PDA

View Full Version : PRKME-Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13

Dıscover
30-01-2013, 16:38
şubat mart potansiyel savaş ayı .
bızım hıssenin iş yağtıgı yerlerde. maşşallah iran irak sınırı.
bu düşüşü iyi kolayıp fırsata ceverimek gerekir. ben acıkcası 5 10 5.20 gıbı sevıyeler gelirse. ve durulursa gene alırım . eger altına gelir gibi olursa. gene yavas yavas arttırırm. duruma göre.

bızde başörtülü avukat. yok eskısehırde yolsuzluk gıbı uyudurk seyler ıle oynarken dısarıda. hemen yanımızda. su haberler var.
rusya 12 seneden sonra ilk kez ermenistan a s 400 konuşlandırdı.
rusya 6 seneden sonra ilk kez anfibi çıkarma ve uzun menzilli deniz savunma füzesi denedi.
iran suriyeye fiziki karışana vururuz dedi.
Esad üşlkemi yıkanlar mısır türkiye ve israildir dedi.
salı günü israil ucakları suriyeyi vurdu . elkaidenin eline kimyasal silahlar hiç bir şekilde geçmememli diye.

dışarısı böyle yanı tam sınır.
bakalım bu karanlık günleri nasıl geçireceğiz.
ytd

SD1
30-01-2013, 18:03
Tahta endeksin 65-68 bin araliginda dolastigi Temmuz- Eylul doneminde 6.25-6.80 arasi fiyatlaniyordu,endeks 85 binlere geldiginde kapanis olarak gorulen en yuksek nokta 6.82, yani endeksdeki yukselis hic bir sekilde kagida yansimadi, bu sebeple sert dususun sebebi diger endeks kagitlarinin aksine kar realizasyonu olamaz, tahtadaki buyuk oyuncularin takas pozisyonlarindada degisiklik olmadigina gore bu dusus ,endeksdeki dususden yararlanarak tahtayi baskilamaktan baska bir sey degil,3-6 aylik vadede teknige bakilmaksizin 6 nin altindaki her fiyattan maliyet yapilabilecegini dusunuyorum.Sonuc olarak cok genel bir bakisla 148 milyon sermayeyle 100 kusur milyon kar yapan bir sirket var, temettu-bedelsiz ihtimalini, kapasite arttirimini, bakir fiyatlarindaki yukselis beklentisini, ihaleleri vs vs hic dikkate almadan bile bakarsak orta/uzun vadede para kazandiracak bir kagit gibi duruyor.
Tabi buyuk olcekte sicak catisma gibi ekonomi disi etkenlerde olabilecek her turlu gelisme tum hayati etkileyecegi gibi ekonomi ve borsayida olumsuz etkileyecektir
YTD

poyrazimo
30-01-2013, 18:35
umarım söyledikleriniz doğrudur.Banada mantıklı geliyor." endeksdeki dususden yararlanarak tahtayi baskilamaktan baska bir sey degil"diyorsunuzya bunu teknik olarak nasıl yapıyorlar peki.ellerindeki hisseyi satmıyorlarmı acaba.Satmadan nasıl düşürebiliyorlar.Yöntemi nasıldır.MErak ettim.TEŞEKKÜR EDERİM.
Tahta endeksin 65-68 bin araliginda dolastigi Temmuz- Eylul doneminde 6.25-6.80 arasi fiyatlaniyordu,endeks 85 binlere geldiginde kapanis olarak gorulen en yuksek nokta 6.82, yani endeksdeki yukselis hic bir sekilde kagida yansimadi, bu sebeple sert dususun sebebi diger endeks kagitlarinin aksine kar realizasyonu olamaz, tahtadaki buyuk oyuncularin takas pozisyonlarindada degisiklik olmadigina gore bu dusus ,endeksdeki dususden yararlanarak tahtayi baskilamaktan baska bir sey degil,3-6 aylik vadede teknige bakilmaksizin 6 nin altindaki her fiyattan maliyet yapilabilecegini dusunuyorum.Sonuc olarak cok genel bir bakisla 148 milyon sermayeyle 100 kusur milyon kar yapan bir sirket var, temettu-bedelsiz ihtimalini, kapasite arttirimini, bakir fiyatlarindaki yukselis beklentisini, ihaleleri vs vs hic dikkate almadan bile bakarsak orta/uzun vadede para kazandiracak bir kagit gibi duruyor.
Tabi buyuk olcekte sicak catisma gibi ekonomi disi etkenlerde olabilecek her turlu gelisme tum hayati etkileyecegi gibi ekonomi ve borsayida olumsuz etkileyecektir
YTD

SD1
30-01-2013, 20:14
Uc bes degisik araci kurumda yer alan hesaplarindan karsilikli alim satim yaparak, birinden satsa digerinden aliyordur,seansi ekran basinda takip ederek takip etmesi zordur,gunluk aylik haftalik takas dokumlerine bakarak %100 olarak olmasa bile bir fikir edinebilirsiniz
ytd

poyrazimo
31-01-2013, 15:48
6 nın üzerinde kapatır umarım.

armut
31-01-2013, 16:38
6'nın altıonda kaldı ama çok iyi tutundu !!! Ben memnunum bu kapanıştan, umut verici...

ytd

6 nın üzerinde kapatır umarım.

svv
31-01-2013, 18:01
CİN ER daha son hakkını kullanmadı.

armut

"6'nın altıonda kaldı ama çok iyi tutundu !!! Ben memnunum bu kapanıştan, umut verici...

ytd"

kurtmehmet
01-02-2013, 02:44
Sanırım yabancılar satışta biraz salınacak gibi gözüktü gözüme

filozof1001
01-02-2013, 18:24
YTD

Belirttiğiniz dönemde bilançosu beklenenden düşük geldi..ve fiyatlama o şekilde yapıldı..bilanço beklentinizi paylaşırmısınız?

DART VADER
02-02-2013, 12:18
parkmd kısa sürede toparlıyacagını düşünüyorum takaslarıda göremiyoruz hangi kurum satış baskısı yaptı acaba .

armut
02-02-2013, 18:27
Takaslar önemli tabii... yine de son sözü söylemez...

parkmd kısa sürede toparlıyacagını düşünüyorum takaslarıda göremiyoruz hangi kurum satış baskısı yaptı acaba .

armut
02-02-2013, 18:29
6'nın altına geldiği hızla 7'nin üstüne de çıkabilir.... niye mi ? tabiiki ihaleler yüzünden.... zaten bu acayip düşüş de hiç inandırıcı durmuyor.... ytd

filozof1001
03-02-2013, 21:05
Hisse üzerinde aracı kurumların olumlu beklentileri ve hedef fiyatllarına ilaveten bu teşviğin açıklandığı gün endeksi de kullanarak resmen ceza kestiler..beklentiler önceden alındı desek zaten rasyolarına göre makul bir fiyattaydı..yanılıyormuyum?

Park termiğe %10 iştirakimiz var ve şirket EÜAŞ şın kömür tedarikçisi..Çayırhan termik santralini işletiyor

Silopi elektrik asfaltit kömürünün tedarikçisi malum Park elektrik..

Bilindiği üzere problem bu kömürün grup şirketine düşük fiyattan satılması..

Türkiye’nin, elektrik üretiminde doğalgaza olan bağımlılığını, yerli kömüre dayalı santral yatırımlarını bazı teşviklerle hızlandırarak azaltacaklarını söyledi.

Bakan Taner Yıldız, Elektrik Dağıtıcıları Derneği’nin (ELDER) Abant’ta gerçekleştirdiği toplantının ardından basınla sohbet etti. Taner Yıldız, Rusya’dan Batı Hattı’ndan gelen doğalgazın miktarının perşembe gününden başlayarak azaldığına işaret ederek, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’ın hatta müdahale ederek, Türkiye’ye gelen gazdan kullandığını söyledi. Taner Yıldız, doğalgazda yaşanan arz sorunu nedeniyle elektrikte kısmi kesintilerin gündeme geldiğini, demir-çelik fabrikalarında kısa süreli de olsa üretime ara verildiğini söyledi.
‘7 BİN MEGAVATLA BAŞLAYACAK’

11.5 milyar tonluk kömür rezervinin, ekonomik değerlendirebilir santral potansiyelinin 17-18 bin megavat olduğunu anlatan Taner Yıldız, ilk aşamada 7 bin megavatla süreci başlatacaklarını söyledi.‘İRAN’DAN İNDİRİM İSTEME HAKKIMIZ VAR’

Taner Yıldız, İran Petrol Bakanı’nın “Türkiye’ye gaz fiyatında indirim yapmayacağız” açıklamasını da şöyle değerlendirdi: “Bu görüşe saygımız var ama bizim de doğalgazın fiyatının uluslararası fiyatlardan daha yüksek oluşu gerekçesiyle indirim talep etmeye hakkımız var. Beş ülkeden gaz alıyoruz, en yüksek fiyat İran’ın. Madem ki fiyat indirilemeyecek, biz tahkimle bunu yapmak durumundayız. İran’dan, indirim talebimiz temmuz ya da ağustosta başlıyor. Rusya talebimizi olumlu karşıladı. İran’la ilgili 19 Mart’a kadar süre var.”
‘GAZDA TALEP PATLAMASINI ÖNGÖREMEDİK’

Taner Yıldız, doğalgazdaki arz sorunu nedeniyle elektrikte kısmi kesintilerin gündeme geldiğini, demir-çelik fabrikalarında kısa süreli de olsa üretime ara verildiğini söyledi. Cumadan itibaren elektrik ve sanayide normale dönüldüğünü belirten Taner Yıldız “Geçen yıl ocak ayında günlük 171 milyon metreküp olan doğalgaz tüketimi, bu yıl 186 milyon metreküpe kadar çıktı. Ankara’da yüzde 50’ler civarında bir talep patlaması olacağını ben bile tahmin etmemiştim. Bunun nedeni aşırı soğuk” dedi.

armadora
03-02-2013, 22:33
Hisse üzerinde aracı kurumların olumlu beklentileri ve hedef fiyatllarına ilaveten bu teşviğin açıklandığı gün endeksi de kullanarak resmen ceza kestiler..beklentiler önceden alındı desek zaten rasyolarına göre makul bir fiyattaydı..yanılıyormuyum?

Park termiğe %10 iştirakimiz var ve şirket EÜAŞ şın kömür tedarikçisi..Çayırhan termik santralini işletiyor

Aracı kurumlar,borsada yatırım yapan büyük ve küçük yatırımcılar park madenın çok sağlam karlı ve büyük bir şirket oldugunun farkında , farkında olmayan tek kişi var oda şirketin patronu.hala bu güzelim şirketi köylü kurnazı mantığıyla işletmeye çalışıyor.
kimse anlamış değil gecen hafta başında olanbiteni.ne olduda en çok düşen ilk 10 kağıt içine sokuverdiler hisseyi.umarım bu aptalca oyunlara kanıp satan yoktur.Gün gelir birileri cinerede hatırlatır firmasının büyüklüğünü.

Silopi elektrik asfaltit kömürünün tedarikçisi malum Park elektrik..

Bilindiği üzere problem bu kömürün grup şirketine düşük fiyattan satılması..

Türkiye’nin, elektrik üretiminde doğalgaza olan bağımlılığını, yerli kömüre dayalı santral yatırımlarını bazı teşviklerle hızlandırarak azaltacaklarını söyledi.

Bakan Taner Yıldız, Elektrik Dağıtıcıları Derneği’nin (ELDER) Abant’ta gerçekleştirdiği toplantının ardından basınla sohbet etti. Taner Yıldız, Rusya’dan Batı Hattı’ndan gelen doğalgazın miktarının perşembe gününden başlayarak azaldığına işaret ederek, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’ın hatta müdahale ederek, Türkiye’ye gelen gazdan kullandığını söyledi. Taner Yıldız, doğalgazda yaşanan arz sorunu nedeniyle elektrikte kısmi kesintilerin gündeme geldiğini, demir-çelik fabrikalarında kısa süreli de olsa üretime ara verildiğini söyledi.
‘7 BİN MEGAVATLA BAŞLAYACAK’

11.5 milyar tonluk kömür rezervinin, ekonomik değerlendirebilir santral potansiyelinin 17-18 bin megavat olduğunu anlatan Taner Yıldız, ilk aşamada 7 bin megavatla süreci başlatacaklarını söyledi.‘İRAN’DAN İNDİRİM İSTEME HAKKIMIZ VAR’

Taner Yıldız, İran Petrol Bakanı’nın “Türkiye’ye gaz fiyatında indirim yapmayacağız” açıklamasını da şöyle değerlendirdi: “Bu görüşe saygımız var ama bizim de doğalgazın fiyatının uluslararası fiyatlardan daha yüksek oluşu gerekçesiyle indirim talep etmeye hakkımız var. Beş ülkeden gaz alıyoruz, en yüksek fiyat İran’ın. Madem ki fiyat indirilemeyecek, biz tahkimle bunu yapmak durumundayız. İran’dan, indirim talebimiz temmuz ya da ağustosta başlıyor. Rusya talebimizi olumlu karşıladı. İran’la ilgili 19 Mart’a kadar süre var.”
‘GAZDA TALEP PATLAMASINI ÖNGÖREMEDİK’

Taner Yıldız, doğalgazdaki arz sorunu nedeniyle elektrikte kısmi kesintilerin gündeme geldiğini, demir-çelik fabrikalarında kısa süreli de olsa üretime ara verildiğini söyledi. Cumadan itibaren elektrik ve sanayide normale dönüldüğünü belirten Taner Yıldız “Geçen yıl ocak ayında günlük 171 milyon metreküp olan doğalgaz tüketimi, bu yıl 186 milyon metreküpe kadar çıktı. Ankara’da yüzde 50’ler civarında bir talep patlaması olacağını ben bile tahmin etmemiştim. Bunun nedeni aşırı soğuk” dedi.

tüm aracı kurumlar buyuk yatırımcılar kucuk yatırımcılar şirketın buyuklugunun ve olması gerekn fıyatın altında oldugunun farkında ama farkında olmayan bır tek kişi var oda büyük patron t.ciner.birileri umarım şirketinin büyüklüğünün farkına varmasına sebeb olur

ytd değildir.

armut
04-02-2013, 10:55
ibre yukarıya döndü bugün, bakalım 2.seans ne olacak... hadi hayırlısı... ytd

SD1
04-02-2013, 17:26
cumaya kadar 6.60 lari goruruz gibi geliyor
ytd

armadora
04-02-2013, 17:35
bu haftanın hissesi PRKME diyorsan
http://hisseal.blogspot.com

tebrıkler sdoğan. bende oy kullanmıstım bloğunda prkme için.umarım bundan sonrası içinde yorumlarına devam edersın.

iyi akşamlar

Proficient
04-02-2013, 19:07
Burgan, Park Elektrik için AL tavsiyesi verdi. Detaylar:

Park Elektrik Madencilik için AL/Endekse Paralel Getiri tavsiyesi veriyoruz.
8.5 TL hedef fiyatımız yüzde 43 artış potansiyeli ifade ediyor.

