PDA

View Full Version : YGYO-Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

isoldmysoul
09-03-2011, 22:51
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski Başlık Arşive taşınmıştır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

Tuareq63
10-03-2011, 09:13
umarım yeni başlık hayır getirir...

halil17
10-03-2011, 11:01
Kendini aff etirecek..

halil17
10-03-2011, 11:07
Sezona güçlü girmeye hazırlanıyor..

enişte
10-03-2011, 11:23
hayırlı olur inşallah sayfamız.

enişte
10-03-2011, 11:24
genel kurul öncesi hareketi sanırım ama güçlü değil.

kartay31
10-03-2011, 11:29
bu ne kardeşim alışım 2x üstü allah belasını versin bu kağıdın böle affettirme mi olur

acck
10-03-2011, 11:43
bu ne kardeşim alışım 2x üstü allah belasını versin bu kağıdın böle affettirme mi olur

bende bakıyom ama bakıyom 2.2x lerdeydi alışım ocak sonu 2.1 gibi kaçtım...o da hasbel kader...şimdi girmeye korkuyom....

halil17
10-03-2011, 12:25
Her inişin bir çıkışı vardır.artık yeter..

ARES3379
10-03-2011, 12:31
bendede bu hısseden vardı canım yandı epeyce ama 1 bın lot yıne de dayanamadım 1.35 aldım umarım yıne canımızı yakmaz

AbsoluteZero
10-03-2011, 16:05
1.40 ı aşması lazım gidemiyo

kazanan
10-03-2011, 17:41
yarın endeks geriye dönerken ters hareket yaparak kendini 1.4x lara atacaktır... seçimler öncesi 2.xx ler olmasada 1.8x leri göreceğeini düşünüyorum... global piyasalarda çok anormal bir şey olurda endeks çöküşe uğrarsa aşağılarda 1.10 ve 1.02 sağlam destekler...

mansurko
10-03-2011, 20:06
batarsa en azından bu adam da bizimle zarar etti der teselli buluruz.ama bu aç kurtlar her zaman olduğu gibi ky peşinde ve avlanıyorlar.allah belanı versin inşallah

AbsoluteZero
11-03-2011, 10:21
yukarı zorlasada destek olmadığı için 1.37 yukarı kıramıyor. Belki bir daha dener çıkamazsa 1.20 ve sonraso belki 1.00 lere doğru .. ytd.
İçine edersen böyle olur. Kim güvenir bu hisseye. Patronum ben istediğimi yaparım demek marifet değildir. İnsanların güvenini kazanmak en önemli erdemdir.

halil17
11-03-2011, 10:42
inerken direnç mi tenıdı ki çıkarken destek istesin..yukarı çıksın binlerce destek görür...

halil17
11-03-2011, 10:54
yüzlerce projesi olan bir firmanın bu kadar kötü reklamı nasıl olur anlayabilmiş değilim..tam zamanı işte.. çık çiz.işte..

halil17
11-03-2011, 13:58
dünyanı her taerafından gayrımenkule oluk oluk para akacak ama güvenilir firmalara...yy 'yok..sürün...

engts61
11-03-2011, 16:35
1.39'a kadar alıp sonra 1.33'e geri vermek ne saçma bir harekettir yahu...:bad::bad:

umudumol07
11-03-2011, 19:32
sankı bırılerı mal topluyor toplamdan goturmıycekler

onurale
13-03-2011, 09:55
bu hisselerin zamanı genelde baharla başlar..nisanla başlar seçime kadar gider..temmuz ağustosta tekrar yatar..eylülde hafif kıprdanmalar başlar..ama bizim şanssızlığımız brova,ceylan,yeşil üçlemesi var emminin elinde..istediği zaman istediğine pas atabilir..herhangi birine 1 yıl ellemeyebilir.))kişilere endeksli hisselerin makus talihidir bu..ama kötü olan şu nisanda 2,50 lere gelse bu kadar ağlayan beddua eden sevgili yatırımcılarımız 3 olacak 5 olacak diye hisseden çıkamaz..çıksada 2,5 den satar 3 de geri döner:)bizim kaybımız bu..ne geçmişten ders alıyoruz nede geleceği planlıyoruz..herkese bol kazanç ve sabır...

AbsoluteZero
14-03-2011, 00:16
aşırı düşüşle 1.10lara kadar gelen hisse 1.37-141 değerlerini bir kaç defa denemiş fakat kıramamıştır. İşlem hacmi arttığı görülmekle beraber bu işlem hacmi artışı devam eder ve 1.38-1.40 kırılırsa 1.50-1.55 konuşulur olacaktır. Yoksa bu sefer 1.15lere dönüşü kaçınılmaz olacaktır diye bekliyorum. 17 sinde kurul toplantısı var ve belki bunu kullanmak için bu kısa vadeli çıkış eğilimi göstermektedir. Toplantı sonrası tamamen hissel olarak 1.15'e düşmesi yönünde! Yatırım tavsiyesi değildir.
Benim gibi 2 üzeri maliyeti olanlar için 2 üzeri bekliyorsanız kısa vadede biraz hayal! Oralara götürecek beklentisi var mı?

BUR-KAY
14-03-2011, 01:40
:grrr:DEĞERLİ TOPİK YORUMCULARI MERHABA..

Sitemizin Değerli forum yöneticileri birçok arkadaşım gibi benide yaklaşık bir aydır cezalandırdığı için yorum yazmaktan mahrum oldum. Nihayet cezamız bitti ve yine sizlerle beraberim. Umarım ve dilerim ki diğer arkadaşlarda en kısa zamanda tekrar topiğe dönerler. Şirketi yöneten kişilerin aynı zamanda tahtayıda yönettiklerini, yönlendirdiklerini herkes biliyor. Hisse değerini şelale gibi bir anda düşürüp tüm küçük yatırımcılarını büyük zararlara uğratanların suçu yok! sen ne yapıyorsun diye hesap soran bir SPK yetkilisi yok! (ta-ki hisse 1.10 lara düşene dek!) Peki ama bizim gibi küçük yatırımcıların suçu ne? hissemi almak? hayır! değil! hisseyi alacaksın ama isyankar olmayacaksın! seni nekadar zarara uğratsalarda sesini çıkarmayacaksın! kaderine razı olup kıçıyın üzerine oturacaksın. o zaman senden iyi yatırımcı olmaz. Piyasa koşullarına göre her hissede elbette iniş ve çıkışlar olabilir ama Engin Yeşil beyefedinin şu kadar hisse alana indirimli ev satacağım vaadiyle 1.80 fiyatının üzerinde 7.5 milyon lotu milletin üzerine yıkıp hisseyi 1.10 lara kadar düşürmesi hangi mantıkla, hangi vicdanla, bağdaştırılabilir? Bu yıkımı yemiş, dişinden-tırnağından artırıp yatırım olsun diye parasını borsaya getirip bu hisseye yatırım yapmış ve kısa sürede parasının yarısı buhar olup uçmuş bir insanın pisikolojisi ne olur? İsyan etmezmi? sesini yükseltmezmi? İstemeyerekte olsa sebep olanlara dilinden bir şeyler dökülmezmi? Adam ne demiş? (söyleyene değil! söylettirene bak) Bu olumsuzlukları yaşadık bir kere ! geri dönüşümüz olamayacağına göre bundan sonrasını ilgiyle takip etmeye çalışacağız tabi. Umarım ve dilerimki sayın Yeşil

bundan sonra yatırımcılarına daha fazla sıkıntı yaşatmaz. Çünki yaptığı artık doruk noktasına ulaştı.Önümüzdeki günler inşallah yüzümüzün güldüğü gerçek yeşillik günler olur diliyorum. Hoşça kalın arkadaşlar....

Cobra31
14-03-2011, 09:35
Kayhan Bey'in yazısının altına imza atarım.2,5 ay önce 2,60 lardan bir kağıt 1,10 a kadar inecek biz de ağzımızı yayıp gülecekmiyiz?Ne var Engine iki selam çakmışsak o bize her lotta selam çakmıyor mu? O paramızı gasp ediyor enayi yerine koyuyor bizse safça içimizden gelenleri söylüyoruz.Havlayan köpek ısırmaz ama böyle sinsilerden korkun hem hırsız hem güçlü kanunlar bizi mi, koruyacak kapitalist düzende ne sanıyorduk ki'

umudumol07
14-03-2011, 13:47
Grafık muthış bakalım kac gun daha yatacakl endekse bırşey olmasaaaa

BUR-KAY
14-03-2011, 14:26
:cool:
Kayhan Bey'in yazısının altına imza atarım.2,5 ay önce 2,60 lardan bir kağıt 1,10 a kadar inecek biz de ağzımızı yayıp gülecekmiyiz?Ne var Engine iki selam çakmışsak o bize her lotta selam çakmıyor mu? O paramızı gasp ediyor enayi yerine koyuyor bizse safça içimizden gelenleri söylüyoruz.Havlayan köpek ısırmaz ama böyle sinsilerden korkun hem hırsız hem güçlü kanunlar bizi mi, koruyacak kapitalist düzende ne sanıyorduk ki'

"cobra31" Kardeşim, desteğin için teşekkürler. Her ne kadar bu hisseye güven olmasada grafiğini incelediğimizde "MACD" göstergesi al vermeye başladı. Artık buralardan yukarı yönlü sert bir harekette olabilir. İzleyip göreceğiz bakalım. Ters köşeye yatırmaya alışmış bay spek umarım alışkanlıklarından biraz olsun vazgeçer. Tüm arkadaşlara bol kazançlar dilerim...

BUR-KAY
14-03-2011, 15:50
:grrr::grrr::grrr:Tahdadaki şu kademe oluşumuna bakıp yatırımcı ne düşünmeli acaba? 1.37 kademesine yazılan yüzbinlerce lotla gövde gösterisimi yaptıklarını sanıyorlar? AYIP! AYIP! AYIP! Yazıklar olsun size! Ne hale düştüğünüzün demekki hala farkına varamadınız!!! İstediğiniz kadar yazın beyler. Sizin kağıdınınızı alacak olan sizden başkası olamaz! Bizim gibi ahmakları artık zor bulursunuz! DEVAM EDİN. Kendiniz çalıp kendiniz oynayın. Bizlerede seyretmek düşer...

Cobra31
14-03-2011, 15:54
:grrr::grrr::grrr:Tahdadaki şu kademe oluşumuna bakıp yatırımcı ne düşünmeli acaba? 1.37 kademesine yazılan yüzbinlerce lotla gövde gösterisimi yaptıklarını sanıyorlar? AYIP! AYIP! AYIP! Yazıklar olsun size! Ne hale düştüğünüzün demekki hala farkına varamadınız!!! İstediğiniz kadar yazın beyler. Sizin kağıdınınızı alacak olan sizden başkası olamaz! Bizim gibi ahmakları artık zor bulursunuz! DEVAM EDİN. Kendiniz çalıp kendiniz oynayın. Bizlerede seyretmek düşer...

Kaç lot yazmış şam babaları ben göremiyorum ama sabahtan beri 1,35 - 1,36 -1,37 bıktık artık usandık kendi sıkılmıyormu bu herif

BUR-KAY
14-03-2011, 16:06
:notr:1.37 kademesinde 337000 lot satış var! Adamların artık tek eğlencesi kaldı. oda kademeleri yazıp-yazıp silmek. Utanmak sıkılmak gibi kelimeler bu tür insanlara göre olmasa gerek! Bu güne kadar yaptıkları bundan sonrada yapacaklarının bir göstergesidir kardeşim. Bilmem yanılıyormuyum? Hoşça kal...

BUR-KAY
14-03-2011, 17:04
:notr::bad::grrr::aww::ayy:Arkadaşlar hani eski bir türkü vardır; "Bayram gelmiş neyime, aman aman garibem" diye devam eder gider. Bizimki aynı hesap. Endeks 65000 olsa ne yazar, 70000 olsa ne yazar! Düşmüşüz bir üçkağıtçının girdabına dön babam dön. Adam hissesini yerlerde süründürmeye devam ediyor. Utanmadan hala bu fiyatlardan hisseleri geri istiyorsan çok yanılırsın çok! Hisse yerine havanı alırsın! 17 Martta hangi yüzle genel kurul yapıp ortaya ne hikayeler dökeceksiniz bakalım. Unutmayın gözümüz üstünüzde!!!

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. HOŞÇA KALIN...

BUR-KAY
14-03-2011, 17:38
:grrr::grrr::grrr:Adam tahtasını tam kendine yakışır şekilde kapattı. Gerçekten büyük efor sarfetti. BRAVO! Artık bu kadar pirimden sonra tüm küçük yatırımcıların sana sabaha kadar dualarını ve iyi dileklerini esirgemeyeceklerdir by. yeşil!!! İşlerin nasıl olsa ayna, çal-çal oyna....

umudumol07
14-03-2011, 18:38
Sabır garfık super ama satmadan dokmeden goturmıyceklerrrrr

BUR-KAY
14-03-2011, 20:25
:beurk:
Sabır garfık super ama satmadan dokmeden goturmıyceklerrrrr

Götürmesinler bakalım. Bizim elimizdeki hissenin onlarda bin katı var. Bakalım elmi yaman beymi yaman göreceğiz. Hiç bir küçük yatırımcının tek lotunu kaybetmesini istemem ama kimseyede sebep olmak istemem. İsteyen bekler istemeyen satar. Ben artık "Engin Yeşil" beyle şirket ortağı oldum sayılır. Umarım sonu hayırlı olur. İyi akşamlar...

mansurko
14-03-2011, 21:46
kayhan bey bende ortağı oldu.aynı şey 2007 de başıma geldi.2009 a kadar bekledim gene zararına zattım.1.29 dan aldığımı 0.90 dan sattım.kuyruk acısı kalmıştı.ama bu sefer zararla satmayacağım kaç yıl beklerse beklesin satmayacağım.kar etmeden de satmam inadım belki bana başka yerlerden kazanç sağlamama engel olacak ama yin de bekleyeceğim.

BUR-KAY
14-03-2011, 23:10
:notr:"mansurko" kardeşim, biz küçük hissedarlar kendi aramızda anlaşırız ama tepemizdeki çibanbaşını nasıl yola getireceğiz onu çözmeye çalışıyorum. Sence bu problemi çözmeye bir formül bulunurmu? Tam bir çıkmazın içindeyiz. Ayrıca benim hislerim bu kağıdın piyasaya aşırı bir satış gelmedikçe kesinlikle 1.30'un altına düşmeyeceğini söylüyor. Artık o eski dipler şu an hayal gibi görünüyor. Fazlada karamsarlığa gerek olmadığını düşünüyorum. Umarım yanılmam. Hoşça kal ...

ALLAHIM; BANA YAPABİLECEKLERİM İÇİN GÜÇ,
YAPAMAYACAKLARIM İÇİN SABIR,
VE HER İKİSİ İÇİNDE AKIL VER.

tarote
15-03-2011, 16:38
Satış meraklılarıda ne kadar çokmuş bu tahtada.Mubarek sat sat bitmiyor.Haa birileri alıyor ama ne işe yarayacak onu da bilmiyorum

engts61
15-03-2011, 17:22
Borsa nerdeyse artıya geçecek burada tık yok....

erdor
15-03-2011, 17:31
Zamanında satmadık şimdi böyle geriden geriden izliyoruz :)

BUR-KAY
15-03-2011, 20:57
:cool::cool::cool:
:notr:"mansurko" kardeşim, biz küçük hissedarlar kendi aramızda anlaşırız ama tepemizdeki çibanbaşını nasıl yola getireceğiz onu çözmeye çalışıyorum. Sence bu problemi çözmeye bir formül bulunurmu? Tam bir çıkmazın içindeyiz. Ayrıca benim hislerim bu kağıdın piyasaya aşırı bir satış gelmedikçe kesinlikle 1.30'un altına düşmeyeceğini söylüyor. Artık o eski dipler şu an hayal gibi görünüyor. Fazlada karamsarlığa gerek olmadığını düşünüyorum. Umarım yanılmam. Hoşça kal ...

ALLAHIM; BANA YAPABİLECEKLERİM İÇİN GÜÇ,
YAPAMAYACAKLARIM İÇİN SABIR,
VE HER İKİSİ İÇİNDE AKIL VER.

Evet, hislerim beni yanıltmadı. Dün akşam yazmış olduğum üstteki yorumumda 1.30' un altına sarkmayacağını yazmıştım. Bazı yorumcu arkadaşlar 1 liralardan bahsediyorlar ya; artık o fiyatlar hayal bence. Hissenin aşağı yönlü çalkantılı dönemi artık geride kaldı diyebilirim. Eğer öyle olsaydı bugün 1.20 leri çoktan boylamıştık. Hissesi olan arkadaşlara önerim hisselerine sahip çıksın, aynı zamanda hisseyi yakın takip etsinler. Önümüzün yavaş-yavaş açılacağını ve hissenin hakettiği yerlere geleceği görüşümü şiddetle savunuyorum. Allah utandırmaz inşallah. Bunlar benim şahsi düşüncelerimi yansıtmakta olup yatırım tavsiyesi içermez.
İyi akşamlar dilerim...

BİR GARİP YOLCUYUM "YEŞİL" YOLUNDA.....

Karşıyaka
16-03-2011, 09:18
Dün borsanın 2.000 puan eksileri gördüğü anlarda kağıdın 1.30 altına inmemesi buranın ne kadarda kuvvetli olduğunu gösteriyor,ayrıca kapanışa yakın 1.32 nin kalkması ve spekin derhal oraya 100000 lot alım emri girerek destek atmasıda çok enteresan....

hi_dutengin
16-03-2011, 09:20
Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Y&Y GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, 25 Ocak 2010 tarihinde borsada kendi hisselerine alanlara indirimli konut satışı yapacaklarını açıkladı. Açıklama yapıldığı tarihte hisseler 1.80 lira seviyesindeydi.

