PDA

View Full Version : SKTAS - Söktaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

leventsr
09-06-2011, 17:08
seans kapanmaya yakın pasife yazılan yüksek alımlar ve sonrasında aktifden yapılan 3 5 kademe alımlar?

hürkan
09-06-2011, 17:58
% 5 i bugün bölündü yarına Allah kerim :) :cool: 15,60 ı kırınca düşeceği yer buraydı ama kapanışı burda yapmamalıydı sanırsamsa bölündükten sonra uçurmaya karar verdiler:halay:

yada bu akşam kap haberi düşer yarın 16,5 yaparlar...

leventsr
09-06-2011, 18:30
bugün yaptıkları işin cevabı yok -%5 neden düştü diye sorsam cevap yok bilen varsa söylesin.:)

mekanik72
09-06-2011, 20:00
arkadaşlar ne oldu bugün söktaşa ,ne zaman artanlarda göreceğiz seni söktaş,bıktırdın valla......

palayamesaj
10-06-2011, 00:58
bugün yaptıkları işin cevabı yok -%5 neden düştü diye sorsam cevap yok bilen varsa söylesin.:)

sayın leventsr bedelsiz öncesi son silkeleme sanıyorum...bir de 15.00 e dokunması lazım benim grafiğime göre...sonraki bir buçuk ay ilginç olacak...o dönemde, bölündüğü için, bir dahaki düzeltme fiyatını iyi değerlendirmek gerekiyor...15 altına inerse tedirgin olurum...iyi geceler

rozbeyli
10-06-2011, 01:36
Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin
Borsada sat ışa konu edilebilmesi amac ıyla Merkezi Kay ıt Kurulu"u’na yap lan başvurularda söktaş da var. http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/54656.pdf
bugünkü düşüşün sebebi olabilir.inşallah devamı gelmez.

leventsr
10-06-2011, 10:02
Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin
Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kurulu"u’na yaplan başvurularda söktaş da var. http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/54656.pdf
bugünkü düşüşün sebebi olabilir.inşallah devamı gelmez.

sebep o değildir bence satışa konu hisseler çok fazla miktarda değil.yine klasik söktaşın ters hareketleri tahta yapıcının dilimde tüy bitiren beceriksizliği ky düşmanlığı başka bişey değil.yabancı alıyo güyya fasülyeden tahta yapıcı bıyıkmı taktı yoksa.

leventsr
10-06-2011, 10:08
günlerce kağıdı güçlüymüş gibi tutup son anda çılgın alışlar yazıp şimdide kağıdı düşürmek ,ah ah yazık nelerin peşindeler.

seroja 37
10-06-2011, 13:37
dun sökeden geçtım otobusle eğer hususı aracım olsaydı durup içerı gırıp bılgı alacaktım sut tesısı hakında hepsi kendı buyunyesınde tekstıl ve sut entegresı cıdden çok buyuk bır tesısı benın tahmınım görduğum kısmı açısndan söyluyorum bır buçuk ayı var gıbı belkı daha da azdır ama cıdden çok ama çok buyuk bır fırma rahat olun

reclab
10-06-2011, 13:54
seroja 37 merhaba.şirket açıklamasına göre süt işleme tesisi 4.çeyrekte açılacak.yani ekim kasım aralık içinde.fabrika kurmak kolay iş değildir.şu an hızlansalar bile bence en erken eylül ortalarında açılabilir.yani en az 3 ay daha var.sabredin...

seroja 37
10-06-2011, 15:22
seroja 37 merhaba.şirket açıklamasına göre süt işleme tesisi 4.çeyrekte açılacak.yani ekim kasım aralık içinde.fabrika kurmak kolay iş değildir.şu an hızlansalar bile bence en erken eylül ortalarında açılabilir.yani en az 3 ay daha var.sabredin...

sayın reclab hakloısnız tabıkı kolay değil ama ben görduğum kadarını söylem ıstedım zaten 15 gun demedım bır bırbuçuk ay ama daha erkende olabılır tabıkı
görunen kısmı için konuşmak ıstedım keşke o an durumum olsada gezsse ıdım bu arada bılıyordsunuz iş ilanlarıda çıktı

Yeni yapılmakta olan Süt İşletmesi Yatırımı için,

-UHT ve Pastorizasyon Operatörü
-Peynir Üretim Operatörü
-Peynir Paketleme Operatörü
-Aseptik Dolum Operatörü
-Elektrik Teknikeri
-Mekanik Bakım Teknikeri
-Kalite Sağlama Sorumlusu
-Sevkiyat Sorumlusu

logo
10-06-2011, 18:36
beyler yardımcı oolursanız cok ama cok sevınırım bana... bedelsız verecek dıye haberlerı okudum... buralarda gırmek pahalı mı olur sızce? lutfen yardımcı olun..iyi aksamlar

logo
10-06-2011, 18:56
Yakın zamanda Türkiye'nin ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi'ni alan ilk çiftlik olan Efeler Çiftliği'nin yöneticisi Söktaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Kayhan, besi işletmelerinin havlu atması ile buzağı satış fiyatının düşeceğini belirterek DÜNYA'ya şu bilgileri verdi:

"Dünyada gıda ve yem fiyatlarında bir artış trendi var. Hammadde fiyatı artarken bir yandan da içerdeki koruma devam ediyor. Bu nedenle hammaddeyi iki misli fiyata alıyoruz. Yonca bulamıyoruz, soya üretimi yetersiz. Soya, mısır, arpa gibi temel hammaddeleri pahalıya alırken çiğ süt fiyatında bir artış yok. Buzağı satışından da kayıplarımız olursa, ki bu şartlarda öyle olacağı görünüyor, süt sektörü de bu gelişmelerden olumsuz etkilenecektir. Ben 2011'i bu anlamda hiç iyi görmüyorum. Zor günler bizi bekliyor."

mekanik72
10-06-2011, 20:01
arkadaşlar merhaba ,sökede yaşayan ve sktaşta beklentisi olan bir hissedar olarak süt makinalarının kurulduğunu ve fabrikaya elektrik bağlantılarının tamamlandığını bilmenizi isterim.önünden geçerken gördüğünüz açıklıklar makinaların girmesi için özellikle bırakılmış kapılardır.montaj bitince kapatılacaktır.fabrikada tahminen eylül ayında çalışır vaziyete gelir diyor sktaştaki arkadaşlarım ama açılşı belki 4. çeyreğe sarkar tabii.beni tahta sahibi korkutuyor yalnız bu kadar beklentsi olan hissenin böyle hareketsiz oluşu hatta aşağı hareketi beni ürkütüyor.bütün nakitimi sktaşa bağladım,inşallah karşılığını alırız..yoksa şirket güçlü patronlara sahip,hatta benim eski patronlarım olduğu için biliyorum sürekli ileriye yatırım yaparlar ve başarısız oldukları görülmedi...iyi akşamlar:cool:

logo
10-06-2011, 20:05
mekanık tskler acıklamaların için...ama tahtaya bakıldıgında 6 ay ıcınde 6 lıralardan 17-18lere gelmış bır tahta var... hareketsız mı sence??? gırmek mantıklı mı dıye dusunuyorum ben de, pahalı mı acaba???? tecrubelı arkadaslar varsa yardımcı olsalar sevınırımm

leventsr
10-06-2011, 20:13
Yakın zamanda Türkiye'nin ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi'ni alan ilk çiftlik olan Efeler Çiftliği'nin yöneticisi Söktaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilmi Kayhan, besi işletmelerinin havlu atması ile buzağı satış fiyatının düşeceğini belirterek DÜNYA'ya şu bilgileri verdi:

"Dünyada gıda ve yem fiyatlarında bir artış trendi var. Hammadde fiyatı artarken bir yandan da içerdeki koruma devam ediyor. Bu nedenle hammaddeyi iki misli fiyata alıyoruz. Yonca bulamıyoruz, soya üretimi yetersiz. Soya, mısır, arpa gibi temel hammaddeleri pahalıya alırken çiğ süt fiyatında bir artış yok. Buzağı satışından da kayıplarımız olursa, ki bu şartlarda öyle olacağı görünüyor, süt sektörü de bu gelişmelerden olumsuz etkilenecektir. Ben 2011'i bu anlamda hiç iyi görmüyorum. Zor günler bizi bekliyor."

Bırak traşı patron .süt fiyatları düşük hammadde yüksek bu tutarsızlık nezamandir var uzun zamandır var hatta sen yatırım yapmadan efeleri kurmadan oncede vardı bu hep böyleydi zaten sanki yenibir sürünmüş gibi yapma bize, tesisiniye kurdun sen 70 kurusa kendi şirketinden alcan yine kendi sirketinde isleyip en kötü peyniri minimum 10 liradan satcan , kötü günler yakında ise bu şartlarda senin yakınında olmiyacagi belli .

hürkan
11-06-2011, 02:18
şubat ayında 10 liralardan satan yabancı, haziranda 15,5 ortalamayla 30.000 lot almış, hayırdır İnşallah.... :wink:

:halayci: http://www.matriksdata.com/Matriks/a_JAVA_Takas.asp?Hisse=498

seçim hikayesi olmasa depoyu fullerdikte temkinde faide vardır vesselam...

Synergy
15-06-2011, 09:42
http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/sokts146.gif

zoom (http://i1042.photobucket.com/albums/b430/synergyx1/sokts146.gif)

ERM
15-06-2011, 17:04
şişecam ve menderes bölünme tarihlerini açıkladı. sıra bizde. az kaldı.

logo
15-06-2011, 22:35
hayırlı askamlar herkese, bedelsız tarıhı net olarak acıklandıgında, beklentı gereklestıgı ıcın , hısse deger kaybedecek mı sızce??? dusuncelerınızı alırsam sevınırım...

mekanik72
15-06-2011, 23:30
gerçek yatırımcı %100 bedelsiz verecek ve süt fabrikası açılması yaklaşan şirketin hisselerine inşallah talep olacağı için fiyatı yükselir diye tahmin ediyorum.kesinlikle yatırm tavsiyesi değildir...

leventsr
15-06-2011, 23:33
hayırlı askamlar herkese, bedelsız tarıhı net olarak acıklandıgında, beklentı gereklestıgı ıcın , hısse deger kaybedecek mı sızce??? dusuncelerınızı alırsam sevınırım...

Bedelsiz aciklandigindan bugune kadar satin alindimi sizce tarih aciklandiktan sonra satilsin.

logo
15-06-2011, 23:41
hissenin yaklsık 7 aydır bir yükseliş trendi var, bakıldııgnda bir beklenti satın alınmış zaten.. herksin bildiği üere " beklentiler alınır, gerçekler satılır" kuralı... bilmediğim için soruyorum yanlıs anlasılmasın sakın....

ERM
16-06-2011, 08:20
benim söktaştaki asıl beklentim holdingleşme ile ilgili gelecek güzel haberler.Bu kapsamda da şirket kısmi bölünme yaparak efeler çiftliği ve söktaşı tekstili ayırdı ve spk kayıtlatlarına da aldırdı.yarın öbürgün süt fabrikası da açılacak.bu gelişmelere bağlı olarak %100 bedelsiz vererek fiyatı yarı yarıya düşen hisse psikollojik olarak çok ucuz kalacak ve bir süre sonra yatırımcıların dikketini bu yönde çekecektir.sağlam bir şirket.bilançosu oldukça başarılı.uzun vadede çok değerli bir kağıt bence.rakamların nereye gideceği bence hiç belli olmaz bu kağıtta uzun vadede.

logo
16-06-2011, 10:14
arkadaslarım sanırım kemerlerı ii baglayalım bugun, spek amca ıkı gun saglam durmanın acısını cıkarıp, aşağılara bır yolculuk yaptırabılır...ytd

ERM
16-06-2011, 14:52
ne kadar aşağı yaparsa yapsın bu hissenin yönü bekleyenler için her türlü yukarıdır.hisse 12 liralardan 9 liralara geldiğinde de bu tür bi taban oluşumu yapmıştı 10 liralarda.Sonra 18 'e attık kendimizi.şimdide 15 liralarda güzel bi taban oluşum yaptı.bence 20 li rakamlara güzel bir yolculuk bizi bekliyor.tabi biz onu beklersek :)

hürkan
19-06-2011, 23:29
bu hafta 16,45 geçilmesi gerek... 15 altına da düşmemesi... keyifleri bekliycez.. söktas tahtaya bakmadığım tek kağıdım... gideceği yer nasılsa belli..

caveinn
20-06-2011, 11:13
bedelsiz işlemleri biraz gecikmedi mi? tam olarak prosedür nedir bilen var mı? ilk once hisseler kayda alınacak, sonra bölünme tarihi belirlenecek şurada kalmış 6-7 iş günü. neden hala bir haber yok acaba?

angelss
20-06-2011, 12:13
şirket yetkilileri ile görüştüm.Onlarda bu hafta spk nın bölünme ile ilgili onayının geleceğini umuyorlar.Böyle olursa haftaya bölünme işlemleri olabilir büyük ihtimalle (izmir söktaş ile görüştüm tel:0.232.435 49 59)

ERM
20-06-2011, 12:15
bedelsiz işlemleri biraz gecikmedi mi? tam olarak prosedür nedir bilen var mı? ilk once hisseler kayda alınacak, sonra bölünme tarihi belirlenecek şurada kalmış 6-7 iş günü. neden hala bir haber yok acaba?

hisse senetleri kayda alındı.bir tek bölünme tarihi bekleniyor.O da bu hafta içi açıklanır muhtemelen.

umudumol07
20-06-2011, 14:04
hisse senetleri kayda alındı.bir tek bölünme tarihi bekleniyor.O da bu hafta içi açıklanır muhtemelen. sankı brı tavan gorcek gıbı

logo
20-06-2011, 23:09
bu kagıt benı çıldırtacakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

logo
21-06-2011, 15:37
ne spkmıymıssın ya.....bı kararı acıklamadın

prens_poet
21-06-2011, 15:39
Ne zaman verilecek bu bedelsiz artık, off!

caveinn
21-06-2011, 17:51
bedelsiz beklentiler arasında değil arkadaşlar. hatta eğer içerde bedelsizi bekleyen çok kişi varsa haberin düşmesi ile kağıt da düşmeye başlar gibime geliyor. aman dikkat.

forumun her sayfasında denildiği gibi sktas uzun vadeli bir kağıt anlaşılan. sabırla beklemek gerek.

seyhat
23-06-2011, 09:24
s.a.

Tıpkı Geçen sen Petkimin bölünmeden önceki muhabbetleri var burada.

Selametle...

leventsr
23-06-2011, 10:16
insaf be hala ters köşe peşindeler dün ilk seans kapanış öncesi 60.000 adet alış girildi şimdi 15 aşşa kırcakmı diye baktırıyolar.

