik biseyler olmali.bucimdede ayni hareketler.bence birlessinler ikiz kardes olmuslar.al birini vur digerine.

osmozist
17-02-2011, 14:33
bu ay mahkemesi vardı bilen varmı mahkeme sonucunu

hedge fon
18-02-2011, 06:36
bu ay mahkemesi vardı bilen varmı mahkeme sonucunu

UZELin avkatları her celseyi erteletecek bir dümen buluyor,bu kez de bulmuştur,bir karar çıksa bildirilirdi,,,,,

zender
18-02-2011, 09:54
sayın spek 2 sene kaldım bu hissede ve sonunda geçen gün sattım.hissede kimse kalmadı.sayenizde bütün yatırımımı borsadan çektim ticarete aktardım.böyle yaparak insanları borsadan uzaklaştırdınız.2 sene boyunca senedin hareketlerini ezberledim artık.şimdi hisse 1.05 lerde duracak biraz sonra 0.80 lere doğru düşecek yine.olan yine k.y ye olacak...hani imkb başkanı çıkıp diyor ya yatırımlarınızı borsaya yönlendirin diye bu şartlarda niye yönlendirelimki yatırımlarımızı borsaya?kendileri çalsın kendileri oynasın... yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir....

bülent66
18-02-2011, 11:34
bucim ve cemtas bursamizin iki onursuz sirketi olarak herkesin aklinda kalicaktir borsadaki yaptiklariyla.iyi niyetimizi hep kullandilar,bunlarin hepsi spek olmus yöneticisi,sahibi,etrafi,ismail tarman yasli kecisiyle alsinlar mallarini munasip bir yer bulurlar umarim....

bülent66
20-02-2011, 21:50
cuma gunu batik sirketler cbs,tumtakim,ceylan,esem sport cemtasin 9 ayda yaptigini birgunde yaptilar.daha bu kagit bir kere tam gunu tavanla kapamadi.belki gözaltina duserse tavanlar göruruz.yoksa asla görmicez.bence yatirimciya kaybettirdikleriyle buyuk sirket deil bunu gördük.keske borsada olmasaydi bu sirket,butun uckagitcilar sanki bunun ve bursa cimentonun icinde,keske namuslu insanlarin elinde olsaydi bu sirket yazik.dolandiricilarin eline dusmus.

hedge fon
21-02-2011, 22:11
cuma gunu batik sirketler cbs,tumtakim,ceylan,esem sport cemtasin 9 ayda yaptigini birgunde yaptilar.daha bu kagit bir kere tam gunu tavanla kapamadi.belki gözaltina duserse tavanlar göruruz.yoksa asla görmicez.bence yatirimciya kaybettirdikleriyle buyuk sirket deil bunu gördük.keske borsada olmasaydi bu sirket,butun uckagitcilar sanki bunun ve bursa cimentonun icinde,keske namuslu insanlarin elinde olsaydi bu sirket yazik.dolandiricilarin eline dusmus.

Hisse o denli toplanmış ki yeniden 0.82-0.83 bandına rahatlıkla getirirler,,,,,,
Son kalan malları toplamak için tabii,,,,,,

foton
22-02-2011, 07:59

Bülent66 çok doğru tesbitler yapmışsın, Çemtaşın kasasına ellerini hovardaca daldırıp, yaklaşık o dönem net hatırlıyorum 14 trl. değerinde BURSAÇİM aldıklarından ve hatta Çemtaşın bir elektrik şirketi vardı onuda satıp, ÇEMTAŞI ölüme mahküm ettiler, şimdi bizler yıllarımızı bu hisseye bağladık bekliyoruz. netice ne olur kimsede bilmiyor.

clas
22-02-2011, 09:33
merhaba arkadaşlar
ben 8 marttaki çemtaş genel kuruluna katılacağım.genel kurula katılamayıp sorulmasını istediğiniz sorular varsa lütfen yazın.bütün sorularınızı genel kurulda dile getireceğimden emin olabilirsiniz.sevgi ve saygıyla

bülent66
22-02-2011, 17:45
merhaba arkadaşlar
ben 8 marttaki çemtaş genel kuruluna katılacağım.genel kurula katılamayıp sorulmasını istediğiniz sorular varsa lütfen yazın.bütün sorularınızı genel kurulda dile getireceğimden emin olabilirsiniz.sevgi ve saygıyla

sevgili clas benim icin sunu cemtas yöneticlerine sorarmisin? 2 yildir yatirimciniza kaybettirdiklerinizle cemtas yöneticileri olarak vicdaniniz rahatmi?sizin sirketinize yatirim yapicak insanlara bir tek mantikli bir neden gösterinizki size yatirim yapsinlar.(malesef olmadigini biliyoz hepimiz)tesekkur ederim .

hedge fon
22-02-2011, 18:07
sevgili clas benim icin sunu cemtas yöneticlerine sorarmisin? 2 yildir yatirimciniza kaybettirdiklerinizle cemtas yöneticileri olarak vicdaniniz rahatmi?sizin sirketinize yatirim yapicak insanlara bir tek mantikli bir neden gösterinizki size yatirim yapsinlar.(malesef olmadigini biliyoz hepimiz)tesekkur ederim .

Cemtasa değil yatırım yapılması tam tersine yapılmış Cemtas yatırımlarının(Cemts Hisselerinin) satılması için ne gerekiyorsa onu yaptıklarını artık yatırımcı anladı.Bu nedenle yönetimin vereceği tatmin edici bir yanıt olmayabilir.
Bence asıl soruyu Cemtas yöneticilerine değil de Tahtadaki Oyuncuya sormak gerekiyor,

bülent66
22-02-2011, 19:35
Cemtasa değil yatırım yapılması tam tersine yapılmış Cemtas yatırımlarının(Cemts Hisselerinin) satılması için ne gerekiyorsa onu yaptıklarını artık yatırımcı anladı.Bu nedenle yönetimin vereceği tatmin edici bir yanıt olmayabilir.
Bence asıl soruyu Cemtas yöneticilerine değil de Tahtadaki Oyuncuya sormak gerekiyor,

evet cok dogru sayin hedge fon artik kim üstüne alinirsa alinsin,cok vicdansizlar sadece, ben bunu biliyorum.

hedge fon
23-02-2011, 08:46
evet cok dogru sayin hedge fon artik kim üstüne alinirsa alinsin,cok vicdansizlar sadece, ben bunu biliyorum.

Satışlar tüm zamanların rekorunu kırmış,emtia fiyatları sürekli yükselişte,tek olumsuzluk Makas Fabrikası için yatırılan karşılık o da 4 milyon.
188 Milyon satış yapan ve piyasada tercih edilen bir şirket tam 7 bilanço dönemidir adam gibi bir tablo ortaya koymuyor.2000 li yıllardaki filmi yine seyredeceğiz gibi geliyor bana,,,,,,

rsefer
23-02-2011, 09:19
Alım için harika bir fırsat
1.00 TL
Bu kağıdın 2,50 ye gitme olasılığı yüksek
PD/DD = 0,78
OTOMOTİV VE ÇELİK te böyle bir değer yok

hedge fon
24-02-2011, 09:22
Alım için harika bir fırsat
1.00 TL
Bu kağıdın 2,50 ye gitme olasılığı yüksek
PD/DD = 0,78
OTOMOTİV VE ÇELİK te böyle bir değer yok

Bugün 0.95 bile pahalı oldu sanki?

mus323277
24-02-2011, 09:39
bu kagıt hasta eder insanı

abcd
24-02-2011, 21:56
0,92 çok güvenli bir destek,
Bugün çemtaşlı oldum, aranıza katıldım.
Eski bir dost çemtaş benim için, iyi hatıraları var hep bende. Şanslıyım.
Bu şirketi, en olumsuz olaylar yaşandığı ve geride kaldığı şu günlerde 55 mly dolar şirket değerinden yakalamak bence bir fırsattır.
100 mly dolarlık şirkettir. 2011 ilginç geçebilir çemtaş için. 6 ay sabretmek ve meyvelerini toplamak çin yeterli bir süre.

abcd
25-02-2011, 10:25
2011 yılı sonundan geriye doğru bakıp , yılın en iyi çıkış yapan hisseleri hangileridir? diye bakıldığında ilk 25 'lerde CEMTS kodu karşımıza çıkacaktır.
Bu hayalimizle yola çıkıyoruz bu yıl:-))

bülent66
25-02-2011, 13:55
karektersiz spekler,hava bozuk oldugu zaman satisa yigdiniz lotlarinizi,hava iyiye giderken neden almakta cekiniyonuz?isiniz gucunuz kaybettirmek,sizde serefve haysiyet diye bisey yok.kan emiciler.

hedge fon
25-02-2011, 18:33
karektersiz spekler,hava bozuk oldugu zaman satisa yigdiniz lotlarinizi,hava iyiye giderken neden almakta cekiniyonuz?isiniz gucunuz kaybettirmek,sizde serefve haysiyet diye bisey yok.kan emiciler.

Bucimi 5.2 lere çıkarıp satmak için cemtaşı(zarar geleceğini bile bile) 1.18 lere goturduler,sonra da Bucimi 4.5 lere vurmakta yine Cemtaşı kullanıyorlar.Bucim davası hallolmadan Cemtasa rahat yok sanırım,,,,,

bülent66
26-02-2011, 14:02
bugun aklima ne geldi!bizim cemtas adam gibi kar aciklamiyo,bu kadar serrmaye yapisina oranla bide zarar yaziyo son blancosunda.bunlar bu isi becerimiyo bu artik belli oldu.bence yüksek firinlarida var hazir fabrikada, onlari simitci firinina cevirsinler,nasil olsa simitci dostlarimiz en az %10 kar ile calisiyolar,belki bu sekilde para kazanir cemtas.ayrica utanmasinlar nasil olsa utancak yüzde yok onlarda.kendim gida muhendisiyim bu konuda yardimcida olurum söz.

abcd
01-03-2011, 21:01
Borsa çökerken çemtaşta temizlik vardı galiba...
Nisan - mayıs ve devamı . Bu yıl farklı olacak bence. Daha kötüsü ne olabilir ki!

hedge fon
02-03-2011, 07:01
Borsa çökerken çemtaşta temizlik vardı galiba...
Nisan - mayıs ve devamı . Bu yıl farklı olacak bence. Daha kötüsü ne olabilir ki!

Nakit çok azaldı,siparişlerde yavaşlama olursa daha kötüyü yaşayabiliriz,,,,,,

clas
02-03-2011, 11:55
hedge fon rica ediyorum yorum yapmayın,bilginiz size kalsın,yorumlarınız genelde hep negatif.krizin en güç,zor döneminde dahi çok cüzi bir zarar açıklamış,buna rağmen % 10 temmettü dağıtmış,2010'dada istenmeyen nedenlerden dolayı önemsenmeyecek bir zarar açıklamış,denge çubuğu yatırımını devreye almış,muhtemel zararlar için karşılık ayırmış,talebe yetişemediği için yeni bir ark ocağı yatırımına girişmiş ve bu yatırımın montajını bitirip devreye alınması için son hazırlıklarını yapan bir şirket hakkında yok şöyle olmuş yok böyle olmuş,olacak..... gibi yorumlarda bulunmanın,kafa karıştırmanın bir alemi yok.biz küçükler inandığımız için yıllardır burdayız bu kadar bekledik dahada beklemesini biliriz,nereye kadar düşürürlerse düşürsünler değerini bulmadıktan sonra satacak değiliz, zaten bozuk olan moralimizi dahada bozmanın bir anlamı yok.buna hakkınız yok.fabrikada şu anda full çalışıyor.sizi kırmak istemem ama üzdüysem özür dilerim.sevgi ve saygıyla

hedge fon
02-03-2011, 16:55
hedge fon rica ediyorum yorum yapmayın,bilginiz size kalsın,yorumlarınız genelde hep negatif.krizin en güç,zor döneminde dahi çok cüzi bir zarar açıklamış,buna rağmen % 10 temmettü dağıtmış,2010'dada istenmeyen nedenlerden dolayı önemsenmeyecek bir zarar açıklamış,denge çubuğu yatırımını devreye almış,muhtemel zararlar için karşılık ayırmış,talebe yetişemediği için yeni bir ark ocağı yatırımına girişmiş ve bu yatırımın montajını bitirip devreye alınması için son hazırlıklarını yapan bir şirket hakkında yok şöyle olmuş yok böyle olmuş,olacak..... gibi yorumlarda bulunmanın,kafa karıştırmanın bir alemi yok.biz küçükler inandığımız için yıllardır burdayız bu kadar bekledik dahada beklemesini biliriz,nereye kadar düşürürlerse düşürsünler değerini bulmadıktan sonra satacak değiliz, zaten bozuk olan moralimizi dahada bozmanın bir anlamı yok.buna hakkınız yok.fabrikada şu anda full çalışıyor.sizi kırmak istemem ama üzdüysem özür dilerim.sevgi ve saygıyla

Burası bir taraftar kahvesi degil,anlı şanlı takımların taraftarlarına ragmen gerceklere yenilip nerelere geldiğini görüyoruz.Burası forum,burada olumlu ve olumsuz her goruş belirtilir.Düzenli temettü vermiş Cemtaş bu yıl temettü veremiyor.Bu niçin?Nakit yönetimi iyi yapılamadığı için,bunu şirketin Nakit Akım Tablolarından görebiliyoruz.Ben de hissedarım ve bu beni de tedirgin ediyor.
Bana yanıt verilecekse Rakamlarla,gerçeklerle somut gelişmelerle verilmesini beklerim.Bir kez daha anımsatırım burası Forum,forumun işlevinin ne olduğu Antik Çağlardan beri bilinir.Burada taraftar hem de fanatik taraftar mantığı ile yazışırsak bir yararını göremeyiz Forumun.Öyle siteler de var,aldığı hisse hakkında hep iyi şeyler duymak isteyenler oralara bakıyor.

