PDA

View Full Version : KRDMB-Kardemir (B)

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Red Kit
09-01-2011, 09:26
Hayırlı Olsun

ereglili
09-01-2011, 09:34
B tertibi hayırlı,uğurlu olsun.Umarım Kardemirciler kazançlı olur.

sakarca
09-01-2011, 19:00
kardemirlerin ayrılması muhteşem olmuş.Tavsiye edenler ve bunu gerçekleştirmek için tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz....İnşallah bu sistem uğurlu gelir kardrmirlere..saygılar...

sakarca
09-01-2011, 19:04
bu aralar sermaye arttırımlarında bedelliler havalarda uçuyo... kardemirlerde genelde hep bedelsizlerden faydalandık.ama bu sefer sermeye erttırımı ile ilgili bilgi aktarabilecek forumdaşlarımız var mı acaba

nerkan
09-01-2011, 20:17
*

Geri İleri
Paylaş » Facebook » Google » Twitter » Buzz It » FriendFeed » Mixx » Digg » del.icio.us » reddit » MySpace » Stumble Upon

İlgili Haberler

* Konya-Ankara YHT seferleri başladı Video Galerisi
* Git gel Konya 2.5 saat olacak Video Galerisi
* Ankara-Konya hızlı tren hattı testi başlıyor
* YHT'nin Eskişehir'den kalkış saatlerine ayarlama
* İstanbul'da banliyö tren setleri yenilendi Video Galerisi

"Duble yollardan" sonra "duble demiryolları" için hükümet kolları sıvadı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım çalışmaların bu yıl başlayacağını söyledi. Proje ile mevcut yolların tamamen iyileştirileceğine vurgu yapan Yıldırım "bu konuda Çin ile ortak çalışacağız" dedi. Nedenini ise "şu anda Çin dünyada demiryolu yapımında 1 numara" diye açıkladı.

TCDD Vakfınca demiryolu çalışanları için düzenlenen Araç Kampanyası Anahtar Teslim Töreni, Göral A.Ş.'de yapıldı.

Bakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, TCDD'nin 1,5 asırı aşan tarihinde, Türkiye'nin kaderine hükmetmiş, köklü bir kuruluş olduğunu söyledi.

Türkiye'nin İstiklal mücadelesinde de demiryollarının görüldüğünü belirten Yıldırım, Türkiye'nin kalkınması ve Türk halkının refahı için yapılan mücadelede de demiryollarının bulunduğunu ifade etti.

Demiryollarının zaman zaman parlak dönemleri olduğu gibi unutulduğu, ihmale uğradığı dönemlerinin de bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, özellikle 1950'lerden sonra 2000'li yıllara kadar demiryollarının büyük bir ihmale, unutulmuşluğa terk edildiğini söyledi.

Hükümetleri döneminde, demiryolları ile ilgili çok önemli projeleri başlattıklarını kaydeden Yıldırım, Türkiye'nin yüksek hızlı trenle tanışması ve yıllardan beri söylenip uygulanmayan projelerin teker teker hayata geçirildiğini dile getirdi.

Marmaray, Kars-Tiflis-Batum, Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul hızlı tren, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren, Ankara-Sivas-Erzincan Yüksek Hızlı Tren projelerinin hükümetleri döneminde başlayan, bitirilen projeler olduğunu hatırlatan Yıldırım, demiryollarının 50-60 yıllık ihmalini ortadan kaldırmak, demiryollarının güveniliğini daha da artırmak için demiryolu çalışanlarının büyük bir gayret gösterdiğini ifade etti.

Mevcut hattın yüzde 60'ını tamamen elden geçirdiklerini söyleyen Yıldırım, böylece, önceki yıllara göre daha güvenli bir seyahatin mümkün hale geldiğini söyledi.

Hükümetin ulaşım projelerinin arasında, bölünmüş yol projelerinin de önemli yer tuttuğunu dile getiren Yıldırım, 8,5 yıl içeresinde 10 bin kilometre bölünmüş yol yaparak, hizmete soktukları söyledi.

Yıldırım, Cumhuriyet tarihinde yapılan bölünmüş yol miktarı 6 bin 100 kilometreyken, iktidarları döneminde 14 bin kilometre bölünmüş yolun hizmete açıldığını anımsattı.

Duble demiryolları

Yıldırım, şunları kaydetti: "Bugün artık Türkiye'nin neresine giderseniz gidin, bölünmüş yollarda araba sollama ihtiyacı duymadan seyahat yapabiliyorsunuz. Bu da insana, hayata verdiğimiz değerin bir ölçüsüdür, yolları böldük ama hayatları birleştirdik. Şimdi artık yeni bir döneme giriyoruz. O dönemde, duble yollardan sonra 2023, Cumhuriyetin 100. yıldönümü hedefi olarak duble demiryolları projesini, 2011 yılı itibarıyla başlatıyoruz.

Böylece, Türkiye çift hat demiryolları ile ana hatlarda, tamamen yeni demiryolları yapacağız. Mevcut yolları tamamen iyileştireceğiz. Böylece 2023 yılına kadar, yaklaşık 10 bin kilometre yeni demiryolu yapmak suretiyle demiryollarımızı Büyük Atatürk'ün söylediği gibi 'Bu ülkenin ümran ve refah yolu' yapmaya kararlıyız. Bunu başaracağız çünkü demiryollarına inanan 73 milyon vatandaş var."

Günümüzde, dünyada, yüksek hızlı demiryolu yapımında ilk sırada Çin'in geldiğini belirten Yıldırım, Türkiye'nin ana demiryolu ağını oluşturacak 10 büyük projede Çinlilerle ortaklığı girdiklerini bildirdi.

Bu projelerin toplam tutarının 50 milyar Türk Lirası olduğunu kaydeden Yıldırım, bu projeleri önümüzdeki 10 yıl içerisinde gerçekleştirmeye kararlı olduklarını dile getirdi.

TCDD Vakfı'nın ilk günlere göre çok daha iyi durumda olduğunu, maddi imkanlarının geliştiğini, üyelerine ev, araba ve kredi verebildiğini anlatan Yıldırım, bunun bir beraberlik örneği olduğunu ifade etti.

KARDEMİRE de bu 50 milyardan bişeyler düşer heralde

firtina55
09-01-2011, 22:27
geçtiğimiz haftayı 1.35 kuvvetli destekle kapattık.bu hafta inşallah 1.41 üstü tutunmaya çalışacak gibi görünmekte.

GaKKoS
10-01-2011, 07:43
Tertipler ayrılmış :D

Hayırlı olsun ,

Bunlar ayrıldı herkes safını belli etsin diye mi :)

Bol kazançlar , iyi haftalar olsun

yücekayalı
10-01-2011, 08:43
sayın Red Kit (A) tertibi için konu açmamışsınız B içerisindemi mütalaa edilecek.Saygılar.

GaKKoS
10-01-2011, 08:57
sayın Red Kit (A) tertibi için konu açmamışsınız B içerisindemi mütalaa edilecek.Saygılar.

İyice baktın mı :D

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58471

yücekayalı
10-01-2011, 14:07
İyice baktın mı :D

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=58471
gördüm ...yaşlılık işte......

GaKKoS
10-01-2011, 14:53
gördüm ...yaşlılık işte......

:) olur boşverin sayın yücekayalı ,

arkanıza yaslayın Kardemir Showu izleyin şimcik :D

atağa başlamış görüyorum şu dakika itibari ile :he:

nerkan
10-01-2011, 15:21
Eski kardemir olsaydı şimdi düşüşte en önde yerini almış olurdu, fakat tam tersi borsa ekside kardemir artıda var bi beklenti ama nedir bilmiyorum bilançomu mudur), duble demiryolu mudur? çinlilerle ortaklık mıdır?

GaKKoS
10-01-2011, 15:27
Eski kardemir olsaydı şimdi düşüşte en önde yerini almış olurdu, fakat tam tersi borsa ekside kardemir artıda var bi beklenti ama nedir bilmiyorum bilançomu mudur), duble demiryolu mudur? çinlilerle ortaklık mıdır?

Sevgili nerkan dostum , Kardemir D ' de beklentileri biraz olsun yazdım , istersen bir incele.. Bir kaç sayfa önce yazdım sanırım

Selamlar

GaKKoS
10-01-2011, 16:08
Sen 1.36 kapat :) benim adım GaKKoS değil

yatırım tavsiyesi değildir,

OSG
10-01-2011, 16:11
ne güzel olmuş böyle b tertip ayrı topic olunca bir anda şahsiyet kazanmış ya , gerçi D bunlaraın dayısı o ne derse o olur ama ayrı takip etmek ayrı bir keyif

nerkan
10-01-2011, 21:49
Sevgili nerkan dostum , Kardemir D ' de beklentileri biraz olsun yazdım , istersen bir incele.. Bir kaç sayfa önce yazdım sanırım

Selamlar

Sevgi ve selam ile sayın dostum,

Kardemir yok elimde portföyümün tamamı Konya ve Bağfaş, satmaya kıyamıyorum malum hareketlerine devam ediyorlar ama bir yandanda gözüm kardemirlerde, 2011 yılının sanayi hisselerinin yılı olacağını düşünüyorum ve tabiki kardemirinde bundan payını alacağını düşünüyorum,sen naptın Konyaları sattın mı?

GaKKoS
10-01-2011, 22:24
Sevgi ve selam ile sayın dostum,

Kardemir yok elimde portföyümün tamamı Konya ve Bağfaş, satmaya kıyamıyorum malum hareketlerine devam ediyorlar ama bir yandanda gözüm kardemirlerde, 2011 yılının sanayi hisselerinin yılı olacağını düşünüyorum ve tabiki kardemirinde bundan payını alacağını düşünüyorum,sen naptın Konyaları sattın mı?

Evet çok haklısın , 2011 yılı sanayi şirketlerinin yılı , ne banka ne farklı sektör..

Ben konyaları erken kaptırdım dostum ne yazıkki , bu kadar çabul ve bu kadar hızlı bir hareket beklemiyordum , daha dün gibi hatırlıyorum 140 lardan grafik paylaşıp hedefler çok büyük diye , şimdi de arkasına baktırmadan gidiyor... Afyon örneği gibi... sağlık olsun..

Kardemir grubunde güçlü beklentiler var , ve bu beklentilerin , açıklamaların şu an kendime göre KAPA Henüz %5 lik kısmı bile açıklanmadı..

Zamanla çok daha iyi olacak , hele bir iran haberini açıklasınlar detaylarını bildirsinler hareketin başlangıcı olabilir,

nerkan
10-01-2011, 22:30
Evet çok haklısın , 2011 yılı sanayi şirketlerinin yılı , ne banka ne farklı sektör..

Ben konyaları erken kaptırdım dostum ne yazıkki , bu kadar çabul ve bu kadar hızlı bir hareket beklemiyordum , daha dün gibi hatırlıyorum 140 lardan grafik paylaşıp hedefler çok büyük diye , şimdi de arkasına baktırmadan gidiyor... Afyon örneği gibi... sağlık olsun..

Kardemir grubunde güçlü beklentiler var , ve bu beklentilerin , açıklamaların şu an kendime göre KAPA Henüz %5 lik kısmı bile açıklanmadı..

Zamanla çok daha iyi olacak , hele bir iran haberini açıklasınlar detaylarını bildirsinler hareketin başlangıcı olabilir,

Sağlık olsun umarım Kardemirden iyi kazanırsın:super:

GaKKoS
10-01-2011, 22:44
Sağlık olsun umarım Kardemirden iyi kazanırsın:super:

İnşallah dostum bakalım , :)

ama sendeki diğerinin kardeşine dikkat et , sağ gösterip sol vurmasınlar ;)

Erc1989
10-01-2011, 22:48
KARDMA için de aynı şeyleri söyleyebilirmisiniz...

GaKKoS
10-01-2011, 22:55
Kardemir biri giderken diğer gitmeyecek diye birşey yok , gittilermi hep birlikte ilerlerler...

ekspert
11-01-2011, 03:09
Arkadaşlar artık bambaşka bir kardemir var haberiniz olsun.Bunca zaman kaç kağıdın arkasından ahh çekerek baktınız.Ben çok.Hareketlerinden ya bir gün ya 1 saat önce sattım.Belkide artık ucuz maliyetlendik diyebileceğimiz bir kağıdımız var.Ara sıra yapacakları silkelemeleride yemeyelim sakın.konyadaki bfrendeki durumları aklınıza getirin.Sıkılmayın kağıttan.Aklımızda olsun yürüyecek kağıt önce fenalık geçirttirir sonra koşmaya başlar.Biliyorsunuz bu sene bankalardan pek hayır yok gibi.Sanayi yürüyecek.Sanayi deyince aklınıza ne geliyor:)evet tam üstüne bastınız arkadaşlar.Haydi hayırlısı herkese...

BOZTÜRK
11-01-2011, 08:19
İnşallah hadi hayırlısı

aacemi
11-01-2011, 12:21
peki bu 3 hissesinden orta vadede en çok hangisi primlenebilir???

Finansman
11-01-2011, 12:49
kARDEMİR TAHTALARINI LOT LOT SAYIYORLAR ARKADAŞLAR. öYLE HER ÖNÜNE GELENİN kolay işlem yapacağı tahtalar değil kardemirler. dikkatli olun.

aacemi
11-01-2011, 12:58
bu durum epey bi hissede var zaten sonu hüsran olmasın da :)

by ile birlikte güzel güzel kazanalım ama hangisini almak daha mantıklı yoksa karmam mı yapsak :)

GaKKoS
11-01-2011, 13:05
peki bu 3 hissesinden orta vadede en çok hangisi primlenebilir???

:D , böyle bir sorunun cevabını bilsem ( Yani geleceği görebilsem ) keşke...

aacemi
11-01-2011, 19:01
:D , böyle bir sorunun cevabını bilsem ( Yani geleceği görebilsem ) keşke...

bekleyip görücez o halde :)

berkim
11-01-2011, 22:45
bu gün kapanışta niye aşağıya bastılar çözemedim .satan geri almayı düşünmüyor sanırım,işallah olumsuz haberler gelmez.yarında düşüş güçlü olursa mesala 1,28 altına inerse iş ciddiye biner.dikkatlı olmak lazım.isterlerse iyi haberde bile aşağıya basarlar kağıdı.

atrius
12-01-2011, 23:16
kardemir b su an en tepeyı gecmıs durumda burada bıraz soluklanıp sonra kendısıne yenı tepeler olusturmak uzere harekete gececek gıbı gelıyor bana ...bu tum dığer hısselerde de oldu. kartonsa orneği .....
ytd ..kendı gorusum oluyor...

talciron
11-02-2011, 23:47
bide diyolar ki hissede yazan ky yoksa kağıt gidiyor :)
1 ay olmuş çıt yok ama kağıdı çıtırdatmışlar...
vay babam vay...

vitamin
14-02-2011, 11:39
KARDEMİR'İN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 12 AYLIK DÖNEM NET KARI 24.519.693 TL

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(14/02/2011 - 12:37:24)

vitamin
18-02-2011, 16:36
son anda 100 bin lot çok iyidi:)

radyoterapi
22-02-2011, 18:56
net. ler krdm ler borsanın girilmemesi gereken kagıtları oldugunu düşünüyorum.uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum.

