PDA

View Full Version : CEMTS-Cemtaş

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

endeks
29-04-2011, 22:08
Benim gorusum 2-3 gunluk bir flamadan sonra yukari roket hareketi :) Dikkat ederseniz gap i da cok guzel doldurdular bence tahta yapicisi bu isi cok iyi biliyor.

Pin
29-04-2011, 22:09
Benim gorusum 2-3 gunluk bir flamadan sonra yukari roket hareketi :) Dikkat ederseniz gap i da cok guzel doldurdular bence tahta yapicisi bu isi cok iyi biliyor.

artık roket olmasın bence..

bülent66
30-04-2011, 02:06
sevgili bülent66 hoş dileklerin için çok sağol,şunu bil ki aynı dilekleri senin için bende yüreğimde taşıyorum.
çemtaş için buralar hala yolun başı sayılır,buna inanın,bundan sonra hep güzel haberler ve karlar gelecektir.içiniz rahat olsun
sevgi ve saygıyla

cok tesekkürler sayin clas,elimde artik ihtiyaclardan dolayi vermis oldugum cemtas senetlerim azda olsa siz ve tüm yatirimci arkadaslarim,kazancli ve mutlu olsunlar isterim.Allah herkesin gönlüne göre versin insallah.Dost kazanmak ,para kazanmaktan daha önemli ; onuda kazandigimi hissediyorum.

Boomerang
30-04-2011, 08:47
Gelen uyarıyı dikkate alarak temkinli davrandılar..
Sanırım temkinli davranmaya devam edeceklerdir.

Neden Bu kağıdın yatırımcısı bu kadar cesaretli değil bu kadar beklemiş millet kağıt tam ivme kazanmışken dış baskılara göre kar şatışı yapmak neden? Bekleyen derviş muradına ermiş.

Boomerang
30-04-2011, 09:03
Bu kağıdı ben 23 martta aldım o zaman yorum falan yoktu demek ki herkes beklemedeymiş. Desenize diriliş başladı. O zaman hayatta devam etsin hissemiz tavan yapsın :)

ayyıldız
30-04-2011, 09:39
Alım için harika bir fırsat
1.00 TL
Bu kağıdın 2,50 ye gitme olasılığı yüksek
PD/DD = 0,78
OTOMOTİV VE ÇELİK te böyle bir değer yok

0,92 çok güvenli bir destek,
Bugün çemtaşlı oldum, aranıza katıldım.
Eski bir dost çemtaş benim için, iyi hatıraları var hep bende. Şanslıyım.
Bu şirketi, en olumsuz olaylar yaşandığı ve geride kaldığı şu günlerde 55 mly dolar şirket değerinden yakalamak bence bir fırsattır.
100 mly dolarlık şirkettir. 2011 ilginç geçebilir çemtaş için. 6 ay sabretmek ve meyvelerini toplamak çin yeterli bir süre.

Borsa çökerken çemtaşta temizlik vardı galiba...
Nisan - mayıs ve devamı . Bu yıl farklı olacak bence. Daha kötüsü ne olabilir ki!

hedge fon rica ediyorum yorum yapmayın,bilginiz size kalsın,yorumlarınız genelde hep negatif.krizin en güç,zor döneminde dahi çok cüzi bir zarar açıklamış,buna rağmen % 10 temmettü dağıtmış,2010'dada istenmeyen nedenlerden dolayı önemsenmeyecek bir zarar açıklamış,denge çubuğu yatırımını devreye almış,muhtemel zararlar için karşılık ayırmış,talebe yetişemediği için yeni bir ark ocağı yatırımına girişmiş ve bu yatırımın montajını bitirip devreye alınması için son hazırlıklarını yapan bir şirket hakkında yok şöyle olmuş yok böyle olmuş,olacak..... gibi yorumlarda bulunmanın,kafa karıştırmanın bir alemi yok.biz küçükler inandığımız için yıllardır burdayız bu kadar bekledik dahada beklemesini biliriz,nereye kadar düşürürlerse düşürsünler değerini bulmadıktan sonra satacak değiliz, zaten bozuk olan moralimizi dahada bozmanın bir anlamı yok.buna hakkınız yok.fabrikada şu anda full çalışıyor.sizi kırmak istemem ama üzdüysem özür dilerim.sevgi ve saygıyla

Cemtaş .93 güçlü destek gibi
Dün .94 bugün .93 den aldım.
.93 satış çok gönülsüz geliyor.

Otomotiv sanayindeki iyi gidiş
bu yıl Cemtaşa güzel yansıyabilir.
2009 kasım ayında .70-.75 lerden alıp
1-2 ay sonra .90 larda sattığım Cemtaşı
ilk defa dün almaya başladım.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

10 Mart 2011 almaya başladım.

ALIŞ KARARIMA ETKİ EDEN ŞEYLER NELERDİ;

1-Kağıdı daha önce alıp satmam (2009)
yani şirketle ilgili bilgim olması

2- 2011 ilk çeyreğin demir-çelik ve otomotiv sektörünün iyi olması

3- Sayın abcd gbi kağıt avcısı kişileri görmem

4- kağıda sahip çıkan formda bilgilerini paylaşan
Sayın Clas gibi kişilerin olması

Neden sattım.

Çünkü başka kağıt satarak Cemtaş aldım.
O kağıtlarda inandığım kağıtlardı
(Froto, Aksa, Gentaş,v.s.)

alış maliyetim .95 satış fiyatım (1.21-137)
yani 2 ay olmadan iyi kar bıraktı.

Kağıtda hacimli alışlar oldu.
Benim gibi çok satan oldu.
Kağıt belirli elere toplanınca
gerçek değerine doğru yol alır.
Yıl sonuna doğru 2.00 bulacağını
düşünüyorum.

Tekrar alırmıyım.

1.35 altında alırım.
1.30 altında hiç düşünmedem alırım.

abcd
30-04-2011, 10:27
10 Mart 2011 almaya başladım.

ALIŞ KARARIMA ETKİ EDEN ŞEYLER NELERDİ;

1-Kağıdı daha önce alıp satmam (2009)
yani şirketle ilgili bilgim olması

2- 2011 ilk çeyreğin demir-çelik ve otomotiv sektörünün iyi olması

3- Sayın abcd gbi kağıt avcısı kişileri görmem

4- kağıda sahip çıkan formda bilgilerini paylaşan
Sayın Clas gibi kişilerin olması

Neden sattım.

Çünkü başka kağıt satarak Cemtaş aldım.
O kağıtlarda inandığım kağıtlardı
(Froto, Aksa, Gentaş,v.s.)

alış maliyetim .95 satış fiyatım (1.21-137)
yani 2 ay olmadan iyi kar bıraktı.

Kağıtda hacimli alışlar oldu.
Benim gibi çok satan oldu.
Kağıt belirli elere toplanınca
gerçek değerine doğru yol alır.
Yıl sonuna doğru 2.00 bulacağını
düşünüyorum.

Tekrar alırmıyım.

1.35 altında alırım.
1.30 altında hiç düşünmedem alırım.

Sn. Ayyıldız,
Alım satım süreciniz ve gerekçeli kararınız aynı zamanda aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler.
Kendimde sizin kriterlerinizi gördüğüm için paylaşıyorum. Ben de 0,92 ve Gentaş'tan geçişte 1,17 'den aldım.
Hedeflediğimin yarısı kadar aldım. Kalan yarısı hala Gentaş'ta bekliyor.
Sizden farklı düşündüğüm tek şey sabırla gözlemek ve izlemek olacaktır.
Biliyorsunuz bazan hedef değiştirmeniz gerektiren gelişmeler oluyor. Ben her 2 şirket(cemtaş-gentaş) için 100 mln USD hedef belirlemişken ve de bu hedeflere ulaşmışken seyretmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Mayıs ayının ilk haftalarını bir görelim bakalım.
Bu arada "kağıt avcısı" nitelemeniz için de teşekkür ederim.

mkcakal35
30-04-2011, 18:45
Hedef degerini neye gore ve kac olarak belirlediniz?
hedef değer kendi gönlüme göre 1.80 olarak belirledim ama sanki biraz hayal kurmuş gibiyim :)

brakbrak
30-04-2011, 19:52
2.dönem karı açıklanınca 1.80 i görürüz.

bignightblue
01-05-2011, 11:18
22/09/2010 tarihinde 0,88 ile kağıdı aldım. almamdaki amaç tavsiye olduğu için değildi. fiyat olarak ucuz gördüm ve 1,00 tl nin altında fazla kağıt kalmamıştı. 2 tl olarak hedef koydum.firma sağlam ve üretilen ürünlerin satımında sıkıntı ve zorluk olmayışıdır. sabırla bekledim ve bekleyeceğim.

abcd
01-05-2011, 12:57
Perşembe gün (yani yaklaşık 16 mln lot işlem olduğu gün) e ait takas pazartesi açıklanacak. Bence çok önemli takas sonuçları.
çünkü ortalama 1,42 civarında olağandışı işlemler oldu. Şayet çift taraflı işlemler yoksa ve perşembe günü gibi belli kurumlar önemli miktarda alım yapmışlarsa önümüz açık olur.
Diğer yandan, son 3 günün işlem hacimleri ve hareket şekilleri biraz vakkodaki işlem tarzına benziyor. Bu benzetme doğruysa veya eşleşmişse yukarı hareketler hızlı olacaktır.
her şey bir kenara, güven veren ve kalıcı olacak şey, güzel bir bilanço sonrası hareketin başlamasıdır.
Yani bilançoyu beğenen de ilgi gösterecektir, teknik dirençleri kırdı yön yukarı diyenler de takipte olacaklardır, yoğun işlem hacmi ve hareketi takip edenler de ilgi gösterecektir.
İlgi eksik kalmaz umarım...
Hedef "yüksekler" olmalı.

bülent66
01-05-2011, 14:33
Perşembe gün (yani yaklaşık 16 mln lot işlem olduğu gün) e ait takas pazartesi açıklanacak. Bence çok önemli takas sonuçları.
çünkü ortalama 1,42 civarında olağandışı işlemler oldu. Şayet çift taraflı işlemler yoksa ve perşembe günü gibi belli kurumlar önemli miktarda alım yapmışlarsa önümüz açık olur.
Diğer yandan, son 3 günün işlem hacimleri ve hareket şekilleri biraz vakkodaki işlem tarzına benziyor. Bu benzetme doğruysa veya eşleşmişse yukarı hareketler hızlı olacaktır.
her şey bir kenara, güven veren ve kalıcı olacak şey, güzel bir bilanço sonrası hareketin başlamasıdır.
Yani bilançoyu beğenen de ilgi gösterecektir, teknik dirençleri kırdı yön yukarı diyenler de takipte olacaklardır, yoğun işlem hacmi ve hareketi takip edenler de ilgi gösterecektir.
İlgi eksik kalmaz umarım...
Hedef "yüksekler" olmalı.

bu yorumun üstüne yazicak baska bisey yok,anca bukadar mantikli aciklanabilir.Agziniza saglik.

mobilyacı
02-05-2011, 08:43
Ben bugün ve yarın yataya saracağını çarşamba yönünü belirleyeceğini düşünüyorum.Y.T.D.

abcd
02-05-2011, 10:35
Takas sonuçları;
İlk alan kurum almaya devam etmi elinde 3 mln lot oldu.
Yükselmesini bekleyen bir çok kurum satmış. Bu da güzel.
Ancak o kadar yoğun işlem hacmine rağmen el değiştiren hisse adedi ilk günün altında.

Özetle takas sonuçları yükselişin devam edeceğini gösteriyor.

Bir miktar dinlenme sonrası canlı seanslar oluşabilir.

Pin
02-05-2011, 11:45
ilk seans için 1.37 altına bırakmamış olmaları iyiye işaret.Bakalım 2.senans bu değişicek mi?

noth1ng
02-05-2011, 16:56
Sanki guzel bir kapanis yapti?

Boomerang
02-05-2011, 17:02
Sayın pin,

Dediğiniz gibi 1,37 nin altına da bırakmadılar hem de 1,41 de fiyatı aşağıda çekmediler. Sizce bu direnç ne kadar devam eder?

bignightblue
02-05-2011, 18:25
eğilmeden yükseğe zıplayamazsın

mobilyacı
02-05-2011, 18:36
Kapanış güzel yarında bugün gibi olabilir çarşamba yönünü tayin edecek gibi y.t.d.

vatoz
02-05-2011, 21:27
takaslarda moral bozacak bir durum yok bu bilançoya bu hisse buralarda kalmaz yalnız benim dikkatimi çeken diğer bilançosu iyi gelipte bu kağıdın yaptığı hareketin 2-3 katınını yapan kağıtlara ne oluyor diye bile sorulmaması daha kağıt yüzde 15 yapmadan bilanço geldiği tarihten itibaren tahtanın kapatılması hemen ne oluyor diye açıklamalar istenmesi giden kağıtlar gitmesin demiyorum ama borsada bi kural varsa bütün kağıtlara uygulansın ama burası imkb burda herşey şeffaf herşey küşük yatırımcıyı korumak için....

Pin
02-05-2011, 21:48
Sayın pin,

Dediğiniz gibi 1,37 nin altına da bırakmadılar hem de 1,41 de fiyatı aşağıda çekmediler. Sizce bu direnç ne kadar devam eder?

çok fazla süreceğini sanmıyorum..belki 3-5 gün..
ancak bizler çok sabırsızıs..10 bin lira koyup 1 ayda 50-60 bin yapmaya çalışyoruz..şirkete güveniyorsanız sabırlı olunmalı..

noth1ng
02-05-2011, 21:49
Maliyet 1.425 ve bekliyoruz. Ne olur yarin hisse sizce? Bugun 1.38-1.39dan mallarini satanlarin mallarini topladilar gibi geldi.

Boomerang
02-05-2011, 22:32
Evet ben şahsım adına şirkete güveniyorum. Türkiye piyasasında mevcut işin %35 ine sahip bir firma. Bakıldığı zaman siparişleri yetiştiremiyor. Üretimi arttırmak için ek yatırımlar yapıyor. Fakat Şüpheli Ticari Alacaklar haddinden fazla. Şu malum mahkeme de sonuçlansa da geciken karlılık gerçekleşse. Burada mühim olan kaptanı takip edip geminin ilk su alışında gemiyi terketmemek. Kaptanın hazinesi göründü ancak oraya gidecek takat ve sabır var mı sizde ?

volin
03-05-2011, 09:10
kağıt 1.42'den geri döndü gün içinde güçlü bir set olan 1.42'yi aşmayı tekrar deneyeceğini düşünüyorum.YTD

Boomerang
03-05-2011, 10:21
Dünki hareketleri gördüm ya durmak yok setleri kırarak parçalamaya devam. SPK engeline rağmen. Ama önce sabır ve güç toplamak lazım. Silkeleyen silkelesin bizim meyveler öyle hemen düşenlerden değil olmayacak da........

Pin
03-05-2011, 11:13
dar alanda kısa paslaşmalar..

bülent66
03-05-2011, 14:11
3 yil sonra %30 ciktik diye bize hesap soran SPK acaba bir haftada %70 yukselen mtekse de sormusmusdur olagan disi hareketleri??? sanmam herkes gücü yetene hesap soruyo...

abcd
03-05-2011, 14:36
Bugün de dinlenmemiz gerekiyordu ama sabremediler sanırım.
trend yukarı dönüyor yine.

bozkurt224
03-05-2011, 14:56
3 yil sonra %30 ciktik diye bize hesap soran SPK acaba bir haftada %70 yukselen mtekse de sormusmusdur olagan disi hareketleri??? sanmam herkes gücü yetene hesap soruyo...

hocam istediğini yapsın. guvenen-hedefi olan kişi satmaz. isterse c ye alsın.

endeks
03-05-2011, 15:30
Cikis bu sefer cok hacimsiz olmadi mi? Yanlis mi goruyorum. 2. Seans hacmi cok dusuk

Pin
03-05-2011, 15:34
Cikis bu sefer cok hacimsiz olmadi mi? Yanlis mi goruyorum. 2. Seans hacmi cok dusuk

4.5 milyon lot..2.seans..şimdilik

noth1ng
03-05-2011, 15:37
Bence yanlis goruyorsun 5.6 milyon lotun 4.5 u 2. seans. Pin ne diyorsunuz. maliyetim 1.425. bugun cikmak mantikli mi? Yarin icin ongorunuz nedir? Maliyetim yuksek oldugundan dolayi soruyorum

Pin
03-05-2011, 15:46
Bence yanlis goruyorsun 5.6 milyon lotun 4.5 u 2. seans. Pin ne diyorsunuz. maliyetim 1.425. bugun cikmak mantikli mi? Yarin icin ongorunuz nedir? Maliyetim yuksek oldugundan dolayi soruyorum

Ben mi yalış görüyorum..anlayamadım ben 2.seans şuan 4.6 milyon lot olarak görüyorum..

