PDA

View Full Version : EGCYO-Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31

mng_erc
21-07-2016, 11:19
hissenin suyunu sıka sıka bir oldular. daha nereye kadar alttan toplayacaksınız. Allah gözünüzü doyursun. Defter değeri 1.5 tl olan hisseyi 20 kuruşlardan mı almaya zorlayacaksınız.

targok
21-07-2016, 21:48
Sermaye Piyasası Kurulu Basın Duyurusu

Ülkemiz sermaye piyasalarında son günlerde yaşanan gelişmeler Kurulumuz tarafından yakından izlenmekte olup, piyasaların sağlıklı bir şekilde işlemesine yönelik olarak ikinci bir duyurumuza kadar uygulanmak üzere aşağıdaki hususların kamuoyuna duyurulması uygun görülmüştür.

Genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak yürürlükte bir geri alım programı olmayan halka açık şirketlerimiz, özel durum açıklaması yapmak kaydıyla herhangi bir limit söz konusu olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını gerçekleştirebilecektir.
Genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak geri alım programı yürüten halka açık şirketlerimiz, özel durum açıklaması yapmak ve yetkili organlarını bilgilendirmek suretiyle herhangi bir limit söz konusu olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını gerçekleştirebilecektir.

Ayrıca, yatırımcılarımızın ve yatırım kuruluşlarımızın açığa satış işlemlerinde mevzuatta öngörülen teminatlandırma ve işlem kurallarına uymaları gerekmekte olup, aksi uygulamaların tespiti halinde işlemleri gerçekleştirenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

mesgulum82
21-07-2016, 21:54
BiZim sirket zor alir zaten sata sata birsey kalmadi
Niyeti yoktur zaten

mesgulum82
21-07-2016, 23:11
12 temmuzda 0,54 den 1335000 lot. Ayni gun alan ve satan kim spk nin arastirmasi lazim kademeler ayni sadece hacim sisirmek icinmi

Araci kurum şekeryarıtırım

targok
22-07-2016, 11:54
Sal Patron Kim Tutar Seni... Bırak Hisseyi Hissede Neymiş...

^^YİGİT BARAN^^
22-07-2016, 12:09
Utanmadan 0.34'ü bile gösterttiler. Yazık, gerçekten çok yazık. Milletin çok ahını alıyorlar. Bist'e tekrar alım geldi. 72 bin üzerine zorluyor.Bir de bu hisselere bakın.

targok
22-07-2016, 12:51
Hayretlerle seyrediyorun biz hisslerinde dururken kendi hisselerine sahip çıkmayan Karsız tam spk manipülasyonlu nemrut bir hisse ile kala kaldık seyre devam...

^^YİGİT BARAN^^
22-07-2016, 14:15
Hayretlerle seyrediyorun biz hisslerinde dururken kendi hisselerine sahip çıkmayan Karsız tam spk manipülasyonlu nemrut bir hisse ile kala kaldık seyre devam...

Sanırım siz hisseyi tanımadan, etmeden yakın zamanda bulaştınız. Allah yardımcınız olsun.

teranova54
22-07-2016, 15:07
Tan Egeli bu hisseyi defter değerine çıkarmadan buraya bi daha ortak bulamaz kolay kolay.önce güven verecek sonra ortak arayacak.kısasa kısas.

^^YİGİT BARAN^^
22-07-2016, 15:37
Bir çok hissede borsada işlem gören paylarından alım yapacakları haberleri geliyor. Hissesine ve yatırımcısına sahip çıkmak budur işte.

targok
22-07-2016, 15:55
Bir çok hissede borsada işlem gören paylarından alım yapacakları haberleri geliyor. Hissesine ve yatırımcısına sahip çıkmak budur işte.

Maalesef bulaştim bu hisseye ama durmayacağı yukarı taşınacağı na ümidim var hayırlısı olsun diyelim...

targok
25-07-2016, 09:56
Darbe girişiminden evvel neden bukadar yükseldi? epey burada kalacağa benzer bilgisi olan paylasabilirmi?

^^YİGİT BARAN^^
25-07-2016, 11:05
Hisseler 1 temmuzdan sonra sürekli müzayedede işlem görmeye ve piyasa yapıcısı ile anlaşmaya paralel yükseldi.

^^YİGİT BARAN^^
25-07-2016, 11:07
Bazı yatırımcı düşmanları da bunu fırsata çevirerek alttan mallandıklarını üstten yatırımcılara dağıttılar. Bu saatten sonra ne olur bilinmez ama, olumlu haberler gelmezse iyi değil, ayrıca bilanço vs var önümüzde.

targok
25-07-2016, 11:36
Bazı yatırımcı düşmanları da bunu fırsata çevirerek alttan mallandıklarını üstten yatırımcılara dağıttılar. Bu saatten sonra ne olur bilinmez ama, olumlu haberler gelmezse iyi değil, ayrıca bilanço vs var önümüzde.

Teşekkürler Cevapladınız için bilanço ne zaman acklaniyordu...

^^YİGİT BARAN^^
25-07-2016, 11:58
Sanırsam konsolide olmayan bilançoların son açıklanma tarihi 9 Ağustostu. O tarihe kadar açıklanır.

targok
25-07-2016, 12:20
Sanırsam konsolide olmayan bilançoların son açıklanma tarihi 9 Ağustostu. O tarihe kadar açıklanır.

Teşekkürler Tekrardan...

^^YİGİT BARAN^^
26-07-2016, 09:57
Hisse tepki yükselişlerinde kayıplarını telafi edemedi, 0.40 üzerine atmalı artık.

^^YİGİT BARAN^^
26-07-2016, 11:10
Şirket yatırımcıları korumak amacıyla pay geri alımları yapabilir, ama nerede öyle düşünceli patron?

teranova54
26-07-2016, 12:43
Hisse tepki yükselişlerinde kayıplarını telafi edemedi, 0.40 üzerine atmalı artık.

Bana göre 1.00 in üzerine atması lazım.buralar yanlış nokta..

^^YİGİT BARAN^^
26-07-2016, 16:40
Bana göre 1.00 in üzerine atması lazım.buralar yanlış nokta..

O da olur inşallah. Biz basamakları teker teker çıkmaya da razıyız.

^^YİGİT BARAN^^
28-07-2016, 12:53
Bugün ilk seans sakindi, Dünkü kapanış seviyeleri korunuyor gibi, Ama hala kayıpların telafisi olmadı.

mng_erc
28-07-2016, 13:38
Bugün ilk seans sakindi, Dünkü kapanış seviyeleri korunuyor gibi, Ama hala kayıpların telafisi olmadı.

Diğer grup şirketlerinden farklı ve içi dolu bir şirket. faaliyet konusu itibariyle büyüme potansiyeli oldukça iyi bir konumda. bu hissenin ederi 1 tl üzeri ve bunu kendileri de biliyor. Sonuçta Tan Egeli diğer şirketlerdeki paylarını alarak bu şirketle ilişkilerini kesmesi de bu şirketin diğer şirketlerden ayrışarak yoluna devam edeceğinin en bariz göstergesidir. Tan EGELİ son olarak EGCYH deki EGCYO hisselerinin tamamını satın alarak EGCYO yu diğer şirketlerden tamamen ayrıştırmıştır. Yani Tan EGELİ diğer şirketlerden bağını yavaş yavaş koparıp bu şirket üzerine yönelmiştir. Elbet bir gün diğer şirketlerden ayrışarak asıl değerine ulaşacaktır.

dddalkiran
29-07-2016, 11:34
Diğer grup şirketlerinden farklı ve içi dolu bir şirket. faaliyet konusu itibariyle büyüme potansiyeli oldukça iyi bir konumda. bu hissenin ederi 1 tl üzeri ve bunu kendileri de biliyor. Sonuçta Tan Egeli diğer şirketlerdeki paylarını alarak bu şirketle ilişkilerini kesmesi de bu şirketin diğer şirketlerden ayrışarak yoluna devam edeceğinin en bariz göstergesidir. Tan EGELİ son olarak EGCYH deki EGCYO hisselerinin tamamını satın alarak EGCYO yu diğer şirketlerden tamamen ayrıştırmıştır. Yani Tan EGELİ diğer şirketlerden bağını yavaş yavaş koparıp bu şirket üzerine yönelmiştir. Elbet bir gün diğer şirketlerden ayrışarak asıl değerine ulaşacaktır.

👍👍👍👍👏👏👏:

mng_erc
29-07-2016, 11:56
Diğer grup şirketlerini bilmem ama bu şirketin hisselerinin buralarda süründürülmesi çok ama çok garip. Tan eğeli bu şirketin hisselerini almışsa bir bildiği vardır elbette.

mng_erc
30-07-2016, 12:37
2015 YILI HAZİRAN DÖNEMİNDE KATARLI GRUBUN ORTAKLIK KONUSUNDA NİYET MEKTUBU GELMİŞ FAKAT İLERLEYEN TARİHLERDE KATARLI GRUBUN HERHANGİ BİR GİRİŞİMİ OLMAMASI ÜZERİNE SÖZ KONUSU ORTAKLIK GÖRÜŞMESİNİN GÜNDEMDEN KALDIRILDIĞI İFADE EDİLMİŞ İDİ. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN BOŞA ÇIKARILMASININ ARDINDAN KÖRFEZ ÜLKELERİNİN TÜRKİYE YE YATIRIM KONUSUNDA ATAĞA GEÇECEĞİ YÖNÜNDE BASINDA HABERLER ÇIKMAYA BAŞLADI. YAKLAIŞ 250 MİLYAR DOLARLIK BÜYÜK BİR YATIRIM ATAĞI http://www.haber7.com/guncel/haber/2054031-250-milyar-dolar-iddiasi BEKLENİYORMUŞ. KÖRFEZ ÜLKELERİNİN BÖYLE BİR YATIRIM ATAĞI DURUMUNDA KATARLU GRUP BELKİ TEKRARDAN GÜNDEMEGİREREK ORTAKLIK GÖRÜŞMELERİ GÜNDEME GELEBİLİR. BÖYLE BİR NİYET MEKTUBU GELDİĞİNDE HİSSE SOLUKSUZ 1 TL ÜZERİNE ATACAKTIR. BU YÖNDE BİR GELİŞME OLMASI DURUMUNDA ZATEN HABERİN KOKUSUNU ALAN SPEK HİSSEYİ ÖNCE SEBEPSİZ BİR ŞEKİLDE YUKARI TAŞIYACAKTIR. İNŞALLAH KÖRFEZ SERMAYESİNİN 250 MİLYAR DOLARI BULAN YATIRIM ATAĞI OLURDA ÜLKEM DAHA GÜÇLENİR.

teranova54
30-07-2016, 12:54
Cok iyimsersin arkadaşım.

mng_erc
30-07-2016, 13:21
cok iyimsersin arkadaşım.

iyimserlikten ziyade körfezden böyle bir sermaye girişi bekleniyorsa şirketin geçen sene katarlı grupla yaptığı görüşme ile ilişkilendirdim ve ve böyle bir öngörü belirdi kafamda. Sadece öngörüdür beklenti olsa zaten satın alınacağı için hisse kendini belli edecektir. Bazen öngörüler beklentiye beklentilerde gerçekleşmeye dönüşebilir.

Heart Attack
30-07-2016, 13:37
Boş şirkete kim yatırım yapar.

mng_erc
30-07-2016, 13:46
Boş şirkete kim yatırım yapar.

BOŞ ŞİRKETTEN KASTINIZ BU MU? http://www.egcyo.com/tr/yatirimlarimiz Herhalde bu yatırımların sadece internet sitesinde sanal ortamda var olduğunu iddia edemezsiniz. Öyle iddia ediyorsanız Devletten geçen sene nasıl milyonlarca tl yatırım teşviki aldı. diğer iki şirketi EGLYO ve EGCYH ile ilgili boş şirket derseniz anlarım ama yıtırmlar bölümündeki şirketleri incelerseniz boş şirket olmadığını görürsünüz. Yani siz bu şirketi İnternetteki Çiftlik oyunu ile karıştırdınız sanırım. Yani sanal çiflik oyunu.

centur
30-07-2016, 15:23
BOŞ ŞİRKETTEN KASTINIZ BU MU? http://www.egcyo.com/tr/yatirimlarimiz Herhalde bu yatırımların sadece internet sitesinde sanal ortamda var olduğunu iddia edemezsiniz. Öyle iddia ediyorsanız Devletten geçen sene nasıl milyonlarca tl yatırım teşviki aldı. diğer iki şirketi EGLYO ve EGCYH ile ilgili boş şirket derseniz anlarım ama yıtırmlar bölümündeki şirketleri incelerseniz boş şirket olmadığını görürsünüz. Yani siz bu şirketi İnternetteki Çiftlik oyunu ile karıştırdınız sanırım. Yani sanal çiflik oyunu.

KARDEŞ çok yorma kendini 5 inek Alıp janjanlı Web sayfasıyla olsaydı herkes köşe olurdu sen son 15 yılı al bu soytarınınn Girdiği günden buyana kaçtan satıp ne dümenler çevirdiğine bak 2 sandalye bir büro degil maharet adamın ruhu sarılmış dalavere nin haddi Hesabı yok sende reklamını yapmak yerine araştır bu güne kadar kağıt üstünde böyle kaç haber pazarladı katarlılar da dolarları tan a bağişlamak için ölüyorlar çünkü kastettiğin inekler süt yerine her gün 1 ton altın sıçıyor sütü cabası

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

mng_erc
03-08-2016, 10:15
KARDEŞ çok yorma kendini 5 inek Alıp janjanlı Web sayfasıyla olsaydı herkes köşe olurdu sen son 15 yılı al bu soytarınınn Girdiği günden buyana kaçtan satıp ne dümenler çevirdiğine bak 2 sandalye bir büro degil maharet adamın ruhu sarılmış dalavere nin haddi Hesabı yok sende reklamını yapmak yerine araştır bu güne kadar kağıt üstünde böyle kaç haber pazarladı katarlılar da dolarları tan a bağişlamak için ölüyorlar çünkü kastettiğin inekler süt yerine her gün 1 ton altın sıçıyor sütü cabası

kardeş aç faaliyet raporlarını oku şirketin kaç adet hangi cins büyükbaş kaç adet küçükbaş hayvanı var. yıllık süt üretimi ne kadar. Kafadan sallamakla olmuyor. Eğer 5 ,inek diyorsan bunun kaynağını ve adetlerini açıklada görelim. Ben sana kaynak ve hayvan mevcudu ve yıllık üretim miktarının kaynağını gösterebilirim. Bu veriler resmi açıklamalarında mevcut. Üretim ortada. hayvan ve tesis sayısı ortada. Sırf yıllık süt üretimi 6 milyon tl üzeri. şu anki hisse fiyatı 0.4X22.000.000=8.800.000 TL ediyor. Hayvanları et balık kurumuna et fiyatından satsan 10 milyon üzeri eder. Hesap ortada. Benim hisseyi parlattığım falan yok. Şu an ki defter değeri 1.58 ortada. Bilanço okumasını biliyorsan bunu son bilançoda görürsün. Ama ne hikmetse birşeylşer yazsam hemen birileri atlayıp karalama derdinde. Ben hisse yükselirken olumlu yorum yazsam neyse ama sizler hisseyi düşürme derdinde yorum yazıyorsunuz. acaba patronun adamı kim oluyor bu durumda.

okanokan20
03-08-2016, 10:21
adamin kacinci ele verisi hala akillanmayanlar var. öldü der gene yatirimciya koklatmaz bu kefereler o dedigin hayvanlardan

^^YİGİT BARAN^^
03-08-2016, 10:26
mng_erc kardeşim, herşey olacağına varır. Mesela benim kimsenin nasihatına ihtiyacım yok. Bu hisseye yatırım yapacak olan kişi açar inceler, analiz yapar, işine gelirse yatırım yapar. Bilip bilmeden burada kafa bulandırmaya da gerek yok. Zaten borsaya giren her türlü riski almıştır.

centur
03-08-2016, 11:45
Nedense haciz haberi öncesi 0.19 dan 0.40 füze yükselişi sonra tepe takla 0.20 ye kadar düşmesi yapılan al sat cep to cep ler konuşulmaz bir Yürekli Görevli gel ulan bakalım ne iş bunlar demezse siz zor görürsünüz yada gerçek yatırımcıysanız bizler kandırıldık inandık hukuka kimse bu kadar da hukuksuzluklara izin vermez dedik geçmişte ama Heyhat biz neki baksana memleketin haline yani Özet herkes pembe tablo çizsin bakalım bukadar Kıymetli inekler vardıda biz niye 6 senedir ot yoluyoruz benim analiz car cırt la işim olmaz Hırsız içerdiyse kilide gerek yok allayıp pullamak Kolay adamın antin kuntinini anlatın kimlerden kıstırılıp sopa yediğini anlatın senetler Üzerindeki dalavereyi anlatın 10 yıl dır hayal dağıttığı yazılara bakın özetin Özeti 5 senelik grafiğe bakın fiyatı koyun önünüze bu inekler 5 yılda ne verdi yatırımcısına sonuç bu haaa bizler hancıyız yeni tipleri çok gördük öyle 300-500 lotla oynayanda kendini yatırımcı sanmasın adamın hırsı hamuduyla götürmek ki yaptı ona bakın halka Açıklık % 86 bu ne demek 16 tl kadar çıkardığı kağıdı sata sata 0.25 kadar getirmiş orana iyi bak iyi bumu o inekler yıksa ineğin başındakimi koca hayvan yoksa laf ebeliği kolay yaz Allah yaz şu kadar inek şu kadar süt ohhh peki hani bizim senedin Değeri yooook o ayrı yahu paranız varsa vede çok beğendiyseniz lütfen bari bize anlatmayın hayal dünyanızı

mng_erc
03-08-2016, 12:48
Herkesin görüşü kendini bağlar. Hali hazırdaki son bilançoya göre defter değeri 1.58 olan ve bünyesinde 5 adet fiili çalışan şirketler barındıran bir şirketin neredeyse defter değerinin 1/4 ü oranında 0.4 kuruşlarda işlem görmesi tamamen saçmalık olarak değerlendiriyorum. Şirketin 22 milyon hissesi var ve bu fiyat üzerinden 8.8 milyon TL ediyor. Daha geçen yıl bir tek şirketine devletten 6 milyon yatırım hibesi veriliyor. sizce Devlet içi boş. 3-5 koyun keçisi olan bir şirkete bu kadar hibe veri mi? Şu anki fiyatları toplama amaçlı aşalara basılan fiyatlar olarak düşünüyorum. Birileri farkına varıp hisseyi almaya başladığında hak ettiği değerlere ulaşacaktır. Bu benim kendi görüşüm ve kendimi bağlar. Herkesin aklı var mantığı var ve araştırıp yatırımını ona göre yapsın. Şirkete ait finansal verileri ve hali hazırdaki iştiraklerini incelesin ne dediğimi anlar. Bir arkadaş yok 10 yıl yok kaçlardan geldi diye serzenişte bulunuyor. Hisse 10 yılın dibinde. yukarıdan almışsanız hak veririm. Şirketin yatırımları burada bakıp inceleyin ve fi,yatın ne kadar komik kaldığını anlarsınız. http://www.egcyo.com/tr/yatirimlarimiz

teranova54
03-08-2016, 16:21
Egcyo ne zaman defter değerini görmüş bilgi verir misin mng

bianco
03-08-2016, 23:31
yaklaşık 13 ay önce günlük al sat yapıp çorbamı çıkarırken 1.4 lerden paraşütsüz düşen bu hisseyi 0.91 seviyelerinden tepki alımlarını görüp taban bozduğu günlerde hiç bir grafiğine bakmadan sahibi kimdir nedir bakmadan hisseye daldım. geriye geriye geriye. sanki arabanın şanzımanı bozulmuş hep geri viteste. şu gün düzeltir bu gün düzeltir derken 1 yılı geçti param hiç oldu... 0.29 u bile seyrettim çaresizce...halada çaresiz bir biçimde bekliyorum...şirkette çağrı hanım vardı araya araya akraba olduk çıktık. hep güzel haberler bekledik. ama hep aynı senaryo...ömrümü yedi benim bu hisse. bu dolapları çevirip benim gibi ky nin parasını hortumlayan şerefsizlerden iki dünyadada şikayetçiyim. bu hisse hakkında iyi yada kötü kim yorum yapıyorsa ondanda şikayetçiyim allah katında.

^^YİGİT BARAN^^
04-08-2016, 10:30
yaklaşık 13 ay önce günlük al sat yapıp çorbamı çıkarırken 1.4 lerden paraşütsüz düşen bu hisseyi 0.91 seviyelerinden tepki alımlarını görüp taban bozduğu günlerde hiç bir grafiğine bakmadan sahibi kimdir nedir bakmadan hisseye daldım. geriye geriye geriye. sanki arabanın şanzımanı bozulmuş hep geri viteste. şu gün düzeltir bu gün düzeltir derken 1 yılı geçti param hiç oldu... 0.29 u bile seyrettim çaresizce...halada çaresiz bir biçimde bekliyorum...şirkette çağrı hanım vardı araya araya akraba olduk çıktık. hep güzel haberler bekledik. ama hep aynı senaryo...ömrümü yedi benim bu hisse. bu dolapları çevirip benim gibi ky nin parasını hortumlayan şerefsizlerden iki dünyadada şikayetçiyim. bu hisse hakkında iyi yada kötü kim yorum yapıyorsa ondanda şikayetçiyim allah katında.

Size katılmamak elde değil. Yatırımcının arkasında durmadılar hiç bir zaman. Hatırlıyorum da 1 tl üzerinden ne bileyim 1.30 lardan Morris'e alım bile yaptırıyorlardı. Sonra ne oldu? Adam 1 tl nin altından bile sattı çıktı. Şirket hatırladığım kadarıyla kendi de sattı. hisse sonra kendini toparlayamadı ve şimdi 0.40 kuruşta. Yazık , çok yazık, hala da adamlar oyun peşindeler.

^^YİGİT BARAN^^
04-08-2016, 10:37
Kısaca temennimiz hissenin yükselmesi ve zararda olanların kurtulması. Ama adamların elle tutulur olumlu ve devamı gelen, sonuçlanan hiç bir güzel haberi olmuyor, hep sonu fiyasko. Şirket tarım ve hayvancılık üzerine yatırımları var ama gerçek anlamda bunu hisseye yansıtmıyorlar.

teranova54
04-08-2016, 12:43
Türkiye nin ilk tarım temalı gyo'su diye hava attılar.Firmanın boş olmadığının farkındayız ama kantin kuntin işlerden hisse kendini rahat bi yere atamadı.Morris in gazı ile iyi giderken bi anda ne oldu da adam cozuttu.bu işte de bi dalavere var ama bekleyeceğiz bakalım.İlla bi hareket olacak.

ahmet_eymen
04-08-2016, 17:59
Kap ta bir haber geldi şeker bank ile ilgili yani hacizle ilgili tam olarak ne anlatılmak istenmiş anlayan bir arkadaş açıklama yapabilir mi

mesgulum82
04-08-2016, 19:06
Esas
isaca adam diyorki ben c grubundayim subat ayinda tahvilin odemesini geciktirdim borsa ist uyari aldim sermaye kaybim var eglyo icra var artik satin hisseleri ben yoluma gideyim ben isteyince tekrar alirsiniz
Bizde yedik oyun icinde oyunla dusurulen hisse bize yar olmazsa merak etme sizlerede olmaz cok sukur cesaretimiz var sabirla bekliyoruz
Çoklu Alıntı Yap

mesgulum82
04-08-2016, 19:06
O zaman biraz müzik iyi gelir umarim tahtada mor olacak https://youtu.be/i1cl71a7uSA

uds35
04-08-2016, 19:20
Hani haksiz icra idi, hani mahkemeye verecekler idi...tipis tipis paylari vermisler..isleri gucleri yalan dolan....spk sikayet edin bunlari

ykskli
04-08-2016, 22:53
daha önce yazdım ve yasak geldi bana, bu yuzden az ve öz yazıcam bugünkü kapanıştan sonra gelen kap haberinden sonra, büyük ihtimal 3 tahtada acılmayacak ve spk kararı ile daha öncede yazdığım gibi yakın izleme pazarına alınabilecğini düşünüyorum bu benim düşümcem sadece beni bağlar, asybank yorumlarım gibi bundada insallah haklı çıkmam saygılarımla ytd.

fusel_
05-08-2016, 00:05
herkes çakal olmuş

LuZiFeR
05-08-2016, 00:43
Hissede bu kadar yorumun olmasi ve forumun hizlamasi bence herkesin iyi beklentisi oldugunu gosteriyor :)
Ytd

uds35
05-08-2016, 08:15
daha önce yazdım ve yasak geldi bana, bu yuzden az ve öz yazıcam bugünkü kapanıştan sonra gelen kap haberinden sonra, büyük ihtimal 3 tahtada acılmayacak ve spk kararı ile daha öncede yazdığım gibi yakın izleme pazarına alınabilecğini düşünüyorum bu benim düşümcem sadece beni bağlar, asybank yorumlarım gibi bundada insallah haklı çıkmam saygılarımla ytd.

Yasal mevzuata goremi konusuyorsunuz yoksa iskembei kubradan salliyormusunuz...eger salliyorsaniz sadece beni baglar diye kurtulamazsiniz hakkinizda suc duyurusunda bulunurum

recebim
05-08-2016, 08:15
Allahım yardım et. Speğimize güç kuvvet ver.umarım iyi haberler de gelir.

mng_erc
05-08-2016, 09:29
egcyh ve eglyo nun tahtası kapalı görünüyor. egcyo nun ki açık. ben daha öncede söyledim bu şirket diğer şirketlerle bağı kalmayacak şekilde ayrıldı diye. yani ortaklık veya hisse yönünden hiçbir bağı yok. en son tan egeli egcyh deki hisseleri de alarak diğer şirketlerle tamamen bağını kesti. Umarım diğer iki şirketten ayrışır da değerini bulur. Yani EGCYO nun EGCYH ve EGLYO ile hiçbir bağı kalmadı diye biliyorum. BİST te ona göre dünkü haber ışığında diğer iki şirketin durumunu ele almak üzere tahtalarını geçici olarak kapatmış olabileceğini düşünüyorum. O şirketler hakkında gözaltı pazarı kararı verirmi bilmem ama ben EGCYO ile ilgili risk görmüyorum. Umarım düşündüğüm gibi olur. Ama dünkü haberi kullanmak isteyebileceklerdir. Hakkımızda hayırlısı

uds35
05-08-2016, 10:10
Tan egelinin bir plani oldugu belliydi zaten...elinde tek para eden sirketi digerlerinden ayirdi..Sonrada dikkatleri egcyh ye cekmek icin birlesme haberi yapti....

mesgulum82
05-08-2016, 10:36
https://youtu.be/i1cl71a7uSA

Ya biz mor olacaz yada egeli ama hepimiz ayni gemideyiz batarsak hep beraber
Ya sabir diyorum

mesgulum82
05-08-2016, 10:45
Hisse özet
1- tavhil odemisi gecikti
2- borsa ist uyari aldi
3- sermaye kaybi eglyo dolayi
4-krc ile ilgili seker banktan icra olayi
5- c grubunda

Sonuc boyle bir korku olabilirmi inanmasi guc ama oldu ve bu rakamlardayiz
Bakalim önümüzdeki gunler haflar ne gosterecek
Cesaret insanin kendine guveni ile baslayan ve basari ile sonuclanan uzun bir yoldur !!!

mesgulum82
05-08-2016, 10:57
Buda egeliye gelsin

https://youtu.be/msGXgYpM-wk

mng_erc
05-08-2016, 11:31
Tan egelinin bir plani oldugu belliydi zaten...elinde tek para eden sirketi digerlerinden ayirdi..Sonrada dikkatleri egcyh ye cekmek icin birlesme haberi yapti....

Diğer şirketlerin sermaye kayıpları ortada, Ama EGCYO da özsermayesini koruması ve defter değerinin 1.58 olmasına rağmen 0.3 lu rakamlara kadar düşmesi bana garip geliyordu. Tan Eğeli nin 30.06.2016 tariginde 0.32 fiyattan 3.162.681 egcyo hissesini EGCYH den satın alması belkide bu düşüşün sebebi olabilirdi. Tan EGELİ nin bir planı olmasa bu hisseleri neden alsın. Ayrıca diğer 2 şirketin yapısına baktığında EGLYO nun bünyesinde tek EGC enerji var onunda hisseleri hacizlik. EGCYH ye baktığınızda ise sermaye kaybı hat safhada ve iştiraki EGYLO nun şirketi icrada yani el elde var =0 Tan EGELİ bu yüzden EGCYH deki 3.162.681 hisseyi de alarak diğer şirketler ile hiçbir bağını bırakmamış. Yani en ufak bir ortaklık veya iştirak yönüyle bağı olsa idi zaten bu gün EGCYO nunda tahtası kapanır ve diğer iki hisse ile aynı kaderi yaşardı. En azından bu gün itibariyle EGCYO tahtası kapanmayarak diğer 2 şirketten ayrışmış durumdadır. Şimdi takip edilmesi gereken bilançodur. Bilanço olumlu gelirse hisse bu ayrışmayı yukarı yönlü yaşayacaktır. Benim bir beklentimde malumunuz SPK nın 15 Temmuz sonrası açıkladığı hisse alım programı. Birçok şirket hisse alım proğramı uyguladı. Olaki iyi bir bilanço ve beraberinde bu yönde hisse alım programı açıklanır da hisse geri alımına geçerse ayrışma yukarı yönlü olacaktır. Bekleyip göreceğiz. Hissede pek tecrübeli değilim fakat kap haberlerinden incelediğim kadarıyla benim görüşüm bu yönde yanılıyor da olabilirim. Herkes yatırım konusunda ince eleyip sık dokumalıdır.

centur
05-08-2016, 13:01
Çok parlatarak yoruma başlamıştın şimdi holdingin batakta oldugunu eglyo nun hacizde oldugunu vs vs yazıyorsun yahu bu egcyo uzayda bir şirketmi tan ı donuna kadar haczetsinler içeride tıkarlarsa bak o zaman egcyo da imza atacak adam kalırımı süt sağacak maraba bulabilirmisin inekler bile ahırın kapısını boş bulup nereye tan dan kurtulup kaçacagını görürüz hep beraber

STH-TRUE
05-08-2016, 14:11
EGCYO'nun defter değeri 34.8 milyon TL

Bunun %74'ü, yani 25,8 Milyon TL'si Tamamına sahip olduğu Doğa Tarım hisselerinin değeri...

Ve bu Doğa Tarım'ın tamamı, EGCYH'nin kullandığı krediler için Odeabank'a rehinli...

Ortada böyle bir somut gerçeklik varken Egcyo ve Egcyh'yi birbirinden bağımsız görüp ayrı ayrı değerlendirmek saflıktır.

Egcyo'nun içinin doluluğuyla ilgili de bir bilgi vereyim:

Doğa tarım'ın 2015 sonu yaklaşık 800 büyükbaşı var. 25,8 milyon TL olarak EGCYO'nun bilançosunda değerleniyor.

Halka açık Yaprak Süt Çiftliğinin yaklaşık 1900 büyükbaşı var. Yaprak çiftliği'nin şu an ki borsa değeri 13,1 milyon TL...

Spekülatif gerekçelerin dışında Egeli Grubu kağıdı almak ve taşımak da apayrı bir saflıktır.

Herkese saygılar...

uds35
05-08-2016, 14:35
Bunlari yazmak icin biraz gec kalmadinizmi??? Maden bu sirket grubu boyle idi neden simdi yaziyorsunuz..millet dibine kadar zarara batmis satsa satamaz....

mng_erc
05-08-2016, 15:18
36 ve 37 den blok satışlar yedi. Bu hiç hoş değil. Kademelerin dolmasını bekleyip blok şeklinde satışlar mı yapıyor

STH-TRUE
05-08-2016, 15:24
Bunlari yazmak icin biraz gec kalmadinizmi??? Maden bu sirket grubu boyle idi neden simdi yaziyorsunuz..millet dibine kadar zarara batmis satsa satamaz....

Sadece 1 sayfa öncesini okuyorsunuz galiba...

mesgulum82
05-08-2016, 16:25
https://youtu.be/F7fBsN_E60Q

uds35
05-08-2016, 16:30
Sadece 1 sayfa öncesini okuyorsunuz galiba...

1 ay 2 ay 5 ay oncesinden bahsetmiyorum...hissenin yukselis zamanlarinda boyle bir paylasiminiz oldumu? İs isten gectikten sonra akıl veren cok olur

ahmet_eymen
05-08-2016, 16:48
Arkadaşım bu hissede akıl vermek olmaz ki araştırsan baksan dersinki bu hisse tehlikeli hepimizde bu tehlikenin farkındaydık ve dedik ki silkeliyor herhalde çıkacaktır bi baktık zarar baya büyümüş artık çık çıkabilirsen bu saattrn sonra bi borsacı arkadaşım var derdiki kangren olmuş kolu keserler ama biz vücudumuzu kaybetmek uğruna devam ettik bu saatten sonra umutla beklicez ytd...

dostane
05-08-2016, 16:50
EGCYO'nun defter değeri 34.8 milyon TL

Bunun %74'ü, yani 25,8 Milyon TL'si Tamamına sahip olduğu Doğa Tarım hisselerinin değeri...

Ve bu Doğa Tarım'ın tamamı, EGCYH'nin kullandığı krediler için Odeabank'a rehinli...

Ortada böyle bir somut gerçeklik varken Egcyo ve Egcyh'yi birbirinden bağımsız görüp ayrı ayrı değerlendirmek saflıktır.

Doğa tarım'ın 2015 sonu yaklaşık 800 büyükbaşı var. 25,8 milyon TL olarak EGCYO'nun bilançosunda değerleniyor.

Halka açık Yaprak Süt Çiftliğinin yaklaşık 1900 büyükbaşı var. Yaprak çiftliği'nin şu an ki borsa değeri 13,1 milyon TL...

Spekülatif gerekçelerin dışında Egeli Grubu kağıdı almak ve taşımak da apayrı bir saflıktır.

Herkese saygılar...

cahilliğimi maruz görün lütfen

Doğa Tarım EGCYH bünyesinde değilken nasıl rehinli gösteriyor ya da Doğa tarım EGCYH bünyesinde mş

EGCYH'nin sadece EGLYO yokmu iştirak olarak

uds35
05-08-2016, 17:04

Bu bilginizim kaynagi nedir acaba..kredi ile ilgili kap haberinde egcyh den bahsetmiyorda.....

uds35
05-08-2016, 17:04
Egelı & co tarım gırısım sermayesı yatırım ortaklıgı a.s. / egcyo [] ozel durum acıklaması (genel) 18.02.2016

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız! http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=506676 kap : Egelı & co tarım gırısım sermayesı yatırım ortaklıgı a.s. / egcyo [] ozel durum acıklaması (genel) 18.02.2016 18:07:41 ozel durum acıklaması (genel) --------------------------------------------------------------------------------------------- ortaklıgın adresı : Abdı ıpekcı cad. Azer ıs merkezı no:40 k.4 d.12-13 34367 harbıye sıslı/ıstanbul telefon ve faks numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 e-posta adresı : yatırımcı@egcyo.com ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır ozet bılgı : Kredı lımıtının temınatını teskıl etmek uzere doga tarım hayvancılık gıda pazarlama san. Ve tıc. A.s. Paylarının rehın verılmesı hk. --------------------------------------------------------------------------------------------- sırketımızın yonetım kurulu toplantısında, odea bank a.s.`den acılacak olan kredı lımıtının temınatını teskıl etmek uzere sırketımızın %100 oranında baglı ortaklıgı olan doga tarım hayvancılık gıda pazarlama san. Ve tıc. A.s. Paylarının rehın verılmesıne karar verılmıstır. Kamunun bılgısıne sunarız. -

cefaks
05-08-2016, 17:28
http://fs5.directupload.net/images/160805/svxh4et7.jpg (http://www.directupload.net)

dostane
05-08-2016, 17:48
Cefax 1 egcyh 1 aylik pastasini atmaniz mumkunmu

uds35
05-08-2016, 21:46
Bu bilginizim kaynagi nedir acaba..kredi ile ilgili kap haberinde egcyh den bahsetmiyorda.....

Basit bir soru sordum sanirim....

STH-TRUE
05-08-2016, 22:23
Basit bir soru sordum sanirim....

tavrınız hiç hoş değil...

yine de cevaplayayim:

Alıntı yaptığınız Doğa tarım hisselerinin Odeabank rehin verildiğine dair şirket haberi, 2015 yilsonu bilancolarinda EGCYO nun yok denecek kadar az finansal borcu olmasına rağmen EGCYH nin 2015 yilsonunda yaklaşık 10 milyon TL finansal borç taşıması, hisselerin rehin verildiği tarihte Egcyh nin temerrude düşmüş bonosunu ödediğini açıklamış olması ve aynı tarihte EGCYH NİN Eglyo'nun yarısını Odeabank a rehin verdiği açıklaması...

uds35
06-08-2016, 11:17
tavrınız hiç hoş değil...

yine de cevaplayayim:

Alıntı yaptığınız Doğa tarım hisselerinin Odeabank rehin verildiğine dair şirket haberi, 2015 yilsonu bilancolarinda EGCYO nun yok denecek kadar az finansal borcu olmasına rağmen EGCYH nin 2015 yilsonunda yaklaşık 10 milyon TL finansal borç taşıması, hisselerin rehin verildiği tarihte Egcyh nin temerrude düşmüş bonosunu ödediğini açıklamış olması ve aynı tarihte EGCYH NİN Eglyo'nun yarısını Odeabank a rehin verdiği açıklaması...

Yani elinizde kesin bilgi yok varsayimdan yola cikiyorsunuz...Bende sandimki sirket bununla ilgili aciklama yapti...kendiniz diyorsunuz egcyh eglyo yu rehin verdi diye , demekki buna karsilik odeobanktan kredi cekip odemesini yapti....Eger sizin dediginiz gibi egcyo krediyi eglyh de kullanmis ise suç degilmidir, ben sizi referans alip bu sahislar hakkinda suç duyurusunda bulanabilirmiyim?

STH-TRUE
06-08-2016, 15:57
Yani elinizde kesin bilgi yok varsayimdan yola cikiyorsunuz...Bende sandimki sirket bununla ilgili aciklama yapti...kendiniz diyorsunuz egcyh eglyo yu rehin verdi diye , demekki buna karsilik odeobanktan kredi cekip odemesini yapti....Eger sizin dediginiz gibi egcyo krediyi eglyh de kullanmis ise suç degilmidir, ben sizi referans alip bu sahislar hakkinda suç duyurusunda bulanabilirmiyim?

Grup şirketlerinde kimin eli kimin cebinde belli değil ki...

İhlas-isiklar holding-egeli-metro...

Hepsi aynı... Firmalar hep birbirlerinden alacaklı... Nerdeyse Hepsinin halka acikliklari tavan...Yönetimi belirlemeye yarayan %1'lik imtiyazlı hisselerle patronlar şirketlerin içini bosaltiyorlar... Yuksek oranli Halka acik şirketlerden halka açık olmayan patron şirketlerine para aktarılıyor...Egeli şirketlerinde Egcyh, Eglyo ve Egcyo'nun Egeli Portföy Yönetimine Portföy yönetim ücreti adı altında ödediği paralara bir göz atsanıza...

Şikayet olayına gelince... 18 Şubat 2016'da bu forumda yazılanlara göz atın isterseniz... Bu konuda ortak bir girişimde bulunmuştuk... Hiçbir sonuç alamadık... Çünkü yapılan her şey mevzuata uygun...SPK maalesef Şirketlerin aldıkları kararları "yatırımcıların lehine olup olmadığı noktasında"degil, "mevzuata uygun olup olmadığı" noktasında denetliyor...

En güzeli, %30'dan fazla halka açıklığı olan şirkete hiç bulaşmamak ...
Bir şekilde bulastiysaniz da en kötüyü göze almak...

mng_erc
07-08-2016, 01:30
Egelı & co tarım gırısım sermayesı yatırım ortaklıgı a.s. / egcyo [] ozel durum acıklaması (genel) 18.02.2016

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız! http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=506676 kap : Egelı & co tarım gırısım sermayesı yatırım ortaklıgı a.s. / egcyo [] ozel durum acıklaması (genel) 18.02.2016 18:07:41 ozel durum acıklaması (genel) --------------------------------------------------------------------------------------------- ortaklıgın adresı : Abdı ıpekcı cad. Azer ıs merkezı no:40 k.4 d.12-13 34367 harbıye sıslı/ıstanbul telefon ve faks numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 e-posta adresı : yatırımcı@egcyo.com ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27 yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır ozet bılgı : Kredı lımıtının temınatını teskıl etmek uzere doga tarım hayvancılık gıda pazarlama san. Ve tıc. A.s. Paylarının rehın verılmesı hk. --------------------------------------------------------------------------------------------- sırketımızın yonetım kurulu toplantısında, odea bank a.s.`den acılacak olan kredı lımıtının temınatını teskıl etmek uzere sırketımızın %100 oranında baglı ortaklıgı olan doga tarım hayvancılık gıda pazarlama san. Ve tıc. A.s. Paylarının rehın verılmesıne karar verılmıstır. Kamunun bılgısıne sunarız. -

bahse konu kredi limini egcyo nun kredi limitine teminat diye bahsediyor. EGCYH ile ilgisini anlayamadım. yani yukarıdaki kap haberi orjinalinde de https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506676 görüldüğü üzere EGCYO nun kredi limitine teminat diye bahsediyor. EGCYH ile ilgisini anlamış değilim. Sanki siz EGCYH ye kullandırılacak kredi limitinin teminatı gibi yorumlamışsınız. Biraz açarmısınız bu yoruma nereden vardınız.

mng_erc
07-08-2016, 14:32
egcyo'nun defter değeri 34.8 milyon tl

bunun %74'ü, yani 25,8 milyon tl'si tamamına sahip olduğu doğa tarım hisselerinin değeri...

Ve bu doğa tarım'ın tamamı, egcyh'nin kullandığı krediler için odeabank'a rehinli...

Ortada böyle bir somut gerçeklik varken egcyo ve egcyh'yi birbirinden bağımsız görüp ayrı ayrı değerlendirmek saflıktır.

Doğa tarım'ın 2015 sonu yaklaşık 800 büyükbaşı var. 25,8 milyon tl olarak egcyo'nun bilançosunda değerleniyor.

Halka açık yaprak süt çiftliğinin yaklaşık 1900 büyükbaşı var. Yaprak çiftliği'nin şu an ki borsa değeri 13,1 milyon tl...

Spekülatif gerekçelerin dışında egeli grubu kağıdı almak ve taşımak da apayrı bir saflıktır.

Herkese saygılar...

insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Egcyo nun an itibariyle egch ile en ufak bir bağı kalmamıştır. Söz konusu kap haberini https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506676 iyi okuyunuz. O kap haberinde egcyo kendi kullanacağı kredi limitinin teminatına rehin oluşturmak için doğa tarım hisselerini rehin vereceği yazıyor. EGCYH söz konusu tarihte Odeabank a EGLYO hisselerinin 10 milyon adedini rehin etmiştir. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506684Ama Siz olayı farklı yansıtıyorsunuz.Kap haberini iyi okuyup burada sizi bu yorumunuzla ilgili tekzip yorum yazmaya davet ediyorum. Aksi taktirde art niyetli olduğunuzu düşüneceğim. Ayrıca defter değeri yukarıda bahsettiğiniz gibi değil onuda düzeltiniz. Bu arada borsa ya 2010 yılında başlamış biri olarak forma 2004 tarihli kayıtlı olduğunuza göre bizden çok daha bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Saygı duyuyorum. Ama yanılmış isek te durumu düzeltmek erdemli olmanın bir parçasıdır.

centur
07-08-2016, 17:06
insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Egcyo nun an itibariyle egch ile en ufak bir bağı kalmamıştır. Söz konusu kap haberini https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506676 iyi okuyunuz. O kap haberinde egcyo kendi kullanacağı kredi limitinin teminatına rehin oluşturmak için doğa tarım hisselerini rehin vereceği yazıyor. EGCYH söz konusu tarihte Odeabank a EGLYO hisselerinin 10 milyon adedini rehin etmiştir. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506684Ama Siz olayı farklı yansıtıyorsunuz.Kap haberini iyi okuyup burada sizi bu yorumunuzla ilgili tekzip yorum yazmaya davet ediyorum. Aksi taktirde art niyetli olduğunuzu düşüneceğim. Ayrıca defter değeri yukarıda bahsettiğiniz gibi değil onuda düzeltiniz. Bu arada borsa ya 2010 yılında başlamış biri olarak forma 2004 tarihli kayıtlı olduğunuza göre bizden çok daha bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum. Saygı duyuyorum. Ama yanılmış isek te durumu düzeltmek erdemli olmanın bir parçasıdır.

Bende zorunlu fikir belirtmek isterim dostum tt kanunu şirketler hukuku vs vs incelerseniz holding olabilmenin bazı Kuralları ve baglı şirketlerin hukuku nedir diye bakarsan çok detay konu ama Özeti bakarsan tan Egeli grup şirketlerinin bütün hakim ortağı ve pay sahibi kendisi dolayısıyla hiç bir şirket bağımsız olmayıp holding çatısı Altın'da dır yani bu mevzu yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan hikayesi gibi nerden çıktı bu tarımı diğerlerinden Ayırma hadi yarın kar açıkladın holdingin Payı kaç ve tankoklatacakmı boş işler masa sandalye şirketler cilalamayla gerek yok girmiş bi boşluktan borsaya parsayı da toplamış bırakıp kaçacağı günler sayılı bizide Allah kurtarsın

STH-TRUE
07-08-2016, 18:49

Egcyo'nun defter değeri, yani Özkaynak toplamı 34,8 milyon... Matriks mobile verisi.. Bunda düzeltilmesi gereken bir yanlışlık yok
...

Doğa tarım hisselerinin EGCYH'nin borcu için rehin verildiğine dair somut bir veri yok. Bu konuda haklısınız. Bu, benim kişisel bir varsayımım-çıkarımım olmuş. Bu konuda yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem özür dilerim.

Somut bir veri olmasa da Egcyh'nin EGLYO hisselerini Odeabank'a rehin verirken yaptığı açıklama ile EGCYO'nun Doğa Tarım'ı rehin verirken yaptığı açıklama farkını da takdirlerinize bırakıyorum...( EGCYH, açıkça kendisinin kullandigi/kullanacağı krediye karşılık rehin veriyorum diye açıklamış; Egcyo ise " AÇILACAK OLAN KREDİNİN TEMİNATI" diyerekten krediyi kendisinin mi yoksa başkasının mı kullanacağına dair açık kapı bırakarak yapmış açıklamasını...

Her iki şirketinde Odeabank'a rehin açıklamasını yaptıkları gün EGCYH'nin temerrüde düşen bonosunun ödemesini yaptığını ayrıca hatırlatırım.

Saygılar..,

mng_erc
07-08-2016, 23:42
Bende zorunlu fikir belirtmek isterim dostum tt kanunu şirketler hukuku vs vs incelerseniz holding olabilmenin bazı Kuralları ve baglı şirketlerin hukuku nedir diye bakarsan çok detay konu ama Özeti bakarsan tan Egeli grup şirketlerinin bütün hakim ortağı ve pay sahibi kendisi dolayısıyla hiç bir şirket bağımsız olmayıp holding çatısı Altın'da dır yani bu mevzu yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan hikayesi gibi nerden çıktı bu tarımı diğerlerinden Ayırma hadi yarın kar açıkladın holdingin Payı kaç ve tankoklatacakmı boş işler masa sandalye şirketler cilalamayla gerek yok girmiş bi boşluktan borsaya parsayı da toplamış bırakıp kaçacağı günler sayılı bizide Allah kurtarsın

1. EGCYO kesinlikle EGCYH (Holding) in çatısı altında değildir. Bunu nerden çıkarıyorsunuz. En son 01 Temmuzda tüm hisselerini Tan EGELİ ye satarak ayrılmıştır. Eğer çatısı altında olsa idi http://www.egcyh.com/tr/yatirimlarimiz yatırımlar bölümünde EGCYO da olurdu.
2. EGCYO sadece EGC Yatırım Portföy Yönetimi (Yani en üst çatı kuruluşu) http://www.epyas.com/tr/kurumsal/hakkimizda yatırım danışmanlığı ve portföy yöneticisi bağı kalmıştır. Ona da yanılmıyorsam bu hizmetlerinden ötürü ayda veya üç ayda 15.000 TL ücret ödüyor. Bunun haricinde ne EGLYO nede EGCYH (Holding) ile hiçbir bağı kalmamıştır. şayet bir bağı olsa idi geçen hafta diğer 2 şirket gibi bununda tahtasını kapatırlardı. Burda da kimseyi etkilemek istemem fakat herhangi bir veri site veya kap haberine dayanmayan bu şekilde ilişkilendirmeleri doğru bulmuyorum. Ha adamlar hisseyi bu ortamdan aşağı basarlarmı basabilirler. Belki daha aşalara basıp oradan toplama niyetindedirler. Ama bir gün bu hissenin diğer 2 şirketle ilgisinin olmadığı görülecek ve pozitif olarak ayrışacağı kanısındayım. Pazartesi BİST kararı düşer kap a. Belki EGLYO ve EGCYH şirketleri bir veya ikisi gözaltı pazarına alınabilir veya alınmaz. alınırsa bunu EGCYO da da olumsuzluk gibi gösterip aşağı yönlü basmada da kullanılabilir. Ben yine söylüyorum. EGCYO nun diğer EGLYO ve EGCYH ile kesinlikle hiçbir organik bağı kalmamıştır. aksini iddia eden varsa kaynağı ile açıklasın.

mng_erc
08-08-2016, 00:22
Egcyo'nun defter değeri, yani Özkaynak toplamı 34,8 milyon... Matriks mobile verisi.. Bunda düzeltilmesi gereken bir yanlışlık yok
...

Doğa tarım hisselerinin EGCYH'nin borcu için rehin verildiğine dair somut bir veri yok. Bu konuda haklısınız. Bu, benim kişisel bir varsayımım-çıkarımım olmuş. Bu konuda yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem özür dilerim.

Somut bir veri olmasa da Egcyh'nin EGLYO hisselerini Odeabank'a rehin verirken yaptığı açıklama ile EGCYO'nun Doğa Tarım'ı rehin verirken yaptığı açıklama farkını da takdirlerinize bırakıyorum...( EGCYH, açıkça kendisinin kullandigi/kullanacağı krediye karşılık rehin veriyorum diye açıklamış; Egcyo ise " AÇILACAK OLAN KREDİNİN TEMİNATI" diyerekten krediyi kendisinin mi yoksa başkasının mı kullanacağına dair açık kapı bırakarak yapmış açıklamasını...

Her iki şirketinde Odeabank'a rehin açıklamasını yaptıkları gün EGCYH'nin temerrüde düşen bonosunun ödemesini yaptığını ayrıca hatırlatırım.

Saygılar..,

EGCYO kap haberi https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506676 ...EGCYH Kap Haberi https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/506684 özet bilgi bölümlerine bakarsanız EGCYH özellikle belirtmiş, şayet EGCYO kredi liminiti kulalnacak olsa idi EGCYH EGCYO ile ilgili ayrı bir kap haberi gönderirdi ve özet bilgi bölümünde yazardı. Hadi her şeyi geçelim bir kenara 2016/3 aylıkta kap a gönderilen finansal tablo eklerindeki Faaliyet Raporlarının dönem içi önemli işlemler bölümünde; EGCYH NİN FAALİYET RAPORUNDA https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/529258 ve EGLYO NUN FAALİYET RAPORUNDA https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/529195 ilgili bölümlerinde EGLYO nun hisselerinin Odeabank a rehnedildiği belirtilmişken. EGCYO nun faaliyet raporununda https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/527943 söz konusu doga tarım hisselerinin odeabank a rehin verilmesini SPK tarafından onaylanan borçlanma aracı ihracı na banka tarafından garanti verilmesi şartına bağlandığı gibi ifade edilmek istenmiştir. ben öyle algıladım yanılıyorda olabilirim. en azından EGCYH için kullanılsa açıkça yazardı. Ben faaliyet raporunda ayrı başlıkta yazanlardan EGCYO söz konusu doğa tarım hisselerini bizzat EGCYO nun tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere azami 3 yıl vadeli 10 milyon TL tutarında tavan içeren borçlanma aracı ihracına ilişkin rehni olarak algılıyorum. Kap haberlerini iyice incelerseniz. Özel olarak EGCYO kesinlikle EGCYH (Holding) in kredisi vs için doğa tarım hisselerini vermediğini anlarsınız kap açıklamalarını ve diğer resmi faaliyet raporlarını sizde inceleyin yanılıyor da olabilirim ama ben şahsen egcyo nu egclh nin kullanacağı bir kredi için doğa tarım hisselerini rehin vermiş olabileceğini sanmıyorum. eğer böyle birşey söz konusu ise yatırımcı bu konuda bilgilendirilmediği için ilgililer sorumlu olacaktır. Bu konu ile ilgili resmi farklı bir açıklama gören arkadaş varsa paylaşsın da inceleyelim. Burada yazdığımız yorumları lütfen dayanağını linkini paylaşarak yapalım.

mng_erc
08-08-2016, 00:57
Yani uzun lafın kısası hep alengirli işler. Madem önemli nitelikli bir işlem yapıyorsun bunu kap haberinde açık ve şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyur. Kelime oyunlarına ne gerek var. Zaten kumar tahtasına dönmüş BİST te yatırımcının kafası Allah bullak birde böyle alengirli iş ve işlem veya açıklamalarla yatırımcı daha sersem edilerek ya elindeki mal alınıyor yada eline mal yıkılıyor. Ben genelde resmi açıklamalara yani kap haberlerine itibar ediyorum.

LuZiFeR
08-08-2016, 00:58
Yeni akim yeni hareket YeniKapi'da basladi, bu millet buyuk oyunu bozup tokatini indirecektir. 19 Agustosta planlanan Rusya ziyareti sahlanisin ve AB ye verilecek cezanin en iyi ornegi olacaktir.
Allah Türk'ü korusun ve Yuceltsin..
YTD.

^^YİGİT BARAN^^
08-08-2016, 10:07
Slm arkadaşlar, ben de bir kaç gündür yoktum. Bir cenazemiz vardı. Şehir dışındaydım. Neler olmuş neler? egcyo 0.35 'i görmüş. Diğer grup hisseleri kapalı. Allah'tan ümit kesilmez, Zaten yatırımcı hisselerden yeterince darbe yemiş, üstüne de inşallah devamı gelmez.

^^YİGİT BARAN^^
08-08-2016, 10:15
egcyo'da kademeler ne durumda arkadaşlar? alım ağırlıklı gibi sanki.

IQout
08-08-2016, 16:09
Özkaynaklar 2015/6 44 milyon, 2016/3 34 milyon nasıl becerebildiyseler en önemli kalem yarın ne olacak bakalım...

centur
08-08-2016, 21:33
Kaynak nerden rica etsek

IQout
08-08-2016, 23:37
Kaynak nerden rica etsek

buyrun;
https://report.paragaranti.com/malitablo/MaliTablolar_3.aspx?hisse=EGCYO

postman35
09-08-2016, 08:48
Özkaynaklar 2015/6 44 milyon, 2016/3 34 milyon nasıl becerebildiyseler en önemli kalem yarın ne olacak bakalım...

Hocam bende yeni bir haber var zannettim yuregim agzima geldi :-)

ahmet_eymen
09-08-2016, 10:04
Bilanço bugün açıklanıcaktı beden açıklama olmuyor ?

teranova54
09-08-2016, 10:46
Akşam gelir bilanço.seans içinde huyu değildir.

mng_erc
09-08-2016, 11:52
37 den birisi tek kalemde 106 bin sattı.

postman35
09-08-2016, 12:06
37 den birisi tek kalemde 106 bin sattı.

İsin ilginci alan kimse tek emir de aldi...

ahmet_eymen
09-08-2016, 14:30
Bugünü yorumlayabilecek arkadaş var mı ?

mng_erc
09-08-2016, 15:17
Bugünü yorumlayabilecek arkadaş var mı ?

Adam milletin malını bedava istiyor galiba. Hisseyi defter değerinin dörtte birine düşürmüş ve hala gözü doymuyor süzmelerin. Her helde milletten elindeki malları bedavadan vermesini istiyorlar. Uzun lafın kısası süzmenin süzme hareketleri bunlar.

ahmet_eymen
09-08-2016, 15:26
Adam milletin malını bedava istiyor galiba. Hisseyi defter değerinin dörtte birine düşürmüş ve hala gözü doymuyor süzmelerin. Her helde milletten elindeki malları bedavadan vermesini istiyorlar. Uzun lafın kısası süzmenin süzme hareketleri bunlar.

Akşam bilanço açıklanıcak bu hareketlerden tam olarak ne anlamalıyız ?

postman35
09-08-2016, 16:41
Alis kademesi doldukca veriyor.dunde aynisini 38 kademesinde yapti...kisacasi bana gorw mal cakiyor

mng_erc
09-08-2016, 16:50
Alis kademesi doldukca veriyor.dunde aynisini 38 kademesinde yapti...kisacasi bana gorw mal cakiyor

süzdüre süzdüre çakıyor süzmeler.

postman35
09-08-2016, 16:51
Bilanço kotu gelicek muhtemelen

mng_erc
09-08-2016, 17:05
Bilanço kotu gelicek muhtemelen

SÜZMELER hisseyi gözaltı pazarı hissesi fiyatlarına düşürdüler. Bunlar kan emiciler. Defter değeri 1.58 olan hisseyi alttan toplamak adına 4 te 1 fiyatına baskılayıp adeta gasp edercesine yatırımcıya zorla sattırıyor. suç bunlarda değil. Bunları BİST e açanlarda ve BİST te halen tutanlarda. Yatırımcının korunmasına yönelik tek bir tedbir almayan SPK ve BİST kanunları hep bu kan emiciler lehinde kullanıyor. Bir hisse defter değerin,in altında 3 ay işlem yapar yapmaz gözaltı pazarına alsalar bakalım BU KAN EMİCİLER BU FİYATA BASKILAYIP MİLLETİN MALINI ZORLA GASP EDEBİLİYORLAR MI? SÜZME BUNLAR VE YATIRIMCININ PSİKOLOJİSİNE NASIL OYNANACAĞINI BİLİYORLAR.

LuZiFeR
09-08-2016, 21:15
Cumhurbaşkanının Rusya ziyareti Başbakanın mecliste ki konuşmasının ara satırlarındaki kooperatif ve çiftçi borçlarıyla ilgili yorumu hisseyi iyi kötü etkileyecektir bilançoda da güzel gelirse kısa vadeli de olsa bir yükseliş bekliyorum. Herkes kısmetini yiyecek.

mng_erc
09-08-2016, 22:10
Cumhurbaşkanının Rusya ziyareti Başbakanın mecliste ki konuşmasının ara satırlarındaki kooperatif ve çiftçi borçlarıyla ilgili yorumu hisseyi iyi kötü etkileyecektir bilançoda da güzel gelirse kısa vadeli de olsa bir yükseliş bekliyorum. Herkes kısmetini yiyecek.

Tabi Bilançoyu gönderirlerse. Bilançoyu göndermezlerse tahtası gönderecekleri tarihe kadar kapanır.

ahmet_eymen
09-08-2016, 22:57
Eglyo bilanço açıklandı az zarar verdi düşünceniz nedir ?

Hasan.
09-08-2016, 22:59
eglyo bilançosunu ben beğendim. zarar çok çok az. saçma sapan ödemeleri kıssalar kar bile olurdu. enteresan.

ahmet_eymen
09-08-2016, 23:57
Bilanço açıklandı

Hasan.
10-08-2016, 00:04
hayırlı olsun. 3 aylık cari dönemde kar gelmiş.
ancak 6 aylıkta zarar gelmesine ragmen zarar ciddi boyutlarda azalmış.

beni sevindiren son 3 aylık cari dönem net karın artışı... zararın da azalışı..

bence bilançolar olumlu. ben beğendim.

ayrıca şirket uzun vadeli borçlarını 2 milyondan 15 bine düşürmüş. borcunu ödemiş.

kısa vadeli borç yapmış. fakat onu da ödeyecektir..

finansman giderleri çok. yönetim masrafı çok bunlar olmasa güzel bir kar da olurdu..

işin özü toplama bakarsak 8,5 milyarlık geçen yıl toplam zararı. 6 aylıkta 769 bine düşmüş..

769 binlik zarar da tez zamanda artıya geçer inş.

ahmet_eymen
10-08-2016, 00:08
hayırlı olsun. 3 aylık cari dönemde kar gelmiş.
ancak 6 aylıkta zarar gelmesine ragmen zarar ciddi boyutlarda azalmış.

beni sevindiren son 3 aylık cari dönem net karın artışı... zararın da azalışı..

bence bilançolar olumlu. ben beğendim.

ayrıca şirket uzun vadeli borçlarını 2 milyondan 15 bine düşürmüş. borcunu ödemiş.

kısa vadeli borç yapmış. fakat onu da ödeyecektir..

finansman giderleri çok. yönetim masrafı çok bunlar olmasa güzel bir kar da olurdu..

işin özü toplama bakarsak 8,5 milyarlık geçen yıl toplam zararı. 6 aylıkta 769 bine düşmüş..

769 binlik zarar da tez zamanda artıya geçer inş.

Aynen katılıyorum uzun vadede borç bırakmamış ve varlık artışı olmuş sanki yanılmıyorsam önümüzdeki dönemlerde rusya ile olan ticari ilişkilerinde olumlu geçmesiyle 9. Ay bilançosu güzel gelicek gibi tabi yönetim antin kuntin işler çevirmez ise

IQout
10-08-2016, 00:32
Aynen katılıyorum uzun vadede borç bırakmamış ve varlık artışı olmuş sanki yanılmıyorsam önümüzdeki dönemlerde rusya ile olan ticari ilişkilerinde olumlu geçmesiyle 9. Ay bilançosu güzel gelicek gibi tabi yönetim antin kuntin işler çevirmez ise

kısa vadedeki borcunu da ciddi şekilde artırmış 483.727 den 4.192.151 ye...
kara bakacak olursak
2015/6 -171.542
2016/6 -769.567
kısaca bel bağlmayın...

mng_erc
10-08-2016, 09:17
kısa vadedeki borcunu da ciddi şekilde artırmış 483.727 den 4.192.151 ye...
kara bakacak olursak
2015/6 -171.542
2016/6 -769.567
kısaca bel bağlmayın...

hissenin bilançosundaki düzelmeyi görmek için bir önceki 3 aylık bilanço ile karşılaştırmak daha iyi olur. 2016/3 aylık dönemdeki zararı 1 milyon üzeri idi. 2016/6 aylıkta zarar azalmış. bu da olumlu bir gelişmedir.

ahmet_eymen
10-08-2016, 09:22
hissenin bilançosundaki düzelmeyi görmek için bir önceki 3 aylık bilanço ile karşılaştırmak daha iyi olur. 2016/3 aylık dönemdeki zararı 1 milyon üzeri idi. 2016/6 aylıkta zarar azalmış. bu da olumlu bir gelişmedir.

Analiziniz gayet yerinde tabi bu demek olmuyor ki temkinli olmucaz. Ümit edelim haciz olayıda lehimize olsun ozaman önümüzü görebiliriz.

postman35
10-08-2016, 09:41
Hissede sozde piyasa yapici var...gostermelik 4_5 gun hacin yaptirdilar simdi gene eski gunlere donduk ....Spk ya sikayet edelim ....

tiryaki70
10-08-2016, 09:47
Dün düşen haberler Hakkı'nda yorumu olan Varmı olumlu mu olumsuz mu etkiler bizi

mng_erc
10-08-2016, 11:00
Dün düşen haberler Hakkı'nda yorumu olan Varmı olumlu mu olumsuz mu etkiler bizi

Süzmelerin hissesine ne teknik nede bilanço işler.

postman35
10-08-2016, 12:12
Alici geldigi an 36 daki lotlari silip satacagina eminim....dupeduz mal cakiyolar 3 gundur.....

centur
10-08-2016, 12:15
Süzmelerin hissesine ne teknik nede bilanço işler.

Öyle deme teknikte şunu geçerse böyle gider şöyle olur diyenler vardı

postman35
10-08-2016, 12:38
Öyle deme teknikte şunu geçerse böyle gider şöyle olur diyenler vardı

Zorunuza gitti galiba hisse ile ilgili teknik inceleme yapilmasi...

centur
10-08-2016, 13:29
Senin Zoruna gitti galiba bu forumda her gün tan ın reklamını yapıp her gün analiz yapıp(sanki ciddi senetmiş gibi) uçtu kaçtı diyenler toz olmuş biraz sayfaları günlük olarak incele anlarsın bu dallamanın senetlerine ait uçacak kaçacak diyip cilalama yapan herkese muhalifim çünkü ya yalan söylüyor yada içerden adamlar algı yapıyorlar nokta

postman35
10-08-2016, 14:02
Senin Zoruna gitti galiba bu forumda her gün tan ın reklamını yapıp her gün analiz yapıp(sanki ciddi senetmiş gibi) uçtu kaçtı diyenler toz olmuş biraz sayfaları günlük olarak incele anlarsın bu dallamanın senetlerine ait uçacak kaçacak diyip cilalama yapan herkese muhalifim çünkü ya yalan söylüyor yada içerden adamlar algı yapıyorlar nokta

Kimin zoruna gittigi belli..ben bir kere analiz yaptim oda elliot analizi..ucacak kacacak demedim , ilk yukselis dalgasina gore tahmini degerleri yazdim....olur olmaz gorecegiz hemen laf cakma derdindesiniz...kim tani pohpohlamis? Adamsaniz isim yazarsiniz buraya...

postman35
10-08-2016, 14:05
Senin amacinin ne oldugu belli .Ky yi dusundugunden degil..hisseye ky ilgi gostermez ise hisseyi yukari cikartacaklarini dusunuyorsun onun icin kimse gelmesin istiyorsun...Adama sorarlar madem dandik hisse senin ne isin var burda zamaninda niye aldin diye....

postman35
10-08-2016, 14:07
Hissede su an spekcik var mal cakip asagidan alma derdinde...biz bunuda diyoruz

postman35
10-08-2016, 14:10
Bu hisse yukselirse tamamen teknik olarak dipte oldugu icin yukselecek....yoksa hicbir beklentisi yok..bende dipte oldugu icin aldim kar gorunce satarim

^^YİGİT BARAN^^
10-08-2016, 15:33
Herkesin özgür iradesi var. Kimse kimseye al yada sat demiyor. Şu aşamada birbirimize atıp tutmanın da hiç gereği yok bence.

ahmet_eymen
10-08-2016, 15:48
Herkesin özgür iradesi var. Kimse kimseye al yada sat demiyor. Şu aşamada birbirimize atıp tutmanın da hiç gereği yok bence.

Bayadır yazmıyorsun öngörün nedir hisse için

Görüşlerim beni bağlar.
Yatırım tavsiyesi asla değildir....

centur
10-08-2016, 16:21
Kimin zoruna gittigi belli..ben bir kere analiz yaptim oda elliot analizi..ucacak kacacak demedim , ilk yukselis dalgasina gore tahmini degerleri yazdim....olur olmaz gorecegiz hemen laf cakma derdindesiniz...kim tani pohpohlamis? Adamsaniz isim yazarsiniz buraya...

Bu senet herkesin sinirini bozduğunu kabul edelim.bak dostum Yazımı iyi oku bir daha oku Zaman'ın birinde allayıp pullayanlar ı Alıntı yaparak hem gereken cevabı verdim hemde o yıldan bu yıla kadar biz 2 kat göçtük ben senin yazına destek olsun diye hergün güzelleme yapan baranlar hadi ipucu da verelim bize neler anlatmadı sanırsın aplle hisseleri eeee 2 haftadır ortalarda yok yazımda görürsün ama saglık olsun bir şey daha yahu dostum yaraya tuz basmayı bırakın açıkçası gıcık alıyorum borsa nın senedin hangi Kuralı şimdiye kadar bu kağıda uydu veya gerçekleştide şimdiden sonra yok analiz yok Direnç yok destek vs vs vs yahu adam Hırsız dolandırıcı kalpazan 25 saat bunu yazıp anlatmak Lazım artık adam yerine koyunca bu senedi midem azıyor o Bakımdan

^^YİGİT BARAN^^
10-08-2016, 16:21
Diğer şirket hisselerinin kapalı olması egcyo'da baskının devam etmesine sebep oluyor. Şuan için izlemedeyiz.

^^YİGİT BARAN^^
10-08-2016, 16:32
centur kardeş, güzelleme yapılacak bir durum yok,gerek te yok. birbirimizi kırmanın da... herkes düşmüş bir batağın içine, biz istiyoruz ki hisse hakettiği değerlere çıksın, yatırımcı da bu ızdıraptan kurtulsun. Hiç bir zaman da burada al-sat benzeri bir yönlendirme de yapmadım yani. Beni bilen bilir. 10 yıldır bu forumda yazarım. Zamanında kendi borsa forum sitem de vardı.

ahmet_eymen
10-08-2016, 16:36
Arkadaşlar olduki 2 hisse göz altına alınırsa egcyo ne durumda olur ? Daha kagıtların durumu belli değilken 43 ten 36 ya kadar indi peki sordugum soru gerçekleşirse...

Görüşlerim beni bağlar.

uds35
10-08-2016, 16:46
Arkadaşlar olduki 2 hisse göz altına alınırsa egcyo ne durumda olur ? Daha kagıtların durumu belli değilken 43 ten 36 ya kadar indi peki sordugum soru gerçekleşirse...

Görüşlerim beni bağlar.

Ben fikrimi söyleyeyim , dediğiniz durum olursa hissenin göreceği min deger 27 krştur eger onun altına duserse zaten egcyoda g.altına gider....Tan efendinin elinde parlatıp satabileceği tek şirket egcyodur....diğerlerine zaten kimse dönup bakmaz...Egcyonun g.altına alınması tan efendinin işine gelmez....

^^YİGİT BARAN^^
10-08-2016, 16:52

Görüşlerim beni bağlar.

egcyo boş bir şirket değil ki? tarım ve hayvancılık yatırımları var, gel gelelim hakettiği yerde değil, ne kadar sürünse de bir gün elbet değerine ulaşacaktır diye düşünüyorum.

ahmet_eymen
10-08-2016, 16:57
Ben fikrimi söyleyeyim , dediğiniz durum olursa hissenin göreceği min deger 27 krştur eger onun altına duserse zaten egcyoda g.altına gider....Tan efendinin elinde parlatıp satabileceği tek şirket egcyodur....diğerlerine zaten kimse dönup bakmaz...Egcyonun g.altına alınması tan efendinin işine gelmez....

1 ay önceki yaptığı hareketin tekrarlanması öngörebilirmiyiz peki eğer hisse göz altı olmaz ise ?

Görüşlerim beni bağlar.

ahmet_eymen
10-08-2016, 17:07
Hissenin 36 dan 38 e hareketini nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Görüşlerim beni bağlar.

^^YİGİT BARAN^^
10-08-2016, 17:14
Hissenin 36 dan 38 e hareketini nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Görüşlerim beni bağlar.

Zaten hacim düştü, 70 bin lot alım geldi kademe kalktı. 26 bin tl para mı? Hadi alsın yiyorsa 100 bin-200 bin lot şeklinde 0.40 üzerine atsın.

ahmet_eymen
10-08-2016, 17:21
Zaten hacim düştü, 70 bin lot alım geldi kademe kalktı. 26 bin tl para mı? Hadi alsın yiyorsa 100 bin-200 bin lot şeklinde 0.40 üzerine atsın.

Alan kişi maliyet düşürmek için mi yoksa belli bir beklenti içindemi veya spek numaralarımı 1 kademe kaldırıp panik azaltma çabasımıdır

Görüşlerim beni bağlar.

mng_erc
11-08-2016, 10:06
EGCYH ve EGLYO ile hiçbir ilişkisi ve bağı olmadıklarını bilmelerine rağmen bu iki şirketin hali hazırdaki tahtalarının kapalı olması ve gözaltı pazarına düşme ihtimallerini kullanmaktan vazgeçmeyen bir süzme speğimiz var. Söz konusu 2 şirketle en ufak bir bağı olmamasına rağmen bu olumsuz havayı kullanmak adına hacimsiz satışlarla hisseyi baskılıyor. Taki bir grup çıkıp ta bunların satışa koyduğu yüzbinleri tavana kadar sıyıra sıyıra alana kadar bu süzmeler hacimsiz baskıya devam edeceklerdir.

ahmet_eymen
11-08-2016, 10:09
EGCYH ve EGLYO ile hiçbir ilişkisi ve bağı olmadıklarını bilmelerine rağmen bu iki şirketin hali hazırdaki tahtalarının kapalı olması ve gözaltı pazarına düşme ihtimallerini kullanmaktan vazgeçmeyen bir süzme speğimiz var. Söz konusu 2 şirketle en ufak bir bağı olmamasına rağmen bu olumsuz havayı kullanmak adına hacimsiz satışlarla hisseyi baskılıyor. Taki bir grup çıkıp ta bunların satışa koyduğu yüzbinleri tavana kadar sıyıra sıyıra alana kadar bu süzmeler hacimsiz baskıya devam edeceklerdir.

Ne kadarda desek egcyo ayrıştı die kendileri bile telefonda biz grup bir şirketiz kağıt üzerinde belki ayrışmış olabilir ama piskolojik açıdan bakıldığında algıya oynuyorlar bende biraz önce aynı soruyu sordum şirkete dedim kağıtlar kapandıgından beri %20 zarar var neden elinizi taşın altına sokmuyosunuz. Biz grup şirketleriz o yüzden baskı oluşturuyor dedi.

Görüşlerim beni bağlar.

mng_erc
11-08-2016, 10:21
Ne kadarda desek egcyo ayrıştı die kendileri bile telefonda biz grup bir şirketiz kağıt üzerinde belki ayrışmış olabilir ama piskolojik açıdan bakıldığında algıya oynuyorlar bende biraz önce aynı soruyu sordum şirkete dedim kağıtlar kapandıgından beri %20 zarar var neden elinizi taşın altına sokmuyosunuz. Biz grup şirketleriz o yüzden baskı oluşturuyor dedi.

Görüşlerim beni bağlar.

yani bu durumu kullanıyoruz o yüzden baskı oluşturuyoruz diyorlar. Anlaşıldı. Demek ki dinsizin haklından imansız gelir misali. oluştursunlar bakalım baskıyı. bur grup spek girip te sıyırırsa tavana kadar görürüz baskıyı o zaman

postman35
11-08-2016, 11:01
Bugünde ayni hareketler pasifte lotlar biriktikce veriyor...hisseye girmeyi düşünenler var ise biraz beklemeli bence en azindan diger sirketlerin durumu netlesinceye kadar....

mng_erc
11-08-2016, 15:30
2011 yılından beri borsadayım. yüzlerce hisseye girip çıkmışımdır. Şu ana kadar girdiğim hisselerden en süzmesi bu oldu. Adamlar insanların resmen sinir uçlarına oynuyor.

ahmet_eymen
11-08-2016, 15:39
2011 yılından beri borsadayım. yüzlerce hisseye girip çıkmışımdır. Şu ana kadar girdiğim hisselerden en süzmesi bu oldu. Adamlar insanların resmen sinir uçlarına oynuyor.

Peki ne yapıcaz hukuken hiçbir şansımız yokmu veya uzun vadede ne olur ?

Görüşlerim beni bağlar.

Hasan.
11-08-2016, 20:07
asıl soru egcyo ya ne olacak..

diğer 2 egeli şirketleri gözaltı pazarına alındı ? peki ya egcyo akıbeti.

teranova54
11-08-2016, 20:09
yarın tabanı görürüz olacağı o 😡😡

LuZiFeR
11-08-2016, 20:36
36 37 38 seviyelerinden yaptığım alımlarım oldu. ancak iki gündür gün düşüğüne girdiğim alışların hiç biri gerçekleşmedi.

Tavan olacak hisse hele ki patron hissesi nasıl olurda bir puan aşağısına satış yapmaz ki ?

YYapi da etilr de anında geliyor. 0,38 ile başlayıp 0,36 dan bitirdiği gün 0,36 ya sabah erkenden verdiğim 10000 nasıl gelmiyor Tuhaf. Pick yapmaya hazırlanıyor bence. Rusyadan gelecek haber mi bekliyor noluyor anlamış değilim.

mng_erc
11-08-2016, 20:38
yarın tabanı görürüz olacağı o ����

o kadar eminsen yarın tabana satış yazda kurtul. öyle yok 3 kuruşa 5 köfte. Bu şirketin diğer 2 şirketlerle hiçbir bağlantısı kalmadı. olsaydı buda gözaltı pazarını boylardı. Ama bu süzmeler durumdan istifade etmek isteyeceklerdir. Ama şunuda unutmasınlar. bir veya birkaç grup o baskı içine tavana yazdıkları yüz binleri tavana kadar sıyırıp kaldırırlarsa o zaman tekrar nasıl alırız diye k...nı yırtarlar.

mng_erc
11-08-2016, 20:42
Hisseye bulaşacak arkadaşlar iyi düşünsün. Bunlar tam bir süzme ve ne yapacağı hiç belli olmaz. Bu fiyatlar bana çok komik geliyor ama bu süzmeler daha nereden toplarız derdindeler onu bilemem. Bekleyeceğim ve nereye kadar cesaret ediyorlarsa pey der pey yüklü alımla 1 yıl beklemek üzere ekranı kapatacağım.

LuZiFeR
11-08-2016, 20:50
Hisseye bulaşacak arkadaşlar iyi düşünsün. Bunlar tam bir süzme ve ne yapacağı hiç belli olmaz. Bu fiyatlar bana çok komik geliyor ama bu süzmeler daha nereden toplarız derdindeler onu bilemem. Bekleyeceğim ve nereye kadar cesaret ediyorlarsa pey der pey yüklü alımla 1 yıl beklemek üzere ekranı kapatacağım.

Kesinlikle sana katılıyorum :) PD/DD si 0,226 olan bir kağıt düşün F/K sı -0,876 Yıl düşüğü 0,30 burda bir şeyler olacak belli ki.

Kimi senin gibi ekran kapatacak kimi de benim gibi tetikte beklecek. Hareket için güç topluyor gibi. kısa süre öncede yapmadımı bu hareketi sanki ?
Hep aynısın be Spek başka telden çal artık ben şahsen yemiyorum :halay:

dddalkiran
11-08-2016, 21:44
Son bir iki aylik takas atinda kim ne toplamis bakalim o zaman

ykskli
11-08-2016, 22:28
o kadar eminsen yarın tabana satış yazda kurtul. öyle yok 3 kuruşa 5 köfte. Bu şirketin diğer 2 şirketlerle hiçbir bağlantısı kalmadı. olsaydı buda gözaltı pazarını boylardı. Ama bu süzmeler durumdan istifade etmek isteyeceklerdir. Ama şunuda unutmasınlar. bir veya birkaç grup o baskı içine tavana yazdıkları yüz binleri tavana kadar sıyırıp kaldırırlarsa o zaman tekrar nasıl alırız diye k...nı yırtarlar.

kesin emin misin bir ortaklık bir iştirak payı olmadığına kesin emin misin yazılarına dikkat et vebal alma ytd. hiç mi diyorsun

ykskli
11-08-2016, 22:32
ORTAKLIK YAPISI
Adı Soyadı veya Ticaret Unvanı İştirak Tutarı (TL) İştirak Oranı (%)
Tan EGELİ 4.146.221,82 18,85
Diğer/Halka Arz
17.853.778,18
81,15
Toplam 22.000.000,00
100,00

ykskli
11-08-2016, 22:33
http://www.egcyo.com/tr/yatirimci-iliskileri/finansal-veriler/ortaklik-yapisi

mng_erc
11-08-2016, 22:44
kesin emin misin bir ortaklık bir iştirak payı olmadığına kesin emin misin yazılarına dikkat et vebal alma ytd. hiç mi diyorsun

ben her zaman resmi açıklamaları takip eder ve esas alırım. Burada resmi açıklamalara dayanmayan paylaşımlarda bulunmam. başkalarının vebalini almak istemem. eğriye eğri doğruya doğru derim. EGCYH nin EGCYO hissesi vardı ve tamamını https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/542062 kap haberinde de görüleceği üzere Tan EĞELİ ye satarak payı 0 a düşmüştür. Benide bu hisseye çeken husus Tan EGELİ nin bu hisseleri satın alması olmuştu. Çünkü EGCYH nin sermaye kaybı kurtarılamayacak kadar büyüktü. Tan EGELİ de bu hisseleri alarak EGCYO nun diğer şirketlerle bağını kopardığını değerlendirdim. Zaten herhangi bir organik bağı olsa idi EGCYO da diğer 2 hisse ile birlikte gözaltı pazarına alınırdı. Dikkat ettiyseniz tahtası kapanmadı bile. Ama dediğim gibi bağlı oldukaları düşüncesini psikolojik olarak kullanarak hisseyi baskılıyorlar. EGCYO nun başka bir şirketle tek bağı EGC Portföy Yönetimi ile portföy yönetimi açısından bağlantısı var onada belli dönemlerde portföy yönetim ücreti ödüyor. Bunun dışında bünyesindeki şirketler http://www.egcyo.com/tr/yatirimlarimiz haricinde hiçbir şirketle öyle yada böyle herhangi bir iştirak ve ortaklığı yoktur. Ortaklık Yapısı http://www.egcyo.com/tr/yatirimci-iliskileri/finansal-veriler/ortaklik-yapisi görüldüğü gibidir. Bunların haricinde bir bilgiyle karşılaşmadım. Bunlar şirketin resmi açıklamalarıdır. Bunların haricinde bilmediğimiz bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa burada linki ile paylaşsın araştıralım. Ha bu hisse bağımsız ama spek bunu ne yönde kullanır bilemem. Elbette tüm olumsuzlukları fırsat bilip hacimsiz düşüşler ile hacimli yükselişler zig zagında hisseyi toplamak isteyecektir. Ne yapacağını ancak kendi bilir. O yüzden hisseye bulaşacak arkadaşların speğimizin tam bir süzme olduğunu da bilmesini isterim.

postman35
11-08-2016, 22:47
Acaba o halka arz edilen miktarin icinde tan efendinin gizli mali varmi? İsin kotusu imtiyazli hisseleri sebebi ile yonetimi kaybetmeyecek olmasi yani birisi tum lotlari toplasa bile yönetimi ele geciremex...

postman35
11-08-2016, 22:49
O 17 milyon lot kimdedir..ky dami mumkun degil su forumda yazan sayi bile bir elin parmaklarini gecmiyor...ky ya dosenen hisse kervan topigi gibi olur.....

ykskli
11-08-2016, 22:50
yazdıklarım tamamen hayal ürünü olup benim kendi ütopyamdır, beni dinleyipte kimse alıp satmasın ben sadece çılgın bir yorumcuyum, ytd. kimseyi de yanıltmak istemem, bir hatam bir kusurum olduysa herkezden özür diliyorum, herkeze borsada bol sans, ytd.

mng_erc
11-08-2016, 22:50
ORTAKLIK YAPISI
Adı Soyadı veya Ticaret Unvanı İştirak Tutarı (TL) İştirak Oranı (%)
Tan EGELİ 4.146.221,82 18,85
Diğer/Halka Arz
17.853.778,18
81,15
Toplam 22.000.000,00
100,00

Tan EGELİ yönünden bağlantı kurmak yanlış. Şirketler bazında düşünmelisin.Yani EGCYH veya EGCYO şirketlerinin ortaklık veya iştiraki açısından düşünmelisin. Tan EGELİ burada sen ben gibi hisse sahibi. Yani EGCYH veya EGLYO iflas etse Tan EGELİ nin EGCYO daki hisseleri ile ilgili bir tasarruf söz konusu olamaz.

ykskli
11-08-2016, 22:55
Payları EGCYH kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören, kEgeli & Co. Yatırım Holding A.Ş. (“EGCYH” veya “Egeli & Co. Yatırım Holding”) değer odaklı, yenilikçi, sorumlu yatırım yaklaşımı ve deneyimli profesyonelleri ile yüksek büyüme potansiyeline sahip sektörlerdeki reel varlık yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımları gerçekleştirirken, hissedarlarına uzun vadeli getiri sağlamaktadır.

Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.’nin tüm kararların yönetiminde etkin bir kontrol sağlayan köklü bir kurumsal yönetim sistemi bulunmaktadır. EGCYH’nin 2015 yıl sonu Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu, endekse dahil şirketler arasında ilk 10. sırada yer alacak şekilde, 9,30 (10,00 üzerinden) olarak revize edilmiştir.

Egeli & Co. Yatırım Holding’in derecelendirme notu, kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmekteki isteklilik ve bir önceki derecelendirme döneminden bu yana geçen süre içinde gerçekleştirmiş olduğu iyileştirmeler göz önüne alınarak verilmiştir.

Egeli & Co. Yatırım Holding, yatırım stratejisine uygun projelere doğrudan yatırım yapabildiği gibi, 2015 yıl sonu itibari ile %14,38 oranında iştiraki Türkiye’nin ilk ve tek tarım sektörü odaklı girişim sermayesi şirketi olan Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“EGCYO” veya “EGC Tarım Girişim”) ve %84,03 oranında bağlı ortağı Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“EGLYO” veya “EGC Enerji Girişim”) aracılığı ile de dolaylı yatırım yapmaktadır.

Kapalı uçlu bir yatırım platformu EGC Tarım Girişim, yerli ve yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcılara tarım sektöründeki büyüme potansiyelini değerlendirme fırsatı sunarken, bağlı ortağı bir diğer kapalı uçlu yatırım platformu olan EGC Enerji Girişim ise yatırımcılara enerji ve alt yapı başta olmak üzere diğer yüksek getiriye sahip sektörlerde katma değer yaratmak üzere projeleri doğru şekilde tanımlamaya ve hayata geçirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

ykskli
11-08-2016, 22:56
http://www.egcyh.com/tr/kurumsal/hakkimizda

mng_erc
11-08-2016, 22:58
O 17 milyon lot kimdedir..ky dami mumkun degil su forumda yazan sayi bile bir elin parmaklarini gecmiyor...ky ya dosenen hisse kervan topigi gibi olur.....

17 milyon hissedeki ağırlık kimindir bilinmez. çok büyük yatırımcılarda 1 tl üzerinde hissede yakalanmış olabilir. arada spekülatif yükseliş ve düşüşlerle maliyet düşürmek haricinde bu büyük yatırımcıların bu kadar zararına hisseden çıkacaklarını pek sanmam. Önemli olan şirketin faaliyelerinde ve finansal yapısındaki iyileşmedir. şayet düzelme başlarda normal kar edebilir duruma dönerse hisse hızla normal seviyelerine dönecektir. Ama bu kısa mı orta mı uzun vadede mi olur bilinmez.

Hasan.
11-08-2016, 22:59
ORTAKLIK YAPISI
Adı Soyadı veya Ticaret Unvanıİştirak Tutarı (TL)İştirak Oranı (%)
Tan EGELİ4.146.221,8218,85
Diğer/Halka Arz
17.853.778,18
81,15
Toplam22.000.000,00
100,00

Kardeş olaya yanlış bakıyorsun. Benim x ve y şirketim olsun. X e haciz gelsin. Y bundan sorumlu tutulmaz x hacizi öder ve borcum kapanır. Y ye sıçramaz yani. Olaya böyle bakmalısın.

mng_erc
11-08-2016, 23:00

bu sayfa güncellenmemiş. uzun zamandır bu şekilde. siz son gelen kap haberine https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/542062 itibar ediniz. orada hisselerinin Tan egeliye satıldığı ve ortaklık paylarının 0 a düştüğü yazıyor.

mng_erc
11-08-2016, 23:03
Payları EGCYH kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören, kEgeli & Co. Yatırım Holding A.Ş. (“EGCYH” veya “Egeli & Co. Yatırım Holding”) değer odaklı, yenilikçi, sorumlu yatırım yaklaşımı ve deneyimli profesyonelleri ile yüksek büyüme potansiyeline sahip sektörlerdeki reel varlık yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımları gerçekleştirirken, hissedarlarına uzun vadeli getiri sağlamaktadır.

Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş.’nin tüm kararların yönetiminde etkin bir kontrol sağlayan köklü bir kurumsal yönetim sistemi bulunmaktadır. EGCYH’nin 2015 yıl sonu Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu, endekse dahil şirketler arasında ilk 10. sırada yer alacak şekilde, 9,30 (10,00 üzerinden) olarak revize edilmiştir.

Egeli & Co. Yatırım Holding’in derecelendirme notu, kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmekteki isteklilik ve bir önceki derecelendirme döneminden bu yana geçen süre içinde gerçekleştirmiş olduğu iyileştirmeler göz önüne alınarak verilmiştir.

Egeli & Co. Yatırım Holding, yatırım stratejisine uygun projelere doğrudan yatırım yapabildiği gibi, 2015 yıl sonu itibari ile %14,38 oranında iştiraki Türkiye’nin ilk ve tek tarım sektörü odaklı girişim sermayesi şirketi olan Egeli & Co. Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“EGCYO” veya “EGC Tarım Girişim”) ve %84,03 oranında bağlı ortağı Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (“EGLYO” veya “EGC Enerji Girişim”) aracılığı ile de dolaylı yatırım yapmaktadır.

Kapalı uçlu bir yatırım platformu EGC Tarım Girişim, yerli ve yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcılara tarım sektöründeki büyüme potansiyelini değerlendirme fırsatı sunarken, bağlı ortağı bir diğer kapalı uçlu yatırım platformu olan EGC Enerji Girişim ise yatırımcılara enerji ve alt yapı başta olmak üzere diğer yüksek getiriye sahip sektörlerde katma değer yaratmak üzere projeleri doğru şekilde tanımlamaya ve hayata geçirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

şirketin bu sayfasının güncel olmadığını düşünüyorum. son kap haberinde https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/542062 paylarını sıfırladılar.

mng_erc
11-08-2016, 23:05
Neyse kimse kimseden etkilensin istemem. herkes yatırım kararını araştırarak yapsın. Tabi ki araştırmalarını da resmi kap haberlerine dayandırsın. İyice inceleyim sıkı dokuyun ve ona göre yatırım kararınızı verin. Aksi taktirde yanılırsınız.

ykskli
11-08-2016, 23:15
Kardeş olaya yanlış bakıyorsun. Benim x ve y şirketim olsun. X e haciz gelsin. Y bundan sorumlu tutulmaz x hacizi öder ve borcum kapanır. Y ye sıçramaz yani. Olaya böyle bakmalısın.

peki eglyo nun az bi payı olmasına rağmen iflaslı o şirket için neden eglyo ya haciz geldi ?

postman35
11-08-2016, 23:43

Millete yanlis bilgi vermeyin bu baglilik tanin egcyh deki egcyo hisselerinin tamamini almadan once idi...bunu bilmenize ragmen bilerek yaptginizi dusunuyorum

postman35
11-08-2016, 23:46
peki eglyo nun az bi payı olmasına rağmen iflaslı o şirket için neden eglyo ya haciz geldi ?

Payin az veya cok olmasi onemli mi....ayrica iki sirketin birlesme icin spkya basvurdugundan haberiniz vardir sanirimm

ahmet_eymen
11-08-2016, 23:46
Millete yanlis bilgi vermeyin bu baglilik tanin egcyh deki egcyo hisselerinin tamamini almadan once idi...bunu bilmenize ragmen bilerek yaptginizi dusunuyorum

Bu saatten sonra bekleyip görücez nede olsa egcyo nun hareketleri diğer hisseleri etkileyecek öyle değil mi nasıl tahtalar kapalıyken egcyo etkilendi bu hisseyi eğer tan güzel yerlere getirirse diğer hisselerde kıpırdama olur tabi temennim bu yönde bide iflas olayı lehine sonuçlanırsa gözaltıdan sıyrılırlar mı düşünceniz nedir ?

Görüşlerim beni bağlar.

ahmet_eymen
11-08-2016, 23:47
Düzeltme yapmak istiyorum iflas değil haciz olucaktı

Görüşlerim beni bağlar.

postman35
11-08-2016, 23:50
Ykskli istediginiz kadar zorlayin egcyo ile diger iki sirket arasinda hukuki bir bag bulamayacaksiniz...olsa idi zaten bugun egcyo da goz altinda idi....diger iki sirkette oldugu gibi tan efendi sadece pay sahibidir..sirketler batarsa oradaki paylari batar...

postman35
11-08-2016, 23:52
Sunuda belirteyim tan efendinin bu icra olayinin olacagindan haberi vardi ve elini cabuk tutarak egcyo ile diger 2 sirket ile bagini kopardi...yangindan mal kacirma gibi dusunun...

postman35
11-08-2016, 23:55
Düzeltme yapmak istiyorum iflas değil haciz olucaktı

Görüşlerim beni bağlar.

Sadece mahkemenin haczi kaldirmasi g.altindan cikmasi icin yeterli degil...ne demis spk biz seni subatta uyardik finansal durumunu duzelt diye ama bir .ok yapmadin buda ikinci sebep demiş...

postman35
11-08-2016, 23:57
Diyorduk ya bu tan efendinin bir plani var ama ne? Adam meger kanserli kol bacagi kesip yaşama derdindeymis...tabii benim sahsi fikrim

postman35
11-08-2016, 23:58
Ha egcyo surunurmu surunur ama nereye kadar onu sadece tan efendi bilir

Hasan.
12-08-2016, 00:01
..............................

ahmet_eymen
12-08-2016, 00:01
Sadece mahkemenin haczi kaldirmasi g.altindan cikmasi icin yeterli degil...ne demis spk biz seni subatta uyardik finansal durumunu duzelt diye ama bir .ok yapmadin buda ikinci sebep demiş...

Ozaman spk uyarılarını düzeltmeden birleşmede olmaz çinli ortakta bu olayları illaki takip ediyordur benim anlamadığım tan madem elini ayağını çekmek istiyorsa bu şirketlerin kötüye gitmesi egcyo yuda baskılanıcakmı bunu tahmin etmiş olmalı buda egcyo nun ileri gitmesini yavaşlatır. Onlara sorduğında egcyo şimdiye kadar yatırım yaptı bundan sonra kara geçen bir şirket olucağı gibi tabi ben sizin gibi tecrübeli değilim bu kağıtta yeniyim keşke hiç bulaşmasaydık neyse vardır bir hayır

Görüşlerim beni bağlar.

mng_erc
12-08-2016, 09:44
süzme alt kademeleri test ediyor ne kadar alıcı var diye. zayıf bulunca basıyor. tam bir süzmeler. bu süzmelerin oyununuda elbet birileri bozacak.

postman35
12-08-2016, 09:51
süzme alt kademeleri test ediyor ne kadar alıcı var diye. zayıf bulunca basıyor. tam bir süzmeler. bu süzmelerin oyununuda elbet birileri bozacak.

Ben tam tersini dusunuyorum.Alici bulamadigi icin dusurmuyor...

labirent
12-08-2016, 09:52
tan bu şirketi de batırır kardeş bunun da ağzına zıçar, şahsi fikrim.

postman35
12-08-2016, 10:32
tan bu şirketi de batırır kardeş bunun da ağzına zıçar, şahsi fikrim.

Bi cilalayip parlatsin bize yeter...

ahmet_eymen
12-08-2016, 12:01
Dünkü haberden sonra 36-37 aralığında olmasını basıl değerlendııyorsunuz ?

Görüşlerim beni bağlar.

postman35
12-08-2016, 15:45
Dünkü haberden sonra 36-37 aralığında olmasını basıl değerlendııyorsunuz ?

Görüşlerim beni bağlar.

Hisse zaten bir haftada %20 duserek olumsuzlugu satin aldi...

mng_erc
15-08-2016, 09:54
EGCYO nun ayrışma zamanı geldi sanırım. Diğer hisselerin durumu ortada. Herhangi bir bağı yok ve ayrışması lazım diye düşünüyorum.

dddalkiran
15-08-2016, 12:11
37 ve 38 de kac lot var

EmekEfe
15-08-2016, 12:50
0.37 de 621 lot, 0.38 de 113.272 lot ve 0.38 de 128.500 lot ve tavana kadar 548.000 lot var.
Alışta 0.36 da 41.700 lot,0.35 de 61.000 lot ve tabana kadar 175.000 lot var.
Satış ağırlıklı.

mng_erc
15-08-2016, 14:30
Ben dedim bu tam bir süzme diye. 37 ye 293.947 satış koydu.

Hasan.
15-08-2016, 14:31
bu nasıl bir baskıdır yahu.

mng_erc
16-08-2016, 12:00
Epey nazlandı.

teranova54
16-08-2016, 18:36
Spek izin vermeden gitmez.

mng_erc
17-08-2016, 10:01
spek izin vermeden gitmez.

kesinlikle katılıyorum. Spek ne zaman isterse o zaman gidecek gibi

mng_erc
17-08-2016, 10:21
ama bizim speğimiz tam bir süzme olduğu için o doğrultuda hareket ediyor.

mng_erc
17-08-2016, 10:49
süzme speğimiz gözüünü aşalara dikmiş. aç gözü doymak bilmiyor. hisseyi defter değerinin 4 te 1 ne bastın ey süzmeler. daha nerelere basıpta sattırmayı düşünüyorsunuz. birileri tavanlara yazdığınız hisselerin sıyırıp alırsa o zaman görürsünüz gününüzü.

dddalkiran
17-08-2016, 11:44
kademe atabilecek varmı

mesgulum82
17-08-2016, 12:06
0,35 113000 alis 0,36 23000 satis

mng_erc
17-08-2016, 12:22
bunlar neden tepki vermiyor anlamadım. paralelle bir bağlarımı var acaba. %20 düştü ve en ufak tepki yok.

mng_erc
17-08-2016, 17:05
Spek istemedikçe asla gitmeyeceği anlaşıldı. Spek eğer yukarı götürmeye karar verirse de soluksuz götürür.

mng_erc
17-08-2016, 17:31
Arkadaşlar EGCYO nun speği tam bir süzme. Hisseye girerken bunu gözardı etmeyiniz. süzmelerin süzmesi derler ya bunlara cuk diye oturuyor bu tabir

mng_erc
17-08-2016, 17:52
şunların da bir paralel bağlantısı çıkıp ta içeri alsalar içeri ne kadar sevinirim anlatamam.

teranova54
17-08-2016, 23:33
Parale bağlantısı için para kazanıp aktarım yapması lazım.firma kendini doğrultamadı ki zarardan para göndersin :)

LuZiFeR
17-08-2016, 23:56
Birileri .36 dan topluyor hisseyi

dddalkiran
18-08-2016, 09:47
kademe yazabilirmisiniz arkadaşlar

mng_erc
18-08-2016, 09:50
birileri .36 dan topluyor hisseyi

toplasa ne olacak hisseyi tuvalet kağıdına çevirdi. Toplasında bol bol k...nı siler

dddalkiran
18-08-2016, 09:58

^^YİGİT BARAN^^
18-08-2016, 10:32
Slm arkadaşlar, bir kaç gündür dikkatimi çekti de 0.35 te alış çoğaldığında vermiyorlar. 0.36 yı kaldırıyorlar.

^^YİGİT BARAN^^
18-08-2016, 10:36
Bu hisselerde tekniğin anlamı yok diceksiniz ama sıkıştığını da inkar edemeyiz. Spek in keyfine kaldık.

mng_erc
18-08-2016, 10:39
slm arkadaşlar, bir kaç gündür dikkatimi çekti de 0.35 te alış çoğaldığında vermiyorlar. 0.36 yı kaldırıyorlar.

bu hisseyi izlemek anlamsız. Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi speğin keyfi ne zaman isterse o zaman yükselir. Speğimizde tam bir süzme olduğu için ekran başında beklemenin anlamı yok. Hisseyi 1/4 seviyesine düşüren süzmeler daha neyin peşindeler anlamak mümkün değil. Istiyorlar ki 1-15 arası sattıkları hisseleri yatırımcı bedavadan versin. Ekran başında olmak stres yapar uzak durup 1-2 ay sonrasına bakmak en doğrusu

dgn884
18-08-2016, 10:52

18.240 adet 0,36 - 0,37 65.415

dddalkiran
18-08-2016, 10:56
18.240 adet 0,36 - 0,37 65.415

çok teşekkürler

^^YİGİT BARAN^^
18-08-2016, 11:54
Kademeler sığ, ciddi bir alım dalgası gelse zaten iş tamam. kademedeki 50-100 bin lot bir şey değil. Süzme olunca böyle işte.

postman35
18-08-2016, 12:02
Once bir 50-60 arasi sattilarini yerine koysun...ama hacime baktiginda bu biraz uzun surecek gibi....

postman35
18-08-2016, 12:03
Tabii oyunbozan biri ortaya cikip erken davranmaz ise...bu hissede o biraz zor..

teranova54
18-08-2016, 16:06
Oyun bozan birisi çıkıp tahtayı kaldırdığında spekin canını sıkıyor.zira bi ara öyle olmuştu ,spekimiz hemen mal bastı.ben istemeden bu hisse gitmez dercesine.o yüzden beklemekten başka çare yok..benim vaktim var sıkıntı yok.zamanı geldiğinde kucagına bırakacağım spekin.

mng_erc
18-08-2016, 16:54
Oyun bozan birisi çıkıp tahtayı kaldırdığında spekin canını sıkıyor.zira bi ara öyle olmuştu ,spekimiz hemen mal bastı.ben istemeden bu hisse gitmez dercesine.o yüzden beklemekten başka çare yok..benim vaktim var sıkıntı yok.zamanı geldiğinde kucagına bırakacağım spekin.

şu imtiyazlı hisseler olmasa iki üç grup girer herşeyini alır

^^YİGİT BARAN^^
23-08-2016, 09:40
Hissede hacim çok düştü, yataya mı sardı ne?

şaşkın_ördek
23-08-2016, 10:09
Öldü de haberimiz mi yok? Az bir atraksiyon yaptım ama tek başına anlamı yok

mng_erc
23-08-2016, 10:22
Öldü de haberimiz mi yok? Az bir atraksiyon yaptım ama tek başına anlamı yok

speğimiz süzme olduktan sonra yapacak bir şey yok. Sanki gözaltı pazarına düşen hisse bu. diğer iki şirketin içi boş olduğu ve hisselerinin hacizli olmasına rağmen son düşüşüne %20 tepki verdi. Oysa bünyesinde aktif faaliyet gösteren 5 şirketi olmasına rağmen defter değerinin neredeyse 4 te 1 ne baskılanan bir hisse görmedim ben. BİST teki şirketlerdeki imtiyazlı hisse olayı kalkmış olsa ve süzmelerin elinde imtiyazlı hisse olmasa bu süzmeler hisseyi bu fiyata basabiliyorlar mı? Basamazlar çünkü reelde çalışan şirketlerindeki hayvanları et balık kurumuna et fiyatına versen 10 milyon üzeri eder. Hele ki ellerindeki süt sığırları en iyi Honstain sığırlar ve oldukça pahalıdır. 2015 yılındaki süt üretimi bile 5.500.000 LT üzeri. Hani organik süt 3-4 TL onuda geçelim bir kenara 1 TL den hesaplasan 1 yıllık süt üretimi bile şirketin şu anki piyasa fiyatına yakın. Ama gel gelelim imtiyazlı hisseyi ellerinde bulundurması şirketin hisselerinin ele geçirilmesini önlüyor. İmtiyazlı hisse olmasa idi bir veya birkaç grup hisseye dalar bunların donuna kadar sıyırıp alır kıçlarına tekmeyi basardı.

centur
23-08-2016, 13:39
Sabah tan buyana bir seans taki işlem hacmi 2 bin tl yanlış duymadınız 2 bin tl yani ,asgari ücret x 1.5
Hele bir teknik analiz yapıp Eliot çizgisi ni çizip destek ve gidebileceği fiyat konusunda yorum yapanlar hele bir analiz yapsalar bu ne iş saldırırcasına tavan çektirenler şimdi 4000 lotla dans ediyor acep ne olaki tan yeni kuzu bulamıyormu kurban da yakın hani yoksa artık herkes ayıldıda sazan gelmiyormu tan ın ne MAL olduğumu belirdi yani işte benimkinde soru işte üzerine kimse alınmasın alınanlarda kusura bakmasın

mng_erc
23-08-2016, 15:51
Yay çok gerildi spek yapmazsa birileri fırlatacak gibi duruyor. gazını almak zorunda. ya spek alacak yada başkaları.

teranova54
24-08-2016, 08:32
Ewet cok gerildi.teknik e cok uyumlu gidyor ya o yüzden gerilmiştir :( kendini kandırmayalım.Grup şirketlerindeki haciz vs kalkmadıkça yukarı gidiş zor.

mng_erc
24-08-2016, 09:37
süzme speğin her türlü kaotik ortamı kullanma hareketi bunlar. Ama bir gün bir veya birkaç grup hisseye girip yukarı yazdıkları hisseleri sıyıra sıyıra toplarsa o zaman görürüm ben bu süzmeleri

Hasan.
24-08-2016, 14:08
haram zıkım olur inşallah.