Y&Y GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, 25 bin lot olanlara yüzde 5, 100 bin lot ve üzeri olanlara da projelerde yüzde 8 indirim yapacaklarını açıklamıştı.

Basında geniş yer bulan bu açıklama sonrası hisseler 2 liranı üzerine çıktı. Ve kısa bir süre sonra Engin Yeşil’in borsaya yaptığı bildirim herkesi şaşırttı: “1.80-1.95 lira aralığında 7 milyon 799 bin 652 adet hisseyi borsada sattım.” 25 Ocak’taki açıklamalar sonrası hisselere olan ilgili Engin Yeşil, 7 Şubat tarihinde yaptığı yüklü satışla fırsata çevirmiş oldu. Deyim yerindeyse , ‘sağ gösterip sol vurdu!’ Hisse alana indirimli konut satışı yapılacağının açıklandığı toplantıda yeni bir enerji şirketini de halka açmayı planladıklarını söyleyen Yeşil, adete yüklü hisse satışına zemin hazırlamış oldu. Bu açıklamalar sonrası 1.80 liradan hisse alan yatırımcıların hisselerinin bugünkü değeri ise 1.25 lira. Kayıp yüzde 30… 2 liradan hisse alanların yaklaşık bir aylık kaybı ise yüzde 37.5. Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi… Yüzde 8 indirimli konut alacağım diye hisse alanların kaybı yaklaşık yüzde 40. Tek kazanan Engin Yeşil…

Karşıyaka
16-03-2011, 09:52
Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş (Y&Y GYO) Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, 25 Ocak 2010 tarihinde borsada kendi hisselerine alanlara indirimli konut satışı yapacaklarını açıkladı. Açıklama yapıldığı tarihte hisseler 1.80 lira seviyesindeydi.

Y&Y GYO Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, 25 bin lot olanlara yüzde 5, 100 bin lot ve üzeri olanlara da projelerde yüzde 8 indirim yapacaklarını açıklamıştı.

Basında geniş yer bulan bu açıklama sonrası hisseler 2 liranı üzerine çıktı. Ve kısa bir süre sonra Engin Yeşil’in borsaya yaptığı bildirim herkesi şaşırttı: “1.80-1.95 lira aralığında 7 milyon 799 bin 652 adet hisseyi borsada sattım.” 25 Ocak’taki açıklamalar sonrası hisselere olan ilgili Engin Yeşil, 7 Şubat tarihinde yaptığı yüklü satışla fırsata çevirmiş oldu. Deyim yerindeyse , ‘sağ gösterip sol vurdu!’ Hisse alana indirimli konut satışı yapılacağının açıklandığı toplantıda yeni bir enerji şirketini de halka açmayı planladıklarını söyleyen Yeşil, adete yüklü hisse satışına zemin hazırlamış oldu. Bu açıklamalar sonrası 1.80 liradan hisse alan yatırımcıların hisselerinin bugünkü değeri ise 1.25 lira. Kayıp yüzde 30… 2 liradan hisse alanların yaklaşık bir aylık kaybı ise yüzde 37.5. Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi… Yüzde 8 indirimli konut alacağım diye hisse alanların kaybı yaklaşık yüzde 40. Tek kazanan Engin Yeşil…

Bunu ilk defa duyuyorum..Heralde dünyada,uzayda,evrende böyle bir olay sadece TÜRKİYE de olur..Bunu normal bir vatandaş yapsa adı direkt sahtekarlık olur...Zaten hissenin nereden nereye geldiği bile yapılan sahtekarlığı açıkça gösteriyor ya....

tarote
16-03-2011, 12:13
Bu açıklama engine yetmemişe benziyor.
Engin bir açıklama daha yapsa indirim oranını 5 den 10'a, 8 den 16 ya çıkaracağım dese, bir ikide süsleme yapsa daha ii olmaz mı arkadaşlar? O zaman 0,90 kuruş garanti fiyatı olur hissenin. Bunun üzerine de SPK, '' herşey normal'' diye açıklama yapsa.

BiGLoRD
16-03-2011, 14:56
gözü aşağılarda bunun, birileride bilinçli olarak 1-2-5 lot statış yaparak kırmızı yakıyorlar habire

BUR-KAY
16-03-2011, 20:00
ADAM SAHİPSİZ KÖYÜN JANDARMASI GİBİ!

Öyle bir demokratik hukuk kurallarının geçerli olduğu ülkede yaşıyoruz ki insanın olanlara aklı ermiyor. Bu nasıl hak hukuktur, ne biçim adalet anlayışıdır akıl almıyor. Kanunlar, kurallar, çıkarılan her türlü tüzük ve yönetmelikler hep güçlüden, ezenden, zulmedenden yana oluyor. İşte SPK'nın aldığı borsayla ilgili son kararlar. Her zaman mağdur olan küçük yatırımcı lehine tek bir şey var mı? yok elbette. Çünki onlar ağa babalarının değirmenine su taşımak için görev yapıyorlar. Küçük yatırımcı kimin neyine.
Yeşilin hissesi 2.80 lerden 1.10 lara geldiği gün spk o zaman şirketten açıklama istiyor. Ne kadar gülünç ve de aynı zamanda hazin bir durum değilmi? Borsanın kuralları içinde yatırımcısına bu türlü vaadlerle hisse satıp, işi bittikten sonra onları anormal zararlara uğratmak varmı? varsa diyecek bir şey yok. Eğer cevap yok ise bu yatırımcıların hakkına hukukuna kim sahip cıkacak. Bu SPK yönetimi mi? elbette hayır. Arkadaşlar uzun lafın kısası elimizdeki avucumuzdaki ne varsa adamlar almak için her türlü yolu kendilerinde hak olerak görüyor. Zaten 12 yıllık borsa geçmişime ve deneyimime bakıpta böyle dandik bir hisseyi nasıl aldığıma hala şaşıyorum. Bundan sonra yeni hisseye girecek olanların aman ha aman çok dikkat etmelerini, ince eleyip sık dokumalarını tavsiye ederim. Bizim başımıza gelenler geldi. Sizler bari kendinizi koruyun. Bir üçkağıtçının dümen suyuna sakın kendinizi kaptırmayın kolay-kolay çıkamazsınız.
Hisse 1.31 den kapattı ama yarın olası satış durumunda artık 1.29 desteğinin altınada düşebilir. Bu adam tahtada gerçek anlamda oyunculuk yapmıyor ki güven duyalım. Tamamen keyfi hareketler oluyor. Tahtanın ne destekçisi var nede katılımcısı. Onun için güvenimizi boşa çıkarabilir. Bu hisse bizde ne huzur bıraktı nede moral. Lanet olsun vesselam!!! Herkese iyi akşamlar dilerim...:grrr::notr::bad:

umudumol07
16-03-2011, 21:42
panık yapmayın duşuş oldugunu gun izlemeyın yeter ıkı gun tavan olur boşuna uzuldugun kalır tavan olmaya alışkın bu hısse 5 gun verırı bır gunde gerı alır verdıgını

BUR-KAY
16-03-2011, 21:59
:notr:16.03.2011
Trend desteği önemli
Merhabalar… Bir önceki analizimizi kısaca hatırlarsak: “Borsa 58 bin 68 seviyesinden başlattığı kısa vadeli yükseliş trendi üzerinde hareket ediyor. Bu ana trendin hemen üzerinde de başka bir trend oluşturdu. Daha kısa vadeli olarak gördüğümüz bu trendin destek noktası ise bundan sonraki işlem günü için 64 bin 185 seviyesinde bulunuyor. Olası geri çekilmelerde ilk olarak bu noktaya dikkat. Bu noktanın aşağı geçilmesi durumunda ise ana trendin destek noktası olan 62 bin 56 seviyesi endeks açısından son derece önemli olacak.”

Grafiği incelersek; borsa son iki işlem gününü de yukarıda bahsettiğimiz kısa vadeli yükseliş trendinin altında tamamladı. Teknik olarak endeksin artık kısa vadeli olarak adlandırdığımız ve grafikte mavi trend çizgisiyle gösterdiğimiz trenin altına geldiği söylenebilir. Bu bağlamda yönün ana trendin destek noktasına doğru yöneldiğini söyleyebiliriz. Yani şu anki görünüm yönün ana trendin destek noktasına doğru aşağı olduğu yönünde.

Sonuç olarak; borsanın ana trend çizgisi üzerindeki kısa vadeli trendin altına gelmesi aşağı yönlü riski artırıyor. Bu bağlamda endeksin ana trend destek noktasına yönelmesi beklenebilir. Bugünkü kapanış itibariyle ana trendin destek noktası 62 bin 970 seviyesinde bulunuyor. Olası satışlarda bu noktaya kadar olan geri çekilmeleri normal karşılayabiliriz ancak bu noktanın altına olacak kapanışlar hatta sarkmalar borsada aşağı yönlü yeni bir trendin oluşmasına neden olabilir. Bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum. Borsa son 5 günlük kapanışını 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin üzerinde yaptı. Endeks bu seviyenin üzerinde kalmak isteyecektir. Bugünkü kapanış itibariyle de endekste 200 günlük hareketli ortalama 63 bin 129 seviyesine denk geliyor. Endeksin bu nokta altına sarkması durumunda trend desteğinin kuvvetliliğinde azalma olabilir. Dikkat!

Bol kazançlar…

Mehmet ÇOBAN / bigpara.com

Değerli yatırımcı arkadaşlar üstteki teknik analizi okuyarak, yarınki olası satışlarda endeksin yönü konusunda fikir sahibi olabilirler.
Satış gelmemesi her ne kadar dileğimiz olsada içinden geçtiğimiz süreç malesef çok karmaşık. Umarım faydalı olur. Tüm arkadaşlara kayıpsız günler dilerim...

"BORSANIN DERİNLİKLERİNDE BOYUNUZ UZADIKÇA,
ÖLÇÜNÜZÜ ALACAK MEZARCILAR BULUNUR."

BUR-KAY
16-03-2011, 22:07
panık yapmayın duşuş oldugunu gun izlemeyın yeter ıkı gun tavan olur boşuna uzuldugun kalır tavan olmaya alışkın bu hısse 5 gun verırı bır gunde gerı alır verdıgını

Bu hisse verdiğini geri alabilmesi için, çok fırın ekmek yemesi lazım çok. Keşke senin dediğin gibi olsa ama kısa vadede hiç umudum yok dostum. Hayırlı akşamlar...

burekr
17-03-2011, 09:59
bugün yönetim kurulu toplanıyor.oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy belki tavan çektirirler. inşallah allah mı söyletti ne :)

y.t.d

fuat54
17-03-2011, 10:13
kağıtta tepki yok daha ne zaman biter acaba toplantı

BUR-KAY
17-03-2011, 10:15
:notr:
bugün yönetim kurulu toplanıyor.oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy belki tavan çektirirler. inşallah allah mı söyletti ne :)

y.t.d

Sayın "burekr" şirkette kendilerine ait hisselerde. Bu bir aile şirketi sayılır. Onlar ne kararlar alacağını zaten kararlaştırmışlardır. Hisseye yansıyacak önemli bir şeyler olsaydı bunun sinyalini heralde dün verirlerdi. Ben şahsen pek olumlu bir şeylerin çıkacağını düşünmüyorum. Çıkarsada benim için süpriz olur. Bakalım bekleyip göreceğiz. Umarım senin düşündüğün gibi olur. Hoşça kal...

AbsoluteZero
17-03-2011, 10:46
çok önemli bir beklenti olsaydı 1.40 ı kırardı. Çokta yukarı gitmek istemeyen bir davranışı var. Daha öncede benzer durumlar yaşadık. Sanki çıkacak havası oluşturup kafasına vurmuşlardır. Çıkarsa süpriz olur ve dikkatli olmak lazım. Her çıkışı satış için fırsat bileceklerdir.
YTD

burekr
17-03-2011, 10:49
kağıtta tepki yok daha ne zaman biter acaba toplantı

saat 11:30 da başlayacak toplantı. hayırlısı bakalım.

gungeeza
17-03-2011, 13:06
toplantı bitti adamlar dürüm ayran keyfi yapıyor bizim restoranda.. baya keyifliler yani gülüşüyorlar ama duyamıyorum ne dediklerini.. =)

enişte
17-03-2011, 13:50
toplantı bitti adamlar dürüm ayran keyfi yapıyor bizim restoranda.. baya keyifliler yani gülüşüyorlar ama duyamıyorum ne dediklerini.. =)
Haberden sonra bize yedirmesinlerde dürümleri.

enişte
17-03-2011, 13:51
hala haber yok ne zaman gelecekki toplantı sonucu?

burekr
17-03-2011, 14:55
toplantıdan bişi çıkmadı arkadaşlar bugün de hüsran :(

secret_2005
17-03-2011, 15:21
bu kadarda baskı olmaz ama pişman etti..stresten başka bişey değil bu hisse..

mansurko
17-03-2011, 15:59
Engin yeşil senin yapacağın toplantıya da sana da allah belanızı versin inşallah.bu kadar da aç gözlü olunmaz be kardeşim.küçük yatırımcıyı bitirdin nereye götüreceksin bu ahlı paraları.

secret_2005
17-03-2011, 16:22
1,31 den 31 31 alan şahıs allah cezanı verecek:)

enişte
17-03-2011, 16:24
şimdi 1.32 den 31 lot 31 lot alıyor:)resmen dalga geçiyorlar p.....ler

BUR-KAY
17-03-2011, 17:00
:grrr::grrr::grrr:BAŞKA NE BEKLENİR Kİ?

Şirketin durumu ortada, adamın ne olduğu zaten belli, bu durumdan sonrada bunların genel kurulundan ne beklenir? özel kurulundan ne beklenir. Hepsi faso fiso. Her şeyi tam bir fiyasko. Şahsen ben hiç bir olumlu şey çıkmayacağını sabahki yazdığım yorumda belirtmiştim.

Değerli yatırımcı arkadaşlar bu adamdan hayır ve dualarınızı esirgemeyiniz. Tahtasına daha çok bizler gibi küçük yatırımcılar daha çok gelsin ve dünyaya geldiklerine onlarıda pişman etsin! Helaline biraz daha ilave etsin. Muradına tam ersin.

SAĞLICAKLA KALIN...

burekr
17-03-2011, 17:09
bu allahın belası kağıt yüzünden ders çalışamıyorum ya.satıp çıksam bi dert beklesem binbir dert sınıfta kalacağım vallahi.o da yetmezmiş gibi sağlığım gidiyor elden psiklojim alt üst oldu vallahi.üstüne üstlük yygyo izlemekten yemekte yapamıyorum kocam beni bu defa gerçekten boşayacak.engin yeşil benim sonum olacaksın ya hadi hayırlısı

BUR-KAY
17-03-2011, 18:06
bu allahın belası kağıt yüzünden ders çalışamıyorum ya.satıp çıksam bi dert beklesem binbir dert sınıfta kalacağım vallahi.o da yetmezmiş gibi sağlığım gidiyor elden psiklojim alt üst oldu vallahi.üstüne üstlük yygyo izlemekten yemekte yapamıyorum kocam beni bu defa gerçekten boşayacak.engin yeşil benim sonum olacaksın ya hadi hayırlısı

AMAN HA!!!

Değerli kardeşim sen neler yazmışsın öyle! Anladığım kadarıyla yaşça benden bir hayli küçüksün. Ben 2001 yılındaki kriz sırasında yüzlerce milyar paramı bu piyasada kaybettim. Sonunda kalp krizi geçirdim ve şu anda damarlarımda stent'le yaşıyorum. Aşırı stres ve üzüntü insanı sonunda mutlaka dert sahibi yapar. Çok aşırı sıkıntı içerisindeysen zararın neresinden dönersem kardır deyip sat ve kurtul derim. Ama orta vadede zararlarını sabredersen telafi edebilirsin. Hem hangi erkek borsadaki zarar yüzünden eşini boşama gafletini gösterir ki? Zaman her şeyin ilacıdır. Bir gün gelir bunlarda elbet unutulur.

Bu tür tahtaların sahiplerini allah ibretlik olarak yaratmış olmalı. İnsanlar bakıp ders alsınlar diye. Bizim gibiler böyle forumlarda sıkıntıdan kıvrandıkça ve sayımız arttıkça, insan denen bu tür yaratıklar içkilerini daha keyifle yudumlayıp göbeklerini daha zevkle kaşırlar. Onun için derimki; fazla sızlanmadan böyle soyguncuların karşısında daha dik duralım. Sürekli lanetleyelim yeter. Bir gün olur bakarsın garibanların ahı yerine gelivermiş. Allah büyüktür. "Neylerse mevlam eyler gerisi yalan eyler" demişler. İyi akşamlar. sağlıcakla kal...

AbsoluteZero
17-03-2011, 18:30
şimdi 1.32 den 31 lot 31 lot alıyor:)resmen dalga geçiyorlar p.....ler

2.6 lardan 1.31 a indirdi masturbasyon yapıyordur ne yapsın! besbelli dalga geçiyo

gungeeza
17-03-2011, 19:56
ilgili madde ve açıklaması burada (http://www.sermayepiyasasi.org/arac-kurumlar/spk-kararlar/655-arac-kurumlar-ve-yatrm-ortaklklarnn-kendi-paylarn-satn-almalar-01092009.html)

BUR-KAY
17-03-2011, 20:01
:notr::notr::notr:SÖZÜM ANLAYANA!!!
Ahlak, İnsaf, Namus değerlerinin yerle bir edildiği,Acımasızlığın kol gezdiği, Her yolun para kazanma uğruna denendiği bir yerde inanın paranın hiç bir değeri yoktur! Paranın azda olsa ahlaklı dürüst şekilde kazanılanı değerlidir. Adam ne demiş; "Lafın tamamı deliye söylenir" Lafım anlayana!

HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR.

PARANIZ SAĞLIĞINIZI BOZMASIN.

@r@mus
17-03-2011, 21:01

vallahi bende aynı vaziyetteydim ekrana bakmadan duramıyordum sürekli bütün gün düşünüyordum sinirden geberiyordum (maliyet 2 üstü) 1.78 den yarısını sattım. (kalanını da zararım çıkana kadar satmayacağım) vallahi satış sonrası şimdi o kadar rahatım ki inanır mısın sanki o kadar zarar eden ben değilmişim gibi umarsamıyorum bile. 1.10'a düştüğünde bile hiç tınmadım artık forumda YYGYO topiğine bile haftada bir öylesine bakıyorum. bütün gazım stresim geçti sana da tavsiye ederim:)

BUR-KAY
17-03-2011, 21:05
:grrr:UCUZ BORSANIN KELEPİRLERİ
Borsa petrol krizi ile sert bir düşüş yaşarken bir çok hisse senedi daha fazla değer kaybetti. İşte 90 günlük hareketli ortalamaların altında kalan hisseler.

Sıra Sembol Son Önceki Diplik Katsayısı
1 AVGYO 1,39 1,20 0,61
2 YYGYO 1,30 1,18 0,63
3 IBTYO 0,78 0,73 0,66
4 ISYHO 0,90 0,85 0,70
5 DGATE 2,93 2,79 0,70
6 HDFYO 1,01 0,95 0,72
7 EGCYH 0,96 0,95 0,73
8 KENT 126,00 108,00 0,74
9 MEMS1 0,94 0,86 0,74
10 RHEAG 3,36 3,25 0,74
11 FONFK 1,93 1,92 0,75
12 ATLAS 1,36 1,30 0,76
13 LATEK 2,24 2,11 0,76

Topiğin değerli yorumcu ve ziyaretçileri; Üstteki "BORSAMATİK" sitesinin yayınladığı listedede görüleceği üzere değerli hissemiz "YYGYO" kelepir hisseler gurubuna dahil edilmiştir. Tüm ilgilenenlerin değerlendirmelerine sunuyorum. ENGİN YEŞİL bey hissesiyle gurur duyabilir!!!

depozit
17-03-2011, 21:57
2.) Şirket Genel Müdürlüğüne Işık Gökkaya'nın; Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Alga'nın; Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Mesut Huriel'in tayin edilmesine,
2 TANE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VARSA ARTIK,DEMEKKİ FİRMA İŞİ ARTIK CİDDİYE ALIYORKİ PROJELERDEN SORUMLU GENELMÜDÜR YARDIMCISI ATADI BENCE.AYRICA ARTIK YYGYO YERİNE YEŞİL GYO OLARAK FİRMA ÜNVANI DEĞİŞİYOR.

Eski Şekli:
UNVAN
Madde 2.
Şirketin ünvanı "Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi"dir. (Bundan böyle işbu mukavele metninde kısaca "ŞİRKET" diye anılacaktır.)

Yeni Şekli:
UNVAN
Madde 2.
Şirketin ünvanı "Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi"dir. (Bundan böyle işbu mukavele metninde kısaca "ŞİRKET" diye anılacaktır.)

BUR-KAY
17-03-2011, 23:03
2.) Şirket Genel Müdürlüğüne Işık Gökkaya'nın; Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Alga'nın; Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Mesut Huriel'in tayin edilmesine,
2 TANE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VARSA ARTIK,DEMEKKİ FİRMA İŞİ ARTIK CİDDİYE ALIYORKİ PROJELERDEN SORUMLU GENELMÜDÜR YARDIMCISI ATADI BENCE.AYRICA ARTIK YYGYO YERİNE YEŞİL GYO OLARAK FİRMA ÜNVANI DEĞİŞİYOR.

Eski Şekli:
UNVAN
Madde 2.
Şirketin ünvanı "Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi"dir. (Bundan böyle işbu mukavele metninde kısaca "ŞİRKET" diye anılacaktır.)

Yeni Şekli:
UNVAN
Madde 2.
Şirketin ünvanı "Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi"dir. (Bundan böyle işbu mukavele metninde kısaca "ŞİRKET" diye anılacaktır.)

Sayın "depozit" kardeşim, şirketin adı öyle olmuş böyle olmuş ne farkeder. Yönetim mantığı, anlayışı, şirket hisselerine bakış açısı değişmedikçe iki değil oniki tane genel müdür yardımcısı tayin etseler ne farkeder. Bence hiç bir şey farketmez. Bu konuların borsa yatırımcısına hiç bir yararını göremiyorum. Bu işin tek yararı birilerinin daha kesesini doldurmaktan öte gitmez. Hoşça kal...

"ÖYLE HOROZLAR VARDIR Kİ ÖTTÜKLERİ İÇİN,
GÜNEŞİN DOĞDUĞUNU SANIRLAR."

mansurko
17-03-2011, 23:05
kayhan bey artık yorumları okuyarak biraz keyifleniyorum.

mansurko
17-03-2011, 23:08
kayhan bey pardon sizin yorumları diyecektim :)

BUR-KAY
18-03-2011, 09:50
:yes:[QUOTE=mansurko;5637498]kayhan bey artık yorumları okuyarak biraz keyifleniyorum.[/QUOT

Değerli kardeşim, ben bu topikte elbette okuyanları keyiflendirmek için yorum yazmıyorum. Yazdığımız şeylerin çoğu içimizdeki isyan duygularının dışa vurması ve tepkilerdir. Keşke hep olumlu, daha heyecan verici iyi beklentilerle dolu yorumlar yazabilsem. Bunun için araştırmada yapıyorum ama malesef ortada gözle görülür hiç bir yeni olumlu gelişme yok. Yazdığım yorumlarda yanlış gördüğünüz noktaları eleştirebilir, daha doğru bulduğunuz düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.Saygı duyarım. Umarım iyi günlerin geleleceği zamanlarda olacaktır. Tüm YEŞİL'cilere iyi bir gün geçirmelerini dilerim.

mansurko
18-03-2011, 10:25
kayhan bey sizin yazdıklarınızı en ufak bir olumsuzluk dahi kendi açımdan görmedim gerçekleri yazıyorsun.benim de zararım var tavsiyem bir müddet unutalım bu yeşil mahlukatını eninde sonunda yükseklere çıkaracaktır.yoksa bizle beraber oda zararlıdır.zararı kapatmaya da çalışacaktır.babamızın hayrına bu borsaya girmedi ya.ben sonuna kadar bekleyeceğim ve satmayacağım.

burekr
18-03-2011, 10:35
unutmasına unutsak iii de elimde kredili mallarım var.hergün zararım üzerine yeni bir zarar daha ekliyorum.zararımı çıkarttığım taktirde bir daha asla kredili mal almayacağım uzağından yakınından bile geçmeyeceğim.

burekr
18-03-2011, 10:40

AMAN HA!!!

Değerli kardeşim sen neler yazmışsın öyle! Anladığım kadarıyla yaşça benden bir hayli küçüksün. Ben 2001 yılındaki kriz sırasında yüzlerce milyar paramı bu piyasada kaybettim. Sonunda kalp krizi geçirdim ve şu anda damarlarımda stent'le yaşıyorum. Aşırı stres ve üzüntü insanı sonunda mutlaka dert sahibi yapar. Çok aşırı sıkıntı içerisindeysen zararın neresinden dönersem kardır deyip sat ve kurtul derim. Ama orta vadede zararlarını sabredersen telafi edebilirsin. Hem hangi erkek borsadaki zarar yüzünden eşini boşama gafletini gösterir ki? Zaman her şeyin ilacıdır. Bir gün gelir bunlarda elbet unutulur.

Bu tür tahtaların sahiplerini allah ibretlik olarak yaratmış olmalı. İnsanlar bakıp ders alsınlar diye. Bizim gibiler böyle forumlarda sıkıntıdan kıvrandıkça ve sayımız arttıkça, insan denen bu tür yaratıklar içkilerini daha keyifle yudumlayıp göbeklerini daha zevkle kaşırlar. Onun için derimki; fazla sızlanmadan böyle soyguncuların karşısında daha dik duralım. Sürekli lanetleyelim yeter. Bir gün olur bakarsın garibanların ahı yerine gelivermiş. Allah büyüktür. "Neylerse mevlam eyler gerisi yalan eyler" demişler. İyi akşamlar. sağlıcakla kal...

tavsiyeniz için teşekkür ederim.ama ben zararımı çıkatmadan bu kağıttan vazgeçmeye niyetim yok.bu arada eşim beni boşayacak demiştim para kaybettiğim için değil borsanın başında sabahtan akşama kadar oturup yemek yapmadığım için. :) :) :) hayırlısı bakalım

BUR-KAY
18-03-2011, 11:10
:)
tavsiyeniz için teşekkür ederim.ama ben zararımı çıkatmadan bu kağıttan vazgeçmeye niyetim yok.bu arada eşim beni boşayacak demiştim para kaybettiğim için değil borsanın başında sabahtan akşama kadar oturup yemek yapmadığım için. :) :) :) hayırlısı bakalım

Anladığım kadarıyla pozisyon durumumuz bire-bir çakışıyor. Zaten insanı en fazla tedirgin eden sebep bu olsa gerek. Umarım 1.29 desteğini bugün aşağıya kırmaz. Her şey gönlünce olsun kardeşim. Ama yemek yapmayıda ihmal etme sakın.Unutma, erkeğin kalbine giden yol midesinden geçebilir. HOŞÇA KAL...

AbsoluteZero
18-03-2011, 11:21
Toplantıdan fazla bir şey çıkmamış. Fakat isim değişikliği bana Younes ismini kaldırılması (YYGYO Yeşil Younes GYO olmalı sanki) acaba bu yabancı ortak devre dışımı bırakılmaya çalışılıyor. 2.20ler miydi hisselerini alırız diyen şirket bunun hisselerini mi istiyor du? Şimdide sen satmazsan 1.30lardan alırım demek mi istiyor? Düşürmesinin nedeni omu acaba?
Bu ortak hakkında bilgisi olan var mı? Belkide yeşil hisseyi çok yükseltmesinin sebebi Younes para kaptırmamak için olmaz mı?

AbsoluteZero
18-03-2011, 11:26
Bu arada 1.30 altında kaparsak 1.15lere geri döneriz. ytd

AbsoluteZero
18-03-2011, 11:41
Referans gazetesi 25.08.2006 tarihli bir yazıda İhlas GYO %30,39 luk hisseyi Yeşil İnşaat ve Younes'e 15.9 milyon YTL'ye sattığını bildiriyor. Younes Amerika yerleşkeli iyi bir yatırımcıya benziyor. 14.5 milyar $ yöneten Younes için YYGYO'daki hissesi dişinin koğunu doldurmaz. Bence yatırımını çekmezde ve istersen hisseyi 50 kuruş yap adamın hedefi uzun vadedir sanırsam.

Referans 25.08.2006
Kristal Kola ve TGRT'yi satan İhlas Holding, İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndaki (GYO) yüzde 30,39 hissesini de 15.9 milyon YTL'ye Yeşil İnşaat ile ABD'de yerleşik Rudolph Younes'e satacak.
İhlas Holding, inşaat, medya ve pazarlama alanlarındaki faaliyetlerini yeniden yapılandırma çalışmalarına İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nı da (GYO) satarak hız kazandırdı. Bir yıl önce Kristal Kola'yı, geçtiğimiz ay da Huzur Radyo TV A.Ş'deki (TGRT) yüzde 56,5 oranındaki hissesini, ABD merkezli News Corporation ve Ahmet Ertegün'e 127 milyon YTL'ye satan İhlas Holding, İhlas GYO'dan da çekiliyor. Holding tüm bu satışlarla, inşaat, medya ve pazarlama alanlarında daha kâr odaklı çalışmayı hedefliyor.
İhlas Holding, İhlas GYO'da sahip olduğu yüzde 30,39 oranındaki toplam 10 milyon 78 bin YTL nominal değerli hissesini 15.9 milyon YTL'ye satacak. İhlas Holding'den dün yapılan açıklamada, söz konusu hisselerin Yeşil İnşaat şirketi ile ABD'de yerleşik Rudolph Younes isimli gerçek kişiye, eşit oranlı olarak borsa dışında devir edilmesine karar verildiği belirtildi.
Dünyanın önde gelen fon yöneticileri arasında gösterilen Lübnan doğumlu Rudolph Younes'in en önemli özelliğinin yatırımlarında risk analizlerinin çok güçlü olması olduğu belirtiliyor. Yatırım bankası Julius Baer'ın kıdemli Başkan Yardımcısı ve uluslararası yatırım bölümü Başkanı olan Rudolph, 14.5 milyar dolarlık kıymet yönetiyor. Rudolph, 1991 yılında Yale Üniversitesi'nden mezun olmasının ardından Swiss Bank'ta çalışmaya başladı.

AbsoluteZero
18-03-2011, 11:43
Şöyle bir haber gelse Younes YGYO'yu satın alıyor. Yemede yanında yat o zaman!

BUR-KAY
18-03-2011, 11:59
Y ve Y GMYO
İMKB Kodu YYGYO Yön. Kurulu Bşk Tavit Köletavitoğlu
Şirket Ünvanı Y ve Y GMYO Genel Müdür Işık Gökkaya
Sektör Gayrimenkul Yat. Ort. Merkez Adresi Şaşmaz Plaza, K:12 D:25, 34742 Kozyatağı
Faaliyet Konusu Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Semt/Şehir/Ülke Kadıköy / İstanbul
Personel Sayısı 11 Merkez Tel/Fax 0 216 464 08 60 / 0 216 464 08 58
Sermaye 235115706,01
Halka Açık Oranı % 95,000
Kuruluş Tarihi 23/12/1997
HissedarlarHalka Açık Kısım 69,300
Rudolf Younes 15,350
Yeşil İnş.Gayrimenkul 15,350

Şirketin ortaklık yapısı ve yönetim şekli son genel kurul öncesi yukardaki gibidir. Hisse hareketlenmelerindeki gerçek nedenlerin en doğru cevabını ancak sayın Engin YEŞİL verebilir. Bazı konular bizim için süpekülasyondan öteye gidemez. Sonuçta her ne yaparsa yapsınlar ceremesini bizler çekeriz.

"BORSANIN DERİNLİKLERİNDE BOYUNUZ UZADIKÇA,
ÖLÇÜNÜZÜ ALACAK MEZARCILAR BULUNUR."

mehmet76
18-03-2011, 13:33
Toplantıdan fazla bir şey çıkmamış. Fakat isim değişikliği bana Younes ismini kaldırılması (YYGYO Yeşil Younes GYO olmalı sanki) acaba bu yabancı ortak devre dışımı bırakılmaya çalışılıyor. 2.20ler miydi hisselerini alırız diyen şirket bunun hisselerini mi istiyor du? Şimdide sen satmazsan 1.30lardan alırım demek mi istiyor? Düşürmesinin nedeni omu acaba?
Bu ortak hakkında bilgisi olan var mı? Belkide yeşil hisseyi çok yükseltmesinin sebebi Younes para kaptırmamak için olmaz mı?

Younes iel bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum. büyük ihtimaller bıyıklı yabancı. bir şekilde adamla ilişki kurmuş. 5 sene oldu Younes piyasada yok. zaten ortada o kadar garip bir durm varki; şu anda imtiyazlı hisselerde engin yeşil ile younes yarı yarıya orataklar. yani şirket yönetiminde eşit hakka sahipler ,ama kağıdın % 90 nı engin yeşilin. böyle saçmalık olurmu? engin yeşil bu birleşmeye onay veren spk ile resmen yatırımcıları dolandırmıştır.

olan oldu. 20 küsü milyon lot satıldı. geriye kalanı satabileceğini sanmıyorum. ayrıca bunlar al satlatrla para kazanıyorlar. kağıdın fiyatının önemi yok. 1 liradan alır 1,5 dan satar %50 kar eder. bunu on kere tekararlasa bir yygyo daha kazanırlar.

inşallah bu operasyonları yüksek fiyatlardan yaparda ky çıkma fırsatı bulur.

İnnovia projelerini tamamlar ve satarsa bu kağıt iyi yerlere gelir. inşallah tamamlar ve satar.

ayrıca bu engin yeşil ceylanda 150 milyon liralık sermaye taahhüdünde bulunmuştu. spk bunu onaylarsa bu adam bu parayı nerden bulacak merak ediyorum. eğer bu da sadece yalan ise amaç ky yi kandırmak ise vay halimize.

mehmet76
18-03-2011, 13:41
ceylan ın forum sayfasına baktım. engin yeşil 150 milyon liralık sermaye taahhüdünden vaz geçmiş. gerçekten bu işlerde çok kötü oyunlar var.yazık çok yazık...

BUR-KAY
18-03-2011, 19:09
:notr::grrr::cry:BU KUMAŞTAN BU KADAR!

Sabahtan beri alıp verdiler sonuç yine sıfır oldu. Endeks sabahki dibine göre yaklaşık 1500 puan yukardan kapadı ama bizim kağıt gene nanay. Endeks eksi olsaydı artık varın halimizi düşünün. Endeks 64000 puanın üzerine çıktıktan sonra 1.30 kademesine 200 bin lot civarında alış yazıyorlar utanmadan! Madem gücünüz vardıda o saate kadar neredeydiniz? Artı kapatan borsada hisseyi artı kapayıp hafta sonunu bari insanlara zehir etmeseydiniz. Sizin yüzünüzden insanların düştüğü durumlara bakın! Yuvasının yıkılacağından bahseden mağdurlar var. Ama sizin zihniyetinizdeki insanlar üzüleceğine keyf alırlar. HOŞÇA KALIN.