Pin
03-05-2011, 15:47
kimseye al-sat-tut diyemem kusura bakmayınız..ancak ao nun altı olmadığı sürece "bence" sorun yok.ao şuan 1.48

endeks
03-05-2011, 15:48
Sizinki daha mantikli, nedense bende matriks yanlis gosteriyor

noth1ng
03-05-2011, 15:48
Yok siz degil. Endeks bey yanlis goruyor. Ben size ne yapayim maliyetim 1,425 diye sormustum. Yarin icin ongorunuz nedir?

Pin
03-05-2011, 15:53
Yok siz degil. Endeks bey yanlis goruyor. Ben size ne yapayim maliyetim 1,425 diye sormustum. Yarin icin ongorunuz nedir?

1.60 üstü tutunma..sadece bir öngörü..tahmim..al-sat-tut değil..lütfen bana göre işlem yapmayınız çok yanılırım ben..

noth1ng
03-05-2011, 16:02
1.60 üstü tutunma..sadece bir öngörü..tahmim..al-sat-tut değil..lütfen bana göre işlem yapmayınız çok yanılırım ben..

Benim merak ettigim su. Yarin SPK filan su bu durdurmazsa yukselise devam eder gibi mi gorunuyor. Ben borsada yeniyim de.. Agirlikli ortalamanin altina duserse mi sat demektir. 2 gundur ayni seyi soyluyorsunuz ve simdilik dedikleriniz cercevesinde yuruyor. Genelde her hisseyle ilgili hedef fiyat yani ulasabilmesi orta vadede mumkun fiyatlar belirtiyorlar. bu hisse icin nedir bu rakam acaba? YT olarak almayacagim

Pin
03-05-2011, 16:23
birincisi hedef fiyatı bilsemde veremem..kurallara aykırı..
ikinsici ao nun altına düşerse sat demek değildir..böyle bir kural yok..
ama 3 gün ao altı kapanış olursa tehlikeli bence..

vscan
03-05-2011, 17:07
spk nin gereksiz freninden sonra trene binemeyenlerin de trene binmesinden sonra yola devam dedi hissemiz.Spk bizdende binecekler var dedi trene ve gereksiz yere durdurdu .daha cok gideriz gibi gorunuyor arkadaslar.

mobilyacı
03-05-2011, 17:12
Ben bugünde yatay olur yarın yolunu belirler diye düşünüyordum ama ağaların acelesi var sanki maşallah diyelim umarım devam eder.

Nomorebest
04-05-2011, 09:47
Forum sessizse bu iyiye işarettir..... :)

noth1ng
04-05-2011, 12:39
Forum sessizse bu iyiye işarettir..... :)

Sanki asiri sessiz ya. Hic mi yorum yapan olmaz hissenin gidisati hakkinda :) ilk seans a.o nun altinda kapandi :)

abcd
04-05-2011, 14:42
Sessizlikte güzelmiş..
Sessiz kaldıkça yukarı gidecekse , hiç yazmayız bundan böyle:-)
Ortalamasının üstünde kapatacak temayülü var.
Seyretmeye devam.

ibosel66
04-05-2011, 18:50
sayın noth1ıng mesaj kutunuz dolu galiba

mobilyacı
04-05-2011, 20:34
Sessizliğin sesini dinleyin arkadaşlar 1 gün ileri 1 gün dinlenme sessizlik böyleyse hep sessiz olsun ben razıyım.

noth1ng
05-05-2011, 14:06
Sessizliğin sesini dinleyin arkadaşlar 1 gün ileri 1 gün dinlenme sessizlik böyleyse hep sessiz olsun ben razıyım.

Hissede cok fazla KY olmayınca aslında içim rahat oluyor. KY cok olunca speklerin ellerimize malı bosaltması daha kolay oluyor. Ancak üstadlar hissenin gidişatını yorumlasalar çok daha rahat olacağız.

mobilyacı
05-05-2011, 14:48
Dün geldi 1.57 ye kadar süpürdüler bugün 1.55 e kadar ha keza yoruma çok gerek yok sanki ama sayın pin bi yorum yapsa hiç fena olmaz hani.

endeks
05-05-2011, 16:51
Benim gozum son dakikalarda korktu. Teknige gore bir yorum alabilirmiyiz syn pin. Sanirim a.ort alti 1.kapanis oldu.

noth1ng
05-05-2011, 17:16
Benim gozum son dakikalarda korktu. Teknige gore bir yorum alabilirmiyiz syn pin. Sanirim a.ort alti 1.kapanis oldu.

Acikcasi ben 1.51 den ciktim (maliyetim 1.42 idi)ve ALCARa girdim. son dakika düşüşleri biraz kötü oldu sanırım. Şansımı ALCARda deneyeceğim yarın

ibosel66
05-05-2011, 21:17
üstadlardan hiç birisi yorum yapmıyor
ne oldu arkadaşlar
allah aşkına şuraya bi şeyler yazın birbirimize yardımcı olalım
hisse aşırı primli mi?
Aşşağıya gidermi daha?
Stoplos kullanalım mı?
Bir yorum yapacak usta yokmudur?
Sayın pin
sayın mobilyacı
sayın abcd
ve diğerleri.....

ibosel66
06-05-2011, 00:12
yeni bir silkeleme dalgasımı?
her neyse?
lütfen biri durumu açıklasın?
Güzel güzel 1,51 in üzerinde kapatmakta olan hisse neden 10 dk da düşer...speak öyle istediği için mi?
biz durumun ne olduğunu anlayabiliyormuyuz?hayır.. çünkü takasları iki gün sonra görebiliyoruz...
bu sanal alemde para kaybetmeye dayanacak gücümüz kalmadı...şu zararımı bi çıkarıyım borsasının morsasını.....bu borsa dedikleri kapitalist köpeklerin garibanını üç beş kuruşunu cebinden alma düzeninden başka bi şey değil...
bu forum ky lerin fikir alışverişi için kullanılmıyor mu?
kardeşim yorumlayın o zaman....
herkes kararını kendisi verir.tamam.falan filan...ha bide...
yatırımm tavsiyesi değildir...

Leventcelik
06-05-2011, 01:08
Selamlar. Herkes Stoploss yapıp çıktı o sebeb kimse kalmamıştır :) Endişe edilecek birşey yok. 1 liradan 1.50'ye geldi, günlükçüler 2 günlükçüler :) Kağıttan çıktı, Doların hararetlenmesi ve düşüş kanalından kafasını yukarı kaldırması yarın için satıcılı bir endeks beklentisini alevlendirdi. Risk almak istemeyenlerde senetten çıktı. Son andaki satışların sebebi kısaca bunlar. Mal Derli Toplu duruyor satış ve pazarlama seviyeleri bu fiyatlardan olduğunu düşünmüyorum. CEMTS da İşler yolunda Sadece Sabır.

Nomorebest
06-05-2011, 07:46
her neyse?
Güzel güzel 1,51 in üzerinde kapatmakta olan hisse neden 10 dk da düşer...speak öyle istediği için mi?
biz durumun ne olduğunu anlayabiliyormuyuz?hayır.. çünkü takasları iki gün sonra görebiliyoruz...
bu sanal alemde para kaybetmeye dayanacak gücümüz kalmadı...şu zararımı bi çıkarıyım borsasının morsasını.....bu borsa dedikleri kapitalist köpeklerin garibanını üç beş kuruşunu cebinden alma düzeninden başka bi şey değil...

Bir Hafta öncesini hatırla.....1.41.-.142 durdu durdu ve sonra 1.37 e geldi , biraz silkelediler,aynı harekete benzer bu son 2 günde de oldu 1.51 -.152 den 1.47 ye , yani biraz fazlalıkları atıyorlar,1.44 çok önemli desteği eğer burası kırılırsa 1.36 ya kadar gider,1.30 kesinlikle aşağıya kırılmamalı.Bu gün ne olduğunu çok rahat görebileceğiz.Panik yapılması gereken bir durum yok,
0.8 seviyesinden başlatıığı çıkışını sürdürüyor. Olumlu beklentilerin sürdüğü hisse, Kuvvetli direnç noktası olan 1.57 de satışlarla karşılandı.

hisli
06-05-2011, 08:07
her neyse?

sn ibosel!!!özel mesaj kapalı...ordan görüşelim mi??

abcd
06-05-2011, 10:59
Çemtaş'ın iştirak ettiği Buçim hisselerinin her % 10 artışı , çemtaşta 1,5 milyon tl ilave kar anlamına geliyor.
31 mart bucim borsa fiyatı 4,6, şu an için 5,6 yani % 21 artmış.
Çemtaşın 2. çeyrek bilançosunda faaliyet karının dışında bugünkü verilerle 3,2 milyon daha fazla kar olacak.
30 haziran kapanışında bucim fiyatı çok şeyleri etkileyebilir.
Zaten 2011 faaliyet karlılığı harika. Üstelik çemtaşın bir de sahibi (spek) olmuş görünüyor.
Günlük hareketlere aldırış etmeden, gelişmeleri izlemek daha karlı gibi görünüyor.
Üstelik stresi de olmaz.
Bence bu fiyatlardan önemli miktarda yeni sahipleri oluyor kağıdın.
biraz daha güç toplasın bakalım.

vscan
06-05-2011, 11:10
eKURIMIZ UCUYOR OHH SANKI BIZIM HISSEMIZ ARTIYORMUS GIBI SEVINIYORUM SAYIN abcd NIN DEDIGI GIBI BU ARTISLAR HEP BIZE KAR.BIZIM HISSEMIZDE DURDU ONU IZLIYOR GALIBA.

vscan
06-05-2011, 11:10
buyuk harfle yazdigim icin herkesten ozur dilerim yanlislikla oldu.

vscan
06-05-2011, 16:27
sakidi bulbul gibi kagidimiz helal sana verin ben alirim diyor yeni spegimiz toplamaya devam..

endeks
06-05-2011, 16:56
Helal olsun sana cemtas

sarayköylü
07-05-2011, 16:19
Çemtaş'ın iştirak ettiği Buçim hisselerinin her % 10 artışı , çemtaşta 1,5 milyon tl ilave kar anlamına geliyor.
31 mart bucim borsa fiyatı 4,6, şu an için 5,6 yani % 21 artmış.
Çemtaşın 2. çeyrek bilançosunda faaliyet karının dışında bugünkü verilerle 3,2 milyon daha fazla kar olacak.
30 haziran kapanışında bucim fiyatı çok şeyleri etkileyebilir.
Zaten 2011 faaliyet karlılığı harika. Üstelik çemtaşın bir de sahibi (spek) olmuş görünüyor.
Günlük hareketlere aldırış etmeden, gelişmeleri izlemek daha karlı gibi görünüyor.
Üstelik stresi de olmaz.
Bence bu fiyatlardan önemli miktarda yeni sahipleri oluyor kağıdın.
biraz daha güç toplasın bakalım.

bir yanlışın var sanırım...http://www.cemtas.com.tr/yi/01_03_2011_Faliyet_Raporu.pdf
yukarıdaki faliyet raporunda gösterdiğine göre cemtas

BUSEB BURSA SERBEST BÖLGE KURUCUSU ve İŞLETİCİSİ A.Ş. Serbest Bölge Kurulması ve İşletilmesi 6.000.000 % 1,26
RODA LİMAN DEPOLAMA ve LOJİSTİK İŞLETMELERİ A.Ş. Liman Depolama ve Lojistik Hizmetleri
63.050.000 % 22,5'ine sahip...yukarıdaki linki tıklayıp en son sayfaya bakarsan görürsün...faliyet raporunda belirtmemişler...ama şöyle bişey var...cemtas'ın %58 civarı bursa çimentonun...

abcd
07-05-2011, 17:15
bir yanlışın var sanırım...http://www.cemtas.com.tr/yi/01_03_2011_Faliyet_Raporu.pdf
yukarıdaki faliyet raporunda gösterdiğine göre cemtas

BUSEB BURSA SERBEST BÖLGE KURUCUSU ve İŞLETİCİSİ A.Ş. Serbest Bölge Kurulması ve İşletilmesi 6.000.000 % 1,26
RODA LİMAN DEPOLAMA ve LOJİSTİK İŞLETMELERİ A.Ş. Liman Depolama ve Lojistik Hizmetleri
63.050.000 % 22,5'ine sahip...yukarıdaki linki tıklayıp en son sayfaya bakarsan görürsün...faliyet raporunda belirtmemişler...ama şöyle bişey var...cemtas'ın %58 civarı bursa çimentonun...

Sn Sarayköylü yanlış yok...
Çemtaşın bilançosuna bakarsanız hemen görürüsünüz.
Yukarıda bahsettiğiniz çemtaşın iştirakleri (hissedar olunan ancak yönetimine hakim olunmayan şirket) 16 numaralı dipnottadır ve "özkaynak yöntemiyle değerlenen varlıklar" başlığındadır.
diğer yandan, Yine aktifte duran varlıklar içinde 7 numaralı dipnotta bilgi ve 38 nolu dipnotta borsa etkisi bulunmaktadır. lütfen okuyunuz.
Özeti, 17 milyon Tl'ye alındığı halde borsa fiyatı düştüğü için 12.2 mlyon TL olarak değerlenen ve önceki dönemler zarar yazılan tutarlar 2. çeyrekte bucim fiyatı 4.6'nın üstünde kaldıkça kar yazılacak. Ne kadar kar olacağı ancak 30 haziran tarihli fiyatla ortaya çıkar.
Ancak bu haftaki fiyata göre ilave 2,6 mln kar görünüyor gibi...
Bilginize..

mobilyacı
08-05-2011, 18:17
Değerli ortağım öncelikle şunu söyleyeyim ben üstat değilim buraya yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerim son günlerde fazla foruma bakamadım ancak şimdi cevap yazabiliyorum kusura bakma cuma günü hareketleri kağıdın bir sahibi olduğunu teyit etti bana göre takaslarda iyi faaliyet karı ortada bucimin olumlu etki yapacağını arkadaşlar yazmış bu tip kağıtların günlük haftalık hareketlerine bakma bana sorarsan çok yanıltıcı olabilr.ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
ne oldu arkadaşlar
hisse aşırı primli mi?
Aşşağıya gidermi daha?
Stoplos kullanalım mı?
Sayın pin
sayın mobilyacı
sayın abcd
ve diğerleri.....

Pin
08-05-2011, 18:30
"bence" cevaplarım ekteki gibidir..ama bence..kimseyi bağlamaz..

ne oldu arkadaşlar
hisse aşırı primli mi? "bence" değil
Aşşağıya gidermi daha?"bence"gider
Stoplos kullanalım mı?"bence" siz bilirsiniz..
Sayın pin (bu cevaplarımın hepsi bence..burası borsa 3 te olur 1 de..sonra kimse bana gelip hesap sormasın..vebal almam)..ayrıca sadece bir ky'yim..içinizden biri..usta değilim..
sayın mobilyacı
sayın abcd
ve diğerleri.....

Boomerang
08-05-2011, 19:32
Yahu forum karışmış. Bu ne kendine güvensizlik. İnsanlar ne kadar da kendileri adına birilerinin karar vermesine alışmışlar ki buradan da karar vermelerini bekliyorlar. Bana göre veriler ortada şirketin faaliyeti,ortakları,ortalıkları belli. İnsanlar bunun yorumunu kendi de yapabilir. Ama bazı arkadaşlarımız hazır olsun da ne olursa olsun modunda buradanki yorumlara göre karar vermeye çalışıyor. İnsanları zorlamanın zor durumda bırakmanın alemi yok bence.

Nomorebest
09-05-2011, 18:16
Müthiş sessiz ,bu çok güzel ......güzel hareketler olacağına delalettir derler.

