PDA

View Full Version : BANVT - Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17

ekosendrom
25-01-2013, 20:34
http://img854.imageshack.us/img854/6424/imagegxv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/imagegxv.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

sabırlı34
25-01-2013, 20:38
ŞEKER PİLİÇ VE YEM SANAYİ TİCARET A.Ş. / SKPLC [] 25.01.2013 18:37:44

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Balıkesir Asfaltı 6. Km Bandırma/Balıkesir
Telefon ve Faks No. : (266) 733 86 22-(266) 733 86 27
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (266) 733 86 22-(266) 733 86 27
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirketimizle ilgili icra takiplerinin başlaması

AÇIKLAMA:
Şirketimizin borçlu olduğu firmaların bir kısmı tarafından icra takiplerinin başlatıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. İcra takiplerinin tutarıyla ilgili bilgi ileriki günlerde kamuyla paylaşılacaktır. Bu hacizler dolayısıyla Torunlar Gıda San. Tic. A.Ş. ile yapılan ortaklık görüşmeleri son bulmuştur.

İflas diye bir durum söz konusu değil arkadaşlar.Panik havası yaratmaya çalışmayın lütfen.
ŞEKERPİLİÇ yönetimi bu saatten sonra tahminim, ellerindeki hisselerin bir kısmını teminat gösterip sezon başlangıcına kadar bir kaç ay krediyle idare edebilirler yada yolları bir şekilde piyasanın lideri olan BANVİT'e çıkar.
Öyle pat diye iflas olmuyor.Çalışan ve kar eden bir firmadan bahsediyoruz,lütfen ky arkadaşlarımızı düşünüp onları paniğe sevk edecek terimlerden kaçınalım...
Bir çok firma böyle sıkıntılı dönemlerden geçiyor,ticaret bu her şey olabilir.Şu anda şirketin yapabileceği hamleler varken pat diye iflas etmiş demenin ortalığı bulandırmaktan başka kime ne faydası var?
Bu arada BANVİT için endişelenecek hiç bir şey yok her şey yolunda...

GLADYATÖR 2011
25-01-2013, 20:49
vay be ...
önce hisse satışı diyerek tavanlat...
şimdi de seans kapanışı bomba haberi ver ve insanların hafta sonunu zehir et...
adama 3 günde ne değişti de böyle oldu diye sormazlarmı?
demekki bu torunlar gıda meselesi ky nin parasını almak için tamamen bir dümenmiş...
yazık ki ne yazık olan yine ky ye olacak... ytd.

kopru22
25-01-2013, 21:23
Banvit bu gün alıcılı kapadı ama endeksin etkisiyle ve bu haberinde etkisi olabilir duyum alınmıssa eğer düzeltme zigzağının üçüncü ayağı tamamlanacak. Şekerin yükselis sebebi bu haberi gönderecek olmasıymıs demekki şekere atlayanlar. Hissenin son sahibi olabilirler bu haber pazartesi şekeri tabana çakabilir. Satabilen satar. Hissenin düsüs trendinde olması da bunu tetikleyebilir. İnsallah şekere bu gün atlayan olmamıstır.

kopru22
26-01-2013, 11:48
Sn filozof emeğinize sağlık verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz; herkesin fikrini yazması d aha iyi böylece en doğruyu da bulmamız daha kolay olacaktır. Herkes yanılabilir en iyisi farklı fikir ve analiz sonuçlarının ortaya konulup değerlendirilmesi. Şu anda banvit yükseliş trendinde ve şeker piliç düsüs trendinde. Ben persembe günü şekerpiliçte tavandan hatırı sayılır miktarda mal çıkısı yapıldığıni gördüm. Şekerpiliç haberi yükseliş trendindeki banviti sadece tetikledi ayrıca bu çıkışa birşey katmadı.

Yükselişten sonra uyarımızı yapmıstık şekerin düşüş trendinde olduğunu, tavan olduğu haber gününde tavandan çok miktarda mal çıkışı olduğunu yazmıştık hatırımda kaldığı kadarı ile yaklasık 1 milyon lot falandı sanırım haberi olanlar ellerinden geldiği kadarı ile malları boşalttı demekki

napsula
26-01-2013, 12:19
bandırmanın bir diğer büyük pilic firması seker pilic "duyduğuma" göre iflasını bildirmiş..satış işi gerçekleşmemiş..bu banviti nasıl etkiler acaba?? banvit günü düşüş ile kapatırken iflas durumunda olan sekeplc artıda kapattı..trajikomik bir durum herhalde.

arkadaşlar iflasını diye yanlış yazmışım herkesten özür diliyorum..icra işlemleri olacaktı..

ümit.b
26-01-2013, 14:13
şeker piliçte olanlar üzücü ve düşündürücü ama şeker piliç teki olayları banvit açısından değerlendirirsek ilk etapta bir satış yiyebiliriz ama mantıklı düşünmek gerekirse bir firmanın üretim açığı başka bir firma tarafından doldurulur doldurulamazsa fiyatlar artar. ben sahsen banvit için problem görmemekteyim artı değerler daha fazla

YTD

kopru22
26-01-2013, 22:53
http://img195.imageshack.us/img195/2784/banvit.png (http://imageshack.us/photo/my-images/195/banvit.png/)

Aslında ben kağıdın 401-402 gibi döneceğni düsünüyordum ancak gelen şekerpiliç haberini kullanarak tahta yapıcı ky telaslandırıp mal kapma sevdasına kapılırsa daha asağıya da çekebilir kağıdı

sabırlı34
27-01-2013, 23:25
Arkadaşlar,bir yakınım BİM'de çalışıyor.Yarın sabah itibariyle TÜRKİYE genelindeki tüm BİM mağazalarında beyaz et grubunda BANVİT ürünleri satılmaya başlanacakmış.Yeni öğrendim.Çok fazla kar olmasada 2013 cirosuna bir miktarda olsa katkı sağlar :)))

sabırlı34
28-01-2013, 10:39
***SKPLC***ŞEKER PİLİÇ VE YEM SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***SKPLC***ŞEKER PİLİÇ VE YEM SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (266) 733 86 22-(266) 733 86 27
Özet Bilgi : İcra ve ihtiyati haciz nedeniyle faaliyetlerin durumu

AÇIKLAMA:
27.01.2012 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamasına ilaveten yapılan ek açıklamadır.

Alacaklarımız ve banka hesaplarımız üzerinde ihtiyati haciz bulunması sebebiyle üretim için gerekli hammadde alım imkanımız kalmamıştır. Bugün itibariyle üretim ve satışlarımız
devam etmektedir. Sözleşmesi iptal olan bayi ve market olmamakla birlikte, üretim için gerekli olan hammadde temin edilemeyeceği için mevcut canlı varlıklar hızlı bir şekilde
elden çıkarılarak üretim ve satışımız durdurulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri
tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve
yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
Arkadaşlar Şeker Piliç üretimi durdurma kararı aldı.Devam edip etmeyeceği belli değil.Devam etmezlerse BANVİT'in pazar payı için olumlu...

GLADYATÖR 2011
28-01-2013, 11:06
ne garip bir kağıt içindeyiz yahu...
iyi günde de kötü günde de şekerin peşini bırakmayan bir banvit...
acaba dostluklarda bu kadar sadıklık varmıdır...
........
tabi amaç yatırımcıyı silkelemek olunca,banvit için akan sular duruyor...
şeker üretimini dondurmaya karar vermiş ve banvit bu kulvarda zaten tek iken iyice liderliğe soyunacakken...
tahta yapıcı hala kendini şark kurnazı sanıyor...
siz sivrisinekten de betersiniz... sivrisinek bile insanın kanını emerken kendine yeteceği kadar emiyor...
siz 2.5 senedir bil fiil yatırımcının kanını emiyorsunuz ve hala doymadınız gerçekten hayret...
bu gidişle vampir olup geceleri bile mesainize devam edersiniz siz...yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum...ytd.

silvereng
28-01-2013, 12:11
SKPLC'ten gelen haberler önemli!
SKPLC'teki bu durum, ihracatın genişleyeceği bir dönemde pastanın diğer kısımlarına yarar.
Bu kötü repütasyon, şirketin satışlarını diğer üretici firmalara yönlendirir diye düşünüyorum. Haftanın ilk işlem gününde bu beklentim, fiyatlara yansımasa gözükse de yakında kendini belirleyecektir.
Banvt'te ihtiyatlı bir iyimserlikten söz edebiliriz.

Bgün için 4,09 kritik seviye! Benim analizlere göre teknik olarak üstünde kapatması önemli.

Yatırım tavsiyesi değildir.

GLADYATÖR 2011
28-01-2013, 13:06
gerçekten çok ilginç...
şeker piliç ile ilgili inanılmaz olaylar oluyor...
topic yeri cenaze evi gibi..
herkes birbirine başsağlığı ve sabır diliyor...
banvit topiğinde tam bir sessizlik hakim...
şimdi soru 1 şeker piliç durumunu ortaya koydu... fakat bu önemli olan sorunu sektörelmi yoksa lokal mi algılamak lazım...
zira banvit tahtasında ve topicde bu durumun bir algılama biçimini görebilmiş değilim...
sorun sadece şeker piliç in değil banvit in de sorunu ise durum vahim...
olay perşembenin gelişi çarşambadan bellidir hikayesine döner...
yok eğer şeker piliç kaynaklarını etkin kullanmamış ve borçlarına yenik düşmüşse...
başka bir deyişle şirketin bu duruma düşmesi kendi hatalarından kaynaklanmışsa...
lokal bir sorun olarakmı algılamak gerekir bu düşündürücü...
bu hatalardan kamuoyu ciddi sıkıntılar yaşıyor bu belli olan bir husus...
hesap bu yönlü olarak başta spk olmak üzere ilgili kuruluşlarca sorulmalı...
1 hafta önceye kadar satış görüşmeleri yaşayan şirket bir anda üretimi durdurma kararı alıyorsa,
bunun adı modern soygunculuktur. aynı zamanda dini,sosyo ekonomik adına ne dersek diyelim büyük de vebaldir...
konuyu banvit, şeker piliç ve sektör anlamında irdelemek lazım...
herkesin görüşlerini bu eksende bulabilmek umudu ile görüşmek üzere diyelim...ytd.

volkan1055
28-01-2013, 13:11
Banvit, şeker piliç firması ile ön görüşmelere başladı-kap

DENİZ-DEMET
28-01-2013, 13:26
"2011 yılının son günlerine kadar devam eden yasağın 4 Ocak 2012 tarihinde sona erdiği Suudi yetkililerince açıklandı. Tabii bu yasağın kaldırılması kendiliğinden olmadı. Israrlı davetlerimiz üzerine 2011 Nisan ayında ülkemize gelen Suudi Arabistan Veteriner heyeti 9 entegre firmayı ayrıntılı bir şekilde inceledi ve 8 firmadan ithalatın yapılmasına onay verdi. İki ülke bakanlık yetkilileri, yapılacak ithalatın koşulları konusunda bir ön protokol imzalayarak prosedürü tamamladı.

Yasağın 4 Ocak 2012 tarihinde kalkmış olması nedeniyle ihracatın hemen başlaması beklenemez. İki ülke ihracatçıları ve ithalatçıları henüz ilk temasları yapıyor. Bu gelişmeler ışığında iki tır yaklaşık 40 ton ileri işlenmiş kanatlı Eti Suudi Arabistan'a gönderildi.

Suudi Arabistan'da mevcut piliç Eti ithalatında Brezilya büyük bir yer işgal ediyor. İkinci sırada Fransa yer alıyor. Türkiye bu pazara girmeye çalışırken elbette zorlanacak. Bu pazardan ne kadar pay alabileceğimiz tahmininde bulunmak için henüz çok erken. Brezilya'nın düşük maliyetleri ve AB'nin ton başına 350-500 avro ihracat destekleriyle rekabet etmemiz kolay olmayacak."

Daştan, Irak örneğinde olduğu gibi Suudi Arabistan'a ihracatta başarılı olunması, sektörün gelişmesine, kanatlı Eti üretiminin artmasına çok yararı olacağını bildirdi.

Suudi Arabistan'a ihracat onayı almış olan firmaların Banvit, Beypiliç, Şenpiliç, CP Piliç, Şekerpiliç, Keskinoğlu, Abalıoğlu (Lezita) ve Mudurnu Piliç olduğuna işaret eden Daştan, Suudi Arabistan'ın Türk kanatlı etine yasağı kaldırdığını duyan diğer 7 firmanın daha Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ve derneğe başvurarak, ihracat onayı alabilmek için Suudi Arabistan'dan teknik heyet davet edilmesini istediklerini kaydetti.

kopru22
28-01-2013, 13:35
ŞEKER PİLİÇ VE YEM SANAYİ TİCARET A.Ş. / SKPLC [BANVT] 28.01.2013 13:25:41

Özet Bilgi : Ortaklık görüşmelerine başlanması

AÇIKLAMA:
Sektörümüzün ve Bandırma bölgemizin en önemli istihdam odaklarından biri olan Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. A.Ş. ile ön görüşmelere başlanmıştır. Yapılacak görüşmelere istinaden gelişmeler kamuya duyrulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

HAYIRLI OLSUN

kopru22
28-01-2013, 13:35
BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SANAYİİ A.Ş. / BANVT [] 28.01.2013 13:07:41

Ortaklığın Adresi : BALIKESİR ASFALTI 8.KM. BANDIRMA
Telefon ve Faks No. : (266) 7338600 - (266) 7338618
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (266) 7338600 DAHİLİ 1197 - (266) 7338618
Özet Bilgi : Şeker Piliç firması ile ön görüşmelere başlanması

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Bandırma bölgesinin en önemli istihdam odaklarından biri olan Şeker Piliç firması ile ön görüşmelere başlanmıştır.

Yapılacak görüşmelere istinaden, gelişmeler kamuya duyurulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

palmet
28-01-2013, 13:48
gerçekten çok ilginç...
şeker piliç ile ilgili inanılmaz olaylar oluyor...
topic yeri cenaze evi gibi..
herkes birbirine başsağlığı ve sabır diliyor...
banvit topiğinde tam bir sessizlik hakim...
şimdi soru 1 şeker piliç durumunu ortaya koydu... fakat bu önemli olan sorunu sektörelmi yoksa lokal mi algılamak lazım...
zira banvit tahtasında ve topicde bu durumun bir algılama biçimini görebilmiş değilim...
sorun sadece şeker piliç in değil banvit in de sorunu ise durum vahim...
olay perşembenin gelişi çarşambadan bellidir hikayesine döner...
yok eğer şeker piliç kaynaklarını etkin kullanmamış ve borçlarına yenik düşmüşse...
başka bir deyişle şirketin bu duruma düşmesi kendi hatalarından kaynaklanmışsa...
lokal bir sorun olarakmı algılamak gerekir bu düşündürücü...
bu hatalardan kamuoyu ciddi sıkıntılar yaşıyor bu belli olan bir husus...
hesap bu yönlü olarak başta spk olmak üzere ilgili kuruluşlarca sorulmalı...
1 hafta önceye kadar satış görüşmeleri yaşayan şirket bir anda üretimi durdurma kararı alıyorsa,
bunun adı modern soygunculuktur. aynı zamanda dini,sosyo ekonomik adına ne dersek diyelim büyük de vebaldir...
konuyu banvit, şeker piliç ve sektör anlamında irdelemek lazım...
herkesin görüşlerini bu eksende bulabilmek umudu ile görüşmek üzere diyelim...ytd.

degerlendırmenızin sektorel oldugu kanatındeyım..bu sektorde ısler galıba boyle...ıkı fırmada benzer rasyolara sahıp...