SİRİUS
14-06-2011, 14:44
KARDEMİR, TÜRKİYE'DE ÜRETİLMEYEN ÜRÜNLERE YATIRIM İÇİN KOLLARI SIVADI

Türkiye'nin ilk entegre demir çelik fabrikası olan ve 1995 yılında
özelleştirildikten sonra Kardemir adını alan Karabük Demir Çelik
Fabrikaları, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırıyor. 2007
yılında kurulan yeni ray ve profil haddehanesinde 72 metre boya kadar
rayın yanı sıra 550 milimetre genişliğe kadar yapısal çelik üretimi
gerçekleştiren Kardemir, ihalesi yapılan yeni kütük ve bulum döküm
makinesi ile birlikte ağır profil üretimini 650 milimetreye, halen 260
milimetre olan hb profil üretimini ise 450 milimetreye çıkartmayı
planlıyor.
Dünya Gazetesinin 'Yapısal Çelik' ekine açıklamalarda bulunan
Kardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel, üretim kapasitesi ile birlikte
ürün çeşitliliğini de artırdıklarını vurgulayarak, ray ve profil
haddehanesinde 72 metre boya kadar ray üretimi yaptıklarını açıkladı.
Bunun yanı sıra 120-260 milimetre arası HE profiller, 160-550
milimetre arası ipe profiller de üretebildiklerini kaydeden Demirel,
`ayrıca, 160- 400 milimetre arası upn profiller, 160- 500 milimetre
arası ıpn profiller, 120-200 milimetre arası köşebentler ve 110-140
milimetre gı maden direği üretiyoruz` diye bilgi verdi. İhalesini
yaparak yatırımına başladıkları yeni kütük ve bulum dokum makinesi ile
birlikte haddehanelerindeki mamul üretim çeşitliliğinin de artacağını
ifade eden Demirel, `ilk planda halen 550 milimetre olan ıpe profil
üretimi 650 milimetreye 260 milimetre olan hb profil üretimi ise 450
milimetreye çıkarılacak. Bu ürünler su anda ülkemizde üretilmiyor.
Kardemir bu ürünlerle birlikte ağır yapısal çelik üretiminde tek
kuruluş olacak. Yine, halen 200 milimetre çapa kadar olan kaliteli
kalın yuvarlak üretimi 300 milimetreye çıkacak` diye konuştu.
Fadıl Demirel diğer üretimlerini de söyle açıkladı:
"Yeni ray ve profil haddehanesinde ilk kez 200x200x16 milimetre
ile 200x200x24 milimetrelik köşebent üretimleri yüksek verimlerde
başarı ile gerçekleştirerek satışa sunuldu. Kalibresi tamamlandığında
180x180 milimetre köşebent üretimleri de yapılacak. Yine ilk kez, j2
kalitede 200x200x16 milimetre köşebent üretimi gerçekleştirildi.
Kalibre ve dizayn çalışmaları devam eden rı59 oluklu ray, th maden
direği, uıc 54 demiryolu rayı, r 50 demiryolu rayı, a60–100 vınc rayı
ve gemi profili gibi ürünlerin üretilmesine yönelik çalışmalarımız
devam ediyor."
Türkiye'de konut ve endüstriyel yapılarda yapı çeliklerinin
kullanımının arttığını, bununla birlikte İngiltere, İspanya, ABD gibi
gelişmiş batı ülkelerine ve Güney Kore, Japonya gibi Uzakdoğu
ülkelerine göre çok gerilerde olduğunu ifade eden Fadıl Demirel, `bu
ülkelerde yapısal çelik kullanım oranı yüzde 30-50 olmasına karsın
bizde bu oran yüzde 5.ın altında` dedi.
Özellikle batı ülkeleri ile kıyaslandığında Türkiye.nin deprem
riskinin çok yüksek olduğunu hatırlatan Demirel, buna rağmen yapılarda
çelik kullanımının düşük olmasının arkasındaki nedenlerin hızlı
bicimde giderilerek, yapısal çelik kullanımının gelişmiş ülkeler
seviyesine çıkartılmasının zorunlu olduğunu belirtti. Türkiye.de bunun
için yeterli kapasite olduğunu dile getiren Demirel, Kardemir olarak
bizim ana stratejimiz özellikle yüksek binalar, köprü, stadyum,
viyadük ve endüstriyel yapılarda ağırlıkla kullanılan yüksek
mukavemetli ve katma değerli çelik profillerin üretimine odaklanarak,
ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlamak. Bu konuda
yapısal çelik derneği ve yapım firmaları ile işbirliği oluşturma
çalışmalarımız sürüyor` açıklamasını yaptı.
Maalesef gerek üretim, gerekse yapım sektöründe ar-ge
çalışmalarının yeterli olduğunu söylemek çok zor` diyen Fadıl Demirel,
araştırma-geliştirme çalışmalarının TÜBİTAK, Bayındırlık Bakanlığı ve
Büyükşehir belediyeleri tarafından daha fazla teşvik edilmesinin, daha
fazla katma değer oluşumuna ve deprem riskinin azaltılmasına katkı
sağlayacağını anlattı. Demirel, sektörde yapısal çelik kullanımına
yönelik alternatif mimari proje üretimlerinin artırılması gerektiğine
değinerek, `Kardemir tarafından Karabük Üniversitesi bünyesinde
kurulacak olan demir çelik enstitüsü ve araştırma geliştirme merkezi
bu yönde şirketimizin sektöre yapacağı en önemli hizmetlerden birisi
olacak` dedi. Kardemir.in Türkiye.deki üç entegre demir çelik
tesisinden biri olduğunu ve uzun mamulde cevhere dayalı olarak üretim
yapan tek kuruluş olduğunu belirten Demirel, özellikle 2002 yılından
sonra teknolojik yatırımlara hız verdiklerini, birçok önemli yatırıma
imza attıklarını anlattı. Yeni yüksek fırınlar ile sıvı ham demir
üretim kapasitesini 1 milyon 800 bin tona çıkardıklarını kaydeden
Demirel, `artan üretim kapasitelerine paralel olarak artan hammadde ve
enerji ihtiyacının karşılanmasına yönelik yeni hava ayrıştırma tesisi,
yeni sinter fabrikası, gaz holder ve yeni soğutma sistemleri gibi
yatırımlar tamamlanarak devreye alındı. Enerji ihtiyacımızın
karşılanmasına yönelik başlattığımız 50 mw.lık gaz yakıtlı enerji
santralı ve bağlı kuruluşumuz enbatı as tarafından yürütülen
hidroelektrik santralı projeleri devam ediyor. Bu yatırımın
tamamlanması ile birlikte Kardemir tüketmiş olduğu elektrik
enerjisinin tamamını kendisi üreten ve kullanım fazlası kısmını da
satan bir şirket olacak` diye konuştu.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(14/06/2011 - 15:41:04)

ÇifteVatandaş
24-06-2011, 10:33
Bu hissenin her bölümüne sayfa acmalarini anlamadim gitti. Insan takip edemiyor. Eskiden hepsi bir yerde idi, aynen 3 ü bir arada reklami gibi :D

hcevik2010
08-07-2011, 23:20
Kardemirler hepsi parelel gider. Sağlam hisseler. Kardemir D frenliyor. Aksi takdirde Kardemir B yi uçurmak kolay.

clas
03-08-2011, 19:24
3 aylıklar geldiğinde kardemirD ile A arasında 300 tl B ilede 400 tl fark vardı.
fabrika aynı fabrika ama gel gelelim aradaki marj D ile A arasında 100 tl'ye ,D ile B arasındaki farkta 190 tl'ye kadar düştü.
tahtaya yön verenlerin ne yapmak istediğini anlayan varsa beri gelsin.düşüşte A,B soluksuz düşüyor çıkışta ise hiç tepki vermiyor.adeta inim,inim inletiyorlar.
bakalım aradaki marjı kaça kadar düşürecekler.
ama şunu söyleyim boşuna çırpınıyorlar,buralardan mal gelmez.kendi kendine al gülüm ver gülüm yapıyor.
bunu yapan herkimse benim elimde o kadar mal olsaydı ve hisse çıkmasaydı çatlardım.ne sabır varmış bee...
valla helal olsun.
birde şu var ki bana göre hesaplamalarıma göre bilanço beklentilerin çok üzerinde gelecek(100 üzeri).elinde büyük mal taşıyan kişi veya kişiler şimdi hissede çıkışa oynamazlarsa hisseyi ne zaman çıkaracaklar anlamış değilim .
mal toplayacağım diye,diye baskıyı kurar hisseyi toplar ama gün gelir bu defada beklediği bilanço gelmez.elinde topladıklarıyla kalır.kıssadan hisse ;aklı olan günün şartlarını değerlendirirmiş.
sevgi ve saygıyla

poma22
22-08-2011, 20:59
bugunden itibaren kardemir b grubunda bende varımm hoş benden başka yok herhalde şöle bir tozunu alayımm şuu hissenin.ama anlamadığım d a ve b yi yakaladı yoksa ana hisse yavruları gececek mi öyle olurssa kar yapmak çook zor d grubundaki yükseliş ve devamlılığın a ve b ye ters yöndeolduğunu gördümm fiyatını ve sağlamlığını ucuz buldum atladım bakalım allaah sonumuzu hayır eylesinnmetro yu sattımda geldimm zararımm çookk metroda çokkk

altanbilir
07-09-2011, 21:21
son hafta takasları iyi gibi , zaten hafta başından beri biraz hareketliler
bir miktar aldım ancak endekse güvenmiyorum , daha iyi takip edip yorumlıcak var mı ?

deccalizm
08-09-2011, 10:10
bu hisse yükselir bu aralar güzel dediler bende bakmadan aldım biraz :D ama ne ilerliyor ne geriliyor gerçi biraz geriliyor ne olacak bu hissenin hhali :D

poma22
08-09-2011, 10:20
sattt kurutll:)))

poma22
08-09-2011, 10:20
kurrttull:)) bu devirde ne borsası

poma22
08-09-2011, 10:28
şaka bi yana dostumbukağıdın kontrolunu yapanlar asla belli orandan fazlasını dışarı vermezler.yani herkes mal alabilir onlardan ama biryere kadar.endeksle pek bağlantısı olan bir şirket değil a ve b..çoğu zaman delirtir adamı.ama her yıl bir hafta yüzde 30-40 lık bir hareketi mevcuttur.bu yıl şubatta yaptı onu ama tabi bozulan piyasalar çook geri çekildi.bendede biraz b var.sanki biraz kımıldayacak gibi.ama inşallah diyelim şuan ortam tabiki belirsiz bi bakarsın soluksuz 60.000 üstü 70 80 binler bi bakarsın 35.binde soluğu alırız ben çook zararda olduğum için beklemek zorundayım ama sen yeni girdiysen kağıtlar ucuz sadece daha ucuza alabilirmisin soorusunu cevaplaman gerek bence

poma22
08-09-2011, 15:45
ırak ihalesini alıyor şirket bütün dunya devlerini geride bırakarak ırak yeniden yapılacak kağıda daha yansıtılmıyor bile bu kağııtt birgün adam olacak ama bizde kanserden gittmesek bari.malesef imkb gerçeği abd yada avrupada bu şirket olsa bu haberlere tavanlar serisi yapar ama ımkb yatırımhane deil kumarhane malesef bu habere enaz 3 tavan yakışırdı valla

poma22
10-09-2011, 15:32
haberlere göre g-7 zirvesinden drumu kötüye giden ulkerelere ve ekonım bankalarına yardımm sözü bugun düen çıktı.maliye bakanları hepimizin biribine borcu var gelin bunları düzeltelim dedi...avrupa kendi kendini toparlayacaktır ve düzeltecektie benim şahsi fikrim biz bozulmadıkça çokk etkilenmeyeceğiz aman bize bişi olmaısınnn tabi borcu çook olanlar sömürülecek ama kaderrrr napalımm onlar düşünsün

orjin
29-09-2011, 18:39
hareket yakın gibi, seans boyu ölü taklidi yapıp topluyorlar sanki hisseyi, burayada daha yazan yok demekki dikkat çekmiyor henüz, bekleyip görelim, yazdıklarım al sat tut tavsiyesi değildir.

Tahsin ONAR
29-09-2011, 19:59
KRDMA Hacim : 2.202.909,46 TL
KRDMB Hacim : 2.842.261,56 TL
KRDMD Hacim : 7.595.282,80 TL
Bu hisseler arasında en hacimlisi KRDMD dir.Bazı gnler 60-90 milyon LOT işlem gerçekleşmektedir.A ve B tertibi zaman zaman spekülatörlerin oyun alanı olmaktadır.

poma22
03-10-2011, 12:43
sen ikincı sayfalara kadar dusecek kağıtmıydın şu pasını kırını almak gerek senın şöle bıkendıne gel 4 yıldır uyuyon karpuz olsa boyunu postunu gecerdı yuru duldul dehhhh

poma22
03-10-2011, 17:02
çıık şöle en ön sıraya boyunu postunu görsunler..yap şöle bırkaç tavan göster hedefı ılerı ılerı dıye ıkı tavan yapsan 2.5 olcan boynunu bukmuş duruyosun sen kardemırsın sen b sın uyan artık uyan

poma22
04-10-2011, 12:53
nıye bu kadar mutavazısın anlamam kı nıye göz onunde olmayı sevmıyorun allah alllah çıkk şöle göster namını

metcezir
05-10-2011, 08:04
kasıntı bundan olabilirmi

http://www.borsagundem.com/yazar/Kardemir-de-parasi-olan-degil-yargi-konusacak-/94

poma22
05-10-2011, 08:47
bu açıklamanın anlamı nedır????ben bışı anlamadım 20 ekımın önemı ne??şimdi çook hısesı olan hıssesı kadar mı ötecek..mahkeme nıye açılmış..açıklamasını yaparsanben pekanlamadım

poma22
05-10-2011, 10:32
anlamaya gerek yok almam artık zaten saldılar artıkk a tutunuyorr işlerı bıttı herhal en ıyısımı d ye devamm

Tahsin ONAR
05-10-2011, 11:46
Haberlere dikkat edin!
Gözümüzün içinse soka soka A topluyoruz diyorlar.KAP a düşen aynı açıklama içerisinde hem satış hem alış bilgisi var.Bunu bir gün ara ile girseler bu kadar dikkat çekmeyecek.
Misal:
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [KRDMA, KRDMD] 04.10.2011 09:10:14
Muharrem BOSTANCI
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/58941.pdf
Dün KRDMD satış ve KRDMA alış yapmadan önce ve sonraki hareketler.
KRDMA-KRDMB-KRDMD birbirinden farklıdır sananlara ithaf olunur:
KRDMD
03.10.2011 tarhinde KRDMD satmadan önceki
şirket bütünündeki hisse payı. %4.68
750.000 TL lik satışlar sonrası: %4.60 (vay be %0.08 i bu kadar ediyorsa hepsi ne kadardır?)
903,614 LOT satış yapmış.Bu miktar bu gün şirketin %0.08 ne takabül ediyor.
Satış öncesi: %4,68 sonrası %4.60
KRDMA
300.000 TL karşılığı 256.410 LOT hisse satın almış.
Satış öncesi: %4,60 sonrası %4.63[/B][/U]
Olmuş.
Yani.
KRDMA 256.410 LOT bu gün şirketin %0,03 temsil ediyor.
Diğer taraftan
KRDMD 750.000 LOT bu gün şirketin %0.08 ni temsil ediyor.
Ben her iki hissenin temsil gücünün aynı ama piyasa fiyatının farklı olduğu sonucu görüyor,hesaplıyor ve ispatlıyorum.
Ya siz?

poma22
05-10-2011, 12:22
temsılgucu aynı ise neden ucuz olanı toplamıyor daha fazla senet elınde olacakta gıdıp a veya b alıyor hemdeucuza d satıp kademe kademe yukarıdan yanı yuksek fıyata alıyor..a ve b ıle ılgılı yakın gelecekte oluşacak bır durummu beklentımı söz konusu acaba olay sadece temsıllemı ılgılı zannetmıyorum

orjin
12-10-2011, 12:05
29-09-2011, 18:39 #47 orjin
Profiline bak Forum Gönderileri Blog Yazılarına Bak Ana Sayfa Yazılarına Bak

Duhül:Sep 2005
Gönderi:242

hareket yakın gibi, seans boyu ölü taklidi yapıp topluyorlar sanki hisseyi, burayada daha yazan yok demekki dikkat çekmiyor henüz, bekleyip görelim, yazdıklarım al sat tut tavsiyesi değildir. DAHA YENİ YENİ FARKEDİLECEK, BELKİ YARIN BELKİ YARINDANDA YAKIN, yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

poma22
12-10-2011, 12:36
yanıı sence b ne olur kççolur bugun ççook hareketlı olabılır arkasından tavan yaparlarmı yarın oburgun acaba

zyn76
13-10-2011, 09:47
bu şirkete 3 aile ortak...onlar istemeden gitmez ...ama çok uzun zamandır prim yapmadı....gideceği zaman endeksi falanda dinlemez....

