PDA

View Full Version : KARSN-Karsan Otomotiv

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

hasan_celik
08-02-2011, 16:48
babam 94 ve 95 den sattırdı birazını 97 e kadar çıktı 96 dan satardık en azından :) 97 e değmesi güzel ancak 1.92-93 olması bence kötü oldu ama kağıt hareketlendi ilerleyen günlerde düşüşleri bence alım fırsatı olacaktır....ytd

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/8/4841.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Osalp
08-02-2011, 16:58
babam 94 ve 95 den sattırdı birazını 97 e kadar çıktı 96 dan satardık en azından :) 97 e değmesi güzel ancak 1.92-93 olması bence kötü oldu ama kağıt hareketlendi ilerleyen günlerde düşüşleri bence alım fırsatı olacaktır....ytd

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/8/4841.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Teşekkürler hasan_celik.

KarambaKaramba
08-02-2011, 19:14
sağolasın teknik.....yine kazandırdın....

tebrik ederim dostum

indybey
08-02-2011, 19:17
günlük karsan kademeleri

http://img97.imageshack.us/img97/5716/krsn8subatkademe.jpg

emanetkerem
08-02-2011, 20:31
Merhabalar
Uzun zamandır takip ediyorum burayı. Uzun zamandırda elimde tutuyorum karsanı. Endek çok aşağıları gördüğünde de yukarıları gördüğündede belli biryerlerde tutuldu. İnanıyorum bu kağıt çok yukarılarda olacak.

charmant
08-02-2011, 21:15
1 - mart ayında karsanın abd de gireceği ihaleyi kazanma ihtimali
2 - bu ihaleyi kazanmak için başbakan erdoğanın devreye girme ihtimali
3 - bu ihale olmasa bile yaptıkları konsept aracın hemen hemen heryerde çok rahat pazarlayabilme ihtimali

bu ihtimaller doğrultusunda hissenin fiyatının yukarıya doğru çıkacağını umut etmekteyim,
umutların ve ihtimallerin satın alındığı bir piyasadada bundan başka ne beklenirki,

bu bir yatırım tavsiyesi asla değildir...

CHIPARA
08-02-2011, 21:41
benim biraz alanım merak etmeyin çoğu şey eskiye göre değil...biraz kendimize güvenimiz olsun...havacılık hızla ilerliyor.....f-16 ilk 89 senesind e uçmaya başladı bizde.. o zaman ki monte ve imalata göre hızla ilerledik...biraz konu dışı oldu ama ufkumuzu genişletelim..

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. F 16 savunma sistemleri ve yazılımlarından bahsediyorum. Mercedes in ,Audi nin çoğu parçasıda Türkiye de üretiliyor ama sonuçta arabanın motoru ve sistemi Almanların elinden çıkıyor. Yani anlıycağınız çer çöp işlerini bize veriyorlar, maliyetlerini düşürmek için..onuda Yahudi pazarlığı yaparak öldüm fiyatına bize yaptırıyorlar.(bu işin içinde olduğunuda bilhassa belirteyim) Zaten F 16 üretebilsek Airbus,Boeing gibi bir firmamız olurdu öyle degilmi! Neyse bu sayfa bunları konuşmanın yeri değil, sizin dediğiniz gibi olsu biz herseyi üretiyoruz,bizim elimizden hiçbirşey kaçmaz.Uzayada büyük bir ihtimalle çıktık ama şu anda bu durumu saklıyoruz.

aslanbey
08-02-2011, 21:50
neyse doğru diyorsunuz bu mevzuyu kapatalım bu hamur çok su götürür...ama bir arada merakınız varsa ankara TAI tesislerini de inceleyin...neler üretiliyor..saygılar..

aslanbey
08-02-2011, 21:51
tebrik ederim dostum
dostum sağol...benimkisi amatörce çalışmalar...kalın sağlıcakla...bu arada karsan dan ayrıldım...ama ilerisi parlak bir hisse belki yine dönerim...

KarambaKaramba
08-02-2011, 22:39
http://666kb.com/i/bqt9p67elr6034c0f.gif

acemice,,,

indybey
09-02-2011, 00:07
lobiler çalışıyor...

http://img607.imageshack.us/img607/6529/reklam2652768.jpg

devamı

http://cts.businesswire.com/ct/CT?id=smartlink&url=http%3A%2F%2Fwww.unitedagainstnucleariran.com% 2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2FAd%2520Campaigns%2FUAN I_Metro_Ad.pdf&esheet=6603385&lan=en-US&anchor=view&index=3&md5=922b8dbd4034c4dc1b7cb6310cca3f89

BUHARA
09-02-2011, 00:32
fazla dillenen bir hisse oldu son zamanlar da ilgi uyandırıyor..takibe almaya karar verdim..hayırlısı olsun...

indybey
09-02-2011, 08:45
Jan Nahum 14.35 te bloomberght' de canlı yayında

korkota
09-02-2011, 08:49
Jan Nahum 14.35 te bloomberght' de canlı yayında

playboy un Mart sayısında kapak olacakmış soyunacakmış; adam tv tv geziyor hep aynı şeyleri soylüyor; ne bir süpriz ne bir ilkhaber sadece çaya gidip laklaka yapıyor.

SENOL
09-02-2011, 08:51
gider gider merak etmeyin sırası gelen gitmiştir..böyle geçmiş böyle gidecektir..

architecht
09-02-2011, 09:38
spek amca hadi artık sıra sende haberlerde gelmeye başlıyor degerlendir fırsatı

korkota
09-02-2011, 09:50
İBB BAŞKANI TOPBAŞ, "NEW YORK TAKSİ PROJESİNİ İZLİYORUZ, KARSAN'IN MODELİ UMUT VERİYOR"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, New YorkTaksi projesini izlediklerini belirterek, "Karsan'ın modeli umutveriyor." dedi. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı UCLG Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile görüştü. New York belediye binasında Michael Bloomberg'in 'Sayın Başkan New York'a hoşgeldiniz' diyerek sıcak bir şekilde karşıladığı Başkan Topbaş, üç gün sürecek New York temasları hakkında bilgi verdi. İstanbul'da yedi yıldır Belediye Başkanlığı yaptığını belirten Topbaş, geçen dönem yapılan yatırım tutarının 23 milyar dolara ulaştığını, bu yıl da 4,5 milyar dolarlık bir yatırımı gerçekleştireceklerini anlattı. Altı yıllık bir geçmişi bulunan UCLG'nin daha etkin bir faaliyet yürütmesini istediklerini ve New York Belediyesi'ni de aralarında görmek istediklerini belirten Topbaş, Bloomberg'in başkanlığını yaptığı C40 ile özellikle karbon ayak izleri konularında paralel çalışmalar yapabileceklerini söyledi. New York'ta büyük bir Türk topluluğu olduğunu belirten Belediye Başkanı Michael Bloomberg ortak çalışmanın yararlı olacağına inandığını söyledi ve 'Hepimizin ortak sorunları var. Çevre ve trafik sorunları ile uğraşıyoruz. Şehirlerin bir araya gelmesinde büyük yararlar var' dedi. Bloomberg geçen yıl ziyaret ettiği İstanbul'dan çok etkilendiğini belirtti. Hong Kong'da katıldığı bir toplantıdan yeni fikirlerden ve uygulamalardan etkilendiğini belirten Bloomberg , 'Arkadaşlarımı Hong Kong'a gönderdim, başarılı uygulamaları halka gösterip, 'bakın bunlar olabiliyor' diyerek onları ikna edelim istedim' dedi. Bloomberg'in bu sözleri üzerine Başkan Topbaş esprili bir şekilde 'Sayın Başkan İstanbul'a gelin, teknik elemanlarınızı İstanbul'a gönderin, göreceksiniz Hong Kong'a gitmeye gerek kalmayacak' karşılığını verdi. Topbaş, Berlin, Seul ve Londra'nın trafik kontrol sistemlerini incelediklerini ve İstanbul'da başarılı bir trafik komuta kontrol sistemini kurduklarını anlattı. Belediye Başkanı olduğunda kent taksilerinden şikayet edildiğini söyleyen Topbaş, İstanbul'da New York Taksi benzeri bir çalışma yaptırdığını ve halen üzerinde çalıştıklarını belirtti. Taksilerle ilgili Call Center'in kurulduğunu ve şoförlerin kart okutarak araç kullanacaklarını, bu sayede kimin hangi aracı kullandığını takip edebilecekleri sistemi tamamladıklarını anlatan Topbaş, Karsan'ın New York Taksi ile ilgili çalışmasını takip ettiklerini söyledi. Topbaş 'sizin New York Taksi proje yarışmanızı ve teknik şartnamenizi bizim teknik elemanlarımız inceledi, onlardan yararlandık' dedi. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

kelbebek
09-02-2011, 09:59
derinlik verebilecek olan

indybey
09-02-2011, 10:12
http://img404.imageshack.us/img404/5400/krsn0902.jpg

1fox
09-02-2011, 10:13
nasıl değerlendiriyorsunuz hareketleri tavanı varmı ?:)

aras
09-02-2011, 10:15
Okulumuzun düzenlemiş olduğu kitap kampanyasına siz de katılın kütüphanemiz yeni kuruldu ve kitap ihtiyacımız çok gerekli bilgiyi sitemizde alabilirsiniz..Öğrencilerimizn çoğunun maddi durumları gerçekten kötü ve test kitabı da alamıyorlar bizim ihtiyacımız olan test kitapları ve 7/14 yaş arası ilköğretim çocukları için okuyabilecekleri kitaplar..

Detaylı bilgi için

http://ozalmahallesi.meb.k12.tr/

göndermek isteyen için
adres:

ÖZAL MAHALLESİ İLKÖĞRETİM OKULU
ÖZAL MAHALLESİ YENİCE/ KARABÜK

kelbebek
09-02-2011, 10:18
tavana gider mi bilmem ama uzun vadede iyi kağıt.haberler gelmesi yukarı taşıyacak kağıdı.derinlik için çok teşekkürler.müsait olduğunuzda arada karsn derinlik verseniz bugün için iyi olur:)

hasan_celik
09-02-2011, 10:25
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/9/1765.jpg (http://urlal.com/dqqf)

indybey
09-02-2011, 10:52
http://img28.imageshack.us/img28/5400/krsn0902.jpg

architecht
09-02-2011, 11:20
tavan tavan gitmesi degil böyle gitmesi daha iyi

korkota
09-02-2011, 11:29
NEW YORK'TA TAKSİ İHALESİ İÇİN YARIŞAN TÜRK FİRMASI KARSAN'A İLANLI TEPKİ VERİLDİ

New York'ta şehir içinde
ücretsiz dağıtılan Metro gazetesine verilen ilanda, şehirde 2013 yılından
itibaren hizmet vermeye başlayacak taksiler için açılan ihalede finale kalan üç
firmadan biri olan Türk şirketi Karsan protesto edildi.
Nükleer İran'a Karşı Birlik Derneğince verilen ilan, gazetenin birinci
sayfası ile arka sayfasında yer aldı.
İlanda, finale kalan iki firma Karsan ve Nissan'ın İran ile ticaret
yapması eleştirilirken, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad'ın sarı New York
taksisi içinde ön koltukta otururken çizilmiş bir karikatürü de bulunuyor.
Gazetenin ön sayfasında, ''New York'ta geleceğin taksisini hangi firma
yapmalı?'' sorusuna yer verilirken, arka sayfasında ise, Karsan ve Nissan
firmalarına ilişkin fotoğraflar ile ''İran ile ticaret yapan hiçbir firmanın New
York'ta ticaret yapamayacağını New York'lu yetkililere söyleyin'' ifadeleri yer
aldı.
Aynı derneğin internet sitesinde de finale kalan iki firma Karsan ve
Nissan ağır bir şekilde eleştirilirken, New York Belediye Başkanı Michael
Bloomberg'e yapılan çağrıda, İran ile ticaret yaptığı iddia edilen iki firmanın
finalistler arasından çıkarılması gerektiği belirtildi.
New York'ta özellikle metrolarda ve otobüs duraklarında ücretsiz
dağıtılan günlük Metro gazetesinin önemli bir okuyucu kitlesi bulunuyor.

-KARSAN, DETROİT'TE ORTAKLIK ARIYOR-

Öte yandan New York'ta mart ayında açıklanması beklenen ''Geleceğin
Taksisi'' projesinin finalistlerinden Karsan'ın Amerikalı otomobil üreticileriyle
ortaklığa gitmek istediği belirtildi.
İş dünyasıyla ilgili haberler veren önde gelen internet sitelerinden biri
olan Crain's New York'ta yer alan Jeremy Smerd imzalı haberde, Karsan'ın
Detroit'li otomobil üreticilerinden biri ile ortaklık yapmayı planladığı
kaydedildi.
Otomobilin güç ünitelerini Amerikalı bir firmaya yaptırmayı planlayan
Karsan'ın bunun için General Motors, Chrysler gibi firmalardan birisini tercih
ettiği ifade edildi.
Karsan'ın ABD'li bir üretici ile ortaklığa giderek, ''Amerikalı bir
firmanın tecrübesinden yoksun olması'' nedeniyle gelebilecek eleştirilerin önünü
kesmek istediği vurgulandı.

ARTIK FORUM SİTELERİNDE Kİ HABERLER BİLE VERİLMEYE BAŞLANACAK; YOK METRO DUVAR GAZETESİ YOK OKUL GAZETESİ. İLK HABER SANKİ ARKADAŞ BİRAZ ÇIKTIMI HEMEN FRENE BASALIM...

besonderes
09-02-2011, 11:36
selam.
bu aracın özelliklerini inceledim.
harika bir araç.
türkiyede satılıp satılmayacağını çok merak ediyorum.
tahminim araç abd de ihaleyi kazanmazsa türkiyede satışa sunulabilir.
ilk alıcılarından biride ben olacağım.
avrupaya ve rusyaya ihraç etme durumuda olasılıklar arasında.

hayırlı olsun.
araba sanayisinin kalbine araba satmaya gitmişiz.
ne mutlu..

Bugsbunny
09-02-2011, 12:03
1.80 desteği önemli, göstergeler yukarı dönüş sinyali veriyor,fibo dirençleri 2.20-2.60-3.90 (yatırım tavsiyesi değildir)

Elinize sağlık Sn.nerkan, böylece teknik analiz destekli piyasa ve tahta okumanın önemini bazı arkadaşlar da anlamış oluyorlar sanırım.. 1.80 desteğinden yukarı dönüş sinyali veren tahtayı doğru okuyup zamanında trene binenler güzel kazandılar.. Ama zamanlamayı beceremeyip, kağıdı yanlış maliyetle aylarca taşıdıktan sonra bir de kağıda düşman olan, sinirini de buraya boşaltan arkadaşlardan var bol miktarda.

Önemli olan duygusal tepkilerini buraya yazıp rahatlamak değil, analitik bir şekilde tahtaya bakabilmek... Yoksa F16 motorundan Karsan'a ne, Mercedes'in radyatör borusunun Bursa'da ucuza yapılmasından bana ne? Takip ettiğimiz bir ihale var, Ford'u ön plana çıkarmak için lobiler faaliyette ama ne Nissan'ın ne de Ford'un ilkel kamyonetten bozma araçları Karsan kadar avantajlı değil, bu bir gerçek, bu avantajı da Karsan inanıyorum ki Jan Nahum'um enternasyonel tecrübesiyle ve sahip olduğu network ile sonuna kadar kullanacak ve bu işten galip çıkacaktır. O zaman da bu forumda 3'lü fiyatlardan mallanan ve "hani 5 olacaktı, nereden bulaştım bu kağıda, lanet olsun" diyenleri okuyacağız hep beraber..

nerkan
09-02-2011, 12:13
Elinize sağlık Sn.nerkan, böylece teknik analiz destekli piyasa ve tahta okumanın önemini bazı arkadaşlar da anlamış oluyorlar sanırım.. 1.80 desteğinden yukarı dönüş sinyali veren tahtayı doğru okuyup zamanında trene binenler güzel kazandılar.. Ama zamanlamayı beceremeyip, kağıdı yanlış maliyetle aylarca taşıdıktan sonra bir de kağıda düşman olan, sinirini de buraya boşaltan arkadaşlardan var bol miktarda.

Önemli olan duygusal tepkilerini buraya yazıp rahatlamak değil, analitik bir şekilde tahtaya bakabilmek... Yoksa F16 motorundan Karsan'a ne, Mercedes'in radyatör borusunun Bursa'da ucuza yapılmasından bana ne? Takip ettiğimiz bir ihale var, Ford'u ön plana çıkarmak için lobiler faaliyette ama ne Nissan'ın ne de Ford'un ilkel kamyonetten bozma araçları Karsan kadar avantajlı değil, bu bir gerçek, bu avantajı da Karsan inanıyorum ki Jan Nahum'um enternasyonel tecrübesiyle ve sahip olduğu network ile sonuna kadar kullanacak ve bu işten galip çıkacaktır. O zaman da bu forumda 3'lü fiyatlardan mallanan ve "hani 5 olacaktı, nereden bulaştım bu kağıda, lanet olsun" diyenleri okuyacağız hep beraber..

