PDA

View Full Version : INTEM-İntema

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

gazmanbaba
15-02-2016, 19:39
http://i.hizliresim.com/NrzZPL.jpg (http://hizliresim.com/NrzZPL)

avhakman
15-02-2016, 20:39
Global yanı patronlar en dip ten almışlar yine...yanı 14.75 e mal koyuyor.. Birileri de hemen oraya veriyor.. Anlaşmalı oldukları ne kadar da belli . uyuma SPK uyuma...

oz_turk16
15-02-2016, 21:54
Savasi birisi kazansin sonrasina bakalim..filler tepisiyor sanki.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

gazmanbaba
16-02-2016, 11:31
15.02.2016 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. payları ile ilgili olarak *14,75 TL fiyat aralığından 1.519 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. sermayesindeki paylarımız 15.02.2016 tarihi itibariyle %51,08 sınırına ulaşmıştır.

avhakman
16-02-2016, 12:00
Alıyor alıyor bi halt olmuyor

durguadamx
16-02-2016, 13:31
fili dolaşım %18 e düşmüş bunun en az % 10' yine yandaşlarınındadır diye düşünüyorum.benim hesabıma göre kaldı %8

onuda nasıl toplasam fiyat yükseltmeden onun peşinde adam ya bırakda birazda para kazanalım yılların birikmişi var hakkımız değilmi

avhakman
16-02-2016, 14:28
Aaaa ky kazanırsa düzen çöker...
Olur mu ky acindan beter olmalı...
Hep patronlar kazanmalı...
Öbür türlü borsaya acilmanin ne anlamı kalır

guvenerg
16-02-2016, 16:45
3.601.585 tl zarar yine şaşırtmadın beni eczacı...başı

gazmanbaba
16-02-2016, 16:50
Memleketin en üst düzeyde markaları sende eşek yüküyle satıyorsun ve zarar ediyorsun kefenin cebi yok sayın yöneticiler eğer bu şirketi yonetemiyorsaniz bırakın gidin bu cahil halimle ben bile sizden iyi yonetirim vede bu kadar çok pazarlama ve yönetim gideri altında ortaklarından kar çalmam yazık günah ve ayıp

gazmanbaba
16-02-2016, 16:51
Bizim için süpriz oldumu tabiki hayır

gazmanbaba
16-02-2016, 16:52
Zaten burada kalanlar tüm şartları kabul etmiş yatırımcı arkadaşlarim inatla bizide kovana ortaklıktan atana kadar buradayım

avhakman
16-02-2016, 17:38
Burada 8-10 kişi olursak SPK ya bilanço nun detaylı incelenmesi hususunda baskı yapalım derim..mail fax yağmuru yapalım derim..
Katılım olursa dilekçe yazalım

Zıpzıp
16-02-2016, 17:59
Sadece Allah layigini versin demek yeterli, amiiiin.

gazmanbaba
16-02-2016, 18:02
Bir sonraki hamlesi alislari kesip aşağı doğru hacimsiz indirmek olabilir

gazmanbaba
16-02-2016, 18:03
Hazırlıklarim buna göre yaptım bunlardan herşey beklenir

Zıpzıp
16-02-2016, 18:10
Bir sonraki hamlesi alislari kesip aşağı doğru hacimsiz indirmek olabilirPatron mu dedi...??? :he:

gazmanbaba
16-02-2016, 18:12
Bugüne kadar olan taktikleri bu şekilde eskiden ecyap tahtasında böyle işler yapıyorlardı

Zıpzıp
16-02-2016, 18:22
Eczyt ve intema da buyuk oyunlar donuyor,bu sirketlerde aciklanan zararlar hepsi bilanco oyunlari ,satisa zorlama taktigi, azar azar biriktirmekte yarar goruyorum, bakalim neler olacak, yoksa iyi bir haber bi yolda ikisine beraber, ytd...

gazmanbaba
16-02-2016, 18:25
yerine koyacizzz tabiii...:he::he:

Bu sattıklarını ne zaman yerine koyacan vakiftan satmistin 20 bin lot

Zıpzıp
16-02-2016, 18:57
Bu iki kagida(eczyt-intem)yorum yazmanin vakit kaybi oldugunu dusunuyor ve yorum yazmayi bir sure durduruyorum, Allaha havale ediyorum o bilir işini...

Zıpzıp
16-02-2016, 19:04
Bu sattıklarını ne zaman yerine koyacan vakiftan satmistin 20 bin lot

Koyacaz, zamani var, uzun sure yokum...sessiz icraat basliyor...

gazmanbaba
16-02-2016, 19:27
http://i.hizliresim.com/1M12zY.jpg (http://hizliresim.com/1M12zY)

avhakman
16-02-2016, 20:04
Patron yine almış görünüyor..
Ancak yandaslardaki lotlar in kendisine iade olunduğu çok belli

avhakman
16-02-2016, 20:10
Bi babayiğit bekleniyor

Bu lanet tahtaci ve sahiplerinin elinden ky yi kurtarsin

Japon totolar bile olabilir

durguadamx
16-02-2016, 20:25
beklenen haber gelmiş intem yine zarar etmiş tüh tüh

zaten biliyoduk zarar geleceğini lakin boşunamı bu şirkete kayyyum şart diye bağırıyoruz

bayileri bile milyon dolar kar eder ama şirket zarar

hiç bir pazarlama şirketi zarar etmez ama bunlara sorsan giderlerimiz çok der doğrudr giderçok daireleri bedava yapıyolar ya

en pahalı daireleride kendileri satar kanyondaki yer kiraları bile dünyanın parasıdır

avhakman
16-02-2016, 20:44
Sirkete Vicdanli dürüst ahlaklı insaf li paylaşımcı cömert ve acgozlu olmayan bir ortak gelse çok iyi olur..
Bu özellik ler japon totolar da aslında

uyuzgec
17-02-2016, 00:10
Vergi dairesine verdiği gelir tablosundan birşey anlamak çok zor, ama ben az da olsa kar bekliyordum konsolide bilançosunda sanırım onu da göstermeyecekler bunlar...

Satışları gerçekten arttırmış, bu pozitif ama satış maliyetlerini yine yukarıda göstermişler. 813.083.072TL satış gelirine en az yüzde on kar marjı ile 81.308.307TL brüt satış karı yazması gerekirdi diye düşünüyorum. Açıklanan ise 77.830.438TL, aradaki fark 3.500.000TL yaklaşık. Birinci dolap burada başlıyor.

Esas ikinci dolap ise beklentinin çoooook üstünde açıklanan pazarlama satış ve dağıtım giderleri kalemi -62.214.813 TL (geçen sene vergi dairesi sunulan ise -50.646.849 TL) yüzde yirmiden fazla bir artış, fakat kara yansıması SIFIR.
Genel yönetim giderinde ise dokuz aylıktaki gibi bir şişirme yok açıklanan -19.598.928TL (geçen seneki -17.488.804 TL).
Herkesin korktuğu gerçekçi açıklanmayan bu iki gider kalemi ky bırakmadı bu hissede maalesef.

Bu kadar fazla maliyetle zaten kar YOK. O zaman kendi grubunun pazarlama kar marjını biraz artır, örneğin yüzde onbeşe çıkart...
Veya zaten isim yapmış bir firma için bu kadar pazarlama ve reklam gideri gösterme ve genel yönetim, pazarlama giderlerinden KIS, kıs ki karı artık görelim

Başka türlü bu şirket olan karı bizlere göstermez. Her yol maalesef burada şirketin borsa kotundan çıkarılmasına doğru gidiyor.
Yazık bu kadar insanın beklentisine, yazık bu bilanço oyunları ile kendini akıllı sanan akılsızlara, yazık...

Konsolide bilanço sonrası buradaki forumdaşlar ile beraber SPK'ya uzuuuun bir şikayet dilekçesi yazalım diyorum. Ne dersiniz dostlar???

avhakman
17-02-2016, 00:53
Ben varım.. şablonum dahi hazır...içeriğini de siz zenginlestirin.. hem fax hem mail atarız..

avhakman
17-02-2016, 00:57
Adam ky biktirma yöntemi ile elinden lotlari toplamış ve yandaşlara toplatmış..
Şimdide yandaslar global yatırımın yazdığı kademeye anında satış veriyor..Böylece akıllı patronlar ky ye hisse topladım algısı veriyor..yerseniz..
En azından geri alim Programı yapın da MERTCE toplayın hisseleri..böyle kancik oyunlar olmasın

durguadamx
17-02-2016, 11:12
akdeniz güvenliğin sahibi 8 liraya kadar hisse alabilirm demiş

bizm bülo ağada kendisi bir taban belirlemeden şöyle 3 'lü fiyatlardan alırım desede 12 yılın acısı çıksa ne güzel olur

zaten piyasada hissssi kalmadı nasılısa

uyuzgec
18-02-2016, 18:44
Bir seneden fazladır bekliyorum. Birçok fırsatı bu dandik yönetim yüzünden kaçırdık. Bugün yavaş yavaş intemada portfoyümü boşaltmaya karar verdim.

uyuzgec
18-02-2016, 18:44
Ama SPK şikayet edeceğim...

avhakman
18-02-2016, 19:49
Ben de 1 kaç ay sonra çıkacağım..
Ancak lütfen hakkınızı arayın...
Kan emiciler en azından inceleme gecirsin

uyuzgec
18-02-2016, 20:47

Kan emici az gelir bunlara

elf_ada
19-02-2016, 00:03

bu saatten sonra bir şey olmaz... 777 600 lot daha topladı mı çıkacak borsadan... o da yapar 11 664 000 tl (bugünkü fiyatlar üzerinden).. zaten bunu almakla 4 665 600 tl lik ecyap hissesine de sahip oluyor... yani 7 000 000 tl ye intemayı borsadan çıkaracak...
2014 aralık ayında fiyat az yukarı çıkınca gelen açıklamayı herkes hatırlar sanırım...

"25 Aralık 2014 tarihi itibarı ile 1 aylık süre için, iştirakimiz olan İntema (INTEM) paylarında satıs islemi yapabileceğimizi, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (ll.15.1) sayılı Özel Durumlar Tebliginin 11. maddesinin 4. fıkrası hükmü çerçevesinde bildiririz."...

bende en kısa sürede ayrılmayı düşünüyorum bu hisseden.. sadece bu hisseden değil ayrıca...

yatırım tavsiyesi değildir. sadece şahsi kanaatimdir...

avhakman
19-02-2016, 02:13
Sizler de satarsaniz geriye 3-5 ky lotu kalacak..
Herhalde adamlar gayesi ne çok yaklaştı

avhakman
19-02-2016, 18:52
Son dk larda işlem hacmi yükselmiş. ..
Hayırdır

avhakman
19-02-2016, 19:18
Gazmanbaba pasta atarsa anlaşılır

uyuzgec
20-02-2016, 16:13
Sanırım gazmanbaba'da çıktı kâğıttan...

avhakman
21-02-2016, 16:14
Yahu herkez gemiyi terk ediyor

avhakman
21-02-2016, 17:00
Herkez ümidini yitirmis maalesef

uyuzgec
21-02-2016, 19:28
Ben yavaş yavaş kârdaki pozisyonumu azaltmaya başladım bile. Geçen haftaki satışlarıma maalesef bu haftada devam edeceğim. Allah'a havale ediyorum bu Eczacıları. ..

avhakman
21-02-2016, 19:34
Eeeeeee
Bu satılan lotlari kim alıyor acaba..

avhakman
21-02-2016, 19:37
Ben yaza kadar beklerim 25-30 hedefim var.. ytd

avhakman
21-02-2016, 20:37
Gerçi ucuz olduğunu düşündüğüm hisseler de var..
Alarko yazıcı vb altyapilari güçlü şirketler de çok ucuzladı..
İntema gibi kanemici lerin hissesinde durmak da biraz mantığa uzak ama kopamiyom bi kere

uyuzgec
22-02-2016, 23:08
Bugün yine satıştaydım. Az bir miktar kaldı, yarın onu da sallayacağım, eczacı grubuna duyurulur.

elf_ada
23-02-2016, 00:00
Sanırım gazmanbaba'da çıktı kâğıttan...

aşağıda ecyap taki son yazısı var. Bu adamlara daha önce malını kaptırmış biri olarak yeniden aynı sonla karşılaşırsa onun adına gerçekten çok üzülürüm...