Hisse 4.4x FD/FVAÖK ve 7.3x F/K çarpanlarından benzerlerine göre yüzde 31 ve yüzde 42 iskontolu işlem görüyor. Burgan

DART VADER
04-02-2013, 21:18

Hisse 4.4x FD/FVAÖK ve 7.3x F/K çarpanlarından benzerlerine göre yüzde 31 ve yüzde 42 iskontolu işlem görüyor. Burgan

muhakkak degerini bulacaktır üstündeki ölü topragını atmaya az kaldı

Filozof16
04-02-2013, 23:53

çok ama çok ciddiye alınması gereken bir kurumdur..

dilem
05-02-2013, 12:06
çok ama çok ciddiye alınması gereken bir kurumdur..

zaten uzun zamandır yatay da hareket ediyor. 8li rakamlara ulaşabilir.

DART VADER
05-02-2013, 13:04
toparlanma sürüyor 6,28 zaten çok biçimsiz düşmüştü .

bollingerr
05-02-2013, 13:58
Takas ekleyebilecek birisi var mı?

bollingerr
05-02-2013, 14:16
bu kaadın son bir yıldır yüklü olarak hem hamallığını, hem de ticaretini yapıyorum.
Son zirveden dönüşlerde ummadığınız yerlere kadar inişini çok gördüm.
Yeni gireceklere uyarıdır...

analizler havada uçuşsun 06.09.2012 tarihli bir üye yorumu.. Yorumsuz!!!

DART VADER
05-02-2013, 18:47
bu ara gringo ortak yok pek görünürlerde yoksa bırakdımı park gemisini acaba

Koray 3448
07-02-2013, 08:17
Galata Yatırım ( http://www.galatayatirim.com ) Tarafından Hazırlanan Günlük Bülten: 6 Şubat

"Merkez Bankası’ nın altın dahil toplam döviz rezervi 123milyar dolara ulaşarak rekor kırdı. Şu an 20 milyar dolarlıkaltın rezervi olan Türkiye’ nin mart ayında en fazla rezervesahip 10 ülkeden biri olması bekleniyor. HSBC raporunagöre gelişmekte olan ekonomiler daha hızlı büyüyor.

Bankanın hesapladığı endeks 53,9 ile Şubat 2012 den berien yüksek seviyeye ulaştı, bu veri gelişmekte olanülkelerde büyümenin güç kazandığını gösteriyor. ABDBaşkanı Obama, Kongre’ye 1 Martta devreye girecekotomatik harcama kesintilerinin ertelenmesi tavsiyesindebulundu. Fitch, Hollanda’ nın kredi not görünümününegatife düşürdü. Endeksin güne yatay bir açılışla başlamasınıbekliyoruz.

80,000 desteği kırılırsa, hisse senedipozisyonları azaltılıp, yeni alım için 79,000seviyeleri beklenebilir.Destekler : 80,000 – 79,500 – 79,000Dirençler : 81,000 – 81,400 – 82,000

GÜNLÜK HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİHİSSE KAPANIŞ DESTEK DİRENÇ

UTPYA 1,71 1,71 1,74
KRATL 1,61 1,61 1,64
TCELL 10,95 10,95 11,10
PRKME 6,26 6,26 6,32

DART VADER
08-02-2013, 20:29
Sezsiz ama derinden toplamaya devam

DART VADER
11-02-2013, 18:53
saglam duruşunu gösteriyor bankalar diye bagıranlar şimdi nal topluyor her halde:yes: ,parkmd gemisine binen pişman olmaz .

armut
12-02-2013, 16:05
Niye düşüyor şimdi böyle heryer yeşil iken ?

saglam duruşunu gösteriyor bankalar diye bagıranlar şimdi nal topluyor her halde:yes: ,parkmd gemisine binen pişman olmaz .

DART VADER
12-02-2013, 20:40
Niye düşüyor şimdi böyle heryer yeşil iken ?

sayın ortagım hisse biraz kararsız gibi ne ileri gidiyor nede fazla geriliyor ben gecen seneki iyi cıkışın ardından biraz uzunda olsa soluklanma diyorum çünkü kapasite artırımına gitme 2013 son aylarında olacak gibi o yuzden ne fazla salarlar nede ucurucaklar galiba yan saldılar baksana :yes: ben uzuncu oldugum için cıkmayı düşünmüyorum ama kısacılar şansını başka hisselerde elbet deneyebilirler .

armut
12-02-2013, 21:11
sayın ortağım teşekkürler... varsın beklesin, acelem yok.... 6'nın altına sarkmadığı sürece sorun yok... yinede etraf yeşilken bunu böyle girmek moral bozuyor... uzun vadede telafi eder mutlaka buna aben de inanyorum... ytd

sayın ortagım hisse biraz kararsız gibi ne ileri gidiyor nede fazla geriliyor ben gecen seneki iyi cıkışın ardından biraz uzunda olsa soluklanma diyorum çünkü kapasite artırımına gitme 2013 son aylarında olacak gibi o yuzden ne fazla salarlar nede ucurucaklar galiba yan saldılar baksana :yes: ben uzuncu oldugum için cıkmayı düşünmüyorum ama kısacılar şansını başka hisselerde elbet deneyebilirler .

DART VADER
12-02-2013, 22:43
bide bi şansızlıgımız asfaltlt olayı kendi şirketine sattıgı için çok fazla kar eklemiyor bakırda elde ettiği karı asfaltit de alamıyoruz .

Gringo
13-02-2013, 17:02
bu ara gringo ortak yok pek görünürlerde yoksa bırakdımı park gemisini acaba

Park gemisini (pardon filikasını) da terkettim ana gemiyi de yaklaşık 4-5 ay önce.
Şu sıralar ana gemi fena halde su alıyor altta bi yerlerde arıza var.
Tahminimce bu araz Nisan ayına kadar onarılamaz.Yani Nisana kadar yokum.
Park şu anki fiat ve kar rakamlarına göre cazip deyil.Ben taşıdığım sıralar cazipti...

DART VADER
13-02-2013, 18:50
Park gemisini (pardon filikasını) da terkettim ana gemiyi de yaklaşık 4-5 ay önce.
Şu sıralar ana gemi fena halde su alıyor altta bi yerlerde arıza var.
Tahminimce bu araz Nisan ayına kadar onarılamaz.Yani Nisana kadar yokum.
Park şu anki fiat ve kar rakamlarına göre cazip deyil.Ben taşıdığım sıralar cazipti...

evet bu aralar biraz sezsiz kalacak ama ben gemideyim sizler yokken bu gemiyi yüzdürecek kaptan lazım gelince haber verinde kıyıya gelip sizleri alayım.:cool:

EFEM1630
13-02-2013, 19:18
Bilanço ne zaman... Tahmini olan var mı

Rusty
13-02-2013, 19:33
Bu hafta gelir.

Gringo
13-02-2013, 21:22
Bilançoyu bilmem takip de etmedim ama gelir tablosunun maliyeye verileceği son gün yarın...

ARDABIROL
14-02-2013, 00:45

Geçmiş yıllar 12 aylik bilançosunu 10-15 mart arasi açiklamiş.

armadora
14-02-2013, 10:42
Geçmiş yıllar 12 aylik bilançosunu 10-15 mart arasi açiklamiş.

vergi dairesine acıklaması lazım en gec yarın.gecen yılkı yılsonu karı ıle vergı dairesine bildirdirdiği kar aynı idi, fekat bilanço hep iyi gelmesıne ragmen hiç etki yapmadı hisse fiyatına,en son 9 aylık kar çok ıyı gelmesıne ragmen, kar acıklanır acıklanmaz sert düşmüştü.
umarım bu sefer öyle olmaz
ytd değildir

ahiret
14-02-2013, 11:50
uzayda petrol bulduk diye bir açıklama yapsalar - iki gün tavan...
iki gün sonra yanlış anlaşıldık deseler ne olacakmış sanki...

bingo
15-02-2013, 09:35
hayırlı cumalar doslar beklemeye devam.

DART VADER
15-02-2013, 10:00
aleykumselam burdayız bekliyoruz tekkeyi .

bollingerr
16-02-2013, 07:31
Ben iyimser bir düşünceyle 120 trilyon kâr bekliyorum, bakalım ne kadar gelecek.. Tamamen kendi tahminimdir.. !!!

trabzon123456
17-02-2013, 00:01
Hisse senetlerindeki imtiyazlı olan patron senetlerindeki imtiyazlar kalkiyor bilginiz olsun çalışmalar devam ediyor geçen yıl marttan beri iş ciddi patronlar yüzde olarak ağırlıklarını korumaya çalisiyor takaslara bakın anlaşılıyor zaten 2. Çeyrekte uygulanacak tıpkı abd 'deki gibi olacakmış ne kadar hissen varsa o kadar patronsun nihayet hukumetimiz uyandı ve baskılardan kurtuldu tebrik ederim şimdi borsamiz hakiki borsa oldu
Ytd.

accx
18-02-2013, 10:59
*park elektrik'in vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 89.552.830 tl

(18/02/2013 - 11:55:55)

accx
18-02-2013, 11:00
***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2012-31.12.2012

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi

Mali Tablonun Verilme Nedeni : Geçici Vergi Beyannamesi

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 18.02.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Geçici vergi beyannamesi ekinde verilen Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiş 01.01.2012-31.12.2012 dönemine ilişkin gelir tablosu ekte sunulmuştur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=260780

IMKB

(18/02/2013 - 11:55:19)

zulacı
18-02-2013, 11:25
açıklanan kara yorum yapabilecek üstad var mı ?

armadora
18-02-2013, 11:47
açıklanan kara yorum yapabilecek üstad var mı ?

389 mılyonda kar gelse hiç farketmez, kar rakamı açıklanır açıklanmaz hemen verirler aşağı, böyle bir saçmalık yok. kimsede sormaz bunun nedenini akıllarınca 3-5 lot daha kapacaklar bir türlü zihinleri gelişmedi adamların yazık.

ytd değildir.

ponçikos
18-02-2013, 14:18
takas bilgilerine ulaşamaz oldum.Onu da mı kısıtladılar.Nereden ulaşabilirim.link verirmisiniz

bingo
18-02-2013, 15:40
her sene hep aynı kar hemen hemen iyi ayar yapıyorlar. her kardan sonra aşağı bakalım ne olacak

tmttu
18-02-2013, 15:47
Son ceyrekte sadece 31 milyon satis yapilmis...
Satislarin maliyeti, satis gelirlerine göre %38'den, %47'e cikmis.

Brut kar 135m beklemistim, ancak sadece 120 cikti.
Projeksiyonda yanildim.

saygilar

DART VADER
18-02-2013, 15:53
her sene hep aynı kar hemen hemen iyi ayar yapıyorlar. her kardan sonra aşağı bakalım ne olacak

kapasite artırımına kadarda galiba bu kar oranlarıyla gidecek hisseyi yataya salacaklar gibi duruyor .

DART VADER
18-02-2013, 15:55
takas bilgilerine ulaşamaz oldum.Onu da mı kısıtladılar.Nereden ulaşabilirim.link verirmisiniz

ulaşamassın dostum ky elınde hiç bir veri bırakmadılar sagolsunlar .

kadirz_m
19-02-2013, 15:07
PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / PRKME [] 19.02.2013 16:06:31

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Paşalimanı Cad.No:41 Üsküdar/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0216 531 24 00 / 0216 531 25 71
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 531 24 00 / 0216 531 25 71
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : SİLOPİ işyerine ilişkin dekapaj işi için sözleşme yapılması

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin Şırnak İli Silopi İlçesindeki İR:2429 Ruhsat numaralı Asfaltit sahasındaki H1 panosunda ; asfaltit yatağının üzerindeki veya kontağındaki örtü tabakasının +.- %20 toleranslı 2.200.000 m3 ' lük dekapaj işi için Tellioğlu Petrol Nakliyat İnşaat Turizm Otomotiv İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti. ile 19/02/2013 günü sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmenin tutarı tahminen 9.900.000 TL tutarı olup işe başlama tarihinden itibaren 150 günlük bir süreyi kapsamaktadır.

bingo
20-02-2013, 12:18
Ne zaman patlıyacak bu ya okadar yatırım okadar iş var cin ortağıda var senet yinede yatay yuh be sana yakışmıyor cin abi eski günlerdeki gibi söz ettirkendinden sana bu yakışir ayıp oluyo

armut
20-02-2013, 17:28
EKONOMİ
Güncelleme :20-02-2013 18:18|Haber Tarihi :20-02-2013 18:32
Dev özelleştirmeye 6 teklif geldi
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Aş özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'nin (TEDAŞ) bağlı şirketleri olan, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ, Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ, Vangölü Elektrik Dağıtım AŞ ve Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'deki TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hisselerin özelleştirme ihalesine katılmak için başvuran firmaları duyurdu.

ÖİB'den yapılan yazılı açılamaya göre, özelleştirilecek elektrik dağıtım şirketleri ve özelleştirme ihalesine katılmak için başvuranlar şöyle:

-İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ
1)Fina Enerji - Fina Limancılık Ortak Girişim Grubu (OGG)
2)Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ
3)Park Holding AŞ
4)Eksim Ortak Girişim Grubu
5)Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ
6)Aksa Elektrik Perakende Satış AŞ

-Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ
1)Fina Enerji - Fina Limancılık Ortak Girişim Grubu
2)Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret AŞ
3)Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ
4)Park Holding AŞ
5)Eksim Ortak Girişim Grubu
6)Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ
7)Doğu Akdeniz Ortak Girişim Grubu
8)Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ
9)Aksa Elektrik Perakende Satış AŞ

brc@brk
20-02-2013, 17:30
her ihaleye teklif verirler ama henüz kazanabildiklerini görmedim :)

armadora
20-02-2013, 19:20

ne zaman bu ihale

mugen
20-02-2013, 20:00
Arkadaşlar,şirket güçlü,faaliyetler başarılı,bence satışlar da gayet iyi.Ama şirket ne kadar başarılı veya başarısız olsa da,halka arz edilen şirketlerin patronu piyasa değerinin belirlenmesi açısından son derece etkilidir.Benim bildiğim Turgay Ciner devlete fazla vergi vermemek için elinden ne geliyorsa yapar.Satış maliyetlerini de artırır,karı da düşürür ne yapar eder o vergiyi ödemez.Para kağıt üstünde kazanılır ve yok edilir.Sonuçta konsolide bilanço açıklanırken olan beklenti içindeki yatırımcısına olur.

Son ceyrekte sadece 31 milyon satis yapilmis...
Satislarin maliyeti, satis gelirlerine göre %38'den, %47'e cikmis.

Brut kar 135m beklemistim, ancak sadece 120 cikti.
Projeksiyonda yanildim.

saygilar

armut
20-02-2013, 21:10
İki yıl önce aynı ihaleyi Karamehmet kazandığında finalde yarıştığı tek Park kalmıştı. Bu nedenle beklenti oluşabilir. Türkiye'nin en büyük dağıtım bölgesinden bahsediyoruz, küçümsenecek bir ihale değil.

