PDA

View Full Version : BOYP boyner perakende ve tekstil yatırımları anonim şirketi

Pages : [1] 2 3

KARADENIZ
12-03-2011, 02:03
Buradan devam...

magicpower
12-03-2011, 12:03
teşekkürler sayın Karadeniz ...
Altınkız çok nazlandı, sanırım istemedikleri kişilere bu son bir-iki haftada (düşüşler nedeniyle) mal kaptırdılar sanısam :D (hehehehe misal ben) ... onu nasıl geri alırız diye düşünüyorlar... bak sayın SPEK ben kalıcı değilim Altınkızda ..hedefine doğru yürü bende malı teslim edeyim, sende nereye götüreceksen götür kağıdı...

ORALET-OSMAN
13-03-2011, 10:57
http://haber.gazetevatan.com/Haber/364816/1/Gundem

Yeni proje Boyner’le ortak Altınyıldız arazisine geliyor

Fer Yapı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş aslında çok genç bir şirket. Ancak kurduğu ortaklıklara bakınca yere sağlam basan bir firma olarak öne çıkıyor. Bomonti’de Sinpaş ile gelir paylaşımı ortaklığı yapan Fer Yapı, Yenibosna Altınyıldız Fabrika arazisi için de Boyner Grubu ile el sıkıştı.

Boyner Grubu şirketlerinden Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ile yapılan anlaşma sonrası yeni proje de Mayıs ayında gün yüzüne çıkacak. Altınyıldız fabrika arazisinde, 70.000 m2 net arsa üzerine inşa edilecek projenin; ofis, rezidans ve ticari ünitelerden meydana gelmesi planlanıyor. Bu projede de satışlara Nisan sonu başlanması bekleniyor.

Bilanco nisanda, insaat projesi nisanda... Sanirim zaman kalmadi...

denizozbilek
13-03-2011, 12:41
.......
Fer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramadan Kumova ile Cuma sabahı görüştüm. “Projede 213 adet satılabilir ofis var. 46 adetini bir haftada sattık. Öyle zannediyorum ki bugün bitmeden 40 tane daha satabiliriz” diye kendine çok güvenen şekilde konuştu.

vay beee bunlar bu hızla giderse mart ayında hepsini satarlar :) :)

GaKKoS
14-03-2011, 21:06
Şimdi söyle bir bakıyorum tabloya endeks nerelere geldi.. Bizim Altınkız nazlanıyor.. Sanki 7 ile 8.50 arasında gidip gelmesine benzetiyorum 11.50 12.50 arasındaki hareketini..

Birde aklıma takılan şu var ki bence önemli bir ayrıntı...

Sayın Barış Tansever geçenlerde KAP'A hisse alım satım bildirisi yaptı. En son 1000 küsür lot aldığını beyan etti çünkü beyan ettikleri %5 ' lik kısmı aştığı için bu kadarlık kısmı yeterliydi.

Şimdi tahmin ediyoruz Barış Tansever işlemlerini İş bankasından yapıyor , ve bu zamana kadar da tahtayı buralara aktif alımlarla getiren İş Yatırımdı.

Şimdi % 5 ' lik kısma ulaşana kadar bu seviyelere getiren acaba Barış Tansevermiydi ? Genel Kurul'a katılım hakkını nasıl olsa elde etti değil mi ?

Dikkat ediyorsanız Barış Tansever ne zaman %5'lik kısmı geçti orada iş yatırımın alımları bıçak gibi kesildi..

Benimkisi sadece bir tahmin bir öngörü.. Doğruluk payını bilmiyorum...

Sizlerin görüşlerini de bu konuda merak ediyorum.

Yorum yapabilecek bir arkadaş var mı acaba ?

Yatırım tavsiyesi değildir..

Free Spirit
14-03-2011, 22:22
Bu akşam basın ekspres yolundan geçerken gördüm fabrikada yıkım işleri başlamış

http://haber.gazetevatan.com/Haber/364816/1/Gundem

Yeni proje Boyner’le ortak Altınyıldız arazisine geliyor

Fer Yapı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş aslında çok genç bir şirket. Ancak kurduğu ortaklıklara bakınca yere sağlam basan bir firma olarak öne çıkıyor. Bomonti’de Sinpaş ile gelir paylaşımı ortaklığı yapan Fer Yapı, Yenibosna Altınyıldız Fabrika arazisi için de Boyner Grubu ile el sıkıştı.

Boyner Grubu şirketlerinden Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ile yapılan anlaşma sonrası yeni proje de Mayıs ayında gün yüzüne çıkacak. Altınyıldız fabrika arazisinde, 70.000 m2 net arsa üzerine inşa edilecek projenin; ofis, rezidans ve ticari ünitelerden meydana gelmesi planlanıyor. Bu projede de satışlara Nisan sonu başlanması bekleniyor.

Bilanco nisanda, insaat projesi nisanda... Sanirim zaman kalmadi...

ORALET-OSMAN
14-03-2011, 22:33
Tanseverin ana araci kurumu, blok malinin durdugu yer GEDIK yatirimdir. Is yatirimda da hesabi vardir dar alanda kisa paslasmalar yapmaktadirlar.
%5 toplayana kadar benim gozlemledigim YK yatirim, garanti, finans yatirim ve gozumuzden kacan/bilemedigimiz baska kurumlar.
Bu kuru tahtada %2.5 hissesi var (7-8 tl araliginda piyasada dolasan mal miktari hesaplarinda bu sekilde konusuluyordu) denirken %5 e cikarmak, yani 1 milyon lot eklemek 2-3 araci kurum ile mumkun degil.
12 leri yeni gordugumuz donemde 12.40 civarlari olusan, bu kuru tahtadamizda 60-70 bin lotlarin 2 kademede dondugu gunlerde bu mallar virman ile dikkat cekmeden el degistirdi.
Eminim ki elinde 10 bin ile 100 bin arasi mal tasiyan blok araci kurum hesaplari da 2 patronda en az birine ait. Oyle olmasaydi bu kadar hareketsiz olmasi mumkun degil.
Nerede bilanco oncesi beklenti almak? Yada bu tahta yikilacak goruntusu veriyor, 3. sahislara aitse bu hesaplar hani mal verenler?

Tahta tahminimizin otesinde ele gecirilmis durumda. Bunun tek aciklamasi var bence, mal cok kiymetli. Ama hissenin ne olacagi da sadece ve sadece 1 kisinin dudaklarinin arasinda, o sebeple tasimak cok riskli, cok riskli hale geldi.

Ayni seyleri farkli sekilde soyluyoruz, lafi uzatmamak lazim, tasidigi risk oraninda getiri potansiyeli var.
Bu tip tahtalarda beklenmesi gerektigini dusunuyorum. Bilanco zamani 13-14 arasindan girenlere biraz sabir diyorum. Cunku TY nin anlatmak istedigi "ben bu tahtayi sizin cok iyi bildiginiz 7-8 araligindaki gibi uyutacagim".

Ben bunu manasiz buluyorum, sebebine gelince o zaman vakit boldu. Ayrica para babalarinin ihtiras ugruna bu kadar para harcamayacagini en nihayetinde hesap ekstresine bakacaklarini bana meslegim/isim ogretti. Bugun tahtaya bulasamayanlar ya da haberi olmayanlar insaat projesinin basina (kap a kesin dusmez, sonucda GYO isi) yansimasi ile tahtaya geleceklerdir. Insaat projemiz ne avm ye benzer ne yurtdisina ne de baska birseye. Basbas reklam yapilacak, satisa cikacak min. 1500-2000 daireden ve beraberinde ofislerden vs. bahsediyoruz.

Fena bir bizans oyunu var. Bekleyebilene... Belki de sopa yiyecegiz.

Iyi aksamlar tum yatirimci arkadaslara...........

ORALET-OSMAN
14-03-2011, 22:45
Bu akşam basın ekspres yolundan geçerken gördüm fabrikada yıkım işleri başlamış

Cok tesekkurler, harika bir haber bu.
Ben projenin ertelenmesi ile ilgili okudugum roportajlar ile tahtadaki hareketleri opusturmeye baslamistim.

Demek ki nisanda bu isin projesi belli olur...

GaKKoS
14-03-2011, 23:23
Sayın Osman , eğer malınız %5 üstünde ise ve yönetim de söz sahibi iseniz tahtada bir kişiye malınızı virmanlayacaksanız bile bunun KAP'a bildirilmesi gerektiğini biliyorum , aksi halde bu durum yasal olamaz ,

Diğer taraftan Canseverin malının ne kadar olduğunu inanın ne siz ne başkası bile bilir , benim kendi öngörüm %2.5 lar değil ,

Kote edilen toplam hisse sayısı 39.799.320 hisse yani %5 lik kısım yaklaşık 2.000.000 eder , sözüne ettiğiniz aracı kurumlardan sadece Yapı Kredi ve Garanti de hem fikirim bu aracı kurumlardan işlem yaptırıyor olabilir ama diğer aracı kurumlardan hem fikir değilim , zaten hisse sayısını arttırmaya çalışırken diğer arcı kurumların bariz şekilde satış yaptığını görebiliyoruz tarihsel bazlı hisse takas analizinde.

Tabi Barış Bey'in borsa tecrübesi ve bilgisini göz önünde tutar isek , her türlü bizim anlayamayacağım alengerli küçük yatırımcıyı uyutarak hisseleri de toplamış olabilirler..

Tahtayı canlı izleyen biri olarak hala sabırla ve inatla mal topladıklarını görebiliyorum , çünkü kademelerdeki alış satışlardaki oyunlar bunu gösteriyor.

Neyse hayırlısı diyelim , ama dediğiniz gibi tahta çok riskli , mal taşıyanların yüreğinin sağlam olması gerekiyor,

diğer bir konu da arsa satışından elde edilen gelir ,

Arsa satışı yapıldı tamam eski bilançolardanda görüyoruz gayri menkul yatırım amaçlı fonda tutuluyordu .. Eğer şirket bunu özsermayesine eklemek istemezse vergisini ödemek zorunda , tabi bu vergiyi öder mi mantıklı mı ? Bence değil..

Bu yüzden daha önce bilanço değeri ile son satış fiyatındaki farkı sadece özsermayesine ekleyebilir , ve bunun da sermaye artışı taahütü 5 yıldır..

Zaten enflasyon farkları , geçmiş dönem karları vs.. Şu an da üzerinde ciddi bir bedelsiz potansiyeli taşıyor , uzun süredir de bu artışı yapmıyor. Bunu izlemeliyiz, fakat arsa ile ilgili bir çok bilgi yanlış yansıtılıyor bunu da ayrıca belirtmek istedim.

Bende yanlış biliyor olabilirim , yanlış isem yanlışımı düzeltecek arkadaşıma da şimdiden teşekkür ederim..

Bütün yatırımcı arkadaşlara bol kazançlar, iyi akşamlar...

ORALET-OSMAN
14-03-2011, 23:30
Sayın Osman , eğer malınız %5 üstünde ise ve yönetim de söz sahibi iseniz tahtada bir kişiye malınızı virmanlayacaksanız bile bunun KAP'a bildirilmesi gerektiğini biliyorum , aksi halde bu durum yasal olamaz ,

Diğer taraftan Canseverin ....

Ben de ayni seyi soyledim zaten. Virman yapmadan bos tahtada devir teslim oluyordu. Kaldi ki bahsettigim zamanlar %5 deklarasyonunun evvelinde idi.
Takaslara bakildiginda ise bahsettigim kurumlarin girip ciktigi belli. Fakat tabii ki kurum bir yere kadar bir info dur hesap sahibini bilemedikten sonra kesin konusmak imkansiz...
Bizimkiler tahta hareketleri ile yogrulmus ongoruler.
Bu arada patron2 nin soyadi Tansever.

Bu tahtadaki formulum risk/getiri=1

Baska bir ulkede, buralari takip edemeyecegim bir tempoya giriyorum.
Son mesajimdir.
Cok farkli rakamlarda gorusmek uzere hissedarlara bol kazanc diliyorum..

GaKKoS
14-03-2011, 23:32
Ben de ayni seyi soyledim zaten. Virman yapmadan bos tahtada devir teslim oluyordu.
Bu arada patron2 nin soyadi Tansever.

Risk/getiri=1

Baska bir ulkeye, buralari takip edemeyecegim bir tempoya giriyorum.
Son mesajimdir.
Cok farkli rakamlarda gorusmek uzere hissedarlara bol kazanc diliyorum..

Tansever olduğunu biliyorum , geçenlerde yanlışıkla cansever yazmışım , maşallah bazı arkadaşlar demediklerini bırakmamış diye devam ettireyim dedim.......

Neyse size iyi yolculuklar , kolay gelsin.. Umarım herkese hakkettiği yerlerde satma şansı bulabilir.

GaKKoS
15-03-2011, 16:47
***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Yenibosna, Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No:22 Bahçelievler/İstanbul
Telefon ve Faks No. : 0212 496 50 00
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 496 50 60 - 496 50 17 - 0212 503 54 66
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : yoktur.
Özet Bilgi : 2010 yılı ortaklar olağan genel kurul toplantısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.03.2011
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2010 yılı
Tarihi : 04.04.2011
Saati : 11:00
Adresi : Yenibosna Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No: 22 Bahçelievler/İstanbul

GÜNDEM:
ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI
ANONİM ŞİRKETİ
2010 YILI ORTAKLAR OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ

1 ) Açılış ve Başkanlık Divanı'nın seçilmesi,

2) Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi,

3) 2010 Yılına ilişkin Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetçi ve bağımsız dış denetim raporlarının okunması ve müzakeresi,

4) 2010 Yılına ilişkin Bilanço ve Kar/Zarar hesaplarının okunması, müzakeresi ve tasdiki ile Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımıyla ilgili teklifinin görüşülerek karara bağlanması,

5) Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin ibra edilmeleri,

6) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin ücret ve huzur haklarının tespiti,

7) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerin seçilmesi, şayet ana sözleşmede görev süreleri belirtilmemişse görev sürelerinin tespiti,

8) Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan Sermaye Piyasasında Bağımsız Dış Denetleme Hakkındaki Yönetmeliğin 14. Maddesi gereği Yönetim Kurulu Tarafından yapılan "bağımsız dış denetleme kuruluşu seçiminin" görüşülerek onaylanması,

9) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin Şirket mevzuuna giren işlerle iştigal edebilmeleri ve Şirketle ticari muamelelerde bulunabilmeleri hususunda T.Ticaret Kanununun 334 ve 335.maddelerine göre müsaade edilmesinin karara bağlanması,

10) Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09/09/2009 tarih ve 28/780 sayılı kararı gereği, Şirketin 3. Kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotekler ve elde etmiş olduğu gelir veya menfaat hususunda Genel Kurul'a bilgi verilmesi.

11) Yıl içinde yapılan bağış ve yardımlarla ilgili olarak Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

12) Dilekler ve kapanış.

EK AÇIKLAMALAR:

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

livingston
16-03-2011, 18:44
11,80 den gaptım eyimi ettim acep :he:

serdar72
17-03-2011, 10:38
burada satılan arsa ve üzerine inşaat yapılan iki arsadan bahsedilmiş. iki arsamı var. tekmi. bu nasıl oluyor.

tşk.

70.000 m2 üzerine birde istanbul gibi bir yerde neler yapılmaz ve kaça satılmazki..

aslında "al unut" için tam yakışan bir yatırım.

GaKKoS
17-03-2011, 10:40
Günaydınlar,

http://www.imagedisk.net/images/bijnf4rv7eh5cqo1v8x.png

Teknik indikatörler olumlu daralan üçgenden çıkması ile yukarı sert hareket yapabilir. Kişisel analiz ve paylaşımımdır..

Yatırım tavsiyesi değildir....

GaKKoS
18-03-2011, 00:16
Hayırlısı olsun... Sitede 15 Nisan Lansman tarihi olarak yerini almış... Sabretmek lazım biraz daha güzel günler yakın gibi inşallah.

http://img64.imageshack.us/img64/7055/feryapi.png

vitamin
18-03-2011, 00:37
altın yıldızla bu sayfanın ilgisi ne bilen varmı

oktayhan23
18-03-2011, 00:47
altın yıldızla bu sayfanın ilgisi ne bilen varmı

arsa altınyıldızın,inşaatı yapan firma fer yapı.daha ayrıntılı bilgi arşive kaldırlan kısımda var.

arşiv : http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45468

livingston
18-03-2011, 09:35
bugün hareketlenmesini bekliyorum açıkçası...

GaKKoS
18-03-2011, 09:46
Bütün yatırım arkadaşlarıma günaydın ,

Hacimsiz ama tahtanın sahipli olduğu bir görünüm veriliyor son haftalardır , 11.80 - 12.10 git gel yapıyoruz sürekli , Eskiler bı döngüyü bilir ,

7-7.30 arasında yaşamıştık.. Sonrası malüm nerelere getirdiler açıkcası bir önceki mesajlarımda da teknik analiz olarak incelediğimiz altınkızımızın üçgenden sıyrılıp yukarı yönlü bir hareket yapmasını bekliyorum...

Umarım beni yanıltmaz..

Arsa üzerindeki inşaatın beklentiler doğrultusunda nisan ayında lansmanı yapılacak olmasıda olumlu bir haber , altın yumurtlayan yer olarak geçiyor.. Her geçen gün gelişen İstanbul'umuzda ve her geçen gün büyüyen bir şehirde bu tarz inşaatlara olan talebi tahmin edebiliyorsunuzdur...

http://www.imagedisk.net/images/bijnf4rv7eh5cqo1v8x.png

GaKKoS
18-03-2011, 17:27
gel git ler ne çok seviyorsun sen ...

11-80 ile 12-20 arasında takılmaktan sıkılmadın mı ? Kopar artık zincirlerini ...

Teknik olarak da kıvamdasın .. Nisanda inşaatın lansmanı yapılacak.. Bilanço gelecek ,

Daha neyi bekliyorsun anlamadım gitti...

diğer taraftan bilanço önceleri tahtaya dadananlardan bu sefer ses seda yok.. Hayırdır inşallah ?

Yatırım tavsiyesi değildir...

kutatku
19-03-2011, 01:36
Net Dönem Karı/Zararı +77.696.934

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=147251

polark
19-03-2011, 13:55
Net Dönem Karı/Zararı +77.696.934

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=147251v:halayci::halayci::halay:

HADI HAYIRLI OLSUN isallah harekete baslar artik.

1 aydir yatayda surune surune kagit SURUNTU oldu yaa...:halay:

asla yt degildir.:wink:

by ben
20-03-2011, 00:55
v:halayci::halayci::halay:

HADI HAYIRLI OLSUN isallah harekete baslar artik.

1 aydir yatayda surune surune kagit SURUNTU oldu yaa...:halay:

asla yt degildir.:wink:

çok iyi bir faaliyet karı .................

denizozbilek
20-03-2011, 01:40
hadi hayirli ugurlu olsun... ne bilancoymus herkesi sasirtti... bu arada boyner holdingin altinyildiza borcu gecen yila göre %100 artmis dip not 30

GaKKoS
20-03-2011, 02:51
Şirket, üst düzey yönetim kadrosunu yönetim kurulu üyeleri, genel müdür ve genel müdür yardımcıları olarak belirlemiştir. 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle üst yönetim kadrosuna ve yönetim kurulu üyelerine ait ücretler ve sağlanan menfaatler toplamı 4.905.617 TL’dir (31 Aralık 2009 - 2.179.809 TL).

Bu artış neden bu kadar anlam veremedim.... %100'den fazla bir artış nasıl açıklanabilir ki ?

GaKKoS
20-03-2011, 02:56
34. Finansal Tabloları Önemli Ölçüde Etkileyen ya da Finansal Tabloların Açık, Yorumlanabilir ve Anlaşılabilir Olması Açısından Açıklanması Gerekli Olan Diğer Hususlar

a) Bağlı ortaklıklardan BYN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. 24 Aralık 2010 tarihli Olağanüstü Genel Kurul’unda ana sözleşmesinin sermaye ile ilgili 6. Maddesinin tadili hakkında karar oluşturarak Türk Ticaret Kanunu hükümlerine uygun şekilde sermayesini 2.000.000 TL’den 7.000.000 TL’ye arttırmıştır.

b) Ana Ortaklık Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş.’nin 24 Kasım 2010 tarihli özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir;
“Şirketimizin İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Yenibosna Değirmenbahçe mevkiindeki tapuya 25 pafta 11563 parsel sayısı ile kayıtlı olan ve bağlı ortağımız "Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Anonim Şirketi"ne satmış bulunduğu arsası olası imar değişiklikleri de dikkate alınarak nihai olarak 168.335.360 TL toplam değerle fatura edilmiştir. Olası imar değişikliklerinden kaynaklanan fark, sadece vergisel kayıtlarda yer alacak olup, konsolide raporlamada yer almayacaktır.”

c) Ana Ortaklık Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş.’nin 14 Ekim 2010 tarihli özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir;
“Şirketimizin, İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Yenibosna Değirmenbahçe mevkiindeki, 71.838 m2 tapuya 25 pafta 11563 parsel sayısı ile kayıtlı olan ve bağlı ortağımız "Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Anonim Şirketi'ne satmış bulunduğu arsasının, Gayri Menkul Değerleme Şirketince, Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatına göre değerlenmesi sonucu bulunan tutarı, 132.900.874 TL' sıdır.”

d) Ana Ortaklık Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş.’nin 29 Eylül 2010 tarihli özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir;
“Bağlı ortaklığımız olan Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ile Fer Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş. arasında bugün ''arsa payı karşılığı hasılat paylaşımı'' sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşme çerçevesinde; Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş. nin Şirketimizden satınalmış bulunduğu 71.838 m2 lik arsa üzerinde ofis, konut ve ticari ünitelerden oluşacak bir proje gerçekleştirilecektir.3 yıl içerisinde tamamlaması öngörülen bu proje, gerek arazinin konumu gerekse arazi üzerinde gerçekleştirilmesi öngörülen yapılaşmanın mimari, estetik ve sosyal üstünlükleri nedeni ile bağlı ortaklığımıza ve dolayısı ile Şirketimize nakit ve karlılık açılarından önemli katkılar sağlayacaktır.”

e) Ana Ortaklık Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş.’nin 24 Ağustos 2010 tarihli özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir;
“Ak-Al Tekstil Sanayi A.Ş.'nin Tekirdağ ili, Çerkezköy ilçesi, Fevzipaşa mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi 2. kısımda (Barbaros Caddesi, No. 71) kain taşınmazının (Fabrika ve açık alanlarının) Şirketimizce uzun süreli olarak kiralanması ile ilgili sözleşme bugün imzalanmıştır. Bu vesile ile mevcut fabrikamızın üzerinde bulunduğu arsa Gayrimenkul projeleri geliştirebilmek için serbest kalacak, Altınyıldız fabrikamız yeni kampüsünde çok daha büyük bir kapasite ile faaliyetini sürdürecektir.”

f) 30 Haziran 2010 tarihi itibariyle BBA Beymen Boğaziçi Alboy Mağazacılık Ticaret A.Ş.’ye kullandırılmış plasman tutarı olan 39.398.388 TL’nin 38.343.945 TL anapara tutarı 1 Ağustos 2010 tarihi itibariyle Boyner Holding A.Ş.’ye devredilmiştir.

g) Ana Ortaklık Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş.’nin 14 Haziran 2010 tarihli özel durum açıklaması aşağıdaki gibidir;
“Şirketimiz yeni kurulacak Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Anonim Şirketi'ne kurucu ortak hissedar olarak iştirak etmesi konusu görüşülerek Şirket’in, yeni kurulacak "Altınyıldız Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş" ünvanlı anonim şirkete, söz konusu şirketin toplam 50.000 (Ellibin) Türk Lirası kuruluş sermayesine 49.960 hisse karşılığı olan 49.960 Türk Lirası ile ortak olarak katılmasına, karar verilmiştir.”

GaKKoS
20-03-2011, 03:14
Yeniden değerleme artış fonu (Arsa dan gelen kar yani ) kurtarmış bilançoyu...

Yönetim giderleri, memur ücretler vs , gibi kalemlerin %100 artış göstermesinin nedeni nedir çok merak ediyorum.. ciddi anlamda karı törpüleyen faktörler arasında geliyor , bunun dışında finansal enstrumanlardan 5 - 6 milyon gibi de zarar mevcut ,

Yurtiçi ve yurtdışı satışlar artmış ama bunun yanında bir çok gider kalemindede ciddi artışlar söz konusu , Starcity kar yerine giderde yine zarar görüyorum.. Ben mi yanlış baktım bilemiyorum saat gece 02.12 yanlış isem düzeltirseniz sevinirim..

Bilemiyorum... Açıkcası arsa dan gelen diğer faaliyet karı (yeniden değerleme fon artışı ) olmasa bilanço bana göre iyi değil..

Tabi daha detaylı analiz etmek bakmak lazım.. Gecenin bu saatinde anca bu kadar inceleyebildim..

Hayırlısı diyelim..

iyi geceler

Kendi görüş ve analizlerimdir , yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın..

denizozbilek
20-03-2011, 13:03
ben onu bunu bilmem ama by ben dedigi gibi faliyet karı süper... daha ne olacak 77.696.934 milyon tl kar... gakkos unda dediği de dogru daha fazla da kar gelebilirdi ama bunu uygun görmüşler... birde ben bilancoda biraz şefaflılık gördüm en azından bilgiler saklanıyor ama bilancoda hakkını verip göstermişler... bakalım bizim aga pazartesi günü tahtayı nasıl yorumlayacak önemli olan bu...

Bakalım bu güzel bilancoyu kimlerin dikkatini cekecek yeni yatırmcıları cekebilir önemli olan yeni yatırımcılar bu tahtaya girmesi...bakalım hangi aracı kurumların dikkatini cekecek,hangisi bilancoyu inceleyip bir rapor hazırlayacak.

shadowcem
20-03-2011, 22:04
77 milyon karın 42 milyonu gayrimenkul şirketinin karı olarak bilançoda gösterilmiş,devir edilen fiyattan sonra açıklanan eksper değeri sayesinde bu kar yazılmış bilançoya. 21 milyon boynerin fiyat artışından kar sağlanmış, geriye kalan 14 milyon diğer tüm şirketlerin giderleri düşüldükten sonra kazandığı net kardır...