poma22
13-10-2011, 10:30
ee ozaman bu zaman mı ozaman

umzey78
13-10-2011, 22:46
spek kazması haydi ne ağır uykun varmış borsadaki tüm kağıtlar 3-5 kez uçtu sen de tık yok KAZMA

orjin
14-10-2011, 23:20
hisse 3-4 ayda 0.93 lerden 1.45 e geldi ama daha TIK yok deniyor, ağır ağır emin adımlarla ve hiçççç farkettirmeden yoluna devam ediyor, bence yıl sonuna doğru olacak beklentileri için bu yükselişi ( temeddü, saç üretimine geçme ve yüksek gelecek yıl sonu bilançosu) yok eğer bunlar değilde hisseyi spek götürüyorsa vallahide HELAL OLSUN, hiç çaktırmadan hemde yükselmiyor diye tepkide alarak nasılda götürüyor, TEK KELİMEYLE HELAL OLSUN, bence yol daha uzun, ama yavaaaaş yavaş, yazdıklarım al sat tut tavsiyesi değildir, yatırım amaçlı değerlendirilemez, sadece beni bağlar, hayırlı ve bol kazançlar arkadaşlar.

poma22
16-10-2011, 13:56
son 6 aylık takas analızlerını dılı olayım sızlere:
kardemır b:6 ay once turkıs yatırım ve oyak kağıtta ıken asyab kağıtta 5.sıra imiş.6 içinde 15 mılyon lot asyab geçıyor turkısh yatırım sılınıyorr..şuan kağıdın patronu asyab muhtemelen patrnların elıne geçtı ve ıananılmaz toplamış..
kardemır a ya gelınce 7/8 kuruluş arasında eşit dağılımı varken yıne 15 mılyon lotu asyab geçmış ama kağıdın sayısı b ye göre fazla oldugundan dolayı yıne 5 aracı kurum bırbırıne yakın tam olarak toplu değil ama en yuklu satım yıne turkısh yatırım.
kardemır d:malesef arkadaşlar tamamen yabancıların elınde asyab yanı patronlar 10 mılyon lot pıysadan alabılmışler ama hala ilk 5 e gıremeışler.deutcsh bank ve cıtıbank cırıt atıyor..
benım anladıgım bu durumda ben patron olsam alırım b yı getırırım 5 liraya.a yıda almaya çalışırım 3 liraya d yabancılar satttıkça toplarımm sattıkça toplarım ttaakı oradada atron olana kadar.yanı yabancılar ıstemedıkçe d hareket etmezz patronların elındekı kağıtlarla çıkış yaptırması ımkansız d ye.20 mılyonolmuş patronda 68 mılyon deutsch bank 58 mılyonda cıtıbank al al bıtmezz zaten..endekse paralel devam eder d tabı arada tepkı verecektır ama benım olayı çözdugume göre b yı toplamak kolay olmuş en az pıyasada b hıssesı varmış kucuk yatırımcıdada hıçç kalmamış b korkunç yukarı hareketler yapabılır bugune kadar görmedığımız rakamlara hatta ruyamızda görebıleceğimiz yerlere gelebılır..dersınızkı aynı şirket ama ayrı hısse unutmayın ben patron olsam nıye yabancıyı zengın edeyım kendımı ederım..pıyasada aynı şirkeetın dunya hıssesı var.bence b yı takıp edın derımpazartesı elımdekı d lerıde vercem canım patronlarıma b ye devamm etcem bugun bunu anladımm gelecek ççok farklı olabılır yatırım tavsıyesıdırrr...değerlendırın

orjin
18-10-2011, 20:57
sen ikinci sayfalara düşecek hissemisin:)) hergün yolunada devam ediyorsun, hemide hiççç dikkat çekmeden, MAŞALLAH...

orjin
20-10-2011, 20:22
hissem yine ikinci sayfaya düşmüş, demek ky hiç yok, bişeyler yazan olmadığına göre dimi, bugün eksi üçbuçuk gerileyen endekste kaya gibi sağlam durdu, MAŞALLAH.

erdemirci
21-10-2011, 16:13
dünkü düşüşte o kadar takip ettim fakat bir kademe bile geri gelmedi. Bir miktar alım yapmak istiyordum. Kararsız kaldım. Bugünn dünkü fiyat üzerine 0,06 koymuş durumda. Yani yüzde 4 kazandırmış. Daha ne istiyorsunuz. Kardemir D yerinde sayıyor. Bu hisse bayağı yol almış. Güzel bir hareket yapmış ve yapacağa benziyor. Elinde olanlara bol kazançlar.

orjin
25-10-2011, 18:31
bunca yıldır borsadayım bir seni gördüm be güzel hissem böyle nerdeyse hergün kazandırıpta hiççç dikkat çekmeyen, yine düşmüşsün ikinci sayfaya, hayretlerle bu ilgisizliğe şaşırıyorum, yazdıklarım al sat tut tavsiyesi değildir, yatırım tavsiyesi hiç değildir.

orjin
27-10-2011, 17:05
oldumu bak yine ikinci sayfaya düşmüşsün, artık biraz satış yapmaya başladım bende, maşallah nerdeyse hergün yükseliyorsun, bugünde %7 yükseldin ama yine kimsenin dikkatini çekmiyorsun, MAŞALLAH

BONUSSİMO
31-10-2011, 11:09
niye taban yedik bugün ?

ser-can
31-10-2011, 11:15
ne oldu boyle bu kagida yaa..bayram oncesi spegin paraya mi ihtiyaci var acaba..

yücekayalı
31-10-2011, 11:48
niye taban yedik bugün ?

A tertibinden biraz fazla ayrışmıştı.....

sirwolf
31-10-2011, 11:58
1 2 gün önce ciddi artış yapıp sonra biranda taban yapmasının açıklaması nedir?
kar satışı olamaz heralde taban yaptıracak kadar.

orjin
02-11-2011, 23:49
haydi güzel hissem gap ı doldurdun artık kaldığın yerden sohw must goooooo (şova devam yani) inş. ytd.

ARTEMİS
10-11-2011, 15:07
Yeni bir dalga gelebilir...ama kalıcılık beklemem...dalgadan belli ölçüde yararlanmak lazım....aşık olmak yok....

Pire
12-11-2011, 13:09
Artemis kardes sizi katmer denmi tanıyorum acaba

Pire
12-11-2011, 13:44
Artemis kağıtta dalga boyu yani göreceği fiyat nere acaba sizce

ultrAslan
14-11-2011, 15:38
Bu kagit niye digerlerini (A ve D yi) yari yolda birakti? Kac zamandir ilgimi cekti de.

ser-can
14-11-2011, 21:30
Kagitta islem hacmi artmis..bu demektir ki hareket yakin..

ilco28
14-11-2011, 23:09
Kagitta islem hacmi artmis..bu demektir ki hareket yakin..

Kağıtta mal dağıtılıyor, dikkatli olunması gerekiyor. Buralardan maliyet edinmek ciddi zararlar doğurabilir.

GRACİEUX
17-11-2011, 09:27
Vee taban.....

promethee
17-11-2011, 09:29
ne oluyor neler oluyor bilen yazsın lütfen

vitamin
17-11-2011, 09:30
tabandan alalım ozaman:he:

Geburah
17-11-2011, 10:15
ve tabanı gördü, bakalım ikinci seans ne olucak. Acaba biraz mallansak mı ??

ilco28
17-11-2011, 10:27
Kağıtta mal dağıtılıyor, dikkatli olunması gerekiyor. Buralardan maliyet edinmek ciddi zararlar doğurabilir.

2 gün önce gerekli uyarıyı yapmıştım :). Zaten başından beri global yatırımın başlattığı bir hareketti, aldıklarının nerdeyse tamamını adamlar üst fiyatlardan başkalarına iade etmiş :). Bundan sonra öyle yukarı doğru belini biraz zor doğrultur :)

promethee
17-11-2011, 10:52
2 gün önce gerekli uyarıyı yapmıştım :). Zaten başından beri global yatırımın başlattığı bir hareketti, aldıklarının nerdeyse tamamını adamlar üst fiyatlardan başkalarına iade etmiş :). Bundan sonra öyle yukarı doğru belini biraz zor doğrultur :)

globalin mallanıp fiyatı çıkarttığını bende gördüm hatta hisseye girmemin nedeni de buydu ancak global aldığı hisseyi 3-5-10 ve üstüne katlayıp öyle satma gibi bir huyudu vardır bu hissede ikiye katlamadan sattı buda bize ders oldu :)
(örnek olarak dencm ve uşak yanlış bilmiyorsam bu ikiside global ve gedik in hareketleriydi)(yanlışım varsa düzeltin lütfen bu ky yi)

ultrAslan
17-11-2011, 11:21
Vee taban.....
Evet. Bunu bekliyordum. Böyle bir sey ilk kez gördüm ben bu hissede. A ve D dursun B ciksin. Olacak is degildi, bence.

Tahsin ONAR
17-11-2011, 13:33
kazan doğurunca inanıyorsanız ölünce de inanacaksınız.Ben çok yazdım KARDEMİR hisselerinin temsil değeri aynıdır diye.İspatladım da.Am amillet Yolbulan'ın D satıp B aldığı Kap bilgilerini paylaştı.B ve A yı daha değerli gösterecek aslı olmayan bilgiler paylaştı.Yönetimde söz sahibi olmak filan gibi.Ben dedim 1milyon kardemir hissesinin 600000 KARDEMİR D 250000 KRDMB ve 150000 KArdemir A dır har gurubunun başka da bir anlamı yoktur dedim.B ve A sayıca az olduğundan spekülasyona daha el verişli.Ama D nin bir kuruş oynaması için 10.000.000 LOT işlem gerekiyor.B serisi 3-4 milyona o günü tavan le kapatıyor.

bankone
17-11-2011, 15:52
anlamadım kim kar etmiş d den....::))

GRACİEUX
17-11-2011, 18:08
Tamam ,taban oldu dedik ama o kadar da tu kaka yapmayın..İndiği gibi çıkarda...zor değil :) yarın iyi bir gün olabilir..

Azata
17-11-2011, 18:23
umudumu kesmiş değilim

saa
22-11-2011, 07:31
kardemir hisseleri araasındaki fark nedir acaba
b bakır ,d ise demir diye düşündüm ama doğrumudur?

delicocuk35
22-11-2011, 07:54
kardemir hisseleri araasındaki fark nedir acaba
b bakır ,d ise demir diye düşündüm ama doğrumudur?

evet evet hatta A grubuda var onu atlamışsınız. O da altın

2 sn zaman ayırıp kardemir şirket adresine girseniz görürsünüz ne olduğunu.

http://www.kardemir.com/katalog/yatirim/18.02.2010_ortaklikyapisi.pdf

delicocuk35
22-11-2011, 08:22
http://www.kardemir.com/katalog/yatirim/18.02.2010_imtiyazlı-hisse-senetleri.pdf

SERMAYEYİ TEMSİL EDEN HİSSE SENETLERİNE TANINAN İMTİYAZLAR

A Grubu hissedarlar Yönetim Kurulu’na 4 üye, Denetim Kurulu’na 1 üye;

B Grubu hissedarlar Yönetim Kurulu’na 2 üye, Denetim Kurulu’na 1 üye;

D Grubu hissedarlar Yönetim Kurulu’na 1 üye, Denetim Kurulu’na 2 üye seçme hakkına sahiptirler.

macdera
22-11-2011, 18:19
lütfen dikkatli okuyunuz. madem ki kardemir a.ş. ortağısınız sizi ilgilendiren bir yazı bu...

KARDEMİR YÖNETİMİ BAŞINA BELA ALDI
22-Kasım-2011, 15:49 Editör

- KARDEMİR A.Ş'DE SON GELİŞMELER VE ERGÜN BAŞKAYA'NIN KALEMİNDEN KARDEMİR A.Ş'NİN İÇİNE GİRECEĞİ MALİ YÜK İLE BUNUN SORUMLULARININ KARŞILAŞABİLECEĞİ OLASI İHTİMALLER

- İŞTE BİR SOLUKTA OKUYACAĞINIZ VE BİLGİLER EDİNEBİLECEĞİNİZ BİR YAZI...

Kardemir A.Ş. Yönetimi geçen yıl sendikal yetki mücadelesi sırasında iş akdini fesih ettiği tüm işçilerin kıdem-ihbar tazminatlarını, sosyal haklarını ve yerel mahkeme tarafından öngörülen sendikal tazminatlarını ödedi.

Bu da Kardemir yönetiminin işe iade davasını kazanan Kardemir işçilerini işe geri iade etmeyeceği demektir.

Yargıtay 22. Daire tarafından aynen onanan Karabük İş Mahkemesi; İş akdi fesih edilen işçilerin, işten çıkarılmalarını sendikal nedenlere dayadı ve bu işçilerin işe iadelerine karar verdi. Eğer işveren bu işçileri işe iade etmezse, sendikal nedenlerden dolayı iş akdini fesih ettiği için 12 Brüt maaş tutarında tazminat ödemeye hükmetti. Ayrıca işe iade olunsa da, olunmasa da yasalar gereği 4 ay net maaşları ve diğer sosyal hak alacaklarının ödenmesi de hükümler arasında yer aldı.

Kardemir A.Ş. Yönetimi, Yargıtay 22. Daire tarafından da onanan Karabük İş Mahkemesinin kararını aslında yerine getirmemiştir. İşveren yasalar gereği mahkemenin işe iade kararını uygulamadığı için, hüküm olunan tazminatı ödemeyi tercih etmiş oldu.

Kardemir A.Ş, hisselerinin tamamı İMKB’de yani borsada işlem gören Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bağlı bir şirkettir.

Kardemir A.Ş. yönetimi mahkeme kararını uygulamayarak şahsi bir tasarrufta bulunmuştur. Dolayısıyla da şirketi zarara uğratmıştır.

Şimdi Kardemir A.Ş. hissedarı olan bir veya birden fazla kişi, Kardemir A.Ş. yönetimine dava açabilir ya da SPK’ya şikayet edebilir.

Mahkeme kararını uygulamadığından ve şahsi bir tasarrufta bulunduğundan dolayı işe iade davalarını kazanan ama kendilerine “işe iade edilmezse 12 Brüt maaş tutarında tazminat ödenecektir” hükmü uygulanarak, 12 Brüt maaş tutarında tazminatları ödenmiştir.

İş akdi fesih edilenlere bilgi babında olmak için satır aralıklarında şu bilgiyi de vermeyi lüzum görüyoruz; Brüt maaş; brüt saat ücretinin günlük 7.5 saat mesai ücreti ile çarpımından bulunur. Yani Günlük saat ücreti X 7.5 saat X 30 gün = Brüt maaş X 12 = Mahkemenin ön gördüğü 12 Brüt maaş ücreti

Konumuza geri dönmek gerekirse; Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri, işe iade kararını almadığından ve tazminatların ödenmesini uygun gördüğünden dolayı şahsi bir tasarruf işlemiş sayılırlar ve ödenen bu tazminatları yönetiminde bulundukları şirketin varlıklarından değil, kendi varlıklarından ödemeleri gerekiyor.

Kaldı ki, Karabük’te bunun örneklerini daha önceki yıllarda yaşadık. Hüseyin Erer Karabük Belediye Başkanlık görevine geldiği ilk yıl, 11 belediye işçisini işten çıkarmış, bu işçilerde işe iade davasını kazanmış ama o dönemin Belediye Başkanı mahkemenin hükmettiği tazminatı ödeyerek bu kişileri işe iade almamıştı. Daha sonra Belediye’ye inceleme için gelen bir müfettiş ise bu ödenen tazminatların şahsi bir tasarruf olduğundan dolayı, Belediye Başkanının kendisine zimmet çıkartmıştı. Bu bir kamu kurumunda yaşanmıştı.

Kısacası Kardemir A.Ş. Yönetimi mahkeme kararını uygulamadığından, kendi şahsi tasarrufunu sergilemiştir ve işe iade edilmeyenlere ortalama 6 Milyon TL tutarında 12 Brüt maaş tazminat ödemiştir. Diğer sosyal hak ve alacaklar, 4 Net maaşlar, kıdem ve ihbar tazminatı ödenekleri bu 6 Milyon TL’nin içinde değildir. 12 Brüt maaş tutarı dışındaki biraz önce saydığımız tazminatlar ve ödemeler ise ortalama 15 Milyon TL’dir. Yani toplamda bu kişilere Kardemir 20 Milyon TL’yi aşan bir ödeme yapmıştır.

Bir dava veya SPK’ya şikayet söz konusu olduğu zaman, Kardemir A.Ş. Yönetimi ödenen 12 Brüt maaş tutarındaki toplam 6 Milyon TL’yi şirket kasasından değil, kendi kasalarından ödemeleri söz konusu olabilir.

Hatta SPK’ya da denetleme görevini yerine getirmediğinden de dava açılması söz konusudur.

Kardemir A.Ş’yi böyle bir mali yükün içine sokmak, diğer hissedarlar tarafından rahatsız edici bir durumdur.