Koray 3448
21-02-2013, 07:12
Birde kazanırsaaaaa ... :)

svv
21-02-2013, 07:49
Genelde CİN er kazanır kırıntılar bize kalır. (Ceytaşta oluşan beklentiyi hatırlatırım arşivden bakın bedelsiz medelsiz derken daha AZ karlı (o zaman) gözüken PRKTE ye ilhak ettirdi ceytaş cılarda içlerinden ahhh çekti içinde bande vardım.) Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Geçmişte olan bir GERÇEKTİR.

bingo
21-02-2013, 11:38
ciner gurubu bence reklam konusunda yanlış yapıyor cinlilere yaptığı anlaşmaları gazetelerin arkasında vererek kimseye yani para piyasasını duyuramaz ama elinde borsada prkme gibi şirket var yaptığı anlaşmalar yaptı büyük karları borsadaki hisse sinde borsada infazla kazandıransa gösterirlerse en büyük reklamı yapmiştir ama sen GASTE YE VER REKLAMI AMA BORSADA HİSSEN YERİNDE KALSIN KİMSE YAPTIGIN BÜYÜK İŞİ ANLAMAZ EN İYİ REKLAM BORSADIR GAZETELERE VERECEĞIN PARALARI PRKME ALSAN SİMDİ SENET 3 KADEMELER DEYDİ.

armut
21-02-2013, 15:30
Neler oluyor ? Bu sert düşüşün bir nedeni var mı ? İhaleyle ilgili bilmediğimiz bir olumsuzluk ? Duyum ?

armut
21-02-2013, 18:34
Endeksin iki katı düştü. Hiçbir temel ve teknik açıklaması yok bu düşüşün (bilen varsa söylesin) bence. Tamamen hissenin sığ olması ile ilgili diye düşünüyorum. Yarın 6.1 civarında açıp endeks ne olursa olsun artı kapamasını bekliyorum. Bu beklentim tamamen şahsidir, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Farklı beklenti içinde olanlar yazsın tartışalım diye belirtiyorum.

serenad
21-02-2013, 22:35
stres yapmayın gelecek hafta 6.28 - 6.50 bandına gireriz...

armut
22-02-2013, 09:04
Tam da 6.1 açtı ve hiç kımıldamıyor :)

Endeksin iki katı düştü. Hiçbir temel ve teknik açıklaması yok bu düşüşün (bilen varsa söylesin) bence. Tamamen hissenin sığ olması ile ilgili diye düşünüyorum. Yarın 6.1 civarında açıp endeks ne olursa olsun artı kapamasını bekliyorum. Bu beklentim tamamen şahsidir, hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Farklı beklenti içinde olanlar yazsın tartışalım diye belirtiyorum.

brc@brk
22-02-2013, 09:55
İki yıl önce aynı ihaleyi Karamehmet kazandığında finalde yarıştığı tek Park kalmıştı. Bu nedenle beklenti oluşabilir. Türkiye'nin en büyük dağıtım bölgesinden bahsediyoruz, küçümsenecek bir ihale değil.

Yazdığım mesajdan ihaleyi küçümsedeğim ana fikrini mi çıkardınız ?

Grubun girip kazanıp bitirdiği son ihale tarihini ne zaman biliyormusunuz ?

Ben bu gurubu 15 senedir çok çok iyi tanırım..

Özellikle ihale konusunda ki beceriksizliklerini çok çok iyi bilirim..

armut
22-02-2013, 10:54
Çıkarım olarak yazmadım; genele hitaben ihalenin ciddiyetini vurgulamakta fayda gördüm. Siz grubun beceriksizliğini eleştirince başkaları kalkıp da ihaleyi küçümsemeye kalkışmasın diye yazdım. Grup çok ihaleye girdi hiçbirini alamadı - çok da para kaybetti bu yüzden. Dedikleriniz doğru tabii, bunca kayıptan sonra umut verebilir mi şüpheli. Diğer taraftan bu adamlar hiç mi ders almadı diye düşünüyorum ? Kaybettikleri bunca ihaleden sonra daha seçici ve azimli girmiş olamazlar mı ? Grubu iyi tanıyan birilerinin umutsuz olması tabii hissedarlar için de umut kırıcı bir durum... umarım bu sefer daha iyisini becerirler...

Yazdığım mesajdan ihaleyi küçümsedeğim ana fikrini mi çıkardınız ?

Grubun girip kazanıp bitirdiği son ihale tarihini ne zaman biliyormusunuz ?

Ben bu gurubu 15 senedir çok çok iyi tanırım..

Özellikle ihale konusunda ki beceriksizliklerini çok çok iyi bilirim..

brc@brk
22-02-2013, 12:19
Çıkarım olarak yazmadım; genele hitaben ihalenin ciddiyetini vurgulamakta fayda gördüm. Siz grubun beceriksizliğini eleştirince başkaları kalkıp da ihaleyi küçümsemeye kalkışmasın diye yazdım. Grup çok ihaleye girdi hiçbirini alamadı - çok da para kaybetti bu yüzden. Dedikleriniz doğru tabii, bunca kayıptan sonra umut verebilir mi şüpheli. Diğer taraftan bu adamlar hiç mi ders almadı diye düşünüyorum ? Kaybettikleri bunca ihaleden sonra daha seçici ve azimli girmiş olamazlar mı ? Grubu iyi tanıyan birilerinin umutsuz olması tabii hissedarlar için de umut kırıcı bir durum... umarım bu sefer daha iyisini becerirler...

Almak isterlerse alırlar..

Bunu sağlıyabilecek kaynakları var..

Ancak almak isterler mi yada şeffaf olma zorunluluğu olan bir sektöre el atarlar mı orası muamma..

Malum ticari faliyetleri hep kendi şirketleri arasında top çevirmek üzerine kurulu..

Dıscover
22-02-2013, 16:53
bu fırmanın uzun vadede bakır mağdenlerınden dolayı bızlere para kazandıracagından emınım o yuzden daha dusecek bıle olsa satmıyorum .
bunun yanı sıra rekabetcı bır ortamda becerıklı degıller. bunu havaş ta da medya da otelcılıklerınde de gosterdıler.
sadece rakabet olmayan duz kosuda ıyıler. yoksa koca fırma foss. !
o yuzden ıhalelere pek bakmıyorum . ustelık yanlıslıkla alsalar zarar ederler. =)

Ben cıkardıkları bakıra çinli Alman ortaklara ve yaptıkları 3 4 senelık anlasmalara bakıyorum . ve önümüzdeki günlerde yaza kadar daha bıraz daha kendını salar dıye dusunuyorum . ama 2 3 seneye 10 lu 12 rakkamlar ve karı yok etmezlerse sıhırbaz gıbı ! Kı cok basarılılar ) temettuden guzel kazanc olabılecegını ınanıyorum . !

ytd .

DART VADER
22-02-2013, 20:09
Zaten elektrik olayının şirkete katkısı %10 gerçekleşiyor hisse her ne kadar bu ara yataya bagladıysada dıscover arkadaşın dediği gibi bencede iyi temmettü verecegini düşünüyorum her kım begenmesde gecen sene %120 yakın kar aldık bu snede iyi temettü ve azda olsa + bir yıl geçirmekde çok kötü olmaz bizim borsada bence .

armut
23-02-2013, 17:31
Bu güzel bir nokta: elektrik işi sıkı denetime tabii, top çevirmeleri zor. Diğer taraftan ben şimdi 3.köprü/otoyol işini düşünmeye başladım. Malum ona da teklif vermişlerdi. İptal olmasıyla birlikte Park için bir umut ışığı doğar mı ? Almak isterler mi ? Bu aşamada cevabını bilemeyeceğimiz sorular tabii...

Almak isterlerse alırlar..

Bunu sağlıyabilecek kaynakları var..

Ancak almak isterler mi yada şeffaf olma zorunluluğu olan bir sektöre el atarlar mı orası muamma..

Malum ticari faliyetleri hep kendi şirketleri arasında top çevirmek üzerine kurulu..

DART VADER
24-02-2013, 20:15
Bu güzel bir nokta: elektrik işi sıkı denetime tabii, top çevirmeleri zor. Diğer taraftan ben şimdi 3.köprü/otoyol işini düşünmeye başladım. Malum ona da teklif vermişlerdi. İptal olmasıyla birlikte Park için bir umut ışığı doğar mı ? Almak isterler mi ? Bu aşamada cevabını bilemeyeceğimiz sorular tabii...

sayın armut bizim ne işimiz var otoyol ihalesi iele falan yapmayın lütfen
Her Türlü Maden Çıkartmak, İşlemek, Arıtmak sitemizde mevcut

Park Termik Elektrik San.ve Tic. A.Ş. 0 TL 10,00 iştirakler kısmındada elektrik işlerinin %10 etkilediği yazıyor park holdıng le karıştırmayın bence biz ona baglı ayrı bir şirketiz .

armut
24-02-2013, 21:19
Doğru tabii bu elektrik üretim madencilik şirketi.... ama hepimizim bildiği üzere aralarında top çeviriyorlar ya... o yüzden otoyoldan bile etkilenir diyorum... dağıtım ihalesinde İst Anadolu elektriğin en büyük ihalesiydi... otoyol-köprü ise Türkiye'nin gelmiş geçmiş 2. büyük ihalesi... bence Park alırsa prkme de mutlaka etkilenir... ama haftasonu medyadan izlediğime göre yeni bir ihale düşünülmüyor... başka formüller gündemde...

sayın armut bizim ne işimiz var otoyol ihalesi iele falan yapmayın lütfen
Her Türlü Maden Çıkartmak, İşlemek, Arıtmak sitemizde mevcut

Park Termik Elektrik San.ve Tic. A.Ş. 0 TL 10,00 iştirakler kısmındada elektrik işlerinin %10 etkilediği yazıyor park holdıng le karıştırmayın bence biz ona baglı ayrı bir şirketiz .

armut
24-02-2013, 21:33
Endeksin göçtüğü bir günde bu beklentimin %100 gerçekleşmesi dolayısıyla bana tecrübe puanı veren arkadaşlara buradan teşekkür ederim.

bingo
26-02-2013, 19:47
artık gitme zamanın geldi kır zincirleri artık .

DART VADER
26-02-2013, 22:56
artık gitme zamanın geldi kır zincirleri artık .

sayın bingo tahminim yazdan önce hareketlenmez gibi ancak kapasite artırımına dogru eski gunleri yakalarız gibi geliyor .(ama iyi bir temmetu gelirse ona bişey diyemem )

armadora
27-02-2013, 16:07
bütün sanayi şirketlerinde hareket var umarım sn. Ciner de imkb de hissesinin oldugunu hatırlar yada küçük hesapları bırakıp firmasının büyüklüğüne yakışır hareketlere başlar.

ytd değildir.

poyrazimo
27-02-2013, 18:13
Yarın yükselir belki.Sıra bize gelmiş olmalı artık.

bollingerr
27-02-2013, 22:02
Bu kağıdın niye yükselmediğini kendi fikrimce basit olarak açıklayayım.. Değerlendirmesi size kalsın!!
Şirketin internet sitesinden yatırımcı ilişkileri bölümüne girip "Analist Sunumları" bölümünden Kasım 2012 sunumunun 14. sayfasına bakıldığında 2012 bakır üretiminin 95.000 tondan 90000 tona revize edildiği görülecektir. 2013 yılı üretim hedefinin ise 130.000-150.000 ton arası gerçekleşeceğinin beklenildiği yine görülecektir.
Yine aynı bölümde bulunan Ocak 2013 analist sunumunun 16. sayfasına bakıldığında ise 2013 üretim hedefinin 105.000 ton olarak beklenildiği görülecektir. Şimdi iki ayda böyle bir revizyon olur mu orası yatırımcının takdirine kalsın... İki ay önce 130-150 bin ton olan 2013 bakır üretim Hedefi, ocak ayında 105 bin tona düştü.. Muhtemelen Yabancı yatırımcılar bundan kıllandı.. Son yükselişte mal alarak portföylerini büyütmedikleri gibi birde üzerine 03 Aralık 2013 ten 27.02.2013 tarihine kadar [takasta en fazla hisseye sahip ilk iki aracı kurumu söylüyorum biri DEUTSCHE BANK (YABANCI) diğeri CITIBANK YABANCI N.A] yaklaşık 2.200.000 lot mal sattılar. Benim fikrime göre bu şirketin kasım 2012 de belirttiği 130-150 bin ton bakır üretim hedefi gerçekçi ve gerçekleşebilir olsaydı yabancılar mal satmayacağı gibi portföy arttıracaklardı ve şirket şimdiye hedef fiyatlarına gidecekti.. Ama patladı.. Aklıma aracı kurum raporları gelmişken en son BURGAN YATIRIM önerisini sunduğu günden bugüne ne kadar PARKME almış şu anda ne kadar elinde var kontrol ederseniz. Bu araştırma raporlarını sunan firmaların bile ne kadar ciddiye alınabileceği anlaşılır..

Burada yazdıklarım kendi düşüncelerimdir.. Değerlendirmesini yazının içinde geçen bilgileri kontrol etmeniz şartıyla sizin takdirinize bırakıyorum.. Son olarak Hakim ortağında kağıtla aman aman ilgilendiğini düşünmüyorum.. O artık dolar milyarderi, borsada şirketi varmış yokmuş, değeri şuymuş buymuş gibi düşüncelerin aklının ucundan bile geçtiğini zannetmiyorum..

mojetbit34
27-02-2013, 22:24
Bu kağıdın niye yükselmediğini kendi fikrimce basit olarak açıklayayım.. Değerlendirmesi size kalsın!!
Şirketin internet sitesinden yatırımcı ilişkileri bölümüne girip "Analist Sunumları" bölümünden Kasım 2012 sunumunun 14. sayfasına bakıldığında 2012 bakır üretiminin 95.000 tondan 90000 tona revize edildiği görülecektir. 2013 yılı üretim hedefinin ise 130.000-150.000 ton arası gerçekleşeceğinin beklenildiği yine görülecektir.
Yine aynı bölümde bulunan Ocak 2013 analist sunumunun 16. sayfasına bakıldığında ise 2013 üretim hedefinin 105.000 ton olarak beklenildiği görülecektir. Şimdi iki ayda böyle bir revizyon olur mu orası yatırımcının takdirine kalsın... İki ay önce 130-150 bin ton olan 2013 bakır üretim Hedefi, ocak ayında 105 bin tona düştü.. Muhtemelen Yabancı yatırımcılar bundan kıllandı.. Son yükselişte mal alarak portföylerini büyütmedikleri gibi birde üzerine 03 Aralık 2013 ten 27.02.2013 tarihine kadar [takasta en fazla hisseye sahip ilk iki aracı kurumu söylüyorum biri DEUTSCHE BANK (YABANCI) diğeri CITIBANK YABANCI N.A] yaklaşık 2.200.000 lot mal sattılar. Benim fikrime göre bu şirketin kasım 2012 de belirttiği 130-150 bin ton bakır üretim hedefi gerçekçi ve gerçekleşebilir olsaydı yabancılar mal satmayacağı gibi portföy arttıracaklardı ve şirket şimdiye hedef fiyatlarına gidecekti.. Ama patladı.. Aklıma aracı kurum raporları gelmişken en son BURGAN YATIRIM önerisini sunduğu günden bugüne ne kadar PARKME almış şu anda ne kadar elinde var kontrol ederseniz. Bu araştırma raporlarını sunan firmaların bile ne kadar ciddiye alınabileceği anlaşılır..

