PDA

View Full Version : ZOREN Zorlu Enerji

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

retrograd
16-05-2011, 08:36
bu kağıt ın gitmesi ahmet nazif zorluya ne kaybettir...adam kağıtının yükselmemesi için elinden geleni yapıyo...kağıt 4 tl olsa ne kaybeder

bizi :he:

serenad
16-05-2011, 09:06
bi defa elde paraso kalmamış ve daha aşağı maaliyetini indirememiş binlerce ky ; 3.25 ve üstünü görünce herkes satış verecek.. adam aptal mı 1.5 senedir bukadar enayiyi bekletip parasını yiyor.. nasıl zengin olunuyor zannediyorsunuz.. ben çok şükür sattım kurtuldum , darısıbaşınıza..

bu kağıt yakın zamanda 2.17 ye kadar geri çekilecekir..

hakkiozcan07
16-05-2011, 09:26
Anadolu Yatırım alım için hedef fiyat 2.20 derken hepimiz kızıyorduk, demekki birşeyler biliyorlarmış, Allah daha beter etsin iflas etsin herkez kurtulsun,

ozbek1
16-05-2011, 09:29
felaket senaryosu boşa yazmayın
bende zarardayım ancak banka hissesinde olsam daha çok korkardım
azalan banka karları artırılan munzam karşılıklar
akbanka kesilen ceza onların itirazı davası vs vs
ersin özince nin istifası
bence çok şişik çimento senetlerine de verirler
ya da çok spekulatif kağıtlara da
bu kağıtta çokta ağlaşmaya gerek yok
çok kısa vade de buraya bağlanmış olan paraya ihtiyaç yoksa tabi

redfox
16-05-2011, 16:49
ahhh senin lafına güvendik bizi perişan ettin bu kadar adamın AHI sende kalmaz boğazına düğümlenir o lokmalar senin yutamazsın işine gelince haktan adaletten bahsedersin...

redfox
16-05-2011, 17:08
sabrımızı mi deniyorsun ......beyler email atalım şirkete rusya ne zaman açılıyo belkide açıldı haberimiz yok dumanlar tütüyor...

mrt_by
16-05-2011, 19:55
valla bunlar haram yemeye alışıktır utanmaz sıkılmaz..bogazında da kalmaz..insanın yüzü kızaracak ki ondan sonra utanma sıkılma olsun...bunlar yüzsüz insanlar..bu kadar insanın ahı yerde kalmaz..!!..bu namussuzları şikayet edeceksek beraber bir yazı gönderelim ki bir işe yarasın..!..redfox haklı bu kadar yalanla riyayla yatırımcısını kandıracak kimsede hesap sormayacaksa hepimiz bu ucuz fiyattan cıkalım batmaktan ıyıdır..

ybatmaci
16-05-2011, 20:37
zoren santral satacağını duyursa bu kağıt ne olur?akenr 40 mw'lık bir santral satacağını bununlada enerjisa ilgilendiğini duyurdu 2.80 olan hisse 3.92'yi gördü.bende size zoren 120 mw lık santral satacağım bununlada yabancılar ilgileniyor dense bu hisse ne olur?istediği rakam yüksek, satarsa aldığı parayla 2 tane 120 mw santral kurar.bunun üzerine birde rusyadaki santral devreye girerse ne olur?ytd

retrograd
16-05-2011, 22:10
yaw kime ne diyosunuz
adam her gün tepemden helikopteri ile geçiyor
hava kurdu 'ndaki helikopterin aynısı helikopteri var
heryere uçuyor adam buraya yazdığınız küfürler falan boşadır söleyem ha
ama içerdeki (vestel)'den arkadaşlardan aldığım bilgiler
zorlu'nun yatırımlarını artık enerjiye kaydıracağıdır
ytd

redfox
16-05-2011, 22:18
yaw kime ne diyosunuz
adam her gün tepemden helikopteri ile geçiyor
hava kurdu 'ndaki helikopterin aynısı helikopteri var
heryere uçuyor adam buraya yazdığınız küfürler falan boşadır söleyem ha
ama içerdeki (vestel)'den arkadaşlardan aldığım bilgiler
zorlu'nun yatırımlarını artık enerjiye kaydıracağıdır
ytd

biktik kardeşim artık milletin maskarası olduk millete 2 senedir borsadan çıktım diyorum yalan:) neden mi adamlar 2 senedir borsada %70 para kazandı nerdeyse ortalama biz içeri girdik yani dalğa geçiyorlar bizimle ...borsa 55 bin ken zoren 3.20 tl di borsa 65 bin biz 2.44 indik .....

redfox
16-05-2011, 22:23
zoren santral satacağını duyursa bu kağıt ne olur?akenr 40 mw'lık bir santral satacağını bununlada enerjisa ilgilendiğini duyurdu 2.80 olan hisse 3.92'yi gördü.bende size zoren 120 mw lık santral satacağım bununlada yabancılar ilgileniyor dense bu hisse ne olur?istediği rakam yüksek, satarsa aldığı parayla 2 tane 120 mw santral kurar.bunun üzerine birde rusyadaki santral devreye girerse ne olur?ytd

osmaniye res i satacak diyosun açık konuş zaten credit suisse i satması için aracı yaptı...onu satarsa borcumuz kapanır gibi galiba 300milyon euru ya mal oldu zaten bide rusya açılırsa herhalde 3tl geceriz...:) de olacakmı bunlar hayalllllll

ybatmaci
17-05-2011, 09:20
alanım gereği sürekli enerji sektörüyle içiceyim gecenlerde satılmayı düşünülen santrale yabancıların gelip gezdiğini gördüm bide azda olsa yabancı alımları var bunlar beni biraz umutlandırıyor ama ne olcağı hiç belli olmaz.

mustican
18-05-2011, 16:18
2,40 ın altında pek satıcı yok gibi. Umarım bundan sonra çıkış başlar

Bir çin atasözü der ki " GÖ.. GİREN ŞEMSİYE AÇILMAZ"

Zorenciler de o durumda.

serenad
18-05-2011, 16:21
bundan 1 ay kadar önce 2.17 lerden zoreni mallanacağım ve o sayede kazanacağım derken bana şeyleriyle gülenlere selam olsun.. aha da yazıyom 24 mayısta 2.17 maliyetle aranıza katıldım/cam :)

redfox
18-05-2011, 16:42
bundan 1 ay kadar önce 2.17 lerden zoreni mallanacağım ve o sayede kazanacağım derken bana şeyleriyle gülenlere selam olsun.. aha da yazıyom 24 mayısta 2.17 maliyetle aranıza katıldım/cam :)

senin gibi mezarcılar ın yeri burası deil karacaahmete git kardeşim sen ordan baya mal toplarsın....

redfox
18-05-2011, 16:46
Ben den mal alamazsınız mezarcılar başka kağıtlara bakın .....bu kağıtı 3 tl üzeri verecem eline:):) serenad

raan
18-05-2011, 22:18
benim bi beklentim vardı bu kağıttan maliyetimi 2,67 ye kadar düşürdüm ardından rusya ve res haberleri bugün yarın uçurur bizi diye 2.74 leri beyenmeyip tutmaya devap ettim ve sonuç hüsran...ya abi nasıl bi kağıt bu anlamadım 2 senedirde alıp satıyorum diğer oynadğım kağıtlar 3 düşse ertesi gün olumlu bir haberde 3 geri alıp toparlanırken bu salak kağıt 6 düşüyo olumlu bir haberde 1 anca yükseliyor.valla bıktım bu kağıttan bişey değil ortalama düşürcem diye bütün paramıda yedi şuan...

srky
20-05-2011, 13:39
arkadaşlar zoren 31.05.2011 tarihinde genel kurulu var.genel kuruldan şahsen hiç bir bekletintim yok.korkum var bedelli çakmaya kalkarlarsa diye.2.75 sevilerinde başabaş durumda zoren hisselerinin bir kısmını elden çıkartım.krdmd aldım şükür 88 aldın 98 sattım cebimiz biraz para gördü.hepsini vermediğme sonradan pisman oldum.mndrs-bakab-raysg-kutpo-akalt-doyhol-krdmb-ihlas son olarakta fener den kazandıgım parayı A.N.Z yem ettik.al ben yiyemedim sen ye dedik.borsnın düşmanı sabırdır demişler ama bu hisse için geçerli olmasa gerek daha önce dediğim gibi gaddar patron hissesi.malın %80 eline geçirmedikçe bu adam ekmek yedirmez.piyasalar düzeltmesse hisse 2,20 görür diye düşünüyorum. şirketin finans müdürnü arıyorsun bağlıyorlar.dinliyor sonra beyfendi enerji hisselerini uzun vadede düşünün diyor.isterseniz 31.05.2011 tarihindeki genel kurulda a.n.z görüşebirlisin deyip geçiştiriyor.hadi görüştün diyelim adam demeyecekmi GÜTTÜGÜN ÜÇ KEÇİ ÇALDIGIN ISLIK DAGI TAŞI TUTMUŞ.diye

yatirimci@zoren.com.tr <yatirimci@zoren.com.tr>adersine içinizden geldigince mail gönderin telefonlada finans müdürlerini bağlıyorlar.telefon zorenin internet sayfasında var.unutmadan evinize bu adammın şirkelerinin ürettiği nevresiminden tutun,televizyonına kadar hiç bir şeyi sokmayın saygılar

serenad
20-05-2011, 15:10
.KIZIL TİLKİ DER Kİ ..........
Ben den mal alamazsınız mezarcılar başka kağıtlara bakın .....bu kağıtı 3 tl üzeri verecem elinehttp://www.hisse.net/forum/images/smilies/smile1.gifhttp://www.hisse.net/forum/images/smilies/smile1.gif serenad ...

artık 3 üzeri mi verirsin yoksa dediğim gibi 2.17 den bana bağışlarmısın görecez ömrümüz olursa..

ama sen illaki 3 ün birini bekleyecem diyorsan saygı duyarım

redfox
20-05-2011, 16:45
Ahhhh a.n.z ahhhh bizi bu milletin diline düşürdünya

intelligence
20-05-2011, 23:15
gel yavrum gel..kucak dansımız başlıcak senle..

yuzune bakın nur yok nur...şer akıyor..lanetli..olecen la..olecen..o mezarın içine girecen kazık çakamayacaksın..

kucak dansımızda başladı..

mrt_by
21-05-2011, 00:07
bu ölse bu sefer cocukları var şer akmaya devam eder aynı b...kn laciverti sülalecek..farkları mı olcak ki...yatırımcısını düşünmeyen firmalar bir yere gelemez bunlardan da cacık olmaz ..Bakınız koç ve yaşar grubuna de biraz adam görünüz..yatırım konusunda da petkimden örnek alınız ki para kazandıran yatırım nasıl olur ona göre yapınız..bilmediginiz b..ka bulaşmayınız..sizden ancak esnaf olurdu hasbel kader fabrıkatör oldunuz..oldugunuz olacagınız da o kadar capınız bu sizin..gerçi mayanızda yok sizin adamlık.. özünde olmayınca da adamlık ne suratında meymenet bekle ne yatırımından hayır..!!!

emirseyit
21-05-2011, 00:11
Hocam sanırım diliniz sürçtü,koç eyvallahta yaşarı sanırım sehven yazdınız.Dyo,vking topiğine bir bakın ,durum buradan da beter.

mrt_by
21-05-2011, 23:15
hayır kardesim neden yanlıs yazayım sehven..gayet net verıler ortada..ben bu kagıdı alırken DYO 1 bile değildi..şimdi kaç _?.1.61.en az %60 getirisi var..bizim zoren 3.18 den beri geri geliyor..su anda 2.41..gidicegi nokta belirsiz..rusya işi bir muaamma..ne yapacagını bilmeyen eblek NFZ ve ogullarını saymıyorum..bunlar sanayide dükkan işletecek kapasıtede olmadan hasbel kader holding işleten esnaf zihniyetli adamlar..yatırımcıdan da anlamaz calısanına da kıymet vermez..bugun varsın yarın yoksun mantık olarak.. güvende olmaz bunlara..kafaları calıssa borsa ve yatırımcı ne işe yarar..borsada taleple firmasında neler yapabılır ??..onları da düşünüp.. parayı saglıklı karlı yatırımlara yönlendirir...2 senedir takip ediyorum..hep zarar bu şirketler..kardesim hadi bizi kandırıyorsun (ki cogumuz yemiyoruz ya) ve SPK nın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsun...!...sen bu işten ne kazanıyorsun_???...koca bir hiç..!.. Ama gel de sen bu sığ fikirli ve gelecekte neye yatırım yapacagı hakkında fikri olmayan adamların yatırımlarına güven ve para yatır..!..adam bankalardaki hacizlerini kaldıramıyor daha..yatırım yapıosun banka kredileri ile güzel de kardeşim bunun geri ödemelerini neyinle yapacaksın_??..banka senin kara kasına kara gözüne vermiyor ki bu kredileri...beyaz eşya sektöründe de 1 numara olamazsın koç bu piyasadayken...

redfox
23-05-2011, 10:34
2,35 ile ilave alım yaptım. hayırlısı bakalım. Yakında bir haber çıkarsa.....Haberlere karşı hazırlıksız yakalanmayalım.

vallahi kardeş bende 3 bin lot aldım ....:) maliyetimi 2,65 düşürdüm bakalım ne olacak ya batacaz ya çıkacaz....

redfox
23-05-2011, 10:36
seçimden sonra %10 veya % 15 elektriğe zam gelecek bide rusya santralı açılırsa belki 3 tl yakın satarız...

mehmetoruc
23-05-2011, 11:07
Daha aşağı gitmez yorumuna katılmıyorum. 80 kuruştan buralara gelen bir trendden bahsediyoruz. Borsada herşey mümkün.

serenad
23-05-2011, 14:26
şu anda bende hiç yok..ama 2,20 maliyetle aranıza katılacam.. beklerim

atabeyler
23-05-2011, 14:27
A.N.Z. inşallah batar ve varoşlarda yaşamaya mahkum olursun, senki koskoca ilkokul mezunusun elbet vardır bi bildiğin

redfox
23-05-2011, 15:13
şu anda bende hiç yok..ama 2,20 maliyetle aranıza katılacam.. beklerim

ben sana satıcam merak etme 3 tl den az kaldı:) :)

redfox
23-05-2011, 16:50
kap a haber düşmüş ne diyolar hissemi alacak şirket satacak mı.....ne dir

Scorser
23-05-2011, 17:04
Zorlu Enerji YK Başkanı Murat Sungur Bursa, 2,37 - 2,42 aralığından 150 bin lot hisse satın almış. Bence 2 anlamı var, birincisi ya hissenin daha fazla düşmemesi için destek oluyor, ikincisi ya da yakında hissenin fiyatı fırlayacak şimdiden pozisyon alıyor. Başka yorumu olan arkadaşlar varsa katkılarını beklerim..

volgaseyhan
23-05-2011, 19:44
150.000 aldık bak destek veriyoruz deyip,gelen alıcaya milyon lotları gömmek içindir.(Bunlardan yararımıza birşey beklemek hayal)Yatırım tavsiyesi olarak alıp zarar etmeyin.

serenad
23-05-2011, 20:16
" kızıl tilki : ben sana satıcam merak etme 3 tl den az kaldıhttp://www.hisse.net/forum/images/smilies/smile1.gif http://www.hisse.net/forum/images/smilies/smile1.gif "

onu anladım 3 ün birini alacan şimdi olduğu gibi yeni haber var mı ondan bahset

intelligence
23-05-2011, 21:09
yuzune bakın nur yok nur...şer akıyor..lanetli..olecen la..olecen..o mezarın içine girecen kazık çakamayacaksın..

kucak dansımızda başladı..

yüzünde nur olmayan adam..kucak..nasıl? kazık çakamayacaksın...hala anlamadın..

alicenap
24-05-2011, 19:31
satılsada kurtulsak hatta imkbdende çıksa yabancıya satsalar

nakd
25-05-2011, 13:33
*zorlu enerji/özozan,"pakistan'da finansman çalışmaları haziran sonu-temmuz başında tamamlanır"-cnbc-e

*zorlu enerji/özozan,"moskova'daki tesisi yılın 2. Yarısında faaliyete geçireceğiz"-cnbc-e

ozbek1
25-05-2011, 14:16
bu açıklamalar birbirinden basiretsiz olsa da (sanki sokaktan geçen adam açıklama yapmış) hedefim 2.65
aga fener bursa ne olur 2-1 biter
bitermi biter

mrt_by
25-05-2011, 14:17
ayıp be arkadas gene yalan söylemişler :))...yılın ikinci yarısıymış..yazıklar olsun sana NFZ...yatacak yerin yok senin..!..valla ben bu yalanları mart 16 diye duymustum tabi o yalanlar yatsıya kadar sürdü..ayın 16 sı gelince bi b......k olmadı..şimdi yeni yalanlar söylemişler...bunlar 2 koyunu güdecek adam degil ..!..bırakki yatırım yapabilsin de tesisin devreye alsın... Bir yatırımın: belirlenmiş bir süresi olur..bu sürekli patrona göre değişmez..sen yatırımcını zarara soktugunun farkında değilmiisin_?..Bu yatırımın bu kadar yalan ve yılan hikayesıne dönmesinden kimler sorumlu firmanda bilmiyor musun bunları_?..Nasıl bir holding yönetiyorsunuz..Ya da nasıl holding oldunuz_?..yukarda bir arkdasa katılıyorum...batsında bizde o da kurtulalım...benim zorlu holding denen neresi holding oldugu belli olmayan bi türlü kar edemeyen sanayi dükkanından farksız şirkete yatırdıgım paraya güvenim kalmadı..inat ettim sadece..Batacaksada görmek isterim !!!..hiçde üzülmem..buraya yatırdıgım parayı ben kazanırım..ama NFZ kaybettiği güveni bir daha yerine koyamaz..Hani bunlara zihniyeti hiç benzemeyen bir alman firması reklamında varya ..!!!!

ozbek1
25-05-2011, 18:49
yeni dönem enerji dönemi
düşüşte suni
kesin alacaklar
ben malımı kaptırmam bu fiyatlardan

ozbek1
26-05-2011, 17:55
zoren beni kandıraman
3 kuruş işlem hacminnen bu kadan düştün
hedef buyuttum satış rakamım 2.96

ozturkmehmet
27-05-2011, 10:04
arkadaşlar bu şirketi ben başta enerji bakanımız olmak üzere başbakana şikayet edelim. ben mail atıyorum. Bence herkes maıl atsın ve bu şirket için inceleme isteyelim. Hakkımız gasp ediliyor. Şirket zarar edebilir ama patronun cıkıpda şugün acılacak bugun açılacak demesi resmen dolandırıcılık.Ben inanıyorumki sayın Başbakanımız kayıtsız kalmaz bu maillerimize.

ozturkmehmet
27-05-2011, 10:22
bu kadar sabrettiniz biraz daha sabırlı olalım derim. Yakında açılır. Eğer Rusya açılırsa zaten bu fiyatlar hayal olur

Ben şikayet ettim.Ayrıca şunuda ekledim en son oyunlarıda sungur bey hisse aldı ama yinede kagıt düşüyor demekki bu da bir oyun.niye alıyor açıklaması lazım.illaki var bir dolandırıcılık yükseleceksede düşeceksede var bir oyun.ne kadar çok şikayet edersek o kadar hızlı çözüm alırız.bugün herkes şikayet etmeli.

