PDA

View Full Version : ECILC EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

isoldmysoul
11-03-2011, 21:50
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski Başlık Arşive taşınmıştır.

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

champion33
11-03-2011, 22:29
Al beni diyor...hayırlı olsun...

guneysu
11-03-2011, 23:02
Yeni başlık, yeni bir başlangıç olur inşallah... Yeni Mod'umuz uğurlu ve kısmetli gelir senede......

şişman kedi kağıtta o kadar şişmanlamış ki.... hareket edemiyor....... sayesinde.......

kavak63
12-03-2011, 11:15
bu hısseye yaklasık 1,5 yıl önce 2,80 lerden girmiş ve yaklaşik 1 yıl ucacak kacacak ve yatırım bankası. zekerıya köy vs vs nedenlerden dolayı
bekleyıp 2,50 lerde güç bela cıkmıştım. aradan yaklaşik 3-4 gecti cıkalı bu gün helle şöyle bir bakayım dıye yenıden gırdıgımde
yıne burada aynı muhhabetlerın yapıldıgın görüyorum.
ne şişman kedi imiş ky kanını eme eme bıtıremedı. bu kedı bence obez ve şişmanlamasının sonu yok...ytd

lkandemir
12-03-2011, 13:48
aslında senin gibi bekleyen fazla kalmadı. forumda bir zamanlar borsata, antepli, makinist, mussa, kasved, nickini hatırlamıyom ama profil resminde kurtlar vadisindeki erhanın resmi olan, halo dayının resmi olan...... bunlar artık kalmdı. yerine eczacının yeni ortakları var. bir dinamik var, ama şirkette değil, hissedarı olan ky lerde.

dune
13-03-2011, 16:17
Dananın kuyruğu da maşallah epey uzun..
Bakalam bu ay kopacak mı.?

helde
13-03-2011, 18:42
imkb nin en zararlı hissesi ben senette daha bir kuruş para kazanamadım.ucuz dersin alırsın daha düşer pahalı dersin almazsın orada kalır kısmetsiz senet

internetgezgini
14-03-2011, 15:55
1 Ocak 2010 – 30 Eylül 2010 ECZYT Faaliyet Raporu. Yayın tarihi 12.11.2010
"Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar, 31 Aralık 2009 tarihinde aldığı Yönetim Kurulu kararı ile; bir Yatırım Bankası kurulabilmesi amacıyla BDDK Başkanlığı'na ilgili mevzuat çerçevesinde başvuruda bulunulmasına ve söz konusu bankanın kuruluşu ile ilgili yasal süreçlerin tamamlanarak gerekli izinlerin alınması halinde banka sermayesine % 40 oranında iştirak edilmesine karar vermiştir. 30 Eylül 2010 tarihi itibariyle kanunda talep edilen bilgilerin derleme süreci devam etmektedir."

TAIB 2010 3.Çeyrek Raporu
"20 Nisan 2010, 16 Temmuz 2010 ve 22 Eylül 2010 tarihli ve 2010/10-21-26 sayılı Yönetim Kurulu Kararları'na göre, Ana Ortaklık Banka hisselerini satın almak konusunda niyet belirten bazı yatırımcılara defter ve kayıtlar üzerinde incelemeye başlamaları hususunda izin verilmesine ve gerekli görüldüğü takdirde bu konuda gizlilik taahhüdü alınmasına karar verilmiştir."

ECZACIBAŞI/KARAMERCAN, "(BANKA ALIMI) TAİB BANK İLE GÖRÜŞMELER OLMUŞ OLABİLİR"-CNBCE

TAIB Yatırımbank A.Ş. resmi sitesinden alıntı ;
"TAIB YatırımBank A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olarak 25 Aralık 1996 tarihinde kurulan ve hisselerinin %100’ü TAIB YatırımBank A.Ş.’ye ait olan TAIB Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin Sermaye Piyasası Kurulu’nun 06.04.2010 tarih ve B.02.1.SPK.0.16-394/3504 sayılı onay yazısı ile geçici kapalılık halinin 20 Mart 2011 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmiştir."

-----------------------------------------------------------------

Yukarıdaki alıntıların hiçbirisi dedikodu olmayıp, kaynakları belirtilmiştir.
Şimdi bu haberleri yorumlayalım.

Aralık 2009'da yatırım bankası için karar alan Eczacıbaşı, Eylül 2010'da hala "gerekli belgeleri derliyorum." diyor. Türkçesi, o tarih itibarı ile BDDK'ya yapılmış bir başvuru yok. Muhtemel ki lisans başvurusu yerine hazır bir banka ile ilgileniyorlar..

Aynı tarihte TAIB yönetimi, "Bankayla ilgilenen yatırımcıların olduğunu belirtip, kayıtların incelenmesi ve gerekirse gizlilik anlaşması yapılması" kararı alıyor.

Karamercan 28 Ocak'ta "TAIB ile görüşmeler olmuş olabilir" açıklamasını yapıyor. Yapılmıştır ya da yapılmamıştır yerine "olmuş olabilir" diyebiliyor. Bir üst satırdaki "gizlilik anlaşması" sanki yürürlüğe girmiş gibi duruyor.

Son olarak 20 Mart tarihine dikkat edelim. TAIB'e bağlı TAIB Menkule verilen süre önümüzdeki hafta doluyor. TAIB önümüzdeki hafta zarar yazan atıl yatırımlarını taliplilerine satıp çıkabilir ya da yeniden yapılandırmaya sokup aktif hale geçirmeyi deneyebilir.

İyi ya da kötü, önümüzdeki hafta durum netleşir...

YTD

ECZYT sayfasına yazmıştım.
ECILC için de geçerli...

Herkese bol kazançlar...

tuarek
15-03-2011, 01:16
AIB 2010 3.Çeyrek Raporu
"20 Nisan 2010, 16 Temmuz 2010 ve 22 Eylül 2010 tarihli ve 2010/10-21-26 sayılı Yönetim Kurulu Kararları'na göre, Ana Ortaklık Banka hisselerini satın almak konusunda niyet belirten bazı yatırımcılara defter ve kayıtlar üzerinde incelemeye başlamaları hususunda izin verilmesine ve gerekli görüldüğü takdirde bu konuda gizlilik taahhüdü alınmasına karar verilmiştir."
Bu gizlilik kararı rutin bir uygulamamıdır??
Borsada şeffaf olmak esas ise çelişkili bir durum değilmidir???
Aynı haber etrafında dön baba dönelim oynuyoruz.Bakalım masallar gerçek olacakmı???

barisderin
15-03-2011, 22:52
bilenleriniz vardır. bende yaklaşık 13-14 aydır bu hissenin sahabısıyım. bizde biçok kere gaza gelip bugünden yarına hareketlenecek gibi beklentiye kapıldık. kimi zaman tepkisizliğine, düşerken önden gidişine hatta ve hatta şirket sahiplerine ağzımız dolusu sövdük. hep kendi tarafımızdan bakarak değerlendirdik herşeyi. bu gün kendimi Bilent ECZACIBAŞI yerine koyarak düşünmeye çalıştım. Birde sesli düşüneyim bakalım: şimdi arkadaş ben Türkiyedeki ismime parama vs. güvenerek yaklaşık 10 yıldan buyana sürdürülen bir politikayı delmeye çalışıp bankacılık izni istemiş olayım. şimdi bu iş içinde likidite yaratmak için bazı ortaklık ve kuruluşlarımı satayım. şimdi bu para üç kuruş faiz getirisi için nekadar zaman bekletilir... tamam yatırm bankacılığı güzel iş bomba bi iş. bi süre bu parayı dövizde faizde bekletmeye değer. ama ne zamana kadar. Ben kendime sormazmıyım bi müddet sonra Bilent bu işin sonu yok bankacılık olmasa çankacılık olur. oda fena bir iş değil demezmiyim. yakalaşık 1,5 - 2 milyar dolar keş para bu lavukların izin vermesini bekliyor. ümidi kestiklerinde bu parayla zentivayı geri alacak halleri yokya. bi başka baba iş vardır akıllarında herhalde. bence alternatif bir plandaha vardır mutlaka. Ben şahsen işte bu karar aşamasına yaklaşılmakta olduğunu düşünüyorum. eğer daha evvel lisans verilmemiş olursa seçimlerden sonrada biraz havayı koklarlar olacak gibiyse makul bi süre daha beklenilebilir. değilse b planını devreye sokarlar kanısındayım. o vakitte 2012 başları olabilir. Ben BİLENT OLSAM ÖYLE DÜŞÜNÜRDÜM...:) görüşü olan ?

DostCan
15-03-2011, 23:18
Bu hissede yatırımcılar psikolojik olarak çöküntü içinde,dibe vurmuş görünüyor. Geçen cuma gününe ait alış- satışlara baktım gelene gidenene vermişler her nedense.Sanki batacak yakında gibi bir imaj var ortada.Hayret ediyorum bende doğrusu.Bu işin içinde bir iş var ama bilemiyorum nedir bu?Belkide bu hisse büyük bir sarsıntı- deprem olmadan,yatırımcılar savrulmadan kendine gelemiyecek mi?Sanki öyle bir durum var ortada!Kendimizi teselli etmek adına bir söz var onuda yazmadan geçemiyeceğim.''Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden hemen öncedir ve sabaha çok yakın andır''.

bsm
17-03-2011, 01:07
Uzun bir ayrılıktan sonra bugün artık zamanı gelmiştir diye düşündüm ve portföye aldım.
Değişen birşey yokmuş.Eski alışkanlık aynen devam ediyor.
Alır almaz derhal iyi bir zarar.

mrtgrsy
17-03-2011, 16:36
Merhabalar ,

Ya bu hissede hiç beklenti yok mu , ya da hiç haber olmaz mı...Bekliyoruz öyle keyfi gelecekte çıkacak diye...

maviruya53
17-03-2011, 16:45
kedidir kedi (malüm mart ayı :) )

mrtgrsy
17-03-2011, 16:50
yazık yaa...Eczacıbaşı dedik sağlam hisse dedik ama boş çıktı ya

talih
17-03-2011, 18:20
benim hayalklerim vardı...:) acaba nerde hata yaptık

mrtgrsy
18-03-2011, 12:10
Senin gibi şirkete ve hisseye yazıklar olsun..

DostCan
18-03-2011, 16:56
Bu hisseyi alan yatırımcı alıp unutacak.Her gün ekrana bakanların işi gerçekten çok zor.Bu yatırımcıların psikolojilerinin alt üst olması büyük ihtimal.

barisderin
19-03-2011, 14:42
Dünyanın en büyük finans kurumlarından Hollandalı Rabobank, Türkiye’de yatırıma hazırlanıyor. 2005 yılında Şekerbank’a talip olan ancak satış anlaşması mahkemeden dönen Rabobank, Türkiye’de sıfırdan bir banka kurmak için Ankara’da görüşmeler yürütüyor.

Şekerbank macerasının ardından 2 yıl önce de Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ile yatırım için dirsek temasına geçen Rabobank, Ekim 2010’dan itibaren ise Türkiye operasyonu için tekrar düğmeye bastı.

Adabank’ta risk gördü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile lisans görüşmelerini ‘İkinci Başkan’ düzeyinde yürüten bankanın BDDK’dan “300 milyon dolar sermaye getirirseniz, lisans alabilirsiniz” yanıtını aldığı öğrenildi. Banka yönetiminin, şu sıralar Türkiye pazarına hangi alana yoğunlaşarak girmenin daha avantajlı olacağını tartıştığı belirtiliyor. BDDK ile iki kez masaya oturan Rabobank yetkililerinin, “Türkiye’ye girme konusunda kararlıyız. Ticari bankacılık ya da perakende bankacılıktan hangisi üzerine yoğunlaşacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Bu kararın ardından işlemlere başlayacağız” dediği öğrenildi.

Türkiye temsilciliği de bulunan Rabobank’ın önce Adabank’ı satın almayı düşündüğü ancak BDDK’nın “Adabank’ı 90 milyon dolara alsanız bile, 200 milyon dolar sermaye koymanız gerekli” mesajının ardından Adabank’tan vazgeçtiği belirtildi. Ayrıca Adabank’ı almanın risk içerdiğini düşünen bazı Rabobank yetkililerinin, “Adabank ile ne aldığınızı tam olarak bilemiyorsunuz. Sıfırdan yeni bir banka kurmak daha az riskli” dediği öğrenildi. Bu yıl Türkiye bankacılık sektörüne girmeyi planladığı belirtilen Rabobank’ın hızla şubeleşmeyi hedeflediği de kaydedildi.

Gıda ve tarım ağırlıklı bir müşteri portföyüne sahip olan Rabobank’ın dünyanın en büyük 25 finans kuruluşu arasında olduğu belirtiliyor.

2.8 milyar euro kâr

Banka geçen yıl net kârını yüzde 26 artırarak 2.8 milyar euro’ya taşıdı. 59 bin çalışanı olan Rabobank kurumsal ve perakende bankacılıkta da uzman. 2010 verilerine göre bankanın 270 milyar euro’luk aktifi ve 131 milyar euro’luk mevduatı bulunuyor.

2004’ten beri yeni lisans yok

Türkiye’de 2004 yılından bu yana bankacılık lisansı verilmiyor. Bankacılık lisans başvurularına son 7 yıldır onay vermeyen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Bankacılık Yasası’ndaki ‘Banka kurmak için aranan sermaye şartı 30 milyon liradır’ hükmüne rağmen en az 300 milyon dolar sermaye getirilmesi şartını arıyor. BDDK Başkanı Tevfik Bilgin bu konudaki son açıklamasında, “Gönlümüzden geçen ve altına inmeyeceğimiz tutar, 300 milyon dolardır” demişti.

Değişim sinyali geldi

Devlet Bakanı Ali Babacan da, geçen yıl yaptığı açıklamada yeni lisans verme konusunda çok seçici olduklarını, sektörde bankacılığı iyi bilen ve asla soru işareti olmayan kişi ya da kurumlar olması gerektiğini belirtmişti.

Bu [COLOR="red"]açıklamada, AK Parti iktidarı döneminde yeni bir banka lisansı verilmediğini hatırlatan Babacan bu duruşlarını 2010’dan itibaren biraz değiştirdiklerini ve yeni lisanslara açık olduklarını söyleyerek, “Adımlarımızı çok dikkatli atmamız lazım. Çok muteber, saygın isimler, kurumlar olmadan sırf parayla bu işler olmaz. Başvurular, mevcut başvurular arasında çok ciddi, bizi tatmin eden bir tablo henüz yok. Böyle yoklayanlar, başvuranlar var ama” diye konuşmuştu. Milliyet[/

barisderin
19-03-2011, 14:45
babacan başvurular arasında ciddi ve bizi tatmin eden bir başvuru yok demiş. ee neyi bekliyoruz.

yil1968
19-03-2011, 14:57
babacan başvurular arasında ciddi ve bizi tatmin eden bir başvuru yok demiş. ee neyi bekliyoruz.

Eczacı grubunun Eczacıbaşı yatırım holding çatısı altında birleşmelerini bekliyoruz.

barisderin
19-03-2011, 23:40
Eczacı grubunun Eczacıbaşı yatırım holding çatısı altında birleşmelerini bekliyoruz.
yani ? ve sonra ?

DostCan
20-03-2011, 13:45

-----------------------------

Bu hükümetin bu gruba bir yatırım bankası izni vermek için bu kadar mesafeli yaklaşmasıda YADIRGANMAMALI.Bu grub kendi yatırmcısına bir güven veremediki, onlara güven verebilsin.Bu grubun sahiplerinin oturup bir düşünmesi lazım.Biz nerelerde hata yapıyoruz ki karşıdakiler bize bu kadar güvensiz gözle bakıyor.Düşünüp biran önce kendine gelmeleri ,ayaklarının yere basması lazım. Yoksa yerinde sayar dururlar.Bu iş böyle...

Karamamba
20-03-2011, 13:56
Esas

20/03/2011

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Türkiye'nin birinci nesil reformları artık arkasında bıraktığını belirterek, ''Bence Türkiye artık ikinci nesil reformlara hazır durumda'' dedi.
Vitra ve Burgbad markalarıyla Frankfurt'ta düzenlenen ISH Fuarı'na katılan Bülent Eczacıbaşı, bir grup gazeteciyle sohbetinde ABD, Avrupa, Türkiye ekonomisi ile Ortadoğu ve Afrika'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Ortadoğu'daki gelişmelerin nelere yol açacağını bugünden öngörmenin mümkün olmadığını, ancak enerji fiyatlarındaki artışların tüm dünyada mutlaka etki yapacağını ifade eden Eczacıbaşı, Libya'nın Avrupa için önemli bir petrol ihracatçısı olduğunu, bu çalkantıların Suudi Arabistan'a sirayet etmesi halinde etkilerinin daha büyük olacağını, ancak bugün için öyle bir risk görünmediğini anlattı.

Eczacıbaşı, enerji fiyatlarından etkilenecek ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini, bölgede İsrail ve Güney Afrika gibi ülkelerin enerji fiyatlarına karşı çok duyarlı olduğunu ve Hindistan ile Güney Kore'nin de bu süreçte darbe alabilecek ülkeler olduğunu belirtti.

-CARİ AÇIK UYARISI-

Türkiye'nin geçen yıl çok olumlu bir büyüme süreci yaşadığını, ancak son yılların ortalama büyüme hızı açısından performansının parlak olmadığını ifade eden Eczacıbaşı, geçen yıl bu büyüme hızının beraberinde getirdiği olumsuzluğun cari açık artışı olduğunu ve açığın yüzde 6'nın üzerine çıktığını hatırlattı.

Eczacıbaşı, ''Türkiye, bir önceki yılın birkaç katı düzeyinde bir cari açıkla karşı karşıya kaldı. Bu artış hızı geçen yılın son aylarında hızlandı ve yüksek büyüme hızını beraberinde getirdi. Geçen yılın artış hızını bu yıla projekte ettiğimizde, bütün yıl için bunun böyle devam edeceğini düşünürsek, Türkiye yüzde 8-9 cari açıkla karşılaşacak demektir'' diye konuştu.

Türkiye'nin zaman zaman yüksek büyüme hızları elde etse de ortalama düzeyde hızla büyüyen ülke görünümünde olduğunu, yüksek büyüme hızlarının etkisinin yaşanan krizlerle giderildiğini dile getiren Eczacıbaşı, ''Cari açık konusu çok önemli, hafife alınacak bir konu değil. Bundan artık bizim sanayimizin yapısını, ihracatımızın yapısını değiştirerek, rekabet gücümüzü artırarak muhakkak kurtulmamız gerekiyor. Bu kadar çok şey başaran Türkiye, muhakkak bunu da yapabilir, yapabileceğimizden kuşkum yok. Önemli olan hedefi çok net belirlemek ve doğru politikaları belirleyerek uygulamaya koymak. Bunun yapılacağına da inanıyorum ve sıranın da buna geldiğini düşünüyorum'' dedi.

-MERKEZ BANKASI'NIN YARATICI ÖNLEM PAKETİ-

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz aylarda alışılmışın dışında farklı bir politika paketi oluşturarak yaratıcı ve deneysel bir yaklaşım ortaya koyduğunu dile getiren Eczacıbaşı, sıcak para girişlerini kontrol altına almak amacıyla bir yandan politika faizlerini indirdiğini, öte yandan karşılıkları artırarak enflastyonist etkileri sınırlamak istediğini kaydetti.

Eczacıbaşı, ''Bunun ne ölçüde başarılı olacağını söylemek için erken. İlk gözlemler olumlu yönde oldu. Kurda sınırlı artış oldu. Bunun neticesinde ihracat rakamları çok olumlu gelişti. Ancak bu politika demetinin nasıl sonuç vereceğini, önümüzdeki aylarda göreceğiz. Biraz sabra ihtiyacımız var. Ancak yılın ilk yarısında yüksek büyüme hızı devam edecek. İthalat artışı devam ediyor. İkinci yarısında nasıl olacağı konusu çok net olmamakla birlikte seçimden sonra iş başına gelecek olan hükümetin bir miktar ekonomiyi soğutmak için bazı önlemler alacağını düşünebiliriz. Bu önlemler belki de Merkez Bankası'nın bugün uyguladığı yöntemlerin biraz ötesine geçebilir, daha geleneksel yöntemlere dönüşebilir. Merkez Bankası düzenleyici önlemler alabilir'' diye konuştu.

