PDA

View Full Version : HALKB- Türkiye Halk Bankası A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Red Kit
01-01-2011, 13:10
Hayırlı Olsun.

burder
03-01-2011, 17:06
Güzel hareketler yapıyor.Yarın da devam edecektir diye tahmin ediyorum.

kencey
04-01-2011, 14:37
bu kagıda bayılıyorum hiç bi dönemde yatırımcısını madur etmiyor

hasan_celik
10-01-2011, 10:52
ky yükselirken değil düşerken girer bu kağıda benim gibi...düşüşü de çok güzel oluyo 1.sırada

merlin
10-01-2011, 14:33
ERGÜN, "HALK BANKASI MUHTEMELEN YARIN, MAKINE SEKTÖRÜYLE ILGILI YENI BIR KREDI MEKANIZMASI AÇIKLAYACAK''

Sanayi ve Ticaret Bakani Nihat Ergün, Halk
Bankasi'nin muhtemelen yarin, makine sektörüyle ilgili bir kredi mekanizmasi
açiklayacagini ve bu kredinin 10 yil vadeli ve düsük faizli olacagini bildirdi.
Ergün, Bloomberg TV'de katildigi bir programda ekonomiyle ilgili
degerlendirmelerde bulundu. Bir soru üzerine KOSGEB araciligiyla KOBI'lere kredi
faiz destekleri verdiklerini animsatan Ergün, böylece KOBI'lerin finansmana daha
kolay eristigini söyledi. Ancak yeni finansman kaynaklari da olusturmalari
gerektigine dikkat çeken Ergün, bunun için Gelisen Isletmeler Piyasasi adiyla
IMKB'nin çatisi altinda bir KOBI Borsasi kurulmasi konusundaki çalismanin halen
Sermaye Piyasasi Kuruluyla (SPK) birlikte yürütüldügünü kaydetti.
Bu ay içerisinde bu konuda bir çerçevenin ortaya çikmis olacagini
belirten Ergün, ''KOSGEB'le beraber çalisiyorlar ve mümkün oldugu kadar
KOBI'lerin borsaya girisi onlara, herhangi bir mali yük getirmeyecek. Bir takim
destekleri KOSGEB verecek. Bir kisimini da borsa kendisi, 100 liraya kadar olan
maliyeti 10 liraya kadar düsürecek. O, 10 liraya da destek verecek'' dedi.
KOBI Borsasi ile ilgili çalismada son noktaya gelmek üzere olduklarini
ifade eden Ergün, sunlari kaydetti:
''Insallah bu ay içerisinde onunla ilgili çalismalarda önemli bir mesafe
almis olacagiz ve 2011 yilinda KOBI borsasini da devreye sokmak istiyoruz. Ve
KOBI'lerin bu finansman alanindan da istifade etmelerini istiyoruz. Bu sadece
finasman meselesini saglamayacak. Aslinda nitelikli KOBI'lerin sayisini da gün
geçtikçe arttiracak. Çünkü oraya gelen KOBI'ler daha özenli is yapma
aliskanligini edinmis olacaklar. Kendi islerini daha dikkatli bir sekilde
sürdürecekler ve bu KOBI'lerin gün geçtikçe niteligini arttiracak.
KOBI borsasi finansmanda önemli bir konu. Kredi Garanti Fonu finansmani
kolaylastirici bir unsur. Teminat sorunu çeken KOBI'ler için belirli bir oranda
teminat saglayan bir mekanizma. Orasi da simdi daha iyi islemeye basladi. Basta
bazi aksakliklar oldu. Ama simdi daha iyi isleyen bir mekanizma oldugunu ve gün
geçtikçe oradan yararlanan KOBI sayisinda da bir artis oldugunu
söyleyebilirim.''

-HALKBANK'TAN MAKINE SEKTÖRÜNE YENI KREDI-

Bakan Ergün, bir baska soru üzerine de Halk Bankasi'nin muhtemelen yarin
makine sektörüne iliskin yeni bir kredi mekanizmasi açiklayacagini bildirdi. Söz
konusu kredinin 10 yil vadeli ve düsük faizli olacagini belirten Ergün, ''Yani
(içeride makina ihtiyaci için pahali bir kredi mekanizmasi var. Yurt disindan bu
bana daha ucuza ve uzun vadeli olarak geliyor. Adam bana makinasinin yaninda
kredisini de getiriyor) diyen biri varsa biz ona Türkiye'de bu firsati, bu imkani
da sunmus olacagiz. Yurt disindaki müsteriye de, yurt içindeki müsteriye de
sunmus olacagiz.'' dedi.
Ergün, eger kredilerin niteligini bu tür yöntemlerle ithalat yapilan
alanlara odaklarlarsa cari açik konusunda önemli bir mesafe alacaklarini
düsündügünü anlatti. Ergün, enerji yatirimlariyla, ara mali üretimine dogru daha
ucuz ve uzun vadeli kredilerin yönlendirilmesi halinde bunun da cari açigin
azaltilmasina önemli rol oynayacagini kaydetti.

-SANAYI ÜRETIM RAKAMLARI-

Bugün açiklanan sanayi üretim rakamlariyla ilgili de degerlendirmede
bulunan Bakan Ergün, sanayi üretimi, kapasite kullanim oranlari, ihracat
rakamlari, elektrik tüketimi ve tüketici güven endeksindeki artisin ekonomideki
önemli göstergelerden oldugunu kaydetti. Bu göstergelerin birlikte
degerlendirildirilmesi gerektigini belirten Ergün, Kasim ayinda sanayi üretiminin
ne olabilecegine iliskin asagi yukari herkesin bir tahminde bulundugunu ve bu
tahminin de yüzde 7,2 oldugunu kaydetti.
Ancak ekonominin performansiyla, sanayinin ekonomik performansinin,
sanayi üretiminin bu tahminlerin de üzerinde oldugunu vurgulayan Ergün, bunun
sonucunda Kasim ayi sanayi üretiminin geçen yilin ayni ayina göre yüzde 9,1 artis
göstermesinin önemine isaret etti.
Sanayi üretiminin Aralik ayinda da devam edecegini gördüklerini belirten
Ergün sözlerini söyle sürdürdü:
''Aralik ayi tablosu da bundan daha farkli bir tablo degil. Hatta belki
bundan daha iyi bir tablo olacak. Aralik ayi verilerinin bundan daha iyi gelme
ihtimali var. Bütün bunlar bize yilin son çeyreginde Aralik ayi verileri de
toplandiginda yilin son çeyregiyle ilgili büyüme tahminini daha net bir sekilde
yapabiliriz.
Belki 31 Marti beklemeden, Ocak sonu, Subat basi gibi daha saglikli
tahminler yapma ihtimali olacaktir. Ama simdiden zaten 2010 yilinin toplam
büyümesini yüzde 6,8'e revize ettik. Ama herkes sunu görüyor ki bunun üzerinde
bir büyüme olacak. Yüzde 7'yi asacak büyüme. Hatta yüzde 7,5'i asip yüzde 8'e
yaklasan bir büyüme tahmini rakami var. Ben de sahsen bu tabloya yakin bir
noktada büyüme rakamini gerçeklestirecegimizi, elimizdeki bu verilere dayanarak
söyleyebilirim.''
Sanayi rakamlarinin mevsim ve takvim etkisinden arindirilarak
degerlendirilmesine iliskin bir soruya verdigi yanitta da Ergün, bazi rakamlarin
mevsim ve takvim etkisinden arindirilmadan kullanima verilmesi halinde ortaya
eksi ve arti yönde bazi yaniltici tablolarin çikabildigine vurgu yapti.
Söz gelimi Kasim ayinda Kurban Bayrami'nin uzun bir tatil olarak devreye
girdigini animsatan Ergün, burada takvim etkisinin dikkate alinmasi gerektigini
kaydetti. Bazen çok agir kis ve yaz sartlarinin üretimi etkileyebildigini ifade
eden Ergün, ''Bunlar dikkate alinmazsa verilerin analiz edilmesi ve onlardan
politika üretilmesi, sonuç alinmasi son derce zor oluyor. Onun için mevsim ve
takvim etkisinden arandirilmis veriler çok önemli veriler. O verilerde de bir
siçrama meydana geliyorsa demek ki Türkiye ekonomisindeki ilerleme saglam bir
zeminde olmaktadir. Bu saglam zeminde gelecek adina hepimize umut vermektedir''
diye konustu.
Iç ve dis bütün ekonomik aktörlere bu mesajlari dogru bir sekilde
iletmenin önemli oldugun ve onlarin da bu mesajlari yakindan takip ettiklerini
belirten Ergün, ''Keske biraz da Türkiye'nin politikacilari daha yakindan takip
etseler'' dedi. Zaman zaman muhalefet etme anlayisinin ekonomideki verilere
dayanmadigini söyleyen Ergün, nerede olumsuz birkaç veri varsa o olumsuzluklarla
olumlu seylerin üstünün örtülmeye çalisildigini kaydetti. Bu tarz elestirilerin
hiç kimseye katkisinin bulunmadigini belirten Ergün sunlari kaydetti:
''Bizim ekonomik aktörlerimizin morale ve motivasyona ihtiyaci var. Bu
gerçekçilikten uzak bir moral ve motivasyon olmamali. Gerçekten dünyadaki ve
Türkiye'de ki risklerin neler oldugunu görerek bu moral ve motivasyonu
saglamaliyiz. Birbirimizin gereksiz yere moralini bozmamizin bunun kimseye bir
faydasi olmuyor. Bunu ekonomik krizin basindan beri söylüyoruz. Krizin içerisinde
moral bozucu konusmalar yapmak kadar yapilabilecek kötülük yoktur. Hep
arkadaslari uyardik bunu yapmayin, etmeyin. Bugün hepimizin morale, birbirimize
destek vermeye ihtiyaci var. Krizden çikalim, isimiz gücümüz düzelsin. Ondan
sonra bakariz.''

AA

hasan_celik
10-01-2011, 15:16
dün 13.85 den aldım diye sevinirken bugün 13.60 dan aldım 13.25 e kadar düştü :D

merlin
10-01-2011, 17:26
Piyasa yukarıdaki haberi beğenmemiş olabilir. Öyle olduğunu sanıyorum.
Kamu bankalarını arpalık olarak gören zihniye maalesef değişmiyor. KOSGEP kredileri, küçük esnaf kredileri gibi düşük faizli krediler banka için bir risk ve karlılığı etkileyebilen operasyonlar.

Tozkoparan
10-01-2011, 23:43
dün 13.85 den aldım diye sevinirken bugün 13.60 dan aldım 13.25 e kadar düştü :D

Daha gecen hafta 12.80 kadar gerileyen bir hissenin 13.85 aldiginiz icin niye sevindiniz anliyamadim.

2011 yili bankalar icin cok kötü bir yil olacak. Faizler düstükce millet parasini cekecek gidip altin vsy. yatiracak.

hasan_celik
11-01-2011, 15:46
Daha gecen hafta 12.80 kadar gerileyen bir hissenin 13.85 aldiginiz icin niye sevindiniz anliyamadim.

2011 yili bankalar icin cok kötü bir yil olacak. Faizler düstükce millet parasini cekecek gidip altin vsy. yatiracak.

haklısınız halkbank bana göre değil düşerken çok düşüyo artarken de ben hissede oldugum için çok artmıyo hareketleri agresif sevmedim az bi zararla satıp kurtulacam

imekabe
12-01-2011, 13:25
Bu banka henüz halkın bankası olamamış galiba. Ses yok seda yok burda :))

garryyy
13-01-2011, 10:52
Halkımın bankası ne oluyor böyle 13 değmeden rahatlamaycan heralde

sakiro
13-01-2011, 11:00
halk arz biraz düşürebilir sanki

garryyy
13-01-2011, 11:04
Halkımın bankası ne oluyor böyle 13 değmeden rahatlamaycan heralde

13.00 1'er 1'er 2 lot veren arkadaşa selamlar rahatlattı hisseyi

hopp 13,20

garryyy
13-01-2011, 11:34
http://666kb.com/i/bq2fac18oedn9t1vz.jpg

hasan_celik
13-01-2011, 14:27
veya bahane edip düşürüyolar....yerim halk bankasını ya bırak arkadaş bi anda emirleri silmeler falan çok pislik bi kağıt bu endeks düşerken fazla düşmeler çıkarken değişik değişik hareketler bütün kurtlar burada ky e zehir etmeye yeminli adamlar

ryn
13-01-2011, 15:26
Burada kimsecikler yokmuş... :) Şimdi halka arz etseler bu fiyatın üstüne verirler. Değerinin epey altında kaldı kağıt...(y.t.d)

Asparuh
15-01-2011, 23:37
Endeks 63.000 lerde iken halkbank yaklaşık bu fiyatlardaydı. Bu endekste bu fiyat acaba büyükler şunu mu söylemeye çalışıyorlar " yabancı olarak bizler ve bıyıklı yabancılar satıyoruz bizi takip et sen de sat! Bak endeksin altında seyrediyor " Yoksa yükseliş olacak ve toplu alım için uygun yer mi bekleniyor. Kafam karışık ve ilk kez halkbank bana 10 binin üzerinde zarar yazdırdı. Aramızda kalsın "9.4 al 10.4 sat günlerini arar oldum. Aldığımız karın 3/2 sini kısa sürede aldı. Hayırlısı bakalım. dediğim gibi kafam biraz karışık. Umarım bilanço dönemi iyi olur.

murat583
17-01-2011, 15:50
Bu kağıdın derdi neki arkadaşlar sert hareketler yapıyor.

Yatırım tavsiyesi deildir

burder
17-01-2011, 15:52
12.70 'de toplar dedik mahvetti.

hasan_celik
17-01-2011, 16:20
2 gün önce 300 lira dün 450 lira bugün 700 lira zararım var...emirleri silmeler falan yukarı atıp tekrar düşürmeler lanet ötesi bi kağıt afyon konya bile bu kağıttan daha iyi acımasız adamlar ky nin canına okumaya yeminliler çok düştü alim diye bu kağıdı düşünmeyin arkadaşlar bende öyle düşünüp ilk başta 13.85 den sonra 13.65 den aldım daha sonra ise bugün ki halini görüyorsunuz 12.35 allah belasını versin böyle kağıdın

noodles
17-01-2011, 16:23
12,25 e kadar verecekler heralde. Buralardan toparlanmazsa bizi toplarlar yollardan.

noodles
17-01-2011, 16:28
Kaçtan aldınız da buralardan satış veriyorsunuz anlamak mümkün değil. Neyse panik yok elbet geleceğin yer belli.

murat583
17-01-2011, 16:30
Arkadaşlar bundan sonra yatırım bankalarının tavsiyelerine hayatta inanmam bi de endeks üstü getiri yazmışlar bilindik aracı kurum mafoldum bittim..