Rica ederim Sn.Bugsbunny, teknik her zaman doğruyu göstermez ama genelde yol göstericidir, geçmişe bakarak geleceği kestirebilmektir, nasıl ki 1990 lı yıllarda tekstil sektörü ülkemizin lokomotif sektörü olmuşsa, artık bundan sonra lokomotif sektör otomotiv sektörü olacaktır, bu artık hükümet politikası olmuştur, Sn. Başbakan'ın girişim ve ilgiside bunu teyit etmektedir, Karsan'da otomotiv sektöründe ucuz kalmış bir hissedir, bu hareketlerin henüz başlangıç olduğunu, teknik olarakta 2.20-2.60-3.90 dirençlerinin takip edilmesi gerektiğini, 1.80 desteğinin çok önemli olduğunu altına inmemesi gerektiğini inmesi halinde mutlaka stoplos olarak dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum (yatırım tavsiyesi değildir)

iso43500
09-02-2011, 13:48
Rica ederim Sn.Bugsbunny, teknik her zaman doğruyu göstermez ama genelde yol göstericidir, geçmişe bakarak geleceği kestirebilmektir, nasıl ki 1990 lı yıllarda tekstil sektörü ülkemizin lokomotif sektörü olmuşsa, artık bundan sonra lokomotif sektör otomotiv sektörü olacaktır, bu artık hükümet politikası olmuştur, Sn. Başbakan'ın girişim ve ilgiside bunu teyit etmektedir, Karsan'da otomotiv sektöründe ucuz kalmış bir hissedir, bu hareketlerin henüz başlangıç olduğunu, teknik olarakta 2.20-2.60-3.90 dirençlerinin takip edilmesi gerektiğini, 1.80 desteğinin çok önemli olduğunu altına inmemesi gerektiğini inmesi halinde mutlaka stoplos olarak dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum (yatırım tavsiyesi değildir)

hayırlı günler syn nerkan.. ihale sonucu ne zaman belli olacak bilginiz varmı? birde uzun zamandan beri böyle hacim olmuyordu bu daha baslangıcmı?

indybey
09-02-2011, 14:13
KARSAN/NAHUM: NEW YORK TAKSI IHALESINI KAZANIRSAK URETIMI ABD'DE YAPABILIRIZ - CNBCE

-MATRIKS-

abd den bi anlaşma haberi mi gelecek acaba...

KarambaKaramba
09-02-2011, 14:24
panik yok, hallederiz... :D

tmrz
09-02-2011, 14:48
teknik analizin "t"sine yeni gelen biri olarak karalamalarım sonucunda:
sırasıyla 1.98-1.94-1.87-1.77 destekler olarak görünürken
yine sırasıyla 2.08-2.11-2.20-2.30-2.40 yeni dirençler olarak görüyorum.

hoşgörünüze sığınarak, çizgi de yanlışlık yapmış olabilirim bunlar tam değerler olmayabilir
tabiki yatırım tavsiyesi içermez.kolay gelsin

86604

indybey
09-02-2011, 14:58
bu sefer geçer mi?

http://img138.imageshack.us/img138/6286/krs0902.jpg

hasan_celik
09-02-2011, 15:32
kağıdı yavaş yavaş sindire sindire düşürüyorlar...kaça kadar düşer bilmem 2.02-03 ten baya bi kişi girdi onları sattırmak istiyorlar sanırım umarım hareket devam eder :) ytd.
düzelt:93-94-95-99 dan sattıklarımızı 99-2.0-01-02 den yerine koyduk :D
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/9/3930.jpg (http://urlal.com/dqqf)

lostwinner
09-02-2011, 15:45
Tipik yalancı Karsan yükselişi.. Önce yukarı yap, sonra yavaş yavaş aşağı bas.. Taksi gazı bile yetmiyor kağıdı götürmeye.. Taksi oursa gidecektir, hem de çok iyi fiyatlara ama olmazsa kimse bişey beklemesin..

POYRAZMARKET
09-02-2011, 15:52
Ne güzel gitmeye başlamıştı,ne oldu ki ??

blnturkek
09-02-2011, 15:54
http://666kb.com/i/bqtzx90ieotbp0v9r.gif

1,98 üstü kapatırsa çok güzel olur. ytd

POYRAZMARKET
09-02-2011, 16:01
Haber 09.02.2011 15:53
*KARSAN: (NEW YORK TAKSİ İHALESİ) İRAN İLE GEÇMİŞTEKİ TİCARİ İLİŞKİ, İHALE SÜRECİNİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ-CNBCE

emanetkerem
09-02-2011, 16:13
1 - mart ayında karsanın abd de gireceği ihaleyi kazanma ihtimali
2 - bu ihaleyi kazanmak için başbakan erdoğanın devreye girme ihtimali
3 - bu ihale olmasa bile yaptıkları konsept aracın hemen hemen heryerde çok rahat pazarlayabilme ihtimali

bu ihtimaller doğrultusunda hissenin fiyatının yukarıya doğru çıkacağını umut etmekteyim,
umutların ve ihtimallerin satın alındığı bir piyasadada bundan başka ne beklenirki,

bu bir yatırım tavsiyesi asla değildir...

Üçüncü madde çok mantıklı düşünmeye çalıştığım noktada bu. Eğer new york ihalesini kazanmaasa bile, daha birçok şehir ülkede bu taksiyle kazanır. Ha kısa vadede ortaklarına kazandırmaz belki ama uzun vadede çok kazanırız gibime geliyor. zaten hisseye yatırım yapan uzun vadeciler kazanacak artık..

lostwinner
09-02-2011, 16:15
Uzun vade made hikaye arkadaşım. Taksi ihalesi alınamazsa bu kağıtta beklemenin bir anlamı yok..

emanetkerem
09-02-2011, 16:18
:) doğru. çıkmak lazım

POYRAZMARKET
09-02-2011, 16:18
KARSAN: "BUGÜN İTİBARİYLE İRAN İLE HİÇBİR TİCARİ İLİŞKİMİZ YOK"
Karsan, New York taksi ihalesi sürecinde gündeme gelen İranlı şirketlerle ticari ilişkileri olduğu yönündeki haberleri yalanladı. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, kendi markasının yanı sıra Peugeot, Citroen, Renault Trucks, Hyundai ve BredaMenarinibus gibi dünya devleri için üretim yapan Karsan'ın, uluslar arası ilişkilere sahip köklü bir otomotiv firması olduğu vurgulandı. Açıklamada şöyle denildi: "Karsan'ın otomotiv sektöründe faaliyet gösteren birçok firma gibi, kendi kurumsal değerleri, iş ahlakı ve yürürlükte olan ilgili kanunlar çerçevesinde İran ile ticari ilişkide bulunmuştur. Bu faaliyetin tamamı geçmiş dönemlerde Karsan tarafından sonlandırılmıştır. Bugün itibariyle Karsan'ın İran'da yer alan herhangi bir şirket ve/veya kurum ile herhangi bir finansal, ticari veya endüstriyel bağı veya ilişkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla, Karsan'ın mevcut ve geçmiş ticari faaliyetlerinin New York Taxi ihalesine hukuki açıdan olumsuz etki etmesi beklenmemektedir. Gerek sahip olduğu bilgi, deneyim ve beceri gerek New York Taxi ihalesi sürecinde gelinen nokta dikkate alındığında, bugün, rahatlıkla ve büyük bir güven içinde Karsan'ın on yıl boyunca New York'un taksilerini üretebilecek en güçlü adaylardan biri olduğunu söylemek mümkündür." Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

POYRAZMARKET
09-02-2011, 16:20
Ben bu bilgileri payalaştıkça kağıt düşüyor): Vazgeçmek iyi olacak galiba...

CHIPARA
09-02-2011, 16:58
Bilanço iyi gelecek bence esas hedefimiz bu olmalı, ihale alınırsa o da bir taşla 2 kuş olur...Bu şirketin kar ettigini ben hiç görmedim. Kar açıklarsa Karsan 1-2 günde 3 olur tahminimce...

ersyil
09-02-2011, 17:48
Sabah ne hacimdi öyle dedim karsan tarihinde bu hacmi görülmedi,bu kağıt bugün iki tavan yapar hatta 2008 yılındaki 3.90 seviyesini görecek bu uyuz dedim ama boş çıktı.%2artmış 60 milyon tllik hacme %2 peh peh peh...Hayır madem diğerlerinden mal almaya çalışıyorsanız birbirinizle görüşün makul fiyatla anlaşın.Ulan feneri sattık da buraya atladık,fener uçtu bu geri geldi.Görecez işlem hacmini yapanlar ne kadar mal almış ne kadar satmış.En çok iki günün var.

lostwinner
09-02-2011, 18:52
Karsan tarihinde böyle çok hacim gördüm ben.. Bu kağıttaki tuhaflık alıma geçildiğinde bir o kadar da satış yemesi..Uzun zamandır yatan seyreden bir kağıtta alan kadar satan olmasını izah etmek zor. Sanırım al-satçı ve günlükçülerin fazlalığından kaynaklanan bir durum... Daha önceki tecrübelerime dayanarak bu yüksek hacmin bir süre daha devam edeceğini ama fiyata etkisinin çok sınırlı olacağını, daha sonra sakinleşip ihaleye kadar yatay seyire geçeceğini söyleyebilirim. Beklenti alınır, gerçekler satılır kuralı neden işlemiyor Karsan'da diye soracak olursanız, o da Karsan'ın geçmişte yatırımcıya attığı kazıklar sonucu, yatırımcının Karsan'a güvenini yitirmesinden ve bu şirketin açıkladığı haberlere inanmamasından kaynaklanıyor.

Bu taksi meselesi yeni bir olay değil Karsan için. 2007'de yine ABD'ye taksi ihraç edeceğiz haberleriyle ortalığı toza dumana kattılar, hatta bir ön anlaşma imzaladılar bu konuda.. Kağıdın fiyatı inanılmaz yükseldi, yabancı bir aracı kurum sürekli Karsan alıyordu.. Sonuçta borsaya gönderdikleri açıklamada işten vazgeçtiklerini bildirdiler.. Oysa, işi başka bir firma, Amerikalı General Motors kapmıştı. Bu açıklamayı yapmadan 20 gün kadar önce Şirketin Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ elindeki Karsan hisselerini çoktan satmıştı bile. Taksi işinin yatması haberi üzerine yabancı aracı kurum karına zararına bakmadan elndeki Karsan hisselerini kısa bir sürede sattı. Kağıt hızla düşüşe geçti.. O gün bugündür sürünüyor kağıt...

POYRAZMARKET
09-02-2011, 19:22
Lostwinner arkadaş doğru söylüyor.4 yıl önceki ihaleyi alamadıkları zaman 4.2x'lerde olan kağıt soluksuz 1.5x'lere kadar düşmüştü.Ancak o dönemde Karsan bu ihale için çok somut adımlar atmamıştı sanki.Şimdiki yöneticiler ise ihaleyi kapmak için Amerika'da şirket kurma,model taxiyi sergileme,lobi çalışmaları için devlet yöneticilerini araya sokma,bazı araba aksamları için Amerkan firmalarıyla anlaşma gibi atılımlarla canla başla çalışıyor izlenimi veriyor bana.İnşallah başarılı olurlar...

lostwinner
09-02-2011, 20:14
İhalede ilk 3'e kalmalarına, bu işi ciddiye alıp yoğun gayret içinde olmalarına rağmen neden kağıda ilgi gösterilmediğini, özellikle yabancı yatırmcının bu kağıttan niçin uzak durduğunun başka bir açıklamasını bulamıyorum. İhalede 3 firma arasında olması bile yükselmesi için yeterli neden olmalı bence ama son iki günü saymazsak tepki vermedi bütün bunlara. Bir de tabi kötü mali tablosu da etkili olabilir yükselmemesinde ama bence en etkili faktör Karsan'a yeterli güven olmaması..

CHIPARA
09-02-2011, 20:17
Karsan tarihinde böyle çok hacim gördüm ben.. Bu kağıttaki tuhaflık alıma geçildiğinde bir o kadar da satış yemesi..Uzun zamandır yatan seyreden bir kağıtta alan kadar satan olmasını izah etmek zor. Sanırım al-satçı ve günlükçülerin fazlalığından kaynaklanan bir durum... Daha önceki tecrübelerime dayanarak bu yüksek hacmin bir süre daha devam edeceğini ama fiyata etkisinin çok sınırlı olacağını, daha sonra sakinleşip ihaleye kadar yatay seyire geçeceğini söyleyebilirim. Beklenti alınır, gerçekler satılır kuralı neden işlemiyor Karsan'da diye soracak olursanız, o da Karsan'ın geçmişte yatırımcıya attığı kazıklar sonucu, yatırımcının Karsan'a güvenini yitirmesinden ve bu şirketin açıkladığı haberlere inanmamasından kaynaklanıyor.

Bu taksi meselesi yeni bir olay değil Karsan için. 2007'de yine ABD'ye taksi ihraç edeceğiz haberleriyle ortalığı toza dumana kattılar, hatta bir ön anlaşma imzaladılar bu konuda.. Kağıdın fiyatı inanılmaz yükseldi, yabancı bir aracı kurum sürekli Karsan alıyordu.. Sonuçta borsaya gönderdikleri açıklamada işten vazgeçtiklerini bildirdiler.. Oysa, işi başka bir firma, Amerikalı General Motors kapmıştı. Bu açıklamayı yapmadan 20 gün kadar önce Şirketin Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ elindeki Karsan hisselerini çoktan satmıştı bile. Taksi işinin yatması haberi üzerine yabancı aracı kurum karına zararına bakmadan elndeki Karsan hisselerini kısa bir sürede sattı. Kağıt hızla düşüşe geçti.. O gün bugündür sürünüyor kağıt...

Ben de o yükselişte bayagı bir nemalanmıştım.O zaman portföyumde olan bir senetti, ancak o biraz kurgu gibiydi. Belkide 2 taraflı kucuk yatırımcıyı soyma hareketiydi.Bu sefer ki çok ciddi, bu ihale olmasa bile Karsan hisse degeri 2 lerin üzerinde olmalıdır zaten.

charmant
09-02-2011, 21:34
arkadaşlar bu hissede asıl odak noktası taksi ihalesi, diğer iki aracı inceledim, karsanın aracı gerçekten diğer ikisine kıyasla çok çok ideal karsanın aracının motoru chrysler yani abd malı zaten bizimkilerde ihaleyi kazanırsak abd de üretim yaparız demeye başladı bile, yani karsan bu ihaleyi kazanmayı çok arzuluyor, amerikada bir tedirginlik oldu ve son zamanlarda Türk düşmanları bu aracı kötülemeye başladı çünkü aracın seçilme ihtimali yüksek... tek endişe isminin duyulmamış olmasıdır.

bilgi amaçlıdır yatırım tavsiyesi olarak almayın...

charmant
09-02-2011, 21:41
karsn hissesinde inişlerde olacaktır çıkışlarda olacaktır bu küçük yatırımcıyı tedirgin etmesin ama her zaman temkinli olmakta yarar var, ben yarın bu kağıdın bugünkü kapanışın üzerinde açılacağına ve çıtasını biraz daha yükselteceğine inanıyorum, ama şunuda belirtemeden geçemeyeceğim küçük yatırımcılar olarak büyük düşünmek zorundayız o yüzden her türlü haberi takip etmeli ve duruma göre pozisyonumuzu almalıyız ve verdiğimiz kararında her zaman doğru olduğuna inanmalıyız ve bu hisseyi elinde tutmaya karar veren küçük yatırımcıya ihale sonuçlanmadan bir kaç gün önceden çıkış pozisyonunu almasını tavsiye ederim... yanlış anlaşılmak istemem bende çok zarar etmiş ama bu zararladan da çok ders çıkarmış bir küçük yatırımcıyım.

yatırım tavsiyesi değildir...

charmant
09-02-2011, 21:50
"Amerikan basını Karsan’ın ‘Geleceğin Taksisi’ni, fütüristik tasarıma sahip olan, tamamen camla kaplı, turistlerin New York caddelerini keyifle seyredebileceği bir model olarak tanımladı. Karsan’ın tasarladığı ‘Geleceğin Taksisi’ konsepti, birçok teknolojik özellikleri içinde barındırıyor. CNG yani çevreci (sıkıştırılmış doğalgaz) motorla donatılan araçta, engelli yolcuların rahat inip binmeleri için elektronik rampa bile düşünülmüş. Yolcular, takside internete girebiliyor. Taksi sahibi ise araç üzerinde yer alan ekranlara reklam alabilecek. Taksi, önümüzdeki dönemde elektrikli motorla da donatılacak. Ford Otosan Gölcük’te üretilen Transit Connect ise geçen yıldan itibaren Amerika’ya ihraç edilmeye başlanmıştı. Ford, ihaleye Gölcük’lü Connect’in özel taksi versiyonuyla katılmıştı."

