PDA

View Full Version : ECILC-Eczacıbaşı İlaç

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

GaKKoS
06-05-2011, 13:41
Genel kurul bugün yapılacaktı, bilgisi olan varmı acaba alınan kararlar hakkında.

KAP'a düştüğünde herkesin haberi olur...

Sabır...

Pscyokinesis
06-05-2011, 13:49
KAP'a düştüğünde herkesin haberi olur...

Sabır...

Merhaba dostum buradada ortak olduk herhalde hayırlı olsun .

Ecilc kardeşine oranla geride kaldı şu anda bakalım nereye kadar devam edecek .

ornapsen
06-05-2011, 14:18
EİS ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / ECILC [] 06.05.2011 15:15:06

Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent 34394, İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tlf: (212) 350 80 00 Faks: (212) 350 85 33
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tlf: (212) 350 85 36 Faks: (212) 350 85 33
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 13.04.2011
Özet Bilgi : Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi

Nakit Olarak Dağıtılacak Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 38.374.560,00
Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Hisseye Dağıtılacak Nakit Kar Payı
Brüt (TL) : 0,070000
Net (TL) : 0,059500
Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi : 24.05.2011

hayırlı olsun...

izmirli ky
06-05-2011, 15:55
kar payı dağıtıldığında hisseler geri yaparlar. kardeşi baya bi geri yaptı. ecilcin yapmamasını hayra yorabilir miyiz?

Altin
06-05-2011, 15:58
kar payı dağıtıldığında hisseler geri yaparlar. kardeşi baya bi geri yaptı. ecilcin yapmamasını hayra yorabilir miyiz?

Zaten dipte olduğu içindir belki..

GaKKoS
06-05-2011, 16:02

Neden kar payı dağıttıkların da hisseler geri sarsın ? Böyle bir yatırımcı mantığı olmaz..

Aksine kar payı dağıtan şirketlerin mali yapılarının güçlü olduğu düşünülünür.. Burayı sadece siz okumuyorsunuz yazarken biraz daha dikkatli olalım.

Zaten dipte olduğu içindir belki..

Mesajınız tebessüm uyandırdı...

Güzel ..

Dediğim gibi 2.57-58 önemli seviyeler umarım hacimli aşağı kırılma olmaz...

talih
06-05-2011, 16:12
kar payı dağıtıldımı ?

alicenap
06-05-2011, 23:24
24 mayısta dağıtacaklar

izmirli ky
07-05-2011, 00:32
bu arada bir bilgi daha vereyim 2010 daki temettü açıklamasının ertesi gün ecilc %7 kaybetmişti. Borsata bu konuda sizden yorum bekliyorum.yazarsan sewinirim

krdmrci
07-05-2011, 09:53
2,62 den girdim.Ben bu hisseden ümitliyim.

btahir346
07-05-2011, 16:41
Buna göre alacağımız nakit para Hisse sayımız * 0,059 TL midir?

EİS ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / ECILC [] 06.05.2011 15:15:06

Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent 34394, İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tlf: (212) 350 80 00 Faks: (212) 350 85 33
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tlf: (212) 350 85 36 Faks: (212) 350 85 33
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 13.04.2011
Özet Bilgi : Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi

Nakit Olarak Dağıtılacak Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 38.374.560,00
Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Hisseye Dağıtılacak Nakit Kar Payı
Brüt (TL) : 0,070000
Net (TL) : 0,059500
Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi : 24.05.2011

hayırlı olsun...

eyazici
07-05-2011, 17:35
sayın btahir346, hisse sayısı*0,0595 olacak

zebercet06
08-05-2011, 18:26
Sayın GaKKoS,
Hissenin şuanki teknik görünümü hakkında en küçük fikrim yok fakat bildiğim şey yeterince potansiyel taşıdığı. Bu potansiyeli umarım beklentiye bağlı olarak bastırılmıyordur. Umarım, sırası gelen kağıt gider anlayışı ile sırasını bekliyordur. Keza ECILC beklentisiz haliyle 4 lü rakamlarda olmalıydı.. beklentilere bağlı bir hareket söz konusuysa ne kadar zaman daha bekleyeceğimizi Allah bilir!

DostCan
09-05-2011, 15:22
Yabancı olmayınca yerliler(günlükçüler,vurkaççılar,keyfciler...vs) ortalığı boş bulunca yukarıdan sat, aşağıdan al planını aynen uyguluyorlar.Hisse şimdilik birkaç yerlinin elinde oyuncak oldu.

DGHG
09-05-2011, 15:22
15 ay önce 2.68 tl ,endeks 68055 --- şu saatlerde 2.55 tl , al sana kelepir hisse

DGHG
09-05-2011, 15:54
6 ocak 2010 2.68 tl , 9 mayıs 2011 2.55 tl beraberine sınırsız beklentiler , bu rakamlardan bu hisseyi alanları gerçekten tebrik ederim

DGHG
09-05-2011, 16:01
Hayret etmemek imkansız, bu rakamlardan 2.55 tl den bu hisseyi satıyorlar alan yok sanki çok pirim yapmış gibi ,

talih
09-05-2011, 16:16
Hayret etmemek imkansız, bu rakamlardan 2.55 tl den bu hisseyi satıyorlar alan yok sanki çok pirim yapmış gibi ,

gidecek ..haber gelecek ucacak kaçacak derken 1.5 yıl boşa gecti biraz daha vakti kaldı bende giderse ekime kadar gitmesse......

dramalı
09-05-2011, 16:45
neler oluyo neler bitiyo anlamadım birtürlü yönü yukarı olmuyo 1,5 yıl oldu bugün yarın derken umarım bu kadar bekledik bekledimize deyse bol kazançlar arkadaşlar

Altin
10-05-2011, 09:47
Piyasa Normal işlemiyor. Maniplasyon dizboyu.
İşte Ecilc in 1.5 yıldır gitmeme nedeni. Özellikle Eczyt daki pirime rağmen burda olması.
Gidecekti 2.7 de inanılmaz baskı uyguladılar. Maniplasyon yani.
Bunu yapmalarını mümkün kılanlarda suç.

GaKKoS
10-05-2011, 10:12
Bir sıkıştırmadır gidiyor haydi hayırlısı ,

Endekse gelebilecek düzeltme den söz ediliyor.. Yurt dışı malüm kan ağlıyor içten içten... Dibimizde yunanistan var... Portekiz patlamaya hazır bomba gibi..

Peki o zaman İlaç sen nasıl duracaksın merak ediyorum.. ?

Toplam ilk 5 alıcı 550.000 lot civarı
Toplam ilk 5 satıcı 612.000 lot civarı

2.55 alıcı kademesi 234.226 lot 2.56 satıcı kademesi 163.490 lot

Yatırım tavsiyesi değildir ,

Bol Kazançlar...

dune
10-05-2011, 10:38
Kuvvetlenip 2.58 üstüne atmaz ise kendini kısa vadeli yükselişi sonlanmış görünüyor.
Daha da kim bilir nerelere gider de ne zaman geri gelir.
Peki kuvvetli mi.?
Kardeşine bile doğru düzgün tepki vermedi.
%6 yaptı onu da her zamanki gibi geri verdi.

barisderin
10-05-2011, 11:19
arkadaşlar karamsar olmayalım daha son bile demiyorum birkaç sahne var oynamadığımız. 2.70 i geçemedik. zira soluksuz geldik 2.05 kapanışından buraya kadar. ileri atılmak için önce bir adım geri çekilmek lazım. hala sarı buton yanar vaziyette.

DostCan
10-05-2011, 12:51
Bir sıkıştırmadır gidiyor haydi hayırlısı ,

Endekse gelebilecek düzeltme den söz ediliyor.. Yurt dışı malüm kan ağlıyor içten içten... Dibimizde yunanistan var... Portekiz patlamaya hazır bomba gibi..

Peki o zaman İlaç sen nasıl duracaksın merak ediyorum.. ?

Toplam ilk 5 alıcı 550.000 lot civarı
Toplam ilk 5 satıcı 612.000 lot civarı

2.55 alıcı kademesi 234.226 lot 2.56 satıcı kademesi 163.490 lot

Yatırım tavsiyesi değildir ,

Bol Kazançlar...

---------------------------------

Sayın Gakkos yorum için teşekkürler.

Evet hissede müthiş bir baskı uygulanıyor.ECILC yapı itibarıyla birazda soğuk puslu havaları seviyor ama sonuçta 30 endeks hissesi olduğuda bir gerçek.Hisse 2.55 altında kapanış yapmadığı sürece teknik dengeler bozulmaz.

GaKKoS
10-05-2011, 12:56
---------------------------------

Sayın Gakkos yorum için teşekkürler.

Evet hissede müthiş bir baskı uygulanıyor.ECILC yapı itibarıyla birazda soğuk puslu havaları seviyor ama sonuçta 30 endeks hissesi olduğuda bir gerçek.

Evet sayın Dostcan,

Fakat imkb 30 diyoruz ama diğer 30 daki şirketlere bakıyoruz.. 2 senede endeks nerelerden nerelere geldi şirketler hangi değelerden nerelere yükseldi ama ECILC bu 30 ' un içerisinde belki de hareket yapmayan tek şirket...

Eczacı grubununda ağır topu olduğuda ayrı bir gerçek...

Bir insana taşıyabileceğinden çok fazla yük verir , hadi aslanım al bunu sırtla derseniz biraz zaman alır sırtlaması, alışması ağırlığa...

Sanıyorum ilaç da böyle bir havada..

Not : GYO gelen alışlar ECYZT hareketlendirdi bu sayede ilaçda bir kademe kaldırabildiler... Bu hareketler henüz ilaç hareketleri değil kanımca...

Yatırım tavsiyesi değildir..

GaKKoS
10-05-2011, 13:13
Ayıca günlük grafiği inceleyebilen arkadaşlarım daralan bir üçgeni göreceklerdir.

Teknik olarak şu an günlükte MACD olumsuz görünürken , RSI , CCI , MOM ve STOS yukarı trendi işaret ediyor. MACD önemli bir teknik gösterge olsa bile her zaman yeterli değildir..

Daralan üçgen şu an için sanki çok güzel şekilde işleniyor gibi.. Matriks ekranımı açamadığım için grafik paylaşamıyorum ama akşam fırsatını bulursam göndermeye çalışacağım.

Bol Kazançlar

Yatırım tavsiyesi değildir.

logkabin
10-05-2011, 14:07
Sazi eline aldi mi...bakalim...alimlar cok sik....

serdar72
10-05-2011, 16:51
son dakikada 1.1 milyon satışa mal koydular....

neye işaret eder acep.

blueblood
10-05-2011, 16:57
neler oluyo neler bitiyo anlamadım birtürlü yönü yukarı olmuyo 1,5 yıl oldu bugün yarın derken umarım bu kadar bekledik bekledimize deyse bol kazançlar arkadaşlar

imkb nin sayfasında halka arzından bu yana hisse senetlerinin getirilerini gösteren bir tablo vardı.
Eczacıbaşı kendisiyle aynı dönemde çıkmış bir sürü senedin gerisinde kaldığını farketmiştim.
Sözün özü eczacıbaşından anca bu kadar.

serdar72
10-05-2011, 17:02
imkb nin sayfasında halka arzından bu yana hisse senetlerinin getirilerini gösteren bir tablo vardı.
Eczacıbaşı kendisiyle aynı dönemde çıkmış bir sürü senedin gerisinde kaldığını farketmiştim.
Sözün özü eczacıbaşından anca bu kadar.

eczacıbaşının ilk zamanlarında ne kadar getirdiğini de bir araştırmanı tavsiye ederim. o zamanlar yatırım bazılarını tirilyonluk etmiş. son zamanlar geride kalmış olabilir. bu aslında potansiyel taşıdığınıda gösterir.

DostCan
10-05-2011, 17:03
son dakikada 1.1 milyon satışa mal koydular....

neye işaret eder acep.

--------------------------------
Sayın Serdar72;

Hisse üzerinde uygulanan baskının bir parçası olarak düşünüyorum.Bunu bu hissede arada bir hep yapıyorlar.Hisse üzerinde müthiş baskı devam ediyor.Yukarılardan bir miktar mal verilerek hisse aşğılara çekildi.Şimdi ise verdikleri malları daha aşağılardan almak isterler.Alamazlarsa tuzları kuru oldukları için hisseye baskıya devam edecekler.Dahada alamazlarsa hisseyi bir miktar daha aşağılara çekmeyi deneyebilirler.Ancak hissenin 2.55 civarında çook güçlü desteği var.Ekrana bakıyorumda yerli büyüklerin hisse düşerken verdikleri malların çoğunu bugün geri almış görünüyorlar.

barisderin
10-05-2011, 17:40
yarın konuşacak kasımpaşalı recep. ağzından kartal çıkacakmı acep.

serdar72
10-05-2011, 19:42
arkadaşlar,

kartaldaki arazide eczacıbaşı yapı nın fabrikası var gördüğüm kadarı ile.

bu araideki ortaklık yaada sahiplik yapısı nasıl yani nekadar kim ortak bilen var mı?

teşekkürler.

ornapsen
10-05-2011, 20:16
arkadaşlar,

kartaldaki arazide eczacıbaşı yapı nın fabrikası var gördüğüm kadarı ile.

bu araideki ortaklık yaada sahiplik yapısı nasıl yani nekadar kim ortak bilen var mı?

teşekkürler.

sayın serdar 72 sorunuzun cevabıyla ilgili bir rapor var eti yatırımın bulabilirsem buraya link atıcam ama hala bulamadım :)

ornapsen
10-05-2011, 20:23
eczacıbaşı ilaç eti yatırım

ÖNEMLĠ YATIRIM NOKTALARI* Sağlık, tüketim, gayrimenkul ve seramik kaplama sektörlerinde faaliyet gösteren Eczacıbaşı İlaç, aynı zamanda halka açık olmayan Eczacıbaşı Holding'in %37 hissesine sahiptir. Kartal'da eski Eczacıbaşı Yapı'nın bulunduğu yerde yaklaşık 350 dönüm araziye sahip olan Holding'in kentsel dönüşüm planı çerçevesinde 1/1000 nazım planının akabinde, burada hazırladığı gayrimenkul projesini gerçekleştirmesini bekliyor ve Eczacıbaşı İlaç'ın da hissesi oranında bu projeden faydalanacağını / değer kazanacağını tahmin ediyoruz. (Sürecin Mayıs ayı içerisinde netlik kazanmasını bekliyoruz)* Yaklaşık 1.5 yıl önce bir "Yatırım Bankası" kurmak için BDDK'ya başvuruda bulunan Eczacıbaşı Grubu'na (Şirketin payı %40 oranında) şu an için BDDK'dan olumlu ya da olumsuz bir yanıt gelmemesine karşılık sürecin bu kadar uzaması bankacılık lisansının alınamayacağına dair şüpheleri artırırken, basında çıkan söylentilerde lisans sahibi bankalarla görüşülmesinin yalanlanmaması grubun banka kurma ihtimalini devam ettirmektedir. Şirkete 2004 yılı vergi incelemesinden verilen 18.2 milyon TL tutarındaki cezaya yapılan itiraz ise Nisan ayı içinde Şirket lehine sonuçlanmıştır. Eczacıbaşı - Monrol Nükleer Ürünlerde %49.998 payı olan şirket iştirak oranını %99.996'ya çıkartmak için görüşmeler yaparken, grup 2011 yılında Polonya, Ürdün, Mısır, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerde yeni tesisler için çalışmalar yapmaktadır. Oldukça değerligayrimenkul portföyü, 0.61 olan defter değeri ve %48 yükseliş potansiyeli nedenleriyle hissenin orta - uzun vadeli portföylerde bulundurulmasından yanayız.

http://bigpara.ekolay.net/download/sektor_raporlari/bigpara03052011.pdf

en sonunda buldum saırım araziyle ilgili sorunuzun cevabı sayın serdar72 iyi çalışmalar....

serdar72
10-05-2011, 20:26
sayın serdar 72 sorunuzun cevabıyla ilgili bir rapor var eti yatırımın bulabilirsem buraya link atıcam ama hala bulamadım :)

ben buldum :)

ÖNEMLĠ YATIRIM NOKTALARI* Sağlık, tüketim, gayrimenkul ve seramik kaplama sektörlerinde faaliyet gösteren Eczacıbaşı İlaç, aynı zamanda halka açık olmayan Eczacıbaşı Holding'in %37 hissesine sahiptir. Kartal'da eski Eczacıbaşı Yapı'nın bulunduğu yerde yaklaşık 350 dönüm araziye sahip olan Holding'in kentsel dönüşüm planı çerçevesinde 1/1000 nazım planının akabinde, burada hazırladığı gayrimenkul projesini gerçekleştirmesini bekliyor ve Eczacıbaşı İlaç'ın da hissesi oranında bu projeden faydalanacağını / değer kazanacağını tahmin ediyoruz. (Sürecin Mayıs ayı içerisinde netlik kazanmasını bekliyoruz)* Yaklaşık 1.5 yıl önce bir "Yatırım Bankası" kurmak için BDDK'ya başvuruda bulunan Eczacıbaşı Grubu'na (Şirketin payı %40 oranında) şu an için BDDK'dan olumlu ya da olumsuz bir yanıt gelmemesine karşılık sürecin bu kadar uzaması bankacılık lisansının alınamayacağına dair şüpheleri artırırken, basında çıkan söylentilerde lisans sahibi bankalarla görüşülmesinin yalanlanmaması grubun banka kurma ihtimalini devam ettirmektedir. Şirkete 2004 yılı vergi incelemesinden verilen 18.2 milyon TL tutarındaki cezaya yapılan itiraz ise Nisan ayı içinde Şirket lehine sonuçlanmıştır. Eczacıbaşı - Monrol Nükleer Ürünlerde %49.998 payı olan şirket iştirak oranını %99.996'ya çıkartmak için görüşmeler yaparken, grup 2011 yılında Polonya, Ürdün, Mısır, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerde yeni tesisler için çalışmalar yapmaktadır. Oldukça değerligayrimenkul portföyü, 0.61 olan defter değeri ve %48 yükseliş potansiyeli nedenleriyle hissenin orta - uzun vadeli portföylerde bulundurulmasından yanayız...

etiyatirim dan alıntıdır.

ornapsen
10-05-2011, 20:27
sizden önce bulmuşum :)

serdar72
10-05-2011, 20:43
eskilerden alıntı yaptım....