Hükümetin sürdürülebilir büyüme için aldığı hedefin daha çok yüzde 5-6 aralığında bir cari açık gerektirdiğini ve bunun üzerine çıkmasını riskli bulduğunu ifade eden Eczacıbaşı, o nedenle bu senenin ilk ve ikinci yarısının birbirinden farklı olacağını, ancak büyümede bir sorun olmayacağı, hedefin üzerinde yüzde 6 civarında bir büyüme beklentilerinin olduğunu vurguladı.

Bülent Eczacıbaşı, enflasyonun belki hedeflerin biraz üzerinde gerçekleşebileceğini, yüzde 6,7 gibi hesapların yapıldığını dile getirerek, ''Belki beklentinin biraz üzerinde bir enflasyonla 2011 yılını genelde olumlu sonuçlarla kapatmamamız için hiçbir neden görünmüyor'' dedi.

-TÜRKİYE PEK ÇOK ŞEYİ BAŞARDI-

Son 10 yılda Türkiye'nin gösterdiği gelişime bakılırsa çok büyük bir değişim geçirildiğinin son derece açık olduğunu, Türkiye'nin pek çok şeyi başardığını ve ''Türkiye bunları halledemiyor ve hiçbir zaman da halledemeyecek'' dedikleri sorunları artık aştığını ifade eden Eczacıbaşı, şunları söyledi:

''Bir türlü düzelemeyen kamu finansmanı dengeleri, borç sorunu, Türkiye borcunu olumlu düzeylere çekerek sağlıklı bir kamu finansman yapısını elde etmeyi başardı. Bütçe açıklarını yüzde 3.5 düzeyine çekti. Bunu 2011'de daha da düşürmeyi, Maastricht kriteri olan yüzde 3'ün de altına düşürmeyi hedef alıyor. Bu açıdan pek çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi bir noktaya geldi. Kamu borcu yüzde 40 düzeyi ile pek çok ülkenin altında bir noktada. Özelleştirmede çok yol aldı. Tekelleşmenin oluştuğu sektörlerde rekabeti sağlayan adımlar attı ve böylece serbest piyasaya işlerlik kazandırdı ve yatırım iklimini güçlendirdi. Yabancı sermaye girişlerini önceki yıllarda hiç düşünülemeyecek noktalara çekti. Enflasyonu kontrol altına aldı. 'Bütün yaşamımız enflasyonla mücadele ile geçecek' derken, enflasyonu kabul edilebilir düzeylere indirilebildiğini yaşadık. Daha pek çok başarı elde etti Türkiye. Serbest piyasa ekonomisinin kurumlarını güçlendirdi. Bağımsız ve çok iyi çalışan bir Merkez Bankası'na kavuştu. Yatırımcıya güven veren bir ortam oluştu.''

-''İŞ ADAMLARINA GÜVEN GELDİ''-

Bülent Eczacıbaşı, iş adamı olarak bazı psikolojik faktörlerin çok önemli olduğunu düşündüğünü ve iki konuda iş adamlarına çok büyük güven geldiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bir tanesi kamu yönetimine yönelik güven geldi. Ciddi bütçelerin yapıldığı ciddi politikaların uygulandığı, tahminlerin, planların tuttuğu ve gerekli kararların zamanında ve doğru biçimde alındığı bir kamu yönetimi görmeye başladı iş adamları. Bu çok büyük bir güven unsuru oldu yerli ve yabancı yatırımcılar açısından.

İkincisi de bir öz güven geldi. Biz bütün dünyada rekabet edebiliriz, biz çok uluslu şirketlerle de rekabet edebiliriz. Onlar Türkiye'ye mallarını ihraç etseler de onlarla da rekabet edebiliriz. Onların kendi ülkelerine gider yatırım yaparız, orada şirketler satın alırız, Ar-Ge de yaparız, inovasyon da yaparız, ürün de geliştiririz, ihracatımızı da artırırız. Bunları yapamamamız için bizim hiçbir nedenimiz yok. Biz sadece Türkiye'de mal satan, dışardan know how almadan hiçbir iş yapamayan şirketler değiliz. Böyle bir öz güven geldi. Bunların son derece önemli olduğuna inanıyorum. Tabii her şeyimizi halletmiş değiliz, sorunlarımız var. Her ekonominin sorunları var. Ama inanıyorum ki saydığım çok önemli değişimler... Bunlara birinci nesil reformlar diyebiliriz. Bunları Türkiye artık arkasında bıraktı. Bence ikinci nesil reformlara hazır artık Türkiye. Bu reformlar Türkiye'nin rekabet açığını kapatacak reformlar olmalı ve Türkiye'yi inişli çıkışlı büyüme sürecinden kurtaracak cari açık bağımlılığından korkusundan ve sıcak para bağımlılığından kurtaracak ve gerçek anlamda sürdürülebilir büyüme hızlarını mümkün kılacak reformlar olması gerekir. Bunlar için ortamın hazır olduğunu düşünüyorum. Sağlam bir altyapımız var artık. Bu reformları gündeme getirmeliyiz. Ve bunları belki bu yılın ikinci yarısından itibaren uygulamaya koymalıyız diye düşünüyorum.''

-İKİNCİ NESİL REFORMLAR-

Eczacıbaşı, bu reformların neler olduğuna ilişkin de şu bilgileri verdi:

''İş gücümüzü daha verimli kılmak için niteliksiz iş gücünün nitelikli iş gücüne çevirmek için eğitim reformunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Meslek eğitimi sistemimiz çalışmıyor. İlk ve ortaöğretim kalitemiz OECD standartlarının çok altında. İlk ve ortaöğretim meslek eğitimi kanalıyla ara iş gücü yetiştirmiyor. Elit yüksek öğrenim kurumlarına öğrenci yetiştiriyor. Bunların bazıları bu kurumlara giriyorlar, giremeyenler ortada kalıyorlar ve bu işsizlik sorununa niteliksiz iş gücü olarak katkıda bulunuyorlar. İlk ve orta öğretim kurumlarının kaliteleri arasında çok büyük farklar var. Bu kalite farkları istihdam piyasasına da yansıyor.

İkincisi enerji fiyatları. Enerji konusunda rekabet gücü açısından karşı karşıya bulunduğumuz engeller, elektrik maliyetinin sanayicimize getirdiği yükler, dünyada rekabet ederek ayakta kalmak durumunda olan sanayi kuruluşlarımız için büyük sorunlar yaratıyor. Bu konuda ciddi çalışmalara ihtiyaç var.

Üçüncüsü katma değer yaratan sanayileri geliştirmemiz, teşvik etmemiz gerekiyor. İhracatın da daha yüksek katma değer yaratan bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Burada çeşitli sektörler düşünülebilir ama Türkiye'nin çok avantajlı olduğu alanlar var. Endüstriyel tarım geliştirilebilir, muhakkak geliştirilmeli, turizm potansiyeli çok yüksek bir alan. Yazılım alanı son derece önemli bir alan. Markalaşmanın önemi çok açık. Markalaşmanın özendirilmesi, desteklenmesi katma değer açısından çok önemli.

Ar-Ge'nin teşviki, Ar-Ge açısından da hükümetimiz çok önemli girişimler, atılımlar yaptı. Bunların daha da ileri götürülmesinde fayda var. Ar-Ge'ye bütçeden yapılan desteklerin AB standardı olan yüzde 3 düzeyine çekilmesi hedef alınmalı, çok uluslu kuruluşların Türkiye'de Ar-Ge üsleri kurmaları, belki vergi önlemleriyle teşvik edilmeli ve Türkiye'de Ar-Ge'ye dayalı inovasyon iklimi muhakkak yaratılmalı. Böyle bir atılımın artık Türkiye'de gündeme getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.''

Hükümetin ekonomik politiklarını böylesine destekleyen bir iş adamının bankacılık başvurusu kabul edilmez mi?

bombanın fitili ateşlendi.demedi demeyin.............

DostCan
20-03-2011, 14:04
Esas

20/03/2011

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Türkiye'nin birinci nesil reformları artık arkasında bıraktığını belirterek, ''Bence Türkiye artık ikinci nesil reformlara hazır durumda'' dedi.
Vitra ve Burgbad markalarıyla Frankfurt'ta düzenlenen ISH Fuarı'na katılan Bülent Eczacıbaşı, bir grup gazeteciyle sohbetinde ABD, Avrupa, Türkiye ekonomisi ile Ortadoğu ve Afrika'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Ortadoğu'daki gelişmelerin nelere yol açacağını bugünden öngörmenin mümkün olmadığını, ancak enerji fiyatlarındaki artışların tüm dünyada mutlaka etki yapacağını ifade eden Eczacıbaşı, Libya'nın Avrupa için önemli bir petrol ihracatçısı olduğunu, bu çalkantıların Suudi Arabistan'a sirayet etmesi halinde etkilerinin daha büyük olacağını, ancak bugün için öyle bir risk görünmediğini anlattı.

Eczacıbaşı, enerji fiyatlarından etkilenecek ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini, bölgede İsrail ve Güney Afrika gibi ülkelerin enerji fiyatlarına karşı çok duyarlı olduğunu ve Hindistan ile Güney Kore'nin de bu süreçte darbe alabilecek ülkeler olduğunu belirtti.

-CARİ AÇIK UYARISI-

Türkiye'nin geçen yıl çok olumlu bir büyüme süreci yaşadığını, ancak son yılların ortalama büyüme hızı açısından performansının parlak olmadığını ifade eden Eczacıbaşı, geçen yıl bu büyüme hızının beraberinde getirdiği olumsuzluğun cari açık artışı olduğunu ve açığın yüzde 6'nın üzerine çıktığını hatırlattı.

Eczacıbaşı, ''Türkiye, bir önceki yılın birkaç katı düzeyinde bir cari açıkla karşı karşıya kaldı. Bu artış hızı geçen yılın son aylarında hızlandı ve yüksek büyüme hızını beraberinde getirdi. Geçen yılın artış hızını bu yıla projekte ettiğimizde, bütün yıl için bunun böyle devam edeceğini düşünürsek, Türkiye yüzde 8-9 cari açıkla karşılaşacak demektir'' diye konuştu.

Türkiye'nin zaman zaman yüksek büyüme hızları elde etse de ortalama düzeyde hızla büyüyen ülke görünümünde olduğunu, yüksek büyüme hızlarının etkisinin yaşanan krizlerle giderildiğini dile getiren Eczacıbaşı, ''Cari açık konusu çok önemli, hafife alınacak bir konu değil. Bundan artık bizim sanayimizin yapısını, ihracatımızın yapısını değiştirerek, rekabet gücümüzü artırarak muhakkak kurtulmamız gerekiyor. Bu kadar çok şey başaran Türkiye, muhakkak bunu da yapabilir, yapabileceğimizden kuşkum yok. Önemli olan hedefi çok net belirlemek ve doğru politikaları belirleyerek uygulamaya koymak. Bunun yapılacağına da inanıyorum ve sıranın da buna geldiğini düşünüyorum'' dedi.

-MERKEZ BANKASI'NIN YARATICI ÖNLEM PAKETİ-

Merkez Bankası'nın geçtiğimiz aylarda alışılmışın dışında farklı bir politika paketi oluşturarak yaratıcı ve deneysel bir yaklaşım ortaya koyduğunu dile getiren Eczacıbaşı, sıcak para girişlerini kontrol altına almak amacıyla bir yandan politika faizlerini indirdiğini, öte yandan karşılıkları artırarak enflastyonist etkileri sınırlamak istediğini kaydetti.

Eczacıbaşı, ''Bunun ne ölçüde başarılı olacağını söylemek için erken. İlk gözlemler olumlu yönde oldu. Kurda sınırlı artış oldu. Bunun neticesinde ihracat rakamları çok olumlu gelişti. Ancak bu politika demetinin nasıl sonuç vereceğini, önümüzdeki aylarda göreceğiz. Biraz sabra ihtiyacımız var. Ancak yılın ilk yarısında yüksek büyüme hızı devam edecek. İthalat artışı devam ediyor. İkinci yarısında nasıl olacağı konusu çok net olmamakla birlikte seçimden sonra iş başına gelecek olan hükümetin bir miktar ekonomiyi soğutmak için bazı önlemler alacağını düşünebiliriz. Bu önlemler belki de Merkez Bankası'nın bugün uyguladığı yöntemlerin biraz ötesine geçebilir, daha geleneksel yöntemlere dönüşebilir. Merkez Bankası düzenleyici önlemler alabilir'' diye konuştu.

Hükümetin sürdürülebilir büyüme için aldığı hedefin daha çok yüzde 5-6 aralığında bir cari açık gerektirdiğini ve bunun üzerine çıkmasını riskli bulduğunu ifade eden Eczacıbaşı, o nedenle bu senenin ilk ve ikinci yarısının birbirinden farklı olacağını, ancak büyümede bir sorun olmayacağı, hedefin üzerinde yüzde 6 civarında bir büyüme beklentilerinin olduğunu vurguladı.

Bülent Eczacıbaşı, enflasyonun belki hedeflerin biraz üzerinde gerçekleşebileceğini, yüzde 6,7 gibi hesapların yapıldığını dile getirerek, ''Belki beklentinin biraz üzerinde bir enflasyonla 2011 yılını genelde olumlu sonuçlarla kapatmamamız için hiçbir neden görünmüyor'' dedi.

-TÜRKİYE PEK ÇOK ŞEYİ BAŞARDI-

Son 10 yılda Türkiye'nin gösterdiği gelişime bakılırsa çok büyük bir değişim geçirildiğinin son derece açık olduğunu, Türkiye'nin pek çok şeyi başardığını ve ''Türkiye bunları halledemiyor ve hiçbir zaman da halledemeyecek'' dedikleri sorunları artık aştığını ifade eden Eczacıbaşı, şunları söyledi:

''Bir türlü düzelemeyen kamu finansmanı dengeleri, borç sorunu, Türkiye borcunu olumlu düzeylere çekerek sağlıklı bir kamu finansman yapısını elde etmeyi başardı. Bütçe açıklarını yüzde 3.5 düzeyine çekti. Bunu 2011'de daha da düşürmeyi, Maastricht kriteri olan yüzde 3'ün de altına düşürmeyi hedef alıyor. Bu açıdan pek çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi bir noktaya geldi. Kamu borcu yüzde 40 düzeyi ile pek çok ülkenin altında bir noktada. Özelleştirmede çok yol aldı. Tekelleşmenin oluştuğu sektörlerde rekabeti sağlayan adımlar attı ve böylece serbest piyasaya işlerlik kazandırdı ve yatırım iklimini güçlendirdi. Yabancı sermaye girişlerini önceki yıllarda hiç düşünülemeyecek noktalara çekti. Enflasyonu kontrol altına aldı. 'Bütün yaşamımız enflasyonla mücadele ile geçecek' derken, enflasyonu kabul edilebilir düzeylere indirilebildiğini yaşadık. Daha pek çok başarı elde etti Türkiye. Serbest piyasa ekonomisinin kurumlarını güçlendirdi. Bağımsız ve çok iyi çalışan bir Merkez Bankası'na kavuştu. Yatırımcıya güven veren bir ortam oluştu.''

-''İŞ ADAMLARINA GÜVEN GELDİ''-

Bülent Eczacıbaşı, iş adamı olarak bazı psikolojik faktörlerin çok önemli olduğunu düşündüğünü ve iki konuda iş adamlarına çok büyük güven geldiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bir tanesi kamu yönetimine yönelik güven geldi. Ciddi bütçelerin yapıldığı ciddi politikaların uygulandığı, tahminlerin, planların tuttuğu ve gerekli kararların zamanında ve doğru biçimde alındığı bir kamu yönetimi görmeye başladı iş adamları. Bu çok büyük bir güven unsuru oldu yerli ve yabancı yatırımcılar açısından.

İkincisi de bir öz güven geldi. Biz bütün dünyada rekabet edebiliriz, biz çok uluslu şirketlerle de rekabet edebiliriz. Onlar Türkiye'ye mallarını ihraç etseler de onlarla da rekabet edebiliriz. Onların kendi ülkelerine gider yatırım yaparız, orada şirketler satın alırız, Ar-Ge de yaparız, inovasyon da yaparız, ürün de geliştiririz, ihracatımızı da artırırız. Bunları yapamamamız için bizim hiçbir nedenimiz yok. Biz sadece Türkiye'de mal satan, dışardan know how almadan hiçbir iş yapamayan şirketler değiliz. Böyle bir öz güven geldi. Bunların son derece önemli olduğuna inanıyorum. Tabii her şeyimizi halletmiş değiliz, sorunlarımız var. Her ekonominin sorunları var. Ama inanıyorum ki saydığım çok önemli değişimler... Bunlara birinci nesil reformlar diyebiliriz. Bunları Türkiye artık arkasında bıraktı. Bence ikinci nesil reformlara hazır artık Türkiye. Bu reformlar Türkiye'nin rekabet açığını kapatacak reformlar olmalı ve Türkiye'yi inişli çıkışlı büyüme sürecinden kurtaracak cari açık bağımlılığından korkusundan ve sıcak para bağımlılığından kurtaracak ve gerçek anlamda sürdürülebilir büyüme hızlarını mümkün kılacak reformlar olması gerekir. Bunlar için ortamın hazır olduğunu düşünüyorum. Sağlam bir altyapımız var artık. Bu reformları gündeme getirmeliyiz. Ve bunları belki bu yılın ikinci yarısından itibaren uygulamaya koymalıyız diye düşünüyorum.''

-İKİNCİ NESİL REFORMLAR-

Eczacıbaşı, bu reformların neler olduğuna ilişkin de şu bilgileri verdi:

''İş gücümüzü daha verimli kılmak için niteliksiz iş gücünün nitelikli iş gücüne çevirmek için eğitim reformunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Meslek eğitimi sistemimiz çalışmıyor. İlk ve ortaöğretim kalitemiz OECD standartlarının çok altında. İlk ve ortaöğretim meslek eğitimi kanalıyla ara iş gücü yetiştirmiyor. Elit yüksek öğrenim kurumlarına öğrenci yetiştiriyor. Bunların bazıları bu kurumlara giriyorlar, giremeyenler ortada kalıyorlar ve bu işsizlik sorununa niteliksiz iş gücü olarak katkıda bulunuyorlar. İlk ve orta öğretim kurumlarının kaliteleri arasında çok büyük farklar var. Bu kalite farkları istihdam piyasasına da yansıyor.

İkincisi enerji fiyatları. Enerji konusunda rekabet gücü açısından karşı karşıya bulunduğumuz engeller, elektrik maliyetinin sanayicimize getirdiği yükler, dünyada rekabet ederek ayakta kalmak durumunda olan sanayi kuruluşlarımız için büyük sorunlar yaratıyor. Bu konuda ciddi çalışmalara ihtiyaç var.

Üçüncüsü katma değer yaratan sanayileri geliştirmemiz, teşvik etmemiz gerekiyor. İhracatın da daha yüksek katma değer yaratan bir yapıya kavuşturulması gerekiyor. Burada çeşitli sektörler düşünülebilir ama Türkiye'nin çok avantajlı olduğu alanlar var. Endüstriyel tarım geliştirilebilir, muhakkak geliştirilmeli, turizm potansiyeli çok yüksek bir alan. Yazılım alanı son derece önemli bir alan. Markalaşmanın önemi çok açık. Markalaşmanın özendirilmesi, desteklenmesi katma değer açısından çok önemli.

Ar-Ge'nin teşviki, Ar-Ge açısından da hükümetimiz çok önemli girişimler, atılımlar yaptı. Bunların daha da ileri götürülmesinde fayda var. Ar-Ge'ye bütçeden yapılan desteklerin AB standardı olan yüzde 3 düzeyine çekilmesi hedef alınmalı, çok uluslu kuruluşların Türkiye'de Ar-Ge üsleri kurmaları, belki vergi önlemleriyle teşvik edilmeli ve Türkiye'de Ar-Ge'ye dayalı inovasyon iklimi muhakkak yaratılmalı. Böyle bir atılımın artık Türkiye'de gündeme getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.''

Hükümetin ekonomik politiklarını böylesine destekleyen bir iş adamının bankacılık başvurusu kabul edilmez mi?

bombanın fitili ateşlendi.demedi demeyin.............