PARATONER81
23-06-2011, 13:17
aylardır takip ediyorum ne zaman hisse al sinyali verse söktaş ters köşe yapıyor bugün niye düşüyor bilen var mı acaba para kazandırır mı bilmem ama çok fazla sinir bozduğu kesin
bugünkü düşüşün nedenini bilen varsa paylaşırsa sevinirim

NoMoreBets
23-06-2011, 17:01
uyuzsun söktaş uyuz....

leventsr
23-06-2011, 17:08
aylardır takip ediyorum ne zaman hisse al sinyali verse söktaş ters köşe yapıyor bugün niye düşüyor bilen var mı acaba para kazandırır mı bilmem ama çok fazla sinir bozduğu kesin
bugünkü düşüşün nedenini bilen varsa paylaşırsa sevinirim

bunca beklentiye rağmen gidemeyişinin nedeni ne ise bu düşüşün nedenide o .açıklaması imkansız bir kağıt keyif ve gönül kağıdı ,sahibinin canının istiyo olması lazım prim yapması için ,patronun gününde olması lazım.

thy507
23-06-2011, 17:21
inadına söktaş,, patronda kazanmak isteyecektir illaki burdayız.

leventsr
23-06-2011, 20:19
bedelsiz vercem dedi, ayın sonu geldi hala ne haber ne bilgi hadi bakalım.

hürkan
23-06-2011, 20:21
söktaşş söktaş... ne zaman bu yabancılar aldı kağıdı ( 30.000 lot ) haziranda 15,5 ortalamayla... hisse uyuzlaştı... sinir bozmaya başladı.... eski puslu günlerdeki uçuş macerasını bıraktı... artık yeni metod şu.. endeks düştümü kardeşim kimse bana mal yedirmesin... ha toparlarsa endeks son 5 dk da toparlarım kağıdı... bekleyen beklesin, yoksa ben istemeden kimse malı bana vermesin.. vereceksen %3 aşağıdan ver... olay bu bence.... amma velakin,,,, son çeyrek karları patladımı, sermaye tavanı arttımı,, yeni beklentiler oluşmaya başladımı(holdingleşme vs.) al sana yeni kerevitaş...... trade beceren kazanır... ama asıl bekleyen kazanır İnşallah...(endeks cortingo olmazsa tabe).. YTDMTD vsvs...:notr:

logo
24-06-2011, 00:14
öncelıkle şunu söyleyelım, tahta yapıcı kımse tebrık etmek lazım, öyle bır sinir harbi oynuyor ki, dayanabılene aşk olsun...ama rolunu iyi yapıyor, bravo kendısıne...15.10 olan harketlı ortalamayı hıc sallamadan saldı aşağıya kadıgı, ve 1510 dırencımız olmuştu... 14.40 olan ıkıncı destek noktamızda kalmasını umud ederken, bır anda aldı tahyatı 15.20ye... arkadaslar cok sağlam bır siinir harbi beklıyor bızı, sabır şart öncelıkle, ve sanırım gıtmek ıstedıgı nokta sımdı baslıyacak, bıraz streslı gunler beklıyor olacak bızı, bazı gunler verecek tabana tabana, bazı gunler beklenmedık anlarda yukarı taşıyacak tahtayı, ama ne umarsak, içimizden ne gecerse tam tersını yapacak bence....dedıgım gıbı sabırlı olamıyacaklar kendımde dahıl bu hısse de sinir krızlerı gecırecekler... bugun tam 23 dakıka işlem yapılmadı tahtada, herkesın kagıtları gıderken bıyerlere bız -3 lerde debelendık durduk, ey tahta yapıcı kardesım,ey ustad, bızler sana guvenıyoruz, bızlerı mahcup etme dıyorum sana...elbette her turlu rolu keseceksın bısey demıyoruz ama cok da acımasız olma, bizler de ınsansız, etten kandanız, yürek taşıyoruz, duygularımız var, bunu da unutma bızahmet... beklıyoruz senı sabırsızlıkla...uzme bızlerı tamam mı kardesım benım...kalın saglıcakla....ytd bu arada, aman dıyım ha......

logo
24-06-2011, 07:34
Yunanıstan`ın yenı malı onlemlerı, ab ve ımf heyetının onayını aldı. Konuya
yakın kaynaklar, yunanıstan`da bulunan ab ve ımf heyetlerının, papandreu
hukumetının bes yıllık kemer sıkma planı cercevesınde atacagı yenı adımları
destekledıgını kaydettı. Heyet bırkac gundur, 28 mılyar euroluk kemer sıkma
hedefıne ulasmayı saglayacak ek tedbırler ıcın yunanıstan`da bulunuyordu.

kuryetin
25-06-2011, 13:15
söktaş ta durmak yok yola devam...... hele bir bölünsün neler olur neler ben bilemiyorum..... ytd................

eyazici
25-06-2011, 13:45
arkadaşlar bu bölünme işini bu kadar çok dillendirirseniz bence hüsrana uğrarsınız, sessizce beklemek lazım, borsada her zaman çoğunluğun beklentisinin tersi ne ise o gerçekleşir, bu gerçek tecrübeyle sabittir, ama şirketin geleceğinin orta uzun vadede parlak olacağını düşünüyorum, kısa vadede herşey olabilir, yatırım tavsiyesi değildir...

altınorta
26-06-2011, 20:46
ne zaman bölünüyor tarih belli mi arkadaşlar

seroja 37
26-06-2011, 21:40
bu hafta son hafta umarım artık bır hareket gelır bu hafttakı 14.40 salınıp son dakıkalar 15,20 ustune atması ve ondan sonrakı gunler 15,20 altında kapamaması bence
bu hafta haraketlı geçeceğinin göstergesı bılındığı uzere bu hafta son hafta ıyı yere gelıp bölunmesı umudu ile beklıyoruz.

seroja 37
26-06-2011, 21:55
Üstadımızn kulakları çınlasın bı lafı vardır bı zahmet topiği gerıye doğru oku dıye :) kımse uzerıne alınmasın lutfen yenı gıren arkadaşlar için hatırlatma

e) Nakit temettü ödemelerinin 31.05.2011 tarihinde başlanmasına, bedelsiz hisse senedi olarak dağıtılacak birinci ve ikinci temettü tutarlarına istinaden ihraç edilecek payların Sermaye Piyasası Kurulu'nca kayda alınması için 31.05.2011 tarihine kadar Kurula başvuru yapılmasını ve bedelsiz hisse dağıtımının 30.06.2011 tarihine kadar tamamlanmasına,oy birliği ile karar verilmiştir.

Yatırımı tavsıyesı değildir.

altınorta
26-06-2011, 21:58
teşekürler seroja37 kardeş bu aradada iğneli mesajımızı aldık :))

seroja 37
26-06-2011, 22:44
teşekürler seroja37 kardeş bu aradada iğneli mesajımızı aldık :))

rica ederim ama iğnelemedım :) öyle denk geldı sadece ınanın tşkler..

logo
27-06-2011, 02:04
Olay budur.....

leventsr
27-06-2011, 10:31
teb e dışardan 118.000 adet mal gelmiş ama farklı hisselere baktım teb de genel bir mal artışı var tuhaf.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=361&hisse=SKTASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

leventsr
27-06-2011, 16:00
teb e dışardan 118.000 adet mal gelmiş ama farklı hisselere baktım teb de genel bir mal artışı var tuhaf.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=361&hisse=SKTASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

ekranımda eksi şimdi gözüktü fortisinmi mallar malum birleşmeden dolayı.

kuryetin
27-06-2011, 16:19
Piyasa daha ne kadar eksi olacak yaw her gün eksi

logo
27-06-2011, 22:15
öncelıkle şunu söyleyelım, tahta yapıcı kımse tebrık etmek lazım, öyle bır sinir harbi oynuyor ki, dayanabılene aşk olsun...ama rolunu iyi yapıyor, bravo kendısıne...15.10 olan harketlı ortalamayı hıc sallamadan saldı aşağıya kadıgı, ve 1510 dırencımız olmuştu... 14.40 olan ıkıncı destek noktamızda kalmasını umud ederken, bır anda aldı tahyatı 15.20ye... arkadaslar cok sağlam bır siinir harbi beklıyor bızı, sabır şart öncelıkle, ve sanırım gıtmek ıstedıgı nokta sımdı baslıyacak, bıraz streslı gunler beklıyor olacak bızı, bazı gunler verecek tabana tabana, bazı gunler beklenmedık anlarda yukarı taşıyacak tahtayı, ama ne umarsak, içimizden ne gecerse tam tersını yapacak bence....dedıgım gıbı sabırlı olamıyacaklar kendımde dahıl bu hısse de sinir krızlerı gecırecekler... bugun tam 23 dakıka işlem yapılmadı tahtada, herkesın kagıtları gıderken bıyerlere bız -3 lerde debelendık durduk, ey tahta yapıcı kardesım,ey ustad, bızler sana guvenıyoruz, bızlerı mahcup etme dıyorum sana...elbette her turlu rolu keseceksın bısey demıyoruz ama cok da acımasız olma, bizler de ınsansız, etten kandanız, yürek taşıyoruz, duygularımız var, bunu da unutma bızahmet... beklıyoruz senı sabırsızlıkla...uzme bızlerı tamam mı kardesım benım...kalın saglıcakla....ytd bu arada, aman dıyım ha......

sayın tahta yapıcı, ıkı kurus para kazanmak ıcın çabalıyoruz, onu da sayende psıkologa verecez.. ya amacın neyse başardın, mutlu ol..psıkolojımı bozdun....artık yeter be kocum ya....yeterrrr

seroja 37
28-06-2011, 12:20
16,60 hacımlı geçmesı gerek..Ama nasıl olur nası eder sn.tahta yapıcısı ıtına ile germeye devam edıyor bizleri bakalım bugun nerde kapatıcak sabırla beklıyoruz bugun dahıl 3 gun kaldı..Hııı tabıkı uç noktalara gelır ordan böler demıyorum yapsa yapardı şu tarıhe kadar cıdden çok sınır bozucu bır tahta başka hısse olsaydı şunan kaçlarda olurdu bılmıyorum örnekleri çok var çok

Yatırım tavsıyesı değildir.

aral_admin
28-06-2011, 14:23
sayın tahta yapıcı, ıkı kurus para kazanmak ıcın çabalıyoruz, onu da sayende psıkologa verecez.. ya amacın neyse başardın, mutlu ol..psıkolojımı bozdun....artık yeter be kocum ya....yeterrrr

biraz sabredin söktaşda güzel şeyler oluyor.. yatırımlar tamamlanıyor reklam filmleri hazırlanıyor ve dahası... bütün bu güzel gelişmeler öncesinde sinir harbiyle elinizdekileri almak isteyeceklerdir elbet... tavsiyem bu kadar sabrettiniz biraz daha sabredin başka nereye gidilebilir ki zaten endeksin hali ortada bir ileri iki geri...

kuryetin
28-06-2011, 16:24
her şeyin başı sabır sabır. sabreden derviş muradına ermiş

Afash
29-06-2011, 00:19
yarın bişiler(yanibugün) bişiler olurmu
acep
16 nın üsütüne at artık

leventsr
29-06-2011, 21:17
30 hazirana kadar bölüncekti güyya spk dan onayda gelmedi yarın 30 u bakalım ne olcak.

prens_poet
29-06-2011, 21:27
30 hazirana kadar bölüncekti güyya spk dan onayda gelmedi yarın 30 u bakalım ne olcak.

Aynen, ben de onu yazacaktım. Son güne mi bıraktılar yoksa biz 30 Haziran son tarih diye yanlış mı biliyorduk?

leventsr
29-06-2011, 21:54
Tarih dogruda bu tarihi veren söktaş olduğu için 1 000 000 kez düşünmek lazım .

thy507
30-06-2011, 09:58
SÖKTAŞ/KAYHAN, "BÜYÜYEN HİNDİSTAN PAZARINA ÜRÜN SATMAK İÇİN ORAYA GİTTİK"

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) Onursal Başkanı
ve Söktaş'ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muharrem Hilmi Kayhan,
Söktaş'ı dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan'da en çok
tercih edilen kumaş markalarından biri yapmayı başardı. Hindistan'ın
Maharashtra eyaletinin Kolhapu şehrinde 45 milyon dolara kurduğu
fabrikada 2 yıl önce üretime başlayan Aydın Sökeli Söktaş, kısa sürede
Hintlilerin yoğun talep gösterdiği gömleklik kumaş markası haline
geldi.
Yeni Asır Gazetesinin haberine göre, çeşitli önerilere rağmen
Hindistan'da İngilizce bir markayı tercih etmediklerini ve Söktaş
markasından vazgeçmediklerini anlatan Hilmi Kayhan, "Hindistan'da
kumaşlarımız bin noktada perakende olarak satılıyor. İnsanlar 2 metre
kumaş kestirip, mahallenin terzisinde giysi diktiriyor. Hatta
Hintliler bizi Avrupalı firma olarak görüyor" dedi.
Ege İhracatçı Birlikleri'nde düzenlenen sohbet toplantısında
konuşan Muharrem Hilmi Kayhan, Hindistan'daki yatırımları hakkında
bilgi verdi. Hindistan'daki yatırımlarının Türkiye'den bağımsız bir iş
olduğunu ifade eden Kayhan, "Bu yatırımı Türkiye'yi beslemek veya
mevcut müşterilerimize ürün satmak için yapmadık. Türkiye'ye nereden
ucuz mal getiririz ya da İtalya'daki müşterimize nasıl ucuz mal
veririz diye düşünmedik. O nedenle örneğin Mısır'a gitmek hiç aklımıza
gelmedi. Nüfusu 1 milyar 250 milyon olan Hindistan'ın 15 yıl içinde
Çin'i geçmesi bekleniyor. Büyüyen Hindistan pazarına ürün satmak için
oraya gittik. Mala talep neredeyse oraya gitmeyi tercih ettik" diye
konuştu.
Tekstil sektörünün eski parlak günlerinin uzağında kaldığını,
alışveriş merkezi geliştiriciliği, plaza yapımcılığı, otomotiv gibi
sektörlerin gerisine düştüğünü ifade eden Kayhan, ancak son birkaç
yıldır yaşanan gelişmelerin sektöre itibarını iade ettiğini vurguladı.
Bergama Dokuma, Kula, Taç Sanayi, Şark Sanayi, Nazilli Basma, Aydın
Tekstil, Deba, Akın Gömlekleri, İzmir Basma, Sümerbank, İzmir Yün
Sanayi, İzmir Pamuk Mensucat gibi bir zamanların dev Egeli tekstil
kuruluşlarının şu an ayakta olmadığını hatırlatan Kayhan, "Bu firmalar
daha iyi yönetilebilirdi. Ancak bunlar yıkıldıktan sonra yerlerini
alanlar tekstil üretimine devam etmediler. Demek ki bu firmaların yok
olması sadece yönetici hatası değildi. Sektörde ciddi değişim yaşandı.
Değişime ayak uyduran, işini iyi ve doğru yapan, sebat eden ayakta
kaldı."
Türk tekstil sektörünün inişli çıkışlı bir seyir izlediğini
belirten Muharrem Hilmi Kayhan, "Yaklaşık 3 yıl önce dokumada felakete
gidiyorduk. Milyon dolarlarla ürün satarken, satışlar bir anda
düşmüştü. Şimdi yine Çin var, Hindistan var ama satışlarımız şahlanıp
koşuyor. Bu durum bana duayen İzmirli tekstilci Herve Giraud'un bir
öyküsünü anlattı. Giraud, İzmir Pamuk Mensucat için bir arma
çizmelerini istemiş. Armaların çoğunda ya aslan ya boğa olur. Giraud
ise 'Bana deniz atı çizin' demiş. Çünkü deniz atı bir düşüp bir
yükselerek ilerler. Tıpkı bizim sektör gibi" diye konuştu.

http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2011/06/30/aydinli-firma-hint-pazarinda-lider-oldu

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

leventsr
30-06-2011, 10:06
bugün 30 u oldu söktaş da ne gelen nede giden bir haber var bölünmeyle ilgili haber neydi 30 una kadar bölüncekti haber yollama gibi bir durum da yok kimseyide tınlamıyolar spk dan haber yok yatırımcıyı kim sallarki ertelendi diyin oda yok iptal oldu diyin oda yok son gün gelgi ve geçti hala haber yok ulan söktaş nasıl bir şirkettir bu anlamak zor.

seroja 37
30-06-2011, 13:55
e) Nakit temettü ödemelerinin 31.05.2011 tarihinde başlanmasına, bedelsiz hisse senedi olarak dağıtılacak birinci ve ikinci temettü tutarlarına istinaden ihraç edilecek payların Sermaye Piyasası Kurulu'nca kayda alınması için 31.05.2011 tarihine kadar Kurula başvuru yapılmasını ve bedelsiz hisse dağıtımının 30.06.2011 tarihine kadar tamamlanmasına,oy birliği ile karar verilmiştir.

