PDA

View Full Version : BAKAB-Bak Ambalaj

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

isoldmysoul
11-03-2011, 20:33
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski Başlık Arşive taşınmıştır.

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

fmacit55
14-03-2011, 14:33
dagitilabilir kari hisse basi 33 kurus yapiyor. bunun yarisini bile dagitsa yeter hissenin 2 ustune atmasi icin.

serdar57
15-03-2011, 11:29
Bu firmanın sahipleri , beş kuruşunu bile yatırımcıya dağıtmaz. Umudunuzu kırmak istemem. Keşke bu firma temettü vermeye başlasa , ne güzel olur...
Ama böyle bir karar vereceklerse, ilk önce malı kendileri toplar, ondan sonra karar açıklarlar, malı yine kendileri vurur.
Nerede öyle üç kuruşa beş köfte. Temettü vermyecek kararı da çıkarsa, bütün umutlar biter, herkes dikkatli olsun derim. syg.

fmacit55
15-03-2011, 11:39
bugun endeksteki sert dususe ragmen cok asagi birakmadilar. her durumda guzel bir hisse. tek eksigi temettu o da olacaktir insaallah. gecen hafta yapi kredi yatirim 2.75 hedef fiyat vermisti.

serdar57
15-03-2011, 13:57
Umarım 2,75 li fiyatlar görür. Syg.

fmacit55
15-03-2011, 15:40
Umarım 2,75 li fiyatlar görür. Syg.

hak ettigi degerler en az orasi olmali sektordeki diger sirketlere gore daha yukarisi bile olmali.

ALAPLI
15-03-2011, 23:41
bugun endeksteki sert dususe ragmen cok asagi birakmadilar. Her durumda guzel bir hisse. Tek eksigi temettu o da olacaktir insaallah. Gecen hafta yapi kredi yatirim 2.75 hedef fiyat vermisti.

yky tavsiye ettyse bu kağıt asla adam olmaz.2000 yılında ısıklar ambalajıda tavisye etmişt.10 lu fiyatlardan aldım 1,4 e zor sattım.bir servet kaybettim.

doctorre
16-03-2011, 15:33
temmetti dağıtmaz. Ege ormancılar vakfına yardım yapar yine dağıtmaz. İnsanları bu kadar bedbahlığa sürükleyen cb. yine yapar yapacağını.

nayit
17-03-2011, 09:41
80 üstüne atarsa önce 2 leri sonra 2.50 leri yakalarız inşallah

yarımada
17-03-2011, 11:49
10 yıldır yaptığını yapıp yine temettü dağıtmazsa bir daha dönüp bakmam bu hisseye.

2-3 kere ağzım yandı ama yine aldım. Temettü dağıtırsa kendini 2'lerin üstüne atar. Dağıtmazsa Bakioğlu kendi çalıp oynasın.

Şirket başka grubun elinde olsa zaten ederi 2.50 den aşağı değil.

fmacit55
18-03-2011, 08:44
sabir arkadaslar sabir iyi olacak insaallah.

Nazlı Hilal
18-03-2011, 15:26
aylar evvel yazmıştım. bu kağıttan anca tuvalet kağıdı olur diye. ben bedelsizine
katılmıştım zınnık koklatmadı şerefli patron. bastı aşağı bastı aşağı. O zaman beni
speğin adamı diye itham edenler olmuştu. Geleyim bakayım dedim.topik eski yazılar
arşiv olmuş. Suçlamayı yapanlar kaybolmuş. Belki artık zamanı gelmiştir. Bunu
patrondan başka kimse bilemez.

harman
21-03-2011, 15:51
Ne biçim speksin ya sen ! Kağıdı öldürmekten başka bi boka yaramıyon. Kız kurusu yaptın kağıdı. Er yada geç başın göğe erecek. Lakin kağıdın artık çekiçiliği kalmadı. Aşağı yada yukarı nerde hareket orda bereket. Genel kurula kadar nanik mi yapcan. Yap ula. Pilavdan dönenin kaşiği kırılsın. Seni gidi beni bilmez seni. Tam acı biberliksin ha! Yallah, yalla...

polietilen
21-03-2011, 16:53
uzun zamandır takip ediyorum.bu kağıtta ciddi yükseliş olması için takastaki diğer kısmının yüzde 30 ve altına gelmesi lazım.temettü belki verir ama inanın alt sınır neyse o kadar verir.1998 de borsaya kote olmuş bir şirket 1 tl temeetü ödememişse(bedelsiz karşılığı verilenler hariç ben nakit temettüden bahsediyorum.) bu şirketin yönetim şeklinin ne kadar dandik olduğunu gösterir.zaten patron ortaklar hesabından istediği kadar para kullanıyor nakide ihtiyacı yok.bizim gibi ky leri kendini fianasman etmek için kullanıyor.şimdi kendisi hangi tahtada ne kazanıyordur allah bilir.şirketleri alış yaptığında borsaya davul zurna ile beyan edip sattıklarında ise bildirmiyorlar.hiç bir şeye yanmam da bu kağıdı 2007-2010 arası taşıdığım zamana yanarım para kazanmadım mı tabiki kazandım ama beklemeye tahhamülüm olduğıu için kazandım.bu kağıdı alacaklara diyebileceğim lütfen en az 20 kere düşünüp öyle alın ve büyük karlar beklemeyin.yatırım tavsiyesi olmayıp sadece kendi tecrübemi söylüyorum

serdar57
25-03-2011, 08:53
bütün temettü verecek şirketler hesabını kitabını yaptı, temettüsünü dağıtmaya başladı bile, ya sen BAKAB ne yaptın ?, olduğun yerde saydın, yıllar boyu böyle sürünmeye devam ...

Eren Berk
25-03-2011, 13:11
Yine geldik aynı fiyat aralığına şimdi birçok sazan atlar IMKB 'den geride kaldı bu hisse diye. Fakat adamların taktiği hiç şaşmaz. Taktik şudur:

Hisseyi Endeksten geride tutup ucuz hisse görünümü
Ardından üst kademeleri dolu alt kademeleri boş olan hisseye atlayan sazanlar
Birkaç gün sonra alt kademeler kendileri tarafından doldurularak hisse aşağı basılır
Böylece yukarıdan satılan hisseler yerine konur.

Bu hissede genelde insanlar 1,95 ten satıp 1,75 ten yerine koyarak para kazanıyorlar...
Az kaldı 1,95 e bende verecem bu sefer görelim bakalım.

Unutma Aşağı basınca da alacağım emanet olarak verdiğim hisselerimi....

SirinZ
25-03-2011, 23:25
Bu sefer dikkatli ol derim. Bolinger bantına yapıştı ve hızlı hareket ile 2,04 yapma ihtimali yüksek gibi görüyorum. 1,95 yerine 2,03 den satmayı düşünmeni iyi niyet ile teklif ediyorum.
Benimde ilgilendiğim ve pozisyona girdiğim hisse olup, yakından takip etmekteyim.

beast23
26-03-2011, 21:46
yaklasık 1 senedır takıp edıyorumm daha oncekı yazılarımda soyledıgım gıbı 1,70-2,10 arasında gıdıp gelıyor suandada elımde war 1,95 gorsun satarım daha oncede para kazandım ıstedıgım rakama yakındı sımdıde ole olucak ama suan hısse sat sınyalı verıyor ufak bı dusus olucagını tahmın edıyorum ama arkasında 1,88 zorlayacak gıbıme gelıyor umarımm herkes kazanır bekleyen mutlaka kazanıcak....

BORSAHİSSE
28-03-2011, 13:10
Bu sefer dikkatli ol derim. Bolinger bantına yapıştı ve hızlı hareket ile 2,04 yapma ihtimali yüksek gibi görüyorum. 1,95 yerine 2,03 den satmayı düşünmeni iyi niyet ile teklif ediyorum.
Benimde ilgilendiğim ve pozisyona girdiğim hisse olup, yakından takip etmekteyim.

kesinlikle katılıyor ve yerinin burası olmadığını düşünüyorum..:düsün:

Eren Berk
29-03-2011, 09:26
Çakallar yine dizdiler yukarı kademelere 1,93 -1,99 aralığına ve keriz arıyorlar.

Önce 2 şer 3 er lot aralarda 5000 10000 araya girenler olunca da tekrar hoop 1,89 hadi geçmiş olssun...

Atlamadan önce iyi düşünün... Derim uzmanı olduk artık...

aykut01
29-03-2011, 09:37
Çakallar yine dizdiler yukarı kademelere 1,93 -1,99 aralığına ve keriz arıyorlar.

Önce 2 şer 3 er lot aralarda 5000 10000 araya girenler olunca da tekrar hoop 1,89 hadi geçmiş olssun...

Atlamadan önce iyi düşünün... Derim uzmanı olduk artık...

memlekette keriz bitmez....:wink:

BORSAHİSSE
29-03-2011, 21:34
patron hissesi yok bilmem ne tekniğe göre 100 günlük ortamanın üzerinde kapattı 2 gündür ve göstergeler al pozisyonunda
tekniğe uymaya bilirmi uymaya bilirDe imzamda da var PARA TEKNİĞİ BOZAR.... ama teknik böyle diyor gerisi yalan....

kagan_44
30-03-2011, 15:54
son iki gündür ambalajlarda hareket var sıra kime geldi acep?

ALAPLI
30-03-2011, 21:09
son iki gündür ambalajlarda hareket var sıra kime geldi acep?

sıra yarın tırede.gnl kurulu var.en kotu ihtimallae bedellisi var.bakab ın nesi var.kar vermez.5 yılda 1 bedelsiz veriri hepsı bu kadar.
Spek asağıdan alıp yukardan verrr

Eren Berk
30-03-2011, 22:26
Bey amcalar yarına 1,95 e satışa yazdım. Alın ama aşağıda tekrar bekleyecem ona göre. Şimdiye kadar 1,95 ten satıp 1,80 lerden alsaydım köşe olmuştum.

Neyse huyunu suyunu öğrendik artık hadi bakam bey amcalar ey mi yaman ben mi...

Yarın görüşürüz....

Eren Berk
01-04-2011, 09:51
Evet amcalar 1,95 ten verdim ve ben bu bakabı biliyorsam 1,90 - 1,85 aralığından yerine koyacağımdan adım gibi eminim.

10 kademe 2000 TL bereket versin... Amcalar sizsiz borsanın tadımı olur...

gizligüc
01-04-2011, 10:05
Evet amcalar 1,95 ten verdim ve ben bu bakabı biliyorsam 1,90 - 1,85 aralığından yerine koyacağımdan adım gibi eminim.

10 kademe 2000 TL bereket versin... Amcalar sizsiz borsanın tadımı olur...

bende sabah 1.93 ilk parti az bi şi aldım.
daha önce 1.85-1.94 trade ettiğim için ben hakkımı kullanmıştım :)
geri gelirse de sakıncası yok benim için, temel verileri itibariyle oldukça ucuz kaldı diye düşünüyorum.

%300 bedelsiz darbesi yiyenler içinde olduğumdan, o zamanlar 2.40 bile ucuz gelmişti bize. :):)
bazen ağlanacak halimize gülüyoruz maalesef...

saygılar

Eren Berk
01-04-2011, 10:15
Gizligüç sen hiç merak etme eeşşeeek gibi geri gelecek 1,85 - 1,9 aralığından hepsi yerine konur.

Aşağıda bekliyorum amcalar sesime kulak verin...

the patient
02-04-2011, 08:35
Gizligüç sen hiç merak etme eeşşeeek gibi geri gelecek 1,85 - 1,9 aralığından hepsi yerine konur.

Bakab ıda çözmüşsün, borsayıda zaten yalayıp yutmuşsundur, koştura koştura ilk mesajlarıda buraya sıralamışsın:he: bizde seni takip edelim bareee :he:
zaten bu bak da seni kırmaz sen ne diyosan o yani'' eeşşeek gibi geri gelecek'' demişsin ya..:he:

beast23
04-04-2011, 16:53
1,96 sattım kalanlara bol kazanclar umarım herkes kazanırrrrrrrrrr

SirinZ
04-04-2011, 20:50
Geçmişte yaşadığım tecrübeler; Sayın Eren Berk'in benzeri yazıları gördüğünde o hissede portföyü fazlalaştırmak gerektiğidir. Bu sebepten bugün azar azar 1,97 den portföyümdeki kalan tüm nakit ile hissde pozisyonumu arttırdım.
İnancım ise; hızlı yukarı hareket ve yükselen işlem hacimleri yaşanacak günlerdeyiz. İlgiyle tahtayı izleyen kişi olacağım.

Eren Berk
04-04-2011, 21:07
Birgün önce 1,95 ten verdim malı. 1,93 alma imkanı verse de almadım. Hisseyi tanıyorum bana 1,88 lerden alma imkanı tanıyacak AMCALAR.

Böylece elimdeki senet sayısı değişmeden 1500 TL kar. Eğer yukarı giderse de başka hisse mi yok. Kalanlara bol kazançlar olsun derim....

AMCALAR burayı okuyorsanız aşağıda bekliyorum biraz acele etseniz iyi olur...

Money Maker
04-04-2011, 23:38
Eyy sanli bakab lütfen bir hafta daha bekle goldas elimi kolumu bağladı senin için sabirsizlaniyorum bana bir hafta ver yalvarıyorum

gizligüc
05-04-2011, 09:46
Eyy sanli bakab lütfen bir hafta daha bekle goldas elimi kolumu bağladı senin için sabirsizlaniyorum bana bir hafta ver yalvarıyorum

gorunen henuz bir acelemiz yok :) :)

saygilar

Money Maker
06-04-2011, 03:37
Dün 1.97 1500 adet aldım az da olsa aranıza dahil oldum. Bir hafta sonra 5000 e belki 10000 adet e tamamlayabilirim. Temettu muhabbeti vardı gelişmelerden bilgi verebilecek olan varmi? Tsk

gizligüc
06-04-2011, 08:37
Dün 1.97 1500 adet aldım az da olsa aranıza dahil oldum. Bir hafta sonra 5000 e belki 10000 adet e tamamlayabilirim. Temettu muhabbeti vardı gelişmelerden bilgi verebilecek olan varmi? Tsk

beklersen pişman olmayacağını düşünüyorum. kesinlikle ucuz kalmış olanlar içerisinde..YTD

saygılar

Money Maker
07-04-2011, 06:15
beklersen pişman olmayacağını düşünüyorum. kesinlikle ucuz kalmış olanlar içerisinde..YTD

saygılar
Sagol un bana görede Cok uygun fiyat ve yeterince de dinlendi zaten.

Money Maker
10-04-2011, 19:18
İkinci sayfaya inmişiz içim rahat etmedi yazayım dedim. Biraz baktımda hisseyi bekleyen sayın the patient, SirinZ, gizligüç ve ben varız hepinize selamlar. Şirketin bu son açtığı şubeye ben bir anlam veremedim hayırlısı.

