PDA

View Full Version : Ankara'da daire hangi semtte ve nereden alinir?

TuLuTiTo
04-01-2011, 16:02
Arkadaslar, ben Ankara'da yasamiyorum ancak Ankara'da daire almak gibi bir dusuncem var. Ileride cocuklar universite egitimlerinde kalabilirler, olmazsada bir sekilde yatirim olur diye dusunuyorum.

Hemen oturma, kullanma, kiralama gibi bir ihtiyac olmadigindan Toki'nin Ankara'da yeni insa etmeye basladigi projelerdende olabilir. Ama genel olarak buyuk projeleri tercih ediyorum.

Ankara'lilara ve Ankara piyasasini bilen arkadaslarimiza sormak istiyorum : Ankara'da daire hangi semtte ve nereden (hangi projeden) alinir?

karya
04-01-2011, 21:41
Konunuz hayırlı olsun. Emlaksan nickli bir arkadaşımız da var. Ankara'da nerede ne var ne yok özellikle arazi çok iyi bilir. yakında buraya uğrar bi hayırlı olsun der zaten. Ben emlak piyasasını gezmeyi sevdiğim için bilirim. ben de zaman zaman bildiklerimi aktarabilirim.

polkaad
04-01-2011, 22:19
Ankara Menur şehri ve bende memurum!

Memur neyi düşünür? -ulaşım- kızılay,ulus,sıhhıye ye yakınlık...

Kiralama potansiyeli olarak metro güzergahı...
Oturulabilirlik açısından ETLİK çünkü ulusa 2-3 km GATA,Anteras,etlik ihtisas,doğum hastanesi...Biliyor musunuz bilmiyorum bu hastaneler civarında çok büyük bir yeşil alan var oraya ileride bütün hastahaneler taşınacak diye bir söylenti var halihazırda zaten kiralama potansiyeli yüksek ve merkeze çok yakın...Toki burlarada pek aktif değil yenimahaller kurtininde yapıyor 400 konut birde meteoroloji toki var 440 konut o bitmek üzere ve nette ilanlar var...

Ayrıca karşıyaka toki var Ankara hastanesine yakın lakin bunlar hep lokasyon olarak sorunlu işte bana uygun denilebilecek yerler değil...

Kuzu groupun yaptığı Divan konutları var onlar nispeten iyi fiyata gidiyor kira ve alıp-satma babında...

http://www.divankonutlari.com/TR/Genel/Default.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF43767 34BED947CDE

polkaad
04-01-2011, 22:21
Benim ilgi alanım ETLİK ve civarı bu alanlardaki her türlü sorunuzu cevaplayabilirim sormamız yeter...

TuLuTiTo
04-01-2011, 22:35
Konunuz hayırlı olsun. Emlaksan nickli bir arkadaşımız da var. Ankara'da nerede ne var ne yok özellikle arazi çok iyi bilir. yakında buraya uğrar bi hayırlı olsun der zaten. Ben emlak piyasasını gezmeyi sevdiğim için bilirim. ben de zaman zaman bildiklerimi aktarabilirim.

Sayin Karya, cok tesekkur ediyorum. Emlaksan nickli arkadasimizla bir ara telefonla gorustuk, hatta emailler gonderdi vs. ancak benim ilgisizligimden devamini getiremedik. Kendisi cidden disiplinli sekilde bu isle ilgileniyor ve konusuna cok vakif. Anladigim kadariyla arsa konusuyla daha cok ilgileniyor. O zamanlar ben kucuk hisseli bir arsa dusunuyordum. Arsayi aliriz, 10-15 yil sonra birisi gelir bizim arsaya bina yapar, bizde 1-2 daire sahibi oluruz gibi bir dusuncem vardi. Aslinda muhtemelen iyide bir fikirdi ama soyledigim gibi, ilgilenemedim. Artik bir sey alinacaksa en azindan proje seviyesine gelmis olmasi gerektigini dusunuyorum.

Ben bir emlakci/araci'dan cok sizin gibi Ankara'yi taniyan, onerilerde bulunabilecek arkadaslardan fikir almak istiyorum. Zamani geldiginde guvenilir bir emlakciya ihtiyac mutlaka duyulacaktir.