NUEVA KEYNES
27-05-2011, 13:31
Resesyon zamanında tüm ahlaklı ve saygıdeğer şirketlerin YK üyeleri kendi şirket hisselerini alarak destek verdiler ki bir çoğunun fiyatları dip seviyelerdeydi ve sonra toparlanma sürecine girdiler. Şimdi Zoren'in de ahlak anlayışını böylece bize sorgulama fırsatı verdiği için güzide Zoren şirketine teşekkür ediyoruz.

YASİR
27-05-2011, 18:17
Yapın bari hisseyi 1 lirada sizde rahatlayın bizde

ozgbl
27-05-2011, 18:49
çok ısındı çookkk bence zamanı geldi bugün biraz daha alım yaptım maliyeti düşürdüm daha da düşer se alıma devam öyle yada böyle çıkacak bu kağıt ben beklerim zamanım bolllll.....

serenad
27-05-2011, 22:24
nam-ı değer redfox ..2.50 den vermedin şimdi daha önce dediğim gibi 2.20 ye 10 kuruş kaldı.. ama buralarda çok bekleyecek söylemedi deme..sat kurtul

mutlu.228
28-05-2011, 09:53
tek kelimeyle tahtayla oynayanlar ve spekülasyona zemin hazırlayan şerefsizlere nalet olsun

mustican
29-05-2011, 20:50
asıl sorun bence Rusya yatırımları. 2 yıldır açılışlarını yapamadı.(En azından biz öyle biliyoruz) Eğer bu yatırımlarını devreye alırsa bence hissenin önü açılır. Yanılmıyorsam Rusya yatırımları 1 milyar dolarlık yatırımlar.

RUSYA'DAKİ EN BÜYÜK YATIRIMLAR (Milyon $)
Firma adı* Toplam yatırım tutarı
Zorlu Enerji* 1200
ENKA 1000
Anadolu grubu 753
Koç-ENKA 750
Hürriyet 337
Şişecam grubu* 500
Eroğlu Giyim (Collins) 272
Denizbank 225
Arçelik (Beko) 122
Vestel 90
TOBB-TİM 60
Diğer önemli yatırımlar 700

emirseyit
30-05-2011, 20:17
Hissenin durumundan daha kötüsü ,sürpriz denebilecek şekilde IMKB motorundan yanık kokuları gelmeye başladı.Bu durum ,bizim bilmediklerimizi bilenlerin; çok öneme haiz bir siyasi yada ekonomik kriz beklentisinden kaynaklanıyorsa, işte o zaman yandı gülüm keten helva.

mutlu.228
30-05-2011, 20:50
arkadaşlar şerefsizi haysiyetsizi k.y.cıyı sahiplenmeyen spk ya mı şikayet edeceksiniz boşuna özdericide bir şikayet dilekçesi furyası başlattık spk patronlara sahip çıktı 1 yılda 3 sefer sefer sermaye artırımına izin verdi aman ha dikkat edin arkadaşlar kimi kime şikayet ediyorsunuz patronlara birşey olmuyor bunu çok iyi biliyorum güclü kimse adalet de halen ondan yana diye düşünüyorum garibanın küçüklerin malesef sözü geçmiyor bizleri daima ezmeye çalışıyorlar.

ozbek1
31-05-2011, 08:10
bugun değilmi genel kurul,
yokmu bir fikri bir beklentisi olan bu genel kuruldan,
ne gibi kararlar çıkar
bedelli bedelsiz çıkarmı
çıkarsa % kaç çıkar

ozbek1
31-05-2011, 09:40
şemsiye kıça girmiş nasıl olsa. ne çıkarsa bahtımıza. Ağanın eli tutulmaz. Bakarsınız
bi süpriz yaparlar. Kağıdı uçururlar. Yada şemsiye biraz daha kalsın diyebilirler.

süpriz olma olasılığı çok yuksek
neden
eğer kotu haber olsa 15 gundur düşmez yukselir genel kurulla düşüşe geçerdi
faztezi fikirdir
buna göre yatırım tavsiyesi yapılmaz
gelecek enerji devri

mustican
31-05-2011, 10:19
genel kurul bugün saat 14:00 da bursa da yapılacak

baskan78
31-05-2011, 15:26
genel kuruldan haber var mı arkadaşlar.

ozbek1
31-05-2011, 15:27
yav akenr yardırıyo bu zor zor %2

baskan78
31-05-2011, 15:36
Genel kurul toplantısı sonucu
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Organıze sanayı bolgesı, pembe cad. No: 13 16159 bursa
telefon ve faks no. : 0 212 456 23 00 / 0 212 422 00 99
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 212 282 28 10
yapılan acıklama guncelleme mı? : Hayır
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : -
ozet bılgı : Genel kurul toplantı sonucu

---------------------------------------------------------------------------------------------

genel kurul toplantı turu : Olagan
olagan genel kurul toplantısı ıse aıt oldugu hesap donemı : 31.12.2009
genel kurul tarıhı : 31.05.2010

sırketımızın 2009 yılı olagan genel kurulu 31.05.2010 tarıhınde organıze sanayı bolgesı, sarı cad., no:19, bursa adresınde gerceklestırılmıstır.
Olagan genel kurul'da 2009 yılına ılıskın olarak kar dagıtımı yapılmamıstır.
Ana sozlesme'nın 4. Ve 15 a maddelerının degıstırılmesıne ılıskın tadıl metnını de ıceren olagan genel kurul'a ılıskın toplantı tutanagı ekte sunulmaktadır.
Ekte yayınlanmakta olan 2009 yılı olagan genel kurul tutanagında,
- yonetım kurulu uye sayısının yedı kısı olarak belırlenmesıne ve yonetım kurulu'na bır yıl sure ıle gorev yapmak uzere sn. Zekı zorlu, sn. Olgun zorlu, sn. Selen zorlu melık, sn. Murat sungur bursa, sn. Azız can tuncay, sn. Burak ısmaıl okay ve sn. Elmas melıh araz'ın secılmelerıne,
- murakıp sayısının ıkı olarak belırlenmesıne ve bır yıl sure ıle gorev yapmak uzere sn. Serıf arı ve sn. Hakan esturk' un murakıp olarak secılmelerıne,
- 2010 faalıyet yılı ıcın yonetım kurulu uyelerının herbırıne yıllık 70.000 tl brut huzur hakkı odenmesıne,
- 2010 faalıyet yılı ıcın murakıplardan herbırıne yıllık 2.640 tl brut ucret odenmesıne,
- 2010 yılı malı tabloların bagımsız denetımı konusunda engın serbest muhasebecılık malı musavırlık a.s'nın gorevlendırılmesıne,
- sırket ana sozlesmesının 4. Ve 15 a maddelerının degıstırılmesıne,

karar verılmıs ve sırketın ucuncu kısıler lehıne vermıs oldugu temınat, rehın ve ıpotek bulunmadıgı hakkında hıssedarlara bılgı verılmıstır.

ozbek1
31-05-2011, 15:39
Genel kurul toplantısı sonucu

ortaklıgın adresı : Organıze sanayı bolgesı, pembe cad. No: 13 16159 bursa
telefon ve faks no. : 0 212 456 23 00 / 0 212 422 00 99
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 212 282 28 10
yapılan acıklama guncelleme mı? : Hayır
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : -
ozet bılgı : Genel kurul toplantı sonucu

genel kurul toplantı turu : Olagan
olagan genel kurul toplantısı ıse aıt oldugu hesap donemı : 31.12.2009
genel kurul tarıhı : 31.05.2010

sırketımızın 2009 yılı olagan genel kurulu 31.05.2010 tarıhınde organıze sanayı bolgesı, sarı cad., no:19, bursa adresınde gerceklestırılmıstır.
Olagan genel kurul'da 2009 yılına ılıskın olarak kar dagıtımı yapılmamıstır.
Ana sozlesme'nın 4. Ve 15 a maddelerının degıstırılmesıne ılıskın tadıl metnını de ıceren olagan genel kurul'a ılıskın toplantı tutanagı ekte sunulmaktadır.
Ekte yayınlanmakta olan 2009 yılı olagan genel kurul tutanagında,
- yonetım kurulu uye sayısının yedı kısı olarak belırlenmesıne ve yonetım kurulu'na bır yıl sure ıle gorev yapmak uzere sn. Zekı zorlu, sn. Olgun zorlu, sn. Selen zorlu melık, sn. Murat sungur bursa, sn. Azız can tuncay, sn. Burak ısmaıl okay ve sn. Elmas melıh araz'ın secılmelerıne,
- murakıp sayısının ıkı olarak belırlenmesıne ve bır yıl sure ıle gorev yapmak uzere sn. Serıf arı ve sn. Hakan esturk' un murakıp olarak secılmelerıne,
- 2010 faalıyet yılı ıcın yonetım kurulu uyelerının herbırıne yıllık 70.000 tl brut huzur hakkı odenmesıne,
- 2010 faalıyet yılı ıcın murakıplardan herbırıne yıllık 2.640 tl brut ucret odenmesıne,
- 2010 yılı malı tabloların bagımsız denetımı konusunda engın serbest muhasebecılık malı musavırlık a.s'nın gorevlendırılmesıne,
- sırket ana sozlesmesının 4. Ve 15 a maddelerının degıstırılmesıne,

karar verılmıs ve sırketın ucuncu kısıler lehıne vermıs oldugu temınat, rehın ve ıpotek bulunmadıgı hakkında hıssedarlara bılgı verılmıstır.

31.5.2011 olmayacakmı 2010 yazıyor bunda benmi yannış okuyom sizmi yannış yolladınız onlarmı yannış yazı hankısı?

baskan78
31-05-2011, 15:42
bi dakka bakayım

baskan78
31-05-2011, 15:43
galiba haklısınız bir yanlışlık oldu özürr

ozbek1
31-05-2011, 15:45
galiba haklısınız bir yanlışlık oldu özürr

olsun gene iyi fark ettik
ama bunlar imkb kapanmadan yollamaz zaten :)
bence tabi :)

NUEVA KEYNES
31-05-2011, 16:01
Genel Kurul Toplantısı Sonucu Ortaklığın Adresi : Organize Sanayi Bölgesi, Pembe Cad. No:13 16159 Bursa Telefon ve Faks No. : 0 212 456 23 00 / 0 212 422 00 99 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 282 28 10 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : - Özet Bilgi : 2010 Yılına Ait Genel Kurul Toplantısı Sonuçları Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2010 Genel Kurul Tarihi : 31.05.2011 ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR: Genel Kurul Sonucu * Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. 2010 yılı Olağan Genel Kurulu 31.05.2011 tarihinde Organize Sanayi Bölgesi, Sarı Cad. No:29 Bursa adresinde gerçekleştirilmiştir. Olağan Genel Kurul''da 2010 yılına ilişkin olarak kar dağıtımı yapılmamıştır. Kar dağıtım tablosu ekte sunulmaktadır. Olağan Genel Kurul''a ilişkin toplantı tutanağı ve hazirun cetveli ekte sunulmaktadır. Ekte yayınlanmakta olan toplantı tutanağında, * Yönetim Kurulu üye sayısının yedi kişi olarak belirlenmesine ve Yönetim Kurulu''na 2011 yılı olağan genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere Zeki Zorlu, Olgun Zorlu, Selen Zorlu Melik, Murat Sungur Bursa, Aziz Can Tuncay, Burak İsmail Okay, Elmas Melih Araz''ın seçilmelerine, * Şirket ana sözleşmesinin 6., 9.,11. ve 14 .maddelerinin değiştirilmesine, * Murakıp sayısının iki olarak belirlenmesine ve 2011 yılı olağan genel kurul toplantısına kadar görev yapmak üzere Şerif Arı ve Hakan Eştürk'' ün murakıp olarak seçilmelerine, * 2011 faaliyet yılı için Yönetim Kurulu Üyelerinin herbirine yıllık 77.000 TL brüt huzur hakkı ödenmesine, * 2011 faaliyet yılı için murakıplardan her birine yıllık 2.640 TL brüt ücret ödenmesine, * 2011 yılı mali tabloların bağımsız denetimi konusunda Engin Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik A.Ş''nin görevlendirilmesine, Karar verilmiş ve şirketin üçüncü kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin ve ipotek bulunmadığı hakkında hissedarlara bilgi verilmiştir.

YASİR
31-05-2011, 16:55
Sen ben burada debelenip duralım adamlar şirketin içine ediyor.Borç batağının içiinde yüzdürüyor.
Ama yönetim kurulunun her biri yıllık 77000 tl alıyor.
Çok çalıştınız hakettiniz .Helali hoş olsun.
Çıkar beyler bunlar çıkar ama bu tarafta ama diğer tarfata

teketek2011
31-05-2011, 21:25
77.ooo yıllık valla söyleyecek söz bulamıyorum!!!2 senedir zararım 30.000tl içini boşalttılar,bu ücretlere karmı dayanır.payıma düşeni haram olsun,yazıklar olsun.biz 2.000 tl,ye bir ay çalışıyoruz bunlar oturdugu yerden bu paraları alıyor,haram çak acı duadır ?????

emirseyit
31-05-2011, 22:26
ABD, son krizden sonra yöneticilerin aldığı fahiş ücretlere sınır getirdi,bizimkilerse bir krizi bekliyorlar sanırım;aynı polisiye flimlerimizde polisin hep cinayet işlendikten sonra olay yerine intikali gibi.Ama ona tedbir getirseler bizim ANZ gibilerin fırıldakları yinede bitmez.Sonra çıkıyor birileri çocuk avutuyor,yok milli gelirimiz şöyle artmışda böyle artmışta diye masal anlatıyor.Milli gelir, kimlerin cebine giriyor ortada,üstelik işsizlikte had safhada,hemde işsizlerin çoğu kölelikle eşdeğer asgari ücrete razı iken.Lakin tarih bize bir avuç azınlığın yaşadığı lale devirlerinin onu yaşayanlarada yaşatanlarada yar olmadığını söylüyor,tabiki ders alana.

acengiz42
31-05-2011, 23:24
***ZOREN***ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Organize Sanayi Bölgesi, Pembe Cad. No:13 16159 Bursa

Telefon ve Faks No. : 0 212 456 23 00 / 0 212 422 00 99

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 282 28 10

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Vazife Taksimi ve Denetim ve Kurumsal Yönetim Komiteleri Üye Seçimleri

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu vazife taksimi, Denetim ve Kurumsal Yönetim Komiteleri üye seçimleri hakkındaki Yönetim Kurulu Kararları

Denetim ve Kurumsal Yönetim Komiteleri Üye Seçimleri

* Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Kurumsal Yönetim Komitesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aziz Can Tuncay başkanlığında ve Sn. Burak İsmail Okay'ın üyeliğinde, Denetim Komitesi ise Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Elmas Melih Araz başkanlığında ve Sn. Olgun Zorlu'nun üyeliğinde faaliyetlerine devam edecektir.

Yönetim Kurulu'nun Vazife Taksimi

* Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Sn. Zeki Zorlu'nun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'na Sn. Elmas Melih Araz'ın, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Sn. Olgun Zorlu'nun, Sn. Selen Zorlu Melik'in, Sn. Murat Sungur Bursa'nın, Sn. Aziz Can Tuncay'ın, Sn. Burak İsmail Okay seçilmiş olup Yönetim Kurulu Üyelerimizden her biri ve diğer imza yetkilileri yetkilerini, Şirketimizin 22.11.2010 tarih ve 2010/29 sayılı yönetim kurulu kararı gereğince düzenlenen Büyükçekmece 6. Noterliğince 03.12.2010 tarih ve 56752 yevmiye numarası ile tasdik edilen ve halihazırda muteber olan 13.12.2010 tarih ve 2010/30 sayılı yönetim kurulu kararı gereğince düzenlenen Büyükçekmece 6. Noterliğince 22.12.2010 tarih ve 62225 yevmiye numarası ile tasdik edilen ve halihazırda muteber olan ve 31.01.2011 tarih ve 2011/4 sayılı yönetim kurulu kararı gereğince düzenlenen Büyükçekmece 6. Noterliğince 17.02.2011 tarih ve 10443 yevmiye numarası ile tasdik edilen ve halihazırda muteber olan imza sirkülerimizde tanımlanan şekil ve şartlar ile kullanmaya devam edeceklerdir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=158133

ozbek1
01-06-2011, 06:30
ABD, son krizden sonra yöneticilerin aldığı fahiş ücretlere sınır getirdi,bizimkilerse bir krizi bekliyorlar sanırım;aynı polisiye flimlerimizde polisin hep cinayet işlendikten sonra olay yerine intikali gibi.Ama ona tedbir getirseler bizim ANZ gibilerin fırıldakları yinede bitmez.Sonra çıkıyor birileri çocuk avutuyor,yok milli gelirimiz şöyle artmışda böyle artmışta diye masal anlatıyor.Milli gelir, kimlerin cebine giriyor ortada,üstelik işsizlikte had safhada,hemde işsizlerin çoğu kölelikle eşdeğer asgari ücrete razı iken.Lakin tarih bize bir avuç azınlığın yaşadığı lale devirlerinin onu yaşayanlarada yaşatanlarada yar olmadığını söylüyor,tabiki ders alana.

