PDA

View Full Version : BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30

tokatlin
24-01-2014, 11:22
siz ciddi misiniz :)

evet :)

hus
24-01-2014, 11:31
evet :)

yok yok bu şaka fazla devam edemez :)

tokatlin
24-01-2014, 11:40
yok yok bu şaka fazla devam edemez :)

şaka tabi, ciddi olur mu

real-ist
24-01-2014, 11:44
Ben BİM'in yerinde olsa bütün paramla kendi hisselerimi geri alırım olmadı bir kaç dükkanı satarım küçük yatırımcıyı korurum adamlar da bunu yapmaya çalışıyor hisse yi tutmak için var gücüyle savaşıyor ,,, ha gayret kendisinden başka alan yok zaten

çok mantıklı, hemen bim yatırımcı ilişkilerine mail gönder de yapsınlar

iyi ki sizler şirketin yönetim kadrosunda çalışmıyorsunuz,ilahi :) ..hepinize hayırlı cumalar

runway
24-01-2014, 11:58
iyi ki sizler şirketin yönetim kadrosunda çalışmıyorsunuz,ilahi :) ..hepinize hayırlı cumalar

Ben sadece espiri yapmıştım Bir şirketin piyasa koşulları kötü diye kendi parasıyla kendi hissesi alması kesinlikle etik değildir, bunun tepkisi ilerleyen zamanlarda daha sert negatif olabilir, bu arada bu gün basında ''İş adamı Mustafa Latif Topbaş'ın, Erdoğan ve kızıyla Urla'daki villalarla ilgili yaptığı telefon görüşmelerinin ses kayıtları yayınlandı''
haberiniz olsun konuşma gerçekten net bir şekilde kayıt altına alınmış ,,,

cesar
24-01-2014, 13:19
Ben sadece espiri yapmıştım Bir şirketin piyasa koşulları kötü diye kendi parasıyla kendi hissesi alması kesinlikle etik değildir, bunun tepkisi ilerleyen zamanlarda daha sert negatif olabilir, bu arada bu gün basında ''İş adamı Mustafa Latif Topbaş'ın, Erdoğan ve kızıyla Urla'daki villalarla ilgili yaptığı telefon görüşmelerinin ses kayıtları yayınlandı''
haberiniz olsun konuşma gerçekten net bir şekilde kayıt altına alınmış ,,,

Neden etik olmasın?

Kayıtları ben de dinledim. Kesinlikle suç unsuru yok. Ayrıca Başbakanı dinleyen bir çete var ortada. Bu ortamda Bim hissesine sahip çıkıyor. İyi de yapıyor.

Sent from my GT-I8190 using hisse.net mobile app

trakya_forever
24-01-2014, 13:38
Bugünün pastasını görmek lazım. Eğer merill teyzem yine ilk 5 alıcı içindeyse haftaya endeksin düzelmesiyle birlikte 43 hareketi başlar diye düşünüyorum.

hus
24-01-2014, 14:09
Neden etik olmasın?

Kayıtları ben de dinledim. Kesinlikle suç unsuru yok. Ayrıca Başbakanı dinleyen bir çete var ortada. Bu ortamda Bim hissesine sahip çıkıyor. İyi de yapıyor.

bu ülkede nasıl düşünce biçimleri çıktı ortaya şaşıyorum bi şirketin kendi hissesini geri alması etik değilmiş vay anam vay millet ... hasret biz .... :) boşlukları yazmadım kusura bakmayın ama burdada bukadar içi boş yorum yapmaya kimsenin hakkı yok bir şirket kendi malını alamaz etik değil vay be ben şirketim kötü fiyatlanıyor diye borsadanda çekerim malımıda alırım en dürüstçe ve en etik davranış şeklidir asıl etik olmayan kendi şirketine güvenmeyip ortada ona buna tarumar ettirmektir.

trakyalı
24-01-2014, 14:12
BIMAS a yeni ürünler gelmiş.
Duvar saat çok güzel tavsiye ederim.
Kârına biraz yardım yaptım bügün de...

hus
24-01-2014, 14:47
sanırım birileri malı yığdı endeksin çöktüğü yerde 38,50 den 39a kadar şirektte diyor endeks çok düştü sizde biraz düşükten verin illa hergün alıcam diye bişey yok çıkarkende almak zorunda değilim yani bu bekleyiş gidiyor bakalım nereye kadar.

hus
24-01-2014, 15:19
14:45de şirket alımları başladı.

snmzkyz
24-01-2014, 15:22
güvenilir liman oldu BIMAS :)

mettiin
24-01-2014, 15:24
38,700....9,675.........38,800......15,281

hus
24-01-2014, 15:30
15:19 koç holding hisseleri yüzde 6.06 kayıpla 7.44 tl'ye geriledi

snmzkyz
24-01-2014, 15:34
39,40 :)

bugünü beklemişler sanki.

38,700....9,675.........38,800......15,281

hus
24-01-2014, 15:35
durun ne olur ben daha ek alım yapmadım :) 38 lerden bana mal verecektiniz ay başına kadar bekleyemediniz mi :(

erhanacikgoz1
24-01-2014, 19:00
yaw bu kadar fazla nie alıon bıze vermeden muhtemelen bakın sevgılı yatırımcılarım ben 37 yı kırdırmayacam adam olun 38 lerde malı kapmaya bakın yoksa 38 lerı gostermem demek ıstıyorlar :)

ibrahim32
24-01-2014, 19:41
Ben verdim bugün

Sent from my GT-N7100 using hisse.net mobile app

mettiin
24-01-2014, 20:29
38,500 ve üstü kapanış yapabilirse güzel olur, burada düşen trendi yukarı kırmış sayılabilir.
yarınki işlemler önemli oldu, kapanış inşallah bu rakamların üstünde olur.

Nakış isler gibi işledin bim..
İşlemler kontrollü ve grafiklerine uyumlu çalıştırdın.

trakya_forever
24-01-2014, 20:55
Gelmiş gelmişte tam kırması gereken yerde bırakmış:) Şahsi fikrim önce biraz geri yapar 38 lere, sonra 43 hareketi başlar. Bugünün pastası önemli. Atabilecek biri var mı acaba? Merill abla alış tarafındaysa 43 haraketi gelir. YTD.

mettiin
24-01-2014, 21:24
Gelmiş gelmişte tam kırması gereken yerde bırakmış:) Şahsi fikrim önce biraz geri yapar 38 lere, sonra 43 hareketi başlar. Bugünün pastası önemli. Atabilecek biri var mı acaba? Merill abla alış tarafındaysa 43 haraketi gelir. YTD.

39,500 / 39,600 Üstü kaldığı sürece hedef ilk sert direnci 40.700/800 soluğu alabiliriz.
Kendi şahsi düşüncemi yukarıda paylaşmıştım 38.500 Üstü kapanış yapabilirse güzel olur demiştik hamdolsun yanıltmadı önümüzdeki hafta tepki alışları gelirse bist ile direnci zorlayabiliriz inşallah.

hus
24-01-2014, 23:49
bizim şirket yine en alttan almış :) bu adamlar şirketi yönetmekte mahir oldukları kadar hisse alımındada mahirler şu ana kadar almayı planladıklarının yüzde 8,5 kadarını aldılar. hadi başarılar profesyönel şirket yöneticileri yolunuz açık olsun.

strabon
25-01-2014, 00:00
ikili dip yapta bari millet nefes alsın ...olur mu? olmaz ... :)

beholder83
25-01-2014, 01:10
Takas verecek yok mu..yine zico ustad verecek galiba

Sent from my GT-N7000 using hisse.net mobile app

Nicola Tesla
25-01-2014, 02:52
güvenilir liman oldu BIMAS :)

Açıkçası kendi adıma öyle oldu. IPEKE deki gayri şerefli ortamdan sonra burası cennet, cennet. 2-3 gündür yoğun şekilde takip ediyorum. Bir BIMAS, bir de ALGYO patronları çok vefalı davrandılar yatırımcılarına. Bir de bir gülüşüne tüm servetini bağışlayan patron müsvettesinin kağıdının durumuna bakın. Ne demek istediğimi anlarsınız.

ZICO
25-01-2014, 09:59
Takas verecek yok mu..yine zico ustad verecek galiba

Sent from my GT-N7000 using hisse.net mobile app

BUYUR BIRADER
http://666kb.com/i/cl9ojcl17wnmevz3c.jpg

hus
25-01-2014, 12:33
emeklilik ile yatırım fonları toplamaya devam ediyo ikisi 80 bin almış yine bunlarda benim gibi sürekli topluyolar uzun vadeciler yani :)

ardahan
25-01-2014, 14:42
bizim şirket yine en alttan almış :) bu adamlar şirketi yönetmekte mahir oldukları kadar hisse alımındada mahirler şu ana kadar almayı planladıklarının yüzde 8,5 kadarını aldılar. hadi başarılar profesyönel şirket yöneticileri yolunuz açık olsun.

Haluk abi 10 numarada maalesef maillerimize cevap vermiyor :)

hus
26-01-2014, 00:33

bizim maillere cevap verdiği gün ben bu hisseyi satarım demekki işini iyi yapmıyor diye eğer hisse sahibi isen cevap vermemesini tercih etmeni nacizane tavsiye ederim.

erhanacikgoz1
26-01-2014, 02:10
bence alım taktkleri yanlıs 37.50 ye malı gömer toplardım ben olsam yukarı çizmeye gerek yok

Ancak onların yaptıgıda bi taktik eğer bunu alışkanlık haline getirirse hisseyi almak isteyenler 38 lere yapıstırırlar dolayısıyla şirket alıma başlamadan hissedarlar alım yapmıs olur. Böylece fiyatın geri çekilmeside engellenmiş olur.

hus
26-01-2014, 11:21
bence alım taktkleri yanlıs 37.50 ye malı gömer toplardım ben olsam yukarı çizmeye gerek yok

Ancak onların yaptıgıda bi taktik eğer bunu alışkanlık haline getirirse hisseyi almak isteyenler 38 lere yapıstırırlar dolayısıyla şirket alıma başlamadan hissedarlar alım yapmıs olur. Böylece fiyatın geri çekilmeside engellenmiş olur.

çizen şirket değil işte olayı kaçırmışsın şirket alttan alan yukarı çizen başkası.

julia.luthor
26-01-2014, 11:26
Kendisini şahsen tanırım.
Kafasını kaşıyacak vakti yoktur.
Elinden geleni yapar, kasada nakit bırakmaz pek, tamamına yakınını temettü olarak dağıtır.
Konjektürden dolayı hiçbir hisse tutmuyorum.
Ama zamanı gelince alım yapacağım.
Yatırım tavsiyesi değildir.

hus
27-01-2014, 10:16
günaydın hayırlı haftalar ortaklar 8 mağaza daha açmışız bu arada işlemlerde endeks yüzde bire yakın değer kaybeder iken biz yüzde bire yakın artılardayız 40:10 dan işlem görüyoruz umarım haftamız hep böyle devam eder.

evergreen
27-01-2014, 10:57
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/689/4dic.jpg (https://imageshack.com/i/j54dicj)

hus
27-01-2014, 11:57
10:15 deki hacim dışında şirketin mal almış olabileceği yer yok umarım almıştır bugün bizim şirkete mal vermeyecekler sanırım :(

mettiin
27-01-2014, 12:31
ak aytırım...

 BIM* için* önerimizi* yukarı* yönde* revize* ederek*
“Endeksin*Üzerinde* Getiri”ye* yükseltiyoruz.*Hisse*için*
12* aylık* hedef* fiyatımız* 45.0TL* seviyesi* %18* yukarı*
potansiyele*işaret*ediyor.**
*
 BIM’in*güçlü*büyüme*hikayesi*devam*ediyor.*Birden* çok*
parametreyi* dikkate* aldığımızda* Bim,* Türk* Perakende*
sektörü*içerisinde*en*iyi*konumda*olduğuna*düşünüy oruz.*
Doğası*gereği*her*zaman*defansif*karakterli*hisse* olması,*
güçlü* büyüme* potansiyeli,* borçsuz* bilanço* yapısı* ve*
yabancı* para* riskinin* sınırlı* olmasının,* (cironun* ve*
karınının*yaklaşık*%98’i*Türkiye’den*gelmektedir)* hissenin*
olumsuz* piyasa* koşullarında* yatırımcı* ilgisi* için* yeterli*
şartlar*olduğuna*inanıyoruz.**
*
 Son*dönemde*hissede*yaşanan*gerileme*alım*fırsatı. *BIM*
geçtiğimiz*son*bir*aylık*dönemde*BIST‐100*endeksin in*%7*
gerisinde* kaldı.* BIM’in* ana* hissedarının* mal* varlığına*
konulan* ve* sonradan* kaldırılan* tedbir* kararı* hisse*
üzerinde* baskı* yarattı.* Fakat* bu* konunun* Şirket* ile*
ilişkilendirilmemesi* gerektiğini* belirtmek* gerekiyor.* BIM*
hisseleri*1*yıl*ileri*doğru*F/K*çarpanına*göre*%8*iskontoyla*
işlem* görüyor.* Şirketin* geri* alım* programının* da* (200*
milyon* TL* bütçeli* ‐* 13.9* milyon* TL* alım* yapıldı,* 40TL*
tavan* fiyat)* hisseyi* destekleyici* olmasını* bekliyoruz.* Bu*
nedenle*yaşanan* son* satışların*BIM’in*hisse*fiyatını* alım*
yapılabilecek*bir*seviyeye*taşıdığını*düşünüyoruz. **
*
 2014*yılı*operasyonel*performans*açısından*güçlü*o lacak.*
BIM’in* zayıf* TL’den* dolayı* yüksek* gıda* enflasyonu*
döneminden* (Ak* Yatırım* tahmini* ort.* %8)* fayda*
sağlayacağını* düşünüyoruz.* Bu* ortam,* ciro* ve* alışveriş*
trafiğinin* artmasını* sağlayacaktır.* Bim* için* 2014’te* yıllık*
%20* ciro* büyümesi* ve* 5%* VAFÖK* marjı* beklentimiz*
bulunmaktadır.* Diğer* taraftan* BİM’in* ekonomik*
yavaşlama* ve* artan* faiz* ortamı* içinde* diğer*
perakendicelere*göre*düşük*fiyatlı*olması**nedeniy le*daha*
olumlu*bir*pozisyonda*olduğunu*düşünüyoruz.**
*
Rekabet;* kendi* segmentinde* en* hızlı* büyüyen* şirket.*
İndirim*mağazalarının*toplam*sayısı*son*yıllarda*o ldukça*
hızlı* bir* artış* (2008‐2013* arasında* 1,600’den* 10* bin*
mağazaya)* göstermiştir.* Bim’in* rakipleri* hala* göreceli*
olarak* (ölçek,* fiyat* rekabeti* vb.)* Bim’in* gerisindedir.*
Belirtmek* gerekirse,* Bim* ciro* olarak* toplam* sektörün*
%50’sinden*fazlasını*oluşturmaktadır.***

Teknik Analiz:
*
Hisse*son*dönemde*yaşanan*gerilemenin*ardından*uzu n*vadeli*destek*olarak*
gördüğümüz*35.5‐37.0*bandını*test*etti.*Bu*banttan *üzerinde*konsolidasyon*
ve*tepki*çabası*görüyoruz.*Teknik*göstergelerde*aş ırı*satıma*gelinmiş*olması*
da* tepki* ihtimalini* kuvvetlendiyor.* Bununla* birlikte* yeni* bir* yükseliş*
hareketinin* teyit* edilmesi* için* en* azından* 40* seviyesinin* üzerinde* bir*
hareketin*kalıcılığının*sağlanması*gerektiğini*düş ünüyoruz.*Sonrasında*42.0*
seviyesine*doğru*bir*hareket*beklenebilir.*Hissede *destek*seviyelerini*37.0*ve*
35.5*olarak*belirtmek*mümkün.**

mettiin
27-01-2014, 15:38
39,400 altı kapatmaz ise 40,400 direnci için güç toplayıp sağlıklı yükseliş olur

hus
27-01-2014, 15:45
39,30 ila 39,80 arası alım yaptı şirket sanıyorum ve bugünde 40 ın üzerinde kapatır sanırım artık.

mettiin
27-01-2014, 16:15
39,30 ila 39,80 arası alım yaptı şirket sanıyorum ve bugünde 40 ın üzerinde kapatır sanırım artık.

cuma orada bir gap oluşturmuştu..

