PDA

View Full Version : GARFA-Garanti Faktoring

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

totuken
12-12-2012, 13:59
spk tarafından 07/12/2012 te onaylanmıştı.bugün(11/12/2012) gümrük müşteşarlığınca da onaylandı.dikkatli bakarsanız tüm bildirimler kısmında yollamış.bddk daha önce onaylamış zaten(12/11/2012).onaylaması gereken üç kurumda onaylamış oldu.

07 12 2012 de spk nın haftalık bülteni yokki...az anayamadım bea..

ekonomistomer
12-12-2012, 18:23
07 12 2012 de spk nın haftalık bülteni yokki...az anayamadım bea..

Garfa nın kap haberlerine açıp bakarsan sermaye tavanı onaylanmıştır haberini görebilirsin..

sulus
12-12-2012, 20:27
AA - 12 Aralık 2012 - 19:57

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 6361 sayılı ''Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu''nu onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, ''6361 sayılı 'Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu' Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89'uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104'üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir'' denildi

sulus
12-12-2012, 20:29
Kanun hisseye ne gibi seyir getirir..uzman arkadaslarin nazari dikkatine....

TRADER 33
12-12-2012, 21:20
Yeni Yasaya Göre;bir kişiyle iş yaparken ödenmiş sermayen kadar iş yapacaksın diyor.ödenmiş sermayenin önemi üst düzeyde.ayrıca iş alanlarıda genişletilmiş.

şirketler, ana faaliyet konuları dışında faaliyetlerde bulunamayacak ve müşterileri ile yapacağı sözleşmeler çerçevesinde, yaptığı işlemin bir parçası olarak ek finansman sağlamak amacıyla toplamı ödenmiş sermayesinin yüzde 1'ini geçmeyecek şekilde kullandırılan nakdi krediler hariç nakdi kredi kullandıramayacak.

Şirket, toplamı ödenmiş sermayesinin yüzde 20'sini geçmeyecek şekilde verilen garanti ve kefaletler hariç olmak üzere, garanti, kefalet ve teminat mektubu veremeyecek. Bu oranı yüzde 5'e kadar azaltmaya veya yüzde 25'e kadar çıkarmaya ya da şirket bazında farklılaştırmaya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yetkili olacak.

burdan şu anlaşılıyorki.21milyon sermayeyle bu gemi yürümez.yakında her an bir sermaye artışı gelecektir....zaten kayıtlı sermaye tavanını bu yüzden artırmışlar.bana göre aynı anda hem bedelsiz hemde bedelli sermaye artırabilir.buda en ideal bölünme şekli olur...

TRADER 33
12-12-2012, 21:35
diğer bir yasaya görede bedelli sermaye artırımı yapacaksa eğer şirketin bedelsiz verme potansiyeli varsa bunlarıda kullanma zorunluluğu getirildi.bana göre şirket birçok yönden cazip gözüküyor.faktoring derneği başkanı bu sene 5milyar hacim oldu bu yasayla iş alanlarımız çok genişledi ve 10milyarı rahat buluruz diyor.inşallah iyi olur madem yatırım demekmiş borsa görelim ozaman...

sulus
12-12-2012, 22:38
Kisaca sunu anladim factoring hisselerde onemli seyler olacak galiba..:))....iyigeceler.....

accx
13-12-2012, 09:05
FİNANSAL KİRALAMA-FAKTORİNG KANUNU, TİCARİ İŞLETMELERİN FİNANSMAN İHTİYAÇLARININ GİDERİLMESİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK-BDDK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), Finansal Kiralama,
Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanununun ekonominin dinamik
kanadını oluşturan KOBİ’ler başta olmak üzere ticari işletmelerin
finansman ihtiyaçlarının giderilmesine önemli katkı sağlayacağının
düşünüldüğünü bildirdi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 21.11.2012 tarihli
oturumunda kabul edilen 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve
Finansman Şirketleri Kanunu (Kanun) 13.12.2012 tarih ve 28496 sayılı
Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
BDDK'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Ülkemizde kurulu finansal kiralama, faktoring ve finansman
şirketleri ile bankalarca yapılan faktoring işlemleri ile katılım
bankaları ve kalkınma/ yatırım bankalarınca yapılan finansal kiralama
işlemleri Kanun kapsamına alınmıştır. Anılan Kanun ile, 28.06.1985
tarihli 3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu ve 06.10.1983 tarihli
90 sayılı Ödünç Para Verme İşleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
yürürlükten kaldırılmıştır.
Finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketleri mali
piyasaların derinleşmesinde, ülke ekonomilerinin kalkınmasında,
KOBİ’lerin desteklenmesinde ve yeni sanayilerin doğmasında ve
güçlenmesinde etkin rol oynayan finansal aracılardır. 6361 sayılı
Kanun ile söz konusu şirketler finansal kuruluş olarak tanımlanarak
mali sistemimizin önemli bir parçasını oluşturdukları vurgulanmış ve
şirketlerin kuruluş ve faaliyetlerini finansal kuruluş ciddiyetine
yakışır bir biçimde yürütebilecekleri yasal altyapı ile etkin
gözetim ve denetim sistemi oluşturulmuştur.
Finansal kiralama, faktoring ve finansman şirketlerinin mali
sistem içerisinde etkin bir şekilde rol alabilmeleri güçlü bir mali
yapıya sahip olmalarını zorunlu kılmaktadır. Kanunla, şirketlerin
asgari ödenmiş sermayeleri günün şartlarına uygun hale getirilmiş
ve faaliyetlerine finans kurumu olmanın gerektirdiği güçlü sermaye
ile devam etmeleri sağlanmıştır.
KOBİ’lere ve alternatif finansman arayışı içerisinde olan ticari
işletmelere, ihtiyaç duydukları finansal hizmetleri bir bütün olarak
verebilmeleri için finansal kiralama, faktoring ve finansman
işlemlerinin tanımı uluslararası standartlarla uyumlu hale
getirilmiştir.
Finansal kiralama şirketlerine operasyonel kiralama, alt kiralama,
yazılımların kiralanması, sat-geri kiralama gibi faaliyetlerde
bulunmalarına olanak sağlanmış, sektöre yeni finansal ürünler
kazandırılmıştır. Ayrıca, finansal kiralama şirketlerinin hava ve
deniz taşıtlarını finanse etmesini kolaylaştıracak hükümlere yer
verilmiştir.
Faktoring işleminin çerçevesi uluslararası uygulamalara paralel
olarak yeniden düzenlenmiş ve faktoring, işletmelerin finansal
ihtiyaçlarını hızlı, esnek ve güvenilir şekilde karşılayabilecekleri
enstrüman haline getirilmiştir. Faktoring işlemlerinde eksikliği
hissedilen merkezi fatura kayıt sistemi hayata geçirilerek faktoring
işleminde sadece mal veya hizmet satışına dayanan alacakların
şirketler tarafından finanse edilmesinin sağlanması, mükerrer
fatura kullanımının ise engellenmesi amaçlanmıştır.
Kanunla getirilen en önemli yeniliklerden bir diğeri ise, tüzel
kişiliği haiz ve kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olarak
“Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliğinin”
kurulması ve şirketlerin söz konusu Birliğe üye olma zorunluluğunun
getirilmesidir. Birliğin kurulması ve faaliyete geçmesiyle sektörde
tüm şirketler koordineli biçimde hareket edecek ve yasal düzenlemelere
uygun olarak belli standartlar dahilinde faaliyet göstereceklerdir.
Banka dışı mali sektörün gelişimine imkan verecek, rekabet
eşitliğini sağlayacak ve sektöre ilişkin önyargıları bertaraf edecek
düzenleyici hükümler getirilerek, şirketlerin etkin ve sağlıklı
işleyen bir sistem içerisinde faaliyette bulunmaları amacıyla
hazırlanan Kanunun, ekonominin dinamik kanadını oluşturan KOBİ’ler
başta olmak üzere ticari işletmelerin finansman ihtiyaçlarının
giderilmesine önemli katkı sağlayacağı düşünülmektedir."

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(13/12/2012 - 10:02:07)

ekonomistomer
13-12-2012, 11:58
Hareket başladı hayırlı olsun..İlk direnç 7.50 ..Durmak yok yola devam...

kagan_44
13-12-2012, 16:59
sabretmeye devam:)

severalyears
13-12-2012, 21:35
sabretmeye devam:)

daha yolu var bunlar ısınma turları...

metoo
14-12-2012, 11:03
dunden beri zayıf bır istikrar sergılıyor bakalım neler olacka 62 dırençtı sanırım

sinanaltay
14-12-2012, 17:03
8.50 den yollarım hocam daha çok gidebilir kalanlara bol kazançlar dilerim. :) ytd

ekonomistomer
15-12-2012, 10:41
SIRKETIMIZIN OLAGANUSTU GENEL KURULU'NUN 14.01.2013 GUNU SAAT 10:00'DA GARANTI FAKTORING HIZMETLERI A.S.'NIN ESKI BUYUKDERE CAD. AYAZAGA KOY YOLU NO:23 K.2 MASLAK SISLI/ ISTANBUL ADRESINDEKI SIRKET MERKEZINDE VE ELEKTRONIK ORTAMDA, TURK TICARET KANUNU, BDDK MEVZUATI, SERMAYE PIYASASI MEVZUATI VE SIRKET ANA SOZLESMESININ ILAN VE DAVET USULLERINE RIAYETLE TOPLANMASINA, OLAGANUSTU GENEL KURUL GUNDEMININ ASAGIDAKI SEKILDE BELIRLENMESINE KATILANLARIN OYBIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

14.01.2013 TARIHLI OLAGANUSTU GENEL KURUL TOPLANTISI GUNDEMI :
1- ACILIS VE GENEL KURUL BASKANLIK DIVAN HEYETI SECIMI,
2- BASKANLIK DIVANI'NA GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAKLARININ IMZALANMASI ICIN YETKI VERILMESI,
3- BANKACILIK DUZENLEME VE DENETLEME KURULU'NUN VE SERMAYE PIYASASI KURULU ILE T.C. GUMRUK VE TICARET BAKANLIGI'NDAN GEREKLI IZINLERIN ALINMIS OLMASI KAYDI ILE; SIRKET ESAS MUKAVELESININ 'KAYITLI SERMAYE' BASLIKLI 6. MADDESININ, 6102 SAYILI TURK TICARET KANUNU VE SERMAYE PIYASASI MEVZUATI GEREGINCE TADIL EDILMESINE; 'YONETIM KURULU TOPLANTILARI' BASLIKLI 10.MADDESININ 6102 SAYILI TURK TICARET KANUNU, 29.08.2012 TARIH, 28396 SAYILI RESMI GAZETE'DE YAYIMLANAN TICARET SIRKETLERINDE ANONIM SIRKET GENEL KURULLARI DISINDA ELEKTRONIK ORTAMDA YAPILACAK KURULLAR HAKKINDA TEBLIG'IN 6.MADDESI HUKMUNE GORE TADIL EDILMESINE; 'GENEL KURUL TOPLANTILARI' BASLIKLI 18.MADDESININ 6102 SAYILI TURK TICARET KANUNU, 28.08.2012 TARIHLI, 28395 SAYILI RESMI GAZETE'DE YAYIMLANAN ANONIM SIRKETLERDE ELEKTRONIK ORTAMDA YAPILACAK GENEL KURULLARA ILISKIN YONETMELIK'IN 5.MADDESI HUKMUNE GORE TADIL EDILMESI VE SIRKET ESAS MUKAVELESI'NIN GECICI 1., GECICI 2., GECICI 3. VE GECICI 4.MADDELERININ ANA SOZLESMEDEN CIKARILMASI SURETIYLE ANA SOZLESME'NIN TADIL EDILMESI HUSUSLARININ OKUNMASI, GORUSULMESI VE ONAYLANMASI,
4- TURK TICARET KANUNU VE SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN KURUMSAL YONETIM ILKELERI GEREGINCE GARANTI FAKTORING HIZMETLERI A.S.'NIN KAR DAGITIM POLITIKASI ILE BAGIS VE YARDIMLARA ILISKIN POLITIKALARI'NIN OKUNMASI, GORUSULMESI VE ONAYLANMASI,
5- DILEKLER VE KAPANIS.

Görüldüğü gibi 4. maddede ya temettu ya da bedelsız açıklayacaklar..Bekleyen 14 Ocakta guzel bır fıyatla satacaktır hıssesını tarihi zirvesi 10 bınları görmek nasip olur mu ..?

ÖMERDEREN
15-12-2012, 11:35
8.50 den yollarım hocam daha çok gidebilir kalanlara bol kazançlar dilerim. :) ytd

o fiyattan veremem dostum ben, şimdiki fiyatın üstüne yüzde 65 ilave etmeden aslaaaaa :)

ÖMERDEREN
15-12-2012, 12:13
Bilginin bedeli

Fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinelerden biri
arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler
makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile,
bir türlü başaramadılar.

Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar.
Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı.
Sonra çantasından bir çekiç çıkardı.
Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin belli bir
noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı.
Makine hemen çalısmaya basladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti.
Fabrika tekrar çalısmaya basladı.
Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi:
"Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD(bin dolar)"
Fabrika müdürü faturaya çok kızdı. Tepesi attı.
Bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu.
Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi.
Uzmandan bir gün sonra asağıdaki detaylı fatura geldi

"Makineye çekiçle vurma bedeli................ 1 dolar
Nereye vuracağını bilme bedeli.............. 999 dolar
Toplam.......................................... 1.000 dolar

kagan_44
16-12-2012, 10:57
bilginin bedeli

fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinelerden biri
arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler
makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile,
bir türlü başaramadılar.

Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar.
Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı.
Sonra çantasından bir çekiç çıkardı.
Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin belli bir
noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı.
Makine hemen çalısmaya basladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti.
Fabrika tekrar çalısmaya basladı.
Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi:
"hizmet bedeli karşılığı 1.000 usd(bin dolar)"
fabrika müdürü faturaya çok kızdı. Tepesi attı.
Bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu.
Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi.
Uzmandan bir gün sonra asağıdaki detaylı fatura geldi

"makineye çekiçle vurma bedeli................ 1 dolar
nereye vuracağını bilme bedeli.............. 999 dolar
toplam.......................................... 1.000 dolar

işte buçok anlamlı ve güzeldi

mamosta
16-12-2012, 21:02
buralarda 3-5 gün oyalanması lazım hızlı hareket etti ....746 üstü kapanış için.... 3-5 gün lazım... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

RESADİYELİ
17-12-2012, 09:11
14 Ocak 2013 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında bedelsiz var, zaten SPK tarafından da onaylandı, acaba bu bedelsizin oranı ve bedelsiz tarhi ne zaman olur, gemi kalkışa başladı zaten bakalım bizi nerelere kadar götürecek ve bedelsiz verildikten sonra da yükselişini sürdüreceğini ve 2013 yılının en fazla artan hisselerinden biri olcağı kanaatindeyim.. profesyonel siz yatırımcı arkadaşların görüşü ne acaba bu konuda..

elka
17-12-2012, 09:58
99 senesinde % 200 falan yaptı öbürleri yakın senelerde çoğunlukla % 7-8 ama bu sefer % 50-100 olabilir bence bu senetde temettüyü unut zaten garanti ne derse o olur burda

enerjici
17-12-2012, 10:07
bu genel kurulda sermaye arttırımı kararını cıkartmayabilirler.
bunun için artık genel kurula gerek yok cunku. yonetim kurulu bu kararı verebilir. o tarihte genel kuruldan haber gelmeyince guzelce silkelerler tahtayı. o gün zengin olacagını dusunenlerin hepsi gemiyi terk eder asıl hareket o dususten sonra baslar.
benim senaryomda boyle.

saygılar

sulus
17-12-2012, 10:47
kardeşi ffkrl tavan kitledi darısı buna..

demirmk
17-12-2012, 10:52
14 Ocak 2013 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında bedelsiz var, zaten SPK tarafından da onaylandı, acaba bu bedelsizin oranı ve bedelsiz tarhi ne zaman olur, gemi kalkışa başladı zaten bakalım bizi nerelere kadar götürecek ve bedelsiz verildikten sonra da yükselişini sürdüreceğini ve 2013 yılının en fazla artan hisselerinden biri olcağı kanaatindeyim.. profesyonel siz yatırımcı arkadaşların görüşü ne acaba bu konuda..

iyi niyetli olduğundan eminim ama ogk gündeminde bedelsiz yok..yanlış yönlenebiilir bilmeyenler..ha gündeme gelebilir mi evet..ama olmama ihtimali yüksek...

