PDA

View Full Version : BFREN-Bosch Fren Sistemleri

Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

zigana
06-01-2012, 23:14
7 yildır yılan hikayesine donen bfren den karlı bırakıyorum fiyatı çok yüksek 2004 de göre 1 lotu duranın 80 küsür lotu var yani 80* 140 11200 e geliyor 20 liradan 11200 iyi kazanç

anlatmak istediğim buydu anlayıp 141 143 arası verenler vardır

anjio
07-01-2012, 17:58
arkadaşım cok tesekkürler daha güzel nasıl anlatılırdı bilemiyorum. ben bu tuzaga kac kez düştüm yazsam guiness hemen beni kitaba alır :)) yalnız elin değmişken bfren.lede ilgili bişey yazsan sevinirim yoksa bi maniplasyonda burdamı yiyoruz :((
SPEKÜLASYON-MANÜPLASYON NEDİR?

Önce sizlere spekülasyon nedir, manüplasyon nedir anlatayım; ondan sonra da müsaadelerinizle karşılaştıklarım ve bildiklerimden örnekler vererek, karınca kararınca Türkiye’de nasıl manüplasyon yapılır ortaya koymaya çalışayım .

Spekülasyon kelimesinin orijinali Latince “speculari” yani önceden görmek, tahmin etmek kökünden gelir. Spekülatör; kimseler fark etmeden önce fark eden ve geleceği tahmin edebilen demektir. Manüplasyon ise hak etmediği halde fiyatı yukarıya götürmek veyahut aşağıya baskılamaktır, dolayısıyla manüplatör de fiyatı haksız yerlere getirendir. Bu iki kavram çokca karıştırılır, insanlar manüplatör yerine spekülatör deyimini kullanırlar.

Bu oyunun(manüplasyonun) ana kuralları aşağı yukarı aşağıdaki gibidir.

a- Hakim olunabilecek kadar lot sayısı olan bir hisse bulunur.

b- Hissenin sahibi ile anlaşılır. Bir işlemci bulunur.

c- Hisse yavaş yavaş toplanılır.

Toplama esnasında kullanılan yöntemlerden bazıları; hisse hakkında olumlu haber yayıp terse hareket ettirmek(yani sert düşürmek), bedelli sermaye artırımı yapmak, zarar açıklamak, büyük yatırıma gidileceği haberini yaymak, tahtanın kapanacağı söylentisi çıkarmak, bilerek kamu otoritesine bilgi vermeyerek tahtanın geçici kapanmasına yol açmak şeklinde olabilir.

İşlemci(ya da tahta yapıcı) nasıl hareket eder?

d- İşlemci(ya da tahta yapıcı); kamuoyunun spekülatör diye bildiği kişilerdir. Bu kişilerin en büyük özellikleri yaptıkları hareketler ile dikkat çekmektir. Çok sabırlıdırlar. Mesela endeks giderken hisseyi hareket ettirmez, düşerken daha hızlı düşürürler. Böylece küçük yatırımcının elindeki malı azar azar ama sürekli artan bir şekilde toplarlar.Çünkü küçük yatırımcının gayesi hızlı zengin olmaktır, o yüzden bu saik ile hareket eder. Ne de olsa herkes kendi aklını pek beğenir, en iyi ve en doğru şekilde hep “biz” karar veririz, kuralları çiğnemekten bir şey olmaz diye düşünür ve uygular, burada da fahiş hata yaparız.

e- Önce hisse yoklanır. Hızlıca yukarı çekilir ve daha sonra kendi haline bırakılır. Kaç lot alındı kaç lot satıldı izlenir. Bir süre tahtaya uğranılmaz, kimseler yoktur. Sonra teknikçinin belirlediği direnç ve destek noktaları denenir. Fiyat desteğe getirilir, ama destek kırılmaz, beklenilir. Ertesi gün destek hızlıca kırılarak satış yapılır, millet elini tutuncaya kadar ciddi zarar ettirilir, zararın ciddi olduğunu gören küçük yatırımcı satamaz, o artık mal sahibidir.

f- Ertesi gün daha da aşağıya açılır bu sefer küfreden küçük yatırımcı hızlıca satar ve rahatlar. İyi ki de satmıştır çünkü hisse daha da aşağıya gider. Fakat maalesef bir anda satışlar durur, beklenmeyen bir şekilde hisse geri döner, küçük yatırımcının sattığı seviyeye yaklaşır, o bölgede bekler vakit geçirir. Sonraki gün hisse hiç beklenmeyen şekilde yukarı gitmiştir. Küçük yatırımcı sattığıyla kalmıştır. İlk önce alamaz, daha sonra bakar, sonra içi içini kemirmeye başlar ve bu sefer sattığı seviyenin yukarısından alır ve tekrar rahatlar.

g- Hisse sahibi ile ortaklaşa operasyon yapıldığı için kimlerin elinde ne kadar lot var bilinir. Nasıl mı bilinir? İMKB’ye sorularak bilinir. Şirket sahibi kimlerin elinde ne kadar hisse var bilgisini, mevzuaten öğrenebildiği için bu bilgi hep elinin altındadır. O yüzden bu bilgiye istinaden yüklüce mal alan var ise onlar cezalandırılır, yani bezdirilir eğer yaygın bir şekilde küçük yatırımcının elinde ise veya birisi malı toplamış ise onu defetmek için bedelli artırım açıklanır. Böylece mal tekrar ele geçirilir.

Neticede mal çoğunluğu operasyon yapacak düzeye geldiğinde düğmeye basılır.

Malı kimler alacaktır? İlk önce borsada operasyon yapanların tanıdıkları, sonra seans salonu gediklileri sonra onların tanıdıkları(tüyocular) sonra internet takipçileri ve dergi okuyucuları yani küçük yatırımcılar. Yani yaklaşık 4 halka.

Mal hazır olduğunda ilk fişek yakılır. İlk önce önemsiz bir yerde basit bir haber medyaya servis edilir. Burada insan beyninin küçük rakamlar prensibi devreye girer. Bu yazıyı pek çok kişi okur ama önce kimse dikkat etmez. İkinci haber çıkınca jeton aynı anda herkeste düşer ve hareket başlar. Mesela bakır fiyatları eylül ayında artacak gibi bir haber servis edilir. Sonra bakır ürettiğini açıklayınca şirket, herkes hisse almak için atlar.

(Brova’da da satışların çok arttığına dair çıkan haber buna örnektir. Hisse artmaya başlayınca bu bilgiyi hatırlayanlar hemen borova alacaklardır, inanmazsanız izleyin görün.(Bilgi için Sayın Karasusarak’a teşekkürlerimle))

Bir anda hisse yukarıya gitmeye başlar, bu sefer fiyatın nereye gideceği konuşulmaktadır. Herkes bir şeyler söyler %30, %40 %50 diyenler olur, bazısı uçmaya başlar ama hakkaten de fiyatlar artık artıyordur.

Fiyat kimsenin bekleyemeyeceği kadar artar, seans içinde kalp krizi geçirtecek kadar uç hareketler gerçekleşir, “yuh artık bu kadar da olmazlar” yaşanır ve hisse için çok çok güzel bir haber gelir. Mesela petrol buldu, yabancı ortak geliyor gibi.

Bu aşamadan sonra bir miktar daha yukarı gidiş olur ama buradan sonra dönüş olur, hem de muhteşem bir dönüş. Hisse tabanlar yemeye başlar ve kimse mal veremez daha sonra durulur, sonra tekrar düşer ve nihayetinde başladığı yere gelir.

İşlemci bu esnada malı anlaşılan fiyatta satmaya çalışır. Malı bütün halkalara kademe kademe pazarlar, hızlı tepkiler gerçekleşir, nihayetinde malı satar ve hisseye artık yıllarca kimse uğramaz.

Özetle yapılan manüplasyonlar ülkemizde bu şekilde olur. İMKB ve SPK araştırma yapar fiilen bir şey olmaz, zanlılar kolayca dışarıda gezer, hiçbir ceza gelmez ya da kişiler cezalandırılamaz. Çünkü hakikaten sistemi, yatırıncıyı koruma güdüsü yoktur. İncelemeler usulen yapılır. Vurgunu yapanlar pahalı arabaları ile cemiyet hayatında boy gösterir. Her şey unutulur.

Neden bunları yazdım?

İki nedeni var, birincisi kamunun koruyamadığı küçük yatırımcıyı bir nebze olsun korumak ve bilinçlendirmek.

İkincisi; insanların bunları öğrenmek için çoluğunun çocuğunun rızkını kaybetmesine gönlüm razı olmadı

Neticede ben ölmeyeni görmedim, dünya malı dünyada kalır.

Umarım faydası olur.

Maranello_7
07-01-2012, 18:48
arkadaşım cok tesekkürler daha güzel nasıl anlatılırdı bilemiyorum. ben bu tuzaga kac kez düştüm yazsam guiness hemen beni kitaba alır :)) yalnız elin değmişken bfren.lede ilgili bişey yazsan sevinirim yoksa bi maniplasyonda burdamı yiyoruz :((

Her hissenin sayfasına yazmış, Bfren'le ilgili bir fikri yoktur muhtemelen.

tüyoman
07-01-2012, 23:01
Sırketın 22 mılyon duran varlıgı satılmıs, zarardan kara gecebılırmıs, benzınlı enjektorden pay alcakmıs vs vs hıcbır beklentı 140 uzerı tutmaya malesef yetmedıı.. Maleseff dıorum o her zamankı gıbı olusan ucgen sıluetı galıba gene gırdı bıtarafımıza.. Hayırlı olsun Bossh efendı

tüyoman
08-01-2012, 09:55
Prof.Dr.Emre Alkin
Bana ulaşan analiz son derece teknik olduğu, bir taraftan ekonomik olarak birstres testinden geçirirken diğer taraftan,bu konuda uzman olarak bilinen kişilere de danıştık. İlginç olanı herkes söz konusu analizin sonuçlarına hemfikir. Buna göre tam 4 Mayıs 2011'de İMKB formasyon olarak ters yüz olmuştur. Hatta 5 dalga olarak bilinen formasyonun, 5. dalgası kırılmış.
Öz Türkçesi şu: İMKB endeksi dalga teorilerinde belirtilen formasyondan dışarı çıkmış. Sebep ? İzahtan vareste ilk bakışta. Hatırlayalım. Büyüme hızı rekor kırıyor, perakende satışlar coşmuş, krediler patlamış. Yani, Borsa yükselişinin bozulması için sebep yoktu. En azından TCMB Başkanının dediği gibi "ekonomiktemelleri yoktu". Halbuki piyasa hareketlerinin her biri ekonomiktir ve paranın olduğu her yerdekararlar da "ekonomik temeli yok" şeklinde adlandırılamaz.
Birçok tecrübeli yatırımcı, o gün ekranları kapattılar ve uzun bir yaz tatiline başladılar. Bu süreçteara sıra ortaya çıkan yükselişlerde İMKB toparlanıyormuş gibi yaptı. Hatta bazı seviyeleri kırsaydı 80.000'lere gidebilirdi. Olmadı. Elimde bulunan analize göre İMKB 67.500 seviyesini aşağıya doğru kırınca tehlike çanları çalmaya başlamış. O zamanlarda @danlevent1970 sabırla bu durumu bana anlatmış ve işlerin iyi gitmediğini ve moral bozucu bir sürece girdiğimiz ayrıntısıyla tarif etmişti. CNNTURK'de PARAMETRE programında ve FOX'da Fatih PORTAKAL ile ve diğer kanallarda, bana ulaşan son derece önemli bilgileri paylaşmıştım.
Uzatmayacağım, başta @danlevent1970 olmak üzere analizlerin sahiplerine, @EbruBaki ve @fatihportakal a yatırımcıyı uyarmam için bana verdikleri fırsata teşekkür ederim. Elimdeki analizin sahibi İMKB'de sert düşüşlerin olacağının altını çiziyor. İlk önce 48.000'ler.Eğer tutunamazsa 46.000 yada 45.000'de bir süre oyalanma ve ardından 40.000'ler olarak şeklinde bir öngörü mevcut. Bu esnada dolar ve faiz nasıl bir yön çizecek herhalde tahmin ediyorsunuzdur.
Analize göre bir tek umut var. O da şu: Eğer İMKB54.500'ü kırar ve yükselmeye başlarsa demin bahsettiğimiz olumsuz senaryo değişecek. Bu ancak ve ancak, AB'deki olumsuz şartlar, alınan radikal kararlar neticesinde olumluya dönecek, büyüme ile ilgili iyi haberler gelecek ve ABD ekonomisindeki toparlanma parasal genişlemeyle birlikte hızlanacak. İşte bu senaryo TCMB Başkanı Sn. Başçı'nın dediği senaryodur. Kendisinin haklı çıkmasını herkesten fazla biz istiyoruz. Ancak analiz bize ikinci senaryo olasılığının zayıf olduğunu söylüyor. Bekleyip göreceğiz.

terminator
09-01-2012, 11:38
diğer hisselere göre fena konumda değiliz ... bugünkü endeksin düşüş sebebini anlamadım,tek mantıklı açıklama, cuma günkü satış sebebin devamıdır ...