KARAMASKE
10-05-2011, 15:19
kimse yokmu bugün

KARAMASKE
10-05-2011, 18:03
bu sessizlik büyük bir patlamanın olacağını gösteriyor,aşağımı olur yukarımı kestirmek zor...ama 6. hissim,uzun vadede bu kağıt 10 üstüne atar kendini.sanki cemas gibi olacak.
yazdıklarım bilgi ve belgelere dayanmayan hissi duygularım,kağıdım yok ama inceliyorum cemtsı.....1.35_40 aralığında asılırım kağıda,tabii oraları görürse.

herkeze bol kazanççççç

fnaa1972
10-05-2011, 19:07
çemtaş'ın saat 17:53:29 da kap'a gönderdiği açıklamaya göre bugün yaklaşık 44.000 lot bursa çimento hissesi satmış.satış tutarı 260.000.- tl civarında.
bu satıştan sonra elinde 2.475.128 lot bursa çimento hissesi kalmış..

zekooo
11-05-2011, 09:08
yaklaşık 5 yıl taşı aldığın fiyatın altına sat iyi yatırımcı
çemtaş'ın saat 17:53:29 da kap'a gönderdiği açıklamaya göre bugün yaklaşık 44.000 lot bursa çimento hissesi satmış.satış tutarı 260.000.- tl civarında.
bu satıştan sonra elinde 2.475.128 lot bursa çimento hissesi kalmış..

abcd
11-05-2011, 09:12
Zararın neresinden dönersen kardır.
Çemtaş dün harika bir şey yapmış ve elindeki Bursa çimento hisselerinin bir kısmını (260 bin TL 44 bin lot 6 bin TL'den) satmış.
Yani iyi fiyattan kar realizasyonu (mart fiyatıbna göre % 30) yapmış ve parasıyla muhtemelen borçlarını azaltacak.
Bir başka gözle hem kar, hem nakit kazanımı, hem de yönetimin buçim hisselerinden kurtulmasıyla ilgili olumlu bir karar
İyi yoldasın Çemtaş

zekooo
11-05-2011, 09:21
çimento sezonu açılıyor. realize mantığını anlayamadım.QUOTE=abcd;5890286]Zararın neresinden dönersen kardır.
Çemtaş dün harika bir şey yapmış ve e[lindeki Bursa çimento hisselerinin bir kısmını (260 bin TL 44 bin lot 6 bin TL'den) satmış.
Yani iyi fiyattan kar realizasyonu (mart fiyatıbna göre % 30) yapmış ve parasıyla muhtemelen borçlarını azaltacak.
Bir başka gözle hem kar, hem nakit kazanımı, hem de yönetimin buçim hisselerinden kurtulmasıyla ilgili olumlu bir karar
İyi yoldasın Çemtaş[/QUOTE]

endeks
11-05-2011, 09:52
Taban ol bari. Yuh

abcd
11-05-2011, 09:52
Sanırım birileri karım yeter dedi ve çıkış yapıyor.
1,41 'i de gösterdiler.
Umarım trend değişimi oluşmaz.

bozkurt224
11-05-2011, 10:41
Sanırım birileri karım yeter dedi ve çıkış yapıyor.
1,41 'i de gösterdiler.
Umarım trend değişimi oluşmaz.

elindeki hissseleri bucim gibi satmasından korkmus olabilirler.

endeks
11-05-2011, 11:16
Otomotiv sektorunde problem yok - yan sanayi sirketleri ile yola devam. Yatirimlar devam ediyor, herhalde cemtasin sayfasindaki bultenleri takip ediyorsunuzdur.

1.45deki 100bin lot kalkarsa yukarisinda bisey yok.

endeks
11-05-2011, 11:29
Otomotiv hisseleri canlandi, hadi cemtas sira sende.

abcd
11-05-2011, 12:43
1,45 'e bir takoz koydular 1. seans.
Sürekli 100.000 lot satış girdiler.
Satanlar, son 2 haftada alanlar değilse sorun yok. Elbette bitecektir. Bittiğinde alıcılar hala istekli ise gün içinde toparlar aksi halde oyalanmaya devam eder.
Takasları takip ederek öğreneceğimiz bir şey.
6 aylık bilançoya yatırım yapılmaya başlanacak artık.

endeks
12-05-2011, 16:07
1,45 'e bir takoz koydular 1. seans.
Sürekli 100.000 lot satış girdiler.
Satanlar, son 2 haftada alanlar değilse sorun yok. Elbette bitecektir. Bittiğinde alıcılar hala istekli ise gün içinde toparlar aksi halde oyalanmaya devam eder.
Takasları takip ederek öğreneceğimiz bir şey.
6 aylık bilançoya yatırım yapılmaya başlanacak artık.

Al sana takoz 1.45 de 681bin lot var! Saka gibi

balgi
12-05-2011, 22:37
http://img198.imageshack.us/img198/940/catsjp.jpg

carkos
13-05-2011, 08:53
12.05.2011 tarıhınde bursa cımento a.s. Payları ıle ılgılı olarak 5,90 - 5,98
fıyat aralıgından 690.577 adet satıs ıslemı ortaklıgımızca
gerceklestırılmıstır. ıslemın detaylarına ılıskın bılgıler asagıdakı tabloda
verılmektedır. Yukarıdakı acıklamalarımızın, sermaye pıyasası kurulu'nun serı:
Vııı, no:54 sayılı teblıgınde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu
konuda/konularda tarafımıza ulasan bılgılerı tam olarak yansıttıgını,
bılgılerın defter, kayıt ve belgelerımıze uygun oldugunu, konuyla ılgılı
bılgılerı tam ve dogru olarak elde etmek ıcın gereklı tum cabaları
gosterdıgımızı ve yapılan bu acıklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederız.

Ortaklıgın adresı : Organıze sanayı bolgesı alı osman sonmez bulvarı no: 3 16159 nılufer bursa
telefon ve faks no. : (0224) 243 12 30 ( 4 hat ) - (0224) 243 13 18
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (0224) 243 12 30 ( 4 hat ) - (0224) 243 13 18
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
ozet bılgı : Hısse senedı satısı

ıslem tarıhı ıslemın nıtelıgı ısleme konu payların nomınal tutarı (tl) ıslem fıyatı (tl/adet) ıslem tutarı (tl) ıslemden once sahıp olunan payların nomınal tutarı (tl) ıslemden once sahıp olunan payların sırket sermayesı ıcındekı payı (%) ıslem sonrası sahıp olunan payların nomınal tutarı (tl) ıslem sonrası sahıp olunan payların sırket sermayesı ıcındekı payı (%)
12.05.2011 satım 32,800.00 5.94 194,832.00 2,475,127.52 2.34 2,442,327.52 2.31
12.05.2011 satım 8,200.00 5.96 48,872.00 2,442,327.52 2.31 2,434,127.52 2.30
12.05.2011 satım 2,500.00 5.98 14,950.00 2,434,127.52 2.30 2,431,627.52 2.30
12.05.2011 satım 629,124.00 5.90 3,711,831.60 2,431,627.52 2.30 1,802,503.52 1.70
12.05.2011 satım 17,953.00 5.92 106,281.76 1,802,503.52 1.70 1,784,550.52 1.69

-kap-

abcd
13-05-2011, 08:58
Bence çok iyi bir haber buçim hisselerinin satılarak elde edilen nakiti ticari faaliyetlere yönlendirmek.
690 bin lot yaklaşık 4 milyon TL üzeri satış fiyatı.
31 mart bilançosuna göre % 30 değer artışıyla satış yapılmış ve bu oranda kar yazılmış anlamına geliyor.
30 haziran bilançosunda buçim hisselerinin borsa fiyatına bakıp değerleme yapmaya gerek kalmadan kar realizasyonu gerçekleşmiş oluyor.
Umarım elinde kalan diğer buçim hisselerini de önümüzdeki günlerde satar çemtaş.
Böyle giderse 6 aylık kar rakamı 12 milyon TL'ye doğru gider.
YTD

endeks
13-05-2011, 09:36
Nakit paradan guzeli var mi, bilancoda kesinlikle olumlu etkisini gorecegiz.

ceaszede
14-05-2011, 20:22
Merhaba
Evet bu forumda soylendigi gibi 1 45 e geldiginde alternatifin satısları cıkıyordu,fakat alıcı kurum olarak sadece o yoktu bilanco geldiginde.Garanti de vardı.Normalde satma niyeti yukselmis olsaydı,bunu cok rahat yukarı asagı yaparak gerceklestirirdi.Burada baskı yapıp bıktırmayla yukarı yapma ihtimali var.Yalnız grafik olarak 1 40 asagı biraz can sıkacaktır.

JAKO
14-05-2011, 23:13
http://i54.tinypic.com/2yjq5j8.png

necmus
15-05-2011, 20:39
arkadaşlar çemtaşın sattıgı buçim lot miktarı 734.577 bunun maliyeti temettüler hariç olarak 3 aylık dip notlarda no 7 nolu finansal yatırımlara bakılırsa toplam 2.38 lik hissenin maliyeti 6.85 burda iki günde yapılan satışın maliyeti 5.90 aradaki fark eksi deger olarak0.95 tekabül eder.satılan lot miktarı ile carpılırsa 697 bin lira zarar yazar.ben bu satıştan elde edilecek denen karın nerden geldiği anlayamadım.bu işin karlı olacagını beyan eden arkadaşlar izah ederse sevinirim.cünkü bucim hisselerine odenen tolam deger 17.247.369 eldeki lot miktarı 2.519.127 bölünürse 6.85 cıkar zaten bilancoda eder degeri12.212.766 bölünürse o zaman 4.84 geliyordu simdi buçim yukseldi bence şirkete nakit laım ondandır bu satış.veya doların yükselecegini düşünerek hurda alımı yaptılar.bu genelde dolarla oluyor. herkese selamlar.

abcd
15-05-2011, 22:46
arkadaşlar çemtaşın sattıgı buçim lot miktarı 734.577 bunun maliyeti temettüler hariç olarak 3 aylık dip notlarda no 7 nolu finansal yatırımlara bakılırsa toplam 2.38 lik hissenin maliyeti 6.85 burda iki günde yapılan satışın maliyeti 5.90 aradaki fark eksi deger olarak0.95 tekabül eder.satılan lot miktarı ile carpılırsa 697 bin lira zarar yazar.ben bu satıştan elde edilecek denen karın nerden geldiği anlayamadım.bu işin karlı olacagını beyan eden arkadaşlar izah ederse sevinirim.cünkü bucim hisselerine odenen tolam deger 17.247.369 eldeki lot miktarı 2.519.127 bölünürse 6.85 cıkar zaten bilancoda eder degeri12.212.766 bölünürse o zaman 4.84 geliyordu simdi buçim yukseldi bence şirkete nakit laım ondandır bu satış.veya doların yükselecegini düşünerek hurda alımı yaptılar.bu genelde dolarla oluyor. herkese selamlar.
Sn. Necmus,

Çemtaştaki buçim hisseleri teknik olarak iştirak hisseleri değildir ve satılmak üzere alınmışlardır.
bu sebeple satılmaya hazır menkul kıymetlerdir. Bucim borsada işlem gördüğü için de bir değerleme fiyatı her zaman vardır.
daha önce alınan ancak satılmadığı için her çeyrek bilanço döneminde borsa fiyatıyla değerleme yapılan buçim hisseleri, değerleme fiyatına göre kar ya da zarar yazılırlar.
nitekim şu ana kadar 17 milyona alınan hisselerin ederi 12 milyona en son bilanço fiyatıyla düşmüş ve önceki bilanço dönemlerinde (satılmadığı halde değerlemeden dolayı karşılık ayrılmış ve) zarar yazılmıştır.
anlayacağınız şimdi satılan buçim hisseleri alım satıma göre kar yazılmıyor daha önce zarar kaydı yapıldığı için düzeltiliyor.
sonuçta 6 aylık gelir tablosunda, en son değerleme fiyatı olan 31 mart buçim fiyatının ne kadar üzerinde ise o kadar kar yazılacak ve düzeltme kaydı yapılacak kısaca karşılık tutarı azaltılacaktır.
Sonuçta Çemtaş bucim hissesi aldığı için maalesef iyi bir iş yapmamış ve önceki dönemler zarar etmiştir. ama şimdi hatasından vazgeçip satıp nakye geçiyor ve bence doğru bir iş yapıyor.
gelir tablosu açısından ise satış fiyatı önceki değerleme fiyatının % 25 üzerinde olduğu için yatırımcı açısından bir piyango gibi ek kara sebep oluyor.
açıklamalar umarım tatmin edici olmuştur.

lion222
15-05-2011, 23:12
size bir senaryo yazayım. çemtaşın elindeki malları hani 6 yıl önce tavandan 12 civarı aldığı malları (şu anın 6.12 sine hemen hemen denk geliyor. çemtaşın karını eritmek için aldırdıkları malları veya büyük hissedarların %300-400 karla sattıkları malları da diyebiliriz (kısaca kar transferi küçük yatırımcıya yedirmemek için )) şimdi bursa çimentoyu tekrardan yeniden fiyatlandırmak ve aynı döngüyü devam ettirmek için tabiii ki zararına satış yapıyorlar . olay cemtaşta değil bucimde uyarayım sizleri...... nacizhane düşüncelerimdir. ytd ... saygılar

foton
16-05-2011, 10:22
Bu bilanço ile bu seviyelerde olması, garip bir durum...

abcd
16-05-2011, 10:59
size bir senaryo yazayım. çemtaşın elindeki malları hani 6 yıl önce tavandan 12 civarı aldığı malları (şu anın 6.12 sine hemen hemen denk geliyor. çemtaşın karını eritmek için aldırdıkları malları veya büyük hissedarların %300-400 karla sattıkları malları da diyebiliriz (kısaca kar transferi küçük yatırımcıya yedirmemek için )) şimdi bursa çimentoyu tekrardan yeniden fiyatlandırmak ve aynı döngüyü devam ettirmek için tabiii ki zararına satış yapıyorlar . olay cemtaşta değil bucimde uyarayım sizleri...... nacizhane düşüncelerimdir. ytd ... saygılar
Çemtaş yönetimi elindeki buçim hisselerini 6 'lı seviyelerden satsın ve kurtulsun , nakdi daha karlı olduğu esas faaliyetlerine aktarsın, sonrasında buçimi alıp yukarı mı taşırlar onu bilemem.
Yani operasyonun buçim de olması bizi negatif etkilemez. sadece satılan hisseler ilerde yükseldiğinde erken satılmış eleştirisi gelebilir. Bu da yönetim kararıdır karlı olabileceği gibi zararlı da olabilir. Bir tercihtir. Önemli olan şu anda devam eden veya edecek olan satışların çemtaşın 6 aylık mali tablolarına olumlu yansıması.

hedge fon
16-05-2011, 11:02
Çemtaş yönetimi elindeki buçim hisselerini 6 'lı seviyelerden satsın ve kurtulsun , nakdi daha karlı olduğu esas faaliyetlerine aktarsın, sonrasında buçimi alıp yukarı mı taşırlar onu bilemem.
Yani operasyonun buçim de olması bizi negatif etkilemez. sadece satılan hisseler ilerde yükseldiğinde erken satılmış eleştirisi gelebilir. Bu da yönetim kararıdır karlı olabileceği gibi zararlı da olabilir. Bir tercihtir. Önemli olan şu anda devam eden veya edecek olan satışların çemtaşın 6 aylık mali tablolarına olumlu yansıması.
,,,
Bucimin yakın gelecekte yukselmesi pek mumkun gorunmuyor,,,,,,,

ceaszede
16-05-2011, 20:19
Benim Cemts icin soyle bir umudum var:Normalde Alternatif ve Garanti cıkmak icin fırsat kollasaydı coktan 1 45 ustunden ve altından rahat verirdi.Fakat boyle niyetleri olmadıgı icin cok fazla vermeden asagı getirdi(tabi piyasa sartlarını da kontrol ederek ).Neticede bugun Hsbc ve Evgin arasındaki islemleri de degerlendirirsek 1 45 ortalamadan bu mal transferi herhalde daha asagıdan satmak icin yapılmadı.Neticede ben 1 80 gibi bir fiyata gidecegini dusunuyorum.İlave olarak bultende de (http://cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten122.pdf)" S›cak ve so¤uk testlerinin May›s ay›nda tamamlanmas›n›
beklemekteyiz. ‹kinci pota oca¤›n›n tamamlanmas›yla çelikhane kapasitemizi
de artt›rm›fl olaca¤›z." bilginisi mutlaka bekleyecektir

abcd
16-05-2011, 20:38
bence ilginç hazırlıklar yapılıyor.
Önce sert bir yükseliş ve tek alıcı daha sonra salınım ve hacim yok,
Her gün sonunda seans kapanışına doğru ciddi destek ve alımlar,
Aldığını satmaya başlamış gibi görünen bir alternatifbank
nihayet hsbc ve evgin arasında virman
Sanki teknik göstergelere uyum sağlama ve 1,4 lü seviyelerden güç topluyor gibi, akabinde sert bir 3. dalga gelecek gibi.
Benim hedefimse önce 2'li rakamlar, sonrasını bilmiyorum,
<kontrol artık hissenin hakiminde, onun dediği olacak gibi.
Elbette hissede pozisyonumuzu aldığımız için bu senaryoları subjektif olarak kendi lehime olacak gibi hayal ediyorum.