"
"Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını,
Vücudunu,hayatını, ümidini, hayalini"

toygar28
20-03-2011, 13:12
alma mazalumun ahını çıkar aheste aheste

toygar28
20-03-2011, 13:13
http://www.borsagundem.com/haber/Engin-Yeşil-i-şok-eden-karar/51372

toygar28
20-03-2011, 13:13
engin yeşili şık eden karar

mar
20-03-2011, 15:41
c:\grf.jpg

Daha önce de bu forumda belirttiğim üzere ben ve arkadaşlarım 1,72 seviyesinin bu kadar kolay aşağı geçilebileceğini beklemiyorduk. Bu yüzden hisseye ilk girişimizi bu seviyeden yaptık. Bazılarımız 1,50 seviyesinden ortalama yapmaya bile kalkıştı. Malum düşüşün ardından 1,20 seviyesinden ortalama düzeltmeye çalıştık. Mevcut durumda hisse 25.01.2010 zirvesi olan 1,14 seviyesinde düşüşünü durdurdu. Ancak bu noktada 1,50 üzerine beklediğimiz sert hareketi gerçekleştirmedi. 2. kez yanılmış olduk. Cuma kapanışı itibariyle hisse 20 günlük ağırlıklı ortalama seviyesinde ve hissenin genel ortalamasının üzerinde kapanmış oldu. Önümüzdeki hafta bizim için karar haftası olacaktır. 20 günlük ortalama yukarı kırılır ve 5 günlük ortalamaların üzerinde kapanışlar gerçekleşirse 200 günlük ortalama ile kesişinceye kadar son yaptığımız hisse alımlarını tutacağız. Aşağı hareketlerde nihai alım seviyemiz 0,80-0,85 aralığıdır. Yatay seyir izlenmesi halinde 1,20'den yaptığımız alışları nakite dönmeyi düşünüyoruz. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

BUR-KAY
20-03-2011, 16:23
:notr:DEVEYE SORMUŞLAR, BOYNUN NEDEN EĞRİ?

Cevap olarak; "Nerem doğru ki" diye cevaplamış. Evet bizim şirketin durumuda devenin hikayesiyle bire bir örtüşüyor sanırım. Yatırımcıyı mutlu edecek, en azından olumlu beklenti içine sokacak hiç bir açıklama veya haber yok. Ne kadar olumsuzluklar varsa hepsi bir arada diyebilirim. Artık LİBYA'ya başlatılan harekat sonrası durumların da daha fazla karışacağı düşünülürse işimiz bir hayli zor olsa gerek. Bakalım bekleyip göreceğiz. Önümüzdeki süreçte neler olacak...
İyi hafta sonları diliyorum...

mehmetkircicek
20-03-2011, 21:56
neden bu kadar düştüğü belli oldu..
daha elinden %11 oranında hisse çıkarması lazım hisseleri çıkarırken dahada düşmesin
birde libya olayı var

http://www.borsagundem.com/haber/Engin-Yeşil-i-şok-eden-karar/51372

mansurko
20-03-2011, 22:08
vay be gittik gittik kokaincilere mi bulaştık.inşallah bizde bağımlı olmayız :) bu gidişle

AbsoluteZero
21-03-2011, 10:44
Haber 21.03.2011 06:54
YEŞİL GYO, "FAKO ARAZİSİ YEŞİL GYO'NUN PRESTİJ PROJESİ OLACAK"
Yeşil İnşaat’ı bünyesine katan Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), artık yoluna Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak devam edecek. Yeşil GYO Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya, Yeşil İnşaat bünyesindeki Fako arazisinin de bu portföye geçeceğini hatırlatarak “Yeşil GYO’nun prestij projesi olacak” dedi. Hürriyet Gazetesinin haberine göre, YEŞİL İnşaat’ı bünyesine katan Y&Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda, isim değişikliği kararı aldı. Hem Yeşil İnşaat’ın bilinirliğinden faydalanmak hem de borsada kendilerini yatırımcıya daha rahat ifade etmek isteyen firma artık yoluna Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak devam edecek. Yeşil GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Işık Gökkaya, Yeşil GYO’nun bünyesine Fako arazisinde yapılacak ofis projesini de sokmak için çalışmalara hız verdiklerini, bunun dışında Innovia markasıyla bir projeyi daha portföylerine eklemek gibi bir planlarının olduğunu söyledi. Türkiye’nin ilk 3 GYO’sundan biri olma hedeflerinin olduğunu söyleyen Işık Gökkaya, bunun için portföylerini geliştireceklerini kaydetti. Gökkaya, portföylerini büyütmek için öncelikle Engin Yeşil’in Zincirlikuyu Fako arazisindeki hissesinin Yeşil GYO bünyesine alınmasının söz konusu olduğunu söyledi. Gökkaya, “Değerlemeler sonucunda yönetim kurulu uygun görürse, hisse devri olacak ve arazi bünyemize 2-3 ay içerisinde geçecek. Bu proje yer itibariyle de prestij projemiz olacak. Şu anda orada mimari çalışmalar devam ediyor. 2011 sonunda proje başlayacak. O bölgede ciddi bir arz söz konusu, kendini hissettirecek A plus bir ofis projesi olacak” diye konuştu. Genel kurulda şirketin isminin Yeşil GYO olmasına karar verdiklerini belirten Işık Gökkaya, şunları söyledi: “Prosedür çerçevesinde çalışmalar yapılacak. Borsada işlem kodumuzu değiştirmek için de başvurumuzu yaptık ancak bu süreç yıl sonunu bulabilir. Birleşmeden sonra yeniden yapılanmaya doğru gidiyoruz. Yeşil Yapı’dan bazı personeli bünyemize kattık, yeni depart-manlar kurduk. Proje geliştirme departmanını oluşturduk.“ FAKO arazisinin dışında da portföy büyütmek için çalışmaları olduğunu ifade eden Işık Gökkaya, şu bilgileri verdi: “Türkiye’de GYO’lar ticari gayrimenkul ya da karma portföyden oluşuyor. Bizim portföyümüzde şu anda Innovia konut projesi var. Fako arazisi de gelirse ofis de olacak. Portföyümüzün karma olması için bir yıl içinde bir konut projesinin daha çalışmalarına başlayabiliriz. Innovia projesinin kalitesinde yeni konutlar üreteceğiz.” Tekirdağ’daki arazilerini de hatırlatan Gökkaya, burada yıl sonuna kadar bir villa projesine başlayacaklarını kaydetti. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17327809.asp?gid=254 Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

AbsoluteZero
21-03-2011, 10:54
1.30-1.32 arasına sıkışmış bir açılım yaptığı yok. Haber geliyor ancak tepkisi bu kadar. Endeks bile %1 de.

BUR-KAY
21-03-2011, 15:49
:grrr::grrr::grrr::grrr:Adamlar yatırımcısının yüzünü güldürmemeye adeta and içmişler. Git gel KONYA altı saat. Başka bir şey yok.

BUR-KAY
21-03-2011, 16:11
:notr::notr::notr::notr:Sayın Işık GÖKKAYA "Fako Arazisinin" şirket için prestij olacağını söylüyor, o zaman şu andaki prestijleri sıfır demektir. Başka türlüsüde zaten yalan olur! Ha gayret, olmayan itibarınızı kurtarmaya çalışın bakalım!

BUR-KAY
21-03-2011, 17:39
:grrr::grrr::grrr:HAK ETMEDİLER Mİ?

Adamlar bugün o kadar çaba sarfettiler ki gerçekten övgüye değer! Tüm arkadaşlar bunların gelmişine geçmişine hayır ve dualarını bari eksik etmesinlerki emekleri ziyan olmasın! İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

BORSANIN DERİNLİKLERİNDE BOYUNUZ UZADIKÇA,
ÖLÇÜNÜZÜ ALACAK MEZARCILAR BULUNUR...

mansurko
21-03-2011, 20:00
kayhan bey iyiki siz burdasınız.yazan yok yaw.renk gelsin yaw

BUR-KAY
21-03-2011, 20:42
:yes::yes::yes:
kayhan bey iyiki siz burdasınız.yazan yok yaw.renk gelsin yaw

Değerli Kardeşim,

Yaklaşık iki ay önce bu hisseye girdiğimde bu topik cıvıl-cıvıldı. Her ne kadar yorumlarda haklı olarak kin ve nefret duyguları vardıysada yinede arkadaşlar topiği boş bırakmıyorlardı. Hisselerini belkide birçoğu satıp çıktılar. Topik şimdilik üç-beş kişinin eline kaldı diyebilirim. İnsanlar artık haklı olarak ne yazacağınıda şaşırdı be kardeşim. Şu hissenin haline bak! İnsanın yüzünü hiçmi bir gün olsun güldürmez? Hissenin adı güya "YEŞİL" ama endeksin artı kapadığı günlerde bile yeşerdiği yok! Bazen seans salonuna gidiyorum hasta olup çıkıyorum. İşin yoksa uçup giden hisseleri seyret ve moralin daha çok bozulsun. Bu tahtayı yönlendiren oyuncuları nefretle kınıyorum. Ama eğer amaçları bizim gibilerin malını alıp kağıdı götürmek istiyorlar ise benden yana havalarını alırlar. Asla ve asla zararına satmam. Diledikleri gibi tahtada at oynatsınlar bakalım sonu ne olacak. Ya hep beraber batarız yada hep beraber çıkarız. Burada benim amacım sadece arkadaşlarında duygularına tercuman olmak. İnşallah gelecekte olumlu ve güzel şeyler yazmakta kısmet olur diyelim. SAĞLICAKLA KAL ...

kazanan
21-03-2011, 21:29
1.13 ten aldığım kağıtları bir ay beklettikten sonra bu gün 1.31 den gönderdik, seçim öncesi 1.80 lere geleceğini düşünüyorum, harekete bir başladımı tutmak zordur bu kağıdı ama daha önce bir kez daha 1.1x ları görecek gibi geliyor o zaman tekrar kağıda gireriz...

oğuzalp
21-03-2011, 21:34
:yes::yes::yes:

Değerli Kardeşim,

Yaklaşık iki ay önce bu hisseye girdiğimde bu topik cıvıl-cıvıldı. Her ne kadar yorumlarda haklı olarak kin ve nefret duyguları vardıysada yinede arkadaşlar topiği boş bırakmıyorlardı. Hisselerini belkide birçoğu satıp çıktılar. Topik şimdilik üç-beş kişinin eline kaldı diyebilirim. İnsanlar artık haklı olarak ne yazacağınıda şaşırdı be kardeşim. Şu hissenin haline bak! İnsanın yüzünü hiçmi bir gün olsun güldürmez? Hissenin adı güya "YEŞİL" ama endeksin artı kapadığı günlerde bile yeşerdiği yok! Bazen seans salonuna gidiyorum hasta olup çıkıyorum. İşin yoksa uçup giden hisseleri seyret ve moralin daha çok bozulsun. Bu tahtayı yönlendiren oyuncuları nefretle kınıyorum. Ama eğer amaçları bizim gibilerin malını alıp kağıdı götürmek istiyorlar ise benden yana havalarını alırlar. Asla ve asla zararına satmam. Diledikleri gibi tahtada at oynatsınlar bakalım sonu ne olacak. Ya hep beraber batarız yada hep beraber çıkarız. Burada benim amacım sadece arkadaşlarında duygularına tercuman olmak. İnşallah gelecekte olumlu ve güzel şeyler yazmakta kısmet olur diyelim. SAĞLICAKLA KAL ...

Bende bu topiği takip edenlerdenim. ama borsadan hiç anlamam bu sebeple yorum falanda yapamıyorum. Bir arkadaş al dedi aldım 1.67 den. iyi kötü olsun siz yinede yazın. Bir arkadaşın dediği gibi en azından hareket oluyo. duygular ortak nasıl olsa :)

Onur
21-03-2011, 22:36
2 ay içinde yarı fiyatına düşmüş. Biraz dinlenmesi gerekiyor. Arada tepki hareketleri gelecektir ama esas çıkış için 2.xx lerden verilen malın bu seviyelerden yerine konması gerekiyor.
Yatırım tavsiyesi değildir.
Bol kazançlar.

BUR-KAY
21-03-2011, 23:13
:seyt::rtfm::vurkafa:LÜTFEN DİKKAT EDELİM!!!

Topiğimizdeki bazı yorumcu arkadaşlar her ne kadar 1.10 lara hatta dahada aşağı seviyelere gelebileceğinden bahsetselerde ben şahsen endekste anormal bir düşüş olmadıkça hissenin bu seviyelerde tutunacağını veyukarıya doğru atak yapacağını düşünüyorum. Bu piyasada her türlü gelişme elbette olabilir. İniş ve çıkışlara elbette gebedir, ancak küçük yatırımcı genelde sattığı hissesini her zaman yukarılarda görmeye alışkındır. Ah-vah eder ama iş-işten geçer. Atı alan üsküdarı çoktan geçmiştir. Hissenin grafiğini incelediğimizde en önemli teknik göstergelerden biri olan "MACD" al konumunu koruyor. Sabrı göze alamayanlar veya geri geleceğini düşünenler satabilirler ama zararlarınıda ancak yine zarar ettkleri hisseden çıkarabilirler diye düşünüyorum. Çoğunluk hisseler hep aynı. Spekler av peşindeler. Malesef tahtalarına gelecek yeni avların peşindeler. Zararımızı telafi edecek, garanti gördüğümüz başka hisseyi bulabilsek bu hissede zaten durmayız. Arkadaşlara sabır diliyor ve sabrımızın mükafatını mutlaka sonunda göreceğimizi belirtiyorum. Bunlar benim hislerim ve duygularım. Burada kimseye alın veya satın diye öneride bulunmuyorum. Karar siz değerli arkadaşlarındır. "YEŞİL" in gerçekten yeşerdiği bol kazançlara dileğiyle.. HOŞÇA KALIN...

NİSAN YAĞMURLARI, MAYIS ÇİÇEKLERİNİ GETİRİR...

BUR-KAY
22-03-2011, 10:24
:cool:HAYDİ YEŞİL HAYDİ!

Göster gücünü. Yatırımcılarıyın güldür yüüzünü. Bugün bizim günümüz neden olmasın?

tarote
22-03-2011, 11:10
Ey gidi Işık Gökkaya. Kim alır ki keş,yalancı,tutarsız bi adamın hisselerini.Biz bir defa aldık 2,13 den elimizde patladı.Yırtsanızda bi tarafları fayda etmez.Çünkü değeriniz bizim gözümüzde kocaman bir 0.Sizin ayarlarda birilerini bulursunuz belki.Kendiniz çalar kendiniz oynarsınız.
Eğer isterseniz size akçaabat horon ekibide gönderebilirim.Parası da benden olur.

tarote
22-03-2011, 11:28
Gözü aşağılarda olduğu için hedef alttaki kalın çizgi.100 bin lotluk bi satışla indirebilirsin.Ha gayret yeşil.
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/22/3159.jpg

BUR-KAY
22-03-2011, 11:50
Ey gidi Işık Gökkaya. Kim alır ki keş,yalancı,tutarsız bi adamın hisselerini.Biz bir defa aldık 2,13 den elimizde patladı.Yırtsanızda bi tarafları fayda etmez.Çünkü değeriniz bizim gözümüzde kocaman bir 0.Sizin ayarlarda birilerini bulursunuz belki.Kendiniz çalar kendiniz oynarsınız.
Eğer isterseniz size akçaabat horon ekibide gönderebilirim.Parası da benden olur.

SAYIN "tarote", düşüncelerinizi son derece haklı ve yerinde buluyorum. Ancak şunuda belirtmeliyimki adamlar hisseyi hareketlendirip 1.40 ların üstüne attığında herkes yine bu hisseye hücum edecektir. "Yenilen güreşe doymaz" hesabı yani. Hoşça kal.

BUR-KAY
22-03-2011, 12:07
:rtfm::rtfm::rtfm:Hissenin kendisine yakışır fiyat olmalı ki git-gel 1.31 kademe döngüsünden kurtulamıyor. İsabet bu kadar olur. Anlaşılan hayır ve dualarımıza devam edeceğiz...

tarote
22-03-2011, 12:22
Ben hisseyi 1,1x seviyelerine kadar tekrar çekip(ortalamamı bu seviden düşüreceğim) ondan sonra çıkışın başlayacağını ve 1,8x seviyelerde son bulacağını tahmin ediyorum.Ne yapalım artık tahmin diyebiliyorum,başka bişi(teknik-taktik-beklenti)diyemiyorum.

BUR-KAY
22-03-2011, 12:40
:vurkafa::vurkafa::vurkafa:ALMA MAZLUMUN AHINI!!!

Şu piyasada yaptıkları onları aslında anlatmaya yeter. Kendi ülkesindeki garibanlardan söğüşledikleri milyon dolarları götürüp Amerikalı şirket denen üçkağıtçılara kaptırırlar. Burada gücü olmayan garibanları ezeceğinize gidip Amerikalılarla boy ölçüşmeye bakın! Ama yapamazsınız. Gücünüz ancak burdakilere yeter. Bir söz vardır, "HAYDAN GELEN HUYA GİDER" diye. Bu kadar mazlumun ahını aldıktan sonra çıkacaktır aheste aheste. Kimbilir yüce mevlam başınıza daha ne çoraplar örecektir.