Pscyokinesis02-05-2011, 21:06
Kartal arazisi... holdinge ait... borsada kote olmayan...

ilacın, holdingdeki payı yatırımım 2.5 katı neredeyse.. :)

Eğer bir beklenti var ise eczacıbaşında ben son büyük çıkışlar incelendiğinde önce yatırım gidiyor yükselişini tamamlayıp dönüşe başladığı zaman ilaç prim yapıyor olduğunu gözlemledim .

Geçen seneye bakacak olursak 3 ten 4.5 giderken ilaç 1.5 lirada takılıyordu .

Sonra ilaç 3 lira oldu ama yatırım 4.5 kaldı ilaç yataya bağlanken bu sefer yatırım 6 ya geldi .

Tabi bu geçmişte olanların değerlendirmesi gelecekte olacak diye birşey sözkonusu değil ama bu senaryo gerçekleşebilme ihtimali var olabilir .

Şahsi düşüncelerim bu yönde eğer beklenti kartal projesi satın alınıyorsa ilaçta er geç prim yapma potansiyeli vardır .

DİRİLİŞ03-05-2011, 11:57
http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=753700
Mayıs ayına yeni girdiğimiz şu günlerde ECİLC' cı tavsiye eden Eti Yatırım'ın şirketle ilgili öngörüleri...
Hayırlısı olsun İNŞALLAH...
YTD...

antepli
10-05-2011, 21:12
eskilerden alıntı yaptım....

Pscyokinesis02-05-2011, 21:06
Kartal arazisi... holdinge ait... borsada kote olmayan...

ilacın, holdingdeki payı yatırımım 2.5 katı neredeyse.. :)

Eğer bir beklenti var ise eczacıbaşında ben son büyük çıkışlar incelendiğinde önce yatırım gidiyor yükselişini tamamlayıp dönüşe başladığı zaman ilaç prim yapıyor olduğunu gözlemledim .

Geçen seneye bakacak olursak 3 ten 4.5 giderken ilaç 1.5 lirada takılıyordu .

Sonra ilaç 3 lira oldu ama yatırım 4.5 kaldı ilaç yataya bağlanken bu sefer yatırım 6 ya geldi .

Tabi bu geçmişte olanların değerlendirmesi gelecekte olacak diye birşey sözkonusu değil ama bu senaryo gerçekleşebilme ihtimali var olabilir .

Şahsi düşüncelerim bu yönde eğer beklenti kartal projesi satın alınıyorsa ilaçta er geç prim yapma potansiyeli vardır .

DİRİLİŞ03-05-2011, 11:57
http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=753700
Mayıs ayına yeni girdiğimiz şu günlerde ECİLC' cı tavsiye eden Eti Yatırım'ın şirketle ilgili öngörüleri...
Hayırlısı olsun İNŞALLAH...
YTD...

ilaçla yatırım bazen beraber hareket ediyor,bazende ayrışıyor.ancak kartal projesinden yatırım daha çok istifade edecektir.ilacın holdingde payı %37 dir,yatırımın ise %11.54 dür.ancak ilacın ödenmiş sermayesi 548 milyon tl ,yatırımın ise 70 milyon tl dir.yatırım ilacın %20 sine de sahiptir.yani dolaylı olarak yatırım, holdingin %7.5 inede sahiptir.şu anda dahi yatırım ilaçtan daha ucuzdur.ve ilerdede kartal projesinden yatırım daha çok istifade eder.şimdi sorsalar borsanın en ucuz senedi hangisi diye.ben eczacı yatırım hariç eczacı ilaç derim.eczacı ilaç orta vadede 5 tl yi görecektir.bol kazançlar.

serdar72
10-05-2011, 22:02
Eczacıbaşı Grubu ile ilgili bu yılın takvimi yavaş yavaş belli olmaya başlıyor.

Bu takvim tam kronolojisini dörtte dörtlük çalıştıramazsak bile üç aşağı beş yukarı şöyle sıralanabiliyor.

1. Son yıllarda giderek rantabıl olmayan sektörlerden çıkarak, rantabıl olanlara geçişi kendine kural seçmiş bir grupla karşı karşıyayız.

Son 3 yılda ilaç sektöründen, düşen verimlilik ve kar marjları sebebiyle çıkılmış olması ve 2008 krizinde yüksek nakit gücüyle girilmiş olmasının avantajını yakalamış Eczacı İlaç. Satımlarla yüklerden kurtulan Eczilaç, yeni şirket alımı ve yatırımlarla da bu hedefinde hızla ilerliyor.

Önümüzde İtalya, Hindistan ve yerel şirket alım ve kurulumları var. İnşaat, yapı ve finansta yoğunlaşma görülecek gibi.

2. Zentiva satışı şirkete 1.milyon.TL. civarında bir gelirin kasayı girmesine sebep oldu.

Yaklaşık 2 yıl önce. Sonra da Monro ile önemli bir ortaklık yoluna girildi.

Monro yatırımı Eczilaç şirketine büyük katmadeğer getirecek, muhteşem fırsatlar sunuyor.

3. Elde edilen nakitle bir de -Eczacı Holdingle beraber ortak- Uskumruköy'de,200 dönümlük bir arazi alınmıştı.

Şimdi burada Ormanada adlı bir proje uygulamaya konuldu.

Temel atıldı. 600 milyon USD'lik bir projeye böylece başlanmış oldu.

Ayrıca New İstanbul / Çılgın proje'de bu projenin değerini artırabilir.

4. Tamamı 318.000.m2 olan Kartal arazisi üzerinde devasa bir proje start almak üzere. Arazinin tamamı Eczacı holdinge ait.

Ve bu holdingin % 37'si doğrudan İlaç şirketine ait.

Doğrudan olmayan hisseleri de var ayrıca.

Arazi üzerinde gökdenlenler, AVM, Ofis binaları, konut alanları, Oteller ve hastaneler kurulacak.

3 emsal değeriyle kabaca 1.milyon m2 kapalı alan elde edilecek.

Dev projenin parasal karşılığının 5.milyor USD civarında olacağı şimdiden hesaplanmakta. Daha çok Eczacı ilaç firmasına faydası olacak.

Eczacı yatırımda faydalanacak tabii.

Ve Ecyap'da malzeme satacağı için grup içinde büyük bir sinerji yaratacağı ortada.

5. Eczacı İlaç'ın ödenmiş sermayesi 548.milyon.TL. atılacak dev adımlar karşılığında mütevazi bir sermaye ile karşı karşıyayız.

Ve üstelik defter değeri / piyasa değerine baktığımızda 0.60 ve 4.TL. defter değeri görmekteyiz.

Borsada işlem gören fiyata göre sadece defter değerine ulaşabilmek için % 60'lık bir kar marjı var.

Bilmem anlatabiliyor muyum?

.............................

alıntıdır...

borsata
11-05-2011, 08:16
Tahtaya baktığımda piyasanın gevşediği son 3 günde sağlam durduğunu görüyorum, hatta kardeşine göre bile relatif güçleniyor sanki :)

2,55 seviyesi kısa vade için önemli bir destek, burası kırılmadıkça yukarı momentum kazanabilir, 2,5 kapanışta kırılırsa çok şey bozulur, bugün muhtemel iki şehir açıklamaları gelirse tekrar 2,6 seviyeleri denenebilir, ancak esas ilginin yoğunlaşması 2,7'nin üstünde kapanışın olması durumunda söz konusu olacaktır.

Bu arada canavar kademeler yine ortaya çıkmaya başladı bakalım saldırılar gelecek mi? :)

Bugün önemli, dikkatle izlenmeli grup kaatları...

Herkese iyi yatırımlar

serdar72
11-05-2011, 16:04
Forum sessizleşmiş..

herkes malda yakalandı anlaşılan..

başbakanda çıktı hiçbir açıklama yapmadan show yapıp indi kürsüden.. aslında bilinmeyen birşey söylemedi.

TAm Bir seçim propgandası bana göre...

yinede arazi eczacının paralar kasasında takaslara bakarız. karar veririz. beklemekten başka çare yok

nakit olsa alım yapalım diyecem amma oda yok..

elden ne gelir..

:(

.

barisderin
11-05-2011, 19:29
bu yabancılar bizi her fırsatta evire çevire öpüyorlar arkadaş. bu yükselişe fazla iştirak edemediler ya kaldıkları yerden girecekler yine. mesele bu. 65500 de güçlü destek var ve biz hemen sınırdayız. dow biz kapattıktan sonra dahada aşağıya geldi. endeksi aşağıya çekmeye devam ederlerse ilacın baş aşağı freni patlar herhalde. kalp hastası olucam bu gidişle.

lkandemir
11-05-2011, 19:44
iyi taşıtıyorlar bize bu hisseyi. ameleliğini yapıyoz. kartal projesiymiş. kaç sene sonra. 2.70 bile diyemiyor hisse. ne olcak bizim halimiz.

DostCan
12-05-2011, 10:06
Bu hissede yabancılar yokken, yerli büyükler yukarıdan satıp,sattığı malları daha aşağılardan yerine koyabildikleri sürece bu hisse yukarı gitmez.Hisse biraz aşağı olunca panikleyip satanlar aslında fırsatçı yerlilere en büyük kıyağı yapıyorlar.Malesef yerli yatırımcılarda sabır no.Duygular değil mantık hakim olmalı.Gaza gelmeden araştırarak kendiniz mantığınızı kullanarak karar vermelisiniz.Gaz verenlerede lütfen bundan sonra daha fazla prim vermeyelim.

DostCan
12-05-2011, 10:49
Bu hisse için bir ayrıntı daha yazayım.Bu hissede büyük yerliler hem aşağı yönde hemde yukarı yönde iken para kazanıyorlar(yukarıdan sat daha düşük maliyetle aşağıdan al,sonrasında o malı tekar yukarıdan sat dar bir marjda kazandıklarına allah bereket versin diyorlar).Yabancılar ise dik durup daha çok alarak(net lot olarak alım yönünde oluyorlar) hisseyi yukarı taşıyorlar.Ancak yabancılar halen ortada yoklar .Bir ara başlarını gösterdiler ancak sonrasında yine kayboldular.Bekliyoruz.

DostCan
12-05-2011, 14:02
Hisse sıkıştı.Yukarı yönde bir hareket bekliyorum.

Şu anda 2.46 da 148085 lot alış, 2.47 de 134887 lot satış var.

Alış toplamı 335682 lot,satış toplamı 944714 lot.

GaKKoS
12-05-2011, 15:44
Endeks toparlandı +1 ' e geldi neredeyse

İlaç hala - lerde geziyor..

Bu tahta yapıcı gerçekten kan emiciymiş :)

İlaç mı almış acaba :he:

ökkeş
12-05-2011, 16:03
Ne deseniz haklısınız hakediyo herşeyi...

dramalı
12-05-2011, 16:49
bu ne anlamadım bi yukarı 5 geri imkb çıkarken gene geri bilen varsa allah aşkına sölesin......

DostCan
12-05-2011, 17:19
Endeks toparlandı +1 ' e geldi neredeyse

İlaç hala - lerde geziyor..

Bu tahta yapıcı gerçekten kan emiciymiş :)

İlaç mı almış acaba :he:

Sayın Gakkos, tahta yapıcılar ilaç aldımı almadımı bilemiyorum ama çok taktiksel davrandıkları kesin.Borsada psikolojik savaşı kazanmak kolay değil.Bıkıp usanmadan ya sabır çekmek gerekiyor.Duygusal değil, mantıkla hareket edenler eninde sonunda kazanacaktır.

ornapsen
12-05-2011, 21:13
http://galeri.finansgundem.com/galeri/Yabancilar-en-cok-hangi-hisseleri-aliyor/882-22788

yabancıların payı sanırım azıcıcık artmış bu hafta.... herkese bol kazançlar... pardon doğru link aşağıdaki :)

ornapsen
12-05-2011, 21:15
http://galeri.finansgundem.com/galeri/Yabancilar-en-cok-hangi-hisseleri-aliyor/882-22785

yabancıların payı bu hafta azıcıcık artmış sanırım... iyi çalışmalar

TARIK
13-05-2011, 06:41
Kısa sürede 2,50'nin üzerine atmazsa görüntü bozulabilir.

DostCan
13-05-2011, 09:51
Hisse borsa geneldeki olumsuz hava koşullarına fazlasıyla uymasıyla bilinir.Birde oyuncular yukarıdan sattıklarını aşağılardan rahatlıkla yerine koyabiliyorsa hissenin aşağı olması doğal oluyor.Dün hissede sıkışma görüntüsü vardı.Ancak halen fiyat aşağı çekince mal alınabildiği için malesef aşağıyı tercih etti yine.

GaKKoS
13-05-2011, 10:35
Her kelepir hisse gidecek diye birşey de yok yanlız..

Bunu da unutmayalım...

Endeks gelse 55.000 ' lere U30 kağıdı artacak mı sanıyorsunuz ?

Ben hiç öyle düşünmüyorum...

Yatırım tavsiyesi değildir...

GaKKoS
13-05-2011, 12:47
11 Ocak 2011 - 13 Mayıs 2011 takaslarına baktım ,

Yabancılar 8 Milyona yakın - de... Ciddi bir rakam

Tahtanın belini doğrultamadığının nedenlerinden biride budur sanırım...

DGHG
13-05-2011, 14:25
Maliyetimi yakalasam HİSSEDE 1.DKK DURMAM O DERECEDE BIKTIRDI ...

DGHG
13-05-2011, 14:50
Bilançosu ne zaman gelicek bilen varmı ???

DGHG
13-05-2011, 14:57
Işlem hacminin yüzde sekseni sahte, kendileri aralarında paslaşıyor, panikletip ky elindeki üç beş kuruşu almaya çalışıyorlar

dune
13-05-2011, 15:58

Sayın Gakkos, tahta yapıcılar ilaç aldımı almadımı bilemiyorum ama çok taktiksel davrandıkları kesin.Borsada psikolojik savaşı kazanmak kolay değil.Bıkıp usanmadan ya sabır çekmek gerekiyor.Duygusal değil, mantıkla hareket edenler eninde sonunda kazanacaktır.

Sayın Dostcan yazılarınızı okurum.Hepsi için de çok teşekkürler.. Bir çoğuna katılıyorum.
Fakat duygusal değilde mantığı ile hareket edenlerin bu kiyatta yeri yok diye düşünüyorum.

Hayatınızda gördüğünüz görebileceğiniz en iğrenç kiyattır bu.
Dünkü ve ondan önceki hareketlerini yıllardır yapar.
Klasik Endeks 1 düşerken 3 düş..
Endeks 3 çıkarken ya seyret yada 1 çık...
6'lerden beri takip ediyorum bunu ve bi fiildir de taşırım.
Belki yarın ucar kaçar kim bilir denk gelir ama geçenlerde yazmıştım.
Düşmanıma bile tavsiye etmem diye.
Bunu 1 sene öncede diyordum 2 sene önce de..3 Sene öncede..
Almak isteyen 1 değil 2 değil defalarca düşünmeli..
Neyse..
Umarım kazandırır da yüzümüzü kara çıkartır..

