PDA

View Full Version : NTTUR Net Turizm

Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

gladyatör
02-03-2012, 13:47
rüyamda kirli para kazanacağımı gördüm.elimdeki hisselerin içinde kirli olanı nettur.kumarhaneleri var.ondan.bugünlerde hareket görebiliriz.:he: teknik temel işlemiyo.birde rüya analzizi deneyelim.:)

yat.tav.değil

Bu analizde fiyat 0,72 idi.şimdi 0,79 u dövüyor.Allahım kirli olduğunu bile bile burdayım.affet.iş inada bindi.:)

asgaridr
02-03-2012, 13:57
74 ün altına inmemeli. İnerse ilk destek 69 da. bu hafta 74 -79 arası oyalanma hareketleri bekliyorum. Günlükçüler kar marjı yüksek olduğu için dadanırlarsa, ağırlaşan malı kaldırmak işlerine gelmeyeceği için 68-69 ları denerler.
yatırm batırm tavsiyesi değildir.

Sayın tahta yapıcı beni yalancı çıkarmadığın için teşekkürler. Hedefimi de söyliyeyim de bellki yine bir güzellik yaparsın...:cool:
hedef 1.21:biggrin::biggrin:

terminator3
02-03-2012, 15:08
hedef 4 lira..

proximus
02-03-2012, 15:19
Benim hesaplamalarıma göre hedef 1.84... Hesaplama da çok basit aslında, Nethol/nttur=0,91
Yani nttur, nethol'den %10 fazla fiyatlı olmalı, zira uzun vadeli(15 yıllık) trend hep bu şekildeydi, ama bu durum son 1.5-2 yıldır işlemiyor. Şimdi onun düzeltmesi yapılacak, bunun için de reorganizasyon işlemleri ile başlayacaklar.Zaten hisse hareketlerine bakın aktif satıcı kalmadı, çaktırmadan alanlar oluyor onları da artık engeleyemeyecekler.
Yatırım tavsiyesi değildir.

gladyatör
02-03-2012, 15:44
kısa vadeli grafikte 0,79 geçilirse hedefi 0,90 lar olan ikili dip formasyon oluşumu var.önümüzdeki dönemin borsalar için pozitif olacağını düşünürsek bu hedef küçük bile kalır.

terminator3
02-03-2012, 19:17
Benim hesaplamalarıma göre hedef 1.84... Hesaplama da çok basit aslında, Nethol/nttur=0,91
Yani nttur, nethol'den %10 fazla fiyatlı olmalı, zira uzun vadeli(15 yıllık) trend hep bu şekildeydi, ama bu durum son 1.5-2 yıldır işlemiyor. Şimdi onun düzeltmesi yapılacak, bunun için de reorganizasyon işlemleri ile başlayacaklar.Zaten hisse hareketlerine bakın aktif satıcı kalmadı, çaktırmadan alanlar oluyor onları da artık engeleyemeyecekler.
Yatırım tavsiyesi değildir.
güzel söylüyorsun da nethol o zamana kadar 2 yi çok rahat geçer dolayısıyla nettur da 2 nin üzerine yerleşecektir..ayrıca her zaman %10 üstte olacak diye bir kural olduğunu düşünmüyorum.. bence nettur lehine makas açılacak..YTD

olimpik forum
03-03-2012, 09:49
Sırketımız net turızm tıcaret ve sanayı a.s. Ana sırketımız net holdıng a.s. Ve merıt turızm yatırım ve ısletme a.s.,
''endeks turev menkul degerler a.s'' ıle mevcut yapının ıncelenerek,uygun sermaye pıyasası aracları kullanılması yoluyla yenıden yapılandırılması konusunda kurumsal fınansman ve danısmanlık hızmetı alamak uzere yatırım danısmanlıgı sozlesmesı ımzalamıstır.

ALAPLI
04-03-2012, 12:00
Uzun zamandır TR dısındayım.Bu yaz soyle guzel ulkemin sıcak yerlerinde tatil yapayımdiye erken rezervasyon fiyatlarna baktım.Fiyatlar ucmus valla....Bu fiyatlardan oteller %80 doluluk oanı yaklasa inanın kımse tutamaz truzim kağıtlarını.....
Bakan açıklma yapmıs gerekirse Kıbrısı Turkiyeye bağlarız diye....Bu nasıl etkiler bizimNettur u , bilemiyorum ama...bundanda kotusu olmaz diye dusunuyorum.Asıl ilginc olanı yenı TTK ve SPK kanunu...bundan sonra azınlık hissedarlar eskisi gb ezilmeyecek...esit haklara sahipolacak.yani kağıdı borsadan toplayan YK na girebilecek....

olimpik forum
05-03-2012, 06:12
sırketımız net turızm tıcaret ve sanayı a.s. Ana sırketımız net holdıng a.s. Ve merıt turızm yatırım ve ısletme a.s.,
''endeks turev menkul degerler a.s'' ıle mevcut yapının ıncelenerek,uygun sermaye pıyasası aracları kullanılması yoluyla yenıden yapılandırılması konusunda kurumsal fınansman ve danısmanlık hızmetı almak uzere yatırım danısmanlıgı sozlesmesı ımzalamıstır.

spk, endeks turev'ın halka arza aracılık yetkı belgesı basvurusunu olumlu karsıladı.

konuya ılıskın asagıdakı acıklama sermaye pıyasası kurulu (spk) bultenınde
yer aldı.
"endeks turev menkul degerler a.s.’nın halka arza aracılık yetkı belgesı almak
uzere kurulumuza yapmıs oldugu basvuru olumlu karsılanmıstır. "

-matrıks-

asgaridr
05-03-2012, 18:45
79 u esas alan bir yükselen üçgen formasyonu gösteriyorlar. Göstere göstere çıkarırlar mı bilmem ama bu hisse de göstere göstere çakmayı çok iyi biliyorlar. Endeksin bu kadar düştüğü durumda sağlam duruyoruz imajı da güven vermiyor. Yine de elimizdeki hisse ile beklemeye devam.
Hal bu yüzden yatırm batırm tavsiyesi hiç değildir...

kararsızım
06-03-2012, 09:54
Buraya yeni gelen , hisseyi tanımayan, hisse almayı düşünen arkadaşlara bir hatırlatma yapmak isterim. 2010 yılının başlarından 2011 yılının ortalarına kadar olan sürede bu hisse senedinin fiyat aralığı 1.00-1.10 civarındaydı. yaklaşık 1.5 yıl bu fiyatlarda senedi resmen süründürdüler. Sonra birkaç hafta içerisinde borsa kaynağı dışarıda olan krizin etkisiyle %25-30 düşerken nettur hissesinin fiyatı yarıya indi. Hatırlayanlar bilir bir günde borsa 100 endeksi %5 kadar düştüğünde nettur hissesi %15 düşmüştü. birkaç aydır hisse zoraki toparlanma çabasında gibi görünüyor. Herkesin malumu olduğu üzere nettur hissesinde teknik işlemiyor. Sürekli yatırmcısını tersköşe yapıyor. Yatırımcısına para kazandırma çabasında olan bir kurum olmadığı çok açık. Ben hisseyi 4 yıldır takip ediyorum. Sonuçta bu kanaate vardım. Nettur hissesini daha uzun yıllar takip eden arkadaşlar olduğunu burada görüyorum. Bir arkadaş 20 yıllık bir grafik sunmuştu. 20 yılda da değişen birşey yok. Bu forumda hisse uçacak kaçacak diyen arkadaşların bu söylemleri hiç gerçekleşmedi. Her defasında tahminim üzere küçük yatırımcı zarara uğratıldı. Öyle bir hisse ki birkaç yılda üzerine koyduğu fiyat farkını neredeyse hiç neden siz birkaç haftada kaybediyor ya da kaybettiriyor. Bundan sonrasını siz düşünün. Yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel kanaatlerimdir..

gladyatör
06-03-2012, 11:03
arkadaşın tahlili bayağı güzel olmuş.bende ilave yapayım.
PATRON da maya bozuk.20 yıldır hep netholün üstünde bir fiyatta işlem gören hisse aşağı basılırken netholde yukarı taşındı.piyasa bir anlam veremediği için nethol alamadı.buda pirimlenir diye ucuz olduğunu düşündüğü nettur aldı.patronda netturu aşağı basarak o alımı yapan garipleri endeks düşüşü bahane edilerek çarptı.şimdide kıçını başını sallayan hissede umutsuzluk pompalanarak ucuz fiyata toplama yapıyorlar.biz bu umutla hisse alsak ahlaksızlar başka bir numara ile yine çarparlar bizi.adamlarda numara çok.

mantıklısı bizi üzmeyecek bir mebla ile bu hissenin içinde bulunmak.inadına.

yat.tav.değil

proximus
06-03-2012, 13:58
Nethol'ün yükselmesinin nedeni hisse senetlerine mukabil kredi alınmasıdır. Yani şirket nethol hissesi vererek kredi kullandı, doğal olarak da hisse fiyatı yükseldikçe kredi için marj oluştu. Şimdi aynı durum nettur hissesinin teminata verilmesi ile oluşmaya başladı. NetHolding'de mecburen nettur hisse senetlerini yükselterek kredi için marj yaratacaklar. Hissenin uzun süredir süründüğü, küçük yatırımcının kar etmediği ortada. Ama bilenler bilir bu tür kağıtlarda milleti sürüm sürüm süründürerek malı topluyor, sonra da küçük yatırımcının nefesinin bittiği yerde devreye giriyorlar. Ben hep trende bakarım, şu anda da hisse ne hikmetse düşmüyor...düşemiyor. Normalde aşağı gitmesi lazım, ama gitmiyor.Görünürde zarar var, hisseye ilgi yok,üstüne üstlük yeni açıklanan proje de yok. Ama bütün bu olumsuz şartlara rağmen hissede aktif satıcı yok. Hep pasiften kendi alışlarına vererek mal topluyorlar, böylelikle kademe analizlerinde bir satıcılı bir alıcılı görünüyor. Neticede benim beklentim uzun vadede olumlu, hayırlısı diyelim... (Yatırım tavsiyesi değildir.)

eduysak
08-03-2012, 14:21
İşlem hacmindeki bu artış ne olaki. HAYRAMI YORALIM ŞERRE Mİ?

brokerking
08-03-2012, 14:27
bende izliyorum 0,77 ye adamın biri boşaltmış sanki 0,74 e de verecekmiş gibi geliyor

p&f
08-03-2012, 14:33
sadece 77 ye değil aynı anda tek kalemde 76 ve 75 e de 4.500.000 lot verdi ...birileri sağlam mal çıktı ..hayırdır inşallah...ytd..

asgaridr
08-03-2012, 21:00
citi 2 gün önce 955 bin lot vermiş. günlükte yukarı takoz da oluşmuş, hissede sıkışma mevcut. Bunlara bu gün verilenler eklenince stop olmaya hazırlandım...
Umarım tersi olur.
yatırm batırm tavsiyesi değildir.

p&f
09-03-2012, 11:35
dünkü satıcı yine sahnede ..elindeki tüm malı verme niyetinde görüldüğü kadarı ile..muhtemelen besimle anlaşmalı verdiği için alışta girmiyorlar demekki neymiş bir tahtada besim var ise işlem hacmindeki artışı göstergelerdeki düzelmeyi grafiği vs yi hayra değil her zaman ŞERRE yormak lazımdır...besimin hayır yaptığı gün muhtemeln kıyamet günü olacaktır onun tüyosunu almadan besim ve hayırlı iş bir araya gelmez 20 yıldır gelmedi ve besim yaşadıkça gelmeyecek...ytd..

gladyatör
09-03-2012, 13:52
WEB SİTEMİZ YENİLENME AŞAMASINDADIR.
LÜTFEN DAHA SONRA TEKRAR DENEYİNİZ...

bu nasıl hisse be.internet sitesinde 1 aydır bu yazıyı görüyorum.bir turuzim şirketinin internet sitesi neden çalışmaz ki.

gladyatör
12-03-2012, 11:15
bu hissenin zor bir hisse olduğunu 0,6 tl iken söylemiştim.ve sizi üzmeyecek peşine düşmeyeceğiniz bir mebla ile alınması gerektiğini ta o zaman söylemiştim.çok haklıymışım.gram gram gidiyoruz.mehter havasında.2 ileri bir geri.bu da gösteriyorki uzun vadede beklenti yüksek.bir hisse nekadar yatırımcı ile uğraşırsa yolu okadar uzun demektir.
beklemeye devam.
yat.tav.değil.

terminator3
12-03-2012, 17:11
yine verdiler aşağı..

arimaya1976
13-03-2012, 12:59
arkadaşlar bende netturu 1 yıldır elinde tutan ve takip eden biriyim,
gerçekten bu kağıda sahibi yön verir başka kimse yön veremez.
azıcık yükseldimi insan umutlanıyor ama sonuç hep aynı geri çekilyor,
netturun internet sitesi benim bildiğim 1 yıldır yapım aşamasında, trilyonluk şirket bir internet sitesini yapamadı veya yapmadı.
burada görüşlerinizi uzun zamnadır takip ediyorum ilk defa mesaj yazdım hepinize kolay gelsin...

kararsızım
13-03-2012, 14:41
ters köşe olmaktan kurtulamayacak küçük yatırımcı. borsanın en sinsi hissesi. azıcık takip eden anlamıştır..kanı değerli olan vampirlerden uzak durmalı.. kişisel kanaatlerimdir. y.t.d.

kumbar
13-03-2012, 16:33
bu şirketi yöneten besim ve ortakları esas faaliyetlerinden para kazanmazlar.adamlar kumarhanei zaten.neden işcisiylei,sigortasıyla,reklamıyla falanı felanı ile uğraşsınlarki?adamlar faaliyet alanı kumar...imkb dede arz ettikleri şirketlerin kağıtlarıyla oynayarak bir güzel zahmetsiz paralarına para katıyorlar.üstelik vergisiz,işci yok. hammadeyok. sigora ve reklamyok. bu gibi işlerle de kafa ağrıtmıyorlar.mantıklı düşünecek olursanız zaten bir turizm şirketinin en önemli aracı reklam ve internet sitsidir.adamların turizmden para kazanmak gibi bir kaygıları ve amacı olmadığı için bunlarada ihtiyaç duymuyorlar.üstelik şirketin içini boşaltmak,şirketin yönetim gideri gibi kalemleri yükseltip işleri kılıfada bir güzel uyduracak yasalar mevcut.denetleyecek kurumlar ise parası olanın yanında...ben bir-bir buçuk yıl önce almıştım 1 liradan...yaklaşık yıl bu fiyatlarda sürünmüş bir hisseydi.bir kuruş kazanamadan satmıştım.sonra kriz diye zaten çıkmamış netturu kardan zarar yapıp düzelme yapan kağıtladan çok düşürdüler...yani bu hissede para kazanbilen yatırımcının borsada sırtı yere gelmez.az miktar aldım...ama ne aldığımıda bilerek aldım.

arimaya1976
13-03-2012, 20:18
kumbar kardes çok güzel özetlemişsin eline sağlık, bilgilerimizi paylaşırsak memnuniyet duyarım, kolay gelsin

arimaya1976
14-03-2012, 10:03
Hafif bir hareketlendi bakalım nereye kadar???

by45
14-03-2012, 13:36
hareket mi :):):)

dün son anda 0,73-0,74 iken 0,73 kapattılar bugün 0,74 lerde hareket yapıyor hareketten bahsediyorsunuz millet aya çıktı biz sürünüyoruz yıllardır bu böyle

drufuk
14-03-2012, 18:12
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Yönetim Kurulumuz bugün yapmış olduğu toplantıda;

Sermaye Piyasası Kanunu'nun 12 maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun IV No.38 sayılı Tebliği hükümleri çerçevesinde şirketimizin 300.000.000 TL. olan kayıtlı sermaye tavanının 600.000.000 TL.'na artırılmasına,

Kayıtlı sermaye tavanının artırılmasına ilişkin olarak Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 6 ncı maddesinin tadiline,

Kayıtlı Sermaye artış talebi ile işbu Yönetim Kurulu kararına ekli Tadil Tasarı metninin gerekli tüm belgelerle birlikte Sermaye Piyasası Kurulu'nun onay ve uygunluk görüşlerine sunulmasına ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun onay ve uygunluk görüşlerinin alınmasından sonra Ana Sözleşme Tadil tasarısı metninin onaylanan şekilde tadilinin T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayına sunulmasına,

Tüm onayların alınması ve yasal prosedürün ikmalinin ardından, Ana Sözleşme değişikliğinin görüşülerek karara bağlanması için, Genel Kurulun toplantıya çağrılmasına,

Yasal prosedürün süresi nazara alınarak Genel Kurul toplantı tarihinin ve gündeminin tüm onayların alınması ve yasal prosedürün ikmalinin ardından bilahare tespitine,

İşbu sermaye tavanının artış talebi ve ana sözleşme değişikliğinin gerektireceği ve Yönetim Kurulumuzca yapılması elzem tüm işlemlerin ifası, Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Merkezi Kayıt kuruluşu nezdinde başvuruların yapılması için üst yönetimin yetkilendirmesine

oybirliği ile karar vermiştir.

Vural-can
14-03-2012, 21:11
Bu bedelli sermaye artırımımı demektir. Bu yüzde yüzmü demek...Yani bir lotu olan bir lira mı verecek ?
Bilenler paylaşırsa sevinirim...

logkabin
14-03-2012, 21:37
Bu bedelli sermaye artırımımı demektir. Bu yüzde yüzmü demek...Yani bir lotu olan bir lira mı verecek ?
Bilenler paylaşırsa sevinirim...
Kayitli sermaye tavani artiyor.. Herhangi bir sermaye artisi soz konusu degil.. Ilerde sermayeyi artirmak icin tavani yukseltiyor..

kumbar
15-03-2012, 00:33
tahtanın oyuncusu besimo...sonuçta bu haberin üç sonucu da olabilir
a)bu güne kadar ah alan besimo bu haberi kullanıp hisseyi yukarı götürür yatırımcısını sevindirir"biraz hayır duası alır.
b)bu güne kadar ah alan besimo yatırımcısına para değil ettirdiği okkalı küfürlerle bol günah kazandırır.hisseyi 0.6-0.7 aralığına çeker
c)bu güne kadar ah alan besimo haberi teğet geçip hisseye ölü toprağı atar...yaırımcını beklemekten çatlatmaya devam eder...
"1 lira altı kağıtlarda bedelli bedelsiz sermaye artırımına spk izin vermiyor diye biliyorum"kimbilir belki de ne yapmayı düşünüyorsa besimağa 1 lira üstüne atacak bir strateji gerçekleştirir....

gladyatör
15-03-2012, 08:21
bedelli için 1 tl nin üstüne çekmeleri gerekir.bu nedenle hisse hızlı bir pirim yapar.eğer bedelsizse ki bence bedelsiz verecek hisse yine pirim yapar.

arimaya1976
15-03-2012, 13:02
bir hevesle dünkü haber hisseyi birazcık etkiler diye düşündüm ama sonuç yine boş...

by45
19-03-2012, 09:59
25 - 19.03.2012 07:00:34 - (TEKRAR) KAP : NET HOLDING A.S. / NTHOL [NTTUR] HISSE ALIM SATIM BILDIRIMI 16.03.2012 17:36:57
Detay

KAP : NET HOLDING A.S. / NTHOL [NTTUR] HISSE ALIM SATIM BILDIRIMI 16.03.2012 17:36:57

HISSE ALIM SATIM BILDIRIMI
---------------------------------------------------------------------------------------------

ORTAKLIGIN ADRESI : ETILER MAH. BADE SK. NO:9 BESIKTAS, ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : TEL.NO: (0212) 358 04 44 (PBC) FAKS NO:(0212)358 04 45
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : TEL.NO: (0212) 358 04 44 (PBC) FAKS NO:(0212)358 04 45
YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
OZET BILGI : NET TURIZM A.S. HISSE SENETLERIYLE ILGILI ISLEMLERE ILISKIN BILGI

---------------------------------------------------------------------------------------------
NET TURIZM A.S. HISSE SENETLERIYLE ILGILI ISLEMLERE ILISKIN BILGI

16.03.2012 TARIHINDE NET TURIZM A.S. PAYLARI ILE ILGILI OLARAK 0,76 FIYATTAN 350.000 ADET ALIS ISLEMI ORTAKLIGIMIZCA GERCEKLESTIRILMISTIR. BU ISLEMLE BIRLIKTE NET TURIZM A.S. SERMAYESINDEKI PAYLARIMIZ 16.03.2012 TARIHI ITIBARIYLE % 39,18 SINIRINA ULASMISTIR. ISLEMLERIN DETAYLARINA ILISKIN BILGILER EKTEKI TABLODA VERILMEKTEDIR.

