PDA

View Full Version : IZMDC - İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

KARADENIZ
14-03-2011, 05:05
Yeni baslik ile devam..
..//

hkö
14-03-2011, 23:17
hadi hayırlı olsun eskiye nerden ulaşabilşriz bu arada

vedehas
17-03-2011, 19:26
http://img811.imageshack.us/img811/3905/izmdcmacd.jpg

son 2 gündür hissenin satış yemesi macd ı aşağıya çevirdi...

foyes
26-03-2011, 18:26
Neden kimse yoki...bu hisseyi imkb 50 hisselerinin teknik analizlerine bakarken daha doğrusu öğrenmeye çalışırken farkettim. çok az bilgimle hissenin teknik olarak çok iyi durumda olduğunu gördüm. bence şuan yükseliş trendi devam etmekte macd kafayı kaldırdı cuma günü drenç kırıldı 3-5 seans için de yukarlara çıkacağını düşünüyorum...hele cuma günü şu oluşan çanak beni çok etkiledi. sonra forumu okudum akdarılan gelişmeler:

*DEMİR ÇELİK, 30 MİLYON AVRO TUTARINDA ORTA PROFİL HADDEHANESİ YATIRIMINA BAŞLAYACAK-KAP

*Financial Times'ın dünya genelinde 16 çelik uzmanının katılımı ile yaptığı ankete göre, çelik fiyatlarının 2011 yılında yüzde 66 artması bekleniyor. " - TURKISH YATIRIM
*demır celık sektorune enerjı destegı gelıyor cok olumlu
*hukumet, demır celık sektorunde enerjı malıyetlerının dusurulmesı ve dolayısıyla ıthalatın azaltılması ıcın calısma
baslatıyor. Buna gore, yuzde 30 ucuz olan gece tarıfesının hafta sonuna yayılması da gundemde.
*2011-2012 döneminde emtiaya yönelişle birlikte demir çelik sektöründe hareketlilik olması bekleniyor

sizler uzun zamandır takip ediyorsunuz bu hisseyi bende trenin daha uzun bir yolunun olduğunu düşünerek pazartesi izlemede olup aranızsa katılmayı düşünüyorum

YTD

Daywatcher
27-03-2011, 16:25
Neden kimse yoki...bu hisseyi imkb 50 hisselerinin teknik analizlerine bakarken daha doğrusu öğrenmeye çalışırken farkettim. çok az bilgimle hissenin teknik olarak çok iyi durumda olduğunu gördüm. bence şuan yükseliş trendi devam etmekte macd kafayı kaldırdı cuma günü drenç kırıldı 3-5 seans için de yukarlara çıkacağını düşünüyorum...hele cuma günü şu oluşan çanak beni çok etkiledi. sonra forumu okudum akdarılan gelişmeler:

*DEMİR ÇELİK, 30 MİLYON AVRO TUTARINDA ORTA PROFİL HADDEHANESİ YATIRIMINA BAŞLAYACAK-KAP

*Financial Times'ın dünya genelinde 16 çelik uzmanının katılımı ile yaptığı ankete göre, çelik fiyatlarının 2011 yılında yüzde 66 artması bekleniyor. " - TURKISH YATIRIM
*hukumet, demır celık sektorunde enerjı malıyetlerının dusurulmesı ve dolayısıyla ıthalatın azaltılması ıcın calısma
baslatıyor. Buna gore, yuzde 30 ucuz olan gece tarıfesının hafta sonuna yayılması da gundemde.
*2011-2012 döneminde emtiaya yönelişle birlikte demir çelik sektöründe hareketlilik olması bekleniyor

sizler uzun zamandır takip ediyorsunuz bu hisseyi bende trenin daha uzun bir yolunun olduğunu düşünerek pazartesi izlemede olup aranızsa katılmayı düşünüyorum

YTD
O zaman hoşgeldin aramıza kardeş :) Ben de senin gibi kimsenin olmamasından yakınıyordum fakat bir gün bir abimiz şöyle söyledi "İşler iyi giderken forumda pek hareket olmaması çok daha iyidir" :) Tekrardan hoşgeldin :)

foyes
27-03-2011, 19:43
hoşbulduk daywatcher sizin maliyet aşşağılardamı

asrobor
28-03-2011, 00:49
arkadaşlar 2011 demir çelik yılı belli oldu artık tüm finans sitelerinde metal ile ilgili olumlu yorumlar var.
devamlı yükselişte bir kağıt olduğunu farkettim günlük aylık ve yıllık yükselişi gayet olumlu.
bende hafta içi uygun fiyattan aranıza girmeyi düşünüyorum. saygılar....

master35
28-03-2011, 13:02
Originally Posted by foyes

YTD
ustadım;
adamlar turkıyede 52 dıs tıcaret sermaye sırketınden bırı oluyor...
yenı yapılandırlma calısmalrı son surat devam edıyor....
urun cesıtlemesı,kapsıte yogunlugu v.s....
%75'ıne sahıp oldugu izdemır enerjı elektrık uretım a.s. yatırıma basladıgı anda
(daha ıncekı sırket haberlerınden takıp edebılırsınız) kendı pıyasa degerıyle bırlıkte
2 mılyar dolarlık bır sermaye sırketı-holdıng konumuna gelecek dıye tahmın edıyorum..
enrjı haberı ekrana duser dusmez fıyat en az su ankı rakamın 3 mıslı olur beklentısı ıcındeyım...
6 aylık grafıgıne baktıgımızda burda cıddı bır kurgu,teknık ve olusumun oldugunu goruyorum...
son 3 aydır da ekran onumde acık hem yabancı hem yerlı yatırımcı tarafından cıddı bır talep gordugune ınanıyorum...
dolar bazında son 7 yıllık dırenclerını kırdı....
fıyat ereglı ıle aynı sevıyeye geldı,
zamanında ereglının 5,5 mıslı fıyatları da gormus olan senet cıddı ataklar yapmaya aday gorunuyor....
yolun basında oldugumuza ınanıyorummm
yatırım tavsıyesı degıldır....

ramissfb
29-03-2011, 15:00
harıka bır trend gozlemlıyoruz hep beraber..
bu hıssedekı bılgı bırıkımı olarak master35 ustadın buyuk bır
enformasyon haznesı var.kutluyorum....
en basından berı ıcınde bulundugumuz durumu cok ıyı tahlıl ettı.
gecmıstekı haberlerı taradım;
su enerjı projesınde adamlar cok cıddı bır hamle yapacaklar...
su ankı fıyatın %50 ustundekı bır rakam sadece enerjı sırketlerındekı degerlemeden dolayı
fıyata yansıyacak denıyor....
hosuma gıden en guzel yanı da:
hıc basıtlesmeden,trendı ve grafıgı bozmadan sessız,sakın ve derınden trade edıyorlar...
bellı kı her fırsatta mal almaya calısıyorlarrr
gelısmeler lehımıze olacak,mutlu olacagız dıye umut edıyorum.
tyd

ramissfb
29-03-2011, 15:08
ankara operasyon sonrası yenıden yapılanma ıcın
basta lıbya olmak uzere korfez ulkelerındekı yatırımlardan pay almak ıcın harıl harıl calısıyor...
bu konuda abd ve avrupa lulkelerının cok onunde mesafe katedıyoruz ulke olarak,,,
ust duzey teknokrat,burokrat ve teknıkerlerın dısında baska bır kurumsal sırket de
daha oncekı pazarlama agının ve dıs tıc.konusunda etkın elemanlarının tecrubesıyle
bu pazarda sımdıden cok yol almıs denıyor...
hangı sırket mı?
tabıkı İZMDC.....

ramissfb
04-04-2011, 12:57
ızdemır enerjı'nın kuracagı komure dayalı enerjı tesısının ana ıthal ekıpmanlarına ılıskın sozlesme ımzalandı *

ızmır demır celık sanayı a.s'nın kamuoyu aydınlatma platformu'nda (kap)
yayınlanan acıklaması asagıda bulunuyor.

" baglı ortaklıgımız ızdemır enerjı elektrık uretım a.s.'nden alınan 04.04.2011
tarıhlı yazıya gore; kurulacak 350 mwe gucunde ıthal komure dayalı enerjı
uretım tesısının ana ıthal ekıpmanlarına ılıskın olarak, 02.04.2011 tarıhınde
cmec (chına machınery engıneerıng corporatıon) ıle 222,9 mılyon usd tutarında
sozlesme ımzalanmıstır. 2014 yılında tamamlanması planlanan yatırımın kdv ve
gumruk vergısı ıstısnasını ıceren 475 mılyon tl tutarında tesvık belgesı
kapsamında yapılacagı, yatırımın fınansmanının dovız kredısıyle saglanacagı ve
15.04.2011 tarıhıne kadar %15 avans odenecegı ogrenılmıstır. "

-matrıks-

ramissfb
04-04-2011, 13:02
oh ne ala...!!!
nıhayet enerjı sırketı oluyor.....
enerjı malıyetlerı en az %50 duser,her sene de 60-80 trılyn da kar yazar...
sımdı ızmır demır celıgın %70 ıne sahıp oldugu 1 mılyar dolarlık bır sırketı daha var......
20,00 tl hareketı baslayacaktır dıye dusunuyorum.....
bu haberı pıyasa bır-ıkı gun hazmeder ve farkına vardıktan sonra rallı start almıs olacaktır.....
uzun suredır korudugumuz hıssemızı her yukarı cıktıkca arrtırmayı dusunuyorum...

yatırım tavsıyesı degıldır...

master35
04-04-2011, 18:32
buyuk fınans kurum analıst ve arastırma gruplarının son teshıslerını okudunzmu?
onumuzdekı 10 yıl ıcerısınde enerjı ısıne gırmeyen sırket sınıf atlayamaz dıyorlar....
dolayısıyla;
sırketın altın madenı olsa bu kadar degelı bır materyala sahıp olmazd....

ve lakın sırket mutfagındakı ekıp fazlaca amator veya bılgıyı gızleyemedıklerı ıcın,
kasıkcı elması kadar degerlı bır olguyu kotu yorulattırmaya calısıyorlar...

yemezler........!!!!!!!!!
hem enerjı malıyetlerını en dıp sevıyeye ındırgeyecek ve fazladan enerjı satıp,
her yıl 60-70 mılyon dolar kara gececeksın .......
sırketının su ankı pıyasa degerıne oranla en az 4 mıslı bır potansıyel katma deger yaratacaksın
ve bu kadar guzel bır gelısmeyı de ıkı satır haberle sankı sırket yatırıma gırecek bu hııseden uzak durun anlayısı ve mantelıtesını
yerlestırmeye calısacaksın.....YEMEZLER................
HER GUN ALMAYA DEVAM EDCEM kendı payıma........

ama merak etmeyın sayın yonetıcıler aracı kurum analıst ve uzmanları bunun ne anlama geldıgını
tabıkı musterılerıne anlatacaklardır......
ve ıddıa edıyorum kı almayı umdugunuz malları sahıplerı olarak alamıyacaksınız.....
ama sevınclıyım ıllerıye yonelık butun projeksıyon sonucları elımdekı hıssenın cok cok yukarılara gıdecegını gosterıyor.....
yatırım tavsıyesı degıldır.......

ramissfb
05-04-2011, 09:51
Yased: Turkıye'ye gelecek yabancı yatırımın buyuk bolumu enerjıye yogunlasacak - bloomberg ht

-matrıks-

entelekia
05-04-2011, 11:12
Şu ana kadar 10 milyon TLye yaklaşan hacim var ama hissede son 3 gündür süregelen bir yükseliş yok. Sanırım dağıtmaya başladılar... Yanılma payım vardır, yatırım tavsiyesi değildir

sondakika
06-04-2011, 09:42
06.04.2011 07:14
İZDEMİR'İN ALİAĞA'DA KURACAĞI TERMİK SANTRALI ÇİNLİLER İNŞA EDECEK-YENİ ASIR
İzmir Demir Çelik firmasının bağlı ortaklığı İzdemir'in Aliağa'da kuracağı termik santralı Çinliler inşa edecek. 350 Mwe gücündeki ithal kömüre dayalı enerji üretim tesisinin teknolojik bölümünü Çinliler, inşaat ve diğer bölümlerini ise Türk firmaları yapacak. Yeni Asır Gazetesinin haberine göre, İzdemir geçtiğimiz hafta China Machinery Engineering Corporation ile 222.9 milyon dolar tutarında sözleşme imalarken, 2014 yılında tamamlanması planlanan yatırımın KDV ve Gümrük Vergisi istisnasını içeren 475 milyon lira tutarında teşvik belgesi kapsamında yapılacağı açıklandı. Yatırımın finansmanı döviz kredisiyle sağlanacak. İzmir Demir Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, Türkiye'nin en modern ve çevreci enerji yatırımlarından olan santralın bir bölümünü Çinli mühendislerin, bir bölümünü de Türk müteahhitlerinin yapacağını açıkladı. Projenin türbin, kazan, jeneratör gibi ana ekipmanlarını Çinliler'in gerçekleştireceğini ifade eden Şahin, inşaat bölümünü ise Türk firmalarına vereceklerini söyledi. Enerji santralının arıtma bölümünü ise Japon Hitachi firmasının inşa edeceğini vurgulayan Şahin, "Çevreye duyarlı, son teknolojiye sahip bir tesis kuracağız. Termik santrallerde Avrupa Birliği'nde 1 metreküpte 30 miligram partikül, Japonya'da ise 20 miligram partikül sınırı var. Almanya'da bu sınır 1 metreküpte 20 miligram partikül. Bizim Aliağa'da kuracağımız tesiste ise 1 metreküpte 10 miligram partüküle imza attık. Bu yüzde 99.95 arıtma kapasitesi anlamına geliyor" diye konuştu. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu tesis ile çevre yönünde bütün endişeleri bertaraf ettiğimize inanıyoruz. Böyle bir arıtma tesisi Avrupa Birliği ülkelerinde bile yok." Şahin, yatırıma önümüzdeki günlerde başlanacağını, tamamlanma süresinin ise 39 ay olacağını ifade etti. http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2011/04/06/izmire-475-milyon-liralik-santrali-cinliler-kuracak Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com

BUR-KAY
06-04-2011, 18:57
:wave:DEĞERLİ ARKADAŞLAR MERHABA!

Sessiz ve gayet sakin görünen topiğinize bugün itibarı ile girmiş bulunuyorum. Umarım ve dilerimki sizlere şans getirmiş olayım. Uzun süreden beri takibimde olan bu hisseye bu gün girmek kısmet oldu. İnşallah hayırlı olur. Olası düzeltmeyi gerçekleştirmeden 5.96 gibi yüksek bir fiyattan almakla acele ettiğimi düşünsemde artık iş işten geçti. Umarım fazla geriye çekmezler. Arkadaşlar, şirketle ve sektörle ilgili tüm görüşlerinize katılıyorum. Enerji ve demir-çelik sektörünün, borsa açısından parlayan bir güneş gibi her zaman en yüksek değerleri alacağına hiç kuşkum yok. Umarım hepimize bol kazançlar getirsin.

Topiğin durumuna bakıldığında hissede pek fazla k.y. olmadığı anlaşılıyor. Hisse adına ben bunuda olumlu olarak yorumluyorum. Bilmem sizler ne düşünürsünüz? Hoşça Kalın...

DOĞRULUK SONSUZLUĞUN GÜNEŞİDİR,
NASIL OLSA DOĞAR.:wave:

master35
07-04-2011, 13:56
duzeltme buralardan olusturulur dıye dusunuyorum,

bır-ıkı gun bekleme sonra 6,50 hedf.................
y.t.d.

master35
07-04-2011, 13:57
son gelısmeler hısse'ye %100 potansıyel katar bence...
y.t.d.

master35
07-04-2011, 17:52
ızmır demır celık sırket raporu (gedık yatırım)

ızmır demır celık, elektrık uretıcısı oluyor
enerjı malıyetlerının ıstıkrarsız
bır seyır ızlemesı, malıyetlerdekı artıs, demır celık sanayıcılerını tedırgın
etmekte, uretım ve ıhracatlarında tıkanıklıklara neden olmakta, yurt dısı
pazarlarda dıger ulke uretıcılerı ıle rekabet etmede sorunlar yasatmakta ve
pazar kayıplarına neden olmaktadır.
Turkıye'dekı elektrıklı ark ocaklı
tesıslerın ham celık uretımınde % 6 payı olan ızmır demır celık sanayı a.s.,
2002-2007 arasında elektrıge onemlı oranda zam yapılmaması ıle sektorle
beraber malıyetler konusunda buyuk avantaj saglamısken, 2008'den ıtıbaren
sektorun tarıfe avantajının kaldırılması ve elektrık fıyatlarının her gecen
donem artması ıle malıyet baskısı altında kalmıstır. Oylekı bu baskı,
satısların dustugu 2009'da bırcok ark ocaklı sırketı kapanma noktasına
getırmıstır. Hazıran ayındakı secımler nedenıyle son donemde zam yapılmayan
elektrık fıyatlarında secımler sonrasında zam yapılması beklenıyor.

Gedık yatırım menkul degerler a.s.
www.gedık.com

* * *
burada yer alan yatırım bılgı, yorum ve tavsıyelerı yatırım danısmanlıgı
kapsamında degıldır. Yatırım danısmanlıgı hızmetı sermaye pıyasası kurulu
tarafından yayımlanan serı:v, no:52 sayılı "yatırım danısmanlıgı faalıyetıne
ve bu faalıyette bulunacak kurumlara ılıskın esaslar hakkında teblıg"
cercevesınde aracı kurumlar, portfoy yonetım sırketlerı, mevduat kabul
etmeyen bankalar ıle musterı arasında ımzalanacak yatırım danısmanlıgı
sozlesmesı cercevesınde sunulmaktadır. Burada ulasılan sonuclar tercıh
edılen hesaplama yontemı ve/veya yorum ve tavsıyede bulunanların kısısel
goruslerıne dayanmakta olup, malı durumunuz ıle rısk ve getırı
tercıhlerınıze uygun olmayabılecegınden sadece burada yer alan bılgılere
dayanılarak yatırım kararı verılmesı saglıklı sonuclar dogurmayabılır.

-matrıks-

anladıgım kadarıyla enerjı malıyetlerını en az %50 azaltacagı gıbı,
her yıl 50-75 mılyon dolar cıvarında da konsolıde kar yazacak.
Kısacası cıronun %25 kadarını kar yazabılecek.....
Performans olarak ereglı ve kardemırın onune gececekkkkk....
(ıhtıyacının 3 mıslı de elektrık satacak)
eh artık 20.00 tl farz oldu....
Seans sonu cızılen tahtanın goruntusu de onu ıfade edıyor sanırım.....
Pıyasadan mal toplamak ıcın cok sabırsız veya cok acemıler.....
ıkı-uc gun satıcılı gosterıp bekleyebılırlerse bıraz mal doktururler ama gorunen her kademedekı gelen satısı
sabırsılıkla cızıyorlar.
Pes dogrusu.....
Ama bızı ılgılendıren kısmı cok ıyı bır yol katedecegı......
Yat.tavsıyesı degıldır.....

BUR-KAY
07-04-2011, 19:07
:super:BÖYLE HAREKETTE OLURMU?

Ama oluyor demekki. Hissenin adı İzmir Demir Çelik olunca her şeye gebe demekki. 11 yıldır bu piyasada olmama rağmen, bu hisseyi takip etmekle birlikte malesef ilk kez aldım. Bu gün 2 bin lira zarar ettik derken adamlar son dakikada bizi kurtardı diyebilirim. Ben piyasayı 4 gündür seans salonunda takip ettiğim için seans saatlerinde topikte olamıyorum. Ancak başta "master35" arkadaşımız olmak üzere hepinizin bilgilendirici yorumlarını ilgiyle takip ediyorum. Umarım benimde zamanla sizlere yararım olur. Hissenin düzeltmesini tam yapamadan yukarı döndüğünü düşünüyorum. Acaba tekrar bir geri çekme yapabilirlermi? Bu konuda sayın "master35" arkadaşın düşüncelerini merak ediyorum. İyi akşamlar dilerim.:super:

Daywatcher
07-04-2011, 22:22
Tabiki bir geri çekme yapabilirler master35'in de dediği gibi satıcılı gösterip azıcık her satışı çizip durmazlarsa malı döktürebilirler ama benim kişisel düşüncem bu yönde değil.6.14'ten döndü kağıt yaklaşık 20 puanlık bi düzeltme yaptılar.2 hafta öncesine kadar bir önceki düzelmeyi fazlasıyla yerine getirip dirençleri gayet sağlam bir hale getirdiler.Yarın ufak bir oynamadan sonra önümüzdeki hafta içerisinde 6.50-6.70 arasına atmaya çalışacaklarını düşünüyorum.Kişisel düşüncemdir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

BUR-KAY
07-04-2011, 23:57
:yes:Yorumun için yeşekkürler sayın "Daywatcher". Sağ ol kardeşim.:yes:

BÜYÜK SIÇRAYIŞI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN,
BİR KAÇ ADIM GERİYE GİTMEK ZORUNDADIR.
BUGÜN YARINA DÜNLE BESLENEREK YOL ALIR. (Bertolt Brech)

SİRİUS
08-04-2011, 12:24
*izmir demir çelik'in 12 aylık konsolide net dönem karı 17.373.191 tl

(08/04/2011 - 12:23:33)

master35
08-04-2011, 12:47
IZMIR DEMIR CELIK'IN 2010/12 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 17.373.191 TL (2009: -10.145.540 TL) *

-MATRIKS-
arkadaslar;
eh tadından doyum olmuyor .........
2009 yılı 10 trılyon 200 mılyar zarar,
2010 yılı 17,5 trılyon kar......
superrrrr superrrrr....
2011 ılk ceyrek kar da bu potansıyelle yıl sonu karlılıgı asar...............
demedı demeyın...........

not:arkadaslarımın teknık duzeltme orumuna gelınce;
21 gunluk ortalamaya degmek her zaman sart degıl....
trendi yukselen olarak saglam tutuyorlar...
bu da trade teknıklerı hep ezber yapılmaz ya,
bunların taktıgı bu:ezber bozdurmak....
bazen de sarkma yaptırıp,duzeltme yapacaklarmıs gıbı gosterıp gelen malı hooop alıyorlar....
dyhol ve benzerı hısselerdekı basıt mantıktan uzak adam gıbı ısler yapan bır grubun hıssesınde
yatırımcı olmanın keyfını ve tadını cıkarıyorummmm...
dolayısıyla daha once bekledıgım 20.00 lı hedeflere kadar beklemegı dusunuyorum.....

ramissfb
08-04-2011, 12:51
agzınıza saglık arkadaslar;
ozellıkle master3 ustadın keyıflı ve realıte ıceren yorumları ıcın.....
beklemek ve yenı rallıyı ızlemek uzere koltuga uzanıyorum...
bye.....
y.t.d.

eoztemir
08-04-2011, 13:12
temettu dagitmayacagini acikladi
bana kalirsa olumlu, gecen yil zarar yazmis bir sirketin mali yapisini toparlama adina kari dagitmayip sirkete sokmasi ama bundan dolayi satis gelebilir 2. seans...