Sorabilirmiyim, Toki'nin Ankara'daki projeleri hakkinda ne dusunuyorsunuz? Herhangi birini gidip gorme firsatiniz oldumu? Ayrica su siralarda Istanbul'daki buyuk projeler benzeri (Ornegin Innovia/Yesil Insaat veya TEM Avrupa Evleri turunde) projelerden Ankara'da hangi projeler var?

TuLuTiTo
04-01-2011, 22:48
Ankara Menur şehri ve bende memurum!

Memur neyi düşünür? -ulaşım- kızılay,ulus,sıhhıye ye yakınlık...

Kiralama potansiyeli olarak metro güzergahı...
Oturulabilirlik açısından ETLİK çünkü ulusa 2-3 km GATA,Anteras,etlik ihtisas,doğum hastanesi...Biliyor musunuz bilmiyorum bu hastaneler civarında çok büyük bir yeşil alan var oraya ileride bütün hastahaneler taşınacak diye bir söylenti var halihazırda zaten kiralama potansiyeli yüksek ve merkeze çok yakın...Toki burlarada pek aktif değil yenimahaller kurtininde yapıyor 400 konut birde meteoroloji toki var 440 konut o bitmek üzere ve nette ilanlar var...

Ayrıca karşıyaka toki var Ankara hastanesine yakın lakin bunlar hep lokasyon olarak sorunlu işte bana uygun denilebilecek yerler değil...

Kuzu groupun yaptığı Divan konutları var onlar nispeten iyi fiyata gidiyor kira ve alıp-satma babında...

http://www.divankonutlari.com/TR/Genel/Default.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF43767 34BED947CDE

Benim ilgi alanım ETLİK ve civarı bu alanlardaki her türlü sorunuzu cevaplayabilirim sormamız yeter...

Iste bu kadar! :) Tam istedigim turde bilgiler.

ETLIK denilen semti bilmiyorum ama anladigim kadariyla merkeze yakin ve oturmaya uygun bir bolge. Divan Konutlarina kesinlike goz atacagim.

Peki Toki'nin konutlarindan merkeze en yakin olan hangisi?

emlaksan
05-01-2011, 10:36

Sevgili karya;
Hayırlı olsun :) Söylediğiniz gibi konuttan ziyade arsa tarla konusuyla daha çok ilgiliyim. Değerli forum dostlarımızın konuyla alakadar önemli bilgiler paylaşacağına inanıyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar

Sayın TuLuTiTo;
Ankara ya yatırım kararınız hayırlı olsun.
Selamlar

.

.

TuLuTiTo
05-01-2011, 12:13
http://www.resimlive.com/data/media/248/ankara_haritasi.png

TuLuTiTo
05-01-2011, 12:18
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/AnkaraRapidTransitNetwork.png

TuLuTiTo
05-01-2011, 12:21
http://www.deprem.gov.tr/Sarbis/depbolge/Ankara.gif

TuLuTiTo
05-01-2011, 12:28
Insaat Dergisi . com

Ankara Çürük Yapılarla Dolu :

http://www.insaatdergisi.com/insaat-ankaracurukyapilarladolu-haberayrinti-13611-insaat.html

polkaad
05-01-2011, 13:01
Ankarada merkezi kızılay ulus kabul edersek en yakın Altındağ toki var yalnız gecekondu dönüşümünden çıktığı ve çinçin diye tabir ediler her türlü yola girmiş vatandaşların olduğu yer ile komşudur burası,çoğunun dairesi vardı sattı pek az bir kısmı kaldı altındağ tokide...

Ben bir emniyet mensubuyum ve orada 12 tane polis arkadaşım ev aldı ve belalı mahlukatlar yavaş yavaş uzaklaşıyor polisler yüzünden, zaten bu çinçin ahalisi bulundukları ortama zarar vermezler öyle bir adetleri varmış:)

polkaad
05-01-2011, 13:02
Demetevler ve ivedik caddesinin oralarda düşünülebilir birkaç çok katlı inşaat görmüştüm yeni başlayan...