Burada yazdıklarım kendi düşüncelerimdir.. Değerlendirmesini yazının içinde geçen bilgileri kontrol etmeniz şartıyla sizin takdirinize bırakıyorum.. Son olarak Hakim ortağında kağıtla aman aman ilgilendiğini düşünmüyorum.. O artık dolar milyarderi, borsada şirketi varmış yokmuş, değeri şuymuş buymuş gibi düşüncelerin aklının ucundan bile geçtiğini zannetmiyorum..

s.a ortak senin yorumunu ek olarak şunu söyleyeyim yabancı vs mal sattığı filan yok bana göre zaten kendileri citi docheden açtırmış hesapları oradan satıp buradan yerine koymaya çalışıyorlar artı bilançosu defter değeri önü açık bir şirket ve takasa iyi bakarsanız dolaşımda 42 milyon lot var 6 milyon bağlı olan . 42 milyonu esas alırsak toplamaya devam ediyorlar bence al gülüm ver gülüm ky korkutma politikası yabancı mal satıyor havası yemezler)))) arkadaşım sat demem al demem benim portföyde hala azda olsa duruyor ve duracak burası borsa herşey olabilir ama bu kadar zamandır endexe uymadığı için ben böyle düşünüyorum al sat tut tavsiyesi olamaz ytd saygılar herkeze bol kazançlar yaşasın ky lar ))) hayırlı geceler

DART VADER
28-02-2013, 09:52
zaten 2013 sonuna kaldı üretim hedefleri o yuzden bence hisseye pek ugrayan yok gibi .

Koray 3448
28-02-2013, 13:20
İki beklenti ;

İlki Martın sonuna doğru ...
Diğeri Haziran gibi ...

SD1
01-03-2013, 00:07
takaslari gorebilmek icin link verebilecek arkadas varmi? eski linkler calismiyor

DART VADER
01-03-2013, 09:55
İki beklenti ;

İlki Martın sonuna doğru ...
Diğeri Haziran gibi ...

beklentilerinizi paylaşın sayın ortagımkı bizde bilğilenelim .

accx
05-03-2013, 16:33
***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )

***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 31.12.2012 31.12.2011

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 296579212 297678924

Nakit ve Benzerleri 5 204330058 51774881

Finansal Yatırımlar

Ticari Alacaklar 8 16419490 10551340

- İlişkili taraflardan ticari alacaklar 9147677 5632065

- Diğer ticari alacaklar 7271813 4919275

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

Diğer Alacaklar 9 23011620 195509145

- İlişkili taraflardan diğer alacaklar 22959151 195454195

- Diğer alacaklar 52469 54950

Stoklar 10 44042085 37484934

Canlı Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 19 8775959 2358624

- İlişkili taraflardan alacaklar 6872 23345

- Diğer dönen varlıklar 8769087 2335279

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 206692571 186424631

Ticari Alacaklar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

Diğer Alacaklar 9 195054 117773

Finansal Yatırımlar 6 9990294 9990294

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 11 51793306 53213120

Maddi Duran Varlıklar 12 67361196 61142685

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 13 75734114 60272410

Şerefiye 14

Ertelenmiş Vergi Varlığı 27 283723

Diğer Duran Varlıklar 19 1618607 1404626

TOPLAM VARLIKLAR 503271783 484103555

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 32226892 34255807

Finansal Borçlar 532110 1088279

- Finansal kiralama borçları 7 532110 1088279

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar 8 22489441 21446006

- İlişkili taraflara ticari boçlar 3971955 4207594

- Diğer ticari borçlar 18517486 17238412

Diğer Borçlar 9 3686009 2899564

- İlişkili taraflara diğer boçlar 1613821 1236226

- Diğer borçlar 2072188 1663338

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 27 1286968 4841044

Borç Karşılıkları 16 2360146 2516075

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 19 1872218 1464839

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 20574734 6391196

Finansal Borçlar 139372 1444261

- Finansal kiralama borçları 7 139372 1444261

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar

Diğer Borçlar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Borç Karşılıkları 16 10205333

Kıdem Tazminatı Karşılığı 18 6524426 4946935

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 27 3705603

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler

Ö Z K A Y N A K L A R 450470157 443456552

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 450470157 443456552

Ödenmiş Sermaye 20 148867243 148867243

Sermaye düzeltmesi farkları 20 16377423 16377423

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Hisse Senedi İhraç Pirimleri 20 132368 132368

İştiraklerden emisyon primleri 20 6175274 6175274

Değer Artış Fonları 20 18480380 19749007

Yabancı Para Çevrim Farkları

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 24728874 11273635

- Yasal yedekler 20 24728874 11273635

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 20 128393512 139985891

Net Dönem Karı/Zararı 107315083 100895711

AZINLIK PAYLARI

TOPLAM KAYNAKLAR 503271783 484103555

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=264140

IMKB

(05/03/2013 - 17:22:38)

accx
05-03-2013, 16:34
park elektrik'in 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 107.315.083 tl(önceki 100.895.711 tl)

(05/03/2013 - 17:23:36)

sdoruks
05-03-2013, 16:52
muhteşem bir bilanço geldi.Yabancılar demekki 3-4 aydır mal satarak milleti hisseden uzaklaştırmışlar.......
Vergi dairesine sunulandan çok yüksek kar geldi.......

Hisse ile ilgili bilgili ÜSTADLARIMIZIN değerlendirmelerini bekliyorum.Bizleri aydınlatırsanız çok memnun olurum......

Rusty
05-03-2013, 17:52
Holding'ten alacaklar cebe konmuş bu çok güzel...Yabancıların çekinceleri kalmadı artık...

sobre
05-03-2013, 22:37
Holding'ten alacaklar cebe konmuş bu çok güzel...Yabancıların çekinceleri kalmadı artık...

Ben bu hissenin geçmişine vakıf değilim.Açabilir misiniz acaba bu konuyu......
Bilgilenmemiz için çok faydası olur.....

accx
06-03-2013, 07:56
Finans yatırım, park elektrik için 6.70 tl hedef fiyat ile 'endekse yakın getiri' tavsiyesini korudu

(06/03/2013 - 08:51:29)

EKSPRES YATRIM, PARK ELEKTRİK İÇİN TAVSİYESİNİ 'ENDEKSE PARALEL GETİRİ', FİYAT HEDEFİNİ 7.30 TL OLARAK KORUDU

(06/03/2013 - 08:48:06)

Rusty
06-03-2013, 10:50
Ben bu hissenin geçmişine vakıf değilim.Açabilir misiniz acaba bu konuyu......
Bilgilenmemiz için çok faydası olur.....

Eski bilançolarda ilişkili taraflardan alacaklarda gözüken paranın büyük kısmı Kasada nakit olmuş...Bu parayı holding kullanıyor karşılığında prkme'ye faiz veriyordu.Yabancıların böyle allengirli al tekke ver külah işlerine allerjileri vardır,kafaları karışır.

bingo
06-03-2013, 11:07
kır artık zincirleri herkes senden bahsetsin üçlü rakamlar yakışır.

ARDABIROL
06-03-2013, 12:17
haberler patladı :

-epdk park holdıng'e konya'da 500 mw'lık santral ıcın 49 yıllıgına lısans verdı- bloomberg ht
-park holdıng sırketı konya ılgın euas'ın santralı yerlı lınyıt ve fuel oıl kullanacak - bloomberg ht
-park holdıng'ın konya santralı yılda ortalama 2,8 mılyar kwh elektrık enerjısı uretecek - bloomberg ht

-matrıks-

Livabey
06-03-2013, 12:59
haberler patladı :

-epdk park holdıng'e konya'da 500 mw'lık santral ıcın 49 yıllıgına lısans verdı- bloomberg ht
-park holdıng sırketı konya ılgın euas'ın santralı yerlı lınyıt ve fuel oıl kullanacak - bloomberg ht
-park holdıng'ın konya santralı yılda ortalama 2,8 mılyar kwh elektrık enerjısı uretecek - bloomberg ht

-matrıks-

Bilançonun ardından güzel haberler geliyor.

Ocak ayındaki mal boşaltımı ile bir korku salmışlardı. Bakalım şimdi neler olacak. Sağlam şirket, güzel hissedir takipteyiz :)

Bol kazançlar.

INVENTOR
07-03-2013, 00:40
Yıl başından bu güne..
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-01-04_130511.png
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-03-07_013916.png

Koray 3448
07-03-2013, 07:21
kır artık zincirleri herkes senden bahsetsin üçlü rakamlar yakışır.

Yokk artıkk :he:

DART VADER
07-03-2013, 07:54
Yokk artıkk :he:

BİNGO ORTAGIM İKİli Rakamlar dicekti galiba hisedeki yukselişin getirdiği heyecanla uçlü rakalmara geçti .

bingo
07-03-2013, 09:09
BİNGO ORTAGIM İKİli Rakamlar dicekti galiba hisedeki yukselişin getirdiği heyecanla uçlü rakalmara geçti .

arkadaşlar burası borsa çok küçük düşünmeyin her an her şey olabilir örnek balat 5- 360 bın hatırlatayım bide patron çiner Çin lilerin en büyük enerji şirketiyle ortak bide bir ara petrol araması için baş vurmuştu iptal edilmişti yine deneye bilirler çünkü kaya gazı muhabbeti Türkiye'nin en büyük beklentisi dostlar ciner bunu boş geçmez nede olsa toprağımdır.ama uzun vade benim beklentim bu arada

Koray 3448
08-03-2013, 06:25
Öyle olsun :)

sdoruks
08-03-2013, 08:35
acaba bu sene temettü vermeyecek mi şirket ?
Yabancının da ağustos sonundan beri hissede eksi oluşunun sebebi bu mu acaba?
Yabancı şirketin TEMETTÜ POLİTİKASINA bir GÜVENSİZLİĞİ mi sözkonusu acaba?

Bu hisseye bu forumda emeği geçen arkadaşların yorumlarını alabilir miyiz?

sdoruks
08-03-2013, 08:35
Yabancının şirketin TEMETTÜ POLİTİKASINA bir GÜVENSİZLİĞİ mi sözkonusu acaba?

bingo
08-03-2013, 10:53
hükümet bor madeni özelleşmesini biraz öne alsa prkmede şenlense artık 3 senedir adam akıllı hic 20 üzerinde hareket yapmadı

Proficient
09-03-2013, 11:35
Ciner Grubu'ndan 800 milyon dolarlık yatırım

Ciner Grubu tarafından 2006 yılında yapımına başlanan Şırnak Silopi Termik Santrali'nin ilk ünitesini bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıyor

Ciner Grubu tarafından 2006 yılında yapımına başlanan ve sonlandığında toplam değeri 800 milyon doları bulacak olan Şırnak Silopi Termik Santrali'nin açılışı bugün Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı bir törenle açılıyor.

Toplam 405 megavatlık kurulu güce sahip olacak olan santralin 135 megavatlık ilk ünitesinin açılışı bugün yapılacakken, diğer iki ünitenin de temeli atılacak. Silopi Termik Santrali sıfır noktasında en büyük yerli yatırım olarak dikkat çekiyor.

Ana yakıt olarak asfaltit madeni kullanacak olan santral, temiz kömür teknolojileri sınıfında yer alan dolaşımlı akışkan yataklı kazan teknolojisine de sahip. Bu teknolojinin en dikkat çekici özelliği ise dışarıya zehirli gaz bırakılmasını engellemesi.

Tam kapasite olarak 2014 yılı sonunda faaliyete geçecek olan santral, yılda 2.7 milyar kilovatsaat elektrik üretecek. Kurulu gücü 405 megavat olan santral, Türkiye'nin toplam kurulu gücünün yüzde 1'ine denk geliyor.

bollingerr
09-03-2013, 15:43
Yabancının şirketin TEMETTÜ POLİTİKASINA bir GÜVENSİZLİĞİ mi sözkonusu acaba?

Şirketin yapacağı yatırımlar var, doğalgaz kombine çevrim santrali, hidroelektrik santrali, kapasite arttırım yatırımları vs. ben kendi adıma bu yıl kâr payı dağıtmasını beklemiyorum.. Yine şirketin geçmiş yıllar kâr dağıtımları incelenirse öyle aman aman, düzenli bir kâr dağıtım politikası olmadığı da görülebilir..

hun44
09-03-2013, 18:01
arkadaşlar parkme hakkındaki beklentiler nedir? bu fiyatlar uygun mudur? kısaca neden parkme?

DART VADER
10-03-2013, 17:48
arkadaşlar parkme hakkındaki beklentiler nedir? bu fiyatlar uygun mudur? kısaca neden parkme?

1-2 yıl içinde çok iyi yerlere gelecegi kesin bu son yatırımıda 2014 sonu bitiyor meyvelerin toplanması yakın .

filozof1001
11-03-2013, 07:18
hükümet bor madeni özelleşmesini biraz öne alsa prkmede şenlense artık 3 senedir adam akıllı hic 20 üzerinde hareket yapmadı

Bu hisse tarihinde hiç o fiyatlara gelmedi..bildiğim kadarı .bor madeni özelleştirmesi programda yok..Eti holding yönetim kurulu başkanı da 1-2 yıl önce özelleştirme olmayacağını söyledi..Konu ile birşeyler biliyorsanız özelleştirme döneminde grubun ortaklıklığı ve sonrasında ne oldu belirsiz bunu paylaşın

Koray 3448
11-03-2013, 07:25
Şırnak Silopiya Termik Santral !!.
Koçtan Şahenkten ve Sabancıdan'da bölgeye yatırım bekliyoruz ...

Kendi adıma Cineri tebrik ederim ...

ARDABIROL
11-03-2013, 13:49
Cıner grubu'nun 800 mılyon dolarlık yatırımı acıldı

cıner grubu tarafından
2006 yılında yapımına baslanan ve sonlandıgında toplam degerı 800 mılyon doları
bulacak olan sırnak sılopı termık santralı'nın acılısı bugun basbakan
erdogan'ın da katıldıgı bır torenle acıldı.
Toplam 405 megavatlık kurulu guce
sahıp olacak olan santralın 135 megavatlık ılk unıtesının acılısı bugun
yapılırken, dıger ıkı unıtenın de temelı atıldı. Sılopı termık santralı sıfır
noktasında en buyuk yerlı yatırım olarak dıkkat cekıyor. Ana yakıt olarak
asfaltıt madenı kullanacak olan santral, temız komur teknolojılerı sınıfında
yer alan dolasımlı akıskan yataklı kazan teknolojısıne de sahıp. Bu
teknolojının en dıkkat cekıcı ozellıgı ıse dısarıya zehırlı gaz bırakılmasını
engellemesı.
Tam kapasıte olarak 2014 yılı sonunda faalıyete gececek olan
santral, yılda 2.7 mılyar kılovatsaat elektrık uretecek. Kurulu gucu 405
megavat olan santral, turkıye'nın toplam kurulu gucunun yuzde 1'ıne denk gelıyor.