Uzun bir aradan sonra tüm gerçek yatırımcı dostlarıma selam ederim. Hazin son bizleri ancak bu şekilde şirket ortaklığından atabilirlerdi ve uzun bir yasal sürecin sonunda bunu da başardılar. Bu fırsatı veren kanun koyucular güya biz yatırımcıların haklarını koruyacaklar belki de oturdukları koltuklardan bu çıkardıkları yasal düzenlemenin adil olduğunu ve biz yatırımcılar için dost bir uygulama olduğunu düşünmüşlerdir. Özet olarak yapılan tüm işlemler hukuk ve adalet sistemine uygun bir şekilde çıkartılan önce tebliğ sonra yasa ile olduğundan dolayı bizde tüm bu yasal mevzuata karşı boynumuz kıldan ince.
Buradan gelmiş geçmiş tüm yazılarımızda paylaşımlarımızda kırdığım üzdüğüm varsa hakkını helal etsin arkadaşlar yardımım dokunanlar allah razı olsun demeleri yeterli benden yana helal olsun arkadaşlar bir başka şirkette yeni paylaşımlarla beraber olmak temennisiyle allahasmarladık tüm gerçek yatırımcı dostlarım.

uyuzgec
23-02-2016, 00:48
İntemada eczacı yapı gibi yapacaklarrr

gazmanbaba
23-02-2016, 13:11
Tüm yatırımcı arkadaşlarima selam ederim bir süredir iş yoğunluğu nedeniyle ugrayamadim hala burada mevcut pozisyonu koruyorum özetle tutmaya devam ediyor ve ecyap hisselerini atarak aldıkları gibi intem hisselerini ancak alabilirler ortaklıktan çıkartma hakkını kullanarak. Tahtada psikolojik olarak savaş başladı fazla takılmamak lazım sabırla bekliyorum

gazmanbaba
23-02-2016, 13:17
Eğer bu Tahtada takasin gerçekten %3 ve üzerinde pozisyon taşıyan yatırımcı varsa yapacak tek hamlesi var patron mal satana kadar yukarı sürmek eğer yoksa bu takası tutan kişi yada kişiler o zaman tamamen patronun kucağına oturmuş durumdayız demektir son aylık ortalama devamlı yukarı çekmek zorundayız bundan başka küçük yatırımcı olarak yapabileceğimiz birşey yok yada patron insafa gelecek kar gösterecek ve piyasada ederinden fiyatlayacak

avhakman
23-02-2016, 17:15
Herkez lotlari satmaya başladı..
Ben Zıpzıp ve gazmanbaba kaldı geriye

baddog
23-02-2016, 19:41
Eğer bu Tahtada takasin gerçekten %3 ve üzerinde pozisyon taşıyan yatırımcı varsa yapacak tek hamlesi var patron mal satana kadar yukarı sürmek eğer yoksa bu takası tutan kişi yada kişiler o zaman tamamen patronun kucağına oturmuş durumdayız demektir son aylık ortalama devamlı yukarı çekmek zorundayız bundan başka küçük yatırımcı olarak yapabileceğimiz birşey yok yada patron insafa gelecek kar gösterecek ve piyasada ederinden fiyatlayacak

Slm....ortak....

Yatırımcı olarak....kaç lotu bizlerde olursa borsa kotundan çıkamaz....

Senin hesabına göre....

Saygılar....Sevgiler....

gazmanbaba
23-02-2016, 20:12
31.12.2017 tarihine kadar sermayenin %3 +1 lot = 145800 lot 1. 1.2018 itibariyle de sermayenin %2 +1 lot = 97200 +1

gazmanbaba
23-02-2016, 20:15
145801 lot mal patron ile beraber hareket etmeyecek yatırımcı veya yatırımcılarda bulunursa kottan çıkışı ve ortaklıktan atmayı hakim ortak olarak yapamaz.

gazmanbaba
23-02-2016, 20:20
Şu anki resmi olarak açıklanan kap verilerine göre %18.14 fiili dolasimdaki paydan yukarıda belirtilen tarihlerde en az yukarıdaki lot sayıları kadar malın patronla hareket etmeden mali tutması gerekmektedir ister
Tek yatırımcı ister çok yatırımcı olsun yeterki o rakamların altına düşmesin ve patronla ortak hareket etmesin

gazmanbaba
23-02-2016, 20:22
Bu şartlar altında hakim ortak sıfatını alamayacağından dolayı ortaklıktan çıkartma ve kottan çıkma mümkün değil

gazmanbaba
23-02-2016, 20:25
Son olarak bu bahsettiğim konu şu an yürürlükte olan mevzuat hükümlerine göre yarın öbür gün mevzuat değişirse bilemem :-)

gazmanbaba
23-02-2016, 20:40
Seramik sektoru bu yil yuzde 7 buyuyecek'

'Seramik sektoru bu yil yuzde 7 buyuyecek'

Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) Başkanı Ahmet Tahsin Yamaner, seramik sektörü için bu yıl büyüme tahminlerinin yüzde 7 olduğunu söyledi.

Yamaner, federasyon tarafından 28. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA öncesi düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'nin dünya üzerinde kaplama malzemelerinde sekizinci, seramik sağlık gereçlerinde ise dördüncü en büyük üretici ülke olduğunu dile getirdi.

Seramik kaplama malzemelerinde iç pazarda 230 milyon, dış pazarda 77,2 milyon metrekare satış gerçekleştirildiğini aktaran Yamaner, seramik sağlık gereçlerinde ise iç pazara 11 milyon, dış pazara 8 milyon adetlik satış yapıldığını ifade etti.

Yamaner, seramik sektörünün 2015 yılında iç pazar destekli geliştiğini belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

"Küresel pazarlarda olan daralma nedeniyle 2015'te kaplama malzemeleri ihracatımız, aralık sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 8,90, tutar olarak yüzde 16,37 azaldı. Seramik sağlık gereçleri ihracatımız da aynı dönemde miktar olarak yüzde 2,67, tutar dolar olarak yüzde 10,66 azaldı. 2016 yılı ihracatımızın, 2015'teki tempoyu sürdüreceğini düşünüyoruz. Seramik karo ve sağlık gereçleri ithalatımızda daralma görülüyor. Karo ithalatı özellikle Çin'e dayalı olmakla birlikte 2015 yılında miktar ve tutar olarak yaklaşık yüzde 38 azaldı. Sağlık gereçlerinde ise bu oran yüzde 69 artış gösterdi. Gelecek yıl da bu yıl olduğu gibi benzer bir durumla karşılaşılacağını öngörüyoruz."

- "Sektörün iç pazarda gelişmesini sağlayan en önemli etken kentsel dönüşüm projeleri"

Ahmet Tahsin Yamaner, geçen yıl sektörün iç pazarda gelişmesini sağlayan en önemli etkenin kentsel dönüşüm projeleri olduğunu söyledi.

Sektörün politik sorunlar nedeniyle Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde beklenen büyümeyi gösteremediğini aktaran Yamaner, ancak sektörün gelişmiş Avrupa ekonomilerindeki pazar paylarını artırarak bu durumu telafi ettiğini kaydetti.

Yamaner, Türkiye'nin dünya sıralamasındaki yerini her alanda birinciliğe taşımak için gelişmekte olan ABD pazarı başta olmak üzere, bugüne kadar pek işlenmemiş olan Sahra Altı Afrika, Asya ve Uzakdoğu pazarları üzerinde çalıştığını dile getirdi.

Türkiye'nin karoda üretiminin yüzde 30'unu, seramik sağlık gereçlerinde ise yüzde 40'ını ihraç ettiğini anlatan Yamaner, bu sebeple sektörün katma değeri çok yüksek olan ve döviz kazandırıcı bir sektör olduğunu ifade etti.

Yamaner, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sektörümüzde serbest pazar ekonomisi içerisinde yeni üretim tesisleri için yapılan yatırımları yakından takip ediyoruz. Kaplama seramikte 330 milyon metrekare üretim mevcut olup, bunun 230 milyon metrekaresi iç pazarda tüketiliyor. Özetle üretimi iç pazar desteklemekte... İnşaat sektöründeki hareketlilik devam ettiği sürece bu alanda bir sorun çıkmayacağını öngörüyoruz. Sektör için yıllık büyüme tahminimiz yüzde 7.

Sektörümüze bu güne kadar seramik ham maddeleri dışında herhangi bir yabancı yatırım gelmedi. Sektörümüz, yurt dışında üretim tesisi ve/veya marka hakimiyeti olan seramik şirketlerini satın almak veya bunlarla ortaklık kurmak için çalışmalar yürütüyor. Halen yurt dışından marka satın almış ve yurt dışında üretim tesisleri açmış olan Türk şirketlerimiz mevcut. Bu da bizim için başka bir gurur tablosu."

- "Sektörde çözüm bulması gereken diğer bir konu düşük kar marjları"

Yamaner, seramik sektörünün yerli ham madde kullanarak ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer kazandıran bir iş kolu olduğunu söyledi.

Sektörün devamlılığı adına seramik ham maddelerine erişim ve bu ham maddelerin sektörde kullanılmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Yamaner, ithal ikamesinin telafisi mümkün olmayan büyük kayıplara sebep olacağını kaydetti.

Yamaner, İstanbul Şile'deki kil rezervlerinin bulunduğu ocakların işletilmesine getirilecek engeller ve kısıtlamaların sektörü, dolayısıyla ülke ekonomisini olumsuz etkileyeceğini belirterek, "Yıl içerisinde sektörün büyük uğraşları ile kamu tarafından konulan kısıtlamalar 2020 yılına kadar kaldırılmış olup sorunsuz işletimin devamını beklemekteyiz" dedi.

Ham maddenin yanı sıra sektördeki çözüm bulması gereken diğer bir konunun düşük kar marjları olduğuna işaret eden Yamaner, şunları kaydetti:

"Yurt dışından gelen talep, sağlıklı bir seyir izlememekte. 2016 itibarıyla yürürlüğe giren yeni asgari ücret uygulaması her ne kadar işvereni zorlayacak olsa da; iş gücü verimliliğinin artırılması, işverenlerin üzerinde bulunan halihazırdaki yüklerin ve bu yeni yükün negatif etkilerinin devletimiz tarafından yeni politikalar ile ortadan kaldırılmasını beklemekteyiz. Asgari ücret ile ilgili devletimizin vereceği desteğin daha fazla olmasını bekliyorduk. Çünkü iş sağlığı ve güvenliği, çevre mevzuatları ve yeni uygulamaları neticesinde işverene birçok yeni yükler gelmekte.

Ne yazık ki sektörümüz, yatırım maliyetleri ve geri dönüş süreleri açısından, yatırımcıya destek sağlanmadan yatırım alınabilecek bir konumda değil. Dolayısıyla, sanayi yatırımları ortamının iyileştirilmesi ve çalışmaların kolaylaştırılması için devletin pek çok düzenleme yaptığı malumumuz. Teşvik sistemi de bu düzenlemeler arasında. Mevcut teşvik sistemi eskisine göre daha anlamlı ve yapıcı olmakla birlikte yeterli değil. Avrupa Birliğinde yerleşik rakiplerimizin faydalanmakta olduğu 'yoğun enerji tüketen sanayi dallarına Avrupa Birliği Komisyonu tarafından kararname ve yönetmelikler ile verilmekte olan doğal gaz ve elektrik enerjisi fiyatlarındaki vergi muafiyetleri ve sübvansiyonlar ve sektöre özel enerji fiyatları' uygulamalarının ülkemizde de uygulanmasını sektörümüzün sağlıklı bir gelecek perspektifinde gelişmesi adına önemsiyoruz."

avhakman
23-02-2016, 20:42
Her gün cep toplam cep yapıyor yandaslar dan

gazmanbaba
23-02-2016, 20:46
http://i.hizliresim.com/kBryLv.jpg (http://hizliresim.com/kBryLv)

uyuzgec
23-02-2016, 21:27
Halk yatırım son satışlarıyla intemaya veda ettim

uyuzgec
23-02-2016, 21:27
Geride kalanlara bol ve hayırlı kazançlar dilerim.

uyuzgec
23-02-2016, 21:28
Şükürler olsun bir sene bekleyip azda olsa ufak bir kâr ile vedalastık

gazmanbaba
23-02-2016, 22:34
Sizede hayırlı olsun sn uyuzgec

baddog
24-02-2016, 02:30
Son olarak bu bahsettiğim konu şu an yürürlükte olan mevzuat hükümlerine göre yarın öbür gün mevzuat değişirse bilemem :-)

Teşekkürler....Gazmanbaba...

Saygılar...Sevgiler....

Bencede...kotdan çıkma çok zor.....bende bayağı bi yüklüyüm....dahada almayı düşünüyorum....