---------------------------------------

Güzel bak olumlu gelişmeler içindeler.Bu işi eninde sonunda ögreneceklerde iş işten geçmeden olsa bari...Dogruları söyleyip savunsunlar yeterli inanın!...

fa-ka
20-03-2011, 23:46
2.57 den elimdeki ecılc hisselerinin büyük bir kısmını vermiştim bir anlık sinirle buradan bi halt olmaz die zararımı göğüslemiştim ama şuanda kenara attığım az biraz hissesi var onu gözden çıkarttım gitti saydım kendi kendime onuda istediğim rakama gelmediği takdirde vermeyeceğim fakat keşke hepsini verseymişim o gün baksana öfkeyle verdiğim karardan zararla otururum diye düşünmüştüm aksine karla oturdum hiç ummadığım bir kağıt aldım azda olsa kazandım buradan kazandığım ecılc den kaybettiğimi kapattı ohh çok rahatladım darısı diğer hissedarların başına fakat 2.4 lere gelsin kalan hissenin aldığım rakamlara gelemsini beklemeden verip bu kağıdı borsa levhasındaki yerinden görmeyeceğim şekilde silicem ve ısrarla kimselere tavsiye edemeyeceğim çünkü herkes gibi bizleride aylardır bağladı bakıos öle ama artık ben 1 aydır hiç bakmıorum inş. diğer kağıt sahipleride en kısa zamanda buı kağıttan ayrılma fırsatını yakalarlar.

bawer
20-03-2011, 23:52
2.57 den elimdeki ecılc hisselerinin büyük bir kısmını vermiştim bir anlık sinirle buradan bi halt olmaz die zararımı göğüslemiştim ama şuanda kenara attığım az biraz hissesi var onu gözden çıkarttım gitti saydım kendi kendime onuda istediğim rakama gelmediği takdirde vermeyeceğim fakat keşke hepsini verseymişim o gün baksana öfkeyle verdiğim karardan zararla otururum diye düşünmüştüm aksine karla oturdum hiç ummadığım bir kağıt aldım azda olsa kazandım buradan kazandığım ecılc den kaybettiğimi kapattı ohh çok rahatladım darısı diğer hissedarların başına fakat 2.4 lere gelsin kalan hissenin aldığım rakamlara gelemsini beklemeden verip bu kağıdı borsa levhasındaki yerinden görmeyeceğim şekilde silicem ve ısrarla kimselere tavsiye edemeyeceğim çünkü herkes gibi bizleride aylardır bağladı bakıos öle ama artık ben 1 aydır hiç bakmıorum inş. diğer kağıt sahipleride en kısa zamanda buı kağıttan ayrılma fırsatını yakalarlar.

En dayanıklısı ben çıktım, benim de maliyet 2,60 lar civarı iflahımı kesti bir seneyi aşkındır. Güya güvenilir kağıtmış, temettü veriyormuş, muş, muş.
hepsi hikaye. Ama vermedim, vermeyecegim kağıdı. Ya 1.50 ya da 3,,50 bekleyip gorecegiz. ikisinde de veririm malı.

DostCan
21-03-2011, 11:24
Grup hisselerinden en fazla bu hissede baskı var.Diğer hisseleri daha rahat görünüyor.Ama nereye kadar olacak.Bir yerden sonra bu baskı elbette bitecek ve hisse kendine gelmeye başlayacaktır mutlaka..

zebercet06
21-03-2011, 19:07
Biraz daha böyle devam etsin bakalım. Yatırımcıyı Kasıtlı Olarak, bilerek ve sistemli olarak Zarara Sokmak bu tahtada. Tiksinti duyuyorum bu kağıtta bu kadar adice baskı kuranlardan. Yeter artık! Bu rezalete dur diyecek biri yok mu? Negatif yönde olağandışı hareket bunlar!

worms05
21-03-2011, 19:18
bu hissenin eli biraz ağırdır. 20 gunluk ortalamaya goz kırpıyor. Biraz daha 2.15-2.25 arasında takıla bilir. İmkb yukselirse 1-2 hafta sonra oda tepki werip çıkar.......MACD al konumunda....

Y.T.D.

barisderin
22-03-2011, 00:11
bu hisseden bi halt olmaz. burada büyükler arasında bir savaş var bizim anlayamadığımız. bu durumda bizi epeyce yorar geçmişte olduğu gibi. yarın seçim sonuçları satın almaya başlanır. ardındanda bi not artırımı al sana endeks 77-80 bin . bizimki gene yerinde sayar. al garan'ı yat aşağı kardeşim. ben bunu bilir bunu söylerim..

mertron
23-03-2011, 11:54
bu hissenin eli biraz ağırdır. 20 gunluk ortalamaya goz kırpıyor. Biraz daha 2.15-2.25 arasında takıla bilir. İmkb yukselirse 1-2 hafta sonra oda tepki werip çıkar.......MACD al konumunda....

MACD 10 marttan beri al konumunda. unutmamak gerek ki macd orta vade pozisyon indikatörüdür.
Orta vadede kağıdın durumu iyi önemli olan kısa vade indikatörlerinin al vermesi:super:
Bolinger bandı dar boğaza girmişti açılma sürecine girdi (yani yükselişin artık eli kulağında).
Teknik olarak kağıdın durumu çok çok iyi. Bu grafikler hisseye para girişi yaşatacaktır.
http://img268.imageshack.us/img268/9872/58198340.gif (http://img268.imageshack.us/i/58198340.gif/)

zebercet06
23-03-2011, 16:47
Ekrana her baktığımda bu kağıda küfür etmekten, her gün bu kağıdı alçakca bastıranlara bela okumkatan bıkmayacağım. 5 tl de olsa bu küfürler bitmeyecek! Ayrıca da satmayacağım. 10 yıl bekleyeceğim bu kağıtta! Alınterimin hırsızlarca soyulmasına izin vermeyeceğim.

barisderin
23-03-2011, 17:10
durmuş yılmaz'ı mı vursak bizde ibo gibi :(

barisderin
23-03-2011, 17:17
http://http://213.161.149.136/webtop/teknikanaliz/chart.jsp?sembol=ECILC&language=tr&country=TR

guneysu
23-03-2011, 21:57
bu gün forexte mutlu akü için böyle bir haber gönderilmişti... eczacının orada bir arsası vardı, aklımda kalan.. hakkında bilgisi olan varmı..?

23/03/2011 16:28

ANALIZ-MUTLU AKÜ(YATIRIM FINANSMAN MENKUL DEGERLER)

Yatirim Finansman Menkul Degerler ( http://www.yfas.com.tr )
Tarafindan Hazirlanan Sirket Analiz Raporu:
"Mutlu Akü’yü yakin zamanda ziyaret ettik. Sirket Türkiye’nin en büyük akü
üreticisi olup, iç pazarda %45 Pazar payina sahiptir ayrica basta Rusya
olmak üzere komsu ülkelere ihracati vardir. Sirketin ayni zamanda
Kartal’da degerli bir arsasi ve Bursa’da daha küçük bir arsasi
bulunmaktadir.
Operasyonel performans etkilemeye devam ediyor
Mutlu Akü 2010’da etkileyici bir performans gösterdi ve tarihinin en yüksek
ciro ve kar rakamina ulasti. Bunda artan yenileme alimlari, güçlü seyreden
yeni oto satislari ve ihracat pazarlarindaki iyilesme etkili oldu.
Sirketten aldigimiz bilgiye göre, sirketin 2011’in ilk 2 ayindaki satislari da
oldukça iyi gitmekte ve geçen yila göre yaklasik %50 artisa isaret
etmektedir. Sirket yönetimi 2011’de yillik bazda toplam satislarda %11 artis
beklemektedir.
Kartal arazisine imar izni verilmesi hisseler için katalizör olabilir
Mutlu Akü, kentsel dönüsüm çalismasinin yapildigi Kartal’da 70,000
metrekare arsaya sahiptir. Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani Kadir
Topbas’in basina yaptigi açiklamadan, bölge için 1/1000 imar planinin
onaylandigini ve yakinda kamuya duyurulacagini anliyoruz ki, bu gelisme
hisseler için katalizör olabilir. Bölgedeki arsa fiyatlariyla ilgili kesin bir bilgi
olmayip, tahminler USD2,000/metrekare ile USD3,500/metrekare arasinda
degismekte olup, Mutlu’nun arazisi için USD140mn ile USD245mn
arasinda bir degere isaret etmektedir.
Cazip degerleme

internetgezgini
23-03-2011, 22:10
bu gün forexte mutlu akü için böyle bir haber gönderilmişti... eczacının orada bir arsası vardı, aklımda kalan.. hakkında bilgisi olan varmı..?

ECZYT sayfasından alıntı...

"Kartal'da Mutlu akünün 70 dönüm, eczacıbaşının 318 dönüm arsası var.

Mutlu Akü'nün 70 dönüm arsasına SPK onaylı değerleme şirketi tarafından 110 milyon değer biçildi bu durumda komşu arsa olan eczacının arsası 500 milyon değerdedir. Bu rakam ise adil değerleme değeridir. Bu değerleme yapıldığında 1/1000 planlar çıkmamıştı. 18 ocak 2011 de 1/1000 lik planlar İBB Meclisi'nde onaylandı kısa süre içinde askıya çıkarılması için Kartal Belediyesine gönderilecek 1 ay değerlendirme 1 ay askı süresinden sonra kesinleşecek.

Bu planlar küçük parsel sahiplerini ve planı begenmeyen vatandaşın arsalarını kapsamayacak şekilde, bölgedeki sanayicilerle anlaşılarak hazırlandı. Bu nedenle itiraz gelmesi beklenmiyor.

1/1000 onaylanınca Eczacıbaşı CEO sunun yaptığı "Yakında büyük bir projeye başlıyacağız" açıklaması da yerini bulmuş olacak.

Bunları hissenin diğer verilerini bilerek yazmıyorum şu anda kaç lira onu dahi bilmiyorum. Bu konu hakkında yatırımcı ilişkileri birminizi arayabilirsiniz. Ben Mutlu'yu İBB'yi Kartal Belediyesi'ni aradığımda bilgi alabildim.

Mutlu akü'nün PD si henüz arsalarının adil değerleme sonucu bulunan toplam değerine bile gelemedi. Sabırla bekliyoruz.

Bu projede büyük en büyük pastayı eczacıbaşı alacak umarım çok kazanırsınız."

ereglili
23-03-2011, 23:24
Saygıdeğer yatırımcı arkadaşlar. Hisse.net den ayrılıyorum.Bir şeyler yazarak vedalaşmayı uygun gördüm.
Yorumlarımızdan dolayı üzdüğüm,kırdığım arkadaşlardan özür diliyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum.Her kim olursa olsun,ne tavsiye verirse versin,hayatınızda kararlarınızı düşünerek, son kararı veren siz olun.. Herkese bol kazançlı günler diliyorum
Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.

DostCan
24-03-2011, 22:38
Saygıdeğer yatırımcı arkadaşlar. Hisse.net den ayrılıyorum.Bir şeyler yazarak vedalaşmayı uygun gördüm.
Yorumlarımızdan dolayı üzdüğüm,kırdığım arkadaşlardan özür diliyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum.Her kim olursa olsun,ne tavsiye verirse versin,hayatınızda kararlarınızı düşünerek, son kararı veren siz olun.. Herkese bol kazançlı günler diliyorum
Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.

----------------------

Sn ereglili bundan sonraki yaşamınızda başarılar dilerim.Bu arada hisse biraz hareketlendi siz gidiyorsunuz!

xtr07
25-03-2011, 01:59
Bu güne kadar cesaret edip maliyet düşürme amaçlı hiç alım satım yapamadım. Maliyetim 2.72.... ilk gaza gelenlerdenim,ama buna rağmen buradan zararımı kurtarıp, birazda olsun kar etmeden çıkmayı düşünmüyorum.
Y.T.D.

fa-ka
28-03-2011, 00:52
bence ECILC deki taktik şöyle eski osmanlı imparatorluğu 2 ileri 1 geri gidewrdi ya bunlar tam tersine 2 geri 1 ileri yapa yapa kağıdın değerini iyice beş paralık ettiler anlamadığım böyle sağlam köklü kuvvetli firmanın değeri bu ise daha dunku firmalar neden bundan daha pahalı onu anlamaya çalışıodum önceleri ama artık öle düşünmüyorum bu kagıdın değeri aslında boel ucuzmus fakat zamanında çok şişirmişler sizce haksızmıyım

DostCan
28-03-2011, 11:51
***ECILC***EİS ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent 34394, İstanbul Telefon ve Faks No. : Tlf: (212) 350 80 00 Faks: (212) 350 85 33 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tlf: (212) 350 85 36 Faks: (212) 350 85 33 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Yönetim Kurulu'nun 2011 Yılı İçin Bağımsız Denetim Kuruluşu Seçimi AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum:Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz, Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince Kuruluşumuzun 2010 yılı hesaplarının denetimini yapan Bağımsız Denetim Şirketi, "DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi (a member of Deloitte Touche Tohmatsu)"nin sözleşmesinin sona ermesi nedeniyle, kuruluşumuzun Denetimden Sorumlu Komitesi tarafından yapılan öneri üzerine, adı geçen şirketle 2011 yılı hesap döneminin denetimi için 1 yıllık yeni sözleşme yapılması ve seçilen Bağımsız Denetim Şirketi'nin 6 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda ortakların onayına sunulmasına karar vermiştir.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB
28.3.2011

-------------------------------------------------------------------

***ECILC***EİS ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı ) Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent 34394, İstanbul Telefon ve Faks No. : Tlf: (212) 350 80 00 Faks: (212) 350 85 33 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tlf: (212) 350 85 36 Faks: (212) 350 85 33 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : - Özet Bilgi : Olağan Genel Kurul Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 28.03.2011 Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010 - 31.12.2010 Tarihi : 06.05.2011 Saati : 08:30 Adresi : Hyatt Regency Oteli - Taşkışla Caddesi Taksim / İstanbul GÜNDEM:Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz, Şirketimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın 6 Mayıs 2011 Cuma günü saat 08:30'da aşağıda yazılı gündemi görüşmek üzere Taşkışla Caddesi Taksim / İstanbul adresindeki Hyatt Regency Oteli'nde yapılmasına karar vermiştir.Gündem1 - Açılış ve Başkanlık Divanı seçimi, toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda Divan'a yetki verilmesi,2 - 2010 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun okunması, müzakere edilmesi ve onaylanması,3 - 2010 yılına ait Denetleme Kurulu ve Bağımsız Denetim Şirketi Raporlarının okunması, müzakere edilmesi ve onaylanması,4 - Bilanço ve Kar/Zarar hesaplarının okunması, müzakeresi ve onaylanması. 5- 2010 yılı karının dağıtım şeklinin görüşülmesi ve karara bağlanması,6 - 2010 yılı çalışmalarından dolayı Yönetim Kurulu Üyelerinin ibra edilmesi,7 - 2010 yılı çalışmalarından dolayı Denetçilerin ibra edilmesi,8 - Mevcut Yönetim Kurulu Üyelerinin görev sürelerinin uzatılması veya yeniden seçimi, ücret ve görev sürelerinin tayini,9 - Denetleme Kurulu Üyelerinin seçilmesi, ücret ve görev sürelerinin tayini,10 - Yönetim Kurulu'nca belirlenen Bağımsız Denetim Şirketi'nin Genel Kurul tarafından onaylanması,11 - Yıl içinde yapılan bağışlar hakkında ortaklara bilgi verilmesi,12 - Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09.09.2009 tarih ve 28/780 sayılı kararı kapsamında verilen teminat, rehin ve ipotekler hususunda ortaklara bilgi verilmesi, 13 - Şirket Ana Sözleşmesi'nin "Maksat ve Mevzu" başlıklı 4. maddesinin tadilinin müzakere edilmesi ve karara bağlanması,14 - Yönetim Kurulu Üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 334-335. maddelerinde bahis konusu olan faaliyetler hakkında yetki verilmesi,15 - Dilekler.EK AÇIKLAMALAR:Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB 28.3.2011

Karamamba
29-03-2011, 08:45
artık milletin elindeki malları almak için her türlü hileyi uyguluyorlar.Dün son 30 saniyede 2.27 kademesindeki 250.000 lota yakın malı alıp bir 250.000 lota yakın alış koydular.nerdeyse 2.28 kademesini de aldılar.bunu hatırlatmamım nedeni dünkü borsanın sıkışık ve dar bantta olmasıdır. dikkatinizi çekmek istedim.ayrıca büyükler (!!!!!!!) 15-20 aracı kurumdan 10 gündür mal alıyorlarmış diye duyumlar alıyorum. takaslar pek öyle söylemesede........ gerçi takaslar neyi ne zaman doğru gösterdi ki? sanki 1-2 gün içinde işlem hacminin bir hayli artacağını düşünüyorum..YTD

antepli
29-03-2011, 12:12
2.25 den epey takviye yaptım.bu senet bedava,biraz daha sabır edelim bakalım.bilanço gelsin.zekeriyaköy ne alemde.kartal dönüşüm projesine az bir zaman kaldı biraz daha sabır.

Karamamba
29-03-2011, 15:10
2.24 den bende aldım..birazda 2.20 için ayırdım.

asu
29-03-2011, 19:40
Hepsini alıpta bitirmeyin; bana da bırakın :)
VAKFN cuma gününe kadar satayım ben de aranıza tekrar katılacağım...

alisercan62
29-03-2011, 22:27
yapıkredi hedef fiyat 2,90 olarak portföyünde tutuyormuş.

ytd

zebercet06
30-03-2011, 17:56
Siz alın alın. Alın ki rahat rahat satsınlar. Çünkü tuvalet kağıdı bile olmaz bundan. halbuki alan olmazssa mecburen yukarı çıkartacaklar gel-gel yapmak için. dahaa çooook beklersiniz. Ben beklemeyi göze aldım. 20 sene filan. Allah uzun ömür versin hepimize.

asu
30-03-2011, 21:15
http://emlak.kanald.com.tr/haber/Kentbolge_haberleri/Kartali_kentsel_donusum_Kurtkoyu_havaalani_ihya_et ti/27/03/2011/8619.aspx

ronierzen
30-03-2011, 23:35
yapıkredi hedef fiyat 2,90 olarak portföyünde tutuyormuş.

ytd

Bende 2.80 maliyetle zararına portföyümde tutuyorum.okumuş cocukların dedigi fiyatlara versem hamallığımız bana kalır hedef olarak bende 2x2.80 diyorum beklerim zaten başka çarem yok bu parayı kaybettim diye düşünüyorum ............ YTD..............

DostCan
31-03-2011, 16:12
Şimdilik yerli günlükçüler var ortada,Aşağıdan aldıklarını az karlarla satmaya çalışıyorlar.Halen yabancılar yok ortalıkta.

toce07
31-03-2011, 17:39
aynı zaman ve aynı fiyatlardan mallanmışız bir farkımız var hala bekliyoruz zararı kurtarırız diye kar şurda dursun
bu hısseye yaklasık 1,5 yıl önce 2,80 lerden girmiş ve yaklaşik 1 yıl ucacak kacacak ve yatırım bankası. zekerıya köy vs vs nedenlerden dolayı
bekleyıp 2,50 lerde güç bela cıkmıştım. aradan yaklaşik 3-4 gecti cıkalı bu gün helle şöyle bir bakayım dıye yenıden gırdıgımde
yıne burada aynı muhhabetlerın yapıldıgın görüyorum.
ne şişman kedi imiş ky kanını eme eme bıtıremedı. bu kedı bence obez ve şişmanlamasının sonu yok...ytd

maviruya53
31-03-2011, 18:00
kedinin karnı ağrıyor.....

lkandemir
31-03-2011, 18:14
Yeni bilgilendirme. Demekki hala umut var.
Yönetim Kurulumuzun, bir Yatırım Bankası kurulabilmesi amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı'na ilgili mevzuat çerçevesinde başvuruda bulunulmasına ve söz konusu bankanın kuruluşu ile ilgili yasal süreçlerin tamamlanarak gerekli izinlerin alınması halinde banka sermayesine % 40 oranında iştirak edilmesine ilişkin almış olduğu kararı 31 Aralık 2009 tarihinde saat 17:37'de ve bu sürecin devam etmekte olduğuna dair bildirimlerimizi de 31 Mart 2010 tarihinde saat 14:06'da, 30 Haziran 2010 tarihinde saat 13:34'de, 30 Eylül 2010 tarihinde saat 16:31'de ve 31 Aralık 2010 tarihinde saat 13:26'da Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlamıştık.