Döviz borçlanması çok artmış,dövizdeki %10 luk artış 18 milyona yakın zarar yazdırabilecek konumda,uzun vadeli borçlarda gayrimenkul şirketi için çekilen krediden dolayı borçlar artmış. Starcity değerlemesi yeniden yapılmış ve bir miktarda ordan kar yazılmış

Şirketin satış gelirleri iyi derece artış göstermiş ama giderler yüksek oranda artmış

merchant
21-03-2011, 10:55
77 milyon karın 42 milyonu gayrimenkul şirketinin karı olarak bilançoda gösterilmiş,devir edilen fiyattan sonra açıklanan eksper değeri sayesinde bu kar yazılmış bilançoya. 21 milyon boynerin fiyat artışından kar sağlanmış, geriye kalan 14 milyon diğer tüm şirketlerin giderleri düşüldükten sonra kazandığı net kardır...

Döviz borçlanması çok artmış,dövizdeki %10 luk artış 18 milyona yakın zarar yazdırabilecek konumda,uzun vadeli borçlarda gayrimenkul şirketi için çekilen krediden dolayı borçlar artmış. Starcity değerlemesi yeniden yapılmış ve bir miktarda ordan kar yazılmış

Şirketin satış gelirleri iyi derece artış göstermiş ama giderler yüksek oranda artmış

nakit ve nakit benzeri mevcudu 13,3 milyon TL azalmış !!!

denizozbilek
21-03-2011, 11:24
ne olursa olsun sonucta 77 milyon tl kar var ortada... birde arsa satisindan gelen 168 milyon tl var... siz daha hala armutun sapi üzümün cöpü diyip durun...

GaKKoS
21-03-2011, 11:33
Bilançoyu doğru okumak lazım.

168 milyon tl arsa tamam.... Zaten daha önceki bilançolarda bir fonda tutuluyordu.. 2010 yılı bilançosunda da yeniden 42 milyonu gayrimenkul şirketinin yeniden değerleme artış fonu , 20 milyon da boynerden geldi diyoruz.. Geriye ne kalıuyor ? Giderler ciddi olarak artmış.

Potansiyel yok mu ? var tabiki.. Beklemeye devam edeceğiz, elbet istediklerimizi almadan gitmeyeceğiz tahtadan.. Çünkü öz sermayesi hergeçen gün artıyor ,

ama unutmayın ki ödenmiş sermayesi 2 milyonlar olup 300 milyna varan öz sermayeyi şirketlerde mevcut... Ve bu sene hiçbiri neredeyse bedelsiz açıklamadı..

Sadece Bedelsiz beklentisini aşırı yüksek tutmayalım.. vermezse bütün ümitleri bağladığınız bedelsiz sayesinde üzüntü ile karşılaşırsınız.

Her zaman temkinli olmakta fayda var.. Ama bu demek değil ki hisseyi yerden yere vuralım.

Her zaman takibindeyiz!

Bu yüzden cevap verirken biraz daha saygılı olalım birbirimize,

livingston
21-03-2011, 12:16
2.bir atak yapar mı gün içi acep??

gokhangs
21-03-2011, 13:27
Gün sonu ekside kapatırız sanırım. :)

denizozbilek
21-03-2011, 14:13
merak etmeyin 2ci seans hallac pamuguna cevirirler...ama ben artik beklemeye gectim stand-by konumundayim

oktayhan23
21-03-2011, 14:52
ne olursa olsun sonucta 77 milyon tl kar var ortada... birde arsa satisindan gelen 168 milyon tl var... siz daha hala armutun sapi üzümün cöpü diyip durun...

sadece biz demiyoruz piyasa diyor altına..işte bu kârla yaptığı ortada..

denizozbilek
21-03-2011, 20:19
sadece biz demiyoruz piyasa diyor altına..işte bu kârla yaptığı ortada..

su akar yolunu bulur merak etmeyin...

livingston
21-03-2011, 23:06
yarın devamı gelirrr gibi duruyor...

gokhangs
23-03-2011, 16:54
iki gündür umutlandırmışlardı ama yine eskiye döndük sanırım. Dün dolu dolu olan kedemeler bugün bomboş. (satış tarafı dünkü gibi yine dolu) Üflesen yıkılcak gibi.

livingston
24-03-2011, 16:52
:he: ...... altınımmm

livingston
24-03-2011, 17:00
Suyu koydu...

gokhangs
25-03-2011, 13:06
Çıkan her güzel haber kağıdı düşürtmek için kullanılıyor sanki. İnanın Forex ekranında Altınyıldızla ilgili haber çıkacak diye korkmaya başladım artık. İyi yada kötü farketmiyor.

hasan_celik
25-03-2011, 13:10
kar payı dağıtma teklifini genel kurula sunacaklarmış 22.500 milyon kusur hisse başına 0.50 kuruş falan yapıyo sanırım...boynerden daha iyi bi kağıt bence ayrıca bu kağıdı kötüleyen arkadaşlara da yuh diyorum ben :)

denizozbilek
25-03-2011, 13:33
ee simdi 1000 lotu olan kisi 500 tl mi alacak? tabii hisse fiyati ona göre düsecek...

kazanç
26-03-2011, 03:20
altınyıldız bilançosuna bakanlar varmı bilmiyorum ama ben şöyle bir gözucuyla baktığımda olumlu bir yıl geçirdiğini gözlemledim.Daha önce başka bir güvenilir kaynaktan yapılan sektörel analizde 3 ana faktör üzerinde durulmuş - satışları en fazla artan sektörler % 43 ile gayrımenkul, % 27 ile metal ana gurubu ve % 22 ile tekstil olmuştur. Net karları artan sektörler ise % 472 ile metal ana gurubu % 91 ile ticaret ve % 42 ile tekstil dir.Faaliyet karını en fazla artıran şirketler sıralamasında % 418 ile metal ana gurubu %79 ile ticaret % 41 ile tekstil gelmektedir.Burdan da görüleceği gibi tekstil sektörü ana kronik olan krizi atlatmış görünüyor.Zaten geçen yıllarda rekor zarar açıklayan tekstil şirketlerinin kar açıklamaları da bunu teyid ediyor.Altınyıldızın sektördeki yerine gelince gördüğüm kadarıyla en iyi şirketlerden adı gibi altın bir şirket olarak gözükmektedir.Dönen varlıklarını 369.069 tl den % 49 artışla 550.811 tl ye ,Öz kaynaklarını % 33 artışla 307.133 tl ,Toplam varlıklarını ise % 45 artışla 891.340 tl ye çıkarmış görünüyor.Keza satış gelirleri % 34 ,faaliyet karı %65,vergi öncesi faaliyet karı ise %139 artış göstermektedir.Borçları biraz fazla görünmesine rağmen kısa vadeli olanları düşük oranda (artış %18)olmasına karşın uzun vadeye borçlarını yaydığı tüm kısa ve uzun vadeli borçlarının artışının ise makul bir rakam olarak %51 de kaldığı görülmektedir.Zaten Türkiyedeki birçok şirketin kredili ve banka borcuyla çalıştığı görülürse altınyıldız gibi bir şirketin markanın borç ödeyememe gibi bir sorunu olmayacaktır.Sektördeki hisse başı kazanç ile bedelsiz potansiyeli en yüksek şirket görünümündedir.4 yıllık aradan sonra bu yıl içerisinde çokyüksek ihtimalle bedelsiz açıklaması gelebilir.Bir hesaplamaya göre % 546 bir diğer hesaplamaya göre % 300 civarında bedelsiz verebilme gücü görünüyor.Billindiği gibi konya,brisa v.s gibi şirketlerin yükselişinin ardında yüksek oranda bedelsiz beklentisi yatmaktaydı.Hissenin bir diğer sevindirici yönü ise pd/dd nin 1.80 li rakamlardan 1.10 lu rakamlara gerilemesidir.Hisse başı kazanç ise 0.83 krş.dan 1.94 tl ye yükselmiştir.Tahminim bu hissenin ilk etapta 22.-tl ye beklentilerin oluşması halinde ise 30.-tl li rakamlara gidebilecek gücünü göstermektedir.Tavsiye degildir ama şahsi kanaatim budur.Takas miktarı ise oldukça ilginç.Hissenin iki aracı kurum tarafından toplandığı veya toplu olduğu %85 gibi bir rakama geliyor ki geriye % 15 gibi dağınık az bir hisse kalıyor.zaten hissenin toplam dolaşım miktarı %19 ki buda hissenin çok az alınıp satıldığını işlem hacminden görünüyor.Ayrıca daha başka projelerinin olduğu söyleniyor ki bunlardan birinin fer yapının üstlendiği kendi arazisi üzerine inşa edeceği çok amaçlı inşaat kompleksi ve burdan elde edilecek gelirdir.Böylece 4 ayrı beklenti ile altınyıldız hakettiği yere gelmeyi hakediyor diyebiliriz.Tabi bunlar şahsen tespit edebildiklerim ama başka arkadaşlarında varsa bilgi ve tespitleri paylaşabiliriz.sağlıcakla kalınız........

GaKKoS
28-03-2011, 14:24
Mezarlık sessizliği var da o açıdan. Acaba diyorum bu sessizlik hayır mı şer mi?

Dökebildikleri kadar döktüler zaten , bu saatten sonra şer olmaz gibime geliyor ,

15 Nisan da Lansmanı yapılacak proje öncesi de sessizlik olabilir bu..

Dağıtılacak kar payı rakamları bana göre oldukça güzel , ben şahsen bu derece yüksek temettü vereceklerini de düşünmüyordum. Ama verdiler.

1000 lot hissesi olan net 550 TL civarı temettüden yararlanacak..

kazankazan
28-03-2011, 14:27
Evet temettü rakamı oldukça yüksek. Demekki şirket iyi niyetli. Tak tak lar yakın olabilir.

Dökebildikleri kadar döktüler zaten , bu saatten sonra şer olmaz gibime geliyor ,

15 Nisan da Lansmanı yapılacak proje öncesi de sessizlik olabilir bu..

Dağıtılacak kar payı rakamları bana göre oldukça güzel , ben şahsen bu derece yüksek temettü vereceklerini de düşünmüyordum. Ama verdiler.

1000 lot hissesi olan net 550 TL civarı temettüden yararlanacak..

denizozbilek
28-03-2011, 15:13
temettü olayi iyi geldide bizim spek bizleri dökmek icin olumsuz gibi davrandirdi... ne zaman bu kagita olumlu haber düstü bu kagit tersi cevab verdi... su temettüleri bi alalim yolumuza devam ederiz...

marlboro
28-03-2011, 15:42
shadowcan abi götürdü temettüyü valla. neyse eski komşuda pişer bize de düşer...XL Löpşiş ısmarlar artık bir geldiğinde :)
altınkızın temettüsü bana nasip değilmiş demekki...kalan arkadaşlara selam ve sevgilerimi yolluyorum. iyi para veriyor...hmm dursaymış kaç lira alırdım ola :(

magicpower
28-03-2011, 21:28
Burda kaç tane ky var merak ediyorum

diyelimki 40 ... yada 50... ağaların derdi 1000 lot altında al-sat yapan KY değilki... aslında KY bile diyemeyeceğimiz ve 10bin lot üstü mal tutanlar var :D (yanlış anlaşılmasın bende o kadeerrr mal yoh valla... bir zamanlar epeyece vardı ama errittim sürekli)....... derdi onlarla... belki değildir... ağalarda yeterince mal var... bizi nasıl 8 lerden (bazı daha eski ve dahada aşağıdan mallanan arkadaşları) taşıdılar buraya kadar... bundan sonrasında da yanlarında götürürler... kendi adıma satıcı değil taşıyıcı oldum altınkızda :yes: ....

hcigdem
28-03-2011, 22:01
by ben üstad sanırım ayrıldı kağıttan... kağıt iyi durumda ancak hergün sat ve aşağıdan al fırsatı veriyor ekran başında olanlar deneyebilirler (tabi bu durumlar geçne haftaki işlem hacimleri olmadan denenebilir) gecen hafta 13,50den satanlar bugun çok rahat 13ten yerine koydular kağıtlarını
herkese hayırlı akşamlar altınkız faaliyet raporları akşam gönderdi kap.gov.tr ye

-kelebek-
28-03-2011, 23:28
dostlar temettü ne zaman dağıtılacak bilgisi olan varmı...?

GaKKoS
28-03-2011, 23:43
dostlar temettü ne zaman dağıtılacak bilgisi olan varmı...?

Genel kurulda karara bağlanacak.. Tarih henüz belli değil.

-kelebek-
28-03-2011, 23:46
Genel kurulda karara bağlanacak.. Tarih henüz belli değil.

eyvallah dostum sağolasın.

kazanç
31-03-2011, 00:40
Altınyıldızın teknik analizinde baktığımızda 13.35 ile 13.75 arasında bir sıkışma yaşandığı özellikle iki engel den biri olan 13.75 direncini geçmesi halinde 14.30 direnci geliyorki asıl buranın geçilmesi halinde kısa vadede bu gerçeklrşirse 14.40 sonrasında hızlı bir çıkışa geçecegini düşünmekteyim.geçen yazımda da belirttiğim gibi 22.00 tl fiyatı erken yakaladığı takdirde 4 beklentiden biri olan bedelsiz acıklama digeri temettü oranı , 3 aylık bilançonun karlı çıkması ve arazisi üzerindeki rezidans ......Bundan sonrası için de 30.00 tl li rakamları çok rahatlıkla geçebileceğini düşünüyorum..Bollinger kanalı içinde üst çizginin yani kanal içinden çıkışının 13.75 direncini geçmesi görülüyor ki birkaç gün içinde olası bir sert yükseliş yapabilir diyorum.zira hissede alıcı alttan almak istediğinden fırsat kollarkken satıcı ise satmak istmediğinden üstten vermek istiyor ama yeterli ortam oluşmadığından zamana oynuyor diyebiliriz. çünki gördüğüm kadarı ile takası oldukça toplu olan malın alıcısının ancak belli beklentilerin gerçekleşmesi halinde üst fiyattan da almak isteyeceğini düşünüyorum..saglıcakla kalınız...

kazanç
01-04-2011, 03:05
Altınyıldız ile ilgili bilançoda bazı bilgilere ulaştım.dahası diger tekstil şirketlerinin kar ve bazı rasyolarına baktığımızda birçok tekstil şirketinin 2010 rasyolarının birbirlerini desteklemedikleri görülüyor.mesela hateks şrketinin 19.00 civarı fiyatına ragmen pd/dd nin 3.17 gibi yüksek bir rakamolduğudolar bazında esas faaliyet karını TL kadar artıramadığını TL bazında ise esas faaliyet karını ancak %20 artırabildiği görülüyor.Yine kordsa da rasyolar iyi olmasına ragmen F/k oranının 20 gibi yüksek bir rakam olduğu görülmektedir.Keza yünsa bossa gibi zarardan kara gecenlerde bile esas faaliyet karları % 15-24 arasında artmış görünüyor .Akal tekstilde ise esas faaliyet karı 109.765.798 Tl (%60 )gibi iyi bir artış yakalamış ,pd/dd 0.70 gibi ideal bir seviyede olsa bile şirketin zarar açıkladığı görülmektedir. gediz,tümteks,esem,bisaş,berdan,bremen gibi daha birçok şirketin ya zarar acıkladığı ya da özsermayelerinin negatif olduğu ayan beyan görülmektedir.Yanlızca bakabildiğim kadarı ile rasyoları biribiri ile dengeli duran söktaşı görebildim.Altınyıldız da ise tüm rasyoların dengeli olması ile hisseye olan inancım daha da arttı.Özellikle Altınyıldız da ödenmiş sermayenin üzerinde bir öz sermaye olan 307.133.816 Tl (%34) artış la beraber dolar bazında bile % 29 a tekabül ediyor.Altınyıldız 2010 karını TL dışında dolar bazında da % 127 gibi yüksek bir rakamla 22.396 dan 50.531 rakamına yükseltmiş görünüyor.Yine dolar bazında (en cok eleştirilen kısım dır şirketlerin)esas faaliyet karını % 30 artırarak 243.754 e yükseltmiştir.Burdan yola çıkarak 4 nokta nın önemine vurgu yapmak istiyorum.biri özsermaye digeri esas faaliyet karı,f/k oranı ile bilanço karıdır.Biribiri ile uyumlu ve artışları paralel olan altınyıldız dısında başka bir şirket şahsen bulamadım.şirketin dolar bazında kar etmesi de ihracat ağırlıklı çalıştığını gösteriyor.dözviz artşı olursa olumlu yansıyacağını düşünebiliriz.özsermayesinin çok güçlü olması bedelli artırımına gidemeyecegini gösteriyor.2010 bilanço karının ise mutlaka ileride bedelsiz verme veya yüksek temettüyü gündeme getirebilecegini gösteriyor.zira bu karın hasır altı edilmesi mümkün görünmüyor.esas sorun kısa vadeli borçlar idi onuda uzun vadeye yayması ile bu engelinde aşıldığı görülüyor.burdan anlaşılıyor ki altınyıldız pazarlarını genişleten ve bölgesel veya dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.Şahsen benim tespit edebildiklerimi sizlerle paylaştım herhangi hatalı bir durum var isede sizlerinde bilgilerini paylaşmaya hazırız.saglıcakla kalınız.

uzmankemal
02-04-2011, 19:26
Altınyıldız ile ilgili bilançoda bazı bilgilere ulaştım.dahası diger tekstil şirketlerinin kar ve bazı rasyolarına baktığımızda birçok tekstil şirketinin 2010 rasyolarının birbirlerini desteklemedikleri görülüyor.mesela hateks şrketinin 19.00 civarı fiyatına ragmen pd/dd nin 3.17 gibi yüksek bir rakamolduğudolar bazında esas faaliyet karını TL kadar artıramadığını TL bazında ise esas faaliyet karını ancak %20 artırabildiği görülüyor.Yine kordsa da rasyolar iyi olmasına ragmen F/k oranının 20 gibi yüksek bir rakam olduğu görülmektedir.Keza yünsa bossa gibi zarardan kara gecenlerde bile esas faaliyet karları % 15-24 arasında artmış görünüyor .Akal tekstilde ise esas faaliyet karı 109.765.798 Tl (%60 )gibi iyi bir artış yakalamış ,pd/dd 0.70 gibi ideal bir seviyede olsa bile şirketin zarar açıkladığı görülmektedir. gediz,tümteks,esem,bisaş,berdan,bremen gibi daha birçok şirketin ya zarar acıkladığı ya da özsermayelerinin negatif olduğu ayan beyan görülmektedir.Yanlızca bakabildiğim kadarı ile rasyoları biribiri ile dengeli duran söktaşı görebildim.Altınyıldız da ise tüm rasyoların dengeli olması ile hisseye olan inancım daha da arttı.Özellikle Altınyıldız da ödenmiş sermayenin üzerinde bir öz sermaye olan 307.133.816 Tl (%34) artış la beraber dolar bazında bile % 29 a tekabül ediyor.Altınyıldız 2010 karını TL dışında dolar bazında da % 127 gibi yüksek bir rakamla 22.396 dan 50.531 rakamına yükseltmiş görünüyor.Yine dolar bazında (en cok eleştirilen kısım dır şirketlerin)esas faaliyet karını % 30 artırarak 243.754 e yükseltmiştir.Burdan yola çıkarak 4 nokta nın önemine vurgu yapmak istiyorum.biri özsermaye digeri esas faaliyet karı,f/k oranı ile bilanço karıdır.Biribiri ile uyumlu ve artışları paralel olan altınyıldız dısında başka bir şirket şahsen bulamadım.şirketin dolar bazında kar etmesi de ihracat ağırlıklı çalıştığını gösteriyor.dözviz artşı olursa olumlu yansıyacağını düşünebiliriz.özsermayesinin çok güçlü olması bedelli artırımına gidemeyecegini gösteriyor.2010 bilanço karının ise mutlaka ileride bedelsiz verme veya yüksek temettüyü gündeme getirebilecegini gösteriyor.zira bu karın hasır altı edilmesi mümkün görünmüyor.esas sorun kısa vadeli borçlar idi onuda uzun vadeye yayması ile bu engelinde aşıldığı görülüyor.burdan anlaşılıyor ki altınyıldız pazarlarını genişleten ve bölgesel veya dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.Şahsen benim tespit edebildiklerimi sizlerle paylaştım herhangi hatalı bir durum var isede sizlerinde bilgilerini paylaşmaya hazırız.saglıcakla kalınız.

eyvallah kazanç üstad sağlam analiz yapmışsın
ben al unutçulardanım
tercihen bedelsiz daha iyi olur
umarım herkez kazanır

GaKKoS
04-04-2011, 13:02
ilk seans kapanış son durum..

http://imagedisk.net/images/iqkektvyxxj0v3425tl.jpg

-kelebek-
04-04-2011, 15:08
borsa perşembeden bu yana nerdeyse %4 yükseldi altınkızda kıpırdama yok, kar satışı geldiğinde umarım paraşütsüz inmeyiz.. Genel kurul ne zaman toplanıyor tarih bilgisi olan varmı..? Zaten seansta izleyemiyoruz artık ücrete tabi tutmuşlar, burdan imkbye saygılar.. Hissemiz kıpırdamıyo,seans izleyemiyoruz kefiyler taban taban gidiyor bakalım, hayırlısı...

GaKKoS
04-04-2011, 15:16
borsa perşembeden bu yana nerdeyse %4 yükseldi altınkızda kıpırdama yok, kar satışı geldiğinde umarım paraşütsüz inmeyiz.. Genel kurul ne zaman toplanıyor tarih bilgisi olan varmı..? Zaten seansta izleyemiyoruz artık ücrete tabi tutmuşlar, burdan imkbye saygılar.. Hissemiz kıpırdamıyo,seans izleyemiyoruz kefiyler taban taban gidiyor bakalım, hayırlısı...

Genel kurul başladı sayın kelebek ,

Güzel haberlerin düşmesini bekliyoruz KAP'a ,

Kar dağıtım tarihi inşallah kısa sürede olur , beklentim nisan sonu en kötü ihtimal mayıs başları... Hayırlısı diyelim bir bakarsınız bu hafta cuma günü diyiverirler.. O zaman bakalım hala yerinde tutarlar mı ?

yatırım tavsiyesi değildir

-kelebek-
04-04-2011, 17:08
genel kurul toplantısı bitti kap'ta bulamıyorum alınan kararları...borsa %2,30 artıda bizim hisse düşüşte

GaKKoS
04-04-2011, 17:17
Kap : Altınyıldız mensucat ve konfeksıyon fabrıkaları a.s. / altın [] genel kurul toplantısı sonucu 04.04.2011 16:24:33

genel kurul toplantısı sonucu
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Yenıbosna merkez mahallesı 29 ekım caddesı no:22 bahcelıevler/ıstanbul
telefon ve faks no. : 0212 496 50 00 - 0212 503 54 66
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0212 496 50 60- 496 50 17
yapılan acıklama guncelleme mı? : Evet
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
konuya ılıskın daha once yapılan ozel durum acıklamasının tarıhı : 15.03.2011
ozet bılgı : 2010 yılına aıt olagan genel kurul toplantısı sonucu

---------------------------------------------------------------------------------------------

genel kurul toplantı turu : Olagan
olagan genel kurul toplantısı ıse aıt oldugu hesap donemı : 2,010
genel kurul tarıhı : 04.04.2011

altınyıldız mensucat ve konfeksıyon fabrıkaları anonım sırketı
4 nısan 2011 tarıhınde yapılan
2010 yılı olagan genel kurul toplantı tutanagı

altınyıldız mensucat ve konfeksıyon fabrıkaları anonım sırketı`nın 2010 yılına aıt genel kurul toplantısı 4.4.2011 tarıhınde, saat 11.00`de sırket merkez adresı olan yenıbosna, merkez mah. 29 ekım cad. No:22 bahcelıevler, ıstanbul adresınde, ıl sanayı ve tıcaret mudurlugunun 1.4.2011 tarıh ve 18950 sayılı yazılarıyla gorevlendırılen bakanlık komıserı sayın fevzı ulker gozetımınde yapılmıstır.

Toplantıya aıt davet ılanının kanun ve ana sozlesmede ongoruldugu gıbı ve gundemı de ıhtıva edecek sekılde, turkıye tıcaret sıcıl gazetesı`nın 18.3.2011 tarıh 7775 sayılı nushası, aksam ve cumhurıyet gazetelerının 18.3.2011 gunlu nushalarında ılan edılmek suretıyle ve ayrıca adresı bılınen hamılıne yazılı pay sahıplerıne elden teslım edılen mektupla toplantı gun ve gundemının bıldırılmesı suretıyle suresı ıcınde yapılmıstır.

T.t.k.nun 368.maddesıne ıstınaden yapılması ıstenılen bu toplantıda pay sahıplerı ve vekıllerının herhangı bır ıtırazının bulunmadıgının, sırketın hazırun cetvelının tetkıkınden, sırketın toplam 40.000.000.-tl sermayesıne tekabul eden 4.000.000.000 adet hısseden, 104.092,13 tl`lık sermayeye karsılık 10.409.213 adet hıssenın asaleten, 2.149.643.- tl`lık sermayeye karsılık 214.964.300 adet hıssenın vekaleten, 31.630.945,11 tl`lık sermayeye karsılık 3.163.094.511 adet hıssenın temsılen olmak uzere toplam 33.884.680,24 tl`lık sermayeye karsılık 3.388.468.024 adet hıssenın toplantıda temsıl edıldıgının ve boylece gerek kanun ve gerekse anasozlesmede ongorulen asgarı toplantı nısabının mevcut oldugunun anlasılması uzerıne toplantı sayın hasan cem boyner tarafından acılarak gundemın gorusulmesıne gecılmıstır.

1- dıvan baskanlıgı`na av.ahmed pekın, oy toplayıcılıgına lerzan boyner`ın ve katıplıge latıfe boyner`ın secılmelerıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

2- genel kurul tutanaklarının ımzalanması ıcın dıvan heyetıne yetkı verılmesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

3- 2010 yılına aıt yonetım kurulu faalıyet raporu yonetım kurulu uyesı zekı caputlu tarafından okundu, muzakere edıldı ve oybırlıgı ıle kabul edıldı.

2010 yılına aıt denetcı raporu, toplantıya bızzat katılan sırket denetcısı arzu aytok guller tarafından okundu, oybırlıgı ıle onaylandı.

4- bılanco ve kar/zarar hesapları okundu ve muzakere edıldı.soz alan murat barıs tansever vekılı av.sanlı bas`ın bılanco ve kar zarar hesapları ıle ılgılı yazılı olarak sundugu - ıkı sayfa soruları dıvan baskanı tarafından okundu.dıvan baskanının okudugu bu soruları yonetım kurulu baskanı hasan cem boyner tek tek cevapladı.av.sanlı bas bır baska sorusu veya acıklanmasını ıstedıgı ayrıca bır hususun olmadıgını beyan ettı.yapılan oylama sonucunda, bılanco ve kar/zarar hesapları oybırlıgı ıle tasdık edıldı.