BUR-KAY
08-04-2011, 15:46
Arkadaşlar bu tahta sürekli izleyeni verem eder. Adamlar tahtada adeta karşılıklı voleybol maçı yapıyorlar. En iyisi hiç izlememek galiba. Bugün gelen haberlerinde hiç bir katkısı olmadı malesef. Hayırlısı olsun. Bakalım önümüzdeki günler nelere gebe olacak..
Hoşça kalın.:notr:

Daywatcher
08-04-2011, 17:15
Düştükçe alın arkadaşlar,vermeyin malınızı elinizi güçlendirin.Haftaya ralli var :) Y.T.D.

entelekia
08-04-2011, 18:50
Düştükçe alın arkadaşlar,vermeyin malınızı elinizi güçlendirin.Haftaya ralli var :) Y.T.D.

Ralli ? Ne rallisi ?
IZMDC forumu gercekten renkli bir foruma benziyor, bu forumda yeniyim. Hissenin grafigi ilgimi cektigi için yazılanlar ve haberleri biraz takip edeyim dedim. Bir yanda spek '' tam sallayamıyor, söyle asagı bassa daha fazla adam döker diye speke tavsiyeler '' öte yandan elinizdekilere sahip olsun ralli biletiniz olsun tavsiyeleri :-)
Bana kalırsa... Ne olup bittigi belli degil. Yatırım tavsiyesi degildir.

Daywatcher
08-04-2011, 19:06
Aslında ne olup bittiği gayet net.Arkadaşların da daha önceki yorumlarında belirttiği gibi %50 ucuza elektrik temin edecek bir enerji şirketi var ortada ve 50-75 milyon dolar gibi bir kar yazılmasından bahsediliyor.Spek aşağı pozisyon alarak küçük yatırımcıyı döker ve büyükler bundan nemalanır.Hissenin grafiğini dikkatli incelediyseniz son 3-4 ayda her sert düşüşlerden sonra düşüşü katlayarak bir atılım gerçekleştirmiş olduğunu görürsünüz kağıdın.Bu da büyüklerin küçüklerin dökülmesinden nemalandığı tezimi destekliyor.Yani izmdc panik yapmaya gerek olmayan bir kağıt,panik yapanlar zaten zarar yazarak çıkıyorlar kağıttan.Ama master35 arkadaşımızın da dediği gibi elektrik şirketi ve yaklaşık 10 trilyon lira zarardan sonra 17 trilyon lira kar ve buna ek olarak devletin gece vardiyalarındaki enerji indirimini hafta sonuna da yayma düşüncesi gayet güzel haberler.Bunlar master35 arkadaşımızın sürekli dikkatleri çektiği 20.00 TL'yi gayet olası bir pozisyona çekiyor.Kişisel kanaatim bu işten gayet temiz paralarla çıkacak olmamız :) Y.T.D.

mastory
08-04-2011, 20:33
Hayal Dünyası Oluşuyo burada bakıyorum bu hissenin görüp göreceği zirve bu fiyatlar

BUR-KAY
08-04-2011, 21:11
Aslında ne olup bittiği gayet net.Arkadaşların da daha önceki yorumlarında belirttiği gibi %50 ucuza elektrik temin edecek bir enerji şirketi var ortada ve 50-75 milyon dolar gibi bir kar yazılmasından bahsediliyor.Spek aşağı pozisyon alarak küçük yatırımcıyı döker ve büyükler bundan nemalanır.Hissenin grafiğini dikkatli incelediyseniz son 3-4 ayda her sert düşüşlerden sonra düşüşü katlayarak bir atılım gerçekleştirmiş olduğunu görürsünüz kağıdın.Bu da büyüklerin küçüklerin dökülmesinden nemalandığı tezimi destekliyor.Yani izmdc panik yapmaya gerek olmayan bir kağıt,panik yapanlar zaten zarar yazarak çıkıyorlar kağıttan.Ama master35 arkadaşımızın da dediği gibi elektrik şirketi ve yaklaşık 10 trilyon lira zarardan sonra 17 trilyon lira kar ve buna ek olarak devletin gece vardiyalarındaki enerji indirimini hafta sonuna da yayma düşüncesi gayet güzel haberler.Bunlar master35 arkadaşımızın sürekli dikkatleri çektiği 20.00 TL'yi gayet olası bir pozisyona çekiyor.Kişisel kanaatim bu işten gayet temiz paralarla çıkacak olmamız :) Y.T.D.

:notr:Sayın "Daywatcher" Yazdığınız yorumdaki görüş ve düşüncelerinize katılmakla birlikte şunuda belirtmeliyimki elektrik üretim işine bu şirket yaklaşık 4 yıl sonra başlayacak. Bu az bir zaman değil. Bunuda gözardı etmemek lazım. Şirkete yatırım için sürekli nakit ihtiyacı doğacağından uzunca bir süre kar dağıtımı olmayacağı beklentiside hisseye satış baskısı getirebilir diye düşünüyorum.
Dünkü seans kapanışında aldıklarını bugün fazlasıyla yukardan vermiş olmalılar ki kapanışta bu gün kıllarını dahi kıpırdatmadılar. Önümüzdeki hafta ralli başlamasından bahsediyorsunuz. Tek dileğim haklı çıkmanız tabi, ama şu an için sanki biraz kuşkuluyum. Orta- uzun vadede düşünce ve yorumlarınızı paylaşıyorum. Ancak kısa vadede bakalım nelere şahit olacağız. Allah yardımcımız olsun. Y.T.D.
İyi hafta sonları diliyorum.:notr:

entelekia
09-04-2011, 00:50
MACD başını aşağı bükmüş, bu hissede MAcd nin başını her aşağı büküşünden bir müddet sonra hisse sat sinyali üretmiş. Muhtemeldirki P.tesi günü önce satarak dağıttılar ve ellerinde hala bir miktar var ve bunu da sat sinyali üretmek için satarak kullanacaklar. Ben olsam almaz izlerdim o yüzden izliyorum. Ne kadar çok kişi almazsa o kadar aşağıdan satmak zorunda kalırlar. 2 gün önce son dakika alımı ellerindeki kalan bir kısmı daha 5.9Xlerden satabilmek için bir göz boyamacaydı.
Elektrik üretimine geçince bilanco gercekten iyi gelecek de, o işe daha 4 yıl inşaat ve 1 yılda bilancoya yansıma olsa 5 yıl var, tabii 5 yıl iyimser tahmin, firmanın bu sırada iniaat için borçlanacagını düşünürsek bilanco iler bu borcların kapanması 5 yıl mı ister 10 yıl mı onu zaman gösterir.
Bakın bu firmayı ne hareketlendirir. Eger yabancı bir ortak ya da yabancı bir firmanın IZDEMIRe talebi olursa hisse o zaman umulanın dısında hareketlenir onun dışında belli ki birileri oynayıp duruyor. cogunluk tarafından olabilecek bir talep yaratılmadıkca kaderi 1 kişinin kafasına göre belirlenmiş şirketler 2 gün tavan çeker sonra birileri bu tavanın ışığına aldanıp geldiğinde birden çin işkencesi gibi agır agır düşürülmeye baslar ve bir bakmışssınız %30 düşüvermiş hisse. Düşünün bir kere p.Tesi 50 000 lotluk alım ve satımlar var, satışa ne yazılırsa çiziliyor ama bir üst basamağa hisse çıkmıyor neden cünkü adam bir sonraki basamagı da cızerse artık alım yapacak baska parası kalmıyor sonra aldıgını gene kendine sat ve nakitin olsun, bu sırada yeni gelen civcivler varsa onları yemle :-) Aynı oyun 2 gün önce gene son saniyelerde 2 kez yaklasık 50 bin lot alışlarla oynandı peki bugün neden 2-3 bin lotluk işlemler oldu. Çünkü oyun bitti. :-) Kimseyi üzmek istemem, zokayı yiyenler sonuna kadar yada düşüşü yaiayacaklar ya da zarar kes yapacaklar ve sonra spke yeterince topladıktan bir kac gün sonra hissenin tekrar yükselmeye başladıgına sahit olacaklar. Büyük konuşmak istemem, almaktansa takip edin derim.
Hep mi kötü peki, yok değil, ışık veren yanı da var, zaten o yüzden izliyorum. Son ay itibariyle deutche nin takası 250 bin lot ve City yabancının takası 313 bin artmış, işte asıl bu yüzden takip ediyorum hisseyi. Bu yabancılar eger bıyıklı yabancıla degılse o halde satıcıdan daha guclu cıkmalılar satısı karsılamak için işte buna kani olursam o zaman alırım. Şimdilik bu izlenime kapılmış değilim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Daywatcher
09-04-2011, 02:25
Arkadaşlar galiba benim söylediklerimde bir gedik var ki yanlış anlaşılmış :) Ben kağıt hemen pazartesi seans başlangıcında veya 3-5 gün içerisinde 20'leri görür demedim zaten uzun vade hakkındaki düşüncelerimi paylaştım.IZMDC yaklaşık 40 senedir piyasada olan bir firma 4-5 yılın pek önemi olmadığı kanaatindeyim elektrik şirketi için.Yine de herkesin düşüncesine saygım var izlemek isteyenler izleyebilir,kağıda girmek isteyenler girebilir satmak isteyenler de pek tabi ki satabilir.Temettü dağıtmaması olayına gelince zaten şirket en son 2008 senesinde temettü dağıtmış,o günden bu güne grafiğine baktığımızda gayet olumlu bir hareketi var.Bildiğiniz gibi borsada insanlar beklentileri satın alırlar.Ben kendi beklentilerimi yazdım herkesin beklentilerinin benim beklentilerimle aynı olmasını bekleyemem galiba ben biraz fazla iyimser bakıyorum mevzuya.Saygılarımla.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

alyavuz
09-04-2011, 22:20
siz siz olun hiç bir kağıdın ne zirvesi kesindir nede tabanı şirketi inceleyin yeter ama manipüle olayları ve anlamsız çıkış ve düşüş yapan hisseler sakıncalıııııııııııııııı....

master35
11-04-2011, 01:48
ramissfb
Profiline bak Forum Gönderileri Özel Mesaj Blog Yazılarına Bak Ana Sayfa Yazılarına Bak Tanıdıklarıma Ekle

Duhül:Oct 2010
Gönderi:26
IZMIR DEMIR CELIK'IN 2010/12 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 17.373.191 TL (2009: -10.145.540 TL) *

-MATRIKS-

karsılastırma yapılmaz ama hanı ne babayıgıtler var dıyemeden gecemıyorsun....
adamlar urun cesıtlemesı,maksımum fayda anlayısıyla gereklı yatırımlar ve dahası DEV BIR ADIM olarak
ENEJI SANTRALI yatırımı ıle vyatırımcının vardıgı sonuc:
hısselerındekı sureklı yukselen bır trend......
ama,,,,,,,,
bırılerı de 2008 krızının aynı fıyatında olacak,varlık satısı yaparak kuculecek ve daha guclenecegız dıyecek sonra da %40 oranındakı sermaye artırımı onaylanmadan %100 bedellı acıklayacak.......
AYIP YA.............AYIP.....AYIP.....
bu yatırımcı hepınıze lazım hepınıze........

master35
11-04-2011, 01:52
son 10 yıl sermaye pıyasalarının tepesınde oturan hıc bır ekıp
yenı baskanlar kadar uyumlu,ozverılı ve fedakarca calısmadı.....
aklı -selım galıp gelecek ve yatımcının zarar etmemesı ıcın gereklı vetoyu kullanacaklar ınancındayım....
bu kadar halka arz seferberlıgı ılan edıp sermaye pıyasalarına ucusa hazırlayanlar,
bu kadar basıtce bır davranısa ızın vermezler.....
kısısel gorusumdur..
y.t.d.

kotikkkk
11-04-2011, 10:13
Sayım Master35. Mesajınızdan pek birşey anlamadım. Bedelli sermaye artırımı mı söz konusu bu hisse de?

ramissfb
Profiline bak Forum Gönderileri Özel Mesaj Blog Yazılarına Bak Ana Sayfa Yazılarına Bak Tanıdıklarıma Ekle

-MATRIKS-

karsılastırma yapılmaz ama hanı ne babayıgıtler var dıyemeden gecemıyorsun....
adamlar urun cesıtlemesı,maksımum fayda anlayısıyla gereklı yatırımlar ve dahası DEV BIR ADIM olarak
ENEJI SANTRALI yatırımı ıle vyatırımcının vardıgı sonuc:
hısselerındekı sureklı yukselen bır trend......
ama,,,,,,,,
bırılerı de 2008 krızının aynı fıyatında olacak,varlık satısı yaparak kuculecek ve daha guclenecegız dıyecek sonra da %40 oranındakı sermaye artırımı onaylanmadan %100 bedellı acıklayacak.......
AYIP YA.............AYIP.....AYIP.....
bu yatırımcı hepınıze lazım hepınıze........

ramissfb
11-04-2011, 10:23
DYHOL ıcın yazdıgım yazıyı
master35 ustadım alıntı yapmıs....
haksızmıyım ama yaa......

BUR-KAY
11-04-2011, 14:05
DYHOL ıcın yazdıgım yazıyı
master35 ustadım alıntı yapmıs....
haksızmıyım ama yaa......

:yes:Aman dikkat edelim arkadaşlar. Bedelli yazısını okuyunca şoke oldum doğrusu.Hissenin yön arayışı olduğu bu günlerde böyle bir haber hiç işimize gelmez doğrusu.
Hissenin 1 Nisan itibarı ile takas durumuna bugün baktığımda ilk beş aracı kurum yaklaşık 160 000 lot artıda gözüküyor. İki gün önce citibank 77000 lot almış. Sanırım bu durum da hissenin bu seviyelerde oluşturacağı tabandan sonra yukarı yönlü hareketine kaldığı yerden devam edeceği fikrini pekiştiriyor. Umarım yanılmam. Hoşça kalın.:yes:

ramissfb
11-04-2011, 14:46
kayhan kavecı arkadasım;
buralar cok kelepır yaa
dert ettıgın seye bak:))

BUR-KAY
11-04-2011, 15:01
kayhan kavecı arkadasım;
buralar cok kelepır yaa

:yes:[I]Sevgili "ramissfb" yüreğime su serptin. Hay allah senden razı olsun. Gerçi ben hisseyi 5.96 ortalama ile aldım, ama kaybedeceğim diye içimde herhangi bir kuşku yok. Dileyelim daha fazla düşmesine izin vermesinler.:cool:

alf_ist
12-04-2011, 06:14
kayhan kavecı arkadasım;
buralar cok kelepır yaa

hisse 1.99 tldan buraya gelmiş nasıl kelepir oluyor?

BUR-KAY
12-04-2011, 09:42
hisse 1.99 tldan buraya gelmiş nasıl kelepir oluyor?

Endeksin 20 000 lerden 70 000 lere geldiği bir ortamda böyle bir şirketin değer artışını fazlamı buluyorsun sayın "alf_ist" ? Bence gidecek daha çok yolu olmalı. Y.T.D.

BUR-KAY
12-04-2011, 16:49
:notr:Topik uykuya dalmış...
Hissemiz hareketsiz uykuya dalmış...
Velhasıl her şey uyuyor...
Durumlar pek iç açıcı olmasa gerek...:notr:

BUR-KAY
12-04-2011, 17:47
SON DAKİKA!

Eğer böyle her gün son dakikaya kadar stres içinde bekleyecek olursak, işimiz var bu tahtada. Yinede kapanışı yapanların eline sağlık. İzlenimlerim bana tahtada sürekli mal toplandığını gösteriyor. Bilmem aldanıyormuyum? Bu konuda değerli arkadaşların görüşlerini öğrenmek isterim. İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

DOĞRULUK SONSUZLUĞUN DÜNEŞİDİR.
NASIL OLSA DOĞAR. (Wondell Philips)

Daywatcher
12-04-2011, 17:52
SON DAKİKA!

Eğer böyle her gün son dakikaya kadar stres içinde bekleyecek olursak, işimiz var bu tahtada. Yinede kapanışı yapanların eline sağlık. İzlenimlerim bana tahtada sürekli mal toplandığını gösteriyor. Bilmem aldanıyormuyum? Bu konuda değerli arkadaşların görüşlerini öğrenmek isterim. İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

Sakin ol biraz sabır :) IZMDC'nin düzeltmeleri genelde böyle oluyor biraz stresli :) ama gördüğün gibi son dakika golüyle artıya geçti :)

kotikkkk
12-04-2011, 18:18
Borsa da yenisin galiba? Sürekli bir şeyler yazmaktan vazgeçsen artık....

SON DAKİKA!

kotikkkk
12-04-2011, 18:29
Rahat ol biraz..

:notr:Topik uykuya dalmış...
Hissemiz hareketsiz uykuya dalmış...
Velhasıl her şey uyuyor...
Durumlar pek iç açıcı olmasa gerek...:notr:

BUR-KAY
13-04-2011, 00:14
:notr:
Rahat ol biraz..

Sen hangi rahatlıktan bahsediyorsun be kardeşim. Ben ömür boyu gece gündüz demeden çalışıp kazandıklarımı 2001 krizinde bu piyasanın kurtlarına yedirdim. Üzüntü-sıkıntı derken 6 yıl önce kalp krizi geçirdim ve her gün bir avuç hapla yaşamaya çalışıyorum. Benim özelim sizi elbette ilgilendirmez ama tuzumun kuru olmadığını bir nebze olsun anlatmak için bahsettim. Aldığım hisseden 3 günde 3 bin lira zarar ediyorsam bu durum rahat mı olmamı gerektirir? Senin rahatsızlığın ne onuda anlamış değilim. Yazdığım yazılarda hakaret mi var? küfürmü? Bu topiğin sen jandarmasımısın, polisimi? Yazı yazmak için birilerinin lütfunamı ihtiyacımız var anlayamadım. Kuralları ihlal etmeden dilediğim zaman dilediğim kadar yazarım,sen okumazsın ,sorunda kalmaz sanırım. Borsada 12 yıllık geçmişim var. Belki size göre yeni olabilirim. Topiğe sıkça yazı yazmak demekki borsada yeni olmayı gerektiriyormuş sayende onuda öğrendik kardeş sağ ol var ol..:notr:

Daywatcher
13-04-2011, 00:52

Sen hangi rahatlıktan bahsediyorsun be kardeşim. Ben ömür boyu gece gündüz demeden çalışıp kazandıklarımı 2001 krizinde bu piyasanın kurtlarına yedirdim. Üzüntü-sıkıntı derken 6 yıl önce kalp krizi geçirdim ve her gün bir avuç hapla yaşamaya çalışıyorum. Benim özelim sizi elbette ilgilendirmez ama tuzumun kuru olmadığını bir nebze olsun anlatmak için bahsettim. Aldığım hisseden 3 günde 3 bin lira zarar ediyorsam bu durum rahat mı olmamı gerektirir? Senin rahatsızlığın ne onuda anlamış değilim. Yazdığım yazılarda hakaret mi var? küfürmü? Bu topiğin sen jandarmasımısın, polisimi? Yazı yazmak için birilerinin lütfunamı ihtiyacımız var anlayamadım. Kuralları ihlal etmeden dilediğim zaman dilediğim kadar yazarım,sen okumazsın ,sorunda kalmaz sanırım. Borsada 12 yıllık geçmişim var. Belki size göre yeni olabilirim. Topiğe sıkça yazı yazmak demekki borsada yeni olmayı gerektiriyormuş sayende onuda öğrendik kardeş sağ ol var ol..:notr:

Kayhan Bey söylediklerinize kesinlikle katılıyorum.Bu arada büyük geçmiş olsun Allah o günleri tekrar yaşatmasın.Ben (diğer arkadaşlar kadar olmasa da) uzun süredir İzmir Demir Çeliği izliyorum.Daha önceki yorumumda da belirttiğim gibi izmdc'nin düzeltmeleri biraz sancılı ve cidden saç baş yolduran cinsten.Hatta bazen 2-3 hafta 1 ileri 2 geri yapıp sonraki hafta bir önce yaptığı rekoru 2-3 günde sanki dalga geçercesine geçen bir kağıt.Seansları seans salonundan takip ettiğinizi söylemiştiniz daha önce size tavsiyem izmdc'yi bu şekilde takip etmeyin.Ve daha önceki grafiklerine bakarsanız eğer izmdc'nin son yarım saatte artıya geçmek gibi bir alışkanlığı var.Yine de bu söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir.Hali hazırda bir zarar söz konusu eğer stoploss yapıp çıkmak isterseniz kesinlikle bu söylediklerime kulak asmayınız.Daha büyük bir zararın müsebbibi olmak istemem gerçekten.Bol kazançlar...