ISLEM TARIHI ISLEMIN NITELIGI ISLEME KONU PAYLARIN NOMINAL ISLEM FIYATI (TL/ADET) ISLEM TUTARI (TL) ISLEMDEN ONCE SAHIP OLUNAN ISLEMDEN ONCE SAHIP OLUNAN ISLEM SONRASI SAHIP OLUNAN ISLEM SONRASI SAHIP OLUNAN
TUTARI (TL) PAYLARIN NOMINAL TUTARI PAYLARIN SIRKET SERMAYESI PAYLARIN NOMINAL TUTARI PAYLARIN SIRKET SERMAYESI
(TL) ICINDEKI PAYI (%) (TL) ICINDEKI PAYI (%)
16.03.2012 ALIM 350,000 0,76 266,000 78005389,96 39,00 78355389,96 39,18

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=190530

kararsızım
20-03-2012, 11:55
dikkat!..kap tan haberler de gelmeye başladı; yakında uçacak, kaçacak heberleri de dökülmeye başlar. Haydi bunun yorumunu yapalım: ters köşe olmaya hazırlanın..

kılevra
21-03-2012, 10:14
abicim bkimse boşa heveslenmesin kap haberi yok arsa haberi yok ingilizler glemiş gitmiş falanfilan....tek gerçek besim... tek gerçek bedelli verecekse yukarı çeker bedelliden ky ye çakar sonra geri düşürür ben heralde bu ntturda zararla çıkmayan nadir insanlardanım geçen yıl nthol bedellisinde 1,2 lerden 1,65 lere çekti nthol de bedelliye gitti beraberinde nttur da 0,99 dan 1,26 lıra gördü ben bu arada hissedeydim ama hala takip ederim besimi ha unutmadan bir arada büyük düşüş oldu sonra biraz toparladı yakalayanlar iyi kar etti.. kısacası burda uçacak kaçacak beklentisi olan beklemesin.. kağıt düşük olduğuna inanıyosanız sabır taşınızda sağlamsa atın paranızı buraya arkanıza bakmayın 6 ay...

kararsızım
21-03-2012, 11:19
özetle bunların işi gücü yalan dolanla ve hileyle küçük yatırımcıyı aldatıp sövüşlemek. yani vampirlerin işi gücü kanını emecek adam aramaktır.. borsada yatırımcısına değer veren, düzenli olarak temettü dağıtan, sahipleri onurlu olan ve yatırımcısını onore eden şirketler de var. bunları unutmamak gerekir.. kişisel kanaatlerimdir, yatırım tavsiyesi olamaz..

arimaya1976
21-03-2012, 13:43
ne olacak bu netturun hali bilen varsa bir ses versin

gladyatör
21-03-2012, 14:05
adam kendi hissesini bedavadan topluyo.besim gibi düşünen kazanır.

lokmacı
22-03-2012, 00:12
Besim Tibuk TGRT'de konuşuyor. Futbolla ilgili olarak da, gol sayısının arttırılmasının yolunun, kaleyi büyütmekten geçtiğini söylüyor. Acaba ekonomik olarak ne anlamalıyız diyorum kendi kendime. Hatırladığım kadarıyla bir zamanlar da da parayı bol tutacaksın ki ticaret artsın diyordu. Nettur Hissesinde nerdeyse bir yıldır zararda olsamda, napim konuşmaları hoşuma gidiyor.

arimaya1976
22-03-2012, 11:23
netturdan bahsettimi acaba

arimaya1976
22-03-2012, 11:27
ntturun projeleri ne oldu bir zamanlar ingilizler geldi-gitti, Bodrum milas projesi vardı, projeler rafamı kalktı,
netturda tam bir sessizlik mevcut...

ALAPLI
22-03-2012, 13:05
ntturun projeleri ne oldu bir zamanlar ingilizler geldi-gitti, bodrum milas projesi vardı, projeler rafamı kalktı,
netturda tam bir sessizlik mevcut...

para kaldımıkı ingilizlerde...yakında gelemeyecekler bile....

fero
22-03-2012, 14:44
netturdan bahsettimi acaba

hayır hiç bahsetmedi, TGRT sunucusu Nuh Albayrak'ın ''besim bey net holding de işler nasıl'' sorusuna B. Tibuk kahkaha atarak ''nıye sordun hisse mi alacaksın'' dedi okadar

arimaya1976
22-03-2012, 14:56
ne kadar ciddi cevap vermiş!!!
böyle yaparak nasıl hisseye yatırımcı çeker, enteresan bir olay

mangudai
26-03-2012, 10:44
NTTUR'da yukarı dik üçgen sıkışma formasyonu hakim. Sıkışma bölgesini kırabilirse 0,85 - 0,90 arasında bir hedefi bulunuyor formasyonun. Net Turizm ve Net Holding arasındaki ilişkilerin kısa bir analizi ve güncel teknik analiz için:

NTTUR Analizi (http://borsadanhisse.com/2012/03/net-turizm-nttur-analizi-27-03-2012.html)

eduysak
26-03-2012, 13:06
NTTUR'da yukarı dik üçgen sıkışma formasyonu hakim. Sıkışma bölgesini kırabilirse 0,85 - 0,90 arasında bir hedefi bulunuyor formasyonun. Net Turizm ve Net Holding arasındaki ilişkilerin kısa bir analizi ve güncel teknik analiz için:

NTTUR Analizi (http://borsadanhisse.com/2012/03/net-turizm-nttur-analizi-27-03-2012.html)
Hacimde yükselişi destekliyor. Formasyona gör %15 yukarı gitmesi gerekiyor ama bu nettur ne yapacagı hiç belli olmaz. Yatırım tavsiyesi değildir.

eduysak
26-03-2012, 13:14
Bu yazıda Net Turizm (NTTUR) şirketini analiz edeceğiz. Şirketin sıradışı özellikleri olduğundan, her zaman uyguladığımız şablon yerine biz de sıradışı yaklaşımlarda bulunacağız. Haydi hayırlısı…
Düzenek

Analizimizin bu bölümünde Net Turizm ve ana şirket Net Holding arasındaki çetrefilli ilişkiyi küçük yatırımcılar için deşifre edeceğiz. Bir kadeh içki yahut bir sigara eşliğinde iyi gidebilir.

Öncelikle Net Holding şirketinde NTTUR, Net Turizm şirketindeyse NTHOL hissesi olduğunu belirtelim. Yani iki şirketin de diğerinde payı bulunuyor. Net Turizm şirketi, neredeyse her gün borsadan bir miktar NTHOL hissesi satın alıyor. Bunu aylardır devam ettiriyor. NTHOL hissesi çarpanlarına göre ucuz değil, peki Net Turizm bunu neden yapıyor? Cevap şirketin gelir tablosunda gizli. NTHOL hisseleri borsada prim yaptıkça, bu durum Net Turizm gelir tablosuna iştiraklerin borsa rayiç değerindeki artıştan kaynaklanan kar olarak yansıyor. Net Turizm 2011 yılının ilk 3 çeyreğinde esas faaliyet alanından manalı bir kar elde edememiş. Fakat bu dönemde 50 milyon civarında çok ciddi bir kar var. Bu karın tamamı, NTHOL hisselerinin borsada değer kazanması sayesinde elde edilmiş, fiktif bir kardır. Değerli okurların anlayacağı, Net Turizm borsada NTHOL hissesine sürekli destek atarak mali tablolarında kar ediyormuş gibi bir izlenim yaratıyor. Aslında bu kar suya yazılmış yazıdan ibarettir. NTHOL hisse fiyatı şu veya bu sebeple düşerse, NTTUR zarar yazmaya başlar. NTHOL hisse fiyatı çılgın bir yükselişe imza atarsa, NTTUR o dönemde yüksek bir kar açıklayacaktır.
Fiyatlama

Bu noktadan hareketle, NTHOL hisselerinin 30 Eylül 2011 ve 30 Aralık 2011 tarihlerinde aynı fiyatta olduğunu görüyoruz. Yani Net Turizm, 4. çeyrek gelir tablosunda NTHOL hisselerinden kaynaklanan bir kar gösteremeyecek. Net Turizm’in 4. çeyrekte bir miktar zarar açıklayacağı varsayılabilir. Şu anda 32 milyon düzeyinde olan ana ortaklığa ait net kar, sene sonunda kötümser/muhafazakar varsayım altında 25 milyona kadar gerileyebilir. Bu durumda şirketin 2011 yılsonu F/K oranı 6,00 civarına yükselebilir. Kar fiktif olduğundan F/K oranının pek bir mana ifade etmediğinin altını tekrar çizmeyi ihmal etmeyelim. Lakin şirketin PD/DD oranı 0,50 civarında seyrediyor; tüm olumsuzluklara karşın “pahalı” denilemeyecek kadar düşük bir düzeydedir.
Sermaye Artırımı?

Net Turizm geçtiğimiz günlerde kayıtlı sermaye tavanını 300 milyondan 600 milyona çıkarmak için Yönetim Kurulu kararı alınacağını açıkladı. Şirketin ana ortaklığa ait özsermayesi 231 milyon, ödenmiş sermayesiyse 200 milyon düzeyindedir. Bu rakamlara göre Net Turizm’in önemli bir bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli bulunmuyor. Yine de bu açıklama geldikten sonra Net Holding’in 0,76 fiyattan 350.000 lot NTTUR hissesi satın aldığının altını çizelim.
Teknik Analiz

Şirketin genel durumunu irdeledikten sonra bir de grafik neler anlatıyor ona bakalım:

NTTUR Grafik

NTTUR grafikte görüldüğü üzere 0,60′ta dip oluşturduktan sonra endeksle beraber yükselişe geçmiştir. Şu andaysa yukarı dik üçgen formasyonu içerisinde konsolidasyon sürecine girmiştir. Üçgenin yukarı kırılması halinde NTTUR için hedef 0,84 – 0,92 bandındaki direnç bölgesi olacaktır. NTTUR’un önemli destekleriyse sırasıyla 0,70 – 0,72 bandı ve daha aşağıda 0,60‘tır.

arimaya1976
26-03-2012, 14:11
arkadaslar bilgisi olan var mı neler oluyor???

dolpsss
26-03-2012, 14:15
derinlik verebilirmisiniz

guerra
26-03-2012, 14:27
http://img192.imageshack.us/img192/2634/gecici2h.png (http://imageshack.us/photo/my-images/192/gecici2h.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

dolpsss
26-03-2012, 14:31
derinlik için çok tşk

coalky
26-03-2012, 14:41
Rumların 1 Temmuz’da AB dönem başkanı olmasının ardından Maraş tekrar yerleşime açılacak
KKTC tarihi bir adım atmaya hazırlanıyor. Rumların 1 Temmuz’da AB dönem başkanı olmasının ardından Maraş tekrar yerleşime açılacak. Rumlar evlerine dönebilecek. Ankara’nın şaşkın olduğu konuşuluyor...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yönetimi, Rumların AB dönem başkanı olacağı 1 Temmuz’da Kapalı Maraş’ı tek taraflı olarak, Türk tarafının kontrolünde “yerleşime açmak” için çalışma başlattı. Buna göre eskiden burada evi olan tüm Rumlar kente geri dönebilecek. Kıbrıs sorunun çözümünde önemli bir yere sahip olan Kapalı Maraş’ın açılması, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun önceki hafta Ankara’ya yaptığı ziyarette gündeme geldi. Kıbrıs Türk tarafının hazırladığı öneriye Ankara da olumlu yaklaştı. Maraş, Akdeniz’in en ünlü tatil merkezlerinden biriydi. Hatta Akdeniz’in Las Vegas’ı olarak biliniyordu. Ancak 1974’te yapılan Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin aldığı karar uyarınca; hem yerleşime hem de iskâna kapatılmıştı.

Çantasına koydu Ankara’ya uçtu

Milliyet’in diplomatik kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Kıbrıs Türk tarafı, Rumların AB dönem başkanı olacağı 1 Temmuz’dan sonra ‘yeni bir Kıbrıs stratejisi’ belirlemek için kolları sıvadı. Bu amaçla Rumların 1 Temmuz’da AB dönem başkanı olacağı gün, Kapalı Maraş’ın açılmasını gündeme aldı. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve ekibi Rumların sürekli olarak masaya getirdiği ‘Maraş’ı açın’ önerilerine karşılık adım atmaya karar verdi. Bu amaçla tarihi ‘Maraş’ açılımı önerisi hazırlandı. Öneriyi çantasına koyan Derviş Eroğlu, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün ve Özel Temsilcisi Kudret Özersay’ı yanına alarak 13 Mart’ta Ankara’ya uçtu.

Ankara bile şaşırdı

Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile görüşmeler yapıldı. Türk tarafı, Ankara’nın da ‘şaşırdığı’ Maraş önerisini masaya koydu. Eroğlu ve ekibi Ankara’ya “1 Temmuz’da Kapalı Maraş’ı sahiplerine açmaya karar verdik” dedi. Hem Cumhurbaşkanı Gül hem de Başbakan Erdoğan, Kıbrıs Türk tarafının önerisine destek verdi. Yapılan görüşmelerden sonra, Türkiye ile KKTC Dışişleri Bakanlığı ve KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ‘1974 öncesini‘ ele alacak bir Maraş raporu hazırlaması istendi. Raporda, Maraş’ta mülkiyet sahibi Rumların sayısı çıkarılacak. Yaşayanlar ve ölenlerin sayısı belirlenecek. Buna göre, 1974 öncesinde Maraş’ta mülkiyet sahibi olan Rumlara yerleri iade edilecek. Hukuksal olarak sıkıntı doğarsa, Taşınmaz Mal Komisyonu devreye girecek. Sorun komisyon tarafından çözülecek.

Gül ve Erdoğan farklı düşünüyor!

Türk tarafının Maraş kartını masaya koyduğu Ankara’daki zirvede, 1 Temmuz’dan sonra görüşmelerin kesilmesi kararı da alındı. Başbakan Erdoğan, KKTC heyetine ‘1 Temmuz’dan sonra görüşmelerin devam etmemesi gerektiği’ mesajını verdi. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, görüşmelerin kesilmemesi gerektiği üzerinde durdu. Gül’ün AB ile fazla sorun yaşanmaması için Kıbrıs’taki görüşmelerin 1 Temmuz’dan sonra da devam etmesi yönünde görüş bildirdiği ifade edildi. Bu arada Erdoğan’ın tutumunu değerlendiren diplomatik bir kaynak, “Sayın Erdoğan’ın Kıbrıs Türkü’ne sevgisi çok büyük. Bunu zirvede (Eroğlu görüşmesi) açıkça gösterdi. KKTC ile Türkiye arasındaki ilişkiler, Erdoğan’ın KKTC’yi ziyaret ettiği 20 Temmuz’dan sonra bahar havasına döndü. Bunu 20 Temmuz 2011’den öncesi ve sonrası olarak adlandırabiliriz” değerlendirmesi yaptı. Aynı kaynak, “Ankara’nın tavrı ‘gerekirse, KKTC ilhak edilir’ yönünde” dedi.

Hristofyas öneri hazırlamıştı

Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, 2010 yılında Maraş’ın Rumlara iade edilmesi konusunda öneri paketi hazırlamıştı. Pakete göre Hristofyas, Türkiye’den, Kapalı Maraş’ın Rumlara verilmesini istemiş ve eş zamanlı olarak Gazimağusa Limanının AB gözetiminde açılmasını istemişti. Hristofyas, “Maraş’ın iadesinin, Türkiye’nin Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik adım atmaya, Kıbrıs’ın yeniden birleşmesine ve ‘işgale’ son vermeye ne kadar hazır olduğuna ilişkin bir sınav niteliği taşıdığını” iddia etmişti.

1974’ten beri kapalı

TÜRKİYE’nin 1974 Barış Harekatı’nın ardından Maraş ilhak edildi. 1975 yılında iki toplum lideri kapsamlı bir çözüm beklenmeden Maraş’ın açılmasına karar verdi. Ancak somut bir adım asla atılmadı. KKTC’nin resmen ilan edilmesi ile birlikte BM Güvenlik Konseyi, “Maraş bölgesine yasal sahipleri haricinde hiç kimse yerleşemez” kararı aldı.

Kapalı Maraş’ta 1974’ten önce 10 bin yataklı 45 otel ve 60 apartman tipi otel bulunuyordu. Rum turizminin yüzde 58’i bu bölgedeydi. 3 bin ticari birim, 99 eğlence merkezi, 143 Yönetim ofisi, 4 bin 649 özel ev, 21 banka, 24 tiyatro ve sinema, 380 bitirilmemiş inşaat, İngilizce, Yunanca ve Türkçe 8 bin 500 kitabın olduğu bir kütüphane bulunuyordu.

Barış Harekatı’ndan önce Maraş’ta yaşayan Rumlar, geçtiğimiz yıllarda ‘mülklerini kullanamadıkları’ için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurdu. AİHM en son 10 Ocak’ta Türkiye’nin 13 Kıbrıslı Ruma yaklaşık 20 milyon 830 bin euro ödemesini kararlaştırmıştı. Kıbrıslı Rum Lordos ve 12 arkadaşının 1990’da açtığı davada mahkeme “Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin mal ve mülkiyetin korunması ile aile ve özel yaşam hakkıyla ilgili maddeleri ihlal ettiğine” hükmetti. (Sefa Karahasan /Milliyet)

SEBEP BU OLABİLİR Mİ?

arimaya1976
26-03-2012, 14:42
acaba bu yükseliş bir oyun mu yoksa netturda iyi bişeylermi olacak bir türlü anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim

dolpsss
26-03-2012, 14:57
tekrar derinlik alabilirmiyiz

guerra
26-03-2012, 15:04
http://img801.imageshack.us/img801/633/gecici2l.png (http://imageshack.us/photo/my-images/801/gecici2l.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

dolpsss
26-03-2012, 15:37
son bir kez daha derinlik alabilirmiyiz

dolpsss
26-03-2012, 18:42
NTTUR son kapanışını 0.07 TL Artışla 0.83 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % 422 üstünde gerçekleşti.