Yatırımı tavsıyesı değildir.[/QUOTE]

seroja 37
30-06-2011, 13:57
tamamlanmasına...:))) nezman başladı..şaka gıb..
Normalde haber çoktan düşmelıydı...

leventsr
30-06-2011, 14:23
spk ya mesaj attım durumla ilgili bakalım ne cevap gelcek şirket arayan oldumu acaba .

reclab
30-06-2011, 14:28
3 dk önce şirketi aradım.0232 435 4959.yetkili biriyle görüşemedim.toplantı var dediler.2 saat sonra tekrar arıcam...

leventsr
30-06-2011, 14:37
3 dk önce şirketi aradım.0232 435 4959.yetkili biriyle görüşemedim.toplantı var dediler.2 saat sonra tekrar arıcam...

zahmet olmuş sağolasın sonuç ne çıkcak bakalım sn reclab beklemekteyiz ,bunca insan 30.06 tarihinimi yanlış anladı yoksa.

reclab
30-06-2011, 14:40
bişey çıkması önemli değil.sonuçta bölünse bile ben bir yukarı yönlü fiyat hareketi beklemiyorum.yalnız şirket yakın zamanda kayıtlı sermaye tavanını arttırmalı.32 milyon kayıtlı sermaye tavanı.ödenmişi 27 küsür olacak.bir yatırım holding hele hele söktaş gibi büyüyen bir şirket için 27 lik ödenmiş sermaye çok düşük...

leventsr
30-06-2011, 14:55
bişey çıkması önemli değil.sonuçta bölünse bile ben bir yukarı yönlü fiyat hareketi beklemiyorum.yalnız şirket yakın zamanda kayıtlı sermaye tavanını arttırmalı.32 milyon kayıtlı sermaye tavanı.ödenmişi 27 küsür olacak.bir yatırım holding hele hele söktaş gibi büyüyen bir şirket için 27 lik ödenmiş sermaye çok düşük...

kanımca sorun bedelsiz sonucu prim yapıp yapmaması değil söktaş bu zaten neye olumlu tepki verir neye olumsuz belli olmaz zaten ,benim takıldığım yer bedelsiz yapcaz şu tarihe kadar bölünvcez diyolar o tarihe kadar açıklama olmuyo o tarih geliyo yine kimsenin umrunda değil yAhu biz böyle birşey yapcaz dedik ama diyen demi yok ya şirkette nasıl bir umursamazlık anlamış değilim ,belki de ben dahil yanlış anlıyo yada görüyoruz 30.06 diye bir tarih yok aslında uyduruyoruz demekki.

caveinn
30-06-2011, 15:05
şimdi konuştum şirketle. dosya spk da bekliyor dediler. bütün başvuruları 13 mayısta tamamladık ama kurul 2-3 haftadır toplanmıyo o yüzden bizim karar çıkmadı dediler.

leventsr
30-06-2011, 15:17
şimdi konuştum şirketle. dosya spk da bekliyor dediler. bütün başvuruları 13 mayısta tamamladık ama kurul 2-3 haftadır toplanmıyo o yüzden bizim karar çıkmadı dediler.

eğer olay böyle ise söktaşın suçu günahı yok spk nın yaptığı bir iş güzarlık ozaman 400 e yakın şirket var başvurulmasına rağmen hatta zamanı gelmesine rağmen artırılmayan sermaye sorunu gelse gelse söktaşın başına gelirdi oda gelmiş demekki.ne spk nın umrunda durum nede söktaşın ne açıklama nede uyarı ky ler olmasa arayıp sormasa bekle allah bekle.

water
30-06-2011, 18:38
SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / SKTAS [] 30.06.2011 18:20:02

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Akeller Caddesi, No: 54, 09201, Söke, Aydın
Telefon ve Faks No. : Tel : 0 256 518 22 55 Faks : 0 256 518 45 39
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 0 232 435 49 59 Faks: 0 232 435 58 78
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü hakkında bilgi

AÇIKLAMA:
Ortaklığımızın 12 Nisan 2011 tarihinde yapılan 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında yayınlanan özel durum açıklamasında bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü işlemlerinin 30 Haziran 2011 tarihine kadar tamamlanacağı duyurulmuştu. Bedelsiz olarak ihraç edilecek hisselerin Sermaye Piyasası Kurulu'nca kayda alınması için gerekli başvuru yapılmış olup, Kurul'un kararı beklenmektedir. Kurul kararı tarafımıza ulaşır ulaşmaz kamuoyuna bilgi verilecek, bedelsiz sermaye artışı ve bedelsiz hisse dağıtımı işlemleri tamamlanacaktır.

leventsr
30-06-2011, 18:47
SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / SKTAS [] 30.06.2011 18:20:02

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Akeller Caddesi, No: 54, 09201, Söke, Aydın
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 0 232 435 49 59 Faks: 0 232 435 58 78
Özet Bilgi : Bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü hakkında bilgi

AÇIKLAMA:
Ortaklığımızın 12 Nisan 2011 tarihinde yapılan 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında yayınlanan özel durum açıklamasında bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettü işlemlerinin 30 Haziran 2011 tarihine kadar tamamlanacağı duyurulmuştu. Bedelsiz olarak ihraç edilecek hisselerin Sermaye Piyasası Kurulu'nca kayda alınması için gerekli başvuru yapılmış olup, Kurul'un kararı beklenmektedir. Kurul kararı tarafımıza ulaşır ulaşmaz kamuoyuna bilgi verilecek, bedelsiz sermaye artışı ve bedelsiz hisse dağıtımı işlemleri tamamlanacaktır.

durtmesek hani noldu demesek biz kyleri ne takan var ne sallayan var bunada şükür yarım yamalakda olsa iteklemeylede olsa haber yollattık .

seroja 37
30-06-2011, 19:17
Guzel zaten bılınen bırşeydı top bız değil dıyorlar yarın guzel bır tepkı vermsı temenlımız:) 16,60 var sırada

kaler
30-06-2011, 22:55
yarın spk toplanır. okeyi verir. böylece haberin primlenmesi tabii primlenecekse p.tesiye kalır. primlenecekse motor hızı pçtesiye kadar ateşlenir. bu iyi bir senaryo ve kısa vadeli.

kylerin asıl dikkat etmesi gereken bence bu değil zira bu beklenti zaren 12 nisn ve takip eden bir kç günde primlendi, bu haber itici güç olmayabilir hatta kynın elindeki malların el değiştirmesi iin kurtlar için iyi fırsat. yani haberin ardndan aşağı salınım başlayabilir. bizim için önemli olan daha uzun vade de gerçekleşek olan yatırımların faaliyete geçmesi, holdinleşme süreci ve kayıtlı sermaye tavanın artırılması.
aklımda geçenlerden bunlar bana güvenip atlamayın hisse sonra sövüp saymayın sonra grup terapisi yaparız hep beraber....velhasıl ytd değildir biline.

mathayus
01-07-2011, 07:50
01/07/2011 - 06:24
SPK, SÖKTAŞ'IN HİSSE İHRACI BAŞVURUSUNU KAYDA ALDI

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Söktaş Tekstil'in hisse ihracı
başvurusunu kayda aldı.
SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan karara göre, şirket 12.454.860
TL iç kaynaklardan, 1.105.140 TL temettüden karşılanmak üzere bedelsiz
hisse ihraç edecek.

PARATONER81
01-07-2011, 09:44
Bakalım bugün bu habere nasıl yanıt verecek işallah salmazlar aşağı doğru

leventsr
01-07-2011, 09:45
01/07/2011 - 06:24
SPK, SÖKTAŞ'IN HİSSE İHRACI BAŞVURUSUNU KAYDA ALDI

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Söktaş Tekstil'in hisse ihracı
başvurusunu kayda aldı.
SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan karara göre, şirket 12.454.860
TL iç kaynaklardan, 1.105.140 TL temettüden karşılanmak üzere bedelsiz
hisse ihraç edecek.

durdular durdular kAyda aldılar nasılda hızlılarmış hayret hem söktaş bilgilendirdi hemde spk dan onay geldi.

eyazici
01-07-2011, 10:50
sayın leventsr, adam bilgi veriyor sızlanıyorsun, bilgi vermiyor sızlanıyorsun, kağıdın grafiği ortada, bu kağıdın neyinden memnun değilsin Allah aşkına

mathayus
01-07-2011, 11:01
sayın leventsr, adam bilgi veriyor sızlanıyorsun, bilgi vermiyor sızlanıyorsun, kağıdın grafiği ortada, bu kağıdın neyinden memnun değilsin Allah aşkına

Büyüklerimizim bir sözü vardır. Hamamın tası gümüşten ben anlamam bu işten... Ben şahsen anlamam grafik işinden :D...
Ama şöle bir terazi koy önüne istersen. Söktaş'ın yaptığı yatırımların terazinin bir kefesine , piyasa değerinide terazinin diğer kefesine koy... Hangisi ağır geliyor. Bir ölç istersen
YTD Kesinlikle değildir.

leventsr
01-07-2011, 11:09

sn eyazıcı sızlanmıyorum onu baştan söyleyip anlaşalım ,sizin sızlanma dediğiniz benim ise eleştiri dediğim konu yumurta kapıya dayanana kadar ky yi niye bilgilendirmediler 30 una kadar bölüncez dedimi bu şirket dedi demi , e peki 30 u geldi geçti nerde bölünme ,30 una gelene kadar söktaş niye bilgilendirmedi ky yi böyle böyle başvuru yapıldı ama hala sonuç çıkmadı beklenmekde diye.niye dün ben dahil burdaki ky arkadaşlar şirketi arayıp sonuç ne böyle dediniz ama hala bir sonuç yok ne bekleniyo dendikden sonra nın akşamında şirketten haber geliyo yani ky nin dürtmesiyle iş yapılıyo , böyle umursamazlık ve ky yi sallamama zihniyetini eleştiriyorum sn e yazıcı kusura bakmayın ama otur bekle nasip kısmet tarzı bir kişilik değilim ne dendiyse o olacak olmuyosa bilgilendirteceksin biz şirketi nasıl muhattap aldık hissesine sahip olduysak onlarda ortaklarına karşı sorumlular sn e yazıcı ,şirketle derdim falan yok derdim borsadaki performansı ile tahtayı yapanlarla sn e yazıcı .

leventsr
01-07-2011, 11:14
Büyüklerimizim bir sözü vardır. Hamamın tası gümüşten ben anlamam bu işten... Ben şahsen anlamam grafik işinden :D...
Ama şöle bir terazi koy önüne istersen. Söktaş'ın yaptığı yatırımların terazinin bir kefesine , piyasa değerinide terazinin diğer kefesine koy... Hangisi ağır geliyor. Bir ölç istersen
YTD Kesinlikle değildir.

sn mathayus anladığıma göre onca yatırım avrupanın en büyük süt sığrcılığı şirketi vb. yatırımların sonuç piyasa değeri bu olmamalı diyosunuz umarım doğru anladım değilmi eğer öyle ise sonuna kadar katılıyorum bir önceki mesajımda belirttim iyi şirket borsada ise bence iyi olmayan ve değerine bıktıra bıktıra götürülen yada çalışılan bir şirket böyle iyi ve potansiyelli bir şirketin çok daha iyi bir piyasa değerinde çok daha önceden olmalıydı diye düşünüyor ve genelde yazılarımdada hep bu borsa performansına eleştiri getiriyorum.

mathayus
01-07-2011, 11:17
sn mathayus anladığıma göre onca yatırım avrupanın en büyük süt sığrcılığı şirketi vb. yatırımların sonuç piyasa değeri bu olmamalı diyosunuz umarım doğru anladım değilmi eğer öyle ise sonuna kadar katılıyorum bir önceki mesajımda belirttim iyi şirket borsada ise bence iyi olmayan ve değerine bıktıra bıktıra götürülen yada çalışılan bir şirket böyle iyi ve potansiyelli bir şirketin çok daha iyi bir piyasa değerinde çok daha önceden olmalıydı diye düşünüyor ve genelde yazılarımdada hep bu borsa performansına eleştiri getiriyorum.

Kesinlikle doğru anladınız. Bizim ihtiyacımız olan tek duygu kalıyor. O da SABIR.
YTD Değildir.

leventsr
01-07-2011, 11:23
Kesinlikle doğru anladınız. Bizim ihtiyacımız olan tek duygu kalıyor. O da SABIR.
YTD Değildir.

sabır işi kesinlikle en öncelik hisseye inan ve sabret ,ama malesef bazı arkadaşlar şirkete inanıp eleştirilmesin isteniyo borsadaki performansı sanki şirket in kötülendiğini düşünüyo ,söktaş kesinkle iyi şirket inanan sabreden bekliyecek ha bu arada borsadaki gidişinden memnunsa eleştirmiyecek borsadaki performansından memnun değil ise benim gibi eleştirme hakkına sahip olduğunu düşünüp forumdaki ky lere sataşıp hakaret etmeden eleştirme hakkına sahip olduğunu düşünüp ara ara yada sık sık beliren durumlara göre eleştircek .

thy507
01-07-2011, 15:26
haber maber hak getire hiç bişe etkilemiyo kağıdı demir attık buraya bakalım nezaman gider...

seroja 37
01-07-2011, 16:10
Klasık haraket sal 15,95 kapa 16,20 den nereye kadar...Reklam kokan hareketler bunlar :D

sabır..sabır...Yaa sabırrr.

logo
02-07-2011, 17:24
evet...sonunda beklenen gün geldı demek....son hareketını yap mertce ve yeniden karsılasmak üzere ayrılalım bırbırımızden bir müddet....

kütahyalı
03-07-2011, 10:18
hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar

prens_poet
03-07-2011, 14:14
***SKTAS***SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***SKTAS***SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Özet Bilgi : İhraç Edilecek Bedelsiz Hisselerin Kurul Kaydına Alınması Hakkında

AÇIKLAMA:
Ortaklığımız sermayesinin kayıtlı sermaye tavanı içersinde 13.560.000 TL'den 27.120.000 TL'ye 1.105.140 TL'si bedelsiz hisse olarak dağıtılacak temettüden, 12.454.860 TL'si ise iç kaynaklardan karşılanarak arttırılması kapsamında ihraç edilecek bedelsiz hisselerin Kurul kaydına alındığı Sermaye Piyasası Kurulu'nun 30 Haziran 2011 tarihinde yayınlanan 2011/26 sayılı haftalık bülteninde duyurulmuştur. Tescile Mesnet Belge'nin temin edilmesini müteakip bedelsiz pay alma hakkı kullanım tarihi kamuoyuna duyurulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

bilgin_ucar
04-07-2011, 14:51
Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin 32.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 1.105.140,00 TL birinci temettüden ve 12.454.860,00 TL iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 13.560.000 TL'den 27.120.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilen 13.560.000 TL nominal değerli paylar Sermaye Piyasası Kurulu'nca 01/07/2011 tarih ve 62/607 sayı ile kayda alınmıştır. Ancak kayda alınma, Ortaklığımızın veya paylarının Kurul veya Kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Ortaklarımızın artırılan 13.560.000,00 TL sermayeyi temsil eden paylardan, ellerindeki payların % 100'ü oranında bedelsiz pay alma hakları bulunmaktadır.

İhraç edilen paylar 2011 hesap dönemi itibariyle temettüye hak kazanmakta olup, kar elde edilmesi halinde ilk kez 2011 yılının karından temettü verilecektir. (İhraç edilen paylar sermaye artırımının tescil edildiği hesap dönemi itibarıyla temettüye hak kazanır ve kar elde edilmesi halinde ilk kez 2011 yılının karından temettü alabilecektir.)

BEDELSİZ PAY ALMA HAKKI KULLANIM ESASLARI

Bedelsiz pay alma işlemi 05/07/2011 tarihinde başlanması planlanmaktadır. Bedelsiz pay alma işlemi için süre sınırlaması yoktur.

bilgin_ucar
04-07-2011, 14:52
neden hala hareket yok kağıtta?

smyrna.
04-07-2011, 14:59
neden hala hareket yok kağıtta?

ne zaman verecek bedelsiz yarınmı tam aolarak bilgi verebilecek varmı

thy507
04-07-2011, 15:02
nasıl bi baskı var bu kağıtta ya resmen bıktırdı.

seroja 37
04-07-2011, 15:10
ne zaman verecek bedelsiz yarınmı tam aolarak bilgi verebilecek varmı

hemen ust satırda yazıyor.bakın bilgın uçar arkadaş kopylamış.

leventsr
04-07-2011, 15:12
utanmasalar taban edecekler kağıdı.

seroja 37
04-07-2011, 15:13
en eskı ben kaldım sanırm kağıtta resmen ters köşe yaptı ne hareket geldı ne bişi çok ılgınç..Nasıl tepkısız kalır bukadar bir kağıt alamak mumkun değil bir zamanlar yeşil vardı tam adını vermıyım mukemmel pırım yaptı 1 hafta içinde ama bızımkıde demır attı beklıyor hala

caveinn
04-07-2011, 15:35
bedelsiz sermaye artırımı hisseyi götürecek bir haber değil, sermaye artırımlarında hissenin nasıl hareket edeceği belli olmuyor zaten. bu habere gelenlere veriyorlar anlaşılan.

versinler bakalım.

corrado
04-07-2011, 15:37
en eskı ben kaldım sanırm kağıtta resmen ters köşe yaptı ne hareket geldı ne bişi çok ılgınç..Nasıl tepkısız kalır bukadar bir kağıt alamak mumkun değil bir zamanlar yeşil vardı tam adını vermıyım mukemmel pırım yaptı 1 hafta içinde ama bızımkıde demır attı beklıyor hala selamlar...sezsiz sedasız nerdeyse 2 senedir bekliyoruz.bendende eskiler var onlar yorum yapacakları zamanı biliyolar.ezberledik artık bu kağıdın hareketlerini ..saygılar..

seroja 37
04-07-2011, 15:58
selamlar...sezsiz sedasız nerdeyse 2 senedir bekliyoruz.bendende eskiler var onlar yorum yapacakları zamanı biliyolar.ezberledik artık bu kağıdın hareketlerini ..saygılar..

:)

Selamlar gerı aldım lafımı sn.corrado benımda yaklaşık 9 ay olmuştur tamam kabulum bedelsız haberı prım yaptırdı ama 3 ay önce 3 aydır 15,20--16,60 arasında mekık dokudu teknığı bozmadan ben teknıkten çok anlamam ama takıp ettığım durum bu aslında daha prım yapmalıydı neyse artık fabrıka açılışı ve 6 aylık da durumu göreceğiz tabı çok yuksek bır kar beklemıyoruz ama ederı kadar olsun umrım bolundukten sonra yakın zamanda çabuk toparlar.Saygılar.

caveinn
04-07-2011, 17:07
hak kullanımı diyorlar ama herhalde bizim yapacağımız bir şey yok, yeni hisseler geçecek hesabımıza değil mi? süreci bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Wizard
05-07-2011, 01:15
:)

Selamlar gerı aldım lafımı sn.corrado benımda yaklaşık 9 ay olmuştur tamam kabulum bedelsız haberı prım yaptırdı ama 3 ay önce 3 aydır 15,20--16,60 arasında mekık dokudu teknığı bozmadan ben teknıkten çok anlamam ama takıp ettığım durum bu aslında daha prım yapmalıydı neyse artık fabrıka açılışı ve 6 aylık da durumu göreceğiz tabı çok yuksek bır kar beklemıyoruz ama ederı kadar olsun umrım bolundukten sonra yakın zamanda çabuk toparlar.Saygılar.