TuLuTiTo
05-01-2011, 13:56
Ankarada merkezi kızılay ulus kabul edersek en yakın Altındağ toki var yalnız gecekondu dönüşümünden çıktığı ve çinçin diye tabir ediler her türlü yola girmiş vatandaşların olduğu yer ile komşudur burası,çoğunun dairesi vardı sattı pek az bir kısmı kaldı altındağ tokide...

Ben bir emniyet mensubuyum ve orada 12 tane polis arkadaşım ev aldı ve belalı mahlukatlar yavaş yavaş uzaklaşıyor polisler yüzünden, zaten bu çinçin ahalisi bulundukları ortama zarar vermezler öyle bir adetleri varmış:)

Amanin, simdilik uzak durmak lazim o halde.
Peki birde Yenimahalle'de Toki projesi var galiba. Onlar ilgili bilginiz varmi?

omergoktas1985
06-01-2011, 10:07
bence ankarada daire batıkent çakırlardan alınır binalar hep yeni yapılıyor ve ankaranın yollarıyla göbekleriyle metrosuyla yenı cazibe merkezi...ankaranın yenı cukurumbarı...süper lüx dairelerde 200*220 civarı

trusty
06-01-2011, 10:33
bence ankarada daire batıkent çakırlardan alınır binalar hep yeni yapılıyor ve ankaranın yollarıyla göbekleriyle metrosuyla yenı cazibe merkezi...ankaranın yenı cukurumbarı...süper lüx dairelerde 200*220 civarı

Muhtemelen ne kira getirir bir bilgi varmi ??

polkaad
06-01-2011, 14:57
http://img5.imageshack.us/img5/784/akrlar1.jpg

Kızılay merkez ile Batıkent çakırlar yaklaşık taksiyle gidilen en yakın güzergah!

http://img375.imageshack.us/img375/1182/akrlarmetro.jpg

Buda Çakırların metro Batıkent istasyonuna uzaklığı...

Batıkent ile kızılay arasını metro ile 28-35 dakikada (bekleme süreside dahil)alabilirsiniz ,çakırlara gitmek için tekrar otobüse binmeniz gerekiyor...

Kiralar 450-500 civarında metroya yakınlığı çok önceden satınalmış bir yer olarak ucuz diyebiliriz ama ev fiyatları şişkin...

http://www.sahibinden.com/search.php?b%5Bsearch_text%5D=bat%C4%B1kent+%C3%A7 ak%C4%B1rlar

trusty
06-01-2011, 15:19
Sn.Polkaad, bu 450 - 500 TL. kira, yukarda yazdiginiz 200-220 Binlik daireler icinmi ??

polkaad
06-01-2011, 16:47
Evet sayın trusty,

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-daire-cakirlar-akemek-92-sitesinde-full-yapili-daire-37660580/detay?

Buyrun 425 TL bile daire var ...

TuLuTiTo
06-01-2011, 16:52
:arf:

200.000TL'lik daire ve 500TL kira dusunursek 37 yillik bir geri donus oluyor.

Sansli kiracilar.

trusty
06-01-2011, 17:08
2020 vadeli, yilda bir odemeli, Eurobond'un yillik getirisi % 5.49.

http://www.isbank.com.tr/content/TR/FiyatOranlar/Eurobond_Fiyatlari.aspx

200.000 Lira eve vermektense, 100.000 Euro vererek bunun alan yilda 5.490 Euro kazanc elde eder, bu da 11000 TL.yillik kazanc demek, hem Euro hem hazine garantili.. Aylik 917 TL. net gelir.

Adam bu dururken, 200.000 verecek, 500 lira kira alacak, vergi verecek, evin bakim tutumu ve kiraci ile ugrasacak.

Olacak ismi ??

trusty
06-01-2011, 17:33
Bu has altin, piyasa degeri onsu 1400 dolar ama muteahhit diyorki, biliyorum ama ben bu altini 2500 dolara satarim, yersen..

Boyle bir sey olabilirmi ?

Bir mal'in degeri, belli bir hesaplamaya dayanmali.