Sermaye pıyasası kurulunun 27.01.2010 tarıh ve 02/51 sayılı kararına uygun olarak ve yonetım kurulu`nun onerısı dogrultusunda sırketımızın 2010 yılında olusan 26.673.678 tutarındakı karın 31.mayıs.2011 tarıhınde dagıtılmasına oybırlıgı karar verıldı.

5- 2010 yılı calısmalarından dolayı yonetım kurulunun ıbrasına gecıldı. Yonetım kurulu uyelerı kendı ıbralarında oy kullanmayarak, toplantıya katılan dıger ortakların oybırlıgı ıle ayrı ayrı ıbra edıldıler.

2010 yılı calısmalarından dolayı denetcıler oybırlıgı ıle ıbra edıldıler.

6- bagımsız yonetım kurulu uyelerıne 10.000.-tl yıllık brut ucret odenmesıne, murakıplara ucret odenmemesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

7- sırket yonetım kurulu uye sayısının 9 olmasına ve 1 yıl sure ıle gorev yapmak uzere; toplantıda hazır bulunarak ya da yazılı beyanları ıle gorevı kabul ettıklerını acıklayan hasan cem boyner, lerzan boyner ve boyner holdıng a.s. Tarafından aday gosterılen nazlı umıt boyner, nur mehmet ınal, tuncay toros, zekı caputlu, ıstanbul 16.ncı noterlıgınden 01.04.2011 tarıh ve 17100 sayılı muvafakatname ıle secılmeyı kabul eden serdar sunay`ın, bagımsız yonetım kurulu uyesı olarak da vural gunal ve fethı pekın`ın secılmelerıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

Sırket murakıplıklarına 1 yıl sureyle gorev yapmak uzere toplantı mahallınde hazır bulunan ve aday olduklarını sozlu olarak beyan eden arzu aytok guller ve gulseren odabası`nın secılmelerıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

8- denet bagımsız denetım yemınlı malı musavırlık anonım sırketı`nın bagımsız dıs denetım kurulusu olarak atanmasına oybırlıgı karar verıldı.

9- yonetım kurulu uyelerıne turk tıcaret kanununun 334 ve 335. Maddelerınde yazılı yetkı ve ızınlerın verılmesıne oybırlıgı ıle karar verıldı.

10- sırketın 3.kısıler lehıne vermıs oldugu temınat, rehın, ıpotekler ve elde etmıs oldugu gelır veya menfaat hususunda genel kurul`a bılgı verıldı.

11- yıl ıcınde yapılan bagıs ve yardımlar konusunda sırket ortakları bılgılendırıldı.

12- ortaklardan murat barıs tansever vekılı av.sanlı bas`ın ıc kaynakların sermayeye ılave edılmesı hususundakı temennısı okundu, spk mevzuatı acısından kendısıne cevap verıldı.

Gundemde gorusulecek baskaca bır madde kalmadıgından toplantıya son verıldı.

Sanayı ve tıcaret bakanlıgı
temsılcısı dıvan baskanı
fevzı ulker av.ahmed pekın

oy toplayıcı katıp
lerzan boyner latıfe boyner

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=149121

-kap-

GaKKoS
04-04-2011, 17:23
Bizim için çok önemli olan 2 maddeyi koyu ile renklendirdim ,

4. ve 12. madde de bizim gibi küçük yatırımcıların merakla beklediği soruların cevapları nihayet cevaplanmış oldu..

Tabi sayın Barış Tansever'in 12. madde de sorduğu soruya verdikler SPK mevzuatı kapsamındaki cevapları ve o andaki yüz ifadelerini görmek isterdim...

Sonuç olarak Kar dağıtım 31 Mayıs , ve sermaye arttırım yada sermaye tavanı yükseltme karar gibi küçük yatırımcının ve Sayın Barış Tansever'in merak ettiği konu şimdilik rafa kalktı...

-kelebek-
04-04-2011, 17:23
31 mayıs çıktı iyimi...bişe soracam dostlar diyelim ben şimdi bu hisseyi sattım 30 mayısta geri aldım kar payı alabilirmiyim..? ne yani temettü almak için 31 mayısa kadar elimizdemi tutmamız gerekiyo bu hisseyi..?

GaKKoS
04-04-2011, 17:38
31 mayıs çıktı iyimi...bişe soracam dostlar diyelim ben şimdi bu hisseyi sattım 30 mayısta geri aldım kar payı alabilirmiyim..? ne yani temettü almak için 31 mayısa kadar elimizdemi tutmamız gerekiyo bu hisseyi..?

30 mayıs seans kapanmadan alırsan temettüden yararlanırsın

yatırım tavsiyesi değildir.

-kelebek-
04-04-2011, 17:42
30 mayıs seans kapanmadan alırsan temettüden yararlanırsın

yatırım tavsiyesi değildir.

eyvallah dostum,son yarım saatte gelen satışlar 31 mayısa olan tepki olarak geldi bence, artık bi hikayesi kalmadı 31 mayıs yaklaştıkça hareketlenir.. yanlış hesaplamadıysam 1000 lotu olan 500 tl ye yakın bi para alacak dimi..?

kazanç
05-04-2011, 00:32
kelebek rumuzlu arkadasın dediği doğrudur.bugün genel kurulda temettü miktarı açıklandığı ve kabul edildiği için sanırım seans kapanışa doğru gelmiş dolayısıyla bi hikayesi kalmadı.30 mayıs tarihi yaklaştıkça hisse hareketlenir.Verilecek temettü miktarı % 56 ya tekabül etmekte 1000 lota 560 tl dir.Diğer şirketlerin verdiği temettüleri şöyle bi taradığımızda yüzde 5-10 veren şirketlerin yanında miktarın hiçde kötü bir kar payı olmadığı görülecektir.Hatta ilk 10 sırada yer aldığı görülüyor.hissenin daha öncede dediğimiz gibi 13.35 ile 13.70 de bi sıkışması var gibi.burayı nedense aşması bi sorun oldu.hacimsel yetersizlik geliyor en başta.Takas da toplu görünen malın spekleri zamanın gelmediğini dolayısıyla malı satmadıkları için ilk iki aracı kurumun % 85 ni elinde bulundurduğunu unutmayalım.Tabi bunlardan biri yabancı takasın olarak gözüküyor.Ama altınyıldız şayet doğru çıkarsa asıl altın vuruşu 2011 ilk çeyrek bilançolarda yapabilir.12 aylık bilançosu çok iyi gelmesine rağmen karambole giderek fiyatı artmayan hissenin 2011 in ilk çeyrek bilançosu 7.500.000 tl lik üzerinde bir kar açıklarsa yukarı ser bir ivme yakalayabilir diye düşünüyorum.

shadowcem
05-04-2011, 09:23
Temettü verimi hisse fiyatına göre hesaplanır, 13200 e 560 tl ne kadar iyi onu düşünmek lazım,çok daha cazip her sene temettü dağıtan bundan iyi bir çok şirket var.Beklenti bedelsizdi ama olmadı bundan sonrası tansevere kalmış...

denizozbilek
05-04-2011, 12:05
temettüyü begenmeyen varsa satsin kurtulsun, milleti etkilemeyelim lütfen... daha iyi temettü veren sirketler varmis...ozaman altinyildiz senedini neden tutuyorsun.. kendinizle celismeyin

-kelebek-
05-04-2011, 14:01
tamam anladık hikayen kalmadı ama bari endekse ayak uydur.. endeks cumadan bu yana %5-6 ya yakın prim yaptı illa bi düzeltme gelecektir umarım bu düzeltme sırasında yerinde kalır değer kaybetmezsin bizide üzmezsin..

GaKKoS
05-04-2011, 14:10
Senelik düşünürsek şu anda imkb'de bu yıl temettü dağıtanlar arasında en önde yer alan şirketlerden biri Altınyıldız net marjda..

Bu yüzden geçmiş yıllara yönelik değilde bir şirketi geleceğe yönelik biraz da değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum ,

Bu açıdan bakarsak Altınyıldız olumlu , neden mi ? Yatırımlarının verimlerini önümüzdeki senelerde fazlası ile alacaktır.. Alışverişmerkezleri , GMYO ve alt markalardan, boynerin değeriin her geçen gün artması ve holdingleşmede de kaliteliliği orada ,

Fakat biliyoruz ki bu sene dağıttı kar payı arsadan kasaya giren nakitten kaynaklandı... Biliyoruzki her saydığımız faktörlerde olumsuzluklar yaşanırsa ne yazıkki bir daha bu verdiği temettü rakamını göremeyiz..

Görsek bile bu oran bu kadar olabilir mi ?

Diğer taraftan Barış Bey'in yönetimle olan karşılıklı düşüncesinin uyuşmaması ( Dışarıdan böyle görülüyor böyle yorumlanıyor doğruluk payını biz bilemeyiz ) hisse üzerindeki baskıyı da artıracaktır ,

Şu anda filli dolaşım oranı %15'leri bulmayan bir altınyıldız hissesinin %5 'lik bir payına sahip olan Barış Tansever'in hisse üzerinde nasıl bir baskı oluşturacağı matematiksel olarak da az çok net gibi...

Bu yüzden kısa sürede sert düşüşlerde görebiliriz gibime geliyor , ama eğer inanıyorsanız bu şirkete ve geleceğine bence kapatın ekranı , bir kaç sene sonra gelin bakın..

Çünkü ben kendi adıma tahtayı izledikçe sinirleniyorum ve sıkılıyorum..

Kendi nacizane görüşlerimdir.. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın lütfen...

shadowcem
05-04-2011, 15:12
temettüyü begenmeyen varsa satsin kurtulsun, milleti etkilemeyelim lütfen... daha iyi temettü veren sirketler varmis...ozaman altinyildiz senedini neden tutuyorsun.. kendinizle celismeyin

Ben bedelsizi için tutuyorum,temettüsü iyi denmiş o yüzden yazdım.Milletin malı seni mi gerdi git 3 kuruşunla kazı kazan oyna

-kelebek-
05-04-2011, 17:08
dünkü satışın devamı beklendiği gibi bugünde devam etti satan sattı kalan sağlar bizimdir,umarım yarın rayına oturur...

kazanç
06-04-2011, 00:56
bugünkü seans tam takip edemediysem de şöyle bir inceleme fırsatı buldum .Bu hissede daha önce de yazdığım gibi bazı kulisler dönüyor ve kanaatimce henüz start verilmiş degil..En yakın canlı örneğini bugün açılış fiyatı ile birlikte devam eden seans fiyatı ve kapanış fiyatında gözlemleyebilir.Dikkat edilirse açılş fiyatı hissenin ilk dakikalarda 13.50 tl civarındayken sonra takip eden dakikalarda 12.85 tl ye kadar düştüğü ve kapanışa yakın tekrar 13.40 tl den kapattığı görülüyor.Bu tip açılışlı ve kapanışlı seanslarda küçük veya büyük kişi ve gurupların olduğu piyasayı kontrol amaçlı takip ettikleri düşünülür.Bilerek yüksekten acarak seansın sonuna kadar fiyatı düşük tutarak piyasa kontrolu ile neyi amaçladıklarını bilemiyorum ama kapanışın yüksek olmasının önemli olduğunu vurgulamamız gerekiyor.

-kelebek-
06-04-2011, 16:15
Boyner kağıtlarının hepsi PİÇ endeks 10000 puan yukarı gitti bunların yarısı olan bütün kağıtlar %50 üzeri gitti.Bunlarda tık yok (BOYNR ve ALTIN)

aynen katılıyorum duygularıma tercüman oldun kardeş, sinpaştan çekeceğim kadar çektim kanser oldum bakalım bu ne yapacak bana..

neon06
07-04-2011, 17:42
"Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı" hesabı tekrar döndük yuvaya :)
yarın 13,90 ı geçersek 14,30-40 bekliyorum :) tavsiye falan değildir haa ,adı üstünde beklenti:he:

kazanç
08-04-2011, 00:57
Bugünkü seans acılış fiyatı ile seans sonu kapanış fiyatı dikkatinizi cekmiştir.6-04-2011 günü yazdığım yazı dada bilinçli yapılan bir harketin sonucunda önce yüksekten açılışı yapıp sonra en alt limite kadar gecen defaki 12.85 idi,bu seans daki en alt limit 13.00 gözüküyor vererek piyasa kontrollü bir seans ın devam ettirildiğine ikinci defa şahit oluyoruz.dikkat edilirse kapanış fiyatı 13.50 olmakla bu ikinci defa 13.50 den kapatmasıdır.ama piyasa birilerince son defa kontrol edilerek start verilmesine zemin hazırlandığı izlenimi görülmektedir.Bollinger band kanal içinde sıkışmış gözüküyor ve aşağı kırılamayacağına göre zira piyasa yükseliş trendinde olduğundan yukarı kırma ve kanaldan yükselerek 14.40 da geçerse gerçek bir yükseliş den haberdar olacağız diyebiliriz.şimdi önümüzde çok önemi kısa vadede iki aşama gözüküyor.Biri yaklaşan 2011 yılı 3 aylık bilançoların iyi gelmesi beklenti 7.500 milyon üstünde bir rakam. ikinci beklenti de 31 mayıs ta verilecek olan yüzde 50 temettü tarihi yaklaştıkça hissenin hareketlenmesidir.uzun vadede beklenti ise karın bir kısmının yedeklere atılması ile muhtemel bir bedelsiz verilmesi olayıdır ki zannedersem sonbahara doğru açıklama çıkabilir.Keza tekstil sektörü yeniden canlanmış olup iplik ve diger ithalat izninde vergi ve kota uygulaması getirilemsi ise sevindirici bulunmuş olup alınan tedbirler altınyıldız gibi birçok firmaya yarayacaktır.Altınyıldızda düşündğümüz beklentiler dahilindeki daha önce belirttiğimiz fiyatı koruyoruz üstelik son iki yılda 4 çeyrekte de karını artırarak şahsen ,bilançosunu düzelten başka bir şirket olmadığı kanaatindeyim..

Melih_2005
08-04-2011, 11:02
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63578&p=5732187#post5732187

oy kullanmayanı Bülent Ersoy kovalasın :oley:

neon06
08-04-2011, 16:33
"Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı" hesabı tekrar döndük yuvaya :)
yarın 13,90 ı geçersek 14,30-40 bekliyorum :) tavsiye falan değildir haa ,adı üstünde beklenti:he:

Halâ bekliyorum:yes: bugün olmazsa önümüzdeki hafta :)

kazanç
12-04-2011, 01:35
Tekstile bugün nur yağıyordu.Hemen çoğu prim yaptılar sayılır.Daha önce bu konu ile ilgili 3 yazı yazmış uzun uzun tekstil sektörü ve Altınyıldızın durumu hakkında analiz yaptığımı hatırlayanlar bilirler.Altınyıldız bugün iplerini koparmış diyebiliriz mi.? maşallah diyelim.hacim de iyi çıktı.2.255.990 inşallah daha yeni start başlıyor denilebilir.en tehlikeli viraj 14.40 ları geçtik diyebilirz ama daha hızlı çıkış ve emin adımlar için 15 li rakamları da bundan daha kolay geçebileceğiz.Altınyıldızın kendini savunacak çok sayıda yıldızı var denilebilir.ortadoğu ve asya ,kuzey afrika ülkeleri mağaza açma ve ihracat bağlantısı ile yaklaşan temettü ve kardan oluşan yedek akçelere atılan bedelsiz beklentisinin yanında kendi arazisi üzerine inşa edeceği rezidans....evet bilinen 4 büyük yıldız beklentisi hissenin daimi hareket halinde olacağının göstergesidir..bugün bugün starla alınan güzel kapanış fiyatı yatırımcılara hayırlı olsun...

neon06
12-04-2011, 22:35
Endeks teki tedirginlik gereği uzaktan izlemeye devam edelim bi müddet..
Topicteki sessizlikte ayrı bi korku veriyo :he:

magicpower
13-04-2011, 10:14
topikte in-cin top oynuyor gerçektende.. dün itibari le malları teslim ettim... kalanlara bol kazanç... geri çekilmelerde tekrar düşünebilirim...

GaKKoS
13-04-2011, 10:43
15 Nisan'da lansmanı yapılacak Projemiz var... Gerçekten bu projeden beklentilerin üstünde bir gelir beklenmektedir.

Diğer tarafta yatırımların birçoğunun artılarını ilk çeyrek raporunda görmeyi umuyorum.

Söktaş ile Altınyıldız'ın karakterlerini çok benzetiyorum ezelden beri son yıllardaki grafiklerine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız belki biraz rastlantı ya da şans diyebiliriz ama Söktaş Bedelsizi açıkladı sonunda..

Darısı Altınkızımızın başına inşallah..

GaKKoS
13-04-2011, 11:57
Bu arada Proje Lansmanı 15 Nisan ' dan 26 Nisan'a ertelenmiş !!!

Neden Acaba ?

polark
13-04-2011, 18:11
10.40 daki soktas 15.80 i gordu bugun.
4 aydan beri tasidigim 12.75 maliyetli altini 12.90 dan gecen hafta vermistim.
kaderin cilvesine bak ki 15.80 i gordu altin.

demek ki 14 gun daha sabretmek gerekiyormus.
sabrin bittigi yerde kagitlar ucmaya basliyor.
Tansever yine 10.80 lere kagidi dusururse diye herkesde bir korku var.bende bu yuzden sattim.
megerse altin uzun vade kagidiymis.aldin mi 6 ay arkana bile bakmayacaksin. bunu anladim.

hayat universitesi birde borsa universitesi ikisinide beraber okutuyorlar.
tuyo ise sabir eden kazanirmis.

anlamadigim nokta kimkime destek veriyor onu anlamis degilim.boynere 30 milyon kredi ver.ALTIN hissedarlarina ise tokat vur kagidi yerlerde surundur.
kaymagini da 3.45 lerde 4.10 lara gelen boyner yesin.
ADALET BUNUN NERESINDE...

13.00 lere gelirse yine almak niyetim.ilk goz agrim nede olsa ekranimda daima izliyorum.

asla yt degildir.

GaKKoS
13-04-2011, 23:45
http://www.yukleresim.com/images/52699816646700028572.png

Grafiktede görüleceği gibi 14.45 de desteği mevcut diğer destekleri grafikte görebilirsiniz..

Diğer tarafta takaslara bakarsak ,

http://www.yukleresim.com/images/60992466247970132374.png

Bugün virmanların havada uçustuğunu görebiliyoruz , genelde tahta yapıcılar Gedik ve İşbankasıydı.. Yapı kredi genelde satış tarafındaydı bu zamana kadar .. aşağıdaki takas da Gedik 997 bin küsür lotu yapı kredi ve işbankasına virmanladığını görüyoruz. Bu nasıl yorumlanır ?

Elinde bu kadar lotu olan kim var ? Benim bildiğim sadece Barış Tansever var.. Ya bu hesapları arası bir virman yada farklı bir durum.. ?

Bakalım önümüzdeki günlerde bu virmanlaşmanın sonuçlarını göreceğiz.. Umarım olumlu olur...

http://www.yukleresim.com/images/83757786256231350325.png

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Pscyokinesis
15-04-2011, 00:46
Geçen gün starcity oradan geçiyordum faabrika taşınmış yerine inşaat yapıyorlardı sanırım tam olarak bilmiyorum ama bir plaza veya alışveriş merkezi yaparlarsa çok değerlenir diye düşünüyorum .

Hissedar değilim ama gördüğüm bir bilgiyi paylaşmak istedim

kazanç
15-04-2011, 01:00
Altınyıldız ın bugün alım verdiğini tekniğinde gözlemliyorum.dün endeksin yükseldiği bir günde altınyıldızın 14.50 kapanış yapması teknik olarak bir düzeltmede olduğun göstermişti.bugün ise 14.40 desteginden geri dönerek tekrar yükseliş potansiyeline döndüğünü düşünüyorum.zira diger indikatörleride düşük seviyelerde gözüküyor.hızlı yükseliş degil de sindirerek ilerlemesi görülüyor.su anda kanal içinde olan hissenin 15.33 den sonra hızlanması ve asıl kanal dışına cıkarsa hacimsel artışla hızlanabileceğini çünkü satıcıların henüz bu fiyatlardan satmak istemediklerini gösteriyor..

Free Spirit
19-04-2011, 09:07
Dün akşam ki son durum
Fabrika binası tamamen yıkılmış inşaatın etrafına, İstanbulun yeni yaşam alanı sloganıyla Fer yapı ve Boyner Holding imzalı tanıtım tabelaları asılmış, irtibat ofisi yapılıyor,
Tanıtım nisan ayı sonunda yazıyor, yani 10 güne kadar proje açıklanacak
Son söz; Altınyıldız da şapka düştü kel göründü :)))

GaKKoS
19-04-2011, 09:21
Dün akşam ki son durum
Fabrika binası tamamen yıkılmış inşaatın etrafına, İstanbulun yeni yaşam alanı sloganıyla Fer yapı ve Boyner Holding imzalı tanıtım tabelaları asılmış, irtibat ofisi yapılıyor,
Tanıtım nisan ayı sonunda yazıyor, yani 10 güne kadar proje açıklanacak
Son söz; Altınyıldız da şapka düştü kel göründü :)))

Teşekkürler bilgi için sayın Free Spirit ,

Hayırlısı olsun.. İnşallah güzel günler bizleri bekliyordur... Bu proje gerçekten çok önemli , hem İstanbul için hem boyner holding için..

Bu işten yüz akları ile çıkabilirler ise belki ileriki dönemlerde de bu gibi farklı projeleri hayata geçirirler..

Eğer gerçekten istediklerini hayata geçirirlerse belki kim bilir ileride Altınyıldız gayrimenkul yatırım ortaklığını da halka açarlar.. Gerçekten büyük hazineleri içinde barındırıyor Altınyıldız..

Herkes sadece madalyonun bir yüzüne bakıyor.. SAdece tekstil tarafına. Tamam asıl faaliyet alanı olabilir ama iştiraklerinin bu denli güçlü olması gerçekten şirketi altın değerinde yapıyor..

aLLoFFs
19-04-2011, 11:43
Teşekkürler bilgi için sayın Free Spirit ,

Hayırlısı olsun.. İnşallah güzel günler bizleri bekliyordur... Bu proje gerçekten çok önemli , hem İstanbul için hem boyner holding için..

Bu işten yüz akları ile çıkabilirler ise belki ileriki dönemlerde de bu gibi farklı projeleri hayata geçirirler..

Eğer gerçekten istediklerini hayata geçirirlerse belki kim bilir ileride Altınyıldız gayrimenkul yatırım ortaklığını da halka açarlar.. Gerçekten büyük hazineleri içinde barındırıyor Altınyıldız..

Herkes sadece madalyonun bir yüzüne bakıyor.. SAdece tekstil tarafına. Tamam asıl faaliyet alanı olabilir ama iştiraklerinin bu denli güçlü olması gerçekten şirketi altın değerinde yapıyor..

Pazar günü ben de geçerken gördüm. Şık tabeLaLarla inşaat alanı çevresi kapatılmış.
Yüzlerinin akıyla çıkacacaklarından endişem yok.
Faaliyet Raporu'nun 75. sayfasında belirtildiği üzere, 71.838 m2'lik bu arsa için Fer Yapı ile 29 EyLüL 2010 tarihinde "Hasılat Paylaşımı" sözleşmesi imzalamış durumda.

Hiçbir masrafa karışmayacak. Proje üç yılda bitirilecek ve satıştan hasılat payLaşıLacak. Benzer (çok daha küçük) bir işi şirket olarak biz Bursa'da yaptık. Sözleşmeyi sağlam yaptığın sürece hiç problemsiz (az topLantıLı) devam ediyor.

Altınyıldız'ın lokasyonu Türkiye'nin en iyi yerlerinden biri. Havaalanının dibi. Biraz ileride Ağaoğlu'nun My oFFice projesi peynir ekmek gibi satılıyor.

Gayrimenkul Değerleme Şirketi arsayı 133 Milyon TL olarak değerlemiş. 3 yılda kemiksiz en az 300 Milyon geleceğini tahmin ediyorum.

Bol kazançlar

codexi
21-04-2011, 11:26
arkadaşlar altın bugünn 17,5 lerde bu seviyelerden almak bişiler kazandırı mı acabaa..fikirlerini paylaşan olursa sevinirimm..

kodaloglu
21-04-2011, 16:26
gakkoş üstad yorumlarını bekliyoruz neler oluyor

yatutarsa
22-04-2011, 15:06
Herkes karaborsa oldu forumda, ya döküldüler yada pusudalar :)

yatutarsa
22-04-2011, 15:07
Benim gibi birkaç ky den başka kimsenin kalmadığını düşünüyorum, ky ler el ele birlikte temettüye :)

kazanç
23-04-2011, 00:17
Altınyıldız sessiz ve derinden gidiyor.14.40 daki ara direncini kırınca 15.30 daki ana direncini de kırınca kanaldan çıkıp yeni bir trend başlangıcına girmiştir.geçmiş 20 gün önceki birkaç gün yazdığım yazılar duruyor. okuyanlar bilirler.o zaman yazdığımızda hisse fiyatı 12.50 lerdeydi.şimdi hissenin 17.50 den döndüğünü söyliyebilimiyiz.kısa bir evet diyelim: ama bu geçici bir kısa süre olacak.sadece bir teknik düzeltmeden sonra belirttiğimiz hedef fiyata doğru ilerliyecek.zaten yaklaşık bir ay sonra % 56 temettüsü geliyor.sonrasında başka beklentiler mesela kendi arazisi üzerindeki inşaatı gündeme gelebilir.mesela bedelsiz hisse 4 yıldır vermiyor.bu yıl kuvvetle muhtemel diyebiliriz.hisse takasda toplu gözüküyor ve yukarı fiyat hareketinde de ciddi bir satışla karşılaşmıyor.Hisse nin en fazla 15.80 lere gelmezse 16.30 lardan kısa bir süre sonra tekrar yukarı döneceğini düşünüyorum.çünkü hızlı çıkmayan ve sindire sindire çıkan sağlam ve emin adımlaral ilerliyen bir hisse görünümünde devam ediyor....

tartar
25-04-2011, 12:37
selamlar,
bu seviyelerde girsek uzun vadede kazanabilirmiyiz.
teşekkürler

yatutarsa
25-04-2011, 14:55
selamlar,
bu seviyelerde girsek uzun vadede kazanabilirmiyiz.
teşekkürler

Bu seviyelerde girince uzun vadede kazanılabileceğini bilsem ; bende evimi satar buraya bırakır sonra villa alırdım... HİÇ KİMSE BİLMEZ KARDEŞ, garantisi yokkk... Kimseyede fazla inanma, burda sadece görüş belirtilir..

yatutarsa
25-04-2011, 15:54
Arkadaşlar kademe verebilecek var mı acaba??? Ekran başında uyumak üzereyim... yukarılardan bi miktar satış verdim, biraz yükselsede malı indirsek biraz ağırlık yapıyorr..

