PDA

View Full Version : IDAS-İdaş

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Red Kit
01-01-2011, 12:04
Hayırlı Olsun.

berkinmutlu
01-01-2011, 23:12
arkadaşlar biri bana bu idaş ta olacak bedelli sermaye artırımının ne olduğu, nasıl olduğu ve bu durumda ne yapılabilir olduğu konusunda bilgi verebilir mi??

gokmen1616
03-01-2011, 02:11
IDAS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Yeni Sırası Açılması, Fiyat ve Endeks Bilgileri )

31.12.2010 19:20

İdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş.'nin çıkarılmış sermayesinin 12.000.000 TL (%100) bedelli artırılarak 12.000.000 TL'den 24.000.000 TL'ye yükseltilmesinde, artırılan sermayeyi temsil eden paylar, 2010 yılı faaliyetlerinden kar payı alma hakları bulunmadığından 03.01.2011 tarihinden itibaren "Yeni" olarak ayrı bir sırada işlem görecektir.

Şirketin eski paylarına kar payı dağıtılıp dağıtılmayacağı ve dağıtılacaksa miktarı belli olmadığından, mevcut sermayeyi temsil eden "Eski" ve artırılan sermayeyi temsil eden "Yeni" paylar ile bedelli pay alma hakları 03.01.2011 tarihli Birinci Seanstan itibaren baz fiyat oluşuncaya kadar serbest marjla işlem görecektir.

03.01.2011 tarihinden itibaren İMKB Hisse Senedi Endekslerinin hesaplanmasında, şirketin "Eski" paylarının sayısı 12.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı %72, "Yeni" paylarının sayısı 12.000.000, filli dolaşımdaki pay oranı %72 olarak dikkate alınacaktır.

b_uras
03-01-2011, 10:05
arkadaşlar biri bana bu idaş ta olacak bedelli sermaye artırımının ne olduğu, nasıl olduğu ve bu durumda ne yapılabilir olduğu konusunda bilgi verebilir mi??

%100 bedelli yaptı, elinizde 1000 lot varsa;
Bedelliye katılacaksanız, belirtilen tarihe kadar bedelliden gelecek 1000 lot hisse için hesabınızda 1000 lira bulunduracaksınız.
Bedelliye katılmayacaksanız, rüçhanları sattığınızda maliyetiniz kurtarıyorsa ya da başka bir nedenle katılmak istemiyorsanız hesabınıza geçmiş olan rüçhanları, rüçhan tahtasında (IDASR ya da IDAS R yazarak matriksde görülebilir olması lazım) işlem gördüğü fiyattan satabilirsiniz. Matriksde IDASR çıkmıyor ama şu sıralar 0,17 den işlem görüyor olması lazım.

Daha detaylı bilgiyi aracı kurumunuzdan da isteyebilirsiniz.

berkinmutlu
03-01-2011, 10:44
%100 bedelli yaptı, elinizde 1000 lot varsa;
Bedelliye katılacaksanız, belirtilen tarihe kadar bedelliden gelecek 1000 lot hisse için hesabınızda 1000 lira bulunduracaksınız.
Bedelliye katılmayacaksanız, rüçhanları sattığınızda maliyetiniz kurtarıyorsa ya da başka bir nedenle katılmak istemiyorsanız hesabınıza geçmiş olan rüçhanları, rüçhan tahtasında (IDASR ya da IDAS R yazarak matriksde görülebilir olması lazım) işlem gördüğü fiyattan satabilirsiniz. Matriksde IDASR çıkmıyor ama şu sıralar 0,17 den işlem görüyor olması lazım.

Daha detaylı bilgiyi aracı kurumunuzdan da isteyebilirsiniz.

teşekkürler..

explosion
03-01-2011, 11:25
IDAS R diye yazarsaniz matrıx de cıkıyor..
Bolunmeden sonrakı fıyat olarak da 1 30 dan ıslem gormeye basladı sanırım..

b_uras
03-01-2011, 11:34
IDAS R diye yazarsaniz matrıx de cıkıyor..
Bolunmeden sonrakı fıyat olarak da 1 30 dan ıslem gormeye basladı sanırım..

Matriksi kapatıp yeniden açınca çıktı :tamam:

castigliano
03-01-2011, 11:40
arkadaslar peki elimizde diyelimki 1.60 maliyetli 1000 lot vardi,,bedelliye katildik 1000 ytl hesabimiza koyduk,,maliyetimiz (1.6+1)/2 mi olacak ? yani 1.3

bir sorumda bedelliye katilmak icin hesabimiza para koymamiz gereken son tarih nedir acaba ?

Tesekkurler

berkinmutlu
03-01-2011, 11:50
arkadaslar peki elimizde diyelimki 1.60 maliyetli 1000 lot vardi,,bedelliye katildik 1000 ytl hesabimiza koyduk,,maliyetimiz (1.6+1)/2 mi olacak ? yani 1.3

bir sorumda bedelliye katilmak icin hesabimiza para koymamiz gereken son tarih nedir acaba ?

Tesekkurler

son tarih benim bildiğim kadarıyla gelecek salı günü... ama mliyet öyle mi oluyor diye sorarsan net birşey söyleyememekle birlikte bende öyle olacağını tahmin ediyorum... ama sanırım bedelli ilk başladığı zamanlarda idasr olarak satsaydım daha karlı olacaktı... şu anki zararımdan fazla getirisi olacaktı... bilmediğim için öyle bir hakkım olduğunu satamadım.. artık kısmet bakalım..

surinamli
03-01-2011, 14:22
bu ruchanlarda neyin nesi zararı gorunce.. sıçtık galiba....

b_uras
03-01-2011, 15:42

Tesekkurler

En son haftaya Cuma olması lazım, ama yine de aracı kurumunuzla bri konuşun. Benim aracı kurumda hesabımda para olmasa dahi, bedelliler günü geldiğinde portföyüme geçiyor, daha sonra eksiye düşen hesabımı hisse satarak ya da para yatırarak tamamlayabiliyorum.

Sizin hesap bedelli %100 oranında olduğu için doğru çıkıyor.

Rastaman
03-01-2011, 18:09
İyi akşamlar arkadaşlar,benim 1500 lotum vardı ve hala aynı adette duruyor...Hesabına geçen var mı?

explosion
03-01-2011, 19:06
İyi akşamlar arkadaşlar,benim 1500 lotum vardı ve hala aynı adette duruyor...Hesabına geçen var mı?

Hesabinizda 1500 lot da ruchan vardir. IDAS R diye gorunuyordur.
Ayin 17 sinde son gun olmakla beraber 1500 tl lik meblag ile bu 1500 lot ruchan
hesabiniza IDAS E olarak gececek ve toplamda 3000 adet IDAS E hisseniz olacak..

Eger 1500 tl niz yoksa ya elinizde ki IDAS E leri satarak bedelliye katilir yada ruchanlari ruchan pazarinda
satabilirsiniz.

Sunu unutmayin son gun sizin veya araci kurumunuz tarafindan satilmayan ruchanlar cope gider..

qwert
03-01-2011, 20:43
Bedelliye katılırsam rüçhan satmak diye bir durum varmı?
Yoksa sadece hesapta para olması ve rüçhanları ellemememmi gerekli?

Teşekkürler

Rastaman
03-01-2011, 20:43
Hesabinizda 1500 lot da ruchan vardir. IDAS R diye gorunuyordur.
Ayin 17 sinde son gun olmakla beraber 1500 tl lik meblag ile bu 1500 lot ruchan
hesabiniza IDAS E olarak gececek ve toplamda 3000 adet IDAS E hisseniz olacak..

Eger 1500 tl niz yoksa ya elinizde ki IDAS E leri satarak bedelliye katilir yada ruchanlari ruchan pazarinda
satabilirsiniz.

Sunu unutmayin son gun sizin veya araci kurumunuz tarafindan satilmayan ruchanlar cope gider..

Üstadım teşekkür ederim...Hesaba göre İDAS E lerimi ve İDAS R leri satsam ya da 1.500 TL. hesabıma yatırıp İDAS R leri İDAS E ye çevirip satsamda aynı sonuca varıyorum...Şudakka itibariyle hala göremiyorum hesabımda İDAS R leri,sanırım Vakıfbank 1.500 TL. yi yatırınca verecek....Tekrar Teşekkürler explosion...

atabey58
03-01-2011, 20:53
ben bu işten hiç bir şey anlamadım bana da bir yardım eden olursa memnun olurum 1000 lot idaşım var 1000 lottta idaş R gözüküyor benim şimdi 1000 lot daha mı idaş almam lazım yani idaş R yi mi almam lazım bir de deniyorki 1000 lota 1000 tl yatıracaksın deniyor ama idaş Y lerin fiyatı 1.28 Gözüküyor. nasıl olacak çık işin içinden çıkabilirsen

Benim maliyet idaş 2,00 aceba satsam mı rüçhana mı girsem daha iyi olur yardım eden olursa teşekkür ederim.

explosion
03-01-2011, 20:53
Bedelliye katılırsam rüçhan satmak diye bir durum varmı?
Yoksa sadece hesapta para olması ve rüçhanları ellemememmi gerekli?

Teşekkürler

Ruchanlari satarsan bedelliye giremezsin zaten..Hangi yatirim kurumu ile oynuyorsun bilmiyorum ama
ben garanti ile oynuyorum ve son gun hesabimda bulunan bostaki para ile bedelliye otomatik olarak katiliyorum.
Siz araci kurumunuzu veya bankanizi arayin bu konuda..

Üstadım teşekkür ederim...Hesaba göre İDAS E lerimi ve İDAS R leri satsam ya da 1.500 TL. hesabıma yatırıp İDAS R leri İDAS E ye çevirip satsamda aynı sonuca varıyorum...Şudakka itibariyle hala göremiyorum hesabımda İDAS R leri,sanırım Vakıfbank 1.500 TL. yi yatırınca verecek....Tekrar Teşekkürler explosion...

Vakifin calisma sistemini bilmiyorum ama ben de gorunuyor aslinda sizde de gorunmesi lazim..
Cunku sonucta ruchanlarda da su an pazarda islem goruyor ve satis hakkiniz var..
Ruchan satmak, hisseleri satip bedelliye girmek yada direkt nakit ile bedelliye sizin insiyatifizde.
Ama ruchanlari satarken dikkat edin gun ici marji cok yuksektir genelde..

berkinmutlu
04-01-2011, 12:07
takip ederken dikkatimi çeken şey şu

idas r var
idas y var
birde idas var

idas r rüçhan olan herhalde
idas ta normal işlem gören idas
peki idas y olarak gördüğüm şey ne... hiç hissesi olmayanlar içinalım fiyatı falan mı?

bedelli sonucunda hissenin daha çok 1,30 ların aşağısına sarkmasını beklemelimiyiz sizce?

castigliano
04-01-2011, 16:42
ruchan tavanlarda,,yorumlayabilecek arkadas varmi ?

hadipekcan
04-01-2011, 16:49
zararda bir şirket kademeler bomboş her an her şey olabilir yanılmıyorsam zarardan dolayı iş deişikliğine gidecek

serkan1862
04-01-2011, 17:08
zararda bir şirket kademeler bomboş her an her şey olabilir yanılmıyorsam zarardan dolayı iş deişikliğine gidecek

bu bılgıyı nerden duydunuz paylaşırsanız ????????????????

hadipekcan
04-01-2011, 17:40
zararına şirket haberlerinden sektör deişikliğine kap tan bakabilirsin kademelere de brokerden sor=)

Rastaman
04-01-2011, 19:09
İş değişikliğine gidip gitmeyeceği hakkında bir haber yok ama yeni CEO'su üretim bandlarını yeniliyecez maliyetleri düşürecez felan diyordu bir ara....Ve birde zamanında olumsuz sonuçlanmış olan İsveçli bir fon ile ortaklik görüşmelerine tekrar başlamak istiyoruz demişti 2-3 ay önce,ama hala bir haber yok...

serkan1862
04-01-2011, 19:30
zararına şirket haberlerinden sektör deişikliğine kap tan bakabilirsin kademelere de brokerden sor=)

kapta sektor degısıklıgı ıle alakalı bı haber yokk en azından ben goremedımm.

hadipekcan
04-01-2011, 21:28
valla benden uyarması kademeler çok sığ alıcı girmiyor alta satış kademesine lamba yakıp gel gel yapıyolar sürekli her an elde patlatmaca yapabilirler yani idas eski idas deil

serkan1862
04-01-2011, 21:46
valla benden uyarması kademeler çok sığ alıcı girmiyor alta satış kademesine lamba yakıp gel gel yapıyolar sürekli her an elde patlatmaca yapabilirler yani idas eski idas deil

uyardıgın ıcın sagollda fiyatı duser olabılır kaynagı olmayan rivayetler burada yazıp insanları yanıltmasan????

hadipekcan
04-01-2011, 21:58
kaynagını kamuayı aydınlatma platformunda görmüştüm yanlız son 1-2 aylık tüm haberlerine bakmanız gerekiyor amacım yanıltmak deil tabiki herkesin risk anlayısı kendini bağlar ben gördüğümü soyluyorum yinede tabiki kesinlikle yatırım tavsiyesi deil bende bu şirket bölününce hafta sonu incelemeye karar verdim ama bence hiç te tekin bir şirket deil fiyat evet ucuz ama benim gece rahat uyumam lazım az olsun öz olsun

şef
04-01-2011, 22:39
tekin olmayan nedir? anlayamadım. hani bedelliden önce deseydin anlardım da, kasasına eski sermayesi kadar para girecek bir şirket. şahsen ben rahat uyuyorum.