"KARSAN’ın New York için geliştirdiği taksi projesi dünyanın en büyük mühendislik firmalarından Amerikan Ricardo tarafından da 15 saatlik bir toplantı sonrası onay aldı. Karsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Klod Nahum, Ricardo’nun projeye onay vermesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “New York olmasa da her yere bu projeyle gireriz” açıklamasını yaptı. Nahum, prototip geliştirmenin 40 milyon dolara mal olduğunu belirterek, “Aracın imalat aşamasına gelmesi için normalde minimum 250 milyon dolarlık yatırım gerekir. Ancak oluşturduğumuz yepyeni platform üzerinde üretime geçersek yaklaşık 150 milyon dolarlık yatırımla bunu gerçekleştirebiliriz” dedi."

16 kasım 2010 tarihli hürriyet gazetesi haberi,

bilgi amaçlıdır, yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız...

kucukortak
09-02-2011, 23:44
KY olarak ben şahsen Ford'un nyse deki durumuna ve nikkei nissan ın bakıyorum, eğer ani artışlar görürsem ben buradan kaçar :)

http://www.google.com/finance?q=NYSE:F

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=7201:JP

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=7203:JP

burada da toyota ve nissanın performansına bakıp görece fark var mı diye kontrol ediyorum..

emanetkerem
10-02-2011, 00:40
BEn 3 aracıda inceledim internette.bence karsan birçok artısı var. en büyük artısıda tasarlayan adam yahuddi. ikincisi motoru abd den alıcak.adamlar bunu çok büyük bir gelişme sayar ülke ekonomisi için.

melasis
10-02-2011, 01:08
BEn 3 aracıda inceledim internette.bence karsan birçok artısı var. en büyük artısıda tasarlayan adam yahuddi. ikincisi motoru abd den alıcak.adamlar bunu çok büyük bir gelişme sayar ülke ekonomisi için.

dikatleri j 10 çekmek istedim araç piyasa tarafınden begeniliyomus istbulda hatlara girmeye başlamıs bu işten anlayan arkadaşlarım aracın yakıt avantajı yerli olması parçalarının ucuz olmasını avantaj ve fiyatını çok uygun görüyorlar hani eski zamanlarda her yer peuget minübüslerle doluydu valla gene öyle olmasa bile güzel yükseliş yakalıyacagı şimdiden kesin

ersyil
10-02-2011, 01:17
Netten yaptığım araştırmalar sonucu bazı bilgilere ulaştım.Karsan taksinin gözü 40 büyük metropoldeymiş New york sadece diğer yerler için bir prestij mücadelesiymiş. Rio, Mexico City, Dubai gibi metropollerin taksi ihalelerine girecek olan Karsan, hareket engelliler için de özel bir versiyon üretecek.Karsan,şimdiden ABD’deki bir hareket engelliler derneğinden 5 bin adet sipariş almış.Ve ihaleyi almak için detroitli bir şirket ile ortak bile olmayı düşünüyormuş bu şirketler general motors ve crysler gibi ünlü amerikalı şirketlermiş.Erdoğan gibi siyasetçilerimiz de Türk otomotovi Karsan için diyaloglara girişmiş durumda.Nahum, Bruce Willis’in, V1’i oynayacağı Looper adlı filmi için istediğini, ancak Taxi and Limousine Komisyonu’nun tepkisinden çekindikleri için reddettiklerini söyledi.Newyork ihalesi sadece 150 milyon kar demek diğer metropollerdeki ihale kazanılırsa toplam 3 milyar gelir elde edilecek.İstanbul şimdiden kazanıldı.Dubai de tamam sayılır.Eeee tüm bu satışlar bilançoyu etkilecektir.Ama girişimler hala devam ediyor.İhalede finale kalan üç şirketten biri olan nissanda,karsan gibi İranla ticari ilişkileri sonucu ihalenin onlara verilmemesi için, Amerika'da bedava satılan gazetede yazılmış.Tabi bu bir tür karalama ve ihale sonucunu etkileme adına diğer şirket için yapıldı.Ama Karsan direkt açıklama yaptı İran ile ticari ilişkimiz yoktur açıklamasını yaptı.

Almanya’nın en prestijli dergilerinden Focus, internet sitesinde ‘ Karsan’a övgüler yağdırdı. Haberde, şu görüşlere yer verildi: “Futürist ve pragmatik Türk tasarımı otomobiller New York’un yeni taksileri olmaya en yakın aday olarak gösteriliyor.

GELİŞTİRDİĞİ yerli araçla New York taksi ihalesinde üç finalist arasına kalan Karsan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan 1956 yılında dönemin Başbakanı Adnan Menderes'in Vehbi Koç'a Ford'u Türkiye'de üretime ikna için verdiği mektuplu desteğin benzerini bekliyor. 1956'da Koç Holding?in kurucusu Vehbi Koç, Bernar Nahum'la birlikte Amerika'ya gidip Türkiye'de Ford'u üretime dönemin Başbakanı Adnan Menderes'in Henry Ford II'ye yazdığı destek mektubuyla ikna etmişti. Şimdi benzer destek isteği Vehbi Koç'un damadı İnan Kıraç ile Bernar Nahum'un oğlu Jan Nahum'dan geldi. Kıraç'ın Yönetim Kurulu Başkanı, Nahum'un ise Murahhas Azası olduğu Karsan, ihalede Başbakan Erdoğan'ın ya da Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün yazılı desteğini arkasında hissetmek istiyor.
Bakınız yukarıdaki haberde Nahum'a dikkat edin o musevidir.Diğeri ise Koç'un damadıdır.Zamanında Ford fabrikasını Türkiye'de yaptıran babaların çocukları şimdi de karsanı mükkemmel tasarımı ile pazarlamaya çalışıyorlar.Ford buna ses çıkarmaması gerek çünkü Ford'u pazarlayanda Koç ve Nahum ailesidir.Aslında olay şu;Ford ve Karsan birbirlerinin ekürisidir.Resmiyette öyle değil ama geçmişte ki bağlarına baktığımız zaman bu yorumun çıkması güçlü ihtimal dahilindedir.Ford taksinin hiç bir albenisi yok,karsanın artısı çok daha fazla..ytd

charmant
10-02-2011, 07:13
ABD deki engelliler derneğinin siparişi KARSN yetkililerince yalanlandı, bu süreçte muhtemelen pek çok asılsız haber karşımıza çıkabilir temkinli olmakta fayda var

piyanistek
10-02-2011, 09:42
Karsan New York’u zorluyor İstanbul için de aday
New York taksi ihalesinde finale kalan Karsan, sonuçların açıklanmasını beklerken ABD’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul için de benzeri bir çalışma olduğunu ve Karsan’ı izlediklerini söyledi
Ekonomi- MİLLİYET| 10 Şubat 2011

piyanistek
10-02-2011, 09:45
Finale yaklaşan Karsan’a Başkan’dan büyük destek
Karsan’ın New York Taxi ihalesi konusunda ‘referans desteği isteğine’ ilk yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan geldi. Topbaş, New York Belediye Başkanı Bloomberg’e ‘projenin arkasındayız’ mesajı verdi

STAR GAZETESİ 10 ŞUBAT 2011

dogan3535
10-02-2011, 11:20
ALLAH İNSANLARI ZALİMLERDEN VE BENCİLLERDEN KORUSUN.karsanı 4 yıldır 3bin lot 4 lira maliytle bekliyorum.ALLAH şirketin başındkilere.eski yeni yöniticilere hidayet nasip etsin.

emanetkerem
10-02-2011, 11:37
Netten yaptığım araştırmalar sonucu bazı bilgilere ulaştım.Karsan taksinin gözü 40 büyük metropoldeymiş New york sadece diğer yerler için bir prestij mücadelesiymiş. Rio, Mexico City, Dubai gibi metropollerin taksi ihalelerine girecek olan Karsan, hareket engelliler için de özel bir versiyon üretecek. ytd

Bende bunu söylemeye çalışıyorum. New york ihalesi prestij için önemli. Bu araç zaten birçok metropolde alıcı bulacaktır eminim... Şimdiden hükümet desteğini almaya başlıyor. Baksanıza Topbaş new york da... AYrıca motorunu ve diğer birkaç parçasını GM den alması ABD ekonomisi için çok ama çok önemli. Karsanın kazanması için GM de çok baskı yapacaktır obama hükümetine bence. Sonuçta GM nişnde karı önemli.... Bu arada bize sadece almak ve bekleme düşüyor. KUZU KUZU :)

architecht
10-02-2011, 11:50
arkadaşlar beklentilerin kagıdı bu beklemeye devam

fatihw
10-02-2011, 14:49
ben bekleyemedim ve ilk zararımı ederek çıktım ...

Bugsbunny
10-02-2011, 14:59
Kısa vadede 1.98'in altında kapaması ve bugün de bu fiyatın üzerine atmayı denemesine rağmen başarısız olması 1.98'i iyiden iyiye kuvvetli bir direnç haline getirdi bence... Ben, 1.97'de tüm mallarımı vererek çıktım, amacım asla vedalaşmak için değil, trade etmek için yapıyorum, piyasa da bozuk gittiği için daha aşağılardan alım fırsatı vereceğine inanıyorum, takipteyim... Teknik analizci arkadaşların da katkıları ile daha doğru hareketler yapabileceğimize inanıyorum, bol kazançlar..

NKN
10-02-2011, 15:12
Karsan New York’u zorluyor İstanbul için de aday
New York taksi ihalesinde finale kalan Karsan, sonuçların açıklanmasını beklerken ABD’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul için de benzeri bir çalışma olduğunu ve Karsan’ı izlediklerini söyledi
Ekonomi- 02:46 | 10 Şubat 2011

NEW YORK AA / REUTERS

Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, New York taksi ihalesi için Amerika’da imalat konusunun gündemlerinde olduğunu ancak nihai kararın ihalenin sonucuna göre alınacağını söyledi. Karsan, Kıraça ve Hexagon Grup şirketlerinin ortak iştiraki olan Hexagon Studio’nun A’dan Z’ye geliştirilmesini üstlendiği V1 adlı araç, ihalenin kazanılması halinde yaklaşık 200 milyon dolar yatırımla üretilecek.
“Geleceğin Taksisi” projesi, 26 bin 500 aracı kapsıyor. Karsan, diğer finalistler olan Ford Transit Connect ve Nissan NV200 arasından sıyrılıp ihaleyi kazanırsa, 10 yıl boyunca yılda 2 bin 650 adet aracı satmakla yükümlü.
Nahum, “İhaleyi kazandığımız takdirde fizıbıl olmak kaydıyla niyetimiz aracın montajını Amerika’da geliştirmek yönünde” dedi. ABD merkezli internet sitesi Crain’s New York’ta yer alan Jeremy Smerd imzalı bir haberde, Karsan’ın Amerikalı otomobil üreticileriyle ortaklığa gitmek istediği belirtilmiş, otomobilin güç ünitelerini Amerikalı bir firmaya yaptırmayı planlayan Karsan’ın bunun için General Motors ve Chrysler gibi firmalardan birisini tercih ettiği ifade edilmişti. Habere göre Karsan’ın ABD’li bir üretici ile ortaklığa giderek, “Amerikalı bir firmanın tecrübesinden yoksun olması” nedeniyle gelebilecek eleştirilerin önünü kesmek istediği vurgulanmıştı.

Topbaş Karsan için lobi yaptı
Öte yandan, ABD’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Karsan’ın taksi projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Başkanı sıfatıyla New York’a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Topbaş, New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ile görüştü.
Görüşmede, New York’ta 2013’ten itibaren kullanılacak taksiler için açılan ihalede Türk şirketi Karsan’ın finale kalmasının da gündeme geldiğini anlatan Topbaş, şöyle konuştu:
“New York taksisi ile ilgili çalışmaları takip ettiğimizi, aynı şekilde İstanbul için de bizim çalışmalarımız olduğunu ve bu konuda buradaki değerlendirmeleri takip ettiğimizi, bir Türk firmasının burada iyi bir derece aldığını ve başarılı olduğunu gördüğümüzü, bunu İstanbul’da yapmak istediğimiz çalışmalarda örnek aldığımızı ifade ettim. Bir Türk firmasının dizaynını beğendiğimiz ve şartlara uygun olarak hazırlıkları yapmış oldukları bir üretimini, New York’ta görmekten mutluluk duyacağımızı da özellikle belirttik.”
Bloomberg ile olumlu geçen görüşmesinde kendisini İstanbul’a davet ettiğini söyleyen Topbaş, New York Belediyesi’ni de UCLG bünyesinde görmek istediklerini de kaydetti.

Yeni taksiyi ilanla protesto eden de çıktı
New York’ta şehir içinde ücretsiz dağıtılan Metro gazetesine verilen bir ilanda, şehirde 2013 yılından itibaren hizmet vermeye başlayacak taksiler için açılan ihalede finale kalan iki firma eleştirildi. Nükleer İran’a Karşı Birlik Derneği’nce verilen ilan, gazetenin birinci sayfası ile arka sayfasında yer aldı.
İlanda, finale kalan iki firma Karsan ve Nissan’ın İran ile ticaret yapması eleştirilirken, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad’ın sarı New York taksisi içinde ön koltukta otururken çizilmiş bir karikatürü de bulunuyor. Gazetede, “İran ile ticaret yapan hiçbir firmanın New York’ta ticaret yapamayacağını New York’lu yetkililere söyleyin” ifadesi yer aldı. New York’ta ücretsiz dağıtılan Metro gazetesinin önemli bir okuyucu kitlesi bulunuyor.
Bu ilan üzerine bir açıklama yapan Karsan, bugün itibariyle İran’da herhangi bir şirket veya kurum ile finansal, ticari veya endüstriyel bağının bulunmadığını bildirdi.

‘İran’la şu an iş yapmıyoruz’
Karsan’ın, otomotivde faaliyet gösteren bir çok firma gibi, kendi kurumsal değerleri, iş ahlakı ve yürürlükteki kanunlar çerçevesinde İran ile ticari ilişkide bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu faaliyetin tamamı geçmiş dönemlerde sonlandırılmıştır. Bugün itibariyle Karsan’ın İran’da herhangi bir şirket veya kurum ile finansal, ticari veya endüstriyel bağı bulunmamaktadır. Karsan’ın mevcut ve geçmiş ticari faaliyetlerinin New York Taxi ihalesine hukuki açıdan olumsuz etki etmesi beklenmemektedir.”

indybey
10-02-2011, 17:52
iyi akşamlar tüm dostlara, umarım yarın bugünden iyi olur...

lostwinner
10-02-2011, 17:56
Yarını bitmez bu Karsan'ın:)

KarambaKaramba
10-02-2011, 18:46
iyi akşamlar tüm dostlara, umarım yarın bugünden iyi olur...

size de iyi akşamlar Sn. indybey, temennilerinize can-ı gönülden katılıyorum, saygılar

piyanistek
10-02-2011, 22:31
Karsan'ın New York taksisine Ford mu çelme attı?
Karsan Murahhas Azası Jan Nahum; son günlerde yapılan aleyhte propagandanın sahibi olarak Ford'u işaret etti!
10 Şubat 2011 / 15:55New York'ta şehir içinde ücretsiz dağıtılarak gazete ilanıyla protesto edilen Türk şirketi Karsan’ın Murahhas Azası Jan Nahum TRT Haber’e konuştu.

Ekonomi Ajandası sunucusu Seda Akbay’ın sorularını yanıtlayan Nahum, NewYork taksi ihalesindeki son durumu ve haklarında yapılan propagandanın nedenlerini açıkladı.

Nahum: “Rakip firmalar rekabetin son aşamasında ihaleyi kazanmak için her türlü malzemeyi kullanılır. Asıl dikkat çekmemiz gereken nokta 2 tane Amerika dışı firma üstüne yoğunlaşmış olan bu propaganda.” diyerek Ford’u işaret etti.

İHALE KARSAN’IN KATILIMIYLA ÖNEM KAZANDI

Geleceğin Taksisi”nde bugün yaşanan bu süreci ve öncesini anlatır mısınız?

Biz 4 yıldır bu işi takip ediyoruz ihaleye de 5-6 aydır hazırlanıyoruz. Ancak finale kalan araçların ilanından sonra iş ciddi bir hal aldı. Kimse Türkiye’den Karsan adı altında bir markanın ciddi bir rakip olacağını tahmin etmiyordu.

Böylece uluslararası pazarda isimsiz bir firmanın finale kalacağı görülmediği için ihale bir anda önem kazandı. Hele ki Türkiye’den yapılan bu faklı tasarım bütün dünyada dikkat çekince bir anda ihalenin görüntüsü değişti, basın müthiş ilgi gösterdi böylece konu bir anda gündeme oturdu.

İhale sona geldi belki de iptal olacak bilemeyiz.. Ama ne olursa olsun oldukça popüler bir hal aldı.

Geleceğin Taksisi yüzde 100 Türk otomobili mi?