Kitco
27-01-2014, 21:12
Bim avrupa ulkelerine girmeyi planliyormu, turkiyede artik daha nekadar buyebilir kac dukkan daha acmayi dusunuyor?

hus
27-01-2014, 21:15
en çok güvendiğim emeklilik fonları yine sağlam toplamış orta uzun vadede ciddi pozisyonlardan birine sahip olacak.

trakyalı
28-01-2014, 00:42
Bim avrupa ulkelerine girmeyi planliyormu, turkiyede artik daha nekadar buyebilir kac dukkan daha acmayi dusunuyor?

Bu sermaye ile olmaz.En az %200 bedelsiz artırması gerekir.
Sermaye yetersiz bence.
Nisan mayıs gibi bir sermaye artırımı daha yapılabilir.
Bubenim görüşüm sizi bğlamasın...

uzun_vade
28-01-2014, 00:57
merhaba arkadaşlar uzun yıllardır siteyi takip etmekteyim üyeliğim vardı unutmuştum yeniden üye oldum bim hissesinide uzun zamandır takip etmekteyim geçen hafta alım yaptım inşallah uzun süre aranızda olacağım

hus
28-01-2014, 01:52
bu hafta şirkete mal verecekler mi acaba ?

hus
28-01-2014, 14:47
sonunda şirkete mal almak için fırsat.

uzun_vade
28-01-2014, 14:49
çok sağlam duruyor

trader834
28-01-2014, 21:41
Şirket verdiği 3 kuruş maaşla'ki bunda devletin çok ciddi oranda kesintileride dahil, elinde kalifiye personel tutamayınca bu yıl itibariyle tüm çalışanlara enflasyonun çok üzerinde maaş zammı yapmak zorunda kalmış ... Ayriyeten en önemli gider kalemlerinden sevkiyat giderleride, akaryakıta gelen zamlar ve tasarrufa gittiği bir çok konuda faaliyet giderlerindeki ciddi artışa paralel ben bu yıldan ciddi oranda kar rakamlarıyla ilgili düşüş yaşayacağını tahmin etmekdeyim ,, Şu ana kadar eski mağazalardaki ciro artışının bu yıl yine enflasyonun altında kaldığı fakat yeni mağaza açılışlarıyla, ve kar marjı oldukça düşük hatlara tl yüklemeleri ve yoğun kampanyalarla bu boşluğu sübvanse eden şirketin bu yılki stratejisi benim için soru işareti olmaya devam etmekdedir ...

mehmetd70
28-01-2014, 22:07
Şirket verdiği 3 kuruş maaşla'ki bunda devletin çok ciddi oranda kesintileride dahil, elinde kalifiye personel tutamayınca bu yıl itibariyle tüm çalışanlara enflasyonun çok üzerinde maaş zammı yapmak zorunda kalmış ... Ayriyeten en önemli gider kalemlerinden sevkiyat giderleride, akaryakıta gelen zamlar ve tasarrufa gittiği bir çok konuda faaliyet giderlerindeki ciddi artışa paralel ben bu yıldan ciddi oranda kar rakamlarıyla ilgili düşüş yaşayacağını tahmin etmekdeyim ,, Şu ana kadar eski mağazalardaki ciro artışının bu yıl yine enflasyonun altında kaldığı fakat yeni mağaza açılışlarıyla, ve kar marjı oldukça düşük hatlara tl yüklemeleri ve yoğun kampanyalarla bu boşluğu sübvanse eden şirketin bu yılki stratejisi benim için soru işareti olmaya devam etmekdedir ...

Ben size en basit stratejiyi soyleyim. Magazaya gidip gezin alisveris yapanlari ve calisanlari gozlemleyin. Herkes halinden gayet memnun. Turkiye'de Bimin kari tik demeZ. Her zamanki temposunda devam eder. Ytd...

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

trader834
28-01-2014, 22:25
Herkes iç dünyasını sana yansıtsa bimden kuru soğan alamassın mehmet efendi ,, 5-10 yıllık personel aralık ayında bin lira maaş çekmiş sen gözlemden bahsediyorsun ,, 10 aylık lise mezunu memur maaşı 1800 lira olduğu memlekette sen arayı kapatmassan olay bir yerlerden kopar gider ,, Burda ben bim'in haklı olarak maaşları artırmasını olumu buluyorum ama kar rakamı diğer giderlerinde artmasıyla birlikde düşüş yaşacağını analiz etmişim ,, İşine gelir gelmez ,,, Burda kusura bakma ama herkes olumlu pempe tablolar çizmek zorunda değil ,,, Ceo hedeflerle ilgili tatmin edici cevap görürsem haksızmışım diyebilirim ,,, Bunu zaman gösterir ,,,

mehmetd70
28-01-2014, 22:45
Herkes iç dünyasını sana yansıtsa bimden kuru soğan alamassın mehmet efendi ,, 5-10 yıllık personel aralık ayında bin lira maaş çekmiş sen gözlemden bahsediyorsun ,, 10 aylık lise mezunu memur maaşı 1800 lira olduğu memlekette sen arayı kapatmassan olay bir yerlerden kopar gider ,, Burda ben bim'in haklı olarak maaşları artırmasını olumu buluyorum ama kar rakamı diğer giderlerinde artmasıyla birlikde düşüş yaşacağını analiz etmişim ,, İşine gelir gelmez ,,, Burda kusura bakma ama herkes olumlu pempe tablolar çizmek zorunda değil ,,, Ceo hedeflerle ilgili tatmin edici cevap görürsem haksızmışım diyebilirim ,,, Bunu zaman gösterir ,,,

Efendi olmadigimi belirtip cevaplayim. Bimdekinden cok daha agir sartlarda ve daha dusuk ucretle calisan binlerce insan var. En dusuk memur maasi almak isteyen calisir cabalar memur olur. Kimse kimseyi zorla calistirmiyor. Bulundugum yerde organize sanayi var eskiden 12 saat calisir asgari ucret alirlardi simdi 8-10 saat calisip asgari ucret aliyorlar ve bu insanlar calisma sartlari itibari ile bimde calisanlara gipta ile bakiyorlar...

hus
28-01-2014, 23:45
burda birkaç sayfa önce elemanlara yüzde 20 zam yapıldığını belitrmiştim zaten bunda bi sıkıntıda yok sevkiyat giderlerine gelince giderler arttı doğru ama sadece giderlere bakamazsınız gelirlerde arttı her şeye zamn geldi örneğin ve son olarak eski mağaza cirolarının enflasyonun altında kaldığını söylemişsin buna bi güleyim önce sonrada şu rakamları vereyim bir mağazadan örnek gerisini sen hesapla geçen yıl 7,5 bin tl olan günlük ortalama mağaza cirosu senin bahsettiğin gider kalemlerinin arttığı zamanlardan beri 11 bin liraları buluyo en kötü 9 bin oluyor matematiksel olarak bu enflasyonun altında kalıyor ise biz başka bir ülkede yaşıyoruz ayrıca iddialarınızı nelere dayandırıyorsunuz belirtirseniz iyi olur hangi mağazaların cirolarına baktınız gerçi 10 gün sonra filan 2013 karı açıklanacak ya göreceğiz. ayrıca mehmet arkadaşımıza verdiğin cevaba kendisi tepki göstermemiş ama verdiği cevap çok nazikçe iken sen adama sitem dolu karşılık vermişsin herkez olumlu tablo çizsin demediki sen niye herkez olumlu tablo çizmek zorunda değil diye çıkışıyorsun çok anlamsız olmuş bahsettiğin tezlerinin dayanaksız olması gibi olmuş resmen.

uzun_vade
29-01-2014, 00:01
oturduğum evin çaprazındaki bimin kapanmış olduğunu gördüm 1 hafta önce izne geldiğimde toplamda 2 kişi çalışıyordu bimin zam yapması çalışanlara gayet normal sabah 9 akşam 10 kim dayanabilirki

hus
29-01-2014, 00:19
oturduğum evin çaprazındaki bimin kapanmış olduğunu gördüm 1 hafta önce izne geldiğimde toplamda 2 kişi çalışıyordu bimin zam yapması çalışanlara gayet normal sabah 9 akşam 10 kim dayanabilirki

öyle bi vardiya yok hep yanlış bilgiler dolaşıyo ortada 4 kişi çalışır mağazalarda 2 kişi bakar genelde günün bazı saatlerinde 4 ü aynı anda çalışır sabah gelen iki kişi gider sonra gelenler akşam 9 a kadar devam eder en yakın bime git bak sabah 9 akşam 9 dur çalışma saatleri 10 diye bişey yok lütfen bilerek yazın.

Bir Dost
29-01-2014, 00:34
Bimde hissem yok ama arada takip ediyorum, bimde çalışan biriyle memur maaşını eşitlemek gibi bir düşünceyi aklım almıyo. Niçin yapılsın böyle bir şey bime gelene kadar o kadar zor şartlar altında asgari ücreti alamayan binlerce çalışan var. En basitinden şöyle diyim Bizim burada bimin 30-40 mt yakınındaki yerel marketlerde 300-400 liraya çalışanlar var. başka bir yerde asgari ücretle 8 saat çalışıp Bime girmek için gıpta eden arkadaşlarım var. Bim Türkiye şartlarında ortalamanın üzerinde bir işyeridir.

hus
29-01-2014, 10:57
günaydın bugün güzel bi haberle uyandık yine büyüyoruz :) bir ay dolmadan 34 mağaza
http://www.bim.com.tr/Categories/104/magazalar.aspx

tokatlin
29-01-2014, 10:59
bizim sektör faiz artışından en az olumsuz etkilenecekler arasında... inşaat, bankacılık otomotiv olumsuz etkilenir...ayrıca şirketin mali yapısı sağlam temelli, ne kurdaki ne de faizdeki değişimden kolay kolay etkilenmiyor...

nurettingokcol
29-01-2014, 11:07
ne geçilmez 40 direnciymiş bu

lazoglu
29-01-2014, 12:18
Bu nasıl borsadır %2 nin üstünde ekdeks şuan %1 ekside bu oyun ne kadar sürecek insanları iyice bezdirdiler amaçlarına ulaşıncaya kadar devam edecek sanırım.

hus
29-01-2014, 13:07
Bu nasıl borsadır %2 nin üstünde ekdeks şuan %1 ekside bu oyun ne kadar sürecek insanları iyice bezdirdiler amaçlarına ulaşıncaya kadar devam edecek sanırım.

faiz arttı bankalara yasıması kötü o fiyatlanıyor durulur bir iki güne.

CahCah
29-01-2014, 16:10
http://666kb.com/i/cldzxg3utrvwgz7yx.gif

cubane
29-01-2014, 16:13
http://666kb.com/i/cldzxg3utrvwgz7yx.gif

yanlış mı görüyorum ben???

hus
29-01-2014, 16:22

ben diyecektim baktım diyen olmuş demeyeyim bari :) üçyüz ellibin lot gördüm yazı ile yazalımda yanlış anlaşılmasın zaten şu ortamda nasıl buralarda tutunabiliyor diyordum kendi kendime wooowww yani durum çok enteresan ve sert..

CahCah
29-01-2014, 16:30
Bir başka açıdan !

http://666kb.com/i/cle0fhswd934l1kih.gif

hus
29-01-2014, 16:31
o değilde kim aldı acep şirket bu kadar sert alım yaparmı acep ben bugüne kadar alır diyordum ama şu an ben bile tereddütteyim bu hareketi görünce bi saniye dedim ama şirketten başka şu ortamda kim cesaret edebilir ki çok soru işareti var lakin şu ortamda bu soru işaretine sevinilir yani.

oriyen73
29-01-2014, 17:08
O kadar alıma seans sonu aşağı vermesi manidar

Kitco
29-01-2014, 20:46
Borsanin bukadar kayip vermesine ragmen bim nerdeyse hic dusmuyor, sizce bu hisseyi kisa ve orta vadede ne gibi sorunlar etkileyebilir?

Kırçıl
29-01-2014, 20:59
o değilde kim aldı acep şirket bu kadar sert alım yaparmı acep ben bugüne kadar alır diyordum ama şu an ben bile tereddütteyim bu hareketi görünce bi saniye dedim ama şirketten başka şu ortamda kim cesaret edebilir ki çok soru işareti var lakin şu ortamda bu soru işaretine sevinilir yani.

kim alacak algülüm ver gülüm şekil a da görüldüğü gibi bugun bim artıda iyi mal alınmış görünüyor ancak eger fed bugece süpriz yapmassa yanı azaltımı pas gecerse bıst bir süreliğine pacayı yırtar yoksa süzülme kademeli olarak aşagıya gider ha bim aşagıya gelirmi bilemem ancak endesk aşagılara geldiğinde bim hala buralarda geziyorsa kendi adıma alımı pas gecerim cogu hısse yüzdesel olarak cok aşagılarda gezınırken buranın bıstın gerı dönüşünde düşmediği gibi tepkisi de sınırlı olacaktır diye düşünüyorum ancak kısa süreliğine yinede 37 leri test edecegi düşüncesindeyim ikili dip icin gelmeyebilirde hayırlısı .............350 yi alan hacim ve ortalama yapt hsbcc..............:yes:

http://i.hizliresim.com/xB20Jv.png (http://hizliresim.com/xB20Jv)

Kırçıl
29-01-2014, 21:24
FED, FAIZ ORANLARINIDA DEGISIKLIGE GITMEDI

-MATRIKS-

FED, AYLIK TAHVIL ALIMLARINI 65 MILYAR DOLARA INDIRDI

-MATRIKS-

FED, AYLIK TAHVIL ALIMLARINI 10 MILYAR DOLAR AZALTMAYA KARAR VERDI

-MATRIKS-

yarın durum yine vahimmi olur ................ aşagıya devam 1 ıleri 3 geri gibi.......bıst ıcın

Kırçıl
29-01-2014, 21:33
ABD BORSALARIDA beklentiyi satıma gectiler artık uzun süredir cıkan endeksleri gemover le son noktalandı yani bir fed tokadı yerken birde abd djs nasdq ı tokatacak tüm dünyayı.............. şeki a....................

http://i.hizliresim.com/xGz58V.png (http://hizliresim.com/xGz58V)

haftalık 2008 den buyana yükseliş egilimi haftalık 4035 altı kapanış yaparsa satişlar sertleşir suan -1 de nazdaq

Kırçıl
29-01-2014, 21:36
Fed, ekonomının performansına ılıskın degerlendırmesını yukselttı

-matrıks-

alko
29-01-2014, 22:19

Doğru görüyorsunuz, bende ilk gördüğümde gözlerime inanamadım tekrar baktım gerçekten 350,000 lot 13.700 küsür milyon tl..
bu alımların devamı gelecek, birde endeks düzelse herşey güzel olacak ama endeksin düzelmesi zaman alacak gibi..ytd

olcygms
29-01-2014, 22:49
Doğru görüyorsunuz, bende ilk gördüğümde gözlerime inanamadım tekrar baktım gerçekten 350,000 lot 13.700 küsür milyon tl..
bu alımların devamı gelecek, birde endeks düzelse herşey güzel olacak ama endeksin düzelmesi zaman alacak gibi..ytd

bu kadar lotla neden fırlamadı acaba ??

adsm
29-01-2014, 22:55

hiç kimse tek emirle 350 000 satmaz satanıda kimse tek kalemde almaz el değişimi kısaca biri satmış diğeri anında tek kalmeden almış olumlu bakılabilir ilerisi için ........

Nicola Tesla
29-01-2014, 22:57

Çünkü virman o!

