PDA

View Full Version : TEBNK-T.Ekonomi Bankası

Pages : 1 [2]

ayhan53
22-08-2011, 17:57
http://img225.imageshack.us/img225/3339/tebw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/225/tebw.jpg/)

argon
10-09-2011, 09:34
Teb de kimseler kalmamış anlaşılan günlerdir uğrayan olmamış sayfaya. Zaten uğrayan olsa ne olacak dimi. Endeks düşer Teb dipleri arar. Endek çıkar. Teb yine düşer. Hep aşağı hep aşağı ne olacak bu Tebin hali. Bizim de yüzümüz gülsün. Dimi :)
Hayır 2.21 den geri verilmeyen hisseler Şimdi 1,75lerden işlem görüyor. Anlaşılası zor.

BAŞLANGIÇ
12-09-2011, 20:17
Teb de kimseler kalmamış anlaşılan günlerdir uğrayan olmamış sayfaya. Zaten uğrayan olsa ne olacak dimi. Endeks düşer Teb dipleri arar. Endek çıkar. Teb yine düşer. Hep aşağı hep aşağı ne olacak bu Tebin hali. Bizim de yüzümüz gülsün. Dimi :)
Hayır 2.21 den geri verilmeyen hisseler Şimdi 1,75lerden işlem görüyor. Anlaşılası zor.

aynen katılıyorum
teknik bakıyım diyorum bakınca dahada kahroluyorum.

tayfun07
18-09-2011, 18:57
taplam takasta 50 m lot var dısarıda onuda altımı tum hisseleri toplamıs olacak ne yapacak bu kadar hisse ile anlayamadım gunluk dönen toplam lot 500 bin e dusdu

zıpkıncı
03-10-2011, 20:38
Bu ne sessizlik!!!!

zıpkıncı
12-10-2011, 18:29
Anlaşılan kimse kalmamış buralarda, koskoca TEB ne hale gelmiş!!!!

halkaliozan
15-10-2011, 09:33
bi ara 1.75 alip 2.20 kacmistim cok kisa zamanda. Fakat su anda zor biraz. Sebebi;
http://www.businessweek.com/news/2011-10-04/dexia-bnp-resist-greek-losses-three-times-worse-than-booked.html

anlami; BNPnin basi yunanistanla dertte. Yani batabilir, batarsa teb de 0 olur.

Bi ihtimal daha var, o da Deniz gibi baska birine satilmasi, o zaman 4 lira civari olur fiyati 2-3 ayda.

yani tam Sonmez moduna girmis bi banka kagidi Teb.

WR'i -80-90 olsun, dusunebilirm tekrar alim icin.

YTD

eoztemir
16-10-2011, 11:25
SP nin BNP raporunda likidite sikisikligina vurgu yapiliyor. BNP nin notunun inmesinin pratikte TEB e hicbir olumsuz etkisi olmaz ancal psikolojik olarak satis gelebilir. Zorda olan butun yabanci bankalar icin eger var ise TR istiraklerini elden cikarmak en kolay, karli ve akillica secenek olacaktir bundan sonra. BNP de TEB deki payini satmayi eger gercekten likidite sorunu ileri boyuttaysa dusunecektir. Ben sahsen TEB in bu surecten olumlu etkilenme ihtimalinin daha fazla oldugunu dusunuorum. Mevcut seviyelerden alinir yada satilir demiorum tabiki ancak onumuzdeki gunlerde izlenmesi gereken hisselerden biri oldugunu dusunuorum...

nerkan
18-10-2011, 21:10
ESKİ BİR HABER AMA ÖNEMLİ:

Altıncı büyük özel banka geliyor!
İki bankanın birleşmesi sonucunda Türkiye'nin en büyük dokuzuncu bankası meydana gelecek. Bankanın 630 şubesi ve 10 bin 500 de çalışanı olacak
03 Haziran 2010 Perşembe, 22:15:32
Altıncı büyük özel banka geliyor!

BARIŞ ERKAYA
HABERTURK.COM
EKONOMİ SERVİSİ
berkaya@haberturk.com

Borsaya gönderilen açıklamanın ardından TEB'in dolaylı yoldan çoğunluk hissedar olan BNP Paribas da bir açıklama yaptı.

BNP Paribas'nın açıklamasında "Mevcut rakamlar baz alındığında birleşme sonrası ortaya çıkacak yeni banka, 630 şube, 10.500 çalışan, 3 milyon bireysel ve 500 bin tüzel müşterisiyle, aktif büyüklüğe göre Türkiye‟nin 9‟uncu büyük bankası olacaktır.
Yeni banka, bireysel ve kurumsal müşterilerinin gerek yurtiçindeki gerekse yurtdışındaki projelerine hizmet vermeye ve onların gelişimine katkıda bulunmaya devam edecektir. Tüm müşterilerimiz; küresel kriz süresince her yıl karlılığını koruyan nadir uluslararası bankalardan biri olan, kurumsal ve yatırım bankacılığında öncü ve kıta Avrupasının en büyük mevduat bankası BNP Paribas Grubu‟nun uluslararası network ve gücünden yararlanmayı sürdürecektir” denildi.

YILAN HİKAYESİNDE MUTLU SON!

Böylece dedikoduları yaklaşık 1 yıl 9 ay süren bir dedikodunun daha sonuna gelinmiş oldu. ABD'de başlayan mortgage krizinin ardından Belçika ve Hollanda ortak bankası Fortis'in Fransız BNP Paribas çatısı altına alınmasıyla başlayan süreçte, en büyük soru işaretlerinden biri Türkiye konusuydu. Türkiye'de hakim ortak olduğu Fortis Bank ile Çolakoğlu Grubu ile ortak yönetilen TEB'in aynı anda faaliyette bulunması nedeniyel Türkiye operasyonuna bir çözüm bulunacağı beklentisi uzun süredir vardı. Fakat resmi açıklamaların bir türlü gelmemesi kafalarda soru işaretleri yaratıyordu. Çoğu dedikodu mahiyetinde gelen bilgiler, sorunun Çolakoğlu Grubu ile yeni yapılanmanın şekli konusunda yaşanan anlaşmazlıktan kaynaklandığı bilgilerinin gelmesi de gecikmedi.
Ve nihayet 3 Haziran 2010 itibariyle beklenen anlaşmanın imzalandığı açıklandı. TEB ve Fortis Türk Ekonomi Bankası çatısı altında birleşecek. Fortis Bank böylece Türkiye'de tarih olacak.

Peki yeni oluşacak banka bankacılık sektörü açısından neler ifade edecek? Nasıl büyüklükte bir banka ortaya çıkacak? Sektörde dengeler nasıl değişecek?

TOPLAMDA DOKUZUNCU BÜYÜK BANKA OLACAK

Mevcut durum itibariyle Türk bankacılık sektöründe toplam 45 banka faaliyet gösteriyor. Sektörün aktif büyüklüğü bakımından en büyük bankası 125.8 milyar liralık aktif büyüklüğe sahip olan Ziraat Bankası. Özel sermayeli bankalar açısından bakıldığında ise sektör lideri, aktif büyüklüğü bazında 117.78 milyar liralık büyüklüğe sahip olan İş Bankası.

Kamu ve özel sermaye ayrımı yapılmadığı durumda Türk Ekonomi Bankası Türk bankacılık sektörü içerisinde 15.29 milyar liralık aktif büyüklüğüyle 11'inci, Fortis Bank ise 12.83 milyar liralık aktif büyüklüğüyle 13'üncü büyük banka.
İki bankanın TEB çatısı altında birleşmesiyle ortaya, 28.12 milyar liralık aktif büyüklüğe sahip bir TEB çıkacak. Böylece TEB, Türkiye'nin en büyük 9'uncu bankası haline gelecek. Yani 10 büyük banka içerisinde yer alacak.

ÜÇ BANKAYI GERİDE BIRAKACAK

Eğer kamu bankaları hesaba katılmaz ve hesap sadece özel sektör bankaları arasında yapılırsa bu durumda TEB, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve Finansbank'ın ardından sektörün en büyük 6'ıncı bankası haline gelecek. Yani iki banka, birleşerek ING Bank, HSBC ve hatta Denizbank'ı bile geride bırakacak. TEB bünyesinde birleşecek olan yeni bankanın bankacılık sektörünün aktifleri içerisinden alacağı pazar payı da yüzde 3.4'ü geçecek. Halen TEB'in bankacılık sektöründeki payı yüzde 1.86, Fortis Bank'ın ise yüzde 1.56 seviyesinde.

ŞUBE AĞINDA 5'İNCİ BÜYÜK BANKA GELİYOR!

Şubeleşme açısından ise rakamlar biraz daha çarpıcı.
3 Haziran 2010 tarihi itibariyle TEB'in 330 yurtiçi ve 4 yurtdışı şubesi bulunuyor. Yurtdışı şubesi bulunmayan Fortis Bank'ın ise yurtiçindeki şube sayısı 294. Her iki bankanın mevcut şubeleri toplandığında ortaya 628 şube çıkıyor. Genel müdürlükler de sayıldığında bu rakam 630'a ulaşacak. Yani mevcut durum itibariyle iki bankanın şube konsolidasyonu, BNP Paribas'ın açıklamasına bakılırsa tamamlanmış durumda. 630 şube sayısıyla TEB'in bankacılık sektöründeki sıralaması ise 7'ncilik olacak. Sadece özel sermayeli bankalar değerlendirmeye alındığında ise rakam daha da çarpıcı. TEB Türkiye'nin bu açıdan en geniş şube ağına sahip beşinci bankası haline gelecek. Şu anda ise şube sayısı bakımından TEB 11'inci, TEB ise 13'üncü sırada bulunuyor.

KREDİ VE MEVDUATTA İKİ BASAMAK BİRDEN ATLAYACAK

Diğer verilere gelince. İki bankanın birleşmesi sonucunda TEB'in mevduat portföyü 14 milyar 976 milyon liraya ulaşacak. Bu mevduat büyüklüğü TEB'i bankacılık sektöründe yüzde 2.83'lük mevduat pazar payına ulaştırarak sıralamada dokuzuncu sıraya yükseltecek. Aynı şekilde Fortis'le birleşmiş olan bir TEB'in kredi portföyü de 17.44 milyar liraya ulaşarak TEB'i bankacılık sektöründe yüzde 4.31'lik kredi pazar payıyla yine dokuzuncu sıraya oturtacak.

Özsermaye büyüklüğü açısından ise hesaplamayı yapmak bu kadar kolay değil. Birleşme sırasında her iki bankada olan sermaye payları birbiriyle sadeleşeceği için mevcut durumda 2.16 milyar liralık büyüklüğe ulaşan toplam özsermayenin bu rakamın daha altında kalması kesin gibi.

YENİ BANKA DEVLER LİGİNE ÇIKACAK!

Milyon TL TEB Fortis TEB+Fortis Yeni Sıralaması
Top. Kredi Portföyü 9,675 7,771 17,445 9
Top. Mevduat Büyüklüğü 9,359 5,617 14,976 9
Personel Sayısı (Adet) 5,872 5,002 10,500 -
Şube Sayısı (Adet)* 335 295 630 7
AKTİF TOPLAMI 15,287 12,831 28,118 9

ve sonuç bu işte bir gariplik var, bugün Denizbank 10 Milyar TL. borsa değerinden işlem görüyorken, ondan daha büyük olan Teb 3.7 milyar TL borsa değerinden işlem görüyorsa bu işte gerçekten bir gariplik var, ya Denizbank çok pahalı, ya da Teb çok ama çok ucuz (yatırım tavsiyesi değildir olamaz)

SİRİUS
10-11-2011, 11:40
*teb'in 9 aylık konsolide net dönem karı 137.822.000 tl(önceki 142.364.000 tl)

(10/11/2011 - 12:38:00)

argon
29-11-2011, 18:09
2.21 den hisseyi geri vermeyenlerden acısını misli misli çıkarıyor. Nerelere geldi.

Arayanı soranıda kalmadı burda.

Ben beklemeye devam edicem. 2.21 den vermemişim. 1.40lardanmı veriyim dimi. :)

kanc2000
30-11-2011, 10:08
ben geldim arkadaşlar

kanc2000
30-11-2011, 10:27
TAMAMEN KENDİ DÜŞÜNCEM..ya başka sayfalarda laf yetiştircez derken alımları kaçırıyoruz..satıcı baskısı bitti gibi gözüküyor..kısa sürede hareket bekliyorum..
GÜNLÜK BİRİKTİR
HAFTALIK BİRİKTİR

jans
30-11-2011, 11:10
Turkiyede banka pazar paylarında bakılnca TEB in fortis ile birlesmesinden sonra 4 banka pazar payında bırbırlerıne cok yaklastı ve rekabete gırmıs durumda. bu bankalar TEB -DENIZBANK-FINANSBANK-ING aslında hsbc yı de bunların pesıne ekleyebılırız.
şimdi denizbank satısda dısardan arap bankası falan alması hıkaye arapların alacagı bankanı ne kadar yenılıkcı ne kadar modern bankacılık yapacagı tartısılır haa tekfenbank gıbı bır kucuk bankaya arap sermayesı gırebılır denızbank ıcın mumkun degıl.
bu durumda bankayı ıcerden bırı alacak..
peki kim alabılır denızbankı ;
fınansbank mumkun degıl zaten sahıbı zor durumda
Ing bir ihtimal su asamada boyle buyuk bır satın almaya hazırları mı bılmıyorum
hsbc - ısmı dolasıyor gorusmede falan dedıler olabılır

bır diger ısteklı Bnp paribas dolaylı olarak teb denızbank ıcın suprız alıcı cıkabılır.Bnp paribas yapı olarak belcıka- luksemburg hukumetlerı ıle ıç içe kendı bankalarda belcıka hukumetı yuzde 10 paya sahıp .BNP paribas turkıyeye onem verıyor ve pıyasada daha etkın olmak ıstıyorsa dexia ile denızbank ıcın anlasması cok zor degıl .bnp paribası krızde avcı gıbı fortisi belcıka hukumetınden alması yıne kırz ortamında belcıka fransa hukumetınden denızbankı alabılır ve kanımca alacaktır.teb e etkısı ne olur dersenız hıkayesı ilerde denızbank bırlesmesı olur pıyasa degeri denızbank sevıyelerınde yaklasır..YTD

kanc2000
30-11-2011, 13:09
ben 1.40 altında alım yapıyorum kademe kademe, 1.30-1.40 arası biriktireceğim...dilerim 1-2 gün daha sirkeleme yaparda biraz daha mal alırız

kanc2000
30-11-2011, 14:11
arkadaşlar 1.48 iyi fiyattı ben şimdilik kaçar akşama doğru veya yarın belki yine alım fırsatı gelir,,,GELECEKTİR

jans
02-12-2011, 09:57
Turkiyede banka pazar paylarında bakılnca TEB in fortis ile birlesmesinden sonra 4 banka pazar payında bırbırlerıne cok yaklastı ve rekabete gırmıs durumda. bu bankalar TEB -DENIZBANK-FINANSBANK-ING aslında hsbc yı de bunların pesıne ekleyebılırız.
şimdi denizbank satısda dısardan arap bankası falan alması hıkaye arapların alacagı bankanı ne kadar yenılıkcı ne kadar modern bankacılık yapacagı tartısılır haa tekfenbank gıbı bır kucuk bankaya arap sermayesı gırebılır denızbank ıcın mumkun degıl.
bu durumda bankayı ıcerden bırı alacak..
peki kim alabılır denızbankı ;
fınansbank mumkun degıl zaten sahıbı zor durumda
Ing bir ihtimal su asamada boyle buyuk bır satın almaya hazırları mı bılmıyorum
hsbc - ısmı dolasıyor gorusmede falan dedıler olabılır

bır diger ısteklı Bnp paribas dolaylı olarak teb denızbank ıcın suprız alıcı cıkabılır.Bnp paribas yapı olarak belcıka- luksemburg hukumetlerı ıle ıç içe kendı bankalarda belcıka hukumetı yuzde 10 paya sahıp .BNP paribas turkıyeye onem verıyor ve pıyasada daha etkın olmak ıstıyorsa dexia ile denızbank ıcın anlasması cok zor degıl .bnp paribası krızde avcı gıbı fortisi belcıka hukumetınden alması yıne kırz ortamında belcıka fransa hukumetınden denızbankı alabılır ve kanımca alacaktır.teb e etkısı ne olur dersenız hıkayesı ilerde denızbank bırlesmesı olur pıyasa degeri denızbank sevıyelerınde yaklasır..YTD

bnp paribas yurtdısı yatırımcı servısıne atmıs oldugum mailde kendılerının dexia nın yenıden yapılanması ve varlıkları ıle ılgılenmedıklerıne dair mesaj gonderdıler. yukarıdakı mesaj kısısel gorusum ancak yanıltıcı olmaması acınsdan bılgınıze sunarım..

kanc2000
15-12-2011, 11:24
tamamen kendi düşüncem.arkadaş mrhb.1.48 satmıştım.fırsat gelecektir dedim.ve geldi..eğer uzun vade düşünenler için.1.20-1.35 aralığında alıma müsait.riskli alımlardan kaçınmanız taraftarıyım.ben imka 38.000-44.000 bandına gerileyeceğini düşünüyorum.bence nakitte beklemeniz size çok daha iyi fırsatlar verecektir..hisselerin dip direncleri gördüğü şu zamanlarda hala alımın olmaması.hisselerin düşüşünün devamı anlamına gelir.2012 al sat yapmakla yada 2012 sonlarına doğru yükselişe geçecek imka için hisse biriktirmeniz taraftarındayım..takip hisselerim.fmizp,gubrf,tebnk,klmbo,kıler,kipa, dgate bu hisselere dikkat edin...düşüşlerde birikim yapmanızı isterim.bunlar benim düşüncelerim.yükselişleri çok yüksek olacaktır..

kanc2000
15-12-2011, 11:27
latek,doas,ıpeke,zoren de inceleme alanıma girmeye müsait...herkese bol kazançalr

kanc2000
15-12-2011, 11:31
söz uçar yazı kalır,,fmızp,tebnk,kipa,dgate, eğer borsada risk alınacaksa bu hisseler takip edilmesini tafsiye ederim

kanc2000
20-12-2011, 11:20
GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ,hisselerdeki düşüşler olmasına rağmen bizim 4 hissemiz sapa sağlam durmaktadır...fmizp,tebnk,kipa,dgate..bu karmaşık havada sağlam durmak ve para kazanmak isteyenler takipe devam

PERFECTWAVE
22-12-2011, 19:40
http://666kb.com/i/bzqkbjr5fo74mmvwl.jpg

kentuf
26-01-2012, 14:16
bankalar arasında en eşeğine bağlamışız ganyanları.pehh.

kanc2000
09-02-2012, 13:58
ytd...arkadaşlar satıp nakitte bekleyin bence ..etyat.... takip edin euro yükselecek..saat 3.5ta borsada kıyım başlaya bilir...

uther
10-02-2012, 17:58
7 ay kadar önce, bu hisseye ilişkin fikrimi paylaşmıştım. 2,21TL'den yapılan çağrı zamanlarıydı. Bu fiyattan çok büyük hacimli taban oluşturan bir hissenin aşağıya verilemeyeceğini anlatmıştım.

Aradan 7 ay geçti. Hisse neredeyse 1,30'a sarktı. Ancak o dev on milyonlarca lot takaslı günlerin ardından, 5-10 defa 1 milyonun üstünde takası gerçekleştirdi hisse. Minicik hacimlerle buralarda tutuldu, tutulmaya da devam ediyor.

BNP Paribas'ın geçen ay notu düşürülmüştü. İnsan ister istemez kendisine soruyor; acaba bu sebeple mi buralarda bu hisse diye. Ancak aynı banka kar rekoru kırarken bizim TEB'e üç kuruşluk faydası olmamıştı.

Sessiz sedasız bir plan tezgahlandığını düşünmek, fazla paranoyak bir yaklaşım mı olur bilemiyorum. Ancak bu ekonomik sistemde, kimse kimseyi kurtarmak için 2'ye, 3'e aldığı hisseyi, bir buçuklara çakmaz. Bunun için bir zaman öngörür, sonunda da anaparasının faiz gelirinin 10-20 katına fırlatmaya çalışır.

Basit bir denklem kuralım. Piyasadan yüzmilyonlarca hisseyi çekmişsiniz, ülkenin aktif büyüklüğüne göre 6. büyük bankası olmuşsunuz, 5. ve 7. bankaların dörtte biri kar edemiyorsunuz. Boyuna yok KOBİ bankacılığı, yok internet bankacılığı bahaneleriyle ödül alıyorsunuz, karınız zırnık çıkmıyor. Ama parayı basmış, şu anki değerinin 1,5 katına yakın fiyata hisseleri piyasadan toplamışsınız.

İşte burada bir gariplik var. Bu bir Zeki-Metin ya da Kemal Sunal'ın duygusal Şaban filmlerinden biri mi ki, banka hisselerini piyasadan yüksek fiyata topluyor, gelişmekte olan pazarların en aktifinde, Türkiye'de, ilk fırlayacak sektörün içerisinde, yani bankacılık sektöründe "kar etmesem de olur, az olsun benim olsun" şeklinde bir mantıkla banka kendi içinde dönüyor?

Ya da acaba banka personeli aralarında para toplayıp o hisseleri kendileri mi aldılar? Bu sayede maaşımız ödeniyor, o kadarcık kar da bize yeter mi diyorlar?

TEB'in 2009'daki krizde hisse başına neredeyse 50 kuruşa düştüğünü de hatırlıyoruz. Ancak o zaman bizim borsamız da 22 bin seviyesindeydi, garanti 2 liranın altında seyrediyordu.

Uzun lafın kısası; bu hissede ya da bankada bir gariplik var. Bakalım bu çeyrek ne kadar kar açıklayacaklar ve bu, hisseyi nereye taşıyacak, hep beraber izleyelim.

Paylaşımım herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemekte, hissenin ahvaline ilişkin kafamdaki soruları yansıtmaktadır. Yalnızca gidişatı anlamlandırmaya çalışıyorum; en az sizin kadar...

BLUE_HORSE
15-02-2012, 08:05
BNP'nin kârı yarı yarıya azaldı
BNP Paribas´nın karıya yarıya indi ama beklentiyi aştı
Fransa´nın en büyük bankası BNP Paribas´ın 4. çeyrekte net karı, Yunanistan tahvillerinden yazılan değer düşüklükleri ve yeniden yapılanma maliyetlerinin etkisi ile 2010 yılının aynı dönemine göre

yarı yarıya azaldı. Ancak, 4. çeyrekte net kar beklentilerin üzerinde gerçekleşti.

2010 4. çeyrekte 1.55 milyar Euro kar elde eden BNP Paribas, 2011 4. çeyrekte sadece 765 milyon Euro kar etti. Beklentiler ise 565 milyon Euro kar elde edeceği yönündeydi.

Karın azalmasında Yunan tahvillerinden yazılan 567 milyon Euro değer düşüklüğü ve 148 milyon Euro yeniden yapılanma maliyeti etkili oldu.

4. çeyrekte BNP´nin gelirleri de 10.32 milyar Euro´dan 9.69 milyar Euro seviyesine indi.

SİRİUS
15-02-2012, 16:42
Türk ekonomi bankası'nın 2011 yılı konsolide net dönem karı 224.564.000 tl(önceki 272.619.000 tl)

(15/02/2012 - 17:41:12)

TURKİSH TRADER
17-02-2012, 07:36
SPK'dan TEB'e ceza

Sermaye Piyasası Kurulu, Türkiye Ekonomi Bankası´na iki ayrı nedenden dolayı idari para cezaları verdi

17.2.2012 - 08:32

SPK haftalık bültenine göre, Türk Ekonomi Bankası A.Ş.´ne tebliğ edilen T.C. Maliye Bakanlığı vergi inceleme raporlarında sonuca bağlanan vergi tarhiyatlarına ve müteakiben ortaya çıkan gelişmelere ve diğer hususlara ilişkin olarak 2008 yılında 2 defa, 2009 yılında 3 defa özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle TEB´e 80.400 TL ceza verildi.