Hasan.
24-08-2016, 14:33
dalga geçiyorlar adiler.

70 bin koyuyor. 34 e 2 bin alım gelince siliyor. sonra tekrar koyuyor. bu nasıl bir adilik.

mng_erc
24-08-2016, 14:42
dalga geçiyorlar adiler.

70 bin koyuyor. 34 e 2 bin alım gelince siliyor. Sonra tekrar koyuyor. Bu nasıl bir adilik.

merak etme hiç ummadığı zamanda o kademelere yazdığı tüm hisseleri bir babayiğit çıkıp sıyıracak ve herşeyini alacak. Hisseyi defter değerinin 4 te 1 ne düşürdü ama aç güzlü yetmiyor gibi 5 te birine çekti. Ama birleri yakınen takip ediyordur bu süzmeleri. Zorlasın bakalım nereye kadar.

Hasan.
24-08-2016, 15:21
34 ü elinden aldılar çok şükür..
kim aldıysa helal olsun. oyuncağa çevirdir tahtayı.

http://i.hizliresim.com/VELndZ.jpg

mng_erc
24-08-2016, 15:23
34 ü elinden aldılar çok şükür..
Kim aldıysa helal olsun. Oyuncağa çevirdir tahtayı.

[ımg]http://i.hizliresim.com/velndz.jpg[/ımg]

merak etme tahta yakın takipte yüzbinleri satışa yazsın süzmeler. Birileri sıyırıa sıyıra toplayıp bunları donuna kadar soyacak. Oda yakındır.

centur
24-08-2016, 15:28
merak etme hiç ummadığı zamanda o kademelere yazdığı tüm hisseleri bir babayiğit çıkıp sıyıracak ve herşeyini alacak. Hisseyi defter değerinin 4 te 1 ne düşürdü ama aç güzlü yetmiyor gibi 5 te birine çekti. Ama birleri yakınen takip ediyordur bu süzmeleri. Zorlasın bakalım nereye kadar.

Şirket batmaya doğru gidiyor hala 4 te 1 fiyata düşmüşmüş şurdan şu kadara inmişmiş valla fazla iyimsersin kardeş fiyat düzgün kararlı şekilde burnu aşağıda çakılmaya doğru gidiyor bence gitmese napacak içi boşaltılıp oraya buraya ipotekli hacizli alavere dalavere iş le şirketmi olunur Sonun Başlangıcı bile bıtti finişe gidiyoruz ama tan ın Sırası gelmedi gelir oda

dddalkiran
24-08-2016, 15:38
arkadaşlar ben bu hisselerle inatlaşmayı anlayamıyorum sadece egeli için demiyorum bunu bi çok hissede aynı durum var kağıt bağıra bağıra düşüyor teknik temel hepsi bunu gösteriyor ama yatırımcı satmamakta direniyor zarar büyüdükçe bi noktadan sonra artık kağıda evladıymış gibi davranıyor speğe sövüyor sahibine sövüyor ama yinede satmıyor....

Trader_23
24-08-2016, 16:13
Dikkatimi cekti bu sutcu.Nedir bu tan bey in egcyo hikayesi ?

postman35
24-08-2016, 16:26
Şirket batmaya doğru gidiyor hala 4 te 1 fiyata düşmüşmüş şurdan şu kadara inmişmiş valla fazla iyimsersin kardeş fiyat düzgün kararlı şekilde burnu aşağıda çakılmaya doğru gidiyor bence gitmese napacak içi boşaltılıp oraya buraya ipotekli hacizli alavere dalavere iş le şirketmi olunur Sonun Başlangıcı bile bıtti finişe gidiyoruz ama tan ın Sırası gelmedi gelir oda

Sirket niye batiyormus? Bariyorsa sat en azindan kalan parani kurtar...ne cins insanlarsiniz...isiniz gücünüz dir dir şikayet...Madem tan efendi suc işliyor suc duyurusunda bulun...ama yok onuda yapmazsiniz....hisse icin birşeyler yapmak isteyenlere de bok atip durursunuz

postman35
24-08-2016, 16:28
arkadaşlar ben bu hisselerle inatlaşmayı anlayamıyorum sadece egeli için demiyorum bunu bi çok hissede aynı durum var kağıt bağıra bağıra düşüyor teknik temel hepsi bunu gösteriyor ama yatırımcı satmamakta direniyor zarar büyüdükçe bi noktadan sonra artık kağıda evladıymış gibi davranıyor speğe sövüyor sahibine sövüyor ama yinede satmıyor....

Hem hisseyi yerden yere vuruyor , hemde hisseden ayrilmiyorlar aynen oyle

postman35
24-08-2016, 16:32
Batacak diyenler yazsin bakalim egcyonun nereye haciz ipotekli mali varmis bizde bilelim ona gore suc duyurusunda bulunalim

mng_erc
24-08-2016, 17:09
şirket batmaya doğru gidiyor hala 4 te 1 fiyata düşmüşmüş şurdan şu kadara inmişmiş valla fazla iyimsersin kardeş fiyat düzgün kararlı şekilde burnu aşağıda çakılmaya doğru gidiyor bence gitmese napacak içi boşaltılıp oraya buraya ipotekli hacizli alavere dalavere iş le şirketmi olunur sonun başlangıcı bile bıtti finişe gidiyoruz ama tan ın sırası gelmedi gelir oda

bilanço okumayı bilmediğin bariz ortada. Bilançosunu incelerse kısa ve uzun vade yükümlülüklerinin batma riski sınırının çok ama çok altında olduğunu görürürsün. Hacizli hisse demişsin. Bana bunu net olarak şu hissessi şu banka nedeniyle hacizli dermisin. Yada şu bankaya şu kadar borcu var vs net ifade edermisin. öyle sallamakla olmuyor. Batıyor diyorsun ve bunu hiçbir veriye dayandırmıyorsun. Bilanço eklerindeki faaliyet raporları ortada onları iyi okumanı öneririm. Bu hissede tek problem var patronun anlayışıdır. Patronun hisse fiyatı ile ilgili düşüncesidir. Aksi taktirde bu fiyatların çok ama çok komik olduğu bariz ortadadır. Tek problem speğimizin tam bir süzme gibi hareket etmesidir. şirketin gerek mali tablolarında gerekse diğer şirketler (herhangi bir bağı olmadığından) açısından riski yoktur. Söylediğim gibi tek olumsuzluk speğin süzme oluşu ve bu yönde hisseyi baskılamasıdır.

centur
24-08-2016, 19:26
Sirket niye batiyormus? Bariyorsa sat en azindan kalan parani kurtar...ne cins insanlarsiniz...isiniz gücünüz dir dir şikayet...Madem tan efendi suc işliyor suc duyurusunda bulun...ama yok onuda yapmazsiniz....hisse icin birşeyler yapmak isteyenlere de bok atip durursunuz

KARDEŞ 35 lisin yabancı değilsin hele de bakalım tan da sizden emi gerçek yatırımcı 5 Yıldır bu kalpazandan ne çektiğini sor anlatsın o Şerefsiz kalpazan şirket adı Altın'da Yediği naneleri abilerine sor öğrenir her taşın altından çıkıp ya dolandırmış ya hacizlemiş ya vurgun yapmış arada sopa yemiş akıllanmamış şimdi senin algı yaratmak varmı bilmen 3 Kuruş senedinle değil bizler gibi eskiler in parasıyla Sefa Sürüyor sen allayıp pullarken iyi biz gerçeği Yazınca dır dır geç buraları Edepli ol aynı zamanda satmak için de yemezler haddin değil akıl vermek sen burnunun dibinde çakılarak iflasa gittiğini görmek işine gelmeyebilir ama bu kalpazanı Tanıyan tanır sen pembe tablonu kendine sakla senedine bak nerdeeeeen nereye hangi vaaaaaatlerdennnnn nereye kimleeeeeeer ortak olacaktıııuıuıuda olamadı onları düşün caz yapıp Şeytanın avukatlığına gerek yok mal ortada

^^YİGİT BARAN^^
25-08-2016, 09:52
Merhaba arkadaşlar, burada olumlu yada olumsuz yorumlar illaki olacaktır. Kesinlik cümleleri kullanmadıktan sonra yok. ( Yok batacak, yok uçacak denmemeli bence). Yatırımcının maliyeti yüksek ise zararı da çok olduğundan bir aciliyeti olmadığı sürece de bu fiyatlardan satmak istemiyecektir. Onun için her yukarı kademe altın değerinde olacaktır.

ahmet_eymen
25-08-2016, 10:05
Merhaba arkadaşlar, burada olumlu yada olumsuz yorumlar illaki olacaktır. Kesinlik cümleleri kullanmadıktan sonra yok. ( Yok batacak, yok uçacak denmemeli bence). Yatırımcının maliyeti yüksek ise zararı da çok olduğundan bir aciliyeti olmadığı sürece de bu fiyatlardan satmak istemiyecektir. Onun için her yukarı kademe altın değerinde olacaktır.

Ben hissede yeniydim darbe öncesi girmiştim sonra tepetaklak oldu herşey hisselerimin büyük kısmını sattım beklemenin faydası olmayacağını düşündüm mahkemeye 2-3 ay var galiba ben bu şirkete hakkımı helal etmiyorum bugün bile çoğu patron hissesine sahip çıkarken bunlar milleti yıldırdı fırsattan istifade ederek egcyo yu da yerin dibine soktular yazıklar olsun....

Görüşlerim beni bağlar.

mng_erc
25-08-2016, 11:14
Ben hissede yeniydim darbe öncesi girmiştim sonra tepetaklak oldu herşey hisselerimin büyük kısmını sattım beklemenin faydası olmayacağını düşündüm mahkemeye 2-3 ay var galiba ben bu şirkete hakkımı helal etmiyorum bugün bile çoğu patron hissesine sahip çıkarken bunlar milleti yıldırdı fırsattan istifade ederek egcyo yu da yerin dibine soktular yazıklar olsun....

Görüşlerim beni bağlar.

yolun açık olsun kardeş. biz buradayız. zararın için üzüldüm. böyle süzme speklerin taktiği budur. hisseyi basıp aşağı hacimsiz uyuza bağlayarak yatırımcıya zorla sattırır. Maalesef kumarhaneye dönmüş bist te yetkililer buna müsaade ediyor. özellikle defter değerini hiç mi hiç dikkate almıyorlar. birleşme ve ortaklık satışı gibi durumlarda hissenin belli bir dönemdeki işlem fiyatının ortalaması dikkate alınıyor. buda süzmelere çağrı fiyatını çok aşalardan yapmak için hisseyi çok aşalara basma ve o seviyelerde baskılamaya teşvik ediyor. Buda bizim kumarhane (BİST) in maalesef gerçek tarafı. Oysa ki defter değeri esas alınsa süzmeler hisseleri ölü fiyatlara baskılamazlar. Hatta ve hatta yatırımcının korunması adına defter değerinin altında 6 ay işlem gören hisseler gözaltı pazarına alınacak diye bir yasal düzenleme yapsalar bisteki cambaz patronları görürüm o zaman. BİST teki her türlü yasal düzenleme patronların sinsice manevraları ile lehlerine çevirdiklerinden yatırımcı hep kaybetmektedir.

mng_erc
26-08-2016, 10:04
Tan egelinin 2015 tarım raporu konuşmasında söylediği 'EGC Tarım Girişime ek olarak 200 milyon dolarlık off-shorebir özel sermaye fonu kurmak ve bu fonla Türkiye de tarımsal değer zinciri üzerinde tüketiciye uzanan noktalarda yatırımlar yapmak' beyanı eğer ileride hayata geçirilirse bu hisse gerçekten tarihi zirveleri bile komik duruma düşecektir. O rapordan anlaşıldığı üzere Tan Egeli tüm gücünü bu hisse üzerinde yoğunlaştıracak gibi görünüyor.

Hasan.
26-08-2016, 14:25
hayırdır inşallah ?????

mng_erc
26-08-2016, 14:25
hadi bakalım hayırlısı

^^YİGİT BARAN^^
26-08-2016, 14:43
Kademelerde ne kadar işlem oldu arkadaşlar?

mng_erc
26-08-2016, 14:47
çakal tırtıklaması galiba.

^^YİGİT BARAN^^
26-08-2016, 15:01
Ağustos ayı sıkıntılı geçti hisse için. 0.40 tl altında kaldı hep. Son 2 haftadır da dar bantta takılıp kaldı, bugün umarım toparlanma adına yeni bir başlangıç olur inş...

Trader_23
26-08-2016, 15:15
Harekrt cekecek galiba ??

mng_erc
26-08-2016, 15:15
hareket birkaç çakalın hisseyi 2 hafta alttan altan toplayıp yukarı hareketle çorba parası çıkarma girişimi gibi görünüyor. .

^^YİGİT BARAN^^
26-08-2016, 15:16
Bana göre hisseye sanki birileri bulaştı, spek te tepesine çöktü gibi.

Trader_23
26-08-2016, 15:18
15 ve 18 lotlar hakim gibi biri cankirili biri burdur lu galiba speklerin

mng_erc
26-08-2016, 15:18
millet uzaya götürdü hissesini bu süzmeler de çakal duyuruyor.

mng_erc
26-08-2016, 15:21
15 ve 18 lotlar hakim gibi biri cankirili biri burdur lu galiba speklerin

ne hakimi 3 dk sürmedi bile serçe tıklaması gibi tık tık pilleri bitti

Trader_23
26-08-2016, 15:22
640000 islem oldu fena degil bence bu tahtada

teranova54
26-08-2016, 15:33
Rüzgar gibi geçti.Speke bulaşan yanıyor

mng_erc
26-08-2016, 15:43
Rüzgar gibi geçti.Speke bulaşan yanıyor

ikinci dalga kapanışa doğru gelebilir. 35 e 154 bin alış koydu.

Trader_23
26-08-2016, 16:15
ikinci dalga kapanışa doğru gelebilir. 35 e 154 bin alış koydu.

Katiliyorum.0.35 e 276 k alim koydu hazirlik yspiyor.

mng_erc
26-08-2016, 16:26
toplam: alış 288 bin satış 379 bin

mng_erc
26-08-2016, 16:28
tahminim birkaç çakal hisseyi kaldırdı patronda tepesine çakınca geri çekildi gibi. kapanışa doğru 2. dalga gelir 40 üzerine atarsa haftaya yükseliş trendine girer. ama şu an herhangi bir umut görmüyorum.

Trader_23
26-08-2016, 16:45
Bencede bugun cacik olmaz.Yanliz 18 ci kimse adam 0.35 e 18 emirle 185000 alim koymus.