Söz konusu bildirimlerimiz kapsamında, yeni bir gelişme bulunmamakta olup, süreçte kesinlik kazanan hususların oluşması durumunda Başkanlığınıza ve kamuya ilave bilgilendirme açıklamaları yapılacaktır.

barisderin
01-04-2011, 11:16
endeks 65 bini geçemiyor. bizde 2.35-36 da zorlanmaya aşladık yine aşağılara yolculuk gözüküyor.

talih
01-04-2011, 12:26
endeks 65 bini geçemiyor. bizde 2.35-36 da zorlanmaya aşladık yine aşağılara yolculuk gözüküyor.

aşağı derken 2.20 olur zaten yerlerde salabildikleri kadar salsınlar 3.50 den önce vermem ister 1 yıl ister 2 yıl ben kazanamassam onlarda kazanamaz

barisderin
01-04-2011, 13:09
aşağı derken 2.20 olur zaten yerlerde salabildikleri kadar salsınlar 3.50 den önce vermem ister 1 yıl ister 2 yıl ben kazanamassam onlarda kazanamaz

yani......2.22 de güçlü bir destek var. bundan aşağıya gelmez sanırım. ama buralara kadar indirim biraz daha canımızı sıkabilirler.

antepli
03-04-2011, 23:01
arkadaşlar,bu hafta ilaç ve yatırım haftası olabilir.bilançolar gelecek,bedelsiz olabilir.ancak en büyük beklenti kartal dönüşümdür.mutlu sona yaklaşılıyor.mutlu yatırımcısı ihya oldu.şimdi sıra eczacı yatırımcısında.büyük düşünmek lazım.eczacılarda oyun büyük.senetler toplanmakta.
ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

asu
04-04-2011, 13:09
arkadaşlar,bu hafta ilaç ve yatırım haftası olabilir.bilançolar gelecek,bedelsiz olabilir.ancak en büyük beklenti kartal dönüşümdür.mutlu sona yaklaşılıyor.mutlu yatırımcısı ihya oldu.şimdi sıra eczacı yatırımcısında.büyük düşünmek lazım.eczacılarda oyun büyük.senetler toplanmakta.
ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
Olayı kapan arkadaşlar zaten almışlar ECZ kardeşleri atmışlar kenara;
Bir kere ECZ kardeşleri aldıysan zırt pırt hergün ekran karşısına geçmeyeceksin, gözlerinize yazık, beklentileri belli, öyle 2 satırla açıklanacak boyutta değil bunlar, öyle böyle değil, bu beklentilerin sene içerisinde açıklanması kuvvetle muhtemel, belki ilk yarı belki ikinci yarı, ama açıklandığında gerçekten beklediğimize değecek, olaya geniş pencereden bakın, bu iki hisse tam uzun vade beklemeyi seven bilinçli yatırımcılar için, bu tür hisseler için eğer gerçekten hissene inanıyorsan aldığın yerin önemi yok, % 3-5 daha iyi yerlerden almaya çalışmayacaksın, hissenin gideceği yeri tahmin ettikçe bu daha iyi anlaşılabiliyor.
Antepli dostum,
Sonuna kadar seninleyim, şu an az bir miktar aldım ama takviye ile sana desteğe geleceğim, söz
Bol kazançlar arkadaşlar...

asu
05-04-2011, 22:41
Eczacıbaşı Holding, Türkiye'nin en beğenilen şirketleri 2010 listesinde 5. sırada yer almakta.
http://www.ekonomist.com.tr/turkiyenin-en-begenilen-sirketleri-2011-haberler/2475.aspx
Şirketin kuruluşundan bu yana yaptıkları ve yapacakları ortada.
Bu şirkette çalışma ayrıcalığına sahip olamadım lakin küçükte olsa hissedarı olmanın büyük bir onur olduğunu düşünüyorum.
Hoplayan zıplayan hisse arayan, adrenalin düşkünü arkadaşlar sizi yan tarafa alalım,
Ben mi, ben geleceğine güvenle bakmak için yatırım yapmak isteyen arkadaşlara takılacağım, uzun ve sabır dolu bir yolculuğa...

lkandemir
05-04-2011, 23:26
asu sen gerçek bir yatırımcı olmuşsun. anladığım kadarıyla eczacıbaşı hisselerine tutulumuşsun. inşallah eczacıbaşı seni ve yatırımcılarını memnun eder. senin elinde ilaç mı var yoksa yatırım hissesimi. her ikisinden de varsa hangisi çoğunlukta merak ediyorum. ister istemez bende uzun vade yatırımcısı oldum eczacıbaşının. paramın bir miktarı ile fantazi olsun diye diğer hisselere yatırıyorum. faztazi olsun diye yatırdıklarım bana para kazandırırken eczacı başından şu ana para kazanamadım.

xtr07
05-04-2011, 23:56
2.72 maliyet, hala beklemekteyiz...Bekleyeceğiz, bakalım ne olacak?

keyifli038
06-04-2011, 14:07
Açıklanacak Özel Durum:

Yönetim Kurulumuzun 28 Şubat 2008 tarihli kararı ile, kuruluşumuzun iştirakleri vasıtasıyla yürüttüğü sağlık sektöründeki faaliyetlerini geliştirmek üzere, sektörde faaliyet gösteren kuruluşlar ile ortaklık ya da stratejik işbirliği yapılması amacıyla, araştırma yapmak, görüşmelerde bulunmak ve sonuçlarını Yönetim Kurulu'na sunmak üzere Sağlık Grubu Başkanı ve Şirket Genel Müdürü Sedat Birol'u yetkili kıldığı, Kuruluşumuz tarafından aynı tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulmuştu.

Bu çerçevede yürütülen çalışmalar kapsamında, kuruluşumuzun %49,998 oranındaki hissesine sahip olduğu, nükleer tıpta kullanılan radyofarmasotiklerin imalatı, ithalatı ve dağıtımı konusunda faaliyet gösteren Eczacıbaşı - Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin, bir Ar-Ge ve ileri teknoloji firması olarak moleküler tıp konusunda araştırma, geliştirme, inovasyon ve üretim yapan Moleküler Görüntüleme Ticaret ve Sanayi A.Ş.'ye %99,996 oranındaki hissesinin alımı suretiyle ortak olması konusunda adı geçen şirket ortak ve yetkilileri ile görüşmelere başlanmıştır. Moleküler Görüntüleme Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin hisselerinin tamamı, Eczacıbaşı - Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halen %50 ortağı konumundaki Bozluolçay Grubu'na aittir.

Konu ile ilgili gelişmeler oldukça Başkanlığınıza açıklama yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(06/04/2011 - 14:00:34)

talih
06-04-2011, 16:56
bugün yene ekside kapatacaz galiba:) cok büyük toplama yapılıyor sakın malları kaptırmayın:)5 sene daha sabredin :)

zebercet06
06-04-2011, 18:11
Endeks 70 bine gidiyor. 50 bin endekste maliyetlenenlerin boynu bükük. Hele de para lazım olupta satanların hali daha da acınası. Eczacılar yatırımcısına saç baş yoldurtuyor. Bu rezalete katlanmak zorundayız. Bu saatten sonra uygun, ucuz bırakın sağlamı borç içinde yüzen tahtalarda bile katmerli pirimler varken Eczacılar gibisini bulamaycağız. 2 yıldır bu kağıtlar niye gitmiyor, kamuya açıklanmamış özel bir durum mu var demeyen SPK, yarın bir gün bu uyuzlar 2-3 seans %5 artı kaptsa sorar hemen:) Kamuya açıklanmamış özel bir durum mu var diye?

Demek ki ne olacak? Satmayacağız arkadaşlar. Bu saatten sonra satış noktam eczacıl ilaçta en az 5 TL. Onun altındaki satışlar zararımdır. Beklerim 3-4 yıl daha...

DostCan
07-04-2011, 16:23
Birileri 2.42 den yüzlerce tek lot alış yaparak 2.41 den satmaya çalışıyor.Etik olmayan bir davranış ve yanıltma.Bu hissede halen günlükçüler cirit atıyor.Bu arada 2.44 de 1 milyon 400 bin lot satış yazılmış.Burasıda ilginç.

antepli
07-04-2011, 16:50
ilaçda yön yukarı.hele bir bilanço gelsin.

DostCan
07-04-2011, 16:59
ilaçda yön yukarı.hele bir bilanço gelsin.

-------------------------

Bende öyle düşünüyorum ama büyük patronlar bir taraftan müthiş baskı kurarken diğer tarafta günlükçüler arının kovanına çomak sokmaya çalışıyorlar.Hissede müthiş bir çekişme var diyebiliriz.

bsm
07-04-2011, 21:34
İki gündür aynı kademeleri döndü durdu.Piyasanın gazıyla 2.43 ancak bugün alındı.
Ormanada projesinin etkisi bu yılki bilançoda görülmeye başlanır.
Bankacılık işide halen ortada duruyor.
Bilanço açıklandıktan sonra eteğindeki taşları döküp hareketine başlar diye düşünüyorum.

birol19
07-04-2011, 22:08
sabreden derviş muradına ermiş

uguraltun
07-04-2011, 23:44
sabreden derviş muradına ermiş

sabrederken yolda gebermiş.diye devamı var hareketlensin artık.insanları bıktırdılar.adı ilaç çok doğru yatırımcısını hasta edecek ilaç satacak.

borsata
08-04-2011, 00:01
Birileri 2.42 den yüzlerce tek lot alış yaparak 2.41 den satmaya çalışıyor.Etik olmayan bir davranış ve yanıltma.Bu hissede halen günlükçüler cirit atıyor.Bu arada 2.44 de 1 milyon 400 bin lot satış yazılmış.Burasıda ilginç.

Bu durum benim en çok dikkatimi çeken şeydi bir süredir, işlem gören cari fiyata 2-3 kademe uzak duran pasife anormal satış yazmalar ve genelde uzun süre kalması yeni değil, yaklaşık 3 aydır özellikle ilaçta benzer bir baskı devam ediyor sayın DostCan ve mahalesef sonrasında genelde hareket düşüş yönünde oluyordu şimdiye kadar, ve takibinde takasta şişman kedi satışları görülüyordu ne zamanki bu canavar kademe silinip atılır ve tekrar aşağısına gelmez benim için o anki fiyattan ziyade böyle br hareketi görmem hissenin trendi ve geleceği için en önemli göstergedir şu an için, işte o zaman sağlam duruş ve arkaya yaslanmak gerekir :)

İyi yatırımlar

DostCan
08-04-2011, 00:17
Bu durum benim en çok dikkatimi çeken şeydi bir süredir, işlem gören cari fiyata 2-3 kademe uzak duran pasife anormal satış yazmalar ve genelde uzun süre kalması yeni değil, yaklaşık 3 aydır özellikle ilaçta benzer bir baskı devam ediyor sayın DostCan ve mahalesef sonrasında genelde hareket düşüş yönünde oluyordu şimdiye kadar, ve takibinde takasta şişman kedi satışları görülüyordu ne zamanki bu canavar kademe silinip atılır ve tekrar aşağısına gelmez benim için o anki fiyattan ziyade böyle br hareketi görmem hissenin trendi ve geleceği için en önemli göstergedir şu an için, işte o zaman sağlam duruş ve arkaya yaslanmak gerekir :)

İyi yatırımlar

------------------------------

Sn borsata bu güzel yorumunuz için teşekkürler.Buralardan çok uzak kalmayın lütfen.

Sir Montesfiore
08-04-2011, 01:12
Ne zaman açıklama yapacaklar hadi herşey bitti

borsata
08-04-2011, 11:16
Bugün bilanço günü ve yukarıda bahsedilen o milyon üstü pasif satış kademesi henüz ortalarda yok, Her an gelebilir bakacağız :)
Güdük vergi cezası 2 kademe salladı aşağıdan iyi alış geldi...
Radarlar açık izliyoruz...

Neyseo
08-04-2011, 22:55
Sayın Borsata buralara geri dönüş yaptığınıza göre bir şeyler olur üç vakte kadar burda:) Ben de en son geçen sene 1.60 lardan 2.60 lara giderken trendeydim sizin öncülüğünüzde. Yakınlarda merak ettim Eczacı ne yapıyor diye. Aynı fiyatlarda bir senedir sürünüyor olduğunu gördüm. Siz de buraya yeni geldiğinize göre ben de bir bakayım dediğime göre olur bir şeyler heralde:)

Çok ilginç bir kağıt. Defter değeri yarı yarıya nerdeyse. Şirketin her yeri beklenti valla. Tek olumsuz yanı. Kar üretemiyor nedense. O bilançoya ve şirkete yakışır kar çıkmıyor.

Yatırım tavsiyesi değildir. Her koyun kendi bacağından asılır.

dune
09-04-2011, 15:58
Her zamanki gibi gene Maşallahı var..
Nazar değmesin.

maviruya53
11-04-2011, 10:43
günaydın herkese...hareket yok..hareket olmayan yerde bereket de olmaz :)
bu arada kedilerin doğum zamanı neydi :)

bawer
11-04-2011, 12:19
11/04/2011 12:11

***ECILC***EIS ECZACIBASI ILAÇ, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

***ECILC***EIS ECZACIBASI ILAÇ, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

Ortakligin Adresi : Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent 34394, Istanbul
Telefon ve Faks No. : Tlf: (212) 350 80 00 Faks: (212) 350 85 33
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tlf: (212) 350 85 36 Faks: (212) 350 85 33
Yapilan Açiklama Ertelenmis Açiklama mi? : Hayir
Özet Bilgi : Yurt disinda nükleer tip sektöründe faaliyette bulunan bir sirkete ortak olunmasi konusunda görüsmelere baslanmasi

AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum:

Kurulusumuzun %49,998 oranindaki hissesine sahip oldugu, nükleer tipta kullanilan radyofarmasotiklerin imalati, ithalati ve dagitimi konusunda faaliyet gösteren Eczacibasi-Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.S.'nin, yurt disinda nükleer tip sektöründe faaliyette bulunan bir sirkete ortak olunmasi konusunda, söz konusu sirketin ortak ve yetkilileri ile görüsmelere baslanmistir.

Bahsi geçen sirket ile yapilan gizlilik sözlesmesi çerçevesinde, sözkonusu sirketin unvani henüz kamu ile paylasilamamaktadir. Konu ile ilgili gelismeler oldukça kamuya açiklama yapilacaktir.

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

IMKB

borsata
11-04-2011, 16:01
Bugün bilanço günü ve yukarıda bahsedilen o milyon üstü pasif satış kademesi henüz ortalarda yok, Her an gelebilir bakacağız :)
Güdük vergi cezası 2 kademe salladı aşağıdan iyi alış geldi...
Radarlar açık izliyoruz...

Canavar (sayılabilecek) kademe bugün 2,45'te....875 küsur bin lot..

Henüz haber niteliği taşımıyor ama.... :)

DostCan
11-04-2011, 16:17
Canavar (sayılabilecek) kademe bugün 2,45'te....875 küsur bin lot..

Henüz haber niteliği taşımıyor ama.... :)

-------------------

2.41 den ne kadar verseniz alırım görünümü var.Ama yukarısı yakar bulaşma görünümü verilmek isteniyor.Alış ve satışta Aort 2.40 a yakın seviyelerde.

ersoybal77025
11-04-2011, 16:51
11185+393 sürekli bu şekilde alım oluyor nedenini bilen varmı acaba

İZMİRLİ
11-04-2011, 20:09

Vardır bir şifresi.Malum son günlerde herşey şifreli.

ronierzen
11-04-2011, 22:06

Mayıs 18 2011 olabilirmi

barisderin
11-04-2011, 22:15
şimdi bu forumu takip eden yazmasa bile günlük şöyle bir girip çıkan kişi sayısı belli. domatesin kilosu 50 kuruşken alan satan olmaz sonra 3 lira olur millet domates yokmu diye sorar. peki bizim domatesi şimdi almayanlar nezaman domateees diye yalvarırlar... naçizane yorumumuyapayım: şimdi 18.01.2010 tarinden başlayıp aşağı doğru gelen ve sırasıyla 05.04.2010 ve 26.10.2010 tarihli tepelerden geçen bir düşüş trendi var. bu trent çizgisi aynı zamanda kuvvetli bir direnç durumunda. bu trent bozulmadan bi numara olacağını düşünmüyorum. kırılması durumunda pahalı domatese hücumeden buralarda fiyat ve zaman belirterek yorum yapan kişi sayısıda otomatikman artacaktır. ben seçim beklentisi ile veya engeç seçimden sonra gelecek not artırımı ile bu direncin geçilmesini umuyorum. seçime 2 ay kaldığını farz edersek tren çizgisi o vakte kadar 2.65-2.66 seviyesinde olacaktır. bu seviyenin geçilmesi durumunda hızlı bir yükseliş hareketinin başladığından söz edebiliriz. bu yorumumu daha evvel şirketle ilgili olumlu yada olumsuz bir haber gelmemesi şartıyla yapıyorum. hissenin bir buçuk yıldır düşüş trendinde olması ve yatırım bankası başta olmak üzere diğer beklentilerinin gündeme gelmesi üzerinden hayli zaman geçmiş olması ve üç kuruş faiz için yatan onca keş paranın daha fazla bekletilmeyecek olması gibi durumlar daha fazla beklemeyecek olmamıza işaret ediyor. benim naçizane yorumum bu. şuan olnayn olan dostcan arkadaşıma ve diğer herkese selamlar

barisderin
11-04-2011, 22:46
hızımı almışken bi yorum daha ekleyeyim. 65 bin direncinin geçilmesi ile bir hafta içerisinde yaklaçık 4500 puanlık bir ralli yaşandı geçtiğimiz hafta içerisinde. bu rallinin diğerlerinden bana göre önemli bir farkı oldu. o farkta şu: daha önce sadece mali söktördeki yükseliş endeksi taşırken bu defa yükseliş genele yayılmış gözüküyor. zira 71600 zirvasinda GARAN 'ın fiyatı 9.10 iken şimdi 8 civarı oldu. bunun ne manası var diyenler olabilir. şimdi merkez bankası ve hükümetin enflasyon riskine karşılık bankaların verdiği kredi hacmini daraltmak için uyguladığı önlemler ve bankaların düşük kar beklentileri mali endeksten çıkan paranın diğer hisselere yayılmasını ve önümüzdeki dönemde girecek paradanda diğer hisselerin daha fazla pay almasını sağlayacaktır. 3 büyük bankadan çıkan para bile endeksteki çok sayıda hisseyi hareketlendirecek miktarda. bu kabuller çerçevesinde özellikle yabancının tercih edebileceği sağlam bir gruba ait 30 endeksinde ve baba beklentileri olan ucuz kalmış bi hisse önerebilecek kimse varmı içinizde. arkadaşlar şirketin %30 luk halka açık diliminin şuan cari fiyattan değeri 385 milyon tl civarında ama şirketin kasasında 1.5 milyar dolar civarında canlı para var. komik olmayalım.... şuan yerdeki açılmamış madeni yani bildiğimiz kuru toprağı maden rezervi gösterip buna göre değerleme yapan şirket var. hemde imkb30 da. bizim şirketin kasadaki parası kadar değeri yok. bu ne komiklik allah aşkına. ne zamana kadar oyun oynamaya devam edebilirler. şimdi bunu herkes kabul eder ama hiç kimse hisseyi almaz. buda çok enteresan.......