Yatırım tavsiyesi değildir.

zodiac119
14-05-2011, 00:31
bilanco geldi 21.000 küsür geçen sene aynı donem 19000 küsür

by hadrian
14-05-2011, 02:36
evet bilanco beklenenden iyi bu haftaki kaybı pazartesi telafi edicektir,anlamadığım neden bu kadar gec acıklandı gunduz bu bilancoyu neden vermediler oda eczacı grubu hakkında bizi dusunduruyor dogrusu,ky istemiyorsa bulent bey acıkca solesin zaten %50si yabancı elinde olan bi hisse neyse silkelenmemiz gerekiyormus demekki:)) umarim zararına satıs yapan ky yoktur pazartesi toparlanma baslar
21.547 19.752

erdi75
14-05-2011, 19:34
hıssenıze sahip çıkın arkadaşlar beklemişken biraz daha bekleyin

zodiac119
14-05-2011, 21:40
evet bilanco beklenenden iyi bu haftaki kaybı pazartesi telafi edicektir,anlamadığım neden bu kadar gec acıklandı gunduz bu bilancoyu neden vermediler oda eczacı grubu hakkında bizi dusunduruyor dogrusu,ky istemiyorsa bulent bey acıkca solesin zaten %50si yabancı elinde olan bi hisse neyse silkelenmemiz gerekiyormus demekki:)) umarim zararına satıs yapan ky yoktur pazartesi toparlanma baslar
21.547 19.752
Bilanço iyi gelmedi beklenilen kadar geldi yukarı gideceğini nerden çıkarıyorsun Endeks gider canı isterse yabancı alırsa oda gider ama bu ara yabancının canı istemiyor. Belki temettu den sonra

DostCan
16-05-2011, 11:00
Mal gelmedikçe kızıp aşağılara çekiyorlar.Bu güzel bir şey işte.No panik!

barisderin
16-05-2011, 11:40
Mal gelmedikçe kızıp aşağılara çekiyorlar.Bu güzel bir şey işte.No panik!

evet haklısın ama tepki alışı da yok. bu şekilde adamlar ezmeye devam ederler. senet yüzde 3 düşüyor ve işlem hacmi zar zor milyonu geçiyor. çoğu da bunların kademe düşürmek için yaptığı işlemler.

DostCan
16-05-2011, 13:58
Kademelerde pasifte bekleyen malları alıyorlar.Şimdilik ilk 5 kademede 230 bin lot kadar artıda.

DostCan
16-05-2011, 14:44
Bu hissede kademelere kendileri alış ve satış yazıyorlar.Arada gelenler olursa onları almak için 1-2 kademe yükseltip ,sonrasında yeniden fiyatı aşağı çekiyorlar.Şu an itibarıyla:

İlk 5 kademe:480 bin lot alış ve 133 bin lot satış var.

makinist
16-05-2011, 15:31
1.98 e tekrar gelsin alırsam......

zafyaz
16-05-2011, 18:07
Arkadaşlar,
Kademelerdeki alışları nasıl görüyorsunuz açıklarsanız sevinirim. Benim gördüğüm 2 gün önce, Doç + Citi =1.7 M lot vermiş bir günde , alıcılarda gayet zayıf, olsa olsa piyasa gibi. Bu amicelerde vermeye başlayınca durmak bilmiyorlar. Umarım çabuk toparlar.

krdmrci
16-05-2011, 21:47
Satılık hisse yok.benim 2 bin lotum onların milyon lotu sürünsün.Yok.

fa-ka
17-05-2011, 22:31
halen ECILC de kalıpta deva edenlere sabır dilemek için uğradım geçen hafta 2.63 mü neydi sattım bende az bişey kalmıştı elimdede artık ama inanınki yemi,n ederim huzurlu bir şekilde yatıyorum o para ile gittim bimas aldım onun aşağı gitmeside sorun değil temettü dagıttı ertesi gün hemen topladı falan filan ecılc de aylardı yaptığım zararı ve kaçırdığım fırsatları artık yakaladım kalan sizlere allah sabır versin 2 nin altına duşerse alırım zaten 2 ile 2.5 arası gidip gelen bir kağıt oldu umarım bu gunleriide aratmaz cogu kişinin elindeki kagıtta maliyet seviyelerine gelir ve onlarda oradan çıkarlar artık herkese bol kazanclı gunler dileirm.

borsata
18-05-2011, 14:46
Haklı olarak umutlar tükenmiş az yazı yazılıyr, daha çok gözler kardeşinin türbülans hareketinde...

Ancak kısa vade için tahtayı izlediğimde gözlemlediğim nokta özellikle son 3 gündür piyasaya ve kardeşine göre relatif iyi dayanıyor, ancak 2,5 kapanışta geçilip üstünde kalınmadıkça bu tür bir görünüm hala güvenilir değil...

2,3 altında veya 2,5 üstünde yeni bir değerlendirme gerekir...

İyi yatırımlar

Altin
18-05-2011, 16:12
Haklı olarak umutlar tükenmiş az yazı yazılıyr, daha çok gözler kardeşinin türbülans hareketinde...

Ancak kısa vade için tahtayı izlediğimde gözlemlediğim nokta özellikle son 3 gündür piyasaya ve kardeşine göre relatif iyi dayanıyor, ancak 2,5 kapanışta geçilip üstünde kalınmadıkça bu tür bir görünüm hala güvenilir değil...

2,3 altında veya 2,5 üstünde yeni bir değerlendirme gerekir...

İyi yatırımlar

Endeks dönsede artık rahatlasak. düşüşte direnmiş olmasını hayra yoruyorum. ECZYT da buda endekse göre sağlam.
Nazar değmesin. Belki babalar sırayı buna verirler :) Başka kağıtlarda dibe çalışırken bundada zirve çalışmaları başlar belki..

barisderin
19-05-2011, 12:41
spk nın asli vazifesi küçük yatırımcıyı korumaktır bir çoğumuzun bildiği gibi. amma gel gelelim iş böyle değil. kim ne alıyor kim ne satıyor göremiyoruz. takaslar 3 gün sonra görünüyor. takasların gerçekliğine güvenilmediği gibi zaten o vakte kadar iş işten çoktan geçmiş oluyor. bi cari açıktır tutturmşlar bir haftadır alıp alıp yere vuruyorlar. burası afkanistan yada zambia falanda bizim mi haberimiz yok. koskoca imkb yi adamlar resmen casinoya çevirdiler. neymiş yabancı yatırımcı öyle istemiş. bide utanmadan çıkıp birileri istedi diye yapıyoruz diyebiliyorlar. şeffaflıktan korkan pez....ler bu adamların istediklerini neyin karşılığında yerine getirdiler.

ilaçla ilgili daha önce bir yorumum vardı yineleyeyim. taib banka talip olduğu ile ilgili haberden sonra birileri sarı butona bastı. o günden buyana hisse kişilik değiştirdi. 1.99 u görüyor bana göre istenen hacim yakalanamıyor. 2.60 üzerinde de mal almak isteyenler tedirgin davranıyor. mesela bu son düşüşte 10-12 kademelk bir dalgalanma yapıyor ama işlem hacmi 2 milyon civarı. bunun büyük bölümü kademe düşürmek için yapılan karşılıklı işlemler. eskiden 2-4 kademelik dalgalanmada bile bundan fazla mal topayabiliyorlardı. sonuç olarak 2.70 geçildikten sonra ancak maliyetini yakalayanlardan mal toplayabilirler. bu bölgede satışarı karşılayabimekte kolay değil tabiki. eğer ki kuvvetli şekilde 2.7-2.90 arası senete dalarlarsa (ki ben seçimlerden sonra engeç eylül civarı olabileceğini düşünüyorum ) o zaman istikbalinden bahsetmek mümkün.

sinang1906
20-05-2011, 10:48
[QUOTE=barisderin;5932520]spk nın asli vazifesi küçük yatırımcıyı korumaktır bir çoğumuzun bildiği gibi. amma gel gelelim iş böyle değil. kim ne alıyor kim ne satıyor göremiyoruz. takaslar 3 gün sonra görünüyor. takasların gerçekliğine güvenilmediği gibi zaten o vakte kadar iş işten çoktan geçmiş oluyor. bi cari açıktır tutturmşlar bir haftadır alıp alıp yere vuruyorlar. burası afkanistan yada zambia falanda bizim mi haberimiz yok. koskoca imkb yi adamlar resmen casinoya çevirdiler. neymiş yabancı yatırımcı öyle istemiş. bide utanmadan çıkıp birileri istedi diye yapıyoruz diyebiliyorlar. şeffaflıktan korkan pez....ler bu adamların istediklerini neyin karşılığında yerine getirdiler.

ilaçla ilgili daha önce bir yorumum vardı yineleyeyim. taib banka talip olduğu ile ilgili haberden sonra birileri sarı butona bastı. o günden buyana hisse kişilik değiştirdi. 1.99 u görüyor bana göre istenen hacim yakalanamıyor. 2.60 üzerinde de mal almak isteyenler tedirgin davranıyor. mesela bu son düşüşte 10-12 kademelk bir dalgalanma yapıyor ama işlem hacmi 2 milyon civarı. bunun büyük bölümü kademe düşürmek için yapılan karşılıklı işlemler. eskiden 2-4 kademelik dalgalanmada bile bundan fazla mal topayabiliyorlardı. sonuç olarak 2.70 geçildikten sonra ancak maliyetini yakalayanlardan mal toplayabilirler. bu bölgede satışarı karşılayabimekte kolay değil tabiki. eğer ki kuvvetli şekilde 2.7-2.90 arası senete dalarlarsa (ki ben seçimlerden sonra engeç eylül civarı olabileceğini düşünüyorum ) o zaman istikbalinden bahsetmek mümkün.
Sayın barisderin görüşlerinize aynen katılıyorum. Bu aralar belli bazı grupların özellikle doğan medyanın piyasada olumsuz hava yaratmak için elinden gelen her şeyi yaptıkları bariz görülmekte. Bugüne dek en olumsuz haberleri bile sitelerinde yayınlamayanlar seçim arefesine girdiğimiz ve 1 ay önceden çoğu usta yatırımcılarca ralli yaşanması beklenen şu günlerde, çöküş senaryosu yazmak için epey uğraşıyorlar. Sanki cari açık, işsizlik rakamları v.s gibi olumsuz durumlar ülkemizde bugün ortaya çıkmış gibi. İşsizlik oranındaki düşüşü, enflasyonun düşüşünü hiç gündeme getirmiyorlar.Hiç bişey bulamadıkları gün uluslararası piyasalarda olumsuz görünen bir durumu bize de uyarlamaya kalkıyorlar.

barisderin
20-05-2011, 12:17
komikliğe bak seansta 374 bin adet işlem hacmi var. böyle oyun oynayıp duracakmıyız, veya ne zamana kadar oynayacağız......

zafyaz
21-05-2011, 23:23
[QUOTE]
Sayın barisderin görüşlerinize aynen katılıyorum. Bu aralar belli bazı grupların özellikle doğan medyanın piyasada olumsuz hava yaratmak için elinden gelen her şeyi yaptıkları bariz görülmekte. Bugüne dek en olumsuz haberleri bile sitelerinde yayınlamayanlar seçim arefesine girdiğimiz ve 1 ay önceden çoğu usta yatırımcılarca ralli yaşanması beklenen şu günlerde, çöküş senaryosu yazmak için epey uğraşıyorlar. Sanki cari açık, işsizlik rakamları v.s gibi olumsuz durumlar ülkemizde bugün ortaya çıkmış gibi. İşsizlik oranındaki düşüşü, enflasyonun düşüşünü hiç gündeme getirmiyorlar.Hiç bişey bulamadıkları gün uluslararası piyasalarda olumsuz görünen bir durumu bize de uyarlamaya kalkıyorlar.

Malesef ben katılamıyorum, borsa çıkarken yabancılar niye aldı diye sorgulamazken, düşerken birden komplo seneryoları ortada dolaşıyor. Niye aldılarsa, o nedenle veriyorlar, bu kadar basit, altında otu moku aramanın sebebi olmamalı. Gelişmekte olan ülkelerin endeksini biraz takip eden arkadaşlar, IMKB nin zaten gereksiz yere şişmiş olduğunu ve doğal olarak, realizasyona müsait olduğunu görür. Gerisi bahane hikaye, paranın sahibi ne derse o olur, malesef IMKB de para sahibi, Türkiyede oturmuyor.

ECILC gelince enterasan hareketler oluyor. Hafta başı Citi ve Doç yaklaşık 2MM lotu bocalamışlardı ama bir gün sonra, ki EFG deki raporun ardından, ne hikmetse geri koydular. Acep bir numara mı yoksa hata yaptıklarını mı anladılar. Bunu da zaman gösterecek. Bir gerçek varsa, bu zamanda ECILC için benim ön gördüğüm IMKB çarpanı, inerken 2X, çıkarken 3X . Her yönede ciddi harek zamanı, umarım yukarı deneriz.
Herkese kolay gelsin.

zaferzng
23-05-2011, 12:19
- Arkadaşlar bu temettüyü hissesi olan herkes alabiliyor mu yoksa 2010 da da bu hisseyi bulundurmak mı gerekiyor, bi de para hissesi olanların hesabına yatıyormu yoksa MKK ya kayıt mı yaptırmamız gerekiyor, bilenler cevaplayabilirse memnun olurum.

barisderin
23-05-2011, 18:00
- Arkadaşlar bu temettüyü hissesi olan herkes alabiliyor mu yoksa 2010 da da bu hisseyi bulundurmak mı gerekiyor, bi de para hissesi olanların hesabına yatıyormu yoksa MKK ya kayıt mı yaptırmamız gerekiyor, bilenler cevaplayabilirse memnun olurum.

bugün elinde hissen varsa yarın parayı alırsın. para esabına yatacak. yarın para görünmeye bilir ama aracı kurumun temetü görünmesede bu para tutarınca işlem yapmana müsade eder. canlıları yarın göremesende yarından sonra görürsün.

zaferzng
24-05-2011, 07:37
- Teşekkürler barısderin arkadaşım.

Altin
24-05-2011, 16:03
Nerden bulaştık bilmemki.

zesener
24-05-2011, 21:05
kap.gov.tr adresinden:
*** Temettü Ödemesi : ALKIM.E % 25,61 (A.O.F.: 8,05 TL), ECILC.E % 7 (A.O.F.: 2,30 TL), [ Not: Temettü oranları brüt oranı ifade etmektedir.]***

Kapanış:2,39 günlük değişim yaklaşık %4 oluyor. Doğru mudur arkadaşlar?

guneysu
24-05-2011, 21:15
kap.gov.tr adresinden:
*** temettü ödemesi : Alkım.e % 25,61 (a.o.f.: 8,05 tl), ecılc.e % 7 (a.o.f.: 2,30 tl), [ not: Temettü oranları brüt oranı ifade etmektedir.]***

kapanış:2,39 günlük değişim yaklaşık %4 oluyor. Doğru mudur arkadaşlar?

eczacıbaşı ilaç - ecılc
kapanış 2,39 % +3,91

zesener
24-05-2011, 21:19
teyidiniz için teşekkürler...

zyn76
24-05-2011, 22:19
arkadaşlar 1000 lota ne kadar temettü verilecek....

eyazici
24-05-2011, 22:38
1000 lota 59 lira 50 kuruş net para alacaksınız.

zyn76
25-05-2011, 11:00
1000 lota 59 lira 50 kuruş net para alacaksınız.

teşekkür ederim....nasıl hesaplanıyor...direk...2.30 un yüzde 7 simi alınıyor...

eyazici
25-05-2011, 11:34
hayır, temettü nominal değer üzerinden hesaplanır, 1 TL nominal değerli hisseye % 7 brüt, %5,95 net temettü verileceğini açıkladılar, sizin elinizdeki 1000 lot ECILC hissesine 1000*5,95/100=59,50 TL temettü düşer. Temettü hissenin şu anki piyasa fiyatı olan 2.37 TL değerine göre değil, nominal değer olan 1 TL değeri üzerinden verilir. 1TL*1000*5,95/100=59,50 TL. Selamlar...

zebercet06
25-05-2011, 17:05
Bu tahtada olan herkes bilir ki suç kimsede değil, sadece benim gibi 2 liraya sattığı uşaklarla 2.5 e ecilac alanlarda.. Endeks 63 bin olmu, nasıl olmuşsa olmuş işte o da ayrı bir konu ama bu uyuz kağıt geçen seneki fiayatın bile çok altında.. Giderek yoksullaşan halk gerçeğine mi 4 kat artan milli gelirin bana niye yansımadığına mı 1 dolarlık benzinin 3 dolara çıktığına mı yanacaksın?

Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş. Bu endeksi 70 bin yapan gerçek ne kadar gerçekciyse tekarar 15 bine indiren gerçeklikte o kadar gerçektir.

kemalcoban
25-05-2011, 20:04
temettüler ne zaman hesaba geçer ?

DostCan
25-05-2011, 21:06
temettüler ne zaman hesaba geçer ?

------------------------

Yarın.