Eren Berk
10-04-2011, 20:02
İkinci sayfaya inmişiz içim rahat etmedi yazayım dedim. Biraz baktımda hisseyi bekleyen sayın the patient, SirinZ, gizligüç ve ben varız hepinize selamlar. Şirketin bu son açtığı şubeye ben bir anlam veremedim hayırlısı.

Bir de ben varım ama aşağıda 1,85 - 1,90 da bekliyorum 1 kuruş fazla vermem. Gelirse 20 000 lot bekliyorum. Beni yanıltmayacağıma inanıyorum.

Şimdiye kadar hiiiiiiç yanıltmadı. Seviyorum bu hisseyi 10 kademe yetiyor. 2000 TL

Herkese bol kazanç...

abcde
11-04-2011, 15:36
bakab bedelsiz öncesi fiyatı neydi eskilerden sormak durumunda kaldım. Birde hissede global var ki hangi malda global varsa piyasanın en zor hissesi olmuş demektir benim için ama ona rağmen bir delilik yapıp aldım hisseyi tanımıyorum.
Derinlik gören arkadaşlar varsa bir bakarmısınız durumlar nedir ?

abcde
11-04-2011, 15:40
hissenin forumuda kendin çal kendin oyna, durumunda kalmış bir yandan iyi birşey ama öbür taraftan umut yok mu acaba diye düşündürüyor hani

Money Maker
11-04-2011, 19:17
Öğlede n sonra 1.95 den vermediler yarına bakacagiz

polietilen
11-04-2011, 19:46
sayın abcde öncelikle inşallah bu hisseden istediğinizi alıp çıkarsınız.2007 den beri bakabı takip eden biri olarak söylüyorum.bu kağıtta sabreden kazanır.1998 den beri borsaya kote ve daha bedelsizin içinde verdikleri hariç 1tl temeettü vermemiş bir patron şirketi bu.globaldeki ve bir kaç aracı kurumdaki lotlar patronun ve patron istemeden bir tl gitmez.benim bu hisse için sadece bir inikatörüm var.o da takas dökümlerindeki diğer kısmı.biliyorum ne temel ne teknik ne de mantıklı bir gösterge değil ama ne zamanki diğer kısmı yüzde 30-35 bandına gelir işte bu hisseyi ben ozaman alırım.iki haftadır mal toplanıyor.bu iyiye işaret.bence bu kağıt alınmaz(temel olarak bence borsanın en iyi hisselerinden biri sektörel bazda bakarsak en iyisi maalesef yönetiminde iş yok) ama aldınızsa bence bekleyin.özellikle global,iş ve yatırım finansman mal almış.yani bir hareket gelebilir.inşallah bu hissede bedelsizden beri bekleyen insanlara bu sefer para kazandırır.genel kurula kadar yükselir bence.(genel kurul 28 nisanda) ama genel kurul haberi gelmeden bence elden çıkarılmalı.bunlar sadece benim hisse ile ilgili son dört senedir yaşadığım tecrübelerden edindiklerim.siz yinede bildiğinizi yapın.benim ki sadece tahmin yaşayıp göreceğiz.yatırım tavsiyesi değildir

bakab bedelsiz öncesi fiyatı neydi eskilerden sormak durumunda kaldım. Birde hissede global var ki hangi malda global varsa piyasanın en zor hissesi olmuş demektir benim için ama ona rağmen bir delilik yapıp aldım hisseyi tanımıyorum.
Derinlik gören arkadaşlar varsa bir bakarmısınız durumlar nedir ?

cso12
13-04-2011, 13:02
2,00 dan aranıza katıldım arkadaşlar.zamanı gelmiştir diye sesli düşünmekteyim.bol kazançlar..

metalstein
13-04-2011, 14:14
***BAKAB***BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***BAKAB***BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : 10002 Sokak No:45 A.O.S.B. Çiğli-İzmir
Telefon ve Faks No. : Tel:232-3767450 Fax: 232-3767458
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel:232-3767450 Tel: 232-3767458
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yok
Özet Bilgi : 2010 t. yılı karından tüm vergi ve yasal karşılıklar ayrıldıktan sonra kalan tutarın Fevkalade İhtiyatlara ayrılmasına ve bunun Genel Kurulun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.04.2011
Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : 2,010.00
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0.00
Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0.00
Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 0.00
Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :
Brüt (TL) : 0.00
Net (TL) : 0.00
Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : Yok

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin yasal defterlerinde yer alan 2010 t. yılı karından her türlü vergi ve yasal yedekler karşılığı ayrıldıktan sonra kalan 7.625.393.-TL' sı karın dağıtılmayarak tamamının serbest fevkalade ihtiyatlara ayrılmasına ve bu durumun Genel Kurul Toplantısında teklif edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=150581

IMKB

cso12
13-04-2011, 16:24
EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin yasal defterlerinde yer alan 2010 t. yılı karından her türlü vergi ve yasal yedekler karşılığı ayrıldıktan sonra kalan 7.625.393.-TL' sı karın dağıtılmayarak tamamının serbest fevkalade ihtiyatlara ayrılmasına ve bu durumun Genel Kurul Toplantısında teklif edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.

her türlü vergi ve yasal yedek ayrıldıktan sonra gerisi kasaya. borç yok iş var ,işte bu fabrika tıkır tıkır kasa dolu daha ne isterim (birazcık sabır galiba) bekleyen çok arkadaş var hissede ama uyku modunda herhalde. değerli arkadaşlar aylık ve haftalık bazda önümüzdeki günler nasıl lütfen yazalım.hisseyi uyutmayalım. Y.T.D

Eren Berk
13-04-2011, 18:42
Yine kar Bakioğlu malının cebine. Bu adamlar para koklatmaz kimseye. Yam yam bunlar...

Ayrıca sabreden kazanır diyosunuz ya .Eğer küçükler alırsa 2,10 dan öte gidemez. Kimse almaz ise o zaman alıcı çekmek için al gülüm ver gülüm
karşılıklı işlemlerle dikkat çekip araya birilerini sıkıştırıp öpmeye çalışırlar.

Sakın araya sıkışanlardan olmayın canınızı yakarlar... Bunlar lot lot çetelesini tutuyolar hisse küçük olduğundan.
Alacaksanızda azar azar almalısınız hissettirmeden yoksa farkedilirseniz öperler.

3 kademe gitmek için bir tarafı yırtınan bir hisseyi almak yerine diğer kağıtları almak daha mantıklı bence.
Elinde olanlara satın demiyorum ama almayı düşünenler 10 defa düşünsün kararını iyi versin...

SirinZ
13-04-2011, 22:40
Yukarıdaki bu açıklamadan sonra bu hissede beklemek piyasa anlayışıma ters olacak. Önümüzdeki 1 yıl içinde bu benzer şirketlerin sermaye piyasasında layık olduğu 2 pazarda sahipleri tarafından alınıp satılacaklar içine gireceklerinide ummaktayım.

cso12
15-04-2011, 11:53
hissemiz endexten ayrışmış uyku modunda .kimseciklerde yok.bıktırmaya devammm.

Money Maker
16-04-2011, 09:17
Benim tahminim son haberle beraber yataya devam edecektir. Patronun hisse alıp satmasını takip etmekte fayda var.

olgunnnn
21-04-2011, 21:59
http://666kb.com/i/bsu8bffcir4wn93fx.gif 1.grafik
selam arkadaşlar oncelıkle bakab yenı aldım ve ınceledım sızlerlede paylaşayım dedim ,yakında burası çok kalabalık olacaktır ,çunku vermiş oldugum grafıdede gorulecegı uzere uzun vadeden gelen düşüş trendi kırılmış hatta sonrasında da test edılmiştir.1.96 ile çok iyi bir fıattan aldıgımı dusunuyorum.yuksek hacımle destek oldugu test edılmıstır,dalga yapısı olarakta duseltmenın bıttıgı anlasılıyor.GUZEL GUNLER GORECEGIZ...

BU ARADA BU SEKILDE TREND OLARAK CIKIŞ YAPAN HISSEYI ALIP SATMAK SEANS İÇİ BUYUK HATADIR ZATEN CIKIŞ TRENDINDEKİ HISSE SATILMAZ ,YATAY SEYIR OLSA ALSAT YAPILABILIR BOSUNA ALİP SATMAYIN BU SAATTEN SONRA BELLİ HEDEFLERI VAR ORAYA KADAR BEKLEMEK EN İYİSİDİR.YTD...

adabebek
21-04-2011, 22:15
olgun abi varsa, hisseyi takibe almak lazım.. bakınız tukaş.. bakınız ipmat :) bende yok bu hisse ama takibime aldım..

cso12
22-04-2011, 09:15
nihayet kıpraştı biraz inşaallah aşağı bırakmazlar.:)

wisemann
22-04-2011, 18:37
olgun abi varsa, hisseyi takibe almak lazım.. bakınız tukaş.. bakınız ipmat :) bende yok bu hisse ama takibime aldım..

olgunnn abi spek amca olmasın :)

3.dalga
22-04-2011, 23:54
http://666kb.com/i/bsvbje2cgd1wb1aqx.gif

olgunnn abi spek amca olmasın :)

yok yok ben çok iyi tanıyorum benım eniyi dostumdur,bakab dakai spekulatıf mesaj sonrası ceza almiş yerıme devema et dedi yanınıdayım.BAKAB düşüş trendını ki uzun vadeden berı baskı şeklınde gelen duseltme donemını 3 kez test ettıkten sonra en nihayetınde kırmış daha sonrada test etmiş ve çıkışa geçmiştir,cuma gunku yuksek hacım ile 2.03-2.05 lerın uzerınde kapatmiş olmak trendın kırıldıgının onayıdır çunku cuma gunu 3. gundu bu kırılan trendın ustunde kapatıldı.
şimdi dalaga yapısına bakınca 1.62 den başlayan (dip)minor sevyedeki 1. dalga bitmiş ve grafıge bakınca %60 fibo oranında duseltme olmuştur.1. dalga
2.07 ile bıtmiş ve duseltmesı olusmuş ve 2. dalgada 1.79 ile bıtmış ve o anda artık ralii donemi dedigımız 3. dalga donemi başlamıstır.fıatımız 20 ve 50 gunluk ortalamaların ustundedir,dikkatle bakınca 20 gunluk ortalamanın nasıl net bir sekılde yukarıya yoneldıgı rallinin başlangıcını soyler gıbi...
velhasıl arkadaşlar 3. dalganın henuz basındayız genel anlamda olumsuz bır haber,gelişme olmaz ise onumuzde ki hafta çok olumlu bır hafta olacaktır bakab için ,bekleyelım gorelım dıyorum.ytd...sevgi ile saglıkla hoşça kalın
unutmadan soylıyım ytd..

maker_24
23-04-2011, 01:42
yazdığı mesajda ne spekulatif lik varmış ki adam yorumun sonuna yazmamışmı kardeşim ytd diye.... herkes gibi aldığı fiyatı yazmış teknik analizini yapmış grafiğini koymuş hedef vermeden ön görüsü nü paylaşmışşş.... valla moderatöre sormak isterim forumda o kadar insan var satın satın düşecek düşüyoruz paraşütlerinizi açın. bu hisseden bir cacık olmaz. bundan sonra yükselmez gibi yöneltici mesaj yazan o kadar üye gördüm bir tanesine yasak konulmamışda. olgunnn abi gibi iyi niyetli ön görülerini samimiyetle bizlerle paylaşarak her daim ky nın yanında yer almış bir kardeşimizi neden engelliyorlar anlamadım üstelik olgunn abinin şimdiye kadar paylaştığı ön görülerinden faydalanıp yaptığım hiç bir yatırımda zarar etmedim eden biride yoktur adam kısa orta veya uzun vade demişse vadesine uymadan hisseden anlık hareketlerden etkilenip çıkan ve zarar edenleri saymıyorum saymamda... madem burası özgür bir ortam ve herkes saygı ve seviye çerçevesinde düşüncelerini belirtiyor. o zaman da bende olgun abiyi engelleyen site yöneticilerini kınıyorum... ülkemizin kronik rahatsızlığı arkadaşlar... meyve veren ağaç taşlanır...

oreon
24-04-2011, 22:11
Olgunn abiye laf yok.... her zaman küçük yatırımcının yanında olmuştur. Son tavsiyesi geçen hafta için İPMAT tı ... sabah 4.19 dan aldım ertesi gün 4.80 den verdim daha ne olsun.' gün içinde burası da kalabalıklaşırsa şaşırmamak gerek.. bol kazançlar.

yeum
25-04-2011, 15:00
teknik yorum yapacaklara teşekkürler.......

Money Maker
25-04-2011, 19:57
teknik yorum yapacaklara teşekkürler.......

Teknik, taktik her şey yukarı gösteriyor dostum.

Money Maker
25-04-2011, 20:04
Eskiden bakab dan cebi yananlar sizlerin yorumları hisseye yeni girecek ky için eğitici ve öğretici olacaktır.

ALAPLI
25-04-2011, 20:13
eskiden bakab dan cebi yananlar sizlerin yorumları hisseye yeni girecek ky için eğitici ve öğretici olacaktır.

yukselecek...dahada yukselecek.....ama ky hep kaybedecek....

f68
25-04-2011, 20:18
Eskiden bakab dan cebi yananlar sizlerin yorumları hisseye yeni girecek ky için eğitici ve öğretici olacaktır.

nasıl yani... herkes kendi aklı fikri isteğiyle alır.
hangi kağıt can yakmadan gitti. forumda bütün hisselerin yorumlarını bir oku.... her kağıtta aynı yazılar. çıkmıyor,gitmiyor olmuyor. vb. ördeğin ben netaş ı 62.50 den almışım ozamanda forumda neler neler yazıyordu. bende katılıyordum. 73 lerde şükür bu kadar kar yeter dedim. şimdi bakıyorumda 4 ay olmadı. netaş şu an 150 yi geçti. bunun gibi kendimden çok örnek verebilirim. şimdi yakın zamandır buradayım. yine aynı yazılar. hayırlısı olur inşallah. ben şu 25 yılda şunu öğrendim. bekle bekle bekle. beklemeye vaktin yoksa hiç borsaya girme. tüyo aldım, çıkacak,düşecek hepsi hikaye. ihlası bile 0,54 kuruştan alıp 0,61 den satmıştım ve mutlu olmuştum. ya 9 ay veya 1 yl bekleseymişim. neyse. herkese bol kazançlar.

yeterartık
25-04-2011, 22:15
Zamanında alıp zamanında satarsan problem yok açgözlü olursan yandın. ben iheva da ipmat da hep bu yüzden kaybettim şimdi ikisi de aldığımdan %50 yukarda. YTD

because
26-04-2011, 10:00
viking çıkışta inşallah bizede sıra gelecek. beklemeye devam. sonuna kadar.

yeum
26-04-2011, 10:33
viking çıkışta inşallah bizede sıra gelecek. beklemeye devam. sonuna kadar.

sonu neresi acaba.........:ayy:

ktaser
26-04-2011, 11:58
Bugün 3 kere 2,20 denemesi yaptı fakat kıramayınca geri çekildi. Güç toplayıp tekrar deneyecek gibi duruyor. 2,20 kırılırsa hedef 2,46...

cso12
26-04-2011, 13:13
2,2 kırmadıkça aşağı salınım başlar..Y.T.D

cso12
26-04-2011, 15:53
çok kötü oldu vrmedik 2,2 den bekle şimdi .sanki tavan tavan gitti de ...

because
26-04-2011, 15:58
çoğu kağıtlarda -2 -3 civarı düşüş var buna paralel bakab da -1.87 bence bunda bir problem yokk. beklemek lazım.