Neyseo
11-04-2011, 22:49
şimdi bu forumu takip eden yazmasa bile günlük şöyle bir girip çıkan kişi sayısı belli. domatesin kilosu 50 kuruşken alan satan olmaz sonra 3 lira olur millet domates yokmu diye sorar. peki bizim domatesi şimdi almayanlar nezaman domateees diye yalvarırlar... naçizane yorumumuyapayım: şimdi 18.01.2010 tarinden başlayıp aşağı doğru gelen ve sırasıyla 05.04.2010 ve 26.10.2010 tarihli tepelerden geçen bir düşüş trendi var. bu trent çizgisi aynı zamanda kuvvetli bir direnç durumunda. bu trent bozulmadan bi numara olacağını düşünmüyorum. kırılması durumunda pahalı domatese hücumeden buralarda fiyat ve zaman belirterek yorum yapan kişi sayısıda otomatikman artacaktır. ben seçim beklentisi ile veya engeç seçimden sonra gelecek not artırımı ile bu direncin geçilmesini umuyorum. seçime 2 ay kaldığını farz edersek tren çizgisi o vakte kadar 2.65-2.66 seviyesinde olacaktır. bu seviyenin geçilmesi durumunda hızlı bir yükseliş hareketinin başladığından söz edebiliriz. bu yorumumu daha evvel şirketle ilgili olumlu yada olumsuz bir haber gelmemesi şartıyla yapıyorum. hissenin bir buçuk yıldır düşüş trendinde olması ve yatırım bankası başta olmak üzere diğer beklentilerinin gündeme gelmesi üzerinden hayli zaman geçmiş olması ve üç kuruş faiz için yatan onca keş paranın daha fazla bekletilmeyecek olması gibi durumlar daha fazla beklemeyecek olmamıza işaret ediyor. benim naçizane yorumum bu. şuan olnayn olan dostcan arkadaşıma ve diğer herkese selamlar

Yatırım fonları, yatırım ortaklıkları domatesi fullemiş:) Vardır bildikleri. Sanırım yabancının sattıklarını görünce bunları cep yapmaya çalıştıkları için kağıt gitmiyordu. Gördüğüm kadarıyla yabancı satışı bitmiş, tabi yeni bir dalga gelmezse. Ben pusuya yattım bir parça. Zıplarsa kademe kademe alışlarla ful burdayım. Malum domatesin mevsimi yaklaşıyor:) Doğal domates tabi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

antepli
11-04-2011, 22:58
arkadaşlar sağlam hissede önceden pozisyon alacaksınız.yok yabancı satıyormuş.bunlar hikaye.pınar süt 2.4 tl deydi yabancılar ölmüş gibi satıyordu.sonra ne oldu.hepsini citi topladı.ben ilaç ve yatırımda pozisyonumu aldım ve beklemedeyim.yakında bir haber düşer gündeme elbet.

borsata
12-04-2011, 00:26
arkadaşlar sağlam hissede önceden pozisyon alacaksınız.yok yabancı satıyormuş.bunlar hikaye.pınar süt 2.4 tl deydi yabancılar ölmüş gibi satıyordu.sonra ne oldu.hepsini citi topladı.ben ilaç ve yatırımda pozisyonumu aldım ve beklemedeyim.yakında bir haber düşer gündeme elbet.

Ben ise açıkçası full pozisyon için son zamanlarda dikkat çektiğim devamlı o pasiflere yazılan canavar kademe-leri yıkacak şişman kedileri ve bunun zamanını bekliyorum. O gün geldiğinde bu tür bir hareket ve devamında gelecek momentumun bilenen-bilinmeyen, beklenen-beklenmeyen gerekçeleri zaten bulunur, açıklanır....Ne olacaksa tahtada olacak....

Herkese iyi yatırımlar

DostCan
12-04-2011, 10:47
Şu an itibarıyla milyon lotların kümelendiği o canavar kademe henüz ortada yok.Şimdilik ekran görünümü olumlu.

barisderin
12-04-2011, 13:08
Ben ise açıkçası full pozisyon için son zamanlarda dikkat çektiğim devamlı o pasiflere yazılan canavar kademe-leri yıkacak şişman kedileri ve bunun zamanını bekliyorum. O gün geldiğinde bu tür bir hareket ve devamında gelecek momentumun bilenen-bilinmeyen, beklenen-beklenmeyen gerekçeleri zaten bulunur, açıklanır....Ne olacaksa tahtada olacak....

Herkese iyi yatırımlar

kesinlkle katılıyorum teknik bunu diyor bunu yapalım görüşü tek başına işe yaramaz elbette. eğer bi harekete karar verilmişse onu destekleyecek haber veya beklenti veya her neyse onu yapmak çok mesele değil. mesela dün saat 11.10 da gelen haber olmasa bugün 2.32-33 lerda olmamız çok muhtemeldi. ama birileri düşmesini istemiyor ve içeriği gizli olan bir satın almadan bahsederek piyasayı tutuyor. satın alma gerçekleşirmi bilinmez ama istediğini başarıyor arkadaşlar. bu şirket hakkında yayınlanacak haber, yaratılacak beklenti, veya kulis haberinden çok ne var. istenildiği müddetçe gazı vermek kolay.

borsata
12-04-2011, 16:03
Şu an itibarıyla milyon lotların kümelendiği o canavar kademe henüz ortada yok.Şimdilik ekran görünümü olumlu.

2,45'te şu anda 700 küsur bin lot var kalkarsa tezime hafif bir test yapmış oluruz :)

DostCan
12-04-2011, 16:04
Tahtada müthiş savaş var.Birileri kademeleri almak kaldırmak ister başka birileri ise duuur diyor.Bakalım kim kazanacak.

borsata
12-04-2011, 16:04
2,45'te şu anda 700 küsur bin lot var kalkarsa tezime hafif bir test yapmış oluruz :)

Derken çatırtılar başladı, kaldı 300 küsur bin ama kalkmadı henüz canavar müsvettesi :)

borsata
12-04-2011, 16:06
Tahtada müthiş savaş var.Birileri kademeleri almak kaldırmak ister başka birileri ise duuur diyor.Bakalım kim kazanacak.

2,44 indi...Dur diyenler şimdilik daha güçlü görünüyor....

Şişman kediler biraz daha semirmeli veya canavarla anlaşma yapmalı, hangisi daha kolay acep :)

borsata
12-04-2011, 16:08

İlk test şimdilik başarısız :(

Bakalım canavar kademe-(ler) bugün bir kez daha çıkacak mı ortaya...

borsata
12-04-2011, 16:15
İlk test şimdilik başarısız :(

Bakalım canavar kademe-(ler) bugün bir kez daha çıkacak mı ortaya...

Ahanda milyon lotluk baby oturdu yine 2,45'e bekliyor kahramanını :)

DostCan
12-04-2011, 16:18
2.45 de 988 bin lot var satışta.Yıgdılar iyice.Bakalım savaş ne olacak.Pardon hemen 1 milyon 18 bin lota çıktı.Sanki kalkacak gibi bu kademe bence

DostCan
12-04-2011, 16:28
Şimdilik savaş durdu siperleri sağlamlaştırıyorlar.2.45 de satış 354 bine düştü.Yine yıgmazlarsa.

jackalper
12-04-2011, 16:30
kalkarsa 2.57 :)

borsata
12-04-2011, 16:31
İkinci test de başarısız oldu sanırım...

Kademeler normale döndü...

Bence bugün herkes artık dinlenir..

Ama canavar gıdıklandı gibi....

Şurası kesin ne zaman kademeye binerse bundan sonra hareket ihtimali fazla demektir.

Bugünlerin kısa vadede en çok takip edilmesi gereken işareti budur.

İyi yatırımlar

DostCan
12-04-2011, 16:50
2.45 de satışta sadece 151 bin lotcuk kaldı.

borsata
12-04-2011, 17:15
İkinci test de başarısız oldu sanırım...

Kademeler normale döndü...

Bence bugün herkes artık dinlenir..

Ama canavar gıdıklandı gibi....

Şurası kesin ne zaman kademeye binerse bundan sonra hareket ihtimali fazla demektir.

Bugünlerin kısa vadede en çok takip edilmesi gereken işareti budur.

İyi yatırımlar

Canavar gider kavga biter...

Yine bekleriz....

Şimdilik iyi akşamlar

asu
12-04-2011, 21:37
Analar yavrularını doğurmak için 9 ay sabrediyorlar, kaldıki bekledikleri dünyanın en güzel varlığı; düşünün artık ne kadar sabırsızlandıklarını.
Hisse 1 sene bekletir, haber gelir KAP'a düşer, 1 haftada çarpanı ile seni ihya eder, yüzlerce hissede bu böyle olmuştur, bu işin doğası budur.
Doğru hissedeyiz (Bende henüz çok az miktar var), Eczacbaşı hisseleri kalitelidir, ismi yeter, ağır başlıdır, uzunda üzmez, sadece sabır dostlar...

xtr07
12-04-2011, 23:11
Arkadaşlar daha önce yazmış olduğum gibi 2.72 den benim için yüklü sayılabilecek bir miktar elimde bulunmakta... Şu ana kadar cesaret edip alım satım yapıp maliyet düşüremedim. Artık bu vakitten sonrada niyetim yok...
umarım ben ve benim gibi bekleyip sabredenler muratlarına ererler.
Y.T.D.

jackalper
13-04-2011, 09:49
acilis 2.47 gencler

ilk hedef 2.57 , sonra devam.

DostCan
13-04-2011, 10:12
Ekran bugün daha iyi görünüyor.Normalleşsin yeter.

DostCan
13-04-2011, 14:30
Bugün 2.50 kademesi önemli.Bu kademede şu an itibarıyla satışta 429 bin lot var.Geçilirse iyi olacak.

jackalper
13-04-2011, 15:09
ne kademeymis arkadas.

DostCan
13-04-2011, 15:27
Savaşı canavar kademeye karşı kazanacaklarmı dersiniz. Savaş bütün şiddetiyle devam ediyor.

DostCan
13-04-2011, 15:39
2.50 kademesinde ikinci denemede bakalım başarılı olacaklarmı?

ökkeş
13-04-2011, 15:50
Elbet başaracaklar...:) bugün olmazsa yarın...:)

internetgezgini
13-04-2011, 15:50
Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz; kuruluşumuzun 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) mevzuatına göre hazırlanan ve bağımsız denetimden geçen konsolide finansal tablolarında net dağıtılabilir dönem karının 58.137.881 TL, yasal kayıtlara göre hazırlanan finansal tablolarında ise 42.600.262 TL olduğunu tespit etmiştir. SPK'nın 27 Ocak 2010 tarih ve 2/51 sayılı kararı gereği, 2010 yılı karının dağıtımında SPK'nın Seri: XI, No:29 sayılı Sermaye Piyasası'nda Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği çerçevesinde hazırlanıp kamuya ilan edilen konsolide finansal tablolara göre hesaplanan net dağıtılabilir dönem karı esas alınmıştır.

Buna göre;

1) Kuruluşumuzun çıkarılmış sermayesinin %7'sine tekabül eden 38.374.560 TL tutarında temettü dağıtılması,

2) 1 TL nominal değerli bir hisse senedine nakit olarak brüt %7, tam mükellef gerçek kişi ortaklarımız ile dar mükellef gerçek ve tüzel kişi ortaklarımıza vergi kanunlarında yer alan stopaj oranları düşüldükten sonra bulunan net oranda temettü ödenmesi,

3) Yasal kayıtlara göre oluşan 49.645.979 TL tutarındaki dönem karından yasal yükümlülükler ve ödenmesi kararlaştırılan temettü tutarları düşüldükten sonra kalan tutarın Olağanüstü Yedeğe aktarılması,

4) Dağıtıma 24 Mayıs 2011 tarihinde başlanması,

konusunda 6 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda ortaklarımıza öneri götürülmesine karar vermiştir.

riskadami
13-04-2011, 15:51
Broker buyur çekti bizde buyurduk ne oldu nedir bu hareket karşılıklı işlem geyiğine gelmedik umarım

riskadami
13-04-2011, 15:55
Insanın kendi evinden rahat yeri yok

barisderin
13-04-2011, 15:59
vaay vay vay. işlem hacmi iyi. inşallah günlük 100 milyon adetleride görürüz. bu işlem hacmi bi kaç gün içinde zor durulur. bakalım hisseyi nereye taşyabilecek. burdan takviye yapmak gerekir. nakit temettü fena diil. şimdi bi de aracı kurum yorumu gelir. bundan iyisi şamda kayısı.......
yatırım tavsiyesi değildir.

riskadami
13-04-2011, 16:15
Bunların bir banka işi vardı ne oldu haberiniz varmı

carlosfb1907
13-04-2011, 17:28
Bunların bir banka işi vardı ne oldu haberiniz varmı

Yapıkedi Yatırımın haftalık raporunda '' Son dönemde çıkan, Eczacıbaşı Grubu'nun Dubai Şeyhi Maktum'un Türkiye'de tek şube ile faaliyet gösteren bankası TAIB Bank'ı almak için görüşmelere başladığı yönündeki haberlerin hisseye olan ilgiyi yeniden canlandırabileceğini düşünüyoruz'' diye bir notu var.

barisderin
13-04-2011, 20:33
hacmin hissedilir derecede arttığı nadir günlerin ertesinde bir düşüş yaşanıyor hissede. bugünde umarım yukarıdan malı yedirip bi kenara çekilmez büyük abiler. bugünkü işlem hacmi ilerleyen günlerde umarım iyi bir destek işlevi görür. ancak içimde bir his varki 2.50 den sattıklarını 2.40 tan geri almak isteyebilirler. umarım yanılırım.

Karamamba
13-04-2011, 20:53
2.50 den vedalaştım. (2.22 maliyet) inşallah pişman olmam.

DostCan
13-04-2011, 23:17
Yapıkedi Yatırımın haftalık raporunda '' Son dönemde çıkan, Eczacıbaşı Grubu'nun Dubai Şeyhi Maktum'un Türkiye'de tek şube ile faaliyet gösteren bankası TAIB Bank'ı almak için görüşmelere başladığı yönündeki haberlerin hisseye olan ilgiyi yeniden canlandırabileceğini düşünüyoruz'' diye bir notu var.

------------------------------

Yapı kredi bunu hep yaptı şimdiye kadar.Önce olumlu görünen bir haber veriyor arkasından malı kısa vade çıtırı için veriyor.Malesef bugünde en çok satan aracıkurum YAPIKREDİ.Yarın bakalım neler olacak.

carlosfb1907
14-04-2011, 09:47
Eti Yatırım 3 gündür üst üste günlük öneri listesinde veriyor ECILC'yi

dusunenkartal
15-04-2011, 11:07
Neden çok sessiz burası?

barisderin
15-04-2011, 12:05
Neden çok sessiz burası?

fırtına öncesi ondandır.

asu
15-04-2011, 14:14
Neden çok sessiz burası?
Kullandığımız ilaçtan olsa gerek.
Yan etkileri: Uyku hali, bezginlik, halüsinasyon, nadiren uyuz vb.
Doktor "Yan etkileri geçici, ilaç etkisini göstermeye başlayınca zımba gibi olacaksınız" dedi :wink:

dune
15-04-2011, 15:07
Neden çok sessiz burası?

Senelerdir yazılanlara ve gelen haberlere ragmen bi ....k olmayınca kim ne yazıcak ki burayı canlı tutmaya calısan bir kac kisi dısında....

DostCan
15-04-2011, 15:18
Kullandığımız ilaçtan olsa gerek.
Yan etkileri: Uyku hali, bezginlik, halüsinasyon, nadiren uyuz vb.
Doktor "Yan etkileri geçici, ilaç etkisini göstermeye başlayınca zımba gibi olacaksınız" dedi :wink:

-------------------------------

Siz buralarda çok eski değilsiniz sanıyorum.Bir değil iki değil sürekli gaz vermek prim yaptırıyor olmalı ki bu kadar iştahla yazıyorsunuz!Sakin olalım lütfen.Her şeyin fazlası dokunur!

talih
15-04-2011, 16:13
2.72 lerde cok bekledim yükselecek diye sonra ne oldu 2.22 ye geri geldi şimdide maliyetimizi kurtarsak diye bekliyoruz bunu bekleyene kadar neler kaçtı neler biz hala zıplayacak diye bekliyoruz 2 kademeyle bayram ediyoruz bunun tuvalet kagıdını alıp satsaydık daha cok kazanırdık en azından zarar yazmazdık

Kapani
17-04-2011, 01:08
Neden çok sessiz burası?

çünkü genelde yükseliş öncesi kağıtlarda pek ky bulunmaz, çok fazla ky oldumuda kağıt yükselmez.... biz hep uçar kaçarken atlarız hisselere ve elimizde kalır.. oltanın ucundaki yeme atlayan sazanlar gibi düşün:clown:

Kapani
17-04-2011, 01:09
uzun süredir bezdirdiler hemde ne bezdiriş.... patlama yakın gibi ama tabiyki bu bir tahmin...

fa-ka
18-04-2011, 23:39
uzun süredir bezdirdiler hemde ne bezdiriş.... patlama yakın gibi ama tabiyki bu bir tahmin...

bence bu dusuncede bir strateji gibi geliyor.. şuanda bu kağıt bu arada gider gider gelir bence... amaçları bizim bu dusunceye kapılmamız onlar değer yapacağı zaman zaten piyasada söylenti hemen yaygınlaışyor ve buradaki hareketlerdende belli oluyor ECILC kimseye para koklatmak istemiyor aslında bu kağıdın hakkettiği değer böle soorun bizde biz şimarttık bunları çok şeyler bekliyoruz git IHLAS al DOĞAN GAZETE al hatta ve hatta SISE al bunlardan çok daha iyiymiş ama biz ne halt ettikte girdik bilmem buna gireceğime KARTN a girseydim köşeydim ama dinlemedim bazen büyük sözü dinlemek lazım.

filibeli
19-04-2011, 09:53
Kartal Kentsel Dönüşüm Bölgesinde ekonomiye yön veren şirketlerden pek çoğunun arazisi var. Eczacıbaşı Holding, Siemens, Doğuş Gayrimenkul ve Kibar Holding gibi kuruluşların yanı sıra Kartal Kentsel Dönüşüm projesinde arazisi olan isimler arasında Mutlu Akü, Metal Holding, Sunta Tahta, Exsa Export ve Valfsel Armatür de bulunuyor. Bölgede en geniş araziye sahip olan isim Eczacıbaşı. Holdingin bölgede 317 bin metrekarelik arsası bulunuyor. Eczacıbaşı, 317 bin metrekarelik arazisine, yapılan değişiklikler doğrultusunda bodrumlar hariç 500 bin metrekaden fazla inşaat yapabilecek. Kuruluş, turizm imarlı bir projeyi hayata geçirmek istediği takdirde bodrumlar dahil toplam inşaat alanı 1 mn metrekareyi aşan İstanbul’un en büyük kompleksini yapabilecek. Kartal’da arazi büyüklüğü açısından Eczacıbaşı’nı takip eden ikinci isim Siemens. Şirketin 80 bin metrekarelik arazisi var. Doğuş Gayrimenkul ise 74 bin metrekarelik arsasıyla Kartal Kentsel Dönüşüm projesinde arsa büyüklüğü açısından üçüncü isim.

dramalı
19-04-2011, 15:44
arkadaslar buralar bizamanlar dolup taşarken bakıyorum kimseler kalmamiş sanırım herkez umudunu yıtırmış bu hisseden umarım kayıplarımız kısa zamanda yerine gelir 1 yıldır beklemekteyim umarım bekledime deger de yüzümüz güler herkeze bol kazançlar

Enginizm
19-04-2011, 21:27
Bende bir süredir ECILC gibi gitmemiş kağıtları takip ediyorum. Bunlar arasında EDIP, LATEK, KRTEK, DERIM ve KLMSN vardı. DERIM ve KLMSN'ları sattım ve diğer hisseleri portföyüme ekledim ve bekliyorum. ECILC'ın dün gerçekleşen düşüşte güzel fırsat verdiğini düşündüm ancak istediğim yerden alamadım. Bugünde %5.56 yapmış. Yarın artı bir açılış olursa biraz daha gider diye düşünüyorum ve almaya çalışacağım. Piyasada pek çok şişmiş kağıt var, adını verdiğim kağıtlarında uygun fiyatlarda olduğunu düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir, tamamen kendi analizlerime dayanmaktadır.

barisderin
19-04-2011, 21:39
Bende bir süredir ECILC gibi gitmemiş kağıtları takip ediyorum. Bunlar arasında EDIP, LATEK, KRTEK, DERIM ve KLMSN vardı. DERIM ve KLMSN'ları sattım ve diğer hisseleri portföyüme ekledim ve bekliyorum. ECILC'ın dün gerçekleşen düşüşte güzel fırsat verdiğini düşündüm ancak istediğim yerden alamadım. Bugünde %5.56 yapmış. Yarın artı bir açılış olursa biraz daha gider diye düşünüyorum ve almaya çalışacağım. Piyasada pek çok şişmiş kağıt var, adını verdiğim kağıtlarında uygun fiyatlarda olduğunu düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir, tamamen kendi analizlerime dayanmaktadır.
enginizim dostum söylediklerine katılıyorum ama Ecılc'ı söylediğin hisselerle kıyaslama yanlışına girmiyorsundur sanırım. galiba şu kartal dönüşüm projesinde bir gelişme oldu. malum kartaldaki 317 bin metre karelik arazi Eczacı gurubuna ait. istanbula yeni iki şehir yapalılacağı kesinleşirse buraya muazzam lüks konutlar yapılacaktır. eczacı'nın arazisinin büyüklüğü kendisinden sonra gelen neredeyse 10 şirketin arazisinin toplamından daha büyük..... henüz yayınlanan bir haber yok. ancak yayınlanana kadar hangi fiyattan girilse kardır. yatırım tavsiyesi değildir. naçizane görüşüm...

borsata
19-04-2011, 21:45
Şu anda yatırımda gerçekleşen hareket sadece kartal beklentisine bağlanamaz kanımca... sadece öyle bir durum olsa amiral geminin daha da hızlanması gerekirdi ama şişman kediler veya akrabaları çok düşükten sattılar bu kaadı, eminim şimdi pişmanlar sanırım tam toplayana kadar biraz daha kasacaklardır burayı...