Altin
26-05-2011, 09:05
Belkide büyük bi harekete hazırlanıyordur kimbilir.
Borsada oyunlar bitmez. Eczyt gösterip Ecilc vurdular bize en son..
bkalım oyunun devamı nasıl olacak..

carlosfb1907
26-05-2011, 09:55
ECZACIBAŞI, NÜKLEER TIPTA BÜYÜYOR

Eczacıbaşı-Monrol, bir Ar-Ge ve ileri teknoloji firması olarak
moleküler tıp konusunda araştırma, geliştirme, inovasyon ve üretim
faaliyetleri yürüten Mol-Image'ı satın alarak, nükleer tıp alanındaki
hedefleri doğrultusunda bir adım daha attı.
Söz konusu satınalma ile yaratılacak sinerji sayesinde,
Eczacıbaşı-Monrol'ün halen kullandığı bazı ilaç etken hammaddeleri ve
sarf malzemeleri ile ilerleyen dönemler için planladığı yeni ürünlerin
de, Mol-Image tarafından Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD'deki iyi
üretim koşullarına uygun bir ortamda geliştirilmesi ve üretilmesi
planlanıyor. Ortaya çıkacak sinerji ile ayrıca, Mol-Image'ın
geliştirdiği ve nükleer tıpta kullanılabilecek inovatif cihaz ve
ekipmanların, Eczacıbaşı-Monrol satış kanalı kullanılarak başta
Türkiye ve Avrupa olmak üzere tüm dünyaya sunulması da hedefleniyor.
Satınalma nedeniyle düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı
Topluluğu CEO'su Dr. Erdal Karamercan, büyümede itici güç olarak
değerlendirdikleri inovasyona stratejik öncelikler arasında yer
verdiklerini belirterek, "İnovasyon çalışmalarımızda artık radikal
inovasyon aşamasına geldiğimize inanıyoruz. Mevcut iş alanlarımızda
rekabet avantajı ve yeni fırsatları ortaya çıkarmak için çalışmalar
gerçekleştirirken, radikal inovasyonu getirecek yatırımlar da
yapıyoruz. Bunlardan biri de Mol-Image'ın Eczacıbaşı-Monrol bünyesine
katılmasıdır" dedi.
Karamercan, "Mol-Image, nükleer farmasötik alanında
gerçekleştirdiği Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarıyla gücümüzü artıracak
ve hem yurtiçi, hem de yurtdışı yatırımlarla büyümesini sürdüren
Eczacıbaşı-Monrol'ün sektör liderliğini, Türkiye'nin yanısıra,
hedeflenen dış pazarlara taşıyacaktır" diye konuştu.
Bozlu Holding ve Mol-Image Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü
Bozluolçay da, Eczacıbaşı-Monrol'ün bu satınalma sayesinde nükleer tıp
alanında yeni gelişmeleri takip eden konumundan çıkıp, gelişmelerin
bizzat içinde olarak öncülük edeceğini belirtti.
Eczacıbaşı-Monrol'ün attığı bu önemli adımın, dünyada
geliştirilmekte olan yeni moleküler görüntüleme teknolojilerinin eş
zamanlı olarak Türkiye'de sunulmasına imkan sağlayacağını ifade eden
Dr. Şükrü Bozluolçay, "Bu sayede, şu anda erken teşhisi mümkün olmayan
bazı hastalıkların teşhis ve tedavi planlaması daha sağlıklı
yapılabilecek" dedi.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(26/05/2011 - 10:35:35)

yorum
27-05-2011, 08:12
Bize yansıması nasıl olacak?

dune
27-05-2011, 14:38
Her zamanki gibi maşallahı var..
Ama düşüşte.

krdmrci
28-05-2011, 10:18
Maliyet 2,52 ile bekliyoruz.Satış yok.

krdmrci
28-05-2011, 10:23
http://www.turkishbulls.com/StockPage.asp?CompanyTicker=ECILC&MarketTicker=Chemical&Typ=S BEKLE demiş.

zebercet06
28-05-2011, 17:50
http://www.turkishbulls.com/StockPage.asp?CompanyTicker=ECILC&MarketTicker=Chemical&Typ=S BEKLE demiş.

İlahi arkadaş :)
1 yıl önceki maliyet 2.75. Beklemeyipte ne yapacağız? Allah buraya kaptırdığımız paraya kısa zamanda ihtiyaç duydurmasın. Yoksa son 2 yılın en keriz borsacısı ben olacağım. SPK hazır ol, yakında bir %10 luk yukarı hareket bekliyorum, o zaman sorasın bu olağandışı yükseliş ne diye :))))

TURNAT
30-05-2011, 15:16
muhteşem kağıt!!!!! yine en önde.....

krdmrci
30-05-2011, 20:49
2.52 maliyet ile beklemeye devam.

kumbar
30-05-2011, 21:06
bu nasıl 30 kağıtı???indeks düşerken dört nala...haydi ona eyvallah...lakin hem bankalardan çok düşüyo...hem seans sonu diğer kağıtlar 3-5 toplayıveriyor...bu hisseye deyyuzun biri yığıyo satışı...göz açtırmıyo kağıda....gördüğü en düşük yerlerden kapatı veriyor...alır almaz iki günde 15 kademe verdiler...bende çok arıyom herhalde imkb nin böyle nadir cins kağıtlarını...

DostCan
31-05-2011, 09:59
Bu hisseyi hızla aşağılara çektiler.Bu seviyelerden mal almak istiyorlar ancak mal gelmiyor.Bu nedenle borsa genelde hava nasıl olur bilemem ancak bu hisseyi bir süre bu seviyelerde tutabilirler.

DostCan
31-05-2011, 10:51
2.24 kademesinin kalkması iyi oldu.Çünki bu kademede 117000 lot satış vardı bunu aldılar.Önü biraz daha açıldı.

DostCan
31-05-2011, 13:54
Hissede yabancılar yeniden alışa geçerlerse yeni bir yukarı atak gelecektir.Yoksa yerlilerin hiçte acelesi yok görünüyor.

xtr07
31-05-2011, 14:59
Hisse endeks çıkarken düşmedi diye sevinir duruma geldik... Acaba bizim de birgün yüzümüzü güldürecek mi bu hisse??? Sabır sabır nereye kadar...

yorum
31-05-2011, 20:15
2.52 maliyet ile beklemeye devam.

Ben de 2.57'den maliyetlendim, sonra maliyet düşürerek ancak 2.44'e çekebildim. Bekliyoz tekkeyi :(
Bu kağıdın önümüzdeki 3-4 aylık yolunu çizebilecek olan var mı? Kısa/orta vadede nereyi beklemeliyiz? Beklemeyip, maliyeti görünce çıkmak mı lazımdır?

Altin
01-06-2011, 10:22
İlahi arkadaş :)
1 yıl önceki maliyet 2.75. Beklemeyipte ne yapacağız? Allah buraya kaptırdığımız paraya kısa zamanda ihtiyaç duydurmasın. Yoksa son 2 yılın en keriz borsacısı ben olacağım. SPK hazır ol, yakında bir %10 luk yukarı hareket bekliyorum, o zaman sorasın bu olağandışı yükseliş ne diye :))))

Kih Koh. Ecilce dokunacaklarını sanmam pek. Defterdeğerinde bile değil gariban. Düşene bir tekmede ben vurmayım derler herhalde :)

sinang1906
03-06-2011, 10:52
Bu ne dandik bir hisseymiş yav.

DostCan
03-06-2011, 14:43
Bu hissede halen yabancılar ortalıkta yoklar.Yerlilerin müthiş baskısı ise son hızıyla devam ediyor.Satanlar olduğu sürece bu baskılar devam edecektirde...

sinang1906
03-06-2011, 15:03
Satanlar da eminim hep zararına satıyor. Çünkü hisse 1-1,5 yıldır 2 - 2,50 tl arasında geziniyor. 3 yıl önce belki 1 tl den alan varsa bilemem

kumbar
03-06-2011, 18:35
Bu hissede halen yabancılar ortalıkta yoklar.Yerlilerin müthiş baskısı ise son hızıyla devam ediyor.Satanlar olduğu sürece bu baskılar devam edecektirde...
ben bu günkü takaslarda yabancı alışı gördüm...özellikle deuce mal almış gözüküyo...cıty 50 bin civarı...

DostCan
03-06-2011, 20:06
ben bu günkü takaslarda yabancı alışı gördüm...özellikle deuce mal almış gözüküyo...cıty 50 bin civarı...

---------------------

Evet geçen çarşamba günü deutsche 489 bin lot citi 26 bin lot almış görünüyor.Yabancılar son zamanlarda arada bir gelip azda olsa alış yapıyorlar.

ayhan53
04-06-2011, 14:30
http://666kb.com/i/bu2iymmetfbsmwm1e.jpg

kumbar
06-06-2011, 06:18
imkb 30 da defter değeri 0.51 olan başka kelepir hisse var mı?

sinang1906
06-06-2011, 12:48
Eti yatırımın mayısta olduğu gibi haziran raporunda da yatırım listesinde 2. sırada. %93 artış potansiyeli olduğunu söylüyor. Birçok hisseyi listeden çıkarmış ama ecilc duruyor. Lakin nedense bunların hiçbirine tepki vermiyor.

barisderin
07-06-2011, 11:26
hacim çok düşük. alıcılarda satıcılarda isteksiz. 2.29 un üzerinde bir kapanıştan sonra hacimle birlikte ivme kazanabilir diye düşünüyorum.

DostCan
07-06-2011, 20:30
Bugün 2. seanstaki alışların yabancı alışları olduğunu düşünüyorum(Yaklaşık 900 bin lot).Perşembe akşama durum açıklığa kavuşur.

dune
08-06-2011, 22:17
Son 1 senedir sürekli satan yabancıların geçen ay ciddi alımları söz konusu..
Seçim sonrası belli olur herhalde..

kumbar
08-06-2011, 23:04
işlem hacmi aıcık kıpraşmaya başladı...ama bu gün ısrarla hisseyi sattılar denyolar...

barisderin
09-06-2011, 11:14
topik çok sakin. herkes resmen seçim sonuçlarını bekliyor gibi. şimdi özellikle duayen arkadaşlardan tezimi yorumlamalarını rica ediyorum. seçimlerden sonra ekonomiyi soğutmak ve cari açığı biraz diziginlemek için bir sıkılaştırma proğramına gidileceği hemen hemen herkesin malumu. özellkle kredi genişlemesinin yavaşlatılamsı banka karlarında düşüşe neden olacağından finansal sektörden bir miktar para çıkışı olacağı da kehanet olmaz sanırım. şimdi gerek yerli gerekse yanancı yatırımcı tamamiyle imkb yi terkedeceğini sanmıyorum. bu nedenle mali endeksin dışında yükseliş potansiyeli bulunan, görece ucuz kalmış beklentili hisseler üzerinde spekülatif hateketlerin artabileceğini düşünüyorum. 30 endeksinde mali yönden sağlam ve yabancıların özellikle güvenebileceği ve ucuz kalmış çok fazla hisse yok. mali endeksten çıkan para ECILC gibi hisseler için çok afaki paralar olduğu için bu tür hisselerde agresif hareketler görülebilir. zira bu hisselerden para kazanıp tekrar çıkmak için yüksek hacimli ve sert hareketler olmalı diye düşünüyorum. özellikle eczacı grubu hisseleri için beklentilerin gerçekleşmesinden evvel fiyatta belirgin artışlar olması gerekir ve sonra beklentilerin gerçekleşmesi söz konusu olur.İLACIN tarihinde bukadar yatayda kaldığı endeksin yükselişine tepki vermediği bir dönem hemen hemen yok. sıçrama için haber yaratmaktan kolay birşey yok.kartal olur taib bank dedikodusu olur. şirket satın alma haberleri olur. gerçekleşmesi önemli değil. beklenti yaratılması yeterlidir 4 tl olması için. benim görüşlerim kabaca böyle. yazıyı en büyük banknotumuz 200 lüğün nernginde yazdım. herkese şans getirmesi dileği ile....

kumbar
09-06-2011, 12:33
topik çok sakin. herkes resmen seçim sonuçlarını bekliyor gibi. şimdi özellikle duayen arkadaşlardan tezimi yorumlamalarını rica ediyorum. seçimlerden sonra ekonomiyi soğutmak ve cari açığı biraz diziginlemek için bir sıkılaştırma proğramına gidileceği hemen hemen herkesin malumu. özellkle kredi genişlemesinin yavaşlatılamsı banka karlarında düşüşe neden olacağından finansal sektörden bir miktar para çıkışı olacağı da kehanet olmaz sanırım. şimdi gerek yerli gerekse yanancı yatırımcı tamamiyle imkb yi terkedeceğini sanmıyorum. bu nedenle mali endeksin dışında yükseliş potansiyeli bulunan, görece ucuz kalmış beklentili hisseler üzerinde spekülatif hateketlerin artabileceğini düşünüyorum. 30 endeksinde mali yönden sağlam ve yabancıların özellikle güvenebileceği ve ucuz kalmış çok fazla hisse yok. mali endeksten çıkan para ECILC gibi hisseler için çok afaki paralar olduğu için bu tür hisselerde agresif hareketler görülebilir. zira bu hisselerden para kazanıp tekrar çıkmak için yüksek hacimli ve sert hareketler olmalı diye düşünüyorum. özellikle eczacı grubu hisseleri için beklentilerin gerçekleşmesinden evvel fiyatta belirgin artışlar olması gerekir ve sonra beklentilerin gerçekleşmesi söz konusu olur.İLACIN tarihinde bukadar yatayda kaldığı endeksin yükselişine tepki vermediği bir dönem hemen hemen yok. sıçrama için haber yaratmaktan kolay birşey yok.kartal olur taib bank dedikodusu olur. şirket satın alma haberleri olur. gerçekleşmesi önemli değil. beklenti yaratılması yeterlidir 4 tl olması için. benim görüşlerim kabaca böyle. yazıyı en büyük banknotumuz 200 lüğün nernginde yazdım. herkese şans getirmesi dileği ile....

duayen değilim ama nacizane kişisel görüşüm...dediğiniz gibi mali sektörden çıkış olur bankalara yüklü yabancı satışı gelirse eczacının bırakın çıkmasını... düşmemesi için ekstra beklenen haberlerin gelmesi gerekir...borsada hissenizin mali yapısı ne kadar sağlam olursa olsun,beklentisi ne olursa olsun,hisseniz ne kadar ucuz olursa olsun genel düşüşlerde ben düşmem demez..borsanın lokomotifi bankalardır onlar giderse bizim en sondaki vagon eczacı hareket eder....hele ki ha bu eczacı grupları hiç düşüşlerde hiç nazlanmaz çok "hevesli olur"şimdiki halinden de belli değil mi?borsa çıkıyo gram gitmiyo...az bir düşse dangur dungur...

bawer
09-06-2011, 19:09
duayen değilim ama nacizane kişisel görüşüm...dediğiniz gibi mali sektörden çıkış olur bankalara yüklü yabancı satışı gelirse eczacının bırakın çıkmasını... düşmemesi için ekstra beklenen haberlerin gelmesi gerekir...borsada hissenizin mali yapısı ne kadar sağlam olursa olsun,beklentisi ne olursa olsun,hisseniz ne kadar ucuz olursa olsun genel düşüşlerde ben düşmem demez..borsanın lokomotifi bankalardır onlar giderse bizim en sondaki vagon eczacı hareket eder....hele ki ha bu eczacı grupları hiç düşüşlerde hiç nazlanmaz çok "hevesli olur"şimdiki halinden de belli değil mi?borsa çıkıyo gram gitmiyo...az bir düşse dangur dungur...

Takasında yabancı ağırlıklı olması, yabancıların ortalığın sakinleşmesini beklediklerinden ve de en önemlisi uyuz bir kağıt olmasından dolayı aylardır süründürüyor, ve süründürmeye devam edecek gibi. incelendiginde bu kağıt gider diye düşünür insan, ama git mi yor. Yırtınarak ancak 2,70 leri görebiliyor.
Bu uyuzu aldığımda AKSA 2,20 ydi, bu da 2,54 hangisi dedim bu bana daha cazip gelmişti o zaman, nasıl olsa eczacıbaşı var arkasında diye.
Harcadığımız zamana yazık valla. Yine gelsin 2 lerin altına da iyice gebersin.

ayhan53
11-06-2011, 11:07
http://666kb.com/i/bu9hbfmuvo4q1ltj6.bmp

kumbar
13-06-2011, 09:18
sözde endeks kağıdı aldık...yuh be...biraz olsun endeksle alakalı ol...ne rezil bir hisse...

barisderin
13-06-2011, 09:22
lanet olsun böyle şirkete.....

barisderin
13-06-2011, 09:53
nereye çekerseniz çekin size mal yok. hadi bakalım

alicenap
13-06-2011, 10:07
eczacıbaşı grubunun ak parti ile arası iyi değilmi yoksa kağıt gitmiyor

kumbar
13-06-2011, 10:19
edeks kağıdıdır dedik....endeks daha da düşerse n'apalım düşer elbet dedik...ama endeks çıkarsa da çıkar dedik...endeksle alakası yok...yani gözaltından yada ulusal 100 dışından kağıt alsam bu kadar sinir olmazdım

aprantix
13-06-2011, 15:52
Bu nasıl kağıt ya.Devamlı satış yiyor.

kumbar
13-06-2011, 20:32
dedikki kasada para var zibil gib...
bir değil üç beş büyük beklentisi var...
fiyat pahalı değil dedik...
tırı vırı şirket değil "marka"eczacıbaşı dedik
!!!!hepsinden öte endeks kağıdıdır dedik sağlamdır spekülatif değildir asansör gibi birilerinin keyfiyle değil endeksle hareket eder dedik....
düşündüklerimizin,dediklerimizin hepsi yalan-boş çıktı...meğer endeks kağıtları içinde kağıttan kediymiş..
isminde yazan "eczacıbaşı" ise sadece bir sıfattan ibaretmiş...
üç günlük değil ülkenin en eski grubunun amiral gemisini imkb'de düdük yapmışlar çalıyorlar ve bu şirketin adı eczacıbaşı...
YAZIK ÇOK YAZIK...YAZIKLAR OLSUN....

bawer
13-06-2011, 21:46
dedikki kasada para var zibil gib...
bir değil üç beş büyük beklentisi var...
fiyat pahalı değil dedik...
tırı vırı şirket değil "marka"eczacıbaşı dedik
!!!!hepsinden öte endeks kağıdıdır dedik sağlamdır spekülatif değildir asansör gibi birilerinin keyfiyle değil endeksle hareket eder dedik....
düşündüklerimizin,dediklerimizin hepsi yalan-boş çıktı...meğer endeks kağıtları içinde kağıttan kediymiş..
isminde yazan "eczacıbaşı" ise sadece bir sıfattan ibaretmiş...
üç günlük değil ülkenin en eski grubunun amiral gemisini imkb'de düdük yapmışlar çalıyorlar ve bu şirketin adı eczacıbaşı...
YAZIK ÇOK YAZIK...YAZIKLAR OLSUN....

aynen katılıyorum,
Bu namusuz ya büyük bir çıkış arifesinde, ya da iflasını istiyecek. BU kadar mı baskı olur, aylardır ömrümüzü yedi resmen.

iflas
13-06-2011, 22:16
aynen katılıyorum,
Bu namusuz ya büyük bir çıkış arifesinde, ya da iflasını istiyecek. BU kadar mı baskı olur, aylardır ömrümüzü yedi resmen.