şeker piliç ve banvite baktığımızda 9 aylık bilancolarına

şeker piliç toplam varlıkları(261.647.000)
uzun ve kısa borc toplamı(235.947.000)
borcun sermayeye oranı....0,90(%90)

banvıt toplam varlıklar (776.431.000)
uzun ve kısa borc toplamı(599.377.000)
borcun sermayey oranı....0,77(%77)

goruldugu uzere borcluluk oranları yuksek fırmalar..ayrıca toplam varlıklar kalemlerındekı maddı duran varlıkların..genellıkle kesımhane soguk hava deposu paketleme gıbı unıteler olup..bu kalemın ıkı fırmadada 1/3 lık kısmı olusturdugunu varsayarsak..kasada cok degerlı bırseylerın olmadığı tahmın etmek zor olmasa gerek..ayrıca bankalarda krdı talep ederken bankaların yukarda verdıgım borcun sermayeye oranı kalemıne baktıklarını ve %50-60 oranlarını kabul ettıklerını ..daha yuksek borc sermaye oranlarına kredı vermekte gucluk cıkardıklarını bılıyorum...
şu durumda seker pılıç bankalarda kesınlıkle kredı alacakmıs gıbı gorunmememkle banvıtınde durumunun cok ıc acıcı oldugu soylenemez.

beneksu
28-01-2013, 14:15
Arkadaşlar,bir yakınım BİM'de çalışıyor.Yarın sabah itibariyle TÜRKİYE genelindeki tüm BİM mağazalarında beyaz et grubunda BANVİT ürünleri satılmaya başlanacakmış.Yeni öğrendim.Çok fazla kar olmasada 2013 cirosuna bir miktarda olsa katkı sağlar :)))

şok mağazalarındada banvitin ürünü gözde piliç satılıyor

sabırlı34
28-01-2013, 14:32
şok mağazalarındada banvitin ürünü gözde piliç satılıyor

Ssüper,yıl nasıl başarsa öyle gider inşaallah...:clown:

ekosendrom
28-01-2013, 14:41
şu kadar gelişmeden sonra nasıl tavana yürümüyor anlayamıyorum !!!!!!!!!

ekosendrom
28-01-2013, 14:45
http://imageshack.us/a/img803/7845/imagegot.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/imagegot.jpg/)

ekosendrom
http://imageshack.us/a/img803/7845/imagegot.jpg

ekosendrom
http://imageshack.us/a/img803/7845/imagegot.jpg

ekosendrom
28-01-2013, 14:46
300 k yı alacak delikanlı bekleniyorrrr

GLADYATÖR 2011
28-01-2013, 16:25
gören de banvit 4,xx lü rakamlara,
endeksin lütfu ile geldi sanır...
endeks gevşeyince hemen o da aşağı saldı kendini...
araplara satılınca da endeks - 2000 li puanlarda düşüş yaşıyordu o gün...
potansiyel haberleri bu şekilde kaynatmaya bayılır banvit tahta yapıcıları...
bugün de bir tesadüf değil,tasarlanmış bir plandan ibaret...
gözün aydın tahta yapıcı...böyle günler tam sana göre...ytd.

trakyalı22
28-01-2013, 20:23
Sayın Sabırlı34 dostum Şeker piliç Sayfasında günün kahramanı olmuşsun herkes senden bahsediyor....Adını anmayan kalmamış Gururumuzsun vallahi.Ne yaptın Öyle kulağıma güzel şeyler geldi.....

kopru22
28-01-2013, 20:29
[QUOTE=kopru22;8333942]http://img195.imageshack.us/img195/2784/banvit.png (http://imageshack.us/photo/my-images/195/banvit.png/)

4,01 :halayci: sanki tahtayı ben yapıyorum Benden bu kadar herkese hayırlı kazançlar arkadaslar

sabırlı34
28-01-2013, 21:44
Sayın Sabırlı34 dostum Şeker piliç Sayfasında günün kahramanı olmuşsun herkes senden bahsediyor....Adını anmayan kalmamış Gururumuzsun vallahi.Ne yaptın Öyle kulağıma güzel şeyler geldi.....

Estağfurullah değerli trakyalı22 dostum.Özlettin kendini bu arada...
Valla bende bilmiyorum akışına bıraktık gidiyor bakalım.Gözümüzün önünde akıllarınca bizi kumpasa getireceklerdi sessiz kalmayı içime sindiremedim.Düzenlerini bozduk galiba :)))
Bindik bir alamete bakalım hayırlısı nereye gideriz artık.Galiba benim ŞEKER hisseleride yakında BANVİT'e dönüşecek :)))
ALLAH'a emanet ol dostum,selamlar...

kar22
28-01-2013, 23:23
Gelişmeleri yakından takip ediyoruz, iki taraf içinde hayırlısı olsun...

seyyah20
29-01-2013, 10:47
Şekerpiliç olayı siyasilerinde ilgisin çeker nerden baksan 1.600 kişi çalışıyordu. Sonuçta işsizkalabilirler. siyasilerde bu olaya el atar diye düşünüyorum. Sonuçta istahdamı kuvvetli şeker pilicin. Bakalım neler olacak.

GLADYATÖR 2011
29-01-2013, 11:25
öyle saçma haraketler yapıyor ki ...
insana yorum şansı bırakmıyor...
ortada potansiyel bir durum var,ancak hala hisse fiyatı ile ilgili yatırımcıyı yönlendirecek bir görüntü yok... iki ileri bir geri mehter takımı gibi...
4,01-4,29 bandını hangi mantıkla denediğini bilen varsa beri gelsin...
3,50-4,40 bandını zaten 2012 başından bu güne kadar adeta ezberletti...
sanki yine ky avına çıkmış gibi bir hareket mantığı var gibi...
banvit in şeker i alması demek büyük ihtimal bedelliye gitmesi demek gibi gözüküyor...
adım gibi biliyorum banvit şekerin kendisine yüklediği finansman yükünün faturasını çok büyük ihtimal ky ye keser...
tabi bu bir süreç meselesi...benden banvitçi arkadaşlara tavsiye kağıtta kalacaksanız, mutlaka cebinizde bu süreçte nakit biriktirin...
görener yine ava çıktın burnuma pis kokular getiriyorsun farkında değilim sanma.... ytd.

trakyalı22
29-01-2013, 11:53
Yer:bandırma
üretim tesislerindeki yakınlık 2 km.
Türkiyedeki tavuk üretimi konusunda lider firma konumundaki banvit yönetimi şeker piliçin düştüğü trajadik durumunu profosyönel yönetimiyle hiç kaçırmayacağını ve şeker pilici düşenin dostu olmaz deyiminle ucuz fir fiyatla satın alacağını düşünüyorum.çünkü iç talepteki artış ve planlanan ortadoğu ve arabistan ihracatlarını karşılamakta olan tesislerinin yetesizliğini günlük 300 000 kesim kapasiteli kesimhaneye sahip şeker piliç tesisleri onlar için biçilmiş bir kaftan.bu ayağına kadar gelen şansı bence banvit yönetimi kaçırmaz.çünkü ortakları aabar gibi paranın bok gibi olduğu bir firma varsa. Neyse her ne olursa hayırlısı olsun diyelim...

sabırlı34
29-01-2013, 12:49
Aynı fikirde olduğumuza sevindim trakyalı22 dostum,hayırlısı diyelim.
GLADYATÖR 2011 dostum 4.24 seviyesi önemli, doğal olarak orayı deniyor ve üzerinde kar satışı geliyor.
Satış olsun bir hele şimdiden bedelli deyip kulağımıza kar suyu kaçırmayalım,yatırım şirketlerinin yayınladığı raporlardaki ürkütme taktiklerine kapılma derim.Selamlar...

kotancı
29-01-2013, 16:08
arkadaşlar bu şeker pilicin tahtası ne zaman açılıyordu bilen varmı

GLADYATÖR 2011
29-01-2013, 16:58
arkadaşlar bu şeker pilicin tahtası ne zaman açılıyordu bilen varmı

bu sorunun cevabını bilene ödül veriyorlar :)

napsula
29-01-2013, 17:56
yaw banvit holding ne zaman olacak diye 10 yıldır beklemedeyiz..almadığı kalmadı..yine yatırım..bakalım ne olacak..bekliyoruz..

ümit.b
30-01-2013, 03:37
Banvit fırsatı kaçırmadı Bugun itibarıyla banvitburada.com da sattığı en düşük fiyat olan 6.5 tl lik bütün piliç 7.3 tl olmuş.yaklaşık %12 zam.hayırlı olsun yılın ilk zammı

ekosendrom
30-01-2013, 17:31
tera menkul kıymetlerden

- Banvit (BANVT, kümes hayvancılığı , 228mn PD) Şeker Piliç
(SKPLC, kümes hayvancılığı, 53mn$ PD) ile satınalma görüşmelerine
başladı. Daha önce SKPLC’nin %69 hissesini kontrol eden ana ortakları
ve Torunlar Gıda arasındaki görüşmeler SKPLC’in önemli finansal
zorluklarla karşı karşıya olması nedeniyle (yükümlülüklerin bazılarını
ödemeleri mümkün değil) sonuca ulaşılamadan sona erdi. SKPLC
alacaklarına ve banka hesaplarına uygulanan haciz nedeniyle şirketin
ek hammadde satın alması için yeterli mali güce sahip olmadığından
SKPLC çok yakında üretimi durduracaktır. SKPLC’in pazar payı %6
civarındayken BANVT pazarda %15 hisseye sahiptir. SKPLC çoğunluk
hissesinin potansiyel satışı çağrı gerektiri ve fiyatlandırmaya bağlı
olarak SKPLC yatırımcılarının yararına olabilir. BANVT satın alma için
ek mali kaynaklara ihtiyacı olmasına rağmen bu satınalma BANVT’in
pazardaki konumunu önemli ölçüde güçlendirecektir. BANVT 9a12
itibariyle 445mnTL net borç pozisyonuna sahiptir(son 12 aylık FAVÖK
rakamının yaklaşık 6 katı). Potansiyel satın alma BANVT için bedelli
sermaye arttırımını gündeme getirebilir.

ilyria
31-01-2013, 06:57
Banvit yonetimi kendini cok akilli saniyor o yuzden oyle veya boyle zarar etmis hacizlik olmus bir sirketi aliyor.Kendilerinde sihirli degnek oldugunu saniyorlarsa o da yok olsa kendi sirketlerini adam gibi kara gecirirlerdi.

Batik bir sirketi almaya calismak bile o yonetimin beceriksizligini gosterir.Birak batsin piyasaya arz edilen tavuk miktari azalsin sen yine yuksek fiyattan satarsin.Banvitte 2 yil once 600 adetlik alim yapmistim.En kotu yatirirmimdi ve %20 zararla cikarttim .Vunku adamlar batik bir sirketi almak icin ugrasiyor ve bunun finansmanini da bedelli sermaye arttirimi ile karsilayacaklar.pes dogrusu....

ZYNSRT
31-01-2013, 09:56
Banvit yonetimi kendini cok akilli saniyor o yuzden oyle veya boyle zarar etmis hacizlik olmus bir sirketi aliyor.Kendilerinde sihirli degnek oldugunu saniyorlarsa o da yok olsa kendi sirketlerini adam gibi kara gecirirlerdi.

Batik bir sirketi almaya calismak bile o yonetimin beceriksizligini gosterir.Birak batsin piyasaya arz edilen tavuk miktari azalsin sen yine yuksek fiyattan satarsin.Banvitte 2 yil once 600 adetlik alim yapmistim.En kotu yatirirmimdi ve %20 zararla cikarttim .Vunku adamlar batik bir sirketi almak icin ugrasiyor ve bunun finansmanini da bedelli sermaye arttirimi ile karsilayacaklar.pes dogrusu....

Banvit tam tersine fırsatları lehine çeviriyor izmirdeki tatpi nin kesimhanesini alarak beceriksizlilikmi yaptı,izmir paşa yemi aldı beceriksizlilikmi yaptı,elazıg da ki komple entegre tesisleri alarak beceriksizlilikmi yaptı tam tersine adamlar ticaret yapıyorlar bu kadar büyümek çok kolay olmuyor sıfırdan tesis kurmak çok kolay degil emisyon izni almak bile başlı başına bir iş ruhsatlı tesis alıyor ve kapasitesini arttırıyor,ha size katıldıgım tek şey yatırımcısına kazandırmıyor yoksa üretimini saglıklı arttıran öyle yada böyle saglıklı büyüyen bir şirket yigidi öldür hakkını yeme biz kazanamıdık diye yöneticileri beceriksizle suçlamak pek mantıklı degil.Hepimize hayırlı ve bol kazançlar.

ilyria
31-01-2013, 10:48
Gercekleri konusalim
1 -Sekerpilic kar edememis hacizlik olmus.Banvit altin yumurtlyan tavuk mu ureticek ne yapicak ta kara gecirecek bu sirketi.Amerikanin gozunu sevim kolay kolay sirket kurtarmazlar.
2-Banvit kendi bilancosunda adam gibi kar aciklamiyor.Genelde de zarar acikliyor.
3-Banvitin toplam borcu FAVOK un 6 kati diye yukarida ekosendrom da belirtmis.
4-Sekerpilici alicak parasi yok onu da bedelli isteyecek.
5-Turk halki tavuk tuketimini mi arttiracak simdi ?

Bunlarin cevabini verin ondan sonra inanim banvit dogru yapiyor diye.

Banvit tam tersine fırsatları lehine çeviriyor izmirdeki tatpi nin kesimhanesini alarak beceriksizlilikmi yaptı,izmir paşa yemi aldı beceriksizlilikmi yaptı,elazıg da ki komple entegre tesisleri alarak beceriksizlilikmi yaptı tam tersine adamlar ticaret yapıyorlar bu kadar büyümek çok kolay olmuyor sıfırdan tesis kurmak çok kolay degil emisyon izni almak bile başlı başına bir iş ruhsatlı tesis alıyor ve kapasitesini arttırıyor,ha size katıldıgım tek şey yatırımcısına kazandırmıyor yoksa üretimini saglıklı arttıran öyle yada böyle saglıklı büyüyen bir şirket yigidi öldür hakkını yeme biz kazanamıdık diye yöneticileri beceriksizle suçlamak pek mantıklı degil.Hepimize hayırlı ve bol kazançlar.

phaon
31-01-2013, 11:16
Satın almadan ziyade ortaklık anlaşması gibi görünüyor. Seker Pilic KAP'a "Ortaklık görüşmelerine başlanması" başlığıyla bildirim yapmış. Detayları merak ediyoruz...

Bir ekleme yapmak istiyorum, şirketin büyümeye çalışması olumlu bir gelişme, ola ki iyi yönetilsin...

sabırlı34
31-01-2013, 11:39
Aramıza hoş geldiniz Sn.ZYNSRT.Uzun zaman oldu görüşmeyeli.
Arkadaşlar ortada çok fazla olumsuz dedikodu var,adamların eline koz vermeyelim.
Bu arada ay başından beri defalarca yeni SPK kanununun forum yazılarını ilgilendiren maddesini yayınladım.Lütfen okumayanlar tekrar okusun.Zira yatırımcıları yanlış yönlendirici uçacak,kaçacak,batacak v.b. yazılar yazmak yaymak 2 ila 5 yıl hapis cezası almanıza yol açabilir.
Lütfen bu forumu onbinlerce insan takip ediyor.Yazılarımızdan etkilenebilecek arkadaşlarıda düşünerek yorumlarımızı paylaşalım.
Zaman her şeyin ilacıdır,hayırlısı neyse o olsun.ALLAH'a emanet olun.

Bu arada BANVİT'le ilgili bu süreçte olumsuz bir durum görünmüyor.ŞEKER PİLİÇ'i alır yada almaz.Temennimiz alıp kapasitesini arttırması yönünde.Almazsa da şirket zaten başka yatırımlarla kapasitesini arttırıyor zaten.ŞEKER PİLİÇ'ide almasada bir sıkıntı olmaz BANVİT açısından...

ekosendrom
31-01-2013, 11:39
telefonla aradım. yatırımcı ilişkileri bölümünden tam söylenen bu. hatta siz de hemen arayabilirsiniz. sonuçta işleri bu :)
citinin takasında çıkış var, düşüşü ben buna bağlıyorum. umarım daha fazla satmazlar.

Bilgi için teşekkürler sn.ekosendrom;
Kesin bilgi mi?Mail yoluyla öğrenebildiyseniz bizimle paylaşabilirmisiniz?
Yoksa içeriden duyum mu?
Buarada çekilme normal.Daha önce yazdım 4.24 fibo direncini denedik ama üzerinde kapatamadık.

ZYNSRT
31-01-2013, 11:49
Gercekleri konusalim
1 -Sekerpilic kar edememis hacizlik olmus.Banvit altin yumurtlyan tavuk mu ureticek ne yapicak ta kara gecirecek bu sirketi.Amerikanin gozunu sevim kolay kolay sirket kurtarmazlar.
2-Banvit kendi bilancosunda adam gibi kar aciklamiyor.Genelde de zarar acikliyor.
3-Banvitin toplam borcu FAVOK un 6 kati diye yukarida ekosendrom da belirtmis.
4-Sekerpilici alicak parasi yok onu da bedelli isteyecek.

5-Turk halki tavuk tuketimini mi arttiracak simdi ?

Bunlarin cevabini verin ondan sonra inanim banvit dogru yapiyor diye.