hedge fon
02-03-2011, 17:04
Cemtsın 2009 sonu elindeki nakit 27,647,878 tl iken bu nakit miktarı 2010 sonunda 179,115 tl ye düşmüştür,
Işte gerçek burada,şirketin yıllık 174,000,000 gideri var,ben buna dikkat çekiyorum,siparişler aynı tempoda sürmez ise ekonomiden biraz anlayan birisi neler olabileceğini hemen çıkarır.
Dileyelim satışlar artarak sürsün,,,,,,,,

clas
02-03-2011, 18:21
2009 yıllık bilançoda dönen varlıklar 88.037 trilyon(yani 1 ay içinde nakite dönebilecek değeri ifade eder),peki dönen varlıklar içindeki nakit ne kadar?27,6 trilyon
peki 1 yıllık zaman zarfında ne olmuş 10 trilyon nakit dağıtmış,4,5 trilyon karşılık ayırmış,12,5 trilyonda uzele para saymış toplam 27 trilyon nakit gider var.diğer giderleride(bursa çimento hisse değeri kaybı,yıl içindeki stok değer düşüklüğü,denge çubuğu yatırımı.vs.... saymıyorum.
gelelim 2010 yıl sonu bilançosuna nakit 179.115, dönen varlıklar 84,833 trilyon.
yani o kadar gidere,badireye rağmen sadece -3.204 bir fark.(unutulmamalıdır ki bu giderlerin büyük bölümü uzelin mahkemesi bittiğinde fazlasıyla geri dönecektir).buna rağmen, aslında çemtaş 24 trilyon yeni değer üreterek giderlerin yerine katma değer üreterek bilançoyu düzeltmiştir.
peki nakitte görülmesi gereken para nerde 1.ticari alacaklarda(bununda büyük kısmı 3 aylığa yansıyacaktır) 2.stoklarda
dikkat ederseniz demir çelik fiatları artmasına rağmen çemtaşın stoklarında bir değer artışı yok sebebide fiat artışlarının stoklara değil satılan ürüne yansıtılması.bundan dolayı çemtaşın dönen varlıklarındaki nakit ve stok değerlerindeki artış 3 aylık bilançoya yansıyacaktır.karamsar olmanın bir anlamı yok.sevgi ve saygıyla

hedge fon
02-03-2011, 22:27
2009 yıllık bilançoda dönen varlıklar 88.037 trilyon(yani 1 ay içinde nakite dönebilecek değeri ifade eder),peki dönen varlıklar içindeki nakit ne kadar?27,6 trilyon
peki 1 yıllık zaman zarfında ne olmuş 10 trilyon nakit dağıtmış,4,5 trilyon karşılık ayırmış,12,5 trilyonda uzele para saymış toplam 27 trilyon nakit gider var.diğer giderleride(bursa çimento hisse değeri kaybı,yıl içindeki stok değer düşüklüğü,denge çubuğu yatırımı.vs.... saymıyorum.
gelelim 2010 yıl sonu bilançosuna nakit 179.115, dönen varlıklar 84,833 trilyon.
yani o kadar gidere,badireye rağmen sadece -3.204 bir fark.(unutulmamalıdır ki bu giderlerin büyük bölümü uzelin mahkemesi bittiğinde fazlasıyla geri dönecektir).buna rağmen, aslında çemtaş 24 trilyon yeni değer üreterek giderlerin yerine katma değer üreterek bilançoyu düzeltmiştir.
peki nakitte görülmesi gereken para nerde 1.ticari alacaklarda(bununda büyük kısmı 3 aylığa yansıyacaktır) 2.stoklarda
dikkat ederseniz demir çelik fiatları artmasına rağmen çemtaşın stoklarında bir değer artışı yok sebebide fiat artışlarının stoklara değil satılan ürüne yansıtılması.bundan dolayı çemtaşın dönen varlıklarındaki nakit ve stok değerlerindeki artış 3 aylık bilançoya yansıyacaktır.karamsar olmanın bir anlamı yok.sevgi ve saygıyla

Cemtası cok eskiden beri bilirim ve hiçbir dönemde kötümser olmadım,bu günlerini de atlatacağına inanıyorum.Ama şunları da dikkate alıp yakın dönem için çok da umutlu olmanın hayal kırıklıgı yaratabileceğini düşünüyorum;
2009 yılı satışları 110 milyon esas faaliyet karı ise 600,000,2010 yılında satışların 168 milyona çıkmasına karşılık faaliyet zararı 7,88 milyon yani satışlar 58 milyon artmış ama faaliyet karı 8 milyon azalmış.
Diğer taraftan 2010 yılında özsermaye kaybı ise 14 milyon.Bu durum Cemtaşın geçmişinde pek görülmüş bir durum değil,bu yıl 14 milyon net kar etse bile özsermaye 2009 değerine ancak erişir işte bu nedenle umutlu olmakta acele etmeme görüşündeyim.Sanırım Genel Kurula katılacaksınız,bu konularda rahatlatıcı bilgilerle dönmeniz bizi sevindirir.
Teşekkür ederim,,,,

clas
02-03-2011, 23:58
geçen yıla göre özsermayedeki 14 trilyonluk düşüşün 10 trilyonu geçmiş yıl karlarından dağıtılan temmettü ve 4 trilyonuda 2010 zararının(10+4=14) toplamından kaynaklanmaktadır.2010 da kar oranının düşmesi ise üretim maliyetlerine daha önce bahsedilen giderleride yansıtmasından kaynaklanmaktadır.2011 ilk çeyrekte herşeyin düzeldiğini göreceksiniz inşallah.ben umutluyum yarına umutla bakıyorum.sizlerde bakın.sevgi ve saygıyla

bülent66
03-03-2011, 00:26
geçen yıla göre özsermayedeki 14 trilyonluk düşüşün 10 trilyonu geçmiş yıl karlarından dağıtılan temmettü ve 4 trilyonuda 2010 zararının(10+4=14) toplamından kaynaklanmaktadır.2010 da kar oranının düşmesi ise üretim maliyetlerine daha önce bahsedilen giderleride yansıtmasından kaynaklanmaktadır.2011 ilk çeyrekte herşeyin düzeldiğini göreceksiniz inşallah.ben umutluyum yarına umutla bakıyorum.sizlerde bakın.sevgi ve saygıyla

acıklaman ıcın tesekkurler sevgılı clas dostum.bu suralar bılgıye gercekten ıhtıyacımız oluyo.ama su bır gercekkı artık bızler cemtasda uzun vadecı olduk.

carkos
03-03-2011, 19:26
BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş./BUCIM[] 03/03/2011 17:45:00

Grup Şirketleri Hakkında Bilgiler
Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket İle Olan İlişkinin Niteliği
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNE SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Vasıflı Çelik Üretimi ve Satışı 100.975.680,00 58.423.364,87 TL. 57,86 Bağlı Ortaklı
BURSA BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Hazır Beton ve Harç üretimi ve satışı, kullanım yerlerine nakli ve uygulamasının yapılması. 10.500.000,00 10.477.640,00 TL. 99,79 Bağlı Ortaklı
ARES ÇİMENTO İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Uçucu Kül Üretimi ve satışı 600.000,00 599.995,00 TL. 99,99 Bağlı Ortaklı
TUNÇKÜL ÇİMENTO MİNERAL KAT.İNŞ.SAN.VE TİC.A.Ş. Uçucu Kül Üretimi ve satışı 1.200.000,00 599.997,00 TL. 49,99 Bağlı Ortaklı
RODA LİMAN DEPOLAMA VE LOJİSTİK İŞLETMELERİ A.Ş Liman İşleticiliği 63.050.000,00 16.192.060,00 TL. 25,68 Bağlı Ortaklı
ÇİMENTO İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Her nevi inşaat ve taahhüt işleri 50.000,00 49.993,12 TL. 99,99 Bağlı Ortaklı
BURSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Çimento ve inşaat malzemeleri ticareti 50.000,00 49.148,23 TL. 98,30 Bağlı Ortaklı

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=144640

bülent66
04-03-2011, 10:43
islem hacmi iyice düstü,anlamak mumkun deil.keske 1.14 leri gördügüzde satsaymisiz.bir senede aldigimizi 3 gunde geri verdik.En buyuk hatamiz bu hisse senedine fazla güvenmek oldu.borsada düsüsler devam etseydi asagida nerde dururduk allah bilir.hic bir önlem almiyolar.duserse düssün mantigi var,cikista ise her kademe sanki bir direnc.artik bu gercekki benim kendi adima cemtasin yapacagi en fazla deger 1-1.10 aralari.bunu dusunurek bir daha hareket edicem.yoksa yillarimiz bu senette bosuna gecicek.sevgili clas sakin negativ dusundugumu sanma,bende bursaliyim ama bu kagida fazla inanmak bana sadece zarar yazdirdi bir yildir.

hedge fon
06-03-2011, 09:49
islem hacmi iyice düstü,anlamak mumkun deil.keske 1.14 leri gördügüzde satsaymisiz.bir senede aldigimizi 3 gunde geri verdik.En buyuk hatamiz bu hisse senedine fazla güvenmek oldu.borsada düsüsler devam etseydi asagida nerde dururduk allah bilir.hic bir önlem almiyolar.duserse düssün mantigi var,cikista ise her kademe sanki bir direnc.artik bu gercekki benim kendi adima cemtasin yapacagi en fazla deger 1-1.10 aralari.bunu dusunurek bir daha hareket edicem.yoksa yillarimiz bu senette bosuna gecicek.sevgili clas sakin negativ dusundugumu sanma,bende bursaliyim ama bu kagida fazla inanmak bana sadece zarar yazdirdi bir yildir.

Yineliyorum sorun Cemtsta değil,Cemtas yönetimi yapması gerekeni hakkıyla yerine getiriyor.Ana sorun İ.T ve şurekası,Buçimdeki oyunlarına alet etmek için yüklü miktarlarda pozisyon almış durumdalar ve Buçim Operasyonu için Cemts fiyatlarını kaldıraç olarak kullanıyorlar.İkincil sorun ise ASİLÇELİK?Cemtsın ana rakibi ve bu alanda Türkiyenin en büyüğü olan Asilçelik kendi stratejik hedefleri için satış fiyatlarını çok düşük tutuyor.Asilçeliğin Cemtasın ürettiklerinin dışında da büyük çaplı üretimi olduğundan fiyatı düşük tutulan Vasıflı Çelik satışları belki onlara zarar vermiyor ama Cemtasa zarar veriyor.

clas
06-03-2011, 17:52
sevgili bülent şahsınızın yorumu negatif yorum değil.sizin ki bıkkınlığın,bezmişliğin ve de umutsuzluğun ifadesi.1050-1100 bandına göre hareket etmek lazım diyorsunuz eğer hedefiniz buysa hiç beklemeyin satın,çıkın.ama benim siz değerli arkadaşıma söyleyeceğim şey şudur ki öyle veya böyle çemtaş mutlaka 2500-3000 bandına gidecektir.şu an tek eksiğimiz karın olmayışı tahminimce bu sorununda 3 aylık bilançoda çözüldüğünü göreceksiniz.uzun zamandır bekliyoruz, inanıyorum ki 3 aylık bilançoyla birlikte yüzümüz gülmeye başlayacaktır.herşeyin gönlümüzce gerçekleşmesi dileğiyle, sevgi ve saygıyla..

bülent66
06-03-2011, 18:39
sevgili bülent şahsınızın yorumu negatif yorum değil.sizin ki bıkkınlığın,bezmişliğin ve de umutsuzluğun ifadesi.1050-1100 bandına göre hareket etmek lazım diyorsunuz eğer hedefiniz buysa hiç beklemeyin satın,çıkın.ama benim siz değerli arkadaşıma söyleyeceğim şey şudur ki öyle veya böyle çemtaş mutlaka 2500-3000 bandına gidecektir.şu an tek eksiğimiz karın olmayışı tahminimce bu sorununda 3 aylık bilançoda çözüldüğünü göreceksiniz.uzun zamandır bekliyoruz, inanıyorum ki 3 aylık bilançoyla birlikte yüzümüz gülmeye başlayacaktır.herşeyin gönlümüzce gerçekleşmesi dileğiyle, sevgi ve saygıyla..
cok tesekkurler sevgili clas en azindan moral oluyosun yazilarinla.siz ve tum dostlarimiz sevgi ve esenle kalin.saygilarimla.

hedge fon
06-03-2011, 23:55
bucimde bu sene genel kurulda temettü oranının ne olacagı belli degil geçen sene % 12.75 net verdiler cemts % 10 net temettü verdi..bu sene yok....benim çözemedigim çakal i.t nin cemts la ilgili alım açıklaması yok o zaman o.alperdem % 6.66 cemtş hisse topladı oda bu çakaL gurubun içine dahil gözüküyor velhasıl bunların yatacak yeri yok....

O.Alperdem alım veya satım yapmıyor,yapsa bile elindeki hisseler Cemtas tahtasını manipule etmek için yeterli değil,Şürekanın hisselerinin 5% nin altında görünmesine rağmen 25-30 milyon lot dolayında olduğu tahmin ediliyor.O.Alperdem'in ise hisseleri Kanadalı bir ortağı ile aldığı biliniyor.İ.T ile birlikte hareket etseydi 5% nin üzerinde görünmeden hareket ederdi.Bence o gerçek ve uzun vadeli bir yatımcı ve de daha fazla almak için İ.t nin manevralarının son bulmasını bekliyor.

ekber
07-03-2011, 10:15
Yarın genel kurul var ne çıkabilir?

clas
07-03-2011, 10:31
Salzgıtter karını ıkıye katlayacagını acıkladı

almanya'nın en buyuk ıkıncı celık uretıcısı salzgıtter, 2011 yılında vergı
oncesı karının gecen yıla gore ıkı kattan daha fazla artacagını ongordu.
Sırket gectıgımız yıl ıcınde beklentılerın uzerınde bır kar acıkladı ve
kardakı bu artısta oto uretıcılerınden kaynaklanan talebın yukselmesının
etlılı oldugunu duyurdu.

2009 yılında 496 mılyon euro zarar eden sırket 2010 yılında kara gecmıs ve
48.9 mılyon euro vergı oncesı kar acıklamıstı.

-matrıks-

ekber
08-03-2011, 16:25
genel kurul halen devam ediyor mu?

carkos
08-03-2011, 19:04
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş./CEMTS[] 08/03/2011 18:03:56

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
1 - 2010 yılı; Yasal kayıtlara (V.U.K.) göre düzenlenen mali tablolarımızda (7.631.756.67
TL), S.P.K. Seri: XI, No: 29 Tebliğine göre düzenlenen mali tablolarımızda (4.061.972
TL) Dönem Zararı ile kapanmış bulunmaktadır. Her iki usulde de tespit edilen dönem
zararımızın Geçmiş Yıl Zararları Hesabına aktarılması oybirliği ile kabul edilmiştir.