çılgın pırojeleri de unutmamak lazım caba sı
ancak zoren de ben kötü bir genel kurul görmedim bedelli sermaye artırımından filan bahsetmiyor bu iyi birşey

ozbek1
01-06-2011, 19:26
çok aşşa da kalmış az yukarı çıksın şooyle göz önüne gelsin

nakd
02-06-2011, 11:58
THY, ZORLU O/M ENERJİ VE THY TEKNİK İLE BİRLİKTE TURKBINE TEKNİK ÜNVANLI ŞİRKET KURULMASINA KARAR VERDİ
Türk Hava Yolları, gaz türbinleri ile endüstriyel gaz türbinleri üzerinde faaliyet göstermek üzere Zorlu O/M Enerji, THY Teknik ileTurkbine Teknik ünvanlı şirket kurulmasına karar verdi. THY'den konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilerverildi: "Ortaklığımız Yönetim Kurulunca gaz türbinleri ile endüstriyel gaz türbinleri üzerinde tamir, bakım ve onarım konularında faaliyet göstermek üzere toplam 16.571.494 (On altı milyon beş yüz yetmiş bir bin dört yüz doksan dört) Türk Lirası, 7.021.820 TL ayni ve 9.549.674 TL nakdi sermaye olacak şekilde, Zorlu O/M Enerji Tesisleri İşletme ve Bakım Hizmetleri A.Ş.'nin 8.285.747 TL, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin 7.021.820 TL ayni ve 1.263.924 TL nakdi, Doç.Dr. İsmail Demir'in 1 TL, Faruk Çizmecioğlu'nun 1 TL ve Ömer Faruk Öztürk'ün 1 TL'lik hisse sahibi olduğu TURKBINE TEKNİK GAZ TÜRBİNLERİ BAKIM ONARIM ANONİM ŞİRKETİ (kısa ismi ile TURKBINE TEKNİK) ünvanlı şirketin kurulmasına, Ana Sözleşme'nin hazırlanması ve gerekli tüm iş ve işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

ozturkmehmet
02-06-2011, 15:36
THY, ZORLU O/M ENERJİ VE THY TEKNİK İLE BİRLİKTE TURKBINE TEKNİK ÜNVANLI ŞİRKET KURULMASINA KARAR VERDİ
Türk Hava Yolları, gaz türbinleri ile endüstriyel gaz türbinleri üzerinde faaliyet göstermek üzere Zorlu O/M Enerji, THY Teknik ileTurkbine Teknik ünvanlı şirket kurulmasına karar verdi. THY'den konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilerverildi: "Ortaklığımız Yönetim Kurulunca gaz türbinleri ile endüstriyel gaz türbinleri üzerinde tamir, bakım ve onarım konularında faaliyet göstermek üzere toplam 16.571.494 (On altı milyon beş yüz yetmiş bir bin dört yüz doksan dört) Türk Lirası, 7.021.820 TL ayni ve 9.549.674 TL nakdi sermaye olacak şekilde, Zorlu O/M Enerji Tesisleri İşletme ve Bakım Hizmetleri A.Ş.'nin 8.285.747 TL, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin 7.021.820 TL ayni ve 1.263.924 TL nakdi, Doç.Dr. İsmail Demir'in 1 TL, Faruk Çizmecioğlu'nun 1 TL ve Ömer Faruk Öztürk'ün 1 TL'lik hisse sahibi olduğu TURKBINE TEKNİK GAZ TÜRBİNLERİ BAKIM ONARIM ANONİM ŞİRKETİ (kısa ismi ile TURKBINE TEKNİK) ünvanlı şirketin kurulmasına, Ana Sözleşme'nin hazırlanması ve gerekli tüm iş ve işlemler için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

THY larının ucaklarına bınılmez artık. Bu kadar mılletın ahını alan bir firma ile ortak iş mi yapılır. Neyse artık bızım patron THY larını ele gecirir.

ozbek1
02-06-2011, 16:16
THY larının ucaklarına bınılmez artık. Bu kadar mılletın ahını alan bir firma ile ortak iş mi yapılır. Neyse artık bızım patron THY larını ele gecirir.

yani ZHY filanmı mesela dedik

YASİR
02-06-2011, 17:26
Hala yatırım yapıyor.yaptığın yatırımları bitirdinya borçlan borçlan şirket kur.
-Adam gibiyarım olan yatırımları önce bir bitir.
gerçi kime diyorum şirketin 2.7 katirilyon borcu varmış yokmuş sizi ırgalamaz tabi.alavereler dalavereler hariç adam başı yıllık 77000 tl yi zaten götüyorsunuz.şirket zararmı etti sizi hiç ilgilendirme borç olur 3 katrilyon.Çıkarsınız ve bir açıklama daha yatırımmlarımız devam ediyor.
Allah için bir tane şirketinde adam gibi bir kar açıklasında devlete adam gibi bir vergi ödesin ya.

mrt_by
02-06-2011, 17:28
Artık THY nı kullanmıycam..:))..bunlar THY nı da batırır..THY hisselerindeki arkdasları şiddettle uyarıyorum...Biz süründük sürünmeye devam ediyoruz..Zorlunun girdigi yerden hayır gelmez...

mrt_by
02-06-2011, 17:32
Bu kadar tüyü bitmemiş yetimin hakkını ye..vergi ödemeden patronluk yap..hep zarar göster..!..Daha da yatırım yap..:))..Ama işte bunu biz görüyoruzda SPK göremedi henüz ..!..Ya kardesım sen gene yatırım adı altında bir işler cevirdin ama Öbürleri ne oldu ki _??...Bitti mi bitmedi mi..Hiççç..!!..Congo cumhurıyetı burası..Borsayıda apaçiler yönetiyo..

ozturkmehmet
02-06-2011, 17:34
yani ZHY filanmı mesela dedik
neyse aslında denecek cok sey varda.boşverelım. su 3 aylara gırdıgımız gunde herkesın kandılını kutlarım. umarım hersey daha guzel olur zorlu ıcın bızde paramızı kurtarırız.

emirseyit
02-06-2011, 18:07
neyse aslında denecek cok sey varda.boşverelım. su 3 aylara gırdıgımız gunde herkesın kandılını kutlarım. umarım hersey daha guzel olur zorlu ıcın bızde paramızı kurtarırız.

Borsaya para yatırmış kiminle görüşsem,siz ve buradaki birçoğumuz gibi parasını kurtarmanın derdinde.Ancak aldığımız fiata geldiğinde de kolay vedalaşamayız.Faizlerin net %6 olduğu bir ekonomide borsada daha fazlası milli piyangoda para çıkması gibi bir şey zaten,yani geçmişte şu fiatı bu fiatı görmüş muhabbeti geçmişte kaldı, grafikler gerçeklerle uyumlu değil. Kan emiciler hisseyi aldığımız fiata getirdiğinde,dolmuşa tekrar yeni kylar bindirip küt aşağı. Üstelik böylesi onlar için daha kolay ve garanti para kazanma yolu.Son bir seneyi izleyin yaptıkları aynen bu ,git gel konya altı.Borsa iyice çökmeden bu borsaya yatırım yapılmaz artık,3-4 ay sonra en fazla paranızı kurtarsanız bile çektiğiniz strese zaman kaybına hiçmi hiç değmez bu şekilde.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

ozbek1
02-06-2011, 18:12
Borsaya para yatırmış kiminle görüşsem,siz ve buradaki birçoğumuz gibi parasını kurtarmanın derdinde.Ancak aldığımız fiata geldiğinde de kolay vedalaşamayız.Faizlerin net %6 olduğu bir ekonomide borsada daha fazlası milli piyangoda para çıkması gibi bir şey zaten,yani geçmişte şu fiatı bu fiatı görmüş muhabbeti geçmişte kaldı, grafikler gerçeklerle uyumlu değil. Kan emiciler hisseyi aldığımız fiata getirdiğinde,dolmuşa tekrar yeni kylar bindirip küt aşağı. Üstelik böylesi onlar için daha kolay ve garanti para kazanma yolu.Son bir seneyi izleyin yaptıkları aynen bu ,git gel konya altı.Borsa iyice çökmeden bu borsaya yatırım yapılmaz artık,3-4 ay sonra en fazla paranızı kurtarsanız bile çektiğiniz strese zaman kaybına hiçmi hiç değmez bu şekilde.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

katılıyorum
ayrıca borsa asabi adama, çabuk huylanan adama göre değil
asabi adam tez sonuç ister çünki
sabrı yoktur
gelelim bu ve diğer kağıtlara
şu ana dek bankalar çok uygun vade ve faizlerle reel sektörü besliyordu ama ya bundan sonra
ya kasap et koyun can derdindeyse
ya bankalar kendi gyo şirketleriyle, bireysel kredilere konut araba kredilerine yoğunlaşıp
buyuk montanlı kredi vermeyi azaltır ya da durdururlarsa ne olacak
patronlar kolayca KY ye yukardan satıp
hisseyi düşürüp
onların paralarını yıllarca kullanabileceklermi
ya da parya ihtiyaç var
hisse değerini yukseltip azıcık satış yapıp şirketimizi fonlayalaımmı diyecekler
bekleyip göreceğiz
her 2 şık ta mumkun
yatırım tavsiyesi değildir

ozgbl
04-06-2011, 20:59
sende yapacaksın haraketini ama o zaman ben sende olurmuyum bilmiyorum

almamorena
05-06-2011, 18:37
bir haber ile canlanıp yukarı gitmeli, bir haber olmadan kimse girmez bu hisseye....
bu haberde rusya işi...
ama onunla ilgili de yılın 2. yarısı dediler ve haziran ayını güme getirdiler...
artık haziranda destek noktalarında kalabilirse iyi...
benim umudum hazirandan sonrasına artık... YTD

platones
06-06-2011, 13:35
bir haber ile canlanıp yukarı gitmeli, bir haber olmadan kimse girmez bu hisseye....
bu haberde rusya işi...
ama onunla ilgili de yılın 2. yarısı dediler ve haziran ayını güme getirdiler...
artık haziranda destek noktalarında kalabilirse iyi...
benim umudum hazirandan sonrasına artık... YTD

3 yıldır bu kağıdı takip ediyorum her seferinde haziran ayından sonra rusyadaki tesisler faaliyete geçicek diye yalan haber pompalayıp duruyorlar.. bakalım daha ne kadar sürücek....

sonperde29
07-06-2011, 12:38
eski bir zoren mağduruyum,
stop loss sağolsun erken kurtulmuşum,

bir beddua edip çıkıcağım, verdiğim geçici rahatsızlık için kusura bakmayın.

Allah seni ıslah etsin ANZ, işçinden çalışanından çalıp çırptığının katmerlisini senden çıkarsın inş.

tuyovarmı
12-06-2011, 16:23
Zorluteks Tekstil Genel Müdürü Mehmet Fatih Dereköylü'nün cumhuriyet başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesine göre; Emrah Yılmaz ve Turgut Yılmaz, geçen ağustos ayında Zorluteks Tekstil firmasının Lüleburgaz'da bulunan tesislerine gelerek kendilerini Lupine Giyim adlı bir firmanın yetkilileri olarak tanıttı. Milli Savunma Bakanlığı'nın açtığı yatak ve nevresim ihalesini kazandıklarını söyleyerek bu malları çek karşılığı üretmelerini istedi. Taraflar arasında anlaşma yapıldı. Daha sonra üretim başladı. Yaklaşık 282 bin parça yatak ve nevresim üretildi. Şüpheli Emrah Yılmaz da bu üretimler karşılığında çeşitli tarihler arasında Zorluteks Tekstil'e 5 milyon lira değerinde çek verdi. Üretimin bitmesinin ardından söz konusu şahıslar malları kamyonetlere yükleyerek götürdü. Zorluteks Tekstil yetkilileri ise çekleri bozdurmak için bankaya gittiklerinde çeklerin karşılıksız olduğunu gördü. Şikâyet üzerine savcılık şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Emrah Yılmaz'ın sahibi olduğunu söylediği Lupine Giyim'in Milli Savunma Bakanlığı'nın ihalesine hiç girmediği, nevresim takımlarının Lupine Giyim tarafından etiketleri değiştirilerek başka firmalara satıldığı öne sürüldü. Nevresimleri alan firmaların da malları Milli Savunma Bakanlığı'na sattığı, malların Sirkeci'de bulunan Tedarik Bölge Komutanlığı'nın depolarına teslim edildiği kaydedildi. Sanıklar Emrah Yılmaz ve Turgut Yılmaz ise savcılıkta verdikleri ifadede suçlamaları reddetti. Zorluteks Tekstil firmasına borçları olduğunu kabul eden sanıklar, dolandırıcılık yapmadıklarını söyledi.

Sanıklar Emrah Yılmaz, Turgut Yılmaz, Mehmet Yiğit Acar, Kudret Kayhan, Enver Şare ve Zafer Akgün hakkında 'dolandırıcılık' suçundan iddianame hazırlandı. İddianamede şahıslar için ayrı ayrı 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istendi. İddianame mahkemece kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına ileriki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. MUJDEMİ İSTERİM

ozbek1
14-06-2011, 17:03
Zorluteks Tekstil Genel Müdürü Mehmet Fatih Dereköylü'nün cumhuriyet başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesine göre; Emrah Yılmaz ve Turgut Yılmaz, geçen ağustos ayında Zorluteks Tekstil firmasının Lüleburgaz'da bulunan tesislerine gelerek kendilerini Lupine Giyim adlı bir firmanın yetkilileri olarak tanıttı. Milli Savunma Bakanlığı'nın açtığı yatak ve nevresim ihalesini kazandıklarını söyleyerek bu malları çek karşılığı üretmelerini istedi. Taraflar arasında anlaşma yapıldı. Daha sonra üretim başladı. Yaklaşık 282 bin parça yatak ve nevresim üretildi. Şüpheli Emrah Yılmaz da bu üretimler karşılığında çeşitli tarihler arasında Zorluteks Tekstil'e 5 milyon lira değerinde çek verdi. Üretimin bitmesinin ardından söz konusu şahıslar malları kamyonetlere yükleyerek götürdü. Zorluteks Tekstil yetkilileri ise çekleri bozdurmak için bankaya gittiklerinde çeklerin karşılıksız olduğunu gördü. Şikâyet üzerine savcılık şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Emrah Yılmaz'ın sahibi olduğunu söylediği Lupine Giyim'in Milli Savunma Bakanlığı'nın ihalesine hiç girmediği, nevresim takımlarının Lupine Giyim tarafından etiketleri değiştirilerek başka firmalara satıldığı öne sürüldü. Nevresimleri alan firmaların da malları Milli Savunma Bakanlığı'na sattığı, malların Sirkeci'de bulunan Tedarik Bölge Komutanlığı'nın depolarına teslim edildiği kaydedildi. Sanıklar Emrah Yılmaz ve Turgut Yılmaz ise savcılıkta verdikleri ifadede suçlamaları reddetti. Zorluteks Tekstil firmasına borçları olduğunu kabul eden sanıklar, dolandırıcılık yapmadıklarını söyledi.

Sanıklar Emrah Yılmaz, Turgut Yılmaz, Mehmet Yiğit Acar, Kudret Kayhan, Enver Şare ve Zafer Akgün hakkında 'dolandırıcılık' suçundan iddianame hazırlandı. İddianamede şahıslar için ayrı ayrı 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istendi. İddianame mahkemece kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına ileriki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. MUJDEMİ İSTERİM

müjdemi isterim derken
müjde nedir burada

karakartal43
15-06-2011, 00:33
ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. / ZOREN [] 14.06.2011 16:07:52

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 282 28 10
Özet Bilgi : Narlı HES projesi üretim lisansına ilişkin açıklamamız

AÇIKLAMA:

26/05/2011 tarihli ve 3230-18 sayılı Kurul kararı ile Narlı HES projesi için Şirketimize verilen 20/06/2007 tarihli, EÜ / 1230-5/876 numaralı üretim lisansının, 03/05/2011 tarihli talep yazımıza istinaden, Yönetmeliğin Geçici 39. Maddesinin birinci fıkrası doğrultusunda sona erdirilmesine ve Şirketimiz tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na sunulmuş olan 2.800.000 TL tutarındaki teminat mektubunun iadesine karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

carkos
15-06-2011, 10:10
15/06/2011 10:53:48 ZORLU ENERJİ YATIRIMLARINI HIZLA SÜRDÜRÜYOR

Doğalgaz yatırımlarını hızla sürdüren Zorlu Enerji, dağıtım ihalesini kazandığı
Gaziantep'te konutların yüzde 75'ine ve Nizip ilçesinde yüzde 90-95'ine doğalgaz
ulaştırdı, Kilis'te de yatırımlara bu yıl başlıyor.
Zorlu Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep Bölgesi
Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (GAZDAŞ) Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, AA
muhabirine yaptığı açıklamada, Temmuz 2005 tarihinde Gaziantep, Nizip ve Kilis
için düzenlenen doğalgaz dağıtım ihalesini kazandıklarını ve Ağustos 2006
tarihinde altyapı yatırımlarına başladıklarını hatırlatarak, Gaziantep'te yoğun
bir yatırım dönemi yaşadıklarını söyledi.
Gaziantep'te 360 bin ve Nizip ilçesinde 20 bin konut bulunduğunu belirten
Yalçın, şunları kaydetti:
''Gaziantep halkının daha çevreci, ekonomik olan doğalgaza hızlı bir
şekilde ulaşması için gerekli yatırım çalışmaları bitti. 1400 kilometre boru
hattı yaptık. 37 bin aboneye ulaştık. Bugün itibariyle Gaziantep'te konutların
yüzde 75'ine gaz ulaştırdık. Yaklaşık 260 bin konutun önünde şu anda gaz arzı
sağlanmış durumda. Kamu binalarının da yüzde 90-95'i doğalgaz kullanır pozisyona
geldi. Nizip'te ise yüzde 90-95 seviyelerine ulaştık. Yaklaşık 130 kilometrelik
imalatımız bitti. Orada da 1000 abonemiz gaz kullanıyor.''
Gaziantep'te doğalgaza ulaşmayan Karataş ve Yukarı Şahinbey bölgesinin
bir kısmı ile imara yeni açılan Akkent bölgesinde çalışmaların devam ettiğini
açıklayan Yalçın, Organize Sanayi Bölgesi'nin kendisinin altyapısını yaptığını ve
2005'ten beri doğalgaz kullandığını, GAZDAŞ'ın burada gaz taşıma arzını ve
güvenliğini sağladığını ifade etti.

-''100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM''-

Kilis'te BOTAŞ ana iletim hattı ihalesinin yeni bittiğini ve iletim
hattının yapımına başlandığını belirten Yalçın, şunları anlattı:
''Şu anda şehre gaz gelmesini bekliyoruz. Bu yıl yatırıma giriyoruz,
130-135 kilometre boru hattı yaparak kentin neredeyse tamamına gaz arzını
sağlamayı planlıyoruz. 20 bin konutun bulunduğu kentte abone alıp, bu yıl sonunda
gaz kullanmayı başlatacağız.''
Bu yıl sonunda bütün yatırımları bitirmeyi planladıklarını bildiren
Muzaffer Yalçın, ''Bittiği zaman takriben 100 milyon dolarlık yatırım olması
bekleniyor'' dedi.

-''SIFIR KARLA GAZ SATIŞI''-

Diğer şehirlerde gaz satışından alınan birim hizmet amortisman bedelinin
Gaziantep'te sıfır olduğunu belirten Yalçın, ''Yani GAZDAŞ'ın doğalgaz satışından
herhangi bir geliri yoktur. 2014'e kadar zaten sıfır karla gaz satışına devam
edeceğiz. Türkiye'de en uygun fiyatlarda gaz satan şirketlerden biriyiz. Şu anda
Gaziantep'te metreküp fiyatı 0,62 kuruş olan enerji bazlı gaz satıyoruz''
şeklinde konuştu.
Büyükşehirlerde en büyük sıkıntının hava kirliliği olduğuna, sanayileşme
ve büyüyen nüfusla beraber hava kirliliğinin arttığına işaret eden Yalçın,
Gaziantep'in de son dönemde hava kirliliği hızla artan şehirlerden birisi
olduğunu, doğalgazın çevre dostu olduğunu, büyükşehirlerin hepsinde çevre
kirliliği ve hava kirliliğinin doğalgazın girmesiyle büyük düşüşler gösterdiğini
vurguladı.
Yalçın, ''Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu konuda zaten 'İklim Eylem
Planı' hazırlıyor, ilk ön sonuçlarına göre şehrin kurtuluşunun doğalgaza geçmekte
olduğu gündeme geldi. Doğalgaz düşük maliyetle konforlu bir ısıtma sağlıyor''
dedi.
Gaziantep, Nizip ve Kilis'te 2011 kışında toplam 35 milyon metreküp gaz
kullanılmasını, bu rakamın önümüzdeki yıl 55-60 milyon metreküpe ulaşmasını
hedeflediklerini belirten Yalçın, ülkemize İran, Rusya, Azerbaycan, Cezayir ve
Tunus gibi çok çeşitli noktalardan doğalgaz girdiğini, GAZDAŞ olarak bölgede İran
hattından gelen gazı kullandıklarını ama hatlar birbirine entegre olduğu için
olası bir durumda tüm şebekelerin birbirini beslediğini kaydetti.
GAZDAŞ lisansının 30 yıllık olduğunu, bunun işletme faaliyetlerini, gaz
satışını, gaz arzının sürekliliğinin sağlanmasını, şebeke bakımını kapsadığını
anımsatan Yalçın, gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakabilmek için tüm
Gazianteplileri doğalgaza geçmeye davet etti. Yalçın, ''Uzun vadede diğer
yakıtlara göre daha ekonomik, ayrıca doğalgazın ücretini kullandıktan sonra
ödeyebiliyorsunuz. Doğalgazın avantajlarını anlatmak için şehirlerde geniş
bilgilendirme çalışmalarına başladık. İlköğretim okulları, apartmanlar,
muhtarlıklar, meslek odalarında bilgilendirme çalışmalarımız sürüyor. Bugüne
kadar 16 bin öğrenciye, doğalgazın yaşadıkları şehir, ailesi ve sağlıkları
açısından önemini anlattık. Vatandaşımız istediği saatte 444 9 429 numaralı
telefonu arayarak her türlü bilgiyi alabilir'' dedi.