Ben ve benimgibi yüklü olan varsa...işi zor bu çakalın....

avhakman
24-02-2016, 10:08
Ben de kendime göre full um..aylık tan artan ile her ay 50 60 lot biriktiyoruz..Özel bi durum olmazsa yaza kadar burdayım

durguadamx
24-02-2016, 12:34
3 tane değerli hissem var şaka gibi 3 dende zarardayım

bir bjk bak nerde intema carfa knfrt nerde

avhakman
24-02-2016, 14:24
http://mobile.foreks.com/MobileServer/foreks2//getNewsDetailHTMLForeks.jsp?fromShare=1&D1=20160224124523 (ForeksMobile)

gazmanbaba
24-02-2016, 14:36
BASIN BÜLTENİ-Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, 28. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da 2016’daki yeniliklerini tanıttı

*

Haber Saati : 12:45:23

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, tüketici alışkanlıkları ve beklentilerine uygun teknolojiyle üretilen en yeni tasarımlarını, UNICERA’da tanıttı. Fuardaki 1000 m2’ye yakın standında 2016 yeniliklerini paylaşan VitrA, Artema, Burgbad ve İntema Mutfak fuarın en çok ilgi çeken markaları arasında yerini aldı. VitrA’nın yeni banyo koleksiyonunda işlevsel, erişilebilir, kişiselleştirilmiş konfor ve duyulara daha fazla hitap eden renkli tasarımlar ilgi odağı oldu. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı standı incelerken özellikle, yeni müşteri deneyimi VitreAlity’e ilgi gösterdi. VitrA’nın trendlere öncülük edecek 2016 koleksiyonu, sıcaklığıyla mekânları ısıtacak şık karoları ve sade ve zamansız tasarımlarıyla mekânları yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor.
VitrA’dan, hayatı kolaylaştıracak yenilikler!
VitrA’nın standında bu sene fonksiyonellik ve tasarım odaklı ürünler ağırlıktaydı. Renkli tasarımları fonksiyonellikle bir araya getiren D-Light serisinde bulunan VitrAfresh ve Rim-ex klozetler, banyolarda maksimum hijyen sağlıyor. İhtiyaçlara özel çözümler sunan Cosey kompakt ünite, temizliği kolay hijyenik akrilik zemini ve ergonomik tasarımıyla banyo deneyimini kolaylaştırıyor. VitrA masajlı duş sistemlerinin en yenileri, şelale su akışıyla Shake, kolay temizlenebilir cam gövdesiyle Wake ve raf opsiyonu sunan Take, keyif ve konforu bir arada sunuyor. VitrA’nın zamana meydan okuyan serileri, ödüllü NOA grubu tasarımı Metropole, ünlü Fransız Christophe Pillet tasarımı Memoria Black ve yenilikçi ve başarılı endüstriyel tasarımcılardan Ross Lovegrove’un tasarımı İstanbul ise, dikkat çeken seriler arasındaydı.
İlham veren seramikler
Kullanıcılarının kişiliğini ve zevklerini yansıtan yaşam alanlarını tasarlarken özgürce hayal etmek gerektiğine inanan VitrA’nın “Özgün ve Modern”, “Şık ve Sıcak” ve ”Sade ve Zamansız” başlıkları altında sunulan özgün serilerin arasında, mermeri yeniden yorumlayan, porselen ve ahşap dokusunu yansıtan seramikler dikkat çekti. Profesyonellere de çözüm getiren VitrA, 1000 x 3000 cm boyutundaki Laminam ile 30x60, 40x80 ve 80x80 ebatlarındaki mermer veya ahşap görünümündeki yeni seramik koleksiyonlarını UNICERA’da ziyaretçilerin beğenisine sundu.*
Artema’dan çevre dostu tasarımlar
Yaşam alanlarına değer katan Artema, cesur ve keskin çizgilere sahip Memoria ve Brava ile yeniliklerden korkmayanları hedefliyor. Fonksiyon ve estetikten vazgeçmeyenlere, evin her alanında kullanılabilen X-Line ve Z-Line bataryalarını sunuyor. Yeni sensör teknolojisiyle çalışan, su tasarruflu, fotoselli Aquasee bataryalarla, tüketicileri doğayı korumaya davet ediyor.*
Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

http://www.foreks.com*

http://twitter.com/ForeksTurkey*

gazmanbaba
24-02-2016, 19:24
http://i.hizliresim.com/MpXDOa.jpg (http://hizliresim.com/MpXDOa)

gazmanbaba
24-02-2016, 19:41
Patron bugün bütün şirketlerinde alıcı gözüküyor sabaha haber gelecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz.

gazmanbaba
24-02-2016, 19:44
Isyat üzerinden satış yapan arkadaş mali bir türlü bitiremedi maşallah ne mal varmış anlayamadığım neden 17 seviyelerinde satış yapmazlar ve patron ısrarla alırken ekmeğine yağ sürer gibi bu fiyatlardan satarsınız anlamakta zorlanıyorum.

gazmanbaba
24-02-2016, 19:45
Acaba bu son zamanlarda gelen malların bir kısmı patronun uyuyan takaslarinda bulunan mallar mi

gazmanbaba
24-02-2016, 19:47
Bu kadar satış oluyor buraya gelip iki kelam eden yazan yok uzun zamandır hep aynı yatırımcı arkadaşlarim var hepimiz işlem yaptığımiz gün buradayız nereden kaç LOT aldığımız sattığımız bile belli

gazmanbaba
24-02-2016, 19:49
En son bu topikte kişi sayısı 20 li fiyatlara gittiğinde artmıştı şimdi onlardan kimsecikler kalmadı ama takaslardan devamlı bir hareketlilik mevcut :-)

gazmanbaba
24-02-2016, 19:52
Uzun zamandır iş yoğunluğu nedeniyle ugrayamadim bu sırada bir sürü yere gidip durdum her gittiğim yerde fırsat buldukça yeni açılmış otel avm restoran v.s gibi yerlere uğruyorum ve bu yerlerin neredeyse tamamında Vitra Artema markalarını görebiliyorum

gazmanbaba
24-02-2016, 19:54
Son fuar etkinliğinde haberlerden de takip ettiğimiz üzere memleket büyümesi üzerinde bir büyüme sektörde mevcut bunlar benim değil sektör temsilcileri tarafından dile getirilen rakamlar.

yetkisiz
24-02-2016, 19:56
Patron bugün bütün şirketlerinde alıcı gözüküyor sabaha haber gelecek mi hep beraber bekleyip göreceğiz.

Bazen, bu kadar parayı nereden buluyor diye aklıma gelmiyor değil valla...:he:

gazmanbaba
24-02-2016, 20:05
24.02.2016 tarihinde toplanan Yönetim Kurulu'nda;

1. Kuruluşumuzun, belli bir alanda uzmanlaşma ve sinerji yaratma amacıyla, *paylarının %100'üne sahip olacağı ve esas olarak her türlü ev ve mutfak ürünü, mobilya ve mutfak malzemelerini üretmek/ürettirmek, alıp satmak, dağıtmak ve pazarlamak faaliyetlerinde bulunmak üzere, 8 Milyon TL nakdi sermayeli "İntema Yaşam Ev ve Mutfak Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı bir anonim şirket kurulmasına, *sermayesinin *'ünün defaten, kalan *'lük kısmının ise 24 ay içinde ödenmesine,

2. Kuruluşumuzun faaliyet alanı içinde yürütülen mutfak iş kolumuzun, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili düzenlemeleri uyarınca bir bağımsız değerleme kuruluşuna yaptırılacak değerleme raporunda belirlenecek bedel esas alınarak yeni kurulacak şirkete satış yoluyla devredilmesine,

3. Bu konuda gereken her türlü hazırlıkların ve diğer işlemlerin yapılmasına, anlaşmaların imzalanmasına, resmi mercilere verilecek tüm belgeleri imzalamaya ve işlemlerin tamamlanması ile ilgili gerekli tüm iş ve işlemleri icra etmeye birinci derecede imza yetkisine sahip herhangi iki kişinin müşterek imza ile yetkili kılınmasına,

Mevcudun oybirliği ile karar verilmiştir. *

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş.

avhakman
24-02-2016, 20:07
Bu nun anlamı ve bize katkısı nedir dostlar

avhakman
24-02-2016, 20:08
Isyat muhtemelen kendi yancisi da olabilir gazmanbaba

gazmanbaba
24-02-2016, 20:13
Haber güzel yıllar sonra bir atılım gerçekleştirmeye karar vermişler zurnanın zort dediği yer bu mutfak işi kaç para değer bicecekler ve bu mevcut intemin piyasa değerinin ne kadarı olacak yeni kurulacak şirket mevcut intemin sermayesinin iki katı olacak ve bundan sonra konsalide bilanço yollamaya başlayacak intem umarım kısa zamanda hak ettiğini intem yatırımcısi alır en az üç basamaklı rakamları bekliyoruz sn Eczacıbaşı ve değerleme yapacak olan kuruluş ecyap değerleme raporu gibi bizi hayal kırıklığına uğratmayin

avhakman
24-02-2016, 20:26
Haber güzel yıllar sonra bir atılım gerçekleştirmeye karar vermişler zurnanın zort dediği yer bu mutfak işi kaç para değer bicecekler ve bu mevcut intemin piyasa değerinin ne kadarı olacak yeni kurulacak şirket mevcut intemin sermayesinin iki katı olacak ve bundan sonra konsalide bilanço yollamaya başlayacak intem umarım kısa zamanda hak ettiğini intem yatırımcısi alır en az üç basamaklı rakamları bekliyoruz sn Eczacıbaşı ve değerleme yapacak olan kuruluş ecyap değerleme raporu gibi bizi hayal kırıklığına uğratmayin

Vay anasına..
Çok iddialı olmadı mı gazmanbaba 😀😀

avhakman
24-02-2016, 20:27
Değerleme yi hangi şirket yapacak acaba..sirkete gerçek değeri göstermesi için baskı yapalım gerekirse

avhakman
24-02-2016, 20:31
Değerleme şirketine gözdağı verelim.. hakkaniyetli degerleme yapmazsann seni Spk ya şikayet ederiz diye..

uyuzgec
24-02-2016, 21:22
Bence parayı aktaracağı bir şirket daha kuruyor eczacı grubu.

avhakman
25-02-2016, 00:40
Benim anlamadigim bu kadar lotu neden alir

avhakman
25-02-2016, 00:42
Peki yarinn için bi beklenti oluşturur mu bu durum

durguadamx
25-02-2016, 02:03
ben yarın tavan diyorum

durguadamx
25-02-2016, 09:55
sadece eczacıbaşı yapı hisselleri % 5 ne yapar

diğer değerlemeler hariç sayın gazman baba doğru adım atmış

birde kar marjını %10 dan %15-20 ye çekseler ne güzel olur suya sabuna dokunmadan

şirket kendini telafi eder

durguadamx
25-02-2016, 10:44
anladımki biz bu borsayı bilmiyoruz

gazmanbaba
25-02-2016, 10:53
anladımki biz bu borsayı bilmiyoruz

Doğru diyorsun yatırımcı arkadaşım borca batık sportif hisseler uçarken bizler burada memleketin en büyük firmalarında gerçek yatırımcı olarak bulunuyoruz bildiklerimizi paranın gücüyle yanlış diye bize kaniksatiyorlar varsın bizler saf olalım bu işleri bilmeyelim şu akar yolunu bulur patron alıyorsa bende alırım taki beni ortaklıktan çıkartma hakkını kullanana kadar su gelen haberi bile spekülasyon yapamıyorsa burada piyasa yok demektir patron ve yancilari var demektir başka söze gerek yok.

avhakman
25-02-2016, 11:56
Biz borsaya değilde intema ve sahiplerini biliyoruz..
Ne ķadar .....olduklarını iyi anladık

avhakman
25-02-2016, 12:00
2 ay evvel arçelik fiyati intema dan düşük idi...
şimdi intema 15 arcelık 19..
İşte sirket ve patronların farkı....
Bizimkiler .....
Koç ise gerçekten koç gibi

gazmanbaba
25-02-2016, 20:08
http://i.hizliresim.com/Wk4BYQ.jpg (http://hizliresim.com/Wk4BYQ)

yetkisiz
25-02-2016, 22:08
2 ay evvel arçelik fiyati intema dan düşük idi...
şimdi intema 15 arcelık 19..
İşte sirket ve patronların farkı....
Bizimkiler .....
Koç ise gerçekten koç gibi
Valla biz de KOÇ kağıdı, ucuz diye MAALT aldık...Koç gibi geçirdiler sv. dostum...Bu biraz şans işi diyelim, kırk yılın başı geçireceği tuttu o da bizi buldu...Ama şu bir gerçek, Bülent Bey'le uğraşmak zordur...Bu işin piridir spottaki ekibi...Anasından emdiği sütü burnundan getirir yatırımcılarının...ECYAP topiğinden kalma sevapları çoktur mesela...Direkmen cennetlik...Bütün hurileri kaptı, o derece...:he:

accx
26-02-2016, 20:10
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=508812

accx
26-02-2016, 20:10
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=508813

accx
26-02-2016, 20:11
İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. / INTEM, 2015/Yıllık Konsolide Olmayan Net Dönem Zararı 3.697.964 TL

uyuzgec
27-02-2016, 01:01
İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. / INTEM, 2015/Yıllık Konsolide OlmayanNet Dönem Zararı 3.697.964TL

Yazıklar olsun bu şirkete ve yöneticilerine. Yıllardır hep zarar hep cebe at karları yeter artık. 9 aylıktaki karı yemişler resmen, yetmemiş üzerine bir de 3.7 milyon zarar yaz.
Bu şirkete güven kalmadı ne yazık ki...
Allah kalanlara sabır versin.
Şimdi yeni bir soygun şirketi daha kuruluyor. Kasa da yok temettü veremiyor ama yeni şirketin sermayesine destek olacak.

uyuzgec
27-02-2016, 01:02
Geçen sene bilanço sonrası düşüş hızlı olmuştu...