TRADER 33
17-12-2012, 17:39
Kayıtlı sermaye artırımını boşuna yapmadı bence.ayrıca yeni faktoring yasasına göre daha iyi iş yapabilmek için ödenmiş sermayenin büyük olması gerekiyor.12aylık bilanço açıklandıktan sonra artırım haberi bekliyorum ben. zaten daha önce olmasını gerektirecek bi neden , beklenti ve gündem maddesi yok.ve bence yüksek bi bedelsiz ve bedelli olacaktır.oranda %300 bedelsiz e %100bedelli olabilir.veya buna benzer oranlar.bu tip oranlardada hiç fiyat telafuz etmeyeyim.

TRADER 33
17-12-2012, 18:56
sırf bölünmeyede takılmamak lazım bence sektöründe geleceği parlak.garfa da bu sektörün parlak şirketi...yatırım amaçlı bakmak lazım.

demirmk
17-12-2012, 19:19
Kayıtlı sermaye artırımını boşuna yapmadı bence.ayrıca yeni faktoring yasasına göre daha iyi iş yapabilmek için ödenmiş sermayenin büyük olması gerekiyor.12aylık bilanço açıklandıktan sonra artırım haberi bekliyorum ben. zaten daha önce olmasını gerektirecek bi neden , beklenti ve gündem maddesi yok.ve bence yüksek bi bedelsiz ve bedelli olacaktır.oranda %300 bedelsiz e %100bedelli olabilir.veya buna benzer oranlar.bu tip oranlardada hiç fiyat telafuz etmeyeyim.

bence de...

GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. / GARFA [] 17.12.2012 15:09:24

Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Ortaklığın Adresi : Eski Büyükdere Cad. Ayaza Köy Yolu No:23 Şişli Maslak İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : (0212) 365 31 50 - (0212) 365 31 51
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0212) 365 31 50 - (0212) 365 31 51
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 17.10.2012
Özet Bilgi : 14.01.2013 Tarihinde Yapılacak Olağanüstü Genel Kurul Toplantı Çağrısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 17.12.2012
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağanüstü
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2013
Tarihi : 14.01.2013
Saati : 10:00
Adresi : Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Köy Yolu No:23 K.2 Maslak ŞİŞLİ- İSTANBUL

GÜNDEM:
14.01.2013 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ :
1- Açılış ve Genel Kurul Başkanlık Divan Heyeti seçimi,
2- Başkanlık Divanı'na Genel Kurul Toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun ve Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinleri alınmış Şirket Esas Mukavelesinin "Kayıtlı Sermaye" başlıklı 6. Maddesinin, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince tadil edilmesine; "Yönetim Kurulu Toplantıları" başlıklı 10.maddesinin 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 29.08.2012 tarih, 28396 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ticaret Şirketlerinde Anonim Şirket Genel Kurulları Dışında Elektronik Ortamda Yapılacak Kurullar Hakkında Tebliğ'in 6.maddesi hükmüne göre tadil edilmesine; "Genel Kurul Toplantıları" başlıklı 18.maddesinin 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 28.08.2012 tarihli, 28395 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik'in 5.maddesi hükmüne göre tadil edilmesi ve Şirket Esas Mukavelesi'nin Geçici 1., Geçici 2., Geçici 3. ve Geçici 4. maddelerinin ana sözleşmeden çıkarılması suretiyle Ana Sözleşme'nin tadil edilmesi hususlarının okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
4- 6103 sayılı T.T.K.'nın yürürlüğü ve uygulama şekli hakkındaki kanunun 25/1. maddesi gereği istifa ederek yeniden Gerçek Kişi Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Yönetim Kurulu üyelerinin atamalarının onaylanması,
5- Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, üst düzey yöneticilerine ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhr yakınlarına; Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri,
Şirket'in konusuna giren işleri bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu nevi işleri yapan Şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396'ncı maddeleri çerçevesinde izin verilmesi,
6- Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.'nin Kar Dağıtım Politikası ile Bağış ve Yardımlara İlişkin Politikaları'nın okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
7- Dilekler ve kapanış.

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin 17.10.2012 tarihli ve 69 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile; 14.01.2013 tarihinde yapılmasına karar verilen Olağanüstü Genel Kurulu'nun gündeminin güncellenmesine ve Olağanüstü Genel Kurul'un 14.01.2013 günü saat 10:00'da Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş.'nin Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Köy Yolu No:23 K.2 Maslak ŞİŞLİ/ İSTANBUL adresindeki şirket merkezinde ve elektronik ortamda, Türk Ticaret Kanunu, BDDK Mevzuatı, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Şirket Ana sözleşmesinin ilan ve davet usullerine riayetle toplanmasına, katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

Saygılarımızla.

ucankus
17-12-2012, 21:12
Sn Demirim,
üst teki Gündem Madelerinden
siz ne bekliyorsunuz

sulus
18-12-2012, 14:19
GARANTİ FAKTORİNG GM KARA: SEKTÖR CİRO/GSMH ORANINDA İNGİLTERE'Yİ YAKALAMAYI HEDEFLİYOR

Aktif büyüklüklerini 1.4 milyar TL'ye ulaştırdıklarını belirten
Garanti Faktoring Genel Müdürü Hulki Kara, sektörün ciro/GSMH oranında
İngiltere'yi yakalamayı hedeflediğini söyledi.
Sabah Gazetesinin haberine göre, Faktoring sektörü 2013 yılında da
büyümeye devam edecek. Son 10 yıllık sürece bakıldığında, finansal
sektör içinde en hızlı büyüyen sektörün faktoring olduğunu dile
getiren Garanti Faktoring Genel Müdürü Hulki Kara, yeni yılda sektörün
yüzde 10-12 aralığında bir büyüme gerçekleştireceğini öngörüyor.
"Sektörümüzün uzun vadedeki en önemli hedefi faktoring ürünlerinin
geniş çaplı olarak kullanıldığı İngiltere, İspanya gibi ülkelerde
yüzde 12 - 13 seviyelerinde olan cironun GSMH'ya oranına ulaşabilmek"
diyen Kara, bunun gerçekleştiği noktada sektör içinde sıklıkla
telaffuz edilen 100 milyar dolar ciro hedefine de ulaşılacağını
belirtti.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/12/18/ciroda-ingiltereyi-yakalayacagiz

(18/12/2012 - 06:58:55)

enerjici
18-12-2012, 15:00
garanti faktoring gm kara: Sektör ciro/gsmh oranında ingiltere'yi yakalamayı hedefliyor

aktif büyüklüklerini 1.4 milyar tl'ye ulaştırdıklarını belirten
garanti faktoring genel müdürü hulki kara, sektörün ciro/gsmh oranında
ingiltere'yi yakalamayı hedeflediğini söyledi.
Sabah gazetesinin haberine göre, faktoring sektörü 2013 yılında da
büyümeye devam edecek. Son 10 yıllık sürece bakıldığında, finansal
sektör içinde en hızlı büyüyen sektörün faktoring olduğunu dile
getiren garanti faktoring genel müdürü hulki kara, yeni yılda sektörün
yüzde 10-12 aralığında bir büyüme gerçekleştireceğini öngörüyor.
"sektörümüzün uzun vadedeki en önemli hedefi faktoring ürünlerinin
geniş çaplı olarak kullanıldığı ingiltere, ispanya gibi ülkelerde
yüzde 12 - 13 seviyelerinde olan cironun gsmh'ya oranına ulaşabilmek"
diyen kara, bunun gerçekleştiği noktada sektör içinde sıklıkla
telaffuz edilen 100 milyar dolar ciro hedefine de ulaşılacağını
belirtti.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2012/12/18/ciroda-ingiltereyi-yakalayacagiz

foreks haber merkezi ( haber@foreks.com )
http://twitter.com/#!/foreksturkey

(18/12/2012 - 06:58:55)

guzel paylasım tesekkurler...
Bizlerde sizlerle birlikte hedefi buyutuyoruz:)

kagan_44
19-12-2012, 10:39
sabretmeye devam

güzel günler bizi bekler

zamanı daralıyor

umarım:)

kagan_44
19-12-2012, 14:47
amma baskı kurdun vicdansız seni rahat bırak şu güzelim hisseyi:(

sulus
20-12-2012, 10:51
çok kasıyorlar çookkkkkkk....:)

Balkes_10
20-12-2012, 11:42
Sabretmeye devam arkadaşlar,
şu an hacim düştü,
bekleyelim çorbamızı içelim.....

sulus
20-12-2012, 13:03
Sabretmeye devam arkadaşlar,
şu an hacim düştü,
bekleyelim çorbamızı içelim.....

eyvalla..
bu tarz güzel mesajlar olmazsa..
sabredemeyeceğim...:)
tşkler..

kagan_44
20-12-2012, 17:31
Bir tesellide ben veriyim arkadaşlar

şirket garantiye ters hareketleriyle nam salmıştır en azından ben öyle takip etmişimdir
genel endeksin düşüşüne malum garanti gibi lokomotiflerde destek verecektir bizim faktoring ise üzerine düşeni yapacaktır..

Malum faiz oranlarının yükselmesi endeksin gevşemesine neden olmuştur ama garfamız bu günü zarar kesmeden kapadı bu günlük tek tesellimiz bu dur

tüm ortaklara bol kazanç diliyorum...

enerjici
20-12-2012, 19:42
faiz oranları yukseldimi ?

Bir tesellide ben veriyim arkadaşlar

şirket garantiye ters hareketleriyle nam salmıştır en azından ben öyle takip etmişimdir
genel endeksin düşüşüne malum garanti gibi lokomotiflerde destek verecektir bizim faktoring ise üzerine düşeni yapacaktır..

Malum faiz oranlarının yükselmesi endeksin gevşemesine neden olmuştur ama garfamız bu günü zarar kesmeden kapadı bu günlük tek tesellimiz bu dur

tüm ortaklara bol kazanç diliyorum...

TRADER 33
20-12-2012, 22:58
teknik çalışıyor.usulüne uyduruyor sürekli. en az 3 hafta 6,80 -- 7,20 bandında hareket kuvvetle muhtemel.

kagan_44
20-12-2012, 23:12
faiz oranları yukseldimi ?

%5.75'ten
%6.01 e yükseldi

sulus
24-12-2012, 14:41
ÇOK KASTI...... sanki bir hareket geldi..hayırlısı..

Bumerang
24-12-2012, 18:43
bu spk da tam bızı buldu en azından yasa 2 ay once çıksa yada sonrasimdi üyeler toplabılırdı en azından. hıc degılse bıraz hareket görmüs olurduk

sulus
25-12-2012, 10:17
TÜRKİYE’DE KOBİ’LERİN FİNANSMAN SORUNLARINA CEVAP VEREBİLEN VE FİNANSAL SİSTEMİ ÇEŞİTLENDİREN FAKTORİNG, TURKRATİNG TARAFINDAN İKİNCİ KEZ DEĞERLENDİRİLDİ

71 milyar TL cirosu, sunduğu garanti, finansman ve tahsilat
hizmetleri ile reel sektörü fonlayan ve Türk ticaretinin gelişmesine
destek olan faktoring sektörü, bağımsız derecelendirme kuruluşu
Turkrating tarafından ikinci kez değerlendirildi.
Faktoring Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ataman, sektörün
tüm şeffaflığıyla ele alınması için ulusal derecelendirme şirketi
Turkrating’e iki yıldır hazırlattıkları Faktoring Sektör Raporunu
değerlendirdi. Ataman, “Bir nevi faktoring şirketlerini anlama
kılavuzu oluşturan bu rapor, sektör verileri doğrultusunda mevcut
trendlerin, risklerin ve fırsatların neler olduğunu ortaya koyuyor.”
dedi.
“Türkiye’deki ekonomik yapı faktoring hizmetlerine olan talebin
oluşmasında etkili”
Türkiye’de üretimin %90’ının küçük ve orta ölçekli işletmelerce
yapıldığı ekonomik yapıya ve ödemelerde vadeli satışların ile çek
-senet kullanımının yaygınlığına dikkat çeken Ataman, “Bu durum,
Türkiye’de faktoring hizmetlerine talep oluşmasında altyapıyı
oluşturuyor. Sektör 2011’de büyüme trendini sürdürdü ve oldukça kârlı
bir yıl geçirdi. 2011’de faaliyette bulunan 75 şirkete ait 59 adet
yeni temsilcilik ve şube açıldı, sektörde istihdam eden personel
sayısı 598 kişi arttı. Bu yeni temsilcilik ve şubelerle sunduğumuz
hizmetin müşteriye ulaşımının artırılması sonucunda müşteri sayısı
%39,3’lük bir artışla 70 bine yaklaştı. Bu gelişmeler neticesinde
sektör 2011’i 71 milyar TL işlem hacmiyle kapattı. 2012’nin üçüncü
çeyreğine baktığımızda ise 2011 yılının aynı dönemine göre
aktiflerimiz yüzde 7 büyüdü, işlem hacmimiz ise yüzde 2 büyüyerek 54
milyar TL ciroya ulaştı. Ticaretin içine entegre olan şirketlerin
alacakları kaynaklı finansman tutarı 2012 Eylül sonunda 15 milyar
TL’ye yakın ayrıca finansman hizmeti içermeyen garanti ve tahsilat
hizmetlerinin toplam tutarı da 5,6 milyar TL oldu.” dedi.
“Yasa sektörün gelişim ivmesini artıracak”
Ataman ayrıca sektörün resmi hükümet politikaları açısından da
destek gördüğüne ve bütün yıllık programlarda faktoring sektörünün
geliştirilmesinin hedefler arasında yer aldığına değinerek Sektörün
BDDK’ya devrinin ardından hazırlanan ve 2009’da Meclis’e gönderilen
Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu
taslağının, düzenleyici kurum ve sektörün değişiklik talepleriyle
Mayıs 2012’de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildiğini ve 21
Kasım 2012 tarihinde Genel Kurul’da onaylandığını hatırlatan Ataman, “
Yasa 3 Aralık’ta Cumhurbaşkanlığına gönderildi. 6361 sayılı Finansal
Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun yasalaşması
sektörümüz için bir kaldıraç etkisi yaratacak ve sektörümüz gelişim
ivmesini daha da artıracak. Bu noktada Faktoring Derneği olarak, Türk
ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lerin desteklenmesinde
“finansman çözüm merkezi” olarak tanımladığımız faktoringin özel bir
kanuna sahip olması için yürüttüğümüz çalışmalarda bize destek olan
tüm sosyal paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
KOBİ’lerin, ülke ekonomisinin genel performansında önemli bir role
sahip olduğuna değinen Faktoring Derneği Başkanı, KOBİ’lerin
desteklenmesinde “finansman çözüm merkezi” olarak tanımladıkları
faktoring hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının KOBİ’ler tarafından daha
yakından tanınması ile mümkün olduğuna inandıklarını ve Dernek olarak
daha fazla KOBİ’ye ulaşmak için TİM, Eximbank ve TOSYÖV ile çalışmalar
yürüttüklerini dile getirdi.
"Faktoring, finansal sistemi çeşitlendiren önemli ve güçlü bir
sektör olmaya devam ediyor "
2011 Faktoring Sektörü Raporunu değerlendiren Turkrating Genel
Müdürü Gülnur Üçok: “2006’da BDDK’ya devredilmesinin ardından sektörde
bir geçiş dönemi yaşandı ancak bu geçiş döneminin 2010 yılında sona
ermesi ile faktoring sektörünün olgunlaştığını ve yatırımcıları
özendiren bir sektör haline geldiğini görüyoruz. Son iki yıl içinde bu
sektörde çok sayıda yeni şirketlerin kurulması da bunu
kanıtlamaktadır. Faktoring, Türkiye’de KOBİ’lerin finansman
sorunlarına cevap verebilen ve finansal sistemi çeşitlendiren önemli
ve güçlü bir sektör olmaya devam ediyor.
Bu yıl hazırladıkları raporda faktoring şirketlerini ayrıştıran
faktörlere daha yakından baktıklarını dile getiren Üçok, faktoring
şirketlerinin, birbirinden farklı yapılarda alt gruplar
oluşturduklarını ve zaman içinde bu gruplardaki güçlü şirketlerin daha
belirgin olacağını dile getirdi. Bu ayrışmanın bir yansımasının da
özel sektör tahvil piyasasında faktoring şirketlerinin tahvillerine
gelen talepte görüldüğünü ifade etti.