Fortisbank A.Ş.´ne tebliğ edilen T.C. Maliye Bakanlığı vergi inceleme raporlarında sonuca bağlanan vergi tarhiyatlarına ve müteakiben ortaya çıkan gelişmelere ve diğer hususlara ilişkin olarak 2008 yılında 4 defa, 2009 yılında 2 defa özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle ise 93.600 TL ceza verildi.

doga11
19-02-2012, 20:47
nedir bilançonun açılımı. Sermaye mi artırmış beddelli filan. özkaynakları muhteşem artmış ama anlayamadım Türkçesini.

kentuf
21-02-2012, 21:16
nedir bilançonun açılımı. Sermaye mi artırmış beddelli filan. özkaynakları muhteşem artmış ama anlayamadım Türkçesini.

fortis birleşmesi kaynaklı olsa gerek .
bu arada siz anlıyamadıysanız buncak önceki gönderilerinizi kim yazdı pehh.:)

bbalik
01-03-2012, 17:46
Kap : Turk ekonomı bankası a.s. / tebnk [] ozel durum acıklaması (genel) 01.03.2012 18:00:34

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Teb kampus c ve d blok, saray mahallesı, sokullu caddesı, no: 7a-7b umranıye/ıstanbul
telefon ve faks no. : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Kar dagıtım onerısı

---------------------------------------------------------------------------------------------

yonetım kurulumuzun 1 mart 2012 tarıh ve 4555/18 sayılı kararında;

bankamızın 2011 yılı net bılanco k rını teskıl eden tl.206.675.465,21`den, asagıdakı tabloda belırtıldıgı sekılde ı. Tertıp kanunı yedek akce, kurucu ıntıfa senedı sahıplerıne dagıtılın kar, ıı. Tertıp kanunı yedek akce ve kurumlar vergısı kanunu`nun 5.1/e maddesıne ıstınaden ıstırak satıs k rının %75`ını teskıl eden tl.908.360,94 ozel yedeklere ayrıldıktan sonra bakıye karın tamamının olaganustu yedek akceye aktarılmasının, 2012 yılı ıcınde yapılacak olagan genel kurul toplantısında ortaklarımızın onayına sunulmasına karar verılmıstır.

Turk ekonomı bankası a.s. 2011 yılı kar dagıtım tablosu (tl)
1. Odenmıs/cıkarılmıs sermaye 2.204.390.000,00
2. Toplam yasal yedek akce (yasal kayıtlara gore) 111.332.910,13
esas sozlesme uyarınca kar dagıtımda ımtıyaz var ıse soz konusu ımtıyaza ılıskın bılgı

yasal kayıtlara (yk) gore
3.donem karı 283.337.621,54
4.odenecek vergıler ( - ) (76.662.156,33)
5.net donem karı ( = ) 206.675.465,21
6.gecmıs yıllar zararları ( - ) 0,00
7.bırıncı tertıp yasal yedek ( - ) (10.333.773,26)
8.net dagıtılabılır donem k rı (=) 196.341.691,95
9.yıl ıcınde yapılan bagıslar ( + )
10.bırıncı temettuun hesaplanacagı bagıslar eklenmıs net dagıtılabılır donem karı
11.ortaklara bırıncı temettu 0,00
-nakıt 0,00
-bedelsız 0,00
-toplam 0,00
12.ımtıyazlı hısse senedı sahıplerıne dagıtılan temettu 0,00
13.yonetım kurulu uyelerıne, calısanlara vb.`e temettu 0,00
14.ıntıfa senedı sahıplerıne dagıtılan temettu 0,17
15.ortaklara ıkıncı temettu 0,00
16.ıkıncı tertıp yasal yedek akce 0,02
17.statu yedeklerı 0,00
18.ozel yedekler (5520 sayılı kurumlar vergısı kanunu`nun 5.1/e maddesıne ıstınaden ıstırak satıs karının %75`lık kısmıdır.) 908.360,94
19.olaganustu yedek 195.433.330,82
20.dagıtılması ongorulen dıger kaynaklar
- gecmıs yıl karı
- olaganustu yedekler
- kanun ve esas sozlesme uyarınca dagıtılabılır dıger yedekler

dagıtılan kar payı oranı hakkında bılgı(1)
pay basına temettu bılgılerı
grubu toplam temettu tutarı (tl) 1 tl nomınal degerlı hısseye ısabet eden temettu
tutarı (tl) oran(%)

brut yok 0 0 0
net yok 0 0 0

dagıtılan kar payının bagıslar eklenmıs net dagıtılabılır donem karına oranı

ortaklara dagıtılan kar payı tutarı (tl) ortaklara dagıtılan kar payının bagıslar eklenmıs
net dagıtılabılır donem karına oranı (%)

0 0

(1) karda ımtıyazlı pay grubu olması halınde grup ayrımına yer verılecektır.

BLUE_HORSE
15-03-2012, 10:22
Şirket haberleri ve tavsiyeleri

Türk Ekonomi Bankası – NÖTR; Endekse Paralel Getiri – Bankanın Genel Müdürü Varol Civil KOBİ kredi faizlerinde de düşüşün başladığını ve eğilimin devam edebileceğini söyledi. TEB kredi portföyünün %44’ü KOBİ kredilerinden oluşuyor.

BLUE_HORSE
30-03-2012, 07:48
 TEBNK : 900.000.0000.- TL tutara kadar ihraç edilmesi kararlaştırılan banka bonosu ve/veya tahvillerin 3. tertibinin 378 gün vadeli, 100.000.000TL nominal değerli (100.000.000 TL olan halka arz büyüklüğünden fazla talep gelmesi durumunda miktar 150.000.000TL'ye kadar artırılabilecektir),yurt içinde, talep toplama yöntemiyle iskontolu tahvil şeklinde ihraç edilmesi ve 24-25-26-27 Nisan 2012 tarihlerinde halka arz yoluyla satılması için SPK'ya başvuruldu.

kanakrep
02-04-2012, 15:15
söz uçar yazı kalır,,fmızp,tebnk,kipa,dgate, eğer borsada risk alınacaksa bu hisseler takip edilmesini tafsiye ederim

yükselipte düşmeyen kağıtlar..yeterki alım yerini bilelim

bbalik
03-04-2012, 18:49
615 - 03.04.2012 15:02:25 - turk ekonomı bankası gm cıvıl: Uc yılda ortanın lıderı olacagız

capıtal dergısının ınternet sıtesınde yayınlanan haber asagıda bulunuyor:

` teb- fortıs bırlesmesının uzerınden bır yıl gectı. Bankanın genel muduru varol
cıvıl, bırlesmede 1+1`ın 3`e dogru gıttıgını soyluyor. `bırlesme yılı olmasına
ragmen kredılerde sektor kadar, mevduatta sektorden fazla buyuyerek bırlesmenın
meyvelerını almaya basladık` dıyen yonetıcı, 2012`nın ekını bıcme yılı olduguna
dıkkat cekıyor. Kısa vadede ıse orta olceklı bankalar arasında lıder olmayı
hedefledıklerını anlatıyor. Her urun grubunda yuzde 5 pazar payı almak
ıstedıklerını aktarıyor. Varol cıvıl`ın 2012 ajandasının ıkı ana maddesını ıse
kurumsal yatırım bankacılıgının entegrasyonu ıle bıreysel bankacılıkta
yapılacak atak olusturuyor. Varol cıvıl, turk fınans sektorunun onemlı
yonetıcılerınden bırı. 29 yıldır fınans sektorunde. Teb`le adım attıgı fınans
sektorunde, cesıtlı kurumlarda gorev aldı. Son 14 yıldır da teb grubunda ust
duzey yonetıcı olarak gorev yapıyor. Cıvıl, teb`ın dunya devı fransız bnp ıle
yaptıgı ortaklıkta da fortıs bırlesmesınde de bas-aktor olarak yer aldı. Fortıs
bırlesmesının uzerınden bır yıl gecmesı vesılesıyle bır araya geldıgımız varol
cıvıl, yasadıgı yogunlugu ve yorgunlugu unuttugunu soyluyor. `evet, uzun bır
surec oldu. ıcımıze kapandık ve cesıtlı gruplar olusturduk. Sonunda yorulduk
ama guzel bır bırlesme gecırdık` dıyen cıvıl, basarıyı rakamların da teyıt
ettıgıne dıkkat cekıyor: `1+1`ın 3`e dogru gıttıgını goruyorum. Neden dersenız?
Teb`ın konsolıde rakamları gecen yıl 13,5 mılyar tl`den bırlesmıs banka olarak
27,8 mılyar tl`ye gelmıs. Ozkaynaklarımız yıne aynı bazda 1,95 mılyar tl`den
4,43 mılyar tl`ye ulasmıs durumda. Bence rakamsal olarak gayet ıyı.` kısa vade
ıcın onemlı hedefler koyan yonetıcı, 2-3 yıl ıcınde orta olceklı bankalar
arasında lıderlıgı almak ıstedıklerını vurguluyor. Her urun grubunda mınımum
yuzde 5 pazar payı elde etmek ıstedıklerını anlatıyor`

kanakrep
05-04-2012, 10:42
yükselipte düşmeyen kağıtlar..yeterki alım yerini bilelim

toplamaya ve beklemeye devammm

kanakrep
05-04-2012, 10:44

sayfa 23. tarih 15.12.2011...toplamaya ve beklemeye devam

kanakrep
10-04-2012, 15:40
ytd..arkadaşlar yaklaşık 5 aydır süre gelen yükseliş ve ettiğimiz karları düşünerek. kipa da %20-25, tebnk ta %60,dgate %50 fimzp te %50 allah bereket versin diyelim çıkalım....nakitte bekleyelim,kipa bekleye bilir ama diğerlerinde çıkmak mantıklı olur.herkese bol kazançlar,,,,,,akenerji,bolu çimento,prkab,aygaz,,bu kağıtları gündeminize almayı tavsiye ederim..HERKESE BOL KAZANÇLAR...

zıpkıncı
12-04-2012, 16:37
Neler oluyor bu teb'e böyle?

kanakrep
19-04-2012, 16:44
ytd..arkadaşlar yaklaşık 5 aydır süre gelen yükseliş ve ettiğimiz karları düşünerek. Kipa da %20-25, tebnk ta %60,dgate %50 fimzp te %50 allah bereket versin diyelim çıkalım....nakitte bekleyelim,kipa bekleye bilir ama diğerlerinde çıkmak mantıklı olur.herkese bol kazançlar,,,,,,akenerji,bolu çimento,prkab,aygaz,,bu kağıtları gündeminize almayı tavsiye ederim..herkese bol kazançlar...

dinleyenler paralarının üzerine bir %10 daha koymuş oldu...hele birde çıkıpta akenr gelselerdi bi %5 de ordan kazanacakalrdı...fmizp,dgate,tebnk %10 düştü

kanakrep
19-04-2012, 16:45
%5 de kipadan

kentuf
19-04-2012, 20:11
arkadaş altı ayda altı adet yazı yazılmamış topicte neyi alıp satıyorsun anlıyamadım ben pek açıklarmısın bu gayretinin arkasındaki sebep nedir neyin ispatıdır.belki adam sizi dinledi hisseden çıktı aygaz aldı.belki siz dediğiniz gün sattı 17 kademe yükseldi ordan.
2.00 dan 2.17 olduğunda sorun yokta tahta 1.85 e gelincemi bilmiş oldunuz bu hesapta.
satacak mal yok bu tahtada hep alacak adamlar var onun için başka kapıya.
2 milyar dolara teb mi olur.

pehh

kentuf
19-04-2012, 20:12
haa olur olmasına şuan piyasada mevcut .almayanı tabanda dövüyorlar.

kırmızı
04-05-2012, 13:49
2milyar 200 milyon sermaye ile 206 milyon kar trajik 12 aylıktı
bakalım 3 ayda değişen bir şey var olabilcek mi..çağrıya mal satan herkes mutlu mesut..fortis alımı kadar gereksiz alım görmedim hayatımda ..her ilde 2 yanındaki dükkanı almak neden ..sonrada yabancılar ülke tahvillerinde para batırdı falan..bu banka herkesten erken satın alma yaptı türkiyede şimdi durumlarına bak..başarısız yönetim borsadada yanlış tercih oluyor

Met_in
09-05-2012, 15:57
Ocak ayından beri bu yükseliş trendi aralığında gidip geliyor.Kırmızı ile gösterdiğim yerlerden dönüp yukarı gidiyor. Bu dikkatimi çektiği çin bugun 1,89 dan alım yaptım umarım yüzümü kara çıkartmaz. Yatırım tavsiyesi değildir sadece paylaşmak istedim.

http://www.hizliupload.com/di-A8LG3PPR.jpg

bbalik
10-05-2012, 17:49
Haber Detay

934 - 10.05.2012 17:38:48 - TURK EKONOMI BANKASI`NIN 2012/3 AYLIK KONSOLIDE OLMAYAN NET KARI 115.364.000 TL (2011/3 AYLIK:82.453.000 TL)

Met_in
19-05-2012, 22:47
Kesinlikle girilmeyecek bi hisse olduğunu gördüm. Kademeler arasında aşırı boşluklar oluyor.Örnek Alış 1,90 gözükürken satış 1,95 olabiliyor bi anda 1,95 ten 1,90 a geriliyor felan. Ya alıp uzun süre bekleyeceksiniz ya da hiç bulaşmayacaksınız. Ben kendi adıma şunu söylemek isterim elimdeki hisseleri satar bir daha da bu hisseye girmem. ve büyük harflerle YTD.

MichealMYERS
22-05-2012, 08:03
TEBNK TEKNIK ANALIZI 20.05.2012

HISSE MUKEMMEL SEKILDE TAHMIN ETTIGIMIZ CIZGIDE HAREKET ETTI !!!!!!

03.05.2012 TARIHLI PATTERN ANALIZIMIZIN HEDEFI OLAN 1.84 TL YI GECTIGIMIZ HAFTA GORDU. BU HAFTA DUSUSUN DEVAM ETMESI DURUMUNDA 1.73 TL YI GORUP. BU TEKNIK DESTEK NOKTASINDAN YUKARI YONLU TEPKI VERECEGINI DUSUNUYORUM.

TEKNIK DIRENC NOKTALARI SIRASI ILE 1.83 TL VE 1.96 TL DE.

!!!!!!!!!!!! PATERN VE TEKNIK DESTEK HEDEF NOKTASI 1.73 TL !!!!!!!!!!!!

http://img26.imageshack.us/img26/280/tebnk20052012.png (http://imageshack.us/photo/my-images/26/tebnk20052012.png/)

YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR

kanakrep
28-05-2012, 14:37
arkadaş altı ayda altı adet yazı yazılmamış topicte neyi alıp satıyorsun anlıyamadım ben pek açıklarmısın bu gayretinin arkasındaki sebep nedir neyin ispatıdır.belki adam sizi dinledi hisseden çıktı aygaz aldı.belki siz dediğiniz gün sattı 17 kademe yükseldi ordan.
2.00 dan 2.17 olduğunda sorun yokta tahta 1.85 e gelincemi bilmiş oldunuz bu hesapta.
satacak mal yok bu tahtada hep alacak adamlar var onun için başka kapıya.
2 milyar dolara teb mi olur.

pehh

sizler asla iflah olmazsınız.......acaba ben sattıktan sonra kaç ay geçti,yoksa uçtu mu kağıt da yetişemedimmi...sizler oldukça aç kalmayız

kanakrep
28-05-2012, 14:41

sayfa 23... tarih 15-12.2011 o tarihlerde bak bakalım bu hisseler ne kadardı..sat dediğimde ne kadardı

sarayköylü
11-06-2012, 16:17
tebnk... 1.88 üzerinde kaldığı sürece hedefi 2.04...ytd...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=159995064133806&set=o.312279835497991&type=1&theater

aksude
19-06-2012, 09:50
teknik yorum yapabilecek ortak var mı ?

kentuf
19-06-2012, 10:11

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ,hisselerdeki düşüşler olmasına rağmen bizim 4 hissemiz sapa sağlam durmaktadır...fmizp,tebnk,kipa,dgate..bu karmaşık havada sağlam durmak ve para kazanmak isteyenler takipe devam

ytd...arkadaşlar satıp nakitte bekleyin bence ..etyat.... takip edin euro yükselecek..saat 3.5ta borsada kıyım başlaya bilir...

evet doğru söylüyorsun
satıp nakitte bekleyin dedikten sonra tahta 1.60 tan 2.17 ye yükselmiş euroda düşmüş.
bu işi süper yapıyorsunuz

forumdandan şutlanmışsınız banlanmışsınız sanırım

hayırlı işler .iğneleyici konuşmamanı tavsiye ederim.

kentuf
19-06-2012, 10:14
teb topiği ile etyat gibi dümbelek bir kağıdın ne alakası var .git etyat ta yaz tavsiyeni.

kanakrep
25-06-2012, 10:26
teb topiği ile etyat gibi dümbelek bir kağıdın ne alakası var .git etyat ta yaz tavsiyeni.

senin zoruna giden nerdir anlamadım.etyat sadece o günlük bir kağıttı.euro içinde yunanistan avr.birliği şartlarında anlaşma sağlanmıştı.sen gibilerle çok karşılaştım sen ilk değilsin rahat ol

kanakrep
25-06-2012, 10:32
latek,doas,ıpeke,zoren de inceleme alanıma girmeye müsait...herkese bol kazançalr

ipek 2.20 idi ben yazdığım tarihte istersen yazdığım tarihe bak, doas 3.50 zahmet olmazsa bir rakamlara bak...dgate 1.99 du.fmizp 13-14 arasıydı.kipa 6.50 di..birde sen hisse tavsiye ette alalım bilader.ben etyatı 0. 84 alıp 1.05 satmışım o yazdığım günlerde..

kanakrep
25-06-2012, 10:36
bankalar arasında en eşeğine bağlamışız ganyanları.pehh.

ben çıktığımda sen gelmişsin...ben gelmeye hazırlanıyorum sana güle güle....BORSA MİNİ ETEK E BENZER..ÇOK ŞEY GÖZÜKÜR AMA GERÇEK GÖRMEK İSTEDİĞİNİ GÖSTERMEZ...çöpler ayrılsın

Ertuko
24-07-2012, 13:04
Merhaba,

Bu kağıtla ilgilenen kimse yok mu? Perşembe günü 1,83 maliyetle bana kağıdı itelediler, ne yapmamı önerirsiniz?

Bol kazançlar

aerius
02-08-2012, 21:45
TEB'IN ILK YARIDA NET KARI 243 MILYON TL OLDU

-TEB'IN, 2012 YILININ ILK YARISINDA NET KARI 243 MILYON TL, AKTIF BUYUKLUGU
40.6 MILYAR TL OLDU.
ISTANBUL (ANKA) - TEB'IN, 2012 YILININ ILK YARISINDA
NET KARI 243 MILYON TL, AKTIF BUYUKLUGU 40.6 MILYAR TL OLDU.
TEB’IN BUGUN
ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI'NDA (IMKB) YAYINLANAN 30 HAZIRAN 2012 TARIHLI
MALI TABLOLARINA GORE, BANKININ 2012'NIN ILK YARISINDA BRUT KARI 316.3 MILYON
TL’YE ULASIRKEN, VERGI KARSILIGI OLARAK AYRILAN 73.6 MILYON TL DUSULDUGUNDE
TEB’IN NET KARI 242.7 MILYON TL OLDU. BIR ONCEKI YILIN AYNI DONEMI ILE
KIYASLANDIGINDA NET KAR ARTISI YUZDE 115 OLARAK GERCEKLESTI.

-KREDILER YUZDE 17 ARTISLA TOPLAM 28.3 MILYAR TL'YE ULASTI-

TEB’IN
AKTIF TOPLAMI*40*MILYAR TL’YI ASARKEN, TOPLAM MEVDUATI ISE BIR ONCEKI YILIN
AYNI DONEMINE GORE YUZDE 40*ORANINDA*ARTARAK 25.1*MILYAR TL’YE ULASTI.
OZSERMAYESI 4.5*MILYAR TL OLAN BANKANIN, SERMAYE YETERLILIK RASYOSU YUZDE 14.2
OLDU. TEB’IN KREDILERI BIR ONCEKI YILIN AYNI DONEMINE KIYASLA YUZDE 17 ORANINDA
ARTARAK TOPLAM 28.3 MILYAR TL’YE ULASTI.*NAKIT KREDILERIN TOPLAM AKTIFLER
ICERISINDEKI PAYI, 2012*YILININ ILK*YARISINDA*YUZDE 70 SEVIYESINI ASARKEN, KOBI
KREDILERININ TOPLAM KREDILER ICINDEKI PAYI ISE YUZDE 45’E ULASTI.BANKANIN
TAKIPTEKI KREDI ORANI YUZDE 2.3*OLARAK GERCEKLESTI.

-TEB, TARIMIN
YANINDA-

TEB GENEL MUDURU VAROL CIVIL, BANKANIN ILK YARI FINANSAL
SONUCLARINA ILISKIN YAPTIGI ACIKLAMADA, MUSTERILERINE SUNDUGU HIZMETLERINI
CESITLENDIREREK ARTIRMAYA DEVAM EDEN BANKANIN, YENILIKCI URUNLERINI SEKTOREL
IHTIYACLAR DOGRULTUSUNDA GELISTIRMEYE DEVAM ETTIGINI SOYLEDI. TEB'IN, TARIMIN
TUM ALT KOLLARINDA ISLETME VE YATIRIM KREDILERI ILE URETICININ YANINDA YER
ALDIGINI SOYLEYEN CIVIL, TEB, HARMAN KART ILE DE URETICILERIN IHTIYACLARINI
FINANSE ETMEKTEDIR. HIZLI BIR YAPILANMA VE MODERNLESME SURECI ICERISINDE OLAN
TARIM SEKTORUNE HIZMET EDEBILMEK ICIN TEB TARIMSAL IS MODELLERINI SUREKLI
YENILEMEKTE VE ORGANIZASYON YAPISINI BUYUTMEKTEDIR. BANKAMIZ 2012 YILINDA DA
TARIMSAL ISLETMELERIN TUM IHTIYACLARINI KARSILAYACAK URUNLERE, BIRIM KATMA
DEGERI VE ULKE EKONOMISINE KATKISI YUKSEK OLAN SEKTORLERE YOGUNLASACAKTIR"
DEDI.

-TEB'IN URUN GAMINA, ALTININ YANI SIRA, GUMUS DEPO HESABINI DA
EKLEDIK-

TURKIYE'NIN GEREK TASARRUFLARIN ARTMASINDA, GEREKSE DE
ALTINA YAPILAN YATIRIMLARIN EKONOMIYE KAZANDIRILMASINDA ONEMLI BIR*KANAL OLAN
ALTIN BANKACILIGI ALANINDA 16 YILI ASKIN DENEYIME SAHIP OLDUKLARINI SOYLEYEN
CIVIL, BANKANIN ALTIN KREDILERINDEKI LIDER KONUMU ILE MUSTERILERINE VADELI VE
VADESIZ ALTIN DEPO HESABI, ALTIN DAMLA HESABI, B TIPI ALTIN FONU GIBI CESITLI
URUNLER SUNDUGUNU HATIRLATTI. CIVIL, BU ISLEMLERE ILAVE OLARAK GECTIGIMIZ
YILLARDA ALTINA BENZER SEKILDE YUKSEK GETIRI SAGLAYAN, ANCAK ALTINA KIYASLA
DAHA UCUZ OLMASI NEDENIYLE ALIM-SATIMI COK DAHA KOLAY OLAN GUMUS DEPO HESABININ
DA TEB'IN URUN GAMINA EKLENDIGINI VURGULADI.