hadipekcan
04-01-2011, 22:46
Inşaallhah daha çok kazanırsınız sayın şef benim kafama pek yatmadı birde yeni gördüm kap ta bi haber var asıl beni kıllandıran o oldu haftaya bir tarihte büyük yatırımcılar için satış serbest kalacakmış kademelere alıcı da gelmiyor tabi bu söylediğim ıdas y için geçerli

west_77
04-01-2011, 23:07
merhaba arkadaslar ben sımdı ıdas hıssesı alırsam bendemı bedellıye gırmıs oluyorum yoksa benımle alakalı olan bır sey yokmu alırsammm.acıklaam yapamısınınız

hadipekcan
05-01-2011, 10:12
Arkadaslar özür dilerim kusura bakmayın dikkat etmemişim geçen,yanıltıcı olmak istemem sektör deişikliği haberi başka hisseyle ilgiliymiş önümüzdeki hafta kapaki tarih de buyuk yatırımcılara satış serbest kalma deil buyuk yatırımcılara yeni hisse satışı yapılması ile ilgiliymiş

ilkin
05-01-2011, 11:06
merhaba benim elimde 2860 lot maliyeti 1,75 var. borsaya yeni girdiğimde almıştım ve acemi şansı işte bu bedelli rüçhan olayı çıktı. bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?? kalakaldım böyle..

serkan1862
05-01-2011, 14:36
kagıt hereketlendı ama 1.37 kadı gene yarın yıne kap haber duser su kadar saattık dıye

serkan1862
05-01-2011, 14:50
çaktılar gene malı

blackmagic
05-01-2011, 21:05
merhaba benim elimde 2860 lot maliyeti 1,75 var. borsaya yeni girdiğimde almıştım ve acemi şansı işte bu bedelli rüçhan olayı çıktı. bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?? kalakaldım böyle..

haftaya salıya kadar 2860 tl yatır bedelliye katıl lotlarına 2860 lot daha eklensin yada salıya kadar elindeki r hisselerini sat...

west_77
05-01-2011, 21:45
arkadaslar bedellı tarıhı acıklandıktan sonra mesala 3.1 .2011 17.01.2011 taıhlerı dıyelım. ben hısse senedı bedellı acıklandıktan sonra aldım dıyelım mesala 6.1.2011 pekı benı bedellı alakadar edermı yoksa bedellı tarıhınn gectıkten sonramı almam gereklı

serkan1862
06-01-2011, 10:19
o kadar işlem yaptılar 1 kademe oynamadıı???????????

cebele3242
06-01-2011, 10:56
şu anda ki fiyat bölünmüş halimi yoksa bedelli işlemi yani ayın 11den sonramı fiyat oluşacak ?
ona göre bedelliye katılacam da

gustave
06-01-2011, 11:05
kardes artık bedelliye katılamazsın.suanki fiyat bölünmüş hali

explosion
06-01-2011, 11:41
arkadaslar bedellı tarıhı acıklandıktan sonra mesala 3.1 .2011 17.01.2011 taıhlerı dıyelım. ben hısse senedı bedellı acıklandıktan sonra aldım dıyelım mesala 6.1.2011 pekı benı bedellı alakadar edermı yoksa bedellı tarıhınn gectıkten sonramı almam gereklı

Seni alakadar etmez.. bedelli bolunme sonucu olusan yeni fiyat 03 .01 .2010 dan itibaren basladi..
ama ne hikmetse o gün birileri 1 58 den alis yapti galiba ve sanki bolunme degil de hisse dusmus gibi oldu bir anda.
Ben de bir an afalladim .yoksa elimdeki mali yigardim kafalarina..

serkan1862
06-01-2011, 13:44
*** Devam Eden R.H.K.P.: EGCYH.R (Kapanış tarihi : 11.01.2011), FRIGO.R (Kapanış tarihi : 11.01.2011), IDAS.R (Kapanış tarihi : 11.01.2011)***

borca
06-01-2011, 14:53
Arkadaşlar İDAŞ R ile İDAŞ Y arasındaki fark ne bilen varmı....

castigliano
07-01-2011, 06:33
Arkadaşlar İDAŞ R ile İDAŞ Y arasındaki fark ne bilen varmı....

Arkadas, IDAS.R ruchan hakkin, IDAS Y bedelliden sonraki IDAS hisseleri

ayhan53
07-01-2011, 07:22
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=57880&p=5278349#post5278349

ankette son gün

vankedisi
07-01-2011, 10:45
Ben biryıldır borsadayım param değerlensin diye sağlam olduğuna inandığım bir kaç firmanın hissesini aldım az kazandım ama çoğunlıkla kaybettim birinde bekle bekle yükselmeyince başka bir yükselme potansiyeli olan hisseye geçtim en azından zararımı kapatırım diye ama anladımki işin içinde böylece dolandırılmak var hisseler yüksek fiyattan satılıp düşük fiyattan geri toplanıyor birkaç firma dışında çoğunun yaptığı bu, en büyük kazığıda bu hisseden akmgy den yedim ben ve bizim gibiler zararına satana kadar adamlar hisseyi düşük fiyatta tuttular taki biz satana kadar , bu arada onlar hep hisse satarlar onlar genelde nakitte beklerler biz kağıtta bekleriz pusuda bekler her düşük fiyattan satanın elinden alır yükseltir tekrar satar, kazanmak için çok uzun vade bekleyecek kadar sabra sahip olman lazım anca son gülen birkaç kişiden biri olabilirsin ama bu bekleyişte senin gibi sabredenlerin sayısı nekadar çok ise bekleyişinde okadar uzar emin ol , sonrasından kazanacağın para yaşadığın sıkıntıya hiç deymez ,böyle yapıp hak yiyerek kazananlar elbet bununda bir bedelinin olduğunu görecekler,bu söz boş yere söylenmemiş alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste borsamı bana sorarsan göz boyayan sihirli bir kumar .

karaoglan
07-01-2011, 13:34
Ben biryıldır borsadayım param değerlensin diye sağlam olduğuna inandığım bir kaç firmanın hissesini aldım az kazandım ama çoğunlıkla kaybettim birinde bekle bekle yükselmeyince başka bir yükselme potansiyeli olan hisseye geçtim en azından zararımı kapatırım diye ama anladımki işin içinde böylece dolandırılmak var hisseler yüksek fiyattan satılıp düşük fiyattan geri toplanıyor birkaç firma dışında çoğunun yaptığı bu, en büyük kazığıda bu hisseden akmgy den yedim ben ve bizim gibiler zararına satana kadar adamlar hisseyi düşük fiyatta tuttular taki biz satana kadar , bu arada onlar hep hisse satarlar onlar genelde nakitte beklerler biz kağıtta bekleriz pusuda bekler her düşük fiyattan satanın elinden alır yükseltir tekrar satar, kazanmak için çok uzun vade bekleyecek kadar sabra sahip olman lazım anca son gülen birkaç kişiden biri olabilirsin ama bu bekleyişte senin gibi sabredenlerin sayısı nekadar çok ise bekleyişinde okadar uzar emin ol , sonrasından kazanacağın para yaşadığın sıkıntıya hiç deymez ,böyle yapıp hak yiyerek kazananlar elbet bununda bir bedelinin olduğunu görecekler,bu söz boş yere söylenmemiş alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste borsamı bana sorarsan göz boyayan sihirli bir kumar .

çok doğru bir söz amma ne varki bi kere kolumuzu kaptırmışız zararı çıkaracaz diye ümit ediyoruz bu hisseyi ne zaman aldıysam hep zararına sattım sanki tek tek lotları sayıyorlar bakalım bu bedellileri kimlere nasıl kakalayacaklar alacak angutları bulacaklarmı ytd

qwert
07-01-2011, 15:13
Bedelliye katılanlara angut demeyiniz.
Daha fazla kaybetmemek için bedelliye girmekte fayda var.
Yoksa rüçhanlarınız yanar yada ucuza satarsınız.

drbedaliza
08-01-2011, 16:04
endekse ayak uydurmayan çok nadir hisselerden idaş.bedelli bölündü başka bir deyişle hissedarlarından(ortaklarından)para toplayıp sermayeye ekledi.bedelli bölünme endeksin çıkışına ayak uymamasındaki sebeplerden de biriydi.artık o sebepte ortadan kalkmış.9 aylıkta zarar açıklamasına rağmen özsermayedeki artış dikkat çekiçi

explosion
09-01-2011, 07:43
çok doğru bir söz amma ne varki bi kere kolumuzu kaptırmışız zararı çıkaracaz diye ümit ediyoruz bu hisseyi ne zaman aldıysam hep zararına sattım sanki tek tek lotları sayıyorlar bakalım bu bedellileri kimlere nasıl kakalayacaklar alacak angutları bulacaklarmı ytd

O angutlardan biride benim sana gore..Bedelliye katilmayip da ruchanlari uc bes kurusa mi satalim?
Zaten adamlarin bedelli icin basvurusu vardi..Bu hisseye girerken bedelli icin gerekli parayi hazirlamadiysan suc senindir..
Hem bu bedelli sureci bir tamamlansin ondan sonra yorum yap..
Insanlara angut diye hitap etmen de yakisiksiz bir tabir...

gustave
09-01-2011, 11:26
bedelli süresi bittikten sonra idaşın piyasa fiyatı nasıl belirlenecek?gerçek idaş ile idaş y nin ortalamasımı alınacak?

minerte
09-01-2011, 11:39

o angutlardan biri benim.

hadipekcan
09-01-2011, 18:07
Bedelli ne zaman bitiyor

hadipekcan
10-01-2011, 14:56
Arkadaslar en hesaplısı ıdas y dir suan fiyat 1,17 yakın tarihte 1,33 olan idasla birlesecek ekranda gözükmüyor broker a özellikle belirtin alırken ıdas yeni diye ıdas hissesine 1,17 den maliyet yapan ben bu borsadan anlıyorsam çok zor zarar eder zaten borsa 1 senedir yukselirken hiç yukselmemişti bunun ederi 2 tl dir sabredip bekleyene yatırım tavsiyesi deildir

malibu1990
11-01-2011, 08:27

Bu arada zamanı gelen babaların istediği kağıt ralli yapar sen dahahda sabırsızlanırsın bu iş böyle. Ya bizim kağıt gittemsse diye stress yaparsın çünkü haybeye beklemekte var işin sonunda ben bunu bremende yaşadım çok şükür maliyeti kurtardım ancak tam 7 ay bekledim ve bir seans daha dişimi sıksan 5 tavan yakaladım.Ben almayı düşünüyordum idaş incelerke yazı hoşuma gitti paylaşmak istedim.

cause15
12-01-2011, 10:17
bende bugün 1,32 maliyetlendim. ama ne bu ya 2 saat oldu 100binlot işlem zorla oldu neyse bekleyip göreceğiz bakalım arkasındamn ne çıkacak

cause15
12-01-2011, 13:47
İDAŞ E İLE İDAŞ-Y NE ZAMAN BİARAYA GELECEK? bilen varsa

NaScAr
12-01-2011, 13:54
kucuk yatirimci icin borsa cok tehlikelidir hele bide sabirsizsaniz 1 yilda kazandiginizi iki seansada kaybedersiniz ben kucuk ve uzun vade yatirimcisiyim 3500 euro ile girdim suanda
27000 euro oldu bazen 1 hafta bakmadigim olmusdur kucuk yatiriyorsan uzun vadeli yatiracaksin gunluk al satlar bitirir buyuklerim yemi oluruz

cause15
12-01-2011, 15:38
kucuk yatirimci icin borsa cok tehlikelidir hele bide sabirsizsaniz 1 yilda kazandiginizi iki seansada kaybedersiniz ben kucuk ve uzun vade yatirimcisiyim 3500 euro ile girdim suanda
27000 euro oldu bazen 1 hafta bakmadigim olmusdur kucuk yatiriyorsan uzun vadeli yatiracaksin gunluk al satlar bitirir buyuklerim yemi oluruz

stratejiniz ve kazandığnız para güzel ky nin örnek aması gereken bir yatırımcısınız. peki girdiğiniz kağıtlar ne türden kağıtlar onuda açıklarsanız seviniriz( endekse göre hareket eden kağıtlarmı! ucuz kalmış şirketlermi, o stratejiylede ışık tutarsanız seviniriz. çünkü genelde biçok insan tüyo, veya tavsiyeyle girip çoğu zaman kaybedebiliyor,

malibu1990
12-01-2011, 18:25

Bende vadeyi merak ettim 3500euro dan 27000 euroya ne kadar zamanda geldiniz uzun vadeden kasıt kaç sene veya ay?

livingston
12-01-2011, 18:31
son gün 14 ocak..pazartesi muhtemelen birleşme....

explosion
12-01-2011, 21:28
son gün 14 ocak..pazartesi muhtemelen birleşme....

son gun 17 si diye biliyorum bedelli icin ..

cause15
13-01-2011, 09:48
noldu ta sabah sabah ani bi hareket yine hise aynı yerde! güniçi devamı gelirmiş acep?

gustave
13-01-2011, 09:58
birleşince yeni fiyat nasıl belirlenecek bilen varmı arkadaşlar?

cause15
13-01-2011, 10:05

şuanki 1,33 olan idaş eskinin fiyatından devam etmeyecekmi? eğer yanlışım varsa arkadalşlar düzeltsin

blackmagic
13-01-2011, 10:46

genelde olan olay serbest marjda açılması yönünde fiyat belirleme oluyor....

alpinist06
14-01-2011, 15:00
Arkadaşlar bu hissenin geleceği ile ilgili öngörüsü olan varmı acaba?

Kısa vadede ve uzun vadede hisse değeri kaç civarında olur, bunlarla ilgili teknik verileri yorumlayabileniniz varmı acaba?