YTD

viper35
09-01-2012, 11:53
İllaki 2011 kasım sonlarına doğru gerçeklesen fiyatları görmekmi istiyorlar yada o rakamlardan alıcı olmakmı!!! Hep beraber görelim...

terminator
09-01-2012, 14:26
borsamızda resmen soygun gerçekleşiyor ... YTD

zigana
09-01-2012, 16:40
Her hissenin sayfasına yazmış, Bfren'le ilgili bir fikri yoktur muhtemelen.

ben zaten transtürk fren le ilgileniyorum

by_eko
10-01-2012, 11:05
Kap : Bosch fren sıstemlerı sanayı ve tıcaret a.s. / bfren [] ozel durum acıklaması (genel) 10.01.2012 12:01:11

kap : Bosch fren sıstemlerı sanayı ve tıcaret a.s. / bfren [] ozel durum acıklaması (genel) 10.01.2012 12:01:11

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Demırtas organıze sanayı bolgesı, yenı yalova yolu cad. No: 612 16335 osmangazı / bursa
telefon ve faks no. : 0 224 270 67 00 / 0 224 261 05 10
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 224 270 67 00 / 0 224 261 05 10
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Dısk ve kampana fren ısının grup dısı satıs sozlesmesının ımzalanması.

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

ıstanbul menkul kıymetler borsası baskanlıgı'na

sırketımız tarafından 3.3.2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubu'nun 2009 sonunda amerıka'dakı dısk ve kampana fren ısını satmasının ardından, bosch grubu'nun bu ıs kolunun gerıye kalan kısmı ıle ılgılı stratejık seceneklerı gozden gecırmeye basladıgı, bu kapsamda akebono ıle baslamıs gorusmelerın, tarafların -kapsam ve zamanlama acısından-farklı stratejılerı ızleyeceklerının netlesmesı nedenıyle sonlandırılma kararı alındıgı bıldırılmıstı.

Ardından 15 hazıran 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, mevcut ıs koluna ılıskın olarak stratejık seceneklerın gozden gecırılmesı kapsamında bosch grubu tarafından potansıyel ıs ortaklarının belırlenmesı kapsamında "macquarıe" ısımlı yatırım bankası ıle calısma kararı alındıgı bıldırılmıstır.

Akabınde 23 eylul 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle,yapılan stratejık degerlendırmeler ısıgında dısk ve kampana fren ısının satılması amacıyla sırketımızın dısk ve kampana fren ısının ılk etapta bosch grubu'nda yer alan baska bır sırkete ılgılı yasal duzenlemeler ısıgında ve usulune uygun olarak yapılması gereklı dıger ıslemlerın de yapılarak devrının gerceklestırılmesı ve konuya ılgısı olan/olacak taraflarla gorusmelerın bu sekılde yurutulmesı yonunde karar alındıgı bıldırılmıstır.

Bunu takıben 10 kasım 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, sırketımızın ana ortagı robert bosch gmbh tarafından sırketımıze ıletılen bılgı uyarınca, mevcut ıs koluna ılıskın olarak yapılandırma surecının 2011 yılının sonuna kadar tamamlanması ıle ılgılı calısmaların aynen devam ettıgı, bosch grubunun amerıka dısında dunya genelınde dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerını sundukları, bu teklıflerın degerlendırılmesı ve muzakere asamasına baslanılacagı bıldırılmıstır.

15 aralık 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubunun dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerı degerlendırılerek, potansıyel alıcı sayısının ıkıye dusuruldugu bu potansıyel alıcıların (ı) kps capıtal partners ve (ıı) trıton sırketlerı oldugu ve her ıkı alıcı adayı ıle de karsılıklı gorusmelerın devam ettıgı belırtılmıstır.

Sırketımızın ana ortagı robert bosch gmbh tarafından 10 ocak 2012 tarıhınde sırketımıze ıletılen bılgı uyarınca, dısk ve kampana fren ısının grup dısına satısına ılıskın kps capıtal partners ıle sozlesmenın 9 ocak 2012 tarıhınde ımzalandıgı,dısk ve kampana fren ısının satısına ılıskın kapanıs prosedurlerı ıcın satısa konu olan ulkelerdekı hukukı gereklılıklerın tamamlanmasına ılıskın calısmalara baslandıgı bılgısı tarafımıza ıletılmıstır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=182110

by_eko
10-01-2012, 11:16
kusura bakmayın dostlar maksadım kimsenin içini karartmak değil de kendi hislerimi peşinen belirteyim

1.5 senedir içinde olduğum bu kağıttan bi bok olmaz yine basarlar aşağıya

her haberi satış için mal vermek için kullanıyorlar..

Ali Kuzey
10-01-2012, 11:20
Bi türlü satamadılar şirketi. Yaklaşık 1,5 yıldır bu haberle biraz yukarı çekip, fazlasıyla aşağıya indiriyorlar. Klasik hareketler bunlar.

Ali Kuzey
10-01-2012, 11:27
Bu başlığı şu anda 49 kişi okumaktadır. (12 üye ve 37 ziyaretçi)

Bu kadar kişi varken bu kâğıt zor gider.

rachmaninov
10-01-2012, 11:28
Her gelen haberi de bir öncekinin arkasına ekliyorlar.Yakında roman olur bu, ben diyeyim size :-)

tüyoman
10-01-2012, 11:32
Sattık satıyoruzzz saaaaa saaatttt
hadi artık bilader bitirin şu işi yaw sonra ne diceksiniz çok merak ediyorumm

Ali Kuzey
10-01-2012, 11:36
Her gelen haberi de bir öncekinin arkasına ekliyorlar.Yakında roman olur bu, ben diyeyim size :-)

Arabesk bir roman.

Ancak arabesk romanların sonu iyi olabiliyor. Esas oğlan işçidir, amaledir, köylüdür, yani zavallıdır. Adeta ayıplanacak iş yapıyordur. Sonra şarkıcı olur, hayatı kurtulur ve kötü adamlara bak ne idim ne oldum diye caka satar.

Acaba bizde şarkıcı olabilecek miyiz? Biraz ağustos böceği edasıyla şarkı söylemek istiyorum, Arabesk, pop, caz, alaturka... Yıllardır bekliyoruz buralarda.

aleyna
10-01-2012, 11:43
.. :ayy:Esas oğlan işçidir, amaledir, köylüdür, yani zavallıdır. Adeta ayıplanacak iş yapıyordur. Sonra şarkıcı olur, hayatı kurtulur ve kötü adamlara bak ne idim ne oldum diye caka satar..

!!??:ayy:

cemozgen4
10-01-2012, 11:49
acaba kaç bölümle sonlanır bu senaryo eğer 10-12 bölümle kalırsa iyi ama Dallas veya Flamingo yoluna benzerse önümüzdeki nesillere havale olur bu satış romanının sonu .

rachmaninov
10-01-2012, 13:29
Artık bu fake çıkışlara kimse itibar etmiyor sanırım...

ytd

anjio
10-01-2012, 13:48
eksi kapatmasa bari ... kagıt :)

terminator
10-01-2012, 13:56
Bu başlığı şu anda 49 kişi okumaktadır. (12 üye ve 37 ziyaretçi)

Bu kadar kişi varken bu kâğıt zor gider.

ne tuaf mantıklar var ilk okuldamıyız nerdeyiz... gerçekten bununla bi ilgisi olduğunu inananlar var :vurkafa: :gulen:
hadi bakalım, saymaya devam, dikkat bir iki kişi daha geldi, taban olmasın :kahkah:

anjio
10-01-2012, 13:56
yazıklar olsun düşerken ..çına neft sürülmüş uyuz it gibi koşturuyo çıkarken her haberi yiyor bu haberide yedi ya yazıklar olsun maliyete yaklassam kacacam. ytd

tüyoman
10-01-2012, 13:57
Bir film kaç kere izlenir de gene seyircisi olur anlamıyorum..

rachmaninov
10-01-2012, 14:38
ne tuaf mantıklar var ilk okuldamıyız nerdeyiz... gerçekten bununla bi ilgisi olduğunu inananlar var :vurkafa: :gulen:
hadi bakalım, saymaya devam, dikkat bir iki kişi daha geldi, taban olmasın :kahkah:

Mantık tamamen doğrudur ..komik bir durum yok..

terminator
10-01-2012, 14:40
Mantık tamamen doğrudur ..komik bir durum yok..

galiba sizde sayıyorsunuz :gulen:

kusura bakmayın, teorilerinize inamıyorum fakat hoşgörülü karşılıyorum ... YTD

rachmaninov
10-01-2012, 14:48
Ben lot sayıyorum ...

Ali Kuzey
10-01-2012, 16:28
BFREN'i 2004'den beri takip ediyorum. 2005'den beri elimde bi şekilde var. Arada bi satış - alış oldu. 2000'den beri hisse.net okuyorum, çok az yazdım. Tecrübem o dur ki bu hissede kalabalık iyiye işaret değildir.

O yazı da biraz sıkıntı, biraz üzüntü ile yazdığımız yazıdır.

arunnatal
11-01-2012, 07:41
satistan beklenen gelir elde edilmemis olmali.. bir sorun oldugu cok acik..

siris
11-01-2012, 10:10
işi bilen bir arkadaş önceki sayfalarda çok güzel bir analiz yapmıştı 169 önce bu kagıttan ciddi bir beklenti içinde olanlar bence çakal sürüleridir."HABER var " patlat sonra kaç yapıyorlar forumdaki harekettende belli ...alım yapacak arkadaşlar geçmiş sayfaları DİKKATLİCE OKUYUN çok iyi bilgi ve değerlendirmeler mevcut.sazan gibi(benim gibi HAbere tav olup Gamlı baykuş olmayın derim)200 üzeri maliyetim olmazsa çoktan çıkmış ve bir isc alıp keyfime bakmıştım kendimce...yazdıklarım kesinlikle tavsiye degildir.

Al-sat değildir.

viper35
11-01-2012, 10:46
,
BASIN BÜLTENİ

İş Talebi:
KPS 212.338.5100

Medya İlişkileri:
Mark Semer / Andrea Calise 212.521.4800

BOSCH GRUBU SATIN İÇİN KPS CAPITAL PARTNERS
FOUNDATION FRENLER İŞ

New York, NY (10 Ocak 2012) - KPS Capital Partners LP (KPS) Bosch Grubu, otomotiv vakıf frenler ("Bosch Vakfı Frenler," elde etmek için, nihai anlaşmaların girilen veya "olduğunu duyurdu açıkladı yeni kurulan ortaklık ile Şirket "). Işlem Finansal koşullar ise açıklanmadı.

Drancy, Fransa merkezli Bosch Vakfı Frenler, dünyanın en büyük otomotiv vakıf frenler ve vakıf fren bileşenleri üreticilerinden biridir. Şirket, fren kaliperleri, disk frenler, kampana frenler, fren ve el freni, birincil ürünlerin doğrudan orijinal ekipman üreticileri ve çeşitli satış sonrası kanalları aracılığıyla satılmaktadır . 2010 yılında, Bosch Vakfı Frenler, toplam satış hacmi 850 milyon Euro (1.1 milyar dolar) elde etti . Şirket, onbeş, Avrupa, Asya, ve Güney Amerika'da üretim tesisleri olan, yirmi noktada 5200 iştirakçi kullanmaktadır .

KPS Yönetici Ortağı Michael Psaros, KPS otomotiv sektöründe yatırım tecrübesi uzun yıllara dayanan bina, vakıf frenler önde gelen üreticilerinden biri oluşturmak için çok heyecanlıyız "dedi. Şirket, teknolojik açıdan gelişmiş bir ürün sunan lider bir üne ve kalite, dayanıklılık, teslimat ve müşteri desteği ve ürün yeniliği ile satışa sunulacak. Şirket, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlardan yararlanmak için ideal bir konuma sahiptir. Buna ek olarak, Şirket KPS tarafından sağlanan mali kaynakları ile birlikte, iştirakçi dünya çapında binlerce müşteri ilişkileri ve bilgi tabanı, birleşimi, bağımsız bir kuruluş olarak Şirket büyümesini hızlandıracak . "

Bosch, Bosch Otomotiv Grubu Başkanı ve yönetimi kurulu üyesi Sayın Bernd Bohr, "KPS Vakfımız frenler satan, biz, sanayi sektöründe uzun yıllar deneyimi olan bir önde gelen özel sermaye şirketi seçtik "dedi.