durguadamx
27-02-2016, 02:00
sayın gazman bugünkü takasları atabilirseniz güzel olur

avhakman
27-02-2016, 02:04
Bu sefer farklı sanki...15.60 tan sattigimi yerine koymak için 15.40 41 42 43 e parçalı alış girdim..
Ancak 15.44 e kadar verip orada bayagi beklemesi ne rağmen benim yazdığım kademelere vermedi

gazmanbaba
27-02-2016, 11:37
Delta alan teb almıştı isyat yatırım finansman garanti satmıştı delta 7500 civarında almıştı isyat 6000 e yakın satmıştı hatırladığım kadarıyla cepte gece yarısı siliniyor takaslar şu anda bilgisayara ulaşmam zor bu kadar aklımda kalan

avhakman
27-02-2016, 11:45
Tşkler gazmanbaba

durguadamx
27-02-2016, 12:03
sayın uyuz geç bilanço zaten zarar bekleniyordu.

artık kötü olabilecek herşey bitti.

bundan sonra her olay yukarı çıkış olarak algılanır

inşalllah daha kötü senaryolarla karşılaşmayız.

yanlız önceki gün yeniden değerleme yeni şirket kurma aslında çok güzel faktörler

tavan tavan gitmesi gerekirdi. lakin çok baskı var

inşalllah yeniden değerleme iyi olur

Zıpzıp
27-02-2016, 12:26
Zarar zaten biliniyodu,, vergi dairesi gelmisti,cuma gunu, hareketi devam edecek , ufaktan baslatip yukarilara dogru yol almali, bu fiyatlar bu kagida komik, hic yakismiyor, sirketin, ozvarliklari 291 mil, gecen sene 211 mil.yani 1 senede80 mil. Artmis, kar yok ama kasa buyuyor, sermaye 5 mil. Biile degil,sirket hizla buyuyor,bu fiyatlardan mal gelmez gider, iki senedir bu fiyatlardan mal toplaniyor, artik saticilar yok , onceden alinan mallar devir yapilip resmilestiriliyor, yukarilara yolculuk devam edecek saniyorum, cuma bunun sinyalini verdi, burada patron ciraklar devamli ve yogun bir bicimde koddan cikacak muhabbeti yapip iste yatirimcilari etkilemeye calisiyorlar, kod cok zor, bu fiyatlarla durursa bi sure sonra imkansiz hale gelebilir, eczyt ve intema cok degerli kagitlar, bunu en guzel patron biliyor, maliyetler cok yukarda, borsanin iki incisi desem yeridir, al , sat tavsiyem degildir, herkes aklini kullansin , kararini ona gore versin.Biz bu kagittaki stretejimizi yazmistik, aynen devam, maliyetimiz bu kagitta 50 tl. Ye cikti, evler beni m oturdugum semtte 2 senede 3-4 katina cikti , emlak ta delirdi, ev fiyatlari tavan yapti, bir ev daha satip , hisseye girmeyi de aslinda dusunmuyo degilim, hergun degerlendirmelerimiz suruyor,acikcasi zarar buyuk, herkese bol kazanc, patronlara da biraz insaf,,,, ytd

Zıpzıp
27-02-2016, 12:34
sayın uyuz geç bilanço zaten zarar bekleniyordu.

artık kötü olabilecek herşey bitti.

bundan sonra her olay yukarı çıkış olarak algılanır

inşalllah daha kötü senaryolarla karşılaşmayız.

yanlız önceki gün yeniden değerleme yeni şirket kurma aslında çok güzel faktörler

tavan tavan gitmesi gerekirdi. lakin çok baskı var

inşalllah yeniden değerleme iyi olurYeni kurulan sirket bence de cok olumlu, bu intema nin en cok satis yaptigi urunlerden birinin imalatina baslayacagi ve imalat kari farkini da kazanca ekleyecegi anlamina geliyor, ileride karinin artmasinda etkili olacak , onun icin fiyatina onumuzdeki gunlerde yavas yavas yansiyacagini dusunuyorum...ytd

uyuzgec
27-02-2016, 13:57
Arkadaşlar eczacı grubundan bahsediyoruz. Bunlar şirket kurduysa kuracaksa kâr gösterip temettü vermek için değildir sizde biliyorsunuz. Yine cebini dolduracaklar bunlar. Bugüne kadar bir kuruş temettü vermemiş bir şirket intema, yeni kurulacak şirket de aynı minvalde olacaktır diye düşünüyorum. Ben yüklü bir miktar ile bir seneden fazladır bekledim biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde stratejik bir karar verip tüm intema portfoyümü boşaltım, şimdi temettü veren sağlam hisselerdeyim. Burada yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın hisseyi kötülemek değil amacım, sadece eczacı grubuna tarzına dikkat diyorum. Yoksa inşaallah intema 100.000'lere gider.

avhakman
27-02-2016, 14:45
Arkadaşlar eczacı grubundan bahsediyoruz. Bunlar şirket kurduysa kuracaksa kâr gösterip temettü vermek için değildir sizde biliyorsunuz. Yine cebini dolduracaklar bunlar. Bugüne kadar bir kuruş temettü vermemiş bir şirket intema, yeni kurulacak şirket de aynı minvalde olacaktır diye düşünüyorum. Ben yüklü bir miktar ile bir seneden fazladır bekledim biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde stratejik bir karar verip tüm intema portfoyümü boşaltım, şimdi temettü veren sağlam hisselerdeyim. Burada yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın hisseyi kötülemek değil amacım, sadece eczacı grubuna tarzına dikkat diyorum. Yoksa inşaallah intema 100.000'lere gider.

Katılıyorum
İntema patronları için ......diyorum
Buraya yüzlerce sıfat sığar

Zıpzıp
27-02-2016, 18:19
Buraya isim , isim patron ciraklarini yazmak istemiyorum , onlara cevap hakki da vermek istemiyorum, fakat sunu da ozellikle belirtmek istiyorum, burada yatirimci muhalifi buyuk bir calisma var. Bu topikte 15 yil once baska nick leydim, patron ciraklarinin hepsinin isimlerini bilirim bu gun daha da cogalmislar, patron altin degeri olan mallari icin iyi bir teskilat kurmuş,:he:yatirimci bugunlerde belki 1,,,belki 2 rastladim, forumda kalmamis, satanlar satti zaten , bence bist te benzeri olmayan bu bedava kagida mutlaka alici gelir, emsalleri 3yuzlu rakamlarda dolasiyorken, bedava gibi, bence boyle, ytd.

avhakman
28-02-2016, 01:28
Bu intem 50 leri hiç gördü mu nasıl oluyorda maliyet 50 oluyor sn Zıpzıp

Zıpzıp
28-02-2016, 01:54
Bu intem 50 leri hiç gördü mu nasıl oluyorda maliyet 50 oluyor sn Zıpzıpillaki maliyeti 50 olmasi icin 50 den mi almak gerekiyor, uzun zamandir tasirsan, kagit prim yapmamissa olur tabi ben gayrimenkul degerine gore yatirdigim para ve zamana gore hesap yapiyor , maliyet cikariyorum , su an elimdeki mal % 60 , 40 ini gecici olrak satmistim, maliyetim hatta 60 tl.aslinda, senin ve buradaki teskilatin yatirimci olduguna inanmiyorum, patronunteskilatisiniz, tutumunuz ve yorumlarinizin hedefi belli, yatirimciyi urkutmeye yonelik buyuk bir teskilat canla basla calisiyorsunuz maşallah, patrona selamlar.:he

avhakman
28-02-2016, 02:48
illaki maliyeti 50 olmasi icin 50 den mi almak gerekiyor, uzun zamandir tasirsan, kagit prim yapmamissa olur tabi ben gayrimenkul degerine gore yatirdigim para ve zamana gore hesap yapiyor , maliyet cikariyorum , su an elimdeki mal % 60 , 40 ini gecici olrak satmistim, maliyetim hatta 60 tl.aslinda, senin ve buradaki teskilatin yatirimci olduguna inanmiyorum, patronunteskilatisiniz, tutumunuz ve yorumlarinizin hedefi belli, yatirimciyi urkutmeye yonelik buyuk bir teskilat canla basla calisiyorsunuz maşallah, patrona selamlar.:he

Neyse fikirlerinden istifade ettiğim için hurmeten simdilik bu paronayakligina ses cikarmiyorum...

Peki aksi düşüncede sen patron pazarlamacısi olabilir misin... millete mal aldirmaya çalışan He...millet senin gazinla burada hisse alsa sen gibi bu sevilerde yıllarca mal taşısa mutlu olacan galiba

Hem yatırımcı kalmadı deyip hem de bizim yatırımcı urkutmeye çalıştığımız iddian ne kadar tezat lik taşıdığını dahi farketmiyorsun...

Ama şunu iyi bil...ben ekim ayından bu yana tahtada yim beklentim satış ortaklık vb olduğunu dile getirdim...
Ancak 5 ayda hala aldığım yerde..patronlara kizmak ve tahtasıni aşağılamak en doğal hakkım..

Ha bu serzenisimi şirketi kötülemek ve yatirimciya hisse sattirmak olarak algiliyorsan o zaman gerçekten beyinsel sihhatini tetkik ettirmelisin

Zıpzıp
28-02-2016, 20:28
Neyse fikirlerinden istifade ettiğim için hurmeten simdilik bu paronayakligina ses cikarmiyorum...

Peki aksi düşüncede sen patron pazarlamacısi olabilir misin... millete mal aldirmaya çalışan He...millet senin gazinla burada hisse alsa sen gibi bu sevilerde yıllarca mal taşısa mutlu olacan galiba

Hem yatırımcı kalmadı deyip hem de bizim yatırımcı urkutmeye çalıştığımız iddian ne kadar tezat lik taşıdığını dahi farketmiyorsun...

Ama şunu iyi bil...ben ekim ayından bu yana tahtada yim beklentim satış ortaklık vb olduğunu dile getirdim...
Ancak 5 ayda hala aldığım yerde..patronlara kizmak ve tahtasıni aşağılamak en doğal hakkım..

Ha bu serzenisimi şirketi kötülemek ve yatirimciya hisse sattirmak olarak algiliyorsan o zaman gerçekten beyinsel sihhatini tetkik ettirmelisin
Ben kimseye mal aldirmaya calismiyorum, ama siz millete mal sattirmaya calisiyorsunuz, surekli , koddan , cikacak, yok efendin yeni sirketi daha cok somurmek icin kurmuslar, yok hep zarar acikliyomus, yok ben satis yaptim , butun intemalara veda ettim bildirimleri, yahu bunlarin ne amacli oldugu ortada , kimi kandiriyorsunuz, siz millete sattirmaya calisacaginiza , patrona deyin ki , millet cok zararda adanm gibi prim yaptirip fiyatlari yukari cekelim ordan bekleyelim , bence daha basarili olursunuz, intema ve patronu bu fiyatlarla tarihinde vehametle anilacak, bu ve ecyap taki 4.61 kod fiyati ileride buyuk tartisma ve ardindan nefretleri getirecek, gercek degerleri ortaya cikarilacak belki de mahkemeler devreye girecek ve buyuk hesaplasmalar olacak, bunlar kesin olmasa daolabilecek seyler, mesela benim fikrim , benim hesaplamalarima gore ecyap in degeri 50 tl. Uzerinde bir deger.Sizcebu ulkede adalet varmi, ecyap a deger bicen kurulusun expertizi ben deger bicerim ama sorumluluk almam demis, bu cok komik degil mi, iste boyle bir ulkede yasiyoruz, tiken tikene yani anliyacaginiz, ama bu gunler gececek, turkiyemiz de birgun adil bir ulke haline gelecek insallah, elhamdulillah muslumaniz diyen mali goturuyor,isadamlarinin bazilari da, firsat kanunlari ile hababam somuruyor da somuruyor,aç doymazlik boyle bisey dercesine, tarih somurenlerunutmayacak, borsa mizin altina dinamit koyanlar , ileride kalmayan , bitirilen, parasi eritilip pula donusturulen yatirimcilarin nasil ve neden yok olduklari gercegini bu insanlar tartisacak , bu tartisma suclulari ortaya cikaracak, cok zarar gorecekler, çooook...ytd.Bu yazdiklarim kendi fikrim olup kimseye al veya sat tavsiyesi degildir...

uyuzgec
28-02-2016, 21:07
Ben kimseye mal aldirmaya calismiyorum, ama siz millete mal sattirmaya calisiyorsunuz, surekli , koddan , cikacak, yok efendin yeni sirketi daha cok somurmek icin kurmuslar, yok hep zarar acikliyomus, yok ben satis yaptim , butun intemalara veda ettim bildirimleri, yahu bunlarin ne amacli oldugu ortada , kimi kandiriyorsunuz, siz millete sattirmaya calisacaginiza , patrona deyin ki , millet cok zararda adanm gibi prim yaptirip fiyatlari yukari cekelim ordan bekleyelim , bence daha basarili olursunuz, intema ve patronu bu fiyatlarla tarihinde vehametle anilacak, bu ve ecyap taki 4.61 kod fiyati ileride buyuk tartisma ve ardindan nefretleri getirecek, gercek degerleri ortaya cikarilacak belki de mahkemeler devreye girecek ve buyuk hesaplasmalar olacak, bunlar kesin olmasa daolabilecek seyler, mesela benim fikrim , benim hesaplamalarima gore ecyap in degeri 50 tl. Uzerinde bir deger.Sizcebu ulkede adalet varmi, ecyap a deger bicen kurulusun expertizi ben deger bicerim ama sorumluluk almam demis, bu cok komik degil mi, iste boyle bir ulkede yasiyoruz, tiken tikene yani anliyacaginiz, ama bu gunler gececek, turkiyemiz de birgun adil bir ulke haline gelecek insallah, elhamdulillah muslumaniz diyen mali goturuyor,isadamlarinin bazilari da, firsat kanunlari ile hababam somuruyor da somuruyor,aç doymazlik boyle bisey dercesine, tarih somurenlerunutmayacak, borsa mizin altina dinamit koyanlar , ileride kalmayan , bitirilen, parasi eritilip pula donusturulen yatirimcilarin nasil ve neden yok olduklari gercegini bu insanlar tartisacak , bu tartisma suclulari ortaya cikaracak, cok zarar gorecekler, çooook...ytd.Bu yazdiklarim kendi fikrim olup kimseye al veya sat tavsiyesi degildir...