Her şey bir kenara bir temel gerçek varki;
Çemtaş uyuyan bir aslandı , şimdi uyandı ve koşmaya başlayacak gibi
Piyasa /defter değeri neredeyse en düşük hisse,
Faaliyet karındaki artış muhteşem, buçimleri kar yazarak nakde çeviriyor
otomotiv sanayi çok iyi gidiyor emtia fiyatları da öyle,
Uzel belasının en kötü günleri geride kaldı,
6 aylık mali tablolarda 10 milyon üzeri kar çok rahat gelecek, hatırlanırsa geçen yıl aynı dönemde ciddi bir zarar vardı,
ve, ve, ve......
Beklemek ve seyretmek en güzel seçenek gibi duruyor.
YTD

hedge fon
17-05-2011, 06:43
bence ilginç hazırlıklar yapılıyor.
Önce sert bir yükseliş ve tek alıcı daha sonra salınım ve hacim yok,
Her gün sonunda seans kapanışına doğru ciddi destek ve alımlar,
Aldığını satmaya başlamış gibi görünen bir alternatifbank
nihayet hsbc ve evgin arasında virman
Sanki teknik göstergelere uyum sağlama ve 1,4 lü seviyelerden güç topluyor gibi, akabinde sert bir 3. dalga gelecek gibi.
Benim hedefimse önce 2'li rakamlar, sonrasını bilmiyorum,
<kontrol artık hissenin hakiminde, onun dediği olacak gibi.
Elbette hissede pozisyonumuzu aldığımız için bu senaryoları subjektif olarak kendi lehime olacak gibi hayal ediyorum.

Her şey bir kenara bir temel gerçek varki;
Çemtaş uyuyan bir aslandı , şimdi uyandı ve koşmaya başlayacak gibi
Piyasa /defter değeri neredeyse en düşük hisse,
Faaliyet karındaki artış muhteşem, buçimleri kar yazarak nakde çeviriyor
otomotiv sanayi çok iyi gidiyor emtia fiyatları da öyle,
Uzel belasının en kötü günleri geride kaldı,
6 aylık mali tablolarda 10 milyon üzeri kar çok rahat gelecek, hatırlanırsa geçen yıl aynı dönemde ciddi bir zarar vardı,
ve, ve, ve......
Beklemek ve seyretmek en güzel seçenek gibi duruyor.
YTD

RODAPORT'u unutmayalım.2010 yılında 11 milyon FAVOK elde etti,sermayesini bedelli arttırarak ki Cemts da katıldı bu artışa,limanın yanındaki araziyi aldı.Gecen yıl 16.5 M usd ciro elde etti,bu yıl daha da iyi bir yıl ve yılsonu Cemtsa 4-5 milyon gibi bir deger artışı katabilir,,,,

foton
17-05-2011, 07:44
teşekkürler abcd ve hadge fon, katki ve yorumlarınız için...

maxellans
17-05-2011, 13:24
teknik analiz yapacak yiğit yok mu grafiğe göre 1.31 lere gelecek gibi

abcd
17-05-2011, 19:19
teknik analiz yapacak yiğit yok mu grafiğe göre 1.31 lere gelecek gibi

1,34 ü gördü, yani neredeyse 1,31 e gelmiş gibi.
Bence 1,4 civarında destekte ve güç topluyor, çok hızlı bir çıkışta başlayabilir.
Ya da bir süre yatay seyir sonrası yönünü belirieyebilir.
teknik ten anlamam ama bugünlerdeki sessizlik ilginç geliyor bana.

Uzel alacakları ve g.menkul satışıyla ilgili mayıs ayında bir gelişme bekleniyordu.
Bilgisi olan var mı acaba?

Pin
17-05-2011, 20:56
zirvesi olan 1.38 altı kapanış yapmaması olumlu..
ancak yarın birkaç kademe daha yüksekten kapanması herşeyi daha net olacak..

ceaszede
17-05-2011, 20:56
http://img847.imageshack.us/img847/6253/cemts2.th.png (http://img847.imageshack.us/i/cemts2.png/)
http://img820.imageshack.us/img820/6108/cemts1.th.png (http://img820.imageshack.us/i/cemts1.png/)

Pin
17-05-2011, 21:05
takaslarda ilginç..

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=CEMTSEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1HO&by=desc

endeks
17-05-2011, 21:13
Mumlara bakan biri olarak ben de sunu ekleyeyim. Al teyitli...

http://turkishbulls.com/StockPage.asp?CompanyTicker=CEMTS&MarketTicker=Metal&TYP=S

ceaszede
18-05-2011, 09:43
biraz once gelen takaslarda alternatif 280 bin alıs yapmıs gozukuyor.Normalde bu adamın niyeti aldıgını satmak olsaydı,coktan numarasını yapar verirdi.

bay ayvalık
18-05-2011, 21:41
Arkadaşlar çemtaşın takaslarındaki değişim herkesin dikkatini çekmiştir,artık hisse toplanıyor mu dağıtılıyormu yoksa virman mı yapılıyor, bilmiyorum ama bu kadar güzel kardan sonra kanaatimce dağıtılmıyordur,artı 2. çeyrek bilançosuna 4,5 milyonluk bursa çimento hisse satışı da yansıyacağı için ciddi bir kar açıklayacak zaten 1. çeyrek bilançoda şirket satış gelirlerini geçen yıla göre % 26 falan artırmış bunlar çok güzel.....Birde dikkatimi çeken konu çemtaşın elindeki bursa çimento hisseleri kanaatimce evgin yatırımda ,çünki elindeki hisselere ve geçen hafta sattığı hisselere bakınca bu açıkça görülüyor ki hisseler evgin yatırımda ,buradaki ince ayrıntı cuma günü evgin yatırım tarafından alınan 3.310.933 çemtaş hisserini,acaba şirket kendisimi aldı,şayet kendisi aldı ise bizim bilmediğimiz bir beklentimi var,genelde şirket kendi hissesini alınca belli bir süre çıkış oluyor ama KAP'ada bir açıklama yapılmadı,ama bu hissede takaslara bakınca nerede ise bütün hisseler el değiştirdi ancak kimse KAP'a hisse alım satım bildirimi yapmadı ya,buda ilginç..acaba diyorum uzel makina borçlarını mı ödeyecek te bizim mi haberimiz yok ,Yoksa takaslardaki bukadar aksiyon heralde tesadüf değil neyse yakında çıkar kokusu görünene göre tahtanın yapıcısı Altarnatif buda sürekli hisseleri topluyor..sanki güzel şeyler çok yakında gibi şimdilik benim gördüğüm kadarı ile şirket hakkında negatif hiç bir şey yok gibi...Fakat bu takaslardaki hareket virman olabilir mi..?Aman neyse ben kafanızı fazla karıştımayayım.KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR Bende bilançosuna ve takas dökümlerine bakarak çemtaşa girdim ve 2. çeyrek bilançosu açıklanana kadar hisseden çıkmayacağım...Artık bende aranızdayım...HERKESE SAYGILARIMLA ,İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUMMM.

endeks
19-05-2011, 14:53
Arkadaşlar çemtaşın takaslarındaki değişim herkesin dikkatini çekmiştir,artık hisse toplanıyor mu dağıtılıyormu yoksa virman mı yapılıyor, bilmiyorum ama bu kadar güzel kardan sonra kanaatimce dağıtılmıyordur,artı 2. çeyrek bilançosuna 4,5 milyonluk bursa çimento hisse satışı da yansıyacağı için ciddi bir kar açıklayacak zaten 1. çeyrek bilançoda şirket satış gelirlerini geçen yıla göre % 26 falan artırmış bunlar çok güzel.....Birde dikkatimi çeken konu çemtaşın elindeki bursa çimento hisseleri kanaatimce evgin yatırımda ,çünki elindeki hisselere ve geçen hafta sattığı hisselere bakınca bu açıkça görülüyor ki hisseler evgin yatırımda ,buradaki ince ayrıntı cuma günü evgin yatırım tarafından alınan 3.310.933 çemtaş hisserini,acaba şirket kendisimi aldı,şayet kendisi aldı ise bizim bilmediğimiz bir beklentimi var,genelde şirket kendi hissesini alınca belli bir süre çıkış oluyor ama KAP'ada bir açıklama yapılmadı,ama bu hissede takaslara bakınca nerede ise bütün hisseler el değiştirdi ancak kimse KAP'a hisse alım satım bildirimi yapmadı ya,buda ilginç..acaba diyorum uzel makina borçlarını mı ödeyecek te bizim mi haberimiz yok ,Yoksa takaslardaki bukadar aksiyon heralde tesadüf değil neyse yakında çıkar kokusu görünene göre tahtanın yapıcısı Altarnatif buda sürekli hisseleri topluyor..sanki güzel şeyler çok yakında gibi şimdilik benim gördüğüm kadarı ile şirket hakkında negatif hiç bir şey yok gibi...Fakat bu takaslardaki hareket virman olabilir mi..?Aman neyse ben kafanızı fazla karıştımayayım.KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR Bende bilançosuna ve takas dökümlerine bakarak çemtaşa girdim ve 2. çeyrek bilançosu açıklanana kadar hisseden çıkmayacağım...Artık bende aranızdayım...HERKESE SAYGILARIMLA ,İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUMMM.

Sali Gunu ALTERNATIF 315bin lot ile en iyi alici. Topluyor.

bay ayvalık
20-05-2011, 09:28
Bu hareketler küçük yatırımcıyı yıldırma değilde ne bütün borsa çıkıyor çemts baskı kurup düşürmeye çalışıyorlar,Bence bu iyiye işaret ama borsa da altın kural sabretmek..sabır...YTD..

Pin
20-05-2011, 10:12
nedir bu 3-11 ler..arka arkaya

endeks
20-05-2011, 10:38
Sali Gunu ALTERNATIF 315bin lot ile en iyi alici. Topluyor.

Carsamba gunu sabah takaslarina gore ALTERNATIF 100bin lot daha almis, gun sonunda 300bin lotu gormusse sasirmam. Topla amca topla

AnahTarcI
20-05-2011, 11:10
DEMİR CEVHERİ FİYATLARI, ÇİN'DEKİ ENERJİ SIKINTISINA BAĞLI OLARAK DÜŞEBİLİR- DEUTSCHE BANK

Deutche Bank'a göre demir cevheri fiyatları, Dünya'nın en büyük
çelik üreticisi Çin'de enerji sıkıntısına yönelik ortaya atılan
spekülasyonlara bağlı olarak düşüş gösterebilirler.
Deutshce Bank analisti Thomas Baldwin yazdığı raporda,
demir cevheri fiyatlarında gevşemenin devam edec1eğini öngördüklerini,
bununla birkikte fiyatların bir dengelenme moktası bulabileceklerine
inandıklarını ifade etti.
Industrial Securities'ın haberine göre, Çin bu yaz sezonunda
30 milyon kilowatt elektrik açığı ile karşı karşıya kalabilir.
Baldwin raporunda, "Enerji sısıntısı potansiyeli var, bu nedenle
çelik tesisleri işlerini aylık bazda yürütüyorlar" ifadelerine de yer
verdi.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(20/05/2011 - 12:05:41)

Bu haberin Cemts a bi etkisi olurmu yorumlaya bilecek varmı acaba ?

bogazicili
20-05-2011, 11:51
1.33-34 e iğne yapması lazım...

bay ayvalık
20-05-2011, 16:08
işlem hacmi arttı bu defa 1,43 kıracak galiba...

abcd
20-05-2011, 16:40
Kararlı ve istekli alıcılar sayesinde şık bir kapanış oldu.
Haftaya beklentili ve hazır bir yapı sergiliyor.
Kimbilir belki de haftaya " haftanın hissesi" olur..... umuduyla
iyi hafta sonları

bay ayvalık
20-05-2011, 17:18
Yine kıramadı 1,43 ü, ama işlem hacmi çok güzel,bu da önümüz deki hafta için bizim için umutların yeşermesi demek .........Borsa düşsede doğru zamanda doğru ve karlı hisede olunca hiç bir kayıp olmuyor aksine diğer hisselerden kaçan karlı şirketlere geliyor....YTDHerkese iyi tatiller diliyorum.kalın sağlıcakla..

rsefer
22-05-2011, 15:11
Uzel le ilgili bir haber gelmeli artık.
Ne oldu bilen varmı?

balgi
22-05-2011, 22:38
http://img832.imageshack.us/img832/6334/catsadm.jpg

lastblue
23-05-2011, 18:16
duruşma 27 veya 28 haziranda

lastblue
23-05-2011, 18:17
uzelin avukatları zaman kazanıp duruyor.

endeks
24-05-2011, 13:55
Nedir bu dusus, diger endustri hisseleri iyi cikis yapti bugun. En cok dusende ilk 10dayiz, bir haber mi var?

maxellans
25-05-2011, 10:22
arkadaşlar bu kağıtla ilgili bir belirsizlik dava ceza bişi mi var...

bay ayvalık
25-05-2011, 10:44
arkadaşlar bu kağıtla ilgili bir belirsizlik dava ceza bişi mi var...uzel makinadan alacakları var27-28 deki bunun davası, benim gördüğüm kadarı ile hiç bir belirsizlik yok,aksine her şey güzel gibi duruyor satış gelirlerini artırmış,4,5 mlyn luk bucim hissesi sattı bunlar 2. çeyrek bilançosuna kar demek ,birde habire takaslar el değiştirip duruyor ,sabredip filmin sonunu görelim..YTD.

balgi
25-05-2011, 21:56
dün ve bugün endeks +-%2 yaparken bu yerinde saydı..tık yok.. :)

http://img84.imageshack.us/img84/7101/catswec.jpg

Boomerang
26-05-2011, 09:35
uzel makinadan alacakları var27-28 deki bunun davası, benim gördüğüm kadarı ile hiç bir belirsizlik yok,aksine her şey güzel gibi duruyor satış gelirlerini artırmış,4,5 mlyn luk bucim hissesi sattı bunlar 2. çeyrek bilançosuna kar demek ,birde habire takaslar el değiştirip duruyor ,sabredip filmin sonunu görelim..YTD.