Kesinlikle yatırım tavsiyesi deildir.

hasan_celik
17-01-2011, 16:32
yahu arkadaş ne biçim kağıtsa kağıdı alıyosun aldıkça düşüyo aldıkça düşüyo endeks böyle giderse ya zararına 1 milyar zararla satacam ya da 3-4 milyar zarar edecem ben bu kağıttan

noodles
17-01-2011, 16:37
Şuna endeks üstü götürü desek daha doğru olacak heralde. Zirvesinden %25 uzakta olan bir kağıt hala bu kadar düşermi. Tamam yabancı çıkışı var kağıtta ama hala kalan aslan payı yabancıda. Onlar sabırlı ve soğukkanlıysa bizim de öyle olmamız gerek kazanmk için.

hasan_celik
17-01-2011, 17:10
yok böyle bi grafik kıp kırmızı 16 lardan 13 lere kadar düşerken bile arada yeşiller vardı ya

noodles
17-01-2011, 17:33
SOn anda alımlar mı oldu. Görebilen bir arkadaş var mıdır ? Yardımcı olursa sevinirim şimdiden tşkr.

murat583
17-01-2011, 20:27
sabah endeks düşerken hisse artıya bile geçmişti 12.95 bende tuttum nasıl olsa almaz diye 12.75 e limit verdiydim. vermez olaydım o nasıl bir düşüştü arkadaş 6 dakikada 12.60 gördü destek direnç hak getire bekleyelim bakalım moral bozmayın arkadaşlar....

kesinlikle yatırım tavsiyesi deildir.

murat583
17-01-2011, 21:34
DEUTSCHE ve TEBBANK sert satış yapmış hisssede ama hisse de asıl söz CİTİ nin o ne o derse bugün sakin yarın Allah kerim...

yatırım tavsiyesi deildir.

mauvaisame
18-01-2011, 09:47
anlamıyorum bu halkbankasını ya diğer bankalar düşerken onlardan önce davranıyor düşmek için ama çıkarkende diğerlerinin arkasına geciyor onlardan sonra cıkayım diye :(
ytd

hasan_celik
18-01-2011, 10:40
endeks şuan % 1 düşüyo olsa ben eminim ki halk bankası çoktan % 2 kusur düşüyo olurdu ancak % 1 artarken de % 1 anca artar hatta geçen gün yerinde bile saydı...grafikte rekor kırmıs kağıt 14.30 dan 12.30 a soluksuz düşmüş

murat583
18-01-2011, 10:47
İş yatırım her düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirin demiş ve en çok önerilen hisseler arasında halkbank 16,50 hedef fiyat la önerileri arasında.

mauvaisame
18-01-2011, 14:39
senin gibi kağıdın ben ne diyeyim artık sana ya +700puan endeks senn oldugun su duruma bak.. 14lerden 12lere indin hala da inmek için direniyorsun in inebildiğin yere kadar satmıyorum seni biraz daha düş bütün portföyümle seni alcam ortalamamda düşer ytd

mauvaisame
18-01-2011, 14:39
İş yatırım her düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirin demiş ve en çok önerilen hisseler arasında halkbank 16,50 hedef fiyat la önerileri arasında.

valla onların önerdiğin her kagıt düşüyor ne hikmetse kardeş

yusuf28
18-01-2011, 15:01
merhaba arkadaşlar evet yatırım kuruluşlarının AL verdiği hisselerin gördüğümüz gibi hep tam tersi hareket ediyor.Hadi Hayırlısı bakalamı birde HALKGYO ortaklığı piyasaya çıkıyor.Şimdi neler olacak göreceğiz.Görüşlerinizi paylaşırmısınız.

hasan_celik
18-01-2011, 15:07
allah belanı versin

mauvaisame
18-01-2011, 15:10
bırakın düşsün düşceği yere kadar maliyetim 13.00 biraz daha düşerse çok güzel takviye yapcam maliyeti 12.40lara kadar rahatca cekerim hadi be halkbank biraz daha düş :) (senn böle oynatan bilmem neler yüzünden bu hallerdesin) ytd

electrician
18-01-2011, 15:22
iyi yere tezgah açtık,bula bula halkbankı bulduk,çok çalışsam böyle rezalet hisse seçemezdim,sanki gözaltı hissesi düşmek için can atiyor...

murat583
18-01-2011, 15:40
C tipine geçse bu kadar düşmezdi heralde amma dandik bankaymış hızlı düşüyor yavaş çıkıyor bi çıkarsam dahada bulaşmam perşembe iyi bi haber gelirse merkezden satış fırsatı olarak kullanacam zararına bile olsa....

Yatırım tavsiyesi deildir.

dopamin
18-01-2011, 15:43
100 günlük, 200 günlük, ne varsa aşağı doğru deldi geçti. 200 günlük üssel ortalama 12,70 civarında. üstelik endeks daha 100 günlüklere değmedi bile.
buralardan tepki verip ortalamaların üzerine atsa iyi olur.

m21r1t1
18-01-2011, 16:05
ne olacak bunun sonu nere kadar daha düşer anlamadım ki ya da ne kadar daha bekleriz çıkmasını bilgisi olan varsa sevinirim

tomwaits
18-01-2011, 16:12
12,25 ile geldim beyler. Umarım en kısa sürede kara geçeriz. Bol kazançlar.

noodles
18-01-2011, 16:14
endeks 66500 üzerinde tutunmuşken son 6 ayın en düşük seviyelerini gösterdiler. Ey yabancı mağdem çıkıyorsun da kaçtan aldın kaçtan çıkıyorsun. Sanırım sizler baya bi durdunuz. Bizde dururuz be hiç problem değil. En küçük bir endeks kaymasını hiç affetmiyorlar valla. 50 şerbin 50 şerbin gömüyorlar.

noodles
18-01-2011, 16:17
İşe bak. Şöyle bi 2000 vururum çıkarım derken bana 2000 vurdu bu Halkımın bankası. Neyse borsa sabır işi diyo büyüklerimiz.

hasan_celik
18-01-2011, 17:54
12.10 dan kapadı arkadaşlar

ozziem
18-01-2011, 19:47
Bu nasıl hisse yaa, 12.80 den aldık ucuz diye 250 tl zarar 2 günde:) Artık uzun vadeceyim burada, endeks artar umarım da kurtarırız, bir kaç gün önce 14 leri gören bu hisse değil miydi? Diğer hisselerde beklenmez ama bu hissede beklerim. 6 ay beklemek gerek artık. Nasıl bu kadar düşer akıl mantık almıyor. Umudum bankalar çok düşerken genelde tepki alımı yapılır kurtarmak için. Ama ne olursa olsun çıkmaya hiiiiç niyetim yok ve bu son düşüş bence, tek umudum max zararımımın bu kadar olduğunu düşünmem bu hisseden. Çünü son saniyede canavarlar satabileceği kadar satıp hisseyi 12.10 a düşürdüler. Daha da satmazlar diye düşünüyorum
Olmadı temettüde kazanırız.
YTD.

murat583
18-01-2011, 20:27
Türkiyeden çıkan yabancının abd borsasına kaçtığı apaçık ortada beyler baksanıza dow 11848 delmiş gidiyor. Türkiyede beklenti bitti demekki olan bize oldu ama hata bizde endeks 55.000 deyken girmedik endeks görüp göreceği son noltaya gelmiş biz tuttuk hisse aldık... akılsız başın cezasını çekiyoruz işte...

supertramp
18-01-2011, 20:30
CIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:BANKAMIZ BAGLI ORTAKLIGI OLARAK 18.10.2010 TARIHINDE TESCIL ISLEMI YAPILARAK KURULAN HALK GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S., SPK`NIN SERI:VI, NO:11 VE SERI:I, NO:40 SAYILI TEBLIGLERI KAPSAMINDA, PAYLARININ KURUL KAYDINA ALINMASI AMACIYLA 18.01.2011 TARIHINDE SPK`YA BASVURUDA BULUNMUSTUR.

Bu haber hisseyi nasıl etkiler,daha doğrusu bir etki yapar mı?

murat583
18-01-2011, 20:46
citi ve deutsce gene aşırı satış yapmışlar yerliye yıkmışlar malı şerfszzzzzler....

kesinlikle yatırım tavsiyesi deildir...

hasan_celik
18-01-2011, 20:46
CIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:BANKAMIZ BAGLI ORTAKLIGI OLARAK 18.10.2010 TARIHINDE TESCIL ISLEMI YAPILARAK KURULAN HALK GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S., SPK`NIN SERI:VI, NO:11 VE SERI:I, NO:40 SAYILI TEBLIGLERI KAPSAMINDA, PAYLARININ KURUL KAYDINA ALINMASI AMACIYLA 18.01.2011 TARIHINDE SPK`YA BASVURUDA BULUNMUSTUR.

Bu haber hisseyi nasıl etkiler,daha doğrusu bir etki yapar mı?

vallahi ben artık halk bankası için hisse diyemiyorum 14.30 dan 12.10 a soluksuz düşüş arada bi yeşil mum görelim diyorum yok bende 13.85 den aldım sonra 13.60 dan aldım daha da düşmez diye bugün 12.10 oldu adamlar aldırıyolar abi daha da düşmez diye :)

ozziem
18-01-2011, 20:51
Türkiyeden çıkan yabancının abd borsasına kaçtığı apaçık ortada beyler baksanıza dow 11848 delmiş gidiyor. Türkiyede beklenti bitti demekki olan bize oldu ama hata bizde endeks 55.000 deyken girmedik endeks görüp göreceği son noltaya gelmiş biz tuttuk hisse aldık... akılsız başın cezasını çekiyoruz işte...

İçimiz rahat olsun, endeks martta doğru , genel kurullar çoğaldıkça 70 binleri dener. Bunun için öle çok da paniklemeye gerek yok. Gerçi benim yatırımım az bu hissede onda rahatım, bekleyecem, hiç olmadı temettü beklentisi var , bedelsiz olursa süper olur. 2010 karı en yüksek seviyelerde ve 2010un bilançosuna göre bedelsiz veya temettü verecektir. Bekleyebilen bu hissede illaki kazanır. Bu hisseye zaten faize yatıracağıma buraya yatırırım mantığıyla yatırmıştım. Bekleyecez.

Bu arada son açıklama olumlu bir şeye benziyor. Sanki hisseyi kurtarmak için yapılmış mı ki?:) Çok mu iyimser oldum? Ne olduğu anlaşılamadı son açıklamanın. Olumlu gibi duruyor ama.

YTD.

electrician
18-01-2011, 22:30
muhtemelen gelecek bilançoları bildikleri için basıyorlar aşağı,diğer bankalarda da durum pek farklı değil,burda birde yeni hisse satışı söz konusu daha hızlı iniyor,thyao da da hızlı düşüş var

ozziem
18-01-2011, 23:38
Yarın umarım bitecekti düşüş ve yeni, bir yükseliş trendi başlar umarım.
YTD.

arslan38
19-01-2011, 00:06
ozziem suan senle beraber hareket ediyoruz bende banvit te beklemedeyim 12,10 lardan halk bankasi alacagim senin guldugun gun benim gunumde olacak

ozziem
19-01-2011, 09:02
ozziem suan senle beraber hareket ediyoruz bende banvit te beklemedeyim 12,10 lardan halk bankasi alacagim senin guldugun gun benim gunumde olacak

arslan38 arkdaş, slmlar.bugün endeks + tıda olursa artacaktır halkbank.En düşük seviyesinde diye aldım 12.10 lara kadar düştü:) Keşke bu seviyeden alsaydık ama bekleyecem, korkum burada da yok ama banvitte hiç yok:) Bide bende KARTN vardı, onu da alsaydın tüm portföyümüz aynı olacaktı, ama ben 206 dan almıştım onu.
YTD.

murat583
19-01-2011, 10:08
Adamlar gemileri yaktı sanırım bizim gibi kürekçiler yanacak ilk olarak...

m21r1t1
19-01-2011, 10:17
bi daha hisse alırsam 2000 günlük seviyesinin altına inerse alacam bu yahu gittikçe dibe gidiyor bu citi asyab böyle yaptı hisseler citideyse bunlarda kendine banka demesin o zaman

murat583
19-01-2011, 11:08
Bankaları deli gibi satıyorlar. 2 seçenek var 1. yarın çıkacak sonucu biliyorlar kaçıyorlar yada yarın olumlu bi sonuç çıkacak keriz silkeliyorlar. umarım 2. seçenek olur. 1. seçenek olursa 10,00 den maliyet düşürelim diye uğraşırız...

m21r1t1
19-01-2011, 11:24
bence bugün ufaktan toplayacaklar yarın bilançolar gelecekse satmamak lazım

burder
19-01-2011, 11:32
Bugün kağıt toparlamaya başladı.1-2 gün teyit etmeden almayı pek önermem.12.70 üstüne atsın talibin bol.=)

tomwaits
19-01-2011, 11:37
bence bugün ufaktan toplayacaklar yarın bilançolar gelecekse satmamak lazım

bildiğim kadarıyla yarın bilançolar gelmeyecek ancak faiz kararı alınacak. Umarım hep beraber iyi günler güzel günler görürüz :)

murat583
19-01-2011, 11:54
portföyümün yarısını zararına verdim 12,30 dan zarar kes yaptım yapacak bişey yok arkadaşlar...

yatırım tavsiyesi deildir...

hasan_celik
19-01-2011, 13:02
portföyümün yarısını zararına verdim 12,30 dan zarar kes yaptım yapacak bişey yok arkadaşlar...

yatırım tavsiyesi deildir...

bende 12.20 ve 12.30 dan 110 ar lot sattım maliyet 13.15

ozziem
19-01-2011, 13:17
satmadım, yükselir diye düşünüyorum.
YTD.

murat583
19-01-2011, 13:33

Zararın neresinden dönersen kardır çıkarsada üzülmem citibankın elinde 181 tirlyon para var hepsini çıkmaya kalksa hisse 8,00 kadar gelir. düşerken çok sert geliyor bu hisse çıkarken çok yavaş...

seatue
19-01-2011, 14:09
zararın neresinden dönersen kardır çıkarsada üzülmem citibankın elinde 181 tirlyon para var hepsini çıkmaya kalksa hisse 8,00 kadar gelir. Düşerken çok sert geliyor bu hisse çıkarken çok yavaş...

hehe komık olmus
cıtı malını tamamını satmaya kalksa 8 degıl fıyat 0.8 gelır hocam

bu arada
nıye satsın cıtıekı tum mal tek kısının felan dıye dusunen dusunce komık olmuyormu

bılmem kactane kısının kurumun fonun yabancı parası cıtı ustunden takaslanıyor hocam

bır fon satıs yapmıs olabılır ama % 5 ve 10 gıbı dususlerde battık bıttık dıyen kısının borsada ne ısı var anlamak da mumkun degıl

yorumları yazarken biraz dusunerek yazmakda fayda var dıy dusunuyorum

teknıgıne bakan kısının hıssenın dusecegını ongormesı okadar kolaydı kı

30 dk 60 lı 120 240 gunluk haftalık hepsı sat konumunda ıken nasılyukselmesını beklıyorsunuz anlayamıyorum

ben aldım dıpten alt bollıngerden donus gorum gırdım 15 gun sonra da ıyı bır kar ıle verırım

tabıkı burda ıyı kara bakıs acınız n o da onemlı
ben yıllık faız getırırısın bu sevıyede oldugu ulkede %10 gıbı marjı cok ıyı getırı kabul edıyorum

neyse sevgıler

seatue
19-01-2011, 14:26
Nacizane borsaya yenı gırmıs tecrubesız dostlarım ıcın bir tafsıye benden
sıtede hangı hıssede mlet bagırıyor gıdın bakın
battık bıttık bu nasıl kagıt naralarının yukseldıgı yerlee bakın
sonra yavasca o tahtadan mal alın
kenara cekılın ızleyın
bakın bakalım bır hafta 15 gun sonra o hısse nerelere gıtmıs
basıt yakın ornek ısteyen tektu tahtasına baksın

noodles
19-01-2011, 14:29
Bugün kü endeks üstü yükseliş düşüşe gelen ve bizim gibi ucuz görüp girenlerin oluşturdğu bir tepki mi, yoksa kısa süreli aşağı yönlü trendin döndüğüne ilişkin bir işaret mi? Hngisi acaba?