-TEB'IN 30 HAZIRAN 2012
TARIHLI FINANSAL SONUCLARI

-NET KAR : 243 MILYON TL
-TOPLAM
MEVDUAT:* 25.1 MILYAR TL
-TOPLAM AKTIFLER: 40. 6 MILYAR TL
-TOPLAM
KREDILER: 28.3 MILYAR TL
-TAKIPTEKI KREDI ORANI: % 2.3 (ANKA)

(HMD/ES/HF)

19:03 02/08/2012
--ANKA--
hayırlı olsun....

aerius
02-08-2012, 22:08
Turk ekonomı bankası'nın 2012/6 aylık konsolıde net karı 238.829.000 tl (2011/6 aylık:118.435.000 tl)

-matrıks-

-matrıks-

doga66
03-08-2012, 15:02
Ak Yatirim ( http://www.akyatirim.com.tr ) Arastirma Bölümü Tarafindan Hazirlanan Sirket Haberlerinin Degerlendirilmesi Raporu:

TEB – OLUMLU Endekse Paralel Getiri - 2Ç12 de konsolide net karini 129 milyonTL olarak açikladi ve bizim 117 milyon TL kar beklentimizi ve piyasanin 123 milyon TLbeklentisini asti. Bankanin böylece ilk alti aylik dönemdeki net kari %102 artisaulasirken mzkaynak karliligi geçtigimiz yilin ayni dönemindeki %5,6’dan %10,7’ye çikti.Karin beklentimizin üzerinde gerçeklesmesi NPL satisi ile saglanan 16,9 milyon TL’likaktif satis karindan kaynaklaniyor. Bankanin kredilerdeki %8,0 büyümesi sektörün%5,4’lük büyümesinin üzerinde yer alirken, mevduatta saglanan %6,2 artis da sektörün%3,2 büyümesinin üzerinde görünüyor.

HARDMAN
07-08-2012, 03:53
Turk ekonomı bankası'nın 2012/6 aylık konsolıde net karı 238.829.000 tl (2011/6 aylık:118.435.000 tl)

-matrıks-

-matrıks-2ç bilançoların açıklandığı şu günlerde teb in açıklamış olduğu güzel kar, hem kendi sektöründeki hem cinsleri arasında hemde diğer sektör hisselerinin açıklanan kar-zarar durumları arasında çok anlamlı duruyor...düşük kar yada zarar açıklayan bilançolar geldikçe teb in 2ç karı daha bi önemli hale geliyor... ama malesef bu durum hisseye yansımış gözükmüyor...endexin coşkusuna bile nerdeyse zor ayak uyduruyor gibi...hayırlısı bakalım....

Ertuko
27-08-2012, 10:53
Bir banka kağıdı nasıl bu kadar hacimsiz olabilir aklım almıyor.Teknikten anlayan arkadaşın biri bu kağıdı yorumlayabilir mi acaba?

Bol kazançlar..

watermalon
27-08-2012, 11:01
Bir banka kağıdı nasıl bu kadar hacimsiz olabilir aklım almıyor.Teknikten anlayan arkadaşın biri bu kağıdı yorumlayabilir mi acaba?

Bol kazançlar..

Bu kagıdı,6 tl hedefle tutuyorum....Bılen bılır...

ytd

syg

Ertuko
27-08-2012, 11:06
Umarım hedefinize varırsınız, ben teknikten anlamam ama kağıda ilgi yok denecek kadar az gibi gözüküyor..

Bol kazançlar

HARDMAN
28-08-2012, 11:16
bu kagıdı,6 tl hedefle tutuyorum....bılen bılır...

Ytd

sygtarihinde o rakamları görmemiş...2006 ocak ayında 2.23 tl imiş fiyatı ...şimdi ise malum...bilenin bildiği ne olsa gerek, insan merak ediyor doğrusu...şu kısa sürede çoğu banka % 30 yaptı üstelik...

watermalon
28-08-2012, 12:55
tarihinde o rakamları görmemiş...2006 ocak ayında 2.23 tl imiş fiyatı ...şimdi ise malum...bilenin bildiği ne olsa gerek, insan merak ediyor doğrusu...şu kısa sürede çoğu banka % 30 yaptı üstelik...

Sıze gore 1+1=1/2 normal bır matematık ıslemı olabılırmı?

syg

ytd

HARDMAN
28-08-2012, 14:53
sıze gore 1+1=1/2 normal bır matematık ıslemı olabılırmı?

Syg

ytdne dediğiniz önceki mesajınızdaki gibi pek anlaşılır değil malesef....6 tl derken bölünmeden önce gördüğü rakamı kastediyorsanız, bu çok mantıksız olur...bu tahtanın 2 sahibi var biri teb diğeri city...ikiside birbirinden korkuyor, işte bu sebeple çoğu bankalar şu son rallide % 30 yükseliş sergilediği halde bu hisse yerinde saymıştır...üstelik fena sayılmayacak bir kar açıkladığı halde...saygılar...bide hedefinizin gerekçesi nedir, açıklarsanız memnun olurum, aydınlanırım...

argon
03-09-2012, 23:23
valla bıktırdı artık. imkb de ralliye katılmayan bir bu hisse kaldı. Yakında imkbnin hızı kesilir ibre aşağıyı göstermeye başlayınca ne olur çok merak ediyorum.

jans
20-09-2012, 22:15
"Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, orta ölçekli bankalar arasında bir konsolidasyon beklediğini söyledi." bu yorum 05.06.2012 tarıhınde yapılmıs yorum bankacılık sektorunun en guclu patroununda gelınce buna katılmamak mumkun degıl gıbı.

Sberbank gecen aylardan BNP Paribasın rusya operasyonunu % 70 ini almak ıcın BNP Paribasla anlastı. Yani Rusyada BNP Paribas ve Sberbank beraber hareket edecek.

Turkiyede Sberbank Denizbank ı satın aldı .Teb ve Denizbank orta olceklı 2 banka ve hakım hissedarlar Rusyada berber ortaklık banka yonetecekler.
Bu birliktelik orta vadede Turkiye operasyonlarını birlestırmeye kadar gıdebılır.

volkangoren8
27-09-2012, 15:07
bi bankanın işlem hacmi nasıl olurda bu kadar düşük olur?

kanakrep
28-09-2012, 15:03
çünki hisse değerli.ve dolaşımda az sayıda hissesi var onun içinde işlem olmuyor.ancak sıkılan daralan elindeki 5000-10000 lotu satıyor..yada piyasa göre 100.000-200000 lot satılıp alttan tekrardan alınıyor..herkes bir kıvılcım bekliyor....burlardaki hareketi takip etmek gerek..1.71 altına düşecek mi,yoksa burdan yukarı kırıcakmı.göstergeler ve imka aşağı diyor ama hacim bence beklemede

kanakrep
28-09-2012, 15:05
Y.t d.bu arada klasik olacak ben geldim ben boşa gelmem..2-3 gün bir takip süresi belirliycem...herkese bol kazanç.kimse yoksa ben orda olurum..

volkangoren8
02-10-2012, 16:13
daha yüksek kar açıklaması lazım,kendinden küçük bankalar,daha büyük karlar açıklıyolar..TEB Son dönemlerde baya aktif,6 ay içinde not arttırımı bekliyolar,not arttırımı bu hisseyi uçurur..Bi sorum var üstadlar,teb son 5 senedir temettü dağıtmıyo galiba,dağıtmıyosa nedeni nedir?

kanakrep
02-10-2012, 17:51
daha yüksek kar açıklaması lazım,kendinden küçük bankalar,daha büyük karlar açıklıyolar..TEB Son dönemlerde baya aktif,6 ay içinde not arttırımı bekliyolar,not arttırımı bu hisseyi uçurur..Bi sorum var üstadlar,teb son 5 senedir temettü dağıtmıyo galiba,dağıtmıyosa nedeni nedir?

bence çok güzel günler bizi bekliyor...ufak ufak biriktirmeye başladım kendi adıma..yavaş yavaş yatırımlarımı buralara yapacağım kendi adıma...şuan 14000 lot var..duruma göre 2.00 üreine atınca biraz daha almaya çalışacağım yada olası bir düşüş için beklemedeyim...ibreyi yukarı çevirdi bakalım görelim

volkangoren8
03-10-2012, 14:44
bu kağıt kıpırdamaz üstad,yavaş yavaş bi yükseliş olmaz,iyi bi haberle 1-2 gün tavan yapar sonra uyumaya devam eder

catoon2005
03-10-2012, 18:14
Piyasa yükselirken 1 kademe yukarı düşerken 4 kademe aşağı.Bu nasıl bir banka kağıdı anlamadım ????

catoon2005
03-10-2012, 18:53
TEBNK ve IMKB100 Karşılaştırması

http://img.photobucket.com/albums/v224/akpakp/tebnk.png

volkangoren8
04-10-2012, 13:01
hakkaten üstad,bankalar yükselirken ya yerinde sayıyo ya bir kademe artıyo,bankalar düşerken en çok düşenler arasında ya birinci ya ikinci..riski yaymak için 8 hisse senedi aldım,8ide aynı arkadaş,ben bu işi bilmiyorum:(..bu hisse senedini takip edenlere soruyorum,genel trendi nedir bu kağıdın?ilelebet böyle gidecekse satayım gitsin,20 günde yüzde- 7.88 kaybettim,nerden bulaştım şu kağıda

kanakrep
04-10-2012, 13:09
hala ortalama 1.71 ile kapattı.2.seans eğer toparlamazsa.1.60 değecektir.bence yeni alacaklar için yatırım yapılacak bir hisse.iyi hisseler böyle krizlerde toplanır..

YAKUP67
04-10-2012, 16:32
Fortis ve TEB birleşmesinden beri karlılığını artırmasına rağmen hala kağıt istenilen hareketi yapamadı diyeblirim.
Bunu Paribas ın sıkıntısına da bağlayabilirmiyiz bilemiyorum ancak Paribas Rusya ayağınının büyük bir hissesini şberbank a sattı.
Sonuç da TEB e bakarsak 6 aylık da yıllık karını yakalamış ve beklentide oluşturmaya başlamış gibi. 9 ve 12 Aylılarda iyi gelirse bunun kanıtlar. Takipde yarar var derim.
---------------------
Kesinlikle ve kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

p&f
10-10-2012, 15:06
iki uyduruk banka birleşip daha uyduruk bir banka oluşturursa ne olur? teb olur ...endeks 70 bine giderken teb tam tersine gider endeks 100 bin olursa 2 kademe gider...ytd..

YALCIN2004
16-10-2012, 19:25
Bakalım yarın beklenen sert tepkiyi verecek mi? TEB Yönetimi uyuyor sanırım. Bankanın değeri yerlerde sürünüyor, eriyor. :?

My I-Phone Talks and Writes

catoon2005
16-10-2012, 22:21
03 Eylül - 16 Ekim Arası takası azalanlar

http://img.photobucket.com/albums/v224/akpakp/tebnk-.jpg

catoon2005
16-10-2012, 22:22
03 Eylül - 16 Ekim Arası takası artanlanlar

http://img.photobucket.com/albums/v224/akpakp/tebnk-1.jpg

qurman
23-10-2012, 06:44
senin gibi bankanın ben taaaaaaaaa a...a koyayım....şerefsizin evladı ne boka beklersin.endeks rekora gidiyo sen kıpraşmadın bile...

volkangoren8
31-10-2012, 14:49
suç hissede değilki onu alan bizde..Günde 500 bin hacmi olan hisseye girersek olacağı budur..bankalar yüzde 100 yaptı bizimki yerinde sayıyor

alp-arslan
01-11-2012, 18:07
bu hisse orta vadede 2,5 tlyi rahat görür.temettü geliri neredeyse20 krş olur.hisse çok ucuz kaldı.şu anda 2.20 olmalıydı. haftaya böyle bir atak yapması gerek.

alp-arslan
01-11-2012, 18:13
hissede fitili ateşliyecek 9 aylık bilanço.eli kulağında umarım atak çok hızlı olur.borsada kar realizasyonlarından sonra bence tebnk ve diğer orta ölçekli bankaları alcaklar.hissenin büyük pay sahibi teb o satmıyor zaten sonrada citi gurup.citi topluyor. lanet olası docenin elinde çok az hisse var.onu bi çırpıda alabilirler.doçe türk piyasasından zaten defolup gidiyor.hisseyi baskılayan docebank.onunda pili bitmiş.

alp-arslan
01-11-2012, 18:15
ben 3 tl oluncaya kadar bekliyecem bunun içinde iki yılllık bir süre gerekebilir.temettüsü bana yeter.

aerius
01-11-2012, 21:17
03,09,2012-01,11,2012 arası TEB :2,520.751 lot almış..CITI:3,381,588 LOT satmış...CITI nasıl topluyor acaba?DEUTCHE:524,471 LOT satmış aynı tarih aralığında...

yukselc
07-11-2012, 12:38
tebnk'ın 2012 09 aylık konsolide olmayan karı 370.546.000 konsolide karı 376.470.000 tl'sı olarak açıklandı. hissenin yıllık kar beklentisine göre 2.24 ile 2.28 fiyat aralığına doğru hareketlerde bulunabileceğini düşünmekteyim.

seyis
07-11-2012, 14:00
küçük GARAN:)

esen kalın

yalin620
07-11-2012, 14:09
küçük garan oldugu dogru kar çok güzel gercekten en az 2,20 olması gerekiyor ...

alp-arslan
07-11-2012, 17:45
üçyıl bekliyecem bana göre en güvenilir ve en karlı banka.toplam 1o.bin liralık malım var.almışım 1.58 den.üçyılsonra 20 binlira olur bnde normal bir araba alırım. aklı olan teb alır derim. yinede ytd. şahsigörüşümdür.

alp-arslan
09-11-2012, 17:50
tebnk nın hisselerini garanti bankası alıyor?takas verileri çok ilginç?acaba TEB İ GARANTİMİ SATIN ALACK?yada birleşmemi var?
GÖRELİM MEVLAM NEYLER ,NEYLERSE GÜZEL EYLER.bizim yerliler satıyor.garanti bankası topluyor???????????????sanki haftaya tavan tavan gidecek gibi.bir mantık hocası olarak bişeyler seziyorum???????????hayırlısı bakalım.benim 10 binliralık 1,58 maliyetli hissem var üç yıl bu hissede kalacam.

alp-arslan
12-11-2012, 17:38
1.88 önemli direncini aşan hissede ilk hedef 2.21 daha sonra 2.60 lı fiatlar

bbalik
13-11-2012, 20:02
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. / TEBNK [] 13.11.2012 19:32:43

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi Sokullu Caddesi No:7A -7B Ümraniye 34768 İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Fitch Ratings tarafından açıklanan Bankamız kredi notu

AÇIKLAMA:
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Turk Ekonomi Bankası A.Ş.'nin (TEB) kredi notunu gözden geçirdi. Fitch Ratings tarafından açıklanan kredi notları aşağıdaki gibidir:

Uzun vadeli yerel para(TL): BBB+ (önceki BBB) Görünüm: Durağan
Kısa vadeli yerel para (TL): F3
Uzun vadeli yabancı para: BBB (önceki BBB-) Görünüm: Durağan
Kısa vadeli yabancı para: F2 (önceki F3)
Uzun vadeli ulusal notu: AAA(tur) Görünüm: Durağan
Bireysel kredi notu: bb+
Destek notu: 2

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

daca
13-11-2012, 23:43
Bakın bu çoook güzel bir haber, yarın ne tepki verecek merak ediyorum.

Halil64
14-11-2012, 08:20
14/11/2012 06:38

FITCH, 9 TÜRK BANKASININ KREDİ NOTUNU YÜKSELTTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu FITCH Rating, Türkiye'nin kredi notunu yapılabilir seviyeye yükselttikten sonra, 9 bankanın da kredi notunuyükseltti.

Fitch'ten yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Türkiye Kalkınma Bankası'nın uzun dönem yabancı para cinsinden kredi notları BB+'dan BBB-'ye, uzun dönem yerel para cinsinden notları BB+'dan BBB'ye yükseltildi.

Notların görünümü 'Durağan' olarak belirlendi.

Aynı bankaların kısa dönem yabancı ve yerel para notları B'den F3'e, desteknotları 3'ten 2'ye, destek derecelendirme tabanları BB+'dan BBB-'ye, Ulusal Uzun Dönem Notları 'AA+(tur)'dan 'AAA(tur)'a yükseldi.

Halkbank ve Vakıfbank'ın kıdemli teminatsız borçlanma ihraç notu BB+'danBBB-'ye çıkarılırken, Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın finansal kapasite notları bb+ olarak kaldı.

Vakıfbank'ın sermaye benzeri tahvil notu da BB olarak teyit edildi.

Fitch, T. C. Ziraat Bankasi A.S., Turkiye Halk Bankasi A.S., Turkiye Vakiflar Bankasi T.A.O. ve Turkiye Kalkinma Bankasi A.S.'nin kredi notlarının yükseltilmesinin Türk hükümetinin ihtiyaç durumunda bu bankalara destek sağlam kabiliyetindeki iyileşmesini yansıttığını belirtti.

FITCH, Türk Ekonomi Bankası(TEB), ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankasıve Türkiye Finans Katılım Bankası'nın uzun dönem yabancı para cinsinden kredinotlarını BBB-'den BBB'ye, uzun dönem yerel para cinsinden notlarını BBB'denBBB+'ya yükseldirken, görünümlerini 'Durağan' olarak belirledi.
Aynı bankaların kısa dönem yabancı para notları F3 olarak teyit edilirken,kısa dönem yerel para notları F3'ten F2'ye yükseltildi. Bankaların destek notu2, ulusal uzun dönem notu AAA(Tur) olarak teyit edildi.
Kuveyt Türk'ün kıdemli teminatsız borçlanma ihraç notu BBB-'den BBB'ye çıkarılırken, TEB'in sermaye benzeri tahvil notu BBB-, Türkiye Finans ve KuveytTürk'ün finansal kapasite bonu bb-, TEB'in bb+ ve ING Bank'ın BB olarak kaldı.

Yapı ve Kredi Bankası'nın uzun dönem yabancı para notu BBB-'den BBB'yeçıkarılırken, uzun dönem yerel para notu BBB olarak teyit edildi ve notlarıngörünümü 'Negatif' olarak belirlendi.
Yapı Kredi'nin kısa dönem yabancı ve yerel para notları F3, destek notu2 olarak teyit edildi. Ulusal uzun dönem notu AAA(Tur) olarak kalırken, notungörünümü 'Durağan'dan 'Negatif'e revize edildi.
Aynı bankanın kıdemli teminatsız borçlanma ihraç notu BBB-'den BBB'yeçıkarılırken, finansal kapasite notu bbb- olarak kaldı.

Fitch, YKB, TEB, ING, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans'ın kredi notlarının yükseltilmesinin ise Türkiye'de transfer ve korvertibilite risklerinin azalmasını, Ülke Tavanı notunun BBB-'den BBB'ye yükselmesini yansıttığınıbelirtti.
Fitch, bu bankaların yerel para cinsinden notlarının yükseltimesinin de Türkiye'nin ülke riskindeki azalmayı yansıttığını vurguladı.

Fitch, Ziraat, Halkbank, Vakifbank ve Kalkınma Bankası'nın notlarının Türkiye'nin kredi notlarında değişime duyarlı olduğunu ve yakın gelecekte bu notlarnda değişiklik beklemediğini vurguladı.

Fitch, YKB, TEB, ING, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans'ın notlarının ise ana ortak konumundaki bankaların notlarındaki gelişmelere karşı hassas olduklarının bu ana ortaklardan birinin notunda yapılacak çok kademeli bir indirimin bu bankaların notlarına da yansıyabileceğini ifadeetti.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

alp-arslan
21-11-2012, 20:43
en çok düşen banka hisse si şerefsizler oyun oynuyorlar.fransız malı değil mi herseye fransız.

oeza
11-12-2012, 10:22
Bu lanet kaadı aldığımda asyab ile fiyatı aynıydı, asyab ile şimdi arasında ,12 fark var. Almadan yazı tura atmak lazımmış.:grrr:

zıpkıncı
15-12-2012, 21:24
TEB'ci kaldı mı acaba? Bu hisse alanları hürana uğrattı.

uther
15-12-2012, 21:52
Hala buradayım. Beklentimin oldukça üstünde bir süre bekledim, ama her çeyrek bilançosunda karlılık artıyor. Yakında vitese geçer diye düşünüyorum (bu yıl satışın tamamlanmasının üstünden bir tam yıl geçtikten sonraki ilk yıllık bilanço olacak çünkü).

Bir de tahtadaki iki ana hissedarın birbirini baskılaması konusu yazılıyor sağda solda, görmüşsünüzdür. Bu kağıdın çok uzun süre bu şekilde sürünmesini, altyapısının güçlendirilmesine ve yabancıların yeni gözdesi yapılacak olmasına bağlıyorum.

Ayrıca iki seneyi aşkın zamandır hiç temettü vermemesi de artık dikkat çekici hale gelmiştir diye düşünüyorum. SPK'daki deprem, bu tip, insanların sermayelerinin üzerine yatma olaylarına son vereceği temennisi içindeyim. TEB de bundan payını alır muhakkak.

Tabii bütün bunlar kendi görüşlerim. İlk defa sürekli temettü aldığım ISCTR dışında bir kağıdı 2 buçuk seneyi aşkın süredir elimde tutuyorum, aynı şekilde beni şaşırtan ilk kağıt oldu... Beklentilerim doğrultusunda yatırımımı yaptım, şahsi düşüncemi de burada açıklıyorum. Hayırlısı ne ise o olsun elbette; hepimiz için...

zıpkıncı
16-12-2012, 14:35
Ben de 2010 Haziran ayından beri hisseleri tutuyorum. Bu hisse şimdi neden 3 TL değil, anlamış değilim. Bir gün gelecek 10 TL olacak belki. Ama ben olurmuyum içinde bilemem.

sturk16
15-01-2013, 15:42
takipe başladım. 2.18 den

kırmızı
23-01-2013, 16:59
4.663.346.000 tl özsermayesi var şirketin .piyasa değeri ise 4.805.570347 tl p/bv 1,03 .yakın zamanda orta ölçekli banka satışları 1,50 gibi gerçekleşmekte.hemde çok daha küçük olanları.ben alım planlıyorum.bu endekste 4,75 den repoda duracağıma bu fiyatlardan alım denerim.2,14 den öğleden sonra özel emir geçti.bu da yabancı satışının sonra ereceğini düşündürttü bana tartışmasız çok ama çok ucuz ..12 ayda karda toparlanma olur ve karlı hale gelirse tam bir turn araound story olur.skbnk bile 1,24 işlem görüyor .

kırmızı
24-01-2013, 07:50
2milyar 200 milyon sermaye ile 206 milyon kar trajik 12 aylıktı
bakalım 3 ayda değişen bir şey var olabilcek mi..çağrıya mal satan herkes mutlu mesut..fortis alımı kadar gereksiz alım görmedim hayatımda ..her ilde 2 yanındaki dükkanı almak neden ..sonrada yabancılar ülke tahvillerinde para batırdı falan..bu banka herkesten erken satın alma yaptı türkiyede şimdi durumlarına bak..başarısız yönetim borsadada yanlış tercih oluyor

04.05.2012 yazmıştım bunları.bir miktar yönetim ölü toprağını atmış gibi üzerinden.kendileri 1 yıl önce defter değerinden mal almışlardı.piyasalar gerilerken çağrıya cidii katılım olmuştu.özsermaye karlılığı istenen seviyelerde olmasada sanki bir miktar iyileşme trendine girmiş ..sabah ola hayrola demişler hayırlısı Allahtan

zıpkıncı
24-01-2013, 11:12
Hisselerin %90 üzeri TEB'de. Bu endekste hala bu fiyat. Sanki çıkmaz sokaktaymış gibi.
Bakalım N'olacak.