Bir hesaptan bir diğerine virmanlanmış. Aksi durumda epey bir kademenin değişmesi gerekirdi.

ibrahim32
29-01-2014, 23:30
Virmanda fiyat yazmaz doce almış mali

hus
29-01-2014, 23:43
Virmanda fiyat yazmaz doce almış mali

arka sayfada kırçıl üstad resim göndermiş hcbc den satan hcbc den alan aynı kurum yani ceptu cep gibi duruyo ve bir de bir günlük işlem hacminin bir saniyede tek kademede olup ta oynamaması çok anormal yukardada bi arkadaş belirtmiş yani bundan bi cacık çıkar çıkmaz ondan ziyade bugünkü fırtınada gemimiz sapasağlam çıktı buna bakmak lazım.

lazoglu
30-01-2014, 12:13
Çok önemli değil ama paylaşmak istedim.

Murat Ülker ile yapılmış bir ropörtaj

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1501711-yildiz-holdingulker-her-zaman-birkac-milyarimiz-var

BİM'deki yüzde 5 hisselerinin durduğunu anımsatan Ülker, bu hisseleri satıp satmayacaklarına ilişkin, "Hala değer kazanıyor, satmasak daha iyi sanki. Yani satınca parayı ne yapacağınız önemli. Türkiye'de bu alışılmış bir şey değil ama bizim her zaman birkaç milyarımız var. Dünyanın her yerinde portföy yatırımı olarak kullanıyoruz. Öbür türlü işimizin sigortası olmaz" şeklinde konuştu.

sailor06
30-01-2014, 22:10
Bilanço ne zaman gelir?

hus
30-01-2014, 22:25
yeni ses kayıtları çıktı yazıyooor çok daha net konuşmalar çok daha önemli konular... ses kayıtları sayfanın en altında üst taraflarda dökümler var pkk yeniden saldıracak çatışmalar geri döneceke kadar koç sabancı zafer çağlayan gül hepsi konuşuluyor.

http://www.medyagundem.com/kiyamet-kopacak-gulenin-yeni-ses-kasetleri-turkiyeyi-sarsacak/

ibrahim32
30-01-2014, 22:46
Bimciler ses kayıtlarının bim ile ilgisi var mı

hus
30-01-2014, 23:58
Bimciler ses kayıtlarının bim ile ilgisi var mı

yok ama öyle şeyler ile ilgisi var ki bu memlekette ise her şey ile ilgisi var yani bimde bu memlekette olduğuna göre dolaylı yoldan var :)

sailor06
31-01-2014, 11:20
Sayın "hus" portföyünüzde BİM var mı? Olduğunu sanmıyorum çünki olsa hisseyi olumsuz etkileyebileceğini düşünür böylesi bir haberi paylaşmazdınız. Topicden de ayrılmıyorsunuz. Nedir maksadınız? Hissedekileri olabildiğince tedirgin etmek mi? BİM hissesi diğer hisseler gibi piyasa ile birlikte hareket edip gevşeyebilir, sözüm yok. Ancak bilançosu 410.000 TL civarında kar getirirse soluğu nerede alır? Bu rakamı nereden bulduğumu merak ediyorsanız; 2012 deki 9 ile 12 aylık karlar arasındaki artışı 2013 e uyarladım. Bu bir farz edişdir, ne oranda gerçekleşeceğini hep birlikte göreceğiz.

oriyen73
31-01-2014, 11:29
Hani nerde 350 bin lot alan abiler borsa eşittir algı demek algılarıyla oynamayalım insanların arkadaşlar hayırlı cumalar

saygılar

hus
31-01-2014, 11:42
Sayın "hus" portföyünüzde BİM var mı? Olduğunu sanmıyorum çünki olsa hisseyi olumsuz etkileyebileceğini düşünür böylesi bir haberi paylaşmazdınız. Topicden de ayrılmıyorsunuz. Nedir maksadınız? Hissedekileri olabildiğince tedirgin etmek mi? BİM hissesi diğer hisseler gibi piyasa ile birlikte hareket edip gevşeyebilir, sözüm yok. Ancak bilançosu 410.000 TL civarında kar getirirse soluğu nerede alır? Bu rakamı nereden bulduğumu merak ediyorsanız; 2012 deki 9 ile 12 aylık karlar arasındaki artışı 2013 e uyarladım. Bu bir farz edişdir, ne oranda gerçekleşeceğini hep birlikte göreceğiz.
bana bu yazdıklarınızı burdakiler okuduğunda güler biraz arkadaşım bu hisseyi satmayın diye herkeze söyleyen en istikrarlı şekilde beklemesi gerektiğini sürekli en düşük fiyatlarda iken bile söyleyen bir kaç kişiden biri benimdir 37 li fiyatlardan aracımı satıp almayı düşündüğüm bir hissedir kara gelince senin yazdığın fiyatın çok üstünde gelicek diye bir beklentim var paylaşımlarım konusu ise gerçekleri paylaşmak hiç birşeyi değiştirmez ben bim ile ilgili bir gerçek olsa burdakilerden saklasam ne olucak para babalarının o haberden çoktan haberi olmuştur ve bizim haberimizin olup olmaması hiç bişeyi değiştirmez para babalarınınki değiştirir burdaki herkez hissesini satsada bu hisse 2 kademe aşağı gelmez en fazla bi kademe o yüzden nasıl bi isteğim yönlendirmem olabilir ki sığ bi tahtamı burası nedir bende aradığınız amaç tam olarak söylerseniz cevaplamaya hazırım.

sailor06
31-01-2014, 11:54
Olası amacınızı ve (sormuş olsam da) hisse de olup olmadığınıza dair tahminimi yukarıda yazmıştım. Haliyle beklediğim bir cevap da yok. Hisse de olmadığınız aşikar. Ortaya çıkan ses kayıtlarını yangından mal kaçırır gibi burada paylaşıp, insanları tedirgin etmeyi bırakın. Hissede olan da olmayan da bu tür mesajların etkisinde kalmadan kararını versin.

hus
31-01-2014, 12:07
Olası amacınızı ve (sormuş olsam da) hisse de olup olmadığınıza dair tahminimi yukarıda yazmıştım. Haliyle beklediğim bir cevap da yok. Hisse de olmadığınız aşikar. Ortaya çıkan ses kayıtlarını yangından mal kaçırır gibi burada paylaşıp, insanları tedirgin etmeyi bırakın. Hissede olan da olmayan da bu tür mesajların etkisinde kalmadan kararını versin.

hissede olup olmadığımı yazmaya gerek duymadım çünkü geçmiş mesajlarımı okuyan herkez bunu çok kolay anlar 2k dan fazla lotum var hatta 2,5 k desek te olur bir kaç güne 3 k olucak nasip ise siz istediğinizi düşünmekte özgürsünüz eminim sizin dışınızda benim hakkımda şu forumda böyle düşünen yoktur ben rahatım ve burda hiç yazmayıpta aniden ortaya çıkıp beni yargılayan birininde beni hissedar olup olmamakla itham etmesi çok ironik siz inanmayın sıkıntı yok ki ben 2013 kar rakamını sizinkinin çok üstünde bekliyorum dediğimdede hala siz benim hissede olmadığımı nasıl düşündünüz bunuda anlayamadım. ayrıca belirtmiştim ki burda hissedar olmak kötü haberleri saklayıp iyi haber pompalamak sa eğer bu şirker ile ilgili en iyi haberleri ben yapıyorum burda onuda yapmamın sebebi hisseye fazlası ile güvenmem şunuda söyleyimde siz inanmayın yine ben haftalar içinde bu hissenin 45 lere geleceğini düşünüyorum sizce hisseyi almam ama o ayrı kimsede ben yazıyorum diye hisse almasın 45 ler ben dedim diye gelmez siyasi konjektür çok karışık fedde cabası ama bu hisseyi benim gibi düşünüp olan mutlaka kazanır orta uzun vade en azından 3 ay içinde yazdığım rakamları geçer.

lazoglu
31-01-2014, 12:39
hus ortağımın hissede olmadığına dair tereddüdüm bile yok uzun zamandır forumdayım 2010 eylülden beri takip ediyorum bu forumu 1900 lotla bende onun gibi iyi şeyler olacağını düşünerek beklemedeyim. Hakkımızda hayırlısı şirkete güveniyoruz alışverişimizi eksik etmiyoruz. İnşallah yanılmayız yüzümüzü güldürmese de bizi mahcup etmesin şirket yeter.

aki-dogru
31-01-2014, 14:42
hus 'un uzun zamandır hissede olduğunu burayı takip eden herkes biliyordur bir şüphemiz yok. Ve dediği gibi bu forumdaki herkes hissesini satsa-alsa fiyatta birşey değişmez.

Ama belki amatör ve heycanlı yatırımcıların gaza gelip yüksek fiyattan almasına sebep olabilir :D çünkü fiyat 90 liralardaykende aldığını heycanla dile getiriyordu :)) art niyetli olduğuna inanmıyorum

hus
31-01-2014, 14:47
hus 'un uzun zamandır hissede olduğunu burayı takip eden herkes biliyordur bir şüphemiz yok. Ve dediği gibi bu forumdaki herkes hissesini satsa-alsa fiyatta birşey değişmez.

Ama belki amatör ve heycanlı yatırımcıların gaza gelip yüksek fiyattan almasına sebep olabilir :D çünkü fiyat 90 liralardaykende aldığını heycanla dile getiriyordu :)) art niyetli olduğuna inanmıyorum

aynen bende öyle bi durum var malesef oda en çok kendime zarar verdi ilk maliyetim 92 üzeri sonraki en büyük payımıda 46,40dan aldım şimdi önümüzdeki hafta mal alıcam 47 olsa yine alırım kötü mü iyi mi bilmem ama kendime bi hedef çizdim alışkanlık yaptı :)
ayrıca iyi niyetimi iyi niyetiniz ile gördüğünüz için teşekkür ederim.

lazoglu
31-01-2014, 16:12
hus bende 100 olacak 100 olacak aha 96 100 e ne kaldı deyip satmayan ve 2 ağaç muhabbetine hayalleri suya düşmüş takıntılı biriyim bu hissede :) sonra tamam düzeldi ekim kasım gibi 50-55 olur derken hop farklı bir olay ve şimdi mevcut durum. Şuan itibari ile 1 yıldır bişe kazanmamış en az %20-25 eksideyiz. neyin ne olacağını bilemiyoruz o anki duruma göre yorumluyoruz. Daha alttan alacak arkadaşlar bizim gibi şirkete duygusal bakmasınlar kazanırlar.

cubane
31-01-2014, 16:31
Her düşüşü alım fırsatı olarak görüp 10 10 alıyorum...
Bim almayacaksak ne alacaz bist'te... ;)

mehmetd70
31-01-2014, 16:47
bana bu yazdıklarınızı burdakiler okuduğunda güler biraz arkadaşım bu hisseyi satmayın diye herkeze söyleyen en istikrarlı şekilde beklemesi gerektiğini sürekli en düşük fiyatlarda iken bile söyleyen bir kaç kişiden biri benimdir 37 li fiyatlardan aracımı satıp almayı düşündüğüm bir hissedir kara gelince senin yazdığın fiyatın çok üstünde gelicek diye bir beklentim var paylaşımlarım konusu ise gerçekleri paylaşmak hiç birşeyi değiştirmez ben bim ile ilgili bir gerçek olsa burdakilerden saklasam ne olucak para babalarının o haberden çoktan haberi olmuştur ve bizim haberimizin olup olmaması hiç bişeyi değiştirmez para babalarınınki değiştirir burdaki herkez hissesini satsada bu hisse 2 kademe aşağı gelmez en fazla bi kademe o yüzden nasıl bi isteğim yönlendirmem olabilir ki sığ bi tahtamı burası nedir bende aradığınız amaç tam olarak söylerseniz cevaplamaya hazırım.

İlk gülen ben olayim bari :D şu kriz ortaminda sadece 10 lot alabildim onuda dun alabildim. Az da olsa takviye yaptik cok şukur. Biriktirmeye devam... Magazalar tikir tikir calisiyor. Sorun yok. YTD.

aki-dogru
31-01-2014, 16:51
Maliyetim 38.90 bende 38.20 den takviye yaptım.

Biraz cephane bıraktım kenarda 37 lere inerse oradan da biraz takviye yaparım :D

mehmetd70
31-01-2014, 17:06
Maliyetim 38.90 bende 38.20 den takviye yaptım.

Biraz cephane bıraktım kenarda 37 lere inerse oradan da biraz takviye yaparım :D

Bende kademeli alim yapayim diyorum ama magazaya alisverise gidince bakiyorum manzaraya eve gelir gelmez hemen alim emri veriyorum tabi para varsa :D:D

hus
31-01-2014, 22:45
hus bende 100 olacak 100 olacak aha 96 100 e ne kaldı deyip satmayan ve 2 ağaç muhabbetine hayalleri suya düşmüş takıntılı biriyim bu hissede :) sonra tamam düzeldi ekim kasım gibi 50-55 olur derken hop farklı bir olay ve şimdi mevcut durum. Şuan itibari ile 1 yıldır bişe kazanmamış en az %20-25 eksideyiz. neyin ne olacağını bilemiyoruz o anki duruma göre yorumluyoruz. Daha alttan alacak arkadaşlar bizim gibi şirkete duygusal bakmasınlar kazanırlar.

ortak ben bimde olduğum için mutluyum sıkıntı yok hep daha fazlası derken kaybettim zaten bim vardı elimde sattım daha alttan alıcam diye 84 tü o zaman 92 den aldım bu işlerin zamanlamasını biz yapamayız en iyisi sadece almak biriktirmek ve beklemek bence şirket iyi ise ki bence hala çok iyi ve iyi olmaya devam edicek ben o şirkete aşık olurum sorun yok bugün mağaza sorumlusu arkadaşla sohbet ediyorduk sigara almaya gidiyorum dedi mağazaya göz kulak ol valla çalışan gibi baktım mal yürüten varmı diye yeri geliyo yardım bile ediyorum bende duygusallık çoktan başladı bitmezde hisse olarak bitsede adamların çalışma prensiplerini çok seviyorum zaten borsaya kısa vadeli girenler benim yazdıklarımı baz almasınlar uzun vadeli giren kazansın kısa vadelinin işi yok burda kapkaççı gibi ne o :)

hus
31-01-2014, 23:32
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=334681

ben bu adamları sevmeyipde kimi sevicem yine en alttan alıyorlar.

3455
01-02-2014, 00:08
Böyle yapılarak yabancı ya yukarıdan çıkış fırsatı veriliyor bence

Sent from my GT-I9500 using hisse.net mobile app

Kitco
01-02-2014, 00:54
Böyle yapılarak yabancı ya yukarıdan çıkış fırsatı veriliyor bence

Evet bencede öyle gibi geliyor. Brak hisse dusecekse dussun nasilda olsa ucuza aliriz, Ky simdi yuksekten aliyor BIM den alimlar bitince hisse cakilirsa KY 38den mallanmis sonra bi ton zarar.

buy&sell
01-02-2014, 01:23
BIMAS emeklilik sistemine girdi iseniz en az 10 yil beklemelisiniz :) Biriktirmeye devam her ay 100 $ karsiligi fon. YTD saygilar

hus
01-02-2014, 01:26
öyle düşünüyorsanız nakitte kalın madem sıkıntı nedir ki bence iyi yapıyorlar ve hala vaadettiklerinin yüzde onunu dahi almış değiller sırf eleştiricem diye eleştiri yapmayın burda mal alımı bitsin ki ben hala aynı tezimdeyim maximum şirketin 200 milyonluk alım kararına karşın 75 milyonluk alım ancak yapabilir (ben bunu her türlü kötü senaryoyu göz önüne alarak söyledim kendimce) bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler şu an borsada yüzde yüz kaybettirmiş hisseler var taş gibi hisse çok hemde bu hisseyi yüzde 10 gibi bir kayıpla tutan yönetime haksızlık etmeyelim. hisse çok düşse ky ye çıkma şansı verilmedi düşmese yabancıya yüksekten çıkma şansı verildi eleştirmek kolay ky hep şikayet ettiği için ky zaten ya dediğim gibi madem sizde yabancı gibi yüksekten çıkın düşükten alırsınız.

erhanacikgoz1
01-02-2014, 14:12
bu şirket borsanın en sağlam mali yapısına sahip şirkettir bu şirketin mali tablosu kadar istikrarlı ilerleyen 1 tane şirket yok

en yakın olanı adeldir.