2 - S.P.K. Seri : XI No : 29 Tebliği çerçevesinde hazırlanan Mali Tablolarımız görüşülerek,
oybirliği ile kabul edilmiştir.

3 - Yönetim ve Denetim Kurullarının oybirliği ile ibra edilmiştir.

4 - Yönetim Kurulunun 6 kişiden oluşmasına ve görev süresinin 1 yıl olmasına, (2011
yılı faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısına kadar) görev yapmaları
oybirliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu üyeliklerine Ergun KAĞITÇIBAŞI, M.Cüneyt
PEKMAN, S.Feyha DURANER, Burhan EVCİL, M.Celal GÖKÇEN ve Erdem SAKER'in oybirliği
ile seçilmiştir.

5 - Denetim Kurulu üyeliğine 1 yıllığına (2011 yılı faaliyetlerine ilişkin Olağan
Genel Kurul Toplantısına kadar) Necati GELMEZ oybirliği ile seçilmiştir.

6 - ARKAN ERGİN ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM ve S.M.M.M. A.Ş.'nin 1 yıllığına Genel
Kurul'ca oybirliği ile onaylanmıştır.

7 - Yıl içinde yapılan bağışlar hakkında S.P.K. 05.06.2003 tarih ve 29/666 sayılı
kararı gereği Genel Kurula açıklama yapılarak 2010 yılı içinde yapılan 3.503 TL'lik
bağışlar hakkında bilgi sunulmuştur.

8 - Kar payı dağıtım politikalarıyla ilgili olarak Sn. Nuri ÖZDEMİREL Genel Kurula
bilgi sundu

9 - Esas Mukavelenamenin, Temsil ve İdare başlıklı 16'ıncı maddesinin yeni metin
Genel Kurula okundu. Yapılan oylamada sonucunda yeni metin oybirliği ile kabul edildi.

YENİ METİN :
TEMSİL VE İDARE
MADDE - 16 İdare meclisi şirket maksat ve mevzu ile ilgili her türlü tasarrufta
bulunmaya, hususiyle luzum göreceği her nevi gayrimenkul satın almaya inşa etmeye
veya ettirmeye, satmaya, icar veya isticarına, gerek kendi borçları için şirketin
gerekse üçüncü şahısların malları üzerinde rehin, ipotek, aval ve kefalet gibi ayni
ve şahsi haklar tesis ve kabulüne, ve ipotek fekkine, para istikrazına, ezcümle bütün
hakları iktisap ve borçları iltizama yetkilidir. Ticari mümessil ve ticari vekillerin,
Şirket müdür ve memurları ile sair personelin tayin ve azilleri idare meclisine aittir.
İdare meclisi keza sulh ve tahkime de selahiyetlidir. İdare meclisi kendi süresini
aşan müddetler için her nevi mukaveleler yapabilir.
Şirket'in kendi adına, bağlı ortaklıkları ve üçüncü kişiler lehine garanti, kefalet,
teminat vermesi veya ipotek dahil rehin hakkı tesis etmesi hususlarında sermaye piyasası
mevzuatı çerçevesinde belirlenen esaslara uyulur.

10 - Şirket Ortaklarının; üçüncü kişiler lehine verilmiş teminat, rehin ve ipotekler
hakkında SPK'nun 09/09/2009 tarih 28/780 sayılı kararı gereği bilgilendirilmesi hususunda
Genel Müdür Sn. Nuri ÖZDEMİREL aşağıdaki bilgileri Genel Kurula sunmuştur.

"Çemtaş A.Ş.'nin üçüncü şahısların borcunu temin amacıyla vermiş olduğu TEMİNAT,
REHİN ve İPOTEK'leri bulunmamaktadır. Dolayısıyla Şirketimiz gelir veya menfaat temin
etmemiştir."

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun
olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm
çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Ortaklığın Adresi : Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No: 3 16159 Nilüfer BURSA
Telefon ve Faks No. : (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : 2010 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010..31.12.2010
Genel Kurul Tarihi : 08 03 2011

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=145267
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=49178&bildirimid=145267

clas
09-03-2011, 00:34
merhaba arkadaşlar
genel kurula katıldım,hava muhalefeti nedeniyle ancak istanbula dönebildim bu yüzden geç saatte yazıyorum.önce şunu belirteyim ki 20 yıllık borsa hayatımda onlarca genel kurula katıldım ama böyle şeffaf,saygılı ve iyi yönetim görmedim.
burda ifade ettiğiniz duygularınızı kibar bir dille dile getirdim.hepsi anlayışla karşıladıklarını ve mesajı aldıklarını söylediler.fabrikayı beklentilerimin ötesinde modern,temiz ve büyük buldum.en önemliside sorulara burun kıvırmayıp içtenlikle cevap veriyorlar.
birincisi işler ocak ve şubatta beklentilerinde ötesinde iyi geçmiş marttada aynı tempoda devam ediyormuş ilk çeyrekte iyi bir kar bekleniyormuş.denge çubuğunda farklı otomotiv firmalarına numuneler gönderilmiş,gönderiliyor,tahminlerince haziranda şipariş alıp üretmeye başlayacaklar,bu yatırım kendini 3-4 yılda amorti edecek bir yatırımmış.uzel davasında şahitlerin dinlendiğini kendilerince bir sorun olmadığını yargıtay ayağı hariç mahkemenin 1-2 celsede bitmesinin beklendiği,bittiğinde çemtaşın kabuk değiştireceğini,sınıf atlayacağını üzerinde çalışılan projelerde ,tek başlarına veya yabancı ortak dahil herşeyin olabileceğini ama önlerini görmeleri için mülkiyetin çemtaşa geçmesini beklediklerini söylediler.
oktay alperdemlede tanıştım % 6,5 hissesi duruyor.boş adam değil,beyefendi,oldukça kültürlü,bilgili bir şahsiyet.
bir diğer haberde bir yabancı yatırım fonu çemtaşın % 5'ni ele geçirmiş, borsadan almış.yatırım fonun özelliği sebebiyle borsaya bildirim mecburi olmadığından borsaya bildirimde bulunulmamış.
çemtaşın şu anki durumu güç savaşı,daha çok hisse toplama kavgası bana göre.tabiki arada üzülenler bizler oluyoruz.
serzenişlerimi ve dert yanmalarımı dinleyen yönetim son cevabında inşallah seneye karın ne kadar dağıtacağımızı konuşur,tartışırız dedi.
ben fazlasıyla tatmin oldum.fabrikayı gördükten ve konuştuktan sonra ,cidden bu rakamlar çemtaş için çok gülünç,komik rakamlar.
genel kurul olmasada gidin fabrikayı gezin,görün.yönetimde genel kurulu beklemeyin istediğiniz zaman gelin gezin,görün sorun dedi.beyefendiler son derece mutevazi vede saygılı.
sanırım 3 aylık bilançolara yakın çemtaşta hedeflediğimiz noktalara gitmeye başlayacaktır.
aslında bunları yazmayacaktım ama yıllardır bekleyipte kazanamamış, genel kurula gidemeyen,bilgi alamayan sizin gibi arkadaşların sabırlarının karşılığını bulmalarını istediğimden ve mallarını ucuza kaptırmamalarını belirtmek için yazdım.
tabiki almak,satmak tercihi yine sizin,umarım herşey gönlünüzce olur.
insanların tercihlerini etkilememek ve yazılanlarda kafamın karışmaması içinde 3 aylık bilanço gelene kadar forumda yazmayacağım.
son olarak genel kurulda beni içten karşılayan,sıcak davranan ve sorularıma içtenlikle cevap veren yönetime ve çemtaş mensuplarına en içten saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.sevgi ve saygıyla

hedge fon
11-03-2011, 07:58
Yabancı fonlar %5 dolayında hisse topladıkları şirketlerin Genel Kurullarına genellikle Temsilci yollarlar.08 Mart günü yapılan Genel Kurulda Böyle bir temsilcinin olmadığı kesin.
Fon adına toplandığı söylenen miktar kanımca 5M değil 25-30M ve fonun kontrolunun Bucim Oyuncusunun elinde olması olası.

ayyıldız
11-03-2011, 12:37
Cemtaş .93 güçlü destek gibi
Dün .94 bugün .93 den aldım.
.93 satış çok gönülsüz geliyor.

Otomotiv sanayindeki iyi gidiş
bu yıl Cemtaşa güzel yansıyabilir.
2009 kasım ayında .70-.75 lerden alıp
1-2 ay sonra .90 larda sattığım Cemtaşı
ilk defa dün almaya başladım.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

AnahTarcI
16-03-2011, 17:07
http://img825.imageshack.us/img825/6705/adszcl.jpg

h_kr
16-03-2011, 22:17
2009 yılı bursa 250 sıralamasına bakıldığında asil çeliğin de durumunun çok parlak olduğu söylenemez

İç ve Dış Satış (Ciro) TL (KDV Hariç) : 36 miyon tl
ihracat : 5,2 miyon tl
dönem zararı : -28 milyon tl

Yineliyorum sorun Cemtsta değil,Cemtas yönetimi yapması gerekeni hakkıyla yerine getiriyor.Ana sorun İ.T ve şurekası,Buçimdeki oyunlarına alet etmek için yüklü miktarlarda pozisyon almış durumdalar ve Buçim Operasyonu için Cemts fiyatlarını kaldıraç olarak kullanıyorlar.İkincil sorun ise ASİLÇELİK?Cemtsın ana rakibi ve bu alanda Türkiyenin en büyüğü olan Asilçelik kendi stratejik hedefleri için satış fiyatlarını çok düşük tutuyor.Asilçeliğin Cemtasın ürettiklerinin dışında da büyük çaplı üretimi olduğundan fiyatı düşük tutulan Vasıflı Çelik satışları belki onlara zarar vermiyor ama Cemtasa zarar veriyor.

hedge fon
17-03-2011, 08:05
2009 yılı bursa 250 sıralamasına bakıldığında asil çeliğin de durumunun çok parlak olduğu söylenemez

İç ve Dış Satış (Ciro) TL (KDV Hariç) : 36 miyon tl
ihracat : 5,2 miyon tl
dönem zararı : -28 milyon tl

Bilgiler için teşekkürler.Asil Çelik çok kötü yönetiliyor ve büyük ortaklar arasında çok büyük çelişkiler var.Bu debelenişi sırasında da bir anlamda harakiri yaparak fiyatları düşük tutuyor.Ancak bu durumun ne kadar süreceği şüpheli,ayakta kalamaz ise Cemts satması gereken fiyatlarla satmaya başlar ki işte o zaman Cemtaşımız şahlanır,,,,,

rsefer
18-03-2011, 17:14
Bu haber kağıdımızetkilermi?

CINLI CELIK URETICISI BAOSTEEL FIYATLARINI ASAGI CEKTI *

CINLI CELIK DEVI BAOSTEEL GROUP 1 NISAN TARIHINDEN ITIBAREN GECERLI OLMAK UZERE
IC PIYASAYA YONELIK CELIK FIYATLARINI TON BASINA 500 RENMIMBI (76 DOLAR) DUSURDUGUNU
ACIKLADI
CINLI SHOUGANG STEEL GROUP DA FIYATLARINI TON BASINA 73 DOLAR DUSURDU.

-MATRIKS-

ayyıldız
21-03-2011, 11:12
hisse tam unutulmuş rolü mü?
uyuma rolü mü? yapıyor.
Firma ile ilgili bilgiler göremiyoruz.
Umarım işler iyidir.
Bugün .94 satış gelmeyince
alıcı .95 kaldırdı.
Uyanana kadar gözüm üzerinde CEMTAŞ

AnahTarcI
22-03-2011, 12:14
http://img842.imageshack.us/img842/1571/adszvu.jpg

ayyıldız
22-03-2011, 17:05
Dökümcüler tavan giderken bir tavan yapmayan sen kaldın

AnahTarcI
23-03-2011, 10:14
Kimseler yok bu hisse de sanırım 1 lira önemli direnç.Sessiz sakin yükseliş trendine girdimiş olabilir.

AnahTarcI
23-03-2011, 10:43
16. madde de değişikliğe gidilmiş değişmiş hali aşağıda dır.

MADDE - 16 İdare meclisi Şirket maksat ve mevzu ile ilgili her türlü tasarrufta bulunmaya, hususiyle
luzum görece1i her nevi gayrimenkul satın almaya inşa etmeye veya ettirmeye, satmaya, icar veya
isticarına, gerek kendi borçları için şirketin gerekse üçüncü şahısların malları üzerinde rehin, ipotek, aval
ve kefalet gibi ayni ve şahsi haklar tesis ve kabulüne, ve ipotek fekkine, para istikrazına, ezcümle bütün
hakları iktisap ve borçları iltizama yetkilidir. Ticari mümessil ve ticari vekillerin, Şirket müdür ve
memurları ile sair personelin tayin ve azilleri idare meclisine aittir. İdare meclisi keza sulh ve tahkime de
selahiyetlidir. İdare meclisi kendi süresini aşan müddetler için her nevi mukaveleler yapabilir.
Şirket’in kendi adına, bağlı ortaklıkları ve üçüncü kişiler lehine garanti, kefalet, teminat vermesi
veya ipotek dahil rehin hakkı tesis etmesi hususlarında sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde
belirlenen esaslara uyulur.

m kurt
23-03-2011, 10:50
16. madde de değişikliğe gidilmiş değişmiş hali aşağıda dır.

MADDE - 16 İdare meclisi Şirket maksat ve mevzu ile ilgili her türlü tasarrufta bulunmaya, hususiyle
luzum görece1i her nevi gayrimenkul satın almaya inşa etmeye veya ettirmeye, satmaya, icar veya
isticarına, gerek kendi borçları için şirketin gerekse üçüncü şahısların malları üzerinde rehin, ipotek, aval
ve kefalet gibi ayni ve şahsi haklar tesis ve kabulüne, ve ipotek fekkine, para istikrazına, ezcümle bütün
hakları iktisap ve borçları iltizama yetkilidir. Ticari mümessil ve ticari vekillerin, Şirket müdür ve
memurları ile sair personelin tayin ve azilleri idare meclisine aittir. İdare meclisi keza sulh ve tahkime de
selahiyetlidir. İdare meclisi kendi süresini aşan müddetler için her nevi mukaveleler yapabilir.
Şirket’in kendi adına, bağlı ortaklıkları ve üçüncü kişiler lehine garanti, kefalet, teminat vermesi
veya ipotek dahil rehin hakkı tesis etmesi hususlarında sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde
belirlenen esaslara uyulur.

bu cemtaş böyle bir hisse ne haberler geldi zamanında uzel makinadan tahsil bilmem ne ama gitmedi ve çokda bence ucuz kalmış bir senet kendi görüşüm.