Teknik olarak çok direnç var henüz önünde, 3'ten sonra burada şenlik başlar...biliyorum çok ama çok bekletti ama güvenenler artık gerçekten sağlam durmalı...

Çünkü... bugün de minik bir örneği kardeşinde oldu ve ispat ettiki...

Gerçek bir....

ALTIN VURUŞ için SAĞLAM DURUŞ gerekir...

Herkese iyi yatırımlar

Enginizm
19-04-2011, 21:54
enginizim dostum söylediklerine katılıyorum ama Ecılc'ı söylediğin hisselerle kıyaslama yanlışına girmiyorsundur sanırım. galiba şu kartal dönüşüm projesinde bir gelişme oldu. malum kartaldaki 317 bin metre karelik arazi Eczacı gurubuna ait. istanbula yeni iki şehir yapalılacağı kesinleşirse buraya muazzam lüks konutlar yapılacaktır. eczacı'nın arazisinin büyüklüğü kendisinden sonra gelen neredeyse 10 şirketin arazisinin toplamından daha büyük..... henüz yayınlanan bir haber yok. ancak yayınlanana kadar hangi fiyattan girilse kardır. yatırım tavsiyesi değildir. naçizane görüşüm...

Kıyaslamadan ziyade ortak yanlarının hala bekliyor olmaları ve bende bu tür kağıtlarda pozisyon açmayı tercih ettiğimi söylüyorum. Tabiki her zaman yaptığım şey belli bir süre takip edip kağıdın dinamiğini ve hareket tarzını anladıktan sonra "kademeli alım" olayına giriyorum, şayet kağıt giderse uygun yerden çıkıyorum. Sonuçta kar cebe yakışır. Söylediğiniz projenin gerçekleşmesinden ziyade "gerçekleşecek beklentisi" bize pozitif getiri sağlayacaktır. Buda sanırım herkes tarafından bilinen bir gerçek ancak doğrulanması hareket için işaret olarak düşünülebilir. Görüşleriniz için teşekkürler...

guneysu
19-04-2011, 22:57
Şu anda yatırımda gerçekleşen hareket sadece kartal beklentisine bağlanamaz kanımca... sadece öyle bir durum olsa amiral geminin daha da hızlanması gerekirdi ama şişman kediler veya akrabaları çok düşükten sattılar bu kaadı, eminim şimdi pişmanlar sanırım tam toplayana kadar biraz daha kasacaklardır burayı...

Teknik olarak çok direnç var henüz önünde, 3'ten sonra burada şenlik başlar...biliyorum çok ama çok bekletti ama güvenenler artık gerçekten sağlam durmalı...

Çünkü... bugün de minik bir örneği kardeşinde oldu ve ispat ettiki...

Gerçek bir....

ALTIN VURUŞ için SAĞLAM DURUŞ gerekir...

Herkese iyi yatırımlar

Kartal arazisi... holdinge ait... borsada kote olmayan...

ilacın, holdingdeki payı yatırımım 2.5 katı neredeyse.. :)

derinlik
20-04-2011, 00:02
sn borsata hissenin olası trendi ve bundan sonraki olacaklar hakkındaki öngörünüzü biraz daha detaylandırmanız mümkünmü..ben 2.72 maliyetteyim..teşekkür eder saygılarımı sunarım..

human
20-04-2011, 00:26
ecilc ilk hedef, daha önce de aşmayı denediği, 2.90 seviyesi olacaktır. Aylık grafiğe göre sonraki hedefi 3.30-3.40 gibi gözüküyor.
bugünkü hareket gerçekten güzeldi :)

borsata
20-04-2011, 11:05
sn borsata hissenin olası trendi ve bundan sonraki olacaklar hakkındaki öngörünüzü biraz daha detaylandırmanız mümkünmü..ben 2.72 maliyetteyim..teşekkür eder saygılarımı sunarım..

Temel ve diğer beklenen beklentileri tekrarlamanın bir anlamı yok, ama grafiğe ve tahtadaki oluşan işlemlere baktığımda ben 2,9'a kadar amiralin kardeşi kadar rahatlayamayacağını düşünüyorum, yeterince toplaması durumunda şişman kedilerin 3'ün üstünde momentum artar yatırımdakine benzer bir hareket hızı için buraya çok daha fazla para girmesi ve tutması gerekir, 2,5 üstünde kalındıkça bu tü bir hareket ihtimali yüksektir.

Al-sat-yat tavsiyesi değildir herkes kendi doğrusunu yapsın ve hak ettiği kadarını kazansın

exprodigy
20-04-2011, 11:05
Su an fiyat 2.66.bu kagitta boyle bir fiyat yok.ya 2.64 yada2.70 olur.citircilara kiyagim olsun.

exprodigy
20-04-2011, 15:20
2 dedigimde oldu.ya 2.60 yada 2.70 kapatir uyuz kagit:)

dune
20-04-2011, 15:40
kapanısa dogru alımlar tekrar gelir umarım..

exprodigy
20-04-2011, 18:10
2.60 kapatacakken son dakikada gunlukculer basti.eskiden kademelerde milyon lotlar olurdu simdi yuzbinler var.neyse evvelki sene yani 16 ay once endex 47000 ken kapattigi yerden kapadi.istikrar konusunda ustune yok.yarin sabah 2.62 den acar 2.65 i asmak icin tirmalar durur.su kartal ne zaman alevlenir forumda alevlenir.basbakanin cilgin projesi ilaci 3 un ustune atmakmis:))))

barisderin
20-04-2011, 18:42
maçasına güvenemeyen arkadaş kenardan izlesin. yallah tazyik ver pompa olayı bi süre daha devam eder. sinir sahibi arkadaşlar bulaşmasın. 1.99'u görüp pipisine takmayanlar enseye devam.....

barisderin
20-04-2011, 18:44
Su an fiyat 2.66.bu kagitta boyle bir fiyat yok.ya 2.64 yada2.70 olur.citircilara kiyagim olsun.

2.57. noooldu.

kavak63
20-04-2011, 19:51
bu eczacılara bulaştıgım güne lanet olsun. her seferınde böyle oluyor .....
bır daha almayacagım diyorum. ancak yıne bulaştık. bizimkisi bile bile lades gibi bir şey olsa gerek.
ne yapacagını kestırmek oldukca güç. hayırlısı diyelim.
yarın borsa muhtemelen düşecek. ilacda ilk önlerde olur diye düşünüyorum.
son daakıka lardaki işlemleri anlamak mümkün degil. gerci anlasak eczacılara bulaşmazdık. ytd..........

barisderin
20-04-2011, 20:23
uçacak kaçacak diyenler yok mu diye bakıyordum ki yatırımın sayfasıda bi kaçına rastladım. ben öldükten sonra ata sözü haline gelecek bir sözüm var: KY' nın bilgisi olmaz sabrı olur diye. bu lavukların ne yaptığını kendilerinden başka bilen yok. hisse iki aydır soluksuz çıkıyordu şimdi malı burdan yedirdilermi yoksa silkeleyerek mal mı topluyorlar anlamak mümkün değil. son bir yılın en yüksek işlem hacimli gününü yaşadık. bakın bakalım takaslarda hatrı sayılır bi değişim olacakmı. ben sanmam. o ona virmanlıyor bu buna. herkesin kafası bulanık. bu gün aracı kurumumdan müdür ünvanlı lavuğun birine bi soru sordum. adam nededi biliyormusunuz. HİÇ ZANNETMİYORUM AMA GALİBA OLABİLİR. bende katılıyorum........:) küçük yatırımcı! uzat ayakları yaslan geriye. işlem hacmine, yükselişe kanıp gaza gelmeyin. adamı ketenpeleye getirip 2 sene malı taşıtırlar haberiniz ola. şimdi ilaç 3 ün üstüne kendini atarmı ? hiç zannetmiyorum ama galiba olabilir.:)

guneysu
20-04-2011, 21:30
2.60 kapatacakken son dakikada gunlukculer basti.eskiden kademelerde milyon lotlar olurdu simdi yuzbinler var.neyse evvelki sene yani 16 ay once endex 47000 ken kapattigi yerden kapadi.istikrar konusunda ustune yok.yarin sabah 2.62 den acar 2.65 i asmak icin tirmalar durur.su kartal ne zaman alevlenir forumda alevlenir.basbakanin cilgin projesi ilaci 3 un ustune atmakmis:))))

Başbakanın projesinin gerçekleşme tarihi olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 de gerçekleşecekmiş... umalım ki... o kadar bekletmesin ilaç.. :)

Neyseo
20-04-2011, 22:33
İşlem hacmin artması ve kağıdın kımıldaması üç vakte kadar bir şeyler olacağına delalettir:halayci:

exprodigy
20-04-2011, 22:37
Valla kim ne derse desin BENCE ilac cok gec kaldi.mutlu arazisi sayesinde fiyati nerdeyse 3 e katladi.banka isinden degil ama kartal projesinden umutluyum.bide geleneksel olarak her nisan / mayista bu kazma grupla koza grubuna bulasirim.dedigim gibi 16 aydir uyutulan kagit bence toplanmistir.ilk seans 2.65 e kimse mal vermedi ve bence tahta kendini gosterdi.ankarali abim gene 10 ayri kurumdan islemlere baslar.bu arada kagitta ky kalmamis foruma bakinca.yatirim 6 nin ustunde kaldigi surece ilac 2.80 uzar en azindan.3 u kirarsa portfoyu %60 lara cikaririm.

xtr07
20-04-2011, 22:43
2.72 maliyetle çok uzun zamandır burdayım. Bu süre içinde bir defa bile olsun alım satım yapma cesareti gösteremedim. Şu andan itibarende göstermem en az 3.50 satış hedefim. Küçük yatırmcıyım ama kaçmadım, kaçmayacağım. Herkese bol kazançlar

Neyseo
20-04-2011, 22:48
Geçen sene 1.60 lardan 2.60 lara hızlı çıkışında kağıttaydım. Çok şükür düğün masraflarımı çıkarmıştım. Sonra sattım çıktım üzerinden 1 seneden fazla geçmiş. Aynı yerde. Bahsettiğim çıkışı çok kısa sürede ve dik şekilde yapmıştı. Kağıt şaftı dağıttı tabi. Ancak, 1 seneden fazla süredir toparlanmaya çalışıyor. Son zamanlardaki hareketleri olumlu bulduğum için yine girdim. Kısa vadeci olmadığım için kağıt düşse bile benim için sorun değil. Kağıt ederini bulacak. Bu süre de artık uzun bir süre olamaz. Fonların, yatırım ortaklıklarınının kağıtta yüklü olması bir süre daha bekletebilir. Tabi güçlü olanların işi değilse fonların aldığı.

exprodigy
21-04-2011, 00:57
İşlem hacmin artması ve kağıdın kımıldaması üç vakte kadar bir şeyler olacağına delalettir:halayci:

Öylede ağırlıklı ortalamanin 5 kademe altinda kapatmasi mide bulandiriyor iste.hos abiler ikinci seans yoktular.simdi yatirimi gorup ilac alanlari silkelerler bir muddet sonrasi muamma:)

Neyseo
21-04-2011, 10:31
Öylede ağırlıklı ortalamanin 5 kademe altinda kapatmasi mide bulandiriyor iste.hos abiler ikinci seans yoktular.simdi yatirimi gorup ilac alanlari silkelerler bir muddet sonrasi muamma:)

Çalkalayacaklar çalkayacaklar sonra geriye kalanı süzecekler. Süzülmeyenler kazanacak. Krediyle oynayan kısa vadeciler için sakat bir kağıt.

borsata
21-04-2011, 10:55
Çalkalama kasma bir süre devam edecek gibi görünse de 2,5 üstü kalınması kardeşi benzeri bir hareket umudunu hep gündemde tutacaktır.

Ancak önce 2,9'lar geçilmeli, oraya kadar da epey bir kavga dövüş olmalı...Şişman kedilerin şovunu bekliyoruz :)

Grupta ana portföyümüz burda zaten yatırımda da çıtırımızı yapıp karı tümüyle buraya aktardık, çünkü 6,8-2,6 paritesi bana pek sürdürülebilir gelmiyor ama kısa vadede yatırım asansör olmaya devam edecektir o ayrı...

Al-sat-yat tavsiyesi değildir herkes kendi doğrusunu yapsın ve hak ettiği kadarını kazansın

Not: Bu arada tek üye ben mişim şu anda bu topikte online olan :))))

Yakında gelirler, kardeşinden fırsat olursa....

derinlik
21-04-2011, 10:57
sn borsata şu ana dekki hareketi nasıl degerlendiriyorsunuz tşk ederim..2.60 altına iştahsız gibiler..bu arada sn dostcan satmış herhalde..saygılar..

derinlik
21-04-2011, 10:58
pardon sn borsata yazınızı görmemişim..

borsata
21-04-2011, 10:59
sn borsata şu ana dekki hareketi nasıl degerlendiriyorsunuz tşk ederim..2.60 altına iştahsız gibiler..bu arada sn dostcan satmış herhalde..saygılar..

2,5 üstü umutla tut konumundadır, 2,6-2,7 arası tetikte bekle...esas kavga 2,7-2,9 arası olacaktır...

2,9-3 üstünde ise kardeşi abisini kıskanabilir :)

magicpower
21-04-2011, 10:59
selamlar 2.62 ile Eski göz ağrılarımdan ECİLC'ye maraba dedim...
2.64 te 300bin lot var sonrası zayıf, 2.64 sonrası hızlanabilir..
aşağıdada şimdilik 2.59 destek gibi.. (yine 300bin lot yazmışlar)
diğer kademeler 100-200 bin lot arası ..
herkese bol kazanç

Neyseo
21-04-2011, 11:11
Çalkalama kasma bir süre devam edecek gibi görünse de 2,5 üstü kalınması kardeşi benzeri bir hareket umudunu hep gündemde tutacaktır.

Ancak önce 2,9'lar geçilmeli, oraya kadar da epey bir kavga dövüş olmalı...Şişman kedilerin şovunu bekliyoruz :)

Grupta ana portföyümüz burda zaten yatırımda da çıtırımızı yapıp karı tümüyle buraya aktardık, çünkü 6,8-2,6 paritesi bana pek sürdürülebilir gelmiyor ama kısa vadede yatırım asansör olmaya devam edecektir o ayrı...

Not: Bu arada tek üye ben mişim şu anda bu topikte online olan :))))

Yakında gelirler, kardeşinden fırsat olursa....

Geçen sene de benzer bir durum vardı. Önce siz ve bir kaç kişi vardı. Bir de ben tabi pek yazmasam da:) Eh bu sene de helva yapmanın zamanı sanırım. Şartlar oluşmuş. Sn borsata geçen sene direnç falan dinlemedi. Gideceği varsa tren gibi gidiyor meret:)

DostCan
21-04-2011, 13:22

------------------------

Hayır pozisyondayım,satmadım.Zamanı gelince satacağız elbette.

MİDİLLİ
21-04-2011, 16:52
%100 ec.yat portföyü,
bugün itibariyle %100 ilaç oldu...
herkese bol kazançlar..
yat.tav.değildir...

maviruya53
21-04-2011, 17:08
kedi ortalıkta yok,gören var mı?

Genca
21-04-2011, 18:32
Defter değeri, bedelsizi, sermaye arttırımı, Kartal Projesi, Banka kurulumu filan derken 1,5 sene geçti geçiyor. 1 ileri 2 geri. Ama en azından kağıt sağlam borsa çakılmadan hissede çakılmıyor. 1 sene daha bekleriz. Sonuçta yatırım yatırımdır. Hemen mahsul toplamaya başlayacak değiliz :)

Yatırım Tavsiyesi değildir.

MİDİLLİ
21-04-2011, 19:01
6 aylık ec.yat tercihi ,%15 daha fazla ec.ilaç aldırdı...
buradada kısa vadede hareket bekliyorum...
yat.tav.değildir...

DİRİLİŞ
21-04-2011, 23:40
8 ay "ECİLC'TA" bekledikten sonra 6 ay önce 3-5 kuruş kar ile satmıştım, ama gözüm hep ondaydı. Bitmek tükenmek bilmeyen bir "Kartal Projesi", "Yatırım Bankası", "Zekeriyaköy", "Malatya Organize Sanayi Nükleer Tıp Arazisi", "Holding-Yatırım-İlaç Birleşme Projesi", belki yakın bir zaman sonra "Temettü-Bölünme, derken o kadar çok hikayesi var ki beklemek için; artık harekete geçse diyorum...
( Kartal Projesi kapsamında 317.932 m2 Eczacıbaşı Holding'in, 79.930 m2 Siemens'in, 74.265 m2 Doğuş Go'nun, 69.671 m2 Mutlu'nun ( nerelere gitti ve hala gidiyor ), 58.779 m2 Metal Holding'in, 51.959 m2 Sunta Tahta A.Ş.'nin, 41.548 m2 Gözütoklar'ın, 33.355 m 2 Kibar Holding'in, 28.120 m2 Exsa Export'un ve 26.500 m2 Valfsel Armatör'ün arizisi var )
Var oğlu var işte, yeniden geldik buralara, bekliyoruz bakalım, HAYDİ HAYIRLISI OLSUN İNŞALLAH ...

DİRİLİŞ
21-04-2011, 23:55
"FİNAL"in Not Defrerinden" ( Ezcyt )...
Kartal’da dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid tarafından yapılacak ve 5 milyar dolara mal olması beklenen Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yer alan çok sayıda arazi büyük holdingler tarafından satın alınmıştı. Şirketler iddialı projelere start verilmesi için ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden planların geçmesi bekleniyor. Kartal’da Kentsel dönüşüm projesinin ilk açıklandığı 2006’dan bu yana emlak değerlerinde üç kat artış görülürken emlak uzmanları Başbakan’ın açıklamasının ardından asıl değerlerin ortaya çıkacağını savunuyor. Bölgede suni fiyatların oluştuğunu söyleyen emlak uzmanlarının yanı sıra fiyatların dolara döneceğini öngörenler de var. Bölgede Kentsel Dönüşüm kapsamında projeye başlayacak şirketler arasında Eczacıbaşı Holding, Doğuş Gayrimenkul, Kibar Holding, Siemens, Mutlu Akü, Metal Holding ve Exta Export gibi şirketlerin adı ön plana çıkıyor.
Bölgede kimler ne kadar araziye sahip?

Ekonomiye yön veren sanayi şirketlerinden pek çoğunun bu bölgede arazisinin olduğu biliniyor. Arazi büyüklüğü bakımından ilk üç sıEkonomiye yön veren sanayi şirketlerinden pek çoğunun bu bölgede arazisinin olduğu biliniyor. Arazi büyüklüğü bakımından ilk üç sırada bulunan Eczacıbaşı Holding, Siemens ve Doğuş Gayrimenkul’ün yanı sıra, Kibar Holding, Mutlu Akü, Metal Holding, Sunta Tahta, Gözütoklar Yapı, Exsa Export ve Valfsel Armatür’ün Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi içinde arazileri bulunuyor. rada bulunan Eczacıbaşı Holding, Siemens ve Doğuş Gayrimenkul’ün yanı sıra, Kibar Holding, Mutlu Akü, Metal Holding, Sunta Tahta, Gözütoklar Yapı, Exsa Export ve Valfsel Armatür’ün Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi içinde arazileri bulunuyor.

1- Eczacıbaşı Holding 317.932 (317.000 m2 ediyor)
2- Siemens 79.930
3- Doğuş Gayrimenkul 74.265
4- Mutlu Akü 69.671
5- Metal Holding 58.779
6- Sunta Tahta San. AŞ 51.959
7- Gözütoklar Yapı 41.548
"Teşekkürler FİNAL"...