Teşekkürler.

cause15
14-01-2011, 15:30
hadin gari ,alın gari bu hisseyi ucuz len bu hisse :) (sıkıntı yaptı)

platini65
14-01-2011, 22:42
idaş dikkatimi çeken hisselerden biri.başka bir hissede olduğum için alamadım.nasip olursa p.tesi alacağım. haftaya hareket bekliyorum. çok büyük bir ihtimalle. nedeni ise teknik gayet olumlu.ilk hedefi 1.45 olacaktır.sonra 1.49 var. orayı hacimli geçerse tekrar bakarız.1.32 den 1.45 % 10 yapar. Ayrıca 2009 da bir bedelli daha vermiş.aynı oranda.ordaki psikolojiyi ayrıca grafiğinden izledim.artacak çok az zamanı kaldı.haftaya inşallah. ama aranızda eskiler varsa bişi sormak istiyorum.şirketle ilgili teknik ve temel analizlerimi bitirdim.fakat haberlerine bakmadım.olumsuz bişi bilen varmı.varsa linkiyle beraber yazarsa sevinirim. hayırlı kazançlar

platini65
16-01-2011, 22:39
2 gündür kimse yazmamış. desenize üsteki yazım tık diye oturacak.yarın alıyım bari

cause15
17-01-2011, 08:59
oo hoşgeldin sayın platini65 tirede de beraberdik burdada kader buluşturdu:)

murtazagelgaza
17-01-2011, 10:42
İDAŞ ta bir bedelli durumu var heralde .Ustalara soruyorum şu an almak bir sıkıntı yaratırmı acaba '' bedelliye katılmayı gerektirmek gibi''

camell
17-01-2011, 10:43
eski tireciler burda.bende burdayım:) sessizce bekliyorum..

castigliano
17-01-2011, 11:04
İDAŞ ta bir bedelli durumu var heralde .Ustalara soruyorum şu an almak bir sıkıntı yaratırmı acaba '' bedelliye katılmayı gerektirmek gibi''

bedelli gecti artik,istesende katilamazsin

platini65
17-01-2011, 11:08
oo hoşgeldin sayın platini65 tirede de beraberdik burdada kader buluşturdu:)

eyevallah dostum.h.bulduk. fenerleri feda ettim gelfim.bakalım kalıp klamayacağım akşama belli olur.ama an meselesi bana göre yükselmesi

murtazagelgaza
17-01-2011, 11:19
Originally Posted by murtazagelgaza
bedelli gecti artik,istesende katilamazsin
cevap için teşekkürler

adnac
17-01-2011, 11:33
slm arkadaslar birleşme bugündü sanırım ne oldu bilgisi olan varmı acaba tşkr.

cause15
17-01-2011, 14:23
eski tireciler burda.bende burdayım:) sessizce bekliyorum..

wayy eski dost :) hepimize hayırlı kazançlar dileğiyle birazda idaşta takılalım bakalım

platini65
17-01-2011, 15:58
eski dostlar camel ve cause 15 inşallah tiredeki gibi aylarca muhabbet etmek zorunda kalmayız :)

cause15
17-01-2011, 18:04
eski dostlar camel ve cause 15 inşallah tiredeki gibi aylarca muhabbet etmek zorunda kalmayız :)

ewet bu fikrine katılıyorum:)

camell
18-01-2011, 07:35
wayy eski dost :) hepimize hayırlı kazançlar dileğiyle birazda idaşta takılalım bakalım

merabalar eski dostlar.yataş ile idaşta bekliyorum..yataş hareketli ama idaş henüz durgun gözüküyor..tire gibi aylarca bekleyeceğimizi zannetmiyorum..yakında hareket başlar inşallah..

gustave
18-01-2011, 09:08
arkadaşlar bu birleşme nezaman olacak bilen var mı?

berkinmutlu
18-01-2011, 09:43
evet ya ne zaman bu birleşme hala birleşmiş görünmüyor.. 17.01 bitiş görünüyordu?

cause15
18-01-2011, 10:02
evet ya ne zaman bu birleşme hala birleşmiş görünmüyor.. 17.01 bitiş görünüyordu?

bu hissenin ayrışmasıda önemli nebuya yapıştı 1,32 civartına kop git artık

cause15
18-01-2011, 10:10
ben bukadar alıcı ilgisi olmayan hisse görmedim şuana kadar, burdaki topları sadece ky sektiriyoır anlaşılan!

camell
18-01-2011, 11:53
ben bukadar alıcı ilgisi olmayan hisse görmedim şuana kadar, burdaki topları sadece ky sektiriyoır anlaşılan!

bu kağıt şuanda uyuyor...tire gibi değildir..her an tavan olabilir..tirede yılda 2 kere tavan görüyorduk.ama bu kağıt harekete geçerse,günde iki kere görebiliriz:)

beg10ya
18-01-2011, 15:18
Eski hisselere temettü ödenip ödenmeyeceği ne zaman belli olacak aceba.. Bu açıklanmadan birleşme olmaz diye biliyorum ben.

camell
19-01-2011, 10:02
Gene 1,35 e değdirdiler.umarım gene geri döndürmezler...yoksa döne döne dönme olacaz.....

cause15
19-01-2011, 10:14
Gene 1,35 e değdirdiler.umarım gene geri döndürmezler...yoksa döne döne dönme olacaz.....

şöyle 1,40 lara uzanması lazım artık yoksa psikolojimiz bozulacak:)

adnac
19-01-2011, 11:24
arkadaslar işlem hacminde gözle görülür bir artış var kağıtta yeniyim bu bir gelişme olarak değerlendirile bilirmi ayrıca elimde bir miktar yeni var birleşme ne zaman olacak bilgisi olan varmı acaba herkese bol kaazanclar.

cause15
19-01-2011, 11:34
arkadaslar işlem hacminde gözle görülür bir artış var kağıtta yeniyim bu bir gelişme olarak değerlendirile bilirmi ayrıca elimde bir miktar yeni var birleşme ne zaman olacak bilgisi olan varmı acaba herkese bol kaazanclar.

rüçhan hakkı değerini yatırdıktan sonra birleşme olması gerekir. zamanında yatırmış olman gerekir. 17 si bildiğim kadarıyla son tarihti?

adnac
19-01-2011, 11:36
rüçhan hakkı değerini yatırdıktan sonra birleşme olması gerekir. zamanında yatırmış olman gerekir. 17 si bildiğim kadarıyla son tarihti?

teşekkürederim

berkinmutlu
19-01-2011, 13:12

rüçhan hakkı değeri ne demek? zaten 1 tl den idas hissesi aldık daha ne yapmamız gerekiyor?

ihs23
19-01-2011, 15:09
arkadaşlar kağıdın birleşmesi için genel kurul yapıp ''kar dağıtımı yapılmayacağından kağıtların birleştirilmesine karar verildi'' demesi gerekiyor. Çünkü eskilerin kar alma hakkı var ama yenilerin hakkı yok. O nedenle biraz zaman gerekir.Bol kazançlar...

hamurabi
19-01-2011, 15:29
arkadaşlar kağıdın birleşmesi için genel kurul yapıp ''kar dağıtımı yapılmayacağından kağıtların birleştirilmesine karar verildi'' demesi gerekiyor. Çünkü eskilerin kar alma hakkı var ama yenilerin hakkı yok. O nedenle biraz zaman gerekir.Bol kazançlar...

büyük ihtimalle dediğin olacak. o halde idas y almak daha mantıklı değilmi idas y 1.21 eski 1.33??

platini65
19-01-2011, 17:34
bugünkü alımlar kadar sahte alımlar görmedim.sanki benden başka kimsede hisse yoktu.üstelik 3 mil lot işlem hacmi.bıktırma operasyonu olduğu çok açık.1 er 1 er belki 10 bin lot.3 er 3 er ve 100 er 100 er gibi lotlardan başka almadılar.izleyenler için tam kabustu ve ben yaşadım.1.51 den aşağı satmıyacam.orayı dikkatle izliyecem

borca
19-01-2011, 17:50
Birleşmesi Mart-Nisanı bulabilir, çünkü 12 aylık bilançonun açıklanması ve yönetim kurulunun karar alması gerekiyor, yoksa birleşme olamaz...

ihs23
19-01-2011, 19:54
büyük ihtimalle dediğin olacak. o halde idas y almak daha mantıklı değilmi idas y 1.21 eski 1.33??

Ben yaklaşık 5 aydır takip ediyordum ve geçen hafta itibarı ile idaş-y ye giriş yaptım. Birlaşme kararı ile iki kağıdın ağırlıklı ortalaması alınacağı için yeni daha karlı oluyor. Ama genelde o tarihe kadar zaten aradaki makas kapanmış oluyor. Haydi bakalım, ya nasip...

borca
19-01-2011, 20:22
Arkadaşlar birleşmede ağırlıklı ortalama vs. alınmaz, lotlar eşit olarak birleşir, sadece eskilerin üzerinde temettü varsa o ödenir o kadar....

uestis
19-01-2011, 21:18
arkadaşlar bugün yolculuğa bende katıldım malum tren giderken bakanlardan olmayalım 2 ay aranızdayım tatil parasını alıcam bu kağıttan patlasın gitsin hade bakalım

platini65
19-01-2011, 21:55
arkadaşlar bugün yolculuğa bende katıldım malum tren giderken bakanlardan olmayalım 2 ay aranızdayım tatil parasını alıcam bu kağıttan patlasın gitsin hade bakalım

hoşgeldin dostum aramıza.

beg10ya
19-01-2011, 23:28
Çarşamba günü yarı sanal da olsa kendi çapında hacimli bir alış hakimdi yarın umuyorum devamı da gelecektir. ilk seansta bir şekilde 1,35 i kırabilirse yukarı yönlü hareketine devam edebilir. Satış yerse 1,30-1,35 bandında sıkışır kalır... Eski hisse hareketlenirken yeni hisse da kıpırdanma olmaması ise ayrı bir muamma. Beraber çıkmadıkça çıkışın da bir anlamı olmaz diye düşünüyorum. izleyip göreceğiz..

cause15
20-01-2011, 09:12
bugün kaldıracaklarmı ne?

cause15
20-01-2011, 10:17
uçacak uçacak bitürlü uçamadı (kanatları kırılmış galiba). ben kanatlı bişeyler bulayım bari:)

adnac
20-01-2011, 13:53
İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ'NDEN TASARRUF SAHİPLERİ İÇİN SİRKÜLERÖDENMİŞ / ÇIKARILMIŞ SERMAYEMİZ 12.000.000 LİRASI NAKİT KARŞILIĞI 12.000.000 LİRADAN 24.000.000 LİRAYA ARTIRILMAKTADIR.ARTIRILAN SERMAYEYİ TEMSİL EDEN PAYLAR SERMAYE PİYASASI KURULU'NCA 23/12/2010 TARİH VE 90-1086 SAYI İLE KAYDA ALINMIŞTIR. ANCAK KAYDA ALINMA, ORTAKLIĞIMIZIN VE PAYLARININ KURUL VEYA KAMUCA TEKEFFÜLÜ ANLAMINA GELMEZ.

Daha önce "Satılmayan Payların Halka Arz" süresi 20 Ocak 2011- 28 Ocak 2011 olarak bildirilmiş iken,
25 Ocak 2011 - 2 Şubat 2011 olarak değiştirilmiştir.

platini65
20-01-2011, 16:27
alımlar tamamiyle kendilerine ait verimlerde öyle.tahtada bi oyun var.sıktırma politikasımı ne.1 er 1 er 100 er 100er hatta bugün 7, 77 ve 777 er lot alıp duruyorlardı.yatırım amaçlı alım yok yani.ne halt ettikleri belli değil.bu kafayla giderse bu şirket , itibar kaybeder.ciddiye alınmaz.

ihs23
20-01-2011, 19:24
Arkadaşlar birleşmede ağırlıklı ortalama vs. alınmaz, lotlar eşit olarak birleşir, sadece eskilerin üzerinde temettü varsa o ödenir o kadar....

Lotlar eşit belirlenir doğru da peki fiyat nasıl belirlenir ?

castigliano
21-01-2011, 06:35
arkadaslar, sanirim bu cevabi bilmek isteyen daha cok kisi var, bilenler varsa su birlesme konusunda aydinlatabilirmi, simdi IDAS ve IDASY birleseceklermi, oyleyse ne zaman, ve birlestiklerindeki fiyat nasil belirlenecek ?

Simdiden tesekkurler

blackmagic
21-01-2011, 11:26
öncelikle bence sessizlik iyibirşey sessizliği bozmasak daha iyi yinede sizler daha iyi bilirsiniz...

2. olarak birincil piyasada kalan 200 küsür bin lot satılacak ayın 25 inden itibaren ister 1 günde satılır ister verdiği aralığın son gününde bu 200 küsür bin lotda yeni takasına girecek...büyük bir miktar değil...

3. olarak şirket 2010 yılına ilişkin kar dağıtımı yapıp yapmayacağını yönetim kurulu kararı alacak eğer ki yapmayacaksa y ile e birleşecek yapacaksa önce kar dağıtılacak sonra birleşim olacak... yapmadı diyelim y ile e yarın birleşiyor misalen tabii genelde uygulanan yöntem serbest marjda acılması daha önceki örnekler kutpo afyon da inceleyebilirsiniz...

peki ne zaman birleşir zaman olarak? diğer örneklere baktığımızda bu süreç yaklaşık 3 ay civarı oluyor...

herkese kolay gelsin bol kazançlar dilerim...

tranatula
22-01-2011, 15:22
ıdas y al 2 ay bekle %50 kazan
eskısıyle esıt sekılde bırlesecek ıdas gecen sene bedelli baskısından dolayı hiç artmadı normal olması gereken deger en az 2 tl dir borsada orta vade alınacak en ucuz marka kağıttır ıdas y kodlu yenisini almak daha avantajlıdır fiyat 1,18 orta vade temmuz ayına kadar beklerim diyen en az 2...... Tlden satar
not:yatırım tavsiyesi deildir
eskisi elinde olanlar zararda şirket temettü vermez yeni ile eskinin hiçbir farkı yoktur tamamen aynı hissedir eskiyi yeni ile deiştirmeniz avantajınıza olacaktır

tranatula
24-01-2011, 10:05
12 aylık bilanço hakkında tahmini olan varmı

altanbilir
24-01-2011, 18:30
az bir miktar idaş bende de var ancak alım sebebim trade yakın bir zamanda belki satarım belki de bir süre birleşme durumunu izlerim
ibs de zararda görülüyor şirket , aracı kurum sayfasından mali tablolarında da zararda , zarardaki şirket nasıl kar dağıtıcak ?

malibu1990
24-01-2011, 23:01
Bende trene binecemde İdaş Y kafamı karıştırdı biz idas y alamıyor muyuz? 1.3 yerine 1.18 almak mantıklı değilmi. İdaş y fiyatını nasıl görebiliriz.

bursam
25-01-2011, 12:30
Arkadaslar yeni bir haber daha dusmus bunu ve bundan sonrakı surecı tecrubelı arkadaslar yorumlarsalar cok buyuk sevap kazanacaklar.
simdi ben bugun biraz idasy aldım onları bellı tarıhe kadar satmam gerekıyor mu yoksa bekletmelı mıyım. ve de sizin ongorunuz nedir hareket ne zaman baslayabilir?
sureci bastan sona biri yorumlar mı:?? tesekkurler...

tranatula
25-01-2011, 18:20
önümüzdeki 1-2 hafta içinde bilanço gelecek zarar bekleniyor evet beklenti bu yönde genel olarak kısa vadede kağıt üzerindeki tek olumsuzluk bu onu da atlattıkmı başka bir sorun kalmayacak gibi..beni kuşkulandıran tek şey bugün ıdas y de ilk seansın sonundan itibaren günsonuna kadar kademeyi her kaldırdıklarında yüklü satış bastılar ne yapmaya çalışıyorlar acaba

qwert
25-01-2011, 21:55
Yaptıkları tek şey ellerindeki binlerce İdaşY'leri kim geldiyse ona satmak.

castigliano
26-01-2011, 06:33
Arkadaslar,

Birlesme hikayesinde fiyat belirlenmesi nasil olacak. Serbest marj diyen var agirlikli ortalama diyen var.