Evet beyler, siz her ne kadar bizleri keklik görsenizde; bizler hiç bir pisliğe bulaşmamış saf ve temiz insanlarız.
Lafım anlayana! Tabi anlayan varsa!
Benden bu kadar artık yazmamaya çalışacağım. Hoşça kalın arkadaşlar...

burekr
22-03-2011, 14:36
tahmin ederim ki ımkb de üç lanetli kağıt (tire-metro-yygyo ).ama ne yazık ki bu üç kağıtta bende mevcut.her sabah uyanırken diyorum ki birinden biri bari çıksa diğerine yatırsam maliyetlerimi bari düşürsem ama her gün aynı hüsran.ve koca bigünde böyle geldi böyle gider arkadaşlar.umutlar yarın sabaha kaldı :) :)

y.t.d

BUR-KAY
22-03-2011, 15:58
:halayci:haydi yeşil haydi göster gücünü!!! sana inanmayan bizlere göster gücünü!!! :halayci:

erdor
22-03-2011, 16:39
:halayci:haydi yeşil haydi göster gücünü!!! sana inanmayan bizlere göster gücünü!!! :halayci:

Çıkmaya çalıştıkça vuruyorlar kafasına.

BUR-KAY
22-03-2011, 16:50
Çıkmaya çalıştıkça vuruyorlar kafasına.

AYNEN ÖYLE. Bakalım bu böyle ne kadar sürecek? Elbet her şeyin bir sonu vardır.

tarote
22-03-2011, 17:02
Bakarmısın arkadaşlar ışık gökkaya faco arazisi yynin prestiji olacak diyor.89000 89000 bindiriyorlar kafasına.Açıklamaya paralel.Gelde inan bu & adamlara .

BUR-KAY
22-03-2011, 17:54
:yes:
Bakarmısın arkadaşlar ışık gökkaya faco arazisi yynin prestiji olacak diyor.89000 89000 bindiriyorlar kafasına.Açıklamaya paralel.Gelde inan bu & adamlara .

[I]Sayın "tarote", Bunların bana göre alışlarıda satışlarıda pek gerçekçi değil. Alışı yazanlarda, satışı yazanlarda genelde kendileri olduğunu düşünüyorum. Bir cebinden alıp öbür cebine koymak gibi bir şey yani. Burdaki amaçlarının kendilerinde olmayan hisseleri panik havasına sokup milletten koparmak olduğunu düşünüyorum. Bunlara aldanıp hisselerimizi kaptırmayalım. Eninde sonunda yukarıya vuracaklardır. Bundan kuşkum yok. Aksi taktirde mallarını başlarına çoktan saçmıştım. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Sizleri bilemem. Ama hislerim beni yanıltmaz. Sanıyorum ikimizde k.denizliyiz. Bunlara karşı dik durmaya devam edelim. İyi akşamlar dilerim.[COLOR="navy"]

NİSAN YAĞMURLARI, MAYIS ÇİÇEKLERİNİ GETİRİR.

huyela
22-03-2011, 22:21
Arkadaşlar eskiler bilir yaklaşık 1 seneden fazla kağıtta ve topikteyim. Pek diyecek bir şey yok . Artık yazmamaya okumamaya ve kağıdı izlememeye çalışıyorum. Kerevitaşla moralimi düzeltmeye bakıyorum...

Ben hala bıkmadan topladıklarına inanıyorum.
Şuan tek bir teselli var. yabancı bir senedir ilk defa mal aldı. ama sadece 124 bin cik.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=417&hisse=YYGYOEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=desc

coriolis
23-03-2011, 00:49
sakın yumurtaların hepsini aynı sepete koyma derlerdi , şimdi niye dediklerini gayet iyi anlıyorum :)

sabır, sabır, sabır ...

bakalım sabrın sonu nereye varacak ...

hissedeki herkese bol kazançlar :)

burekr
23-03-2011, 10:06
YEŞİL sabahların şerifli ve hayırlı olsun :) bizede ucundan kenarından hayrın dokunsun :)

BUR-KAY
23-03-2011, 10:11
:cool::cool::cool:ARKADAŞLAR GÜNAYDIN,

Hissenin grafiği tam bir "flama formasyonu" nu işaret ediyor.Bu seviyeleri aşağı kırmadığımız süre yukarı yönlü sert hareketleri yakında göreceğimizi düşünüyorum. Kimbilir belki yarın, belki yarındanda yakın! Hoşça kalın...

BUR-KAY
23-03-2011, 11:06
Alışkanlık kötü şey olsa gerek ki 1.31 kademe sendromundan kurtulamıyorlar...:cool::cool::cool: Demek ki burayı çok sevdiler. Nasıl vazgeçecekler bilemiyorum. Ama yakın gözüküyor.:yes::yes::yes:

BUR-KAY
23-03-2011, 12:08
:grrr::grrr::grrr:AH! SPK AH!

Sen bu spekülatörleri böyle başıboş bıraktığın sürece milletin başına daha çok çorap örerler. Her ne kadar konumuz dışında ve hissem olmasada, şu IHGZT' nin durumuna bakın. Ne olduda 6.10 lara götürdünüz, ne olduda kısa sürede 3.20 lere getirdiniz. Aynen bizim hissenin bir başka örneği! Bunlarda taktik hep aynı. Al birini vur ötekine. Böyle SPK yöneticileri düşman başına! Onlar ancak kadın derneklerinde boy gösterip kadınların yastık altındaki altınlarını bozdurup, borsaya yatırım yapmalarını isterler. Tabiki ağabalarına milleti soydurmak için olsa gerek! Oysa küçük yatırımcının genelde hepsinin soyulduğunu gayet iyi bilirler. Sorgulama yok! Sen ne yapıyorsun ey spek demek yok! Gerçekten küçük yatırımcıları çok güzel koruyorlar. Böyle SPK ile vay halimize...Bozuk düzenin çarklarını geyet güzel çalıştırıyorlar!

İYİ GÜNLER DİLERİM.

burekr
23-03-2011, 14:29
şimdide zorunlu karşılıklar çıktı başımıza yaaaaaa pufffffffffffffff

BUR-KAY
23-03-2011, 14:56
şimdide zorunlu karşılıklar çıktı başımıza yaaaaaa pufffffffffffffff

Merkez Bankası başkanından bankalara giderayak bir tokat daha! Aslında banka karlarının düşmesi demek, vatandaştan toplanan karların temettü yoluyla yabancıların cebine daha az gireceği anlamını taşırki; o da ülkemiz adına sevindirici bir durumdur. Boş ver be arkadaş bu olay bizi pek etkilemez. Sakın moralini bozma ve yemeğini yap. (şaka tabiki) Düşeceğimiz kadar zaten düştük bundan sonra yönümüz yukarıya inşallah. :yes:

HOŞÇA KAL...

tugrul29
23-03-2011, 14:58
:grrr::grrr::grrr:AH! SPK AH!

Sen bu spekülatörleri böyle başıboş bıraktığın sürece milletin başına daha çok çorap örerler. Her ne kadar konumuz dışında ve hissem olmasada, şu IHGZT' nin durumuna bakın. Ne olduda 6.10 lara götürdünüz, ne olduda kısa sürede 3.20 lere getirdiniz. Aynen bizim hissenin bir başka örneği! Bunlarda taktik hep aynı. Al birini vur ötekine. Böyle SPK yöneticileri düşman başına! Onlar ancak kadın derneklerinde boy gösterip kadınların yastık altındaki altınlarını bozdurup, borsaya yatırım yapmalarını isterler. Tabiki ağabalarına milleti soydurmak için olsa gerek! Oysa küçük yatırımcının genelde hepsinin soyulduğunu gayet iyi bilirler. Sorgulama yok! Sen ne yapıyorsun ey spek demek yok! Gerçekten küçük yatırımcıları çok güzel koruyorlar. Böyle SPK ile vay halimize...Bozuk düzenin çarklarını geyet güzel çalıştırıyorlar!

İYİ GÜNLER DİLERİM.

her şeyi özetlemişsin başka söze ne hacet

ÖZKAYMAK
23-03-2011, 17:05
topikde yatırımcı bağırıp çağırıyorsa korkma
gülüp oynuyorsa kork

BUR-KAY
23-03-2011, 19:52
:bravo:
topikde yatırımcı bağırıp çağırıyorsa korkma
gülüp oynuyorsa kork

Sayın "ÖZKAYMAK" harika bir yorumda bulunmuşsun. Tebrikler kardeşim. Aslında bizim gülüp oynamamız, zevkten sekiz köşe olmamız için şartlar gayet müsait. Yoksa bu işi korkmamak içinmi yapmıyoruz acaba? Eee birde tuzu kuru olanlarla olmayanlar var tabi! Durumlar kişiye göre değişir.

İYİ AKŞAMLAR...

BUR-KAY
24-03-2011, 11:10
MAŞALLAH!

Topiğimiz tertemiz. Ne güzel! Bağırıp çağıranda yok, hisseden şikayetçi olanda. Demekki işler yolunda. Helal olsun sana Engin efendi, yatırımcılarını sonunda kaderlerine razı etmiş görünüyorsun! Senden korkulur...:aglayan::aglayan::aglayan:

BUR-KAY
24-03-2011, 12:20
Gemi su aldıkça, gemiyi ilk terk edenler kimler olur dersiniz? Anlaşılan baş kaptan ENGİN YEŞİL'in tayfaları olarak gemiyi kurtarmaya çalışan bizler olmaya devam edeceğiz. Kazasız, belasız, Hayırlı Yolculuklar Dilerim...:yes::cool:

tarote
24-03-2011, 14:43
Evet bugünde 1,31. standart.

erdor
24-03-2011, 15:08
Arkadaşlar eskiler bilir yaklaşık 1 seneden fazla kağıtta ve topikteyim. Pek diyecek bir şey yok . Artık yazmamaya okumamaya ve kağıdı izlememeye çalışıyorum. Kerevitaşla moralimi düzeltmeye bakıyorum...

Ben hala bıkmadan topladıklarına inanıyorum.
Şuan tek bir teselli var. yabancı bir senedir ilk defa mal aldı. ama sadece 124 bin cik.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=417&hisse=YYGYOEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=desc
Ters köşe olduk resmen.Sizle beraber bende yannyattım :mut: İlgilenmemek bencede en doğrusu.:cool:Yaklaşık benimde 1 sene oldu.

sakın yumurtaların hepsini aynı sepete koyma derlerdi , şimdi niye dediklerini gayet iyi anlıyorum :)

sabır, sabır, sabır ...

bakalım sabrın sonu nereye varacak ...

hissedeki herkese bol kazançlar :)
Birkez daha denilen oldu.Aynı sepete koyarsak ısrarla yumurtaları işde olacağı bu.Kafamızı nereye vursak azdır...

BUR-KAY
24-03-2011, 15:22
Evet bugünde 1,31. standart.

Adamlar tescillendi. Bunların neci oldukları anlaşıldı sanırım. Diplomalarını hazırlayıp göndermekte artık bize düşer. Tek lot hastalıklarıda ayrı tabi.:yes:

HOŞÇA KAL...

thor35
24-03-2011, 15:33
bu kağıt operasyonmu geçirdi 1.30 lara takılmış arlakadaşlar maliyetlriniz neler acaba öğrenebilirmiyim kusura bakmazsanız

sığda değil sanki dolaşımda baya bi lot var sanırım nasıl oldu bu 2.xxli fiyatlardan buraya ilginç.

romero
24-03-2011, 17:50
bu kağıt operasyonmu geçirdi 1.30 lara takılmış arlakadaşlar maliyetlriniz neler acaba öğrenebilirmiyim kusura bakmazsanız

sığda değil sanki dolaşımda baya bi lot var sanırım nasıl oldu bu 2.xxli fiyatlardan buraya ilginç.

patron hisseleri satamıyor.bu fiyatlardan bile.daha aşağılarada verebilir.adama para lazım.
inşaatlar yapılamıyor,yapılanlar tamamlanamıyor,mal satılamıyor,para yok.
çok ciddi sorunlar var burda.
eğer birde yeşilin kredi problemleri varsa o zaman yandı gülüm....

ÖZKAYMAK
24-03-2011, 18:20
patron hisseleri satamıyor.bu fiyatlardan bile.daha aşağılarada verebilir.adama para lazım.
Inşaatlar yapılamıyor,yapılanlar tamamlanamıyor,mal satılamıyor,para yok.
çok ciddi sorunlar var burda.
Eğer birde yeşilin kredi problemleri varsa o zaman yandı gülüm....

% 85 i patronun elinde eğer satacak olsaydı 2,50 den aşağı gelirken milyon lotları gelene gidene kakalardı paraşütsüz düşüşlerde çok mal çıkılmamış
ama işin kredi tarafını bilemicem.

BUR-KAY
24-03-2011, 19:14
ŞİRKETTEN ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ HABERİ!

Adınız öyle olmuş, böyle olmuş ne farkeder. Sizin şanınızı şöhretinizi duymayan bilmeyenmi kaldı. Vaad yoluyla mağdur ettiğiniz yüzlerce hatta binlerce diyebilirim, borsa yatırımcısı ününüzü, şanınızı, şöhretinizi dosta düşmana anlatmakla bitiremiyor. Hatta şöhretiniz ülkemiz sınırlarını bile çoktan aştı. Bir çok internet sitelerinde resimli harika haber ve yorumlarınız sık sık yayınlanıyor. Daha ne olsun. Fazladan çaba sarfetmenize hiç gerek yoktur bence.
Anlaşılan yaptığınız toplantıda kahvelerinizi keyifle yudumlarken, sadece sanırım bizlere attığınız kazığı konuşmuş olmalısınız. Çünki başka bir gelişme veya haber yok. Olursada şaşarım zaten. Ama aldığınız kararlada kocaman bir alkışı hak etmiyor değisiniz hani.
Evet arkadaşlar bu lanet hisse bir günümüzü daha ziyan etti malesef! Bu hissedeki zararlarımızdan kurtulabilirmiyiz bilemiyorum. Kuşkuluyum ancak direnebildiğim kadar bunlarla mücadelemi sürdürmeye ben kararlıyım. Böyle lanet bir şirket hissesinin topiğinde yazmaktan bile kendimden utanmaya başladım. Bu hisseye bulaştığım, güne sonsuz lanetler olsun!!!
İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

BORSANIN DERİNLİKLERİNDE BOYUNUZ USADIKÇA,
ÖLÇÜNÜZÜ ALACAK MEZARCILAR BULUNUR!:bravo::bravo::bravo:

BUR-KAY
24-03-2011, 19:26
:gulen:
% 85 i patronun elinde eğer satacak olsaydı 2,50 den aşağı gelirken milyon lotları gelene gidene kakalardı paraşütsüz düşüşlerde çok mal çıkılmamış
ama işin kredi tarafını bilemicem.

Elinden geldiğince kakaladığından hiç şüphen olmasın.Tahtadaki alışlarda satışlarda zaten genellikle kendi hisseleri. Bulduğu herkesede mal vererek çikabildiği kadarını çıkmıştır. Adamın hisselerini 1.30 kuruştan alan yok. 2.xx lerde bizden başka keriz bulduda vermedimi yani? Bu çok komik bir durum olur.
Hoşça kal.

sakli_kent19
24-03-2011, 20:58
düşüşler dewam ederken acele ettim 1,50 den mallandım baktım dahada düşüyor 1.22 den aldım ortalamayı 1,38 e çektim maliyete gelince zarar etmeden kurtulcam yeşil efendi erkekse çeksin 1,20 nin altınaa biraz daha düşürelim maliyeti ama yeşilde nerde öyle delikanlılık.

AbsoluteZero
24-03-2011, 23:42
hissenin bu değerlerinden yukarı çıkmaması ortada. Ancak yıldırıp yukarda verdiği lotların %60-70'ini geri almayınca yukarı denemesi yapmayacaktır. Çıksa da çok yukarları beklemeyin zibil gibi lotlanmış insanlar maliyetine de olsa satıp kurtulmak isteyecektir bu bela hisseden. 1.37 'i aşarsa 1.5'arı görürüz ama zor görünüyor. Spek 1.4lerı bile değdirmiyor. Dolayısıyla işlem hacmi artırıp 1.4ları deneyip kırmaya çalışmazsa aşağıları 1.15-1.20 leri deneyecektir.

BUR-KAY
24-03-2011, 23:57
:düsün::düsün::düsün:
düşüşler dewam ederken acele ettim 1,50 den mallandım baktım dahada düşüyor 1.22 den aldım ortalamayı 1,38 e çektim maliyete gelince zarar etmeden kurtulcam yeşil efendi erkekse çeksin 1,20 nin altınaa biraz daha düşürelim maliyeti ama yeşilde nerde öyle delikanlılık.

Hissenin geri çekilmesini şahsi olarak düşünebilirsin elbette. Ama bu hisseyi kısa bir süre önce 2 liranın üzerinde alıp bekleyen ve bu topiği her gün dikkatle takip eden bir sürü yatırımcı var. Lütfen başkalarının hassasiyetlerinide dikkate alarak yorum yazalım. Eğer iş Engin beyle delikanlılık düellosuna dönüşürse bunun altında hepimizin ezileceğini sakın unutma. Büyük balık küçük balığı her zaman ham yapar. Senin eline 1.20 den mal verirde hisseyi 1 liranın altına çekerse neyapabilirsin? Ama senin belki maddi anlamda gücün vardır,ve adamın milyonlarca lot hissesiyle başa çıkabilirsin! Umarım düşüncelerimi yansıtabilmişimdir.

BUR-KAY
25-03-2011, 00:20
:cool::cool::cool:ANLAMAK ÇOK ZOR!!!