(25/12/2012 - 10:18:10)

kagan_44
25-12-2012, 17:45
Güzel hareketler bizi bekler teknik güzel,şirket sağlam,bilançoda güzel eee daha ne olsun gelen haberlerde olumlu zirve denemesi yakındır demektir..

ytd...

Bumerang
25-12-2012, 22:40
bugun alimlar guzeldi ikinci seans. ozellikle 16.00 dan sonra alkmlar tarafini oncekilerine nazaran doldurdu ve 7,26 ya kadar alarak guzel alimlar oldu yarinde devam ederse harika bir kapanis bjzi bekler.
bakalim bu hafta karar gelirseki hqrika kapanislar yapavagini dusunuyorum

enerjici
26-12-2012, 08:17
yeni yılda A gurubu başlayacagız 5,70 in altına getirmezlerse.
buda cok önemli.
bu hissede kademeli alım yaptılar silkeleye silkeleye alıyorlar.
beklentileride kademeli gerçekleştireceklerdir.
bedelsiz kararının genel kurulda çıkacagını sanmııyorum.
biraz daha mal toplamak isteyeceklerdir.
gerçi dışarıda olan hissede devede kulak.
cogu zaten blok halinde garanti yatırımda duruyor.

kagan_44
27-12-2012, 11:24
5,70 nerden çıktı sayın enerji allah yazdıysa bozsun

kagan_44
27-12-2012, 12:33
7,50 yi görürümü dersiniz

kagan_44
27-12-2012, 16:10
7,22 den vedelaştım kalanlara bol kazançlar dilerim..

umarım pişman olmam...

necdet kara
29-12-2012, 21:16
GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. / GARFA [] 28.12.2012 09:19:39

ŞGBF-Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Borsalar/Piyasalar

Son Durum İtibariyle Ortaklık Sermaye Piyasası Araçlarının Kote Edildiği Borsalar veya İşlem Gördüğü Teşkilatlanmış Piyasalar
Kote Edilen/İşlem Gören Sermaye Piyasası Aracının Türü Kote Edildiği/İşlem Görmeye Başladığı Tarih İlgili Piyasanın/Borsanın Bulunduğu Ülke İlgili Piyasanın/Borsanın İsmi Piyasanın/Borsanın İlgili Pazarı
Hisse Senedi 20.12.1993 Türkiye İMKB Ulusal Pazar

ERN
30-12-2012, 14:09
http://f1212.hizliresim.com/14/y/hg9th.png (http://bit.ly/c25MCx)

----
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

giceno
30-12-2012, 14:25
ERN kardeşimize teşekkür ederim.ellerine beynine sağlık

ERN
31-12-2012, 09:11
Hayırlı olsun. Bakalım formasyon hedefine yolculuk ne kadar sürecek.

metoo
31-12-2012, 09:17
sag gösterıp sol vurmasında boksör olup .hayırlısı olsun

giceno
31-12-2012, 09:33
Hayırlı olsun. Bakalım formasyon hedefine yolculuk ne kadar sürecek.

ERN bir numarasın birader....

enerjici
31-12-2012, 10:25
daha önce de dediğim gibi ışığı görüp gelenlerin gemiyi terk etmesiyle hareketimiz tekrar baslamıstır hayırlı olsun.
bu hareket yeni alıcıların tahtaya atlamasına kadar devam edecektir. speğimiz cok basarılı. kısa vadecileri tokatlayarak hem kazanıyor hemde kagıdı topluyor hemde teknik olarak saglıklı goturuyor

7,22 den vedelaştım kalanlara bol kazançlar dilerim..

umarım pişman olmam...

ERN
31-12-2012, 11:28
ERN bir numarasın birader....

Estağfurullah kardeş.

ERN
31-12-2012, 11:32
İlk seans kapanışını 7,68 üzerinde yapması olumlu. İkinci seans başında 5 dk lıkalrda oluşan üçgenin yönü belli olacak gibi. 7,80 üzerine atarsa 8,1* lara kadar bir hareket daha gelebilir. Şayet 7,68 altına kırarsa saatlik grafiği takip etmek daha mantıklı olacak. Hakkımızda Hayırlısı diyelim.

-----
YTD

antonyus
31-12-2012, 14:56
bugun yapacağı kapanışla birlikte grafiğinin al vereceğini ve bir süredir devam eden yukarı yolculuğunun önümüzdeki günlerde devam edeceğini düşünüyorum.
kesinlikle ytd

kagan_44
31-12-2012, 14:58
daha önce de dediğim gibi ışığı görüp gelenlerin gemiyi terk etmesiyle hareketimiz tekrar baslamıstır hayırlı olsun.
bu hareket yeni alıcıların tahtaya atlamasına kadar devam edecektir. speğimiz cok basarılı. kısa vadecileri tokatlayarak hem kazanıyor hemde kagıdı topluyor hemde teknik olarak saglıklı goturuyor

güzel kardeşim ben uzun vadeci değilim ama uzun vadecilerede saygılıyım garfadaki port föyümü ben boşalttım maliyetim ile sattığım fiat aralığında %10 kar vardı ALLAH bin bereket versin sizlerede daha fazla kar yakışır diyip bol şans diliyorum

Bumerang
01-01-2013, 11:39
bence dunku hareket belirsizligin ortadan kalktigi icin olabilir
belirsizlik ise spk baskanin atanmasi uyelerinin artik belli olmasiysi.
bence tahtanin sahibi spkdan onayi bekliyorki bu hafta toplantinin olacagini dusunursek
bu haftanin cik hareketli gececgini dusunuyorum. 9 lu fiyatlari bile gorebiliriz diye dusunuyorum.
heleki sabahki bu hareketi acaba dediler spk baskani ve uyelerin yemin toreninden sonra acaba ilk toplantilarini yapip yilin son gunu acaba haftalik bulten dusermi diye hatwketlendiini dusunuyium

ERN
01-01-2013, 15:22
GÜNLÜK
http://img221.imageshack.us/img221/5933/garfagnlkkapani.png (http://imageshack.us/photo/my-images/221/garfagnlkkapani.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

--
Yatırım Tavsiyesi Değildir.

ERN
01-01-2013, 15:24
HAFTALIK
http://img834.imageshack.us/img834/7145/gardahaftalik.png (http://imageshack.us/photo/my-images/834/gardahaftalik.png/)

---

giceno
01-01-2013, 18:07
HAFTALIK
http://img834.imageshack.us/img834/7145/gardahaftalik.png (http://imageshack.us/photo/my-images/834/gardahaftalik.png/)

---

Sayın ERN bizleri teknik anlamda aydınlattığın için çok teşekkür ederim.bu arada tüm arkadaşlara yeni yıl sağlık mutluluk getirsin...

brachorp
01-01-2013, 22:00
yarın şov bekliyorum burda

enerjici
02-01-2013, 07:01
yeni yıla A grubu başlıyoruz... herkes için hayırlı bir yıl ve hayırlı kazançlardiliyorum...

elka
02-01-2013, 09:16
gidiyozzzzzzzzzzzzzz

antonyus
02-01-2013, 09:19
bugun yapacağı kapanışla birlikte grafiğinin al vereceğini ve bir süredir devam eden yukarı yolculuğunun önümüzdeki günlerde devam edeceğini düşünüyorum.
kesinlikle ytd

beklediğimiz gibi gayet sorunsuz devam ediyor....izlemeye devam

brachorp
02-01-2013, 09:35
yarın şov bekliyorum burda

işte garfa işte beklenen şov hepimize hayirli olsun arkadaşlar ...

dolpsss
02-01-2013, 09:36
tavanda ne kadar bekliyor

enerjici
02-01-2013, 09:41
:) bakalım nereye kaar gidecegiz... beklentileri makul ve mantıklı dile getirelim kimseyi gaza getirmeyelim. genel kuruldan önce a grubu olma hareketini yapıyoruz.
genel kurulda guzel haber cıkarsa bedelsiz gibi, hareket yukarılara devam edecektir, ama genel kurul gundemi oldugu gibi oylanır ve bedelsiz gumdeme gelmezse tekrar 7,50 ye donus yapma ihtimalimiz yuksek, en cok kazandıran genelde bir kac gun sonra en cok kaybettiren oluyor cok dikkatli olmakta fayda var :)

ümiter
02-01-2013, 09:41
22 bin küsür

enerjici
02-01-2013, 09:42
23533 lot var.
aort 8,16

tavanda ne kadar bekliyor

volvox
02-01-2013, 09:44
Tavanımız hayırlı olsun arkadaşlar.
2013'e iyi başladık, hadi bakalım.

elka
02-01-2013, 09:45
nereyemi gider eğer genel k. ıyı haber gelirse 10 üstü

ümiter
02-01-2013, 09:46
128 emir ,ile33 bin yok mu arttıran ..

ümiter
02-01-2013, 09:48
300 emir ile 43 bin :)

enerjici
02-01-2013, 09:49
55 emir ile 42429 lot

jawsimm
02-01-2013, 09:50
http://2.bp.blogspot.com/-oıhlwsnkypw/uond6vcuy0ı/aaaaaaaaaeo/9hfnc1n0t6a/s1600/grafk2.gif
http://emekl35.blogspot.com/2013/01/jawsimmn-takbine-girenleran-itibaryle.html#!/2013/01/jawsimmn-takbine-girenleran-itibaryle.html
...dakka bir gol birmi..?***sana nekadar tşk..etsem azdır..be jaws..ımm..!***beni mahçup etmiyorsun .ya .işte o,bana yeter..

elka
02-01-2013, 09:59
emir sildiler heralde

ümiter
02-01-2013, 10:03
ya mal yediriyor yada aort iyileştiriyor..

enerjici
02-01-2013, 10:25
aort 8,26 oldu gergin bekleyiş suruyor :)
8,30 önemli kırarsa aort a sonra da 8 i gorebiliriz :) insafına kaldık spek ...

waraxe7
02-01-2013, 10:32
mal çıkıyo

JoNaThAn
02-01-2013, 10:36
Bildigim kadariyla ozsermayenin 34 milyonluk kismi vergi muafiyeti nedeniyle belli sure icin sirketin kullanim alaninda degil. Bedelsiz ve temettu verilemiyor. 100 milyonluk ozsermayeden bu rakami cikarak bedelsiz hesaplamasi yapmak dogru olabilir. Suan mobil ile baglaniyorum. Uygun bir zamanda o istirak satisindan gelen gelire dair bilgiyi buraya koyarim..

ümiter
02-01-2013, 10:44
bu kadar sığ hisseye %100-200 bedelsizde yeter alır götürür..

enerjici
02-01-2013, 13:37
yedirme operasyonu var gibi duruyor ama takas gelmeden belli olmaz kapanışta belli edecektir tabi...
spek yine gelenleri tokatlıyor olabilir. sazanı bol borsamız malumunuz...

volvox
02-01-2013, 13:48
Teknik düzeltmelerini seans içinde yapması olumlu.
Temeli sağlam bir kağıt.
Zaten çok sığ bir hisse, mal yedirmek için bu kadar kasmasına gerek yok.
Daha gideceği yer olduğunu düşünüyorum.
Şahsi fikrimdir.

antonyus
02-01-2013, 14:21
teknik olarak kısa bir süre sonra zirvesini test edeceğini düşünüyorum. bedelsiz gibi bir süpriz ise olayın rengini çok değiştirir olumlu anlamda...genel olarak şuanki görünüm gayet pozitif
şahsi görüşlerimdir kesinlikle tavsiye olarak algılamayınız

waraxe7
02-01-2013, 14:44
mal çıkıyo

vay be ne güzel dünya sabah 8.44 8.30 a kadar malıver 2.seans 9 a gidecek diye zıplayanları kümese al daya bıçağı ümüklerine ver allahım ver ver allahım ver

volvox
02-01-2013, 15:06
vay be ne güzel dünya sabah 8.44 8.30 a kadar malıver 2.seans 9 a gidecek diye zıplayanları kümese al daya bıçağı ümüklerine ver allahım ver ver allahım ver

Evet, günlükçüler uzak dursun, fena çarpar.

enerjici
02-01-2013, 15:46
aynen katılıyorum. adam 6 aydır calısıyor sen gel 1 gunde zengin ol :) varmı oyle memleket... yedirmezler adama...

:)

waraxe7
02-01-2013, 15:56

yoo ben cok memnunun kendilerinden.ne yapacağı önceden bilinen pek şaban bi spektir kendileri.6.30 alış 7.90 veriş 7.36 alış 8.44 veriş.tavanı bozduğundan beride bekliyom 7.80 7.90 ada alıcıyım görün bakın tıpış tıpış verecek.

antonyus
03-01-2013, 08:58
bir süre yatayda kalması ya da hafif negatif yapması şaşırtmamalı, yoluna devam edeceğini düşünüyorum...
ytd

Balkes_10
03-01-2013, 18:54
aynen kardeş 7.80 - 7.90 arasında tekrar alınır haftaya bekleyelim verecek....

waraxe7
04-01-2013, 08:54
aynen katılıyorum. adam 6 aydır calısıyor sen gel 1 gunde zengin ol :) varmı oyle memleket... yedirmezler adama...

yedirirler yedirirler

enerjici
04-01-2013, 09:17
afiyet olsun o zaman...
dikkat edin hazımsızlık yapmasın ama...

yedirirler yedirirler

antonyus
04-01-2013, 13:03
aslında dün ve bugün için söylenecek çok birşey yok, teknik olarak düzeltmelerini sağlıklı bir şekilde yürüttüğünü düşünüyorum. Kapanış için 7.90 ve üzeri; haftaya nasıl bir rota izleyeceğimizin ilk göstergesi olabilir, bu bağlamda dikkatlice takip edeceğim.
kesinlikle ytd
herkese iyi h.sonları

driver34
04-01-2013, 16:45
Yabancı almış görünüyor 8139 lot, CRDFA da da var yabancı alışı. Uzun süredir yabancı yoktu bu hisselerin ikisinde de.