Bayan Martina Merz, Vakfı Frenler İş CEO'su dedi ki, "Amacımız, temel frenler bir lider tedarikçi oluşturmak için olduğunu ve Şirket güçlü bir denge levha ve KPS Kullanıcı mali kaynakların erişimi onu bu hedefe ulaşmak için etkinleştirmek olacak ki inanıyorum . Ben, vakıf ile ilgili gereksinimler iş süreçlerine uyarlayarak ve kaldıraç İştirak beceri, yaratıcılık ve yetenek devam ederek, yeni şirket tam potansiyeline ulaşmak çok eminim. "

İşlemin tamamlanması beklenen ve 2012 yılında ilkbaharında, mutat kapanış koşullarına tabidir.

Lazard Frères & Co LLC, KPS ve iştiraklerinin hukuk danışmanı olarak finansal danışman ve Hengeler Müller gibi davrandı .

KPS Capital Partners LP Hakkında

KPS Capital Partners, LP, özel sermaye fonları 2,7 milyar doların üzerinde, yeniden yapılandırılması, bir sürede tamamlanabilir ve diğer özel durumlarda yapıcı yatırım odaklı yönetimi altındaki varlıkların bir aile KPS Özel Durumlar Fon yöneticisi . KPS iflas işletme varlıkları satın almak için yeni şirket yarattı; stand-alone varlıkların elden varlıkları işletmek için kurulan ve yüksek kaldıraçlı kamu ve özel şirketlerin yeniden sermayelendirilmiştir. KPS yatırım stratejisi, operasyonel ve finansal sorunlar yaşıyorsanız, güçlü franchise şirketleri hedefliyor . KPS, maliyet azaltma, sermaye, yatırım ve sermaye kullanılabilirliği esas bir geri dönüş planı ile eşzamanlı olarak sermaye yatırım yapmaktadır. Tipik olarak, KPS dönüş planı şirketin yükümlülüklerinin finansal yeniden yapılandırma ile eşlik ediyor. : KPS yatırım stratejisi ve portföy şirketleri firmanın web sitesinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır www.kpsfund.com .

Google çevirisi doğrultusunda

Hakkımızda hayırlısı olması dileği ile saygılar

terminator
11-01-2012, 11:23
bugün tahta kapalımı ne ortaklar :)

viper35
11-01-2012, 11:57
Yatırımcı endekse göre hareket ediyor bizde daldaki kuş gibi kaldık bu soğuk puslu havada...

rachmaninov
11-01-2012, 15:27
Tahtaya ky çekme ;dikkat çekmek uğraşıları başladı...
Normal gününde her bir kademede ancak 200-300-400 lot görülür burada

ytd

sinanaltay
11-01-2012, 17:23
ben çıktım bu işin sonu kötü gibi geldi bana. grafik güzel gözüküyor ama benim kalbim daha fazla stres taşımadı. YTD

terminator
12-01-2012, 09:32
günaydın ... birisi bu tahtayı uyandırsın artık :yes:

viper35
12-01-2012, 09:51
günaydın ... birisi bu tahtayı uyandırsın artık :yes:

Günaydın biraz ayak üstü şekerleme yapacaktır ben açıkçası bu süreçte bu duruma pozitif bakıyorum

terminator
12-01-2012, 10:13
beklemekte fayda var :yes: ytd

viper35
12-01-2012, 12:53
Stadyumda taraftar yok ama skor ilk yarı için kabul edilebilir:)

terminator
12-01-2012, 23:16
inşallah cumada güzel bir hamle yapar, bir tavan hak ettik !

tüyoman
13-01-2012, 14:02
Tahminim 19.000.000.-TL bakalım ne cıkacak..!

sinanaltay
13-01-2012, 15:54
pazartesiyi bekleyin ytd

sinanaltay
13-01-2012, 15:56
bugün cacık oldu. pazartesiyi bekleyin. belki bişeyler olur. 117 yi görmese bari. ytd

tüyoman
13-01-2012, 16:16
Hiç risk almayın ...nun ....ları verin bakalım.!!!

sinanaltay
15-01-2012, 15:19
92498 bfren le ilgili şahsi düşüncen bu haftanın bu kağıt için önemli ve belirleyici bir hafta olacağı. 117-122 lira seviyelerine inerse alttan bolinger bandına dokunup bir hareket bekliyorum. bu haftaki çıkacak haberlerin harekette etkili olacağını düşünüyorum. pazartesi hereket başlamazsa bir süre daha beklemek zorunda kalınabilir. herkese bol kazançlar. yatırım tavsiyesi değildir. şahsi düşüncelerimdir.

siris
16-01-2012, 14:12
92532

ekli grafikte görülecegi üzere sn sinanaltayın söyledigi yerler bence imkansız olmakla birlikte genel endeks 60.000 lere dogru giderken grafiktekteki üst 190 ları kesmekte.
grafigi kendimce yorumladım ben kendi grafigimde yükselen trend görüyorum kısa zamanda.

Al-sat değildir.Kendi fikir ve düşüncelerimdir.

terminator
16-01-2012, 15:25
böyle devam ederse yerimizde kalıcağız :) tahta sahibi tatildemi hastanedemi anlamadım ...

terminator
16-01-2012, 15:26
uyan artık !!! :grrr::seyt:

by_eko
16-01-2012, 16:30
uyan artık !!! :grrr::seyt:

evet bencede hatta bu yorum'a ekleme yapıyorum: UYANSANA LANNNN !!!!!! :grrr::vurkafa::grrr::vurkafa:

terminator
17-01-2012, 09:43
140 altı hareket böyle kalır, birileri biraz mal süpürücek, kademeler boşalıcak, ancak öyle gider ................

pamukkale20
17-01-2012, 11:09
arkadaşlar satış onayı gelirse acaba hissenin tepkisi nasıl olur ?yorum alabilirmiyiz?

by_eko
17-01-2012, 11:19
çok güzel ya endeks 75 binlere koşarken bu nalet yüzünden sadece izlemekle yetinmiştim..

yine aynısı olacak sanırım :(

by_eko
17-01-2012, 11:20
arkadaşlar satış onayı gelirse acaba hissenin tepkisi nasıl olur ?yorum alabilirmiyiz?

bi bok olmaz emmi 2 senemi çaldı bu nalet 10 kere düşün 1 kere al.

siris
17-01-2012, 11:50
aşagıda GAP kaldı geri dönecek bence.spek ve aç gruplar kına yaksın g..tüne...%2 , %5 için babasını satar bu o..cukları.böyle gerçek çıkış olmaz çocukmu kandırıyorsunuz ş.sizler.

Al-sat değildir.

terminator
17-01-2012, 21:15
aşagıda GAP kaldı geri dönecek bence.spek ve aç gruplar kına yaksın g..tüne...%2 , %5 için babasını satar bu o..cukları.böyle gerçek çıkış olmaz çocukmu kandırıyorsunuz ş.sizler.

Al-sat değildir.

haklısım, fakat inşallah ummadığımız bir süpriz yapar !

kagula27
18-01-2012, 09:30
141 in üzerinde hareket hızlanacaktır.Asagılarda da 129 var gibi.Grafikten görüldüğü kadarı ile.Asla yatırım tavsiyesi değildir..

kagula27
18-01-2012, 09:30
Tabi bu kağıtta teknik ne kadar iş yapar onu bilelemem :)

kagula27
18-01-2012, 09:41
bu arada kısa vadeli aranızdayım.Umarım ugurlu gelirim.kolay gelsin

terminator
18-01-2012, 14:14
bu arada kısa vadeli aranızdayım.Umarım ugurlu gelirim.kolay gelsin

hoşgeldin umarım dediğiniz gibi olu :yes: fakat öyle olması için birisi ilk önce bu kağıdı uyandırması gerekir:grrr::vurkafa::seyt:

kagula27
18-01-2012, 14:25
hoşgeldin umarım dediğiniz gibi olu :yes: fakat öyle olması için birisi ilk önce bu kağıdı uyandırması gerekir:grrr::vurkafa::seyt:
Hoşbulduk.Kağıtta sıkışma tam gaz devam ediyo.topikte, kağıtta sessiz.tam benim aradığım ortam :)

kagula27
18-01-2012, 14:26
bu arada ilk beş alış/satış toplam.922/2190

tüyoman
18-01-2012, 14:34
Küfretmemek için zor tutuyorum kendimi
Bu ........nin araba sektörünün her bi haltı tofası fordu para ediyo da freni mi para etmiyo
ayrıca bu .........na ..........dugumun yerli arabası frensiz mi olacak...

terminator
18-01-2012, 14:35
Küfretmemek için zor tutuyorum kendimi
Bu ........nin araba sektörünün her bi haltı tofası fordu para ediyo da freni mi para etmiyo
ayrıca bu .........na ..........dugumun yerli arabası frensiz mi olacak...

:kahkah: :kahkah:

terminator
18-01-2012, 14:57
fren'ı seçdim tspor'u kaçırdım...inşallah frende benzer bir hamle yapıcak ...

terminator
18-01-2012, 15:15
uyandı hele şükkür ...( maşallah )

viper35
18-01-2012, 15:19
İnce bir hareket oldu ama çok zayıf endeksin 54xxx ve üzeri güven teyidimi bekleniyor

terminator
18-01-2012, 15:24
olabilir, fakat fazla bekledi zaten son günlerde ... bıktırma taktiği olamazmı

tüyoman
18-01-2012, 15:31
Borsadaki en adi spek bizdedir ulan ne ara 4 kademe verdin adi herif azcık dur bekle

tüyoman
18-01-2012, 15:37
9266792668 5 saniyede olanlar

viper35
18-01-2012, 15:39
Ben elmayı en son 200 ler den aldım bahçemdeki ağaç ne kadar sallanırsa sallansın elmalarımın düşmesine izin vermem,gün geldiğinde ben onları toplar satarım:)

siris
18-01-2012, 15:58
Ben elmayı en son 200 ler den aldım bahçemdeki ağaç ne kadar sallanırsa sallansın elmalarımın düşmesine izin vermem,gün geldiğinde ben onları toplar satarım:)

ölümden öte köy yok BuU kadddar Sn viper35 bravo:super::halay: kısaca saglam özet olmuş anlayana:yes: bu arada aşagıdaki GAp i kapatmış dünkü bu iyi oldu şimdilik ama ana imkb100 deki GAP kapatılmadı bilerek bence.

Al-sat değildir.

oceanlight
18-01-2012, 22:03
9266792668 5 saniyede olanlar

Aynı emrin içinde 139 dan 100 lot alış var bu nasıl olmuş :)

terminator
19-01-2012, 09:07
imkb nın son günlerdeki artışına ayak uyduramadı ... şimdi imkb düşerken en azından devam uyu ve yerinde dur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:grrr::seyt:

tüyoman
19-01-2012, 09:17
Aynı emrin içinde 139 dan 100 lot alış var bu nasıl olmuş :)
Dikkatin için bravo dostum nasıl oldu dersen spek abi serbest fiyattan satış girmiş o sırada kazın biri de 139'a alış girince ona da döşemiş haliyle amcam olay bundan ibaret.. Alan kafayı yemiştir heralde alırken 2 TL kaybetmiş :)

terminator
19-01-2012, 10:05
kademeleri atabilicek ortak varmı ...

snnaks
19-01-2012, 12:25
tepki ne zaman olur arkadaşlar???

rachmaninov
19-01-2012, 13:43
60 dakikalık formasyon güzel ,koyarsalar 1000 lot civari üst satışa tek kademe orayı görür .her halukarda 150 medyandan geri gelir gibi geçerse 170 , buralarda tutunmazsa aylık Log grafik sko alarm veriyor.100 e kadar geri geliri var. Ytd

snnaks
19-01-2012, 14:05
60 dakikalık formasyon güzel ,koyarsalar 1000 lot civari üst satışa tek kademe orayı görür .her halukarda 150 medyandan geri gelir gibi geçerse 170 , buralarda tutunmazsa aylık log grafik sko alarm veriyor.100 e kadar geri geliri var. Ytd

teşekkürler

rachmaninov
19-01-2012, 14:43
141 satışa 1000 lot koyuldu.

rachmaninov
19-01-2012, 14:44
150 denenecek.ytd

rachmaninov
19-01-2012, 14:47
Kendi malını alıyor.dikkat

terminator
19-01-2012, 14:54
derlink verebilicek arkadaş varmı ?

tüyoman
19-01-2012, 15:10
Dedim ya en piç spek bizde kademelere doldur alıyomus gibi yap gelene ver sonra bekle ki sazanlar versin..
Bu yüzden derinlik hikaye arkadaşım hepsi yalan..

siris
19-01-2012, 15:18
sn terminatör sn tüyomen ve özellikle sn rachmaninov aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler bu tip kagıtlarda bu şart sanırım.en azından ne dönüyor bilelim.teşekkürler.