Konsepti, tasarımı, geliştirilmesi, mühendisliği % 100 Türk… Tabi ki bazı komponentleri tüm dünyada olduğu gibi dışarıdan gelecek … Ancak işin önemli olan yerleri yani tasarımı geliştirilmesi ve isim hakkı Türklerin…

Öne geçmek için bir Amerikan şirketiyle ihaleye ortak girdiğiniz haberleri var…

Böyle bir ortaklık söz konusu değil fakat bu konu New York için önemli ise ve de konu hakkında teşvikleri varsa bu aracın nihai montajının orada yapılması söz konusu olabilir…

Bu bizim işimize de gelir… Dünyanın diğer ülkelerine de bu modeli satmak niyetindeyiz. Az önce bahsettiğim durum yabancıların lisanslarıyla Türkiye’de üretim yapmalarıyla aynı…

BU PROPAGANDA KAZANMAMIZI ÖNLEMEK İÇİN YEREL ENDÜSTRİNİN BİR HAREKETİ

New York’ta ücretsiz gazete dağıtımı yapılarak KARSAN ve NİSSAN’la ilgili propaganda oluşturuldu… Ne diyorsunuz?

Dünyanın her firmasının vaktiyle İran’la işbirliği olmuştur. Bizim tüm rakiplerimizin hatta Ford’un dahi İran’la işi olmuştur. Hatta İran’da satılan Ford araçlarla ilgili ilanlar dolaşıyor ama bizim dikkat çekmemiz gereken nokta 2 tane Amerika dışı firma üstüne yoğunlaşmış olan bu propaganda.

Yani kimse Ford’un İran’da iş yaptığından bahsetmiyor. Sadece Nissan’ın ve Karsan’ın İran ile iş yaptığından bahsediyor. Evet biz geçmişte iş yaptık bunu saklamıyoruz ancak şuanda yapmıyoruz. Ford’da yapmıştı.

Rakip firmalar rekabetin son aşamasında ihaleyi kazanmak için her türlü malzemeyi kullanılır. Bunu biz kullanılmakta olan malzeme olarak görmekteyiz ve bu durum bizim kazanmamızı önlemek için yerel endüstrinin bir hareketidir.

Peki ortadaki pastanın büyüklüğünden mi kaynaklanıyor bu hareket?

Aslında ortadaki pasta dünya devi şirketler için önemli değil. İşin sonunda yılda 2600 araba üretiminin ekonomik bir değeri yok. Burada dikkate değer nokta Karsan gibi bir markanın bu lige girmesini engellemek.

Onların isteği ihalenin iptali ya da Karsan’ın kazanmaması. Kazanma isteklerinin nedeni de özetle budur.

Esas hikaye farklı yani?

Evet, esas hikaye Türkiye Dünya devletleri arasında otomotiv markasına sahip bir güç olarak yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. New York’un 10 yıl boyunca tüm taksileri Türk taksisi olur, 10 yıl boyunca tüm filmlerde bir Türk taksisini görülür.

Bunun ciddi bir kimliği vardır ancak burada ekonomik bir değer yok.Özetle bu durum ciddi bir markalar savaşına dönüştü. Biz de Türk otomotiv sanayinin ürünü olan bu araçla zaten bu savaşın içine ister istemez girdik.

Dünyanın her yerinde bu araç bahsediliyor. Farklı bir araç farklı bir çözüm kısacası farklılık oluşturduk ve engelleme savaşıyla karşı karşıyız…

DÜNYAYA AÇILMADAN ÖNCE HEDEFİMİZ İSTANBUL

Tüm tartışmaların ardından Karsan taksilerinin İstanbul’da kullanılıp kullanılmayacağı da merak konusu

Biz Kadir Topbaş’ın bizi desteklediğini basından duyduk ve gerçekten çok mutlu olduk. Aslında bu mesele milli bir meseleye dönüştü.

İstanbul için ise İstanbul New York tan çok daha zor bir kent… Ama tabi ki böyle bir taksiyi İstanbul’da kullanmak isteriz. İstanbul uluslararası boyuttaki başarımız içinde önemli bir referans…

Bruce Willis’in yeni filminde Karsan’ın ürettiği taksilerden talep ettiği haberleri doğru mudur?

Evet oldu ama bu konuda konuşmaya hakkımız yok. Bu tarz konuşmaları yaparken ihale komisyonunu rencide edecek veya onları baskı altında tutacak şeyleri söylemek istemiyoruz.

Çünkü bunlar bize ilerde sebep olarak karşımıza çıkabilir .Bu konuda mümkün mertebe ketum davranıyoruz ama arada bizim kontrolümüzden çıkıyor ama…

KarambaKaramba
10-02-2011, 23:00
rica ederim,

Sn. POYRAZMARKET şahsınızda yukarıda yazdığım fiyatları neye göre belirlediğimi yazayım,

herhangi bir senetin haftalık grafiğine bakın 5 katına ulaşmış göreceksiniz, 0,53 dibini görmüş KARSN için hesaplama yapıldığında normal süreçte 2,60 - 2,65 seviyeleri görülmeli diye düşünüyorum ayrıca bilançoda zararın azalması % 30 bedelsiz potansiyeli taksi modelini İSTNBUL a yakıştırmam :D benim heyecanlanmam için vakit olduğunu gösteriyor

YAZLARIM YATIRIM KAPSMINDA DEĞERLENDİRİLİMEZ ( yeniden SPK denetimi geçirmek istemiyorum ):D

.......................................

DÜNYAYA AÇILMADAN ÖNCE HEDEFİMİZ İSTANBUL

Tüm tartışmaların ardından Karsan taksilerinin İstanbul’da kullanılıp kullanılmayacağı da merak konusu

Biz Kadir Topbaş’ın bizi desteklediğini basından duyduk ve gerçekten çok mutlu olduk. Aslında bu mesele milli bir meseleye dönüştü.

İstanbul için ise İstanbul New York tan çok daha zor bir kent… Ama tabi ki böyle bir taksiyi İstanbul’da kullanmak isteriz. İstanbul uluslararası boyuttaki başarımız içinde önemli bir referans…

Bruce Willis’in yeni filminde Karsan’ın ürettiği taksilerden talep ettiği haberleri doğru mudur?

Evet oldu ama bu konuda konuşmaya hakkımız yok. Bu tarz konuşmaları yaparken ihale komisyonunu rencide edecek veya onları baskı altında tutacak şeyleri söylemek istemiyoruz.

Çünkü bunlar bize ilerde sebep olarak karşımıza çıkabilir .Bu konuda mümkün mertebe ketum davranıyoruz ama arada bizim kontrolümüzden çıkıyor ama…

( geçenlerde hiç hesapta İSANBUL yokken ne demişiz... )

KarambaKaramba
10-02-2011, 23:04
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=321&p=5120634&highlight=#post5120634

arşivde kalmış, 6678 nolu mesaj 1,94 geçilmiş 2,04 ten dönmüş... ( okadar kusur kadı kızında da olur 2,05 en dönmüş ) :D

KarambaKaramba
10-02-2011, 23:24
http://666kb.com/i/bqvbu8bkw6ix2nzfr.gif

POYRAZMARKET
10-02-2011, 23:30
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=321&p=5120634&highlight=#post5120634

arşivde kalmış, 6678 nolu mesaj 1,94 geçilmiş 2,04 ten dönmüş... ( okadar kusur kadı kızında da olur 2,05 en dönmüş ) :D

Tam isabet,tebrikler:) İnşallah döndüğü seviyeyi geçmeyi yakın zamanda başarır...

indybey
11-02-2011, 08:21
TLC nin anketi sonuçlanmış. 22 600 kişi katılmış. Görsel tasarımda Karsan ilk tercih olmuş.

http://www.nyc.gov/html/tlc/html/home/home.shtml

goldman79
11-02-2011, 10:10
yorumlarınız nedir arkadaslar???

POYRAZMARKET
11-02-2011, 10:16
yorumlarınız nedir arkadaslar???

Bu kağıda yorum yapmak çok zor:) Her zaman hinlik peşinde olmuştur...

indybey
11-02-2011, 10:17
umarım bilançoyla ilgilidir ama zor

goldman79
11-02-2011, 10:24
2.04 direncini bir türlü gecemiyor:(((

POYRAZMARKET
11-02-2011, 10:32
2.04 direncini bir türlü gecemiyor:(((

Evet,bu direnci KarambaKaramba arkadaşım da vurgulamıştı.İnşallah yine geri vitese takmaz...

goldman79
11-02-2011, 10:40
düşşe bile bence bu kağıt 1.95 lerden asağıya inmez...artık fiat oturdu gibime geliyor...

CHIPARA
11-02-2011, 15:06
Günlükçü kagıdı gibi oldu, portföyün yüzde 50 sini al sat yapıyorum. Saolasın spek hep böyle devam et...

KarambaKaramba
11-02-2011, 19:58
http://666kb.com/i/bqw73iyckjxjyqb6v.gif

stat1c
11-02-2011, 20:58
oylama sonucu ne zaman bellı oluyor karsanın ?

dogan3535
12-02-2011, 02:08
Allah zalim bencil yöneticileri islah etsin.yıllar ky yatırımcının kanı emirdi.ky yatırımcıdan aldıklarını.hastalanak geli ödeyeceklerini bilmelidirler.ama bu sözler vicdanlı yönitciler için.allah diyorum karsan yönetcileri.gerisini allah bildigi gibi yapsın.sizleri çok seviyorm.sizin için dua ediyorum.saygılar

cemacar
12-02-2011, 06:34
arkadaşlar bu sonuçlar ne zaman belli olacak kimsenin bundan haberi varmı?net bir tarih varmı acaba,ben bulamadım bi türlü..

piyanistek
12-02-2011, 16:58
New Yorkluların favorisi Karsan
12.02.2011 - 10:22

New York Taksi ve Limuzin Komisyonu’nun (TLC), beş yıllık toplam tutarı yaklaşık 750 milyon dolar olan “Geleceğin Taksisi” ihalesi için geçen yılın sonlarında başlattığı anket sona ererken, Karsan’ın finale kalan aracı V1, katılanların yüzde 66’sı tarafından beğenildi

Belediyenin internet sitesinde başlatılan ve “5 bin dolarlık bedava taksi çeki” ödüllü anketin sonuçları dün açıklandı.

22 bin 600 kişinin katıldığı anket sonucunda, katılımcıların yüzde 66’sı Karsan’ın V1 aracının tasarımını çok beğendiğini ya da sevdiğini söylerken, ankette ikinciliği Nissan’ın NV200 modeli, üçüncülüğü ise Ford Transit Connect Taxi aldı. TLC ihale komisyonu başkanı David Yassky, sadece anket sonuçlarının değil araçların dayanıklılığı, düşük bakım giderleri ve çevreye olumlu etkileri gibi kriterlerin de nihai kararda büyük rol oynayacağını söyledi.

Karsan’ın V1’in eşsiz bir tasarıma ve cam tavana sahip olmasının katılımcılar tarafından beğenildiği belirtiliyor. Katılımcıların yüzde 25’den fazlası taksilerin şehirle özdeşleşecek tasarıma sahip olmasına önem verirken, gelecekte binecekleri taksilerin daha çevreci ve konforlu olması gerektiği yönünde oy verdiler. New York’ta 13 bin 237 lisanslı taksi bulunurken, ihale, 24 bin 500 aracı kapsıyor. Kazanan taksi, 2014’ten itibaren New York’ta hizmet vermeye başlayacak.

cemacar
12-02-2011, 19:42
piyanistek rumuzlu arkadaşım,bilgilerin için teşekkür ederim,anket sonucunu öğrendim ama, gerçek sonuçlar için süre bellimi acaba bi bilgin varmı..beklentimizi ona göre yapalım..k.y olarak madur olmayalım,...teşekkür ederim.....

dogan3535
12-02-2011, 20:04
sn arkadaşlar ihale çok önemli fakat.dahada önemlisi karsan sahibi beyfendi insafa gelip.kagıtın üzerindeki baskıyı kardılmazsa musaede etmezse .hepimiz daha önce olduğu gibi avucumuzu yalarız.ihaleninde bir önemi kalmaz.ozaman dua edinde inançbey merhamete gelsin.yoksa hepsi boş olur.saygılarımla

piyanistek
12-02-2011, 20:21
piyanistek rumuzlu arkadaşım,bilgilerin için teşekkür ederim,anket sonucunu öğrendim ama, gerçek sonuçlar için süre bellimi acaba bi bilgin varmı..beklentimizi ona göre yapalım..k.y olarak madur olmayalım,...teşekkür ederim.....
kesin bir tarih yok,en son mart ayında açıklanacağı söylendi ama erteleme de olabilir.. Hayırlısı....

POYRAZMARKET
12-02-2011, 23:17
Tam şu anda NTV'yi açarsanız New York'ta Karsan'ın bizzat yerinde tanıtımı yapılıyor(Celal Pir).

KarambaKaramba
12-02-2011, 23:18
Teşekkürler Sn. POYRAZMARKET

POYRAZMARKET
12-02-2011, 23:24
Teşekkürler Sn. POYRAZMARKET

Rica ederim dostum...

goldman79
13-02-2011, 00:12
alıcaz insallah ihaleyi:)

SENOL
13-02-2011, 00:14
rahat olun su yolunu bulur..karamba benden çok karsancı oldun yaf ..sana karsancı ol dedik ama evlen demedikki..:)

G@KH@N
13-02-2011, 00:16
Bende artık aranızdayım ayağım uğurludur ona göre ;)

KarambaKaramba
13-02-2011, 00:18
rahat olun su yolunu bulur..karamba benden çok karsancı oldun yaf ..sana karsancı ol dedik ama evlen demedikki..:)

gardaşlığım, taksiye binecem tt arenaya gidecem taksiden inip tribünden 90:00 dakikalık maçı izleyecem :D

kazanova
13-02-2011, 12:11
KARSAN OTO NEWYORK TAKSİ İHALESİ HALK KARSAN DEDİ (http://www.reutersturk.com/haber/14884-manset-new-york-taksi-ihalesi-karsan-oto.html)

piyanistek
13-02-2011, 13:27
13 Şubat 2011 Pazar - 11:03 - Cihan
New York taksi anketi sonuçlandı, Karsan'ı isteyenlerin oyu yüzde 70
New York Taksi ve Lumuzinciler Odası tarafından yapılan 'Geleceğin Taksisi' anketi sonuçlandı. Ankete katılanların yüzde 70'i Türk şirketi Karsan taksinin, New York için en uygun model olduğuna karar verdi. 22 bin 600 kişinin katıldığı ankette Karsan V1,
New York Taksi ve Lumuzinciler Odası tarafından yapılan 'Geleceğin Taksisi' anketi sonuçlandı. Ankete katılanların yüzde 70'i Türk şirketi Karsan taksinin, New York için en uygun model olduğuna karar verdi. 22 bin 600 kişinin katıldığı ankette Karsan V1, Ford ve Nissan'ın modellerini açık ara geride bıraktı. Ankete katılan 8 bin 788 kişi Karsan'ın modeli (love it) çok sevdiğini belirtirken, Türk araca yönelik yürütülen aleyhte kampanyaya rağmen sadece 2 bin kişi Karsan'ın modelini New York'ta istemediklerini ifade etti. Taksi ve Lumizinciler Odası Başkanı David Yassky, taksi tercihi ile alakalı kararın yakın bir zamanda açıklanacağını kaydederken, "Anket sonuçları değerlendirmemizde önemli bir öneme sahip" dedi. 'Geleceğin Taksisi' konseptiyle hazırlanan New York taksi ihalesinde Karsan, Nissan ve Ford firmaları finale kalmıştı. Adaylar arasında tasarımıyla dikkat çeken Karsan, eğer ihaleyi kazanırsa münhasır olarak 10 yıl boyunca yılda 2 bin 650 adet aracı (ayda ortalama 220 adet) satmakla yükümlü. Değerlendirmeler sonunda kontratın 2011 yılı sonunda imzalanması, araçların da en geç 2013 sonundan önce teslim edilmeye başlanması bekleniyor. 10 yıllık sürenin ardından ihaleyi kazanan firmanın beş yıl boyunca satılan araçlarla ilgili garanti, servis ve teknik desteği vermesi de talep ediliyor.

piyanistek
13-02-2011, 13:29
Rakiplerini geride bıraktı!
New York, Türk firması Karsan'ın modelinin ''kent için en uygunu'' olduğuna karar verdi
13 Şubat 2011 Pazar, 13:06:45
New York taksi ihalesinde komisyonun vereceği karar öncesi, New York Taksi ve Limuzinciler Odasınca yapılan ankete katılan kent sakinleri, Türk firması Karsan'ın modelinin ''kent için en uygunu'' olduğuna karar verdi.

''Geleceğin Taksisi'' anketine katılan 22 bin 600 New Yorklu, üç finalist Karsan, Nissan ve Ford için ayrı ayrı değerlendirme yaparken, Karsan'ı beğenenlerin oranı yüzde 66 oldu. Bu oran, Nissan için yüzde 43'te, Ford için de yüzde 38'de kaldı.