Biri benden mi bahsetti?

: )

yorum
14-06-2011, 07:38
Biri benden mi bahsetti?

: )

karavicdanlı...

aprantix
14-06-2011, 09:52
Bu hisse adamı süründürür.bu kesin.

bawer
14-06-2011, 10:14
Oyle bir kağıt ki hep dün keşke verseydim dedirtiyor. 2,60 lardan beri. Keşke satmasaydım diyen var mı acaba.

barkın34
14-06-2011, 11:01
Oyle bir kağıt ki hep dün keşke verseydim dedirtiyor. 2,60 lardan beri. Keşke satmasaydım diyen var mı acaba.

en iyisi borsa büyüklere kalsın bize hiç ekmek yedirmiyorlar

aprantix
14-06-2011, 11:34
Yanılmışım öldürür.

dune
14-06-2011, 12:04
Bu kiyattan kimse kolay kolay para kazanamaz..
Forumu duzenli takip edenlerde gayet iyi bilir..
Yok kasası para dolu..
Yok bilmem ne beklentisi.
Hepsi bos..

kumbar
14-06-2011, 12:20
hastalıklara karşı ilaç kullanımı yasaklanmış.bundan sonra hastalar ilaçlarını ormandan topladıkları bitki kökleri ile yapacakmış.ilaç tariflerini televizyonların evlendirme proğramları arasında mehmet ali ve oktay usta birlikte verecekmiş.
eczacının arsasına vatandaşlar dün gece gece kondu yapmış.belediye sabaha karşı kondu sahiplarine tapu vermiş.ağaoğlu kondu sahipleriyle kat karşılığı anlaşmış.
eczacıya spk banka lisansı yerine bakkal dükkanı açma yetkisi vermiş.
bu kadar kötü haberden sonra bir de iyi haber vereyim...
eczacı ilacın deposunda kalan sinir ilaçları elinde eczacı ilaç hissesi olanlara ücretsiz verilecekmiş....

yorum
14-06-2011, 12:34
hastalıklara karşı ilaç kullanımı yasaklanmış.bundan sonra hastalar ilaçlarını ormandan topladıkları bitki kökleri ile yapacakmış.ilaç tariflerini televizyonların evlendirme proğramları arasında mehmet ali ve oktay usta birlikte verecekmiş.
eczacının arsasına vatandaşlar dün gece gece kondu yapmış.belediye sabaha karşı kondu sahiplarine tapu vermiş.ağaoğlu kondu sahipleriyle kat karşılığı anlaşmış.
eczacıya spk banka lisansı yerine bakkal dükkanı açma yetkisi vermiş.
bu kadar kötü haberden sonra bir de iyi haber vereyim...
eczacı ilacın deposunda kalan sinir ilaçları elinde eczacı ilaç hissesi olanlara ücretsiz verilecekmiş....

benimki toz pembe olsun, toz pembe gösterir hayatı belki :p

jojo
14-06-2011, 12:38
Bugün biraz ecilc alsam bana da verirler mi sinir ilacı? Yoksa belli bir tarihte belli bir fiyattan mı almış olmak gerekiyor?

aprantix
14-06-2011, 14:22
hisseye bir sapık dadanmış sürekli 1881 lot satıyor.

zebercet06
14-06-2011, 16:37
Bu tam bir alçaklık! Hırsızlık, haksız kazanç ve vahşilik! Aylarca yukarı doğru giden endekse uyum sağlamazken endeksin düşüşünde hızlanması...

Burada para kazanmayı düşünenler unutsun. Gidip gözaltı kağıdı alsın para kazansın. Bu tahtanın sahipleri, bu kağıdı bu hale getirenler şereften, onurdan yoksunlar..

Bu gün acil ihtiyaçtan dolayı 2500 tl ye 6 ay önce aldığım kağıdı 2150 ye sattım. Zehir zıkkım olsun, kat kat çıksın aç gözlü adilerden...

bawer
14-06-2011, 17:17
Bu tam bir alçaklık! Hırsızlık, haksız kazanç ve vahşilik! Aylarca yukarı doğru giden endekse uyum sağlamazken endeksin düşüşünde hızlanması...

Burada para kazanmayı düşünenler unutsun. Gidip gözaltı kağıdı alsın para kazansın. Bu tahtanın sahipleri, bu kağıdı bu hale getirenler şereften, onurdan yoksunlar..

Bu gün acil ihtiyaçtan dolayı 2500 tl ye 6 ay önce aldığım kağıdı 2150 ye sattım. Zehir zıkkım olsun, kat kat çıksın aç gözlü adilerden...

Ah be kardeş insan lazım olacak parayı bu yamyamlara emanet eder mi, ben bildim bileli bu adamların kağıtlarından bir hayır görmedim, meğer kimse görmemiş. 3-4 kat artan kağıtlar bu kadar düşmedi bu ne rezillik, şu biloya bir mail atalım bakalım, banka işi, nükleer tıp, kartal-pendik arası indik bindik arazisi, ormankent gibi konular fasa fiso muydu diye.

kavak63
14-06-2011, 17:38
Şişman kediler nerede...................ytd

antepli
14-06-2011, 17:49
Şişman kediler nerede...................ytd

az kaldı gelecekler.geçen defada 2 tl civarından yukarı dönmüştü.bu adamların işi yukarıdan sattıklarını aşağıdan almak.senedin ederi bu değil ama kağıtlarına sahip çıkmıyorlar.kartal projesinde planlar askıya çıkar ise eczacıbaşı çok konuşulacak,bu nedenle bugün ilaçdan maliyetlendik.

aprantix
14-06-2011, 17:54
şirket kar edemediği alanlardan uzaklaştıkarlı işlere yönelmeye çalışıyor.kabuk değiştiriyor yani.geleceği parlak ama kısa vadede bir cacık olmayacak galiba.ben bekleyerceğim.650 milyon nakitle çok iş yapılır.zekeriyaköydeki ormanada projesi bile başlı başına süper bir iş .üstelik arsada kendilerinin.hayırlı olsun

bawer
14-06-2011, 22:06
az kaldı gelecekler.geçen defada 2 tl civarından yukarı dönmüştü.bu adamların işi yukarıdan sattıklarını aşağıdan almak.senedin ederi bu değil ama kağıtlarına sahip çıkmıyorlar.kartal projesinde planlar askıya çıkar ise eczacıbaşı çok konuşulacak,bu nedenle bugün ilaçdan maliyetlendik.

Hadi bakalım, entepli de geldigine gore kağıtta birseyler olacak demek, bir Borsata eksik kaldı eskilerden.
2009-2010-2011 yeter yahu, daha kaç yıl böyle kalabilir. En rezil kağıtlar bile bir zirve yapıp geri döndüler, bu kadar beklentisi olan ve arkasında eczacıbaşı gibi bir grup olan bir kağıdın düştüğü durama bakınız.

i-ked
15-06-2011, 08:46
Kap : Eıs eczacıbası ılac, sınaı ve fınansal yatırımlar sanayı ve tıcaret a.s. / ecılc [] ozel durum acıklaması (gun
15.06.2011 09:02:55 / hısse / kap / ecılc;

kap : Eıs eczacıbası ılac, sınaı ve fınansal yatırımlar sanayı ve tıcaret a.s. / ecılc [] ozel durum acıklaması (guncelleme) 15.06.2011 09:02:55

ozel durum acıklaması (guncelleme)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Buyukdere caddesı alı kaya sokak no:5 levent 34394, ıstanbul
telefon ve faks no. : Tlf: (212) 350 80 00 faks: (212) 350 85 33
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tlf: (212) 350 85 36 faks: (212) 350 85 33
orjınal acıklamanın tarıhı : 08.04.2011
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : 2003, 2004, 2006 ve 2007 yıllarına ılıskın vergı ve vergı zıyaı cezası hakkındakı davalara ılıskın son durum

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum:

Kurulusumuzun 31 mart 2011 tarıhlı kamuya acıkladıgı konsolıde malı tablo dıpnotlarının 15/c maddesınde, malıye bakanlıgı hesap uzmanlarının kurulusumuz adına duzenledıgı;

- 2003 yılına aıt vergı ınceleme raporları esas alınarak bogazıcı kurumlar vergı daıresı tarafından toplam 22.240 bın tl tutarındakı vergı/ceza ıhbarnamelerı tebellug edıldıgı, soz konusu vergı ve cezalar ıcın vergı usul kanunu`nun uzlasma hukumlerı kapsamında yapılan uzlasma toplantısında uzlasma vakı olmadıgı ıcın ıstanbul`dakı vergı mahkemesı`nde dava acıldıgı, soz konusu davaların tamamının da, vergı mahkemesı`nce teblıg edılen kararlar sonucu kurulusumuz lehıne sonuclandıgı,
- 2004 yılına aıt vergı ınceleme raporları esas alınarak bogazıcı kurumlar vergı daıresı tarafından toplam 18.170 bın tl tutarındakı vergı/ceza ıhbarnamelerı tebellug edıldıgı, soz konusu vergı ve cezalar ıcın vergı usul kanunu`nun uzlasma hukumlerı kapsamında yapılan uzlasma toplantısında uzlasma vakı olmadıgı ıcın ıstanbul`dakı vergı mahkemesı`nde dava acıldıgı, soz konusu davaların tamamının da, vergı mahkemesı`nce teblıg edılen kararlar sonucu kurulusumuz lehıne sonuclandıgı,
- 2006-2007 yılına aıt vergı ınceleme raporları esas alınarak buyuk mukellefler vergı daıresı tarafından 7 nısan 2011 tarıhınde kurulusumuza teblıg edılen, toplam 33.793 bın tl tutarındakı vergı/ceza ıhbarnamelerı ıcın de uzlasma hukumlerınden yararlanılması, oncekı yıllara aıt kurulusumuz lehıne sonuclanan tarhıyatlarda oldugu sekılde dava acılması ya da 6211 sayılı kanun hukumlerınden yararlanılması konusunda degerlendırmelerın devam ettıgı,
acıklanmıstı.

Bu davalarla ılgılı en son durum asagıdakı sekıldedır :

- 2003 yılı ıle ılgılı olarak, vergı mahkemesı`nde davayı kaybeden bogazıcı kurumlar vergı daıresı`nce bu konuda danıstay`a temyız talebınde bulunulmus, kurulusumuza 14 hazıran 2011 tarıhınde teblıg edılen danıstay kararlarına gore, bogazıcı kurumlar vergı daıresı`nın temyız talebı reddedılerek, vergı mahkemesı kararları onanmıs ve dava, tum tarhıyatlar ıtıbarıyle kurulusumuz lehıne sonuclanmıstır.
- 2004 yılı ılgılı olarak, vergı mahkemesı`nde davayı kaybeden bogazıcı kurumlar vergı daıresı`nce bu konuda danıstay`a temyız talebınde bulunulmustur. Kurulusumuza teblıg edılen davalı ıdarenın dılekcesıne cevap yazılarak, danıstay`a gonderılmıs olup, dava danıstay`da devam etmektedır.
- 2006-2007 yılları ıle ılgılı olarak, yapılan degerlendırmeler sonucunda, gecmıs yıllarda aynı konuda acılmıs davalarda kurulusumuz lehıne verılen kararlar da dıkkate alınarak, 2006-2007 yılına aıt tarhıyatlar ıcın de, yasal suresı ıcınde ıstanbul vergı mahkemesı`nde dava acılmıstır.

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=159367

Synergy
15-06-2011, 09:48
http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/eczilc156-1.gif

zoom (http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/eczilc156-1.gif)

dune
15-06-2011, 15:35
Koskoca Eczacıbası iste..
Yazık..
Bu kiyadı yere göge sıgdıramayanlar vardı..
Yazık..

ismerkezi
15-06-2011, 15:39
ilaçlar düşüşte başı çekiyor cari açık endişe verici mi yoksa ?

zebercet06
15-06-2011, 17:53
Alçaklar! Endeks 60 bin hisse fiyatı 40 bin endeksin altında. Satmıyorum ulan! Unuttum gitti. Araba benim neyime. Şerefsiz pislikler. Bu endeks düşüşünü tahmin ediyordum ama bu adiler kağıdın çıkmasını hiç istemediler. Yoksa bu kağıt şimdi 4 binlerde olacaktı ve istediği kadar düşsündü. 2600 maliyetli kağıdı 2 bin nonstopla nasıl satacağım. El vicdan.

kumbar
15-06-2011, 19:57
eczacıilaç şirketine şikayetlerimi bildiren bir mail attım...cevabı aşağıdadır...diğer ortaklarla paylaşayım...

Değerli Yatırımcımız,

Kartal’daki arazimiz halka açık olmayan Eczacıbaşı Holding şirketimize aittir ve bu arazi kentsel dönüşüm kapsamında olup imar planı süreci halen devam etmektedir.

Yatırım Bankacılığı konusunda ise yasal prosedürler devam etmektedir. Süreçle BDDK ilgilenmemekle olup, BDDK uzun yıllardır kimseye yeni lisans vermemiştir. Bu nedenle sürecin ne kadar daha uzayacağı yada nasıl sonuçlanacağı konusunda bizim de bir bilgimiz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

Yatırımcı İlişkileri

zebercet06
15-06-2011, 21:59
eczacıilaç şirketine şikayetlerimi bildiren bir mail attım...cevabı aşağıdadır...diğer ortaklarla paylaşayım...

Değerli Yatırımcımız,

Kartal’daki arazimiz halka açık olmayan Eczacıbaşı Holding şirketimize aittir ve bu arazi kentsel dönüşüm kapsamında olup imar planı süreci halen devam etmektedir.

Yatırım Bankacılığı konusunda ise yasal prosedürler devam etmektedir. Süreçle BDDK ilgilenmemekle olup, BDDK uzun yıllardır kimseye yeni lisans vermemiştir. Bu nedenle sürecin ne kadar daha uzayacağı yada nasıl sonuçlanacağı konusunda bizim de bir bilgimiz bulunmamaktadır.

Saygılarımızla,

Yatırımcı İlişkileri

Yani işin özü bu kağıt hikayeden teyyare! Boşuna milleti beklentiye sokanlar da desteksiz atmasınlar. Yazıktır günahtır.

guneysu
15-06-2011, 23:48

Değerli Yatırımcımız,

Saygılarımızla,

Yatırımcı İlişkileri

halka açık olmayan holding'in ne kadarı eczacı ilaç'ın diye bir mail atıp sorsaydınız.. :)

bawer
16-06-2011, 08:05
halka açık olmayan holding'in ne kadarı eczacı ilaç'ın diye bir mail atıp sorsaydınız.. :)

Evet, bu sorunun sorulması lazım. Sanırım pastanın en büyük dilimi ilacındır. Sn Antepli bilirler oranı.

guneysu
16-06-2011, 09:46
Evet, bu sorunun sorulması lazım. Sanırım pastanın en büyük dilimi ilacındır. Sn Antepli bilirler oranı.

Eczacıbaşı Holding A.Ş. % 37.00

Oran bu.. :)

jojo
16-06-2011, 13:59
Selam ortaklar.
Bugün alım yaptım ilk defa.
Şirketin net döviz pozisyonunun epey artıda olması cezbetti beni.
Umarım hep beraber kazanırız.

jojo
16-06-2011, 16:57
Pek kimse kalmamış galiba burada. Olan KY'ye oluyor vaziyeti mi var?

bawer
16-06-2011, 18:41
Selam ortaklar.
Bugün alım yaptım ilk defa.
Şirketin net döviz pozisyonunun epey artıda olması cezbetti beni.
Umarım hep beraber kazanırız.

iyi yerden almışsınız, bizim maliyete geldiğinde siz epey kazanmış olacaksınız. Kasa dolu da bize ne faydası olacak, en azından bugüne kadar olmadı.

kumbar
16-06-2011, 18:48
hissede son ay yabancıların ciddi alımları olduğu görülüyor...yoksa ben mi yanlış görüyorum

borsata
16-06-2011, 21:55
Hadi bakalım, entepli de geldigine gore kağıtta birseyler olacak demek, bir Borsata eksik kaldı eskilerden.
2009-2010-2011 yeter yahu, daha kaç yıl böyle kalabilir. En rezil kağıtlar bile bir zirve yapıp geri döndüler, bu kadar beklentisi olan ve arkasında eczacıbaşı gibi bir grup olan bir kağıdın düştüğü durama bakınız.