Sabır meyvesi en güzel ağaçtır.

ceaszede
26-05-2011, 14:46
Bu ay icinde yeni devreye girmesi gereken bolumle de ilgili haber gelmedi hala.bunu da unutmamakta fayda var.Neticede grafik birisi tarafından yapılıyor o ne zaman isterse o zaman gidecek.(II. POTA OCAğI YATIRIMI
TAMAMLANMAK ÜZERE)

Boomerang
27-05-2011, 12:36
Takas durumunu verebilecek kimse var mı?
Şimdiden teşekkürler.

abcd
27-05-2011, 19:09
Takas durumunu verebilecek kimse var mı?
Şimdiden teşekkürler.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=cemTSEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=asc

balgi
30-05-2011, 22:33
düşüşe iyi direnmişti...oda pes etti sonunda

http://img848.imageshack.us/img848/9426/cats5m.jpg

kerkenez61
30-05-2011, 23:03
düşüşe iyi direnmişti...oda pes etti sonunda

http://img848.imageshack.us/img848/9426/cats5m.jpg

Balgi,kaos var mı şu an için cemts ta :p

balgi
30-05-2011, 23:08
Balgi,kaos var mı şu an için cemts ta :p

üç vakte kadar belli olur :kahkah:

Boomerang
31-05-2011, 13:41
:cool:2 haftadır bakıyorum neredeyse al sat kağıdına dönüştü. Sabah seans başlangıcı artış , 2. seans ise ya başladığı yerde ya da daha aşağıda. Kısa vadede beklentide kalmayınca kağıt yönünü sapıttı. Uzun ya da orta vadede mahkeme beklentisi var ama . Acaba ne zaman belli olur. Ha bir de 2. dönem bilanço beklentisi. Tüm bunlara bakınca da gideri var gibi duruyor. Ancak 2 ileri bir geri modunda. Hayırlısı.:cool:

bozkurt224
31-05-2011, 13:50
:cool:2 haftadır bakıyorum neredeyse al sat kağıdına dönüştü. Sabah seans başlangıcı artış , 2. seans ise ya başladığı yerde ya da daha aşağıda. Kısa vadede beklentide kalmayınca kağıt yönünü sapıttı. Uzun ya da orta vadede mahkeme beklentisi var ama . Acaba ne zaman belli olur. Ha bir de 2. dönem bilanço beklentisi. Tüm bunlara bakınca da gideri var gibi duruyor. Ancak 2 ileri bir geri modunda. Hayırlısı.:cool:
bende vakko da bekliyordum böyle. o da zarardan kara geçmişti. 1-2 trilyonluk spekler geliyor göturemiyordi. sonra gelenleri ve nereye göturduklerini biliyorsunuz. onun için saglam bi ekip gelip göturebilir. sabretmek ile çok iyi kazanırsınız. tabi endeks cozutmazsa.

ceaszede
31-05-2011, 21:00
Gecen hafta sirkete telefon actıgımda mahkeme haziran ayında olucak dendi.....

bozkurt224
01-06-2011, 13:41
***CEMTS* *BUCIM***ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması
(Genel) )

***CEMTS******BUCIM***ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması
(Genel) )

Ortaklığın Adresi
: Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Bulvarı No: 3 16159 Nilüfer BURSA

Telefon ve Faks No.
: (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0224) 243 12 30 ( 4 Hat ) - (0224) 243 13 18

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?
: Hayır

Özet Bilgi
: Pota Ocağı Yatırımımızın devreye alınması hakkında bilgilendirme

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Mevcut Çelikhane üretim kapasitemizde ortalama %7 oranında artış sağlayacak olan,
mayıs ayı sonu itibariyle yatırım değeri yaklaşık 5 milyon TL tutarındaki İkinci
Pota Ocağımızın soğuk testleri başarı ile tamamlanmış olup, Haziran ayında yapılacak
sıcak performans testleri de tamamlandıktan sonra işletmeye alınacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun
olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm
çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(01/06/2011 - 14:41:14)

abcd
01-06-2011, 13:57
uyuyan dev ....
Yukarı kırılmak için bahane arıyor sanki.
Bence önemli olan 6 aylık bilanço ve sanki tarihinin en iyi 6 aylık mali tablolarını açıklamaya aday.
Hazırlık dönemine benziyor iniş ve çıkışlar

bozkurt224
01-06-2011, 13:59
habere atlayanlar bakalım seans sonuna doğru çıkacak mı?
onlar cıkarsa geri geliriz.

bozkurt224
01-06-2011, 14:00
uyuyan dev ....
Yukarı kırılmak için bahane arıyor sanki.
Bence önemli olan 6 aylık bilanço ve sanki tarihinin en iyi 6 aylık mali tablolarını açıklamaya aday.
Hazırlık dönemine benziyor iniş ve çıkışlar

zarardan kara gecti %15 yaptı. dahada bi numara görmedik.

rsefer
01-06-2011, 14:03
Süpppersin çemtaş
göster kendini

bozkurt224
01-06-2011, 14:11
1,45i hacimli gecmedikten sonra bişey olmaz bu cemtas dan.

bogazicili
01-06-2011, 15:48
1.33-34 e iğne yapması lazım...
selamlar.
şimdik arkadaşlar iğneyi 30 haziranda yapmış amma velakin düzeltmenin bittiğine ikna olamadım.yani bitti diyemiyorum.bugün kü hareket yükselen trendin içine girme denemesiydi fakat geri dönmüş.çizgiyi çarpıp dönersen o çizgiyi kıramazsın,anca çizgiyi döversen kırılır.tez zamana kadar 148 den yukarısını(çünkü çizgi yükseliyor) dövmeye başlamazsa düzeltme bitmemiş demektir...tabiiki zannımcadır.yatırım tavsiyesi değildir..

Pin
01-06-2011, 17:52
HENüz almak nasip olmadı.Birşeylerin hazırlığı yapılyor gibi.
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=CEMTSEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1AO&by=asc

milyon lotlar uçuşuyor..

ceaszede
01-06-2011, 20:31
Bekledigimiz haber geldi ,fakat o kadar alıs yazılmasına ragmen durmaması iyi degil.Neticede bizden malları aldıgında bucim deki gibi tavan tavan cekip isi bitirecek.Bakalım bu 1 47 de o alısı yazan kim?grafiklerde onemli olan 1 40....Ne zaman ki 5 Seanslık peryot 22 seanslık peryotu gecerse yukarı icin teyit gelecek.

ceaszede
01-06-2011, 20:39
http://img268.imageshack.us/img268/2408/cemts.png

abcd
01-06-2011, 20:50
Bekledigimiz haber geldi ,fakat o kadar alıs yazılmasına ragmen durmaması iyi degil.Neticede bizden malları aldıgında bucim deki gibi tavan tavan cekip isi bitirecek.Bakalım bu 1 47 de o alısı yazan kim?grafiklerde onemli olan 1 40....Ne zaman ki 5 Seanslık peryot 22 seanslık peryotu gecerse yukarı icin teyit gelecek.

Sn. ceaszede,
Bu habei beklemek için özel bir sebep yok.
Bu sıradan bir bildirim. tamamlanan yatırımın devreye alınmasına yönelik bir adım. Sadece SPK tebliğleri bu türden gelişmleri kamuoyuyla paylaş der.
Bence hisse herhangi bir gelişmeye, bir dedikoduya veya başkaca bir haberi bahane ederek kaldığı yerden yükselişe geçmek için bahane arıyor.
Yani, tetikte olan bir fırsatçı yatırımcı grubu var. bu hissenin dinamiğini gösteriyor. bugünkü hareketi haberle eşleştirerek alanlar sadece kıvılcım bekleyenlerdir.
esas gelişm ve flash olacak şey 6 aylık mali tablolardır.
Bence 10 mln üzerinde net kar gelmemesi için hiç bir sebep yok. En kötü senaryonun çemtaş için geride kaldığını düşünüyorum.
6 aylıkların açıklanacağı Ağustos ayına kadar sabreden çemtaş yatırımcısının sürpriz hamleler yapacağını sanıyorum.
Benim düşüncemdir ve asla yatırım tavsiyesi değildir.
Sabretmek ve bekleyip görmek en iyisi...

ceaszede
02-06-2011, 10:35
Son duruma gore grafik....
http://img9.imageshack.us/img9/225/cemtas02062011.png

ceaszede
02-06-2011, 10:36
http://img9.imageshack.us/img9/225/cemtas02062011.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/9/cemtas02062011.png/)

carkos
02-06-2011, 20:11
BURSA ÇİMENTO FABRİKASI A.Ş./BUCIM[CEMTS] 02/06/2011 17:56:51

AÇIKLAMALAR

02.06.2011 tarihinde ÇEMTAŞ ÇELİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili
olarak 1,43 - 1,44 fiyat aralığından 45.685 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun
olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm
çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Ortaklığın Adresi : Eski İnegöl Yolu Üzeri Dededoruk Mevkii 16451 KESTEL / BURSA
Telefon ve Faks No. : Telefon:+90 (224) 372 15 60 (Pbx) Fax:+90 (224) 372 16 60
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon:+90 (224) 372 15 60 (Pbx) Fax:+90 (224) 373 19 69
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : Hisse Senedi Satışı

İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%)
02.06.2011 Satım 41.797,00 1,43 59.769,71 58.408.364,87 57,84 58.366.567,87 57,80
02.06.2011 Satım 3.888,00 1,44 5.598,72 58.366.567,87 57,80 58.362.679,87 57,80

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=158431

foton
03-06-2011, 09:28
satan satar hisse verileri orta...

maxellans
03-06-2011, 10:46
bu kağıt muhteşem kar sağlamasına rağmen neden çıkmıyor belirsizlik nedir bilen var mı

abcd
03-06-2011, 10:55
bu kağıt muhteşem kar sağlamasına rağmen neden çıkmıyor belirsizlik nedir bilen var mı
Bence bu seviyelerde güç topluyor. teknikçi arkadaşlar daha iyi bilir.
2. parti çıkış yani 3. dalga için bu seviyelerden sağlıklı kalkış dinlenmeyle olur.
Bu süreyi de şahsen 6 aylık bilanço öncesinde ki herhangi bir hafta olarak hedeflemek lazım.
Elbette bu kararı daha ziyade hissenin hakimi veya speği yönlendircek gibi duruyor.

abcd
03-06-2011, 14:15
Birileri 2-3 gündür 5-10 lot her saniye alarak alış yapılıyor görüntüsü vermeye çalışıyor gibi...
Çok sevimsiz ve itici gelen hatta güvensizlik yaratan bu alışlar (5 dakikada neredeyse 1000 kere alış yapılıyor ama tüm lot 50.000 lot) hiç yapılmasa daha iyi olacak.
Bu işlemlerin neye hizmet ettiğini anlayamadım???

rally
03-06-2011, 15:15
http://www.cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten123.pdf

ceaszede
03-06-2011, 22:10
Neticede bu adam bucimdeki gibi tahtayı cokertici satıs yapmadı.dun guzelde ilk defa 1 40 asagısına izin vermeyen goruntunu piyasa bozulunca coktu.Fakat bu bir kac lotluk islemler birisinin gozunun icinde bu tahtanın oldugunu gosteriyor.Neticede elinde tutmasını bilen iyi fiyatlardan verecektir,bunu her zaman gorduk.....

carkos
03-06-2011, 22:15
Neticede bu adam bucimdeki gibi tahtayı cokertici satıs yapmadı.dun guzelde ilk defa 1 40 asagısına izin vermeyen goruntunu piyasa bozulunca coktu.Fakat bu bir kac lotluk islemler birisinin gozunun icinde bu tahtanın oldugunu gosteriyor.Neticede elinde tutmasını bilen iyi fiyatlardan verecektir,bunu her zaman gorduk.....

bucimdeki mal degişimi danışıklı dövüş satan cemtaş alan i.tarman 5 10 milyon daha olsada alsam diye pusuda bekliyor...:)

hedge fon
04-06-2011, 09:01
bucimdeki mal degişimi danışıklı dövüş satan cemtaş alan i.tarman 5 10 milyon daha olsada alsam diye pusuda bekliyor...:)

Diger yandan da Cemts tahtasındaki cambazlıklarla Cemtas hisselerini biriktirip Bucimdeki pozisyonunu kuvvetlendirmeye calışıyor.Uzun vadeli planlarını hem Bucim hem de cemtasın esit hisseye sahip oldugu Rodaport Limanının satılacagı ongorusune gore yaptıgını dusunursek 100,000 bucim hissesi ile sahip oldugu Rodaport payını yaklasık 25,000 Cemtas hissesi ile sahip olarak elini iyice kuvvetlendiriyor.

hedge fon
04-06-2011, 18:56
Rodaport niçin satılır?
Korfezde şimdilik üç ana Liman var:Gemport,Borusan Limanı ve Rodaport.Borusan Limanının bir tarafı Rodaport diğer tarafı da şimdiye kadar açıklıktı ve Borusana gelen Büyük gemiler rahatlıkla manevra yapıp yanasabiliyordu.Yakın zamanda Borusana gelen gemiler eskisi gibi rahat manevra yapamayacak cünkü Borusan limanının yanında Yerel bir yatırımcı tarafından çok büyük bir liman yapılıyor.Borusanın elinde iki seçenek var;ya deniz dolgusu yapacak ya da Rodaportu satın alacak.Deniz dolgusu yasal engellere takılırsa ki şu ana dek öyle görünüyor,Rodaya iyi bir fiyat önermek durumunda kalacaktır.
80 M usd yatırımla devreye girmiş ve yaptıgı ilave yatırımlarla 120 m usd degerine ulaşmış Roda'nın kaç para edeceğini İ.T çok kolay hesabeder.
Cemts tahtasında cirit atmaya başlaması için çok net bir gerekçesi var artık,,,,,

foton
04-06-2011, 19:30
vay be... güzel strateji...

hiakkaya
04-06-2011, 19:33
http://img232.imageshack.us/img232/6851/adszhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg

1.37 çok güçlü destek...formasyon yapmış.. 1.62 hedef olabilir... ytd..

balgi
05-06-2011, 16:10
finnet

http://img848.imageshack.us/img848/257/cats7o.jpg

hedge fon
05-06-2011, 18:23
http://img232.imageshack.us/img232/6851/adszhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg

1.37 çok güçlü destek...formasyon yapmış.. 1.62 hedef olabilir... ytd..

1,62 lerden önce tarihi zirvesi 1,55 lerde tutabildikleri kadar tutmaya calışacakladır,,,,,

denizdogu
06-06-2011, 10:38
bugun yuksek hacimli asagida. pek hayra alamet degil gibi.

ceaszede
06-06-2011, 10:42
Bugun gelen takasta -11:30-Alternatif mal almıs.Persembe gunu dikkat ederseniz ilk defa 1 42 asagısına bırakmıyordu.oraya destek atmıs anlasılan.Iyı olacak herkes gonlunu ferah tutsun.Neticede 1 37 kademesinde 260 bin lot mal dondu.sonuc ne oldu?guzel olacak son icin beklemeye devam.Sabretmek demek ileri goruslu olmak demek........

hedge fon
06-06-2011, 16:10
Bugun gelen takasta -11:30-Alternatif mal almıs.Persembe gunu dikkat ederseniz ilk defa 1 42 asagısına bırakmıyordu.oraya destek atmıs anlasılan.Iyı olacak herkes gonlunu ferah tutsun.Neticede 1 37 kademesinde 260 bin lot mal dondu.sonuc ne oldu?guzel olacak son icin beklemeye devam.Sabretmek demek ileri goruslu olmak demek........

Hisseler o denli toplu ki satıcı gelmediği surece aşağılarda tutulacak gibi duruyor,,,,,

rsefer
07-06-2011, 09:49
İlk-5 kademe alışın 5-katı satış yazılmış durumda.
Gerçekten satacak olan böyle satış yazmaz.

Baskı kurup mal topluyorlar bence

maxellans
07-06-2011, 12:03
ben böle pis kağıt görmedim yaa şirket muntazam kar yapıo kağıt ne ileri gidiyo nede geri...bunlar napmaya çalışıyor...

hedge fon
07-06-2011, 15:45
ben böle pis kağıt görmedim yaa şirket muntazam kar yapıo kağıt ne ileri gidiyo nede geri...bunlar napmaya çalışıyor...