Kardemir A.Ş. aslında 10 yıllık bir zaman dilimi içinde kendini daha fazla bir mali ödeme yükü içine sokmuştur.

Nasıl mı?

Geçen sene yaşanan sendikal yetki mücadelesi sırasında Kardemir çalışanlarına 6 ay boyunca 350 TL ek bir ödeme yapma kararı almıştı. Çalışanlarının performansını arttırma adı altında yapılan bu 350 TL ödemeler 2010 Temmuz ayı ile 2010 Ocak arasında yapıldı.

350 TL ek ödemeler her ayın 15’inde yapıldı ve ilk ay olan 15 Temmuz tarihinde Çelik İş Sendikasına üye olan işçilerin maaş hesaplarına 15 Temmuz’da yatırılırken, 1400’ü aşan Türk Metal Sendikasına üye olan işçilere ise 15 Temmuz tarihinde bu ödemeleri yapılmadı. 21 Temmuz tarihinde ödemelerin yapılmamasına karşı dava açıldığı gün 350’şer TL’ler Türk Metal Sendikası’na üye olan işçilerin maaş hesaplarına yatmıştı. Bu paralar yatırılmadan önce ise davalar açılmıştı.

Kardemir işçisi arasında ‘350’ler davası’ olarak bilinen davaların, yerel mahkeme sonucunda onanan Yargıtay kararında çok önemli bir paragraf var.

Yargıtay 9. Daire’nin 8 Sayfalık gerekçeli kararında yer alan söz konusu paragrafta aynen şu ibareler kullanılmaktadır;

‘Davalı işverenin görünürde ‘performans arttırma’ gerekçesi ile sonuçta Çelik İş Sendikasını destekler biçimde, Çelik İş Sendikasına üye olan işçilere 350’şer TL öderken, aynı işyerinde, aynı işi yapan Türk Metal Sendikası Üyelerinin bu ödemeden mahrum bırakılmasının “eşitlik ilkesine” aykırı olduğu açıktır.

4857 Sayılı İş Kanunu. Eşit davranma ilkesi. Madde 5: - İş ilişkisinde dil, ırk, cinsiyet, siyasal düşünce, felsefî inanç, din ve mezhep ve benzeri sebeplere dayalı ayırım yapılamaz. İş ilişkisinde veya sona ermesinde yukarıdaki fıkra hükümlerine aykırı davranıldığında işçi, dört aya kadar ücreti tutarındaki uygun bir tazminattan başka yoksun bırakıldığı haklarını da talep edebilir. 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 31 inci maddesi hükümleri saklıdır.

20 nci madde hükümleri saklı kalmak üzere işverenin yukarıdaki fıkra hükümlerine aykırı davrandığını işçi ispat etmekle yükümlüdür. Ancak, işçi bir ihlalin varlığı ihtimalini güçlü bir biçimde gösteren bir durumu ortaya koyduğunda, işveren böyle bir ihlalin mevcut olmadığını ispat etmekle yükümlü olur.

Yukarda yer verdiğimiz 4857 sayılı iş yasasının 5. Maddesi açık.

Bir de 2821 sayılı Sendikalar Kanununun 31. Maddesine göz atalım.

2821 Sayılı Sendikalar Kanunu. Madde 31: - İşçilerin işe alınmaları, belli bir sendikaya girmeleri veya girmemeleri veya belli bir sendikadaki üyeliği muhafaza veya üyelikten istifa etmeleri veya sendikaya girmeleri veya girmemeleri şartına bağlı tutulamaz.

Toplu iş sözleşmelerine ve hizmet akitlerine bu hükme aykırı kayıtlar konulamaz.

İşveren, bir sendikaya üye olan işçilerle sendika üyesi olmayan işçiler veya ayrı sendikalara üye olan işçiler arasında, işin sevk ve dağıtımında, işçinin mesleki ilerlemesinde, işçinin ücret, ikramiye ve primlerinde, sosyal yardım ve disiplin hükümlerinde ve diğer hususlara ilişkin hükümlerin uygulanması veya çalıştırmaya son verilmesi bakımından herhangi bir ayırım yapamaz.

Ücret, ikramiye, prim ve paraya ilişkin sosyal yardım konularında toplu iş sözleşmesi hükümleri saklıdır.

(Değişik: 25/5/1988 - 3449/8. md.) İşçiler, sendikaya üye olmaları veya olmamaları, iş saatleri dışında veya işverenin rızası ile iş saatleri içinde, işçi sendika veya konfederasyonlarının faaliyetlerine katılmalarından dolayı işten çıkarılamaz veya herhangi bir nedenle farklı muameleye tabi tutulamazlar.

İşverenin, üçüncü ve beşinci fıkra hükümlerine aykırı hareket etmesi halinde, işçinin ücretinin bir yıllık tutarından az olmamak üzere bir tazminata hükmedilir. İşçinin iş kanunları ve diğer kanunlara göre haiz olduğu bütün hakları saklıdır. Ancak, bu fıkraya göre tazminata hükmedilmesi halinde, iş kanunlarındaki kötü niyet tazminatı uygulanmaz.

Kardemir A.Ş’ye geçen sene açılan alacak davasında Yargıtay 9. Dairenin 8 sayfalık gerekçeli kararındaki ilgili paragrafta işverenin “Eşitlik İlkesine” aykırı hareket ettiğinin açık olduğunu belirtmekte.

Sevgili okurlarım; Sonuç olarak Kardemir çalışanları arasında, Türk Metal sendikasına üye olanların 2010 Temmuz ayının 15’in de değil de, 21’inde maaş hesabına 350 TL yatanlar, yukarda bahsettiğimiz 4857 sayılı iş yasasının 5. maddesi ve 2821 Sayılı Sendikalar Yasasının 31. maddesi gereğince kötü niyet tazminatı açabilme hakkına sahipler.

Sanırım ilk etapta iş akdi fesih olan ve işe iade olmayan 260’ın üzerinde Türk Metal üyesi kişiler bu davaları süratle açacaklardır. Davaları kazanmaları halinde en az 12 brüt maaş bir tazminatı daha hak edeceklerdir. Bu tazminatlar 12 Brüt maaşın üzerinde de hüküm olunabilir.

Bu davaları işe iade olmayanların kazanması halinde, Kardemir’de çalışan diğer Bin 200’ü aşkın kişi de bu dava sonuçlarını emsal göstererek dava açabilecekler.

Alacak davalarının zaman aşımı 10 yıl olduğundan, 10 yıl içinde emekli olan veya bir şekilde Kardemir ile ilişiği kesilen ve bu davayı açma hakkına haiz olan herkes ama herkes bu davaları açacaktır.

Davaların kazanılması halinde bir kişi en az ortalama 20 Bin TL gibi bir tazminat alacak. Bu tazminatın üstüne yargılama giderlerini de eklediğimiz zaman, Kardemir A.Ş’ye kişi başı 25 Bin TL’ye mal olacaktır.

Kardemir A.Ş’nin bu davaları kaybetmesi halinde, ilk etapta iş akdini fesih ettiği ve işe iade almadığı 260’ın üzerinde kişiye yine, yargılama masrafları ile birlikte toplam 6 Milyon 500 Bin TL gibi bir ödeme yapacak.

Kardemir’de çalışan ve bu davaları açmayı hak etmiş Bin 200’ün üzerinde kişi de 10 yıl içinde bu davaları peyder pey açacaklardır.

Bu davaların kazanılması halinde, yine ortalama bin kişiye bu davalar sonrasında toplamda 25 Milyon TL gibi bir ödeme yapılacaktır.

Evet, Sevgili Karabük Net Haber okurları;

Kardemir A.Ş. yönetimi, hisselerin tamamı borsada işlem gören ve SPK’ya bağlı olan bu şirkete getirdikleri mali ödeme yükü bu olabilir ve bunun hesabını da vermemeleri acaba sizce mümkün mü?

Kardemir A.Ş, bir Çağ Çelik Değil, Kardemir A.Ş, bir Yolbulan D.Ç değil, Kardemir A.Ş, bir Yücel Boru değil.

Kardemir A.Ş’nin üzerine getirilmesi muhtemel olan mali ödeme tablosu bu.

Ya hissedarlardan birileri Kardemir A.Ş’ye bu mali yüklerden dolayı dava açarsa...

Ya bu mali ödemeler Kardemir Yönetiminin şahıslarına rücu ederse?

Olmaz, olmaz demeyin…

Yasalar ortada.

Hukuk zenginden, güçlüden değil, haklıdan yanadır.

Kısacası, Kardemir A.Ş. Yönetimini oluşturan Yücel, Yolbulan ve Güleç aileleri birazcık başlarına uzun vadeli bir bela almış gibi görünüyor.

Bakacağız, yaşayacağız ve bekleyip hep beraber göreceğiz.

ARTEMİS
12-12-2011, 22:34
2.sayfaya düşmüş bi çıkartalım :))))

adler
14-12-2011, 10:12
1.36 önemli bir destek haline gelmişti. Eğer bunun üzerinde tutunamassa 1.31 gözüküyor ilk etapta. Eğer bugün ve yarın 1.36 üzerinde kalırsa 1.46 ya yelken açabilir.
YTD

adler
14-12-2011, 10:36
AB de yapılam tüzük değişikliği ile demir çelik sektörüne devlet teşviğine, sektörü canlandırmak adına yeniden izin verildi. Bu bizide bağladığı için orta vadede sektör için olumlu olabilir.

adler
15-12-2011, 10:36
1.36 nın üzerinde dün tutunamadı, bugünde orayı geçemesse sırasıyla 1.31, 1.23 ve 1.20 desteklerini test edebilir.

adler
22-12-2011, 15:27
Hala 1.31 de tutunmaya çalışıyor. Eli kulağındadır ya aşağı ya yukarı bugün yarın.....
YTD

ARTEMİS
09-01-2012, 11:01
geliyorrrrrr......

ARTEMİS
11-01-2012, 11:31
Kardemır genel muduru demırel: Fabrıka olarak bu yılı demır uretım yılı ılan ettık

karabuk demır ve celık fabrıkaları
(kardemır) as. Genel muduru fadıl demırel, fabrıka olarak bu yılı demır uretım
yılı ılan ettıklerını soyledı.
Demırel, 10 ocak calısan gazetecıler gunu dolayısıyla gazetecılerı
fabrıkada agırladı. Gazetecılere, fabrıkanın yenı yatırımlarını gosteren ve
bılgıler aktaran demırel, gezı sonunda basın toplantısı duzenledı.
Fadıl demırel, turkıye'nın ray ıhtıyacını karsıladıklarını ve bolgede bu
pazara hakım olduklarını soyledı.
Fabrıkalarında, ray, makas ve bandaj uretebıldıklerını, sımdı vagon
uretmek ıcın calısmalara basladıklarını belırten demırel, soyle konustu:
''yenı cıkacak yasa ıle devlet demır yolları (ddy) tasımacılıgı
ozellesecek. Fabrıkamızın artan kapasıtesı ıle tasıma, yukleme kapasıtesının de
arttıgını goz onune alarak, kendı vagonumuzu kendımız yapacagız. Ray, vagon,
bandaj derken ddy malzemelerının tumunun uretımını yapacagız. Eger bu
gerceklesırse kardemır, dolayısıyla karabuk onemlı bır stratejık merkez halıne
gelır. Fabrıkamızda bu yılı demır uretım yılı ılan ettık. Bu konuda da onemlı
calısmalarımız olacak. 1 mılyon 500 bın ton ham celık uretım kapasıtesı, yapılan
yatırımlarla 3 mılyon tona cıkacak.''
turkıye'nın dunyada en cok hurda ıthal eden ulke oldugunu vurgulayan
demırel, ''turkıye'de cevherden, yerlı malzemeden uretım yapan yerlı ham madde
kullanan fabrıkalara oncelık verılecek. Turkıye 23 mılyon ton hurda ıthal edıyor.
Bunlar cıddı rakamlar, bu nedenle yerlı uretımı artırmak lazım'' dıye konustu.
Demırel, kardemır'ın yerlı oto uretılmesı ve pazar olusması halınde,
yedek parca uretımını yapabılecegını ve fabrıkanın buna uygun oldugunu
kaydettı.

-aa-

ARTEMİS
11-01-2012, 12:41
KARDEMIR GENEL MUDURU DEMIREL:''TEKRAR FABRIKALAR YAPAN FABRIKA UNVANINI KAZANIYORUZ'' *

KARABUK DEMIR VE CELIK FABRIKALARI
(KARDEMIR) AS GENEL MUDURU FADIL DEMIREL, YAPILAN YATIRIMLARLA ''TEKRAR
FABRIKALAR YAPAN FABRIKA UNVANINI KAZANDIKLARINI'' SOYLEDI.
DEMIREL, AA MUHABIRINE YAPTIGI ACIKLAMADA, FABRIKALARININ KURULDUGU 1937
YILINDAN 1980'LI YILLARA KADAR TURKIYE'DE KURULAN BIRCOK FABRIKAYI KARDEMIR'IN
YAPTIGINI, SIMDI YENIDEN FABRIKALAR YAPMAYA BASLADIKLARINI IFADE ETTI.
FABRIKADA SUREKLI YATIRIM YAPILDIGINI VE YATIRIMLARIN DURMAYACAGINI
ANLATAN DEMIREL, SOYLE KONUSTU:
''CELIKHANE BINASINI YIKTIK, YENI IDARE BINASI YAPIYORUZ. YENI KIREC
FABRIKASININ TEMELLERI ATILDI. DAHA ONCE 260 BIN TON KIREC URETIMI YAPARKEN, YENI
TESISLERLE URETIM 700 BIN TONA CIKACAK. TOZ TOPLAMA SISTEMI DEVREYE GIRDI. YENI
SU ARITMA TESISI ILE BIRLIKTE DEREYE HICBIR SEKILDE PIS SU VERILMIYOR. BUYUK
ORANDA HEDEFLERIMIZE ULASTIK. 2. KOK FABRIKASINI YAPIYORUZ, 5. NOLU YUKSEK FIRINI
YAPMAYA BASLADIK. BUNLARI KARDEMIR KENDISI, KENDI MUHENDISLIK IMKANLARI ILE
YAPACAK. SINTER FABRIKASINI KENDIMIZ YAPIYORUZ. BOYLECE, TEKRAR FABRIKALAR YAPAN
FABRIKA UNVANINI KAZANIYORUZ. BU YATIRIMLARLA ILGILI GEREKLI FINANSMANIMIZ
HAZIR.''
2012 YILININ DAHA IYI OLACAGINI BELIRTEN DEMIREL, ''HER GECEN GUN CAGDAS
BIR ISLETMENIN CALISANLARI OLARAK OLMASI GEREKEN YERE DOGRU GIDIYORUZ. 2012 YILI
ILERLEME SAGLADIGIMIZ BIR YIL OLACAK. CALISANLARIN KATKISI ILE KARDEMIR DAHA DA
BUYUYECEK'' DEDI.

-AA-
yürüyedur koşadur coşadur........

sar
11-01-2012, 13:37
Kardemır genel muduru demırel: Fabrıka olarak bu yılı demır uretım yılı ılan ettık

(kardemır) as. Genel muduru fadıl demırel, fabrıka olarak bu yılı demır uretım
yılı ılan ettıklerını soyledı.
Demırel, 10 ocak calısan gazetecıler gunu dolayısıyla gazetecılerı
fabrıkada agırladı. Gazetecılere, fabrıkanın yenı yatırımlarını gosteren ve
bılgıler aktaran demırel, gezı sonunda basın toplantısı duzenledı.
Fadıl demırel, turkıye'nın ray ıhtıyacını karsıladıklarını ve bolgede bu
pazara hakım olduklarını soyledı.
Fabrıkalarında, ray, makas ve bandaj uretebıldıklerını, sımdı vagon
uretmek ıcın calısmalara basladıklarını belırten demırel, soyle konustu:
''yenı cıkacak yasa ıle devlet demır yolları (ddy) tasımacılıgı
ozellesecek. Fabrıkamızın artan kapasıtesı ıle tasıma, yukleme kapasıtesının de
arttıgını goz onune alarak, kendı vagonumuzu kendımız yapacagız. Ray, vagon,
bandaj derken ddy malzemelerının tumunun uretımını yapacagız. Eger bu
gerceklesırse kardemır, dolayısıyla karabuk onemlı bır stratejık merkez halıne
gelır. Fabrıkamızda bu yılı demır uretım yılı ılan ettık. Bu konuda da onemlı
calısmalarımız olacak. 1 mılyon 500 bın ton ham celık uretım kapasıtesı, yapılan
yatırımlarla 3 mılyon tona cıkacak.''
turkıye'nın dunyada en cok hurda ıthal eden ulke oldugunu vurgulayan
demırel, ''turkıye'de cevherden, yerlı malzemeden uretım yapan yerlı ham madde
kullanan fabrıkalara oncelık verılecek. Turkıye 23 mılyon ton hurda ıthal edıyor.
Bunlar cıddı rakamlar, bu nedenle yerlı uretımı artırmak lazım'' dıye konustu.
Demırel, kardemır'ın yerlı oto uretılmesı ve pazar olusması halınde,
yedek parca uretımını yapabılecegını ve fabrıkanın buna uygun oldugunu
kaydettı.