New York Taksi ve Limuzinciler Odası Başkanı David Yassky, oy kullananların Karsan'ı seçmesinde tamamen camdan oluşan geniş görme açısına sahip tavanı ve özgün dizaynının etkili olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Yassky, taksi ihalesiyle ilgili kararın açıklanacağı net bir tarih olmadığını ifade ederek, ''Anket sonuçları değerlendirmede önemli rol oynayacak. Ancak, karar için dayanıklılık, düşük onarım ve yedek parça maliyeti, çevresel etkiler gibi konular da çok önemli'' dedi.

Ankete katılan 22 bin 600 kişiden 14 bin 789'u Karsan için ''beğendim'' ve ''çok beğendim'' seçeneklerini işaretlerken, 3471 kişi ''olabilir'', 4 bin 318 kişi de ''bana göre değil'' seçeneğini işaretledi.

''Geleceğin taksisi'' ihalesinde finale kalan üç firmadan biri olan Karsan, eğer ihaleyi kazanırsa, 2013'ten itibaren 10 yıl boyunca 2 bin 650 adet taksi satacak.

İhale sonuçlarının 2 ay içinde açıklanması, sözleşmenin de 2011 sonuna kadar imzalanması bekleniyor.

-NEW YORKLULAR TAKSİYİ ''GEÇ KALDIKLARI İÇİN'' TERCİH EDİYOR-
Öte yandan; Odanın anketinden çıkan bir başka sonuca göre New Yorklular, taksiyi daha çok ''geç kaldıkları için'' tercih ediyorlar.

Ankete katılanların yüzde 61'i taksi kullanmasının nedenini ''geç kalmak/yorgun olmak'' olarak açıklarken, ''bagajım olduğu için'', ''hava koşulları nedeniyle'', ''kalabalık seyahat ediyoruz, böylesi daha ekonomik'', ''yürümekten daha kolay'' şıkları katılımcıların taksi tercihlerindeki diğer nedenleri arasında yer aldı.

piyanistek
13-02-2011, 13:39
Alman Focus'tan Türk taksisine övgü

Nurdan AYDINALIN/KÖLN, (DHA) 09.02.2011

Haberler Anında Cebinizde Hürriyet Mobil

Haberler Anında Bilgisayarınızda Haber Alarmı

Haber Kaçırmaya Son Hürriyet Mind

Sitene Haber Ekle Kazan Bumerang

ALMANYA’nın en prestijli dergilerinden Focus, internet sitesinde "Türkler New York’un gelecekteki taksisini yapmak istiyor" başlıklı haberinde New York taksi ihalesinde finale kalan Bursalı Karsan’a övgüler yağdırdı.

KEREMC
13-02-2011, 17:05
Arkadaşlar herkes iyi güzel yazıyır ama olumsuzluklarıda gözardı etmeyelim.
1.Araç henüz prototip
2.Servis ağı gerekli yok...
3.Motoru yok Karsan sadece kaportasını yapabilir.
4.Kağıt bu haberlere şu an 3 olması gerekirdi.

yorum sizlerin.:)

KarambaKaramba
13-02-2011, 17:11
Arkadaşlar herkes iyi güzel yazıyır ama olumsuzluklarıda gözardı etmeyelim.
1.Araç henüz prototip
2.Servis ağı gerekli yok...
3.Motoru yok Karsan sadece kaportasını yapabilir.
4.Kağıt bu haberlere şu an 3 olması gerekirdi.

yorum sizlerin.:)

Sn. KEREMC , son derece haklısınız,

ancak;

henüz herşeyin başında olan TÜRK OTOMOTİV ÜRETİMİ yerli araç tasarımıyla bukadar ses getirmişse ve hala piyasa değerinin altındaysa, tüm beklentiler dışında 3 TL olması gerekirken hala % 50 prim potansiyeli taşıyorsa bu olumlu yanları hatrına nacizane ben bu hisseyi taşırım ( beni bağlar tavsiye değildir )

sizin değindiğiniz konu ise son derece önemli,

yerli bir araç üretiminin gereksinimleri açısından ciddi birliktelik ve eneji gerektiren bir durum,

bunca zeka, bunca gençlik ve bu ÜLKEM nedense GM iflasından , alternatif yakıt kullanımından sonra petrol çıkartabilir ve petrol türevi ile çalışan araç üretebilir malesef,

saygılarımla...

goldman79
13-02-2011, 20:40
ben şahsen yarın güzel bir yükseliş bekliyorum..2.05 direncini bu sefer gecicez umarım...

KarambaKaramba
13-02-2011, 23:59
HOŞ GELDİN YA RESULALLAH, EY SEVGİLİ EN SEVGİLİ,

Tüm dostların Mevlid Kandili Mübarek olsun....

piyanistek
14-02-2011, 07:57
Hürriyet Anasayfa > Tüm Ekonomi Haberleri

Çağlayan, ‘Karsan’ın arkasındayız’ mesajı vermek için New York’a gidiyor
Paylaş
Haberi Paylaş

Benim Sayfam
Xing

Facebook
Google

MySpace
Twitter

E-posta
Friend Feed

14 Şubat 2011

New York taksi ihalesinde finale kalan ve desteğe ihtiyaç duyan Karsan’a hükümet elini uzattı. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan yarın Karsan’ın Bursa fabrikasını ziyaret edecek, 27 Şubat’ta çıkacağı Latin Amerika seyahati öncesi bir gün New York’a uğrayıp Belediye Başkanı Bloomberg’le görüşecek.

İŞTE O TAKSİ - FOTO GALERİ

GELİŞTİRDİĞİ Türk malı araçla New York taksi ihalesinde finale kalarak dünyada dikkat çeken, ancak Amerika’daki yoğun karşıt lobilere karşı desteğe ihtiyaç duyan Karsan’a hükümet elini uzattı. Dönemin Başbakanı Adnan Menderes’in Vehbi Koç’a Ford’u Türkiye’ye yatırıma çekmek için verdiği mektuplu desteğin bir benzerini Başbakan Tayyip Erdoğan’dan isteyen Karsan’a dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan sahip çıkacak. Yarın Karsan’ın Bursa fabrikasını ziyaret edecek Çağlayan, New York taksi ihalesiyle ilgili tüm gelişmeleri birinci ağızdan öğrenecek. Çağlayan, 27 Şubat’ta çıkacağı Latin Amerika seyahatinin ilk günününde de özel olarak New York’a uğrayıp Belediye Başkanı Bloomberg’le görüşecek. Çağlayan, Bloomberg’e hükümet olarak Karsan’ın arkasında olduklarının güvencesini verecek.

İran dedikodusu çıkardılar

Karsan, New York taksi ihalesi için geliştirdiği V1 kodlu Türk malı otomobili şubat ayı başında New York’ta sergilemiş, ancak gördüğü büyük ilgi sonrası devreye çirkin lobiler de girmişti. Mart ayında açıklanacak ihalenin favorisi olan Karsan’a daha önce internet üzerinden yapılan suçlamalar, bu kez gazete ilanlarına kadar sıçramıştı. New York’ta ücretsiz dağıtılan Metro gazetesine verdiği ilanla saldırıya geçen Nükleer İran’a Karşı Birlik Derneği, Karsan’ın İran ile ticaret yapmasını eleştirmiş ve İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın sarı New York taksisi içinde ön koltukta otururken çizilmiş bir karikatürüne yer vermişti. Zafer Çağlayan, hem Karsan Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç hem de Karsan Murahhas Azası Jan Nahum’la telefonla konuşarak, görüşmeyi Ankara’da yapmak yerine bizzat Bursa’daki fabrikada yapmak istedi. Pazartesi Bakanlar Kurulu’nda da konuyu gündeme getireceği belirtilen Çağlayan, salı Bursa’ya giderek New York taksi ihalesiyle ilgili gelişmeleri öğrenecek. Başbakan Erdoğan’ın da Karsan yetkililerinden dinleyeceğı belirtildi.

40 metropole girecek

New York ihalesinde Türk malı ‘Geleceğin Taksisi’yle finale kalan Karsan, ABD’de Şubat ayı başında sergilediği ve tüketiciler tarafından büyük ilgi gösterilen taksi projesiyle sadece New York’la yetinmeyecek. Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, “New York’ta ihaleyi kazanırsak dünya şehirlerinin de taksileri de Türkiye’den gider. 40 büyük metropolde 600 bin taksi var. New York ihalesi 150 milyon dolarlık bir iş. Yılda 100 bin taksinin önünü açar. Diğer metropollerle iş hacmi 3 milyar dolara çıkar” demişti.

New York halkı da ‘Made in Turkey’ dedi

İHALEDE komisyonun vereceği karar öncesi, New York Taksi ve Limuzinciler Odasınca yapılan ankete katılanlar, Türk firması Karsan’ın modelini uygun buldu. “Geleceğin Taksisi” anketine katılan 22 bin 600 New Yorklu, üç finalist Karsan, Nissan ve Ford için ayrı ayrı değerlendirme yaparken, Karsan’ı beğenenlerin oranı yüzde 66 oldu. Bu oran, Nissan için yüzde 43’te, Ford için de yüzde 38’de kaldı. New York Taksi ve Limuzinciler Odası Başkanı David Yassky, oy kullananların Karsan’ı seçmesinde tamamen camdan oluşan geniş görme açısına sahip tavanı ve özgün dizaynının etkili olduğunu düşündüğünü kaydetti.

piyanistek
14-02-2011, 07:58
NEW York taksi ihalesi öncesinde yapılan anketlerde en beğenilen araç olan Karsan’ın ‘Geleceğin Taksisi’ne hükümet kanadından destek geldi. Bakan Zafer Çağlayan, ihalede iddialı konuma geldikten sonra ABD’de karalanmaya çalışılan Karsan’ı ziyaret ederek, ‘Yanınızdayız’ mesajı verecek

New York taksi ihalesinde Ford ve Nissan’la birlikte finale kalan ve yapılan anketlerde ABD’lilerin favorisi haline gelen Karsan’a hükümetten destek geldi. Sanayicilere yerli oto markası yaratılması çağrısında bulunan ve bu konuda hassas olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Geleceğin Taksisi için başlatılan karalama kampanyası sonrasında Karsan’a bakanıyla destek vermiş olacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptığı dönemde sektöre gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle ‘Otomotiv Bakanı’ lakabını alan ve şu an Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini sürdüren Zafer Çağlayan, 15 Şubat Salı günü Karsan’ın Bursa fabrikasını ziyaret edecek. Bakan Çağlayan, Türk malı taksi ve New York ihalesindeki son durumu değerlendirecek. Otomotiv sektörünü yakından takip eden Zafer Çağlayan, Mart ayında açıklanması beklenen ihale öncesinde Karsan’a ‘Türkiye sizin yanınızda’ mesajını verecek. Bakan Çağlayan’a evsahipliği yapacak olan Karsan Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Karsan Murahhas Azası Jan Nahum ve Karsan CEO’su Murat Selek de ortaya çıkan Türk oto markasını detaylarıyla anlatacaklar. Bakan Çağlayan’ın bu ziyaretiyle böylece Karsan’ın hayali gerçekleşmiş olacak
Jan Nahum, New York’ta yaptığı açıklamada hükümet kanadından Geleceğin Taksisi için destek beklediklerini söylemişti.

Nahum, “Araç konusunda Takis ve Limuzin Komisyonu’nun tereddüdü yok. Sadece bu aracı ya yapamazsanız diye bir korku var. İşte burada hükümetin desteği lazım. Taksi ihalesi sonuçlanmadan en kısa sürede, Sayın Başbakan’dan destek isteyeceğim. Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg’e mektup yazması için girişimde bulunacağım. Bu bizim için çok önemli. Türkiye ve hükümetin bizim arkasında olduğunu hissettirmesi avantaj sağlayacaktır” açıklaması yapmıştı.

Nükleer İran karşıtı ilanlar verildi

New York taksi ihalesinde iddialı konuma gelen Karsan’a karşı geçen hafta ABD’de karalama kampanyası başladı. New York’ta şehir içinde ücretsiz dağıtılan Metro gazetesine verilen ilanla, Karsan protesto edildi. Nükleer İran’a Karşı Birlik Derneği (UANI) tarafından verilen ilan, gazetenin birinci sayfası ile arka sayfasında yer aldı. İlanda, finale kalan Karsan ve Nissan’ın İran ile ticaret yapması eleştirilirken, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad’ın sarı New York taksisi içinde ön koltukta otururken çizilmiş bir karikatürü de yer aldı. Gazetenin ön sayfasında, “New York’ta geleceğin taksisini hangi şirket yapmalı?” sorusu bulunurken, arka sayfasında ise Karsan ve Nissan’a ilişkin fotoğraflar ile “İran ile iş yapan hiçbir şirketin New York’ta ticaret yapamayacağını New York’lu yetkililere söyleyin” ifadeleri kullanıldı.

piyanistek
14-02-2011, 08:04
Genelde haberleri yorumsuz aktarıyorum ama, inşallah önümüzdeki günlerde KARSAN hissesinde olumlu hareketler gerçekleşmesini bekliyorum,Sevgililer günü kutlu olsun ,
Kandiliniz mübarek olsun.....

korkota
14-02-2011, 09:10
haberler; hep olumlu bir iki haftadır var bu haberler; umarım tamamına erer :)

POYRAZMARKET
14-02-2011, 10:14
Bu sefer oldu işte:)

egeli035
14-02-2011, 10:19
hadi hayırlısı İNŞALLAH..

egeli035
14-02-2011, 10:21
kapattı tavanı..

KAZALA
14-02-2011, 10:35
Allaha şükür süper oldu! Karsan'a hep destek tam destek! Sayın Başbakan duy sesimizi ülkemiz ve karsanımız için kapıver şu ihaleyi sen bilirsin bu işleri bi alo çakıver şu Michael Bloomberg'e dostumuza!

korkota
14-02-2011, 11:08
Bu başlığı şu anda 90 kişi okumaktadır. (17 üye ve 73 ziyaretçi)

vay be vaktı zamamınında ben ve poyrazmarket ten başka kimse olmazdı :)

şebnem_77
14-02-2011, 11:14
karsan alamıyorum yaaaa..:(yok mu satan ya arkadaşlar aranızda :)????

POYRAZMARKET
14-02-2011, 11:18
Bu başlığı şu anda 90 kişi okumaktadır. (17 üye ve 73 ziyaretçi)

vay be vaktı zamamınında ben ve poyrazmarket ten başka kimse olmazdı :)

:) :) :)

facebook
14-02-2011, 11:20

gel 3 ten vereyim sana

livegd
14-02-2011, 11:21

Sabret ;) 3 den değilde alırsın 2. seans ;)

dogan3535
14-02-2011, 11:27
ben 4den almıştım.4yıl bekledim.4liradan satarım.saygılarımla

Bugsbunny
14-02-2011, 11:27
Maliyet düşürmek için 1.97'den tüm mallarımı vermiştim, yerine koyamadan tahta 1-2 hafta sonra yapmasını beklediğim hareketi yaptı, kısmet değilmiş, kazananlar güle güle harcasın paralarını :) Bu arada, bir anket sonucuna ve bakan ziyaretine bu kadar sert tepki de biraz fazla sanki...

livegd
14-02-2011, 11:32
Maliyet düşürmek için 1.97'den tüm mallarımı vermiştim, yerine koyamadan tahta 1-2 hafta sonra yapmasını beklediğim hareketi yaptı, kısmet değilmiş, kazananlar güle güle harcasın paralarını :) Bu arada, bir anket sonucuna ve bakan ziyaretine bu kadar sert tepki de biraz fazla sanki...

Ya zaten şu puslu havada minik bir haber her türlü senedi götürür! Çok bir şey beklemeyelim ama uzun vadede yürür gider. Ama bu ihaleyi de alırsa o zaman tutulmaz uzar gider.