Agirlikli ortalama alinacaksa idasy alalim hemen, bariz kara gececez cunku, yok eger aradaki fark kapanacaksa. ya idasy artacak yada idase dusecek. bu durumdada idasy karli. Serbest marjda olursa hisse dussede ciksada maliyeti dusuk olan idasy karli. O zaman ben anliyorumki elinde idase bulunan idasy ye gore her turlu zararda. Aydinlatabilecek bir arkadas varmi acaba ?

Benimde elimde idase var, bedelliye katildik birde idasy geldi. Hadi bakalim hayirlisi :)

gustave
26-01-2011, 14:10
bende bedelliye katıldım.sonra elimdeki idaş e leri satıp hepsini idaşy yaptım.bana mantıklı gibi geldi.bilmiyorum doğrumu yaptım.

Kanarya
28-01-2011, 13:43
Arkadaslar,

Birlesme hikayesinde fiyat belirlenmesi nasil olacak. Serbest marj diyen var agirlikli ortalama diyen var.

Agirlikli ortalama alinacaksa idasy alalim hemen, bariz kara gececez cunku, yok eger aradaki fark kapanacaksa. ya idasy artacak yada idase dusecek. bu durumdada idasy karli. Serbest marjda olursa hisse dussede ciksada maliyeti dusuk olan idasy karli. O zaman ben anliyorumki elinde idase bulunan idasy ye gore her turlu zararda. Aydinlatabilecek bir arkadas varmi acaba ?

Benimde elimde idase var, bedelliye katildik birde idasy geldi. Hadi bakalim hayirlisi :)

Eski Senet - Yeni Senet:
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Hisse Senetleri Piyasası'nda işlem gören şirketlerin, önceki döneme ilişkin temettü dağıtımı yapmadan önce sermaye artırmaları durumunda; üzerinde geçmiş dönemin kar payı alma hakkını taşıyan senetler "Eski", geçmiş hesap döneminin kar payı kuponunu taşımadığı için kar payı alma hakkı bulunmayanlar ise "Yeni" senet olarak adlandırılır. "Yeni" olarak adlandırılan bu hisseler, temettü ödemesinin başlayacağı ilk güne kadar geçici olarak İMKB Yeni Hisse Pazarında açılan ayrı bir sırada işlem görmektedir. Geçici bir süre devam eden bu durum, eski ve yeni senetlerin birleşmesi ile son bulur.
Eski - Yeni Senetlerde Fiyat Farklılıkları:
Yeni hisseler için ayrı bir sıra açılması, temettü kuponu içeren eski hisselerin fiyatının, yenilerinin fiyatından, temettü kuponunun işlem tarihindeki iskonto edilmiş değeri kadar farklılaşması gereğine dayanmaktadır. Diğer bir deyişle, eski ve yeni senetler arasındaki tek fark; "Eski" senet sahiplerinin, fazladan, son yıla ait kar payı alma hakkına da sahip olmasıdır. Bunun dışındaki tüm haklar aynıdır. Dolayısıyla, teorik olarak, Yeni senetlerin değerinin Eski senetlerden fazla olmaması gerekir. Şirketin geçmiş yıldaki mali performansına bağlı olarak yatırımcılar nezdinde oluşan beklentilerin etkisiyle, "Eski" senetlerin değerinin "Yeni" senetlerden bir miktar yüksek olması olağandır.

Eski ve Yeni Senetlerin Birleşmesi:
"Eski" ve "Yeni" hisseler, geçmiş yıla ait temettünün ödendiği veya temettü ödenmeyeceğinin açıklandığı tarihte hesaplanan Baz Fiyat ile birleşir.

http://img412.imageshack.us/img412/9891/bazformul.gif

castigliano
29-01-2011, 08:26
Eski Senet - Yeni Senet:
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Hisse Senetleri Piyasası'nda işlem gören şirketlerin, önceki döneme ilişkin temettü dağıtımı yapmadan önce sermaye artırmaları durumunda; üzerinde geçmiş dönemin kar payı alma hakkını taşıyan senetler "Eski", geçmiş hesap döneminin kar payı kuponunu taşımadığı için kar payı alma hakkı bulunmayanlar ise "Yeni" senet olarak adlandırılır. "Yeni" olarak adlandırılan bu hisseler, temettü ödemesinin başlayacağı ilk güne kadar geçici olarak İMKB Yeni Hisse Pazarında açılan ayrı bir sırada işlem görmektedir. Geçici bir süre devam eden bu durum, eski ve yeni senetlerin birleşmesi ile son bulur.
Eski - Yeni Senetlerde Fiyat Farklılıkları:
Yeni hisseler için ayrı bir sıra açılması, temettü kuponu içeren eski hisselerin fiyatının, yenilerinin fiyatından, temettü kuponunun işlem tarihindeki iskonto edilmiş değeri kadar farklılaşması gereğine dayanmaktadır. Diğer bir deyişle, eski ve yeni senetler arasındaki tek fark; "Eski" senet sahiplerinin, fazladan, son yıla ait kar payı alma hakkına da sahip olmasıdır. Bunun dışındaki tüm haklar aynıdır. Dolayısıyla, teorik olarak, Yeni senetlerin değerinin Eski senetlerden fazla olmaması gerekir. Şirketin geçmiş yıldaki mali performansına bağlı olarak yatırımcılar nezdinde oluşan beklentilerin etkisiyle, "Eski" senetlerin değerinin "Yeni" senetlerden bir miktar yüksek olması olağandır.

Eski ve Yeni Senetlerin Birleşmesi:
"Eski" ve "Yeni" hisseler, geçmiş yıla ait temettünün ödendiği veya temettü ödenmeyeceğinin açıklandığı tarihte hesaplanan Baz Fiyat ile birleşir.

Sayin kanarya cevabiniz icin cok tesekkurler.

Bu durumda baz fiyat hesaplanma yontemine bakinca. Idase leri satip idasy almak mantikli degilmi ? Baz fiyat ikisinin ortasinda bi seyler olacak. Bunun aksi bi senaryo varmi ?

ayhankurtul
29-01-2011, 22:36
nezaman birleşek haberi olan varmı arkadaşları

adnac
31-01-2011, 11:49
Kap'ta 2.2.2011 olarak tarih verildi ama dogrumu yorumladım bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim

adnac
01-02-2011, 22:58
burası neden bu kadar sessiz arkadaşlar bilmediğimiz birşeylermi var acaba

castigliano
02-02-2011, 06:27
burası neden bu kadar sessiz arkadaşlar bilmediğimiz birşeylermi var acaba

idas adamin sesini solugunu kestide ondan,,dut yemis bulbul gibi izliyoruz bakalim, bende cok merak ediyorum bilmedigimiz bi seymi var diye,,hos bilsekde kaptirdik kolu idasa bi kere,,sabir ya sabirr

vankedisi
02-02-2011, 11:14
Kendimi harbi ya salak yada şanssız hissediyorum ama hangisi doğru bilmiyorum ,okadar sağlam hisse yerine niye bulaşıyorum böyle hisselere yüksek hacimli işlemler oluyor ama hisse bir gram yükselmiyor ,kağıdın değeri yok yine oturduk kurtlar sofrasına.

talebe37
02-02-2011, 19:49
genel kurul tarihi hakkında bir bilgisi olan varmı?

alpinist06
03-02-2011, 08:36
bugün aşağıdaki açıklama yapılmış, hisselerin durumları ile ilgili birleşme , temettü vs. bir bilgi içermiyor gibi geldi bana, konu hakkında uzman arkadaşların yorumlarını bekleriz,
Teşekkürler

Haber 03.02.2011 09:09
***IDAS***İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
***IDAS***İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Maltepe Mahallesi Mevlevihane Sokak No:4 Zeytinburnu-İstanbul Telefon ve Faks No. : t:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : t:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Sermaye Artırımının Tamamlanması AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş. SERMAYE ARTIRIMIİdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulunun 06.07.2010 tarih, 748 sayılı ve 13.09.2010 tarih, 750 sayılı kararları ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 23.12.2010 tarih ve 90-1086 sayılı kayda alma belgesi ile, 24.000.000.- TL. olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayemizin, tamamı nakden olmak üzere 12.000.000,- TL.'ndan 24.000.000,- TL.'na artırılması nedeniyle başlatılan sermaye artırımı işlemleri sonucunda nakit olarak artırılan 12.000.000,- TL. sermayeyi temsilen ihraç edilen payların tamamı satılmış ve satış süresinin sonunda satılmayan pay kalmamıştır.Sermaye artırımı işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili Tebliğilerinde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu'na bildirilmesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan sermaye artırımının tamamlandığına ilişkin tescile mesnet belgenin alınmasını takiben yeni sermayemizin tescil işlemleri yapılacaktır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

vankedisi
03-02-2011, 10:23
bugün aşağıdaki açıklama yapılmış, hisselerin durumları ile ilgili birleşme , temettü vs. bir bilgi içermiyor gibi geldi bana, konu hakkında uzman arkadaşların yorumlarını bekleriz,
Teşekkürler

Haber 03.02.2011 09:09
***IDAS***İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
***IDAS***İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Maltepe Mahallesi Mevlevihane Sokak No:4 Zeytinburnu-İstanbul Telefon ve Faks No. : t:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : t:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Sermaye Artırımının Tamamlanması AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:İDAŞ İSTANBUL DÖŞEME SANAYİİ A.Ş. SERMAYE ARTIRIMIİdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulunun 06.07.2010 tarih, 748 sayılı ve 13.09.2010 tarih, 750 sayılı kararları ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 23.12.2010 tarih ve 90-1086 sayılı kayda alma belgesi ile, 24.000.000.- TL. olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayemizin, tamamı nakden olmak üzere 12.000.000,- TL.'ndan 24.000.000,- TL.'na artırılması nedeniyle başlatılan sermaye artırımı işlemleri sonucunda nakit olarak artırılan 12.000.000,- TL. sermayeyi temsilen ihraç edilen payların tamamı satılmış ve satış süresinin sonunda satılmayan pay kalmamıştır.Sermaye artırımı işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili Tebliğilerinde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu'na bildirilmesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan sermaye artırımının tamamlandığına ilişkin tescile mesnet belgenin alınmasını takiben yeni sermayemizin tescil işlemleri yapılacaktır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

Anlayacağın tutturdukları her fiyattan hisse satıp nakit topladılar ,alanlarla ne anlaşma yaptıklarını bilmiyoruz uzun vadede hissenin yükseleceğini sanmıyorum ,sermaye artırımını haha fazla hisse satıp para toplamak için yaptılar ,gördüğüm kadarı ile idaş hissesini alttan toplama niyetinde olanda yok .

tranatula
03-02-2011, 17:58
eskısıyle esıt sekılde bırlesecek ıdas gecen sene bedelli baskısından dolayı hiç artmadı normal olması gereken deger en az 2 tl dir borsada orta vade alınacak en ucuz marka kağıttır ıdas y kodlu yenisini almak daha avantajlıdır fiyat 1,12 orta vade temmuz ayına kadar beklerim diyen en az 2...... Tlden satar
eskisi elinde olanlar zararda şirket temettü vermez yeni ile eskinin hiçbir farkı yoktur tamamen aynı hissedir eskiyi yeni ile deiştirmeniz avantajınıza olacaktır
temettü=kar payı yani kar etmeyen şirket karpayı vermez yani ıdas ve ıdas y aynı şeydir ıdas y 1,12 iken 1,23 ten ıdas eskı alana bilmem ne demeli benim bildiğim idas mart ayında yükselişe başlar haziran temmuza kadar devam eder normal şartlarda ve idas hisse senedi kriz hariç 1 tl ve altından hiç işlem görmemiş al satla uğraşma al kenarda köşede paran varsa 1,12den ıdas y kazanmama ihtimalin bence yok gibi birşey ama yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

tranatula
03-02-2011, 21:31
bugün aşağıdaki açıklama yapılmış, hisselerin durumları ile ilgili birleşme , temettü vs. Bir bilgi içermiyor gibi geldi bana, konu hakkında uzman arkadaşların yorumlarını bekleriz,
teşekkürler

haber 03.02.2011 09:09
***ıdas***idaş istanbul döşeme sanayii a.ş.( özel durum açıklaması (genel) )
***ıdas***idaş istanbul döşeme sanayii a.ş.( özel durum açıklaması (genel) ) ortaklığın adresi : Maltepe mahallesi mevlevihane sokak no:4 zeytinburnu-istanbul telefon ve faks no. : T:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 ortaklığın yatırımcı/pay sahipleri ile ilişkiler biriminin telefon ve faks no.su : T:0212 482 11 25 f:0212 482 11 38 yapılan açıklama ertelenmiş açıklama mı? : Hayır özet bilgi : Sermaye artırımının tamamlanması açıklama:açıklanacak özel durum/durumlar:idaş istanbul döşeme sanayii a.ş. Sermaye artırımıidaş istanbul döşeme sanayii a.ş. Yönetim kurulunun 06.07.2010 tarih, 748 sayılı ve 13.09.2010 tarih, 750 sayılı kararları ve sermaye piyasası kurulu'nun 23.12.2010 tarih ve 90-1086 sayılı kayda alma belgesi ile, 24.000.000.- tl. Olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, çıkarılmış sermayemizin, tamamı nakden olmak üzere 12.000.000,- tl.'ndan 24.000.000,- tl.'na artırılması nedeniyle başlatılan sermaye artırımı işlemleri sonucunda nakit olarak artırılan 12.000.000,- tl. Sermayeyi temsilen ihraç edilen payların tamamı satılmış ve satış süresinin sonunda satılmayan pay kalmamıştır.sermaye artırımı işlemlerinin sermaye piyasası kanunu ve ilgili tebliğilerinde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak sonuçlandığının sermaye piyasası kurulu'na bildirilmesi ve sermaye piyasası kurulu'ndan sermaye artırımının tamamlandığına ilişkin tescile mesnet belgenin alınmasını takiben yeni sermayemizin tescil işlemleri yapılacaktır.yukarıdaki açıklamalarımızın, sermaye piyasası kurulu'nun seri: Vııı, no:54 sayılı tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.ımkb

sermaye artırımı bitti hepsi satıldı diyor şimdi sermaye artırım işlemi sona erdi sırada hisselerin eşit şekilde birleştirilmesi var o tarihe kladar da eski hisse ile yeni hisse arasında hiçbir fark olmadığından o tarihe kadar aradaki fiyat farkı kapanacaktır

castigliano
04-02-2011, 14:39
butun paylar satildiysa birlesme ne zaman olacak ?

