PDA

View Full Version : EGCYO-Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

mesgulum82
17-02-2014, 20:01
Yine 1,5 trl zarar
Yine agzimiza bir parca bal caldi
ALLAH ıslah etsin

-BULLS-
17-02-2014, 20:06
Zarar kötü oldu -1M civarı, bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.

ases
06-03-2014, 18:01
egcyh de bizi tahsisli ve bedelli ile soydular sıra egcyo da

PROXY
06-03-2014, 21:37
Burada en azından nitelikli yatırımcıya satış var. Olumlu sayılabilir. Şirkete yeni bir ortak gelecek. Yeni para gelecek. Yeni yatırımlar ve satın almalar olabilir. Ama tabi burada yeni ortağın şirkete kaç TL'den ortak olacağı önemli. Tan Egeli'nin en azından nominalin üzeri bir fiyattan satacağını düşünüyorum.

teranova54
06-03-2014, 23:46
sn Ases,KAP ta yapılan açıklama ile ilgili tam anlamıyla irdelemeden burada hemen olumsuz yorum yaptığınızın farkında mısınız.Yatırımcıları yanlış yönlendirmeyin .Bugün KAP ta yayınlanan bilgiyi ekte veriyorum dikkatli okumanızı rica ederim

EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.3 D.10 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL Telefon ve Faks Numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 E-posta adresi : [email protected] Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Tahsisli Sermaye artırımı görüşmeleri için yetkilendirme AÇIKLAMA:Şirketimizin 6 Mart 2014 tarihli yönetim kurulu toplantısında, tamamı yerli ve yabancı nitelikli yatırımcıların katılımıyla yapılması planlanan tahsisli sermaye artırımı çerçevesinde, bu süreci yönetecek yerli ve/veya yabancı kuruluşun tespiti için gerekli görüşmeleri yapmak ve bu kuruluşa sermaye artırımına katılabilecek yerli ve yabancı potansiyel nitelikli yatırımcılarla görüşmek için gerekli temsil yetkisini verme konularında yönetim kurulu başkanımız Tan Egeli ve üyemiz Akın Aydın'ın yetkilendirilmesine ve bu yapılan çalışmalar sonucunda yapılacak sermaye artırımının büyüklüğü ve tahsisli semaye artırımında uygulanacak hisse fiyatı ile ilgili tekliflerin Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli onaylar için başvurulmadan önce yönetim kurulumuza sunulmasına karar verilmiştir.Kamunun bilgisine arz ederiz.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

teranova54
06-03-2014, 23:51
sn Proxy dediklerinize katılıyorum.Nitelikli yerli ve yabancı yatırımcı durumu önemli.Yakın zamanda grup firması Eglyo da aynı durum yaşanmıştı.700.000 lot hisseyi 3 tl den satmışlardı .o dönemde Eglyo nun defter değeri 2 tl civarında idi yani ortalama %50 fazlası gibi bir fiyattan satış yapıldı.Egcyo nun defter değeri bugün itibariyle 0,86 tl.bakalım kaç liradan bir satış gerçekleşecek merakla bekliyoruz

PROXY
07-03-2014, 12:18
Burada şirket haberi tahsisli sermaye artırımı ifadesiyle gönderdiği için yatırımcılarda normal bir sermaye artırımı algısı oluştuğunu düşünüyorum. Halbuki tahsisli sermaye artırımı, yerli yada yabancı yatırımcının şirkete ortak olma modeli sadece.

Yani aslında bu haber; şirketin bir kısmının yerli yabancı yatırımcılara satışı için yetki verildi şeklinde de verilebilirdi.

Şimdi burada satışın büyüklüğü ve fiyatı önem kazandı. O haber geldiğinde daha farklı bir algı oluşabilir.

Eğer hakim ortak Egcyh'nin %27 lik payının üzerinde bir ortak gelirse belki spk çağrı bile yapılmasını isteyebilir.

sonavcı
07-03-2014, 14:36
burada şirket haberi tahsisli sermaye artırımı ifadesiyle gönderdiği için yatırımcılarda normal bir sermaye artırımı algısı oluştuğunu düşünüyorum. Halbuki tahsisli sermaye artırımı, yerli yada yabancı yatırımcının şirkete ortak olma modeli sadece.

Yani aslında bu haber; şirketin bir kısmının yerli yabancı yatırımcılara satışı için yetki verildi şeklinde de verilebilirdi.

şimdi burada satışın büyüklüğü ve fiyatı önem kazandı. O haber geldiğinde daha farklı bir algı oluşabilir.

Eğer hakim ortak egcyh'nin %27 lik payının üzerinde bir ortak gelirse belki spk çağrı bile yapılmasını isteyebilir.

her şey güzel olacak inşallah.

teranova54
07-03-2014, 15:08
Egeli ,firmalar üzerindeki yıllardır oluşan olumsuz algıyı silmesi için olumlu atılım yapması gerekiyor.

zgr
08-03-2014, 12:50
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz

zgr
09-03-2014, 19:26
Burada en azından nitelikli yatırımcıya satış var. Olumlu sayılabilir. Şirkete yeni bir ortak gelecek. Yeni para gelecek. Yeni yatırımlar ve satın almalar olabilir. Ama tabi burada yeni ortağın şirkete kaç TL'den ortak olacağı önemli. Tan Egeli'nin en azından nominalin üzeri bir fiyattan satacağını düşünüyorum.
Yeni ortak neden nominal' ın üzerinde alım yapsın ki? Bu arada Tan EGELİ satış yapmaya devam ediyor ? Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

B.Packard
09-03-2014, 19:31
sn Ases,KAP ta yapılan açıklama ile ilgili tam anlamıyla irdelemeden burada hemen olumsuz yorum yaptığınızın farkında mısınız.Yatırımcıları yanlış yönlendirmeyin .Bugün KAP ta yayınlanan bilgiyi ekte veriyorum dikkatli okumanızı rica ederim

EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi :Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.3 D.10 34367 Harbiye Şişli/İSTANBULTelefon ve Faks Numarası :0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 E-posta adresi :[email protected] Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası:0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? :Hayır Özet Bilgi :Tahsisli Sermaye artırımı görüşmeleri için yetkilendirme AÇIKLAMA:Şirketimizin 6 Mart 2014 tarihli yönetim kurulu toplantısında, tamamı yerli ve yabancı nitelikli yatırımcıların katılımıyla yapılması planlanan tahsisli sermaye artırımı çerçevesinde, bu süreci yönetecek yerli ve/veya yabancı kuruluşun tespiti için gerekli görüşmeleri yapmak ve bu kuruluşa sermaye artırımına katılabilecek yerli ve yabancı potansiyel nitelikli yatırımcılarla görüşmek için gerekli temsil yetkisini verme konularında yönetim kurulu başkanımız Tan Egeli ve üyemiz Akın Aydın'ın yetkilendirilmesine ve bu yapılan çalışmalar sonucunda yapılacak sermaye artırımının büyüklüğü ve tahsisli semaye artırımında uygulanacak hisse fiyatı ile ilgili tekliflerin Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli onaylar için başvurulmadan önce yönetim kurulumuza sunulmasına karar verilmiştir.Kamunun bilgisine arz ederiz..
Hisse fiyatımı belirleyecekler arkadaşlar Yönetim kurulu toplantısı ne zaman?

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

mesgulum82
09-03-2014, 22:20
Yönetim kurulu istenilen heran toplana bilir
Genel kurul diyorsaniz mayis ayinda
Ne yapacakalri bilinmiyor
Umarim dedikleri gibi tahsisli yaparlar 20 trl odenmis sermayesi var benim gorusum 5 trl gecmez tahsisli
Buda cok buyuk birsey degil tabi farkli bir senaryo yoksa

mesgulum82
10-03-2014, 02:15
Y2. FAALĠYET DEĞĠġĠKLĠĞĠNE, YATIRIM YAPILMASI PLANLANAN ALANLARA VE YATIRIMLARA ĠLĠġKĠN BĠLGĠLER:
Şirketimizin menkul kıymet yatırım ortaklığı statüsünden çıkıp girişim sermayesi yatırım ortaklığına dönüşmesiyle, “Reel Varlık” diye tanımlayabileceğimiz tarım sektörüne odaklı projelerdeki yatırım fırsatlarını değerlendirecek bir girişim sermayesi şirketine dönüşmesini hedeflemekteyiz.
Şirketimiz tarafından yatırım yapılması planlanan alanlar ve yatırımlar aşağıda detaylandırılmıştır.
Tarım sektörünün büyük gelecek vaat eden bir alan olduğuna inandığımızdan kurumsal yatırımların da tarımsal alana kanalize edilmesinin önemli olduğunu düşünmekteyiz. Halen ülkemizde tarım temalı bir girişim sermayesi yatırım ortaklığı mevcut değildir. Bu tarım girişim sermayesi yatırım ortaklığı ülkemiz için bir ilk olacaktır. Sermaye Piyasası Kurulu tebliğlerine uygun olarak, faaliyet gösterecek tarım girişim sermayesi yatırım ortaklığı, kurumsal yönetim ilkelerine uygun olarak yabancı ve yerli bireysel emeklilik fonları da dahil olmak üzere, kurumsal yatırımcıların, IFC ve WorldBank gibi kuruluşların ilgisini çekebilecektir. Burada amaç, sermaye piyasalarından sağlanabilecek fonlar yardımıyla tarım sektöründe kurumsal yatırımcı olarak faaliyet göstermek, bu sayede ülkemizin tarımının transformasyonunda öncü rol oynayabilmek ve uzun vadede yatırımcısına düzenli temettü ödeyen bir yatırım platformu (T-GSYO) yaratmaktır.
Tarım temalı “Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı” nın ilk etapta aşağıdaki alanlarda faaliyet gösteren şirketlere yatırımda bulunulması düşünülmektedir.

Tarim girisimi icin spkdan onay almak icin hazirlanan basvuru metni
2 madde iki tane yabanci kurumdan bahsediyor hadi hayirlisi bakalim olsunda nasil olursa

mesgulum82
10-03-2014, 02:17
17.05.2011 basvuru metni

2. Konu onemli

http://www.kap.gov.tr/api/download.aspx?tip=bildirimek&id=54544&bildirimid=158497

accx
12-03-2014, 01:41
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=345317

accx
12-03-2014, 01:42
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=345318

accx
12-03-2014, 01:42
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=345394

accx
12-03-2014, 01:43
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=345395

accx
12-03-2014, 01:43
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=345396

accx
12-03-2014, 01:44
2013 yılı konsolide net dönem zararı 2.578.140 tl

mesgulum82
12-03-2014, 14:56
Bu egeli televizyona cikmadan yukselis baslamaz
Yakinda cikar insallah

PROXY
14-03-2014, 13:01
Teknik olarak güzelleşti. .74 zirvesine atak ve buranın da geçilmesiyle yükseliş hızlanabilir. izlemekte fayda var.

zgr
16-03-2014, 10:55
Yatırımcı arkadaşlar EGCYO 'da tahsisli sermaye arttırımından bahsediliyor..Fakat Tan EGELİ hisse satıyor....Bunlardan nasıl sonuç çıkarabiliriz.. Bilgisi olan düşüncesi olan bizleride bilgilendirirse sevinirim

BiGLoRD
17-03-2014, 14:47
Yatırımcı arkadaşlar EGCYO 'da tahsisli sermaye arttırımından bahsediliyor..Fakat Tan EGELİ hisse satıyor....Bunlardan nasıl sonuç çıkarabiliriz.. Bilgisi olan düşüncesi olan bizleride bilgilendirirse sevinirim

hisse de beklenti oluşturuldu. yalnız, tan egeli egcyo hissesi satmıyor, egcyo'nun elinde bulunan egcyh hisselerini satıyor.
bu satışları da şirkete nakit girişi sağlamak için yapmış olabilirler. bundan sonrası için önemli olan, tahsisli sermaye artırımında hedef fiyatın ne olacağı ve daha da önemlisi, yerli ya da yabancı bir ortak bulabilecekler mi ?

hayırlısı bakalım.

BiGLoRD
17-03-2014, 14:50
Teknik olarak güzelleşti. .74 zirvesine atak ve buranın da geçilmesiyle yükseliş hızlanabilir. izlemekte fayda var.

katılıyorum, 0,74 önemli bir direnç seviyesi olarak gözüküyor. geçmiş dönemler de defalarca denenmiş fakat geçilememiş.
burayı geçmesi durumunda 0,80 denemesi yapabilir.

hadi tan egeli, güldür artık yatırımcının yüzünü.

BiGLoRD
17-03-2014, 15:03
egeli' nin yönetiminde bulunan kişilerin profesyonelliği ve iş tecrübesi gerçekten de iyi gözüküyor. Umarım güzel işler yapılır.

Yönetim Kurulu Başkanı
İsim Soyisim :
TAN EGELİ
Özgeçmiş :
Delaware Üniversitesi İşletme bölümünden 1992 yılında mezun olan Tan Egeli, 1994 yılında Carnegie Mellon Üniversitesi, Tepper Business Schooldan Yüksek Lisans (MSIA) derecesini almıştır.

Profesyonel kariyerine 1994 yılında Citibankta başlayan Egeli, özellikle uluslararası sermaye piyasaları ve varlık yönetimi konularında sorumlu olarak 1996 ve 2001 yılları arasında sırası ile Citicorp Menkul, İnterYatırım Menkul ve BSI Bayındır Menkul şirketlerinin kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yaptı. 1998 ve 2001 yılları arasında yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü olduğu BSI Bayındır Menkul Değerlerden ayrıldıktan sonra 2002 senesinde Egeli Danışmanlıkı kurarak Egeli Co. Finansal Hizmetler Grubunun temellerini attı.

Egeli, gelişmekte olan piyasalara yaptığı yatırımlarla tanınan İngiliz Ashmore Grubu ile 2007 yılında kurduğu ortaklık
neticesinde, 2008 yılında Türkiyede faaliyet gösteren ilk bağımsız yabancı sermayeli portföy yönetim şirketi olan Ashmore Portföy Yönetim A.Ş.nin kuruluşunu gerçekleştirdi. 2009 yılına kadar Ashmore Türkiyede CEO ve şirketin bağlı ortaklıklarında yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı.

Tan Egeli, Egeli Co. Portföy Yönetimi A.Ş.de genel müdürlük görevini sürdürürken, Egeli Co. Grubu şirketleri Egeli Co. Yatırım Holding A.Ş., Egeli Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Egeli Co. Kurumsal Destek Hizmetleri A.Ş., Egeli Co. Finansal Yatırımlar A.Ş., Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş, EGC Elektrik Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. ile Simya Tarım Yatırımları A.Ş.de yönetim kurulu başkanı ve İstanbul Erkek Liseliler Vakfında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Tan Egeli, SPK ileri düzey ve türev araçlar lisanslarına sahiptir.

Yönetim Kurulu Üyesi
İsim Soyisim :
AKIN AYDIN
Özgeçmiş :
Akın Aydın Egeli Co. Grubunda Yönetici Direktör olarak çalışmakta ve grubun yatırım değerlendirme komitesinde yer almaktadır. Egeli Co.ya katılmadan önce şirket satın alma birleşme danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren Norm Danışmanlıkta Yönetici Ortak olarak görev yapmıştır.

Norm Danışmanlıktan önce Akfen Holdingte İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapmış ve Holdingin satın alma, stratejik ortaklık ve sermaye piyasası işlemlerinden sorumlu ekibi yönetmiştir. Akfen Holdingteki görevinden önce, Garanti Yatırım, Yapı Kredi Yatırım ve TSKB Kurumsal Finansman bölümlerinde çalışmıştır. Bu kurumlardaki 12 yıllık yatırım bankacılığı kariyeri sırasında uluslararası birçok şirkete, önde gelen Türk gruplarına ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığına, satın alma birleşme ve sermaye piyasası işlemlerinde danışmanlık yapmıştır.

Akın Aydın, George Washington Üniversitesinden MBA derecesine sahip olup, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

STH-TRUE
18-03-2014, 14:26
Gercekten adamlarin kariyerlerinin maşallahi var...

Ama tarim isinde kariyer sokmez...

Ciftci 10 yilda bir kere para kazanir diye bir laf vardir...

Misal, sen bugday ekecen, tohumun iyi cikacak, havalar-yagislar senin orda iyi gidecek, baska yerlerde az sayıdaki çiftçi bugday ekmis olacak, onlarda kurakliktan mahsul alamayacak, TMO mahsul az oldu diye ithalat yapmayacak-dunyada bugday uretiminde soz sahibi ulkelerde de rekolte dusuk olacak, uluslararasi piyasalarda bugday fiyati yukselmis olacak ki hasat zamanina kadar senin mahsulun basina bir is gelmemişse para kazanacaksin...

Tarimi modern de yapsan, babadan kalma yontemlerle de yapsan basiniza gelecek olan asagi yukari bunlardir.

Tarimdan, karnini doyurmanin otesinde para kazanmanin iki yolu vardir: Birincisi, tarlasi- bagi- bahcesi oldugunu bildigin ciftciye senet imzalatip para satmak (tefecilik yapmak- Anadoluda buyuk sermaye
sahiplerinin zenginliklerinin temelinde maalesef ki maalesef bu vardir)...ikincisi de, kentlerin genisledigi bolgelerde imar' a acilacak-acilan tarla sahibi olmak...

Gerisi sansa kalmis...

Modern tarim- organik tarim- endustriyel tarim-tarimda makinalasma-toprak anslizi -yaprak anslizi-damla sulama vb. kavramlari nufus artisi ve tarim urunlerinin- gida sektorunun vazgecilmezligi konulariyla birlestirip birazda jelatinlerle susleyince ortaya kulaga oldukca hos gelen TARIM SEKTORUNE YATIRIM YAPMA HEVESI cikmaktadir. Bu hissede olan da budur.

Sirket buyur-kar eder-ortaklara karini dagitir derseniz, bence yanilirsiniz. Ama hisseye yatirim para kazandirir mi derseniz, aldiginiz risklerin farkindaysaniz, sirket haberleriyle-takas oyunlariyla- teknik tuzaklariyla- forumda olur olmaz yorum adi altinda bilincalti yuklemeleriyle alma-satma kararlariniza yon verilmesini goze alabiliyorsaniz, birazda sansiniz varsa, dusukde olsa bir ihtimal var..

Nihayetinde EGELI kagidi...adam isterse sirkete dinamit koyar patlatir..Isterse 3-5-10'a katlar...bakarsiniz biri mal calar tahtadan, 2 sene o malın gelmesini bekler, herkesi surundurur...

Durum bence bunlardan ibarettir. Kesinlikle ve kesinlikle AL-SAT-TUT tavsiyesi degildir...

Herkese saygilar...

B.Packard
21-03-2014, 08:26
Üç tane koyunu güdemedikten sonra kariyerleri 5 yıldızlı olsa ne yazar

zgr
22-03-2014, 12:15
Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Adres : Abdi Ipekci Caddesi
No:40, Nisantasi 34367,
ISTANBUL

Tel : +90 212 343 06 26
Faks : +90 212 343 06 27

Genel [email protected]
Yatırımcı İlişkileri [email protected]
İnsan Kaynakları [email protected]
Mali İşler [email protected]

Arkadaşlar yukarıdaki telefonu arıyorum cevap veren yok ! Mail atıyorum cevap veren yok!....... İletişim kurabilen yatırıcı arkadaşlarımız var mı?

serkan23
22-03-2014, 22:48
Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Adres : Abdi Ipekci Caddesi
No:40, Nisantasi 34367,
ISTANBUL

Tel : +90 212 343 06 26
Faks : +90 212 343 06 27

Genel [email protected]
Yatırımcı İlişkileri [email protected]
İnsan Kaynakları [email protected]
Mali İşler [email protected]

Arkadaşlar yukarıdaki telefonu arıyorum cevap veren yok ! Mail atıyorum cevap veren yok!....... İletişim kurabilen yatırıcı arkadaşlarımız var mı?
mesai saatlerinde mi aradın? cevap vermiyolarsa spk ya şikayet et

egegoktug
23-03-2014, 12:37
bilanço çok kötü özsermayeye eritiyorlar.... para imha makinası gibi bir şirket...aman dikkat

mesgulum82
23-03-2014, 15:18
bilanço çok kötü özsermayeye eritiyorlar.... para imha makinası gibi bir şirket...aman dikkat

Bilanco kotu ama duran varliklarda 2-3 trl artis var
Ozellikle hisselerin toplu olmasi kisa vadede risk yok bence gelecek haberler onemli

zgr
30-03-2014, 03:20
Ses ver.......... EGCYO ................sıra sende

ytd

STH-TRUE
31-03-2014, 13:27
Ne kadar ilginc...

Tahsisli sermaye artirimiyla sirkete yeni ortak aramak icin gorucuye cikti...

Ama, bilanco da, hisse performansi da gorucu icin cok zayif...

Kim tutar da spotta 70 kurusa mal almak varken Nominal degerden hisse alir ki? Hos, biri 70 kurustsn mal alayim dese 50 kurusa cekerler tahtayi da o da ayri bir konu...

Yine de , ortaya konan hikayenin gercekciliginin hisse ve bilanco performansinin artirilmasina bagli oldugunu dusunuyorum...

Herkese saygilar...

devturk
02-04-2014, 18:07
Ne kadar ilginc...

Tahsisli sermaye artirimiyla sirkete yeni ortak aramak icin gorucuye cikti...

Ama, bilanco da, hisse performansi da gorucu icin cok zayif...

Kim tutar da spotta 70 kurusa mal almak varken Nominal degerden hisse alir ki? Hos, biri 70 kurustsn mal alayim dese 50 kurusa cekerler tahtayi da o da ayri bir konu...

Yine de , ortaya konan hikayenin gercekciliginin hisse ve bilanco performansinin artirilmasina bagli oldugunu dusunuyorum...

Herkese saygilar...

arkadaslar bunu utmayin! spottla nominalin arasindaki farki,,,eger alici insan gelip spottan 3 milyon lot alirsa ayni bizim gibi yönetimde bir söz sahibi olamaz(her konuda) amaaa eger nominaldan alirsa 1 tl den alir ama anlasmalar olur(yönetime girebilir+daha fazla söz hakki olur+herhangi bir bedelli artisi olup olmamasinda anlasmalar saglanir vs vs vs.. yani hep deriz yaa adamlar ne manyak yaa gidip %50 daha ucuza almak varken ne diye sirketle görüsüp fiyat belirlerler...iste bunlardan dolayi!! YTD

STH-TRUE
02-04-2014, 22:56
arkadaslar bunu utmayin! spottla nominalin arasindaki farki,,,eger alici insan gelip spottan 3 milyon lot alirsa ayni bizim gibi yönetimde bir söz sahibi olamaz(her konuda) amaaa eger nominaldan alirsa 1 tl den alir ama anlasmalar olur(yönetime girebilir+daha fazla söz hakki olur+herhangi bir bedelli artisi olup olmamasinda anlasmalar saglanir vs vs vs.. yani hep deriz yaa adamlar ne manyak yaa gidip %50 daha ucuza almak varken ne diye sirketle görüsüp fiyat belirlerler...iste bunlardan dolayi!! YTD

Belirttiginiz husus, daha cok sirketin tumuyle el degistirdigi durumlarda (grnyo'nun iptal olan satis anlasmasindaki fiyatlar gibi) somut olarak gorunmektedir.
Ancak halka acikligi yuksek ve sig bir hisse olan egcyo'da satis degil tahsisli sermaye artirimi yapilacagi goz onunde tutulursa, yonetimi tamamen almadan cagri yukumlulugunu gundeme getirebilecek duzeyde bir sermaye artirimi katilimi bence dusuk ihtimal... Ama , Egeli'nin kariyerine bakinca bu konularda biz ne desek bos...

Benim belirtmek istedigim husus suydu: Yeni ortak arayisina giren patronun, şirketi biraz allayip pullamasi lazim...sirketin su an pek albenisi yok...

mesgulum82
02-04-2014, 23:10
Genel kurula giden varmi icimizden

zgr
08-04-2014, 20:54
ilk direnç noktasını geçtik mi arkadaşlar....ytd

mesgulum82
08-04-2014, 21:24
ilk direnç noktasını geçtik mi arkadaşlar....ytd

Evet 0,73 uc kez denendi sonunda gecildi
Simdi sira
0,80-0,86,0,97 ya sabir

kanaryam2007
09-04-2014, 15:41
Hadi dinlendiğin yeter 90 üzeri yakışır artık

zgr
12-04-2014, 13:18
HİSSEDE BİR ŞEYLER DÖNÜYOR, UFAK UFAK İLERLİYOR... AMA HAYIRLISI BAKALIM....BU DÖNEMİN BİLANÇOLARI İYİ GELMEK ZORUNDA YOKSA BU TREND İLE ÇELİŞİR....İYİ BİR BİLANÇODAN SONRA DAHA İYİ YERLERE GELECEĞİNE İNANIYORUM. bU ŞEKİLDE HİSSENİN ÖNÜ AÇILACAK..............SABIR , SABIR DİYEREK BEKLEYECEĞİZ........YTD

PROXY
12-04-2014, 13:29
Yakında yeni ortağın kim ve hangi fiyattan şirkete ortak olacağı ile ilgili bir haber gelir diye düşünüyorum. Son haberden bu yana 1 ayı geçti.

Bazı hamleler yapıldı. Bu hamlelerin gelecek yeni ortak ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Nedir yapılanlar;

Önce temettü politikası değiştirildi.

Sonra şirket elindeki Egcyh hisselerini sıfırladı.

Bence bu hamleler şirkete alınacak ortak ile ilgiliydi.

Ben şahsen önümüzdeki haftadan itibaren somut gelişmeler bekliyorum.

Ama bunlar tamamen şahsi fikirlerim ve tahminlerimdir.

Herkes kendi kararını kendi vermelidir. Kimseyi yönlendirmek istemem.

teranova54
12-04-2014, 17:32
Merhaba Sn Proxy,
Ortak arayışı konusunda hemfikiriz. Bu ortaklık olmazsa zaten bu hisse uzun bir zaman daha kendini toparlayamaz.Tan Egeli,geçtiğimiz yıllarda ( 2 yıl önce galiba ) Arap ülkelerinin birinde yapılan sempozyuma katıldığını biliyorum ve yerli basınımızda bu toplantıdan haber yapmıştı..İnsallah oralardan bir yerlerden yatırımcı bulur da yıllardır beklediğimiz bu sürünmeden kurtuluruz.

6 ŞUBAT 2014 tarihinde ise ;

"Egeli & Co. Yatırım Holding tarafından yapılan açıklama şöyle:

8 Nisan 2013 tarihinde yaptığımız açıklama ile duyurduğumuz Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.(EGCYH) ile Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında yapılan EGC Elektrik Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. hisselerinin tamamının devralınmasına yönelik ön alım sözleşmesi karşılıklı mutabakat ile sonlandırılmış olup bugün itibariyle verilen avansın 1 milyon TL'lik bölümü yasal faiz ve KDV ile birlikte 1.088.451,50 TL olarak EGCYH'den alınmıştır."

gibi bir açıklama var.Bu da sanırsam şirketin mevcut haliyle satılması gerektiğini düşündüğünde olabilir mi acaba diye düşünmüyorum değil.

Kamunun bilgisine arz ederiz.

Yakında yeni ortağın kim ve hangi fiyattan şirkete ortak olacağı ile ilgili bir haber gelir diye düşünüyorum. Son haberden bu yana 1 ayı geçti.

Bazı hamleler yapıldı. Bu hamlelerin gelecek yeni ortak ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Nedir yapılanlar;

Önce temettü politikası değiştirildi.

Sonra şirket elindeki Egcyh hisselerini sıfırladı.

Bence bu hamleler şirkete alınacak ortak ile ilgiliydi.

Ben şahsen önümüzdeki haftadan itibaren somut gelişmeler bekliyorum.

Ama bunlar tamamen şahsi fikirlerim ve tahminlerimdir.

Herkes kendi kararını kendi vermelidir. Kimseyi yönlendirmek istemem.

teranova54
12-04-2014, 19:54
Firmadaki temel analizden sonra haftalık verilerdeki teknik analize baktığımda

http://i.hizliresim.com/381jV9.jpg (http://hizliresim.com/381jV9)

2011 yılındaki hareketinden evvel 2010 yılında hareketli ortalamanın üzerinde seyreden fiyatı daha sonra 2011 yılında zirvesini yaptıktan sonra fibonacci seviyesi olan 1.02 civarını destek yapmıştır. 2012 yılının sonlarına doğru hareketli ortalamanın altına düşen fiyat daha sonra uzun süredir düşüş seyrini devam ettirmiştir bu dünem zarfında da RSI verisi hep " 0 " ın altında seyretmiştir.
2014 şubat ayında uzun zamandan sonra ilk defa fiyat hem hareketli ortalamanın üzerine çıkmış hem de RSI "0 " üzerinekendini atmıştır.
Fibonacci direnç seviyesi 0.78 ve cuma kapanı fiyatı 0,78 dir.Sonraki dirençler 1,02-1,21-1,40 ve 2,03 olduğu gözlemlenmektir.

Umarım firma ile ilgili olumlu haberler gelirde uzun zamandır bu hissede çıkışı bekleyen yatırımcıların yüzünü güldürür.

mesgulum82
12-04-2014, 21:47
Merhaba Sn Proxy,
Ortak arayışı konusunda hemfikiriz. Bu ortaklık olmazsa zaten bu hisse uzun bir zaman daha kendini toparlayamaz.Tan Egeli,geçtiğimiz yıllarda ( 2 yıl önce galiba ) Arap ülkelerinin birinde yapılan sempozyuma katıldığını biliyorum ve yerli basınımızda bu toplantıdan haber yapmıştı..İnsallah oralardan bir yerlerden yatırımcı bulur da yıllardır beklediğimiz bu sürünmeden kurtuluruz.

8 Nisan 2013 tarihinde yaptığımız açıklama ile duyurduğumuz Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.(EGCYH) ile Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. arasında yapılan EGC Elektrik Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş. hisselerinin tamamının devralınmasına yönelik ön alım sözleşmesi karşılıklı mutabakat ile sonlandırılmış olup bugün itibariyle verilen avansın 1 milyon TL'lik bölümü yasal faiz ve KDV ile birlikte 1.088.451,50 TL olarak EGCYH'den alınmıştır."

gibi bir açıklama var.Bu da sanırsam şirketin mevcut haliyle satılması gerektiğini düşündüğünde olabilir mi acaba diye düşünmüyorum değil.

Burdaki devir islemi eglyo bir diger girisim sireketi
Enerji ile ilgisi yok.

Tammen satilmasi mence mantiksiz bu sirkete belirli oranda sermaye koyaninda bizim gibi aklindan zoru olmasi gerek
Tarim dediler girisim dediler turkiyede ilk dediler
Sonuc 2tlden 0,40 kurus
Sonuc: egeli s... Esegin onune ot koymuyor..

PROXY
13-04-2014, 08:56
Merhaba Sn Proxy,

Evet EGC elektrik hisselerinin satışı da bence yeni ortak ile ilgili gelişmeden ötürü iptal edildi.

Onun dışında Egcyo tarım girişim sermayesi %39 Egeli'nin %61 halka açık.

Tahminime göre gelecek yeni ortağın tahsisli sermaye artırımı ile gelmesinin nedeni tam da burada yatıyor.

Egeli %39'luk payını satıp daha da düşürmek istemiyor. Bunun için de tek yol tahsisli artırımla ortak almak. Böylelikle Egeli paylarını kaybetmeden şirkete yeni ortak alabilecek, hem de yeni kaynak yaratarak şirketi büyütecek.

Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

mesgulum82
13-04-2014, 17:13
Evet EGC elektrik hisselerinin satışı da bence yeni ortak ile ilgili gelişmeden ötürü iptal edildi.

Onun dışında Egcyo tarım girişim sermayesi %39 Egeli'nin %61 halka açık.

Tahminime göre gelecek yeni ortağın tahsisli sermaye artırımı ile gelmesinin nedeni tam da burada yatıyor.

Egeli %39'luk payını satıp daha da düşürmek istemiyor. Bunun için de tek yol tahsisli artırımla ortak almak. Böylelikle Egeli paylarını kaybetmeden şirkete yeni ortak alabilecek, hem de yeni kaynak yaratarak şirketi büyütecek.

Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

Daha onceki tahsisli sermaye artirimi 1 tlden 5 trl egcyh yapti
Bundan once sirketin halka aciklik orani %100 den % 60 lara dusdu
Benim ilk dusuncem borsadaki orani dusurerek ani bir hisse alis saldirisina onlem icin bunlarin satisi icin mkk basvurmasi
Gerekiyor bu sirkete tahsisli yapilacaksa oran cok buyuk olmayacaktir
Egeli kendi elleriyle yaptigi pastayi kalkip kimsenin onune koymaz bakalim
Gerceklesen birsey yok hersey suan bir senaryodan ibaret

teranova54
14-04-2014, 17:43
Hayırlısıyla 0,80 i gördük.Buradan 1,02 direncini geçersek haberlerle volatilite artabilir.

zgr
16-04-2014, 07:25
umutlarımız yeşermeye başladı ..Hayırlısı bakalım...... ytd

teranova54
16-04-2014, 17:41
Ufak ufak gel bakalım. Senin karın ağrının sebebi yakında çıkar ortaya :)

karınca z
17-04-2014, 22:21
öncelikle bu hissede teknik işlemez diyenler olacak buna söyleyecek sözüm yok
herkesin inancı kendine :)
sağ altta TOBO hedefi 1,05 civarında
haberle vs yükseliş sürecekse de üzerinde 1,35 civarı bekliyor

http://i.hizliresim.com/vzgl9A.png

teranova54
17-04-2014, 23:04
Bu sefer haberlerle zirvesi olan 2 nin üzerine atmasını bekliyorum. Çok bezdirdi ve yaptığı tarım temalı tek girişim firması. Ortağı bulursa ki Tan Egeli yıllardır bu işin peşinde ve artık birini bulmuştur düşüncesindeyim, tahta yapıcı bu sefer fiyat için ciddi yüklenebilir. Tekniki geçen seferlerde paylaştım ufaktan uzuyor. İstim üstünoe.

zgr
19-04-2014, 19:43
Güzel günlerin gelmesini sabırla bekliyoruz.....

kanaryam2007
22-04-2014, 08:49
grafik yapıyorlar gibi....dinlenmesi güzel....

Asmiltak
03-05-2014, 20:53
EGCYO

1,01 hedefli bir fincan kulp formasyonu çalıştırıyor. 0,74 üzerinde bu hedefe ulaşmak isteyecektir.

Grafik: http://basitborsa.blogspot.com.tr/2014/05/egcyo.html

onair
12-05-2014, 12:27
Haber falanda yok ama tavan :)

zgr
12-05-2014, 19:46
Haber olmasa bu şekilde prim yapar mıydı sizce ? Bugün 1. çeyrek kar/zarar açıklanması gerekiyordu....yorumları siz yapın.....ytd

mesgulum82
12-05-2014, 22:50
GECMIS YILLAR KARLARI/ZARARLARI 11 13,237,677 -3,187,532
NET DONEM KARI/ZARARI 480,996 16,425,209
KONTROL GUCU OLMAYAN PAYLAR
TOPLAM KAYNAKLAR 37,040,664 36,637,088

Gecmis yillar zarrari nasil 13 trl artiya gecmis bizim bilancoda goremedigimiz bir alacakmi vardi tahsilmi edildi anlayan varmi ?

kazancli
12-05-2014, 23:07
Sn serkanda belirtmiş altta solo bilanco olarak gönderilmiş ... buda yeni ky çarpma yöntemi olacak galiba. Bir çok şirketin Defter değerleri iyi şişti bu şekilde.....

Gecmis yillar zarrari nasil 13 trl artiya gecmis bizim bilancoda goremedigimiz bir alacakmi vardi tahsilmi edildi anlayan varmi ?

serkan23
12-05-2014, 23:23

Şirketimiz Egeli & Co.Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., 5 Mart 2014 tarihinde 28932 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 13 Sıra No'lu Türkiye Muhasebe Standartları Hakkında Tebliğlerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ'de belirtilen "Yatırım İşletmesi" tanım ve kapsamı çerçevesinde 31 Mart 2014 tarihinden itibaren finansal tablolarında bağlı ortaklık ve iş ortaklarını, konsolide olarak değil, gerçeğe uygun değer yöntemi ile gösterecek, dönemsel finansal tabloları solo olarak hazırlayacak ve sunacaktır. Ayrıca, Yönetim Kurulumuz 2014 yılında, altı aylık dönemde ve yıl sonunda açıklanan finansal tablolara ek olarak, üç aylık ve dokuz aylık dönemlerde açıklanan finansal tabloların da bağımsız denetim şirketi tarafından incelemeden geçirilmesine karar vermiştir.

serkan23
12-05-2014, 23:26
Buna istinaden baktığınız bilançoda geçen sene yani 2013 12 aylı karı 16.425.209 görünüyor önceki dönemler zararı ise -3.187.532 yani 2013 ten önceki zararla 2013 karını toplayınca bu rakama ulaşırsınız...

mesgulum82
12-05-2014, 23:27
Duran varliklarda 3 trl yakin bir artis bunu anlarimda gecmis yillar zarari nasil 13 trl kar oldu onu anlamadim
3.2013 kari ile 3.2014 kari karailastrildigi icin olabilir belki anlayan varsa yazsin gerci bu egeli bilanco falan sokmez yeterki istesin cikarir yukarilara
Hayirlisi bakalim

serkan23
12-05-2014, 23:33
Duran varliklarda 3 trl yakin bir artis bunu anlarimda gecmis yillar zarari nasil 13 trl kar oldu onu anlamadim
3.2013 kari ile 3.2014 kari karailastrildigi icin olabilir belki anlayan varsa yazsin gerci bu egeli bilanco falan sokmez yeterki istesin cikarir yukarilara
Hayirlisi bakalim
onla alakalı değil, adam zaten 2013712 aylık bilançoda 12.354.288 duran varlığı görünüyordu değişen sistemle birlikte duran varlıkları neye göre değerlemişler bilmiyorum ama 2013/12 aylık ta 32.910.932 TL ye güncellemişler yaani artış hesap oyunu gibi bişey

mesgulum82
12-05-2014, 23:33
Anladim tsk
Bu gecmis yillar karinda
Duruyorsa nerden baksan %60 bedelsiz yada temettu demektir bu guzel oldu simdi

serkan23
12-05-2014, 23:34
hatta bu bilanço tuhaf uydurmasyon gibi bişey olmuş :S defter değeri 1,63 e yükselmiş bir anda

serkan23
12-05-2014, 23:37
:)
-Bedelsiz bölünmeye 2 liralık hisse fiyat sınırı-

Kurul halka açık ortaklıkların bedelsiz sermaye artırımları ilgili olarak da bazı değişikliklere gitti. Kurul, dönem karı hariç iç kaynaklarının sermayeye eklemesi durumunda, sermaye artırım kararının kamuya açıklanmasından önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması dikkate alınarak yapılacak hesaplama sonucunda payların düzeltilmiş borsa fiyatının iki liranın altına düşecek olması durumunda, sermaye artırımı başvuruları Kurulca işleme alınmayacağını bildirdi.

mesgulum82
12-05-2014, 23:39
Defter degeri artisi bu tahsisli icin gostermelikde olabilir anasina bak kizina al hesabi
:)

devturk
13-05-2014, 01:28
bence bu deger artisi söyle olmustur,,,,adam aldi sagdan soldan kenarlardaki arazileri yapti üzerine ciftligi,ahirlari,vs.. inekleride koydu icine eee ne oldu o yerlerin,cifligin degeri tabiki artti,yani mantiksizda gelmiyor..bizim oralarda adamlar aliyor kurak bos tarlayi dikiyor icine zeytin i vurduruyor kuyuyu,,dösetiyor damlama suyunu,,ee 10 a tarlayi aliyor 5 te masraf ediyor 15,satiyorlar 25-30 a..buda öyle birsey,,satis veya ortaklik olacak olursa simdiden kilifi hazirliyor,,,,hani minare-kilif hikayesi gibi......YTD

mesgulum82
13-05-2014, 16:32
Hadi 0,86 bekliyoruz
Bu saatleri sever egeli
Baslarsa sasirmam 86 sonra ilk durak 0,99 sonrasini konusuruz

kanaryam2007
20-05-2014, 16:05
86 da duvar var sanki resmen çarpıp geri geliyor.

mesgulum82
21-05-2014, 19:26
0,86 duvari icin usta cagirmak lazim
200 gunluk ortalamanin ustunde olmasi
Ve haber beklesi nedeniyle
Hoscakal 0,86 hosgeldin 1,07
Bu sadece icinden gecen
Bana bakip be alin nede satin
Hyirlisi belkide tekrar 0,50 olacak burasi egeli cum. Muz cum. Degil :)

mesgulum82
22-05-2014, 10:49
Sukurler olsun bakalim 0,99 ne olacak burayi gecerse 1,07 de gorusuruz ve konuruz hayirlisi artik

karınca z
22-05-2014, 10:54

:wink::tamam:

mesgulum82
25-05-2014, 11:24
Egeli buaralar tarim icin costuruyor
https://twitter.com/tkdkdenizli/stat...71901389889536

mesgulum82
27-05-2014, 16:47
Kimse al- sat demem ama icimden geen bekelmek
İlk ruzgarda 1 tl ustubolur insallah
Bugun kapanis tahmini olarak 0,91-0,93 araligi
Benim sozumle yatirim yapmayin
Amann

teranova54
29-05-2014, 11:30
Millette maliyet 1.30 tl. - + 0.10 tl....,2 tl ye gelmeden yıllardır küstürdüğün milletin keyfini yerine getiremezsin Tan beyyyyy.

zgr
29-05-2014, 21:57
haaaa gayret ........:)

Subjective
01-06-2014, 13:10
bu hafta sonu GYO Endexine ve GYO firmalarının teknik durumlarına göz atalım dedim..

GYO endexinin görünümü nu şekilde ;
http://www.borsadanhisse.net/tekniks/2014-06-xgmyo.htm

ve ekgyo, isgyo, safgy, sngyo ve trgyo grafikleri bugün itibariyle teknik son durumları siteye eklendi. tıklayınız... (http://www.borsadanhisse.net/tekniks/tekniks.htm)

mesgulum82
04-06-2014, 23:04
PErsembeyi seviyorum cuma geliyor diye
Az daha sabredelim
İzleyelim türkiyenin ilk tarım girisimi sermaye ortakligini

kanaryam2007
05-06-2014, 09:19
PErsembeyi seviyorum cuma geliyor diye
Az daha sabredelim
İzleyelim türkiyenin ilk tarım girisimi sermaye ortakligini

izliyoruz da bir halt olduğu yok.Lanet patron kağıtları....

mesgulum82
07-06-2014, 12:50
http://www.borsaajans.com/haber/egeli---co-kucukbas-hayvancilik-ciftligini-acti/

zgr
08-06-2014, 17:59
Sütünden, yününden ve etinden yararlanılan uysal hayvanlardır. Burun kısımları çıplak ve nemli, vücutları kalın tüylerle kaplıdır. Erkeklerde her zaman bir çift boynuz bulunurken, dişilerde bazen bulunur. Boynuzlar üzerindeki boğumlar yaş hesaplamasında kullanılır. Vücutlarında ekstra kıl oluşumları (sakal, yele) bulunur. Yılda 2 kez ve her defasında 1-3 yavru doğururlar. Gebelik süreleri 5-11 aydır. Koyunların ömürleri 10 ila 12 yıl arasıdır.

1300 Da araziden bahsediyoruz....500 koyun 5 yıl sonra ne olur arkadaşlar....akıllı yatırım

sonavcı
23-06-2014, 16:00
son takasları paylaşacak arkadaşlar var mıdır?

zgr
25-06-2014, 22:24
***EGCYH* *EGCYO***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***EGCYH******EGCYO***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Kredi Sözleşmelerine Kefil Olunması Hk.

AÇIKLAMA:
Lider Sermayedarı olduğumuz Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin bağlı ortaklıkları Doğa Tarım Hayvancılık Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. ve Batı Tarımsal Yatırımlar A.Ş. ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. arasında, yatırım işletme faaliyetlerinde kullanılmak üzere, imzalanan kredi sözleşmelerine Şirketimizin sırasıyla 4.887.500 TL ve 1.725.000 TL tutarına kadar kefil olmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=367385

BIST

zgr
25-06-2014, 22:27
Ziraat Bankası A.Ş..... çürük tahtaya basmaz............ytd.

mesgulum82
03-07-2014, 22:54
Bu hafta 0,90 kitilmadi bu durumda tekrardan bir hamle yaparak 1 tl ustunde kapanis yapmadi normal olandir
İzleyip gorecegiz hayirlisi artik

kanaryam2007
11-07-2014, 11:08
kağıt 2 dakikada 1.03 ü görüp geri gelmiş ne oldu ki acep.Birileri fena kapışmış...

mesgulum82
31-07-2014, 21:37
11
08.2014
SPK tarafından yayınlanan muhasebe ilkelerine uygun olarak hazırlanmış 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarının açıklanması **

sell
25-08-2014, 11:12
hareketlendi kağıt ama kimse kalmadı

PROXY
25-08-2014, 11:20
bu hareket 1 tl'nin üzerine taşıyabilir. şahsi fikrimdir. alış tavsiyesi değildir.

sell
25-08-2014, 11:47
bu hareket 1 tl'nin üzerine taşıyabilir. şahsi fikrimdir. alış tavsiyesi değildir.

geçse süper olacak 1.2 lere kadar gidebilir
yatırım tavsiyesi olamaz salladımmm :D

sell
25-08-2014, 11:49
kır artık şu zincirini 1.00

teranova54
25-08-2014, 14:59
Yıllardır bekliyoruz 2 den asağı vermem

zgr
29-08-2014, 23:54
1 üzerinde kalsa gerisi gelir diye düşünüyorum.....ytd

karınca z
30-08-2014, 10:44

TOBO hedefine neredeyse 4 ayda vardı sayılır.

karınca z
30-08-2014, 10:50
EGCYO haftalık grafiği

Kırmızı çizgiyi geçmesini bekliyorum...YTD

http://i.hizliresim.com/PvZ7MN.png

_Analizci_
01-09-2014, 19:15
Anlık verilerin ücretlendirilmesinden dolayı, derinliği olmayan bir çok yatırımcı mağdur oldu..
Ben zaten derinlik hizmeti alıyorum diyip ihmal etmeyin, imza kampanyasına siz de katılın şuana kadar 700 kişi imzaladı..
Sadece ad soyad yazıyorsunuz ve imzala dıyorsunuz 20 saniyenizi almaz.. Link ekte..

Bistte anlık verilerin ücretlendirilmesine hayır.. (http://www.change.org/p/borsa-istanbul-bist-anl%C4%B1k-verilerinde-%C3%BCcretlendirilmesine-hay%C4%B1r#share)

teranova54
10-09-2014, 13:01
Süt projesinin olumlu etkisi olabilir

karınca z
12-09-2014, 12:05
EGCYO haftalık grafiği

hayırlısı :)

karınca z
16-09-2014, 11:25
Bu daha başlangıç :)

teranova54
16-09-2014, 11:41
5tl yi görürmüyüz eglyo gibi.defter değerine gelsin patlatsın haberi yeter

zarar353535
16-09-2014, 12:49
kurban dolayısıyla hareketlendi sanırım..ortak satışı keşke yabancıya ve yüklü olsaydı..tadından yenmezdi..

zgr
21-09-2014, 07:58
inşallah güzel günler yaşamaya başlarız.... ytd

mesgulum82
21-09-2014, 14:57
Egcyo da yolun sonuna geldigimize inanmiyorum defter degeri 1,60 7 trl kar gecmis yillar kari 13 trl ya temuttu yada bedelsiz kokusu var havada, birde tahsisli hikayesi bir araci kurumla gizlilik sözleşmesi imzaladı haberi bile rahat 1,37 ler gecilir beklemeye deger
Gecen hafta biste yuklu satislar varken kagit saglam durdu eski gunler olsa 0,90 olurduk
Egcyh el ele yukselise devam eder insallah!!

zgr
21-09-2014, 16:22
Grafik incelendiğinde bundan önceki yükseliş trendlerinin yaklaşık üç yıl sürdüğünü göreceksiniz.Ve yaklaşık olarak aynı noktalardan pozitif ivmeyle hareketlenme olmuş. 2014 yılı başlarından itibaren artan bir ivmeyle çıkış yakalamış durumda. 2009 yılındaki ivmeden daha güçlü. Sektördeki gelişmeler EGCYO destekler nitelikte...inş çok daha iyi yerlere geleceğiz. tamamen kişisel düşüncelerimdir. ytd

hercai
25-09-2014, 16:58
http://i.hizliresim.com/R69NM7.jpg (http://hizliresim.com/R69NM7)

0,50 lerden geldiğinide unutmamak gerek..grafikte tam dikilmiş geçmiş yıllarda 3-4 leri biliyoruz ancak gün bugün saat bu saat..
1,15 5bin
1.16 26bin

zgr
28-09-2014, 19:51
Durakta posta trenine binmeyen, ekspres trenine binmek için koşar...ytd

karınca z
29-09-2014, 11:19
EGCYO haftalık grafiği

........

kervt
29-09-2014, 11:31
http://i.hizliresim.com/AY7P67.jpg

mnk.42
29-09-2014, 14:04
http://i.hizliresim.com/AY7P67.jpg sizi bu sayfa da görmek bana ayrı bir cesaret verdi.

teranova54
29-09-2014, 14:47
Salmasına rağmen umutluyum. İnş 2 üzerine zamanla atacaktır.

teranova54
29-09-2014, 17:31
Önce tavana gidip sonra açılışın altına gelmesi takdire şayan ...aferin Tancık :)

Karşıyaka
30-09-2014, 10:45
Tera 100,000 lot 1,23 den mal almış....elinde patlatmışlar...

mnk.42
01-10-2014, 21:48
egcyo için teknik temel grafik den anlayan yorum yapacak arkadaş var mı

teranova54
02-10-2014, 11:13
Akşam a bakayım ortak..

Karşıyaka
02-10-2014, 14:24
Tera her gün alıma devam ediyor...dünde 50.000 lot...acısını çıkarmak için illa bir taarruz yapacak yukarıdan malı basmaya çalışacaktır...Eller tetikte...

zgr
03-10-2014, 07:10
bol kazançlar....

mnk.42
03-10-2014, 19:33
Akşam a bakayım ortak..

akşam oldu, bakabildin mi? ortak,

teranova54
03-10-2014, 19:53
http://i.hizliresim.com/6695V0.png (http://hizliresim.com/6695V0)

http://i.hizliresim.com/NbpA9P.png (http://hizliresim.com/NbpA9P)

EGCYO daha cok aylık trende göre hareket ediyor,fakat haftalığa baktığımda uyumlu gidiyor.Hem haftalık hem aylık grafikte 1.40 lar direnç. Burayı kırarsa önümüz açık.Hem teknik olumlu hem de temel durumu iyi.Zira sermaye arttırımı yapabilir.Tahsisli veya ortak bularak ki,sanırım 25.000.000 TL tahsisli için bir banka kefaleti arıyor.Onu bulursa eski zirveyi aşmaması için neden olmaz.Defter değeri şu an 2 tl nin üzerinde yeni gelecek olan 9 atlık kar beklentim ile daha da artacak gibi..İstiraki olan EGLYO nun defter değeri ise 2 nin üzeri , 2,5 ları gördü. Yani EGCYO y göre 5 tl yapar ( Eğer defter değerini oraya çekmek isterse Tan'cık)

Şu an olumsuzluk görmüyorum işlem hacmi de biraz daha yolumuz var diyor.Bol kazançlar..

mnk.42
04-10-2014, 22:20
[QUOTE=teranova54;10899186]http://i.hizliresim.com/6695V0.png (http://hizliresim.com/6695V0)

http://i.hizliresim.com/NbpA9P.png (http://hizliresim.com/NbpA9P)

EGCYO daha cok aylık trende göre hareket ediyor,fakat haftalığa baktığımda uyumlu gidiyor.Hem haftalık hem aylık grafikte 1.40 lar direnç. Burayı kırarsa önümüz açık.Hem teknik olumlu hem de temel durumu iyi.Zira sermaye arttırımı yapabilir.Tahsisli veya ortak bularak ki,sanırım 25.000.000 TL tahsisli için bir banka kefaleti arıyor.Onu bulursa eski zirveyi aşmaması için neden olmaz.Defter değeri şu an 2 tl nin üzerinde yeni gelecek olan 9 atlık kar beklentim ile daha da artacak gibi..İstiraki olan EGLYO nun defter değeri ise 2 nin üzeri , 2,5 ları gördü. Yani EGCYO y göre 5 tl yapar ( Eğer defter değerini oraya çekmek isterse Tan'cık)

Şu an olumsuzluk görmüyorum işlem hacmi de biraz daha yolumuz var diyor.Bol kazançlar.

önce kurban bayramınızı kutlarım, teşekkürler ortak, arasıra teknik temel grafiklerle bizi aydınlatırsanız emnun olurum.

zgr
07-10-2014, 18:00
Rusya ile süt ihracatının önü açıldı
Ana Sayfa» Ekonomi» Dış Ticaret03.10.2014 19:17
Rusya ile süt ihracatının önü açıldıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, "Rusya Federasyonu ile anlaşmaya varılarak, süt ve süt ürünleri ihracatının yolu açıldı" açıklamasında bulundu
ANKARA - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından, Rusya Federasyonu ile Veteriner Sağlık Sertifikalarında anlaşmaya varıldığı, bu şekilde Rusya ile süt ve süt ürünleri ihracatının önü açıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile Rusya Federasyonu Federal Veterinerlik ve Bitki Karantina Servisi ile uzun süren görüşmelerin sonuç verdiği belirtildi.

Rusya Federasyonu ile Veteriner Sağlık Sertifikalarında anlaşmaya varıldığı kaydedilen açıklamada, böylece Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatından sonra Rusya Federasyonu ile de süt ve süt ürünleri ihracatının yolunun açıldığı ifade edildi.

zgr
07-10-2014, 18:05
Ruslar gıda için pazarlığa geldi
14 Ağustos 2014
Ruslar gıda için pazarlığa geldi

Batılı ülkelerden aldığı tarım, gıda ve süt ürünlerine ambargo uygulayacağını duyururan Rusya, rotayı Türkiye’ye çevirdi. İthalat bağlantısı yapmak isteyen Rusya, Ankara’ya heyet gönderdi.

AVRUPA Birliği (AB) ve Amerika’ya tarım, gıda ve süt ürünlerine ambargo uygulayacağını duyururan Rusya, Türkiye’ye heyet gönderdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Rusya ile Türkiye arasındaki ön görüşmeler başladı” mesajı verildi. Rus yetkililerinin Türkiye’den su ve süt ürünleri ile kanatlı eti için 1 yıllık tedarik garantisi istediği öğrenildi. Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil başkanlığında gerçekleşen görüşmeye Rusya’dan Bitki Karantina Servisi Başkan Yardımcısı Alexie Alekseenko katıldı.

RUSLARA ŞİRKET LİSTESİ
İki ülke temsilcileri arasında yapılan görüşmelerde teknik detaylar üzerinde durulduğunu belirten bakanlık yetkilileri, şu bilgileri verdi: “Ürün grupları üzerinde teknik detaylar görüşüldü. Sertifikalar üzerinde en kısa zamanda anlaşma sağlanması hususu konusunda anlaşıldı. İhracat yapmak isteyen işletme listeleri Rus yetkililerine iletildi” denildi.

NELER SATIN ALACAK
Alekseenko ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Hayvansal gıdalar başta olmak üzere özelikle süt ve süt ürünleri, kanatlı eti ve ürünleri, su ürünleri, damızlık yumurta ve damızlık hayvanların ithal edilmesi için görüşmeler başladı. Rusya’ya ithal edilecek ürünlerde sertifika ve Rusya normları ile gümrük birliği normlarına uygunluk aranacak.”

Eker: Hedefimiz uzun vadeli işbirliği
TARIM Ürünleri İhracatı Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise Rus yetkililer ile yapılan görüşmeleri şöyle değerlendirdi: “Rusya heyeti bakanlığımızla birtakım görüşmeler yapıyor. Komşuluk ilişkileri çerçevesinde uzun vadeli, kalıcı bir sistemin tesis edilmesini amaçlıyoruz. Bu doğrultuda muhataplarımızla gerekli teknik görüşmeleri sürdürüyoruz.”

Sektör temsilcileri ile görüşeceğiz
RUSYA’nın Türkiye’den 1,8 milyar dolar civarında gıda ithalatı yaptığını anlatan Bakan Eker, şu bilgileri verdi: “Bizden talep ettikleri hususlar var. Beyaz et, süt ve süt ürünleri, yumurta gibi bazı kümes hayvanlarının ürünleri var. Biz bu meseleye stratejik bakmak durumundayız. Şu anda Rusyau’nın siyasi veya ticari sebeplerle bir pazardan mal almama, başka pazara yönelme gibi bir tutumu var. Bizi ilgilendiren kısmı, biz burada diğer pazarlarımızı da dikkate almak suretiyle ilave tedarik yapıp yapamadığımıza bakacağız. Sektör temsilcilerinin de görüşlerini alacağız.”

‘Okul sütü’ 2’nci yarı dağıtılacak
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “okul sütü” programı ülke genelinde resmi, özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine yapılacak. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısında başlaması planlanan programla ilgili olarak da bilgi veren Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Harun Çallı, “konuyla ilgili henüz bir gelişme yok. Ancak program devam edecek. Şirketler de ihale öncesi çalışmalarını yapacak” dedi.

Avrupalı ürünleri satamayız
AVRUPA’dan alınmayan gıda ürünlerinin Türkiye üzerinden Rusya’ya satılabileceği iddiası üzerine açıklamalarda bulunan Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Ali Kavak, “Öyle bir şey olmaz. Ürünün menşeini değiştirme şansımız yok. Tarım Bakanlığı da buna izin vermez. Rusya eğer böyle birşey yapıldığını öğrenirse Türkiye’ye de ambargo uygular” dedi. Rusya’nın AB ülkelerinden 2 milyon ton yaş meyve sebze aldığına değinen Kavak, “Türkiye’de yıllık 46 milyon yaş meyve sebze üretiliyor” dedi.

zgr
07-10-2014, 18:10
En kötü ihtimalin dolaylı olarak EGCYO yu olumlu etkilemesidir. şahsi düşüncem. ytd

TRADER 33
13-10-2014, 21:07
arkadaşlar benmi yanlış düşünüyorum ama bu senedin fiyatı çok ucuz değilmi.şirketin hiç borcu yok ve hızla gelişen besicilikte ve tarımda yatırımları var.şirketi inceledim gerçekten boş değil dolu dolu girmişler bu işlere ve iyide kar etmiş.eskiler ne diyor bu işe neden fiyat 1liralarda.çok komik bence bu şirkete bu fiyat.

sell
14-10-2014, 16:44
ky kalmadığına göre fiyatı uygun fiyatı daha da uygun egcyh var ama onda çok ky var o yüzden buna nazaran pahalı duruyor

sell
20-10-2014, 11:22
kimse kalmamış hissede

mesgulum82
20-10-2014, 23:48
Sessizlik daha guzel

9 aylik gelsin bakalim ne olacak

sell
23-10-2014, 10:24
piyasadan çok uzakta kaldın egeli + veya - bişey yap hacim yap egeli korkma gel piyasaya yabancı yemez :))

sell
30-10-2014, 11:54
9 aylıklarda beklentisi olan var mı ? aslında hacmine bakalırsa kimsenin bir şey beklediği yok... egeli nin bile:)

sell
04-11-2014, 14:34
bir ben kamışım ky egeli hadi beni de dök 1.35 den vericem söz :)))))

teranova54
04-11-2014, 16:07
Ben de bekliyorum ama 2.00 den aşağı vermem.

sell
04-11-2014, 16:15
son 2 gündür grup şirketleri hacimlendi al gülüm ver gülümler arttı ama hareket yok hala bilanço hakkında bir tahmininiz var mı 6 aylıklar iyidi

mesgulum82
04-11-2014, 22:42
4 yıldır egcyo takip ediyorum her fırsatta ve kademe param oldukca aldım
Cünkü egelinin tek gerçek reel yatırım yapan sirketi uzun vadeli getiri oranı yüksek olacaktir,
Hayvancılıkla ilgili ilerlemeler olacaktır bunun için para lazım egcyh dan tahvilden gelecek para kullanila bilir yada ortak vb , ama bence 2015 haziran aylarına kadar buyuk bir yatiim olmacaktir benim görüşüm iyi blanco ve karla bedelsiz yada temettuu

Bakalim hayirlisi

sell
05-11-2014, 10:15
AÇIKLAMA:

Özel Durumlar Tebliği m. 11/4 uyarınca, sahip olduğumuz Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. paylarında yarın satış işlemi gerçekleştirmeyi planladığımızı yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.
egcyh satacakmış bugun biraz :)

mesgulum82
11-11-2014, 00:22
Bilanco 19 kasim bilginiz olsun
Bu 9 aylik sirket icin önemli bakalim nasil gelecek

TRADER 33
11-11-2014, 00:42
egcyh nin 9 aylığından yola çıkarsak 10milyon civarı gelir gibi gözüküyor.

sell
11-11-2014, 15:08
egcyo ile ilgili beklentim çok iyi nedenine gelince 1-6 aylık iyidi egcyh nin 9 aylık tablosundan bu çeyreğinde iyi olabileceği ihtimali yüksek
2-geçen hafta hisse 1.13 fiyatından egelinin portföy şirketlerine devredildi yaklaşık 1 milyondan fazla borsaya açık olmayan bu şirketleri nasıl kar yazar olumlu bilançoda varın siz düşünün

varyocu2
13-11-2014, 03:14
1,21 den alsam mi almasam mi kararini veremedim. 1,26 kapatti... Yarin 1,21 e yine gelir mi acaba... Cunku 1,25 te direnci vardi.1,26 kapatti.1.000.000 dan fazla islem hacmiyle...

TRADER 33
13-11-2014, 16:18
6 aylık bilançoya göre fiyat çok komik.6aylıkla aynı bile gelse fiyat hala çok çok ucuz.ben araştırdım kurduğu besi çiftlikleri uyduruktan çftlikler değil adam akıllı girmişler bu işe ve kapasiteyide sürekli artırıyor.borcuda yok.böyle şirket borsada biraz zor bulunur.yanlışım varsa düzeltin buranın eskileri daha iyi analiz etmiştir.
egcyo ile ilgili beklentim çok iyi nedenine gelince 1-6 aylık iyidi egcyh nin 9 aylık tablosundan bu çeyreğinde iyi olabileceği ihtimali yüksek
2-geçen hafta hisse 1.13 fiyatından egelinin portföy şirketlerine devredildi yaklaşık 1 milyondan fazla borsaya açık olmayan bu şirketleri nasıl kar yazar olumlu bilançoda varın siz düşünün

teranova54
13-11-2014, 18:25
6 aylık verilere göre PD/DD si 2 tl .Üzerine kar koymaya devam ederse PD/DD artar...EGLYO da PD/DD * 2,5 a kadar işlem görmüştü..ona benzer bir durum yaşanırsa eğer gidecek yolumuz daha olabilir ama Tan bu ne yapar bilemem.

TRADER 33
14-11-2014, 19:06
arkadaşlar kapa vergi dairesi bilançosunu yollamış 180binlik satış yaptım diyor 800bin civarı zarar açıklamış.ben pek birşey anlamadım bu bilançodan sanırım mevcut iştiraklerin değer artışları yansıtılmamış bilgisi olan varmı acaba.

TRADER 33
14-11-2014, 20:23
girişim sermayesi ortaklıklarının kazançları kurumlar vergisinden muaf olduğu için sanırım kazançlar vergi dairesine yazılmamış.neden vergi dairesini önce yolluyosunki Egeli bir kerede düzgün bir iş yapsanızda bizse şaşırsak.
arkadaşlar kapa vergi dairesi bilançosunu yollamış 180binlik satış yaptım diyor 800bin civarı zarar açıklamış.ben pek birşey anlamadım bu bilançodan sanırım mevcut iştiraklerin değer artışları yansıtılmamış bilgisi olan varmı acaba.

mesgulum82
15-11-2014, 20:53
Az daha sabir arkadaslar 19 kasim da gelecek bilanco 1 trl kar yazsa bile gecmis yillar zarari yok artik
BedelsiZ v temmuttunun onu acilir
Kaynak ihtiyacini egcyh karsilarsa guzel gunler devam eder
İnsallah

varyocu2
18-11-2014, 00:25
Egeli,egcyo da gel gel yapip egcyh mi hareketlendirecek nedir? 1.30,1.29 lari gördü hemen geri geldi... Bilanço da yan yatti gibi görün müyor mu?

varyocu2
18-11-2014, 00:28
Bu 800.000 net zarardan sonra 19 kasim da konsolide net bilanco mu aciklayacak.

sell
18-11-2014, 15:56
6 aylıkda konsalide olmayan bilançoyu hatırlayan var mıydı arkadaşlar?

akılvesabır
18-11-2014, 16:04
6 aylıkda konsalide olmayan bilançoyu hatırlayan var mıydı arkadaşlar?

http://www.isyatirim.com.tr/C_LT_financial.aspx?stock=EGCYO

7.438.520 kâr

sell
18-11-2014, 16:57
http://www.isyatirim.com.tr/C_LT_financial.aspx?stock=EGCYO

7.438.520 kâr
teşekkürler akılvesabır 9 aylık parlak görünmüyor o zaman yarın ola hayrola :)

sell
18-11-2014, 17:07
*EGELİ&CO'NUN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2014 YILI 9 AYLIK DÖNEM NET ZARARI 814.889 TL
şimdi bu 6 aylıkdaki tabloda -449 bin olan kalem mi?

akılvesabır
18-11-2014, 17:25
*EGELİ&CO'NUN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2014 YILI 9 AYLIK DÖNEM NET ZARARI 814.889 TL
şimdi bu 6 aylıkdaki tabloda -449 bin olan kalem mi?

Anlayabildiğim kadarıyla "Net faaliyet kârı/zararı" başlığı altındaki -449 bin olmalı. Çünkü bilançoda bu başlığın üstünde "Diğer faaliyet gelirleri ve Diğer faaliyet giderleri" isminde iki kalem var. İşte burada şirketin iştirâklerini yaptığı değerleme sonucunda bir önceki çeyreğe göre değeri arttıysa gelir, azaldıysa gider olarak yansıyor ki buradan gelecek rakam bizim bilançomuzun toplamdaki kârını veya zararını yansıtıyor.

Bu değerleme anladığım kadarıyla iştiraklerinin karını ve zararını da kapsıyor. Dolayısıyla iştiraklerin kar etmesi bize de kar olarak yansıyacaktır. Bu nedenle benim 9 aylık beklentim 8-10 milyon TL arası kâr. Daha detaylı bilgiyi şu şekilde vermeye çalışayım aşağıda:

Firmanın iş kolu Tarım temalı Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı olduğu için kurumlar vergisinden muaf ve 2014 başından itibaren bilanço düzenlemesinde iştiraklerinin değerini (iştiraklerinin karlılığı, borcu, yatırımı sonucunda oluşan değer) bilançoda "Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler" başlığı altında gösteriliyor. Bu başlığında altındaki en önemli iki kalem "Bağlı ortaklıklar ve iş ortaklığının makul değer artış gelirleri" ile "Bağlı ortaklıklar ve iş ortaklığının makul değer azalış giderleri". Yani iştirakleri veya ortaklıklarındaki yatırımları değer artışına devam ediyorsa "kâr" eğer iştirakleri veya ortaklıklarındaki yatırımları değer kaybına uğruyorsa bilançosuna "zarar" olarak yansıyor.

Zaten 2013 yılı 12 aylık bilançosunu incelersek şirketin 2.578.140 lira zararı görünüyordu fakat 31 Aralık 2013 tarihinden sonra başlayan yıllık raporlama dönemlerinde geçerli olmak üzere, TFRS 10, “Konsolide Finansal Tablolar” standardında yatırım işletmeleri açısından değişiklik yapan 5 Mart 2014 tarih ve 28932 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye Muhasebe Standartları Hakkında Tebliğlerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ (Sıra No: 13)’de belirtilen esaslar çerçevesinde şirket "Gerçeğe uygun değer farkı kar/zarara yansıtılan finansal varlıklar" şeklinde bilançosuna iştirak ettiği yatırımların sonucunu yansıtabilme imkânına sahip oldu. Dolayısıyla yeniden düzenlenen 2013 yılı 12 aylık bilançosuna bakınca şirketin 16.425.209 lira kâr ettiği görülmekte. (Kaynak: http://www.egcyo.com/Content/Files/Reports/94768170-48c9-4894-95d9-086d6c4626fd.pdf --- sayfa 9, 15 ve 30)

Bende bir önceki sayfada TRADER33 ile aynı görüşü paylaşıyorum.

sell
18-11-2014, 17:31
Anlayabildiğim kadarıyla "Net faaliyet kârı/zararı" başlığı altındaki -449 bin olmalı. Çünkü bilançoda bu başlığın üstünde "Diğer faaliyet gelirleri ve Diğer faaliyet giderleri" isminde iki kalem var. İşte burada şirketin iştirâklerini yaptığı değerleme sonucunda bir önceki çeyreğe göre değeri arttıysa gelir, azaldıysa gider olarak yansıyor ki buradan gelecek rakam bizim bilançomuzun toplamdaki kârını veya zararını yansıtıyor.

Bu değerleme anladdığım kadarıyla iştiraklerinin karını ve zararını da kapsıyor. Dolayısıyla iştiraklerin kar etmesi bize de kar olarak yansıyacaktır. Bu nedenle benim 9 aylık beklentim 8-10 milyon TL arası kâr. Daha detaylı bilgiyi şu şekilde vermeye çalışayım aşağıda:

Firmanın iş kolu Tarım temalı Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı olduğu için kurumlar vergisinden muaf ve 2014 başından itibaren bilanço düzenlemesinde iştiraklerinin değerini (iştiraklerinin karlılığı, borcu, yatırımı sonucunda oluşan değer) bilançoda "Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler" başlığı altında gösteriliyor. Bu başlığında altındaki en önemli iki kalem "Bağlı ortaklıklar ve iş ortaklığının makul değer artış gelirleri" ile "Bağlı ortaklıklar ve iş ortaklığının makul değer azalış giderleri". Yani iştirakleri veya ortaklıklarındaki yatırımları değer artışına devam ediyorsa "kâr" eğer iştirakleri veya ortaklıklarındaki yatırımları değer kaybına uğruyorsa bilançosuna "zarar" olarak yansıyor.

Zaten 2013 yılı 12 aylık bilançosunu incelersek şirketin 2.578.140 lira zararı görünüyordu fakat 31 Aralık 2013 tarihinden sonra başlayan yıllık raporlama dönemlerinde geçerli olmak üzere, TFRS 10, “Konsolide Finansal Tablolar” standardında yatırım işletmeleri açısından değişiklik yapan 5 Mart 2014 tarih ve 28932 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Türkiye Muhasebe Standartları Hakkında Tebliğlerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ (Sıra No: 13)’de belirtilen esaslar çerçevesinde şirket "Gerçeğe uygun değer farkı kar/zarara yansıtılan finansal varlıklar" şeklinde bilançosuna iştirak ettiği yatırımların sonucunu yansıtabilme imkânına sahip oldu. Dolayısıyla yeniden düzenlenen 2013 yılı 12 aylık bilançosuna bakınca şirketin 16.425.209 lira kâr ettiği görülmekte. (Kaynak: http://www.egcyo.com/Content/Files/Reports/94768170-48c9-4894-95d9-086d6c4626fd.pdf --- sayfa 9, 15 ve 30)

Bende bir önceki sayfada TRADER33 ile aynı görüşü paylaşıyorum.
bende o şekilde düşünüyordum ancak bugun bir kurt düştü 3-4 saattir çözmeye çalışıyordum
işallah dediğimiz gibidir de güzel bir kar açıklar
benim ayrıyeten geçen hafta egelinin yaptığı cep to cep lerde dikkatimi çekti
egcyh ve eglyo daki payların bir kısmı 1.13 den egeli portföye geçti hareket hazırlığı gibi geldi bana
bilanço yarın akşam gelir herhalde

akılvesabır
18-11-2014, 17:33
bende o şekilde düşünüyordum ancak bugun bir kurt düştü 3-4 saattir çözmeye çalışıyordum
işallah dediğimiz gibidir de güzel bir kar açıklar
benim ayrıyeten geçen hafta egelinin yaptığı cep to cep lerde dikkatimi çekti
egcyh ve eglyo daki payların bir kısmı 1.13 den egeli portföye geçti hareket hazırlığı gibi geldi bana
bilanço yarın akşam gelir herhalde

Bir şeylerin hazırlığı var bence de, yalnız bugünkü hacme rağmen burada olmamız çok entrasan.

sell
18-11-2014, 17:38
Bir şeylerin hazırlığı var bence de, yalnız bugünkü hacme rağmen burada olmamız çok entrasan.

terse gelmeyelim de 1.25 i destek yapıp güç topluyor gibime geliyor aşamadı 1.29 u 2 gün önce de denedi

sell
19-11-2014, 17:18
bugun bir hareket yok bakalım yarın neler olacak dananın kuyruğu ne tarafa kopacak

mesgulum82
19-11-2014, 19:07
Bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=396994

kap : Egelı & co tarım gırısım sermayesı yatırım ortaklıgı a.s. / egcyo [] fınansal durum tablosu (bılanco) 19.11.2014 17:59:06

fınansal durum tablosu (bılanco)
---------------------------------------------------------------------------------------------
fınansal durum tablosu
dıpnot referansları carı donem oncekı donem
fınansal tablo turu konsolıde olmayan konsolıde olmayan
donem 30.09.2014 31.12.2013
raporlama bırımı tl tl

v a r l ı k l a r
donen varlıklar 345,804 3,726,156
nakıt ve nakıt benzerlerı 3 1,448 3,461,006
fınansal yatırımlar
tıcarı alacaklar
- ılıskılı taraflardan tıcarı alacaklar
- ılıskılı olmayan taraflardan tıcarı alacaklar
fınans sektoru faalıyetlerınden alacaklar
- fınans sektoru faalıyetlerı ılıskılı taraflardan alacaklar
- fınans sektoru faalıyetlerınden ılıskılı olmayan taraflardan alacaklar
dıger alacaklar 7 265,216 210,226
- ılıskılı taraflardan dıger alacaklar 7,18 223,369 105,369
- ılıskılı olmayan taraflardan dıger alacaklar 41,847 104,857
turev araclar
stoklar
canlı varlıklar
pesın odenmıs gıderler
carı donem vergısıyle ılgılı varlıklar
dıger donen varlıklar 6 79,140 54,924
ara toplam
satıs amaclı sınıflandırılan duran varlıklar

duran varlıklar 45,199,164 32,910,932
fınansal yatırımlar 4 37,519,534 28,194,999
tıcarı alacaklar
- ılıskılı taraflardan tıcarı alacaklar
- ılıskılı olmayan taraflardan tıcarı alacaklar
fınans sektoru faalıyetlerınden alacaklar
- fınans sektoru faalıyetlerı ılıskılı taraflardan alacaklar
- fınans sektoru faalıyetlerınden ılıskılı olmayan taraflardan alacaklar
dıger alacaklar 7 7,676,621 4,713,396
- ılıskılı taraflardan dıger alacaklar 7,18 7,676,621 4,713,396
- ılıskılı olmayan taraflardan dıger alacaklar
turev araclar
ozkaynak yontemıyle degerlenen yatırımlar
canlı varlıklar
yatırım amaclı gayrımenkuller
maddı duran varlıklar 8
maddı olmayan duran varlıklar 9 1,639
- serefıye
- dıger maddı olmayan duran varlıklar 1,639
pesın odenmıs gıderler
ertelenmıs vergı varlıgı
dıger duran varlıklar 3,009 898
toplam varlıklar 45,544,968 36,637,088

k a y n a k l a r
kısa vadelı yukumlulukler 547,229 91,978
kısa vadelı borclanmalar
uzun vadelı borclanmaların kısa vadelı kısımları
dıger fınansal yukumlulukler
tıcarı borclar 5 262,348 18,281
- ılıskılı taraflara tıcarı borclar 5,18 259,019 14,475
- ılıskılı olmayan taraflara tıcarı borclar 3,329 3,806
fınans sektoru faalıyetlerınden borclar
- fınans sektoru faalıyetlerı ılıskılı taraflara borclar
- fınans sektoru faalıyetlerınden ılıskılı olmayan taraflara borclar
calısanlara saglanan faydalar kapsamında borclar
dıger borclar 7 260,000
- ılıskılı taraflara dıger borclar 7,18 260,000
- ılıskılı olmayan taraflara dıger borclar
turev araclar
devlet tesvık ve yardımları
ertelenmıs gelırler
donem karı vergı yukumlulugu
kısa vadelı karsılıklar 11 3,418 21,661
- calısanlara saglanan faydalara ılıskın kısa vadelı karsılıklar 11 3,418 21,661
- dıger kısa vadelı karsılıklar
dıger kısa vadelı yukumlulukler 6 21,463 52,036
ara toplam
satıs amaclı sınıflandırılan varlık gruplarına ılıskın yukumlulukler

uzun vadelı yukumlulukler 8,910 34,941
uzun vadelı borclanmalar
dıger fınansal yukumlulukler
tıcarı borclar
- ılıskılı taraflara tıcarı borclar
- ılıskılı olmayan taraflara tıcarı borclar
fınans sektoru faalıyetlerınden borclar
- fınans sektoru faalıyetlerınden ılıskılı taraflara borclar
- fınans sektoru faalıyetlerınden ılıskılı olmayan taraflara borclar
dıger borclar
- ılıskılı taraflara dıger borclar
- ılıskılı olmayan taraflara dıger borclar
turev araclar
devlet tesvık ve yardımları
ertelenmıs gelırler
uzun vadelı karsılıklar 11 8,910 34,941
- calısanlara saglanan faydalara ılıskın uzun vadelı karsılıklar 11 8,910 34,941
- dıger uzun vadelı karsılıklar
carı donem vergısıyle ılgılı borclar
ertelenmıs vergı yukumlulugu
dıger uzun vadelı yukumlulukler

o z k a y n a k l a r 44,988,829 36,510,169
ana ortaklıga aıt ozkaynaklar 44,988,829 36,510,169
odenmıs sermaye 12 22,000,000 22,000,000
sermaye duzeltme farkları 12 789,204 789,204
gerı alınmıs paylar (-)
karsılıklı ıstırak sermaye duzeltmesı (-)
paylara ılıskın prımler/ıskontolar 10,870 10,870
kar veya zararda yenıden sınıflandırılmayacak bırıkmıs dıger kapsamlı gelırler veya gıderler -8,978 -2,557
- yenıden degerleme ve olcum kazanc/kayıpları
- dıger kazanc/kayıplar -8,978 -2,557
kar veya zararda yenıden sınıflandırılacak bırıkmıs dıger kapsamlı gelırler veya gıderler
- yabancı para cevırım farkları
- rıskten korunma kazanc/kayıpları
- yenıden degerleme ve sınıflandırma kazanc/kayıpları
- dıger kazanc/kayıplar
kardan ayrılan kısıtlanmıs yedekler 12 474,975 474,975
gecmıs yıllar karları/zararları 12 13,237,677 -3,187,532
net donem karı/zararı 8,485,081 16,425,209
kontrol gucu olmayan paylar
toplam kaynaklar 45,544,968 36,637,088

---------------------------------------------------------------------------------------------

mesgulum82
19-11-2014, 19:09
Masallah kar guzel 8,5 trl
Onemli ustustte kar aciklamasi
Bu guzel oldu

varyocu2
19-11-2014, 19:21
E ne zamana kadar bekletecek yukselmek icin. Neticede bu rakami aciklayan sirket bugun en azindan bi hareket yapmaz miydi....?

mesgulum82
19-11-2014, 21:45
Daha ne yapsin 1,12 ay basinda simdi 1,30 deydi 1,25 yavas yavas emin adimlarla ilerliyor hayirlisi

sell
20-11-2014, 10:23
Daha ne yapsin 1,12 ay basinda simdi 1,30 deydi 1,25 yavas yavas emin adimlarla ilerliyor hayirlisi

bakalım bundan sonra ne yapacak

Karşıyaka
20-11-2014, 10:46
Kıl kaptım hareketlerinden....Bir türlü tutunamadı 1,30 üzeri...Tutunabilse çok iyi olacaktı...

sell
20-11-2014, 11:07
kıl kaptım hareketlerinden....bir türlü tutunamadı 1,30 üzeri...tutunabilse çok iyi olacaktı...

aynen bu bilançoda da kalamadıysa sıkıntı çıkartacak gibi

Karşıyaka
20-11-2014, 11:26
Sadece seans açıldıktan 3 dakika içinde 1,32 görüp geri geldi,elim tuşda olduğu halde veremedim...Peki o kadar malı basacak sazanı nereden buldular,millet almak için kuyrukta sanki....Bilanço beklentiside bitti,bakalım ne olacak...Valla şirket isterse 88 milyon kar açıklasın,şirketin içinde TAN Sağtürk diye bir balet varsa,her an her şey olabilir...

sell
20-11-2014, 11:53
Sabah gel gel yaptı bilançoyu kullanarak verdi malı 1.30 lardan tancık artık ufak hesapların adamı oldu ne yazık ki

TRADER 33
20-11-2014, 12:04
mal verdiğini hiç sanmıyorum bu fiyata bu mal verilmez...
Sabah gel gel yaptı bilançoyu kullanarak verdi malı 1.30 lardan tancık artık ufak hesapların adamı oldu ne yazık ki

sell
20-11-2014, 12:13
mal verdiğini hiç sanmıyorum bu fiyata bu mal verilmez...
benimde beklentime göre hisse için bu fiyatlar ucuz ancak bu bilançoyla hareket etmemesi de garip gelmedi mi size

TRADER 33
20-11-2014, 12:14
aksine inanmassınız belki ama benim tamı tamına beklentime göre oldu.
benimde beklentime göre hisse için bu fiyatlar ucuz ancak bu bilançoyla hareket etmemesi de garip gelmedi mi size

sell
20-11-2014, 12:20
aksine inanmassınız belki ama benim tamı tamına beklentime göre oldu.

peki bundan sonraki beklentiniz nasıl?

TRADER 33
20-11-2014, 12:56
1-2hafta kadar buralarda durması lazım ama daha kısada olabilir sonrasında yola devam uzun vade düşünüyorum bu kağıdı inceledim çünkü bu fiyatlarda kalması bütün doğa kurallarına ters çok komik bu fiyat istikrarlı bir şekilde azar azar yükselmesi arada bir kopması lazım.bilançoda geldi 3-4 ay daha bu bilançoyla rahatladım ben iştirakler gayet iyi çalışıyor demekki yanıltmaz inşallah...
peki bundan sonraki beklentiniz nasıl?

sell
20-11-2014, 13:04
Iştirakler çalışıyor ancak tan yatışta 1.25 destekti direnç oldu ışık vermiyor suan kısada

sell
20-11-2014, 15:24
EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YO'NUN 2014 YILI 9 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM KARI 8.485.081 TL(ÖNCEKİ -3.551.066 TL)
konsolide bilançoda bu akşam gelir değil mi? son gün bugun

akılvesabır
20-11-2014, 15:44
EGELİ & CO TARIM GİRİŞİM SERMAYESİ YO'NUN 2014 YILI 9 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM KARI 8.485.081 TL(ÖNCEKİ -3.551.066 TL)
konsolide bilançoda bu akşam gelir değil mi? son gün bugun

Mevzuat gereği artık Yatırım Ortaklıkları konsolide bilanço göndermeyecek.

http://www.egcyo.com/Content/Files/Reports/0575b828-ef58-45ee-b497-f620ad5c4aa5.pdf

Yukarıdaki linkte 10. sayfada "30 Eylül 2014 tarihi itibariyle geçerli olan ...." diye başlayan açıklamanın 2. paragrafında detaylı açıklama var.

sell
20-11-2014, 15:51
Mevzuat gereği artık Yatırım Ortaklıkları konsolide bilanço göndermeyecek.

http://www.egcyo.com/Content/Files/Reports/0575b828-ef58-45ee-b497-f620ad5c4aa5.pdf

Yukarıdaki linkte 10. sayfada "30 Eylül 2014 tarihi itibariyle geçerli olan ...." diye başlayan açıklamanın 2. paragrafında detaylı açıklama var.
teşekkürler sn akılvesabır

sell
20-11-2014, 15:52
sizin beklentiniz nedir sabhaki hareketten sonra

akılvesabır
20-11-2014, 15:55
sizin beklentiniz nedir sabhaki hareketten sonra

Eski tarife bence devam edecek. Hafif yukarı ivmelenme biraz ara sonra yine ivmelenme. 1.20'lere kadar bir sarkma da şaşırtmaz beni. 1.20'nin altı kalıcı olmaz bana göre anlık sarkıtıp geri çekebilirler.

sell
20-11-2014, 16:03
Eski tarife bence devam edecek. Hafif yukarı ivmelenme biraz ara sonra yine ivmelenme. 1.20'lere kadar bir sarkma da şaşırtmaz beni. 1.20'nin altı kalıcı olmaz bana göre anlık sarkıtıp geri çekebilirler.

tancık unutmuş spekliği bence :) endeks iyi bilanço iyi ama kağıtları negatifte hala

mesgulum82
20-11-2014, 22:10
Mal satmak istese boyle bir gun birdaha gelirmiydi ama yapmadi bence ,

Adam tam bir senaryo adami paradan para kazaniyor
İlk once bir yem atar (senaryo) fiyati ceker gerceklestiginde sen dahada kapilirsin ama elinde patlar!!

Tahsisliyi borsaya bildireli yaklasik 6-7 ay oldu varmi birsey yok
Ne olacagini bilen varmi yok
Egcyh tahvil 20trl ihraci var ne oldunu bilen varmi yok
Tarim ortakmi bulacak yoksa egcyh para akitacak bilen varmi yok

Bu sorulan butun cevaplarini tan egeli biliyor ,

Yani o nezaman bunlari gerceklestirir ozaman yukselis baslar
Biz umit edelim 3-4 ay daha haber gelmesin ama fiyati yukari ceksin ozaman hedef degisir

Saygilar
Bana bakarak yatirim yapmayin
Yatirim icin yazilmamistir

varyocu2
21-11-2014, 00:26
Bu mantikla ilk once egcyh yi goturecegini mi anlayacuk. O zaman yarin egcyh ye geri doneyum.bu bilanco ile egcyh yi satip egcyo ya gecilmesi icin numara yapiyor o zaman.egcyo tavan olsa egcyh bundan etkilenip yeni basbelalari cekecek....baska bi aciklamasi yok.egcyo zaten tekelinde. Ytd

akılvesabır
21-11-2014, 14:02

Evet dün yazdığım senaryoyu uyguluyorlar. Bakalım devamı beklentim gibi olacak mı? Eğer ikinci seans en az 1.20 kapatamazsak gittiğimiz yol, yol değil.

YTD...

Karşıyaka
21-11-2014, 14:11
300,000 DEN FAZLA LOT VERMİŞ...1,18 E KADAR....Zorlukla geçtiği dirençleri nedense geri dönüşlerde hiç takmadan gümletiyor...Bence şirketin bilanço,kar vs..hiç birine bakmamak gerekir....Elimde 35,000 lot vardı 1,12 maliyetli,yükselişlerde kademe kademe vermiş,sadece 10,000 bırakmıştım...Pişman oldum 1,27/1,28 aralığında vermediğime,oysa o kadar iyi biliyordumki,bunun sadece Tan operasyonu olduğunu..Ne yapalım kısmet bu kadarmış....Bugüne kadar tüm hareketleri dün sabahda dahil İNVEST Menkul yaptı,sanırım bugün elinde kalan 600,000 küsur lotu boşaltıyor...1,12 yolu göründü sanırım....

sell
21-11-2014, 14:27
şahsiyetini holdingde belli etmiş kişilik küçük işlerin adamı olduğunu kanıtladı tek dişe dokunur şirketinide böyle ucuz hareketlere gebe olduğunu gösterdi çapsızın yapacağı buydu herkese geçmiş olsun ben ky yim 5-10 kademeye bakıyorum adam holding ve şirketler sahibi oda 5-10 kademe bakıyor kalite ortada patronda 1.28 lerde boşaltmıştım yarısını diğer yarısıda zarar kes olur 2. seans

TRADER 33
21-11-2014, 14:35
ben bu hareketleri kardeşi eglyo da çok gördüm.yine muhteşem üçlü invest ulus yat.fin.uğraştı durdu.sonra 2 lerden 5lere gitti ama 1,5 2 sene sürdü getiriye bakınca kim kime veriyor o parayı yine aynı hikayelere devam oyüzden istediklerini yapsınlar ben tutabileceğim kadar aldım önemli olanda bu zaten dayanma gücü. ve hala diyorum bu fiyata bu şirketlerle dolu bir ortaklığa gülerler...oyüzden pek bakmıyorum fiyata.

mesgulum82
21-11-2014, 16:00
Kapanis 2,23 ustu olursa sasirmam hareketli gunler bizi bekliyor

akılvesabır
21-11-2014, 16:06
Kapanis 2,23 ustu olursa sasirmam hareketli gunler bizi bekliyor

Bakalım, daha çok 1.07 hedefleniyor gibi şu anki görüntüsüyle. Bu seans kapanışı önemli ya 1.20 üstüne ya 1.07'ye gidiyorum ben diyecek kapanışa göre.

sell
21-11-2014, 16:15
1.15 den yukarı tepmesi lazım artık yoksa fetva gelir :)

Karşıyaka
21-11-2014, 16:46
operasyonu yaptı ve işini bitirdi...Artık yılsonu bilançoya kadar geberik seyreder...Bende en fazla gelse gelse 1,20 ye kadar salar diye düşünmüşdüm,bu kadar büyük bir karaktersizlik beklemiyordum....

taylankiran
21-11-2014, 16:57
Bunu bir operasyon veya benzeri bir şekilde değerlendirmek mümkün değil. Şöyleki toplanan mal 700.000 lot (çok marjinal bir rakam değil), alım ortalaması ise 1,23 satış ortalamalarına baktığımızda bunun çok altında. Fiyat bu seviyelere gelene kadar yeterli mal toplanamadı. Herkeste bir beklenti varken de kolay değil mal toplamak. İnsanların psikolojik dirençlerini kırmak önemli. Gelelim "maddi" elle tutulur değerlendirmelere. 1,15 ile fiyatlarsak piyasa fiyatı 25,3 mio tl oluyor. Sermayesi ile kıyaslandığında yarı yarıya. Kar sürekliliğini koruyan ve aylık ortalama 1 mio tl kar eden bir yapıdan bahediyoruz aynı zamanda. Sizin elinizde 47 mio tl sermayeye ulaşmış, karlılığı yüksek bir şirket var ve piyasada yarı fiyatından işlem görüyor. Siz ne yapardınız? Ben şunu yapardım. Sermaye arttırırdım. Tahsisli sermaye arttırımı ile payımı arttırırdım. Peki bu parayı nereden bulurdum. Ya tahvil ihracı, ya da diğer şirketlerin satışı. Ne kadar ilginç ki tahvil ihracı için başvurduğu değerler ile, x adlı şirketi için satış ile ilgili imzaladığı iyi niyet içeren sözleşmesinin tutarı aynı. Demek ki şirketin ihtiyacı olan nakit bu. Bu da kabataslak, şirketin sermayesi içinde küçük yatırımcının payını yarı yarıya azaltacak. Bir insan bunu neden yapar? Ya şirketin uzuuuuun vadeli geleceğini oynuyordu (ki bu da kötü değil), ya da yabancı satışı söz konusu olabilir. Tamamen kişisel olarak görüşüm; sabreden "2" ve üzerinden satar. (Sabır süresi: 1.5-3 ay arası)

Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kişisel görüşlerdir. Lütfen burada yer alan yazılara istinaden yatırım yapmayanız.

akılvesabır
21-11-2014, 17:01
Bunu bir operasyon veya benzeri bir şekilde değerlendirmek mümkün değil. Şöyleki toplanan mal 700.000 lot (çok marjinal bir rakam değil), alım ortalaması ise 1,23 satış ortalamalarına baktığımızda bunun çok altında. Fiyat bu seviyelere gelene kadar yeterli mal toplanamadı. Herkeste bir beklenti varken de kolay değil mal toplamak. İnsanların psikolojik dirençlerini kırmak önemli. Gelelim "maddi" elle tutulur değerlendirmelere. 1,15 ile fiyatlarsak piyasa fiyatı 25,3 mio tl oluyor. Sermayesi ile kıyaslandığında yarı yarıya. Kar sürekliliğini koruyan ve aylık ortalama 1 mio tl kar eden bir yapıdan bahediyoruz aynı zamanda. Sizin elinizde 47 mio tl sermayeye ulaşmış, karlılığı yüksek bir şirket var ve piyasada yarı fiyatından işlem görüyor. Siz ne yapardınız? Ben şunu yapardım. Sermaye arttırırdım. Tahsisli sermaye arttırımı ile payımı arttırırdım. Peki bu parayı nereden bulurdum. Ya tahvil ihracı, ya da diğer şirketlerin satışı. Ne kadar ilginç ki tahvil ihracı için başvurduğu değerler ile, x adlı şirketi için satış ile ilgili imzaladığı iyi niyet içeren sözleşmesinin tutarı aynı. Demek ki şirketin ihtiyacı olan nakit bu. Bu da kabataslak, şirketin sermayesi içinde küçük yatırımcının payını yarı yarıya azaltacak. Bir insan bunu neden yapar? Ya şirketin uzuuuuun vadeli geleceğini oynuyordu (ki bu da kötü değil), ya da yabancı satışı söz konusu olabilir. Tamamen kişisel olarak görüşüm; sabreden "2" ve üzerinden satar. (Sabır süresi: 1.5-3 ay arası)

Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kişisel görüşlerdir. Lütfen burada yer alan yazılara istinaden yatırım yapmayanız.

:cool: İmzamı atarım

Ama sadece yukarıdaki şu ifade yanlış gibi geldi bana "1,15 ile fiyatlarsak piyasa fiyatı 25,3 mio tl oluyor. Sermayesi ile kıyaslandığında yarı yarıya. " Şirketin sermayesi 22 milyon zaten.

Karşıyaka
21-11-2014, 17:12
Sn.Taylankiran teşekkürler,bilgi dolu ve güzel bir yazı olmuş....

taylankiran
21-11-2014, 17:13
:cool: İmzamı atarım

Ama sadece yukarıdaki şu ifade yanlış gibi geldi bana "1,15 ile fiyatlarsak piyasa fiyatı 25,3 mio tl oluyor. Sermayesi ile kıyaslandığında yarı yarıya. " Şirketin sermayesi 22 milyon zaten.

değil. şirketin kuruluş sermayesi 22 mio tl. Defter değeri 45 mio tl ye ulaşmış durumda yeniden değerlemeler ile. Son gönderilen mali tabloları incelerseniz yeterli olur.

akılvesabır
21-11-2014, 17:15
değil. şirketin kuruluş sermayesi 22 mio tl. Defter değeri 45 mio tl ye ulaşmış durumda yeniden değerlemeler ile. Son gönderilen mali tabloları incelerseniz yeterli olur.

Defter değerinde zaten sıkıntı yok, belirttiğiniz 45 milyon defter değeri kısmı doğru. Ben sadece ifade yanlışlığına dikkat çektim. Sermayesi 45 milyonmuş gibi anlaşılıyor.

sell
21-11-2014, 17:18
Arkadaslar birşey soracağım kademeleri izlerken ilk 1.15-1.14 kademesine düştüğünde sadece 2 lotla kademe düştü 1.16-1.15 ten 2 kademe satış oldu ve 1.15-1.14 oldu anlamı nedir bunun

akılvesabır
21-11-2014, 17:30
Arkadaslar birşey soracağım kademeleri izlerken ilk 1.15-1.14 kademesine düştüğünde sadece 2 lotla kademe düştü 1.16-1.15 ten 2 kademe satış oldu ve 1.15-1.14 oldu anlamı nedir bunun

Bunun pek bir anlamı yok hocam, ama şöyle örneklendireyim. 1.14-1.15 iken 1.15'de 1000 lot bekleyen olsun. Ben 1002 lotluk alım girersem 1.15'deki o kademeyi kaldırır 1.15-1.16'ya taşımış olurum. Ama arkamdan 1.15 kademesine destekleyici alım yazılmazsa benim 2 lotluk 1.15'den bekleyen emrim kalır. Satıcı da bu lotu 1.15'den bana verirse tekrar fethettiğimiz kaleyi satıcıya iade etmiş oluyoruz ve yeni kademeler 1.14-1.15 olur.

sell
21-11-2014, 17:35
bunun pek bir anlamı yok hocam, ama şöyle örneklendireyim. 1.14-1.15 iken 1.15'de 1000 lot bekleyen olsun. Ben 1002 lotluk alım girersem 1.15'deki o kademeyi kaldırır 1.15-1.16'ya taşımış olurum. Ama arkamdan 1.15 kademesine destekleyici alım yazılmazsa benim 2 lotluk 1.15'den bekleyen emrim kalır. Satıcı da bu lotu 1.15'den bana verirse tekrar fethettiğimiz kaleyi satıcıya iade etmiş oluyoruz ve yeni kademeler 1.14-1.15 olur.

teşekkürler hocam hisse hareketlendi gene ama icraat yok

mesgulum82
21-11-2014, 21:59
Buralarda islem hacminin artmasi olumludur birazd daha sabir

TRADER 33
22-11-2014, 21:11
şimdi buna vermenin bir anlamı varmı yok tabi.gayet iyi giden bilanço dönemleri ve ucuz bir fiyat var.asıl söyleyeceğim bu borsada ne çok tesadüfler var.investin mal vereceği tutuyor, nedense bir anda toplu şekilde alacak alıcılarda ortaya çıkıveriyor.işin dahada ilginci ilgilendiği diğer tahtalardada her mal veriyor gözüktüğünde hepte aynı kurumlar karşılıyor.sonra bir bakmışın(kısa vadede olmuyor bu ama)senet nerelere gitmiş.kendini üzmeyecek kadar alacaksın altın kural bu yoksa canbazlar adamı kanserde eder veremde:)

cefaks
24-11-2014, 18:40
http://imageshack.com/a/img538/7848/YffjkW.jpg

kavuncu19
24-11-2014, 18:57
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=397640 bu nasıl iş ya adam yarın satış yapacağım yanşmayın diyo

Karşıyaka
25-11-2014, 10:42
100,000 lot 1.17 den el değiştirdi.....:) Tahtanın içine eden sevgili İNVEST dün tekrar alıma geçmiş...Çok entresan şeyler oluyor...

sell
25-11-2014, 11:10
100,000 lot 1.17 den el değiştirdi.....:) Tahtanın içine eden sevgili İNVEST dün tekrar alıma geçmiş...Çok entresan şeyler oluyor...

cep to cep gençler egelinin piyasadaki tek kozu artık bugun de egcyh hisselerini el değiştirecekmiş

akılvesabır
25-11-2014, 11:24
Cep to cep, al-sat bizi ilgilendirmesin bizce. Kafamızı boşa yormayalım bunlara. Bu ay sonunu 1.18'in üstünde kapasın, 8.5 yıldır düşen trendi kırmış olalım. Sonrası yavaş yavaş olur zaten.

Karşıyaka
26-11-2014, 10:51
Günaydın....

dün.....
Finans 140,000 net alım...
İnvest 40,000 net alım...
Diğerleri ufak tefek alım...
Gedik 100,000 net satım..
Y.Kredi 21,800 net satım
Ziraat 18,000 satım...

akılvesabır
26-11-2014, 10:58
Günaydın....

dün.....
Finans 140,000 net alım...
İnvest 40,000 net alım...
Diğerleri ufak tefek alım...
Gedik 100,000 net satım..
Y.Kredi 21,800 net satım
Ziraat 18,000 satım...

Hocam böyle bilgilendirmeye devam edersen gerçekten memnun oluruz. Her ne kadar ne yaptıkları belli olmasa da oyundaki esas amacı iyi okumak gerek.

sell
26-11-2014, 11:00
hepsi kendi hesabıdır satıyor alıyor iş yaptım sanıyor :)

Karşıyaka
26-11-2014, 11:09
Ben burada bir oyun döndüğüne inanıyorum,alım satımlar bunu gösteriyor....İnşallah aklıma geldikçe paylaşıcağım....

baybey
26-11-2014, 17:32
Ben burada bir oyun döndüğüne inanıyorum,alım satımlar bunu gösteriyor....İnşallah aklıma geldikçe paylaşıcağım....

Ne halt ediyorlar, nerdeyse 1 saattir hareketsiz.

Karşıyaka
27-11-2014, 10:43
Günaydın...
Dün...

Teb 30,000 net alış...
invest 48,000 alış....30,000 satış...
yatırım finansman 17.677 alış 9250 satış...
akyatırım 5,000 alış...
halkyatırım 11,0000 satış
garanti 33,000 satış...

akılvesabır
27-11-2014, 11:49
Günaydın...
Dün...

Teb 30,000 net alış...
invest 48,000 alış....30,000 satış...
yatırım finansman 17.677 alış 9250 satış...
akyatırım 5,000 alış...
halkyatırım 11,0000 satış
garanti 33,000 satış...

Dün pek bir şey olmamış anlaşılan. Esas bu sabah bi celallenip geri gelmiş yeni gördüm. Şu an yön konusu net değil hissede. 30 dk'lık grafik toparlanma eğiliminde ama pozitif bölgeye kendini atamazsa bir düşüş dalgası daha gelir. Yok artı bölgeye atarsak o zaman 1.20 üstü oluruz. Bakalım grafikte neler olacak.

Karşıyaka
28-11-2014, 10:35
Günaydın...

Dün...

HSBC 100,000 NET ALIM..
AKYATIRIM 56750 ALIM 14,000 SATIM
GEDİK 19,000 NET ALIM..
YATIRIM FİNANSMAN 127,000 ALIM 112,000 SATIM
FİNANS YATIRIM 40,100 ALIM 69,340 SATIM
ve tahtanın yeni oyun bozanı..

İNVEST AZ MENKUL 247,890 ALIM 349,447 SATIM...

İnvest hala 408,000 lot tutuyor elinde...Bu tahtaya neden dadandı bilmeyiz,umarız hayırlı bir sebebi vardır...

akılvesabır
28-11-2014, 10:55
Günaydın...

Dün...

HSBC 100,000 NET ALIM..
AKYATIRIM 56750 ALIM 14,000 SATIM
GEDİK 19,000 NET ALIM..
YATIRIM FİNANSMAN 127,000 ALIM 112,000 SATIM
FİNANS YATIRIM 40,100 ALIM 69,340 SATIM
ve tahtanın yeni oyun bozanı..

İNVEST AZ MENKUL 247,890 ALIM 349,447 SATIM...

İnvest hala 408,000 lot tutuyor elinde...Bu tahtaya neden dadandı bilmeyiz,umarız hayırlı bir sebebi vardır...

Hocam galiba durum şu:

A almış B satmış önemli değil, burada alan da satan da aynı kişi. Sadece kılık değiştiriyor. Ben bu hacimli işlemleri şuna yoruyorum. 2008 yılında görülen 3 küsurlu zirveyi ele alın ve günümüze doğru gelin. Sonra karşınıza 2.05'li bir zirve çıkacak. Bu iki tepeyi birleştirip 28.11.2014'e kadar birleştirilen çizgiyi uzatın. 8.5 yıldır süre gelen düşen trendin kırılmak üzere olduğunu görmüş olacağız (Kırmamız için aylık kapanışın 1.18 üzerinde olması ve ay bazlı bu seviyenin üzerinde seri kapanışlar gerekiyor). Tam da bunun arefesinde bu kadar yüksek işlemli hacimlerin olması sadece ve sadece doğum öncesi sancıdır.

Bunlar benim kişisel görüşüm, bakalım zaman neler getirecek.

Karşıyaka
28-11-2014, 10:58
Doğum sancısı:) Aynen katılıyorum...Nedense bu hissede tan olsa bile 1,50 cepte hissediyorum...YTD.

Karşıyaka
28-11-2014, 15:28
1,20 ye koyduğu 161,000 lot bir kalkarsa güzelleşir,tadından yenmez...Hoş o lotlarda kendine ait ya...

akılvesabır
28-11-2014, 15:31
1,20 ye koyduğu 161,000 lot bir kalkarsa güzelleşir,tadından yenmez...Hoş o lotlarda kendine ait ya...

Bugün ikinci seansda bir ara kaldıracak ama kalıcı olur mu. Bugünü 1.18 üstü kapasın da fazlasında gözümüz yok. Öyle tavan tavan gitmesine de gerek yok. İstikrarlı olsun yeter.

Karşıyaka
28-11-2014, 16:33
100,000 lik kademeler kalkıyor,sonra 35.000 konulan lotlar alınıyor falan filan,sanırsın garanti tahtası:)alışık olmadığımız lotlar bunlar...Hayırlısı...

akılvesabır
28-11-2014, 16:42
100,000 lik kademeler kalkıyor,sonra 35.000 konulan lotlar alınıyor falan filan,sanırsın garanti tahtası:)alışık olmadığımız lotlar bunlar...Hayırlısı...

100 000 lotu alarak mı kaldırdı yoksa emir iptali var mı? Görebiliyor musunuz bunu?

Karşıyaka
28-11-2014, 17:09
161,000 lotun hepsini alarak kaldırdı emir iptali yok....

Şu ana kadar toplamda...
1,17 1,21 aralığında toplam alım 439,708 lot

1,18 1,20 aralığında ise toplam satım 227,643 lot olmuş durumda....Kademelerden gözümü bile ayırmıyorum...

anlık olarak ise ,,,

1.20 de 59,834 lot alım
1,21 de 26.929 lot satım bekliyor...

akılvesabır
28-11-2014, 17:12
161,000 lotun hepsini alarak kaldırdı emir iptali yok....

Şu ana kadar toplamda...
1,17 1,21 aralığında toplam alım 439,708 lot

1,18 1,20 aralığında ise toplam satım 227,643 lot olmuş durumda....Kademelerden gözümü bile ayırmıyorum...

anlık olarak ise ,,,

1.20 de 59,834 lot alım
1,21 de 26.929 lot satım bekliyor...

O zaman sabah bahsettiğimiz doğacak çocuğa güzel bir isim düşünelim :)

Verdiğiniz ve her gün paylaştığınız günlük pasta bilgileri için teşekkür ederim.

Karşıyaka
28-11-2014, 17:29
1,21 çizdi...Mal istiyor açık açık...Verinde gideyim diyor...

Karşıyaka
28-11-2014, 17:32
1,21 de 20,662 alıcı bekler...

1,22 de 32.276 satıcısı bekler....

sell
28-11-2014, 17:34
kopartsa bari buradan 1.25 üstüne atsa tadından yenmez eglyo çıldırdı :)

trinec35
28-11-2014, 17:43
Tren gari terk ediyorr

Karşıyaka
28-11-2014, 17:54
1,30 önemli..O zaman göreceğiz,ama umudum inşallah YÜKSEK HIZLI TREN olur...

bu arada

1,22 de 12,232 lot alıcı
1,23 de 29,044 lot satıcı bekler....

Karşıyaka
28-11-2014, 18:23
1,23 de 50,772 alıcı
1,24 de 26,348 satıcı bekler....

Kapanışda bir şey yapacak mutlaka...

teranova54
30-11-2014, 00:01
http://i.hizliresim.com/LY77rV.jpg (http://hizliresim.com/LY77rV)

1,47-1,48 direnç görünüyor sanki.orayı bi geçelim hayırlısıyla,sonra önümüz açık.Durmak yok yola devam.:halay::halay::halay:

varyocu2
30-11-2014, 01:50
Çift çanagi yapmiş.yukari harekete baslamis gorunuyor.teknikci spekler bunu fark etse bu bilancoyu da bahane edip boga operasyonu yapabilirler. Ben bu kadar ayrintili bakamiyorum telefondan. Ama bu tur paylasimlara denk gelirsem yorumum olur. Bu hafta yukari saglam cikislar gorebilecez anlasilan... Bu arada egcyh de hisse satisina burdaki hareket can verecektir...ene fikrun.ytd.

Karşıyaka
01-12-2014, 11:37
Günaydın..
Hayırlı haftalar...
Hayırlı bir ay olması dileği ile...

Cuma Egeli tahtası...

Gedik. 165,000 lot net alım...
AKYATIRIM: 62,066 NET ALIM..
YATIRIM FİNANSMAN:431,430 LOT ALIŞ 378.893 SATIŞ..
ULUS MENKUL:22.000 LOT ALIŞ
GLOBAL:17.000 ALIŞ..
HSBC:100.000 LOT SATIŞ..
DENİZ YATIRIM:93.000 SATIŞ
GARANTİ:32.000 LOT SATIŞ..

Not:küsuratları eklemedim....

Karşıyaka
01-12-2014, 11:38
Şu ana kadarda...
1.24/1.26 aralığında 12.607 lot alış
1.24/1.26 aralığında 39.000 lot satış işlemi gerçekleşti....

Karşıyaka
01-12-2014, 18:15
ne 1.30 be arkadaş,mahvetmese bari tahtayı yine......

akılvesabır
01-12-2014, 18:19
Bu tahtaya GEDIK bulaştıysa hissenin normal hareket etmesi zor. Anlaşılması güç bir kurum. 1.29'a çıktıktan sonra hacimli mü düşüş oldu?

Karşıyaka
01-12-2014, 18:26
1,27 de çok satış yedi.....

Karşıyaka
02-12-2014, 11:05
Günaydın arkadaşlar...Bu alım satımları anlayabilen bir anlatırsa sevinirim:)Bir kere Gedik aldığı malı dokunmadan korumuş görünüyor....Satışı yok....

İNVEST:399.148 ALIM-153.996 SATIM(245.000 artıda)
Y.KREDİ: 144.400 NET ALIM
YATIRIM FİNANSMAN: 188.000 ALIŞ-95.201 SATIŞ(92.999 artıda)
Akyatırım: 60.850 satım
Garanti: 283.000 satış...

Tahtayı gerileten Garanti....

akılvesabır
02-12-2014, 11:19
Günaydın arkadaşlar...Bu alım satımları anlayabilen bir anlatırsa sevinirim:)Bir kere Gedik aldığı malı dokunmadan korumuş görünüyor....Satışı yok....

İNVEST:399.148 ALIM-153.996 SATIM(245.000 artıda)
Y.KREDİ: 144.400 NET ALIM
YATIRIM FİNANSMAN: 188.000 ALIŞ-95.201 SATIŞ(92.999 artıda)
Akyatırım: 60.850 satım
Garanti: 283.000 satış...

Tahtayı gerileten Garanti....

Dünkü takaslara bakınca her ne kadar dün seans sonuna doğru gevşesek de kağıdı topluyorlar gibi görünüyor. Yakın zamanda INVEST AZ bu tahtayı perişan etti, dün de bir önceki gün en çok alım yapan kurum GEDIK'in de tahtada saçma hareketlere neden olabileceğini söylemiştim. Şimdi elimizde iki tane saatli bomba var. Umulmadık anda gene sert salınımlar görebiliriz. Dolayısıyla gün sonuna doğru bu tür hareketlerin gelmesi daha normal olacak.

Ayrıca bu tür günlük pastalardan ziyade 2 gün geriden gelen takasbanktaki esas verilere bakmak lazım. Belki sürekli al-sat yapıp kafa karıştıran bu kurumların alımlarını virman yaptığı ortak bir yer vardır. Eğer görebiliyorsanız uygun bi zamanınızda bence buraya da bakabilirsiniz. Burada kayda değer bir şey çıkarsa o zaman daha sağlıklı yorum yaparız.

Karşıyaka
02-12-2014, 11:25
Bu saatli bombalar belkide uçurabilir bizi..İnvest bu seviyelerden alıma geçtiğine göre yine bir dolap peşinde...Ama şahsen hissiyatıma göre buralardan korkutup mallarımızı almak istiyorlar,yeni yıla bambaşka seviyelerden girebiliriz....

Karşıyaka
02-12-2014, 11:29
Benim için 1,30 üzeri 1 veya 2 seans kapatması kısa vade için en olumlu durumdur....Şimdilik bu engeli geçerse önümüzdeki dirençleri ve işlemleri daha net düşünebiliriz..

akılvesabır
02-12-2014, 11:39
Benim kafamda ne hedef var bi bilseniz :) Ama burada yazamıyorum. Çok hareketli günler, haftalar, aylar yaşayacağımız kesin.

Karşıyaka
02-12-2014, 18:33
Seni çılgın seniiiiii...Önce 1,25 e 100,000 alım yazmalar,sonra 100,000 e 2 defa yazılan alıma patttt diye satışlar gelmesi,bu satışların karşılanması:)sonra aynı işlemler vs.vs.....Çok çılgınsın canım...Neyse hakkını vermeli,tahtayı güzel yönlediriyor....Yap artık bir güzellikde geçelim şu 1,30....

akılvesabır
02-12-2014, 18:35
Seni çılgın seniiiiii...Önce 1,25 e 100,000 alım yazmalar,sonra 100,000 e 2 defa yazılan alıma patttt diye satışlar gelmesi,bu satışların karşılanması:)sonra aynı işlemler vs.vs.....Çok çılgınsın canım...Neyse hakkını vermeli,tahtayı güzel yönlediriyor....Yap artık bir güzellikde geçelim şu 1,30....

1.30'u kafaya takmayın :) 1.18 çok önemliydi, orayı perişan etti. Bu haftayı çok rahat bir şekilde sizi memnun ederek kapatır. 15 ve 30 dk'lıklar "Abi ben oldum, başlıyor muyuz? diyor.

Karşıyaka
02-12-2014, 18:38
:yes::yes::yes::yes::yes::yes::cool::cool::cool::c ool::cool:
Ne yapalım işte takıntılı adamım..:::)

Hayırlı akşamlar....

Karşıyaka
03-12-2014, 10:46
Günaydın..

Oyak yatırım:149.000 lot net alım..
Yapı Kredi:120.000 alım 50,000 satım
İnvest:65,000 alım 25,000 satım..
gedik:30.000 alım 7,000 satım..
iş bankası:60,000 satım
yatırım finansman:174,000 alım 330,000 satım

1,30 yine sıkıntı...epey bir blok mal verdiler sabah sabah....

akılvesabır
03-12-2014, 10:50
Günaydın..

Oyak yatırım:149.000 lot net alım..
Yapı Kredi:120.000 alım 50,000 satım
İnvest:65,000 alım 25,000 satım..
gedik:30.000 alım 7,000 satım..
iş bankası:60,000 satım
yatırım finansman:174,000 alım 330,000 satım

1,30 yine sıkıntı...epey bir blok mal verdiler sabah sabah....

Kaçtan ne verdiler?

Karşıyaka
03-12-2014, 11:02
1,26/1,28 arası 350,000 lot...sabah sabah olması sıktı biraz beni...1,29 a dayadı 60,000 lotu...parasal anlamda büyük meblağ değil esasında ama lot büyük olunca hoş durmuyor,bu seferde geçer inşallah,1,30 da parabolic indikatörü al veriyor,zaten orayı geçerse önümüz açılır...

akılvesabır
03-12-2014, 11:11
1,26/1,28 arası 350,000 lot...sabah sabah olması sıktı biraz beni...1,29 a dayadı 60,000 lotu...parasal anlamda büyük meblağ değil esasında ama lot büyük olunca hoş durmuyor,bu seferde geçer inşallah,1,30 da parabolic indikatörü al veriyor,zaten orayı geçerse önümüz açılır...

Sıkmayın canınızı :) Grafiğe bakılınca 1.33-35 arası kapanış yapacak gibi bu hafta. Yalnız bundan sonra park edeceğize benziyoruz burada.

Karşıyaka
04-12-2014, 10:48
Uzun uzun alım satımları yazacak keyif,neşe bırakmadılar....Sadece kısaca OYAK ve INVEST 474,000 lot mal satmışlar....HSBC tek kalem 472,000 lot mal almış.....Yatırım finansmanda 108,000 artıda alışlarda....

akılvesabır
04-12-2014, 11:42
Uzun uzun alım satımları yazacak keyif,neşe bırakmadılar....Sadece kısaca OYAK ve INVEST 474,000 lot mal satmışlar....HSBC tek kalem 472,000 lot mal almış.....Yatırım finansmanda 108,000 artıda alışlarda....

Dediğim gibi alım satımların önemi yok. Hepsi aynı kişi. 15 ve 30 dk'lıklar hazırlıkları tamamladı, yönü yukarı gösteriyorlar.

YTD...

akılvesabır
04-12-2014, 16:16
Dediğim gibi alım satımların önemi yok. Hepsi aynı kişi. 15 ve 30 dk'lıklar hazırlıkları tamamladı, yönü yukarı gösteriyorlar.

YTD...

1.30 üstüne atak bekliyorum, grafik kızdı iyice. Umarım 1.30 üstünde kapanış yapacağız bugün.

YTD...

Karşıyaka
04-12-2014, 16:31
1.30 üstüne atak bekliyorum, grafik kızdı iyice. Umarım 1.30 üstünde kapanış yapacağız bugün.

YTD...

Yine dayandık VİYANA kapılarına,3.Viyana kuşatması başladı....1.29 ve 1.30 a top,tüfek,ağır silahları yığmış....Toplamda 190.000 lot bekler duvar gibi orada...Bakalım,savunmamı ,yoksa saldırımı galip gelecek?Umarım bugün veya yarının akşamına VİYANA ya girmiş oluruz....

Karşıyaka
04-12-2014, 16:35
1,29 da 129.841 lot bekler...

akılvesabır
04-12-2014, 16:36
Yine dayandık VİYANA kapılarına,3.Viyana kuşatması başladı....1.29 ve 1.30 a top,tüfek,ağır silahları yığmış....Toplamda 190.000 lot bekler duvar gibi orada...Bakalım,savunmamı ,yoksa saldırımı galip gelecek?Umarım bugün veya yarının akşamına VİYANA ya girmiş oluruz....

Ben çok rahatım :)

Karşıyaka
04-12-2014, 16:37
152.000 oldu.....Hayırlısı inşallah....

akılvesabır
04-12-2014, 16:38
152.000 oldu.....Hayırlısı inşallah....

Masayı donatıyorlar şu an :) Birazdan rezervasyon sahibi gelip masanın hakkını verir. O kadar hazırlık boşa gitmez.