Al-sat değildir.

tüyoman
19-01-2012, 15:21
11 bin alıcı 10 bin satıcı sayın rachmaninov ne alıcı satıcı var diil mi :))
Hey dostum kendini bu kadar kasma istersen koy oraya 50 bin al ver olsun bitsin enerjine yazık..

rachmaninov
19-01-2012, 15:45
Alışı sisirdiler an itibari ile; kim satacak o kadar kademeye: Ocak-Mart 2011 döneminde piyasaya 220-240 tl civarı dağıtılan mal malesef yuvasına dönemiyor.işte tüm sıkıntı bu...

tüyoman
19-01-2012, 15:55
92737 Ben mal alma derdinde olduğunu sanmıyorum bence tam tersine hacim gösterip tahtaya KY çekmeye çalışıyo.. 80 bin lot işlem artış %0 olcak iş mi..!! Önceden de böyle olmadı mı hacmi gören atlatı, üçgen var sanan atladı alanın elinde patladı..

Ali Kuzey
19-01-2012, 15:55
Alışı sisirdiler an itibari ile; kim satacak o kadar kademeye: Ocak-Mart 2011 döneminde piyasaya 220-240 tl civarı dağıtılan mal malesef yuvasına dönemiyor.işte tüm sıkıntı bu...

Fikir jimnastiği:

Adamlar 2xx rakamları beğenmiyorsa krizi fırsat bilip çektiler 100'e. Satış haberleri fiyasko ile sonuçlandı. Hisse fiyatına da olumsuz etkisi oldu. 3 çıktı 5 indi. O zaman satış için anlaşma süresini uzatıyorlar. Belki oyun daha büyük. Hedef rakamlar çok yüksek.

Belki de gördüğümüz kadar basit. Zarar eden şirkete alıcı gelmiyor.

Ali Kuzey
19-01-2012, 15:59
92737 Ben mal alma derdinde olduğunu sanmıyorum bence tam tersine hacim gösterip tahtaya KY çekmeye çalışıyo.. 80 bin lot işlem artış %0 olcak iş mi..!! Önceden de böyle olmadı mı hacmi gören atlatı, üçgen var sanan atladı alanın elinde patladı..

BFREN'in klasik hareketleridir bunlar. Son günlerde borsa artıyor, BFREN de ona ayak uydurmaya çalışıyor ancak uyduramıyor.
Eğer endeks sakin olsaydı; rahatlıkla hareket başlıyor, kemerlerinizi bağlayın derdim.

rachmaninov
19-01-2012, 16:01
İki aptal haberle kendi satışınıza alış ile çift tavan ile böyle uğraşa uğraşa 130'dan çıkacağınız malı ,eğer yeterince topladıysanız 200'e kadar çakarsınız.
(Euro/Şeker/Ykredi yat 2011)
ytd

Ali Kuzey
19-01-2012, 16:01
Özellikle yarın çok önemli. Kaç yıldır burdayım. Cumaların güzel geçtiği pek görülmez. Yarın sakin bir endekste, yeşillenirse; önümüzdeki hafta bi yukarı düzeltme olur.

tüyoman
19-01-2012, 16:04
Kazı bir yolarsın iki yollarsın 10 kere yolamazsın kağıtta bu kadar hacim var şurda 3-4 kişiyiz o da eskiden alanlar.. Ky gelmiyor artık çok canı yandı spek efendi azcık kazandır millete hep bana hep bana yok iştee olmuyo..

siris
19-01-2012, 16:09
:super: haklısınız sn tüyoman bence 169 kadar bir allahın kulu yanaşmasın(169 da da 2 kapanış görsün öyle) şahsi fikrim
al-sat değildir.

Kazı bir yolarsın iki yollarsın 10 kere yolamazsın kağıtta bu kadar hacim var şurda 3-4 kişiyiz o da eskiden alanlar.. Ky gelmiyor artık çok canı yandı spek efendi azcık kazandır millete hep bana hep bana yok iştee olmuyo..

terminator
19-01-2012, 16:13
evet sn tüyomanın dediği gibi, derinlik işe yaramiyor ... umarım 140 üzeri kapatırız ...

Ali Kuzey
19-01-2012, 16:13

Katılıyorum.

Artık herkes tanıdı, bulaşmıyor...

tüyoman
19-01-2012, 16:35
Bi ara Kartonla değiştirmeyi düşündüm sanırım Ağustos gibiydi 130 civarları kesişmişlerdi. Bi türlü cesaret edip değiştiremedim şimdi Kartn 200 Fren 140'ı geçsem mi geçmesem mi derdinde.. Onu bunu bilmem karar verdin mi yapacaksın.. Bu arada spek ittire kaktıra 139 zor kapadı bakalım yarın napcak..!!

terminator
19-01-2012, 16:42
asıl korkum, bu yeşil günlerde gidemiyorsa kırmızı günlerde ne yapıcak ...

kagula27
20-01-2012, 10:15
dün seansı seyretme fırsatım olmadı.141 test edilmiş ama geçilememiş gözüküyo..141 in üzerinde hareket hızlancaktır.
Asla YATIRIM tavsiyesi olamaz...

rachmaninov
20-01-2012, 11:23
dün seansı seyretme fırsatım olmadı.141 test edilmiş ama geçilememiş gözüküyo..141 in üzerinde hareket hızlancaktır.
Asla YATIRIM tavsiyesi olamaz...

Hiçbirşey olmaz en fazla 149-152 arası olur .
Ytd

siris
20-01-2012, 11:40
:super: haklısınız sn tüyoman bence 169 kadar bir allahın kulu yanaşmasın(169 da da 2 kapanış görsün öyle) şahsi fikrim
al-sat değildir.

169 a kadar taklacılardan başka kimse olmaz ...SAZAN lar hariç memleket insanı kısa yoldan zengin olma hayalinde...günlük trade çi küçük yatırımcısıda var büyük fon yönetenide var %2 %5 için riske girip 10 takla atacak kadar, SAZAN bunlar gözümde.gerçi büyükler hep bir SAZAN buluyor .bana 200 lerden verdikleri gibi hisseyi.3 kuruşumuzdan eldeki princimizden de olduk.

Al-sat değildir.

kagula27
20-01-2012, 12:58
Hiçbirşey olmaz en fazla 149-152 arası olur .
Ytd
benim için yeterli sn.rachmaninov

tüyoman
20-01-2012, 14:11
Kap : Bosch fren sıstemlerı sanayı ve tıcaret a.s. / bfren [] ozel durum acıklaması (genel) 20.01.2012 15:07:59

ortaklıgın adresı : Demırtas organıze sanayı bolgesı, yenı yalova yolu cad. No: 612 16335 osmangazı / bursa
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0 224 270 67 00 / 0 224 261 05 10
ozet bılgı : Dısk ve kampana fren ısının grup ıcı satısına ılıskın malvarlıgı satısı

Sırketımız tarafından 3.3.2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubu`nun 2009 sonunda amerıka`dakı dısk ve kampana fren ısını satmasının ardından, bosch grubu`nun bu ıs kolunun gerıye kalan kısmı ıle ılgılı stratejık seceneklerı gozden gecırmeye basladıgı, bu kapsamda akebono ıle baslamıs gorusmelerın, tarafların -kapsam ve zamanlama acısından-farklı stratejılerı ızleyeceklerının netlesmesı nedenıyle sonlandırılma kararı alındıgı bıldırılmıstı.

Ardından 15 hazıran 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, mevcut ıs koluna ılıskın olarak stratejık seceneklerın gozden gecırılmesı kapsamında bosch grubu tarafından potansıyel ıs ortaklarının belırlenmesı kapsamında `macquarıe` ısımlı yatırım bankası ıle calısma kararı alındıgı bıldırılmıstır.

Akabınde 23 eylul 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle,yapılan stratejık degerlendırmeler ısıgında dısk ve kampana fren ısının satılması amacıyla sırketımızın dısk ve kampana fren ısının ılk etapta bosch grubu`nda yer alan baska bır sırkete ılgılı yasal duzenlemeler ısıgında ve usulune uygun olarak yapılması gereklı dıger ıslemlerın de yapılarak devrının gerceklestırılmesı ve konuya ılgısı olan/olacak taraflarla gorusmelerın bu sekılde yurutulmesı yonunde karar alındıgı bıldırılmıstır.

Bunu takıben 10 kasım 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, sırketımızın ana ortagı robert bosch gmbh tarafından sırketımıze ıletılen bılgı uyarınca, mevcut ıs koluna ılıskın olarak yapılandırma surecının bu yılın sonuna kadar tamamlanması ıle calısmaların aynen devam ettıgı, bosch grubunun amerıka dısında dunya genelınde dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerını sundukları, bu teklıflerın degerlendırılmesı ve muzakere asamasına baslanılacagı bıldırılmıstır.

15 aralık 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubunun dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerı degerlendırılerek, potansıyel alıcı sayısının ıkıye dusuruldugu belırtılmıstır.

2 ocak 2012 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle dısk ve kampana fren ısının sırketımız tarafından 30 aralık 2011 tarıhınde bosch grubu`nda yer alan foundatıon brakes frenleme sıstemlerı otomotıv sanayı ve tıcaret anonım sırketı`ne ılgılı yasal duzenlemeler ısıgında ve ozellıkle sermaye pıyasası kurulu ılıskılı taraflar arasındakı ıslemlere ılıskın gereklılıklerın usulune uygun olarak yerıne getırılerek satılması ıcın varlık devrı sozlesmesı yapılmıstır.

Varlık devrının fıyatının belırlenebılmesı ıcın sırketımızın dısk ve kampana frenı ısı ıle ılgılı malvarlıgının tamamının degerlemesıne ılıskın olarak ılgılı mevzuat uyarınca kabul edılen global degerleme teknıklerı uyarınca hazırlatılan ernst & young kurumsal fınansman danısmanlık a.s.`nın (`e&y`) 21 aralık 2011 tarıhlı ıs kolu pıyasa degerı degerlemesı raporu ıle tskb gayrımenkul degerleme a.s. (`tskb`) sırketıne ayrıca hazırlatılan sırketımızın sahıbı bulundugu gayrımenkule ılıskın 6 aralık 2011 tarıhlı rapor ıle makıne ve techızata ılıskın 7 aralık 2011 degerleme raporlarına ılıskın sonuclara asagıda yer verılmıstır.

Tskb tarafından hazırlanan 6 aralık 2011 tarıhlı gayrımenkul degerleme raporu uyarınca demırtas organıze sanayı bolgesı, alasar mahallesı, y.yalova yolu caddesı, no:612 osmangazı bursa adresındekı gayrımenkulun degerı kdv harıc 15.450.000tl (onbesmılyondortyuzellıbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 8.443.000$ (sekızmılyondortyuzkırkucbınamerıkandoları); kdv dahıl 18.231.000tl (onsekızmılyonıkıyuzotuzbırbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 9.963.000$ (dokuzmılyondokuzyuzaltmısucbınamerıkandoları) olarak belırlenmıstır.

Tskb tarafından hazırlanan 7 aralık 2011 tarıhlı makıne degerleme raporu uyarınca hıdrolık fren sısteme ısleme tezgahları ıcın kdv harıc 26.900.000tl (yırmıaltımılyondokuzyuzbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 14.756.000$ (ondortmılyonyedıyuzellıaltımılyonamerıkan doları); kdv dahıl 31.742.000tl (otuzbırmılyonyedıyuzkırkıkıbınturklırası) veya veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 17.412.000$ (onyedımılyondortyuzonıkıbınamerıkan doları) olarak belırlenmıstır.

E&y tarafından hazırlanan 21 aralık 2011 tarıhlı ıs kolu degerleme raporu uyarınca (ı) gelır yaklasımı (ındırgenmıs nakıt akımları) yontemı kullanılarak ulasılan deger kdv harıc 5.600.000avro veya avro/$= 1,3115 parıtesı kullanılmak suretıyle 7.344.400 amerıkan doları olup, (ıı) ozkaynak (duzeltılmıs net aktıf deger) yontemı kullanılarak ulasılan deger kdv harıc 20.160.000avro veya avro/$= 1,3115 parıtesı kullanılmak suretıyle 26,439,840 amerıkan doları olarak belırlenmıstır. E&y tarafından hazırlanan rapor uyarınca 31 aralık 2011 ıtıbarıyle sırketımızın dısk ve kampana frenı ıs kolu ıcın onerılen deger 20.200.000 avro`dur ve bu rakam 30 aralık 2011 tarıhlı merkez bankası avro satıs kuru olan 2,4556 parıtesı kullanılarak tl olarak hesaplandıgında 49.603.120 turk lırasına karsılık gelmektedır.