CHIPARA
14-02-2011, 11:38
Bilancosuda iyi gelirse hisseyi kimse almak icin vakit bulamaz.

dogan3535
14-02-2011, 11:38
sayın başbakan mutlaka türkiyemizin yaralına destek verecektir.hatta sayın.başbakanımıza destek için mail.atabiliriz.bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı.çünkü milli davamız bu.

nerkan
14-02-2011, 12:29
Rica ederim Sn.Bugsbunny, teknik her zaman doğruyu göstermez ama genelde yol göstericidir, geçmişe bakarak geleceği kestirebilmektir, nasıl ki 1990 lı yıllarda tekstil sektörü ülkemizin lokomotif sektörü olmuşsa, artık bundan sonra lokomotif sektör otomotiv sektörü olacaktır, bu artık hükümet politikası olmuştur, Sn. Başbakan'ın girişim ve ilgiside bunu teyit etmektedir, Karsan'da otomotiv sektöründe ucuz kalmış bir hissedir, bu hareketlerin henüz başlangıç olduğunu, teknik olarakta 2.20-2.60-3.90 dirençlerinin takip edilmesi gerektiğini, 1.80 desteğinin çok önemli olduğunu altına inmemesi gerektiğini inmesi halinde mutlaka stoplos olarak dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum (yatırım tavsiyesi değildir)09.02.2011

Eveet geldik 2.20 direncine geçilip geçilmeyeceğine bakacağız, işlem hacmi güzel, tavanda kapatmasıda daha güzel oldu, 2.20 geçilip destek yapılabilirse 2.60 ve 3.90 dirençlerine doğru yol alır, 2.20 altında ise 2.05-1.95-1.80 destek durumunda, 2.20 altına sarksa bile bir miktar salınıp tekrar 2.20 direncini geçmeyi deneyebilir.(Y.T.D)

Hisseci 34
14-02-2011, 12:40
Bu sefer oldu işte:)

Hayırlı olsun, inş devamı gelir.

piyanistek
14-02-2011, 12:57
Her şey ihaleyi Karsan ın kazanacağını işaret ediyor,1- Anketlerde ezici çoğunlukla 1. olması 2 - Model olarak rakiplerinden iyi oluşu 3 - Motoru için Amerikan şirket ile ortaklık görüşmesi 4 - İstanbul belediye başkanının Amerika ya gidip destek verişi İstanbul da da kullanılma ihtimali 5 - Bakanımızın 15 şubatta karsan tesislerini gezip , destek için Amerika ya gidecek olması , yani HÜKÜMETİN Karsan ı desteklemesi 6 - Benim 6. hissime göre Karsanın ihaleyi kazanacak olması ...... sayabildiğim bir kaç neden........Bu görüşler tamamen bana ait olup herkesin kendine göre değerlendirme yapmasını dilerim. saygılar......

kucukortak
14-02-2011, 13:28
Şahsen portfoyümde olan bir hisse, ancak dereyi geçmeden paçayı sıvıyormuşuz gibime geliyor.. İhale dünyanın başı da değiş sonu da...

snoop
14-02-2011, 14:29
14,30 olmadan 30,000,000 tl chacim :)

livegd
14-02-2011, 14:31
Ne panik yaptırdılar ama,

şapka
14-02-2011, 14:36
Arkadaşlar...Geçmişte bu kağıttan büyük kazık yemiş , kolu-bacağı değil, belden aşağı kestirip zor kurtarmış bir arkadaşınız olarak temkinli olun derim...Forumlar , şirketin ilgilileri hakkında "kefen paranız olsun inşallah" yazılarıyla doludur...bunlar öyle çakaldır ki, ortada mama olsa bile size yedirmezler...mama filan da yok üstelik bence kendi balonları... 20bin kişiyle anket yapılmışmış da filan...20milyonluk şehirde lafı mı olur 20bin kişinin?

POYRAZMARKET
14-02-2011, 14:48
Arkadaşlar...Geçmişte bu kağıttan büyük kazık yemiş , kolu-bacağı değil, belden aşağı kestirip zor kurtarmış bir arkadaşınız olarak temkinli olun derim...Forumlar , şirketin ilgilileri hakkında "kefen paranız olsun inşallah" yazılarıyla doludur...bunlar öyle çakaldır ki, ortada mama olsa bile size yedirmezler...mama filan da yok üstelik bence kendi balonları... 20bin kişiyle anket yapılmışmış da filan...20milyonluk şehirde lafı mı olur 20bin kişinin?

Bahsettiğiniz kazıktan zamanında ben de nasibimi aldım.Şimdi intikam zamanı olamaz mı dersiniz?:)

livegd
14-02-2011, 14:48

Borsa dürüst mü ki kağıdı dürüst olsun....

hnecdet
14-02-2011, 14:49
2,33 ügeçemiyor dirençmi var acep?

devkazanı
14-02-2011, 15:00
50000ler havada uçuşuyor

tractatusthewit
14-02-2011, 15:07
Arkadaşlar, herkese hayırlı olsun. 2,lerin üzerine sağlam attık. Bence stopp-losslara yavaştan girmek lazım. 2. tavan çoktan gelmesi lazimdi. Satıp sonra tekrar almaya fırsatta verebilir. 2.1'lu rakamlara bir gerileme olur diye düşünüyorum eğer güzel beklenti haberlerinin devamı gelmez ise.

Kar zarar güzel gelmeyecek. Sadece ihale beklentisi var.

YTD.

Herkese bol kazançlar

kayramayra
14-02-2011, 15:08
eski bir karsancı olarak hayırlı olsun diyorum özlemiştik bu hareketleri...118den beri elimde. Sabrı öğretti bana.Devamı gelir inşallah...

POYRAZMARKET
14-02-2011, 15:21
Arkadaşlar, herkese hayırlı olsun. 2,lerin üzerine sağlam attık. Bence stopp-losslara yavaştan girmek lazım. 2. tavan çoktan gelmesi lazimdi. Satıp sonra tekrar almaya fırsatta verebilir. 2.1'lu rakamlara bir gerileme olur diye düşünüyorum eğer güzel beklenti haberlerinin devamı gelmez ise.

Kar zarar güzel gelmeyecek. Sadece ihale beklentisi var.

YTD.

Herkese bol kazançlar

Bence bugün 2. tavan olur,tabii sadece beni bağlar,y.t.d.

ariakastr
14-02-2011, 15:34
09.02 tarihinde 1.96 aldığım karsn ları bugün itibari ile 2.35 den çıkardım elimden...Açıkcası gelen haberlere göre fazla arttığını bile düşünüyorum çünkü bana göre ortada somut olan bir şey yok. Zamanı geldiğinde de karşı lobilerin çok iyi çalışacağını ve bu ihalenin bizde kalmayacağına kendi adıma eminim. Ancak nihayetinde teknik, temel göstergeler değil py nın kağıdı nereye götürmek istediği önemlidir. 2. tavan da geldi şu an itibari ile, yükseliş daha da sürebilir gibi gözüküyor. Yine de bu hisseden elde edilecek kazançların sonuçtan çok beklenti ile kazanılacağını bilmek ve bu beklenti dalgası üzerinde iyi sörf yapmak lazım... Kağıtta olan arkadaşlara bol kazançlar...

puzzle2010
14-02-2011, 15:42
Kendi inanmak istediklerimiz herzaman gerçeklerle örtüşmeyebilir.Karsanın geçmiş yıllar hareketlerini,hatta istifa eden eski gn.müdürünün zamanından beri yılan kılçığı mevzusuna dönen Amerikan taksi haberlerini izleyen biri olarak, bu son üretilen taksi ihale haberlerinin de hayal kırıklığı ile sonuçlanacağına inanıyorum.Fakat değerlendirene bu fiyat hareketleri fırsatlar yaratabilir.(al-sat anlamında)
-Taksi bir prototip.
-Ayrıca İran duyarlılığı önplanda
-Üretimi,lojistiği ve pazarlama şartları henüz belli bile değil
-Amerikanın şu an taksisini aldığı başka markalar pazara oldukça hakim ve kaybetmemek için oldukça yoğun faaliyetteler.
-Ayrıca şirket bilançosunda son 5 yılda temettü denilen ve hasret kaldığımız şeyi üretmedi.
--UNUTMAYALIM:Gerçek hayaletler rüyalarımızdan uyandığımız zaman karşımıza çıkar--

(Yorumlarım şahsıma aittir ve yatırım tavsiyesi içermez.)

POYRAZMARKET
14-02-2011, 15:44
Bence bugün 2. tavan olur,tabii sadece beni bağlar,y.t.d.

Dokundu geri geldi.İnşallah yine dener...

indybey
14-02-2011, 15:53
saçma ama ilginç bi yandan da, fibonacci time zones u, önceki çıkışın başına yerleştirin (mart 2007), bakın bakalım bugüne ne der :)

kanca65
14-02-2011, 15:58
taksileri sattığı bile belli değilki arkadaşlar dahaa

kanca65
14-02-2011, 16:01
taksi başı 2000 dolar kar etse 10 milyon dolar kar yapar abartılacak birşey yokki oda değmez defter değeri 620 lira ihaleyi nissan alırrrrr

kanca65
14-02-2011, 16:03
amerikada 0 araçların fiyatları zaten ucuz 10000 dolardan alsa tek arabayı hepsi kar etse ne yazar arkadaşlar

POYRAZMARKET
14-02-2011, 16:11
amerikada 0 araçların fiyatları zaten ucuz 10000 dolardan alsa tek arabayı hepsi kar etse ne yazar arkadaşlar

Arkadaşım, sırf o taxilerin karının peşinde değiller ki.Hele bir ihaleyi alıp marka olalım, tüm dünyaya pazarlarız derdindeler. Tabii ki bunlar illa olacak diye bir şey yok ama esas amacın ne olduğunu anlatmaya çalıştım.Saygılar...

CHIPARA
14-02-2011, 16:14
bence ihaleyi alıp hepimizi terse yatıracaklar, bana da alacak gibi görünmüyor.

hasan_celik
14-02-2011, 16:38
1 milyon lota verenzi

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/14/4270.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

POYRAZMARKET
14-02-2011, 16:53
Mutlu son:)

KarambaKaramba
14-02-2011, 16:54
Mutlu son:)

sizin adınıza çok sevindim Sn. POYRAZMARKET,

dogan3535
14-02-2011, 16:57
sevgili inan kıraçbey.sevgili nahum bey yaptıgınız vizyon çalışmalaınızdan dolayı müteşkkirim.yolunuz açık olsun.bence ihaleyi alacak gibi bir his var.

egeli035
14-02-2011, 16:58
biz kaptırdık malı 2.33 den hayırlısı bakalım..

hasan_celik
14-02-2011, 17:14
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/14/4603.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

devkazanı
14-02-2011, 17:30
yarın kaçtan açar sizce

POYRAZMARKET
14-02-2011, 17:31
sizin adınıza çok sevindim Sn. POYRAZMARKET,

Her şey sizin sayenizde oldu.Sonsuz teşekkürler...

KarambaKaramba
14-02-2011, 17:34
Her şey sizin sayenizde oldu.Sonsuz teşekkürler...

Estağfurullah, bizler vesileyiz...

führer
14-02-2011, 17:41
Sevgili arkadaşlar,
bence hisse daha da artacak, yarın Bakanın vereceği mesaj ilgiyi daha da yoğunlaştıracak. Ayrıca, Mart ayında Türkiye Rusya ile Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Protokolünü imzalayacak. AVrupa'nın en büyük Kamyon üreticisi olan KAMAZ firmarı (Rus kamyon üreticisi) Türkiye'ye yatırım yapacak, iki tane potansiyel firma var bunlardan en avantajlısı da Karsan firmasıdır. Mart ayında Karsan 3 lirayı geçebilir diye tahmin ediyorum. Y.T.D.

ozkan81
14-02-2011, 18:04
yarın 2,48 açılış tahminim :)

korkota
14-02-2011, 18:12
benim açılış tahminim 2.53 (anca bu kadar sallanır :) )

KarambaKaramba
14-02-2011, 18:24
Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber, 2,55 oldukça kritik bir bölge diye düşünüyorum...

egeli035
14-02-2011, 18:39
yarın 2,48 açılış tahminim :)

desene o zaman biz 2,33 den verdiklerimizi geri alamayacağız...

webster
14-02-2011, 18:45
karsan ihaleyi almasa bile bence kalarak finale güçlü bir referans elde etti.Dünyada taksi kullanan bir tek newyork yok ki daha pazarlayabileceği bir sürü pazar var.Birde arkasına devlet desteğinide aldı.Başbakanında daha geçenlerde yerli araba beklentisi vardı.Hisse nerelere gider bilemem ama bence şirket için bu final bile şaha kalkışın başlangıcıdır.

yyurday
14-02-2011, 19:03
yarın tavan yaparmı mı yoksa biraz yatayda kalırmı?

korkota
14-02-2011, 19:06
HERKES BİLİYOR AMA HATIRLATAYIM DEDİM.

Karsan’dan ’taksili’ şov!

Karsan New York’ta beğenildi, hisseler ise İMKB’de tavan yaptı!-

KİMSE MERAK ETMESİN GELEN GÜNLER BU GÜNLERDEN DAHA İYİ OLACAK...

BU SİTEDE YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

DıamonD
14-02-2011, 19:16
cuma günü alım yaptım kısa zamanda bu kadar prim yapacağını tahmin edemedim bu günde toplayacaktık ama 2.32 lerden silkelendik:)grafiğinde 2.54 te sert harektler olmuş orayı izlemek gerek...

neydibu
14-02-2011, 19:32
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=142213

yyurday
14-02-2011, 19:41
cuma günü alım yaptım kısa zamanda bu kadar prim yapacağını tahmin edemedim bu günde toplayacaktık ama 2.32 lerden silkelendik:)grafiğinde 2.54 te sert harektler olmuş orayı izlemek gerek...

2.54 de sert hareket ne yönlü iyi mi kötü mü?

POYRAZMARKET
14-02-2011, 19:58
DÖNEM KARI VEYA ZARARI (37.871.526,63)
Dönem Kari veya Zarari -
K- DÖNEM KARI VERGİ VE DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜK KARŞILIKLARI - -
Dönem Kari Vergi ve Diger Yasal Yükümlülük Karsiliklari -
Dönem Net Kari veya Zarari (37.871.526,63) Yine zarar,yine zarar:(

DıamonD
14-02-2011, 20:12
2007 8.ayda düşüşten yukarı tepki vemiş 2008 2. ayda 2.54 ten geri dönmüş,benim için bu seviye önemli ama geçecektir inşallah..

tugrul29
14-02-2011, 20:27
arkadaslar ben bu kagıdı portfoyumde yaklasık 2 yıldır tutuyorum. 2009 da 1.39 dan ben bu kagıdı aldım 1.51 den sattım. o zamandan beri bu kagıdın yaptığı pirim bu kadar yani imkbd su an primsiz tek kagıt desen yeridir. gecen hafta 2.06 dan geri aldım 2.04 den sattım. ama yine dayanamadım ogleden sonra 2.26 dan aldım. cunku o zamandan beri yani iki yıldır bu kagıdın boyle iki tavanı ust uste olmadı islem hacmi surekli oldu ama bu gidisle insallah sonu sabredenler icin 3 u bulacak diye tahmin ediyorum ytd.

stat1c
14-02-2011, 20:28
kacırmısıs malı hayırlı olsun sevgılıler gununde sevgılenen arkadaslara. 2.38 gusel fıyat beklıyecem kaıdı bıras erken gıbı gorunuyor bana.

torna
14-02-2011, 21:22
DÖNEM KARI VEYA ZARARI (37.871.526,63)
Dönem Kari veya Zarari -
K- DÖNEM KARI VERGİ VE DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜK KARŞILIKLARI - -
Dönem Kari Vergi ve Diger Yasal Yükümlülük Karsiliklari -
Dönem Net Kari veya Zarari (37.871.526,63) Yine zarar,yine zarar:(

kap a böyle bir haber düşmemiş bu bilgi nereden aldınız... Öğrenebilirmiyim arkadaşım

gladiatör
14-02-2011, 21:29
kap a böyle bir haber düşmemiş bu bilgi nereden aldınız... Öğrenebilirmiyim arkadaşım

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=48166&bildirimid=142213

selimtez
14-02-2011, 21:52
arkadaşlar hissenize iyi sahip çıkın bende 3-4 yıl önce aldığım 4TL maliyetliler var.bu fiyatlar çok ucuz.ihaleyi alamazsa bile gene ucuz şu geçen 3-4 yılda çoğu hisse en azından 2 katı gitti.bu hissenin bence ederi 5-6 olması lazım ,teknikten anlamam ama aradan geçen zamana bakarım.çoktan beri biraz daha alayım diyordum ama elimdeki uyuz memsa elime sıkı yapışmış bir türlü satamadım.neyse hepimize bol kazançlar....hayırlı kandiller...

korkota
14-02-2011, 22:19
arkadaşlar gene zarar mı pc de sıkıntı oluştu pdf acamadım şimdi adamlar demesin biz zarar eden firmaya ihale vermeyiz; amerika orası din iman para halk begenmiş çokta tın adamlar bu butceyle yapamaz bu arabayı demesin :D

webster
14-02-2011, 22:34
tamamen borsa cahili olduğum için soruyorum arkadaşlar şirket kar açıklamadı mı?

KarambaKaramba
14-02-2011, 22:36
http://666kb.com/i/bqzclrs6n6a9lqonz.gif

puzzle2010
14-02-2011, 22:55
Bilançodaki zarar beni şaşırtmadı.Zaten kar yazsaydı şaşardım.Şimdi bir konuyu aydınlatalım:
Karsan bir proje hazırlarken,yani amerikan taksi prototipini oluştururken buna sadece tek proje için 7.000.000 $ para harcıyor.Kısacası bu projelerin oldukça yüklü bir maliyeti var.Proje üretmek kağıttan kayık yapmak gibi birşey değil.İşte en can alıcı nokta:Eğer bu ihale kazanılamaz ise 7.000.000 $ havaya uçuyor.Bu da bilançoda yine zarar kaleminde yer almaya aday bir rakam olarak bir köşede bekliyor.
(Yorumlarım şahsıma aittir ve yatırım tavsiyesi içermez.)

webster
14-02-2011, 22:55
tabloda görülen 37.871 kar değilmi ?