Bommer
26-04-2011, 16:24
2.20'yi hacimli geçmedikçe salınım devam edecek,
endeks çok bozmadıkça yarın tekrar 2.20 denmesi yapabileceği düşünüyorum,
o zaman da kıramazsa, biraz daha bekletir.

yatırım tavsiyesi değildir, olamaz da.

cso12
26-04-2011, 16:50
2,08 e ilk deydiğinde de 1,86 lara kadar çekilme oldu.burdanda 1,97 lere kadar çekilebileceğini düşünmekteyim..:frown: Y.T.D

Money Maker
26-04-2011, 18:30
Bildigim kadarıyla bilanco disinda kısa vadeli bir beklentimiz yok, bence ağır ağır yükselir üçüncü çeyreğe kadar sonrasında ise 2001 yılına benzer hareketler bekliyorum ytd.

f68
26-04-2011, 19:21
Harman kardeş senin düşüncen nedir.

Expo2015
26-04-2011, 21:00
28 inde genel kurulu var...
Bedelsiz/Temettü falan çıkar mı?

f68
26-04-2011, 22:04
doğruya atlamışız 28 nisan perşembe günü genel kurul toplantısı vardı. gündem maddelerini hatırlayan varmı. bu genel kuruldan ne çıkabilir.

f68
26-04-2011, 22:11
28 Nisan 2011 Perşembe
-------------------
1000- Parsan'ın Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek.
1000- Türkiye Kalkınma Bankası'nın Olağan Genel Kurul toplantısı
gerçekleştirilecek
1030- Reysaş Taşımacılık'ın Olağan Genel Kurul toplantısı
gerçekleştirilecek.
1100- Nortel Networks Netaş'ın Olağan Genel Kurul Toplantısı
gerçekleştirilecek.
1100- Fon Finansal Kiralama'nın Olağan Genel Kurul toplantısı
gerçekleştirilecek
1300- Plastikkart'ın Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek
1400- Ayen Enerji'nin Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek.
1400- Anadolu Efes'in Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek
1500- Nurol GMYO'nun Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek.
1600- Bak Ambalaj'ın Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek.

skymare
26-04-2011, 22:26
Genel kuruldan bir şey çıkacağını sanmıyorum.Yalnız kağıdın aktif büyüklüğü 118 milyon,kağıdın şu anki değeri 75.2 milyon..Yani bence %50 ucuz bir hisse..Ytd..

Bommer
27-04-2011, 08:17
Genel kuruldan bir şey çıkacağını sanmıyorum.Yalnız kağıdın aktif büyüklüğü 118 milyon,kağıdın şu anki değeri 75.2 milyon..Yani bence %50 ucuz bir hisse..Ytd..
aktif büyüklüğü ile piyasa değeri arasında herhangi bir karşılaştırma kriteri yoktur,
hele hele bunlara bakarak ucuz ya da pahalı yorumu yapmak tamamen yanlıştır.

öte yandan kağıdın pd/dd'si 1, sektör ortalaması 1,8,
sektörünün en ucuz kağıtlarından biri,
karlılığı çok iyi,
ama kağıt biraz uyuzdur, sabır gerektirir.

yeum
27-04-2011, 09:18
2 nin altına gidecek gibi gk öncesi........:( hayırlısı bakalım........

Expo2015
27-04-2011, 09:36
Genel kurullardan önce kağıtlarda bir hareketlilik olur bugünkü kapanış ve yarın ki hareket önemli ....
Aşağı yada yukarı hızlı %10 hareket olabilir...
Yatırım tavsiyesi değildir...

f68
27-04-2011, 12:23
Genel kurullardan önce kağıtlarda bir hareketlilik olur bugünkü kapanış ve yarın ki hareket önemli ....
Aşağı yada yukarı hızlı %10 hareket olabilir...

haklısın ama bilanço iyi, kötübir durum ve haberde yok. aslında yukarı atması lazım kendini. fakat bugünde genelde çoğu hisseler aynı şekilde -1 / -3 arasında iniş eğilimi yaptı. amerika avrupa endekleri iyi. asya eksiye gitmiş. biz hep hangi taraf eksiye giderse onu baz alıyoruz. asya artıya giderken amerika avrupa eksiye giderse amerika borsasnı baz alıyoruz. japonya borsası bile artıda. neyse hayırlısı bakalım. sonuç itibari ile bizim hissenin yarın 16.00 da yapılacak genel kurul toplantısı nedeniyle menfi negatif bir durumda olmadığı için artıya doğru çıkış yapması lazım. hayırlısı bakalım.

f68
27-04-2011, 12:38
yarın 16.00 daki toplantının gündem maddeleri;

28.04.2011 TARIHINDE YAPILACAK
OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTI GUNDEMI

1- ACILIS VE BASKANLIK DIVANI SECIMI.
2-BASKANLIK DIVANI`NA GENEL KURUL TUTANAKLARINI, GENEL KURUL`A KATILAN PAY SAHIPLERI ADINA IMZALAMA YETKISI VERILMESI.
3- 2010 YILI YONETIM KURULU FAALIYET RAPORU, MURAKIP RAPORU VE BAGIMSIZ DIS DENETIM RAPORU`NUN OKUNMASI, GORUSULMESI, KABULU VEYA REDDI.
4- 2010 YILI BILANCO, KAR/ZARAR HESAPLARININ OKUNMASI, GORUSULMESI, ONAYLANMASI VEYA REDDI ILE KAR DAGITIMI HAKKINDA KARAR VERILMESI. 5- YONETIM KURULU UYELERININ VE DENETCILERIN IBRA EDILMESI.
6- DENETCILERIN SECIMI.
7- YONETIM KURULU UYELERI VE DENETCI UCRETLERININ TESPIT EDILMESI.
8- 2010 YILINDA YAPILAN BAGISLARIN KABULU ILE 2011 YILINDA YAPILACAK BAGIS TUTARININ TESPITI HAKKINDA KARAR VERILMESI.
9-2011 T.YILI ICIN BAGIMSIZ DENETIM SIRKETININ BELIRLENMESI .
10- TURK TICARET KANUNUN 334. VE 335. MADDELERINE GORE YONETIM KURULU UYELERINE YETKI VERILMESI.
11- DILEK VE TEMENNILER.

SİRİUS
27-04-2011, 14:20
*bak ambalaj'ın 3 aylık konsolide olmayan net dönem karı 3.707.801 tl

(27/04/2011 - 15:18:53)

the patient
27-04-2011, 14:26
çok güzel kar bu, tarihinde böyle 3 aylığı yok bunun..2,13 üstü...2,30 lar....ytd...

arvas2003
27-04-2011, 14:29
2010 / 3 2011/ 3

2,560,080 3.707.801

gayet iyi gelmiş %50 ye yakın fark yapmış .

yeum
27-04-2011, 14:30
ne geçilmez 214 bu......... yaklaşık 4 milyon kar........ ama kağıt gitmiyo........:(

Money Maker
27-04-2011, 14:38
Yapistir tavana be bakabim benim yApistir.

arvas2003
27-04-2011, 14:39
ne geçilmez 214 bu......... yaklaşık 4 milyon kar........ ama kağıt gitmiyo........:(

aort düşük kalmıştı onu düzeltiyorlar

the patient
27-04-2011, 14:42
6 aylık bilançolar a kadar güzel işler olur burada...ytd..

yeum
27-04-2011, 14:43
Yapistir tavana be bakabim benim yApistir.

inşallah dostum..........:)

the patient
27-04-2011, 14:45
Bu saatten sonra ayrıntılara takılmamak lazım büyük resme baksın bakab ı olanlar, bilanço harika beklenti yaratacaktır...ytd

sepultra
27-04-2011, 14:46
Derinlik verebilecek var mı?

arvas2003
27-04-2011, 14:48
Derinlik verebilecek var mı?

150 bine 240 bin

135 bini tavan da bekleyen

yeum
Bu saatten sonra ayrıntılara takılmamak lazım büyük resme baksın bakab ı olanlar, bilanço harika beklenti yaratacaktır...ytd

sayın patient.......! size göre büyük resimde ne görünüyo, bu arada itibarınız yerinde.......:) rakamsal olarak yani.......

the patient
Bu arada buraya üye olduktan sonra ilk mesajlarını koştura koştura yapıştıran, bu kağıdı şöyle trade ediyorum şöyle para kazanıyorum, alın satın trade edin diyenlerin notunuda siz verin...amaç malı tahtaya indirmekten başka bi şey değildir, böyle tiplere dikkat...ytd.

Money Maker
27-04-2011, 14:49
Karı az bile yazmışlar potansiyeli Cok daha fazlası 2.24 mü tavanımız dostlar.

the patient
27-04-2011, 14:50
sayın patient.......! size göre büyük resimde ne görünüyo, bu arada itibarınız yerinde.......:) rakamsal olarak yani.......
sayın yeum, 2,30-2,38 arası geçilirse bence 2,80 ler...üstünü şimdilik konuşmayalım ;)

the patient
27-04-2011, 14:51
hayır sayın money maker 2,27 tavan ..

the patient
27-04-2011, 14:53
sayın yeum itibarınız hesaplandı ve size verildi aynı şekilde...teşekkürler...

arvas2003
27-04-2011, 14:54

tavan 2,27

bekleyen lot 133 bin

the patient
27-04-2011, 14:56
daha çok su kaldırır bu bakab...inşallah bu sadece ilk tavanımız olur :)

Money Maker
27-04-2011, 14:58
Tamam o zaman ben göremiyorum kapatinca haber verirsiniz sagolun.

yeum
27-04-2011, 14:59
Bu başlığı şu anda 33 kişi okumaktadır. (13 üye ve 20 ziyaretçi)
yeum arvas2003 Bommer dolpsss Expo2015 kermitist mehmetelmas59 mitmeb Money Maker tabzon tan the patient yamtar37................:) gelin uşaklar gelin.....

the patient
27-04-2011, 15:03
:halay:işlem tamam taraftara selam:halayci::halay:
175 bin alıcı kilitledi
200 bin oldu alıcı...
301 bin oldu :)

arvas2003
27-04-2011, 15:03
ve tavan , alıcı lot bekleyen tavanda 185 bin

arvas2003
27-04-2011, 15:04
300 bin oldu

mitmeb
27-04-2011, 15:07
2.27 den saldı kendini

mitmeb
27-04-2011, 15:08
2,20'de kaldı nedeni nedir bunu anlayamadım

yeum
27-04-2011, 15:10
2,20'de kaldı nedeni nedir bunu anlayamadım

sahip ...... parmaklarını çalıştırıyo herhalde.........:)

Money Maker
27-04-2011, 15:11
Bu arada buraya üye olduktan sonra ilk mesajlarını koştura koştura yapıştıran, bu kağıdı şöyle trade ediyorum şöyle para kazanıyorum, alın satın trade edin diyenlerin notunuda siz verin...amaç malı tahtaya indirmekten başka bi şey değildir, böyle tiplere dikkat...ytd.

Hahahhaaa eşek gibi gelecek diyordu beklesin şimdi eşeği 40000 tl ye 1500 tl kar edip seviniyordu neyse canım Amannnnn hoşça kalın.

tuta
27-04-2011, 15:11
yarın haber iyi gelır

tuta
27-04-2011, 15:12
ıyı haber gelırse kar payı ile ilgili yıne kapatır

the patient
27-04-2011, 15:17
yarın haber iyi gelır

ıyı haber gelırse kar payı ile ilgili yıne kapatır
kim kar payı bekliyorki bu kağıtta..böyle bir beklenti yok...olursa bu bonus...

tuta
27-04-2011, 15:17
acaba yarın toplantıda ne haber çıkar

tuta
27-04-2011, 15:20
3 aylık kari geldı gormedınmı

the patient
27-04-2011, 15:20
bir ricam olacak cevabı olmayan soru sorulmasa diyorum...KİM BİLECEK YARINKİ G.K SONUCUNU....yeni katılmış arkadaşlar biraz fazla okuyup az yazmasını rica etsem...lütfen...

yeum
27-04-2011, 15:21
bunlar adama koklatmaz...... kimse bişey beklemesin........ tabi bana göre......

dolpsss
27-04-2011, 15:23
bir ricam olacak cevabı olmayan soru sorulmasa diyorum...KİM BİLECEK YARINKİ G.K SONUCUNU....yeni katılmış arkadaşlar biraz fazla okuyup az yazmasını rica etsem...lütfen...

olması gereken fiyat kaç. bekletiler neler

yeum
27-04-2011, 15:28
yarının tavanını 2.40 a ayarladılar bakalım.............tabi tabanda 2 civarı....

tuta
27-04-2011, 15:36
arkadaşlar neyapayım sızce satayımmı yoksa beklemede kalayımmı

sepultra
27-04-2011, 15:42
Günlük olarak değerlendirme herzaman kaybettirmiştir. 30.04.2010 tarihinde en yüksek gördüğü 2.68 fiyatını hedef alacaktır. Bugünkü gelen bilançoyla gelecek için ümit veriyor. Tabi bir de seçimlerin yaklaşmasıyla mevsimsel olarak ambalaj sektörlerinin hareketlenmesi beklenti dahilinde. Bu hisseyi yaklaşık 1 aydır takip ediyorum fakat bugün almak nasipmiş. Hisselerinize sahip çıkın bence.

the patient
27-04-2011, 15:51
Günlük olarak değerlendirme herzaman kaybettirmiştir. 30.04.2010 tarihinde en yüksek gördüğü 2.68 fiyatını hedef alacaktır. Bugünkü gelen bilançoyla gelecek için ümit veriyor. Tabi bir de seçimlerin yaklaşmasıyla mevsimsel olarak ambalaj sektörlerinin hareketlenmesi beklenti dahilinde. Bu hisseyi yaklaşık 1 aydır takip ediyorum fakat bugün almak nasipmiş. Hisselerinize sahip çıkın bence.
sayın sepultura tarihi zirve 27-4-2010 daki gördüğü 2,88 dir...

serikemer
27-04-2011, 15:55
Yönetim kurulu kararında kar dağıtılmayacağı açıklanmış zaten.
Kar dağıtılacağını kim idda ediyor anlamadım.
Ayrıca bakab neden 1. dönem karını erken açıkladı. Beni endişelendirdi.
Satacam galiba ben bu adamlara güvenmiyorum.
Kalanlara hayırlı kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.
O kadar bilsek kendimize saklarız.

yeum
27-04-2011, 15:57
patron gelenleri mi topluyo acaba........ son dakika da bi hareket çekmese bari....... çokmu şüpheciyim acaba.............