Son bir yıldır kuvvetli boğa piyasası etkisinde olduğu görülen hisse orta vadeli yükseliş trendi içinde 0.94 direncinde satışla karşılaştıktan sonra 0.69 seviyesinde destek buldu. Kısa vadeli yükseliş sinyali veren hisse, son kapanışını 300 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının üstünde 90 ve 30 günlük hareketli ortalamasının ise altında gerçekleştirdi.

İşlem hacmindeki düne oranla ortaya çıkan artış kısa vadeli yükseliş trendini destekliyor. İlk direnç noktası 0.88 seviyesinde. İşlem hacmindeki artışın sürmesi şartıyla direncin geçilmesi durumunda pozisyonlar artırılabilir.Kar satışlarının gelmesi durumunda ilk destek noktası 0.78 İkinci direnç noktası 0.94 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 0.69 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 26.76 daha dar bir pozisyona girerken son kapanış bu bandının üst çizgisinin yüzde 40.26 üstünde gerçekleşti.

Ayrıca, osilatörlerin aşırı alım bölgesi içinde olması genel trendden bağımsız olarak hissede kısa vadeli kar satışlarının olabileceğini gösteriyor. Stochastic göstergesi son olarak 22.00 gün önce Sat sinyali vermişti.

dolpsss
26-03-2012, 18:42
Net Turizm
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 06.03.2012 tarihinde ( 20 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 0.76 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana NTTUR % 9.21 yükseldi .

AL EĞER önceki kapanış seviyesinden açılan bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı bir önceki kapanış olan ( 0.76) alınmıştır.

Sabrın sonu selamettir derler. Piyasa biraz nazlandı ama sonunda boğa formasyonunu teyit etti. Bir gün önceki hava teyit için uygun değildi ama bugün teyit koşulu oluştu. Bugünkü açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın altında idi ama bugün kapanış fiyatının alıcı ağırlıklı bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde gerçekleştiğini ve beyaz bir mumun oluştıuğunu gördük. Bu da geçerli teyit koşullarımızdan biri. Senedin fiyatı artabilir.

Maalesef önceki SAT sinyalimizin başarısızlığı da bu arada teyitlenmiş oldu. Bu kez atışımız hedeften epey saptı. Gerçi bu tür sinyal hataları özellikle yüksek yıldızlı senetlerde nadir bir olgu ama borsanın kaprisleriyle her zaman başa çıkmak da mümkün değil. Site bu tür yol kazalarına karşın mükemmel bir iş çıkarmaya devam ediyor. Sinyallere göre oynadığınızda ne kadar para kazanabileceğinizi gösteren sinyal başarı tarihçemize bir bakın, söylediğimizin doğruluğunu göreceksiniz.

Çabuk hareket ettiğinizi ve bugün senedi almış olduğunuzu umuyoruz. Böylece en azından başlamış olan yukarı hareketin bir kısmına yetişebilirsiniz. Gün içinde takip etmeniz gereken temel fiyat bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Yapmanız gereken şey ise düşük bir açılışa rağmen piyasanın yukarı yöne gittiğini izlemek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldığına kanaat getirdikten sonra bu senedi almaktı.

Eğer bu senedi aldıysanız; bir sonraki SAT-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar senedi elde tutmaya devam edin. Fiyatlar gelecek günlerde temel fiyatın yani bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldıkça ve tarafımızdan bir uyarı gelmediği sürece tehlike yok demektir.

Senedi hala alamadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu alım için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir ve güçlü bir yukarı hareket durumunda bu alım size kazanç getirebilir.

Piyasa şu an açığa satış için cazip değil. Önerimiz bu senette açığa satışlardan kaçınmanız ve eğer varsa açığa satış pozisyonlarınızı hemen kapatmanızdan yana. Evvelki açığa satış önerimizde yanıldığımızı kabul ediyoruz ama bu kaybı (eğer varsa) sinyallerimiz doğrultusunda yapacağınız gelecek işlemler sonucu fazlasıyla telafi edeceğinize eminiz.

cawresirfan
26-03-2012, 20:52
piyasa varyasyonlarına göre ucuz kalmışş..
79-80 den aldık bakalım yarın neler olacak bugün mal vermeden topladı bakalım devamı gelecekmi...
rastgele..

ALAPLI
26-03-2012, 21:36
1.1 lerden aldığım ve 1 yıldır beklediğim nettur da hafif hareketlenme var...ne desek acaba...bizim züğürt aga yine bedelli sermaye mi artıracak ne?

afatlos
26-03-2012, 22:59
Net Turizm
Günlük Yorum

Sistemimiz bugün bir ALTEYİTLİ sinyali verdi. Daha önce onaylanan SAT önerisi 06.03.2012 tarihinde ( 20 ) gün önce, hisse senedi fiyatı 0.76 iken yapılmıştı. O zamandan bu yana NTTUR % 9.21 yükseldi .

AL EĞER önceki kapanış seviyesinden açılan bir beyaz mumla teyit oldu. Teyit Koşulları na göre alış fiyatı bir önceki kapanış olan ( 0.76) alınmıştır.

Sabrın sonu selamettir derler. Piyasa biraz nazlandı ama sonunda boğa formasyonunu teyit etti. Bir gün önceki hava teyit için uygun değildi ama bugün teyit koşulu oluştu. Bugünkü açılış fiyatı bir gün önceki kapanışın altında idi ama bugün kapanış fiyatının alıcı ağırlıklı bir piyasada bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde gerçekleştiğini ve beyaz bir mumun oluştıuğunu gördük. Bu da geçerli teyit koşullarımızdan biri. Senedin fiyatı artabilir.

Maalesef önceki SAT sinyalimizin başarısızlığı da bu arada teyitlenmiş oldu. Bu kez atışımız hedeften epey saptı. Gerçi bu tür sinyal hataları özellikle yüksek yıldızlı senetlerde nadir bir olgu ama borsanın kaprisleriyle her zaman başa çıkmak da mümkün değil. Site bu tür yol kazalarına karşın mükemmel bir iş çıkarmaya devam ediyor. Sinyallere göre oynadığınızda ne kadar para kazanabileceğinizi gösteren sinyal başarı tarihçemize bir bakın, söylediğimizin doğruluğunu göreceksiniz.

Çabuk hareket ettiğinizi ve bugün senedi almış olduğunuzu umuyoruz. Böylece en azından başlamış olan yukarı hareketin bir kısmına yetişebilirsiniz. Gün içinde takip etmeniz gereken temel fiyat bir gün önceki kapanış fiyatıydı. Yapmanız gereken şey ise düşük bir açılışa rağmen piyasanın yukarı yöne gittiğini izlemek ve gün içindeki fiyatların bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldığına kanaat getirdikten sonra bu senedi almaktı.

Eğer bu senedi aldıysanız; bir sonraki SAT-EĞER sinyali teyit edilinceye kadar senedi elde tutmaya devam edin. Fiyatlar gelecek günlerde temel fiyatın yani bir gün önceki kapanış fiyatının üstünde kaldıkça ve tarafımızdan bir uyarı gelmediği sürece tehlike yok demektir.

Senedi hala alamadıysanız ne yapmalı? Belki bugünkü seansları izleyecek zamanınız olamadı veya teyit işini bize bırakmak istediniz. İşin doğrusu alım için biraz geç kaldınız ama hala da çok geç değil. Önümüzdeki seanslarda bu senedi nispeten uygun fiyatlardan almak mümkün olabilir ve güçlü bir yukarı hareket durumunda bu alım size kazanç getirebilir.

Piyasa şu an açığa satış için cazip değil. Önerimiz bu senette açığa satışlardan kaçınmanız ve eğer varsa açığa satış pozisyonlarınızı hemen kapatmanızdan yana. Evvelki açığa satış önerimizde yanıldığımızı kabul ediyoruz ama bu kaybı (eğer varsa) sinyallerimiz doğrultusunda yapacağınız gelecek işlemler sonucu fazlasıyla telafi edeceğinize eminiz.

0.82 ile teşrif ettik...böyle kapsamlı,ufuk açıcı hissedaş her topiğe nasip olmaz..teşekkürler emeğiniz için

cawresirfan
26-03-2012, 23:25
0.82 ile teşrif ettik...böyle kapsamlı,ufuk açıcı hissedaş her topiğe nasip olmaz..teşekkürler emeğiniz için

http://www.technobus.com/StockPage.asp?CompanyTicker=NTTUR&MarketTicker=Services&TYP=S

alıntıdır :)

arimaya1976
27-03-2012, 08:53
yorum verebilirmisiniz

dolpsss
27-03-2012, 08:54
derinlik verebilirmisiniz

arimaya1976
27-03-2012, 09:00
günlükçüler çıkmaya başladı sanki

asgaridr
27-03-2012, 20:45
Sabırlı bir yatırımcıyım. Dohol den hatta 1,2 lere aldığım metro dan bile para kazandım. Hatta alyağ da % 50 kaybım varken sabırla bekledim, teknik olarak inandım ve çok güzel para kazandım. Ama nettur dan kaybım büyümeye devam ediyor. Bu gün yine stop los oldum.:rtfm: Helal olsun sana tahta yapıcı. bu dördüncü stop um. On yıl kadar önce mendereste karındeşen diye bir spek bozuntusu vardı obile bu kadar acımasız değildi. Besim ağa işi bıraktı dediler, sevindim ama tüm şık hareketleri öğretmiş.:bravo::bravo::bravo:
Sözün bittiği yerdeyim...............

Sayın tahta yapıcı beni yalancı çıkarmadığın için teşekkürler. Hedefimi de söyliyeyim de bellki yine bir güzellik yaparsın...:cool:
hedef 1.21:biggrin::biggrin:

Sayın Tahta yapıcı biraz daha gayret edersen beni fazlasıyla mutlu edeceksin.:yes:
Hedefimi göstermesende olur. Bu hareketleri eğer 1 in üzerine atayım oradan bedelli yaparım diye yapıyorsan 1.05 te bekliyorum. Orası bana yeterli.:super:

terminator3
27-03-2012, 23:06
bedelli olmayacak..panik yapma.

kararsızım
28-03-2012, 00:06
2 kuruş yükseldi ya yazanlar çoğaldı birdenbire. ne çok ky hissedarı varmış tetikte bekleyen. nethol topiği sinek avlıyor oysa..ha bir de tekrar hatırlatayım; aman dikkat tersköşe olmayın.. bu hisse her zaman alım-satım fırsatı verir. senetle aşk ilişkisi kurmak insanı canından bezdirir.

arimaya1976
28-03-2012, 11:07
0,81-083 aralığında dinlenmeye çekildi galiba

eduysak
28-03-2012, 14:20
Derinlik verecek arkadaşlar var mı?

kararsızım
28-03-2012, 14:28
umarım aşağıdan alanlar satıp karlarını gerçekleştirmişlerdir. hisseyi yıllardır takip ediyorum, hiç uçup kaçmadı. hep yatırımcısını ters köşe yapıp sövüşlediler. bunlardan farklı bir tutum beklenmez. uçup kaçacağını söyleyenler ya bilerek ky yı yanıltmak için yaptılar ya da kendilerini yanılttılar. hisse her zaman alım satım fırsatı verir. şu ana kadar verdi de zaten. alıp bekletilecek bir senet olmadığını yıllar sonra anladım. al-sat tavsiyesi değildir, kişisel kanaatlerimdir..

arimaya1976
28-03-2012, 14:50
Kesinlikle katılıyorum, ufak bir hamle yapıp sonra hisseyi tekrar düşürüyorlar, şimdi düşüşte ne kadar düşer belli değil ancak tekrar hareketlenmesi aylar alır gibime geliyor, umutları yine söndürdüler...

umarım aşağıdan alanlar satıp karlarını gerçekleştirmişlerdir. hisseyi yıllardır takip ediyorum, hiç uçup kaçmadı. hep yatırımcısını ters köşe yapıp sövüşlediler. bunlardan farklı bir tutum beklenmez. uçup kaçacağını söyleyenler ya bilerek ky yı yanıltmak için yaptılar ya da kendilerini yanılttılar. hisse her zaman alım satım fırsatı verir. şu ana kadar verdi de zaten. alıp bekletilecek bir senet olmadığını yıllar sonra anladım. al-sat tavsiyesi değildir, kişisel kanaatlerimdir..

eduysak
28-03-2012, 15:19
Teknik netturda genelde tutmaz ama yinede 0.79'u kırmaması gerekiyor. Kırmassa yine ilk hedef 0.85-0.90.Kırarsa 0.72 -0.77 arası yine git gelli günler bekler. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

yyazan
29-03-2012, 23:18
2 kuruş yükseldi ya yazanlar çoğaldı birdenbire. ne çok ky hissedarı varmış tetikte bekleyen. nethol topiği sinek avlıyor oysa..ha bir de tekrar hatırlatayım; aman dikkat tersköşe olmayın.. bu hisse her zaman alım-satım fırsatı verir. senetle aşk ilişkisi kurmak insanı canından bezdirir.
Tespitinde o kadar haklısın ki. bir buçuk senedir elimde. hala zararımın yarısını bile karşılayamadık...

arimaya1976
02-04-2012, 10:20
nttur biraz hareket

arimaya1976
02-04-2012, 10:24
ama geriye doğru değil

arimaya1976
03-04-2012, 09:05
endekse göre çok ucuz kaldın artık git...

devo23
03-04-2012, 10:24
yüksel artık

arimaya1976
03-04-2012, 15:20
artık yazanda kalmadığına göre her kes beklemeye geçti anlaşılan,
bekliyelim bakalım neler yapacaksın, nereye kadar indireceksin,

ayhan53
03-04-2012, 19:52
http://666kb.com/i/c2mya14dyw41qv4sw.jpg

kararsızım
03-04-2012, 20:03
yine sessizlik başladı:)) birkaç kuruş yükselirse yine feryat figan başlar eminim. zannedersem netholde ky kalmadı. millet umudunu buna bağladı, ucuz kaldığı düşünülerek. ama daha öncede söylediğim gibi bekleyerek bu hissede para kazanamazsınız. besim sizi çoook bekletir. beklemeyi göze almışsanız eğer, olsa olsa sinirlenir, strese girersiniz. alıp satarak para kazanmak en iyisi. bu hisseden başka da bir cacık olmaz.. yatırım tavsiyesi değildir, kişisel kanaatlerimdir.

pashalovely
05-04-2012, 22:13
bugun güzel mal aldılar sanki..bakalım yarın nasıl olacak..sanki yakında bir fırtına kopacak ama bakalım:)

pashalovely
06-04-2012, 11:06
,85 in üstünde kapatırsa muhteşem olur..ondan sonra ver elini 1,13 ler..

kararsızım
06-04-2012, 13:26
,bugun güzel mal aldılar sanki..bakalım yarın nasıl olacak..sanki yakında bir fırtına kopacak ama bakalım. 85 in üstünde kapatırsa muhteşem olur..ondan sonra ver elini 1,13 ler..

kehanetçi geldiii :))

pashalovely
06-04-2012, 15:56
kehanetçi geldiii :))
böyle bşir tahta buralarda duruyor..acayip..böyle bir tahtanın buralarda durmayacağını bilmek kehanetçi oluyor:)

mobius
06-04-2012, 16:40
Nedense herkes "alıyorlar", "satıyorlar" vb. gibi teknik analizvari yorumlar yapıyor da kimse şirketin 12 Aylık'ta açıklayacağı kardan bahsetmiyor. Zamanı gelmedi mi acaba?

pashalovely
07-04-2012, 15:47
Nedense herkes "alıyorlar", "satıyorlar" vb. gibi teknik analizvari yorumlar yapıyor da kimse şirketin 12 Aylık'ta açıklayacağı kardan bahsetmiyor. Zamanı gelmedi mi acaba?

dostum bu netlerde tahmin yapmak biraz zor...ama illa tahmin diyorsan aha al sana tahmin...bence 60 milyon gelir...onunda 20 minyonunu temttü verse ohh ne güzel olur vallas:)

mobius
07-04-2012, 16:14
Haydi hayırlısı. Ben de 60 Milyon olmasa da 20 Milyon civarı bekliyorum (vergi dairesine açıklanan zararın tersine) ve zamanı geldi diye düşünüyorum.

arimaya1976
08-04-2012, 18:57
mobius, ben tam anlamadım ne demek istediğinizi, şirket 12 aylık bilançoda zarar açıklamıştı,
nasıl kar açıklayacak o kısmını anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

Haydi hayırlısı. Ben de 60 Milyon olmasa da 20 Milyon civarı bekliyorum (vergi dairesine açıklanan zararın tersine) ve zamanı geldi diye düşünüyorum.

mobius
09-04-2012, 23:20
Henüz açıklamadı. Sizin bahsettiğiniz vergi dairesine sunulan gelir tablosu...İkisi çok farklı.

arimaya1976
10-04-2012, 11:08
nttur her zamanki gibi alçak sürünmeye devam ediyor...

lokmacı
12-04-2012, 07:37
Bu hissenin yüklü sahipleri, Nettur'un 3 yıllık 5 yıllık her neyse grafiğine bakar da fiyatın bu seviyede olmasından utanır biraz. Resmen yatırımcısını süründürüyor. Haa! Borsa sermayenin tabana yayılmasıydı değilmi?

arimaya1976
12-04-2012, 16:43
ya nettur kriz geçirttin, heralde ben satınca bedelsiz falan verip iyice beni çıldırtacaksın,

ALAPLI
12-04-2012, 21:15
ya nettur kriz geçirttin, heralde ben satınca bedelsiz falan verip iyice beni çıldırtacaksın,

Bu kağıdın bedelli vermesi bedelsizden daha hayırlıdır.Bedelsiz vermesi çin kağıdın 1.5 TL ye kadar cıkması lazım.besim aga bulmus bizim gibi kerizleri....yol babam yol

pashalovely
12-04-2012, 21:59
yarın bilanço açıklanacak..umarım bilançoyu açıkladıktan sonra şöyle bir temettüde verde çok güzel olacak..bakalım hakkımızda hayırlısı..gerçi bu besim iraz zor bize para verir ama yinede bekleyelim..besim her 2 tahtadan bu kadar mal aldığına göre gör evardır elbet bir bildiği..

emirseyit
13-04-2012, 10:32
Bu hissenin yüklü sahipleri, Nettur'un 3 yıllık 5 yıllık her neyse grafiğine bakar da fiyatın bu seviyede olmasından utanır biraz. Resmen yatırımcısını süründürüyor. Haa! Borsa sermayenin tabana yayılmasıydı değilmi?