-aa-

Kardemir Yerli otomobil yedek parçalarını üretmeyi düşünmekten ziyade, yerli otomobile ortak olmayı düşünse daha iyi değil mi? Yerli otomıbile soyunacak babayiğit firma ile bu konuda ortaklık kurabilirse belki yerli otomobilin kaporta saçlarını Kardemir'de üretme şansı da doğar. Ray haddesinin yanına bir de saç haddesi kurarlar olur biter. Yerli otomobil konusunda verilecek teşviklerden de yararlanırlar...

ARTEMİS
16-01-2012, 12:27
kardemir yerli otomobil yedek parçalarını üretmeyi düşünmekten ziyade, yerli otomobile ortak olmayı düşünse daha iyi değil mi? Yerli otomıbile soyunacak babayiğit firma ile bu konuda ortaklık kurabilirse belki yerli otomobilin kaporta saçlarını kardemir'de üretme şansı da doğar. Ray haddesinin yanına bir de saç haddesi kurarlar olur biter. Yerli otomobil konusunda verilecek teşviklerden de yararlanırlar...

kardemır/demırel:yerlı otomotıvde kullanılabılen yuvarlak ve uzun celık urunlerı uretebılecek altyapımız var *

karabuk demır ve celık
fabrıkaları (kardemır) as genel muduru fadıl demırel, yerlı otomotıvde
kullanılabılen yuvarlak ve uzun celık urunlerı uretebılecek altyapıları oldugunu
bıldırdı.
Demırel, aa muhabırıne yaptıgı acıklamada, son gunlerde yerlı otomotıv
ıcın yogun bır calısmanın yasandıgını anımsatarak, fabrıkasının buna celık
konusunda katkıda bulunabılecegını soyledı.
Otomotıv sektorunde kullanılacak kalıtelı celıgı uretecek alt yapının
fabrıkasında var oldugunu vurgulayan demırel, soyle konustu:
''hukumetımızın arzu ettıgı yerlı otomotıv uretımınde son gunlerde yogun
bır calısmanın oldugunu bılıyoruz. Bu calısmalarda bızım de pazar olusması
halınde yapabıleceklerımız var. Bız ozellıkle uzun mamul ureten bır fabrıkayız.
Otomotıvde kullanılan urunlerın bazı vasıfları var. Kalıtelı celık urun yelpazesı
yonunde calısmalarımız mevcut. Yerlı otomotıvde kullanılabılen yuvarlak ve uzun
celık urunlerı uretebılecek altyapımız var. Otomotıv sektorunun bızımle ılgılı
alanındakı ıhtıyaclarını karsılayabılırız. Bu alanda pazar olusursa mevcut
uretımın yanında hemen sektore ozel uretıme de baslarız.''

-aa-
:):):)

sar
16-01-2012, 13:11
kardemır/demırel:yerlı otomotıvde kullanılabılen yuvarlak ve uzun celık urunlerı uretebılecek altyapımız var *

karabuk demır ve celık
fabrıkaları (kardemır) as genel muduru fadıl demırel, yerlı otomotıvde
kullanılabılen yuvarlak ve uzun celık urunlerı uretebılecek altyapıları oldugunu
bıldırdı.
Demırel, aa muhabırıne yaptıgı acıklamada, son gunlerde yerlı otomotıv
ıcın yogun bır calısmanın yasandıgını anımsatarak, fabrıkasının buna celık
konusunda katkıda bulunabılecegını soyledı.
Otomotıv sektorunde kullanılacak kalıtelı celıgı uretecek alt yapının
fabrıkasında var oldugunu vurgulayan demırel, soyle konustu:
''hukumetımızın arzu ettıgı yerlı otomotıv uretımınde son gunlerde yogun
bır calısmanın oldugunu bılıyoruz. Bu calısmalarda bızım de pazar olusması
halınde yapabıleceklerımız var. Bız ozellıkle uzun mamul ureten bır fabrıkayız.
Otomotıvde kullanılan urunlerın bazı vasıfları var. Kalıtelı celık urun yelpazesı
yonunde calısmalarımız mevcut. Yerlı otomotıvde kullanılabılen yuvarlak ve uzun
celık urunlerı uretebılecek altyapımız var. Otomotıv sektorunun bızımle ılgılı
alanındakı ıhtıyaclarını karsılayabılırız. Bu alanda pazar olusursa mevcut
uretımın yanında hemen sektore ozel uretıme de baslarız.''

-aa-
:):):)

Sermaye koysunlar yerli otomobile ortak olsunlar.
Bizde yerli otomobil üretimi için malzeme var isterlerse satarız diye beklerlerse daha çok beklerler....:):):)

GaKKoS
16-01-2012, 13:23
1,19 tekrar gelirse giriş yapabilirim , biraz daha beklemek yazım ( piyasa açısından tedirginlik var.. )

Kardemir sağlam şirkettir...

BLUE_HORSE
16-01-2012, 17:06
'Yerli oto için çelik altyapımız var'
KARDEMİR Genel Müdür Demirel, ''Yerli otomotivde kullanılabilen yuvarlak ve uzun çelik ürünleri üretebilecek altyapımız var'' dedi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Fadıl Demirel, yerli otomotivde kullanılabilen yuvarlak ve uzun çelik ürünleri üretebilecek altyapıları olduğunu bildirdi.

Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde yerli otomotiv için yoğun bir çalışmanın yaşandığını anımsatarak, fabrikasının buna çelik konusunda katkıda bulunabileceğini söyledi.

Otomotiv sektöründe kullanılacak kaliteli çeliği üretecek alt yapının fabrikasında var olduğunu vurgulayan Demirel, şöyle konuştu:

''Hükümetimizin arzu ettiği yerli otomotiv üretiminde son günlerde yoğun bir çalışmanın olduğunu biliyoruz. Bu çalışmalarda bizim de pazar oluşması halinde yapabileceklerimiz var. Biz özellikle uzun mamul üreten bir fabrikayız. Otomotivde kullanılan ürünlerin bazı vasıfları var. Kaliteli çelik ürün yelpazesi yönünde çalışmalarımız mevcut. Yerli otomotivde kullanılabilen yuvarlak ve uzun çelik ürünleri üretebilecek altyapımız var. Otomotiv sektörünün bizimle ilgili alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabiliriz. Bu alanda pazar oluşursa mevcut üretimin yanında hemen sektöre özel üretime de başlarız.''

ARTEMİS
18-01-2012, 17:40
yuh derim başka bişey demem!!!o spek alsın o malları soksun münasip biyerine...

kalanlara bol şans...

ARTEMİS
30-01-2012, 16:37
10 gün daha dayanamadık gitti mallar:(

mancınık
30-01-2012, 22:07

şans,bende sabahtan çıtır yaparım diye sattım beni çıtırdattılar,nasip bu kadarmış,gitmesinin nedeni kardemir şubatta kalkınmada öncelikli bölge kapsamına giriyormuş birde yüksek kar beklentisini eklediler arkasına biz kaldık yaya.

serdarbayram29
30-01-2012, 23:18

kardesim seni takip ediyorum bu forumda senin satmis olmana üzüldüm

serdarbayram29
30-01-2012, 23:18
şans,bende sabahtan çıtır yaparım diye sattım beni çıtırdattılar,nasip bu kadarmış,gitmesinin nedeni kardemir şubatta kalkınmada öncelikli bölge kapsamına giriyormuş birde yüksek kar beklentisini eklediler arkasına biz kaldık yaya.

kesinlikle katılıyorum Yükselişin ana nedeni gelecek yüksek bilanço...yatirimci tavsiyesi değildir

olympiad
31-01-2012, 09:01
http://img24.resimup.net/di/VBK1.png (http://www.resimup.net)

kubrick
31-01-2012, 09:25
arkadaşlar bu derinliklere ve endekse göre alalım mı satalım mı tutalım mı önerisi olan deneyimli biri yok mu ?

serdarbayram29
31-01-2012, 09:26
http://img24.resimup.net/di/VBK1.png (http://www.resimup.net)

bu kadar alıcısı olması ilginc ayrıca derinlik atma sansin var mı tekrar kardesim 60 dklık macd dısında diger veriler yola devam sinyali veriyor

serdarbayram29
31-01-2012, 09:28
işlem hacmi çok anormal bu senet için yükselişin sert hacimli olması güzel bence tabi devamı gelirse...

olympiad
31-01-2012, 09:43
izmir demir çelikte bu şekil altlar dolu dolu yükseldi biliyorsunuz..Yalnız ben bile tırsıyom ne bilim maliyet 1,50 ama elim tetikte bekliyom...Adam istediği şekilde oynuyor dmin 200 bin alışları bi iptal etti hemen 2 kademe aşağı bastı..İzliyoz işte.

olympiad
31-01-2012, 09:44
http://img25.resimup.net/di/ZIC9.png (http://www.resimup.net)

olympiad
31-01-2012, 09:49
Dünki yükselişinide bu şekil altlar dolu dolu yapmıştı..Biri el attı gibi ama kardemir yinede güven vermiyor..

serdarbayram29
31-01-2012, 09:55
izmir demir çelikte bu şekil altlar dolu dolu yükseldi biliyorsunuz..Yalnız ben bile tırsıyom ne bilim maliyet 1,50 ama elim tetikte bekliyom...Adam istediği şekilde oynuyor dmin 200 bin alışları bi iptal etti hemen 2 kademe aşağı bastı..İzliyoz işte.

demek ki kendi satmak istemiyor bende maliyet 1,21 lakin daha önce zirve denemesinde elimdeydi satmadim simdi yine elimde kademeli olarak azaltmayi düsünüyorum bu sefer ama kagitlarin 2008 fiyatlarindan az yukarda oldugu düsünülürse şirketin karı kat kat artmis durumda hakettiği yerler buralar degil ama birileri bırakmıyor !!!

olympiad
31-01-2012, 10:05
Ben günlükçüydüm benden bu kadar..size bol kazançlar..

olympiad
31-01-2012, 10:06
http://img29.resimup.net/di/9XX7.png (http://www.resimup.net)

ultrAslan
31-01-2012, 10:55
azicik A ya destek ativerin abilerim, ne olur.

YAUTJA
31-01-2012, 11:10
Aybaşında kağıtta hareket olacağı bilgisi geldi ancak almadım şu anda operasyon var tabi bence

serdarbayram29
31-01-2012, 11:28
Aybaşında kağıtta hareket olacağı bilgisi geldi ancak almadım şu anda operasyon var tabi bence

kağıdın gidecegi varda bırakmıyor birileri istemiyor gitmesini..resmen soğutuyorlar insanı özellikle kardemir b den sert hareketlerle

andre
31-01-2012, 13:25
2.seans açılış çok kötü...
80bin lot alışla açıldı ama kademeler boş
1.52- 1.53
12:25 itibarıyle 5 kademede
256 bine 323bin

andre
31-01-2012, 14:04
1.48 değdirdi...hadi hayırlısı
1.49-1.50
alışlar
51bin
89bin
222bin
20bin
11bin
satşlar
1bin
3bin
10bin
32bin
59bin

serdarbayram29
31-01-2012, 14:14
1.48 değdirdi...hadi hayırlısı
1.49-1.50
alışlar
51bin
89bin
222bin
20bin
11bin
satşlar
1bin
3bin
10bin
32bin
59bin

derinliği resim olarak paylasabilirmisin arada bir simdiden tesekkürler

olympiad
31-01-2012, 14:41
http://img20.resimup.net/di/EWV6.png (http://www.resimup.net)

andre
31-01-2012, 15:04
bi anda 51e 75bin lot girip sildi
14:01
http://e1201.hizliresim.com/t/z/2915l.jpg

andre
31-01-2012, 15:18
sanki hareket başladı

dolpsss
31-01-2012, 15:27
derinlik verebilirmisiniz

andre
31-01-2012, 16:07
17:06
http://c1201.hizliresim.com/t/z/293g4.jpg

andre
31-01-2012, 16:19
49daki olmayan lot el değiştirdi...
http://e1201.hizliresim.com/t/z/293w8.jpg

andre
31-01-2012, 16:31
kapanış
http://b1201.hizliresim.com/t/z/2949q.jpg

andre
01-02-2012, 08:59
oyun başladı
1.53 te hiç olmayan lotlar işlem görüyor
2 defa 250bin lot alış geldi ama derinlikte yoktu
kendi alsat yapıyo biri

andre
01-02-2012, 13:25
14:24
http://www.hizliupload.com/di-3VPNOISU.jpg

ARTEMİS
01-02-2012, 13:43
:):):):)

andre
02-02-2012, 14:36
birileri doldur boşalt yaptı
http://b1202.hizliresim.com/u/2/2c1s2.jpg

ARTEMİS
07-02-2012, 14:23
Kardemır'de tum calısanlara ucretlerınde ortalama % 8 oranında ıyılestırme yapıldı - kap *

kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s.'nın kamuoyu
aydınlatma platformu'nda (kap) yayınlanan acıklaması asagıda bulunuyor:

" sırketımızde uygulanmakta olan toplu ıs sozlesmesı 31.12.2010 tarıhı
ıtıbarıyle sona ermıs olup, yetkılı sendıkanın belırlenmesıne yonelık olarak
yasal surec devam etmektedır.

Bu kapsamda, tum calısanlarımıza 01.01.2012 tarıhınden ıtıbaren ucretlerınde
ortalama % 8 oranında ıyılestırme yapılmıstır. "

-matrıks-

ARTEMİS
07-02-2012, 16:38
(yenıleme)kardemır/demırel:calısanlarımızın ucretlerıne ortalama yuzde 8 oranında ıyılestırme yapıldı *

(kardemır) as genel muduru fadıl demırel, calısanların ucretlerıne, ortalama
yuzde 8 oranında ıyılestırme yapıldıgını bıldırdı.
Demırel, aa muhabırıne yaptıgı acıklamada, fabrıkada yapılan yatırımların
yanında, calısanların her turlu haklarının ıyılestırılmesı konularında da tıtız
davrandıklarını soyledı.
Son olarak calısanların ucretlerıne ortalama yuzde 8 oranında bır
ıyılestırme yaptıklarını vurgulayan demırel, ''sırketımızde uygulanmakta olan
toplu ıs sozlesme suresı daha once bıtmıstı. Fabrıkamızda yetkılı sendıkanın
belırlenmesı ıcın yasal surec devam edıyor. Bu kapsamda butun calısanlarımızın
ucretlerınde ıyılestırme yaptık. Bu ıyılestırme oranı yuzde 8 olarak belırlendı.
Bu ıyılestırmeler 01 ocak 2012'den ıtıbaren gecerlıdır'' dıye konustu.

-uretımde 3 mılyon ton hedefı-

fabrıkalarında bu yılı demır uretım yılı ılan ettıklerını belırten
demırel, sozlerıne soyle devam ettı:
''yatırımlarımızı butun hızıyla devam ettırıyoruz. 1 mılyon 500 bın ton
ham celık uretım kapasıtesı, yapılan yatırımlarla 3 mılyon tona cıkacak.
Celıkhane bınasını yıktık, yenı bına yapıyoruz. Yenı kırec fabrıkasının temellerı
atıldı. Daha once 260 bın ton kırec uretımı yaparken, yenı tesıslerle uretım 700
bın tona cıkacak. 2. Kok fabrıkasını yapıyoruz, 5 nolu yuksek fırını yapmaya
basladık. Sınter fabrıkası yapılıyor. Bunları kardemır kendısı yapıyor.
Yatırımlarla ılgılı gereklı fınansmanımız da hazır.''