AA

serenad
15-06-2011, 13:39
bana lotlarını 2.20 den verecekti ama ben den kıyak olsun 2.29 dan alayım

srky
16-06-2011, 08:55
Normal şartlarda bu tür haberler çogu hissede beklenti yaratır.hissenin degeri pek fazla düşmez ben anlamadım gitti daha öncede patron hisselerinde bulundum bu derece insanın bezdiren bir hisse göremedim destek yok direnç yok.bu hissede bir anormallık var.a.n.z bu hisse ile ya oynuyor ya oynatıyor.endesk yukarı yönlü 1-2 kademe ilerliyor endesk aşagı yönlü 5-10 kademe birden gidiyor.hadi dedik artıda gider orta gitmedi zamanı geldi dedik gitmedi,ekside hiç gitmiyor.çogumuz 2,70-3,20 aralıgında mailiyetlendik beklemedeyiz.cogumuz biride ben olmak üzere maliyetine bile satmaya razıyız diye düşünüyorum.tamam belki saglam hisse uzun vadede kazandıracak gibi ama öbür tarafdan kaybedilen zaman için ne demeli.arkadaşlar çok fazla borsa bilgim yok ama bu hisseden bize ekmek yok gibi.ayrıca hisse 2,29 kırarsa endeskte aşagı yönlü olursa hedef 1,99 diye düşünüyorun inş olmaz.Bekleyin sabır edin bence borsanın en büyük düşmanı sabırdır YTD saygılar

serenad
16-06-2011, 10:07
ya bu redfox nerde yahu .. 2.25 ten verecekti bana lotlarını..

ayhan53
20-06-2011, 10:54
http://d.resim.im/2011_06_20/5654139-zorluenerji.jpg (http://www.resim.im/)

has-bi
21-06-2011, 08:42
istediğini yap istersen borsadan cık ama ben senden istediğimi almadan cıkmıcam ya mezera yada tavana hakettğin yere gelmeye mecbursun zorlu dostum

mrt_by
21-06-2011, 22:19
Endeks yukarıda dönse artık yabancı yatırımcının da zorlu holding gibi A grubu görünüpte şirketlerini dürüst yönetmeyen gruplara pek güveni kalmadı..Aslında şirket patronlarının beceriksiz yönetimleri ve eline yüzüne bulaştırdığı projeler yüzünden bu hallere düştü bizde Bu adamları dürüst sanarak bu kagıda bulastık..En büyük hatamızda bu kadar çok ve boş konusup çok rahat yalan söyleyen bir şirket patronu ve yönetimine güvenle yaptık gibi..!!..Gerçi türk şirketlerinde prestij ve insana değer en son sırada gelir..Benim anlayamadığım SPK nın bu yatırımları sürelerini ve patronların yanlış yönlendirmelerini dikkate almamaları..!...Ne bir cezası var ne bir uyarısı..!!!!!!!!!..Adam rahatlıkla insanların yüzüne bakıp yüzü kızarmadan YALAN söyleyerek yönelendirebiliyor..!..

ozturkmehmet
24-06-2011, 10:27
Uzun zamandır rahmet okumamıştım sayın patronumuza ama ona bır şey demem ben buna ızın veren başta spk olmak üzere sayın başbakanımıza bıle seslenmek lazım bugun onada maıl atacagım bu zorlu grubu ıle bence herkes atsın kı bu adamı alıpta yanında iş gezisine filan cıkarmasın

mrt_by
25-06-2011, 00:03
Merak etme kardeşim başbakan başka biri de olsa Zorlu gene o uçağa binip yalakalığını yapar..Bir iki ihale alıp ..Yatırım gösterip kredileri çekip..Kendi parası olmadan bizim ve devletin parasını kullanarak İş adamıyım diye bu ülkede geçinip gider lüks sevküsefa içinde..!..Memleketim iş adamı manzaraları..!..Manüpülatör diye 3-5 futbolcuyu içeri alıyorlar göstermelik..Ufak lokmaları..Güçlerin rahat yettiği...Bu kagıtlarda dönen oyunlar büyük olduğu için sırtlarını dönüyorlar...!...YAZIK..!..

YASİR
26-06-2011, 10:49
2 seneyi geçti hisseyle tanışmam
2 Senede nelere şahid oldum. Arkadaşlar batık bir şirketin ortaklarıyız.
1- 280 Trilyon sermayeli bir şirketimiz var ama borcumuz 2.8 Katrilyon heralde yeni açıklanacak bilançoda 3 katrilyonu buluruz.enterasan olan bi şeyde doğru dürüst bir santral açılışı bile olmadan borçların giderek artması emin değilim ama doğru olabilir Türkiyedeki en borçlu şirketler arasında ilk 10 içerisindeyizdir heralde.
2- Tam 2 yıldır 140 MW lık Rusyadaki doğalgaz santralinin ilk bölümünün açılışı için bekliyoruz.2 yıldır bitti denen santrali açamıyoruz bile.Dikkarınizi çekerim 500 MW lık falan değil 140 MW lık bir santrali bile bitiremiyoruz sabancılar 940 mw lık santrali 2 yılda açtılar. işletiyorlar. Biz ise 5 yıldır 140 -140 lık iki santralden birini bile açamadık.
3- Adamlar 0 sermayeyle kredilerle borçlanarak bi santral yapımına başlıyorlar sonunda o yatırımı bitiriyorlar santralletr dönmeye başlayınca,para kazanmaya başlayınca satıyorlar parayı alıyorlar ama o para kayboluyor ama şirketin borcu hiç azalmıyor(yani kısaca şirketin içini boşaltıyorlar)
4- heralde bu sene içindede osmaniyedeki rüzgar santralini satarlar.o parada kaybolur biz hala rusya ne zaman bitecekte para kazanacağız diye bekleriz.
Tam bi paçavra hissenin içindeyiz adamın kendisi spekülasyon yapıp hissemizi yukarı çıkartmak istemediği sürece işimiz zor.
Adam tam bir modern soyguncu. İnşallah öbür dünyaya kalmadan bu taraftada bulur cezasını

mrt_by
27-06-2011, 11:48
Arkadaslar ben bu santraller açılsada bu hissenin çok yukarı tepkiler verebileceğine inanmıyorum...(2 senedir bu kagıttayım)...Çünkü yatırımlarını çok geçiktirip borçlanıyorlar..Yeni yatırımlar yapıp borçlarını artırıyorlar..Bir yatırım bitmeden bu kadar yeni borca bu devlet nasıl izin verebiliyor bunu da anlayabilmiş değilim..!!!...Hadi bu şirketin sahiplerinin ne mal olduğunu anladık 1-2 senedir..Zihniyetleri soygunculuk..Bizide soyuyorlar..Bunu devletin gözünün içine baka baka nasıl yapabiliyorlar bu kadar rahat orası muamma..!

redfox
01-07-2011, 18:25
bana lotlarını 2.20 den verecekti ama ben den kıyak olsun 2.29 dan alayım

geldimm....1 ay yasaklıydım yasağım büğün bitti..aynen yola devam

redfox
04-07-2011, 12:34
ooo burda in cin top oynuyo...ama beklemeye devam taki rusyayı açana kadar :)

mrt_by
05-07-2011, 22:34
rusya mı :)))...hocam biz onu unuttuk ya..bunlar beceriksiz müteahhit...rusya yanlış taşerona vermiş işi..enerji kagıdı diye dolandırıcıların eline düşmüşüz haberimiz olmadan..!...bu yatırımdan da santraldeki lisans iptali gibi kötü bir haber gelirse şaşırmam yakında..çünkü çok gecikti bu iş..!..mutlaka cezai bir yaptırımı olucaktır bu işin ...zorlu zaten sana bana söyleyecek değil ya..6.cı aydan sonra açarız diye bir şey salladı gene ortaya (hatırlarsanız martta aynı santralleri açmıştı bunlar :)) )..cezayı biz öderiz o gene yatırım için devletten kredi çeker..Sonuçta kredileri biz öderiz o mal sahibi olur..!..bir allahın kuluda bu ülkede sormaz bir yatırımı zamanında bitiremeden diğerlerine nasıl kredi çekebiliyorsun kardeşim sen diye..!

ozturkmehmet
06-07-2011, 07:55
rusya mı :)))...hocam biz onu unuttuk ya..bunlar beceriksiz müteahhit...rusya yanlış taşerona vermiş işi..enerji kagıdı diye dolandırıcıların eline düşmüşüz haberimiz olmadan..!...bu yatırımdan da santraldeki lisans iptali gibi kötü bir haber gelirse şaşırmam yakında..çünkü çok gecikti bu iş..!..mutlaka cezai bir yaptırımı olucaktır bu işin ...zorlu zaten sana bana söyleyecek değil ya..6.cı aydan sonra açarız diye bir şey salladı gene ortaya (hatırlarsanız martta aynı santralleri açmıştı bunlar :)) )..cezayı biz öderiz o gene yatırım için devletten kredi çeker..Sonuçta kredileri biz öderiz o mal sahibi olur..!..bir allahın kuluda bu ülkede sormaz bir yatırımı zamanında bitiremeden diğerlerine nasıl kredi çekebiliyorsun kardeşim sen diye..!
aynen oyle. en son dolandırmak için bulduğu fikirde Türkiyenin en buyuk jeotermal santralini kurmak. Devlet te bu adama hemen kredi açacak. hem devleti hemde yatırımcıyı çarpacak.

ozbek1
06-07-2011, 08:28
olumsuzluk diz boyu
bu kağıt bizi ihya etmese de sahibini kesin eder
ben onun yerinde olsam vestel mestel hiç uğraşmaz hemen tasfiye eder tum varlığımla enerji de oynardım
gelecekte 3 sektör var enerji silah turizm birde tabi onları finanse eden bankaları demeye gerke yok
diğer sektörler traaşşşşşşşşşşşşşşşşşş

ozturkmehmet
06-07-2011, 08:58
bence futbolda şikeyle başlayan soruşturmanın aynısı iş dünyası içinde yapılmalı. burdada bir çok tezgah var.

mrt_by
06-07-2011, 14:18
:))..hocam hiç olur mu öyle...o zaman zorlu ve sülalesi müebbet yer..yatırımlar durur naparız sonra biz...dimi ama bak adamlar o kadar yatırım yaptı vergiden düştü, yatırım yaptı borçlandı, bizim elimize ne geçti..kar payı mı_?..yoo habire zarar gösterip devleti kandırdı..Yatırımcıya yalan söyledi..Düzenbaz bunlar..!..Kafaları sahtekarlığa çalışıyor..

ozturkmehmet
07-07-2011, 09:15
bence yine kaşınıyor sabah sabah.ama ben yınede kasımıyacagım.tövbe tövbe

sonperde29
07-07-2011, 09:34
düştüğü yerden kalkamayan tek bu var herhalde,

çakma patronun,kötürüm kağıdı.

mrt_by
07-07-2011, 09:49
borsada şike operasyonu yapsalar zorlu kesin 1.ci olur ..manüplatör zorlu..!

mfatihyuce
08-07-2011, 15:23

Arkadaşlar Rusya ile ilgili gelişmeler ne?

Bunu en iyi nereden, hangi telefonlardan öğrenebiliriz?

mrt_by
09-07-2011, 11:26
Telefonu netten bulabilirsin ..biz genelde şikayet ettiğimiz için.. yatirimci@zoren.com.tr..bu maili kullanıyoruz..
Bilgin olması açısından biz bu santrali 16 mart 2011 de açılacak diye Sayın ANZ den ilk bloomberg tv de canlı yayında duyduk..!..hatta başbakan açıcaktı..!

Daha sonra 21.04.2011 Zorlu Enerji Grubu, Moskova'daki doğalgaz santralini yılın ikinci yarısında devreye alacak diye bir haber çıktı..!

Gelişmeler bu yönde telefonla ulaştıktan sonra bizide bu formda bilgilendirirsen seviniriz..Artık ben ne şikayet ederim ne de ararım. Tek yapabileceğim zararım azalınca kabullenip çıkmak..Daha karlı bir şirkete paramı yönlendirmek..Uzun süredir bu kagıttayım yaptıkları yatırımlar şimdiye kadar yatırımcısının yüzünü güldürmemiş sürekli bize yük olmuş bir aile şirketidir.!!..Şahsi görüşüme göre şirket sahibi ve yöneticileri uzun süre önce kamuoyuna açıklama yapıp yatırımları ve verdikleri sözleri zamanına uygun bir sekilde yerine getirmeyerek inandırıcılığını yitirmiştir..!..

alicenap
11-07-2011, 13:27

Özet Bilgi : Rusya projesi ile ilgili başlatılan yasal süreç hakkında

AÇIKLAMA:

26.07.2010 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtilen, Şirketimiz aleyhine Invar ve Talex tarafından New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi nezdinde yürütmenin durdurulması talebiyle açılan ve ihtiyati tedbir kararı ile sonuçlanan adli davaya ilişkin temyiz incelemesi sonuçlanmış olup, söz konusu ihtiyati tedbir kararı New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi İstinaf Dairesi tarafından onanmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

bu haber ile rusya projesi bitti mi zorlunun ?

redfox
11-07-2011, 17:55
galiba rusya yı a.n.z bilerek açmıyo beyler çünkü bu ortakların %49 hissesi var ordA ADAMLARDA ZARAR ETMİŞLER A.N.Z MAHKEMEYE VERMİŞLER ÇOKUÇEKLER SANTRELLERE GALİBA ..BİZDE OMEĞA KOL SAATINI ALICAZ ...

mrt_by
12-07-2011, 09:55
Bu senedin 3,5 lerden buralara düşüp sürünmesi, rusyada neler olacağını gösteriyor sanırım..Uzun vadede en büyük yatırımı fiyasko bir şirkette ve yalancı bir patronla nereye kadar gider bu iş bilemiyorum..!..Hatalı bir yatırım ve boş yere geçmiş zaman..!

redfox
12-07-2011, 18:27
Bu senedin 3,5 lerden buralara düşüp sürünmesi, rusyada neler olacağını gösteriyor sanırım..Uzun vadede en büyük yatırımı fiyasko bir şirkette ve yalancı bir patronla nereye kadar gider bu iş bilemiyorum..!..Hatalı bir yatırım ve boş yere geçmiş zaman..!
bu kağıt mahvetti bu kağıta girdiğimde 3,50 koç u verdim 2009 da şuan 7 kusur kağıt yani paramız eridi eridi bu kağıt 3,20 tl idi ozaman şimdi 2,28 düştü bu nasil iş ..:cry::cry::cry:

n.m.kilinc
13-07-2011, 06:23
arkadaşlar teknik, analiz falan bilmem. zoren de kendime göre şöyle bir taktik geliştirdim. isteyen bir yerleriyle gülebilir. yaklaşık 3-3,5 sene boyunca takip ettiğim bir hisse ve forum.1 kere iyi kar iki kerede de ufak zararlar la hisseden faydalandım. şu anda çok şükür elimde kağıt mağıt ta yok. rusya musya bana göre hikaye. benim taktik şu. bu forumda N.F.K. nikli üstad olarak tanımlanan bir arkadaş var. eğer bu arkadaş förumda görünür ve analizler yapmaya başlarsa ve işte xx maliyetle aranızdayım dediğinde hisseyi alım için takibe alabilirim. forumdan kaybolduğunda ise hisse den çıkış için takibe alabilirim.(yoksa çok daha büyük zararlara düçar olabilirim.) çünkü hisse düşmeye başlamış, N.F.K. vaktinde hisseden ayrılmış (fakat ayrılırken forumda belirtmeyip, ayrılıp ta haklılığı ortaya çıkınca yani baya süre geçince haber verdiği için [ayrıca kendisine sitemimdir] benim gibi iş bilmezler için çok geç kalınmış olabiliyor çünkü.) oluyor.

yoksa A.N.Z. denen şahsiyetin tv tv gezip, orda şu yatırımım var burda şu kapasitem var falan filan yok Mars ta petrol buldum yok kutuplarda doğalgaz buldum vb. bütün vaat, açıklama, beklenti, umut, durumlarının kağıda bir gr fayda sağladığını hatırlamıyorum. sadece yanlış hatırlamıyorsam 2-2,5 sene önce kağıt 6 aylık bir periyodda birinde %15 diğerinde %12 gibi iki spekülatif tavan yapmıştı (% deleri yaklaşık salladım) bir daha da görebilene aşk olsun. hep ky leri mağdur etti. uzun zamandır içimdeydi. arkadaşların forumdaki mağduriyetlerini okuyunca dayanamadım yazayım dedim. kimse kızmasın lütfen, gülmek serbest :):)

yatırım tavsiyesi falan değildir. zaten benim de haddim değildir. sadece kendimle hasbihalim ve N.F.K. üstada ufak bir sitemimdir belki tenezzül edip okursa diye.