Arkadaşım maksadım sizinle polimik yapmak degil daha 3 yıl önce 60,000 adet olan günlük kapasitesini günlük 300,000 adete çıkartmış her halde bu hayvanları kesip denize dökmüyorlar,büyük baş hayvan kapasiteside yaklaşık 30,000 adetin üzerine çıkmış yeni bir çok yatırımlar yapmış ve bu yatırımlarda hep kurulu düzen de olan ancak tadilat ve revizyon yapılarak işletmeye alınmış tesisler aldıgı tesislerin hiç birisini alırken de yatırımcısından bedelli adı altında para talep etmemiş kaldıki daha alınmış bir şeyde yok sizin sorularınıza cevap yazmak için degil yazdıgınız yazıya istinaden yazdıgım yazıyı başka yerlere çekerek polimik yaratmayalım.Evet yatırımcısına kazandırmadıgını bende kabul ediyorum ama bu banvitin yatırım yapmadıgı yanlış yönetildigi anlamına gelmez zarar yazdıgı yıllarda bile kapasitesini arttırarak ayakta kalmış bir şirket bu gerçekleri görmemezlikten gelemeyiz.Bende bu şirkete yatırım yaptım hisselerini aldım yatırımcısını düşünen bir şirket degil patronlar kendinden başka kimseyi düşünmez hatta blançolar bile kılıfına uydurulmuş olabilir ancak yaptıgı yatırımlar ve kapasite de ortada.

sabırlı34
31-01-2013, 11:51
telefonla aradım. yatırımcı ilişkileri bölümünden tam söylenen bu. hatta siz de hemen arayabilirsiniz. sonuçta işleri bu :)
citinin takasında çıkış var, düşüşü ben buna bağlıyorum. umarım daha fazla satmazlar.

Dostane bir uyarı yapmak isterim sn.ekosendrom,burada paylaşacağımız bilgileri şirketten mail yoluyla almakta fayda var.
Yeni yasa çok sert.I.T.Radarına yakalanmayalım :)))
Selamlar..

sabırlı34
31-01-2013, 12:01
Arkadaşlar,bedelli yapacak diye bir zorunluluk yok.Bir kaç sayfada olsa gerideki yazıları takip etseniz şüpheniz kalmayacak.Sürekli başa dönüyoruz.
Bedelli zorunluluğu yok bu bir süreç gerektiriyor.Önce bakalım hayırlısıyla ŞEKER'i alacak mı alırsa ne şartlarla alacak.Ondan sonra bedelli ihtiyacı hissederlerse de önce İMKB'ye bu madde üzerine Genel Kurul toplanması yönünde bildirim yapacak izin isteyecek.Yönetim kurulu kararından sonrada yetkili mercii'ler gerek görürse bedelli kararı alacak.Bunların hepsi önceden bize açıklanacak.
İster katılırız,ister öncesinde hissemizi satarak katılmayız.Bir mecburiyet yok.
Şimdiden tartışarak birbirimizi üzmeyede gerek yok.
ALLAH'a emanet olun...

ekosendrom
31-01-2013, 12:36
bunlar salı gününün takasları ,

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=islem&seciliHisseIdx=88&hisse=BANVTEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

takasları burayada koyabilir misiniz sn.ekosendrom...

trakyalı22
31-01-2013, 13:00
http://img1.loadtr.com/k-823580-banvit.gif (http://www.loadtr.com/823580-banvit.htm)

guneysu
31-01-2013, 13:46

Telefonla aldığınız bilgileri forumda paylaşmayınız, elinizde mail yoluyla resmi bir belge yoksa, başınıza iş alırsınız.

ben öyle söylemedim, yatırımcı yanlış anladı der çıkar işin içinden. bu ipeke de bir üyenin başına geldi

ekosendrom
31-01-2013, 14:12
haklısınız, uyarı için teşekkürler sn.güneysu

Telefonla aldığınız bilgileri forumda paylaşmayınız, elinizde mail yoluyla resmi bir belge yoksa, başınıza iş alırsınız.

ben öyle söylemedim, yatırımcı yanlış anladı der çıkar işin içinden. bu ipeke de bir üyenin başına geldi

sabırlı34
31-01-2013, 14:26
Dostane bir uyarı yapmak isterim sn.ekosendrom,burada paylaşacağımız bilgileri şirketten mail yoluyla almakta fayda var.
Yeni yasa çok sert.I.T.Radarına yakalanmayalım :)))
Selamlar..

I.T.Radarı derken yanlış anlaşılmasın Insider Trading'i (içeriden bilgi alarak işlem yapmak) kastetmiştim sn.ekosendrom.
Hem içeriden bilgi alıp hemde hisse alım satımı yapma ile ilgili,sağlam cezası var.Elinizde belge olursa delil olur.

Bu forum sayfaları dahil her şeyimiz takipte artık .
Bu yüzden sanıyorum moderatör aslı astarı olmayan yazıları haklı olarak silmek zorunda kalıyordur.Bilginize!!!...

GLADYATÖR 2011
31-01-2013, 17:09
bir düşmeye görsün...
4 ün altına bir saldı kendini...
salış o salış...ta temmuz 2012 de demiştim ilk defa 4xx lere dokunduğu zaman,
bu 4,xx lerde bu kağıt adamı mahveder diye...yıl oldu 2013 şubat yine 4,xx altına saldı...
alma dibinde doğmuşlar,verme diye bir kavram yok..bakalım daha ne kadar sürüneceğiz 3 ile 4 arasında...ytd.

olacak şey değil ...bas aşağı babam bas ... bu nedir yahu ... şaka gibi ...3,8x buyrun cenaze namazına...şunun da tahtasını kapatsa idiniz ne olurdu sanki...

talihsiz55
31-01-2013, 17:23
arkadaşlar kimse bilgi ve belgeye dayanmadan yok bedelli olacak yok şu olacak yok bu şirket borç içinde yüzüyor diye dayanaksız yorumlarda bulunmayın inanın sıkıntı verdi artık

talihsiz55
31-01-2013, 17:43
adamlar sektörde söz sahibi bir şirketi alabilecek güce erişmişler gelmişsiniz burda şirketi batık gösteriyorsunuz neye dayanarak bana kalırsa birilerine hizmet ediyorsunuz ama kime

teafull
31-01-2013, 21:05
aslında skplc'in gözaltı pazarına düşmesi banvt'in elini güçlendirir...
yani banvt'e yarar...
bakalım göreceğiz yarın yarayacak mı...?

GLADYATÖR 2011
31-01-2013, 21:12
yani banvt'e yarar...
bakalım göreceğiz yarın yarayacak mı...?

bu düşüncenizin dayanak noktası nedir?
neden banvite yarar bu durum?

talihsiz55
31-01-2013, 22:06
Yani banvt'e yarar...
Bakalım göreceğiz yarın yarayacak mı...?

sayın arkadaşım bende skplc yok bilhakis bol miktarda banvit mevcut ama onların gözaltı pazarında olmalarından ben nemalanacksam istemiyorum spek istediği gibi basabilir ağlayanın malı gülene hayır etmezmiş varsın bu hissede kaybedeyim sizinde bu şekilde düşündüğünüzden şüphem yok

SNMKAYA
31-01-2013, 22:52
sayın arkadaşım bende skplc yok bilhakis bol miktarda banvit mevcut ama onların gözaltı pazarında olmalarından ben nemalanacksam istemiyorum spek istediği gibi basabilir ağlayanın malı gülene hayır etmezmiş varsın bu hissede kaybedeyim sizinde bu şekilde düşündüğünüzden şüphem yok

allah razı olsun benimde hepsi şekerpiliçte:((

ahiret
31-01-2013, 23:32
yazmayayım dedim ama bazı akıllı geçinenlere bir cevapta benden olsun demeden geçemeyeceğim;
bazıları yönetimi bilmem ŞKPLÇ almakla deli bilmem bazı tesisleri almakla beceriksizlikle vs. suçluyorlar. Soruyorum; siz kaç lira ile borsadasınız ve ne kadar portföy yönetiyorsunuz? Sade borsacı iseniz en fazla 50 000 olmadı 100 000 TL.. Adamlar yani yöneticiler bugün 100 milyonlarla iş yapıyorlar!! Karalama kampanyasını br tek nedene bağlıyorum oda spek olmalarına!! Benim açık söylüyorum yüksek lotum var... Ve buradan kesin bir sonuç çıkmadan ayrılmıyorum.
teşekkürler

GLADYATÖR 2011
01-02-2013, 10:23
hemen hemen her kademesinde direnç var onu biliyoruz da :)
bu garabet düşüşüne şu kademe güçlü destek diyebilecek varmı onu merak ediyorum...sn kopru22 buyrun sizi bu konuda göreve çağıralım :)

ahiret
01-02-2013, 10:53
millet yoruldu. kimseler yok. Ya bazıları pusuda, yada uykudalar..

Herkese hayırlı Cumalar

talihsiz55
01-02-2013, 16:13
millet yoruldu. kimseler yok. Ya bazıları pusuda, yada uykudalar..

Herkese hayırlı Cumalar

yakında şenlenir buralar dostum

teafull
01-02-2013, 16:29
ne oldu banvt'e bugünde ekside...???

GLADYATÖR 2011
01-02-2013, 16:58
ne oldu banvt'e bugünde ekside...???

ne zaman adam gibi bir artıda gördük ki...
bu da batıyor galiba...
tahtacılarının tahtası eksik olunca normaldir diye bakmak lazım...

ahiret
01-02-2013, 16:59
ekside olmasının sebebi kesecek tavuk bulamıyorlar. Belkide spek daha acıkmadı.

ahiret
01-02-2013, 17:08
3 gündür bir haber düşmedi. Bayağıda kıran kırana yapıyorlar pazarlığı galiba....:cheers:

sabırlı34
03-02-2013, 00:36
UZUN VADE'DE HER ŞEY YOLUNDA GİDİYOR...:super:

Altın yumurtlayan tavuk!
İhracat bir senede yüzde 37 arttı

02 Şubat 2013 Cumartesi, 12:27:15
Habertürk

Son günlerde Şeker Piliç'in içine düştüğü zor durumla gündeme gelen beyaz et sektörü,bir yandan altın çağını yaşıyor.
Kanatlı eti ihracatının 2011 yılında 385 milyon dolar olduğunu hatırlatan Lades Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Uzun, bunun 2012 yılında yüzde 37'lik artışla 529 milyon dolara ulaştığını belirtti. Uzun, kendilerinin de 2012 yılında 30 milyon dolar ihracat yaptığını vurgulayarak, "Kanatlı etinin toplam ihracatının yüzde 6'sını gerçekleştirerek, ihracatta da ilk 5'e girdik. İhracat yapılan ülkelere İran ve Tacikistan'ı da ekledik." diye konuştu.

TÜRK ÜRÜNÜ TÜKETMEK MODA OLDU
Sektörün, özellikle son 3 yıllık süreçte büyük bir ivme kazandığını belirten Uzun, ihracatta da bir ayrıntıya dikkat çekti. Uzun, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Dubai, Katar, Umman, Bahreyn gibi ülkelerde Türk ürünlerine karşı çok büyük bir istek var. Türk dizilerinden ve ekonomisindeki son dönemlerdeki ciddi başarısından dolayı oralarda Türk ürünü tüketmek bir moda gibi oldu. Biz de kaliteli ürünlerimizle Türk piliç eti sektörünü en iyi şekilde temsil ederek ülkemizin yurt dışındaki itibarını güçlendiriyoruz."

KİŞİ BAŞI BEYAZ ET TÜKETİMİ ARTIYOR
2011 yılında Türkiye'de kişi başı piliç eti tüketimi 19 kilogram iken, bu rakamın 2012 yılında 20 kilonun üzerine çıktığını kaydeden Ekrem Uzun, toplum bilinçlenip, kültür seviyesi yükseldikçe sağlık açısından faydaları bilimsel olarak açıklanan beyaz et tüketiminin artmaya devam edeceğini söyledi.

Uzun, "Ülkemiz kanatlı sektörü, son yıllarda hızlı bir gelişme gösterip tüm dünya ile yarışabilecek duruma geldi.Kanatlı eti ve ürünleri sektörünün, gıda sektörü içinde AB ile rekabet edebilecek birkaç alt sektörden biri olmasında; doğru ve bilinçli yatırımlar yanında bu alanın geniş işgücü istihdamı oluşturmasında; endüstriyel üretime uygunluğu ve gıda alanında çok iyi örgütlenmiş sektörlerden biri olmasında katkısı yadsınamaz." diye konuştu.

Kanatlı ürünleri ihracatı ile ilgili olarak değerlendirmelerde de bulunan Ekrem Uzun, 2011 yılında 680 milyon 110 bin dolar olan ihracatın, 2012 yılında yüzde 31.7 oranında artarak 893 milyon 815 bin dolara ulaştığını vurguladı. Uzun, "2012 yılında 9 yeni ülke pazarı açan kanatlı ürünleri sektörü, aynı zamanda 2011 yılı Ortalama Birim Satış Fiyatını yükselterek, yüzde 7 oranında katma değer artışı sağladı." ifadesini kullandı.

İHA

sabırlı34
03-02-2013, 01:24
Sektörün, özellikle son 3 yıllık süreçte büyük bir ivme kazandığını belirten Uzun, ihracatta da bir ayrıntıya dikkat çekti. Uzun, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Dubai, Katar, Umman, Bahreyn gibi ülkelerde Türk ürünlerine karşı çok büyük bir istek var. Türk dizilerinden ve ekonomisindeki son dönemlerdeki ciddi başarısından dolayı oralarda Türk ürünü tüketmek bir moda gibi oldu. Biz de kaliteli ürünlerimizle Türk piliç eti sektörünü en iyi şekilde temsil ederek ülkemizin yurt dışındaki itibarını güçlendiriyoruz."

2012 VERİLERİYLE YAKLAŞIK NÜFUSLAR:
DUBAİ : 4 MİLYON
KATAR :1.7 MİLYON
UMMAN : 2.8 MİLYON
BAHREYN:1.2 MİLYON

TOPLAM :9.7 MİLYONLUK GELİR SEVİYESİ YÜKSEK YENİ BİR PAZAR.HİÇ FENA DEĞİL...

kingboy
03-02-2013, 08:42
Arkadaşlar,Skplc İş bankasından satış talimatı vermek istiyorum kabul etmiyor.Gözaltındada olsa satış talimatı nasıl vereceğiz?selamlar..

ZYNSRT
03-02-2013, 13:35
Arkadaşlar,Skplc İş bankasından satış talimatı vermek istiyorum kabul etmiyor.Gözaltındada olsa satış talimatı nasıl vereceğiz?selamlar..

Şeker Piliç ve Yem Sanayi Ticaret A.Ş. Baz Fiyatı Hk.
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI[SKPLC] 01/02/2013 14:22:05

BORSA BAŞKANLIĞI DUYURUSU

Borsa Yönetim Kurulunun 31/01/2013 tarihli toplantısında Şeker Piliç ve Yem Sanayi
Ticaret A.Ş. paylarının 04/02/2013 tarihinden itibaren Borsamız Gözaltı Pazarında
işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir. Söz konusu işlem sırasının Gözaltı Pazarındaki
04/02/2013 tarihli işlemler, Borsa Başkanlığının kararı ile sıra kapatılmadan önce
son seansta gerçekleşmiş işlemlerin üzerinden belirlenen baz fiyat (2,16 TL) ve fiyat
marjları (1,94 TL - 2,38 TL) ile başlatılacaktır.

PAY PİYASASI MÜDÜRLÜĞÜ

trakyalı22
03-02-2013, 13:53

2012 VERİLERİYLE YAKLAŞIK NÜFUSLAR:
DUBAİ : 4 MİLYON
KATAR :1.7 MİLYON
UMMAN : 2.8 MİLYON
BAHREYN:1.2 MİLYON

TOPLAM :9.7 MİLYONLUK GELİR SEVİYESİ YÜKSEK YENİ BİR PAZAR.HİÇ FENA DEĞİL...

Verdiğin bilgiler için sağol sabırlı 34 arkadaşı.Elbettirki bu denizlere banvit kurumu her yada geç açılcak ama ne zaman .Zaten değilmidirki bu ihracatlar için B.A.Emirliğinde BANVİT ME FZE Adlı şirketi kuran,Elazığta tesis satın alan,hatta şeker piliç ile görüşmelere başlayan olcak ama NE ZAMAN olcak......

sabırlı34
03-02-2013, 14:59
Bir şey değil değerli trakyalı22 arkadaşım.
Sorduğun sorulara gelince,kim bilir belki yarın,belki yarından da yakın...:)))

Şirket yetkilileri,bu tip ihracat ve diğer olumlu haberleri vermek konusunda her ne hikmetse fazla ketum davranıyor...
Yeni pazarlara artı olarak S.ARABİSTAN'ıda eklemeyi unutmayalım...:)))
Birde bu ELAZIĞ'daki tesis, olası İRAN ve devam eden IRAK ihracatları konusunda lojistik açıdan çok avantajlı bir bölgede...