qwert
04-02-2011, 14:57
Genel kurul sonrası

tranatula
04-02-2011, 17:45
butun paylar satildiysa birlesme ne zaman olacak ?

sakin ol su akar yolunu bulur ıdasımız olması gereken gerçek yere gelecek (2tl)
geçen sene yazın 2 tl iken şu anki durumuna kıyaslandığında hiçbir farklılık yok herşey aynı hatta olumlu bir yön var o zaman bedelli olacağı baskısı vardı şu an o da bitti sadece sabırlı olun daha fazla marj yakalayabileceğiniz (spekulatif yapılan haraketler hariç onuda zaten kimse bilemez)bir marka hisse yok bu şirket 46 yıllık şirket 460 çalışanı var kıytırık ne idüğü belirsiz adı duyulmamış şirketlerle karşılaştırmayın

ihs23
04-02-2011, 17:54
Eşit oranda yeni ve eski hissesi almıştım. Bugun sabah 1,22 fiyattan eskileri satıp 1,12 den yeniye geççiş yaptım. Aynı fiyattan birleşeceğine göre mantıklı geldi

tranatula
04-02-2011, 18:17
Eşit oranda yeni ve eski hissesi almıştım. Bugun sabah 1,22 fiyattan eskileri satıp 1,12 den yeniye geççiş yaptım. Aynı fiyattan birleşeceğine göre mantıklı geldi

doğru olanı da bu zaten

huyela
04-02-2011, 19:13
Benim bildiğim birleşme o şekilde olmuyor. Atıyorum fiyat oranına göre elinde 100 tane yeni olana 90 tane eski veriyor.
Yoksa bunu bir tek siz bilmiyorsunuz. Yeniye alım gelmesi gerekirdi eskinin yanına gelene kadar.

tranatula
04-02-2011, 20:38
Benim bildiğim birleşme o şekilde olmuyor. Atıyorum fiyat oranına göre elinde 100 tane yeni olana 90 tane eski veriyor.
Yoksa bunu bir tek siz bilmiyorsunuz. Yeniye alım gelmesi gerekirdi eskinin yanına gelene kadar.

bilmiyorsanız aracı kuruma sorup öğrenin bildiğiniz yanlış eşit şekilde birleşiyor sadece temettüden yoksun olduğu için fiyat düşüktür geçen sene 12 aylıkta kar gelirse temettü verir diye oluşan farktır 10 puan 12 aylık bilanço açıklandığında kara geçmişse şimdiki puanlama doğru olacaktır kar dağıtacagı için ama büyük bir ihtimal zarar gelecek yine o yuzden aradaki fark kapanacaktır

rhnsmr
05-02-2011, 01:05
Evet ya aradaki farkı göz önüne almadan birleşiyorlar.Yani eski senete temettü vermicez dediği anda eski senedin yeni ile bir farkı kalmıyor.Yenide temettü pay kuponu yok.O yüzden yeni diyolar.

Sonuç olarak birleşirken eski ve yeni hisseler ortada kavuşurlar birbirlerine.Yeni ile değişmek çok mantıklı

rhnsmr
05-02-2011, 01:14
geçen sene yazın 2 tl iken şu anki durumuna kıyaslandığında hiçbir farklılık yok herşey aynı hatta olumlu bir yön var o zaman bedelli olacağı baskısı vardı şu an o da bitti sadece sabırlı olun daha fazla marj yakalayabileceğiniz (spekulatif yapılan haraketler hariç onuda zaten kimse bilemez)bir marka hisse yok bu şirket 46 yıllık şirket 460 çalışanı var kıytırık ne idüğü belirsiz adı duyulmamış şirketlerle karşılaştırmayın

Hay ağzına sağlık.Kendimi enayi gibi hissediyordum.Madem ki sağlam hisse sorun yok o zaman.

rhnsmr
05-02-2011, 01:16
Bu hisseyi başka bir forumda bir hocanın demesiyle aldım.Hay almaz olydım.Alış o alış.Sonra hisse patladı düştü.Maliyet yanılmıyorsam 1.75

tranatula
05-02-2011, 13:11
arkadaşlar bilmeyen sallamasın açsın aracı kurumuna telefon öğrensin sizin elinizdeki şirketin hisse lot sayısını durup dururken hiçbir allahın kulu azaltamazhisse sayısı asla azalmaz borsada fiyatta oynama yapğılır ama hisse sayınızda kimse oynama yapamaz zaten temettü vermeyeceğinmmi açıklayınca bu aradaki saçma fark kapanacaktır elbetteki yeni avantajlıdır

tranatula
05-02-2011, 13:13
eskısıyle esıt sekılde bırlesecek ıdas gecen sene bedelli baskısından dolayı hiç artmadı normal olması gereken deger en az 2 tl dir borsada orta vade alınacak en ucuz marka kağıttır ıdas y kodlu yenisini almak daha avantajlıdır fiyat 1,12 orta vade temmuz ayına kadar beklerim diyen en az 2...... Tlden satar
temettü=kar payı yani kar etmeyen şirket karpayı vermez yani ıdas ve ıdas y aynı şeydir ıdas y 1,12 iken 1,23 ten ıdas eskı alana bilmem ne demeli benim bildiğim idas mart ayında yükselişe başlar haziran temmuza kadar devam eder normal şartlarda ve idas hisse senedi kriz hariç 1 tl ve altından hiç işlem görmemiş al satla uğraşma al kenarda köşede paran varsa 1,12den ıdas y kazanmama ihtimalin bence yok gibi birşey ama yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

alpinist06
06-02-2011, 21:40
arkadaslar selamlar
konu hakkında biraz kafam karıştı , yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Elimde eşit oranda yeni ve eski hisse var. Zaten dediğiniz bleşme olacaksa şu durumda benim eskiyi yeni ile değiştirmem gerekiyormu? Yani bu işlem zaten otomatik olmayacakmı, benim aracı kurumdan böyle bir taleptemi bulunmam gerekiyor. Birde şu durumda ki gibi hiçbirşey yapmazsam zaten otomatikman birleşmeyecekmi bu hisseler?
Teşekkürler yardımlarınız için,
Saygılar

tranatula
07-02-2011, 11:12
şimdi ziraat yatırım uzmanına tel açtım bildiğimden emin olmak için ikisinin ağırlıklı ortalamasından birlesir yani su durumda birlesse 1,20 den birlesir dedi ve lot sayısında kesinlikle azalma olmaz dedi isteyen aracuı kurumuna tel açıp sorsun

Kanarya
07-02-2011, 14:05
Eski hisse ile yeni hisselerin piyasadaki senet sayisi ayni mi? O dediginiz senet sayilari ayni ise dogru, ayni degilse hesaplama yontemi farkli olur.

http://bigpara.ekolay.net/m6/eski_yeni_birlesme.asp?bprtme=4821962837

tranatula
07-02-2011, 14:26
O senin dediğin yazıda temettü hesaplanıp düşülüyor şirketin 2010 yılında elde ettiği kar yok temettü dağıtmayacak

Kanarya
07-02-2011, 14:33
Dagitilmasin tamam. Ben birlesme fiyatinin hesaplanmasindan bahsediyorum, temettuden degil. Temettuye sifir koyarak ihmal edin asagidaki formulde.

Eger piyasadaki Idas yeni hisse sayisi ile eski hisse sayisi ayni degilse, telefonla bilgi aldiginiz kisi size yanlis bilgi vermis olmasi lazim diyorum. Yada araci kurum sitelerindeki birlesme sonrasi fiyat hesaplama yontemi olarka verilmis bu formul yanlis demektir.

O senin dediğin yazıda temettü hesaplanıp düşülüyor şirketin 2010 yılında elde ettiği kar yok temettü dağıtmayacak

gustave
07-02-2011, 16:20
piyasadaki idaş yeni ile idaş eski miktarları aynı.

alpinist06
08-02-2011, 08:59
arkadaslar selamlar
Elimde eşit oranda yeni ve eski hisse var. Zaten dediğiniz bleşme olacaksa şu durumda benim eskiyi yeni ile değiştirmem gerekiyormu? Yani bu işlem zaten otomatik olmayacakmı, benim aracı kurumdan böyle bir taleptemi bulunmam gerekiyor. Birde şu durumda ki gibi hiçbirşey yapmazsam zaten otomatikman birleşmeyecekmi bu hisseler?
Saygılar

platini65
08-02-2011, 16:16
arkadaslar selamlar
Saygılar

dediğiniz gibi otomatikman birleşecek hisseleriniz.10 bin yeni 10 binde eski var diyelim. 20 bin hisseniz olacak sonuçta , belirlenecek yeni fiyatlada işlem görmeye devam edecek.
bu arada yükselmedimi yükselmiyo işte.hisse sahipleri birleşmeyimi ne bekliyo.birleşme tarihide gelecek haberle belli olacak.

uestis
08-02-2011, 20:12
tatil parasını çıkaracam dedim hade be yavrum mahcup etme hacimde iyice düştü nereye kadar kasıcak bakem

tranatula
08-02-2011, 20:40
haraket yakındır bugün 1. seans ısrarlı bir alıcı eski 1,23-1,24 kademesinde iken eskiden bağımsız yeni de 1,16 kademesine kadar 250 bin lot tum satıcıların malını millet yazdıkça aldı bu adam 5-10 ar bin lotları satan 20-30 kişi akıllı ise bu 250 bin lotu alan tek kişi de keriz değildir heralde

qwert
09-02-2011, 16:35
Yanlız birde Eski hisse için temettü veriyorlarmı.
O zaman görün şenliği.
(Eskiyi satıp yeniyi alanlar çok kızar) :)

platini65
09-02-2011, 18:02
Yanlız birde Eski hisse için temettü veriyorlarmı.
O zaman görün şenliği.
(Eskiyi satıp yeniyi alanlar çok kızar) :)

temettüde nerden çıktı dostum.öyle bir beklenti veya habermi var? çok az miktarda temettüyü en son 2005 de vermiş. 2009 ve 2011 dde bedelli vermiş.bilanço ekside. ayıptır sorması hangi parayı kar payı olarak dağıtacak?

tranatula
09-02-2011, 20:55
1,12 den aldım 1,16 dan salladım alan hayrını görsün yeni hissem ekiz günlük grafiğini inceleyin açılış 4,86 seans içi 5,22 kadar aldılar 4,82 kapattı bu haraketi yine yapabilirler zaten kağıt dibinde

gustave
09-02-2011, 22:12
1,12 den aldım 1,16 dan salladım alan hayrını görsün yeni hissem ekiz günlük grafiğini inceleyin açılış 4,86 seans içi 5,22 kadar aldılar 4,82 kapattı bu haraketi yine yapabilirler zaten kağıt dibinde

şimdi al yüzde elli kazan diyen sen değilmiydin dostum.hayırdır sallamışsın hemen malları..

qwert
10-02-2011, 07:22
Bende temettü vermeyeceğinden eminim .
Yeniyi al şu kadar kazan diyenler için yazmıştım.

Selamlar

explosion
10-02-2011, 08:09

haraket yakındır bugün 1. seans ısrarlı bir alıcı eski 1,23-1,24 kademesinde iken eskiden bağımsız yeni de 1,16 kademesine kadar 250 bin lot tum satıcıların malını millet yazdıkça aldı bu adam 5-10 ar bin lotları satan 20-30 kişi akıllı ise bu 250 bin lotu alan tek kişi de keriz değildir heralde

şimdi al yüzde elli kazan diyen sen değilmiydin dostum.hayırdır sallamışsın hemen malları..