POYRAZMARKET
14-02-2011, 23:16

Benden önce gladiatör arkadaşım linki vermiş.Hayırlı akşamlar...

POYRAZMARKET
14-02-2011, 23:18
tabloda görülen 37.871 kar değilmi ?

Maalesef zarar arkadaşım:(

korkota
14-02-2011, 23:20
yarın durum ne olur; gelecek gunler iyi olacak; ama yarın bu tabloya tepki ne olur; hadi arkadaşlar yorumları bekliyoruz..

korkota
14-02-2011, 23:30
Bu arada nihat hatipoğlu döktürdü star tv de allah razı olsun mükemmel dua etti.

Arkadaşlar kandiliniz mübarek olsun....

KarambaKaramba
14-02-2011, 23:35
saçma ama ilginç bi yandan da, fibonacci time zones u, önceki çıkışın başına yerleştirin (mart 2007), bakın bakalım bugüne ne der :)

http://666kb.com/i/bqze3qw44uctip7j3.gif

KarambaKaramba
14-02-2011, 23:40
http://666kb.com/i/bqze7uvlqqctoa2qn.gif

KarambaKaramba
14-02-2011, 23:43
http://666kb.com/i/bqzeamfjma2vipowv.gif

POYRAZMARKET
14-02-2011, 23:50
KarambaKaramba dostum yine güzel çalışmalar yapmış ve paylaşmışsın.Emeklerin için teşekkürler...

korkota
14-02-2011, 23:55
KarambaKaramba eyvallah kardeş; emek harcadın hakkını helal et...

KarambaKaramba
14-02-2011, 23:57
KarambaKaramba dostum yine güzel çalışmalar yapmış ve paylaşmışsın.Emeklerin için teşekkürler...

Estağfurullah,

Sn.indybey'in dikkat çektiği noktayı anlamaya çalışıyordum, 2007 mart ayında çıkış trendinde ki ilk haftayı 1,85 başlatıp 2,55 görüp 2,53 kapamış sonrasında 3,07 görülse de 2,53 dienç olmaktan çıkmış ve destek olmuş,

2,20 li seviyelerde ki direnci zorlanmadan ve hacimli geçmiş olması kafa karıştırıcı 2,15 seviyeleri boş hacimle geçilmiş, ŞENOL dostumun sabah söylediği 2,05 - 2,07 arasında ki minik GAP umarım sıçrama GAPıdır....

akşam 17:45 de MAKBER dostumla görüşürken kapanış sonrası bilanço e muhtemel 30 küsür zarar beklentimi yarın için 2,55 direncinin bahanesi ve düzeltme beklentimi yazmak istememiştim ama o görüşme ve gelen bilançoyla belirtmeliyim...

YAZDIKLARIM YATIRIM DANIŞMANLIĞI VE TAVSİYESİ OLARAK DEĞELENDİRİLEMEZ..

KarambaKaramba
14-02-2011, 23:58
KarambaKaramba eyvallah kardeş; emek harcadın hakkını helal et...

Estağfurullah, benden yana helal olsun, asıl siz helal edin...

korkota
14-02-2011, 23:59
Estağfurullah, benden yana helal olsun, asıl siz helal edin...
Helal olsun...

indybey
15-02-2011, 00:07
Estağfurullah,

Sn.indybey'in dikkat çektiği noktayı anlamaya çalışıyordum, 2007 mart ayında çıkış trendinde ki ilk haftayı 1,85 başlatıp 2,55 görüp 2,53 kapamış sonrasında 3,07 görülse de 2,53 dienç olmaktan çıkmış ve destek olmuş,

2,20 li seviyelerde ki direnci zorlanmadan ve hacimli geçmiş olması kafa karıştırıcı 2,15 seviyeleri boş hacimle geçilmiş, ŞENOL dostumun sabah söylediği 2,05 - 2,07 arasında ki minik GAP umarım sıçrama GAPıdır....

akşam 17:45 de MAKBER dostumla görüşürken kapanış sonrası bilanço e muhtemel 30 küsür zarar beklentimi yarın için 2,55 direncinin bahanesi ve düzeltme beklentimi yazmak istememiştim ama o görüşme ve gelen bilançoyla belirtmeliyim...

YAZDIKLARIM YATIRIM DANIŞMANLIĞI VE TAVSİYESİ OLARAK DEĞELENDİRİLEMEZ..

çok önemli değildi söylediğim sadece bi tesadüfü paylaşmıştım, günlükte fibonacci time zones tam da bugünü işaret ediyodu başlangı önceki yükselişin ilk gününden aldığımızda...

http://img441.imageshack.us/img441/9248/krstimezone.jpg

KarambaKaramba
15-02-2011, 00:11
çok önemli değildi söylediğim sadece bi tesadüfü paylaşmıştım, günlükte fibonacci time zones tam da bugünü işaret ediyodu başlangı önceki yükselişin ilk gününden aldığımızda...

http://img441.imageshack.us/img441/9248/krstimezone.jpg

açıklamınız için teşekkür ederim, sizin vesilenizle bu fakir de birşeyler üfürmüş oldu :D

indybey
15-02-2011, 00:16
açıklamınız için teşekkür ederim, sizin vesilenizle bu fakir de birşeyler üfürmüş oldu :D

rica ederim, grafikler için ben teşekkür ederim, vesile olduysam ne güzel...

dogan3535
15-02-2011, 01:00
sevgili kardeşler karmı zararmı 37878?

POYRAZMARKET
15-02-2011, 07:15
sevgili kardeşler karmı zararmı 37878?

Haber 15.02.2011 06:37
*KARSAN'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 12 AYLIK DÖNEM NET ZARARI 37.871.526 TL
Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

ozberehu
15-02-2011, 08:18
KARSAN MODEL,

http://img825.imageshack.us/img825/3931/taxioftomorrowkarsan2.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/1909/taxioftomorrowkarsan3.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/9960/taxioftomorrowkarsan4.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/2151/taxioftomorrowkarsan5.jpg

Nissan MODEL,

http://img337.imageshack.us/img337/7097/taxioftomorrownissanpub.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/7097/taxioftomorrownissanpub.jpg

Ford Transit MODEL,

http://img340.imageshack.us/img340/4056/taxioftomorrowtransitco.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/4056/taxioftomorrowtransitco.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/4056/taxioftomorrowtransitco.jpg

http://img573.imageshack.us/img573/4056/taxioftomorrowtransitco.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/4056/taxioftomorrowtransitco.jpg

Newyork halkı pragmatist millettir,

lobicilik belki işe yarar ford adına ama, yahudi yöneticileri ile karsan işi sıkı tutarsa olmaması için bir neden yok,

ayrıca Topbaş işin içinde ise sanırım İstanbul da keza model örneklemede girecektir, bunlar fiyatlanması güzel şeyler...

beklenti var...bilanço rakamları sıkıntılı gelmiş olabilir, ama ışık var...

sağlıcakla, bol kazançla...

nballi
15-02-2011, 09:03
arkadaslar ben bu kagıdı portfoyumde yaklasık 2 yıldır tutuyorum. 2009 da 1.39 dan ben bu kagıdı aldım 1.51 den sattım. o zamandan beri bu kagıdın yaptığı pirim bu kadar yani imkbd su an primsiz tek kagıt desen yeridir. gecen hafta 2.06 dan geri aldım 2.04 den sattım. ama yine dayanamadım ogleden sonra 2.26 dan aldım. cunku o zamandan beri yani iki yıldır bu kagıdın boyle iki tavanı ust uste olmadı islem hacmi surekli oldu ama bu gidisle insallah sonu sabredenler icin 3 u bulacak diye tahmin ediyorum ytd.

Primsiz tek kağıt mı :)
METRO, IHEVA, CARFA-B... Primsiz kağıt çok daha sayardım ama gerek yok :)
İlle de IHEVA, bu kağıt kadar dingil, uyuz, saçma sapan hareket eden ve tekniz grafik dinlemeyen bir kağıt yok.
Forumumuza bekleriz :)
Halinize de şükredin bence..

tanerim
15-02-2011, 09:15
3 çeyrekte 21 milyon, son çeyrekte 16 milyon zarar. satışların arttığı çeyrekte hemde. vergi dairesi demiyyormu acaba inan amca burayıda vakıfa çevirelim. yıllardır cebinden 850 aileyi besliyorsun

piyanistek
15-02-2011, 09:34
3. tavanı bekleyenler dikkat etsin, uygun bir yerden karları realize etme zamanı, kendi görüşümdür,herkese bol şanslar

tanerim
15-02-2011, 10:16
dün ilk seansta 40 milyonla tavana yapışmıştı. dikkatli olalım

bahadirburhan
15-02-2011, 10:30
10 20 25 50 50 38 25 alış alış alış küüüt 500 satış

çita
15-02-2011, 10:30
çüşşş milyonlar havada uçuşuyor

çita
15-02-2011, 10:31
eğer kağıt bu satışlara rağmen tavana giderse 5 TL yi görse bile şaşırmam

treasure78
15-02-2011, 10:44
eğer kağıt bu satışlara rağmen tavana giderse 5 TL yi görse bile şaşırmam
aynı fikirdeyim.
birileri inatla malı topluyor.hedef daha yukarılar olduğu açık.

apache64d
15-02-2011, 10:46
Bence bu zarari Kap'a haber olarak dustukten sonra dususe gecebilir. onun icin dikkat edin derim, cunki mali KY'nin kucagina verip kacabilirler.

tanerim
15-02-2011, 10:58
boşaltacak olsalar bu kadar hacime gerek yoktu

korkota
15-02-2011, 10:58
Bence bu zarari Kap'a haber olarak dustukten sonra dususe gecebilir. onun icin dikkat edin derim, cunki mali KY'nin kucagina verip kacabilirler.
Her zaman dikkatli olmak lazım; ama bilançoyla ilgili bir beklenti yoktu; hatta bilenler tanıyanlar yine zarar açıklayacağından emindi haa tabi kar açıklasaydı tadına doyum olmazdı; bir iki olumlu haber hükümet deszteği felan ihale oncesi coşturur ve olay ihaleyle final yapar...

BU SİTEDE YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

ERSİN0301
15-02-2011, 11:16
Karsan ya

treasure78
15-02-2011, 11:19
üst üste 3. tavanda 15 dk. seans kapama. 4. tavanda tek seans kapama, 5. tavanda brüt takasa alma cezaları var sanırım. o yüzden tavan yapmak gibi bir aciliyet yok:)biraz durulması iyidir.şimdi bakanın new york belediye başkanı ile olacak görüşmesinden sonra yapacağı açıklamada hisseye etki yapacaktır.Y.T.D.

POYRAZMARKET
15-02-2011, 11:24
Kağıdın gücü kalmadı...

çita
15-02-2011, 11:29
Beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir ...Friedrich Nietzsche

treasure78
15-02-2011, 11:29
onu bunu bilmem. eğer karsanın ihaleyi alacağını içeriden öğrenecek olan newyorklu broker lar bile bu hisseyi inanılmaz yerlere götürebilirler.Y.T.D.

POYRAZMARKET
15-02-2011, 11:32
onu bunu bilmem. eğer karsanın ihaleyi alacağını içeriden öğrenecek olan newyorklu broker lar bile bu hisseyi inanılmaz yerlere götürebilirler.Y.T.D.

Benden de iyimsermişsin:)

çita
15-02-2011, 11:34
1.70 lerde yabancıların yoğun alımları vardı kağıt yukarı çıkmıyordu ama iyi alışlar vardı. Yabancıların maliyetinin 2 nin çok üzerinde olduğunu düşünmüyorum

treasure78
15-02-2011, 11:35
KARSAN daki işlem hacmine bakarmısınız dolşımdaki hisse adedi 63.950.538.35 sabahtan buyana yapılan işlem 73milyon civarı .SAYIN POYRAZ Bu nedemek:)sizce mal yeni sahiplerine devrediliyor gibi geldi sanki bana.ne dersiniz.?

POYRAZMARKET
15-02-2011, 11:41
KARSAN daki işlem hacmine bakarmısınız dolşımdaki hisse adedi 63.950.538.35 sabahtan buyana yapılan işlem 73milyon civarı .SAYIN POYRAZ Bu nedemek:)sizce mal yeni sahiplerine devrediliyor gibi geldi sanki bana.ne dersiniz.?

Size katılmamak mümkün değil,aynı şekilde düşünüyorum...

neco
15-02-2011, 11:44
yabancıya malı 3,90 ve altlarında çaktılar 3 senedir bekliyorlar tabi ky da

treasure78
15-02-2011, 11:55
Karsan/nahum:san fransisco da elektirkli araç satmayı hedefliyoruz...

treasure78
15-02-2011, 11:56
karsan/nahum:ihaleyi kaybetsek dahi ABD de elektrikli araç pazarına gireceğiz.

treasure78
15-02-2011, 11:57
at köşeye, dursun hissesi...

POYRAZMARKET
15-02-2011, 13:22
Haber 15.02.2011 13:02
ÇAĞLAYAN, "(KARSAN FİRMASININ NEW YORK İÇİN HAZIRLADIĞI TAKSİ PROJESİ) ASLINDA NEW YORK HALKI KARARINI VERMİŞTİR"
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Karsan firmasının New York için hazırladığı taksi projesine ilişkin, ''Aslında New York halkı kararını vermiştir. Kim ne diyorsa desin, kim ne yapıyorsa yapsın şunu bilin ki bu otomobil New York'a girmiştir, Amerika'ya girmiştir'' dedi. AA

ERSİN0301
15-02-2011, 13:26
Ii olucak gibi inşalalhh.ihalede bundan daha iiyisi bulmazlar diye düşünüyom.ihale bi tamam derlerse 4-5 gider gibi.umarım
al sat tavsiyesi deildir.

ornapsen
15-02-2011, 13:39
Haber 15.02.2011 13:02
ÇAĞLAYAN, "(KARSAN FİRMASININ NEW YORK İÇİN HAZIRLADIĞI TAKSİ PROJESİ) ASLINDA NEW YORK HALKI KARARINI VERMİŞTİR"
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Karsan firmasının New York için hazırladığı taksi projesine ilişkin, ''Aslında New York halkı kararını vermiştir. Kim ne diyorsa desin, kim ne yapıyorsa yapsın şunu bilin ki bu otomobil New York'a girmiştir, Amerika'ya girmiştir'' dedi. AA

bu haber bakan abd ye gitmeden önce yayınlanan haber midir sn poyrazmarket ? yoksa yeni mi ? aa da tarih göremedim de...

POYRAZMARKET
15-02-2011, 13:42
bu haber bakan abd ye gitmeden önce yayınlanan haber midir sn poyrazmarket ? yoksa yeni mi ? aa da tarih göremedim de...

Saat olarak 13:02 yazıyor ama açıklamayı nerede yaptı bilmiyorum...

çita
15-02-2011, 14:40
satış baskısı izlenimi var ama daha beklenti gerçekleşmedi demekki yukarı çıkacak

lostwinner
15-02-2011, 14:44
Zarar açıklayacağını daha önce yazdım. Karsan'ın mali durumu bütün imajını sarsıyor. Daha önce de çokça yazdığım gibi Kıraç olmasa iflas bayrağını çekerdi şimdiye kadar..

erciyes38
15-02-2011, 14:51
acayip bir baskı var burda patinaj yaptı...devamı gelmesi için blok alımlar lazım

erciyes38
15-02-2011, 14:56
15.02.2011 14:41
ÇAGLAYAN: "(KARSAN'IN TAKSI PROJESI) KIM NE DIYORSA DESIN, BU OTOMOBIL NEW YORK'A GIRMISTIR, AMERIKA'YA GIRMISTIR''

Devlet Bakani Zafer Çaglayan, Karsan
firmasinin New York için hazirladigi taksi projesine iliskin, ''Aslinda New York
halki, kararini vermistir. Kim ne diyorsa desin, kim ne yapiyorsa yapsin sunu
bilin ki bu otomobil New York'a girmistir, Amerika'ya girmistir'' dedi.
Karsan'in Bursa-Akçalar'daki fabrikasini ziyaret eden Çaglayan, Kiraça
Holding ve Karsan Yönetim Kurulu Baskani Inan Kiraç, Karsan Murahhas Azasi Jan
Nahum ve Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Murat Selek ile tesisi gezdi.
Üretim hatlarinda incelemelerde bulunan ve Jan Nahum'dan ayrintili bilgi
alan Çaglayan, daha sonra Karsan yöneticileriyle ortak toplanti yapti.
Bakan Çaglayan, burada yaptigi konusmada, Karsan'in tamamiyla Türk
tasarimcilari tarafindan tasarlanmis, gelecegin son derece önemli araci olan
''V1'' modeli, yani New York'ta ihale süreci devam eden ''New York Taxi'' projesi
için burada bulundugunu söyledi.
Karsan yetkililerinin, ''Bu ihale olsun veya olmasin biz bu markada,
tasarimda kararliyiz'' yönündeki ifadesini hatirlatan Çaglayan, söyle dedi:
''Bana göre teknolojik bir devrim yaratan bir gelismedir. Ben bir kere
buna yürekten fazlasiyla inaniyorum ve bunun Amerika basta olmak üzere, dünyanin
birçok ülkesinde ciddi manada kabul görecegini ifade etmek istiyorum. Tabii ki
burada ana hedef, bu ihaleyi kazanmak ve bu ihalede çikmis oldugunuz yolda
sizlere basarilar diliyorum. Çikmis oldugunuz bu yolda sizin yalniz olmadiginizi
özellikle ifade etmek için ben bugün buradayim...
Firmamiz ihaleye girer, fiyat noktasinda istenileni veremeyebilirsiniz
veya oradaki insanlarin begenisine mazhar olmayabilirsiniz, bu sekilde bir
ihaleyi kaybetmek son derece dogal. Ben de 2 sene is adamligi yaptigim dönemde
girdigim her isi alamamistim, ama sunu çok net ifade etmek istiyorum ki tabii bu
oyunun bir 'fair play' çerçevesi içinde, centilmence olmasi bizim öncelikle
beklentimizdir.''