AnahTarcI
23-03-2011, 10:51
http://img27.imageshack.us/img27/6632/adszelm.jpg

AnahTarcI
23-03-2011, 10:53
Uzun vadede de güzel kazandıracağını düşünüyorum.Ama şimdi 1 liranın üzerinde tutunması şart yoksa tekrar kalkış yaptığı fiyata düşer.

ayyıldız
23-03-2011, 12:25
Uzun vadede de güzel kazandıracağını düşünüyorum.Ama şimdi 1 liranın üzerinde tutunması şart yoksa tekrar kalkış yaptığı fiyata düşer.

Bence 1.00 liranın üzerinde kalır.
Çemtaş bugün itibarı ile KIŞ UYKUSUNDAN UYANMIŞTIR.

Çünkü 1.00 oldukça çok mal yığmalarına rağmen
oldukça zorlamalar olsada (yaklaşık 700.000-800.000 lot
1.00 dan alışla) geçildi.
Bence ilk hedef 1.20

bahattin14
23-03-2011, 13:30
Parsan' ın neden yükseldiğini araştırırken okuduğum bir yorumu sizlerle paylaşmak istedim, eğer haber doğru ise CEMTAŞ' ın daha çok yolu var.
Asil Çelik yeni yatırımlarla geliyor

Asil Çelik, 200 milyon euroluk bir yatırımla ikinci bir Asil Çelik daha yaratıyor

1979 yılında Koç Grubu tarafından üretime başlayan daha sonra önce devlete ardından da Diler Holding ve Güriş Grubu’nun kontrolüne geçen Asil Çelik, 200 milyon euro’luk bir yatırımla ikinci bir Asil Çelik daha yaratıyor. Bu yatırımla sıvı çelikte 1 milyon tonluk kapasiteye ulaşacak Asil Çelik, Türkiye’nin dışarıya ödediği yaklaşık 350 milyon dolara da set çekmiş olacak ve cari açığın kapanması için önemli bir katkı yapacak.

Vatan gazetesinin haberine göre, Türkiye’nin demir çelik üretimi yaklaşık 29 milyon ton. Ancak bunun sadece 600 bin ton civarındaki kısmı vasıflı yani asil çelik. Bu vasıflı çeliği üretebilen de Türkiye’de sadece iki firma var. Çemtaş ve Asil Çelik.

Bu kapasitenin yaklaşık 410 bin ton/yılı Asil Çelik’e ait. Asil Çelik adı gibi gerçekten asil çelik üretiyor.

Bu çelik başta otomotiv sektörü olmak üzere, petrol, enerji, basınçlı tüp imalatı, madencilik, savunma sanayii, demiryolları gibi alanlarda kullanılıyor. Top mermileri, petrol sondaj boruları asil çelikten yapılıyor. Çeliğin içine nikel vanadyum gibi çok özel elementler eklenerek çeliğin dayanıklılığı artırılıyor. Bu üretim büyük bir know how gerektiriyor. Üretilen çelik ultrason cihazlarından geçiriliyor. Boşluk, yabancı madde varsa üretimden çekiliyor. Zira asil çelik kullanan uluslararası firmalar birbirinden haberdarlar. Bir üreticinin ürününden gelecek şikayeti tüm kullanıcılar anında öğreniyor.

Renault, Fiat, Bosch, Volvo, Caterpillar, FAG Rulman gibi dev firmalar Asil Çelik’in müşterisi. 2010’da 230 bin ton asil çelik üreten Asil Çelik bunun yüzde 40’ını ihraç etti. ABD’de de önemli bir pazar payına sahip şirketin ürünleri uluslararası arenada “One of the best” olarak tanımlanıyor. Geçen yılı 322 milyon TL’lik ciro ile kapatan şirket bunun 96 milyon TL’sini ihracattan sağladı.

Asil Çelik Genel Müdürü Osman Kılavuz, 410 bin ton/yıl’lık vasıflı çelik kapasitesi ile dünyada orta ölçekli bir fabrika olduklarına dikkat çekerek bunu 1 milyon ton/yıl’a çıkarmak için düğmeye bastıklarını söyledi. Maliyetleri düşürmek, global oyuncu olmak ve daha rekabetçi bir konuma gelmek için bu alanda ölçeğin çok önemli olduğuna işaret eden Kılavuz kapasite artırımı için 200 milyon euro’luk bir yatırım planlandığını söyledi.

Asil Çelik, Koç’tan devlete geçtikten sonra 2000 yılında tekrar özel sektöre devredilmiş ve çoğunluk hisselerini Diler Holding ile Güriş Grubu almıştı. İki grubun Asil Çelik’te eşit ortaklık seviyesinde yüzde 97.3’lük hissesi bulunuyor. Asil Çelik’e bir süre önce halka açılacağı için küçük ortaklar da ilgi göstermişti. Bunların içinde ünlü borsa spekülatörleri de vardı. Ancak Asil Çelik’te halka arz takvimi şimdilik askıya alınmış gibi görünüyor.

Osman Kılavuz iki ortağın da bu yatırıma onay verdiğini söyledi. Türkiye’nin vasıflı asil çelik ithalatının da olduğunu ve bunun geçen yıl 228 bin tonu bulduğuna dikkat çeken Kılavuz “Bu yatırımın Türkiye’nin ödemeler dengesine de büyük katkısı olacak. Zira geçen yıl vasıflı asil çeliğe ödenen tutar 335 milyon doların üzerinde. Bizim yapacağımız yatırımla bu ithalatı da sonlandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dr. Osman Kılavuz şu an Asil Çelik’te 885 kişinin görev aldığını ilave yatırımla 1000 yeni istihdam sağlamayı planladıklarını da vurguladı. Kılavuz “Adeta ikinci bir Asil Çelik kurulacak. Ancak bu 1000 personelin tamamı yeni üretim hattında çalışmayacak. Kapasiteyi artırmaya paralel satış ve dağıtım teşkilatımızı da genişleteceğiz. Hem yurtiçinde hem yurtdışında yeni ofisler açıyoruz. Örneğin en büyük ihracat pazarlarımızdan Almanya’da Asil Çelik Deutscland GmbH’yi kurduk. ABD gibi önemli pazarlarda da ağımızı genişleteceğiz” diye konuştu. Kılavuz yeni yatırımın yanısıra Avrupa’da asil çelik üreten bir tesisi almak için de fırsatlara baktıklarının altını çizdi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

AnahTarcI
23-03-2011, 14:09
bahattin14 ün yazısına bakarak cemts ın asil çeliğin yatırımları ile zora düşeceği gibi izlenim çıkmış.bu doğru olabilir tabi bir de madalyonun öteki yüzü var asilçeliğin bu yatırım atağı cemts da doping etkisi yaratabilir rekabeti sürdürmek için cemts da yatırım atağı yapabilir bunu zaman göstericek iki şirkette ülkemiz için değer kaynağı umarım bu iyi gidişatı ikiside sürdürür ve türkiye kazanır.

AnahTarcI
23-03-2011, 19:04
merkez bankasın olumsuz haberine rağmen bu seviyelerden kapaması cemts ın daha iyi yerlere gelecegine mi işaret ediyor acaba.bekleyip görelim yarın nasıl bir yol çizecek kendine.

AnahTarcI
24-03-2011, 11:10
Bu hisse buraları hak etmiyor çok da laf etmeye gerek yok zaman içinde hak ettiği yerleri gördüğünde işallah bu hisse de olurum.

AnahTarcI
25-03-2011, 11:50
http://img62.imageshack.us/img62/4730/adsztkt.jpg

moerte
25-03-2011, 17:19
1,01 İLE ARANIZDAYIM hayırlısı artık

rsefer
25-03-2011, 17:22
Epeyi mal aldım arkadaşlar
Hedefim 1,40 en az
O zaman kadar satmak yok :)

ayyıldız
27-03-2011, 11:04
Epeyi mal aldım arkadaşlar
Hedefim 1,40 en az
O zaman kadar satmak yok :)

3 aylık bilanço sonrası güzel yerlere geleceğini düşünüyorum.
Aylar sonra CEMTAŞ'a giriş oldu ve 1.00 geçerken zorlansada
inişte 1.01 çok güçlü destek oldu.

ayyıldız
30-03-2011, 13:33
hisse tam unutulmuş rolü mü?
uyuma rolü mü? yapıyor.
Firma ile ilgili bilgiler göremiyoruz.
Umarım işler iyidir.
Bugün .94 satış gelmeyince
alıcı .95 kaldırdı.
Uyanana kadar gözüm üzerinde CEMTAŞ

Bahar geldi uyanır gibi oldu ama
Daha uyanmadım formatında

nilay0787
31-03-2011, 10:37
ben geldim uyanır artıkkk beni seviyo cemts :)

moerte
31-03-2011, 14:29
Eger sen geldın dıye bu hisse cıkarsa bende seni sevecem 15 gundur verem etti 1 asagı 1 yukarı bezdirme politikasımıdır nedır anlamadım malıyet 1.01

bülent66
01-04-2011, 00:26
ben geldim uyanır artıkkk beni seviyo cemts :)

eger her düsmede tabanlara raziysaniz,yukselmelerde belkI %1 görebilirseniz,aylarca ayni yerde kagidinizi beklemeye sabir gösterebilcekseniz,sirketten birgün bile haber almadan noluyo ya demicekseniz,hic umudunuz olmadan,belkide yillarca ayni yerde kalabilcegine tahammul gösterebilcekseniz,bitip tükenmek bilmeyen sabriniz varsa,HOSGELDINIZ CEMTAS CEHENNEMINE....

ayyıldız
03-04-2011, 11:49
Güzel günler uzakta değil
üretimin iyi gittiği söylenmekle beraber
detaylı bilgilere ulaşılmaması biraz sıkıntı

bülent66
04-04-2011, 14:36
tam bir yildir yatirimcisina kazandirmayan bir hisse senedi,ve bugunde kendi sektöründe düsen tek hisse oldu.ya bu kagidin spegi yada kim tahtayi yapiyosa allahi kitabi yok.vicdansiz bunlar,cok beddua aldilar.umarim yanlarina kalmaz,allah elbette cikarir.bugun eger bu kadar düsseydi borsa inanin,en az %-4 düserdi.allah belalarini verir,kul hakki yiyenlerin elbet.

hedge fon
04-04-2011, 18:34
Güzel günler uzakta değil
üretimin iyi gittiği söylenmekle beraber
detaylı bilgilere ulaşılmaması biraz sıkıntı

Uretim bir yıldır fevkalade ancak istenilen satış fiyatlarına erişilemediği için kar bir turlu oluşmuyor,,,,,

BORA YAŞAR
04-04-2011, 20:06
Ben bu ülkedeki borsa oyuncusunu anlayamadım gitti..

Hesabını kitabını yapan borsa oyuncusu, tez zamanda yükselir kar eder, altıma araba, üstbaş alırım diye bir hisse senedini kendisi gibi düşünmeyen birinden satın alıyor..

O hisse tez zamanda yükselmezse, hele hele başkaları yükselirken düşer ya da beklerse kıyamet kopuyor..

Beddualar, ilenmeler, küfürler..O hissenin şirketinin sahibine, yöneticisine, bunlar yoksa ya da meşgullerse, o hissenin ne demekse spekine ağır sözler...

Bu başlıkta bülent 66 nın yazdıkları, heme hemen tüm yazıları dava konusu edilebilir.

Beyler,

1. Kimsenin bize para kazandırmak gibi bir misyonu yok..Sabah sabah kalkıp "bu Çemtaşın hisse senedini alanlara bir kıyak geçeyim" diye bir görevi de..

2. Bizler yatırımcı falan değiliz ama hadi öyle olduğumuzu kabul edelim , yaptığımız bu işin, yani Çemtaş hisse senedini birimizden diğerimizin satın almasının, Çemtaş'a bir yararı da yok..Biz bu hareketi yaptık diye, Çemtaş'a ne para, ne güç, ne finans ne de başka birşey kazandırmıyoruz. Yaptığımız bu hareketle Çemtaş'a bir şeref de vermiyoruz..

3. Bu hisseyi biz satarsak/satabilirsek sahipsiz kalmaz.. Otomatikman bir başkası satın almış olur..Zaten bu kişi olmasa biz zorunlu sahibi olarak kalmaya devam ederiz. Ama Çemtaş'ın bu durumdan haberi bile olmaz..

Demem o ki, kendimizin hesap kitap yapıp da hisse senedi satın alma faaliyetimizi vatana millete hayırlı bir eylem/edim olarak görmenin bir mantığı yok..

Bu forumun birçok başlığında, beklentileri yerine gelmeyen hisse senedi alıcılarının (yatırımcı falan değil) küfürleri, bedduaları yıllardır sergilenip duruyor..Değişen bir şey yok..

Anlaşılan bu gösteri böyle devam edip gidecek..

ayyıldız
04-04-2011, 20:40
Sayın Bora YAŞAR elinize sağlık

bülent66
04-04-2011, 20:59

Hesabını kitabını yapan borsa oyuncusu, tez zamanda yükselir kar eder, altıma araba, üstbaş alırım diye bir hisse senedini kendisi gibi düşünmeyen birinden satın alıyor..

O hisse tez zamanda yükselmezse, hele hele başkaları yükselirken düşer ya da beklerse kıyamet kopuyor..

Beddualar, ilenmeler, küfürler..O hissenin şirketinin sahibine, yöneticisine, bunlar yoksa ya da meşgullerse, o hissenin ne demekse spekine ağır sözler...

Bu başlıkta bülent 66 nın yazdıkları, heme hemen tüm yazıları dava konusu edilebilir.

Beyler,

1. Kimsenin bize para kazandırmak gibi bir misyonu yok..Sabah sabah kalkıp "bu Çemtaşın hisse senedini alanlara bir kıyak geçeyim" diye bir görevi de..

2. Bizler yatırımcı falan değiliz ama hadi öyle olduğumuzu kabul edelim , yaptığımız bu işin, yani Çemtaş hisse senedini birimizden diğerimizin satın almasının, Çemtaş'a bir yararı da yok..Biz bu hareketi yaptık diye, Çemtaş'a ne para, ne güç, ne finans ne de başka birşey kazandırmıyoruz. Yaptığımız bu hareketle Çemtaş'a bir şeref de vermiyoruz..