Borsanın 2000 ocak yükselişinde sermayeyi öyle bir yaydılar ki tabana (hisse o gün ki fiatla 16 tl lerden 1 tl nin de altına indi ,fiata bakmaksızın ha bire mal verilmişti).Dolayısıyla ağalar hayatının volesini vurmuştur, sermaye bir on sene daha kendine zor gelir ; tabi o da net tur kalırsa.ytd

arimaya1976
13-04-2012, 15:02
nttur ayrılık vakti yaklaştı bir yıldır bekledim ama, boşmuş

ucekiz
13-04-2012, 18:19
***NTTUR***NET TURIZM TICARET VE SANAYI A.S.( Bilanço )

***NTTUR***NET TURIZM TICARET VE SANAYI A.S.( Bilanço )
Bilanço
Dipnot Referanslari Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide
Dönem 31.12.2011 31.12.2010
Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R
DÖNEN VARLIKLAR 45722522 138477617
Nakit ve Benzerleri 6 8665854 43558735
Finansal Yatirimlar 7 94000 0
Ticari Alacaklar
- Iliskili taraflardan alacaklar 10 231124 1557277
- Diger alacaklar 10 8476045 2628131
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar
Diger Alacaklar
Iliskili taraflardan alacaklar 11 2788744 47360012
- Diger alacaklar 11 9078670 9066042
Stoklar 13 12682223 31062075
Canli Varliklar 14 0 0
Diger Dönen Varliklar 26 3705862 3245345

(Ara Toplam) 45722522 138477617

Satis Amaciyla Elde Tutulan Duran Varliklar 34 0 0

DURAN VARLIKLAR 504583097 244736379
Ticari Alacaklar 10 0 0
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12 0 0
Diger Alacaklar 11 69528 71510
Finansal Yatirimlar 7 29343685 18104840
Özkaynak Yöntemiyle Degerlenen Yatirimlar 16 356465647 124336389
Canli Varliklar 14 0 0
Yatirim Amaçli Gayrimenkuller 17 50892312 33972632
Maddi Duran Varliklar 18 56387165 56062886
Maddi Olmayan Duran Varliklar 19 93539 121762
Serefiye 20 0 0
Ertelenmis Vergi Varligi 35 8078132 9112108
Diger Duran Varliklar 26 3253089 2954252
TOPLAM VARLIKLAR 550305619 383213996

K A Y N A K L A R
KISA VADELI YÜKÜMLÜLÜKLER 128017228 27088896
Finansal Borçlar 8 57914396 18194347
Diger Finansal Yükümlülükler 9 0 0
Ticari Borçlar 10 3368383 3038761
Diger Borçlar
-Iliskili taraflara borçlar 11 62068929 2520736
-Diger borçlar 11 1909366 1163412
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12 0 0
Devlet Tesvik ve Yardimlari 0 0
Dönem Kari Vergi Yükümlülügü 35 559164 0
Borç Karsiliklari 22 2160729 2153481
Diger Kisa Vadeli Yükümlülükler 26 36261 18159

(Ara Toplam) 128017228 27088896

Satis Amaciyla Elde Tutulan Duran Varliklara Iliskin Yükümlülükler 0 0

UZUN VADELI YÜKÜMLÜLÜKLER 16578338 10417843
Finansal Borçlar 8 12234407 6042499
Diger Finansal Yükümlülükler 9 0 0
Ticari Borçlar 10 0 0
Diger Borçlar 11 1649785 339519
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12 0 0
Devlet Tesvik ve Yardimlari 21 0 0
Borç Karsiliklari 22 0 0
Kidem Tazminati Karsiligi 24 272137 270877
Ertelenmis Vergi Yükümlülügü 35 2422009 3753763
Diger Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 0 11185
Ö Z K A Y N A K L A R 405710053 345707257
ANA ORTAKLIGA AIT ÖZKAYNAKLAR 306933600 262176948
Ödenmis Sermaye
Ödenmis Sermaye 27 200000000 200000000
Sermaye Düzeltmesi Enflasyon Farklari 27 60330497 60330497
Karsilikli Istirak Sermaye Düzeltmesi (-) 27 -3774793 -15558418
Hisse Senedi Ihraç Pirimleri 27 498396 498396
Deger Artis Fonlari 0 0
Yabanci Para Çevrim Farklari 0 0
Kardan Ayrilan Kisitlanmis Yedekler 27 1635221 198080
Geçmis Yillar Kar/Zararlari 27 10067575 -46996848
Net Dönem Kari/Zarari 38176704 63705241
AZINLIK PAYLARI 27 98776453 83530309
TOPLAM KAYNAKLAR 550305619 383213996

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=197885

IMKB

pashalovely
13-04-2012, 18:45
sonunda bilançu geldiii..hiçte fena değil...38 milyon bir karımız oluşmuş..karlılık devam ediyor..geçen senede ffaliyet karı 29 milyon falandı.şöyle 50 milyon gelseydi süper olurdu...şimdi bakalım besim amcam bize ne kadar temettü verecek..şaka maka yapıp 20 milyonu dağıtırsa ki buda 10 kuruş yapar o zaman tahta çıldırır bence..hadi besim amca yap bize bir şaka:)

kararsızım
13-04-2012, 22:56
hala umutla bekleyen var demek. 38 milyon kardan sonra fiyatı 0.75 :)) yine söyleyelim ; hissede pusuda bekleyen bu kadar k.y. varken bu paçavra yükselmez. ancak günlük ya da birkaç günlük alım-satımlarla para kazanılır. daha önce de söyledim; başka da bir cacık olmaz. elinde bekleten sürünür, sinirlenir, bunalır.. y.t.d. kişisel kanaatlerimdir.

pashalovely
14-04-2012, 10:25
hala umutla bekleyen var demek. 38 milyon kardan sonra fiyatı 0.75 :)) yine söyleyelim ; hissede pusuda bekleyen bu kadar k.y. varken bu paçavra yükselmez. ancak günlük ya da birkaç günlük alım-satımlarla para kazanılır. daha önce de söyledim; başka da bir cacık olmaz. elinde bekleten sürünür, sinirlenir, bunalır.. y.t.d. kişisel kanaatlerimdir.
aslında haksızda değilsin...adamı pişman eder aldırdığına..ama bu fiyatlarda sürünmesi çok cazip geliyor insana..bakalım temettüyü n kadar verecek...

ayhan53
14-04-2012, 15:12
http://666kb.com/i/c2xwo1xadvvqwffzp.jpg

proximus
16-04-2012, 09:13
Bilanço olumlu görünüyor. Geçen seneye göre esas faaliyet karında %25 gibi bir artış söz konusu ki, bu sene bu artışın mevcut trende göre daha da hızlanacağı söylenebilir. Piyasa kötü kar düşmüş diyerek bu seviyelerden milletin malını alıp süründürecekler anlaşılan, KY satınca da yürü ya kulum. Sabrı olan bekler, olmayan hareketi görünce hareket yapar. Meşhur haziran hareketi olabilir bu sene. YTD.

arimaya1976
16-04-2012, 10:41
kar açıklmasına rağmen bu kadar düşmesini gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum,
resmen sürünüyor veya süründürüyorlar

ohbenet
16-04-2012, 13:17
alımlar yabancıların değil nthol deki sevgili arkadaşların. nthol ve tur tahtasını göz kırpmadan izleyen ve yüklüce nthol taşıyıp dün de arkadaşlarla beraber satan biri olarak izlenimlerimi aktarıyorum.
nthol yaklaşık 3 aydır alış ve satış kademelerinde toplamda alış 50 şer bin satış da aynı şekilde 50 şerbin işleyen bir tahtaydı. haber atıldığı gün içinde hiç bir zaman olmayan bir durumda bir anda satışa 4 milyon lot mal yazıldı. görünmeyen yukarıda kalan diğer kademelere ve bir anda tek tuşla 3.5 milyon lot alındı. bu mal haberi atmadan önce arkadaşlar tarafından konmuş satışı birkaç gün önce planlanmış bir satıştır. elde ettikleri kendi ganimetleriyle yaklaşık 6-6.5 trilyon ile bugün nttur aldılar. şimdi burdan da şöyle güzel bir vurgun yapmak için 0,67 den başlattıkları hareketi minumum 0,80 lere taşıyacaklardır. bu işlemleri yaparken zaten kendileri şirkete mal aldırdıklarından dolayı her zaman kanazacaklar. aynısını nttur da yapacaklar 0,80 üstü fiyatlardan gelip nthol e nttur hissesi aldıracaklar. böylece imaj olarak ben elime geçen satıştan dolayı parayla kendi şirket kaatlarımı alıyorum diyecekler. arada nasiplenen nasiplenecek . yukardan alıp eyvah uçtu kaçtı diye atlayanda yeni bir operasyona kadar sürünecek. bessimo ve yanındaki avcı takım hiç bir zaman kendi yemeden yedirmez. nthol için bundan sonraki seviyeler 1,63-1,73 aralığı alçak sürünme dönemine girdi. nttur da 0,70-0,85 aralığında vurgun döneminde. sazan olmayın .
yatırım tavsiyesi değil. beni bağlar.

Yukarıda yazılan senaryo aynen gerçekleşmiş, holding 1,63-1,73 nttur 0,70-0,85 aralığında gitmiş-gelmiş. Bugün yazmamın sebebi ise klasik nisan-haziran hareketleri görünümün başlangıç noktasında olmamızdır. Yeni senaryo nttur 0,75-0,96 nthol 1,60-1,95-2,20 ... Yazdıklarım beni bağlar, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

terminator3
16-04-2012, 14:55
verdiğiniz fiyat aralıkları defter değerinin yarısına ancak tekabül ediyor....ben daha büyük bir hareket olacağını düşünüyorum..

kurdoğlu
16-04-2012, 20:22
bunlardan bi pok olmaz baba ya!...

arimaya1976
16-04-2012, 20:37
bu hisse sadece birilerinin keyfini bekliyor
onların keyfi yerine gelirse eğer hisseye bişeyler olur yoksa böyle adamı sinir ederler, beni sinir ettikleri gibi

ALAPLI
16-04-2012, 21:04
bu hisse sadece birilerinin keyfini bekliyor
onların keyfi yerine gelirse eğer hisseye bişeyler olur yoksa böyle adamı sinir ederler, beni sinir ettikleri gibi

kayıtlı sermaye tavanı 300 den 600 e öıkıyormus.buda yakında bedelli var demektir.bunun içinde beso aga kağıdı 1 tl nın uzerine cekecektir.vallahıde cekecek billahide cekecek.senaryo aynı...ama ky hep keriz...oyle olmasa aynı senaryoyu sureklı oynatır mı?

Kağıt finans yat. Da toplu...nethol ınternet sitesinde fınansın inceleme raporu koymuslar %40 getiri öngörmusler.....
0.90 a kadar beklerim.sonra besoya kıtlerim kağıdı.1 lıradan bedelli yapar kendine.....

arimaya1976
17-04-2012, 14:06
yine klasik bir nettur günü,
tahta yapıcı tatilde heralde

ucekiz
18-04-2012, 18:53
bu hisse para kazandırmaz boşa beklemeyin

pashalovely
18-04-2012, 23:09
bu hisse para kazandırmaz boşa beklemeyin
arkadaşım kazandırır veya kazandırmaz..sana fikrini soran oldumu?hisseyi begenmeyen satar gider..olay budur..

arimaya1976
19-04-2012, 09:12
batsanda çıksanda beklicem işte

ALAPLI
19-04-2012, 22:55
net tur hareketini bekliyorum netaş gibi afyon gibi haydi bi görem heh heh ....

%100 bedellisni acıklasın amcası buda harekete gececek.amam asağıya doğru.ama öncesinde 1tl nın ustune cıkmalıkı, bedelli beso aganın sırtına yuklenmesin

gizligüc
19-04-2012, 23:03
%100 bedellisni acıklasın amcası buda harekete gececek.amam asağıya doğru.ama öncesinde 1tl nın ustune cıkmalıkı, bedelli beso aganın sırtına yuklenmesin

1 TL dedin mi %50 prim var demek,
sıradan bir yükseliş potansiyeli gibi konuşmuşsun ama :)

saygılar

terminator3
20-04-2012, 08:13
bedelsiz olacak...

gizligüc
20-04-2012, 10:04
geçen sefer aldıklarımı al-sat amaçlı vermiştim ama gelinen şartlarda bir daha geri satmamak üzere ilk parti alım yaptım bugün.
yine de zor bir tahta, genelde bekletmesi ile meşhur, ama şartlar bu grubu olumlu yönde etkileyecek diye düşünüyorum.
ellerindeki gayrımenkuller bir şekilde para edecektir önümüzdeki dönemde..YTD

saygılar

ALAPLI
20-04-2012, 11:42
1 tl dedin mi %50 prim var demek,
sıradan bir yükseliş potansiyeli gibi konuşmuşsun ama :)

saygılar

haklısın dostum...
Bizim maliyet 1.04 ve 9 ay olacak nerdeyse......yatırdığımız parayı kurtarsak kar ettik deyip, kacacaz....para kazanan bu hısseye 0.6 dan girenler olacak....

terminator3
23-04-2012, 19:18
5 tlden aşağı vermeyeceğim seni..

ucekiz
23-04-2012, 21:18
ne zaman

terminator3
24-04-2012, 08:21
orası meslek sırrı ..

BLUE_HORSE
24-04-2012, 08:27
Net Turizm Ticaret ve Sanayi AŞ'nin 300 milyonTL kayıtlı sermaye tavanını 600 milyon TL'ye yükseltme başvurusunu SPK olumlu karşıladı.

arimaya1976
24-04-2012, 17:29
netturun ciddi olarak bedelsiz verme ihtimali var mı arkadaşlar,
bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim

Kelej
24-04-2012, 23:21
arkadaşlar nttur'da pozisyonum yok almayı da düşünmüyorum fakat güzel şeyler duydum umarım gerçekleşir buradaki arkadaşlar kazanırlar.herkese bol şans. BLUE_HORSE saygılar ;)

Yellowbull
25-04-2012, 08:35
Güzel bir kağıt,sabredebilirsek 1,5'ları 1 yıl vadede görebiliriz.Bence şu anda borsadaki en iskontolu kağıt.Bu sebeple ben de ortak oldum.Herkese bol kazançlar...

arimaya1976
25-04-2012, 10:31
Umarım duyduğunuz güzel şeyler olur,
anladığım kadarıyla spekulasyon olmasın diye açıklamıyorsunuz bu güzel şeyleri

arkadaşlar nttur'da pozisyonum yok almayı da düşünmüyorum fakat güzel şeyler duydum umarım gerçekleşir buradaki arkadaşlar kazanırlar.herkese bol şans. BLUE_HORSE saygılar ;)

Kelej
25-04-2012, 12:15
valla arkadaşlar borsa kim kime korsa o yüzden her duyduğumuz dedikoduyu olacakmış gibi yazarsak her zaman ezilen mağdur olan

küçük yatırımcı oluyor.inşallah pozisyon sahibi insanlar sevinirler iyi şanslar herkese.

arimaya1976
26-04-2012, 13:15
nttur yine sessiz sakin bir gün geçirmekte

cenkatılgan
26-04-2012, 14:19
nttur yine sessiz sakin bir gün geçirmekte

O da % 30 demektir.

mirhad63
26-04-2012, 14:41
Besim amcayı geçen hafta TV de izledim M.Ali BİRAND ın programında ve izledikten sonra Besim amcayı daha cok sevmeye başladım hissesinde zarar etsemde umurumda degil. Helal hoş olsun ona neyü düyü belli olmayanlara verdik paramızı. Besim amcaya vermişiz çokmu. O duruşu o tavrı ve söyledikleri yeterdi..

matla
26-04-2012, 14:58
netturun ciddi olarak bedelsiz verme ihtimali var mı arkadaşlar,
bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim

öddenmiş sermaya 200 milyon.sermaye 300 milyon.bedelsiz oranı %50 demek oluyor.sermayeyi 300 yapan netholün piyasa fiyatı.nethol de bir düşüş olursa elde var sıfır.

nettur kapalı bir kutu.orda burda gayrimenkul otel,arsa,kumarhane birsürü şey var.bunların fiyatları güncel değil.eğer bir güncelleme yapılırsa ozaman öszermaye şişer.yeni bedelsizler ortaya çıkabilir.ama mevcut hali yukarda anlattığım.

pashalovely
26-04-2012, 18:52
öddenmiş sermaya 200 milyon.sermaye 300 milyon.bedelsiz oranı %50 demek oluyor.sermayeyi 300 yapan netholün piyasa fiyatı.nethol de bir düşüş olursa elde var sıfır.

nettur kapalı bir kutu.orda burda gayrimenkul otel,arsa,kumarhane birsürü şey var.bunların fiyatları güncel değil.eğer bir güncelleme yapılırsa ozaman öszermaye şişer.yeni bedelsizler ortaya çıkabilir.ama mevcut hali yukarda anlattığım.

kayıtlı sermaye tavanı 600 milyona çıkartı..yüksek bir bedelli verecek sanki.belkide şöyle yapabilr..yüzde 50 bedelsiz yüzde 100 bedelli verebilir..bu besimin sağı solu belli etmez valla..ama bu sermaye artırımı yapmak için fiyatı yukarı çekmek zorunda..

oyuncu7276
26-04-2012, 23:33
g.k. toplantıları nezaman acep, ya da genel kurula gerek kalmadan da sermaye artırımını karar verip gönderebilirlermi..?y.t.d.

matla
27-04-2012, 07:30
g.k. toplantıları nezaman acep, ya da genel kurula gerek kalmadan da sermaye artırımını karar verip gönderebilirlermi..?y.t.d.

genel kurul nezaman bilmiyorum ama sermaye tavanını 600 milyona çıkardı.spk da bunu onayladı.her an bedelli bedelsiz haberi gelebilir.tabi spk nın bedelliyi birin altında onaylayacağını sanmam.

ayrıca şirket sermaye tavanını 600 milyona çıkarınca 400 milyonluk bir artış gerekir birkaç yılda.böyle birşeyde bedelli ile olmaz muhtemelen gayrimenkuller üzerinde bir yeniden değerleme sonucu bir bedelsiz şeklinde olabilir.birazda bedellide arada kahtırırlar gibi
ytd.

arimaya1976
27-04-2012, 08:42
şu an netturda tam bir sessizlik mevcut,
1 kademe yukarı bir aşağı bekleyip duruyoruz,
Ancak bedelli veya bedelsiz beklentisi bile oluşmuyor tahtada

ayhan53
29-04-2012, 07:26
http://666kb.com/i/c3csamx5uhjqex0j5.jpg

arimaya1976
30-04-2012, 11:21
yani bu tabloya göre 2. en ucuz hisse netturmu oluyor,
neden bu kadar ucuz hisse yükselemiyor

kova2009
30-04-2012, 13:35
Gerçekten yıldım artık :(

gncfb17
30-04-2012, 13:39
http://img412.yukle.tc/images/6330derinlikkkkkkkkkkkkk.JPG (http://www.yukle.tc)

arimaya1976
30-04-2012, 14:21
nttur ne olacak senin bu hareketsizliğinin sonucu???