GaKKoS
25-04-2011, 15:57
293 16.80 16.85 693
500 16.75 16.90 749
1811 16.70 16.95 1120
710 16.65 17.00 2115
2385 16.60 17.05 103

Toplam ilk 5 Alıcı : 5699
Toplam ilk 5 Satıcı : 4780

Anlıktır ,

yatutarsa
25-04-2011, 16:01
[QUOTE=GaKKoS;5808236]293 16.80 16.85 693
500 16.75 16.90 749
1811 16.70 16.95 1120
710 16.65 17.00 2115
2385 16.60 17.05 103

Toplam ilk 5 Alıcı : 5699
Toplam ilk 5 Satıcı : 4780

Paylaşım için teşekkürler.... Bakalım bugün 17.00 i kıracak mı? Kırsada biraz mal döksek...

desiber
25-04-2011, 19:25
Yarın için hareket vakti geldi gibi arkadaşlar,arsa üzerine kurulacak sitedeki dairelerin fiyatları açıklandığında yeniden fiyatlamalar yapılacaktır.Ayrıca afrika ülkelerindeki siparişler Türkiyeye yönlendirildi güzel olan karlılığımız bu extra siparişlerle dahada artacak güzel günler uzun vadeli düşünen arkadaşlar için fazla uzun olmayacaktır.
Saygılarımla
DESİBER

kazanç
26-04-2011, 01:33
Altınyıldızın temettüsü üzerinde %56 iskontolu işlem görüyor.31 mayıs yaklaştıkça temettü heyecanı artacaktır.uzun vadeli alınırmı soranlara alınır diyebilirim.zira beklentilerinde 1-kendi arsası üzerine rezidans 2-4 yıldır verilmeyen bedeslsizin bu yıl çok büyük ihtimalle verilecek olması 3- tekstil piyasasının beğlentılarının iyi olması 4-ortadoğu kuzey afrika ve benzeri ülkelere ihracat ağırlığının artırılması 5-ilk çeyrek bilançoların iyi gelmesi ile diğer çeyreklerinde beklentisel iyi geleceğe odaklanılması hisse fiyatında yukarı ivmelere yol açabilir.Bugünkü seansda son 15 dakika da birkaç kademe kaldırılıp alınması da alıcıların istekli olduğunu gösteriyor.Zaten daha önceki yazılarda da teknik düzeltmesini yapıyor olmasını burdan yukarı ivmenin tekrar başlayacağını belirtmiştim.hızlı değil ama sindirerek giden bir hisse olabileceği görülüyor.Takasda toplu malın görünmesi de sahipli bir hisse olduğunu gösteriyor.tabi bu öngörülerimiz kanaatimizdir bağlayıcı degildir.

GaKKoS
26-04-2011, 12:17
Evet beklenen Proje belli oldu arkadaşlar...

Projemimizin ismi ISTWEST.. Çok şık bir isim bulmuşlar..

İnternet Sitesi :

http://www.istwest.com/

Proje hakkında detaylı bilgi ve resimleri bulabilirsiniz..

ayhan53
26-04-2011, 13:40
http://img862.imageshack.us/img862/5649/222y.jpg

Haftalıkta tekstil sektörü hisselerinin en güçlü performansı gösterdiğini söylemiştik, bu grupta DERIM en yüksek getiriyi sağladı. DERIM hissesinde geçtiğimizde son günlere benzer iki adet hareket olmuş, sonrası grafikte net olarak görülüyor. Buralardan alım yapmak cesaret işi.

http://img546.imageshack.us/img546/9306/333pm.jpg

Haftanın ikinci en güçlü hissesine, YUNSA’ YA bakalım. Fiyat stratosfere doğru yönelmiş, oksijen seyreldikçe nefes almanın zorlaştığı unutulmamalı. Hisse 2009 diplerinden 6 kat yükselmiş durumda. Bunu destekleyecek bir temel gelişme, kar artışı yeni pazarlara açılma gibi bir gelişme henüz yok. Hisse tüm ortalamalarının üzerinde kalmaya devam ediyor.

http://img269.imageshack.us/img269/8301/444hbp.jpg

Üçüncü güçlü hisse ALTIN, grafik YUNSA’ YA çok benziyor. Stratosfere doğru harekete devam, 2009 diplerinden yükseliş 7 katı bulmuş durumda. Direnç gökyüzü, destek 15,00.

http://img710.imageshack.us/img710/7513/555ly.jpg

Sektörel olarak öne çıkmayan fakat hisse performansı olarak dikkat çeken ERBOS’UN, yükselişi devam ediyor, 2009’dan itibaren yükseliş 5 katı buldu. En yakın destek olarak 25 düşünebiliriz, ama işler sarpa sardığında yakalanabileceği şüpheli.

http://img130.imageshack.us/img130/1827/34686416.jpg

Sonuç: Spekülatif hisselere bu kadar yoğun talep olması piyasanın genelinin güçsüz olduğunu düşünmemize yol açıyor, bu hisseler/sektörlerin öne çıkması önümüzdeki günlere doğru bir düzeltmeyi gündeme getirebilir mi?

Salim Kasap - Turkish Yatırım

GaKKoS
26-04-2011, 13:50
Üçüncü güçlü hisse ALTIN, grafik YUNSA’ YA çok benziyor. Stratosfere doğru harekete devam, 2009 diplerinden yükseliş 7 katı bulmuş durumda. Direnç gökyüzü, destek 15,00.

Sonuç: Spekülatif hisselere bu kadar yoğun talep olması piyasanın genelinin güçsüz olduğunu düşünmemize yol açıyor, bu hisseler/sektörlerin öne çıkması önümüzdeki günlere doğru bir düzeltmeyi gündeme getirebilir mi?

Salim Kasap - Turkish Yatırım

Vay Salim Kasap Bey'e bakarmısın , ALTIN kız ile ilgili yorum da bulunmuş...

En çok da direnç Gökyüzü lafını sevdim..

Düzeltme konusuna gelince , 2009 diplerden bahsetmiş.. Şu anda IMKB'de 2009 diplerden günümüze gelirken 7 kat artan hisse sadece ALTIN yıldızmıymış..

Kaldı ki heralde ARSA Projesinden bihaber... Sadece projeden kasasına girebilecek (Beklentilere göre ) 200 milyon TL şu anda hisse fiyatının yarısı kadar ediyor...

Neyse izlemeye devam edelim..

Ayhan abi paylaşım için teşekkür ederim..

yatutarsa
26-04-2011, 16:11
Evet beklenen Proje belli oldu arkadaşlar...

Projemimizin ismi ISTWEST.. Çok şık bir isim bulmuşlar..

İnternet Sitesi :

http://www.istwest.com/

Proje hakkında detaylı bilgi ve resimleri bulabilirsiniz..

Peki bu haberi İMKB ye bildirmeleri gerekmiyor mu gakkos kardeş???

GaKKoS
26-04-2011, 16:15
Peki bu haberi İMKB ye bildirmeleri gerekmiyor mu gakkos kardeş???

Gerekmiyor sayın yatutarsa ,

İştiraki olan Altınyıldız Gayrimenkul'e ait olduğu için artık arsa , bildirme zorunlulukları yok..

Ama bu şirketin projeden elde edeceği karı engellemez tabiki... En basit örnekle 200.000 TL kar gelse , 5 Lira hisse başı fiyat eder ,

Yani kafadan ister 5lira eksik işlem gördüğünü düşünün ister fazla... Ama bu kar öyle yada böyle gelecek...

GaKKoS
27-04-2011, 00:05
Sayın Cem Boyner'in basın lansmanında bir video ,

Gerçekten çok güzel anlatmış..

Proje şimdiden konuşulmaya başlanmış..

http://www.havadanemlakvideo.com/nerede/fer_yapiboyner_holding/istwestcem_boyner-218_0.html

GaKKoS
27-04-2011, 09:06
BOYNER HOLDİNG’İN YENİBOSNA’DAKİ ALTINYILDIZ FABRİKASI ARSASINDA 931 KONUTLUK PROJE GELİŞTİRİLECEK-MİLLİYET

Boyner Holding'in kuruluşlarının temellerini 1970’li yıllarda attığı Yenibosna’daki Altınyıldız Fabrikası’nın arsası, bugün yeni bir kent yaşamının temellerinin atıldığı bir proje olarak ortaya çıkıyor. İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerindeki 70 dönümlük arsada 931 konutluk proje geliştirilmesi için Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’i ikna eden isim ise Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova oldu. Projede Boyner’in düşünceleri doğrudan etkili oldu. Milliyet Gazetesinin haberine göre, Fer Yapı ve Boyner Holding ortaklığında ilerleyen istwest, 70 dönümde 218 bin metrekarelik inşaat olarak tasarlandı. Satılabilir alanı 126 bin metrekare olarak planlanan ve iki yıl sonra teslim edilecek olan istwest’in maliyeti ise 150 milyon dolar. Stüdyo daireden 5+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı projede metrakare fiyatları ise 2 bin 800 TL ile 3 bin 689 TL arasında belirlendi. Projede 17 bin metrekarelik ticari alan da bulunacak. Feryapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, 70 dönümlük bu arazinin kendileri için de bir prestij kaynağı olduğunun altını çizdi. Projeyi, Cem Boyner’in istek ve çekincelerini merkeze alarak geliştirdiklerine dikkat çeken Kumova, şöyle konuştu: “Cem Bey ile Boğaziçi Üniversitesi’nden tanışırız. Arsa görüşmeleri başladıktan sonra birlikte yol aldık. Projede üniversite öğrencileri ve havalimanı merkezli yaşayanlara hitap ettik. Aileleri unutmadık. Yaşam alanlarını bol tuttuk. Yaşlılar içinde sessiz ve sakin köşeler kurguladık.” 1970’li yıllarda Yenibosna’da Altınyıldız Fabrikası’nın kurulduğu dönemde çevrede kurtların dolaştığını belirten Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, projenin arazisinin kendileri için önem taşıdığına dikkat çekti. Yola çıkarken perakendecilikten gelen koşulsuz müşteri mutluluğunu bu projeye taşımak istediklerini, bu yüzden birçok görüşmeden sonuç alınamadığını vurgulayan Boyner, Fer Yapı’nın yaklaşımları ile bu kanaatlerinin değiştiğini kaydetti.Kurgulanma aşamasında kendilerinin de yer aldığını belirten Boyner, şöyle konuştu: “Burada çocuk bakımından evcil hayvanların gezdirilmesine kadar birçok konuda hizmet bulabileceksiniz, yaşamı hissedeceksiniz. Bir de arazinin tam karşısındaki Starcity AVM ile sinerji içinde olan ve soyutlanmayan bir proje olsun istedik.”

http://ekonomi.milliyet.com.tr/-altinyildiz-li-projede-boyner-in-istegi-merkezde/ekonomi/ekonomidetay/27.04.2011/1382856/default.htm

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

aLLoFFs
27-04-2011, 09:25
Kabaca m2'sini 3000 TL'den satmak istiyorlar. SatıLabiLir alan 126.000 m2 Toplam 378 Milyon TL hasılat elde edilecek. Büyük oLasıLıkla ALTIN hiçbir masrafa karışmayacak. %40 gibi bir pay alsa, 111 Milyon üç yılda gelecek.

GaKKoS
27-04-2011, 09:33
Kabaca m2'sini 3000 TL'den satmak istiyorlar. SatıLabiLir alan 126.000 m2 Toplam 378 Milyon TL hasılat elde edilecek. Büyük oLasıLıkla ALTIN hiçbir masrafa karışmayacak. %40 gibi bir pay alsa, 111 Milyon üç yılda gelecek.

Fakat şu anda m2 fiyatı daireler için geçerli ve faizler ile birlikte bu rakam 3.500-4.000 civarını bulabilir.

Dükkanlar için bence m2 si minumum 25.000 ile 25.000 TL civarında olacaktır. Bu da en az bu projeden bana göre 550.000 TL gibi bir rakama geliyor ki bu da 3 yıl içinde kemiksiz 220.000 milyon TL civarı ediyor.

Kaldı ki unutmayalım Starcity AVM de hemen karşısında... Bu proje bölgeyi iyice canlandıracak ve AVM gelirlerindede ciddi bir yükseliş olacaktır.. Kira gelirleri de bu sayede ciro artışları ile katlanacaktır..

Bence bu haberler gayet olumlu ve güzel..

Bakalım nasıl değerlendirecekler tahta yapıcılar bu gelişmeleri...

yatutarsa
27-04-2011, 10:10
BOYNER HOLDİNG’İN YENİBOSNA’DAKİ ALTINYILDIZ FABRİKASI ARSASINDA 931 KONUTLUK PROJE GELİŞTİRİLECEK-MİLLİYET

Boyner Holding'in kuruluşlarının temellerini 1970’li yıllarda attığı Yenibosna’daki Altınyıldız Fabrikası’nın arsası, bugün yeni bir kent yaşamının temellerinin atıldığı bir proje olarak ortaya çıkıyor. İstanbul Basın Ekspres Yolu üzerindeki 70 dönümlük arsada 931 konutluk proje geliştirilmesi için Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner’i ikna eden isim ise Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova oldu. Projede Boykili oldu. Milliyet Gazetesinin haberine göre, Fer Yapı ve Boyner Holding ortaklığında ilerleyen istwest, 70 dönümde 218 bin metrekarelik inşaat olarak tasarlandı. Satılabilir alanı 126 bin metrekare olarak planlanan ve iki yıl sonra teslim edilecek olan istwest’in maliyeti ise 150 milyon dolar. Stüdyo daireden 5+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı projede metrakare fiyatları ise 2 bin 800 TL ile 3 bin 689 TL arasında belirlendi. Projede 17 bin metrekarelik ticari alan da bulunacak. Feryapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, 70 dönümlük bu arazinin kendileri için de bir prestij kaynağı olduğunun altını çizdi. Projeyi, Cem Boyner’in istek ve çekincelerini merkeze alarak geliştirdiklerine dikkat çeken Kumova, şöyle konuştu: “Cem Bey ile Boğaziçi Üniversitesi’nden tanışırız. Arsa görüşmeleri başladıktan sonra birlikte yol aldık. Projede üniversite öğrencileri ve havalimanı merkezli yaşayanlara hitap ettik. Aileleri unutmadık. Yaşam alanlarını bol tuttuk. Yaşlılar içinde sessiz ve sakin köşeler kurguladık.” 1970’li yıllarda Yenibosna’da Altınyıldız Fabrikası’nın kurulduğu dönemde çevrede kurtların dolaştığını belirten Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, projenin arazisinin kendileri için önem taşıdığına dikkat çekti. Yola çıkarken perakendecilikten gelen koşulsuz müşteri mutluluğunu bu projeye taşımak istediklerini, bu yüzden birçok görüşmeden sonuç alınamadığını vurgulayan Boyner, Fer Yapı’nın yaklaşımları ile bu kanaatlerinin değiştiğini kaydetti.Kurgulanma aşamasında kendilerinin de yer aldığını belirten Boyner, şöyle konuştu: “Burada çocuk bakımından evcil haar birçok konuda hizmet bulabileceksiniz, yaşamı hissedecerşısındaki Starcity AVM ile sinerji içinde olan ve soyutlanmayan bir proje olsun istedik.” http://ekonomi.milliyet.com.tr/-altinyildiz-li-projede-boyner-in-istegi-merkezde/ekonomi/ekonomidetay/27.04.2011/1382856/default.htm Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

yatutarsa
27-04-2011, 10:11
YaTuTaRSa ;)

yatutarsa
27-04-2011, 17:18
Arkadaşlar kademeleri verebilecek var mı???

yatutarsa
28-04-2011, 15:13
Kademe gören arkadaşlar arada paylaşırsa forumun tadı olur...

yatutarsa
28-04-2011, 15:47
Kağıt 18 ve üzeriye çıksada elimdekileri versem, zaten az bi lotum kaldı... Yeni limanlara yelken açma zamanı geldi galiba...

desiber
28-04-2011, 20:32
Arkadaşlar pazargünü açıklanacak daire satış rakamlarına odaklı haftanın son gününü spekülatif bir yükselişle yarın 1 tavan ve yükselişle 20 lere deyeceğimizi öngörüyorum.İlk seans tavan kapaması muhtemeldir.yarın ola hayır ola,uzun vadeli bekleyen sabreden kazanacaktır bu beklentiler ve kar artışının dillenmeye başlamasıyla esas faliyet karında iyi bir yükseliş olması kaçınılmaz,zira kuzay afrika ülkelerinin siparişleri türkiyeye kaymış durumda fabrikalar sürekli üretim artışı yaşamakta,Altın yıldızda %40 üretimi arttırmış durumda,bu yıl tekstil şirketlerinin yılı olacak,uyuyan devler var nice bizde bunlardan biriyiz.Saygılarımla
DESİBER

kazanç
29-04-2011, 00:41
Herşeyden önce tekstil sektörü yeniden altın çağı değilse bile en iyi ve en güzel dönemlerinden birini yaşıyor diyebiliriz.Üstelik rusya ,iran ve balkanlar ile ortadoğu ülkelerine yapılan ihracatlar ile mağaza amak için oluşturulan düşünceler altınyıldızı herzaman en önde götürecektir.Önümüzde 31 mayısa ne kaldı.Dağ gibi %56 lık temettü var.üzerinde bu fiyatla işlem görüyor.bekleyen nakit parayı cebine koyacak.tabi daha önce gelicek ilk çeyrek bilanço acıklaması var.7.500 milyon üzerinde bir kar rakamı hisseyi sürükler ve götürür.Hemen arkasından sanırım kendi arazisi üzerindeki rezidans yapılması var.burdan gelecek kar rakamlarının hesabı yapılıyor.daha ne olsunhazirana kadar bu üç beklenti sayın arkadasımın yazdığı gibi 25-30 lu fiyata yaklaştırabilir.yaz tatılınin ardından eylül-ekim gibi birikmiş olan ve 4 yıldır verilmeyen bedelsizde gündeme illaki gelecektir,gelirse işte o zaman çift katlı ekmek kadayıfın tadına doyum olmaz...sağlıcakla kalınız.

desiber
29-04-2011, 13:06
Arkadaşlar pazargünü açıklanacak daire satış rakamlarına odaklı haftanın son gününü spekülatif bir yükselişle yarın 1 tavan ve yükselişle 20 lere deyeceğimizi öngörüyorum.İlk seans tavan kapaması muhtemeldir.yarın ola hayır ola,uzun vadeli bekleyen sabreden kazanacaktır bu beklentiler ve kar artışının dillenmeye başlamasıyla esas faliyet karında iyi bir yükseliş olması kaçınılmaz,zira kuzay afrika ülkelerinin siparişleri türkiyeye kaymış durumda fabrikalar sürekli üretim artışı yaşamakta,Altın yıldızda %40 üretimi arttırmış durumda,bu yıl tekstil şirketlerinin yılı olacak,uyuyan devler var nice bizde bunlardan biriyiz.Saygılarımla
DESİBER

Beklentim 2. seans olacak görünüyor.
Saygılarımla
DESİBER

yatutarsa
29-04-2011, 16:35
19 da direnç var mıydı? Kaç lot var acaba 19 da bi türlü kıramıyor

gokhangs
29-04-2011, 17:26
Bakalım ekside kapatabilecekmiyiz

yatutarsa
29-04-2011, 17:37
ALTINYILDIZ gerçek hareketini, tahta yapıcının düşündüğü hedef fiyatı mayıs 15 ten sonra görmeye başlar... Temettüye kadar kağıdı agresif yukarı agresif aşağı yaparak adam dökerler ancaaa... Burda hissenin seans sonunda kaç olabileceğini yazmasınız daha iyi olur hem ky yanılır HEMDE SPEK AMCA İNAT YAPABİLİRRR...

denizozbilek
29-04-2011, 22:25
tahtaya yeni yeni arkadaslarin katilmasi cok iyi umarim istedignizi alirsiniz... bekleyen kazanir bu hissede...bu tam 3 cü senem saygilarla...:he::he::he:

kazanç
01-05-2011, 03:08
Altınyıldızda yüksek bedelsiz verebilecek hisselerden biri olarak görünüyor.31 mayıs % 56 temettü ödemesinden önce 2011 ilk çeyrek bilançosuda önümüzdeki hafta sanırım gelebilecektir.Heyecanlı bir dönem olacağa benziyor.zira yünsa gibi tekstil sektörü hisseler iyi bilanço acıkladılar.yuvarlak rakamla sayarsak Değerleme fonunda 130 milyon,kardan ayrılan kısıtlanmış yedeklerde 34 milyon ,geçmiş yıl karı olarak 29 milyon gözüküyor.Sermaye artırımında kullanılabilecek tutar ise 165 milyon verilmektedir .ödenmiş sermaye 40 milyon olduğuna göre yaklaşık bedelsiz verme potansiyeli % 413 olmaktadır.Geçen 4 yılda sermaye artırımına gitmeyen şirketin bu yıl sonbaharında artırıma gidebilecegi ihtimali yüksektir.Bu da ayrı bir beklenti olarak gözükmektedir.sağlıcakla kalınız.

denizozbilek
02-05-2011, 09:09
Mustafa Koç, Cem Boyner'den pilotu için ne istedi?
Koç Holding'in patronu Mustafa Koç özel uçağının pilotu için Cem Boyner'den ne istedi?
01 Mayıs 2011 / 20:11Boyner ve ortağı Fer Yapı’nın Yenibosna’da eski Altınyıldız fabrika arazisine inşa edeceği İstWest projesinde resmi satışlar aslında bugün başlayacaktı. Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, projeyi geçtiğimiz Salı günü basına tanıttı. Ne olduysa o anda oldu. Ertesi gün gazetelerde haberleri okuyanlar soluğu projenin yapılacağı arazide aldı. Satış ofisindekiler ne olduğunu anlayamadı. O gün saat 14.00’te kapılar kapatılmak zorunda kaldı. Mustafa Koç’un pilotu da projeden ev almak isteyenler arasındaydı. Başaramayınca Koç’tan rica etti: “Cem Bey sizin yakın arkadaşınız. Bir telefon etseniz de bize öncelik tanısalar...”

Geçtiğimiz hafta Salı günü İstWest projesi kamuoyuna tanıtıldı. Bu proje, Yenibosna’da Altınyıldız fabrika arazisinin Star City Alışveriş Merkezi’ne dönüşen kısmından sonra kalan yaklaşık 70 dönümlük bölümde yükselecek.

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Çırağan Sarayı’ndaki tanıtım toplantısında ilk konut projesine adım attıklarından olsa gerek oldukça heyecanlı görünüyordu. Bomonti’deki iTower projesinin gördüğü büyük ilginin verdiği özgüvenle Fer Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova projeye inancını ortaya koydu.

Çırağan Sarayı’ndaki bu toplantıda ikili ile Cuma günü baş başa görüşmek üzere sözleştik.

Cuma günü Maslak’ta Boyner Holding merkez binasından içeri girdim. Cem Boyner, projenin gördüğü ilgi karşısındaki şaşkınlığını gizlemiyordu. “Böyle bir teveccüh ile karşılaşacağımızı hiç ummuyordum” diye söze başladı.

Fer Yapı’nın Satış Pazarlama Müdürü Didem Yeniley de son raporları masaya koydu:

Atıyorlar mı acaba?

“Henüz resmi olarak satışa başlamadık. Biliyorsunuz satış için 1 Mayıs tarihini göstermiştik. Ancak projenin basına tanıtımından sonra Çarşamba günü satış ofisi adeta kilitlendi. Daha ilk gün projenin yüzde 16’sı gitti. Bugün geldiğimiz noktada ise 370 dairenin satışı tamamlandı, sözleşmeleri yapıldı.”

Didem beni uyarmayı da ihmal etmedi. “Siz proje yazılarınızı Pazar günleri çıkarıyorsunuz. Cumartesi günü akşam saatine kadar muhtemelen bu sayı çok farklı bir noktaya gidebilir. Size Cumartesi akşam üstü son rakamı veririm.”

Masada karşımda oturanlardan biri 21 yıllık gazetecilik hayatımda yakından tanıdığım, sözünün eri olarak bildiğim Cem Boyner olmasa vallahi de billahi de ‘Beni kafalıyorlar’ diye düşüneceğim.

475 daire satıldı

Cem Boyner, sabah Mustafa Koç’un aradığını ve uçağını kullanan pilotu için ricacı olduğunu söylüyor. “Sanıyorum pilotun adı Tolga’ydı. Havaalanına yakınlığı nedeniyle projeden ev almak istemiş. Kendisine sıra gelmemiş. O da bu yola başvurmuş” diyor. Boyner, bu arada şaka yollu Didem’e de takılıyor: “Çocuklar için de ev ayırtmayı düşünüyordum ancak sanırım mümkün görünmüyor.”

Didem Yeniley ile Cumartesi günü saat 17.00 itibarıyla bir kez daha telefonla konuştum ve son rakamları aldım. 931 konutluk projede dün itibarıyla yüzde 51’lik satış rakamına ulaşmışlardı. Yani 475 daireye çıkmışlardı.

Cuma sabahı saat 11’de görüştüğümde sayı 370’di. 24 saat sonra 105 daire daha satılmıştı. Bu Türkiye konut sektöründe bir rekor olsa gerek. Satışa başlamadan konutların yüzde 51’inin tükendiği bir başka projeye en azından ben tanık olmadım.

Adeta çölde vaha gibi

Proje konum itibarıyla İstanbul’un çok merkezi bir noktasında bulunuyor ve bu kadar ilgi çekmesinde kuşkusuz lokasyonun büyük katkısı var. Havaalanı ile Basın Ekspres Yolu ekseninde, E5’e de çok yakın olan İstWest, bölgede belki hiçbir konut projesinde olmayan yeşil alanı ile hemen dikkat çekecek. O bölgenin ne kadar yoğun yapılaşma içinde olduğu düşünülürse çölde vaha gibi ya da 32 diş arasında parıldayan altın diş gibi düşünülebilir. Projede ilk etabın Mayıs 2013’te, ikinci etabın ise Eylül 2013’te tamamlanması planlanıyor.