Sayın Zıpzıp bizim paylaşımlarımıza suç atmakla ne kazandığınızı anlamak zor. En son dediğim gibi ben sattım ama inşaallah 50 değil 100 'lü fiyatları görür. Burdaki herkes kazanır. Niye böylesine herkesi suçlayan ben bilirimci bir tavırla yazdığınızı lütfen sorgulayınız. Burada geçmiş iletilere baksaydınız sirkete bilanço sonrası attığım epostaları ve cevaplarını da görebilirdiniz. Bugüne kadar intema forumunda zaten sayısı az olan birkaç küçük yatırımcı da bu tür paylasimlardan rahatsız oldular kanaatindeyim.
Sağlıcakla kalınız...

avhakman
28-02-2016, 21:07

Tamam ne yapalım o zaman
Burada millete çamur atmak yerine
Gerçekçi ve pozitif bir adım atalım...
Hangi merci ye şikayet yapalım mesela..
Patrona nasıl ayar verebiliriz

uyuzgec
28-02-2016, 21:12
Ben zattimm...:he:

Geçmişten bir alıntı. Yorumsuz...

avhakman
28-02-2016, 21:57

Kendi kendine çelişkili

Zıpzıp
28-02-2016, 23:41
Sattigim dogrudur, ama orada hepsini diye bir kelime yok, bu arada avhanak da cevabini almis oldu,,, bizim ne yapacagimiz, ne zaman yapacagimiz bizde saklidir, satilan miktari patron cok iyi bilir, ammaaaa.. amma si vaaaar..??????????

avhakman
29-02-2016, 00:32
Sattigim dogrudur, ama orada hepsini diye bir kelime yok, bu arada avhanak da cevabini almis oldu,,, bizim ne yapacagimiz, ne zaman yapacagimiz bizde saklidir, satilan miktari patron cok iyi bilir, ammaaaa.. amma si vaaaar..??????????

Hepsini yok
Ancak bi kısmını diye de yazmamissin ...
Hadi bakalım Robin Hood
Yel değirmen lerine napabilecen😀😀

Zıpzıp
29-02-2016, 02:09
Hepsini yok
Ancak bi kısmını diye de yazmamissin ...
Hadi bakalım Robin Hood
Yel değirmen lerine napabilecen����Tahminimde yanilmadigimi tasdik etmissin, patron sana lot basina mi, yoksa aylik maas mi veriyo, sana yalniz bisey hatirlatiyim, o paralarda tuyu bitmemis yetimlerin , somurulmus , kandirilmis binlerce insanin ahi var, kolay yenmez onlar bogazinda kalir adamin...
Ya da dahasi da var, bakali ne nassip olicek.:he:
Herkes bildigini yapsin , hakeden kazansin...

avhakman
29-02-2016, 09:49
Hahahaha
Kesin tedaviye ihtiyacın var...

Zıpzıp
29-02-2016, 23:39
Ne yazik ki dogruya alisamamis insanlarimiz ki , dogrulari soyleyenler abes karsilanmakta,ve hatta zavalli insanlar daha da ileriye giderek, kendisinin tedaviye ihtiyaci oldugunu anlamaktan yoksun ve zavalli, iste cok uzulerek soyluyorum ki, ahlaksizligin in, durustlugun aut oldugu bir ulkede yasiyoruz, sonuc olarak toplum, ahlaksizligi, hak yemeyi, egoistligi uyanikligi oyle benimsemis ki,yasamin dogrulari olarak yasam tarzi secmis, iste geri viteste gidisimizin en buyuk nedeni de bu maaleseff...herkese bol kazanclar, sorumluluklarini bilen, adaletli, durust, saygili bir toplum olma dilegimle...

avhakman
01-03-2016, 00:15
Ne yazik ki dogruya alisamamis insanlarimiz ki , dogrulari soyleyenler abes karsilanmakta,ve hatta zavalli insanlar daha da ileriye giderek, kendisinin tedaviye ihtiyaci oldugunu anlamaktan yoksun ve zavalli, iste cok uzulerek soyluyorum ki, ahlaksizligin in, durustlugun aut oldugu bir ulkede yasiyoruz, sonuc olarak toplum, ahlaksizligi, hak yemeyi, egoistligi uyanikligi oyle benimsemis ki,yasamin dogrulari olarak yasam tarzi secmis, iste geri viteste gidisimizin en buyuk nedeni de bu maaleseff...herkese bol kazanclar, sorumluluklarini bilen, adaletli, durust, saygili bir toplum olma dilegimle...

Sadece ....
Fazlası israf buna

Serhat
01-03-2016, 14:48
zıpla intama zıpla.. trambolin senindir.. daha yükseğe zıpla..

avhakman
01-03-2016, 19:51
Bendeki malın 3/4 ünü aldı benden
Kaldı 1/4 u
Buradan artık onu açık mi bilemedim
Ancak geri gelirse tekrar alırım sanırım

Rdvksp
02-03-2016, 20:10
Patron hisse satacakmış 1 hafta içinde acaba hangi fiyattan ytd

avhakman
02-03-2016, 20:15
Mal devri mi yoksa piyasaya gerçek satış mi..
Derinliği pek olmayan bu tahta da gerçek satış biraz zor olur ytd

gazmanbaba
02-03-2016, 20:18
http://i.hizliresim.com/OABVN4.jpg (http://hizliresim.com/OABVN4)

gazmanbaba
02-03-2016, 20:53
Arkanıza yaslanın ve kıpırdamadan sessizce kenardan izleyin diyor bizlere

Rdvksp
02-03-2016, 20:59
Acaba?????

reanimasyon
02-03-2016, 21:13
Kagiti iki gündür Delta yatırım topluyordu vede kagit çıkıyordu şimdi bunun önüne geçecektir 20 değil 14-15 aralığında kagiti toplamak istiyor inşallah yanılırim çünkü bende bu kagittayim

gazmanbaba
02-03-2016, 21:28
Yeni yatırımcı arkadaşlar gelmiş. Hoş gelmişler sefalar getirmişler. Fazla takılmaya gerek yok. Patron ister satsın ister alsın isterse hem alsın hem satsın önemli değil. Bu grubun şirketlerinde uzun yıllar geçirdim. Ortaklıktan çıkartma hakkını kullanana kadar bu şirketlerde kalıp gerçek değerlerine ulaşmasını bekleyeceğim.

gazmanbaba
02-03-2016, 21:38
Grup şirket topiklerine bakıyorum da mantar gibi yeni yatırımcılar türemiş. Ne hikmetse dezenformasyon da başlamış. Benim baz aldığım senaryoda Davos'ta Sayın Karamercan bu yıl içerisinde grup şirketlerini ilgilendiren önemli kararların alınma arifesinde olduklarını, zamanı gelince bunların tüm detaylarını kamuoyuyla paylaşacaklarını, büyük sürprizlere hazırlıklı olmamızı söylemişti. Uzun yıllar bekledikten sonra birkaç gün ya da hafta ya da ay benim tarzımdaki yatırımcılar için çok kısa vadedir. Etkin piyasa teorisi altında bakacak olursak farklı düşünen yatırımcılar kendi şahsi çıkarları doğrultusunda farklı kararlar alıp uygulayabilirler. Bu da daha sağlıklı bir piyasa oluşmasını destekler.

Buralarda yazan çizen hiç kimse, ben dahil, sizlerin yatırım danışmanı değildir ve size para kazandırmak gibi bir amacı da yoktur.

Rdvksp
02-03-2016, 21:41
Sessizce bekleyenlerdenim

baddog
02-03-2016, 22:01
Yeni yatırımcı arkadaşlar gelmiş. Hoş gelmişler sefalar getirmişler. Fazla takılmaya gerek yok. Patron ister satsın ister alsın isterse hem alsın hem satsın önemli değil. Bu grubun şirketlerinde uzun yıllar geçirdim. Ortaklıktan çıkartma hakkını kullanana kadar bu şirketlerde kalıp gerçek değerlerine ulaşmasını bekleyeceğim.

Aynen ortak....

Sermaye 5 milyon....

Ciro 1milyar ve üstü.....

Nerdeyse şirketin cari değeri kadar iştirak varlığı...

Yıllık 100 miyon potansiyel kar gücü olan...

Şirketi...salsın aşşağıya bütün portföyümü İntema'ya dönmezsem namerdim....

Aşşağıda bekliyorum,var ise cesareti....

baddog
02-03-2016, 22:17
Neden bu kadar daraldın patron....

Seni şirketini adam zannettik....yatırım yapıyoruz...nedir bu karın ağrın....halka arz olana kadar bi doyumsuzluk...yatırımcı hissenizi alır bi karın ağrısı...

Hissen yükseliyor...karnın ağrıyor...

Bedava hisse topla...olmadı hisse satacam de...

Adam ol söyle şirketin ederini...bizde ona göre alalılm yada almayalım...

Nedir şirketinin değeri....

gazmanbaba
02-03-2016, 22:20
mızrak çuvala sığmıyor bütün hengame ondan çıkmakta ...
sabır az daha sabır başka bir şey değil...

reanimasyon
02-03-2016, 22:26
Ecyap borsadam çıkarken intem gine 18:00 leri görmüştü hemen bugün ki gibi satacam haber göndermiştir 24,12 2014 kap bakabilirsiniz

avhakman
03-03-2016, 11:23
Tahtayi murdar etti g..zklilar
Satım yapın şimdi hadi

gazmanbaba
03-03-2016, 19:31
http://i.hizliresim.com/bDYorZ.jpg (http://hizliresim.com/bDYorZ)

gazmanbaba
03-03-2016, 20:04
Görünüşe göre patron bu fiyatlardan satıcı olmamış fiyatı ucuz bulmuş demekki :-) sn tahta yapıcı bir zahmet fiyata zam yapiver patron mağdur olmasın nakite sıkışmış demekki...

gazmanbaba
03-03-2016, 20:15

Sn Zıpzıp harekete başladınız galiba patron hemen satışı gündeme getirdi bundan sonra ne olacak...

Zıpzıp
03-03-2016, 21:04
Biz yatirimciyiz,dogru olani yapariz, alnimiz dik dolasiriz, kimsenin ahini bedduasini almayiz, alan dusunsun ki hele milyonlarinkini,yamuk olan mutlaka cezalandirilir,zaman mutlaka hatalari cezalandirir, ileride gorecegiz.Artik icraatlarimi sessiz gerceklestiricem,burda yatirimci yok.ytd
Bugun eczaci bu aciklamayla, kagitlarinin dusmesiyle kendi kaybetti,kimse bu numaralara kanmaz, yakinda suyu cikar,gorursunuz...Cok duserse diger portfoyu de ecz yapariz, bekleriz isimiz ne biz aliskiniz,15 senedir.:he:byyy,

Zıpzıp
03-03-2016, 21:07
http://i.hizliresim.com/bDYorZ.jpg (http://hizliresim.com/bDYorZ)

Bu takas yanlis benim islem yok...:yes:

Rdvksp
03-03-2016, 21:47
Hadi patron satta.görelim neticeni

avhakman
03-03-2016, 21:59
Bu sığ tahtada babayı satar

avhakman
03-03-2016, 22:00
Bugün 534 lotu satana dek gobegim catladi

Zıpzıp
03-03-2016, 22:07
Dussun bakalim herseyde vardir bi hayir,:he: .ytd.

babames34
03-03-2016, 22:14
benim elimde az vardı direk vurdum açılışta ama muhtemelen bu delta globalin kankisi burası borsa bakarsınız adamlar ters köşe yapıp yukarı çekip satar..