-aa-

serdarbayram29
13-02-2012, 17:00
Bilanço 155.625.616,05 TL NET KAR

çok güzel rakam Değerlendirelim

ARTEMİS
13-02-2012, 17:37
Kardemır'ın vergı daıresıne sunulan 12 aylık net karı 155.625.616 tl *

***acıklanan kar/zarar rakamı gecıcı vergı beyannamesı'dekı tabloda yer
almaktadır. Tablo spk mevzuatına uygun hazırlanmamıstır. Spk mevzuatına
uygun rakamlar ayrıca acıklanmaktadır***

-matrıks-

subway2
13-02-2012, 17:46
Düzeltme: sn. aykant'ın uyarısıyla değiştirildi...

aykant
13-02-2012, 18:12
Son çeyrekte zarar yazdığını nereden çıkardınız.

AkÇoRa
13-02-2012, 18:26
9 aylıkta Net kar 180.411.539 TL idi.
olumsuz:
Son çeyrek zarar yazmış. Bilançoyu beklemek lazım ama çok birşey değişmez sanırım.

olumlu:
Geçen sene 21.084.137 TL net kar yapmış. Karı 7 kat artmış.

Şİmdi bardağın dolu tarafına mı bakacaklar yoksa boş tarafına mı?

aykant
13-02-2012, 18:32
180 konsolide aynı dönem vergi dairesi 140 civarı

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/60211.pdf

subway2
13-02-2012, 18:38
sn aykant teşekkürler.
Ben konsolide ile vergi dairesini karşılaştırarak hata yapmışım. Doğrusu sn. aykant'ın belirttiği gibi olacak.

kacancabir
13-02-2012, 19:08
cıti az az alıyor a b

ARTEMİS
13-02-2012, 19:57
Şİmdi bardağın dolu tarafına mı bakacaklar yoksa boş tarafına mı?

BARDAĞIN BOŞ TARAFI YOKKİ BAKABİLSİNLER..:)

KRDMB iyidir...a-d için aynı şeyleri söyleyebilirmiyim?:)bilmem belki!!

HAMSİ
13-02-2012, 20:15
Selamun Aleykum çakal çukal eski tayfa...!

Alooo napıyonuz bakıyım:he:

HAMSİ
13-02-2012, 20:17
Bu Piyasa yapıcı beni tanımaz bi kendisiyle tanışalım bakalım...

Sonu hayr olur inşalllah maşallah...
Gerçi Allah bakmıyo bu işlere ama kısmet demek lazım...

HAMSİ
13-02-2012, 20:41
Sayın Piyasa Yapıcımız.

Zamanla birbirimizi yakından tanırız umarım öyle olur ama ben yinede buralara göz atacağınız ümidiyle iki lafın belini kırıyım istedim.
Baktım göstere göstere tahtayı yürütüyorsun istedimki nasibim olurmu diye aldım tahtanı karşıma.
Maşallah,güzel baskınız var zanatınızı tebrik ederim
Daha pozisyon açmadım zaten ben açınca sayarsın lotları anlarsın BU BİZİM UŞAK:he:

Ben öyle vefasız KY lerden değilim,oyunun kuralını senden önceki Piyasa Yapıcı abilerimiz öğretti.
Bedelini ödedik:yes:
Dediğim gibi ben ağlayıp sızlamam kötü sözde söylemem,ne yaptığını biliyorum bir miktar para kazandırmaya mecbursun yükselmek için belirli bir hesap var onun gereği biraz fire vericen sana yeterli olan O malum şey senin için ideal seviyeye ulaştımı kopar gidersin ben o ara maldamı olurum bana o makas yazarmı bilmem ama bi çıtır alırım gibime geliyor...
Ben sonra paylaşımcıyımdır vefasız değilim eğer çok kazanırsam söz bi gece benim müsafirim olursun:he:
Bizde öyle işine geliyorsa:he:
Soframızı beğenmez müsafirimiz olmassın o başka,ama bak demedi deme biz yelkeni açtıkmı Donkişotun yerinde feneri söndürürüz buluruz elbet bizi kıyıya taşıyacak yaşlı bir nur yüzlü kekova kayıkcısı...
Bir yanda mehtap bir yanda yakomaz bir yanda karidesler bir yanda buzlu kadehler öte yanda Müzeyyen abla taş plakta...
Vay anam vay:he:

Eee Usta herşey para pulmu? " Dostlar Meclisi" denen şey yok mu:yes:
Ne yani ben hoş gidip dowun piyasa yapıcılarına mı masa kuruyum elin gavuruna,kendi abilerimiz ablalarımız varken:halay:

Tekrar hürmet eder sayın piyasa yapıcımızı şimdiden o çok değerli emek ve hesaplamaları için şükranlarımı sunarım.
Umarım herkesin gönlünden geçtiği gibi olur.

ARTEMİS
14-02-2012, 10:10
Inşaattta çalışıyolar:)bide seramikten çorba tası yapıyolar işleri bitsin demiri tavında döverler:)))

tokgönül
15-02-2012, 15:16
dün akşam 1.60 tan satanlar tek kalemde alındı.birdaha 1.60 altına düşmeyecektir.son 2 gündür güzel performans gösteriyor.dün aldım ben krdmr b yi.bugünde güzel hareket yapıyor.1.80 ilk hedef diye düşünüyorum.ytd.

SİRİUS
16-02-2012, 14:23
*kardemir, tcdd'nin 22.500 ton 60e1 ve 19.000 ton 49e1 900 a kalite ray temini için açtığı ihaleye en uygun teklifi verdi-kap

(16/02/2012 - 15:21:26)

serdarbayram29
16-02-2012, 14:27
Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. `nın kamuoyu
aydınlatma platformu`nda (kap) yayınlanan acıklaması asagıda bulunuyor:

` tcdd genel mudurlugu`nun 22.500 ton 60e1 ve 19.000 ton 49e1 900 a
kalıte ray temını ıcın 15.02.2012 tarıhlı olarak actıgı uluslar arası
ıhaleye ıstırak edılmıs ve ıhale, en uygun teklıfı vermıs olan sırketımız
uhdesınde kalmıstır.

ARTEMİS
18-02-2012, 12:05
sıktı!!! bu kadar naz aşık usandırır!!!bu açıklanan kar gelen sipariş haberlerine rağmen bu kadar hantal bir hisse görmedim!!!

ALLAH Tn zarar yazmadık çıktık bitti gitti!!!

kalanlara bol kazançlar...

saygılar..

ARTEMİS
19-02-2012, 17:31
ama sanki en azından 10 gün kadar acele ettim..biraz daha şans verebilirdim..neyse sağlık olsun...

serdarbayram29
19-02-2012, 23:06
ama sanki en azından 10 gün kadar acele ettim..biraz daha şans verebilirdim..neyse sağlık olsun...

Kesinlikle...

promethee
21-02-2012, 09:12
ne oluyor bilen varmı?

promethee
21-02-2012, 09:22
Tby teb 17.595.226
afn asyabank 16.560.270
tgb garantı bank 10.239.942
akb akbank 7.119.339
ıym ıs 5.709.362
glb global 5.644.489
tıb ıs bank 4.454.269
cıy cıtıbank yabancı 4.253.888
amk alternatıf 3.185.209
dzy denız 2.699.164
gdk gedık 1.353.549
fny fınans 1.177.488
yat yatırım fın. 1.107.422

3 gün öncenin durumu bu bugün 3.686.818 hacime bakılırsa bir grubun hareketi olduğu farzedersek bu agalardan biri sattı bence global veya citi yok asya yada teb se bunlar firma sahibi ozaman yarın kötü bir haber bizi bekliyor benim yorumum bu ytd

vitamin
21-02-2012, 09:23
Tby teb 17.595.226
afn asyabank 16.560.270
tgb garantı bank 10.239.942
akb akbank 7.119.339
ıym ıs 5.709.362
glb global 5.644.489
tıb ıs bank 4.454.269
cıy cıtıbank yabancı 4.253.888
amk alternatıf 3.185.209
dzy denız 2.699.164
gdk gedık 1.353.549
fny fınans 1.177.488
yat yatırım fın. 1.107.422

3 gün öncenin durumu bu bugün 3.686.818 hacime bakılırsa bir grubun hareketi olduğu farzedersek bu agalardan biri sattı bence global veya citi yok asya yada teb se bunlar firma sahibi ozaman yarın kötü bir haber bizi bekliyor benim yorumum bu ytd

NE HABERİ bekliyor

promethee
21-02-2012, 09:26
hiç bir fikrim yok

serdarbayram29
21-02-2012, 09:29
hiç bir fikrim yok

Kötü bir haber olduğundan değil klasik kardemir b hareketi belli bir yerden yine döner.ytd

promethee
21-02-2012, 09:38
tabanı kırsa da 1,49 1,50 den alak o zaman :) derinlığe bakıyorum da ümit pek yok 300.000 e düştü satış gene 487.000 yaptılar

serdarbayram29
21-02-2012, 09:42
tabanı kırsa da 1,49 1,50 den alak o zaman :) derinlığe bakıyorum da ümit pek yok 300.000 e düştü satış gene 487.000 yaptılar

Düşsünde tekrar alalım aşağıdan dediğim gibi kardemir b nin grafigine bakanlar görecektir artık klasik hareket olmus bunlar ama ne yazık ki SPK görmüyor bunları !!!

promethee
21-02-2012, 09:50
1,48 322.000 satış var bu seans kalkması zor ortalama da 1,52 ikinci seansa kaldı umudlar

mustican
21-02-2012, 09:55
la neoldi buna?
kardemird bu oranda düşsün, potansiyel alıcısıyım.

delicocuk35
21-02-2012, 09:59
la neoldi buna?
kardemird bu oranda düşsün, potansiyel alıcısıyım.

:)
yükselirken krdmd bu oranda yükselmişmiydi??

promethee
21-02-2012, 10:30
ortalama 1,51 tabandaki şuan kademe 570899 adet
2. seans taban yaparsa fiyat 1,36

promethee
21-02-2012, 10:34
1,48 satış 629915 adet

promethee
21-02-2012, 10:40
1,48 satış 725.000 hayırlı olsun

kacancabir
21-02-2012, 10:49
yutturmaca düştükce alırım 4yıl önceki fıyatı yaklaşık

serdarbayram29
21-02-2012, 10:49
1,48 satış 725.000 hayırlı olsun

Böyle panik yaparsanız adamlar istediklerini her zaman ki gibi alırlar dediğim gibi ortada kötü bir şey olsa tüm kardemirler taban yapardı sakin olun kardemir b nin normal hareketi bu gragini inceleyenler bunu anlar ve eski kardemirciler bunu bilirler lütfen sakin olun nakit varsa elinizde ikinci seansı bekleyin...ytd

promethee
21-02-2012, 11:31
Böyle panik yaparsanız adamlar istediklerini her zaman ki gibi alırlar dediğim gibi ortada kötü bir şey olsa tüm kardemirler taban yapardı sakin olun kardemir b nin normal hareketi bu gragini inceleyenler bunu anlar ve eski kardemirciler bunu bilirler lütfen sakin olun nakit varsa elinizde ikinci seansı bekleyin...ytd
nakit yok fazla ama başka hisselerden çıkıp girmeyi düşünüyorum taban yaparsa tabi

serdarbayram29
21-02-2012, 12:01
nakit yok fazla ama başka hisselerden çıkıp girmeyi düşünüyorum taban yaparsa tabi

hisse uzun vadeli her zaman kazandıran bir hisse lakin bu ara ara sürekli taban yemesi sanki birilerinden mal kapma sevdası gibi geldi 1.60-.168 arası iyi alım olduydu gecen hafta mutlaka bunların arkasında birileri var ikinci seans tabanı göreceğini zannetmiyorum 1.42 lere değer diye düşünüyorum inşallah hayırlısı olur ve bir şey daha UYUMA SPK !!!

smist89
21-02-2012, 13:14
hisse uzun vadeli her zaman kazandıran bir hisse lakin bu ara ara sürekli taban yemesi sanki birilerinden mal kapma sevdası gibi geldi 1.60-.168 arası iyi alım olduydu gecen hafta mutlaka bunların arkasında birileri var ikinci seans tabanı göreceğini zannetmiyorum 1.42 lere değer diye düşünüyorum inşallah hayırlısı olur ve bir şey daha UYUMA SPK !!!

Bu krdmr grubu uzun vadede kazandıran bir hisse değil, bunu 10 yılı aşkın deneyimimden biliyorum,

SPK uyumasın demişsin, ama uyuyor ve bu durumdan yararlanan Yolbulan ve birkaç haddeneci krdmB 'de istediği dümeni veriyor.

İkinci seans panikle 1,35den belki açar, ama ikinci seansı dipden kapatacağını sanmıyorum.

ARTEMİS
21-02-2012, 13:33
tekrar aranızdayım...

serdarbayram29
21-02-2012, 13:50
1.42 destek noktası beyler..

serdarbayram29
21-02-2012, 13:58
tekrar aranızdayım...

Taban çekeceği kac gündür içimden geciyor lakin buraya yazmak zor iş kimseye sebeb olmak istemezdim.1.42 DESTEK olup 1.48 üstü kapanislar olumlu olacaktır ayrıca dostum çok sanslısın bir kac günle klasik taban hareketinden kurtuldun

promethee
21-02-2012, 13:59
tekrara aranızdayım anlı derinlik verebilirim ve 1,45 den biraz daha mallandık hayırlısı ARTEMİS in yazdığı gibi

Allah`ım ...Gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle;hakkımda hayırlı olana ise gönlümü razı eyle...AMİN

ARTEMİS
21-02-2012, 14:04
Inşallah hayırlısı olacak...

umzey78
21-02-2012, 14:13
sanki bedelsiz e çekmek için 3 ü bir yerdeyi dağıtmamak gibi niyeti var

ARTEMİS
21-02-2012, 14:14
KAR SÜPER SİPARİŞLER SÜPER ŞİRKETTEN GELEN HABERLER SÜPER...E NİYE O ZAMAN BU HAREKET..???

GİDİŞ ÖNCESİ SON DÖKMEMİ DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSAN...BEN ŞAHSEN BU RİSKE GİRDİM..ALLAH hayırlısını versin cümlemize...

ARTEMİS
21-02-2012, 14:16
bak bedelsiz veya temettüde aklıma gelen seçeneklerden...endekstede bi çöküş yok hani:)

serdarbayram29
21-02-2012, 14:17
KAR SÜPER SİPARİŞLER SÜPER ŞİRKETTEN GELEN HABERLER SÜPER...E NİYE O ZAMAN BU HAREKET..???

GİDİŞ ÖNCESİ SON DÖKMEMİ DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSAN...BEN ŞAHSEN BU RİSKE GİRDİM..ALLAH hayırlısını versin cümlemize...

haftalık macd e bakarmısın kardes üst tepeden tekrar dönüs var o tepe bir gecerse nerelere gider kimse bilemez...Ben teknikciyim lakin bu kagitta teknik gösterler en alttayken risksiz al en üstteyken riske girmeden bırak ki bu tabanları yeme o yüzden kağıt için bir hareket olacak ama ne zaman bilmiyoruz birileri biliyor son dönemde işlemler ve hacim çok arttı mutlaka bir şeyler olacak bekleyip göreceğiz saygılarımla...Aksam teknik olarak neyi işaret ediyorsa sizlerle burada paylaşırım

umzey78
21-02-2012, 14:18
ARTEMİS bence BEDELSİZ gelecek

vitamin
21-02-2012, 14:22
1.42 gelse keşke yine

TEMHEM_07
21-02-2012, 14:23
Bende d tertibi vardı birde b aldım hayırlısı allahtan artık geri kaldı a :))))

yücekayalı
21-02-2012, 14:25
ARTEMİS bence BEDELSİZ gelecek
en son bedelsiz 25/06/2009 da %5977 idi

zakemaco
21-02-2012, 15:06
Ne oldu işlemler durdu sanki

ARTEMİS
21-02-2012, 15:06
açığa veren günlükçü kamiller ne zaman gelecek??spek bi tavana çeksede temerrüde düşseler ne iyi olur...

promethee
21-02-2012, 15:09
arkadaş ilkdefa forumu okuyup içim rahatladı saolun var olun
bu arada enson ocak 2011 in sonunda bu hacimi yapmış

promethee
21-02-2012, 15:11
10.000.000 adetlik bi hacim var ve sanki derinliğe bakınca isteseler çıkartırlardı gibi geliyor sanki biri 1,48 de sıkışsın istiyor

promethee
21-02-2012, 15:24
1,47 de 14000 satış var yokmu alaaaaaan

ARTEMİS
21-02-2012, 15:26
düşüncelerimizi ve öngörülerimizi yazıyoruz tecrübelerimize dair...doğru çıkarsa hepimiz kazanırız..ama çıkmayadabilir..hepimiz bu geminin içindeyiz...