GLADYATÖR 2011
03-02-2013, 15:00
Herkese iyihafta sonlari bu hafta baya iyi kafa karistirdilar umarim daha fazla asagilara salmazlar yoksa uzun sure tekrar surundurur ezberledik artik

kingboy
03-02-2013, 19:33
Yanıtınız için teşekkür ederim.Ancak yarından itibaren gözaltında işlem göreceğini bende biliyorum.
Gözaltı pazarında işlem gören bir şirkete neden satış talimatı veremiyoruz?Bilen arkadaşlar yanıtlarsa memnun olurum.Selamlar...

İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI[SKPLC] 01/02/2013 14:22:05

BORSA BAŞKANLIĞI DUYURU

Borsa Yönetim Kurulunun 31/01/2013 tarihli toplantısında Şeker Piliç ve Yem Sanayi
Ticaret A.Ş. paylarının 04/02/2013 tarihinden itibaren Borsamız Gözaltı Pazarında
işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir. Söz konusu işlem sırasının Gözaltı Pazarındaki
04/02/2013 tarihli işlemler, Borsa Başkanlığının kararı ile sıra kapatılmadan önce
son seansta gerçekleşmiş işlemlerin üzerinden belirlenen baz fiyat (2,16 TL) ve fiyat
marjları (1,94 TL - 2,38 TL) ile başlatılacaktır.

PAY PİYASASI MÜDÜRLÜĞÜ

kusursuz
03-02-2013, 19:58
SABIRLI34 yazilarinizi takip ediyorum.paylasimlariniz icin tesekkur ederim.size bedelli sermaye artirim soylentisini soracaktim.TTK 2003'e gore bedelli artirimlarda bazi kriterler var.acaba banvit bu kriterlere uygunmu.ornegin 2003'e gore galatasarayinki kabul edilmedi.onunda borclari vardi tipki banvit gibi.sizin dusuncenizi ogrenebilirmiyim.tesekkur ederim.

ZYNSRT
03-02-2013, 21:42
Yanıtınız için teşekkür ederim.Ancak yarından itibaren gözaltında işlem göreceğini bende biliyorum.
Gözaltı pazarında işlem gören bir şirkete neden satış talimatı veremiyoruz?Bilen arkadaşlar yanıtlarsa memnun olurum.Selamlar...

Şu an itibarı ile tahtası kapalı oldugu için satış veremezsiniz,gözaltı pazarında pazartesi günü işlem görecek işlem görmeyen tahtası kapalı şirket hisselerine alım ,satım yazamazsınız.Ancak pazartesi gözaltı pazarı açılınca işlem yapabilirsiniz.

sabırlı34
04-02-2013, 10:32
SABIRLI34 yazilarinizi takip ediyorum.paylasimlariniz icin tesekkur ederim.size bedelli sermaye artirim soylentisini soracaktim.TTK 2003'e gore bedelli artirimlarda bazi kriterler var.acaba banvit bu kriterlere uygunmu.ornegin 2003'e gore galatasarayinki kabul edilmedi.onunda borclari vardi tipki banvit gibi.sizin dusuncenizi ogrenebilirmiyim.tesekkur ederim.

Sn.kusursuz,beni takip ettiğiniz için ben de size teşekkür ederim.Sorunuza gelince,siz de yazınızda belirtmişsiniz,söylentilerle ilgili yorum yapmaya gerek yok bence.
Selamlar...

ahiret
04-02-2013, 10:38
arkadaşlar hayırlı ve güzel bir hafta dileğiyle
ne hikmetse bugün özellikle canım tavuk çekti.. Bizim şirketten gidip alabilme hakkımız varmı acaba?...:halay:

GLADYATÖR 2011
04-02-2013, 10:48
resmen mahmuzluyorlar....
endeks aşağı inerken sal ..
endeks yukarı çıkarken tut...
ayıptır spek ayıptır...ayıptır görenlerler ayıptır...
bu kağıt bu rakamların kağıdı değil bunu herkes biliyor...
3 kuruşluk menfaatler uğruna kağıtta prestij diye birşey bırakmadınız yazıklar olsun...ytd.

hayatttt
04-02-2013, 11:49
(http://www.internethaber.com/tavuk-diye-bize-yedirdiklerine-bakin-498999h.htm) tavuklarla ılgılı son haberlerı okudunuz mu?

GLADYATÖR 2011
04-02-2013, 12:04
(http://www.internethaber.com/tavuk-diye-bize-yedirdiklerine-bakin-498999h.htm) tavuklarla ılgılı son haberlerı okudunuz mu?

sn hayatttt
mesele bu tip altı çok dolu olmayan haberleri okumak değil...
bugün sadece gıda değil her alanda istismar edilen konular mevcut...
olay basit endüstrileşen hayatın içinde bu tip haberler belli kesimlerin rantane politikalarının her zaman malzemesi olacaktır.
ama burada kurunun yanında yaş da yanmaması lazım... işini düzgün yapan kuruluşlar var...
önemli olan biz tüketici olarak ne kadar bilinçliyiz ne kadar araştırma yapıyoruz...
sadece ucuz diye araştırmadan irdelemeden tüketiyorsak ...sorun bizde demektir...
bu konuda bireylerin kendini maksimum yetiştirmesi lazım... yoksa hilecilik sadece gıda alanına yönelik yapılan bir hadise değil..
bugün kibrit çöpüne kadar her alanda çakma ve hile mevcut...
kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor şu ürünleri tüket diye ... bilinçli olalım doğru olanı tüketelim... ytd.

sabırlı34
04-02-2013, 12:07
(http://www.internethaber.com/tavuk-diye-bize-yedirdiklerine-bakin-498999h.htm) tavuklarla ilgili son haberlerı okudunuz mu?

Biz çok uzun süredir bu tip asparagas haberleri çok okuyoruz sn.hayatttt;
Çok düşük bir ihtimalde olsa merdivenaltı imalatçıları ilgilendirir diyeceğim ama onlara da bu konuda elimizde delil olmadan çamur atmak yakışık almaz...
Madem böyle bir durum var neden ispatlamıyorlar sizce?

Bu arada yayınladığınız haberin altındaki yorumlar bölümünde aşağıdaki son yorumu yapan 30 yıldır bu sektörle ilgilenen kişinin yorumunu siz okuyabildiniz mi?

Mesut YILDIRIM
03 Şubat 2013 Pazar 19:19

Yazık yaaa..bende 30 yıldır baba mesleği olarak bu işin içindeyim.tavukçuluk sektörü tarım da düzgün giden sağlam yapılı bir sektör ve ihracaat yapmaya başladı..ağzı olan kunuşuyo..bırakın tavuğu da sigarayı bıraktırın..

talihsiz55
04-02-2013, 14:55
Kademeleri gören varmı dostlar paylaşabilirmisiniz

GLADYATÖR 2011
04-02-2013, 15:07
kafam almıyor...
şu ortamda banvit hisselerinin yükselmeyişine...
varmı nedeni hakkında yorum yapacak olan?

talihsiz55
04-02-2013, 15:11
Hadi be tavuk zıpla artık şurdan

talihsiz55
04-02-2013, 17:05
çok sıkıştın tavucuk kaççak yerin yok senin :)

talihsiz55
04-02-2013, 17:16
tavukçum diyorum sana sıkıştın aşağıya gelsen mal kaptırcan bak

kusursuz
04-02-2013, 18:58
Sabirli 34 kardesim banvit kayitli sermaye sisteminde yani genel kurul olmadan yonetim kurulu karariylada sermaye artirimina gidebilir.yani gene soylenti diyecegim ama.bir araci kurumun ongorusu bu TERAnin.ve teranin takasina bakinca hic banviti yok.ne enterasan bir durumdur ki elinde olmamasina ragmen yorum yapiyor.sizinde dediginiz gibi kulaklara kar suyu kacti ve kagit hacimsiz bir sekilde geri geldi.fakat bugun cikis trendinin basladigi 3.88 de SIKISTI KALDI.ISLEM HACMI ARTSRSA BELKI TEKRAR BIR HAREKET YASARIZ.TEMENNIM YUKARI YONDE OLMASI ANCAK BENIMDE KAFAM COK KARISTI. YATIRIM TAVSIYESI DEGIL ARKADASLAR DIKKATE ALMAYIN LUTFEN.

sabırlı34
04-02-2013, 20:02
Sn.kusursuz kardeşim;
Bu TERA menkul senede bir kaç kez raporlar yayınlar,tıpkı en büyüklerden İŞYATIRIM ve diğerleri gibi..Daha bu güne kadar bu hissede hiç bir yatırım şirketinin söylediğinin gerçekleştiğini hatırlamıyorum.Gerçi bu kağıt yüzünden erken ihtiyarladık ama yinede özellikle bizim hissede yatırım şirketlerinin raporlarına çok fazla itibar etmeyin derim.
Bedelli söylentisine gelince,Yönetim Kurulu eğer böyle bir karar alırsa ilk önce bunu SPK onayına sunar (İMKB'yede aynı anda oranlarıyla birlikte bildirimde bulunur ve İMKB yatırımcıları haberdar eder) ve SPK onayından sonra gerçekleşecek tarihlerle birlikte İMKB'de yatırımcıların bilgisine sunar.Yani bu bizlerin önceden haberimizin olacağı bir süreç içerisinde gerçekleşir.İster katılırız,istersek de katılmayız.Zorla katılım yok ..
Bir şey 40 kez tekrarlanırsa gerçekleşir derler,bu 2.nci yazışımız oldu.Bence bir daha bu konuya girerek kafanızı daha fazla karıştırmayın :)))

teafull
05-02-2013, 09:24
görüşmeleri sonlandırmışlar...

MedwiG
05-02-2013, 09:36
Kap : Banvıt bandırma vıtamınlı yem sanayıı a.s. / banvt [] ozel durum acıklaması (genel) 05.02.2013 09:21:40

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Balıkesır asfaltı 8.km. Bandırma
telefon ve faks no. : (266) 7338600 - (266) 7338618
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (266) 7338600 dahılı 1197 / (266) 7338618
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Seker pılıc ıle yapılan on gorusme sonucu

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

Son gelısmeler sonrasında, seker pılıc ıle yapmakta oldugumuz on gorusmelerı sonlandırmıs bulunuyoruz.

ılerıde sartlar uygun olustugu takdırde konu tarafımızdan tekrar degerlendırılecektır.

talihsiz55
05-02-2013, 10:11
eeee tavuk neden düştün şimdi sen daha ne istiyorsun bak şekeri almadın rahatladın bedelli ihtimalinde kalmadı ayıp senin yaptığın

tarantula_2009
05-02-2013, 10:37
eeee tavuk neden düştün şimdi sen daha ne istiyorsun bak şekeri almadın rahatladın bedelli ihtimalinde kalmadı ayıp senin yaptığın

Asıl olan niyet, adamlar hisse yükselsin istemiyor ki

GLADYATÖR 2011
05-02-2013, 10:38
olacağı buydu zaten...
yatırımcı ile oyun oynayan zihniyet yaşadıkça...
daha çok başımıza bunlar gelecek.. ytd.

ahiret
05-02-2013, 10:40
horoz olsaydı bak nasıl "zıplardı":halayci:...
adı üstünde tavuk... Hep altta kalıyor... Yumurta gelsin ağzınada bakın nasıl zıplıyor... Acele yok...Acelemde yok..

GLADYATÖR 2011
05-02-2013, 10:50
hakketen çok gülüyorum...yatırımcı bu kadar mı aptal yerine konur...
hangisi batıyor anlamadım ki ... eğer şeker üretim yapamayıp satamayacaksa bu senin karına...
maliyetler artacak belki ama fiyatlarda artacak... pazar payını ele geçireceksin... bunu niye fiyatlamazsın ki ...
sanki şeker piliçi satın almayı daha önceden fiyatladın da düşüşe geçtin...
ya arkadaş sen bu satınalmayı sanki hisseyi 5 lere 6 lara çıkararak fiyatlamadın ki düşesin...
hakketen komedi ötesi...siz adamı dinden çıkartırsınız...
.....cek adam arıyorlar resmen başka birşey değil... ....ler
getirin şu kağıdı da 1,xx lere 2,xx lere de rahatlayın ...
belki .....nüz soğur... (ytd)

ahiret
05-02-2013, 10:52
10 gün içinde neredeyse % 10 kaybetmiş bizim tavuk.. Anlamadığım rekabet ortamında nasıl tersi olduğu..
% 50 ye kadar yolu var sn. spek... Ben kaybettikce sende kaybediyorsun unutma.. çünkü bendeki sabır taşı..
Kaybettiğimi almadan hiç bir hisseden çıkmamayı öğrendim.. Neticede topla değil para ile oynuyoruz...

ahiret
05-02-2013, 10:54
Gladyötör kardeşim; ....cek adam biz olmayacağız ok'mi? .....ken adam olmayı bazen istemesemde olduruyorlar....
Spek efendi; alo - bunlara cevap yaz gel...

talihsiz55
05-02-2013, 11:35
hakketen çok gülüyorum...yatırımcı bu kadar mı aptal yerine konur...
hangisi batıyor anlamadım ki ... eğer şeker üretim yapamayıp satamayacaksa bu senin karına...
maliyetler artacak belki ama fiyatlarda artacak... pazar payını ele geçireceksin... bunu niye fiyatlamazsın ki ...
sanki şeker piliçi satın almayı daha önceden fiyatladın da düşüşe geçtin...
ya arkadaş sen bu satınalmayı sanki hisseyi 5 lere 6 lara çıkararak fiyatlamadın ki düşesin...
hakketen komedi ötesi...siz adamı dinden çıkartırsınız...
.....cek adam arıyorlar resmen başka birşey değil... ....ler
getirin şu kağıdı da 1,xx lere 2,xx lere de rahatlayın ...
belki .....nüz soğur... (ytd)

sayın şirket yetkilileri BİM ve SOK marketler için yaptığı üretimin kaça katlandığını bi açıklasalarya ne olurdu sanki adamlar mal yetiştiremiyor bu arada şekerpilicin tüm canlı hayvanlarınıda kim aldı acaba :)

talihsiz55
05-02-2013, 12:00
hacimsiz düşür bakalım nereye kadar tavuk yaza kadar birlikteyiz senle

moonlight2013
05-02-2013, 12:43
http://666kb.com/i/cbawm280xy2drgdd2.gif

banvt-imkb 30 dk lık..

GLADYATÖR 2011
05-02-2013, 15:46
tekniğini bozdular ...
geçmiş olsun....
hoşgeldin 3,xx lü rakamlar...
görüşmek üzere 2,xx ler...ytd.

talihsiz55
05-02-2013, 15:54
alacağın olsun tavuk bende seni kaynar suda haşlamazsam bu arada 3,84 üstü kapanış yapması lazım bence

ahiret
05-02-2013, 16:10
dahada düşerse n...h yeni ortak bulurlar... Spekte aç kalır.. Kimsede malını vermez zararına... benden satmak isteyenlere söylemesi... Önümüz bahar..Araplara satışlarda başladımmı haberler peş peşe gelirken spek amca baksın enayiler satsada bende mal toplasam diye...
teşekkürler

GLADYATÖR 2011
05-02-2013, 16:18
dahada düşerse n...h yeni ortak bulurlar... Spekte aç kalır.. Kimsede malını vermez zararına... benden satmak isteyenlere söylemesi... Önümüz bahar..Araplara satışlarda başladımmı haberler peş peşe gelirken spek amca baksın enayiler satsada bende mal toplasam diye...
teşekkürler

sn ahiret
önümüz yaz ve araplar diyorsunuz
size bir hatırlatma yapayım...
bu kağıdın % 16,32 si 2011 ağustos-eylül arasında aabar a satıldığında bu kağıt kalkmadığı gibi
2,xx li rakamları gördü...
ve ekim 2010 dan bu yana bu kağıttayım ve yaz hareketi yaptığını hiç görmedim...
bence teziniz yanıltıcıdır... biraz daha düşünün derim...ytd.

ahiret
05-02-2013, 16:42
geçen mayısta liste yapmıştım bazı aracı kurum vs. lerin verdikleri hedef fiyatları için... Çoğu hisseler bu hedefleri aşmışlarda dahada gidiyorlar... bu hisseler millete mal olmuş hisseler.. Bundan böylede hedefli hisselere tabiki araştırarak girmeyi düşünüyorum...
Acemeyim ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olamaz..
.................................................. .................................................. ......