Gerektiginde, SALLAMASINI iyi bileceksin...:)))
Ama asiriya gitmemekte fayda var...:)))

alpinist06
10-02-2011, 08:14
bu tip tatmin ihtiyaçlarını gidip başka tip forumlarda karşılaman gerekiyor, burası böyle çocukluklar için doğru bir yer değil !! BU sitenin yöneticileri nerede? ..

qwert
10-02-2011, 10:12
Ama en komiği İdas'ın şimdi hareketlenmeye başlamasında.
Demekki bu arkadaşın satmasını bekliyorlarmış. :)

tranatula
10-02-2011, 12:28
Ben karımı etmişim 4 kademe allah bereket versin hem satmamış olsam yeni uyandım şimdide 1,16 dan satardım pişman değilim ama sattım dedim bir daha almayacağım demedimki ekizde güzel marj var kazanıyım ıdas ı 1,15 ten yakalarsam tekrar alırım sözüm sözdür yazdıklarım hala geçerli aksini iddia eden mi var

castigliano
10-02-2011, 15:46
arkadaslar takaslari soyleyebilecek varmi, her gun kagidi 5-6-7 kademe kaldiran kim, sonra kafasina vuran kim? yada her ikisinide yapan ayni kisiyse kim bu gorebilen varmi ?

castigliano
10-02-2011, 15:56
Birde ustadlardan birinden ricam sunu aciklamalari, elinde bolunmeden sonra esit miktarda idase ve idasy si bulunupta eskileri satip yeniye gecmemek kerizlikmidir, cunku matematige bakarsak kerizlik gozukuyor,,ama bu durumda bana biraz sacma geliyor, fiyat agirlikli ortalama alinarak hesaplanacaksa, kim neden elinde idase tutsunki,,herkes komple satsin elindekileri,idasy ye gecsin,,idase taban idasy tavan olmazmiydi boyle bi durumda ?

uestis
10-02-2011, 16:42
senin yerin bu tahta değil yavrum:)
(1.24-1.25 ten mallanıp bugün 1.34 kadar çekip mal boşaltan....... itaf olunur) rahat olun tahta sağlam taş taş yarın daha işi bi gün olucak eğer dünya batmazsa yatırım tavsiyesi değildir.

platini65
10-02-2011, 19:53
bugünkü hareketten hiç bişi anlamadım. çok ters kağıt

saman
12-02-2011, 21:15
Büyük bir ihtimalle bu harketlerin sonunda 2,-2,5 fiyatları gorrmesı lazım

Kanarya
12-02-2011, 23:29
Büyük bir ihtimalle bu harketlerin sonunda 2,-2,5 fiyatları gorrmesı lazım

Hareketlerin nesi var? Zararda olan bir sirket nasil imkbdeki fiyatini 2'e katlayacak? Cok buyuk karlar mi aciklayacagini dusunuyorsunuz onumuzdeki aylarda?

aloscom
14-02-2011, 13:14
14/02/2011 13:57
*IDAS'IN VERGI DAIRESINE SUNDUGU TABLODA 12 AYLIK DÖNEM NET KARI 17.122.272 TL
şimdi nolcak yükselirmi aceba

qwert
14-02-2011, 13:26
Bu karın içeriğinin ne olduğu son derece önemli.

alpinist06
14-02-2011, 13:48
karın içeriğinin ne önemi var? kar kardır ?? arkadaşlar bildiğiniz birşey varsa açık açık konuşsanız da bizde anlasak ne olduğunu, iki kelimeyle cümle kuruyorsunuz, ne demek istediğinizi kimse anlamıyor..

qwert
14-02-2011, 13:57
Bir önceki karının sebebi Mal mülk satımı idi.
Toplamda zarar etmiş ama mülk satımından karda görüntüsü vermişti.
Bu sefer öyle birşey varmıdır belli olur.
Ancak güzel olan bedelli artırımını yapmış ve yenilenmiş durumda olması.

alpinist06
14-02-2011, 13:59
teşekkürler..
yani daha önce yaptığı gibi arazi satımından gelmediyse bu kar, işler iyiye gidiyor demektir şirket için..

alpinist06
14-02-2011, 14:01
Temettü verirmi şirket bu durumda? Konu hakkında bilgi sahibi olan varmıdır acaba?

qwert
14-02-2011, 14:12
Eskiyi satın yeniyi alın şeklinde bu forumda çok yorum yapıldı.
Bence bilinçli yanlış yönlendirme amaçlı idi.
Temettü verip vermeme yönetime kalmış.Genel kurulda oy ile karar verirler.
Ama her okunana inanmamak lazım.

D ferrero
14-02-2011, 14:20
geçmiş yıllarda oluşan zarara sayar bu karı
geriye dagıtılabilecek kar oldugunda dagıtması gerekir
buarada hisse çok sinsi duruyor babalar bu karı beklemiyor olabilir
bu hareketten anladıgım ya birden tavana gidecek yada boyle umursamaz kalıp yarın öburgun tavan gidecek eger boyle yaparlarsa karın faaliyatten geldiğini duşunebiliriz. bukarın içi boş olsaydı şimdiye tavana çekip boşltmişlardı boyle haberleri kaçırmazlar.

camell
14-02-2011, 14:27
bu kağıt, son bir haftada 3-4 kere 1,34 den döndü...ya 2 ye doğru hareket edicek,yada 1 e inecek...

brissaa
14-02-2011, 14:28
9 aylıkta 7.790.000 zarar 12 aylıkta 17.000.000 kar böyle bir şirket borsada varmıdır. Ben yanlış mı görüyorum 12.000.000 de bedelliden kaynak sağlandı tepki yok çok enteresan :))))

cebele3242
14-02-2011, 14:50
olağan dışı karlar bölümünde 18.235 trilyon kar var bunun ne olduğunu bilen varmı ?

brissaa
14-02-2011, 15:06
‘İsveçli fonla yeniden görüşmeleri başlatacağız’
Kriz öncesinde yabancı ortaklık görüşmeleri yürüttüklerini hatırlatan İşeri şunları söyledi: “Yabancılar büyüklük ve gayrimenkulden ziyade vergi, faiz, amortisman öncesi kara bakıyor. 2007 yılında Hidding Anders adında İsveçli firma ile görüşüyorduk, son noktaya da gelmiştik. Ancak 2007’de yaşanan cumhurbaşkanı seçimi krizi sırasında yaşanan sancılı süreçte geri çekildiler. ‘Burası henüz çok istikrarlı değil’ dediler ve gittiler. Sonrasında global kriz patladı. Yeniden görüşmeleri başlatacağız. Avrupa’da 200 civarında markalaşmış aile şirketi var. Bizim sektörde tedarikçiler bile aile şirketi.”

brissaa
14-02-2011, 15:08
Kolay bir dönem değildi. İşletme sermayesini artırmak için satın alma vadesini uzatıp satış vadesini kısalttık. Bankalara gidip ‘Elinizi taşın altına koyun’ dedik. Sermaye artışını 6 milyon TL’den 12 milyona çıkardık. Şimdi 12 milyon TL’den 24 milyon TL’ye çıkaracağız. Gayrimenkullerimizin bir bölümünü satıp nakit borçlarımızı ödedik. Karlılık hiç önemli değil, iner çıkar ama nakit akışını düzene koymazsanız şirketler varlığını sürdürmekte zorlanır. Tasarruf paketleri hazırladık. Yüzde 20 küçüldük ama satılan malın maliyetini yüzde 45 düşürdük.”

heralde gayrimenkul satışı oldu ama borsaya bildirilmeden nasıl olur anlamış değilim diğer gelirlerdedi 18.000.000 az bi meblağ değil inşallah yarın yanlış oldu demezler yoksa bu fiyatlarda kalmaz bu hisse

castigliano
14-02-2011, 15:15
Eskiyi satın yeniyi alın şeklinde bu forumda çok yorum yapıldı.
Bence bilinçli yanlış yönlendirme amaçlı idi.
Temettü verip vermeme yönetime kalmış.Genel kurulda oy ile karar verirler.
Ama her okunana inanmamak lazım.

nicin bilincli yanlis yonlendirme oldugunu dusunuyorsunuz ?

qwert
14-02-2011, 15:25
nicin bilincli yanlis yonlendirme oldugunu dusunuyorsunuz ?

Bu benim düşüncem.Eğer eski bu kadar istenmeyen bir hisse olsa sürekli 1,34 denemesi ve yüksek hacim yapmazdı diyorum.

castigliano
14-02-2011, 15:40
birlesme oncesi eskiden bi hareket bekliyorum,,yoksa satip yeniye gecmemenin ben hic bir mantikli aciklamasini bulamiyorum ?

brissaa
14-02-2011, 15:59
eski hisse için kar dağıtımı söz konusu oldu birleşme zamanında serbest marj gündeme gelirmi hisse fiyatı kadar dağıtılabilir kar durumu ortaya çıktı

intik1974
14-02-2011, 16:17
sattı arkadaslar bu gün 2 seansta 30 bin lota yakın iyimi yaptılar acaba dayanamadılar :frown::frown:

intik1974
14-02-2011, 16:23
:) iyi olacak iyi

uestis
14-02-2011, 17:14
:) iyi olacak iyi
hemde çok iyi olucek bundan sonra her gün bir öncekinden güzel ve güneşli (tatil parasını idaştan alıcam ahtım var)
bu arada hayırlı kandiller herkeze

beg10ya
14-02-2011, 21:29
Ben birleşme olmadan tavan hareketleri olacağını sanmıyorum. Kademe kademe yükselebilir ama tavan yapacağını sanmam. Zaten yorumlaması zor bir kağıttı şimdilerde eski-yeni dengeleri işi iyice zorlaştırdı. Kar açıklaması güzel en azından beklenmedik bir gelişme oldu benim için. Hisseye olan ilgiyi biraz daha artırdı bakalım zaman ne gösterecek.

nomak101
15-02-2011, 10:23
piyasa değerinden çok kar açıklamış hiç tepki yok

bursam
15-02-2011, 19:39
arkadaslar yanılmıyorsam o karın içinde bedelliden gelen paralarda mevcut. onları cıkarırsak eger gercek karı bulabiliriz. saygılar

şef
15-02-2011, 21:19
arkadaslar yanılmıyorsam o karın içinde bedelliden gelen paralarda mevcut. onları cıkarırsak eger gercek karı bulabiliriz. saygılar
yanlış bilgi vermeyelim. sermaye arttırımı bu senenin ocak ayında yapıldığından 12 aylık bilançoda görülmez.

yas3gk
15-02-2011, 21:37
yanlış bilgi vermeyelim. sermaye arttırımı bu senenin ocak ayında yapıldığından 12 aylık bilançoda görülmez.

Doğrudur,bilançoya kar olarak eklenmez,adı üstünde zaten sermayeye ilave yapılır diye biliyorum bende....

intik1974
16-02-2011, 10:35
sattık çıktık arkadaslarla bu kagıttan cacık olmaz :halayci::halayci:

guccirush
17-02-2011, 13:43
eski ve yeni ne zamana ne kadar işlem görğyor bunun bir süresi varmı acaba?

chuckydoll
18-02-2011, 15:03
Eski" ve "Yeni" hisseler, geçmiş yıla ait temettünün ödendiği veya temettü ödenmeyeceğinin açıklandığı tarihte hesaplanan Baz Fiyat ile birleşir. kagitta anlam veremedigim asiri bir satis baskisi var.. 3 gun ard arda yukari cikartip asagi bastilar is yapi kredi meksa aldiklarini vermis o donemde.. Ama neticesinde acilis fiyatindan asagida salmadilar.. yeni ve eskiden biraz aldim.. dustukce alirim sikinti yok uzun vade is yapicaktir kosede dursunn...

cemas
18-02-2011, 21:14
Arkadaşlar nasıl bir kağıt bu dandik mi yani?2009 ve 2011 de bedelli sermaye artırmış..alsak mı birazcık acaba?Dandik kağıt görüntüsü var ama...İDAŞ ta bir marka..neyse azıcık alalım bari..riski sevmem de ...

camell
21-02-2011, 12:54
ulen kağıt, iyice suskunlaştın..geçen hafta 3-4 kere 1,35 i gösterdin ama verdin milletin eline malı...bekliyorum ki biraz daha düşde takviye yapayım...ama düşmüyonda.....ne olucak senin halin?

rhnsmr
22-02-2011, 00:14
Bir borsa sitesinden bi kazandıran hocadan tavsiye ile aldım.Hocada kayboldu zaten.Hisse de elimde kaldı.Nasılsa bi yolunu bulur kazanırım uzun vadede..Şirket batmasa bari.Gerçi kar açıklamış.Adını da duyuyozda.ne olur olmaz.

TraderTR
23-02-2011, 15:14
Bedelliyi yaptın hadi güzel, kasaya para girdi.... O giren paradan temettü verilmesi ne kadar mantıklı :) En doğrusu eskiyi satıp almak veya hep yeniyi almak.... Şuanki temettünün borsa beklentisi %11-12 civarında....

Borsaya girdi gireli 1 defa temettü verdi %11 (sene 2005)....

http://i56.tinypic.com/24quz3s.jpg

ssmr
25-02-2011, 14:10
Bu berbat kağıdın bana zararı 6000 tl de 2900 tl oldu. 1.5 sene önce öğleden önce tavan yapan kağıt arka arkaya soluksuz 9 tane taban yaptı. 1.5 yıl içinde iki kere de bedelli bölünerek bizi söğüşledi. Geldiği yerde 4,70 ten bu günkü değerdir. Borsanın 49000 lerden 70000 lere geldiği bu süre zarfında parayı kağıda kaptırınca hiçbir şey kazanamadım. Kurban bayramındaki nasipsiz köpeklere döndürdü bizi. İstiyorsanız alın. Ama milleti keriz yerine koyuyorlar haberiniz olsun. Geçen sene sermayesinin 2 katı olan bir arsa satışı yaptı. Ama arkasından bedelli açıkladı. Böyle bişey işte. İdaş bayilerinin önünden geçerken camlarını indiresim geliyor.

tranatula
25-02-2011, 18:09
14/02/2011 13:57
*IDAS'IN VERGI DAIRESINE SUNDUGU TABLODA 12 AYLIK DÖNEM NET KARI 17.122.272 TL
şimdi nolcak yükselirmi aceba

Ben karımı etmişim 4 kademe allah bereket versin hem satmamış olsam yeni uyandım şimdide 1,16 dan satardım pişman değilim ama sattım dedim bir daha almayacağım demedimki ıdas ı 1,15 ten yakalarsam tekrar alırım sözüm sözdür yazdıklarım hala geçerli aksini iddia eden mi var
demiştim ve geri aldım 0,97 den bu arada dışarıda kaybettiğim yuzde 13 ü tekrar idaştan geri alabilecemmi bakalım

spekulaterist
25-02-2011, 18:18
Bedelliyi yaptın hadi güzel, kasaya para girdi.... O giren paradan temettü verilmesi ne kadar mantıklı :) En doğrusu eskiyi satıp almak veya hep yeniyi almak.... Şuanki temettünün borsa beklentisi %11-12 civarında....