oyuncu7276
30-04-2012, 15:28
aylık bildirim geldi hisse hareketlendi, bakalım nereye gidecek..?y.t.d..

pashalovely
30-04-2012, 18:50
hisse uzun süredir hareketsizdi. bugun piayasada satış olmasına rağmen yukarıda kapattı...egerki yarında yukarı devam ederse o aman güel günler bizi bekliyor diyebilirim:)hadi bakalım hayırlısı...bu arada bilanço da her an gelebilir

arimaya1976
30-04-2012, 21:08
Umarım dediğiniz gibi olur ancak bu netturda bir güzel gün hatırlamıyorum

hisse uzun süredir hareketsizdi. bugun piayasada satış olmasına rağmen yukarıda kapattı...egerki yarında yukarı devam ederse o aman güel günler bizi bekliyor diyebilirim:)hadi bakalım hayırlısı...bu arada bilanço da her an gelebilir

arimaya1976
02-05-2012, 08:59
hadi nettur yeter kastın kendini,
bir hareket bekliyoruz senden

arimaya1976
02-05-2012, 10:22
Bazı turizm hisseleri tavan yaptı, bizimkide izleyip duruyor

kararsızım
02-05-2012, 17:12
bessimo ve taifesi küçük yatırımcıya para kazandırmaz. bunun şimdiye kadar anlaşılması gerekirdi. k.y. bunların gözünde sadece yolunacak kazdır. bu hisse çok nadir zamanlarda bir hareket yapıyormuş gibi yapar. kollu kumar makineleri gibi. onun zamanını da k.y. yakalayamaz çoğunlukla. sonra da çivi gibi çakılıp kalır. daha önce de yazmıştım düzenli temettü verip, karlılığını temsil ettiği senede yansıtan tokgözlü, dürüst şirket sahipleri de var. arayan onları bulur.

keyifli038
02-05-2012, 19:53
84 90 1.00 1.1 ve 1.2 kademelerini test edebilir.
tek sorun patron,
piyasanın belirsizliğinde burdan çıkıp yanlış kağıda girme durumuda olabilir.Beklemekte fayda var...

gizligüc
04-05-2012, 09:34
mütekabiliyet yasası çıktı.
son durumda Bodrum projesini zengin araplara yapacaklardı,
acaba bu yasa işleri hızlandırır mı??YTD

saygılar

ALAPLI
04-05-2012, 22:10
mütekabiliyet yasası çıktı.
son durumda Bodrum projesini zengin araplara yapacaklardı,
acaba bu yasa işleri hızlandırır mı??YTD

saygılar

Agaoglu 2 yılda 2 milyar dolar getircem demiş.yabancılara mulk satısından....Muhtemlen milas projesinden olacak.

terminator3
04-05-2012, 22:23
işte o zaman bu hisseyi kimse tutamayacak...kaldıraçlı işlem yapmış kadar kazanacaksınız..YTD

emirseyit
04-05-2012, 23:16
bessimo ve taifesi küçük yatırımcıya para kazandırmaz. bunun şimdiye kadar anlaşılması gerekirdi. k.y. bunların gözünde sadece yolunacak kazdır. bu hisse çok nadir zamanlarda bir hareket yapıyormuş gibi yapar. kollu kumar makineleri gibi. onun zamanını da k.y. yakalayamaz çoğunlukla. sonra da çivi gibi çakılıp kalır. daha önce de yazmıştım düzenli temettü verip, karlılığını temsil ettiği senede yansıtan tokgözlü, dürüst şirket sahipleri de var. arayan onları bulur.

Gelin bakın şu yazılardan faydalanın , besimo ve benzeri patron şirketleri ancak bu kadar güzel özetlenir.Arkadaşın da yazdığı gibi bunların hepsi gravatlı ' bul karoyu al parayı ' tayfası.Ben bildiğimi okurum derseniz buyurun ,akacak kan damarda durmaz ; ancak bunlara kaptıracağınız parada çoluk çocuğunuzun hakkı da olduğunu , bulaşmadan bir kez daha düşünün bence. Bunlara emekli ikramiyesini kaptırıp zer zefil olmuş tanıdıklarım var,onların hatırasına yazmadan geçemedim.

pashalovely
05-05-2012, 21:28
Gelin bakın şu yazılardan faydalanın , besimo ve benzeri patron şirketleri ancak bu kadar güzel özetlenir.Arkadaşın da yazdığı gibi bunların hepsi gravatlı ' bul karoyu al parayı ' tayfası.Ben bildiğimi okurum derseniz buyurun ,akacak kan damarda durmaz ; ancak bunlara kaptıracağınız parada çoluk çocuğunuzun hakkı da olduğunu , bulaşmadan bir kez daha düşünün bence. Bunlara emekli ikramiyesini kaptırıp zer zefil olmuş tanıdıklarım var,onların hatırasına yazmadan geçemedim.
arkadaşlar aslında haksızda değilsiniz..bessimo ve tayfası adama zor kazandırır..ama kazandırırsada iyi kazandırır..bessimo kaç yıldır netturdan vede netholden ha bire hisse topluyor..ama hisseyi toplarken hiç fiyat hareketi yapmıyor..işte ilginç olan bu..sanki hisseyi buralarda biraz daha tutacak..o tuttukça bende tutacağım taki kazanana kadar..bu kadar basit:)

ismailcaliskan5
07-05-2012, 08:05
Arkadaşlar Nettur un bir sürü 2-B arazisi olduğunu duydum.Şimdi Maliyenin 2_B satışı hisseyi hareketlendirir mi?

GENTİLLE
07-05-2012, 17:18
Arkadaşlar Nettur un bir sürü 2-B arazisi olduğunu duydum.Şimdi Maliyenin 2_B satışı hisseyi hareketlendirir mi?

Sn.ismailcaliskan5 lütfen kaynak verir misiniz?Ben bu hisseyi 15 senedir takip ederim böyle birşey bilmiyorum.......

ismailcaliskan5
07-05-2012, 22:44
Sayın Gentille bunu daha önce nethol ve nttur hisselerini takip eden bir arkadaşım söylemişti.Sadece dondan duyduğum.Ben de ona itibar ederek 0.76 maliyetle girdim.Bu 2-b olayları çıkmadan önce söylemişti.Geçenlerde internet sitelerinde ise 2*b ile ilgili olarak bir çok turistik tesisin 2-b kapsamında olduğu yazıyordu.Bende bu yüzden girdim.Sadece bu duyumumu belki bilen vardır diye sormak istedim.Sizlerden teyit amaçlı yani.Eğer doğru ise sizce olumlu etkiler mi? Bunun teyitini şirketi arasam söylerler mi? Size akıl danışıyorum. Herkese bol kazançlar.

matla
08-05-2012, 07:44

2-B DEĞİLDE YABANCIYA MÜLK SATIŞI EN FAZLA BU HİSSEYİ ETKİLER.ağaoğlu ile yapılan milas projesinden dolayı.ama buda hemen bir günde olmaz bir kaç yıl sürer.

kararsızım
08-05-2012, 09:26
bu şirketin hisselerini elinde tutmaktan yılmış biri olarak söylüyorum: bessimo ve taifesi size daha çok hayal kurdurur. "senetler üzerinde oyun oynanıyor, bir gün nasıl olsa fena yükselecek, fiyatı çok ucuz" v.b. söylemlerle hala k.y.ya hisse pazarlamaya çalışıyorlar ki, bessimo ve taifesi daha çok kazansın. bu hisseyi yıllarca tutmaktansa parayı bir hayır kurumuna bağışlamak bence daha hayırlı olur .. yatırım tavsiyesi değil, sadece kişisel kanaatlerimdir.

arimaya1976
08-05-2012, 10:07
arkadaşlar netturda kesinlikle bir hareket olacak ancak bu hareketin zamanını hiç kimse bilmiyor,
hisse gerçekten ucuz ancak insanı bezdirmekte üstlerine yok,
çıkarmıyorlar hisseyi,
bodrum projesi sürekli dillerde ancak bir türlü bununla ilgili yeni bir haber gelmiyor,
az daha bekleyin derim...ytd

arimaya1976
08-05-2012, 14:22
Borsa artıda nttur ekside tebrik ediyorum bu hisseyi yönetenleri,
her gün hayırlı dualarımızı alıyorlar, ytd

emirseyit
08-05-2012, 14:39
bu şirketin hisselerini elinde tutmaktan yılmış biri olarak söylüyorum: bessimo ve taifesi size daha çok hayal kurdurur. "senetler üzerinde oyun oynanıyor, bir gün nasıl olsa fena yükselecek, fiyatı çok ucuz" v.b. söylemlerle hala k.y.ya hisse pazarlamaya çalışıyorlar ki, bessimo ve taifesi daha çok kazansın. bu hisseyi yıllarca tutmaktansa parayı bir hayır kurumuna bağışlamak bence daha hayırlı olur .. yatırım tavsiyesi değil, sadece kişisel kanaatlerimdir.

Bu tür hisselere girenlerin geneli kısa zamanda dünya para kazanma hırsı olanlardır, zannetmem ki hayırla işleri olsun.Bessimo gibiler de onların hırsını çok iyi sömürüp ellerindekini de alıyor zaten.Burada 2-B diyenden geçilmiyor birde,pekte hayra alamet değil doğrusu ;eğer 2-B den bu şirket nemalanacak olsaydı ,şimdiye çoktan atı alan üsküdarı geçmişti.Üstelik 2-B den faydalanabilecek daha adam gibi şirketler var , örneğin emlak gayri menkul düşünülebilinir.ytd

GENTİLLE
09-05-2012, 09:36
Sayın Gentille bunu daha önce nethol ve nttur hisselerini takip eden bir arkadaşım söylemişti.Sadece dondan duyduğum.Ben de ona itibar ederek 0.76 maliyetle girdim.Bu 2-b olayları çıkmadan önce söylemişti.Geçenlerde internet sitelerinde ise 2*b ile ilgili olarak bir çok turistik tesisin 2-b kapsamında olduğu yazıyordu.Bende bu yüzden girdim.Sadece bu duyumumu belki bilen vardır diye sormak istedim.Sizlerden teyit amaçlı yani.Eğer doğru ise sizce olumlu etkiler mi? Bunun teyitini şirketi arasam söylerler mi? Size akıl danışıyorum. Herkese bol kazançlar.

Sn.ismailcaliskan5 nttur un 2B ile ilgili benim bildiğim bir beklentisi yok.Bodrum olayı uykuda hatta Ağaoğlu bu arsayı unutmuş durumda akıllarına geldiğinde de Besimle inşaat yapmadan satma konusunda anlaşamıyorlar.Çok uzun zaman sabrede bilirim,kağıt 0.52 kuruşlara düşsede moralimi bozmadan 2-3 sene beklerim diyorsanız bu kağıt ucuz alın bekleyin.Ama borsada çok daha kısa sürede beklentileri olan kağıtları ve faiz gibi alternatif getirileri de unutmayın çünkü bu kağıt henüz toplanamadı..........

Yatırım tavsiyesi değildir........

ismailcaliskan5
09-05-2012, 09:43
Sayın Gentille görüşleriniz için teşekkür ederim

kararsızım
09-05-2012, 11:00
Bu tür hisselere girenlerin geneli kısa zamanda dünya para kazanma hırsı olanlardır, zannetmem ki hayırla işleri olsun.Bessimo gibiler de onların hırsını çok iyi sömürüp ellerindekini de alıyor zaten.Burada 2-B diyenden geçilmiyor birde,pekte hayra alamet değil doğrusu ;eğer 2-B den bu şirket nemalanacak olsaydı ,şimdiye çoktan atı alan üsküdarı geçmişti.Üstelik 2-B den faydalanabilecek daha adam gibi şirketler var , örneğin emlak gayri menkul düşünülebilinir.ytd

Bu hisseyi 10 yıldır takip eden biri olarak kişisel kanaatlerimi belirtiyorum. bu şirket ve hisse senetleri hakkındaki görüşlerim 10 yıllık tecrübemle sabittir. sözün kısası kısa zamanda zengin olmak üzere değil, tam da tersi biraz daha uzun vadede bu tür turizm hisselerinin ülkemizin turizm potansiyelini de gözönünde bulundurarak görece daha fazla kazandıracağı varsayımıyla yatırm yaptım. pekçok kişinin de böyle düşündüğünü varsayıyorum. fakat ilerleyen zamanlarda borsada değil de bu hisseyi alanların aslında kumar masasında olduğunu farkettim. tabi hisse ile ilgili hiçbir teknik takibin işe yaramadığı, yöneticilerinin yatırımcısını nasıl yanıltıp türlü hilelerle kandırdığı da cabası..burada hisse ile ilgili bir de "nisan, hadi olmadı mayıs, o da olmadı haziran" diye tarih verip uçacak , kaçacak beklentisi yaratanlar ya bilerek spekülasyon yapıp k.y. yı yanıltıyorlar ya da borsayı olmasa da bu şirketi, sahiplerini ve senetlerini hiç tanımıyorlar.. hisse ben takip ettiğim 10 yıda birkaç kere k.y. ya büyük zararlar ettirilerek bölündü. sadece bir kez küçük bir temettü vermişti, o da göz boyamak için.. bunu dışında kalan zaman içinde k.y. sadece kaz misali yolundu bessimo ve taifesi tarafından. son birşey daha borsadan para kazanma sevdasında olan kişilerden kısa zamanda para kazanmak istemeyen kaç kişi var acaba.. y.t.d. kişisel kanaatlerimdir.

keyifli038
09-05-2012, 15:10
72 den aldım, 70 ede yazıldım. Düşsende hoş ,çıksanda. maliyet 0,77
SEZON AÇILMADAN ALAYIM, NE OLUR NE OLMAZ...SEZONDA SATARIM...
YTD.

ucekiz
10-05-2012, 18:17
daha çok beklersiniz burada :)

terminator3
10-05-2012, 19:47

tekkeyi bekleyen çorbayı içer derler..biz tekkeyi bekliyoruz :)

ALAPLI
10-05-2012, 20:41
tekkeyi bekleyen çorbayı içer derler..biz tekkeyi bekliyoruz :)

1.07 maliyetle 1 yıla yakın bekleyen ben, 1 yıl daha beklemeye razıyım.beso aga dusunsun.bir gun gelir derede kuru.kendisi ky olur.ALLAH BUYUK

pashalovely
10-05-2012, 21:09

mille en azından beklemeyi ögreniyor burda..borsada temeli olan şirkette beklerseniz elbette bir gün kazandırır adama..bu hep böyle olmuştur...ondan buna atlayıp ondan dan sonra sıfırı tüketirler..ama biz en azından bekliyoruz..şirket bir gün fiyat hareket yapacak..işte bizde o zaman ihya olacağız:)

emirseyit
10-05-2012, 22:33
mille en azından beklemeyi ögreniyor burda..borsada temeli olan şirkette beklerseniz elbette bir gün kazandırır adama..bu hep böyle olmuştur...ondan buna atlayıp ondan dan sonra sıfırı tüketirler..ama biz en azından bekliyoruz..şirket bir gün fiyat hareket yapacak..işte bizde o zaman ihya olacağız:)

Net turun temeli sağlam öylemi ! Ya yapmayın etmeyin ,isteseniz de sözüm ona ortağı olarak bu şirketin genel kuruluna bile katılamazsınız ,besimonun altın hissesi ne derse o olur.Çoğunluk küçük yatırımcı borsada sadece kağıdın grafiğine bakıp , ha bu uzun yıllardır yatıyor ; zıplama zamanı gelmiş deyip hisse alıyor.Sonrası ise her kesin malumu ,bize yazıktır demek düşer ; kendi düşende ağlamaz ne diyelim ki başka.Biz yine de ytd diyelim de alan alsın satan satsın...

pashalovely
11-05-2012, 12:52
Net turun temeli sağlam öylemi ! Ya yapmayın etmeyin ,isteseniz de sözüm ona ortağı olarak bu şirketin genel kuruluna bile katılamazsınız ,besimonun altın hissesi ne derse o olur.Çoğunluk küçük yatırımcı borsada sadece kağıdın grafiğine bakıp , ha bu uzun yıllardır yatıyor ; zıplama zamanı gelmiş deyip hisse alıyor.Sonrası ise her kesin malumu ,bize yazıktır demek düşer ; kendi düşende ağlamaz ne diyelim ki başka.Biz yine de ytd diyelim de alan alsın satan satsın...
arkadaşım netturler bir acı tecrübe yaşadığın belli...bende çok kaybettim zamanında..ama artık kaybetmek geride kaldı..satmayacağım..bekleyeceğim..
netlerin durumuna gelince...elindeki hoteller ve araziler yeter..daha geçen sene 100 milyon euroya duty free shoplarını sattırlar..100 milyon euro nakit girdi şirkete..bodrumdaki arazisi ağaoğluna verecekler..kıbrısta hotelleri var..daha ne olsun dostum??

ucekiz
11-05-2012, 18:16
11/05/2012 17:45

***NTTUR***NET TURIZM TICARET VE SANAYI A.S.( Genel Kurul Toplantisi Yapilmasina Iliskin Yönetim Kurulu Karari )

***NTTUR***NET TURIZM TICARET VE SANAYI A.S.( Genel Kurul Toplantisi Yapilmasina Iliskin Yönetim Kurulu Karari )

Ortakligin Adresi : Etiler Mah. Bade Sk. No:9 Etiler-Besiktas, Istanbul
Telefon ve Faks No. : 0212) 358 04 44 (Pbx) (0212) 358 04 45 (Fax)
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212) 358 04 44 (Pbx) (0212) 358 04 45 (Fax)
Yapilan Açiklama Güncelleme mi? : Hayir
Yapilan Açiklama Düzeltme mi? : Hayir
Yapilan Açiklama Ertelenmis Bir Açiklama mi? : Hayir
Konuya Iliskin Daha Önce Yapilan Özel Durum Açiklamasinin Tarihi : -
Özet Bilgi : OLAGAN ORTAKLAR GENEL KURULU TOPLANTISI HAKKINDA

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 11.05.2012
Genel Kurul Toplanti Türü : Olagan
Olagan Genel Kurul Toplantisi ise Ait Oldugu Hesap Dönemi : 2.011,00
Tarihi : 07.06.2012
Saati : 15:15
Adresi : Ramada Plaza Otel (Balo Salonu) - Halaskargazi Caddesi, No.63 Osmanbey Istanbul

GÜNDEM:
NET TURIZM TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI

OLAGAN ORTAKLAR GENEL KURULU TOPLANTISI
(07.06.2012)

G Ü N D E M

1.Açilis ve divan heyetinin teskili,

2.Toplanti Tutanaginin imzalanmasi hususunda divan heyetine yetki verilmesi,

3.2011 yili faaliyet ve hesaplarina iliskin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetçi Raporlarinin okunmasi ve görüsülmesi,