BUR-KAY
13-04-2011, 09:03
Kayhan Bey söylediklerinize kesinlikle katılıyorum.Bu arada büyük geçmiş olsun Allah o günleri tekrar yaşatmasın.Ben (diğer arkadaşlar kadar olmasa da) uzun süredir İzmir Demir Çeliği izliyorum.Daha önceki yorumumda da belirttiğim gibi izmdc'nin düzeltmeleri biraz sancılı ve cidden saç baş yolduran cinsten.Hatta bazen 2-3 hafta 1 ileri 2 geri yapıp sonraki hafta bir önce yaptığı rekoru 2-3 günde sanki dalga geçercesine geçen bir kağıt.Seansları seans salonundan takip ettiğinizi söylemiştiniz daha önce size tavsiyem izmdc'yi bu şekilde takip etmeyin.Ve daha önceki grafiklerine bakarsanız eğer izmdc'nin son yarım saatte artıya geçmek gibi bir alışkanlığı var.Yine de bu söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir.Hali hazırda bir zarar söz konusu eğer stoploss yapıp çıkmak isterseniz kesinlikle bu söylediklerime kulak asmayınız.Daha büyük bir zararın müsebbibi olmak istemem gerçekten.Bol kazançlar...

:yes:Sayın "Daywatcher" ; Size çok teşekkür ediyorum. Yorumunuzda belirttiğiniz tüm görüş ve önerilerinizi dikkate alacağımı belirtmek isterim. Uyarıların için sağol değerli kardeşim.:yes:
Hoşça kal...:yes:

kotikkkk
13-04-2011, 09:20
Yazdığım yanlış anlaşıldı galiba. Sizi iyi anlıyorum. Lakin bende bu hisse ye girdiğimde maliyetimin 30 kademe altında günlerce süründü. Zarar sizinki kadar vardı. İnançlı olduğum için rahattım. Sizde öyle düşünüyorsanız rahat olun demek istedim.

velcan
13-04-2011, 09:29
Geçmiş olsun Kayhan bey. Aynı sıkıntıları ben de yaşadım. 2 stent var şu anda kalp damarlarımda. Allah beterinden korusun.Ben de kağıttayım 6.04 den. Hatta düştükçe ufak ufak alımlar yapıyorum. Üstelik borsada baya yeniyim. Ama bizim gibi kalp hastalarının stres yapmaması lazım. Takma kafaya. Bu kağıt sağlam duruyor. Tahta yapıcısına hastayım bu kağıdın. Hep 90+ da gol atıyor:) Ama bi şekilde golünü atıyor. Endekste bi sıkıntı olmadığı sürece korkacak bir şey yok. Hatta endeks de sıkıntı olsa da bu kağıt fazla takmıyor. Üstadlar geçmiş sayfalarda önemli bilgiler vermişler sağolsunlar. Onlarım yorumları da kağıda daha bi güvenle yaklaşmamı sağladı. İnşallah bu kağıtla yüzümüz gülecek. Ben mangodan aldıklarımı da bu kağıda yatırdım. Biraz da Galatasaray aldım. Yani şu anda İzmirli ve GS lıyım:) ve hiç korkmuyorum. İnşallah güzel günler bizleri bekliyor. Selametle. Saygılar..

ramissfb
13-04-2011, 12:48
dostlar;
burda bulunmamızın nedenı;
1-aynı gemıdeyız,
2-bılgı-enformasyon alıs-verısı yapıyoruz
3-bu sırket enerjı sırketı oldu ve ıllerıye yonelık projeksıyonunda
hıssenın fıyatının cok cok yukarılara gıdecegıne daır ortk bır paydada bulusuyoruz.
4-hıssenın toplanmıs ve bellı kı hedeflerı cok yukarda
5-ortak bır platformda bırbırımıze pozıtıf enerjı asılıyoruz..
6-butun temennılerınıze katılmakla bırlıkte hıssedekı duzeltmelerın cok saglıklı olduguna ınanıyorum....
seans sonundakı hareketlere gelınce bence gorunur kademelrde ne bulurlarsa cızıp alıyorlar gıbı geldı bana.
yat.tavsıye degıldır.....

qurman
13-04-2011, 13:57
arkadaşlar,
tahtayı yakından ve her seans aralıksız takip ediyorum.kademelerde ve kapanışlarda hep alış ağırlıklı.(örneğin sabah seansı 650 bin lot alındı 80 bin lot satıldı)...Kaptırmamanızı tavsiye ederim.

yatırım tavsiyesi değildir....

ramissfb
13-04-2011, 17:41
bu kadar mı mal almaya calısılır bır tahtada yaaaa
uzun suredır takıp edıyorum boylesını gormedım.....
master35 ustadın yaklasımını merak edıyorum..
satıslar 150'ser bın lot alıslar 30'ar nereye kadar bılemıyorum....
bugun bır kez daha anladım kı malıma sahıp cıkmam lazım...
bır spek zırvedeyken tahtayı nıye bu kadar satıcılı gosterır kı...??????
tebrıkler ve alkıslar.........
tarz cok degısık ve her gun degısır mı taktık ....
bravo bravo...
yat.tavsıye degıldır.....

BUR-KAY
13-04-2011, 20:17
Geçmiş olsun Kayhan bey. Aynı sıkıntıları ben de yaşadım. 2 stent var şu anda kalp damarlarımda. Allah beterinden korusun.Ben de kağıttayım 6.04 den. Hatta düştükçe ufak ufak alımlar yapıyorum. Üstelik borsada baya yeniyim. Ama bizim gibi kalp hastalarının stres yapmaması lazım. Takma kafaya. Bu kağıt sağlam duruyor. Tahta yapıcısına hastayım bu kağıdın. Hep 90+ da gol atıyor:) Ama bi şekilde golünü atıyor. Endekste bi sıkıntı olmadığı sürece korkacak bir şey yok. Hatta endeks de sıkıntı olsa da bu kağıt fazla takmıyor. Üstadlar geçmiş sayfalarda önemli bilgiler vermişler sağolsunlar. Onlarım yorumları da kağıda daha bi güvenle yaklaşmamı sağladı. İnşallah bu kağıtla yüzümüz gülecek. Ben mangodan aldıklarımı da bu kağıda yatırdım. Biraz da Galatasaray aldım. Yani şu anda İzmirli ve GS lıyım:) ve hiç korkmuyorum. İnşallah güzel günler bizleri bekliyor. Selametle. Saygılar..

:cool:Değerli kardeşim sanada geçmiş olsun. Allah uzun sağlıklı ömür versin. Demekki kaderlerimiz aynı noktada birleşiyor. Yapacak bir şey yok. Yapmamız gereken en önemli şey belki bu borsa pisliğinden stres nedeniyle uzak durmak. Ama şahsen benim şimdilik ayrılmam zor gözüküyor. Ben şu anda üç-beş bin liranın hesabını bile aslında yapmıyorum. 2001 krizinde yarım tirilyondan fazla paramı kaybettikten sonra bunlar bana vız gelir be kardeşim. Şunuda belirtmeliyimki hisseyle ilgili hiç bir sorunum yok. Düzeltmesini tam yapmadan almakla biraz acele ettim o kadar. Bu ve benzeri değerli hisselerin zamanla kat ve kat üstüne çikacağından adım gibi eminim. Yeterki sabretmesini bilelim. Bankaya parasını yatıran yüzde 8-10 faiz almak için bir yıl sabreder ama bu piyasadaki biz yatırımcılar iki günde bunalmaya başlarız. Buda bu piyasanın üzerinde taşıdığı aşırı riskten kaynaklanıyor sanırım. Hissemizle ilgili senin ve diğer arkadaşların yorumlarına genel anlamda katılıyorum. İyi olacak inşallah. İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

KÖTÜMSER YALNIZ TRENİ GÖRÜR,
İYİMSER TÜNELİN SONUNDAKİ IŞIĞI GÖRÜR,
GERÇEKÇİ TÜNELLE BİRLİKTE IŞIĞI VEDE GELECEK TRENİ GÖRÜR. (J.Harris):cool:

BUR-KAY
14-04-2011, 10:24
:yes:Dar alanda kısa paslaşmalar devam ediyor. Bu günümüzde böyle geçecek gibi görünüyor. Görünüm çok zayıf. Tahtanın kaderi birkaç kişiye bağlı oluncada fazla bir şey beklememek gerek heralde...:yes:

hkö
14-04-2011, 11:39
:yes:Dar alanda kısa paslaşmalar devam ediyor. Bu günümüzde böyle geçecek gibi görünüyor. Görünüm çok zayıf. Tahtanın kaderi birkaç kişiye bağlı oluncada fazla bir şey beklememek gerek heralde...:yes:

hayırdır sayın kayhan bey siz yazmaya başladığınızdan beri tahtada olumsuz bir hava oluşturma çabası sezinliyorum yazılarınızda umarım ben yanılıyorumdur...

BUR-KAY
14-04-2011, 12:31
hayırdır sayın kayhan bey siz yazmaya başladığınızdan beri tahtada olumsuz bir hava oluşturma çabası sezinliyorum yazılarınızda umarım ben yanılıyorumdur...

Sayın "hkö" (olumsuz hava oluşturma çabası) deyimini kullanırken yazmış olduğum yorumlardan bir tanede keşke örnek gösterseydiniz. Benim hisseyle ilgili genel kanım iyi olmasa zirvelerinde hareket eden bir hisseyi neden alayım? Sadece düzeltme hareketini tamamlamadan erken aldığım için aslında kendime öz eleştiride bulundum. Herkesin görüş ve düşüncelerine elbette saygı duyarım. Benim hissenin geleceğiyle ilgili beklentilerim son derece olumlu. Ancak günlük spek hareketleri hiç hoşuma gitmiyor diyebilirim. Örneğin dün seans kapanışında artı kapadıda ne oldu? Bugün 200 puanlık endeks kaybında 4-5 kademe geri geldi. Benim açımdan görünen tek olumsuz tarafı hissenin pek katılımcısının olmaması ve speğinin keyfine göre hareket yapması diyebilirim. Hisseyi aldığımdan beri seans içinde hiç bir gün artıda görmedim diyebilirim. Yatırımcı olarak buna hakkımız yokmu? Her neyse iş olacağına varır demişler. Bekleyip göreceğiz. İyi günler yakındır diye düşünüyorum. İnçşallah bizi yanıltmazlar...Y.T.D.

BUR-KAY
15-04-2011, 10:38
:notr:Yılın ilk çeyreğinde demir-çelik üretiminin yüzde 31 arttığına ilişkin haber geliyor ama sektör hisselerinden hiç bir olumlu tepki yok! Gerçekten düşündürücü bir durum. Gelen rakam yatırımcıyı ürkütmüş olmasın sakın...:notr:

BUR-KAY
15-04-2011, 10:41
:notr:Ama haklarınıda yememek lazım. Aşağı yönlü olsun bir tepki var en azından.:notr:

BUR-KAY
15-04-2011, 13:39
:hmm:KRITİK NOKTAYA GELDİK!

Temel olarak üç hareketli ortalamayı baz alarak oluşturulan (26-12-9 günlük) MACD göstergesi en güvenilir trend göstergelerinden biri olup, hissemizde teknik olarak sat üretmeye başladı gibi duruyor. Sanıyorum bu günler trendin yönüyle ilgili karar verme zamanı olacak. Hissenin kısa vadeli görünümü her ne kadar yukarıya gitmeye meyilli olmasada belki bir süpriz yapabilir. Birkaç gün daha beklemekte fayda olabilir diye düşünüyorum. Tabi bu görüşler benim kişisel görüşlerim olup asla kimseye satın anlamında değildir. Aynı analizi yapan arkadaşlarda zaten durumun farkındadırlar. Birileri çıkıp yeter artık yazma dese de, olumsuz hava yaratmaya çalışıyorsun dese de yine yazacağım. Bakarsın insan olarak belki birilerine yararımız dokunur. Böyle uyarıları yapmadıktan sonra, bu sitelerde ki topiklerin ne anlamı kalır.
Trendimizin yukarıya dönmesi umuduyla herkese bol kazançlar diliyorum. Y.T.D.:hmm:

ALLAHIM BANA YAPABİLECEKLERİM İÇİN GÜÇ,
YAPAMAYACAKLARIM İÇİN SABIR,
VE HER İKİSİ İÇİNDE AKIL VER.

velcan
15-04-2011, 16:26
Teşekkürler Kayhan bey. Valla düştükçe ufak ufak alıyorum. Hiç de korkum yok. Gerekirse 2 sene beklerim. Acelemiz yok. Hatta tahtanın yapıcısına o kadar güveniyorum ki bugün 5.90 üstü kapanış bekliyorum:) YTD..

BUR-KAY
15-04-2011, 16:44
Teşekkürler Kayhan bey. Valla düştükçe ufak ufak alıyorum. Hiç de korkum yok. Gerekirse 2 sene beklerim. Acelemiz yok. Hatta tahtanın yapıcısına o kadar güveniyorum ki bugün 5.90 üstü kapanış bekliyorum:) YTD..

Değerli kardeşim bir yatırımcının hissesine güvenmesi çok önemli elbette. Ancak kısa vade için hissenin görünümü benim bir hayli moralimi bozmuş durumda. Nerelerden döndürürler bilemem ama daha gerilere geleceği kanısındayım. Alışlarzayıf satışlar yoğun. Trenin son vagonuna atlayanlarında başına bu işler geliyor malesef. Allah sonunu iyi getirsin demekten başka çaremiz yok gibi. Hoşça kal..:notr:.

velcan
15-04-2011, 16:49
Zaten ben de 2 sene ömür biçtim bu hisseye:) Sağlık olsun. Herşeyin başı sağlık gerisi teferruat. Ben hiç canımı sıkmıyorum. Saygılar..

velcan
15-04-2011, 16:52
Tahtacı burayı mı okuyor nedir. Bu neyin nesiydi şimdi?

velcan
15-04-2011, 17:25
17:29:58 i bekliyorum gözlerim kapalı:)

velcan
15-04-2011, 17:32
Eveeett sanırım tahtada kimsecikler kalmamış. Kapanış yine güzel oldu. Seviyorum bu kağıdı:)

entelekia
15-04-2011, 18:03
Alım vakti gelmiş, en yakın sürede değerlendirmek lazım. Bugün ufak çaplı bir savaş olmuş gibi. Bence bugün bu fiyatlardan satanlar mallarını alttan yerine koymak için biraz daha satış baskısı deneyeceklerdir. Ama yaplacak olası bu satış baskısının hisseyi pek de daha fazla aşağı taşımayacağı kanaatindeyim. Nedenine gelince, daha önce bu hissede MAcd'nin her başını aşagı büküşün daha sonra bir '' sat '' sinyali oluşturdugunu belirtmiştim gene yanıltmadı ve dün itibariyle bir satış teyiti verdi, eger bu satış hisseyi oldukça düşürecek olsa idi bugün 5.62 ye basıldıktan sonra 5.62 nin de altına hızlı bir gerilemeyle günü bitirmesi olabilirdi ama olmadı. Hissenin 5.62'ye düştükten sonra burdan yukarı sert tepki vermesi ve nerdeyse tüm basamakların 5.70'e kadar 31-32 bin lot alışlarla doldurulması ilginçti. Yani benim tahminin hisse düşse düşse 5.62 ye - bilemediniz - 1 kac basamak daha asagı cekilir ve sonra tekrar yukseliş trendine kaldıgı yerden devam eder. City ve Deutsche gectıgımız günlerde 21 bin lot civarında gene alım yapmış bu da kayda deger. Kimseye al sat diyemem ama kendi adıma henuz almamış olsamda en yakın sürede bir miktar alacağımı belirtirim. Yatırım tavsiyesi degildir !

Daywatcher
15-04-2011, 22:45
Arkadaşlar panik yok :) IZMDC bu :)

entelekia
19-04-2011, 00:08
tekrar 5.ye dokundu ve yine ordan zıpladı. Alacaktım ama borsanın bu gidişatı hisseye belki 5.62'yide aşağı kırdırır diye bekledim ve treni kacırdım mı acaba sorusunu spek bana sordurdu. Muhtemeldirki yarın borsa gene kırmızı acılacak. Acaba spek izdemir'i kırmızıyla beraber gene aşagıya cekip dökülmeyen kaldıysa hala onları mı toparlamak ister yoksa yeter bu kadar deyip o kadar kırmızı hisse arasında parlak bir yeşil yaktırarar hisseye ilgiyi izdemirin üzerine mi çeker yarın ki günde ? Açıkcası ben çözebilmiş deyilim ama bir daha dokunsun 5.62 ye söz bu defa kacırmayacagım. Ya da tırmanmaya baslarsa yakaladıgım yerden pacasına yapısacagım. Yatırım tavsiyesi degildir. !

velcan
19-04-2011, 09:15
Valla ben her fırsatta paçasına biraz biraz yapışıyorum.5.64 den de yapıştım dün biraz. 5.60 5.70 5.90 ve 6.00 lardan hep yapıştım. Bakalım nereye gideceğiz İzmirle. Hayırlısı..YTD.

entelekia
19-04-2011, 11:55
Neyse ki ben de 5.66 ve 5.64 den yakalayabildim. Hatta diğer hisselerimden bir kısmı daha nakite geçip biraz daha alcagım birazdan inşallah. Yatırım tavsiyesi değildir

BUR-KAY
19-04-2011, 13:53
:yes:
Valla ben her fırsatta paçasına biraz biraz yapışıyorum.5.64 den de yapıştım dün biraz. 5.60 5.70 5.90 ve 6.00 lardan hep yapıştım. Bakalım nereye gideceğiz İzmirle. Hayırlısı..YTD.

Sayın "velcan" sabredip bekleyenlerin çok iyi fiyatları görebileceğini düşünüyorum. Seninkine benzer taktiği bende uyguluyorum diyebilirim. Şu anda adamlar kendi alışlarına verip tekrar alarak sanıyorum mal toplama gayreti içindeler. Günlük pozisyon farklarına bakarsan bunu görebilirsin. Kayda değer bir mal alımı- satımı yok. Ayrıca, yapılan işlem hacmininde aslında hiç bir şey ifade etmediğini kendi adıma söyleyebilirim. Sağlıklı bol kazançlı günler dilerim...:yes:

"ÖYLE HOROZLAR VARDIR Kİ ÖTTÜKLERİ İÇİN,
GÜNEŞİN GOĞDUĞUNU SANIRLAR."

entelekia
19-04-2011, 14:44
Spek bu kadar sabırla aynı basamaktan öteye gitmiyorsa demek ki dökmek istediği birileri var, Muhtemelen 5.70 üstünde hissede satıcı var ve adamların malını daha ucuzdan satması için top çeviriyor. YTD

velcan
19-04-2011, 14:44
İnşallah Kayhan Bey. Zaten güne be gün sevgim daha da artıyor bu hisseye nedense:)

BUR-KAY
19-04-2011, 15:00
İnşallah Kayhan Bey. Zaten güne be gün sevgim daha da artıyor bu hisseye nedense:)

Boşver be kardeşim. Çok fazla sevmeye gelmez bunlar. Sevdikçe naza gelirler. Hisseyi tanımayan biri seyretse bayağı mal alıp satanlar olduğunu düşünür belki. Bütün gayretleri bence boşuna. İstediği kadar doldur boşalt yapsınlar. Alanda kendileri satanlarda. Kimi kandırmaya çalışıyorlar bilemem. Boşuna kürek çekiyorlar.

BUR-KAY
20-04-2011, 15:14
:cool:Kos-koca İZMDÇ tahtası iki kademeye sıkışıp kaldı. Daralan çemberi bir türlü kıramadılar. Bu sıkışıklığın sonu bakalım nelere gebe kalacak?:cool:

ramissfb
20-04-2011, 16:37
Global ham celık uretımı mart'ta yıllık % 7 artarak 129 mılyon ton - world steel *

-matrıks-

ramissfb
21-04-2011, 15:46
Hındıstan'da celık tuketımıncde 2011 ve 2012'de guclu artıs beklıyor *

dunya celık uretıcılerı bırlıgı tarafından yapılan acıklamaya gore hındıstan'da
celık tuketımının bu yıl ve onumuzdekı yıl guclu bır buyume gostermesı beklenıyor.
Bu beklentının altında guclu ıc ekonomı yuksek mıktardakı alt yapı ıhtıyacı ve
sanayı uretımınde yasanan artısın etkılı oldugu ıfade edıldı.