YTD

seyis
25-01-2013, 10:53
geçen yanlış bir hissenin topiğine şöyle yazmış ve sonrada silmiştim; "endeks hangi kılığa girerse girsin, bir müddet buralardayız"

evet, buralardayız..

esen kalın.

mail2uye
25-01-2013, 11:11
*credit suisse, teb için fiyat hedefini 2.19tl'den 2.45 tl'ye çıkardı, tavsiyesini 'endeks üstü getiri' olarak korudu

(25/01/2013 - 12:07:48)

accx
31-01-2013, 11:49
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi, Sokullu Caddesi, No: 7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0216) 635 35 35 - (0216) 636 36 36

Özet Bilgi : Bankamızın dolaylı iştirak hissesi edinimi ve Fortis Faktoring A.Ş. ile Bankamız iştiraklerinden TEB Faktoring A.Ş.'nin birleşme işlemleri hakkında

AÇIKLAMA:

Fortis Faktoring A.Ş. ile Bankamızın iştiraki olan TEB Faktoring A.Ş.'nin birleşmesi çalışmalarının başladığı ve birleşme öncesi gerçekleştirilecek hisse devri için 31.01.2013 tarihli Hisse Satın Alma Sözleşmesi'nin imzalandığı tarafımıza bildirilmiştir.
Hisse Satın Alma Sözleşmesi uyarınca, Fortis Faktoring A.Ş.'nin 14.500.000 TL nominal değerdeki hissesinin 14.499.996 TL'lik kısmı TEB Faktoring A.Ş. tarafından satın alınacaktır.
Söz konusu hisse devri sonucunda Bankamız, Fortis Faktoring A.Ş.'de dolaylı olarak %100 oranında pay sahibi olacaktır.
Açıklanan hisse devri sonrasında TEB Faktoring A.Ş. ile Fortis Faktoring A.Ş.'nin TEB Faktoring A.Ş. yapısı altında birleşmesi planlanmaktadır.

Söz konusu devir ve birleşme işlemleri, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Rekabet Kurumu'nun onaylarını müteakip gerçekleştirilecek olup, gelişmeler hakkında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII, No: 54 sayılı Tebliği kapsamında kamuya gerekli açıklamalar yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(31/01/2013 - 12:46:56)

jans
14-02-2013, 08:48
bugun BNP paribasın 2012 yıllık sonuclarını acıkladıgı sunumda cok ılgınc ve onemlı bır ayrıntı var ..

metın asagıdakı gıbıdır.Colakoglu Teb Holdıngdekı payının tamamını BNP Paribasa satmak ıcın bır secenegı var ve bu secenek
15/02/2012 den berı yurululukte.Burda bır mınum satıs degerındede bahsedılıyor.

Following the acquisition of Fortis Banque SA, an agreement foreseeing the merger of TEB and Fortis Bank Turkey was reached between BNP Paribas, the Colakoglu group (co- shareholder of TEB since 2005) and BNP Paribas Fortis. The merger of the two entities was voted on by the general shareholder's meetings of the two banks the 25 January 2011 and achieved the 14 February. The TEB governance principles were extended to the new entity which is consolidated using the proportional integration method. The Colakoglu group has an option to sell its share in TEB Holding, the holding company controlling TEB, to the BNP Paribas group at fair value starting from 15th February 2012. This option includes a minimum price on the historical stake of the Colakoglu Group of 1,633 millions Turkish Liras starting the 1st of April 2014.

accx
14-02-2013, 11:33
Teb'in 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 485.627.000 tl(önceki 206.675.000 tl)

(14/02/2013 - 12:33:20)

TEB'İN 2012 YILI KONSOLİDE NET DÖNEM KARI 476.430.000 TL(ÖNCEKİ 224.564.000 TL)

(14/02/2013 - 12:34:26)

jans
14-02-2013, 11:36
bugun bnp paribasın 2012 yıllık sonuclarını acıkladıgı sunumda cok ılgınc ve onemlı bır ayrıntı var ..

Metın asagıdakı gıbıdır.colakoglu teb holdıngdekı payının tamamını bnp paribasa satmak ıcın bır secenegı var ve bu secenek
15/02/2012 den berı yurululukte.burda bır mınum satıs degerındede bahsedılıyor.

Following the acquisition of fortis banque sa, an agreement foreseeing the merger of teb and fortis bank turkey was reached between bnp paribas, the colakoglu group (co- shareholder of teb since 2005) and bnp paribas fortis. The merger of the two entities was voted on by the general shareholder's meetings of the two banks the 25 january 2011 and achieved the 14 february. The teb governance principles were extended to the new entity which is consolidated using the proportional integration method. The colakoglu group has an option to sell its share in teb holding, the holding company controlling teb, to the bnp paribas group at fair value starting from 15th february 2012. This option includes a minimum price on the historical stake of the colakoglu group of 1,633 millions turkish liras starting the 1st of april 2014.

benım bu anlasmadan anladıgım kullanılması durumunda 01/04/2014 tarıhınden ıtıbaren colakoglu elındekı %27,5 dolaylı teb hısselerını bnp parbasa en az 1633 mılyon turk lırasına satma hakkı olacak bunda sanırm 2.70 lıraya en az teb hısselerını bnp e satabılecegı.burda bahsedılen mınımum taban yanı.bekleyıp gormek lazım ayrıca bu durumun kapta acıklanması gerekıyor

accx
15-02-2013, 09:32
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-AK YATIRIM, TEB İÇİN 2.30 TL HEDEF FİYAT İLE 'ENDEKSE PARALEL GETİRİ' GÖRÜŞÜNÜ KORUDU

Ak Yatırım, TEB için 2.30 TL hedef fiyat ile 'Endekse Paralel Getiri' görüşünü korudu.
Ak Yatırım ( www.akyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda, TEB için 2.30 TL hedef
fiyat ile 'Endekse Paralel Getiri' görüşünü koruduklarını bildirdi.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"Türk Ekonomi Bankası (TEBNK TI) – NÖTR Endekse Paralel Getiri – 4Ç12’de net
karını 101 milyon TL olarak açıkladı. Bankanın net karının 143 milyon TL olan kar
beklentimizin altında kalması son çeyrekte ortaya çıkan faaliyet gider artışı ve yeniden
yapılandırma giderlerinden kaynaklandı. Banka 2012 yılında 478 milyon TL kar elde
ederek, karını %112 artırdı. Buna paralel olarak özkaynak karlılığı dikkat çekici bir
artışla 2011’deki %5,3 seviyesinden 2012’de %10,1 seviyesine çıktı ancak henüz
sektörün ortalama %14,6 olan özkaynak karlılığının altında görünüyor. TEB için hedef
değer hisse başına 2,30 TL düzeyinde bulunuyor. %17 artış potansiyeli olan hisse için
‘Endekse Paralel Getiri’ görüşünü koruyoruz."

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(15/02/2013 - 10:20:32)

jans
15-02-2013, 14:03
Colakoglu gurubu ellındekı teb holdıng ve teb hısselerının satısı ıcın 15/02/2012 tarıhınden ıtıbaren baslayan bnp ye satma hakkı var ve bu satısın bu yıl ıcınde yapılması muhtemel.boyle bır anlasmanın varlıgı hakkında pıyasaya bır acıklama verılmeyısı ve bunun sadece bnp parıbas yıllık raporlarında dıpnot olarak gosterılmesı oldukca sasırtıcı.bu bence ıcsel bır bılgıdır ve bır sekılde ıcsel bılgı tarafların bırı tarafından acıklanmıstır.
Bu bılgının pıyasaya verılmesı durumunda teb as hısse fıyatlarına cıddı etkısı olacagından bu anlasmanın detaylarının kapta yayınlanması lazımdı.bu hak 15/02/2012 de baslamıs pekı ne zaman bıtecek.colakoglu bu hakkı kullanacak mı ?

jans
15-02-2013, 15:35
Bugun teb hısselerıne sahıp kac kısı 15/02/2012 tarıhıne baslayan bnp parıbas ıle colakoglu arasında olan hısse satıs opsıyon anlasması hakkında bılgısı var kac kısı bu satısın 01/04/2014 den ıtıbaren mınımum 2,70 tl hısse fıyatından yapılacagını bılıyor. Bırkac kısı belkı bılenler pozısyon alıyor.bende tesadufen bnp parıbas yıllık raporlarından ogrendım bu bılgıyı.
Bu onemsız bır bılgı degıl bellıkı bır nıyet var colakoglunun hısselerını bnp ye satmak ıcın ve bu nıyet uzerıne anlasma yapılmıs.bu nasıl oluyorsa kap da taraflar tarafından duyurulmuyor.bu hısse opsyonu kullanıldıgı anda cagrı durumu olusur buna ragmen bu bılgı turkıyede gızlenmıs fransada ıse acıklanmıs

uther
15-02-2013, 19:11
bugun BNP paribasın 2012 yıllık sonuclarını acıkladıgı sunumda cok ılgınc ve onemlı bır ayrıntı var ..

metın asagıdakı gıbıdır.Colakoglu Teb Holdıngdekı payının tamamını BNP Paribasa satmak ıcın bır secenegı var ve bu secenek

Following the acquisition of Fortis Banque SA, an agreement foreseeing the merger of TEB and Fortis Bank Turkey was reached between BNP Paribas, the Colakoglu group (co- shareholder of TEB since 2005) and BNP Paribas Fortis. The merger of the two entities was voted on by the general shareholder's meetings of the two banks the 25 January 2011 and achieved the 14 February. The TEB governance principles were extended to the new entity which is consolidated using the proportional integration method. The Colakoglu group has an option to sell its share in TEB Holding, the holding company controlling TEB, to the BNP Paribas group at fair value starting from 15th February 2012. This option includes a minimum price on the historical stake of the Colakoglu Group of 1,633 millions Turkish Liras starting the 1st of April 2014.

Sayın jans, bu alıntı 30 Haziran 2012 raporundan; yeni bir konu değil aslında. Açıkçası çoktan ayyuka çıkması gereken bir durumdu; ancak nedense donuk, hareketsiz, cansız bir görünüm sergileyen bankanın soluk sırlarından biri gibi...

2010 yılından beri bu hisseyi elimde tutuyorum, daha önce öngörülerime ilişkin birkaç yazı yazmıştım. Bu öngörülerden tutan tek şey, hissenin TEB ve TEB'e yakın kuruluşlar üzerinden toplanması oldu.

Anlamakta güçlük çektiğim asıl konu, Fortis ile birleşme öncesine kadar düzenli kar eden, temettü dağıtan, büyüyen firma, birleşmeden sonra adeta dondu kaldı. 14 Şubat'ta açıklanan bilanço, birleşme sonrası ortak faaliyetin ilk bilançosu oldu ve gerçekten bir hayal kırıklığı yaşattı yatırımcılara.

Türkiye'nin şu anda faaliyet gösteren en eski üçüncü ve aktif büyüklüğüne göre dokuzuncu sıradaki bankası olmasına, dünyada ilk on içindeki kurumsal bankacılık ekolüne karşın TEB'in bu ataleti yönetim zaafiyeti mi, yoksa fırtına önceki sessizlik mi, bunu hep beraber göreceğiz.

TEB'de beklentim büyük olduğu için, bankanın içinde bulunduğu koşullara dair tamamen kendi görüşümü yazdım, bu sebeple yatırım tavsiyesi değil, yatırımcı olarak kişisel düşüncemdir.

zıpkıncı
15-02-2013, 21:56
Bu hisseyi ben de 2010 dan beri tutuyorum. Endeks çok aşağılarda ve birleşme olmamış iken bir kaç defa 3 TL ye yaklaştı.
Ancak birleşmeden sonra tüm iyimser beklentilerin aksine yatırımcısına hayal kırıklığı yaşattı.

jans
15-02-2013, 22:18
Sayın jans, bu alıntı 30 Haziran 2012 raporundan; yeni bir konu değil aslında. Açıkçası çoktan ayyuka çıkması gereken bir durumdu; ancak nedense donuk, hareketsiz, cansız bir görünüm sergileyen bankanın soluk sırlarından biri gibi...

2010 yılından beri bu hisseyi elimde tutuyorum, daha önce öngörülerime ilişkin birkaç yazı yazmıştım. Bu öngörülerden tutan tek şey, hissenin TEB ve TEB'e yakın kuruluşlar üzerinden toplanması oldu.

Anlamakta güçlük çektiğim asıl konu, Fortis ile birleşme öncesine kadar düzenli kar eden, temettü dağıtan, büyüyen firma, birleşmeden sonra adeta dondu kaldı. 14 Şubat'ta açıklanan bilanço, birleşme sonrası ortak faaliyetin ilk bilançosu oldu ve gerçekten bir hayal kırıklığı yaşattı yatırımcılara.

Türkiye'nin şu anda faaliyet gösteren en eski üçüncü ve aktif büyüklüğüne göre dokuzuncu sıradaki bankası olmasına, dünyada ilk on içindeki kurumsal bankacılık ekolüne karşın TEB'in bu ataleti yönetim zaafiyeti mi, yoksa fırtına önceki sessizlik mi, bunu hep beraber göreceğiz.

TEB'de beklentim büyük olduğu için, bankanın içinde bulunduğu koşullara dair tamamen kendi görüşümü yazdım, bu sebeple yatırım tavsiyesi değil, yatırımcı olarak kişisel düşüncemdir.

Acıkcası ben dunku 12 aylık bnp paribas fınansal raporları ıcınde buldum ve gordum 02.08.2012 yılındakı 6 aylık rapordada dıpnot olarak ılk once yayınlanmıs dogru ancak kac kısı ıngılılızce ve fransızca yayınlnana bu raporların 150 sayfalık raporun 100 uncu sayfalarında bu dıpnotu bulabılmıs ve okumus belkı sen ben belıkde bır kac kısı daha.bu dogru degıl bu bılgının herkesın aynı anda ogrenmesı gereken bır bılgı ve kapta acıklama yapılarak bıldırımı yapılmalıydı .yakın tarıhte ray sigorta satısında dogan holdingede yuzde 20 pay ıcın satma opsıyonu verıldı ancak bu kapta acıklandı.BNP de bunu acıklamak zorunda ,Teb yatırımcı ılısıklerı Teb in boyle bır acıklama yukumlulugunu olmadıgını bıldırdı bugun.belkı haklıda olabılır ancak BNP nın bunun acıklaması daha dogru ama suanda kadar gerek gorulmemıs.SPK yada bu konuda sıkayette bulundum sahsen .

jans
15-02-2013, 22:38
burdan seslenıyorum Ben BNP Paribasın ve Colakoglunun aralarında yapmıs oldugu hisse satım opsiyon anlasmasını oldugunu bılıyorum , Colakoglu elındekı Teb holdıng ve teb hısselerını bnp parıbasa satma secenegı olan bır anlasma 15.02.2012 tarıhınden ıtıbaren yuruluge gırdı burda bu satımda taban fiyat 1633 mılyon turk lırası.ben pozısyon alıyorum bu anlasmanın varlıgından haberdar olmayan bır cok yatırımcı olabılır bu durumda ben avantaj sahıbı oluyorum.bu bır ıcsel bır bılgı ancak pıyasaya cıkmıs bu durumda bunun resmı olarak acıklanması zorunlu.

uther
16-02-2013, 08:02
burdan seslenıyorum Ben BNP Paribasın ve Colakoglunun aralarında yapmıs oldugu hisse satım opsiyon anlasmasını oldugunu bılıyorum , Colakoglu elındekı Teb holdıng ve teb hısselerını bnp parıbasa satma secenegı olan bır anlasma 15.02.2012 tarıhınden ıtıbaren yuruluge gırdı burda bu satımda taban fiyat 1633 mılyon turk lırası.ben pozısyon alıyorum bu anlasmanın varlıgından haberdar olmayan bır cok yatırımcı olabılır bu durumda ben avantaj sahıbı oluyorum.bu bır ıcsel bır bılgı ancak pıyasaya cıkmıs bu durumda bunun resmı olarak acıklanması zorunlu.

Aynı şekilde düşünüyorum. Bu konuda tüm yatırımcılar olarak sorumluluk sahibiyiz ve bilgilendirme hakkımızı aramalıyız. Köklü bir banka olmasına karşın TEB şu sıra ne yazık ki spekülatif bir görünüm sergilemek durumunda kalıyor. Donuk görünümlü ancak ne yapacağı bence belli değil-bugüne kadar yatay ve baskılanmış duran bu hisseyi, aniden fırlatabilirler de, birdenbire dibe de çekebilirler; şahsi fikrim nasılsa hisse büyük ölçüde kendi ellerinde ve ne zaman isterlerse-ama yakında, ama ileride-bunu bir fon kaynağına istedikleri zaman çevirebilirler düşünceme göre.

jans
16-02-2013, 09:34
Teb ın halka acıklık oranı son cagrıdan sonra % 4 sevıyelerıne gerıledı bu zaten tek basına sırket hısselerının ozellıkle fon ve buyuk yatırımcılarının gelmemesınde buyuk engel.gelenler zaten spekulatıf ıslemler yapıp cıkıyorlar.sırket hakım ortakları %95 ve uzerı paya sahıp oldukları ıcın heran sırketı borsa kotundan cıkartabılme hakkları var.bu hak ne zaman kullanılır kullanılmaz mı bellı degıl.boyle bır durumda borsa gelecegı bellı olmayan bır sırkete kım neden yatırım yapmsın.oncelıkle bnp colakoglunu teb hısselerını borsada halka acık tutumalarındakı gayenın ne oldugunu bılmek lazım.colakoglu tebdekı dolaylı 27,5 payını bnp parıbasa sattıktan sonra bnp cagrı yapıp sırketı borsadan cıkaracaktır bu benım kısısel gorusum ben teb ın ımkb macerasının 2014 ortasında bıtecegını dusunuyorum ..burda borsadan cıkarkende pay sahıplerıne colakogluna odedıklerı parayı sunacaklar en az oda bugunkı fıyata gore cok ıyı bır bedel olacak.

Kımılerı dıyecek kı bnp cagrı oncesınden teb hısselerını borsadan cıkarmayacagını beyan ettı.
yapılan acıklamayı tekrar okudugunuzda "su asamada" ıle baslayan bır ifade var.Yanı kapı acık kımse BNP ye sen borsadan cıkmayacaktın teyıt etmıstın dıyemez dıyemeyecek.

işçi74
16-02-2013, 11:03

Evet haklısın açık kapı var,lakin sizinde dediğniz gibi satması durumunda yada daha dogrusu neden satsın?

belki kurumlar tarafından toplanması,bu yönde düşündürebilir ama açıkca bir beyanat yok ...

diger taraftan dediğiniz ğibi İÇSEL bilği içerdiğini varsayarsak kapa bildirilmemeside şüphe götürmez bir konu..

cml
18-02-2013, 00:21
teb

http://b1302.hizliresim.com/16/l/k7cnz.png

sturk16
18-02-2013, 23:22
kar cok iyi geldi.

jans
20-02-2013, 22:14
Bırılerı hatasını gecte olsa anladı ve acıklamayı gondermıs kapa

TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. / TEBNK [] 20.02.2013 23:04:26

Özel Durum Açıklaması (Genel)

1 ÖMÜR ÖZTURAN YÖNETİCİ TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 20.02.2013 22:59:59
2 GÖKHAN KAZCILAR DİREKTÖR TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 20.02.2013 23:03:43

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi, Sokullu Caddesi, No: 7A-7B 34768 Ümraniye/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0216 635 35 35-0216 636 36 36
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 635 35 35-0216 636 36 36
Özet Bilgi : Haber ve söylentilerin doğrulanması.

AÇIKLAMA:
Internette yer alan haber ve söylentiler üzerine BNP Paribas, SPK Seri: VIII, No: 54 Tebliği'nin 18. Maddesi çerçevesinde konsolide finansal tablolarında aşağıdaki açıklamanın dipnot olarak belirtildiğini TEB'e teyid etti:
"Çolakoğlu Grubu, TEB'i kontrol eden holding şirketi, TEB Holding'deki hisselerini 15 Şubat 2012'den başlamak üzere adil değer üzerinden BNP Paribas grubuna satma opsiyonuna sahiptir. Bu opsiyon, 1 Nisan 2014'den başlamak üzere Çolakoğlu Grubunun eski hisseleri için 1,633 milyon Türk Lirası minimum fiyat içermektedir."

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

ariston
20-02-2013, 22:57
TEB Holding'in Türk Ekonomi Bankası'ndaki payı %55. Bir başka değişle çolakoğlunun elindeki TEB holding hisseleri TEB Bankın %27,5 ine denk geliyor. 1,633 /0,275 = 5938 milyon TL TEB holdingin tamamı için biçilen değer. Net değeri borç ve diğer alack durumlarını da bilerek hesaplayabiliriz. Çolakoğlu bunlara hakim ama biz hakim değiliz.

Eğer TEB Holding bilançosunu yayınlasalar TEB bank'ın oradaki değerini görebilirdik. Diyelim bşka faaliyeti ve ortaklığı olmayan bir şirket olsa o zaman, TEB Bank piyasada muhtemel çağrıya karşı iskontolu duruma geçer sanki.

Bence SPK TEB Holding'e aynı GSRAY'daki gibi bir ceza verebilir. Bu anlaşmayı daha önceden neden bildirmediniz diye. Mesela TEB Bank bir ara geçen yıl 1,30 ları görmüş. Bu opsiyon bilinse belki o kadar düşmezdi. İşlemin tarihini vermeleri lazım.

Açıklamayı da gece yarısı göndermişler. İnternetteki söylenti demeleri de ilginç. Söylenti gerçektir demişler yani.

Sığ hissede son günlerde işlem hacminin artması da düşündürücü.

Şahsi görüşüm Çolakoğlu hissesini bu fiyata satmaz, aynı Karamehmet gibi devam edebilir.

19- Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler (09.07.2012 10:00:58)
Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%)
BNP PARIBA SA 1.120.823.000,00 50,84
ÇOLAKOĞLU GRUBU 606.207.000,00 27,50
FORTIS BANK SA /NV 376.584.000,00 17,08
DİĞER 1.220.000,00 0,06
HALKA AÇIK PAY 99.556.000,00 4,52
TOPLAM 2.204.390.000,00 100,00

jans
20-02-2013, 23:21
teb holdingin bılancosuna teb in ınternets sıtesınden ulasılabılıyor.sanırım en son 2012 9 aylık bılanco var.
teb holdingin degerinin teb as belırlıyor teb holdingin ıcınde kayda deger baska varlık yok. anlasmadakı fiyat mınımum deger ongorulmus burda colakoglu kendını bırlesemden berı garantıye almıs .turkıyede bır krız olsa bankalara bısey olsa colakoglu bnp den pasa pasa en az 1633 mılyon tlyı alabılıyor. bu kabaca bugun tebı 2.70 tlye satmaya denk gelıyor. colakoglu yarında 3 lıradanda teb hısselerını satabılır engelı yok ancak en az 2.70 e garantısı var.zaten temmettuler kontrol hakkı vs bu satısda 3 lıranın uzerınde satıs olur

jans
20-02-2013, 23:35
Çolakoğlu TEB'i bu fiyata satabilir
Türk Ekonomi Bankası'nda (TEB) Fransız BNP Paribas ile eşit ortaklığa sahip Çolakoğlu Grubu'nun birleşme sonrasında yaptığı anlaşmanın detayları netleşti.
Aslında detaylar öncesinden de netmiş, fakat bizler Türk basını olarak bu anlaşmanın maalesef bir yıl gecikmeli olarak farkına varabildik.
Detaylar, Fransız BNP Paribas'nın 2012 yılı bilançosunun açıkladığı Finansal Raporu'nda yer alıyor.
Buna göre, Çolakoğlu Grubu'nun 15 Şubat 2012 tarihinden bu yana, belirlenecek bir "adil fiyat" üzerinden TEB'in çatı kuruluşu olan TEB Holding'deki hisselerini Fransız ortağına satma opsiyonu bulunuyor.
Opsiyon anlaşması aynı zamanda, 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Çolakoğlu Grubu'nun hisselerini satmak istemesi halinde, BNP Paribas'nın minimum 1 milyar 663 milyon Türk Lirası ödeme garantisini de içeriyor. Yani bu tarihten itibaren Çolakoğlu Grubu "Satıyorum" derse, Fransız ortak bu fiyatı ödeyeceğini garanti ediyor.

PİYASA DEĞERİNİN ÜZERİNDE

TEB, Türkiye'nin son dönemde gördüğü en başarılı birleşme operasyonlarından birinin altına imza atmış ve piyasa değerini de yükseltmiş durumda.
20 Şubat 2013 kapanışı itibariyle TEB'in piyasa değeri, 4 milyar 386 milyon TL.
Çolakoğlu Grubu ile BNP Paribas, TEB Holding'de eşit ortak konumunda. TEB Holding'in bankadaki payı yüzde 55. Buradan hareketle, TEB Holding'in TEB'deki hisselerinin piyasa değeri 2 milyar 412 milyon TL'ye denk geliyor. Eşit ortaklık temelinde bakıldığında, Çolakoğlu Grubu'nun elindeki hisseler yaklaşık 1.2 milyar lira seviyesine işaret ediyor. Bu durumda 1.633 milyar liralık opsiyon, mevcut fiyatın yaklaşık 430 milyon lira üzerine denk geliyor.

ELDEN ÇIKARMA İŞTAHINA BAĞLI

Çolakoğlu, bu fiyatlar dahilinde elindeki hisseleri elden çıkarmayı düşünür mü, şimdiden bilmek çok mümkün değil. Bankanın piyasa değeri o zamana kadar nasıl şekillenecek, muhtemelen buna bağlı olacak.
Bu yılın potansiyel karını, olası temettüyü ve piyasa değeri üzerine etkisini dikkate alırsak piyasa değerinin opsiyon tarihine kadar artma ihtimali var. Üstelik, bu tür satışlarda kontrol primini de fiyata dahil ederek bakmak gerekiyor.
Mevcut fiyatlar üzerinden, opsiyonu kullanma potansiyeli var gibi görünüyor. Ancak sadece şu anki tabloya bakarak "Çolakoğlu Grubu bu opsiyonu kullanır ya da kullanmaz" demek çok kolay değil. Çünkü grubun bankacılık sektöründe kalma iştahı, bankanın gelecek planlarına ve ulaşabileceği piyasa değerine yönelik projeksiyonları gibi birçok parametre de bu kararda etkili olacak.
Grubun bakışı bankacılıkta ve ortaklıkta devam yönünde ise bu rakam şu an gösterdiği potansiyele rağmen Çolakoğlu için cazip olmayabilir.
Veya grup, 1 Nisan 2014 tarihine gelindiğinde sonraki iş planlamasına bağlı olarak hissesini bu fiyattan satma kararı alabilir.

GÖZDEN KAÇAN ÖNEMLİ ANLAŞMA

Bu bilgi aslında, BNP Paribas'nın 2011 yılı Faaliyet Raporu'nda da aynı şekilde yer alıyor. Ancak açıklama maalesef Türkiye'de hiçbir ekonomi gazetecisinin dikkatini çekmemiş.
Birçok yatırımcı ve konuyla ilgili kişinin de gözünden kaçmış.
Konuyla ilgili olarak TEB yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri Birimi ile de görüşme imkanımız oldu. Anlaşmanın bir opsiyon anlaşması olduğunu, bir gerçekleşme lmadığını, dolayısıyla tebliğ gereği Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirim yükümlülüğü barındırmadığını ifade ettiler.
Anlaşma detayının BNP Paribas'nın finansal raporunun dipnotlarında yer almasının ise kurum ödeme yükümlülüğü altına girdiği için zorunlu olduğunu aktardılar.

Sözün özü, Çolakoğlu Grubu'nun şu an itibariyle karşılıklı belirlenecek bir fiyat üzerinden hisselerini satma opsiyonu var. Eğer şu anda istemezse, hisseleri dilediği taktirde 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren 1.633 milyar TL minimum fiyat üzerinden karşı tarafa satabilir.
Bu satış bu fiyat üzerinden gerçekleşir mi, ya da daha doğrusu Çolakoğlu Grubu tarafından bir satış gerçekleşir mi, görmek için önümüzde uzun sayılabilecek zaman var...

TEB HOLDİNG'DE HİSSEDARLIK YAPISI

accx
25-02-2013, 11:16
YENİLEME-REKABETİ İHLAL EDEN 12 BANKANIN SÖZLÜ SAVUNMASI BAŞLADI

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren ve rekabeti sınırlayıcı
eylemlerde bulunma suçundan Rekabet Kurumu tarafından 12 bankaya
açılan soruşturmanın sözlü savunması alındı. 2 gün sürecek olan
soruşturma 4 grup halinde dinlenecek. Soruşturma sonunda nihai kararı
verecek olan Rekabet Kurumu, son kararı 12 Mart'ta açıklamayı
planlıyor. Soruşturma hakkında kısa bilgi veren Rekabet Kurumu Başkanı
Nurettin Kaldırımcı, bazı bankaların savunmalarını gizli yapacaklarını
söyledi.
Soruşturma heyeti adına konuşan Burcu Can, Akbank, Denizbank,
Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, INC Bank, İş Bankası,
TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası'nın 2007 ve 2011
yılları arasında, mevduat hizmetlerinde uygulanacak azami faiz
oranlarının, kredi hizmetlerine ilişkin faiz oranlarında yapılacak
artışların ve kredi kartı hizmetlerine ilişkin olarak ücret ve
komisyonların birlikte belirlenmesi konusunda uzlaştıklarının tespit
edildiğini söyledi. Soruşturma heyeti, elde edilen delillere ek olarak
bankaların faiz oranlarından daha yüksek oranlarda kredi
kullandırıldığı ve kredi kartı hizmetlerinde yüksek oranlarda ücret ve
komisyonların uygulandığının tespit edildiğini bildirdi. Soruşturma
heyetinin açıklaması ardından basın mensupları salondan çıkarıldı.
Soruşturmanın devamını basın mensupları dışarıdan kamera ortamıyla
izledi. Soruşturma heyetinin açıklamasından sonra konuşma yapan
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın,
bankacılık sektörünün şeffaf olduğunu söyledi. Rekabetin en yoğun
olduğu sektörün bankacılık sektörü olduğunu söyleyen Aydın, bankaları
yakından izleyen düzenleyici ve denetleyici kurumlar arasında yakın
işbirliği yapılmasını talep etti. Aydın'ın ardından bankaların
temsilcileri tek tek savunmalarını yaptı.
Rekabet Kurulu bankaların kartel suçu işlediğini kesinleştirirse,
bankalara geçen yıl kazandıkları Gayri Safi Yurtiçi Hasıla
(GSYİH)'sının yüzde 2 ile yüzde 4'ü arasında ceza kesilecek.
(CİHAN)

(25/02/2013 - 12:06:34)

accx
26-02-2013, 19:40
Savunmalar bitti, karar 12 Mart'ta

Rekabet Kurumu'nun bazı bankaların faiz oranları ile ücretleri birlikte belirledikleri gerekçesiyle 12 banka hakkında başlattığı soruşturmada iki gündür devam eden sözlü savunma oturumları tamamlandı; karar 12 Mart'a kadar açıklanacak.
Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı oturumun ardından yaptığı açıklamada, kararın 12 Mart saat 1400'e kadar açıklanacağını; tarihin daha öne çekilmesi durumunda açıklamanın kurumun internet sitesinde yapılacağını söyledi. Sözlü savunma toplantısında banka temsilcileri, bankaların birlikte hareket ettikleri iddialarını reddettiler.
Rekabet Kurulu soruşturma heyeti tarafından hazırlanan 3 Ağustos 2012 tarihli raporda, 2007-2011 dönemini kapsayan soruşturmada, 12 bankanın tamamı veya bazılarının mevduatta uygulanacak azami faiz oranlarının, kredi faiz oranlarında yapılacak artışlarının, kredi kartı hizmetlerine ilişkin olarak ücret ve komisyonların birlikte belirlenmesi konusunda uzlaştıkları; kamu sermayeli bankalar tarafından bazı kamu kuruluşlarının mevduatları için açtıkları ihalelerde danışıklı teklif verildiği yönünde tespit ve değerlendirmeler yer alıyor.
Rekabet Kurumu bu kapsamda Akbank, Denizbank, Finansbank, HSBC, ING Bank, TEB, Garanti Bankası , Halk Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi , Ziraat Bankası, Garanti Ödeme Sistemleri ve Garanti Konut finansmanı danışmanlık hakkında soruşturma açmıştı.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/sa...#ixzz2M21PgeEN

accx
28-02-2013, 13:55
Cı ratings, teb'in yabancı para cinsinden kredi notunu bb'den bb+ seviyesine çıkardı, görünüm 'durağan'

(28/02/2013 - 14:41:03)

accx
01-03-2013, 17:13
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Adres TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mah., Sokullu Caddesi, No:7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 6353535

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 6363636

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Olağan Genel Kurul Toplantısı

EK AÇIKLAMALAR:

Olağan Genel Kurul toplantısına bizzat veya vekalet yoluyla fiziken katılacak ortaklarımızın
- Kimlik belgelerini ve/veya vekaletnamelerini,
- Tüzel kişi ortaklarımızın, temsille görevlendirdikleri kişiye ait yetki belgelerini
ibraz ederek en geç Genel Kurul Toplantı Başkanlığı’nın oluşturulmasına kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Vekaletnamelerin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: IV, No: 8 sayılı Tebliği hükümlerine uygun olarak düzenlenmesi, notere tasdik ettirilmesi veya noter tasdikli imza sirkülerinin vekaletnameye eklenmesinin zorunlu olduğunu bildiririz.
Genel Kurul toplantısına elektronik ortamda şahsen veya temsilcileri aracılığıyla katılmak isteyen pay sahipleri, MKK tarafından sağlanan Elektronik Genel Kurul Sistemi (“EGKS”) aracılığıyla, “Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik”te belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde Genel Kurul toplantısına elektronik ortamda katılabileceklerdir.
EGKS üzerinden genel kurula doğrudan katılım veya temsilci atamak için e-MKK Bilgi Portalına kaydolunması, güvenli elektronik imzaya sahip olunması gerekmekte olup, destek eğitim bilgilerine e-MKK Bilgi Portalı’nın EGKS özel alanından erişilebilecektir.

Karar Tarihi 01.03.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 25.03.2013 10:00

Adresi TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mah., Sokullu Caddesi, No:7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Gündem 1- Açılış ve Toplantı Başkanlığı?nın teşkili,
2- Toplantı tutanağını imzalamak üzere Toplantı Başkanlığı?na yetki verilmesi,
3- 2012 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetçiler Raporunun okunması, müzakere ve tasvibi,
4- 2012 yılına ait finansal tabloların okunması, müzakere ve tasdiki
5- Yönetim Kurulu üyeleri ile denetçilerin 2012 yılı işlemlerinden dolayı ibra edilmeleri,
6- Karın dağıtımı konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi, kabulü veya değiştirilerek kabul yahut reddi hakkında karar alınması,
7- Bağımsız Denetleme Kuruluşunca düzenlenen yıllık denetleme raporu özetinin okunması ve 2013 yılı finansal tablolarının denetlenmesi için Yönetim Kurulunca önerilen bağımsız denetim kuruluşunun seçilmesi hakkında karar ittihazı,
8- Yönetim Kurulu'ndan ayrılan üyelerin yerine T.T.K. 363. maddesi gereğince yapılan tayinlerin onaylanması hakkında karar ittihazı,
9- 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu?na uyum kapsamında Bankamız Ana Sözleşmesinin tadili hakkında karar ittihazı,
10- Yönetim Kurulu üyelerine ödenecek ücret ve huzur hakkı gibi hakların belirlenmesi,
11- Yönetim Kurulu üye sayısının ve görev sürelerinin saptanması ve seçimlerinin yapılması,
12- Genel Kurulun çalışma esas ve usullerine ilişkin olarak Yönetim Kurulunca hazırlanan iç yönergenin onaylanması hakkında karar ittihazı,
13- 2012 yılında Bankamızca yapılan bağışlar hakkında Genel Kurul?a bilgi verilmesi ve 2013 yılında yapılabilecek bağışın azami tutarı konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi, kabulü veya değiştirilerek kabul yahut reddi hakkında karar alınması,
14- Ücretlendirme Politikası hakkında Genel Kurul?a bilgi verilmesi.?

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=263297

IMKB

(01/03/2013 - 18:11:02)

accx
01-03-2013, 18:50
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Adres TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mah., Sokullu Caddesi, No:7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi 2012 Yılı Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

EK AÇIKLAMALAR:

Bankamızın 2012 yılı net bilanço kârını teşkil eden TL.485.629.261,06’den, ekli tabloda belirtildiği şekilde TL.24.281.463,05 I. tertip kanuni yedek akçe, TL.0,40 kurucu intifa senedi sahiplerine dağıtılan kar ve TL.0,04 II. tertip kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan TL.461.347.797,57 bakiye karın tamamının olağanüstü yedek akçeye aktarılmasının, 2013 yılı içinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında ortaklarımızın onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 01.03.2013

Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 25.03.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

TEBNK(Eski),TRATEBNK91N9 0,0000000 0,0000000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

TEBNK(Eski),TRATEBNK91N9 0,000 0,00000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=263321

IMKB

(01/03/2013 - 18:34:04)

accx
04-03-2013, 14:16
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. / TEBNK, 2013 [] 04.03.2013 14:43:29

Kayıtlı Sermaye İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Telefon 216 - 6353535
Faks 216 - 6363636
Özet Bilgi Kayıtlı sermaye tavanı izni.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 01.03.2013
İlgili İşlem KST Geçerlilik Tarihi Güncellemesi
Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 2.204.390.000,00
Talep Edilen Kayıtlı Sermaye Tavanı Geçerlilik Tarihi 31.12.2017
Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No Madde 5

EK AÇIKLAMALAR:
Kayıtlı sermaye tavanı izni.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

accx
05-03-2013, 17:11

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mah., Sokullu Caddesi, No:7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0216 635 35 35 - 0216 636 36 36

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 635 35 35 - 0216 636 36 36

Özet Bilgi : Bankamız Esas Sözleşme değişikliği ve başvurular hakkında

AÇIKLAMA:

Bankamız Yönetim Kurulunun 5 Mart 2013 tarihli kararı çerçevesinde kayıtlı sermaye sistemine tekrar dahil olmak ve 2.204.390.000,- TL'lik (İkimilyarikiyüzdörtmilyonüçyüzdoksanbin Türk Lirası) kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresinin 2013-2017 yılları olarak güncellenmesi amacıyla Bankamız Esas Sözleşmesi'nin 5. maddesinin ve bunun yanında 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'na uyum sağlanması amacıyla Bankamız Esas Sözleşmesi'nin diğer tüm maddelerinin 1 Mart 2013 tarihli özel durum açıklamamız ekinde yer alan tadil metninde belirtildiği şekilde değiştirilmesine, bu konuda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na yapılan başvuruların yenilenmesine oy birliği karar verildi.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=264215

IMKB

(05/03/2013 - 18:04:06)

haytaci
13-03-2013, 16:28
sağlam duruyor endekse rağmen. izlemedeyim.

yatırım tavsiye değildir. !

accx
15-03-2013, 08:39
SPK, TÜRK EKONOMİ BANKASI'NIN KAYITLI SERMAYE SİSTEMİNE GİRMESİNİ ONAYLADI

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Türk Ekonomi Bankası'nın kayıtlı
sermaye sistemine girmesini onayladı.
SPK Haftalık Bülteni'nde konu ile ilgili yer alan karara göre,
Banka'nın kayıtlı sermaye tavanı 2 milyar 2014 milyon 390 bin TL olarak
belirlendi.
23.01.2008 tarihinden önce kayıtlı sermaye sistemine geçmiş olan fakat
esas sözleşmelerini Seri: IV, No: 38 Tebliği hükümlerine uygun hale getirerek
yetki sürelerini belirlemedikleri için 23.01.2013 tarihi itibariyle kayıtlı
sermaye sisteminden çıkmış sayılan söz konusu ortaklıkların tekrar kayıtlı
sermaye sistemine geçişlerine de izin verildi.

(15/03/2013 - 08:25:28)

accx
16-03-2013, 10:59
Bankalara aslında büyük ceza verilmiş!

Rekabet Kurumu'nun bankalara verdiği cezanın detayları ortaya çıktı. Bir bakan araya girerek bankaların cezasını düşürdü!

Ankara bir Bakan’ın araya girerek bankalara Rekabet Kurumu tarafından kesilecek cezada büyük indirim yaptırdığı kulisi ile çalkalanıyor. Vatan'dan Gülümhan Gülten'in haberine göre, Rekabet Kurumu bankalara 1.1 milyar liralık toplam ceza keserken, aslında Rekabet Kurumu’ndan çıkacak cezanın 3.8 milyar lira olduğu konuşuluyor. Ancak bir telefonla cezanın tam 2.7 milyar TL düştüğü ifade ediliyor.
Önce ödeme, sonra dava
Piyasaların uzun zamandır merakla beklediği bankalar hakkında yürütülen ‘Rekabet’ soruşturması geçen hafta sonuçlanmıştı. Cezaya yönelik beklentiler 1 milyar TL ile 4 milyar TL aralığında değişiyordu. Fakat gelen ceza 1.1 milyar TL ile tahminlerin en alt sınırına yakın gerçekleşmişti.
Rekabet Kurumu’nun kestiği cezayı haksız bulan bankalar Kabahatler Kanunu’na göre yüzde 25 oranındaki indirimden faydalanmak için 30 gün içerisinde cezaları ödeme yoluna gidiyor. Bankaların ödemeyi yaptıktan sonra cezalara yargı yoluyla itiraz etmeleri bekleniyor. Tüm bankaların yüzde 25’lik indirimden faydalanmaları halinde kesilen 1 milyar 116 milyon TL’lik toplam ceza 280 milyon TL’lik düşüşle 837.7 milyon TL’ye inecek.
Bu arada Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, bankalara yönelik yürütülen soruşturmanın gerekçeli kararının 2-3 ayı bulabileceğini söyledi.
Bankalara cezadan sonra ‘rekabet’ koruması geliyor
Rekabet Kurumu’nun geçtiğimiz hafta bankalara kestiği toplam 1.1 milyar liralık cezanın ardından ekonomi yönetimi bankalara ‘rekabet koruması’ getirmeye hazırlanıyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın düğmeye bastığı ve çalışmanın genel çerçevesinin hazırlandığı öğrenildi.
Buna göre yasal olarak getirilecek muafiyet bankalara değil, ‘işlemlere’ olacak. Bu kapsamda ‘finansal aracılık işlemleri’ vb. bir tanım üzerinde çalışılıyor. Söz konusu muafiyetin sağlanması amacıyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun‘un 4. ve 5. maddelerinde yapılacak değişikliğin, bir Torba Yasa’ya eklenmesi planlandı.
Öte yandan aynı kanunun 5. Maddesi’nde yapılacak bir eklemeyle bankalara getirilecek muafiyetin kurumun çıkaracağı bir tebliğle düzenlenmesi seçeneği de, hukuken istenilen sonucu verip veremeyeceği değerlendiriliyor. Rekabet Kurulu’nun 12 bankayla ilgili rekabet ihlali kararından kısa süre önce Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “Ciroyu yüzde 10 ile çarptığınızda çok büyük rakamlar çıkıyor. Belirsizlik oluşturuyor. Eğer mevzuatı eksikse gerekli düzeltmeler yapılacak” demişti.
Torba’ya eklenecek
Rekabet Kurulu’nun kararında bankaların mevduat, kredi ve kredi kartı hizmetleri alanında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesi’nin ihlal edildiği gerekçesiyle 1.1 milyar liralık ceza vermişti. Kanunun sözkonusu 4. maddesinde yapılacak bir değişikliğin Meclis’te görüşülecek bir torba yasaya eklenerek bir an önce yasalaşması üzerinde duruluyor. Halen Meclis’te bulunan ve önümüzdeki günlerde Meclis’e sevkedileceği bilinen torba yasa tasarıları bulunuyor.
Rakamlar BDDK’dan cezalar Rekabet’ten
Rekabet Kurulu’nun verdiği ve 5 milyar lira beklenirken, 1.1 milyar lira olarak kararlaştırılan cezaların ardından BDDK çıktı. Rekabet Kanunu’na göre cironun yüzde 10’u olarak tarif edilen ceza konusunda bankacılık sisteminin ciro hesabıyla ilgili tartışma yaşanmıştı. Bu kapsamda BDDK ile Rekabet Kurulu yetkililerinin ortaklaşa bir çalışma yürüttüğü, her bir banka bazında rekabet ihlali olduğu iddia edilen işlemlerle ilgili kazançların BDDK tarafından hesaplanarak Rekabet Kurulu’na verildiği belirtiliyor. Buna göre örneğin X bankasının kredi kartıyla ilgili işlemlerden kaynaklı rekabet ihlali kararına ilişkin BDDK, o bankanın ilgili dönemde o işlemlerle ilgili ‘turn over’ rakamlarını hesapladı.
Tek tek bankaların iddialara konu olan işlemlerden kaynaklanan kazanç oranı tespit edildi. Böylece Rekabet Kurulu’nun bankalara kestiği cezaların tutarları da bu sayede düşük kaldı.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/bankalara-aslinda-buyuk-ceza-verilmis/328815#ixzz2Ngtj9HtP

accx
16-03-2013, 11:13
Geçen hafta bankalara 1.116 milyar TL ceza veren Rekabet Kurumu ikinci kez uyardı: Yine yaparsanız yine ceza veririz

Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, bazı bankaların, "Ceza yememiz halinde maliyetlerimiz artar ve bu da vatandaşa yansır" açıklamasının ardından "İstenmeyen durumların tespiti halinde tekrar soruşturma açabiliriz" yorumunu yaptı.
Rekabet Kurumu'nun 16. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin soruları cevaplayan Nurettin Kaldırımcı, bankaların ceza maliyetlerini vatandaşa yansıtması halinde, gözle görülür bir ihlal yapıldığı tespit edilir edilmez tekrar bir soruşturma daha açılabileceğini vurguladı. Başkan Kaldırımcı, "Yanlış açıklamalar yapılıyor. Bu tabi açıklamayı yapana ait. Kanun çerçevesinde tüketici hakları için de bir soruşturma açma hakkına sahibiz. Tabi bu maliyetlerin vatandaşlara yansıtılması yanlış. İstenmedik davranışlar tespit edilirse yine soruşturma açarız. Tüketici haklarının takibi konusunda yine yetkimiz var" dedi.
CEZALAR YÜKSEK DEĞİL
Cezaların çok büyük olmadığını belirten Rekabet Kurulu Başkanı Kaldırımcı, "Aslında cezalar çok fazla değil. Bankaların ciroları çok fazla olduğu için cezalarında çok fazla gibi oldu. Binde 3 ile yüzde 1,5 arasında bir ceza uyguladık. Normalde cezalar yüzde 10'a kadar çıkabiliyor kanunda." diyerek cezaları makul seviyede tuttuklarını söyledi. Kaldırımcı, Rekabet Kurulu'nun neden böyle bir ceza uyguladığıyla ilgili gerekçeli kararın yaklaşık 2-3 ay içinde açıklanacağını belirterek, bu tür cezaların rekabeti korumak adına yapıldığını aktardı.
"BANKALAR MAHKEMEYE GİDEBİLİR"
Toplantıya katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da konuyla ilgili olarak, "Rekabet Kurulu bir karar aldı. Bu kararı beğenmeyenler kararı bozdurmak için İdari Mahkemelere ardında da Danıştay'a gidebilir" dedi. Bankaların, rekabet hukuku çerçevesi dışına çıkma gibi bir talepleri olmadığını vurgulayan Hayati Yazıcı, böyle bir talep karşısında ilk Bakanlık olarak kendilerinin karşı çıkacağını kaydetti.