Money Maker
27-04-2011, 15:58
Yarınki toplantıda Temettu Bedelsiz falan çıkmaz peki ne çıkabilir, keske polibak çıksa Cikmaz ise yatırımlara devam çıkar. Ytd...

yabancı
27-04-2011, 16:09
tavan da kac lot var

the patient
27-04-2011, 16:14
sektör ortalaması pd/dd;1,8 bakab 1,06 ;)...çok takılmayın ayrıntılara..ne idüğü belirsiz firmaların piyasa değeri 100 milyon tl olmuş, bu 81 mlyn larda..kimse komik olmasın..yarınki genel kuruldan hiç bişey beklemiyorum....olumlu bişey çıkarsa bu BONUSTUR..TARİHİNDE İLK ÇEYREKTE EN YÜKSEK 2,500 MLYN VAR BU 3,7 MLYN....AKILLI OLMAK LAZIM...FAZLA MERAK İYİ DEĞİLDİR...SATANLARIN YOLU AÇIK, BEKLEYENLERİNDE BAHTI AÇIK OLSUN..:halayci:

the patient
27-04-2011, 16:16
sevgili yıldızsever dostumu gördüm şimdi...selamlar dostum...

Money Maker
27-04-2011, 16:37
Kusursuz finish oldu. Birkaç gündür aygaz a imrenerek bakıyordum şimdi oradakiler bize bakiyordur e hersey sırayla sabır ısı bu borsa. Şimdi seans kapandı ne yapıyoruz dostlar eti turta alıp kendimizi ve bakabi ödüllendiriyoruz. ( ambalajını inceleyin)

serdar72
27-04-2011, 16:40
arkadaşlar bu hisse bu hafta dikkatimi çekti. aldım sonra sabah sattım.. sonra baktım tavana gelmiş hemen tavandan aldım. yükselmesini beklediğim kağıt olduğu ve kendime göre yaptığım incelemelerde gitmesini beklediğim kağıt.

şimdi aldık nereden satmalıyız onu tespit etsek iyi olur. genelde bu tip giden kağıtlar biraz gittikden sonra biraz dinlenir sonra tekrar gider. bazıları ise hiç durmadan gider. bakalım belki yarınki toplantı (varmış benim haberim yoktu) dan süprüz çıkacaktır. yoksa bu kağıda bu şekilde yükseltmezlerdi diye düşünüyorum

bu sefer beklentim en az %50 yapana kadar elde tutmak.

tabi bunlar kendi görüşüm. ytd. ...

aLLoFFs
27-04-2011, 17:50

Merhaba the patient,

Yanılmıyorsam 2008 ve 2009 yıLLarında bu topikte sık karşılaşıyorduk. Unsala ve mesleği avukatlık olan bir arkadaş daha vardı.

Hala bu hissede topikte oluşunuz ilginç. Epey uzun vadeli tutuyor oLmaLısınız.

Bol kazançlar dilerim.

aLLoFFs
27-04-2011, 17:50
Ben de en az 90 gün bu topik'i tekrar takip ediyor olacağım.

Eren Berk
27-04-2011, 19:09
Hahahhaaa eşek gibi gelecek diyordu beklesin şimdi eşeği 40000 tl ye 1500 tl kar edip seviniyordu neyse canım

Biz profesyoneliz kardeşim siz beni merak etmeyin. 1500 TL Bakab tan kar. 40 000 benim portföyün sadece bir kısmı. Ve o 40 000 lik kısmı Bakab dan sonra Alcar da değerlendirdim. Ve 24 ten aldığım mallara 36 dan veda ettim. Var sen karı hesap et.

Sen 1 tavan da bu kadar seviniyosan pek alışmamışsın para kazanmaya demektir. Neyse yazmayacaktım fakat söz hakkı doğduğu için yazdım...

Ayrıca yukarı giderse Bakab ın yolu açık olsun demiştim bunu da unutmayı. Umarım kazanırsınız...

Bundan sonra olacakları yazardım ama neyse o da bende kalsın...

the patient
27-04-2011, 19:33
Merhaba the patient,

Yanılmıyorsam 2008 ve 2009 yıLLarında bu topikte sık karşılaşıyorduk. Unsala ve mesleği avukatlık olan bir arkadaş daha vardı.

Hala bu hissede topikte oluşunuz ilginç. Epey uzun vadeli tutuyor oLmaLısınız.

Bol kazançlar dilerim.

Ben de en az 90 gün bu topik'i tekrar takip ediyor olacağım.
merhaba sayın allofs, sizi gördüğüm yerde ilgi ile takip ederim, bu kağıttada tam 1 yıl önce obo formasyonunu ilk siz yazmıştınız, sevgiler, saygılar...evet ben biraz uzuncuyumdur :) ytd....(2010 da karşılaşıyorduk...diğer avukat arkadaş isim değiştirmiş jentz=alaplı oluvermiş :) )

sepultra
27-04-2011, 19:46

Kusura bakmayın yanlış yazmışım.

aLLoFFs
27-04-2011, 20:15
merhaba sayın allofs, sizi gördüğüm yerde ilgi ile takip ederim, bu kağıttada tam 1 yıl önce obo formasyonunu ilk siz yazmıştınız, sevgiler, saygılar...evet ben biraz uzuncuyumdur :) ytd....(2010 da karşılaşıyorduk...diğer avukat arkadaş isim değiştirmiş jentz=alaplı oluvermiş :) )

jentz evet hatirladım :)

unsala ile çok tartışmıştık. C.B şöyle kötü, böyle kötü, bu kağıtta kimseye ekmek yedirmez. Bilmemkaç yıldır buradayım vs. demişti. Kısa sürede (bir çeyrek ) iyi karla ayrılmıstım o zaman.

2,17'lerden aLabiLirsem yine iyi kar yaparım diye tahmin ediyorum.

Herkese bol kazanç dilerim.

aLLoFFs
27-04-2011, 20:16

Merhaba,

Obo formasyonunu ben yazmamışımdır diye düşünüyorum Çünkü öyle bir formasyon bilmiyorum :)

Money Maker
27-04-2011, 20:23

Ben bakab ın kitabını yazarım sana kardeş bir tavana sevinirim tabi sen 7 kademeye 7 mesaj atıyordun unuttunmu? Ben şu bakabı 01,09,2008 de 3,1 den aldım kriz çıktı altınları bozup bankadan kredi çekip 1,63 den dahada aldım 11,8 i gördüm 9,40 dan verdim. Sen bunu hesapla 7 degil 7000 kademeden fazla. bakab da 7 kademeye sevin alcar da ** kademe bekle sonra sevin hadi inanalım. İnsan ekmeğini yediği kapıya eşek dermi?
Gerçi paran çok dahada kazan taktik farketmez.
Bundan sonra neler olacak onuda yaz sende kalmasın lütfen tşk.

the patient
27-04-2011, 20:44
jentz evet hatirladım :)

unsala ile çok tartışmıştık. C.B şöyle kötü, böyle kötü, bu kağıtta kimseye ekmek yedirmez. Bilmemkaç yıldır buradayım vs. demişti. Kısa sürede (bir çeyrek ) iyi karla ayrılmıstım o zaman.

2,17'lerden aLabiLirsem yine iyi kar yaparım diye tahmin ediyorum.

Herkese bol kazanç dilerim.

Merhaba,

Obo formasyonunu ben yazmamışımdır diye düşünüyorum Çünkü öyle bir formasyon bilmiyorum :)
benim aklımda yanlış kalmış olabilir, sizi burada görmek bana güven ve mutluluk verecek....ytd.

the patient
27-04-2011, 20:46
Ben bakab ın kitabını yazarım sana kardeş bir tavana sevinirim tabi sen 7 kademeye 7 mesaj atıyordun unuttunmu? Ben şu bakabı 01,09,2008 de 3,1 den aldım kriz çıktı altınları bozup bankadan kredi çekip 1,63 den dahada aldım 11,8 i gördüm 9,40 dan verdim. Sen bunu hesapla 7 degil 7000 kademeden fazla. bakab da 7 kademeye sevin alcar da ** kademe bekle sonra sevin hadi inanalım. İnsan ekmeğini yediği kapıya eşek dermi?
Gerçi paran çok dahada kazan taktik farketmez.
Bundan sonra neler olacak onuda yaz sende kalmasın lütfen tşk.
ne lazımsa yazmışsınız...eşşek...bile yazılmış.......:) sevgiler bol kazançlar.....:)

hissehunter
27-04-2011, 21:18
:)
güzel atışmalar oluyo hehhehe....
Ancak yarın ne olur ilk tavanda tavanı kim bozdu sonra tavanı im yaptı kapanışta ne kadar tavanda vardı yarın direnci kaç yoksa hop aşşamı
ilk tavanda baktılar ao aşşağıda kalmış onumu yukarı çekmek için mi bozdular genel kurul öncesi 3 çeyreği açıklamak sizce nedeni ne beklenen bir şeymiydi bunlara yoğunlaşsanız :)

alcor
27-04-2011, 22:32
Yaklaşık 1 yıl sonra tekrar portföyümde. Temel olarak ve teknik olarak kendi kriterlerime göre herhangi bir olumsuzluk görmediğim sürece buradayım.

Yukarıda yazdıklarım hiçbir şekilde tavsiye içermez. Yatırım kararlarınızda dikkate almayınız.

aLLoFFs
27-04-2011, 22:42
Yaklaşık 1 yıl sonra tekrar portföyümde. Temel olarak ve teknik olarak kendi kriterlerime göre herhangi bir olumsuzluk görmediğim sürece buradayım.

Yukarıda yazdıklarım hiçbir şekilde tavsiye içermez. Yatırım kararlarınızda dikkate almayınız.

Alcor, sizi de geçen yıl bu topikten hatırlıyorum. Bilançoyu geç gördüğüm için ben alamadım. 2,17'ye gerilemesini bekleyeceğim.

Tabii gelirse..

Bol kazançlar..

alcor
27-04-2011, 22:48
Alcor, sizi de geçen yıl bu topikten hatırlıyorum. Bilançoyu geç gördüğüm için ben alamadım. 2,17'ye gerilemesini bekleyeceğim.

Tabii gelirse..

Bol kazançlar..

Zamanlama olarak şanslıydım sanırım (bugün için tabi, yarın ne olacağı bilinmez:) ), karşılaştırmalı satışları ve esas faaliyet karını gördükten sonra başka bir şeye bakmadım açıkçası. Her şey gönlünüzce olsun :)

yeum
28-04-2011, 09:29
derinlik olan arkadaşlar atabilir mi topiğe....teşekkürler.......

arvas2003
28-04-2011, 09:58
ilk 5
alış satış
122957 - 145060

CERİTKALE
28-04-2011, 09:59
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/28/3600.jpg

polietilen
28-04-2011, 10:07
arkadaşlar bu kağıda dikkat edin derim.bugün genel kurul var.ve her genel kurul öncesi böyle bir hareket olur.aman dikkat.genel kurul sonrası satış yiyebilir.ben şeytanın avukatlığını yapayımda cb beni yanıltırsa döner özür dilerim.ama hiç zannetmem.allahı var bilaonço güzel ama niye bilanço genel kuruldan bir gün önce geldi daha süresi olmasına rağmen.bu işte bir bit yeniği var ama göreceğiz.inşallah ben yanılırım ama forumdaki herkes güzel olacak diye yazmış.bende kendi fikrimi yazayım dedim.

akbaba_yavrusu
28-04-2011, 10:08
http://666kb.com/i/bsu8bffcir4wn93fx.gif 1.grafik
selam arkadaşlar oncelıkle bakab yenı aldım ve ınceledım sızlerlede paylaşayım dedim ,yakında burası çok kalabalık olacaktır ,çunku vermiş oldugum grafıdede gorulecegı uzere uzun vadeden gelen düşüş trendi kırılmış hatta sonrasında da test edılmiştir.1.96 ile çok iyi bir fıattan aldıgımı dusunuyorum.yuksek hacımle destek oldugu test edılmıstır,dalga yapısı olarakta duseltmenın bıttıgı anlasılıyor.GUZEL GUNLER GORECEGIZ...

BU ARADA BU SEKILDE TREND OLARAK CIKIŞ YAPAN HISSEYI ALIP SATMAK SEANS İÇİ BUYUK HATADIR ZATEN CIKIŞ TRENDINDEKİ HISSE SATILMAZ ,YATAY SEYIR OLSA ALSAT YAPILABILIR BOSUNA ALİP SATMAYIN BU SAATTEN SONRA BELLİ HEDEFLERI VAR ORAYA KADAR BEKLEMEK EN İYİSİDİR.YTD...

tarih 21.04 ve bakab'ın kapanış fiyatı 1.97 arkadaşı tebrik ederim helal olsun....

yeum
28-04-2011, 10:10
arkadaşlar bu kağıda dikkat edin derim.bugün genel kurul var.ve her genel kurul öncesi böyle bir hareket olur.aman dikkat.genel kurul sonrası satış yiyebilir.ben şeytanın avukatlığını yapayımda cb beni yanıltırsa döner özür dilerim.ama hiç zannetmem.allahı var bilaonço güzel ama niye bilanço genel kuruldan bir gün önce geldi daha süresi olmasına rağmen.bu işte bir bit yeniği var ama göreceğiz.inşallah ben yanılırım ama forumdaki herkes güzel olacak diye yazmış.bende kendi fikrimi yazayım dedim.

zaten bizde yatıya kalmayacağız........ kafamızdaki rakamlara ulaşsın........ elveda bakab deriz......... teşekkürler tavsiye için...........:)

mitmeb
28-04-2011, 10:35
2.39'a değdi arkadaşlar, bu aşamada akşam saat 4 te yapılacak olan genel kurulu mu bekleyelim yoksa bu seviyelerden satış mı yapalım değerli fikirlerinizi alabilirmiyim, yukarıda polietilen arkadaşımızın dediği gibi bir çekince varmı?

polietilen
28-04-2011, 10:42
sayın yeum bu sadece benim şahsi fikrim.ben geçmiş tecrübelerimden edindiklerimle forumdakileri uyarayım dedim.tabiki burası borsa. bakab her zaman dediğim gibi temel olarak borsanın iyi kağıtlarından biri.tek problemi bence yönetimsel.bence genel kurul kararı gelinceye kadar zaten vermez kağıdı(umarım)genel kurul sonrasınıda şuan bir cb biliyor birde yakın çevresi.o yüzden bence herkes kendi hissi ile hareket etmeli.
zaten bizde yatıya kalmayacağız........ kafamızdaki rakamlara ulaşsın........ elveda bakab deriz......... teşekkürler tavsiye için...........:)

mehmet07
28-04-2011, 10:42
ilk 5
alış satış
122957 - 145060

teşekkürler

polietilen
28-04-2011, 10:45
sayın mitmeb bence hissinizle hareket edin.ben dahil herkes sizi yalnış yönlendirebilir.benim anlatmak istediğim şirket patron kağıdı olduğu için dikkat edilmeli.bu mayıs sonu 5 tl de olsa şaşırmam 1,50 olsada.sadece her sene genel kurul öncesi böyle hareketler yaptı.sonrasında döktü tahtayı bir tek geçen sene hariç geçen sene bedelsiz kararı gönderdi.
2.39'a değdi arkadaşlar, bu aşamada akşam saat 4 te yapılacak olan genel kurulu mu bekleyelim yoksa bu seviyelerden satış mı yapalım değerli fikirlerinizi alabilirmiyim, yukarıda polietilen arkadaşımızın dediği gibi bir çekince varmı?

mitmeb
28-04-2011, 10:52
tavsiyenin için teşekkürler...

yucelbuyuk48
28-04-2011, 10:58
eğer bir beklenti varsa kağıtta,tavanı nie 2,42?daha yüksek olması gerekmezmi?pek hayraalamet diil ama hadi hayırlısı..

kirliciki
28-04-2011, 10:59
Patron bugun yonetim kurulunu toplayip herhangi bir tavsiye karari alabilirmi. alirsa gk oncesi bizim haberimiz olurmu. ne dersiniz?

gokhand0671
28-04-2011, 11:01
sayın yeum bu sadece benim şahsi fikrim.ben geçmiş tecrübelerimden edindiklerimle forumdakileri uyarayım dedim.tabiki burası borsa. bakab her zaman dediğim gibi temel olarak borsanın iyi kağıtlarından biri.tek problemi bence yönetimsel.bence genel kurul kararı gelinceye kadar zaten vermez kağıdı(umarım)genel kurul sonrasınıda şuan bir cb biliyor birde yakın çevresi.o yüzden bence herkes kendi hissi ile hareket etmeli.