-matrıks-

BUR-KAY
22-04-2011, 15:30
:notr:Küçük çapli şıkışları satış olarak değerlendiriyorlar gibi bir görüntü var tahtada. Kısa vadede pek ümit vadetmiyor bence. Yanlış ata oynadık galiba...Y.T.D.:notr:

velcan
22-04-2011, 21:40
Kayhan Bey atımız yanlış filan değil. Doğru attayız. Hem de safkan. Portföyüme mangocuğumu da yeniden ilave ettim. Galatasaray, Mango ve İzmir var bende. Her 3 kağıdımda gayet güzel duruyor Maşallah. İnşallah daha güzel günler bizleri bekliyor.

Daywatcher
22-04-2011, 23:14
:notr:Küçük çapli şıkışları satış olarak değerlendiriyorlar gibi bir görüntü var tahtada. Kısa vadede pek ümit vadetmiyor bence. Yanlış ata oynadık galiba...Y.T.D.:notr:

Kayhan Bey;
Geldiğinizden beri bazı söylediklerinize hak verdim bildiğiniz üzere fakat son yorumlarınıza dönüp bir bakarsanız eğer nasıl olumsuz bir hava yarattığınızın farkında mısınız?ramissfb arkadaşımızın paylaştığı haberlere/bilgilere rağmen siz hiçbir bilgi,haber,grafik paylaşmadan ve hatta kağıdın son dönemki grafiklerine bile bakmadan sürekli olumsuz yönde yorumlar yaptığınızın farkında mısınız?Bu söylemlerinizle bazı insanların kazançlarını ve hatta belki ekmek teknelerini baltaladığınızı hiç düşündünüz mü?Lütfen yanlış anlaşılmasın ben zamanında sizin arkanızda durmuş birisiyim ve sürekli şikayet etmeniz gerçekten insanların gözünü korkutan bir hal almaya başladı diye düşünüyorum.Size önerim,hatırladığım kadarıyla 5.94 veya 5.96 maliyetle girmiştiniz kağıda lütfen artıdayken kağıttan çıkın ne siz gerilin ne de sizin söylemlerinizle biz gerilelim veya başka insanların gözü kağıttan korksun.Saygılarımla Y.T.D

BUR-KAY
23-04-2011, 03:50
Kayhan Bey atımız yanlış filan değil. Doğru attayız. Hem de safkan. Portföyüme mangocuğumu da yeniden ilave ettim. Galatasaray, Mango ve İzmir var bende. Her 3 kağıdımda gayet güzel duruyor Maşallah. İnşallah daha güzel günler bizleri bekliyor.

Sayın "velcan" kardeşim; yorumun için sana teşekkür ediyorum. Bu gün(dün) ikinci seans ortalarında hisseye bir kez olsun bakabildim ve fiyatının 5.72-5.74 olduğunu gördüm. Grafiğini incelediğimde sabah açılışında 5.86 değerini gördükten sonra 6 kademe geri çekildiğini bu durumunda hissedeki kısa vadedeki çıkışları kar satışı olarak değerlendirdiklerini düşündüm. Ve kısa vadede bana pek ümit vermediğini yazdım. Bundan daha doğal ne olabilirki? Bizler güvendiği ve inandığı için bu hisseye gördüğü en yüksek fiyatlardan girmiş insanlarız. Olası düşüşlerden daha fazla etkilenmemizde heralde mantıklı olsa gerek.Hastanede yatan hastam olduğu için saat 15.30 dan sonra piyasayı hiç takip etme şansım olmadı. Ancak gece yarısı bilgisayarımın başına oturabildim ve kapanışını görebildim. Elbetteki son derece mutlu oldum. Topiğimizi ziyaret ettiğimde ise adeta şok oldum. Çok muhterem bir yorumcu arkadaşımız benim için neler sıralamış neler. Benim her gün tekrar-tekrar hissenin her türlü haber,grafik ve teknik analizini değerlendirdiğimi bilmeden, bu konuda her türlü bilgi ve donanıma sahip olduğumu bilmeden hatta günlük takas değişimlerine kadar not tuttuğumu bilmeden ahkam kesiyor. Milletin ekmek teknesini baltaladığımdan tut da insanları umusuzluğa düşürdüğüme, hisseye yeni girecekleride soğuttuğuma kadar ne varsa yazmış. Ayrıca sağolsun hissemi satıp çıkmam konusundada tavsiyede bulunmuş. Adama sorarlar; bu yatırımcı lüks bir daire alabilecek parasını riske girip bu fiyatlardan alırken sanamı sordu ki, satarken senden telkin alacak diye değilmi? Bir insanın böyle bir gaflete düşmesi şaşılacak şey doğrusu! Ben bu hisseye orta-uzun vadede iyi olacak beklentisi ile girdim ve gelecekle ilgili her zaman olumlu düşüncelerimi dile getirdim. Kimseye satın, almayın, batmayın diyede, uçacak, kaçacak diyede telkinde bulunmadım. Zaten böyle bir düşünceye asla sahip olamam. Kaldı ki herkes hangi hisseyi nereden alıp satacağının kararınıda kendisinin verebileceği kuşkusuzdur. Günlük olumsuz fiyat hareketlenmelerinden etkilenip iki satır olumsuz görüş belirtmekmi, ? yoksa başkalarına hisseni sat ve çık demek mi? milletin ekmeğiyle oynamak olur. Acaba hisse son kapanışını böyle değilde 5.72 deki fiyatından kapasaydı o zat aynı yorumu yazarmıydı tabi o da ayrı bir durum. Hem herkes kendi görüş ve düşüncelerini dile getiremeyecekse bu forumlar niye varki? Son olarak şunu belirtmeliyim ki forum kurallarını ihlal etmediğim sürece fikir ve düşüncelerimi özgürce her zaman yazmaya devam edeceğim.
Sen yorumunda gayet güzel şeyler yazmışsın. tebrik ediyor ve kutluyorum. Kazancının bol olmasını diler sağlıklı iyi hafta sonları dilerim...:yes:

YAŞAMDA EN ÖNEMLİ ŞEY KAZANÇLARIMIZI KULLANMAK DEĞİLDİR. BUNU HERKES YAPAR.
ASIL ÖNEMLİ OLAN KAYIPLARIMIZDAN KAZANÇ SAĞLAMAMIZDIR. BU ZEKA GEREKTİRİR,AKILLI İNSANLARLA APTAL İNSANLAR ARASINDAKİ FARK BUDUR. (William Bolith)

entelekia
23-04-2011, 12:53
Spek çok iyi oynuyor.
2 ihtimal var, ya adam kısa vadeci giren biri vardı onu dökmek istedi ve döktü ya da adam elindeki lot miktarı şu kadar olursa hisseyi şu değere, şu kadar daha olursa daha yüksek bir değere çıkarırımı oynuyor ve böylece satanların tekrar almasına fırsat vermiyor. Yalnız... hisse aldıktan sonra hızlı bir şekilde hisseyi üst degerlere çıkarması ve orada tutması süresince eger kendisi alttan aldıklarını üstten devredip sonra inatla üstten devrettiklerinin sıkılıp tekrar satmalarını bekliyorsa o durum biraz kötü. Durum ne olursa olsun bekleyip göreceğiz.
YTD.

Daywatcher
23-04-2011, 15:55
Kayhan Bey;
Yorumumda da belirttiğim gibi IZMDC konusuna ilk katıldığınızda oklar size çevrildiğinde size destek olan kişi ben olmuştum ve buna istinaden yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirttim.Fark etmediyseniz tekrar belirteyim ben o saydıklarımı yapıyorsunuz demedim bunlara sebep olabileceğinizi belirttim.Size hisseden çıkmanızı tavsiye etmemin sebebi de şuydu;yanlış hatırlamıyorsam büyük bir badire atlatıp ardından sağlık problemleri yaşamıştınız uzun zaman önce ve ben buraya her göz attığımda sizin ne kadar gergin olduğunuzu gördüm.Ben birkaç gün önce de belirtmiştim IZMDC böyledir düzeltmeleri perişan eder fakat o 1-2 haftalık düzeltme sürecinden sonra insanı mest eder diye.Şimdi buna ek olarak siz değerli ağabeylerim lüks daireler fiyatına bu kağıda girmiş olabilirsiniz.Ben bir öğrenciyim sizin kadar büyük meblağlar ile hisseye girmem mümkün değil o yüzden birkaç kuruşluk düşüşlerin bile sizin için kıymetini anlarım.İşte bu yüzdendir ki sevgili Kayhan Ağabeyim ben size telkin vermeye yetkili bir merci değilim ki ne haddime sizin gibi lüks daire alabilecek haldeyken bu hisseye girenlere telkin vermek.Sizden tek ricam kendinizi bu şekilde strese sokmayın.Çünkü stres altındayken yazdığımız yazıların başkaları okuduğunda nerelerde gittiğinin farkında olamıyoruz bazen.Yine tekrar ediyorum "Yanlış ata oynamadık.Bu işten alnımızın akıyla ve çok güzel paralarla ayrılacağız".Saygılarımla Y.T.D.

BUR-KAY
23-04-2011, 22:03
[QUOTE=Daywatcher;5802769]Kayhan Bey;
Yorumumda da belirttiğim gibi IZMDC konusuna ilk katıldığınızda oklar size çevrildiğinde size destek olan kişi ben olmuştum ve buna istinaden yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması gerektiğini belirttim.Fark etmediyseniz tekrar belirteyim ben o saydıklarımı yapıyorsunuz demedim bunlara sebep olabileceğinizi belirttim.Size hisseden çıkmanızı tavsiye etmemin sebebi de şuydu;yanlış hatırlamıyorsam büyük bir badire atlatıp ardından sağlık problemleri yaşamıştınız uzun zaman önce ve ben buraya her göz attığımda sizin ne kadar gergin olduğunuzu gördüm.Ben birkaç gün önce de belirtmiştim IZMDC böyledir düzeltmeleri perişan eder fakat o 1-2 haftalık düzeltme sürecinden sonra insanı mest eder diye.Şimdi buna ek olarak siz değerli ağabeylerim lüks daireler fiyatına bu kağıda girmiş olabilirsiniz.Ben bir öğrenciyim sizin kadar büyük meblağlar ile hisseye girmem mümkün değil o yüzden birkaç kuruşluk düşüşlerin bile sizin için kıymetini anlarım.İşte bu yüzdendir ki sevgili Kayhan Ağabeyim ben size telkin vermeye yetkili bir merci değilim ki ne haddime sizin gibi lüks daire alabilecek haldeyken bu hisseye girenlere telkin vermek.Sizden tek ricam kendinizi bu şekilde strese sokmayın.Çünkü stres altındayken yazdığımız yazıların başkaları okuduğunda nerelerde gittiğinin farkında olamıyoruz bazen.Yine tekrar ediyorum "Yanlış ata oynamadık.Bu işten alnımızın akıyla ve çok güzel paralarla ayrılacağız".Saygılarımla Y.T.D.

:yes:Sevgili "Daywatcher" ;
Öncelikle şunu belirtmek lazım ki senin hakkımda yazmış olduğun yorum aslında benim pek hak etmediğim ve insanı normalde her türlü düşünceye sevk edebilecek nitelikte bir yorum. Bu tür sanal ortamlarda kimsenin kimseyi tanımadan, bilmeden hakkında yorum yaparken çok dikkatli olması gerektiği kanaatindeyim. Aranıza ilk katıldığımda okların bana çevrildiğini ve bana destek çıktığını belirtmiştin. Bende cevaben sana teşekkür etmiştim. Ayrıca öyle eften-püften şeyler için kimse bana asla ok falan da çeviremez. Kimsenin haddine değil sevgili kardeşim. Boş verelim bunları. Yorumunda benim sağlık nedenlerime değindiğin içinde duyarlılığın içinde senin gözlerinden öperim. sağ ol. Öğrenci olduğundan bahsediyorsun. Benimde İstanbul Üniversitesinde son sınıfta okuyan iki tane oğlum var. O nedenle bu tür konularda senin gibi evladım yaşında birisiyle atışmak beni şu anda gerçekten çok üzdü. Sana eğitim hayatında üstün başarılar diliyorum. Bizler bu dünyada hayatının çoğunu tamamlamış insanlarız. Oysa siz gençlerin önünde pırıl-pırıl bir gelecek var. İnşallah bizlerden çok daha iyi kazançlar sağlayıp hak ettiğiniz yaşamı sürdürürsünüz. Şimdiden yatırıma başlamış senin gibi genç kardeşlerime güvencim tam. Allah her konuda yolunu açık etsin.
Hissemize de değinecek olursam, çıkışın devamı sürerse ilk etapta 6.50-7.00 liralık fiyet aralığına oturabileceğini düşünmekteyim. Dileyelim iyi haber ve iyi bilanço beklentileriyle dahada fazla prim yapsın. İnşallah hayırlı olur.Atımız kişneyerek yol alsın diyelim.
Elbette bunlar şahsi düşüncelerim olup yatırım tavsiyesi içermez. HOŞÇA KAL.:yes:

BUR-KAY
23-04-2011, 22:18
Spek çok iyi oynuyor.
2 ihtimal var, ya adam kısa vadeci giren biri vardı onu dökmek istedi ve döktü ya da adam elindeki lot miktarı şu kadar olursa hisseyi şu değere, şu kadar daha olursa daha yüksek bir değere çıkarırımı oynuyor ve böylece satanların tekrar almasına fırsat vermiyor. Yalnız... hisse aldıktan sonra hızlı bir şekilde hisseyi üst degerlere çıkarması ve orada tutması süresince eger kendisi alttan aldıklarını üstten devredip sonra inatla üstten devrettiklerinin sıkılıp tekrar satmalarını bekliyorsa o durum biraz kötü. Durum ne olursa olsun bekleyip göreceğiz.
YTD.

Sayın "entelekia" ; Çok yerinde vebence doğru bir tespitte bulunmuşsun. Bir kaç kez satış denedim ve alttan geri almama imkanım pek olmadı diyebilirim. Bu arada spekle birlikte CİTİBANK ve DEUTCHE BANK'ın da günlük azda olsa alışları dikkat çekiciydi. İnşallah devamı gelir. İYİ HAFTA SONLARI DİLERİM.

entelekia
26-04-2011, 12:39
Tahta yapıcı herkesi dökmeye yeminli gibi gözüküyor ve sanırım hisseyi tam olarak toplamadan kesinlikle yukarı hareket ettirmeyecek. Bu durum belki aylar sürebilir ya da istedigi kadar hisseyi toplarsa hemen harekete başlayabilir. Hareketleri de oldukca sinir bozucu. Benim de sinirim bozuluyor ve şeytan koy köşeye şöyle 100 000 lot ve spekin elindeki en az 1 000 000 lot senin koydugun 100 bin lot için aylarca beklesin diyor . Yatırım tavsiyesi degildir

BUR-KAY
26-04-2011, 13:46
Tahta yapıcı herkesi dökmeye yeminli gibi gözüküyor ve sanırım hisseyi tam olarak toplamadan kesinlikle yukarı hareket ettirmeyecek. Bu durum belki aylar sürebilir ya da istedigi kadar hisseyi toplarsa hemen harekete başlayabilir. Hareketleri de oldukca sinir bozucu. Benim de sinirim bozuluyor ve şeytan koy köşeye şöyle 100 000 lot ve spekin elindeki en az 1 000 000 lot senin koydugun 100 bin lot için aylarca beklesin diyor . Yatırım tavsiyesi degildir

Sayın "entelekia" 1 nisan itibarı ile ilk beşteki aracı kurumun hisse oranı zaten 300000 lot civarında artmış gözüküyor. Seninde değindiğin gibi mal toplama hareketi sürüyor. Adam herkesi nasıl döktürecek? Benim gibi çok uzun vadeli hisseye girenleri döktürmek gibi asla bir şansı olamaz. Hissenin fiyatını biraz daha geri çekmesi hisse oranımızı ikiye katlamamıza yarar. Bakalım elmi yaman beymi yaman göreceğiz. Canlarının istediği kadar, aylarcada yıllarcada bekletebilirler. Bence onlar buzağıdan süt sağmaya çalışıyorlar. Allah gözlerini doyursun demekten kendimi alamıyorum. Artık hisseyi bile yakından takip etmiyorum. Çünki yapılan hareketler sinir bozucu olduğu kadar aynı zamanda tiksindiricide. Fiyatını üçe katlamadan asla satmayacağım. Olur olmaz kesin bir şey diyemem ama uzun vadeli beklemeye ben yemin ettim. Aylarıda yıllarıda göze aldım.
Burada yazmış olduğum yorum tamamen şahsi düşüncelerimi yansıtmakta olup AL-TUT-SAT TAVSİYESİ İÇERMEZ.

BÜYÜK SIÇRAYIŞI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN,
BİRKAÇ ADIM GERİYE GİTMEK ZORUNDADIR.
BUGÜN YARINA DÜNLE BESLENEREK YOL ALIR. (Bertolt Brech)

entelekia
27-04-2011, 17:55
Ha gayret spek efendi. Allah için iyi iş yapıyorsun. Artık yarında umarım 5.60 ları test edersin. Orayı bekliyorum.

Allahtan 5.50yi test etmesini istememiştin. Bu gidişle onu da yarın test eder hatta belki daha altını da. Ne de olsa hisseye küçüklerden başka bulaşan yok o yüzden herifin oglu kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor tahta basamakları ve bizlerle... :-)

BUR-KAY
27-04-2011, 19:35
Allahtan 5.50yi test etmesini istememiştin. Bu gidişle onu da yarın test eder hatta belki daha altını da. Ne de olsa hisseye küçüklerden başka bulaşan yok o yüzden herifin oglu kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor tahta basamakları ve bizlerle... :-)

:notr:Arkadaşım, "aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık" misali oldu. İçimden geldiğince gerçekleri dile getirmeye çalışıyorum ama hissedeki arkadaşların hemen tepkisini çekiyorum. Oysa onların zararı belki benim zararımın belki onda biri bile değildir. Sanki hissenin değer yitirmesinden bizler mutlu oluyoruz. Herkesin sert şekilde tahtada adeta kumar oynayanlara tepkisini ortaya koyacağına, tersini yaparak kendisi gibi yatırımcılara tepki veriyor. O nedenle fazla yorum yazmamaya çalışıyorum. Zaten yazmaya değer ne bir haber var, nede yeni gelişme. Hep aynı teraneden nağmeler! Bunların bizlere yaptığı az bile. Tepkisiz vurdumduymaz toplumla işte böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynasınlar.:bravo:
Peki herkese soruyorum; iki gün önce 6.04 fiyatı gören bir hissenin bugün 5.60 fiyatını görmesi normal bir durum mu? Tamamen spekülatif keyfi hareketler. Ülkemizin güzide şirketlerinden olan İZMDÇ tahtasına bunlar bence hiç yakışmıyor. Hisseye girmek isteyenlerde büyük ihtimalle ürküp kaçıyorlar. Tabi parası olan ağalar güç gösterisi sergiliyorlar. Son derece tiksindirici ve mide bulandırıcı bir durum. Onlarla boy ölçüşemeyeceğimize göre bildikleri gibi pislik yapmaya devam etsinler. Nasıl olsa küçük yatırımcıları koruyacak bir merci yok! SPK falan hepsi hikaye. Onlar aldıkları kararlarla ağa babalarından başkasının ekmeğine yağ sürmezler! Bizim allahtan başka yardımcımız yoktur.Ne diyelim, bu toprağın üstü olduğu gibi altıda var. Burda hesap vermeyenlerin, orada kaçacak yerleride olmayacaktır.
Sayın "entelekia" kardeşim bugünki hareketlerini dünden kestirmek aslında çok basit. Onların Yaptıkları, yapacaklarının göstergesidir. Bugün mal almak için çok düşündüm ama vazgeçtim almadım. Hissenin bolinger bant alt çizgisinin hemen üzerinde kapandı. Bunlardan benim gözüm korktu kardeşim. 5.20 li fiyatlara gelmesi bile artık benim için süpriz olmaz. Bundan sonra bu hisseye ya 5.20 lere gelirse oradan, ya da 6.00 üzeri kapanışları gürürsem girerim. Şu anda bu fiyatlar benim için sıkıntılı.
Adamlar yılbaşından bu güne kadar ilk beşteki aracı kurumlar 1.700.000 lot mal almışlar gözüküyor. Ama demekki hala gözleri aç. Allah gözlerini doyursun.
Burada yazılanlar şahsi görüşlerimi yansıtmakta olup yatırım tavsiyesi içermez.
HOŞÇA VE SEVGİYLE KALIN...:notr:

"BORSANIN DERİNLİKLERİNDE BOYUNUZ UZADIKÇA,
ÖLÇÜNÜZÜ ALACAK MEZARCILAR BULUNUR."/COLOR]

epikur
02-05-2011, 13:40
....bazi KONU DISI iletiler silinmisdir.

Lütfen chat tarzi iletiler, veya cekisme türü yazilar göndermeyiniz.
Mod.