noodles
19-01-2011, 14:49
hehe komık olmus
cıtı malını tamamını satmaya kalksa 8 degıl fıyat 0.8 gelır hocam

bu arada
nıye satsın cıtıekı tum mal tek kısının felan dıye dusunen dusunce komık olmuyormu

bılmem kactane kısının kurumun fonun yabancı parası cıtı ustunden takaslanıyor hocam

bır fon satıs yapmıs olabılır ama % 5 ve 10 gıbı dususlerde battık bıttık dıyen kısının borsada ne ısı var anlamak da mumkun degıl

yorumları yazarken biraz dusunerek yazmakda fayda var dıy dusunuyorum

teknıgıne bakan kısının hıssenın dusecegını ongormesı okadar kolaydı kı

30 dk 60 lı 120 240 gunluk haftalık hepsı sat konumunda ıken nasılyukselmesını beklıyorsunuz anlayamıyorum

ben aldım dıpten alt bollıngerden donus gorum gırdım 15 gun sonra da ıyı bır kar ıle verırım

tabıkı burda ıyı kara bakıs acınız n o da onemlı
ben yıllık faız getırırısın bu sevıyede oldugu ulkede %10 gıbı marjı cok ıyı getırı kabul edıyorum

neyse sevgıler

Doğru söze ne hacet derim. u30 hisselerine kısa sürede yüksek beklentiyle girmek büyük hata olur. Ayrıca bir hissenin düşebileceği en alt seviyeyi kestirmek de olanaksız gibi birşeydir. Bu nedenle ucuzladığı düşünülen U3O hisseisine girip hedeflenen seviyenin gelmesi için beklememk en doğru hareket şeklidir. Ekonomik kriz veya uzun süreceği öngörülen kötü ekonomik gidişatlar dışında u30 kağıtlarının zarar ettireceğini hiç sanmıyorum .Örnekleri de çok azdır zaten.

seatue
19-01-2011, 15:10
doğru söze ne hacet derim. U30 hisselerine kısa sürede yüksek beklentiyle girmek büyük hata olur. Ayrıca bir hissenin düşebileceği en alt seviyeyi kestirmek de olanaksız gibi birşeydir. Bu nedenle ucuzladığı düşünülen u3o hisseisine girip hedeflenen seviyenin gelmesi için beklememk en doğru hareket şeklidir. Ekonomik kriz veya uzun süreceği öngörülen kötü ekonomik gidişatlar dışında u30 kağıtlarının zarar ettireceğini hiç sanmıyorum .örnekleri de çok azdır zaten.

ohh beeee

duzgun ederı olan bir yorum sukur yahuuu

masallah masallah mu mantık borsa da ıs yapar ıste

sevgiler

m21r1t1
19-01-2011, 15:21

son 3 gündür öyle bir psikolojik baskı yaptılar ki az yükselsin k.y. hemen düşüp satıyor onların istediği de bu işte sonra diyoruz adamlar satınca kaçtan aldı bunlar diye

mauvaisame
19-01-2011, 15:22
noodles kardeşinde dediği gibi u30 da olan hisselerin bianda çıkmasını beklemek deliliktir. düşünün ki is c'nin tavan yaptıgını o zaman butun kagıtlar tavan gider bi anlamı kalmaz bu kagıtta olmanızı emin adımlarla yavas yavas cıkıyor buda bankaların paranıza verdiği yüzde 10luk faiz miktarının cok fazlası ile getiri sağlar size..
suan halkbankası diğer bankalar gibi düşüşte ben ortalamamı yaptım 15günlük süre içinde de kar ile satcagımı biliorum eger bu kagıtta olmasaydım direk isctr alırdım gercekten endekse göre cok ucuz kalan bir kagıt önü çok açık halkbanka veda ettikten sonra eger isc 5.50nin altında kalırsa gözüm kapalı alcam ytd

mauvaisame
19-01-2011, 15:24
birde lütfen kredili oynamayın bugun gelmiş broker arıyor istediginiz kagıt varsa alalım krediden çıktıgında satarsınız die adama verdiğim tek cevap bankanız düştüğünde kredili olan kagıdımın zararını karşılıcakmı lütfen işime karışmayın dedim :) ytd

noodles
19-01-2011, 15:36
maşallah doldura doldura gidiyo. Aman nazar değmesin.

yusuf28
19-01-2011, 16:22
Napolyon ne demiş Ya Sabır,Ya Sabır,Ya Sabır acele etmeyelim arkadaşlar çakallara paramızı ve malımızı kaptırmayılım sabırlı olmamızda fayda var diyorum.Perşembe günü MB.PPK.kararının sonuçları inşallah iyi gelir.

noodles
19-01-2011, 16:31
emin olmamakla beraber trendi kırmış gibi görünüyor. Yalnz 4 gündür endeksin bu 2 .seans süprizlerini anlamıyorum. Neden malı ikinci seans çıkıyor ki çakallar. Hep kapanışa yakın satışlar artıyo. Satacağınızı satın da önümüze bakalım be ecnebi kardeşlerim.

murat583
19-01-2011, 19:34
Cıtıbank yabancı -1.888.557 tl

tebbank yabancı -417.254 tl

yabancı çıkışı tam gaz devam ediyor arkadaşlar...

Yatırım tavsiyesi deildir..

ozziem
19-01-2011, 19:55
Cıtıbank yabancı -1.888.557 tl

tebbank yabancı -417.254 tl

yabancı çıkışı tam gaz devam ediyor arkadaşlar...

Yatırım tavsiyesi deildir..

Bu 2 gün öncesine ait tahminimce. Yabancı arada bi çalkaluyor tüm bankaları. Geçen ayda olmuştu. Bu ayı atlattık şükür. Endeks az artmasına rağmen iyi arttık. Yarın güçlü endkeksle iyi artış olabilir
YTD.

acan
19-01-2011, 23:32
Bir aydır izliyorum halkbankı.Kanaatim şu.Yukarıya bir kaç gün çekip her defasında daha aşağı kadar veriyorlar.Çekerkende her defasında bir önceki zirveye ulaşmadav bir önceki tabanın altına kadar veriyorlar en son taban 12,10 tepe 13,60 bir daha çakarlarsa 11.60 kadar tahmin ediyorum nihai taban ise 9,90 civarı oradan tekrar alacağım diye düşünüyorum.
Tavsiye degil gözlem ve değerlendirme teknik analizden anlamam onu söyleyeyim kendi fikrim sadece

three
20-01-2011, 03:34
Grafikte de belirttiğim üzere Endeksteki dip seviye tespitimi görmekteseniz. bundan sonra 65740 seviyesi altında kapanış görmeden 79000 li seviyelere yolculuğumzu başlayacaktır. Bu sebeple endekse duyarlı hisse senetlerini özellikle son hareketleri ile geri kalmış bankacılık endeksi hisseleri değerlendirebilir. Yükseliş potansiyeli ilk adımda %20 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyorum.

65740 değeri altındaki fiyatlamalar trend değişiminin ilk işaretleri olacağından SEURO grafiğinde belirttiğim trend çizgisine dair kırma girişimleri yakından takip edilmeli ve trend çizgisinin altına yapılan müdahalelere şüphe ile yaklaşıp STOP uygulanmaktan kaçınılmamalıdır. Trend değişimi gerçekleşirse satışların çok sert geleceği akıldan çıkarılmamalıdır.

http://img822.imageshack.us/img822/9673/xu100suero20012010.png

Endeks 79000 e giderken en duyarlı olabilecek hisseler iiçin TOP10 ve TOP5 listesi hazırladım. 10 hisseli portföyü veya 5 hisseli portföyü tercihlerinize göre seçebilirsiniz. Listeleme işlemi endeks üzerindeki etki katsayı ve hisselerin BETA katsayısı çarpımından oluşan ve GÜÇ olarak adlandırdığım değere göre sıralanmıştır. Portföydeki pay miktarı da (güç/toplam güç*100) şeklinde hesaplanmıştır.

TOP10 PORTFÖY:

http://img248.imageshack.us/img248/295/top10h.png

TOP5 PORTFÖY:

http://img717.imageshack.us/img717/9971/top5h.png

65740 dip kabul edilerek elde edilen tahmini hisse dip seviyeleri:

http://img829.imageshack.us/img829/4675/65740.png

79680 Hedef seviye kabul edilerek hesaplanan tahmini hisse zirve seviyeleri:

http://img837.imageshack.us/img837/8133/79680.png

STOP seviyesi olarak risk alma iştahınıza bağlı olarak dip fiyat kademesinin %3-5 aşağısını kullanabilirsiniz.

İlgili pozisyonlar için genel STOP rakamı XU100 de 62800 takip edilecektir. bu seviyenin kırılması ile birlikte zayıf ihtimal dahilinde olan senaryo işleyecek ve endekste ilk adımda 54000, ikinci adımda 39000 hedef olarak takip edilmelidir.

murat583
20-01-2011, 10:03
Ya ben bu hisseyi çözemedim

m21r1t1
20-01-2011, 13:11
ben çıktım artık bsheve girdim yüzde 5 arttı zararı kurtardım tahta sizin artık ama bankalara bulaşmam artık

murat583
20-01-2011, 14:21
yandık bittik tüttük...

hasan_celik
20-01-2011, 14:23
dün artı bugün geri aldı...allah kahretsin seni kağıt gibi

noodles
20-01-2011, 15:10
sadece 0,25 puan haftalık repo ihale faiz oranı düşmekle beraber diğer kalemlerde beklenildiği gibi değişikliğe gidilmemiş. EEE nedir yani sonuç. Piyasanın verdiği tepkiye bakın. Zaten bu manevralar olmasa biz nasıl atraksiyon yaşıcaz merak ediyorum.

Tozkoparan
20-01-2011, 16:23
Er veya gec ben bu hisseden kurtulmam lagzim. Kene gibi yapisti bana.

Tozkoparan
20-01-2011, 17:34
Tam halkbank klasigi bir düsüs. Borsa yüzde iki halkbank ona duble cekiyor. Gelsin birisini bana türkiyede teknik analizin nasil yapildigini bir anlatsin.

ozziem
20-01-2011, 21:59
Yaa ne olacak bu hissenin hali 12.80 den aldık, patladı, az aldık şükür, ama zarar 300 tl lere dayandı. Mecbur artık Mayıs'a kadar bekleyecem, yapcak bir şey yok.

lampirty
21-01-2011, 02:26
Güzel yuvarlandık

hasan_celik
21-01-2011, 10:00
Yaa ne olacak bu hissenin hali 12.80 den aldık, patladı, az aldık şükür, ama zarar 300 tl lere dayandı. Mecbur artık Mayıs'a kadar bekleyecem, yapcak bir şey yok.

ben 13.85 den aldım dostum zararım 1.200 lira

electrician
21-01-2011, 10:25
yangınlara gelesin iyimi halkımın bankası sattım sonunda,taban oluşumu tamamlanmıştır şimdi haydi yukarı,bir haftada banka hissesinde %15 zarar yazmakta ayrı bir ky başarısı...

murat583
21-01-2011, 10:38
11,60 güçlü destek olarak duruyor arkadaşlar direnç 12,20 bakalım ne olacak pek destek direnç anlayışı yoktur ama. bu arada destek altına kırarsa serbest düşüş 10,00 a kadar gidebilir. teknik böyle diyor. zurnanın zırt dediği yerdeyiz.

ozziem
21-01-2011, 11:57
Bugün güzel direniyor şimdiye kadar. Direnç var gibi. Bugünü atlatırsa pztesiden itibaren hava olumlu olur.
YTD.

hasan_celik
21-01-2011, 12:11
Bugün güzel direniyor şimdiye kadar. Direnç var gibi. Bugünü atlatırsa pztesiden itibaren hava olumlu olur.
YTD.

geçende aynı sizin gibi demiştim ben ooo dedim bizim banka bu sefer iyi direniyor sonra bi anda bi baktım ki emirleri silmişler kağıt bi anda % 2 düşmesin mi :) pazartesi günü mb munzam karşılıkları arttırabilirmiş onu da bahane edip düşürebilirler y.t.d

ozziem
21-01-2011, 13:09
geçende aynı sizin gibi demiştim ben ooo dedim bizim banka bu sefer iyi direniyor sonra bi anda bi baktım ki emirleri silmişler kağıt bi anda % 2 düşmesin mi :) pazartesi günü mb munzam karşılıkları arttırabilirmiş onu da bahane edip düşürebilirler y.t.d

Bekleyip görecez mecbur:), en kötü ihtimal martta artacak mecburen, çünkü tememttü verecek. Maliyet 12.80 beklersem illaki kazanacam. Zaten bu parayı dolara ya da altına yatırır gibi yatırdım, 3 ayda ne olursa. İllaki endeks 70 bin denemesi yapacaktır 1 defa daha. Olmadı o zaman satarım. Bu seviyelerde direnç var gibi gözüküyor. Bekleyip görecez.
YTD.

hasan_celik
21-01-2011, 14:14
Bekleyip görecez mecbur:), en kötü ihtimal martta artacak mecburen, çünkü tememttü verecek. Maliyet 12.80 beklersem illaki kazanacam. Zaten bu parayı dolara ya da altına yatırır gibi yatırdım, 3 ayda ne olursa. İllaki endeks 70 bin denemesi yapacaktır 1 defa daha. Olmadı o zaman satarım. Bu seviyelerde direnç var gibi gözüküyor. Bekleyip görecez.
YTD.

bankalar kar payı dağıtmayacak diye biliyorum ben bi araştırın isterseniz bu konuyu

electrician
21-01-2011, 14:39
temettü verene kadar %40 aşağı çekerler,elinede tutuştururlar %5 temettü al sana ortaklık...

hasan_celik
21-01-2011, 14:59
bugün garanti ile akbank ı düşürüyorlar...pazartesi sıra bizde :D bugün acıdılar,maliyet düşürmek için alım yapmamızı istiyolar galiba y.t.d

dencır
21-01-2011, 17:08
ilk alım 13.40 ikinci alım 12.90 ücüncü alım alım 12.00 maliyeti 12.60 kadar indirdik böyle giderse alacak parada kalmayacak pazartesi tekrar aşalara cekmez inşallah

ozziem
21-01-2011, 22:35
Güzel kapattık, endeks haftaya yükselecektir tahminimce, Haftaya 13 leri yeniden görmesi dileğiyle.
YTD.

hasan_celik
21-01-2011, 23:17
çok iyi kapadı gerçekten...endeks isterse buradan 70 bin lere gitsin pazartesi günü sabah artsın ben elimde son kalan 200 lotumu da satim halk bankası defterini 1 milyar zararla kurtulup kapatim bi daha ağzıma almayacam bi de halk yatırımdan aldım bize kazık attı :D

ozziem
21-01-2011, 23:25
çok iyi kapadı gerçekten...endeks isterse buradan 70 bin lere gitsin pazartesi günü sabah artsın ben elimde son kalan 200 lotumu da satim halk bankası defterini 1 milyar zararla kurtulup kapatim bi daha ağzıma almayacam bi de halk yatırımdan aldım bize kazık attı :D