Sozkonusu habere asagıdakı lınkten ulasabılırsınız:

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1316929-cıner-grubundan-800-mılyon-dolarlık-yatırım

-matrıks-

bingo
11-03-2013, 15:52
HOCAM BİRİN ALTINDAKİ HİSSELERİ İNCELEYECEKTİN HATIRLAT DEMİŞTİN BİDE PRKME DE HABERLER OLURSA GİDER DİYODUN NEREYE KADAR GİDER SİZCE PRKME
parkme de 7,5-8 aralığı
sıfır altındaki kağıtlarda ihlaslar. özellikle ihlas 068-078 arası ve ihgazate. kervan,safgy,rysaş

karaselvi
11-03-2013, 16:00
vaaayyyyyy.borsamatik forumundaki önerileri bu foruma da yazmışlar..."sözel sorulara sayısal cevaplar" bölümünde halit diye biri var, yoksa oradan buraya mı transfer oldu:)

HOCAM BİRİN ALTINDAKİ HİSSELERİ İNCELEYECEKTİN HATIRLAT DEMİŞTİN BİDE PRKME DE HABERLER OLURSA GİDER DİYODUN NEREYE KADAR GİDER SİZCE PRKME
parkme de 7,5-8 aralığı
sıfır altındaki kağıtlarda ihlaslar. özellikle ihlas 068-078 arası ve ihgazate. kervan,safgy,rysaş

hun44
11-03-2013, 20:45
Cıner grubu'nun 800 mılyon dolarlık yatırımı acıldı

cıner grubu tarafından
2006 yılında yapımına baslanan ve sonlandıgında toplam degerı 800 mılyon doları
bulacak olan sırnak sılopı termık santralı'nın acılısı bugun basbakan
erdogan'ın da katıldıgı bır torenle acıldı.
Toplam 405 megavatlık kurulu guce
sahıp olacak olan santralın 135 megavatlık ılk unıtesının acılısı bugun
yapılırken, dıger ıkı unıtenın de temelı atıldı. Sılopı termık santralı sıfır
noktasında en buyuk yerlı yatırım olarak dıkkat cekıyor. Ana yakıt olarak
asfaltıt madenı kullanacak olan santral, temız komur teknolojılerı sınıfında
yer alan dolasımlı akıskan yataklı kazan teknolojısıne de sahıp. Bu
teknolojının en dıkkat cekıcı ozellıgı ıse dısarıya zehırlı gaz bırakılmasını
engellemesı.
Tam kapasıte olarak 2014 yılı sonunda faalıyete gececek olan
santral, yılda 2.7 mılyar kılovatsaat elektrık uretecek. Kurulu gucu 405
megavat olan santral, turkıye'nın toplam kurulu gucunun yuzde 1'ıne denk gelıyor.

Sozkonusu habere asagıdakı lınkten ulasabılırsınız:

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1316929-cıner-grubundan-800-mılyon-dolarlık-yatırım

-matrıks-
peki bu santral parkme adı altında mı yapılıyor??

DART VADER
11-03-2013, 21:38
Park Termik Elektrik San.ve Tic. A.Ş. %10 İŞTİRAKIDIR .

bingo
12-03-2013, 15:38
artık sıra sende prkme kardeş üzme bizi o kadar haberin hakkını ver.

bingo
12-03-2013, 15:46
artık sıra sende prkme kardeş üzme bizi o kadar haberin hakkını ver.

kefalwise
12-03-2013, 17:46
Ayedas, toroslar, vangolu ve dıcle elektrık dagıtım`ın nıhaı pazarlık gorusmelerını 15 mart`ta yapılacak..

bingo
13-03-2013, 16:39
ay bediyon prkme dun sıra sende dedik yap bakalım iyi bir delikanlı hareketini üzme sana güven nen az kalmış ky dostlarını

kefalwise
13-03-2013, 18:43
13/03/2013
CITI 6,485,669 lot
DEUT 14,468,860 lot
bilgilerinize

DART VADER
13-03-2013, 21:22
guzel gunler yakın taş gibi hissemiz var elın gavurları boşunamı bekliyor sadece sıtemım kap pek haber yayınlamıyorlar bılgılendırme amaclı ben şirketede mesaj cektim ama henuz bir yanıt gelmedi kapasite artırım tarıhı ıle ılgili işallah en yakın tarıhte bilğilendırırler .

ARDABIROL
15-03-2013, 16:35
park holdıng, toroslar elektrık dagıtım ozellestırme ıhalesınden cekıldı

-matrıks-

Proficient
15-03-2013, 17:01
16:40 ayedaş özelleştirmesinde 1'inci elemeli turda park holding elendi

Proficient
15-03-2013, 17:12
İhalelerden arka arkaya olumsuz haberler geldi.Peki bu durum hisseye nasıl yansır? Temettü açısından olumlu olabilir mi?

ismailcam
16-03-2013, 11:17
Önceki iki adet ihale sonrası düşüş yaşamıştı. Bu sefer Çok önemsenmemiş ki Düşüş yaşamadı. İyide oldu.Yoksa borcun altına girecekti.Bize Bakır Rezervleri ve yeni yapılan santraller yeter.Yeni Kazançlı yatırım yapılacak yerler buluna bilir.

DART VADER
16-03-2013, 12:42
önceki iki adet ihale sonrası düşüş yaşamıştı. Bu sefer çok önemsenmemiş ki düşüş yaşamadı. Iyide oldu.yoksa borcun altına girecekti.bize bakır rezervleri ve yeni yapılan santraller yeter.yeni kazançlı yatırım yapılacak yerler buluna bilir.

şöyle güzel bir yorum alalım bizim ana işimiz bakır asfaltit ,bide kurulan cevrim santrallerıde kucuk destekçilerimiz se bize yeterde artar bile .

DART VADER
17-03-2013, 11:55
Ne petrol ne de kömür son gözde asfaltit
Türkiye’de yakıt olarak asfaltitin kullanıldığı ilk termik santral olma özelliği bulunan Ciner Grubu’na ait Şırnak Silopi Termik Santrali, dikkatleri asfaltite çevirdi. Petrol orijinli bir yakıt olan ve kömüre benzeyen asfaltit, 6 bin civarındaki yüksek kalori değeriyle Şırnak ve Mardin başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunuyor

DART VADER
17-03-2013, 11:56
Şırnak Silopi Termik Santrali Genel Müdürü Tayfun Açıl da Silopi’de 135 megavat (MW) gücünde 3 ünite olmak üzere toplamda 405 MW gücünde termik santral projesini hayata geçirdiklerini anımsatarak, santralin ilk ünitesinin hizmete açıldığını diğer iki ünitenin inşasının ise devam ettiğini belirtti.

Tüm proje için bölgeye 800 milyon dolar yatırım yapılmasının planlandığını ve toplam da 500 kişinin istihdam edildiğini bildiren Açıl, şu bilgileri verdi: ”Şırnak civarında damarlar halinde asfaltit yatakları bulunuyor. Bizim grup olarak bölgede başka asfaltit ruhsatlarımız da var. Santralin olduğu yerdeki rezerv bu şartlarda bize 30-35 yıl yetecek seviyede. Asfaltitin elektrik üretiminde çevreye duyarlı bir şekilde yakıt olarak kullanılması ülkemizde ilk niteliğinde. Zaten bunun dünyada da benzerini bulmak çok zor. Bu yatırım örnek niteliğinde.” -Kadmiyum nükleer reaktör kontrol sistemlerinde kullanılıyor- Asfatitin içinde yer alan kadmiyum, vanadyum ve molibdenin kullanım alanları .

DART VADER
17-03-2013, 11:58
kısaca şirketin süper özeliklerinden biride hem kendin cıkar hem kendi şirketlerine sat müşteri hazır para hazır .

Dıscover
18-03-2013, 10:28
http://haber.hisse.net/?p=654

yapıkredi 8. 18 hedef.

ismailcam
19-03-2013, 10:07
Arkadaşlarıma sözüm var 7.00 olsun yemek yeriz diye.6 aydır yemekler soğudu.Kapısından döndük lakin göremedik.Artık Görelim şu 7 Liraları artık.Hepimizde az çok park var Tam 1 yıl olacak neredeyse Bekliyoruz.Yap bir Kıyak artık Ciner bey.Yemek sözümü yedirtme bana Lütfen.

accx
19-03-2013, 14:40
01.04.2013-30.06.2013 döneminde imkb-50 endeksinden çıkarılacak paylar: Fener, prkme, kartn

(19/03/2013 - 14:22:05)

BLUE_HORSE
21-03-2013, 09:11
PRKME : Şırnak İli Silopi İlçesindeki İR:2429 Ruhsat numaralı Asfaltit sahasının H2 panosunda , asfaltit yatağının üzerindeki veya kontağındaki (+/- %20 toleranslı) 6.800.000 m3 lük dekapaj işi ihalesine en uygun teklifi veren Tellioğlu Petrol İnşaat ile 30.940.000,00.-TL bedel üzerinden bir yıl süreli sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir.

Koray 3448
21-03-2013, 09:37
Asfaltit ton fiyatı başka bir şey, dekupaj başka bir olay ...

Koray 3448
21-03-2013, 10:34
Burada başka bir olay değil. Maliyet +15% kar ekleyerek belirliyorum diyor fiyatı. Dekupaj işi nedir MALİYET. satış fiyatını nasıl belirliyor dekupaj artı diğer maliyetlere %15 kar ekleyerek.2011 de 19.709.514 tlye 434.333 ton üretip satmış. maliyet yaklaşık 16750.000 . 2012 30.726.967 tlye 363848 ton satmış maliyet 26.117.000tl.

Başka bi olay ...
Dekupaj ; Neyle nasıl nereden yaptığınla ilgili "değişken"dir, dün yaptığını bugün daha farklı yapmak zorunda kalmayla ilgili olur genellikle ...

polatyazıcı
21-03-2013, 17:00
http://d1303.hizliresim.com/17/p/l9fwj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kçkytrmcı
21-03-2013, 19:46
PRKME : Şırnak İli Silopi İlçesindeki İR:2429 Ruhsat numaralı Asfaltit sahasının H2 panosunda , asfaltit yatağının üzerindeki veya kontağındaki (+/- %20 toleranslı) 6.800.000 m3 lük dekapaj işi ihalesine en uygun teklifi veren Tellioğlu Petrol İnşaat ile 30.940.000,00.-TL bedel üzerinden bir yıl süreli sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir.

Başka bi olay ...
Dekupaj ; Neyle nasıl nereden yaptığınla ilgili "değişken"dir, dün yaptığını bugün daha farklı yapmak zorunda kalmayla ilgili olur genellikle ...

Arkadaşlar;(mutlaka bilen vardır) Dekapaj işi kömürün('asfaltit' o da bir nevi kömür gibidir) üstündeki toprağın kazılarak başka bir yere taşınmasıyla madenin ortaya çıkarılması işidir.Bu işlemden sonra üretim başlar.(+/- %20 toleranslı 6 800 000 m3 dekapaj işi 30 940 000 tl ye ihale edilmiş.bu da 4,55 tl/m3 fiyat demek olur ki kömür işletmelerinin ihale fiyatı bunun yarısından bile azdır.(hatta çeyreğidir.
bilgilerinize......

yatırım ,al,sat tavsiyesi değildir.sadece kendi düşüncelerimdir.

Koray 3448
22-03-2013, 08:31
Ve mutlaka bir sebebi olmalıdır ...

kçkytrmcı
22-03-2013, 09:19
kısaca şirketin süper özeliklerinden biride hem kendin cıkar hem kendi şirketlerine sat müşteri hazır para hazır .

O dediğin her zaman kar anlamına gelmiyor:seyt:

kçkytrmcı
22-03-2013, 09:57
Tüm yazdıklarımdan olumsuz bir düşüncemin olmadığını belirtir 2013 ve ilerisi için ciddi bir yükseliş potansiyeli olduğunu düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerim olup bu işlerden de pek anlamam.

DART VADER
22-03-2013, 17:45
o dediğin her zaman kar anlamına gelmiyor:seyt:

haklısın ortak zaten başka bir şirkete satsa süper olurdu ama hissenın esas kötü tarafı grup içindeki şirketlere para aktarması geçen gunlerde sitemizde bunla ilğili çok guzel paylaşımlar olmuştu bulabilirsem buraya yapıştırcam .(yoksa depo full ama enişte benzin çekiyo )

armadora
25-03-2013, 11:30
günaydın
bu nedir anlamış değilim ne zaman baksam 666 şeytanın işine çevirdiler bunuda

Dıscover
25-03-2013, 18:03
Temmetü yok galiba. Bu sene !! geÇen sene gayet güzel gelmişti =) ..

Bilgisi olan varmı ??

Koray 3448
26-03-2013, 08:16
Bugün önemli ...

Koray 3448
26-03-2013, 15:44
Bugün önemli ...

Artık değil ...

armadora
26-03-2013, 18:55
Artık değil ...

niye önemliydi,niye önemini kaybetti?

brc@brk
27-03-2013, 00:23
Artık değil ...

topikle dalga mı geçiyorsunuz koray bey..

çocuk oyuncağımı bu.......???

bugün önemli artık değil...

biraz dinlenin iyi gelecektir...

bingo
27-03-2013, 09:00
hadi prkme bugünde senin günün olsun kır artık zincirleri ne diyiyim insaf

stefff15
27-03-2013, 09:29
Güneydoğu'daki maden yatakları yeniden gündemde27 Mar 2013 08:14 Samanyolu Haber
Güneydoğu Anadolu'nun onlarca yıldır terör yüzünden yeterince incelenemeyen yeraltı kaynakları madencilerin ilgisini çekiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Yalnızca Şırnak 'ta yüz yıllık kömür rezervleri var' sözünün ardından konuşan madenciler, bölgede yalnızca kömür değil altın, manganez, bakır, krom ve gümüş yataklarının da olduğunu söylüyor.

Güneydoğu'da bir dönem uzun incelemeler yapan Etibank eski Başmühendisi, Maden Uzmanı Selahattin Kaya, bölgenin özellikle bakır madenleri yönünden zengin olduğunu söylerken, yalnızca bakır üzerine yapılan bir araştırmanın dahi çok umut verici olduğunu belirtiyor. Kaya, 'Bölgede maden çıkarımı iki bin yıl öncesine dayanıyor. Demek ki bu bölgede eskiden beri bilinen bir şeyler var. Siirt'in Maden köyünde bakır var. 39 milyon ton bakır madeni olduğu tespit edildi. Bu tek noktadaki bakır 5 milyar dolar değerinde. Ergani'den Hakkâri'ye kadar giden bir damar olduğu yönünde bulgular da vardı. Yüzlerce kilometrelik bu hat üzerinde Ergani havzasındaki gibi yeni bakır yatakları bulunabilir' ifadelerini kullandı. Özellikle Mardin 'in altın ve gümüş yönünden zengin olduğunu dile getiren Kaya, birçok madenin tespit edildiğini ancak rezerv konusunda ayrıntılı araştırma yapılamadığını söylüyor. Kaya, 'Herkes 'terör kalkarsa bu aramaları yaparız' diye bekliyor. Terörün bitmesinin ardından aramalar mutlaka yapılmalı' diye konuştu.

Petrol hariç 200 milyar dolar

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Maden Araştırmaları Geliştirme Vakfı Üyesi Maden Mühendisi Mehmet Utkan, Kars , Ardahan ve Ağrı 'da yaptıkları araştırmalarda çok umut verici maden yatakları ile karşılaştıklarını belirtti. 'Yalnızca Ağrı ve Ardahan illerinde 150-200 milyar dolarlık bir maden potansiyeli var' diyen Utkan, bu bölgelerde yıllar önce yapılan yüzeysel araştırmaların dışında terörden ötürü kapsamlı bir araştırmanın gerçekleştirilemediğini kaydetti. Utkan şunları söyledi: 'Yeni yataklar konusunda araştırma yaptık. Bölgenin her yerinde farklı madenler var. Özellikle kurşun, çinko, bakır ve çok ciddi altın potansiyeli tespit ettik. Bu madenler işletilirse 150-200 milyar dolarlık bir potansiyel var. Daha petrolü katmıyorum bile... '

Rezervler bulunacak

Bölgede uzun yıllardır maden işletmeciliği yapan Bimer Grup Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Türk, Güneydoğu'da yıllardır hiçbir araştırmanın yapılamadığını belirtiyor. 'Bölge bakir bir alan' diyen Türk, yeraltı zenginliğinin potansiyeli hakkında şunları söylüyor: 'Buralarda yeterli araştırma yapılmadı. Maden Teknik Arama Enstitüsü (MTA) 1980 yılı sonrasında tüm araştırmaları durdurduğu için bölgenin tam potansiyeli bilinmiyor. Bölgedeki zenginlik tahminlerimizin ötesinde, daha farklı rezervler de çıkabilir. Çözüm süreciyle birlikte gerekli araştırmalar yapılırsa birkaç yıl içinde bu bölgede ciddi rezervler bulunabilir.'