Mayıs başında 1.35-1.4 aralıgından giren kucuk yatırımcının malını almadan pek birsey olacagı yok gibi,,,,,

ceaszede
07-06-2011, 20:59
Bugun yukarı yapmaya calıstıgı harekette yine devamı getirmedi.Fakat grafikte sıkısmanın patlama zamanı yaklasıyor.Kime nasip olacak gorecegiz.
http://img801.imageshack.us/img801/4529/cemts070620112.png (http://imageshack.us/photo/my-images/801/cemts070620112.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ceaszede
08-06-2011, 14:59
piyasanın bu kadar iyi olmasının karsılıgında goturmuyorlarsa,evgin,alternatif ve garanti alsın bu malları kafalarına gecirsinler.

abcd
08-06-2011, 15:56
Haziran ayında "DENGE ÇUBUĞU ÜRETİM TESİSİ" devreye alınacak ve satışa başlanacaktı.
Bu konu hakkındaki gelişmelerden bilgisi olan var mı acaba?

abcd
10-06-2011, 17:53
Görüntü şu ki 1,31 desteğine mutlaka ineceğiz.
Bir an önce geri alım dibini görsek te , yukarı trendin ilk sinyalleri oluşsa.
Aksi halde moraller bozulacak, umut azalacak.
Umarım haftaya trend değişir.

clas
11-06-2011, 10:11
değerli arkadaşlar
uzun zamandır yazmıyordum,karamsar yorumları görünce yazayım dedim.
bu satırları okuyanlar şunu bilsinler ki çok doğru bir hissedeler ve önümüzdeki günler çok şeylere gebe.
1.si şirket full çalışıyor ve 6 aylık kar beklentilerin üzerinden gelecek.
2.sizler kar payı dağıtmayı benimseyen,önemseyen bir şirketin ortaklarısınız.kar payı dağıtan şirkette mutlaka hak ettiği yere gidecektir.yani daha çok yolumuz var
3.uzelle olan davanın normalde başka terslik olmasa bu ay içinde bu celse sonuçlanması gerekiyor.bu durumda duran varlıklar ve dönen varlıklar önemli ölçüde pozitif etkilenecek.ayrıca kısa vadeli borç azalacak çünkü parayı nakit ödedi ancak kısa vadeli borcun 12,5 trilyonu bu ödenen ama tapusu alınmayan icra durumuyla ilgili.
inanın 12.5 trilyona alınan bu tesis en az 30 trilyon eder.
küçük bir yatırımla TRAKTÖR bile üretilebilir.traktör sektöründeki muazzam karlılıkta türk traktörde olduğu gibi bilginiz dahilinde.zaten üretilmemesi içinde sebep yok,demir-çelik var,denge çubuğu var,makas tesisi ve diğer yan ürünler olacak.ee geriye ne kaldı TRAKTÖR imal etmek kaldı.anlayacağınız unumuz,suyumuz hazır bir tek şekerimiz eksik.oda olacak inşallah.
zaten tesisin tapusu çemtaşa geçtiğinde bu tesisin değerlendirilmesinde yabancı ortaklık dahil birçok şeyin gündeme geleceği genel kurulda ifade edilmişti.
bursa çimentonun satacağı maldanda korkmayın.
çünkü bursa çimentonun, geçen yıl çemtaşa destek olmak için almış olduğu(www.kap.gov.tr'den bakabilirsiniz) yaklaşık 400 bin lot mal var.bunun 60 binini sattı.geriye 340 bin lot kaldı.hepsini satmaya karar verse bile önem arz edecek,korkulacak bir miktar değil.
herşeyden önce dürüst,şeffaf bir yönetimi olan,yatırımlarını bitirmiş,karını dağıtan ve geleceği olan bir şirketin hissedarısınız. şunu söylemek istiyorum ki,gece başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyabileceğiniz bir hissedesiniz içiniz rahat olsun.
yorum ve takdir sizlerin
sevgi ve saygıyla

foton
11-06-2011, 10:47
teşekkürler sayın Clas, gerçekten klas bir yorum olmuş... Bu birazda bizlerin şans yada şansızlığıyla alakalı, şöyleki; Ben çemtaşta uzun senelerdir bekliyorum aklıma yattıkça hisse alıyor biriktiriyorum... Bir dönem ellerindeki enerji hissesini sattılar ve o parayla
BURSA çimento hissesi almaya başladılar gün o gündür ki hisse kendine gelemedi... bu kadar ucuz kelepir bir hisse ancak gene kendisidir.
ben çocuklarıma aldım unuttum. netice hayırlı olur inşaAllah.

hedge fon
11-06-2011, 15:36
değerli arkadaşlar
uzun zamandır yazmıyordum,karamsar yorumları görünce yazayım dedim.
bu satırları okuyanlar şunu bilsinler ki çok doğru bir hissedeler ve önümüzdeki günler çok şeylere gebe.
1.si şirket full çalışıyor ve 6 aylık kar beklentilerin üzerinden gelecek.
2.sizler kar payı dağıtmayı benimseyen,önemseyen bir şirketin ortaklarısınız.kar payı dağıtan şirkette mutlaka hak ettiği yere gidecektir.yani daha çok yolumuz var
3.uzelle olan davanın normalde başka terslik olmasa bu ay içinde bu celse sonuçlanması gerekiyor.bu durumda duran varlıklar ve dönen varlıklar önemli ölçüde pozitif etkilenecek.ayrıca kısa vadeli borç azalacak çünkü parayı nakit ödedi ancak kısa vadeli borcun 12,5 trilyonu bu ödenen ama tapusu alınmayan icra durumuyla ilgili.
inanın 12.5 trilyona alınan bu tesis en az 30 trilyon eder.
küçük bir yatırımla TRAKTÖR bile üretilebilir.traktör sektöründeki muazzam karlılıkta türk traktörde olduğu gibi bilginiz dahilinde.zaten üretilmemesi içinde sebep yok,demir-çelik var,denge çubuğu var,makas tesisi ve diğer yan ürünler olacak.ee geriye ne kaldı TRAKTÖR imal etmek kaldı.anlayacağınız unumuz,suyumuz hazır bir tek şekerimiz eksik.oda olacak inşallah.
zaten tesisin tapusu çemtaşa geçtiğinde bu tesisin değerlendirilmesinde yabancı ortaklık dahil birçok şeyin gündeme geleceği genel kurulda ifade edilmişti.
bursa çimentonun satacağı maldanda korkmayın.
çünkü bursa çimentonun, geçen yıl çemtaşa destek olmak için almış olduğu(www.kap.gov.tr'den bakabilirsiniz) yaklaşık 400 bin lot mal var.bunun 60 binini sattı.geriye 340 bin lot kaldı.hepsini satmaya karar verse bile önem arz edecek,korkulacak bir miktar değil.
herşeyden önce dürüst,şeffaf bir yönetimi olan,yatırımlarını bitirmiş,karını dağıtan ve geleceği olan bir şirketin hissedarısınız. şunu söylemek istiyorum ki,gece başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyabileceğiniz bir hissedesiniz içiniz rahat olsun.
yorum ve takdir sizlerin
sevgi ve saygıyla

Clas arkadaşımızın titiz çalışması için teşekkür etmek ve bu nota Rodaport konusunu eklemek istiyorum;

Geçenlerde Limanı gezme fırsatım oldu.Lİman 80% kapasite ile çok faal olarak çalışıyor,konsepti gereği körfezde ayrı bir öneme sahip,yeni satınalınan araziler ile çok daha büyük bir depolama kapasitesine sahip olmak üzere yatırımlara başlanmış,başvurusu yapılmış olan izin bakanlıktan çıktıktan sonra hızla yapılacak deniz dolgusu ile gemi yanaşma kapasitesi ilk planda 35% artacak.

İşte ky dan eze eze mal kapma telaşında bu faktor de büyük rol oynuyor.Bu koşullarda piyasa değeri 180 M olan Rodaport limaninindaki Cemtas hissesi düşünüldüğünde 1,30 tl ye alınan bir hissenin yaklaşık 0.45 tl si Rodaport'a ait olunca Cemtas 0.85 tl ye geliyor,yani 60 M usd?
Elindeki Bucim hisseleri,Denge Cubuğu tesisi ve de gelecek Makas tesisi,,,,,
Yakında neler olacağını hep birlikte göreceğiz.
teşekkürler,,,,,

yaver47
11-06-2011, 16:53
Mahkemesi süren tesis, traktör makası mı üretiyor? . Sayın Class ve Hedgefon bu tesisle ilgili bilgi verebilir misiniz ?

clas
12-06-2011, 00:43
evet traktör makası ve bazı yan parçalarını üretiyor ve mal kaçırma olmasın diye hepsine çemtaşın talebi üzerine mahkeme tarafından tedbir konulmuş durumda.
ayrıca sırası gelmişken şunuda yazayım.
denge çubuğunda herşey yolunda ve önemli anlaşmalar yapılıyor,karlılığa önemli katkısı olacak ve karlılık hep yükselecek.(www.cemtas.com.tr) bülten mayıs-haziran
çemtaşın son çelik kapasitesini % 7 artıran yatırım 5 trilyon,bu az görülebilir.
ancak böyle bir yatırımı sıfırdan faliyete geçirmek en az 20 trilyon. demir çelikte üretim için gerekli olan maliyet ton başına 1 milyon dolardır.yatırımın 5 trilyon olmasının,maliyetin az olmasının sebebi mevcut hatların ve yan dallarının kullanılması.
bu yatırım sadece çelik kısmı,ayrıca birde haddane kısmı var.
ayrıca çok önemli bir yatırım olan ve % 25'ne sahip olduğu rodaport gemlik limanı var ve bu liman çok karlı bir işletme.(www.rodaport.com) sayfasından bakabilirsiniz. dönen varlıkları ve bursa çimentodaki payınıda eklerseniz ,çemtaşın olması gereken fiatı az çok hesaplayabilirsiniz.anlayacağınız daha çok yolumuz var.
sevgi ve saygıyla

hedge fon
12-06-2011, 09:27
evet traktör makası ve bazı yan parçalarını üretiyor ve mal kaçırma olmasın diye hepsine çemtaşın talebi üzerine mahkeme tarafından tedbir konulmuş durumda.
ayrıca sırası gelmişken şunuda yazayım.
denge çubuğunda herşey yolunda ve önemli anlaşmalar yapılıyor,karlılığa önemli katkısı olacak ve karlılık hep yükselecek.(www.cemtas.com.tr) bülten mayıs-haziran
çemtaşın son çelik kapasitesini % 7 artıran yatırım 5 trilyon,bu az görülebilir.
ancak böyle bir yatırımı sıfırdan faliyete geçirmek en az 20 trilyon. demir çelikte üretim için gerekli olan maliyet ton başına 1 milyon dolardır.yatırımın 5 trilyon olmasının,maliyetin az olmasının sebebi mevcut hatların ve yan dallarının kullanılması.
bu yatırım sadece çelik kısmı,ayrıca birde haddane kısmı var.
ayrıca çok önemli bir yatırım olan ve % 25'ne sahip olduğu rodaport gemlik limanı var ve bu liman çok karlı bir işletme.(www.rodaport.com) sayfasından bakabilirsiniz. dönen varlıkları ve bursa çimentodaki payınıda eklerseniz ,çemtaşın olması gereken fiatı az çok hesaplayabilirsiniz.anlayacağınız daha çok yolumuz var.
sevgi ve saygıyla

Yeni devreye alınan Pota Ocağı esas olarak kapasite arttırmak için tesis edilmedi,Pazardaki rekabetini arttırabilmesi için üretmesi gereken daha kaliteli çeliği üretebilmek için kuruldu.Şimdi hem küçük bir kapasite artışı oldu hem de pazardaki rekabet gücü çok arttı.
Makas Fabrikasının Cemtasa kalmasından başka bir seçenek ise yok gibi,yani Cemtaşın yapacağı çok şey var yakın gelecekte,,,,,

acemiiiii
14-06-2011, 16:57
Mayıs başında 1.35-1.4 aralıgından giren kucuk yatırımcının malını almadan pek birsey olacagı yok gibi,,,,,

doğru yazmışsın sayın hedge fon bugün onuda yaptılar umarım onlarda iyi bi zencinin malını alırlar

ayyıldız
14-06-2011, 17:22
Hisse iyi ama 1.50 üzeri bir Kurt kulağı oluşumu hoş olmamış.

135-140 larda satmıştım.

1.20-130 aralığı alış için güzel yerler.

hedge fon
14-06-2011, 22:04

135-140 larda satmıştım.

Bu gidişle 0.90-1.00 tl lere dek gevşetecekler gibi,,,,

rsefer
15-06-2011, 07:20
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR
BELEDİYESİ
OTOBÜSLERİNE DENGE
ÇUBUĞU ÜRETİMİ İÇİN
BÜYÜK ADIM ATILDI
http://cemtas.com.tr/Bulten/CemtasBulten123.pdf

İlk sipariş haberi de yakında :)

Makas işi de yakında çözülür :)

Bunlar olmasa bile 6-aylık kar süper gelecek

2011 için en az %10 temettü verir

Bugün alıştayım

foton
15-06-2011, 07:51
İnanmak mümkün değil ya... bu hisseyi nasıl kepaze ettiler böyle

ayyıldız
16-06-2011, 11:21

135-140 larda satmıştım.

Bu gidişle 0.90-1.00 tl lere dek gevşetecekler gibi,,,,

1.00 altına vereceklerini sanmıyorum.
Hatta 1.20 lerin altında kademeli alıp orta vade bekleyen iyi kazanır.

foton
16-06-2011, 12:30
Gevşetsinle gevşetsinler.. paramız oldukça alımlara devam

fnaa1972
16-06-2011, 16:33
:halayci::halayci::halayci:

maxellans
16-06-2011, 16:34
1.22 düzeltmesini tamamladı...kağıdın artık önü açıldı...cemtaşçılar gözünüz aydın...

hedge fon
16-06-2011, 20:42

135-140 larda satmıştım.

Ongörünüz için sizi kutlarım,,,,,,,,,

endeks
16-06-2011, 21:16
Patlar gider - sevgiler saygılar :halay:

foton
16-06-2011, 21:35
yolu açık olsun... halen buralarda sürünmesini anlamış değilim

Pin
16-06-2011, 22:10
döndüğü yere dikkat.bu güzel
ancak yeni girecekler için "bence" 1.40 üzerinde tutunduğu teyit edilmelidir..

http://666kb.com/i/buf0k8p4jp5kwdlyh.gif

endeks
16-06-2011, 22:15
döndüğü yere dikkat.bu güzel
ancak yeni girecekler için "bence" 1.40 üzerinde tutunduğu teyit edilmelidir..

Cok tesekkurler sayın pin

Pin
16-06-2011, 22:24
Cok tesekkurler sayın pin

rica ederim kardeşim..
cemts..bende yok ama birkaç kişiye aldırdım..kar zarar karışmam şartıyla :)
yani güveniyorum bu hisseye..

endeks
16-06-2011, 22:27
Ben en cok bu şirketin nelerini seviyorum biliyor musunuz - şu bültenlerindeki samimi sıcak ortama- gerçek üretim yapan bir sirket olmasına - karını ortaklarıyla paylaşmasına. İçim rahat
rica ederim kardeşim..
cemts..bende yok ama birkaç kişiye aldırdım..kar zarar karışmam şartıyla :)
yani güveniyorum bu hisseye..

ceaszede
17-06-2011, 11:49
son durum:
http://img3.imageshack.us/img3/8729/cemts17062011.png

ceaszede
17-06-2011, 13:09
http://img3.imageshack.us/img3/8729/cemts17062011.png (http://imageshack.us/photo/my-images/3/cemts17062011.png/)

Pin
17-06-2011, 20:21
son durum..
kapanışa dikkat..
aşağıda 1.27 ..

http://666kb.com/i/bufyc5rdx8h4f4eax.gif

hedge fon
20-06-2011, 22:22
son durum..
kapanışa dikkat..
aşağıda 1.27 ..

http://666kb.com/i/bufyc5rdx8h4f4eax.gif

İşlem hacmı bu denli düştüğünde Teknik de bir anlam taşımıyor,ama hacmın düşmesinin bir anlamı var sanırım,,,,,

Pin
21-06-2011, 11:15
İşlem hacmı bu denli düştüğünde Teknik de bir anlam taşımıyor,ama hacmın düşmesinin bir anlamı var sanırım,,,,,

DÜn EN DÜŞÜK 1.26 Değil mi..ordan dönmüş..demek ki bi anlamı var bence..

ben şahsen engeç bir haftaya bir "kırılma "bekliyorum..

balgi
21-06-2011, 12:25

:super::super::super:

hedge fon
21-06-2011, 18:47

Bu hisse 1,26 dan döndüğü gibi 1.23 den de 1,18 den de 1,15 den de çok döndü,1,26 dip demek için çok erken geliyor bana,,,

ceaszede
21-06-2011, 21:02
Merhaba Herkese

Bugun piyasada Garan hissesini ciddi!! tutmalarından dolayı(bence buyuk ihtimalle ciddi yabancı alısı geldi,ozellikle 7.00 kademesine)grafikler genelde toplamaya basladı.Yurtdısı grafikler de iyi goruntu vermeye basladı.bize gecen hafta al veren M.S simdi de 3-5 ay abd piy asaları icin de al verdi.Yani artık alıcılar piyasalara gelmeye basladı.Cemts grafigine gelince ihtimaldir ki onceki dibin 1 24 yukarısına goturup 1 36 den sonra tekrar 1 30 asagısına bırakmamasından dolayı yakındır yukarı hareketler.Neticede dusuk kalmıs kagıt bulamayınca millet bilancosu iyi gelen ve gelecek olanları talep edecektir.