öncelikle aranıza yeni katıldım herkese slm ve bol kazanclar.sayın polietilen benim size bi sorum olacak.yönetim kurulundan tememttü,bölünme vb.yönünden bir karar cıkmadı.yani genel kuruldan olumlu bi beklentide yok olumsuz bir beklentide...sizce şu durumda hisse neye göre fiyatlanıyor dersiniz???

yeum
28-04-2011, 11:02
daha yuksek olamaz dün kapanıştaki AO ÇARPI 1.1 EŞİTTİR .2.42.............:)

the patient
28-04-2011, 11:05
sayın mitmeb bence hissinizle hareket edin.ben dahil herkes sizi yalnış yönlendirebilir.benim anlatmak istediğim şirket patron kağıdı olduğu için dikkat edilmeli.bu mayıs sonu 5 tl de olsa şaşırmam 1,50 olsada.sadece her sene genel kurul öncesi böyle hareketler yaptı.sonrasında döktü tahtayı bir tek geçen sene hariç geçen sene bedelsiz kararı gönderdi.
ilginç bi adamsın vesselam :) 1 gramlık katkı varmı şu yazında yatırımcıya..laf ola beri gele...sen hala bekliyonmu takastaki diğerlerinin oranın düşüşünü?..varsa bilgi lütfen söyle...ytd (sadece kafa karıştırmaca)

polietilen
28-04-2011, 11:08
sayın gokhan inanın bilmiyorum.kağıda 2007 de girdiğimden beri polibak diye yan firması var bu şirketin halka arz edilecek deniyordu,yabancı ortaklık deniyordu ve bedelsiz deniyordu.sadece bedelsiz beklentisi 2010 da bitti.zaten dikkat ederseniz şirket sadece bedelsiz zamanlarında sert hareketler yapmış.kağıt 1998 de borsaya kote olmuş daha 1l temettüsü yok.bildiğim kadarıyla genel kurulda zaten temettü yok.bedelsizde vermez herhalde.o yüzden kağıdın yükselişi bana mantıklı gelmedi.evet bilonçosu güzel ama neden genel kuruldan bir gün önce.bu kafama takıldı.sadece takastaki diğer kısmında beşyüzbin lot alınmış sene başından beri tek olumlu tarafı bu.kağıdın böyle gitmesinin iki nedeni olabilir bence ya cb piyasaya mal çakıyor.eğer öyleyse genel kuruldan sonra kağıt çıktığı yere geri döner yada bir iş anlaşması gönderir kağıt gider.benim şahsi fikrim 1. olasılık yüksek.ama herkes kendine göre hareket etmeli çünkü bunun sonunda para kazanıp kaybetmek var.ben sadece farklı bir açıdan bakayım dedim.m size bi sorum olacak.yönetim kurulundan tememttü,bölünme vb.yönünden bir karar cıkmadı.yani genel kuruldan olumlu bi beklentide yok olumsuz bir beklentide...sizce şu durumda hisse neye göre fiyatlanıyor dersiniz???[/QUOTE]

the patient
28-04-2011, 11:09
öncelikle aranıza yeni katıldım herkese slm ve bol kazanclar.sayın polietilen benim size bi sorum olacak.yönetim kurulundan tememttü,bölünme vb.yönünden bir karar cıkmadı.yani genel kuruldan olumlu bi beklentide yok olumsuz bir beklentide...sizce şu durumda hisse neye göre fiyatlanıyor dersiniz???
bi dolu yeni arkadaş koşa koşa bakab a gelmişler..bide üstelik kerameti kendinden menkul bi arkadaşa soru soruyolar!!!!!!dönün eski sayfaları okuyun aydınlanırsınız, birde ricam sorularınızı özelden sorun...ben bu G.K dan bişey beklemiyom, gelirse bonus...ytd

mitmeb
28-04-2011, 11:09
derinlik verebilecek arakdaşımız varmı

Parmuzoğlu
28-04-2011, 11:13
eğer bir beklenti varsa kağıtta,tavanı nie 2,42?daha yüksek olması gerekmezmi?pek hayraalamet diil ama hadi hayırlısı..

Tavanı birileri belirlemez. Tavan-taban bir önceki seansta oluşan fiyat ve miktar hareketlerine göre otamatik olarak belirlenir. Her halde yenisiniz.

the patient
28-04-2011, 11:13
sayın gokhan inanın bilmiyorum.kağıda 2007 de girdiğimden beri polibak diye yan firması var bu şirketin halka arz edilecek deniyordu,yabancı ortaklık deniyordu ve bedelsiz deniyordu.sadece bedelsiz beklentisi 2010 da bitti.zaten dikkat ederseniz şirket sadece bedelsiz zamanlarında sert hareketler yapmış.kağıt 1998 de borsaya kote olmuş daha 1l temettüsü yok.bildiğim kadarıyla genel kurulda zaten temettü yok.bedelsizde vermez herhalde.o yüzden kağıdın yükselişi bana mantıklı gelmedi.evet bilonçosu güzel ama neden genel kuruldan bir gün önce.bu kafama takıldı.sadece takastaki diğer kısmında beşyüzbin lot alınmış sene başından beri tek olumlu tarafı bu.kağıdın böyle gitmesinin iki nedeni olabilir bence ya cb piyasaya mal çakıyor.eğer öyleyse genel kuruldan sonra kağıt çıktığı yere geri döner yada bir iş anlaşması gönderir kağıt gider.benim şahsi fikrim 1. olasılık yüksek.ama herkes kendine göre hareket etmeli çünkü bunun sonunda para kazanıp kaybetmek var.ben sadece farklı bir açıdan bakayım dedim.m size bi sorum olacak.yönetim kurulundan tememttü,bölünme vb.yönünden bir karar cıkmadı.yani genel kuruldan olumlu bi beklentide yok olumsuz bir beklentide...sizce şu durumda hisse neye göre fiyatlanıyor dersiniz???[/QUOTE]
yaw el insaf..eski defterlerle uğraşmaca!!!REKOR BİR 3 AYLIK KAR VAR ORTADA sn. polietilen BUNU SEN BİLE GÖREBİLİRSİN :) BAK SAYIN ALLOFS 90 GÜN İÇİN 3,29 HEDEF VERMİŞ...BOŞ KONUŞMALARI GEÇELİM ARTIK...BAK AYIP OLUYOR KUL HAKKINA GİRER BU HAREKETLER.....YTD.

polietilen
28-04-2011, 11:15
yine senel atışmayacam ama şunu unutma senle 2010 yazında aynı atışmaya girdik.yok takaslar etki değildir diye.endeks 50 bindeb 70 bine gitti bakab gitmedi.sen kendi fikrini yaz ona buna sataşma.sanane kardeşim benim yorumumdan isteyen okur değer verir isteyen atlar geçer sen benim yazımı atla geç.ben seninkini öyle yapıyorum.az kaldı akşama göreceğiz.
ilginç bi adamsın vesselam :) 1 gramlık katkı varmı şu yazında yatırımcıya..laf ola beri gele...sen hala bekliyonmu takastaki diğerlerinin oranın düşüşünü?..varsa bilgi lütfen söyle...ytd (sadece kafa karıştırmaca)

the patient
28-04-2011, 11:16
sadece genel kurula dikkat çekip büyük resmi uzaklaştırmaya kafa karıştırmaya kimsenin hakkı yok diyorum...

gokhand0671
28-04-2011, 11:16

tsk ederim sayın polietilen.aslında bende cb'den tokat yiyenlerdenim:)gecen sene bölünmeden önce girdim bu kagıda.bi miktar para kazandım ya da ben öyle zannetmişim.dedim bölünmeyede girecem.bi girdik cb bölündükten sonra kagıdı al asagı etti.1.60 ları bile gördüm...ama yemin ettim bu kagıttan zararına cıkmayacam.hatta oyleki trade imkanı oldu bi sürü onuda yapmadım.aslında son derece haklısınız bu cb nin bir tokat olasılığı atması daha yüksek ihtimal cool: ama yinede bekleyeceğim.hakkımızda hayırlısı...ilginiz alakanız için tekrar tskler...

the patient
28-04-2011, 11:18
en yüksek 3 aylığı 2,5 mlyn tl lerden 3,7 mlyn lara gelmiş yani %50 fazla oluşmuş..BIRAKIN ONU BUNU..YOK G.K DAN NE ÇIKARMIŞ BİLMEM NE...SANKİ BU GÜNE KADAR TEMETTÜ VERE VERE ABAD ETTİ MİLLETİ :)...BİLANÇO SÜPER ..YTD.

polietilen
28-04-2011, 11:19
umarım çok kazanırsınz sevgili dostum.bu kağıt bekleyenleri mahçup etmez bende sizin gibi 2007 de bedelsiz beklentisiyle girdim.maliyetim 1,05 idi.2010 da 1,77 ort.ile çıktım.allah bereket versin.benim anlatmak istediğim.eğer bu kağıdı taşımal problem değilse portföyde olmalı.ama kısa vadeciysen dikkatli ol.inşallah ben yanılırım da dönüp özür dilerim

tsk ederim sayın polietilen.aslında bende cb'den tokat yiyenlerdenim:)gecen sene bölünmeden önce girdim bu kagıda.bi miktar para kazandım ya da ben öyle zannetmişim.dedim bölünmeyede girecem.bi girdik cb bölündükten sonra kagıdı al asagı etti.1.60 ları bile gördüm...ama yemin ettim bu kagıttan zararına cıkmayacam.hatta oyleki trade imkanı oldu bi sürü onuda yapmadım.aslında son derece haklısınız bu cb nin bir tokat olasılığı atması daha yüksek ihtimal cool: ama yinede bekleyeceğim.hakkımızda hayırlısı...ilginiz alakanız için tekrar tskler...[/QUOTE]

the patient
28-04-2011, 11:20
yine senel atışmayacam ama şunu unutma senle 2010 yazında aynı atışmaya girdik.yok takaslar etki değildir diye.endeks 50 bindeb 70 bine gitti bakab gitmedi.sen kendi fikrini yaz ona buna sataşma.sanane kardeşim benim yorumumdan isteyen okur değer verir isteyen atlar geçer sen benim yazımı atla geç.ben seninkini öyle yapıyorum.az kaldı akşama göreceğiz.
sen sadece bu gün haklı çıkmaya bak, büyük resimi sakla..bak bu KUL HAKKINA GİRER...YTD

gokhand0671
28-04-2011, 11:22
[QUOTE=the patient;5825717]bi dolu yeni arkadaş koşa koşa bakab a gelmişler..bide üstelik kerameti kendinden menkul bi arkadaşa soru soruyolar!!!!!!dönün eski sayfaları okuyun aydınlanırsınız, birde ricam sorularınızı özelden sorun...ben bu G.K dan bişey beklemiyom, gelirse bonus...ytd[/

SaYIN Ptient ben bu kagıtta yeni degilim 13 aydır bu kagıt var elimde.polietilen de dikkat edin diyor kötü bişey söylememiş.eski sayfaları kurcalamama cok gerek yok.sizede ilginiz alakanız,fikirleriniz için tsk ederim.umarım ileriye dönük soru sormamızda sakınca yoktur...

puslu
28-04-2011, 11:31

Burada yazı yazmak ne kadar kolay, bilip bilmeden insanları yanıltır mıyım diye düşünmeden.

Tarihinde temettü vermişliği yoktur 1 tl bile dediğin kağıt için çok gerilere gitmene gerek yok,2010 genel kurulunda onaylanan temettü bedelsiz hisse senedi olarak verilmiştir.Tarihini ve rakamını da artık kendin bul.
Ama burada ezbere bu türlü bilgisizlik paylaşmayın.

polietilen
28-04-2011, 11:51
bu nu bende biliyorum.zaten her verdiği bedelsiz içinde temeettü var.isterseniz eski yazılarıma bakın göreceksiniz.hepsinde 1 tl temettü vermemiş derken bu dipnotuda yazmıştım.sadece bugün yazmadım eğer isterseniz ben size yazdığım tarihleride veririm.bu kağıdı 2007 den 2010 a kadar tatillerim hariç hergün ekranda takip ettim(işim gereği bakıyorum) o yüzden bu kağıtla ilgili kötülemek istesem daha çok şey var.yok fabrika yandı haber yaptırıp sonra yalnlamak mı istersiniz.geçen sene genel kurul kararı gönderip bedelsiz vermiyorum deyip(saaat 17:10 civarı haber düştü) kağıt neredeyse taban yapıştı. sonra saat 19:14 te pardon yanlışlıkla geçen seneki kurul kararını gönderdik demek mi. bunun gibi şeyler oldu.onlarıda yazardım.ben derdimi anlatamıyorum yada anlamak istemiyorsunuz ben kağıt kötü kağıt değil diyorum.bekleyenler kazanır diyorum.ama bugün dikkat edin diyorum.herkes bilonço iyi gelmiş diyor.bende görüyorum bilonço iyi ama 2007 bilançosu kötümüydü kağıdın veya 2008bilançosu ama kağıt gitmedi.benim derdim kağıt gider gitmez değil.sadece kısa vadeciler dikkatli olsun.

Burada yazı yazmak ne kadar kolay, bilip bilmeden insanları yanıltır mıyım diye düşünmeden.