3. Bu hisseyi biz satarsak/satabilirsek sahipsiz kalmaz.. Otomatikman bir başkası satın almış olur..Zaten bu kişi olmasa biz zorunlu sahibi olarak kalmaya devam ederiz. Ama Çemtaş'ın bu durumdan haberi bile olmaz..

Demem o ki, kendimizin hesap kitap yapıp da hisse senedi satın alma faaliyetimizi vatana millete hayırlı bir eylem/edim olarak görmenin bir mantığı yok..

Bu forumun birçok başlığında, beklentileri yerine gelmeyen hisse senedi alıcılarının (yatırımcı falan değil) küfürleri, bedduaları yıllardır sergilenip duruyor..Değişen bir şey yok..

sizi cok rahatsiz etmis olmam,kagitla hangi ilsikide oldugunuzu merak etmeme neden oldu.ben 10 aydir burdayim siz nerdeydiniz?her yatirimci yatirdigi para karsiliginda birsey kazanmak ister,önce bunu bilin.eger cemtasa bunu bir faydasi yoksa ,aldigimiz hisse senetlerinin cemtas neden borsaya acildi?ben herkesin birseyler kazanmasi icin mucadele ediyom sesimi duyrmaya calisiyom,saksakcilik yapmam.bir kagit duserde cikarda,ama duserken taban yap,cikarken inim inim inlet yatirimciyi,sonrada biz konusmayalim.iste sizin gibi dusunenler yuzunden malesef borsamiz kumar masasina döndü.

xdemir
04-04-2011, 21:04

Beyler,

elinize sağlık siz yazmamış olsaydınız ben bişeler karalıyacaktım.
öncelikle fazla duygusal davranan arkadaşlarımız var onların sakin olmalarını stresin zararlarını öğrenmelerini tavsiye ederim.
burada kimse bize kazandırma çabasında değil doğru söylemişsiniz bende ekliyeyim hise alan herkes kazanmak ister madalyonun diğer tarafı onu unutmayın genelikle o tarafı KY temsil ediyor. oda kayıp edenler tarafı.

bülent66
04-04-2011, 21:06
sayin bora yasar yasinizi sonradan fark ettim,yaziniza olmasada yasiniza saygim var.ama lutfen bizler zarardayken aylardir,yaramiza tuz ekmeyin saygilar.

bülent66
04-04-2011, 21:13
herkese cemtasda hayirli kazanclar diliyorummm,madem rahatsizlik veriyom bu son yazimm,tum arkadaslarimin allah gönlüne göre versin.

BORA YAŞAR
04-04-2011, 21:15
sayin bora yasar yasinizi sonradan fark ettim,yaziniza olmasada yasiniza saygim var.ama lutfen bizler zarardayken aylardir,yaramiza tuz ekmeyin saygilar.

Eğer Çemtaş yöneticisi ya da baskın ortağı olsa idim yazılarınızı sırf ibret olsun diye yargı önüne taşırdım..

Sanalda yazmanın da gerçek hayatta olduğu gibi kuralları var..

Hakaret edemezsiniz, töhmet altında bırakamazsınız, insanları bir takım yasal olmayan işlerin, düzenlerin içindelermiş gibi itham edemezsiniz..

Birgün birileri çıkar sizden hesap sorar..

Bunu size dostane söylüyorum..

Yukarıdaki yazımı da o gözle okuyun..

Sonra bana kızın..

Ben de epey zamandır bu hissedeyim..

Bir kaç tane yazı da yazdım ..

Son bir söz: Yaşıma değil, hayat çizgime ve burada yazdıklarıma saygı gösterseniz daha makbule geçerdi..

Yine de teşekkür..

zender
04-04-2011, 21:35
sayın bora yaşar,bülent66 arkadaşımızın sitemi genele değil bu güne özgü bir sitem ve bu güne baktığımız zaman objektif bir açıyla biraz haklı değilmi?cemtaş gibi bir senede yatırım yapan inanın salt kazanma adına yapmaz bunu.zira bu amaç güdülmüş olsa bankaların hisse senedini seçerdi mantıken.düşünün 2.80 yükselen bir borsada senediniz ancak ve ancak 1 kademe gidiyor ve aksine bir düşüşte 4-5 kademe iniyorsa olacak biraz sitem haliyle.biz burada bir aileyiz bülent arkadaşımızda sitemini bizimle paylaşmış.belkide biraz rahatlamıştır.bırakın bu kadarcık kredisi olsun içini dökme açısından.ve lütfen beni yanlış yorumlamayın sizin iddianızın tersine inanın biz yatırımcıyız.borsada değerlendirdiğimiz paramızı euro dolar altın alıp evimizdede saklayabilirdik değilmi?ve düşünün sizin mantığınızla hareket edip herkes borsadan parasını çekse dünya ekonomisi ne hale gelir?umarım burada aile olma adına yazdığım bu yazıyı hoşgörüyle karşılarsınız.saygılarımla...

KEREM KEREM
05-04-2011, 14:08
Borsda çıkıyor bu kagıt nıye sayıklıyor açıklayabilen biri olursa sevinirim

rsefer
06-04-2011, 11:10
Otomotiv %50 artmış
Bir güzel haber bekliyoruz
Hedefi en az 1,70

AnahTarcI
06-04-2011, 17:39
olur böyle şeyler.çıkmayışının bir sebebi vardır.nasıl düştüyse bir gün mutlaka çıkar.

bülent66
07-04-2011, 14:35
sayın bora yaşar,bülent66 arkadaşımızın sitemi genele değil bu güne özgü bir sitem ve bu güne baktığımız zaman objektif bir açıyla biraz haklı değilmi?cemtaş gibi bir senede yatırım yapan inanın salt kazanma adına yapmaz bunu.zira bu amaç güdülmüş olsa bankaların hisse senedini seçerdi mantıken.düşünün 2.80 yükselen bir borsada senediniz ancak ve ancak 1 kademe gidiyor ve aksine bir düşüşte 4-5 kademe iniyorsa olacak biraz sitem haliyle.biz burada bir aileyiz bülent arkadaşımızda sitemini bizimle paylaşmış.belkide biraz rahatlamıştır.bırakın bu kadarcık kredisi olsun içini dökme açısından.ve lütfen beni yanlış yorumlamayın sizin iddianızın tersine inanın biz yatırımcıyız.borsada değerlendirdiğimiz paramızı euro dolar altın alıp evimizdede saklayabilirdik değilmi?ve düşünün sizin mantığınızla hareket edip herkes borsadan parasını çekse dünya ekonomisi ne hale gelir?umarım burada aile olma adına yazdığım bu yazıyı hoşgörüyle karşılarsınız.saygılarımla...
sayin Zender,hislerime tercüman oldugunuz ve göstermis oldugunuz yüksek duyarliliktan dolayi sahsim adina cok tesekkürler ederim.her hayaliniz gercek olmasi dilegiyle hoscakalinn,saygilarimla...

ayyıldız
07-04-2011, 15:01
Oto yan sanayi 2011 3 aylık yurt içi ve yurtdışı satışları
gayet iyi Umarım 3 aylık CEMTAŞ bilançosunda bunu görürüz.

KEREM KEREM
07-04-2011, 15:15

Merhaba sayın ayyıldız.
Bilanço ne zaman açıklanıcak?
Teşekküreerim cevabınız için.

AnahTarcI
07-04-2011, 17:00
bilançoyu istedikleri zaman açıklarlar.tarih varmı bilmiyorum.
artık 1,07 yi kırması lazım.bu hisse neden bukadar ucuz anlayamıyorum.bizim alıp para kazanmamız içinmi buralarda tutuyorlar acaba :)

ayyıldız
07-04-2011, 20:26
Bilanço geçen yıl gelen tarihten 1-2 önce yada sonra olur.
Mayısın 5-6 sı gibi gelir.

fnaa1972
07-04-2011, 21:19
bilançoyu istedikleri zaman açıklarlar.tarih varmı bilmiyorum.
artık 1,07 yi kırması lazım.bu hisse neden bukadar ucuz anlayamıyorum.bizim alıp para kazanmamız içinmi buralarda tutuyorlar acaba :)

konsolide olmayan 3 aylık bilançolar için son tarih : 29.04

konsolide bilançolar için son tarih : 13.05 yani çemtaş için 13.05

bu tip bilgileri www.kap gov.tr de ''mevzuat ve güncel duyurular '' bölümünde bulabilirsiniz....

zender
08-04-2011, 02:45
bülent66;5728268]sayin Zender,hislerime tercüman oldugunuz ve göstermis oldugunuz yüksek duyarliliktan dolayi sahsim adina cok tesekkürler ederim.her hayaliniz gercek olmasi dilegiyle hoscakalinn,saygilarimla...

sayın bülent66 mesajımda belirttiğim gibi biz burada bir aileyiz.bilmukabil duygularla selamlarım...

zender
08-04-2011, 02:48
sayin Zender,hislerime tercüman oldugunuz ve göstermis oldugunuz yüksek duyarliliktan dolayi sahsim adina cok tesekkürler ederim.her hayaliniz gercek olmasi dilegiyle hoscakalinn,saygilarimla...

sayın bülent66 mesajımda belirttiğim gibi biz burada bir aileyiz.bilmukabil duygularla selamlarım... Allah razı olsun...

Melih_2005
08-04-2011, 09:36
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63578&p=5732187#post5732187

oy kullanmayanı Bülent Ersoy kovalasın :oley:

AnahTarcI
11-04-2011, 10:07
konsolide olmayan 3 aylık bilançolar için son tarih : 29.04

konsolide bilançolar için son tarih : 13.05 yani çemtaş için 13.05

bu tip bilgileri www.kap gov.tr de ''mevzuat ve güncel duyurular '' bölümünde bulabilirsiniz....

maşallah diyeyim 1,06-1,07 takıldı kaldı.bizi 1 ay bekletmese bari.bir an evvel açıklasada biz de görsek yön yukarımı aşağımı.

AnahTarcI
11-04-2011, 10:32
hadi bakalım 1,07 de kırıldı yolun acık olsun cemtaş.yüzümüzü kara çıkarma.

rsefer
11-04-2011, 11:28
Yükseliş kaçınılmaz
Hakettiği yere yavaş-yavaş gidiyor

ayyıldız
11-04-2011, 16:31
2011 3 aylıkta umutla beklediklerim CEMTAŞ, GENTAŞ, YÜNSA

ayyıldız
12-04-2011, 10:23

Yükseliş kaçınılmaz
Hakettiği yere yavaş-yavaş gidiyor

2011 3 aylıkta umutla beklediklerim CEMTAŞ, GENTAŞ, YÜNSA

Yaklaşık 1.5 yıl sonra hisse hareketlendi.
Daha önce belirmiştim. Sektöerde ve CEMTAŞ ta işler iyi gidiyor.

AnahTarcI
12-04-2011, 10:23
tavana kilitleyemedi soluklanıyor gibi.bugünkü harekettin devamı gelir umarım.

AnahTarcI
12-04-2011, 10:33
1,18 dirençinden döndü 1,08 lere salarsa pek iyi olmaz.ikinci direnç 1,25 üçüncü direnç 1,37 de.1,37 nin üstü boş.bence bu hisse buralarda çok ucuz genede hisse yapıcısı bilir benim ucuz dememle bişey olmaz :)

abcd
12-04-2011, 11:04
Çemtaş 5 yıldır uyuyor...
Uyanma hazırlıkları gibi bu günler.
Henüz ilgi çekmeye başlıyor.
Son 3 yıldaki Uzel vakası yaşanmasaydı zaten bu fırsatları vermezdi.
Pozisyonunu alanlar için Sakince hareketlerini seyretmek en doğrusu gibi görünüyor.

mn1
12-04-2011, 11:15
arkadaşlar hisse cok güzelleşmiş..1,12 seviyelerinden aranızdayım.nvı yıllık ortalamayı yukarı kırdı.önümüzdeki günler çok hareketli olabilir.

AnahTarcI
12-04-2011, 11:16
Çemtaş 5 yıldır uyuyor...
Uyanma hazırlıkları gibi bu günler.
Henüz ilgi çekmeye başlıyor.
Son 3 yıldaki Uzel vakası yaşanmasaydı zaten bu fırsatları vermezdi.
Pozisyonunu alanlar için Sakince hareketlerini seyretmek en doğrusu gibi görünüyor.
uzelle cem taşın ilişkisi nedir acaba uzel cemtaşın müşterisimiydi yoksa başka bir ilişkilerimi vardı?

abcd
12-04-2011, 11:26
uzelle cem taşın ilişkisi nedir acaba uzel cemtaşın müşterisimiydi yoksa başka bir ilişkilerimi vardı?

Sn. Anahtarcı,
Bilanço ve eklerini , genel kurul tutanaklarını, faaliyet raporunu bir miktar olsun incelerseniz...
Çemtaşın 20 yıldır müşterisi olan Uzel'in batması dolayısıyla hem karlılık, hem satışlar, hem rasyolar ve hem de borçluluk oranlarının negatif etkilendiğini görürsünüz.
Ama bu olay geride kaldı artık, bundan sonra bu olayın etkileri pozitife dönecek hale geldi.

AnahTarcI
12-04-2011, 12:45
Sn. Anahtarcı,
Bilanço ve eklerini , genel kurul tutanaklarını, faaliyet raporunu bir miktar olsun incelerseniz...
Çemtaşın 20 yıldır müşterisi olan Uzel'in batması dolayısıyla hem karlılık, hem satışlar, hem rasyolar ve hem de borçluluk oranlarının negatif etkilendiğini görürsünüz.
Ama bu olay geride kaldı artık, bundan sonra bu olayın etkileri pozitife dönecek hale geldi.
Evt bencede uzelin eski müşterisi olmasını baz almamak lazım.otomotiv sektörü gelişiyor bunun yanında otomotiv yan sanayi de gelişiyor.geçmişte kobi olan şirketler bugünlerde hızla büyüyor.tabi ki bu şirketler metal ihtiyaçlarını cemts gibi şirketlerden karşılayacaklar buda cemts a olumlu etki dedecektir.

KEREM KEREM
12-04-2011, 13:33
3 AYLIK BİLANÇOLARIN AÇIKLANMASINA AZ KALDI. dÜŞEN PİYASADA İYİ HAREKETLER YAPIYOR UMARIM DEVAMI GELİR. Y.T.D.