foton
21-06-2011, 21:26
Merhaba Herkese

Bugun piyasada Garan hissesini ciddi!! tutmalarından dolayı(bence buyuk ihtimalle ciddi yabancı alısı geldi,ozellikle 7.00 kademesine)grafikler genelde toplamaya basladı.Yurtdısı grafikler de iyi goruntu vermeye basladı.bize gecen hafta al veren M.S simdi de 3-5 ay abd piy asaları icin de al verdi.Yani artık alıcılar piyasalara gelmeye basladı.Cemts grafigine gelince ihtimaldir ki onceki dibin 1 24 yukarısına goturup 1 36 den sonra tekrar 1 30 asagısına bırakmamasından dolayı yakındır yukarı hareketler.Neticede dusuk kalmıs kagıt bulamayınca millet bilancosu iyi gelen ve gelecek olanları talep edecektir.

genelde katılıyorum size, teknik v.s bir yere kadar dediğiniz gibi hele iyi bir 6 aylık gelsin o zaman göreceğiz...

ceaszede
22-06-2011, 09:00
Bugun 1 36 yakıldıgı icin gunluk PAR al sinyali verdi uzun zamandan beri,artık rahat rahat bekleyebiliriz.İnsallah devamı sert bir sekilde yukarı seklinde gelir.

hedge fon
22-06-2011, 20:59

Demek ki 1.26 dan dönmemiş oraya geri döndü,,,,,

ceaszede
23-06-2011, 10:51
Gecen hafta sirkete telefon actıgımda yetkili Uzel davasının tarihi tam bilmedigi icin ya 23 ya da 27 Hazirain diye soyledi.

ceaszede
23-06-2011, 14:08
Merhaba
Bahsettigim gibi salı gunu islemlerinde isin rengi garan tahtasında belli oldu,dikkat edin herkes simdi cok daha kotu fakat gelen raporlar ayı boga kapısmasını gosteriyor.jp morgan sat credit al,morgan al ,morgan dunya da al,hsbc gelisen piyasa sat,gelismekte olan piyasaları al.

fakat bizim cemts kıpardamıyor.:(

genelde katılıyorum size, teknik v.s bir yere kadar dediğiniz gibi hele iyi bir 6 aylık gelsin o zaman göreceğiz...

abcd
24-06-2011, 11:37
1,19 'dan 1,53 'e giden rallide başrol oynayan Alternatif Menkul, takas verilerine göre son 1 aydır alış yerine az miktarlarda da olsa satışta görünüyor.
Alternatif tekrar alışa dönmedikçe veya 6 aylık bilanço kokuları yayılmadıkça trend değişimi yaşanmayacak gibi duruyor.
En iyisi sanırım ekranı kapatıp yaz tatiline çıkmak ve 6 aylıkların geleceği Ağustos ayına odaklanmak.

hedge fon
24-06-2011, 14:11
Gecen hafta sirkete telefon actıgımda yetkili Uzel davasının tarihi tam bilmedigi icin ya 23 ya da 27 Hazirain diye soyledi.

Duruşma dün idi ve 23 ağustosa ertelendi.

clas
27-06-2011, 12:24
Tata steel, otomotıv sınıfı celık uretımını %20 yukseltecek *

hındıstanlı celık uretıcısı tata celık, bu malı yıldakı otomobıl
derecelı celık uretımını, otomotıv sektorundekı celık talebının artısına
baglı olarak, %20 yukselterek 1.2 mılyon tona cıkaracaklarını
acıkladı. Fırma otomotıv sektorundekı yukselen talebı karsılamak ıcın
her yıl uretım kapasıtesını %15-20 cıvarında artırmayı planlıyor.

Tata steel gelecek bes yıldakı oto celıktekı uretım kapasıtesının
yukselmeye devam edecegını tahmın edıyor. Ayrıca, japon celık
uretıcısı nıppon ıle yenı 0.6 mılyon tonluk kapasıtelı ortak
gırısım tesısının operasyonlarına baslayacagını acıkladı.

-matrıks-

foton
27-06-2011, 12:35
sevgili clas, bilmek istediğim TATA ya çemtaş olarak ürün satıyormuyuz yoksa kendi üreticileri mi var?

Pin
29-06-2011, 22:40
Demek ki 1.26 dan dönmemiş oraya geri döndü,,,,,

bu böyle gider..

daha altı olmadı şimdiye dek..demek ki rakam sallama değilmiş..

neyse..ben yakında bi kırılma bekliyorum..

ceaszede
01-07-2011, 13:50
Merhaba
1 Haziran'da pota ocagı soguk testleri basarıyla tamamlandı haberi gelince 5-6 kademe yukarı gitmisti,sıcak testleri de haziran da bitecek denmisti,buyuk ihtimalle bugun gelebilir.bakalım ne yapacaklar?

Nomorebest
01-07-2011, 14:08
6 aylık bilanço çok iyi geleceği belli , kağıdı istedikleri gibi baskı altında tutabiliyorlar ,benim için hiç farketmez çatır çatır temettüsünü yerim :)

balgi
03-07-2011, 18:33
yataya bağlamış ...

87654

ENGİN03
03-07-2011, 22:31
yataya bağlamış ...

87654

dostum, üçgen oluşturmaya başlamış gibi bence,,, yukarı kırılma olmazmı bunun sonunda

fnaa1972
05-07-2011, 08:24
elinde 7.46 lot hisse olan yönetim kurulu üyesi burhan evcil dün 115.000 lot alım yapmış. fiat 1.30 tl

bu alım bence 6 aylık bilançonun nasıl geleceği konusunda iyi fikir vermekte...

ceaszede
05-07-2011, 11:12
dikkat edilirse epey bir satıs 1.30 seviyelerinden yapıldı.burası artık taban olusturma yeri ve dolayısıyla destek oldu.Bundan sonra ucuz fiyattan aldırmamak icin yukarı cekmesi gerek,fakat bilancoya daha cok var.Belki pota ocagı sıcak test sonucları acıklanırsa bir sey olabilir....

clas
05-07-2011, 12:36
Bazı demir fabrikalarının üretimi kısması, inşaat sektörünün canlı olması ve başta Kuzey Irak'a yapılan demir ihracatının devam etmesi, demir fiyatlarının mayıs ayından itibaren sürekli artmasına sebep oldu.
Marta kadar tonu bin ila bin 100 liradan satılan demir, mayıstan itibaren artış göstermeye başladı. İnşaat sezonunun açılmasıyla birlikte 1 Mayıs'ta tonu bin 255 ila bin 285 liradan satılan inşaat demirinin 1 tonu, 25 Mayıs'ta bin 400 liraya çıktı. 31 Mayıs'ta ise tonu bin 530 liraya kadar yükseldi. Haziran ayında bin 485 liradan, temmuzda ise bin 500 liradan satılmaya başlandı. Hurda demir fiyatlarının yükselmesinin, bazı fabrikaların üretimi kısarak fiyatların düşmesini engellemelerinin de fiyatların yüksek olmasına sebep olduğu bildirildi.

Toptan demir satıcılarından İsmail Çağan, seçim öncesi ve seçim sonrası talebin canlanması, üretimin ihtiyacı fazlasıyla karşılayamaması ve ihracat sebebiyle fiyatların sürekli artma eğiliminde olduğunu söyledi. Çağan, "Demir üreten bazı fabrikalar, istediğimiz miktarda demir vermiyor, taleplerimizi geciktiriyorlar. Bazı fabrikalar üretimi kısarak fiyatların düşmesini engelliyor. Dolardaki artış da demir fiyatlarının artmasında biraz etkili oldu. Hurda demir fiyatları da sürekli artıyor." dedi. Çağan, hurdadaki artışa Çin'in sebep olduğunu da dile getirdi. Demir satıcısı Şaban Miraboğlu da fiyatların artmasının, piyasada yeteri kadar demir bulunamamasından kaynaklandığını ifade etti. Miraboğlu, "Demir satıcıları, istediği miktarda demir bulamıyor. Üretimden kaynaklanan sıkıntı sonucu fiyatlar artıyor. Fiyatın yüksek olması en çok üretimle ilgili." diye konuştu. İnşaat demirinin yanı sıra, ray, kütük demir, demir sac, boru, jiletli tel, dikenli tel, profil ve teneke fiyatları da değişik oranlarda arttı.
zaman-ekonomi

endeks
05-07-2011, 16:36
Patron bircok nedenden dolayi hisse satiyor olabilir, ama hisse almasinin tek nedeni vardir...
elinde 7.46 lot hisse olan yönetim kurulu üyesi burhan evcil dün 115.000 lot alım yapmış. fiat 1.30 tl

bu alım bence 6 aylık bilançonun nasıl geleceği konusunda iyi fikir vermekte...

ceaszede
05-07-2011, 20:44
http://img269.imageshack.us/img269/6278/cemts05072011.png (http://imageshack.us/photo/my-images/269/cemts05072011.png/)

hedge fon
06-07-2011, 09:42
Patron bircok nedenden dolayi hisse satiyor olabilir, ama hisse almasinin tek nedeni vardir...

Satmak için alıyormuş gibi yapmaz mı?

clas
06-07-2011, 10:20
Turkıye demır celık uretıcılerı dernegı:''celık sektoru uretımını artırmaya devam edıyor'' *

turkıye demır celık uretıcılerı dernegı,
celık sektorunun uretımını arttırmaya devam ettıgını bıldırdı.
Dernekten yapılan acıklamada, dun bır gazetede cıkan ''bazı fabrıkalar
uretımı kısarak demır fıyatlarının dusmesını engellıyor'' baslıklı haberın, demır
celık sektorundekı gelısmelerı yansıtmadıgı, turkıye'nın son 10 yıllık donemde
cın ve hındıstan'dan sonra uretımını en fazla artıran ulke oldugu belırtıldı.
Turkıye'nın 2011 yılının ılk 5 aylık donemınde yuzde 23,4 ıle dunyada
uretımını en fazla arttıran ulke oldugu ıfade edılen acıklamada, soz konusu
donemde 9,1 mılyar ton ınsaat demırı uretıldıgı, tuketımın ıse 5,2 mılyon ton
sevıyesınde kaldıgı kaydedıldı.
Acıklamada, su goruslere yer verıldı:
''uretımın tuketımden yuzde 75 cıvarında fazla oldugu, ham celıkten
uretım yapan 22 kurulus yanında, 100;den fazla haddecı kurulusun bulundugu bır
durumda, bazı kurulusların uretım kısarak pıyasayı yonlendırdıgı ıddıası, hıcbır
sekılde gercegı yansıtmamaktadır. Celık sektorumuzdekı keskın rekabet sartları ve
sahıp olunan ıhtıyac fazlası kapasıte, kurulusların uretım kısarak pıyasayı
etkıleme ımkanını tumuyle ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ıthalat ımkanları da, ıc
pıyasa sartlarının uluslararası pıyasa sartları ıle uyum ıcerısınde olmasına
katkı saglamaktadır. 2011 yılının ılk 5 aylık donemınde, 4 mılyon ton cıvarındakı
yurtıcı ıhtıyac fazlası uretıme ragmen 600 bın ton cıvarında uzun urun ıthal
edılmıs olması, pıyasanın dunya pıyasaları ıle ıc ıce calısan yapısını acıkca
ortaya koymaktadır.''
acıklamada, celık sektorunde gırdı ve nıhaı urun fıyatlarının, dunya
celık sektoru ıle paralel bır seyır takıp ettıgı, turkıye ıc pıyasasının dunyadan
farklı bır fıyat olusumu ıcerısıne gırmesının mumkun bulunmadıgı kaydedıldı.

-aa-

fnaa1972
06-07-2011, 11:07

herşey mümkün tabii ki.ancak burada ki patronun özelliği sözkonusu 115.000 lotu almadan önce elinde sadece ve sadece 7.46
lot olması.yazıyla da belirteyim yedi bin dört yüz altmış adet hisse...:notr::notr:

blackmagic
06-07-2011, 22:16
herşey mümkün tabii ki.ancak burada ki patronun özelliği sözkonusu 115.000 lotu almadan önce elinde sadece ve sadece 7.46
lot olması.yazıyla da belirteyim yedi bin dört yüz altmış adet hisse...:notr::notr:

üstad yine noktayı koymus... Bilançoyaa gelllllllllllllll!! y.t.d.

ceaszede
07-07-2011, 15:33
Bugun itibariyle hareketli ortalamalar yukarı yonde bir hareketi zorlama basladı.Genelde bir cok vadeli ortalama fiyatların asagısında kaldı.

1 32 ustu yukarı devam eder.Artık hızlanması gerek.

balgi
07-07-2011, 21:59
http://img819.imageshack.us/img819/3690/cats777.jpg

blackmagic
08-07-2011, 09:25
NİYE BUKADAR taradılar?rekabet kurulu haberinden sonra alakalı birşey göremedim kaçırdığım bir şeymi var?_

zekooo
08-07-2011, 09:50
yine başladı 1 ileri 1 geri

blackmagic
08-07-2011, 09:52
yine başladı 1 ileri 1 geri

bu sefer farklı 35 den 29 a taradı 30 a da 500 bin lot yazdı...çözemedim...

rsefer
08-07-2011, 10:00
Satacak olan bu ortamda 1,35 den rahat satardı
1,30 a malı yığmanın anlamı nedir?
Baskı kurmak, bunlar daha öncede oldu
Hepsinda kağıt yukarı gitti
Yine olacak

DGHG
08-07-2011, 10:10
Sayın rsefer görüşlerinize aynen katılıyorum , bu fiyat bu şirkete hiç yakışmıyor

rsefer
08-07-2011, 10:37
Geçen sene de aynı oyunu oynadı bu arkadaş,
,90 lara baskı yaptı
,90 larden alıp, 1,20 den eline vermiştim speğin
Yine yaparım gibi

blackmagic
08-07-2011, 11:28
bu sefer başka birşey var ya hadi bakalım çıkar kokusu yakında...

ceaszede
08-07-2011, 11:38
bir cok kagıt 3 aylık bilanco acıklandıgı donemdeki fiyatlara yakın yerlere geldi,cemts onceki dibine geldi,sanki adamın kafasına silah dayamıslar gibi kademeleri satısla dolduruyor........Neticede giden kagıtlarımız var,asagıda kalmaya devam ederse bizim acımızdan avantaj olusturacaktır....

hedge fon
08-07-2011, 11:46

Biraz öyle oldu galiba,,,,,,,
Sanırım aldıgı hisseleri satarak 1.27 lere getirdi,bakalım daha ne cambazlıklar olacak,,,,,

carkos
08-07-2011, 12:51
Biraz öyle oldu galiba,,,,,,,
Sanırım aldıgı hisseleri satarak 1.27 lere getirdi,bakalım daha ne cambazlıklar olacak,,,,,

alım yapan kişi bursa çimento genel kordinatörü burhan evcil bunların böyle ufak hesaplar peşinde olduklarını düşünmüyorum 6aylık bilancoyu görmekte fayda var....:)

carkos
08-07-2011, 12:57
06/07/2011 11:19:18 TÜRKİYE DEMİR ÇELİK ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMASI,''ÇELİK SEKTÖRÜ ÜRETİMİNİ ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR''

Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği,
çelik sektörünün üretimini arttırmaya devam ettiğini bildirdi.
Dernekten yapılan açıklamada, dün bir gazetede çıkan ''Bazı fabrikalar
üretimi kısarak demir fiyatlarının düşmesini engelliyor'' başlıklı haberin, demir
çelik sektöründeki gelişmeleri yansıtmadığı, Türkiye'nin son 10 yıllık dönemde
Çin ve Hindistan'dan sonra üretimini en fazla artıran ülke olduğu belirtildi.
Türkiye'nin 2011 yılının ilk 5 aylık döneminde yüzde 23,4 ile dünyada
üretimini en fazla arttıran ülke olduğu ifade edilen açıklamada, söz konusu
dönemde 9,1 milyar ton inşaat demiri üretildiği, tüketimin ise 5,2 milyon ton
seviyesinde kaldığı kaydedildi.
Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Üretimin tüketimden yüzde 75 civarında fazla olduğu, ham çelikten
üretim yapan 22 kuruluş yanında, 100 den fazla haddeci kuruluşun bulunduğu bir
durumda, bazı kuruluşların üretim kısarak piyasayı yönlendirdiği iddiası, hiçbir
şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Çelik sektörümüzdeki keskin rekabet şartları ve
sahip olunan ihtiyaç fazlası kapasite, kuruluşların üretim kısarak piyasayı
etkileme imkanını tümüyle ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca ithalat imkanları da, iç
piyasa şartlarının uluslararası piyasa şartları ile uyum içerisinde olmasına
katkı sağlamaktadır. 2011 yılının ilk 5 aylık döneminde, 4 milyon ton civarındaki
yurtiçi ihtiyaç fazlası üretime rağmen 600 bin ton civarında uzun ürün ithal
edilmiş olması, piyasanın dünya piyasaları ile iç içe çalışan yapısını açıkça
ortaya koymaktadır.''
Açıklamada, çelik sektöründe girdi ve nihai ürün fiyatlarının, dünya
çelik sektörü ile paralel bir seyir takip ettiği, Türkiye iç piyasasının dünyadan
farklı bir fiyat oluşumu içerisine girmesinin mümkün bulunmadığı kaydedildi.