Tavukları tanıdıkca horozları daha çok seviyorum

talihsiz55
05-02-2013, 16:53
120 günlük hareketli ortalamasının hemen üstünde durdu macd hala sıkıntılı ama stoff göstergelere göre ufakta olsa tepki verecek gibi duruyor ama şu 3,80 üstünde kalırsa hele 3,84 kapatırsa ne hoş olurdu

talihsiz55
05-02-2013, 17:02
adi spek benimi takip ediyon

ahiret
05-02-2013, 17:02
sabır arkadaşlar sabır.... herşeyin ilacı sabır.... Insan ne kayberse hırstan kaybeder... Şuan inanın sabrımızı deniyorlar..
Her düşen hisseden çıkacak olsak 2 haftada iflas etmemiz lazım...
.................................................. .................................................. ....

tavukları tanıdıkca horozları daha çok seviyorum...

talihsiz55
05-02-2013, 17:13
bekliyoz zaten aziz dostum birileri beyaz et sektörüne bel altından vuruyo ama anlamak zor şu yatırım fonları bir haftada 430 bin lot sattı elinde 480 bin kadar var bakalım onları bitirsin görelim ne olcak

talihsiz55
05-02-2013, 17:24
kimseyi yanıltmak istemem ama 3,80 altına vermek istemiyor gibi spek kapanışı görmeden konuşmak belki yanlış ama sezinlediğim hava o yönde

GLADYATÖR 2011
05-02-2013, 22:03
kimseyi yanıltmak istemem ama 3,80 altına vermek istemiyor gibi spek kapanışı görmeden konuşmak belki yanlış ama sezinlediğim hava o yönde

3,80 nin altına vermek istese ne olur istemese ne olur...
4,55-4,40 aralığından zaten yeterince milletin eline vermedimi...
bilinçli bir şekilde hisseye ivmeli yükseliş yaptırılmıyor...
satış sürecini de olumlu yönde fiyatlamış gibi bugünkü sonlanma haberine ivmeli bir düşüş tepkisi verdi...
artık bu hissenin yükselme sebebi ne olur sorusunun cevabını bulmak,
deveye hendek atlatmaktan daha zor... ytd.

kopru22
05-02-2013, 23:49
http://img198.imageshack.us/img198/7888/banvt.png (http://imageshack.us/photo/my-images/198/banvt.png/)

Banvt için hedeflerimi yazınca bir hafta ceza aldım. Sn Gladyatör onun için cevap yazamadım size kusura bakmayın. Hissede bir düzeltme söz konusu 3,80 altına verirse 3,77 % 61,2 fibo seviyesi zaten. onun altına salarsa % 100 3,30 a gidebilir bunun sonucu olarak hisseyi pul edebilir ve kaptırabilir. bunu yapmak isteyeceğini sanmıyorum. Aşağıdan gelen kanal desteğinde tutunacağını ve satısların karsılanıp satıcı ve alıcıların dengelenip buralardan yukarı yapacağını düsünüyorum YTD Bu arada şekerpiliçte yakalanan arkadaslara Rabbim Sabır versin ne diyeyim

ahiret
06-02-2013, 10:32
ah tavuk ah.... akmısın karamı? Tavuksun ama horozdan iddialısın.. merak etme budunu yemeden gitmek yok....

.................................................. ...............................................
tavukları tanıdıkca horozları çok seviyorum...

ahiret
06-02-2013, 10:58
arkadaşlar neredesiniz? güzel yorumlarınız olmadan sıkıcı burası...

talihsiz55
06-02-2013, 11:14
Ahiret dostum burdayız tavukları kümese sokmaya çalışıyoruz :)

kopru22
06-02-2013, 11:23
Bu günkü hareketler daha farklı SATANIN malını alırım der gibi hareket ediyor.

talihsiz55
06-02-2013, 11:26
Teker teker giriyorlar kümese keratalar

ahiret
06-02-2013, 11:34
ha şöyle ya.... Spek amca moralimizi bozamayacağını anlasın... Valla sonra yanlız kalırsın spekciğim...
Bizi sen daha iyi neşelendirirsin hadi. Bak sana küsersek bi daha bulamazsın bizi...
Biz birbirimize her zaman lazımız..

ahiret
06-02-2013, 11:36
Talihsiz kardeşim; o kümese birde sağlam horoz at.. Varsa 5 - 10 tane atta anlasın şu tavuk dünyanın kaç kucak olduğunu..:halayci::kahkah:

talihsiz55
06-02-2013, 11:47
Talihsiz kardeşim; o kümese birde sağlam horoz at.. Varsa 5 - 10 tane atta anlasın şu tavuk dünyanın kaç kucak olduğunu..:halayci::kahkah:

oooooooooooo olmazmı sağlam horoz hepsi bilenmiş zaten salacam içeri hele 3,90üstüne bi atalım şimdiden ürkitmeyelim

ahiret
06-02-2013, 13:03
İş Yatırım ( http://www.isyatirim.com.tr) Tarafından Hazırlanan şirket haberleri ve raporu:

BANVİT

Seker Piliç ile olan öngörüsmlerin bir sonuca ulaşmadan sona
erdiğini bildirdi.
Banvit Şeker Piliç ile olan öngörüşmlerin bir sonuca ulasmadan sona
erdigini bildirdi. Yapılan açıklamada satınalmanın ileride daha iyi sartlar
olustugunda tekrar degerlendirilebilecegi belirtildi. Degerleme veya satın
almanın yaratacagı katma degerlerin detayları hakkında bilgimiz
olmamasına ragmen, Banvit’in ek kapasite ihtiyacı olmaması ve zaten
bilançonun yeterince borçlu olmasından dolayı, satın alma bizce cok
anlamlı degildi. Haberle ilgili daha önce yazdıgımız görüslerimizi asagıda
bulabilirsiniz.
KAP’ta yapılan açıklamada, Banvit Seker Piliç’i satın almak için
öngörüsmelere baslandıgını duyurdu. 9A12’de Seker Pilic 310 milyon TL
ciro ve 26 milyon TL FAVOK kaydederken, net borcu 126 milyon TL
seviyesinde ve 2012 yıllıklandırılmıs net borç/EBITDA çarpanı 3.2x
seviyesinde bulunuyor. Sektörün en önemli oyuncularından Banvit ise aynı
dönemde 965 milyon TL ciro ve 65 milyon TL FAVÖK kaydederken, net
borcu 443 milyon TL, 2012T net borç/FAVOK rakamı 5.3x seviyesinde
bulunuyor. Banvit’in beyat et sektöründe pazar payı yaklasık %12.5 iken,
Seker Pilic’in tahmini %4-5 pazar payı bulunuyor. SKPLC hisseleri 2012
yıllıklandırılmıs FD/FAVÖK 5.3x çarpanı ile islem görürken, BANVT
hisseleri 7.9x 2012T EV/EBITDA çarpanı ile işlem görüyor. Yaklasık 2 hafta
önce, Torunlar Gıda Seker Piliç’i satın almak için girisimlerde bulunmus,
daha sonra Seker Piliç’in banka borçlarına dair baslatılan icra takipleri
nedeniyle vazgeçmisti. Ardından, Seker Piliç yüksek borçlulugu nedeniyle
üretim için gerekli hammadde tedarigini saglayamadıgını açıkladı. Banvit
satın almanın degerleme veya amacı ile ilgili detay açıklamadıgı için, haber
hakkında net yorum yapamıyoruz.

BANVT AL 45% Potansiyel
(TL) Geçerli Hedef
Kapanıs 3.80 5.52
PD, mn 380 552
HAO PD, mn 79 115
(x) 2013T 2014T
F/K 7,32 6,46
PD/DD 1.66 1.41
FD/FAVÖK 6.82 4.75
(TL) 1Ay Yıliçi
Ort.Hac.Mn 5.7 5.3
End.Gör.Perf. % -5.2 -4.1

Yatırım tavsiyesi olamaz...
.................................................. .................................................. ......

Evet demekki sabır...

talihsiz55
06-02-2013, 16:43
tavuk hareketlenmeye başladı hadi hayırlısı bakalım hedefimiz 5,52 miydi ahiretlik dostum :)

kopru22
06-02-2013, 16:44
Alım 261,314 satış 163,286

kopru22
06-02-2013, 16:45
501,591 298,188

talihsiz55
06-02-2013, 16:47
gene kıvırdı len tavuk 90 üstü kal bakem

kopru22
06-02-2013, 16:48
kESKİNOĞLU haberi hareketlendirdi iyi alımlar geldi

kopru22
06-02-2013, 16:56
http://img811.imageshack.us/img811/5519/23078853.png (http://imageshack.us/photo/my-images/811/23078853.png/)

kopru22
06-02-2013, 16:58
Keskinoğlu 1 mılyar adetlık yumurta ıle
avrupa’nın ılk uc fırması arasına gırdı.

talihsiz55
06-02-2013, 17:08
hayırdır inşallah keskinoğlu ve banvit alakaya maydonoz bundanmı gitti 90 kadar

kopru22
06-02-2013, 17:16
borsa bahane geçen d eşekerpiliç ile gitmisti

talihsiz55
06-02-2013, 17:22
sabırlı dostum hoşgeldin yoktun senin düşüncen nedir görüntü nasıl senin açından

kopru22
06-02-2013, 17:24
Hissenin desteğin üzerinde yapacağı kapanıs kağıtta dönüş sinyallerini güçlendirir. Şu anda kağıt 185 bin lot alıcılı demekki birileri harekete geçmeye basladı kağıdın alım noktasına geldiğini düsünüyor.

sabırlı34
06-02-2013, 17:28
sabırlı dostum hoşgeldin yoktun senin düşüncen nedir görüntü nasıl senin açından

Buralardayım,sn.talihsiz55.Zaman şu anda susma ve bekleme zamanı bence.Sular çok bulanık önümüzü iyi görebilmemiz için bir süre suların durulmasını beklemek gerek diye düşünüyorum.

kopru22
06-02-2013, 17:39
Destek üzerinde 145 bin lot alıcılı şık bir kapanıs oldu. Hayırlı geceler

gard
07-02-2013, 16:16
PARASI ÖDENECEK

Zor günler yaşayan 55 yıllık Şeker Piliç'e Ankara'dan yardım eli uzandı. Şirketten yapılan açıklamada, olumlu gelişmelerin devam etmesiyle önümüzdeki aylar içinde tekrar üretime başlama konusunda gayretlerinin devam edeceği ifade edildi.Şeker Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bor ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Bor'un imzasını taşıyan yazılı açıklamada, firmadaki son gelişmeler ile ilgili görüş ve düşüncelere yer verildi. Açıklama, şunlar kaydedildi:

“Yaşadığımız zor günler nedeniyle Ankara'da yaptığımız görüşmeler neticesinde sayın devlet büyüklerimiz bizlere KDV iadesinin uygun olan miktarının ivedi olarak iadesini ve yeni oluşumlarda yanımızda ve destek olduklarını belirtmişlerdir. Bu olumlu gelişmelerden dolayı, tüm devlet büyüklerimize özellikle Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur ve Mehmet Cemal Öztaylan beye teşekkürlerimizi sunarız. Bu olumlu gelişmelerin devam etmesiyle birlikte önümüzdeki aylar içerisinde tekrar üretime başlamak konusunda gayretlerimiz devam edecektir."

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22542671.asp

GLADYATÖR 2011
07-02-2013, 16:49
patron kağıdımı yoksa banka kağıdımıdır bu banvit bir türlü çözemedim...
hızlı silkele belki düşer birşeyler spek kardeş...

ardaertan
07-02-2013, 20:33
Kimsenin beklentilerini ve hayallerini zedelemek istemem fakat, Mudurnu Tavukçuluk'tan sonra Şeker Piliç'in de gümlemesi olayının, yatırımcının tavukçuluk sektörüne olan güvenini iyice azalttığını düşünüyorum ve Banvit'in borsada tekrar o eski şaşalı günlerini yakalamasının çok ama çok zor olduğunu düşünüyorum. Zaten küçük yatırımcıyı sevmeyen bir patron şirketi görüntüsü veriyor son birkaç yıldır, takdir kamuoyunun.

sabırlı34
08-02-2013, 02:15
Arkadaşlar,daha öncede defalarca yazdım yine yazıyorum.Bizim teknenin kaptanı biraz terstir,ne zaman ne yapacağını kestiremezsiniz.Fırtınalı sularda dolaşmayı sever ve teknesinde de çok fazla kişi istemez.Bazen bir bakarsınız tekne uzun yola çıkıyor gibi yola çıkar bir anda kaptan tekneyi (çoğu kez) yakınlardaki fırtınalı sulara götürür orada tekneyi bir güzel sallandırır dökülen dökülür sonra nedendir bilinmez tekrar limana geri döner.Yani insana adrenalinin kralını yaşatır.Sinirleriniz sağlam değilse yolculuğa dayanamazsınız.9 yıldır hissedeyim kaç kez 1-5-1 tl hareketleri gördüm ama daha bir kez ben bu hisseden iyi para kazandım ALLAH bereket versin diyene şahit olmadım.Ne hikmetse aşağılarda hep Vural bey alım yapardı hemde milyonlarca lot.ALLAH'ı var bu işi iyi biliyor!
Asıl konuya gelirsek bir çoğunuz zamanında bizimde yaptığımız gibi kısa vadede kazanma hırsıyla yanlış kararlar verebiliyorsunuz(Bizim derken benim gibi çok uzun süredir bu kağıtta uzun süreli kalan arkadaşları kastediyorum).
Bu kağıt her zaman rüzgarın tersine hareket etmiştir,kısa vade stres yaşamak istemiyorsanız riski düşük İMKB 30 hisselerini seçin derim naçizane.Bu kağıt her zaman için uzun vadede oda şansınız yaver giderde düşükten yakalarsanız para kazandırıyor ki bu da çok zor her nedense.
Bu günlerde de yıllardır yaptığı hareketi yapıyor,tam küçük yatırımcılar 4.20-4.50 arası tekneye bindi bizim kaptan fırsat bu fırsat diyerek dalgalı denizde bir tur yapıp limana geri döndü..
Neyse ben artık bu dönemlerde takibi bile bıraktım artık,zamanında çok takip ettim adamın yüksek adrenalinden sağlığını bozuyor.
Uzun vadede sıkıntı yok görünüyor,fiyat şu gün itibariyle İSTANBUL için yazıyorum bir çok market ve kasapta bütün tavukta kg:8.25 TL.
Ben bu güne kadar böyle bir bütün tavuk fiyatını yazın dahil hiç görmedim.Geçen sene bu zamanlarda en pahalı ürün kanat bile 7.50 Tl,yanlış hatırlamıyorsam bütün tavukta 4.00 TL'ydi.Bu fiyatlar bile başlı başına işlerin durumu hakkında önemli bir ipucu sanırım.Sektörden devletin TURQUALITY programına alınan tek firma BANVİT.
Şimdi kimsenin uçacak-kaçacak-batacak tarzı yorumlarını umursamadan kendi kararınızı kendiniz verin derim.
Maalesef bu kağıtta bilgimizin dışında şansımızında yaver gitmesi gerekiyor..
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun,ALLAH'a emanet olun...

ahiret
08-02-2013, 09:47
günaydın ve hayırlı cumalar aziz ortaklarım,
anlamadığım bir husus bu yorum forumlarında; bazıları gelip "ben hissede değilim ama şöyle düşecek, böyle patlayacak" gibilerden laflar ediyorlar. Şimdi bu dedikoducuların galiba borsa aşağı salmaya başladığında çok zamanları oluyor.. Kanaatimce bizim tavuklardan pay arıyorlar.. Bunlara kafa yormuyor ve ciddiye almıyorum.. Yorumları değerlendirilebilecek arkadaşlar kendilerini belli ediyorlar.. O arkadaşlara teşekkür borcumdur.
Kısaca; yaptığım zararı artık çıkarmadan hiç bir hisseden çıkmamayı kendime ders edindim..
Günümüzün hayırlı olması dileğiyle...

seyyah20
08-02-2013, 10:09
Arkadaş Şeker Piliç zorda Banvite ne oluyor anlamıyorum.

kopru22
08-02-2013, 10:23
Bende BANVT yok. Acaba ben dedikoducu mu oldum simdi Sn ahiret. Biraz yazdıklarınıza dikkat ederseniz kağıdı takip eden kisilere saygısızlık etmemis olursunuz

ahiret
08-02-2013, 10:34
yok köprü kardeşim... bir defa sizin karalama yapyığınızı okumadım burada hiç... Kendini bilir zaten o kişi... Neyseki böyle polemikleri aslında sevmem ama birilerinin borazanlığını yapanlarada hırslanıyorum... Zira hisse düşeceği yere geldiğini sanıyorum eğerki manipilasyon yapılmazsa-ki burası borsa. Hırsızlar bol...Çünkü şu an benim için Banvt borsada işlem gören şirket olarak lider konumda beyaz et üzerine..Aslında ŞKPL haberlerinden sonra hareketlenme olmalı. Anladığım kadarıyla yabacı yatırımcılarda bayağı var bu şirkette...
Neyseki ben bu işlere biraz cahilim ama sabırlıyım...
Uzman yorumları yapabilecek daha uzman arkadaşlar var burada...

kopru22
08-02-2013, 10:40
Sn ahiret o halde böyle yorumları yaparken biraz da dikkatli olmakta fayda var zira benim yaşım 50 ve çekemiyorum böyle sözleri

sabırlı34
08-02-2013, 12:09
Samanın da spekülatörü çıktı!8 Şubat 2013e-postaTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, 50 bin ton saman ithalatı için bağlantı yaptıklarını ve önemli bir bölümünü çiftçilere ulaştırdıklarını belirterek, saman spekülatörlerinin 50 kuruştan saman satmak için kendilerine teklifte bulunduklarını bildirdi.Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 yılı ilkbahar aylarındaki yağış azlığının saman üretiminde bir miktar düşüşe neden olduğunu, aşırı kar elde etmek isteyen spekülatörlerin stok yaparak saman fiyatlarını 1 lira 30 kuruşa kadar yükselttiğini anımsattı.