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/bankalara-rk_dan-ikinci-uyari/328824#ixzz2NgxtuPPJ

accx
16-03-2013, 19:23
Rekabet Kurumu Başkanı Kaldırımcı, bankalara yönelik gerekçeli kararın açıklanması için süre verdi

Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, bankalara yönelik soruşturmada gerekçeli kararın açıklanmasının 2-3 ay sürebileceğini ancak konunun önemine istinaden bunu en kısa sürede hazırlamaya çalışacaklarını bildirdi.
Kaldırımcı, Rekabet Kurumu'nun 16. yıldönümü dolayısıyla JW Marriott Otel'de düzenlenen toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir soru üzerine, Rekabet Kurulu'nun bankalara yönelik kararının yargıya açık olduğunu hatırlatan Kaldırımcı, bankaların bu konuda dava açabileceklerini söyledi.
Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu, hukuk düzeninin etkin olması için çaba gösterdiklerini anlatan Kaldırımcı, ''İlk defa böyle bir sektörde soruşturma açılmadı. Bu ikinci soruşturma bu ama cirolar büyük olduğu için, cezanın da büyük olması gibi bir sonuç doğurdu'' dedi.
Kurul'un oybirliği ile karar almadığını, kurul üyelerinin farklı görüşlerinin bulunduğunu hatırlatan Kaldırımcı, detayların gerekçeli kararda yer alacağını bildirdi.
Gerekçeli kararın ne zaman çıkacağına ilişkin soruya da Kaldırımcı, bunun 2-3 ay sürebileceğini ancak konunun önemine istinaden en kısa sürede gerekçeli kararın hazırlanacağını söyledi.
Bir kamu kurumu olarak verdikleri bu karara (doğru-yanlış) değerlendirmelerinin yapılabileceğini ifade eden Kaldırımcı, ''Biz doğru olduğu düşüncesi kanaatiyle karar verdik. Tabiki kararımız yargı yoluna açık. Müsterih olmak lazım'' diye konuştu.
Bütün bu çalışmaların Türk toplumunda, uzun vadede rekabetçi yaklaşımın ve rekabet hukukunun kurumsallaşmasında adımlar olarak görülebileceğini anlatan Kaldırımcı, uzun vadede Türkiye ekonomisinin daha sağlıklı bir yapıda olacağını belirtti.
''Bankalara, bu kararı vatandaşlara yansıtmaları durumunda yeni cezalar gelebilir mi?'' şeklindeki soruya da Kaldırımcı, böyle bir düşüncenin yanlış olduğu yanıtını verdi. Kaldırımcı, ''Müeyyide, istismar edilmemek durumunda. Vatandaşların gözü önünde bir kısım istenmedik davranışlar ortaya çıkarsa, yine müdahil olunacaktır, kanunun verdiği sorumluluk bunu gerektirir'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/bankalar-icin-kritik-surec/328768#ixzz2Nixz2HIv

accx
21-03-2013, 17:06
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvurusu )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvurusu )

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Özet Bilgi 05.03.2013-12:53 saatinde- Ö.D. düzeltme ekranından yapılan açıklamanın H.K. ekranından bildirilmesi

EK AÇIKLAMALAR:

04.03.2013 tarihli açıklamamızla hatalı olarak 01.03.2013 tarihinde açıklanan aynı tarihli Yönetim Kurulu Kararımıza dayalı olarak Bankamız kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik tarihi güncellemesi yapıldığı açıklanmıştır.

Kayıtlı sermaye sisteminde kalmak amacıyla kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik tarihinin 2013 - 2017 olarak güncellenmesi ve Esas Sözleşmemizin 01.03.2013 tarihli özel durum açıklamamız ekinde verilen şekliyle tadil edilmesi amacıyla henüz Sermaye Piyasası Kurulu’ndan ve diğer ilgili kurumlardan izin alınması için çalışmalar sürdürülmektedir.

Gerekli izinlerin alınmasını takiben esas Sözleşme değişiklikleri genel kurulun onayına sunulacaktır.

Talep Edilen Kayıtlı Sermaye Tavanı Geçerlilik Tarihi 31.12.2017

SPK Başvuru Tarihi 05.03.2013

IMKB

(21/03/2013 - 16:58:30)

accx
21-03-2013, 17:14
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvuru Sonucu )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvuru Sonucu )

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi 19.03.2013 tarihinde 18:39 saatinde yapılan bildirimin HK ekranından tekrar bildirilmesi.

EK AÇIKLAMALAR:

05.03.2013 tarihli özel durum açıklamamız çerçevesinde kayıtlı sermaye sistemine tekrar dahil olmak ve 2.204.390.000,- TL'lik (İkimilyarikiyüzdörtmilyonüçyüzdoksanbin Türk Lirası) kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresinin 2013-2017 yılları olarak güncellenmesi amacıyla Bankamız Esas Sözleşmesi'nin 5. maddesinin ve bunun yanında 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'na uyum sağlanması amacıyla Bankamız Esas Sözleşmesi'nin diğer tüm maddelerinin 1 Mart 2013 tarihli özel durum açıklamamız ekinde yer alan tadil metninde belirtildiği şekilde değiştirilmesi konusunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinler alınmıştır

SPK Başvuru Sonucu Onay

SPK Onay Tarihi 19.03.2013

Kayıtlı Sermaye Tavanı İçin Son Geçerlilik Tarihi 31.12.2017

Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 25.03.2013

IMKB

(21/03/2013 - 17:11:51)

accx
22-03-2013, 18:00
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. / TEBNK [] 22.03.2013 14:27:18

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mah., Sokullu Caddesi, No:7A-7B Ümraniye/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0216 635 35 35 - 0216 636 36 36
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 635 35 35 - 0216 636 36 36
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 31 Ocak 2013
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : 31 Ocak 2013 tarihinde açıklanan Bankamızın dolaylı iştirak hissesi edinimi ile ilgili gelişmeler

AÇIKLAMA:
31 Ocak 2013 tarihli özel durum açıklamamızda Fortis Faktoring A.Ş. ile Bankamızın iştiraki olan TEB Faktoring A.Ş.'nin birleşmesi çalışmalarının başladığı ve birleşme öncesi gerçekleştirilecek hisse devri için 31 Ocak 2013 tarihli Hisse Satın Alma Sözleşmesi'nin imzalandığı bildirilmişti.

Söz konusu Hisse Satın Alma Sözleşmesi uyarınca gerekli yasal onayların alınmasını takiben hisse devir işlemleri tamamlanmış olup Bankamız, Fortis Faktoring A.Ş.'de dolaylı olarak %100 oranında pay sahibi olmuştur.

Hisse devri sonrasında TEB Faktoring A.Ş. ile Fortis Faktoring A.Ş.'nin TEB Faktoring A.Ş. yapısı altında birleşmesi planlanmaktadır. Söz konusu birleşme işlemi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu onayını müteakip gerçekleştirilecek olup, gelişmeler hakkında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII, No: 54 sayılı Tebliği kapsamında kamuya gerekli açıklamalar yapılacaktır.

accx
25-03-2013, 18:28
TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurul Toplantı Sonuç Tutanağı

EK AÇIKLAMALAR:

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’nin 25 Mart 2013 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul tutanağı, kar dağıtım tablosu, hazır bulunanlar listesi, esas sözleşme değişiklikleri ve genel kurul iç yönergesi ekte verilmektedir.

Genel Kurul Türü Olağan

Tarihi ve Saati 25.03.2013 10:00

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
(25/03/2013 - 17:03:57)

kentuf
25-03-2013, 20:41
Düşşsede nasiplensek biraz daha pehh.:biggrin:

vassago
26-03-2013, 15:30
http://666kb.com/i/ccop827bgcq7bdfr7.gif

http://666kb.com/i/ccop8c8pkplnnp1qb.gif

vassago
26-03-2013, 15:33
Sn.accx,

Haberleri yapıştırmasanız topicin ilerleyeceği yok...:)

accx
26-03-2013, 19:32
Sn.accx,

Haberleri yapıştırmasanız topicin ilerleyeceği yok...:)

sizin emeğiniz için de teşekkürler sayın vassago

accx
26-03-2013, 19:32

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurul Toplantı Sonuç Tutanağı

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

Genel Kurul tutanağının 1., 2. ve 3. sayfalarında yer alan bazı oy adetlerinde düzeltmeler yapılmış ve toplantı başkanlığı ile bakanlık temsilcilerince paraflanmıştır. . . 25/03/2013 17:03'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.
Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’nin 25 Mart 2013 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul tutanağı, kar dağıtım tablosu, hazır bulunanlar listesi, esas sözleşme değişiklikleri ve genel kurul iç yönergesi ekte verilmektedir.

Genel Kurul Türü Olağan
(26/03/2013 - 18:08:15)

kentuf
28-03-2013, 22:49
Kep düşüyor artık hokkabazlık oyunları temelle uyuşmadığından öyle köşe kapmaca oynıyacaklar vakitleride kalmadı.Olduda borsalar sert bozulursa artık iki lira altları görülür kanımca.Buda tarihi alım fırsatı demektir.
garanti 40 milyar tl
teb 5 milyar tl .

tarihe not düşelim.tam sekizde biri.

:)

işçi74
28-03-2013, 23:09
akinonun şerifi gelmiş:)

epeydir ıssızdı burası,,yolluk çok bende hepimize yeter:)

vassago
01-04-2013, 09:18
http://666kb.com/i/ccuiqxvxcnvxi7ncz.gif

İyi haftalar,

Tarihi yatay dirençlerden birine geldik.2,18-2,20 üstü taban oluşumu önemli.

Üçgenin üst bandı 2,31 olarak görünmekte...

Sağlıklı ve bol kazançlı hafta olması dileğiyle...

accx
01-04-2013, 10:20
TEB, Fransız mı oluyor?

Yabancı bankalar, küresel krizden etkilenmeyen Türk bankalarının peşinde. Şubat 2005’te TEB’in yüzde 50’sini Çolakoğlu Grubu’ndan alan BNP Paribas’ın bir yıl içinde bankada hakim duruma gelmesi söz konusu. Zaman'ın haberine göre, Çolakoğlu Grubu’nun 15 Şubat 2012 tarihinden itibaren, belirlenecek bir fiyat üzerinden TEB’in çatı kuruluşu olan TEB Holding’deki hisselerini Fransız ortağına satma opsiyonu bulunuyor. Küresel krizi hasarsız atlatan Türk finans sektörüne yabancı ilgisi artarak devam ediyor. Yapı Kredi Sigorta’yı Almanların satın almasının ardından Türk Ekonomi Bankası’nda (TEB) da yabancı ağırlığını artıracak gelişmeler yaşanıyor. Şubat 2005’te TEB’in yüzde 50’sini Çolakoğlu Grubu’ndan alan BNP Paribas bir yıl içerisinde hakim duruma gelebilecek.
İki grubun sekiz yıl önce anlaşmasına rağmen detaylar, Fransız BNP Paribas’ın 2012 yılı bilançosunu açıkladığı Finansal Raporu’nda ortaya çıktı. Buna göre, Çolakoğlu Grubu’nun 15 Şubat 2012 tarihinden itibaren belirlenecek bir fiyat üzerinden TEB’in çatı kuruluşu olan TEB Holding’deki hisselerini Fransız ortağına satma opsiyonu bulunuyor. Opsiyon anlaşması aynı zamanda 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Çolakoğlu Grubu’nun hisselerini satmak istemesi halinde, BNP Paribas’ın asgari 1 milyar 663 milyon Türk Lirası ödeme garantisini de içeriyor. Bu tarihten itibaren Çolakoğlu Grubu’nun hisselerini satması halinde, Fransız ortak bu fiyatı ödeyeceğini garanti ediyor.
Söz konusu gelişmeden uzun süredir piyasaların ve kamuoyunun bilgisi yoktu. Kulislerde bu gelişmeye ilişkin değerlendirmeler yer almasının ardından Türk Ekonomi Bankası sessizliğini ancak geçen ay bozdu. 20 Şubat 2013 tarihinde saat 23.04’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. Açıklamadan çok sayıda yatırımcının da geç saatlerde yapıldığı için bilgisi olmadı. KAP’a gönderilen açıklamada, “Çolakoğlu Grubu, TEB’i kontrol eden holding şirketi, TEB Holding’deki hisselerini 15 Şubat 2012’den başlamak üzere adil değer üzerinden BNP Paribas grubuna satma opsiyonuna sahiptir. Bu opsiyon, 1 Nisan 2014’ten başlamak üzere Çolakoğlu Grubu’nun eski hisseleri için 1.633 milyon Türk Lirası minimum fiyat içermektedir.” ifadeleri yer aldı. Açıklamanın uzun süre gizli tutulmasının sebebi ise bilinmiyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) söz konusu açıklamanın gecikmesine ilişkin tavrı merak ediliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ise sürecin hisse değişimine ilişkin gelişmelerini takip ediyor. BDDK hisse değişimine ilişkin herhangi bir başvuru olması halinde devreye girecek.
Yıllık kârı 486 milyon lira
BNP Paribas’ın 2012 yılı raporları 14 Şubat 2013 tarihinde yayınlaması ve TEB’in ise bir hafta sonra ancak açıklama göndermesi yatırımcıların tepkisini çekiyor. Söz konusu gelişmeye ilişkin durum İngilizce raporun 103. sayfasında yer alıyor. Yabancı bankalar kervanına katılacak isimlerden birisi olması beklenen Türk Ekonomi Bankası’nın 2012 yılı net kârı önceki yıla göre 135 artışla 486 milyon lira oldu. Geçen sene sonu itibarıyla bankanın aktif toplamı yüzde 14 artarak 43,5 milyar liraya ulaştı. Krediler yüzde 16 oranında artarak 29,7 milyar lira olurken, toplam aktiflerin yüzde 68’ini oluşturuyor.
Türk Ekonomi Bankası, TEB Grubu’nun ilk kuruluşu olup 1927 yılında faaliyete başladı. TEB Grubu şirketlerinin büyük bölümünün kurucusu ve hissedarı konumunda. Şubat 2000’de halka açılan TEB’in yüzde 84,25 oranındaki hissedarı TEB Mali Yatırımlar AŞ, 10 Şubat 2005 tarihinde dünyanın 6. ve Euro Bölgesi’nin en büyük bankası olan ve 87 ülkede faaliyet gösteren BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklık anlaşması ile BNP Paribas TEB Yatırım, TEB Leasing, TEB Factoring, TEB Sigorta, TEB Portföy Yönetimi ve Amsterdam’da bir Hollanda bankası olarak faaliyet gösteren TEB NV’de pay sahibi oldu. Çolakoğlu Grubu’na ait TEB Mali Yatırımlar AŞ’nin yüzde 50’si, BNP Paribas’a sekiz yıl önce 216,8 milyon dolara devredilmişti.

Kaynak: http://www.finansgundem.com/haber/teb_-fransiz-mi-oluyor/331051#ixzz2PCKKil3W

alsat
15-04-2013, 14:30
bir fransiz olma durumu genelde bu hisse icin zaten var, diger bankalara alis gelse bile bu hisse kipirdamiyor.

accx
18-04-2013, 17:11

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi, Sokullu Caddesi, No: 7A-7B 34768 Ümraniye/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0216 635 35 35-0216 636 36 36

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 635 35 35-0216 636 36 36

Özet Bilgi : Fitch Ratings Güncelleme

AÇIKLAMA:

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Turk Ekonomi Bankası'nın (TEB) kredi notunu güncelledi. Fitch Ratings tarafından açıklanan kredi notları aşağıdaki gibidir:

Uzun vadeli yabancı para: 'BBB' Görünüm: Durağan
Uzun vadeli yerel para(TL): 'BBB+' Görünüm: Durağan
Kısa vadeli yabancı para: 'F3'
Kısa vadeli yerel para (TL): 'F2'
Uzun vadeli ulusal notu: 'AAA(tur)' Görünüm: Durağan
Bireysel kredi notu: 'bbb-' (önceki bb+)
Destek notu: '2'

BIST

(18/04/2013 - 18:05:46)

accx
19-04-2013, 16:49
YENİLEME-KREDİ DERECELENDİRME KURULUŞU FİTCH, TEB’İN NOTUNU YÜKSELTTİ

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’deki en iyi
kredi profiline sahip bankalar arasında gösterdiği Türk Ekonomi
Bankası’nın (TEB) mali güçlülüğü ifade eden finansal kapasite notunu
bb+’dan bbb-’ye yükseltti. TEB, bu artışla birlikte Türkiye’de en
yüksek kredi notuna sahip bankalar arasındaki yerini aldı.
Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşları arasında yer
alan Fitch Ratings, yabancı ortaklı Türk bankalarına verdiği kredi
notlarını açıkladı. Diğer tüm derecelendirme notlarının teyit edildiği
gözden geçirme sonucunda, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) mali
güçlülüğü gösteren finansal kapasite notu bb+’dan bbb-’ye yükseltildi.
Fitch tarafından yapılan açıklamada bu artışın, TEB’in 2011 yılında
Fortis Bank ile birleşme sürecinin ardından gösterdiği yüksek
performansın bir yansıması olduğu ifade edildi.
Fitch Ratings tarafından Türkiye’deki en iyi kredi profiline sahip
bankalar arasında gösterilen TEB’in yükümlülüklerini yerine getirme
kabiliyetinin göstergesi olan nihai kredi notu, bankanın finansal
kapasitesi ile dünyanın sayılı bankaları arasında yer alan global
ortağı BNP Paribas’ın desteğinin bir bileşkesidir.

(19/04/2013 - 17:37:58)

alsat
24-04-2013, 23:53
Ak yatirim'in bankalarla ilgili bir yazisini okudum. Teb icin 2.60 lira hedef fiyat gostermisler. Hisseyi tavsiye ediyorlar.

sturk16
02-05-2013, 20:55
benim suprise kağıdımsın.

kimseler duymasın :kural:

sturk16
02-05-2013, 20:57
2.20 üzerinde kalır ve 2.25 geçilirse önü çok açılıacak.

altnygt
03-05-2013, 09:41
2.20 üzerinde haftalık kapanış çok hoş olur...bugün cuma izleyelim...

ytd...

accx
03-05-2013, 12:37
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Gelir Tablosu )

Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Konsolide Konsolide

Dönem 01.01-31.03.2013 01.01-31.03.2012

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL Bin TL Bin TL

GELİR VE GİDER KALEMLERİ

FAİZ GELİRLERİ (IV-1) 1010431 978383

Kredilerden Alınan Faizler 899822 825103

Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler 0 0

Bankalardan Alınan Faizler 1513 3834

Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler 6644 8938

Menkul Değerlerden Alınan Faizler 83242 116850

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan 9639 19490

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar / Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0

Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan 73326 97082

Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan 277 278

Finansal Kiralama Gelirleri 0 0

Diğer Faiz Gelirleri 19210 23658

FAİZ GİDERLERİ (IV-2) 481441 544110

Mevduata Verilen Faizler 413477 416369

Kullanılan Kredilere Verilen Faizler 44679 94164

Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler 3023 22358

İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler 9073 6911

Diğer Faiz Giderleri 11189 4308

NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ 528990 434273

NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ 163759 126701

Alınan Ücret ve Komisyonlar 234565 204344

Gayri Nakdi Kredilerden 27913 21374

Diğer (IV-9) 206652 182970

Verilen Ücret ve Komisyonlar 70806 77643

Gayri Nakdi Kredilere 379 315

Diğer (IV-9) 70427 77328

TEMETTÜ GELİRLERİ 5 6

TİCARİ KAR / ZARAR (Net) (IV-3) 56469 -30324

Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı 46073 -742

Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar -40722 -205379

Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı 51118 175797

DİĞER FAALİYET GELİRLERİ (IV-4) 15697 16906

FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI 764920 547562

KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-) (IV-5) 107796 37102

DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-) (IV-6) 415915 363694

NET FAALİYET KARI/ZARARI 241209 146766

BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI 0 0

ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR 0 0

NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI 0 0

SÜRDÜRÜLEN FAAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-7) 241209 146766

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) 59460 36017

Cari Vergi Karşılığı 38947 63360

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 20513 -27343

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z 181749 110749

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GELİRLER

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Gelirleri

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Karları

Diğer Durdurulan Faaliyet Gelirleri

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GİDERLER (-)

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Giderleri

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Zararları

Diğer Durdurulan Faaliyet Giderleri

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-7)

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-)

Cari Vergi Karşılığı

Ertelenmiş Vergi Karşılığı

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z

NET DÖNEM KARI/ZARARI (IV-8) 181749 110749

Grubun Karı/Zararı (-) 181478 110470

Azınlık Payları Karı/Zararı (-) 271 279

Hisse Başına Kar/Zarar (1 TL nominal değerli beher pay için TL olarak) 0,0824 0,0501

Özkaynaklarda Muhasebeleştirilen Gelir Gider Kalemlerine İlişkin Tablo

Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Dönem 01.01-31.03.2013 01.01-31.03.2012 .../.../.... .../.../....

MENKUL DEĞERLER DEĞERLEME FARKLARINA SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLARDAN EKLENEN -14000 70370

MADDİ DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI

YABANCI PARA İŞLEMLERİ İÇİN KUR ÇEVRİM FARKLARI -3646 -7204

NAKİT AKIŞ RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 17316 -9695

YURTDIŞINDAKİ NET YATIRIM RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı)

MUHASEBE POLİTİKASINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER İLE HATALARIN DÜZELTİLMESİNİN ETKİSİ

TMS UYARINCA ÖZKAYNAKLARDA MUHASEBELEŞTİRİLEN DİĞER GELİR GİDER UNSURLARI

DEĞERLEME FARKLARINA AİT ERTELENMİŞ VERGİ -640 -12135

DOĞRUDAN ÖZKAYNAK ALTINDA MUHASEBELEŞTİRİLEN NET GELİR/GİDER -970 41336

DÖNEM KARI/ZARARI -41417 1119

Menkul Değerlerin Gerçeğe Uygun Değerindeki Net Değişme (Kar-Zarara Transfer) -41417 1119

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlı Türev Finansal Varlıklardan Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlı Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım

Diğer

DÖNEME İLİŞKİN MUHASEBELEŞTİRİLEN TOPLAM KAR/ZARAR -42387 42455

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=277895

BIST

(03/05/2013 - 13:34:53)

accx
03-05-2013, 12:37
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Bilanço )

Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Toplam Cari Dönem TP Cari Dönem YP Önceki Dönem Toplam Önceki Dönem TP Önceki Dönem YP

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide

Dönem 31.03.2013 31.12.2012

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI (I-1) 5806013 1214557 4591456 4449400 768858 3680542

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI KAR/ZARARA YANSITILAN FV (Net) (I-2) 927400 814196 113204 639005 544118 94887

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 927400 814196 113204 639005 544118 94887

Devlet Borçlanma Senetleri 726771 705337 21434 472295 445796 26499

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 0 0 0 0 0 0

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 200629 108859 91770 166710 98322 68388

Diğer Menkul Değerler 0 0 0 0 0 0

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0 0 0

Devlet Borçlanma Senetleri 0 0 0 0 0 0

Krediler 0 0 0 0 0 0

BANKALAR (I-3) 760322 276561 483761 1008316 444461 563855

PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR 1073524 1073524 0 1700525 1700525 0

Bankalararası Para Piyasalarından Alacaklar 900338 900338 0 0 0 0

İMKB Takasbank Piyasasından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar 173186 173186 0 1700525 1700525 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) (I-4) 4808337 4733744 74593 4308832 4247116 61716

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 26777 20483 6294 23431 17829 5602

Devlet Borçlanma Senetleri 4780388 4712089 68299 4284229 4228115 56114

Diğer Menkul Değerler 1172 1172 0 1172 1172 0

KREDİLER VE ALACAKLAR (I-5) 33705626 26808485 6897141 30995588 24505325 6490263

Krediler ve alacaklar 33393090 26505541 6887549 30728191 24247866 6480325

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler 37181 35670 1511 43164 31276 11888

Diğer 33355909 26469871 6886038 30685027 24216590 6468437

Takipteki Krediler 806707 734360 72347 714897 643226 71671

Özel Karşılıklar (-) 494171 431416 62755 447500 385767 61733

FAKTORİNG ALACAKLARI (I-14) 900039 588990 311049 754767 521099 233668

VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net) (I-6) 20695 0 20695 20416 0 20416

Devlet Borçlanma Senetleri 20695 0 20695 20416 0 20416

İŞTİRAKLER (Net) (I-7) 0 0 0 0 0 0

Özkaynak Yöntemine Göre Muhasebeleştirilenler 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyenler 0 0 0 0 0 0

Mali İştirakler 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan İştirakler 0 0 0 0 0 0