Sırketımız e&y tarafından hazırlanan raporda onerıldıgı uzere rapor dısk ve kampana frenı ıs kolu`nun foundatıon brakes frenleme sıstemlerı otomotıv sanayı ve tıcaret anonım sırketı`ne satıs fıyatı kdv harıc 20.200.000avro (yırmımıyonıkıyuzbınavro) karsılıgı 49.603.120tl (30 aralık 2011 tarıhlı merkez bankası avro satıs kuru olan 2,4556 parıtesı kullanılarak hesaplanmıstır) olarak belırlemıstır. Malvarlıgı devrıne ılıskın satıs ıslemlerının hukukı olarak tamamlanabılmesı ıcın calısmalara devam edılmektedır.

by_eko
20-01-2012, 14:11
Kap : Bosch fren sıstemlerı sanayı ve tıcaret a.s. / bfren [] ozel durum acıklaması (genel) 20.01.2012 15:07:59

kap : Bosch fren sıstemlerı sanayı ve tıcaret a.s. / bfren [] ozel durum acıklaması (genel) 20.01.2012 15:07:59

ozet bılgı : Dısk ve kampana fren ısının grup ıcı satısına ılıskın malvarlıgı satısı

Sırketımız tarafından 3.3.2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubu'nun 2009 sonunda amerıka'dakı dısk ve kampana fren ısını satmasının ardından, bosch grubu'nun bu ıs kolunun gerıye kalan kısmı ıle ılgılı stratejık seceneklerı gozden gecırmeye basladıgı, bu kapsamda akebono ıle baslamıs gorusmelerın, tarafların -kapsam ve zamanlama acısından-farklı stratejılerı ızleyeceklerının netlesmesı nedenıyle sonlandırılma kararı alındıgı bıldırılmıstı.

Ardından 15 hazıran 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, mevcut ıs koluna ılıskın olarak stratejık seceneklerın gozden gecırılmesı kapsamında bosch grubu tarafından potansıyel ıs ortaklarının belırlenmesı kapsamında "macquarıe" ısımlı yatırım bankası ıle calısma kararı alındıgı bıldırılmıstır.

Akabınde 23 eylul 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle,yapılan stratejık degerlendırmeler ısıgında dısk ve kampana fren ısının satılması amacıyla sırketımızın dısk ve kampana fren ısının ılk etapta bosch grubu'nda yer alan baska bır sırkete ılgılı yasal duzenlemeler ısıgında ve usulune uygun olarak yapılması gereklı dıger ıslemlerın de yapılarak devrının gerceklestırılmesı ve konuya ılgısı olan/olacak taraflarla gorusmelerın bu sekılde yurutulmesı yonunde karar alındıgı bıldırılmıstır.

Bunu takıben 10 kasım 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, sırketımızın ana ortagı robert bosch gmbh tarafından sırketımıze ıletılen bılgı uyarınca, mevcut ıs koluna ılıskın olarak yapılandırma surecının bu yılın sonuna kadar tamamlanması ıle calısmaların aynen devam ettıgı, bosch grubunun amerıka dısında dunya genelınde dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerını sundukları, bu teklıflerın degerlendırılmesı ve muzakere asamasına baslanılacagı bıldırılmıstır.

15 aralık 2011 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle, bosch grubunun dısk ve kampana fren ısı ıcın potansıyel alıcı bazı fırmaların on teklıflerı degerlendırılerek, potansıyel alıcı sayısının ıkıye dusuruldugu belırtılmıstır.

2 ocak 2012 tarıhınde yapılan ozel durum acıklaması ıle dısk ve kampana fren ısının sırketımız tarafından 30 aralık 2011 tarıhınde bosch grubu'nda yer alan foundatıon brakes frenleme sıstemlerı otomotıv sanayı ve tıcaret anonım sırketı'ne ılgılı yasal duzenlemeler ısıgında ve ozellıkle sermaye pıyasası kurulu ılıskılı taraflar arasındakı ıslemlere ılıskın gereklılıklerın usulune uygun olarak yerıne getırılerek satılması ıcın varlık devrı sozlesmesı yapılmıstır.

Varlık devrının fıyatının belırlenebılmesı ıcın sırketımızın dısk ve kampana frenı ısı ıle ılgılı malvarlıgının tamamının degerlemesıne ılıskın olarak ılgılı mevzuat uyarınca kabul edılen global degerleme teknıklerı uyarınca hazırlatılan ernst & young kurumsal fınansman danısmanlık a.s.'nın ("e&y") 21 aralık 2011 tarıhlı ıs kolu pıyasa degerı degerlemesı raporu ıle tskb gayrımenkul degerleme a.s. ("tskb") sırketıne ayrıca hazırlatılan sırketımızın sahıbı bulundugu gayrımenkule ılıskın 6 aralık 2011 tarıhlı rapor ıle makıne ve techızata ılıskın 7 aralık 2011 degerleme raporlarına ılıskın sonuclara asagıda yer verılmıstır.

Tskb tarafından hazırlanan 6 aralık 2011 tarıhlı gayrımenkul degerleme raporu uyarınca demırtas organıze sanayı bolgesı, alasar mahallesı, y.yalova yolu caddesı, no:612 osmangazı bursa adresındekı gayrımenkulun degerı kdv harıc 15.450.000tl (onbesmılyondortyuzellıbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 8.443.000$ (sekızmılyondortyuzkırkucbınamerıkandoları); kdv dahıl 18.231.000tl (onsekızmılyonıkıyuzotuzbırbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 9.963.000$ (dokuzmılyondokuzyuzaltmısucbınamerıkandoları) olarak belırlenmıstır.

Tskb tarafından hazırlanan 7 aralık 2011 tarıhlı makıne degerleme raporu uyarınca hıdrolık fren sısteme ısleme tezgahları ıcın kdv harıc 26.900.000tl (yırmıaltımılyondokuzyuzbınturklırası) veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 14.756.000$ (ondortmılyonyedıyuzellıaltımılyonamerıkan doları); kdv dahıl 31.742.000tl (otuzbırmılyonyedıyuzkırkıkıbınturklırası) veya veya usd/tl=1,823 parıtesı ıle 17.412.000$ (onyedımılyondortyuzonıkıbınamerıkan doları) olarak belırlenmıstır.

E&y tarafından hazırlanan 21 aralık 2011 tarıhlı ıs kolu degerleme raporu uyarınca (ı) gelır yaklasımı (ındırgenmıs nakıt akımları) yontemı kullanılarak ulasılan deger kdv harıc 5.600.000avro veya avro/$= 1,3115 parıtesı kullanılmak suretıyle 7.344.400 amerıkan doları olup, (ıı) ozkaynak (duzeltılmıs net aktıf deger) yontemı kullanılarak ulasılan deger kdv harıc 20.160.000avro veya avro/$= 1,3115 parıtesı kullanılmak suretıyle 26,439,840 amerıkan doları olarak belırlenmıstır. E&y tarafından hazırlanan rapor uyarınca 31 aralık 2011 ıtıbarıyle sırketımızın dısk ve kampana frenı ıs kolu ıcın onerılen deger 20.200.000 avro'dur ve bu rakam 30 aralık 2011 tarıhlı merkez bankası avro satıs kuru olan 2,4556 parıtesı kullanılarak tl olarak hesaplandıgında 49.603.120 turk lırasına karsılık gelmektedır.

Sırketımız e&y tarafından hazırlanan raporda onerıldıgı uzere rapor dısk ve kampana frenı ıs kolu'nun foundatıon brakes frenleme sıstemlerı otomotıv sanayı ve tıcaret anonım sırketı'ne satıs fıyatı kdv harıc 20.200.000avro (yırmımıyonıkıyuzbınavro) karsılıgı 49.603.120tl (30 aralık 2011 tarıhlı merkez bankası avro satıs kuru olan 2,4556 parıtesı kullanılarak hesaplanmıstır) olarak belırlemıstır. Malvarlıgı devrıne ılıskın satıs ıslemlerının hukukı olarak tamamlanabılmesı ıcın calısmalara devam edılmektedır.

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=183044

rachmaninov
20-01-2012, 14:13
Koskoca şirketi 50 milyona satıyorlar
Bursa Beşevler semtinde giriş kat apartman daireleri 300 bin tl'den başlıyor :-)

tüyoman
20-01-2012, 14:16
Yuhh be birader bu haberi de yediniz artıkk haber maber de kalmadı..

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:16
Sırketımız e&y tarafından hazırlanan raporda onerıldıgı uzere rapor dısk ve kampana frenı ıs kolu'nun foundatıon brakes frenleme sıstemlerı otomotıv sanayı ve tıcaret anonım sırketı'ne satıs fıyatı kdv harıc 20.200.000avro (yırmımıyonıkıyuzbınavro) karsılıgı 49.603.120tl (30 aralık 2011 tarıhlı merkez bankası avro satıs kuru olan 2,4556 parıtesı kullanılarak hesaplanmıstır) olarak belırlemıstır. Malvarlıgı devrıne ılıskın satıs ıslemlerının hukukı olarak tamamlanabılmesı ıcın calısmalara devam edılmektedır.

snnaks
20-01-2012, 14:18
bundan sonra ne olacak???bsfren dükkanı kapatıyormu

rachmaninov
20-01-2012, 14:19
Çakacaklar gibime geliyor.
Alış tarafı an itibariyle daha şişkin
ytd

terminator
20-01-2012, 14:20
142 143 tekrar denerse gidicektir bence ... yapamasa bi işe yaramaz demektir YTD

jerkeom
20-01-2012, 14:21
Bu habere neden taban yapmadı buda garip olay

snnaks
20-01-2012, 14:22
derinlik verebilecek varmı arkadaşlar alıcı-satıcı dururmu nasıl

terminator
20-01-2012, 14:25
Bu habere neden taban yapmadı buda garip olay

taban niye yapsın, açıklarmısınız ?

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:26
paragaranti.com

Piyasa Değeri (USD) 190.661.692
Sermaye (TL) 2.500.000
Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 375.000
Takas Saklama Oranı 15
2011/09 Kar-Zarar(USD) -2.141.178
2011/09 F/K -
Öz Sermaye (USD) 1.714.891
PD/DD 111,18

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:28
Pd / dd = 190*1,83 / 50 = 7

terminator
20-01-2012, 14:32
paragaranti.com

Piyasa Değeri (USD) 190.661.692

piyasa değeri satış değeri ile tutmaz, vergiden "kurtarma" konusu vs vs vs ...

siris
20-01-2012, 14:33
kayıtlı sermayesi 2.500.000 tl olan bir firma 50.000.000 tl satılması kötümü?kafam karıştı...ben temel analizden fazla anlamam fakat %15 halka arz %84 ü robert bosch gmbh diye kap ta geçmekte.fiyat/ dolaşımdaki hissesenedi sayısınamı bölünecek? sonra %15 artı mı olacak eksimi?anlayan bir arkadaş yardımcı olabilirse ben çok farklı fiyatlar buldum
236 tl veya 35 tl.

Al-sat değildir.

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:35
piyasa değeri satış değeri ile tutmaz, vergiden "kurtarma" konusu vs vs vs ...

Mutlaka. İlk anda bunları buldum. Mali tabloları iyi analiz edecek arkadaşlardan yorum bekliyoruz.

by_eko
20-01-2012, 14:38
lan arkadaş ne boktan iş bu borsa ya 1.5 sene bunu mu beklettiniz ş.......ler

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:39
paragaranti.com

FMIZP

Piyasa Değeri (USD) 119.064.637
Sermaye (TL) 14.276.790
Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 1.855.983
Takas Saklama Oranı 13
2011/09 Kar-Zarar(USD) 4.597.813
2011/09 F/K 20,12
Öz Sermaye (USD) 14.947.951
PD/DD 7,97

tüyoman
20-01-2012, 14:40
Beklenti alınır gerçekler satılır dicem bişi almadı ki pezevenkler satsın..!!
Adam değerleme yaptırdık anlaştık sattık diyor daha ne desin para bankaya geldi aha işte dekontu mu diyince inancaksınız anlamadım ki..

by_eko
20-01-2012, 14:41
ben dua ediyorum gerçekten nasıl taban olmadı bu gevur ???

hayretler içerisindeyim !!!

terminator
20-01-2012, 14:41
lan arkadaş ne boktan iş bu borsa ya 1.5 sene bunu mu beklettiniz ş.......ler

bu seviyelerde kalıcağını düşünmüyorum, seans sonuna doğru hissenin kadere daha net olucaktır ...
ayrıca 5 gündür yükselen endekse uymayamı çalışıyor, sanki yükselirken ayak uydurdu ...

rachmaninov
20-01-2012, 14:48
kayıtlı sermayesi 2.500.000 tl olan bir firma 50.000.000 tl satılması kötümü?kafam karıştı...ben temel analizden fazla anlamam fakat %15 halka arz %84 ü robert bosch gmbh diye kap ta geçmekte.fiyat/ dolaşımdaki hissesenedi sayısınamı bölünecek? sonra %15 artı mı olacak eksimi?anlayan bir arkadaş yardımcı olabilirse ben çok farklı fiyatlar buldum
236 tl veya 35 tl.

Al-sat değildir.