ZÜMRÜD-Ü ANKA
04-01-2013, 21:16
düzeltmesini yapa yapa sindiri sindire gidiyor garfa ,böylesi daha güzel

ERN
05-01-2013, 21:52
HAFTALIK

---

Aynı strateji ile yola devam. Haftalık bazda 7,52 altında kapanış yapmadığı sürece sorun görünmüyor.

---

metoo
07-01-2013, 09:34
seans içi dengemı kuruyor bu kadarmı acaba gücünü nasıl göruyorsunuz arkadaşalr?

antonyus
07-01-2013, 10:14
trade yapma imkanı vere vere tekniğini çalıştırıyor...bana göre grafik oldukça sağlıklı ve gidecek yolu var gibi görünüyor...takip etmeye devam
ytd

enerjici
07-01-2013, 10:15
factoring bankayı gecinceye kadar satıs yok :)
daha mı az kazanıyorda daha ucuza verelim...
patron aynı isim aynı bunun yedek sermaye oranı cok daha iyi bankadan... beklemeye devam..

enerjici
07-01-2013, 15:39
haydi şimdi butun eller havaya :) A grubu olunca yabancılarda gelmiş. hoş gelmiş.

fazlada gaza gelmemek lazım. bankayı gecer gecmez vedalasacaz :)

haliil
07-01-2013, 19:49
KAĞITTA TEKNİK ÇOK GÜZEL İŞLETİLİYOR, MALUM BEKLENTİDE VAR
BENCE HAREKETLİ SEANSLARA DEVAM :wink:

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

vedat77
08-01-2013, 14:13
citibank devam 2068 daha almış.

antonyus
08-01-2013, 19:09
trade yapma imkanı vere vere tekniğini çalıştırıyor...bana göre grafik oldukça sağlıklı ve gidecek yolu var gibi görünüyor...takip etmeye devam
ytd

şuan için herhangi bir sıkıntı görünmüyor, dura dura gitmesi en güzeli...izlemeye devam
ytd

bedtik
08-01-2013, 19:45
Beyler almayı düşünüyorum beklentisi ne acab a

nadan23
09-01-2013, 05:56
özelden sorulan soraya cevap
kredi işlem yapılmıyor doğru bu dezavantaj kagıdı götürecekleri için onun için önce kayıtlı sermaye artışından evvel
işlem yaptırıp b grubundan çıkmaya çalışıyorlar gibi
ancak sert noktalar belirliyor teknik olarak bakkın önce 730 sonra 710 bu iyiye işaret değil
ve gün içi satış fırsatı vermeden asansör yapıyorlar

millet çoşmuş 22 iyi rakam bence yol haritası doğru tespit edilmiş ise b grubundan çıkma sonra kayıtlı sermaye tavanın artması
ve genel kurula kadar sermaye artırımın genel kurula teklif edilmesi ile beraber bu yol haritası ise 13 14 rakamlar mantıklı geliyor
bedelsiz bu oyunu bozar yüksek oranda bedelsizde rakam değil seneryo önemli
yaşamak lazım elinde olana bol şans ve kazanç

soruya cevap aldınız mı hayır
almayı düşünmüyorum seneryo adım adım gerçekleşirse kısa vadeli girer çıkarım
ama alıp beklemem
74 000 üzeri biraz sakat gibi bakalım ama
dediğim gibi borsanın yönünüde hissenin yönünüde dışarıdan müdahaleler belirliyor

strajeti güzel belirlenmiş

1.1.2013 tarihii itibariyle A grubu oldu
muhtemel birkaç seans içinde kayıtlı sermaye artırımı haberi gelir
sermaye artırımı ile kel bilir
genel kurul kararlarında temettü ve karlarla ilgili 4.5 madde
orada bir aksiyon olabilir
aksi durumda şubat ayı bilanço var
tarihi zirvelerine yakın seyrediyor
ilginç bir serüven
elinde olan bol kazanç
ilgili yazı özelden atılan mesaja binayen yazılmıştır
yatırım tavsiyesi falan değildir

enerjici
09-01-2013, 10:09
bugun gelen takası begenmedim...

bedtik
09-01-2013, 11:23
garfayı nugyo benzetiyorum katılırmısınız bilmem gerçi nugyo daha sert ve kısa sürede yaptı hareketini burda daha temkinliler ama beklenebilecek bi kagıt ytd..

antonyus
09-01-2013, 12:52
haftayı bu seviyelerden kapaması ile birlikte bizleri enteresan günler bekleyebilir...merakla cuma kapanışını bekliyor olacağım
kesinlikle ytd

bedtik
09-01-2013, 15:02
adamların elinde heryere götürürler beklıolar elleri tetikte haberleri bence tarih tekrarlardan ibarettir bence bi nugyo hareketine bakmanızı tavsiye ederimm ytd...

bedtik
09-01-2013, 15:29
geçen aydan şöle bi haber var 21, olan tavanını 175 çıkarmak için spk ya başvurmuşşş

antonyus
09-01-2013, 15:33
geçen aydan şöle bi haber var 21, olan tavanını 175 çıkarmak için spk ya başvurmuşşş

14 ocak oldukça belirleyici bir gün olabilir haklısınız...ancak sadece teknik olarak bile hissenin daha gidecek yolu olduğu gayet net bir şekilde görülüyor..."grafik haberi doğurur" söylemi bakalım gerçekleşecek mi :)
ytd

bedtik
09-01-2013, 16:02
10 üstüne attıgı zaman asıl hareketleri oralarda görecez gibime gelıo nugyodan tecrübeli biri olarakk ytd...

ucankus
10-01-2013, 11:16
Hısse a grubuna gectıkten sonra
yabancı alısları yogunlastı
cıtıbank ve hsbc alısları buna örnektır

enerjici
10-01-2013, 12:40
citi yi anladıkta hsbc yabancı ise bende ingiliz oluyorum :)

elhamdulillah öyle bir durumda yok çok şükür.
HSBC BANK AŞ ile hsbc yatırım menkul değerleri karıştırmayalım lütfen.

Hısse a grubuna gectıkten sonra
yabancı alısları yogunlastı
cıtıbank ve hsbc alısları buna örnektır

antonyus
10-01-2013, 19:40
haftayı bu seviyelerden kapaması ile birlikte bizleri enteresan günler bekleyebilir...merakla cuma kapanışını bekliyor olacağım
kesinlikle ytd

Yarın hissenin yönünü tayini açısından önemli bir gün, bakalım durmak yok yola devam diyecek mi?...hareketli bir gün olacağından kuşkum yok ancak yön tayin etmek hakikaten zor, umudum sert yukarı olması yönünde elbette
kesinlikle tavsiye değil sadece şahsi görüşlerimdir

TRADER 33
11-01-2013, 21:34
teknik olarak göstergeler aşağı döndü 7,60 seviyesine kadar bir düzeltme yapacak gibi o yüzden almayı düşünenler şimdilik fazla acele etmesin diyerek bi öneride bulunuyorum.son takaslarda ayrıca yabancı alımı varmış gibi göstermeye başladılar birden bire oyüzden biraz tehlikeli gibi gözüküyor bu seviyeler.ama orta vadede iyi olacak senetlerden biri.

gencparaci
12-01-2013, 16:34
teknik olarak göstergeler aşağı döndü 7,60 seviyesine kadar bir düzeltme yapacak gibi o yüzden almayı düşünenler şimdilik fazla acele etmesin diyerek bi öneride bulunuyorum.son takaslarda ayrıca yabancı alımı varmış gibi göstermeye başladılar birden bire oyüzden biraz tehlikeli gibi gözüküyor bu seviyeler.ama orta vadede iyi olacak senetlerden biri.

hatırlatma bu ay içerisinde genel kurul var sermaye arttırımı kararı bekleniyor
hatırlatma yüksek bilanço beklentisi var karı sermayeden fazla gelecek gibi gözüküyor
hatırlatma yabancılar bu fiyatlardan alıma geçti yabancı kar etmek için alır
hatırlatma 8 li fiyatlarda satıcılar satmaya istekli iken yabancılar geldi 7.60 lı fiyatlardan tekrar bu fiyata %10 prim potansiyeli oluşacak 7.60 gelirse her hareketi sert olacağından 7.60 fiyat demek 7.20 ye inmesi demek başka türlü izahı yok 7.60 ın buna göre bir anlamıda yok

yatırım tavsiyesi değildir

SAYGILAR

kagan_44
12-01-2013, 16:43

7.60 düşerse ki düşmez tüm portföyümü garfaya eklerim

TRADER 33
12-01-2013, 17:18
burası borsa inmez çıkmaz diye bişey yok.senedin grafiği açarsan teknik olarak çok uyumlu hareketleri olduğunu görmen gerekir.ben yeni alacaklar için bi uyarıda bulundum.artırmak isteyenlerde bu uyarıyı dikkate alabilir tabi...yoksa senet için beklentilerimi daha önce yazmıştım ve o yazılarımdan sonra bi hayli prim yaptı fakat dahada potansiyeli mevcut.pazartesi bakalım yön nasıl olacak.seansları izlemek lazım bu aralar...

TRADER 33
12-01-2013, 17:28
ayrıca pazartesi günkü genel kurulda şirketin fiyatını etkileyecek bir gündem maddesi yokki.en iyi ihtimalle bana göre ancak bilanço açıklandıktan sonra yapacağı yönetim kurulunda alabilir bi karar.yanlışım varsa bu gündem maddelerinde atladığım birşey varsa yazarsanız sevinirim.

nadan23
12-01-2013, 19:22
14.01.2013 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ :
1- Açılış ve Genel Kurul Başkanlık Divan Heyeti seçimi,
2- Başkanlık Divanı’na Genel Kurul Toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi,
3- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun ve Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinleri alınmış Şirket Esas Mukavelesinin “Kayıtlı Sermaye” başlıklı 6. Maddesinin, 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince tadil edilmesine; “Yönetim Kurulu Toplantıları” başlıklı 10.maddesinin 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 29.08.2012 tarih, 28396 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ticaret Şirketlerinde Anonim Şirket Genel Kurulları Dışında Elektronik Ortamda Yapılacak Kurullar Hakkında Tebliğ’in 6.maddesi hükmüne göre tadil edilmesine; “Genel Kurul Toplantıları” başlıklı 18.maddesinin 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu, 28.08.2012 tarihli, 28395 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik’in 5.maddesi hükmüne göre tadil edilmesi ve Şirket Esas Mukavelesi’nin Geçici 1., Geçici 2., Geçici 3. ve Geçici 4. maddelerinin ana sözleşmeden çıkarılması suretiyle Ana Sözleşme’nin tadil edilmesi hususlarının okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
4- 6103 sayılı T.T.K.’nın yürürlüğü ve uygulama şekli hakkındaki kanunun 25/1. maddesi gereği istifa ederek yeniden Gerçek Kişi Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Yönetim Kurulu üyelerinin atamalarının onaylanması,
5- Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, üst düzey yöneticilerine ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî yakınlarına; Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri, Şirket’in konusuna giren işleri bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu nevi isleri yapan Şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 395 ve 396’nci maddeleri çerçevesinde izin verilmesi,
6- Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.’nin Kar Dağıtım Politikası ile Bağış ve Yardımlara İlişkin Politikaları’nın okunması, görüşülmesi ve onaylanması,
7- Dilekler ve kapanış.

nadan23
12-01-2013, 19:24
http://www.garantifactoring.com/GK_Bilgilendirme_2013_01_14.pdf

ilgili bilgi ve link görüldügü üzere garanti factoring internet sitesinden alınmıştır
gerekli görürsem açıklama yaparım ama gerek var mı bilmiyorum

nakre
12-01-2013, 23:48
ayrıca pazartesi günkü genel kurulda şirketin fiyatını etkileyecek bir gündem maddesi yokki.en iyi ihtimalle bana göre ancak bilanço açıklandıktan sonra yapacağı yönetim kurulunda alabilir bi karar.yanlışım varsa bu gündem maddelerinde atladığım birşey varsa yazarsanız sevinirim.

Netaş olağanüstü genel kurul yaptıktan bir hafta sonra bedelsiz açıkladı.burdada öyle olur demiyorum.ancak olağanüstü genel kurulun anlamı olması lazım.madem sıradan bır gündem olağan genel kurul beklenmiyor.neden bu acele

assmn
13-01-2013, 01:21

insanları etkileyecek bu tip yazılara hiç gerek yok.fiyat verilip oraya kadar düşmez denilen bir çok senedin çok daha kötü durumlara düştüğünü gördüm.

enerjici
13-01-2013, 10:42
kesinlikle bu gene kuruldan bedelsiz geleceğini sanmıyorum.
bu gelirse büyük sürpriz olur.
buna inananlar eğer tahtada pozisyon aldıysa pazartesi salı aşagı geliriz. ama carsamba tekrar toparlanırız diye dusunuyorum.
tamamen yatırımcının aldıgı pozisyonu fiyat hareketini etkiler. orta vadede bir sıkıntı yok.
saglam mali yapı yuksek karlılık dusuk halka acıklık ve sermaye yapısı bunların hepsi bu kagıdın nerelere gidebileceğini düşünmeye yeterde artar bile....

TRADER 33
13-01-2013, 11:49
şirket dört dörtlük ve biçok beklenti mevcut.sadece önümüzdeki bi hafta en azından teknik olarak biraz gerileme yaşanabilir o yüzden uyardım...

antonyus
13-01-2013, 11:55
teknik olarak bir bozulma olduğunu ben de gayet net bir şekilde görüyorum ancak aylık ve haftalık grafikleri bu kadar uzun zaman aradan sonra al veriyorken günlük grafiklerdeki ufak bozulmanın kısa sürede düzelerek yoluna devam edeceğini düşünüyorum. bilinmez tabii spek'in canı isterse p.tesi günü açılışta fiyatı yukarı çekerek bizleri şaşırtabilir...
ytd

nadan23
13-01-2013, 15:17
bu kağıttan teknik verilere göre işlem yapmak kağıdın takas dağılımı ve sahip olduğu özelliklere bence birebir uymuyor
yarın kurulda bir karar bende beklemiyorum.
ancak hareketin devamı adına bu hafta belirleyici olacak
ayrıca son üç iş gününde mal paylaşımı yapıldığını düşünüyorum
haftanı ilk dört seansında bu belli olur
herkese bol kazanç
unutmadan muhtemel bilanço şubat ın ortasına kalır
beklentiler oluşturur dediğim gibi kelin tavrı belirleyici olacak
oyuncular veya teknikten öte karar verici şirket
onun için izlemek mantıklı

antonyus
14-01-2013, 09:16
saatlik grafiklerde macd sıfır noktasından sekmedi ve negatif bölgeye giriş yaptı...spek bu ne yapacağı belli olmaz ama görüntü o ki kırmızı bir gün belki günler bizleri bekliyor...ilk olarak 8.12 gündeme gelebilir bu geri geliş günlerinde, büyük resimde değişen birşey yok birkaç güne bozulan grafikler düzelir ve yola devam edilir görüşündeyim.
kesinlikle ytd

dogan7411
14-01-2013, 13:21
toplantı 10 değilmiyd? haber var mı?