4.2011 yili faaliyet ve hesaplarina iliskin Bilanço ve Kar-Zarar hesaplarinin okunmasi, görüsülmesi ve onanmasi ile kar dagitimi ile ilgili teklifin görüsülerek kabulü veya reddi,

5.Bagimsiz Dis Denetleme Kurulusu Raporunun okunmasi,

6.2011 yili faaliyetlerine iliskin Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin ayri ayri ibra edilmeleri,

7.Sirket Ana Sözlesmesi'nin "Merkez ve Subeler" baslikli 4 üncü, "Sirketin Sermayesi" baslikli 6 nci, "Yönetim Kurulu" baslikli 8 inci, "Yillik Raporlar" baslikli 23 üncü ve "Ana Sözlesmede Degisiklik" baslikli 30 uncu maddelerine iliskin tadillerin ve "Kurumsal Yönetim Ilkelerine Uyum" baslikli 34 üncü maddenin ilave edilmesinin onaylanmasi,

8.Yönetim Kurulu Üye sayisinin belirlenmesi, görev süreleri sona eren Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçim yapilmasi ve görev sürelerinin tespiti,

9. Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince Bagimsiz Yönetim Kurulu Üyeliklerinin belirlenmesi ve sürelerinin tespiti,

10.Denetçi sayisinin belirlenmesi, görev süreleri sona eren Denetçilerin seçilmesi ve görev sürelerinin tespiti,

11.Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince Yönetim Kurulu Üyeleri ile Üst Düzey Yöneticiler için "Ücretlendirme Politikasi"nin belirlenmesi,

12. Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilere ödenecek ücret ve huzur haklarinin belirlenmesi,

13.Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, üst düzey yöneticilerine ve bunlarin es ve ikinci dereceye kadar kan ve sihri yakinlarina Sirket veya bagli ortakliklari ile çikar çatismasina neden olabilecek nitelikte islem yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri, Sirketin konusuna giren isleri, bizzat veya baskalari adina yapmalari ve bu nevi isleri yapan sirketlerde ortak olabilmeleri ve diger islemleri yapabilmeleri hususunda. Türk Ticaret Kanunun 334 ve 335 inci maddeleri geregince Yönetim Kurulu'na izin verilmesi,

14.Genel Kurul'da oylamaya sunulup karara baglanmaksizin Sermaye Piyasasi Mevzuati ve ilgili düzenlemeler kapsaminda Sirketin 01.01.2011-31.12.2011 hesap döneminde

a.Sirket ortaklari veya üçüncü kisiler lehine ipotek, rehin ve benzeri teminatlar verilmesi sureti ile menfaat saglanmadigi hakkinda bilgi verilmesi,

b.Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince "Sirket Bilgilendirme Politikasi" hakkinda bilgi verilmesi,

c.Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince, Sirketin 2012 ve takip eden yillara iliskin "Kar Dagitim Politikalari" hakkinda bilgi verilmesi,

d.Yil içinde yapilan bagis ve yardimlarla ilgili olarak Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

e.Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince sirketin "Etik Kurallari" hakkinda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

16.Dilekler

EK AÇIKLAMALAR:

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

IMKB

pashalovely
11-05-2012, 20:27
yaw kardeşim adam gibi açıklasanıza karı dağıtıp dağıtmyacağınızı..taa genel kurula kadar bekletecekler..bekleriz be besim amca:)hem biraz daha alırız daha sonra:)

arimaya1976
14-05-2012, 09:44
inanması zor ama yazması güzel arkadaşlar lütfen kimse kızmasın bir önceki mailime

ucekiz
14-05-2012, 19:50
14/05/2012 14:01

*net turızm'ın vergı daıresıne sundugu tabloda 2012 yılı 1. çeyrekte dönem net zararı 1.572.924 tl

ucekiz
14-05-2012, 20:04
konsolidede kar gelecektir en son 18 inde açıklamaları lazım onu da

akhuna
16-05-2012, 08:48
bence yuksek oranda temmettü dağıtacak ve hisse yükselişe geçecek diye tahmin ediyorum.

realbil53
17-05-2012, 17:25
sadece kıbrıs beklentisi bu hisseye sıkı sıkı sarılmaya değer, temettu yü saymıyorum bile.

kova2009
18-05-2012, 13:34
0,01 olana kadar buradayız.

realbil53
18-05-2012, 14:08
iyi iyi 2012 1 çeyrekte 3,5 milyon kar yazdık. hayırlı olsun.

kova2009
22-05-2012, 10:59
Durmadan düşen böyle bir hisse yok
Sabır,Sabır,Sabır

gizligüc
22-05-2012, 13:49
Durmadan düşen böyle bir hisse yok
Sabır,Sabır,Sabır

0.59-0.60 iken yatrırım amaçlı arsamı satıp arsa niyetine bu kağıdı alacaktım ama kısmet olmadı o dönem.
Ağaoğlunun 2 milyar dolar getireceğim açıklaması, eğer bizimle ilgili ise, güzel günler çok uzak olmasa gerek diye düşünüyorum..
yine de bakalım ilerleyen günler bize yeni alım fırsatları sunacak mı :)YTD

saygılar

ucekiz
22-05-2012, 18:28
bel bağlamayın bu kağıda özellikle yeni yatırımcılar gelmesin hiç

GENTİLLE
23-05-2012, 17:15
ASTAŞ HOLDİNG/AŞCI, "BODRUM CENNET KOYU’NDA İNŞA ETTİĞİMİZ PROJEMİZ TÜRKİYE TURİZMİNİN VE BÖLGENİN KALKINMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR"

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, Bodrum Cennet
Koyu’nda inşa edilen projeyle ilgili Radikal Gazetesi'nde yer alan
haberle ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
"Bugün bazı web sitesi ve yayın organlarında yer alan “Cinnet
Koyu” veya benzeri başlıklı haberleri büyük bir üzüntüyle okudum.
Bizim projeyi hayata geçirmedeki başlıca kriterimiz rezidans ve otel
müşterilerine “Cennet’in içinde bir 23 Mayıs 2012 tarihinde Radikal
Gazetesi’nin manşetinden girerek genişçe yer verdiğiniz haberi büyük
bir üzüntüyle okudum. Keşke bu haberi yapmadan önce sizinle karşılıklı
konuşma imkanımız olsaydı.
Ülkemizin turizm alanındaki gelişimi ve Türkiye’nin tanıtımı adına
büyük başarı olarak değerlendirdiğim Bodrum Cennet Koyu’ndaki 600
dönümlük arazi üzerine inşa ettiğimiz projemiz Türkiye turizminin ve
bölgenin kalkınması açısından çok önemli bir değerdir.
Astaş Holding olarak bu projeye 600 milyon Euro’luk yatırım
yapmayı planlamaktayız. Bu projeyle sadece bölgenin değeri artmakla
kalmayacak, ayrıca Bodrum Yarımadası ve Türkiye’ye nitelikli turistle
tanışacaktır. Yatırım, bölgeye yeni ve yabancı yatırımları getirme
potansiyeliyle de büyük önem ve örnek arz etmektedir.
Sizin de belirttiğiniz gibi hayata geçirmekte olduğumuz projenin
tüm izinleri alınmış olup, uygulamamız ise tüm yasal izinler
çerçevesinde ilerlemektedir. Bu çalışmalarımız ilgili kurumlar
tarafından sürekli prosedür gereği denetlenmektedir.
Arazi üzerindeki 10 bin zeytin ağacının %90’ı korumuş ve geri
kalanını koruma ve bakım altına almış bulunuyoruz. İnşaat bitiminde
gerçekleştireceğimiz peyzaj çalışması esnasında bu ağaçları tekrar
dikmenin yanısıra 600 dönümlük araziye ilave olarak 1 milyon bitki, 10
bin büyük ağaç, 100 bin küçük ağaç daha dikiyor olacağız. Bu arada son
2 ayda 150 bin ağaç ve bitki diktik. Her gün binlerce yeni bitki ve
ağaç dikiyoruz. Dolayısıyla proje bittiğinde arazi eskisinden 50 kat
daha yeşil olacak.
Projedeki her bir detayı büyük bir titizlikle inceliyoruz. Çevreye
gösterdiğimiz hassasiyet en çok önem verdiğimiz konulardan biri. Deniz
Temiz TURMEPA Derneği ile bu bağlamda işbirliği yapıyoruz. TURMEPA
bize çevre danışmanlığı yapıyor.
“Enerji ve Çevre Dostu Tasarım” kriterlerine uygun olarak arazi
sularının etkin kullanılması, deniz suyu ve atık suların arıtılması,
su kullanımının azaltılması, yağmur sularının yönetimi, kaynakların
yeniden kullanımı, geri dönüşümlü malzemelerin kullanılması, inşaat ve
atık yönetimi, yerel ve bölgeye ait malzemenin kullanımı, kendilerini
çabuk yenileyen malzemelerin kullanımı, yapılarda atıkları minimum
olacak malzemenin kullanımı, su ve ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu
sağlanması, elektrik tasarrufu sağlanması, damlama bahçe sulama
sistemleri ve toplanan suların tekrar kullanılması ve yapılarda doğal
ventilasyon üzerinde hassasiyetle durulan önem verdiğimiz konulardır.
Ayrıca orman alanından ağaç dikmek ve bakımını yapmak üzere tahsis
edilen 160 dönümlük alana sürekli ağaç dikiyoruz. Dünyanın en önemli
yeşil projesini hayata geçirmek üzere LEED sertifikası alabilmek için
danışmanlık alıyoruz. Arazide pis suları biyolojik arıtma ile arıtarak
bitkilerin sulamasında kullanacağız. Tüm araziye 10 milyon dolarlık
bitki ve ağaç sulama alt yapısı sistemi kurduk. Proje içerisinde
sadece elektrikli golf araçları kullanılacağı gibi projenin elektriği
rüzgar enerjisi ile tedarik edilecek. Ortak alanların sıcak suları
güneş enerjisi ile sağlanarak tam anlamıyla doğaya ve çevreye duyarlı
tüm diğer benzer projelere örnek oluşturacak bu yatırımı 2013 yılında
hayata geçireceğiz.
Dolayısıyla bugün bazı web sitesi ve yayın organlarında yer alan
“Cinnet Koyu” veya benzeri başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır.
Bizim projeyi hayata geçirmedeki başlıca kriterimiz rezidans ve otel
müşterilerine “Cennet’in içinde bir cennet” yaşatmaktır. Bölgeye,
Türkiye’ye Avrupa’ya örnek olacak yeşil bir proje hayata geçireceğiz.
Bunun kanıtı olarak son iki ayda diktiğimiz 150 bin ağaç ve bitkiyi,
İtalya’nın Sicilya bölgesinden getirdiğimiz 100 tırlık 7 bin ağacı
stoğumuza getirdik ve her gün binlerce ağaç ve bitki dikiyoruz. "

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(23/05/2012 - 15:43:28)

Kriz miriz dinlemeden elin adamı yapıyor,Ağaoğlu'nun büzüğü yemedi.

Yatırım tavsiyesi değildir,hele nttur için hiç değildir.

emirseyit
23-05-2012, 17:31
Böyle hisselerin geçmişi neyse geleceği de odur ,yazdık durduk;bir kişinin dahi kulağına küpe olmuşsa ne mutlu.

kararsızım
25-05-2012, 14:09
bel bağlamayın bu kağıda özellikle yeni yatırımcılar gelmesin hiç

bu kadar açık söylenmemişti.. ama bu tayfanın vampirden farkları olmadığını söylemiştik. hisselerini küçük yatırımcıya taşıtıyorlar yok pahasına. parasından vazgeçen taşımaya devam etsin.. yatırım tavsiyesi değil, kişisel kanaatlerimdir.

kararsızım
25-05-2012, 14:13
evet geçmişte uyaranlar oldu umarım ders alan olmuştur. hisseyi k.y. taşıdığı müddetçe asla yükselmez. acaba nethol topiğine neden kimse yazmıyor?, cevabı basit k.y yok artık o hissede, eğer olsaydı o topik sinek avlamazdı.. Ve nethol artık borsa düşsede düşmüyor dikkat ederseniz.

gizligüc
25-05-2012, 14:22
evet geçmişte uyaranlar oldu umarım ders alan olmuştur. hisseyi k.y. taşıdığı müddetçe asla yükselmez. acaba nethol topiğine neden kimse yazmıyor?, cevabı basit k.y yok artık o hissede, eğer olsaydı o topik sinek avlamazdı.. Ve nethol artık borsa düşsede düşmüyor dikkat ederseniz.

dostum kağıdı götürmezlerse de canları sağ olsun, kağıdın %80 civarı grup şirketlerinde, artık turşusunu kursunlar diyorum..YTD

saygılar

terminator3
25-05-2012, 19:05
7 haziranda genel kurul var çatır çatır götürecekler merak etmeyin...

patazoglu
25-05-2012, 19:28

katılıyorum zamanı geldi netholün üstünde bir fiyata geleceğini düşünüyorum.temennidir yatırım tavsiyesi değildir.

ucekiz
27-05-2012, 10:07
katılıyorum zamanı geldi netholün üstünde bir fiyata geleceğini düşünüyorum.temennidir yatırım tavsiyesi değildir.
yaklaşık yüzde 250 çıkacak diyorsun yani :)

gizligüc
27-05-2012, 10:58
yaklaşık yüzde 250 çıkacak diyorsun yani :)

şahsen bodrum projesi başlayana ve şirkete nakit transferi başlayana kadar hedef belirlememekten yanayım. öncelikle PD/DD 1 değerine gelsin, şirketin borsadaki durumu normalleşsin, sonrasında hedef belirlemek bana daha doğru geliyor..YTD

saygılar

kova2009
29-05-2012, 14:11
Originally Posted by terminator3

Kaldı bir hafta kimsenin yüzüne baktığı yok.

gizligüc
29-05-2012, 15:08
Originally Posted by terminator3

Kaldı bir hafta kimsenin yüzüne baktığı yok.

inşallah haklı çıkarsın ama bir çok kağıtta genel kurullar geçip gidiyor ve bir şeyde olmuyor..
hakkımızda hayırlısı..

saygılar

pashalovely
30-05-2012, 10:53
genel kurulda gitmesi için en az yüzde 10 temettü vermesi lazım..38 milyon karın 20 milyonnunu verse 10 kuruş yapar...yahu zaten besim amca istemediği takdirde bu taha 1 kademe gitmez..

ucekiz
30-05-2012, 18:15
genel kurulda iyi bir şey olacak olsaydı şimdiden hareket yapmaya başlardı bence, bugün de 66dan kapattı zaten iyice geriliyor yalnız son bir haftadır yabancıların alışları çok belli neden alıyorlar onu bilemiyorum tabi ki

proximus
31-05-2012, 09:22
daha bir hareket olmaz ama genel kuruldan sonra ilgi görebilir.önce tekniğin düzelmesi lazım herkesin umudunu yitirdiği anda hareket başlar

arimaya1976
31-05-2012, 13:59
Sevgili proximus ben uzun zamandır umudumu yitirdim ancak hiç hareket yapmıyor bu hisse indilçe iniyor,

daha bir hareket olmaz ama genel kuruldan sonra ilgi görebilir.önce tekniğin düzelmesi lazım herkesin umudunu yitirdiği anda hareket başlar

ucekiz
31-05-2012, 17:43
Sevgili proximus ben uzun zamandır umudumu yitirdim ancak hiç hareket yapmıyor bu hisse indilçe iniyor,

aynı şeyleri ben söyleyecektim bu kağıt elinde olup da umudunu yitirmeyen yok

realbil53
01-06-2012, 18:35
kıbrısda bir birleşme söz konusu olduğunda. bu tahtanın kaç para olabileceğini düşünemiyorum.

ucekiz
03-06-2012, 09:13
kıbrısda bir birleşme söz konusu olduğunda. bu tahtanın kaç para olabileceğini düşünemiyorum.

uzun zaman sonra belki şu anda söz konusu bile olmaz birleşme

pashalovely
03-06-2012, 10:21
uzun zaman sonra belki ,şu anda söz konusu bile olmaz birleşme

kıbrısta birleşme olasılığı artıyor diyebiliriz..nedenmi?yunanistandaki krizden dolayı halkın tepki oyları aşırı sol partisini birinci çıkaracak..anketlerde zaten yüzde 33 falan diyor..egerki aşırı sol partisi, hükümeti tek başına kurarsa kıbrıs konusunda cesur adımlar atacağını söylüyor..olumlu olan bu..birde olumsuz olan bir tarafı var...diyorki adamlar, moratoryum ilan edeceğiz..egerki bu olursa piayasalar çakılır..özelikkle yunanistandan alacaklı ülkeler.netler için iyi ama piyasalar için kötü..bakalım nasıl olaca..hayırlısı..

realbil53
03-06-2012, 13:02
global holding patronu bir tele konferansda çok net konuşdu. 2012 yılı icerisinde kıbrısın birleşeceğine inanıyorum dedi. illaki bir bildiği vardır. eyer bu gercekleşirse bütün yatırımı kıbrısda olan nttur kaç para olur? en az 4-5 seans alım fırsatı vermez heralde.

realbil53
03-06-2012, 13:05
global holding konferansında konuşan mehmet kutman'şu soru yöneltilmişti kıbrısdaki arazide bir proje düşünmüyormusunuz diye oda 2012 çok şeye gebe bu yıl icerisinde kıbrısın birleşeceğini düşünüyorum dedi. ondan sonra yeniden bir değerleme yapacağız dedi. bu konferansa bende katılmıştım. hemen aklıma nttur geldi. ogünden beri azda olsa nttur portföyümde bulunduruyorum. hakkımızda hayırlısı arkadaşlar. bakalım zaman ne gösterecek...

pashalovely
03-06-2012, 17:52
global holding konferansında konuşan mehmet kutman'şu soru yöneltilmişti kıbrısdaki arazide bir proje düşünmüyormusunuz diye oda 2012 çok şeye gebe bu yıl icerisinde kıbrısın birleşeceğini düşünüyorum dedi. ondan sonra yeniden bir değerleme yapacağız dedi. bu konferansa bende katılmıştım. hemen aklıma nttur geldi. ogünden beri azda olsa nttur portföyümde bulunduruyorum. hakkımızda hayırlısı arkadaşlar. bakalım zaman ne gösterecek...
hangi konferasmış bu?heyacan yaratmaya başladınız valla:)kaynak belirtebilirmisiniz lütfen?

pashalovely
03-06-2012, 18:05
aha burda.....http://ir.globalyatirim.com.tr/Contents/files/201217213272_20120203_TelekonferansTranscript_TR.p df mehmet kutman burda açıklama yapmışş

proximus
04-06-2012, 08:36
hafif hafif alımlar görmeye başladım. 0.66'nın altına indirmiyorlar, bu şekilde bir süre daha giderse teknik olarak alım sinyali üretmiş olacak, zaten yaz sezonu geldi vatandaşın yazın turizm hisseleri bereketlenir algısı vardır. Uzun süredir yerlerde süründüğü doğru, uzun vadeli tekniğe bakıldığında artık "ölmüş eşek" görüntüsü görülüyor. O yüzden ölmüş eşek hiç bir şeyden korkmaz. Besim Ağa kendiliğinden oluşan alıma karşı koyamayabilir çünkü alıcı varken düşük fiyattan hisseleri kaptırmak istemez. Kıbrıs'ın bir şekilde çözüleceği algısı oluşmaya başladı, beklenti alımı gelebilir. Ama neticede bunlar hep olumlu beklentiler... Umarım artış olur...