50-60 kuruş arasında seyreden saman fiyatlarının bir anda 1 lira 30 kuruşa kadar çıkmasıyla hayvancılık yapan çiftçilerin zor duruma düştüğüne işaret eden Kutlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile soruna çare bulmak için işbirliği yaptıklarını ve 5 ayrı ülkeden saman ithal ederek, Türkiye'nin her yerinde samanın kilosunu 50 kuruştan satışa sunduklarını ifade etti.

İTHAL SAMAN İÇİN 'DAĞITIM TÖRENİ'
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 50 bin ton saman ithalatı için bağlantı yaptığını ve bunun önemli bir bölümünün çiftçilere ulaştırıldığını kaydeden Kutlu, ihtiyaç duyulması halinde bu rakamın 100 bin tona çıkarılabileceğini de vurguladı.

Kutlu, “Yerli saman spekülatörleri önce bu kadar samanı getirip çiftçiye dağıtabileceğimize inanmadı. Bunun gerçekleştiğini görünce hevesleri kursaklarında kaldı. Şu anda peşin para ile yerli samanın kilosu 50 kuruşa kadar düştü. Bize gelip 50 kuruştan saman satmak için teklifte bulunuyorlar. Biz bu durumdan memnunuz. Çünkü piyasayı regüle ettik. Görevimizi yaptık. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bir görevi de piyasayı regüle etmektir” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKBAŞ'LARIN YEM SORUNU BÜYÜK ORANDA HALLOLDU,DARISI TAVUK'LARIN BAŞINA!ONLARIN DA YEM SORUNU HAYIRLISIYLA BİR AN ÖNCE HALLOLSA :)))

seyyah20
08-02-2013, 12:36
Saman fiyatlarının düşmesi hayvan fiyatlarının artışına neden olmaktadrı. Yani ters orantı. Şöyleki saman artınca cambaz tabir edilen kişiler ve fırsatçılar hayvan sahiplerinin kışlık ot alımındaki pahalılık nedeniyle hayvan fiyatlarını ölü düzeylere çekmektedirler. Örneğin kuzunun çifte 900-950 liralardan 400-450 lira arasına düştü geçen sonbaharda. Danalar 2.000 liradan inanmayacaksınız ama 600 liralara kadar düştü. Bunun tek sebebide yukarda arkadaşın yazdığı gibi saman fiyatlarının 100 kuruştan 1.30 kuruşa kadar yükseltilmesi idi. Hükümet saman üzerinde yapılan sipeklasyonları önlemek adına Aralık-Ocak ayında saman ithalatı gündeme geldi. Hayvan fiyatları hemen yükseldi. Kısacası anlayacağınız saman ne kadar düşerse hayvan fiyatları artıyor. Böyle bir artışında kırmızı et fiyatlarını yükselteceği dolayısıyla tüketicinin ucuz ve sağlıklı beyaz et fiyatına yönelebileceği ihtimallerini yükseltmektedir. Bence 2013 yılında kırmızı et fiyatlarında yaşanacak fiyat artışı (ithal hayvan gelmezse) beyaz et sektöründeki talebi de artıracaktır.

phaon
08-02-2013, 14:03
silkele bakalım, sabrının sonu nereye kadar...

trakyalı22
08-02-2013, 14:23
http://img1.loadtr.com/k-824426-banvit.gif (http://www.loadtr.com/824426-banvit.htm)

GLADYATÖR 2011
08-02-2013, 14:31
gel şu 2.xx' lere de bir rahatla be adi kağıt...
sende rahatla bizde rahatlayalım...
endeksle geldin ya... endeksle düş...
4,55 - 3,74 ... yazıklar olsun diyorum..
100 binlere geldiği zamanda yerinde sayarsın...
ne kadar seviyorsun elalemin bir şeyi ile birşeye girmeye...
........................................
senin yüzünden nikimi değiştiriyorum
sabreden derviş muradına eremeden gebermiş...

kopru22
08-02-2013, 17:34
164,771 166,241 alıcı ve satıcılar birbirini karsılıyor ve hisse 3,77 üzerinde kaldığı sürece sorun yok işlem hacminin daha da azalması dönüsün baslayacağı ve kağıdın yönünü yukarı çevireceği şeklinde yorumlanabilir YTD

tuta absoluta
09-02-2013, 02:32
Samanın da spekülatörü çıktı!8 Şubat 2013e-postaTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, 50 bin ton saman ithalatı için bağlantı yaptıklarını ve önemli bir bölümünü çiftçilere ulaştırdıklarını belirterek, saman spekülatörlerinin 50 kuruştan saman satmak için kendilerine teklifte bulunduklarını bildirdi.Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 yılı ilkbahar aylarındaki yağış azlığının saman üretiminde bir miktar düşüşe neden olduğunu, aşırı kar elde etmek isteyen spekülatörlerin stok yaparak saman fiyatlarını 1 lira 30 kuruşa kadar yükselttiğini anımsattı.

50-60 kuruş arasında seyreden saman fiyatlarının bir anda 1 lira 30 kuruşa kadar çıkmasıyla hayvancılık yapan çiftçilerin zor duruma düştüğüne işaret eden Kutlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile soruna çare bulmak için işbirliği yaptıklarını ve 5 ayrı ülkeden saman ithal ederek, Türkiye'nin her yerinde samanın kilosunu 50 kuruştan satışa sunduklarını ifade etti.

İTHAL SAMAN İÇİN 'DAĞITIM TÖRENİ'
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin 50 bin ton saman ithalatı için bağlantı yaptığını ve bunun önemli bir bölümünün çiftçilere ulaştırıldığını kaydeden Kutlu, ihtiyaç duyulması halinde bu rakamın 100 bin tona çıkarılabileceğini de vurguladı.

Kutlu, “Yerli saman spekülatörleri önce bu kadar samanı getirip çiftçiye dağıtabileceğimize inanmadı. Bunun gerçekleştiğini görünce hevesleri kursaklarında kaldı. Şu anda peşin para ile yerli samanın kilosu 50 kuruşa kadar düştü. Bize gelip 50 kuruştan saman satmak için teklifte bulunuyorlar. Biz bu durumdan memnunuz. Çünkü piyasayı regüle ettik. Görevimizi yaptık. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bir görevi de piyasayı regüle etmektir” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKBAŞ'LARIN YEM SORUNU BÜYÜK ORANDA HALLOLDU,DARISI TAVUK'LARIN BAŞINA!ONLARIN DA YEM SORUNU HAYIRLISIYLA BİR AN ÖNCE HALLOLSA :)))
Yerli saman spekülatörlerimi? Kimseyi kandırmasınlar bildiğim kadarıyla Tarım krediler 0,50 TL ye sattıkları her kg saman için 0,25 TL devletten destek alıyor. Burada spekülatör kim?

tuta absoluta
09-02-2013, 02:36
http://www.aktifhaber.com/samana-25-kurus-destek-geldi-719834h.htm
Bakın bakalım spekülatör kimmiş? Bu ülkede herkes fakiri, garibanı kandırarak para kazanıyor. Yazıklar olsun.

sabırlı34
09-02-2013, 03:06
http://www.aktifhaber.com/samana-25-kurus-destek-geldi-719834h.htm
Bakın bakalım spekülatör kimmiş? Bu ülkede herkes fakiri, garibanı kandırarak para kazanıyor. Yazıklar olsun.

Sn.tuta absoluta;
Bizim konumuz kimin spekülatör olduğu değil,maliyetlerimizi bire bir etkileyen spekülasyona son verilmesi :)))
Gerisi spekülatörlerin sorunu..
Selamlar...

tuta absoluta
09-02-2013, 16:20
Sn.tuta absoluta;
Bizim konumuz kimin spekülatör olduğu değil,maliyetlerimizi bire bir etkileyen spekülasyona son verilmesi :)))
Gerisi spekülatörlerin sorunu..
Selamlar...
Sayın sabırlı işte fiyatları halka yalan söyleyerek verdiğimiz vergilerden devletin verdiği desteği kasasına atan Tarım Kredi gibi kuruluşlar sebep olmaktadır. Eğer ki 0,50 TL ye ithal edilen saman 0,25 TL de destek alıyorsa, o destek neden 0,25 TL olarak üreticiye aktarılıp saman üreticiye 0,25 TL den verilmiyor?

sabırlı34
09-02-2013, 17:20
Sn.tuta absoluta;
Deveye sormuşlar ''neden boynun eğri?'',''o da nerem doğru ki'' demiş ya bizimkisi de o hesap maalesef.Bir çok şeyde olduğu gibi tarım ve hayvancılık politikalarımızda günübirlik planlanıyor maalesef!Düzelecek inşaallah.
Zaten ilgili bakanlık üzerine düşeni tam yapabilseydi sektör çok önceleri toparlanırdı.Hani AB bize ''birliğimizden kırmızı et alın,beyaz et işine bakalım'' demişlerdi!Ne oldu?Biz adamlardan dünya kadar canlı ve karkas dahil ne olduğu tam belli olmayan bir sürü kırmızı et aldık ama adamlar daha bizim beyaz et ihracatımıza izin vermiyorlar.Resmiyette bildiğim kadarıyla hiç bir engel kalmadı ama AB'ye hala neden ihracat yok?
Bu arada bizim AB üyesi ROMANYA'da da üretim tesislerimiz vardı.Arkadaş bu tesisler ne durumda üretim ve satışlar nasıl KAP'ta yıllardır bu tesisle ilgili bir haber var mı?
Sayın Ömer GÖRENER,yıllar önce bir toplantıda size ''bu tesisin karını bilançomuzda görebilecekmiyiz?'' diye sormuştum siz de ''gayet tabii ki'' demiştiniz ama aradan uzun yıllar geçti karı bırakın tesisle ilgili hiç bir haber KAP'ta yayınlanmıyor.Tıpkı ülkemizdeki tesisin son dönemlerde yaptığı bir çok olumlu atılım gibi!
Lütfen biz yatırımcılarında bu konulardaki merakını gidermek için yıl içerisinde belli aralıklarla yurtiçi ve yurtdışı tesislerle ilgili daha ayrıntılı bilgiler bekliyoruz..
Selamlar...

omurluf
10-02-2013, 14:39
Bir çok kimse temel verilere bakarak SKPLC için olumsuz uyarılarda bulunurken , ben dahil teknik olarak olumlşu oldugu konusunda inat ettim . Ve gelinen durum ortada .Sizlerden temel analiz alabilir miyiz Banvt hakkında ? Skplc borçlar 250 trlyon idi . Banvt belki daha büyük bir firma ama bilancoda 500 trlyona yakın borc var . Acaba tavukçuluk sektörü için skplc ile başlayan kötü bir süreçmidir bu ?

phaon
11-02-2013, 10:33
Bir çok kimse temel verilere bakarak SKPLC için olumsuz uyarılarda bulunurken , ben dahil teknik olarak olumlşu oldugu konusunda inat ettim . Ve gelinen durum ortada .Sizlerden temel analiz alabilir miyiz Banvt hakkında ? Skplc borçlar 250 trlyon idi . Banvt belki daha büyük bir firma ama bilancoda 500 trlyona yakın borc var . Acaba tavukçuluk sektörü için skplc ile başlayan kötü bir süreçmidir bu ?

Banvit:

Dönen varlıklar : 523,837,023

Kısa Vadeli Yükümlülükler: 473,080,719

Şeker Piliç :

Dönen Varlıklar: 161,692,767

Kısa Vadeli Yükümlülükler: 192,534,012

GLADYATÖR 2011
11-02-2013, 11:04

şimdi burada tavukçuluk sektörü için en dip nokta 2008 de yaşandı...
olay belli ...bazı kan emiciler bir takım sektörleri manipüle edip soygun yapmak isteyince,
hemen bir yolunu bulup,hedef sektör ile ilgili bir kriz çıkarıyorlar...
ve beslenmelerini yatırımcının belkide binbir zahmetle biriktirdiği paraları bu şekilde iç ederek gerçekleştiriyorlar...
önceki sayfalarda şeker vurgununun ederini arkadaşlar trilyonlarca liraya yakın birşekilde ortaya koymuşlardı...
adam vurgun yapmak için iflas süsü verecek tam kendini devredecekken borçlarımı yapılandırdım ve kdv yi alabilme taahhütü aldım diyecek,üretimime önümüzdeki aylarda tekrar başlayacağım diyecek,soygunu bu şekilde yapacak ve bir kimse de bu olanlara fatura kesmeyecek...işte türkiye garipler ve gemisini yürüten kaptanların ülkesi...
tavukçuluk sektörü için kötü bir süreç olabilir... ama daimi bir süreç olma şansı yok...
olay "herşey unutulur" moduna gelerek,bir düğmeye basılmayı bekleyecek...
sonra bir bakmışsınız herşey yine güllük gülistanlık... sanki şubat 2013 te batan tavukçuluk sektörü değilmiydi dedirtecek...
yani mesele kötü süreç meselesi değil mesele soygunculuk zihniyetinin tezahürüdür...ytd.

talihsiz55
11-02-2013, 14:55
sıktın ama banvit gerçekten sıktın çok kazandırdınya düş bakalım nereye düşecesin

ahiret
11-02-2013, 15:18
diyorum ya; borsada konumunda lider..beyaz et üreticisi olarak.. Ama ya yöneticiler beceriksiz yada spek -ki hissenin çıkmsını istemiyor birileri.. Yada şuan hissede mevcut olan hissedarların hisselerini devir etmelerini bekliyorlar! Zira biryılda %20 düşmüş..Birşeyler yapmazlarsa, olumlu bir haber düşmezlerse buralara pek gelmek isteyen olmaz..Kanaatimcede daha fazla düşeceğini ummuyorum..
Işin uzmanlarından yorum alabilirsek heleki neşeli yorum olursa biraz neşemiz gelir belki...

ahiret
11-02-2013, 15:40
yaylalar yaylalar dilo dilo yaylalar
birde şu tavukları salsalar
dilo dilo yaylalar.
Bizim tavuk yorulmuş
aceb ne yapsak dilo yaylalar...:halay::halay:

Canım akşama tavuk çekiyor
burdayım gel beni ye diyor
dilo dilo yaylalar....:halay:

ahiret
11-02-2013, 15:46
borsa 1000 puan kaybetti...
aslında IMKB tahtası geçici olarak kapatılması lazım değilmi ky koruma amaçlı...
HEY rabbim hey...

GLADYATÖR 2011
11-02-2013, 16:50
TUVALET KAĞIDI TUVALET...
....Ü SİL AT...başka birşeye yaramaz zaten...
rezilsiniz...

GLADYATÖR 2011
11-02-2013, 17:21
şimdi bu kağıt endeks 100 bin olsun...
hayatta yukarı çıkmaz bakın da görün ...ytd.

ahiret
11-02-2013, 17:32
taban yiyen kağıtlar var...Sağlam durdu yinede:super:

şirketimizi bu kadarda kötülemeyin.. Nede olsa bizim şirketimiz...