Akçalı
14-01-2013, 13:33
evet saat 10 daydı, şu ana kadar haber yok

bedtik
14-01-2013, 14:56
bedelsiz yokk beyler geçmiş olsunnn ytd..

nakre
14-01-2013, 16:23

Bedelsize genel krul karar vermez.Yönetim Kurulu Kararı ile sermeyenin artırlmasına karar verilir.

enerjici
14-01-2013, 16:26
burdan bedelsiz bekleyenler vardı demekki!!!
ısrarla belirtmemize ragmen bubeklentinin olusması guzel cunku dokulenler olacaktır. tahta guzel bence sorun yok satıcılar karsılanıyor.
gemiyi terk edenler olması her zaman iyidir.

antonyus
14-01-2013, 19:31
saatlik grafiklerde macd sıfır noktasından sekmedi ve negatif bölgeye giriş yaptı...spek bu ne yapacağı belli olmaz ama görüntü o ki kırmızı bir gün belki günler bizleri bekliyor...ilk olarak 8.12 gündeme gelebilir bu geri geliş günlerinde, büyük resimde değişen birşey yok birkaç güne bozulan grafikler düzelir ve yola devam edilir görüşündeyim.
kesinlikle ytd

sağolsun sevgili spek'imiz bizi yanıltmadı ve yemyeşil bir günde tavşan kanı bir günü yaşattı. 8.12 tahminimin gerçekleşmesinden ziyade grafiklerin şuan göstermiş olduğu tablo açıkçası beni pek memnun etmedi. frenleri boşalmış bir kamyon misali kapadı günü...
çok uzun aradan sonra aylık ve haftalık grafikleri al verirken günlük verilerin böylesine hunharca bozulması hoş olmadı...bundan sonrasını tahmin etmek çok kolay değil ancak grafiklerdeki bariz bozulma bizleri 7.40-7.60 bantına kadar sürükleyebilir...eğer bir tepki gelecek ve yükseliş trendi devam edecekse tepki artık buralardan gelmeli ve kendini çok çabuk 8.40 civarına çekmeli...
kesinlikle bir tavsiye olarak algılanmamalı, kendi görüşlerimdir!

zickenberg
14-01-2013, 21:23
onu bunu bilmem 10,65 hedef de bunu ben demiyorum teknik diyor aksıni söylecek babayiğit varsa tartışırım
ytd

zickenberg
14-01-2013, 21:32
bedelsiz zaten böyle toplantıda çıkmaz yeğen

enerjici
14-01-2013, 22:43
:) bir haftada hepsi birden olsun hepimiz zengin olalım değilmi?

bedelsiz zaten böyle toplantıda çıkmaz yeğen

enerjici
15-01-2013, 11:12
8,02 önemli destek. citi nin acelesi yok gibi. gunde 10 bin lot alıyor. bu tahta için yuksek sayılır hergunde alamaz zaten.
gun gelecek bu kagıt 5000 lot ile tavan yapacak. o zaman bu bollugu cok arayacagız gibi geliyor.
iş satışı ilginc ama altında bir capanoglu var gibi.
iş yatırım aldıgını buradan veriyor gibi gozukuyor. oyak satısı durmus gibi.
buralarda sindirmeye calısacagız gibi gozukuyor. bugunde geri gelmemiz normal ama yarında geri gelirsek o zaman 7,60 degmeden tekrar yukarı yapmayız diye dusunuyorum.

gencparaci
15-01-2013, 18:35
7.60 rüyanızda görürsünüz :D

gencparaci
15-01-2013, 19:11
Citi hemen hemen her gün 10.000 alıyor 30 iş günüü daha alım yapsa 300.000 lot yapar 68.000 de elinde eder 368.000
bunu kimse görmez mi neden elinde ki ni kaptırılar bu fiyata bilmem agaya pardon pardon yabancıya beleş

ıym ıs 239.689
tıb ıs bank 190.029
ykr yapı kredi 151.192
tgb garantı bank 144.816

ilk 4 kurumun elinde ki mal bu
citi gelip tepelerine yerleşecekıı YATIRIM tavsiyesi değildir.

5 İŞ GÜNÜ DAHA YABANCI ALIŞI DEVAM EDERSE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ

gencparaci
15-01-2013, 19:21
Citi hemen hemen her gün 10.000 alıyor 30 iş günüü daha alım yapsa 300.000 lot yapar 68.000 de elinde eder 368.000
bunu kimse görmez mi neden elinde ki ni kaptırılar bu fiyata bilmem agaya pardon pardon yabancıya beleş

ıym ıs 239.689
tıb ıs bank 190.029
ykr yapı kredi 151.192
tgb garantı bank 144.816

5 İŞ GÜNÜ DAHA YABANCI ALIŞI DEVAM EDERSE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZ

kalin bunu yapacak yürek yok onlarda getirseler 9 tl li fiyatlara o zaman yabancı daha rahat mal toplayacak değil mi ben şahsen ilk gördüğüm tepede bir miktar yabancıya ikram edeceğim işTAHI KABARSIN AMA ALANIN YABANCI OLDUĞUNU BİLMEM KAYDIYL A YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

kagan_44
16-01-2013, 13:46
yürübe garfa şirket sağlam bilanço sağlam arkasında koca bir banka daha neolsun

gencparaci
16-01-2013, 14:47

ıym ıs 239.689
tıb ıs bank 190.029
ykr yapı kredi 151.192
tgb garantı bank 144.816

5 İŞ GÜNÜ DAHA YABANCI ALIŞI DEVAM EDERSE NE DEDİĞİMİ ANLARSINIZr

citiden 10.000 lot daha alım geldi etti 78.000

totuken
17-01-2013, 07:54
takaslar 2 gün sonradan geldiğine göre...etmiştir.100 000...ama benim anlamadığım olay birileri satıyormu,yoksa al gülüm ver gülüm mü...

enerjici
17-01-2013, 08:12
iş yatırım işbankın satışı var gözüken. bu hareketi yapan iş yatırım ve işbankası. yani aslında citi alıyor diye sevinirken spek satıyor diye endişelenmekte gerekmiyormu diye düşünüyorum.
citi nin alışı yem olabilirmi milleti gaza getirmek için?
buralarda dikkatli olmakta fayda var.
çok fazla yeni yatırımcımız oldu.
kısa vadede aşağı basarsa millet patır patır dökülür...

takaslar 2 gün sonradan geldiğine göre...etmiştir.100 000...ama benim anlamadığım olay birileri satıyormu,yoksa al gülüm ver gülüm mü...

sturk16
19-01-2013, 15:29
grafijk güzelleşmiş

gencparaci
20-01-2013, 09:57
bu tarz bir tahtada şirkette oyuna getirilecek bir durum varsa eğer mal yedirmek değil milletin elinden malı kapmaktır kapan kapana
ben aşağısını düşünmüyorum bu kağıtta sığ bir tahta ve herşey çok olumlu ben bu hisseye hep ama hep sahp olmak istiyorum.

vedat77
21-01-2013, 12:24
son durum nedir sizce sayın enerjici?

8,02 önemli destek. citi nin acelesi yok gibi. gunde 10 bin lot alıyor. bu tahta için yuksek sayılır hergunde alamaz zaten.
gun gelecek bu kagıt 5000 lot ile tavan yapacak. o zaman bu bollugu cok arayacagız gibi geliyor.
iş satışı ilginc ama altında bir capanoglu var gibi.
iş yatırım aldıgını buradan veriyor gibi gozukuyor. oyak satısı durmus gibi.
buralarda sindirmeye calısacagız gibi gozukuyor. bugunde geri gelmemiz normal ama yarında geri gelirsek o zaman 7,60 degmeden tekrar yukarı yapmayız diye dusunuyorum.

enerjici
22-01-2013, 09:45
12 aylık kar gelecek bence ilk önce 21-22 milyon civarı yani en az sermayesi kadar...
sonrada kar rakamına göre sermaye artısı kararı alınacak.
kardan sonra 10 lu rakamlar. sermaye artısından sonrada tamamen gelen alışlara göre12-13 arasına gidebiliriz diye dusunuyorum yukarısı olması için tahtaya alış gelmemesi lazım spek alıcı gelirse 12-13 gibi basar malı işi bitirir diye dusunuyorum.

tahranumit
26-01-2013, 16:39
Merhaba arkadaslar bence garfa için takaslara bakıp yorum yaparsak yanilıyor olabiliriz.Bence ileri için gerçekleşmesi beklenen sermaye artırı artirimı,sinra söktere yeni yasayla beraber gelecek yabancı yatiricılardır .Aktif bùyüklügüne bakildiğinda hisse gelecektehisse değeri finans finansal gibi olacaktir bence 15 li fiyatlar normaldir.yüksek sermaye artirimi sonrasi hisselerde haraket beklenebilir.

elka
27-01-2013, 20:38
bıraz ucalım ama hayalı bıle guzel bu senet gecen sene 9 aylıkta 8 ıdı karı sene sonu 34 oldu ewettt bu sene 9 aylık 16 karı bu sene 45 -50 olası lazım gecen seneyı yakalasa oda fena sayılmaz bence ıslerıde ıyı fıyat olarakta 10 un ustu dıyorum ben hadı hayırlısı ,uctummu acaba ? herkese bol kazanclar sermaye artırımını ve endexdekı asağı ve yukarı sert hareketlerı katmıyorum

demirmk
27-01-2013, 20:50
için de satış karı falan yok mu yaw o karın:)

enerjici
28-01-2013, 00:24
tam ucus olmus .. o karın icinde iştirak satısından gelen gelirde vardı.
garanti finansı satmıstı bankaya..

bıraz ucalım ama hayalı bıle guzel bu senet gecen sene 9 aylıkta 8 ıdı karı sene sonu 34 oldu ewettt bu sene 9 aylık 16 karı bu sene 45 -50 olası lazım gecen seneyı yakalasa oda fena sayılmaz bence ıslerıde ıyı fıyat olarakta 10 un ustu dıyorum ben hadı hayırlısı ,uctummu acaba ? herkese bol kazanclar sermaye artırımını ve endexdekı asağı ve yukarı sert hareketlerı katmıyorum

totuken
28-01-2013, 11:20
iyi moral veriyorsunuz..sağolun..

sezgin
28-01-2013, 14:48
Kimsenin yüzüne baktığı yok nerden buluyorum bunları

elka
28-01-2013, 15:45

gerçektende cok ucmuşum kendıme geldım bırden yere cakılacaktım yoksa kar 25 gelsın öp basına koy 20 dende düşük olmaması lazım

sezgin
29-01-2013, 11:19
Kimsenin yüzüne baktığı yok nerden buluyorum bunları

Birgün yüzüne bakılması umuduyla

enerjici
30-01-2013, 14:05
panige gerek yok teknik olarak rahatladık. satıslarda karsılanıyor ama caktırmadan.
satısları durdurmak gibi bir niyetleri olsa tahtanın ustlerini doldurmaz altları bosaltmazlardı. dokturmeye calısıyorlar.
enin de sonunda hakettiği yere gelecek.
crdfa nın yılsonu karı olumlu demekki sektorde işler iyi gidiyor. birde bizim sermaye artısı beklentimiz var. onu göemeden tavsiyem kimse gemiyi terk etmesin. ama yeni pozisyonda acmasın. tavsiye olmamakla birlikte acizane fikrim tut...

accx
30-01-2013, 14:12
***GARFA***GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.( Bilanço )

***GARFA***GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Toplam Cari Dönem TP Cari Dönem YP Önceki Dönem Toplam Önceki Dönem TP Önceki Dönem YP

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem Bağımsız Denetimden Geçmiş 31/12/2012 Bağımsız Denetimden Geçmiş 31/12/2011

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER 3,00 1 1 0 0 0 0

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI K/Z'A YANSITILAN FV (Net) 4,00 2261 226 2035 6365 31 6334

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 4,1 1984 0 1984 6334 0 6334

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan O. Sınıflandırılan FV 0 0 0 0 0 0

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 4,2 277 226 51 31 31 0

BANKALAR 5,00 108325 102977 5348 7092 878 6214

TERS REPO İŞLEMLERİNDEN ALACAKLAR 0 0 0 0 0 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) 6,00 2 0 2 3592 3590 2

FAKTORİNG ALACAKLARI 7,00 1827710 1539173 288537 1247324 1078184 169140

İskontolu Faktoring Alacakları 483992 477302 6690 389199 371296 17903

Yurt İçi 492553 488479 4074 399440 381385 18055

Yurt Dışı 2689 0 2689 0 0 0

Kazanılmamış Gelirler (-) 11250 11177 73 10241 10089 152

Diğer Faktoring Alacakları 1343718 1061871 281847 858125 706888 151237

Yurt İçi 1308548 1061871 246677 835604 706888 128716

Yurt Dışı 35170 0 35170 22521 0 22521

FİNANSMAN KREDİLERİ

Tüketici Kredileri

Kredi Kartları

Taksitli Ticari Krediler

KİRALAMA İŞLEMLERİ

Kiralama İşlemlerinden Alacaklar

Finansal Kiralama Alacakları

Faaliyet Kiralaması Alacakları

Diğer

Kazanılmamış Gelirler (-)

Kiralama Konusu Yapılmakta Olan Yatırımlar

Kiralama İşlemleri İçin Verilen Avanslar

TAKİPTEKİ ALACAKLAR 8,00 6774 6774 0 2158 2158 0

Takipteki Faktoring Alacakları 26583 26583 0 15445 15445 0

Takipteki Finansman Kredileri

Takipteki Kiralama İşlemlerinden Alacaklar

Özel Karşılıklar (-) 19809 19809 0 13287 13287 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLAR

Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar

VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net)

BAĞLI ORTAKLIKLAR (Net)

İŞTİRAKLER (Net)

İŞ ORTAKLIKLARI (Net)

MADDİ DURAN VARLIKLAR (Net) 9,00 872 872 0 1144 1144 0

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR (Net) 10,00 1542 1542 0 1410 1410 0

Şerefiye 0 0 0 0 0 0

Diğer 1542 1542 0 1410 1410 0

ERTELENMİŞ VERGİ VARLIĞI 11,00 6544 6544 0 4328 4328 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN VARLIKLAR (Net)

Satış Amaçlı

Durdurulan Faaliyetlere İlişkin

DİĞER AKTİFLER 12,00 1196 1032 164 1617 1455 162

AKTİF TOPLAMI 1955227 1659141 296086 1275030 1093178 181852

PASİF KALEMLER

ALIM SATIM AMAÇLI TÜREV FİNANSAL YÜKÜMLÜLÜKLER 4,3 40 2 38 816 816 0

ALINAN KREDİLER 13,00 1837458 1418443 419015 1180105 875653 304452

FAKTORİNG BORÇLARI 7,00 2897 404 2493 3036 318 2718

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN BORÇLAR

Finansal Kiralama Borçları

Faaliyet Kiralaması Borçları

Diğer

Ertelenmiş Finansal Kiralama Giderleri (-)

İHRAÇ EDİLEN MENKUL KIYMETLER (Net)