Oturanı göklere çıkaracak Back-Up hİzmetİ olacak

Her daire sahibinin rezidans hizmeti alacağı projede Boyner markasına özgü Back-Up servisi de en üst düzeyde olacak. Cem Boyner, back-up hizmetinin sınırlarını, “Yaşayanı göklere çıkaracak bir servis anlayışındaki her türlü hizmet. Evdeki yaşlının bakımından ilaç ve vize tedariğine, buzdolabı alışverişinden çocuğun okuldan alınmasına kadar herşey” olarak tanımlıyor.

Projede halka açık, geniş meydanları olan, gurme restoran ve showroomların bulunduğu bir çekim merkezi de yer alıyor. Bu hizmetler özellikle o bölgede çok büyük bir ihtiyaca cevap vereceği düşünülüyor.

İstesek 1.800 daire yapardık, ama ilk ve son işimiz olabilirdi

Cem Boyner, karşılaştıkları bu yoğun ilginin sebeplerini şöyle aktardı: “Bu proje için 6 ay boyunca geceli gündüzlü çalışıldı. Aslında emsal ile ilgili bastırıp buraya 1.800 daire de yapabilirdik. Fakat böyle birşey yapsak bu bizim konutta ilk ve son işimiz olabilir, kimbilir belki Fer Yapı adını değiştirmek zorunda kalabilirdi. Biz burada büyük fedakarlıklarla çok ama çok nitelikli iyi bir ürün çıkarmaya çalıştık. Çünkü burası günde 2 milyon kişinin önünden geçtiği İstanbul’da tam vitrin bir noktada. Mesela Boğaziçili bir profesör tanıdığım aradı. ‘Sessiz havuz’ fikri çok iyi dedi. Çoğu tatil köyünde dahi düşünülmeyen ayrıntıları bu projeye koyduk. Basın toplantısında da söylediğim gibi kral gibi yaşamanız için kral olmanız gerekmiyor. Bu proje, bu bölgede adeta çölde vaha kadar değerli. Burada evlerinde oturanlara hobileri ile iç içe yaşama imkanı sunuluyor. Ben projeye ilgi gösterenleri görüyorum. Şu garantiyi verebilirim; orada oturanlar komşularını sevecekler. “

Bütün hesabımız şaştı yatırım amaçlı gelen 4+1 daire alıp çıktı

Söz konusu projeyi Boyner Holding ile birlikte hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçiren Fer Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova ise tüm hesaplarının şaşmasından şikayetçi. “Bir ayda satmayı planladığınız daireyi 1 günde satınca tüm hesaplar da allak bullak oldu” diyor.

Ben daha birinci günün sonunda fiyatına zam yapan proje görmemiştim. 931 dairelik projenin yüzde 15’i daha satışa çıkmadan ilk günde satılınca doğal olarak metrekare fiyatları da yüzde 8 zamlanmış. Ramadan Kumova, şu an ortalama 3 bin 400 TL fiyatla satış yapıldığını söylerken bunun gerekçesini de şöyle aktardı:

“Bütün projelerde konutlar belli dilimlere ayrılır ve ilk çıkışta, 3’üncü ayda, 6’ncı ayda, 1 yıl sonunda ne fiyata çıkılacağı öngörülerek satış yapılır. Böylece ilk alanlar kazanır. Çünkü sonuçta bu ilk alanlar projeye daha başlamadan güven duyanlardır. Ancak bizim hesap şaştı. Eylül’de satmayı planladığım daireye de alıcı gelince mecburen zam yaptık. Büyük ihtimalle 931 dairenin tamamını satacağız. Bu arada ilginç olaylara tanık oluyorum. Projeden yatırım amaçlı 1+1 ya da 2+1 almak için gelenlerin projeyi çok beğenip ‘Ben de burada otururum’ diyerek 3+1 ve 4+1’e yöneldiğini görüyorum. Florya bölgesinden çok fazla müşterimiz oldu. Onlar büyük evde yaşamaya alışıklar. 4+1’in de üzerinde daire istiyorlar.”

Sadece fiyat konusunda değil, mimari açıdan da planlar şaşmış vaziyette. Projede Star City alışveriş merkezinin tam karşısına denk gelen bir blok var. Bu blok satışa çıkmayacak, gelen talebin hangi tip büyüklükte daireye dönük olduğuna göre şekillenecekti. Kumova muhtemelen bu bloktaki dairelerin de mevcut plana göre satılacağını söyledi.

Kumova’nın verdiği bilgiye göre, projede 1+0 daireler toplam projenin yüzde 5’i kadar bölüm kaplıyor. 1+1 dairelere ayrılan pay yüzde 26 civarında. 2+1 daireler için de yüzde 25’a yakın bir pay ayrılmış. 3+1 daireler yüzde 28’lik, 4+1 daireler ise yüzde 10’luk bir pay kaplıyor. 130 bin metrekare satılabilir alanı olan projede 5+1 daire seceneği de var.

Mangal için özel alanı var

Bu projede hemen hemen her projede görebileceğimiz ayrıntıları yazmayacağım. Her projede göremeyeceğiniz detayları yazmakta fayda var. İstWest’de eviniz 1+0 stüdyo bile olsa her daireye kapalı otopark alanı mevcut olacak. Pilates, aerobik ve yogo stüdyoları, sessiz havuz, teras havuzu, resim heykel, müzik dans çalışmaları yapılabilecek stüdyolar, bilardo, langırt, briç oynanabilecek çok amaçlı salonlar, macera parkı, tırmanma duvarı, akülü araba alanları, özel mangal alanları, engelliler için düşünülmüş yaşam alanları, Zen bahçesi, evcil hayvan parkı dikkati çeken ayrıntılar.

Ercan İnan/Vatan

denizozbilek
02-05-2011, 09:14
adamlar ekmek satar gibi ev satiyorlar!!! yuh artik yaaa ;) :) bu hizla bu hafta sonuna bütün evleri satarlar... 4 günde projenin %51 satmislar... böyle giderse en kötü ihtimalle 320 milyon tl altinyildizin kasasinda...

Maranello_7
02-05-2011, 17:44
adamlar ekmek satar gibi ev satiyorlar!!! yuh artik yaaa ;) :) bu hizla bu hafta sonuna bütün evleri satarlar... 4 günde projenin %51 satmislar... böyle giderse en kötü ihtimalle 320 milyon tl altinyildizin kasasinda...

Merhabalar, 320 milyon tl'yi nasıl hesapladığınızı öğrenebilir miyim acaba? Bir de Star City ile bir bağı var mı Altın'ın? Son iki çeyrekte gelen "Diğer Faaliyetlerden Gelir ve Karlar" ın sürdürülebilirliği var mıdır? Gakkoş hocam, sizin bir bilginiz vardır sanırım.

Beklentileri de geç keşfettim maalesef, inşallah ayağım uğurlu gelir :)

denizozbilek
02-05-2011, 23:31
Merhabalar, 320 milyon tl'yi nasıl hesapladığınızı öğrenebilir miyim acaba? Bir de Star City ile bir bağı var mı Altın'ın? Son iki çeyrekte gelen "Diğer Faaliyetlerden Gelir ve Karlar" ın sürdürülebilirliği var mıdır? Gakkoş hocam, sizin bir bilginiz vardır sanırım.

Beklentileri de geç keşfettim maalesef, inşallah ayağım uğurlu gelir :)

gerci 320 milyon tl dedik ama sürekli m2 fiyatlar degiisyor :)
m2 fiyatlarındaki son durum 3850 - 4950 tl arasinda, ama biz en kötü senaryoda 3,850
evlerden : 11500 x 3850 = 442 milyon tl
dükkanlar: 17.000 x 20.000 (daha yukarılarda da bir fiyat olabilir) = 340 milyon tl
toplamı = 782 milyon x 0.475 ( %47,5 altinyildizin hasilat paylasimi )= 371 milyon tl hisse başı kazanç ise 9,28 TL oluyor.
Ayrıca satış stratejisi her 100 konutta % 8 zamlanacakmis... gerci bu aralar sürekli zam yapilip duruyor ;)

http://www.tebernuskirecci.com.tr/index.php?bolum=vatandas_soruyor&obje=arama&id=7&baslik=tebernus_kirecci&kelime=istwest&sayfa=5

m2 fiyatlari sürekli artiyor bu yukardaki link de arkadaslar arayip sürekli fiyat aliyorlar...

denizozbilek
02-05-2011, 23:36
yukardaki yapistirdigim site adresinde bir yatirimcinin istwest den ev almak icin aramis

Merhabalar, istwest projesi ile fiyat araştırması yaptım.iyi konumlu dairelerin çoğu satılmış kalanların ise metrekare fiyatı 4.000 tl'yi aşmış durumda. Satış müdürleri fiyat hedeflerinin lansman fiyatı üzerine %50 olduğunu söyledi. Çok beğendiğim bir lokasyonda olan ve oturmak için düşündüğüm bu projede halen prim şansı var mı sizce? Belirttiklerine göre 5 günde 900 dairenin 600 kadarı satılmış ben karar verene kadar daire kalmayacak sanırım.

yani dedigim gibi m2 fiyatlari sürekli degisiyor :halayci: özellikle sona dogru fiyatlar baya zamlanacak... özellikle dükkanlari m2 20 bin demisiz ama ben sahsen bu fiyatin daha da cok artacagini düsünüyorum en iyisi izleyip görmek :halayci::halayci::halayci::halayci:

Maranello_7
03-05-2011, 00:22
yukardaki yapistirdigim site adresinde bir yatirimcinin istwest den ev almak icin aramis

Merhabalar, istwest projesi ile fiyat araştırması yaptım.iyi konumlu dairelerin çoğu satılmış kalanların ise metrekare fiyatı 4.000 tl'yi aşmış durumda. Satış müdürleri fiyat hedeflerinin lansman fiyatı üzerine %50 olduğunu söyledi. Çok beğendiğim bir lokasyonda olan ve oturmak için düşündüğüm bu projede halen prim şansı var mı sizce? Belirttiklerine göre 5 günde 900 dairenin 600 kadarı satılmış ben karar verene kadar daire kalmayacak sanırım.

yani dedigim gibi m2 fiyatlari sürekli degisiyor :halayci: özellikle sona dogru fiyatlar baya zamlanacak... özellikle dükkanlari m2 20 bin demisiz ama ben sahsen bu fiyatin daha da cok artacagini düsünüyorum en iyisi izleyip görmek :halayci::halayci::halayci::halayci:

Hadi hayırlısı :) Yeni fabrikanın nereye yapılacağı belli mi peki? Ya da yapıldı ve bitti mi? :D

denizozbilek
03-05-2011, 09:35
Hadi hayırlısı :) Yeni fabrikanın nereye yapılacağı belli mi peki? Ya da yapıldı ve bitti mi? :D

birader sen nasil yatirimcisin bir aratirma yapmadan mi aldin bu kagiti... akalt tekstilin fabrikasi kiralandi 5 yilligina yanilmiyorsam 24 milyon dolara... ve eski fabrikada ki üretimden % 40 kapasite artirildi yeni gecilen yerde

Maranello_7
03-05-2011, 10:32
birader sen nasil yatirimcisin bir aratirma yapmadan mi aldin bu kagiti... akalt tekstilin fabrikasi kiralandi 5 yilligina yanilmiyorsam 24 milyon dolara... ve eski fabrikada ki üretimden % 40 kapasite artirildi yeni gecilen yerde

Bilançoları inceledim sadece, ve son proje hakkında gelişmeleri öğrendim. Benim açımdan yeterli verilerdi bunlar yatırım yapmak için. Sorduğum soru ise yatırım kararımı etkileyecek ciddi bir parametre değildi. Sadece meraktı. Saygılar.

polark
03-05-2011, 11:56

fabrika kiralandi silivride simdi feryapi projesi 300 milyon borc, eldeki fabrika gitti,makinalar gitti, boyner kazanclarin yarisindan fazlasini bedava kredi olarak aliyor (2010 yili 35 milyon tl kredi verildi boynere) yani altin yildizin ici bosaltiliyor.
arsadan yapilan kazanclarla yeni bir fabrika yatirimi yapilmali aksi takdirde tasima suyla degirmen dondurulur,her yer hersey kiralik elle tutulur star city ve feryapi projesi harici birsey yok.firmanin ici bosaltiliyor.bedelsiz beklemek bu durumda cok zor.

yeni bir fabrika arsasi +binasi+makina ve tesisatlari = suandaki kazanclarin neredeyse hepsini goturur.

geriye ici sisirilmis spekulatif , boyner tarafindan ici bosaltilan 300 milyon (odenmis sermayesinin 7 kati) borcu olan yonetim giderlerini 30 milyon oldugu (hicbir yerde yok) uretimi kiralik fabrikalarda fason yaptiran koskoca bir altinyildiz, yatirimcisini bekliyor.

dogru soyleyeni 10 koyden kovuyorlar bu ulkde ama gercekleride gormek gerek.

uzun vade yukumlulukler mutlaka bir gun kapiyi calacak.s

atacak bisey olmayinca da bir gun starcity satiliga cikar.

arsa ve insaat isleri harici magazacilik islerinin - yazdigini dip notlarda bulabilirsiniz.

gecen yildan bugune % 220 artmis bir hisse daha ne kadar gider bu kadar borcla bilemem.dip notlari okuyup herkes kendi kararini versin.
ben okuyup anlayabildigim kadarini buraya yazdim.soylediklerimde asla yalan ve sahsi katkim yoktur. kap tan acip dip notlari okuyup analiz edin derim.

asla yt degildir.

adako
03-05-2011, 12:22
sektöründe lider tek firma

magurus
03-05-2011, 13:33
10.40 daki soktas 15.80 i gordu bugun.
4 aydan beri tasidigim 12.75 maliyetli altini 12.90 dan gecen hafta vermistim.
kaderin cilvesine bak ki 15.80 i gordu altin.

demek ki 14 gun daha sabretmek gerekiyormus.
sabrin bittigi yerde kagitlar ucmaya basliyor.
Tansever yine 10.80 lere kagidi dusururse diye herkesde bir korku var.bende bu yuzden sattim.
megerse altin uzun vade kagidiymis.aldin mi 6 ay arkana bile bakmayacaksin. bunu anladim.

hayat universitesi birde borsa universitesi ikisinide beraber okutuyorlar.
tuyo ise sabir eden kazanirmis.

anlamadigim nokta kimkime destek veriyor onu anlamis degilim.boynere 30 milyon kredi ver.ALTIN hissedarlarina ise tokat vur kagidi yerlerde surundur.
kaymagini da 3.45 lerde 4.10 lara gelen boyner yesin.
ADALET BUNUN NERESINDE...

13.00 lere gelirse yine almak niyetim.ilk goz agrim nede olsa ekranimda daima izliyorum.

asla yt degildir.

yazmayayım dedim ama dayanamadım...yukarıdaki porlak yazısı 13,04,2011 e ait...

fabrika kiralandi silivride simdi feryapi projesi 300 milyon borc, eldeki fabrika gitti,makinalar gitti, boyner kazanclarin yarisindan fazlasini bedava kredi olarak aliyor (2010 yili 35 milyon tl kredi verildi boynere) yani altin yildizin ici bosaltiliyor.
arsadan yapilan kazanclarla yeni bir fabrika yatirimi yapilmali aksi takdirde tasima suyla degirmen dondurulur,her yer hersey kiralik elle tutulur star city ve feryapi projesi harici birsey yok.firmanin ici bosaltiliyor.bedelsiz beklemek bu durumda cok zor.

yeni bir fabrika arsasi +binasi+makina ve tesisatlari = suandaki kazanclarin neredeyse hepsini goturur.

geriye ici sisirilmis spekulatif , boyner tarafindan ici bosaltilan 300 milyon (odenmis sermayesinin 7 kati) borcu olan yonetim giderlerini 30 milyon oldugu (hicbir yerde yok) uretimi kiralik fabrikalarda fason yaptiran koskoca bir altinyildiz, yatirimcisini bekliyor.

dogru soyleyeni 10 koyden kovuyorlar bu ulkde ama gercekleride gormek gerek.

uzun vade yukumlulukler mutlaka bir gun kapiyi calacak.s

atacak bisey olmayinca da bir gun starcity satiliga cikar.

arsa ve insaat isleri harici magazacilik islerinin - yazdigini dip notlarda bulabilirsiniz.

gecen yildan bugune % 220 artmis bir hisse daha ne kadar gider bu kadar borcla bilemem.dip notlari okuyup herkes kendi kararini versin.
ben okuyup anlayabildigim kadarini buraya yazdim.soylediklerimde asla yalan ve sahsi katkim yoktur. kap tan acip dip notlari okuyup analiz edin derim.

asla yt degildir.

porlagın bu yazısı ise 03,05,2011 e ait...aradan çok kısa bir zaman geçmiş...

porlağın aklı neredeydi acep o günlerde????????

ben buna gerçekten çok gülerim....

:kahkah::kahkah::kahkah:

polark
03-05-2011, 14:53
yazmayayım dedim ama dayanamadım...yukarıdaki porlak yazısı 13,04,2011 e ait...

porlagın bu yazısı ise 03,05,2011 e ait...aradan çok kısa bir zaman geçmiş...

porlağın aklı neredeydi acep o günlerde????????

ben buna gerçekten çok gülerim....

:kahkah::kahkah::kahkah:

amacim kimseyi etkilemek degildi.yanlis anlasilma olmasin.yatirimcilar uzun vadede mutlaka kazanacaktir.
dip notlardan cikardigim bazi kesitleri aciklamaya calistim.bu hisseden bende cok guzel kazandim ama gelecekte isallah yanlis yatirimlarla sirketin ici bosaltilmaz.
soylemek istedigim boyner haksiz bir sekilde altinyildiz i somurmesidir.
gecen yildan bugune bakin boyner % kac yukseldi altin % kac yukseldi.

eger ici bosaltilmazsa gelecegi olacaktir.
isallah herkes kazanir.

asla yt degildir.

aLLoFFs
03-05-2011, 14:55
Merhaba,

ALTIN'dan %22 karla dün itibariyle ayrıldım. Şirketin gelişen performansının devam edeceğini düşünüyorum. Ama sanki yeni geçtiğim şirket ALTIN'a göre daha iskontolu.

Herkese bol kazançlar dilerim.

desiber
03-05-2011, 23:41
amacim kimseyi etkilemek degildi.yanlis anlasilma olmasin.yatirimcilar uzun vadede mutlaka kazanacaktir.
dip notlardan cikardigim bazi kesitleri aciklamaya calistim.bu hisseden bende cok guzel kazandim ama gelecekte isallah yanlis yatirimlarla sirketin ici bosaltilmaz.

isallah herkes kazanir.

asla yt degildir.
Sayin porkak oyle bir yazmiski sanki sayin boyner kumar masasinda fabrikayi,makinlari kaybetmis.Tovbe yarabbim yazik diyorum sadece.Birde borc yapmis o masada.vay vay.....

bir sirket anca bukadar karalanir.ilk3aylik kar geldiginde yazinizi eksik etmeyin bizden saygilarimla
DESIBER

polark
04-05-2011, 01:10
Sayin porkak oyle bir yazmiski sanki sayin boyner kumar masasinda fabrikayi,makinlari kaybetmis.Tovbe yarabbim yazik diyorum sadece.Birde borc yapmis o masada.vay vay.....

bir sirket anca bukadar karalanir.ilk3aylik kar geldiginde yazinizi eksik etmeyin bizden saygilarimla
DESIBER

arkadaslar kimseyi ve hisseyi kucuk dusurmek istemem.beklentileri coktur.suan uzerinde 0.52 tl temettusu de vardir alacaklara hayirli olsun.
kap tan dip notlardan acip okudum.okumak isteyen acsin okusun aldigi hisse konusunda bilgi sahibi olsun.alacagim hissenin dip notlarini mutlaka okurum.bu benim yatirim anlayisim.

http://kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=854&paketTipi=-2

dip notlar;

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/49920.pdf

.................................................. ............2010.................................. .......2009
Kısa Vadeli Yükümlülükler......................380.722.678 tl.......................320.501.429
Uzun Vadeli Yükümlülükler.....................203.483.948..... ......................63.905.392

ÖZKAYNAKLAR..................................307.1 33.816.............................229.436.882 (arsa satisindan elde edilen kazanc ile fark olusmustur)

devami dip not sayfalarinda...

herkes istedigi gibi yorumlasin.kaybedilen veya kazanilanlar linkteki dosyalarda yaziyor arkadaslar.kimin ne yazdigi degil gercekleri okuyup burada paylasalim derim.baliklama atlamak yerine bilincli yatirim yapmak onemli.
belki ben yanlis yorumlamis olabilirim.
dip notlari okuyup olumlu +olumsuz bilgiler sizlere aittir.

ben sahsi dusuncemi acikladim.

ayrica bu yil textillerin yili olacak diyorlar.ama islerini cin de fason yaptiran firmalar icin bu kdv hic iyi olmadi diye gecenlerde cnbce de izlemistim.

kimse bedava para kazanmiyor bu dunyada.bende kolay kazanmadim kazanimlarimi.

yatirimlarimi bu nedenle bilincli yapiyorum.

kimseyi ve hisse darlari etkilemek istemem.

herkes yatirim kararlarinda ozgurdur.

bu yazilarim asla yatrim tavsiyesi degildir.sadece sesli dusunuyorum.

lord23
04-05-2011, 01:44

isallah herkes kazanir.

asla yt degildir.

altınyıldız ödenmiş sermaye 40 trilyon kar 77 trilyon+star city+konut projesi+yeni fabrikada %40 kapasite artışıyla üretime ara vermeden tam gaz devam

boynere gelince fiyatından hali ortada altınyıldızdan borç aldıysa borçlu olan düşünsün faiziyle geri öder 62 tane mağaza var sanki hepsi kendi malı hepsi kiralık 2 yıl kar eder 3. yıl kesin toplamından fazla zarar 10 yıldır geçmiş yıl zararlarını kapatamadı

yıl 2005--altınyıldız 1 tl 2011---19 tl----mayısta temettü---%400 bedelsiz potansiyel
yıl 2005--boyner 1 tl 2011---zorla 4 tl ----temettü o da ney-----bedelli her an olabilir olabilir
endeks 70.000 olmuş boyner günü eksi kapatıyor ne kazandığı ortada.

uzmankemal
04-05-2011, 02:49

isallah herkes kazanir.

asla yt degildir.

sayın polark arkadaş
uyanıklık yaptığınızı
hissede maniplasyon yapmaya çalışarak
milletin aklınızı karıştırmaya çalıştığınızı
sayın magurus üstad güzel yakalamış tebrik ederim magurus üstadı
uyanıklık yapmayın bidaha unutmayın burası kumar masası değildir
burdakilerde kumarbaz değildir

şeceat arz ederkende sirkatini söyleme
yapmışsın bir hata
edebinle sus da sayfa fazla kirlenmesin
konuştukça batıyorsun
beğenmiyorsan ALTIN kodlu hisseyi
elinde hisse varsa bir an önce şirket batmadan sat kurtul

yoksa anladık tavsiyeni bir daha bir daha tekrar etmene
gerek yok
senin klavuzluğuna ihtiyaç yok şimdilik
sağol var ol eksik olma
yorumlarına ihtiyaç hissesersek buraya yazarız
sağlıcakla kal bazen susmak konuşmakdan
daha iyidir.
hatasını kabul edip özür dilemekde çok büyük erdemdir.
atada ısrar edip pişkinlik cehalettir gaflettir.

Saygılarımla;
uzmankemal

*****ilâ edep ilâ edep*****

polark
04-05-2011, 11:27
ortaklar bu benden..

http://img855.imageshack.us/img855/921/screenshot006i.jpg

asla yt degildir.

polark
04-05-2011, 11:29
http://img691.imageshack.us/img691/206/screenshot007js.jpg

polark
04-05-2011, 11:31
http://img16.imageshack.us/img16/2079/screenshot008xz.jpg

balaban
04-05-2011, 12:30
Hisse topikleri bilgi mesajları içindir. Derinlik verilmesin demiyoruz ama 2 dakikada bir derinlik göndermenin pek faydalı olacağını düşünmüyoruz.

yatutarsa
06-05-2011, 18:01
Hisse Temettü haftasını mı bekliyor acaba, 19,50 den 18,50 lere geldik... Ky kısmısı da baya azaldı galiba :)

kazanç
07-05-2011, 01:13
Endeks teknik düzeltmesini yaptı sayılır.Pazartesi 200 puan daha verir açılışta ve sonra 68.ooo den itibaren 71.ooo lere doğru yolculuk başlar diye düşünüyorum.zira dow da bu hafta yükselen endekse bizim borsamızın tepki verdiği söylenemez.keza amerika da tarım dışı isdihdam verileri cuma iyi çıkmasına rağmen borsamız gene olumlu tepki vermedi.amerika da işsizlik oranının olumlu seyrederek % 9 lara gerilemesinde 3 cü defa olumlu tepki vermemesi bütün beklentilerin pazartesine kalmasına sebep olduğunu görmekteyiz.Keza değerli madenler ve emtia piyasasında sert düşüşler oldu.gümüş ve altın ile petrol ilk defa ciddi düşüş kaydetti.Bu da gösteriyor ki dolara olan güven artıyor ve amerikan parası ile euro değerleniyor.ve borsalarda ki endekslerde yükselmeye namzet olacak demektir.Yoksa tersi durumda dow tepetaklak yere çakılabilirdi.Gerçek olan birşey varsa Amerkan ekonomi verileri iyi gelmeye devam ediyor .Obama ile işsizlik,sosyal güvenlik ve sağlık sisteminde ciddi iyileşmeler verilere yansıyor...Altınyıldızımıza gelince ,hisse geçen hafta gizli düşüş sergiledi ,ama gizli diyorum aslında hisse düşüş yaptı gibi gösterip tüm zamanlarda kapanışını birkaç kademe yukarıdan kapatıp yükselişin gelebileceğinin sinyallerini verdi sanıyorum.Çünkü seans içinde çok zikzaklarla düşük gibi durdu göründü.cuma kapanışında bile seans içinde 18.00 li rakamlara inmesine rağmen kapanışı 18.50 den yapması manidar değilmidir.? Eğer 17.00 li fiyatlara gelseydi asıl uzun teknik düzeltmesini yapıyor diyebilirdik.ama bence bu kısa ve gizli teknik düzeltme pazartesinden sonra yukarıya olumlu olarak dönecek diye düşünüyorum.altınyıldızın teknik bollinger kanalındaki çıkışının 19.80 fiyatından sonra 20.70 de geçilirse yeni bir kanala girilerek ve 19.50 yi destek yapmak üzere yükselişine devam edebileceğini düşünüyorum.Hissenin takasındaki malın toplu olması kagıdın satışını ve piyasaya sert satışları gelmesini engelliyor veya malı ellerinde bulunduran( ki % 80 civarı iki aracı kurumun elinde bulunuyor)ların istedikleri fiyatı bulduğu veya beklentilerin bittiği yerde satışa geçecekleri anlaşılıyor. zira 2011 ilk çeyrek bilanço sanırım gelmedi.iyi bir bilanço karında artık yeni fiyatların konuşulabileceğinin analizini yapmamız gerekiyor.sağlıcakla kalınız.

desiber
09-05-2011, 12:05
Yüksek gelecek karla beraber,bu fiyatların hayal olacağı kesindir,herkes kar rakamına odaklanmış beklemekte,hareket hazırız,startı bilançolar verecek
DESİBER

polark
09-05-2011, 13:49
http://img846.imageshack.us/img846/9260/screenshot027lr.jpg

yatutarsa
10-05-2011, 15:34
Hisse Temettü haftasını mı bekliyor acaba, 19,50 den 18,50 lere geldik... Ky kısmısı da baya azaldı galiba :)

Takaslara bakıldığında dışarıda hisse kalmadığı görülüyor, kalanları toplamak için yukarı yönlü bi agresif hareket gerekir bence; temettü beklentisi var iken kimsenin aşağılardan satacağını sanmıyorummm...

polark
10-05-2011, 18:33
http://img849.imageshack.us/img849/4628/screenshot001aq.jpg

imkb deki satis baskisi nedeniyle malesef kafayi kaldiramiyoruz.

desiber
10-05-2011, 23:27
Takaslara bakıldığında dışarıda hisse kalmadığı görülüyor, kalanları toplamak için yukarı yönlü bi agresif hareket gerekir bence; temettü beklentisi var iken kimsenin aşağılardan satacağını sanmıyorummm...

kisa vadeli ilk beklenti benim icin 3 aylik kar rakamidir.yuksek karla ust seviyeler gorulecektir.sabreden kazanir.
DESIBER

kazanç
11-05-2011, 02:10
endekse paralel düşüş sergiliyor.normal bir hareket.hatta dayanıklı da diyebiliriz.çimentolar ve diger flaş hisseler dökülürken altınyıldız kendinden emin...ne de olsa yüksek ve iyi bir temettü verecek...konyayı ve digerlerini düşünün temettü yüksek beklenti yaratılarak hisseyi 300 liralara tasıdılar.sonra verilen kar payına bakın..31 mayısa ne kaldı.% 55 cepte sayılır..sonrası mı yola devam..sanırım 3 aylık bilanço gelmedi.analizi ni yaparız.altınyıldızda beklenti mi .? bitmez.....sağlıcakla kalın.