AnahTarcI
12-04-2011, 19:48
1.13 önemli destek noktası 1.13 ünaltın da kapamassa önümüz açık bence.bu hareket tekniğe uygun gibi görünsede bence teknikten öte bir şeylerin hazırlığı var.fazla hayalci olmak istemiyorum ama teknik olarak 1.37 nin üstü boş buda kafamı kurcalayan bir konu.bekleyip görücem.

mn1
12-04-2011, 22:30
1.13 önemli destek noktası 1.13 ünaltın da kapamassa önümüz açık bence.bu hareket tekniğe uygun gibi görünsede bence teknikten öte bir şeylerin hazırlığı var.fazla hayalci olmak istemiyorum ama teknik olarak 1.37 nin üstü boş buda kafamı kurcalayan bir konu.bekleyip görücem.

burası imkb.fakat hisseye ciddi para girişi var.bu seviyelerde duramaz.

carkos
13-04-2011, 13:19
SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:VIII, NO:54 SAYILI TEBLIGI KAPSAMINDA MEHMET
CELAL GOKCEN TARAFINDAN BORSAMIZA GONDERILEN HISSE SENEDI ALIS SATIS
ISLEMLERINE ILISKIN ACIKLAMA ILISIKTE YER ALMAKTADIR. BILDIRIMLERIN BORSAMIZ
TARAFINDAN KAP'A AKTARILARAK KAMUYA DUYURULMUS OLMASI, ICERIGININ BORSA
TARAFINDAN INCELENDIGI, TEYIT YA DA TEKEFFUL EDILDIGI ANLAMINA GELMEZ.

40000 lot satım....

-KAP-

ayyıldız
18-04-2011, 09:30
.93 ve sonrası alış için güzeldi. 1
1.20-1.21 %80 çıktım.
Ama gözüm üzerinde
Güzel aklı başında yatırımcısı var.
3 aylık ve sonrası 1.40 kadar yolu olduğu söylenmişti.
Kalanlara hayırlı ve bol kazançlar

yatırım tavsiyesi değildir.

hedge fon
18-04-2011, 10:38
SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:VIII, NO:54 SAYILI TEBLIGI KAPSAMINDA MEHMET
CELAL GOKCEN TARAFINDAN BORSAMIZA GONDERILEN HISSE SENEDI ALIS SATIS
ISLEMLERINE ILISKIN ACIKLAMA ILISIKTE YER ALMAKTADIR. BILDIRIMLERIN BORSAMIZ
TARAFINDAN KAP'A AKTARILARAK KAMUYA DUYURULMUS OLMASI, ICERIGININ BORSA
TARAFINDAN INCELENDIGI, TEYIT YA DA TEKEFFUL EDILDIGI ANLAMINA GELMEZ.

40000 lot satım....

-KAP-

Bursanın buyuk sanayicisi ve Bucim'in Büyük Ortağı ve de Cemtas hissedarı nakite mi ihtiyac duydu da sattı?

ayyıldız
18-04-2011, 16:26
Bursanın buyuk sanayicisi ve Bucim'in Büyük Ortağı ve de Cemtas hissedarı nakite mi ihtiyac duydu da sattı?

Bu satış yeni değil. Okuyanlar sanki bugün gibi algılayabilir.

Sabah 1.20-1.21 den satış yaptığımı söylemiştim.

Bence 1.10 altıda orta vadeli alım yapılabilir.

abcd
22-04-2011, 17:30
Zirvesinden geriye çekilmemesi ve ısrarla kalması ilginç.
1,19 'u aşarsa yelkenleri açar.
Son haftalardaki bu ilgi, şayet 3 aylık ve 2011 beklentilerine yönelik ise ve alıcılar birşeyler bilerek alıyorlarsa aon 3 yılın kötü performansını telafi eder.

denizdogu
23-04-2011, 07:46
Koskoca bir hafta gecdi forumda sadece 4 mesaj. Insallah hayirlara alemettir.

Rinzet
24-04-2011, 13:49
slmlar cemtaş bu yıl kar payı verecekmi ?

foton
24-04-2011, 14:36
bu yıl kar etmediğinden kar dağıtımı yok... 2011 yılı inşa;Allah karlı biter de... bunu dağıtır umuyoruz...

abcd
24-04-2011, 15:16
Temettü veremeyecek ama yatırımcısına hisse fiyatı artışı yoluyla ilginç hediyeler verebilir 2011 yılında.
1,21 'i iyi işlem hacmiyle kırarsa trend değişimi olabilir.
Son 3 yılda şirkette yaşanabilecek tüm olumsuzluklar yaşandı ve geride kaldı.
Hem çelik sektörü hem de otomotiv yan sanayi iyi gidiyor.
İştiraki Roda limanı karlı hale geldi artık.
Şirketin ana ortağı Bursa çimento da işler rayına girdi.
Şirketin değeri yıllardır +- % 20 bandında.
Tabii herşeyden önce yatırımcının artık şirkette iyileşme döneminin başladığına inanması lazım.
Bu da ilk mali tabloların açıklanmasıyla ortaya çıkabilir.
3 aylık bilançoda yukarıda bahsettiğimiz olumlu adım görülürse şirket değeri tekrar 100 mln dolara ulaşabilir.
Bol kazançlar.

demirmk
24-04-2011, 16:47
uzelden borçları karşılığında aldığı fabrika ne oldu...uzun zamandır takib edemedim...

abcd
24-04-2011, 18:02
Sn. Demirm;

sorunuzun kısa cevabı "2. bir fabrikanın sahibi oldu."
Devreye almaya çalışıyor.
Olası senaryolar;
1-Bir sürpriz olup fabrikaya tatmin edici bir alıcı çıkarsa hem nakit sağlanır ve borç kapatılır hem de satıştan bir kereye mahsus kar (şüpheli alacaklardan tahsilat) oluşur.
2-Çemtaş kendi dalı olmasa da mecburen aldığı bu fabrikayı başarılı bir şekilde çalıştırıp kar eder hale getirirse, faaliyet çeşitlemesi ve büyüme gerçekleşir.
3-Kötü senaryo ise devreye almasına rağmen karlı çalışmaz ve tekrar kapatır ve başkaca alıcılara da satamaz. Yani elinde kurulu ve işe yaramaz bir tesis olarak kalır.
bu senaryo satın alındı ve en kötü olan ve halen cari olan bu duruma göre fiyat oluştu.
bundan daha kötüsü olamayacağına göre diğer her türlü senaryo şirketin bundan sonraki dönemlerine olumlu katkı sağlar.

Şahsi görüşlerim ve resmin tepeden görünüşüdür.

necmus
24-04-2011, 19:54
arkadaşlar cemtasın almıs oldugu her hangi bir fabrika yok.sadece uzelden almıs oldugu denge cubugu hattını devreye fabrikasının içinde yeni yaptıgı bir holde üretime başladı yeni otomotiv müşterilerine tanıtımını yapıyor.buna ilaveten kocaeli gebze ilçesi şekerpınar köyündeki fabrika ve üstündeki yay fabrikasında ihaleyi kazanmasına ragmen ihalenin feshi davası devam edip kesinleşmiş bir karar yok mahkeme devamlı ileri bir tarihe atıyor.malum türkiye burası haklı olsanda alacaklı olsanda mahkemeye düştünmü yandın.mahkeme 3, mayıs saat 13,45 te gebze adliyesinde görülecek dosya nosu 2010/382 NOLU DOSYADIR bigilerinize.bu bile neticelense yargıtay yolu açık bırakılır.mahkemeden ters bir karar çıkarsa ihale yeni baştan başlar herkese saygılar.

abcd
24-04-2011, 20:28
Detay bilgiler, aydınlatmalar ve düzeltmeler için teşekkürler Sn. Necmus.

abcd
25-04-2011, 10:15
Teknik analiz yönü kuvvetli olan arkadaşlardan yorum ve yardım alabilir miyiz?
Direncinde oyalanmasından ne tür bir anlam çıkarmamız gerekiyor acaba?

alpi25
26-04-2011, 12:46
bu kagıtla nıe kımse ılgılenmıyor acaba ((

hedge fon
26-04-2011, 17:56
bu kagıtla nıe kımse ılgılenmıyor acaba ((

Sanırım uzun süre 1.0 in altında sıkışınca 1.0 i görür görmez birçok yatırımcı sattı.

SİRİUS
27-04-2011, 14:48
*çemtaş çelik'in 3 aylık konsolide net dönem karı 4.490.209 tl(önceki 324.550 tl)

(27/04/2011 - 15:46:27)

fbiber
27-04-2011, 14:49
kar guze lgıbı kac beklenıyodu

bozkurt224
27-04-2011, 14:57
4 trlyon kar

fbiber
27-04-2011, 14:57
kımse bılmıyomu beklenen rakamı 10 kat geldı ve tavan oldu beklentı neydı

TURKISHSFORCES
27-04-2011, 14:58
geçen yıla göre güzel kar açıkladı..ucundan yakaladık 1.26 :) hayırlısı..

bozkurt224
27-04-2011, 14:58
4 trlyon kar

gecen sene 4 trılyon zarar 12 ayda. şimdi 3 ayda 4 trılyon kar. tavana kitlendi.

BORA YAŞAR
27-04-2011, 15:00
Yöneticisine, ortaklarına, spekine (ne demekse) küfür eden yok mu?:)

O arkadaşlar inşallah elinde tutuyorlardır hisseyi.

bozkurt224
27-04-2011, 15:01

hiçbirşey nasipten öteye gecmezmiş. elinde olanlara bol kazançlar.

abcd
27-04-2011, 15:08
Önceki sayfalarda belirttiğimiz tahminler tuttu.
Bence son 3 yılın acısını çıkartmalıdır.
2011 iyi geçecek gibi görünüyor.

TURKISHSFORCES
27-04-2011, 15:13
3 yıldır uyuyan ve bu sene başına göre getirisi şu an itibariyle sadece %16 olan ve böyle kar açıklayan bir şirketin buralarda olmaması gerekir( bidon kağıtların bile sene başından bu yana ortalama %300 getiri sağladığı düşünüldüğünde)... İnşallah iyi bir ivme yakalar da yatırımcısının yüzünü güldürür.. Bun arada tavandan yapılan işlemler umarım ki ortalama yükseltmek amaçlıdır.. Yarın rengini belli eder..

acemisans
27-04-2011, 15:16
TEMEL VERİLER Bilanço ve Gelir Tablosu için tıklayın
Beta ** 0,77
Halka Açıklık Oranı % 46,45
IMKB-100'deki Ağırlığı % -
F/K Oranı -
PD/DD Oranı 0,82
Dibe Uzaklık ** % 63,75

Piyasa Değeri (USD) 77.673.600
Piyasa Değeri (TL) 118.141.546
Özsermaye (TL)* 143.945.545
Sermaye (TL) 100.975.680
Net Kar (TL) 899.027
* 2009/9
** Yıllık

yeni bir kanal açtı kendine pd/dd sine gre en az %20 gitmesi lazımki ederini bulsun

son kar 4 trilyon hariç

ayrıca sektr ortalamasının hayli altında

YTD:::

tavana 1 milyon lot yapıştırdılar hayırlısı bakalım :)

fnaa1972
27-04-2011, 15:17
bende ki tl bazlı grafiklere göre 13.07.2007 tarihi zirvesi 1.299 tl

hayırlısı...

acemisans
27-04-2011, 15:20
ilk seans hacmi 216.000 lotken ikinci seans hacmi 8.200.000 lot civarında

41 katı işlem hacmi var

lot bazlı rekoru kaç acaba ?

abcd
27-04-2011, 15:20
Temettü veremeyecek ama yatırımcısına hisse fiyatı artışı yoluyla ilginç hediyeler verebilir 2011 yılında.
1,21 'i iyi işlem hacmiyle kırarsa trend değişimi olabilir.
Son 3 yılda şirkette yaşanabilecek tüm olumsuzluklar yaşandı ve geride kaldı.
Hem çelik sektörü hem de otomotiv yan sanayi iyi gidiyor.
İştiraki Roda limanı karlı hale geldi artık.
Şirketin ana ortağı Bursa çimento da işler rayına girdi.
Şirketin değeri yıllardır +- % 20 bandında.
Tabii herşeyden önce yatırımcının artık şirkette iyileşme döneminin başladığına inanması lazım.
Bu da ilk mali tabloların açıklanmasıyla ortaya çıkabilir.
3 aylık bilançoda yukarıda bahsettiğimiz olumlu adım görülürse şirket değeri tekrar 100 mln dolara ulaşabilir.
Bol kazançlar.

Genelde 3 aylık nasıl başlarsa şirketlerin performansı yıl boyunca da aynı devam eder.
Bu yıl her hal ve taktirde önceki yıllardan iyi olacak.

acemisans
27-04-2011, 15:22
bende ki tl bazlı grafiklere göre 13.07.2007 tarihi zirvesi 1.299 tl

hayırlısı...

lot bazında bakabilirmisin ?

ayyıldız
27-04-2011, 15:27
.93 ve sonrası alış için güzeldi. 1
1.20-1.21 %80 çıktım.
Ama gözüm üzerinde
Güzel aklı başında yatırımcısı var.
3 aylık ve sonrası 1.40 kadar yolu olduğu söylenmişti.
Kalanlara hayırlı ve bol kazançlar

yatırım tavsiyesi değildir.

Evet 3 aylık sonrası 1.40 hedef gerçekleşecek.
Allahtan %20 ye dokunmadım.

Hayırlı ve bol kazançlar.

godot
27-04-2011, 15:32
2004 yılından beri bu hisseyi elimde tutuyorum. 8 li rakamları görmüşlüğüm var.
Bu dönemlerde elde ettiği karlılığı önümüzdeki dönemler de yeniden göreceğini umuyorum.
Uzel badiresini atlatmış görünüyor. Faaliyet raporunda kayda değer bir risk göremedim.
Ana faaliyet Satış gelirleri ve kar marjı önemli oranda artmıştır. Stokların içinde döviz kuru kaynaklı bir risk sözkonusumu bunu bilmiyorum. Bir miktar finansal borç edinilmiş. Sebebini anlayamadım.
Uzel davalarının sonuçlanması şirkete önemli bir soluk aldıracaktır. Bu soluk hisse fiyatına ne derece etki eder, bunu önümüzdeki dönemde göreceğiz. Beklentim daha doğrusu umudum 8 li rakamları görmesidir.

acemisans
27-04-2011, 15:35
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/51923.pdf

ayrıntılara bakın şirketin yüzü değişmiş :)

özellikle satılabilir durumdaki bursa çimento ve 17 trilyonu ilk göze çarpan

ytd::

brüt karı 8 trilyonun üstünde

net satışları 12.5 trilyon artmış

ayyıldız
27-04-2011, 15:36
Genel kurula katılıpta bize bilgi veren arkadaşa
teşekkürü bir borç bilirim.