Bonolar

Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler

Tahviller

MUHTELİF BORÇLAR 14,00 4293 3895 398 900 770 130

DİĞER YABANCI KAYNAKLAR 14,00 113 0 113 306 0 306

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL YÜKÜMLÜLÜKLER 0 0 0 0 0 0

Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

ÖDENECEK VERGİ VE YÜKÜMLÜLÜKLER 15,00 3335 3335 0 4117 4117 0

BORÇ GİDER VE KARŞILIKLARI 16,00 2080 2080 0 1228 1228 0

Yeniden Yapılandırma Karşılığı 0 0 0 0 0 0

Çalışan Hakları Yükümlülüğü Karşılığı 1715 1715 0 728 728 0

Diğer Karşılıklar 365 365 0 500 500 0

ERTELENMİŞ VERGİ BORCU 0 0 0 0 0 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN DURAN VARLIK BORÇLARI (Net)

Satış Amaçlı

Durdurulan Faaliyetlere İlişkin

SERMAYE BENZERİ KREDİLER

ÖZKAYNAKLAR 17,00 105011 105011 0 84522 84522 0

Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar 105011 105011 0 84522 84522 0

Ödenmiş Sermaye 21000 21000 0 21000 21000 0

Sermaye Yedekleri 24844 24844 0 2093 2093 0

Hisse Senedi İhraç Primleri 0 0 0 0 0 0

Hisse Senedi İptal Karları 0 0 0 0 0 0

Menkul Değerler Değerleme Farkları 0 0 0 -29 -29 0

Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 22722 22722 0 0 0 0

İştirakler, Bağlı Ort. Ve Birlikte Kontrol Edilen Ort. Bedelsiz Hisse Senetleri 0 0 0 0 0 0

Riskten Korunma Değerleme Farkları (Etkin kısım) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan ve Durdurulan Faaliyetlere İlişkin Duran Varlıkların Birikmiş Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Diğer Sermaye Yedekleri 2122 2122 0 2122 2122 0

Kar Yedekleri 38707 38707 0 26895 26895 0

Yasal Yedekler 3286 3286 0 1614 1614 0

Statü Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Olağanüstü Yedekeler 35421 35421 0 25281 25281 0

Diğer Kar Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Kar veya Zarar 20460 20460 0 34534 34534 0

Geçmiş Yıllar Karı/Zararı 0 0 0 0 0 0

Net Dönem Karı/Zararı 20460 20460 0 34534 34534 0

Ana Ortaklık Dışı Paylar

PASİF TOPLAMI 1955227 1533170 422057 1275030 967424 307606

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=258016

IMKB

(30/01/2013 - 15:11:03)

accx
30-01-2013, 14:13
Garanti faktoring'in 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 20.460.000 tl(önceki 34.534.000 tl)

(30/01/2013 - 15:12:08)

TRADER 33
30-01-2013, 14:23
arkadaşlar önceki 34 milyon aklınızı karıştırmasın.geçen sene hisse satış karı vardı.bu seneki kar rakamı aslında çok yüksek ve net faaliyet karı.hisse görmesi gereken yeride gördü bundan sonra iyi olur bana göre...

enerjici
30-01-2013, 14:24
rakam beklentilerime uygun .
gecen seneye göre süper...
gecen sene 30 milyon kar iştirak satısından gelmişti . bu sene tamamı faaliyet karı temiz 20.50 milyon tl yani neredeyse sermayesi kadar :)
simdi sıra geldi sermaye artısı kararına . bu kar rakamı gelmeden sermaye artısı yapılamazdı diye düşünüyorum artık heran herşey olabilir. tutmaya devam...

Garanti faktoring'in 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 20.460.000 tl(önceki 34.534.000 tl)

(30/01/2013 - 15:12:08)

enerjici
30-01-2013, 14:26
bir senede faaliyet karını 5 katına cıkarmıs bir şirket var karşınızda beyler malınıza sahip çıkın...

elka
30-01-2013, 14:40
gerçektende cok ucmuşum kendıme geldım bırden yere cakılacaktım yoksa kar 25 gelsın öp basına koy 20 dende düşük olmaması lazım

ewet fena sayılmaz sermaye artırımı önemli zaten temettüden umudumuz yok

sezgin
30-01-2013, 15:06
Sermayesi kadar kar eden şirket 10 lira diyemi hesaplanıyordu

emektar
30-01-2013, 15:08
hisse başı kazancı 2 lirayı geçti.

elka
30-01-2013, 15:10
Sermayesi kadar kar eden şirket 10 lira diyemi hesaplanıyordu

ewet aynen öle fk hesabı

volvox
30-01-2013, 18:43
Mal artırmak için çok güzel fırsat.

emektar
30-01-2013, 20:53
HİSSE BAŞINA KAR
31 Aralık 2012 tarihinde sona eren yıla ait hisse başına kar -------- 974,29(Kuruş)

emektar
30-01-2013, 21:27
blonçonun geldiği gün düşmesi iyi olmadı gibi....nesini beğenmediler bilemiyorum.

JoNaThAn
31-01-2013, 03:09
Çok güzel bir kar açıklamış. Bu tahtanın özelliği sahipli olması. Kağıt ise çok değerli. Sektördeki tüm gelişmelerden maksimum fayda sağladığı belli. Geleceğini parlak görüyorum. Borsaya açık olan bir şirket daha var faktoringlerde, Crdfa isimli şirket. Ancak bunun gerek Garanti iştiraki olması, gerekse sahipli olması kağıdı daha değerli kılıyor. Diğer kağıdın rasyolarına göre 2 kat primli işlem göreceğini varsayıyorum.

Ortalama bir zamanda 250 milyon tl piyasa değerine geleceğini düşünüyorum, bu da 10 tl ve üzeri demektir. Diğer kağıdın f/k olarak 4-5 üzerini görmesi çok zor gözüküyor; bunun 11-12 olacağını düşünüyorum yakın zamanda. Bugünü kafaya takmayın, bu karlılıkla buralarda ne kadar tutabilirler, sormak lazım.

enerjici
31-01-2013, 09:42
sabır ve sukunetle tut ;)

rakam beklentilerime uygun .
gecen seneye göre süper...
gecen sene 30 milyon kar iştirak satısından gelmişti . bu sene tamamı faaliyet karı temiz 20.50 milyon tl yani neredeyse sermayesi kadar :)
simdi sıra geldi sermaye artısı kararına . bu kar rakamı gelmeden sermaye artısı yapılamazdı diye düşünüyorum artık heran herşey olabilir. tutmaya devam...

emektar
31-01-2013, 15:12
sabır ve sukunetle tut ;)

GARFA...
sermayesi 21.000.000 TL.....
2010 yılından beri ne temettü verdi nede bedelsiz.
bu yılki karı ile beraber kasasında 50 milyonun üzerinde birikmişi var.
benim beklentim %200 bedelsiz sermaye artırımı. sermayesini 21 mil.dan 63 milyona çıkarması.
böyle bir beklenti hisseyi 12-13 liraya taşıyabilir.

üzmeyecek bir rakamla -üç-beş ay beklemek lazım.
batma riski sıfır.... garanti batarsa buda batar

sezgin
31-01-2013, 15:29
Genelde bedelsizler Mayıs'tan sonra vermiş

enerjici
01-02-2013, 16:14
citi amca 10 bin lotluk alımla gunler sonra tekrar aramızda...beklemeye devam ;)

TRADER 33
01-02-2013, 20:41
sermayeyi daha fazla artırır çünkü yeni yasaya göre vereceği kredilerin tutarı sermayeyle doğru orantılı.ne kadar ödenmiş sermayen varsa okadar iş yapabilirsin diyor.garfanın da 20 milyon çok çok düşük.böyle bir finans şirketi için 20milyon nedirki.şirketi inceliyorum sektörün ve ülkenin şu anki hedeflerine paralel olarak ve benim hedef fiyat sizinkinden çok çok daha yüksek çıkıyor...
GARFA...
sermayesi 21.000.000 TL.....
2010 yılından beri ne temettü verdi nede bedelsiz.
bu yılki karı ile beraber kasasında 50 milyonun üzerinde birikmişi var.
benim beklentim %200 bedelsiz sermaye artırımı. sermayesini 21 mil.dan 63 milyona çıkarması.
böyle bir beklenti hisseyi 12-13 liraya taşıyabilir.

üzmeyecek bir rakamla -üç-beş ay beklemek lazım.
batma riski sıfır.... garanti batarsa buda batar

enerjici
02-02-2013, 21:51
bende yuksek bekliyorum.
kayırlı sermaye tavanınınn hepsini kullanacagını dusunuyorum hatta.
yani 175 milyon. cok yuksek ihtimalle bu sermaye artısı subat sonu gelecek bilancodan sonra beklenti netlesektir.
kar rakamı degismeyecek ama konsolide bilancoyu yollamadan sermaye artısına karar veremezler diye dusunyorum.
benimde beklentim cok daha yuksek ama rakam telaffuz etmiyorum...

sermayeyi daha fazla artırır çünkü yeni yasaya göre vereceği kredilerin tutarı sermayeyle doğru orantılı.ne kadar ödenmiş sermayen varsa okadar iş yapabilirsin diyor.garfanın da 20 milyon çok çok düşük.böyle bir finans şirketi için 20milyon nedirki.şirketi inceliyorum sektörün ve ülkenin şu anki hedeflerine paralel olarak ve benim hedef fiyat sizinkinden çok çok daha yüksek çıkıyor...

plan
04-02-2013, 06:54
mirhat kardeş uzun uzun cubuklarımız olacak diyordu!En iyisi ondan bir analiz almak ne der kendileri acaba ?
UYARI: Burada yer alan yorum ve tahminler kişisel görüşüm olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

elka
04-02-2013, 17:45
bugün güzeldi 1. seans %7 yukarı yapmasına rağmen 2. seans vermediler genelde 2. seans çakarlardı hadi hayırlısı bol kazançlar

plan
04-02-2013, 21:38
Mact yukarı kesti uzun uzun cubuklarımız olacak inşallah.Bol kazançlar
Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Arslanbey
05-02-2013, 01:25
b) Müşterileri ile yapacağı sözleşmeler çerçevesinde ve yaptığı işlemin bir parçası olarak müşterilerine ilave finansman sağlamak amacıyla toplamı ödenmiş sermayesinin yüzde birini geçmeyecek şekilde kullandırılan nakdi krediler hariç olmak üzere nakdi kredi kullandıramaz. Bu oranı sıfıra kadar azaltmaya veya ödenmiş sermayenin yüzde beşine kadar artırmaya ya da şirket bazında farklılaştırmaya Kurul yetkilidir.

c) Ana faaliyet konusu işlemler ile sınırlı olmak kaydıyla verilen garanti ve kefaletler ile sermayesinde yüzde on ve daha fazla paya sahip veya kontrolünü elinde bulunduran kişiler ile sermayesinin yüzde on ve daha fazlasına sahip olduğu veya kontrolünü elinde bulundurduğu ortaklıklara, toplamı ödenmiş sermayesinin yüzde yirmisini geçmeyecek şekilde verilen garanti ve kefaletler hariç olmak üzere garanti, kefalet ve teminat mektubu veremez. Bu oranı yüzde beşe kadar azaltmaya veya yüzde yirmi beşe kadar artırmaya ya da şirket bazında farklılaştırmaya Kurul yetkilidir.

sezgin
05-02-2013, 06:24
Birde halka açık olmayan finansal kiralama var ödenmiş sermayesi 73 milyon sanırsam bunun ki 21 sektörde genelde sermayeler faktoring daha az benim gördüğüm bu durumda nasıl bir sermaye artışı olur fikri olan varmı ?

TRADER 33
05-02-2013, 22:50
kağıt geçen seneye göre 4 kat kar ediyor(geçen sene 30milyonu hisse satış karı idi) ve hala buralarda salınıyor.ben rakamı görünce şaşırdım kaldım.hemen bilançoya baktım esas faaliyet karı.en az 3 tavan çekip sonra durulması lazımdı ve tekrar yola devam etmesi gerekirdi.demekki hedefler çok daha büyükki nitekim bu şartlarda öyle olması lazım böyle unutturmaya çalışıyorlar...

enerjici
06-02-2013, 09:18
bilanco gelince aynısını ifade ettim buradan ama satıs geldi kagıda...
piyasada kotu olunca bufırsatı kullandılar beklenti gerceklesti dergibi bastılar kagıda ama beklenti daha yeni baslıyor. bu sermaye yapısı karlılık ile nerelere gidecegimizi ilerleyen aylarda hep birlikte gorecegiz...

not:citibank alısı gelince hissehoplaya hoplaya gidiyor.
onlarda almakta acele etmiyorlar. alıp alıp bırakıyorlar... buradaki mesele daha cok su goturur gibi geliyor

kağıt geçen seneye göre 4 kat kar ediyor(geçen sene 30milyonu hisse satış karı idi) ve hala buralarda salınıyor.ben rakamı görünce şaşırdım kaldım.hemen bilançoya baktım esas faaliyet karı.en az 3 tavan çekip sonra durulması lazımdı ve tekrar yola devam etmesi gerekirdi.demekki hedefler çok daha büyükki nitekim bu şartlarda öyle olması lazım böyle unutturmaya çalışıyorlar...

enerjici
06-02-2013, 11:04
cit ibir 10 luk daha çekti gibime geldi ama bakalım oylemi hayırlısı :)

plan
06-02-2013, 13:07
Dedigin gibide olabilir.
2 gun sonraki takaslara bakmak lazım :)
Ama hissemiz yukselis trendinde bakalım neler bekliyor bizi
:cheers:[
YTD

vedat77
07-02-2013, 14:25
tahta bugun nadasa bırakılmış gibi... bakalım ne zaman ekinler baş verecek :)
1.5 ay gibi bir sure ongoruyorum ben. tamamen tahmindir.
bundan sonra 1 aylık takasta net durum olusacaktır.
takasları takip etmenizi tavsiye ederim.8 e degebiliriz. aceleci olmamak lazım. sabır ile tutmaya devam ...

plan
07-02-2013, 15:45
Enerjici kardeşimden bir yorum alabilirmiyiz?

enerjici
08-02-2013, 10:15
Enerjici kardeşimden bir yorum alabilirmiyiz?

sıkıntı yok alıp alıp cekiliyorlar tahtadan aceleleri yok belli zaten...
bu tahta için tek bildiğim fiyat hareketlerine kapılmayın. hikayesi var ve gerçeklesmesini bekleyin. müthiş bir kar açıkladı ve bastılar aşagıya piyasanında etkisiyle.
simdi verdikleri malı alabilmek için cırpınıyorlar gun icinde 7-8 kademe gidip geliyor. al sat fırsatı veriyor imajı veriyorlar gibi geliyor bana. en sonunda 9 lira ustune atınca verenler malını kaptırmış olacak.
1,5-2 ay gibi bir surede herseyin netleşeceğini dusunuyorum bende...
sabırla tutmaya devam hızlı hacimsiz dususlerde alım yapılabilir.
güniçi primliyken almamaya ozen gosterilmesi kanısındayım.

enerjici
08-02-2013, 11:04
geçmiş yazıların birinde bankayı geçmeden satılmaz demiştim, biz gitmesekte banka geri gelerek onu geçmemize sebep olacak gibi :) bu durumda banka fiyatını emsal olarak kabul etmeyeceğimi belirtmek isterim sayın spek :)

totuken
08-02-2013, 13:39
baktım banka yaklaşıyor,,aklıma sen geldin..iyi yırttın hadi..

enerjici
11-02-2013, 09:17
banka ilk önce, sermayesi kadar kar acıklasın, %500 bedelsiz potansiyeli olsun, kayıtlı sermaye tavanını 7 kat artırsın, takasın %86 sı 5 kurumda toplu olsun, sonra aynı fiyata gelince satarmıyız satmazmıyız düşünürüm :)

baktım banka yaklaşıyor,,aklıma sen geldin..iyi yırttın hadi..

sezgin
11-02-2013, 10:16
Hacim kalmadı bakalım

enerjici
11-02-2013, 10:29
mal kalmadı ki hacim kalsın... cok aracı kurumdan işlm yapılıyor tahtaya satış çekmesi için ya aşağı ya yukarı hareket etmesi lazım. stabil fiyatla mal gelmez tahtaya...