Ben 11.75 leri inince eyvah dedim ama süper bi dönüş yaptı endeks. Tekrar endeks deneme yapacaktır. Dediğinize katılıyorum bir hisseden soğursanız bi daha o hisseye girilmiyor ama zararınızı çıkarma ihtimaliniz banka hisselerinde büyük. Endeks bu hafta artarsa hisse 13 leri geçer. Ben bekleyeceğim. İllaki artacaktır. Çünkü endeksin 70 binleri en az 1 defa daha test edeceği yüksek ihtimaldir, ayrıca beklenti Marta doğru 70 binlerin kırılması 73 binlerdir. Olmadı Mart'a kadar beklerim.
Sabreden kazanacaktır.
YTD.

hasan_celik
21-01-2011, 23:56
Ben 11.75 leri inince eyvah dedim ama süper bi dönüş yaptı endeks. Tekrar endeks deneme yapacaktır. Dediğinize katılıyorum bir hisseden soğursanız bi daha o hisseye girilmiyor ama zararınızı çıkarma ihtimaliniz banka hisselerinde büyük. Endeks bu hafta artarsa hisse 13 leri geçer. Ben bekleyeceğim. İllaki artacaktır. Çünkü endeksin 70 binleri en az 1 defa daha test edeceği yüksek ihtimaldir, ayrıca beklenti Marta doğru 70 binlerin kırılması 73 binlerdir. Olmadı Mart'a kadar beklerim.
Sabreden kazanacaktır.
YTD.

inanmıyacaksınz ama yüzyüze konuştuğum çoğu kişide bi 70 bin beklentisi var yani endeks in bi kere daha yukarı atıcağını sonra ise düşeceğini düşünüyorlar bende bundan korkuyorum ya işte...referandum dan sonra millet borsa şurdan dönecek buradan dönecek diyip sattı ama noldu borsa 70 binlere kadar gitti şimdi de 70 binler yine görülecek diye bi beklenti oluşturup hazır ky de maldayken bi düşürmek istemezler mi :) y.t.d

ozziem
22-01-2011, 01:04
inanmıyacaksınz ama yüzyüze konuştuğum çoğu kişide bi 70 bin beklentisi var yani endeks in bi kere daha yukarı atıcağını sonra ise düşeceğini düşünüyorlar bende bundan korkuyorum ya işte...referandum dan sonra millet borsa şurdan dönecek buradan dönecek diyip sattı ama noldu borsa 70 binlere kadar gitti şimdi de 70 binler yine görülecek diye bi beklenti oluşturup hazır ky de maldayken bi düşürmek istemezler mi :) y.t.d

o zaman zurna ZIRTTTTTTTTT diye bağırır işte:) , gün içindeki hareketlerde 64500 seviyesi test edildi ve tepki gelmek zorunda kaldı, bakıldı borsa gidecek mecbur 64.500 seviyelerinden yukarı hareket ettirildi. 65.900 lere kadar çıktı. Garanti 7.24 ten 7.60 a çıktı, gün içinde inanılmaz bir artış. Halkban ise 11.80den 12.35 , bu da aslında süper. Ben illaki 70 binlere en az 1 denemenin daha olacağını düşünüyorum. Bu enemeyi şubat ortalarında yapsa, sonra düşüşe bile geçse, Marttaki bedelsiz ve temettü kararlarıyla yine artar. Banka hisselerini çok düşürmeyi göze alamazlar. Öğleden sonraki hareket buu teyitledi. Bundan dolayı biraz daha beklemek gerek.
Hee bu borsa tabii, bakarız düşedebilir, orada da riski alacaz:). Ben umutluyom ama zurna ZIRTTTTTT da diyebilir tabii, ihtimal olarak yükseliş daha fazladır , ondan beklecem.
YTD.

mauvaisame
24-01-2011, 17:07
kısacası Allah belanı versin HALKBANK ve specleri

noodles
24-01-2011, 17:21
kısacası Allah belanı versin HALKBANK ve specleri

biraz sabır arkadaş. Panik yok. Beklemeye devam. Orta vadeciysen zararsız çıkarsın. Neticede henüz ayyuka çıkmış bir kriz yok.

mauvaisame
24-01-2011, 17:25
sıkıldım artık ya kriz çıkmış gibi hepsinden önce düşüyor ortalamamı 12.55e çektim acaba biraz daha beklesem mi die beni de düşündüyor bu kagıt :(
orta vade değil uzun vadede bile beklerim nakit ihtiyacım yok 2012ye kadar da beklerim

mauvaisame
24-01-2011, 17:29
elimde 6000adet halkbank ve 9000adet finansbank var nerden bulaştım bu 2bankaya anlamıyorum ya hadi finansın halka arzı var bu bankada neyi beklicem uzunca onu bilmiorum :)

noodles
24-01-2011, 17:45
5 büyük banka kağıdı genelde beklentiyle hareket etmez. Endekse bunlar yön veriyor zaten. Bana göre merkezin bu manevrasını iyi kullandılar silkeleme yapmak için. Yaz sonu bşlayan alımları realize ettiler sanki. Bu olumsuz havanın kaybolması ile yeniden bankalar adına yükseliş trendinin başlayacağını tahmin ediyorum. Sonuç olarak 16 küsürlü zirvelerinden %25 geride duruyor şu an. Satış baskısı bittiği an tekrar eski seviyelerine gelir. Referandum sonrası bşlayan rallinin ilk çıkış seviyelerindeyiz şu an. Yani son 6 7 aydır kar-zarar nötr. Bakın bugün 65 binde tutundu endeks. 1 2 haftaya düze çıkarız gibi geliyor. halkbank maliyetiniz de yüksek değilmiş zaten. O halde bence hiç canınızı sıkmayın. E 2 sene de bekleme opsiyonum var diyorsanız daha ne. Ben böyle düşünüyorum ve tavsiye olarak algılanmamasını temenni ediyorum.

ozziem
24-01-2011, 18:52
Problem yok bence, ee tabii aldık bekleyecez. Mayıs'a kadar en az bekleyecem ben ama benim lotum az belki ondan rahatım. Ben zaten faize yatıracağıma burası olsun dedim düşük seviyesinde. Mayıs'a kadar ne olursa artık.Ama öle zararına vermek yok. Endeks illaki artacak en az bir defa daha ve dip seviyeler bence bunlar çünkü munzam karşılık artacağı olayı beliydi , buna tepkiyi verdi zaten hisse. Merkez bankası 2 defa düşsün diye ayrı gün açıkladı galiba:). Ne yaparlarsa yapsın , oyuna gelmeyip faizden çok daha fazla kar etmeden bırakmam seni HALKBANK
YTD.

ozziem
24-01-2011, 21:39
İş yatırım öneriyor bakalım, bu fiyat zor geldi bana ama en azından moral oldu bu:)

http://www.borsamedya.com/dosyalar/images/isyatihisse21ocak.jpg

YTD.

mauvaisame
25-01-2011, 10:26
ozziem öncelikle yatırım firmalarınn önerdiği kagıtlara hiç güvenmiyorum en iyi kagıt bildigin kagıttır. spor hisseleri ile ilgili saglam yerden haber geldi 9.80den bjk aldım 12.50ye sattım halkbankasında ortalama yapayım die ama bakıorum ki satmasam aynı ortalamayı yine cok güzel bir sekilde tutturcaktım bjk 15leri gecti ama bu banka hala yerinde sayıyor :(
bnm lotumda cok fazla sayılmaz ama zamanm var bekliorum bekliyeceğim isterse 10'a kadar düşsün artık ortalama yaparz yine :)

mauvaisame
25-01-2011, 10:28
5 büyük banka kağıdı genelde beklentiyle hareket etmez. Endekse bunlar yön veriyor zaten. Bana göre merkezin bu manevrasını iyi kullandılar silkeleme yapmak için. Yaz sonu bşlayan alımları realize ettiler sanki. Bu olumsuz havanın kaybolması ile yeniden bankalar adına yükseliş trendinin başlayacağını tahmin ediyorum. Sonuç olarak 16 küsürlü zirvelerinden %25 geride duruyor şu an. Satış baskısı bittiği an tekrar eski seviyelerine gelir. Referandum sonrası bşlayan rallinin ilk çıkış seviyelerindeyiz şu an. Yani son 6 7 aydır kar-zarar nötr. Bakın bugün 65 binde tutundu endeks. 1 2 haftaya düze çıkarız gibi geliyor. halkbank maliyetiniz de yüksek değilmiş zaten. O halde bence hiç canınızı sıkmayın. E 2 sene de bekleme opsiyonum var diyorsanız daha ne. Ben böyle düşünüyorum ve tavsiye olarak algılanmamasını temenni ediyorum.

eevt bildigim bi kac kisi kagıttan cıktı önceden aldıkları karlardan biraz vazgecerek. dediğin gibi herkesi kacırmak istiyorlar bankalardan sadece kendileri kazanmak için bakalım düzlüğe çıktıgımızda neler olcak bnm zamanım var sende yanımda kal birlkte yiyelim :D ytd

murat583
25-01-2011, 11:38
dün 12.00 dan kapabilseymişiz bugün 12.30 dan spekin eline güzel verecekmişiz olmadı kısmet deilmiş. artık 11.50 beklerim önemli bi destek var orda bakalım.

noodles
25-01-2011, 14:55
eevt bildigim bi kac kisi kagıttan cıktı önceden aldıkları karlardan biraz vazgecerek. dediğin gibi herkesi kacırmak istiyorlar bankalardan sadece kendileri kazanmak için bakalım düzlüğe çıktıgımızda neler olcak bnm zamanım var sende yanımda kal birlkte yiyelim :D ytd

:) Benim maliyet senin bir iki kademe üstünde ve adette senin yarın kadar. Portföyün diğerini de boşta bekleyen parayla dün 3,79 la vakıfa gömdüm. . Hlkb.ı aldım ve hiç maliyet düşürmeye kasmadım. 3 4 gün daha beklemek gerekiyormuş onu kestiremedim. Sağlık olsun.Misal 1.000 tl paraya banka veya repo ayda 4 küsür lira faiz veriyo. Burda ise aldığının 1 kademe üstünde komisyonu kurtarıyon, 2 kademe üstünde faiz getirisinin kat be kat üstünde para kazanıyon. Her halukarda risk almaya ve beklemeye değer. Dikkat edersen endeksin her ileri hamlesinde kağıt çoşmaya çalışıyo ama satış gelio. Burda da borsanın altın kuralı olan sabır devreye giriyo. Panik yapma, bekle ve hedeflediğin fiyattan çık. İşc dışında ilk kez banka kağıdına yatırım yaptım. Bunda da etken fiyatını ucuz bulmamdır. Herkesinde fikri ve zikri tüm yarar ve zararlarıyla kendisine aittir. Bu arada beraber yeriz parayı ayıpsın. , hatta izmir ve civarındaysan rakı balık da olabilir. :)

mauvaisame
25-01-2011, 15:24
:) Benim maliyet senin bir iki kademe üstünde ve adette senin yarın kadar. Portföyün diğerini de boşta bekleyen parayla dün 3,79 la vakıfa gömdüm. . Hlkb.ı aldım ve hiç maliyet düşürmeye kasmadım. 3 4 gün daha beklemek gerekiyormuş onu kestiremedim. Sağlık olsun.Misal 1.000 tl paraya banka veya repo ayda 4 küsür lira faiz veriyo. Burda ise aldığının 1 kademe üstünde komisyonu kurtarıyon, 2 kademe üstünde faiz getirisinin kat be kat üstünde para kazanıyon. Her halukarda risk almaya ve beklemeye değer. Dikkat edersen endeksin her ileri hamlesinde kağıt çoşmaya çalışıyo ama satış gelio. Burda da borsanın altın kuralı olan sabır devreye giriyo. Panik yapma, bekle ve hedeflediğin fiyattan çık. İşc dışında ilk kez banka kağıdına yatırım yaptım. Bunda da etken fiyatını ucuz bulmamdır. Herkesinde fikri ve zikri tüm yarar ve zararlarıyla kendisine aittir. Bu arada beraber yeriz parayı ayıpsın. , hatta izmir ve civarındaysan rakı balık da olabilir. :)

bende senin gibi düşünüyorum yaşım çok fazla değil ama etrafımdaki insanlar sayesinde cogu kagıt hakkında yorum yapabilirim ve onlar büyük oynadıgı icin hep peşlerinden giderek bi insann 1ayda kazandıgı paranın cok fazlasını kazandım misal hurgztsini 1.86dan aldırıp 2.25den verdim ve en son yne söz dinleyerek bjktan umulmadk para aldım ve devamını kacırdım. ve en sonda bildiğinz gbi bu illet kagıda bulaştım kendi hırsım ve açgözlülğmle kmseye danışmadan sonucta dediğiniz gibi burdanda kazancak sabırlı olanlar zamanla ama dier trenleri kacırınca ne anlamı var burda bu kdr beklemenn die düşünüorum :( şuan güzel bir haber var elimde ama kullanamıorum butun portföy dolu :D
yeri gelmişken izmirinde tam merkeznde oturuyrm rakı balıga biraz daha yakın :D

tomwaits
26-01-2011, 11:04
Goldman sachs, halkbank ıcın fıyat hedefını 16.44 tl'den 18 tl'ye, tavsıyesını notr'dan al'a yukselttı

-matrıks-

seatue
26-01-2011, 15:08
ıyı olmus kımse kalmamıs
nasıp

ozziem
26-01-2011, 21:29
Gidenler yazık ettiler, bekledik işallah kazanacaz. Endeks %1 artınca %4 tepki verdi. 68 binleri bulursa 14.00 ler konuşulur. Hadi endeks 2.5 puan daha. Her yerden al tavisyesi var. Hissenin fiyatı en düşük seviyelerde halen. Bakalım neler olacak
YTD.

mauvaisame
27-01-2011, 10:37
Gidenler yazık ettiler, bekledik işallah kazanacaz. Endeks %1 artınca %4 tepki verdi. 68 binleri bulursa 14.00 ler konuşulur. Hadi endeks 2.5 puan daha. Her yerden al tavisyesi var. Hissenin fiyatı en düşük seviyelerde halen. Bakalım neler olacak
YTD.

kagıttan dün aksam itibari ile ben cıktım arkadaslar geride kalanlara bol kazanclar diliyorum.. valla o kadar alt tarafları gördükten sonra pek girmeyi düşünmüorum ama 11.80gibi rakamlar bidaha olursa tekrar halkbanktayım ytd

Wrangler
28-01-2011, 03:27
Goldman sachs, halkbank ıcın fıyat hedefını 16.44 tl'den 18 tl'ye, tavsıyesını notr'dan al'a yukselttı

-matrıks-

Bir Türk Bankası için 'AL' önerisi

Goldman Sachs,Türk bankalarını değerlendirdi ve sadece biri için AL önerisinde bulundu

27.1.2011 - 15:19

Goldman Sachs Türk bankalarını şöyle değerlendirdi: "Türk bankalarının Şubat ortasında 4Ç10 sonuçlarını açıklamaya başlamalarını bekliyoruz. Menkul kıymet faizlerindeki normalizasyon ve güçlü kredi büyümesi ile net gelirde iyileşme bekliyoruz.

TCMB´ni kredi büyümesini yavaşlatma hamlelerine rağmen Türk bankalarının orta vadede kredi arzını genişletebileceğini düşünüyoruz. Fakat parasal sıkılaştırmanın 2Y11´de faiz artırımı getirmesini ve bu sebeple de net faiz marjlarının daralmasını bekliyoruz. Net faiz marjlarında 2013´e kadar stabilizasyon beklemiyoruz.

2010´un çoğunda sergilenen güçlü performansı takiben Türk banklarının tavsiyeleri son iki ayda düşürüldü. Tavsiyelerimiz arasındaki hisseleri benzerlerinin yüzde 15 altında performans gösterdi. Mevcut çarpanlar revize edilmiş karlılık ve kar tahminlerini yansıtıyor.