Ayrıca BİM en daha çok fonların hissesidir dolayısıyla burada fon sahiplerinede güven saglamıs oluyor alarak. söylediğim gibi bunar 37,00 tl yi aşağı yönde kırdırmamak için elinden gelen herşeyi yapacaklar

2011 yılında BİMAS hisse senedi fiyatı 51 tl idi

ozman 800 000 tl ye kaç lot alırdınız

800,000/51=15,686 lot eder

2011 den 2013 yılına kadar bu hisse ne kadar bedelsiz ve temettü vermiş hesaplayalım.
2011 yılında %1,74 temettü vermiş
800,000 %1,74 =+13,920 tl
2012 yılında %1,60 temettü vermiş
800,000 %1,60=+12,800 tl
2013 yılında %1,88 temettü vermiş
800,000 %1,88=15,040 tl
TOPLAM TEMETTÜ GELİRİ:41,760 TL

2013 yılında %100 bedelsiz vermiş yani her lotunuza bir lot daha vermiş

bizim 15,686 lotumuz olduguna göre 2013 yılında 31,372 lot eder.

borsa düşmesine ragmen 40 civarında bimaş ayrıca 47 leri görmüştür varsayalım 40 tl den sattıgınızı

Bugun Toplam 31,372 lotu 40 tl den sattıgımıza göre

37,372*40= 1,254,880 tl eder. bu süre zarfında temettü gelirinizde 41,760 tl

1,254,000 TL + 41,000 TL=1,295,000 TL eder.

Temettüden gelen parayıda çatır çatır yemek koşuluyla birde temettü parasına lot aldıgınıza düşünerek hesapladıgınız

çok daha uçuk rakamlara ulaşıyorsunuz.

arkadaşın verdiği örnek misali 800 000 tl ye aldıgınız Baba hisse senedi BİMAS 2,5 senede bugun 1,295,000 Tl ediyor.

sadece temettüden her ay cebinize girecek rakam 41,760 tl / 29 ay (2,5 sene)=1,439 TL

taş attınızda kolunuzmu yoruldu tek yapmanız gereken bilancoları görmek

Kitco
01-02-2014, 14:43
Naptin bilader 800.000 lira kimde varda okadar bim alalim

erhanacikgoz1
01-02-2014, 21:18

hehe taksicilerde varmış bende bu örneği taksi plakalarını yatırım olarak kullanan arkadaşlara yazdım o arkadaşlar tee 2011 yılında 800 000 tl ye taksi plakası almışlar işte kiralamışlar gelen kira geliri demişler plaka deger kazanmış yani işler yogunlasmıs dolayısıyla dun 800 000 lıraya aldıgı taksi plakası bugun bilmem kaç lıra ediyormus hem kısada hem uzunda hemde orta vadede en kazançlı yatırım demiş

bende bu öngörüye bir cevap niteliğinde aynı hesabı bimas uzerınde yaptım.

trakyalı
01-02-2014, 21:19
bu şirket borsanın en sağlam mali yapısına sahip şirkettir bu şirketin mali tablosu kadar istikrarlı ilerleyen 1 tane şirket yok

en yakın olanı adeldir.

Ayrıca BİM en daha çok fonların hissesidir dolayısıyla burada fon sahiplerinede güven saglamıs oluyor alarak. söylediğim gibi bunar 37,00 tl yi aşağı yönde kırdırmamak için elinden gelen herşeyi yapacaklar

2011 yılında BİMAS hisse senedi fiyatı 51 tl idi

ozman 800 000 tl ye kaç lot alırdınız

800,000/51=15,686 lot eder

2011 den 2013 yılına kadar bu hisse ne kadar bedelsiz ve temettü vermiş hesaplayalım.
2011 yılında %1,74 temettü vermiş
800,000 %1,74 =+13,920 tl
2012 yılında %1,60 temettü vermiş
800,000 %1,60=+12,800 tl
2013 yılında %1,88 temettü vermiş
800,000 %1,88=15,040 tl
TOPLAM TEMETTÜ GELİRİ:41,760 TL

2013 yılında %100 bedelsiz vermiş yani her lotunuza bir lot daha vermiş

bizim 15,686 lotumuz olduguna göre 2013 yılında 31,372 lot eder.

borsa düşmesine ragmen 40 civarında bimaş ayrıca 47 leri görmüştür varsayalım 40 tl den sattıgınızı

Bugun Toplam 31,372 lotu 40 tl den sattıgımıza göre

37,372*40= 1,254,880 tl eder. bu süre zarfında temettü gelirinizde 41,760 tl

1,254,000 TL + 41,000 TL=1,295,000 TL eder.

Temettüden gelen parayıda çatır çatır yemek koşuluyla birde temettü parasına lot aldıgınıza düşünerek hesapladıgınız

çok daha uçuk rakamlara ulaşıyorsunuz.

arkadaşın verdiği örnek misali 800 000 tl ye aldıgınız Baba hisse senedi BİMAS 2,5 senede bugun 1,295,000 Tl ediyor.

sadece temettüden her ay cebinize girecek rakam 41,760 tl / 29 ay (2,5 sene)=1,439 TL

taş attınızda kolunuzmu yoruldu tek yapmanız gereken bilancoları görmek

1995 yılında adamın bir 100 lot migros almış, bir kaç ay sonra bankaya gidip
-hepsini satın para lazım demiş.
Bankadaki görevli 1 lotunu satmamış hesap kapanmasın diye.
Aradan 10 yıl geçmiş. adam hesabını hiç arayıp sormamış.
Banka görevlisi adamı telefonundan aramış.
-Beyfendi hesabınız 1 milyon dolara ulaştı lütfen şubemize gelin.
-Adam dalga geçiyorlarsanmış bir de küfretmiş.
Bir daha aramışlar.
Adam sonunda bankaya gitmiş ve gerçek olduğunu anlamış.
Üşenmedim araştırmıştım 2007 yılında.
Migrosun verdiği temettüleri, bedelsizleri tek tek hesapladım.
1 milyon dolar olmuyor.
Ama 1 milyon lirayı geçiyor.
Fakat ben repoları hesaplamadım.
İsterseniz migrosu veya buna benzer bir şirketi mesela tüpraşı hesaplayabilirsiniz.
Bol kazançlar.

Nicola Tesla
01-02-2014, 21:22

Adam kendi hesabını yapmıştır belki ;)

erhanacikgoz1
01-02-2014, 22:56
şirketle beraber destek atanın kim oldugunu sanıyordunuz :D

erhanacikgoz1
01-02-2014, 23:00
1995 yılında adamın bir 100 lot migros almış, bir kaç ay sonra bankaya gidip
-hepsini satın para lazım demiş.
Bankadaki görevli 1 lotunu satmamış hesap kapanmasın diye.
Aradan 10 yıl geçmiş. adam hesabını hiç arayıp sormamış.
Banka görevlisi adamı telefonundan aramış.
-Beyfendi hesabınız 1 milyon dolara ulaştı lütfen şubemize gelin.
-Adam dalga geçiyorlarsanmış bir de küfretmiş.
Bir daha aramışlar.
Adam sonunda bankaya gitmiş ve gerçek olduğunu anlamış.
Üşenmedim araştırmıştım 2007 yılında.
Migrosun verdiği temettüleri, bedelsizleri tek tek hesapladım.
1 milyon dolar olmuyor.
Ama 1 milyon lirayı geçiyor.
Fakat ben repoları hesaplamadım.
İsterseniz migrosu veya buna benzer bir şirketi mesela tüpraşı hesaplayabilirsiniz.
Bol kazançlar.

bunların hesaplanmısı var

mgros arz fiyatından bu yana 1,70 kat kazandırmıs
bimas halka arzdan bu yana 21 kat kazandırmıs
tupras halka arzdan bu yana 25466 kat kazandımıs

temettüyle alış yapılarak hesaplanmıştur.

Ali Destan
01-02-2014, 23:23
Bim, perakende sektörünün yüksek-indirim mağazası (hard-discount)formatının oluşturucusu ve bu alanın en güçlü oyuncusu konumundadır. Şirket, Türkiye operasyonlarının yanında Fas ve Mısır’da da sırasıyla2009 ve 2013 yıllarında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bim’in Türkiye’-de 30 Eylül 2013 itibariyle 3,922 (31 Aralık 2012 itibariyle 3,655) mağazası bulunurken, bu sayı Fas için 150 ve Mısır için 29’dur. Şirket, 2013 yılı hedefini (Türkiye’de 4000+ mağaza) gerçekleştirerek 23 Ocak 2014 itibariyle 4014 mağaza sayısına ulaşmıştır.
Bununla birlikte Bim’in 2014 yılı hedefi ise Türkiye yaklaşık 350-400 mağaza açılışı iken, Şirket, Fas’da 50 ve Mısır’da 20 mağaza açılışı hedeflemektedir. Şirket’in mali tablolarından kısaca bahsetmek gerekirse, 3Ç13 için açıklamış olduğu net kâr rakamı olan 117 milyon TL, bizim beklentimiz olan 107 milyon TL’nin ve 102 milyon TL’lik piyasa beklentisinin biraz üzerindedir. Şirket- ’in net satışları da 9A13 itibariyle bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla %21.4 artış göstermiştir. Bunun içerisinde Şirket’in geçmiş iki senedir açık bulunmakta olan mağazalarından elde ettiği satış tutarındaki (like for like)artış 30 Eylül 2013 itibariyle bir önceki seneye kıyasla %11.7 olmuştur. Bim’in güçlü mali yapısının en önemli kaynağı mali borcunun olmamasıdır. Özellikle bu durum, TL’nin değer kaybettiği bir ortamda Şirket için oldukça olumlu olmaktadır.
Bununla birlikte Bim, 2006 yılından beri düzenli olarak temettü (ortalama kâr dağıtım oranı %69.7) ödemektedir. Ayrıca, kendi market markası (private label) ürünlerinin (bu ürünlerin karlılığı daha yüksek olmaktadır) toplam ürün satışı içindeki payını her yıl (30.09.2013: %67.1, 31.12.2012: %65.7) arttırmaktadır. Buna ilaveten, Şirket’in neredeyse tüm operasyonlarının TL cinsinden olması da, kur riskini minimize etmektedir. Tüm bu verilerin eşliğinde, Şirket için olan İNA modelimize dayanarak hesapladığımız hedef fiyatımızı 42.20 TL olarak belirliyor ve “AL” tavsiyemizi koruyoruz..
ŞEKER YATIRIM ARAŞTIRMA

Ali Destan
01-02-2014, 23:37
AK yatırım konu ile ilgili raporunda, BİM için önerisini 'Endekse Paralel Getiri'den 'Endeksin Üzerinde Getiri'ye yükseltirken, hedef fiyatı 45TL olarak koruduklarını bildirdi.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"Değerleme cazip, alım için doğru zaman için önerimizi yukarı yönde revize ederek “Endeksin Üzerinde Getiri”ye yükseltiyoruz. Hisse için12 aylık hedef fiyatımız 45.0TL seviyesi %18 yukarı potansiyele işaret ediyor.
BIM’in güçlü büyüme hikayesi devam ediyor. Birden çok parametreyi dikkate aldığımızda Bim, Türk Perakende
sektörü içerisinde en iyi konumda olduğuna düşünüyoruz. Doğası gereği her zaman defansif karakterli hisse olması, güçlü büyüme potansiyeli, borçsuz bilanço yapısı ve yabancı para riskinin sınırlı olmasının, (cironun ve
karının yaklaşık %98’i Türkiye’den gelmektedir) hissenin olumsuz piyasa koşullarında yatırımcı ilgisi için yeterli şartlar olduğuna inanıyoruz.

Son dönemde hissede yaşanan gerileme alım fırsatı. BIM geçtiğimiz son bir aylık dönemde BIST-100 endeksinin %7 gerisinde kaldı. BIM’in ana hissedarının mal varlığına konulan ve sonradan kaldırılan tedbir kararı hisse üzerinde baskı yarattı. Fakat bu konunun Şirket ile ilişkilendirilmemesi gerektiğini belirtmek gerekiyor. BIM hisseleri 1 yıl ileri doğru F/K çarpanına göre %8 iskontoyla işlem görüyor. Şirketin geri alım programının da (200 milyon TL bütçeli - 13.9 milyon TL alım yapıldı, 40TL tavan fiyat) hisseyi destekleyici olmasını bekliyoruz. Bu
nedenle yaşanan son satışların BIM’in hisse fiyatını alım yapılabilecek bir seviyeye taşıdığını düşünüyoruz.
2014 yılı operasyonel performans açısından güçlü olacak.
BIM’in zayıf TL’den dolayı yüksek gıda enflasyonu döneminden (Ak Yatırım tahmini ort. %8) fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Bu ortam, ciro ve alışveriş trafiğinin artmasını sağlayacaktır. Bim için 2014’te yıllık
%20 ciro büyümesi ve 5% VAFÖK marjı beklentimiz bulunmaktadır. Diğer taraftan BİM’in ekonomik yavaşlama ve artan faiz ortamı içinde diğer perakendicelere göre düşük fiyatlı olması nedeniyle daha olumlu bir pozisyonda olduğunu düşünüyoruz.
Rekabet kendi segmentinde en hızlı büyüyen şirket. İndirim mağazalarının toplam sayısı son yıllarda oldukça hızlı bir artış (2008-2013 arasında 1,600’den 10 bin mağazaya) göstermiştir. Bim’in rakipleri hala göreceli olarak (ölçek, fiyat rekabeti vb.) Bim’in gerisindedir. Belirtmek gerekirse, Bim ciro olarak toplam sektörün %50’sinden fazlasını oluşturmaktadır.

Teknik Analiz:

Hisse son donemde yaşanan gerilemenin ardından uzun vadeli destek olarak gördüğümüz 35.5-37.0 bandını test etti. Bu banttan üzerinde konsolidasyon ve tepki cabası görüyoruz. Teknik göstergelerde aşırı satıma gelinmiş olması da tepki ihtimalini kuvvetlendiriyor. Bununla birlikte yeni bir yükseliş hareketinin teyit edilmesi için en azından 40 seviyesinin üzerinde bir hareketin kalıcılığının sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. Sonrasında 42.0 seviyesine doğru bir hareket beklenebilir. Hissede destek seviyelerini 37.0 ve 35.5 olarak belirtmek mümkün."
Bu da AK YATIRIM ARAŞTIRMA raporundan_Borsa gündem sayfasından alıntıdır.

hus
04-02-2014, 11:33

hızımız iyi 4042 olmuşuz...

kemalcoban
04-02-2014, 15:54
40,10 bir çalışsa

kemalcoban
04-02-2014, 15:55
40,10 bir çalışsa

şirketin 40,00 altı alım heyecanı artk bitse

sanki inat eder gibi 39,90 çalıştırıyorlar.

Kitco
04-02-2014, 19:35

hızımız iyi 4042 olmuşuz...

Ne bu la, habire dükkan aciliyor

SAZNAKA
04-02-2014, 20:05
y.vtxvt .;

Sent from my Avea inTouch 2 using hisse.net mobile app

hus
04-02-2014, 21:21
Ne bu la, habire dükkan aciliyor

iş bu adamlar işlerini yapıyor.

abone35
05-02-2014, 12:19
mynet te haber çıktı olumsuz etkilemez inşallah.

abone35
05-02-2014, 12:20
böyle takılıyoduk 39 39.90

hus
05-02-2014, 12:29
mynet te haber çıktı olumsuz etkilemez inşallah.

ne haberi mevzu ne.?

Alaiye
05-02-2014, 12:38
Etkileyeceğini sanmıyorum. Zaten bilindik bir durum. Yeter ki maliyetine kamuya aktarilsin. Şahsi fikrim abartılı bir haber.

HİSSİYAT
05-02-2014, 14:06
Şu 40 üzerinde kapanış lazım

hus
05-02-2014, 14:14
haberden ben bimin gayet etik davranarak çıkan kalıntıları bildirdiğini görüyorum ne var bunda yasal olmayan bi durum mu var adamlar devletin maliyet fiyatları ile geri alması için başvuracağız diyorlar bundan bile şirkete kötü etki yapacağını nasıl çıkarıyorsunuz anlamıyorum.