-''HEVESLERI KURSAGINDA KALACAK''-

Çaglayan, projeye karsi Amerika'da verilen ilanlara da deginerek, söyle
konustu:
''Böyle bir süreçte rakiplerin birbirini teknolojik yönde elestirmeleri,
engellemeleri gerekirken, baska sekilde engellemelerin ben prim yapmayacagini,
bundan prim amaç edinenlerin bu heveslerinin kursaginda kalacagini buradan ifade
etmek istiyorum. Bu noktada, bundan emin olmanizi, rahat olmanizi istiyorum.
Bundan dolayidir ki gerekirse sizlerle beraber, gerekirse ben kendim ekibimle
beraber, zannediyorum ki bu ayin sonuna dogru benim bir Güney Amerika seyahatim
vardir, Venezuela ve Arjantin'e... Bunun üzerine, tabii ki böyle bir süreci de
dikkate alarak, arkadaslarima talimat verdim ve kendilerinden New York'a bir
ziyaret gerçeklestirmek istedigimi, o çerçevede belediye baskani ile biraraya
gelmek istedigimizi ve New York Taksi ve Limuzinciler Odasini da ziyaret
edecegimi söyledim.''
Amerika'da bu isin özellikle centilmence, esit ve adil bir sekilde
yapilmasi noktasindaki hassasiyetini ifade edecegini vurgulayan Çaglayan, sunlari
kaydetti:
''(Digerlerini eleyin, bize verin) seklinde digerlerinin yaptigi davranis
içinde olmayacagiz. Zaten bunlar ticarete aykiri olan kurallardir. Bu çerçevede,
aslinda New York halki kararini vermistir. Kim ne diyorsa desin, kim ne yapiyorsa
yapsin sunu bilin ki bu otomobil New York'a girmistir, Amerika'ya girmistir. Su
anda fiili ihracat olmasa bile ben bunun 2011 senesinden itibaren sizler
tarafindan, devam edecek olan süreç içinde Amerika basta olmak üzere çok önemli
yer tutacagina, gerek bugüne kadar degerli arkadaslarimin yansitmis oldugu
haberlerden gerek sizden aldigim bilgilerden bunu çok net bir sekilde anlamis
bulunuyorum.
8-9 bine yakin insanin böyle bir ankette, oylamada demokratik haklarini
koyarak, bundan yana tavir koymalari, bu modele, tasarima, ürüne 'Evet' demeleri,
buna karsilik aleyhinde haksiz propagandalara ragmen, bunun karsisinda olanlarin
2 bin kisi olmasi inanin ki sizin bu anlamda güçlü oldugunuzu gösteriyor, aslinda
sizin açinizdan meselenin bittigini gösteriyor. Tabii ki buradaki öncelikli hedef
ihalenin alinmasidir. Bu ihale de size centilmence bir oyun alaninin ortaya
konmasidir. Maç devam ederken kurallarin degistirilmemesidir. Belirlenen kurallar
çerçevesinde bu isin yapilmasidir. Ihale alinsin veya alinmasin bana göre bu is
bitmistir.''

AA

neco
15-02-2011, 14:59
geri çekmek istiyoılar 2,30 lara ama birileri bırakmıyor yada kendi vericek elindeki malı kaptırmak istemiyor çünkü puslu bir hava var onlarda tırsıyomu ne?

çita
15-02-2011, 15:00
Artık KARSAN ın arkasında devlet desteği var newyork olmazsa İstanbul olur ama mutlaka T.C malı bir otomobil dünya üzerinde bir yerlerde çalışacak

ERSİN0301
15-02-2011, 15:06
Bakanım yaaa

ERSİN0301
15-02-2011, 15:09
Güzel güzel

snoop
15-02-2011, 15:45
ÇAĞLAYAN, "(KARSAN)SİZ ŞU ANDA TASARIM İHRACATINI FİİLEN GERÇEKLEŞTİRMİŞ DURUMDASINIZ VE BU, DİĞER FİRMALARIMIZA BU KONUDA CİDDİ CESARET VERECEK"

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Başbakan Recep
Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil talebine ilişkin, ''Sayın Başbakanımız, sektöre
'Buyurun bu konuda bizim bu talebimiz var. Yolunuz açık olsun, bunu
yapabilirsiniz' şeklinde moral vermiştir. Bana göre bir Başbakanın yapabileceği,
ülkesine ve sektöre en önemli desteklerden biri de budur'' dedi.
Çağlayan, Karsan yöneticileriyle düzenlediği toplantıda, Karsan'ın ''V1''
projesini yakından takip ettiğini, rakip firmaların ve bir takım lobilerin
çıkardığı yanlı haberlerle Karsan'ın elde ettiği başarının lekelendiği bir
noktada İnan Kıraç ve Jan Nahum'un, kendisinden bugün için bir randevu istediğini
söyledi.
Bu noktada İnan Kıraç ve Jan Nahum'u telefonla aradığını anlatan
Çağlayan, ''Ben dedim ki 'Hayır gelmeyin, ben geleyim. Bizim hükümetimizin,
sanayicinin, tasarımcının, üreticinin, ihracatçının yanında olduğunun göstergesi
olarak ben geleceğim' dedim. Nitekim geldim. Hem fabrikadaki diğer ürün
çeşitlerini gördük. Diğer markalara yapılan ürünleri gördük'' diye konuştu.
''Bu tür fabrikaları ben bir ibadet yeri kadar kutsal kabul ederim''
diyen Bakan Çağlayan, bugün dünyanın çok önemli fütüristleri ve ekonomistlerinin
Türkiye'nin, gelecek dünyanın en büyük yıldızlarından bir tanesi olacağını
söylediğine işaret etti.
Bu çerçevede, Türkiye'nin bugün dünya üzerindeki bilinirliği ve marka
değerinin, Türk şirketlerinin borsa değerlerinin en az 7-8 kat, birçoğunun da
10-15 kat arttığını vurgulayan Çağlayan, Türkiye'nin 2013'de kendi helikopterini,
2020'de kendi uçağını üreteceğini, 2023 yılına kadar da dünyanın en büyük 10
limanından birine sahip olacağını bildirdi.

-''TASARIM İHRACATINI FİİLEN GERÇEKLEŞTİRMİŞ DURUMDASINIZ''-

Eski bir sanayici ve ihracattan sorumlu bakan olarak Karsan
yöneticilerine özellikle teşekkür etmek istediğini dile getiren Çağlayan, şöyle
devam etti:
''Siz şu anda tasarım ihracatını fiilen gerçekleştirmiş durumdasınız ve
bu, diğer firmalarımıza bu konuda ciddi cesaret verecek. Bundan sonra artık
Türkiye'de şunu bileceğiz ki otomotiv sektörü, ihracatın lokomotifi olan bu
sektör bizim tüm sektörlerimizde, uzun yıllar hükümetimiz döneminde Ar-Ge,
inovasyon ve tasarıma vermiş olduğumuz önemin siz bir yerde ispatını yaptınız.
Benim aslında bugün burada olmamın sebeplerinden biri de budur.
Yani artık hepimiz biliyoruz ki her ne olursa olsun, kim hangi
engellemeyi yaparsa yapsın, kim hangi hesap peşinde koşarsa koşsun eğer siz
müşterinizin, insanların beklentisine cevap verecek dizaynı, tasarımı en iyi
şekilde, en iyi hizmetlerle yapmayı başarabilirseniz ürününüzü satmamanız için
hiçbir sebep yok. Bu aslında bana göre bir başarı hikayesidir. Çok net ifade
ediyorum bundan sonra diğer sektörlerimiz tarafından örnek alınacak olan bir
gelişmedir.''
Çağlayan, bu projenin firmanın dış pazarlara daha fazla adaptasyonunu
sağlayacağına da dikkati çekerek, ''Miktar olarak 26 bin 500, isterse bin 500
olsun, 26 bin değil, isterse sadece bin olsun, önemli olan böyle bir projenin
gerçekleştirilmesidir. Burada ben kesinlikle olayın adet bazında değilim''
dedi.
''İddia ederek söylüyorum Türkiye dünyanın Detroit'i olacak. Bu konuda
Türkiye kararlıdır'' diyen Çağlayan, ''Bunları gaz vermek adına söylemiyorum. Ara
sıra gaz vermek de gerekecek tabii. Ara gazı verir gibi gaz da vereceğiz.
Birikmiş olan havayı da alacağız... Yolunuz açık olsun. Ben ümit ediyorum ki
verdiğim bu gazla dünyanın her yerine gider ve bize ihtiyaç duyduğunuz her yerde
sizlerle beraber olacağız. Her zaman sizlerin yanında olacağız'' diye konuştu.

-İŞSİZLİK RAKAMLARI-

Bugün açıklanan işsizlik rakamlarına da değinen Çağlayan, rakamların
Türkiye açısından son derece önemli olduğunu söyledi.
Çağlayan, şöyle konuştu:
''Bir önceki ay biliyorsunuz, yüzde 11,2 olarak işsizlik rakamları
açıklanmıştı. Şimdi kasım ayı dönemine ilişkin işsizlik rakamları da açıklandı
yüzde 11. Yani bir önceki aya göre ciddi oranda düşüş yaşarken, geçen yılın aynı
dönemine göre işsizlik rakamlarımız yüzde 13,1 idi. İşsizlik rakamlarının giderek
düşmesi Türkiye'deki sanayinin, ekonominin gidişatının son derece doğru olduğunu,
iyi yolda olduğunu gösteriyor.''
Çağlayan, otomotiv sektörünün ihracatına da işaret ederek, ''2011'in 37
iş günü içinde, yani 1 Ocak-14 Şubat dönemi itibarıyla sektörün ihracatı 2,2
milyar dolar olmuştur. Bu da gösteriyor ki bu sene otomotiv sektörü, yine sıkı
bir şekilde gidersek, inşallah 20 milyar dolar ihracat sınırını geçeceğiz. Bu yıl
hedefimiz orta vadeli programda her ne kadar 127 milyar dolar da ola bizim
ihracatçılarla birlikte koyduğumuz hedef kriz öncesi döneme dönmektir'' dedi.

-''SAYIN BAŞBAKANIMIZIN TALEBİ ÇOK NET''-

Bakan Çağlayan, ''Başbakan Erdoğan'ın projeyi takibine'' ilişkin bir soru
üzerine, şunları söyledi:
''Her fırsatta sayın Başbakanımız ile bu konuları konuşuyoruz.
Biliyorsunuz yurt dışı seyahatlarımızın büyük çoğunluğunu Sayın Başbakanımızın
liderliğinde gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz bu seyahatlerde de bazen 4-5
saat ekonomiyle ilgili gelişmeleri Sayın Başbakanımıza aktarmak ve kendisinden
talimatlarını almak imkanını buluyoruz. Kendisi de zaten sektörü yakinen takip
eden ve izleyen biri ve her fırsatta da Türk mühendisinin başarısının özellikle
tüm dünyada sergilenmesi noktasında Sayın Başbakanımızın da bundan büyük bir
keyif duyduğunu ifade etmek istiyorum...''
Tüm uluslararası kuruluşları, firmaları Türkiye'de yatırıma davet
ettiklerini vurgulayan Çağlayan, şunları kaydetti:
''Sanayi Bakanlığım döneminde Türkiye'ye yatırım yapmayı amaçlayan ama
çeşitli sebeplerle bu yatırımlarını askıya alanlar vardı. Tekrar ifade ediyorum:
Dönüp dolaşacakları, gelecekleri yer Türkiye'dir. Çünkü Türkiye bu sektörle
ilgili her türlü altyapıyı, mühendislik, lojistik, siyasi ve ekonomik istikrar
her türlü desteği zaten veriyor... Sayın Başbakanımızın talebi çok netti. Sayın
Başbakanımızın talebi bizim otomotiv sektöründe bir Türk markasının uluslararası
marka olarak dünya piyasasına girmesidir...
Sayın Başbakan, bu konuda firmalarımızın, bir yerde kendilerinden böyle
bir şeyi yapabileceklerine olan inancımızı ortaya koymasını özellikle ifade
etmiştir. Sayın Başbakanımız, bugün Türkiye'nin özellikle sanayisinde gelmiş
olduğu durumda sektörün bunu rahat bir şekilde yapabileceğine inancından dolayı
bunu ifade etmiştir. Yani bu bir kere sektör ve dünya açısından şöyle
algılanmalıdır ki 'Evet bizim sektörümüz böyle bir beklentiye cevap verebilecek
bir yapıya gelmiştir'. Sayın Başbakanımız da sektöre 'Buyurun bu konuda bizim bu
talebimiz var. Yolunuz açık olsun, bunu yapabilirsiniz' şeklinde moral vermiştir.
Bana göre bir Başbakanın da yapabileceği, ülkesine ve sektöre en önemli
desteklerden biri de budur diye düşünüyorum.''
(Bitti)
(HLK-MUR-ZVR)
15:39 15/02/11
"
AA

(15/02/2011 - 15:40:46)

hasan_celik
15-02-2011, 15:53
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/15/3474.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

POYRAZMARKET
15-02-2011, 16:09
Haber bombardımanı çok ama kağıt artık yoruldu arkadaşlar.Bakalım ileriki günlerde destek veren olacak mı?

ERSİN0301
15-02-2011, 16:15
Kardeşim
bi derinlik daha atarmısın

yyurday
15-02-2011, 16:44
burdan aşağı dönecek deniyor karsn tutanlar ne düşünüyor_?_?_?

ERSİN0301
15-02-2011, 17:05
Süper ya
yarın iii olucak inş.

POYRAZMARKET
15-02-2011, 17:09
Dünya borsaları bozulmasaydı daha farklı olabilirdi:(

hasan_celik
15-02-2011, 17:22
http://i1102.hizliresim.com/2011/2/15/4293.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

apocalyptica
15-02-2011, 17:27
Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, ''New York
Taxi'' ihalesine ilişkin olarak, ''Biz şunu hissediyoruz New York ihalesini
iptal bile etmek isteyenler var ki büyük şirketler bir daha yeni teklif
verebilsinler diye. Ama biz her halükarda bu ihaleyi kazanmasak bile bu aracı
geliştirmeye devem etmek niyetindeyiz'' dedi.

yyurday
15-02-2011, 17:51
yarın için yorum yapabilecek varmı?

arerde
15-02-2011, 17:58
geri çekmek istiyoılar 2,30 lara ama birileri bırakmıyor yada kendi vericek elindeki malı kaptırmak istemiyor çünkü puslu bir hava var onlarda tırsıyomu ne?

yarın 2,28 den alınabilirmi bakacağız.

SENOL
15-02-2011, 18:09
yarın 2,28 den alınabilirmi bakacağız.

2,20 vermezler mi acaba ..ya da 224 ..

hasan_celik
15-02-2011, 18:10
kağıt gördüğü en düşük seviyeden kapattı...

http://i1102.hizliresim.com/2011/2/15/4754.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

egeli035
15-02-2011, 18:19
2,20 vermezler mi acaba ..ya da 224 ..

2,24 den alırız bence..ytd

neco
15-02-2011, 18:59
o kadar verirlerse taban taban bekliyorsunuz demek.zor.inşaalah yapmaz.

KarambaKaramba
15-02-2011, 19:06
Sn. POYRAZMARKET özel mesaj kotanız dolmuş bazı mesajlarınızı silmeniz gerek sanırım

POYRAZMARKET
15-02-2011, 19:25
Sn. POYRAZMARKET özel mesaj kotanız dolmuş bazı mesajlarınızı silmeniz gerek sanırım

Üstat şu an itibarıyla mesaj kutusu müsait:) Teşekkürler...

ANKARALl
15-02-2011, 19:27
2,24 yada 2,20 ye gelse almayacak kişi yine almaz bu seferde 1,97 gelmezmi dersiniz 1 hafta önce 1,97 deydi alma fırsatınız vardı alsaydınız şimdi neyin duasını yapıyorsunuz biliyordamı yazıyorsunuz yoksa atıyormusunuz beklentisi var diye yukarı cıkıyor beklentileri bittimiki oralara gelsin ?