Ne demişlerdi yönetim genel kurulda.
"inşallah temmettüyü gelecek sene konuşuruz"

fnaa1972
27-04-2011, 15:37
lot bazında bakabilirmisin ?

1.299 gördüğü gün 1.510.465 lot işlem olmuş.kapanış 1.276 tl

gokhangunaydi
27-04-2011, 15:41
bugün açıklanan faaliyet raposundan:
DÜNYA’DA DEMİR ÇELİK:
Dünyada demir-çelik üretimi, 2011 yılının ilk üç ayında, 2010 yılına göre yaklaşık % 8,8 oranında artış
göstermiştir.
TÜRKİYE’DE DEMİR-ÇELİ K
Ülkemizde demir-çelik üretimi ise, 2011 yılı ilk üç ayında, 2010 yılına göre yaklaşık % 31 artarak toplamda
7.935 milyon ton olmuş ve Türkiye üretim sıralamasında dünya 10. sırada yer almıştır.
2010 yılı ilk iki ayında bazı üreticiler iki vardiya üzerinden üretim yapmışlardı.
ÇEMTAŞ’IN KONUMU
ÇemtaŞımız ilk üç ayda, iç ve dış çelik talepleri için üç vardiya üzerinden tam kapasite çalışabilmiştir.
Üretim ve satış itibariyle ilk üç ayımız fevkalade başarılı geçmiştir.
Çelik fiyatları genelde, hammadde fiyatlarının, başta hurdanın, dalgalı olması ve taleplerin de inişli-çıkışlı
olması nedenleriyle değişken konumda olmuştur.
2011 yılı ikinci üç ayında da dalgalı talep yaşanacak görünümündedir.
bunlar yazıyo...

acemisans
27-04-2011, 15:53
26.04.2011 cemts çemtaş e eski 32.179.175,22 100.975.680,00 31,86%

ytd:::

brubeyker
27-04-2011, 16:05
tavanda ne kadar alıcı var gören varmı acaba

bozkurt224
27-04-2011, 16:09
tavanda ne kadar alıcı var gören varmı acaba

333bin lot oldu.

abcd
27-04-2011, 16:22
Bugün sabah seansında Çemtaş ekranı çok yorgun görünüyordu ve hayli satış ağırlıklıydı.
Direncinde beklerken ve muhtemelen aşağı bir sarkma olacakken 3 aylık bilanço güzel bir destek verdi. yoğun işlem hacmiyle direncini kırdı.
Sabah bıkkın bir ekran, akşam bambaşka bir ekran.
Umarım uzun vadeli bir çıkış trendi başlar.
Küskün yatırımcısını telafi veya ikna ancak trend değişimiyle sağlanacaktır.

bozkurt224
27-04-2011, 16:23
Bugün sabah seansında Çemtaş ekranı çok yorgun görünüyordu ve hayli satış ağırlıklıydı.
Direncinde beklerken ve muhtemelen aşağı bir sarkma olacakken 3 aylık bilanço güzel bir destek verdi. yoğun işlem hacmiyle direncini kırdı.
Sabah bıkkın bir ekran, akşam bambaşka bir ekran.
Umarım uzun vadeli bir çıkış trendi başlar.
Küskün yatırımcısını telafi veya ikna ancak trend değişimiyle sağlanacaktır.
bu bilanço ile ikna olmayan kimse varsa cemtas daha ne yapsın?

bozkurt224
27-04-2011, 16:33
tavanda 217 bin lot var.

clas
27-04-2011, 17:25
merhaba
bilanço gelene kadar yazmayacağımı söylemiştim.nihayet geldi.beklentimin altında olmasına rağmen total olarak bakıldığında çok iyi.bundan sonra daha da iyi günler bizi beklemektedir.
şöyle ki 1-)mayıs ayında uzel mahkemesi var,eğer biterse ve itiraz edilmesse ordan 12.5 trilyon gelecek,eğer çemtaş o tesisi yeniden değerlemeye tabi tutarsa en az 25 trilyon özvarlıkta pozitif etki yapar.2.- çemtaşta kapasite artırıcı yeni ark ocağı 1 ay içinde faliyete geçecek.şu anda mal yetiştiremeyen çemtaşta karlılığı artırıcı bir unsur.3.-haziranda denge çubuğu bağlantıları bitmiş, satışlar başlayacak4-)6 aylık bilançoya bursa çimentodan gelen temmettü girecektir
ayrıca bildiğiniz gibi bursa çimentonun % 2,7 si çemtaşta eğer bursa çimentoda haziran sonuna kadar bir çıkış yaparsa çemtaş sürpriz çok iyi bir kar açıklayacaktır.bu beklentilerle, çemtaşta hala yolun başında olduğumuzu düşünüyorum.
bu arada çemtaşın çilesini çeken BÜLENT66 kardeşimiz umarım malını kaptırmamıştır ve gönlü hoş olmuştur.
sevgi ve saygıyla

abcd
27-04-2011, 17:38
merhaba
bilanço gelene kadar yazmayacağımı söylemiştim.nihayet geldi.beklentimin altında olmasına rağmen total olarak bakıldığında çok iyi.bundan sonra daha da iyi günler bizi beklemektedir.
şöyle ki 1-)mayıs ayında uzel mahkemesi var,eğer biterse ve itiraz edilmesse ordan 12.5 trilyon gelecek,eğer çemtaş o tesisi yeniden değerlemeye tabi tutarsa en az 25 trilyon özvarlıkta pozitif etki yapar.2.- çemtaşta kapasite artırıcı yeni ark ocağı 1 ay içinde faliyete geçecek.şu anda mal yetiştiremeyen çemtaşta karlılığı artırıcı bir unsur.3.-haziranda denge çubuğu bağlantıları bitmiş, satışlar başlayacak4-)6 aylık bilançoya bursa çimentodan gelen temmettü girecektir
ayrıca bildiğiniz gibi bursa çimentonun % 2,7 si çemtaşta eğer bursa çimentoda haziran sonuna kadar bir çıkış yaparsa çemtaş sürpriz çok iyi bir kar açıklayacaktır.bu beklentilerle, çemtaşta hala yolun başında olduğumuzu düşünüyorum.
bu arada çemtaşın çilesini çeken BÜLENT66 kardeşimiz umarım malını kaptırmamıştır ve gönlü hoş olmuştur.
sevgi ve saygıyla
Sn Clas,

Genel kurula katılmanız sonrası paylaştığınız izlenimler, şirketteki pozitif gelişmelere ve beklentilere olan inancımızı teyid etmişti.
Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.

abcd
27-04-2011, 18:10
Mali tablolara biraz detaylı bakınca şirketin elindeki Bursa çimento hisselerinden gelecek 450.000 TL temettünün gelir yazılmadığı ve 2. çeyrekte kara ekleneceği görülüyor. Bu arada, borsa fiyatıyla değerlenen Buçim hisseleri bu günkü fiyatla bile değerlense 1,8 milyon TL kar ilavesi yapılacak. Temettüyle birlikte toplam 2,25 mln TL bu günkü hesaplara göre haziran bilançosunda ekstradan gelecek.
Olaki buçim hisseleri uçarsa, çemtaş ta değerlemeden kaynaklanan karlar uçar...

Tabi bu gelirler olagan gelirler olmadığı için önemli değil.
Esas göze çarpan faaliyet karlılığın ciddi şekilde artmasıdır.
Bu karlılığı azalarak bile olsa yıl boyunca devam ettirirse yıllık kar rakamını siz hesaplayın...
Gelişmeler iyi kısacası..

bülent66
27-04-2011, 22:40
merhaba
sevgi ve saygıyla

hg degerli arkadasim yine aramiza,seref verdin guzel yorumlarinla.iyiki varsin bu hissede.ben cemtasdaki hisselerimin yarisini acil ihtiyaclardan dolayi sattim.halen elimde bir miktar var.yinede ekmek yedik bu senetten,allah razi olsun.sana ve tum arkadaslarima hayirli kazanclar dilerim.allah herseyin en iyisini siz dostlarima nasip etsin ins.

rsefer
28-04-2011, 07:01
Maalesef dün malı kaptırdım :(
Yerine BUCIM alınırmı?
CEMTAS ın %58 i BUCIM in

acemisans
28-04-2011, 08:28
28/04/2011 09:16
***CEMTS***ÇEMTAS ÇELIK MAKINA SANAYI VE TICARET A.S.( SGBF-Ortaklik Yapisi )

***CEMTS***ÇEMTAS ÇELIK MAKINA SANAYI VE TICARET A.S.( SGBF-Ortaklik Yapisi )
Son Durum Itibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasina Sahip Ortaklar Ile Tüzel Kisi ve Yabanci Ortaklar Arasinda Dagilimi
Ortagin Ticaret Unvani/Adi Soyadi Sermayedeki Payi (TL) Sermayedeki Payi (%)
Bursa Çimento Fabrikasi A.S. 58423364,87 57,86
Oktay Alperdem 7,070,000.00 7.00
Halka açik hisseler 35482315,13 35,14

TOPLAM 100,975,680.00 100.00

abcd
28-04-2011, 09:06
Hisseleri kaptırmamak ve bir süre izleyici olmak daha faydalı gibi...

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 09:21
kaç yılın acısını bir şekilde çıkartması lazım artık..Borsa rekorlar kırarken prim yapmamış bir hissedeyiz.. umarım sırası gelmiştir artık..

endeks
28-04-2011, 09:32
Emir|Lot|Alis|Satis|Lot|Emir
2|48858|1.40|1.41|568048|8
11|48803|1.39
12|41369|1.38
13|41484|1.37
26|69299|1.36
64|249813|1.38|1.41|568048|8

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 09:47
şu ana kadar olan işlem hacmimizi görebilen varsa yapıştırabilir mi buraya?

endeks
28-04-2011, 09:54
şu ana kadar olan işlem hacmimizi görebilen varsa yapıştırabilir mi buraya?

6.4 milyon

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 09:55
6.4 milyon

vay vay vay... teşekkürler bilgi için..

mitmeb
28-04-2011, 10:41
Bu artışın ve ilginin sırrı nedir arkadaşlar anlık bir şey mi yoksa bir olumlu bir bilonço yada haberin eserimi cevaplarsanız sevinirim

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 10:43
Bu artışın ve ilginin sırrı nedir arkadaşlar anlık bir şey mi yoksa bir olumlu bir bilonço yada haberin eserimi cevaplarsanız sevinirim

3 yıldır yerinde sayması, ve bilanço...çemtaş çelik'in 3 aylık konsolide net dönem karı 4.490.209 tl(önceki 324.550 tl)

mitmeb
28-04-2011, 10:44
Cevabımı önceki sayfalardan aldım teşekkür ederim.:)

vatoz
28-04-2011, 11:25
bana geçen seneki dentanın iyi gelen bilançusundan sonraki hareketlerini hatırlattı umarum denta gibi yükselir

bozkurt224
28-04-2011, 11:32
9,7 milyon işlem.
kapanıs:1,39

endeks
28-04-2011, 11:34
dun 2 seans toplami 9.1 milyondu
9,7 milyon işlem.
kapanıs:1,39

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 13:28
kapanışı 1.38 direncinin üzerinde yapabilecek mi bakalım gün sonu... buraları hacimle geçersek önü açık inşallah..

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 13:50
kapanışı 1.38 direncinin üzerinde yapabilecek mi bakalım gün sonu... buraları hacimle geçersek önü açık inşallah..

hey maşallah 1.36'ya değdirdiler ama sağlam geçti 1.38'i..inşallah kapanış da güzel olur..

endeks
28-04-2011, 13:53
Hacim 12 milyona dayandi cok saglam gidiyor

abcd
28-04-2011, 13:53
Mali tablolara tepki bekliyordum ama bu tepki beklediğim ötesinde güçlü oldu...
devamı gelir inşallah.

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 14:10
kademelerde bekleyen emirleri görebilen bir arkadaşımız varsa paylaşabilir mi? teşekkür ederim şimdiden..

yıldız timi
28-04-2011, 14:25
5 kademede 1040 alıcı, 540 satıcı beklemekte 142de 25bin 143 de 53bin alıcı ve satıcı beklemekte

bignightblue
28-04-2011, 14:25
beklediğimize değdi sonunda

bozkurt224
28-04-2011, 14:26
34bin 1,42 1,43 58bin
194bin 1,41 1,44 93bin
279bin 1,40 1,45 193bin
393bin 1,39 1,46 78bin
144bin 1,38 1,47 104bin
kademelere bakarak alsat yapmayın arkadaslar.
arkanıza yaslanın, çayınızı kahvenizi yudumlayın...

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 14:31
kademeler için sağolun arkadaşlar.. şu an için herşey yolunda görünüyor..

bozkurt224
28-04-2011, 14:58
emirlerin bazılarını sildi. 1,35de 600bin lot destek var. belki bi dokme yapabilir.

bozkurt224
28-04-2011, 14:59
emirlerin bazılarını sildi. 1,35de 600bin lot destek var. belki bi dokme yapabilir.

trade etmek biz kucuk yatırıcılar için riskli olabilir.

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 15:07
adamın şakası yok.. 1.41' e verirlerken 2 saniyede 1.44 yaptı..inşallah kapanış da çok güzel olur da iyi bir trend yakalamış oluruz..

TURKISHSFORCES
28-04-2011, 15:38
ey maşallah be:) 1.48'de de bir direnç var. orayı bugün veya yarın hacimli geçerse süper olur sonraki günler için..

HMİNALAY
28-04-2011, 15:41
Mali tablolara tepki bekliyordum ama bu tepki beklediğim ötesinde güçlü oldu...
devamı gelir inşallah.

hayırlı vede uğurlu olsun.
selamlar......

abcd
28-04-2011, 16:12
hayırlı vede uğurlu olsun.
selamlar......

Sn. Hminalay ,
Teşekkürler.
Hayırlı gibi görünüyor. Umarım...