Borsaya girdi gireli 1 defa temettü verdi %11 (sene 2005)....

http://i56.tinypic.com/24quz3s.jpg

nee kaa güzel işte dostum 2000 yılında %5 temettü 2005 yılında %11 temettü 2010 zararyılıydı :D %10 temettü bekliyorum ben kagıtta :D

saman
03-03-2011, 23:32
Ben olsam spekın yerıne eger varsa 3,00 tl yaparım fıyatı bırde cıgara yakar satarım.:)

saman
03-03-2011, 23:33
:) :) :) :):):

KAPKAÇ
04-03-2011, 11:04
birleşme nezaman olacak ? haberi olan varsa bi zahmet bizi bilgilendirsin.

Kanarya
08-03-2011, 12:00
Yeni ile eski arasindaki fiyat farki kapaniyor!

livingston
08-03-2011, 21:38
2. Tedavülde “Yeni” hisse senedi bulunan bir şirketin genel kurul toplantısında temettü dağıtılmamasının
kararlaştırılması halinde; söz konusu genel kurul toplantı sonucunun Borsa’ya bildirildiği tarihi izleyen iş
günü, baz fiyat hesaplanmayarak hisse senedinin fiyatı serbest bırakılır.
böyle birşey olabilir mi??

bilalx
09-03-2011, 11:46
Bana göre artık tepki çıkışı sırası idaşa geliyor..

bursam
09-03-2011, 22:18
İdaşta acıklanan kara ragmen hala baskı devam ediyor. Ancak yukseliş başlayınca kimse tutamayacak. En azından birleşme tarihi veya temettu verilip verilmeyecegi gibi haberler düserse hareket tetiklenir.

bilalx
09-03-2011, 23:43
Yarın 1.13 üzeri kaldığı sürece bana göre çıkış başlıyacaktır.Dirençler 1.25-1.30-1.37 ve hedef direnç 1.44 de bulunuyor..

cemas
10-03-2011, 11:42
Arkadaşlar genel kurul yapılmadan birleşme olmaz sanırım..genel kurulun ne zaman yapılacağını şirketler yayınlamak zorunda değiller mi?

messem
10-03-2011, 16:07
genel kurul yapılıp temettü oranı açıklanmadan birleşme olmaz...genel kurulu mayıs sonuna kadar yapar...

fakat temettü vereceğini düşünmüyorum...çünkü batmakta olan bir şirketi bedelli sermaye arttırarak kurtarmaya çalışıpta, esas faaliyetinden kar etmeyen bir şirket içinde temettü dağıtmak, saçmalık olur...

bu nedenle yeni hisse almak avantajlı olacaktır...

bu yılki şirket içi performansı önemli, bedellide kasaya giren paraları nasıl değerlendirecekler önemlidir...

ytd.

messem
11-03-2011, 10:02
İdaş'la İyi Uykular...

Bu modda devam ediyoruz :)

cemas
12-03-2011, 20:25
Arkadaşlar bu İDAŞ acaba çok güzel yataklar üretiyor da onun için mi karpuz gibi uyuma modunda....yoksa uyuz ve adi bir şirket ve dandik bir şirket görüntüsü mü var..yoksa hala iflas etme veya hala doymadığı bedelli sermaye artırımı yapma açgözlülüğü olan bir şirket mi?Anlayan beri gelsin..

spekulaterist
13-03-2011, 14:33
Arkadaşlar bu İDAŞ acaba çok güzel yataklar üretiyor da onun için mi karpuz gibi uyuma modunda....yoksa uyuz ve adi bir şirket ve dandik bir şirket görüntüsü mü var..yoksa hala iflas etme veya hala doymadığı bedelli sermaye artırımı yapma açgözlülüğü olan bir şirket mi?Anlayan beri gelsin..

şirketin yeni ceosu var. şirket krizde Batmaktan Çok Zor kurtuldu krizde En Ağır yaraları alan bir şirket krizden bir kaç malını satarak kurtulmuşlar.

Şirketin Son Açıkladığı vergi dairesine sunulan 12 aylık karı yok gibi birşey (ÖNEMLE BELİRTEYİM Duran varlık satışından dolayı gelen 17.122.272,91 TL karı var)

Şirket Şuan için Kanepe başlık baza vs. üretimlerede geçmiş. maliyetleri minimuma çekerek satış giderlerini düşürmüşler.

Şirketin Genel Pozisyonu OLUMSUZ gibi gözüksede Aşşagıyı okumanızı tavsiye ederim.

Şirketin Bu aralar Bir Çinli Firma ile görüştüklerini duymuştum çinden Galiba Elektirikli bisiklet(motor) işinede el atacaklar.

Bu arada Şirketin ceosu Gerçekten Çok başarılı birisi İDASIN önünü açabilir.

2011-2012 için güzel hedefleri var.

Olandışı Satışlarından gelen 12 aylık Karını şirket sermayesine Dahil edip bedelsiz vermesi Mantıklıdır. (Doğrultusunda Temettü Dağıtacağını Hiç zannetmiyorum.)

Kötü bir şirket degiller Sadece Krizin yaralarını En iyi şekilde Sarmak istiyorlar

Olası bir kötü durum olursada Onunda önlemini almak istiyorlar.

Riski sevenler Uzun vadelide orta vadelide girilebilecek hisse düşüncesindeyim idaşın şuan buradaki fiyatları neredeyse %100 iskontalı gibi görünüyor.

Yükselen piyasanın devamı halinde Kağıdı eski fiyat aralıgı olan 1.26-1.35 bandına çekebilirlerki fiyatı çok ucuz kaldı.

Şirketi bu dakikadan sonra adeta saatli bomba Gibi kılıyor ( birtek son bedelli sermaye arttırımları kafamı karıştırıyor ) parayı iyi kullanabilirlerse 2011 Yılının Hissesi olabilirler görüşündeyim (Ki parayı Gerçekten Yatırım amaçlı Kullanıcaklarına inanıyorum daha doğrusu Genel Kurul toplandıktan sonra Daha net bir şekilde belli olacak satıştan gelen parayı sermayeye dahil ederlerse(yani bedelsiz arttırım yaparlarsa) şirket yoluna giriyor diyebiliriz Yok eğer olassa sadece Fiyatından dolayı cazibesini koruyor diyebiliriz.)

şahsen riski severim bir miktar alış gerçekleştirdim orta vadeli bekliyeceğim ve gelişmelere göre başlık altında analizlerim ve şirket hakkında araştırmalarım devam edecektir.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Nacizane görüş ve önerilerimdir Bu noktadan Sonra Hisseyi almasanız bile Göz önünde bulundurmanızı öneriyorum.

saman
14-03-2011, 00:37
şirketin yeni ceosu var. şirket krizde Batmaktan Çok Zor kurtuldu krizde En Ağır yaraları alan bir şirket krizden bir kaç malını satarak kurtulmuşlar.

Şirketin Son Açıkladığı vergi dairesine sunulan 12 aylık karı yok gibi birşey (ÖNEMLE BELİRTEYİM Duran varlık satışından dolayı gelen 17.122.272,91 TL karı var)

Şirket Şuan için Kanepe başlık baza vs. üretimlerede geçmiş. maliyetleri minimuma çekerek satış giderlerini düşürmüşler.

Şirketin Genel Pozisyonu OLUMSUZ gibi gözüksede Aşşagıyı okumanızı tavsiye ederim.

Şirketin Bu aralar Bir Çinli Firma ile görüştüklerini duymuştum çinden Galiba Elektirikli bisiklet(motor) işinede el atacaklar.

Bu arada Şirketin ceosu Gerçekten Çok başarılı birisi İDASIN önünü açabilir.

2011-2012 için güzel hedefleri var.

Olandışı Satışlarından gelen 12 aylık Karını şirket sermayesine Dahil edip bedelsiz vermesi Mantıklıdır. (Doğrultusunda Temettü Dağıtacağını Hiç zannetmiyorum.)

Kötü bir şirket degiller Sadece Krizin yaralarını En iyi şekilde Sarmak istiyorlar

Olası bir kötü durum olursada Onunda önlemini almak istiyorlar.

Riski sevenler Uzun vadelide orta vadelide girilebilecek hisse düşüncesindeyim idaşın şuan buradaki fiyatları neredeyse %100 iskontalı gibi görünüyor.

Yükselen piyasanın devamı halinde Kağıdı eski fiyat aralıgı olan 1.26-1.35 bandına çekebilirlerki fiyatı çok ucuz kaldı.

Şirketi bu dakikadan sonra adeta saatli bomba Gibi kılıyor ( birtek son bedelli sermaye arttırımları kafamı karıştırıyor ) parayı iyi kullanabilirlerse 2011 Yılının Hissesi olabilirler görüşündeyim (Ki parayı Gerçekten Yatırım amaçlı Kullanıcaklarına inanıyorum daha doğrusu Genel Kurul toplandıktan sonra Daha net bir şekilde belli olacak satıştan gelen parayı sermayeye dahil ederlerse(yani bedelsiz arttırım yaparlarsa) şirket yoluna giriyor diyebiliriz Yok eğer olassa sadece Fiyatından dolayı cazibesini koruyor diyebiliriz.)

şahsen riski severim bir miktar alış gerçekleştirdim orta vadeli bekliyeceğim ve gelişmelere göre başlık altında analizlerim ve şirket hakkında araştırmalarım devam edecektir.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Nacizane görüş ve önerilerimdir Bu noktadan Sonra Hisseyi almasanız bile Göz önünde bulundurmanızı öneriyorum.

Bu arada gercek ortaklık yapmak ısteyen fırma ABD de sanırım firmanın buyuk bır kolu çinde ço buyuk satıs hedeflerı oldugu soylenıyor
2 saat şarz olup ortala 5 tl fiyata 100 km yol yapıyor .Tabıki herkes kendısı dusunup karar vermelı bu ısler gerçeklesırse fıyatlamayı sız dusunun.

messem
14-03-2011, 09:46
İDAŞ'la İyi Haftalar...

Artık Uyku Vakti Değil...

:)

cemas
14-03-2011, 12:28
İdaşın hareket etmemEsi sanırım ürettiği yataklarında iyi uyku çekilmesinden kaynaklanıyor....uyudukça uyuyası mı geliyor da ondan hareket yeteneği zayıf idaşın...

spekulaterist
14-03-2011, 13:39
Bu arada gercek ortaklık yapmak ısteyen fırma ABD de sanırım firmanın buyuk bır kolu çinde ço buyuk satıs hedeflerı oldugu soylenıyor
2 saat şarz olup ortala 5 tl fiyata 100 km yol yapıyor .Tabıki herkes kendısı dusunup karar vermelı bu ısler gerçeklesırse fıyatlamayı sız dusunun.

yinede bu haberlere dayanarak yatırım yapmanızın riskli olduğunu belirtmek istiyorum gerçi bu fiyatlarda pekde rizikosunun olmadığını düşünsekte spekülatif bir hisse olduğundan dolayı her an herşey olabilir hazırlıklı olun

benim göstergelerim 1 haftaya kadar bir hareketlenme olur diyor ama nasıl bir haber geçerler nasıl bir operasyon yaparlar hiç aklım ermiyor bedelli yapmasalardı ve şirketin elinde bu kada para olmasaydı ben bu hisseye girmezdim Hakkımızda hayırlısı olsun.

yanlız şunuda unutmayın şuan yaptıkları 17 trilyon satışla hisse fiyatını 2x yapabilecek güçteler
Ben nacizane görüşlerimi bildiriyorum bunlara dayanarak işlem yapmayın

spekulaterist
14-03-2011, 13:41
İdaşın hareket etmemEsi sanırım ürettiği yataklarında iyi uyku çekilmesinden kaynaklanıyor....uyudukça uyuyası mı geliyor da ondan hareket yeteneği zayıf idaşın...
arkadaşım doğru söylüyorsun patronları uyuyor olabilir :D 1 aylık süre doluyor bakalım bekleyip göreceğiz :) patronumuz her an uyanabilir :D

saman
15-03-2011, 22:13
idas cok sıkısmıs heran her sey olabılır mi
özelikle yeni cok ıyı gorunyor gıbı

cemas
15-03-2011, 22:27
idas cok sıkısmıs heran her sey olabılır mi
özelikle yeni cok ıyı gorunyor gıbı

Arkadaşım spek beni bekliyor...bir de bir kaç arkadaşım var onu bekliyor..Yani başka kağıtlardayım voleyi vurup zaten en son kalan da bu olacağı için son voleyi buradan vurup borsaya veda edeceğim..SPEK BENİ BEKLEDİN YETERİNCE BİRAZ DAHA BEKLE...:):):):):)

spekulaterist
15-03-2011, 23:20
Arkadaşım spek beni bekliyor...bir de bir kaç arkadaşım var onu bekliyor..Yani başka kağıtlardayım voleyi vurup zaten en son kalan da bu olacağı için son voleyi buradan vurup borsaya veda edeceğim..SPEK BENİ BEKLEDİN YETERİNCE BİRAZ DAHA BEKLE..

http://img191.imageshack.us/img191/9084/adszfe.jpg (http://img191.imageshack.us/i/adszfe.jpg/)

:):):):):)

Hani Herşeyin bir teknik analizi vardı idaş hani Hayatta Hiç kirlenmeyecek degerler vardı Hani En büyük zaferler en kanlı savaşların ardından kazanılırdı Bunların hepsi yalanmı idaş :)

belki yarın belki yarındanda yakın :D arkadaşlar şaka bir yanada Fazla bir zaman kalmadı gerçekten Ne olacak çok merak etmeye başladım

birol166
16-03-2011, 00:16
1.07 ve 1.14 bakalım hangi değeri kırarak o yöne yönelecek 1.07 i kırar ise artık benim için uygun değerden maliyet düşürmek gerekecek.Hayırlısı..