Ben çok yüksek bir kâr bekliyorum şahsen. 3 aylıktaki faaliyet kârı artışını unutmayalım, selamlar..

mekanik72
05-07-2011, 01:49
arkadaşlar şaka maka 3 aydırda ben talıdım,bulaşınca kurtulamıyon hadi dedim bedelsizede katılayım inşallah yüzümü kara çıkarmaz.belki süt fab.reklamları başlayınca hareket yapar diyom ama sadece diyorum ytdğildir.yıl sonuna kadar beklerim arkadaş...

Wizard
05-07-2011, 01:59
Az önce gelen mail:

Sayın Müşterimiz,

Bedelsiz Sermaye Artırımından gelecek hisse senetleri; MKK A.Ş. tarafından Kurumumuz hesabına girildikten sonra, talimatınıza gerek olmaksızın Kurumumuz nezdindeki Yatırım Hesabınıza kaydedilecektir.

Saygılarımızla,
T. Garanti Bankası A.Ş.

efedi
05-07-2011, 08:21
http://666kb.com/i/buxni5mutygie1g1i.gif

kuryetin
05-07-2011, 09:45
günaydın arkadaşlar güzel bir seans olur inşallah

kuryetin
05-07-2011, 09:47
7,60 ile başladık bakalım yön ne tarafa olacak beklyip görecez

seroja 37
05-07-2011, 10:55
7,60 ile başladık bakalım yön ne tarafa olacak beklyip görecez

Öle hemen haraket olmaz bır toplansıt kağıt dımı:) zamanı var daha keşke hemen bişi olsa ama mağlesef..Hee haber boza bılır bunları

seroja 37
05-07-2011, 10:56
Ben çok yüksek bir kâr bekliyorum şahsen. 3 aylıktaki faaliyet kârı artışını unutmayalım, selamlar..

Ustad ara sıra yaz görelım senı buralarda :) İnşallah bakalım 3 aylıkra yuzumuz gulmemiştı pek..

Synergy
05-07-2011, 11:05
SKTS 5/7 1. SEANS

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=50494&p=6111940#post6111940

corrado
05-07-2011, 15:03
selamlar herkese...kağıdın bugünkü rakamını görünce nostalji geldi aklıma..gecen sene bugünlerde 7.35 den 5.05 e çekilmişti..tam 2.5 ay boyunca 5.05 _5.15 aralığında bekledi durdu..ben dahil herkesi çıldırtmıştı..yorumlarını keyifle okuduğum sn.Attillahan'ın hisseyi ilk çıkışında terk etmesinden tedirgin olmuştum ama sağolsun diğer arkadaşlar sn.rclab,sn.leventsr ve diğer eski arkadaşların güzel yorumlarıyla bugünlere geldik...hakkımızda hayırlısı olsun ..forumdaki herkesin para kazanması ümidiyle hürmetler..

caveinn
05-07-2011, 15:08
arkadaşlar hesaptaki para yarıya indi, yeni lotlar henüz gelmedi, perşembe geleceğini söylediler. sizde de durum aynı değil mi?

corrado
05-07-2011, 15:09
bu kağıdın bana kazandırdığı en büyük tecrübe sabır,sabır,sabır.soğukkanlı olmayanın sinirlerine duygularına yenilmeyenin abartmıyayım ama borsada kazanmadığı kağıt yok gibi.

corrado
05-07-2011, 15:15
arkadaşlar hesaptaki para yarıya indi, yeni lotlar henüz gelmedi, perşembe geleceğini söylediler. sizde de durum aynı değil mi? Sn.caveinn benim lotlar gelmiş...çalışdığınız kurumla alakalı olabilirmi acaba ?

leventsr
05-07-2011, 15:26
bendede yok yeni lotlar muhtemel 1 kaç güne gelir.

leventsr
05-07-2011, 15:34
kağıtda oluşan hiçbir olumlu göstergeyi işletmemek için ne varsa yapılıyo ve devamda ediyo ,lanet okutacaklar illaki insanlara inatla .

caveinn
05-07-2011, 15:40
evet muhtemelen çalıştığınız kuruma bakıyor. benimki toros. payı küçük olduğu için biraz daha geç gelecektir. takipteyiz. herkese bol sabır.

seroja 37
05-07-2011, 15:40
Eskı duruma göre şuan kağıt 15,00 de belkı çok basıt mantık ama bana göre bu 15,20 altında teknık olarak kapamamasa ii olur teknıkçı arkadaş varsa daha guzel yorum yapabılır.

fanatic
05-07-2011, 23:36
bedelsiz hisselerimiz ne zaman hesabımıza geçecek?? bunun için her hangi bir başvuru yapmam gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim

smyrna.
06-07-2011, 01:03
bedelsiz hisselerimiz ne zaman hesabımıza geçecek?? bunun için her hangi bir başvuru yapmam gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşım sizin başvuru yapmanıza gerek yok çalıştığın aracı kurum en geç perşembe gününe kadar hesabına lotları geçirir ok.

mekanik72
06-07-2011, 02:14
benim saat 11.00 da hesabımdaydı.yky kullanıyorum

balkandogu
06-07-2011, 16:20
abi bukadar beklenti varken bu kağıdı boyle tutmalarının sebebi nedir acaba ky bezdirmekmi... süt fabrikalarının açılış haberi konusunda bilgisi olan varmı...

Wizard
06-07-2011, 21:58
Kurum Kodu Kurum Adı Son Günlük Fark işl-04-07-2011 işl-05-07-2011 işl-06-07-2011 Değişim
AKB AKBANK 2.053.930 698 0 0 0 698
HSY HSBC 955.886 -170 0 0 0 -170
TGB GARANTI BANK 631.372 20.723 0 0 0 20.723
TIB IS BANK 375.103 -2.532 0 0 0 -2.532
IYM IS 240.499 0 0 0 0 0
YKR YAPI KREDI 210.669 -3.750 0 0 0 -3.750
DZY DENIZ 190.946 2.686 0 0 0 2.686
SKY SEKER 138.009 765 0 0 0 765
TBY TEB 135.984 657 0 0 0 657
VKY VAKIF 103.956 1.116 0 0 0 1.116
ZRY ZIRAAT 92.507 -180 0 0 0 -180
GDK GEDIK 81.130 1.335 0 0 0 1.335
FNY FINANS 55.560 213 0 0 0 213
OYA OYAK 42.074 -7.240 0 0 0 -7.240
TAC TACIRLER 39.189 -2.995 0 0 0 -2.995
GLB GLOBAL 34.042 0 0 0 0 0
ATA ATA 33.613 119 0 0 0 119
HLY HALK 32.968 -1.805 0 0 0 -1.805
BMK BIZIM 32.815 -1 0 0 0 -1
EKN EKINCILER 31.073 -1.605 0 0 0 -1.605
MSA MEKSA 28.130 98 0 0 0 98
YAT YATIRIM FIN. 27.243 258 0 0 0 258
CIY CITIBANK YABANCI 25.018 -203 0 0 0 -203
TOR TOROS 11.462 1 0 0 0 1
ECZ ECZACIBASI 8.882 -501 0 0 0 -501
TSK TSKB BANK 8.737 1.000 0 0 0 1.000
AMK ALTERNATIF 5.994 -4.183 0 0 0 -4.183

Uzun aradan sonra takaslarda kayda değer bir gelişme var arkadaşlar.. 9.xx'lerden 18.xx'lere kadarki hareketin fitilini ateşleyen Garanti'ydi. Ve uzun aradan sonra kendini göstermeye başlamış.. Hayırlısı diyelim YTD

Wizard
07-07-2011, 00:25
İzninizle 6 aylıkla ilgili birşey paylaşmak istiyorum.

Hatırlarsanız 3 aylık faaliyet raporunda, net kârdaki düşüşün başlıca sebeplerinden biri olarak hammadde(pamuk) fiyatlarındaki yükseliş gösterilmişti. Bu dönemdeki pamuk fiyatlarına bakacak olursak, fiyat aralığının 150-200 olduğunu görürüz.(Ocak Şubat Mart) Nisan ayının ikinci haftasından itibaren pamuk fiyatlarında düşüş başlamış ve bugünkü kapanış 2011 yılı içindeki en düşük seviye olan 116.25'ten gerçekleşmiş.

http://666kb.com/i/buzcdhstdtxjwvox5.jpg

Özet;

Ocak-Şubat-Mart Pamuk Fiyatı: 150-210 TL arası
Nisan-Mayıs-Haziran Pamuk Fiyatı(Nisan'ın ilk haftasını saymazsak): 120-190 TL arası (Şuan 116.25)

http://www.forexprostr.com/commodities/us-cotton-no.2-advanced-chart

Hammadde fiyatındaki bu düşüş ister istemez olumlu etki yapacaktır. Ayrıca 3 aylıktaki faaliyet kârındaki müthiş yükselişin 6 aylığa da yansıyacağını düşünürsek güzel bir tabloyla karşılaşacağımız aşikardır.

Ayrıca önceki mali tablolara baktığımızda 6 aylıktaki kârın 3 aylıktakine göre yüksek olduğunu görürüz. Bu da mevsimsel bi etkinin olabileceğini gösterir.

http://666kb.com/i/buzcfki0w67plnw89.jpg

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/BildirimKalemKarsilastir.aspx

Açıkçası IMKB genelinde bilanço beklentileri satın alınmaya başladığında Söktaşın da bundan nasibini alacağını düşünüyorum. Yarınki takaslarda da Garanti'nin güzel alımlarını görürsem yine %100 SKTAS'a dönücem kendi portföyümde. Sonrasında da öncelikli bekletim 8 TL üzeri kapanış olacak.

Herkese bol kazançlar, YTD iyi geceler.. :)

Wizard
07-07-2011, 00:47
Yeni fabrikayla ilgili daha önce ilgimi çeken biryeri de, beklentinin ne kadar kısa vadeli olduğunu göstermek için paylaşmak istiyorum.

http://666kb.com/i/buzd23q43phonmi21.gif

Bu demek oluyor ki en geç Eylül'de süt fabrikası açılmış ve satışa başlanmış olacak.

desiber
07-07-2011, 00:49
Ýzninizle 6 aylýkla ilgili birþey paylaþmak istiyorum.

Hatýrlarsanýz 3 aylýk faaliyet raporunda, net kârdaki düþüþün baþlýca sebeplerinden biri olarak hammadde(pamuk) fiyatlarýndaki yükseliþ gösterilmiþti. Bu dönemdeki pamuk fiyatlarýna bakacak olursak, fiyat aralýðýnýn 150-200 olduðunu görürüz.(Ocak Þubat Mart) Nisan ayýnýn ikinci haftasýndan itibaren pamuk fiyatlarýnda düþüþ baþlamýþ ve bugünkü kapanýþ 2011 yýlý içindeki en düþük seviye olan 116.25'ten gerçekleþmiþ.

http://666kb.com/i/buzcdhstdtxjwvox5.jpg

Özet;

Ocak-Þubat-Mart Pamuk Fiyatý: 150-210 TL arasý
Nisan-Mayýs-Haziran Pamuk Fiyatý(Nisan'ýn ilk haftasýný saymazsak): 120-190 TL arasý (Þuan 116.25)

http://www.forexprostr.com/commodities/us-cotton-no.2-advanced-chart

Hammadde fiyatýndaki bu düþüþ ister istemez olumlu etki yapacaktýr. Ayrýca 3 aylýktaki faaliyet kârýndaki müthiþ yükseliþin 6 aylýða da yansýyacaðýný düþünürsek güzel bir tabloyla karþýlaþacaðýmýz aþikardýr.

Ayrýca önceki mali tablolara baktýðýmýzda 6 aylýktaki kârýn 3 aylýktakine göre yüksek olduðunu görürüz. Bu da mevsimsel bi etkinin olabileceðini gösterir.

http://666kb.com/i/buzcfki0w67plnw89.jpg

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/BildirimKalemKarsilastir.aspx

Açýkçasý IMKB genelinde bilanço beklentileri satýn alýnmaya baþladýðýnda Söktaþýn da bundan nasibini alacaðýný düþünüyorum. Yarýnki takaslarda da Garanti'nin güzel alýmlarýný görürsem yine %100 SKTAS'a dönücem kendi portföyümde. Sonrasýnda da öncelikli bekletim 8 TL üzeri kapanýþ olacak.

Herkese bol kazançlar, YTD iyi geceler.. :)
Guzel paylasim tebrikler,tamsmen katiliyorum dusuncenize.
DESIBER

caveinn
07-07-2011, 09:22
teşekkürler wizard, moral oldu.

leventsr
07-07-2011, 11:08
ne beklenti imiş sanki 1 e 10 götürceklerde onun için illahlah ettiriyolar millete.

prens_poet
08-07-2011, 16:07
***SKTAS***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( HAK KULLANIM )

***SKTAS***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( HAK KULLANIM )
SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 05/07/2011 tarihinde başlayan % 100 oranında bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş hisse senetlerinin artırım karşılıkları ilgili üyelerin müşteri alt hesaplarına 07/07/2011 tarihinde alacak kaydedilmiştir.

Tablo Başlığı

IMKB

mathayus
08-07-2011, 23:29
Söktaş gıda sektörüne giriyor

Türkiye’de süt ve süt ürünleri başta olmak üzere gıda sektöründe, yeni bir dönem başlıyor. Söktaş gıda sektörüne giriyor.

Söktaş Grubu’nun 10 yıldır adım adım ve büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği hazırlık ve yatırımlar, tüketicilerin hayat kalitesini geliştirecek yeni ürünlere, yeni bir markaya dönüşüyor.
Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Kayhan, gıda yatırımları sözcüsü ve Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kayhan ve Söktaş Pazarlama CEO’su Olcay Sunucu, yeni gıda markalarını kamuoyuna duyurmak, farklı yatırım anlayışlarını ve gelecek planlarını kamuoyuyla paylaşmak için basın mensuplarıyla bir araya gelecekler.

http://www.retailnews.com.tr/sn/news/pt/full/lang/tr/catId/50/id/1780

Wizard
09-07-2011, 00:36
Söktaş gıda sektörüne giriyor

Türkiye’de süt ve süt ürünleri başta olmak üzere gıda sektöründe, yeni bir dönem başlıyor. Söktaş gıda sektörüne giriyor.

Söktaş Grubu’nun 10 yıldır adım adım ve büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği hazırlık ve yatırımlar, tüketicilerin hayat kalitesini geliştirecek yeni ürünlere, yeni bir markaya dönüşüyor.
Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Kayhan, gıda yatırımları sözcüsü ve Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kayhan ve Söktaş Pazarlama CEO’su Olcay Sunucu, yeni gıda markalarını kamuoyuna duyurmak, farklı yatırım anlayışlarını ve gelecek planlarını kamuoyuyla paylaşmak için basın mensuplarıyla bir araya gelecekler.

http://www.retailnews.com.tr/sn/news/pt/full/lang/tr/catId/50/id/1780

Eğer doğruysa süper bir haber, ne zaman paylaşıcaklarmış kamuoyuyla acaba :)

balkandogu
10-07-2011, 07:23
yılın son çeyreğine girmeden fabrikaların ve yeni markanın raflarda olacağını düşünürsek bence en geç Ağustos başında bunu yaparlar diye duşunuyorum....Hatta o zamana bile kalmayabilir:))

PARATONER81
10-07-2011, 13:32
söktaşta çalışan tanıdıklardan aldığım bilgiye göre deneme üretimine başlıyorlar 15 güne kadar üretilen mallarda çalışanlara dağıtılacak fabrikaa çalışmaya hazır yani

balkandogu
11-07-2011, 20:25
bugunku duşuşe dayanıp artı kapatmasıda bi beklentinin yakın oldugunun işaretidir diye duşunuyorum...

ayhan53
11-07-2011, 20:26
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=70768&p=6063285#post6063285

yarının tahminlerini alalım

fbiber
12-07-2011, 11:59
spegın bırı saglam kafa gecıyo tahtayı ızleyenler varmı bır bır yazıyo 10 10 kendı malını alıyo

fbiber
12-07-2011, 12:00
gerci alta baktımda bır uyeymıs:))

caveinn
12-07-2011, 12:50
Sütte üretim yüzde 8,1 arttı
http://www.dunya.com/haber.asp?id=127233

Süt üretimi artıyor, pamuk fiyatları düşüyor. söktaşın karı da olumlu etkilenir inşallah bu gelişmelerden.

balkandogu
13-07-2011, 23:07
bukadar beklentisi olan hisse niye aşağı gider... ancak bezdirme politikası olabilir bu ama sabretmeyi öğrendik sanırım artık :))

seroja 37
14-07-2011, 13:31
HABER DÜŞTÜ !!! :he:

SÖKTAŞ GRUBU ''MOOVA'' MARKASIYLA SÜT VE PEYNİR İŞİNE GİRDİ

Söktaş Grubu, 10 yıl önce ilk
hazırlık çalışmalarına başladıkları ve çiğ süt üretimiyle devam ettikleri gıda
alanında toplam 115 milyon liralık yatırımla ''Moova'' markasıyla süt ve peynir
işine girdi.
Aydın'da 2005 yılında Efeler Çiftliğini kuran, 2008 yılında da
Avustralya'dan ithal edilen hayvanlarla çiğ süt üretimine başlayan Söktaş
Grubunun hayata geçirdiği Moova marka süt ve peynir ürünleri 15 Eylül'den
itibaren raflarda yer alacak.
Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kayhan, düzenlenen
basın toplantısında yaptığı konuşmada, Aydın'ın Germencik ilçesinde bin 500 dönüm
arazi üzerine kurulu Efeler Çiftliğinde 2 bin 850'si sağmal olmak üzere 5 bin 440
baş hayvan bulunduğunu, AB standartlarında günlük 70 ton çiğ süt ürettiklerini
belirtti. Kayhan, bölgesel tekel olmayı hiçbir zaman düşünmediklerini, anlaşmalı
çiftçilerle yem, ilaç ile süt için alım garantileri oluşturarak ve gerekli
durumlarda veterinerlik hizmeti vererek çiftliğin ''kırsal gelişim modeli'' ve
büyüyen bir ekosistem oluşturduğunu vurguladı.
Muharrem Kayhan, şimdi de kendi üretim tesislerini kurarak ellerinde
bulunan kaynağı kendi ürünlerine yönlendirecekleri yeni bir aşamaya geldiklerini
söyledi. Kayhan, ''Tarım ve hayvancılık bizim genlerimizde var. Ailemiz bir asrı
aşkın süredir aslında tarımın içinde. Yoksa sadece batıyı gözlemeye kalksak
herhalde inşaat yapardık. Hem Moova'nın hem Söktaş'ın kendi vizyonu içinde yöreye
karşı sadakati var. Dolayısıyla biz böyle bir şeyi yapacaksak, kendi yöremizi
geliştirmek önemli bir boyutu olacak. Kendi genlerimizde olan özellik öne çıkacak
ve yatırımı yapacaksak da bu gücü aldığımız yere yapacağız. Bu üç boyutu
koyduğumuzda bizim ne başka bir sektörü, ne de başka bir yeri düşünme diye bir
lüksümüz olmadı'' şeklinde konuştu.

seroja 37
14-07-2011, 13:35
-''PREMIUM ÜRÜNLERLE YER ALACAĞIZ''-

Moova Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Kayhan da
Söktaş'ın fabrikasında binin üzerinde çalışanın bulunduğunu ve dünyada 50'yi
aşkın ülkeye ihracat yaptığını, Hindistan'da da yatırıma geçen ve global
vizyonunu genişleten bir kuruluş haline geldiğini ifade etti.
Efeler Çiftliğini oluşturduktan sonra ürettikleri sütü Türkiye'nin en
büyük üreticilerine sattıkları 3 yıllık bir deneyim yaşadıklarını vurgulayan
Hilmi Kayhan, ''Artık kendi sütümüzü, kendi süt ve peynir ürünlerimiz için
kullanacağımız bir dönemdeyiz. Süt ve süt ürünleri sektöründe Moova markasıyla
premium ürünlerle yer alacağız'' dedi.
Hilmi Kayhan, et işine girme planları bulunmadığını belirterek, ''Ailemiz
yaklaşık 160 yıldır tarım ve hayvancılık yapıyor. Düz tarım... 20 yıl ara verdi.
Aslında tarım, ayrı kaldığımız bir konu olmadı'' diye konuştu.
Moova Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Sunucu ise Moova ile Türkiye'de gıda
sektöründe yeni bir anlayış oluşturacaklarına inandıklarını, Moova marka süt ve
peynir ürünlerinin 15 Eylül'den itibaren tüm tüketicilerle buluşacağını
belirtti.
Sunucu, iki yıldır Moova markası üzerinde çalıştıklarını anlatarak,
''Moova bir gıda markası. Mo'su ineklerin çıkardığı sesi, ova'sı ise Söke ovasını
sembolize ediyor'' dedi.
Moova sütlerinin içindeki bakteri oranlarının standartların çok altında
olduğuna dikkati çeken Sunucu, sütün yağ oranının da yüksek olduğunu, sütün
içinde zararlı mikroorganizmanın üremesine izin vermeyecek zaman darlığında işi
organize ettiklerini, hayvanlardan sağdıkları sütü hemen pastörize edeceklerini
anlattı.

seroja 37
14-07-2011, 13:36
-''HOLLANDA VE İTALYA'DAN UZMAN 'CHEESE MASTER'LAR GETİRDİK''-

Sunucu, süt ile birlikte 16 farklı çeşit Moova peynirin raflarda yerini
alacağını, klasik peynir türlerinin yanı sıra edam, Gouda, Cheddar, Mozarella
gibi premium ürünleri de üreteceklerini, Söke Ovası'nda bu anlamda uluslararası
üretim hattı kurduklarını belirtti. Sunucu, Gouda ve Edam peynirleri için
Hollanda'dan, Mozarella peyniri için İtalya'dan 20 seneyi aşkın süredir alanında
uzman ''cheese master''lar getirdiklerini bildirdi.
Sunucu, çiftlik yatırımının halka açık olan Söktaş'ın bilançosunda yer
aldığını belirterek, ''Çiftlik aktifleri 75 milyon lira düzeyinde. Moova
markasıyla ilgili yatırımımız ise 35 milyon lira seviyesinde. Araziyle birlikte
toplamda 115 milyon liralık bir yatırım söz konusu'' dedi.
Türkiye'de süt ve peynir kategorisi rekabetin çok yoğun olduğu kategori
gibi görünse de rekabetin aslında fiyat odaklı alanda yoğun şekilde yaşandığına
dikkati çeken Sunucu, kalite ve iş yapış şekliyle ilgili bir rekabetin olduğunu
düşünmediklerini söyledi.
Moova'nın ilk anda ihracat hedefi bulunmadığına işaret eden Sunucu,
''Avrupa'da sütün miligramında yaklaşık 100 bin bakteri standardı var. Biz 3 bin
bakterili süte sahibiz. Efeler çiftliği tüm kalite onaylarına sahip. Böyle bir
üretim tesisinin Avrupa'ya ihracatında hiçbir engel yok. Ama bu bizim için
öncelikli değil'' diye konuştu.

-''HİÇBİR KATKI MADDESİ BULUNMAYACAK''-

Sunucu, hedeflerine ilişkin bir soruyu, ''2015 sonuna kadar yaptığımız
bir plan var. Biz 2015 yılının sonuna geldiğimizde bulunduğumuz kategorilerde ilk
iki markadan biri olmayı hedefliyoruz. İlk iki markadan biri olurken premium
kategorisi oluşturma hedefiyle de yola çıktık. Bugün bu alanda bizimle bu
standartlarda yapan başka bir rakip olduğunu düşünmüyoruz. Biz iki taneden biri
olacağız, ama kategori de büyüyecek. Yanımızda kimin olacağını bilmiyoruz''
şeklinde yanıtladı.
Türkiye'de süt ve peynirde toplamda 2 milyar dolarlık pazardan
bahsedildiğini, paketli tarafının 1,1 milyar dolar civarında olduğunu ifade eden
Sunucu, sütün yüzde 50'sinin paketli olduğunu, paketli sütte de 600 milyon
dolarlık bir piyasa bulunduğunu söyledi.
Moova markasının üretimi başladığında tesislerde günde 80-85 ton çiğ süt
işleyeceklerini, bunun yarısının süt, yarısının peynir için işleneceğini belirten
Sunucu, tüm modern perakende kanalının içinde yer alacakları gibi geleneksel
perakende içinde de olacaklarını, ürettikleri süt ve peynirde hiçbir katkı
maddesi bulunmayacağını vurguladı.

seroja 37
14-07-2011, 14:44
Nereye kadar tepkısız kalcaksınkı rakamlar ortada....Tarıh ortada 15 eylulde raflardakı yerını alacak denıyor yanı uretım ağustosta başlarımı? Öyle gözukuyor :) sorun değil beklerız..

caveinn
14-07-2011, 14:58
çok güzel, hadi bakalım yeni yatırımcıları bekliyoruz artık...

desiber
14-07-2011, 16:47
Söktaş Grubu, 10 yıl önce ilk hazırlık çalışmalarına başladıkları ve çiğ süt üretimiyle devam ettikleri gıda alanında toplam 115 milyon liralık yatırımla "Moova" markasıyla süt ve peynir işine girdi.

Aydın’da 2005 yılında Efeler Çiftliğini kuran, 2008 yılında da Avustralya’dan ithal edilen hayvanlarla çiğ süt üretimine başlayan Söktaş Grubunun hayata geçirdiği Moova marka süt ve peynir ürünleri 15 Eylül’den itibaren raflarda yer alacak.

Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kayhan, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Aydın’ın Germencik ilçesinde bin 500 dönüm arazi üzerine kurulu Efeler Çiftliğinde 2 bin 850’si sağmal olmak üzere 5 bin 440 baş hayvan bulunduğunu, AB standartlarında günlük 70 ton çiğ süt ürettiklerini belirtti. Kayhan, bölgesel tekel olmayı hiçbir zaman düşünmediklerini, anlaşmalı çiftçilerle yem, ilaç ile süt için alım garantileri oluşturarak ve gerekli durumlarda veterinerlik hizmeti vererek çiftliğin "kırsal gelişim modeli" ve büyüyen bir ekosistem oluşturduğunu vurguladı.

Muharrem Kayhan, şimdi de kendi üretim tesislerini kurarak ellerinde bulunan kaynağı kendi ürünlerine yönlendirecekleri yeni bir aşamaya geldiklerini söyledi. Kayhan, "Tarım ve hayvancılık bizim genlerimizde var. Ailemiz bir asrı aşkın süredir aslında tarımın içinde. Yoksa sadece batıyı gözlemeye kalksak herhalde inşaat yapardık. Hem Moova’nın hem Söktaş’ın kendi vizyonu içinde yöreye karşı sadakati var. Dolayısıyla biz böyle bir şeyi yapacaksak, kendi yöremizi geliştirmek önemli bir boyutu olacak. Kendi genlerimizde olan özellik öne çıkacak ve yatırımı yapacaksak da bu gücü aldığımız yere yapacağız. Bu üç boyutu koyduğumuzda bizim ne başka bir sektörü, ne de başka bir yeri düşünme diye bir lüksümüz olmadı" şeklinde konuştu.

desiber
14-07-2011, 16:53
İSTANBUL (ANKA) - Tekstil sektörünün önemli oyuncularından bir olan ve dünyada 50'yi aşkın ülkeye ihracat yapan Söktaş Grubu, "ata işi" olarak gördüğü tarım, hayvancılık ve gıda sektörüne giriyor. Toplam yatırım değeri 75 milyon TL olan Aydın Germencik'teki Efeler Çiftliği'nde üretilecek Moova markası için 35 milyon TL yatırım yapıldığı açıklandı. Söktaş, peynir üretimi konusunda deneyimli Hollanda'da ve İtalya'dan getirilen 'cheese master'ların görev alacağı bu yatırımı" Söke Ovası'ndan yeni bir uluslararası nitelikte bir marka daha doğuyor" şeklinde duyurdu.

-"FARK YARATACAK VE STANDARTLARI YUKARI TAŞIYACAK BİR YATIRIM"-

Moova Markası'nın tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Söktaş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muharrem Kayhan, "10 yılı aşkın zamandır tarım ve gıda işine girmek için hazırlık yapıyorduk. Son üç yıldır ise Türkiye'nin en kaliteli sütünü üreterek Türkiye'nin üreticilerine satıyorduk. Bu konuda önemli bir deneyime sahibiz. Şimdi kendi markamızla, kendi ürünlerimizle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız. Türk tüketicisi için yepyeni standartlar oluşturacak, fark yaratacak ve kaliteyi daha da ileriye taşıyacak bir yatırım olacak. Tekstille başlayan 40 yıla yakın yolculuğumuz şimdi tarım ve gıda ile yeni bir alanda daha devam edecek" dedi.
Moova markasının süt ve süt ürünleri başta olmak üzere gıda sektöründe yeni bir yaşam tarzı oluşturacağını ve sektöre yeni değerler sunacağını belirten Muharrem Kayhan, Söktaş'ın kaliteyi ve uzmanlığı en üstte tutan, planlı, özenli ve uzun erimli iş yapış tarzının, Moova yatırımına da damgasını vurduğunu belirterek, "A'dan Z'ye her adımı en iyi şekilde planladığımız bu süreçte, 2008'den bugüne yakaladığımız kalite ve planlı iş yapış tarzımız, sektörün çıtasını da yukarıya taşıdı. Çiftliğimizi oluşturmamızın ardından, Türkiye'nin en kaliteli sütünü, Türkiye'nin en büyük üreticilerine sattığımız 3 yıllık çok önemli bir deneyim yaşadık. Alanındaki en yetkin kişilerle çalışarak en iyi örneklere ulaştık. Arkasına on yıllık, planlı ve uzmanlık gerektiren bir çalışmayı alan yeni yatırımımızda, son olarak kendi üretim tesisimizi kurduk. Artık kendi sütümüzü, Türkiye'nin en kaliteli sütünü, kendi süt ve peynir ürünlerimiz için kullanacağımız yeni bir dönemdeyiz. Şimdi süt ve süt ürünleri sektöründe, yeni değerlerle,"premium' ürünlerle, yeni bir yaşam tarzıyla tanışacağımız bir dönemdeyiz" dedi.

-"HOBİ OLSUN DİYE GİRMEDİK, BU İŞ GENLERİMİZDE VE GELENEĞİMİZDE VAR"-

Muharrem Kayhan, "Bu işe hobi olarak mı girdiniz" şeklindeki bir soruya, "Keşke hobi olarak yapabileceğimiz bir işe yatıracak bu kadar paramız olsaydı" diye yanıt verirken, "Tarım ve hayvancılık işi bizim genlerimizde var. Bir asırı çok aşan bir zamandan beri tarımın içindeyiz. Bir hobi olarak değil zaten iyi bildiğimiz bir iş alanı olarak bu geleneğimizi sürdürmek ve temsil ettiğimiz en iyi ve en kaliteli olma hedefini gıda alanına da taşımak için girdik" dedi. Kayhan, "Bu yatırımı yaparken de yöremize sadakat duygumuzu her zaman öncelikli görüyoruz. Bu nedenle bu yatırımı da başka bir yere değil gücümüzü aldığımız kendi yöremize yaptık. Sektör olarak da yine ne başka bir sektör ne de başka bir alan düşündük" diye konuştu.
Moova Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Kayhan da, "160 yıla yakın zamandır ailemiz bu işin içinde. Sadece 20 yıllık bir ara verdiğimiz dönem oldu. 2000 yılında tarım işine geri döndük" dedi.

-"EKO SİSTEMLE BİRLİKTE BÜYÜYECEĞİZ"-

Toplantıda yatırım hakkında açıklamalarda bulunan Hilmi Kayhan, söz konusu yatırımın bin 500 dönüm alan üzerinde gerçekleştirildiğini ve kendi içinde büyük bir yatırım olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Yatırımla ilgili ilk tasarı, planlama ve hazırlıklara 2000 yılında başladık. 2005 yılında Efeler Çiftliği'ni kurduk. Bu kapsamda 2007 - 2008 döneminde Avustralya'dan toplam 3 bin 56 baş düve ithalatı yaptık. Nisan 2008'den beridir de çiftlikte üretilen Türkiye'nin en kaliteli çiğ sütün, büyük üreticilere satışına başladık. Bugün, sağmal sayısı olarak 2 bin 850, sürü toplam mevcudunda ise 5 bin 440 başla Avrupa Birliği standartlarında günlük 70 ton çiğ süt üretimi gerçekleştiriyoruz. Biz bu yatırımı yaparken kendi başımıza değil bölgemizdeki diğer çiftçilerle ve üreticilerle beraber büyümeyi amaçladık. Bu nedenle hayvan stoklayalım diye bir yaklaşım benimsemedik. Çiftliğiyle, yem işletmesiyle, ekosistemindeki paydaşlarıyla aynı kaynaktan beslenen bir iş yapış biçimi geliştirdik. Bu kapsamda ekosistemimiz içindeki tüm paydaşlarımızın aynı standartları benimsemesi ve hep birlikte gelişip büyüyen bir yapının yaratılması için çalıştık. Bu çerçevede anlaşmalı çiftçilerle yem, ilaç ve süt için alım garantileri oluşturarak, gerekli durumlarda veterinerlik hizmeti vererek, bir kırsal gelişim modeli ve büyüyen bir ekosistem oluşturduk."