pashalovely
05-06-2012, 11:57
netler biraz hareket var..inşaaalh perşembe günkü genel kuruldan çıkacak bir karar arifesi olduğundan gidiyordur..perşembeyi bekleyel,m bakalım ne olacak

Andromed
05-06-2012, 12:12
[QUOTE=pashalovely;7492115]aha burda.....http://ir.globalyatirim.com.tr/Contents/files/201217213272_20120203_TelekonferansTranscript_TR.p df mehmet kutman burda açıklama yapmışş[/QUOTE

lütfen bu şahsın reklamını istemiyerekte olsa yapmayalım bedelli ser.artırımı ve sermaye azaltımlarıyla çok can yaktılar bedduadan başka bir şey almıyorlar herkez isyan ediyor konuları dikkatli seçelim.

pashalovely
05-06-2012, 17:37
[QUOTE=pashalovely;7492115]aha burda.....http://ir.globalyatirim.com.tr/Contents/files/201217213272_20120203_TelekonferansTranscript_TR.p df mehmet kutman burda açıklama yapmışş[/QUOTE

lütfen bu şahsın reklamını istemiyerekte olsa yapmayalım bedelli ser.artırımı ve sermaye azaltımlarıyla çok can yaktılar bedduadan başka bir şey almıyorlar herkez isyan ediyor konuları dikkatli seçelim.
ben zaten bu adamın tahtalarına girmem..ama bir gerçek var.mehmet kutman geleceği gören bir insan..vardır bir bildiği elbet..

patazoglu
05-06-2012, 20:05
[QUOTE=Andromed;7497253]
ben zaten bu adamın tahtalarına girmem..ama bir gerçek var.mehmet kutman geleceği gören bir insan..vardır bir bildiği elbet..

göz göre gidiyor.hergün iki kademe ve ben sadece arkasından bakıp kalıcam eyvah

Andromed
05-06-2012, 23:46
Patazoğlu yukarıda alıntı yaparak yazdığın yanıt sanki benim açıklamam şeklinde görünüyor onu lütfen düzeltelim.

patazoglu
06-06-2012, 05:19
[QUOTE=pashalovely;7498637]

bu görüş bana aittir andromed ile alakası yoktur.

kararsızım
06-06-2012, 21:15
[QUOTE=pashalovely;7498637]

Güldürmeyin şimdi durup dururken :)) Hiç merak etmeyin nasıl birkaç kademe yükseldiyse geriye gelişi daha hızlı olur. Bu hep böyle oldu. kaçtan almak istiyorsanız size alım şansını mutlaka verir. uçacak kaçacak hisse olmadığını 10 küsür yılda anladık..

pashalovely
07-06-2012, 10:10
[QUOTE=patazoglu;7498915]

Güldürmeyin şimdi durup dururken :)) Hiç merak etmeyin nasıl birkaç kademe yükseldiyse geriye gelişi daha hızlı olur. Bu hep böyle oldu. kaçtan almak istiyorsanız size alım şansını mutlaka verir. uçacak kaçacak hisse olmadığını 10 küsür yılda anladık..

bugun genel kurul var..besim amca temettümüzü versin....vermezse haram ediyorum:)bessimo beni duyuyunmu?

hayati.cakmak
07-06-2012, 12:48
herkeze merhaba 18 yıldır az çok elimde bir nttur hissesi bulunduran biri olarak söyleyim nttur tahtası son yılları en kötü performasını gösteriyor 50- 60 binleri görmüş bir tahtanın bu fiyatlarda olması utanç verici ama bu batağın içine düşmüşsen çıkmam çok zor çünkü devamlı bir beklenti çok ucuz cazip fiyatı yalnız 15 yıl boyunca nttur ve nthol birlikte hareket ederken son iki yılda nthol lehine %300 varan bir fiyat farkı oluştu bu na çeşitli nedenler söylebiliriz ama bu fiyat farkını açıklamaya yetmez nthol hise senedi piyasadaki lot sayısı ntt dan oldukca fazla olduğunu biliyorum nthol u bu fiyatlarda tutan güç ntturun fiyatını istediği zaman nthol'un iki katına çıkartır. et tırnaktan ayrılmaz yazdıklarım kişisel görüşümdür yatırım tavsiyesi anlamına gelmez

matla
07-06-2012, 14:03
[/QUOTE]bugun genel kurul var..besim amca temettümüzü versin....vermezse haram ediyorum:)bessimo beni duyuyunmu?[/QUOTE]

kumarhane geliri haram.:he:besim kendi yesin o kısmı.:he:arsalar bodrum milas yeter bize:)

yılmaz14
07-06-2012, 14:11
olumlu bişi olsa belli ederdi kendini demek önemli bi karar yok klasik şeyler olsa gerek

gizligüc
07-06-2012, 14:38
[QUOTE=kararsızım;7503146]

bugun genel kurul var..besim amca temettümüzü versin....vermezse haram ediyorum:)bessimo beni duyuyunmu?

milas başlasın temettü de verirler.
şimdilerde olan para ile hisse topluyorlar :) YTD

saygılar

mettiin
07-06-2012, 15:25
saatlik göstergeler...

RSI(14) 60.769 Al
STOCH(9,6) 80.000 Al
STOCHRSI(14) 100.000 Aşırı Alış
MACD(12,26) 0.006 Al
ADX(14) 36.210 Nötr
Williams %R -16.667 Aşırı Alış

mettiin
07-06-2012, 15:26
30 dk göstergeleri..

RSI(14) 56.126 Al
STOCH(9,6) 36.111 Satış
STOCHRSI(14) 98.109 Aşırı Alış
MACD(12,26) 0.003 Al
ADX(14) 52.544 Al
Williams %R -33.333 Al

mettiin
07-06-2012, 15:27
günlük göstergeler....

RSI(14) 53.660 Nötr
STOCH(9,6) 54.365 Nötr
STOCHRSI(14) 100.000 Aşırı Alış
MACD(12,26) -0.012 Satış
ADX(14) 36.122 Al
Williams %R -14.286 Aşırı Alış

oyuncu7276
07-06-2012, 15:49
seans bitimine gönderecekler sanırım...olumlu gelişme olacaksa yukarı oynatmaları gerekir...y.t.d..

pashalovely
07-06-2012, 17:08
herhaLDE kavga çıkmış genel kurulda:)la olum saat kaçç bunlar neden hala kap haber göndermediii..

terminator3
07-06-2012, 18:21
arkadaşlar genel kuruldan yeni geldim .besim'e karşı haklı bir muhalefet yapıldı .ntturun çok ucuz kaldığı söylendi.. besim cevap veremedi piyasa şartları böyle falan diye kıvırdı.. ayrıca milas projesi şu an askıda. çünkü şu an bitirsek bile satamayız çürür kalır dedi.. ispanya ve yunanistan krizine vurgu yaptı.. oralardaki emeklilerin eskisi kadar tatil yapmaya ve mülk almaya hevesli olmadığından bahsetti.. kısaca bahanesi çoktu..fiyatın ucuz kaldığını kabul etti 70 kuruş dedi fakat afrodit otel inşaatına nakit ayırdıkları için hisseyi toplayamadığını itiraf etti artık yerseniz.. ben de bilemiyorum doğru mu söylüyor.. yani herkes şikayetçi ama besim ısrarla nttur almıyor..ya da alamıyor..

terminator3
07-06-2012, 18:24
bu arada netholü topladık dedi eğer destek atmasaydık şu an heralde 1.20lerde olurdu dedi..fakat ntturun ucuz kaldığını kabul ediyor..umarım ufukta bir bedelli yoktur..bugün öyle bir karar çıkmadı ama seneye kadar bu fiyatlarda sürünürse sanırım bedelli yaparak milleti dökmeye çalışacak gibi hissettim YTD.

pashalovely
07-06-2012, 19:32
bessimo karı vermedi....yuh sana

matla
08-06-2012, 08:46
bu arada netholü topladık dedi eğer destek atmasaydık şu an heralde 1.20lerde olurdu dedi..fakat ntturun ucuz kaldığını kabul ediyor..umarım ufukta bir bedelli yoktur..bugün öyle bir karar çıkmadı ama seneye kadar bu fiyatlarda sürünürse sanırım bedelli yaparak milleti dökmeye çalışacak gibi hissettim YTD.

BEDELLİ 1 temmuzdan sonra yeni ttk ile zor.:cool:

mettiin
08-06-2012, 09:14
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

07.06.2012 bugün itibariyle yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında, şirketimizin SPK Seri XI, No:29 sayılı tebliğine uygun olarak düzenlenmiş 01.01.2011 - 31.12.2011 hesap dönemi konsolide mali tablolarında oluşan 38.176.704,00 TL tutarındaki karın,
özkaynaklarda bırakılmasına oy birliği ile karar verildi.

mettiin
08-06-2012, 09:15
ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
NET TURİZM TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ

07.06.2012 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

NET TURİZM TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ''nin Ana Sözleşmesinde değişik yapılması ile madde eklenmesi ve 2011 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı, 07.06.2012 Perşembe günü, saat 15:15'de, İstanbul'da Halaskargazi Caddesi, No.63, Osmanbey adresinde yerleşik Ramada Plaza Oteli Balo Salonunda; T.C. İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nün 06.06.2012 tarih ve B.14.4.İLM.00.02.34/10.02.01-77 32782 sayılı yazıları ile görevlendirilen Bakanlık Komiserleri Metin YÖNEY ve Sabri KÖSE'nin gözetiminde yapılmıştır.

Toplantıya ait davet, kanun ve Ana Sözleşmede öngörüldüğü gibi, gündemi de ihtiva edecek şekilde, 15.05.2012 tarihinde İstanbul, Bebek PTT Müdürlüğü'nden taahhütlü mektup yoluyla gönderimi ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinin 15.05.2012 tarih ve 8068 sayılı nüshasında, ülke çapında yayın yapan Yenigün Gazetesinin 14.05.2012 tarihli nüshalarında ayrıca; Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) sistemde ve Şirketin www.netturizm.com internet adresinde ilan edilmek suretiyle ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine uygun olarak süresi içinde yapılmıştır.

Hazırun Cetvelinin tetkikinden, şirketin çıkarılmış 200.000.000.-TL'lık sermayesine tekabül eden 20.000.000.000 adet hisseden 82.407.308,036 TL'lık sermayeye karşılık 8.240.730.803,60 adet hissenin asaleten, 38.400,00 TL'lık sermayeye karşılık 3.840.000 adet hissenin vekaleten, toplamda TL'lık sermayeye 82.445.708,036 TL'lık sermayaye karşılık 8.244.570.803,600 adet hissenin toplantıda temsil edildiğinin ve böylece gerek Kanun ve gerekse Ana Sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması ve öğrenilmesi üzerine, ayrıca Komiser Yönetmeliğinin 20. maddesinde belirtildiği üzere, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Murakıplardan en az birinin toplantıda hazır bulunduğu ve bu kurullara ait raporlar ile Bilanço ve Gelir/Gider Hesaplarının aynı yönetmeliğin 27. maddesine göre tanzim ve imzalı olarak genel kurul dosyasında mevcut olduğu tespit edilmiş olup, Kurullara ait ilgili şahısların toplantı mahallinde oldukları Yönetim Kurulu Üyesinin beyanı ile anlaşılması üzerine, tespit edilen gündemin görüşülebileceği ve toplantının açılabileceği Bakanlık Komiserlerince bildirildi. Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemal Cenap AYBAY tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçildi.

1.Divan Başkanlığına Sn. Cemal Cenap AYBAY'ın, Oy Toplayıcılığına Sn. Hatice ÇİLİNGİR'in, Katipliğe Sn. Aktan ATAKAV'ın seçilmelerine; oybirliği ile karar verildi.

2.Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için Divan Heyetine yetki verilmesine; oybirliği ile karar verildi.

3.2011 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporları ve ekindeki Kurumsal Yönetim Uyum Raporu ile Denetçi Raporu okundu ve müzakereye açıldı.

Raporların müzakeresinde söz alan hissedarlardan Sayın Hilmi Aydın İşbaşar yazılı olarak;
''Net Turizm Ticaret ve San. A.Ş.'nin Net Milas Turizm ve Gayrımnekul Geliştirme Projesi hakkında, şirketimizin 12 aylık bilançosunda 41.6 dipnotta belirtmiş olduğu Net Milas Turizm projesindeki ortaklık payının rakamsal(oransal) değeri bilançolarda açıklanmamıştır. Genel Kurul'daki sorularım üzerıne şirket yetkilileri 2006 yılında yapılan anlaşma gereği Net Turizm'in Net Grubuna degışen hasılatın yaklaşık %40'nı alacağını beyan etmişlerdir. Bu beyanın ''Kamu Aydınlatma Platformu'na açıklayıcı bir şekilde yazılı olarak bildirilmesıni'' talep etti.

Şirketin yetkileri söz alarak ''Sn.Ortağımız toplantıdan 15 gün önce şirketımize başvurması halinde kendisine defterde belgeler üzerinde detaylı bilgi verme imkanlarının olacağını ifade ettiler.Bundan sonra yapılacak Genel Kurullar için şirket merkezınde önceden başvurularak; olabilecek sual ve taleplerını belgeler defterler ü
Sayın ortak bu uayrı ve öneriye teşekkürlerını belirtti.
Ayrı ayrı yapılan oylama sonucunda Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetçi Raporu oybirliği ile kabul edildi.

4.2011 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu Seri XI, No:29 Tebliğ ve standartlarına uygun olarak hazırlanmış konsolide Bilanço ve Gelir Tabloları okundu ve müzakereye açıldı.

Ayrı ayrı yapılan oylamalar sonucunda 01.01.2011-31.12.2011 faaliyet dönemine ilişkin Sermaye Piyasası Mevzuatı, Türk Ticaret Kanunu ve Şirket Ana Sözleşmesine uygun olarak düzenlenen Bilanço ve Gelir Tablosu oybirliği ile tasdik edildi.

Şirketimizin, SPK Seri XI, No:29 sayılı tebliğine uygun olarak düzenlenmiş 01.01.2011 - 31.12.2011 hesap dönemi konsolide mali tablolarında oluşan 38.176.704,00 TL tutarındaki karın, özkaynaklarda bırakılmasına oy birliği ile karar verildi.

5.Sözleşmeye göre, 31.12.2012 tarihine kadar yetkili, bağımsız denetim kuruluşu Ata Uluslararası Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından döneme ilişkin hazırlanmış olan, Sermaye Piyasası Kurulu Seri No.XI, No:29 tebliğine uygun denetlenmiş mali tablolar esas alınarak düzenlenen Bağımsız Denetim Raporları okunarak Genel Kurulun bilgisine sunuldu. Divan Başkanı bu gündem maddesinde oy kullanma işleminin olmayacağını bildirmiş ise de; Maryland State Retırement And Pensıon System ait 38.400 TL'lık hissesinin temsili adına hareket eden genel mutemet olan CITIBANK A.Ş. adına vekil olarak tayin edilmiş olan Berna ÖZER sunmuş olduğu vekaletname ile 38.400 TL'lık hisseyi temsilen çekimser oy kullanmış olduğunun tutanağa geçirilmesini istedi.

6.2011 yılı çalışmalarından dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri, Denetçiler ve Şirket Müdürlerinin her biri kendi ibralarında sahibi oldukları paylardan doğan oy haklarını kullanmayarak toplantıya katılan diğer ortakların oybirliği ile ayrı ayrı ibra edildiler.

7.Kayıtlı Sermaye Tavanımız 300.000.000 TL.'nin 2012-2016 yılları arası geçerli olmak üzere 600.000.000 TL.'na yükseltilmesi için Ana Sözleşmenin 6 ncı maddesinde değişiklik ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği" çerçevesinde yapılan değişiklikler gereği; Ana Sözleşmemizin 4, 8, 23 ve 30 uncu maddelerinde değişiklik ve 34 üncü maddenin ise ilave edilmesi hususunda ortaklara bilgi verildi. Ana Sözleşmede değiştirilecek ve ilave edilecek madde konusunda Sermaye Piyasası Kurulundan 13.04.2012 tarih ve B.02.6.SPK.0.13.00.110.03.02-1097-4276 sayılı, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nden 25.04.2012 tarih ve B.21.0.İTG.0.10.00.01/431.02-4217-385258-3053/3075 sayılı ön izinlerin alınmış olduğu, değişiklik metinin süresinde ilan edildiği, Sermaye Piyasası Kanunu ve Ana Sözleşme ile belirlenen nisabın sağlanmış olduğu görülmekle, 4, 6, 8, 23 ve 30 uncu maddelerinde değişiklik metinlerinin ve 34. maddenin ise ilave metninin aşağıda yazılı Bakanlıkça onaylı şeklinde olduğu gibi eklenmesine, oybirliği ile karar verildi.

ANA SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİK METİNLERİ

YENİ METİN

MERKEZ VE ŞUBELER:
Madde 4-
Şirketin merkezi İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi'ndedir. Adresi, Etiler Mahallesi, Bade Sokak, No.9, Etiler, Beşiktaş, İstanbul'dur.

Adres değişikliğinde yeni adres, Ticaret Siciline Tescil ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ilan ettirilir ve ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bildirilir. Tescil ve ilan edilmiş adrese yapılan tebligat şirket'e yapılmış sayılır. Tescil ve ilan edilmiş adresinden ayrılmış olmasına rağmen, yeni adresini süresi içinde tescil ettirmemiş şirket için bu durum fesih sebebi sayılır.

Şirket yurt içinde ve dışında ilgili mevzuat hükümlerine uygun olmak kaydıyla işyeri ve şubeler açabilir.

YENİ METİN

ŞİRKETİN SERMAYESİ:
Madde 6-
Şirket, 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine göre kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 11.03.1987 tarih ve 115 sayılı izni ile bu sisteme geçmiştir.

Şirketin kayıtlı sermayesi 600.000.000,-TL (Altıyüzmilyon Türk Lirası) olup, her biri 1Kr (Bir Kuruş) nominal değerde, tamamı nama yazılı 60.000.000.000 (Altmışmilyar) paya bölünmüştür.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen kayıtlı sermaye tavan izni, 2012-2016 yılları (5 yıl) için geçerlidir. 2016 yılı sonunda izin verilen kayıtlı sermaye tavanına ulaşılamamış olsa dahi, 2016 yılından sonra Yönetim Kurulu'nun sermaye artırım kararı alabilmesi için; daha önce izin verilen tavan ya da yeni bir tavan tutarı için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan izin almak suretiyle Genel Kuruldan yeni bir süre için yetki alması zorunludur. Söz konusu yetkinin alınmaması durumunda, Şirket kayıtlı sermaye sisteminden çıkmış sayılır.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı, Sermaye Piyasası Kanunu ve T.T.K. hükümleri çerçevesinde Genel Kurul Kararı ile arttırılabilir. Ana Sözleşme değişikliği niteliğinde olan bu kararın alınabilmesi için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Müdürlüğü ile Sermaye Piyasası Kurulu'ndan izin alınır.