Maranello_7
13-05-2011, 21:28
guzel bilanco gelecek zaten bu kesin rahat olun
SAYGILARIMLA
DESIBER

Net Dönem Karı/Zararı -18.144.478

bekirozdil
13-05-2011, 21:55
Net Dönem Karı/Zararı -18.144.478

Finansal gider- Kambiyodan dolayı zarar. ayrıca stoklar fazla görünüyor.

polark
14-05-2011, 01:24
http://img200.imageshack.us/img200/5863/screenshot004af.jpg
http://img811.imageshack.us/img811/6605/screenshot005k.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/2707/screenshot007cn.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/152/screenshot006dz.jpg

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/53722.pdf

polark
14-05-2011, 01:32
http://img35.imageshack.us/img35/5246/screenshot008sr.jpg

bu giderlerin hangisi gercekci.gecen yila gore enflasyon %100 artmadi ama giderler maasallah %100 artmis.
yonetim giderleri+dagitim maliyetleri.

:notr:BU BILANCO SANKI CAKMA GIBI GELDI. :wink:

GIDERLERI SISIRMISLER...:(

asla yt degildir.

yatutarsa
14-05-2011, 13:04
Patronlar Temettü yalnız başlarına yiyecekler belli oldu...

desiber
14-05-2011, 16:03
Nedense rahat değiliz desiber kardeş...

Bilanço rakamlarını inceleyelim hafta sonu görelim bakalım neden kaynaklandı yoksa özellikle stok kalemini arttırıp bilerekmi zarar gösterdiler,tuhaflık olmalı bu işte.

desiber
14-05-2011, 16:07
http://img35.imageshack.us/img35/5246/screenshot008sr.jpg

bu giderlerin hangisi gercekci.gecen yila gore enflasyon %100 artmadi ama giderler maasallah %100 artmis.
yonetim giderleri+dagitim maliyetleri.

:notr:BU BILANCO SANKI CAKMA GIBI GELDI. :wink:

GIDERLERI SISIRMISLER...:(

asla yt degildir.

3 v 3 9 aylık bilançolar denetimden geçmemekte,dolaysıyla kalem oynatmalarıylada göstermelik olarak yapmış olabilirler.

sabo48
14-05-2011, 20:00
Bölümlere göre raporlamaya biraz baktım.Tekstil,Hazır Giyim,Perakende ve Gayrımenkul bölümlerinin hepsi olağanüstü yüksek finansal giderler yüzünden zarar yazmış.
İki Gayrımenkul bölümü toplam 15.302.847 TL. ile açıklanan toplam zararın büyük bölümünü oluşturmuş.
Bilanço analizi yapabilen bir arkadaş belki bize bu zararların sebebini ve ne zaman kara geçilebileceğini
açıklayabilir.Buna çok ihtiyacımız var.
Ayrıca Finansal Giderler - Finansal Gelirler farkı - 18.753,282 TL. olarak aşağı yukarı net dönem zararı kadar olmuş.
Hayırlısı olsun diyelim.

kazanç
15-05-2011, 13:55
Altınyıldız ın bilançosuna biraz baktığımızda öncelikle satış gelirlerinin 2010 yılına göre artırdığını ve 76.400.943.-tl den bu yıl 2011 ilk 3 aya göre 116.658.800.-tl çıktığı görülüyor.artış oranı % 100 gibi bir rakamı yakalamış.Ticari faaliyetden elde ettiği brüt karı 44.217.800.-tl olmuş.Güzel bir kar rakamı.Ama diger kalemlerden pazarlama ,satış ve dağıtım giderleri geçen yıl 17.699.567.-tl iken bu yıl 31.397.165.-tl ye yükselmiş.Keza genel yönetim giderleri geçen yıl 6.329.279.-tl iken bu yıl 12.639.779.-tl ye zıplamış.Aynı şekilde araştırma ve geliştirme giderleri ise geçen yıl 84.668.-tl iken bu yıl 320.154.-tl ye yükselmiş görünüyor.Dolayısıyla bu üç kalemdeki anlaşılmaz artış bu güzel faaliyet karını 2.81.339.-tl ye düşürmüş.şirketin esas faaliyet dışı gelirler kaleminde 17.379.834.-tl yazılmış ancak esas faaliyet dışı giderler kaleminde ise yine anlaşılmaz bir şekilde 36.133.116 .-tl görülmektedir.Böylece vergi öncesi şirketin karlılığı 18.471.943.tl lık zarara dönüştürülmüştür.şirketin toplam varlıklarında geçen yıla göre artış da yaşanmış olmasına rağmen nedenini bilemediğimiz faaliyet dışı bir gider kalemi ile şirket zarar gösterilmiştir.Bence Altınyıldızın bu zararı gerçek zarar olmayıp bilinerek veya şirketten kaynaklanmayan bir sebepten oluşan zarardır ki ciddiye ve kaale alınacak bir durum değildir.çünkü şirket satışını yapmış ve iyi bir karı da yakalamış ama bilemediğimiz bir gizli el bu karı gölgelemek isteyerek bu rakamı göstermiştir.zaten cuma kapanışında hissenin pek de zarara tepki verdiği söylenemez.üstüne üstlük 31 mayıs da temettü ödemesi yapacak bir şirket olması ciddiye alınır...saglıcakla kalınız.

dinamik17
15-05-2011, 15:47
Altınyıldız ın bilançosuna biraz baktığımızda öncelikle satış gelirlerinin 2010 yılına göre artırdığını ve 76.400.943.-tl den bu yıl 2011 ilk 3 aya göre 116.658.800.-tl çıktığı görülüyor.artış oranı % 100 gibi bir rakamı yakalamış.Ticari faaliyetden elde ettiği brüt karı 44.217.800.-tl olmuş.Güzel bir kar rakamı.Ama diger kalemlerden pazarlama ,satış ve dağıtım giderleri geçen yıl 17.699.567.-tl iken bu yıl 31.397.165.-tl ye yükselmiş.Keza genel yönetim giderleri geçen yıl 6.329.279.-tl iken bu yıl 12.639.779.-tl ye zıplamış.Aynı şekilde araştırma ve geliştirme giderleri ise geçen yıl 84.668.-tl iken bu yıl 320.154.-tl ye yükselmiş görünüyor.Dolayısıyla bu üç kalemdeki anlaşılmaz artış bu güzel faaliyet karını 2.81.339.-tl ye düşürmüş.şirketin esas faaliyet dışı gelirler kaleminde 17.379.834.-tl yazılmış ancak esas faaliyet dışı giderler kaleminde ise yine anlaşılmaz bir şekilde 36.133.116 .-tl görülmektedir.Böylece vergi öncesi şirketin karlılığı 18.471.943.tl lık zarara dönüştürülmüştür.şirketin toplam varlıklarında geçen yıla göre artış da yaşanmış olmasına rağmen nedenini bilemediğimiz faaliyet dışı bir gider kalemi ile şirket zarar gösterilmiştir.Bence Altınyıldızın bu zararı gerçek zarar olmayıp bilinerek veya şirketten kaynaklanmayan bir sebepten oluşan zarardır ki ciddiye ve kaale alınacak bir durum değildir.çünkü şirket satışını yapmış ve iyi bir karı da yakalamış ama bilemediğimiz bir gizli el bu karı gölgelemek isteyerek bu rakamı göstermiştir.zaten cuma kapanışında hissenin pek de zarara tepki verdiği söylenemez.üstüne üstlük 31 mayıs da temettü ödemesi yapacak bir şirket olması ciddiye alınır...saglıcakla kalınız.

cuma günü seans kapandıktan sonra bilanço açıklandı. asıl tepkiyi pazartesi verebilir

ORALET-OSMAN
15-05-2011, 17:51
Herkese merhaba.
Oncelikle, zarar olmasa daha iyi olacakti mutlaka ama, ben 3 aylikta ciro ve brut karlilik artisini begendim.
Finansal giderlerdeki artisin en baslica sebebi "kambiyo zararlari". 3 aylik bilanconun denetimsiz olmasi sebebi ile abartilmis geldi bana. Kambiyo zararlari doviz alis satisi yada doviz ile satilan malin satis tarihi ile tl cevrildigi tarih arasindaki kur farkindan kaynaklanan zarardir ki bu donemde kurda bu derece zarar yazacak bir oynama olmadi, olsa bile yurtdisi satislar zaten toplam 13 mil. tl. Yonetim giderindeki artis ise zaten manidar.Tahtamizda bazi arkadaslarin israrla dedigi gibi spek yoktur sirket yonetiminin elindedir tahtamiz. O sebeple bilanconun tahtada yapilmak istenen harekete paralel hazirlandigini dusunuyorum.

Bol kazanclar.

Bölümlere göre raporlamaya biraz baktım.Tekstil,Hazır Giyim,Perakende ve Gayrımenkul bölümlerinin hepsi olağanüstü yüksek finansal giderler yüzünden zarar yazmış.
İki Gayrımenkul bölümü toplam 15.302.847 TL. ile açıklanan toplam zararın büyük bölümünü oluşturmuş.
Bilanço analizi yapabilen bir arkadaş belki bize bu zararların sebebini ve ne zaman kara geçilebileceğini
açıklayabilir.Buna çok ihtiyacımız var.
Ayrıca Finansal Giderler - Finansal Gelirler farkı - 18.753,282 TL. olarak aşağı yukarı net dönem zararı kadar olmuş.
Hayırlısı olsun diyelim.

denizozbilek
16-05-2011, 09:59

aynen dostum giderler müthis artmis ama denetimsizden gectigi icin kimseye hesab vermiyorlar... 6 ayliktaki bilancoyu bi görmek lazim sahsen 6 aylikta tüm taslar yerine oturacaktir ve iyi bir kar bekliyorum... su temettüyü bi alalim kagiti düsürsünler ki asagilardan alalim ;) :)

gokhangs
16-05-2011, 14:52
Kepçeyle aldıklarını çay kaşığı ile veriyorlar

denizozbilek
17-05-2011, 00:24
Kepçeyle aldıklarını çay kaşığı ile veriyorlar

aylardir cimbizla mal topla simdi gelene gidene mal verme imaji yarat bizde yedik... alis kademeleri bom bos satis kademeleri yüklü sayilacak kadar dolu, kim dalar ki kagita, alacak kisi zaten satmayacagini anliyor derinlige bakincabunu bilen spek amca satis kademelerini doldurmus zaten kendisinden baska alan yokki... bu kadar ac gözlülük yüzünden bu kadar mali eninde sonunda mutlaka birilerine satmak isteyecekler ama karsilarinda alici bulamayacaklar cünkü milleti cok fena korkuttular... eee yalandan da 18 milyon zarar yazmis spek amca rahat rahat at kosturuyor. kim almak isterki 18 milyon zarar aciklamis kagiti..

hurricane
17-05-2011, 09:50
altinyildiz msci small cap indeks girmis...yabancilar alima baslayacak...

hurricane
17-05-2011, 09:51
en son aralik ayinda akmgy girmisti.. grafigine bakin

hurricane
17-05-2011, 12:23
SASA, AKFEN, ALTIN, BIZIM, GOODY, KILER, TRGYO, TSPOR are added to Small Cap
Indices while AYGAZ, DOHOL, KOZAL, PETKM, TKFEN and TEKST are excluded. yabancidan once biz alalim

magurus
17-05-2011, 21:20
burada 10 tl den satış yapacam diyen delikanlı varsa ben alıcıyım...

çok insanın malını aldım ben bu tahtada...varsa satan yine malına talibim...

bu tahtayı bazı perakende sektörü tahtalarıyla karıştırmayın....

burası altınyıldız...adam yıllardır mal topluyor tahtada...17 lik hisseyi 10 tl den satsın diye

emek vermedi herhalde...bu emeği yıllardır boşa vermedi galiba...elbet bir beklentisi vardır.

belki blok olarak 35 den satar ne dersiniz??? he he...:he::he::he::he:

ah kara bahtım, kör talihim ne günlere kaldık...neyle neyi karıştıranlar var...

yatırım tavsiyesi değildir....

ORALET-OSMAN
17-05-2011, 23:29
burada 10 tl den satış yapacam diyen delikanlı varsa ben alıcıyım...

çok insanın malını aldım ben bu tahtada...varsa satan yine malına talibim...

bu tahtayı bazı perakende sektörü tahtalarıyla karıştırmayın....

burası altınyıldız...adam yıllardır mal topluyor tahtada...17 lik hisseyi 10 tl den satsın diye

emek vermedi herhalde...bu emeği yıllardır boşa vermedi galiba...elbet bir beklentisi vardır.

belki blok olarak 35 den satar ne dersiniz??? he he...:he::he::he::he:

ah kara bahtım, kör talihim ne günlere kaldık...neyle neyi karıştıranlar var...

yatırım tavsiyesi değildir....

Abicim selamlar
Hisse saglam durdukca yurudukce sarelleyi fazla kacirmis cocuk gibi bi taraflarda kasinti baslamis..
Olacak bunlar ne de olsa teknik analiz.

Temel olarak yolumuz acik nobete devam abicim burasi market degil kumas tukkani...

denizozbilek
18-05-2011, 00:01
31 mayisdan sonra hisse epey senlenecek... yada cümbüs olacak ;):)

FULLMOON
22-05-2011, 18:57
altinyildiz msci small cap indeks girmis...yabancilar alima baslayacak...

Sadece üç gün sonra sanırım beklenen alımlar gelmeye başladı...Gerçekten ilginç... Hocam bu bahsettiğin indeks nedir ,nereden takip edebiliriz, güvenilirliği ve bu indeksin güncellenmesi vb. ilave bilgileri bizimle paylaşabilirseniz seviniriz...

kazanç
23-05-2011, 00:40
Altınyıldızın işlem göreceği " MSCI SMALL CAP INDEX " ABD de işlem gören bir borsa türü..sanırım bugüne kadar yabancılar altınyıldızı fazla tanımıyorlardı.birkaç hisse senedinin işlem göreceği small cap index se seçilen türk hisse senetleri nasıl bir kriterden geçerek buraya dahil oldular.bu piyasada hareketlenecek,alınacak altınyıldızın türkiyede de borsada fiyatını etkileyecektir.Ama şurası muhakkak ki seçilerek gönderilen bu hisse senetleri içinde yer alan altınyıldızın itibarı önemlidir.öyle her babayiğidin hakkıda değildir burda işlem görmek.öncelikle boyner gurubunu ve altınyıldızı kutlamak gerekir..

denizozbilek
23-05-2011, 17:21
Altınyıldızın işlem göreceği " MSCI SMALL CAP INDEX " ABD de işlem gören bir borsa türü..sanırım bugüne kadar yabancılar altınyıldızı fazla tanımıyorlardı.birkaç hisse senedinin işlem göreceği small cap index se seçilen türk hisse senetleri nasıl bir kriterden geçerek buraya dahil oldular.bu piyasada hareketlenecek,alınacak altınyıldızın türkiyede de borsada fiyatını etkileyecektir.Ama şurası muhakkak ki seçilerek gönderilen bu hisse senetleri içinde yer alan altınyıldızın itibarı önemlidir.öyle her babayiğidin hakkıda değildir burda işlem görmek.öncelikle boyner gurubunu ve altınyıldızı kutlamak gerekir..

ne hikmetse hic tepki vermedi... bakalim mayis sonuna kadar 20 li seviyelere gelebilecekmi?

GaKKoS
24-05-2011, 09:06
Barış beyin payı %5 in altına düştüğü için attık bir açıklama gelmeyecektir,

Artık tek fiyattan yapılan blok satışları takip etmek gerekir bu satışlar yine barış bey tarafından yapılma olasılığı kanımca çok yüksektir

Cuma gunü 400000 lot dün 250000 lot bakalım bugün sırada kaç var

Yatırım tavsiyesi değildir

-kelebek-
25-05-2011, 08:51
temettüye bu kadar yaklaşmışken,şirketin %5 inden fazlasına sahip olan biri neden elindeki malı çıkarmaya çalışır ? sonuçta iyi kar payı alacak,buna anlam verebilen varmı..?

magurus
25-05-2011, 09:23
temettüye bu kadar yaklaşmışken,şirketin %5 inden fazlasına sahip olan biri neden elindeki malı çıkarmaya çalışır ? sonuçta iyi kar payı alacak,buna anlam verebilen varmı..?

malları devreden beyefendinin görevi buraya kadardı....iyi çalıştı...

kuleyi güzel dikti ve şimdi patrona anahtar teslimi yapıyor...

tahminim elinde 300000 lot daha kaldı...onuda bugün veya yarın teslim eder...

o zaten çorbayı içmiştir...ne yapsın temettüyü....

gitsin güzel bir tatil yapsın...adamlarını da yanına almak şartıyla...eee onlarda çok

yoruldu.:he:

YTD....

marlboro
25-05-2011, 10:47
Barış beyin payı %5 in altına düştüğü için attık bir açıklama gelmeyecektir,
Artık tek fiyattan yapılan blok satışları takip etmek gerekir bu satışlar yine barış bey tarafından yapılma olasılığı kanımca çok yüksektir
Cuma gunü 400000 lot dün 250000 lot bakalım bugün sırada kaç var
Yatırım tavsiyesi değildir
19'dan 225.643 lotcük :) devri yapılmış...vay be dememek elde değil...güzel günlerdi 5 yıllık beraberlik kolay değildi altıngülüm . hatuna bile 5 yıl zor dayanılır :) neyse...herkese hayırlı kazançlar ...

magurus
26-05-2011, 00:08
Haber 25.05.2011 11:26
ALTINYILDIZ GM ÇAPUTLU: ''TEMMUZ-AĞUSTOS GİBİ ALTINYILDIZ CLASSICS MARKASI İLE TAHRAN'DA 3 MAĞAZA AÇACAĞIZ"

Altınyıldız Genel Müdürü Zeki Çaputlu,
Altınyıldız Çerkezköy fabrikalarına taşınma döneminde kendilerinin hiçbir
girişimi olmadan 14 bin kişinin iş başvurusunda bulunduğunu, 4,5 ayda
Çerkezköy'de 900 kişiyi istihdam ettiklerini belirtti.
Çaputlu, 1977'den bu yana Yenibosna'da üretim yapan Altınyıldız'ın
Çerkezköy'e taşınması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada,
artan siparişlere İstanbul Yenibosna'daki fabrikalarının yetersiz kalması
sebebiyle Çerkezköy'e taşınma kararı aldıklarını, şubat ayından beri burada
üretim yaptıklarını söyledi.
Dikey entegere ve büyük ölçekli bir tekstil fabrikasının parçalar halinde
taşınması ortalama 1 yıl sürerken, tam kapasite çalışarak 120 gün gibi rekor bir
sürede taşınma operasyonunu tamamladıklarına dikkati çeken Çaputlu, taşınmayı
1470 adet tır ile gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Yeni fabrikanın bulunduğu çevre ve güzel havanın çalışanların
verimliliğini yüzde 5-10 arasında artırdığını ifade eden Çaputlu, ''Taşınma
döneminde, bizim hiçbir girişimimiz olmadan 14 bin kişi iş başvurusunda bulundu.
4,5 ayda Çerkezköy'de 900 kişiyi istihdam ettik. Tekstil ve konfeksiyon olarak
Yenibosna'daki kadromuzun yüzde 35'i burada çalışıyor. 700 kişiyi İstanbul'un
değişik noktalarından 3 posta servislerle buraya getiriyoruz. Yüzde 35'in yüzde
10'u da buraya taşındı ve taşınmalarında biz yardımcı olduk'' dedi.

-''CAMİDE İMAM 'ALTINYILDIZ ELEMAN ALACAK' DİYE ANONS EDİYORMUŞ''-

Çaputlu, iş başvurularıyla ilgili bir soruya karşılık, ''Çerkezköy'ün 75
bin nüfusu var, 14 bin kişi iş başvurusunda bulundu. Bunların hepsi de deneyimli,
ehil insanlardı ama biz ancak 900 tanesini işe alabildik. Bu kadar insanın işsiz
olması acı bir durum. AVM'ler var ama AVM'lerde insanlar çay içecek para
bulamıyor. O dönemde camide imam 'Altınyıldız eleman alacak' diye anons
ediyormuş. Biz fabrikamızı buraya taşıdığımız için 250 kişilik ek istihdam
yarattık. 2008 ile 2011 arasındaki süreçte Türkiye'de tekstil ve hazır giyimde
700 bin kişi işini kaybetti'' diye konuştu.
Çaputlu, toplamda 282 bin metrekarelik açık alana sahip Altınyıldız
Çerkezköy fabrikalarının, 55 bin metrekare tekstil, 21 bin metrekare konfeksiyon,
3 bin metrekare ARGE ve 3 bin metrekare yardımcı tesisler olmak üzere toplam 82
bin metrekarelik alanda dikey entegre üretim yaptığını, dikey entegre tesis
olarak Avrupa'nın en büyük tekstil ve konfeksiyon kompleksi olduklarını
vurguladı.
Kapasiteyi yüzde 50 civarında artırdıklarını söyleyen Çaputlu, tekstilde
2010 yılında 9,5 milyon metre olan üretim kapasitesinin 2011 yılında 13,5 milyon
metre olarak hedeflendiğini kaydetti.
Çaputlu, taşınmanın 10 milyon dolara malolduğunu, bunun 4,5 milyon
dolarını kıdem yükünün oluşturduğunu belirtti.

-''EKİM'DE YENİ ÜRÜNÜMÜZ GELİYOR, 'NÜKLEER BOMBA' DİYORUM''-

Altınyıldız'ın üretiminin yüzde 100'ünün yerli olduğuna işaret eden
Çaputlu, 1.600'e yakın çalışanları bulunduğunu, haftada 6 gün 24 saat üretim
yaptıklarını, 2010 satışlarının yüzde 40'ını nano teknoloji ürünlerinin
oluşturduğunu, satışların yüzde 60'ının ise 3 yıl önce olmayan inovatif
ürünlerden oluştuğunu anlattı.
Zeki Çaputlu, ''Türk insanını tanıyoruz. Müslüman bir ülkedeyiz. Bütün
bunları ürüne yansıtmak lazım. Ürünün dayanımı önemli. Ben 2-3 yılda bir
gardırobumu başkasına hediye ediyorum, çünkü eskimiyor. Formula ve nano
teknolojinin ardından önümüzdeki aylarda yepyeni bir ürün segmenti ile
tüketicilerle buluşacağız. Ekim gibi müthiş bir inovasyonumuz var, yeni ürüne
'nükleer bomba' diyorum. Pazarda çok ses getireceğine inanıyoruz. Yılda minimum 2
adet yeni teknolojik ürünü pazara sunmayı hedefliyoruz. Her ürünümüz kopyalanıyor
ama 6 ay sonra'' şeklinde konuştu.
2010'da toplam cirolarının 375 milyon lira olduğunu, bunu 2011'de yüzde
60 büyüme ile 600 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Çaputlu, 2011
sonuna kadar kapasitelerinin satıldığını, işlerini iyi yaptıklarını, rakipsiz
çalıştıklarını belirtti. Çaputlu, ''2012'de karlılık büyümesini hedefliyoruz.
2010'da ihracat rakamımız 32 milyon dolardı, 2011'de 50 milyon dolar ihracat
hedefliyoruz'' dedi.

-''AKSU'YU KENDİ İÇİMİZDE YAŞATIYORUZ''-

Avrupa'da Almanya ve İtalya'da, ABD'de New York'ta şirketleri bulunan
Altınyıldız'ın geçen yıl İran'da da kendi şirketini kurduğunu ifade eden Çaputlu,
''Temmuz-ağustos gibi Altınyıldız Classics markası ile İran'ın Nişantaşı, İstinye
Park'ı sayılan Tahran'da 3 tane mağaza açacağız. Sonrasında franchising
düşünüyoruz. İran'da 7 milyon dolarlık ihracatımız var, inşallah onu
ilerleteceğiz. Sırada, 2012'de Rusya pazarı var'' diye konuştu.
İran'da Altınyıldız'ı taklit eden birinin de yakalandığını, ciddi şekilde
sorgulandığını söyleyen Çaputlu, Suriye pazarının ise siyasi karmaşa nedeniyle
beklemeye alındığını kaydetti.
Çaputlu, Aksu iplik fabrikasını kaç yıllığına kiraladıklarının sorulması
üzerine, bunun uzun soluklu işbirliği olduğunu belirterek, ''Aksu'yu 4 bayisi ve
logosu ile kendi içimizde yaşatıyoruz. Tekstilde çalışanlardan 300 kişi Aksu
portföyünden geldi. Aksu'nun lisansı bizde. Şu anda çift markayı yönetiyoruz''
dedi.