SAYGILAR...

promethee
21-02-2012, 15:32
sayın artemis samimi herkese teşekkürler yorumuların ve öngörülerin doğruluğu hiç önemli değil sanki kendi yorumlarım çokmu doğru genede krdmd %10 düşmüşken birileri 1,42 den döner demesi veya sakin olun demesi bunlar klasik hareketler demesi, inanın paha biçilemez

promethee
21-02-2012, 15:34
1,49 49bin
1,50 90bin
1,51 86bin
1,52 45bin
1,53 113bin satış var

ARTEMİS
21-02-2012, 15:35
Serdarbayram 29 unda hakkını teslim etmekte fayda var....

ARTEMİS
21-02-2012, 15:36
Kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 21.02

kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 21.02.2012 16:35:13

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Kardemır karabuk demır celık san. Ve tıc. A.s. Karabuk
telefon ve faks no. : 0 370 418 32 44 / 0 370 419 10 54
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 370 418 35 42 / 0 370 419 10 64
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Olagandısı fıyat ve mıktar hareketlerı

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

Sırketımızın, sermaye pıyasası kurulu'nun serı:vııı , no:54 sayılı ozel durumların kamuya acıklanmasına ılıskın teblıgı'nın " olagandısı fıyat ve mıktar hareketlerı" baslıklı 17. Maddesıne ıstınaden aynı teblıg'ın 21. Ve 22. Maddelerıne gore , kamuya acıklanmamıs ozel bır durumu bulunmamaktadır.

Bılgılerınıze arz ederız.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=186429

promethee
21-02-2012, 15:47
kademe böyle kaldırılır işte başladı hareket

promethee
21-02-2012, 16:43
ustalardan yorum lütfen ?

Azata
21-02-2012, 16:44
Kademeleri ekrana yansıtabilirmisiniz.Sanki silkeleme gibi geldi.Bilmem siz nerdersiniz?

kacancabir
21-02-2012, 17:44
Kademeleri ekrana yansıtabilirmisiniz.Sanki silkeleme gibi geldi.Bilmem siz nerdersiniz?

yolunukaybeden sattıgı 250 000 lotu geri almışşşşşşşşşş huşt

promethee
21-02-2012, 17:45
113657 1,48 1,49 8301
204595 1,47 1,50 4016
117659 1,46 1,51 138672
169714 1,45 1,52 129038
119496 1,44 1,53 102572

guzelonlu
21-02-2012, 18:02
Uzun bir süredir krdm'deyim. Tahmini güç bir kağıt, bu yıl B tertibi çok iyi bir performans sergiledi. A ve D ile bir hayli arası açılmıştı. Sanırım bu düzeltmeden sonra yoluna devam edecektir. A ve B nin hareketine göre bir fikir verebilir. Uzun vadede para kazandıracağı kesin bir kağıt. Cuma günü tüm kağıtlarımı satıp borsadan çıkmıştım Pazartesi aklımda tekstilbank vardı tercihimi 1,62 fiyat ile krdmb den yana kullandım bir günde sabretmem gerekiyormuş sanırım. Hakkımızda hayırlısı diyorum..

ARTEMİS
22-02-2012, 13:05
yazı yazan yok ..dağıldı herkes herhalde??

düşün
22-02-2012, 13:13
Sn.Artemis, 17 Kasım 2011 tarihinde de benzer bir düşüş oldu ve birkaç gün sonra daha da düştü.
Yine devamı gelebilir mi düşüşün acaba?Sesli düşündüm yorumlarınızı alabilmek adına.
Son dönemdeki inişli çıkışlı hareketlerin mutlaka bir sebebi olmalı diye düşünüyorum.
Selamlar...

yücekayalı
22-02-2012, 15:55
yazı yazan yok ..dağıldı herkes herhalde??
bunun adına .....silkelemesi diyorlar....

promethee
22-02-2012, 16:49
bugünki %3,36 lık yükselişi herkes bekliyordu sanırım önemli olan yarın ve sonrası
benim acizane yorumum budur ytd

cüneytt
22-02-2012, 18:44
Ekmeğini yediğim bu kağıda bir yorumda ben yapayım..
Arkadaşa dedimki 1.65 üzeri 3 kapanış yapmazsa geri döner...dediğim gibi oldu.

kendi açımdan ilerisi için takip etmem gereken husus 1.65 üzeri 3 kapanış...ondan sonrası Allah Kerim.

Yatırım tavsiyesi değildir...Zarar edebilirsiniz.

serdarbayram29
22-02-2012, 22:43
Ekmeğini yediğim bu kağıda bir yorumda ben yapayım..
Arkadaşa dedimki 1.65 üzeri 3 kapanış yapmazsa geri döner...dediğim gibi oldu.

kendi açımdan ilerisi için takip etmem gereken husus 1.65 üzeri 3 kapanış...ondan sonrası Allah Kerim.

Yatırım tavsiyesi değildir...Zarar edebilirsiniz.

TEKNİK ANALİZİM

Temmuz ayında bir öğretmen arkadaşım için yapmış olduğum teknik analiz ve bu analizden sonra hisseye girmiştim.Bazı noktaların hakim olmadığını söylemiştim bunu söylerken korkacaksın dediğim noktaları ne yazık ki endeksin 48000 lere gelmesiyle kırdı ve sert düşüş son nokta 1,03 ün % 10 altında gerceklesip sert cıkıs basladı O zamandan bu yanada alır satarım bu hisseyi ilk analiz ve sonraki güncel analiz.Kimseye al sat demiyorum sadece hissede olanlara yön vermesi açısından fikirlerimi sunuyorum unutmayin herkes kendi kaderini çizer yatırımcı tavsiyesi olmayıp umarım bir fikir verir.saygılarımla

TEMMUZ 2011 ANALİZİM
http://d1202.hizliresim.com/u/q/2ydjc.jpg

ŞUBAT 2012 ANALİZİM
http://d1202.hizliresim.com/u/q/2ydhb.jpg

cüneytt
23-02-2012, 07:07
TEKNİK ANALİZİM

Temmuz ayında bir öğretmen arkadaşım için yapmış olduğum teknik analiz ve bu analizden sonra hisseye girmiştim.Bazı noktaların hakim olmadığını söylemiştim bunu söylerken korkacaksın dediğim noktaları ne yazık ki endeksin 48000 lere gelmesiyle kırdı ve sert düşüş son nokta 1,03 ün % 10 altında gerceklesip sert cıkıs basladı O zamandan bu yanada alır satarım bu hisseyi ilk analiz ve sonraki güncel analiz.Kimseye al sat demiyorum sadece hissede olanlara yön vermesi açısından fikirlerimi sunuyorum unutmayin herkes kendi kaderini çizer yatırımcı tavsiyesi olmayıp umarım bir fikir verir.saygılarımla

TEMMUZ 2011 ANALİZİM

ŞUBAT 2012 ANALİZİM

Eyvallah..eline sağlık..

promethee
23-02-2012, 10:22
son günlük haftalıkfark aylıkfark 3aylık fark
AMK ALTERNATIF 455.429 -1.764.541 -2.750.539 -2.511.233 -2.482.426

ahanda satan belli oldu

serdarbayram29
24-02-2012, 14:26
son günlük haftalıkfark aylıkfark 3aylık fark
AMK ALTERNATIF 455.429 -1.764.541 -2.750.539 -2.511.233 -2.482.426

ahanda satan belli oldu

Çıkmış olmaları daha iyi bu şekilde hareketleri yapcaklarsa kalmasınlar...Borsanın aşağı çekmesi kötü oldu birazda bizi ama düzelecektir işbank çekiyor ( - % 10 ) aslında iki gündür borsayı bir yerden tepki gelecektir bakalım bizim ki tepki verecek mi !!!

ARTEMİS
24-02-2012, 14:30
vira vira.....

ARTEMİS
24-02-2012, 16:11
Kardemır'ın 2011/12 aylık konsolıde net karı 185.196.061 tl (2010/12 aylık: 21.084.192 tl) *

-matrıks-

ARTEMİS
24-02-2012, 16:21
Kardemır, 2011'de 1.397.085 ton sıvı celık, 1.006.831 ton kutuk, 1.359.781 ton sıvı hamdemır urettı *

-matrıks-

AkÇoRa
24-02-2012, 17:01
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=187033

ARTEMİS
24-02-2012, 19:19
Kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 24.02

kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 24.02.2012 17:58:32

ortaklıgın adresı : Kardemır karabuk demır celık san ve tıc a.s. - karabuk
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 370 418 35 42 / 0 370 419 10 64
ozet bılgı : Ana sozlesme tadılı

Sermaye pıyasası kurulu'nun serı :ıv no:56 "kurumsal yonetım ılkelerının belırlenmesıne ve uygulanmasına ılıskın teblıg" geregı, yonetım kurulumuzun 24.02.2012 tarıhlı toplantısında , ana sozlesmemızın '' yonetım kurulu '' baslıklı 11. Maddesının , '' yonetım kurulu uyelerının gorev ve yetkılerı '' baslıklı 12. Maddesının , '' genel kurul '' baslıklı 14. Maddesının, '' ılan '' baslıklı 16. Maddesının, "sırketın sermayesı" baslıklı 6. Maddesının '' tadıl edılmesı ıle "kurumsal yonetım ılkelerıne uyum" baslıklı 23. Maddenın ılave edılmesıne ve gereklı ızınlerı almak uzere sermaye pıyasası kurulu ıle t.c. Gumruk ve tıcaret bakanlıgı'na basvurulmasına karar verılmıstır.

Bılgılerınıze arz ederız.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=187033

ARTEMİS
25-02-2012, 15:00
İş Yatırım - Şirket Raporu: Kardemir (D)_220212
Demir Attı Karlılığa, Hızlı Büyüyen Yapısıyla

Türkiye’nin ilk entegre çelik üreticisi. Kardemir, Türkiye’nin bazik oksijen fırın (BOF) teknolojisi ile üretim yapan en büyük uzun çelik üreticisi olarak göze çarpıyor. BOF ile cevherden elde edilen uzun çelik ürünler, hurda yoluyla üretilen elektrik ark fırınları (EAF) ürünlerinden daha kaliteli olduğu ve farklı sektörlerde de kullanılabildiği için, bu ürünler uzun çelik piyasasındaki arz fazlasına rağmen yüksek talep görmekte.

Ham çelik kapasitesini 1,8mn ton’dan 3mn ton’a çıkarmayı hedefliyor. 1. yüksek fırınını 2011’in 2. yarısında tamamlayan Kardemir, 1,3mn ton’luk ham çelik kapasitesini 1,8mn ton’a çıkardı. Kardemir 3 yıl içerisinde yapacağı 5. yüksek fırın ile birlikte bu rakamı 3mn ton’a çıkarmayı planlıyor. Şirket, bu fırın için gerekli finansmanı ayarladığını da geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna duyurdu.

Slab üretimi yolda. Türkiye’nin net ithalatçı durumunda olduğu yassı ürünlerin ara maddesi olan slab’e yönelik EAF bazlı üreticilerin ciddi bir talebi olduğunu aktaran şirket, artan çelik kapasitesi ile paralel şekilde kurulacak yeni döküm tesisi ile birlikte yassı pazarına da adım atmış alacak.

Yerli hammadde temini rekabet avantajı yaratıyor. Kardemir toplam demir cevheri ihtiyacının %85-90’ını yerli tedarikçilerden sağlamakta. Gerek kalitesinin düşüklüğü gerekse yüksek taşıma maliyetlerinden dolayı Kardemir’in üzerinde ciddi bir fiyat kontrolünün olduğu yerli cevher, uluslararası emsallerine oranla oldukça ucuz fiyattan işlem görüyor ve bu da Kardemir’e önemli bir maliyet avantajı sağlıyor.

Yurtiçi ve bölge ray pazarında fırsatları kovalamakta. Kardemir, yurtiçi pazarda tek ray üreticisi olmakla beraber, Suriye, İran ve Irak gibi pazarlarda da iyi konumlanmış durumda. Hükümet, önümüzdeki 10 yılda toplam 10.000km uzunluğunda yeni bir demiryolu ağı örmek istiyor; ki bu rakam kaba bir hesapla 600-800bin ton ray ihtiyacına işaret etmekte. Bakanlığın öncelikle yerli tedarikçilere önem vereceğini düşündüğümüzde, hükümetin demiryollarına verdiği önemi arttırması Kardemir için ciddi bir fırsat teşkil ediyor. Bunun yanında şirket vagon ve bandaj üretimi için de harekete geçerek bölgedeki en önemli demiryolları tedarikçisi olmaya hazırlanıyor.

Emsal şirketlerine oranla daha ucuz fiyattan işlem görüyor. Şirket’in mevcut piyasa değerine göre 2012 ve 2013 tahmini FD/FAVÖK değeri 3,4 ve 3,5 olarak göze çarpmakta ve bu değerler uluslararası çelik şirketlerinin 6,3 ve 5,3 çarpanlarına kıyasla %40’lık bir iskontoya işaret ediyor. Yine bezer bir şekilde, şirketin 4,9 ve 5,2’lik 2012 ve 2013 F/K oranları, benzer şirketlerin 11,1 ve 8,6 çarpanlarının %48 altında.

Karmaşık yönetim ve hissedar yapısı en önemli risk. Kendi haddehanelerine sahip olan Yolbulan ve Güleç ailesi, şirket yönetim kuruluna toplam 6 üye atama imtiyazına haiz A ve B tipi hisselerin çoğunluğunu elde ederek, şirketin yönetimini azınlık hisseleriyle kontrol eder konumda. Ortakların kendi haddeleme tesislerine sahip olması, Kardemir’e daha fazla ara malı (kütük, blum ve slab) ürettirilmesine ve dolayısıyla aile ile azınlık hissedarlar arasında bir çıkar çatışmasına neden olabilir.

Alper Akalın

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Uzman Yardımcısı | Araştırma

T: +90 (212) 350 25 18
F: +90 (212) 350 25 19
aakalin@isyatirim.com.tr
www.isyatirim.com.tr
Emre Sezan, CFA

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Müdür | Araştırma

T: +90 (212) 350 25 24
F: +90 (212) 350 25 25
esezan@isyatirim.com.tr
www.isyatirim.com.tr

ARTEMİS
27-02-2012, 17:52
Kardemır bılanco analızı (seker yatırım menkul) *

kardemır, 4c11'de 5 mılyon tl net kar rakamı ıle beklentımız olan 33 mılyon tl
ve pıyasa beklentısı olan 35 mılyon tl net kar beklentısının oldukca altında
bır kar acıkladı. Sırket 4c10'da 15 mılyon tl net zarar acıklamıstı.
Kardemır'ın 2011 yılının son ceyregınde artan fınansman gıderlerı ve faalıyet
dısı artan gıderlerı net kar rakamının beklentılerın altında gelmesındekı en
buyuk etken oldu. Sırket 4c11'de fınansman gıderlerı kalemı altında toplam 27.7
mılyon tl kısa vadelı borclanma gıderı kaydetmıstır. Dolayısıyla sırketın son
ceyrektekı fınansman gıderlerı 25 mılyon tl sevıyesınde gerceklesmıstır.
Kardemır dıger yandan 4c'de 32 mılyon tl dıger faalıyet dısı gıder kaydetmıs
dolayısıyla kaydedelın bu gıderler 4c11'de net kar rakamını baskı altına
almıstır. Sırket hatırlanacagı uzere 3c11'de 82.4 mılyon tl net kar rakamı
acıklamıstı. Kardemır'ın 4c11'de kaydettıgı 5 mılyon net kar rakamı sonrası
sırketın 2011 kumule net kar rakamı 185 mılyon tl sevıyesıne ulasmıstır (2010:
21 mılyon tl net kar).