DİRİLİŞ
22-04-2011, 00:09
GEÇMİŞTE PAYLAŞILAN BİLGİLERDEN DERLEMELER....
Eczacı grubuyla ilgili sebeb (hatta öykü demek mi daha
yerinde olur) çok.

1..Eczacı yapı + Vitra + Artema birleşmesi sonucunda ortaya çıkan yeni firma,
İntema ile birleşecek mi?

2..Eczacı Yapı (ki son durumda Avrupa + ABD'de on kadar üretim ve satış ağına
sahip ülkede, yerleşik) alanında büyük bir firma, yabancı firmaların ilgisini çeker mi? Daha açık soralım: Yabancılara doğrudan tamamı satılabilir mi ya da stratejik ortaklık tesis edilebilir mi? Edilebilirse, ufuktaki böyle bir durumda 1.milyar USD.'nin üzerinde bir değer olarak kayıtlardan geçme olasılığı var mıdır? Dikkat ediniz "yapı"nın şu an ki piyasa değeri, 195.milyon USD. + İntema'nın 42.buçuk milyon USD.

3..Eczacıbaşı holding'in borsada "yapı" hisselerini toplayarak azalttığı malum. Hisselerin halka açıklık kısmının % 11'in altına düşmüş olması ilginç. Bunun süregelmesi beklenebilir mi?

4..Eczacıbaşı holding'in borsada "ilaç" hisselerini sürekli topladığı da malum. Bugün açıklanan bültende 300.000, dün açıklanan da 200.000 hissenin alındığı belirtilmiş. Alış süreci daha ne kadar ve hangi fiyata kadar sürebilir?

5..Eczacıbaşı ilaç, Zentiva'ya yaptığı (2)satış sonrasında, hisse başına (toplam)2.60.TL.'nin üzerinde bir satışı realize etmiş durumda. Borsada ki fiyatının ise 1.61.TL. olduğu ortada. İlaç'ın 9 aylık bilançosunda açıklayacağı tahmini verilere göre, yaklaşık DD.'nin 4.TL. civarlarında olacağı, net karının ise 300.milyonun üzerinde bir rakam çıkacağı, bülten açıklamalarını okuyan sıradan bir yatırımcı için dahi belli. Dünya borsalarında altın hisselerin şirket değerlerinin DD.'nin 3, 5 katına çıkabildiği de hepimizce malum. Borsada ki bu düşük değerlemenin sürdürelebilmesi olanaklı mı?
Yoksa sahneye, assolist en son mu çıkar dı?

6..Holdinge ait 27.dönümlük Kartal arazisinin projelendirilmesi tamamlandı. II. Kanyon projesi olarak adlandırıldığı bilinmekte ve koşullar uygun görüldüğünde hemen temelleri atılacak. Gökdelen ve alışveriş merkezi olarak tasarlanan proje, Eczacı ilaç'ın % 99.49 hissesine sahip Eczacıbaşı İnşaat tarafından üstlenilecek mi? Yoksa daha önce olduğu gibi İŞGYO veya başka bir inşaat firmasına kat karşılığı ya da ihaleyle mi verilecek?

7..Yarısı holding, yarısı ilaç'a ait Sarıyer/Uskumruköy'de ki 200 dönümlük arazi üzerinde ki akıllı evler + AVM projesi ne zaman başlayacak? Kimin tarafından yapımı üstlenilecek?

8..Nakit zengini Eczacı ilaç, yeni bir firma alacak mı? Hangi sektörlere yönelecek? Bu zamana kadar bilinen, katma değeri daima yüksek ve kendini hızlı amorti eden sektör ve şirketlere yönelmişti. Tıp ve sağlık alanlarından, başka alanlara kayma görülebilir mi?

9..İştirak zengini Eczacı ilaç herhangi bir şirketinin tamamını veya bir kısmını satacak mı?

10..Eczacıbaşı holding'in % 37.28 hissesine sahip olan Eczacı ilaç, tüm bu olabileceklerden ne oranda etkilenebilir?

11..Yapılacak projeler sonrası, Eczacı ilaç gayrimenkullerini elde tutacak mı? Yoksa satacak mı? Bilindiği gibi kendi(ya da iştiraklerinin/spor takımının kullanımında olanlar dışında) gayrimenkullerinden yıllık 33.milyon USD. civarında bir geliri olduğu tahmin edilmektedir. Aslında "ilaç" şirketi aynı zamanda bir g.menkul şirketi.

12..İlaç'ın % 50 iştiraki Monrol Nükleer şirketi Ortadoğu'da yaptırdığı araştırmalar neticesinde Mısır, Irak, Suriye, Ürdün gibi bir dizi ülkeye yayılacak mı?

MİDİLLİ
22-04-2011, 16:35
2. seans hacim çok düştü...
satıcılar isteksiz...
alıcılar buyrun sizi bekliyoruz....
yat.tav.değildir..

Neyseo
22-04-2011, 18:57
Bu seviyelerden satanları alıyorlar. Bir süre burada kalırsa güç kazanır.

toce07
22-04-2011, 21:30
sanırım bu kakıtta yeniyiz 18 ay önce 2,90 fiyatındada uçacak kacacak deniyordu saglam kagıt 2,20 test etti insanlar 1.5 senedir bekliyor hemen su an 2.90 olsa sen mahsul toplarken bir kısım insanlar 18 ay hamallıgını yapmaktan baska birsey kazanmamış olacak simdi bende kazanacagımızı ümit ederekten bekliyorum fakat kagıdın geçmişini bilmedende saglıklı bir yorum yapmak zor beklemeye devam...
Defter değeri, bedelsizi, sermaye arttırımı, Kartal Projesi, Banka kurulumu filan derken 1,5 sene geçti geçiyor. 1 ileri 2 geri. Ama en azından kağıt sağlam borsa çakılmadan hissede çakılmıyor. 1 sene daha bekleriz. Sonuçta yatırım yatırımdır. Hemen mahsul toplamaya başlayacak değiliz :)

Yatırım Tavsiyesi değildir.

MİDİLLİ
25-04-2011, 11:22
Bu seviyelerden satanları alıyorlar. Bir süre burada kalırsa güç kazanır.

şu an zaten güçlü duruyor...
fazla abanmadan ve dikkat çekmeden ortalama hacimlerle yükseliş başladı...
yat.tav.değildir..

exprodigy
25-04-2011, 13:54
Yatirimin ruzgarina benziyor.kim ne derse desin ilac benim icin 16 ay once 47k endekste unutulmus bir kagit.o kadar geride kaldiki bir hedef koyamiyorum. Unutulmadan onceki ilk hedefim 3.30 olmasi gereken ise 4 liraydi.velhasilin 2.80 de 500 lu tepe gibi enteresan bir formasyona soktularki kimi mali goturdu kimi ise hammala dondu.imkb nin en uyuz kagidi.

MİDİLLİ
25-04-2011, 15:08
talep yoğunlaştı ...
satıcılar isteksiz...
yat.tav.değildir...

Altin
25-04-2011, 16:32
Ben sPK olsam bu kağıtta satanları incelerdim.
Satanın artniyetli olduğu kesin..

lkandemir
25-04-2011, 17:32
yatırımla arasındaki fark açıkdıkça açılıyor. nereye kadar.

ExOriente
25-04-2011, 18:01
gerçekten çok ucuz kalmış bir hisse. yıllardır yatırımcısını bezdirdiği için bir türlü gözde olamıyor. götürmeye karar verdiklerinde sert hareketler yaptıracakları kesin gibi. daha fazla tutacaklarını sanmıyorum. 3 ay sonra bu seviyede olması çok zor. sert hareketin ne zaman başlayacağı babalara bağlı

borsata
25-04-2011, 18:11
gerçekten çok ucuz kalmış bir hisse. yıllardır yatırımcısını bezdirdiği için bir türlü gözde olamıyor. götürmeye karar verdiklerinde sert hareketler yaptıracakları kesin gibi. daha fazla tutacaklarını sanmıyorum. 3 ay sonra bu seviyede olması çok zor. sert hareketin ne zaman başlayacağı babalara bağlı

Aynen öyle gelecekler ama ne zaman onu göreceğiz :)

Amiral olmadan grup başsız kalır...

2,7 çok önemli bir seviye yukarı momentum için...

Aşağıda çok kısa vadede 2,6; orayı kırarsa 2,5 seviyesi (orta vadeli trend için de orası....) önemli görünüyor.

Herkese iyi yatırımlar

barisderin
25-04-2011, 18:58
ya arkadaş nedir benim bu talihsizliğim. yatırıma geçsek ilaç giderdi bu defada. hep öyle oluyor. kozaa ipmat olayındada hep terste yakalanırdım. ben bu gurup şirketlerinde neden başarısızım anlamadım.

Neyseo
25-04-2011, 20:59
2.68-2.70 aralığında kağıda bastılar. Basmak bugün için kötü ancak sonrası için umut vaad edici. Sırayla sanırım. İnteme ve yatırımda mal toplu, burda biraz dağınık.

antepli
25-04-2011, 21:19
2.68-2.70 aralığında kağıda bastılar. Basmak bugün için kötü ancak sonrası için umut vaad edici. Sırayla sanırım. İnteme ve yatırımda mal toplu, burda biraz dağınık.

eczacı grubu kağıtlarında hepsinde mal toplu.ilaçdada toplu.toplu olmasa bu fiyatlarda tutamazlar.yatırımın önce hareket etmesinin nedeni yatırımın ilaca göre daha ucuz olmasıdır.bunu herzaman ifade ettim.ancak ilaçda bu fiyatlarda durmaz.3 tl yi geçdikten sonra esas hareket gelir.hedef en az 5 tldir.ancak kartal projesi ortaya çıktığında çılgın fiyatlar oluşabilir.zira mal o zamana dahada toplanacak.senetler toplandıktan sonra çok daha seri hareket ederler.borsada macera aramaya gerek yok. al size ilaç bu fiyatlarda.daha ne istersiniz.ben ise yatırımdayım.

Neyseo
25-04-2011, 22:42
Evet. Yatırım biraz daha ucuzmuş. Aynı ucuzluğa geldiğinde beraber hareket ederler umarım.

ExOriente
26-04-2011, 02:56
ilacın projelerinde hareketlenme görülürse önümüzdeki not arttırımında dışarıdan gelecek yüksek oktanlı paranın tercih edeceği hisselerden biri olma ihtimali çok yüksek. o zaman ya büyük miktarda hisse kaptıracaklar yada hisseye ciddi yükseklik verecekler. ikisinin de sonucu bizler için aynı olacak. sadece izleyeceğimiz kapışmanın boyutu farklı olacak. hissede küçük yatırımcının bilmediği yapısal bir sorun yoksa bu fiyatların son demleri olacağını düşünüyorum. ŞAHSİ DÜŞÜNCEMDİR; BABALAR BİLİR. selamlar hayırlı yatırımlar.

MİDİLLİ
26-04-2011, 12:24
ilacın projelerinde hareketlenme görülürse önümüzdeki not arttırımında dışarıdan gelecek yüksek oktanlı paranın tercih edeceği hisselerden biri olma ihtimali çok yüksek. o zaman ya büyük miktarda hisse kaptıracaklar yada hisseye ciddi yükseklik verecekler. ikisinin de sonucu bizler için aynı olacak. sadece izleyeceğimiz kapışmanın boyutu farklı olacak. hissede küçük yatırımcının bilmediği yapısal bir sorun yoksa bu fiyatların son demleri olacağını düşünüyorum. ŞAHSİ DÜŞÜNCEMDİR; BABALAR BİLİR. selamlar hayırlı yatırımlar.

Katılıyorum...
ayrıca yatırıma göre avantajı hisseyi baskılayamayacaklar...
işimiz tahta sahibinin merhametine kalmayacak...
fonların girişleri kuvvetli olacak...
yat.tav.değildir..

barisderin
26-04-2011, 13:02
ya bide yatırımın ucuz kaldığı sölentisi çıktı son zamanlarda. nasıl ucuz kaldı ben anlamıyorum. son 1,5 yıldır yatırım/ilaç paritesi 1,90 ile 2,30 arası dalgalanıp duruyor. şimdi 2.70 lere ulaştı. kıriz dip yaptığında bile 2.90 lardaydı. nasıl ucuz neye göre ucuz. kartal olayı ile ilgili olarak ilacın holdinkdeki payı daha büyük sonra banka sermayesine katılım oranı bakımından ilaçın payı daha büyük. neye göre ucuz ben anlamadım. bence yatırımı hareketlendirerek ilaçtan yatırıma yönlendirilmek isteniyor olabilir. bu sayede ilaçta bi çeşit mal toplama hareketi yapılıyor gibi geliyor bana. her hissenin bi karekteri vardırya hani... son iki aydır huy değiştirdi meret. bence birisi sarı butona bastı. kırmızıya ne zaman basacak bekleyorum. o zaman ilaç ucuz kaldıydı demeyin. diyorsanız şimdi deyin.

bawer
26-04-2011, 13:24
ya bide yatırımın ucuz kaldığı sölentisi çıktı son zamanlarda. nasıl ucuz kaldı ben anlamıyorum. son 1,5 yıldır yatırım/ilaç paritesi 1,90 ile 2,30 arası dalgalanıp duruyor. şimdi 2.70 lere ulaştı. kıriz dip yaptığında bile 2.90 lardaydı. nasıl ucuz neye göre ucuz. kartal olayı ile ilgili olarak ilacın holdinkdeki payı daha büyük sonra banka sermayesine katılım oranı bakımından ilaçın payı daha büyük. neye göre ucuz ben anlamadım. bence yatırımı hareketlendirerek ilaçtan yatırıma yönlendirilmek isteniyor olabilir. bu sayede ilaçta bi çeşit mal toplama hareketi yapılıyor gibi geliyor bana. her hissenin bi karekteri vardırya hani... son iki aydır huy değiştirdi meret. bence birisi sarı butona bastı. kırmızıya ne zaman basacak bekleyorum. o zaman ilaç ucuz kaldıydı demeyin. diyorsanız şimdi deyin.

Evet bizim icin tam bir hayal kırıklığı oldu. Simdilerde yatırıma gore bizim de 3,50 olmamız gerekirdi ama olmadı bekliyoruz.
O kadar zaman bekleyip malı adamın kucağına karsız verecek halimiz yok herhalde.

MİDİLLİ
26-04-2011, 14:00
ilacında yatırımında fiyatları normal değildi...
iki hissede baskı altındaydı ...
tek fark yatırımın olması gereken fiyatlandırma hareketi başladı..
ilacın başlamadı....

yıllar itibariyle pd/dd takibinde hiçbir dönem fark bu kadar küçülmedi...

bugün itibariyle ilaç/yatırım (pd/dd) paritesi 1,20 ..
paritenin 1,95 olduğu dönemleride unutmamak gerekir...

yat.tav.değildir...

MİDİLLİ
26-04-2011, 14:03
bugün itibariyle;

ilaç pd/dd : 0,61
yat. pd/dd : 0,51
parite : 1,20
yat.tav.değildir...

MİDİLLİ
26-04-2011, 14:06
son beş yıl içinde farkın en yüksek olduğu dönem,..
2006 kasım
endeks 43,500...

ilaç pd/dd: 0,90
yatırım pd/dd : 0,46

parite :1,96

yat.tav.değildir...

Neyseo
26-04-2011, 18:37

Mali tablolarına göre ucuz. Yani piyasa değeri/defter değeri. Şu ana bu yatırımda 0,50. İlaçta ise 0,61. Arada çok da fark yok. Antepliye bu konuda katıldım. Ama amiral gemisi ilaç. Arkadaşların da yorum yaptığı gibi büyük fonların ve sermayenin gireceği yer ilaç olacaktır. Yabancı yatırım şirketlerinden bir yada ikisi ilacı tavsiye etsin yeter. Sonra yaslan arkaya seyret.

barisderin
26-04-2011, 19:35
Mali tablolarına göre ucuz. Yani piyasa değeri/defter değeri. Şu ana bu yatırımda 0,50. İlaçta ise 0,61. Arada çok da fark yok. Antepliye bu konuda katıldım. Ama amiral gemisi ilaç. Arkadaşların da yorum yaptığı gibi büyük fonların ve sermayenin gireceği yer ilaç olacaktır. Yabancı yatırım şirketlerinden bir yada ikisi ilacı tavsiye etsin yeter. Sonra yaslan arkaya seyret.

bence piyasa değeri defter değeri oranından ziyade birbirine olan korelasyonu bakımından bakmak lazım olaya. imkb deki diğer şirketlerle kıyaslarken tamam pd/dd ye bakalım ama aynı gurup şirketinden bahsediyorsak aralarındaki korelasyona bakmak lazım bence. geçmiş dönemlere baktığımızda da makas hep aynıydı. yenimi akıllarına geldi yatırımın ucuz olduğu. yani zaten defter değerinin neredeyse yarısı kadar bir fiyattan işlem görüyor grup şirketleri. burada amiral gemisinin pd/dd sinin nispeten yüksek olmasında bi anormallik görmemeklazım. enaz bukadarı ilacın hakkıdır. ilaca laf söyledirtirmem.... :)

Neyseo
26-04-2011, 22:59
bence piyasa değeri defter değeri oranından ziyade birbirine olan korelasyonu bakımından bakmak lazım olaya. imkb deki diğer şirketlerle kıyaslarken tamam pd/dd ye bakalım ama aynı gurup şirketinden bahsediyorsak aralarındaki korelasyona bakmak lazım bence. geçmiş dönemlere baktığımızda da makas hep aynıydı. yenimi akıllarına geldi yatırımın ucuz olduğu. yani zaten defter değerinin neredeyse yarısı kadar bir fiyattan işlem görüyor grup şirketleri. burada amiral gemisinin pd/dd sinin nispeten yüksek olmasında bi anormallik görmemeklazım. enaz bukadarı ilacın hakkıdır. ilaca laf söyledirtirmem.... :)

Ben de söyletmem. Alın alın batan geminin malları:) hepsi ucuz. Gel vatandaş. Yarın başbakan açıklarsa ve ağzından kartal çıkarsa bizim kartallar yüksekten uçacak:)

MİDİLLİ
26-04-2011, 23:10
endeks 30'da pd/dd oranı 1'in altında şirket yok...
istisnası dohol oda 0,80....

ilaç için;
pd/dd: 1 ( 4,32 TL )
kartal projeli pd/dd :1 (tahmini 5,30 TL)

yat.tav.değildir...

zesener
27-04-2011, 06:56
Kartalda mevcut belediye varken Büyükşehir belediyesi kentsel dönüşüm projesine kazma vurmaz...

seatue
27-04-2011, 09:30
Kartalda mevcut belediye varken Büyükşehir belediyesi kentsel dönüşüm projesine kazma vurmaz...

ne demek bu sımdı
hangı mantıkla hangı sonuca yazılmıs bır yazı bu

Enginizm
27-04-2011, 09:38
Degerlendirme icin goz onune almamiz gereken o kadar cok veri varken karar vermek zor oluyor tabi. Kendi yatirim fikirlerimize gore yada kurallarimiza gore hareket ediyoruz. Mesela ben daha genel dusunmeyi seviyorum. Endeksin secim oncesi bir duzeltme daha yapmasini bekliyorum, bu tabi kendi kanaatim. Zaten bu duzeltmenin siddetine gorede secim sonucu realize edilmis olacak. 16 Mayis'da Amerika'da yapilacak toplantida cok onemli. Farkindaysaniz 3 gundur borsa kararsiz gidiyor. Sunu iyi biliyorum `cikamayan borsa duser`. YTDegildir.

zesener
27-04-2011, 11:22
ne demek bu sımdı
hangı mantıkla hangı sonuca yazılmıs bır yazı bu

http://www.emlakkulisi.com/34882_kartal_kentsel_donusum_projesi_ne_itiraz_edi ldi
Haber güncel olmasada bu bölgede ikamet ettiğim için gelişmeleri yakından takip ediyorum. Büyükşehir Belediyesinin harekete geçmek için beklediğini düşünüyorum.
Şahsi fikrimdir. Yanılma payımız herzaman vardır.
Saygılarımla...

exprodigy
27-04-2011, 11:41
Bugun dugus otomotiv acikladi.dogus gayrimenkulden kartaldaki 18.000 m2 araziye 45 milyon USD + kdv vermis.kardes kardese m2 sini 2500 usdye saymis.ezacinin arsasini hesap edelim mi?

kaunnas
27-04-2011, 12:08
Açıklayamadı gitti

Neyseo
27-04-2011, 16:39
Bugun dugus otomotiv acikladi.dogus gayrimenkulden kartaldaki 18.000 m2 araziye 45 milyon USD + kdv vermis.kardes kardese m2 sini 2500 usdye saymis.ezacinin arsasini hesap edelim mi?