-''2015'TE SEKTÖR PLATİN ÇAĞINI YAŞAYACAK''-

Sektörün altın çağını yaşadığı yönündeki değerlendirmelerin
hatırlatılması üzerine de Çaputlu, ''Sektörün altın çağını yaşaması Türkiye ile
çok paralel. Bence Türkiye altın çağını yaşıyor, bunun paralelinde de sektör
altın çağını yaşıyor. 2015'ta ise tekstil ve hazır giyim platin çağını yaşayacak.
Diğer iş kollarının da platin yılı olacak. Türkiye ekonomisi için de aynı şeyi
düşünüyorum'' dedi.
Tekstil sektörünün sonsuza kadar ucunun açık olduğunu belirten Çaputlu,
başka bur soruya karşılık 2011'in ikinci yarısında fiyat artışı düşünmediklerini
söyledi.
Çaputlu, Altınyıldız'ın kurucusu Osman Boyner'in Çerkezköy fabrikalarına
kurulduğundan bu yana her sabah saat 09.00'da geldiğini, saat 16.00'ya kadar
fabrikada kaldığını da sözlerine ekledi.
Altınyıldız markasının kurucusu Osman Boyner de toplantıda yaptığı kısa
konuşmada, fabrika taşınacağı zaman Cem Boyner'in ve diğerlerinin ''piyasadan 3-5
ay eksik kalırsanız o yeri birisi doldurursa, piyasaya tekrar zor girersiniz''
dediklerini aktardı. Kendisinin Zeki Çaputlu'ya ''sen 100 günde taşırsın''
dediğini dile getiren Osman Boyner, Çaputlu'nun 3 ayda hiç üretimden kaybetmeden
fabrikayı yeni yerine taşıdığını belirtti.
Babasının kendisine ''Emekli ne zaman olursun? Aklın başında ise
emeklilik yok, o zaman fikirlerinle herkese ulaşırsın, aklın başında değilse 50
yaşında da emekli olursun'' dediğini anlatan Boyner, 104 yaşında ölen babasının,
100 yaşında bile kendisini çağırıp nasihat ettiğini söyledi.

AA

shadowcem
26-05-2011, 15:07
Son kalan altınyıldız lotlarımıda bu seans sattım,bu fiyatları görmek beni çok mutlu etti,kalanlara bol kazançlar...

BUSEEN
26-05-2011, 15:50
Hocam dur karpuz kescedik

shadowcem
26-05-2011, 16:03
Hocam dur karpuz kescedik

Aslında 13.40 tan itibaren satmaya başladım kademeli olarak, ortalama 18 civarı bir fiyatla çıkmış oldum.4-5 lirayken aldık buralar iyi benim için elinde olanlara bol kazançlar

yatutarsa
26-05-2011, 17:23
[QUOTE=BUSEEN;5963543]Hocam dur karpuz kescedik[/QUOTE

Havyardan sonra karpuz gitmez be hocammm :) Ulan 16,95 ten baya bi lot sattım, yoksa akşam yemeğine şusi sofrası kurardık :) Bu arada 21,45 gördü...

bogazicili
26-05-2011, 17:42
selam beyler,
altın grafiğim budur...çizgiler full performans çalışmıştır genelde...elimde yok fakat 25 lere cıkar belki diye takip ediyorum.25-26 olursa alıcıyım...hepinize bol kazançlar.
ytd.

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/26/5065.jpg

tartar
26-05-2011, 17:49
Kasım 2010 dan beri birlikteliğimiz bitmiş durumda Allah razı olsun kazandıranlara kalanlara bol kazançlar

BUSEEN
26-05-2011, 18:02
hedef nedir ağalar daha yeni başladı gibi

ORALET-OSMAN
26-05-2011, 19:38
hedef nedir ağalar daha yeni başladı gibi

Bu topigin sadece 1 agasi var, bence onun yorumlarini bekleyin en saglikli bilgiyi hedef fiyati ondan alirsiniz, her onune gelenin yorumlarina bakmayin, biraz sabretmenizi onerebilirim.

denizozbilek
26-05-2011, 20:55
Mum Çubuk Analizi
Bugünün Mum Formasyonları:
Uzun Beyaz Mum
Yutan Boğa

Bugün bir Uzun Beyaz Mum oluştu. Bu açılıştan kapanışa fiyatların arttığını ve alıcıların piyasaya egemen olduğunu, kısaca güçlü bir alım yönlü baskıyı gösterir.

gokhangs
27-05-2011, 12:43
Yüreği olan varsa girsin diyorlar sanki.

gokhangs
27-05-2011, 12:44
Gerçi bu hareketlere yürek dayanırmı bilinmez. 5 dk da 22,60 dan 20,60 a serbest düşüş. Ne güzel değilmi.

yatutarsa
27-05-2011, 14:57
Yüreği olan varsa girsin diyorlar sanki.

Çok güzel anlattın kardeş... Şahsen sadece izliyorum...

yatutarsa
27-05-2011, 15:01
Hisseyi ya rezil edecekler ya vezir... Sonu süprizli psikolojik gerilim filmi gibi, bırakın alıp satmayı izlemeye bile yürek lazımmm...

kazanç
28-05-2011, 00:53
Güçlü bir şirket.ihracat tam gaz çalışıyor.zarar yazmıyor.ilk üç ay esas faaliyet karına bakın.dürüst ve idealist bir patron.kendi arazisi üzerine yapılan akıllı rezidanslar.salı günü verecek yüksek temettü.tüm indikatörleri olumlu ve yukarı.3 ay sonra kuvvetle muhtemel gündeme gelecek bedelsiz beklentisi.yine yüksek beklenti oluşturan 6 aylık bilanço karı...daha ne olsun.güven duymak için fazlası var eksiği yok.teknik olarak 18.00 fiyatına kadar hacimsiz olarak gelen hisse 19.50 deki çok güçlü direncini kırmış bulunuyor.hemde hacimli olarak yeni hareketlenmeye başladı .19.50 den 20.50 ye ilk gün 15 milyon bugün ise 27 milyon gibi yüksek bir hacimle alındı satıldı.bundan sonrası için altınyıldızın önü açıkk.şahsen uzun vadeli grafiklerde hissenin 27.00 -32.00 bandına gidebileceğini gösteriyor.hisse zikzak yapmadan öncelikle yatırımcısına güven veriyor bu da fiyatına yansıyor...sağlıcakla kalınız.

kazanç
29-05-2011, 01:15
Altınyıldızın ciddi düşüş gösteren borsa endeksine rağmen 2 -3 gün prim yapmasının bugün yayınlanan haberle açıklığa kavuştuğunu ögrenmiş oluyoruz.hisse alımı ile ilgili kapa gelen haberin de sanırım içeriğini bu oluşturuyordu.daha önceki haberle abd de mscı endeksine dahil olması ve işlem görmesi haberinin ardından gelen bu haberde fiyatı tetikleyici rol oynamıştır.bildiğim kadarı ile ciddi bir tekstil şirketi olan sunset in sahibi (sanırım mayo üretiyor ) altınyıldızın halka açık olan ve borsada işlem gören yüzde 21 lik kısmının % 5 ini satın almış bulunuyor.böylece hissenin halka açık kısmının toplu olan takasını daha da daraltarak % 16 ya düşürmüş oluyor.aslında sevindirici ve güven verici bir ortaklık ve satın alma diyebiliriz.sunset ünlü bir tekstil şirketi.neden bu yüzde 5 lik payı aldığına gelince oldukça ilginç ve politik bir cevap veriyor patron ve diyorki altınyıldızı çok seviyorum güven duyuyorum.son takas listesine baktığımızda ilk iki aracı kurum olan efg ve citibankın toplam yüzde 81 ini ellerinde bulundurdukları ve satmadıkları görülüyor.yüzde 5 olarak sunset teki lotlarıda ilave edersek takasda toplu duran yüzde 86 görülüyor ve geriye işlem gören sadece yüzde 14 lük bir kısım kalıyor.sunset in sahibinin neden yüzde 5 lik kısmını aldığını,ne yapmak istediğini ,ileride ortak olmak veya boyner gurubunun bir kısmının daha satın alma ile mi ilgili olduğunu yoksa borsada güvenilir bir şirketle oyuncu mu olmak istediğini anlamış değilim ama ne olursa olsun satın alma doğru ,yerinde bir karardır.yatırımcıya ve altınyıldızın daha öncede yazdığım gibi ciddiyetine,etik ve inanılır yönetimine duyulan güvenin bir işaretidir.hisse bence asıl yükselişine 19.50 geçildikten sonra başlamış ve ralli buırdan itibaren hızlı bir şekilde yoluna devam edecektir diye düşünüyorum.cuma gün kü 27 milyonluk işlem hacmi gerçekten ciddi bir rakamdır.bir ara satışın gelmesi ve 20.95 lere düşmesi ve sonrasında yeniden alış yapılarak 21.55 kapatması seans içindeki realizasyonun yapılarak alım dalgasının devam edebileceğini gösteriyor diye düşünüyorum.altınyıldızın diger beklentilerinin ve altı aylık denetimden geçmiş olarak gelecek bilançosunun da beklenmesinde fayda olduğunu düşünüyorum..sağlıcakla kalınız.

yatutarsa
29-05-2011, 12:29
ALTINYILDIZ: Bir rekora imza attı

Altınyıldız, yıl sonuna kadar üreteceği tüm ürünleri şimdiden satmış durumda

www.borsagundem.com
26.5.2011 - 09:25

Erkek takım elbisesinde aranan kumaş markası olmasının yanı sıra konfeksiyon üretimi de bulunan Altınyıldız, yıl sonuna kadar üreteceği tüm ürünleri şimdiden satmış durumda. Bunu, iyi ve dayanıklı üretime bağlayan Genel Müdür Çaputlu, "Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bunu ürünlerimize yansıtmalıyız. Dayanıklı, teknolojik ve etkili ürünlerimiz olmalı." dedi.Türkiye'nin kumaş ve konfeksiyon üretimi lideri Altınyıldız, 1977'den bu yana üretim yaptığı İstanbul Yenibosna'daki fabrikasını Çerkezköy'e taşıdı. Yeni fabrikada gazetecilerle bir araya gelen Altınyıldız Genel Müdürü Zeki Çaputlu, "Şu an Türkiye'de altın çağımızı yaşıyoruz. Bu Türkiye'nin ülke olarak çok iyi pozisyon alması ile gerçekleşti. Seçim sonrasında inşallah bugünlerimizi aramayız." dedi. Çaputlu, bugünkü ekonomik göstergelerin aynı istikrarla devam etmesi halinde, Altınyıldız'ın 2015'te platin çağını yaşayacağını söyledi. Şirket, bu hedef doğrultusunda yeni fabrikada kapasiteyi yüzde 50 artırdı ve ekstradan 250 çalışan istihdamla çalışan sayısını 1.600'e çıkardı. 2010'da 375 milyon lira ciro elde ettiklerini belirten Çaputlu, "Bu rakam 2011 sonunda 600 milyon lira olacak. Yıl sonuna kadarki üretim kapasitemizin tamamını şimdiden sattık. Bu yüzden net konuşuyorum." dedi.

Altınyıldız, 2010 yılında 29 ülkeye 32 milyon dolarlık ihracat yaptı. Bu rakam bu yıl sonunda 50 milyon dolara ulaşacak. Stoka üretim yapmadıklarını belirten Çaputlu, 2011 sonunda 2010'a göre yüzde 60 büyüyeceklerini açıkladı. Şirket böylece 2007-2011 arasında yüzde 250 büyümüş olacak. Tekstil ve konfeksiyon sektörü 2010'da yüzde 17 büyürken Altınyıldız yüzde 30 büyüdü. Çaputlu, yeni taşındıkları fabrikada kapasiteyi yüzde 50, verimliliği yüzde 5 artırdıklarını, 5 dakikada 1 metre kumaş dokur hale geldiklerini söyledi. Ürettikleri kumaşın neredeyse tüm markalarca kullanıldığını, bu sebeple Altınyıldız'ın markaların anası olduğunu söyleyen Çaputlu, "Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bunu ürünlerimize yansıtmalıyız. Daha dayanıklı, daha etkili ürünlerimiz olmalı." dedi. Şirketin 2009-2011 arasındaki satışlarının yüzde 60'ı üç yıl önce olmayan ürünlerden oluşuyor. Ekim ayında yeni bir ürünü piyasaya süreceklerini açıklayan Çaputlu, gümrüklerle ilgili planlanan yeni yasaların istihdama ciddi katkı sağlayacağını da söyledi. Çaputlu, "Müstakbel yasalar yeni iş alanlarını besleyecek. Uzakdoğu, istihdam oluşturan yasalarla beslenerek öne çıktı. Biz de Adana, Gaziantep, Bursa gibi merkezlerde yeni istihdam alanları göreceğiz. Birkaç yıl içinde buralar epey toparlanacak. Türkiye kendi Çin'lerini keşfetmeli. 2010'da Türkiye'ye 2,5 milyar metrekare kumaş girdi. Demek ki Türkiye'de ciddi bir pazar var." dedi.

ORALET-OSMAN
29-05-2011, 14:18
.bildiğim kadarı ile ciddi bir tekstil şirketi olan sunset in sahibi (sanırım mayo üretiyor ) altınyıldızın halka açık olan ve borsada işlem gören yüzde 21 lik kısmının % 5 ini satın almış bulunuyor.

Hocam.
Yazilarini keyifle okuyorum, okuyoruz. Yalniz burada sanirim bir yanlis anlama var, arkadaslarda yanilmasin.

http://www.sunsetgrillbar.com/tr/index.htm

Sunset Istanbul'da bogaza nazir bir restaurant. Sahibi olan kisi %5 hisseye sahip iken restaurantinin da isletmesini uzerinden yaptigi kendi turizm sirketi uzerine gecirdi hisseleri.
Duymadigimiz bilmedigimiz baska bir hisse devri aciklamasi var ise kaynak gosterebilirsen seviniriz..

Saglik+Kazanc+Nese.

kazanç
30-05-2011, 01:33
sevgili oralet osman nikli kardeşimizin yazdığı sunset ın restauran işletmecisi olduğu doğrudur.düzeltmek lazım.ama ne olursa olsun altınyıldızın % 5 inin alınması ciddi bir girişimdir ve sanırım aldığı duyumlar çerçevesinde inanarak bu alımları yapmıştır.yatırımcılarını da memnun etmiştir.takasa bugün tekrar baktığımda gerçekten % 14 lerde görünüyor.geçmiş yıllar da bedelsiz gündeme 4 yılda bir gelmiş görünüyor.zaten kısıtlanmış yedekler,geçmiş yıllar karı ve diğer özsermaye toplamı da artı verdiğine göre çok kuvvetli bir ihtimal ilk genel kurul kararında ki ne zaman alınır bu karar bilemem bedelsiz sermaye artırımına gidebilecektir.dönemsel karlar değiştiği için bir ihtimal yüzde 480 bir ihtimal yüzde 200 civarı hesaplamalarda bedelsiz oranı çıkmaktadır.şayet genel müdürün dediğini net ve doğru algılarsak bu yılın sonunda cironun 600 milyon olacağı söyleniyor.geçen yıl ise ciro 375 milyon olmuş.bu demektir ki 2011 yıl sonu kar rakamı normalde geçen 12 aya göre ikiye katlanacak yani 150 milyar civarında bir bilanço karına ulaştıracaktır ki hisse fiyatı ise 35-40 tl gibi bir fiyata tekabül edecektir.tabi bu söylemler normal koşullar ve öngörüler dahilinde yapılmıştır...sağlıcakla kalınız.

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 14:42
herkes ölü kurbağa taktiğinde mi yoksa :)

gokhangs
30-05-2011, 15:47
Yine sahipsiz bıraktılar

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 16:37
Yine sahipsiz bıraktılar

yarın temettü ödemesi var.. Tahta sahipsiz değil kardeş.. Verenin malını alıyor adam her kademeden..endeks de bozdu fırsat bu fırsat toplayabildiği kadar artık..

kazım37
30-05-2011, 16:43
[QUOTE=TURKISHSFORCES;5977903]yarın temettü ödemesi var.. Tahta sahipsiz değil kardeş.. Verenin malını alıyor adam her kademeden..endeks de bozdu fırsat bu fırsat toplayabildiği kadar artık..[/Q

hocam,yarında kalmak lazım hissede temettü için doğrmudr?

kazım37
30-05-2011, 16:47
temettü ne kadar verecek?
yarın temettü ödemesi var.. Tahta sahipsiz değil kardeş.. Verenin malını alıyor adam her kademeden..endeks de bozdu fırsat bu fırsat toplayabildiği kadar artık..

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 16:48
hocam,yarında kalmak lazım hissede temettü için doğrmudr?

kardeş yarın sabah itibariyle temettü ödemesi gerçekleşmiş olacak..

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 16:49
temettü ne kadar verecek?

Brüt (TL) : 0,666842
Net (TL) : 0,566816
Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi : 31.05.2011

kazım37
30-05-2011, 17:00
siz bu kağıtta; üstad mertebesinde olmalısnız?basında çıkan son haberler bu hisseye olan güveni artırmalı diye düşünüyorum.endekse rağmen bir beklenti oluşmalı kağıtta.siz ne dersiniz?genel müdürün açıklamaları önemli idi....
Brüt (TL) : 0,666842
Net (TL) : 0,566816
Nakit Kar Payı Dağıtım Tarihi : 31.05.2011

TURKISHSFORCES
30-05-2011, 17:16
siz bu kağıtta; üstad mertebesinde olmalısnız?basında çıkan son haberler bu hisseye olan güveni artırmalı diye düşünüyorum.endekse rağmen bir beklenti oluşmalı kağıtta.siz ne dersiniz?genel müdürün açıklamaları önemli idi....

Kardeş üstad mertebesinde değilim..Bildiklerimizi beklentilerimizi paylaşıyoruz diğer arkadaşlar gibi.. Ben yakın zamanda hisseyi bulunduğu yerden daha iyi yerlerde göreceğimizi düşünüyorum.. yaklaşık 1.800.000 lot hisse belirli kademelerden belirgin bir şekil el değiştirdi geçtiğimiz birkaç seanstan şu ana kadar.. bakalım temettüden sonra nasıl bir hareket çizecek hep birlikte göreceğiz..

TURKISHSFORCES
31-05-2011, 10:05
temettü ödemesi:
ALTIN.E % 66,68 (A.O.F.: 20,71 TL)

[ Not: Temettü oranları brüt oranı ifade etmektedir.]***

ORALET-OSMAN
31-05-2011, 23:40
Tahta tarihi zirvelerinde geziyor, temettu verdigi gun endeks uzerinde getiri sagliyor, ortada ne bir ustad ne de aga var...

cuore35
02-06-2011, 13:23
Ben de uzun süredir yazı yazmadan topikleri takip ediyorum, sonunda üye oldum ve kendimce bildiklerimi paylaşıyorum.. Eskiden bu topikte bilgi paylaşımı, tahminler, tartışmalar -bazen de- kavga gürültü, moderatör müdahalesi eksik olmazdı, herkesin beklediği fiyat artışı gerçek oldu, şimdi ise ortada kimseler yok, gerçekten çok tuhaf..

Açıkçası, benim portföyümün %50'si bu hissede ve Allah'a çok şükür ki kısa zamanda %100 gibi bir getiri sağladı, fiyatların primlendiği bugünlerde önümüzü görmek için bilgi paylaşımına ihtiyacımız var ama kimseleri göremiyoruz. Karanlık bir tünelde gidiyor gibiyiz, sonumuz hayır olur inşallah :)

Bol kazançlar herkese...

Tahta tarihi zirvelerinde geziyor, temettu verdigi gun endeks uzerinde getiri sagliyor, ortada ne bir ustad ne de aga var...

kazanç
07-06-2011, 01:54
Altınyıldız hakkında önemli gördügümüz zamanlarda yazıları sizlerle paylaşmıştım.özellikle ilk yazmın tarihi 26.03.2011 de hissenin fiyatı sanırım 12.00-13.00 tl idi.sonrasında 31.03.2011 ve 12.04.2011--29.04.2011 ve 30.05.2011 29.05.2011 ile tarihlerinde de de muhtemel değişimlerin olacağından bahsetmiştim.okuyanlarla paylaşmıştık.bugün hateks hissesindeki deki tavanı görünce şaşırdım.altınyıldızın eline dökemeyecek hissenin yükselişine tanık olduk.zaten birkaç gündür altınyıldızın fiyat hareketlerini inceledim ve gözlemledim.indikatörleri bugün itibariyle yukarı çevrildiği için yazma niyetinde bulundum.tabi hateksin çıkışı altınyıldızı tetikleyecektir.zira hateksin esas faaliyet karının 25.676.241 tl olduğu dikkate alınırsa altınyıldızın bunun 4.5 katı olan 116.658.837 tl kara ulaştığı görülecektir.keza altınyıldızın özsermayesi hateksin iki katına yani 288.989.338 tl ye ulaşmaktadır.bir başka veri olan pd/dd 4.15 olan hatekse karşı altınyıldızın 2.93 de kalmaktadır.tekstil sektöründe deki ve aynı eşanlı fiyat parelelindeki iki hisseyi karşılaştırdığımızda altınyıldızın daha önceki yazılarımdada belirttiğim gibi fiyat aralığını ve çıtayı hateksin bugünkü çıkışından sonra yükseltmiş bulunuyorum.esasen altınyıldız ın birkaç gündür fiyat grafiklerini incelediğimizde özellikle bugünkü seansda 19.80 vermeleri ve 21.65 den kapanış yapılması teknik destek ve teknik düzeltmenin tamamlandığına güzel bir işaret teşkil etmektedir.22.95 i gödaha önce gören hisse iki gün 22 den kapatmasına rağmen burda tutunamamış ve normal olarak gerileyerek seans içindeki gücü toplayarak düzeltme hareketini tamamlamış olarak görünmektedir.22.00 bandını rahatlıkla geçecek ve 23.-24 tl bandından yoluna devam edeceğini düşünüyorum.hissenin 40.00 tl li rakamlara rahatlıkla gelebileceğini hem veriler hem tekstil sektörü hemde mevcut hissenin yükseliş trendi göstermektedir.hateksin 30 lu rakamlara geldiği bir piyasada asla ve asla altınyıldızın yarısı etmeyen bu şirketin bugünkü fiyatının altınyıldızın gerisinde kalacağını çok rahatlıkla söyleyebilirim.çünkü daha önce yaşadığımız söktaş örnegini hatırlatmak isterim...sağlıcakla kalınız.

kazanç
10-06-2011, 00:02
Altınyıldız da hissenin teknik düzeltmesi bugünde devam ett.22.75 tl de bulunan direnci 3 defadır kırılamamasına ragmen yarın ve ileriki günlerde kırılabilir.zira bugün seans içinde işlem görme fiyatı en fazla 22.00 bandında devam etmiş görünüyor.aslında bugünde 22.00 fiyat bandını geçerek 23.00 doğru yol alıyordu fakat yeterli işlem hacmi ile desteklenmeyince hisse tekrar gerilemek zorunda kaldı.ancak indikatörleri de yavaş yavaş al pozisyonuna girmiş bulunmaktadır.muhtemelen ilerleyen günlerde 22.00 bandını hızla geçerek 23.00 bandından başlayacak ve 26.oo yı fiyatlamaya doğru yol alacağını düşünüyorum.

kazanç
17-06-2011, 00:30
endekse parelel düşüş sergiledi.dar hacimli hissenin alıcı ve satıcılarıda sınırlı olduğundan hisse fazla el değiştirmiyor.takasıda toplu olduğundan gerekli hızlı iniş ve çıkışlarda olmuyor.ancak herhangi olumlu bir haberde çok sert üst üste tavanlar yapabilir diye düşünüyorum.yavaş yavaş yukarı artışların olması hissenin emin emin ve sindirerek gitmesini sağlıyor.hedef 6 aylık mali denetimli bilanço rakamlarıın gelmesini beklemektir.

suzumar
17-06-2011, 17:18
Harketlerine güvenmediğim için küçük bir miktar aldım. Alır almaz aşağı bastılar.Daha öncede aynısını yaşamıştım. Kendilerinin dışındaki her bir lotu zannedersem tek tek sayıyorlar.