Arsa payi icinde daire maaliyeti 40.000 satis fiyati 220.000.

Ustelik enflasyon duserken, TL. degerlenirken..

Iyi valla...

polkaad
06-01-2011, 17:54
Evet malesef ülkemizde konut fiyatlarının geldiği noktayı güzel gösteriyor hala faizlerde düşüş bekliyorlar canlanma istiyorlar sevgili muteahhitler!

kazanırken yüzde 50 kazanmak var yüzde 400 kazanmak var !

TuLuTiTo
06-01-2011, 17:57
Hos degil ama bu sadece Ankara'ya ozel bir durumda degil.

Simdiye kadar oturulabilecek ve ileriye yonelik yatirim amacli Etlik ve Batikent Cakirlar bolgelerini konustuk. Buna ekleyebilecegimiz baska hangi semtler olabilir?

EGELİ
07-01-2011, 00:45
eryaman var.metro çalışmaları ulaştırma bakanlığına devredildi ve yakında başlayacak deniliyor.1-2 yıl içinde metro çalışmaları bitirilebilir...eryaman yatırım için düşünülebilir.şuan konut fiyatları çok uygun metro geldiğinde iyi prim yapacaktır...

sinerji
07-01-2011, 08:24
Bu has altin, piyasa degeri onsu 1400 dolar ama muteahhit diyorki, biliyorum ama ben bu altini 2500 dolara satarim, yersen..

Iyi valla...

arsa payı içinde 40.000 tl. maliyet çok iddialı rakam. kaç m2 daire için yazdınız.

ömer_06
08-01-2011, 18:45
sayın tulutito
bende etliği tavsiye ederim bende etlik de oturuyorum keçiören ilçesine bağlı çok merkezi biryerdir ama 200-250 bin tl civarında ev almayı düşünüyorsanız çayyolu yaşamkent mahallesini öneriyorum hızla gelişen biyer

camsoy
17-01-2011, 12:47

Iyi valla...

Arsa payı içerisinde daire maliyeti: 40 000 TLmi ??????

Hesabınızda yanlış var............

Bahsettiğiniz bölgede Arsa payı bile 40 000 TL'nin çok üzerinde 150m2lik brüt bir daire için.....

omergoktas1985
18-01-2011, 08:37
kesinlikle batıkent çakırlar caddeler yollar kavsaklar metro son duragı orda süper bi gelişme var ankaranın yeni çukurambarı olacak bence bi gezin derin...süper kalıtelı lüx konutlar yapılıyor...

emlaksan
18-01-2011, 13:55
Merhaba,
Arsa payı içinde olacak şekilde 40 bin maliyet olabilir mi? Bana kalırsa Sayın trusty konuya bir benzetme ile dikkat çekmek istemiş. Maliyetlere karşın yüklenici kazançlarının astronomik olduğuna ilişkin. Çünkü daire başına ifade edilen rakam ancak inşaat maliyeti açısından söz konusu olabilir. Eğer maliyet hesabının içine arsa payı dahil ise bu ya imkansız yada arsa bedelsizdir diye düşünüyorum. (hazine arizilerine uygulanan toplu konut projeleri)
Selamlar

.

tunazade
18-01-2011, 15:08
İlk sayfada yer alan yanlış bir bilgi var.. Kuzu grup un yaptığı tokinin Lüx inşaatı olan "Divan Konutları" etlik değil, K.ören sanatoryum semtindedir..Ancak şehir merkezine ulaşımı çok zordur..Fiyatları 200-270 bin tl arasıdır.Etlikte merkeze ulaşım daha kolaydır..K.ören de inanılması güç bir talep var.Şehre ulaşım çok zor.Metro inşaatı sürmesine rağmen teknik olarak çalışması çok zordur..Çünkü aktarmalı taşımacılık öngörülmektedir..K.ören 1.1 milyon nufusludur..batıkentten gelen metrolar zaten full dolu iken AKM yahut tandoğan istasyonundan kızılaya aktarma düşünülmektedir..Bu mümkün değildir.Yani k.öreni daha uzun yıllar boyunca metrosuz hesaplayın..