BAĞLI ORTAKLIKLAR (Net) (I-8) 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyen Mali Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

BİRLİKTE KONTROL EDİLEN ORTAKLIKLAR (İŞ ORTAKLIKLARI) (Net) (I-9) 5 5 0 5 5 0

Konsolide Edilmeyenler 5 5 0 5 5 0

Mali Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan Ortaklıklar 5 5 0 5 5 0

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN ALACAKLAR (I-10) 0 0 0 0 0 0

Finansal Kiralama Alacakları 0 0 0 0 0 0

Faaliyet Kiralaması Alacakları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

Kazanılmamış Gelirler (-) 0 0 0 0 0 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLAR (I-11) 17373 17265 108 16883 16726 157

Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar 6468 6360 108 5064 4907 157

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar 10905 10905 0 11819 11819 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

MADDİ DURAN VARLIKLAR (Net) 247424 239585 7839
(03/05/2013 - 13:34:51)

accx
03-05-2013, 12:38
Türk ekonomi bankası'nın 2013 yılı ilk çeyrekte konsolide olmayan net dönem karı 176.396.000 tl(önceki 115.364.000 tl)

(03/05/2013 - 13:33:17)

accx
03-05-2013, 12:38
Türk ekonomi bankası'nın 2013 yılı ilk çeyrekte konsolide net dönem karı 181.478.000 tl(önceki 110.470.000 tl)

(03/05/2013 - 13:35:32)

accx
03-05-2013, 12:52
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Solo) )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Solo) )

31.03.2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=277913

BIST

(03/05/2013 - 13:48:58)

accx
03-05-2013, 12:52
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

31.03.2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=277914

BIST

(03/05/2013 - 13:50:35)

accx
03-05-2013, 13:58
TEB'İN AKTİF TOPLAMI 47 MİLYAR TL'YE, TOPLAM KREDİLERİ 32,3 MİLYAR TL'YE ULAŞTI

TEB'in 31 Mart 2013 tarihli mali tabloları 3 Mayıs 2013 tarihinde
İMKB'de yayınlandı.
31 Mart 2013 tarihi itibarıyla TEB'in aktif toplamı bir önceki
döneme göre %8 oranında artarak 47 milyar TL'ye ulaşırken net karı
ise 176 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. İlk çeyrek sonuçları TEB'in
büyüme ile karlılığı bir arada gerçekleştirdiğini göstermektedir. Bu
büyümede en önemli etken, her zaman olduğu gibi TEB'in ekonomiye ve
müşterilerine sağladığı desteğin en önemli göstergesi olan
kredileridir. Yılın ilk çeyreğinde %9 oranında artarak 32.3 milyar
TL'ye ulaşmış olan toplam kredilerin neredeyse yarıya yakın bölümü
ekonominin lokomotifi olan KOBİ'lere kullandırılan kredilerden
oluşmaktadır. TEB, her dönem olduğu gibi aktif kalitesine öncelik
vermiş ve 2013 yılının ilk çeyreğinde takipteki kredilerin oranı %2.2
olarak gerçekleşmiştir.
Yılın ilk çeyreğinde TEB'in toplam mevduatı %7 oranında artarak
30.8 milyar TL'ye ulaşmıştır. Tasarruf mevduatında sektörde en hızlı
büyüyen banka olan TEB'in mevduatı, artan müşteri sayısının da
etkisiyle daha tabana yaygın bir hale gelmiştir.
TEB, 2013 yılının ilk üç ayında 176 milyon TL net kar elde
etmiştir. Bir önceki yılın aynı çeyreği ile kıyaslandığında %53
oranında bir artışa karşılık gelen bu kar bankanın birleşmenin
yüklerini geride bırakıp sinerjilerinden faydalanmaya başladığının
açık bir göstergesidir. Bu durum uluslararası derecelendirme kuruluşu
Fitch Ratings tarafından da geçtiğimiz günlerde teyit edilmiş,
bankanın herhangi bir dışsal destek veya risk unsuru hesaba katılmadan
tek başına mali güçlülüğünü gösteren "Finansal Kapasite" notu
yükseltilmiş ve bu yükselişin gerekçesi Fitch Ratings tarafından
"birleşmenin getirdiği maliyetlerin ve belirsizliklerin ortadan
kalkmış olması" olarak gerekçelendirilmiştir. Diğer taraftan TEB'in
nihai derecelendirme notunun Türkiye'deki bankalar içinde en yüksek
notlardan biri olması ise, hem TEB'in hem de global ortağı BNP
Paribas'nın güçlerinin bir bileşkesidir.
Özellikle yüksek katma değerli ürün ve hizmetlerde şubeleşerek
büyümenin değerine inanan TEB, bu doğrultuda 2013 yılının ilk
çeyreğinde 20 yeni şube açmış ve 469 yeni çalışana istihdam olanağı
sağlamıştır. Bugün TEB Türkiye'nin 70 ilinde 529 şube ve 9757 çalışanı
ile müşterilerine hizmet götürmektedir. Diğer taraftan alternatif
dağıtım kanallarında büyümeyi de odağına alan TEB'in 2013 yılının ilk
çeyreğinde sürekli işlem yapan müşterileri arasında dijital bankacılık
kanallarını kullananların oranı %80'e ulaşmış ve bu müşteri
segmentinde her 4 müşteriden biri internet şubesi ve mobil bankacılığı
kullanır hale gelmiştir.
TEB KOBİ Bankacılığı'ndaki danışmanlık tecrübelerini girişimcilik
alanına taşıyarak Türkiye'deki en büyük "Girişim Bankacılığı"
hareketlerinden birini başlatmıştır. Türkiye'de bir ilk olan ve
işletme, finans, muhasebe, marka-patent danışmanlığı gibi imkanların
ücretsiz olarak sağlandığı İstanbul Ataşehir'deki TEB Girişim Evi'nde
öncelikle yüksek katma değer sağlayacak projelerin sahiplerine
ulaşılması hedeflenmektedir. Her haftasonu düzenli olarak
girişimcilere yönelik eğitimlerin yapıldığı merkezde bunun yanı sıra
girişimcilere danışmanlık hizmeti veren bir danışman sürekli olarak
hazır bulunmaktadır. TEB Girişim Evi'nin içinde yer alan Kuluçka
Merkezi'nde ise, e-business, bilişim ve yazılım üzerine projeleri olan
girişimcilere fiziki bir çalışma ortamı sunulmaktadır.
Danışman bankacılık kavramını KOBİ bankacılığı ile birlikte
sektöre tanıtan TEB, bir süredir bu alandaki deneyimini başta bireysel
bankacılık olmak üzere yeni alanlara taşımaktadır. TEB, danışman banka
olarak sahip olduğu uzmanlıktan müşterilerinin faydalanmasını
sağlarken, onları yakından tanıyarak, hem ihtiyaçlarını ve isteklerini
öğrenmek suretiyle müşterilerine daha doğru ürün ve hizmet
sunabilmekte hem de risklerini daha iyi yönetebilmektedir.
TEB'in milyonlarca aileye daha iyi bir gelecek sağlama vizyonuyla
geliştirdiği Finansal Okuryazarlık ve Erişim hareketi "TEB Aile
Akademisi" çerçevesinde, Ekim 2012'den bu yana 40 bini aşkın
müşteriye "Ekonomiyi Türkçeye Çeviren" ücretsiz eğitimler verilmiş,
aile bireylerine daha sağlıklı bir aile bütçesi için yapılması
gerekenler ve banka müşterisi olarak hakları anlatılmıştır.

(03/05/2013 - 14:55:42)

vassago
03-05-2013, 14:47
http://666kb.com/i/ccuiqxvxcnvxi7ncz.gif

İyi haftalar,

Tarihi yatay dirençlerden birine geldik.2,18-2,20 üstü taban oluşumu önemli.

Üçgenin üst bandı 2,31 olarak görünmekte...

Sağlıklı ve bol kazançlı hafta olması dileğiyle...

http://666kb.com/i/cdr71hnlmfa3249oj.gif

sturk16
03-05-2013, 14:50
2.20 üzerinde kalır ve 2.25 geçilirse önü çok açılıacak.

hem de çok açıldı. :he:

gerçekcaferak
03-05-2013, 20:07
f/k 7 nin altına geldi

hızı kesilmez artık

NEFERTEM
06-05-2013, 08:01
f/k 7 nin altına geldi

hızı kesilmez artık
http://report.paragaranti.com/rasyonet_sirketprofili_iframe.asp?Hisse=TEBNK

zıpkıncı
08-05-2013, 14:02
Sayın TEB endekse uyum sağlıyor, sağolsun.

altnygt
11-05-2013, 12:13
günlük grafiklerde 3,10 hedefli TOBO oluşumu çok net...

http://img15.imageshack.us/img15/7168/48766802.png

ytd...

altnygt
11-05-2013, 12:15
aylık grafiklerde üçgen yukarı kırılmış ve daha yukarı gitme potansiyeli olduğunu gösteriyor..

http://img855.imageshack.us/img855/2965/93325119.png

ytd...

altnygt
11-05-2013, 12:19
2,69 kısa vadeli bir tepe olabilir...düzeltmeye girmiş olma ihtimali yüksek...

http://img35.imageshack.us/img35/8684/65523283.png

ytd...

altnygt
11-05-2013, 12:29
saatlik grafiklerde boyun çizgisi 2,45 ten geçen bir OBO hazırlığı var gibi...eğer gerçekleşirse 2,69-2,45=0,24... 2,45-0,24=2,21

2,20-2,21 rakamı günlük grafiklerde TOBO nun boyun çizgisi:)çok sağlam destek...senaryo tutarsa harika bir alım fırsatı olur..

http://img541.imageshack.us/img541/5196/48972900.png

ytd...

alsat
13-06-2013, 15:06
burada kimseler yazmiyor. hisse pd/dd ve f/k gibi klasik oranlar acisindan piyasaya gore ucuz.
buyuk bankalara gore tahta likit degil, hacim dusuk. kademeler de genelde bos ve birkac kademe hizlica degisebiliyor. bunlar da olumsuz yonleri olabilir. diger buyuk banka hisseleri gibi degil, genelde arka planda kaliyor.

ALKO7FET1
05-08-2013, 15:21
Bu kadar kötü bir tahta var mı ya PATLA artık

BLUE_HORSE
23-08-2013, 07:33
TEB sendikasyon kredisi aldı

TEB, 310 milyon euro ve 140 milyon dolardan oluşan sendikasyon kredisi sağladı

Türkiye Ekonomi Bankası, 310 milyon euro ve 140 milyon dolardan oluşan sendikasyon kredisi sağladı.
Bankadan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Bankamızca, uluslararası piyasalardan 310,000,000 AVRO ve 140,000,000 USD tutarında iki ayrı dilimden oluşan bir yıl vadeli sendikasyon kredisi sağlanmış ve kredi anlaşması 22 Ağustos 2013 tarihinde imzalanmıştır. Dış ticaretin finansmanında kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti Libor/Euribor + %0.75 yıllık olarak gerçekleşmiştir."

serkanaryam
10-09-2013, 12:48
Türkiye Ekonomi Bankası Kazanç Tablosu. 2004 yılında bir kere yatırılan 318,00 TL'nin temettü alışlarıyla birlikte 29.08.2013 itibariyle değeri 941,76 TL. olmuş. tam 2,96 katı.

https://twitter.com/serkanaryam/status/377377339518107648/photo/1

accx
19-09-2013, 16:44

Ortaklığın Adresi : TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi, Sokullu Caddesi, No: 7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : (216) 635 35 35 - (216) 636 36 36

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (216) 635 35 35 - (216) 636 36 36

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Evet

Özet Bilgi : Bankamızca idari para cezası ödenmesini öngören 16 Temmuz 2013 tarih ve 81435258-645-7921 sayılı Rekabet Kurulu kararına karşı açılan iptal davası

AÇIKLAMA:

İlgi: 16.08.2013 ve 11.03.2013 tarihli Özel Durum Açıklamalarımız.

İlgide kayıtlı 16.08.2013 tarihli özel durum açıklamasında Rekabet Kurulu'nun oyçokluğu ile verdiği karara istinaden, Bankamızca ödenmesi öngörülen 10.668.726,00 TL tutarındaki idari para cezasının, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 17. Maddesi hükmü çerçevesinde, dörtte üçü nispetinde 8.001.544,50 TL olarak, karara karşı iptal davası açma hakkımız saklı kalmak kaydıyla, ilgili Vergi Dairesine ödendiği duyurulmuştu.

Rekabet Kurulu'nun, Bankamızca idari para cezası ödenmesini öngören söz konusu kararına karşı, Ankara 10. İdare Mahkemesi nezdinde iptal davası açılmıştır.

BIST

(19/09/2013 - 17:42:12)

accx
01-10-2013, 17:45
**moody's, teb'in görünümünü 'durağan' olarak korudu

(01/10/2013 - 16:26:16)

accx
31-10-2013, 17:49
***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Nazım Hesaplar )

***TEBNK***TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.( Nazım Hesaplar )
Nazım Hesap Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Toplam Cari Dönem TP Cari Dönem YP Önceki Dönem Toplam Önceki Dönem TP Önceki Dönem YP

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 30.09.2013 31.12.2012

BİLANÇO DIŞI YÜKÜMLÜLÜKLER 88392495 41593034 46799461 61524241 28678608 32845633

GARANTİ VE KEFALETLER (III-1) 10805326 4680225 6125101 10303219 4026181 6277038

Teminat Mektupları 7472322 3832357 3639965 6686959 3404363 3282596

Devlet İhale Kanunu Kapsamına Girenler 166088 127397 38691 171698 126475 45223

Dış Ticaret İşlemleri Dolayısıyla Verilenler 399459 330479 68980 383373 291135 92238

Diğer Teminat Mektupları 6906775 3374481 3532294 6131888 2986753 3145135

Banka Kredileri 370003 0 370003 903219 0 903219

İthalat Kabul Kredileri 370003 0 370003 901081 0 901081

Diğer Banka Kabulleri 0 0 0 2138 0 2138

Akreditifler 1319787 1487 1318300 1388201 4666 1383535

Belgeli Akreditifler 402446 1487 400959 717003 4666 712337

Diğer Akreditifler 917341 0 917341 671198 0 671198

Garanti Verilen Prefinansmanlar 0 0 0 0 0 0

Cirolar 0 0 0 0 0 0

T.C. Merkez Bankasına Cirolar 0 0 0 0 0 0

Diğer Cirolar 0 0 0 0 0 0

Menkul Kıy. İh. Satın Alma Garantilerimizden 0 0 0 0 0 0

Faktoring Garantilerinden 0 0 0 0 0 0

Diğer Garantilerimizden 1358246 843566 514680 1032189 615588 416601

Diğer Kefaletlerimizden 284968 2815 282153 292651 1564 291087

TAAHHÜTLER (III-1) 10649527 9425457 1224070 9843638 8121959 1721679

Cayılamaz Taahhütler 10649527 9425457 1224070 9843638 8121959 1721679

Vadeli Aktif Değerler Alım Satım Taahhütleri 761619 69915 691704 1309306 223497 1085809

Vadeli Mevduat Alım Satım Taahhütleri 532278 0 532278 614094 0 614094

İştir. ve Bağ. Ort. Ser. İşt. Taahhütleri 0 0 0 0 0 0

Kul. Gar. Kredi Tahsis Taahhütleri 3735130 3735042 88 2942424 2942347 77

Men. Kıy. İhr. Aracılık Taahhütleri 0 0 0 0 0 0

Zorunlu Karşılık Ödeme Taahhüdü 0 0 0 0 0 0

Çekler İçin Ödeme Taahhütleri 1988528 1988528 0 1879298 1879298 0

İhracat Taahhütlerinden Kaynaklanan Vergi ve Fon Yükümlülükleri 12312 12312 0 11709 11709 0

Kredi Kartı Harcama Limit Taahhütleri 3481844 3481844 0 2933697 2933697 0

Kredi Kartları ve Bankacılık Hizmetlerine İlişkin Promosyon Uyg. Taah. 5081 5081 0 5978 5978 0

Açığa Menkul Kıymet Satış Taahhütlerinden Alacaklar 0 0 0 0 0 0

Açığa Menkul Kıymet Satış Taahhütlerinden Borçlar 0 0 0 0 0 0

Diğer Cayılmaz Taahhütler 132735 132735 0 147132 125433 21699

Cayılabilir Taahhütler 0 0 0 0 0 0

Cayılabilir Kredi Tahsis Taahhütleri 0 0 0 0 0 0

Diğer Cayılabilir Taahhütler 0 0 0 0 0 0

TÜREV FİNANSAL ARAÇLAR 66937642 27487352 39450290 41377384 16530468 24846916

Riskten Korunma Amaçlı Türev Finansal Araçlar 5998955 5687139 311816 4595213 3877112 718101

Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlı İşlemler 583595 271779 311816 1441536 723435 718101

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlı İşlemler 5415360 5415360 0 3153677 3153677 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlı İşlemler 0 0 0 0 0 0

Alım Satım Amaçlı İşlemler 60938687 21800213 39138474 36782171 12653356 24128815

Vadeli Döviz Alım-Satım İşlemleri 8807150 3255255 5551895 6265980 1957068 4308912

Vadeli Döviz Alım İşlemleri 4405601 1112370 3293231 3128775 889152 2239623

Vadeli Döviz Satım İşlemleri 4401549 2142885 2258664 3137205 1067916 2069289

Para ve Faiz Swap İşlemleri 24373078 6907671 17465407 13394060 4336866 9057194

Swap Para Alım İşlemleri 10139832 3535103 6604729 5708478 1828627 3879851

Swap Para Satım İşlemleri 10053834 3172568 6881266 5740080 2208239 3531841

Swap Faiz Alım İşlemleri 2089706 100000 1989706 972751 150000 822751

Swap Faiz Satım İşlemleri 2089706 100000 1989706 972751 150000 822751

Para, Faiz ve Menkul Değer Opsiyonları 27758459 11637287 16121172 17122131 6359422 10762709

Para Alım Opsiyonları 13821574 4743065 9078509 8372572 2484511 5888061

Para Satım Opsiyonları 13626511 6684222 6942289 8438911 3674911 4764000

Faiz Alım Opsiyonları 159517 110000 49517 155324 100000 55324

Faiz Satım Opsiyonları 150530 100000 50530 155324 100000 55324

Menkul Değerler Alım Opsiyonları 327 0 327 0 0 0

Menkul Değerler Satım Opsiyonları 0 0 0 0 0 0

Futures Para İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Futures Para Alım İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Futures Para Satım İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Futures Faiz Alım-Satım İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Futures Faiz Alım İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Futures Faiz Satım İşlemleri 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

EMANET VE REHİNLİ KIYMETLER 136205797 114474275 21731522 117094791 96666114 20428677

EMANET KIYMETLER 26906440 25189888 1716552 19281456 17371199 1910257

Müşteri Fon ve Portföy Mevcutları 1721247 1721247 0 2673619 2673619 0

Emanete Alınan Menkul Değerler 15082583 14808866 273717 7092299 6867762 224537

Tahsile Alınan Çekler 9148293 8261587 886706 8183461 7491624 691837

Tahsile Alınan Ticari Senetler 514583 397765 116818 416111 337024 79087

Tahsile Alınan Diğer Kıymetler 439635 324 439311 915867 1071 914796

İhracına Aracı Olunan Kıymetler 0 0 0 0 0 0

Diğer Emanet Kıymetler 99 99 0 99 99 0

Emanet Kıymet Alanlar 0 0 0 0 0 0

REHİNLİ KIYMETLER 109149027 89172996 19976031 97644855 79160610 18484245

Menkul Kıymetler 762078 740631 21447 1156723 1119384 37339

Teminat Senetleri 59304973 46391322 12913651 53695893 42307284 11388609

Emtia 188907 17702 171205 377085 26992 350093

Varant 0 0 0 0 0 0

Gayrimenkul 41406935 36233934 5173001 36484628 30854746 5629882

Diğer Rehinli Kıymetler 7486134 5789407 1696727 5930526 4852204 1078322

Rehinli Kıymet Alanlar 0 0 0 0 0 0

KABUL EDİLEN AVALLER VE KEFALETLER 150330 111391 38939 168480 134305 34175

BİLANÇO DIŞI HESAPLAR TOPLAMI 224598292 156067309 68530983 178619032 125344722 53274310

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=317350

BIST

(31/10/2013 - 17:47:26)

accx
31-10-2013, 17:50

Bilanço

Dönem 30.09.2013 31.12.2012

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI (I-1) 6286328 713146 5573182 4449400 768858 3680542

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI KAR/ZARARA YANSITILAN FV (Net) (I-2) 1129061 1038374 90687 639005 544118 94887

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 1129061 1038374 90687 639005 544118 94887

Devlet Borçlanma Senetleri 442481 434166 8315 472295 445796 26499

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 686580 604208 82372 166710 98322 68388

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0 0 0

Krediler 0 0 0 0 0 0

BANKALAR (I-3) 804968 219389 585579 1008316 444461 563855

PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR 200141 200141 0 1700525 1700525 0

Bankalararası Para Piyasalarından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar 200141 200141 0 1700525 1700525 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) (I-4) 4664181 4561549 102632 4308832 4247116 61716

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 21753 21660 93 23431 17829 5602

Devlet Borçlanma Senetleri 4641254 4538715 102539 4284229 4228115 56114

Diğer Menkul Değerler 1174 1174 0 1172 1172 0

KREDİLER VE ALACAKLAR (I-5) 37467584 30036630 7430954 30995588 24505325 6490263

Krediler ve alacaklar 37125619 29700858 7424761 30728191 24247866 6480325

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler 39126 36755 2371 43164 31276 11888

Diğer 37086493 29664103 7422390 30685
(31/10/2013 - 17:48:34)

accx
31-10-2013, 17:51
*türk ekonomi bankası'nın 2013 yılı 9 aylık konsolide net dönem karı 454.116.000 tl(önceki 376.470.000 tl)

(31/10/2013 - 17:49:14)

accx
31-10-2013, 17:52
*türk ekonomi bankası'nın 2013 yılı 9 aylık konsolide olmayan net dönem karı 430.012.000 tl(önceki 370.546.000 tl)

(31/10/2013 - 17:48:11)

dewrimm
20-11-2013, 12:41
birileri bu kagıdın gitmesını ve düşmesını istemıyor 2014 nısana az kaldı bakalım nekadar tutucaksınız daha buralarda millet uyanmaya başladıgı zamanne yapacaksınız cok merak edıyorum

alıyolaveriyola
09-12-2013, 17:02
şu anki görüntüsü güzel gözüküyor bana göre...saygılar....ytd.:düsün:

dewrimm
23-01-2014, 14:00
ne haysiyetsiz kagıttır bu adamı kanser eder valla

accx
13-02-2014, 16:50

Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01.01-31.12.2013 01.01-31.12.2012

GELİR VE GİDER KALEMLERİ

FAİZ GELİRLERİ (IV-1) 4017519 3938416

Kredilerden Alınan Faizler 3637658 3470225

Bankalardan Alınan Faizler 7470 9642

Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler 10925 49486

Menkul Değerlerden Alınan Faizler 360936 401565

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan 62448 61231

Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan 290595 340334

Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan 7893 0

Diğer Faiz Gelirleri 530 7498

FAİZ GİDERLERİ (IV-2) 2045280 2093702

Mevduata Verilen Faizler 1732069 1734143

Kullanılan Kredilere Verilen Faizler 200577 264508

Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler 46087 42284

İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler 32288 37311

Diğer Faiz Giderleri 34259 15456

NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ 1972239 1844714

NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ 647518 536890

Alınan Ücret ve Komisyonlar 952413 864861

Gayri Nakdi Kredilerden 101264 84161

Diğer (IV-12) 851149 780700

Verilen Ücret ve Komisyonlar 304895 327971

Gayri Nakdi Kredilere 1383 1227

Diğer (IV-12) 303512 326744

TEMETTÜ GELİRLERİ (IV-3) 4940 18063

TİCARİ KAR / ZARAR (Net) (IV-4) 71704 -81463

Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı 41694 30251

Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar 458119 -479873

Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı -428109 368159

DİĞER FAALİYET GELİRLERİ (IV-5) 99638 91951

FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI 2796039 2410155

KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-) (IV-6) 395018 273902

DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-) (IV-7) 1701857 1482592

NET FAALİYET KARI/ZARARI 699164 653661

BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI

ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR

NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI

SÜRDÜRÜLEN FAAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-8) 699164 653661

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (IV-9) 164116 157683

Cari Vergi Karşılığı 60125 242282

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 103991 -84599

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (IV-10) 535048 495978

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Karları

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Zararları

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-8)

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (IV-9)

Cari Vergi Karşılığı

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (IV-10)

NET DÖNEM KARI/ZARARI (IV-11) 535048 495978

Grubun Karı/Zararı (-) 535048 495978

Azınlık Payları Karı/Zararı (-) 0 0

Hisse Başına Kar/Zarar (1 TL nominal değerli beher pay için TL olarak) 0,2427 0,2250

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01.01-31.12.2013 01.01-31.12.2012 .../.../.... .../.../....