YASİR
13-07-2011, 10:25
NF.K nın suçu değil tabiki suç bizim ama hisseye girişimizde NFKnın 2 yıl önceki zorenle ilgili 10-15 maddelik olumlu beklentileri etkili oldu.
-Rusya bitecek-Türkiyenin enbüyük rüzgar santrali bitecek daha nicesi bizde uzun vadeli bir yatırımcı olalım dedik.2 yıl geçti ortada 3 lü seviyelerden 2 l,i seviyelere gelmiş bir zoren var.Tabiki burada NFK nın hiç bir suçu yok yanlış anlaşılmasın.o listeye baktığımda o kadar mantıklı geliyorduki.Ama biz zorlu adilerini hesaba katamadık.Keşke spor ve rtük derken bide yıllardır şirketlere zarar ettiren şirketlerin yöneticilerini içeri alsalar.bu adileride bir kaçgünde olsa korku yaşatsalarne güzel olur ama.
Hatanın en büyüğü benim.2.seneyi geçen süre size göre uzun vadeli bir yatırım olmayabilir.doğrudur ama dahada kötüsü bi 2 senede geçse sanki bu soygun devam edecekmiş gibi havanıon devam etmesi.

n.m.kilinc
13-07-2011, 10:36
NF.K nın suçu değil tabiki suç bizim ama hisseye girişimizde NFKnın 2 yıl önceki zorenle ilgili 10-15 maddelik olumlu beklentileri etkili oldu.
-Rusya bitecek-Türkiyenin enbüyük rüzgar santrali bitecek daha nicesi bizde uzun vadeli bir yatırımcı olalım dedik.2 yıl geçti ortada 3 lü seviyelerden 2 l,i seviyelere gelmiş bir zoren var.Tabiki burada NFK nın hiç bir suçu yok yanlış anlaşılmasın.o listeye baktığımda o kadar mantıklı geliyorduki.Ama biz zorlu adilerini hesaba katamadık.Keşke spor ve rtük derken bide yıllardır şirketlere zarar ettiren şirketlerin yöneticilerini içeri alsalar.bu adileride bir kaçgünde olsa korku yaşatsalarne güzel olur ama.
Hatanın en büyüğü benim.2.seneyi geçen süre size göre uzun vadeli bir yatırım olmayabilir.doğrudur ama dahada kötüsü bi 2 senede geçse sanki bu soygun devam edecekmiş gibi havanıon devam etmesi.

yok kardeş yanlış anlaşıldım N.F.K. tabiki suçu yok söylediğim sadece hisseye girerken haber verdiği gibi çıkarken de yada çıkmaya niyetlendiğinde de erken haber verseydi çok makbule geçerdi demek istemiştim.

alicenap
13-07-2011, 12:38
bu hisse 20 sene sonra ne olur 0.20 kuruşa inermi

snowolf
14-07-2011, 12:44
bu hisse çok değil 2,5 3 sene önce 1,78 lerden 1-2 ay gibi kısa bir sürede 6 lı rakamları gördü tekrar bu tablo nezaman izlenir belli değil. :D çooook sabretmeniz gerekiyor

redfox
14-07-2011, 16:03
bu hisse çok değil 2,5 3 sene önce 1,78 lerden 1-2 ay gibi kısa bir sürede 6 lı rakamları gördü tekrar bu tablo nezaman izlenir belli değil. :D çooook sabretmeniz gerekiyor
o hareketi 2 santralı aynı ay içinde açarsa rusyayı belki yapar...:) yada komple iyi bi fiyata zoreni satarsa belki...

serenad
14-07-2011, 22:30
önce 2.20 lerden kızıltilkinin hisselerini toplayacam..sonra 3 ay bekleyip 3.30 dan satacam % 50 yeter

mrt_by
18-07-2011, 11:11
Bu şirketin hedefi ne merak ediyorum..Batmak mı.._?..O zaman bu kadar krediyi ve yatırımcıyı sırtından atmış olurlar..!

sansar69
19-07-2011, 09:32
arkadaşlar bu zorende beklenti var mı yoksa enkazı boşa mı bekliyoruz....

my_fat
19-07-2011, 16:43
hic bir beklentisi yok. millet elindekinden kurtulmaya çalışıyor. bende zamanında tavanlarını gören ve iyi bir miktarda para kazanmama rağmen beklemekteyim

mrt_by
20-07-2011, 14:42
Valla katılıyorum..Beklenti bitti..Rusya fiyasko oldu..Lisans iptalleri de var..Yeni alıcaklara çok dikkatli olmalarını tavsiye ederim..En az kaybetmiş olan % 20 zararda bu şirkette..Şirketten yapılan yatırım haberleri de içi boş haberler..Zaten hisse günlük olarak bu haberlere tepki verip geri aşağı iniyor..Ya batıcak ya satıcak ki hareket etsin..!..Bu kadar yatırım borcuyla satsa bize faydası olur kendisine faydası olmaz..EN KÖTÜ ENERJİ KAĞIDI BU KAĞITTIR..!..zaten zorlu holding zihniyeti çalışanına verdiği değer yatırımcısına olan saygısı bu kadardır..!..Yeni giricek arkdaslar bunları bilerek girsinler..!!!

sansar69
20-07-2011, 23:18
bu kadar sorusuzluk olmaz ki. kagıt günden güne eriyor. ne teknik işliyor ne beklenti var. bir ara dedim bu hareketler yıldırma diye ama öyle diil gibi gözüküyor....

mrt_by
21-07-2011, 10:27
Valla bravo ..! zarar % 50 yi geçti..Zorlu holding yöneticilerini tebrk ediyorum..Yılın en adi yöneticileri ve patronları yarışması yapılsa ödül almaları lazım..!

redfox
21-07-2011, 12:43
Valla bravo ..! zarar % 50 yi geçti..Zorlu holding yöneticilerini tebrk ediyorum..Yılın en adi yöneticileri ve patronları yarışması yapılsa ödül almaları lazım..!
her taraftan vuruyolar...bu kadar vicdansızlık olmaz fitch de bi taraftn vurdu...taban bütün senetler

serenad
22-07-2011, 23:56
bak hisselerini 2.20 den ver dediydim vermedin.. şimcik 2 lirayı gördün.. ama sen de şans yok.. akenerji de de bataktasın.. söle bakayım sen hankı hisselerdeysen herkes onlara girmesin bari

redfox
23-07-2011, 10:17
bak hisselerini 2.20 den ver dediydim vermedin.. şimcik 2 lirayı gördün.. ama sen de şans yok.. akenerji de de bataktasın.. söle bakayım sen hankı hisselerdeysen herkes onlara girmesin bari
adresini verde kina alıcam sana...

redfox
23-07-2011, 10:37
sen canını sıkma dostum ben alıştım beklemeye 2 sene daha beklerim 2 sene lik hazine bonosu aldım derim beklerim...bu arada akenerji büğün yarın satılıcak ozaman fiyat kaç para olacak bakıcaz...

serenad
24-07-2011, 23:16
Güldürdün beni.. Allah da seni güldürsün..

zoren kısa zamanda 2.5 a gele
akenerji 4 leri göre
diğer aldıkların tavan yapa

çok kazanacağım diye daha çok bekleyesin

redfox
26-07-2011, 16:41
Güldürdün beni.. Allah da seni güldürsün..

zoren kısa zamanda 2.5 a gele
akenerji 4 leri göre
diğer aldıkların tavan yapa

çok kazanacağım diye daha çok bekleyesin
yok kardeş bizde şanş yok bizim şanşımıza çölde kutup ayısı çıkar...ne alsak elimizde patlıyo artık pes ettim....

redfox
28-07-2011, 17:34
3/2 hissemi 15 bin tl zararla bozdurdum SAYIN A.N.Z HERGÜN RAHMET OKUYORUM SANA:(

mrt_by
03-08-2011, 10:53
:)..zorlu dün dert yanmış kur farkından dolayı :)..manüplatörlerin işi var bu olayda kriz mriz yok diyor..En büyük manüplasyonu kendi kagıdında kendı yapıyor..AYIP..

N.F.K
03-08-2011, 13:18
AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:27 Nisan 2010 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtilen Şirketimiz aleyhine Invar International Inc. ve Talex International LLC tarafından İsviçre'de Cenevre Ticaret ve Sanayi Odası nezdinde açılan tahkim davası ve yine 22 Haziran 2010 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtilen aynı davacılar tarafından New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi nezdinde yürütmenin durdurulması talebiyle açılan ve yürütmenin durdurulması kararı ile sonuçlanan adli dava kapsamında, bugün itibarı ile davacılardan Talex International LLC ile uzlaşmaya varılmış olup, Talex International LLC, hem tahkim hem de adli davadaki tüm iddialarından feragat etmiştir. Ayrıca yine bugün itibarı ile Talex International LLC'nin, ICFS International LLC'de bulunan %24,5 hissesinin tamamı 14.845,28 ABD Doları bedel karşılığında şirketimiz tarafından devralınmıştır.Taraflar arasındaki sulh anlaşması 03 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe gireceğinden, bu tarihe kadar Talex hem tahkim yargılamasında hem de New York Eyaleti Yüksek Mahkemesi'nde açılmış olan davada, davacı sıfatını muhafaza edeceği için, hisse devir anlaşması 03 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe gireceğinden, bu tarihe kadar üçüncü kişiler nezdinde ve resmi kayıtlara göre Talex, ICFS'te hissedar olarak görünmeye devam edeceği için bu aşamada açıklama yapılması yatırımcıları yanıltabileceği gibi, ortaklığımızın yasal hak ve menfaatlerini de olumsuz bir şekilde etkileyebileceğinden yönetim kurulumuz davadan feragat ve hisse satış işlemine ilişkin mevzuat uyarınca yapılması gereken açıklamanın mevzuat hükümleri çerçevesine ertelenmesine yönelik 29 Temmuz 2011 tarihli bir karar almıştır. Yukarıdaki

prey
03-08-2011, 13:42
Evet olumlu bir haber.

prey
03-08-2011, 13:48
Zorlu Enerji Yatırımlarını Hızla Sürdürüyor
Zorlu Enerji, dağıtım ihalesini kazandığı Gaziantep'te konutların yüzde 75'ine ve Nizip ilçesinde yüzde 90-95'ine doğalgaz ulaştırdı, Kilis'te de yatırımlara bu yıl başlıyor

Doğalgaz yatırımlarını hızla sürdüren Zorlu Enerji, dağıtım ihalesini kazandığı Gaziantep'te konutların yüzde 75'ine ve Nizip ilçesinde yüzde 90-95'ine doğalgaz ulaştırdı, Kilis'te de yatırımlara bu yıl başlıyor.

Zorlu Enerji Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep Bölgesi Doğalgaz Dağıtım A. Ş. Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, yaptığı açıklamada, Temmuz 2005 tarihinde Gaziantep, Nizip ve Kilis için düzenlenen doğalgaz dağıtım ihalesini kazandıklarını ve Ağustos 2006 tarihinde altyapı yatırımlarına başladıklarını hatırlatarak, Gaziantep'te yoğun bir yatırım dönemi yaşadıklarını söyledi.

Gaziantep'te 360 bin ve Nizip ilçesinde 20 bin konut bulunduğunu belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"Gaziantep halkının daha çevreci, ekonomik olan doğalgaza hızlı bir şekilde ulaşması için gerekli yatırım çalışmaları bitti. 1400 kilometre boru hattı yaptık. 37 bin aboneye ulaştık. Bugün itibariyle Gaziantep'te konutların yüzde 75'ine gaz ulaştırdık. Yaklaşık 260 bin konutun önünde şu anda gaz arzı sağlanmış durumda.

Kamu binalarının da yüzde 90-95'i doğalgaz kullanır pozisyona geldi. Nizip'te ise yüzde 90-95 seviyelerine ulaştık. Yaklaşık 130 kilometrelik imalatımız bitti. Orada da 1000 abonemiz gaz kullanıyor. "

Gaziantep'te doğalgaza ulaşmayan Karataş ve Yukarı Şahinbey bölgesinin bir kısmı ile imara yeni açılan Akkent bölgesinde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Yalçın, Organize Sanayi Bölgesi'nin kendisinin altyapısını yaptığını ve 2005'ten beri doğalgaz kullandığını, GAZDAŞ'ın burada gaz taşıma arzını ve güvenliğini sağladığını ifade etti.

-"100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM"-

Kilis'te Botaş ana iletim hattı ihalesinin yeni bittiğini ve iletim hattının yapımına başlandığını belirten Yalçın, şunları anlattı:

"Şu anda şehre gaz gelmesini bekliyoruz. Bu yıl yatırıma giriyoruz, 130-135 kilometre boru hattı yaparak kentin neredeyse tamamına gaz arzını sağlamayı planlıyoruz. 20 bin konutun bulunduğu kentte abone alıp, bu yıl sonunda gaz kullanmayı başlatacağız. "

Bu yıl sonunda bütün yatırımları bitirmeyi planladıklarını bildiren Muzaffer Yalçın, "Bittiği zaman takriben 100 milyon dolarlık yatırım olması bekleniyor" dedi.

-"SIFIR KARLA GAZ SATIŞI"-

Diğer şehirlerde gaz satışından alınan birim hizmet amortisman bedelinin Gaziantep'te sıfır olduğunu belirten Yalçın, "Yani GAZDAŞ'ın doğalgaz satışından herhangi bir geliri yoktur. 2014'e kadar zaten sıfır karla gaz satışına devam edeceğiz. Türkiye'de en uygun fiyatlarda gaz satan şirketlerden biriyiz. Şu anda Gaziantep'te metreküp fiyatı 0, 62 kuruş olan enerji bazlı gaz satıyoruz" şeklinde konuştu.

Büyükşehirlerde en büyük sıkıntının hava kirliliği olduğuna, sanayileşme ve büyüyen nüfusla beraber hava kirliliğinin arttığına işaret eden Yalçın, Gaziantep'in de son dönemde hava kirliliği hızla artan şehirlerden birisi olduğunu, doğalgazın çevre dostu olduğunu, büyükşehirlerin hepsinde çevre kirliliği ve hava kirliliğinin doğalgazın girmesiyle büyük düşüşler gösterdiğini vurguladı.

Yalçın, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu konuda zaten 'İklim Eylem Planı' hazırlıyor, ilk ön sonuçlarına göre şehrin kurtuluşunun doğalgaza geçmekte olduğu gündeme geldi. Doğalgaz düşük maliyetle konforlu bir ısıtma sağlıyor" dedi.

Gaziantep, Nizip ve Kilis'te 2011 kışında toplam 35 milyon metreküp gaz kullanılmasını, bu rakamın önümüzdeki yıl 55-60 milyon metreküpe ulaşmasını hedeflediklerini belirten Yalçın, ülkemize İran, Rusya, Azerbaycan, Cezayir ve Tunus gibi çok çeşitli noktalardan doğalgaz girdiğini, GAZDAŞ olarak bölgede İran hattından gelen gazı kullandıklarını ama hatlar birbirine entegre olduğu için olası bir durumda tüm şebekelerin birbirini beslediğini kaydetti.

GAZDAŞ lisansının 30 yıllık olduğunu, bunun işletme faaliyetlerini, gaz satışını, gaz arzının sürekliliğinin sağlanmasını, şebeke bakımını kapsadığını anımsatan Yalçın, gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakabilmek için tüm Gazianteplileri doğalgaza geçmeye davet etti.

Yalçın, "Uzun vadede diğer yakıtlara göre daha ekonomik, ayrıca doğalgazın ücretini kullandıktan sonra ödeyebiliyorsunuz. Doğalgazın avantajlarını anlatmak için şehirlerde geniş bilgilendirme çalışmalarına başladık. İlköğretim okulları, apartmanlar, muhtarlıklar, meslek odalarında bilgilendirme çalışmalarımız sürüyor.

Bugüne kadar 16 bin öğrenciye, doğalgazın yaşadıkları şehir, ailesi ve sağlıkları açısından önemini anlattık. Vatandaşımız istediği saatte 444 9 429 numaralı telefonu arayarak her türlü bilgiyi alabilir" dedi.

- GAZİANTEP

(Anadolu Ajansı) 15.06.2011 11:05 [2799720]

uzmankemal
03-08-2011, 14:53
hisse de tık yok 6 aylık bilanco da gelsin bakalım

mrt_by
04-08-2011, 08:43
Adamlar şirketi hayır işleri ve gereksiz yatırımlar bir de ky ile dalga geçmek için açılmış..:))..Bu hayırlı ramazan gününde ANZ nin mühterem sülalesini anmıyım zaten 11 ay yeteri kadar anıyoruz hepberaber..!!!

prey
04-08-2011, 10:09
Dünya gazetesinin haberine göre 110 milyon kar bekleniyor. Ne diyorsunuz bu habere

prey
04-08-2011, 11:33
Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin Pakistan'da yapımı devam eden rüzgar enerjisi santrali için ilk 2 yılı ödemesiz olmak üzere 12 yıl vadeli olarak 36.8 milyon dolarlık kredi sağladığı bildirildi.

Asya Kalkınma Bankası tarafından yapılan açıklamada kredinin Zorlu Enerji tarafından Pakistan'ın Sindh bölgesinde yapımı devam eden ve mevcut kurulu gücü 6 MW olan rüzgar enerjisi santralinin kurulu gücünün 56.4 MW seviyesine çıkarılması için kullanılacağı belirtildi.

Zorlu Enerji tarafından 14 milyon nüfusu ile Pakistan'ın en kalabalık şehri olan Karaçi'nin 100 kilometre dışında gerçekleştirilmeye çalışılan projenin toplam 147 milyon dolar yatırım ile 2012 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Proje Pakistan'ın ilgili kurumlarından 20 yıllık satın alım garantisi sağlamış durumda.

Projenin yüzde 30'luk kısmını Zorlu Enerji öz kaynakları ile sağlayacak iken geriye kalan miktar Asya Kalkınma Bankası, IFC ve ECO Ticaret ve Kalkınma Bankası ve Pakistan'lı Habib Bank tarafından finanse edilecek.

Zorlu Enerji'nin gerçekleştirdiği proje Pakistan'ın rüzgar enerjisi alanında ilk özel sektör yatırımı.

prey
04-08-2011, 11:34
Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, iştiraklerinden Rotor Elektrik Üretim'in satışına yönelik ön çalışma yapmak üzere Credit Suisse'e yetki verdi.

Zorlu Enerji Genel Müdürü Arif Özozan, yaptığı yazılı açıklamada, Rotor Elektrik Üretim'in, 2007 yılında, rüzgar enerjisi santralleri ve her türlü yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik enerjisi, buhar ve ısı üretim tesisleri kurmak, işletmeciliğini ve bakımını yapmak üzere Zorlu Enerji Grubu bünyesine katıldığını belirtti.