Halkbank´ta ciddi değer görüyoruz. 16.44 TL´den 18 TL´ye çıkan hedef fiyatımız yüzde 50 artış potansiyeli ifade ediyor. Tavsiyemizi Nötr´den AL´a yükseltiyoruz."

http://www.finansgundem.com/haber/Bir-Turk-Bankasi-icin-AL-onerisi-/46992

mauvaisame
28-01-2011, 09:30
ne güzel şeyler demişlerde endeks ve bankalar böyle düşerken kim alır artık halkbankı gecen gün iyiki satmısım yoksa yine yagdırmaya başlardım burdan ama geri dönüşüm 11lerde olcak bu hisseye yoksa önümde bekleyen güzel bir tren var ona binip gitcem ytd

mauvaisame
28-01-2011, 14:02
bakıyorum kimse kalmamış buralarda artık uzaktan bakıyorlar öğleden sonra 12.00'a filan alış yazsammı yoksa 11lere de gelir gidişata göre aranıza katılırımda kmse yok tek başıma büyüklerin arasında beklerim artık napalım :D

hasan_celik
28-01-2011, 18:19
bu hisse bende olsaydı bugün ki düşüşte çoktan tabandan dönmüş % 6-7 düşmüştü...ancak şunu da söylemeliyim ki bankalara bu kadar çok satış gelirken banka hissesinde olmak pek akıl karı değil çok düştü diyip alım diye düşünenler 2 defa düşünsünler yoksa benim gibi 1 milyar zararla çıkarsınız :) ayrıyetten 2 gündür garanti ve akbank ı düşürüyorlar olası bi düşüşte bu sefer halkbank'a yüklenmesinler...dikkatli olmak lazım y.t.d

veli888
29-01-2011, 17:47
12.25 ve 11.90 dan almıştım geçen günlerde, perşembe sabah 12.45 den satmıştım, sonra 12.75 i gördü, sonra dün 12.10 dan yine aldım, 12.05'e sarktı ama geri topladı, garanti gibi darmadağın olmadı... şimdi ya pazartesi halkbank da garanti gibi olacak ya da önce yine halk bank çıkacak ... ben çıkışına oynadım bakalım ne olacak ... bilanço beklentileri başlıyacak önümüzeki iki hafta için o yüzden bankaların bir miktar çıkışını beklemek çok isabetsiz olmaz ... halkbank, vakıfbank ve yapıkredi daha sağlam duruyorlar, fakat akbank ve garanti yukarı dönerse cuma günkü farkı birden kapamaları beklenebilir... cuma günkü düşüş fazladan bir düşüş oldu, mısır olayları ve bankaların borç verme konusunda bir tehdidi olmuş merkez bankasına, ikisi birden bu şekilde bir olay yaşattırdı olabilir borsada... şimdi mısırda olaylar bir yola girer görüntüsünde ve bankalar konusunda da zıtlaşma devam etmezse düşüş terse sert şekilde dönebilir ...

mauvaisame
01-02-2011, 12:59
oldumu şimdi halkbank yapılırmı bu ya :( ben gecen gün 8000lot alış yazmıstım 12ye gelmedin üstüne bide gittin 13lere napalım artık bidahaki düşmende buluşmak dileğiyle hoşçakal :D ytd

ozziem
01-02-2011, 18:51
oldumu şimdi halkbank yapılırmı bu ya :( ben gecen gün 8000lot alış yazmıstım 12ye gelmedin üstüne bide gittin 13lere napalım artık bidahaki düşmende buluşmak dileğiyle hoşçakal :D ytd

12.80 den aldığım malı 12.90 den verdim maalesef. Bi ara düştü endeks orda kandırıldım:)
Nese 20 tl cik kara da şükür:) 250 tl zararlardan buraya gelince kar etmiş gibi oldum.
Ama hisse iyi dayandı, endeks düşerken. Keşke satmasaydık bilemedik işte.
YTD.

hasan_celik
01-02-2011, 19:07

dostum sen ky değil oy sin bence yani orta yatırımcı :D ben halkbank a 8000 lot alış yazacam diyelim gelecek ben aldıktan sonra 1 kademe düşerse kalpten giderim yahu :)

ozziem
01-02-2011, 22:15
dostum sen ky değil oy sin bence yani orta yatırımcı :D ben halkbank a 8000 lot alış yazacam diyelim gelecek ben aldıktan sonra 1 kademe düşerse kalpten giderim yahu :)

ky nin hasıyım hem de:) ky olmasam 12.90 dan satmam. 8000 lotu ben yazmadım, üstteki arkadaş yazmış. 8000 lot yazıpta 1 kademe düşerse kol felan kesmek gerek:), daral gelir. Ben yanlızca 312 lot almıştım 12.80 den belki endeks düzelir ve kar ederim diye ama olmadı. Komisyonları çıkarınca biliğimiz 20 tlciik kar oldu, parayı kurtardığımıza şükür:) Biraz zarar etmişsem ben kurtardığım an satarım genelde, çok güveniyorsam satmam ancak. Düşerse alırım yine ama şu an için bulaşmam kağıda. Yükseleceğini biliyorum daha da ama hevesimi kırdı:) Merkez bankasına hiiç güvenmiyorum. Bu yüzden bir müddet banka hisseler,ne bulaşmamk en iyisi gibi. Parayı diğer sektörlere yatırmak gerek gibime geliyor. Ama karlılığı iyi olacaktır öle ya da böle Martta yükselecek, bneden sattım gıcık gittim kağıda. çünkü.
YTD.

Damgacı Abi
01-02-2011, 22:22
kağıdın hası kardeşim.. boşuna gıcık kapıyorsun. böyle düşünmeye devam edersen hep ky kalırsın.

ozziem
01-02-2011, 23:26
kağıdın hası kardeşim.. boşuna gıcık kapıyorsun. böyle düşünmeye devam edersen hep ky kalırsın.

zaten borsa oynayıpta ky statüsünden oy ye geçen çok görülmemiştir:) Kağıt ilerleyecek ama satış emrini vermiştim yapcak bi şey yok. 12.0 lerden alsam beklerdim Mart'a kadar ama maliyet 12.80 di. Kağıt güzel durdu gerçekten ama ben aldığım an eğer kağıt çok düşmüşse o kağıda bi daha bulaşmam satarım. Tek istisnası bi kaç kağıttır bunun, onlarda endeksten bağımsız kesin kar edeceğimi öngördüğümn kağıtlardır. Ama insan bir kağıttan zarar etmişse o kağıttan soğuyor ve az kara geçtinmi ya da kurtarınca satıyor. Kağıt düşerken en önde ama çıkarken de en önde gidiyor. 12.80 den 11.70 lere kadar indi. Sonra geri döndü müthiş bir şekilde.
Kalanlar Mart'a kadar kazanacaktır , ben emri vermiştim emir gerçekleşmiş.
YTD.

mauvaisame
02-02-2011, 09:35

arkadaşım küçük veya orta yatırıcımcı farketmez zarar herkesi üzer ama büyük oynayanda büyük kazanır haksızmıyım :)
halkbankta zarar varken önceki harektleri ile karlı çıktım ve en son 12.20ye geldiğinde hata yaptım inat edip 12ye alış yazmasaydım 12.15ten filan alcaktım ve şimdi güzel bi karla hemen çıkmış olurdum. tabi borsada tren kaçmaz sagolsun is C'yi 5.08den alıp 5.20ye verdim ve artık önümde haberi gelen güzel bir kagıt var endeskle birlikte o da düştü ama dün çıkmadı zaten ters bi kagıt oldugundan ona gircem elimde de güzel bir miktar da başka banka var ondan çok umutluyum. artık bidaha girmem halkbanka 12 olmadan herkese bol kazançlar. yazdıgım bni ilgilendirir

sela74
02-02-2011, 13:11
15 tl ye kadar burdayim bu rakamida sanirim secim öncesi yakalariz

gold_&_silver
03-02-2011, 15:34
IMKB'nin yildiz hisselerinden birisi ama burda ilgileneni cok az.
ISC , HALKB, VAKBN bana göre dikkatle izlenmesi gereken kagitlar. Bekleyenini hicbir zaman üzmezler.
YTD

noodles
03-02-2011, 15:52
atam tutam ben seni, 12,xx den alıp 13,xx den satam ben seni.

mauvaisame
04-02-2011, 09:38
noodles aynen bende öle yapcaktım ama artık bugun yada haftaya öle yapcam elinde sonunda gelcek 11.80e bende uygun seviyesinde alcam beklicem :D ytd

noodles
04-02-2011, 11:02
Valla mauvaisame sanki bi daha 11 li rakamlara kısa vadede zor gelir gibi. ama 12 lerin başlarında almak uygun olur gibi geliyor. Bugün 63 binde tutunursa endeks alım için uygun olabilir. 12 li seviyeler bana halb için uygun seviyeler gibi geliyor. Çünkü mısır meselesi dışında şu an için çok olumsuz bir hava yok gibi ama endeks çok dalgalı. Dalgaya sörf tahtasını iyi yerleştiren bu ortamda kazanır. Bi hafta düşüyor bi hafta çıkıyor. Yılbaşından beri böyle. Sanki 12, 50 li seviyler bir miktar al bekleli seviyler gibi ne dersin?

noodles
04-02-2011, 11:27
Tüm dünya borsaları yemyeşil. Bizimki kırmızı . Böyle ...... ülkenin böyle ......... borsası işte. Neyse yurt dışında hava olumlu bizimki de sanki + ya dönecek ama nazlanıyo. Ben biraz aldım bakalım hayırlısı.

mauvaisame
04-02-2011, 12:43
Tüm dünya borsaları yemyeşil. Bizimki kırmızı . Böyle ...... ülkenin böyle ......... borsası işte. Neyse yurt dışında hava olumlu bizimki de sanki + ya dönecek ama nazlanıyo. Ben biraz aldım bakalım hayırlısı.

burası türkiye işte fark burada :D
şuan da portföyümde güzel beklentisi olan tek bir kağıt var onuda satmadan bekliorum çok güzel günlerimiz olcak o kağıtla.
halkbanka gelince 12.00'ın altına inmeden asla alım yapmam ki daha da düşerse en uygun yerden 10.000lot alıcı olarak aranızda buluncam arkadaslar ama surdan 1lot bile almam hadi be halkban gelde alayım seni :D ytd

mauvaisame
04-02-2011, 14:56
utanmasa endeks +600 yaparken - duruma düşcek bu halkımın bankası deil bilmem kimlerin bankası olmuş iyi ki almamışım seni :he:
sen böle gidersen 11xx lere de gelirsin işte o zaman :halay: çekeriz
ytd

noodles
04-02-2011, 16:55
2 haftadır süper trade imkanları sundu. Sabah 12,80 alıp az önce 13,20 verdim. 2 3 saatte %3 küsür hele ki banka kağıdından almak. Bence hi fena değil. Haftaya dünya borsaları eksiye döndüğünde yine 12,xx lerde bluşuruz halkb. Allah razı olsun.

noodles
04-02-2011, 17:12
Bu kağıtta sıkı bi realizasyon var gibi. O geçen haftaki coşkusu yok bugün. Endeksi de garan ve iş coşturdu bugün. Endeksin en ufak geri dönüşünde hemen satışı yiyiyo.

noodles
07-02-2011, 16:03
gel gel gel 12,xx e gel, karteldekiler kan kardeşler...

mauvaisame
08-02-2011, 10:24
Bu kağıtta sıkı bi realizasyon var gibi. O geçen haftaki coşkusu yok bugün. Endeksi de garan ve iş coşturdu bugün. Endeksin en ufak geri dönüşünde hemen satışı yiyiyo.

evet arkadaşım dediğin gibi realizasyon var sanırım baksana borsa + yapıyor halkbankası düşüyor :D adamlar 13.00a güzel barikat dayamışlar ama düşsün düşsünde 12.00'dan alayım bekliyorum hala kucağıma gelmelerini :D ytd

mauvaisame
08-02-2011, 10:29
gel halkbankası gel şefkatli kucağımı açtım bekliyorum istersen alışımı şimdiden gireyim 12.00'a 9.000lot ytd :D

mauvaisame
08-02-2011, 15:15
seni borsanın en rezil kağıdı olarak seçtim ama hala istediğim seviyelere gelmedin hadi biraz daha rezillik yapında düşürün şu hisseyi :)

noodles
08-02-2011, 15:31
seni borsanın en rezil kağıdı olarak seçtim ama hala istediğim seviyelere gelmedin hadi biraz daha rezillik yapında düşürün şu hisseyi :)

endeks - ye döndüğü an. 12,50 de bulur kendini.

Wrangler
08-02-2011, 15:36
Bofa merıll lynch'ın aylık bankacılık raporunda halk bankası ıcın yatırım tavsıyesı "al"

-matrıks-

mauvaisame
09-02-2011, 13:45
iyi ki al vermiş sat dese kimbilir neler olcak :D adamlar kagıdı götürmemek için güzel duvar örmüşler aman gitmesinde şuan portföyümü dolduramam başka kagıtta alım yapcam daha sonrasında 12.00a geldiğinde binmeye başlarım sana da halkbank rezilsin ama olsun senden para kazanılır 11xxlere alınınca :D
bu kağıt hiçbirzmn eskisi gibi olmucak biliyorum artık hayal gibi kısa vadede uzun düşünen içinde kör kuyu derim :D ytd

rossgeller
10-02-2011, 10:16
Noluyor bu Halkbankasına ya, bizim bilmediğimiz bir şey mi var acaba?

mauvaisame
10-02-2011, 11:40
gel halkbank gel şefkatli kucağımı açtım seni bekliyorum 11xx li seviyelere geldiğinde uygun zamanında alcam senden artık 10bin lot ondan sonra birlikte güzel yollara çıkarız hadi gel otur :D bilmem ne al vermiş ben malımı biliorum elinde sonunda gelceksin istedigim yere :D ytd

ozziem
10-02-2011, 11:58
12.35 ten emir verdik bakalım gerçekleşecek mi, 12.35 bile fazla ama bi yerde hissemis olsun maksat:)
YTD.

noodles
10-02-2011, 13:48
Noluyor bu Halkbankasına ya, bizim bilmediğimiz bir şey mi var acaba?