Hacim kalmadı bakalım

enerjici
12-02-2013, 09:56
sermayesi kadar kar acıklayıp en ucuz hisse bryat. oda 14 lira.
izocamın bilancosu geldi bizden kotu 42 lira fiyatı. buralarda gecirdigimiz hergun beklentim daha cok artıyor.
ve dahacok mala sahip oluyorum dayanamıyorum :)
bakalım sonu nasıl oalcak bu hikayenin ? mutlu mu hazin mi?
sabırla beklemeye devam...

enerjici
12-02-2013, 10:05
spekte fprumu takip ediyor demekki :)

plan
12-02-2013, 13:11
CITI bi 100.000 lot daha çaksa :) kaç olurduk acaba ?

enerjici
13-02-2013, 09:12
citi yok piyasada. gelse zaten 8,50 nin ustundeyiz anında.
tahtada mal için kıvranıyorlar ama. hemen basıyorlar bos buldukları anda.
satıcıyı gorur gormez alıyorlar.
kendi satıslarını almıyorlar tabi ki. yukarısı kendi satıslarıyla dolu her zaman bir kademede...

CITI bi 100.000 lot daha çaksa :) kaç olurduk acaba ?

accx
13-02-2013, 16:56
***GARFA***GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

Ortaklığın Adresi : Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Köy Yolu No:23 Maslak Şişli İstanbul

Telefon ve Faks No. : (212) 365 31 50 (212) 365 31 51

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (212) 365 31 50 (212) 365 31 51

Orjinal Açıklamanın Tarihi : 22.06.2012

Özet Bilgi : Açılan dava ile ilgili bilgilendirme / gelişmeler

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

2011 yılında şirketimizde yapılan iç denetimler ve Denetleyici Kurum yetkililerinin yapmış olduğu denetimler sırasında, faktoring sektörünün genel bir problemi olan çoklu faturalı işlemlerde yaşanan bazı operasyonel aksaklıklar tespit edilmiş, BDDK da şirketimizde inceleme yaparak aynı operasyonel eksiklikler nedeniyle idari para cezası uygulanan konuyla Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyeleri hakkında faktoring mevzuatına aykırılık iddiasıyla ceza davası açılmış ve durum 22.06.2012 tarihli kamuyu aydınlatma platformunda hissedarlarımızla paylaşılmış idi. Konuyla ilgili yapılan yargılamada yerel mahkemece, yürürlüğe giren 6361 sayılı Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu'nda suça konu eylemin idari para cezasını gerektirir bir durum olması ve bu eyleme ilişkin idari para cezasının 13.02.2012 tarihinde yerine getirilmesi nedeniyle yeniden idari yaptırım uygulanmasına yer olmadığına karar verilerek Yönetim Kurulu Üyelerimizin sorumluluğunu gerektirmeyecek şekilde sonlanmıştır.

Saygılarımızla,

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(13/02/2013 - 17:54:00)

plan
13-02-2013, 18:06
İdari para cezası uygulanmış.Yönetim kurulu beraat etmiş.
Sizce fiyata yansıyacak bir durum varmı ?
YTD

vedat77
14-02-2013, 11:19
citi ve iş yatırım nerdeler acaba... bekliyoruz gelinde tahta biraz şenlensin... bedelsizin tarihini biliyorsunuzda acele mi etmiyorsunuz? millette fiyat algısı olussun diyemi bekliyosunuz yoksa ?

enerjici
15-02-2013, 09:18
hergün bir önceki gunden daha sıkıcı olacakki bekledikleri satış tahtaya gelsin... ama zaman daralıyor. bakalım daha ne kadar tutacaklar bu fiyatlarda. ya asagı ya yukarı bir hareketin baslaması lazım.ya asagı verde alalım ya yukarı goturde satalım :)

sezgin
15-02-2013, 13:57
hergün bir önceki gunden daha sıkıcı olacakki bekledikleri satış tahtaya gelsin... ama zaman daralıyor. bakalım daha ne kadar tutacaklar bu fiyatlarda. ya asagı ya yukarı bir hareketin baslaması lazım.ya asagı verde alalım ya yukarı goturde satalım :)

Gerçekten acı çektiriyor hacim sıfır olacak yakında :)

enerjici
15-02-2013, 17:41
bugun gelen takas tam komedi mesela...
80 bin lot işlem goren bir gunun takasında en cok toplam 5000 lot işlem gormus gibi takas geldi.
ne kadar bulandırmaya calıstıkları bundanda anlasılıyor...

sabırla tut...

plan
15-02-2013, 21:17
bugun gelen takas tam komedi mesela...
80 bin lot işlem goren bir gunun takasında en cok toplam 5000 lot işlem gormus gibi takas geldi.
ne kadar bulandırmaya calıstıkları bundanda anlasılıyor...

sabırla tut...

Sn Enerjici takasları kopyalayabilirmisiniz
Tesekkurler

sezgin
15-02-2013, 21:22

Bu gün Son 1 saatte sırf hacim olsun diye işlem yapıldı al gülüm ver gülüm oldu gibi geldi bana

plan
15-02-2013, 22:21
Bu gün Son 1 saatte sırf hacim olsun diye işlem yapıldı al gülüm ver gülüm oldu gibi geldi bana

Sn Sezgin zaten kaç gündür al gülüm ver gülüm oluyor.Bu tahta inanılmaz sahipli.Bedelsize kadar isterse 1 sene olsun beklemek lazım.Hedefe yaklaşana kadar kıpırdamayın indirsede hiseyi kıpırdamayın.Daha çok alın
Asla Yatırım Tavsiyesi değildir.
Kağıtta olanlara bekleme tavsiyesidir. :)

enerjici
15-02-2013, 23:18
birazdan takası yolluyorum

enerjici
15-02-2013, 23:22
http://img716.imageshack.us/img716/7636/garfa.jpg

komik tam 80251 lot işlem gordu gelen takasa bak dunde aynıydı hemen hemen...

plan
15-02-2013, 23:53
Speğin elinde bu hisseyi yükseltmek için bu kadar çok bahane olmasına rağmen(bedelsiz hikayesi en az %300 , tarihi 2012 bilançosu , sürekli büyüyen şirket yapısı , Türkiyedeki en güvenilir factoring şirketi olması vs) neden kıpırdatmadığının tek açıklaması var ;
Daha çok mal toplayıp daha çok kazanmak ve endeksin yönünü görmek.Ama bence daha çok beklemesi onun daha çok mal kaybına neden olacak çünkü duymayanlar duyacak, araştırmayanlar araştıracaklar, insanlara zaman tanıyor bu şekilde.Ben şahsen memnunun param oldukça mallanıyorum azar azar.Hiç yükseltmesin daha çok alayım ben razıyım.Bu hisse buralara yakışmıyor,komik kalıyor
Sadece yorumumdur.
Yatırım tavsiyesi değildir

zfr1970
16-02-2013, 02:14
arkadaşım buraya her yazdığın yazı insanları kağıdı almayı tahrik eder nitelikte.Ne hikmettir ki sen nezaman buraya yazı yazsan ertesi gün kağıt aşağı geliyor.Bunu bir görevlendirme sonucu mu yapıyorsun? Borsadan anlamadığın her halinden belli.Kağıtla ilgili teknik ve grafiksel bir bilgi de paylaşmıyorsun? Kağıt hareketlenmeden bu kadar çığırtkan olmaya gerek yok?

enerjici
16-02-2013, 08:51
bu yazının muhatabı benmiyim?

anlayamadım, kagıt ertesi gun asagı geliyor demişsin. ayrıca nereye gelmiş aşağı keşke gelsede millet dokulse spek mallansa biraz daha bizde nasipleniriz o noktada diye düsünüyorum!!!

arkadaşım buraya her yazdığın yazı insanları kağıdı almayı tahrik eder nitelikte.Ne hikmettir ki sen nezaman buraya yazı yazsan ertesi gün kağıt aşağı geliyor.Bunu bir görevlendirme sonucu mu yapıyorsun? Borsadan anlamadığın her halinden belli.Kağıtla ilgili teknik ve grafiksel bir bilgi de paylaşmıyorsun? Kağıt hareketlenmeden bu kadar çığırtkan olmaya gerek yok?

plan
16-02-2013, 09:27
bu yazının muhatabı benmiyim?

anlayamadım, kagıt ertesi gun asagı geliyor demişsin. ayrıca nereye gelmiş aşağı keşke gelsede millet dokulse spek mallansa biraz daha bizde nasipleniriz o noktada diye düsünüyorum!!!

Sn Enerjici,
Arkadas sanırım bana yazmış.Sen üzerine alınma.Ama yazan arkadas demiski sen ne zaman yazsan kagıt asagı geliyor demis.Nasıl asagı gelmis ? Hissenin tarihi zirve kapanıs degeri 9.46 biz kaçı gorduk 8.9 borsa o kadar kar realizasyonu yaptı simdi kaçtayız 8 ne kadar çok düşmüşüz değilmi :)
Asla Yatırım Tavsiyesi değidir.Kimseyi kışkırtmak ve tahrik edip hisseyi aldırmak içinde değildir.

plan
16-02-2013, 12:41
Ha bu arada grafikte 7,70 de bulunan GAP ında kapatılma ihtimali var bence.Kapanırsada fena olmaz hatta daha iyi olur
Asla yatırım tavsiyesi değildir.

plan
18-02-2013, 11:30
Hadi şu 7.70 GAP ı kapansında rahatlasın herkes birazda mallanalım spek izin verirse asagıdan 3-5 :)
Yatırım Tavsiyesi değildir.

zfr1970
18-02-2013, 15:31
Kağıdın 16.23 itibariyle kademeleri: 7.96:1031 7.94: 1031 7.92:931 7.90:2531 7.88:31 kademelerin son iki harfine dikkat edin. Ve bu bir aydır sürekli böyle.Butahtada kavga olabilir.Filler tepişir olan atlara olurmuş.Dikkat edin.

plan
18-02-2013, 16:37
Kağıdın 16.23 itibariyle kademeleri: 7.96:1031 7.94: 1031 7.92:931 7.90:2531 7.88:31 kademelerin son iki harfine dikkat edin. Ve bu bir aydır sürekli böyle.Butahtada kavga olabilir.Filler tepişir olan atlara olurmuş.Dikkat edin.

Tepişsinler tepişsinler atları filleri görürüz işte.Ortalık toz olur biraz fenamı :) Biz kaybetmeyide göze aldık sn speğim istersen geri getir tekrar 5 leri görelim :)
YTD

sturk16
18-02-2013, 23:36
sağlam bir duruşu var

spectrum
19-02-2013, 00:47
sağlam bir duruşu var

dün biraz tahta yapıcıyla restleştik...
kademelerde anında değişim yaptı..
hesap ciddi sanırım...
lotları saydıklarından hiç şüphem yok..
adamların beklediği ama bazılarının satmadığı mallar var...
sanırım altın vuruş öncesi silkelemeler...
belli olmaz..aşağılarda olabilir..yeterki o hisseler dökülsün...
görelim oyunun sonunu...
ytd....

enerjici
19-02-2013, 06:20
burada herkes olan bitenin farkında. kimse yukselsin istemiyor. mal bekliyor tahtaya... bu saatten sonra kimse satmaz artık kanımca... cok fazla aracı kuruma dagıtıldı mallar diye dusunuyorum, cok fazla yukarıdan almak istemedikleri belli ayrıca tahtayı yukarı cektikce talepte geliyor. buralarda tutup bıktırma taktiğini kullanıyorlar. bakalım nereye kadar sürecek...
sabırla tutmaya devam...

dün biraz tahta yapıcıyla restleştik...
kademelerde anında değişim yaptı..
hesap ciddi sanırım...
lotları saydıklarından hiç şüphem yok..
adamların beklediği ama bazılarının satmadığı mallar var...
sanırım altın vuruş öncesi silkelemeler...
belli olmaz..aşağılarda olabilir..yeterki o hisseler dökülsün...
görelim oyunun sonunu...
ytd....

plan
19-02-2013, 08:07
Spek hadi topladım tren kalkıyor demeden bir yere gitmez.
Bu saatten sonrada nasıl mal toplayacak anlamadım ben.Hesapları var kendilerine göre herhalde kafalarındaki ortalama ve lot sayısı oluşmadı herhalde.Onun için satış hedeflerinizi daha yukarılara çıkartın bari sayın speğim :)

YTD

plan
19-02-2013, 10:08
Tahtada kimsecikler yok.Kendi halinde ne alıcı var ne satıcı altıda üstüde bomboş
Hacimde yok.Bekle gor yada unut gör :)
Yatırım Tavsiyesi Değildir

plan
19-02-2013, 10:10
Sn enerjici bir yorum alabilirmiyiz sizden ?

waraxe7
19-02-2013, 10:10
acele etmeyin hele bi tobo tamamlansın

plan
19-02-2013, 10:21
TOBO tamam bence ne bekleniyorki
YTD

enerjici
19-02-2013, 10:21
herkes almış eline çekirdeğini çayını ne olacak diye filmin sonunu bekliyor. bi yandanda film bitsin istemiyor. film çok güzel cunku:) herkes bunun farkında beklemeye devam... bu saaatten sonra artık yoruma da gerek yok bence... birileri satarsa tahtaya hareket gelir. aksi halde bedelsiz haberine kadar buralarda 3 aşagı 5 yukarı dolanacagız gibi... haber kısa süre önceye kadar hareket olmayacak anlaşılmıştır. sabır ve sukunetle devam artık yorum yapmayacagım burasıda sakinleşşsin tahta gibi :)

plan
19-02-2013, 10:27
O zaman bahisleri kapatalım.Dinlenmeye çekilerek mal almaya dvm edelim
Herkese bol kazançlar
YTD

waraxe7
19-02-2013, 11:01
TOBO tamam bence ne bekleniyorki
YTD

grafiklerin sencesi bencesi olmaz tobo henüz bitmemiş. zannımca birkaç haftası var grafik atamıyorum.aylıklarda tobo haftalıklarda ise flama devam ediyor çok seksi duruyor

zfr1970
19-02-2013, 18:35
Siz bukağıtta mal beklendiğini yeni mi farkettiniz.Önceki yazımda kasdettiğim buydu.Adam her kademenin sonuna 31 lot mal yazmış. Birilerinden küfrederek mal istiyor. Bu malında Turkish teki malar olduğunu tahmin ediyorum.Kağıt hakkında uçuk kaçık fiyatlar yazmayın.Teknik bilenler yorumlasın diğerleri sadece izlesin. Seans esnasında kağıtla oynamayın. Aktiften mal almayın pasife yazın bir seferde 200-300 lot tan fazla almayın.Bunları 17 senelik borsa deneyimimle yazıyorum. Bu tür kağıtları çok iyi bilirimç Speklerin tek bir kağıdı yoktur. Bu kağıtta istediği malllar gelene kadar 2-3 yıl bile bekler. Diğer kağıtlarda operasyon yapar. Onun için tekrar yazıyorum kağıt harekete başlamadan teknik bilgi haricinde yorum yazmayın.

elka
19-02-2013, 18:59
Siz bukağıtta mal beklendiğini yeni mi farkettiniz.Önceki yazımda kasdettiğim buydu.Adam her kademenin sonuna 31 lot mal yazmış. Birilerinden küfrederek mal istiyor. Bu malında Turkish teki malar olduğunu tahmin ediyorum.Kağıt hakkında uçuk kaçık fiyatlar yazmayın.Teknik bilenler yorumlasın diğerleri sadece izlesin. Seans esnasında kağıtla oynamayın. Aktiften mal almayın pasife yazın bir seferde 200-300 lot tan fazla almayın.Bunları 17 senelik borsa deneyimimle yazıyorum. Bu tür kağıtları çok iyi bilirimç Speklerin tek bir kağıdı yoktur. Bu kağıtta istediği malllar gelene kadar 2-3 yıl bile bekler. Diğer kağıtlarda operasyon yapar. Onun için tekrar yazıyorum kağıt harekete başlamadan teknik bilgi haricinde yorum yazmayın.

emredersiniz asker falansınız galiba, zaten fazla kimse yok ,yazanda yok, kimse karışamaz kimseyide ilgilendirmez ne yazacağı cocuk deyil burdakiler ne alacağına ne satacağına ,sizin yaptığınız yanlış al yada sat demek cok yanlış bunu 89 senesinden beri borsada olan biri olarak söylüyorum bu senette garanti ne derse o olur bu kadar net

gencparaci
19-02-2013, 19:46
siz zannediyormusunuz fiyatı spek belirleyecek olması gereken fiyata garanti bankası karar verir elinde piyasada dolaşan malın kat kat ve kat fazlası var kafalarına sıkıverir kurşunu hissenin bu fiyata oturma sebebide budur

yatırım tavsiyesi değildir.