Rdvksp
03-03-2016, 22:18
Bizde sabır çok bilos

avhakman
04-03-2016, 18:07
Şu 10 gunluk süre geçsin
Aranıza tekrar katilacagim..
(Tabi bu arada tekrar yukselmezse )

gazmanbaba
04-03-2016, 19:08
http://i.hizliresim.com/nMm28R.jpg (http://hizliresim.com/nMm28R)

durguadamx
04-03-2016, 19:19
ben hisse satışının fazla olacağını sanmıyorum.
olursada özel emirle olur.

gibi bir düşünce var

gazmanbaba
05-03-2016, 12:46
İstedikleri kadar satsinlar hem halka açıklığı artar hemde siğlığından dolayı gelmekten çekinen yatırımcılar gelir sonuç olarak ulusal bir marka uluslararası bir marka olmaya doğru adım adım ilerliyor. Eğer patron anahtarı vermek istiyorsa yerli yabancı talibi çok olur.

gazmanbaba
05-03-2016, 12:47
Hisse satışı haberi önemli ama daha önemlisi mutfak iş kolu yeni şirkete ne değer bicecekler bir görelim.

gazmanbaba
05-03-2016, 12:49
Bu yeni şirket kurumu değerlemesi hisse satabilirim demesi belkide bir ortaklık habercisi olabilir çok deği bu Mart ayında olaylar netleşir

gazmanbaba
05-03-2016, 12:54
Yok bunların hepsi yanlış tahmin ise sadece sirketlerine musallat olanlara gözdağı vermekse İntema özelinde pozisyon taşıyan yatırımcı %3 takası toplayınca tek başina o zaman patron avucunu yalar bu işler artık eskisi gibi değil yok buda değil patron ve tahtadaki grup birlikte hareket eden ve bizim gibi son 3 5 yatırımcı arkadaşlarima üzerine oynuyor iseler daha çok çaba sarf etmeleri gerekmektedir

avhakman
05-03-2016, 13:56
Zaten 10 gün içinde hisse satmazsa manipulasyon dan dolayı SPK ya şikayet te bulunacagim..
Bu mallar yüzünden elde kalan son hisseler % 5 düsugune satmak zorunda kaldım

gazmanbaba
07-03-2016, 20:07
http://i.hizliresim.com/1vMz5Y.jpg (http://hizliresim.com/1vMz5Y)

gazmanbaba
08-03-2016, 20:44
http://i.hizliresim.com/YkkgGz.jpg (http://hizliresim.com/YkkgGz)

babames34
08-03-2016, 20:57
Yaw adam zaten 14-15 ten kendi alıcı satmaya kalksa oraya direk gelir. Nasıl mal satacak merak ıcındeyim

gazmanbaba
09-03-2016, 20:12
http://i.hizliresim.com/7ggz9r.jpg (http://hizliresim.com/7ggz9r)

gazmanbaba
09-03-2016, 22:38
http://i.hizliresim.com/Vaaozr.png (http://hizliresim.com/Vaaozr)
9 mart 2016 itibariyle genel takas durumu

gazmanbaba
09-03-2016, 22:42
http://i.hizliresim.com/211LlA.png (http://hizliresim.com/211LlA)
yılbaşından bugüne takas değişimi

gazmanbaba
10-03-2016, 20:47
http://i.hizliresim.com/v54XqA.jpg (http://hizliresim.com/v54XqA)

bereket
11-03-2016, 18:48
100.000 lot alış-satış
1 kurum dışında 100.000 yok ki

http://i.hizliresim.com/rM9oOP.png (http://hizliresim.com/rM9oOP)

durguadamx
11-03-2016, 19:08
özel emirle satılmıştır. tek kalem alıcıda muhtemelen delta alıcı veya teb diye düşünüyorum

gazmanbaba
11-03-2016, 19:46
http://i.hizliresim.com/PkMbbb.jpg (http://hizliresim.com/PkMbbb)

avhakman
11-03-2016, 21:14
Alan satan aynı
Cep to cep mi bu

gazmanbaba
14-03-2016, 09:41
11.03.2016 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. payları ile ilgili olarak *16,75 TL fiyat aralığından 100.000 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. sermayesindeki paylarımız 11.03.2016 tarihi itibariyle %49,50 sınırına ulaşmıştır.

gazmanbaba
14-03-2016, 09:58
Kapanış seansında sattıklarına göre zaten alıcısı hazırmış alıcı kimse artık bildirim de bulunmadıkça bizim için muamma olarak kalacak patron mesaj verdi ama anlayana şahsen ben hiç bir şey anlamadım bu alışverişten

gazmanbaba
14-03-2016, 10:22
11 Mart 2016 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. paylarıyla ilgili
olarak 16,75 fiyatından 100.000 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.
İşlem sonucu bu şirketteki iştirak payımız % 29,49 olmuştur. İşlemlerin detaylarına ilişkin bilgiler ekteki
tabloda verilmektedir.
Ad Soyad / Ticaret Ünvanı : ECZACIBAŞI HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

gazmanbaba
14-03-2016, 19:04
http://i.hizliresim.com/1vVNqY.jpg (http://hizliresim.com/1vVNqY)

ykmu
15-03-2016, 00:02
Holding alıyorsa kottan mi çıkaracaklar gazmanbaba

ykmu
15-03-2016, 00:04
Çıkarmayacaklarsa Zıpzıp kardeşin dediği gibi uçuracak larmi gazmanbaba

gazmanbaba
15-03-2016, 19:28
http://i.hizliresim.com/nMjBl5.jpg (http://hizliresim.com/nMjBl5)

gazmanbaba
15-03-2016, 19:39
Holding alıyorsa kottan mi çıkaracaklar gazmanbaba

Çıkarmayacaklarsa Zıpzıp kardeşin dediği gibi uçuracak larmi gazmanbaba

Izleyip göreceğiz.

Mevlam neyler
neylerse güzel eyler...

yetkisiz
15-03-2016, 19:56
Bugün 100 bin lot olmamış...Ama bu fiyatı (16.75) bir yere not etmek lazım...Bir yerlerde karşımıza çıkacak sanki...

pourvous
16-03-2016, 16:52
hisse satısı 10 gun sure içerinde satıs yapacam demişti 10 gun gecmedi mi acaba

2/03/2016 17:48:22 ***ECZYT* *ECILC* *INTEM***ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***ECZYT******ECILC******INTEM***ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. No:185, Kanyon Ofis 34394 Levent -İstanbul
Telefon ve Faks Numarası : 212 371 70 00 - 212 371 72 22
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 212 371 70 00 - 212 371 72 22
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : PAY SATIŞI HAKKINDA

AÇIKLAMA:
3 Mart 2016 tarihi itibariyle 10 iş günlük süre içerisinde, iştiraklerimiz EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ECILC) ve İntema İnşaat Ve Tesisat Malzemeleri Yatırım Ve Pazarlama A.Ş (INTEM) paylarında satış işlemi yapabileceğimizi, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II.15.1) sayılı "Özel Durumlar Tebliği"nin 11. maddesinin 4. fıkrası hükmü çerçevesinde bildiririz.

avhakman
16-03-2016, 17:46
100 bin lik cep to cep ten bahsediyor lar sanırım

gazmanbaba
16-03-2016, 18:43
Bu gün son iş günüydü yeni bir haber yollamadikca satış süresi bitti.

gazmanbaba
16-03-2016, 18:45
Yeni Şirketin değerlemesi ne zaman gelecek bakalım

gazmanbaba
16-03-2016, 19:05
http://i.hizliresim.com/D2P4py.jpg (http://hizliresim.com/D2P4py)

gazmanbaba
17-03-2016, 19:36
http://i.hizliresim.com/D2PbYo.jpg (http://hizliresim.com/D2PbYo)

gazmanbaba
18-03-2016, 19:32
http://i.hizliresim.com/d3G5WZ.jpg (http://hizliresim.com/d3G5WZ)

gazmanbaba
19-03-2016, 15:41
http://i.hizliresim.com/pzWMWm.png (http://hizliresim.com/pzWMWm)

25 Şubat 18 Mart arası aracı kurum dağılımı.

avhakman
19-03-2016, 16:30
Her an bi patlama yapabilir gibi bu pastaya göre

gazmanbaba
21-03-2016, 12:52
Patlamassa hatırı kalır

gazmanbaba
21-03-2016, 13:21
Gideni gondermiyorlar geleni almıyorlar karar verin artik

gazmanbaba
21-03-2016, 19:31
http://i.hizliresim.com/nMJBQg.jpg (http://hizliresim.com/nMJBQg)

gazmanbaba
22-03-2016, 19:49
http://i.hizliresim.com/9omLm9.jpg (http://hizliresim.com/9omLm9)

gazmanbaba
23-03-2016, 19:08
http://i.hizliresim.com/RknzNZ.jpg (http://hizliresim.com/RknzNZ)

gazmanbaba
24-03-2016, 11:19
Slm millet kimse kalmadimi buralarda bir ses verin zıp zıp kardeş icraat ne zaman bu genel kurul toplantısı ne zaman yapılacak bu sene geç kaldılar bir şeyler çeviriyor olmasınlar

gazmanbaba
24-03-2016, 11:51
Yeni kurulan şirket değerlemesi de hâlâ gelmedi hoş bir beklentimiz yokta...

gazmanbaba
24-03-2016, 20:09
http://i.hizliresim.com/57yMrj.jpg (http://hizliresim.com/57yMrj)

gazmanbaba
25-03-2016, 19:45
http://i.hizliresim.com/rM149M.jpg (http://hizliresim.com/rM149M)

gazmanbaba
25-03-2016, 19:49
EK AÇIKLAMALAR:

Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz;

Kuruluşumuzun mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı aynı kalmak kaydıyla, geçerlilik tarihinin 2016-2020 yıllarını kapsayacak şekilde uzatılması konusunda, Esas Sözleşmenin Kayıtlı Sermaye'ye ilişkin 6. maddesinin ekte belirtildiği şekilde değistirilmesine, yasal prosedürlerin tamamlanabilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu, T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na ve ilgili diğer kurumlara başvuruda bulunarak gerekli izin ve onayların alınması için işlemlerin başlatılmasına karar vermiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İntema İnş.ve Tes.Malz. Yatrım ve Pazarlama A.Ş.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

gazmanbaba
25-03-2016, 20:08
Enteresan gelişmeler tüm grup şirketlerinde devam ediyor patron dönüp dolaşıp yine intem alımına yasal olarak başlarsa hiç şaşırmam :-) aynı benim gibi asla vazgeçemiyor...

gazmanbaba
26-03-2016, 18:52
http://i.hizliresim.com/Pk1Br6.png (http://hizliresim.com/Pk1Br6)

Yeni şirket kurulum haberi geldiğinden bugüne takasta epey gerilerde olan delta menkul kendisini ilk ona sokmayı başardı. Bakalım iş yatırımdan ne zaman ikinciliği devralacak.

yunuscam0147
26-03-2016, 18:55
Gazman baba sana zahmet maalt takas atarmsn

yunuscam0147
26-03-2016, 18:55
http://i.hizliresim.com/Pk1Br6.png (http://hizliresim.com/Pk1Br6)

Yeni şirket kurulum haberi geldiğinden bugüne takasta epey gerilerde olan delta menkul kendisini ilk ona sokmayı başardı. Bakalım iş yatırımdan ne zaman ikinciliği devralacak.

Gazman baba sana zahmet maalt takas atarmsn

gazmanbaba
26-03-2016, 19:19
Önümüzdeki günlerde ve ilerleyen haftalardaki yol haritası:

1. Mutfak iş kolumuzun kaç parayla yeni kurduğumuz şirkete satılacağını gösterecek değerleme raporunun gelmesi
2. Spk'dan sermaye tavanı yasal süresinin uzatılmasının ön onayı
3. Genel kurul toplantısı çağrısı

Bunlara mukabil de beklentilerim:

Deltanın alıma devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Malum ilk çeyrek kapanışı yapacağız. Ecz yatırım bilançosu için intem ilk çeyrek kapanışı önemli. Yatırımdaki agresif patron alışlarına bakacak olursak bu alımların devamının gelme ihtimali çok yüksek görünüyor. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde uygun piyasa koşullarında hisse satışı yapabilirim demesine rağmen...
Bahsedilen satım yapabilirim haberinden sonra yatırım holding Ana holdinge 100binlotluk mal geçişi yaptı. Bunun ne anlama geldiğini bizler ilerleyen haftalarda öğreniriz inşallah. Çok yüzeysel olarak baktığımızda burada bir gösterge fiyat oluştu. İlerleyen dönemlerde patron hisse alışına devam ederse şaşırmam.