Kardeş biz de burdayız, terk etmedik tekkeyi... ama bugünlerde tahtalara değil denize bakıp ruhumuzu dinlendiriyoruz (bak bunu herkese tavsiye ederim...) o yüzden ne söylesem boş olur.

Stresi özlersem tekrar bakacağm duruma :)

Herkese iyi yatırımlar

bawer
16-06-2011, 22:46
Kardeş biz de burdayız, terk etmedik tekkeyi... ama bugünlerde tahtalara değil denize bakıp ruhumuzu dinlendiriyoruz (bak bunu herkese tavsiye ederim...) o yüzden ne söylesem boş olur.

Stresi özlersem tekrar bakacağm duruma :)

Herkese iyi yatırımlar

En iyisini yapıyorsunuz, mümkün oldugu kadar uzatınız bu keyifli anlarınızı. Ilac bildiginiz ilac yine hüsran, yine geldik 2 liraya ve tekrar yukarı tepki verdi.
3 lira oldugu zaman bekleriz. Yine de arada gözlemlerinizi aktarırsanız memnun oluruz. iyi tatiller, kısmetse biz de düşünüyoruz, esiri olduk bu ekranın, biraz dinlenmek iyi gelecek.

jojo
17-06-2011, 00:18
Defter değerine göre ucuz kalmış bir hisse (%49). Ama kar rakamı düşük olduğu için bu fiyatın altına da gelse bir şey diyemeyiz, normaldir. Aktifinin yarısını finansal yatırımlara bağlamış (1.3 milyar TL) ve bunun karşılığında makul bir kar edemiyor. Faaliyet karı ise doyurucu değil (%5-6 civarında). 2,4milyar TL özkaynağı olan şirket 2010 yılında sadece 63 milyon TL kar açıklamış.

Şirketin bilanço dengeleri ise yüzeysel bakıldığında mükemmel(Borçlanma oranı, NİS, Cari oran, Likidite rasyosu süper)

Satışlarındaki dönemsel artış fena değil, idare eder.

Öz varlık verimliliği ve aktif karlılığı ise açıkçası berbat. 2.4 milyar TL öz kaynağı olan ve doğru dürüst finansal borcu olmayan böyle bir şirketin %15-%20 arası öz kaynak verimliliği ile 350-500 milyon TL kar edebilmesi beklenir. Fakat şirket öz kaynaklarına yakışır bir faaliyet hacmine sahip olmadığı ve kaynaklarını finansal duran varlık (holding) ve bazı gayrimenkullere bağladığı için ortaya kayda değer bir kar rakamı çıkmıyor.

Burada şirket hakkında daha derin bilgisi olan, muhasebe, bilanço, ufrs bilgisi iyi olan bir üstadımız varsa şirketin kar projeksiyonu ile ilgili biraz bilgi almak isterim açıkçası.

Mesela, şirketin maddi duran varlıklarında görünen varlıkların gerçek değeri (piyasa değerleri) tahminen nedir? Bu kalemde gizlenen potansiyel bir kar var mıdır? Ne tutardadır?

Şirkette finansal duran varlıklardaki değerleme nasıl yapılmaktadır, bu kalemden bu yıl sürpriz bir kar artışı bekleyebilir miyiz? (İştirak karları vs.)

Şirketin öz kaynak yapısına uygun bir kar açıklaması halinde hisse uçuşa geçebilir diye biraz da sürprize oynadım doğrusu. Bu fiyatlardan aşağıya da fazla inmez diye güvenli görüyorum hisseyi. Zaten defter değerinin yarısından aşağıya düşmüş. Daha da nereye düşecek?

Herkese iyi şanslar.

iflas
17-06-2011, 10:18
Selamlar,

Ben de buradayım bir süre... Ne yapalım, işleyeceğine inandığım yatay trend çizgisine yaklaştı, bana da almak düştü.

sinang1906
17-06-2011, 15:00
Bu hissede bi oyunlar dönüyor ama anlayamadım.Borsa %1 düşse, bu hisse % 3.5 düşüyor. Borsa %1 e kadar artsa bile bu yine düşüyor. Halbuki İMKB 30 hissesidir kendisi. Endekse en uyumlu gitmesi gereken hisse olmazı lazım. Neden hissenin çıkmasını özellikle istemiyorlar acaba.

DGHG
17-06-2011, 16:59
Bildiğim kadarıyla ilaç+kozmetik ürünler üreten şirket ------> aynı zamanda : Gayrimenkul şirketi görünümünde bu konudaki somut icraatlarını yazmamıza gerek yok bilen biliyor en basit örneği ormanada projesi ( bakınız internet google ) , buna ilaveten 1.5 yıl önceki bddk ya yapılan yatırım bankası kurmak için yapılan başvurunun cevabı bekleniyor , Şirketin net döviz pozisyonunun epey artıda olması da şirket adına oldukca önemli bir avantaj kabul edilebilir . hisse başı fiyata gelirsek , bir hissenin ederi: Defter değeri dedikleri formülle elde edilir diye biliyorum yani özkaynaklarının toplam değeri , şirketin ödenmiş semayesine bölünür hissenin defter değeri ortaya çıkar bu formülü uyguladığımızda bir adet eczacı ilaç hissesinin defter değeri : 4.30 tl çıktığına göre ARADAKİ BU FARKIN ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÖZEL EMEKLİLİK FONLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM YATIRIM AMAÇLI FONLARIN BU SANAYİ ŞİRKETİ HİSSESİNDE ALICI POZİSYONUNA GEÇECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM ... YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

jojo
17-06-2011, 17:28
Şirketin defter değeri şirketin son bilançosunda görünen öz kaynaklarının (Ödenmiş sermaye+ değer artış fonları+yedekler+dağıtılmamış karlar vs)toplamıdır. Şirketin piyasa değeri ise ihracedilen toplam hisse sayısının bugünkü 1 adet hisse fiyatıyla çarpımıdır. İster şirket toplamı üzerinden hesaplayın, ister bir adet hisseye isabet eden öz kaynak rakamını baz alarak hesaplayın aynı sonuç çıkar birşey değişmez. Bugün itibariyle şirketin piyasa değeri 1.145 milyon TL'dir. Son bilançodaki öz kaynak toplamı 2.391 milyon TL'dir. 1.145/2.391=%48. Yani PD/DD=%48'dir. Ödenmiş sermaye üzerinden hesap yapmanın espirisi bir adet hissenin nominal değerinin 1 TL olacağı varsayımından kaynaklanır.

Bunlarda sorun yok. Zaten bilançoya bakınca görünen şeyler bunlar. Burada bize faydası olacak konu şudur: Şirketin defter değeri gerçek(güncel, reel) değerini yansıtmakta mıdır? Sallayalım kafadan, örneğin 10 yıl önce 10 milyon TL'ye alınan ve şirket muhasebesine kaydedilen bir arsanın bugünkü değeri belki 200 milyon TL'dir. Fakat değerleme olmadığından şirketin bilançosunda halen 10 milyon TL olarak görünür.Yani aslında şirket defterde(bilançoda) göründüğünden daha değerlidir. Arsa satıldığında 190 milyon TL kar oluşur ve bu rakam da şirketin karına ve dolayısıyla öz kaynak toplamına, sonuç olarak da defter değerine yansır.

Bu şirkette bu şekilde yüklü bir kar potansiyeli olabileceğini düşünüyorum ben. Yoksa bu bilançoyla bu kadar düşük kar olmaz normalde.

Yatırım tavsiyesi değildir. Araştırırken belki bir bilen vardır diye yazdım düşüncelerimi.

barisderin
17-06-2011, 17:54
arkadaşlar bırakın hissenin bilmem neresini övmeyi. piyasa neyi fiyatlıyorsa odur. bu seviyelerden küçük yatırmıcıya aldıracaksınzda ne olacak. hisse üzerindeki baskı hiç bitmeyecek yada daha uzun sürecek. bırakın mal toplamaya çalışan büyükler toplasınlar. onlar yükseltip malı boşaltmasını bilirler. bizim işimiz malı düşük fiyattan büyüklere satmak büyüklerin vazifesi yükseltip küçüklere buradan yedirmek. herkes kendi rolünü oynasın. küçüklerin alımlarıyla enfazla 5-10 kademe yükselir. bize bu yeter diyen varsa durmasın övsün şöyle böyle diye........

iflas
18-06-2011, 08:50
arkadaşlar bırakın hissenin bilmem neresini övmeyi. piyasa neyi fiyatlıyorsa odur. bu seviyelerden küçük yatırmıcıya aldıracaksınzda ne olacak. hisse üzerindeki baskı hiç bitmeyecek yada daha uzun sürecek. bırakın mal toplamaya çalışan büyükler toplasınlar. onlar yükseltip malı boşaltmasını bilirler. bizim işimiz malı düşük fiyattan büyüklere satmak büyüklerin vazifesi yükseltip küçüklere buradan yedirmek. herkes kendi rolünü oynasın. küçüklerin alımlarıyla enfazla 5-10 kademe yükselir. bize bu yeter diyen varsa durmasın övsün şöyle böyle diye........

: ) Komik geldi sabah sabah. Elinize sağlık.

btahir346
18-06-2011, 13:35
Bu hissede bi oyunlar dönüyor ama anlayamadım.Borsa %1 düşse, bu hisse % 3.5 düşüyor. Borsa %1 e kadar artsa bile bu yine düşüyor. Halbuki İMKB 30 hissesidir kendisi. Endekse en uyumlu gitmesi gereken hisse olmazı lazım. Neden hissenin çıkmasını özellikle istemiyorlar acaba.

3. çeyrek için İMKB 30'dan çıkarmışlar.

DGHG
19-06-2011, 17:56
eczacıbaşı ilaç şirketinin 2011\3 aylık bilançosunu incelediğinizde şirketin kasasında dünyadaki finansal krize inat : 511 000 000 ( eski parayla 511.trilyon ) nakit net yabancı para pozisyonu bulunmakta ... uzun vadeli düşünen emeklilik fonlarının bu ayrıntıyı göz ardı etmeyeceklerini düşünüyorum ...

kumbar
19-06-2011, 21:24
son bir aydır hissenin kafasına vuran hsbc ve emeklilik fonları...ben takaslardan böyle görüyorum...

bawer
20-06-2011, 10:08
eczacıbaşı ilaç şirketinin 2011\3 aylık bilançosunu incelediğinizde şirketin kasasında dünyadaki finansal krize inat : 511 000 000 ( eski parayla 511.trilyon ) nakit net yabancı para pozisyonu bulunmakta ... uzun vadeli düşünen emeklilik fonlarının bu ayrıntıyı göz ardı etmeyeceklerini düşünüyorum ...

o paranın turşusunu kuracaklar, bize bir faydası yok. iki senedir kasasında para var zartır zurttur diyoruz ama nafile dörnala düşmeye devam.
Böyle rezil kağıt gormedim.

sonic
20-06-2011, 11:19
üzerindeki baskının kısa vade devam edeceği kanaatindeyim.(1,90 lar)

barisderin
20-06-2011, 11:23
kasadaki paranın bir anlamı yok. döviz olduğu yerde duruyor sonra faiz oranları da belli. faaaliyetten doğan karı yok şirketin. oyüzden bi 2 sene daha sürünmeye devam eder. doğan gibi eczacı gibi şirketlerin patronlarından başka kazanan olmaz zaten. adamlar istediği gibi yönetiyorlar hisse fiyatını. parası olan şimdi alsın endeks hissesinden birini az kazanır belki ama mutlaka kazanır. biz kazanamadığımız gibi cepten yiyoruz birde... karar yeni gireceklerin.

zebercet06
20-06-2011, 12:14
2 nin altına gitmek için bahane kokluyor. Boşuna altın vuruş vs.. deyip durmayın. Yeni gireckler de 100 defa düşünsün. Bu kağıda gireceklerine çok büyük zararlar eden kağıtlara yönelsinler. Hiç olmazssa 2 yıldan sonra %40 zarar etmemiş olurlar.
Rezillik diz boyu. Yarın olur da %3-4 pirim yaptığında ortaya çıkıp, ben demiştim diyenlere de gülümseyip geçin! Bu kağıttan bir cacık olmaz.

revulationer
20-06-2011, 12:15
Eski bir İlaç firması çalışanı olarak şunu iletmeliyim ki devlet tek müşteri olmasından kaynaklanan yaptırım gücünü ilaç sanayii üzerinde çok etkin kullanıyor. Dolayısıyla karlılık her geçen gün azalıyor. Ancak firmalar kar ettiği zamanlarda da bu karı hissedarıyla paylaşmak yerine çalışanlarına-argeye vb yatırımlara harcıyordu. Son 5 yılda sektörde işten çıkarmalarla birlikte istihdam %50 azaldı. Tabii patronlarında bu konudaki tutumu çok önemli. Az önce bir arkadaşın dediği gibi doğan-eczb gibi şirketler patronlar hep kazanır ky ise belirsizdir. Herşeye rağmen hisse fiyatının düşük olduğunu ve buna biryerde tepki vereceğini düşünüyorum. Endeks 1 düşerken 3 düşen, 1 artarken yerinde sayan bir hisse üzerinde karanlık odaklı planlar yapıldığını da söylemek bence mümkün.Maliyetim 2,15 hedefim 2,64. Stop loss 1,90. Bekleme sürem 2011 sonu. Yazdıklarım bir yatırım tavsiyesi değildir sadece beni bağlayan düşüncelerimdir.

kumbar
20-06-2011, 14:23
bu fiyattan verecek değilim...haa...daha da mı düşer?attım kenara ben yiyemessem...oğlanlara miras kalır...

wandet68
21-06-2011, 00:42
kiler gibi kağıdı aldılar ulusal yüze sahtekarlık nesi varsa

jojo
21-06-2011, 07:07
Eski bir İlaç firması çalışanı olarak şunu iletmeliyim ki devlet tek müşteri olmasından kaynaklanan yaptırım gücünü ilaç sanayii üzerinde çok etkin kullanıyor. Dolayısıyla karlılık her geçen gün azalıyor. Ancak firmalar kar ettiği zamanlarda da bu karı hissedarıyla paylaşmak yerine çalışanlarına-argeye vb yatırımlara harcıyordu. Son 5 yılda sektörde işten çıkarmalarla birlikte istihdam %50 azaldı. Tabii patronlarında bu konudaki tutumu çok önemli. Az önce bir arkadaşın dediği gibi doğan-eczb gibi şirketler patronlar hep kazanır ky ise belirsizdir. Herşeye rağmen hisse fiyatının düşük olduğunu ve buna biryerde tepki vereceğini düşünüyorum. Endeks 1 düşerken 3 düşen, 1 artarken yerinde sayan bir hisse üzerinde karanlık odaklı planlar yapıldığını da söylemek bence mümkün.Maliyetim 2,15 hedefim 2,64. Stop loss 1,90. Bekleme sürem 2011 sonu. Yazdıklarım bir yatırım tavsiyesi değildir sadece beni bağlayan düşüncelerimdir.

Bu tür bilgi paylaşımları faydalı oluyor.

Elinize sağlık.

krdmrci
21-06-2011, 10:19
2,52 maliyet ile bekliyorum. İşimiz zor gibi .

lkandemir
21-06-2011, 18:27
Eczacıbaşı eğer kendine yeni bir faaliyet alanı bulursa işler düzelir. bu ormanada işi bir milat olabilir eczacıbaşı için. inşallahda öyle olur. bekleyip göreceğiz.

kumbar
21-06-2011, 22:23
düşüşlerde uçurumdan düşer gibi jet hızıyla...
çıkışlarda uçuruma tırmanan köstebek edasıyla...
dalga mı geçiyor ne yatırmcısıylsa...
beni de şair ettin kör olasıca....

bawer
22-06-2011, 08:07
düşüşlerde uçurumdan düşer gibi jet hızıyla...
çıkışlarda uçuruma tırmanan köstebek edasıyla...
dalga mı geçiyor ne yatırmcısıylsa...
beni de şair ettin kör olasıca....