Hal böyle iken k.örende orta halli bir yeni 3+1 daire (~110M2) 150.000 tl den satılmaktadır..Aynı miktara Dikmen gibi çok daha şehir hayatı oturmuş elit yerlerden almak mümkündür..Ancak k.örendeki bu fahiş fiyata rağmen çatır çatır alım satım olmaktadır..Anlamak güç..

polkaad
18-01-2011, 15:49
İlk sayfada yer alan yanlış bir bilgi var.. Kuzu grup un yaptığı tokinin Lüx inşaatı olan "Divan Konutları" etlik değil, K.ören sanatoryum semtindedir..Ancak şehir merkezine ulaşımı çok zordur..Fiyatları 200-270 bin tl arasıdır.Etlikte merkeze ulaşım daha kolaydır..K.ören de inanılması güç bir talep var.Şehre ulaşım çok zor.Metro inşaatı sürmesine rağmen teknik olarak çalışması çok zordur..Çünkü aktarmalı taşımacılık öngörülmektedir..K.ören 1.1 milyon nufusludur..batıkentten gelen metrolar zaten full dolu iken AKM yahut tandoğan istasyonundan kızılaya aktarma düşünülmektedir..Bu mümkün değildir.Yani k.öreni daha uzun yıllar boyunca metrosuz hesaplayın..

Hal böyle iken k.örende orta halli bir yeni 3+1 daire (~110M2) 150.000 tl den satılmaktadır..Aynı miktara Dikmen gibi çok daha şehir hayatı oturmuş elit yerlerden almak mümkündür..Ancak k.örendeki bu fahiş fiyata rağmen çatır çatır alım satım olmaktadır..Anlamak güç..

Ben örnek verdim Sayın tunazade,İlk baktığımda 180-190 civarıydı fiyatları şimdi dediğiniz gibi 270 binli fiyatlarada satılıyor Ben Etlik olarak belirtmedim yanlış anlaşılmasın, TOki o civarda yaptığı ya da gelir paylaşımı ile verdiği konutları sordu arkadaş zaten Keçiörende bunlardan başka TOKİ yapılaşması yok Merkezi yerlerde,Divan konutları Kuzu gruba verdği bir yerdi gelir paylaşımı ile
Zaten Meteroloji tokide kuşcağazda burada en yüksek peşinat 35.000 TL idi vatandaş 85 bin TL (üzerine 1 yılda 50 bin TL koyup satıyor)Ve buraya Meteroloji personeli hariç girilmiyordu kurum iyi niyetle kendine ait arsayı Toki verdi ama her zaman ki gibi bizim pek muhterem açıkgöz insanımız 50 Bİn lira koyuyor üstüne..Birde artı borç Toplamda 150-160 bunun içinde 10 yıl boyunca yiyeceği yıllık memur maaş zammımın yüzdesi yok!,Yenimahalle Şentepe Kurtinindeki Toki konutlarıda zira Etlik yenimahalle sınırında şu anda yapım aşamasında satışa bile çıkmadı arsa sahiplerine verildi bakalım fiyatları göreceğiz 150 Bin TL civarında isterler...

Burada link paylaşmak yasak değil ise bir kaç ilan yapıştırmak istiyorum yasak mı acaba:)?

polkaad
18-01-2011, 16:35
http://img839.imageshack.us/img839/2475/58897603.jpg

Kimse cevap vermediği için link koymadım yanlış anlaşılabilir ve bilgileri karaladım...

Şimdi sayın tunazade ile paralel, Konut Fiyatlarındaki Balona bir örnek yukarıda ki; Ev iki oda bağımlı,kullanış sıfır,20 yaşında ki daha fazladır(bana 1960 yılında yapılmış konutu 100 yıl ömür va diyerek 140 Bin TL satmaya çalışan emlakçı şimdi 160 Bin TL istiyor?)

Bu ilandaki konut başka 155 eder mi? Arsa payı desek 5 kat,20 daire, 700-800 metrekare olsa bana düşen 40m2 metrekaresi 4 Bİn TL ...Arsa sadece.