Arslanbey
19-02-2013, 20:49
Bence mal toplama derdi felan yok, olsa başka türlü olurdu işlemler, herşey bitmiş sanki bir haber bekleniyor, bu süreçte de hacimsiz ve işlemsiz bezdirme harekatı var... Umarım sağlam bir haber gelir yoksa bu işin sonu kötü....

zfr1970
19-02-2013, 21:52
emredersiniz asker falansınız galiba, zaten fazla kimse yok ,yazanda yok, kimse karışamaz kimseyide ilgilendirmez ne yazacağı cocuk deyil burdakiler ne alacağına ne satacağına ,sizin yaptığınız yanlış al yada sat demek cok yanlış bunu 89 senesinden beri borsada olan biri olarak söylüyorum bu senette garanti ne derse o olur bu kadar net

Sen bir kaç sayfa geriye gitte burada yazanların çocuk mu ne olduklarını gör.Ben sadece fikirlerimi paylaştım.Kardeşim biz askeri darbeler görüp o dönemin çilesini çekmiş yine dimdik onurluca ayakta durmuş insanlarız.Başkalarına emir vermeyi hele asker gibi emir vermeyi hiç sevmem.Sana şunu da söyleyeyim bu tahtada sözü garanti söylemez.Çünkügarantideki mallar garanti bankasının malları.Satmak istediğinde öncelikle Merkezi Kayıt Kurumuna başvurması gerekir.Sen bak 89 yılından beri borsadasın ama bu basit şeyi bile bilmiyorsun.Bu tahtada İŞ-YAT ile OYAK ne derse o olur.Borsada biraz ileriye görme gelen haberleri iyi yorumlayabilme ve bunun yanında hissetme çok önemli.Bir şey bildiğim ve duyduğum için yazmıyorum sadece tahmin bu şirket başka bir şirketi satın alabilir.Hangi şirket olabileceğini biraz da siz araştırın kafa yorun.

ucankus
20-02-2013, 05:33
Sn. zfr 1970
hangi sirketi alabilir
bu önemli bir haber veya duyum
hangi sirket olabilir
lütfen yazarmisiniz

Sen bir kaç sayfa geriye gitte burada yazanların çocuk mu ne olduklarını gör.Ben sadece fikirlerimi paylaştım.Kardeşim biz askeri darbeler görüp o dönemin çilesini çekmiş yine dimdik onurluca ayakta durmuş insanlarız.Başkalarına emir vermeyi hele asker gibi emir vermeyi hiç sevmem.Sana şunu da söyleyeyim bu tahtada sözü garanti söylemez.Çünkügarantideki mallar garanti bankasının malları.Satmak istediğinde öncelikle Merkezi Kayıt Kurumuna başvurması gerekir.Sen bak 89 yılından beri borsadasın ama bu basit şeyi bile bilmiyorsun.Bu tahtada İŞ-YAT ile OYAK ne derse o olur.Borsada biraz ileriye görme gelen haberleri iyi yorumlayabilme ve bunun yanında hissetme çok önemli.Bir şey bildiğim ve duyduğum için yazmıyorum sadece tahmin bu şirket başka bir şirketi satın alabilir.Hangi şirket olabileceğini biraz da siz araştırın kafa yorun.

zfr1970
20-02-2013, 08:49
Bu kesinlikle bir duyum değil. Sadece kendi öngörüm ,beklentim belki de olmasını istediğim bir şey.

plan
20-02-2013, 08:52
Bu kesinlikle bir duyum değil. Sadece kendi öngörüm ,beklentim belki de olmasını istediğim bir şey.

Bence olmayan birşeyi yazmamak gerekir sn zafer1970 ustad.
YTD

enerjici
20-02-2013, 10:56
ortalık karışmış :)

SPK/ERTAS: DUSUK SERMAYE ILE DUSUK OZKAYNAKLA IS YAPMA DEVRI KAPANDI -CNBCE

plan
20-02-2013, 11:16
Buradaki beklenti enerjici dostumun yaptığı yorumda saklı arkadaslar.Bence akıllı olan bunun % sini bulsun. :)
Asla YTD

plan
20-02-2013, 11:32
Enerjici üstadım.Takasları gorebiliyorsanız buraya atarmısınız degisikleri ile birlikte
Tesekkurler

accx
21-02-2013, 10:44
Bankalar kadar hızlı büyüyorlar

Finansal kiralama (leasing), faktoring ve tüketici finansman şirketlerinin oluşturduğu banka dışı mali kesim, kriz yılı 2009’daki kan kaybının ardından 2010’da yakaladığı büyüme hızını 2012’de de sürdürerek 50 milyar liranın üzerinde bir aktif büyüklüğüne ulaştı. Banka dışı finansın üç sektöründen leasingde net dönem kârı “ertelenmiş vergi borcu gider etkisi” ile düşüş gösterirken, faktoring ve tüketici finansmanının kârında hızlı artışlar yaşandı.
Dünya Gazetesi’nden Naki Bakır’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerinden yaptığı belirlemeye göre leasing, faktoring ve tüketici finansman şirketlerinin aktif toplamı, 2012’de yüzde 16 büyüyerek 50 milyar 57.1 milyon liraya ulaştı. Sektörün 2008 yılında 29 milyar 368 milyon TL olan toplam aktif büyüklüğü, küresel kriz yılı 2009’da leasingdeki hızlı küçülmenin etkisiyle toplamda sadece
yüzde 0.6 büyüyerek 29 milyar 543 milyon lira olmuş, 2010 yılında yüzde 22.6 büyümeyle 36 milyar 222 milyon liraya, 2011 yılında da yüzde 19 büyüyerek 43 milyar 95.4 milyon liraya yükselmişti. Yatırımcının ihtiyaç duyduğu makine, teçhizat, ekipman, yatırım malı veya diğer malların, 3’üncü kişilerden kiralanarak, yatırımcıya kullanım hakkının verilmesine yönelik sistem olan leasing)alanında faaliyet gösteren şirketlerin aktif büyüklüğü geçen yıl yüzde 8.9 artışla 20 milyar 253.9 milyon liraya yükseldi. Mal ve hizmet satışlarından doğan fatura veya fatura yerine geçen belgelere dayalı vadeli alacakların devredilmesi karşılığında finansman ve tahsilat hizmetleri sunan faktoring şirketlerinin toplam aktif büyüklüğü yüzde 16.4 artışla 18 milyar 177.2 milyon; tüketici finansmanı şirketlerinin toplam aktifleri de yüzde 31.1 artışla 11 milyar 626 milyon lira düzeyine ulaştı. Banka dışı finansın toplam aktifleri 2008-2012 döneminde yüzde 70.4 oranında büyüdü. Bu dönemde aktif büyümesi leasingde yüzde 18.1 olurken, faktoringde yüzde 139.9’a, finansal kiralamada ise yüzde 150.2’ye ulaştı.
Ertelenmiş vergi gideri leasingde kârı düşürdü
2009 ve 2010’da kâr erozyonu yaşayan, 2011’de ise 510 milyon lira ile kârını yüzde 9.4 artıran leasing sektörünün net dönem kârı, 2012’de ise “ertelenmiş vergi gider etkisi” ile yüzde 14.8 düşerek 434.3 milyon liraya geriledi. Sektörün esas faaliyet gelirleri, geçen yıl yüzde 19.3 artışla 1 milyar 355.6 milyon, giderleri ise yüzde 6 artışla 267.7 milyon lira oldu. Böylece sektör önceki yıla göre yüzde 23.2 artışla 1 milyar 88 milyon lira net faaliyet geliri elde etti. Leasing şirketlerinin diğer faaliyet gelirlerinin neti ise yüzde 12.5 düşüşle 397.2 milyon liraya geriledi. Finansman giderleri geçen yıl yüzde 26 artarak 674.3 milyon liraya çıkan sektör, 252.4 milyon lirayla önceki yıla göre yüzde 15.3 daha fazla takipteki alacak karşılığı ayırdı. Böylece vergi öncesi kârı 558.4 milyon lira olarak gerçekleşen sektörün, vergi karşılığı ve ertelenmiş vergi işlemleri sonrası net dönem kârı 434.3 milyon liraya düştü. Kriz yılındaki hızlı düşüşün ardından 2010 ve 2011’de kârını önemli oranda artıran faktoring şirketleri, 2012’de de kârını yüzde 21.2 artışla 597.1 milyon liraya çıkardı. Geçen yıl yüzde 30.3 artışla 2 milyar 62 milyon liralık net esas faaliyet geliri elde eden sektörün diğer faaliyet gelirlerinin neti de yüzde 12.3 artışla 148.1 milyon lira oldu. Faktoring sektörünün finansman giderleri geçen yıl yüzde 15.7 artışla 1 milyar 143.1 milyon, ayırdığı takipteki alacak karşılığı ise yüzde 184.4 artışla 336.1 milyon liraya yükseldi. Geçen yıl 730.9 milyon liralık brüt kârından 133.8 milyon lira vergi karşılığı ayıran sektörün net dönem kârı 597.1 milyon lira düzeyinde oluştu.
Tüketici finansmanı hızlı büyüyor
Net dönem kârını önceki üç yılda da rekor düzeyde artıran tüketici finansman şirketleri 2012’de de yüzde 45.5’le yüksek bir kâr büyümesine imza attı. Bu şirketlerin esas faaliyet gelirini oluşturan kredilerden elde ettiği faiz, ücret ve komisyonlar ile esas faaliyet giderlerinin neti geçen yıl yüzde 50.6 artarak 1 milyar 52.7 milyon lira oldu. Tüketici finansmanı şirketlerinin diğer faaliyet gelir-giderleri dengesindeki fazla ise önceki yıla göre yüzde 6.7 azaldı. Geçen yıl finansman giderleri yüzde 48.1 artarak 806.9 milyon olan tüketici finansman şirketleri 79.5 milyon liralık takipteki alacak karşılığı ayırdı. Sektörde vergi öncesi 201.7 milyon liralık kâr elde edilirken; net dönem kârı 152.8 milyon lira düzeyinde gerçekleşti.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/ba...#ixzz2LWbUMnCB

sezgin
21-02-2013, 14:14
Bu kağıt bu hacimsizlikle geldiği b grubuna mı geçmek istiyor

Arslanbey
22-02-2013, 10:39
Genel kurul gündemi açıklansında bir görelim bu kadar kar ne olacak...? Genelde bilançodan 1-2 ay sonra genel kurul kararı geliyor, yani önümüzdeki haftadan itibaren bekleyebiliriz, geçen seneki gibi olağanüstü yedeklere atarlarsa işimiz zor....

sezgin
22-02-2013, 10:52
Hadi diyelim bunuda attı 2013 ne yapacak karlılığın 2013 te daha artmasını bekliyorum herhalde koskoca yasa yaptılar bir işe yarar

emektar
25-02-2013, 10:48
geçenki düşüşte bu fiyatlardan tepki vermişti.

sezgin
25-02-2013, 19:51
Bu borçlanmaya var mı yorum

Akçalı
25-02-2013, 20:57
GARANTİ FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. / GARFA [] 25.02.2013 17:02:40

Borçlanma Aracı İhracı-Gelişmeler

Ortaklığın Adresi : Eski Büyükdere Cad. Ayazağa Köy Yolu No:23 Maslak Şişli İstanbul
Telefon ve Faks No. : (212) 365 31 50 (212) 365 31 51
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (212) 365 31 50 (212) 365 31 51
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 15.01.2013
Özet Bilgi : Borçlanma Aracı İhracı İçin Sermaye Piyasası Kurulu'na Başvuru Hakkında

Borçlanma Aracının ISIN Kodu : -
Borçlanma Aracının Türü : Finansman Bonosu
Borçlanma Aracının Vadesi : Çeşitli Tertip ve Vadelerde
Borçlanma Aracının İhraç Tutarı : 300.000.000 TL

AÇIKLAMA:
15/01/2013 tarihli özel durum açıklamamızda;

Şirketimizin finansman ihtiyacını karşılamak üzere 300 milyon Türk Lirasına kadar nominal bedelle finansman bonosu/tahvil ihracı amacıyla gerekli hazırlıklara başlanması, ilgili aracı kurumlar ile görüşmeler yapılması, yetkili kurumlara gerekli başvuruların yapılması, vade, fiyat ve diğer maliyet unsurlarının belirlenmesi, gereken her türlü doküman, belge ve anlaşmanın düzenlenerek imzalanması hususlarında, Şirketimiz Yönetim Kurulunca Genel Müdürlüğe yetki verildiği duyurulmuştu.

Şirketimizce yurtiçinde 300 milyon Türk Lirasına kadar farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden finansman bonosu ve/veya tahvil ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Saygılarımızla.

emektar
25-02-2013, 21:58
Tahvil: devletin ya da özel sektör Şirketlerinin borçlanarak orta ve uzun vadeli fon sağlamak üzere çıkarttıkları borç senetleridir.

bir şirket niçin sermayesinin 10 katı kadar borçlanır.bu sağladığı fonla ne yapmak ister...aynı zamanda öz kaynaklarıda bu oranda artarmı..? bu paranın faizi şirketin karını ve temettü getirisini olumsuz etkler mi..?
bu işi daha iyi bilen birisi açıklarsa memnun olurum.