Şirketin çıkarılmış sermayesi 1 Kr. nominal değerde, 200.000.000,-TL (İkiyüzmilyon Türk Lirası) karşılığı 20.000.000.000 (Yirmimilyar) paya ayrılmış olup, bu payların dağılımı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Grup N/H Özelliği Pay Sayısı Pay Tutarı(TL)

A Nama İmtiyazlı 80 0,80

B Nama İmtiyazlı 170 1,70

C Nama İmtiyazsız 19.999.999.750 199.999.997,50

20.000.000.000 200.000.000,00

Şirketin 200.000.000,-TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin tamamı ödenmiş olup, 152.905.620,-TL nakden, 4.234.440.-TL. emisyon priminden, 4.193.612.- TL yeniden değerleme değer artış fonundan, 13.596.108.-TL olağanüstü yedeklerden, 211.336.-TL gayrimenkul satış karından ve kalan 24.858.884 TL. sermaye hesabı enflasyon düzeltmesi olumlu farklarından karşılanmıştır.

Yönetim Kurulu, 2012-2016 yılları arasında Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak gerek gördüğü zamanlarda kayıtlı sermaye tavanına kadar beheri 1Kr (Bir Kuruş) nominal değerde payları temsil edecek şekilde nama yazılı paylar ihraç ederek çıkarılmış sermayeyi artırmaya yetkilidir.

Ayrıca, Yönetim Kurulu itibari değerinin üzerinde pay ihraç etmeye ve pay sahiplerinin yeni pay alma haklarını sınırlandırıcı nitelikte karar almaya yetkilidir.

Çıkarılmış sermayenin birbirini izleyen artırımlarında ilgili düzenlemelerle imkan tanınan durumlarda son artırım sonucu kayıtlı sermaye tavanı aşılırsa, ulaşılan meblağ kayıtlı sermaye tavanı olarak tescil ettirilir.

Çıkarılan paylar tamamen satılarak, bedelleri ödenmedikçe yeni pay çıkarılamaz.

3794 ve 4487 sayılı Kanunlar ile değişik 2499 sayılı Kanunun kayıtlı sermaye sistemine ilişkin 12 nci maddesi hükmü ile, Sermaye Piyasası Kurulu'nca bu konuda çıkarılmış ve çıkarılacak tebliğler hükümleri ve TTK'nun 2499 sayılı Kanun hükümlerine aykırı olmayan hükümleri saklıdır.

Payların nominal değeri 1.000 TL. iken önce 5274 sayılı Türkiye Ticaret Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca 1 Yeni Kuruş, daha sonra 4 Nisan 2007 tarih ve 2007/11963 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Yeni Türk Lirası ve Yeni Kuruş'ta yer alan "Yeni" ibaresinin 1 Ocak 2009 tarihinde kaldırılması sebebiyle 1 Kuruş olarak değiştirilmiştir. Bu değişim sebebiyle, toplam pay sayısı azalmış olup 1.000 TL.'lik 10 adet pay karşılığında 1 (Yeni) Kuruş nominal değerli pay verilmiştir. Sözkonusu değişim ile ilgili olarak ortakların sahip oldukları paylardan doğan hakları saklıdır.

İşbu esas sözleşmede yer alan "Türk Lirası" ibareleri yukarıda belirtilen Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca değiştirilmiş ibarelerdir.

Sermayeyi temsil eden paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde kayden izlenir.

YENİ METİN

YÖNETİM KURULU:
Madde 8-
Şirketin işleri, Ortaklar Genel Kurulu tarafından Türk Ticaret Yasası hükümleri çerçevesinde seçilen en az beş, en çok dokuz üyeden oluşan bir yönetim kurulunca yürütülür.

Dışarıdan seçilen üyeler paydaşlık sıfatını kazanmadan göreve başlayamazlar.

Yönetim Kurulu Şirket işlerinin görülmesi için, Kurul görevlerinin ifasında yardımcı olmak üzere üyeleri arasından Türk Ticaret Yasası'nın 318 inci maddesi hükmü gereğince komite veya komisyonlar oluşturabileceği gibi, aynı Yasanın 319 uncu maddesi hükmü gereğince üyeleri arasından murahhaslar atayabilir; murahhasların kurul halinde çalışmalarını öngörebilir; üyeleri ya da ŞİRKET'in ortakları arasından ya da dışarıdan koordinatörler, uzmanlar ve danışmanlar atayabilir.

YENİ METİN

YILLIK RAPORLAR:
Madde 23-
Yönetim Kurulu ve Denetçi Raporları ile yıllık bilançodan ve kar-zarar hesabından, Genel Kurulda hazır bulunan ortakların ad, adres ve pay miktarlarını gösteren hazır bulunanların listesinden ve Genel Kurul tutanağından ikişer nüsha Genel Kurulun toplantı gününden itibaren en geç bir ay içinde T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na gönderilecek veya toplantıda hazır bulunan komisere verilecektir.

Sermaye Piyasası Kurulunca düzenlenmesi öngörülen mali tablo ve raporlar ile, bağımsız denetlemeye tabi olunması durumunda bağımsız denetim raporu, Kurulca belirlenen usul ve esaslar dahilinde Kurula gönderilir ve kamuya duyurulur.

YENİ METİN

ANA SÖZLEŞMEDE DEĞİŞİKLİK:
Madde 30-
Bu Ana Sözleşmede yapılacak tüm değişikliklerin yapımı ve sonuçlandırılması, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun iznine bağlıdır. Bu hususundaki değişiklikler, usulüne uygun olarak onanıp, Ticaret Siciline tescil ettirilmekle yürürlüğe girer.

YENİ METİN

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM
Madde 34-
Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal yönetim İlkelerine uyulur. Zorunlu ilkelere uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup esas sözleşmeye aykırı sayılır.

Kurumsal yönetim İlkelerinin uygulanması bakımından önemli nitelikte sayılan işlemlerde ve şirketin her türlü ilişkili taraf işlemlerinde ve üçüncü kişiler lehine teminat, rehin ve ipotek verilmesine ilişkin işlemlerinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlenmelerine uyulur.

Yönetim Kurulunda görev alacak bağımsız üyelerin sayısı ve nitelikleri Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine göre tespit edilir.

8.Yönetim Kurulu Üye sayısının 9 olarak belirlenmesine, görev süreleri sona eren Yönetim Kurulu Üyeliklerine üç yıl süre ile görev yapmak üzere; Yönetim Kurulu Üyeliklerine 11376016410 T.C.No.lı Cemal Cenap AYBAY'ın, 12343109586 T.C. Kimlik No.lı, Ragıp Nebil İLSEVEN'in 31342870884 T.C. Kimlik No.lı İhsan AYDIN'ın, 36770283084 T.C. Kimlik No.lı İsmail KIRTAY'ın, 32455816790 T.C. Kimlik No.lı Vedat PALANDÖKEN'in, 51754186434 T.C. Kimlik No.lı Zeynep SU'yun, 15766550218 T.C. Kimlik No.lı Mevlüt ÖZEN'in seçilmelerine, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise; 34919130718 T.C. Kimlik No.lı Aleattin CERRAHOĞLU'nun ve 39715422104 T.C. Kimlik No.lı Aktan ATAKAV'ın seçilmelerine oybirliği ile karar verildi.

9.Sermaye Piyasası Kurulu Seri IV, No.56-57 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" gereğince; Bağımsız Yönetim Kurulu Üye sayısının 2 olarak belirlenmesine ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliklerine 34919130718 T.C. Kimlik No.lı Aleattin CERRAHOĞLU'nun ve 39715422104 T.C. Kimlik No.lı Aktan ATAKAV'ın seçilmesine oybirliği ile karar verildi.

10.Denetçi sayısının üç olarak belirlenmesine, görev süreleri sona eren şirket denetçiliklerine bir yıl süre ile görev yapmak üzere, 38842603240 T.C. Kimlik No.lı Macit RAMADAN'ın, 12053509836 T.C. Kimlik No.lı Sümer MUTLU'nun ve 52336119178 T.C. Kimlik No.lı Tuncer YALÇINDAĞ'ın seçilmelerine oybirliği ile karar verildi.

11.Sermaye Piyasası Kurulu IV, No.56-57 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" gereğince; 22.05.2012 tarih ve 2012/9 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile belirlenen Yönetim Kurulu Üyeleri ile Üst Düzey yöneticiler için Ücretlendirme Politikası hissedarların bilgisine ve görüşlerine sunulmuş olup, Maryland State Retırement And Pensıon System ait 38.400 TL'lık hissesinin temsili adına hareket eden genel mutemet olan CITIBANK A.Ş. adına vekil olarak tayin edilmiş olan Berna ÖZER sunmuş olduğu vekaletname ile 38.400 TL'lık hisseyi temsilen aleyhine oy kullanmış olup, 82.407.308,036 TL'lık hisse temsilcisinin kabul oyu neticesinde oyçokluğu ile kabul edildi

12.2012 faaliyet dönemi ile ilgili olarak Yönetim Kurulu Üyelerine aylık net 1.000 TL. ücret ödenmesine, Denetçilere aylık net 500,-TL ücret ödenmesine, oybirliği ile karar verildi.

13.Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, üst düzey yöneticilerine ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına, Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri, rekabet edebilmeleri, Şirketin konusuna giren işleri, bizzat veya başkaları adına yapmaları ve bu nevi işleri yapan şirketlerde ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda, Türk Ticaret Kanunu'nun 334. ve 335. Maddeleri ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince izin verilmesi Maryland State Retırement And Pensıon System ait 38.400 TL'lık hissesinin temsili adına hareket eden genel mutemet olan CITIBANK A.Ş. adına vekil olarak tayin edilmiş olan Berna ÖZER sunmuş olduğu vekaletname ile 38.400 TL'lık hisseyi temsilen aleyhine oy kullanmış olup, 82.407.308,036 TL'lık hisse temsilcisinin kabul oyu neticesinde oyçokluğu ile kabul edildi

14.Genel Kurul'da oylamaya sunulup Karara bağlanmaksızın; Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili düzenlemeler kapsamında; Şirketin 01.01.2011-31.12.2011 hesap döneminde;

a. Şirketin ortakları veya üçüncü kişiler lehine ipotek, rehin ve benzeri teminatlar verilmesi sureti ile menfaat sağlanmadığı hakkında bilgi verildi.

b.Şirketimiz faaliyet raporunda yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu gereğince; "Şirket Bilgilendirme Politikası" hakkında Genel Kurul'a bilgi verildi.

c.Şirketin 2012 ve takip eden yıllara ilişkin Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu gereğince; "Kar Dağıtım Politikaları " hakkında bilgi verildi.

d.Yıl içinde yapılan bağış ve yardımlarla ilgili olarak Genel Kurul'a bilgi verildi.

e.Kurumsal Yönetim İlkeleri gereğince "Etik Kuralları" hakkında Genel Kurul'a bilgi verildi.

Divan Başkanı bu gündem maddesinde oy kullanma işleminin olmayacağını bildirmiş ise de; Maryland State Retırement And Pensıon System ait 38.400 TL'lık hissesinin temsili adına hareket eden genel mutemet olan CITIBANK A.Ş. adına vekil olarak tayin edilmiş olan Berna ÖZER sunmuş olduğu vekaletname ile 38.400 TL'lık hisseyi temsilen çekimser oy kullanmış olduğunun tutanağa geçirilmesini istedi.

15.Dilekler maddesinde Gündem üzerindeki görüşmeler tamamlandığından toplantının kapatıldığı Başkan tarafından bildirildi. Divan Başkanı bu gündem maddesinde oy kullanma işleminin olmayacağını bildirmiş ise de; Maryland State Retırement And Pensıon System ait 38.400 TL'lık hissesinin temsili adına hareket eden genel mutemet olan CITIBANK A.Ş. adına vekil olarak tayin edilmiş olan Berna ÖZER sunmuş olduğu vekaletname ile 38.400 TL'lık hisseyi temsilen çekimser oy kullanmış olduğunun tutanağa geçirilmesini istedi.

İş bu tutanak toplantı mahallinde tarafımızdan tanzim ve imza edildi.

kılevra
08-06-2012, 15:36
bu fiyatlardan bedelliye kimse katılmaz birazcık olsun yükseltmesi lazım

kararsızım
08-06-2012, 20:54
Arkadaş ne güzel özetlemiş. "Aptallığın En Açık Kanıtı, Ayni Şeyi Defalarca Yapıp, Degişik Sonuc Almayı Beklemektir......" birkaç gün önce de söylemiştim. bu paçavranın uçup kaçacağı yok. yeter ki almaya heveslenin. mutlaka istediğiniz fiyata gelir ve alırsınız. ama elinizde kaç yıl değer kazanmadan kalır onu kimse bilemez. ytd.

gizligüc
09-06-2012, 21:20
Arkadaş ne güzel özetlemiş. "Aptallığın En Açık Kanıtı, Ayni Şeyi Defalarca Yapıp, Degişik Sonuc Almayı Beklemektir......" birkaç gün önce de söylemiştim. bu paçavranın uçup kaçacağı yok. yeter ki almaya heveslenin. mutlaka istediğiniz fiyata gelir ve alırsınız. ama elinizde kaç yıl değer kazanmadan kalır onu kimse bilemez. ytd.

acele karar vermeyelim derim, yaz geldi, turizm beklentisi belki bu sektörü yukarı taşıyabilir bir miktar.YTD

saygılar

sarayköylü
09-06-2012, 21:52
günlük takasta; oyak yatırım 659.000,
haftalık takasta yatırım ortaklıklarının 1.000.000
aylık takasta ise garanti yaırımın 1.630.000 mal almış... malı alan kurumların hareketi dikkatle incelenmeli...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=159091964224116&set=o.312279835497991&type=1&theater

ucekiz
10-06-2012, 10:11
10 gündür takaslarda yabancı alımları da var ama yine bir şey olacağını zannetmiyorum

realbil53
10-06-2012, 11:29
işe şurasından bakarsak turizm sektöründe tek kar eden şirket diyebiliriz nettur icin. türizimde %35 artış varmış busene gecen seneye oranla. artı olarak kıbrıs la ilgili bir süpriz olabilir busene. bakalım hakkımızda hayırlısı.

eoztemir
10-06-2012, 11:45
Tibukun neden turizm degilde holding topladıgı hakkında fikri olan varmı? Gerci bi suredir onada ara verdi ama kudurmus gibi holding hissesi aldı turizm ve tutuyor...

realbil53
10-06-2012, 13:48
Besim tibuk birçok borsa patronundan iyidir. Sıra nttur a da gelir inş.

eoztemir
10-06-2012, 13:51

adama genel olarak sempatim 0 ama dediginize katılıorum kendi hissesini trade etmior sadece alıor...

patazoglu
10-06-2012, 13:53

sıra geldi.çok yakın güneş doğucak sadece hislerimdir yatırım tavsiyesi değildir.

pashalovely
10-06-2012, 13:56
işe şurasından bakarsak turizm sektöründe tek kar eden şirket diyebiliriz nettur icin. türizimde %35 artış varmış busene gecen seneye oranla. artı olarak kıbrıs la ilgili bir süpriz olabilir busene. bakalım hakkımızda hayırlısı.
turizmde yüzde 35 artışmmı??nerde bu artış??benim seyahat acentam var alanyada..yani turizmin kalbi...ve işlerim geçen seneye oranla tam yüzde 80 düşük...varsa alanyada bir tanıdığın aç sor...türkieyede gelen turist sayısı geçen seneye oranla yüzde 18 düşmüş..resmi ralamlar böyle..avrup futbol şampiyanı-olimpiyatlar ve kriz...arkadaşım nerden duydun bu yüzde 35 lafını yahuu?

realbil53
10-06-2012, 17:10
Gecengün haberlerde Yunanistan daki krizdendolayi bu yıl turizm gelirlerinde %35 artış bekliyoruz dedi adamın biri. Ordan kaldı aklıma.

realbil53
10-06-2012, 22:02
Besim tibuk karadenizlidir Mert adamdır. İnaniyorumki yatırımcısını mağdur etmez.

emirseyit
11-06-2012, 11:03
Besim tibuk karadenizlidir Mert adamdır. İnaniyorumki yatırımcısını mağdur etmez.

Hiç gülesim de yoktu , görsem selam vermem ;neme lazım borçlu filan çıkarım :) Hissenin kabak çiçeği gibi ortada duran geçmişi de size bir şey ifade etmiyorsa ,siz hisseye aşkla bağlanmışsınız demektir ;sanırım o yüzden gerçekleri görmekte zorlanıyorsunuz ! ytd

realbil53
11-06-2012, 11:48
kardeş borsada okadar çok patron varki sana bir sürü isim sayarım. sermaye azaltıp tahtayı yukarı ceken. ardından bedelliyi gecirip tekrar sermaye azaltım fiyatına indiren. besim tibuk en azından tahtalarında manipilasyon yapmıyor. nethol nasıl topladı götürdü. gün gelir netturu da götürür. herşeyin zamanı var...

eoztemir
11-06-2012, 12:01
nthol topladı ama goturmedi nthol kadar yatay seyreden hisse ımkb de gormedim ben, neden nthol topladı nttur yerine muamma... Adam hissesini trade etmior sadece alıor onuda fiyata min. etki ederek cogunlukla ozel emirlerle yapıor, nthol de son aklımda kalan buyuk alımı 74-75-76 dan 10 milyon lot civarı idi, nthol suanda 1,60 trade edior, yorum sizlerin...

arimaya1976
11-06-2012, 12:08
kafasında bazı planlar vardır belki, o yüzden götürmek istemiyor netturu.
gerçekten ilginç olan konu şu kar eden şirketin fiyatı, şirket sahibi olaya el atmadan bir kademe bile yükselemiyor.
bence şirket sahibi oturup insanlara verdiği bu güveni bir özeleştiri yaparak sorgulamalı...
Nettura ne zaman sıra gelir derseniz ümidi kalan en son kişide hisselerini satrsa o zaman sıra belki gelir...
bu yazdıklarım yatırımcıya ne kadar güven verdiklerinin bir göstergesidir???
YTD

terminator3
11-06-2012, 13:20
nttur için parası olmadığını söyledi genel kurulda... tabi yerseniz..ntholü
aldığını fakat afrodit otel inşaatı yüzünden nakit sıkıntısı çektiğini söyledi tabi yine yerseniz.:)..bu yüzden nttur alamıyormuş beyefendi..fakat ucuz kaldığını kabul etti..

realbil53
13-06-2012, 08:37
İnş güzel günler yaşayacağız nttur da. Beklentim büyük.

matla
13-06-2012, 09:31
İnş güzel günler yaşayacağız nttur da. Beklentim büyük.

neymiş bu beklenti kardeş,atma gaz verme herkesin sinir katsayısı tavanda.bence yeri değil.git işine:bad: