PDA

View Full Version : EGCYH-Egeli & Co Yatırım Holding

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

isoldmysoul
11-03-2011, 22:09
Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlık Arşive taşınmıştır.

Hisse başlıkları bilgi paylaşımı için açılmıştır. Burada teknik - temel analizleri ve hisse ile ilgili son haberleri paylaşabilirsiniz. Muhabbet tarzı yazıları lütfen bu başlıklara göndermeyiniz.

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değerlendirmeyiniz.

dünya06
11-03-2011, 23:35
hayırlı uğurlu olsun :) herkese bol kazanclar.

oyuncu7276
12-03-2011, 09:35
dün kapanış sonrası gelen haberle ilgili kimse yorum yazmamış, ihale sonucuna onay gelmiş, imzaya çağırıyorlar...inşaallah bu çıkışın başlangıcı olur...pazartesi tavan olurmuyuz dersiniz...

Efekan Demirci
12-03-2011, 11:50
ne olacak ki bu hamam ihalesinden, aldığı gün dip dip yaptı.salı günüde tellak ihalesine girdik derler.

Efekan Demirci
12-03-2011, 12:29
Temiz bir sayfa :P

latekin sayfasıda arşivlenip yenilenmiş aynı egeli co sayfası gibi, okurmusunuz bunu egeli co sayfasına da yazmış olsa aynı değilmi.yaplın işler hep aynı.ama devletimize güveniyoruz.
Japonya daha düne kadar depreme dayanıklı yapılarıyla bir numara ülkeydi, ama bir ana neler oldu.düşmez kalkmaz bir Allah tır.Tan elbet sende bir gün umarım insafa geleceksin.

Geçmişi böyle iki tuşa basarak kolay silemezler. Tüm kayıtlar ilgili kurumlarda mevcut.Suclular er yada geç yargı önüne çıkarılacaklar. Ne o öyle Lise günlükleri gibi. Kalbinden temiz bu sayfayı bana ayırdıgın için çok teşekkür ederim diye başlayan yazı dizilerine benziyor. Yeni gelen arkadaşlar dikkat bu hissede oyunlar dönüyor ve dönmeye devam ediyor. Çok canlar yandı. Yeni gelen arkadaşlar geçmişteki yazıları okuyamadan sanacaklar ki; OOO forumda herkes yükselecek diyor. Olumsuz bir yazı yok Sundan biraz alayım zengin olayım paramı 2-3 e katlayayım diye düşünce tarzına gireceksiniz eminim fakat dikkatli olun arkadaşlar burda parasının %80 ile %40 ı arasında miktarını kaybeden arkadaşlar vardı eski TOPİK sayfasında. Kendinize sağlam hisseler bulun. Yatırım tavsiyesi degildir.
Soluyarak ciğerlerimize aldığımız hava bile emanetken, bu kadar herşeye sahip olma hırsı niye?

TOKATYILDIZI
12-03-2011, 14:40
***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Ruhsatlı Balıkesir-Bigadiç-Adalı-Çeribaşı Jeotermal Alanının ihalesi hk.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:NRG Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte "NRG Enerji- Egeli & Co İş Ortaklığı" olarak katıldığımız T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü'ne ait Ruhsatlı Balıkesir-Bigadiç-Adalı-Çeribaşı Jeotermal alanının 24.02.2011 tarihinde yapılan ve 516.000 Amerikan Doları bedelle kazanılmış olan ihalesi Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Encümeni'nin onayından geçmiş olup, sözleşme imzalanmasına ilişkin davet 11.03.2011 tarihi itibari ile tarafımıza ulaşmıştır.

Kamunun bilgisine arz ederiz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

maruf2001
12-03-2011, 16:03
habere sevinelimmi yoksa üzülelimmi.kağıt iyi haber geldiğinde aşağılara geliyorda?bakalım pazartesi ne yapacak.ytdeğildir.

balıkadam
12-03-2011, 16:52
Temiz bir sayfa :P

latekin sayfasıda arşivlenip yenilenmiş aynı egeli co sayfası gibi, okurmusunuz bunu egeli co sayfasına da yazmış olsa aynı değilmi.yaplın işler hep aynı.ama devletimize güveniyoruz.
Japonya daha düne kadar depreme dayanıklı yapılarıyla bir numara ülkeydi, ama bir ana neler oldu.düşmez kalkmaz bir Allah tır.Tan elbet sende bir gün umarım insafa geleceksin.

Geçmişi böyle iki tuşa basarak kolay silemezler. Tüm kayıtlar ilgili kurumlarda mevcut.Suclular er yada geç yargı önüne çıkarılacaklar. Ne o öyle Lise günlükleri gibi. Kalbinden temiz bu sayfayı bana ayırdıgın için çok teşekkür ederim diye başlayan yazı dizilerine benziyor. Yeni gelen arkadaşlar dikkat bu hissede oyunlar dönüyor ve dönmeye devam ediyor. Çok canlar yandı. Yeni gelen arkadaşlar geçmişteki yazıları okuyamadan sanacaklar ki; OOO forumda herkes yükselecek diyor. Olumsuz bir yazı yok Sundan biraz alayım zengin olayım paramı 2-3 e katlayayım diye düşünce tarzına gireceksiniz eminim fakat dikkatli olun arkadaşlar burda parasının %80 ile %40 ı arasında miktarını kaybeden arkadaşlar vardı eski TOPİK sayfasında. Kendinize sağlam hisseler bulun. Yatırım tavsiyesi degildir.
Soluyarak ciğerlerimize aldığımız hava bile emanetken, bu kadar herşeye sahip olma hırsı niye?

Ne o dostum, Topicin yenilenmesinin de Tan'ın işi olduğunu mu düşünüyorsun.
Bu kadar paranoyak olmaya gerek yok. Eger hisse sağlam işler alırsa kimse önünde duramaz eninde sonunda hak ettiği yere gelir. Tabi bubun için sahiplerinin dürüst olması ve verdikleri sözleri tutması gerekiyor.

msalkaya
12-03-2011, 18:44
ne olacak ki bu hamam ihalesinden, aldığı gün dip dip yaptı.salı günüde tellak ihalesine girdik derler.

Aynen katılıyorum. Doğru tespit.

sakli_kent19
12-03-2011, 19:55
her şey bir umutla başlar.

varyocu2
13-03-2011, 00:57
umudun bittiği yerden yeni bir sayfa açılır.iyi ve güzel şeyler yazılmaya başlar.her kış ın sonunda baharlar yaşanır.önceleri yağmurdur fakat sonraları hep mavi gökyüzü ve güneş....
her şey bir umutla başlar.

dünya06
13-03-2011, 01:16
0,8 de lanet edilen kagıt kaçtan alınacaktı aceba ? neyse düşüş bandını gösterdik kagıt onu yukarı kırmak üzere o zaman zaten hareket başlar . öyle değilmi tan ? tan nasılsın işler nasıl :)

Efekan Demirci
13-03-2011, 22:20
Bu hafta alışların farkındamısınız.Tan çok aşağı çektin bu hisseyi, neyine güvendin bilmem.%100 halka açık bir şirket, elindeki mal belli, fakat sen diyorsun ki imtiyazlı.merak etme birileri çöplüğüne senden izinsiz girdi galiba, sert alışların farkındamısın, fazla değil sen biraz daha beklersen, kimse bu adam seni yarın bu şirkete bile sokmaz.sende bunun farkındasın... ucuzlayacağı kadar ucuzladı bakalım ilerde şirketin adı bile değişir.senin yapamadığını başkaları yapar.ama kimsenin yaptığı kimseye kalmaz, bu ülkede tek spek, tek parası olan sen değilsin.

Demedi Demeee,

dünya06
13-03-2011, 23:21
Bu hafta alışların farkındamısınız.Tan çok aşağı çektin bu hisseyi, neyine güvendin bilmem.%100 halka açık bir şirket, elindeki mal belli, fakat sen diyorsun ki imtiyazlı.merak etme birileri çöplüğüne senden izinsiz girdi galiba, sert alışların farkındamısın, fazla değil sen biraz daha beklersen, kimse bu adam seni yarın bu şirkete bile sokmaz.sende bunun farkındasın... ucuzlayacağı kadar ucuzladı bakalım ilerde şirketin adı bile değişir.senin yapamadığını başkaları yapar.ama kimsenin yaptığı kimseye kalmaz, bu ülkede tek spek, tek parası olan sen değilsin.

Demedi Demeee,
haklısın borsada şirket sahibi diye bişey yok kimin parası çoksa onun borusu öter . zenginin birisi sadece 8 milyon lira ile tüm kagıtlara sahip olabilir . tan da dımdızlak kalır .borsa risk işidir spek mal toplayacağım derken bazı güçlü gruplar fırsat kollar ve speğin yani patronun elinden tüm kagıtları ucuza alır .bu kagıtta bircok grubun fırsat kolladığını görüyoruz . dediğim gibi 8 milyon lira bazılarının sadakası bile değil . sen sattıkca adam çaktırmadan alttan almaya devam eder . diyer spekte bakakalır . eee onuda göze alıyor tabi spek efendi .eğer başka gruplar bu kağıda yüklü miktar alış girdilerse tahtada çok büyük savaşlar yaşanacaktır . ancak güçlü grup hisselerin coğunu aldıysa diyer gruplara alış fırsatı vermeden kendi emrinde calıştırdığı 100 150 brokerle kagıda giriş izni bile vermeden yukarı yapar . ne zaman bu kadar kar bana yeter der o zaman tahtayı diyer grup ve ky lere açar . zaten o zamana kadarda adam karı cebine yükler.:)

TOKATYILDIZI
14-03-2011, 16:39
SA...YA BUGÜN KİMSE BİŞEY YAZMAMIŞ....BİSMİLLLAH DİYELİM....

Tependeki sinekler bile elini sallamadan gitmezken başındaki şeytan sen Kuran'a sarılmadan gider mi sanıyorsun?

BiGLoRD
14-03-2011, 17:44
endeks 58.000 lerden 64000 binlere soluksuz gelince ve avrupa ve abd deki gidişatın pekde iç açıcı olmadığını gördükten sonra bugün hisseyle vedalaştım. aslında tam kıvamına gelmişti ama endeksin çok şiştiğini ve kar satışlarının geebileceğini düşünüyorum bu yüzden çıktım ama hep takibimde uygun fiyatlara gelirse tekrar porföye eklerim yok giderse hissede olan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

yatırım tavsiyesi değildir.

BiGLoRD
14-03-2011, 17:45
şuan ;

dax : % -1,75
dow : % - 0,97
imkb : % + 1,17 ??????????????

ve bu son bir haftadır böyle hareket ediyor.

sakli_kent19
14-03-2011, 20:22
işler iyiye benziyo baksanya tüm kagıtları artıda kapatıyo ky yi sevindireyim diyor biraz olsun:)

varyocu2
14-03-2011, 23:51
endeksten çok ta hoş kokular gelmiyor.sanki yabancı imkb den çıkamamış millete gelin elinize vereyim hisseleri diyor gibime geliyor.egeli de yabancı yok o da nasipleniyo iyiye gidişten.
şuan ;

dax : % -1,75
dow : % - 0,97
imkb : % + 1,17 ??????????????

ve bu son bir haftadır böyle hareket ediyor.

dusyildizi
15-03-2011, 09:05
Dünya borsaları +da giderken biz eksideydik birazda biz +da gidelim
hemen kötüye yoruluyor

BiGLoRD
15-03-2011, 09:42
Dünya borsaları +da giderken biz eksideydik birazda biz +da gidelim
hemen kötüye yoruluyor

sayın dusyıldızı, kötüye yormuyoruz gördüğümüzü yorumluyoruz
bugün de artı gitsin ben bu borsayı bırakırım

BiGLoRD
15-03-2011, 09:43
endeksten çok ta hoş kokular gelmiyor.sanki yabancı imkb den çıkamamış millete gelin elinize vereyim hisseleri diyor gibime geliyor.egeli de yabancı yok o da nasipleniyo iyiye gidişten.

neyse en azından benimle aynı fikirde olan birisi çıktı

BiGLoRD
15-03-2011, 09:44
endeks 58.000 lerden 64000 binlere soluksuz gelince ve avrupa ve abd deki gidişatın pekde iç açıcı olmadığını gördükten sonra bugün hisseyle vedalaştım. aslında tam kıvamına gelmişti ama endeksin çok şiştiğini ve kar satışlarının geebileceğini düşünüyorum bu yüzden çıktım ama hep takibimde uygun fiyatlara gelirse tekrar porföye eklerim yok giderse hissede olan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

yatırım tavsiyesi değildir.

her zaman stoploss seviyesini belirlemek lazım,
zararda olunda bile

cso12
15-03-2011, 15:01
0,90 altı düşerse almayı düşünüyorum arkadaşlar.ne dersiniz düşermi?

TOKATYILDIZI
15-03-2011, 16:07
Vergi davası sonuçlandı

Egeli&CO Yatırım Holding'in 6.354,13 liralık BSMV davası sonuçlandı

15.3.2011 - 15:52

Egeli&CO Yatırım Holding, BSMV verg tutarının iadesi için açtığı davanın aleyhine sonuçlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile duyurdu. Açıklama şöyle:"Ocak 2008 dönemine ait ihtirazi kayıtla ödenen 6.354,13 TL'lik BSMV vergi tutarımızın iadesi için İstanbul 5. Vergi Mahkemesinde 12.03.2008 tarih ve 2008/759 Esas No ile açılan, İstanbul 5.Vergi Mahkemesi'nin 10.10.2008 tarih ve 2008/3114 sayılı karar ile lehimize sonuçlanan, Davalı İdare'nin Bölge İdare Mahkemesi nezdinde yapmış olduğu itirazın, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nin 25.12.2009 tarih ve 2009/21996 sayılı kararı ile reddedilerek lehimize sonuçlandığı 22.06.2010 tarihinde kamuya duyurulan dava ile ilgili olarak;

Beşiktaş Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne yapmış olduğu karar düzeltme talebi kabul edilmiş ve 30.12.2010 tarih 2010/23050 sayı karar ile dava aleyhimize neticelenmiştir. "

ases
15-03-2011, 17:21
biz yatırım haberi bekliyoruz hani 2010 sonuna kadar 10 milyonluk hala ses seda yok 6 bin liralık vergi haberi geliyor valla korktuğum başıma gelecekek gibi bizi buralarda süründürüp bir bedelli daha :cry::cry:

sakli_kent19
15-03-2011, 20:41
bugun hazır düşmüşken bizde maliyeti biraz düşürdük.tan amca bizde para çok 0.90 nın altına çek de biraz daha alalım ne dersin.

Efekan Demirci
15-03-2011, 22:53
6000 tl. vergisini vermeyen biri gidiyor Hedge ye (gerçi doğrumu tam bilinmesede) sponsor oluyor.Tan elinden gelse kimseye 5 kuruşunu vermez.bu gün bu vergi olayını borsa gündemin ana başlığında okudum, şaşırdım.2008 den kalma ve 6000 tl bir vergi borcu, kötü haber gibi lanse edilmeye çalışılıyor.Gelebileceğinden öte diplere geldi ve bütün kötülüklerini döktü bu hisse, yani sona gelindi.Bu saatten sonra sadece sabırla beklemek lazım, (bu arada spek işi biliyor alışları satanın malını alıyor, direk alış yapmıyor) gerçi tanda akrabasına alış yaptırıyor herneyse asıl konu arkadaşlar 6000 lira vermemek için bunları yapan bir adam enayimide sponsor olacak o kadar parayı dökecek.milleti hisseden dökmek için böyle haber özeliği olmayan bir miktar para da herkezin takip ettiği bir sitede yayınlanıyor.Bilinki bir hisse hakkında sağda solda iyi konuşuluyorsa birileri mal satacaktır.böyle bir haberse tam aksidir...

^^VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ EN KUTSAL KAZANÇTIR^^

Efekan Demirci
15-03-2011, 23:51
arkadaşlar bu haberler ulusal basında daha önceden çıkımıştı.Bu tür şekilde kamuyu yanıltarak hisseyi aldırıp sonrasında yerine getirmemek suçtur.yapacağı ases sadece aşağıda belirtilen linke tıklayarak durumu yazmak, daha sonrasında bu maliye bakanlığı ve spk ya gidiyor ve soruşturma açılıyor.bu senin şirket ortağı olarak kanuni hakkın.topic arşivlenmese devak eden soruşturmalar hakkında spk nın soruşturmanın devam ettiğne dair yazılar var.
http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

biz yatırım haberi bekliyoruz hani 2010 sonuna kadar 10 milyonluk hala ses seda yok 6 bin liralık vergi haberi geliyor valla korktuğum başıma gelecekek gibi bizi buralarda süründürüp bir bedelli daha :cry::cry:

dusyildizi
16-03-2011, 11:19
eski ve yeni birbirine yaklaşıyor 6 guruş galdı zaman yakın heralde

ases
16-03-2011, 11:33
arkadaşlar bu haberler ulusal basında daha önceden çıkımıştı.Bu tür şekilde kamuyu yanıltarak hisseyi aldırıp sonrasında yerine getirmemek suçtur.yapacağı ases sadece aşağıda belirtilen linke tıklayarak durumu yazmak, daha sonrasında bu maliye bakanlığı ve spk ya gidiyor ve soruşturma açılıyor.bu senin şirket ortağı olarak kanuni hakkın.topic arşivlenmese devak eden soruşturmalar hakkında spk nın soruşturmanın devam ettiğne dair yazılar var.
http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

sn. efekan hocam ben spk ya iki defa şikayet ettim ulusal basına 2010 sonuna kadar 10 mlyn tl lik yatırım yapacağım diye beyanat verip yatırım yapmadığı ky yatırımcıyı aldattığı için spk cevap göndermiş tabiki hikaye

fbbaho
16-03-2011, 13:20
"eskisi degil, yenisi gidecek. bence yenisinde pozisyon almali" dedigim icin 30 gun nopost yedim.

Millet neler neler yazdi, "1.20 sonudur, yok 90 sonudur, yok 80 sonudur, yok spek erkeksen suralara getir" felan diye, spek kirmadi onlari, gosterdikleri fiyatin 20 kurus altina da getirdi ama onlar yildizli yildizli dolasip hala da yaziyorlar.

Sunu anladim, biliyorsan kendine sakliycakmissin, bilgi cezasiz kalmiyor. Belki bi 3 ay daha yazamam bu postin uzerine ama ne edelim yani.

Hisseye gelince de beklemeye devam edicez. "Bedelli tamamlandi" ve "6000 lira vergi cezamiz bilmemne oldu" diye 2 haber geldi. Bence hic beklemedigimiz bi andayiz ve tahtamiz surpriz gelismelere gebe.

Zararimi ve biraz da karimi almadan tan in ensesinden inmeye niyetim yok.

dünya06
16-03-2011, 18:57
egcyh teknik analiz .
http://img691.imageshack.us/img691/6964/egcyh.png
http://img691.imageshack.us/img691/6964/egcyh.png
yakın tarih
http://img577.imageshack.us/img577/2903/egcyh2.png
http://img577.imageshack.us/img577/2903/egcyh2.png

dünya06
16-03-2011, 19:08
"eskisi degil, yenisi gidecek. bence yenisinde pozisyon almali" dedigim icin 30 gun nopost yedim.

Millet neler neler yazdi, "1.20 sonudur, yok 90 sonudur, yok 80 sonudur, yok spek erkeksen suralara getir" felan diye, spek kirmadi onlari, gosterdikleri fiyatin 20 kurus altina da getirdi ama onlar yildizli yildizli dolasip hala da yaziyorlar.

Sunu anladim, biliyorsan kendine sakliycakmissin, bilgi cezasiz kalmiyor. Belki bi 3 ay daha yazamam bu postin uzerine ama ne edelim yani.

Hisseye gelince de beklemeye devam edicez. "Bedelli tamamlandi" ve "6000 lira vergi cezamiz bilmemne oldu" diye 2 haber geldi. Bence hic beklemedigimiz bi andayiz ve tahtamiz surpriz gelismelere gebe.

Zararimi ve biraz da karimi almadan tan in ensesinden inmeye niyetim yok.

arkadaşım burası borsa veremez dediğimiz yer kagıdın cok cok önemli destek noktasıydı 74000 den 58000 gelen borsadaki düşüşüde kullandı tabi .spek bizim üç beş kuruşumuza bakmaz .esas büyük oyuncular vardır tahtada 1 2 milyon oynayan . adam onları hesaplar .düşün bir adam bu senete 1 milyon yatırdıysa sadece %10 artsa 100 bin lra kar yapacak .spek bunları biliyor . dökebildiği yere kadar dökecek . herşeyi bilseydik şuan holding sahibi olmuştuk . bizde ters köşe yaptık ama şu saatten sonra kimseye satın demek olmaz .kimse kimsenin zoruylada kagıdı alıp satmıyor .bizler sadece tahmin ediyoruz .sizinde tahmin ve öngörünüz varsa buyrun söyleyin . ky böyledir .kagıt cıkınca ben bildim der düşerkende suclu sensin der . bu kagıda yalnız başıma yüzlerce analiz yaptım hatta bu zamana kadar coğunun görmediği yöntemleri kullandım ama operasyon ve sonrasında bedelli olayı herşeyi mahvetti kaldıki ben kagıdın 2 de tekniği bozduğunu söylemiştim ve hiçbir zaman bedelliye savunmadım kagıt 2,5 bile . o zaman ısrarla söyledim bedelliden kazanı duymadım diye .bedelli yapan coğu kagıtta öyle oldu . astronomik bedelli acıklayanlar hariç aslan avtur gibi .yani dış dünya alakbullak yarın birgün borsa 30 000 olsa bu kagıt 0,3 kurusa düşsse suclusu bizmiyiz . yani cokta önemli değil yazmam bu kagıda canınız sıkılmasın . yazdığım ve zarar ettiğim iki kagıttır brisi ittfak diyeri egcyh .

Efekan Demirci
16-03-2011, 21:55
daha dün libya ve arabistan içinde aynı konular vardı.ekonomi bakanı türkiyenin japonya ile ekonomik ilişkilerinin fazla olmadığını zaten anlatmıştı.ilk etapta millet panikte yapsa da yarın buda unutulur.bu hissede maliyet düşürüyüm derken çıkışını kaçırmayın.

Efekan Demirci
16-03-2011, 22:48
Yabancılar türkiyenin yatırım yapılacak en uygun ülkeyi bence en son olaylardan sonra çok daha iyide analiz ettiler, değilmi tan.

dünya06
16-03-2011, 23:59
EGCYH-YENİ . TEKNİK ANALİZ .ALCALAN BAND YUKARI KIRMAK ÜZERE .
http://img269.imageshack.us/img269/4858/egcyhy.png

dünya06
17-03-2011, 00:04
Yakında bişeyler olacak . Zaman daralıyor .

Efekan Demirci
17-03-2011, 00:24
Sen öyle sanıyorsun ama öyle değil, konu sadece spk daki denetim eksikliği, bununda kolyı var, bimer(başbakanlık) tekrardan bir şikayet yapıp, daha önce yazmış olduğun dilekçelere herhangi bir işlem yapılmadığı, spk tarafından yapılan şikayetlerin değerlendirilmediği belirtip spk nın şikayetim hakkında kasıtlı olarak geciktirdiğini belirteceksin.spk sana konunun araştırıldığına dair yazı göndermiştir.ben yarın tekrar spk yı telefonla arayıp, aynen daha önce yapılan şikayetleri delil olarak göstererek, 4 ay boyunca herhangi bir işlem yapılmadığı, şikayetlerin sümen altı edildiği düşüncesiyle ilk etapta spk yı arkasından, özel durum açıklamaların yapılacağı yerin, spk mevzuatında, şirket yükümlülüklerinde açıkça belirtildiği şekilde, kapa verilmediği, gene ilk şikayette belirtilen, spk(ilk etapta bedelliyi onaylamıyor, bunu kapa vermeyip şirket yetkililerine söylüyor) hedge olayına sponsor olması, olayları, yani her iki tarafın haber saklama konusu, açıkça kanun maddelerinide ekleip hem şirketi hem spk yı görevi ihmal ve kötüye kullanmaktan şikayet edecem.Türkiyede ne:super: insanlar yargılandı.Yargıya güvenmeyip kime güveneceksin, er yada geç mutlak bir sonuç çıkacak.

sn. efekan hocam ben spk ya iki defa şikayet ettim ulusal basına 2010 sonuna kadar 10 mlyn tl lik yatırım yapacağım diye beyanat verip yatırım yapmadığı ky yatırımcıyı aldattığı için spk cevap göndermiş tabiki hikaye

varyocu2
17-03-2011, 01:01
ulen bugünde abd%2 düştü.yarın bizim endeks yine % 2 artar.acayip bi durum.yabancı mal çıkamamış abi.başka bi anlamı yok

Efekan Demirci
17-03-2011, 12:48
Bence bir süre daha bekleyip görmek gerekiyor.

TOKATYILDIZI
17-03-2011, 15:25
bence egcyo nun kardeşi daha sert çıkmaya aday

fbbaho
17-03-2011, 16:34
3lu belki de ilk defa ayni anda kosturmaya basladi. Tan baska biriyle anlasti galiba.

Ama sazanlar dikkat etsin, egcyo da A.Ort cok assagida kaldi..

oyuncu7276
17-03-2011, 18:24
kağıt geri gelmiş demekki birazda buralarda duracaz, belki daha ilerde..y.t.d...yarın hissemize kar satışı gelip 0,90lara inebilir tabi...nede olsa egcyh...

metalstein
17-03-2011, 19:10

Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Ortaklık sözleşmesi imzalanması hk.

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından "NRG Enerji- Egeli & Co İş Ortaklığı"'na verilen Ruhsatlı Balıkesir-Bigadiç-Adalı-Çeribaşı ve Balıkesir-Balya-Ilıca Jeotermal alanının ihaleleri ile ilgili olarak NRG Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ortaklık sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme ihale konusu projelerin ifası için kurulacak şirkete ilişkin hususları içermektedir. Tarafların projelerin ifası için kurulacak şirketteki hisse oranları %50-%50 şeklinde olacaktır. İmzalanan ortaklık sözleşmesi , teklif verilmiş olmakla birlikte alınamamış, ancak neticeleri henüz kesinleşmemiş 2 adet İhalenin (Aydın-Buharkent ve Çanakkale - Karaılıca (Tepeköy) - Etili ) "NRG Enerji- Egeli & Co İş Ortaklığı" üzerinde kalması halinde, bu ihaleler için de geçerli olacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

dünya06
18-03-2011, 11:21
EGCYH-YENİ . TEKNİK ANALİZ .ALCALAN BAND YUKARI KIRMAK ÜZERE .

dün itibaryle yeniler bu grafiğe göre hem hareketli ortalamayı hemde düşüş bandını yukarı kırdı . normalde artık yüksek cıkış başlaması gerekir. ytd değildir.

YALI
18-03-2011, 11:54
Genel kurul 23 demi 28 demiydi?

oyuncu7276
18-03-2011, 18:27
23 diye biliyorum...

varyocu2
18-03-2011, 23:59
ne dersin atlara binelim mi dıgıdık zamanı gelmiş midir?yoksa libya operasyonu engeller mi?
dün itibaryle yeniler bu grafiğe göre hem hareketli ortalamayı hemde düşüş bandını yukarı kırdı . normalde artık yüksek cıkış başlaması gerekir. ytd değildir.

ibrahimdemiray
20-03-2011, 21:43
nasıl bi pazartesi olacak bakalım
bence kabus gibi bir gün bizi bekliyor
malum libya yüzünden :(

Efekan Demirci
20-03-2011, 23:01
sen yenisin galiba bu hissede,
1.Libyanın Türkiyeye öyle bir etkisi olmaz tam tersine piyasa bunu olumlu karşıladı.
2.arabistan bile %5 artı yaptı
3.Hepsinden önemlisi egeli co holdingler zaten yapacağı her şeyi yaptı sona geldik, japonyadaki olan deprem ortadoğuda çıkan karmaşa tam aksine türkiyenin yatırımlar açısından en uygun yer olduğunu bir daha kanıtladı.katar bile türkiyede hazine arazilerine göz dikti bitkisel tarım ve hayvancılık için.ama vermez kimse toprağını bunlar için para verecek türkiyedeki şirketlerle ortaklık kuracak bunu katar ata holdingle yapıyor.Bunun gibi bir çok ülke var.sen sanıyorsun ki her ülke türkiye gibi tarım, yeraltı kaynakları ve diğer yatırımlar için uygun, değil arkadaşlar bunlar egelini 4 yıldır en büyük hedefleri arsında var ve bu potansiyeli tan egeli çoktan görmüştü.ama bunları yapacağını eylül ayında basın açıklamasında yazmıştı, ilk başta 10 milyon dolar yatırım yapacam dedi 2010 sonuna kadar,daha sonrasında 2013 kadar da 200 milyon daha yaparak en az 1 milyar dolarlık bir şirket haline getirecekti.
İşte sıkıntı burada yaptığı br şey yok, HEDGE gibi 3 tirilyon dolarlık, o kadar ülkenin katılımı ile yapılan toplantıda bunları çok iyi anlattı.Ama yakındaaa görecek herkez.ben sonuna kadar buradayım.
aşağıda uzunda olsa bu basın açıklamasını kopy yapacam, spk ya bu açıklama örnek gösterilerk kamuya yalan haber vererek hisselerini satarak, manipilasyon yaptığı hususunda şikayet edip haklarını arayabilirler.

Efekan Demirci
20-03-2011, 23:03
Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.
13 Ekim 2010 – Basın Bülteni
EGELİ & CO.: “REEL YATIRIMLAR İÇİN YERLİ ve YABANCI FİNANSAL
YATIRIMCIYI TARIM SEKTÖRÜNE ÇEKECEĞİZ”
Halka açık bir şirket olan Egeli & Co. Yatırım Holding, finansal yatırımlara
alternatif olarak sektörün yerli ve yabancı finansal yatırımcılarına tarım
sektöründe “Reel Yatırımlar” yapmaları için önderlik ediyor. Sektörün potansiyeli
göz önüne alındığında hedef, 2013 sonuna kadar 200 milyon lira doğrudan
yatırım gerçekleştirmek.
Egeli & Co. Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tan Egeli, yatırımcıya
fırsatlar sunan Türk tarım sektörüne, AB ve Dünya Bankası dahil pek çok
kaynaktan teşvik verilmesine rağmen bu fırsatlardan katma değer
yaratılamadığını ve finansal yatırımcıların ilgisinin sektöre çekilemediğini söyledi.
Tan Egeli, “Sermaye piyasalarındaki toplam portföy büyüklüğü 25 milyon lira olan
Egeli & Co. Grubu olarak, reel varlıklara yatırım yapacak olan iştiraki Egeli & Co.
Yatırım Holding aracılığıyla portföyün önemli bir kısmını tarıma yönlendirmeyi
planlıyoruz. Ayrıca, fizibilitesi yapılmış reel yatırımlarımıza yabancı fonları da
ortak ederek potansiyel gördüğümüz tarım sektöründeki büyümeye katkı
vereceğiz. Doğrudan yatırım miktarının 2013 sonuna kadar 200 milyonu
bulmasını bekliyoruz. 2010 sonuna kadar tarıma ilk aşamada 10 milyon lira
yatırım yapacağız. Tarımsal katma değeri artırmak ana hedeflerimizden birisi
Tarımsal yatırımlarımız ile yerel istihdamı ciddi bir oranda artıracağımız gibi, yerel
kalkınma kapasitesini geliştirecek ve kırsal çevre koşullarını iyileştireceğiz.” dedi.
Amaç; finansal yatırımcıyı doğrudan yatırıma yönlendirmek
Ana hedeflerinden birinin finansal yatırımcıları tarım sektörüne yönlendirerek,
rekabet gücü yüksek ve verimli bir yatırım ortamı oluşturulması olarak açıklayan
Tan Egeli sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yakın gelecekte tarım sektörünü daha fazla konuşuyor olacağız. Bu alana
yönlendirilen kaynak önemli miktarlarda getiri sağlayacak. Reel yatırımlara
yönlendireceğimiz yerli ve yabancı yatırımcıların yatırımları kalıcı olacaktır ve ülke
ekonomisine katkı sağlayacaktır. Uzun vadede reel yatırımlara yönlendirilen
kaynakla, sıcak para girişinin yarattığı riskler de azaltılabilecektir.”
Hazırlanan tarım raporu belirleyici oldu
Tarım sektörünün gelecek vaat eden bir yatırım alanı olduğuna inandıklarını
vurgulayan Tan Egeli, Türk tarım sektörünün analizini ve yatırım fırsatlarını
içeren detaylı bir rapor hazırlattıklarını söyledi. Egeli, “Rapordaki veriler dikkate
alındığında hayvancılık işletmeciliği, tarım arazilerinin toplulaştırılması ve organik
tarım işletmeleri yatırımlarının öncelikli olduğunu gördük ve yatırım planlarımızı
buna göre şekillendirdik” dedi.
Temettü verimliliğini ön planda tutacak bir yapı oluşturacaklarını belirten Egeli,
“Sürdürülebilir Sorumlu Yatırımlar (SRI)” yaklaşımını benimsediklerini;
kaynakların verimli kullanılarak sürdürülebilir ekonomik, sosyal ve çevresel
faktörleri gözeten yatırımları hayata geçireceklerini kaydetti. Egeli, “Bu
doğrultuda reel varlık portföyümüz içinde tarımsal yatırımlar önceliklidir.
Tarımsal katma değeri ve tarımda kurumsallaşmayı artırmaya yönelik çalışmalara
da öncülük etmek hedeflerimiz arasındadır” dedi.
Bir ilk gerçekleşti; yatırımlar için daha esnek bir yapıya kavuştu
Planlanan tüm reel yatırımlar ile toplamda 5 yıl içerisinde 1 milyar liralık bir
portföy büyüklüğüne erişmek ve bütün paydaşlar için katma değer yaratmak
istediklerini belirten Tan Egeli, bu hedefe varmak için yatırım imkânlarını
değerlendirmede daha esnek olmak adına mevzuatlar çerçevesinde yapılan
çalışma sonucunda Varlık Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin Egeli & Co. Yatırım Holding’e
çevrildiğini belirtti.
Egeli, “Sermaye piyasalarında bir ilk olan uygulama ile yüzde 99,6’sı halka açık
olan Varlık Yatırım Ortaklığı, Egeli & Co. Yatırım Holding oldu. Varlık Yatırım
Ortaklığı, bundan önce sadece Sabit Getirili Menkul Kıymetlere yatırım
yapabilirken artık, “reel varlık” diye tanımladığımız tarım, gayrimenkul, enerji ve
altyapı sektörüne yatırım kabiliyetine kavuştuk” dedi.
Egeli son olarak, hissedarlarına karşı sorumlulukları çerçevesinde yenilikçi
yaklaşımlarını; reel varlıklara yapacakları yatırımlar ile tüm paydaşlarına katma
değer elde etmek olarak açıkladı.
www.egelico.com
www.egcyh.com
www.egeliyatirim.com
Egeli & Co. Hakkında
Egeli & Co. kendini değer yaratmaya adamış bağımsız bir yatırım grubudur.
2002 yılı itibari ile, dürüst ve seçkin yaklaşımı ile yerli ve yabancı kurumsal
yatırımcılara, aile şirketlerine (family offices) ve özel bireysel portföylere; portföy
yönetimi, risk yönetimi ve yatırım danışmanlığı hizmetleri vermektedir.
Başarısı, yatırımcıları için yurtiçi ve yurtdışında geliştirdiği finansal ürünler ile
değer yaratma becerisinden gelmektedir. Kurulduğu günden bu güne kadar
bağımsız yapısı ile esnek, yaratıcı ve alternatif yatırım çözümleri üreten grubun
temel yeteneği, bölgesel uzmanlığı ile gelişmekte olan pazarlara odaklanmış
olmasıdır. Müşteri odaklı çalışmaları, disiplinli yatırım süreci ve yeniliklere bağlılığı
itibarını artırmaktadır. Deneyimli yönetici ekibinin, şeffaflık, sosyal sorumluluk,
adillik ve hesap verebilirlik ilkeleri ile ortaya koyduğu yaratıcı finansal çözümlerle
amaçlığı hedefler ortaya çıkmaktadır.
Grubun lokomotif şirketi olan Egeli & Co. Portföy Yönetimi A.Ş., yatırımcılarına
maksimum faydayı oluşturmak için ortaya koyduğu tarım, gayrimenkul, enerji,
altyapı, özel durum (special situations) ve hisse senetlerine odaklanmaktadır. Bu
yaklaşım ile Sermaye Piyasası Kurulu lisanslı ilk ve tek "Reel Varlık'
yönetimindeki, portföy yönetim şirketi olacaktır.
Egeli & Co. Tarihçe
2002
Yabancı yatırımcılara finansal konularda danışmanlık hizmet vermek ve
Türkiye'deki finansal sektöre yatırım yapmak üzere Egeli & Co. Finansal
Yatırımlar A.Ş. ("EFYAS") kurulmuştur.
2003
EFYAŞ'ın iştiraki olarak Egeli & Co. Investment Management S.A. ("ECIM")
2003 yılında ayrılmış fon hesaplarını ve off-shore fonlarını yönetmek üzere
kurulmuştur.
Yanlızca Türkiye'ye yatırım yapan ilk çoklu stratejili hedge fonu olan Egeli & Co.
Turkish Opportunities Fund, 2003 yılında EFYAŞ tarafından kurulmuş ve ECIM
tarafından yönetilmeye başlanmıştır.
2004
1994 yılında kurulmuş olan ve portföy işletmeciliği alanında faaliyet gösteren
Egeli & Co. Yatırım Ortaklığı A.Ş. (eski Evren YO.), grup bünyesine dahil
olmuştur.
2005
Egeli & Co. önde gelen uluslarası yatırım yöneticisi tarafından kapalı uçlu (closed
end) AmonRa Growth Fund'un yönetimi için görevlendirilmiştir.
2006
Varlık Yatırım Ortaklığı ("VARYO") TEB BNP Paribas Türkiye'den satın alınarak,
grup bünyesine dahil edilmiştir.
2007
Egeli & Co., yeni gelişen pazarlara odaklanan ve önde gelen yabancı bir portföy
yönetim şirketi ile ortaklık kurmuştur.
2008
Egeli & Co. 2008 yılında, Türkiye'deki ilk bağımsız yabancı portföy yönetim
şirketini kurmuştur.
Egeli & Co. ilk 'reel varlık' yatırımını gerçekleştirmiş ve Simya Tarım Yatırımları
A.Ş. hisselerinin çoğunu almıştır.
2009
Egeli & Co. 2007 yılında gerçekleştirmiş olduğu ortaklıktaki hisselerini satmıştır.
2010
Sermaye Piyasası Kurumu, EFYAS'ın iştiraki olacak olan Egeli & Co. Portföy
Yönetim A.Ş. ('EPYAS') şirketinin kuruluşuna ilişkin esas sözleşmesini uygun
görmüştür.
Varlık Yatırım Ortaklığı A.Ş’ın ünvanı “Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.” olarak
değiştirilmiştir.

YALI
20-03-2011, 23:15
--------------------------------------------------------------------------------------------- SIRKETIMIZIN 01.03.2011 TARIHINDE YAPILAN 23 NOLU YONETIM KURULU TOPLANTISI`NDA; 23 MART 2011 CARSAMBA GUNU SAAT 10:00`DA ABDI IPEKCI CAD. AZER IS MERKEZI NO:40 K:3 D:10 HARBIYE SISLI ISTANBUL ADRESINDE AKDEDILECEK OLAGAN ORTAKLAR GENEL KURULU IKINCI TOPLANTI`SINDA GENEL KURUL`UN KARARA BAGLAYACAGI ANA SOZLESME DEGISIKLIKLERININ AYNI YERDE AYNI GUNDE SAAT 12:00`DE IMTIYAZLI PAY SAHIPLERI ORTAKLAR KURULU`NUN ONAYINA SUNULMASINA, IMTIYAZLI PAY SAHIPLERINE VE SAIR ILGILILERE AYRICA TAAHHUTLU POSTA ILE IMTIYAZLI PAY SAHIPLERI ORTAKLAR KURULU TOPLANTISI`NIN DUYURULMASINA, 23 MART 2011 TARIHINDE AKDEDILECEK IMTIYAZLI PAY SAHIPLERI ORTAKLAR KURULU IKINCI TOPLANTISI`NDA ASAGIDAKI GUNDEM`IN UYGULANMASINA, GUNDEMIN GEREKLI YERLERE BILDIRILMESINE, OYBIRLIGI ILE KARAR VERILDI. KAMUNUN BILGISINE ARZ EDERIZ. --------------------------------------------------------------------------------------------- BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ! HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=144257

Genel kurul geliyor

Efekan Demirci
20-03-2011, 23:26
Düşünün 1 milyar liralık porföy bu kağıtta nasıl olur, şu an o kadar büyük parası olan bu hissede olsa zaten şirketin hepsini alır(yanlız biri daldı hisseye kimbilir, tan egeli aynısını zamanında evren yatırım oryaklığına yaptı%51 aldı, şirket bastı falan goglede evren yatırım ve tan egeli arayın çıkar)
tan egelide 1 tirilyon para olsaydı piyasada hakkında bu kadar konuşturmazdı, geriye arkadaşlar ne kalıyor.yukarıda anlattım para yabancıda var, ama direk türkiyeden arazi vb. Alım yapamaz,nrg olayı ufak bir hamam yatırımı bunu zaten piyasa kağale bile almadı.
Peki yabancı nasıl ortak olacak bu egeliye, diğer şirketler gibi tan egeli diyemez şirketin şu kadarını şu fiyattan verdim diyemez, yani %100 halka açık, haaa tanda %50 si olurda yarısını şurdan verdim oldu bitti, elindeki hisse miktarı belli, arkadaşlar kim olursa olsun ister yerli ister yabancı ortak olmak istiyorsa dalması lazım hisseye, düşünün potansiyeli...... şirketin sermayesi belli 5 tirilyonla bile nereler gider.
Yani sabırlı olun, millet zararda neden çıkmıyor bu hisseden, bedelliyi yaptı en az 1.5 olması gerekirken neden iyice aşağı geldi bu kadar. Neden ihale alıp dip yaptırılıyor bu hisseye, neden hedge toplantısı gibi büyük bir sponsorluk değilde, 6000 liralık hemde 2008 yılına ait vergi cezası, k.y. Nın takip ettiği borsa gündemin ana başlığına taşınıyor.tan egeli sadece hisseden para kazanma derdinde olsaydı inanki bu 2 ihale ve bu toplantıyla zaten en az 2 olmuştu hisse.ama hedef büyük arkadaşlar.diyeceksiniz ki neden spk ya bu kadar şikayetler yazıyorsun. Arkadaşlar kimse enayi değil

YALI
20-03-2011, 23:35
Bu adamın sözüne ne kadar güvenilir? 2010 nun sonundan 3 ay geçti.Gazeteci büyük yatırımcılar küçükleri çok zararı uğratmadımı diye sordu,o dönem kapandı spk artık çok iyi işler yapıyor dedi şaka gibi.Galiba kendisini saymıyor.Ne galip ne kutman nede ışıklar en büyük soyguncu sensin.

Efekan Demirci
20-03-2011, 23:52
spk yıda yakında şikayet edecem sen o zaman gör.bu ülkede kimse kanunlardan üstün değildir....

ibrahimdemiray
21-03-2011, 00:04
yeni değilim yaklaşık 1.5 senedir bağladım paramı lanet hisseye
senin spk ya şikayet ediceğim dediğin zaman şikayette bulunmuş kişilerden biriyim
bu hissenin düşmek için fırsat olarak kullanacağından bahsetmiştim ben libya olayı derken
herkes düşerken düşüp çıkarken çıkmadığını biliyorum bu hissenin yani ;)

sen yenisin galiba bu hissede,
1.Libyanın Türkiyeye öyle bir etkisi olmaz tam tersine piyasa bunu olumlu karşıladı.
2.arabistan bile %5 artı yaptı
3.Hepsinden önemlisi egeli co holdingler zaten yapacağı her şeyi yaptı sona geldik, japonyadaki olan deprem ortadoğuda çıkan karmaşa tam aksine türkiyenin yatırımlar açısından en uygun yer olduğunu bir daha kanıtladı.katar bile türkiyede hazine arazilerine göz dikti bitkisel tarım ve hayvancılık için.ama vermez kimse toprağını bunlar için para verecek türkiyedeki şirketlerle ortaklık kuracak bunu katar ata holdingle yapıyor.Bunun gibi bir çok ülke var.sen sanıyorsun ki her ülke türkiye gibi tarım, yeraltı kaynakları ve diğer yatırımlar için uygun, değil arkadaşlar bunlar egelini 4 yıldır en büyük hedefleri arsında var ve bu potansiyeli tan egeli çoktan görmüştü.ama bunları yapacağını eylül ayında basın açıklamasında yazmıştı, ilk başta 10 milyon dolar yatırım yapacam dedi 2010 sonuna kadar,daha sonrasında 2013 kadar da 200 milyon daha yaparak en az 1 milyar dolarlık bir şirket haline getirecekti.
İşte sıkıntı burada yaptığı br şey yok, HEDGE gibi 3 tirilyon dolarlık, o kadar ülkenin katılımı ile yapılan toplantıda bunları çok iyi anlattı.Ama yakındaaa görecek herkez.ben sonuna kadar buradayım.
aşağıda uzunda olsa bu basın açıklamasını kopy yapacam, spk ya bu açıklama örnek gösterilerk kamuya yalan haber vererek hisselerini satarak, manipilasyon yaptığı hususunda şikayet edip haklarını arayabilirler.

ibrahimdemiray
21-03-2011, 00:06
iki hafta birine yazdığım bi yazı yüzünden ceza almıştım o yüzden anca yazabildim

Efekan Demirci
21-03-2011, 00:16
ben daha önce spk nın bana gönderdiği soruşturmanın devam ettiği hususunda cevabını yayınlamıştım, yeni konular için ayrı, birde spk nın yaklaşık 4 aydır görevini yerine getirmemesinden dolayı ayrıca spk yı şikayet edeceğimi yazdım ama sen yanlış anladın.ama ben sana göre, o na göre ve başkasına göre davranmam

oyuncu7276
21-03-2011, 09:02
anadolu yatırım uzmanı halil rençber, '' hazirana kadar olacak bir yükseliş olacağını'' bu sabah ifade etti, libya olayı sınırlı kaldı ve satın alındı sanırım... hayırlısı bakalım...inşaallah bu holdingte dişe dokunur şeyler yapar, aslında çıkması için gerekli şartlar oluştu, bedelli bitti, rüçhanlar satıldı, ihale alınarak ilk adım atıldı ve hisse düşük seviyelerde, endeks bozulmadı, bakalım ne zaman patlar...y.t.d...

dusyildizi
21-03-2011, 11:55
göbel babasını yakaladı ,96 - ,98

varyocu2
21-03-2011, 22:29
iki hafta önce sattım zararına...toplantıdan önce de almaya niyetim yok.toplantı günü ikinci dipten alırım.olmadı ertesi sabah bakarız....fırlama bi kağıt.beklenti yaratıp aşağı basıyorlar.şirket sahipleri bi taraflarını diktirmeden götürmeyecekler anlaşılan.999999999999999999999999999999999oö xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

dusyildizi
22-03-2011, 09:13
hayırlısı bakalım

oyuncu7276
22-03-2011, 09:44
adamlar beklenti yaratıp aşağı basmaları olmasa nasıl kazıklayacaklar, yatırım hissesi değil, batırım hissesiymiş..y.t.d..

YALI
22-03-2011, 10:36
Bu sefer genel kurul iptal edilmecek gibi duruyor.Hisselerin birleşmesi süreciyle ilgili bilgisi olan varmı?Serbest marj mı olacak,ne zaman olur vs.

balıkadam
22-03-2011, 11:08
Bu sefer genel kurul iptal edilmecek gibi duruyor.Hisselerin birleşmesi süreciyle ilgili bilgisi olan varmı?Serbest marj mı olacak,ne zaman olur vs.

Serbest marj olmaz. eski ve yeninin ağırlıklı ortalamasıyla birleşir. Zaten aralarında fark kalmadı...

balıkadam
22-03-2011, 11:15
Düşünün 1 milyar liralık porföy bu kağıtta nasıl olur, şu an o kadar büyük parası olan bu hissede olsa zaten şirketin hepsini alır(yanlız biri daldı hisseye kimbilir, tan egeli aynısını zamanında evren yatırım oryaklığına yaptı%51 aldı, şirket bastı falan goglede evren yatırım ve tan egeli arayın çıkar)
tan egelide 1 tirilyon para olsaydı piyasada hakkında bu kadar konuşturmazdı, geriye arkadaşlar ne kalıyor.yukarıda anlattım para yabancıda var, ama direk türkiyeden arazi vb. Alım yapamaz,nrg olayı ufak bir hamam yatırımı bunu zaten piyasa kağale bile almadı.
Peki yabancı nasıl ortak olacak bu egeliye, diğer şirketler gibi tan egeli diyemez şirketin şu kadarını şu fiyattan verdim diyemez, yani %100 halka açık, haaa tanda %50 si olurda yarısını şurdan verdim oldu bitti, elindeki hisse miktarı belli, arkadaşlar kim olursa olsun ister yerli ister yabancı ortak olmak istiyorsa dalması lazım hisseye, düşünün potansiyeli...... şirketin sermayesi belli 5 tirilyonla bile nereler gider.
Yani sabırlı olun, millet zararda neden çıkmıyor bu hisseden, bedelliyi yaptı en az 1.5 olması gerekirken neden iyice aşağı geldi bu kadar. Neden ihale alıp dip yaptırılıyor bu hisseye, neden hedge toplantısı gibi büyük bir sponsorluk değilde, 6000 liralık hemde 2008 yılına ait vergi cezası, k.y. Nın takip ettiği borsa gündemin ana başlığına taşınıyor.tan egeli sadece hisseden para kazanma derdinde olsaydı inanki bu 2 ihale ve bu toplantıyla zaten en az 2 olmuştu hisse.ama hedef büyük arkadaşlar.diyeceksiniz ki neden spk ya bu kadar şikayetler yazıyorsun. Arkadaşlar kimse enayi değil

Her yıl bedelli sermaye artırımı yaparsa 5 yıla kalmaz 1 milyar liralık portföy çok güzel olabilir. (KÖTÜ SENARYO) Ama inşallah böyle olmaz da sizin dediğiniz gibi olur...

ases
22-03-2011, 12:09
Her yıl bedelli sermaye artırımı yaparsa 5 yıla kalmaz 1 milyar liralık portföy çok güzel olabilir. (KÖTÜ SENARYO) Ama inşallah böyle olmaz da sizin dediğiniz gibi olur...

KÖTÜ SENARYO değil sonu öyle olacak gibi görünüyor (malum abileri metro, ışıklar örnek )

metalstein
22-03-2011, 14:51
bugün baya hareketliyiz yukarı doğru hacimli bir yükseliş var %5.15 pozitif şu dakikalarda

dusyildizi
22-03-2011, 15:10
yarın değil mi? genel kurul

Efekan Demirci
22-03-2011, 18:46
Bu hissede olan birisi nasıl böyle konuşabiliyor halen anlamıyorum.daha bedelli yeni bitmiş ve halen eski ile yeni ayrı ayrı işlem yapıyor birleşmemiş, izahnamede belirtilen hiç bir şeyi yapmamış, (gerçi kendisi ve balıkları için bir hamam yaptırdı ama) bir hisse hakkında bunları konuşmak mantıksız olur.çemaşta, metekste, aslan yaptı bu bedelliyi sonuçlar ortada, piyasa güvenilen patronlar belli.

Efekan Demirci
22-03-2011, 18:48
az kaldı, sona geldiler.satmayın sakın

antilya
22-03-2011, 21:24
az kaldı, sona geldiler.satmayın sakın

neden sona geldiler bir şey mi var arkadaş

balıkadam
22-03-2011, 23:45
Bu hissede olan birisi nasıl böyle konuşabiliyor halen anlamıyorum.daha bedelli yeni bitmiş ve halen eski ile yeni ayrı ayrı işlem yapıyor birleşmemiş, izahnamede belirtilen hiç bir şeyi yapmamış, (gerçi kendisi ve balıkları için bir hamam yaptırdı ama) bir hisse hakkında bunları konuşmak mantıksız olur.çemaşta, metekste, aslan yaptı bu bedelliyi sonuçlar ortada, piyasa güvenilen patronlar belli.

Biz hemen bedelli yapacak demedik 5 yıllık bir süreçten bahsettik. Uzun vade yani...

dünya06
23-03-2011, 05:25
(EGCYH . VARYO) SON DERİN ANALİZ.:) EMEĞE SAYĞI .
http://img145.imageshack.us/img145/6964/egcyh.png

dünya06
23-03-2011, 05:30
(egcyh . Varyo) son derin analiz.:) emeğe sayğı .
[ımg]http://img145.imageshack.us/img145/6964/egcyh.png[/ımg]

kagıtta yükseliş bandına girmek üzere . Ilk hedef syah bollinger bandının kolu yani 2,15 . Burayı aşarsa cıkış hızlanır mrtgg cemas aslanda olduğu gibi yeni hedef hız cizğisinin üst kolu mavi cizğidir. Hedefi ise 4,2. Burayıda yüksek hacimle aşarsa o zman bir sonraki hedef dip zirve cizgisi olan pembe cizğiye kadardır oda 8 dir. Yakında millet coğalacak :) öyle değilmi tan :)

cso12
23-03-2011, 09:29
arkadaşlar elimde 1000 lot hisse var .1 tl maliyetli bu birleşmede ağırlıklı ortalama baz alınırsa zararmı etmiş oluyoruz, yardımcı olurmusunuz?:frown:

dusyildizi
23-03-2011, 09:30
kagıtta yükseliş bandına girmek üzere . Ilk hedef syah bollinger bandının kolu yani 2,15 . Burayı aşarsa cıkış hızlanır mrtgg cemas aslanda olduğu gibi yeni hedef hız cizğisinin üst kolu mavi cizğidir. Hedefi ise 4,2. Burayıda yüksek hacimle aşarsa o zman bir sonraki hedef dip zirve cizgisi olan pembe cizğiye kadardır oda 8 dir. Yakında millet coğalacak :) öyle değilmi tan :)

İnşallah dediğiniz gibi olur

ibrahimdemiray
23-03-2011, 10:01
hadi bakalım hayırlısı inş

dusyildizi
23-03-2011, 10:22
FİYATLAR EŞİTLENDİ önceki günün Ao danmı olacak birleşme

kaunnas
23-03-2011, 10:25
Adamlr beklenti pluşturup milletin eline verip 2 3 sene taşıtmak gibi amaçları yoksa helal olsun

balıkadam
23-03-2011, 10:30

OFFFFF!!!! Ne yaptın bee dünya kardeş. Dur hele bi kağıt 1 üstü sağlam dursun biz onada razıyız. Şimdiki fiyattan senin belirlediğin ilk hedefe gitmesi için %100 den fazla yapması lazım. Oda şu ortamda mümkün değil. güzel hikayeler lazım, Egelinin verdiği sözleri tutması lazım o fiyatlar için.

kaunnas
23-03-2011, 10:41
1 üstünde kalsın yeter

dünya06
23-03-2011, 10:47
İnşallah dediğiniz gibi olur

inşallah olur bakalım tan bizden bıktı ama ne yapalım satamıyoruz :)

dünya06
23-03-2011, 10:50
OFFFFF!!!! Ne yaptın bee dünya kardeş. Dur hele bi kağıt 1 üstü sağlam dursun biz onada razıyız. Şimdiki fiyattan senin belirlediğin ilk hedefe gitmesi için %100 den fazla yapması lazım. Oda şu ortamda mümkün değil. güzel hikayeler lazım, Egelinin verdiği sözleri tutması lazım o fiyatlar için.

olur inşallah . cemasta 1,7 iken millet ağlıyordu bunlar soyguncu diyorlardı hisse 4 ay içinde 10 katına cıktı herkes şaşırdı bende dahil olmak üzere :). haberde şu kagıda pompalanan sermaye tavanı 300 milyon olacak veya yapılması düşünüyor :) tam olarak somut bişey olmadan kagıdı bu gazla 10 katına götürdüler .aslan 2 yıl önce şuan ki fiyatla 4 liraymış ortalama. şuan 200 lira yani 50 kat artmış hiç al sat yapmadan . yani olan olur :)

dünya06
23-03-2011, 10:51
şuanda ilkkez aynı fiyatta birleştiler 1 lirada . bakalım ne olacak :)

dünya06
23-03-2011, 10:54
1,02 gelip gidip takılıyor .ortalama 1,02 üstünde kalırsa kagıt yükselş bandına girecek . bakalım buna tan müsade edecekmi ? şuan müsade etmiyor belki 5 dakika sonra müsade eder :)

varyocu2
23-03-2011, 11:12
bir ihtimalle öğleden sonra birleşme olabilir.haber derseniz...kötü ise hemen gelir...iyiyse keyiflerine kalmış...

kaunnas
23-03-2011, 11:25
Kötü olsa ne olur nasılsa zararına bu seviyelrden veremem

balıkadam
23-03-2011, 11:48
bir ihtimalle öğleden sonra birleşme olabilir.haber derseniz...kötü ise hemen gelir...iyiyse keyiflerine kalmış...

Öğle arası genel kurul sonucu gelebilir.Birleşme de yarın olur. Büyük ihtimal bu fiyatlardan birleşir...

kaunnas
23-03-2011, 12:06
Arkadaşlar daha önce genel kurul ertelenmişmiydi bilen var mı bir deyine ertelenmiş olabilir mi

kaunnas
23-03-2011, 12:07
Ne zamandır bölünmüş şekilde işlem görüyor hatırlayamadımda

BiGLoRD
23-03-2011, 12:24
Arkadaşlar daha önce genel kurul ertelenmişmiydi bilen var mı bir deyine ertelenmiş olabilir mi

sayın kaunnas, katılımcı sayısında yeterlilik olmadığı gerekçesiyle ertelenmişti

metalstein
23-03-2011, 15:01
***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Olağan Ortaklar Genel Kurul 2.Toplantısı Sonucu

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010-31.12.2010
Genel Kurul Tarihi : 23.03.2011

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Egeli & Co Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin 2010 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin olarak Olağan Ortaklar Genel Kurulu 2.Toplantısı 23 Mart 2011 Çarşamba günü saat 10:00'da, Abdi İpekçi Cad. Azer İş Merkezi No:40 K:3 D:10 Harbiye, Şişli, İstanbul adresinde toplandı.

Olağan Ortaklar Genel Kurul 2.Toplantısı Toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetveli ekte yer almakta olup, Genel Kurul Toplantısında alınan kararlar aşağıda belirtilmiştir

1-Şirket Ana Sözleşmesi'nin 19.maddesi uyarınca Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tan Egeli, toplantı başkanlığı görevini üstlendi.Murat Çilingir Oy Toplama Memurluğu'na, Ersoy Çoban Toplantı Yazmanlığına oybirliği ile seçildiler.

2-Toplantı Tutanağının pay sahipleri adına Başkanlık Divanı heyetinin tüm üyeleri tarafından imzalanması hususunda Başkanlık Divanına yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.

3-2010 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin Bağımsız Dış Denetim Kuruluşu Raporu, bağımsız dış denetimden geçmiş mali tabloları, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetçi raporunun kabulüne oybirliği ile karar verildi.

4-Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası hususu görüşüldü ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri oybirliği ile ibra edildiler.

5-Şirket'in 2010 yılı faaliyet ve hesaplarıyla ilgili olarak Denetçi Yusuf Biçer'in ibra edilmesine oybirliği ile karar verildi.

6-2010 yılı kar dağıtımına ilişkin Yönetim Kurulu'nun 29 Aralık 2010 tarih ve 11 no'lu yönetim kurulu kararında yer alan önerisinin müzakeresi sonucunda
- Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri XI No:29 Tebliğ hükümlerine göre 2010 yılı faaliyetlerinden zarar edildiği ve bu nedenle kar dağıtımı yapılamayacağına,
- Söz konusu zarar tutarının finansal tablolarda "Geçmiş Yıllar Kar / Zararları" hesabına aktarılmasına,
- Vergi Usul Kanununa göre hazırlanmış yasal kayıtlarımızda yer alan 337.581,06 TL dönem zararının Olağanüstü Yedekler hesabından mahsup edilmesine,oybirliği ile karar verildi

7-Denetçi sayısının bir olarak tespitine, denetçiliğe,Yusuf Biçer'in 1 yıl süre ile seçilmesine ve kendisine bu süre boyunca aylık 450 TL brüt ücret ödenmesine oybirliği ile karar verildi.

8-1 yıl süre ile görev yapmak üzere,Yönetim Kurulu üyeliklerine Tan Egeli, Murat Çilingir, Ersoy Çoban, Burak Koçer ile bağımsız üye olarak Mehmet Ali Güneysu ve Murat Nadir Tansel Saraç'ın seçilmesine oybirliği ile karar verildi.

9-Türk Ticaret Kanunu'nun 334 üncü ve 335 inci maddeleri hükümlerine göre Yönetim Kurulu Üyelerine oybirliği ile izin verildi. Şirket Genel Müdür'üne başka bir kurumda icracı olarak görev yapması konusunda oybirliği ile izin verildi.

10-2011 yılında görev yapmak üzere Yönetim Kurulu'nca belirlenen Bağımsız Dış Denetim Şirketi olan Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin (a member of Pricewaterhouse Coopers) seçiminin onanmasına oybirliği ile karar verildi.

11-Şirket Yönetim Kurulu'nun aşağıdaki şekilde belirlediği "2011 ve izleyen yıllara ilişkin Kar Dağıtım Politikası" Genel Kurul'un bilgisine sunuldu.

Yapılan görüşme ve değerlendirmeler neticesinde, Şirketimizin 2011 ve izleyen yıllara ilişkin kar dağıtım politikası,

"Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde, Şirketin mali yapısı, karlılık durumu ve genel ekonomik konjonktür göz önünde bulundurularak, her yıl oluşması halinde dağıtılabilir net karın, ortaklığın sermaye yapısını ve iş planını olumsuz yönde etkilemeyecek oranda nakit kar payı ve/veya bedelsiz hisse senedi yoluyla dağıtılmasının Genel Kurul'un onayına sunulması"

şeklinde belirlenmiş, bu politikanın ulusal ve uluslararası ekonomik şartlara ve finansal piyasaların durumuna göre Yönetim Kurulu tarafından her yıl gözden geçirilebilmesine karar verilmiştir.

12-Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin, Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığından, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına dönüşümü sırasında ortakların rüçhan haklarının kısıtlayarak gerçekleştireceği sermaye artırımında ihraç edilecek B grubu nama hisselere 5.000.000 TL nominal değere kadar iştirak edilmesine, iştirak edilecek hisselere 1 TL nominal için 1 TL ödenmesine ve Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin dönüşeceği Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'na lider sermayedar olunmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

13-Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24/02/2011 tarih ve B.02.1.SPK.0.13-110.03.02/356-2197 sayılı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 24/02/2011 tarih ve B.14.0.İTG.0.10.00.01/351.02-57096-25345/1171 sayılı izni doğrultusunda Şirket ana sözleşmesinin 6 ıncı maddesinin değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.

Özet Bilgi : İmtiyazlı Pay Sahipleri Ortaklar Kurulu 2.Toplantısı Sonucu

Genel Kurul Toplantı Türü : Diğer
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : -

Egeli & Co Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin 2010 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin olarak İmtiyazlı Pay Sahipleri Ortaklar Kurulu 2.Toplantısı 23 Mart 2011 Çarşamba günü saat:12:00'da Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K:3 D:10 Harbiye, Şişli, İstanbul adresinde toplandı.

İmtiyazlı Pay Sahipleri Ortaklar Kurulu 2.Toplantısı Toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetveli ekte yer almakta olup,toplantıda alınanan kararlar aşağıda belirtilmiştir

1- Şirket Ana Sözleşmesinin 19. maddesi uyarınca Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tan Egeli toplantı başkanlığı görevini üstlendi. Murat Çilingir Oy Toplama Memurluğu'na, Ersoy Çoban Toplantı Yazmanlığına oybirliği ile seçildiler.

2- Toplantı Tutanağının pay sahipleri adına Başkanlık Divan heyetinin tüm üyeleri tarafından imzalanması hususunda Başkanlık Divanına yetki verilmesine toplantıya katılanların oybirliği ile karar verildi.

3- Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24/02/2011 tarih ve B.02.1.SPK.0.13-110.03.02/356-2197 sayılı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 24/02/2011 tarih ve B.14.0.İTG.0.10.00.01/351.02-57096-25345/1171
sayılı izni doğrultusunda Şirket ana sözleşmesinin 6 ıncı maddesinin değiştirilmesi ve bu konuda 23/03/2011 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul 2.Toplantısında alınan kararların onaylanması katılan imtiyazlı pay sahiplerinin oybirliği ile kabul edildi.

ibrahimdemiray
23-03-2011, 15:05
buyursunlar

HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=147652 -KAP

ibrahimdemiray
23-03-2011, 15:20
egeeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii egeeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
anladın sen onuuu

dünya06
23-03-2011, 15:32
yeter artık bizle oynadığın satmıyorum olm satmıyorum .sen ilk önce egcyo aldığın 800.000 lotu sat bende satarım .

kaunnas
23-03-2011, 15:33
Bugün 2 toplantı oolacaktı ikisinin de sonucu bu mu yani dostlar

kaunnas
23-03-2011, 15:35
12-Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin, Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığından, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına dönüşümü sırasında ortakların rüçhan haklarının kısıtlayarak gerçekleştireceği sermaye artırımında ihraç edilecek B grubu nama hisselere 5.000.000 TL nominal değere kadar iştirak edilmesine, iştirak edilecek hisselere 1 TL nominal için 1 TL ödenmesine ve Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin dönüşeceği Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'na lider sermayedar olunmasına oybirliği ile karar verilmiştir

ŞİMDİ EGCYO MU YO DAN CIKACAK MIŞ YANİ BİZE YANSIMASI NE

ibrahimdemiray
23-03-2011, 15:41
daha önce söyledim yine söylüyorum bi tarafımı silicem tuvalet kağıdı niyetine kullanıcam ama zararına vermicem bu kağıdıı ytd......

ibrahimdemiray
23-03-2011, 15:47
ağzımı bozdurucak benim ya
hani birleşme kararı bu adamı takip eden yok mu kontrol mekanizması çalışmıyor mu sen ne ayaksın diyen yok mu ?

dünya06
23-03-2011, 15:49
bende inat ettim satmıyorum . bakalım kimin pskolojisi daha sağlammış sayın by spek . hatta braz daha bekle .

dusyildizi
23-03-2011, 15:50
23/03/2011 14:55

Özet Bilgi : Olağan Ortaklar Genel Kurul 2.Toplantısı Sonucu

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2010-31.12.2010

Egeli & Co Yatırım Holding Anonim Şirketi'nin 2010 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin olarak Olağan Ortaklar Genel Kurulu 2.Toplantısı 23 Mart 2011 Çarşamba günü saat 10:00'da, Abdi İpekçi Cad. Azer İş Merkezi No:40 K:3 D:10 Harbiye, Şişli, İstanbul adresinde toplandı.

Olağan Ortaklar Genel Kurul 2.Toplantısı Toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetveli ekte yer almakta olup, Genel Kurul Toplantısında alınan kararlar aşağıda belirtilmiştir

1-Şirket Ana Sözleşmesi'nin 19.maddesi uyarınca Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tan Egeli, toplantı başkanlığı görevini üstlendi.Murat Çilingir Oy Toplama Memurluğu'na, Ersoy Çoban Toplantı Yazmanlığına oybirliği ile seçildiler.

2-Toplantı Tutanağının pay sahipleri adına Başkanlık Divanı heyetinin tüm üyeleri tarafından imzalanması hususunda Başkanlık Divanına yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.

3-2010 yılı faaliyet ve hesaplarına ilişkin Bağımsız Dış Denetim Kuruluşu Raporu, bağımsız dış denetimden geçmiş mali tabloları, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetçi raporunun kabulüne oybirliği ile karar verildi.

4-Yönetim Kurulu üyelerinin ibrası hususu görüşüldü ve tüm Yönetim Kurulu Üyeleri oybirliği ile ibra edildiler.

5-Şirket'in 2010 yılı faaliyet ve hesaplarıyla ilgili olarak Denetçi Yusuf Biçer'in ibra edilmesine oybirliği ile karar verildi.

6-2010 yılı kar dağıtımına ilişkin Yönetim Kurulu'nun 29 Aralık 2010 tarih ve 11 no'lu yönetim kurulu kararında yer alan önerisinin müzakeresi sonucunda
- Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri XI No:29 Tebliğ hükümlerine göre 2010 yılı faaliyetlerinden zarar edildiği ve bu nedenle kar dağıtımı yapılamayacağına,
- Söz konusu zarar tutarının finansal tablolarda "Geçmiş Yıllar Kar / Zararları" hesabına aktarılmasına,
- Vergi Usul Kanununa göre hazırlanmış yasal kayıtlarımızda yer alan 337.581,06 TL dönem zararının Olağanüstü Yedekler hesabından mahsup edilmesine,oybirliği ile karar verildi

7-Denetçi sayısının bir olarak tespitine, denetçiliğe,Yusuf Biçer'in 1 yıl süre ile seçilmesine ve kendisine bu süre boyunca aylık 450 TL brüt ücret ödenmesine oybirliği ile karar verildi.

8-1 yıl süre ile görev yapmak üzere,Yönetim Kurulu üyeliklerine Tan Egeli, Murat Çilingir, Ersoy Çoban, Burak Koçer ile bağımsız üye olarak Mehmet Ali Güneysu ve Murat Nadir Tansel Saraç'ın seçilmesine oybirliği ile karar verildi.

9-Türk Ticaret Kanunu'nun 334 üncü ve 335 inci maddeleri hükümlerine göre Yönetim Kurulu Üyelerine oybirliği ile izin verildi. Şirket Genel Müdür'üne başka bir kurumda icracı olarak görev yapması konusunda oybirliği ile izin verildi.

10-2011 yılında görev yapmak üzere Yönetim Kurulu'nca belirlenen Bağımsız Dış Denetim Şirketi olan Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin (a member of Pricewaterhouse Coopers) seçiminin onanmasına oybirliği ile karar verildi.

11-Şirket Yönetim Kurulu'nun aşağıdaki şekilde belirlediği "2011 ve izleyen yıllara ilişkin Kar Dağıtım Politikası" Genel Kurul'un bilgisine sunuldu.

Yapılan görüşme ve değerlendirmeler neticesinde, Şirketimizin 2011 ve izleyen yıllara ilişkin kar dağıtım politikası,

"Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde, Şirketin mali yapısı, karlılık durumu ve genel ekonomik konjonktür göz önünde bulundurularak, her yıl oluşması halinde dağıtılabilir net karın, ortaklığın sermaye yapısını ve iş planını olumsuz yönde etkilemeyecek oranda nakit kar payı ve/veya bedelsiz hisse senedi yoluyla dağıtılmasının Genel Kurul'un onayına sunulması"

şeklinde belirlenmiş, bu politikanın ulusal ve uluslararası ekonomik şartlara ve finansal piyasaların durumuna göre Yönetim Kurulu tarafından her yıl gözden geçirilebilmesine karar verilmiştir.

12-Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin, Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığından, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığına dönüşümü sırasında ortakların rüçhan haklarının kısıtlayarak gerçekleştireceği sermaye artırımında ihraç edilecek B grubu nama hisselere 5.000.000 TL nominal değere kadar iştirak edilmesine, iştirak edilecek hisselere 1 TL nominal için 1 TL ödenmesine ve Egeli & Co Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin dönüşeceği Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'na lider sermayedar olunmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

13-Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24/02/2011 tarih ve B.02.1.SPK.0.13-110.03.02/356-2197 sayılı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 24/02/2011 tarih ve B.14.0.İTG.0.10.00.01/351.02-57096-25345/1171 sayılı izni doğrultusunda Şirket ana sözleşmesinin 6 ıncı maddesinin değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=147652

IMKB

zarar353535
23-03-2011, 15:55
oynatmaya az kaldı tan nerde:)

dusyildizi
23-03-2011, 15:56
birleşme yarın mı şimdik

dusyildizi
23-03-2011, 15:56
tan tantana yapıyor

dünya06
23-03-2011, 16:02
tan tantana yapıyor

hahahahahahaha :):):):):):):):) valla şu gündede bizi güldürdünya ALLAH ta seni güldürüsün :):):):) yamyamlar ne calar tantan hahahaha :):):):)

ibrahimdemiray
23-03-2011, 16:11
korktuğumu yapıp ikinci bedelli yi çakmadan aldığım paraya getir benden kurtul tan :)
yoksa zararına vermicem bu kağıdı yedirmicem paramı sana

YALI
23-03-2011, 16:14
Bekleyin 1.,,2 gün daha sabır.Birazdan birleşme tarihi gelir

erceby
23-03-2011, 16:23
Kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası / [egcyh] yenı sırası kapanması 20110323 16:20:59

egelı & co yatırım holdıng a.s.`nın 23.03.2011 tarıhınde yapılan olagan genel kurul toplantısı`nda kar payı dagıtılmaması hususu kesınlestıgınden, 24.03.2011 tarıhınden ıtıbaren sırketın `yenı` hısse senetlerının sırası kapatılacak ve `eskı` ve `yenı` hısse senetlerı aynı sırada ıslem gorecektır.
24.03.2011 tarıhınden ıtıbaren, ımkb hısse senedı endekslerının hesaplanmasında, sırketın paylarının sayısı 20.000.000, fıılı dolasımdakı pay oranı %92 olarak dıkkate alınacaktır.
---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=147677|

YALI
23-03-2011, 16:24
Egeli & Co Yatırım Holding A.Ş.'nin 23.03.2011 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda kar payı dağıtılmaması hususu kesinleştiğinden, 24.03.2011 tarihinden itibaren şirketin "Yeni" hisse senetlerinin sırası kapatılacak ve "Eski" ve "Yeni" hisse senetleri aynı sırada işlem görecektir.
24.03.2011 tarihinden itibaren, İMKB Hisse Senedi Endekslerinin hesaplanmasında, şirketin paylarının sayısı 20.000.000, fiili dolaşımdaki pay oranı %92 olarak dikkate alınacaktır.

BiGLoRD
23-03-2011, 16:26
birleşme fiyatıda muhtemelen 0,97 yada 0,98 olacak

td1905
23-03-2011, 16:27
Elimde 1000 eski 1000 yeni varsa, birleşmeden sonra 2000 eski mi olacak?

ibrahimdemiray
23-03-2011, 16:28
aynen öyle yeni eski diye bişey olmayacak 2000 tane egcyh olacak

metalstein
23-03-2011, 16:29
son açıklamalardan sonra yarın ve yeni hafta için beklentileriniz nedir.
elinde 0.95 den kağıt alan birisi beklemeli mi satıp gitmeli mi
yarın kağıt fiyatı değişikmi olacak biraz açıklama yaparmısınız?

BiGLoRD
23-03-2011, 16:29
toplamda ewt 2000 lotun olacak ama fiyat ikisinin a.o olacaktır.

YALI
23-03-2011, 16:32
makas hala açık neden eski satın yeni alın diyorlar?

metalstein
23-03-2011, 16:32
birleşme 97 den olacaksa şuan kağıtta olan çıkar yarın baştan alır şuan 0,98 satışı var
yanlışmı

BiGLoRD
23-03-2011, 16:33
son açıklamalardan sonra yarın ve yeni hafta için beklentileriniz nedir.
elinde 0.95 den kağıt alan birisi beklemeli mi satıp gitmeli mi
yarın kağıt fiyatı değişikmi olacak biraz açıklama yaparmısınız?

kimse sat yada bekle diye bir yorum yapamaz böyle bir şey bekeleme, yapan olursada kulak verme,
sadece piyasayı takip et, malum mb'nin almış olduğu faiz kararı sonucu endeksin nereden nereye geldiği malum,
eğer 63,900 altı kaparsa bence hafta sonuna kadar satış eğilimli gidebilir diye düşünüyorum.
dow ve avrupa'da kırmızı yakıyor, eski ile yeninin birleşmesi bence iyi olacaktır ama bu piyasada nasıl tepki verir bilinmez.

ytd.

BiGLoRD
23-03-2011, 16:35
birleşme 97 den olacaksa şuan kağıtta olan çıkar yarın baştan alır şuan 0,98 satışı var
yanlışmı

birleşme 0,97'den olacak diye bir şey yok, ikisinin a.o. göre baz alınır

YALI
23-03-2011, 16:40
yanlışmı
yarına gerek yok.Şu andada eski 0,98 den satıp yeni 0,97 den alınabilir ama neden böyle.Beni paranoyak yaptı bunlar

ases
23-03-2011, 16:44
topic kaç gündür sinek avlıyordu yine kalabalıklaşmış zannedersin tavan oldu

berbatsilo
23-03-2011, 17:00
Arkadaşlar merhaba, bende hem egcyo hemde egcyh hisseleri var. Birleşme sonucunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Efekan Demirci
23-03-2011, 23:32
Eski ve yeni birleşti.Bu gün tan şirket adına tam yetkiyide aldı, yani dümenin başına geçti.İnşallah güzel anlaşmalar imzalar adımıza..

dusyildizi
24-03-2011, 07:53
tan tantana yapmaya başlayacak yani

oyuncu7276
24-03-2011, 09:52
mynette göremiyorum, hangi adla bulacağım...dünkü sırasında işlem hiçbiri görmüyor..

YALI
24-03-2011, 10:01
mynette göremiyorum, hangi adla bulacağım...dünkü sırasında işlem hiçbiri görmüyor..
EGCYH ama tavan taban rakamları yok.

dusyildizi
24-03-2011, 10:02
hadi birleşti bakalım birleşme birleşme diyorduk

dusyildizi
24-03-2011, 10:03
serbest marjlamı birleşti tavan taban yog

oyuncu7276
24-03-2011, 10:06
şu an kaç acaba, isim var ama işlem mynette yok...

dusyildizi
24-03-2011, 10:11
şu an kaç acaba, isim var ama işlem mynette yok...

0,97-,99 aralığında gidip geliyor

YALI
24-03-2011, 10:13
0,97 23769 0,98 47433
0,96 18200 0,99 50023
0,95 22650 1 24879
0,94 2000 1,01 20460
0,93 2500 1,02 7120

maruf2001
24-03-2011, 10:16
serbest marjla açıldı ilk seans taban ve tavan yok istediğiniz fiatı girebilirsiniz.ama görüntü buralarda dolaşacağını gösteriyor.ytdeğildir.

ibrahimdemiray
24-03-2011, 10:19
galiba daha çok süründürecek bu tan bizi
ytd

dusyildizi
24-03-2011, 10:52
inşallah süründürmez

ibrahimdemiray
24-03-2011, 11:30
serbest marjla açılan kağıda bak ya yazıklar olsun sana tamtam

BiGLoRD
24-03-2011, 11:32
alçaktan sürünmeye devam

emre73373
Hazır markajsız yakalanmışken bi şeyler oylması lazım,...........

maruf2001
0.98 den mal yediriyorlar havası varkağıt kalkınca hemen satış yazıyorlar.ytdeğildir.

merih1
24-03-2011, 11:38
Her acıya göğüs gerdim
Aşk acısı ne illetmiş
Vaylar bana vahlar bana
İlaç olur bu yaraya mı dersin
ben olmaz derim....

BiGLoRD
24-03-2011, 11:44
hisseye ilginin olmadığı aşikar, işlemler genelde k.y. işlemleri gibi gözüküyor (kalanınıda tan kendisi yapıyordu)
ama aşağı yada yukarı bir şekilde tepkisiz kalması çok ilginç

işlem hacmi çok zayıf

ibrahimdemiray
24-03-2011, 11:56
bas be daha aşağıya bas böyle fırsatı nerde bulucan bi daha

BiGLoRD
24-03-2011, 11:59
güzel haber akışı olmadığı sürece bu hisse buralarda sürünür gibi gözüküyor

ibrahimdemiray
24-03-2011, 11:59
çok merak ediyorum nasıl bi haber bekliyo ............... hissesi

varyocu2
24-03-2011, 12:22
dediğim gibi abi artık ezber ettirdi...kendini...varyo varyo olalı böyle....evren ken de böleydi bu b....k....94 te bekliyorum......gelirse bi 100....lot 2 yıl vadeli bekleriz...
iki hafta önce sattım zararına...toplantıdan önce de almaya niyetim yok.toplantı günü ikinci dipten alırım.olmadı ertesi sabah bakarız....fırlama bi kağıt.beklenti yaratıp aşağı basıyorlar.şirket sahipleri bi taraflarını diktirmeden götürmeyecekler anlaşılan.999999999999999999999999999999999oö xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

YALI
24-03-2011, 12:25
bunada şükür serbest marj 0,50 de yapabilirdi:)Hay Allahım nereden bulaştık bu kağıda

dünya06
24-03-2011, 12:40
çok merak ediyorum nasıl bi haber bekliyo ............... hissesi

haclılar silahları tandan alıyor sanırım . bu adam nereye girse hayır cıkmıyor . araplara sponsor oldum dedi arap diye bişey kalmayacak bir iki aya kadar . tan aman gözünü seveyim türkyede sponsor felan olma :he: bence bu adam yıkansada temizlenmez .hamamda kırklanması lazım:he: mrtgg psikopatta bunun gbiydi kagıt 1 ayda 4 katına cıktı .bedellisi var diye korktum erken cıkmıştım oda tanın bize attığı kazık yüzünden:beurk:

YALI
24-03-2011, 14:46
***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Kurucu ortak sıfatıyla şirkete iştirak hk. AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Balıkesir-Bigadiç-Adalı-Çeribaşı ve Balıkesir-Balya-Ilıca jeotermal alanlarında enerji üretimi için yapılacak yatırımlar başta olmak üzere jeotermal enerji yatırımları konusunda faaliyet göstermek amacıyla 480.000 TL başlangıç sermayesi ile kurulacak olan "Batı Jeotermal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi"'ne, NRG Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte %50 - %50 sermaye payıyla kurucu ortak sıfatıyla iştirak edilmiştir.Kamunun bilgisine arz ederiz.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

YALI
24-03-2011, 14:50
yürü be eşşek yürü gitmen için ne lazım daha

berbatsilo
24-03-2011, 14:53
çok güzel alışlar geldi ama kağıt gitmiyor. el değiştirme mi acaba? :)

td1905
24-03-2011, 15:06
Bu kağıt adamın elini kolunu bağlıyo resmen çaresiz hissettiriyo (en azından beni öyle). Hayırlısıyla bir kurtarsam yakamı...
YTD

kaunnas
24-03-2011, 16:03
Sizin hisseler birleşmiş mi acaba benim ki birleşmemiş

YALI
24-03-2011, 17:22
Benimkilerde birleşmedi.Yenidekileri satamıyorum.aracı kurum sistemleri geç işliyor galiba.

dusyildizi
24-03-2011, 17:25
***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL Telefon ve Faks No. : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Kurucu ortak sıfatıyla şirkete iştirak hk. AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Balıkesir-Bigadiç-Adalı-Çeribaşı ve Balıkesir-Balya-Ilıca jeotermal alanlarında enerji üretimi için yapılacak yatırımlar başta olmak üzere jeotermal enerji yatırımları konusunda faaliyet göstermek amacıyla 480.000 TL başlangıç sermayesi ile kurulacak olan "Batı Jeotermal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi"'ne, NRG Enerji Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte %50 - %50 sermaye payıyla kurucu ortak sıfatıyla iştirak edilmiştir.Kamunun bilgisine arz ederiz.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

Yeni bir şirket mi oldu şimdi?

varyocu2
24-03-2011, 17:37
bugünkü toplam hisseye baktıysanız.8.9000..küsürde olduğunu ve hiç kimseninkinin yansımadığını anlarsınız.toplam lot sayısı 20.milyon oldu.artık kocaaaaaman bir holding oldu.evren,varyo,egeliholding....

oyuncu7276
24-03-2011, 19:01
bu gün için çıkmayacakmış gibi bir görüntü veriyorlar, holdingin şirket sayısı fazla olmalı, bakalım sonrakiler ne üzerine olacak...

ases
24-03-2011, 19:20
Yeni bir şirket mi oldu şimdi?

aman hocam yeni şirket olduk deme biliyorsun holding olduk ne hale geldik

Efekan Demirci
24-03-2011, 20:01
Ne hamammış tekrar tekrar aynı haberi boyayıp boyayıp satıyor.neyden korkuyor bu şirket, söyleyim spk dan korkuyorlar, bedelli yaptı ya faliet gösteriyorlar,sen kimi kandırıyorsun, kaç aydır ne yaptın hiçbir şey.spk göz yumuyorsa gözlerini tekrar açmak gerek, ben öyle yapacağım.

***egcyh***egeli & co yatırım holding a.ş.( özel durum açıklaması (genel) )
***egcyh***egeli & co yatırım holding a.ş.( özel durum açıklaması (genel) ) ortaklığın adresi : Abdi ipekçi cad.azer iş merkezi no:40 k.6 d:16-17 34367 harbiye şişli/istanbul telefon ve faks no. : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 ortaklığın yatırımcı/pay sahipleri ile ilişkiler biriminin telefon ve faks no.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 20 24 yapılan açıklama ertelenmiş açıklama mı? : Hayır özet bilgi : Kurucu ortak sıfatıyla şirkete iştirak hk. Açıklama:açıklanacak özel durum/durumlar:balıkesir-bigadiç-adalı-çeribaşı ve balıkesir-balya-ılıca jeotermal alanlarında enerji üretimi için yapılacak yatırımlar başta olmak üzere jeotermal enerji yatırımları konusunda faaliyet göstermek amacıyla 480.000 tl başlangıç sermayesi ile kurulacak olan "batı jeotermal enerji üretim sanayi ve ticaret anonim şirketi"'ne, nrg enerji sistemleri sanayi ve ticaret a.ş. Ile birlikte %50 - %50 sermaye payıyla kurucu ortak sıfatıyla iştirak edilmiştir.kamunun bilgisine arz ederiz.yukarıdaki açıklamalarımızın, sermaye piyasası kurulu'nun seri: Vııı, no:54 sayılı tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.ımkb

Efekan Demirci
24-03-2011, 20:03
Arkadaşlar şikayetin konusunu yazacağım, isteyen varsa sadece kopy yapıp verilen adrese gönderibilecektir.

Efekan Demirci
24-03-2011, 20:14
BU KONULARIN KONUŞULDUĞUNU BEN BİLİOYORDUM SİZİNLEDE PAYLAŞMIŞTIM.AMA BUNLAR BU HABERLERİ NEDEN KAPA VERMEZLER, BU BİR ZORUNLULUKTUR, HERNEEYSE BUNLAR ZATEN YAZACAM,
'Hedge Funds World Middle East - Ortadoğu Hedge Fon Dünyası"na katılan fon yöneticilerinin özel isteği ile 'Türkiye' başlığı açıldı; Egeli & Co., 3 trilyon doları yönetenlere 'Neden Türkiye Yatırım Yapılması Zorunlu Bir Ülkedir' konulu sunum yaptı.

Yerli-yabancı kurumsal yatırımcıyı Türkiye'de geliştirdikleri alternatif varlık yatırımlarına yönlendirmeyi hedefleyen Egeli & Co. Portföy Yönetimi A.Ş., sponsor olduğu 'Hedge Funds World Middle East - Ortadoğu Hedge Fon Dünyası'nda toplam büyüklüğü 3 trilyon doları bulan, Bin Zayed Group, Regal Group Investments, Korea Investment Corporation, Al Touq Group, Abu Dhabi Investment Authority ve Emirates Investment Authority gibi büyük kurumsal fonlara Türkiye'yi anlattı.

Ortadoğu Hedge Fon Dünyası etkinliği öncesi gönderilen ankette katılımcılara hangi ülke hakkında bilgi edinmek istedikleri soruldu. Katılımcıların özel isteği ile 'Türkiye' başlığı açıldı. Egeli & Co., 'Gelişmekte Olan Piyasalar' konulu oturumda panelist olurken, bir başkasında Türkiye ekonomisi ve Türkiye'de yatırım olanaklarını anlattığı 'Neden Türkiye Yatırım Yapılması Zorunlu Bir Ülkedir?' konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinlik boyunca 50 kurumsal yatırımcıyla yüz yüze görüşme imkânı bulduklarını dile getiren Egeli & Co. Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tan Egeli, "Yurt dışı finansal fonların ülkemizde enerji, tarım, gayrimenkul ve altyapı gibi reel varlık temalarını da kapsayan alternatif yatırım temalarına yatırım yapması Türkiye'de sağlıklı ve süreklilik arz eden bir büyüme için çok önemli. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan reel yatırımlara yönlendireceğimiz yatırımlar, kalıcıdır özelliktedir ve

uzun vadede sıcak para girişinin yarattığı riskler de azaltılabilecektir" dedi.

Etkinliğin bu açından önemine değinen Egeli, Ortadoğu'da öncelikli kurumsal yatırımcılara, Türkiye'yi ve alternatif yatırım olanaklarını yüz yüze anlatma fırsatı bulduklarını ve çok büyük ilgi gördüklerini kaydetti.

Dubai'de 4 gün süren etkinliğe, toplam 3 trilyon doları yöneten şirketlerin yetkililerinden oluşan 500 yönetici ve 40 panelist katıldı. En önemli konuşmacısı Nouriel Roubini olan etkinliğe Şeyh Juma Bin Maktoum Al Maktoum da katıldı.

http://www.haberciniz.biz/egeli-amp-co.-3-trilyon-dolari-yoneten-fonlara-turkiyeyi-anlatti-1009462h.htm

umudumol07
24-03-2011, 20:16
[QUOTE=maruf2001;5666014]0.98 den mal yediriyorlar havası varkağıt kalkınca hemen satış yazıyorlar.ytdeğildir.[/QUOTtabanda tavanda beelıııı

umudumol07
24-03-2011, 20:18
adamalr şirket kuruyor yınede gıtmıyor bu ne mantıktırrrrr

Efekan Demirci
25-03-2011, 00:48
pazartesi spk da olur bu dilekçe, bakalım neden 4 aydır sonuçlanmadı, bu süre içerisinde devam eden haber saklmalara veya haberlerin kapa verilmeyişi ve bir türlü tahaddüt edildiği halde yapılmayan yatırımlar ne diyecekler. Borsada böyle bir holding olamaz, 7 aydır kamuya çeşitli haber yayarak yok şu kadar yatırım yapacam, yok şunları yapacam diyerek bedelli yapan ve ana teması tarıma dayalı olan şirket hiç bir şey yapmayacak, nerede yatırımcıdan aldığı paralar, kasadan para verip sponsor olup kapa vermeyeceksin, 2 hafta sonra internette sağda solda rasgeleceksin.aşağıda mevzuat açık şekilde belli.haaa araştırmayı yapan spk görevliside bu kadar belge varken neden görevini yapmadı, onuda ayrıca belirtecem görevi ihmalmi yoksa kötüye kullanmakmı, göreceğiz.Arkadaşlar siz hakkınızı verildiği kadarmı yoksa hakkınımızı alacaksınız, sizde hakkınızı arayınız.
III. Özel Durum Açıklamalarının Bildirim Şekli

Seri:VIII, No:54 sayılı Tebliğde belirtilen özel durumlar veya özel duruma konu bilgilerdeki değişiklikler ortaya çıktığı veya öğrenildiği anda en seri haberleşme vasıtasıyla Tebliğ'in 26'ncı maddesinde belirtilen Rehberde yer alan formlara uygun olarak, Borsa'ya bu özel durum hakkında bir açıklamanın ulaştırılması zorunludur.

Ortaklığın sermaye yapısına ve yönetimin kontrolüne ilişkin değişiklikler, paya dayalı sermaye piyasası araçlarına ilişkin bildirim yükümlülüğü ve ortaklığın kendi paylarını iktisap etmesine ilişkin olarak yapılacak özel durum açıklamaları Tebliğin 26'ncı maddesinde belirtilen Rehberde yer alan formlar kullanılarak, en geç durumun ortaya çıktığı günü izleyen üçüncü iş günü saat 09:00'a kadar Borsa'ya ulaştırılır.

Özel durum açıklamalarının dili Türkçedir. Özel durum açıklamaları İMKB Günlük Bülteni vasıtası ile kamuya duyurulmaktadır.

varyocu2
25-03-2011, 01:28
yaw bakıyorum da borsa kulisleri çok karışmış.ptofs,kiler,dencm,ıbtyo,emkel..bu tür hisselerde manipilasyonlar yapılmış.kavgalar yaşandığı söyleniyor.batanlar çıkanlar...egeli valla görüyon ortamı.senin şirketide piyasa mal ı yapmasınlar sonra....bu arada hisseniz yarın al teyit verdi.belki bu sefer 94 görür de biraz alırız.çünkü ne zaman al teyit verse bu kağıt düşmüştür....sat teeyitte de tam tersi...ytd....

dünya06
25-03-2011, 02:59
............

ibrahimdemiray
25-03-2011, 07:46
arkadaşım sen çok gazel okuyosun bence ya

pazartesi spk da olur bu dilekçe, bakalım neden 4 aydır sonuçlanmadı, bu süre içerisinde devam eden haber saklmalara veya haberlerin kapa verilmeyişi ve bir türlü tahaddüt edildiği halde yapılmayan yatırımlar ne diyecekler. Borsada böyle bir holding olamaz, 7 aydır kamuya çeşitli haber yayarak yok şu kadar yatırım yapacam, yok şunları yapacam diyerek bedelli yapan ve ana teması tarıma dayalı olan şirket hiç bir şey yapmayacak, nerede yatırımcıdan aldığı paralar, kasadan para verip sponsor olup kapa vermeyeceksin, 2 hafta sonra internette sağda solda rasgeleceksin.aşağıda mevzuat açık şekilde belli.haaa araştırmayı yapan spk görevliside bu kadar belge varken neden görevini yapmadı, onuda ayrıca belirtecem görevi ihmalmi yoksa kötüye kullanmakmı, göreceğiz.Arkadaşlar siz hakkınızı verildiği kadarmı yoksa hakkınımızı alacaksınız, sizde hakkınızı arayınız.

Seri:VIII, No:54 sayılı Tebliğde belirtilen özel durumlar veya özel duruma konu bilgilerdeki değişiklikler ortaya çıktığı veya öğrenildiği anda en seri haberleşme vasıtasıyla Tebliğ'in 26'ncı maddesinde belirtilen Rehberde yer alan formlara uygun olarak, Borsa'ya bu özel durum hakkında bir açıklamanın ulaştırılması zorunludur.

Ortaklığın sermaye yapısına ve yönetimin kontrolüne ilişkin değişiklikler, paya dayalı sermaye piyasası araçlarına ilişkin bildirim yükümlülüğü ve ortaklığın kendi paylarını iktisap etmesine ilişkin olarak yapılacak özel durum açıklamaları Tebliğin 26'ncı maddesinde belirtilen Rehberde yer alan formlar kullanılarak, en geç durumun ortaya çıktığı günü izleyen üçüncü iş günü saat 09:00'a kadar Borsa'ya ulaştırılır.

Özel durum açıklamalarının dili Türkçedir. Özel durum açıklamaları İMKB Günlük Bülteni vasıtası ile kamuya duyurulmaktadır.

dusyildizi
25-03-2011, 07:48
aman hocam yeni şirket olduk deme biliyorsun holding olduk ne hale geldik

holdingin şirketi demek istedim

oyuncu7276
25-03-2011, 07:56
bu hisse haberde gelse aşağı basarlar, niyet belli, 1,13 den taban yaptıklarını unutmadık, bir hisse vardı ismi önemli değil, sürekli kar , ihale alıyor ama hareket yok çok düşük seviyelerde epey bekledi sonra halka arz yapacağını duyurdu o haber hisseyi yukarı taşıdı, spek zamanlamayı bilir, haber hikaye, çıksada ertesi gün şak geri oluyor daha olgunlaşmayınca...

balıkadam
25-03-2011, 08:42

Sayın Efekan Demirci, Dikkat ettiyseniz Sponsor olan şirketin ismi Egeli & CO Portföy Yönetimi A.Ş. Yani bu şirket bizim halka açık şirketlerden olmayabilir. Bizim halka açık şirketlerimizin birinin ismi Egeli & CO Yatırım ortaklığı Diğeride Egeli & CO Yatırm holding.O yüzden de bildirimde bulunmak zorunda olmayabilir. Dikkat etmek lazım.

ibrahimdemiray
25-03-2011, 09:59
hayırdır yanlışlıkla yükseldi kağıt egeli şaşırmaaa :)

ibrahimdemiray
25-03-2011, 10:22
tavan yap tam şaşırt bizi :)

berbatsilo
25-03-2011, 10:23
1,05 hadi hayırlısı

ibrahimdemiray
25-03-2011, 10:25
1.07 hadi tavana az kaldıı

ibrahimdemiray
25-03-2011, 10:27
ekürisinide güzel götürdü tan amca

dusyildizi
hayırdır ya daş mı düştü ne tavana kilitledi. Neler oluyor operasyon başladımı

ibrahimdemiray
tavvvaaann hayırlısı olsun

ibrahimdemiray
25-03-2011, 10:28
ekürisi de tavan yapacak galiba 0.92 oldu

dusyildizi
25-03-2011, 10:29
ii ii tavanda

berbatsilo
25-03-2011, 10:30
tavan oldu, şaşırttı bizi :))
tavan yap tam şaşırt bizi :)

berbatsilo
25-03-2011, 10:31
nerde o eski varyo tavanlar... bir kere tavan oldu mu çözülmezdi bu ise sürekli çözülüyor :( a.o'yu yükseltiyorlardır diye ümit ediyorum...

ibrahimdemiray
25-03-2011, 10:31
derinlik verebilecek biri var mı ?

dusyildizi
25-03-2011, 10:39
tavan niye çözüldü şimdi
gerçi ortalama aşağıda kaldı yukarı çekmeleri lazım

ADİGEGÖKMEN
25-03-2011, 10:48
tavan niye çözüldü şimdi
gerçi ortalama aşağıda kaldı yukarı çekmeleri lazım

ortalama 1,06 zaten daha nereye yükselteceklerki, bende anlamadım neden tavan olmadığını...

dusyildizi
25-03-2011, 10:50
şu tavanın kilidi kimde ise o kilidi hiç açmasın anahtarı hemen yutsun ki hiç açılmasın

maruf2001
25-03-2011, 10:52
hacim güzel,günlük grafik güzel,eğer ikinci seans.1,17 tavan kaparsa haftalık grafikte güzel olacak macd yukarı kesecek.teknik açıdan herşey olumlu inşallah bozmazlar.ytdeğildir.

dusyildizi
25-03-2011, 10:55
saldılar

dusyildizi
25-03-2011, 10:58
hacim güzel,günlük grafik güzel,eğer ikinci seans.1,17 tavan kaparsa haftalık grafikte güzel olacak macd yukarı kesecek.teknik açıdan herşey olumlu inşallah bozmazlar.ytdeğildir.

inşallah inşallah

dusyildizi
25-03-2011, 11:03
la bu hareketi dün yapaydınya dingil kaaat

oyuncu7276
25-03-2011, 11:09
çok şükür, kalkışa geçmiş, şimdi bu tavan olup aşağı salmazlarsa emin olabiliriz...y.t.d..

YALI
25-03-2011, 11:11
Bence alım için tehlikeli.Çoğu kişinin hesabında birleşme olmadığı için satış yapamıyor.spek dışı işlemlerin çoğunluğu alımdır.Onları dökmek yada kucaklarına vermek isteyebilir.YTD

dusyildizi
25-03-2011, 11:11
tantanaya bak bee

oyuncu7276
25-03-2011, 11:16
bu hareketin olması bile oldukça güzel, çıkış kararlı olmasa hemen aşağı verirlerdi, zaten kaç kişi bu durumda karda ki...y.t.d..

YALI
25-03-2011, 11:25
bu hareketin olması bile oldukça güzel, çıkış kararlı olmasa hemen aşağı verirlerdi, zaten kaç kişi bu durumda karda ki...y.t.d..
5 günlük tavandan sonra kar olur:)olsada o zamana kadar kaç kişi dayanabilecek merak ediyorum.

dusyildizi
25-03-2011, 11:30
hödükler hemen aşağı verdiler

maruf2001
25-03-2011, 11:35
bir kağıt birkaçkez tavan olup çözülüyorsa.mal yediriliyor demektir.birileri iyi mal boşalttı gibime geliyor.yeni alım yapmak bence tehlikeli zaten bu kağıda yatırım yapmak ayrı bir soru çok agresif hareketler yapıyor.zararı kurtaralımda ondan sonra allah işini gücünü rast getirsin.ytdeğildir.

ibrahimdemiray
25-03-2011, 11:36
burda zararda olanlardan başka kim alır ki ya güvenen yok ki kağıda

dusyildizi
25-03-2011, 11:40
00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000 bi kağıt

varyocu2
25-03-2011, 11:43
bu sıralar ralli beklemeyin.yukarı aşağıları yapacak.tabi bu band yaklaşık - +%30 bunu hisseyi 5 yıldır takip edenler iyi biliyor olmalı.yani bi yavan da hop.bi taban oturup kalkılmamalı.dökecekler...biraz bunu yapacaklardır.çünkü daha önceleri de iyi dökmüşlerdi.dökülmek istemeyen hisseyi takip etmesin....affetmezler.%30 az bi marj değil....bu arada ralli baklemeyin daha ben almadım.....ytd.....

oyuncu7276
25-03-2011, 11:51
bu sıralar ralli beklemeyin.yukarı aşağıları yapacak.tabi bu band yaklaşık - +%30 bunu hisseyi 5 yıldır takip edenler iyi biliyor olmalı.yani bi yavan da hop.bi taban oturup kalkılmamalı.dökecekler...biraz bunu yapacaklardır.çünkü daha önceleri de iyi dökmüşlerdi.dökülmek istemeyen hisseyi takip etmesin....affetmezler.%30 az bi marj değil....bu arada ralli baklemeyin daha ben almadım.....ytd.....

kardeş sen almadıkça bu hisse yukarı çıkıyor, biraz daha beklesen de biz zararları çıkarsak, hatta kara bile geçeriz belki...y.t.d..

metalstein
25-03-2011, 12:38
önümüzdeki hafta yukarı agresif çıkış belirtileri var. ben tavanı görmeme rağmen rest çektim bekliyorum beklicem
bu kağıttaki hedef bir tavancık kadar az olmamalı
şirkette önemli adımlar atıldı artık hazır patlama için düğmeye basılıyor ufak ufak ısınıyor
tavan olmaması belki daha iyidir tavan tavan gideceğine yarım tavan seklinde daha sağlıklı hem dikkat çekmez hem sırası durmaz

YTD :)

TOKATYILDIZI
25-03-2011, 12:41
Sa....

Yeni hisseler hesapta görünüyor....eskiye dönüşmesi herhalde pazartesi günü olur.....

dünya06
25-03-2011, 14:10
bu sene operasyon egcyo olacak gibi . bazıları bana gülüyor ama tarih tekerrürden ibarettir.cünkü egcyo kasasına hazır 5.000.000 lira girecek ve bunlar bildiğimiz 800.000 lotu aldılar ve dikkat edersenz kagıt tavanda olsa tabanda olsa satmıyorlar neden ??? neden bu kadar malı aldılar ??? normalde egcyo hemen aşagı verirlerdi birgün %5 yükseliyorsa diyer gün hemen aşagı veririlerdi ama şimdi vermiyorlar neden ??? 800,000 lotu ortalama 0,75 civarından aldılar kagıt gecengün 0,8 den 0,65 kaydığında neden hiç bir tane bile lot satmadılar ??? hedefi büyük o kagıdın . biz burda beklerken o kagıt hergün olmasa caktırmadan cıkarıyorlar.ytd değildir.

COCOR
25-03-2011, 14:52
1,02 altında kapatmasın yeter..

naciaydin
25-03-2011, 14:52
bu sene operasyon egcyo olacak gibi . bazıları bana gülüyor ama tarih tekerrürden ibarettir.cünkü egcyo kasasına hazır 5.000.000 lira girecek ve bunlar bildiğimiz 800.000 lotu aldılar ve dikkat edersenz kagıt tavanda olsa tabanda olsa satmıyorlar neden ??? neden bu kadar malı aldılar ??? normalde egcyo hemen aşagı verirlerdi birgün %5 yükseliyorsa diyer gün hemen aşagı veririlerdi ama şimdi vermiyorlar neden ??? 800,000 lotu ortalama 0,75 civarından aldılar kagıt gecengün 0,8 den 0,65 kaydığında neden hiç bir tane bile lot satmadılar ??? hedefi büyük o kagıdın . biz burda beklerken o kagıt hergün olmasa caktırmadan cıkarıyorlar.ytd değildir.
Bu 5.000.000tl EGCYO Kasasından çıkacak diye biliyorum, Ben yanlış biliyorsam düzeltirmisin

oyuncu7276
25-03-2011, 15:29
hissede yeni bir dönem başladı sanki, artık ihalemi, başka yatırımlarmı damlamaya başlaması gerekirki hissede onu satın oluyor kanımca...y.t.d..

varyocu2
25-03-2011, 15:34
bu iştebir iş olabilir mi?tavan1.17....1.02 kapanış.aort an oldu farkındayım.ama sanki kötü kokular geliyor.burdan alsam biraz diyorum....5 e kadar bişi olmazsa sıkntı yok.ama1.10 u zorlarsa düşünmem gerek.5 dakkalık iyice yapıştı alta....hazır birçok hisseden spekler çıkmışken buraya mı dadanacaklar.kankilerinin kağıdına.....ytd........
kardeş sen almadıkça bu hisse yukarı çıkıyor, biraz daha beklesen de biz zararları çıkarsak, hatta kara bile geçeriz belki...y.t.d..

varyocu2
25-03-2011, 15:40
kardeş ben ne zaman çıkaracam zararımı hisseyi almazsam...bölünmeden önce bende hissedeydim.....bildiğim halde bulaştım...ne yaparsın bazen salaklığımız tutuyor...sanki tavan kapatabilir gibi geliyor.....ihalede ki görünümünün tersi durumunda şu an teknik anlamda....ytd....

oyuncu7276
25-03-2011, 15:49
kağıtta dibi bulmak yada ortalama için düşsün demek için hisse düşüşte olması lazım, çıkarken ancak düzeltmeler yapar,onunda nerde nekadar olacağını bilmek zor iş, endeks bozulacakki hisse düşşün yada kötü haberler...

BiGLoRD
25-03-2011, 16:05
Bu 5.000.000tl EGCYO Kasasından çıkacak diye biliyorum, Ben yanlış biliyorsam düzeltirmisin

egcyo sermaye artışını, egcyh'e sermaye artışından gelen paradan verecekler

dusyildizi
25-03-2011, 16:09

yanlış biliyorsun küçük yatırımcının cebinden çıkıyor

BiGLoRD
25-03-2011, 16:29
dinleniyor bence, 1,02'yi destek yaptı, kapanış fiyatı önemli
şu an itibariyle bir bozulma yok yön yukarı gibi gözüküyor.

ytd.

ibrahimdemiray
25-03-2011, 16:52
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=147963

metalstein
25-03-2011, 16:54
***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi )

***EGCYH***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Finansal Duran Varlık Edinilmesi )

Özet Bilgi : Kurulacak şirkete iştirak edilmesi hk.

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 25.03.2011
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Tarımsal yatırımlar
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 500.000.-TL
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Kuruluşa iştirak
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : -
Edinme Koşulları : Kurulacak şirketin ana sözleşmesinde belirtilen esaslar
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 499.960.-
Beher Payın Alış Fiyatı : 1 TL
Toplam Tutar : 499.960.-
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 99,99
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 99,99
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 99,99
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 4,55
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Ortaklık karlılığını artırıcı etkisi olacağı beklenilmektedir.
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Hayır
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : Yeni kuruluş olduğu için devreden bulunmamaktadır.
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : Yeni kuruluş olduğu için taraflarla ilişki yoktur.
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Hayır
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.

EK AÇIKLAMALAR:
Topraklı tarım alanında faaliyet göstermek amacı ile parçalanmış arazileri toplulaştırma dahil olmak üzere tarım arazilerini satın alarak ve/veya kiralayarak, bölgenin ekolojisine uygun ürünlerin üretimi, dağıtımı, taşımacılığı ve pazarlaması ile birlikte üretimi için gerekli her türlü tesisin kurulması, yatırımların yapılması, tesislerin satın alınması ve hayvancılık konularında faaliyet göstermek üzere 500.000 TL sermaye ile "Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş. " muhtemel unvanı ile kurulacak şirkete %99,99 oranında 499.960 TL sermaye payı ile Kurucu Ortak olarak iştirak edilmesine, şirket'in kuruluş masraflarının kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra tahsil edilmek üzere tarafımızdan karşılanmasına karar verilmiştir.

IMKB

ases
25-03-2011, 16:54
Özet Bilgi : Kurulacak şirkete iştirak edilmesi hk.

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 25.03.2011
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Tarımsal yatırımlar
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 500.000.-TL
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Kuruluşa iştirak
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : -
Edinme Koşulları : Kurulacak şirketin ana sözleşmesinde belirtilen esaslar
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 499.960.-
Beher Payın Alış Fiyatı : 1 TL
Toplam Tutar : 499.960.-
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 99,99
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 99,99
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 99,99
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 4,55
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Ortaklık karlılığını artırıcı etkisi olacağı beklenilmektedir.
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Hayır
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : Yeni kuruluş olduğu için devreden bulunmamaktadır.
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : Yeni kuruluş olduğu için taraflarla ilişki yoktur.
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Hayır
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Yeni kuruluş olduğu için değerleme yapılmamıştır.

EK AÇIKLAMALAR:
Topraklı tarım alanında faaliyet göstermek amacı ile parçalanmış arazileri toplulaştırma dahil olmak üzere tarım arazilerini satın alarak ve/veya kiralayarak, bölgenin ekolojisine uygun ürünlerin üretimi, dağıtımı, taşımacılığı ve pazarlaması ile birlikte üretimi için gerekli her türlü tesisin kurulması, yatırımların yapılması, tesislerin satın alınması ve hayvancılık konularında faaliyet göstermek üzere 500.000 TL sermaye ile "Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş. " muhtemel unvanı ile kurulacak şirkete %99,99 oranında 499.960 TL sermaye payı ile Kurucu Ortak olarak iştirak edilmesine, şirket'in kuruluş masraflarının kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra tahsil edilmek üzere tarafımızdan karşılanmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

metalstein
25-03-2011, 16:56
yeni iştirakimiz vatana millete ve bize hayırlı uğurlu olsun :)

oyuncu7276
25-03-2011, 17:05
inşaallah arkası gelmeye ve gelişmeye devam eder...y.t.d..

dünya06
25-03-2011, 17:06
(EGCYH . VARYO) SON DERİN ANALİZ.:) EMEĞE SAYĞI .

evet söylediğimiz gbi birleşme olmak üzere . eger gün sonu ortalama 1,02 üzerinde kaparsa ve bir kaç gün aşagı gelmezse kagıt yükseliş bandına girdi dyebiliriz .1,2 den bir duraksama yapacak ondan sonrası ise malüm :he::he::super:

ibrahimdemiray
25-03-2011, 18:06
haberler iyi ama ne yalan söyleyeyim tırsıyorum oraya buraya para verdik dedikten sonra bedelli gibi bi bi bomba ile gelmesin bize ytd..

inşaallah arkası gelmeye ve gelişmeye devam eder...y.t.d..

Efekan Demirci
25-03-2011, 19:31
Tan galiba bu siteyi takip ediyor.7 ay sonra aldım bir tarla aldım diyerek yatırım olmaz.hani basın açıklamasında belirttiğin yatırım nerede ....

BiGLoRD
26-03-2011, 13:48
iyi olacak iyi, haber akışı olumlu ve yapılacak olan yatırımlarla ilgilide şirketler birer birer kurulmaya başlandı. en azından adam bu sefer ciddi işler yapmanın peşinde gibi gözüküyor, tabi adamın samimi olup olmadığını ilerleyen dönemde görücez, ama hisse ilk tepkisini cuma günü verdi, p.tesi ve sonrasında bir bozulma olmadığı sürece yön yukarı olacaktır diye düşünüyorum. zaten tavan tavan gitmesindense her gün %3 - 5 yükselmesi daha iyi olur. hem dikkat çekmez hemde yoluna devam eder.

bu arada yeni ihale haberleri gelirse tuz biber olur, hadi hayırlısı baklalım

yatırım tavsiyesi olamamakla birlikte kişisel görüşlerimdir.

BiGLoRD
26-03-2011, 13:49
Tan galiba bu siteyi takip ediyor.7 ay sonra aldım bir tarla aldım diyerek yatırım olmaz.hani basın açıklamasında belirttiğin yatırım nerede ....

sayın efekan, haberler yavaş yavaş gelsin ki, birisinin etkisi geçmeye başladığında diğeri satın alınsın

BiGLoRD
26-03-2011, 13:50
haberler iyi ama ne yalan söyleyeyim tırsıyorum oraya buraya para verdik dedikten sonra bedelli gibi bi bi bomba ile gelmesin bize ytd..

öyle bir şey düşünüyor olsa bile bence bu hemen olmaz, eğer olursa hisseyi yine yukarılara taşımak zorunda kalacaktır çünkü bir hisse bu fiyatlardan bölünemez.

ytd.

BiGLoRD
26-03-2011, 13:59
evet söylediğimiz gbi birleşme olmak üzere . eger gün sonu ortalama 1,02 üzerinde kaparsa ve bir kaç gün aşagı gelmezse kagıt yükseliş bandına girdi dyebiliriz .1,2 den bir duraksama yapacak ondan sonrası ise malüm :he::he::super:

************************************************** *********************************************
sayın dünya06, ellerine sağlık, daha önceki sert yükselişi yine 2010'un mart aylarında 1,02- 1,05 aralığından başlayıp 2,4x larda son bulmuş
umarım aynı harekleti bu haberleri kullanarak yaparda hissede zararda olan arkadaşlarım zararlarını telafi ederler.
yalnız dikkatimi çeken bir şey var o sa k.y. nın halen hisseye haklı olarak korkarak baktığı :) gerçi buradan almayıp kağıt olurda 1,8x - 2x lere falan giderse oradan alanda olur :)

neyse umarım önümüzdeki hafta egcyh hissesi ve biz hissedarları için iyi bir hafta olur.

ytd.

BiGLoRD
26-03-2011, 14:58
tan bir el atar mı acaba ??? :)

Maden sahaları ihaleye çıkıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: İlk grupta bin 343 maden sahasının ihale edilece
26 Mart 2011 Cumartesi, 13:28:45
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yeni Maden Kanunu çerçevesinde ihalelerin başlayacağını ve sanayicilerin isteği doğrultusunda ilk grupta bin 343 maden sahasının ihale edileceğini bildirdi.

Bakan Yıldız, Türkiye'nin gerek rezerv, gerekse çeşitlilik açısından önemli maden potansiyeline sahip olduğunu ve bu zenginliklerin yatırımcılara sunularak ekonomiye katkı sağlamak gerektiğini söyledi. Bu düşünceden hareketle geçen yıl Maden Kanununun yeniden düzenlendiğini ve 24 Haziran 2010 tarihinde yeni Maden Kanunu, 6 Kasım 2010 tarihinde de uygulama yönetmeliğinin yürürlüğe girdiğini hatırlatan Bakan Yıldız, ''Yapılan düzenlemeler ile önemli yenilikler getirilmiş, ilk defa hassas alanlarla ilgili olarak önce izin, sonra ruhsat dönemine geçilmiştir'' dedi. 5995 sayılı yeni Maden Kanunu öncesi, arama ruhsatı düzenlenirken hiçbir izin aranmadığını anlatan Yıldız, şunları söyledi: ''5995 sayılı Kanun ile ruhsat müracaatı yapılan alanların; özel çevre koruma bölgeleri, milli parklar, yaban hayatı koruma ve geliştirme sahaları, muhafaza ormanları, Kıyı Kanununa göre korunması gerekli alanlar, birinci derece askeri yasak bölgeler, 1/5000 ölçekli imar planı onaylanmış alanlar, birinci derece sit alanları, madencilik amacı dışında tahsil edilen ve uygun görüş verilen elektrik santralleri, organize sanayi bölgeleri, petrol, doğalgaz ve jeotermal boru hatları gibi yatırım alanları, ruhsat müracaatının yapılması ve yapılan müracaatın hak sağlanması durumunda, ruhsat düzenlenebilmesi için bir yıl içinde ilgili kurumdan izin alınması şartı getirilmiştir. Böylece çevreye duyarlı bir madencilik politikası benimsenmiş ve madencilik yapılabilecek alanlara ruhsat düzenlenmesi sağlanacaktır.''

İLK AŞAMADA ENDÜSTRİYEL HAMMADDELERİN BULUNDUĞU GRUP VAR
İlk aşamada 1-b grubu 449 adet, 2. gruptan da 894 adet maden sahası olmak üzere bin 343 adet sahanın 30 Mart 2011 tarihinde ilan edilerek ihale sürecinin başlayacağını anlatan Bakan Yıldız, öncelikle sektörden gelen talepler doğrultusunda, mermer sektörü, cam sanayi, çimento sanayi, seramik sanayi, tuğla-kiremit sanayi, yol yapımı, inşaat sektörü ve altyapı hizmetlerinde kullanılacak endüstriyel hammaddelerin bulunduğu ruhsat gruplarının ihalesinin yapılacağını bildirdi. Sahaların 30 Mart 2011 tarihinde ilan edileceğini ve Haziran ayında da ihalelerin başlayacağını vurgulayan Taner Yıldız, ruhsatların 10 yıllık olarak verileceğini, 5'er veya 10'ar yıllık periyotlar halinde uzatılabileceğini söyledi. İhalelerin özelleştirmeler kadar şeffaf ortamda yapıldığını da ifade eden Enerji Bakanı, yeni kanunla kapalı zarfların açılmasının ardından açık artırmanın da yapılacağını kaydetti.

KÖMÜR SAHALARI DA İHALE EDİLECEK
Bu ihalelerin ardından kömür sahaları için de ihalelerin başlayacağını anlatan Yıldız, Türkiye'de önemli kömür rezervi bulunduğunu, fakat rezervlere göre üretimin istenilen seviyenin altında kaldığını kaydetti. Yıldız, kömürün, yatırım riski ve maliyeti yüksek olmasına rağmen sanayide kullanımı, üretilmesiyle yaratılan katma değer, istihdam, üretildiği bölgenin sosyo-ekonomik-kültürel kalkınmasındaki etkisi dikkate alınması gerektiğini dile getirdi. Bakan Yıldız, ''Kömüre dayalı termik santral ve maden projelerinin gerçekleştirilmesi için özel sektörün bu çalışmalar içinde yerini alması enerji güvenliğimiz yönünden önem taşımaktadır'' dedi.

BiGLoRD
26-03-2011, 15:02
bu haberler doğrultusunda avrupada tepki alımları sert bir şekilde gerçekleşebilir ve buda bizim endekse hareket getirebilir.

IMF'den kriz fonu!
580 milyar dolarlık kriz fonu hayata geçiyor
26 Mart 2011 Cumartesi, 09:30:57
Başta AB olmak üzere kamu borçları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sorun olmaya devam ediyor.
Uluslararası Para Fonu (IMF) ise kredi ihtiyacı duyacak ülkelere kaynak sağlamak için yeni projeler peşinde koşuyor. Gelen bilgilere göre IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın, küresel belirsizlik ortamında güven tesisini amaçlayan bir girişim olarak, 580 milyar dolarlık bir kriz fonunu gelecek hafta aktive etmeye çalışacağı belirtildi.

Konuya yakın bir kaynak, "En büyük kaygı, Portekiz krizinin yayılma riskinin yüksek olması ve dünya genelindeki belirsizlik nedeniyle fondan borçlanma taleplerinin artması" dedi.

ABD’NİN KATKISI 100 MİLYAR DOLAR
İki ayrı kaynak da beklenen girişimin arkasında ekonomiye dair kaygıların yer aldığını söylediler. NAB'ın geçen yıl 53 milyar olan kapasitesi, aralarında Çin, Brezilya, Rusya ve Meksika gibi büyük gelişmekte olan piyasaların da bulunduğu 13 ülkenin katılımıyla 10 kat büyütülmüştü. Fona en büyük katkıyı 100 milyar dolarlık kredi düzenlemesiyle ABD yapıyor.

Efekan Demirci
26-03-2011, 20:07
holding zarar açıklıyor, bedelliden gelen paranında 5 tirilyonun, yatırım ortaklığına veriyor, bir de şu duruma bakın yatırım ortaklığıda kar açıklıyor bu nasıl bir durumdur, yatırımcıdan parayı bedelli adı altında al.bu parayı da 500 bin liraya arazi aldım toplam 800 tl.değerinde hamam yap.nerede o kadar alınan para.bizlerden yapılan bedelli bu şekilde mi yapılacak.
diğer boyutuna bakarmısınız, akrabasına 0.68 den yüklü olarak yatırım ortaklığı aldırdı, yetmedi 5 tirilyonla şirkete destek çıktı, ve nasıl holdingse yatırım yapmayıp halen varyo gibi halen hisse aldım-sattım diyor.hedgeye sponsor olup paraları döküyor ve bizlere söylenmiyor,bizim paramız ne şekilde kullanıldığı ortada.arazi almasını da anlamıyorum adam yakında şu kadar ırgat, traktör, biçerdöver kiraladımmı diyecek, olmuşken bir de çoban tutalım.Adam bizi koyun sanıp resmen kaval çalıyor ama yanılıyor.....

oyuncu7276
26-03-2011, 21:43
aslında ne yaptığı değil, hisseyi yukarı taşıyıp taşımadığı daha önemli bence, ayrıca daha yapacağı yatırımlarıda sabırla bekleyip görmek lazım, daha yeni yetkiyi aldı, 2 ay sonra kimbilir nerde olacaz...y.t.d..

dünya06
27-03-2011, 16:51
holding zarar açıklıyor, bedelliden gelen paranında 5 tirilyonun, yatırım ortaklığına veriyor, bir de şu duruma bakın yatırım ortaklığıda kar açıklıyor bu nasıl bir durumdur, yatırımcıdan parayı bedelli adı altında al.bu parayı da 500 bin liraya arazi aldım toplam 800 tl.değerinde hamam yap.nerede o kadar alınan para.bizlerden yapılan bedelli bu şekilde mi yapılacak.
diğer boyutuna bakarmısınız, akrabasına 0.68 den yüklü olarak yatırım ortaklığı aldırdı, yetmedi 5 tirilyonla şirkete destek çıktı, ve nasıl holdingse yatırım yapmayıp halen varyo gibi halen hisse aldım-sattım diyor.hedgeye sponsor olup paraları döküyor ve bizlere söylenmiyor,bizim paramız ne şekilde kullanıldığı ortada.arazi almasını da anlamıyorum adam yakında şu kadar ırgat, traktör, biçerdöver kiraladımmı diyecek, olmuşken bir de çoban tutalım.Adam bizi koyun sanıp resmen kaval çalıyor ama yanılıyor.....

şu fiyattan ve şu saatten sonra tanın ne yaptığı beni ilgilendirmiyor . fiyatı ucuzmu ? evet ucuz. bu adam egcyo alıyormu alıyor . o zaman o egcyo satana kadar beklemeye devam .istediğini yapsın . ben senetin fyatına bakarım . öyle yama yok 3 liradan millete ver 0,8 den topla . uyanık ky nakit parası olan 0,8 den toplamıştır egcyo da 0,65 den . şuan nerden baksanız %30 kar verdi sadece 1 ay içinde . 100 bin lira yatıran 30 bin lira kar yaptı . bu fiyattan bile:) öyle değilmi tan :)

dünya06
27-03-2011, 17:12
bu adam kagıtları toplamak istiyorsa böyle toplama olmaz . hoş %10 %20 artsa cogu satar oda mrtgg gibi yoluna bakar ama toplamak istiyorsan kagıdı gömersin 0,6 kadar egcyo ile eşitlersin . aylarca fiyatı 0,6 0,65 arası tutarsın . tüm verileride sat verecek şekilde kullanırsınki ky korksun almasın . bir iki ay tutsan yeter aşagıda sonra alış fırsatı vermeden cemas aslan gibi yukarı yaparsın veya kagıdı tekrar 1,6 cıkarır bu fiyatlardan bedelli acıklar isyho gibi kucaga bırakırsın . sonra kuruldan bedelli onayı cıkmadı der tekrar yukarı yaparsın . tan işi bilmiyorsun speklerinde iş yok . gel sen beni işe al :)

Efekan Demirci
27-03-2011, 17:16
egcyo nın defter değeri 0.86 civarında artık bir ucuzluğuda kalmadı. asıl sorun holding olan bir hisse bunlarla uğraşması yanlış, egcyh eski ve yeni birleşmesinde galiba sorun var.birleşme olmadı hesaplar halen ayrı gözüküyor, pazartesi belli olur..

Efekan Demirci
27-03-2011, 17:18
ne oldu sen çalışmıyormuydun bu şirkette

bu adam kagıtları toplamak istiyorsa böyle toplama olmaz . hoş %10 %20 artsa cogu satar oda mrtgg gibi yoluna bakar ama toplamak istiyorsan kagıdı gömersin 0,6 kadar egcyo ile eşitlersin . aylarca fiyatı 0,6 0,65 arası tutarsın . tüm verileride sat verecek şekilde kullanırsınki ky korksun almasın . bir iki ay tutsan yeter aşagıda sonra alış fırsatı vermeden cemas aslan gibi yukarı yaparsın veya kagıdı tekrar 1,6 cıkarır bu fiyatlardan bedelli acıklar isyho gibi kucaga bırakırsın . sonra kuruldan bedelli onayı cıkmadı der tekrar yukarı yaparsın . tan işi bilmiyorsun speklerinde iş yok . gel sen beni işe al :)

Efekan Demirci
27-03-2011, 23:32
şirket birleşmesi gerçekleştimi tam olarak bilen varmı

BiGLoRD
28-03-2011, 08:25
eski ile yeni birleşmesi gerçekleşti, adamlar kap'a haber gönderdi arkadaşlar
şuan hisse alınmak istendiğinde de tek isim altında işlem yapılabiliyor.

egcyh'nin web sitesine girerseniz oradan şirketin kap'a gönderdiği haberleri güncel şekilde görebilirsiniz

http://www.egcyh.com/

herkez için iyi bir hafta olması dileğiyle

BiGLoRD
28-03-2011, 09:05
alıcılı kısmında halen güçlü gözüküyor,

ibrahimdemiray
28-03-2011, 09:16
böyle yavaş yavaş da olsa git biraz yüksel artık

BiGLoRD
28-03-2011, 09:19
1,08'de takılıyor, hacimli geçmesi lazım

dusyildizi
28-03-2011, 09:38
1,08'de takılıyor, hacimli geçmesi lazım

hacimli nasıl geçecek böyle çapsız hisse

dusyildizi
28-03-2011, 09:44
adamlar 1 lotla kademe kaldırıp indiriyorlar ne iş yaaaaaaaaaa

BiGLoRD
28-03-2011, 09:44
hacimli nasıl geçecek böyle çapsız hisse

alışlar güzel

varyocu2
28-03-2011, 09:53
heyecan yapmayın hemen bu hareketlere.yüksek işlem hareketi bu...gelin biraz işlem hacmi yapalım hareketi bu....nereye gidecek...daha ben almadım...

varyocu2
28-03-2011, 10:06
kimseye negatif bir izlenim vermek istemem ama dün itibariyle japonya da ki nükleer reaktörlerin birinde umut bitmiş.işçiler alanı terk etmişler.deniz suyuyla soğutabildikleri kadar soğutacaklar sonra....gümmm....artık para nın bir değeri kalmayacak çünkü çok insan kanserden gidecek.....ytd....

oyuncu7276
28-03-2011, 11:48
alımlar oldukça kuvvetli, endekste ciddi bozulma olmazsa 1,20 ler çabuk görülür gibi...inşaallah japonya sıkıntısı fazla can kaybına uğratmaz...

BiGLoRD
28-03-2011, 13:11
heyecan yapmayın hemen bu hareketlere.yüksek işlem hareketi bu...gelin biraz işlem hacmi yapalım hareketi bu....nereye gidecek...daha ben almadım...

alımlar oldukça kuvvetli, endekste ciddi bozulma olmazsa 1,20 ler çabuk görülür gibi...inşaallah japonya sıkıntısı fazla can kaybına uğratmaz...

sayın oyuncu7276, ben alımlar güçlü teknik güzel görünüyor diye yorum yazdığımda siz heyecan yapmayın demiştiniz ama asıl heyecanı yapan sizsiniz sanırım :)

saygılar

bloomberg
28-03-2011, 13:50
o kadar bekledim tam ben sattım ondan sonra çıkmaya başladı,şimdide gireyim diyorum ama bu seferde korkuyorum,biraz daha bekleyeyim diyorum ne dersiniz...

varyocu2
28-03-2011, 13:57
amiiin.ecnebi bi bile olsalar neticede insanlar.bu arada yaw ben çekinmeye başladım walla..1.01 lerden almaya tereddüt ettim şimdi buralardan alayım mı diye teredüüt ediyorum.tam sıfır çizgisine yapıştı uzun zamandır ilk kez oldu.sert yukarı mı ne mi?bu arada yeniler hesaplara eski olarak yansımış.biraderin hisselerinden biliyorum.arz oranına bakıldığında farklı duruyor.%45.yoksa holding oldukları için şirket yetkilileri %100.den.%45 lara mı düşürdüler arz oranını.hissesi yansımayan var mı?

td1905
28-03-2011, 14:10
***EGCYH***MERKEZI KAYIT KURULUSU A.S.( Hak Kullanim )

EGELI CO YATIRIM HOLDING A.S.'nin 23/03/2011 tarihinde yapilan olagan genel kurul toplantisinda kar payi dagitilmamasi kesinlestiginden, "Yeni" kaydi pay (ISIN Kod: TREVYOR00059), 28/03/2011 tarihinde "Eski" kaydi pay'a (ISIN Kod: TRAVARYO91Q1) dönüstürülmüstür.

IMKB

td1905
28-03-2011, 14:11
İşlem olmuyo mu yoksa benim ekranda mı bi problem var?

varyocu2
28-03-2011, 14:14
egcyh nin yeni şirketi canlı hayvan ihalelerine girecekmiş.demekki adamlar ciddiymiş.ama ihale alımı yaramıyor hisse hareketine .kötü trafı bu.....

dünya06
28-03-2011, 14:53
ne oldu sen çalışmıyormuydun bu şirkette

calışıırım versin aylık 20000 lira spekülatörü olurum ne olacak :he:

varyocu2
28-03-2011, 16:27
taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa........
amiiin.ecnebi bi bile olsalar neticede insanlar.bu arada yaw ben çekinmeye başladım walla..1.01 lerden almaya tereddüt ettim şimdi buralardan alayım mı diye teredüüt ediyorum.tam sıfır çizgisine yapıştı uzun zamandır ilk kez oldu.sert yukarı mı ne mi?bu arada yeniler hesaplara eski olarak yansımış.biraderin hisselerinden biliyorum.arz oranına bakıldığında farklı duruyor.%45.yoksa holding oldukları için şirket yetkilileri %100.den.%45 lara mı düşürdüler arz oranını.hissesi yansımayan var mı?