Hissenin 1.30 seviyelerinin üzerinde seyrettiği, endeksin düşüşlerinde bile 1.30 altına salınmadığı şu günlerde bile 1.20 ler ve altı seviyeler milletin diline sakız oluyor ya PES! doğrusu. Bence kısa vadede coşup gtmeyecek belki ama artık 1.20ler ve altıda kısa ve orta vadede hayaldir hayal! Şu küçük yatırımcıyı anlamak gerçekten çok zor!
HOŞÇA KALIN

İYİ DÜŞÜN, İYİ GÖR,
İYİ YAŞA!

romero
25-03-2011, 14:56
:cool::cool::cool:ANLAMAK ÇOK ZOR!!!

Hissenin 1.30 seviyelerinin üzerinde seyrettiği, endeksin düşüşlerinde bile 1.30 altına salınmadığı şu günlerde bile 1.20 ler ve altı seviyeler milletin diline sakız oluyor ya PES! doğrusu. Bence kısa vadede coşup gtmeyecek belki ama artık 1.20ler ve altıda kısa ve orta vadede hayaldir hayal! Şu küçük yatırımcıyı anlamak gerçekten çok zor!
HOŞÇA KALIN

İYİ DÜŞÜN, İYİ GÖR,
İYİ YAŞA!

bırak yatırımcıyı anlamayıda şirketi soruştur.bu kağıdıda diğerleriyle bir tutarak önergede bulunmak yanlış.
bu kağıtta katakülle var, sahtekarlık var.sakın borsadaki işlemlere göre değerlendirdiğimi sanmayın özünde var.
bu filmin sonunu merakla bekliyorum.

ÖZKAYMAK
25-03-2011, 15:09
engin yeşilin yerine ben olsam bu kadar ithamın üzerine seans sonu tavan kapatır sayın romero,ya küçüksinyal verirdim.

madencix
25-03-2011, 15:31
gayrimenkul satışlarında MB kararından sonra düşüş başlayacaktır.Malum bankalar artık konut kredilerini mevcut seviyelerin altına düşüremeyecekler...önümüzdeki 6 ay için demir çelik ürünlerinde %30-40 civarında bir artış bekleniyor...
dolayısıyla projeleri devam eden gyo şirketlerinde sıkıntı çıkacaktır.
Bu arada sanırım MECNUR abilerine tekrar danışacaklardır...:)
ve dedikleri gibi eğer patron tekrar bu hisseye girecekse maalesef mevcut fiyatlardan girmez..az biraz dalı sallamalı değil mi...
grafik olarak tepki verecek yerlerde gözüküyor lakin pd/dd olarak daha ucuz gyo lar var...

TraderTR
25-03-2011, 16:07
Dün 1.31'den girdik bakalım... Severim dar bantta sıkışanları :)

BUR-KAY
25-03-2011, 16:07
bırak yatırımcıyı anlamayıda şirketi soruştur.bu kağıdıda diğerleriyle bir tutarak önergede bulunmak yanlış.
bu kağıtta katakülle var, sahtekarlık var.sakın borsadaki işlemlere göre değerlendirdiğimi sanmayın özünde var.
bu filmin sonunu merakla bekliyorum.

Emrin olur sayın "romero" başka emirleriniz vardıysa onlarıda sıralasaydınız! Bu şirketi hangi şirketle eş değerde tuttum? varsa bir örneği onuda belirtseydiniz! Adamlara verip veriştirmediğimiz şey kalmadı. Anlamak istersen geçmiş yorumlarımı okuyup görürsün. Hiç bir yorumumda şimdiye kadar kimseye önermediğim gibi satın kurtulunda demedim. Bu film bitmez! öyle veya böyle devam eder gider. Hem fazla merakta iyi değildir. hissen yoksa bırakta ne olacağını bizler düşünelim.:notr:

Kötümser yalnız treni görür,
İyimse tünelin sonundaki ışığı görür,
Gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür...

romero
25-03-2011, 16:21
Emrin olur sayın "romero" başka emirleriniz vardıysa onlarıda sıralasaydınız! Bu şirketi hangi şirketle eş değerde tuttum? varsa bir örneği onuda belirtseydiniz! Adamlara verip veriştirmediğimiz şey kalmadı. Anlamak istersen geçmiş yorumlarımı okuyup görürsün. Hiç bir yorumumda şimdiye kadar kimseye önermediğim gibi satın kurtulunda demedim. Bu film bitmez! öyle veya böyle devam eder gider. Hem fazla merakta iyi değildir. hissen yoksa bırakta ne olacağını bizler düşünelim.:notr:

yorum falan değilki sadece mektup yazıyosun.beni dinleseydiniz 2.xxx fiyatlardan satardınız.birleşme dolandırıcılığı ile adam tek tabanca oldu.ama satabilirse tabi.

madencix
25-03-2011, 16:27
şirketin denetim üyelerine bakın!!!!
Bimeks Bilgi İşlem Ve Dış Ticaret A.Ş de çalışan arkadaşlar...
bimeks kimin sn VEDO nun...VEDO nun personelinin yeşil inşaatta olması?:)
bişey olmaz bu tahtaya daha çok operasyon götürürü yüzlerce ky nin canı yakılır ama SPK dan çıt çıkmazzzzzzzzzzz

BUR-KAY
25-03-2011, 16:30
yorum falan değilki sadece mektup yazıyosun.beni dinleseydiniz 2.xxx fiyatlardan satardınız.birleşme dolandırıcılığı ile adam tek tabanca oldu.ama satabilirse tabi.

Her insanın bir yazım biçimi vardır. Yorum yazmadığımı düşünen sizin gibi değerli yorumcular okumaz. Sorunda kalmaz sanırım.

umudumol07
26-03-2011, 01:34
tek bır sorum olcak bılene ınnova gurubu bunalrın degılmı 29 marta satışa başlıyorlarrrr

mar
26-03-2011, 13:14
Haftanın son işlem günü itibariyle 5 ve 20 günlük ortalamaların üzerinde gerçekleştirdiğimiz kapanış rakamı ile ümitlerimizi diri tutmayı başardık. Stratejimizde hala bir değişiklik yok. Hissenin tüm ortalaması olan 1,27 seviyesini taban kabul ediyor, yukarıda da 200 günlük ortalamayı (halen 2,11 seviyesindedir) takip ediyoruz. İlk beklentimiz geçekleştiği (kapanış 5 ve 20 günlük ortalamaların üzerinde) için 1,20 seviyesinden yaptığımız alışları koruyor (1,27 altındaki kapanışlarda bu alışları nakde döneceğiz) ancak ilave alış yapmıyoruz. Önümüzdeki hafta yeni kararlar için yeni gelişmeleri takip edeceğiz. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

fusel_
26-03-2011, 23:36
bu hafta gü<el bir hareket yapabilir mi?

umudumol07
27-03-2011, 00:53
bence bu hafta cok guzel olcak

fuat54
28-03-2011, 08:54
borava yapı ile yy nin bir alakası var mı?

coriolis
28-03-2011, 10:02
borava yapı ile yy nin bir alakası var mı?

kendisi kardeşimiz sayılır , sahipleri aynı hisselerin :)

AbsoluteZero
28-03-2011, 10:19
1.37 yi kırmamak için ant içmiş.

AbsoluteZero
28-03-2011, 10:32
ama kıracak eli kolu bağlı yapacak bişisi yok. kırdımı da kim tutar 1.60a kadar sonrası ise biraz zor gibi.
Nisan ayı bilançolar gelecek acaba zarardan kurtulur mu yeni yapılanmayla birlikte. Kar gösterirse acaba bunu havai fişeklerle Yeşil kutlar mı?

Bu arada 1,200 lot aldı birisi yarım saatdir keyfini sürüyor ve değişmedi. Kısacası sanki talep yok gibi.

fuat54
28-03-2011, 10:57
1,37 kıramıyor iyi de akım geldi ama
hergün böyle 3 ,4 bant çıksın razıyım valla

umudumol07
28-03-2011, 11:40
benı tahtaya koysanzı sımdıye tavandım mukelem grafık var bırısı goturmek ıstemıyor bır kez daha dokcek gıbı sataışa gecmeden pıyasalr hareket etmelı

ÖZKAYMAK
28-03-2011, 11:56
2.seans rengini belli edecek gibi engin sularda kalmaz inşallah .

depozit
28-03-2011, 13:02
neden portföy değer tablosunda Innovia 2'deki 3.005 adet daireyi,kreşi ve 6 ticari üniteyi EKSPERTİZ DEĞERİNDEN göstermiyor da Alış Maliyetinden gösteriyor?? Eğer ekspertiz değerinden koysa net aktif değeri 1,25 tl daha artar yani 0,79 tl yerine birim paşına net aktif değeri 2,05 tl olur???? Ayrıca bir de Fako arazisi yatırımını da katmalıyız ama ne kadar olur ki ekspertiz değeri?

depozit
28-03-2011, 15:33
neden portföy değer tablosunda Innovia 2'deki 3.005 adet daireyi,kreşi ve 6 ticari üniteyi EKSPERTİZ DEĞERİNDEN göstermiyor da Alış Maliyetinden gösteriyor?? Eğer ekspertiz değerinden koysa net aktif değeri 1,25 tl daha artar yani 0,79 tl yerine birim paşına net aktif değeri 2,05 tl olur???? Ayrıca bir de Fako arazisi yatırımını da katmalıyız ama ne kadar olur ki ekspertiz değeri? KİMSE BİLMİYOR MU????

Aristo
28-03-2011, 15:36
BROVA hisselerini satıp YYGYO aldım :) iyimi yaptım kötümü bilmiyorum fakat şansınız var hangi hisseyi alsam tavan yapıyor :)

fuat54
28-03-2011, 15:46
yy tavan yaparsa bide thy gir arkadaş olurmu
bide 1,37 neden kıramıyor kırarsa kaça gider yorum yapabilecek var mı

ytd

umudumol07
28-03-2011, 17:41
Krıdırmıyorlar bırılerı nakıt bılamdım sanrım elı kulagında bu hafta cozulur bu olay

diabl0
28-03-2011, 17:42
hisseninin olması gereken piyasa değerini bilen varmı... birde olması gereken hisse fiyatını..... bu seviyeler normalmi yoksa çok düşükmü....

sakli_kent19
28-03-2011, 19:59
bu şirketin sahibi için iltifat söylediklerim çünkü tam bir ş......zlik ağı örmüşler benim hissenin peşinde koştugum yok şurda son günler maliytime geli sayılır çıkmam an meselesi geride kalanlara allah sabır versin bunların en iyi yaptıgı şey ky yi dolandırmak bence herkes uzak dursun.

BUR-KAY
28-03-2011, 21:00
NEREYE KADAR?

Bu hisseye ve bu topiğe gireli yaklaşık iki ay oldu arkadaşlar. İlk günden bu güne kadar topikteki değerli yorumcuların yazılarının bir çoğunu tutarsız vede aşırı hakaret içerikli buluyorum. Bu hissede benim kadar çok zararı sanıyorum kimsenin yoktur. Herkesinde canı yandığına göre kızgınlık elbette olacaktır. Fakat birilerinin inadına şirket patronunu karalayan, şirketin mali zorluklar içerisinde olduğunu belirten, hissenin daha çok düşeceğini anlatan kısacası sürekli olumsuzlukları bu topiğe servis eden, yazan birileri var. Zararda olduğumuz hissede ne yapabiliriz? Beklemekten başka çaremiz varmı? Elbette hayır. Ben hissenin zamanla herkesin zararlarını kurtaracağı fiyatlara çıkacağını düşünüyorum. Kanımca tek hüsrana uğrayanlar sabredemeyenler olacaktır. Herkese bol sabırlar, bol kazançlar dilerim.

BÜYÜK ADAMLARIN HATALARI GÜNEŞ TUTULMASINA BENZER,
ONLARI HERKES GÖRÜR!:notr:

Kunduracı
28-03-2011, 21:18
hisseninin olması gereken piyasa değerini bilen varmı... birde olması gereken hisse fiyatını..... bu seviyeler normalmi yoksa çok düşükmü....

%50 primlidir.Uzun zaman önce şirket sahibinin hisse satışlarıyla bu seviyelere kadar indi ama mecburdu.Halka açıklık artırılması gerekliydi oda patron satşıyla gerçkeleşmişti.

BUR-KAY
28-03-2011, 22:54
Seçimden sonra satışlar artacak

Yılın ilk çeyreğinin konut satışları açısından hareketli geçtiğini belirten gayrimenkul sektörü yetkilileri 2011'den umutlu

28.3.2011 - 10:22

GYODER Başkanı Gökkaya "Bu yıl 600 binlik bir satış bekliyoruz" diyor, Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise konutun halen iyi bir yatırım aracı olduğunu söylüyor.

Türkiye'de konut satışları yeniden artışa geçti. Ocak ayından itibaren satışlarda canlanma gözlenirken, yıl genelinde artışın ise yüzde 10'a ulaşması bekleniyor. Bu da geçen yıl 550 bin civarında seyreden konut satışlarının 600 bine yükseleceği anlamına geliyor. Bu yıl özellikle B grubuna yönelik konut satışlarında artış beklenirken, en fazla satılan konut türleri arasında 2+1' ler ve 3+1'ler öne çıkıyor. (Haber "Finans Gündem" sitesinden alıntıdır.)

sektör ile ilgili bu beklentilerin seçimlere kadar satın alınacağını, bundan bizim hisseninde olumlu etkileneceğini düşünüyorum.
Hissemize ait tüm teknik göstergelerin olumluya döndüğü bu günlerde hareketin başlamaması için bir sebep olmasa gerek.(ENGİN beyin inadı hariç tabi)

"BÜYÜK SIÇRAYIŞI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN, BİRKAÇ ADIM GERİYE GİTMEK ZORUNDADIR. BUGÜN YARINA DÜNLE BESLENEREK YOL ALIR." (Bertolt Brech):cool:

burekr
29-03-2011, 09:38
1,37 kırdı gider mi ki ?

AbsoluteZero
29-03-2011, 09:50
1,37 kırdı gider mi ki ?

üzerinde kalmalı. geçmişte çok defalar kırdı gibi yapıp akşama doğru kafasına vurmuşlardı. hislerim sanki kırıp 1.6 lara kadar gidebilecek diyor. ytd

BUR-KAY
29-03-2011, 10:17
Maliye Bakanı ŞİMŞEK'in açıklamaları piyasayı bozdu. Temenni edelimki bize fazla dokunmasın... Ama bugün sanki daha güçlü görünüyoruz.:cool:

BUR-KAY
29-03-2011, 10:41
1,37 kırdı gider mi ki ?

1.37 Direncini kırdı diyebilmemiz için en az iki gün 1.37 üzerinde kapanışlar olması gerekir. Dileyelim ki olsun.:cool:

mansurko
29-03-2011, 14:40
Kayhan bey tek tek gidiyor gerçi ancak inişte 10 -10 iniyor bu namusuz kağıt

BUR-KAY
29-03-2011, 16:22
Kayhan bey tek tek gidiyor gerçi ancak inişte 10 -10 iniyor bu namusuz kağıt

Değerli kardeşim, merak etme. Gemimiz artık yol almaya başladı diyebiliriz. Birilerinin aksine, devamlı iyi görüş ve düşüncelerimizi boşuna aktarmaya çalışmıyoruz. İnşallah hayırlı bir yolculuk olur. Hoşça kal...:halayci:::wave:

erdor
29-03-2011, 16:31
BROVA hisselerini satıp YYGYO aldım :) iyimi yaptım kötümü bilmiyorum fakat şansınız var hangi hisseyi alsam tavan yapıyor :)

İyi ozaman şansımız var demektir :)

ÖZKAYMAK
29-03-2011, 16:36
yarın yygyo larımla vedalaşma zamanı tabi 1,55 tavan olmak şartıyla.:halay:

BUR-KAY
29-03-2011, 16:40
:super::super::super:İYİ KAPADIK...

Devamı gelecek inşallah! Yeşil yeşermeye devam edecek! Yarın 1.48' i geçebilirsek gerisi gelir diye düşünüyorum...

ACINMAKTANSA KISKANILMAK DAHA İYİDİR.(Herodot):

15225215
29-03-2011, 23:02
toparlanma vakti geldi sanırım bu hissede....

tarote
30-03-2011, 09:01
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/30/2589.jpg

burekr
30-03-2011, 09:39
haydi yeşil,haydi yeşil,haydi.tam zamanı,tam zamanı,şimdi. :)

fuat54
30-03-2011, 10:07
çıksın ama biredn çokmasın sindire sinidre çıksın

ÖZKAYMAK
30-03-2011, 11:31
yarın yygyo larım vedalaşma zamanı tabi 1,55 tavan olmak şartıylala.:halay:

beni bekliyor engin beyin adamları 1,55 olmadan asla alamazsınız iş inada bindi

15225215
30-03-2011, 12:16
toparlanma vakti geldi sanırım bu hissede....

boşuna yazmamışım bunları, hislerim çok kuvvetliymiş....

BUR-KAY
30-03-2011, 12:54
:super::super::super:İYİ KAPADIK...

Devamı gelecek inşallah! Yeşil yeşermeye devam edecek! Yarın 1.48' i geçebilirsek gerisi gelir diye düşünüyorum...

ACINMAKTANSA KISKANILMAK DAHA İYİDİR.(Herodot):

:super:Dün akşamki yorumumda belirttiğim gibi bugün 1.48 ara direncinden geri geldi. Bugün veya yarın 1.48 üzeri kapanışlar olmaz ise hissemizin 1.39-1.48 fiyat aralığında bir müddet yatayda kalacağını düşünüyorum. Bakalım 2.ci seans kapanışımız nasıl olacak. Tabi bunlar benim düşüncelerim.
Yatırım tavsiyesi içermez.