Ayrıca Eczacıbaşı ilacın;
Ayazağa'da yürütülmekte olan Ayazağa, Cendere Vadisi, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin getirdiği endüstriyel tesislerin 2017 yılı Şubat ayı itibariyle boşaltılması zorunluluğu
Ayazağa mevkii Cendere yolu üzerinde bulunan ve halen Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin serum üretim tesislerinin faaliyet gösterdiği gayrımenkulüne sınır konumundaki Yeni Tekstil Sanayi A.Ş.'ne ait hisselerin tamamının mevcut ortaklarından satın alması
Kayıtlı sermaye tavanının yükseltilmesi

Olası Kartal arazisi projesi

velhasılı kelam 2016 hareketli geçecek gibi durmakta eczacıbaşı topluluğu için...

gazmanbaba
28-03-2016, 18:09
http://i.hizliresim.com/y5GLny.jpg (http://hizliresim.com/y5GLny)

gazmanbaba
29-03-2016, 18:39
http://i.hizliresim.com/qMAkLQ.jpg (http://hizliresim.com/qMAkLQ)

gazmanbaba
29-03-2016, 19:21
İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. / INTEM, 2016 [] 29.03.2016 17:03:35

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

AdresBüyükdere Cad. Ali Kaya Sok: No:5 Levent-İstanbulTelefon212 - 3508000Faks212 - 2844988Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon212 - 3508778Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks212 - 2844988Yapılan Açıklama Güncelleme mi?HayırYapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?HayırÖzet BilgiOlağan Genel Kurul Çağrısı
Karar Tarihi29.03.2016Genel Kurul TürüOlağanHesap Dönemi Başlangıç Tarihi01.01.2015Hesap Dönemi Bitiş Tarihi31.12.2015Tarihi ve Saati26.04.2016 13:30AdresiWyndham Grand İstanbul Levent Otel Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:177-183 Şişli, İstanbulGündem1. Açılış ve Toplantı Başkanlığı'nın seçimi, toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi,*
2. Şirket Yönetim Kurulu'nca hazırlanan 2015 Yılı Faaliyet Raporu'nun okunması, müzakere edilmesi ve onaylanması,
3. 2015 yılı hesap dönemine ilişkin Bağımsız Denetim Rapor özetinin okunması, denetim faaliyeti ve sonuçları konusunda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,*
4. 2015 yılı hesap dönemine ilişkin Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması,
5. 2015 yılı çalışmalarından dolayı Yönetim Kurulu Üyelerinin ibra edilmesi,
6. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince 2016 yılı ve izleyen yıllara ilişkin Şirket'in ''Kar Dağıtım Politikası'' hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
7. 2015 yılı kârının dağıtım şeklinin görüşülmesi ve karara bağlanması.*
8. Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi, görev sürelerinin tayini ve verilecek ücretlerin tespiti,
9. Türk Ticaret Kanunu'nun 399. Maddesi çerçevesinde, 2016 yılı için Yönetim Kurulu'nca belirlenen Bağımsız Denetim Şirketi'nin seçiminin Genel Kurul'un onayına sunulması,
10. Şirket esas sözleşmesinin "Kayıtlı Sermaye" başlıklı 6'ıncı madde tadilinin müzakere edilmesi ve karara bağlanması,
11. Yıl içinde yapılan bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi, ''Bağış ve Yardım Politikası'nın'' ortakların onayına sunulması ve 2016 yılında yapılacak bağışlar için üst sınır belirlenmesi,*
12. Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince, Şirket'in 2015 yılında üçüncü kişiler lehine verdiği teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile elde edilen gelir ve menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
13. Yönetim Kurulu üyeleri ile Üst Düzey Yöneticiler için belirlenen ''Ücretlendirme Politikası'' hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
14. Şirketin "Bilgilendirme Politikası" hakkında Pay Sahiplerine bilgi verilmesi,*
15. Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin, yönetim kurulu üyelerinin, idari sorumluluğu bulunan yöneticilerin ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî hısımlarının, ortaklık veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek önemli bir işlem yapması ve/veya ortaklığın veya bağlı ortaklıklarının işletme konusuna giren ticari iş türünden bir işlemi kendi veya başkası hesabına yapması ya da aynı tür ticari işlerle uğraşan bir başka ortaklığa sorumluluğu sınırsız ortak olabilmelerine ilişkin 2015 yılı içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve 2016 yılı için yönetim kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. Maddelerinde bahis konusu faaliyetler için izin verilmesi,*
16. Dilekler.
Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı?HayırGündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı?HayırGündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı?Hayır

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

gazmanbaba
29-03-2016, 19:22
İNTEMA İNŞAAT VE TESİSAT MALZEMELERİ YATIRIM VE PAZARLAMA A.Ş. / INTEM [] 29.03.2016 17:34:50

İlişkili Taraf İşlemleri

Ortaklığın Adresi:Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:5 Levent, Şişli-İstanbulTelefon ve Faks Numarası:Tel: 0212 350 87 78 Fax: 0212 284 49 88E-posta adresi:[email protected]ığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası:Tel: 0212 350 87 78 Fax: 0212 284 49 88Yapılan Açıklama Güncelleme mi?:HayırYapılan Açıklama Düzeltme mi?:HayırYapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?:HayırKonuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi:-Özet Bilgi:Yaygınlık ve Süreklilik Arz Eden İlişkili Taraf İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Raporu'nun Sonuç Bölümü

AÇIKLAMA:

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 10. Maddesi gereğince, ilişkili taraflarla 2015 yılında gerçekleştirilen yaygınlık ve süreklilik arz eden işlemlerin incelenmesi ve 2016 yılında gerçekleşecek benzer yaygınlık ve süreklilik arz eden işlemlerin uygunluğunun değerlendirilmesi amacıyla Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan raporun sonuç bölümü aşağıda sunulmaktadır.

İlişkili Kuruluş İşlemlerine İlişkin Rapor'un Sonuç Bölümü

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin "Yaygın ve Süreklilik Arz Eden İşlemler" başlıklı 10. maddesi hükmü gereğince, Kuruluşumuz İntema İnşaat Ve Tesisat Malzemeleri Yatırım Ve Pazarlama A.Ş.'nin ilişkili tarafı olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. Ve Tic. A.Ş. ve Vitra Karo San. Ve Tic. A.Ş.'nin; 2016 yılı finansal planlaması (bütçe) kapsamında yaygın ve süreklilik arz eden işlemlerinin bir hesap dönemi içerisindeki ayrı ayrı tutarlarının, 2015 yılı hesap dönemi içerisindeki tutarlarının kuruluşumuzun kamuya açıklanan 2015 yılı finansal tablolarında yer alan satışların maliyetine olan oranının %10'undan fazlasına ulaştığı ve 2016 yılında da bu %10 limitinin üzerinde aynı koşullarda ilişkili taraf işleminin gerçekleşeceği öngörüldüğünden, yapılan bu işlemlerin koşulları, fiyat belirleme yöntemi ve bu yöntemin seçilmesindeki gerekçeler açıklanarak, işlemlerin önceki yıllarla uyumlu, piyasa koşullarına ve yasal düzenlemelere uygun olduğu kanaatine varılmıştır.

İntema İnşaat Ve Tesisat Malzemeleri Yatırım Ve Pazarlama A.Ş.

yetkisiz
29-03-2016, 19:33
Son açıklama "Zarar bilançosuna savunma" niteliğinde...Genel Kurul'da bunun hesabı sorulmalı bence...İşi satış ve pazarlama olan bir şirketi (bilançosunun büyük bir kısmı ilişkili taraflarla) nasıl oldu da zarar ettirdiniz ey yönetim denmeli bence...Elimde yok ama 3-5 lot alıp toplantıya gitmeyi düşünüyorum vakit bulursam...

gazmanbaba
29-03-2016, 19:36
Yakışır yetkisiz abime gerçek yatırımcı dostu birileri hesap sormalı

gazmanbaba
29-03-2016, 19:40
Grubun bu sene temettü ödemesi takdire şayan ilaç ve yatırımda kasada ne varsa bosaltacaklar tabi büyük kısmı kendilerine seneler süren baskıdan sonra hala kalan küçük yatırımcı ile beraber umarım bir gün intem yatırımcısına da nasip olur benim hatırladığım hiç temettü vermediği

gazmanbaba
29-03-2016, 19:42
ECYAP ta tam kara geçip temettü vereceği zaman kottan çıkartıp avucunuzu yalayın demişlerdi belki intem üzerinden finansallarinda bulunan ecyap dolayısıyla temettü alırız

gazmanbaba
29-03-2016, 19:44
Şirket değerlemesi artık eli kulağında olması lazım genel kurul toplantısı zamanı belli oldu. Geriye değerlemesi kaldı diğer şirketlere temettü piyangosu çıkarken olmaz da ya tutarsa misali acaba değerleme raporu yüksek bir rakam gelebilirmi

gazmanbaba
30-03-2016, 16:49
Yine kaldık bizbize :-)

gazmanbaba
30-03-2016, 18:47
http://i.hizliresim.com/g8b5yb.jpg (http://hizliresim.com/g8b5yb)

gazmanbaba
31-03-2016, 18:30
http://i.hizliresim.com/XklNYo.jpg (http://hizliresim.com/XklNYo)

gazmanbaba
31-03-2016, 19:08
Ağır abiler gelmişler hoş gelmişler

gazmanbaba
31-03-2016, 19:09
Bir çeyrek daha kapattık

gazmanbaba
01-04-2016, 17:59
http://i.hizliresim.com/8ZLELk.jpg (http://hizliresim.com/8ZLELk)

yunuscam0147
12-04-2016, 07:28
http://i.hizliresim.com/8ZLELk.jpg (http://hizliresim.com/8ZLELk)

Abi önceden maalt pasta atiyordun şimdi hiç maalt a ugramiyorsun. ..😊😊😊😊😊

gazmanbaba
17-04-2016, 14:40
Enteresan gelişmeler tüm grup şirketlerinde devam ediyor patron dönüp dolaşıp yine intem alımına yasal olarak başlarsa hiç şaşırmam :-) aynı benim gibi asla vazgeçemiyor...

işlerimin yoğunluğundan dolayı uğrayamadım. Bu zaman içinde patronumuz hem de büyük patronumuz malı dayanamayıp almış.

14 Nisan 2016 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. paylarıyla ilgili olarak 17,00 fiyatından 2.021 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.

Ad Soyad / Ticaret Ünvanı : ECZACIBAŞI HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

gazmanbaba
17-04-2016, 14:43
http://i.hizliresim.com/RkZgMo.png (http://hizliresim.com/RkZgMo)

Genel takas durumumuz. Delta kendisini yukarılara doğru taşımaya devam ediyor...

gazmanbaba
17-04-2016, 15:05
Mutfak iş kolumuzun devri gerçekleşti mi gerçekleşmedi mi hala bir ses seda yok. Değerlemeyi yapan kurum herhalde envanterin altından kalkamadı bu kadar uzun sürdüğüne göre. Lütfedip raporu kime hazırlattıklarını bile yollama zahmetine katılmadılar.

ilk çeyrek bilançosu için 10 mayısı bekleyeceğiz. Artık konsolide yollayacaklar bilançoları.

Yeni kurulan şirketimiz bakalım ne kadar zarar yazacak :)

babames34
18-04-2016, 07:41
Hani satacakti bu uc kagitcilarr

gazmanbaba
18-04-2016, 16:23
Hem satarım hem alırım pardon

Yağ satarım, bal satarım,
Ustam ölmüş, ben satarım.
Ustamın kürkü sarıdır,
Satsam on beş liradır.
Zam-bak Zum-bak
Dön arkana iyi bak.
Zam-bak Zum-bak
Dön arkana iyi bak

gazmanbaba
18-04-2016, 18:10
http://i.hizliresim.com/1vOnDG.jpg (http://hizliresim.com/1vOnDG)

gazmanbaba
19-04-2016, 20:22
http://i.hizliresim.com/BP7g9V.jpg (http://hizliresim.com/BP7g9V)

gazmanbaba
20-04-2016, 11:56
Patron is başında sankim :-o

gazmanbaba
20-04-2016, 18:03
http://i.hizliresim.com/BP7JVV.jpg (http://hizliresim.com/BP7JVV)

gazmanbaba
20-04-2016, 18:14
monologlara devam

gazmanbaba
20-04-2016, 18:25
Bu delta ve diğer kullandığı kurumlar bende saklı olmak kaydıyla kişi yada kişilerden oluşan oluşuma bir kez daha şapka çıkarttım. Oyun planı mükemmel sizleri ayakta alkışlıyorum patronun aç kurt gibi mali istemesi sizin ise tahtada anahtarı elinizde tutmanız ve diğer paydaşlara saygı göstermeniz takdire şayan yukarı gittikce satışa gelen malları ki bu 15 17.5 aralığında gerçekleşen işlemler direkt patrona gitti grup aç gözlü değil kafasına yediği mali istemiyor gerek yok zaten yeterince mal ellerinde mevcut amaç patronu alışa teşvik etmek ve piyasadan topladıkları malları yatayda patrona geçmek burada asıl amaç şu ; masada oturan patron ve elinde anahtar olan ki buda takasin %3 en az masada başbaşa kaldıkları zaman yada müsade edecekleri zaman diliminde müsade edecekleri LOT sayısı kadar mal bulunduran paydaşlara büyük ikramiye vuracak burada önemli olan sabır ve sabır bundan sonra patronun çıkarı grubun çıkarı ve bu oluşumun dışında kalan küçük paydaşların kaderi ortak

gazmanbaba
20-04-2016, 18:29
Yukarıda yazdıklarım ehtiyar bir bunagim bir tarafından uydurmalari olarak bakın zaten ne gelen var ne giden arada halusinasyon görüyorum :-) özün sözü patron bizi kottan çıkart yapıda yaptığın gibi :-) tabi anahtarı öyle bedavadan alabiliyorsan

baddog
20-04-2016, 21:35
Bu delta ve diğer kullandığı kurumlar bende saklı olmak kaydıyla kişi yada kişilerden oluşan oluşuma bir kez daha şapka çıkarttım. Oyun planı mükemmel sizleri ayakta alkışlıyorum patronun aç kurt gibi mali istemesi sizin ise tahtada anahtarı elinizde tutmanız ve diğer paydaşlara saygı göstermeniz takdire şayan yukarı gittikce satışa gelen malları ki bu 15 17.5 aralığında gerçekleşen işlemler direkt patrona gitti grup aç gözlü değil kafasına yediği mali istemiyor gerek yok zaten yeterince mal ellerinde mevcut amaç patronu alışa teşvik etmek ve piyasadan topladıkları malları yatayda patrona geçmek burada asıl amaç şu ; masada oturan patron ve elinde anahtar olan ki buda takasin %3 en az masada başbaşa kaldıkları zaman yada müsade edecekleri zaman diliminde müsade edecekleri LOT sayısı kadar mal bulunduran paydaşlara büyük ikramiye vuracak burada önemli olan sabır ve sabır bundan sonra patronun çıkarı grubun çıkarı ve bu oluşumun dışında kalan küçük paydaşların kaderi ortak

Harika yazı.....