GLADYATÖR 2011
11-02-2013, 17:40
taban yiyen kağıtlar var...Sağlam durdu yinede:super:

şirketimizi bu kadarda kötülemeyin.. Nede olsa bizim şirketimiz...

ya sen iyimisin ...
kağıt endeksin 48 binleri gördüğü fiyata gelmiş ...%4 e yakın da geri gelmiş sadece bugün...
sen daha hala senaryo çiziyorsun...ne kadar zamandır takip ediyorsun sen bunu...
ben 2.5 senedir her gün takip ediyorum...felaketi yaşıyoruz haberin yok...

ahiret
11-02-2013, 18:31
sayın ortağım,
Kaybım neredeyse % 15... Ağlayacak halim yok... Gülecek hiç yok.
Birileri bizi çiviliyor demekki.. Eee burası borsa.. yapacak birşey yok...
Bizde kendi kendimizi avutuyoruz...
kırıcı olmamaya özen gösterelim..
------------------------------------------
Her çıkışın bir inişi, her inişin bir çıkışı vardır..
Tek ilacı sabır

L0T
11-02-2013, 18:39
3.70den aldım bugün.kötü ettik gibi.

ahiret
11-02-2013, 18:41
yeni gelen ortaklarımız, hoş geldiniz.. Şirketimizin hayrını görün inşallah..:hg:

altan286
11-02-2013, 18:55
sen yıne sanslısın bız 4.16 dan aldık :(

altan286
11-02-2013, 18:57
bu arsenık lı tavuktan hayır gormeyız ama yınede hayırlısı bakalım

ahiret
11-02-2013, 19:07
bir kurumun iki dudağı arasında olan bir piyasa...
Sermayenin %62 sini yabancıların oluşturduğu bir piyasa..
kanunları ky soymaya odaklı yasalar....
aklıma gelen bunlar...
Ne desek, yazsak daha bilmiyorum... Ama görüldüğü gibi arkadaşlar - Endeks % 10 kaybetmiş...
Demekki biz biraz doluya tutulmuşuz...

filozof1001
11-02-2013, 19:13
Banvit bu yıl özgür piliç adlı bir firmayı almış..bunu duyan var mı..ayrıca düşüşün sonuna gelindiğini düşünüyorum..film yeniden başlaması muhtemel

sabırlı34
12-02-2013, 03:04
Banvit bu yıl özgür piliç adlı bir firmayı almış..bunu duyan var mı..ayrıca düşüşün sonuna gelindiğini düşünüyorum..film yeniden başlaması muhtemel

Sn.filozof1001;
Şahsen bu güne kadar böyle bir haber duymamıştım.Belki doğrudur biz duymamışızdır diye Google amca'ya soruyorum,Banvit ve Özgür Piliç isimleri orda da hiç bir haber'de yan yana geçmiyor.
Bilginize...

filozof1001
12-02-2013, 08:30
Sn.filozof1001;
Şahsen bu güne kadar böyle bir haber duymamıştım.Belki doğrudur biz duymamışızdır diye Google amca'ya soruyorum,Banvit ve Özgür Piliç isimleri orda da hiç bir haber'de yan yana geçmiyor.
Bilginize...

Bu bilgi ekonomist dergisinin 10-16 şubat tarihli 2013/6 sayılı 71.sayfasında mevcut..2012 yılında satınalma olmuş..firmanın ismini yanlış yazmışım özgür piliç değil özgür tavukçuluk olacaktı..

L0T
12-02-2013, 11:08
düştüğün yeter banvit

ahiret
12-02-2013, 12:00
lot kardeş bayağı uğurlu geldiniz şimdilik...
Bizde çamura batıyoruz sanmaya başlamıştık.. Ibreyi yukarı kırma imkanınız varmı?
.................................................. ....................................

Her inişin bir çıkışı, her çıkışın bir inişi vardır..

trakyalı22
12-02-2013, 12:02
2012 yılında elazığta almış olduğu tesisin adı:özuğur büyük ihtimalle ondan bahsetmiştir.ayrıca aldığım son bilgilire göre mayıs ayı içerisinde faaliyete geçeceği ve günlük 50-60 bin kesim ile başlanacağı söylenmektedir...

GLADYATÖR 2011
12-02-2013, 12:16
Bu bilgi ekonomist dergisinin 10-16 şubat tarihli 2013/6 sayılı 71.sayfasında mevcut..2012 yılında satınalma olmuş..firmanın ismini yanlış yazmışım özgür piliç değil özgür tavukçuluk olacaktı..
alsa ne olur almasa ne olur...
2-3 senedir yapmadığı yatırım kaldımı?
yapıyor da ne oluyor... yatırımcısını görüyormu?
yatırımını sadece miletin parasını iç ederek yapmıyormu?
biz yatırımcı paramızı senelerdir kağıda yatırmış ve şirketi finanse etmişiz..
karşılığında ne görmüşüz bunlardan bahsetmek lazım...
ekim 2010 kağıt 6,60 şubat 2013 kağıt 3,6x ...yorumu size bırakıyorum...
kazancını yatırımcısı ile paylaşmayan zihniyet yok olmaya mahkumdur...
bunu unutmayın görenerler...!!!
.................................................. ...
endeks (+) giderse buralarda süründürür...
daha da aşağı giderse (70 binin altı ) vay halimize diyorum

ahiret
12-02-2013, 12:18
böyle bilgileri acaba Kap'a neden aktarmadılarki.. Sonra zorunlu değilmi bu tür bilgilendirme?
.................................................. .................................................. .............................

Her inişin bir çıkışı, her çıkışın bir inişi vardır...

sabırlı34
12-02-2013, 13:49
2012 yılında elazığta almış olduğu tesisin adı:özuğur büyük ihtimalle ondan bahsetmiştir.ayrıca aldığım son bilgilire göre mayıs ayı içerisinde faaliyete geçeceği ve günlük 50-60 bin kesim ile başlanacağı söylenmektedir...

Sn.filozof1001,doğru bilgiyi trakyalı22 arkadaşımız vermiş.Özuğur Tavukçuluk ELAZIĞ..

sabırlı34
12-02-2013, 13:57
alsa ne olur almasa ne olur...
2-3 senedir yapmadığı yatırım kaldımı?
yapıyor da ne oluyor... yatırımcısını görüyormu?
yatırımını sadece miletin parasını iç ederek yapmıyormu?
biz yatırımcı paramızı senelerdir kağıda yatırmış ve şirketi finanse etmişiz..
karşılığında ne görmüşüz bunlardan bahsetmek lazım...
ekim 2010 kağıt 6,60 şubat 2013 kağıt 3,6x ...yorumu size bırakıyorum...
kazancını yatırımcısı ile paylaşmayan zihniyet yok olmaya mahkumdur...
bunu unutmayın görenerler...!!!
.................................................. ...
endeks (+) giderse buralarda süründürür...
daha da aşağı giderse (70 binin altı ) vay halimize diyorum

Sevgili GLADYATÖR 2011 kardeşim,adı üstünde yatırım!GÖRENER'ler bize yatın bekleyin demeye getiriyor:)))
Bence sende sinirlerini ve sağlığını (ALLAH korusun) daha fazla bozmadan biraz takibi bırak istersen.Ben arada öyle yapıyorum,işe yarıyor.
Ne dersin? :)))

GLADYATÖR 2011
12-02-2013, 14:05
Sevgili GLADYATÖR 2011 kardeşim,adı üstünde yatırım!GÖRENER'ler bize yatın bekleyin demeye getiriyor:)))
Bence sende sinirlerini ve sağlığını (ALLAH korusun) daha fazla bozmadan biraz takibi bırak istersen.Ben arada öyle yapıyorum,işe yarıyor.
Ne dersin? :)))

sn sabırlı 34 tavsiyene uymakta fayda olduğunu düşünerek,
çizgisini düzelttiğine inandığım sürece kadar kağıt ile ilgili takibi bırakıyor ve topicdeki yazılarıma ara veriyorum...
sağlıcakla kal...

ahiret
12-02-2013, 15:05
...........

sabırlı34
12-02-2013, 15:52
sn sabırlı 34 tavsiyene uymakta fayda olduğunu düşünerek,
çizgisini düzelttiğine inandığım sürece kadar kağıt ile ilgili takibi bırakıyor ve topicdeki yazılarıma ara veriyorum...
sağlıcakla kal...

Sevgili kardeşim;
Heptende uzaklaşıp kendini özletme,ben sadece canlı seans takibine biraz ara ver demiştim :)))

ghost99
12-02-2013, 16:32
Ne oluyor bu banvite arkadaşlar birden yükselmeye başladı.Hacimde yok.Mal toplayıp çakacaklar mı nedir.

kopru22
12-02-2013, 16:32
3,79 kademesinden 110 bin lot alım islemi gerçeklesti

kopru22
12-02-2013, 16:33
307,282 185,516

kopru22
12-02-2013, 16:34
441,260 191,453

talihsiz55
12-02-2013, 16:34
hayırdır ne oldu bu sığırcık yavrusuna hareketlendi bir anda

talihsiz55
12-02-2013, 16:36
köprülü dostum kademeler nasıl yaza bilirmisin

kopru22
12-02-2013, 16:41
563,143 277,768

kopru22
12-02-2013, 16:44
http://img543.imageshack.us/img543/6967/38979707.png (http://imageshack.us/photo/my-images/543/38979707.png/)

talihsiz55
12-02-2013, 16:46
Sağol dostum

talihsiz55
12-02-2013, 16:49
Yuh be ya valla insaf :(

kopru22
12-02-2013, 16:54
915,468 350,138 iyi alımlar geliyor güçlü

kopru22
12-02-2013, 16:55
1,003,194 390,884

omurluf
12-02-2013, 16:55
dengesiz hareketler oluyor .Dikkat .Bir haber mi var ?

kopru22
12-02-2013, 16:57
temennimiz tahtaya yeni birisinin giriyor olmasından yana

omurluf
12-02-2013, 16:59
Banvt alımlarla geriledi . Alım olduğu konusunu açıklığa kavuşturalım . Sklpc de alımlarla 2,40 a çıkmıştı .Ama herkes kucağa mal vermekten bahseder oldu .çok dengesiz hareketler var banvt de

kopru22
12-02-2013, 17:04
Kademe Analizi - BANVIT

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ
3.86 2,055 0.11 2,055 0
3.85 43,125 2.41 16,475 26,650
3.84 68,377 3.82 33,949 34,428
3.83 36,820 2.06 13,946 22,874
3.82 71,645 4.01 55,763 15,882
3.81 178,071 9.96 159,111 18,960
3.80 197,538 11.04 132,970 64,568
3.79 174,824 9.77 155,714 19,110
3.78 234,821 13.13 189,699 45,122
3.77 152,743 8.54 112,379 40,364
3.76 181,567 10.15 92,441 89,126
3.75 136,696 7.64 76,209 60,487
3.74 96,617 5.40 38,259 58,358
3.73 14,728 0.82 1,104 13,624
3.72 9,211 0.51 7,696 1,515
3.71 9,668 0.54 6,668 3,000
3.70 26,471 1.48 18,362 8,109
3.69 34,046 1.90 19,914 14,132
3.68 56,900 3.18 23,648 33,252
3.67 49,172 2.75 10,110 39,062
3.66 13,464 0.75 0 13,464

1,166,472 622,087
Bence burada fiyat yükseliyor ve alımlar satıslardan fazla ve satısları karsılıyorsa tahtada alım var demektir

omurluf
12-02-2013, 17:11
Kademe Analizi - BANVIT

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ
3.86 2,055 0.11 2,055 0
3.85 43,125 2.41 16,475 26,650
3.84 68,377 3.82 33,949 34,428
3.83 36,820 2.06 13,946 22,874
3.82 71,645 4.01 55,763 15,882
3.81 178,071 9.96 159,111 18,960
3.80 197,538 11.04 132,970 64,568
3.79 174,824 9.77 155,714 19,110
3.78 234,821 13.13 189,699 45,122
3.77 152,743 8.54 112,379 40,364
3.76 181,567 10.15 92,441 89,126
3.75 136,696 7.64 76,209 60,487
3.74 96,617 5.40 38,259 58,358
3.73 14,728 0.82 1,104 13,624
3.72 9,211 0.51 7,696 1,515
3.71 9,668 0.54 6,668 3,000
3.70 26,471 1.48 18,362 8,109
3.69 34,046 1.90 19,914 14,132
3.68 56,900 3.18 23,648 33,252
3.67 49,172 2.75 10,110 39,062
3.66 13,464 0.75 0 13,464

1,166,472 622,087
Bence burada fiyat yükseliyor ve alımlar satıslardan fazla ve satısları karsılıyorsa tahtada alım var demektir

Pasif işlemleri hesaba katarsanız iyi edersiniz . Zira o alım olarak gözüken her bir lotu birileri sattı :)Aktiflerden hesap yapılırsa yanılma payınız hep büyüktür . Kaldıki alımlarla fiyat nasıl geriledi i? 3,86 dan 3,71 e geldik

ahiret
12-02-2013, 17:35
3'ü gözaltı, biri zarar açıklamış.... 4'üde zirvedeler bugün... anlam vermekte zorlanıyorum..

kopru22
12-02-2013, 17:41
Sn omurluf baktığımızda hisse fiyatı ne olursa olsun birisinin elinde mal kaldığı belli. Sizin düsündüğünüz şekilde düsünürsek satış ve alış kademesindeki tüm lotları birisinin almıs olduğu düsünülebilir. Sonuçta alınanları birisi sattığı gibi satılanları da birisi aldı. Bir kağıt alıcılı olup tabana, satıcılı olup ta tavanada gidebilir. Bunu sizde bilirsiniz mutlaka. Mesela şekerpiliç geçen ilk tavana gittiği gün yaklasık 1 milyon lot satıcılıydı. Belki sizinde dikkatinizi çekmistir. Alıcılı değildi. Ben şunu gözlemliyorum yukarıda paylastığım sekildeki gibi bir durumda üst üste alıcılı kapanan tahtalarda fiyat bir süre yerinde saymış olsada gidip gelmeler olsada kağıt bir süre sonra yukarı yapıyor. Satıcılı tahtalarda da aşağı gidiyor. bunun yanında kağıt 3,86 ya geldiğinde endekste % 2 üzeriydi Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir diye düsünüyorum. İyi akşamlar diliyorum

omurluf
12-02-2013, 17:46
Sn omurluf baktığımızda hisse fiyatı ne olursa olsun birisinin elinde mal kaldığı belli. Sizin düsündüğünüz şekilde düsünürsek satış ve alış kademesindeki tüm lotları birisinin almıs olduğu düsünülebilir. Sonuçta alınanları birisi sattığı gibi satılanları da birisi aldı. Bir kağıt alıcılı olup tabana, satıcılı olup ta tavanada gidebilir. Bunu sizde bilirsiniz mutlaka. Mesela şekerpiliç geçen ilk tavana gittiği gün yaklasık 1 milyon lot satıcılıydı. Belki sizinde dikkatinizi çekmistir. Alıcılı değildi. Ben şunu gözlemliyorum yukarıda paylastığım sekildeki gibi bir durumda üst üste alıcılı kapanan tahtalarda fiyat bir süre yerinde saymış olsada gidip gelmeler olsada kağıt bir süre sonra yukarı yapıyor. Satıcılı tahtalarda da aşağı gidiyor. bunun yanında kağıt 3,86 ya geldiğinde endekste % 2 üzeriydi Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir diye düsünüyorum. İyi akşamlar diliyorum

alıcı lot 1.385.243 satıcı lot -1.412.795 ilk gün dengedeydi skplc . 1.milyon lot satıcılı değildi . Zaten bahsettiğim konuda bu .Alıcıda olsa , satıcıda olsun aktiften bakıyoruz biz . Mesela bugünkü gibi alıcılı gösterip mal yıkıldı Banvt de . O yüzden pasifleride takip etmek gerekiyor .İyi akşamlar

kopru22
12-02-2013, 18:31
http://img171.imageshack.us/img171/8143/eker.png (http://imageshack.us/photo/my-images/171/eker.png/)

17/01/2013 tarihinde Süper bir haber sonucunda o kadar hızla tavana giden bir kağıtta tavanda 700 bin lot satış görülmemeliydi bence.

omurluf
12-02-2013, 18:47
http://img171.imageshack.us/img171/8143/eker.png (http://imageshack.us/photo/my-images/171/eker.png/)

17/01/2013 tarihinde Süper bir haber sonucunda o kadar hızla tavana giden bir kağıtta tavanda 700 bin lot satış görülmemeliydi bence.

Dikkatle izlwenmesi gereken bir gündü Banvt için .3.86 ya gidiş ve 3,68 kapanış.Kimler maliuyetlendi acaba yukarılardan .

ardaertan
12-02-2013, 19:53
Yatırımcının güvenini günden güne kaybediyorsun Banvit. Allah sonunu hayır etsin...