Mr. Livingstone
28-04-2011, 16:32
Sn. Hminalay ,
Teşekkürler.
Hayırlı gibi görünüyor. Umarım...

ooo HMİNALAY bey gelmiş
Sevgili Gentaşçıları burda görmek ne güzel

ayyıldız
28-04-2011, 16:58
ooo HMİNALAY bey gelmiş
Sevgili Gentaşçıları burda görmek ne güzel

Sayın HMİNALAY boşuna burda değil
Yaklaşık 1 ay önce özelden CEMTAŞ'ı takip et demiştim

Mr. Livingstone
28-04-2011, 18:38
bende 2 senedir çemtaştayım takip edilmeyecek gibi değil

Nomorebest
28-04-2011, 18:41
Yarın ayı tuzağı olabilir,malınızı kaptırmayın..

mkcakal35
28-04-2011, 19:13
neye dayanarak bu öneride bulunuyorsunuz? açıklarsanız sevinirim. çok temiz yükseliyor hacimli ve ortalama değerde inşallah hedef fiyatına kadar yükselmesine devam eder.

endeks
28-04-2011, 20:26
neye dayanarak bu öneride bulunuyorsunuz? açıklarsanız sevinirim. çok temiz yükseliyor hacimli ve ortalama değerde inşallah hedef fiyatına kadar yükselmesine devam eder.

Hedef degerini neye gore ve kac olarak belirlediniz?

akyumak
28-04-2011, 21:30
Hedef degerini neye gore ve kac olarak belirlediniz?

zaten cemtasin pd si 1.1 olmasi gerekende......imkb de pd si ortalama biliyorsunuz 4 veya 5....yani 4 lirayada gider 5 lirayada gider.....gitsede niye gittin kardesim demezler....yillardir 1.20 yi kiramiyordu kirdi....vede su 2 gunde olusan islem hacmi borsa tarihindede yok...bilmiyorum nereye gider...ytd

Pin
28-04-2011, 22:33
yarını çok merak ediyorum..

iyi senaryo 1.66 dan döner..

bülent66
29-04-2011, 00:58

bora abi uzulceni biliyorum ama malesef kagittayim,halen elimde bir miktar var:)

bülent66
29-04-2011, 01:00
sevgili clas dostuma ve tum arkadaslarima ayrica bol kazanclar dilerim.bu kagitta en cok emegi gecen insan clas dostum,insallah cok kazanirsin.

yıldız timi
29-04-2011, 06:51
pine katılıyorum 160-170 lere kadar takıntı yapmadan çıkmalıdün akşam son saniyede 143e kadar bastılar bilinçli bir baskı havası oluşturmaya çalıştılar. sabah açılışında belki bu baskıya devam edebilirler. ama 148inde üzerine artık atmalı kendini

bozkurt224
29-04-2011, 08:56
***CEMTS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI OTOMATİK SEANS DURDURMA SİSTEMİ(
CEMTS.E Hisse İşlem Sırasının Durdurulması )

***CEMTS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI OTOMATİK SEANS DURDURMA SİSTEMİ( CEMTS.E
Hisse İşlem Sırasının Durdurulması )

CEMTS.E Hissesi , hissenin piyasasında meydana gelen olağandışı fiyat-miktar hareketleri
nedeniyle İMKB Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından 10:06:00'a kadar durdurulmuştur.

IMKB

(29/04/2011 - 09:54:04)

abcd
29-04-2011, 08:56
Güzel bir gelişme de takas sonuçlarından geldi.
Son 1 aydır yaklaşık 1 milyon lot toplayan (İşbankasından-garantiye virman hariç) ve neredeyse tek alıcı olan Global, bilançonun açıklandığı gün ilk fiyatlar malın tamamını satmış.
Yani, alıcılar yeni ve piyasada oluşan maliyetler yepyeni. Bu da taban seviyelerinin hayli yukarılarda oluşacağının bir emaresi.

TURKISHSFORCES
29-04-2011, 08:57
KAP : ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI OTOMATIK SEANS DURDURMA SISTEMI / [CEMTS] CEMTS.E HISSE ISLEM SIRASININ DURDURULMASI 29.04.2011 09:53:56

CEMTS.E HISSESI , HISSENIN PIYASASINDA MEYDANA GELEN OLAGANDISI FIYAT-MIKTAR HAREKETLERI NEDENIYLE IMKB OTOMATIK SEANS DURDURMA SISTEMI TARAFINDAN 10:06:00`A KADAR DURDURULMUSTUR.

spk baktı olmuyor durdurayım dedi :) inşallah açıldıktan sonra kaldığı yerden devam eder

ayyıldız
29-04-2011, 08:58
SPK işlemleri saat 10.06 kadar durdurmuş
sanki hisse 1.00 den 2.00-3.00 çıktı
çok anlamsız karar.
Şahsen ben şimdilik hisseden çıktım.
Güzel kazanç bıraktı. Ama güzel günler
bekliyor CEMTAŞ ı

mobilyacı
29-04-2011, 09:01
Bu ne ya vakko soluksuz 3'e gitti seans falan durmadı ne demek şimdi bu bilanço çok iyi bu hissenin yükselmesi kadar normal ne var sanki?

Mr. Livingstone
gerçekten komik.

CEMASı her gün durdurmaları lazımdı o zaman.

Pin
anlamsız ve gereksiz bir karar olduğu kesin..

snıper
29-04-2011, 09:03
paniğe gerek yok... bence kaldığı yerden devam eder....

abcd
29-04-2011, 09:06
10 dk süreden bir şey olmaz.

TURKISHSFORCES
29-04-2011, 09:06
işlem hacmindeki olağan dışı artış yüzünden basit bir bilgisayar programının süzgecine takıldı..panikleyenlerin elinden birazdan toplarlar..

bozkurt224
29-04-2011, 09:09
işlem hacmindeki olağan dışı artış yüzünden basit bir bilgisayar programının süzgecine takıldı..panikleyenlerin elinden birazdan toplarlar..

allah razı olsun bu seans durdurmadan. spek efendinin o kadar işlem hacmi ile yapamadığını kolaylastırdı. hisseye guvenmeyenler dokuldu. bu daha iyi oldu.

Nomorebest
29-04-2011, 09:37

Ne demiştik :)

TURKISHSFORCES
29-04-2011, 09:52
ceması 6 lardan 18 lere 1 ayda taşıyan , ve şimdi de 5 dakikada tavana götüren speği durdurma SPK!! ne adaletli bir borsadayız.. neyse öyle veya böyle bu kağıdı tutamayacaksınız inşallah.. hele spek biraz daha mallansın da..

bozkurt224
29-04-2011, 09:53
***CEMTS***ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması
(Genel) )

***CEMTS***ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)
)

Ortaklığın Adresi
: Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No: 3 16159 Nilüfer BURSA

Telefon ve Faks No.
: (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?
: Hayır

Özet Bilgi
: Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine
ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayılı Özel Durumların
Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri"
başlıklı 17. maddesine istinaden aynı Tebliğin 21 ve 22. maddelerine göre, henüz kamuya
açıklanmamış özel bir durumumuz bulunmamaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun
olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm
çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(29/04/2011 - 10:52:44)

TURKISHSFORCES
29-04-2011, 09:55
ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / CEMTS [] 29.04.2011 10:52:39

http://www.kap.gov.tr/Yay/resimler/altpaket.gif Özel Durum Açıklaması (Genel)

http://www.kap.gov.tr/Yay/resimler/tablo.gif
Ortaklığın Adresi:Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No: 3 16159 Nilüfer BURSA Telefon ve Faks No.:(0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su:(0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?:Hayır Özet Bilgi:Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri.
http://www.kap.gov.tr/Yay/resimler/metin.gif AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17. maddesine istinaden aynı Tebliğin 21 ve 22. maddelerine göre, henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumumuz bulunmamaktadır.

http://www.kap.gov.tr/Yay/resimler/metin.gif
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yuh ne çıktı da açıklama istediniz yahu!!!! marshll,baymd vs vs hergün katlamış olanları görmeyin hiç .. tam komedi..

endeks
29-04-2011, 10:15
Birakin gelsin bunlar da aradan ciksin. 2-3 e giderken artik istemezler. ;)

bignightblue
29-04-2011, 10:15
terbiyesiz adamlar konfrut 8 tl den 18 çıkarken nerdeydiniz

Pin
29-04-2011, 11:32
ao nun altında kapanmazsa iyi olur..gün sonu kapanış

KARAMASKE
29-04-2011, 11:34
cemas 1,65 den 18,00 çıkarken,knfrt 6,50 lerden 22,95 cıkarken spk dan ses yok.cunku kendileride mallandı,götürdüler.
cemts da mallanmadılarki götürsünler.
sabreden cok kazanır.yt degil

necmus
29-04-2011, 12:32
spk daha cok anadolu turnelerine çıkar yeni yatırımcıları borsaya getirmek için ama malesef olmuyor.sadece tasarruf oranı yüzde biri geçmiyor dünyada yüzde otuz.gidip sorulsa niye bu tahtayı kapattın diye bir saat sana senin haklarını koruyorum diye masal anlatır.önce kurumlar aynada kendine bakacak bu kagıt 0.90 ile1,05 arası ikiyıl gidip gelince spk nın sesi yoktu.yukardakı karamaskeye aynen katılıyorum.veya kendi yandasları 1,16 dan açığa düştülerse onun feryadıdır.allah bunlara fırsat vermesin ellerinde imkan olsa fabrikayı kapatmaya giderler.burdan sesleniyorum sayın ergun kagıtcıbaşı başta olmak üzere soyadlarını saydıgım diğer kişiler bu spkya fırsat vermeyin fabrikamıza sahip çıkın.pekman,duraner.gökçen.evcil.saker.gelmezve genel müdürümüz sayın nuri özdemirel ve yanında calışan mesai arkadaşları bu spk ve imkb ye karşı bu hisseyi korumak hepimizin namus borcudur.saygılar

foton
29-04-2011, 13:14
hakikaten nedir bu S... P ... K...??? ERBOS 10 tl den 28 tl ye çıktı... EGEEN aynı ses yok... BRSAnN ve ÇEMTAŞ %20 yaptılar diye adamların gözüne batıyor...

Pin
29-04-2011, 13:49
2.seans yaklaşık 200 binle düştük

KARAMASKE
29-04-2011, 14:02
1,29 dib yap,100 bin lot alcammm.yapmayanda almayanda nagmert.ben bu kagıdı 3,00 den aşagı satmayacagım

Pin
29-04-2011, 14:33
1,29 dib yap,100 bin lot alcammm.yapmayanda almayanda nagmert.ben bu kagıdı 3,00 den aşagı satmayacagım

İşte o kanımca..olmaz değil tabide zor gibi..

TURKISHSFORCES
29-04-2011, 14:36
şu SPK kağıdın tüm kimyasını bozdu.. yazık gerçekten..giden kağıda seans durdurma, açıklama isteme derken içine ettiler..

mobilyacı
29-04-2011, 14:39
İşte o kanımca..olmaz değil tabide zor gibi..

Neden zor olsun üstat sabah tavana giden kağıdı ne hale getirdiler görmüyomusun bunlardan herşey beklenir.

Pin
29-04-2011, 14:42
Neden zor olsun üstat sabah tavana giden kağıdı ne hale getirdiler görmüyomusun bunlardan herşey beklenir.

borsada imkansız imkansızdır.Buna sayısız şahit olduk.Ben sanmıyorum diyorum sadece..

Pin
29-04-2011, 14:44
1.36 belki..

mobilyacı
29-04-2011, 14:47
Eyvallah üstat.
borsada imkansız imkansızdır.Buna sayısız şahit olduk.Ben sanmıyorum diyorum sadece..

brakbrak
29-04-2011, 15:00
beyler satış mı var derinlik gören var mı ?

Pin
29-04-2011, 15:09
kapanış olarak ao nun üstüne atması bana güven verecek..umarım atar..

kobelko
29-04-2011, 15:32
yapıştır tavanaaa

mobilyacı
29-04-2011, 15:35
Vira bismillah.

Pin
29-04-2011, 15:48
Şuan tavana cesaret edemezler gibime geliyor.Bu riski alamazlar bence

bignightblue
29-04-2011, 16:25
2011 in zirvesi bu kadar olamaz heralde

Pin
29-04-2011, 17:05
Gelen uyarıyı dikkate alarak temkinli davrandılar..
Sanırım temkinli davranmaya devam edeceklerdir.

necmus
29-04-2011, 18:31
arkadaşlar dikkatinizi çekmek isterim işe bakın normal seans 9,50 başliyor ve spk hemen 9,54 olagan dışı fiyat hareketi tespit ediyor.süre dört dakika.ve senet işleme kapatılıyor bugün aynı anda good year tavan oldu ses yok karsu tek. aynen tavan ses yok onlar olagan haraket spk kendini deşifre etmiştir.geçmiş olsun kimse yemez.amaç arı kovanına comak sokmaktı başardılar.işin kötüsü bu hisse iki ve üstüne atarsa ne gibi bir önlem alır spk.her halde yarım günlük takas uygulamasına geçer.olmadımı kapatırlar tahtayı.100 bin metrekare arazisi bulunan pazarı olan ihracat yapan bir şirketi piyasa degeri 145 triyon oldu diye kapatan zihniyetten ancak bu beklenir.ama içi boş iki sandaliye bir masa olsaydı devam derlerdi.herkese iyi tatiller saygılar

clas
29-04-2011, 19:40
sevgili bülent66 hoş dileklerin için çok sağol,şunu bil ki aynı dilekleri senin için bende yüreğimde taşıyorum.
çemtaş için buralar hala yolun başı sayılır,buna inanın,bundan sonra hep güzel haberler ve karlar gelecektir.içiniz rahat olsun
sevgi ve saygıyla

Pin
29-04-2011, 20:23
İginç bir noktadan kapattılar.
Altı kapanışlar 1.36 ya kadar sarkıtır..
1.49 üstü kapanışlarda hedefi 1.64 yapacaktır.

yeşil çizgi 1.37 tarihi direnci üzerinde kapanması olumlu..

http://666kb.com/i/bt29ydz8xslgvkj49.gif

AnahTarcI
29-04-2011, 20:25
bence 1,37 de destek var 1,37 de tutunamassa 1,20 lere sarkar.yukarısı için konuşmak zor 1,49 direnç oldu.Kâr haberi ile birden bire yüklenerek yazık ettiler kağıda oysa azar azar çıksaydı hiç problem yaşanmazdı.belki kağıdın yapıcıları bunu istediler ky yi silkelemek için bilemiyorum.