Bişey olduğu yok. Sıkı bir realizasyon var. Yılbaşından beri öyle salladılar ki kağıdı bir aşağı bir yukarı. Tepe ve dibi yakalayan en az %50 arttırmıştır portföyünü. herkesin al dediği yerde sen satacan herkesin sat dediği yerde sen alacan ki bişeye benzesin. 2 haftadır al sinyali verdi diye bas bas bağrıyorlar. Al sana " al " sinyali. 11,80 e düşmüş kağıda nötr diyen zihniyet, 13,30 da al önerisi veriyor. Kimi kandırıyonuz beyler. Ha şu da bir gerçek. Eğer 1 sene beklerim diyosan al sinyaline eyvallah. 12,50 altı maliyet her türlü kazandırır. Daha da düşer mi? gidişat yine 11,80 -12,00 bandına doğru bir akış gösteriyo. Bu kağıt için ayrılan portföyde 12,50 altı kademeli alım iş yapar sanki. Ne dersiniz?

noodles
10-02-2011, 13:57
JP MORGAN CAZENOVE, HALKBANK İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 18.00 TL'DEN 17.00 TL'YE İNDİRDİ. (alıntıdır). 1 ay sonra 19 olur. Nabza göre şerbet. Çok komiksiniz gerçekten.

ozziem
10-02-2011, 14:11
12.35 çok , 12.25 'e indirdim emri olursa olur olmassa olmaz. 12.25 ten alıp beklemek gerek. Geçen 12.80 den aldım 12.90 a zor sattım 3 haftada. Şimdi 12.25 ten alıp bekleyebilirm 1 ay rahat. 12.30 üstü 1 kuruş vermem.
YTD.

mauvaisame
10-02-2011, 14:14
Bişey olduğu yok. Sıkı bir realizasyon var. Yılbaşından beri öyle salladılar ki kağıdı bir aşağı bir yukarı. Tepe ve dibi yakalayan en az %50 arttırmıştır portföyünü. herkesin al dediği yerde sen satacan herkesin sat dediği yerde sen alacan ki bişeye benzesin. 2 haftadır al sinyali verdi diye bas bas bağrıyorlar. Al sana " al " sinyali. 11,80 e düşmüş kağıda nötr diyen zihniyet, 13,30 da al önerisi veriyor. Kimi kandırıyonuz beyler. Ha şu da bir gerçek. Eğer 1 sene beklerim diyosan al sinyaline eyvallah. 12,50 altı maliyet her türlü kazandırır. Daha da düşer mi? gidişat yine 11,80 -12,00 bandına doğru bir akış gösteriyo. Bu kağıt için ayrılan portföyde 12,50 altı kademeli alım iş yapar sanki. Ne dersiniz?

aynen öyle kardeşim bunların al dediği yerde kağıttan uzak durcaksın ki zaten mlletn al-sat dediiği yere değil kendi hedef fiyatına bakcaksın ve ben 11xx li seviyelerde 10bin lot alımcı olarak kademeli kademeli kagıdı toplucam sonra yukarılarda güzel bi karla satcam. azonce 1000adet alış yapsammı dedm ama kararlıyım almıcam daha da düşmesini bekliyorum. jp morgan 18 olan hedefi 17ye düşürmüş dalga geçiyorlar bunlar bakarsın düşürdük die millete sattırmak isterler dengesiz hepsi yalan onların herkes kendi bildiğiyle kavrulursa yanlış yapmaz. ki şuan için halkbankası ile ilgili bir duyum aldım eğer o olursa neler olur bilmem düşünmek istemiyorumda ytd

ozziem
10-02-2011, 14:22
aynen öyle kardeşim bunların al dediği yerde kağıttan uzak durcaksın ki zaten mlletn al-sat dediiği yere değil kendi hedef fiyatına bakcaksın ve ben 11xx li seviyelerde 10bin lot alımcı olarak kademeli kademeli kagıdı toplucam sonra yukarılarda güzel bi karla satcam. azonce 1000adet alış yapsammı dedm ama kararlıyım almıcam daha da düşmesini bekliyorum. jp morgan 18 olan hedefi 17ye düşürmüş dalga geçiyorlar bunlar bakarsın düşürdük die millete sattırmak isterler dengesiz hepsi yalan onların herkes kendi bildiğiyle kavrulursa yanlış yapmaz. ki şuan için halkbankası ile ilgili bir duyum aldım eğer o olursa neler olur bilmem düşünmek istemiyorumda ytd

Ne olmuş kardeş bize de söle 12.25 ten emir girdim ben , duyumu söle de biz de on göre hareket edelim
YTD.

mauvaisame
10-02-2011, 14:35
arkadaşlar net bir bilgim olmadıgı için burda boş laf etmek istemiyorum ozziem özelden yazdım sana da kardeş belki birgün öle bişi olursa bnm söylediğimi hatırlarsın :D
bol şanslar

veli888
10-02-2011, 15:10
Buradan bır cevırme yapacaklar gıbı gorunuyor, ıslemler ıyıce duruldu - sonra yıne asagı ters cevırme, zaten baska bırseyın oldugu yok son aylarda

zaten bugun ne dıye dustuyse bankalar, bıraz bılanco beklentısı bıle yok

tırıp yapıyorlar merkez bankasına ama cok da umurunda mb'nın

sımdı sabırla bekleme ve trend donuslerını ıyı gozlemleme zamanı - gaza gelmeden

frt77
10-02-2011, 20:21
ben dayanamadim 12.35 den trene atladim.

murat583
11-02-2011, 09:50
beklentilerin altında kar açıkladı endekse satış gelirse 11,8x görülebilir gibi kanımca bellide olmaz...

cosky
11-02-2011, 11:15
cnbc de son dakika makedonyada banka aldı diye bi haber geçti hiç mi kıpırdamaz bu kağıt yoksa bu hareketi önceden yaptı mı???

alperrr
13-02-2011, 19:16
arkadaşlar net bir bilgim olmadıgı için burda boş laf etmek istemiyorum ozziem özelden yazdım sana da kardeş belki birgün öle bişi olursa bnm söylediğimi hatırlarsın :D
bol şanslar kardes özel mesaj kapalı senin... özelden net olmayan bilgiyi paylasırsan sevinirim .. saygılar sevgiler

noodles
14-02-2011, 17:08
Tüm dünya yemyeşil. biz yine gitsem mi gitmesim mi. Böyle gudubet borsa anca bize yakışır. Şöyle 65 500 ü bi kırsak 13 e atıverecek paşam kendini de endeks amca dizginliyo. Bekleyelim bakalım napacaz başka.

uçmakderebal
15-02-2011, 10:00
Halkbank dün yaptigi açiklamada, 395.5 milyon TL nakit temettü dagitacagini belirtti.Bu rakamlara göre temettü ödeme orani %20 olurken temettü verimi %2.5 oldu.[HALKB.IS Mevcut Fiyat: 12.50 TL, Hedef Fiyat: 17.00 TL, Endeksin Üzerinde Getiri]

noodles
16-02-2011, 16:57
Halk ateşin mi çıktı senin ne. Bak büyük abilerin endeksi tutacaz diye savaşıyo sense onların peşinden ayrılıyosun. Bırak bu işleri de git onların peşine takıl.

noodles
21-02-2011, 12:19
İyi direndin baba, hadi devam

MERT4633
21-02-2011, 12:22
http://img405.imageshack.us/img405/629/2102halkbankgunluk.gif

noodles
21-02-2011, 12:24
http://img405.imageshack.us/img405/629/2102halkbankgunluk.gif

Endeks yeşile dönse ilk dirençeteyiz fakat 3 gündür endeks frenliyo.

tvfksnl
25-02-2011, 17:41
11.55 ile aranızdayım...

csi1993
25-02-2011, 18:02
neden bu kadar tepkisiz kaldı bugün. birçok kağıt bankalar dahil artı kapatırken biz eksideyiz?

moerte
25-02-2011, 19:03
11.60 ile aranızdayım artık allah utandırmasın..

noodles
26-02-2011, 13:11
Her ne kadar ortam puslu ve teknik bozulmuş da olsa orta vadede güzel maliyetler bunlar. Kara bulutlar dağıldığı an 13 de alır soluğu.

altayfrt
27-02-2011, 15:25
bu hisse senedini bu seviyelerden almak rüya gibiydi.günlük alsatta ençok izlenen hisse.ilk hedefimiz pazartesi artı açılırsa 12.50 hayırlısıyla halkbamk yüzümüzü güldürcek bu yıl...

noodles
28-02-2011, 12:22
Kendine gel istersen. Takasları görmesek tamam diycez de takaslar ele veriyor seni. Cıtı hep senin dümenin dimi bunlar?

yasen
01-03-2011, 19:42
Pek kendine gelecek gibi görünmüyor ama yapacak bişide yok bekliyçez.

sagopa kajmer
02-03-2011, 22:27
http://666kb.com/i/brfkbx755rnwiccad.png

sagopa kajmer
02-03-2011, 22:28
fibo %261,86 geri alma noktasında hemen hemen...şu grafiğe göre çok hoş bir noktada.ama bir başka grafik daha var ki;

sagopa kajmer
02-03-2011, 22:30
http://666kb.com/i/brfkedlo7dknq33n9.png

sagopa kajmer
02-03-2011, 22:30
sanki kırmızı balonun oralara süzülecek gibimsi :)

yasen
02-03-2011, 23:07
sizce hangisi olabilir?

harmak
03-03-2011, 03:51
kendi şahsi görüşüm grafiklere baktım en kötü 9.50 den döner tabi endeks aşağı gelmeye devam ederse şimdiki fiyatlarda uçuz hiç prim yapmamış kağıtlardan biri 16 tl den alanlar için zarar yani 3 de 1 gitmiş gözüküyo ama uzun vade sağlam duraçak kağıtlardan ytd

mys
10-03-2011, 10:43
Kisa vade derken ? :)

sela74
11-03-2011, 18:51
Kisa vade derken ? :)

kagit cok saglam gidiyor. kisa vade benim düsüncem 14. 1 ay icinde yakalariz. tabiki benim düsüncem. :yes:

uçmakderebal
11-03-2011, 20:32
HALKBHisse Kodu Öneri KapanisHALKB Endeks üzeri get 11.80TLmnTL 2009 2010 2011TF/K 9.0 7.3 7.5Özkay. Karli. 32.5 30.5 24.4F/DD 2.6 2.0 1.7Piyasa Deg. 14,750Hedef Deg. 20,283Hedef Fiyat 16.20Yüks. Pot. 37%Halka açiklik 25% Halkbankasi 2010 yilini 2,010 mn TL ile %23 kar büyümesi ve %31özkaynak karliligiyla kapatti. Banka sektördeki en karli bankaolmayi sürdürdü. *Halkbank büyümede de sektörün üzerinde bir performans gösterdi.Banka tüm kredi çesitlerinde pazar payini artirmaya devam etti. *Halkbank yilbasindan bu yana endeksin altinda performansgösterdi. Ikincil halka arz beklentilerinin bunun en önemli sebebioldugunu düsünüyoruz ve finansal performansinin hisseperfomansina yansimadigi kanaatindeyiz. *Halkbank 7.5 Fiyat/Kazanç orani ile 9.2x olan banka F/Kortalamalarina göre oldukça ucuz durumdadir. Banka için 16.20 TLolan hedef degerimiz %38 yükselme potansiyeli yaratmaktadir."

sela74
12-03-2011, 11:06
11.03.2011 09:50:15

goldman sachs halk bankası`nın hedef fıyatını 18 tl`den 18.61 tl`ye cıkardı / yatırım tavsıyesı al

muratteacher
13-03-2011, 12:37
en guvendıgım kagıt hedef fıyatlara mutlaka gelecektır bence. y.t.d

sela74
13-03-2011, 12:40
en guvendıgım kagıt hedef fıyatlara mutlaka gelecektır bence. y.t.d

kagidimiz saglam. gecen hafta güzel bir performas sergiledi. umarim secimlerden önce 15,5 tl yakalariz.ytd.

uçmakderebal
16-03-2011, 15:38
16/03/2011 14:36

HISSE DEGERLENDIRMESI-TURKISH YATIRIM, HALKBANK IÇIN 15.50 TL HEDEF FIYAT ILE 'TUT' TAVSIYESINDE BULUNDU

Turkish Yatirim, Halkbank için 15.50 TL hedef fiyat ile 'TUT'
tavsiyesinde bulundu.
Turkish Yatirim ( www.turkishyatirim.com.tr ) konu ile ilgili
raporunda, Halkbank için 15.50 TL hedef fiyat ile yüzde 25 yükselis
potansiyeline karsin ikincil halka arz baskinin hisse üzerinde devam
etmesinden dolayi 'TUT' yönünde tavsiyede bulunduklarini belirtti.
Raporda su degerlendirme yapildi:
"Halkbank 2010 yilini yillik bazda %23’lük artisa isaret eden 2,010
mn TL ve geçen çeyrege göre %5 artisa isaret eden 500 mn TL ile
kapatti. Açiklanan son çeyrek kari hem bizim 535 mn TL hemde
piyasa beklentisi 564 mn TL’nin altinda gerçeklesmistir.
Açiklanan karin hangi nedenlerden dolayi beklentilerimizin altinda
gerçeklestigine baktigimizda, karsilik giderlerindeki artis ve kur
farki zararlari görmekteyiz.
Son çeyrekteki karlilikta, HalkGYO’dan elde edilen
degerleme geliri, menkul kiymet faiz ve komisyon gelirlerinin
etkisini görmekteyiz.
Bankanin kredileri yillik bazda %39’luk artis gösterirken, agirlikli
olarak YP kredilerde artis ve de konut ile ihtiyaç kredilerine
yönelimin devam ettigini gözlemlemekteyiz.
Kredilerdeki büyüme neticesinde bankanin aktifleri yillik bazda
%14,7 artarken, toplam varliklar içinde kredilerin payi 3Ç10’daki
%58,5 seviyesinden %60,7’e ulasmis, diger taraftan menkul
kiymetlerin toplam varliklar içindeki payi 3Ç10’daki %29,8
seviyesinden %27,7’ye gerilerken, toplamda 20,2 milyar olarak
gerçeklesmistir. Menkul kiymet portföyünün %12’si TUFE’ye
endeksli toplamda ise %652i degisken faizlilerden olusmaktadir.
Halkbank’in yilin son çeyreginde mevduat büyümesi %8,8 olan
sektör ortalamasinin altinda %6 seviyesinde gerçeklesirken,
yillik bazda büyeme %25’lere ulasti. Vadesiz mevduat’in toplam
içindeki payi %13,7 seviyesine yükselmistir. Bu gelismeler
neticesinde ise sektörün %87 olan kredi mevduat orani Halkbank’ta
%81 seviyesinde gerçeklesmistir.
Kredilerdeki yillik %39’lük büyümeye karsin Halkbank,
takipdeki kredi orani 4Ç10’da %3,8’e gerilemis ve bunlara
karsilik ayirma oranini 0,5 baz puanlik artisla %83,3’e
yükselmistir.
Halkbankta da diger bankalarda oldugu gibi mevduat maliyetindeki
gerileme ve TUFE’ye endeksli kagitlarin son çeyrekteki olumlu
performansindan dolayi faiz gelirlerinde de çeyrek bazli %16
artisla kaydetmistir.
Bankanin net faiz marji %4,8 seviyesinde gerçeklesirken bunda
M.K portföyünün yaklasik %11’inin itfasi, TÜFE’ye endeksli bonolarin
katkisini ve vadesiz mevduatin toplam mevduat içindeki payinin
artmasi ile çeyrek bazli %5,1’e gerileyen mevduat maliyetinin
olumlu etkisini görmekteyiz. Ücret ve komisyon gelirlerine
baktigimizda ise çeyrek bazli %8 ve yillik bazli %14’lük artis
görülmektedir.
Halkbank’in gayrimenkul portföyünü HALKGYO’ya transfer
etmesinden dolayi elde edilen 181.3 mn TL’lik kar 4Ç10’da diger
faaliyet gelirlerinin 285 mn TL’ye ulasmasindaki etmendir.
Bankanin personel giderleri yilin son çeyreginde sabit kalmasina
karsin, deger düsük karsiligi ve pazarlama maliyetlerindeki artis
neticesinde Faaliyet giderleri %14 artis kaydederken, düzeltilmis
maliyet gider rasyosu %40 seviyesine ulastirmistir.
2011 yilinda Halkbank için mevduat ve kredilerde sirasiyla %16 ve
%24’lük, komisyon gelirlerinde ise %17’lik büyüme ve karlilikta %2’lik
gerileme öngörmekteyiz. 2011 tahmini 7,9 F/K ve 1,66 PD/DD degeri ile
islem gören hisse için hedef fiyatimiz 15,50’ye göre %25 iskonto
içermesine karsin ikincil halka arz baskinin hisse üzerinde devam
etmesinden dolayi TUT yönünde tavsiyede bulunmaktayiz."