Bir Dost
05-02-2014, 14:18
Arkadaşlar Halk yatırım kullanıyorum sattığım hisseyi en erken kaç gün sonra nakit olarak kullanabilirim
t+1 net bakiye
t+2 net bakiye var bunlar talimattan sonra 1 gün 2 gün mü demekti. Bugün satarsam cuma günü nakit olarak kullanabilir miyim araba alma durumum var nasip olur da yine düşmeden satabilirsem

hus
05-02-2014, 14:23
Arkadaşlar Halk yatırım kullanıyorum sattığım hisseyi en erken kaç gün sonra nakit olarak kullanabilirim
t+1 net bakiye
t+2 net bakiye var bunlar talimattan sonra 1 gün 2 gün mü demekti. Bugün satarsam cuma günü nakit olarak kullanabilir miyim araba alma durumum var nasip olur da yine düşmeden satabilirsem

t+1 ve t+2 aynen bildiğiniz gibi bir gün ve iki gün umarım zamanlamanız doğrudur hisse fiyatları dipte iken satıp araç fiyatları tavan iken araba almak kararınız mecburi değil ise nacizane fikrimi sorarsanız mart ayının geçmesini bekleyin derim o zamanlar hisseyi hem daha yüksekten satabilmek mümkün olur hemde düşen euro kuru ile arabalarda kampanya olur kanımca lakin ikinci el alacaksanız ve uygun olduğuna emin iseniz orasını bilemem.

Bir Dost
05-02-2014, 14:43
t+1 ve t+2 aynen bildiğiniz gibi bir gün ve iki gün umarım zamanlamanız doğrudur hisse fiyatları dipte iken satıp araç fiyatları tavan iken araba almak kararınız mecburi değil ise nacizane fikrimi sorarsanız mart ayının geçmesini bekleyin derim o zamanlar hisseyi hem daha yüksekten satabilmek mümkün olur hemde düşen euro kuru ile arabalarda kampanya olur kanımca lakin ikinci el alacaksanız ve uygun olduğuna emin iseniz orasını bilemem.

2.el alacam biraz da aciliyeti var açıkcası. Kaç aydır bekliyorum bir türlü ne araba fiyatları düştü ne hisse çıktı bimde değilim şu anda arçelik satacam çıkmadığı gibi düşünce de artık psikolojim kaldırmıyo hocam. bugün satsam cuma günü çekebilir miyim parayı il dışına gidersem parayı veremezsek sıkıntı

abone35
05-02-2014, 19:16
haberden ben bimin gayet etik davranarak çıkan kalıntıları bildirdiğini görüyorum ne var bunda yasal olmayan bi durum mu var adamlar devletin maliyet fiyatları ile geri alması için başvuracağız diyorlar bundan bile şirkete kötü etki yapacağını nasıl çıkarıyorsunuz anlamıyorum.

sayın hus BİM e güvenim tam froto larımı BİM le değiştirdim.YTD.

hus
05-02-2014, 22:46
sayın hus BİM e güvenim tam froto larımı BİM le değiştirdim.YTD.

iyi zamanlama aşırı yüksek euro kuru oto satışlarını yavaşlatıcak buda uzun vadede en iyi yatay seyir verir otoculara bim ise malum sonuç iyi seçim.

erhanacikgoz1
06-02-2014, 20:55
Dİkkat ettinizmi bilmiyorum bu sayfada hiç teknik yapan yok

Çunku gerek duyulmuyor :D hisse öylede gidiyor böylede gidiyor güven tam

Ha satmak isteyen varsada bak satabilirsiniz nasılsa ben alacam alttan sattırmayacam gitmek isteyene kapıları sonuna kadar açıyor :D

Giden pişman olur.

hus
06-02-2014, 22:09
evet arkadaşlar benim kötü talih yine kapımda bankaya parayı attım iş yerine geçtim 39,90 bandında oynayan bizim çok sevdiğimiz bim 40,70den kapanmış ben dedim 38 lerden bana mal vermezler bak yarın nasılda beni 41 den mallandıracaklar.

kemalcoban
07-02-2014, 00:09
Aaaa bimas prim yapmış

jayson
07-02-2014, 17:49
Borsanın en sevdiğim kağıtlarındandır, Kapanış seansından önce 40,1-40,2 bandında olan bimas. Kapanış seansın alımıyla 40,1-40,4 kapadı. Yani 40,4 kadar aldılar kapanışta. Gün sonunda 40,1(5896 lot alıcı varıdı)-40,4(8605 lot satıcı vardı). 40.2 ve 40,3 alıcı satıcı kalamdı haliyle. Kapanış seann açılışında 40,4 pek alan olmadı. 17.30 da dolar kurumuz 2.209 muş..Borsa kapandıkran sonra dolar kuru biraz zıpladı bakalım pazartei nasıl bir piyasa bekliyor bizi.

tokatlin
07-02-2014, 19:43
Standard&poors görünümu durağandan negatife çekmiş, not ayni...

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kigilcim
09-02-2014, 21:14
Güncel teknik BIMAS yorumu;

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=121360&page=7

ubrk
10-02-2014, 13:50
mrhb bimin asyabankasındaki parasını çektiğini ve bu yüzden insanların boykot yapma kararı aldığı dedikodusu hakkında bilgisi olan varmı acaba tşk

mehmetd70
10-02-2014, 14:17
herkes kendi cebini düşünmek zorunda. dedikodudan öteye geçmez. YTD.

mrhb bimin asyabankasındaki parasını çektiğini ve bu yüzden insanların boykot yapma kararı aldığı dedikodusu hakkında bilgisi olan varmı acaba tşk

cesar
10-02-2014, 14:28

Bim en yetkili ağızdan bu haberi yalanladı. Bim'in Asyabank ile olan ilişkilerinde değişiklik yok dedi. Yani belki de parası bile yoktu Asya'da. Bazı medya organlarına verdiği reklamları kesince bu söylentileri yaydı bazı odaklar bence.

mehmetd70
10-02-2014, 14:41
BİM reklam yapmaz ki :he: hangi medya organı ile ters düşsün :halay: mağazalar tıkır tıkır çalışıyor gerisin boşverin. Alışverişe gidince kasada beklemediğimiz, mağaza içerisinde insan göremediğimiz günler olursa o zaman yatırım kararlarımızı değerlendiririz... YTD.

Bim en yetkili ağızdan bu haberi yalanladı. Bim'in Asyabank ile olan ilişkilerinde değişiklik yok dedi. Yani belki de parası bile yoktu Asya'da. Bazı medya organlarına verdiği reklamları kesince bu söylentileri yaydı bazı odaklar bence.

kasım c
10-02-2014, 20:22
***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Pay Alım Satım Bildirimi )

***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Pay Alım Satım Bildirimi )

Ortaklığın Adresi : Abdurrahmangazi Mahallesi Ebubekir Cad. No:73 Sancaktepe İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : 0216 564 03 03 / 0216 311 79 78
E-posta adresi : ircontact@bim.com.tr
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0216 564 03 46 / 0216 564 03 47
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : Pay Geri Alım İşlemleri

AÇIKLAMALAR
10.02.2014 tarihinde Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. payları ile ilgili olarak 39,10 - 39,20 fiyat aralığından 20.000 adet alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Şirketimizin Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. sermayesindeki payı 10.02.2014 tarihi itibariyle % 0,18'e ulaşmıştır.

İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%)
10.02.2014 Alım 10000 39,1 391.000,00 513.624,00 0,17 523.624,00 0,17
10.02.2014 Alım 10000 39,2 392.000,00 523.624,00 0,17 533.624,00 0,18

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

arkadaşlar bu hisseyi olumsuz etkiler mi...

Kitco
10-02-2014, 20:50
Arkadaslar bu BIM hisse alis meselesine aciklik getirirmisiniz? BIM hisseleri sirket olarakmi aliyor yoksa en buyuk ortaklarmi aliyor? BIST e BIM in toplam hissesi nekadar?

enterhasan
10-02-2014, 21:01
patron 39.10 39 20 den 20 bin lot almış bu iyi bir sey panik yok:)))

cafer76
11-02-2014, 00:26
Arkadaslar bu BIM hisse alis meselesine aciklik getirirmisiniz? BIM hisseleri sirket olarakmi aliyor yoksa en buyuk ortaklarmi aliyor? BIST e BIM in toplam hissesi nekadar?

şirket alıyor. 303 milyon sermaye var %70 halka açık demek ki yaklaşık 210 milyon adet piyasada hisse var

adestim
11-02-2014, 00:34
Helal olsun Bimas ın sahiplerine ne güzel destek atıyorlar hisselerine. Böyle dürüst şirkete de bu yakışır.
Borsadaki ilk göz ağrım Bimas.

Saygılarımla,

adestim
11-02-2014, 09:08
BİM ve Ülker güçlerini birleştirdi.

http://www.borsagundem.com/haber/bim-ve-ulker-guclerini-birlestirdi/572335

Saygılarımla,

atarum
11-02-2014, 09:23
AUD/USD 0,9007 0,0057 0,64%

yükseliş olabilir bistte..

abone35
11-02-2014, 09:54
BİM ve Ülker güçlerini birleştirdi.

http://www.borsagundem.com/haber/bim-ve-ulker-guclerini-birlestirdi/572335

Saygılarımla,
bende okudum inşallah olumlu yansır,atağa geçirir hisseyi.YTD.

hus
11-02-2014, 11:24
günaydın ortaklar her hafta standart güzel bi haberimiz var o gelmiş yine :)

real-ist
11-02-2014, 14:37
günaydın ortaklar her hafta standart güzel bi haberimiz var o gelmiş yine :)

yeniyılın 41. gününde 51. mağazamız,maşallah başdöndürücü hızla büyümeye devam :)

jayson
12-02-2014, 11:02
Bu kağıt neden bugün bu kadar hareketsiz anlyan varmı

abone35
12-02-2014, 15:57
İzmir Kemalpaşa'da tarihi mozaiklerin bulunduğu alana, ortağı olduğu marketler zinciri için yapılması planlanan depo haberleriyle gündeme gelen, daha sonra 25 Aralık operasyonunda ismi geçen iş adamı Latif Topbaş kamuoyuna yansıyan iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Topbaş açıklamasında Urla'daki villaların arazisini 35 yıl önce aldığını ve aynı yıl inşaata başladıklarını ifade etti. Latif Topbaş Kemalpaşa'daki araziyi de devlete devretme kararı aldıklarını belirtti.

"ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ İHLAL EDİLMİŞ"

İşte Latif Topbaş'ın açıklaması: "Bazı görsel ve yazılı medya organlarında yer alan 'Zeytineli köyündeki yazlık evlerimiz ve İzmir Kemalpaşa ilçesinde 1.600 yıllık mozaikler' konulu haberler özel hayatın gizliliğini ihlal ederek, yasalara aykırı olarak dinlenmiş, çoğu istismar edilen ve bazılarından emin olamadığım konuşmalara dayanmaktadır.

"VERİLİŞ TARZI İNCİTİCİ"

Bu yaşımda değerli kamuoyunun karşısına bu şekilde çıkmış olmam dolayısıyla, söz konusu haberler ile ilgili olarak öncelikle belirtmem gereken husus, içeriğinde kısmen gerçeği barındırsa da, bunların veriliş tarzının incitici ve farklı algılara yol açacak nitelikte olduğudur.

"DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM"

Siyasetle uzak yakın hiçbir ilişkisi olmayan, şahsen yarım asrı aşan sanayici vasıflı, geçmişinde devletle iş yapmaktan kaçınan ve onunla bugüne kadar hiçbir iş yapmamış olan bir kimse olarak, hiçbir şekilde ilgili bulunmadığımız gelişmelerde adımın geçmesinden derin üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Özellikle, aslında sosyal kimliğimle ilgili bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm Zaman Gurubu'nun şahsımla ilgili bir buçuk aydır devam eden yaklaşımını anlamakta güçlük çektiğimi de ayrıca belirtmek isterim.

Haberlere konu hadiseler ile ilgili gerçekler şunlardır:

Medyada ve özellikle bazı siyasetçiler tarafından muhtemelen eksik ve hatalı bilgilenmelerine müstenit, Zeytineli köyündeki yazlık konutlarımızla ilgili yanıltıcı iddia ve beyanlar dile getirilmektedir.

Gerçekte bu yerde hiçbir zaman tarihi esere rastlanılmamıştır.

"SÖZKONUSU ARAZİ 34 YIL ÖNCE SATIN ALINDI"

Sözkonusu arazi 34 yıl önce 7 arkadaşımla birlikte satın alınmıştır. Aynı yıl başladığımız inşaatlar zaman içinde gelişen biçimde bugün bölgedeki köy yapılaşması çerçevesinde kendimiz, çocuklarımız ve çalışanlarımız için yaptırdığımız her biri 80 metrekareyi geçmeyen 20-22 yazlık ev, cami ve hayvan barınaklarından oluşmaktadır. Bundan yaklaşık 15 yıl sonra evlerimizin bulunduğu alan tıpkı komşu köy arazileri gibi 1. derecede tabii sit alanı olarak ilan edilince, buna itiraz şeklinde verdiğimiz tepkiler, bölgedeki köylü komşularımızın tepkilerinden farksızdır. Nitekim bölgenin sit derecelendirmesine köyden komşularımız bizden önce itiraz etmiş ve sonuç da almışlardır.

"SAYIN BAŞBAKAN AİLE DOSTUMDUR"

Sayın Başbakan ile 35 yıl öncesine kadar giden dostluğum vardır. Kendileri ile siyasi yaşamından önce de ailece dosttuk. Ancak, kendileri Başbakan olduktan sonra, yoğun çalışma temposu nedeniyle Zeytineli'nde sadece 3 kez misafirim oldular.

Bazı medya organlarında Zeytineli köyündeki arazimizde Sayın Başbakanın da villaları olduğuna ilişkin haberler açık bir yanılgı ve üzülerek ifade etmeliyim ki bazen bir yalanı da ifade etmektedir. Benim, akraba ve dostlarımı zaman zaman misafir ettiğim 30 yıl evvel yapılan bir Evin restorasyonu sırasında misafirlerimin isteklerini öğrenme inceliğimin farklı yorumlanmasından duyduğum üzüntüyü de ayrıca belirtmek isterim.

Bu anlamda bu haberlere kaynaklık eden konuşmalar, herhangi bir kimsenin sosyal ilişkileri çerçevesinde haklılığına inandığı bir konuda yaptığı samimi konuşma ve aslında yakınmalardır.

"GEREKLİ YASAL MÜRACAATLAR YAPILDI"

Bir diğer konu da hissedarlarından olduğum BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi ilan edilmiş bölgede, lojistik merkez inşası için satın aldığı 40 dönüm araziye ilişkindir. Öncelikle belirtmek isterim ki organize sanayi bölgeleri devletin sanayi ve ticari yatırımlar için özel olarak ayırdığı bölgelerdir. Bu arazide inşaat için yasal prosedüründe proje hazırlatarak belediyeye başvurulmuş, hafriyat işini yüklenen firmanın çalışması sırasında tarihi kalıntılara rastlanınca, durum derhal İzmir Müze Müdürlüğü ve ayrıca Jandarma'ya bildirilmiştir. Devamında yetkililerce gerekli tespitler yapılmış, herhalde eserlerin korunması temelinde, taşınabilmeleri imkânı dâhil, gerekli yasal müracaatlarda bulunulmuştur.