Sorunuza bir soru ile cevap vermek durumundayım.

Ali Kuzey
20-01-2012, 14:51
Bir de şurayı kaçırmamak lazım.

Satın alan adamlar burayı bir fikirle aldı. Mutlaka kâr edeceklerini düşünerek yatırım yaptılar. Yeni yatırımlarla şirketi büyütebilirler. Sermaye artırımına giderler.

tüyoman
20-01-2012, 15:08
Bir de şurayı kaçırmamak lazım.

Satın alan adamlar burayı bir fikirle aldı. Mutlaka kâr edeceklerini düşünerek yatırım yaptılar. Yeni yatırımlarla şirketi büyütebilirler. Sermaye artırımına giderler.
Sen dikkatli izlemiyosun galiba arkadaşım alan - satan yok bursada Foundation Brakers adında bir grup firması kuruldu ve varlıklar oraya yani gurup firmasına devredildi. Yabancı ortak denilen de girişim sermayesi koyacak aldığı felan yok banka kredisi veriyomus gibi düşün.. Sn rachmaninov o firmanın ne firması olduğunu araştırmıştı..

rachmaninov
20-01-2012, 15:21
Satın alan adamların bu aldıklarıyla ne yaptığı ne yapacağı artık bu forumu ilgilendirmez .
İster turşu kursunlar ister salamura... gereksiz bilgi olacak ama yabancı basından izlediğim kadarıyla farklı ülkelerde sıkıntılı durumda bulunan( yani bizim bfren gibi) 14-15 fren fabrikası var ; onları da bir şekilde bu foundation brake türkiye ile birleştirip topluca kps denen sermaye şirketine verecekler sanki; bu iş de bizi ilgilendirmez yanılmıyorsam çünkü bfren'in satışa konu aktif pasifi (ne sattıysa artık) foundation brake denen yeni kurulan dummy şirkete(masa sandalye şirketine) devredildi.
TTK'YI TAM İNCELEMEK LAZIM ... ben böyle kafama göre ortaklara sormadan iş-satış-devir yapabilir miyim acaba?nasıl bir ülke burası?

kesinlikle yatırım tavsiyesi olmaz kendi sayıklamalarımdır

tüyoman
20-01-2012, 15:26
Satın alan adamların bu aldıklarıyla ne yaptığı ne yapacağı artık bu forumu ilgilendirmez .
İster turşu kursunlar ister salamura... gereksiz bilgi olacak ama yabancı basından izlediğim kadarıyla farklı ülkelerde sıkıntılı durumda bulunan( yani bizim bfren gibi) 14-15 fren fabrikası var ; onları da bir şekilde bu foundation brake türkiye ile birleştirip topluca kps denen sermaye şirketine verecekler sanki; bu iş de bizi ilgilendirmez yanılmıyorsam çünkü bfren'in satışa konu aktif pasifi (ne sattıysa artık) foundation brake denen yeni kurulan dummy şirkete(masa sandalye şirketine) devredildi.
TTK'YI TAM İNCELEMEK LAZIM ... ben böyle kafama göre ortaklara sormadan iş-satış-devir yapabilir miyim acaba?nasıl bir ülke burası?

kesinlikle yatırım tavsiyesi olmaz kendi sayıklamalarımdır

Yeni Türk Ticaret Kanunu Resmi Gazetede yayımlandı. 13.01.2011 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen, 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu 14.02.2011 tarihve 27846 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanun 1.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecek. Bu acele niye zaten apar topar..!!

Ali Kuzey
20-01-2012, 15:26
Sen dikkatli izlemiyosun galiba arkadaşım alan - satan yok bursada Foundation Brakers adında bir grup firması kuruldu ve varlıklar oraya yani gurup firmasına devredildi. Yabancı ortak denilen de girişim sermayesi koyacak aldığı felan yok banka kredisi veriyomus gibi düşün.. Sn rachmaninov o firmanın ne firması olduğunu araştırmıştı..

Evet haklısınız. İsmi dolaşan şirketlerle karıştırdım. Akebono gibi.
Bu firma Bursa'da kurulmuştu.

O zaman, bugün için; şirket az çok kendince bir değer biçti diyebiliriz.

terminator
20-01-2012, 20:20
138,50 kapatmışız ... bu saatden sonra fazla bişey beklemiceğim ... 150 - 160 gelebilirse vedalaşıcağım ... stop umu 134e belirledim ... iyi hafta sonları !

oceanlight
20-01-2012, 23:14
bundan sonraki amaç karlılığı arttırıp şirketi satmak olmalı... satar yada satmaz bilemeyiz, hızlı tabanca çekenlere 2-3 gündür seans içi çıtırını veriyor ;)

zigana
21-01-2012, 22:59
ben size 143 den sattığım zaman yazdım bu yalanlar kabak tadı verdi bunlar makyajlayıp daha çok oyalar

Maranello_7
22-01-2012, 14:16
Şimdi bu 50.000.000 Liralık girdi, 2012'ye dahil oldu maalesef. O yüzden 2013 te yapılacak olan genel kurula kadar bu paranın sermayeye eklenmesi gibi bir olasılık kalmadı gibi görünüyor. 1 yıl gibi güzel bir mal toplama süreci yaratmış oldular kendilerine. Bakalım neler olacak bundan sonra.

arunnatal
22-01-2012, 16:44
Şimdi bu 50.000.000 Liralık girdi, 2012'ye dahil oldu maalesef. O yüzden 2013 te yapılacak olan genel kurula kadar bu paranın sermayeye eklenmesi gibi bir olasılık kalmadı gibi görünüyor. 1 yıl gibi güzel bir mal toplama süreci yaratmış oldular kendilerine. Bakalım neler olacak bundan sonra.

Banka kredi borclarini ve gecmis yillar zararlarini hesaptan dusun, sonra da uzaktan tabloya bir bakin bakalim, ne goreceksiniz? 'Giren - cikan' o zaman daha iyi anlasilacaktir..

'Mal' kotu fiyata gitti.. Hareket olmamasinin ve olmayacak olmasinin temel sebebi budur..

O nedenle en az 1,5 yil daha hareket beklemiyorum BFREN' de.. Allah vere de endeks cakilmasa..

Maranello_7
22-01-2012, 17:22
Banka kredi borclarini ve gecmis yillar zararlarini hesaptan dusun, sonra da uzaktan tabloya bir bakin bakalim, ne goreceksiniz? 'Giren - cikan' o zaman daha iyi anlasilacaktir..

'Mal' kotu fiyata gitti.. Hareket olmamasinin ve olmayacak olmasinin temel sebebi budur..

O nedenle en az 1,5 yil daha hareket beklemiyorum BFREN' de.. Allah vere de endeks cakilmasa..

Kesinlikle haklısınız, zaten Bfren'de temel verilere bakılarak yatırım yapılmayacağını herkes bilir. Ama benim daha önceden bildiğim şöyle bir bilgi var: Şirketler yaptıkları duran varlık satımlarında, eğer bu nakdi direk kasalarına atacaklarsa kaydadeğer bir vergi ödemek durumunda kalıyorlar. Fakat bu nakitle sermayelerini artıracaklarsa verginin bir kısmından (ne kadarı bilmiyorum) muaf oluyorlar.
Böyle bir şey biliyorum ben ama; Bosch Fren'deki durum, benim bu bildiğim durumla eşdeğer midir tam fikrim yok. Sizin bir fikriniz var mı?

ibo44
22-01-2012, 23:25
bfrenden umudunu kesenler hisselerini satıp çıkabilirler... gerek yok polimik yapmaya herkes kendinden sorumludur...

oceanlight
22-01-2012, 23:57
bu kağıt yatırım değil vur kaç kağıdıdır, o yüzden şu kadar sene hareket etmez gibi yorumlar yapmaya gerek yok, vurmak isteyen geliyor vuruyor ve kaçıyor, bu arada küp ne kadar doluyor buna bakmak lazım,bu döngü böyle gelmiş böyle gider...

terminator
23-01-2012, 01:18
bfrenden umudunu kesenler hisselerini satıp çıkabilirler... gerek yok polimik yapmaya herkes kendinden sorumludur...

bu kağıt yatırım değil vur kaç kağıdıdır, o yüzden şu kadar sene hareket etmez gibi yorumlar yapmaya gerek yok, vurmak isteyen geliyor vuruyor ve kaçıyor, bu arada küp ne kadar doluyor buna bakmak lazım,bu döngü böyle gelmiş böyle gider...

yüzde yüz katılıyorum ... temel analiz teknik analiz vs hepsi iyide, fakat unutmayalımki,eğer spek isterse kağıdı kimsenin beklemediği zamanda yükseltir :yes:

terminator
23-01-2012, 09:27
günaydın, inşallah bugün hatta bu hafta BFREN günü / haftası olur ...

arunnatal
23-01-2012, 10:49
Kesinlikle haklısınız, zaten Bfren'de temel verilere bakılarak yatırım yapılmayacağını herkes bilir. Ama benim daha önceden bildiğim şöyle bir bilgi var: Şirketler yaptıkları duran varlık satımlarında, eğer bu nakdi direk kasalarına atacaklarsa kaydadeğer bir vergi ödemek durumunda kalıyorlar. Fakat bu nakitle sermayelerini artıracaklarsa verginin bir kısmından (ne kadarı bilmiyorum) muaf oluyorlar.
Böyle bir şey biliyorum ben ama; Bosch Fren'deki durum, benim bu bildiğim durumla eşdeğer midir tam fikrim yok. Sizin bir fikriniz var mı?

alindi ve uygulandi, hepsi bu..

olumlu yansimalarini izleyen 1,5 ila 2 yil icerisinde gorecegiz.. zaman lazim..

siris
23-01-2012, 11:42

ibretlik bir yazı .aslında sürekli sayfanın sonunda bu yazı kalsa ve her kagıdı alacak olan bunu mutlaka görse...bir alman devi bfren ve grup içi satış...şeffaf olan hiç birşey olmayınca yatırımcı için en önemli bilinmesi gereken sn oceanlight yazdıklarıdır bence...bu tür imkb deki satış vs. haberler umudunu kırıyor insanın artık kesinlikle güven kalmıyor.bul karayı al parayıya dönüştü...gerçi hakkınıda yemeyelim SPK, imkb yeni yasalar yürürlüge girmeye başladı...demekki iyi birşeylerde oluyor...ama katakullilere , takla işlerine halen bir yasal çözüm yok gibi.

Al-sat değildir.

terminator
23-01-2012, 13:37
140 üzeri tutunalım artık !!!

kagula27
23-01-2012, 14:26
140 üzeri tutunalım artık !!!
tutunamadığımız için ben vedalaştım.kalanlara hayırlı kazançlar dilerim

viper35
23-01-2012, 16:56
cuma günü tezgah ve makinaların devride yapıldı en son logo değişimi olur bizim hissenin ismide değişir galiba:D en çok merak ettiğim konu ise bizim hissenin emektarları olarak bizlere ne kadar ödül verilecek:D

ferhatist
23-01-2012, 19:06
bir ara okan tekstil vardı yerlerde süründü sonra ismi degişti kaça katladı işallah aynısı olur yeni isim bizede yarar

oceanlight
23-01-2012, 21:38
en sonunda 140 la kapatabildik :) bir iki gündür, hangi kademede yığılma varsa gelip temizliyor onu, muhtemelende kademede malıda yığan kendisi..

rachmaninov
24-01-2012, 06:41
Bugün 147 teknik olarak görülebilir; 147 görülürse 142-143 arası kapatabilir.

ytd

terminator
24-01-2012, 09:04
günaydın ... 140 üzeri kapatsında ne yapiyorsa yapsın ...

Alabandaa
24-01-2012, 10:25
BFREN ve BSHEV borsada en gıcık hisselerdendir. Yükselişide gıcık insanı beklete beklete uyuz eder... Dayanamayan satar işte o zaman TAVAN yapmaya başlar.