Tarihinde temettü vermişliği yoktur 1 tl bile dediğin kağıt için çok gerilere gitmene gerek yok,2010 genel kurulunda onaylanan temettü bedelsiz hisse senedi olarak verilmiştir.Tarihini ve rakamını da artık kendin bul.
Ama burada ezbere bu türlü bilgisizlik paylaşmayın.[/QUOTE]

polietilen
28-04-2011, 11:53
insanları yanıltmaya gelince.kağıt gidecek diyenlere niye tepki vermiyorsunuz.o da insanları yanıltmak değilmi yoksa kağıt gidecek diyenlerin bildiği bir şey mi var.şimdi kim diyebilir bu kağıt buradan dönmeyecek diye.ben sadece farklı açıdan bakıyorum ki kağıt gitmeyecek de demiyorum.sadece dikkat edin diyorum
bu nu bende biliyorum.zaten her verdiği bedelsiz içinde temeettü var.isterseniz eski yazılarıma bakın göreceksiniz.hepsinde 1 tl temettü vermemiş derken bu dipnotuda yazmıştım.sadece bugün yazmadım eğer isterseniz ben size yazdığım tarihleride veririm.bu kağıdı 2007 den 2010 a kadar tatillerim hariç hergün ekranda takip ettim(işim gereği bakıyorum) o yüzden bu kağıtla ilgili kötülemek istesem daha çok şey var.yok fabrika yandı haber yaptırıp sonra yalnlamak mı istersiniz.geçen sene genel kurul kararı gönderip bedelsiz vermiyorum deyip(saaat 17:10 civarı haber düştü) kağıt neredeyse taban yapıştı. sonra saat 19:14 te pardon yanlışlıkla geçen seneki kurul kararını gönderdik demek mi. bunun gibi şeyler oldu.onlarıda yazardım.ben derdimi anlatamıyorum yada anlamak istemiyorsunuz ben kağıt kötü kağıt değil diyorum.bekleyenler kazanır diyorum.ama bugün dikkat edin diyorum.herkes bilonço iyi gelmiş diyor.bende görüyorum bilonço iyi ama 2007 bilançosu kötümüydü kağıdın veya 2008bilançosu ama kağıt gitmedi.benim derdim kağıt gider gitmez değil.sadece kısa vadeciler dikkatli olsun.

Ama burada ezbere bu türlü bilgisizlik paylaşmayın.[/QUOTE]

yucelbuyuk48
28-04-2011, 11:56
evet yeni sayılrım:)

the patient
28-04-2011, 12:16
ŞİMDİ NE CVP. VERMELİKİ GÖRMEYEN GÖZLERE, 2009 un 3, ayında bu kağıt 0,45 tl lerden 1 yıl içinde 2,88 görmüş...YANİ 5,5 KAT YANİ % 550 daha nereye gidecek..hem bilgi yok hemde herşeye cevap yetiştirmek var..ayrıca bu sana son yazım..dersini iyi çalışmıyorsun..

puslu
28-04-2011, 12:38
insanları yanıltmaya gelince.kağıt gidecek diyenlere niye tepki vermiyorsunuz.o da insanları yanıltmak değilmi yoksa kağıt gidecek diyenlerin bildiği bir şey mi var.şimdi kim diyebilir bu kağıt buradan dönmeyecek diye.ben sadece farklı açıdan bakıyorum ki kağıt gitmeyecek de demiyorum.sadece dikkat edin diyorum[/QUOTE]

Ben kağıt gider , düşer şeklinde bir yazınıza atfen herhangi bir şey yazmadım zaten.Sadece temettü vermez dediğinize yanlış bilgi olduğunu yazdım.İçi dolu bir şekilde kağıdın neden düşme ihtimali bulunduğunu , ister kısa vade , ister uzun vade buyrun yazın,haklı olduğunuz noktalar varken kesinlikle sadece düşecek dediniz diye tepki vermem.
Kaldı ki her zaman bu tür forumlarda tahta iyi görünmüyor diyenlere saldırı başlatılmasına ve spek adamı ilan edilmesine karşıyım.Spek adamı değilim ama herhangi bir kağıtta olumsuz görüş yazabilirim.
Bu kağıt düşer demediğinizin zaten farkındayım ve uyarılarınızı belli anlamda haklı da bulmadım değil.Ancak bu şekilde uyarı yaparken yanlış bilgilendirme olmaması lazım.
Uzun lafın kısası şöyle düzeltelim.Şirketin temettü politikası daha çok nakit olarak değil de hisse senedi olarak temettü dağıtmaktır.
Bugün için ise genel kurulla ilgili bir beklentim yok.Verirse sürpriz olur bana açıkçası...

polietilen
28-04-2011, 13:05
temelde bende sizin gibi düşünüyorum aslında.benim yazma amacım sadece kağıt hakkında fazla bilgisi olmayan insanları ve kısa vadecileri düşündürmek.çünkü dünden beri forumu okuyorum herkes yok gidecek yok uçacak diye yazıyor.sizin gibi insanlarla yazışmak çok iyi.böylece insanlara farklı bakış açılarından baktırımak lazım.ne zaman bu forumda kağıt gitmez deseniz yok iş bilmez olursunuz yok patron adamı olursunuz.şimdi insanlar diyorki 2008 den bu yana yüzde 550 arttı.endeks o zaman 25000bindi şimdi 67 bin.son on yıla bakın endeks 10600 lerde şimdi 67000bin.bu kağıt 0,53 ten 2,39 a gelmiş.alın size uzun vade.2001-2009 dönemine bakarsanız hemen hemen yerinde saynış.yani 2001 de alan biri bu hisseyi tutmuş olsa ancak 2009 dan sonra para kazanmış.şimdi bu kağıda uzan vade bakmak derken neyi kastetmeliyiz.

Ben kağıt gider , düşer şeklinde bir yazınıza atfen herhangi bir şey yazmadım zaten.Sadece temettü vermez dediğinize yanlış bilgi olduğunu yazdım.İçi dolu bir şekilde kağıdın neden düşme ihtimali bulunduğunu , ister kısa vade , ister uzun vade buyrun yazın,haklı olduğunuz noktalar varken kesinlikle sadece düşecek dediniz diye tepki vermem.
Kaldı ki her zaman bu tür forumlarda tahta iyi görünmüyor diyenlere saldırı başlatılmasına ve spek adamı ilan edilmesine karşıyım.Spek adamı değilim ama herhangi bir kağıtta olumsuz görüş yazabilirim.
Bu kağıt düşer demediğinizin zaten farkındayım ve uyarılarınızı belli anlamda haklı da bulmadım değil.Ancak bu şekilde uyarı yaparken yanlış bilgilendirme olmaması lazım.
Uzun lafın kısası şöyle düzeltelim.Şirketin temettü politikası daha çok nakit olarak değil de hisse senedi olarak temettü dağıtmaktır.
Bugün için ise genel kurulla ilgili bir beklentim yok.Verirse sürpriz olur bana açıkçası...[/QUOTE]

yeum
28-04-2011, 14:30
gk saat 4 değilmi arkadaşlar.......? yanlış bilmiyorsam tabi....... patron kağıdı AO nun altında tutuyo....... bi çapanoğlu çıkmasa bari.......

Money Maker
28-04-2011, 14:30
Selamlar;
2.50 üzerine göz kirpiyoruz birazdan patlarız inşallah.. Polibak gelirse tavan kaçınılmaz son olur bizim için :) ytd

yeum
28-04-2011, 14:33
Selamlar;
2.50 üzerine göz kirpiyoruz birazdan patlarız inşallah.. Polibak gelirse tavan kaçınılmaz son olur bizim için :) ytd

kaskımı giyeyim o zaman dostum......... kafam falan kırılır yoksa.......... inşallah dediğin gibi olur.......:)

cso12
28-04-2011, 15:26
forumda son sayfaları okuyunca içim daraldı. verdim 2,35 ten kalan arkadaşlara bol kazançlar.inşaallah üzülmem.:)

yeum
28-04-2011, 16:06
gk kararı çıktı ama yaprak kıpırdamıyo.........beklendiği gibi yeni bişey yok ondan mı acaba.......

Money Maker
28-04-2011, 16:11
gk kararı çıktı ama yaprak kıpırdamıyo.........beklendiği gibi yeni bişey yok ondan mı acaba.......

Dostum o zaman dua edelim paraşütümüz açılsın :)

serikemer
28-04-2011, 16:15
herzamanki gibi birşey çıkmadı
herkese hayırlı akşamlar bir yıl sonra görüşürüz
2012 şubatta tekrar hisseye gelirim herhalde
ve unutmayın bir yıl yine sessizlik hakim olacak her zamanki gibi

yatırım tavsiyesi değildir
benim gibi küçük yatırımcılar küçük olduğunu unutmayacak

Money Maker
28-04-2011, 16:29
Bu düşen kademeler ky ya mı ait acaba? Ben satmam beklerim.

mitmeb
28-04-2011, 16:59
saat 15 itibariyle elimdeki BAKAB hisselerini 2,35'li rakamlardan verdim arkadaşlar, genel kurul ve sonra gelebilecek haberlerden çekindim açıkçası, değerli bilgi ve görüşlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

işçi74
28-04-2011, 17:29
:32

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. NİN
28.04.2011 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞAN
GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin 2010 t.yılına ait Olağan Genel Kurul
Toplantısı 28.04.2011 tarihinde Perşembe günü Saat: 16:00' da Atatürk Organize
Sanayi Bölgesi 10000 Sokak No:7 Çiğli - İZMİR adresinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
İzmir İl Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü'nün 21.04.2011 tarih 4574 nolu yazısıyla görevlendirilen
Bakanlık Komiserleri Sn Alper MARASALI ve Sn. Mahmut ÇELİK'in gözetiminde yapılmıştır.

Bakanlık komiserleri Sn. Alper MARASALI ve Sn. Mahmut ÇELİK'in yaptığı incelemede
şirket ana sözleşmesi ile şirket ortak pay defterinin toplantı yerinde olduğunu tespit
etmişlerdir. Şirket Denetçilerinden Ferda ACAR ÇIĞIR Olağan Genel Kurulda hazır
bulundu.

Toplantıya ait davet kanun ve anasözleşmede öngörüldüğü gibi ve gündemi de ihtiva
edecek şekilde, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi' nin 23.03.2011 tarih ve 7778 sayılı
nüshasında, Yeni Asır Gazetesinin 22.03.2011 tarihli nüshası ve Ticaret Gazetesinin
22.03.2011 tarihli nüshasında ilan edilmek suretiyle süresi içinde yapılmıştır.

Hazirun cetvelinin tetkikinden, şirketin toplam 36.000.000.-TL. sermayesine tekabül
eden 3.600.000.000 adet hisseden 22.254.352.-TL lık sermayeye karşılık 2.225.435.202.
adet hissenin asaleten, 109.120.-TL lık sermayeye karşılık 10.912.000 adet hissenin
vekaleten olmak üzere toplam 2.236.347.202 adet hissenin toplantıda temsil edildiğinin
anlaşılması üzerine toplantı, Pay Sahipleri ile İlişkiler Biriminden Başkan İdris
Dilekçi'nin de toplantıya iştirak etmesi ile Yönetim Kurulu Üyesi Erol NARİN tarafından
açılarak gündemin görüşülmesine geçilmiştir.

1- Divan Başkanlığına Sn. Erol NARİN'in, oy toplayıcılığına Sn. Bülent SÖNMEZ'in
ve katipliğe Sn.Aygün ALTIPARMAK'ın seçilmesine oybirliğiyle karar verildi
2- Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesine oybirliğiyle
karar verildi.
3- 2010 T.yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Narin tarafından,
Denetçi Raporu ile Bağımsız Dış Denetim Raporu, denetçi Ferda ACAR ÇIĞIR tarafından
Genel Kurula okundu müzakereye açıldı, söz alan olmadığından yapılan oylamada söz
konusu raporlar ayrı ayrı oybirliği ile kabul edildi. Genel Kurula katılan hissedarlara,
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunda yer almakla birlikte; Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri
uyarınca hazırlanarak, şirketin internet sitesinde 15.08.2005 tarihinde ilan edilen
ve 10.04.2008 tarihinde de güncellenen Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Raporu ile
28.12.2005 tarihinde ilan edilen ve 05.04.2010 tarihinde de güncellenen Komitelerle
ilgili bilgi verildi. Ayrıca; hissedarlar, şirketin Kar Dağıtım Politikasının, Ana
Sözleşme hükümleri ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemelerine uygun olarak yürütüleceği
hususunda bilgilendirildi.
4- 2010 T.yılı Bilanço ve kar/zarar hesapları okundu ve müzakere edildi. Yapılan
oylama sonucunda bilanço ve kar/zarar hesapları ayrı ayrı oy birliğiyle tasdik edildi.
Faaliyet sonucu oluşan ve yasal defter kayıtlarında yer alan 10.489.693,99.-TL tutarındaki
2010 t.yılı karından, 1.849.765,58.- TL vergi karşılığı ve 431.996,42TL 1. Tertip
yasal yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan (10.489.693,99 -(1.849.765,58+431.996,42)
=) 8.207.931,99,- TL tutarındaki karın dağıtılmayarak fevkalade ihtiyatlara ayrılmasına
oybirliği ile karar verildi.
5-Yönetim Kurulu ibrasına geçildi. Yönetim Kurulu kendileri için yapılan ibra oylamasına
katılmadı, diğer ortakların katılımları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ayrı ayrı oylanarak
oy birliğiyle ibra edildiler. Yine yapılan oylama sonucunda Denetçiler ayrı ayrı
oylanarak oy birliğiyle ibra edildi.
6-Denetçiliğe bir yıl için Ferda ACAR ÇIĞIR ve Mehmet Arif CİN' in seçilmesine oy
birliğiyle karar verildi.
7-Yönetim Kurulu Üyelerinin her birine 2011 yılı için yıllık 3.000.-TL (Huzur hakkı),
denetçilerin her birine ise yıllık brüt 550.-TL ücret ödenmesine oy birliği ile karar
verildi.

8-2010 takvim yılında Ege Orman Vakfı ile diğer vakıf, dernek ve kamu kuruluşlarına
yapılan 69.533,10.-TL tutarındaki bağışın aynen kabul edilmesine ve 2011 yılında
Ege Orman Vakfı dahil diğer vakıf, dernek ve kamu kuruluşlarına 350.000.-TL' sına
kadar bağışta bulunulabilmesine oybirliği ile karar verildi.
9-Yönetim Kurulu tarafından 2011 t.yılı için Yöntem Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız
Denetim A.Ş. ile S.P.K. Mevzuatı uyarınca imzalanan Bağımsız Denetim Sözleşmesinin
kabul edilmesine oybirliği ile karar verildi.
10- Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunun 334 ve 335. maddelerine göre yetki
verilmesine oy birliği ile karar verildi.
11- Gündemin müzakeresi tamamlandığından Divan Başkanı tarafından toplantıya son
verildi.