Son durumda arazi 1.ve 3.derece sit alanı ilan edilmiş bulunmaktadır. Gelinen noktada, Bim A.Ş., 3 yıl önce satın aldığı araziyi, bu konuda herhangi bir ihtilaf ve kuşkuya bile mahal vermeme adına, maliyet değeriyle Kamu İdaresine devretme kararı almıştır. Bu haberlerle ilgili 'açık gerçek'ler bunlardır."

abone35
12-02-2014, 15:57
haberler. com dan alıntıdır.

prmmustafa
12-02-2014, 16:37
selamlar arkadaşlar ben yeni girdim hisseye brisa almıştım alışamadım bim en azından bildiğim hisse dedim aldım.hayırlı kazançlar

hus
13-02-2014, 13:12
yarın büyük gün.

ilbey74
13-02-2014, 13:53
Geçici vergi verme süresi, 17 Şubata ertelendi...Yarın büyük gün olmayabilir...

because
13-02-2014, 19:48
yarın büyük gün.

nedenini kısaca yazarsan seviniriz. Selamlar

Nicola Tesla
13-02-2014, 21:34
nedenini kısaca yazarsan seviniriz. Selamlar

Geçici vergi beyannamesine göre 2013 karlılığı açıklanacağı için. Tabii karlılığa göre de temettü tahmini yapılabilir.

tokatlin
13-02-2014, 21:45
Rakam sağlam gelecek gibi, bugün kağıdı bırakmadilar...biraz mal toplandı...

because
13-02-2014, 22:51
Geçici vergi beyannamesine göre 2013 karlılığı açıklanacağı için. Tabii karlılığa göre de temettü tahmini yapılabilir.

teşekkürler nicol tesla... sonu hayırlı olur inşallah...

hus
14-02-2014, 00:07
kar açıklaması sonrası 42 yi dip yapar ise temettü tarihinde 50 den işlem görür temettü sonrası Allah kerim (cc) :) sadece kişisel hislerimi ve tahminlerimi içermektedir.

cebi
14-02-2014, 01:05
Bende diyorum bu adamlar her düştüğünde nerden buluyorlar bu paralarıda hisseyi topluyorlar diyordum. meğer yasin el kadı denen arap sermayasi bu hissenin asıl sahibi imiş. şimdi çaktım olayı. ama bu abi için hiç iyi haber yok ortalıklarda.

hus
14-02-2014, 01:53
Bende diyorum bu adamlar her düştüğünde nerden buluyorlar bu paralarıda hisseyi topluyorlar diyordum. meğer yasin el kadı denen arap sermayasi bu hissenin asıl sahibi imiş. şimdi çaktım olayı. ama bu abi için hiç iyi haber yok ortalıklarda.

yine geldi bi belgesiz asılsız söylemlere takılmış biri şirketin kasasında 503 milyon tl var ve bunun sadece 200 milyonu ile alım kararı verildi onunda sadece yüzde 17 si ile alım yapıldı oda şirketin binde 18 i yapıyor artık standart oldu ayda biri geliyo yasin el kadı falan filan belgesiz belgesiz burda döktürüp milletin kafasını kurcalayıp ortadan yok oluyor bu söylemlere aldırış etmeyin yatırımcı arkadaşlar.

tokatlin
14-02-2014, 07:55

Yaw he he

marsares
14-02-2014, 14:01
Arkadaşlar takılmayın bu adama. Bundan 6-7 hafta önce tüm topikleri teker teker dolaşıp, ''yandık- bittik-kül olduk'' diye söylenen, Halkbank topiğinde, canı burnunda, büyük zarar içinde olan yatırımcıları hiç takmayıp ''Halkbank 20'lere artık ancak 2020'de gelir'' diye boş çığırtkanlık yapan, asılsız, mesnetsiz, temelsiz konuşan bir forumdaşımızdır kendisi.

Şimdi de, BİM'e sarmış gözüküyor. Şirketin, finansal durumu çok iyi olan, nakit sıkıntısı hiç çekmeyen şirketin kendi hisselerini almasını da kendi aklınca Arap sermayesine bağlamış. Allah akıl fikir versin..

trakyalı
14-02-2014, 14:26
Nisan'a kadar sabredin. Seçimler bitsin, temettü ve belkide tekrar bir sermaye artırımı. O zaman değmeyin keyfimize.
Her yıl bu şekilde bir artırım ve temettü olursa 10 yıllık kalkınma planınızı yapın. Gerçi sermayesi migrosunkinden fazla görünüyor.
KiPAYLA BİMAŞ birleşseydi ne olurdu ama....

trakyalı
14-02-2014, 14:30
Şu da var.
BIMASın F/K oranı çok yüksek.
Kâr açıklansın bu belki biraz düşer.
Ayrıca bu 17Aralık olayları olmasaydı BIMAS ne olurdu diye bakarsanız, 48-50 arasında dolaşırdı.
Bu çatışmalar yaramadı hiç bir hisseye.
Ben BIMAS 2012 ağustos veya temmuzda almıştım 2 yıl olacak temettü kâr olarak duruyor.
Sanırım 74 liradan almıştım.

accx
14-02-2014, 15:22
***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013- 31.12.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi

Mali Tablonun Verilme Nedeni : Geçici Vergi Eki Gelir Tablosu

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 14.02.2014

EK AÇIKLAMALAR:

Geçici vergi beyannamesi ekinde vergi dairesine verilmiş olan, sermaye piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiş şirketimizin 01.01.2013 - 31.12.2013 dönemi gelir tablosu ekte sunulmaktadır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336836

BIST

(14/02/2014 - 15:14:33)

accx
14-02-2014, 15:22
*bim'in vergi dairesine sunduğu tabloda 2013 yılı dönem net karı 557.669.848 tl

(14/02/2014 - 15:15:12)

mettiin
14-02-2014, 15:24
A-BRÜT SATIŞLAR
11.893.316.919,37
1-Yurt İçi Satışlar
11.669.030.862,17
2-Yurt Dışı Satışlar
3-Diğer Gelirler
224.286.057,20
B-SATIŞ İNDİRİMLERİ ( - )
45.952.908,13
1-Satıştan İadeler ( - )
45.947.904,98
2-Satıştan İskontalar ( - )
5.003,15
3-Diğer İndirimler ( - )
C-NET SATIŞLAR
11.847.364.011,24
D-SATIŞLARIN MALİYETİ ( - )
10.035.789.766,86
1-Satılan Mamüller Maliyeti ( - )
2-Satılan Ticari Mallar Maliyeti ( - )
10.035.789.766,86
3-Satılan Hizmet Maliyeti ( - )
4-Diğer Satışların Maliyeti ( - )
BRÜT SATIŞ KARI VEYA ZARARI
1.811.574.244,38
E-FAALİYET GİDERLERİ
1.340.510.092,73
1-Araştırma ve Geliştirme Giderleri ( - )
2-Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-)
1.147.929.388,08
3-Genel Yönetim Giderleri ( - )
192.580.704,65
FAALİYET KARI VEYA ZARARI
471.064.151,65
F-DİĞER FAALİYETLERDEN OLAĞAN GELİR VE KARLAR
83.430.080,93
1-İştiraklerden Temettü Gelirleri
2-Bağlı Ortaklıklardan Temettü Gelirleri
4.008.929,99
3-Faiz Gelirleri
2.039.560,07
4-Komisyon Gelirleri
5-Konusu Kalmayan Karşılıklar
5.000,00
6-Menkul Kıymet Satış Karları
7-Kambiyo Karları
16.436.008,92
8-Reeskont Faiz Gelirleri
9-Enflasyon Düzeltmesi Karları
10-Faaliyetlerle İlgili Diğer Olağan Gelir ve Karlar
60.940.581,95
G-DİĞER FAALİYETLERDEN OLAĞAN GİDER VE ZARARLAR(-)
4.081.403,94
1-Komisyon Giderleri ( - )
2-Karşılık Giderleri ( - )
359.344,52
3-Menkul Kıymet Satış Zararları ( - )
4-Kambiyo Zararları ( - )
2.266.755,06
5-Reeskont Faiz Giderleri ( - )
6-Diğer olağan Gider ve Zararlar ( - )
1.455.304,36
H-FİNANSMAN GİDERLERİ ( - )
511.949,65
1-Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri ( - )
511.949,65
2-Uzun Vadeli Borçlanma Giderleri ( - )
OLAĞAN KAR VEYA ZARAR
549.900.878,99
I-OLAĞAN DIŞI GELİR VE KARLAR
11.598.571,70
1-Önceki Dönem Gelir ve Karları
3.292,45
2-Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar
11.595.279,25
J-OLAĞANDIŞI GİDER VE ZARARLAR ( - )
3.829.602,61
1-Çalışmayan Kısım Gider ve Zararları ( - )
2-Önceki Dönem Gider ve Zararları ( - )
3-Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar ( - )
3.829.602,61
DÖNEM KARI VEYA ZARARI
557.669.848,08
K-DÖNEM KARI VERGİ VE DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜK KAR(-)
-
DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI
557.669.848,08

tokatlin
14-02-2014, 15:31
2012 yılı vergi dairesine sunulan rakam 432 milyon, 2013 ise 557 milyon...yaklaşık %30 artış...bence iyi...

hus
14-02-2014, 16:05
tam beklediğim gibi net kar da 430 ila 450 arası gelicek :)

cashhflow
14-02-2014, 16:34
Biraz tepki vermesi lazımdı İlginç.

tokatlin
14-02-2014, 16:57
Biraz tepki vermesi lazımdı İlginç.

Takmamış görüntüsü veriyorlar bence....zamanla saldırırlar...

kasım c
14-02-2014, 18:28
yuh ya son dakikada 50 kuruş düşermi bi kağıt 40.20 den 39.70 e...
üstelik 500 milyon kar açıklamışken endeksin %2 ye yakın artıda olduğu bi günde yerinde sayması mide bulandırıcı...
patron alıştı galiba 40 üstüne çıkınca baskı yap kağıda sonra sat aşığadan al...

kovkaya
15-02-2014, 00:00
40 üstü kapansa iyiydi üstte kalsa 43 sert çıkar satış fırsatı verirdi. Önce ki düşmeler de sağlam durmasına sayın demek istediler

byrich
15-02-2014, 00:35
BİM birleşik Mağazacılık Yönetim Kurulu hisselerinin geri alımına ilişkin karar aldı...
yapılan açıklamada hisse geri alımı için iç kaynaklardan 200 milyon TL kaynak ayrılacak ve üst sınır pay başına 40 TL olacak.
BİM'den KAP'a yapılan açıklamada detaylar şöyle:

''Şirketimiz Yönetim Kurulu 27.12.2013 tarihinde;

Piyasalardaki mevcut dalgalanmalar neticesinde Şirket hisselerinin Şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmadığı düşüncesinden hareketle, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 10.08.2011 tarih ve 26/767 sayılı kararı ile İhraçcı Şirketlere tanınan " Payları BİST'da İşlem Gören Şirketlere Kendi Paylarını Satın Alımları Sırasında Uygulanacak İlke ve Esaslar" çerçevesinde;

1) Gerek görüldüğü takdirde mevcut piyasa şartları değerlendirilerek Şirket hisselerinin Borsa'da geri alım yapılabilmesine,
2) Geri alım için ayrılacak fonun, Şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 200.000.000 TL olarak belirlenmesine,
3) Geri alım için üst hisse birim fiyat limitinin 40 TL olarak belirlenmesine,
4) İşlemler için İcra Kurulu Üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu'nun 6 ay süreyle yetkilendirilmesine,
5) Payların geri alımları ile ilgili olarak yapılan işlemlerin yapılacak ilk Genel Kurul'un bilgisine sunulmasına,
oybirliği ile karar vermiştir.''

Patron diyor ki ben bu hisseyi 40 üstü almam...Ancak bunu niçin yaptığını da açıklıyor...Mart a kadar böyle sonrası bence olumlu ama yinede temkinli olmakta fayda var

prmmustafa
15-02-2014, 13:35
bu açıklama nerede var

byrich
16-02-2014, 01:29
bu açıklama nerede var
http://www.borsagundem.com/haber/bim-hisse-geri-alim-karari-verdi/562603

prmmustafa
16-02-2014, 13:38
Şimdi 40 üstüne çıkarmayacaklar sonucumu çıkıyor buradan.cuma gununku kapanış ta kötü idi.

mettiin
16-02-2014, 16:30
P.tesi Gunü yüksek ihtimalle 40 ve üstü acar

karakatal60
16-02-2014, 21:33
Şimdi 40 üstüne çıkarmayacaklar sonucumu çıkıyor buradan.cuma gununku kapanış ta kötü idi.

Bence yabancıya diyor ki... 40 in altına dusurmeyin yoksa ben alırım...

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using hisse.net mobile app

Alaiye
16-02-2014, 21:55
Arkadaşlar bu haberin yeni olduğunumu yorumladiniz yoksa benmi yanlış anladım. Bu haberi zaten fiyatladik, yatırimci dostu olduğunu onayladık. 40 altı üstünu endeks belirliyor. Son hamle bize özgü değildi genel bir satış yedik. Fakat eli kulağındadir. Her an süprizlere açık olmak gerekiyor. Bu haftadan ümitliyim. Basında çıkan haberleri sindirildi sanırım.

kemalcoban
17-02-2014, 09:53
Ve bimas 40 tl üstünde :)

kemalcoban
17-02-2014, 10:23
40,80 oldu
Ne oluyor?

hus
17-02-2014, 10:25
40,80 oldu
Ne oluyor?

normal rayına giriyor bilançodan önce alan alır almayan hep daha yukardan almak zorunda kalır dedik birileri fk çok yüksek diye söyleniyordu hala :)

kemalcoban
17-02-2014, 14:53
uctu uçtu 41,20 yi gördü

hus
17-02-2014, 15:10
kar açıklaması sonrası 42 yi dip yapar ise temettü tarihinde 50 den işlem görür temettü sonrası Allah kerim (cc) :) sadece kişisel hislerimi ve tahminlerimi içermektedir.

bu hafta sonuna kadar 42 üzeri kapanış hedefi direk 50 yapar temettü tarihine kadar.

aki-dogru
17-02-2014, 15:26
Hus uzun zamandır alım yapıyorsun yanlış anlamazsan bişey sorucam şu anda maliyetin nedir ? :D

hus
17-02-2014, 15:39
Hus uzun zamandır alım yapıyorsun yanlış anlamazsan bişey sorucam şu anda maliyetin nedir ? :D

43,17 gördüm bu sabah halkbank biraz geç yeniliyo sanırım en so alımımda 43,45 idi yeni güncellemiş.

cesar
17-02-2014, 16:10
41.50 olmuşuz. Altın çamura düşse bile altın diye boşuna dememisler. Bir sürü spekülasyon yaptılar sirketimiz ile ilgili ama yine belini dogrulttu şükür.

tokatlin
17-02-2014, 17:32
karlar açıklandıkça bimin değeri daha iyi anlaşılıyor...tüpraş 2013 vergi öncesi kar 336 milyon, tekel olan bir şirket...

silvereng
17-02-2014, 17:55
01.01.2012 - 31.12.2012 DÖNEMİNE AİT GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ GELİR TABLOSU'na göre net satışlar 9.976.045.848,18 iken,
01.01.2013 - 31.12.2013 DÖNEMİNE AİT GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ GELİR TABLOSU'na göre net satışlar 11.847.364.011,24'a yükselmiş. Yükseliş oranı %19. Dönem net karı da yaklaşık %29 artmış. Kararlı büyüme devam ettiği için senede ilgi devam ediyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

erhanacikgoz1
17-02-2014, 19:51
Borsanın en baba şirketi BİMAS'

varsa daha iyi soylesın

mettiin
17-02-2014, 20:22
P.tesi Gunü yüksek ihtimalle 40 ve üstü acar

Teşekkürler....
Cuma kapanış seansı belli etmişti..5 kademe çekilmesi manidardi..

mbtcorp
17-02-2014, 21:56
Bu kara göre ortalama temettü ne olur sizce?

cashhflow
17-02-2014, 21:57
Seçimlere kadar 45 üstü hayal olur sanırım 43-44 bu ortamda iyi bir hedef gibi bence, 45'e doğru satmayı düşünüyorum sonra 40 altına gelirse tekrar alırım.Genel ekonomimiz keşke düzgün olsaydı da uzun vade için hevesli olabilseydik..

hus
17-02-2014, 22:12
Seçimlere kadar 45 üstü hayal olur sanırım 43-44 bu ortamda iyi bir hedef gibi bence, 45'e doğru satmayı düşünüyorum sonra 40 altına gelirse tekrar alırım.Genel ekonomimiz keşke düzgün olsaydı da uzun vade için hevesli olabilseydik..