YAŞAMDA EDİNDİĞİM EN BÜYÜK BİLGİ ŞUDUR;
KENDİ KENDİNE YARDIM ETMEYENE HİÇ KİMSE YARDIM ETMEZ. (POSTALOZZİ)

oğuzalp
30-03-2011, 15:50
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/30/2589.jpg

sayın tarote bu grafiği yorumlayabilirmisiniz acaba.
saygılarımla

tarote
30-03-2011, 16:09
Formasyonu ya aşağı yada kırmak durumunda..Kayhan kardeşin dediği gibi 1,48 direncini yukarı kırabilirse veya kırdırırlarsa.İlk etapta 1,70 desteğinin üzeri atması gerekli.Çünkü bu aralıkta direnç görünmüyor.Keza hisse yukarı kırma eğiliminde de.
Burada destek direnç dediğim fiyatlar milimetrelik değildir.

BUR-KAY
30-03-2011, 16:46
:yes::yes::yes:KAPANIŞ HAYIRLI OLSUN...

Daha iyisi olabilirdi ama, bu kapanışada hayırlı olsun demek lazım. Tek temennimiz yarın 1.48' in üzerine atlayabilmek. Umutlarımız daha çok yeşerir inşallah. Hayırlı akşamlar dilerim.

İYİ GÖR , İYİ DÜŞÜN, İYİ YAŞA...

oğuzalp
30-03-2011, 17:00
Formasyonu ya aşağı yada kırmak durumunda..Kayhan kardeşin dediği gibi 1,48 direncini yukarı kırabilirse veya kırdırırlarsa.İlk etapta 1,70 desteğinin üzeri atması gerekli.Çünkü bu aralıkta direnç görünmüyor.Keza hisse yukarı kırma eğiliminde de.
Burada destek direnç dediğim fiyatlar milimetrelik değildir.

Çok teşekkür ederim

mano
30-03-2011, 17:13
arkadaşlar ben çıktım sizlere bol kazanç bir arkadaşımız defter değerini sormuştu kağıdın son açıkladığı defter değeri 0.8 TL denk geliyor arkadaşlar herkeze bol kazanç

kazanan
30-03-2011, 17:55
kağıt seçim öncesi 1.8x lere kadar gidecek ama o harekete henüz başlamadı, önce 1.2x leri bir daha görmesi lazım...

BUR-KAY
30-03-2011, 21:50
arkadaşlar ben çıktım sizlere bol kazanç bir arkadaşımız defter değerini sormuştu kağıdın son açıkladığı defter değeri 0.8 TL denk geliyor arkadaşlar herkeze bol kazanç

:notr::notr::notr:EXPER' DEN GEÇİLMİYOR!!!

Sayın "mano" bakıyorum bir çoğunuz başımıza exper kesildiniz kardeş. Bu defter değerini sen hisseyi aldıktan sonramı öğrendin? yoksa önceden biliyormuydun? Afedersin ama ne zamandan beri küçük yatırımcılar artık şirketlerin değerlendirme raporlarını okuyarak hisse alıp satmaya başladı? Endeksin 65000 seviyelere geldiği yerde acaba kaç tane şirket hissesi defter değerinin altında işlem görüyor? Umarım bunları hep araştırmışsınızdır. Bundan sonrada hisse alırken bunlara umarım dikkat edersiniz. Hisseyi alıp satmışsın ama gider ayak hissede olanlara bu yazdığın yorumu hiç uygun görmüyorum. Son derece mide bulandırıcı..!

NE YAPARSAN YAP, İNSAN HUYUNDAN VAZ GEÇMEZ!!!

murat190724
30-03-2011, 22:06
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/30/11942.jpg
sıkışan boligner bandının kırılmasıyla hareket hızlanacaktır diye düşünüyorum inş da öyle olur...

y.t.d

murat190724
30-03-2011, 22:09
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/30/12021.jpg

kapanış kademeleri...

y.t.d[/QUOTE]

BUR-KAY
30-03-2011, 22:44
[/COLOR][/I]
kağıt seçim öncesi 1.8x lere kadar gidecek ama o harekete henüz başlamadı, önce 1.2x leri bir daha görmesi lazım...

NEDENİNİ AÇIKLARMISIN?

Hisse 1.50 lere tırmanırken bile hala gözünüz 1.20 lere takılmış. Hangi verilere, tekniğe dayanarak bu yorumda bulunuyorsun? 1.2x leri görmesindeki "lazım"'ın gerekçesi nedir? Bizlerin göremediği, bilmediği, anlıyamadığı herhangi bir şey biliyorsan lütfen açıkla. Yok eğer bilmiyorsan "tarote" arkadaşımızın belirttiği gibi "BİLİYORSAN AÇİKLA, BİLMİYORSAN YANILTMA" kardeş. Herhangi birisi o fiyatlara düşünce alırım diye hissesini satar ve zarara uğrarsa hiçmi vicdan azabı çekmezsin?:notr::notr::notr:

bestekar3670
30-03-2011, 23:03

Arkadaşlar millet desinlere hisse alıp satar ve beklerse zarar eder. Kayhan kardeşime katılıyorum şu anda işlem gören hisselerin abartısız % 50 değerinin 3-4 katı eee çıkışlar devam ediyor. Söylediğin şey sadece bazı arkadaşların kafasını karıştırır zararına çıkarlarsa veya kar edecekken çıkarlarsa vebal olur. Zaten alanda araştırmış ve kabullenmiştir birşeyleri değilmi. Hisseni satmış çıkmışsın arkadaşım bereketini hayrını gör.. Cümlemiz için hayırlısı olur İNŞALLAH...

BUR-KAY
31-03-2011, 10:04
Satış baskısı altına girdik sanki. Alttan alanların kar realizasyonu olabilir. Umarım satışlar bu seviyelerde karşılanır. Böyle bir seansta satış yememiz pek hoş olmadı. Yeşil bunu elbette telafi edecektir...:cool:

murat190724
31-03-2011, 10:52
Satış baskısı altına girdik sanki. Alttan alanların kar realizasyonu olabilir. Umarım satışlar bu seviyelerde karşılanır. Böyle bir seansta satış yememiz pek hoş olmadı. Yeşil bunu elbette telafi edecektir...:cool:

kayhan bey hedef fiyat nedir sizce? benim tahminim 1,50 üstüne atarsa 1,80 lere hızlı bir yükseliş olur diye düşünüyorum...

murat190724
31-03-2011, 10:56
tabi bunların gerçekleşmesi için iyi de bir işlem hacmine ihtiyaç var bu kadar geniş bir tahtaya şu anki işlem hacimleri yakışmıyor bence...

BUR-KAY
31-03-2011, 11:45
tabi bunların gerçekleşmesi için iyi de bir işlem hacmine ihtiyaç var bu kadar geniş bir tahtaya şu anki işlem hacimleri yakışmıyor bence...

:yes:Kardeşim, yorumlarına aynen katılıyorum. Şu anda benim ilk hedef fiyatım 1.80 gibi. Oraları görürsek o fiyatlarda bayağı zorlanacağımız bir gerçek. Ancak bu hissenin nerde ne yapacağınıda kestirmek güç. Bakarsın süpriz yapar ve 2 liranın da üzerine atabilir. Bu önümüzdeki iki aylık sürede bu heyecanları yaşayabileceğimizi düşünüyorum. İnşallah bizi yanıltmaz. Hoşça kal...:yes:

Trade Shark
31-03-2011, 14:18
kv li bir yükselen takoz formasyonu var hedefi olarak 1.5x gösteriyor.

onun dışında büyük resimde 1.70 de çanak formasyonu hedefi var denilebilir.

ytd...

kazanan
31-03-2011, 16:49
[/COLOR][/I]

NEDENİNİ AÇIKLARMISIN?

Hisse 1.50 lere tırmanırken bile hala gözünüz 1.20 lere takılmış. Hangi verilere, tekniğe dayanarak bu yorumda bulunuyorsun? 1.2x leri görmesindeki "lazım"'ın gerekçesi nedir? Bizlerin göremediği, bilmediği, anlıyamadığı herhangi bir şey biliyorsan lütfen açıkla. Yok eğer bilmiyorsan "tarote" arkadaşımızın belirttiği gibi "BİLİYORSAN AÇİKLA, BİLMİYORSAN YANILTMA" kardeş. Herhangi birisi o fiyatlara düşünce alırım diye hissesini satar ve zarara uğrarsa hiçmi vicdan azabı çekmezsin?:notr::notr::notr:

sorduğun sorunun cevabını bir sonra yazdığın mesajda vermişsin(satış baskısı)... u100 tekniğine bakarsan en son dip 58 binde yaptı sonra ki çıkışı 65 bini buldu ve burayı geçemiyor, teknik diyor ki burdan aşağıya kıracak, her zirveyi deneyip geçemeyişinde aşağı kırışlar bir öncekinden daha keskin olmuş, her an bir aşağı dönüş başlayabilir bu defa 58 binin altına inmesi lazım, benim görüşüm 56 binleri göreceğiz, bu aşağı salışta yygyo buralarda kalamaz 1.2x lerden toplayanlar malı boşaltırken daha yukarı maliyetlilerde stoplosları çalıştıracaklardır, 1.2x ler aslında iyimser rakamlar olacak yygyo için fakat o dip vuruşundan sonra ki bence nisanın ikinci yarısında başlayacak yukarı bir ralli olur u100 70 binlere dayanacak hatta tarihi rekorları görebiliriz bu arada yygyo 1.8x leri geçecektir....

BUR-KAY
31-03-2011, 18:26
sorduğun sorunun cevabını bir sonra yazdığın mesajda vermişsin(satış baskısı)... u100 tekniğine bakarsan en son dip 58 binde yaptı sonra ki çıkışı 65 bini buldu ve burayı geçemiyor, teknik diyor ki burdan aşağıya kıracak, her zirveyi deneyip geçemeyişinde aşağı kırışlar bir öncekinden daha keskin olmuş, her an bir aşağı dönüş başlayabilir bu defa 58 binin altına inmesi lazım, benim görüşüm 56 binleri göreceğiz, bu aşağı salışta yygyo buralarda kalamaz 1.2x lerden toplayanlar malı boşaltırken daha yukarı maliyetlilerde stoplosları çalıştıracaklardır, 1.2x ler aslında iyimser rakamlar olacak yygyo için fakat o dip vuruşundan sonra ki bence nisanın ikinci yarısında başlayacak yukarı bir ralli olur u100 70 binlere dayanacak hatta tarihi rekorları görebiliriz bu arada yygyo 1.8x leri geçecektir....

ASLA KATILMIYORUM!

Sayın "kazanan" düşüncelerine saygı duymakla birlikte asla katılmıyorum. Çünkü; YYGYO sanki 30 endeks kağıdıymış gibi U 100 ENDEKS düşüşüne paralel düşeceği varsayılamaz. Ayrıca U100 endeks değerininde 62500 altına çok önemli bir olumsuzluk olmadıkça düşmeyeceğini savunuyorum. Nisan'ın ikinci yarısından sonra ralli başlayacağını söylediğine göre, önümüzdeki 15 günlük sürede borsa yaklaşık 8000 puan aşağıya düşecek demektir. (Yani senin belirttiğin 56000 e.) Bu piyasada olmadık şey olmaz ama normal şartlarda bu düşünceye kargalar bile güler kardeşim. YYGYO' nun bir süre 1.39-1.48 bandında kalabileceğini daha sonrada yukarıya tırmanışın devam edeceğini yorumlarımda belirtmiştim. Aynı görüş ve düşüncelerimi yineliyorum. Ayrıca banka hisselerinde bu kadar baskının olduğu bir piyasada yeni rekorlardan bahsetmekte hayalden başka bir şey olamaz bence. Yazmış olduğumuz bu yorumları topikteki ve ziyaret eden arkadaşlarımız okuyorlardır. Bence senin gibi düşünenlerin hepsi satıp beklemelidir. Çünki 250 kuruş alttan alma fırsatından bahsediyorsun. Bekleyip göreceğiz, zaman bakalım kimi haklı çikaracak. :notr:
Topiğimizdeki diğer arkadaşlarda lütfen bu tür yorumları değerlendirsin ve kendi düşüncelerini yansıtsınlar.
Yazdığım yorumdaki düşünceler kendi kanaatim olup AL-TUT-SAT tavsiyesi değildir.

DOĞRULUK, SONSUZLUĞUN GÜNEŞİDİR.
NASIL OLSA DOĞAR!(Wondell Philips)

kazanan
31-03-2011, 19:52
ASLA KATILMIYORUM!

Sayın "kazanan" düşüncelerine saygı duymakla birlikte asla katılmıyorum. Çünkü; YYGYO sanki 30 endeks kağıdıymış gibi U 100 ENDEKS düşüşüne paralel düşeceği varsayılamaz. Ayrıca U100 endeks değerininde 62500 altına çok önemli bir olumsuzluk olmadıkça düşmeyeceğini savunuyorum. Nisan'ın ikinci yarısından sonra ralli başlayacağını söylediğine göre, önümüzdeki 15 günlük sürede borsa yaklaşık 8000 puan aşağıya düşecek demektir. (Yani senin belirttiğin 56000 e.) Bu piyasada olmadık şey olmaz ama normal şartlarda bu düşünceye kargalar bile güler kardeşim. YYGYO' nun bir süre 1.39-1.48 bandında kalabileceğini daha sonrada yukarıya tırmanışın devam edeceğini yorumlarımda belirtmiştim. Aynı görüş ve düşüncelerimi yineliyorum. Ayrıca banka hisselerinde bu kadar baskının olduğu bir piyasada yeni rekorlardan bahsetmekte hayalden başka bir şey olamaz bence. Yazmış olduğumuz bu yorumları topikteki ve ziyaret eden arkadaşlarımız okuyorlardır. Bence senin gibi düşünenlerin hepsi satıp beklemelidir. Çünki 250 kuruş alttan alma fırsatından bahsediyorsun. Bekleyip göreceğiz, zaman bakalım kimi haklı çikaracak. :notr:
Topiğimizdeki diğer arkadaşlarda lütfen bu tür yorumları değerlendirsin ve kendi düşüncelerini yansıtsınlar.
Yazdığım yorumdaki düşünceler kendi kanaatim olup AL-TUT-SAT tavsiyesi değildir.

...........
bekleyelim görelim... şu anda portföyün büyük kısmıyla düşüş varantlarında mevzilenmiş durumdayım, yazdıklarım yüzde yüz olacak diye bir şey yok ama benim görüşüme göre olacak, olmazsa en büyük zararı ben göreceğim, zaten yazdıklarıma inancım olmasa düşüş varantına girmezdim...beceri iş bittikten sonra grafikler üzerine çizgiler çekerek teknik olarak düşmesi gerekiyordu demek değil, beceri olacakları grafiklerden önceden okuyabilmek ve önemli olan düşerkende kazanabilmek...

BUR-KAY
31-03-2011, 20:26
...........
bekleyelim görelim... şu anda portföyün büyük kısmıyla düşüş varantlarında mevzilenmiş durumdayım, yazdıklarım yüzde yüz olacak diye bir şey yok ama benim görüşüme göre olacak, olmazsa en büyük zararı ben göreceğim, zaten yazdıklarıma inancım olmasa düşüş varantına girmezdim...beceri iş bittikten sonra grafikler üzerine çizgiler çekerek teknik olarak düşmesi gerekiyordu demek değil, beceri olacakları grafiklerden önceden o
kuyabilmek ve önemli olan düşerkende kazanabilmek...

:yes:Sayın "kazanan; sana iyi mevziler kardeşim. Bahsettiğin grafikleri ben her gün inceliyorum, ancak hiç bir grafiğide kimseye sunmadım. Ayrıca yapan arkadaşlarada saygım var tabi. Bende böyle bir tahtada al-sat yaparak 75000 lot civarındaki hissemin maliyetini 1,5 ayda 350 kuruş aşağıya çektiysem demekki bir şeyler becerebiliyor ve okuyabiliyorum. Sana bol şanslar diliyorum. Bu piyasada kendini yem yapmayan, kazanabilen bütün küçük yatırımcıları ayakta alkışlarım. Herkese bol kazançlar...:yes:

Trade Shark
01-04-2011, 09:53
ilk adımda 1.48 direncinin aşılmasıyla ilk hedef bant aralığı 1.50-1.60 olması muhtemel..izleyelim bakalım

bir üst bant hareketinde ise 2.00 a kadar önü açık.

BUR-KAY
01-04-2011, 09:56
:cool:Bu topiğin üzerine ya ölü toprağı serilmiş, yada hisseler satılıp gidildi. Bu ne sessizlik?:cool:
Ne demişler "SEL GİDER, KUM KALIR."

Trade Shark
01-04-2011, 10:09
hacim sınırlı, tekniktede sıkışma devam ediyor..

günlük grafikte bayrak formasyonu oluşumunu tamamladı gibi..

sn. kayhan acaba seçim beklentisiyle prim yapabilir mi diye düşünyorum ya da sonrasında..??

AbsoluteZero
01-04-2011, 10:23
IMKB anlık veri almak isteyenlerden ücret alacakmış. Ücreti nedir bilmiyorum. Kısacası buralarda ky barındırmak istemiyorlar. Zaten çokta canları acıyor ne işleri var.

Trade Shark
01-04-2011, 10:28
IMKB anlık veri almak isteyenlerden ücret alacakmış. Ücreti nedir bilmiyorum. Kısacası buralarda ky barındırmak istemiyorlar. Zaten çokta canları acıyor ne işleri var.

öyle bi şey olamaz mesela java matriks yüzeysel hemen hemen tüm aracı kurumlarda var.Müşteri kaybını göze alamazlar ki takas ve emir iptaliyle büyük bi darbe vurdular zaten.