Divan Başkanı Oy Toplayıcı Katip Hükümet Komiserleri
Erol NARİN Bülent SÖNMEZ Aygün ALTIPARMAK Mahmut
ÇELİK Alper MARASALI

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun
olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm
çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Ortaklığın Adresi : 10002 SOKAK NO:45 A.O.S.B. ÇİĞLİ-İZMİR
Telefon ve Faks No. : Tel: 2323767450 Fax: 2323767458
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 2323767450 Fax: 2323767458
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : YOK
Özet Bilgi : Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili bilgiler ekte sunulmuştur.

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2010
Genel Kurul Tarihi : 28.04.2011

BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2010 YILINA AİT KAR DAĞITIM TABLOSU (TL)
SPK' ya Yasal Kayıtlara
Göre (YK) Göre

1. Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye 36.000.000 36.000.000
2. Toplam Yasal Yedek Akçe (Yasal Kayıtlara Göre) 731.101 731.101
Esas sözleşme uyarınca kar dağıtımında imtiyaz var ise söz konusu
imtiyaza ilişkin bilgi İmtiyaz Yoktur. İmtiyaz Yoktur.
3. Dönem Karı 10.639.050 10.489.694
4. Ödenecek Vergiler (-) -1.721.340 -1.849.766
5. NET DÖNEM KARI 8.917.710 8.639.928
6. Geçmiş Yıllar Zararları (-) 0 0
7. Birinci Tertip Yasal Yedek (-) -431.996 -431.996
8. Dağıtım Kararı Almamış İştirakin Net Dağıtılabilir Dönem Karı (-) 0 0
9. NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARI 8.485.714 8.207.932
10. Yıl İçinde Yapılan Bağışlar (+) 69.533 0
11. BİRİNCİ TEMETTÜ ÜN HESAPLANACAĞI BAĞIŞLAR EKLENMİŞ
NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARI 8.555.247 8.207.932
12. Ortaklara Birinci Temettü 0 0
Nakit 0 0
Bedelsiz 0 0
Toplam 0 0
13. İmtiyazlı Hisse Senetleri Sahiplerine 0 0
14. Yönetim Kurulu Üyelerine, Çalışanlara vb. Temettü 0 0
15. İnfa Senedi Sahiplerine Dağıtılan Temettü 0 0
16.Ortaklara İkinci Temettü 0 0
17. İkinci Tertip Yasal Yedek 0 0
18. Statü Yedekleri 0 0
19. Özel Yedekler 0 0
20. OLAĞAN ÜSTÜ YEDEK 8.485.714 8.207.932
21. Dağıtılması Öngörülen Diğer Kaynaklar 0 0
Geçmiş Yıl Karı 0 0
Olağanüstü Yedekler 0 0
Kanun ve Esas Sözleşme Uyarınca Dağıtılabilir Diğer Yedekler 0 0
Yasal Yedekler Enflasyon Farkları 0 0
Sermaye Düzeltmesi Farkları 0 0

DAĞITILAN KAR PAYI HAKKINDA BİLGİ
PAY BAŞINA TEMETTÜ BİLGİLERİ
TOPLAM TEMETTÜ 1 TL NOMİNAL DEĞERLİ HİSSEYE
GRUBU TUTARI (TL) İSABET EDEN TEMETTÜ
TUTARI ORAN
(TL) (%)
BRÜT A 0 0,0000 0,00
B 0 0,0000 0,00
C 0 0,0000 0,00
TOPLAM 0

NET A 0 0,0000 0,00
B 0 0,0000 0,00
C 0 0,0000 0,00
TOPLAM 0

DAĞITILAN KAR PAYININ BAĞIŞLAR EKLENMİŞ NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARINA ORANI
ORTAKLARA DAĞITILAN KAR ORTAKLARA DAĞITILAN KAR PAYININ BAĞIŞLAR
PAYI TUTARI (TL) EKLENMİŞ NET DAĞITILABİLİR DÖNEM KARINA ORANI (%)
0 0

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=152397
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=52106&bildirimid=152397

serdar57
28-04-2011, 19:22
Bedelsiz veya temettü kararı çıktı mı? Polibak halka açıldı mı?

tekniker
28-04-2011, 20:47
0lgunnnn kardeşin, cezası halen bitmedimi acaba.? 3.dalga arkadaşımızda hiç görünmüyor...:frown:

EFT
28-04-2011, 21:04
bilanço güzel..gevşerse alım denemek cesaret işimi sizce..bence değil..ama nerden alacağınız önemli sanırım...

Money Maker
29-04-2011, 08:01
Arkadaslar günaydın;
Sizlerden özür diliyorum çünkü biraz sakin kafayla düşününce dünkü gk. Dan polibak kararı çıkması saçma geldi. Sonuçta polibak da a.s. ve onunda g.k toplantısı vardır yani kendi kararlarını kendileri alır tarih nedir bilmiyorum belki bu gün dur:) belkide hayal kuruyorumdur. Hayal demisken dün gece hanım rüyasında sus balıklarımızı yavru yaparken gormuş hayırlısı bak alım. Ytd.

yeum
29-04-2011, 08:07
bilanço güzel..gevşerse alım denemek cesaret işimi sizce..bence değil..ama nerden alacağınız önemli sanırım...

sayın EFT.... hosgeldiniz topiğe......... yunsa dan sonra sizi burda görmek güzel...........:) herkese bol kazanclar.........

the patient
29-04-2011, 08:15
sevgili bakab dostları yazılarımızın (gönderilerin) altındaki sol köşedeki siyah yıldız itibar puanı oluyor arkakaya tıklanınca, o kişinin itibar puanı artıyor..üye kontrol panelindende kimler size itibar puanı vermiş görebiliyorsunuz.. :) :) sevgiler, hergün diğerinden sağlılklı ve mutlu olsun..

yeum
29-04-2011, 08:57
kademe verebilecek varmı arkadaşlar.....?

EFT
29-04-2011, 09:13
sayın EFT.... hosgeldiniz topiğe......... yunsa dan sonra sizi burda görmek güzel...........:) herkese bol kazanclar.........

hoşbulduk..lakin henüz mal alamadım..realizasyon bi bitsin aranızdayım..uzun süre..:cool:
bu arada yünsadan henüz ayrılmadım yanlış anlama... :)

EFT
29-04-2011, 14:37
hoşbulduk..lakin henüz mal alamadım..realizasyon bi bitsin aranızdayım..uzun süre..:cool:
bu arada yünsadan henüz ayrılmadım yanlış anlama... :)
benden sonra yazan çizen olmamış...ama bende artık ortağınız oldum..2.30

yeum
29-04-2011, 15:24
hedef nedir sayın EFT...... yüzde olarak yani........

EFT
29-04-2011, 16:44
hedef nedir sayın EFT...... yüzde olarak yani........
sat al yapmak hedefim bu hissede... lakin 6 aylık karda aynı şekilde geldiği takdirde ki bu teyit olur. hisse başına 40 kuruşluk kar olabileceği hesabı ile(yıllık) ... 3 ün üzeri (kısa vade de)uzan da ise (yıl sonu için) 4 üzeri olabilir mi ne dersiniz...

sets35
30-04-2011, 11:14
sat al yapmak hedefim bu hissede... lakin 6 aylık karda aynı şekilde geldiği takdirde ki bu teyit olur. hisse başına 40 kuruşluk kar olabileceği hesabı ile(yıllık) ... 3 ün üzeri (kısa vade de)uzan da ise (yıl sonu için) 4 üzeri olabilir mi ne dersiniz...

diğer çeyreklerde de aynı doğru orantıda kar açıklarsa hesabınız doğru sn.eft

Money Maker
30-04-2011, 12:52
benden sonra yazan çizen olmamış...ama bende artık ortağınız oldum..2.30

Bende sizi egyo dan tanırım hoş geldiniz.

ENGİN03
30-04-2011, 15:09

2,10 geçtikten sonra alınacakmış ama kaçırmışız ,,,, elinde olanlara bol kazançlar

Money Maker
30-04-2011, 16:24
2,10 geçtikten sonra alınacakmış ama kaçırmışız ,,,, elinde olanlara bol kazançlar

Engin hocam memleketin bu güzel kağıdını henüz kaçırmadınız sadece yolculara anons geçildi onu kaçırdınız. Sayın sets35 i ve sizi burada görmek isterim üstatlar. İyi hafta sonları.

aLLoFFs
30-04-2011, 16:47

Merhaba EFT,

BAKAB ile iLgiLi analizimi yeni açtığım topik'te (Değer Analizi ile Birlikte Hisse Seçelim) okuyabilirsiniz.

Bol kazançlar..

EFT
30-04-2011, 20:39
cümleten hoşbulduk..teşekkürler..hissemiz 1.80 lerde iken de hep git gelim olmuştu ve yıllık bilançoda hisse başı karı 0.25 kuruşta bile neden bu kadar aşağılarda diye bakarken şimdiki rakamlar beni iyice iştahlandırdı açıkcası....:cool:

EFT
30-04-2011, 20:39
Merhaba EFT,

BAKAB ile iLgiLi analizimi yeni açtığım topik'te (Değer Analizi ile Birlikte Hisse Seçelim) okuyabilirsiniz.

Bol kazançlar..

teşekkürler okucam...

alcor
01-05-2011, 12:16
Şirketin son 5 dönem bilanço ve gelir tablolarından seçtiğim bazı veriler ve bu verileri kullanarak hesapladığım bazı oranlar ve rasyolar (2011/03 dönemi rasyoları son kapanış fiyatına göre, diğer dönemlere ait rasyolar ise dönem sonu kapanış fiyatına göre hesaplanmıştır) ;

http://ressim.net/s/upload/1995dabf.jpg

Son 5 bilanço döneminde ;

- Piyasa Değeri / Esas Faaliyet Karı rasyosunun ortalama yaklaşık 7,5 civarında,
- Piyasa Değeri / FAVÖK rasyosunun ortalama yaklaşık 5 civarında seyrettiğini görüyorum.

Başka bir deyişle son 5 bilanço döneminde , Şirketin Piyasa Değerinin ;

- Esas Faaliyet Karının 7,5 katına yakın,
- Faiz Vergi Amortisaman Öncesi Karın 5 katına yakın seviyelerde oluştuğunu görüyorum.

Şirketin son 5 çeyrek bilançosuna ait bazı veriler ;

http://ressim.net/s/upload/4429a933.jpg

Bu verilere göre şirketin 2011 yılı ilk çeyreğinde (1Ç-2011) ;

- Satışları ; geçen yılın aynı dönemine göre % 32,9 , bir önceki çeyreğe göre ise % 29,6 artmış.
- Esas Faaliyet Karı ; geçen yılın aynı dönemine göre % 122,2 , bir önceki çeyreğe göre ise % 80 artmış.
- Faiz Amortisman Vergi Öncesi Karı ; geçen yılın aynı dönemine göre % 79,4 , bir önceki çeyreğe göre ise % 53,9 artmış.

Temel analize göre yaptığım yatırımların süresi en fazla 3 aydır, yani bir sonraki bilanço dönemine kadar, açıklanan bilançoya göre tekrar değerlendirme yapıyorum. ( Daha önce bu konulardaki görüş ve yöntemlerime başka topiklerde az çok değinmiştim).
Dolayısıyla beklentilerim bir sonraki bilançoya odaklı ve varsayıma dayalı.
Önümüzdeki dönem (2.Ç-2011) en az son çeyrek rakamlarının gerçekleşebileceğini varsayarak , 2011/06 dönemi için varsayıma dayalı rasyo değerlerini hesaplıyorum. Bulduğum rasyo değerleri, bugünkü rasyo değerlerinden düşük ise ve bu farkı yatırım için uygun buluyorsam portfoyüme dahil ediyorum.

Bak Ambalajı bilançosu açıklandığı gün portföyüme dahil ettim.

Hoşçakalın

Yukarıda yazdıklarımı ve hesaplamaları amatörce hazırladığımı , kendi düşüncelerim olduğunu ve herhangi bir tavsiye içermediğini belirteyim. Oranlar / rasyolar kendi seçimim ve hesaplamalarım olup, formüllerde ve hesaplamalarda hata / hatalar olabileceğini düşünerek; yatırım kararlarınızda kesinlikle kullanmayınız ve dikkate almayınız.

aLLoFFs
01-05-2011, 12:28
Şirketin son 5 dönem bilanço ve gelir tablolarından seçtiğim bazı veriler ve bu verileri kullanarak hesapladığım bazı oranlar ve rasyolar (2011/03 dönemi rasyoları son kapanış fiyatına göre, diğer dönemlere ait rasyolar ise dönem sonu kapanış fiyatına göre hesaplanmıştır) ;

http://ressim.net/s/upload/1995dabf.jpg

Son 5 bilanço döneminde ;

- Piyasa Değeri / Esas Faaliyet Karı rasyosunun ortalama yaklaşık 7,5 civarında,
- Piyasa Değeri / FAVÖK rasyosunun ortalama yaklaşık 5 civarında seyrettiğini görüyorum.

Başka bir deyişle son 5 bilanço döneminde , Şirketin Piyasa Değerinin ;

- Esas Faaliyet Karının 7,5 katına yakın,
- Faiz Vergi Amortisaman Öncesi Karın 5 katına yakın seviyelerde oluştuğunu görüyorum.

Şirketin son 5 çeyrek bilançosuna ait bazı veriler ;

http://ressim.net/s/upload/4429a933.jpg

Bu verilere göre şirketin 2011 yılı ilk çeyreğinde (1Ç-2011) ;
- Satışları ; geçen yılın aynı dönemine göre % 32,9 , bir önceki çeyreğe göre ise % 29,6 artmış.
- Esas Faaliyet Karı ; geçen yılın aynı dönemine göre % 122,2 , bir önceki çeyreğe göre ise % 80 artmış.
- Faiz Amortisman Vergi Öncesi Karı ; geçen yılın aynı dönemine göre % 79,4 , bir önceki çeyreğe göre ise % 53,9 artmış.

Temel analize göre yaptığım yatırımların süresi en fazla 3 aydır, yani bir sonraki bilanço dönemine kadar, açıklanan bilançoya göre tekrar değerlendirme yapıyorum. ( Daha önce bu konulardaki görüş ve yöntemlerime başka topiklerde az çok değinmiştim).

Dolayısıyla beklentilerim bir sonraki bilançoya odaklı ve varsayıma dayalı.

Önümüzdeki dönem (2.Ç-2011) en az son çeyrek rakamlarının gerçekleşebileceğini varsayarak , 2011/06 dönemi için varsayıma dayalı rasyo değerlerini hesaplıyorum. Bulduğum rasyo değerleri ile bugünkü rasyo değerleri arasındaki fark benim için iskonto niteliğinde.

Hoşçakalın

Yukarıda yazdıklarımı ve hesaplamaları amatörce hazırladığımı , kendi düşüncelerim olduğunu ve herhangi bir tavsiye içermediğini belirteyim. Oranlar / rasyolar kendi seçimim ve hesaplamalarım olup, formüllerde ve hesaplamalarda hata / hatalar olabileceğini düşünerek; yatırım kararlarınızda kesinlikle kullanmayınız ve dikkate almayınız.