Rotor Elektrik'in, 135 megavat kapasiteli Gökçedağ rüzgar enerjisi santralinin yapımını üstlendiğini ve santrali 2010 yılında tam kapasiteyle üretime aldığını ifade eden Özozan, şu değerlendirmelerde bulundu:

''Grup olarak enerji sektöründeki yatırımlarımızı sürdürme ve büyüme hedeflerimizden taviz vermeden ilerlediğimizi bir kez daha hatırlatmak isterim. Mevcut ve yeni yatırımların finansmanında iştirak satışının da bir finansman aracı olarak değerlendirilmesi dünyada ve ülkemizde sıkça başvurulan bir yöntemdir. Bu aşamada herhangi bir satış kararından söz etmemiz mümkün değildir. Türkiye'ye büyük bir yenilenebilir enerji tesisi kazandıran Rotor Elektrik Üretim A.Ş.'nin satışı, ancak beklentilerimizin karşılanması durumunda değerlendirilecektir.'

prey
04-08-2011, 11:36
Evet pakistanda yeni bir yatırım 2012 de bitecek
Rotor elektrik üretim A.Ş. satılıyor iyi bir fiyat teklifi alınırsa.
Eski haberler ama daha gerçekleşmemiş ve üzerlerinden 6 ay geçmiş. 6 ay aslında iyi bir süre her an haber gelebilirmiş gibi geliyor.
Saygılar...

prey
04-08-2011, 11:38
Ben bu kadar düşük fiyatlı ama bununla birlikte aktif çalışan bu kadar projesi olan başka firma bilmiyorun. Bana göre geleceğimiz çok parlak...

redfox
04-08-2011, 13:39
Dünya gazetesinin haberine göre 110 milyon kar bekleniyor. Ne diyorsunuz bu habere
kardeş geçen çeyrek 50 milyon zarar etti eğer bu çeyrekte 10 trilyon zarar yazmazsa şaşma dolar aldı başını gitti kur arttıkça zarar yazıyo

prey
04-08-2011, 14:46
http://www.ismailpala.com/gazeteler/dunya/dunya-2011-07-20.jpg
İşte size kaynak sayın redfox!!!
Ben burda yalan söylemiyorum herşey yazılı belgeli. Siz dünya gazetesinin güvenirliğine inanmıyorsanız bunu sorgulayabilirsiniz. Ama ben sizin gibi zararımız bu kadar diyip kaynak göstermemezlik yapmıyorum. 110 milyon kar şirket 3'den 2 'ye gelmiş siz bursa küçük yatırımcıyı korumak yerine felaket tellallığı yapıyorsunuz. Madem sevmiyorsunuz kağıdı satın gidin hepimiz rahat edelim. Yada olumsuzlukları kaynaklarıyla birlikte açıklayın!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ben tek bir olumsuzluk görmüyorum müthiş bir firma daha yolun başında ve sadece zamana ihtiyacı var bu yarında olur önümüzdeki senede bekleriz kazanırız. Yaşasın zoren!!!!!
Saygılar...

prey
04-08-2011, 14:48
Burda haberleri gizleyip tek başıma kazanayım yok!!
Hep beraber kazanacağız!!!

prey
04-08-2011, 15:19
Zorlu Enerji Rusya santralinde ortağının %24.5 hissesini aldı. Şirket yaptığı açıklamada
Rusya'daki ortaklarından Talex'in %24.5 hissesini 15 bin dolar bedelle satın aldı. Bu
alımla birlikte Zorlu Enerji'nin santraldeki hissesi %75.5'e ulaşmış oldu. Satın alma Zorlu
Enerji ve diğer iki ortağı Talex ve Invar arasında süren yasal sürecin Talex ile
çözümlenmesinin ardından gerçekleşti. Bu haber, Rusya kapasitesinin üzerindeki
belirsizliklerin bir kısmını kaldırdığı için olumlu bir gelişme olarak öne çıkıyor.
[ZOREN.IS Mevcut Fiyat: 2.10 TL, Hedef Fiyat: 3.00 TL, Endekse Paralel Getiri]"
HSBC YATIRIM MENKUL DEĞERLER

prey
04-08-2011, 15:37
Lütfen bir tane olumsuz haber bulunda yapıştırın şu sayfaya!! Her şey olumlu her şey güzel yatırımlar karlar karlı satın almalar karlı satışlar beklentiler enerji sektörünün parlak günlerine girmesi. Tek olumsuzluk borsadaki fiyatlanmamız. O da yakında düzelir gerçek değerini bulur!!

redfox
04-08-2011, 16:53
Lütfen bir tane olumsuz haber bulunda yapıştırın şu sayfaya!! Her şey olumlu her şey güzel yatırımlar karlar karlı satın almalar karlı satışlar beklentiler enerji sektörünün parlak günlerine girmesi. Tek olumsuzluk borsadaki fiyatlanmamız. O da yakında düzelir gerçek değerini bulur!!
arkadaşım sen yoksa A.N.Z NIN ADAMIMISIN YOKSA O MUSUN:):) BEN BU KAĞITIN CİĞERİNİ BİLİRİM ŞEMŞİYE GİRMİŞ ARTIK AÇILMIYO HA SANA SAYĞI DUYUYORUM 2,02 DEN ALMIŞŞAN KAĞITI PARA KAZANIRSIN BURDAKİ ARKADAŞLARIN MALİYETİ 3 TL %50 PARALARINI KAYBETMİŞLER NE UMUDU ...

prey
04-08-2011, 22:23
Tamam sn. redfox o halde sizi umutsuzluğunuzla baş başa bırakıyorum. Çünkü umutsuz olmak herşeyi çözecek eminim(!)

Güzel bir haber daha

2 yılda 210 milyon euroya yaptırılan ve Türkiye'nin en büyük rüzgar santrali olan Gökçedağ'da elektrik üretimine başlayan Zorlu Grubu, yenilenebilir enerjide rakipleriyle arayı açıyor.

Toros Dağları tepelerinde yüzyıllardır esen zorlu rüzgarları, Türkiye'nin en büyük rüzgar santrali olan Gökçedağ'ı kurarak elektrik enerjisine dönüştüren Zorlu Grubu, üretime başladı.

Osmaniye'ye bağlı Bahçe ve Hasanbeyli ilçeleri sınırlarında kurulan Gökçedağ Santrali (RES) için 2 yılda 210 milyon euroluk yatırım gerçekleştirildi. Her biri 2.5 megawat (MW) kapasiteli 54 rüzgar türbininden oluşan santral, 7 kilometrelik enerji nakil hattıyla ulusal elektrik sistemine bağlandı.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Murat Sungur Bursa, "Yine aynı bölgede Akçadağ'da kuracağımız yeni santralle toplam 245 megavatlik yenilenebilir enerji elde edeceğiz.2015'e kadar 4- 5 santral daha devreye girecek" dedi.

5'i doğalgaz, 7'si hidroelektrik, 1'i jeotermal ve 1'i de rüzgar santrali olmak üzere toplam 15 santralde 738 MW'lik elektrik üretim kapasitesine sahip olan Zorlu Grubu, böylece yenilenebilir kaynaklarla üretim kapasitesinde toplam üretimin yüzde 40'ını oluşturuyor.

Agresif bir büyüme ile yenilenebilir enerjide rakipleri karşısında açık ara ileri geçmeyi hedefleyen grup, THY'nin iştiraki THY Teknik ile şimdi de "ortak bakım şirketi" kurmaya yöneliyor.

BİZİ KOVMADILAR

Bursa, santral için öncelikle yerel yönetim ve halkla sıkı bir diyalog kurduklarını belirterek, "Her aşamada birlikte olduk. Santralin sağlayacağı faydalara inandılar ve bizi kovmaya kalkmadılar" dedi.

Taşınan tüm toprak, ağaçlar ve bitki örtüsünün doğaya kazandırılarak "habitat restorasyonu" gerçekleştirildiğini kaydeden Bursa, bunun yanında santral alanında 7 ayda 23 bin fidan dikildiğini, 3 bin ağaçlık 'Hatıra Ormanı' kurulduğunu, yöredeki tarımsal faaliyetlere destek olunduğunu ve bölge kalkınmasına yönelik çalışmalar yapıldığını söyledi ve "Mehmet Zorlu Vakfı aracılığıyla geçen yıl yüksek öğretimdeki 82 öğrenciye katkı sağladık. Bu sayı bu yıl 100 öğrenciye ulaştı" bilgilerini verdi.

KUŞLARA RADAR KURULDU

Bursa, santralin göçmen kuşların uçuş rotalarından 50 kilometre uzakta bulunduğunu, buna rağmen kuşların göç sırasında olumsuz etkilenip etkilenmediğini izlemek amacıyla ornitologlar (kuş bilimci) çalıştırıldığını da vurgularken, bir kuş izleme sistemi (Bird Activty Monitoring - Kuş Radarı) kurulması çalışmalarının tamamlandığını, yıl sonunda sahaya yerleştirilmeyi hedeflediklerini anlattı.

14.5 MİLYON AĞAÇLIK KATKI

Santral, yılda yaklaşık 500 milyon kWh elektriği 'sıfır' karbon salımıyla üreterek yılda 300 bin ton karbondioksit eşdeğeri sera gazı azaltımı gerçekleştirecek.

Başkan Bursa, "Tropikal bölgelerde bir ağacın ortalama olarak yılda 20 - 22 kilogram karbondioksit absorbe ettiği düşünülürse, Gökçedağ, yılda 14.5 milyon ağaca eşdeğer katkı yaratacak" dedi. Türkiye'nin iklim ve bitki örtüsü göz önüne alındığında ağaç sayısının 200 milyona kadar yükselebileceğini kaydeden Bursa, "Bu santralle 'Gold Standard' sertfikası aldık. Böylece, Gökçedağ, Gönüllü Emisyon Azaltımı piyasasında tescil edilen dünyanın en büyük projesi oldu

prey
04-08-2011, 22:29
Evet geleceğin enerji kaynağı temiz yenilenebilir enerji konusunda türkiye üretiminin % 40!!! bence müthiş bir rakam üretiyor firmamız!!
Evet nasıl bir hisseye sahibiz görüyorsunuz. Herşey güzel gidiyor umutluyuz mutluyuz yıllarca zorenliyiz :)

redfox
04-08-2011, 23:04
[QUOTE=prey;6225610]Evet geleceğin enerji kaynağı temiz yenilenebilir enerji konusunda türkiye üretiminin % 40!!! bence müthiş bir rakam üretiyor firmamız!!
Evet nasıl bir hisseye sahibiz görüyorsunuz. Herşey güzel gidiyor umutluyuz mutluyuz yıllarca zorenliyiz :)[/Q
polyana cılık mı oynayalım:)

CEMIX
05-08-2011, 07:37
dogal gaz ne zaman yenılenebılır enerjı kaynagı oldu

rusyada azerbaycanda olsa belkı ınanırım;)

ozbek1
05-08-2011, 07:41
Evet geleceğin enerji kaynağı temiz yenilenebilir enerji konusunda türkiye üretiminin % 40!!! bence müthiş bir rakam üretiyor firmamız!!
Evet nasıl bir hisseye sahibiz görüyorsunuz. Herşey güzel gidiyor umutluyuz mutluyuz yıllarca zorenliyiz :)

abi kusura bakma
şey mi geçiyon

prey
05-08-2011, 11:14
İnanılmaz bu kağıt çok bariz bir biçimde toplanıyor. Herşey harika gidiyor herşey yolunda piyasalar dağılmış biz dimdik ayaktayız arkadaşlar :)
Az daha sıkın zaman daralıyor su akar yolunu bulur. Kağıdı çok gerdiler bir yerden patlak vericek.
Saygılar...

redfox
05-08-2011, 12:05
İnanılmaz bu kağıt çok bariz bir biçimde toplanıyor. Herşey harika gidiyor herşey yolunda piyasalar dağılmış biz dimdik ayaktayız arkadaşlar :)
Az daha sıkın zaman daralıyor su akar yolunu bulur. Kağıdı çok gerdiler bir yerden patlak vericek.
Saygılar...
abi seni A.N.Z Mİ GÖNDERDİ BİZE MORAL VER DİYE:) :)

ozbek1
05-08-2011, 12:55
aslında prey kardeşimiz
fazla haksız sayılmaz
bu seviyeye acaip hacimsiz düşerek geldi
ama haklı da sayılmaz
daha düşmeyeceğini kim garanti edebilirki?

prey
05-08-2011, 13:13
Arkadaşlar kağıda ivme lazım moral lazım. Para var kar var yatırım var marka değeri var herşey var tek olmayan moral onuda sağladıkmı kim tutar bizi :)

prey
05-08-2011, 15:28
Maliyeti 3 olan arkadaşlara sözüm olacak. Bu şirket çıkmaya başlayınca bırakın 3 hiç aklınıza gelmeyecek yerlere gidecek. Ama sabır şart inanmak şart!!!

fixrumeli
05-08-2011, 21:00
sudan ucuz 1,93 ; hemen alsakmı? :)

prey
06-08-2011, 08:51
Son dakika alışları çok şık oldu. İşte mal böyle toplanır...

alpcan1
06-08-2011, 09:04
arkadaşlar zorlunun ne zaman ky ye para kazandırdığını gördünüz örneğin hangi senetlerde uzun vadeli yatırım yapan ky para kazanmış allah aşkına

YASİR
09-08-2011, 11:40
Tam bir komedi koskoca şirketin değeri 250 milyon dolar.
- sadece rüzgar santraline 200 milyondolardan fazla yatırdılar.730 mw lık bitmiş santral var deniyor.
Ramazanın bu mübarek gününde oruçlu ağzımla zorlu ailesine allah belanızı versin diyorum.bir rusya santralini destana çevirdiniz şimdi bahaneyide buldunuz.küresel kriz milletin ahını alıyorsunuz.
- Ölü yiyiciler olarak milletin elindeki pula dönmüş hisseleri alıp onları yukarıdan siz ve sizin gibi aileler inşallah belanızı bu dünyada ahirettede görürsünüz.aynısı 2.5 yıl öncede yaptınız.ve eminim aynısını yine yapacaksınız.

emirseyit
09-08-2011, 15:32
Temel-teknik analiz ,patron kağıtlarında helede zorlu gibi lerinkinde kafa karıştırıp onun deyimiyle ütülmenizden öte hiç bir halta yaramaz.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

sonwagonn
11-08-2011, 22:31
01.07.2011 – 31.12.2011 DÖNEMİNDE
İMKB TEMETTÜ ENDEKSİNDE YER ALACAK ŞİRKETLER
1 ADANA ÇİMENTO (A) 22 BURSA ÇİMENTO 43 NETAŞ TELEKOM.
2 ADANA ÇİMENTO (B) 23 COCA COLA İÇECEK 44 NUH ÇİMENTO
3 ADANA ÇİMENTO (C) 24 ÇELEBİ 45 OLMUKSA
4 ADEL KALEMCİLİK 25 ÇİMSA 46 OTOKAR
5 AKBANK 26 ECZACIBAŞI İLAÇ 47 PINAR ET VE UN
6 AKÇANSA 27 ECZACIBAŞI YATIRIM 48 PINAR SU
7 AKSU ENERJİ 28 ENKA İNŞAAT 49 PINAR SÜT
8 ALARKO HOLDİNG 29 ERBOSAN 50 SABANCI HOLDİNG
9 ALBARAKA TÜRK 30 FENERBAHÇE SPORTİF 51 SELÇUK ECZA DEPOSU
10 ALKİM KAĞIT 31 F-M İZMİT PİSTON 52 T. HALK BANKASI
11 ALKİM KİMYA 32 FORD OTOSAN 53 T. KALKINMA BANK.
12 ANADOLU EFES 33 GARANTİ BANKASI 54 TOFAŞ OTO. FAB.
13 ANADOLU HAYAT EMEK. 34 GÖLTAŞ ÇİMENTO 55 TURCAS PETROL
14 ANADOLU SİGORTA 35 İŞ BANKASI (C) 56 TÜPRAŞ
15 ASELSAN 36 İŞ GİRİŞİM 57 TÜRK TELEKOM
16 ATAKULE GMYO 37 İŞ GMYO 58 TÜRK TRAKTÖR
17 AYGAZ 38 İŞ Y. MEN. DEĞ. 59 ÜLKER BİSKÜVİ
18 BİM MAĞAZALAR 39 İZOCAM 60 ÜNYE ÇİMENTO
19 BOLU ÇİMENTO 40 KARTONSAN 61 VESTEL BEYAZ EŞYA
20 BORUSAN YAT. PAZ. 41 KONYA ÇİMENTO 62 YAZICILAR HOLDING
21 BRİSA 42 MARDİN ÇİMENTO

01.07.2011 – 31.12.2011 DÖNEMİNDE
İMKB TEMETTÜ 25 ENDEKSİNDE YER ALACAK ŞİRKETLER 01.07.2011 – 31.12.2011 DÖNEMİ İÇİN İMKB TEMETTÜ 25 ENDEKSİ
1 ADANA ÇİMENTO (A) 14 İŞ BANKASI (C) YEDEK ŞİRKETLERİ
2 AKÇANSA 15 İŞ GMYO 1 VESTEL BEYAZ EŞYA
3 ANADOLU EFES 16 İŞ Y. MEN. DEĞ. 2 PINAR ET VE UN
4 ANADOLU HAYAT EMEK. 17 MARDİN ÇİMENTO 3 İZOCAM
5 AYGAZ 18 NUH ÇİMENTO 4 BOLU ÇİMENTO
6 BİM MAĞAZALAR 19 PINAR SÜT 5 ALKİM KİMYA
7 BRİSA 20 SELÇUK ECZA DEPOSU
8 BURSA ÇİMENTO 21 T. HALK BANKASI
9 ÇELEBİ 22 TOFAŞ OTO. FAB.
10 ÇİMSA 23 TÜPRAŞ
11 ECZACIBAŞI İLAÇ 24 TÜRK TELEKOM
12 FENERBAHÇE SPORTİF 25 TÜRK TRAKTÖR
13 FORD OTOSAN
Zorlunun ne kadar acımasız olduğu bu listeden belli değilmi...sittin sene bu adam bize temmettü vermez.

CEMIX
12-08-2011, 07:12
zorlu once mılyar dolarlık borcunu odesınde ıs temettuye kalsın

sorceror
15-08-2011, 08:26
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=165949

Biraz hareket katar kanımca ilk seansta bu haber...

alicenap
15-08-2011, 08:40
Bilançosu ne zaman açıklanacak

sonwagonn
15-08-2011, 12:53
Zorlu enerji'nin vergi dairesine sunduğu tabloda 6 aylık dönem net karı 34.696.127 tl

LİGARBA
15-08-2011, 23:18
Kar faliyet karımıdır daha önce zarar açıklamıştı

mrt_by
16-08-2011, 22:27
Rusyadaki santralleri açıcaklardı güya..rezilliğin son perdesi..%80 kaybettir bize hisse senetlerinde zarar ettirip ettirip..sonra kar açıkla insanla dalga geçer gibi..Sizin gibi aileleri toprak kabul etmiycek..Yatacak yeriniz yok..el attığınız sektör hayretmiyor..İnşallah yakın zamanda bana zarar ettirdiğiniz gibi sizler ve sülale şirketinizde batar sürünür..!!..yeni alıcak arkadaslarda bu zorlu ile ilgili şu forumda ne kadar küfür edilmiş onlara bir baksınlar ky ya ne kazandırdığını iyi idrak edip ona göre tercihlerini yapsınlar...Bu şirket ancak kredi ve borçla yatırım yapan yatırımcısını düşünmeyecek kadar bencil vasat bir aile şirketidir..!...yaptıkları yatırımlarıda 3 senedir yalanla dolanla yöneterek insanların gözüne baka baka dolandırıcılık yapmıştır..ve hesap sorması gereken kurumlar uyumuştur..!

emirseyit
16-08-2011, 23:18
Artık kimsenin umurunda değil, zoren kar mı-zarar mı açıklamış.Zaten dünyada hiç bir reel karşılığı bulunmayan yüzlerce trilyon dolar paranın olduğu yerde, finans piyasaları sahne kapatmadan önceki son uzatmaları oynuyor da olabilirler.Ancak sıkmayın canınızı mevcut soygun düzeni bitmeye mahkum. Rahmetli Erbakan Hocanın teşbihinde ki gibi bütün mesele, bu dönüşüm kanlı mı yoksa kansız mı olacak?YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

9 un bayır
17-08-2011, 02:23
yenimi geldin siteye.yakında sende buhar olur gidersin.

davran
17-08-2011, 02:54
2 milyar 125 milyon lira döviz açık pozisyonu var , riskin ne kadarı kontratla kapatıldı bilmiyorum ama kambiyodan ne kadar zarar yazacak, bilançoyu merak ediyorum

Şirketimizin %75,5 oranında hissedarı olduğu ICFS International LLC'nin eski ortağı Talex International LLC'nin ve diğer ortağı Invar International Inc.'in İsviçre Sanayi ve Ticaret Odası nezdinde açılan tahkim davası ile aynı iddiaları gündeme getirerek, şirketimizin yönetim kurulu üyeleri Sayın Olgun Zorlu ve Sayın Selen Zorlu Melik aleyhine aynı kişilerin ICFS International LLC'de de yönetim kurulu üyesi olmaları nedeniyle 13 Haziran 2011 tarihinde Virginia Eyaleti, Norfolk Şehri Bölge Mahkemesi nezdinde bir adli dava açtıkları bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Şirketimiz bu dava ile ilgili resmi tebligat alınır alınmaz savunma için gerekli tüm yasal adımları atacaktır.