800 milyon USD yanlış hesaplamadıysam

ahmet bir
28-04-2011, 06:52
o arazinin iyi bir projeyle kazma vurulmuş hali borsada metrekaresi 5000$ dan az değerlenmez. bunu daha önce yatırımda paylaşmıştım. KİŞİSEL BEKLENTİMDİR

Yok m2 si 20.000 USD. Yahu biraz alçaktan ucun. Teşvikiye Nişantaşı fiyatı yaptınız buraları. Yatırım tavsiyesi değildir.

priceless
28-04-2011, 07:35
Agaoglu anadolu yakasında 2+1 = 90m2 daireyi kaça satıyor biliyormusunuz? 550bin TL.
m2si = 6100TL= 4000USD.
Deyin ki bahce payı havuz payı vs vs

Peki üzerinde kaç kat var bu dairenin ? Tahmin edin..

OTTUUUZZZZ! :)

Altin
28-04-2011, 10:05
ECILC üzerindeki bu satış baskısı neden acaba.

Fisher
28-04-2011, 17:31
f/dd yi bu kadar abartmamak gerek. sonuçda sadece f/dd yorum yapmak borsadaki tüm oyuncular aptal hemen %100 kazanma sansı olan hisseyi almıyor demek gibi bi şey. f/dd 30 olan hisseler hala deli gibi kazandıyor. hani çok karlı bir şirket olur o ayrı. f/dd sadece bir kriter onlarca kriterin sadece biri. önemli olan tahta kim var ve ne yapmak istiyor.

YTD.

priceless
28-04-2011, 18:27
f/dd yi bu kadar abartmamak gerek. sonuçda sadece f/dd yorum yapmak borsadaki tüm oyuncular aptal hemen %100 kazanma sansı olan hisseyi almıyor demek gibi bi şey. f/dd 30 olan hisseler hala deli gibi kazandıyor. hani çok karlı bir şirket olur o ayrı. f/dd sadece bir kriter onlarca kriterin sadece biri. önemli olan tahta kim var ve ne yapmak istiyor.

YTD.

SATAYIM MI??

Binlerce yorum okudum en saçması olarak bunu seçtim müsadenle, tebrik ederim.

1. DD/PD dir o bir kere.
2. Çok çok önemli bir kriterdir, hatta F/K oranından sonra 2.dir bence.
3. 30 olan bir şirket nerdeyse mümkün olamaz..yani perakende sektöründe bile (aldığını satan firma 5/15 arası!!!)
4. DD bile çok düşük kaldı çünkü yeniden değerlendirmeler yapılmadı ve son süreçte bunların malları çok değer kazandı...hisse yani PD yerinde saydı DD ye nazaran.

Bugün dükkanı kapatsa yani..mal varlıklarını satıp şu an ki hisse bedelinden çok daha fazlasını öder biz hissedarlarına anlayacagınız.

Saygılar

izmirli ky
28-04-2011, 19:25
merhaba arkadaşlar. sitede yeniyim bu arada 1 sneye yakındır ecilcdeyim. inşallah beklentilerimiz gerçekleşir. herkese bol kazançlar

Neyseo
28-04-2011, 20:09
Kağıda fena baskı var. Yükselişi sert olacak ama her gün tahtaya bakanlar için moral bozucu. Fonların, yatırım ortaklıklarının çok malı var. Bu bir neden olabilir mi diye düşünüyorum. Kendime daha iyi bir kağıt bulana kadar burdayım. O zamana kadar süresi var benim için.

Fisher
29-04-2011, 17:31
priceless tarafından gönderilen yazı:
Binlerce yorum okudum en saçması olarak bunu seçtim müsadenle, tebrik ederim.

1. DD/PD dir o bir kere.
2. Çok çok önemli bir kriterdir, hatta F/K oranından sonra 2.dir bence.
3. 30 olan bir şirket nerdeyse mümkün olamaz..yani perakende sektöründe bile (aldığını satan firma 5/15 arası!!!)
4. DD bile çok düşük kaldı çünkü yeniden değerlendirmeler yapılmadı ve son süreçte bunların malları çok değer kazandı...hisse yani PD yerinde saydı DD ye nazaran.

Bugün dükkanı kapatsa yani..mal varlıklarını satıp şu an ki hisse bedelinden çok daha fazlasını öder biz hissedarlarına anlayacagınız.

Saygılar[/QUOTE]

---------
Finans dünyasında F/DD kullanılır, ulaşabileceğin örnek olarak ak yatırımın temel analiz sayfalarına bakabilirsin.
F/DD oranı 30 değil 75 olan firmalar var borsada. örnek istersen aslan, bfren.
bugün dükkanı kapatacak mantığı imkb de işlemez. örnek istersen bak uçak. kapattı ama hala kazandırıyor.
senin mantığınla bir sene eczyt kalsan imkbye kar değil zarar edersin.

bu zamana kadar hiss.net te kimse ile tartışmadım. ben görüşlerimi yazarım beğenirsin beğenmezsin, karşı bir görüşün varsa saçma filan demeden adam gibi görüşünü yazarsın.

benim borsadaki amacım en kısa süre de, alınabilir bir risk ile maksimum kar etmektir. Bir sene bekleyip ne sağlam kağıttayım diye kendini avutmak değil.
3 tane kavramın zar zor sözlük anlamını öğrenip kendinizi finans dehası sanmayın, kimsenin yorumlarına saçma filan demeyin efendi efendi olun.

krdmrci
01-05-2011, 16:18
ECİLAC ilgimi çekti.20 günlük hareketli ortalaması 2,52 , 100 günlük hareketli ortalaması 2,33 , 2011 ilk çeyrek bilançosuda iyi . Geçen hafta işlem hacmi artmış.2,70 i test etmiş.Pazartesi günü inşallah izleyip uygun bir fiyattan ( 2,50- 2,60 arası ) almayı düşünüyorum.Bu hisseyi takip eden arkadaşların önerisi nedir?

antepli
01-05-2011, 17:55
ECİLAC ilgimi çekti.20 günlük hareketli ortalaması 2,52 , 100 günlük hareketli ortalaması 2,33 , 2011 ilk çeyrek bilançosuda iyi . Geçen hafta işlem hacmi artmış.2,70 i test etmiş.Pazartesi günü inşallah izleyip uygun bir fiyattan ( 2,50- 2,60 arası ) almayı düşünüyorum.Bu hisseyi takip eden arkadaşların önerisi nedir?

ilaç çok çok ucuz bir senet.almak istiyorsan alabilirsin.orta vadede mutlaka kazanırsın.beni sorarsan eczacı yatırımdayım.kardeş senetler.beklentileri aynı.

Altin
02-05-2011, 15:04
ilaç çok çok ucuz bir senet.almak istiyorsan alabilirsin.orta vadede mutlaka kazanırsın.beni sorarsan eczacı yatırımdayım.kardeş senetler.beklentileri aynı.

Beklentiler aynıysa neden ECILC duruyor ECZYT ucuyor..

barisderin
02-05-2011, 15:45
yine başladılar baskıya. eczacının tüm hisseleri tarihi zirvesinde ilaç alçak sürünmeye devam.

talih
02-05-2011, 17:18
ömür törpüsü bu kagıt nerden bulaştık arifeyi gösterip bayram ettirmiyor elbet bu da gidecek 1.5 yıldır bekleyip satmanın anlamı yok sürüne sürüne elbet ayagada kalkacak

izmirli ky
02-05-2011, 20:30
Zannedersem Cumayı bekleyeceğiz.
genel kuruldan banka için bir karar çıkabilir.

Pscyokinesis
02-05-2011, 22:06
Kartal arazisi... holdinge ait... borsada kote olmayan...

ilacın, holdingdeki payı yatırımım 2.5 katı neredeyse.. :)

Eğer bir beklenti var ise eczacıbaşında ben son büyük çıkışlar incelendiğinde önce yatırım gidiyor yükselişini tamamlayıp dönüşe başladığı zaman ilaç prim yapıyor olduğunu gözlemledim .

Geçen seneye bakacak olursak 3 ten 4.5 giderken ilaç 1.5 lirada takılıyordu .

Sonra ilaç 3 lira oldu ama yatırım 4.5 kaldı ilaç yataya bağlanken bu sefer yatırım 6 ya geldi .

Tabi bu geçmişte olanların değerlendirmesi gelecekte olacak diye birşey sözkonusu değil ama bu senaryo gerçekleşebilme ihtimali var olabilir .

Şahsi düşüncelerim bu yönde eğer beklenti kartal projesi satın alınıyorsa ilaçta er geç prim yapma potansiyeli vardır .

antepli
02-05-2011, 23:14
evet doğrudur.bu senetler genellikle tek tek hareket ediyorlar.bazende beraber hareketleri oluyor.yatırım genelde ucuz olduğu için ilk hareket ediyor.ilaç sonradan geliyor.ama bu sefer yatırımda sanki bedelsiz kokusu var gibi.ancak ilaçda orta vadede muhakkak hareket eder.ilacın hareket yatırımdan daha sert olabilir.3 tl üzerinde ilaç hızla 5 tl ye gider.zamanı kollamak lazım.

exprodigy
03-05-2011, 01:20
Bu kagit yukselecekse!teknigi belli.tamamen fiboya oturtuyolar.10/33/50 sihirli rakam.ilacta benim koyabilecegim max direnc 3.80.ustu olurmu?oyuncuya bagli.dibide2.10.Yatirimdaki hareket bence tamamen insider trading.birileri yatirimin iyi ! Bilancosundan haberdar.haber dustugunde nr olacak onemli olan o.

borsata
03-05-2011, 10:14
evet doğrudur.bu senetler genellikle tek tek hareket ediyorlar.bazende beraber hareketleri oluyor.yatırım genelde ucuz olduğu için ilk hareket ediyor.ilaç sonradan geliyor.ama bu sefer yatırımda sanki bedelsiz kokusu var gibi.ancak ilaçda orta vadede muhakkak hareket eder.ilacın hareket yatırımdan daha sert olabilir.3 tl üzerinde ilaç hızla 5 tl ye gider.zamanı kollamak lazım.

Evet tarih tekerrürden ibaret olsa gerek ilaç sırasını bekleyecek sanırım...:)

Daha önce söylediğim gibi burdaki esas vuruşma 2,7-2,9 arası olduktan sonra o seviyeyi aşması durumunda şişman kedilerin oluşturacağı momentum kardeşini bile kıskandırabiir.
Benim için sahip olunan miktar açısından hissenin derinliği en önemli kriter olduğu için ağırlıklı poz. ilaçtadır.

Al-sat-yat tavsiyesi değildir, herkes kendi doğrusunu yapsın ve hak ettiği kadarını kazansın

baskan78
03-05-2011, 10:34
arkadaşlar çok özür dileyerek bir şey sormak istiyorum. ECZYT nin topiğine giremiyorum hepsine girebiliyorum ama eczyt yi açmıyor topictemi birşey var. Teşekkürler

DİRİLİŞ
03-05-2011, 12:57
http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=753700
Mayıs ayına yeni girdiğimiz şu günlerde ECİLC' cı tavsiye eden Eti Yatırım'ın şirketle ilgili öngörüleri...
Hayırlısı olsun İNŞALLAH...
YTD...

barisderin
03-05-2011, 13:28
Evet tarih tekerrürden ibaret olsa gerek ilaç sırasını bekleyecek sanırım...:)

Daha önce söylediğim gibi burdaki esas vuruşma 2,7-2,9 arası olduktan sonra o seviyeyi aşması durumunda şişman kedilerin oluşturacağı momentum kardeşini bile kıskandırabiir.
Benim için sahip olunan miktar açısından hissenin derinliği en önemli kriter olduğu için ağırlıklı poz. ilaçtadır.

Al-sat-yat tavsiyesi değildir, herkes kendi doğrusunu yapsın ve hak ettiği kadarını kazansın

SAYIN BORSATA dolar bazında baktığımızda ben bahsettiğin çarpıçmanın 3.05 e kadar olabileceğini düşünüyorum. bu hafta 2.72 nin üzerinde kalıp kalamayacağı önemli zira 1.5 yıllık düşüş trendi yukarı yönlü kırılmış olacak. bu bölge kuvvetli hacimle geçilirse iyi olur diye düşünüyorum.

lkandemir
03-05-2011, 14:14
Zannedersem Cumayı bekleyeceğiz.
genel kuruldan banka için bir karar çıkabilir.

genel kuruldan banka için nasıl bi haber çıkabilir? ÇIKAMAZ. banka için top BDDK da. asıl BDDK dan haber bekliyoruz.

blueblood
03-05-2011, 14:57
başına bela alırsın derim şimdiye kadar yaşadıklarıma istinaden.
Ama şimdiden sonrasını bilemem arkadaşım.Belki de ayağın uğurlu gelir.:)

izmirli ky
04-05-2011, 00:33
Süreç çok uzadığı için vazgeçerler mi diye.
belki taib bankı satın alma yönüne gidebilirler.

logkabin
04-05-2011, 10:58
1.219.000 alis...687.000 satis... 10.57 itibariyle...

lkandemir
04-05-2011, 15:14
zarar eden, ve beklentisi olmayan intema nerelere vardı, kar eden beklentisi bol olan ecilc hala nerelerde. ben ecilc aldığım tarihte intema 4 tl idi. şimdi 11 neredeyse.

magicpower
04-05-2011, 15:28
bu ilaç beni hasta ettiiii kardeş... bende kızdım Kardeşine geçiş yaptım... ECILC sana güle güle ...ECZYT'da yola devam
kalanlara sabır sabır !! ve tabiki de bol kazanç

xtr07
04-05-2011, 16:20
İnadım inat 2.72 maliyetim... Buradan kar yapmadan ayrılmayacağım...
Not: Derin bilgileriyle bizi aydınlatmaya çalışan arkadaşlara da sonsuz teşekkürler...

DGHG
04-05-2011, 17:27
Arkadaşlar 6 ocak 2010 tarihinde bile 2.68 tl iken aradan geçmiş 1.5 yıl ve endeks 70.000 hisse hala 2.62 tl den satıcılı millet almaya nazlanıyor defter değeri bile 4.5 tl olan bu hisseyi sayın yöneticiler tahta sahibi arkadaş yeter artık yeter HAKETTİĞİ FİYATA BİR AN ÖNCE GETİRİN ARTIK diyorum ....

tornado27
04-05-2011, 19:29
hareket zamanı yanaştı gibi bir his var içimde.
3 vakte kadar....

yakaza
05-05-2011, 03:14
öküz denecek 10 hisseden biridir bence.
defter değerinin çok uzağında koskocabir holding
paraları yetmiyor heralde götürmeye.

Altin
05-05-2011, 14:51
hareket zamanı yanaştı gibi bir his var içimde.
3 vakte kadar....

İnşallah bakalım..

Altin
05-05-2011, 14:52
öküz denecek 10 hisseden biridir bence.
defter değerinin çok uzağında koskocabir holding
paraları yetmiyor heralde götürmeye.

ECZYT gitti nerdeyse % 50. Bu neden böyle yaptı.. Hiç bu kadar kötü olmamıştı sanırım parite..

Altin
05-05-2011, 14:56
İnşallah Gayretullaha dokunurda yaptıkları hareketimiz başlar.
Edende bulur yaptığını..

DGHG
05-05-2011, 15:33
Bu yılın üç aylık bılançosu en son ne zaman gelecek bileniniz varmı

DGHG
05-05-2011, 15:36
Kapanışı tahmin edebileniniz varmı ....

dr_norain
05-05-2011, 18:54
2.62 ile aranızdayım...Yaklaşık 1 ay önce 5.48 ile eczyt a girmiş ve 1 hafta sonra 1,5 yıllık suskunluğunu bozarak "acaba şans mı getirdim" diye düşünmüştüm...şimdi sıra kardeşinde düşüncesiyle başka kağıtları bozup aranıza katılma kararı aldım...umarım yine şans getiririm...

logkabin
05-05-2011, 19:30
2.62 ile aranızdayım...Yaklaşık 1 ay önce 5.48 ile eczyt a girmiş ve 1 hafta sonra 1,5 yıllık suskunluğunu bozarak "acaba şans mı getirdim" diye düşünmüştüm...şimdi sıra kardeşinde düşüncesiyle başka kağıtları bozup aranıza katılma kararı aldım...umarım yine şans getiririm...

Hosgeldiniz kapimiz herkese acik..:)

GaKKoS
06-05-2011, 10:16
Alıcılar çok güçsüz başladı güne ,

Toplam ilk 5 alıcı 225.000 lot civarı

ilk 5 satıcı 1.700.000 lot civarı

Neredeyse 8 katı....

Bol Kazançlar..

DGHG
06-05-2011, 10:49
Bilanço nasıl gelir acaba , 6.ocak 2010 tarıhınde 2.68 tl kapanış yapan hissemiz , 68.850 endekste 2.61 tl hani derler ya bir malı alırken kazanıcaksın koskoca eczacıbaşı ilaç ( holdıng) hiç sana yakışıyormu bu rakamlar , satanlar günü birlikci kapkaccılar sanırım ....

dune
06-05-2011, 11:16
IMKB de kiyat mı kalmadı ki gunlukculer buna gelicek..
Kardesi %50 yaptı nerdeyse..
......

DGHG
06-05-2011, 11:48
Genel kurul bugün saat kaçta acaba

tornado27
06-05-2011, 12:01
Son 1 ayda citi yabancı topladı bunun semeresini göstermesi lazım...

tornado27
06-05-2011, 12:29
Defter degeri 4,32 halen milleti süründürüyor buralarda.

DGHG
06-05-2011, 12:38
, şuç sende değilki, seni sağlam şirket diye seçende , BİR VAKİT GÖZALTI PAZARINDA İŞLEM GÖREN MAKINA TAKIM kadar da olamadın , zaten olamazsında, senden zararsız kurtulduğum an ALLAH AZZE VE CELLE YE ŞÜKÜR SECDESİ YAPICAM ,

barisderin
06-05-2011, 12:48
bizim " kasımpaşalı" ayın 11 de iki yeni şehir projesini açıklayacak. kartalla ilgili bir beklenti varsa bu günden sonra kendini belli etmesi lazım. söylenilere göre anadolu yakasındaki şehir şile taraflarında olacağı söyleniyor. en azından kartalla ilgili nazım planları falan onaylanacak olsa yeter.

GaKKoS
06-05-2011, 13:30
bizim " kasımpaşalı" ayın 11 de iki yeni şehir projesini açıklayacak. kartalla ilgili bir beklenti varsa bu günden sonra kendini belli etmesi lazım. söylenilere göre anadolu yakasındaki şehir şile taraflarında olacağı söyleniyor. en azından kartalla ilgili nazım planları falan onaylanacak olsa yeter.

Bildiğim kadarı ile Şile arazisi çok dağlık.. Bu yüzden bana şile yerine Kartal tarafı daha mantıklı geliyor .. Tabi bu işlerde rant çok önemli..

Proje açıklandıktan sonra en çok değerlenecek ve rant sağlanacak yer kimler tarafından paylaşılacak ?

Bu sorunun cevabı çok önemli..

Diğer taraftan 18 Şubat gibi endeks 63 binlerden 58 bin lere düştüğünde yabancının ciddi oranda mal çıkışı yaptığını gözlemiyoruz (10 günlük kısa bir süreçte)

Bu süreçte sattığı mallar ne yazıkki endeksin 70.000 lere geldiği zamana kadar alımlarını karşılayamadı..

3 aylık takaslara bakacak olursanız CITY hala ekside..

Son 1 ayda alışları 2 milyonu aşmış..

İşyerinde olduğum için teknik analizini yapamıyorum ama fırsat bulursam bu haftas sonu detaylı bir teknik analiz yapmayı planlıyorum.

Başarabilirsem sizlerle paylaşacağım.. fakat şu an gördüğüm 2.57-58 seviyelerinin ciddi destek konunumda olduğu.. Umarım bu seviyelerin aşağısını görmeyiz..

Selamlar , bol kazançlar..

Yatırım tavsiyesi değildir...

sinang1906
06-05-2011, 14:31
Genel kurul bugün yapılacaktı, bilgisi olan varmı acaba alınan kararlar hakkında.