Alabandaa
24-01-2012, 10:27
ASLAN kaç gündür TAVAN yapıyor SPK neden yükseliyorsun diye sormuyor. BFREN iki TAVAN yapsın niye yükseliyorsun diye soru yağmuruna tutuyor... Burada çifte standart var...

by_eko
24-01-2012, 14:02
kusura bakmayın 139 daki desteği kırmak durumunda kaldım BU NALET e GÜVENİM KALMADI :(:(

by_eko
24-01-2012, 14:12
vay be 700 tane ile tahta rahatladı bu kadar mı aç kö.......... la ??

terminator
24-01-2012, 14:34
hisse gidicekti endeks ters döndü ... töbe töbe

oceanlight
24-01-2012, 22:12
Bugün konya ve kartonun rüzgarı ile burnumuzu yukarı kaldırdık ama açıkçının gelmesi ve endeksin dönmesi keyifimizi kaçırdı. endeks toparlarkende tepkisi düşük kaldı

terminator
25-01-2012, 10:04
güaydın ... nedir bfrenden çektiğim? bu 140 nasıl bir direnc oldu anlamadım ...................... :vurkafa:

by_eko
25-01-2012, 14:06
güaydın ... nedir bfrenden çektiğim? bu 140 nasıl bir direnc oldu anlamadım ...................... :vurkafa:

direnç derken hocam ??

benim bildiğim direnç birinilerinin geçmeye çalıştığı yüksek hacimli set hani sana bana direnç belki de...

bu kalın amcalar için 140 yahut diğer rakamlar gelip parayı basıncaya kadar tamamen anlamsız boş şeyler..

biz ekrana yapıştık sülük gibi hadi geç diye kendimizi tırmalıyoruz amcalar uzatmış ayakları sadece anormal bir durum varmı diye izliyor..

sinanaltay
25-01-2012, 15:58
bugün 140.00 dan kapanırsa yarından itibaren 12 iş günü boyunca sürecek bir hareket bekliyorum. tamamen benim hissiyatım. kimseyi bağlamaz.

viper35
25-01-2012, 16:03
bugün 140.00 dan kapanırsa yarından itibaren 12 iş günü boyunca sürecek bir hareket bekliyorum. tamamen benim hissiyatım. kimseyi bağlamaz.

sizinle aynı düşüncede olarak, aynı yolda uzun bir süredir yatay hareket ediyor iyi yada kötü bir yöne gideceği gözleniyor!!!

viper35
25-01-2012, 17:23
93019

Benim hisseye bakış açım budur herkese bol kazançlar... ytd bilginize...

Alabandaa
26-01-2012, 09:00
139 ve 140 tl de çirit atan bir hisse oldu çıktı... Bu hisse adamı beklete beklete delirtir... 3 tl çıkar sonra dünk kapanışından veya altından kapatır...

turizmci77
26-01-2012, 09:07
[QUOTE=Alabandaa;6916398]139 ve 140 tl de çirit atan bir hisse oldu çıktı... Bu hisse adamı beklete beklete delirtir... 3 tl çıkar sonra dünk kapanışından veya altından kapatır...[/

AFYON ASLAN KONYA VB COGU HISSE SERT HAREKETLER YAPTI
YAKINDA ENDEXE GORE KENDI DUZELTMESINI YAPACAKTIR
BEKLEYELIM ACELE ETMENIN BIR ANLAMI YOK

turizmci77
26-01-2012, 09:14
artık tavan yaparasın bugun
cogu kısının gozu bfren de

turizmci77
26-01-2012, 09:19
arkadaslar kademelerı alabılırmıyız

turizmci77
26-01-2012, 09:26
141 den alımlar gelmeye basladı !!!!!!!

siris
26-01-2012, 09:29
tabi tabi 141 den alımlar gelir kagıt 500 lira olacak yaaa:seyt:... %2 %5 arası mal bırakılır SAzanlara:grrr:
millete, ver pompa ver gazzz bakalım nereye kadar
Al-sat değildir.

turizmci77
26-01-2012, 09:52
arkadasım ben bu sekılde afyonu yakaladım
86 dan aldıklarımı dun tavandan verdım
endex 55.888 de ıken bak bakalım bfren kac paraydı
bu cıkısa gore cok gerı kalmıs bır kagıt
bugun yarın elbette duzeltmesını yapacaktır

turizmci77
26-01-2012, 09:56
cıktıııııııııııııı
gelsın tavanlarrrrrrrrrrrrrrrr

turizmci77
26-01-2012, 10:03
dokme hareketı arkadaslar
144 gosterdıler

turizmci77
26-01-2012, 10:17
nedır bu sessızlık
anlamadım
56 bın bıle kırdı endex arkadaslar

turizmci77
26-01-2012, 10:23
Endex sureklı dusecek yok soyle olacak dendı
yıne ters kose yapıyor
mıllet duzeltme beklıyor ama pıyasa herkesten daha akıllı

Ali Kuzey
26-01-2012, 11:17
Ayıp be kardeşim. Böyle bir günde...

Atın 150 üzerine.

turizmci77
26-01-2012, 11:59
Atar artık ama bugun degıl hele bankalar az bı gerı gelsın
gırılecek ılk kagıtlardan bırıdır
bfrennnnnnnnnnnnn

terminator
26-01-2012, 13:27
merhabalar ... bizim elfreni çekik ...

bence endeks böyle devam ederse bir günde güzel bir prim yapabilir.

ytd

Ali Kuzey
26-01-2012, 15:09
140 demedik, 150 dedik sanırım.

Böyle devam ederse (-) kapatacak. Herhalde FB'nin düşürülme ihtimali belirdi, ondan olsa gerek.

terminator
26-01-2012, 15:12
küme düşme korkusu var :kahkah:

tüyoman
26-01-2012, 15:48
Tavancılar geldiyse işimiz zor demektir..!!

viper35
26-01-2012, 19:13
93019

Sanki endeksle berabar görüşüm gerçekleşmek üzere... ytd bilginize...

turizmci77
27-01-2012, 13:58
bugun tavan oluruz artık
145 ı kırdık mı 156 tavan

turizmci77
27-01-2012, 13:59
topık cok sesssız
demektır cıkacak

siris
27-01-2012, 15:38
tabi tabi 141 den alımlar gelir kagıt 500 lira olacak yaaa:seyt:... %2 %5 arası mal bırakılır SAzanlara:grrr:
millete, ver pompa ver gazzz bakalım nereye kadar
Al-sat değildir.

Gaz vermeler başladı yine forumda

Al-sat değildir.

rachmaninov
27-01-2012, 16:27
Abi koydu binlikleri satışa , gazcıları da burada ne olacaksa koydun alayım mı kademeyi ne yapayım?

oceanlight
28-01-2012, 18:36
kapanışa 7 saniye kala 500 lotu gömdü ve 141 den kapattı...akıllı olun diyor...kartonda 200 ün üzerine zıpladı, sıra burayada gelecektir.Küfür ettiğimiz Euro ile şekeri kapıdan bacadan gözler olduk :)

zifir
29-01-2012, 18:40
"Uçak şimdi
Düşüyor"
Dedi yanımdaki.
Düşmenin bilmesem
İnmek olduğunu
Azerice'de
Herhalde o saat
Yüreğime inerdi.

Ataol BEHRAMOĞLU

bugatti
31-01-2012, 11:04
93252
...

bugatti
31-01-2012, 11:07
144'e 3000 lot yazmışlar
oraya kadar da oldukça satıcı var
alıcı bunları aşağıya çekmeden o seviyelerden mallanmaz...

dtfe
01-02-2012, 12:30
burda bekliyo ii beklesin.diger kagıtlardan kazanıyom.sonra buna atlarız elbet endexe ne kadar duyarsız kalacaksın ki

bugatti
01-02-2012, 14:48
Bu başlığı şu anda 14 kişi okumaktadır. (1 üye ve 13 ziyaretçi)
hayırlısı bakalım...

oceanlight
01-02-2012, 22:35
Herkes satmak istiyor, kademeler mal doluydu özellikle 142, 60binlere dayandık, endekse ayak uyduramadı, kopar artık zincirlerini gülsarı

siris
02-02-2012, 07:28
Herkes satmak istiyor, kademeler mal doluydu özellikle 142, 60binlere dayandık, endekse ayak uyduramadı, kopar artık zincirlerini gülsarı

bir kagıdı kim toplar bunu bilmeme ama . bu fiyatlardan bu kadar ucuz üst kademede satış varsa ve kagıdı toplanacak ise büyük bir fırsattır diyip niye çizmedi. eger kagıdın sahibi yoksa ilgileneni ona bakanı olmayabilirmi. eger birileri imkb de şirketine ait bir kagıdı halka arz etmişşse mutlaka başına bir çoban dikmiştir herhalde. demekki bu fiyatlar bile onlar için uygun değil satsanda almıyorlar . cümlemize geçmiş olsun 220 den aldıgım kagıt halen elimde RULO yaptım umarım alabilirsin ÇOBAN-TAKLACI-SPEK-MANÜPLATÖR kısacası ŞEREFSİZ LER.bu arada bilginiz olsun şirketin tümü satılmamış %60 satılmış ismi değişmeyecek çagrı yapılmayacak tekrar cümlemize geçmiş olsun...umarım benim gibi 200 lerden kagıdı bizi rulo yapanlara bizde rulo yapar veririz diyecem ama sabrım kalmadı bu kadar şerefsizlik olmaz.
Al-sat değildir.

hrgold08
02-02-2012, 10:20
Bosh Fren de yapilana SPK nin dur demesi gerekli, bu kapsamda ben SPK ya mail gonderdim, tum kucuk yatirimci dostlarimida bunu yapmaya davet ediyorum. Grup ici satis zaten dalaveranin baslangici, uydurma iki rapor ile satilacak kisima bicilmis olan 20 milyon euro ise cok komik bir rakam, eger isin aslina bakarsaniz arsa ve bina degerini cikarsaniz dahi satilan kisimin kaln kisimin ciroya oranina gore degerlendirseniz firmanin en az %70 inin satildigini gorursunuz, grup disina cikarilmis firmaya transfer edilen personel sayisina bakarsaniz bu oran %80 leri gecebilir, ustune firmanin arsa ve binasida satilmis, bu satis zorunlu cagri gerektirmelidir, ama oyun planlanmis sanki sadece iceriden makina ekipman ve arsa bina satisi yapiyorlarmis gibi gosterilmis, kimsede ses cikarmiyor.
Herkes SPK ya basvuru yapsin bu satis onaylanmadan inceleme baslatilsin yoksa daha burada cok aglariz.

Al-Sat veya yatirim tavsiyesi degildir.

rachmaninov
02-02-2012, 11:12
Alzatevi e andiamo a pescare (Uyan da balığa gidelim)
PD\DD= 100
Pazardan elma alırken bile uyanık olan yurdum insanı ,bu rasyodan hisse alınca kimi kime şikayet edecek..komik oluyor ama:) kumar masasına oturup da "Bu ne? sinek ası hangisi ? kupa onlu bu muydu ki ?" demek gibi birşeyler olsa gerek bu:clown:

hrgold08
02-02-2012, 11:35
Dostum PD/DD degeri ile firmada yapilan operasyonun hicbir alakasi yok, belki dedigin konuda haklisin yuksek fiyattan aldik hepimiz ama, ortada donen bir oyun var ve buna kucuk yatirimci olarak comak sokmamiz gerekiyor. Satilan kisimin degeri 20 milyon euro gibi bir bedel olamaz, hadi oldu firmanin buyuk bir cogunlugunu satarken sadece makina ekipman satiyormussunuz gibi satis yapamazsiniz burada resmen buyuk cogunluk hisse devri yapilmasi gerekiyordu, bu durumda zorunlu cagri gerektirir...

Al/Sat/Tut veya Yatirim Tavsiyesi Degildir.

siris
02-02-2012, 11:40
Alzatevi e andiamo a pescare (Uyan da balığa gidelim)
PD\DD= 100
Pazardan elma alırken bile uyanık olan yurdum insanı ,bu rasyodan hisse alınca kimi kime şikayet edecek..komik oluyor ama:) kumar masasına oturup da "Bu ne? sinek ası hangisi ? kupa onlu bu muydu ki ?" demek gibi birşeyler olsa gerek bu:clown:

şurdan bakalım öyleyse 200 lerin üzerinde bu kagıdın tahtadaki hareketlerinden kim sorumlu...kagıdın var imkb de işlem görüyor anormal bir bir fiyatta ve sen kagıdın sahibi olarak herşeyi izliyorsun bence bu kocaman bir suç ve haksız kazançtır.200 lere kadar olan hareket ve hesaplar incelenmeli ve bırakılan malları kim bıraktıysa (ki ben firmanın burada çok büyük ihmali yada destegini çıkarırım)hesap vermeli.burası muz cumhuriyeti değilse elin almanı bana niye kazık atıyor veya sen yasalarınla niçin buna dur demiyorsun.temel analizle bana kimse cevap vermesin imkb de bu şekilde şişirilmiş onlarca kagıt var amaaaa bu BFREN boschhhhh ismine geldik takaslardaki Deutsche Bank a geldik yabancı burda birşey olmaza büyük firmaya geldik evet O da bize verdi

Al-sat değildir.

arunnatal
02-02-2012, 12:15
1,5 - 2 yil kadar daha gitmeyecek.. NOKTA

rachmaninov
02-02-2012, 12:28
Kademede işlem yapan kurumların görmemizi engelleyen spk; ky aleyhine ne kadar icraat varsa spk; ardı ardına 4-5 sene zarar eden firma ;öz sermayesi uçmuş gitmiş.. 250 görmüş operasyon yemiş... Kazan doğurmuş şimdi niye öldü ki diye sormamalıyız ...

viper35
02-02-2012, 12:50
Sonuçta elde bir kazan varsa hocadanda bol ne varki memlekette elbet bizim kazanda bir gün doğuracaktır:D

hrgold08
02-02-2012, 13:30
Sanirim buradaki bazi arkadaslar ya spegin kendisi yada spege taseronluk yapiyor... onlarda islerini yapiyor tabi lafimiz yok, saygilar herkese, beklemeye devam.

siris
02-02-2012, 13:38
Kademede işlem yapan kurumların görmemizi engelleyen spk; ky aleyhine ne kadar icraat varsa spk; ardı ardına 4-5 sene zarar eden firma ;öz sermayesi uçmuş gitmiş.. 250 görmüş operasyon yemiş... Kazan doğurmuş şimdi niye öldü ki diye sormamalıyız ...