volgaseyhan
16-03-2011, 00:44
Halen eski idas alan arkadaşları anlamıyorum.Neden diyeceksiniz;çünkü, zor fakat olaki temettü verdi.Temettü verdiği gün yeni fiyatına düşer değişen bir şey olmaz yenide olmakla zarar etmezsin.Temettü vermez ise, ki vereceğini sanmam geçen yıl zararlarına sayarlar gibi.O zaman gümbürtü kopabilir tutup yeni de işlem göreceğiz derlerse eski yeni arası fark zarar olarak kalır.Yok ağırlıklı ortalamaya göre birleşirlerse gene eskinin fiyatı düşeceği için yine zarar.Eskiyi almak şu anki fiyatlarda ancak temettü garanti ise mantıklı olabilir.Yukarıda yazdıklarımın önceki yıllarda bir çok örneği vardır.Bir gecede eski ve yeni yenide birleştik diye şirket açıklaması ve aradaki fark elinde eski olana zarar olarak yazar.Belki yanılıyor ve yanlış bildiklerim vardır; bu nedenle beni ciddiye almayın.

spekulaterist
16-03-2011, 13:11
Halen eski idas alan arkadaşları anlamıyorum.Neden diyeceksiniz;çünkü, zor fakat olaki temettü verdi.Temettü verdiği gün yeni fiyatına düşer değişen bir şey olmaz yenide olmakla zarar etmezsin.Temettü vermez ise, ki vereceğini sanmam geçen yıl zararlarına sayarlar gibi.O zaman gümbürtü kopabilir tutup yeni de işlem göreceğiz derlerse eski yeni arası fark zarar olarak kalır.Yok ağırlıklı ortalamaya göre birleşirlerse gene eskinin fiyatı düşeceği için yine zarar.Eskiyi almak şu anki fiyatlarda ancak temettü garanti ise mantıklı olabilir.Yukarıda yazdıklarımın önceki yıllarda bir çok örneği vardır.Bir gecede eski ve yeni yenide birleştik diye şirket açıklaması ve aradaki fark elinde eski olana zarar olarak yazar.Belki yanılıyor ve yanlış bildiklerim vardır; bu nedenle beni ciddiye almayın.

doğru biliyorsun veya söylediklerinde doğru ben sadece tekniğimi konuşturdum yani kısaca idaşın buğün hareket etmesi gerekiyordu ettide :D 14 aldı 15 alıyodu pili bitti :D
genel kuruldan gelecek ufak bir olumlu yanıt bile kağıdın 1.26 ların üğstüne atmasına yeterli olacaktır görüşündeyim ama genel kurul ne zaman olur nerde olur hiç bilemiyorum

ama kağıt benim tekniğim doğrultusunda AL sinyali veriyor

camell
16-03-2011, 13:20
Idaş güzel dip yaptı...aslında buralardan mal alınıp maliyet düşürülürdü ama elde para kalmadı....

guccirush
16-03-2011, 16:54
kademeler arasındaki marj çok dar.. birleşmeye kadar bir şey olmaz diye bekliyoruz hepimiz ama spekler herkesin düşündüğünü yapmıyor genelde. maliyet yüksek ama beklemeye devam ;)

livingston
16-03-2011, 17:39

2. Tedavülde “Yeni” hisse senedi bulunan bir şirketin genel kurul toplantısında temettü dağıtılmamasının
kararlaştırılması halinde; söz konusu genel kurul toplantı sonucunun Borsa’ya bildirildiği tarihi izleyen iş
günü, baz fiyat hesaplanmayarak hisse senedinin fiyatı serbest bırakılır.

talebe37
16-03-2011, 22:10
selamlar sevgili idaşçılar. dün itibariyle idaş y aldım 1.03'ten. önümüzdeki 1-2 ay beklenebilecek primsiz birkaç hisseden biri olduğunu düşündüğüm için aldım. inş düşündüklerimde yanılmamda bunca zaman bekleyenler biraz olsun kar ederler. herkese hayırlı kazançlar dilerim.

volgaseyhan
16-03-2011, 23:42
Sn livingston açıklamanız için teşekkürler.

dünya06
17-03-2011, 00:11
idaş y. teknik analiz. alcalan band yukarı kırmak üzere .ytd değildir.
http://img864.imageshack.us/img864/1333/idasy.png

cemas
17-03-2011, 14:49
Arkadaşlar ister istemez ben bu kağıdı tersinden okumaya başladım...elimde değil...belki tekrar doğru okuruz..eskiden İDAŞŞŞŞŞŞŞ okurdum...şimdi ADİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ şeklinde okuyroum..ama belki tekrar idaşşş diye okumaya başlarım...

saman
17-03-2011, 23:39
arkadaşlar ister istemez ben bu kağıdı tersinden okumaya başladım...elimde değil...belki tekrar doğru okuruz..eskiden idaşşşşşşş okurdum...şimdi adişşşşşşşşşşşş şeklinde okuyroum..ama belki tekrar idaşşş diye okumaya başlarım...

idaslar da cemas gıbı olur :)

saman
17-03-2011, 23:41
idaş y. Teknik analiz. Alcalan band yukarı kırmak üzere .ytd değildir.
[ımg]http://img864.imageshack.us/img864/1333/idasy.png[/ımg]
teknik süper
tenikde gordugun idasy cok seri bir patlama moktas 3 yada bılemedın 5 sens

cemas
18-03-2011, 13:54
Arkadaşlar ister istemez ben bu kağıdı tersinden okumaya başladım...elimde değil...belki tekrar doğru okuruz..eskiden İDAŞŞŞŞŞŞŞ okurdum...şimdi ADİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ şeklinde okuyroum..ama belki tekrar idaşşş diye okumaya başlarım...

bana öyle geliyor ki spek amca bunun hala adişşş olarak kalması için mücadele edecek..yani endeks bahanesiyle...ADİŞŞŞ kalmaya devam

spekulaterist
18-03-2011, 14:18
bana öyle geliyor ki spek amca bunun hala adişşş olarak kalması için mücadele edecek..yani endeks bahanesiyle...ADİŞŞŞ kalmaya devam

yaw arkadaş biz demiyoruzki uç kaç PRİM YAAP spekulatif hareket yap BİZ SADECE DİYORUZKİ Kardeşim O yukarıdan SATIP BANKAYA ATTIGIN PARALARI ÇIKART TEKRAR HİSSENİ BURDAN TOPLAAAAAAA bu kadar grafik aşşağıda apaçık ortada krizden yeni çıkmışsın hissen o fiyata gelmiş haklısın satacaksın tabiki ama bu fiyata düştümüde arkasında duracaksın be idaş bu kadar adilik olurmu ya

kaçtan koyacaksın 0.90danmı tekrar yerine koyacaksın nasıl bir zihniyet nasıl bir düzenbazlık para kazanmanın bu kadar UCUZU sonra memleket düzelecek diyecez he ulan bunlar memleketi düzeltir düzeltirde farklı şekilde düzeltir

http://img861.imageshack.us/img861/4406/adszht.jpg (http://img861.imageshack.us/i/adszht.jpg/)

bursam
18-03-2011, 16:50
idaş y. teknik analiz. alcalan band yukarı kırmak üzere .ytd değildir.

arkadaslar 2-3 aylık bir kagıdın grafigi ne derecede guvenılır bunu da dusunmek gerek.
su gunlerdeki performansı cok guzeldi ama acaba dedirtiyor insana hedef mi sasırtıyorlar. eger bedelsiz verirlerse idaşe ucabilir o yuzden temkinli olalım.

qwert
18-03-2011, 16:54
ardarda 2 yıl %100 bedelli yaptı.Bedelsiz yapamaz.

cemas
18-03-2011, 18:19
Bence İDASY almak daha mantıklı..çünkü temettü vermesi bence zor..zaten aradaki fark da ondan kapanmak üzere belki de..dolaşımdaki lot sayıları da eski yeni aynı sayılır..yatırım tavsiyesi değildir

cemas
19-03-2011, 23:58
Pazartesi speğe gün doğdu..libyaya müdahaleyi kzo olarak kullanır mı spek?Bu kağıdın pek idaş olacağını zannetmiyorum...Adişşş olarak kalacak gibi...

cemas
20-03-2011, 11:34
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazarno=1054

Selim Işıklar

Türkiye'yi dünyadan siyasi istikrar ayrıştırıyor
2011 yılı, beklendiği gibi çok ama çok zorlu geçiyor. Yılın ilk çeyreğinde emtia piyasalarında yaşanan anormal dalgalanmaların sebebi de yeni gelişmelerle anlaşılmaya başladı. Bunu şunun için söylüyorum.

Biliyorsunuz ABD ekonomisindeki toparlanmanın sürdürülebilmesi için Merkez Bankası FED, haziran ayı sonuna kadar 600 milyar dolarlık tahvil alım ihalelerini sürdürecek. Tarihinin en düşük faiz oranları ile hareket eden FED'in tahvil alım programının olumsuz yan etkileri piyasalarda etkisini gösterdi. Dolar/yen, Euro/dolar paritelerinin yanı sıra petrol, bakır, altın ve diğer emtialarda olağanüstü dalgalanmaların yaşanmasına neden oluyor.

Piyasalarda FED'in faiz artırımlarına başlayacağı konuşulmaya başladığı sırada, Kuzey Afrika'da başlayan diktatör ve monarşik yapının yıkılmasına yönelik operasyonların Ortadoğu'ya sıçraması ve Japonya'da beklenmedik bir anda meydana gelen felaketin, nükleer faciaya dönüşeceği senaryoları gündemi bir anda değiştirdi.

Türkiye için iki farklı senaryo ortaya çıktı. Türkiye uzun vadede bölgesindeki siyasi rejim değişikliklerinden veya bu ülkelerde yapılacak reformlardan kesinlikle olumlu etkilenecektir. Ancak kısa vadede petrol fiyatlarındaki yükselişlerden ve gerilimlerden şüphesiz olumsuz etkilenecektir. Piyasalardaki gelişmeler de bunu doğrular nitelikte. Ancak cari açıktaki yükselişe rağmen siyasi istikrarın süreceğine ilişkin beklentiler Türkiye'nin pozitif görülmesinde en önemli faktör olmaya devam edecektir. Türkiye'nin ortaya çıkacak yeni sistemde önemli rolleri üstleneceği gayet açık ve bu nedenle gelişmelerin ülkeyi etkilemesinden bahsetmekten ziyade Türkiye'nin bu değişikliklerde baskın olduğunu söylemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Gelinen son durumda Türkiye politik istikrarın devam edip etmeyeceğine karar vereceği bir seçim sürecine giriyor. Ülkelerin kredi notları politik istikrarın sürdürülüp sürdürülemediğine bağlı. Politik risklerin artmaya başladığı ülkelerde kredi notları bir bir düşürülüyor. Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra politik istikrarı yakalayamayan Portekiz, Yunanistan, Romanya ve Arnavutluk gibi ülkelerde notlar bir bir düşürülüyor. Mali denge politikalarını oldukça iyi yönetmesine rağmen hızlı büyümesinin yanı sıra artan petrol fiyatlarının etkisiyle cari açık konusunda şimdilik sıkıntı yaşayan Türkiye'nin politik istikrarı sürdürmesi çok önemlidir.

Japonya başta olma üzere dünya borsalarının önemli bir bölümünün büyük düşüşler yaşadığı bir sırada yükselerek haftayı az da olsa yükselişle kapatan İMKB önümüzdeki hafta Libya ve Japonya'daki nükleer santralde yaşanan gelişmeleri izleyecek. Libya'da uluslararası toplumun aldığı müdahale kararının ardından Kaddafi yönetiminin ateşkes ilan etmesi petrol fiyatlarını 117 dolardan 113 dolara kadar çektiyse de belirsizlik sona ermedi. Dahası Ortadoğu'ya sıçrayan hareketler ve bu ülkelerde rejim değişikliklerine yönelik baskıların artması bir süre daha gündemden düşmeyecektir.

Her şeye rağmen piyasalarda yukarıda belirttiğim şartlar değişmeden hisse senedi piyasalarında bir çöküşten ziyade bir süre daha dalgalanmaların yaşanacağı bir süreç yaşamaya devam edeceğiz. Kısa vadede 58 binden 65 bine kadar yükselen İMKB'nin bir süre daha bu dalgalanma aralığında hareket etse de önümüzdeki ayın ortasından itibaren daha çok yükseliş çabasında olacağını düşünüyorum.

cemas
21-03-2011, 10:44
Adişşşşşşşşşşşşşşş adişşşşşşşşşşşşşşşşşşşş adişşşşşşşşşşşşşşş

cemas
21-03-2011, 14:52
Arkadaşlar benim içimdeki ses diyor ki bu idaşın speği bence bu işi ağzına yüzüne bulaştıracak bana inanın öyle geliyor....ve bu işin altından kalkamayacak gibi..yani acemi gibi geliyor...zaten şutladım yarısını kağıdın...yatırım tavsiyesi değildir..

qwert
21-03-2011, 16:49
Ben bir Spek'i varmı ondanda emin değilim.
Serseri mayın gibi dolaşıyor :(

guccirush
21-03-2011, 17:04
Arkadaşlar benim içimdeki ses diyor ki bu idaşın speği bence bu işi ağzına yüzüne bulaştıracak bana inanın öyle geliyor....ve bu işin altından kalkamayacak gibi..yani acemi gibi geliyor...zaten şutladım yarısını kağıdın...yatırım tavsiyesi değildir..

speki varmı ki? bana yok gibi geliyor.

cemas
21-03-2011, 22:39
Speği var mı yok mu emin değilim ama DANDİK bir senet olduğundan emin oldum artık...

alacakaranlık
22-03-2011, 11:26
arkadaşlar genel kurul tarihi geçen sene hangi tarihte oldu ve eski yeni birleşmesi genell kurul kararından sonramı olur bilgisi olan varsa yazabilirmi

alınteri
22-03-2011, 14:51
elimdekinin birazını boşalttım....valla burda kim var kim yok bilmiyorum ama emin olun tahta sahipsiz degil....

volgaseyhan
22-03-2011, 17:40
26.05.2010 a yapılmış.Genel kurulda kar payı dağıtılıp dağıtılmamasına bağlı olarak kuruldan sonra birleşir.

spekulaterist
22-03-2011, 21:20
1.30 civarlarından aldığım hisseyi ortalama düşür düşür 1.16 ya düşürdük 1.13 ten güç bela çıktım :D Kolunu kaptıran Bacağını zor kurtarır söylemedi demeyin teknik meknikte hikaye bu kağıda Neyse kalanlara bol kazançlar