hasan_celik
24-03-2011, 13:37
zamanında 13.85 ten bi halk bankası aldım bütün borsa psikolojimi bozdu...borsa 2 düştü 6 düştü borsa 0.50 düştü 3 düştü o zaman da acemiyiz stop-loss nedir bilmiyoruz kağıt düştükçe alıyoz düştükçe alıyoz bi de devamlı bilgisayar başındayız arada bi yukarı götürüyolar alıcı çekmek için biz ona da kanıyoruz aha diyoruz buradan dönecek baak kağıdı yukarı götürüyolar oradan da alıyoz böyle ala ala ilk başta 250 lot varken 1000 lota tamamladık kağıdın fiyatı da 11.80 e kadar düştü bizim maliyet 13.40 falan :D ama var ya 3-4 gün içinde kağıt nasıl düşüyo görmeniz lazım ya içim içimi yiyo kolay değil 13400 paranız 11800 e kadar düşmüş 1.600 lira zarardasınız sonra kağıtta ki düşüş durdu 11.80 e gelince bizde ohaa artık daha da düşecek herhalde bu diyip 11.80 den 100 lotunu sattık sonra 11.90 dan sattık bi 100 lot daha sonra 11.95 den sattık böyle böyle ortalama 12.10 la kağıdı verdik biz verdik kağıt tekrar 13.60 oldu mu....işte o gün benim borsaya bakış açım değişti artık çok korkmaya başladım kağıt alırken 2 kademe karı görünce veriveriyodum falan bi uğursuzluk geldi o günden beri de hiç para kazanamadım zaten eksiydik daha eksi olduk şu uğursuzluğu bi kırmam gerekiyo...ancak tecrübe ettik malesef bazı insanlar böyle ağır bedeller ödüyebiliyo benim gibi...

sela74
24-03-2011, 21:28
banka kagitlarini bilgisayardan canli izlememek lazim. bugün kagit 11.60 gördü sonra 12.10 kapatdi. düsünce sert düsüyor, cikincada kimse dutamiyor. :yes:. birsey anladiysam yalan söylemis olurum. hele dün tüm banka kagitlari eksideydi. kayip ortalama 3% dü.izlememekte yarar var

gordongekko
27-03-2011, 14:06
Benim teknik analizine bakarak görüşüm şu şekilde. Kağıt 16.20 TL kapanış ile zirve yaptığı 9 Kasım 2010'dan bu yana düşüş kanalına girmiş görünüyor. Cuma günkü kapanışı itibariyle zirvesinin %25 altında. Gene Cuma günkü kapanışına göre 60 ve 120 günlük hareketli ortalamalarının altında işlem görüyor. Kağıt 11 Mart'tan bu yana düşüş kanalının dışına çıkmaya çabalıyor. Ancak bu çabaları zayıf kalıyor. Düşüş kanalına tekrar girmemesi için 11.80 TL üstü kapanışlar oldukça önemli görünüyor. Bu seviye ve daha altındaki kapanışlar düşüşün süreceğine işaret etmektedir. Düşüş kanalını tamamen kırdığını söylememiz için ise en az 2 kapanışının 12.80 TL ve üzerinde olması gerekiyor. Kağıt eğer düşüş kanalında devam ederse fiyatının kısa vadede (öngörüm önümüzdeki 3 haftalık dönemde) en iyi 11.40 TL en kötü 9.40 TL olacağı görülüyor. Eğer 12.80 TL ve üzeri kapanışlar olursa ilk direnci 13.45 TL ikinci direnci de 14.55 TL olarak görünmektedir.

Kişisel düşüncem kağıdın ucuz olduğu yönünde ancak genel konjonktür şimdilik bu kağıda girmemenin daha uygun olacağını söylüyor. Banka karlarının Merkez Bankası aracılığıyla tırpanlandığı ve üstelik Halk Bankası gibi 2011'in ikinci yarısında muhtemel ikincil halka arzın kağıt üzerinde baskı yarattığı bir dönemde bu kağıdı dışarıdan izlemek gerekir diye düşünüyorum. Yine de unutmamak gerekir ki bu kağıdın halka açık kısmının %84'ü yabancıların elinde. Ağalar ne isterse o olur :). YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

muratteacher
04-04-2011, 21:32
neden kımse yok ya burda...

komoon
07-04-2011, 16:58
valla aşağı yukarı 1 aydır kontrol ediyorum ama pek takılan yok buralarda :)

muratteacher
07-04-2011, 22:06
halbukı cok ıyı fırsatlar veren bı hısse...

anonimsirket
16-04-2011, 15:31
17 hedef fiyatım var ve bu hisseye 12,95 den girdim
bütün ekonomi kaynaklarını araştırdım hedefr fiyat en az 15 olarak en çok 18 olarak açıklanıyor şu an kağıt 13 civarında
1 kaya gibi sağlam kağıt
2 temettü açıklandığında trene arkadan el sallamayın
3 seçimlerde olumlu tablo çıkarsa bu borsaya yansır borsa ileede 1/1 orantılı giden kağıttır bu

YANİ TEMETTÜ+SEÇİMLER KAĞIDI RAHATLIKLA 16-17 LERE TAŞIR KANIMCA:)
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL SORUMLULUK ALMAM!!!!

sela74
16-04-2011, 20:06
17 hedef fiyatım var ve bu hisseye 12,95 den girdim
bütün ekonomi kaynaklarını araştırdım hedefr fiyat en az 15 olarak en çok 18 olarak açıklanıyor şu an kağıt 13 civarında
1 kaya gibi sağlam kağıt
2 temettü açıklandığında trene arkadan el sallamayın
3 seçimlerde olumlu tablo çıkarsa bu borsaya yansır borsa ileede 1/1 orantılı giden kağıttır bu

YANİ TEMETTÜ+SEÇİMLER KAĞIDI RAHATLIKLA 16-17 LERE TAŞIR KANIMCA:)
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL SORUMLULUK ALMAM!!!!

benim beklentim 10. ay kadar bu kagit 15,5 tl. bu rakami benim düsünceme göre rahat yakalar. ytd.

SİRİUS
03-05-2011, 15:55
*halkbank'ın 3 aylık konsolide olmayan net dönem karı 524.714.000 tl

(03/05/2011 - 15:51:25)

serci34
03-05-2011, 16:12
Açıklanan bu kardan sonra forumun dolmaya başlayacağını düşünüyorum. umarım artık Halkbankası üzerindeki ölü toprağını atıp tekrar atağa geçecektir (tamamen temennimdir)

ayhan53
03-05-2011, 18:03
Halkbank güçlü aktif büyümesini ve güçlü kar performansını 2011 yılında da devam ettiriyor. Buna bağlı olarak hisse yıl başından bu yana sektör endeksinin %5 üzerinde performans göstermeyi başardı. 2011 genel seçimlerinin ardından gündeme gelebilecek olan kamu bankalarının ikincil halka arzı, bize göre, hisse performansını etkileyebilecek temel risk olarak gözüküyor. Hisse için hedef fiyatımızı %5 aşağı revize ederek 15,70 TL olarak belirledik (hedef piyasa değerimiz 13,0 milyar TL). Hedef fiyatımız %19 yukarı potansiyele işaret etmektedir. Hisse için ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ notumuzu koruyoruz.

Bankanın 2011 yılında %23 özsermaye karlılığı ile benzerlerinin 6 puan üzerinde özsermaye karlılığı açıklamasını bekliyoruz. Halkbank özsermayesinin yaklaşık 9,4x aktif büyüklüğe sahip iken sektör ortalaması 8,0x civarında bulunuyor. Güçlü özsermaye karlılığı bir ölçüde yüksek kaldıraçtan kaynaklanıyor. Portföyündeki sıfır riskli kredilerin ağırlığı (Hazine garantisine sahip) ve sermayenin daha verimli kullanımıyla sermaye yeterlilik oranı 2010 sonunda %15,9 seviyesine ulaşırken bu oran benzer banka ortalamasında %17,4 düzeyinde bulunuyor.

KOBİ ağırlıklı kredi portföyüne rağmen, Halkbank’ın risk maliyeti 110 baz puan gibi bir düzeyde ve sektördeki 150 bazlık ortalama risk maliyetinin altında görünüyor. Bankanın KOBİ kredilerindeki geçmişe dayalı uzun süreli deneyimi ve risk izleme konusundaki etkinliği risk maliyetinin düşük kalmasında etkili oldu. Ancak, takipteki alacak rasyosu, geçmişten devralınan ve (bazı rakiplerin aksine) iptal edilmeyerek bilançoda tutulan bazı sorunlu kredilerin varlığı nedeniyle sektör ortalamasının üzerinde kalabilir

Bankanın menkul kıymetler portföyünün aktiflere oranı sektör ortalamasına yakın seviyede, bu nedenle menkul kıymetlerin kredi fonlamasına yönlendirilmesi sınırlı kalacaktır. Ancak, kredi mevduat oranı %85 ile ikinci en düşük (İş Bankası’nın ardından) düzeyde bulunuyor. Dolayısıyla mevduata dönük büyümenin marj üzerinde fazla baskı oluşturmasını beklemiyoruz.

Kredi kartı gelirlerinin göreceli olarak düşük olması ve bazı bankacılık hizmetlerinden komisyon alınmaması nedeniyle bankanın net komisyon gelirleri operasyonel gelirlerin sadece %14,4’ü düzeyinde. Net faiz marjının düşmesiyle bankanın komisyonlara daha fazla odaklanmasını bekliyoruz. Böylece Halkbank komisyon gelirlerinde 2011 yılını %17 artışla, sektör beklentimiz olan %11’in üzerinde kapatabilecek. Bununla birlikte ortalamanın üzerindeki operasyonel maliyet büyümesinin net ücret ve komisyon gelirlerinde aşınma yaratması olası gözüküyor.

http://img1.loadtr.com/k-699561-halkb.jpg (http://www.loadtr.com/699561-halkb.htm)

Hissede 13,50TL seviyesini önemli direnç olarak değerlendiriyoruz. Bu seviyenin aşılabilmesi durumunda yeni bir yükseliş hareketinin başlamasını olası görüyoruz. Bu durumda ilk aşamada 14,50TL seviyesine doğru bir hareket yaşanabilir. 12,70TL seviyesi ilk destek olmakla birlikte 11.50TL – 12,0TL bandını hissede ana destek olarak görüyoruz. Bu banda yaşanacak olası geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Şu aşamada ise teknik göstergelerde bir miktar zayıflama eğilimi yaşandığını belirtebiliriz. Kısa vadeli geri çekilme olasılık dahilinde. Bu geri çekilmede yukarıda da belirttiğimiz 12,70TL desteğinin korunması durumunda 13,50TL direnci tekrar denenebilir. 21 günlük ağırlıklı ortalamanın da bulunduğu 12,70TL – 13,0TL bandının korunup korunamaması kısa vadeli yönün belirginleşmesi açısından önemli olacaktır.

tuya
26-05-2011, 09:17
bi tek ben de mi var bu kağıt yahu? :)

noodles
26-05-2011, 15:11
Ara ara bende alıp satıyorum yalnız değilsin. Yarın temettüsü var bildiğim kadarıyla.

akinay
27-05-2011, 10:01
ara ara bende alıp satıyorum yalnız değilsin. Yarın temettüsü var bildiğim kadarıyla.bu temettu hısse olarakmı gececek hesabımıza nakıt olarakmı verdı bılıyormusunuz acaba...ne zaman gecer hesabımıza

fuat_80
27-05-2011, 10:02
2050 lot halkb hissem var temettü için hesaba direk mi geçecek benim yapmam gereken bi işlem var mı saygılar

akinay
27-05-2011, 10:04
Bı arkadas bızı bılgılendırırse sevınırım

akinay
27-05-2011, 10:18
* Temettü Ödemesi : HALKB.E % 31,64 (A.O.F.: 11,51 TL), UNYEC.E % 36,70 (A.O.F.: 4,29 TL), KONYA.E % 306,40 (A.O.F.: 285,35 TL), AEFES.E % 48 (A.O.F.: 22,07 TL), TKFEN.E % 14,30 (A.O.F.: 5,86 TL), ULKER.E % 5,17 (A.O.F.: 5,80 TL) [ Not: Temettü oranları brüt oranı ifade etmektedir.]***

dashgaffa
27-05-2011, 12:45
2050 lot halkb hissem var temettü için hesaba direk mi geçecek benim yapmam gereken bi işlem var mı saygılar

senin birşey yapmana gerek yok...2 gün sonra hesabına nakit yatar hisse değil...

tibhll
27-05-2011, 15:01
arkadaşlar temettü yatırım hesabına tam olarak ne zaman geliyor sabahtan bu yana bakıyorum gelen giden yok.2 iş günü geçince mi yatacak iş bankasınınki aynı gün yatmıştı bu konu hakkında bilgi,si olan varmı cevap verirseniz çok teşekkür ederim

fuat_80
31-05-2011, 09:56
halen temettü geçmedi 2 gün geçmesine karşın. ne zaman geçecek arkadaşlar temettü

noodles
31-05-2011, 12:50
Benimki de geçmemiş. Sanırım yarın geçecek. Ya arkadaş bu citi ile deutche var ya hakikaten çok acımasız. Takaslara baktım. Günlerdir eksilen takaslar son 2 işlem gününde artmış. Emeklilikyatırım fonları ile garanti bank. Da satışlar var. önce suyunu çıkarıyorlar. Sonrada ucuzdan usulca dalıp tahtayı kaldırıyorlar. Tabi adamlar % 85 ile hakim güç. Son 6 aydır yerinde sayan endekste 10,80-14,50 bandında 3 kez git-gel yaptı. şu git geli tuttursan yerinde duran kağıttan en az % 50 prim yapacaksın . Vay arkadaş ya

MKA55
31-05-2011, 21:08
AKBANK(akşam) ve GARANTİ(sabah) hesaplara bugün geçmiştir.

hasan79
02-06-2011, 16:04
http://www.ozderem.com/biz-birlikte-...ideo-izle.html

MKA55
02-06-2011, 23:35
Çin bankası Türkiye'ye ilk adımı attı.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17936535.asp

Yukarıdaki linkte bulunan haber bu konu başlığında bir kaç ay dursun bakalım.

MKA55
03-06-2011, 20:11
İçimde bir his, sanki bu banka diğer bankalarla ayrışacak gibi.

akinay
03-06-2011, 20:54
temettu hesaplarınıza gectımı arkadaslar

ayhan53
04-06-2011, 15:07
http://666kb.com/i/bu2ie5jfyhe5md0gi.gif

MKA55
04-06-2011, 16:02
Yok yok yooook...

İyice işgillenmeye başladım.