Kardemır'ın ortalama urun fıyatları
4c11'de yıllık bazda %13 artıs gostermıs ancak ceyreksel bazda
karsılastırıldıgında ıse %5 dusus gostermıstır. Ote yandan sırketın mıktar
bazında net satısları gecen yılın aynı donemıne gore %20 artarken bır oncekı
ceyrege gore ıse %1 dusus gostermıs ve 351 bın ton sevıyesınde gerceklesmıstır.
Dolayısıyla mıktar bazında artan satıslar ve urun fıyatlarındakı artıslar
kardemır'ın net satıs gelırlerını gecen seneye gore olumlu etkılemıstır. Ancak,
ceyreksel bazda urun fıyatları ve satıs hacmındekı dusus, gelırlerı bır oncekı
ceyrege gore olumsuz etkılemıstır.

Kardemır'ın (krdmd.ıs)
4c11'de acıklamıs oldugu fınansal sonucları sonrası sırket ıcın al onerımızı
koruyoruz. Sırket ıcın hedef hısse fıyatımız 1.00 tl sevıyesınde bulunurken
carı hısse fıyatına (krdmd: 0.87 tl) gore %15 kazandırma potansıyelı tasımaktadır.

Seker yatırım menkul degerler a.s.
www.sekeryatırım.com

**raporun tamamı ektekı dosyada bulunmaktadır***

* * *
u y a r ı

burada yer alan yatırım bılgı, yorum ve tavsıyelerı yatırım danısmanlıgı
kapsamında degıldır. Yatırım danısmanlıgı hızmetı sermaye pıyasası kurulu
tarafından yayımlanan serı:v, no:52 sayılı "yatırım danısmanlıgı faalıyetıne
ve bu faalıyette bulunacak kurumlara ılıskın esaslar hakkında teblıg"
cercevesınde aracı kurumlar, portfoy yonetım sırketlerı, mevduat kabul
etmeyen bankalar ıle musterı arasında ımzalanacak yatırım danısmanlıgı
sozlesmesı cercevesınde sunulmaktadır. Burada ulasılan sonuclar tercıh
edılen hesaplama yontemı ve/veya yorum ve tavsıyede bulunanların kısısel
goruslerıne dayanmakta olup, malı durumunuz ıle rısk ve getırı
tercıhlerınıze uygun olmayabılecegınden sadece burada yer alan bılgılere
dayanılarak yatırım kararı verılmesı saglıklı sonuclar dogurmayabılır.

-matrıks-

serdarbayram29
29-02-2012, 10:17
1.48 Desteği çok iyi şekilde çalışıyor bir tepki vermesi lazım artık.

ARTEMİS
29-02-2012, 18:00
http://www.finansgundem.com/haber/Istanbul-Antalya-4-saat/84541

umzey78
29-02-2012, 20:36
http://www.demircelik.com.tr/-1-4826-sektorun-onde-gelen-isimlerinden-2011-ve-2012-degerlendirmeleri.html

ARTEMİS
01-03-2012, 10:33
Tım,celık sektoru 1 mılyar 368 mılyon dolar ıle ucuncu sırada yer aldı

-turkıye ıhracatcılar meclısı (tım) verılerıne gore, subat ayında en
fazla ıhracatı, 1 mılyar 642 mılyon dolar ıle otomotıv sektoru yaparken, kımyevı
maddeler sektoru 1 mılyar 393 mılyon dolar ıle ıkıncı, celık sektoru ıse 1 mılyar
368 mılyon dolar ıle ucuncu sırada yer aldı.

-aa-

ARTEMİS
02-03-2012, 12:38
Celık ıhracatcılarının yenı hedef pazarı pakıstan ve banglades *

daha once sılı, peru ve kolombıya'yı
kapsayan guney amerıka ulkelerıne yonelık tıcaret heyetı duzenleyen celık
ıhracatcıları bırlıgı (cıb), 6-12 mart tarıhlerı arasında hedef pazar olarak
belırledıgı pakıstan ve banglades'e gıdıyor.
Cıb'den yapılan acıklamaya gore, daha once sılı, peru ve kolombıya'yı
kapsayan guney amerıka ulkelerıne yonelık tıcaret heyetı duzenleyen cıb, 6-12
mart tarıhlerı arasında hedef pazar olarak belırledıgı pakıstan ve banglades'e
gıdecek.
Cıb yonetım kurulu baskanı namık ekıncı, ekonomı bakanlıgı'nın
''uluslararası rekabetcılıgın gelıstırılmesının desteklenmesı'' teblıgı
kapsamında duzenlenen tıcaret heyetının gelısen turk celık sanayının uretımıne
yenı pazarlar acmak amacıyla yapıldıgını belırttı.

-guney amerıka, zıyaretı ıhracatı yuzde 160 artırdı-

gecen yıl ekım ayında sılı, peru ve kolombıya'ya celık tıcaret heyetı
zıyaretı gerceklestırıldıgını hatırlatan ekıncı, bu uc ulkeye olan ıhracatın
heyet oncesı 3 aylık donemde toplam 30 mılyon dolar oldugunu, zıyaret sonrası 3
aylık donem degerlendırıldıgınde ıhracatın yaklasık yuzde 160 oranında artarak 79
mılyon dolara ulastıgını bıldırdı.
Yenı hedef ulkelerın pakıstan ve banglades oldugunu belırten ekıncı,
sunları kaydettı:
''pakıstan ve banglades'le tarıhten gelen kuvvetlı bagların tıcarete pek
yansımıyor. Bu ulkelerın ıthalatlarına bakıldıgında payımızın cok dusuk oldugu
goruluyor. Hedefımız, 2010 yılı celık ıthalatının sadece yuzde 2,52'sını
turkıye'den yapan pakıstan ve banglades'ın ıthalat pastasından daha buyuk pay
almaktır. Dunyanın her yerınde rekabet edebılen turk celık sanayı, bugune kadar
ıhmal edılmıs bu ulkelerde de son derece rekabetcı olacaktır.''
turkıye'nın celık ıhracatı 2012'nın ılk ıkı ayında, 2,6 mılyar dolara
ulastı. Celık ıhracatcıları bırlıgı verılerıne gore, gecen yılın aynı donemıne
kıyasla ıhracat mıktar acısından yuzde 14,3 artısla 3,25 mılyon tona, deger
acısından ıse yuzde 16,1 artısla 2,62 mılyar dolara yukseldı.
Ocak-subat ıhracatında, ılk sırayı 423 bın ton ıle arabıstan alırken, bu
ulkeyı 322 bın ton ıle abd ve 294 bın ton ıle ırak ızledı. Gecen yıla kıyasla ılk
ıkı aylık donemde en buyuk artısın yasandıgı ulkeler arabıstan, abd ve ırak
olurken, en fazla dusus sırasıyla bırlesık arap emırlıklerı, ıtalya ve ıspanya'da
yasandı.

-aa-

wilson
07-03-2012, 21:44
İNGİLİZLER 45 milyar $’lık DEMİRYOLUNUN PEŞİNDE
İngiliz demiryolu sektörü 2023’e kadar 45 milyar dolarlık yatırımla 26 bin kilometre demiryolu planlayan Türkiye’den büyük pay kapabilmek için Ankara’ya çıkarma yaptı.
Türkiye’nin 2023’e kadar 45 milyar dolarlık kaynağı demiryolları sektörüne aktaracağını öğrenen batının devleri gözünü Türkiye’ye çevirdi. İngiltere Demiryolu Sektörü Ticaret Heyeti Ankara’da Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile görüşmelere başladı. İngiltere demiryolu sektörü ticaret heyetinin Ankara’ya gelmesi dolayısıyla Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından ASO’da düzenlenen konferansta konuşan Birleşik Krallık Büyükelçisi David Reddaway, Avrupa’da en hızlı büyüyen demiryolu sektörünün İngiltere’de olduğunu, ülkelerinin, üretim kapasiteleri, alt yapı, mühendislik, hizmetler, müşavirlik açısından çok geliştiğini söyledi. Reddaway, demiryolu sektöründeki tecrübelerini paylaşıp, Türkiye’deki ortaklarla çalışmak için fırsat arayışlarında bulunacaklarını İngiltere’den gelen demiryolu sektör heyetinin de Ankara’da görüşmelerde bulunacağını anlattı. Reddaway, Türkiye ile İngiltere arasındaki işbirliğinin demiryolları sektöründe de yansıtılmasını ümit ettiğini kaydetti.
Devlet politikası
TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da geliştirilmesi devlet politikası olarak ele alınan Türk demiryollarının, 2023 yılı haritasının bakanlık tarafından çıkarıldığını belirterek, önümüzdeki 11 yılda yaklaşık 45 milyar dolarlık bir kaynağın demiryolu sektörüne aktarılmasının karara bağlandığını kaydetti. Karaman, ülkedeki 11 bin kilometrelik demiryolu ağının yüzde 70’inin yenilendiğini, ağır bakım gerektiren yüzde 30’unun ise yenileme çalışmalarının yapılacağını bildirdi. Demiryollarının çift hatlı, elektrikli ve sinyalli hale getirileceğini anlatan Karaman, Türkiye’de hatların yarıdan çoğunun dizel çalıştığını, bunların elektrikli hale dönüştürüleceğini söyledi. Marmaray ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolunu yaparak, Pekin’den Londra’ya uzanan İpek Demiryolunu hayata geçirmek istediklerini kaydeden Karaman, “Böylece Asya-Avrupa demiryolu ulaşım koridoru, daha etkin hale getirilecek. İpek Demiryolu’nun doğu kapısı Pekin, batı kapısı Londra’dır. Tüm çalışmalarımız bu hat ana omurga kabul edilerek yapılıyor” diye konuştu. Yılda yaklaşık 4,5 milyar dolarlık yatırımların devam ettiğini kaydeden Karaman, yatırımların devam edeceğini söyledi. İlk demiryolu hattı olan 470 kilometrelik İzmir-Aydın hattının 1856-1912 tarihleri arasında İngilizler tarafından yapıldığını ifade eden Karaman, demiryolu alanında lisansüstü eğitim için öğrencilere İngiltere’nin ev sahipliği yaptığını söyledi. DLH Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Metin Tahan da hükümetin 2023 yılına kadar 10 bin kilometre yüksek hızlı tren, 4 bin kilometre konvansiyonel ve 11 bin 400 kilometrelik mevcut hatlarla yaklaşık 26 bin kilometrelik demiryolu ağına ulaşılmasının hedeflendiğini kaydetti. Yeni Çağ gazetesinin ekonomi sayfasında yazıyordu.

yatırım tavsiyesi olamaz.

PARK
09-03-2012, 18:49
Bugün 2. Seansın ortalarında ki sert 1,60 denemesi oldukça "şık" dı..

Kağıdın piyasadan ne kadar toplanmış olduğunu çok açık gösteren bir seriilikteydi ve en önemlisi diğer tertiplerden (A ve D) bağımsızdı..

Kapanış 1,58'den olsada önümüzdeki seanslar içi hareket işareti verdi...

Elinde olanlara hayırlı olsun...

ARTEMİS
11-03-2012, 19:43
Bugün 2. Seansın ortalarında ki sert 1,60 denemesi oldukça "şık" dı..

Kağıdın piyasadan ne kadar toplanmış olduğunu çok açık gösteren bir seriilikteydi ve en önemlisi diğer tertiplerden (A ve D) bağımsızdı..

Kapanış 1,58'den olsada önümüzdeki seanslar içi hareket işareti verdi...

Elinde olanlara hayırlı olsun...

:halay::ley::fiyu::hg:

PARK
11-03-2012, 20:29
:halay::ley::fiyu::hg:

Hoşbulduk sevgili ARTEMİS..:)

İzlemeye devam...

nedim@10
12-03-2012, 00:14
Tam bi balık tuttum derken karşıma üstadlarım abilerim çıktı.Eh oğlum Nedim burda sus.

http://e1203.hizliresim.com/v/d/3fwzl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

serdarbayram29
12-03-2012, 02:56
TEKNİK ANALİZİM

TEMMUZ 2011 ANALİZİM

ŞUBAT 2012 ANALİZİM

Syn PARK hoşgeldin

Teknik olarak yoluna devam ediyor kağıt izlemeye devam bu hafta teşvik paketinde bakalım ne çıkacak demir celik sektörüne...

çukutlu2929
12-03-2012, 03:05
2002 veya 2003 yılında ne çıkış yapmıştı namıssızlar....o gün bu gün yatıyorlar.......

çukutlu2929
12-03-2012, 03:10
selamlar ....:)

ARTEMİS
12-03-2012, 20:24
Kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 12.03

kap : Kardemır karabuk demır celık sanayı ve tıcaret a.s. / krdma krdmb krdmd [] ozel durum acıklaması (genel) 12.03.2012 17:53:06

ortaklıgın adresı : Kardemır karabuk demır celık san ve tıc. A.s. Karabuk
ozet bılgı : Ana sozlesme degısıklıgı hk.

Yonetım kurulumuz tarafından, s.p.k.' nun, payları borsada ıslem goren sırketlerın ucuncu sahısların borcunu temın amacıyla vermıs oldukları temınat, rehın ve ıpoteklerın (trı) degerlendırıldıgı 09.09.2009 tarıh ve 28/780 sayılı ılke kararı geregı, sermaye pıyasası kurulu'nun "kurumsal yonetım ılkelerının belırlenmesıne ve uygulanmasına ılıskın teblıgı" cercevesınde yapılması kararlastırılan ve sermaye pıyasası kurulu ıle t.c gumruk ve tıcaret bakanlıgından musaadesı alınan ana sozlesme madde degısıklıklerıne ılave olarak, ana sozlesmemızın '' amac ve konu" '' baslıklı 3. Maddesının tadıl edılmesıne ve gereklı ızınlerı almak uzere sermaye pıyasası kurulu ve t.c. Gumruk ve tıcaret bakanlıgı'na basvurulmasına karar verılmıstır.

http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=189252

PARK
13-03-2012, 22:15
Bugün 2.seansın son çeyreğinde ilginç işlemler oldu hissede...

1,59-1,60 bandından hızlı, seri ve agresif alımlarla 1,63 leri gösterdiler...

Yarın için iyi bir performans gösterebilir...

ARTEMİS
14-03-2012, 10:29
:):):):)

ARTEMİS
14-03-2012, 16:15
Sinir harbi:)

PARK
14-03-2012, 20:36
Yarın için iyi bir performans gösterebilir...

Son yarım saat'de beklediğim hareketi nihayet gösterdi...

Tahta ufak ufak kıvamına geliyor sanırım..:)

Gelmeli de zaten...

Çünkü;

Borsamızda Piyasa değeri üzerinde kâr getiren kaç şirket var ki?

serdarbayram29
14-03-2012, 23:04

Gelmeli de zaten...

Çünkü;

Birde arada bir taban açmasa !!!

PARK
15-03-2012, 01:57
Birde arada bir taban açmasa !!!

Eee o zaman yüreğin yoksa trene binmeyeceksin paşam (Ray demirlerini Kardemir yapıyor da.. :wink: )

serdarbayram29
15-03-2012, 02:30
Eee o zaman yüreğin yoksa trene binmeyeceksin paşam (Ray demirlerini Kardemir yapıyor da.. :wink: )

Trenden 6 aydır hiç inmedim ki kardemir B kısmının daimi üyelerindenim :) Hep diyorum 2 tl yi görmeden satmam satmıcamda bir taban daha acarsa baska bir hissede payım var hemen buraya daim edecegim... grafik süper su anda görünüs özellikle haftalık macd o tepeyi bir gecerse diyorum :))

PARK
15-03-2012, 02:39
Trenden 6 aydır hiç inmedim ki kardemir B kısmının daimi üyelerindenim :) Hep diyorum 2 tl yi görmeden satmam satmıcamda bir taban daha acarsa baska bir hissede payım var hemen buraya daim edecegim... grafik süper su anda görünüs özellikle haftalık macd o tepeyi bir gecerse diyorum :))

Hadi bakalım...

ARTEMİS
15-03-2012, 09:43

Gelmeli de zaten...

Çünkü;

bütün bir seans bayıltıp iş bitiriyolar:)

ARTEMİS
16-03-2012, 16:25
Yuh desem ayıp olurmu:)???

ARTEMİS
20-03-2012, 11:25
Kalanlara bol kazançlar....arzu ettim olmadı..sağlık olsun..

serdarbayram29
20-03-2012, 14:44
Kalanlara bol kazançlar....arzu ettim olmadı..sağlık olsun..

seans sonunu bekleseydin kardemir d hareketli

ARTEMİS
20-03-2012, 16:27
seans sonunu bekleseydin kardemir d hareketli

fazla hazımsızlık yaptı..bende burdan çıktım soda aldım..kısmet kazandık:)