TURKISHSFORCES
03-05-2011, 09:32
| Ana Sayfa | KAP Hakkında | Bildirim Sorguları | Şirketler |Yardım |İlgili Linkler |Görüş Öneri |
English
İmzalı Görüntüle

Format

İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. / IZMDC [] 03.05.2011 09:30:20

Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Ortaklığın Adresi : Şair Eşref Bulvarı No:23/3 35210 İZMİR
Telefon ve Faks No. : (232) 441 50 50 - 441 56 66
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (232) 441 50 50 (Dahili:1345-1346-1320) - 441 56 66
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : %100 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapılacaktır.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 03.05.2011
Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) : 400.000.000,00
Artırım Öncesi Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 150.000.000,00
Artırım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 300.000.000,00
Bedelli Artırım Tutarı (TL) : 0
Rüçhan Hakkı Kullandırılan Tutar (TL) : 0
Rüçhan Hakkı Kısıtlanan Tutar (TL) : 0
Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) : 0
Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (1 TL nominal değerli beher pay için) (TL) : 0
Rüçhan Haklarının Kullanımına İlişkin Kısıtlama : Yok
Rüçhan Haklarının Kısıtlanması Durumunda Bu Payların Satışına İlişkin Açıklama : ---
Satılamayan Payların Taahhüdüne İlişkin Açıklama : ---
Bedelsiz Artırım Tutarı (TL) : 150.000.000,00
Temettüden (TL) : 0
İç Kaynaklardan (TL) : 150.000.000,00
Sermaye Enflasyon Düzeltmesi Farkları : 150.000.000,00
Bedelsiz Artırım Oranı (%) : 100,00
Devralma Yoluyla Birleşme Nedeniyle Artırılacak Tutar (TL) : 0
Ana Sözleşme Değişikliğine İlişkin Bilgi (varsa) : ---

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.05.2011 tarih ve 12 sayılı toplantısında;

1-Şirketimizin 400.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 150.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin; tamamı sermaye enflasyon düzeltmesi farklarından karşılanmak suretiyle % 100 oranında toplam 150.000.000 TL artırılarak 300.000.000 TL'na yükseltilmesine,

2- Artırılan 150.000.000 TL'lık sermayeyi temsilen ihraç edilecek B Grubu nama yazılı payların, pay sahiplerine kayden ve usulüne uygun olarak dağıtılmasına,

3- Payları Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde takip edilen pay sahiplerimizin bedelsiz paylarının Sermaye Piyasası mevzuatı çerçevesinde kayden verilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasına,

4- Paylarını kaydileştirmemiş pay sahiplerimize, hisse senetleri üzerinde yer alan 15 numaralı yeni pay alma kuponu karşılığında sahip oldukları hisselerin % 100'ü oranında bedelsiz nama yazılı kaydi pay verilmesine,

5- Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde gerekli işlemlerin başlatılmasına,

karar verildi.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yukarı

Telif Hakkı ve Çekince İhbarı Bildirimi(2009)

nemo
03-05-2011, 10:57
herkese günaydın hayırlı kazançlar.bu bedelsiz haberine rağmen hissedeki bu düşüşü açıklalayabilirmisiniz.tavana gitesi lazım degilmi

master35
03-05-2011, 11:20
nemo ustadım cok basıt;
bır sure sonra bolunur de aynı fıyata gıderse hangımız yadırgarız kı.....
bellı kı bedelsız verecegınden haberı yoktu spek kardesımızın...
demek kı bıra zbekleyıp yukarı gazlayacak gıbı...
7,50 cıvarından boldurse fena mı olur yanı...
yatırım tavsıyesı degıldır

kentkent
03-05-2011, 14:36
başka kağıt olsa 2 dakkada tavana kilitlerdi. burada bi olumsuzlukmu var? niye kıpraşmıyo bu?

BUR-KAY
03-05-2011, 15:59
başka kağıt olsa 2 dakkada tavana kilitlerdi. burada bi olumsuzlukmu var? niye kıpraşmıyo bu?

[B]Arkadaşım adamlar kesinlikle haberi bir gün önceden almış ve dünki kapanış hareketini ona göre yapmışlardır. Tahtayı yukardan açıp gidecek süsü verip alt kademelere gelen alıcılara servis yaptılar. Adamların acelesi ne ki hemen tavana götürsün. Bu son derece enteresan bir tahta. Şirketle ilgili kesinlikle bir olumsuzluk olduğunu düşünmüyorum. Olsa, olsa speğin kendisinde olabilir. Alışılagelmiş hareketlerinin tekrarından başka bir şey olduğunu ben düşünmüyorum. Malını alttan geri topladığında yukarı hareketine devam edeceği kanısındayım. Bölünene kadar bu tahta daha çok su götürür. Beklemeye ve sabretmeye devam...B]:yes:Y.T.D.

master35
03-05-2011, 16:41
ızmır demır celık genel kurulunda sermayesının 300 mılyon lıraya cıkarılmasına karar verıldı *

ızmır demır celık a.s'nın (ıdc) sermayesının
ıkı kat artısla 300 mılyon lıraya cıkarılmasına karar verıldı.
Sırketın olagan genel kurul toplantısı ege palas otelı'nde yapıldı. Genel
kurul toplantısında 150 mılyon lıra olan sırket sermayesı ıkı kat artısla 300
mılyon lıraya cıkarıldı.
Sırket yonetım kurulu baskanı halıl sahın, sermaye artısının tamamını
sırket fonlarından karsılayacaklarını belırterek, ''ortaklarımıza 150 mılyon
lıralık, bedelsız hısse senedı dagıtma kararı verdık. Bunu en kısa zamanda
gerceklestırecegız. Su an ıdc hısselerıne cok buyuk ragbet var. Sermaye artırımı
sonrasında hısse senetlerımızın degerı daha da artacak. Ortaklarımıza hısse
senetlerını ellerınde tutmalarını onerıyorum'' dedı.
ıkı yıl once ınsaat sektorunde yasanan krıze karsı esnek uretım modelını
hayata gecırdıklerını kaydeden sahın, gemı fıyatlarının dustugu donemde neredeyse
1 gemı fıyatına 3 adet gemı aldıklarını hatırlattı. Sahın, bu yatırımın dunya
tıcaretındekı hareketlenme ve navlun fıyatlarının artması sonucu 2010 yılında
onemlı bır kar yarattıgını acıkladı.
Gecen yıl cesıtlı boyutlarda kutuk ve dıger urunler uretmek ıcın 11
mılyon avro, orta profıl haddehanesı ıcın de 30 mılyon avro tutarında ıkı ayrı
yatırıma basladıklarını ıfade eden sahın, grup sırketlerının krızde yatırıma
devam ettıgını ıfade ettı.
Sahın, ıdc'nın yuzde 74,8 hıssedarı oldugu ızdemır enerjı tarafından
kurulacak 350 megavat gucundekı termık santral ıcın 280 mılyon dolarlık dovız
kredısıne garantor olduklarını, projenın 2014'te tamamlanmasını bekledıklerını
kaydettı.

-aa-

BUR-KAY
04-05-2011, 12:36
Görünen o ki çok değerli spek kardeşimiz beklentilere, çok güzel karşılık veriyor. Endekse bak, hissenin performansına bak! Tahtayı kızartmaya alışmışlar bir kere. Ne türlü haberi gelse hiç farketmiyor. Pes doğrusu!

BUR-KAY
04-05-2011, 15:15
Olumsuz görüş yazdığımı ha bire, her fırsatta dile getirenler bu gün ki tablodanda umarım memnundurlar. Tahta adeta şaha kalktı. Ha gayret..
Sonuç olarak kendi adıma söyleyecek tek sözüm var; Meydanı boş bulup bu denli agresif hareketleri yapanlara lanet olsun.
Benim için tek çare ilk fırsatta senden kurtulmak . Umarım o fırsatı yakalarım. Hisseye girdiğimden beri bir gün yüzümü güldürmedi. Memnun olanlara hiç bir diyeceğim olamaz. Lütfen kimsede bana cevap yazmasın. Herkesin yorumu ve düşüncesi farklı olabilir saygı duyarım.
Sonuçta bizlerde bu şirketin hissedarlarıyız ve bunları hak ettiğimizi düşünmüyorum.Y.T.D.

gülsüm
04-05-2011, 21:45
sabreden kazanır.ytd onlar gitsin diyene kadar sabır.ytd

Pin
04-05-2011, 21:47
sabrın sonu selamettir!?!

fatih694
05-05-2011, 01:12
bir yılda 2 tl den 6.10 u görmüş. 5 tl ye düşse bile yadırganmaz. bugün evet bir hareket olmalıydı.. belki spek ilk önce mal toplamak istiyor..

Pin
05-05-2011, 14:49
bir miktarlar ortak olduk..hayırlısı

velcan
06-05-2011, 11:26
Bi süreliğine izmir hissesinden ayrılıyorum arkadaşlar. Diğer tarafta görülecek bi hesabım var. O hesabı görebilirsem yine aranıza katılacağım. Burdaki arkadaşlarıma bol kazançlar dilerim. Hoşçakalın..YTD

Pin
06-05-2011, 17:17
burası çok sessiz..yakında dolacaktır..şuan 2 kişi..
bu hisse kimsede yok mu

sdaskin
06-05-2011, 17:47
bir aydır bu hissedeyim ama dediğiniz gibi burası çok sessiz, gerçi sadece burası değil neredeyse bütün borsa sitelerinde sessiz bizim hisse. Sizi netaştan biliyorum hocam yorumunuz nedir ?

Pin
06-05-2011, 18:09
bir aydır bu hissedeyim ama dediğiniz gibi burası çok sessiz, gerçi sadece burası değil neredeyse bütün borsa sitelerinde sessiz bizim hisse. Sizi netaştan biliyorum hocam yorumunuz nedir ?

Biraz daha sabır..iyi olacağını düşünüyorum..selamlar

diar
06-05-2011, 18:17
Endekse karşın dimdik durdu.

sdaskin
06-05-2011, 18:23
Biraz daha sabır..iyi olacağını düşünüyorum..selamlar

bedelsiz haberi vermiş olmasına rağmen hala bir yükselme olmadı, bunun nedeni ne olabilir ? Sizce hareket ne zaman başlayabilir ?

sdaskin
06-05-2011, 18:24
Endekse karşın dimdik durdu.

evet haklısınız, genel hareketi bu zaten, son dakikalarda seans içi harekete oranla birkaç kademe yükseltmek. Ama uzun zaman sessizce yeşile giden hisse, bir süredir durgun.

Pin
06-05-2011, 18:51
bedelsiz haberi vermiş olmasına rağmen hala bir yükselme olmadı, bunun nedeni ne olabilir ? Sizce hareket ne zaman başlayabilir ?

hareketin ne zaman başlayacağını yada başlayacak mı olduğunu bilemeyiz..alırız..sabrederiz.

Pin
07-05-2011, 22:05
günün en yükseğinde kapaması p.tesi için umut veriyor..

stranger_xy29
07-05-2011, 23:19
sayın pin burda olmanız kendi adıma oltayı dogru yere attıgımı düşündürtüyor bana :) hoş geldiniz.

hawkk
07-05-2011, 23:33
pin burdaysa bu kagatda bi hareket olcak demektir :)

[ YATIRIMCI ]
08-05-2011, 10:56
"03 Mayıs 2011 Salı"
----------------------

İZMİR DEMİR ÇELİK SANAY A.Ş.
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN
OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET
-------------------------------------------------------------

Şirketimizin 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı; aşağıdaki gündemi görüşüp karara
bağlamak üzere, 03 Mayıs 2011 Salı günü, saat 10:30’da, Ege Palas Oteli, Cumhuriyet
Bulvarı, No: 212 Alsancak / İZMİR adresinde yapılacaktır.
Pay sahiplerimizin Genel Kurul Toplantısına katılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşecektir

http://www.izdemir.com.tr/pdf/idc_gk_ilan.pdf

Not: Genel Kurula Katılan Arkadaşlar Ne Kararlar Alındığını Paylaşırlarsa Memnun Oluruz.

Tüm İzdaş Yatırımcılarına Hayırlı Ve Bol Kazançlar Dilerim.

[YATIRIMCI]

trusty
08-05-2011, 11:39
;5875958']"03 Mayıs 2011 Salı"
----------------------

İZMİR DEMİR ÇELİK SANAY A.Ş.
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN
OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET

Şirketimizin 2010 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı; aşağıdaki gündemi görüşüp karara
bağlamak üzere, 03 Mayıs 2011 Salı günü, saat 10:30’da, Ege Palas Oteli, Cumhuriyet
Bulvarı, No: 212 Alsancak / İZMİR adresinde yapılacaktır.
Pay sahiplerimizin Genel Kurul Toplantısına katılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşecektir

http://www.izdemir.com.tr/pdf/idc_gk_ilan.pdf

Not: Genel Kurula Katılan Arkadaşlar Ne Kararlar Alındığını Paylaşırlarsa Memnun Oluruz.

Tüm İzdaş Yatırımcılarına Hayırlı Ve Bol Kazançlar Dilerim.

[YATIRIMCI]

Ben katilmadim ama, % 100 Bedelsiz acikladigini biliyorum..

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=153806

Hissede degilim, F/K orani 50.94 olan bir hisseden ne beklediginizi anlamis degilim.

31.12.2010 Bilancosunda, 150 Milyon sermaye ile 17 Milyon kazanmis, hisse basina 11 kurus..

Simdi sermaye 300 Milyona cikiyor, yillik kar'i, 300 Milyon'a bolerseniz, ne kazaniyor ki ortagina ne verecek..

Amacim kimseyi kizdirmak degil, madem hissede degilsin, yazma derseniz de yazmam ama bu hisse bu F/K orani ile cok pahali..

Yine de kimsenin isine karismak gibi bir adetim yok..

Pin
08-05-2011, 16:40
sayın pin burda olmanız kendi adıma oltayı dogru yere attıgımı düşündürtüyor bana :) hoş geldiniz.

hoş bulduk..umarım doğru yerdeyizdir..

pin burdaysa bu kagatda bi hareket olcak demektir :)

asla!..çok yanıldığımda ldu..bu yüzden bana göre yatırım kadarı vermeyiniz....

simatic
08-05-2011, 16:58

Hissede degilim, F/K orani 50.94 olan bir hisseden ne beklediginizi anlamis degilim.

31.12.2010 Bilancosunda, 150 Milyon sermaye ile 17 Milyon kazanmis, hisse basina 11 kurus..

Simdi sermaye 300 Milyona cikiyor, yillik kar'i, 300 Milyon'a bolerseniz, ne kazaniyor ki ortagina ne verecek..

Amacim kimseyi kizdirmak degil, madem hissede degilsin, yazma derseniz de yazmam ama bu hisse bu F/K orani ile cok pahali..

Banada sayın trusty ın yorumu dogru gelıyor ama yanılıyorda olabılırım asla kımseyı etkılemekte ıstemem...

BUR-KAY
09-05-2011, 11:26
[B]YOL GÖSTERENLER.

F/K Oranının çok pahalı olduğunu yazan arkadaşlara saygı duymakla birlikte benimde belirtmek istediğim şeyler var. Bir hisseyi yatırımcısına cazip kılan en önemli noktanın geleceğe yönelik beklentilerinin ne olup olmadığıdır. Evet yazılanlar doğrudur benim gibilerde zaten bu durumu görerek almıştır sanıyorum. Peki yaklaşık iki aydır bu seviyelerde seyreden hissede para çıkışımı var? Takasında bozulmamı var? Şirketle ilgili olumsuz bir gelişmemi var? satmamız veya almamamız için kim ne sebep gösterebilir ki? Nice F/K oranı çok düşük olan o kadar çok hisseler var ki, yatırımcısına yıllardır hiç bir kazanç sağlamamıştır. İZMDÇ güçlü beklentileri sayesinde ileriye doğru daha çok yol alacağı kanısındayım. Sabretmesini bilenler zamanla meyvelerinide toplayacaktır diye düşünüyorum.Y.T.D.:yes:

Pin
09-05-2011, 14:32
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=IZMDCEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1AO&by=asc

Pin
09-05-2011, 17:40
güzel bir kapanış..

iyi akşamlar...

BUR-KAY
09-05-2011, 18:08
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=IZMDCEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1AO&by=asc

Sayın "pin"; Hissenin son üç aylık takas değişimlerinde satışları ağırlıklı olarak GEDİK YAT. ,TEKSTİL YAT. ve yabancıların karşıladıklarını görüyorum. Yani hissede herhangi bir takas bozulması göremiyorum. Ben zaten sürekli, günlük olarak takip etmeye çalışıyorum. Sizin bu konudaki değerlendirmeniz nedir? Paylaşırsanız sevinirim. İyi akşamlar.

ŞANS CESARETİ OLANA YARDIM EDER. (Terene)

Pin
09-05-2011, 18:53
takaslar kısaca "iyi" durumda..bu sebeple paylaştım..sevgiler.

Sayın "pin"; Hissenin son üç aylık takas değişimlerinde satışları ağırlıklı olarak GEDİK YAT. ,TEKSTİL YAT. ve yabancıların karşıladıklarını görüyorum. Yani hissede herhangi bir takas bozulması göremiyorum. Ben zaten sürekli, günlük olarak takip etmeye çalışıyorum. Sizin bu konudaki değerlendirmeniz nedir? Paylaşırsanız sevinirim. İyi akşamlar.

ŞANS CESARETİ OLANA YARDIM EDER. (Terene)

master35
09-05-2011, 20:30
ben sabır ıle bekleyıp meyvesını alanlardanım.
bılanco karlılıgı sureklı artan bır sırket,
uc aylık surprız yapıp hepımızı sasırtabılır:)
mesala en az yıl sonu kadar kar ve ya daha fazlası??
yolun daha cok basındayız bence....

BUR-KAY
09-05-2011, 21:27
:yes:TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR...

Sağ olun var olun. Dilek ve temennilerinizi paylaşıyorum.:yes:

Expert2727
09-05-2011, 21:41
ben sabır ıle bekleyıp meyvesını alanlardanım.
bılanco karlılıgı sureklı artan bır sırket,
uc aylık surprız yapıp hepımızı sasırtabılır:)
mesala en az yıl sonu kadar kar ve ya daha fazlası??
yolun daha cok basındayız bence....

Sayın Master35 bilançoyu ne zaman açıklayacağına dair herhangi bir bilginiz var mı acaba?
Anladığım kadarıyla siz yüksek bir kar bekliyorsunuz, umarım öyle olur, fakat beklentilerinizin dayanağı nedir acaba, paylaşır mısınız?
Teşekkürler...

Pin
09-05-2011, 21:51
son durumumuz..

9-10 gündür mavi destek kırılmıyor..

en güçlü direnç,tarihi zirve olan 6.14

http://666kb.com/i/btcfojmomrqvuvphl.gif

Pin
10-05-2011, 00:37
bu arada max.4 işgününe kadar bir kırılma olabilir gibi..6.14 e doğru..
yada daha uzun sürecek yeni bir üçgen karşımıza çıkar..

BUR-KAY
10-05-2011, 10:58
Hareketler sertleşti gibi görüyorum. Sabah yüreğimizi ağzımıza getirdi doğrusu. Neyse ki toparladılar biraz. Umarım kırılma aşağıya olmaz. Sabah verilen sinyal pek hoş olmadı.

trusty
10-05-2011, 12:01
F/K Oranının çok pahalı olduğunu yazan arkadaşlara saygı duymakla birlikte....

....Peki yaklaşık iki aydır bu seviyelerde seyreden hissede para çıkışımı var? Takasında bozulmamı var? Şirketle ilgili olumsuz bir gelişmemi var? satmamız veya almamamız için kim ne sebep gösterebilir ki? Nice F/K oranı çok düşük olan o kadar çok hisseler var ki, yatırımcısına yıllardır hiç bir kazanç sağlamamıştır. İZMDÇ güçlü beklentileri sayesinde ileriye doğru daha çok yol alacağı kanısındayım. Sabretmesini bilenler zamanla meyvelerinide toplayacaktır diye düşünüyorum.

Sn.Kahveci,

Yenecek bu meyve'ler neler olabilir, bir aciklasaniz.

F/K orani dusuk olupta, yatirimcisina yillardir hic bir sey kazandirmamis hissseler diyerek, kotu ornekleri dikkate almak niye, bir suru de, iyi kazandirmis hisse var.

IZMDC'nin 215 Milyon kisa vadeli borcu var.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=149820

Siz olsaniz, once borcunuzumu , yoksa ortaginiza kar payimi odersiniz.

Endeks 69.000'lere varmis, F/K'si 50.94 olan bir hisseden bahsediyoruz.

215 Milyon borc, bu karlilik orani ile kac yilda odenir.

Bir forumda, bir hissenin, musbet oldugu kadar menfi ozellikleri de tartisilmali degilmidir.

Surekli olumlu seyler yazip, bu sayfalari okuyanlara nasil objective bilgi vereceksiniz.

Kimse kusura bakmasin, ama gercekler, maalesef guzel temenniler ile duzelmiyor..

BUR-KAY
10-05-2011, 13:40
Sn.Kahveci,

Yenecek bu meyve'ler neler olabilir, bir aciklasaniz.

F/K orani dusuk olupta, yatirimcisina yillardir hic bir sey kazandirmamis hissseler diyerek, kotu ornekleri dikkate almak niye, bir suru de, iyi kazandirmis hisse var.

IZMDC'nin 215 Milyon kisa vadeli borcu var.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=149820

Siz olsaniz, once borcunuzumu , yoksa ortaginiza kar payimi odersiniz.

Endeks 69.000'lere varmis, F/K'si 50.94 olan bir hisseden bahsediyoruz.

215 Milyon borc, bu karlilik orani ile kac yilda odenir.

Bir forumda, bir hissenin, musbet oldugu kadar menfi ozellikleri de tartisilmali degilmidir.

Surekli olumlu seyler yazip, bu sayfalari okuyanlara nasil objective bilgi vereceksiniz.

Kimse kusura bakmasin, ama gercekler, maalesef guzel temenniler ile duzelmiyor..