-"ÖNCE TÜRKİYE, SONRA DÜNYA"-

Moova markasının, iki yıllık uzun, yoğun ve ayrıntılı bir çalışmanın sonunda, dünyanın sayılı kurumsal kimlik inşa şirketlerinden biri olan Landor'la birlikte oluşturulduğunu anlatan Moova CEO'su Olcay Sunucu ise Moova'nın mimarisini ve değerlerini şu sözlerle özetledi:
"Dünyanın en verimli ovalarından biri olan Söke ovasından, dünyanın en temel gıdaları olan sütü ve peyniri üreterek yola çıkıyoruz. Önce ülkemizdeki tüketicilerin beğenisini kazanan, değerleri ve farklılıklarıyla takdir edilen ve ardından dünyaya açılmayı hedefleyen,"sürekli gelişen', gelişirken çevresindekileri de geliştiren bir kurumsallık oluşturuyoruz. Tüketicilere, ihtiyaçları olduğunda ulaşabilecekleri ve her zaman güvenebilecekleri bir marka altında hayat kalitelerini geliştirebilecekleri gıda ürünleri sunacağız. Moova, doğaya ve topluma saygılı, tüketicisine hep en iyisini sunmayı hedefleyen, iş ortaklarıyla, ekosistemindeki tüm paydaşlarıyla birlikte büyümeyi hedef alan bir değerler sisteminin üzerine inşa edildi. Bu değerler sistemiyle Türkiye'deki süt ve süt ürünleri sektörüne yeni bir anlayış sunmayı ve pazarı büyütmeyi hedefliyoruz. Sahip olduğumuz değerleri tüketiciyle paylaşarak, onların hayatlarının vazgeçilmez markalarından biri olacağız."
Ürünlerle ilgili bilgi veren Olcay Sunucu, Türkiye'de ve Avrupa'da yağ oranı en yüksek, bakteri oranı en düşük, en kaliteli sütü üreten Efeler Çiftliği'nin Ağustos ayından itibaren tüm sütünü, hemen çiftliğin yakınındaki Moova üretim tesislerinde Moova ürünleri için kullanmaya başlamasıyla birlikte yeni bir dönemin başlayacağını vurguladı. İş yaptıkları her alanda en iyisini başarabilmek için uzmanlığa çok büyük bir önem verdiklerini söyleyen Sunucu, uzmanca çalışma ilkesiyle, örneğin Gouda ve Edam peynirleri için Hollanda'dan, Mozzarella peyniri için İtalya'dan, 20 yılı aşkın süredir alanında uzman olan "cheese master"lar getirdiklerini belirtti.

-"2015' TE İKİ MARKADAN BİRİ OLACAĞIZ"-

Premium kategorisindeki ürünlerin modern zincir marketlerin yanı sıra geleneksel satış kanallarında da yer alacağını ifade eden Olcay Sunucu, bu aşamada ihracat düşünmediklerini belirterek, "Geniş bir ürün portföyü ile tüm tüketicilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Daha işin başındayız ama 2015 yılına kadarki dönemi içeren satış ve büyüme hedeflerimiz var. 2015 yılı sonunda premium kategorisinde yer alan iki markadan biri olmayı hedefliyoruz. Biri biz olacağız, ama diğeri kim olur bilemem" dedi.
Pazar büyüklüğü hakkında da bilgi veren Sunucu, peynir ve süt birlikte pazar büyüklüğünün 2.2 milyar dolar olarak tahmin edildiğini, süt pazarının ise 1.1 milyar dolar olduğunu belirterek, "Bu rakamın sadece yüzde 50'si kutulanmış durumda" diye konuştu. Diğer üreticilere süt tedariki konusunda sözleşmeleri olduğunu hatırlatan Sunucu, "Sözleşmelerimiz yakında bitiyor. Bundan böyle tüm sütümüzü kendi ürünlerimiz için kullanacağız" dedi. Bir soru üzerine, Moova ürünlerinde hiç bir şekilde katkı maddesi ve GDO tarzı ürünler olmadığını ifade eden Sunucu, "Peynirimizi ve sütümüzü olduğu gibi yapacağız. Hiçbir şekilde bir katkı maddesi söz konusu değildir. Ürünlerimiz sıfır, yarım ve tam yağlı olarak her üç kategoride de bulunacak. Günlük 80 ton civarında çiğ süt şişeleme kapasitemiz bulunuyor. Bu miktarın yarısı süt yarısı da peynir üretimi şeklinde olacak. Ancak bu işin bir olgunlaşma dönemi var. Pazardan gelen bilgilere göre süt ve peynir üretimini dinamik bir süreçle belirleyeceğiz" açıklamasında bulundu.(ANKA)

seroja 37
15-07-2011, 10:02
SKTAS***SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
***SKTAS***SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Akeller Caddesi, No: 54, 09201, Söke, Aydın Telefon ve Faks No. : Tel : 0 256 518 22 55 Faks : 0 256 518 45 39 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 0 232 435 49 59 Faks: 0 232 435 58 78 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : İştirakimizin süt işleme yatırımının tamamlanması hakkında

AÇIKLAMA:Ortaklığımızın %99.99'una sahip olduğu Moova Gıda San. ve Tic. A.Ş'nin daha önce kamuya açıklanmış süt ürünleri işleme projesiyle ilgili olarak dün yapılan basın toplantısında duyurulduğu üzere fiziki yatırım tamamlanmış olup, ürünlerin bu yıl üçüncü çeyrek sonunda perakende raflarında yer alması planlanmaktadır.Bu proje ortaklığımıza iş çeşitlendirme ve iştiraklerimizden Efeler A.Ş.'nin çiğ süt üretimine de katma değer artışı sağlayacaktır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

seroja 37
15-07-2011, 10:06
Fabrıka açılmış (fiziki yatırım tamamlanmış olup) ilginç ya hala haraket yok.....

ayyıldız
18-07-2011, 10:51
Genel Müdür Hilmi Kayhan

Süt için 20 milyon euro yatırım yaptık.
Tekstilde işler iyi
Hindistanda durum iyi
Tekstilde bu yıl %20 büyüyeceğiz.
Sütteki büyüme öok daha fazla olacak

ayyıldız
18-07-2011, 10:52
Spiker soruyor.
Madem süt sektöründe bu kadar sorun var.
Neden bu kadar yatırım.

GM hahaha hiihihi

leventsr
18-07-2011, 11:45
Bu marka SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, firmasına/şahsına aittir.
moova markasının tescili için 15-04-2010 tarihinde TPE'ye başvurulmuştur. 03-12-2010 tarihinde 2010 24961 tescil numarası ile TPE tarafından marka tescili yapılmıştır. TPE kayıtlarında marka sahibi SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, olarak yer almaktadır.
Sahibi: SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ /
Sektör: Hizmet Sektörü | Mobilya ve Ağaç İşleri | Tarım ve Hayvancılık | Enerji - İklim - Maden | Gıda ve İçecek | Giyim ve Tekstil |
Başvuru No: 2010/24961
Tescil No: 2010 24961
Başvuru Tarihi: 15-04-2010
Tescil Tarihi: 03-12-2010
Koruma Tarihi: Markanın koruma tarihini görebilmek için giriş yapınız veya üye olunuz
Yenileme Tarihi: Markanın yenileme tarihini görebilmek için giriş yapınız veya üye olunuz
Nice Sınıfları: 29 / 30 / 32 / 40 /

moova nın 15.04 2010 tescil başvurusu yapılmış nerdeyse 1.5 yıl önce fabrika yatırımı öncesinde yanlış hatırlamıyosam patronlar markayı bile belirleyip tescil ettirmiş .siz var ya siz diyesi geliyo.
borsa dışı performansları iyi ,güzel ve hoş birde şu güzel performansı hisse fiyatına artık yaşatsalarda bu şirkete güvenen kısacısı ve uzuncusu da nasiplense ne var.

ayyıldız
18-07-2011, 11:59
Söktaş 2010 sonbaharda 7.00 lerde iken inşallah kaçırmam demiştim.
Şimdi 20.00 lerde
yinede insan bu tür hisseleri takipten vazgeçemiyor.

leventsr
18-07-2011, 12:03
Genel Müdür Hilmi Kayhan

Süt için 20 milyon euro yatırım yaptık.
Tekstilde işler iyi
Hindistanda durum iyi
Tekstilde bu yıl %20 büyüyeceğiz.
Sütteki büyüme öok daha fazla olacak

moova yatırımın 25 milyon tl olcağı söylenmişti şimdi 25 milyon euro dedi patron ort. 50 mil. luk bir yatırım , ciddi bir yatırım.

desiber
18-07-2011, 13:08
Beklemeye devam kar rakımının neden düşük geldiği bu yatırım tarafından olduğu anlaşıldı yatırım tamamlandığına göre vede kur artışı olduğundan bize yarayacaktır ileride.
Saygılarımla
DESİBER

rozbeyli
21-07-2011, 10:33
nedir derdi taban olacak kadar

caveinn
21-07-2011, 11:05
bütün hisseler göçtü. nedir nedeni yorum yapabilecek var mı? avrupa borç krizi mi? MB faizleri mi arttırdı? yabancılar pılını pırtını toplayıp gidiyor mu?

PARATONER81
21-07-2011, 13:14
Iflas kararı açıkladı sanki şirket kuruyor yeni bir markayla gıda sektörüne giriyor v.s v.s bütün olumlu şeye rağmen 350bin tl ile %10 düşüyor akıl almıyor artık

doomee
21-07-2011, 14:20
arkadaşlar kademeleri görebilen varmı teşekkürler

atke
21-07-2011, 14:24
Bizde böyle en ufak bir kışkırtmada mlları koyuveren ky varken biz daha çok yem oluruz.

leventsr
21-07-2011, 14:29
senin gibi hissenin ,senin gibi patronun ........... boşlukları kim nasıl isterse öyle doldursun ve yorumlasın.aylardır yatay aylardır gitmedin gitmedin ha bugün ha yarın yatırım süt tesisi beklentili dirayetli olur dedik dedik de hale bak ya çok şey yazasım varda neyse.

Wizard
21-07-2011, 14:32
6.82'de 7000 6.92'de 5000 lot var. İlk 5 kademe 7142'ye 15603. Başka kayda değer birşey yok şimdilik altlar boş

hürkan
21-07-2011, 20:51
İnşallah bugün silkelenen yoktur arkadaşlar... resmen ky nin malını elinden almak için yapılan büyük bir operasyondu bugünki olay.. aslında bu belliydi planlı bir hareketti.. söktasa özel değildi ama en güzel söktas spekleri kullandı bunu.. kademeleri izleyenler anlarlar.. iyi mal topladı ahlaksızlar.. 1 lotla kademe düşüşleri 3-5 lotla oynamalar aşağı basmalar boş tahtada sonra 1500-2000 lotla kademe kaldırmalar... fibo fan seviyeleriyle salladılar hisseyi ( 6,30- 7,28 ikiside fibofan).. kimse zararına vermesin arkadaşlar... ters hareketleri (yukarı yönlü) kendi adıma affetmeyeceğim zamanı yakındır diye tahmin ediyorum.. bu arada endekse ilişkin daha önce bu formda paylaşımı olan xtraderx' i takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim.. bugünkü hareketi 2 gün önce paylaşmıştı..( bu kadar şiddetli olmasa da silekelemeyi tahmin etmişti..)

PARATONER81
22-07-2011, 10:10
bugün biraz iyi gibi işlem hacmide yüksek umarım bu yüksek hacim yukarı yönlüdür kademe verebilecek olan varsa sevinirim arkadaşlar

Wizard
22-07-2011, 10:14
ilk 5 kademe 1857'ye 10109. toplam 16161e 31424

PARATONER81
22-07-2011, 16:14
kimse yok mu neden bu kadar saldıkları hakkında bilgi verebilecek ya da tahmin yapacak olan var mı?

MFKUREN
22-07-2011, 16:27
Burdayız küçük dilimi yuttum süt içsem rahatlıcam..

mekanik72
24-07-2011, 12:08
Tekstil ithalatında yüzde 30 koruma vergisi!
Tekstil ithalatında yerli üreticiyi koruma politikası doğrultusunda yüzde 11-30 arasında ilave vergi alınmasına ilişkin uygulama başladı
23 Temmuz 2011 Cumartesi, 11:16:58
Uygulamanın 3 milyar dolarlık tekstil ve konfeksiyon ithalatını kapsadığı bildirildi. Bakanlar Kurulu’nca 24 Mart 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar uyarınca tekstil ve konfeksiyon üreticilerinin ithal ürünlere karşı uğradığı haksız rekabetle ilgili Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda (DTM) başlatılmış soruşturma sonuçlanıncaya kadar geçici önlem olarak, Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden yapılan kumaş, pamuk, örme giyim eşyası gibi ürünlerin ithalatında, teminata bağlanmak suretiyle ilave vergi alınacak.

Söz konusu kararın uygulamaya girmesi için tanınan 120 günlük süre doldu ve dün fiilen vergi alınmaya başlandı. Ekonomi Bakanlığı’nca başlatılan ve halen sürdürülmekte olan inceleme bitince bu konuda son düzenleme yapılacağı vurgulandı. Çin ve ABD’den yapılacak ithalatta ise tekstilde yüzde 20, konfeksiyonda yüzde 30 ilave vergi alınacak. Minimum vergi tutarı kilogram başına tekstilde 1.25, konfeksiyonda 5.5 dolardan; maksimum vergi tutarı ise tekstilde 4.25 dolar ve konfeksiyonda 20 dolardan az olamayacak.
HT EKONOMİ

Anahtar Kelimeler
tekstilde koruma vergisi, Tekstil ithalatı
Yorum Ekle Yorumlar 1 Onay Bekleyenler 0 Misafir23 Temmuz 2011 Cumartesi 15:24
dolar 5 tl olur sorun kalmaz, 94 krizi, 2001 krizi, 2008 krizi simdi de 2011 krizi. parayi pul etmek birsey cozmez.
İlanlar www.liderforex.com
Kolay, Güvenli, Kazançlı

www.bonnyfood.com
Aynı gün adrese teslimat

www.sanalpazar.com
Rexpo Kablosuz Mouse! 12.90TL

(belki kendini artık toparlamaya başlar,nede olsa ihracat yapan firmadır)ytdeğildir

PARATONER81
25-07-2011, 10:03
Bir kağıda hiç mi alım gelmez ya sürekli satış

leventsr
25-07-2011, 17:11
tebrikler patron ,yatırımı yap iş borsadaki ky ye gelince kan kustur,el insaf ya artık ,günlerdir nasıl hareket tarzıdır nasıl bir iş yapıştır ,ne söylesek boş haliyle ,hisseyi analiz etsek ne etmesek ne .

PARATONER81
25-07-2011, 17:11
Herkes kağıdı terk etmiş sanırım ben halen kolu kesmek için vucudun kangıren olmasını bekliyorum bidaha söktaş mı

thy507
25-07-2011, 17:31
tek kelimeyle pes diyecek söz bulamıyorum ters köşe yaptı resmen bizi ya.. yatırım dedik fabrika dedik yalan oldu..

thy507
25-07-2011, 17:32
endeks + %2 ,, sktaş -%4 bu ne ya.. battı sanki şirket..

PARATONER81
25-07-2011, 17:40
Bide bugün kü düşüşün yarını var sanırım 5 li rakamlara kadar verecek ş...sizler borsadan soğudum bu kadar salak bir hisse olur mu niye neden düşüyor bilen yok her şey olumlu kağıt iflas açıklamış gibi fenerden beter olduk

aral_admin
25-07-2011, 18:10
Bide bugün kü düşüşün yarını var sanırım 5 li rakamlara kadar verecek ş...sizler borsadan soğudum bu kadar salak bir hisse olur mu niye neden düşüyor bilen yok her şey olumlu kağıt iflas açıklamış gibi fenerden beter olduk

patron şirketi normal hareketler...

eizeth
25-07-2011, 18:26
dusen kucuk hisseleri satanlar geri gelmedi. bankalari almayı tercih ettiler. malum munzamlarda azalis var biraz. ne zamandir yukselmeyen bankalar yukseliyor. ne kadar daha yukselirler, bilemem. ama bildigim ve guvendigim hisselerden biridir sktas. acikcasi 7.10 gibi kapatir bekliyordum. umarim kotu bir sey yoktur. su anki verilerle sorun yok gorunuyor. 5li rakamlari gorecegini pek sanmiyorum. ne olur gorecez.

water
25-07-2011, 18:45
dusen kucuk hisseleri satanlar geri gelmedi. bankalari almayı tercih ettiler. malum munzamlarda azalis var biraz. ne zamandir yukselmeyen bankalar yukseliyor. ne kadar daha yukselirler, bilemem. ama bildigim ve guvendigim hisselerden biridir sktas. acikcasi 7.10 gibi kapatir bekliyordum. umarim kotu bir sey yoktur. su anki verilerle sorun yok gorunuyor. 5li rakamlari gorecegini pek sanmiyorum. ne olur gorecez.

hergün kapanışta 3-5 kademe yukarı kapatırdı,bugün aşşağı kapattı..
50 mil usd peynire yatırım yap ama şirketin değeri şu an sadece 190 mil tl civarı.%100 de bedelsiz verdi..

%30 tekstilde ithal e vergi geldi.ithalatçı firmalar yurtiçinde büyük üretim yapacak tekstil fabrikaları arıyor...
buda mı gol değil....

hürkan
25-07-2011, 21:16
2 ihtimal var..