Böyle kağıtları manipülecilerin eline vermek lazım, başka türlü gitmiyor. iki senelik zararı %20... ne de sağlam şirkete yatırım yapmışız be.
2009 da 2.50-2011 2,09

jojo
22-06-2011, 09:00
Bugün birşeyler olacak gibi. Spek daha gelmedi tahtaya. Belki bugün gelmez de %3-5 yükseliriz.

hu_so
22-06-2011, 10:13
Bugün birşeyler olacak gibi. Spek daha gelmedi tahtaya. Belki bugün gelmez de %3-5 yükseliriz.

bir duyumunuz mu var yoksa kendi fikirinizmi

jojo
22-06-2011, 10:32
bir duyumunuz mu var yoksa kendi fikirinizmi

Duyumum yok. Satıştaki lotları bugün biraz incelmiş görünce öyle geldi bana.

barisderin
22-06-2011, 11:12
akşama doğru fed beklentsi ile endeks yukarı yaparsa 2.12 üzeri kapatmaya çalışacağız......

hu_so
22-06-2011, 11:24
Duyumum yok. Satıştaki lotları bugün biraz incelmiş görünce öyle geldi bana.

inşallah olur bişiler artık

kumbar
22-06-2011, 12:05
bundan önce imkb 100 dışından da hisse almıştım.onlar bile bu ilaç kadar uyuz hareketler yapmamıştı.en sonunda imkb30 dan hisse alıyım.en azından sağlam!!!durur... spekülatif olmaz.manyak bir psikopatın keyfiyle hareket etmez.dedim...ilaç aldım....almaz olaydım....düşüşlerdeki en önde olma gayretşi....çıkışlarda kaplumbağa edasıyla beni uyuz etti...keşke spekülatif bir hisse alsaymışım.en azından çok kazanacam diye risk aldım kaybettim derdim...
daha önceki yorumumda da yazdım bazı şirketler vardır.ismi markadır.bizimkinde eczacıbaşı diye yazıyor ama ...mahalle bakallı rüstem dayının bakalı bu eczacıdan daha marka bir kurummuş.sahipleri şirketlerine güvenerek yatırm yapmış bu kadar insanın böyle mağdur olmasını görmezden gelebiliyorsa...zor zamanda şirketlerine sahip çıkmayıp ite çakala yem ediyorsa...bu şirketlerine verdiği değeri gösterir...

jojo
22-06-2011, 12:10
Dövizin artşından en olumlu etkilenek şirketlerden biridir bence.

ayhan53
22-06-2011, 13:05
http://d.resim.im/2011_06_22/2381569-rad0ae67.jpg (http://www.resim.im/)

dune
22-06-2011, 15:48
Kasadaki paralar yeni mi.?
Dusmesine engel olmuyorda cıkması icin neden mi olucak..
Rezil zaman kaybından baska bir sey degil..

priceless
22-06-2011, 16:00
Son ulaşan bir bilgiye göre ECZACI GRUBU kasasında bulundurduğu YTL yi TL ile değiştirmediği ve TCMB nin tanıdığı sürenin aşıldığı için 6sıfırlı paraların tamamı artık sadece SIFIR olarak görülmesi karara bağlanmıştır.

Düşüşün sebebi anlaşılmıştır.
(espiri ha! hemen kanıp alıp satmayın)

revulationer
22-06-2011, 16:06
Aksam aksam iyi geldi bu :)=))

Son ulaşan bir bilgiye göre ECZACI GRUBU kasasında bulundurduğu YTL yi TL ile değiştirmediği ve TCMB nin tanıdığı sürenin aşıldığı için 6sıfırlı paraların tamamı artık sadece SIFIR olarak görülmesi karara bağlanmıştır.

Düşüşün sebebi anlaşılmıştır.
(espiri ha! hemen kanıp alıp satmayın)

kumbar
22-06-2011, 18:55
big parada bizim hisse 2.60 olmuş.içlerine doğdu herhalde

Vallis
23-06-2011, 17:13
Bugünkü hareket iyiydi. Yarın için olumlu işaretler verdi.

yorum
23-06-2011, 22:11
big parada bizim hisse 2.60 olmuş.içlerine doğdu herhalde
daha beter olur umarım, 3.60'lara gelsin umarım.:mut:

bawer
23-06-2011, 22:28
daha beter olur umarım, 3.60'lara gelsin umarım.:mut:
daha da beter olsun inşallah, hatta 4 lira olsun gebersin...
bugün speğin başına taş mı düştü ne, hiç yakıştıramadım valla, bizim 2.03 kapatmamız gerekirdi teessüf ederim.

btahir346
23-06-2011, 22:37
Ya bu eczacıbaşı zentivayı satmadı mı? Neden hala ECILC kap sayfasına Zentiva ile ilgili haber düşüyor?

zebercet06
daha da beter olsun inşallah, hatta 4 lira olsun gebersin...
bugün speğin başına taş mı düştü ne, hiç yakıştıramadım valla, bizim 2.03 kapatmamız gerekirdi teessüf ederim.
Yarın telafi eder merak etmeyin. 2.03 yakındır :D

GaKKoS
2.15 önemli seviye konumunda, bir önceki yükseliş başlangıçının hazırlıkçı seviyelerinden... Grafiğimde detayı göreceksiniz. Aslında daha önce 2.02 den başlayıp 2.65 seviyelerine geldiği zamanki hareketine benzerlik gösterir gibi , ara direnç başlangıcı 2.15 seviyeleriydi bu harekette.. Bakalım yarın bizi nasıl bir gün bekliyor ?

Herkese iyi akşamlar , Bol Kazançlar...

GaKKoS

87451

talih
23-06-2011, 22:51
yarın geri gelecegiz kesin hafta sonu kar satışları gelir:) 2 yıldır bezdiremediler beni 2 aydamı kaçıracaklar hedefim 3.50 gelirse ekime gelmesse...kadar

bawer
23-06-2011, 22:52
2.15 önemli seviye konumunda, bir önceki yükseliş başlangıçının hazırlıkçı seviyelerinden... Grafiğimde detayı göreceksiniz. Aslında daha önce 2.02 den başlayıp 2.65 seviyelerine geldiği zamanki hareketine benzerlik gösterir gibi , ara direnç başlangıcı 2.15 seviyeleriydi bu harekette.. Bakalım yarın bizi nasıl bir gün bekliyor ?

GaKKoS

87451

Hocam bu sefer eger yine oralara kadar gidebilirse ki kaç seferdir dönüyor ordan saymadım ardından gelebilecek iyi haberlerle oralar destek olur bana göre.
bu kadar baskının elbet sonu gelecektir, 2 senedir burda sabırla bekliyoruz. Tabi mal sahibi olduğumuz için iyimser olan tabloyu görüyoruz.
Daha önce de yazmıştım ya 1,50 yada 3.50 satarım demiştim demeye devam ediyorum.
Grafiği de kaymak gibi olmuş resmen.

revulationer
24-06-2011, 14:44
2,15 yukarı kırıldı nihayet

yorum
24-06-2011, 21:47
2,15 yukarı kırıldı nihayet

bedduam tuttu galiba :biggrin:

GaKKoS
24-06-2011, 22:07

GaKKoS

87451

Yaptığım analiz ve yorumlarım beni yanıltmadı..

İnşallah devamı da gelir..

Herkese iyi geceler..

zebercet06
25-06-2011, 16:38
Günlerdir %1 ila %4 arasında paraşüt inişi yaptıktan sonra %1.84 lük bir artı yaptı. Sevinmek için çok erken. Bahsettiğiniz yükselişte zaten endekste yükselmişti... Endeksin üstünde yükselişlere başlarsa ancak inandırıcı olur. Hayırlısı zaten bu çapta hareketler kimsenin maliyetini karşılamaz. Zarar çok büyük.

nerkan
25-06-2011, 22:45
2011/3 aylık bilançoya göre 510 milyon TL. civarında net yabancı pozisyonu artıda, yani 3 aylık dövizde yaşanan yükseliş 6 aylık bilançoda hisseye iyi yansıyacak diye düşünüyorum, tabiki genel yönetim giderlerini artırıp kambiyo karını iç etmezlerse

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/25/14060.png

DostCan
26-06-2011, 17:15
2011/3 aylık bilançoya göre 510 milyon TL. civarında net yabancı pozisyonu artıda, yani 3 aylık dövizde yaşanan yükseliş 6 aylık bilançoda hisseye iyi yansıyacak diye düşünüyorum, tabiki genel yönetim giderlerini artırıp kambiyo karını iç etmezlerse

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/25/14060.png

---------------------

Sn. nerkan bu hissede diğer birçok yatırımcı gibi bende uzun süredir bekliyorum.Hisseden yatırımcıyı bıktırıp uzaklaştırmak için gereken her şey fazlasıyla yapılıyor.Umarım ki yazınız hissenin önünü açar ve hisseye şans,uğur getirir.Yabancılar güçlü gelirlerse hissenin önü tamamen açılır.Takip ederek karar vermek gerekiyor.

barisderin
27-06-2011, 11:59
bu kağıttan bi numara olmaz. kendi kendini avutmanın alemi yok. panron ve spek bu şekilde küçük yatırımcının elindekini kolayca alabildiği müddetçe iki geri bi ileri devam eder durur. peygamber sabrı lazım bu hisseden para kazanmak için. oda garanti değil. yıllardan beri yatayda kalan bi sürü hisse var bitaneside bu olur işte. şirketin önünde beklediği iki haber var. birincisi kartal projesi. daha doğrusu proje falan yok ortada. daha büyük şehir belediyesi 1/100000 lik planları hazılayacak sonra kartal belediyesine gönderecek sonra kartal belediyesi 1/5000 likleri hazırlayıp imara açacak sonra proje buna göre hazırlanıp startı verilecek. sonrada sonraaa....... ikincisi yatırım bankası kurulması konusundaki başvuru sonucu: bddk kanununa göre lisans başvurusuna başvurudan 6 ay sonra olumlu yada olumsuz bir cevap verilmek zorunda. nezaman başvuruldu 31.12.2009 da. kaç 6 ay geçti. tamı tamına 3. yani 1,5 yıl. hükümet yok ekonomiyi soğutacam yok bilmem ne yapacam diye kimsenin yüzüne baktığı ve bakacağıda yok. bundan sonra yükselişler bir öncekine göre hep güdük kalacak. yükseliş için ortada birşey yok yani. birdahakine 2.6 tan bu hisseyi alacak adam bulabilirmisin.... nefsini ve sabrını terbiye etmeye çalışan, para kazanacam diye çoluğunun çocuğunun rıskını harcamaya gönüllü varsa gelsin bu hisseyi alsın başka bişey demiyeceğim.......

nerkan
27-06-2011, 19:15
Hisse bugün 2.19 seviyesinde kapanış yaptı, büyük resme bakıldığında bu fiyatlardan alınması halinde maksimum 1.90 seviyesine kadar düşebileceği (yeşil çizgi) olası kaybın (ki ihtimal vermiyorum) % 13 olacağı, savaş, büyük deprem (Allah korusun) hallerinin olması halinde belki 1.90 seviyesinin altının görülebileceği, oysa küçük resme bakıldığında teknik göstergelerin olumlu olup (macd) hissenin yönünü yukarı çevirdiği, dün bahsettiğim yabancı para net pozisyonundaki artı durum nedeniyle iyi gelmesi beklenen bilanço nedeniyle hareketin yukarı yönlü ivmelenebileceği, önceki zirvesi olan 2.70 test etmesi halinde (ki bence geçmesi bile beklenebilir) kazancın % 25 olacağı nı düşünmekteyim (yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir)

Büyük resim
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/27/11744.png

Küçük resim
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/27/11832.png

dune
27-06-2011, 19:30
bu kağıttan bi numara olmaz. kendi kendini avutmanın alemi yok. panron ve spek bu şekilde küçük yatırımcının elindekini kolayca alabildiği müddetçe iki geri bi ileri devam eder durur. peygamber sabrı lazım bu hisseden para kazanmak için. oda garanti değil. yıllardan beri yatayda kalan bi sürü hisse var bitaneside bu olur işte. şirketin önünde beklediği iki haber var. birincisi kartal projesi. daha doğrusu proje falan yok ortada. daha büyük şehir belediyesi 1/100000 lik planları hazılayacak sonra kartal belediyesine gönderecek sonra kartal belediyesi 1/5000 likleri hazırlayıp imara açacak sonra proje buna göre hazırlanıp startı verilecek. sonrada sonraaa....... ikincisi yatırım bankası kurulması konusundaki başvuru sonucu: bddk kanununa göre lisans başvurusuna başvurudan 6 ay sonra olumlu yada olumsuz bir cevap verilmek zorunda. nezaman başvuruldu 31.12.2009 da. kaç 6 ay geçti. tamı tamına 3. yani 1,5 yıl. hükümet yok ekonomiyi soğutacam yok bilmem ne yapacam diye kimsenin yüzüne baktığı ve bakacağıda yok. bundan sonra yükselişler bir öncekine göre hep güdük kalacak. yükseliş için ortada birşey yok yani. birdahakine 2.6 tan bu hisseyi alacak adam bulabilirmisin.... nefsini ve sabrını terbiye etmeye çalışan, para kazanacam diye çoluğunun çocuğunun rıskını harcamaya gönüllü varsa gelsin bu hisseyi alsın başka bişey demiyeceğim.......

Sayın barisderin;

Ortada bir başvuru falan yok.
KAP'taki açıklamaları bir daha okursanız görüceksiniz.
Az önce tekrar göz attım.Görmediğim bir şey mi var diye.
Ama ortada hiç bir şekilde bir başvuru yok.
Baş vuru olmayınca da başlayan bir süreç yok.
Buradaki bir kaç arkadaşın ortaya attığı taştan başka bir şey değil.

tekin230
28-06-2011, 22:03
2,05-2,24 maliyet düşürmek isteyenler için iyi fırsat verdi, inşallah devamı sert bi şekilde gelir.....

barisderin
29-06-2011, 17:19
indikatörler boynunu büktü aşağıya doğru. 2.15 te alırız soluğu yine

krdmrci
30-06-2011, 21:29
2,62 maliyeti 2,52 ye düşürdüm. Çok karamsar bir tablo çizilmiş.Günlük indi çıktı artttı azaldı.Adam çarpılır.Bence 6 ay tutun bakalım hisselerinizi.Orta ve uzun vadede kazanırız.

bawer
30-06-2011, 22:47
Böyle rezil kağıt gormedim, satış satış nereye kadar. Yabancılar satacak adam arıyorlar ama kimse de girmek istemiyor, alanın elinde kalıyor resmen.
Bir tek emeklilik fonlarındaki salakların kucağına bırakıyorlar.

kumbar
02-07-2011, 17:07
KAP : EIS ECZACIBASI ILAC, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S. ...

KAP : EIS ECZACIBASI ILAC, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S. / ECILC [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME) 30.06.2011 17:39:0022

OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME)

ORTAKLIGIN ADRESI : BUYUKDERE CADDESI ALI KAYA SOKAK NO:5 LEVENT 34394, ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : TLF: (212) 350 80 00 FAKS: (212) 350 85 33
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : TLF: (212) 350 85 36 FAKS: (212) 350 85 33
ORJINAL ACIKLAMANIN TARIHI : 31.03.2011; 31.12.2010; 30.09.2010; 30.06.2010; 31.03.2010; 31.12.2009
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS BIR ACIKLAMA MI? : HAYIR
OZET BILGI : YATIRIM BANKASI KURULMASINA ILISKIN SURECTEKI GELISMELER HAKKINDA BILGILENDIRME

ACIKLANACAK OZEL DURUM:

YONETIM KURULUMUZUN, BIR YATIRIM BANKASI KURULABILMESI AMACIYLA BANKACILIK DUZENLEME VE DENETLEME KURULU BASKANLIGI'NA ILGILI MEVZUAT CERCEVESINDE BASVURUDA BULUNULMASINA VE SOZ KONUSU BANKANIN KURULUSU ILE ILGILI YASAL SURECLERIN TAMAMLANARAK GEREKLI IZINLERIN ALINMASI HALINDE BANKA SERMAYESINE % 40 ORANINDA ISTIRAK EDILMESINE ILISKIN ALMIS OLDUGU KARARI; 31 ARALIK 2009 TARIHINDE SAAT 17:37'DE VE BU SURECIN DEVAM ETMEKTE OLDUGUNA DAIR EN SON BILDIRIMIMIZI DE 31 MART 2011 TARIHINDE SAAT 17:33'DE KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU'NDA YAYIMLAMISTIK.

SOZ KONUSU BILDIRIMLERIMIZ KAPSAMINDA, YENI BIR GELISME BULUNMAMAKTA OLUP, SURECTE KESINLIK KAZANAN HUSUSLARIN OLUSMASI DURUMUNDA BASKANLIGINIZA VE KAMUYA ILAVE BILGILENDIRME ACIKLAMALARI YAPILACAKTIR.

bu haber ışığında...
a.hisseden cacık olmaz 2 yıldır beklentilerle ilgili yeni gelişmeleri merak edenler bir 2 yıl daha bekleyin biz aynı haberi ısıtır ısıtır suyunun suyunu yine içiririz şifa niyetine...
b.ateş olmayan yerden duman çıkmaz bakın dumanı üstünde bir haber...gelişmeler yakında olabilir...biz güvenilir bir şirketiz malınıza sahip çıkın ite çakala yem olmayın....
c.ortaya karışık çoban salata bir haber isteyen istediği tarafından baksın....
d.hiç biri

bawer
03-07-2011, 13:21
bu haber ışığında...
a.hisseden cacık olmaz 2 yıldır beklentilerle ilgili yeni gelişmeleri merak edenler bir 2 yıl daha bekleyin biz aynı haberi ısıtır ısıtır suyunun suyunu yine içiririz şifa niyetine...
b.ateş olmayan yerden duman çıkmaz bakın dumanı üstünde bir haber...gelişmeler yakında olabilir...biz güvenilir bir şirketiz malınıza sahip çıkın ite çakala yem olmayın....
c.ortaya karışık çoban salata bir haber isteyen istediği tarafından baksın....
d.hiç biri[/QUOTE]

Zaten bu beklenti de olmasaydı şimdi 1,50 lerdeydik. Belki de olumsuz olacağını bildikleri halde umut olarak pompalamaya devam ediyorlar.
Hangi ülkede bir başvuru 2 senede neticelenmez yahu. Ya evet ya hayır herşey ortada.
Kağıt cuma günkü hareketlerine göre sanki 2,20 lerin altına gelmeyecek gibi bir izlenim verdi.
Zaten 2,15 altına gelirse bir daha da toparlanmaz. Öyle ahım şahım bir kar da yok, kala kala gelebilecek olumlu bir habere bakarız.

krdmrci
03-07-2011, 14:10
Sabır sabır sabır .