L0T
12-02-2013, 21:54
3.7yi görüncü sevindim bi an.sonra tekrar 6 lara düştü. ne zaman çıkacaksın yahu

omurluf
13-02-2013, 15:00
Yine başladı hareket . Bu sefer bakalım dünkü gibi vereceklermi kucağa .Yolunacak tavuk gibi görmeye başladık artık kendimizi

talihsiz55
13-02-2013, 15:10
7 günlük A.O 3,77 onun üstünde kapanış şık olur bence

talihsiz55
13-02-2013, 15:17
derinlik gören varmı arkadaşlar alış ve satış kademeleri nasıl

talihsiz55
13-02-2013, 16:03
yuh be kardeşim ne dengesiz hareketler yapıyorsun 2 gündür

ahiret
13-02-2013, 16:56
.............

altan286
13-02-2013, 21:27
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

altan286
13-02-2013, 21:30
takasları gormek ıcın lınk verebılecek bı arkadas varmı acaba ben bulamıyorum ..............

L0T
14-02-2013, 00:54
artık 3.7 yi görünce sevinir olduk. vay bizim halimize.
vallahi 2 gündür 3.70i görünce havalara uçuyorum ama hala maliyet çıkmış değil.

talihsiz55
14-02-2013, 14:39
ocak ayında başlayıp şubatta yoğunlaşan citibank satışları hissenin toparlanmasına kesinlikle müsade etmiyor dostlar ben kendi çapımda yaptığım incelemede bugün 3,64 tutunamazsak 3,30 hayal değil gibi nasip

omurluf
14-02-2013, 14:46
3,85 i gördüğümüzde kağıt çok iyi toplandı diyen arkadaş nerede ?

talihsiz55
14-02-2013, 16:00
kayıp galiba ya bu kadar olmaz inşallah bu 64 düşüşün sonu olur ama dediğim gibi citibank şu satışları bitirmeli artık dile kolay 880 bin lot ocaktan bu yana az değil

kopru22
14-02-2013, 16:16
3,85 i gördüğümüzde kağıt çok iyi toplandı diyen arkadaş nerede ?

kayıp galiba ya bu kadar olmaz inşallah bu 64 düşüşün sonu olur ama dediğim gibi citibank şu satışları bitirmeli artık dile kolay 880 bin lot ocaktan bu yana az değil

Ben buradayım arkadaşlar başka sayfalarda sıkılıp burada stres atmayamı çalısıyorsunuz bilmiyorum. Bu kaıtta yönün yukarı olduğunu yine yazıyorum. Sadece endeksin müsaadesini bekliyor. Ancak sataşmayı bırakın ve kendi yolunuza bakın lütfen. Sn tlihsiz çok çabuk gaza geliyorsunuz sanırım. Saygılarımla

kopru22
14-02-2013, 16:19
sn omurluf keşke buradaki kucağa vermeyi kendi kağıdınızda da görmüş olsaydınız. Daha tedbirli olurdunuz

kopru22
14-02-2013, 16:21
köprülü dostum kademeler nasıl yaza bilirmisin

böyle bir mesajın arkasından gaza geldiğniz için sizi kınıyorum. DOSTUM yazdığınız birisinin arkasından yazmanız hiç hoş değil

ahiret
14-02-2013, 16:39
düşen hissede 6 ay hesabımı kapatıyorum.. Şansıma, yerine gelirse iyi, gelmezse şansızlığıma..
Her hisse istediğimiz zaman çıksa kimse işe gitmez bu işi yapar..
Kısacası, kaybınız çok ise kapatın defteri hiç borsada değilmiş gibi hareket edin...
2 günde bir yada akşamları bir göz atın...
Bu sadece tavsiyedir. Inşallah yanlış anlaşımam.

ahiret
14-02-2013, 16:44
bu blgileri nasıl öğrenebiliyorsunuz sn talihsiz? Ben foreks kullanıyorum, maalesef çok acemeyim..
kısaca aydınlatabilirseniz? Sonra dahada satacağa benziyormu acaba? Bu illet illa yerine oturacaktır..
Patronlar hiç bir açıklama yapmıyorlar.. Diğerleri bir çivi çaksalar çıkıp gururla anlatıyorlar

kopru22
14-02-2013, 18:38
http://img607.imageshack.us/img607/6965/59881930.png (http://imageshack.us/photo/my-images/607/59881930.png/)

Endeksin kendisini hacimli bir şekilde 79000 üzerine atması veya şekerpiliçten bile gelecek olumlu bir gelisme haberinin kap a düşmesi hareketi başlatır. YTD

EthanHunt
14-02-2013, 19:55
Sn kopru22 benim gibi aceminin acemisi kylere yardımcı olmak namına paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Gectiğimiz hafta başka bir forumda backqround ve tsivadze nickli ustalarında yükselecek iyi görünüyor yorumlarıyla 3.81 maliyetle kağıda girdim. Bu düşüş ekgyo hüsranından sonra çok kötü oldu. Çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle aldı banvit. Sizce nerden döner, yoksa 3 leri görürmü kağıt? Öngörünüz nedir?

kopru22
14-02-2013, 20:14
Sn kopru22 benim gibi aceminin acemisi kylere yardımcı olmak namına paylaşımda bulunduğunuz için teşekkür ederim.
Gectiğimiz hafta başka bir forumda backqround ve tsivadze nickli ustalarında yükselecek iyi görünüyor yorumlarıyla 3.81 maliyetle kağıda girdim. Bu düşüş ekgyo hüsranından sonra çok kötü oldu. Çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle aldı banvit. Sizce nerden döner, yoksa 3 leri görürmü kağıt? Öngörünüz nedir?

Yukarıda yazıyor sn arkadasım senin maliyetin belkide herkesten iyi yüksek değil

cmeng
14-02-2013, 23:07
http://img607.imageshack.us/img607/6965/59881930.png (http://imageshack.us/photo/my-images/607/59881930.png/)

Endeksin kendisini hacimli bir şekilde 79000 üzerine atması veya şekerpiliçten bile gelecek olumlu bir gelisme haberinin kap a düşmesi hareketi başlatır. YTD
bu grafiği daha ayrıntılı, açıklamalı yorumlarmısınız acaba.

talihsiz55
14-02-2013, 23:31
böyle bir mesajın arkasından gaza geldiğniz için sizi kınıyorum. DOSTUM yazdığınız birisinin arkasından yazmanız hiç hoş değil

sayın köprülü gaza gelmek gibi bir durumu yok ortada eğer siz bunu bu şekilde kötü yönde algılayıp kırıldıysanız özür dilerim sonuçta kayıp galiba ifadesini ben kesinlikle art niyetli veya alaycı bir düşünce ile söylemiş değil bunu bilmenizi isterim sonuçta sizde kağıdın topladığını ve yükseliş yapabileceğini düşünüp yazmışsınızdır bunun böyle olduğunu düşünüyorum tekrar sizi kırdıysam kusura bakmayın maksadım sizi kırmak değildir

sabırlı34
15-02-2013, 00:38
Arkadaşlar,snkopru22;
Bu aralar ŞEKER PİLİÇ'de başımıza çorap örüldüğü için foruma yazma hevesim pek yoktu.Ancak snkopru22 sizden ricam yayınladığınız teknik grafiklerin altına kısa vadeciler çok dikkatli olun diye yazabilirmisiniz lütfen.
Zira bu kağıt her zaman teknikçileri ve kısa vadecileri ters köşe yapması ile meşhurdur bilmeyen yeni arkadaşlar olabilir diye yazıyorum.Yanlış anlamayın teknik her zaman tutar ama BANVİT'in zaman kavramı diğer hisselerden çok farklıdır.
Kısa vade için bu hisse kumar gibidir,kazanabilirsiniz ama şans faktörünün de yanınızda olması lazım.
Bu hissede naçizane tavsiyem yatırım bütçenizi ve planlarınızı en az orta veya en iyisi uzun vadeli yapmanızı tavsiye ederim.
Selamlar.ALLAH'a emanet olun...

talihsiz55
15-02-2013, 14:38
sanırım şirket battı citibank senin planın nedir bir anlasak

talihsiz55
15-02-2013, 14:40
şirket siparişlere mal yetiştirmekte zorlanıyor deli gibi personel arıyor şok ve bim mal çakıp duruyor ama gel gelelim kağıt sürünmeninde ötesine geçti skplç taban çekiyor diye ona uymak zorunda değilsin

sabırlı34
15-02-2013, 15:35
şirket siparişlere mal yetiştirmekte zorlanıyor deli gibi personel arıyor şok ve bim mal çakıp duruyor ama gel gelelim kağıt sürünmeninde ötesine geçti skplç taban çekiyor diye ona uymak zorunda değilsin

Sn.talihsiz55;
Siz bu tahta yapıcı'nın huyunu bilmezsiniz.Eline fırsat geçtimi ha babam silkeler tıpkı bu günlerdeki gibi :)))
Bu kağıt trade yapmak için kağıda bulaşan kısa vadecilere ekran başında sinir harbi yaşatmasıyla meşhurdur...
ALLAH'a emanet olun...

L0T
15-02-2013, 16:31
maliyeti %50 düşürmek adına tekrar aldım bakalım :D Allah sen bana akıl fikir ver.

sabırlı34
15-02-2013, 16:33
maliyeti %50 düşürmek adına tekrar aldım bakalım :D Allah sen bana akıl fikir ver.

Önceki maliyetiniz kaçtı ki sn.LOT?
ŞEKER PİLİÇ'den mi bahsediyorsunuz yoksa?
Burası BANVİT topiği:)))
%50 maliyet düşürdüm deyince?

edebi
15-02-2013, 16:58
Arkadaşlar banvt'in bilançosu ne zaman geliyor?

trakyalı22
15-02-2013, 22:52
arkadaşlar banvt'in bilançosu ne zaman geliyor?

diğer borsa şirketleri ve aracı kurumlar bilanço dönemleri 12 aylık;
konsolide olmayan:15.03.2013 tarihine kadar
konsolide :12.04.2013 //
dönem bilgisi :2012-4 3 aylık

L0T
16-02-2013, 01:56
Önceki maliyetiniz kaçtı ki sn.LOT?
ŞEKER PİLİÇ'den mi bahsediyorsunuz yoksa?
Burası BANVİT topiği:)))
%50 maliyet düşürdüm deyince?

evet abicim ufak bir yanlışlık oldu.
geçende çakıldı diye halkgyo nun konusuna yazmıştım , oysa yeni arz edilmişti :D:) halkbank konusu ile karıştırıp.

sabırlı34
16-02-2013, 02:20
evet abicim ufak bir yanlışlık oldu.
geçende çakıldı diye halkgyo nun konusuna yazmıştım , oysa yeni arz edilmişti :D:) halkbank konusu ile karıştırıp.

İlahi sn.lot;
Bir şey değil,farketmeseniz adınız provokatöre çıkacaktı :)))
Hayırlı geceler,ALLAH'a emanet olun...

kopru22
18-02-2013, 17:04
Aşağıdaki tablo geçici vergi beyannamesi ekinde vergi dairesine sunulmuş olup sermaye piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiştir.
Banvit A.Ş.
31.12.2012
A.BRÜT SATIŞLAR
1.406.997.440,36
1.Yurtiçi Satışlar
1.287.597.640,41
2.Yurtdışı Satışlar
116.407.670,44
3.Diğer Gelirler
2.992.129,51
B.SATIŞLARDAN İNDİRİMLER
203.529.009,73
1.Satış İadeleri (-)
124.399.377,53
2.Satış İskontoları (-)
47.779.340,08
3.Diğer İndirimler (-)
31.350.292,12
C-NET SATIŞLAR
1.203.468.430,63
D-SATIŞLARIN MALİYETİ (-)
1.032.672.250,70
1.Satılan Mamuller Maliyeti (-)
1.032.251.987,32
2.Satılan Ticari Mallar Maliyeti (-)
420.263,38
B R Ü T S A T I Ş K A R I
170.796.179,93
E-FAALİYET GİDERLERİ (-)
141.604.720,76
1.Araştırma, Geliştirme Giderleri
294.302,52
2.Pazarlama,Satış ve Dağıtım Giderleri (-)
111.487.768,23
3.Genel Yönetim Giderleri (-)
29.822.650,01
F A A L İ Y E T K A R I
29.191.459,17
F-DİĞER FAALİYETL.OLAĞAN GELİR VE KARLAR
48.484.360,61
1.İştiraklerden Temettü Gelirleri
0,00
2.Bağlı Ortaklıklardan Temettü Gelirleri
0,00
3.Faiz Gelirleri
287.020,96
4.Konusu Kalmayan Karşılıklar
364.941,60
5.Menkul Kıymet Satış Karları
0,00
6.Kambiyo Karları
41.617.277,44
7.Reeskont Gelirleri
1.258.220,81
8.Diğer Olağan Gelir ve Karlar
4.956.899,80
9. Enflasyon Düzeltme Hesabı Karları
0,00
G-DİĞER FAALİYETL.OLAĞAN GİD. VE ZARARLAR (-)
37.965.228,62
1.Karşılık Giderleri (-)
9.159.644,45
2.Kambiyo Zararları (-)
28.105.524,86
3.Reeskont Faiz Giderleri (-)
699.214,17
4.Enflasyon Düzeltme Hesabı Zararları
0,00
5.Diğer Olağan Gider ve Zararlar (-)
845,14
H-FİNANSMAN GİDERLERİ (-)
30.656.136,30
1.Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri (-)
16.032.339,16
2.Uzun Vadeli Borçlanma Giderleri (-)
14.623.797,14
O L A Ğ A N K A R
9.054.454,86
I-OLAĞANDIŞI GELİR VE KARLAR
984.622,14
1.Önceki Dönem Gelir ve Karlar
93.957,09
3.Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar
890.665,05
J-OLAĞANDIŞI GİDER VE ZARARLAR (-)
1.915.703,13
1.Çalışılmayan Kısım Gider ve Zararları (-)
0,00
2.Önceki Dönem Gider ve Zararları (-)
553.401,98
3.Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar (-)
1.362.301,15
VERGİ ÖNCESİ DÖNEM KAR/ZARARI
8.123.373,87
GEÇİCİ VERGİ
0,00
D Ö N E M N E T K A R / Z A R A R I
8.123.373,87

L0T
18-02-2013, 17:41
fena çakıldı bu sefer..

3.54

ardaertan
18-02-2013, 17:46
Kendini de yatırımcını da bitirdin Banvit !

bozkırtezenesi
18-02-2013, 17:51
Arkadaşlar ben bu şerefsiz karaktersiz kağıda ve beceriksiz üçkağıtcı yönetime olumsuz yazı yazınca bazı arkadaşların zoruna gidiyor böyle bir kağıda ve yöneticilerine küfredilmezde ne yapılır yine bunların a.a.g g .ş.k.s......................?allah bin türlü belanızı versin sanki zarar etti de dibe çakılıyor o.ç ş

talihsiz55
18-02-2013, 17:55
söylenecek bir söz bulamıyorum artık ben bandırmada yaşıyorum çok yakınımda olan insanlardan şirkette olanlar var duyumlarım söylenenler mal yetiştirmekte zorlandıklarını çift vardiya devamlı üretim yaptıkları harıl harıl işçi aradıkları yönünde kaldıki asla yanıltıcı bilgi verecek pozisyonda değiller ama gel gelelim yatırımcıyı sövüşlemek bunlar için bir yaşam bicimi olmuş kendileri lüks villalarda son model arabalarda yaşarken böyle bir bilanço yayınlamaya utanmaları lazım bence ama nerde onlarda böyle yüz

talihsiz55
18-02-2013, 17:57
sizi allaha havale ediyorum başkada birşey demem inşallah şekerden beter olursunuz dilerim allahtan yatırımcını bu kadar üzdün sıkıntıya düşürdünya sizde rahat etmessiniz inşallah terbiyesizler citi bankın deli gibi mal satışı yapmasının sebebi belli oldu ağa babaları gene almış içerden bilgiyi

armadora
18-02-2013, 18:35
Arkadaşlar ben bu şerefsiz karaktersiz kağıda ve beceriksiz üçkağıtcı yönetime olumsuz yazı yazınca bazı arkadaşların zoruna gidiyor böyle bir kağıda ve yöneticilerine küfredilmezde ne yapılır yine bunların a.a.g g .ş.k.s......................?allah bin türlü belanızı versin sanki zarar etti de dibe çakılıyor o.ç ş

1milyar400mılyonküsürlük satış yap ama karın 8mılyon olsun bunebiçim bir beceriksizliktir dicem ama beceriksizlık değil sadece üçkagıt.ya biride çıksın sorsun bu ne biçim bir bilançodur bu diye

talihsiz55
18-02-2013, 18:44
[QUOTE=armadora;8434703]1milyar400mılyonküsürlük satış yap ama karın 8mılyon olsun bunebiçim bir beceriksizliktir dicem ama beceriksizlık değil sadece üçkagıt.ya biride çıksın sorsun bu ne biçim bir bilançodur bu diye[/QUbu oyunu maliye bakanlığı bozar inşallah sadece biz yatırımcıyı değil tüm halkı uyutuyorlar