Her yerde maden var

'Türkiye Madenleri Haritası' ülkemizdeki rezervlerin hangi bölgelerde bulunduğunu gösteriyor. Ancak haritada Diyarbakır, Mardin, Urfa, Şırnak, Batman, Hakkâri, Adıyaman, Siirt gibi illerin çevresinde hemen hemen hiçbir madenin olmadığı görülüyor. Oysa bu bölgelerin haritada boş görünmesinin tek nedeni, terör yüzünden yıllardır hiçbir araştırmanın yapılmamış olması. Son yıllarda bölgede yüzeysel olarak dahi yapılan araştırmalar ise çok değerli ve çeşitli maden yataklarının olduğunu gösteriyor. Bu araştırmalara göre Sivas ile Bingöl arası, Türkiye demir cevherinin en az üçte birine sahip. Ayrıca Hakkâri ve Elazığ'da önemli krom yatakları mevcut. Bölgenin zenginliğini anlatmak için tek örnek bile yeterli: Yalnız Şırnak'ta işletmeye açılan kömür madeni Türkiye'nin yüz yıllık ihtiyacını karşılayacak kadar zengin.

higuita
27-03-2013, 10:01
2012 yılı genel kurulunda yatırımcılar olarak asfaltitin satış fiyatı olan 45tl/ton fiyatının çok düşük olduğunu ve bu şekilde şirketin zarara uğratıldığını söyleyince, şirket yönetimi 45tl/ton fiyatının dünya normlarında makul bir fiyat olduğunu söylemişti. SPK ya yaptığım şikayet yazıma da net bir cevap alamamıştım. 2012 yılında aynı asfaltit 84tl/ton fiyattan satıldı ama maliyet artı yöntemi uygulandığından, maliyetler de neredeyse aynı oranda arttırılarak bu fiyata ulaşıldı ve asfaltit karı düşük oranda arttı. ama 1 yıl önce 45tl/ton fiyata normal diyen şirket yöneticileri belki şikayetlerin de etkisiyle fiyatı 84tl/ton a çektiler.
Bu yıl 31 milyona ihale edilen dekupaj işinden anlaşılıyor ki asfaltit satış fiyatı 84tl/ton un da çok çok üstünde olacak(tahminimce 120-140tl/ton). 2011 deki 38 tl maliyet, 45tl/ton satış fiyatı şirket yöneticilerinin dediği gibi normal değilmiş bu ortaya çıkıyor.
SPK ya bu rakamları ve son dekupaj ihalesi rakamlarını, maliyet artı yöntemi seçilerek bu şirketin nasıl zarara uğratıldığını yazıp tekrar şikayetimi bildirdim. SPK nın yeni yönetimi ve dün yatırımcıları zarara uğrattıkları gerekçesiyle çeşitli şirketlere verdikleri cezalar da beni umutlandırdı.
www.maden.orgta asfaltit fiyatı 250tl/ton dan başlar yazıyor. yılda 400.000 tonu 45ttl/ton fiyatla satmak ile 250tl/ton fiyatttan satmak arasında çok fark var. Umarım SPK bunu değerlendirecektir.
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

dozer
27-03-2013, 18:30
Güneydoğu'daki maden yatakları yeniden gündemde27 Mar 2013 08:14 Samanyolu Haber
Güneydoğu Anadolu'nun onlarca yıldır terör yüzünden yeterince incelenemeyen yeraltı kaynakları madencilerin ilgisini çekiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Yalnızca Şırnak 'ta yüz yıllık kömür rezervleri var' sözünün ardından konuşan madenciler, bölgede yalnızca kömür değil altın, manganez, bakır, krom ve gümüş yataklarının da olduğunu söylüyor.

Güneydoğu'da bir dönem uzun incelemeler yapan Etibank eski Başmühendisi, Maden Uzmanı Selahattin Kaya, bölgenin özellikle bakır madenleri yönünden zengin olduğunu söylerken, yalnızca bakır üzerine yapılan bir araştırmanın dahi çok umut verici olduğunu belirtiyor. Kaya, 'Bölgede maden çıkarımı iki bin yıl öncesine dayanıyor. Demek ki bu bölgede eskiden beri bilinen bir şeyler var. Siirt'in Maden köyünde bakır var. 39 milyon ton bakır madeni olduğu tespit edildi. Bu tek noktadaki bakır 5 milyar dolar değerinde. Ergani'den Hakkâri'ye kadar giden bir damar olduğu yönünde bulgular da vardı. Yüzlerce kilometrelik bu hat üzerinde Ergani havzasındaki gibi yeni bakır yatakları bulunabilir' ifadelerini kullandı. Özellikle Mardin 'in altın ve gümüş yönünden zengin olduğunu dile getiren Kaya, birçok madenin tespit edildiğini ancak rezerv konusunda ayrıntılı araştırma yapılamadığını söylüyor. Kaya, 'Herkes 'terör kalkarsa bu aramaları yaparız' diye bekliyor. Terörün bitmesinin ardından aramalar mutlaka yapılmalı' diye konuştu.

Petrol hariç 200 milyar dolar

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Maden Araştırmaları Geliştirme Vakfı Üyesi Maden Mühendisi Mehmet Utkan, Kars , Ardahan ve Ağrı 'da yaptıkları araştırmalarda çok umut verici maden yatakları ile karşılaştıklarını belirtti. 'Yalnızca Ağrı ve Ardahan illerinde 150-200 milyar dolarlık bir maden potansiyeli var' diyen Utkan, bu bölgelerde yıllar önce yapılan yüzeysel araştırmaların dışında terörden ötürü kapsamlı bir araştırmanın gerçekleştirilemediğini kaydetti. Utkan şunları söyledi: 'Yeni yataklar konusunda araştırma yaptık. Bölgenin her yerinde farklı madenler var. Özellikle kurşun, çinko, bakır ve çok ciddi altın potansiyeli tespit ettik. Bu madenler işletilirse 150-200 milyar dolarlık bir potansiyel var. Daha petrolü katmıyorum bile... '

Rezervler bulunacak

Bölgede uzun yıllardır maden işletmeciliği yapan Bimer Grup Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Türk, Güneydoğu'da yıllardır hiçbir araştırmanın yapılamadığını belirtiyor. 'Bölge bakir bir alan' diyen Türk, yeraltı zenginliğinin potansiyeli hakkında şunları söylüyor: 'Buralarda yeterli araştırma yapılmadı. Maden Teknik Arama Enstitüsü (MTA) 1980 yılı sonrasında tüm araştırmaları durdurduğu için bölgenin tam potansiyeli bilinmiyor. Bölgedeki zenginlik tahminlerimizin ötesinde, daha farklı rezervler de çıkabilir. Çözüm süreciyle birlikte gerekli araştırmalar yapılırsa birkaç yıl içinde bu bölgede ciddi rezervler bulunabilir.'

Her yerde maden var

'Türkiye Madenleri Haritası' ülkemizdeki rezervlerin hangi bölgelerde bulunduğunu gösteriyor. Ancak haritada Diyarbakır, Mardin, Urfa, Şırnak, Batman, Hakkâri, Adıyaman, Siirt gibi illerin çevresinde hemen hemen hiçbir madenin olmadığı görülüyor. Oysa bu bölgelerin haritada boş görünmesinin tek nedeni, terör yüzünden yıllardır hiçbir araştırmanın yapılmamış olması. Son yıllarda bölgede yüzeysel olarak dahi yapılan araştırmalar ise çok değerli ve çeşitli maden yataklarının olduğunu gösteriyor. Bu araştırmalara göre Sivas ile Bingöl arası, Türkiye demir cevherinin en az üçte birine sahip. Ayrıca Hakkâri ve Elazığ'da önemli krom yatakları mevcut. Bölgenin zenginliğini anlatmak için tek örnek bile yeterli: Yalnız Şırnak'ta işletmeye açılan kömür madeni Türkiye'nin yüz yıllık ihtiyacını karşılayacak kadar zengin.

HADİ HAYIRLISI... Y.T.D.

kçkytrmcı
27-03-2013, 19:56
2012 yılı genel kurulunda yatırımcılar olarak asfaltitin satış fiyatı olan 45tl/ton fiyatının çok düşük olduğunu ve bu şekilde şirketin zarara uğratıldığını söyleyince, şirket yönetimi 45tl/ton fiyatının dünya normlarında makul bir fiyat olduğunu söylemişti. SPK ya yaptığım şikayet yazıma da net bir cevap alamamıştım. 2012 yılında aynı asfaltit 84tl/ton fiyattan satıldı ama maliyet artı yöntemi uygulandığından, maliyetler de neredeyse aynı oranda arttırılarak bu fiyata ulaşıldı ve asfaltit karı düşük oranda arttı. ama 1 yıl önce 45tl/ton fiyata normal diyen şirket yöneticileri belki şikayetlerin de etkisiyle fiyatı 84tl/ton a çektiler.
Bu yıl 31 milyona ihale edilen dekupaj işinden anlaşılıyor ki asfaltit satış fiyatı 84tl/ton un da çok çok üstünde olacak(tahminimce 120-140tl/ton). 2011 deki 38 tl maliyet, 45tl/ton satış fiyatı şirket yöneticilerinin dediği gibi normal değilmiş bu ortaya çıkıyor.
SPK ya bu rakamları ve son dekupaj ihalesi rakamlarını, maliyet artı yöntemi seçilerek bu şirketin nasıl zarara uğratıldığını yazıp tekrar şikayetimi bildirdim. SPK nın yeni yönetimi ve dün yatırımcıları zarara uğrattıkları gerekçesiyle çeşitli şirketlere verdikleri cezalar da beni umutlandırdı.
www.maden.orgta asfaltit fiyatı 250tl/ton dan başlar yazıyor. yılda 400.000 tonu 45ttl/ton fiyatla satmak ile 250tl/ton fiyatttan satmak arasında çok fark var. Umarım SPK bunu değerlendirecektir.
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Tam emin olmamakla birlikte kömür fiyatları kalori değerine göre değişmekte.Sonuçta asfaltit de kalori değeri ile mukayese edilebilir.
Enerji fiyatları denetleme kurumu ilgilenir mi bilgim yok ancak şikayet için denenebilir.Tahminime göre Şırnak-Silopi deki asfaltit yıllarca güneydoğuda kömür olarak kullanıldı.Çok fazla is çıktığından çevre kirliliğine neden oluyordu. Kalori değeri birhayli yüksek olduğunu biliyorum. 45 Tl/ton fiyatı bana çok komik geldi.Araştırılıp şikayet edilebilecek bir konu.
Dekapaj işinin yapılan üretimle doğru orantılı bir kıyaslaması olmaz.Sonuçta asfaltit üzerindeki toprak-kaya tabakası kalınlığı değişkenlik arzeder ,işletilen maden sahasındaki asfaltit damarları kalınlığı da değişkendir.
SONUÇ olarak dekapaj kübajının artması veya eksilmesi yapılan üretimle orantılı olamaz. Dekapajı biter üretim başlamamış bile olabilir.

armadora
27-03-2013, 20:25
s&p notumuzu artırmış umarım yarın bizde faydalanırız bu durumdan

ytd değildir

dozer
27-03-2013, 20:35
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, bir süpriz yaparak
Türkiye'nin kredi notunu yükseltti. Türkiye'nin ihracak perfonmansındaki
güçlenmenin kredi notunun artırılmasında ana faktör olduğunu belirten
S&P, kredi notu yatırım yapılabilir seviyenin bir kademe altına yükseltti.

S&P, Türkiye'nin kredi notunu BB'den BB+ seviyesine çıkarırken,
görünümü ise 'durağan' olarak belirledi.

S&P, not artırımında Türkiye'nin iyileşen ihracat performansını ve
istikrarlı ve sürekli bir şekilde gerileyen, ancak hala oldukça büyük
olan dış finansman ihtiyacını dikkate aldığını bildirdi. S&P, Türkiye'nin
ekonomik büyümesinin, Türkiye'nin göreceli olarak güçlü mali performansına
zarar vermeden daha sürdürülebilir bir sevyiye gerilediğine de işaret etti.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(27/03/2013 - 20:09:48)

SEANSIN KAPANMASINI BEKLEDİLER...

HAYIRLI OLSUN....

polatyazıcı
28-03-2013, 14:57
http://d1303.hizliresim.com/17/w/ljtvn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

polatyazıcı
28-03-2013, 15:06
http://d1303.hizliresim.com/17/w/lju38.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kçkytrmcı
28-03-2013, 15:37
Bir yemek sözü vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam.Arkadaş hafta sonu için rezervasyon yaptırsa iyi olur....

kçkytrmcı
28-03-2013, 16:30
Bir yemek sözü vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam.Arkadaş hafta sonu için rezervasyon yaptırsa iyi olur....

Ve yemek işi tamam:gulen:

kefalwise
28-03-2013, 17:27
..haber vb bir sey goremedim; park bizi neden optu?

Damgacı Abi
28-03-2013, 17:46
birde eski haberlere baksaydınız :)

DART VADER
28-03-2013, 17:50
Kafasına bir esmiştir zaten hıssede aylardan beri yorum 2-3 arkadaş ya var ya yok .

Dıscover
28-03-2013, 18:13
Seviyorum park seni. =) .
lütfen 8 e kadar durma olur mu =) Ve biraz da temmetü.. ! söz 3 4 sene satmıyacağım seni .
keşke 6 nın altına sarktıgında beklemek yerıne bıraz hada alsaydım . neyse trgyo aldım oda guzel .
ama dyhol . kanser edıyor. =(

polatyazıcı
28-03-2013, 18:36
http://a1303.hizliresim.com/17/w/lk1nn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
EW üç vadelik 5. ışığını bu gün yakmış oldu hayırlısı olsun bakalım :))

gınno
29-03-2013, 00:13
bugun itibariyla tarihi zirve, artik 6.92 uzeri kapanislar yeni zirveleri beraberinde getirecektir. formasyon fincan hedefi 8, insallah
grafigi daha sonra atacam ytd

Damgacı Abi
29-03-2013, 12:56
artiz cepte 750 lira varken mi hareketlendirilir kağıt

ARDABIROL
29-03-2013, 17:48
Kap : Park elektrık uretım madencılık sanayı ve tıcaret a.s. / prkme [] kar payı dagıtımına ılıskın yonetım kurulu k

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=270226

kap : Park elektrık uretım madencılık sanayı ve tıcaret a.s. / prkme [] kar payı dagıtımına ılıskın yonetım kurulu kararı 29.03.2013 17:45:00

kar payı dagıtımına ılıskın yonetım kurulu kararı
---------------------------------------------------------------------------------------------
yonetım kurulu karar tarıhı 29.03.2013

teklıf edılen nakıt kar payı odeme seklı nakıt temettu odenmeyecek

---------------------------------------------------------------------------------------------
yonetım kurulunun 29.03.2013 tarıhlı toplantısında;
sırketımızın buyume polıtıkaları cercevesınde 2012 yılı kârından vergıler ve ayrılması gereken yasal yukumlulukler ayrıldıktan sonra kalan kısmın dagıtılmayarak olaganustu yedek akce olarak sırket bunyesınde bırakılması konusunun genel kurul'un onayına sunulmasına karar verılmıstır.