GaKKoS
03-07-2011, 22:07
İyi pazarlar,

İlaçta şu aşamada bir sıkıntı görünüyor. teknik indikatörler yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. Tabi biz ne yazsak ne çizsek boş tahta yapıcı ne derse o olur..

İlk direnç 2.25 sonra 2.29 görünüyor. 2.29 geçerse bir daha yazar çizeriz..

Rast gele...

87658

revulationer
04-07-2011, 10:55
ilaç sektöründe devletin temmuz ağustos ayı içerisinde iskonto oranlarını %6-%10 arasında artırması bekleniyormuş (sektörde çalışmaya devam eden arkadaşlar bu yönde bir beklenti olduğunu ilettiler). Buna istinaden son 2.5 yılda olduğu gibi ilaç firmaları eleman çıkarmaya hazırlanıyormuş (bende o kurbanlardan biri oldum mayıs ayında). Bence bu zorunlu indirimler olmasaydı firmanın önü açıktı ama bu iskonto indirimleri engel oluyor diye düşünüyorum. Karlılık ciddi oranda azalıyor. Çünkü Türkiyede ilaç firmalarının müşterisi %95 oranında SGK yani devlet.

uyuz
04-07-2011, 10:55
6 aylıkta en az 60.000.000.tl kar bekliyorum .

kumbar
04-07-2011, 11:56
ver şu kasadaki 500 küsür milyon parayı da fakir fukaraya... bari para kazandırmıyon...bir hayrımız olsun....sünepe hisse...

krdmrci
04-07-2011, 18:16
Sabır, sabır, sabır.Eczacıbaşı ilaç bence sabredilmesi regeken bir kağıt.Bir ay oldu hisseye gireli.Ortalama 2,50 . Kısa vadede zarardayım.Ama orta ve uzun vadede 6 ay 1 yıl içinde kazandıracağına inanıyorum.Koskoca eczacıbaşı holdingin % 37 si eczacıbaşı ilaç'ın. ETİ YATIRIM kısa vadede hedef yükseltmiş:

http://yatirimci.akbank.com.tr/hissedetay.aspx?hisse=ECILC

ECILC * Sağlık, tüketim, gayrimenkul ve seramik kaplama sektörlerinde faaliyet gösteren Eczacıbaşı İlaç, aynı zamanda halka açık olmayan Eczacıbaşı Holding'in %37 hissesine sahiptir. *Mayıs ayı içinde %50 ortağı olduğu Eczacıbaşı - Monrol Nükleer Ürünler’in Moleküler Görüntüleme Ticaret hisselerinin %99,999947'sinin alımı ile ilgili sözleşmesi imzaladı. * Zekeriyaköy’de 300 mn $ 'lık yatırımı içeren Ormanada projesi için Koray İnşaat ile anlaşma yaptı. *İlaç pazarı ilk çeyrekte TL bazında %9 büyürken Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ise %32 büyümüştür. * Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri parenteral ve periton diyalizi solüsyonlarında pazar lideri. *İlaç portföyünün yanısıra ürün gamına CE belgeli, ara ürün gibi serbest fiyatlandırılan ürünleri de eklemek yönünde çalışmalarını sürdüren şirket ilk çeyrek dönemde 10 yeni anlaşma daha yaptı. *Şirketin kaldıraç oranı %11 düzeyinde olup, net kar marjı %9 olarak gerçekleşmiştir. * Grup yaklaşık 1.5 yıl önce bir "Yatırım Bankası" kurmak için BDDK'ya başvuruda bulundu. * Kartal'da yaklaşık 350 dönüm araziye sahip olan Holding'in kentsel dönüşüm planı çerçevesinde gayrimenkul projesini gerçekleştirmesini bekllenmektedir. Teknik Analiz *Kısa vadeli yükseliş trendi içinde bulunan hisse için 2.32 KV direnç, 2.38 KV hedef konumundadır.

krdmrci
04-07-2011, 18:17
İkinci çeyrek bilançosu ne zaman açıklanacak bilen var mı?

barisderin
04-07-2011, 20:50
6 aylıkta en az 60.000.000.tl kar bekliyorum .

neye göre bekliyorsun. ya gelmezse.... geldi diyelim 60 milyon ilaç için vasat bile değil kötü bir bilanço. karlılığına bakarsan bu hissenin 2 li rakamları bile hayal olurdu. beklenti diye yutturdukları hayallerle buralarda fiyat. patron bu şekilde para kazanıyor. fiyatıda sana bana taşıtarak kontrol ediyor. ne diye kar açıklayıp sana temettü versin ki. kılıfına uydurup o karları hokus pokus etmek kolay. baksana adeta direniyor bir kademe daha çıkmamak için. endeks 1,5 yapıyor ilaç yerinde sayıyor sanki çok çıktıya dinleniyor... yorumlara bakarsak bende dahil olmak üzere 2.60 lar civarındada bu gün yarın bi kaç haftaya kalmaz şöyle olacak yorumları yaptık. bunun üzerine iki sert düşüş yaşadık nerdeyse 1.90 ı gördük. genel kurul toplantısına katılan arkadaşlardan öğrendiğimiz kadarı ile şirket yöneticileri 5 yıllık periyotta endeksle paralel getiri sağladığını ileri sürerek hisse fiyatının normal olduğunu söylüyorlar. şirket sahipleri istemiyor fiyat yükselsin biz ne yapsak ne desek boş. hadi diyelim 2,40- 2.50 bakalım bu fiyatın üstünden mal alan olurmu.... ben hiç sanmıyorum. o takasta ilk beş 140- 150 milyonu bulana kadar eze eze son lotumuzu elimizden alacaklar. ben bütün inancımı kaybettim malyetimide yakaladığımda sonsuza dek satıp çıkmak niyetindeyim. bi kaç kademe daha çıksın diye ona buna gaz verenlerden değilim. bu hisseye yeni girecek yada uygun fiyata geldiğinde satmak yerine beklemeyi seçen arkadaşlara sabır diliyorum.

uyuz
05-07-2011, 08:01
kasadaki 637.- mil paranın dövizde olduğunu sanıyorum . 31/3 ile 30/6 arasında döviz sepeti %7 arttı. 637.- x .07 = 44.- tl . 3 aylık karı 21.-tl ... 44 .- + 21.- = 65 .- ........... bilmem anlatabildimmi .

Z&M
05-07-2011, 14:56
http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/3154.jpg

2.28 geçilirse ilk hedef 2.50
ky yok herkes az zamanda çok para kazanmanın peşinde riskli kağıtlara dalıyorlar sonu malum.

nerkan
05-07-2011, 18:46
Fibo dirençleri 2.33-2.40-2.62, göstergeler olumlu özellikle MACD güçlü duruyor

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/5647.png

bawer
06-07-2011, 15:42
antibiyotikleri yüklediler sonunda, hadi hayırlısı...

nerkan
06-07-2011, 16:37
Fibo dirençleri 2.33-2.40-2.62, göstergeler olumlu özellikle MACD güçlü duruyor

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/5647.png

Endeksteki bozulmaya rağmen hisse güçlü bir duruş sergiledi ve ilk direnç noktası olan 2.33 de kapattı, üzerinde kalabilirse 2.40 ve 2.62 hiçte uzak değil yeterki endeks 62.500 üzerinde tutunsun (yatırım tavsiyesi değildir)

barisderin
06-07-2011, 18:45
evet evet iki kademe çıktı ya hemen saldırıp alın. kurtarın adamları. e hadi satın elinizdeki diğer kağıtları bunu alın. yazıktır büyük yatırımcının da canı var kurtarın adamları........

kaptan34
13-07-2011, 23:03
İlaç satıldığından beri söylüyorum bu adamların katakullisi bitmez.KY kucağına verirler malı bekletirler bıktırınca alırlar 2.20-2.60 arası gider gelir aldanmayın ucacak kacacak laflarına burada kendileri bile yorum yazdırır hele grafiklere hiç inanmayın.ben gördüğümü yazdım ister alın ister satın ama hiç bir zaman yazılan pembe hayallere inanmayın.

barisderin
16-07-2011, 10:18
grafik paylaşıp destek direç verenler nooldu. yomu açıklamanız.......

iflas
17-07-2011, 10:40
grafik paylaşıp destek direç verenler nooldu. yomu açıklamanız.......

Sayın barisderin,

Burası yatırımcıların bilgi paylaşım platformu. Paylaşacak bilginiz varsa paylaşın. Yoksa kirletmeyin lütfen.

YALCIN2004
17-07-2011, 11:00
ekonomist dergisinin bu haftaki sayisinin borsa koridorlari saufasinda euro/tekfen Bank'ın Yunan ortağının satışını Eczacıbaşı'nın karşılayabileceği ve %40 oranında eczacı ilacın ortak olabileceğine dikkat çekiliyor.
Not. Ben de eczacı grubu hisse yoktur. Yukarıdaki bilgiyi de eczacı hissesi olan dostlarımız paylaşmak istedim.
Herkese iyi pazarlar. 

alpagos
19-07-2011, 15:00
E.İlacın şu anda 2,21'de güzel bir desteği var. Burası aşağı kırılırsa 2,02'e kadar düşelebilir. Nakit olarak güçlü, ilacı sattıktan sonra ki yeni yapılanmasında şirketin yeniden büyümeye başladığı görülüyor. Şu andaki tahmini karlarla F/K oranı olarak düşük sayılmaz, ancak çok çok ucuz bir PD/DD var. Şirket Esas Faaliyet Karının artışına bağlı olarak net karını artırırsa önünde primli uzun bir yolculuğu olur. Tabii ki bu hisseyle ve Eczacıbaşı Yatırım ile ilgili en önemli iki beklenti Kartal'daki arsası ve bankacılık kurma izni , bu hisseyi alan bu iki beklentiyi almalı. Her hissenin kendine özgü sert veya zayıf ivmesi vardır. Eczacı grubu hisselerini de kendine özgü hareket tarzını bilerek girmek gerekir. Fiyatını yavaş yavaş beğendiğim, temel oranları ucuz bulduğum, iki önemli fiyatlanmamış beklentiye sahip olan bir hisse konumundadir.

jojo
19-07-2011, 16:42
Yarın veya en geç Cuma gününe kadar sıkı bir hareket bekliyorum.
2,60'a doğru..
Tahtadaki hareketler, kademeler, vs böyle bir beklenti yarattı bende..
Sabah ola hayrola..

jojo
19-07-2011, 17:28
2,60'a doğru..
Sabah ola hayrola..

Vay beeee..

Topikte kimseler kalmamış...

Hissede filler tepişiyor herhalde..

Gerçi onların da pek tepiştikleri söylenemez ya neyse..

Önümüzdeki günlerde kalabalıklaşabilir burası..

Bazen sükunet iyidir..

Şşşşşşşşşttt.

ibrahim555
21-07-2011, 10:57
bu kagıdın ne 30 nede 50 endeks içinde teri var ordaki düşüşlerin iki katını gerçekleştiriyor çıkarkende tık yok

jojo
21-07-2011, 16:37
Böyle bir günde + kapanış yaptı.
Bravo diyorum..

hu_so
21-07-2011, 16:53
ne oldu şimdi sabah şirket battı sonra yanlış hesap yaptık batmamışız mı dediler

barisderin
23-07-2011, 13:28
2,60'a doğru..
Sabah ola hayrola..

ne oldu 2. 60 ı görecektik hani. ben göremedim yoksa ben seans izlemediğim bi zamanda mı yaptı 2.60 'ı..... millete gaz vermeyin burada. uyanıklara çarpacak keriz topluyorsunuz. bırak 2.60'ı 2.06 yı aşağı doğru kırarsak bak ozaman şenliğe.....

barisderin
24-07-2011, 09:28
Sayın barisderin,

Burası yatırımcıların bilgi paylaşım platformu. Paylaşacak bilginiz varsa paylaşın. Yoksa kirletmeyin lütfen.
ne bilgisi paylaşıyosun paylaş bakalımda bizde öğrenelim bilmediklerimizi....
Ben paylaşıyorum zaten doğru bildiklerimi. işinize gelmeyince rahatsız oluyorsunuz. 61 bin endekste kalkıp 2.50-2.60 tan bahsediyorsunuz. endeks 70 bin olunca ilaç 3.50 mi olacak ozaman. 70 bin endekste ilacı 2.60 tan almayan şimdi neden alsın. varmı bi gelişme. söylediğim özetle şu malum iki çok büyük beklenti var. ve bunların ne zaman gerçekleşeceği hakkında kimsenin bir inancı ve fikri yok. bu konuda bir gelişme olmadan bir buçuk yıllık düşüş yönlü trendin kırılması çok zor. zeten nezaman o bölgeye yaklaşsa satılıyor. e şimdi hal böyleyken ve mayıs ayında borsadan parasını çeken deyyus daha ucuz fiyattan sattığını geri almadan neye dayanarak bilgisiz yatırımcıya bu hisseyi aldırmaya çalışıyorsunuz. bunu vicdanınızla barıştırıyorsanız söyleyecek sözüm yok. bir ayet var BEN İLMİ VE PARAYI DİLEDİĞİME VERİRİM diye. bence bunu hak etmek için önce kalbimizi temiz tutmalıyız. tekrar forumu kirlettiğim için özür dilerim

iflas
24-07-2011, 20:23
ne bilgisi paylaşıyosun paylaş bakalımda bizde öğrenelim bilmediklerimizi....
Ben paylaşıyorum zaten doğru bildiklerimi. işinize gelmeyince rahatsız oluyorsunuz. 61 bin endekste kalkıp 2.50-2.60 tan bahsediyorsunuz. endeks 70 bin olunca ilaç 3.50 mi olacak ozaman. 70 bin endekste ilacı 2.60 tan almayan şimdi neden alsın. varmı bi gelişme. söylediğim özetle şu malum iki çok büyük beklenti var. ve bunların ne zaman gerçekleşeceği hakkında kimsenin bir inancı ve fikri yok. bu konuda bir gelişme olmadan bir buçuk yıllık düşüş yönlü trendin kırılması çok zor. zeten nezaman o bölgeye yaklaşsa satılıyor. e şimdi hal böyleyken ve mayıs ayında borsadan parasını çeken deyyus daha ucuz fiyattan sattığını geri almadan neye dayanarak bilgisiz yatırımcıya bu hisseyi aldırmaya çalışıyorsunuz. bunu vicdanınızla barıştırıyorsanız söyleyecek sözüm yok. bir ayet var BEN İLMİ VE PARAYI DİLEDİĞİME VERİRİM diye. bence bunu hak etmek için önce kalbimizi temiz tutmalıyız. tekrar forumu kirlettiğim için özür dilerim

Sayın barisderin; size anlayacağınız şekilde cevap vereyim:

Şahsen maliyetim çok daha aşağıda. (2,03 - Bu işlerle çok ilgilisiniz diye yazdım.) Bu foruma ne "çıkacak" diye mesaj gönderdim, ne de "inecek" diye.. Beni başkasıyla karıştırdınız herhalde. Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyanlar hakkımda yanılgıya düşebilirler. Bu yüzden cevap yazıyorum. Yoksa cevap vermeye değer şeyler yazdığınızdan değil.

Hatırlarsanız, sizin diğer kullanıcılarla zıtlaşmak için gönderdiğiniz bir mesajınız üzerine ben size "burasının bir bilgi paylaşım platformu olduğunu, anlamsız mesajlar atılmaması ve kirletilmemesi gerektiğini" hatırlatmıştım. İsterseniz geri dönüp kendi çok manalı(!) mesajınızı da bir okuyun.

Neticede, hisseyle ilgili fikirlerinizi elbette okumak ve paylaşmak isteriz. Düşüncelerinizin olumlu ya da olumsuz olması fark etmez. Sonuçta şahsi düşüncenizdir ve bilgi paylaşımıdır. Ama burayı bir zıtlaşma platformu haline getirmezseniz ve kirlilik yaratmadan düşüncelerinizi paylaşırsanız ben kendi adıma çok mutlu olurum.

Son olarak, size "siz" diye hitap eden bir kişiye "sen" diye hitap edilmez. Nezaket kuralıdır. Bakın, isteyince forumdan neler öğreniliyor.

Saygılar...