Teşekkürler Gazmanbaba....

Saygılar....Sevgiler...

gazmanbaba
21-04-2016, 09:03
20 Nisan 2016 tarihinde İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş. paylarıyla ilgili
olarak 17,00 fiyatından 20.112 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.
İşlem sonucu bu şirketteki iştirak payımız % 29,94 olmuştur

Ad Soyad / Ticaret Ünvanı: ECZACIBAŞI HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

gazmanbaba
21-04-2016, 18:10
Kuruluşumuzun mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı aynı kalmak kaydıyla, geçerlilik tarihinin 2016-2020 yıllarını kapsayacak şekilde uzatılmasına ilişkin Esas Sözleşmenin Kayıtlı Sermaye başlıklı 6. maddesinin tadil başvurusu SPK'nın 07.04.2016 tarih ve 4148 sayılı yazısı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 14.04.2016 tarih 50035491-431.02 sayılı yazısı ile onaylanmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İntema İnş.ve Tes.Malz. Yatrım ve Pazarlama A.Ş.

gazmanbaba
21-04-2016, 18:11
http://i.hizliresim.com/QBop7r.jpg (http://hizliresim.com/QBop7r)

gazmanbaba
23-04-2016, 09:59
http://i.hizliresim.com/NAQ59Q.jpg (http://hizliresim.com/NAQ59Q)

gazmanbaba
23-04-2016, 10:02
Salı günü genel kurul toplantısı zamanı pazartesi günü şirket paydaşların listesini resmi olarak alır patron önüne koyar kimin ne kadar mali varmış görür hoş zaten herkes kimin nesi var nesi yok kuruşuna kadar biliyor da...

gazmanbaba
23-04-2016, 10:08
Şahsi olarak beklentim ilaç ve yatırımda temettü dağıtımı gerçeklessin paraları hesaba yatirsinlar o zaman grubun nakit akışında da rahatlama olacağı gruptan kastım 2 şekilde ilk olarak eczacı grubu atıl durumda olan paraciklari ana Holding altında toplayıp 2017 şubat sonrasına hazırlık yapmaları ve ikinci olarak bu grubun şirketlerinde pozisyon taşıyan zümrenin nakit akışına kavuşması çünki hala şirketlere patron haricinde talep çok sınırlı onun için temettü paraları bu zümre için altın değerinde olacak.

gazmanbaba
29-04-2016, 21:02
Mutfak iş kolumuzun devri gerçekleşti mi gerçekleşmedi mi hala bir ses seda yok. Değerlemeyi yapan kurum herhalde envanterin altından kalkamadı bu kadar uzun sürdüğüne göre. Lütfedip raporu kime hazırlattıklarını bile yollama zahmetine katılmadılar.

ilk çeyrek bilançosu için 10 mayısı bekleyeceğiz. Artık konsolide yollayacaklar bilançoları.

Yeni kurulan şirketimiz bakalım ne kadar zarar yazacak :)

beklediğimiz haber geldi... ağlasak mı gülsek mi ne yapsak bilemedik....

24.02.2016 tarihinde toplanan Yönetim Kurulumuz;

1. Daha önce 24.02.2016 tarihinde alınan (3) No'lu Kararımız gereği, Kuruluşumuzun faaliyet alanı içinde yürütülen mutfak iş kolumuzun, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili düzenlemeleri uyarınca bir bağımsız değerleme kuruluşuna yaptırılacak değerleme raporunda belirlenecek bedel esas alınarak yeni kurulan ve %100 ortağı olduğumuz "İntema Yaşam Ev ve Mutfak Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ" ne ("İntema Yaşam" olarak anılacaktır.) satış yoluyla devredilmesi sürecimize ilişkin olarak PricewaterhouseCoopers Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. (PwC) tarafından düzenlenen 28.04.2016 tarihli değerleme raporu kuruluşumuza iletilmiştir. Söz konusu değerleme raporu esas alınarak Kuruluşumuzun mutfak işkolunun 1 Mayıs 2016 tarihi itibariyle 2,8 Milyon TL bedel üzerinden, bağlı ortaklığımız "İntema Yaşam"a peşin bedelle satış yoluyla devredilmesine,

2. Bu kapsamda mutfak iş kolunun diğer unsurlarıyla birlikte, münhasıran bu alanda çalışan personel ile henüz tamamlanmamış mevcut müşteri ve tedarikçi siparişlerinin de İntema Yaşam'a devredilmesine, bu tarihten sonra bu konudaki faaliyetlerimize "İntema Yaşam"ın satış kanallarından biri olarak devam edilmesine karar vermiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş.

gazmanbaba
29-04-2016, 21:35
Mutfak işi 2.8 milyon lira. Buna ne yapıyoruz :kahkah:

Bundan sonra temel teknik hikaye takas şahane.

Aynı pişmaniye gibi yiyen pişman yemeyen bin pişman...

gazmanbaba
29-04-2016, 22:31
http://i.hizliresim.com/LAmnoo.png (http://hizliresim.com/LAmnoo)

Nisan ayı takas değişimi.

gazmanbaba
01-05-2016, 00:23
Nedim Türkmen

(58)

Güncel YazısıDiğer Yazıları

Küçült*Büyüt

Piyango size de çıkabilir

Türkiye’de her 100 mükelleften 2’si vergi incelemesine alınmaktadır. Türkiye’de vergi mükellefleri genellikle Maliye’nin sanki başka vergi mükellefi yokmuş gibi, sürekli kendilerini incelediğinden şikayet etmektedirler.

Siyasi nedenler ya da ticari rakipleri tarafından ihbar edilen mükellefler, bu şikayetlerinde haklı olsalar da, aşağıdaki tablo Türkiye’de inceleme oranının oldukça düşük seviyede olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki tablodan görüleceği üzere 2014 yılında Gelir Vergisi (GMSİ hariç) ve Kurumlar Vergisi mükelleflerinin yüzde 2.24’ü incelemeye tabi tutulurken bu oran 2015 yılında yüzde 2.32 olmuştur.

İncelenecek Mükellefi Kim Seçiyor?

Vergi Denetim Kurulu vergi incelemelerini; sektör, konu ve mükellefler itibarıyla esas olarak, Kurul bünyesinde kurulan Risk Analiz Merkezi’nde analiz ve mukayeseler neticesinde belirlemeye başlamıştır.

Ayrıca;

- İhbar ve şikayet konuları,

- Yapılmakta olan teftiş, soruşturma, inceleme ve denetimler sırasında ortaya çıkan vergi inceleme talepleri,

- Kamu kurum ve kuruluşlarından gelen inceleme talepleri,

sonucunda da vergi incelemeleri yapılmaktadır.

Hangi Mükellefler Risk Altında?*

Vergi İdaresi analiz yaparken mükelleflerin elektronik ortamda kendi sistemlerinde bulunan bilgileri dışında bankalar, SGK, tapu, gümrük idaresi gibi kurumlardan topladığı verileri de kullanmaktadır.

*1 ) Bilançodaki kasa hesabında yüksek tutarda nakit bulunması,

*2 ) Bilançolarında sürekli zarar beyan edilmesi,

*3 ) Bilançolarında yer alan kasa ve banka hesaplarında nakit bulunduğu halde yüksek tutarlı banka kredisi kullanımı,*

*4 ) Bilançodaki banka hesapları ile fiili banka hesapları arasında fark bulunması,

*5 ) Şirket ortağına yüksek tutarlı borç para verilmesi,

*6 ) Şirketin bilançosunda banka kredisi ve ortaklardan alacaklar hesabının bulunması,

*7 ) Şirket ortağına sermayenin üç katından fazla borçlanılması,

*8 ) POS satışlarının sektör ortalamasının altında ya da üstünde olması,*

*9 ) Kârlılık oranının sektörel ortalamaya göre sapma göstermesi,

10 ) Gelir tablosunda yer alan toplam satışlara oranla kârın düşük olması,*

11 ) Kârlılık oranının diğer yıllara göre sapma göstermesi,

12 ) Nakit satışlarının sektör ortalamasının altında ya da üstünde olması,

13 ) Finansman giderlerinin yüksek olması,*

14 ) Net satışlarına oranla yüksek tutarlı; pazarlama, satış ve dağıtım gideri, genel yönetim gideri, karşılık gideri, kambiyo zararı, finansman gideri,

*15 ) Banka hesap hareketleri ve çek hareketleri ile mal satışı ya da alışı yapılan mükellefler arasında uyumsuzluk olması,

*16 ) Alınan Çekler hesabındaki tutarlar ile toplam satış tutarlarının karşılaştırılması sonucu çekler hesabının satışlar hesabından yüksek olması,*

17 ) Şüpheli alacaklar için dava açılan dönemden sonra karşılık gideri yazılması,

18 ) Verilen sipariş avansları için şüpheli alacaklar karşılığı ayrılması ve gider yazılması,

19 ) Başka bir mükellef incelemesi yapılırken söz konusu mükelleften mal ya da hizmet alışı ya da satışı yapılması inceleme gerekçesi olabilmekte,

*20 ) Ba-Bs gibi elektronik formlar arasında tutarsızlıklar bulunması,

*21 ) Bilanço kalemleriyle ilgili yatay ya da dikey rasyo analizlerindeki sapmalar, uyumsuzluklar,

*22 ) Devreden KDV’lerin yüksek olması ve süreklilik göstermesi,

*23 ) 2 No’lu KDV Beyannamesine konu hizmetlerin stopaj*durumu,

*24 ) Sahte fatura kullanma ya da düzenleme yönünden riskli mükellefler,

*25 ) Teslim ve hizmet bedelini kredi kartı ile tahsil eden mükelleflerin kredi kartı işlem banka bilgileri, Ba-Bs bildirimleri ve KDV beyanname bilgileri analizine göre riskli olarak değerlendirilmesi,

*Bu yazdıklarımızı okuduğunuzda; “Hadi canım yüz mükelleften ikisi inceleniyormuş, bu iki kişiden birisi neden biz olalım, piyango bize çıkmaz” diye düşünmeyin.*

Yukarıda 25 başlık halinde toparlamaya çalıştığım konular sizin şirketlerinizde de mevcut ise,*

mutlaka Maliye kapınızı bir gün çalacaktır.*

Çok vergi ödediğiniz için,*vergi dairesi başkanlıklarının,*ticaret odalarının sizlere verdiği takdir belgelerine de sakın ha*güvenmeyin.

gazmanbaba
02-05-2016, 16:40
Patron kucağıni açmış bekliyor 17 de büyük ihtimalle tahtada hep ağır abiler kalmış güzel dar alanda kısa paslasmalar kararı patron ve zümre verecek o zaman fazla yoruma gerek yok paşa canları nasıl ne zaman isterse o zaman bizde o zamana kadar kenardan izlemeye devam ediyorum tek başıma monologlara devam etmeme gerek yok

karizmatiks
02-05-2016, 16:55
Gazmanbaba,
yorumlarınız biz kylar olarak çok önemli ve değerli.Yorumlarınızı paylaşmaya devam ederseniz memnun oluruz.saygılar

durguadamx
02-05-2016, 17:37
sayın gazman bey bakmayın yorum yapmadığımıza bizde kenardan kenardan izliyoruz

ayrıca intemden komple çıkmıştım yavaş yavaş tekrar alıyorum.endeks 60.000 olsada bunun fazla aşağısı yok görüyorm ben

genelde yanılıyorum ama olsun hayat bir ümit dünyası

durguadamx
02-05-2016, 17:42
ayrıca yine günlük takasları gönderirseniz seviniriz

gazmanbaba
02-05-2016, 23:17
http://i.hizliresim.com/v59Oqz.jpg (http://hizliresim.com/v59Oqz)

gazmanbaba
03-05-2016, 12:59
Patron yine hupletmis gibi gözüküyor bu havada tek alıcı delta yada patrondur özetle dolaşan mal azalmaya devam ediyor biraz cimri davranmasa zam yapsa takasin tamamini alacak

gazmanbaba
03-05-2016, 19:41
http://i.hizliresim.com/NAvAG5.jpg (http://hizliresim.com/NAvAG5)