Sn. "trusty";Verdiğiniz değerli bilgiler ve uyarılar için size teşekkür ediyorum. Şirket zaten kısa vadeli borçlarından olsa gerek, kar payı dağıtmayacağını daha önce açıklamıştı. F/K oranının da yüksek olduğunu tabiki hepimiz biliyoruz. Yani özetle söyleyecek olursak; hissenin fiyatı ucuz değil. Ben hisseyi almaları yönünde hiç bir yorumumda kimseye telkinde bulunmadım. Hatta yazmış olduğum bazı yorumlarımdan dolayı topikteki bazı arkadaşlarında tepkisini çektim.

Benim yorumumda anlatmaya çalıştığm elinde hissesi olanların sabredip beklemeleri halinde orta-uzun vadede kazançlı çıkacağıdır. Hisse 100 de 100 bedelsiz bölüneceğine göre fiyatı yarıya düşecektir. Bu fiyatlardan bölünse dahi tekrar kendini toparlayıp aynı fiyatlara uzun vadede geleceğine inanıyorum. Tabiki borsada hiç bir şeyin garantisi olamaz. Bazen düşündüklerinizin tersi durumlarda ortaya çıkabilir. Ancak ben riski göze aldım ve olumlu düşündüğüm için hisseye demir attım bekliyorum. Benim gibi inanan arkadaşlar bekler. inanmayanlar satıp çıkarlar. Tahtada alıcıda var satıcıda. Her şey ortada. Unutulmamalıdır ki, bazen hırs ve ihtiraslarımızında mantığımızın önüne çıktığı bir gerçektir.

Son olarak şunu belirtmeliyim ki ben; sürekli olumlu şeyler yazıp, millete umut tacirliği yapan birisi değilim. Hem ben bu topikteki yazıları okuyarak hisse almadım. Kendi çapımda analiz yaparak aldım. Yanılmışta olabilirim tabi. Alacak olanlarada tavsiyem bizim yazdığımız yorumlara göre değil, kendi araştırmalarını yaparak almalarıdır. Sonuçta benim elimde bulunan hisseyi veya şirketi karalayıcı sürekli yorum yazmamıda kimse beklememelidir.

ÜMİDİNİ KAYBETMİŞ OLANIN, BAŞKA KAYBEDECEĞİ BİR ŞEYİ YOKTUR. (Einstein)

Pin
10-05-2011, 18:11
yine kötü bir endeks..
ancak hissemiz taş gibi maşallah..

kırılmaya kaldı 3 gün..bakalım neler olacak..

Pin
10-05-2011, 18:54
Hareketler sertleşti gibi görüyorum. Sabah yüreğimizi ağzımıza getirdi doğrusu. Neyse ki toparladılar biraz. Umarım kırılma aşağıya olmaz. Sabah verilen sinyal pek hoş olmadı.

Aşağısı olacağını sanmıyorum.....umarım olmaz..tabii burası IMKB herşey mümkün..

BUR-KAY
10-05-2011, 20:20
:cool:AMAN, NAZAR DEĞMESİN!

Bir hissenin ne olduğu, ne olacağı konusunda karar kılmak için böyle sert satışların olduğu bir piyasadaki hareketlerini takip etmek ve karar vermek sanırım en doğru yol olacaktır. MAŞALLAH diyelim. İnşallah benim gibi düşünenleri mahcup etmeyecek. YOLA DEVAM...(Yazmış olduğum yorum şahsi düşüncelerimi yansıtmakta olup, yatırım tavsiyesi değildir.) :cool:

DOĞRU OLAN ŞEYİ GÖRDÜĞÜ HALDE YAPMAMAK CESARETSİZLİKTİR. (Kokficyüs)

ekonomist06
11-05-2011, 00:06
F/K oranı çok pahalı denen arkadaş acaba diğer hisselerin f/k oranını biliyormu ..

izmir demir çelik 50,9
kardemir a 52,1
kardemir B 58,3
Aksen 47,349,2
kaplamin 3012
ihlas gazete 56
ihlas yayın 249,2
kerevitaş 124, 2
afyon çimento 1883 arkadaş ısrar ederse 100 tane daha yazarım..lütfen yönlendirmeyelim arkadaşlar...ben 2 yıl bu hissedeyimmm....ytd...

BUR-KAY
11-05-2011, 01:33
F/K oranı çok pahalı denen arkadaş acaba diğer hisselerin f/k oranını biliyormu ..

izmir demir çelik 50,9
kardemir a 52,1
kardemir B 58,3
Aksen 47,349,2
kaplamin 3012
ihlas gazete 56
ihlas yayın 249,2
kerevitaş 124, 2
afyon çimento 1883 arkadaş ısrar ederse 100 tane daha yazarım..lütfen yönlendirmeyelim arkadaşlar...ben 2 yıl bu hissedeyimmm....ytd...

Sn. "ekonomisto6" ;
Duyarlı hareketinizden dolayı teşekkürler. Örneklediğiniz üzere bunlarve daha birçok hissenin F/K oranıda daha yukarılarda. Sayın "turisty" kardeşimede şahsen ben teşekkür ediyorum. Bizler her ne kadar bu durumu bilsekte bilmeyen arkadaşlar varsa bu vesileyle öğrenmiş oldu.Daha önce benim eften-püften yazdığım birkaç yorum için beni topiğin havasını bozduğumu dahi dile getirenler,bana adeta ateş püsküren değerli yorumcular bu durum için çıtını çıkarmadı. Herkesin görüşlerine ve yorumlarına saygı duymalıyız. Ama birisine karşı veryansın edenler başkaları karşısında suskun kalmamalılar. En azından sizin gösterdiğiniz duyarlılığı onlardan beklerdim. HOŞÇA KALIN.

BUR-KAY
11-05-2011, 12:09
:yes:Beklentiler üzerinde gelen mart ayı cari işlemler açığı bugünde malesef satışların devamını getiriyor. Hissemiz umarım 2.ci seans durumu düzeltir. Bilanço açıklamasıda bugün veya yarın gelir sanıyorum. İyi kar açıklaması bizi coşturabilir. Y.T.D.:yes:

Pin
11-05-2011, 15:21
5.84 destek..
5.95 direnç...

bugünlük..

BUR-KAY
11-05-2011, 16:03
:halayci:HELAL OLSUN SANA IZMDC !!!

Her ne kadar zarardada olsam; bu iki-üç günlük periyotta beni fazla strese sokmadığın için sana yatırdığım paralar helal olsun diyorum.:halayci:

kotikkkk
11-05-2011, 16:20
Son 4 gunluk hareketler gelecek 3 aylik bilanconun ayak sesleri olsa gerek.

5.84 destek..
5.95 direnç...

bugünlük..

pirkanis
11-05-2011, 17:11
Dıs tıcaret mustesarlıgı`nın bugunku resmı gazete`de yayımlanan 1-mart-30 nısan
2011 tarıhlerı arasında duzenlenen ` verılen yatırım tesvık belgelerı` lıstesınde
yer alan bılgıler soyle:

Fırma adı : ızdemır enerjı elektrık uretım a.s.
Yatırımın sektoru : Enerjı - enerjı
yatırımın cınsı : Komple yenı yatırım
ongorulen destek unsurları: Gumruk vergısı muafıyetı kdv ıstısnası
yatırımın kapasıtesı : Elektrık enerjısı uretımı (termık) 350 mw
sabıt yatırım (tl) : 475,000,000
ıth.mak.tec.tutarı (usd): 239,160,000
ıstıhdam (kısı) : 200

Pin
11-05-2011, 18:53
Kaldı 2 gün..

bakalım kırılma olacak mı..yada ben umuyormuyum....Olacaksada yukarı olur inş....sevgiler

yine kötü bir endeks..
ancak hissemiz taş gibi maşallah..

kırılmaya kaldı 3 gün..bakalım neler olacak..

BUR-KAY
11-05-2011, 19:13
"Türkiye'de, yıl sonuna kadar yatırım yapanlar, yüzde 50 ile 90 orasında değişen oranlarda vergi indiriminden yararlanacak" (Bigpara sitesinden alıntıdır.)

:yes:Yukarıda yazılı habere göre; Şirketimizin bu yıl yapacağı kardan büyük ölçüde vergi muafiyetine hak kazanacaktır. Yani karın çoğunluğu kasada kalacaktır. Bu durumunda şirketimize yatırım safhasında önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.:yes:

ÜMİTSİZLİK VE KORKAKLIK ÇALIŞMA AZMİNDEN YOKSUN İNSANLARA GÖREDİR. (Seneca)

Pin
11-05-2011, 21:55
IZMDC için yarın önemli bir gün olacak..

velcan
12-05-2011, 09:53
Başka bir kağıttan intikam almak uğruna 5.84 den çıkmıştım izmirden. Hem istediğim intikamı alamadım hem izmir bu arada yükselmiş. Siz kağıtta olan arkadaşlarım adına çok seviniyorum. Şimdilik beklemedeyim. Nasipse tekrar aranıza dönerim değilse(ki şu anda öyle olmasını isterim) siz kalan arkadaşlarımın güzel kazançlar sağlamasını diler saygılar sunarım.

SİRİUS
12-05-2011, 11:59
*izmir demir çelik'in vergi dairesine sunduğu tabloda 3 aylık dönem net karı 25.734.119 tl

(12/05/2011 - 11:57:10)

DENİZ
12-05-2011, 11:59
2011/1 dönem karı:25.734.119 tl

hurkan
12-05-2011, 12:04
önceki 12 aylık 12küsürmüş ne oldu iş baglantısı mı var acaba 3 ayda bu kadar yükseltmiş karı

BUR-KAY
12-05-2011, 12:16
BRAVO IZMDÇ!
Beklentileri boşa çıkarmadın. Gücünü ispat ettin.

simatic
12-05-2011, 12:19
sayın pinin tahmini tuttu bravo sayın pin..

sondakika
12-05-2011, 12:22
Maşallah bundan sonraki bilançolarının bundan aşşagı gelmemesi dileğiyle.Y.T.D.

velcan
12-05-2011, 13:15
öncelikle kalpdaşım Kayhan kardeşime ve diğer hissede olan arkadaşlarıma güle güle harcayın demek düşüyor şimdi bana. Umarım kazançlarınız devam eder. Ben de başka kağıtlar aramaya devam. Sağlıcakla dostlar..

BUR-KAY
12-05-2011, 13:49
öncelikle kalpdaşım Kayhan kardeşime ve diğer hissede olan arkadaşlarıma güle güle harcayın demek düşüyor şimdi bana. Umarım kazançlarınız devam eder. Ben de başka kağıtlar aramaya devam. Sağlıcakla dostlar..

:yes:SEVGİLİ "VELCAN";

piyasaların tedirginliğinden bu gün bende 6 liranın üzerinde satıp çıktım. Bir müddet beklemeyi düşünüyorum. Tabi sabredebilirsem.
Hayırlısı ne ise o olsun diyelim. Paran olduğu sürece fırsatlar bitmez kardeşim. Şimdilik hissede kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum.:yes:

ays2119
12-05-2011, 14:03
Kaldı 2 gün..

bakalım kırılma olacak mı..yada ben umuyormuyum....Olacaksada yukarı olur inş....sevgiler

:) Yukarı kırıldı inşallah

Pin
12-05-2011, 14:04
evet arkadaşlar..beklediğim kırılma gerçekleşti..

ekonomist06
12-05-2011, 14:09
sevgili kahyan kahveci velcan...çıkışınıza çok üzüldüm.zaten hissede kaç kişiyiz...ben gerçi uzun vadeciyim...ama daha yeni hareketine başladı...senelik karı 12 milyon tl çeyreklik karı 25 milyon tl bunu goodyear 'a benzetiyorum..hatta daha iyi...bedelsiz veriyor ...yatırım tavsiyesi değildir...gidenleri bekliyoruz aramızda...2015 te satmayı düşünüyorum...

Pin
12-05-2011, 14:41

6.14 önemli bir direnç..

İzliyoruz..

simatic
12-05-2011, 14:53
6.14 önemli bir direnç..

İzliyoruz..

buralarda bugünü kapar düşüncesindeyim ... k.t.d

Pin
12-05-2011, 17:47
güzel kapanış..

iyi akşamlar..

Pin
12-05-2011, 18:31
Hisse
2010/03 2010/06 2010/09 2010/12 2011/03
IZMDC 5,548,338 *12,329,939 *13,232,667 *17,373,191 *25.734.119 TL

fighter
12-05-2011, 20:50
sayın pin sizi farklı kağıtlardada yaptığınız yorumları ilgiyle takip ediyordum izdemir çelik için görüşünüz nedir bu hisse de en son 3.30 larda patron mal toplarken girmiştim fazla sabır göstermeyerek ayrılmıştım daha sonra epey yol geldi şu anki fiyatlarda da sizce girilebilir seviyede mi yoksa biraz aşağı salınma ihtimali var mı

Pin
12-05-2011, 21:45
sayın pin sizi farklı kağıtlardada yaptığınız yorumları ilgiyle takip ediyordum izdemir çelik için görüşünüz nedir bu hisse de en son 3.30 larda patron mal toplarken girmiştim fazla sabır göstermeyerek ayrılmıştım daha sonra epey yol geldi şu anki fiyatlarda da sizce girilebilir seviyede mi yoksa biraz aşağı salınma ihtimali var mı

"bence" iyi fiyatlar..sizi bilmem

BUR-KAY
12-05-2011, 23:17
sevgili kahyan kahveci velcan...çıkışınıza çok üzüldüm.zaten hissede kaç kişiyiz...ben gerçi uzun vadeciyim...ama daha yeni hareketine başladı...senelik karı 12 milyon tl çeyreklik karı 25 milyon tl bunu goodyear 'a benzetiyorum..hatta daha iyi...bedelsiz veriyor ...yatırım tavsiyesi değildir...gidenleri bekliyoruz aramızda...2015 te satmayı düşünüyorum...

:yes:Değerli Kardeşim, "ekonomist06" ;

Öncelikle duyarlı hareketinden dolayı sana çok teşekkür ediyorum. Bu sanal ortamlarda her ne kadar birbirimizi tanımasakta seni gerçekten kardeşim olarak kabul ediyorum.
Hiseleri sattığım için üzüldüğünü belirtmişsin. Üzülmene hiç gerek yok. Çünki sattığım fiyatın 3-5 kademe altından tekrar seans kapanışına yakın tekrar aldım. Bu hissedeki hareketler çok ilginç. Belki biraz daha geri çekilme olabilir, ama o riski göze aldım.
Bu hisseden önce KARDEMİR D hissesinde idim. O zamanlarda bu hisseyi hayranlıkla uzaktan takip ediyordum. Sonuçta Kardemir'i satıp İzmir'e geçtim. Umarım sonu hayırlı olur hepimize.
Hissemizin "MACD" göstergesi (26-12-9 günlük hareketleri baz alarak oluşturulan) teknik olarak en güvenilir gösterge olup, MACD line, SİGNAL line'ı alttan yukarıya doğru kesmek üzere. Bu durumda hisseyi elde tutmak için en önemli nedenim.
Yarın ki kapanış fiyatı bu nedenle bana göre çok önemli kerdeşim. 6 liranın altını inşallah göstermezler ve yukarıya yöneliriz. Tabiki bu durumda sadece speğimizin bileceği bir durum. En önemliside yarınki kapanış fiyatı. Güvenim tam ve içim rahat.
Sana hayatında sağlıklı dertsiz yaşam, bol kazançlar dilerim.. Y.T.D.:yes:

ALLAHIM BANA YAPABİLECEKLERİM İÇİN GÜÇ,
YAPAMAYACAKLARIM İÇİN SABIR,
VE HER İKİSİ İÇİNDE AKIL VER.

Pin
13-05-2011, 00:18
aynen ..MACD yarın biraz yukarıda kapatabilirse al verecektir..

master35
13-05-2011, 15:30
Hıssenın performansı cok ıyı...
Nerden taban olusturulduguna bakarım.
1'e 3 kat artmıs nerdeyse ve halen bu fıyatlaradn
tutuna bılıyorsa sonradan ogrenecegımız cok
onemlı bılgıler var demektır.
Hangı fıyattan aldıysam yukarıya verebıldım.
Sonuc:gayet ıyı...
Bol kazanclar...

Pin
13-05-2011, 18:53
yoruma bile gerek yok.

BUR-KAY
14-05-2011, 00:09
:super:Bravo İZMİR!

Sana inanan ve güvenen bizleri yanıltmadığın veböyle bir günden alnının akıyla çıkardığın için sağ ol var ol diyorum. Gerçek gücünü ispat ettin. Tahta yapıcılarımıza helal olsun. Sabah seansında, 6 liranın altına düştüğünde alt kademelere yazdığım alışların hiç birisini vermemeleri tahtayı aşağıya salmayacakları konusunda fikrimi pekiştirdi. Alışlarımı ancak 6 liradan alabildim. Ve gücüm oranındada desteklemeye çalıştım. Öğleden sonra özel nedenlerim gereği piyasayı hiç izleyemedim. piyasa kapanışınıda akşam 18 00 saatlerinde öğrendim. Piyasaya gelen sert satışlara rağmen hissemizin 6 lira üzerinde kapatması beni çok sevindirdi tabi. Bu durum geleceğe yönelik umutlarımızın dahada güçlenmesini sağladı. Diğer yandan, aşırı duygusallığım nedeniyle başka hisselerdeki arkadaşların zarar etme duygusuda sevincimi gölgeledi diyebilirim.
Sonuçta bu gün ki tufandanda alnımızın akıyla çıktık. Ancak piyasa kapandıktan sonra KAP'a düşen bir haberde Pamukbank ile ilgili TÜRKCELL hisselerine 1.2 milyon tl. üzeri haciz geldiği haberi yayımlandı. Bu haberde Pazertesi günü piyasayı biraz daha karıştıracağa benziyor. Dileyelimki bizi etkilemesin.
Hep beraber daha güzel günlere inşallah... Herkese iyi hafta sonları dilerim.Y.T.D.:super:

[B]NİSAN YAĞMURLARI, MAYIS ÇİÇEKLERİNİ GETİRİR.

Pin
14-05-2011, 00:30
bana göre bu bilançoyla..en az ederi..11 liradır ..

BUR-KAY
14-05-2011, 01:31
bana göre bu bilançoyla..en az ederi..11 liradır ..

:super:Sana sonona kadar katılıyorum değerli kardeşim. Yüzümüzü güldürecek inşallah!:super:

sysdate
14-05-2011, 11:21
herkese merhaba,
benim de zamanında alım satım yaptığım hisse idi. ancak sürekli takip ediyorum, enerji üretim planlarının iyi veya kötü fiyatlandığına inanmıyorum. Uzun vadeye yedirilecektir. Gündemdeki Çandarlı limanına da çok yakın konumda fabrikası. yaklaşık 100 km. bu da uzun vadede iyi bir kalem.
bilançosunu inceledim ne yalan söyleyeyim şaşırdım, son endex karmaşında rijit tuttu.

Bana göre hisse şuan fiyatında, şişkin veya ucuz denemez. Ancak şu nokta varki önemli: migros, afyon, garanti yatırımcılarının başına gelenler malum. Biraz haybeye fiyatlandırılmış hisselerden yabancı ortaklar fiyat altı satış yapıp kaçabiliyorlar, zaten şişiren kendileri idi. yani yine de kar edip giderken ky yı mağdur edebiliyorlar. Bu anlamda hisse sahiplerinden bu tarz hareketler beklenmeyen hisseler yakın planda öne çıkacaktır. soda, aksa, borusan vb.. izmdc de bu grupta.
Elimde azıcık 200 lot kadar izmdc vardı artık uzun vade portföyüme ara ara alımlar yapacağım. Saygılar.

BUR-KAY
14-05-2011, 14:39
herkese merhaba,
benim de zamanında alım satım yaptığım hisse idi. ancak sürekli takip ediyorum, enerji üretim planlarının iyi veya kötü fiyatlandığına inanmıyorum. Uzun vadeye yedirilecektir. Gündemdeki Çandarlı limanına da çok yakın konumda fabrikası. yaklaşık 100 km. bu da uzun vadede iyi bir kalem.
bilançosunu inceledim ne yalan söyleyeyim şaşırdım, son endex karmaşında rijit tuttu.

Bana göre hisse şuan fiyatında, şişkin veya ucuz denemez. Ancak şu nokta varki önemli: migros, afyon, garanti yatırımcılarının başına gelenler malum. Biraz haybeye fiyatlandırılmış hisselerden yabancı ortaklar fiyat altı satış yapıp kaçabiliyorlar, zaten şişiren kendileri idi. yani yine de kar edip giderken ky yı mağdur edebiliyorlar. Bu anlamda hisse sahiplerinden bu tarz hareketler beklenmeyen hisseler yakın planda öne çıkacaktır. soda, aksa, borusan vb.. izmdc de bu grupta.
Elimde azıcık 200 lot kadar izmdc vardı artık uzun vade portföyüme ara ara alımlar yapacağım. Saygılar.

:yes:SN. "sysdate" ;

Yorumuyun büyük bir bölümüne katılmakla beraber birde katılmadığım nokta var. Bu hisse nin son bir yıllık takas analizine bakar ve incelerseniz büyük bir değişim olduğunu ve hissenin çok büyük bir oranda toplandığını görürsünüz. Hisse Yaklaşık olarak son üç ay içerisinde 5.60-6.14 fiyat aralığında hareketini sürdürmüş ve ilk beş aracı kurum piyasadan yinede yaklaşık 500 000 lot civarı mal toplamış. Yani hissenin zirveye çıktığı fiyatlardada mal toplama devam etmiş. İsteseler gelen tüm alıcılara hisse dağıtıp fiyatı geri çekebilirlerdi.
IZMDC hissesinin bazı hisseler ile aynı gurupta değerlendirmeni yadırgadım doğrusu. Şirketin bu karlılığı devam ettiği, güçlü beklentilerinin olduğu bir dönemde daha gidecek çok yolu olduğunu ve yatırımcısının yüzünü güldüreceğini düşünmekteyim. Bence içiniz rahat olsun. y.t.d. Hoşça kalın...:yes:

sysdate
14-05-2011, 14:55
:yes:SN. "sysdate" ;

Yorumuyun büyük bir bölümüne katılmakla beraber birde katılmadığım nokta var. Bu hisse nin son bir yıllık takas analizine bakar ve incelerseniz büyük bir değişim olduğunu ve hissenin çok büyük bir oranda toplandığını görürsünüz. Hisse Yaklaşık olarak son üç ay içerisinde 5.60-6.14 fiyat aralığında hareketini sürdürmüş ve ilk beş aracı kurum piyasadan yinede yaklaşık 500 000 lot civarı mal toplamış. Yani hissenin zirveye çıktığı fiyatlardada mal toplama devam etmiş. İsteseler gelen tüm alıcılara hisse dağıtıp fiyatı geri çekebilirlerdi.
IZMDC hissesinin bazı hisseler ile aynı gurupta değerlendirmeni yadırgadım doğrusu. Şirketin bu karlılığı devam ettiği, güçlü beklentilerinin olduğu bir dönemde daha gidecek çok yolu olduğunu ve yatırımcısının yüzünü güldüreceğini düşünmekteyim. Bence içiniz rahat olsun. y.t.d. Hoşça kalın...:yes:

selamlar, takasları tabii ki inceliyorum ama beni destekler nitelikte yazmışsınız. yani ardı ardına patlayan hisseler yabancıların dipten yukarıya getirdikleri sonra yine yüksek karla ama tavan altı sattıkları hisseler. tehlike trendi bu yönde imkb de artık. izmdc de bu risk düşük diyorum zaten sizin gibi. gruplamam sadece bu riskleri az olan hisseler içindir. sektör vs bazlı değil. satıyorum diyen oyuncuya ver kardeşim diyecekler en kötüsü. içim rahat merak etmeyiniz.
gidecek diyorum ancak ky için karlılık uzun vadede, günlük hatta aylık oynamalardan korkamamak koşulu ile.

BUR-KAY
14-05-2011, 15:21
selamlar, takasları tabii ki inceliyorum ama beni destekler nitelikte yazmışsınız. yani ardı ardına patlayan hisseler yabancıların dipten yukarıya getirdikleri sonra yine yüksek karla ama tavan altı sattıkları hisseler. tehlike trendi bu yönde imkb de artık. izmdc de bu risk düşük diyorum zaten sizin gibi. gruplamam sadece bu riskleri az olan hisseler içindir. sektör vs bazlı değil. satıyorum diyen oyuncuya ver kardeşim diyecekler en kötüsü. içim rahat merak etmeyiniz.
gidecek diyorum ancak ky için karlılık uzun vadede, günlük hatta aylık oynamalardan korkamamak koşulu ile.

:yes:Tamamdır kardeşim. Genelde anlaştık. Aynı görüşleri paylaşıyorsak mesele kalmamıştır. Sanada hayatında önce sağlık sonra bol kazançlar dilerim.:yes:

sysdate
15-05-2011, 00:09
teşekkürler, bilmukabele.

BUR-KAY
16-05-2011, 11:50
:yes:Arkadaşlar Merhaba.

Endeksteki gevşemeye paralel hatta biraz daha fazlasıyla bu sabah geri geldik. Ama hissemiz gücünü korumaya devam ediyor. Takastaki toparlanma devam ediyor. Takastaki pozisyon farklarına baktığımızda DEUTCHE BANK'ın bu günde 115 bin lot hissesini artırdığı görülüyor. Yabancılardan gelen bu destek hissemiz için çok sevindirici. Zannediyorum bu fiyatlarda yeni bir taban oluşturma hareketinden sonra çıkışımız sürecek gibi gözüküyor. Bu günki kapanışımızın fiyatıda o bakımdan çok önemli sanırım. Bu konuda arkadaşların görüşlerinide öğrenmek isterim...:yes:.

Pin
16-05-2011, 13:59
5.91/92 altı olmasın yeterli..

http://d.resim.im/2011_05_16/762296-untitled.jpg (http://www.resim.im/)

Pin
16-05-2011, 14:55
6.14 EN ÖNEMLİ direnç..

şöyle yüksek hacimle kırması iyi olur..

Pin
16-05-2011, 14:56
4 gün önce 1 denemesinde başarısız oldu..

bugün 2.denendi..bakalım kapanış nasıl olacak..

ama herşey endekse bağlı...

Expert2727
16-05-2011, 14:58
Dediğiniz gibi çok sağlam olmalı ki bi türlü geçilemedi sayın Pin, İnşallah bugün geçer de biz de rahat bir nefes alırız...

Pin
16-05-2011, 16:31
Dediğiniz gibi çok sağlam olmalı ki bi türlü geçilemedi sayın Pin, İnşallah bugün geçer de biz de rahat bir nefes alırız...

bugün olmasada bu hafta geçileceği kanısındayım..

BUR-KAY
16-05-2011, 18:37
bugün olmasada bu hafta geçileceği kanısındayım..

Evet, sayın "pin" ;
Düşüncelerine aynen katılıyorum. 2.ci seans hisse fiyatı 5.98-600 iken 5.98 kademesine yazmış olduğum alışlar kapanışa kadar gelmedi. Endeks değeride o anda 64100 civarı idi.Daha önceki yorumumdada bahsettiğim üzere, geri getirmek gibi bir düşünceleri olsa bizim gibi yatırımcılara malı çoktan verirlerdi. İnanın adamlar tek lot dahi kaptırmak istemiyorlar.
Bu haftanın bizim açımızdan kader haftası olabileceğini ve yüzde 99 pozitif yönde direncini kıracağını düşünüyorum. İnşallah hayırlı olur. İyi akşamlar. Şahsi düşüncelerim olup yatırım tavsiyesi içermez.

BUR-KAY
17-05-2011, 10:08
Bu direnç meselesi bugün hallolacak gibi. Hadi hayırlısı diyelim. Bu arada yabancı alışları hızla devam ediyor. Pozisyon farklarından DEUTCHE BANK'a bu günde 170 bin lot civarında mal gelmiş olduğunu görüyoruz. Bunlar son derece olumlu.

Pin
17-05-2011, 16:55
6.14 üzeri kapanıl olması kafi bugün için

master35
17-05-2011, 18:39
kayahan baba kalbıne ıyı gelmıstır bugun:)
daha once yazdııgım agresıf cıkıslar ıcın affola.....

master35
17-05-2011, 18:41
hapımıze bol kazanclar.........

master35
17-05-2011, 18:45
6,14 dırencınden sonra 7,19 hedef........
duyumlarıma gore manyak bır sey olacak.....
25.00-30.00 konusuluyor bu kagıt ıcın.
yatırım tavsıyesı degıldır.....

master35
17-05-2011, 18:47
bolunme fıyatı en az 4,50 olacak denıyor....
bılgısı olan arkadaslar paylasırsa sevınırım.....
tay.tavsıye degıldır......

master35
17-05-2011, 18:48
ozel msj:
pın ustadım forumumuza renk ve heyacan kattın....
hos geldın sefa geldın....

Pin
17-05-2011, 19:14
hoş bulduk,tşk..

yeni gelmedim aybaşından beri burdayım ...umarım iyi olacak,hayırlısı olsun..

ozel msj:
pın ustadım forumumuza renk ve heyacan kattın....
hos geldın sefa geldın....

sysdate
17-05-2011, 19:39
takip için ayırdığım lot dan bile getiri var :) gedik de kafayı duvarlara vursun şimdi.

mrbb
17-05-2011, 20:20
2000 yılından beri bu hisseyi takip ediyorum.uzun zamandır da hissedeyim.hisse iki kez daha önce bölündü.yüzde yüz ve yüzde yirmi.her iki bölünmede de bölünme tarihi açıklanana kadar yükseliyor.sonra yatya giriyor.bölündükden sonra yüzde yirmi yüzde otuz düşüyor.sonra 3 -4 ay içinde bölündüğü fiata geliyor.tabi bütün bunlar her şey iyi giderken.son bölünmeden sonra borsalar aşağı giderken izdemir 2.8 tl idi.sonra 1.2 tl leri gördü.fakat çabuk toparlıyor.yani kısacası bütün bu trenleri yakalayabirsen iyi.fakat olmuyor.onun için uzun vade de 20 -25 tl yi göreceğini düşünüyorum.kısa vade buralara gelirse hisseden çıkıp 2-3 sene yanına uğramıyacaksın.bunlar benim görüşlerim.kimse buna göre yatırım yapmasın.hissede olanlara bol kazançlar.pin ve kayhan beyede yaptıkları çalışmalar ve analizer için ayrıca telekkür ederim.

Expert2727
17-05-2011, 20:57
Sayın master35 ağzınızdan(yada parmaklarınızdan mı demeliyim?) bal damlıyor...Uzun ve sıkıntılı bir süreçten sonra çok şükür bugün rahat bir nefes aldık...İnşallah dediğiniz gibi hissenin göreceği güzel yerler vardır.Kayhan abi ve sayın Pin'e ben de teşekkürlerimi sunmak istiyorum, değerli katkı, paylaşım ve yorumları için...Bu hissede pek KY yok gibi, bizim topik çok hareketli değil, ama burda olan herkese bol kazançlar diliyorum...Daha güzel günlere inşallah...

Pin
17-05-2011, 22:01
Sayın master35 ağzınızdan(yada parmaklarınızdan mı demeliyim?) bal damlıyor...Uzun ve sıkıntılı bir süreçten sonra çok şükür bugün rahat bir nefes aldık...İnşallah dediğiniz gibi hissenin göreceği güzel yerler vardır.Kayhan abi ve sayın Pin'e ben de teşekkürlerimi sunmak istiyorum, değerli katkı, paylaşım ve yorumları için...Bu hissede pek KY yok gibi, bizim topik çok hareketli değil, ama burda olan herkese bol kazançlar diliyorum...Daha güzel günlere inşallah...

birkaç gün daha %3-5 yaparsa..burası gün içi 50-10 kişi olur..genelde gidene atlamak prensibimiz..alıp sabretmek bize göre değil :)

simatic
17-05-2011, 22:06
çok hızlı düzeltme yapıyor cıkısları guzel bır hısse.. takibimde...

ekonomist06
17-05-2011, 22:14
arkadaşlar ben başta kayhan, master35 ve pin e teşekkür ederim.ben hisse daha yeni hareketine başladı ..diye düşünüyorum..benim için sora un değil..2015 kadar burdayım..her biriktirdiğim paraylada lot sayımı artıracağım..şirketin patronu da satmayın ..bekleyin ve harika bir hisse..biz günlükçü değiliz yatırım amaçlı burdayız...ne kadar çok ortağımız olursa o kadar büyürüz...adını sayamadığım arkadaşlardan özür dilerim...iyi ki varsınız...

pirkanis
17-05-2011, 22:17
6,14 dırencınden sonra 7,19 hedef........
duyumlarıma gore manyak bır sey olacak.....
25.00-30.00 konusuluyor bu kagıt ıcın.
yatırım tavsıyesı degıldır.....

Yok Yok... 65.00-70.00 olacak!!

Herşeyden önce amacım tartışma yaratmak değil.
Bu duyumlar nereden geldi kulağınıza bizimlede paylaşın. Bildiğiniz birşey varsa açık açık yazın.bizimde mantığımıza uyarsa 30 tl. yi beraber bekleriz.
Ben düşünülmeden bir anda, kötü niyet olmadan yazılmış bir yazı olarak algılamak istiyorum. Aksi halde, hernekadar da yatırım tavsiyesi değil desenizde, bundan etkilenen insanlar olabilir. ( duyumlarıma göre başka, içimden gelen demek başka.. )

BUR-KAY
18-05-2011, 00:58
kayahan baba kalbıne ıyı gelmıstır bugun:)
daha once yazdııgım agresıf cıkıslar ıcın affola.....

:halayci:ÇOK ŞÜKÜR...

Hissemiz nihayet direnç seviyesini kırarak kendisini yukarıya taşıdı. Hisseye inanan ve güvenen biz yatırımcılarını utandırmadı. Bir yorumunuzda belirttiğiniz gibi; bende henüz yolun başında olduğumuzu, önümüzdeki süreçte hissemizin çok iyi noktalara ulaşabileceğini düşünüyorum. Ancak ; siz değerli arkadaşlarımdan ricam fazla uçuk rakamları şu anda dile getirmemizinde doğru olmadığı kanaatindeyim. Herkesin heyecanını anlamakla beraber daha sakin olmamızın gerekliliğine inanıyorum.

Değerli arkadaşım bu günün benim kalbime iyi geldiği muhakkak. Ancak inanın sizin gibi genç arkadaşlarımın benden daha fazla kazanması her zaman için en büyük dileğimdir.

Af konusuna gelincede şunu söyleyebilirim ki hatalar insanlar içindir kardeşim. Hatayı kabullenip özür dilemekte en büyük erdemdir.

Bu arada ismimi anan yorumcu arkadaşlarada teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince yararlı görüş ve bilgilerimizi bundan sonrada paylaşmaya devam edeceğiz inşallah. Hissede olan tüm arkadaşlara bol kazançlar diliyorum.:halayci:

BUR-KAY
18-05-2011, 10:10
UÇUK PROJELER...

Arkadaşlar günaydın.
Dün haberlerde ulaştırma bakanımız sn. Binali Yıldırım İzmirle ilgili olarak bu ayın sonunda açıklayacakları uçuk projelerden bahsetti. Bu projelerden şirketimize yansıyabilecek olumlu şeyler olabilirmi? Bu konuda bilgisi ve duyumu olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Bu arada DEUTCHE BANK' IN takasına hisse akışıda devam ediyor. Bu günde 125 bin lot civarında mal gelmiş gözüküyor.. Ancak; bu yabancıların bıyıklı mı bıyıksız mı olduğu konusunda kuşkularımda yok değil.
İyi seanslar diliyorum.

BUR-KAY
18-05-2011, 11:44
:yes:Bugün 6.40- 6.50 fiyat aralığından kapatmamızı olası görüyorum. Bakalım gerçekleşecek mi?:yes:

DENİZ
18-05-2011, 16:29
6,26/6,28
2141/2864

ekonomist06
18-05-2011, 17:59
alış 6,30 13646
satış 6,32 4123

41 kere maşallah...

kayhan kardeşim borsa bu kadar düşmeseydi...dediğin kapanış gerçekleşirdi...6,40-6,50 arası...

sysdate
18-05-2011, 19:45
fabrikanın neredeyse dibine kurulacak türkiyenin en büyük limanının temeli atıldı.
http://www.aliagaekspres.com.tr/?p=6797

daha önce yetersizlik sebebiyle kullanılan limanda kapasite arttırımları gerçekleşmişti. demekki bu sorun karşılarına çıkıyor.. unutmayalım ki demir yükte ağır pahada hafif birşeydir. gerçi konteyner limanı ama kim öle kim kala :)

bir de xu100 e göre relatifi %10 dan fazla 1 haftada fiyata aldanmayalım.

BUR-KAY
18-05-2011, 20:45
:yes:Bugün 6.40- 6.50 fiyat aralığından kapatmamızı olası görüyorum. Bakalım gerçekleşecek mi?:yes:

:yes:Borsada Tusunami Dalgaları...

Arkadaşlar önce yanılgımdan dolayı üzgünüm. Ancak bu gün için bu kadar keskin bir düşüşüde aklıma dahi getirmemiştim. Adeta tusunami dalgaları gibi satış dalgaları bir türlü durmuyor.
GOLDMAN SACHS'ın cari açığımızın büyüklüğü nedeniyle yatırımcılarına İMKB'deki ağırlıklarını azaltmaları yönünde uyarı yapması, maalesef bu satışlara neden oluyor. Umarım çok daha düşürmezler. Sanırım 62.500 leri gösterebilirler.

Böyle bir seanstanda zararsız kurtulduğumuz için bu kapanışta IZMDÇ yatırımcılarına hayırlı olsun diyorum. Herkese hayırlı akşamlar dilerim.:yes:

ekonomist06
20-05-2011, 00:28
Dünyanın en büyük 10 konteyner limanı arasında yer alacak ve Doğu Akdeniz’in aktarma merkezi olacak Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nda ilk temel atıldı. Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilen limanın dalgakıran bölümünün inşaatı başladı. Bergama’nın Zeytindağ beldesindeki Zeytindağ Stadyumu’nda yapılan temel atma töreninde Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, Kolin İnşaat ve Limak İnşaat tarafından 900 günde yapılacak dalgakıranın daha kısa sürede tamamlanması için halkın huzurunda açık artırma yaptı. Yıldırım, müteahhitlerden dalgakıran inşaatının 750 günde yapılması ve inşaat sırasında gereken işgücü ve malzeme ihtiyacının da bölgeden sağlanması sözü aldı. Yıldırım, “Yüklerimiz hep Pire Limanı’na kaçıyordu. Artık Pire Limanı Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nın karşısında pire gibi olacak” dedi.

Kuzey Ege Limanı’nın özellikleri
*Dalgakıran uzunluğu 1800 metre olacak.
*Dalgakıran için 2 milyon 850 bin ton taş kullanılacak.
*102 bin ton çelik boru kazık çakılacak.
*Limanın kapasitesi 4 milyon TEU olacak.
*Nihai kapasite ise 12 milyon TEU olarak planlandı.
*Aynı anda 300 metrelik 6 konteyner gemisi yanaşabilecek.
* 800 bin metrekare depolama sahası olacak.
* Türkiye’nin yük elleçleme kapasitesini yüzde 70 artıracak.

sizce bu hammedeyi izmir demir çelik yerine başka nerden alabilirki..bu haber bence şirketi 700 gün içinde liman bitecek ve bu liman hisseyi en az % 500 değerlendirir...büyük yatırımcılar çaktırmadan bu hisseyi topluyorlar..ve bize 20 lerden satacaklar...ben elimden geldiğince 2015 e kadar biriktireceğim...ytd..

Pin
20-05-2011, 10:24
Hayırlı cumalar..

BUR-KAY
20-05-2011, 10:30
Hayırlı cumalar..

SN. "Pin" sizede hayırlı cumalar. Sanıyorum önceki gün ki kapanış tahminim bu gün tutacak gibi ne dersiniz?

dankarli
20-05-2011, 11:03
Hayırlı cumalar..
hayırlı cumalar sayın pin
izmdc ve endeks yorumlarınızı yazabilir misiniz?

Pin
20-05-2011, 14:20
endeks -376 nolu gönderim-
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=56174&p=5931559&highlight=#post5931559

hayırlı cumalar sayın pin
izmdc ve endeks yorumlarınızı yazabilir misiniz?

izmdc

beklemeye devam..bu havada fazlasıyla sağlam duruyor zaten maaşallah diyelim..

DENİZ
20-05-2011, 18:37
kapanış:6,46
Çok güzel, beklemeye devam..

karadağlı
21-05-2011, 14:59
http://www.borsagundem.com/haber/Sermaye-artirimi-icin-basvuranlar/56036

sermaye artırımı için baş vurmuş.

master35
23-05-2011, 11:35
ızmır demır celık, ıhrac edılecek hısse senedının kayda alınması ıcın spk'ya basvurdu *

ızmır demır celık sanayı a.s., ıhrac edecegı 150.000.000 tl tutarında
bedelsız (ıc kaynaklardan) hısse senedının kayda alınması ıcın sermaye
pıyasası kurulu'na (spk) basvurdu.

Konuya ılıskın acıklama spk haftalık bultenı'nde yayınlandı.

-matrıks-

ustaisi
23-05-2011, 19:01
Dünyanın en büyük 10 konteyner limanı arasında yer alacak ve Doğu Akdeniz’in aktarma merkezi olacak Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nda ilk temel atıldı. Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilen limanın dalgakıran bölümünün inşaatı başladı. Bergama’nın Zeytindağ beldesindeki Zeytindağ Stadyumu’nda yapılan temel atma töreninde Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, Kolin İnşaat ve Limak İnşaat tarafından 900 günde yapılacak dalgakıranın daha kısa sürede tamamlanması için halkın huzurunda açık artırma yaptı. Yıldırım, müteahhitlerden dalgakıran inşaatının 750 günde yapılması ve inşaat sırasında gereken işgücü ve malzeme ihtiyacının da bölgeden sağlanması sözü aldı. Yıldırım, “Yüklerimiz hep Pire Limanı’na kaçıyordu. Artık Pire Limanı Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nın karşısında pire gibi olacak” dedi.

Kuzey Ege Limanı’nın özellikleri
*Dalgakıran uzunluğu 1800 metre olacak.
*Dalgakıran için 2 milyon 850 bin ton taş kullanılacak.
*102 bin ton çelik boru kazık çakılacak.
*Limanın kapasitesi 4 milyon TEU olacak.
*Nihai kapasite ise 12 milyon TEU olarak planlandı.
*Aynı anda 300 metrelik 6 konteyner gemisi yanaşabilecek.
* 800 bin metrekare depolama sahası olacak.
* Türkiye’nin yük elleçleme kapasitesini yüzde 70 artıracak.

sizce bu hammedeyi izmir demir çelik yerine başka nerden alabilirki..bu haber bence şirketi 700 gün içinde liman bitecek ve bu liman hisseyi en az % 500 değerlendirir...büyük yatırımcılar çaktırmadan bu hisseyi topluyorlar..ve bize 20 lerden satacaklar...ben elimden geldiğince 2015 e kadar biriktireceğim...ytd..

destekli at kardesim..kal saglicakla..

master35
23-05-2011, 23:18
ekonomıst06 arkadasımız haklı......