1- bilanco sızdı.. iyi bilanco; silkeleme için son fırsattı saldılar...
2- bilanco sızdı.. kötü bilanco; satış verdiler kağıdı bize yıktılar...

pekiii... sen spek olsan ne yaparsın?

bilanco kötü ise malı burda bu havada ( endeks coşmuşken ) % -4 de kime iteleyebilirsin??? kimseye... ben tavan çekerdim ordan malı boşaltırdım zaten tahta boş sür yukarı ne gelirse bahtına ( zaten sen ben bu malın tavnına tav olamaya razı olamayız maliyet yukarda.. yabancı bile 7,80 lerden aldı malı..

neyse uzun uzun yazmıştım ama auto save olmadığından yazı silinmiş sonuc kısmını yazayım hızlıca...

sallamasyondur biline.. yarın 6,70 yakarlar, 6,90 çekerler.. 6,75 salarlar 6,85 sıkarlar 6,80 atarlar... gerisini yarın ilk seans sonu görürüz hep beraber... bilemedin 2.seans başına kopuş gelir diye avunuyorum ;) ha 6,70 e de vermem malı 7,30 a da alamazlar yarın benden ;)

MFKUREN
25-07-2011, 21:40
hadi bilanço kötü gelecek malı yıktılar diyelim süt işindedemi kar çıkmıyacak benim bildiğim sadece sütün tereyağından para vuruluyor. paketlenmiş sütte bonusu sütlerini marketlerde görünceye kadar almayı düşünüyorum sayın spek amca bu yazıyı okuyorsan. kimse yatırım tavsiyesi olarak alğılamasın ben sesli düşündüm.

water
25-07-2011, 22:55
onumuzdekı aylarda moova(mo ineğin mooo su,ova da söke nin ovasından gelmekte)marketlerde yerini alacak,tabiki tadına bakacağız..inşallah 3.çeyrek iyi gelir.y.t.d

hürkan
25-07-2011, 23:34
2 ihtimal var..

bilanco kötü ise malı burda bu havada ( endeks coşmuşken ) % -4 de kime iteleyebilirsin??? kimseye... ben tavan çekerdim ordan malı boşaltırdım zaten tahta boş sür yukarı ne gelirse bahtına ( zaten sen ben bu malın tavnına tav olamaya razı olamayız maliyet yukarda.. yabancı bile 7,80 lerden aldı malı..

neyse uzun uzun yazmıştım ama auto save olmadığından yazı silinmiş sonuc kısmını yazayım hızlıca...

sallamasyondur biline.. yarın 6,70 yakarlar, 6,90 çekerler.. 6,75 salarlar 6,85 sıkarlar 6,80 atarlar... gerisini yarın ilk seans sonu görürüz hep beraber... bilemedin 2.seans başına kopuş gelir diye avunuyorum ;) ha 6,70 e de vermem malı 7,30 a da alamazlar yarın benden ;)
:bad:
bugünkü işlem hacimlerine bakarak şu söylenebilir.. 6,50 lerden 7 lere 125.000 lot ile vuruşlandı.. yani malı iteleme değil kanımca toplama yapılıyor.. becerebildiği kadar tabiki.. son şansınıda yarın ilk seansda deneyecek bence... ilk seans kapanışa yakın yada 2 seans açılışında ver coşkuyu bekliyorum.. inadına burdayım.. tek derdim buralardan da mallanacak sağmalım yok :(
- 21-22 temmuz hareketini yapan başka hisse yok- ( %20 marj ) ... kaptırmayın malları bu mallara...
yatırım batırım tavsiyesi değil olup, hislerimin hisselerime karıştığı bir anda içimden geçen seslerin anısı olarak kalacak möölemelerimdir....
:bad:

PARATONER81
26-07-2011, 09:24
Içim ferahladı yorumları görünce ben herkes çoktan çıktı hissede kimse kalmadı sanıyordum hiç olumsuz yorum yok ama ben bugun en az yüzde 5 düşüş bekliyorum dünkü düşüşü tamamlamadı ve işlem hacmi çok kuvvetliydi umarım yanılırım

PARATONER81
26-07-2011, 09:29
Içim ferahladı yorumları görünce ben herkes çoktan çıktı hissede kimse kalmadı sanıyordum hiç olumsuz yorum yok ama ben bugun en az yüzde 5 düşüş bekliyorum dünkü düşüşü tamamlamadı ve işlem hacmi çok kuvvetliydi umarım yanılırım

Wizard
26-07-2011, 09:45
Ana trend'in altında kapanış yaptı dün. Bugün en azından 7 üzeri atmalı. Perşembe ve Cuma günleri de düşüş çok suni geldi bana. Tabiki endeksin etkisiyle çakıldık ancak bunu fırsata çevirdiler 5 10 lot'la düşen kademeler 1000 2000 lotla kalktı. Perşembe'nin takaslarında da Garanti yanlış hatırlamıyorsam 22000 lot artıdaydı. Bakalım Cuma günü kim almış, selamlar

KAFKASKARTALI
26-07-2011, 09:49

Parotoner kardeşim. 2010 aralık ayından başlayan yükseliş trendi son 3 seansta 3 sefer ihlal edilmiş.yanı krıldı kırılacak...(ayı tuzağı değilse)krıldımı trendin içine zor döner....
Önce trendin içinde kalması sonra sırası ile 100 günlü ho daha sonra 50 günlük ho denemesi lazım...

KAFKASKARTALI
26-07-2011, 09:51
Tren krıldımı altta 200 günlük ho var.onunda ederi.5.88 tl.yanı trendi koruması lazım....

leventsr
26-07-2011, 10:11
olumlu teknik çalışmıyo.ama olumsuzluğu çoşkuluyolar,19.07 tarihine kadar herşey iyiyken borsa düştü diye niye bu herşey bitti hareketi yine .

leventsr
26-07-2011, 10:43
ihracatçı bir şirket ,ama malesef patron hissesimi ,bir kurtulayım birdaha asla.

leventsr
26-07-2011, 15:51
hay maşşallah.

water
26-07-2011, 15:55
hay maşşallah.

6,74...ineklere bişeymi oldu acaba...

GaKKoS
26-07-2011, 16:02
6,74...ineklere bişeymi oldu acaba...

Selamlar , bu şirkete olan güvenim tamdır. Bu hareketlerin saçmalığından sizler kadar bende meraklı gözler ile izliyorum.. Hiçbir zaman bu kadar sahipsiz bırakılmazdı bir yerden toplarlardı son dakika alırlardı ama son zamanlarda bunların hiçbiri yapılmıyor.

Hayırlısı diyelim.. Ak koyun Kara koyun yakında kendini belli edecektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

PARATONER81
26-07-2011, 16:02
bir kere de yanılt en azından eski söktaş moduna girdi ,işlem hacmi düşük çok ekside kapatmaz inşallah

hürkan
26-07-2011, 16:17
kapanış : 7,02 olmalı.. yoksa küserim arkadaş..

leventsr
26-07-2011, 16:35
nasıl bir patron kağıdıysa ,ah birde spek girse sokmuyolar bu tahtada spek göreyim dişimi kırcam dişimi:)

aral_admin
26-07-2011, 17:31
ineklerin psikolojisi bozulmuş süt vermiyorlarmış :kahkah::kahkah: acele etmeyin tesisin kurulum işleri tam bitmedi daha... 30 çeşit peynir üretecekler kolay deil reklamlara hazırlık var şuan :)

PARATONER81
26-07-2011, 17:32
hadi geçmiş olsun yine eksi ama yarın için artık daha rahatım

leventsr
26-07-2011, 17:36
ineklerin psikolojisi bozulmuş süt vermiyorlarmış :kahkah::kahkah: acele etmeyin tesisin kurulum işleri tam bitmedi daha... 30 çeşit peynir üretecekler kolay deil reklamlara hazırlık var şuan :)

tesis kurulum u tam bitmedi diyemi düşüyo, reklamlara hazırlık verince haliyle borsayıda unuttular yani öylemi :he:

tesisi açtık diyince busefer artmamak için kendine ne sebep bulcak artık ,dile kolay 2 yıldır ne tarz mantık ve zihniyetle iş yapıldığını öğrendik .

GaKKoS
26-07-2011, 17:44
Ağustos başında tesisin açılacağını düşünüyorum ,

hürkan
27-07-2011, 00:31
hmm demek öyle.. sinir testi başladı.. amac ne olabilir.. bıktırmak.. yada tahtaya birilieri girdi onları bezdirmek.. tek secenek.. bekleyecez.. bekleyecez.. :halay:

KAFKASKARTALI
27-07-2011, 00:40
Tren krıldımı altta 200 günlük ho var.onunda ederi.5.88 tl.yanı trendi koruması lazım....

Parotoner kardeşim. 2010 aralık ayından başlayan yükseliş trendi son 3 seansta 3 sefer ihlal edilmiş.yanı krıldı kırılacak...(ayı tuzağı değilse)krıldımı trendin içine zor döner....
Önce trendin içinde kalması sonra sırası ile 100 günlü ho daha sonra 50 günlük ho denemesi lazım...
trent krılırsa diye bahsetmiştim.buda son grafiği....
http://img685.imageshack.us/img685/8454/sktas.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/685/sktas.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
YTD

KAFKASKARTALI
27-07-2011, 00:45
200 GÜNLÜK HO neresi onuda gösterelim...kırmızı 200 günlük....
http://img7.imageshack.us/img7/4013/sktas200.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/7/sktas200.jpg/)

YTD............

aral_admin
27-07-2011, 09:45
tesis kurulum u tam bitmedi diyemi düşüyo, reklamlara hazırlık verince haliyle borsayıda unuttular yani öylemi :he:

tesisi açtık diyince busefer artmamak için kendine ne sebep bulcak artık ,dile kolay 2 yıldır ne tarz mantık ve zihniyetle iş yapıldığını öğrendik .

iki yıldır ne gibi mantıksızlık gördünüz ki hissenin 2 yıldaki getirisine baktınızmı? bu süreçte çok güzel yatırımlar yaptılar ve şuan son rütuşlarını yapıyorlar... ayrıca şirketin mali durumuda çok iyi durumda... mantıksızlık bu işin neresinde anlayamadım?

leventsr
27-07-2011, 10:13
iki yıldır ne gibi mantıksızlık gördünüz ki hissenin 2 yıldaki getirisine baktınızmı? bu süreçte çok güzel yatırımlar yaptılar ve şuan son rütuşlarını yapıyorlar... ayrıca şirketin mali durumuda çok iyi durumda... mantıksızlık bu işin neresinde anlayamadım?

25.01.2008 de 2.97 yi görmüş bir kağıt bugün 6.74 başka bişey söylememe gerek yok 24.11.2008 de 0.87 yi görmemişmi diyebilirsiniz büyük krizin olduğu dip seviyesinden itibaren eli yüzü düzgün beklentisi olmayan şirketlerde söktaş kadar gitti zaten peki beklenti ve olumlu ayrışma bunun neresinde desem.

PARATONER81
27-07-2011, 10:18
Biri kağıtla oynuyor alay ediyor resmen 2 tane 3 tane 1 tane alım yapıyor hoş söktaş gibi bir şirketin işlem hacmide zaten anca bu kadar

leventsr
27-07-2011, 10:18

24.11.2008 petun pnsut otkar tofas grafiine bakın bi.ne tarz beklentilere sahipti bu şirketler.

KAFKASKARTALI
27-07-2011, 10:35
Biri kağıtla oynuyor alay ediyor resmen 2 tane 3 tane 1 tane alım yapıyor hoş söktaş gibi bir şirketin işlem hacmide zaten anca bu kadar

Kedidir o kedi...:)

corrado
27-07-2011, 23:56
http://www.moova.com.tr/

corrado
28-07-2011, 00:16
Bir patron mübalasız 2.5 yıldır mal topluyosa patronun hedefi çok büyük bir vurgundur..bizim tahmin etmemiz gereken ise bu vurgunu ne zaman hangi haberle gerçekletireceğidir..(holding olmak?efelerin halka arzı?hindistandaki firmanın halka arzı?))bu kadar kağıt toplayıp bunlardan bir havuz yapıp içinde yüzmeyeceğine göre bunları yüksek fiyattan nakite çevirip içinde yüzmek en mantıklı olanıdır..o yüzden kendi adıma krizde çıksa.......(ki kriz çıksa bence patronun çok daha işine gelen bi durum olucak)........burdayım... saygılar...

corrado
28-07-2011, 00:23
bu beklentileri dahada çoğaltmak mümkün örneğin moovada işlerin iyi gitmesiyle yabancı bir ortak veya romanyadaki araziye avrupaya açılmak için bir yatırım kararı veya yeniden bedelsiz say say bitmiyo ama hissede gitmiyo :))))

hürkan
28-07-2011, 00:51
arkadaş geçen perşembedeki faciadan en hızlı sıyrılan, 6,30 dan 7,58 e mal avuclayan mal sahipleri mala doymayan cinsten anlaşılan.. verin bana malları verin bana malları diye yalvarıyor.. ama adamların acelesi yok .. takaslardaki aracı kurum alım satımları bazen öyle komikleşiyorki.. cuma takası garanti 9222 alış meksa 9223 satış.. al gülüm ver gülüm kendin yaz kendin oyna.. arada bizim sinirler oynuyor... satmak yok yola devam.. 6,70 yaktıya rahatladı.. göstergeler dipte, mom -rsi kafayı kaldırmakta, macd bodrum katta.. esek hikayesini bilirsiniz.. bi kafayı dönderse öpücüğe az kaldı da :)...

hürkan
28-07-2011, 01:21
bolinger altı kapanış bundan önce son olarak 25.11.2010 da yapmış... hareket tekrarı olursa haftalık kapanış şenlikli olur ...umarım... mooooooo yeddiootuzzzooooo......

thy507
28-07-2011, 11:12
PAMUK FİYATINDA DALGALANMA SÜRÜYOR

Bu yılın mayıs sonunda 7 lira
sınırına kadar yükselen, geçtiğimiz hafta başında ise borsada 3,60 liradan işlem
gören pamuğun kilosu düşmeye devam ederek 10 günde 3 lira sınırına yaklaşırken,
üretici temsilcileri telaşa kapılmaya gerek olmadığını bildirdiler.
Çukurova Pamuk Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri
Birliği (ÇUKOBİRLİK) Genel Müdürü Ahmet Aşkar, AA muhabirine yaptığı açıklamada,
geçen sezon başında piyasalarda dengeli bir seyir izleyen işlenmiş (lif pamuk)
pamuk fiyatlarının, daha sonra ani bir yükselme trendine girdiğini söyledi.
Piyasalarda ani düşüşler gibi ani yükselmeler olduğunu, bunun da aslında
sıkıntı yarattığının göz ardı edilmemesi gerektiğini bildiren Aşkar, lif pamuk
fiyatlarının geçtiğimiz mayıs sonunda neredeyse 7 lira sınırına kadar
yükselmesinin kendilerine göre spekülatif olduğunu bildirdi.
Aşkar, pamuktaki yüksek fiyatın, gerçekçi ve ekonominin kurallarına uygun
olmadığını ifade ederek, ''Geçen yılın ocak ayında kilo fiyatı 2,5 lira olan, bu
yıl mayıs sonunda ise 7 lira sınırına dayanan pamuğun fiyatı düşmeye devam ederek
10 gün önce 3,60 liraya kadar geriledi. Son günlerde de borsada 3,00 TL sınırına
yaklaştı'' dedi.
ÇUKOBİRLİK olarak pamuk fiyatlarının belirli ve dengeli seviyelerde
oturmasının hem çiftçi, hem sanayici, hem de aracılar için daha yararlı olacağı
inancını taşıdıklarını vurgulayan Aşkar, ''Pamuk fiyatlarında dalgalanmalar ne
kadar az olursa, bu durum bu ürünle iştigal edenlerin menfaatinedir. Bu yüzden
üreticinin tedirginliğini anlayışla karşılıyoruz. Ancak, lif pamuk fiyatlarının
piyasalarda 5 lira düzeyine ulaşacağını tahmin ediyoruz. Çiftçilerimiz
telaşlanmasın'' diye konuştu.
Aşkar, hasadı ağustosta başlayacak pamuğun üreticisinin yüzünü
güldüreceğine inandığını belirterek, şunları kaydetti:
'' Lif pamuk fiyatlarının piyasalarda 5 lira düzeyine ulaşacağını tahmin
ediyoruz. Çiftçimiz telaşlanmasın. Biz de ÇUKOBİRLİK olarak üreticinin her zaman
yanındayız. Bu kapsamda, 1 Ağustos 2001 tarihinde resmen, eylül ortalarından
itibaren de fiili olarak başlayacak olan yeni kampanya döneminde öncelikli
hedeflerimiz, ortaklarımızın emeğini ve alın terini en iyi şekilde
korumaktır.''
İyi bir alım sezonu geçirmek için pamuk toplama döneminden önce bağlı
kooperatiflerin yöneticileri ve ortak üreticilerle toplantılar düzenleyerek görüş
alış verişinde bulunacaklarını ve buna göre kampanyayı şekillendireceklerini
anlatan Aşkar, ''Ancak, her şartta ortağımızın ÇUKOBİRLİK'e getireceği kütlü
pamuğunu piyasa şartlarında en iyi şekilde değerlendireceğimizi söyleyebilirim''
dedi.
Aşkar, ÇUKOBİRLİK yönetim kurulu ve idari personelle de bu konuda yoğun
toplantı ve çalışmalar yaptıklarını belirterek, kurum olarak ürün işleme ve
depolama sorunlarının bulunmadığını, işleyecekleri pamuğu, stoka yönelmeden borsa
değerleri üzerinden satışa sunmayı planladıklarını, maliyetleri asgariye
indirdiklerinden dolayı da ortak üreticilere kalıcı ve en iyi hizmeti
vereceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