AA

hedge fon
08-07-2011, 12:58
alım yapan kişi bursa çimento genel kordinatörü burhan evcil bunların böyle ufak hesaplar peşinde olduklarını düşünmüyorum 6aylık bilancoyu görmekte fayda var....:)

Yani Kötü bir bilanco beklentisiyle mi yapıldı bu operasyon,,,,
Olabilir,,,,,,

carkos
08-07-2011, 13:05
Yani Kötü bir bilanco beklentisiyle mi yapıldı bu operasyon,,,,
Olabilir,,,,,,

geçen 3 aylık biançodan evvel aynı hareket oldu fakat bilanço sonrası hisse yukarı ivmelendi bence panik yaptırılmak isteniyor...

DGHG
08-07-2011, 13:53
Bu yıl temettü dağıtmadı , yıl ikinci yarısının ortalarına doğru temettü dağitma ihtimali varmı ????

foton
08-07-2011, 13:55
Bişeyler ters giiyor ya hayır ola inşaAllah.

fnaa1972
08-07-2011, 14:02
sn. hedge fon;

bir konuya açıklık getirelim.

sn.carkos'un dediği gibi bursa çimentonun g. koordinatörü ve ayni zamanda çemtaş'ın yönetim kurulu üyesi olan burhan evcil 1.30 dan 115.000 lot aldı.hepsini satsa ne olur ki? bugün 1.seansda 2.402.889 lot işlem oldu.

yine sn.carkos'un dediği gibi bu pozisyonda olan bir insan böyle ufak hesaplara tenezzül etmez. alt tarafı 115.000 lot ...

bence 11.05 de elinde 4.548.036 lot olan a. yatırımın bugünkü takasında 2.7 milyon lot kaldığını daha dün takasından 316.000 lot çıktığını son 1 haftada 883.316 lot ve son 1 ayda 1.804.749 lot çıkış olduğuna bakınız.
neden satıyor? bu sorunun cevabını ancak kendisi bilir..

benim bildiğim sahibinin aldığı mal iyidir..yönetim kurulu üyesini de bu kategoride değerlendirmek lazım...

fnaa1972
08-07-2011, 14:05
benim bildiğim sahibinin aldığı mal iyidir..yönetim kurulu üyesini de bu kategoride değerlendirmek lazım...

yıllarca önce ustam bana böyle öğretmişti...

kemaldeniz
08-07-2011, 14:39
daha önce bir arkadaşın yazdığı gibi, 3 aylık bilanço geleceği gün, 1.18-1.19 lardan 1.14'lere kadar inmişti bir seansta %4 civarı, öğleden sonra bilanço düştü ve 1.31'de tavan oldu.

neye yatırım yaptığımızı bildikten sonra 3 kademe çıkmış, 5 kademe düşmüş çok da umursamıyorum doğrusu. bilançoya bir ay civarı kalmışken,
ister 1.44 e götürsünler, ister 1.66 ya, isterse 1 ay daha 1.28'de süründürsünler.

kısa vade beklentilerim, 6 aylık bilanço ve uzel'le olan davanın sonucu.

yılsonuna iyi bir kar gelirse, temettü de dağıtır büyük ihtimal.

tahminen 6 ila 9 ay arası beklemek en doğru karar olacak benim için herhalde.

herkese bol kazançlar dilerim.

foton
08-07-2011, 15:08
Önemli olan şirkette işlerin rayında işleyişidir... kısa vade hisse ileri geri yapabilir buna takılmamak gerekir. eğer firmada işler rayında giderse yıl sonu kar rakamını beklemek en akılcı davranıştır.

hedge fon
08-07-2011, 22:11
sn. hedge fon;

bir konuya açıklık getirelim.

sn.carkos'un dediği gibi bursa çimentonun g. koordinatörü ve ayni zamanda çemtaş'ın yönetim kurulu üyesi olan burhan evcil 1.30 dan 115.000 lot aldı.hepsini satsa ne olur ki? bugün 1.seansda 2.402.889 lot işlem oldu.

yine sn.carkos'un dediği gibi bu pozisyonda olan bir insan böyle ufak hesaplara tenezzül etmez. alt tarafı 115.000 lot ...

bence 11.05 de elinde 4.548.036 lot olan a. yatırımın bugünkü takasında 2.7 milyon lot kaldığını daha dün takasından 316.000 lot çıktığını son 1 haftada 883.316 lot ve son 1 ayda 1.804.749 lot çıkış olduğuna bakınız.
neden satıyor? bu sorunun cevabını ancak kendisi bilir..

Teşekkürler paylaşımınız için,ancak şunu da gözardı edemeyiz;
Tahtada 1.29-1.30 lardan sakin sakin işlemler olurken aniden bir haber,yk üyesi mal alıyor,ky bunu sağlıklı buluyor ve o aldığı malın takasbankta mürekkebi kurumadan tahtada kan gövdeyi götürüyor,,,,
YK üyesi kendi adına olmayan bir hesaptan işlem yapamaz mı?
Diger taraftan kademelere 300,000-400,000 lotlar koymalar,emirleri silmeler,bunlar KY işi gibi görünmüyor.
Kanımca hurda fiyatlarındaki hesaba katılmayan artışlardan dolayı altı aylık bilanco pek iyi gelmeyecek,bunlar onun ayak sesleri gibi,,,,,

clas
08-07-2011, 23:19
Teşekkürler paylaşımınız için,ancak şunu da gözardı edemeyiz;
Tahtada 1.29-1.30 lardan sakin sakin işlemler olurken aniden bir haber,yk üyesi mal alıyor,ky bunu sağlıklı buluyor ve o aldığı malın takasbankta mürekkebi kurumadan tahtada kan gövdeyi götürüyor,,,,
YK üyesi kendi adına olmayan bir hesaptan işlem yapamaz mı?
Diger taraftan kademelere 300,000-400,000 lotlar koymalar,emirleri silmeler,bunlar KY işi gibi görünmüyor.
Kanımca hurda fiyatlarındaki hesaba katılmayan artışlardan dolayı altı aylık bilanco pek iyi gelmeyecek,bunlar onun ayak sesleri gibi,,,,,

sayın hedge fon
yanlış bilgiler vererek,yorumlar yaparak insanların yatırımını yönlendiriyor veya etkiliyorsunuz.yaptığınız Allah katında günahtır.
sizi bildiğimden beri ÇEMTAŞ için hep negatifsiniz.ama bir türlüde bu hissede yazmaktan vazgeçemiyorsunuz.
forum okuyucuları geçmiş yazılarınıza bakarsa hep negatif olduğunuzu göreceklerdir.
birincisi çemtaş dünkü firma değil yılların firması
hurda bağlantılarını günlük,haftalık değil uzun vadeli kontratlarla güvence altına almıştır.
çemtaşın elinde 45 trilyonluk stok var,ton bazında nerdeyse tüm zamanların üzerinde,hurda fiatlarının artması çemtaşın işine gelir.
ikincisi ana hissedarlardan birinin 115 bin lot alması neden sizi bu kadar olumsuz düşüncelere sevk etmiş anlayabilmiş değilim.
bu tür adamlar benim bildiğim küçük hesaplarla uğraşmazlar.
üçüncüsü bismillah 6 aylıklar yeni bitti ,hemen bilanço kötü gelecek düşüşü ondandır demeye başladınız.bakalım birkaç gün sonra hisse çıktığında ne yazacaksınız.
insan aldığı pozisyona göre değil sadece doğruları yazmalı.ki doğru olan ve Allah katında makbul olanda budur
arkadaşlar kim ne derse desin,kim satarsa satsın umurunuzda olmasın.biri satar biri alır,bu kadar basit.
yeter ki şirketin reel değeri aldığınız fiatın üzerinde olsun
hiç çıkmasa dahi, bekleyin, temmettüsünü alın afiyetle yiyin.
forumda yazılan hiçbirşeye inanmayın(BANADA İNANMAYIN) herkes pozisyonuna göre birşeyler yazıyor. şirketlerin bildirimlerine ve bilançodaki rakamlara bakın.
işte o zaman gerçek borsacı olur ve gerçekten kazanırsınız.
sevgi ve saygıyla

DGHG
09-07-2011, 08:49
sayın hedge fon
yanlış bilgiler vererek,yorumlar yaparak insanların yatırımını yönlendiriyor veya etkiliyorsunuz.yaptığınız Allah katında günahtır.

ÇEMTAŞ 27.01.1970 tarihinde kaliteli çelik üretme amacıyla Bursa organize sanayi bölgesinde 100.000 m2 alan üzerine kurulmuştur.
ÇEMTAŞ Türkiye′deki Ark Ocaklı kaliteli çelik üreticilerinin en yeni teknolojiye sahip olanıdır.
TS,DIN,AISI,SAE ve özel siparişlere göre aşağıdaki çelik grupları üretilmektedir

DGHG
09-07-2011, 08:53
sayın clas , hisse hakkında doğruları ifade ettiğiniz için size tüm hissedarlar adına TEŞEKKÜR EDERİM...

ceaszede
10-07-2011, 11:38
Merhaba
İki defa Cemts hareketin devamını getirmemesi konusunda bizi uzdu.1.42 de hisseye destek atıp yukarı goturecek durumdayken asagı salması,ve cuma gunu 1.32 ustunde tuttuktan sonra sert yukarı deneme yerine daha baskılı asagı dusunmesi.....Yalnız artık bilanco donemine giderek girmeye basladık.zaman gazetesinde selim ilerinin dedigi gibi Yatırımcıların üç aylık bilançoları geçen yıla göre iyi gelen hisseleri takip etmesinde fayda var. Altı aylık bilanço beklentisi iyi olan hisseler genelde ilk üç aylık kârı iyi gelen veya zarardan kâra geçen hisselerde ağırlık kazanabilir. "

Mutlaka diger biloncolu kagıtlara gore en dusuk kalan Cemts ın oldugunu piyasa gorecektir,baskıyı yapan bunu gozardı edemez.İlave olarak hala sitede cemts ın bultenı yayınlanmadı ve pota ocagı sıcak testleriyle ilgili haber gelmedi......

carkos
10-07-2011, 17:24
87833....

hedge fon
10-07-2011, 18:06
sayın hedge fon
sizi bildiğimden beri ÇEMTAŞ için hep negatifsiniz.ama bir türlüde bu hissede yazmaktan vazgeçemiyorsunuz.
forum okuyucuları geçmiş yazılarınıza bakarsa hep negatif olduğunuzu göreceklerdir.
birincisi çemtaş dünkü firma değil yılların firması
hurda bağlantılarını günlük,haftalık değil uzun vadeli kontratlarla güvence altına almıştır.
çemtaşın elinde 45 trilyonluk stok var,ton bazında nerdeyse tüm zamanların üzerinde,hurda fiatlarının artması çemtaşın işine gelir.
ikincisi ana hissedarlardan birinin 115 bin lot alması neden sizi bu kadar olumsuz düşüncelere sevk etmiş anlayabilmiş değilim.
bu tür adamlar benim bildiğim küçük hesaplarla uğraşmazlar.
üçüncüsü bismillah 6 aylıklar yeni bitti ,hemen bilanço kötü gelecek düşüşü ondandır demeye başladınız.bakalım birkaç gün sonra hisse çıktığında ne yazacaksınız.
insan aldığı pozisyona göre değil sadece doğruları yazmalı.ki doğru olan ve Allah katında makbul olanda budur
arkadaşlar kim ne derse desin,kim satarsa satsın umurunuzda olmasın.biri satar biri alır,bu kadar basit.
yeter ki şirketin reel değeri aldığınız fiatın üzerinde olsun
hiç çıkmasa dahi, bekleyin, temmettüsünü alın afiyetle yiyin.
forumda yazılan hiçbirşeye inanmayın(BANADA İNANMAYIN) herkes pozisyonuna göre birşeyler yazıyor. şirketlerin bildirimlerine ve bilançodaki rakamlara bakın.
işte o zaman gerçek borsacı olur ve gerçekten kazanırsınız.
sevgi ve saygıyla

Clas Arkadasım;
Asagıdaki konulara getirecegim acıklıkları hem sizin hem de bu sutunları izleyen arkadaşlarımın dikkatle okumasında yarar olacagı gorusundeyim;

-Cemtasa belki de hepinizden once 2002 yılında yatırım yapmaya başladım.
-1995 yılından beri Cemtası tanır,zaman zaman gezer ve hep ilgilenirim çunkü hem sektoru hem de Cemtası begenirim.
-Bu sutunlarda Cemtas için hiçbir zaman kotuleyici yazı yazmadım.
-Tam tersi en son Rodaport'un degeri ile ilgili bir not yazdım.
-Cemtas 2008 den beri şanssız bir dönem geçirdi,sanırım bu dönemden çıkmak üzere,ben bu konuyu vurgulayarak 'Doldurulmuş' KY'ı uyarmaya çalıştım.
-Dogruyu yaptığım ortada,uçacak-kacacak,tavan tavan gider görüşleri tutmadı.
-Cemtas'ın fiyatı yükselirse en az sizler kadar ben de memnun olurum.
-Son yazımda bir öneri yoktu,operasyon konusundaki kuşkularımı sizlerle paylaştım.Umarım yanılırım.
-Yanlış bilgiye gelince Cemtaşın hurda alımlarını önceden bağladığı ifadesi yanlıştır.Türkiyede hurda fiyatlarını sabitleyen bir sistem yok ve Cemtaş ta Hurdayı Spot piyasadan o günün fiyatı ile alır.Cemtaşın karlılığını düşüren en büyük faktör budur çünkü üretim maliyetinin 55% sini hurda girdisi oluşturur.
-45 Milyonluk hurda stuğu olduğu görüşü de yanlıştır,Cemtaşımızın hurda stok alanı maalesef o tutardaki hurdayı alacak kadar değil,kaldı ki olsa idi bile o tutarda hurda stoklamak riskli olurdu çünkü hurda fiyatları hep artmaz.
-Yineliyorum Çok uzun zamandan beri tanıdığım,büyümesini izledigim Cemtas benim için Türkiyedeki en seçkin şirketlerin başlarında gelir.

Teşekkürler Cemtaşımıza başarılar,,,,,

foton
10-07-2011, 19:30
:) Evet arkadaşlar Çemtaş göreceli ucuz ve tahta yapıcısı da o kadar uyuz, neredeyse nominal değerinden işlem görüyor.
sonuçta burada 3 aşağı beş yukarı hep aynı kriterleri dikkate alarak değişik yıllardan beri yatırım yapmışız..hal böyle olunca yatırımcıların bazen kızmaları, negatif düşünmeleri de o kadar doğaldır. Asl olan Hisse de var olan pozitif ve negatif unsurların yazılmasıdır. bunu gerek Sn Clas ve gerekse Sn Hadge fon bu detaylandırmaları güzel paylaşmaktalar.
Kanımca bu hissenin sıkıntısı şudur: Yıllar önceydi bir elektrik hissesi vardı, kasada çokta para vardı. sonra bilimeyen eller Önce elektrık hisselerini sattılar sonra kasaya ellerini daldırıp daldırıp BURSAÇİM aldılar. Üstüne üstlük birde UZEL iflas ettimi... o günden sonra hisse kendine gelemedi. Ama RODA gibi bir limanı var ve liman çalışıyor...
hissenin yılsonu bilançosunu Allah izinverirse beklemeye kararlıyım.
İnşaAllah sene sonu şöyle okkalı bir kar gelir herkese bol bol sevimiş olur.

ceaszede
10-07-2011, 21:09
irket’in 31 Mart 2011 ve 31 Aral=k 2010 tarihleri itibariyle stoklar= aAaH=daki gibidir:
31 Mart 2011 31 Aral1k 2010
lk madde ve malzemeler 19.499.081 14.859.222
Yar= mamuller 3.608.481 4.153.363
Mamuller 22.109.276 20.722.775
Ticari mallar 69.736 69.736
45.286.574 39.805.096