"OPERASYON yemiş" işte ben bunu sorguluyorum kendimce neden izin veriliyor ...ve inanın 3-5 sene her hafta bu kagıdı itin kı cına sokucam...taklayı at 2 sene sonra döneriz diyenler.. bu kagıda hıyar-sazan satsın bekleyenler vardır şimdi herhalde...walla spk spk olsa bu taklacıların birini sokmaz bu imkb ye..ve hiç bir grup-manüplatör yada taklacı buradan ekmek yiyemiyecek inşallah yemek isteyene kocamış babanınkini vericez kısmetse nasıl oluyormuş görsün.

Al-sat değildir.

siris
02-02-2012, 13:43
Sanirim buradaki bazi arkadaslar ya spegin kendisi yada spege taseronluk yapiyor... onlarda islerini yapiyor tabi lafimiz yok, saygilar herkese, beklemeye devam.

sn hrgold08 burada at izi, it izi herşey birbirine girmiş haklısınız.

Al-sat değildir.

rachmaninov
02-02-2012, 14:27
"OPERASYON yemiş" işte ben bunu sorguluyorum kendimce neden izin veriliyor ...ve inanın 3-5 sene her hafta bu kagıdı itin kı cına sokucam...taklayı at 2 sene sonra döneriz diyenler.. bu kagıda hıyar-sazan satsın bekleyenler vardır şimdi herhalde...walla spk spk olsa bu taklacıların birini sokmaz bu imkb ye..ve hiç bir grup-manüplatör yada taklacı buradan ekmek yiyemiyecek inşallah yemek isteyene kocamış babanınkini vericez kısmetse nasıl oluyormuş görsün.

Al-sat değildir.

Sn.Siris o speğe ihtiyaç var malesef ; tahtayı ikimiz birleşip götüremeyeceğimize göre..:)

oceanlight
02-02-2012, 22:09
endeksin etkisi bu tahtaya rötarlı geliyor, yatırım değil kumar kağıdı olduğu için günlük düşünmeye devam edioruz, ayrıca yarın cuma, fren cumaları sever :)

Ali Kuzey
03-02-2012, 08:14
BFREN, cumaları sevmez ama bu cuma durum farklı.

Genelde, endeks artarken geri kalır, sonra bir düzeltme gelir.

5 dk'lık, 60 dk'lık, günlük, haftalık grafikler olumlu. Buraları geçersek; 158 görünüyor. Oradan sonra da bu olumlu hava devam ederse; 185 bile görülebilir. En önemli nokta; haftalık grafikte MACD pozitif değerlere çıkmak üzere. Endeksteki bahar havası sürerse; birkaç hafta içinde 185 olabilir. Umarım çok sürmez.

viper35
03-02-2012, 10:21
93019

Sanki endeksle berabar görüşüm gerçekleşmek üzere... ytd bilginize...

Adım adım yatırımcısının sabrıyla almayı bekleyenin heyecanı ile dün ve bugündeki işlem hacminin artmasıyla önce bu grafik gerçekleşecektir

viper35
03-02-2012, 12:35
Bosch genel müdürü şu an cnbc e finans cafede...

rachmaninov
03-02-2012, 12:57
Hangi genel müdür?
enjektör? ev aletleri? rexroth? fren?

rachmaninov
03-02-2012, 15:23
Fren göstere göstere çıkıyor :)

İbn Arabî
03-02-2012, 15:32
Nereden döndü, direnç neresi, ne yapabilir, hangi seviye üstü kapanışlar önü açar?
Cevap:
http://img840.imageshack.us/img840/1625/97230220.png (http://imageshack.us/photo/my-images/840/97230220.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

rachmaninov
03-02-2012, 15:35
Halka arz gibi geldi bana :)
ytd

dtfe
03-02-2012, 15:51
spek abimiz içtimaya geldi sonunda saygılar kendisine:)

zigana
03-02-2012, 15:56
bir ay dan fazla oldu 143 den satalı beri alıp satmamıştım bu gün biraz çıtır yaptım bu arada ben yüzde 20 nin üzerinde kazandım fren de kalsaydım yerimde sayardım

rachmaninov
03-02-2012, 15:58
"Yeni başlayanlar için Bfren" 17. baskı
"Kim korkar spek abiden" 7.baskı
"Bas abi aşağı kademeler doldu" 25.baskı

Ali Kuzey
03-02-2012, 16:01
Günlükçüler canhıraş biçimde verdiler. Umarım bitmiştir. Yine cuma kâbusu yaşamak istemiyorum. Yine (-), yine endeksin gerisinde kalan BFREN.

Son yarım saat. Biraz moral istiyoruz, şöyle 150, iyi olurdu.

Alabandaa
03-02-2012, 16:01
BFREN ve BSHEV geleni gideni avlar. Bu hisse adamı deli eder... Gelen zor kurtulur... Talep oluştururlar sonra 3tl bir artar sonra verirler çıkarlar... Alıken iyi düşünün sonra bin pişman olmayın..

rachmaninov
03-02-2012, 16:17
dönüp geri ALACAK SANKİ

oceanlight
03-02-2012, 20:16
Ufaktan göz kırpıyor, aldatmaca olup olmadığı bu hafta belli olur. 145 üzeri kapatmamız güzel oldu. Cuma hatrına günlük ekmeğini yedirdi..

ZICO
03-02-2012, 21:11
http://666kb.com/i/c0y80p4l6lbaf16lg.jpg

viper35
03-02-2012, 23:42
Ufaktan göz kırpıyor, aldatmaca olup olmadığı bu hafta belli olur. 145 üzeri kapatmamız güzel oldu. Cuma hatrına günlük ekmeğini yedirdi..

Üstat aldanırım ben bu hissenin mart sonuna kadar gidişine:)

ZICO
06-02-2012, 10:34
biriler KAPTIRDI MALIN
http://666kb.com/i/c10uupar1ezpqtnli.jpg

ZICO
06-02-2012, 10:35
149 lar gidiyor

ZICO
06-02-2012, 10:43
http://666kb.com/i/c10v2tqm1sahr7yra.jpg

Alabandaa
06-02-2012, 10:49
Arkadaşlar!

149tl yi test ederek üstüne atmaya çalışan BFREN buradan hareketle 168tl yi test etmeye çalışacaktır.

Alabandaa
06-02-2012, 11:01
149 lar gidiyor

Arkadaşım bir derinlik bilgisi daha paylaşırmısın?

ZICO
06-02-2012, 11:04
http://666kb.com/i/c10vmdoenyx2upx9y.jpg

ZICO
06-02-2012, 11:31
http://666kb.com/i/c10utaaecdleya6ra.jpg

ZICO
06-02-2012, 16:09
http://666kb.com/i/c111uzl89vuvoubp2.jpg

viper35
06-02-2012, 16:19
Bakalım attığımız taş ürküttüğümüz kuşa değecekmi!!!

oceanlight
06-02-2012, 20:24
Üstat aldanırım ben bu hissenin mart sonuna kadar gidişine:)

140 üzerine atlamamız epey zorlu olmuştu, ilk hedefimiz 150 üzeri kapanışlar olmalı, güniçi hareketler hisse ve bizim için faydalı ;)

ZICO
06-02-2012, 20:27
kapanış seansı geliyormuş

http://www.borsagundem.com/haber/IMKB-de-kapanis-seansi-uygulamasi/82999

ZICO
07-02-2012, 09:46
tahta zayıf satıcı gelse biraz
spekiçin iyi olacak

http://666kb.com/i/c11sms2vi1x9xx7nn.jpg

ENGİN03
07-02-2012, 11:06
hisseyi almak için geç mi kaldık acaba?

ZICO
07-02-2012, 11:13
hisseyi almak için geç mi kaldık acaba?

BENİM MALİYET 145
bence geç değil
tabii piyasının yukarıda oluşu
yunanistan bunun gibi örnekler kısa vadede tedirgin ediyor

rachmaninov
07-02-2012, 11:25
Min 20 milyon tl 152 üzeri gerekir... Ytd

ZICO
07-02-2012, 11:28
biraz satıcı geldi ama sayın spek oralı olmadı
neyse vardır bir düşündüğü diyelim

ENGİN03
07-02-2012, 12:37
BENİM MALİYET 145
bence geç değil
tabii piyasının yukarıda oluşu
yunanistan bunun gibi örnekler kısa vadede tedirgin ediyor

teşekkürler cevabınız için,

borsdream
07-02-2012, 13:25
teşekkürler cevabınız için,

Sen geldiysen döneriz :he:

vippol35
07-02-2012, 14:45
Tüm arkadaşlara bol kazançlar.bu gün ilk seans 147 maliyetle aranızdayım.

viper35
07-02-2012, 16:20
Tüm arkadaşlara bol kazançlar.bu gün ilk seans 147 maliyetle aranızdayım.

Tskler. sizede bol kazançlar :)

aslanim_aslan
08-02-2012, 10:27
farkettiniz mi bilmiyorum ama ben farkettim...Kent gıda ile baslayan halka acıklıgı cok dusuk şirketlerde sırayla operasyon yapılıyor. önce kent aslan sonra burce sırada bfren izocam olacaktır!

dtfe
08-02-2012, 10:48
farkettiniz mi bilmiyorum ama ben farkettim...Kent gıda ile baslayan halka acıklıgı cok dusuk şirketlerde sırayla operasyon yapılıyor. önce kent aslan sonra burce sırada bfren izocam olacaktır!
dikkat etsek ne olacak maliyet çok yukarda :ayy:

aslanim_aslan
08-02-2012, 10:53
bu hissenin dibi ne? ya da dibine yakın mı 150 maliyetle girmek istiyorum!

ozzythedad
08-02-2012, 11:04
[QUOTE=aslanim_aslan;6972287]bu hissenin dibi ne? ya da dibine yakın mı 150 maliyetle girmek istiyotrum!sana ne desek ki kardeşim gir deriz düşer ,girme deriz yükselir...sen bilirsin kendi kararını kendin ver en iyisi...

bugatti
08-02-2012, 11:17
bugünkü hareketi, borsanın çıkışına ayak uyduramadığından bu farkı
biraz kapatmak için tepki olarak görüyorum
önümüzde 200 günlük h.ort. olan 153 duruyor
eğer buranın geçilmesi durumunda beklentilerle
birlikte daha hızlı bir hareket olması muhtemel...

bugatti
08-02-2012, 11:19
93747
tahta 3000- 3400 dengede...

ZICO
08-02-2012, 13:53
http://666kb.com/i/c12zeiir5ez6mfumo.jpg

Ali Kuzey
08-02-2012, 14:40
http://666kb.com/i/c12zeiir5ez6mfumo.jpg

Sn. ZICO,

Klavyene sağlık. Bilgiler için teşekkürler, bol kazançlar...

aslanim_aslan
08-02-2012, 15:38
salak bi hissymiş bu yaw

viper35
08-02-2012, 15:45
salak bi hissymiş bu yaw

Sizde akıllısını bulun

ozzythedad
08-02-2012, 16:08
günlükçüler yanaşmasın mesajı verdi bugün....

viper35
08-02-2012, 16:20
Kardeşlerde yüksek gerilim hattı var mazallah ne zaman çarpacağı belli olmaz:)

viper35
08-02-2012, 16:26
Kapanış 148,5 gibi 2010 yılında basladığımız noktaya istemeden geriye döndük,sabırla bekleyerek daha bilinçli belki de 2011 ilk çeyreginden gördüğümüz zirveninde belki uç noktası vardır... iyi akşamlar

oceanlight
08-02-2012, 19:28
günlükçüler yanaşmasın mesajı verdi bugün....

Ayrılmak mümkün değil :)

oceanlight
08-02-2012, 19:31
Kapanış 148,5 gibi 2010 yılında basladığımız noktaya istemeden geriye döndük,sabırla bekleyerek daha bilinçli belki de 2011 ilk çeyreginden gördüğümüz zirveninde belki uç noktası vardır... iyi akşamlar

Tahtayı takaslara göre garanti götürüyor. Ama oda çok garantici zamana yaymış :) 150'li rakamlara alışalım önce sonra duruma bakacağız...