AA

(28/07/2011 - 11:09:20)

leventsr
28-07-2011, 11:49
PAMUK FİYATINDA DALGALANMA SÜRÜYOR

Bu yılın mayıs sonunda 7 lira
sınırına kadar yükselen, geçtiğimiz hafta başında ise borsada 3,60 liradan işlem
gören pamuğun kilosu düşmeye devam ederek 10 günde 3 lira sınırına yaklaşırken,
üretici temsilcileri telaşa kapılmaya gerek olmadığını bildirdiler.
Çukurova Pamuk Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri
Birliği (ÇUKOBİRLİK) Genel Müdürü Ahmet Aşkar, AA muhabirine yaptığı açıklamada,
geçen sezon başında piyasalarda dengeli bir seyir izleyen işlenmiş (lif pamuk)
pamuk fiyatlarının, daha sonra ani bir yükselme trendine girdiğini söyledi.
Piyasalarda ani düşüşler gibi ani yükselmeler olduğunu, bunun da aslında
sıkıntı yarattığının göz ardı edilmemesi gerektiğini bildiren Aşkar, lif pamuk
fiyatlarının geçtiğimiz mayıs sonunda neredeyse 7 lira sınırına kadar
yükselmesinin kendilerine göre spekülatif olduğunu bildirdi.
Aşkar, pamuktaki yüksek fiyatın, gerçekçi ve ekonominin kurallarına uygun
olmadığını ifade ederek, ''Geçen yılın ocak ayında kilo fiyatı 2,5 lira olan, bu
yıl mayıs sonunda ise 7 lira sınırına dayanan pamuğun fiyatı düşmeye devam ederek
10 gün önce 3,60 liraya kadar geriledi. Son günlerde de borsada 3,00 TL sınırına
yaklaştı'' dedi.
ÇUKOBİRLİK olarak pamuk fiyatlarının belirli ve dengeli seviyelerde
oturmasının hem çiftçi, hem sanayici, hem de aracılar için daha yararlı olacağı
inancını taşıdıklarını vurgulayan Aşkar, ''Pamuk fiyatlarında dalgalanmalar ne
kadar az olursa, bu durum bu ürünle iştigal edenlerin menfaatinedir. Bu yüzden
üreticinin tedirginliğini anlayışla karşılıyoruz. Ancak, lif pamuk fiyatlarının
piyasalarda 5 lira düzeyine ulaşacağını tahmin ediyoruz. Çiftçilerimiz
telaşlanmasın'' diye konuştu.
Aşkar, hasadı ağustosta başlayacak pamuğun üreticisinin yüzünü
güldüreceğine inandığını belirterek, şunları kaydetti:
'' Lif pamuk fiyatlarının piyasalarda 5 lira düzeyine ulaşacağını tahmin
ediyoruz. Çiftçimiz telaşlanmasın. Biz de ÇUKOBİRLİK olarak üreticinin her zaman
yanındayız. Bu kapsamda, 1 Ağustos 2001 tarihinde resmen, eylül ortalarından
itibaren de fiili olarak başlayacak olan yeni kampanya döneminde öncelikli
hedeflerimiz, ortaklarımızın emeğini ve alın terini en iyi şekilde
korumaktır.''
İyi bir alım sezonu geçirmek için pamuk toplama döneminden önce bağlı
kooperatiflerin yöneticileri ve ortak üreticilerle toplantılar düzenleyerek görüş
alış verişinde bulunacaklarını ve buna göre kampanyayı şekillendireceklerini
anlatan Aşkar, ''Ancak, her şartta ortağımızın ÇUKOBİRLİK'e getireceği kütlü
pamuğunu piyasa şartlarında en iyi şekilde değerlendireceğimizi söyleyebilirim''
dedi.
Aşkar, ÇUKOBİRLİK yönetim kurulu ve idari personelle de bu konuda yoğun
toplantı ve çalışmalar yaptıklarını belirterek, kurum olarak ürün işleme ve
depolama sorunlarının bulunmadığını, işleyecekleri pamuğu, stoka yönelmeden borsa
değerleri üzerinden satışa sunmayı planladıklarını, maliyetleri asgariye
indirdiklerinden dolayı da ortak üreticilere kalıcı ve en iyi hizmeti
vereceklerine inandıklarını sözlerine ekledi.

AA

(28/07/2011 - 11:09:20)

7 lerden ve 7 lere yakın seviyelerden alıp işleyen ve son mamule getiren söktaş şimdi 3 lü ve yakın seviyelerden işliyo son mamul halinde satıyo ,hammadde maliyetinin bukadar pozitif yönde etkiliyecek olması çok ama çok olumlu iken ,bakılan yada bize öyle algılatılan şeyin sadece kriz gelicekmi gelirse nasıl olcak yada dolar ve euro borcu tl bazlı artıcak ne yaparızı düşündürtmekte,hiçmi iyi tarafından bakılmıyo bu işe düşen pamuk hammaddenin 7 lerden değilde 3 lerden alıp üretilcek olması ,yada euro bazlı ihracatı hiçmi olumlu olmıyacak yada hindistan fabrikasından gelen para hint rupisi yada tl olarak orda mı tutulcak yada yansıcak hindistandamı rubi dolar gengesi kısmi olarak bozuldu ,artan doların hindistan söktaşa satışlarda hiçmi olumlu etkisi olmıyacak.

hadi bakalım inşallah bu sefer hakkını verirler bu hissenin .

caveinn
28-07-2011, 16:11
http://www.iso.org.tr/tr/web/besyuzbuyuk/turkiye-nin-500-buyuk-sanayi-kurulusu--iso-500-raporunun-sonuclari.html

biraz gerilemişiz ama sondan girmeyi başarmışız yine de.

ben yatırım maliyetlerinin karı düşüreceğinden korkuyorum biraz. adam akıllı bir karı ancak 2012 de görecez belki de. pamuk fiyatındaki düşüş gazlar inşallah gelir tablosunu.

hürkan
28-07-2011, 21:46
2 ihtimal var..

salı günkü günlük beklentimi haftaya yaydılar.. eferim eferim... 6,70 yandı durdu yandı durdu... de hadi sıra 2.hedefte emme mal yok size ey moolar:notr: illa anlaşacaksak gelin atın kağıdı 8 lere hemencecik alın malı kankiler.. bizde kalkmamış trenlere atlamaya bakalım siz sağğ biz selameett... :)

KAFKASKARTALI
29-07-2011, 20:34
Önce trendin içinde kalması lazım....
Trendin içinde kapatması güzel oldu...
http://img233.imageshack.us/img233/2185/sktasay.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/sktasay.jpg/)

YTD......

corrado
29-07-2011, 20:51
selamlar bugün halkalıda moova amblemli giydirilmiş bi araç gördüm bayan bi sürücüsü vardı muhtemelen satış temsilcisiydi.satmaya başladık hadi hayırlsı..

water
30-07-2011, 14:37
65 yıllık sanayici de ineği sevdi

http://www.aksam.com.tr/65-yillik-sanayici-de-inegi-sevdi-3214y.html

hürkan
01-08-2011, 12:12
salı günkü günlük beklentimi haftaya yaydılar.. eferim eferim... 6,70 yandı durdu yandı durdu... de hadi sıra 2.hedefte emme mal yok size ey moolar:notr: illa anlaşacaksak gelin atın kağıdı 8 lere hemencecik alın malı kankiler.. bizde kalkmamış trenlere atlamaya bakalım siz sağğ biz selameett... :)

evet hedef 2. tamam 7,30 ilk seansta vurdu vurdu vuruldu :D şimdik önümüze bakalım ve 7,52 ye biran önce varalım kriz miriz bışa zaman harcamayalım kankiler bi gayret bu mübarek ayda yormayın bizi heh fibofana atalım iftardan önce olurmuki lan??:notr:

prens_poet
01-08-2011, 14:48
Bugünkü yükselişi neye bağlamak lazım acaba ? Endeks düşüşünde fazlasıyla aşağı salınmasına mı ?

leventsr
01-08-2011, 16:35
ak dan 100.000 adet virman entez e ,takip etmek lazım böyle bir tahta için az bir miktar değil ,

ak daki mallar ın çoğu patron malı bunu unutmayın 100.000 adet blok mal virmanı.

hürkan
02-08-2011, 00:36
hisseyi yukarı taşımak için yapılmıştır umarım hacimle.. 20 gnlk har.ort seviyesi kapadı bu iyi.. ilk hedef 7,48 bol.band.. sonra 100 gnlk ağr.ortalm 7,65 üstüne atması şart.. yine hacim gerek... sonrasında yol haritası belli olur.. tobo formasyonu hazırlığı var gibi geldi bana.. 7,85 üstü kapanışlar rahatlatır anca.. bilanco yolu çizer şimdilik sadece yazboz tahtası.. hayırlı ramazanlar.. YTD...

PARATONER81
02-08-2011, 10:41
Bu işlem hacmini düşüşe çevirmez inşallah

PARATONER81
02-08-2011, 17:12
155000 lotla yüzde 2 arttırdı şimdi 1000 lot satışla kağıdı -2 yapacak enteresan bir hisse tavana giderken ekside kapatacak

hürkan
02-08-2011, 17:24
hisseyi yukarı taşımak için yapılmıştır umarım hacimle.. 20 gnlk har.ort seviyesi kapadı bu iyi.. ilk hedef 7,48 bol.band.. sonra 100 gnlk ağr.ortalm 7,65 üstüne atması şart.. yine hacim gerek... sonrasında yol haritası belli olur.. tobo formasyonu hazırlığı var gibi geldi bana.. 7,85 üstü kapanışlar rahatlatır anca.. bilanco yolu çizer şimdilik sadece yazboz tahtası.. hayırlı ramazanlar.. YTD...

sabır sabırr ya sabırrr:fiyu:

PARATONER81
03-08-2011, 10:27
Düşmek için fırsat kolluyor ufacık bir kvılcımda dip tüm hisseler toplar bizim m.. Burda kalır yine:((

notes
03-08-2011, 11:04
http://www.halkyatirim.com.tr/Stocks/StocksDetail.aspx?stock=SKTAS

İşlem hacmine bakılırsa iyi topluyorlar. Derinliği olan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilir...

unreal11
03-08-2011, 11:59
paratoner salla söktaşı özbey ne alemde..

prens_poet
03-08-2011, 12:05
"Fiyatın birkaç saat içinde hangi düzeye geleceğini tahmin etmek yerine, uzun vadede izleyeceği yönü kestirmenin daha karlı olduğunu anlamam yıllarımı aldı.”

( From Reminiscences of a Stock Operator - by Edwin Lefevre )

PARATONER81
03-08-2011, 12:23
Bıraktığın yerde aynı sen çıkmadın mı söktaştan

Wizard
03-08-2011, 15:57
Kademeler dolmaya başladı endeks de artı'ya geçecek gibi duruyor, güzel bi hareket çekebilir YTD

PARATONER81
04-08-2011, 10:59
kağıt mı boşaltıyor kağıt mı topluyor belli değil hep aynı hareket gidiyomuş gibi yap sonra boşalt

GaKKoS
04-08-2011, 14:15
2 günde 7.60 getir 7.20 düşür..

40 pip iyi para getirirdi... Trade yapabilene..

Ama bu bir oyun gibi geliyor bana..

hürkan
04-08-2011, 23:53
goody neden vermiyorlar?? neden hala 70 lerde?? aksa neden vermiyorlar 4 liradan bilanco ile 5 lere kazık çaktı(son şirket bölünme haberi ile silkeleme hariç)???... söktaş direnir.. birde bilanco güzel gelirse inşallah.. 21 temmuz kara perşembede bütün kağıtlar söktaş dahil taban yerken vkgyo niye tavan tavan gitti??? bilanco... ya nasip yarına.. hakkımızdan hayırlısı ne ise o ola...:notr:

mobutuseseko
05-08-2011, 02:50
goody neden vermiyorlar?? neden hala 70 lerde?? aksa neden vermiyorlar 4 liradan bilanco ile 5 lere kazık çaktı(son şirket bölünme haberi ile silkeleme hariç)???... söktaş direnir.. birde bilanco güzel gelirse inşallah.. 21 temmuz kara perşembede bütün kağıtlar söktaş dahil taban yerken vkgyo niye tavan tavan gitti??? bilanco... ya nasip yarına.. hakkımızdan hayırlısı ne ise o ola...:notr:

ya nasip azizim; umarım yarın çok kötü bir gün olmaz...!

corrado
05-08-2011, 15:27
selamlar ...böyle bir ortamda böyle bir günde maşallahmı diyelim kağıdımıza ne diyelim bilemiyorum ama eminim patronda akıllanmıştır artık zamanında bu kadar beklentiye rağmen götürmessen kağıdı süründürürsen olacağı budur.aşağı vursa dünya mal kaptırır yukarı vursa ky satışa geçer.yinede diğer kağıtlara göre çok çok iyiyiz..allah nazarlardan saklasın..

hürkan
06-08-2011, 19:13
... endeks 50 binleri aşağı kıracak gibi sanki... ABD notu düştü vah vahhhh....

.. sözüm çok sevgili patron hisselerini tahtada çeviren söktaş speğine...

ey sevgili dost hani 7 lerde 8 lerde maliyetlenip 5-6 ay keyfinizi bekleyipte kar ettirmediniz de borsa terse düşünce 7 lerden 300-500 lot almamak için tahtada türlü cambazlıklar yapıp ta 6,80 lerden malı aldınızya benden geri... alın şimdi o hisseleri takasbankın müsait bir odasında bekletin... şimdi patronluk sırası bizde yalvarın bakalım elinizden malı kaça alacam sizden geri... o zamanı ben biliyorum haha... .........geçmiş olsun söktaşın mal speklerine....... :halayci:
:seyt:

alpcan1
06-08-2011, 20:27
[QUOTE=prens_poet;6231721]İçinde bulunduğumuz duruma karşı alınacak önlemi Wall Street'in meşhur spekülatörlerinden Larry Livingston yıllar önce şöyle aktarmış:

“Borsada genel bir düşüş yaşanacağını hissettiğiniz anda elinizdeki bütün hisseleri satın, sonra da koşulların tersine dönmesini bekleyin. Bunu yapabilmek için zeki ve öngörüşlü olmanız gerekir, yoksa bu söylediğim ‘ucuza al pahalıya sat’ gibi basit bir öğüt olarak algılanabilir.”

sayın prens bugün bütün topikler de bütün herkesçe bilinen bu malum sözü, insanların kafasına kafasına vurarak insanları yönlendirmek, sizce böyle bir günde ne kadar doğru?.bence borsa dahada düşse bende alttan daha fazla mallansamsa diye aklınızdan geçirdiğinizi düşünüyorum

leventsr
06-08-2011, 22:58
4 aydır düşüşde ve yatayda gitmedi de gitmedi goturmediler bı türlü ne olduda goturmediler kriz ciksada ky yi dahadami zorlasak dediler insafoglu insaf , ha şimdi ne oldu ne gecti elinize kriz çıktıda ne oldu yakın bı tarafinıza kınada herkez Ersin muradına , patronumuz çok yaşa.

PARATONER81
08-08-2011, 11:48
toparlamak için hiç bir çabası yok dün önünden geçtim süt fabrikası üretime hazır her şey yolunda ama niye bu kadar satıyor anlamadım

thy507
08-08-2011, 15:58
sktaş yine önde koşuyor senin derdin neki sanki fabrikan battı takasında yabancı bile doğru düzgün yok ayıp ya. başladığımız noktaya geri döndük.

skyflood
10-08-2011, 10:41
Ne oldu arkadaşlar herkes kol mu kesti kimsede ses seda yok?

leventsr
10-08-2011, 11:15
endex düşşede düşsemi bekliyo hala,senin gibi patronunda tahta yapıcınında.

PARATONER81
10-08-2011, 11:26
Biraz borsa artıya geçsede kağıdı boşaltsam diye bekliyodu patron bunuda şimdi yapıyor karaktersiz bir hisse

skyflood
10-08-2011, 11:53
bu kadar beklentiye karşı nasıl basıo malı valla bravo:grrr:

statin
10-08-2011, 12:27
ya hakikaten girdiğime pişman oldum ilk defa bu kadar sabır gösteriyom ama bittim artık yaaa

statin
11-08-2011, 11:40
kardeşim bu neya bukadar baskı olurmu inişte ver alırken yok.....

GaKKoS
11-08-2011, 11:50
Yazıklar olsun böyle şirkete..

Endeks %3 oldu hala - de geziyor..

Endeks -3 olsa , -15 ile en önde gider..

Bende şans yok bu ara hangi şirkete sağlam diyip girsek zararla çıkıyoruz ... Hayırdır inşallah ..

Amaçları nedir ? Görende şirket batıyor sanacak.