Damgacı Abi
29-03-2013, 17:50
olmadı işte bu

dozer
29-03-2013, 18:02
***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Adres Paşalimanı Cad. No:41 Üsküdar / İstanbul

Telefon 216 - 5312400

Faks 216 - 5312571

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 5312400

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 5312571

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Yönetim Kurulu'nun 2012 yılı karının dağıtılmasına ilişkin teklifi

EK AÇIKLAMALAR:

Yönetim Kurulunun 29.03.2013 tarihli toplantısında
Şirketimizin büyüme politikaları çerçevesinde 2012 yılı kârından vergiler ve ayrılması gereken yasal yükümlülükler ayrıldıktan sonra kalan kısmın dağıtılmayarak olağanüstü yedek akçe olarak şirket bünyesinde bırakılması konusunun Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 29.03.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

B Grubu,PRKME(Eski),TRAPRKTE91B5 0,0000000 0,0000000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREPRKT00018 0,0000000 0,0000000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

B Grubu,PRKME(Eski),TRAPRKTE91B5 0,000 0,00000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREPRKT00018 0,000 0,00000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270226

IMKB

(29/03/2013 - 17:45:04)

TEMETTÜ DAGITTIGI ZAMAN HİSSE AYNI ORANDA DÜŞDÜGÜNDEN DEGİŞEN BİR ŞEY OLMUYOR.

ZARAR ETTİGİNDEN DOLAYI TEMETTÜ DAGITAMIYORUM DESEYDİ DAHA İYİ Mİ OLURDU.!

ŞİRKET AÇIKLADIGI ÜZERE TEMETTÜYÜ BÜYÜMEK İÇİN KULLANACAK. SAYGILAR.

Damgacı Abi
29-03-2013, 18:13
haklısın ama temettü şirketleri daha çok seviliyor. fiyat düştüğünde de ucuz görünüp, kar dağıttığı fiyata geri geliyor, temettü cepte ekstradan kar olmuş oluyor
ben parkın hastasıyım, millet kışın kardan buzdan işe gidemezken o full çalışmıştı, saygım vardır firmaya patronundan işçisine..... hepsine selamlar

armadora
29-03-2013, 18:37
temettü vermemesi teknık duzeltme acısından iyi bir bahane oldu, 6.70 ın altına hacimli salmadıkça sorun yok gibi
yatırım tavsiyesi olmayıp sadece kendi sesli düşüncelerimdir

dozer
29-03-2013, 19:37
***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Paşalimanı Cad. No:41 Üsküdar /

İstanbul

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 531 24 00 / 0216 531 25 71

Özet Bilgi : Genel Kurulun onayına sunulmak üzere Bağımsız Denetim Şirketi seçilmiştir.

AÇIKLAMA:

Yönetim Kurulu' nun 29.03.2013 tarihli toplantısında

Şirket Denetim Komitemizin önerisiyle, 2013 yılı için Sermaye Piyasası Kurulu, Türk Ticaret Kanunu ve Enerji

Piyasası Düzenleme Kurumu mevzuatları gereğince bağımsız denetim şirketi olarak "DRT Bağımsız Denetim ve

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş."nin seçilmesi hususunun Genel Kurulun onayına sunulmasına karar

verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara

uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve

belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları

gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(29/03/2013 - 17:43:54)

dozer
30-03-2013, 20:51
genel kurul toplantısı ne zaman göremedim.

saygılar...

dozer
30-03-2013, 21:11
Güneydoğu'da bir dönem uzun incelemeler yapan Etibank eski Başmühendisi, Maden Uzmanı Selahattin Kaya, bölgenin özellikle bakır madenleri yönünden zengin olduğunu söylerken, yalnızca bakır üzerine yapılan bir araştırmanın dahi çok umut verici olduğunu belirtiyor.

Kaya, 'Bölgede maden çıkarımı iki bin yıl öncesine dayanıyor. Demek ki bu bölgede eskiden beri bilinen bir şeyler var.

Siirt'in Maden köyünde bakır var. 39 milyon ton bakır madeni olduğu tespit edildi.

Bu tek noktadaki bakır 5 milyar dolar değerinde. Ergani'den Hakkâri'ye kadar giden bir damar olduğu yönünde bulgular da vardı.

Yüzlerce kilometrelik bu hat üzerinde Ergani havzasındaki gibi yeni bakır yatakları bulunabilir' ifadelerini kullandı.

Özellikle Mardin 'in altın ve gümüş yönünden zengin olduğunu dile getiren Kaya, birçok madenin tespit edildiğini ancak rezerv konusunda ayrıntılı araştırma yapılamadığını söylüyor.

Kaya, 'Herkes 'terör kalkarsa bu aramaları yaparız' diye bekliyor. Terörün bitmesinin ardından aramalar mutlaka yapılmalı' diye konuştu.

Y.T.D.

engenius
01-04-2013, 09:19
temettü dağıtmayacak diye mi bu kadar düşüyor acaba?

Proficient
01-04-2013, 10:42
Şu an için farklı bir sebep yok

zaferinhoo
01-04-2013, 10:50
temettü falan hikaye öncelikle 6.84 direnci sağlam çalıştı. günü 6.90 üzeri kapatması trendi n devamlılığını sağlar. hacim de yavaştan düşmeye başladı. sıkıntılı bi durum yok. herşey olağan ilerliyor...

erkam76
01-04-2013, 19:35
Temettü vermeyeceğinden gevşedi,
6,84 desteği çalıştı, grafiklerde bozulma yok,
yola devam belki bedelsiz verir...:)

İyi kazançalar...

YTD.

polatyazıcı
02-04-2013, 21:35
http://d1304.hizliresim.com/18/2/lqr20.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Damgacı Abi
02-04-2013, 21:50
yatırımcı dostu kağıt, kendini defalarca ispat etti , speği de sağlam
fiyatı da uygun. alanın olur cebi dolgun.
bu sözleri yazan damgacı abinde, ham değil olgun.
:)

armadora
03-04-2013, 01:34
yatırımcı dostu kağıt, kendini defalarca ispat etti , speği de sağlam
fiyatı da uygun. alanın olur cebi dolgun.
bu sözleri yazan damgacı abinde, ham değil olgun.

:he::he::he:

magicmac
05-04-2013, 08:41
Dün borsa çökerken, spek bir ara 7,14'ü alarak gövde gösterisi yaptı. Bakalım bu fırtınalı havalarda daha neler yapacak?

hizir1970
05-04-2013, 09:23
dünyanın en büyük metal kullanıcısı Çin'de büyümenin yavaşladığı endişesi ve küresel bakır stokların artmaya devam etmesinin etkisi ile son sekiz ayın en düşük seviyesi yakınlarında seyrediyor ve ard arda üçüncü haftayı da kayıpla geçmeye yöneldi.

Üç ay vadeli bakır kontratları, Londra Metal Borsası'nda (LME), yüzde 0.2 düşerek, Seul saati ile 11:03'te, ton başına 7,428.50 dolara geldi. Bakır fiyatları bu hafta yüzde 1.5 düştü ve dün 3 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesini gördü. Mayıs vadeli bakır kontratları, New York Comex piyasasında, fazla değişmeyerek pound başına 3.3555 dolarda kaldı. Çin'de piyasalar bugün tatil nedeniyle kapalı.
bakır fiyatlarını düşünerek uzun süredir bu hisseyi almayı erteliyorum yanlış bir kararmı......

LME tarafından izlenen bakır stokları, borsa verilerine göre, 34 seans üst üste yükselerek 579,175 tona çıktı. Bu, Ekim 2003'ten bu yana en yüksek seviyeyi işaret ediyor. Bu hafta açıklanan verilerden Çin imalat sanayi satınalma yöneticileri endeksi (PMI) Mart ayında beklenenin altında çıkarken, Euro Bölgesi hizmet sektörü üretimi ilk açıklanan rakamın altında kaldı.

RBC Capital Markets, bugünkü bilgilendirme notunda, "Çin'in büyümesine ilişkin sorular ve Avrupa'da süregelen problemler, fiyatlardaki yükselişleri şimdilik sınırlayacak," dedi ve "İkinci çeyrekte ise, düşen bakır stokları ve artan fiziki primler muhtemelen fiyatları destekleyecek" değerlendirmesinde bulundu.

Macquarie Group Ltd., 4 Nisan tarihli raporunda, Çin'de stokların Nisan ayında 80,000 ila 100,000 ton düşeceğini kaydetti. Goldman Sachs Group Inc., bugünkü e-posta raporunda, fiyatların 2014'e kadar 7,000 dolar seviyesinin altında sürdürülebilir şekilde kalmayacağını

bakır fiyatlarını takip ederek hisseyi almayı sürekli erteliyorum doğru bir kararmı ??????????

Damgacı Abi
05-04-2013, 14:09
hehehehe ne dediysek o
mahcup olmadık ya şükür :)

Dıscover
05-04-2013, 14:14
Seviyorum seni güzel kağıdım .
söyle 9 40 lara kadar cıksan . sonra gene dinlensen sonra 11 lere gelsen . biraz oyalansan sonra 13 14 lere yol alsak . arada yemek ısmarlasan bize geçen sene gibi . çıksan böyle 1 2 senelık guzel maceramız olsa.
aaaaaahhh ahhh

kefalwise
05-04-2013, 17:43
05 Nisan kademe:
FİYAT /LOT /ALIŞ /SATIŞ

7.40 /78,490 /72,379 /6,111
7.38 /117,672 /57,093 /60,579
7.36 /45,678 /22,924 /22,754
7.34 /67,161 /31,071 /36,090
7.32 /37,743 /28,594 /9,149
7.30 /80,026 /53,307 /26,719
7.28 /166,432 /116,712 /49,720
7.26 /181,794 /44,202 /137,592
7.24 /39,964 /4,362 /35,602
7.22 /125,767 /110,170 /15,597
7.20 /162,166 /66,114 /96,052
7.18 /73,362 /59,955 /13,407
7.16 /71,705 /43,194 /28,511
7.14 /69,592 /33,610 /35,982
7.12 /54,168 /1,501 /52,667
7.10 /24,781 /13,060 /11,721
7.08 /11,327 /0 /11,327

A:758,248 S:649,580

AORT (ALIS) : 7.27 - AORT (SATIS) : 7.24 - AORT : 7.26
Toplam Lot : 1,407,828

DART VADER
05-04-2013, 22:15
bakır fiyatlarıda düşerken bu şimdi neden yükseldi acaba yoksa kelepir yeni madenlermi buldu .:biggrin:

mkcakal35
05-04-2013, 23:42
bakır fiyatlarıda düşerken bu şimdi neden yükseldi acaba yoksa kelepir yeni madenlermi buldu .:biggrin:
bedelli patlatmasın sakın :)

mkcakal35
05-04-2013, 23:42
***PRKME***PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ).

Ortaklığın Adresi : Paşalimanı Cad. No:41 Üsküdar/İstanbul
Özet Bilgi : Şirketimizin, 30 Nisan 2013 Tarihinde yapılacak 2012 olağan Genel Kurul toplantısı ile ilgili SPK'nın Seri:IV, No:41 sayılı "Sermaye Piyasası Kanununa Tabi Anonim Ortakların Uyacakları Esaslar Tebliği" ve Seri:IV, No:57 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği" uyarınca yapılması gereken ek açıklamalarımız

AÇIKLAMA:
Şirketimizin, 30 Nisan 2013 Tarihinde yapılacak 2012 olağan Genel Kurul toplantısı ile ilgili SPK'nın Seri:IV, No:41 sayılı "Sermaye Piyasası Kanununa Tabi Anonim Ortakların Uyacakları Esaslar Tebliği" ve Seri:IV, No:57 sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliği" uyarınca yapılması gereken ek açıklamalarımız ve gündemle ilgili dökümanlarımız 8 Nisan 2013 tarihinde MKK'nın Elektronik Genel Kurul portalında ve 'de paydaşlarımızın bilgisine sunulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

8 NİSANDA NE AÇIKLAYACAK ACABA?

magicmac
07-04-2013, 08:29
İyi bir şey açıklamayacaksa bu havada bu kadar yükselimiydi? ytd

karaselvi
07-04-2013, 19:19
çünkü yükselme sebebi ve bundan sonraki hareketlerin sebebi sizin sandığınız gibi bakır değil.

magicmac
08-04-2013, 08:18
çünkü yükselme sebebi ve bundan sonraki hareketlerin sebebi sizin sandığınız gibi bakır değil.

Biraz açar mısın?

Dıscover
08-04-2013, 09:06
8 Nisan . hadi bakalım hayır ola.. !

bingo
08-04-2013, 09:45
Bugun genel kurul mu var 8 önemli gün deniyo

magicmac
08-04-2013, 09:56
Bu gün 30 Nisan'daki GK gündemi açıklanacak

magicmac
08-04-2013, 10:00
Ne oluyo? Bedellinin ayak sesleri mi bu??? Yoksa başka bi şey mi var???

bingo
08-04-2013, 10:06
Sağol dostum inşallah ky için iyi yatırımlar olan haberleri gündeme alırlar.bedelsizgibi ama bedelsiz için biraz zor lotu fazla birazbence doguda herhangibir yerde petrol arama ruhsatı olabilir bir ara talep etmişlerdi onay çıkmamıştı belki şimdi olabilir.

unreal11
08-04-2013, 10:14
Petrolcümü oluyozz neee!!!

bingo
08-04-2013, 10:20
sirketi iyi incelemiyon galiba cinerin komürden petrol üretmesi için uğrasıyo yaparsa oda olur.

DART VADER
08-04-2013, 10:23
sirketi iyi incelemiyon galiba cinerin komürden petrol üretmesi için uğrasıyo yaparsa oda olur.

agzınızdan bal damlıyo şöyle güzel yorumlara hasret kalmıştık gelsiN petrol gitsin kömür hadi bakalım .

bingo
08-04-2013, 10:31
terör doğuda tam bittiğinde ençok prkme şirketine yarıyacaktır .çünku yastık altındaki dosyadaki diğer maden sahalarınıda devreye sokaçaktır biraz geniş düşünelim anlarsınız.doslar.bide çinlilerin en büyük enerji sirketiyle ortaklık yaptıklarına göre finasman sorunuda yok ğibi bence bide elektirk ihalelerin almaması ordakı paralarında bu ğibi büyük bir yatırımın haberçisi olabilir.

bingo
08-04-2013, 11:33
bunlar kapanışa doğru verdiler inşallah hayırlı bir haberler yayınlarlar içime şüpe düştü

magicmac
08-04-2013, 12:01
bunlar kapanışa doğru verdiler inşallah hayırlı bir haberler yayınlarlar içime şüpe düştü

Bugün KAP'ı yakından takip etmek gerekiyor. GK gündemi ile ilgili haberi ilk gören buraya yapıştırsın lütfen...

bingo
08-04-2013, 16:49
Ciner'in zirve stratejisi
Turgay Ciner, Türkiye’nin en büyük madencisi.Medyanın en büyük iki oyuncusundan biri. 2006’ya yeni yatırımlarla, yeni ataklarla giriyor

bingo
08-04-2013, 16:53

2 seyansta tersini yaptılar bakalım yarın neler olacak hayırlısı doslar herşeyin hayırlısı

Proficient
08-04-2013, 19:00
8 Nisan saat 8 oldu ne ses ne seda,hayırdır inş.

DART VADER
09-04-2013, 08:01
şirketin bu yönü çok kötü hiç bir bilğilendirme yok gene kap ta

serkan30
09-04-2013, 09:47
Açıklamanın gecikmesi ile ilgili defalarca yatırımcı temsilcisini aramama rağmen telefona bakacak kimseyi bulamadım

DART VADER
09-04-2013, 09:52
Açıklamanın gecikmesi ile ilgili defalarca yatırımcı temsilcisini aramama rağmen telefona bakacak kimseyi bulamadım

ah bide devlet dairelerini begenmezler hangi şirkete bişey sorsan zaten ne bilği veren var nede muhatap olan .

liman
09-04-2013, 10:02
kötü haber olsa gerek ki satış yapan amcalara zaman tanıyorlar. Her kağıtta olduğu gibi bunda da inside trading tıkırında işliyor. ( Yada tam tersi kötüye hazırlanan KY nın elinden kağıdı ufak ufak alınıyor fazla korkutmadan) tahta görebilen varsa yapıştırabilir mi?

serkan30
09-04-2013, 10:07
Israrla tekrar tekrar aradım, sonunda Yatırımcı ilişkileri müdürü Selim Bey'le görüştüm. Açıklamayı web sitesinde ve MKK'da paylaşmışlar ancak ben bulamadım.

liman
09-04-2013, 10:30
Israrla tekrar tekrar aradım, sonunda Yatırımcı ilişkileri müdürü Selim Bey'le görüştüm. Açıklamayı web sitesinde ve MKK'da paylaşmışlar ancak ben bulamadım.
yanlışı var. dün ve bugün sıfır bilgi var.

samaras
09-04-2013, 10:40
bu prkme niye salıyor kendini anlamış değilim.. güzel güzel gidiyordu...

armadora
09-04-2013, 12:01

az evvel selim beyle görüştüm şirketin web sitesinde 2012 genel kurulu bölümünde belgeleri paylaştık ordan görebilirsiniz dedi.
http://www.parkelektrik.com.tr/ bu linkte sağ altta duyurular bölümünde 2012 genel kurulu içinde açıklamalar var.

liman
09-04-2013, 12:07
tam olarak incelemedim ama üstten bakıldığı zaman olumlu veya olumsuz beklenti yaratacak birşey yok.

asubsubaru
09-04-2013, 13:09
arkadaslar mkk da 30-04-2013 tarihinde yapılması planlanan Olağan Genel Kurul toplantısına ilişkin konu basliklari var

DART VADER
10-04-2013, 13:52
okudum ama hiç bir işe yarayacak bir girişim görmedim kapasite artırum haberi bile yok veya ben okumadım bedelsiz ve temettüyle ilğili bir şeyde yok .

ARDABIROL
10-04-2013, 15:03
Küçük bir bilgi aktarmakta fayda var.
Bunca yatırım varken parayı temettü ile eriteceğime sermayeye yatırım olarak aktarılmasınıda doğru buluyorum.
Açıkcası ben bilançoda da gözüken geçmiş yıllar karı ile 2012 den elde edilen karla bir BEDELSİZ bekliyordum.
Ancak Bedelli veya bedelsiz arttırım için SPK dan alınmış süre bu yıl doluyor.
Sermaye tavanının yetersizliğide ayrı bir konu ....
Bakın genel kurul gündeminin 9. maddesine;

9. Şirketin 2009-2013 olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı izin süresinin Sermaye Piyasası Kurulu’nun 15.03.2013 tarih ve 29833736-110.03.02-732-2648 sayılı izni doğrultusunda, 5 yıl süreyle uzatılması ve bu çerçevede şirket esas sözleşmesinin 6. Maddesinde yer alan izin süresinin 2013-2017 yılları olarak değiştirilmesinin onaylanması,

Genel kuruldan sonra bazı şeyler değişir mi bilinmez . Ama daha iyi olacak gibi..

AtillaX
11-04-2013, 13:34
Senet niye bu kadar gevşek anlayamıyorum

DART VADER
11-04-2013, 13:36
kapasite artırımı ile bilğisi olan arkadaş varmı ben mesaj yollamıştım ama zahmet edip dönen yada bilği veren yok şirkette .

AtillaX
11-04-2013, 14:17
EĞER SATAN YABANCI DEĞİLSE: Senet üzerinde fiyat baskısı var. Büyük ihtimalle 7.06'dan toplayıp 7.40 civarı verenler, senedin tekrar o seviyelere düşmesini istiyorlar. Ancak senette hacim kalmamış durumda, malı bu havada kimse 7.12nin altına vermek istemiyor. Bunlarsa yetmez, daha da düşsün diyorlar.. Tabii ki satan yabancılar değilse ..

Koray 3448
11-04-2013, 14:47
7 civarı Globalin verdiği 7,40 fiyatı treyd edildi bence ...
Hisse hacimsiz alım ağırlıklı şu an ...
+
Park ters formasyon izler genelde, çoğunlukla endeks yükselirken değilde yatay/eksideyken daha hareketlidir ...

kefalwise
11-04-2013, 18:03
11 Nisan kademe
FİYAT /LOT /ALIŞ /SATIŞ

7.16 /7,978 /7,978 /0
7.14 /77,763 /62,146 /15,617
7.12 /85,055 /35,966 /49,089
7.10 /11,834 /0 /11,834

A:106,090 S:76,540

AORT (ALIS) : 7.13 - AORT (SATIS) : 7.12 - AORT : 7.13
Toplam Lot : 182,630

kefalwise
11-04-2013, 18:06
Takas 01/04 > 11/04
DEUT 14,465,720 > 14,355,820
CITI 6,853,307 > 8,018,686
GARAN YAT 6,162,923 > 6,162,923
IS 4,697,804 > 4,526,394

DART VADER
14-04-2013, 10:44
405MW’lık Termik Santral 135 MW gücünde 3 ünite olarak planlanmış ve ilk etapta üretim lisansı ve ÇED raporu alınan birinci ünitenin inşaatına 2006 yılında başlandı. 2 x 135 MW gücündeki ünitelerin yapım çalışmaları devam etmektedir.

Santralde ana yakıt olarak Asfaltit madeni kullanılmaktadır. Tüm proje için bölgeye 800 milyon USD yatırım yapılması planlanmıştır. Bugüne kadar 150 milyon ABD doları yatırım gerçekleştirilmiş olup, toplam 500 kişi istihdam edilmektedir.

ÇEVRE DOSTU TERMİK SANTRAL

Uzun yıllardır dünyada yaygın olarak kullanılan ve temiz kömür teknolojileri sınıfına giren dolaşımlı akışkan yataklı kazan teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji ile çevreye zarar vermemektedir. Santralin tam kapasite ile devreye girmesiyle birlikte bin 500 kişiye doğrudan istihdam sağlanacaktır. Proje devletten sonra bölgede gerçekleştirilmiş en büyük yatırımdır.

135 MW gücündeki ilk ünite, 9 Mart 2013'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın katıldığı törenle açılmıştır

peki bu devreye alınan santral bizim asfaltit satışlarımızı ne kadar artıracaktır acaba ...

hizir1970
14-04-2013, 22:43
asfaltit şirket bilançosunda devede kulaktır asıl önemli olan bakır fiyatlarıdır........

DART VADER
15-04-2013, 07:57
asfaltit şirket bilançosunda devede kulaktır asıl önemli olan bakır fiyatlarıdır........

bilğiniz varsa biraz acarmısınız asafaltit yuzde kaçını oluşturuyor bilançonun ,farkındaysanız devasa bir santral kuruluyor muhakkak bilançoya artı faydası olacaktır .

kçkytrmcı
15-04-2013, 08:39
bilğiniz varsa biraz acarmısınız asafaltit yuzde kaçını oluşturuyor bilançonun ,farkındaysanız devasa bir santral kuruluyor muhakkak bilançoya artı faydası olacaktır .

Asfaltit fiyatında oynama (?????:seyt:) yapılmazsa bihayli etkisi olur..:yes:

kçkytrmcı
15-04-2013, 08:45
Asfaltit fiyatında oynama (?????:seyt:) yapılmazsa bihayli etkisi olur..:yes:

Asfaltit fiyatlaması için Enerji piyasası ve Rekabet Kurumuna şikayet edilirse (Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar örnek çalışma yapabilir) ve şikayet için çokça katılım olursa dikkate alabilirler kanatindeyim.

AtillaX
15-04-2013, 10:47
Dünyada Altın düşüyor.. Altın düştüğü için bakır düşüyor.. Bakır düştüğü için Park düşüyor.. Asfaltiti felan umursadıkları yok, çünkü kar'dalar..

hizir1970
15-04-2013, 13:23

herşeyi biliyorum ama kap.gov dan faaliyet raporunu oku diye söylemiyorum oku dostummmmmmm

hizir1970
15-04-2013, 13:26
3.242 -0.108 (-3.23%)
bugünkü bakır fiyatı

hizir1970
15-04-2013, 13:28
3.242 -0.108 (-3.23%)
bugünkü bakır fiyatı

http://tr.investing.com/commodities/copper
burdanda fiyatını takip edebilirsiniz

Dıscover
15-04-2013, 14:15
TL değerleniyor Not artısı ve yaz turizm den
bakırda ucuzluyor.
ıkısıde park ıcın kotu .
ama bu kagıdı bılen ve ınanan ıcın bu yaz alım fırsatları doğuracak . =) .

YTD

bingo
16-04-2013, 11:18
ne oluyor bukadarda verilmezki kotü bir habermi var

DART VADER
16-04-2013, 11:23
ne oluyor bukadarda verilmezki kotü bir habermi var

her zmankı manyaklıkları ufacık düşüşü bile bahane edip çakıyolar .

bingo
17-04-2013, 10:27
gercekten ayıp ediyon prkme bu kadar büyük düşünüyon ama borsada hissen küçük hiç yakişmıyo o kadar batık şirketler varkı küçük yatırm haberleri çıkar fiyatları senden iki katı sana hiç yakışmıyo kır artık bu uyuz gidişlerini bi görelimseninde çif haneleri sanada bu yakışır.

uludağ
18-04-2013, 10:28
Bu hisseyi bakır fiatları ile beraber izleyin

DART VADER
18-04-2013, 14:57
Bu hisseyi bakır fiatları ile beraber izleyin

ortak 2 seneden beri izliyoruz zaten tahta sahini kötü haberleri çok iyi kullanıyor o yuzden sakin olmak lazım uzun vadede hiç kaybettirmedi şahzıma ama bazen çok dengesiz dalgalanmaları var .

Dıscover
18-04-2013, 15:55
butun sahıp oldugum hısseler ıcınde. duserken uzulmedıgım tek fırmadır. yukselıken bılıyordum keske daha cok alsaydım dıye hayıflandıgım . tek hısse.

her dusus uzun vadede alım fırsatıdır benım ıcın .
gecen dususte 5 altı olur dıye dusunmustum olmadı . şimdi 6. 40 6.20 bıraz alacagım gene . sonra belkı gene duser gene alacagım . nezaman bakır artar. dolar bıraz cıkar. veya temmetu lafları gecer veya karıduble yapar . nasılsa yuzde 15 20 bır anda yukarı gelır.
onun dısında
Ytd.

armadora
18-04-2013, 16:13
ne döktün be ciner be, ee napacan senin hisseni korkupta satan sazanlar oldukça mecbur dökeceeen.

ytd değildir.

lidyali
18-04-2013, 16:25
Bu bir kriz de olabilir. Endeksten ayrisarak cok dusen hisseler mevcut. Park % 15 etkilenmis durumda.

samaras
18-04-2013, 16:51
niye salıyorki bu kadar bu prkme

hizir1970
22-04-2013, 12:03
bakır yüzde 20 değer kaybetti ondan olmasın:))

karaselvi
23-04-2013, 18:50
iyiki yazdın.zaten tahta yapıcılarıda senin bu uyarını bekliyorlardı.
hey allahım ya...

gercekten ayıp ediyon prkme bu kadar büyük düşünüyon ama borsada hissen küçük hiç yakişmıyo o kadar batık şirketler varkı küçük yatırm haberleri çıkar fiyatları senden iki katı sana hiç yakışmıyo kır artık bu uyuz gidişlerini bi görelimseninde çif haneleri sanada bu yakışır.

karaselvi
23-04-2013, 18:53
senaryolar senaryolar

EĞER SATAN YABANCI DEĞİLSE: Senet üzerinde fiyat baskısı var. Büyük ihtimalle 7.06'dan toplayıp 7.40 civarı verenler, senedin tekrar o seviyelere düşmesini istiyorlar. Ancak senette hacim kalmamış durumda, malı bu havada kimse 7.12nin altına vermek istemiyor. Bunlarsa yetmez, daha da düşsün diyorlar.. Tabii ki satan yabancılar değilse ..

karaselvi
23-04-2013, 18:56
bizde okumak yoktur sayın hızır1970.okumak mı,o ne! haşa,günah:)
ancak başkasından sorarız ki zararda suçu ona atalım.bu hisse 2 tl iken de bursaı böyleydi,şimdi de.2 liralık senet 7 tl olmuş,7'den 6.40'a gelince neden salıyon deniyor:):):):)
2tl seviyelerindeyken sen nerenden salıyordun diye sormazlarmı adama:):):)

herşeyi biliyorum ama kap.gov dan faaliyet raporunu oku diye söylemiyorum oku dostummmmmmm

karaselvi
23-04-2013, 18:59
dahiliyi yanlış çevirmişsindir:)

karaselvi
23-04-2013, 19:03
iyiki söyledin.içime su serpildi.allah seni başımızdan eksik etmesin :):):):):)

temettü falan hikaye öncelikle 6.84 direnci sağlam çalıştı. günü 6.90 üzeri kapatması trendi n devamlılığını sağlar. hacim de yavaştan düşmeye başladı. sıkıntılı bi durum yok. herşey olağan ilerliyor...

armadora
24-04-2013, 18:27
iyiki söyledin.içime su serpildi.allah seni başımızdan eksik etmesin :):):):):)

sende ne biliyosan burda paylaşta bizimde içimize su serpilsin.En azından daha aklıbaşında bişeyler yapmış olman senide rahatlatır belki

DART VADER
26-04-2013, 08:02
gunaydın ortaklarım her zamanki gibi yani 2 seneden beri oldugu gibi burdayım gecen haftalar şirkete mail attım ama kapasite artırımı ile ilğili bir zaman varmı diye çünkü 2013 olarak bildirilmişti ne yazıkki dönen olmadı .
çünkü hissemizlen kısa vadede en buyuk tetikliyicizi olacaktır bakır bugun düşer yarın cıkar .