Açılmış olan bu dava 03 Ağustos 2011 tarihli açıklamamızda duyurduğumuz uzlaşmanın kapsamında olup gelişmeler ile ilgili açıklama yapılacaktır.

mrt_by
17-08-2011, 08:57
yatırımcısını dolandırırda ortağını tokatlamazlar mı bu zorlu ailesi..kimbilir adamların canını nasıl yaktılar...sonunuz uzanlar gibi olucak sizinde..düzenbaz herifler..2 senelik yatırımı 10 seneye çıkarıp insanları yatırım yaptık diye kandırın..!..sonra yeni yatırım yapıp devletten para sömürün...sizin yüzünüzden dış borcumuz artıyor..devletin milyon dolarlarını kendi cıkarlarınız için kullanıyor bizim paralarımızın değerini düşürüyorsunuz ...spk ya da yazdım..bu grup devletin üzerine bir yüktür..yatırımcısına yalan söylemektedir..

has-bi
17-08-2011, 10:06
akfen holdin alım yapacagını acıkladı bak hissesi ne oldu.akfen halka arzdan aşağıla geldi diye patronu sahip cıktı helal olsun öyle patrona bizim patron yerden yere vuruyor bizi şu mübarek ramazanda.hadi be patron yap babalığınıda bayramda yüzümüz gülsün ,zararmızı kurtarsan yeter karını geçtik paramızı kullandıgına saysan olmazmı bak ne faiz istiyoruz nede kar yeterki ana paramızı verde bayramda bayram edelim olmazmı sormu senin için ZORLU ABEYYY .ETME BİZE ZORLUK BAYRAMDA

redfox
17-08-2011, 11:37
sermayesinin %10 kadar alım yapabilir yani 28 milyon liralık isterse A.N.Z alsın kağıt rahatlar...

redfox
17-08-2011, 12:03
2 milyar 125 milyon lira döviz açık pozisyonu var , riskin ne kadarı kontratla kapatıldı bilmiyorum ama kambiyodan ne kadar zarar yazacak, bilançoyu merak ediyorum

Şirketimizin %75,5 oranında hissedarı olduğu ICFS International LLC'nin eski ortağı Talex International LLC'nin ve diğer ortağı Invar International Inc.'in İsviçre Sanayi ve Ticaret Odası nezdinde açılan tahkim davası ile aynı iddiaları gündeme getirerek, şirketimizin yönetim kurulu üyeleri Sayın Olgun Zorlu ve Sayın Selen Zorlu Melik aleyhine aynı kişilerin ICFS International LLC'de de yönetim kurulu üyesi olmaları nedeniyle 13 Haziran 2011 tarihinde Virginia Eyaleti, Norfolk Şehri Bölge Mahkemesi nezdinde bir adli dava açtıkları bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Şirketimiz bu dava ile ilgili resmi tebligat alınır alınmaz savunma için gerekli tüm yasal adımları atacaktır.

Açılmış olan bu dava 03 Ağustos 2011 tarihli açıklamamızda duyurduğumuz uzlaşmanın kapsamında olup gelişmeler ile ilgili açıklama yapılacaktır.
evet 2006 yılında temel atıldı 2012 senesine geldik 6 sene santraller bitmedi ...2 senede bitecek ortaklar illaki zarar etti adam lar zararına sattılar zorluya şirketi..zorlu adamları bezdirdi adamlar isyan etti..4 senedir bekliyolar aynı durumu bize yaşatmıyomu bu adam bu nasıl iş bu nasil viçdan sorarım size bi insan ortaklarının parasında malında gözü olurmu..ey büyük allahım bu ramazan günü bu adamı sana havale ediyoruz..sen gözünü para burumuş bu insana gereken dersi ver..

emirseyit
18-08-2011, 14:10
evet 2006 yılında temel atıldı 2012 senesine geldik 6 sene santraller bitmedi ...2 senede bitecek ortaklar illaki zarar etti adam lar zararına sattılar zorluya şirketi..zorlu adamları bezdirdi adamlar isyan etti..4 senedir bekliyolar aynı durumu bize yaşatmıyomu bu adam bu nasıl iş bu nasil viçdan sorarım size bi insan ortaklarının parasında malında gözü olurmu..ey büyük allahım bu ramazan günü bu adamı sana havale ediyoruz..sen gözünü para burumuş bu insana gereken dersi ver..
Şehitlerimizin acısı içimizi dağlıyor ken iki gündür buraya yazmanın ötesinde bir çok şey anlamını yitirdi.Ancak bu temenniye amin dememek olmazdı.

mrt_by
20-08-2011, 11:22
Temennilerimizin gerçek olması için önce patronun farklı olması lazım..Hata burda..yatırımı yanlış bir aile şirketine yapmışız..burası holding olamaz..!..zararı cıkarmamız mümkün değil ama..en azından %20 ye filan inerse satarım..daha da bu böyle ne olduğu belli olmayan aileye ve çocuklarına para yedirmem..Yalancı düzenbaz herifler..!..sıradan bir esnaf zihniyetinde bu holding görünümlü ltd i işletiyorsunuz..ortaklarınızı ve yatırımcıyı dolandırıyorsunuz..sizde her yol var..!..Yeni yatırım yapıcakları bu şirketle ilgili 3 yıllık form geçmişine bir göz atmaları için şiddetle uyarırım..!..3 yıldır hiç iyi bir gelişme olmuş mu bu kagıt buralara nasıl düşmüş iyi düşünün derim..!..Bu şirketin müdürleri bile borsada hisse senedi alırken patronu ben borsadan anlamam diyebildi..!..Çocuk mu kandırıyorsunuz siz..!..YAZIKLAR OLSUN ..!..Yatacak yeriniz yok sizin..!

demiroz22
21-08-2011, 16:40
A.N.Z. zorlu şirketinin kağıtlarını alan borsa yatırımcılarını kendi sırtından para kazanan asalaklara benzetmektedir.ben şirketi kurdum risk aldım para koydum çalıştım ama borsadakiler hisse alıp hemen zengin olmak istiyor zahmetsizce sırtımızdan para kazanmak istiyor diyen bir patron ama adam sormazlarmı be adam madem böylr düşünüyordun ne b.. yemeye borsaya açıldın borsadan hisseleri satıp yatırımcının parasını alıp borçlarını öderken iyiydide şimdi parasını aldığın adamlar asalakmı oldu.Bence SPK belli işlem hacmi altına düşen veya halka arz fiyatının altına inen şirketleri gözlem altı şirketi yapmalı ve bu çöplüklerden borsayı temizlemelidir ancak ozaman belki bizim borsada dow jons gibi değerli bir borsa olur önce asalak patronların şirketlerinden borsayo temizleyip yatırımcıların değerli şirketlere yatırım yapmalarını sağlamalıdır.

mrt_by
22-08-2011, 08:58
demiroz22
Duhül:Oct 2010
Gönderi:16

A.N.Z. zorlu şirketinin kağıtlarını alan borsa yatırımcılarını kendi sırtından para kazanan asalaklara benzetmektedir.ben şirketi kurdum risk aldım para koydum çalıştım ama borsadakiler hisse alıp hemen zengin olmak istiyor zahmetsizce sırtımızdan para kazanmak istiyor diyen bir patron ama adam sormazlarmı be adam madem böylr düşünüyordun ne b.. yemeye borsaya açıldın borsadan hisseleri satıp yatırımcının parasını alıp borçlarını öderken iyiydide şimdi parasını aldığın adamlar asalakmı oldu.Bence SPK belli işlem hacmi altına düşen veya halka arz fiyatının altına inen şirketleri gözlem altı şirketi yapmalı ve bu çöplüklerden borsayı temizlemelidir ancak ozaman belki bizim borsada dow jons gibi değerli bir borsa olur önce asalak patronların şirketlerinden borsayo temizleyip yatırımcıların değerli şirketlere yatırım yapmalarını sağlamalıdır.

Katılıyorum arkadasıma..Borsayı kumarhane haline getiren ..Yaptığı yatırımı 10 senede bitiremeyen ve kredi çekip yeni yatırım yapıyorum diye devletin parası üzerinden mal varlığı kazanıp bizi oyalayan bu patron görünümlü 3 kagıtcılara SPK bir dur demeli bu oyunlara izin vermemeli ki her kagıt defter degeri ve üzerinden işlem görsün ..Böyle tuvalet kagıdı durumuna düşmesin..Umarım yakın zamanda SPK bu şirketi gözetim altına alıp bir inceleme başlatır da bizde bu zorlu ne haltlar çevirip bizi dolandırmış öğreniriz..!

ayhan53
22-08-2011, 17:59
http://img688.imageshack.us/img688/8814/zoren.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/688/zoren.jpg/)

ozturkmehmet
25-08-2011, 12:41
Sayın a.n.z. Saygıyla karsında egılıyorum.helal olsun sana benden aldıgın paralar ve harcadıgım zaman buyuk adamsın.

emirseyit
26-08-2011, 08:19
Huylarından mıdır, sularından mıdır,üzüm üzüme bakarak mı kararıyor anlamadım.Bu İzmir cenahlı patronlar, ortaklarını söğüşlemeye bayılıyorlar ya.

mrt_by
26-08-2011, 11:57
Arkadaslar ANZ nin ne mal olduğunu biz anladıkta..Neden bunun hesabını şimdiye kadar sormasına gereken kurumlar hala uyuyor veya uyuyor numarası yapıyor..! _?...Bu şirketlere bir incelemeye alsana kardeşim..Bu adam yatırımı niye bu kadar geciktiriyor..? Gerekçeleri nedir?..haklı mıdır haksız mıdır yatırımcısını magdur etmekte_?..Adam istediği gibi ip oynatıyor piyasada...bir de enerji kagıdı bu...yazıklar olsun patronuna da çanak tutan yatırımcıyı süründüren bu konuya hesap soramayan aciz patron yalakası yetkililerede..!..

nakd
26-08-2011, 17:45
*zorlu enerji'nin 6 aylık konsolide net dönem zararı 185.193.000 tl(önceki -25.984.000 tl)

ozturkmehmet
27-08-2011, 14:28
Gercek se biz bittik.

sulzer
29-08-2011, 08:57
Huylarından mıdır, sularından mıdır,üzüm üzüme bakarak mı kararıyor anlamadım.Bu İzmir cenahlı patronlar, ortaklarını söğüşlemeye bayılıyorlar ya.

anz ,lu izmirli degil ..?
denizli babadaglı ..
vestelde ne oluyorsa burdada o ..?

ozturkmehmet
31-08-2011, 15:07
TL 30.06.2011 30.06.2010
Kar/Zarar -185.193.000 -25.984.000
Esas Faal. Gel. 177.901.000 256.818.000
Öz Serm. 114.526.000 173.167.000
USD 30.06.2011 30.06.2010
Kar/Zarar -114.620.907 -16.511.406
Esas Faal. Gel. 110.107.693 163.193.747
Öz Serm. 70.883.209 110.038.127
yukardaki rakamlara bakın bu ne iş ya zararı bırakın esas faaliyet gelırlerı bıle bıtmıs. bu nasıl şirket.resmen soyuyor milleti.

atesdaglı
04-09-2011, 16:53
arkadas dogru soylersın bu kagıttan bırsey olmaz bende bırsenedır yatıyor yalnız satacam ve huzura erecem slmlar
Rusyadaki santralleri açıcaklardı güya..rezilliğin son perdesi..%80 kaybettir bize hisse senetlerinde zarar ettirip ettirip..sonra kar açıkla insanla dalga geçer gibi..Sizin gibi aileleri toprak kabul etmiycek..Yatacak yeriniz yok..el attığınız sektör hayretmiyor..İnşallah yakın zamanda bana zarar ettirdiğiniz gibi sizler ve sülale şirketinizde batar sürünür..!!..yeni alıcak arkadaslarda bu zorlu ile ilgili şu forumda ne kadar küfür edilmiş onlara bir baksınlar ky ya ne kazandırdığını iyi idrak edip ona göre tercihlerini yapsınlar...Bu şirket ancak kredi ve borçla yatırım yapan yatırımcısını düşünmeyecek kadar bencil vasat bir aile şirketidir..!...yaptıkları yatırımlarıda 3 senedir yalanla dolanla yöneterek insanların gözüne baka baka dolandırıcılık yapmıştır..ve hesap sorması gereken kurumlar uyumuştur..!

ozturkmehmet
04-09-2011, 20:17
burda bır sürü magdur olan var ama ben o kadar dedım bakın sayın başbakanımız bizim için bir şans lütfen her kes şikayet etsin.mail atsın diyorum ama hiç kimse birşey yapmıyor ve kagıdın yukselmesıni bekliyor. artık ben kagıdın yükselmesini istemiyorum ben bu sahtekar şirket sahiplerinin cezasını bulmasını istiyorum. örneğin cem uzan gibi yada kayseri şeker fabrikasının sahibi gibi davranan vedat ali özışık gibi bakın şikayetler belli bir noktaya gelirse eminim ki cezasını ceker. arkadaşlar lütfen herkes bunun neler yaptıgını maille dilekçeyle şikayet etsin.

sulzer
05-09-2011, 09:13
burda bır sürü magdur olan var ama ben o kadar dedım bakın sayın başbakanımız bizim için bir şans lütfen her kes şikayet etsin.mail atsın diyorum ama hiç kimse birşey yapmıyor ve kagıdın yukselmesıni bekliyor. artık ben kagıdın yükselmesini istemiyorum ben bu sahtekar şirket sahiplerinin cezasını bulmasını istiyorum. örneğin cem uzan gibi yada kayseri şeker fabrikasının sahibi gibi davranan vedat ali özışık gibi bakın şikayetler belli bir noktaya gelirse eminim ki cezasını ceker. arkadaşlar lütfen herkes bunun neler yaptıgını maille dilekçeyle şikayet etsin.

akp ile zorlu gurubunun arası çok iyi birşey olmaz nasıl vestelde oyunlar oynuyorsa burdada aynı spk seyirci ky nasıl sögüşlenir filimini seyrediyor..sn erdogan anz helikopteri ile az gezmedi biat kültürü varsa dokunmaz ..?
şayet dokunursa ne vestelde nede zorende bu fiatlarda olmaz..ama aklımın ucundan bile geçmiyor böyle birşey olacagı..:yes:

ozturkmehmet
05-09-2011, 11:11
eger gercekten akp nın arası bu grupla ıyı olsaydı rusyada sorun cıkmazdı.yada rusya işini hallederlerdi.

alicenap
06-09-2011, 10:02
Arkadaşlar bu kağıtla ilgili beklentisi olan kaldımı rusya işi davalık israil desen yatırımlar ilerlemiyor türkiyedeki faaliyetleri desen en son gelen bilançoda belliki satışları kötüye gidiyor hiç umut yok gözüküyor

emirseyit
06-09-2011, 10:40
eger gercekten akp nın arası bu grupla ıyı olsaydı rusyada sorun cıkmazdı.yada rusya işini hallederlerdi.

Hak kavramı ne hale gelmiş bir bakar mısınız?Tabi bu hale getirenler utansın bu durumdan.Ancak bizim utanmamız gerekir olan şey ,millet olarak zeka ile kurnazlık önümüze kondu mu ;meylimiz kurnazlardan yana oluyor genelde(Ne işimiz varsa bu hissede).Akp nin adamı konusuna gelince ;zorlunun yaptıklarını cem uzanvari düşünüyorsanız ve bunlara rağmen kendine dokunulmuyorsa cevabıda biliyorsunuz demektir.

yeşilçevre
07-09-2011, 08:35
bu zören i bizim gibi acemiler dışında akıllı başlı kimse almadığı için bu durumda herhalde...sahibi hakkında yorum yapmıyorum...herkes içinden hakettiği değerlendirmeyi yapıyor zaten...bu kadar b........bir şrket varmıdır acaba?

yeşilçevre
07-09-2011, 13:53
dıngıl zören sabahtan beri 1.70 alıp 1.71 satıyor bide artı 1.18 görünüyor...ne utanmaz insanlar böyle ky salak bunlar çok akıllı ...ABV

Dermando
07-09-2011, 19:26
Yatırımcıyı batırdınız , Galip bile Metroyu toparladı, Bunların 3 kağıdıda yerlerde. Hep işleri ters gittiğine göre vardır bir hikmeti.