BUR-KAY
01-04-2011, 10:30
hacim sınırlı, tekniktede sıkışma devam ediyor..

günlük grafikte bayrak formasyonu oluşumunu tamamladı gibi..

sn. kayhan acaba seçim beklentisiyle prim yapabilir mi diye düşünyorum ya da sonrasında..??

:yes:Piyasa ile ilgili çok önemli bir şok yaşanmazsa seçimlere kadar 1.80 lere kadar yolumuz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yaz aylarına doğru sektörün önünün açılacağını, gayrımenkul piyasasının canlanacağınıda unutmamak lazım. Benim beklentilerim olumlu diyebilirim.:yes:

AbsoluteZero
01-04-2011, 11:04
Akbank aracı kurumum ve şu an işlem hacmi ve alınan ve satılan lotları göremiyorum.
Bu gidişle yakında son fiyatı nedir onuda göremeyeceğiz.

Trade Shark
01-04-2011, 11:10
Akbank aracı kurumum ve şu an işlem hacmi ve alınan ve satılan lotları göremiyorum.

herkes hesabını kapatır olur biter .yüzeysel işlem olmazsa kumarhaneden farkı kalmıyor.Gedik yatırımda öyle yaptı son işlem adetleri ücretli diye bi yazı çıkarmış sitesinde var.Tamamen saçmalık.Çünkü her zaman işlem yapmayan sadece izleyen bi çok yatırımcı var.Tabi derinlikte istediklerine ulaşamadılar o yüzdendir.
..ve şimdi gördüm tüm aracı kurumlarda aynı uygulama olacakmış..

BUR-KAY
01-04-2011, 11:18

Konuyla ilgili, MATRİKS'ten önceki gün bir duyuru yapılmıştı. 1 Nisan itibarı ile bazı verilerin ilave ücrete tabi olacağını müşterilerine duyurmuştu. Konuyu aracı kurumunuzla konuşarak tam detaylı bilgiye sanırım ulaşabilirsiniz. Malesef herkesin gözü borsacının cebindeki parada!

BUR-KAY
01-04-2011, 13:45
Uyumaya ve uyutmaya devam ediyorlar. Bu gündende hayır yok gibi...

BUR-KAY
01-04-2011, 15:26
:cool::Atı alan üsküdarı çoktan geçti ama bu zavallılar pineklemeye devam ediyorlar. VAH...VAH! Sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorlar. Çıkarmı dersiniz?

enişte
02-04-2011, 13:58
şu cünübettinden iyiki kurtulmuşum gs ve goodyear dan çok şükür zararı çıkarttım.Yeni arkadaşlara duyurulur bu kağıdın adını ben cünübettin ve cünübettin gayri menkul yatırım ortaklığı koymuştum hala öyle:))

BUR-KAY
02-04-2011, 18:21
:notr:KİM SUÇLU?

Yatırımcısının genel profili hissenin ne olduğunu anlatmaya yeterde artar bile! Bu hisseye girdiğim günden beri bu topikte birçok yatırımcısı tarafından hakaret, küfür adına duymadığım şey kalmadı diyebilirim. Tabiki bütün arkadaşları asla kastetmiyorum. Peki bunun suçlusu kim? Aldığı hisse yüzünden parasını kaybedip bunalıma giren, yüzü gülmeyen, hüsrana uğrayan küçük yatırımcılarmı yoksa bu insanları bu hale getiren şirket yetkilileri veya tahta sahiplerimi? Sebep gayet açık seçik ortada besbelli. Sebep olanlar her şeyi peşinen kabullenmiş olsalar gerekki bildiğinden şaşmıyorlar. Oysa insanlık adına birçok değerlerin yok sayıldığı bir ortamda para dediğimiz şeyin o kadarda önemi olmasa gerek. Daha fazla kar-zarar hesabı yapmadan en kısa zamanda, bu lanet hissenin kendi adıma terkedilmesinin zamanının geldiğini düşünüyorum.Sağlık ve huzur en önemli değerler. Bu hissede daha fazla kalmak o değerleride yok ettirebilir.
Değerli arkadaşlar bunlar benim düşüncelerim tabi. Kesinlikle kimseyi etkilemek için yazmadım. Herkes için hayırlısı ne ise o olur inşallah diyor, herkese iyi hafta sonları diliyorum.:notr:

coriolis
02-04-2011, 22:16
Ben bu konuda kendimi suçluyorum , zira kimse bana bu kağıdı zorla aldırmamışken , aldıktan sonra 2.6'ları da görmüş olmasına rağmen satmadığım için hata yaptığımın farkındayım. Üstüne üstlük maliyet düşür düşür , portföyün tamamı bu kağıtta durmakta. Maliyeti de ancak 1.9x'lere çekebildim heh.

Satmayı pek düşünmüyorum , zira kısa-uzun her türlü bu hisse eski fiyatlarını göreceğini düşünüyorum , olağanüstü bir durum olmadığı sürece.

Ama dersimi aldım , dolayısı ile bir daha bu tür kağıtlara pek fazla bulaşmam herhalde.

Herkese bol kazançlar.

umudumol07
02-04-2011, 23:12
öyle bi şey olamaz mesela java matriks yüzeysel hemen hemen tüm aracı kurumlarda var.Müşteri kaybını göze alamazlar ki takas ve emir iptaliyle büyük bi darbe vurdular zaten.

adamllar cuma gunu yaptı artık paralı haytre bılmıyrsuzn burda hıseyey yorum yazıyorsunzuzzzz

cagdasmustafa
02-04-2011, 23:53
ASLA KATILMIYORUM!

gayet mantıklı, kayhan beyin yazdıkları.şuan bizi korkutan petrolün tırmanışı. şuan itibari ile petrol 119.13 dolar. tarihi rekorlarda. endeksin yükselmesi için, petrolün yükleşinin durması gerek. ama benim düşüncemde 15 günde 56 binlik bir seviyeye kadar endeksin düşeceğini sanmıyorum. sonuçta ne olursa olsun endeks düşmeye başladımı yygyo da tepkisiz kalmayacktır. daha önceki 67 binden başlayan düşüşde olduğu gibi. ben nisan ayından umutluyum. herşeyin hayırlısı herkez için bol kazançlar...

Trade Shark
03-04-2011, 16:24
adamllar cuma gunu yaptı artık paralı haytre bılmıyrsuzn burda hıseyey yorum yazıyorsunzuzzzz

şokun etkisini atlatamadık ondandır.:)

mano
03-04-2011, 20:33
arkadaşlar selam gyo lar emlak gyo dan dolayı hareketli yygyo 1.41 direncini kırdıktan sonra ertesi gün 1.48 denemesi yapıp tekrar aşşağı geldi tahminim 1.42 sevyesine değip tekrar 1.48 hareketi yapabilir yanlız arkadaşlar hikaye lağzım hikaye şuanda emlakgyo daki hareket yanlız arkadaşlar kağadın hareketlerine iyice baktığınızda günlük çokgüzel alsatlar veriyor herkeze bol kazanç

BUR-KAY
04-04-2011, 10:13
:grrr:66000 Olmuş endekste durduğu fiyat her şeyi anlatmaya yeter sanırım. Küçük yatırımcılar iyi dilek ve temennilerini hak edenlere fazlasıyla gönderiyorlardır. Herkesin hakkını vermek gerek! Aman dualarından eksik kalmasınlar.:grrr:

BUR-KAY
04-04-2011, 11:13
:grrr:PATLAK DAVUL!

Patlak davuldan ses çıkarmı? Çıkmaz tabi. Sana değil, senin yüzünden elimden kaçırdığım hisselere yanıyorum! Bu saatten sonra tavan dahi yapsan benim nazarımda yinede müsvette kağıdından fazla kıymetin olamaz! Sanada seni hisse diye halka arz edip millete dağıtanlarada lanet olsun. Daha ne diyebilirim?:grrr:

murat190724
04-04-2011, 16:24
ne b..tan bir kağıda bulaşmışız her yer yem yeşil bu bu lanet kağıt karaları bağlamış harbi isim değişikliği lazım bu kağıda...:vurkafa:

BUR-KAY
04-04-2011, 20:08
:seyt:Yatırımcıları nefret ettirirsen bir hisseden olacağı budur.Bir-iki kademe al-ver başka hareket yok. Takasından anladığım kadarıylada son günlerde alıcı buldukları kadarıylada mal çıkmışlar görünüyor zaten. Yani neresinden bakarsan bak cacık oğlu cacık! Hiçmi hiç güven vermiyor. Tam bir pisliğin üzerinde oturuyoruz, Allah sonumuzu hayırlı etsin! Patlak davula diyecek başka bir şey bulamıyorum. Bu adamların bu topikleri ziyaret edip bizlerin yazdıklarını okuduklarından adım gibi eminim. Hal böyle olunca diğer arkadaşlar neden protesto içerikli yorumlarını devamlı yazmazlar anlamıyorum. Oysa kağıt üç-beş kademe gitse çoğunluk yatırımcılar yorumlarını hemen sıralarlar. Madem bu pisliğe bulaştık ozaman kurtulana kadar da veryansın edip rezilliklerini her gün ortaya dökelim. Unutmayalım ki kuvvet birlikten doğar!:seyt:

YAŞAMDA EN ÖNEMLİ ŞEY KAZANÇLARIMIZI KULLANMAK DEĞİLDİR.
BUNU HERKES YAPAR.
ASIL ÖNEMLİ OLAN KAYIPLARIMIZDAN KAZANÇ SAĞLAMAMIZDIR.
BU ZEKA GEREKTİRİR;
AKILLI İNSANLARLA APTAL İNSANLAR ARASINDAKİ FARK BUDUR.
(William Bolith)

sakli_kent19
04-04-2011, 20:35
yeşile iltifat ettik bizi banladılar iyimi satmıyorum elimdeki hisseeleri bakalım ne zaman alacaksın ama sen fiyatı düşür ben senin elinden alacam engin efendi.

BUR-KAY
04-04-2011, 23:11
:gulen:
yeşile iltifat ettik bizi banladılar iyimi satmıyorum elimdeki hisseeleri bakalım ne zaman alacaksın ama sen fiyatı düşür ben senin elinden alacam engin efendi.

Ah be kardeşim! Onun elindeki mal almayla bitecek gibi değil! Üstelik bizim gibilerden başka talipliside yok. Fazla ürkütmeye gelmez...

tarote
04-04-2011, 23:49
inşallah böyle seyir etmez
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/5/603.jpg

tarote
05-04-2011, 10:06
Gözlerim yaşaracak inanamıyor

AbsoluteZero
05-04-2011, 10:11
İşlem hacmini ve son alım satımları görememek iyi olmadı. Birileri 1.49 dan alıyorda 1-2 lotlar lamı oynuyor belirsiz.
İşlem hacmini veren site var mı?

AbsoluteZero
05-04-2011, 10:31
Şirket evliliği oldu filan bir çok iyi haberlere kulağını tıkayıp kıçını kıpırdatmadı ve üstelik %100 düştü. Bugün 11 civarı e-posta adresimiz değişti ve webb adresimiz yenilendi gibisinden haberler geldi hisse 1.45'den 1.50'lere sıçradı.

BUR-KAY
05-04-2011, 10:41
İşlem hacmini ve son alım satımları görememek iyi olmadı. Birileri 1.49 dan alıyorda 1-2 lotlar lamı oynuyor belirsiz.
İşlem hacmini veren site var mı?

Her gün çikardıkları yeni uygulamalar bu işin b..... çıkardı malesef. Bu nasıl iştir anlaşılır gibi değil. Kimlerin ne çıkarı var oda ayrı tabi. Artık tüm verileri görmek için seans salonuna taşınmaktan başka çaremiz kalmadı gibi. Bugün en az 1.48 üzeri kapatmamız gerekliki yeni umutlara yelken açabilelim. Umarım iştahları devam eder.

AbsoluteZero
05-04-2011, 10:52

Bugün en az 1.48 üzeri kapatmamız gerekliki yeni umutlara yelken açabilelim. Umarım iştahları devam eder.

Bugün web adresimiz değişti diye böyle tepki verirse öğleden sonra merkez binamızın tuvalet tınaknıklığı açıldı artık rahatız sıç...biliyoruz gibisinden bir haber internete düşerse belki rahatlamanın getirdiği sevinçle 1.48 üstüne atabilir. :)))
Eğer bir ihale aldık 2 milyar dolarlık iş yapacağız haberi gelirse işimiz kötü 1.00 altına yolculuk başlar herhalde.

BUR-KAY
05-04-2011, 11:08
Bugün web adresimiz değişti diye böyle tepki verirse öğleden sonra merkez binamızın tuvalet tınaknıklığı açıldı artık rahatız sıç...biliyoruz gibisinden bir haber internete düşerse belki rahatlamanın getirdiği sevinçle 1.48 üstüne atabilir. :)))
Eğer bir ihale aldık 2 milyar dolarlık iş yapacağız haberi gelirse işimiz kötü 1.00 altına yolculuk başlar herhalde.

Allah senin iyiliğini versin be kardeeşim. Her ne kadar keyfim yok isede beni bayağı güldürdün. Allahta senin yüzünü güldürsün inşallah. Söylediklerine katılmamak mümkünmü? Çünki hissenin adıda belli sahibide! Sağlıcakla kal.:yes:

AbsoluteZero
05-04-2011, 11:36
Allah senin iyiliğini versin be kardeeşim. Her ne kadar keyfim yok isede beni bayağı güldürdün. Allahta senin yüzünü güldürsün inşallah. Söylediklerine katılmamak mümkünmü? Çünki hissenin adıda belli sahibide! Sağlıcakla kal.:yes:

Eyvallah. :)

tarote
05-04-2011, 14:44
deniz yatırım kullananlar var mıydı

mansurko
05-04-2011, 14:52
çok şükür 1.50 aştık kayhan bey durum ne olur yorumunuzu alabilirmiyiz.tşk

fuat54
05-04-2011, 14:55
bu kağıt borsanın çıkışını sevmiyor borsa ile ter orantılı çalışıyor
ben bişe anlamadım

ytd

mahatma
05-04-2011, 15:22
al yeşil efendi al

tarote
05-04-2011, 15:31
Tuzu kuru olanlanlar 3-5 gördü mü yapıştırıyorlar.Biz ne yapalım arkadaşlar 2,13 maliyet.Yemin olsun sevinemiyorum bile %7 artışa.

mansurko
05-04-2011, 15:39
sabır biraz sayın tarota.yoksa çok özülsen bile çıkmadı mı çıkmaz bizim engin efendinin namusuz kağıdı.

BUR-KAY
05-04-2011, 18:32
:cool:EH BUNADA ŞÜKÜR!

Bu günki hareket maliyeti yüksek olan bizler için, fazla bir sevinç kaynağı olmasada şimdilik 1.48 direncini kırarak 1.54 seviyesinden kapatması yüreğimize su serpti. Devamınında inşallah geleceğini düşünüyorum. 1.80 lere kadar ilk etapta yolumuzun açık olduğunu düşünmekle birlikte bu seviyelerde arkadaşların , maliyetlerini düşürmek için satış denemelerini şahsen önerebilirim. Bu piyasada hisse fiyatları, defter değerleriyle ölçüşüyormuşçasına ikide bir YYGYO'nun 80 kuruşluk(güya) defter değerini topikte yazanlara umarım bu fiyat kapak olur. Hareketi azda olsa gerçekleştirenlerin ellerine sağlık diyorum. İyi akşamlar dilerim..:cool:

NİSAN YAĞMURLARI , MAYIS ÇİÇEKLERİNİ GETİRİR.

AbsoluteZero
05-04-2011, 19:29
güzel bir gün olmuş! Darısı devamına..

sakli_kent19
05-04-2011, 20:20
arkadaslar bu hhissede çok dikkatli olun yeşil efendi hisseyi yükseltiyomuş gibi yapıp ördekleri çağırıyo yakındır malı ky nin eline verip fiyatı 1 lere çekmesi.

Trade Shark
05-04-2011, 22:26
kv li bir yükselen takoz formasyonu var hedefi olarak 1.5x gösteriyor.

onun dışında büyük resimde 1.70 de çanak formasyonu hedefi var denilebilir.

ytd...

ilk hedefimiz gerçekleşmiş. 1.5x:cool:

BUR-KAY
05-04-2011, 23:04
:sus:
arkadaslar bu hhissede çok dikkatli olun yeşil efendi hisseyi yükseltiyomuş gibi yapıp ördekleri çağırıyo yakındır malı ky nin eline verip fiyatı 1 lere çekmesi.

Hadi canım sende! Neyin peşindesiniz anlaşılır gibi değil! Yüksek maliyeti olup, böyle bir günde bir parça sevinen yatırımcıların moralini bozmayamı çalişiyorsunuz? Bizler kendimizi koruyacak aklada fikrede sahibiz çok şükür. İnsanların kafalarını bulandırıp zarar etmelerine sebep olmayın. Gölge yapmayın başka şey istemez kardeşim! Sen o 1 liraları çok beklersin gibime geliyor. Hem senin yorumunda küçük yatırımcıları ördekle özdeşleştirmen çok ayıp! Kınıyorum!

cagdasmustafa
05-04-2011, 23:29
Arkadaşlar gerçekten kimsenin moralini bozmayın. biliyorsanız varsa bildiğiniz açıklayın. ama yok kafadan konuşuyorsanız kimsenin vebalini almayın. kendimden örnek vereyim. zamanında 1.20 ye düştüğünde ben maliyet düşürmek için, alım yapmak istedim. bir kaç yorumlarda 1 tl ye düşeceğini söyleyen arkadaşlar yüzünden almadım. zihnimin bir yerinde o yazı hala kaldı. kısacası beni etkiledi....