Başkan peşimde. :)

akinay
04-06-2011, 22:04
gardaşlar temettuler gectımı hesabınıza ..bı ses verın

MKA55
04-06-2011, 22:15
Sayın akinay,

Harcadık tükendi bile. Hayırdır, siz hangi kurumla çalışıyorsunuz?

akinay
04-06-2011, 22:37
fınans ınvest sayın mka55..sanırım nakıt olarak gectı hesaplara..cunku aynı lot gorunuyor

Synergy
06-06-2011, 09:34
http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/halkbn36-358.gif

zoom (http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/halkbn36-358.gif)

MKA55
06-06-2011, 20:10
Sayın Synergy, sizin sorgusuz katkılarınız bile bu hissenin topiğini hareketlendiremiyorsa vay halimize. :)

Saygılar.

ayhan53
08-06-2011, 22:13
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/8/14733.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

uçmakderebal
09-06-2011, 09:18
09/06/2011 09:08

BOFA MERRILL LYNCH, TÜRK BANKALARI IÇIN FIYAT HEDEFLERINI DEGISTIRDI

Bank of America Merrill Lynch, Türk bankalari için fiyat
hedeflerini degistirdi.
Global endiselerin, TCMB'nin ortodoks politikalarina iliskin
sorulari tekrar su üüstüne çikardigini belirten BofA Merrill Lynch,
Türk bankalarini son dönemde gösterdikleri yüzde 20 ralliden bir
kismini geri vermelerini vermelerini bekledigini vurguladi.
BofA Merrill Lynch, bu yilin Türk bankalari için iki çok farkli
yaridan olusacaginan inandiklarini da belirtti.
BofA Merrill Lynch'in Türk bankalari için fiyat hedefi
degisiklikleri söyle,
BANKA TAVSIYE Eski Fiyat Hedefi Yeni Fiyat Hedefi

Akbank Yukari 7.80 7.80
Garanti Al 9.10 9.10
Is Bank Al 6.90 6.40
YKB Al 6.00 5.70
Vakif Al 4.90 4.80
Halk Al 16.60 16.60
Asya Nötr 3.00 2.80
Albaraka Nötr 2.90 2.75

Many Many
15-06-2011, 11:33
bankanın piyasa değeri ne kadar acaba..şu anki fiyatı ucuzmu pahalımı..yardımcı olan olursa seviniriz..

Many Many
16-06-2011, 17:33
bu hissede kimse kalmadı galiba:(

ayhan53
30-06-2011, 10:30
http://d.resim.im/2011_06_30/713074-yapihalk.jpg (http://www.resim.im/)

noodles
19-07-2011, 17:38
Bu kadar satışın sebebi nedir yahu? Hep ecnebilerin işi bu. Batırdınız beni. Karı görünce sat ne beklersin.

iskorpit
20-07-2011, 09:02
11.10 desteginde kaldı dun, burdan tepki gelecegini dusunuyorum....

oguzozi
21-07-2011, 13:09
Al sana tepki hacı :P

uzunhisseci
29-07-2011, 15:46
8 gündür kimse yazmamış koskoca halkbank hissesi özkaynak halka arzından buyana 5 kat büyümüz ancak fiyatı halka arzdan bu yana sadece %50 yukarıda.. halkbankın bono arzı vardı. 500 milyon ek kaynak gelecek..yatırımcılarına hayırlı olsun. sanırım bu beklenti ile fiyat ayrıştı..

tagü
30-07-2011, 19:00
11 den alınanlar 11,80 den yeni sahiplerine devredildi.Bir haftada % 7 kazanç hiç fena değil.:halayci::halayci:

selymus
02-08-2011, 00:23
düştü mü buralara bilmem ama şöyle bir haber var:
http://www.indian-commodity.com/economy/india-iran-resolve-oil-payment-issue-payment-via-turkey-s-halkbank.aspx?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

hindistan, irana olan sorunlu petrol borcunu halkbank vasıtası ile yapacak: 5 milyar dölar

ayhan53
03-08-2011, 14:53
İkinci çeyrekte 512 milyon TL kar açıklayarak piyasa beklentisini aşan Halkbank için AL önerisi veriliyor

-Halkbank’ın 2Ç11 karı beklentinin üzerinde geldi. Halkbank 2Ç11 dönemi için 512 mn TL kar açıklayarak, 467 mn TL olan piyasa beklentisini aştı. 2Ç10 ve 1Ç11 dönemlerine kıyasla benzer gelen net karın piyasa beklentisinin üzerinde gelmesinin başlıca nedenleri olarak net komisyon gelirlerindeki artış ve aktif kalitesindeki iyileşmenin kara etkisi olarak görüldü. Halkbank’ın özkaynak karlılığı 2Ç11 döneminde, 1Ç11 dönemindeki %26,8 olan seviyesinden, %25,7’ye geriledi.

- Brüt krediler yıllık bazda %33,5 artış gösterdi. Halkbank’ın brüt kredi toplamı bir önceki çeyreğe göre, %8,0 artış göstererek, 2Ç11 ‘de 52.952 mn TL’ye ulaşırken, 2Ç10 döneminde göre kredi artışı %33,5 oldu. Bankanın getirisi nispeten yüksek olan tüketici kredilerine eğilimi, tüketici kredilerinin 1Ç11’e göre %11,1 artması ile kendini gösterdi. Yıllık bazda %1,7 azalan menkul kıymet portföyü, bankanın kredi fonlamasının bir kısmını menkul kıymet portföyünden sağladığını gösterirken, mevduat tabanı ılımlı artışına devam etti ve mevduat büyüklüğü bu dönemde 1Ç11 ve 2Ç10 dönemlerine göre kıyasla, sırasıyla %3,4 ve %13,7 oranında artış gösterdi.

-Menkul kıymet getirisindeki artış net faizi marjını olumlu etkiledi. Enflasyona endeksli menkul kıymet portföyündeki getirinin 2Ç11 dönemindeki katkısı ile, net fazi marjı 2Ç11 döneminde 1Ç11 dönemine benzer şekilde %4,20 olarak gerçekleşti. Menkul kıymet portföyü haricinde, 2Ç11 mevduat maliyetlerinde artışın etkisi ile, kredi / mevduat arasındaki getiri farkı 25 bps azaldı.

- Şube açılışlarına rağmen, operasyonel giderlerin, operasyonel gelirlere oranı %36 dolaylarında seyretmeye devam etti. Net komisyon gelirleri, yıllık ve çeyreksel bazda sırasıyla %33,5 ve %14,9 oranında artarak, operasyonel gelirlere önemli katkı yaptı ve operasyonel gelirler içerisindeki payını %15,4’e artırdı (2Ç10: %12,4, 1Ç11: %13,7) Komisyon gelirlerindeki yükselişte tüketici kredilerindeki artış etkili oldu. Aktif kalitesindeki iyileşme nedeni ile iptal edilen takipteki kredi karşılıkları da, faaliyet karını olumlu yönde etkiledi ve faiz marjlarındaki daralmaya rağmen, operasyonel gelirler 2Ç10’e kıyasla sabit kaldı. Banka 2011 yılı içerisinde 47 adet, 2Ç11 döneminde 22 şube açılışı yapmasına rağmen, operasyonel giderler yıllık ve çeyreksel bazda ılımlı bir şekilde sırasıyla %18,5 ve%2,9 arttı ve operasyonel gelirlere oranı %36 oldu.

-Aktif kalitesindeki iyileşme devam ediyor. Aktif kalitesindeki iyileşmenin 2Ç11 döneminde de devam etmesi ile, kredi temerrüt oranı %3,1’e gerilerken, tahsil edilen takipteki kredilerin yeni temerrütlere oranının %177 olması ile takipteki kredi toplamı nominal olarak da geriledi. Diğer yandan, krediler için ayrılan genel karşılıkların artması ile kredi riski oranı, bir önceki çeyreğe göre 20bps artarak 85 bps’ye yükseldi.

-HALKB hisseleri için tavsiyemiz “AL” yönünde. Halkbank, net komisyon gelirlerindeki artış ve aktif kalitesindeki iyileşmenin kara etkisi 2Ç11 dönemi için beklentilerin üzerinde kar açıkladı. Merkez Bankası’nın Türk bankaları için %25 olarak benimsediği yıllık kredi büyüme oranı göz önünde bulundurulduğunda, yılın geri kalanında komisyon gelirlerinde, önemli bir artış beklemiyoruz. Bankanın kredi arz iştahının azalması ile ilgili olarak net faiz marjında yılın geri kalanında 10-15bps olarak ılımlı bir daralma bekliyoruz. HALKB hisseleri için belirlediğimiz hedef fiyat 14,65TL’tir. Hedef fiyat %25 yükseliş potansiyeline işaret ederken, HALKB hissesi için önerimiz “AL” şeklindedir.

ayhan53
03-08-2011, 14:55
http://hizliresimyukle.com/thumb-89320.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-89320/03082011halkbank1.jpg)

quanto
14-08-2011, 18:09
ABD'nin Los Angeles kentinde, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Merkez Bankası ve Türkiye Ziraat Bankası'na karşı açılan davada ilk adım geldi. Federal Bölge Mahkemesi, başvurudan sekiz ay sonra davalıların yani Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Merkez Bankası ve Türkiye Ziraat Bankası'nın dava ile ilgili gerekli duyuruları da aldığına karar verdi. Gazete Habertürk'te Kazım Cindemir'in haberine göre Davacı olan Ermeniler bunu "başarı" olarak yorumlarken mahkeme Türkiye'den savunma yapmasını istedi. Dava ile ilgili telbigatı "alındı" sayan mahkeme savunma için son tarihin de 19 Ağustos olduğunu açıkladı.

AMAÇ TAZMİNAT
1915 trajik olaylarında ölen Ermeniler'in yakınlarını temsilen açılan davada, o dönemde Adana çevresinde yaşayan Ermeniler'in topraklarının gasp edildiği öne sürülerek tazminat talep ediliyor. Bu toprakların bir bölümü üzerinde ise halen İncirlik Hava Üssü bulunuyor. Dava, ABD'de Ermenilerin en yoğun yaşadığı bölgelerden biri olan Los Angeles'taki Bölge Mahkemesi'ne, eşi de davacılar arasında yer alan Avukat Vartkes Yeghiayan tarafından açılmıştı.

63 MİLYON DOLAR İSTİYORLAR
1915 olaylarında dedelerinin mülklerini kaybettiğini iddia eden Ermeni davacılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Merkez Bankası ve Ziraat Bankası'na karşı açtığı davada, Adana'da,İncirlik üssü de dahil olmak üzere, dedelerine ait toplamda 49,5 hektar olduğunu savundukları topraklar için 63 milyon 900 bin dolarlık tazminat talebinde bulunuyor.

Davacıları California Eyaleti'ndeki üç hukuk firması temsil ediyor. 1915 olaylarında el konulduğunu öne sürdükleri arazilerin tapularına sahip olduklarını ileri süren davacılar, Türkiye'nin İncirlik Üssü'nü ABD'nin kullanımına açarak topraktan kar sağladığını savunuyorlar.

Son Alınan karar ile, davacılar, geçen sekiz ayda davayla ilgili belgeleri ve duyuruları davalılara ilettiğini mahkemeye onaylatmış oldu.

TEK AMACIMIZ PARA
Amerikalı Ermenilerin ABD'de Türkiye Merkez Bankası ile Ziraat Bankası'na karşı açtığı davanın avukatlarından Ermeni asıllı Mark Geragos, arkadaşımız Daphne Barak'a konuşmuştu. Kendisini Amerikalı bir Ermeni olarak tanımlayan 53 yaşındaki Geragos, "Yıllarca davalar açtık. İnsanlar neden araziler ve mülkler hakkında dava açmadığımızı soruyordu. Ancak bunun için binlerce elkonulan mülklerin, arazilerin tapusuna ihtiyacımız vardı. Çünkü bunlar Türk devleti tarafından Ermenilerin elinden alındı. Tüm davalar para için. Ama aynı zamanda kurbanları onore etme de var. Türkiye akıllı olsa topraklarının bir kısmını, Ermenistan'a verirdi. Ağrı Dağı iyi bir peşinat olabilirdi. Bundan sonra tazminatlar konusunu getirirdik masaya. Bir dünya devleti olmak istiyorlar ve bunu yapmanın yolu da buradan geçiyor. Türkiye akıllıysa yapması gereken bizimle masaya oturmaktır" demişt

ayhan53
22-08-2011, 12:57
En çok ve en az önerilen hisseler

Bu hafta en çok önerilenler listesinde 8 hisse yer alırken 1 hisse az önerilenler listesine girdi.

http://d.resim.im/2011_08_22/4145987-22082011isyatirimencokenaz.jpg (http://www.resim.im/)

Many Many
27-08-2011, 23:50
bir süre bankaların işi zor

DR.NECDET
09-09-2011, 18:10
Hadi git birde halkın bankası olacak..hadi git lennnnnnnnnnnnnnnnn...

murattokkan
15-09-2011, 18:15
http://c1109.hizliresim.com/11/9/15/14032.jpg

DR.NECDET
16-09-2011, 00:13
Hadi hadi kendini affettirdin yine ...boşuna kızmışız ....

DENİZ
19-09-2011, 09:37
Kap : Turkıye halk bankası a.s. / halkb [] ozel durum acıklaması (genel) 19.09.2011 09:30:56

kap : Turkıye halk bankası a.s. / halkb [] ozel durum acıklaması (genel) 19.09.2011 09:30:56

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : 2. Cad. No:63 sogutozu ankara
telefon ve faks no. : 0312 289 20 00 - 0312 289 35 75
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0312 289 30 01 - 0312 289 30 48
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Halk portfoy yonetımı a.s. Faalıyet ıznı alması

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar: Bankamız baglı ortaklıgı halk portfoy yonetımı a.s.'nın, faalıyet ıznı ve portfoy yonetıcılıgı yetkı belgesıne ılıskın basvurusu sermaye pıyasası kurulu tarafından onaylanarak 12-16.09.2011 tarıh, 2011-36 sayılı haftalık bultenı'nde yayımlanmıstır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=169754

ayhan53
19-09-2011, 14:38
http://d.resim.im/2011_09_19/136440-19092011enazencok.jpg (http://www.resim.im/)

saa
21-09-2011, 18:36
boş beleş tahtalarda bir ton insan akşama çak çak yapar ,lokomotiflerinkinde bir tane adam yok hayret yani

zoran07
30-09-2011, 08:48
ancak ben temmuzdan beri yaşadığım stresten sonra burda birazcık olsun kâr edince çıktım, ödüm patlıyor çünkü

KimBoKastekniv
30-09-2011, 17:20
Ortaklar bir teknik analiz vs. yapacak kimse yok mudur? Topic tamamen ölü durumda koskoca bankanın sayfası yahu, hakkaten anlayamıyorum bu ilgisizliği:)
Son donemde Halkbank oldukça pozitif ayrıştı gibi duruyor, yorumu olan yok mu?

saa
01-10-2011, 05:30
şartlar uygun olursa yeni zirve yapacağını açıkca ilan ediyor ama ortamında müsait olması lazım

izmirimizmir
07-10-2011, 17:01
HALKBANK hissesi olan yokmu? Bu bankanın hikayesi varmı? Ne olur dersiniz?

saa
08-10-2011, 12:01
tahtanın hikayesi filan yok gerçeği var ,endeksle paralel gider ,fakat giderkende düşerkende biraz agresif fiyat marjının büyük olmasından dolayı , biraz tradeden anlayana güzel mama bırakır ,fakat cuma günkü hareket ise garip aşırı işlem hacmiyle - kapaması ,
işc ye geçmeyi daha avantajlı gördüm hayırlısı olsun

ayhanol1
11-10-2011, 21:34
Bankalar arasında aylık çok uzun vadeli grafiklerde hareketli ortalamasını aşağı kesmeyen tek kağıt. Bence yarın veya yarından sonraki gün bir sıçrama yapabilir. Hedef bir öceki kısa vadeli zirve olan 13.50 beklemeye devam...