BUR-KAY
24-05-2011, 00:29
:yes:İZMDÇ BAŞARISI!!!

İMKB' nin bu denli kan kaybına uğradığı geçtiğimiz günlerde bizim hissemiz çok şükür ayakta kalmayı başarabilen nadir hisselerden birisi oldu. Bundaki en önemli faktörlerden biriside kanımca yabancı yatırımcılara bile güven veren, geleceğe yönelik güçlü beklentilerdir diyebilirim. Şayet öyle olmasaydı yabancı takasına hisse akışı aralıksız devam etmezdi. Bu durumda zaten Arkadaşların beklentilerle ilgili yorumlarını sonuna kadar haklı kılıyor. Bende olumlu görüş bildiren arkadaşlara aynen katılıyorum. Bu konuda özellikle "ekonomist06", "master35" arkadaşlarımı destekliyorum. İnanmayan, güvenmeyenler uzak dursun ve gölge yapmasınlar yeter derim. Zafer her zaman inananlar içindir.

Bundan sonrada zaman-zaman rötarlarla birlikte tam gaz yolumuza devam edeceğimizi düşünüyor, değerli İZMDÇ yatırımcılarına bol kazançlar diliyorum. Allah yardımcımız olsun...:yes:

alexx80
24-05-2011, 13:01
bu form bıraz hareketlendı ozellıkle master35 ı dıkkatlı ızlıyorum hep yuzde yuz ısabetler yapıyorrr ve uye oldum

alexx80
24-05-2011, 14:23
enerjı yatırımları bıtınce hıssse sırket holdınglesme yoluna gıdıcekmı bılgısı olan arkdaslar varmı

alexx80
24-05-2011, 14:30
bugun tahta cok hacımsızz 6 54 uzerı kaparsa cok guzel teknık gorunum olucak

master35
24-05-2011, 23:03
arkadaslar bu senedın bılancosunu ınceleyenınız var mı?
yatırm dua ve yakarıslarla olmaz.
bu sırketın kayıtlı degerlerıne bakın da bu fıyatların ne kadar kelepır oldugunu..............
neyse bol kazanclar herkese

master35
24-05-2011, 23:11
enerjı yatırımları bıtınce hıssse sırket holdınglesme yoluna gıdıcekmı bılgısı olan arkdaslar varmı

enrjı sırketı olmadan da bır holdıng kadar ıstırakı var zaten.
halka acılabılecek o kadar cok sırketı var kı
yenı ızmdc daha dogar bunlardan.
ama enerjı sırketı tam bır dev. bıtınce her sene ızmdc kasasına
60-70 mılyn dolar para akacak...
sadce ızmır enerjı dekı payı ıtıbarıyle 1 mılyar dolar edecektır
1 mılyar dolar da kendı payı;
eee fıyat???en az 25-30 olmaz mı yanı
yatırım tavsıye degıldır

master35
24-05-2011, 23:15
Yok Yok... 65.00-70.00 olacak!!

Herşeyden önce amacım tartışma yaratmak değil.
Bu duyumlar nereden geldi kulağınıza bizimlede paylaşın. Bildiğiniz birşey varsa açık açık yazın.bizimde mantığımıza uyarsa 30 tl. yi beraber bekleriz.
Ben düşünülmeden bir anda, kötü niyet olmadan yazılmış bir yazı olarak algılamak istiyorum. Aksi halde, hernekadar da yatırım tavsiyesi değil desenizde, bundan etkilenen insanlar olabilir. ( duyumlarıma göre başka, içimden gelen demek başka.. )

yatırım tavsıye degıldır

pirkanis
25-05-2011, 02:31
yatırım tavsıye degıldır

Heyy Güzel insan... sen Termik santralin ne olduğunu ve doğaya verdiği zararın ölçülerini biliyormusun...Çocuklarımızın yarınlarını hissen 10 kademe yapacak diye harcama...
Ben son bir aydır bu firmanın kap da yayınladığı haberleri bu foruma ve / veya başka forumlarda eklemiş olabilirim fakat tek cevap niteliğindeki yazım senin pembe gözlüklü yazına idi... 5.XX lerden girdiğim hisseden yarın itibari ile ayrılıyorum...sizlere kazançlar dilerken, bu forumda tanıdığım sayın PİN e verdiği objektif bilgilerden ötürü teşekkürlerimi iletmek isterim.

Neyse zaten ne ben Karahan Üstat ım nede Teknikoyuncu yum nacizane insan olmaya gelmiş bir kulum işte...

alexx80
25-05-2011, 09:43
sayın master35 sımdı dagı halka arz edılıyorrr bıldgım kadarıyla ızımırın ıstırakı degılmı ben o yle bılıyorum eskı haberlerınden dagının cunku epey mal aldgını zamanında bılıyorum 5 6 ay once onumzudekı gunlerde dagı halka arz edılıyorr hısseye olumlu yansımazmı

alexx80
25-05-2011, 09:57
arkadaslar bu senedın bılancosunu ınceleyenınız var mı?
yatırm dua ve yakarıslarla olmaz.
bu sırketın kayıtlı degerlerıne bakın da bu fıyatların ne kadar kelepır oldugunu..............
neyse bol kazanclar herkese

zaten blancoyu ınceledım devamlı artan satıslarrı varr nerdeyse 1 mılyar ytl ye ulasmıss ancak benı heyecanladıran enerjı sırketının tamamnlanması nekadar sırkete kar brıakıcagı ayrı o konu ancak 300 400 mılyon dolarlık yatırımla bır enerjı sırketı kuryorsaa zaten bunun degerı kabaca 1 mılyar dolarrı gecıcekk bır enerjı fırmasıı oldgunu gosterıyorrr yuzde 70 80 ızmdc aıtsee orta vadede ucuk fıyatlar gorebılrızz gecmıste zoren ıpmat kozalarr ya maden ya enerjıı ısıylee ucuk fıyatlar gerceklestırdı

alexx80
25-05-2011, 10:08
bugun piyasa satıcılı trader abımız her hafta farklı bır trade yontemı sunuyorr cozmek ımkansızz bugun satıcılı bır denge vrr tahtadaa demek gene mal ıstıyorr dokerek yukarı gıdıcekkkk 6 54 cok onemlı uzerıne atarsaa 6800 7 .14 hareketı baslarrr uzun vadelı trandın ustu bandına kadar gıdıcegını tahmın edıyorum bakalım sadece teknıkk

master35
25-05-2011, 10:46
Heyy Güzel insan... sen Termik santralin ne olduğunu ve doğaya verdiği zararın ölçülerini biliyormusun...Çocuklarımızın yarınlarını hissen 10 kademe yapacak diye harcama...
Ben son bir aydır bu firmanın kap da yayınladığı haberleri bu foruma ve / veya başka forumlarda eklemiş olabilirim fakat tek cevap niteliğindeki yazım senin pembe gözlüklü yazına idi... 5.XX lerden girdiğim hisseden yarın itibari ile ayrılıyorum...sizlere kazançlar dilerken, bu forumda tanıdığım sayın PİN e verdiği objektif bilgilerden ötürü teşekkürlerimi iletmek isterim.

Neyse zaten ne ben Karahan Üstat ım nede Teknikoyuncu yum nacizane insan olmaya gelmiş bir kulum işte...

ne alaka be ustadım!!!
teknolojı o kadar ıllerde kı,
denetım kurumlarını ıyı ıslet fıltre-baca sıstemını kontrol ettır,
bır tane memurunun goz yummasına ve ınsıyafıne bırakma bak nasıl ıslıyor sıstem...
ona bakarsan bır ınegın cıkardıgı gaz'ın ozona verdıgı zararı tahmın bıle edemesın.....

mehmetozturk
25-05-2011, 10:48
ne alaka be ustadım!!!
teknolojı o kadar ıllerde kı,
denetım kurumlarını ıyı ıslet fıltre-baca sıstemını kontrol ettır,
bır tane memurunun goz yummasına ve ınsıyafıne bırakma bak nasıl ıslıyor sıstem...
ona bakarsan bır ınegın cıkardıgı gaz'ın ozona verdıgı zararı tahmın bıle edemesın.....

güzel açıklama :bravo::bravo::bravo::bravo:

master35
25-05-2011, 10:51

ayrıca bu konunun tartısma platformu farklı yerde olur;
bu forum ekonomık konuların konusuldugu bır platform
her kes gıbı acızane fıkırlerımı soyluyorum katılırsın veya katılmazsın ayrı bır sey;
gıdecegın veya yatırım yapacagın yenı yatırımda bol kazanclar dılıyorum....

alexx80
25-05-2011, 10:58
tahtada su ana kadar 50 bın lot ıslem oldu fırtına oncesı sesszlık gıbı hadı trader abı nerdesınn

BUR-KAY
25-05-2011, 11:01
:yes:Sakin Olalım...

Dünden bu güne faydanın olmadığı bu piyasada 2-3 yıl sonrasının ince hesaplarını yapmanın bu güne fazla bir yararı yoktur. Zaten bu beklentiler değilmidir şirket hissesini 2.xx lerden 6.xx lere getiren. Elindeki sermayesini getirip bir şirket hissesine yatıran yatırımcınında elbette şirketin bilançosunuda incelediğine, beklentilerinin ne olup olmadığınada özen göstermiş olabileceğini düşünüyorum.

Globalleşen dünyamızda önümüzdeki birkaç yıl ne tür olumsuzluklara gebe olacak bunu şimdiden kestiremeyiz. Herşey yolunda gider ve şirketin karlılığı bu şekilde devam edecek olursa muhakkak ki şirketin hisseside aynı paralelde artmaya devam edecektir.

Bizlerin her ne kadar olumlu beklentiler olduğu için hissemizle ilgili iyimser olsakta; şimdiden fazla uçuk fiyatları telafuz etmenin bir yararı olmadığı düşüncesindeyim.

Sakin olmakta yarar var sanırım. Fazla heyecan zarar verebilir..:yes:.

alexx80
25-05-2011, 13:59
sayın kahvecı bugun ku tahmının varmı kapanıss

BUR-KAY
25-05-2011, 14:37
sayın kahvecı bugun ku tahmının varmı kapanıss

Kanımca; 6.38 fiyatın altına salınmayacağını, dünki değerlere yakın bir yerden kapatabileceğini düşünüyorum. Son dakikada Bir süpriz yapıp 6.50 üzeri kapanışta yapabilir.

alexx80
25-05-2011, 17:21
6 .58 yuru beee 6.64de 100 bın var onuda alıcakmı acabaa yarın dagının halka arzı sanırım ondan kopardı trade abımızzzz

Pin
25-05-2011, 17:22
6 .58 yuru beee 6.64de 100 bın var onuda alıcakmı acabaa yarın dagının halka arzı sanırım ondan kopardı trade abımızzzz

yarın ...?

bozkurt224
25-05-2011, 17:24
eger satılmadı ise dagi de izmdc ortaklarınındı .
ben satıldı diye biliyorum. yanlışım varsa duzeltiniz.

fırtemin
25-05-2011, 17:41
bugün kağıdımızda yürüyen boğa formasyonu oluştu:)bu formasyonu ele veren en önemli veriler her kademenin hakkını vere vere gitmesi ve kapanışını gördüğü enyüksek seviyenin bir üstü ile güniçinde gördüğü değerin bir kademe altı arasında kapanış yapması ve bunu yaparken ülke endeksini iplememesi olarak söylenebilir....bu formasyon koşan boğa formasyonunu tetikliyeceği için endeksten sıyrılıp mümkün olduğunca bol gözle izlenmesinde fayda var......
sevgiler saygılar
not ;yukarda yer alan formasyonlar hayal ürünü olup yatırım değeri taşımaz......

BUR-KAY
25-05-2011, 20:17
[QUOTE=Kayhan Kahveci;5957006]Kanımca; 6.38 fiyatın altına salınmayacağını, dünki değerlere yakın bir yerden kapatabileceğini düşünüyorum. Son dakikada Bir süpriz yapıp 6.50 üzeri kapanışta yapabilir.[/QUO

Saat 14.37 de yazmış olduğum üstteki yorumda hissenin 6.50 üzeri kapanışta yapabileceğini belirtmiştim. 6.50 üzeri demek; 6.58'e kadar olan fiyatı kapsayacağına göre burada yanılgıya düştüğüm asla söylenemez. Burada herhangi bir şey ispat etmek peşinde asla değilim. Sadece nezaketen bir arkadaşın sorusu cevapsız kalmasın diye yazdım. Ancak birileri bunları alay konusu yapmamalıdır. Daha keskin tahminlerde bulunsunlar hep beraber saygı duyalım. İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

Pin
25-05-2011, 22:51
kim alay konusu yaptı dostum..
süper bi tespit yapıp güzel bir tahmin yapmışsın..

[QUOTE=Kayhan Kahveci;5957006]Kanımca; 6.38 fiyatın altına salınmayacağını, dünki değerlere yakın bir yerden kapatabileceğini düşünüyorum. Son dakikada Bir süpriz yapıp 6.50 üzeri kapanışta yapabilir.[/QUO

Saat 14.37 de yazmış olduğum üstteki yorumda hissenin 6.50 üzeri kapanışta yapabileceğini belirtmiştim. 6.50 üzeri demek; 6.58'e kadar olan fiyatı kapsayacağına göre burada yanılgıya düştüğüm asla söylenemez. Burada herhangi bir şey ispat etmek peşinde asla değilim. Sadece nezaketen bir arkadaşın sorusu cevapsız kalmasın diye yazdım. Ancak birileri bunları alay konusu yapmamalıdır. Daha keskin tahminlerde bulunsunlar hep beraber saygı duyalım. İYİ AKŞAMLAR DİLERİM.

master35
26-05-2011, 00:58
kayhan kahveci ustadım;
tespıtlerın ve sınerjınle bıze deger katıyorsunuz...
tesekkurler.

aslında pın ustadın goruslerını de merak edıyoruz bızımle yenı
durumu ve su an kı sevıyelr ıcın yorumlarını paylasırsa ne guzel olurrrr

ramissfb
26-05-2011, 01:15
bu forumdakı arkadasların hepsı ıyı ama,
master35 ustadın 6 aydır cızdıgı ve ongordugu projeksıyonların
hepsı tam ısabet oldu.
burda bulunmamaı ona borcluyum kı ıyı de kazandım sagolsun...

BUR-KAY
26-05-2011, 01:30

:yes:SN."alexx80" ;

Değerli kardeşim üstte yazdığın yorumda "dagi" diye bir halka arzdan bahsetmişsin. Ve hissedeki hareketide onunla ilişkilendirmişsin. İZMDÇ'in böyle bir şirketle kesinlikle herhangi bir iştirakının olmadığını biliyorum. Araştırmama göre iç giyim üzerine böyle bir şirket var ama bizim şirketle ilgisi nedir? Bunu bilgin varsa biraz açarmısın? (konuyla ilgili bir kaç tanede özel mesaj aldığım için yazma gereği duydum.)

İZMDÇ aynı zamanda öyle ufak-tefek şirketlerin gazına gelmeyecek kadarda büyük bir şirket kardeşim. Bu hareketlenmeler önümüzdeki süreçtede devam edecektir diye düşünüyorum. Şirketimizin kendi değeri ve gücü her türlü çıkış hareketlerini yapmaya yeterlidir sanırım.:yes:

BUR-KAY
26-05-2011, 02:00
kayhan kahveci ustadım;
tesekkurler.

:yes:SN. "master35";

Değerli düşüncelerinizi hak edebiliyorsam ne mutlu bana. Bende size teşekkür ederim.
Bu hisseye sizin bizlerden çok daha önce girmeniz münasebetiyle sizler kadar katkı sağlayamasamda elimden geldiğince bilgi ve birikimlerim ışığında bir nebze olsun yararlı olmaya çalışıyorum. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Birbirimize yararlı olamadıktan sonra burda zaman harcamanın hangimize ne yararı olabilir ki? Değerli yorumlarını daha fazla yazmanı rica ediyorum. Bu topik senin gibi arkadaşlardan yoksun olmamalı...Hoşça kal...:yes:

alexx80
26-05-2011, 10:01
:yes:SN."alexx80" ;

Değerli kardeşim üstte yazdığın yorumda "dagi" diye bir halka arzdan bahsetmişsin. Ve hissedeki hareketide onunla ilişkilendirmişsin. İZMDÇ'in böyle bir şirketle kesinlikle herhangi bir iştirakının olmadığını biliyorum. Araştırmama göre iç giyim üzerine böyle bir şirket var ama bizim şirketle ilgisi nedir? Bunu bilgin varsa biraz açarmısın? (konuyla ilgili bir kaç tanede özel mesaj aldığım için yazma gereği duydum.)

dunku kapanıs tahmının ıcın tebrık ederım super bu arada dagı ıcın benımde bılgım yok yalnızca dagının ızmdc den bır kac ay once epey mal aldgını bılıyorum haberlerındede var zaten o yuzden ıstırakı yada ortaklık var dıyee dusunuyordum o yuzden sıze sormak ıstedım sayın master 35 dahıl yazdım benım benım temel anaılımızm gayet ıyı zaten cesıtlı aracı kurmlarda analıst arastrma departmamında calsıtım yıllarcaa ozellıkle ızmdc enerjı hıkayesıı bunların fıyatlara yansımamamıss benı heyecanlandırdı kısa vade degılde 1 sene ııcnde fıyatlanıcagını dusundgumden ızmdc deyım ınsallah hayırlısı olurr

İZMDÇ aynı zamanda öyle ufak-tefek şirketlerin gazına gelmeyecek kadarda büyük bir şirket kardeşim. Bu hareketlenmeler önümüzdeki süreçtede devam edecektir diye düşünüyorum. Şirketimizin kendi değeri ve gücü her türlü çıkış hareketlerini yapmaya yeterlidir sanırım.:yes:

dunku kapanıs tahmının ıcın tebrık ederım super bu arada dagı ıcın benımde bılgım yok yalnızca dagının ızmdc den bır kac ay once epey mal aldgını bılıyorum haberlerındede var zaten o yuzden ıstırakı yada ortaklık var dıyee dusunuyordum o yuzden sıze sormak ıstedım sayın master 35 dahıl yazdım benım benım temel anaılımızm gayet ıyı zaten cesıtlı aracı kurmlarda analıst arastrma departmamında calsıtım yıllarcaa ozellıkle ızmdc enerjı hıkayesıı bunların fıyatlara yansımamamıss benı heyecanlandırdı kısa vade degılde 1 sene ııcnde fıyatlanıcagını dusundgumden ızmdc deyım ınsallah hayırlısı olurr

Pin
26-05-2011, 10:53
selamlar dostum,

aslında değişik bir durummolmadığından yazma gereği duymuyorum..
hedefim kendi adıma çift rakamlar..ve bu rakamı bulana kadar ki bu çok uzun zaman değil kanımca bekleme devam..

kayhan kahveci ustadım;
tesekkurler.

master35
26-05-2011, 13:10
dagı,
izmdc ortaklarının sırketı.
ıyı calısıyorlar,ıyı organize oluyorlar
ve hep buyume stratejılerını ıstıkrarlı bır sekılde devam ettırıyorlar..
ıslem gormeye basladıktan sonra almak uzere ızlemeye aldım...
yatırım tavsıyesı degıldır...

simatic
26-05-2011, 14:05
Demir fiyatlarındaki artış sürüyor. İnşaat demirini tonu 1400liraya ulaştı.

Alınan bilgiye göre, bazı demir fabrikalarının bakıma girmesi, kuzey Irak’a demir ihracatının artarak devam etmesi, inşaat sektörünün canlanması ve hurda demir fiyatlarının yükselmesi sonucu demir fiyatları giderek artmaya başladı.

Mart ayına kadar tonu 1000 ile 1100 liradan işlem gören demir, Mayıs ayından itibaren hızla yükselmeye başladı. 1 Mayıs tarihinde tonu 1265 ile 1285 liradan satılan inşaat demirinin 1 tonu, 1400 liraya kadar yükseldi.

Toptan demir satıcılarından İsmail Çağan, talebin canlanması, üretimin kısıtlı olması ve ihracat nedeniyle fiyatların sürekli artma eğiliminde olduğunu söyledi.

Çağan Demir üreten bazı fabrikalar bakıma girince üretim azaldı. İzdemir’de bakım çalışmaları hala sürüyor. İnşaat sezonunun açılmasıyla birlikte, talep artıp, üretim biraz düşünce fiyatlar artmaya başladı. Dolardaki artış da demir fiyatlarını etkiledi dedi.

İsmail Çağan, hurda demir fiyatlarının da sürekli arttığını belirterek Çin, sürekli hurda demir alımı yapıyor. Bunun sonucu olarak hurda demirin tonu 580 dolardan 620 dolara çıktı. Hurda demir fiyatlarındaki artış mamul demir fiyatlarının da artmasına neden oldu diye konuştu.

Çağan, talebin canlı olması nedeniyle demir fiyatlarının bir süre daha yükselmesinin beklendiğini ifade etti.

İnşaat demirinin yanı sıra, ray demiri, kütük demir, demir saç, boru, profil ve teneke fiyatları da değişik oranlarda arttı.