45e seçimlerden önce gelirmi dersen bilmem ama bu hisse 45 e bir daha geldimi sonrasında 40 ın altına gelmez olağanüstü haller dışında bu hisseyi sen 45den satarsın sonrada elliden alırsın buda bim gerçeği.

kemtercan
18-02-2014, 10:04
Bu kara göre ortalama temettü ne olur sizce?

temettüyü düzenli olarak veriyor, hatta 2010 yılı çift temettü.
uzun yıllar ortalamasında görünen o ki, temettüsü düşük bir hisse. Ancak karlılık artış hisse fiyatına yansıyor.

cashhflow
18-02-2014, 11:45
45e seçimlerden önce gelirmi dersen bilmem ama bu hisse 45 e bir daha geldimi sonrasında 40 ın altına gelmez olağanüstü haller dışında bu hisseyi sen 45den satarsın sonrada elliden alırsın buda bim gerçeği.

Bim tabi bu ben siyasi sallantilarin bir sure daha devam edecegine inaniyorum. O yuzden dedim. Uzun vade icin secim sonuclarini bekliyorum. Yabancilarda bence secim sonuclarina gore pozisyon alacak.

direwolf
18-02-2014, 15:01
Bu yıl kar çok iyi güzel bir temettü verir diye ümit ediyorum. Bende yok ama olanlara hayırlı olsun.

lazoglu
18-02-2014, 17:02
Al-Satcılara sürekli fırsat veriyor.Bizim gibi uzuncularda bakıyor ekrana çıkcak diye. 40 üstü sat 40 altı al

lazoglu
18-02-2014, 17:47
:)) valla kendi adıma 50 olana kadar satmayacam ama 50 den sonra alsatcıyım.

tokatlin
18-02-2014, 19:32
39.80 ve 39.90da evvel gün oluşan boşluğu doldurdu, endekste sorun olmazsa yarın çıkış bence. ..

hus
19-02-2014, 21:35
bu sefer akşam yenilemişler +20 hadi bakalım hız kesmeden devam.

kemalcoban
20-02-2014, 09:19
temettü verip vermeyeceği verecekse ne kadar vereceği ne zaman açıklanır ?

hus
20-02-2014, 11:57
şirkete tek kuruş mal vermek istemiyorlar öyleki bi kademelik mal anca alır 40 oldumu stop çakal bunlar ben tahminlerde burda şirkete maximum verilecek malı hesaplarken en az tahmin yapandım bazı arkadaşlar kurşun biter diye korkuyoru benim tahmin ettiğim kadar bile vermediler ya la daha seçimlere var ama ne olursa olsun şirkete daha mal vermicekler gibi belki bi seferlik deneme yaparlar şirket ham diye kapar sonra çok pis tövbe ederler 40 altınıda görmez.

jayson
20-02-2014, 17:47
Kapanış 39,7-39,9 bandında oldu. Hayret bişey ya kapanışta 39,9 işlem gören kağıdı 39,7 kapattılar. Şu tahtadaki alıcı lotlara bak, 39,8 de satıcı bile yoktu bu yüzden kapanış 39,7-39,9 şekilden oldu. Borsanın artı olduğu günde eksi kapattılar son saniye golüyle.

Kapanışta
39,7 de 24368 lot alıcı vardı-39,9(sadece 2450 lot satıcı vardı)
39,6 de 22.130 lot alıcı vardı-40(sadece 5502 lot satıcı vardı)
39,5 de 24.217 lot alıcı vardı-40(sadece 7252 lot satıcı vardı)

gelede bu tahtadaki alıcı satıcıyı gördükten sonra bu kapanışa sinir olma, satan kimse 39,7 deki kapanışta kalan 24.368 lota neden verseydinde büyük lokma oldğunu anlardık o zaman. Maalesef büyük olasılıkla günübirlikçilerin kazığını yedik gibi. 17.30 da 2.20 civarında olan dolar gevşemeye devam ediyor 2.197 civarında şu anda. Avrupa borsaları ve dow toparlama başladı. Böyle gitsin yarın sabah görrüm 39,7 verenleri

cubane
20-02-2014, 21:37
Sevgili bimaş sinir testi yapıyor...

Nicola Tesla
20-02-2014, 23:09
Sevgili bimaş sinir testi yapıyor...

Bimaş ne yaptı ki sinir testi oluyor? Eğer sinir testi görmek istiyorsanız İPEKE topiğine bakabilirsiniz. Aylardır etmediğimiz küfür kalmadı.

aki-dogru
20-02-2014, 23:37
Dostlar temettü vs. konusunda haber çıktı mı ? Takip edemedim

adestim
20-02-2014, 23:48
Dostlar temettü vs. konusunda haber çıktı mı ? Takip edemedim

Hayır. Şu an için yeni bir haber yok. 40 tl civarında taban oluşumu yapıyor gibime geliyor.

Biliyorsunuz Bimas temettüyü az veriyor ama hissenin fiyatı yükselerek bu açığı fazlasıyla kapatıyor.

Saygılarımla,

cubane
21-02-2014, 00:22
Bimaş ne yaptı ki sinir testi oluyor? Eğer sinir testi görmek istiyorsanız İPEKE topiğine bakabilirsiniz. Aylardır etmediğimiz küfür kalmadı.

Bimaş nere ipek nere...
Biri at öbürü eşşek...

Nicola Tesla
21-02-2014, 00:40
Bimaş nere ipek nere...
Biri at öbürü eşşek...

Sonuna kadar katılıyorum. :super:

TAMER00
21-02-2014, 09:32
arkadaşlar. ben şahsen bu hissenin seçimden sonra + geri alım programı bittiği zaman hareketleneceğini tahmin ediyorum. peki geri alım programının ne zaman biteceği hakkında bilgisi olan varmı? kaptaki haberde "İşlemler için İcra Kurulu Üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu'nun 6 ay süreyle yetkilendirilmesine" yazıyor. bu demek hisse alım programının 6 ay süreceği anlamına gelir mi?

jayson
21-02-2014, 12:03
Derdi nedir anlamıyorum.

abone35
21-02-2014, 13:35
bu 38 40 hareketi en sonunda milleti malsız bırakacak.alıştırıyo insanları yüksekten sat 40 altı ala.bakalım ters köşe ne zaman yapacak.YTD.

mettiin
21-02-2014, 16:38
Prof. Dr. Helvacı: Perakende yasası ile yabancı girişimciler teşvik edilecek

Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'na sevk edilecek perakende
yasa tasarısını değerlendiren İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ticaret Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Helvacı tasarı ile
haksız ticari uygulamaların önüne geçilirken, yabancı girişimcilerin
teşvik edileceğinin altını çizdi.
Ülkemizde, son yıllarda hızlı bir gelişim seyri izleyen perakende
sektöründe alışveriş merkezi, büyük mağaza ve zincir mağaza
sayılarının artışıyla yaşanan dönüşüm süreci bir yandan ülke
ekonomisine katkı sağlarken bir yandan da birtakım ekonomik, sosyal
ve çevresel sorunları beraberinde getiriyor.
Perakende sektöründe yaşanan hızlı gelişmeler, bu sektörde
geleneksel kesim olarak nitelendirilen esnaf ve sanatkar işletmeleri
ile küçük ölçekli ticari işletmeler açısından pazar kaybı ve piyasada
tutunma sorunlarını da beraberinde getiriyor.
Bu sorunlardan yola çıkan hükümet, rekabet ilkeleri ve tüketici
tercihleri de göz önünde bulundurarak, perakende ticaretinin
düzenlenmesi hakkındaki kanun tasarısını gündeme getirmişti. Yasa
önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'na sevk edilecek.
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İstanbul Üniversitesi
Hukuk Fakültesi Ticaret Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet
Helvacı tasarı ile haksız ticari uygulamaların önüne geçilirken,
yabancı girişimcilerin teşvik edileceğinin altını çiziyor ve ekliyor:
"Tasarıyla getirilen yeniliklerin ilki, il düzeyinde stratejik
ticari plan hazırlanması hakkındadır. Planın hazırlanmasında, faaliyet
konusu ve kollarına göre perakende işletmelerin birbirlerine,
meskenlere, insan sağlığı bakımından risk oluşturan tesis ve benzeri
yerler ile yerleşim merkezlerine mesafesi dikkate alınmaktadır. Kısaca
bir ticaret haritası çıkarılmaktadır.Bu sayede perakende işletmelerin
kuruluş yerleri ile ilgili kuruluşlara bilgi sağlanarak, doğru yer
seçimi yapamamaktan kaynaklanan zararların önüne geçilmiş olunacaktır.
Aynı zamanda alışveriş merkezleri ve büyük mağazaların yanlış yerlere
kurulması sonucu oluşan çevresel ve sosyal sorunlar da
engellenecektir."
Yabancı Girişimciler Teşvik Edilecek, Kayıtlar Tek Çatı Altında
Toplanacak
Basitleştirilen izin süreci ile zaman ve maliyet kaybının önlenmek
istenmiş olduğuna dikkat çeken Helvacı, sektöre yatırım yapmak isteyen
yerli ve yabancı girişimciler teşvik edileceğine vurgu yapıyor.
Tasarının bürokrasinin azaltılması yönünde önemli bir adım
olacağına da değinen Helvacı, "İşyeri açılış süreçlerinin
kolaylaştırılması ve bürokrasinin azaltılması ile ilgili olarak Gümrük
ve Ticaret Bakanlığı'nın bünyesinde, Perakende Bilgi Sisteminin
(PERBİS) kurulması öngörülmüştür. Artık başvurular tek sistem
üzerinden yürütülecek ve bütün perakende işletmelerinin kayıtları tek
bir yerde toplanacaktır" diyor.
Yasa tasarısının daha rahat anlaşılabilmesi için Prof. Dr. Mehmet
Helvacı'nın yorumladığı diğer önemli noktalar şöyle:

"Üretici ve Tedarikçilerin Perakende İşletmelerle İlişkileri

Perakende işletmelerce talep edilen prim ve bedeller kurala
bağlanacak, üretici ve tedarikçiden temin edilen malların talebini
doğrudan etkilemeyen prim ve bedellerin alınmasının önüne geçilmiş
olacaktır.
Perakende işletmelerin üretici ve tedarikçilerden temin ederek
işyerinde kendi ad veya markasıyla sattığı ürünlerin ambalajında,
artık üretici ve tedarikçinin markasına da yer verilecektir.

Esnaf ve Sanatkarların Malların Tedarik ve Dağıtımında Organize
Hale Gelebilmesi
ve Diğerleri Esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları eliyle, tedarik
ve dağıtım şirketleri kurulabilecektir. Bu sayede, esnaf ve sanatkâr
işletmeleri daha düşük maliyetlerle mal tedarik edebilecekler ve
haksız rekabet durumu ortadan kaldırılacaktır."
Esnaf ve sanatkâr işletmelerinin alışveriş merkezlerinde faaliyet
gösterebilmelerine imkân sağlanacak, ayrıca kaybolmaya yüz tutmuş
mesleklerin yaşatılması amacıyla, bu meslek erbabının alışveriş
merkezlerinde faaliyet göstermeleri mümkün hale gelebilecektir.
Ayrıca büyük mağaza ve zincir mağazalar, yöresel ürünlerin satışı
amacıyla, satış alanlarının en az yüzde beşine tekabül edecek şekilde
raf tahsisi yapmak durumundadır.

Kampanyalı Satışların Kurala Bağlanması

İndirimli ve promosyonlu satış kampanyalarının özellikle süresine
ilişkin esaslar belirlenerek, belirli kurallarla sınırlandırılacaktır.
Böylelikle, haksız ticari uygulamaların önüne geçilecek ve
tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
Foreks
http://twitter.com/ForeksTurkey

aki-dogru
21-02-2014, 16:56
şu dönemde perakende yasası falan kar etmez. bu güne kadar bütün cumhurbaşkanlığı seçimleri normal koşullarda gerçekleşmedi. Bu genel bir tespit zaten.

yani beyler cumhurbaşkanlığı seçimine kadar bu böyle gidecek bence. çok dalgalı şekilde

ama planlandığı gibi cumhurbaşkanımız başbakanımız olursa güvenin artmasıyla

bim yıl sonuna kadar bence 50 ye ulaşır ve borsada da belli bir fırlama olur.

jayson
21-02-2014, 17:53
Kapnış seansından önce 40,1-40,2 bandında olan BİMAS, yine aynı şekilde kapanış seanso gölüyle 4 kademe aşağı vererek 39,8-40 bandında kapadı. Kapanışta yanlış görmediysem 39,9 ve 40,1 kademelerindea satıcı bile yoktu. 40 dada sadece 1415 lot satıcı lot vardı. Endekste tüm hisseler gitti biz seyrettik. Aslında son anlarda iyi alıcı geldi 40,1 dan iyi mal aldılar. 40,1 defalarca kalktı son anlarda. Ben kapanışı yukardan yapar diyordum bugün ama olmadi. Yine aynısını yazıyorum 39,8 de kalan 10.014 adetlik yüklü alıcıbe verseydinde anlardık büyük lokma olduğunu. Bence yine günlükçülerin golü. Ya kardeşim kapanış senasını neden beklerler satmak için anlamıyorum. Hep ayısı oluyor. 39,8 de 10.014 lot 39,7 de 26.598 lpt 30,6 49703 lot alico vardi kapanista. 39,9 satici yoktu 40 1415 lpt satico 40,1 satico ypktu 40,2 8808 lot satic vardi. pazartesi vadeliler azda olsa yesil olmasi varsamiyla benim icin kapanos fiyati bu degil ortaklar

buy&sell
22-02-2014, 22:28
Uzun vadeli biriktirmeye devam. Puslu ortamları aşınca "Nerede kalmıştık? " diyerek şirketin farkı hatırlanır ve Yurtiçi yurtdışı büyümeye devam edilir. YTD

adestim
22-02-2014, 22:44
Uzun vadeli biriktirmeye devam. Puslu ortamları aşınca "Nerede kalmıştık? " diyerek şirketin farkı hatırlanır ve Yurtiçi yurtdışı büyümeye devam edilir. YTD

İlk göz ağrım Biması çok güzel özetlemişsiniz, içimden geçenleri mi okudunuz ?

Saygılarımla,

buy&sell
22-02-2014, 23:20
Teşekkürler sayın adestim. BIMAS uzun vadeli yatırım portföyünün bir nevi düzeltme tanzim noktasıdır. Her ay düzeltmeye gerek duymadan direkt TESİR ALIMIna geçebiliriz :) YTD Saygılar

erhanacikgoz1
23-02-2014, 14:42
Rüzagara karşı işenmez arkadaşlar şu puslu havalar bi geçsin görürsünüz nereye gittiğini şimdi 37 ila 39 arasından toplanır bu hısse

kemalcoban
23-02-2014, 19:41
Rüzagara karşı işenmez arkadaşlar şu puslu havalar bi geçsin görürsünüz nereye gittiğini şimdi 37 ila 39 arasından toplanır bu hısse

Bravo :)

TAMER00
24-02-2014, 08:28
bence hepimizin beklediği sıçramayı hisse geri alımı bitince yapacak. pakat bu program ne zaman bitecek belli değil. ben logoda sabırla geri alım programının bitmesini bekledim sabrettim ve sonunda da o hissem sıçrama kaydetti. bim için de aynı şeyi düşünüyorum fakat logodaki gibi tam bir tarih belirtmemiş bim. yoksa bir tarih var da benmi göremiyorum o tarihi.

cubane
24-02-2014, 09:50
bence hepimizin beklediği sıçramayı hisse geri alımı bitince yapacak. pakat bu program ne zaman bitecek belli değil. ben logoda sabırla geri alım programının bitmesini bekledim sabrettim ve sonunda da o hissem sıçrama kaydetti. bim için de aynı şeyi düşünüyorum fakat logodaki gibi tam bir tarih belirtmemiş bim. yoksa bir tarih var da benmi göremiyorum o tarihi.