CEDAY73
19-06-2011, 23:24
Harketlerine güvenmediğim için küçük bir miktar aldım. Alır almaz aşağı bastılar.Daha öncede aynısını yaşamıştım. Kendilerinin dışındaki her bir lotu zannedersem tek tek sayıyorlar.
dolaşımda olan lot miktarı az olduğundan fazla hareket alanı bırakmıyor.lot lar tek tek sayılıyor agresif yöntemlerle toplanıp tekrar serbest bırakılıyor.perşembe ve cuma günü tahtayı sallamak istedim fakat güvenip fazla girmedim sonuçta tahmin ettiğim gibi alttan kapadı.ya düşürüp toplayacak yada kaldırıp toplayacaklar.sonuç olarak seve seve bizede kazandıracaklar BENİM TARAFLI FİKİRLERİMİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

respect
23-06-2011, 10:44
1,5 yıl oldu satmadım hala şu 2. çeyrek bilançosu gelsin bi bakalım. çok sabır ve sağlam sinir isteyen bir hisse ama belli bir noktadan sonra rahat ettiriyor.

gokhangs
21-07-2011, 14:29
Vurun abalıya. Tam istediğiniz ortam işte. Bende yedim. milyonlarca lirayla geldiği yolları sabah 6.000 lotla (6.000x18=108.000 TL) işlem hacmiyle tabana (17.50), öğleden sonrada
40 lotla 16.40 a getirdi. Daha öncesinde de dediğim gibi. Bende yedim :))

denizozbilek
21-07-2011, 16:52
ey spek okadar ugrasıp tahtayı dip cektirdin sonrasında da tahtayı 16.40 a kadar cektin, milleti korkuttun ama hala satan yoksa bunda bir yanlışlık vardır degilmi!!!... bugün satan satmıştır artık kalanlar ise uzun vadecidir... Ancak ve ancak bu seviyelerden ya uzun vadecilere yada yeni girenlere mal kaptırırsın benden söylemesi...

uzmankemal
21-07-2011, 22:34
bugünkü işlem hacmi ve el değiştiren lot miktarı
Hacim TL: 31.451.832
Hacim Adet: 1.814.098
bakalım bundan sonra ne olacak
bedelsiz haberi ne zaman gelecek
endeks aşağılara giderse neler olacak

kazanç
22-07-2011, 01:25
uzman kemal arkadasımızın verdiği bilgiye göre adetsel olarak 1.814.098 lot el değiştirmiş görünüyor.hacimle mukayese yaparsak sanki daha az lot fakat daha büyük bir hacimsel satış olduğu görülüyor.acaba satışı yapılan bu lotların büyük montanlı spek veya guruba ait mi olduğu daha aşağılardan toplamak için mi yapıldığından şüpheliyim.bugünkü şok satışların daha ziyade yerli yatırımcı tarafından panik yapılarak satıldığından söyleniyor.yabancı satışlarının olmadığı nı duydum.zaten avrupa borsaları artıdayken ve bugün newyork borsası yukselişle kapatırken neden türkiyede bu kadar panik ve kötümser haber iki-üç gündür pompalanıyor anlamak mümkün değil.altın yıldızın takas dökümünde pazartesi sanırım belli olacaktır bu satışların yerlimi yabancı dan mı olduğu....teknik analiz grafisinde ise macd,ccı rsi nin artık oldukça dibe salındığı gözüküyor.benze hisse çok uzun zamandır sıkışmış vaziyette 19.50-21.00 bandında gidip geliyordu.aşağı salınamıyor yukarı atamıyordu.işte şimdi uzun zamadır yapamadığı en uzun düzeltmesini yapmıştır.bundan sonra yolu uzun ve açıktır.üzerindeki o köpük de alınmıştır.6 aylık bilançosu hissenin geleceği açısından çok önemlidir.hisse 6 aylıkta iyi bir kar yazdığı takdirde inanılmaz rakamlara geleceğini tahmin edebiliriz.çünkü bugün itibari ile en büyük teknik düzeltme yapılmıştır.bundan sonra endeks aşağı salınsa dahi bu düzeltmenin er yada geç yapılacağı birgün olacağı muhakkaktı...hissenin 22.05 üzerindeki kapanışları ise yukarı gideceğinin sinyalidir..bilançonun ne zaman acıklanacagını ise bilemiyorum...saglıcakla kalınız.

shadowcem
22-07-2011, 01:35
6 aylık bilançosu hissenin geleceği açısından çok önemlidir.hisse 6 aylıkta iyi bir kar yazdığı takdirde inanılmaz rakamlara geleceğini tahmin edebiliriz.çünkü bugün itibari ile en büyük teknik düzeltme yapılmıştır.bundan sonra endeks aşağı salınsa dahi bu düzeltmenin er yada geç yapılacağı birgün olacağı muhakkaktı...hissenin 22.05 üzerindeki kapanışları ise yukarı gideceğinin sinyalidir..bilançonun ne zaman acıklanacagını ise bilemiyorum...saglıcakla kalınız.

Artık elimde hisse olmamasına rağmen yinede bilmeyenler iiçin yazayım,altınyıldızın kredi borcu dövizdir, döviz %10 arttığı zaman 20 milyona yakın dövizden zarar yazar ,buna göre bilanço tahmini yapabilirsiniz 30 hazirandaki ve 31 marttaki döviz durumuna bakarak değerleme yapabilirsiniz

fbiber
28-07-2011, 15:08
ben yanlış görmüyorum tavan demi şu anda demekkı adamlar dovız borcu felan taktıgı yok

kazanç
29-07-2011, 00:57
çok önceki yazılarımda da bilanço analizinde altınyıldızın borçlarının yüksek olmadığını açıklamıştık.boyner gurubu hiçbir zaman yüksek borçlanma ile hareket etmez ,etse bile mutlaka geliri birbaşka ihracat bağlantılı olarak karşılığını munzam eder...bugünkü tavan benimde dikkatimi çekti.sorduğumda bilaçonun gelmediğini söylediler.sonra bir önceki günkü ulus turistik tesislerin hisse alım satım yazısının kap a düştüğüne rastladım.sanırım hisse alımını bir gün sonra mı yaptılar acaba.bilemiyorum.işlem hacmine baktığımda 16 milyonluk güzel bir alım satım olmuş.hemen hemen sermayesine yakın oldukça iyi bir işlem hacmini yakalamış.tavan olması da ilginç bir seans saatine rastlamış ki bitime 2-2.5 saat kala satış da gelmemiş.acaba tahtada alış emiri bekleyen varmıydı .?şahsen beni en çok düşündüren iki nokta üzerinde yoğunlaştım.birincisi diğer hisselere oranla fiyatı endekse göre ucuz kaldı ve artmadı.normalde 62.500 endeksete a.yıldızın 20-21.oo fiyat bandında olması gerekiyordu bundan dolayı hızlı bir süpürme operasyonu yapıldı...ikincisi ve en gizemli konu ise yakınlarda gelecek olan 6 aylık bilanço nun beklenen ve beklenenden iyi bir kar rakamı getirmesinin sinyalleri mi alındı önceden alım yapıldı....fakat ne olursa olsun iki halde de doğru bir hareket yapılmıştır.a.yıldız hakettiği yerde olmasada bugün gereken yükselişle dikkatleri üzerine çekmiştir.şayet bilanço hareketi ise önümüzdeki günlerde kar rakamı gelinceye kadar hareketine devam edebilir diye düşünüyorum.ama ucuz kaldığı için hareketi yaptıysa bu da ileriki günler için yapacağı hareket için bir kazanç sayılmalıdır.zira hissenin hantal olmadığı görülmüş olmaktadır.Bir diğer nokta ise hisseye kurumsal bir yatırımcının ulus tur un alış yapması geldiise o zamanda bu alışların devam edebileceği asıl hareketin yine bilanço ile süreceği düşünülebilir...sağlıcakla kalınız.

kazancli
29-07-2011, 01:48
Sn kazanç altınyıldızın borçları yüksek ve çoğu yabancı para cinsinden , dövizdeki yukarı hareket ciddi zararlar oluşturuyor bilancoda.İhracat bağlantısı konusunda da yanılıyorsunuz bugune kadar bilancoda dış satışlar hep cok düşüktü, bu bilancoda da karlılığı etkileyecek bir ihracat rakamı beklemiyorum. Süpriz bir bilanco bizi bekliyor ,inşaattan nasıl bir para akımı olacak ilk satıştan ne kadar pay gelecek cok merak ediyorum.Yoksa bu inşaatın yansımaları dışında 2. çeyrekte zarar yazmamız kaçınılmaz. Ayrıca ulus tur göstermelik bir şirket kurumsal olarak bakmayın , yıllardır bu hissede olan barış tansever alışlarını şirket üzerinden yapıyor artık.Yazdıklarım sadece yazınızda ki birkaç şeyi düzeltmek içindi sakın yanlış anlamayın.Altınyıldızın artık dışarıda pek fazla hissesi yok, hepsi patron ve barış bey tarafından toplandı ,o yüzden bundan sonra bugun ki gibi sert hareketler göreceğiz sık sık, çünkü daha çok mal alma peşindeler , bugun iyi mal paketlendi. kasasınada arazi üzerinde yükselen inşaatından yüklü nakit girişi olacak ve bu nakit usta eller tarafından yatırıma dönüşecek.Bunun dışında bedelsiz , aymarkaya yabancı ortaklık gibi gelişmeler bizi bekliyor. 3.80 maliyetle toplayıp 19 dan vedalaştım başka altınyıldızlar keşfedebilmek için , her ne kadar 17 lere dönünce almak istesemde portfoyumde boşluk olmadığından bu fırsatı kaçırdım. Kalan arkadaşlara bol kazançlar....

uzmankemal
29-07-2011, 09:31
sn kazanç altınyıldızın borçları yüksek ve çoğu yabancı para cinsinden , dövizdeki yukarı hareket ciddi zararlar oluşturuyor bilancoda.ihracat bağlantısı konusunda da yanılıyorsunuz bugune kadar bilancoda dış satışlar hep cok düşüktü, bu bilancoda da karlılığı etkileyecek bir ihracat rakamı beklemiyorum. Süpriz bir bilanco bizi bekliyor ,inşaattan nasıl bir para akımı olacak ilk satıştan ne kadar pay gelecek cok merak ediyorum.yoksa bu inşaatın yansımaları dışında 2. çeyrekte zarar yazmamız kaçınılmaz. Ayrıca ulus tur göstermelik bir şirket kurumsal olarak bakmayın , yıllardır bu hissede olan barış tansever alışlarını şirket üzerinden yapıyor artık.yazdıklarım sadece yazınızda ki birkaç şeyi düzeltmek içindi sakın yanlış anlamayın.altınyıldızın artık dışarıda pek fazla hissesi yok, hepsi patron ve barış bey tarafından toplandı ,o yüzden bundan sonra bugun ki gibi sert hareketler göreceğiz sık sık, çünkü daha çok mal alma peşindeler , bugun iyi mal paketlendi. Kasasınada arazi üzerinde yükselen inşaatından yüklü nakit girişi olacak ve bu nakit usta eller tarafından yatırıma dönüşecek.bunun dışında bedelsiz , aymarkaya yabancı ortaklık gibi gelişmeler bizi bekliyor. 3.80 maliyetle toplayıp 19 dan vedalaştım başka altınyıldızlar keşfedebilmek için , her ne kadar 17 lere dönünce almak istesemde portfoyumde boşluk olmadığından bu fırsatı kaçırdım. Kalan arkadaşlara bol kazançlar....

tavanlar serine yeni başlamıştık ayrılışınız vakitsiz biraz erken olmuş be ortak

ORALET-OSMAN
31-07-2011, 21:41
Son 2 gundeki hareketler yesil sahalarda gormek istedigimiz hareketler..
Bulundugum yerde (Nairobi) bakma sansim olmuyor pek, toptan haftalik bakiyorum yorumlara. Sunu diyebilirim ki burayi takip edenler bilirler, buradaki bazi yorumcular (1 tanesi kayiplara karisti??) beklenti oncesi olumsuzluk pompalamaya basladigi zaman yukari hareket geliyor bu hafta da boyle olmus..

Borc iyidir yigidin kamcisidir :)) Herkese bol bol kazanclar diliyorum..

uzmankemal
01-08-2011, 11:52
Son 2 gundeki hareketler yesil sahalarda gormek istedigimiz hareketler..
Bulundugum yerde (Nairobi) bakma sansim olmuyor pek, toptan haftalik bakiyorum yorumlara. Sunu diyebilirim ki burayi takip edenler bilirler, buradaki bazi yorumcular (1 tanesi kayiplara karisti??) beklenti oncesi olumsuzluk pompalamaya basladigi zaman yukari hareket geliyor bu hafta da boyle olmus..

Borc iyidir yigidin kamcisidir :)) Herkese bol bol kazanclar diliyorum..
kimmiş bu arkadaş söylermisniz

bizde bilelim

guerra
02-08-2011, 13:13
25.07.2011 17:10:19***ALTIN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )

***ALTIN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )
Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Ulus Turistik Tesisler ve Yatırım Ticaret A.Ş. tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

Tablo Başlığı

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=162244

IMKB

01.08.2011 10:58:18***ALTIN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )

***ALTIN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )
Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Murat Barış Tansever tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

Tablo Başlığı

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=162790

IMKB

Murat Barış TANSEVER %7,21448
Ulus Trustik Sunset %4,58948

uzmankemal
02-08-2011, 13:43
Haber 02.08.2011 12:32
***ALTIN* *ETYAT***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )
***ALTIN******ETYAT***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri ) 23.06.2011 tarih, 370 sayılı Genelgemizin 4.4.f maddesi gereğince, 03.08.2011 tarihinden itibaren İMKB Hisse Senedi endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay oranları Altınyıldız için %19,Euro Trend Yat. Ort. için %40olarak dikkate alınacaktır.Tablo Başlığı
IMKB

yanılmıyorsam %9 du dolaşımdaki pay %19 olmuş ?

orhan ayhan
11-08-2011, 13:44
neden diyorum bu topik bu kadar sessiz acaba.hiç mi alanı satanı yok .hoş tahta yapıcı kendi alıp kendi satıyoda hergün mutlaka iyi trade imkanı veriyor.mutlaka bi yerde aşagı basıyor ve bayağı yukarı taşıyor hergün aynı oyun .yaklaşık bir aydır takbimde ne zaman diğer tahtalarda trade yaparken kötü yakalansam fiat uygunsa buraya kaçıyorum.kadamelere bakarak takip etmenizde fayda var.ama dediğim gibi kesinlikle kademelere bakarak.ytd değildir.

kazanç
12-08-2011, 02:48
Bilanço dan haber yok.ne zaman acaba.???Endeksin düşüşüne iyi kafa tutan hisselerden biri a.yıldız...eee ne de olsa toplu olunca kagıt korunmus oluyor...

gokhangs
12-08-2011, 16:04
Bilanço dan haber yok.ne zaman acaba.???Endeksin düşüşüne iyi kafa tutan hisselerden biri a.yıldız...eee ne de olsa toplu olunca kagıt korunmus oluyor...

Ne zaman olcak. Eğer iyi bir bilançoysa tabiki 17:31 de açıklanırki araya haftasonu girsin.

ayhan53
22-08-2011, 13:14
http://d.resim.im/2011_08_22/3698979-altin.jpg (http://www.resim.im/)

gokhangs
25-08-2011, 17:01
Bu hızla geriye doğru giderse tabanı görücez herhalde

denizozbilek
25-08-2011, 20:39
ilk seansin agirlikli ort. 19.70 idi yaklasik 1 milyon 200 bin tl islem oldu 2 ci seansinda ag.ort. 19.25, islem hacmi ise yaklasik 600 bin tl... kapanis 18.40 simdi diyorum ki bugün 19 lu seviyelerden alanlar suan kol gibi zarar yazarmi yzmazmi ben mi düsünecem birakalimda onlar düsünsün...

lord23
26-08-2011, 10:31
bizim gibi MUZ cumhuriyetlerin de bu işler çok olur hiçbir haber yıkken bir kağıt bir seans tavan ikinci seans taban olur bu spk ne iş yapar küçük yatırımcının cebibden alıp büyüklere vermek için gerekli alt yapıyı hazırlar ama yatırımcı gelmezse bu büyükler mallarını kime satar acaba kendin çal kendin oyna ama memleketin başbakanı çıkar 72 000 endekste ev hanımları yastık altındakileri çokarın borsaya gelin der endeks 40 000 olunca 3 maymun bi dahada gelmem borsaya der kriz zaten teğet bile geçmiyor memleketimden bi de geçse fena geçecek anlaşılan neyse dertlendirdin yine beni herkese bol kazançlar hayırlı bayramlar arkadaşlar..

SİRİUS
26-08-2011, 16:30
*altınyıldız mensucat'ın 6 aylık konsolide net dönem zararı 18.110.385 tl(önceki 8.166.304 tl)

(26/08/2011 - 16:28:16)

kazanç
28-08-2011, 01:17
Altınyıldız hissesinin cuma kapanışı dahil daha önceki kapanışları ve seans içi hareketlerini izlediğimizde ilginç davranışlar sergiliyor diyebiliriz.önceleri sean içi hareketinde yüksek fiyattan açılıp seansın içinde düşük fiyattan işlem görüyor ve sonra kapanışa yakın tekrar yüksekten kapatıyordu.bir müddet böyle giden hissenin nedense son iki haftada fiyat aralığında değişimler yaşandı.özellikle 17.80 ila 1850 arasındaki banda dikkat etmek gerekiyor.her nedense 17.80 nin altına özellikle sarkıtılmıyor fakat 18.40 ın üzerine çıkartılmıyor.sadece gecen hafta 19.90 görmesine ragmen tekrar kapanışını 18.40 tan yaptı.burdan çeşitli sorular kafalara takılıyor.Bir kere hissenin baskı altına alındığı ayrıca spek in nerede ne zaman ne yapacağına dair çeşitli düşünceler üretilebiliyor.aslında hissenin toplu olduğu düşünülürse bu kadar baskının ve hissenin götürülmeyişinin anlamı kalmaz.bi diğer konu ise mevcut hisse oranlarının ortaklar arasındaki pay kapma yarışı da olabilir.ama ne olursa olsun bunlar hissenin yukarıya tasınmasına engel değildir.çünkü gelen bilanço sadece kağıt üstünde zarar yazmıştır,o da bilerek yapılan bir operasyonun sonucu olabilir mi diye düşünüyorum.çünkü söylendiğine göre iyi satış ve kar patlaması yasayan hisse nin diğer gurup şirketlerine borç kullandırdığından bahsedilmesi ve finansal gider yazdırması da ayrı bir konu olarak duruyor.zira daha önceki 2011 ilk üç ay da da zarar bilançoya karşın satış ve faaliyet karında yüksek rakam çıkması akla bir kurnazlık olduğunu gösteriyor.gerçi bu yatırımcı acısından iyi bir davranış sada bilançoyu iyi okuyamıyanlar için bir handikap olabilir.ikinci 6 ylık bilanço da da ilginç rakamlara rastlıyoruz.her ne kadar ticari borçlar artmısada saglam ve ödenebilir özkaynakları hisseyi rakipsiz kılıyor.Hisse tam bir market yani parekendeci gibi para basıyor migros gibi altın yumurtlayan bir şirket ...öncelikle bir şirketin en başta gelen özelliği kendi üretimini ne kadar artırdığı gecen yıla göre enflasyon ve kriz ortamından ne kadar saglam çıktıgı ile ölçüldüğüne göre altınyıldızın satış gelirlerinin ilk üç ayda 116.658.837 tl den şu anda 266.766.871 tl ye yükselttiği dikkati çekiyor.% 129 artış kaydetmiş.bu ne demektir.? 3 ayda üretiğinin üzerine yüzde 129 daha ilave etmiş oluyor.dikkat edin sadece 3 ayda.inanılmaz bir üretim hacmi yakalamış.geçen yıl 6 ayında satış geliri 155.194 .000 tl iken bu 6 ayda göre 1 yıldaki artışı ise % 73...burdan çıkan sonuca göre altınyıldız demekki bu yılı satış gelirlerini l % 100 ün üzerinde artırarak kapatacaktır.fabrikayı da işletmeyide en verimli kılan yegane unsur satış geliridir.burdan çıkan brüt kar gecen yıl da 61.000.000tl iken bu yıl 100.104.783tl dir.ilk üç ayadaki kar ise 44.217.800tl görünüyor.artış oranı sırasıyla % 75 ve % 120 dir.diğer faaliyet gelirlerinde ise ilk üç ayda sadece 784.826tl iken ikinci 6 aydaki gelir 22.955.765tl dir.burada ki gelirin nerden kaynaklandığını bulamadım ama inşaatlardan gelen gelirin bir kısmı olabilirmi bilmiyorum.birde esas faaliyetinin dışındaki gelir ve gider dengesi var ki o da enteresan..ilk üç aydaki esas faaliyet dışı finansal gelirleri 117.379.834tl iken ikinci 6 ayda 34.310.061tl ye düşmüş.Esas faaliyet dışı fianansal giderleri ise ilk 3 ayda 36.133.116tl iken ikinci 6 ayda 78.947.990 tl ye yükselmiş....burdan çıkan sonuca göre faaliyet dışı gelirler iyüksek olmasına ragmen faaliyet dışı giderleri de ikinci 6 ayda iki katına cıkmış görünüyor.burdan acaba gurup şirketlerine borç para aktarması mı yapıldı.yoksa baska bir sebepmi var bilemiyorum.birde satış gelirlerinin dışında kalan yönetim giderleri ile pazarlama ve arge gibi diger giderlerinin yüksek rakamlar yazdığının görülmesi...eger bu maliyetleri de bilinçli yapılımıyorsa asagı cekme de basarılı olunursa karlılık daha da yüksek görünecektir.Netice itibari ile son olarak faaliyet karlılığına baktığımızda gecen yıl ki faaliyet karlılığı 12.647.161 tl den bu yıl 26.727.213 tl ye yükselmiş görünüyor.artış oranı yaklaşık % 120 görünüyor ki altınyılzın bu zamana kadar gerilememesi ve fiyatının korunması stabil kalması gercek bilançoyu doğru okumaktan geçiyor.tahminen üçüncü ceyrekte cok daha karlı bir bilanço gelecek ve hatta bölünme bile gündeme gelebilecektir.zira hisse 5 yılda bir sanırım bölünüyor ve bu yıl gündeme gelebilir diye düşünüyorum.o zaman hissenin hayal edilmeyecek bir seviyelere gelebilmesi de mümkündür.kısaca şunu söyliyebilirim ki hissenin bilançosu gayet iyi ve şık görünüyor.baska değerlendirmeler veya düşüncesi olanlar var ise paylaşmayıda isteriz.sağlıcakla kalınız.

denizozbilek
29-08-2011, 11:56
kazanç arkadaş diğer faliyetlerden gelirler hesabındaki 21 milyon küsür tl lik değerlemyi görmemişsin tahminde bulunmuşsun gelir tablosunda ve dipnot açıklamalrında net görünüyor
gelir tablosundaki diğer faliyet gelirleri kaleminin 01.01.2010 tarihinde 32.074.71 iken bu dönemde 22.955.765 TL artmış ve kısmen zararımı büyük ölçüde düşürmüş.içeriğide yatırım amaçlı gayrimenkul değerleme geliri 21.300.26 TL miş.. bu yukarıdaki konudan kaylandığı açık

kağıdı manipule ettikleri bir gerçek kağıttan yasadan kaynaklanan avantajları çok iyi kullanıyorlar muhta-emelen o avantajlarıda sermaye arttırımı için düşünülüyor gibi dışarıya mal vermeden iç kaynaklarla patron sermeydeki ağırlığını arttırarak koruma istiyor görünümü veriyor bana... demekki sermaye arttırımında barış tansevere sermaye artırımından fazla mal vermeyecekler gibime geliyor barış beyde artık imbk den toplasın senetleri yoksa onuda bulamayacak ve senet yüzdesi % 10 un altın kalırsa o zaman düşük kapamaları yapmasının bir anlamıda kalmayacak

kazanç
30-08-2011, 11:34
sayın denizozbilek arkadasımın mevcut bilgilerini bizimle paylaştığı için tesekkür ederim.bahsettiği konuları revize ilave bilgi olarak algılıyoruz.Görüşlerinize aynen katılıyorum.diger dost ve arkadaslar da bu konuda bilgi paylaşımına katılabilmelidirler.tüm kardeslerimin ayrıca bayramlarını tebrik ediyorum.selam ve dua ile....

kazanç
07-09-2011, 01:26
altınyıldızın artık bariz bir şekilde baskı altında tutulduğu seans içindeki ve açılış ile kapanış fiyatları arasındaki korelasyondan farkedilmiyor mu.?Yaklaşık 15-20 gündür dikkat edildiyse daha önce de yazdığım gibi 17.80 ile 1840 arasında ki bandda gidiyor ve geliyor.Bilanço ise zarar hanesine değil asıl esas faaliyet karına bakmalı..Yakında gelicek 9 aylık bilançosu mutlaka iyi gelecektir ki üstüne birde bedelsiz açıklamasına hazırlanmasın mı.?Takasa bakıyorsun maşallah piyasada hisse kalmamış ki sadece 3 aracı kurum süpürmüşler...eee geriye ne kaldı.? şimdi eğri oturup doğru konuşalım.böyle bir ortamda bu hisseyi ya beklentisi için ya da daha fazla piyasadan süpürmek için yukarıya taşımıyan kişi veya guruplar neyi düşünüyor olabilir sizce.? Amaç bir haber beklentisiyse bişey diyemem ama biraz daha silkeleme ve süpürme ise el insaf demeliyiz...zaten % 85 toplanmış bir kağıdın neyini silkeleyeceksin be kardeşim adam diyelim 18.00 den maliyet yapmışsa neden satsın ki.? Ya biraz daha yukarıda satmak isteyecek ya da bıktırarak satmak isteyecektir..eğer bugüne kadar bilinçli yatırımcı bunu satmadıysa bıkmadıysa burda herkes beklemek zorunda kalacaktır.İşte bunu anlamakta zorluk çekenleri görüyorum.ben şahsen bugüne kadar kötü gelmeyen satışları bir önceki dönemden daha fazla artan hisseyi neden satayım ki.?O zaman geriye hissenin hareketlenmesi ve bundan dolayı da bereketlenmesi geliyor...sayın spek kardeşimize var ise böyle biline...sağlıcakla kalınız.

alyavuz
03-10-2011, 16:52
ne kadar sahipsiz bir hisseye benziyor...:) ytd.

magurus
04-10-2011, 14:41
ne kadar sahipsiz bir hisseye benziyor...:) ytd.

kapıyı tıklat da bir gir içeri bakalım sahipli mi, değil mi...

evolli
25-10-2011, 12:29
tavan oluyor bi haber mi var yoksa zarardan kara mı geçti şirket bilgi var mı arkdaşlar

SİRİUS
11-11-2011, 10:48
Altınyıldız'ın 9 aylık konsolide net dönem karı 28.512.132 tl

(11/11/2011 - 10:45:07)

05ozgur10
16-11-2011, 21:27
http://c1111.hizliresim.com/r/j/kzby.jpg

SİRİUS
17-11-2011, 14:21
***ALTIN***ALTINYILDIZ MENSUCAT VE KONFEKSİYON FABRİKALARI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

Ortaklığın Adresi : Yenibosna Merkez Mahallesi, 29 Ekim Caddesi No:22 Bahçelievler/istanbul

Telefon ve Faks No. : 0212 496 50 00

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 496 50 60 - 0121 496 50 17

Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.09.2010

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : 29.09.2010 tarihinde yapmış olduğumuz özel durum açıklamasına ilişkin ek açıklama

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Fer Yapı ile birlikte Yenibosna'daki Altınyıldız fabrika arsasında geliştirmiş olduğumuz İstWest projemizde İnşaat Ruhsatımızı Ağustos 2011 tarihi itibari ile almış bulunuyoruz. Toplamda 1000'e yakın konut ve 75'e yakın mağazadan oluşacak projemiz tamamlandığı zaman bölgenin en yeşil, en ferah, en güzel projesi olmasını öngörüyoruz. Nisan ayında konutlarımızın satışına başladık, gerek konumu, gerekse projenin cazibesi ve beğenilmesi ile bugüne kadar hedeflediğimizin de üzerinde bir satış gerçekleştirerek konutlarımızın yaklaşık %60'ını satmış bulunuyoruz. Mağaza alanlarımızın ise satışlarına henüz Eylül ayında başlandı, bu alanlar için de planlama ve satış faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(17/11/2011 - 14:20:33)