Merhaba alcor,

Güzel çalışma olmuş. Eline sağlık. Bol kazançlar dilerim.

bogazicili
02-05-2011, 15:23
merhaba,

bakab cok güzel bir yolda...bu hafta 2.53 lerin deneneceğini teknik söylüyor ben değil...
hepinize bol kazançlar dilerim. ytd.

mtopay
02-05-2011, 18:07
2.16-2.20 alım aralığı düşünüyordum fakat bugün dayanamadım :) Allah yolumuzu acık etsın arkadaslar

dermite
02-05-2011, 21:20
Sayın Mtopay,

BAKAB ilk 3 ayki ciro ve karlılılığını yılın geneline yayarsa, NŞA 2li fiyatların hepsinin komik kalacağını tahmin ediyorum.
O nedenle 3e 5e bakılacak zaman değil diye duusnuyorum..
Ben de burada alıcı pozisyonundayım bir kac gundur. Ancak dusulere karsı da biraz mermi tutuyorum kenarda..
Umarım iyi olur hersey..

mtopay
03-05-2011, 11:46
Ayağımız uğurlu mu geldi ne :)

yeum
03-05-2011, 13:23
Ayağımız uğurlu mu geldi ne :)

sayın mtopay....... sen 243 bi geç ondan sonra gör uğuru , uğursuzluğu..............:)

polietilen
03-05-2011, 15:17
vay be cb beni fene yanılttı.bu forumu takip eden herkese bir özür borcum var.adam 2,46 yı gösterdi.herkesten özür dilerim.bir daha da bu foruma yazmam.

aLLoFFs
03-05-2011, 15:25
vay be cb beni fene yanılttı.bu forumu takip eden herkese bir özür borcum var.adam 2,46 yı gösterdi.herkesten özür dilerim.bir daha da bu foruma yazmam.

Sn. poLietiLen,

Geçen yıl da bir 90 günlüğüne BAKAB taşımış ve bu topik'e yazmıştım. O zaman da burada idiniz ve yazıyordunuz.

Sanırım yazmaya devam edersiniz :P Bunun için özür dilemeye gerek yok. Tez ve antitez ile sentez oluşacak. Yorumlarınızı bekliyoruz.

bol kazançlar,

gokhand0671
03-05-2011, 15:27
sayın polietilen ve sayın alloffs ikinizde bu forumda iyiki varsınız görüşleriniz için her ikinizede teşekkürler...

baris14
03-05-2011, 18:27
Sayın polietilen yazdıklarınıza bakılırsa bütün kağıtları çok iyi biliyosunuz. Ama çok bilen çok yanılır felsefesinede tam uyuyosunuz. Gerçekten elinizde olan kağıtlarla ilgili yorum yapın elinizde olmayan kağıtlarla ilgili gitmez yükselmez gibi yorumlar yapmayın lütfen. Ve yorumlarınız net olsun her halukarda ben zaten yazmıştım demeyin.

the patient
03-05-2011, 18:56
bu erdemli davranışınızdan dolayı sizi tebrik ederim....

Money Maker
03-05-2011, 19:32
Sayın the patient bende sizi merak ediyordum en Cok siz hak ediyorsunuz para makinası satın almayı :) sizin hedefiniz varmi % olarak teşekkürler.

tekniker
03-05-2011, 22:57

sevgili kardeşim,yaptığımız yorumlarda yüzdeyüz isabet olmuş olsa herkes köşeyi dönmüş olurdu herhalde...özür dilemeniz erdemli bir davranış...yazmanızı bekliyoruz...saygılar

can34x
04-05-2011, 21:58
Hissedeki hacim artışları neyin habercisi, hızlı bir şekilde yükselecek mi, yoksa her zamanki bak hali mi ...........

aLLoFFs
05-05-2011, 14:58
Bir tahmin

BAKAB'ın 2. Çeyrek

Satış GeLirLeri............. 36 Milyon,
Faaliyet Karı............... 4 Milyon TL oLabiLir

peroksit
05-05-2011, 21:46
sn..alloffs...

yola devam mı.. yoksa biraz dinlenecek mi buralarda ne dersiniz...?

aLLoFFs
05-05-2011, 22:14
sn..alloffs...

yola devam mı.. yoksa biraz dinlenecek mi buralarda ne dersiniz...?

Fiyatın hangi yöne gideceğini bilmiyorum. Ama bilançosu oldukça iyi..

mahpiuluta
06-05-2011, 18:13
GM 50.000 lot almış...

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=154362

ofu
06-05-2011, 19:48
GM 50.000 lot almış...

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=154362

Çok itibar edilecek bir miktar değil ama olumlu bir durum olduğu söylenebilir tabi.

aLLoFFs
06-05-2011, 20:03
Çok itibar edilecek bir miktar değil ama olumlu bir durum olduğu söylenebilir tabi.

Eger gerçek alım ise (C.B. vasıtasıyla mal satmak için küçük yatırmcıya gel gel değilse) 110.000 TL lik alım bir genel müdür için az değil. Kaç TL maaş alıyordur ki? Tahminen bir 6-8 aylık maaşı kadar.

Money Maker
06-05-2011, 20:36
Bu gün sabah saatlerinde az kalsın satıyordum (al sat için) şükür satmamisim Z.K. Alırken bana satmak düşmez. İhya eder bu bakab bizi maşallah diyelim. Ytd tahmin...

catoon2005
06-05-2011, 22:06
3 aylık bilanço kalemine göre defter değeri 2,15.
04 mayıs 2011 kapanış fiyatı 2,38.

3 aylık bilançosunda ilginç kalemler göze çarpmaktadır.

Kısa vadeli finansal borcunu 3 aylıkda kapatmış ve onun yerine uzun vadeli finansal borçta aynı oranın biraz üstü olarak arttırmıştır.Şirket kısa vadeli ticari borçlarında 12 aylığa göre 25M dan 32M çıkmış ama ticari alacaklarında aynı oranlara yakın 29M dan 37M artı olmuştur.

Satış gelirlerinde geçen dönem 3 aylığa göre %33 artış gözükmektedir.
Faaliyet kârında geçen döneme göre %21 artış olmuştur.

Şirketin tek eksi olarak söyleyebileceğimiz faaliyet dışı gelir ve gider toplamı geçen dönem 0,6M artı iken bu dönem 3 aylıkta -0,5M eksi olmuştur.gelir toplamında etkisi %10 olarak gözükmektedir.

Tahmini 6 aylıkta benm beklenti kâr hedefim 6M - 6,5M arasıdır.
Eğer şirket bu kârlılık rakamını 12 aya yayarsa o zaman tahmini olarak bu sene için 12M - 13M arası kâr beklentisi gerçekleştirebilir.
Bu durumda 12 aylık sonunda beklenen kâr hedefi doğrultusunda defter değeri 2,40 olacaktır.
Sevgilerimle
CATOON

serdar57
06-05-2011, 22:10
Bu tamamen göstermelik alış, alanın elinde patlar, CB oyunu, dikkatli olun derim....

alcor
07-05-2011, 10:53
Bu tamamen göstermelik alış, alanın elinde patlar, CB oyunu, dikkatli olun derim....

Ben anlayamadım (geçen yıl da bu tür yazıları anlamamıştım). Neden dikkatli olmalıyız ve oyun derken kastınız?

sussli
07-05-2011, 12:04

---

aaaa ? :)
tam şuna da bi bakiim diyorum, karşımda hep sen :oley:
bol kazançlar sn.ofu.

teknik güzel. temeli de güzelmiş madem. eh madem...

dermite
07-05-2011, 14:02
GM'ün alması, şirkette işlerin iyi gittiğinin göstergesidir benim için.
Şu anda finansallarına göre IMKB'nin en ucuz bir kac hissesinden biridir. Belki de 1 numarasıdır.
Şirket ilk 3 ay performasnsını devam ettirse, 30 mTL FVAÖK, ~15-20 mTL kar elde edecek... Bugun gidip 20 yıllık kira getirisine ev alacağıma, 4-4,5 çarpanla BAKAB alırım.. her sey acık..
Kar da fiktif kar değil.. Firma para kazanıyor arkadaşlar.. faaliyetinden..

Onumuzdeki donemlerde farklı gelişmeler olursa pozisyon değiştirilebilir tabi.. ama bugun için nşa 2'li rakamların tamamı cok cok komiktir. 2,38de komiktir 2,98de..

Kişisel görüşlerimdir, kesinlikle AL-SAT tavsiyesi değildir. Birisine al sat demek borsada en tehlikeli şeydir.

ofu
07-05-2011, 20:13
---

aaaa ? :)
tam şuna da bi bakiim diyorum, karşımda hep sen :oley:
bol kazançlar sn.ofu.

teknik güzel. temeli de güzelmiş madem. eh madem...

Temeli daha guzel sn sussli :)
Sizede bol kazanclar...

Yil sonu kari bu 3 ayligi baz aldigimizda kabaca 13-15 mln TL civari gelebilir.
Piyasa degerine gore de en az %50 prim potansiyeli tasiyor bana gore..
Tabi ki bu karliligini korumasi kaydiyla.

enigma72
08-05-2011, 15:35
grafik1:bakab/endeks paritesi

endekse göre daha güçlü görünen senette pembe renkli parite direncine doğru hareket devam etmekte.kısa dönem için yukarı yönlü hareket devam ederse bir üstteki siyah renkli çizgiye kadar hareketlilik mümkün.endeks sabit kalırsa %25 kadar yukarı potansiyel mevcut.ama öncelikle pembe direnç hacim ile geçilmelidir.

http://img841.imageshack.us/img841/724/bak1.png (http://imageshack.us/photo/my-images/841/bak1.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

enigma72
saygılar...

enigma72
08-05-2011, 15:40
grafik2:haftalık grafikte bazı önemli trendler,destekler ve dirençler

kırmızı renkli haftalık trend çizgisini yukarı kırmış gözüküyor.bu trend altına sarkmaz ise kısa -orta vade de 2,55-2,67-2,88 hedeflenebilir.kırmızı trendin bu hafta için destek değeri 2,36 seviyesidir.üstünde kısa dönemli pozisyonlar korunabilir.altına sarkması halinde 2,13-2,16 bandına kadar geri çekilme teknik olarak mümkün.

http://img580.imageshack.us/img580/7530/bak2.png (http://imageshack.us/photo/my-images/580/bak2.png/)

enigma72
saygılar...

enigma72
08-05-2011, 15:44
grafik3:fibo seviyeleri

0,43 dibi ile tarihi zirve arasında çizilen fibo seviyeleri dikkatle incelenirse 1,65 seviyesindeki fibonun oldukça güçlü destek verdiği görülecek.buranın altına sarkmalar olmuş olsa bile kısa sürede bu seviye korunmuştur.senedin son hareketi 2,30 seviyesindeki fibo direncine kadar sürmüş,bu seviyeyi de bir miktar yukarı aşmıştır.2,30 fibo desteği korunursa tarihi zirve yaparak düşüşün tamamını geri almak isteyecektir.

http://img189.imageshack.us/img189/209/bak3.png (http://imageshack.us/photo/my-images/189/bak3.png/)

not:senette pozisyonum yoktur.yazılanlar ve çizilenler yatırım tavsiyesi içermez.

enigma72
saygılar...

EFT
08-05-2011, 17:54
eyvallah sayın engma tüm hisselerdeki teknik destek ve yorumların için tekrar teşekkürler...

aLLoFFs
09-05-2011, 08:17
Grup şirketlerinden BAKSAM Metal'de Cuma günü 107.867 hisseyi 2,39 ortaLamayLa satın almış. Genel Müdür gibi bu şirketin de daha önce hiç hissesi yokmuş.

Bugün hızlı açılış oLabiLir.

Herkese bol kazançlar dilerim.

the patient
09-05-2011, 12:50

Ben anlayamadım (geçen yıl da bu tür yazıları anlamamıştım). Neden dikkatli olmalıyız ve oyun derken kastınız?
sayın alcor bende anlıyamadım ne demek istemiş bu serdar57..ağzı olan konuşuyo işte....

cemele
09-05-2011, 13:08
Birakin arkadaslar ısteyen istedigini yazsin. Siz hisseye guveniyorsaniz sorun yok.

Sn, sussli, enigma72 ve ofu gordugum kadari ile bos hisseye yorum yapmazlar.

İzleyelim.

Bol kazanclar.

Pit
09-05-2011, 14:55
kritik soru şu: Yıl sonu karı 15 milyon TL gelirse (ki ilk çeyrek sonuçları oraya gitmesi ile ilgili ilk sinyali verdi) piyasa bu şirketi 90 milyon TL olarak mı fiyatlar?
Hiç sanmıyorum:yes:

ozcartmann
Hızlı bir yükseliş ve hızlı bir silkeleme...İzlemeye devam.

serdar72
Arkadaşlar bu hisseyi ne zamandır izliyorum. uzun süredir fonlar eelerindeki malları satıyor. ve birileri de bu kadar malı fiyat düşürmeden alıyor..

neden acaba...benim bildiğim fonlar zaman zaman bu tip alışverişleri yapıyorlar yani pekde iyi yönetilmiyorlar. yoksa yo ve fonlar çok iyi getiri sağlaması gerekir diye düşünüyorum.

takaslara bakacak olursak

aşağıdaki şekilde olduğunu görüyoruz..

serdar72
09-05-2011, 14:57
resimleri göndermeye çalışacağım.

.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/9/5737.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

.

serdar72
09-05-2011, 14:59
bugünkü yüksek işlem hacminde muhtemelen biraz daha satış yapılmış ve karşılanmış olsa gerek. iki gün sonra görürüz.

ofu
09-05-2011, 15:03
Temeli daha guzel sn sussli :)
Sizede bol kazanclar...

Yil sonu kari bu 3 ayligi baz aldigimizda kabaca 13-15 mln TL civari gelebilir.
Piyasa degerine gore de en az %50 prim potansiyeli tasiyor bana gore..
Tabi ki bu karliligini korumasi kaydiyla.

kritik soru şu: Yıl sonu karı 15 milyon TL gelirse (ki ilk çeyrek sonuçları oraya gitmesi ile ilgili ilk sinyali verdi) piyasa bu şirketi 90 milyon TL olarak mı fiyatlar?
Hiç sanmıyorum:yes:

Sanırım aynı soruyu bu hisseye yatırım yapan herkes soruyor kendine :)
Cevabını bulmak için de burada bekliyoruz..
Bakalım hayırlısı..

ozcartmann
09-05-2011, 15:04
bugünkü yüksek işlem hacminde muhtemelen biraz daha satış yapılmış ve karşılanmış olsa gerek. iki gün sonra görürüz.

Ne sonuca vardığınızı yada öngörünüzü pek anlayabilmiş değilim ?

CEDAY73
09-05-2011, 17:04
dostum SERDAR72
2 aylık takasları kopyalamışın rica etsem 2 haftalığıda kopyalayabilirmisin?birde kademeleri 2 haftalık olursa iyi olur..tsklerr