27.12.2013 tarihinde İşlemler için İcra Kurulu Üyesi ve CFO Haluk Dortluoğlu'nun 6 ay süreyle yetkilendirilmesine karar verilmiş.
Bu durumda haziran'ı buluyor...

jayson
24-02-2014, 17:45
Kapnış seansından önce 40,4-40,5 bandında olan BİMAS, yine aynı şekilde kapanış seanso gölüyle 2 kademe aşağı vererek 40,3-40,5 bandında kapadı. Kapanışta 40,4 de satıcı yoktu. Bana göre kağıtta güzel trend var. Yarın fırsat verirse %100 yapabilirim.

abone35
25-02-2014, 15:54
satışa konu olmayan 1,5 milyon hisse satışının kardeşine devri bizi etkilemez değilmi arkadaşlar.

Alaiye
25-02-2014, 15:56
Beklenmedik bir karar, açıklama daha sonra yapılacakmış. Bende tereddüt ettim.

jayson
25-02-2014, 17:50
Kapanış 39,3, en azından en düşükten kapamadı ama sabah çok kötü açtı. ben daha iyi açar diyordum. Borsanın %3,21 düştüğü bir günde günlük kayıp %2,48 de kaldı. Bence yine iyi dayandı. 17.40 daki kapanışta dolar kuru 2,205 civarında. Yarın vadeliler açılmadan önce dolar kuru yön hakkında biraz fikir verir belki.

jayson
25-02-2014, 19:25
iyiki trendini befeniy orum yazdim 1 gunde trend nanay oldu. gerci bu piyasaya endeks 30 kagidinin trendi bozmadab daynamsi zordu

hus
26-02-2014, 12:34
4083 +12 mağaza

hus
26-02-2014, 14:41
teşekkür edicem de bir hafta daha var bir hafta sonra edicem o teşekkürü.

hus
26-02-2014, 15:37
15:27 satış sonrası mustafa latif topbaş'ın bim'deki payı %9.52'ye indi -kap
15:26 bim ykb mustafa latif topbaş, 1.5 milyon bim hissesini kardeşine sattı -kap

jayson
26-02-2014, 17:51
Kapanış seansından önce 39,4-39,5 bandında olan kağıdı. Kapanış seansı satışıyla 3 kademe vererek 39,2-39,5 bandında kapadılar buna ne denir bilmiyorum. Kapanışta 39,2 de 20.055 lot alıcı vardı. 39,3 ve 39,4 satıcı yoktu. 39,5 da da sadece 2534 lot satıcı vardı. 39,1 da28524 lot alıcı, 39 da da 24.596 lot alıcı vardı. Sabah senasında ciddi alıcılar vardı kağıdı 40 liraya kadar çizdiler. 40 iyide mal aldılar. 40 dan toplamda 34851 lot mal almışlar. yarın vadeliler kırmızı bile olsa kapanış senasında verdiğimizi sayınca rahatım yarın için. Eğer vadeliler yeşil olursa da bu kapanışı yapanları yarın görmek isterdim. Yarın vadeliler hafif kırmızı bile olsa bana göre ben iyimserim Bimas için. Zaten buralarda şirket alımında gelebilir belki. Buda rahatlatıyor beni.

40-(34851 lot işlem görmüş)
39.9-(103.258 lot işlem görmüş)
39.8-(46.023 lot işlem görmüş)
39.7-(112.145 lot işlem görmüş)
39.6-(165.760 lot işlem görmüş)
39.5-(109.558 lot işlem görmüş)
39.4-(157.159 lot işlem görmüş)
39.3-(12.596 lot işlem görmüş)
39.2-(81.459 lot işlem görmüş)

eflanili__
26-02-2014, 19:11
Kapanış seansından önce 39,4-39,5 bandında olan kağıdı. Kapanış seansı satışıyla 3 kademe vererek 39,2-39,5 bandında kapadılar buna ne denir bilmiyorum. Kapanışta 39,2 de 20.055 lot alıcı vardı. 39,3 ve 39,4 satıcı yoktu. 39,5 da da sadece 2534 lot satıcı vardı. 39,1 da28524 lot alıcı, 39 da da 24.596 lot alıcı vardı. Sabah senasında ciddi alıcılar vardı kağıdı 40 liraya kadar çizdiler. 40 iyide mal aldılar. 40 dan toplamda 34851 lot mal almışlar. yarın vadeliler kırmızı bile olsa kapanış senasında verdiğimizi sayınca rahatım yarın için. Eğer vadeliler yeşil olursa da bu kapanışı yapanları yarın görmek isterdim. Yarın vadeliler hafif kırmızı bile olsa bana göre ben iyimserim Bimas için. Zaten buralarda şirket alımında gelebilir belki. Buda rahatlatıyor beni.

40-(34851 lot işlem görmüş)
39.9-(103.258 lot işlem görmüş)
39.8-(46.023 lot işlem görmüş)
39.7-(112.145 lot işlem görmüş)
39.6-(165.760 lot işlem görmüş)
39.5-(109.558 lot işlem görmüş)
39.4-(157.159 lot işlem görmüş)
39.3-(12.596 lot işlem görmüş)
39.2-(81.459 lot işlem görmüş)
Sabah açılıştan sonra 39.30 dan 88 tane aldım sonra 40 dan sattım.Akşam saat 17:25 de 39.30 dan alış girdim.Karanlık oda seansından sonra bi de ne göriyim 39.20 den almışım akşam pazarı ucuz oluyo derlerdi de inanmazdım :)

jayson
26-02-2014, 19:24
cok profosyenelsiniz sanirim 39,3 alim sabah nasil yqptiniz 39,3 kademesi savah dusmedi sanrim.i. 40 dan satmakda sans 40 kademesi hic kalkmadi sabah seansi icim en dusukteb alim en yuksekten satim yapmissiniz sizde bu sans varkeb 39,2 lerdende ekmek yersiniz belki

jayson
26-02-2014, 20:51
bugun super yabanci alimi var. alim tarafinda yogunlukla yabanci alimi var. deutcshe iyi ciZMIS tahtayi 39,71 ortlamayla 180.630 lot alim. ubs 42,176 lot alim erste 26500 lot alim. hsbc 22257 lot alim turkish 12441 lot alim yapmis. en iyi saticida 75,784 lotla is yatirim. bu takasla o kapanis seanasi satisi nasil oldu anlamiyoeum. yabanxi guzel almis. sanirim son olaylardan sonra bazilari ne olur olmaz deyip geceye malla girmenk istemiyor sanirim. bisey olmayincada sabah atliyorlar mala galiba. sabah seansi hareketi neydi oyle. detsche kutluyorum bu haretinden oturu devamini bekeleriz

eflanili__
26-02-2014, 21:07
cok profosyenelsiniz sanirim 39,3 alim sabah nasil yqptiniz 39,3 kademesi savah dusmedi sanrim.i. 40 dan satmakda sans 40 kademesi hic kalkmadi sabah seansi icim en dusukteb alim en yuksekten satim yapmissiniz sizde bu sans varkeb 39,2 lerdende ekmek yersiniz belki
Daha geçende 39.5 ten alıp 41.20 den satmış onu nasıl yerine koyarım diye düşünüyodum sabah 500 lot 39.30 dan alış girdim 88 i geldi 412 si iptal olmuştu.Ben de gelen 88 e 40 dan satış yazdım gitmiş.Akşamki ise tamamen bal.Profesyönellik kim biz kim olsa olsa çok ballıyım 39.20 den ekmek çıkıcağını düşünüyorum.Herkese bol kazançlar.

adestim
27-02-2014, 10:23
Topbaş 59 milyon liralık hisse sattı

Mustafa Latif Topbaş kardeşi Ahmet Afif Topbaş'a 59 milyon 250 bin liralık BİM hissesi sattı.

Son dönemde adı Urla'daki villalar ve dinleme kayıtları ile gündeme gelen BİM Birleşik Mağazalar'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif Topbaş kardeşi Ahmet Afif Topbaş'a 59 milyon 250 bin liralık BİM hissesi sattı.

KAP'ta yer alan duyuruya göre, dün belirtilen satış işlemi bugün gerçekleşti. Böylece halka kapalı 1.5 milyon adet BİM hisse senedi borsa dışından hisse başı 39.5 liradan Ahmet Afif Topbaş'a satıldı.

İşlem sonrasında Ahmet Afif Topbaş'ın şirket sermayesindeki payı yüzde 9.52'ye yükseldi. Mustafa Latif Topbaş'ın payı ise yüzde 15.78'den yüzde 15.28'e geriledi.

adestim
27-02-2014, 11:51
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Yapı Kredi Yatırım, BİM hedef fiyatını 40TL'den 42,80TL'ye yükseltti

Yapı Kredi Yatırım, ( www.ykyatirim.com.tr ) konu ile ilgili
BİM hedef fiyatını 40TL'den 42,80TL'ye yükseltirken, 'TUT' önerisini
koruduklarını belirtti.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"Değerleme çok cazip görünmüyor
Tut tavsiyemiz devam ettiriyoruz. Büyüme hızındaki
yavaşlamaya rağmen, Bim?in penetrasyonu düşük olan iç pazarın
yanı sıra henüz küçük ölçekte bulunan uluslararası yatırımlarının da
etkisiyle büyümeye devam etmesini bekliyoruz. Şirketin 2014 yılında
418 yeni mağaza ve 2015 yılında 415 yeni mağaza açmasını
bekliyoruz ve önüzümdeki iki yıl da hasılat için %21 yıllık bileşik
büyüme oranı bekliyoruz. Risksiz faiz oranı varsayımındaki artışa
rağmen (%8?den %10?a), nakit akışı beklentilerimizdeki iyileşmeye
bağlı olarak Bim için hedef fiyatımızı 40.00TL?den 42.80TL?ye
yükseltiyoruz. Yeni hedef fiyatımız %12 yukarı potensiyeli işaret
etmekle birlikte, Bim için Tut tavsiyemizi koruyoruz. Şirket 24.4x
2014T F/K çarpanı ile işlem görerek, son iki yıllık ortamalasının %14
altında işlem görmektedir.
Artan yuriçi rekabatte öne çıkıyor. A101 ve Şok?un hızlı
büyümesinin daha fazla fiyat yatırımını gerektirmesinin yanı sıra
personel ve kira maliyetlerini de yukarı çekerek Bim?in marjları
üzerinde baskı kurma potensiyeli bulunmaktadır. Ancak, Bim büyük
ölçeği ve iyi yapılandırılmış (düşük sermaye gerektiren) iş modeli
sayesinde rekabette bir adım öndedir. Ayrıca, özel markalı
ürünlerdeki başarısından dolayı, Bim?in uzun vadede %5 VAFÖK
marjını koruyacağınıdüşünüyoruz.
Çift haneli büyüme devam ediyor. 2005?ten 2012 yılına Türk
perakende sektöründe organize oyuncuların oranı %14?ten %38?e
artmasına rağmen, hala bu oran gelişmiş pazarlardaki %60-%70
seviyesinin altındadır. Bim?in büyüme hızı bir miktar yavaşlamasına
rağmen, şirketin bizim değerleme dönemimizde çift haneli büyümeye
devam etmesini bekliyoruz. 2022 yılına kadar Bim?in gelirleri için
%15.5 yıllık bileşik büyüme oranı öngörüyoruz.
2014 te %19 VAFÖK büyümesi. 2014 yılı için 418 adet yeni Bim
mağazası açılacağını öngörüyoruz (şirket beklentisi önümüzdeki
birkaç yıl boyunca 400-450 adet). Artan enflasyonun da desteği ile
beraber %20.9 hasılat büyümesi hesaplıyoruz. Şirketin enflasyon
etkisini tamamen müşterilere yansıtacağını ve operasyonel
marjlarının sabit kalacağını düşünüyoruz. 2014 VAFÖK ve net kar
bekletilerimiz sırasıyla 720mnTL (+19%) ve 495mnTL?dir (+%17).

http://www.yapikrediyatirim.com.tr/Raporlar/BIMAS_YKY_Sirket_Guncelleme_Sub14.pdf "

jayson
27-02-2014, 12:35
açılıştan sonra iyiydi ama sonra durgunluk geldi, buralarda şirket alımı gelirmi sizce şimdi kapdaki alım haberlerine baktım 39,1 39,2 alımlarını gördüm şirketin

jayson
27-02-2014, 17:49
Kapanis seansindan önce 39,3-39,4 bandinda olan kagidi yine kapanisş seansi golüyle 39,1-39,4 bandinda kapadıiar. Kapaniştan önce 39,3 4 bin küsür lot 39,2 de de 8bin küsür lot alici vardı bu fiyatlardan almaya razi olan bu lotlara vermediler gittier 39,3 almaya razi adama nerden verdiler. Ben Bmas kapanis senasinda 3-5 kademe yukari cizdigini çok gördüm. Ama böyle kapanışları daha önce hiç görmemistim. herhalde bunu yapanlar Aksama malsiz giriyorlar gece olumsuz bişey olmayinca sabah saldiriyorlar mala yada gunlukculerde olablir bilmiyumorum artik. Kapanışta verdikleri lotta çok degildi yani nasil böyle kapadi anlamadim. 39,1 da 24.369 lot alıç kaldı.39 da 29.648 lot. 39,2 ve 39,3 da satici yoktu. 39,4 da sadece 1600 lot satici kaldo.Bugün beni çok şaşırttı dünde kapanidta verdikleri lotu görünce bugün yesil piyasada nasıl eksi kapadık anlamıyorum. Borsa %0,45 arti olmasina ragmen Bimas %0,26 eksi yazdi bugün. 17.30 da dolar kurumuz 2,227 civarinaydi yarin bu dolar kurunun altinda bir kur olurda ben görürüm o zaman sabah senasında bu kapanisi yapanlaro

abadile
27-02-2014, 21:04
sn jayson kapanışı sen yapıyorsun gibi geldi iyi takp ediyorsun maşallah

jayson
27-02-2014, 21:40
malesef gunici pek bakamiyorum sadece arada 3-5 dakika bakabiliyorum.
bu arada vay vay vay kapanista 2,227 lerde olan dolar kuru 2,211 lere dusmus yanlismi girdum diye yine baktim dogru. dolar kurunu gorunce msci turkey endeksinede baktim hemen sukurler olsun %2,4 yukarida su an. hadi doares yuzumu kara cikartma sabaha kadar boyle kal yeter daha dusmesende olur. biraz yuzumuzu guldrsun su senet artik

tokatlin
27-02-2014, 22:06
malesef gunici pek bakamiyorum sadece kapanistaki tahtaya ve gunluk grafigine bakiyorum genelde.

bu arada vay vay vay kapanista 2,227 lerde olan dolar kuru 2,211 lere dusmus yanlismi girdum diye yine baktim dogru. dolar kurunu gorunce msci turkey endeksinede baktim hemen sukurler olsun %2,4 yukarida su an. hadi doares yuzumu kara cikartma sabaha kadar boyle kal yeter daha dusmesende olur. biraz yuzumuzu guldrsun su senet artik

O endeksin Matriks kodu nedir?

abone35
28-02-2014, 07:49
M.LATİF TOPBAŞ kardeşine 5000000 (beşmilyon)lot daha satacakmış.satışa konu olmayan lotlardan.YTD.

abone35
28-02-2014, 08:09
haber bigpara da.

target7088
28-02-2014, 09:55
ula kâğıtta. ne oynakliklar oluyo kapanışta hoop 2-3 kademe aşağı ertesi gün %2 yukarı bu neyin nesi anlamıyorum

abone35
28-02-2014, 10:11
benim gibi cahil birini bile alsatçı yaptı.40 civarı sat 40 altı al.YTD.hayır olur inşallah.

target7088
28-02-2014, 14:23
kağıt hareketli forum sinek avlıyoo yapı kredi yatırım haberindenmi alıyorlar acaba

hus
28-02-2014, 14:33
yapı kredi filan hikaye o 30 lira fiyat biçsede bişey değişmez onun biçtiği fiyatta fiyat değil bu hissenin ederi 50.

kemalcoban
28-02-2014, 16:13
41 tl olmuş

bugün fazla prim yapması için neden var mı ?