Yatırım tavsiyesi değildir.

suprax
09-09-2011, 11:01
cumhurbaşkanı rusyada bizim santrali açarmı dersiniz:cheers:

emirseyit
09-09-2011, 11:37
cumhurbaşkanı rusyada bizim santrali açarmı dersiniz:cheers:

Zorlu ,2011 şubat sonu cnbc-de çıkıp Başbakan'ında katılımıyla martta açıyoruz bu sefer dedi(zaten cnbc e bir patron çıkmışsa şirketinin senedi derhal satılıp ,en az 2 sene bulaşılmayacağınıda öğrenmiş olduk).Sonuç malum ,bu seferde mümkünü yok ya velev ki açıldı diyelim,bu adam para yedirir mi zannediyorsunuz.Merkez bankası gibi para basan Ceaş ve Kepez dahi,Cem Uzan'a geçtikten sonra kar yüzü göstermedi senelerce. Bir umut diye bekleyenlerin yada alanların ,olan paraları da tümden gitti.Şirket isterse dünyanın parasını kazansın ,sonuçta maalesef patron ne derse o oluyor,helede bilanço oyunlarına müsait grup şirketleri olan holdingsi yapılarda.Fakirin tek ekmeği umuttur ayağından bizde takılıyoruz işte.Kim bilir belki ölümlü dünya deyip o ıslah olur,ya da devlet buralara bir el atmayı akıl eder. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

sortom1979
13-09-2011, 14:46
An itibariyle endeks 56.500 zoren 1.70-1.71 yorumsuz.

lambiri
13-09-2011, 19:43
Her şey güzel olacak

taipei
13-09-2011, 20:19
Bu kagidin toparlamasi icin 1.30 lara kadar gerilemesi gerekir.Ancak o an Ak babalar bulasir.Diyecegim bu kadar

YTD

YASİR
13-09-2011, 20:20
Tam 2 yıl 3 ay olmuş zorenleri alalı
- Bide derlerki uzun vadede borsa kazandırır.
alım satım yok
sonuç koca bir hüsran.para pul oldu
beklemeye devam

emirseyit
13-09-2011, 21:43
Sayın Yasir,
2 yıl ne ki ,10 yıl bekletipte bitirme noktasına getirdikleri tonla küçük yatırımcı vardır.Bankalar hariç hisselerin büyük çoğunluğunda bakın bölünmüş değerlemeleriyle 2000 ocak ayı fiatlarına birde şimdiki rezilane fiatlara.Sadece net faiz zararı % 400 bu sürede, ki on sene öceki fiatını aratan tonla hisse var,zarar hesaplamaktan vazgeçmiş artık çoğu yatırımcı.Güya ülke her yıl %7-8 büyüyor,lakin nasıl işse bizim şirketler habire zarar gösterip duruyor,ne hesap soran var nede şikayeti olan.Şimdiye kadar lanet olsun deyip şu borsadan zamanında çıkmadığına gelde yanma.Üstelik enerji şirketlerinin geneli yüksek fiattan halka arz edildi ve bu on senede enerjide enerji gazıyla iyi pazarladılar herkese,bakın 1000 puanlık yükselişlere bile tepkisizler artık.
En iyisi bu ülkede şirket kurup halka açmak diye düşünmeden edemiyor insan,ancak mevcutların çoğunun yaptığı haksızlıkları çevirdikleri fırıldakları düşününce oda meşrebinize uyarmı bunun adı ticaret olurmusu yorumsuz.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

mrt_by
15-09-2011, 14:16
İnsallah bu grubuda uzanlar gibi bitirir bu hükümet..Ben paramın gitmesine razıyım yeter ki bu ş...rsizler kazanmasın...Yalanla dolanla zarar göstererek 3 kagıtcılık yapmaları bi tarafa bi de para kazanıp bize kazık atıyorlar adi herifler..!..Bravo hem bunlara hemde çanak tutanlara..!!!..Vergi cezalarından nasiplerini almaları dileğiyle..!..SPK ya şikayette de bulundum..Umarım işe yarar..Bu durumlardan ve yaptıkları yatırımlardan dolayı sizlerde benim sıkıntılarımı paylaşıyorsanız lütfen kayıtsız kalmayın arkadaslar bu sülüklere paramızı yedirmeyelim..!!!!!!!!!!..Sülalecek dolandırıcı bunlar çünkü...

YASİR
15-09-2011, 17:14
Tam bir komedi oynanıyor.Bu şerefsizlerden memleketin her tarafında o kadar çok varki.

emirseyit
15-09-2011, 17:38
İnsallah bu grubuda uzanlar gibi bitirir bu hükümet..Ben paramın gitmesine razıyım yeter ki bu ş...rsizler kazanmasın...Yalanla dolanla zarar göstererek 3 kagıtcılık yapmaları bi tarafa bi de para kazanıp bize kazık atıyorlar adi herifler..!..Bravo hem bunlara hemde çanak tutanlara..!!!..Vergi cezalarından nasiplerini almaları dileğiyle..!..SPK ya şikayette de bulundum..Umarım işe yarar..Bu durumlardan ve yaptıkları yatırımlardan dolayı sizlerde benim sıkıntılarımı paylaşıyorsanız lütfen kayıtsız kalmayın arkadaslar bu sülüklere paramızı yedirmeyelim..!!!!!!!!!!..Sülalecek dolandırıcı bunlar çünkü...

Devlet hantaldır siz şikayet etmeden çoğu zaman hiç bir kurum kendiliğinden görevini hatırlamaz bile,en azından kayıtlara geçsin. Hakkını aramak adam gibi adamlara has bir özelliktir de.Ancak arkadaki sayfalarda biri dile getirmişti ; Zorlu Akp ile arası en iyi iş adamlarındandır diye,bence de öyle görünüyor işimiz zor yani.Hoş baksanıza Doğan grubu bile yağlı ballı görünüyor artık Akp ile, menfaat üzerine kurulu yapılarda bu işler böyledir zaten.Bu arada borsa düşerken en önde giden hisseyi görüyorsunuz,48 den 57 ye çıkmış borsada yerinde sayıyor hala, bunlarda insaf hak hukuk filan aramayın.Anlıyacağınız bekletme bezdirme süresi, herkesin sinirlerinin kaldıramayacağı kadar uzun olabilir.O yüzden kalacaksanız hisse düştükçe dahi , sağlam bir iradeyle keyif alıp bekleyebilir olmalısınız.Bir dahada hisse seçerken bilançosunun berrak olduğundan emin olunan,patrona imtiyazlı hisse cirodan % gibi avantaların olmadığı bankalar,oyak -koç grubu gibi sağlam yapılara yönelinmeli derim.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

melasis
17-09-2011, 21:36
kardeşim bu nasıl bi kagıt bu forumda araa sıra degişij kagıtları okuyorum ama bu forumda içim bi fena daraldı ne ya bu adam ne kadar üç kagıtçıymış demekten kendimi alamadım yazık valla ama bir çok seye katıldıgım da söylenemez kagıt 1 90 larda 350 de zirve yapmış daha sonra rusya işi ters gidince ve mavi marmara olayı kagıdı baskı altına almış israil ile işler ters gidecek misali basında kopartılan kıyamet aslında abartıdan başka bir şey değildir bu amerikanın eş başkan a biçtiği bir rol gibi geliyor bana sen israile kafa tut sonra ( mavi marmarada ikiz kulelerde söylendiği gib amarikanın kendisinin yazdıgı bir oyunmudur ) zaten araplarda bahar var sen lider olarak ortya çıkarsın herkeste ona inanıyor ve seviyor bu sayede millet sevdikçe başbakanda isreile veryansın ya inanırmısınız israile 5 ay önce giden arkadsım bana çok deger gördüğünü söylemişti seyahatinden çok memnın kaldı şimdi basında çıkan bu yaygara yok şöyle olacak yok böyle olacak adam dedi ya alnını öperim bence gerçektende öyle bunu yapomak biraz zor değilmi arkadşlar bize çuval geçiren amarika varken şimdi ne olur derseniz bi b.k olmaz bir müddet her şey yoluna girer bu kagıtta tekrar hakettiği yere gelir gelmez diye bir şey yook zaten dolar borcu fazla olduğundan biraz risk vardı ama gene sanıldıgı gibi olmayacak dolar 1 80 ni zor geçer gbi altın gerilemeye başladı faizler dibe vuruyor kazanan borsa olacaktır iyi düşnmek lazım:cool:

maximtsigalko
19-09-2011, 11:31
eski zoren yatırımcısıyım. zarar edip çıktım geçen ay. maliyetim de 2.10 kadar düşüktü. yine de olmadı.

devam edenlere güzel bir haber vermek istedim.

http://www.aa.com.tr/tr/kategoriler/ekonomi/93548-abdden-turk-sirketlerine-hibe

ozturkmehmet
20-09-2011, 15:22
Cok eskiden, borsa saat 17:00 de kapanırdı zorende durur durur 16:30 oldumu soyle bir alevlenırdı.yıne bir nostaljı yaşasak dedım ama.

cucu88
20-09-2011, 16:44
zorlu enerji grup başkanı şirkete güveniyor, adam karısına bile hisse aldırmış :)) altın bileziklerini bozdurtmuş heralde :))

alicenap
21-09-2011, 09:53
başkanın bir bildiği varmış demekki aldığından beri kağıt prim yapıyor

alicenap
21-09-2011, 09:59
şirketin muhasebeciside alım yapmış bugün

alicenap
21-09-2011, 09:59
anz de alım yaparsa yarın kağıt 3 lira olur :)

mrt_by
21-09-2011, 10:03
ANZ sizlere gaz veriyor arkadaslar dikkatli olun...Gelinin dayısından 5 i bir yerde gibisinden...Ben kagıda 3 lerden girdim 3.5 olur diye şimdi 1.8 lerde sürünüyor kagıt..Bu adamların kagıtlarına girerken 2 kere düşünmek lazım...Oyun içinde oyun çevirir bunlar...Ben Zorlunun 3 sene ilerisini görebildiğini hiç sanmıyorum...Aile şirketi babadan ogula mantıgı ile nereye kadar..!

emirseyit
21-09-2011, 11:07
Esasında Zorlunun iş adamları içinde bu toprakların yetiştirdiği, asaleti en sağlam Türklüğe en bağlı olduğuna inananlardandım,halada öyle sayılırım.Devlet önemli savunma projelerini özel sektörde herkese güvenip de vermez.Ancak bazen şaşırtmıyor da değil beni.İş adamının en büyük sermayesi dürüstlüğüdür,helede sen gibi noktaya gelmiş biri için.Santralinın açılacağından emin olmadan ne diye zırt pırt cnbc-e çıkıpta kesin mart 2011 de açacakmış gibi demeç verir durursun,arkasından açmayıp hisse fiatıda paldır küldür aşağı gelince tabi ki insanlar olumsuz düşünür.Bırak kardeşim tv lerde işin ne,git işinle gücünle ilgilen eserlerinle konuş.O zaman televizyoncular eserlerinin ayağına gelir zaten.

ozturkmehmet
21-09-2011, 11:13
Ey spk ne işe yararsın sen.adamlar kagıtları surunduruyor ondan sonra malları alıyorlar içerden temızlıyorlar. Cıkıp ortaya sorsana nıye kagıtları alıyorsun dıye.kesın bir haber gelecek.bu haber ne.sımdıye kadar nerdeydınız.spk goreve

mrt_by
21-09-2011, 12:06
Ben şikayette bile bulundum ancak malesef SPK bir açıklama bile istemeye gerek duymadı..Anlamsız düşüşler..Saçma sapan yükselişler bu işteki manüplasyonlarda kimin parmagı var bu hisseler neye göre hareket eder bu şirketler kamuoyu açıklaması yapıp sözünde durmazken kimlere zarar verir..SPK TAKİP ETMEZSE SPK HESAP SORMAZSA KİM YETKİLİ???????????

ozturkmehmet
21-09-2011, 15:05
Vaybe eşleri mal sahiplerinden daha dürüst çıktı .kagıdı yerinde tuttular.helal olsun.

nakd
28-09-2011, 15:09
http://invarinternational.com/Tereshkovo.html

sayfa 6 eylül 2011 güncellenmiş 2011 de santralin açılacağını söylüyor.

karaağaç
28-09-2011, 15:24
çok beklemeyiz umarım

Andromed
28-09-2011, 16:45
[QUOTE=cucu88;6397614]zorlu enerji grup başkanı şirkete güveniyor, adam karısına bile hisse aldırmış :)) altın bileziklerini bozdurtmuş heralde :))[/QUOTyani hanımlarıda soktular kirli emellerine insanlar burada isyanda ve beduadan başka bir şey yaptıklarını sanmıyorum.

ALMA MAZLUMUN HAKKINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

nakd
28-09-2011, 21:03
bugün CITIBANK YABANCI dan satış olmuş görünüyor

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=439&hisse=ZORENEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0go&by=desc

karaağaç
29-09-2011, 15:31
nasıl iştir bütün borsa 2 gündür artıyor zorlu yerinde sayıyor

nakd
29-09-2011, 16:05
sanırım nefesi kuvvetli bir arkadaşın yardımına ihtiyacımız var. :)

ornapsen
30-09-2011, 08:52
elktrk zammı yaramış bizim hisseye....

yeşilçevre
30-09-2011, 13:32
zoren sen enerji değilmisin yoksa enerjiler gidiyor sen bakıyorsun.

nakd
30-09-2011, 15:36
Sayın zorlu yöneticileri;Sizlerin söylem ve vaatleriniz doğrultusunda Zorlu enerji hisselerine yatırım yapan biz küçük yatırımcılar, alış maliyetlerinin çok altında, hissenin beklentileri karşılayacak seviyelere gelmesi için gösterecek olduğunuz hassasiyete inanmak isteyerek büyük bir sabırla beklemekteyiz.

ayhan53
01-10-2011, 10:08
http://666kb.com/i/bxezj536s7bm6n3t7.jpg

Dotdit
06-10-2011, 18:42
1.82 den aldık 1.75 oldu 1.85 olmadan asla satmayacağım

emirseyit
06-10-2011, 18:56
Senelerdir bütün aracı kurumların tavsiyelerinde başı çeken enerjilerin fiatları borsa çakılırsa bu gidişle birin altına da gelmesinde,çıkmasından vaz geçtim.Eee bizim küçük yatırımcı o kadar reklama(İYİ MALIN REKLAMA İHTİYACI OLMAZ) verilen sözlerin fos çıkışına uyanmıyor fiat buralara gelince uyanıyor, mal bize kitlenmiş diye.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

emirseyit
07-10-2011, 17:01
Şubat 2011 Zorlu ikide bir cnbc-e de , almış sazı eline Rusyada ki santral açılışlarının mart 2011 de (hatta Başbakanın da katılacağından bahisle)yapılacağını anlatıyor.Eee düşünceli adam , hani zoreni olmayan varsa onlarda açılıştan önce alsın mahsun kalmasınlar istiyordur.Ancak yine allem olup kallem oluyor ve santral açılışı çıkmaz ayın 15 ine kalıyor .O gün ki ile bu gün ki hisse fiatına bakınca ne demeli bilmem ki sözün bittiği yer.

ozturkmehmet
11-10-2011, 14:22
Sadece ........ Demek ıcın geldım rahatladım.

emirseyit
11-10-2011, 14:59
Santrali açacağım bahanesiyle küçük yatırımcılara 2.7 lerden kitlediğin hisselerin parasıyla 1.4 lardan dolar alıp onuda 1.9 lardan bozdurup, gel tekrar 1.7 lerden malı topla.Üstelik benim anlayıpta anlamadığım,Türkiye madem bu kadar büyüyor da büyümenin en büyük girdisi olan enerjiyi üretip satan enerji şirketleri niye sürünüp duruyor?

Uzanlardan sonra bu patron şirketlerinden kesinkes uzak kalmaya söz vermiştim,sözünde durmazsan böyle olur:(

kosovalı42
11-10-2011, 20:23
herkese hayırlı akşamlar bu hisseyi sadece grafiklerine baktım indikatörlerim çoğu al vermiş aracı kurumum al ama hantal bi kağıt birden güldürmez birdende salınmaz ama şunuda söledi:) endeks kağıdı değil.ha diceksinizki neye aldun söyleyeyim inşallah şu fatih projesini alırlar ve önümüzdeki ay kar zarar açıklanacak ve ii bir kar beklentisi var grubun ve birde bayağı beklemiş defter değerini ve diğer etkenleri en başta zorlu grbunu göz önüne alırsak aldık uzun lafın kısası ve bayağıda burlarda olacaz inşallah.ama bugün bu tahtanın speği biraz kırık geldi bana kağıtı 1.83 çıkardı indiriken kademe silerek indirdi yani hacimsiz düşüş hacimli çıkış buda bana burdan mal toplanıyor gibi geldi inşallah öledir .
tabi bu benim nacizane fikrim kesinlikle yatırım tavsiyesi değil öle olsa şimdiburdan kaybettiklerimle ankaranın en kral yerinden en kral daireyi almıştım tekrar hayırlı akşamalr bol kazançlar...

alicenap
12-10-2011, 07:55
bu kağıt zarar açıklayacağı ortada kurdan dolayı peki bedellide çıkarmı seneye

Gülegen
12-10-2011, 08:46
Arkadaşlar senedi biraz inceledimde iki sene önce 3 lerde dolaştığını gördüm,şu anda da fiyatı neredeyse yarı fiyatında,kazancı çok olan bir sektörde şu an senedin fiyatı çok düşük kalmış bana göre,şu rusyadaki santral işi doğruysa ve fatih projesini de alırsa senet kısa zamanda görmüş olduğu 3 lü rakamlara zorlanmadan geleceğini düşünüyorum.
Yatırım teklifi değildir.

Evo34
12-10-2011, 10:32
Güzel bir yükseliş öncesi son oyalanmalar...

Evo34
12-10-2011, 12:40
1.80'den sonra hızla 2'li rakamlara gidecek gibi duruyor...

YASİR
12-10-2011, 15:32
Ne güzel hayeller.iki yıldır ne zaman kalkacak bu tren diye bekliyoruz.
Bu fiyatlardan alıp 3 leri görenler süper kazanacak.biz ise zararı bile telafi etmemiş olacağız.

emirseyit
12-10-2011, 16:08
Ne güzel hayeller.iki yıldır ne zaman kalkacak bu tren diye bekliyoruz.
Bu fiyatlardan alıp 3 leri görenler süper kazanacak.biz ise zararı bile telafi etmemiş olacağız.

Borsa uzun vadeli yatırım aracıdır diyenlere o yüzden zinhar kanmayın(diyenlerin kendisinin dahi inanmadığına da kalıbımı basarım),borsacıların çoğu uzun vadede mevta olmuş yatırımcı mezarlığındadır.İlla ben kumarsız duramam diyorsanız ;almak için sabırla dipleri bekleyin ,o durumda aldığınızda dahi zarara kesinlikle tahammülünüz olmasın,iki günün sonunda zarardaysanız akşama tereddütsüz satışınızı verin derim. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Evo34
13-10-2011, 08:03
Kısa dönemli muhtemel hedefler yuvarlak içine alınmıştır. Sabır...
89656

yeşilçevre
13-10-2011, 08:48
Borsa uzun vadeli yatırım aracıdır diyenlere o yüzden zinhar kanmayın(diyenlerin kendisinin dahi inanmadığına da kalıbımı basarım),borsacıların çoğu uzun vadede mevta olmuş yatırımcı mezarlığındadır.İlla ben kumarsız duramam diyorsanız ;almak için sabırla dipleri bekleyin ,o durumda aldığınızda dahi zarara kesinlikle tahammülünüz olmasın,iki günün sonunda zarardaysanız akşama tereddütsüz satışınızı verin derim. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

sn emirseyit tebrik ederim,olması gereken son sözü söylemişsiniz,bütün olay budur aslında elinize sağlık.

YASİR
14-10-2011, 09:48
Heralde ANZ Rusya santrallerini ahirete saklıyor.2yıldır bitti denilen santralleri açamadığına göre

Evo34
14-10-2011, 10:25
Daha fazla oyalanacağını sanmıyorum, heran yukarı sert hareketler başlayabilir...
Yukarıda yuvarlak içine aldığım noktalar hedef konumundadır.

redfox
14-10-2011, 17:46
beyler A.N.Z RUSYADA Kİ SANTRALİ UNUTTURDU...HERKESE YOK OLDU BUHARLAŞTI 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Evo34
17-10-2011, 09:53
Bir kısım hisse sahibi, 100 günlük hareketli ortalama olan 1,87 öncesi kağıtla vedalaştı...
Kağıt hafiflemiş oldu, 1,87 sonrası daha hızlı hareketler izleyeceğiz...

yeşilçevre
17-10-2011, 11:31
Bir kısım hisse sahibi, 100 günlük hareketli ortalama olan 1,87 öncesi kağıtla vedalaştı...
Kağıt hafiflemiş oldu, 1,87 sonrası daha hızlı hareketler izleyeceğiz...

sn. Evo34,
zaten çok hafif bir senet hacminden belli değilmi ?

Evo34
17-10-2011, 12:15
sayın yeşilçevre;
dediğiniz işin görünen yüzü ;)
Dikkatler üzerine çekildiğinde korkunç işlem hacimlerine ulaşacaktır...