MENKUL DEĞERLER DEĞERLEME FARKLARINA SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLARDAN EKLENEN -105299 204477

YABANCI PARA İŞLEMLERİ İÇİN KUR ÇEVRİM FARKLARI

NAKİT AKIŞ RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 102314 -67713

YURTDIŞINDAKİ NET YATIRIM RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı)

MUHASEBE POLİTİKASINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER İLE HATALARIN DÜZELTİLMESİNİN ETKİSİ

TMS UYARINCA ÖZKAYNAKLARDA MUHASEBELEŞTİRİLEN DİĞER GELİR GİDER UNSURLARI 24001 -12938

DEĞERLEME FARKLARINA AİT ERTELENMİŞ VERGİ -4204 -24765

DOĞRUDAN ÖZKAYNAK ALTINDA MUHASEBELEŞTİRİLEN NET GELİR/GİDER 16812 99061

DÖNEM KARI/ZARARI -71004 -2768

Menkul Değerlerin Gerçeğe Uygun Değerindeki Net Değişme (Kar-Zarara Transfer) -71004 -2768

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlı Türev Finansal Varlıklardan Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlı Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım

Diğer

DÖNEME İLİŞKİN MUHASEBELEŞTİRİLEN TOPLAM KAR/ZARAR -54192 96293

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336633

BIST

(13/02/2014 - 17:49:23)

accx
13-02-2014, 16:52

Bilanço

Dönem 31.12.2013 31.12.2012

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI (I-1) 6811612 632299 6179313 4449400 768858 3680542

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI KAR/ZARARA YANSITILAN FV (Net) (I-2) 1384117 1299445 84672 639005 544118 94887

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 1384117 1299445 84672 639005 544118 94887

Devlet Borçlanma Senetleri 654847 642579 12268 472295 445796 26499

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 729270 656866 72404 166710 98322 68388

Krediler 0 0 0 0 0 0

BANKALAR (I-3) 460585 80615 379970 1008316 444461 563855

PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR 245 245 0 1700525 1700525 0

Bankalararası Para Piyasalarından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar 245 245 0 1700525 1700525 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) (I-4) 4408885 4267827 141058 4308832 4247116 61716

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 19795 19695 100 23431 17829 5602

Devlet Borçlanma Senetleri 4366486 4246912 119574 4284229 4228115 56114

Diğer Menkul Değerler 22604 1220 21384 1172 1172 0

KREDİLER VE ALACAKLAR (I-5) 39643348 31410241 8233107 30995588 24505325 6490263

Krediler ve alacaklar 39301475 31070196 8231279 30728191 24247866 6480325

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler 18634 10785 7849 43164 31276 11888

Diğer 39282841 31059411 8223430 30685027 24216590 6468437

Takipteki Krediler 940714 868121 72593 714897 643226 71671

Özel Karşılıklar (-) 598841 528076 70765 447500 385767 61733

FAKTORİNG ALACAKLARI (I-18) 1092687 641838 450849 754767 521099 233668

VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net) (I-6) 292956 292956 0 20416 0 20416

Devlet Borçlanma Senetleri 292956 292956 0 20416 0 20416

İŞTİRAKLER (Net) (I-7) 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyenler 0 0 0 0 0 0

Mali İştirakler 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan İştirakler (II-11) 5569119 5416436 152683 4999764 4823154 176610

Ödenmiş Sermaye 2204390 2204390 0 2204390 2204390 0

Sermaye Yedekleri 712544 714670 -2126 769758 764799 4959

Hisse Senedi İhraç Primleri 2565 2565 0 2565 2565 0

Hisse Senedi İptal Karları 0 0 0 0 0 0

Menkul Değerler Değerleme Farkları -102647 -100521 -2126 55739 50780 4959

Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 101391 101391 0 101391 101391 0

Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

İştirakler, Bağlı Ort. ve Birlikte Kontrol Edilen Ort. (İş Ort.) Bedelsiz Hisse Senetleri 527 527 0 527 527 0

Riskten Korunma Fonları (Etkin kısım) 32185 32185 0 -49666 -49666 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan ve Durdurulan Faaliyetlere İlişkin Duran Varlıkların Birikmiş Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Diğer Sermaye Yedekleri 678523 678523 0 659202 659202 0

Kar Yedekleri 2065882 1911073 154809 1521020 1349369 171651

Yasal Yedekler 170419 170419 0 143555 143555 0

Statü Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Olağanüstü Yedekler 1580404 1425595 154809 1283027 1111376 171651

Diğer Kar Yedekleri 315059 315059 0 94438 94438 0

Kar veya Zarar 578313 578313 0 496894 496894 0

Geçmiş Yıllar Karı/Zararı 9497 9497 0 9497 9497 0

Net Dönem Karı/Zararı 568816 568816 0 487397 487397 0

Azınlık Payları (II-12) 7990 7990 0 7702 7702 0

PASİF TOPLAMI

BIST

(13/02/2014 - 17:50:53)

accx
13-02-2014, 16:53
*teb'in 2013 yılı konsolide olmayan net dönem karı 535.048.000 tl

(13/02/2014 - 17:51:49)

accx
13-02-2014, 16:54

Gelir Tablosu

Dönem 01.01-31.12.2013 01.01-31.12.2012

GELİR VE GİDER KALEMLERİ

FAİZ GELİRLERİ (IV-1) 4171277 4113040

Kredilerden Alınan Faizler 3705072 3550107

Bankalardan Alınan Faizler 8344 10976

Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler 11176 49504

Menkul Değerlerden Alınan Faizler 364175 405190

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan 63463 62927

Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan 292347 341154

Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan 8365 1109

Diğer Faiz Gelirleri (IV-12) 82510 97263

FAİZ GİDERLERİ (IV-2) 2106816 2172965

Mevduata Verilen Faizler 1757158 1767110

Kullanılan Kredilere Verilen Faizler 235124 310489

Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler 47987 42599

İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler 32288 37311

Diğer Faiz Giderleri 34259 15456

NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ 2064461 1940075

NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ 701692 581553

Alınan Ücret ve Komisyonlar 1024069 915733

Gayri Nakdi Kredilerden 109303 95456

Diğer (IV-12) 914766 820277

Verilen Ücret ve Komisyonlar 322377 334180

Gayri Nakdi Kredilere 1646 1317

Diğer (IV-12) 320731 332863

TEMETTÜ GELİRLERİ (IV-3) 1761 909

TİCARİ KAR / ZARAR (Net) (IV-4) 66520 -82789

Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı 40831 31880

Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar 452086 -484061

Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı -426397 369392

DİĞER FAALİYET GELİRLERİ (IV-5) 93403 90550

FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI 2927837 2530298

KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-) (IV-6) 407329 325529

DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-) (IV-7) 1775151 1552440

NET FAALİYET KARI/ZARARI 745357 652329

BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI 0 0

ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR 0 0

NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI 0 0

SÜRDÜRÜLEN FAAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-8) 745357 652329

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (IV-9) 174813 163390

Cari Vergi Karşılığı 71155 248599

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 103658 -85209

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (IV-10) 570544 488939

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z (IV-8)

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (IV-9)

Cari Vergi Karşılığı

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z (IV-10)

NET DÖNEM KARI/ZARARI (IV-11) 570544 488939

Grubun Karı/Zararı (-) 568816 487397

Azınlık Payları Karı/Zararı (-) 1728 1542

Hisse Başına Kar/Zarar (1 TL nominal değerli beher pay için TL olarak) 0,258 0,2211

Dönem 01.01-31.12.2013 01.01-31.12.2012 .../.../.... .../.../....

MENKUL DEĞERLER DEĞERLEME FARKLARINA SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLARDAN EKLENEN -108114 205086

YABANCI PARA İŞLEMLERİ İÇİN KUR ÇEVRİM FARKLARI 57465 -9182

NAKİT AKIŞ RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 102314 -67713

TMS UYARINCA ÖZKAYNAKLARDA MUHASEBELEŞTİRİLEN DİĞER GELİR GİDER UNSURLARI 24151 -13710

DEĞERLEME FARKLARINA AİT ERTELENMİŞ VERGİ -3533 -24759

DOĞRUDAN ÖZKAYNAK ALTINDA MUHASEBELEŞTİRİLEN NET GELİR/GİDER 72283 89722

DÖNEM KARI/ZARARI -72032 -2816

Menkul Değerlerin Gerçeğe Uygun Değerindeki Net Değişme (Kar-Zarara Transfer) -72032 -2816

Diğer

DÖNEME İLİŞKİN MUHASEBELEŞTİRİLEN TOPLAM KAR/ZARAR 251 86906

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336643

BIST

(13/02/2014 - 17:50:56)

accx
13-02-2014, 16:55
*teb'in 2013 yılı konsolide net dönem karı 570.544.000 tl

(13/02/2014 - 17:51:37)

accx
14-02-2014, 09:48
TEB'in aktif büyüklüğü yüzde 23 artışla 53,4 milyar TL'ye ulaştı

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 2013 yılında nakdi ve gayrinakdi
krediler aracılığıyla reel ekonomiye olan desteği 2013 yılında 49.4
milyar TL’ye yükseldi. TEB’in % 23 artışla 53.4 milyar TL’ye ulaşan
aktiflerinin %71’ini krediler oluşturdu.
Türk Ekonomi Bankası’nın 31 Aralık 2013 tarihli mali tabloları 13
Şubat 2014 tarihinde BİST’te yayınlandı. TEB’in aktif büyüklüğü 2012
yılı sonuna göre % 23 oranında artarak 53.4 milyar TL seviyesine
ulaştı. TEB, 2013 yılında bilançosunu geliştirmekle kaldı,
müşterilerine aktardığı toplam kaynağı ve paydaşları için ürettiği
toplam değeri de önemli oranda artırdı. TEB’in nakdi ve gayrinakdi
krediler aracılığıyla reel ekonomiye olan desteği 2013 yılında 49.4
milyar TL’ye yükseldi.
2013 yılı faaliyetleri sonucunda 699 milyon TL vergi öncesi kâr
elde eden TEB’in net kâr ise 535 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.
Net kârda sağlanan artış %8 oldu. Aynı dönemde net bankacılık geliri
ise %16 oranında artarak 2,791 milyon TL olarak gerçekleşti. 2013
yılında verimlilikte sağlanan gelişmeye bağlı olarak TEB’in özkaynak
ve aktif kârlılığı arttı ve sektör ortalamalarında gerçekleşti. TEB
özkaynaklarını da artan karlılığı sayesinde iç kaynakları yoluyla
artırmaya devam etti. 2013 yılı sonu itibari ile TEB’in özkaynakları
5.3 milyar TL’ye yükselirken, sermaye yeterlilik oranı % 14.23 oldu.
Kredi portföyünün sektörel bazda dengeli dağılımı sayesinde,
herhangi bir sektöre verilen nakdi ve gayri nakdi kredilerin toplamı
kredi portföyünün %10’unu geçmemektedir. Tüketici kredileri ise toplam
kredi portföyünün %28’ini oluşturdu.

5 milyonu aşkın müşteri, 544 şube

TEB, 2013 yılında şube ağını geliştirmeyi açtığı yeni şubelerle
sürdürdü ve yıl içinde 35 yeni şube açtı. 2013 yılı sonu itibari ile
TEB, 5 milyonu aşkın müşterisine, 72 ildeki toplam 544 şubesi, 10 bin
çalışanı, 1,600’ü aşkın ATM’si, 120 bini aşkın POS ağı ve zengin
alternatif dağıtım kanalları ile ürün, hizmet ve çözümler sunuyor.
Yılın 2. yarısında dünyada ve Türkiye ekonomisinde gözlenen
dalgalanmalar ile yıl içinde bankacılık sektörünün karlılığı üzerinde
baskı yaratan düzenlemelerin olumsuz etkilerine rağmen TEB, reel
sektörün yanında yer almayı ve ekonomiyi her koşulda desteklemeyi 2013
yılında da sürdürdü.
2013 yılı sonu itibarıyla bilanço aktifinin en büyük kalemini
oluşturan kredilerin, bilanço içerisindeki payı % 71 olarak
gerçekleşti, ekonominin lokomotifi olan KOBİ’lere kullandırılan
kredilerin payı ise toplam krediler içerisinde %45.33 oldu.
Risk yönetimine ve aktif kalitesine büyük önem veren TEB, 2013
yılında da takipteki alacaklar rasyosunu sektör ortalamasının altında
tutmayı başardı. 2013 yılında %2.25’ler mertebesinde seyreden
takipteki alacaklar rasyosu, TEB kredi stokunun ne denli sağlıklı bir
yapıya sahip olduğunu, riske duyarlı bir biçimde yönetildiğini ve
sürdürülebilirliğini işaret ediyor.
Bankanın açıklamasında şu bilgiler verildi:
"IFC tarafından 2012 yılında dünya çapında en iyi üç KOBİ
bankasından biri seçilen TEB, 2013 yılında IFC’nin düzenlediği çok
sayıda etkinlikte yer alarak gelişmekte olan ülkelerdeki bankalarla
bilgi ve deneyimlerini paylaşmayı sürdürmüştür. Aynı kapsamda, İslam
Kalkınma Bankası’nın Tacikistan’da gerçekleştirdiği ADFIMI yıllık
toplantısına katılım sağlamış bulunuyoruz. KOBİ iş kolundaki
deneyimlerimizi BNP Paribas Grubu içinde de paylaşıyoruz. 2013 yılında
BNP Paribas Polonya ile gerçekleştirdiğimiz kapsamlı çalıştaylar,
KOBİ’lerin danışman bankası olma vizyonumuzu paylaşma imkanı
sunmuştur.
2005 yılından bu yana "KOBİ nerede, TEB orada" sloganıyla
çalışmalarını sürdüren TEB, KOBİ’lerin ihtiyacı olan danışmanlık
hizmetlerini TEB KOBİ Akademisi kapsamında ülkemizin dört bir yanına
taşımaktadır. TEB KOBİ Akademisi konferans dizisine 2013 yılında devam
etmiş ve 6 ilde 1500 kişiye ulaşmıştır. Akademi faaliyetlerinin
başlamasından bu yana geçen 8 yılda, 44 ilde 80’i aşkın etkinlikte
ulaşılan katılımcı sayısı ise 20 bin kişidir.
TEB, Türkiye’nin en kapsamlı girişim bankacılığı programını
yürütmektedir.
TEB girişim bankacılığı alanında yürütmekte olduğu çalışmalar
kapsamında, finansal ve finansal olmayan ürünleriyle girişimcileri
desteklemekte ve geleceğin KOBİ’lerinin temellerini atmaktadır.
Girişim bankacılığı alanında hedeflerimizi aşarak 10 ay gibi kısa bir
sürede 17 bin girişimciye finansal desteğimizi sunmuş bulunuyoruz.
Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimiz kapsamında ise 3 bin girişimciye
erişmiş durumdayız.
İstanbul’da açtığımız TEB Girişim Evi’nde “iş fikrim var” diyen
herkesi dinlemeye odaklanmış sadece eğitim ve danışmanlık hizmeti
vermekle kalmayarak bir yıl içinde 273 projeyi dinledikten sonra 31
projeye Kuluçka Merkezi’mizin olanaklarını seferber etmiş bulunuyoruz.
Hedefimiz, Kuluçka Merkezi’ne kabul ettiğimiz projeleri melek
yatırımcılarla buluşturmak ve hayata geçmelerini bankacılık ürün ve
hizmetlerimizle desteklemektir.
Tasarruf bilinci, bankacılık hizmetlerine erişim, finansal
okuryazarlık ve TEB Aile Akademisi
Tasarruf bilinci ve tasarruf oranının sürdürülebilir ekonomik
kalkınma için önemi son derece büyüktür. Ülkemiz, tasarruf meyli
açısından henüz arzulanan seviyeye gelmiş değildir. İnancımız,
bankaların bu anlamda lokomotif bir rol üstlenmeleri gerektiği
yönündedir. TEB’in hedefi, ürün çeşitliliği ve zenginliği açısından
son derece bakir bir alan olan tasarruf bankacılığındaki iddiasını
daha da ileriye taşımak ve bireylerin tasarruf bilincini geliştirecek
inisiyatifleri desteklemektir.
Bu yaklaşım dahilinde hayata geçirdiğimiz TEB Aile Akademisi,
TEB’in finansal okuryazarlığı geliştirmeyi hedefleyen ulusal
platformudur. 2012’de 20bin kişiye ulaşan TEB Aile Akademisi, 2013
yılında hedeflerini aşarak 105 bin kişinin katılımıyla finansal
okuryazarlık eğitimleri vermiştir. Ailelerin ve bireylerin gelir gider
dengesi, bankacılık ürünlerinin doğru kullanımı ve bankacılıkta
müşteri hakları konularında verdiğimiz ücretsiz eğitimler son derece
yoğun ilgi görmüştür. Çalışmalar kapsamında çocuklara da sınıf içi
eğitimler, eğlenirken tasarruf ve birikim bilincini aşılamak amacıyla
hazırlanan TEB Çocuk (www.tebcocuk.com) internet sitesi ve App
aracılığı ile ulaşılmıştır.
TEB, şubelerini sınıfa, şube müdürlerini öğretmene dönüştürerek
kapılarını herkese finansal okuryazarlık eğitimi vermek için açmıştır.
Gördüğümüz yoğun ilgi karşısında eğitimler şubelerin dışına taşarak
üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör firmaları, dernek ve
odalara da ulaşmıştır. Ankara’da 100 kişiye kadar kapasiteli TEB Aile
Akademisi Evi’ni açmış bulunuyoruz. 2013 yılında ulaştığımız kitlenin
büyüklüğü vizyonumuzun doğruluğunu ve sağlam adımlarla ilerlemekte
olduğumuzu ortaya koymuştur. TEB Aile Akademisi bünyesindeki
çalışmalarımızı çeşitlemeye ve daha geniş kitlelere ulaşmaya
kararlıyız. "

http://twitter.com/ForeksTurkey

(14/02/2014 - 06:33:39)

accx
14-02-2014, 09:49
*ak yatırım, teb için 2tl hedef fiyat ile 'endekse paralel getiri' önerisini korudu

(14/02/2014 - 09:46:30)

accx
28-02-2014, 14:26

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi Olağan Genel Kurul Toplantısı

EK AÇIKLAMALAR:

Olağan Genel Kurul toplantısına bizzat veya vekalet yoluyla fiziken katılacak ortaklarımızın
- Kimlik belgelerini ve/veya vekaletnamelerini,
- Tüzel kişi ortaklarımızın, temsille görevlendirdikleri kişiye ait yetki belgelerini

ibraz ederek en geç Genel Kurul Toplantı Başkanlığı’nın oluşturulmasına kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Vekaletnamelerin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun "Vekaleten Oy Kullanılması ve Çağrı Yoluyla Vekalet Toplanması Tebliği” (II-30.1) Tebliği” hükümlerine uygun olarak düzenlenmesi, notere tasdik ettirilmesi veya noter tasdikli imza sirkülerinin vekaletnameye eklenmesinin zorunlu olduğunu bildiririz.

Genel Kurul toplantısına elektronik ortamda şahsen veya temsilcileri aracılığıyla katılmak isteyen pay sahipleri, MKK tarafından sağlanan Elektronik Genel Kurul Sistemi (“EGKS”) aracılığıyla, “Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik”te belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde Genel Kurul toplantısına elektronik ortamda katılabileceklerdir.

EGKS üzerinden genel kurula doğrudan katılım veya temsilci atamak için e-MKK Bilgi Portalına kaydolunması, güvenli elektronik imzaya sahip olunması gerekmekte olup, destek eğitim bilgilerine e-MKK Bilgi Portalı’nın EGKS özel alanından erişilebilecektir.

Karar Tarihi 28.02.2014

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2013

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2013

Tarihi ve Saati 25.03.2014 10:00

Adresi TEB Kampüs C ve D Blok, Saray Mahallesi, Sokullu Caddesi, No: 7A-7B Ümraniye/İSTANBUL

Gündem 1- Açılış ve Toplantı Başkanlığı?nın teşkili,
2- Toplantı tutanağını imzalamak üzere Toplantı Başkanlığı?na yetki verilmesi,
3- 2013 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu?nun okunması, müzakere ve tasvibi,
4- 2013 yılına ait finansal tabloların okunması, müzakere ve tasdiki
5- Yönetim Kurulu üyelerinin 2013 yılı işlemlerinden dolayı ibra edilmeleri,
6- Kârın dağıtımı konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi, kabulü veya değiştirilerek kabul yahut reddi hakkında karar alınması,
7- Bağımsız Denetleme Kuruluşunca düzenlenen yıllık denetleme raporu özetinin okunması ve 2014 yılı finansal tablolarının denetlenmesi için Yönetim Kurulunca önerilen bağımsız denetim kuruluşunun seçilmesi hakkında karar ittihazı,
8- Yönetim Kurulu'ndan ayrılan üyelerin yerine T.T.K. 363. maddesi gereğince yapılan tayinlerin onaylanması hakkında karar ittihazı,
9- Yönetim Kurulu üye sayısının ve görev sürelerinin saptanması ve seçimlerinin yapılması,
10- Yönetim Kurulu üyelerine ödenecek ücret ve huzur hakkı gibi hakların belirlenmesi,
11- 2013 yılında Bankamızca yapılan bağışlar hakkında Genel Kurul?a bilgi verilmesi ve 2014 yılında yapılabilecek bağışın azami tutarı konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi, kabulü veya değiştirilerek kabul yahut reddi hakkında karar alınması,
12- Ücretlendirme Politikası hakkında Genel Kurul?a bilgi verilmesi.

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=339621

BIST

(28/02/2014 - 15:25:12)

accx
28-02-2014, 14:42

Telefon 216 - 6353535

Faks 216 - 6363636

Özet Bilgi 2013 Yılı Kâr Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

EK AÇIKLAMALAR:

Bankamızın 2013 yılı net bilanço kârını teşkil eden TL.535.046.324,09’dan, ekli tabloda belirtildiği şekilde TL.26.752.316,20 genel kanuni yedek akçe, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 348. maddesi gereğince TL.0,43 kurucu intifa senedi sahiplerine dağıtılacak kâr ve TL.0,05 genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan TL.508.294.007,41 bakiye kârın tamamının olağanüstü yedek akçeye aktarılması ve kurucu intifa senedi sahiplerine dağıtılacak kârın dağıtım tarihinin 3 Nisan 2014 olarak tesbiti hususlarının 2014 yılı içinde yapılacak Olağan Genel Kurul toplantısında ortaklarımızın onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 28.02.2014

Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 25.03.2014

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

TEBNK(Eski),TRATEBNK91N9 0,0000000 0,0000000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

TEBNK(Eski),TRATEBNK91N9 0,000 0,00000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=339624

BIST

(28/02/2014 - 15:41:16)

accx
18-03-2014, 20:20
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=346484

SEZAR
01-04-2014, 20:46
tüm bankalar almış başını gidiyor...teb karşıdan bakıyor...elbet yükselecek...bu buralarda kalmayacak..nasipse bizede ekmek çıkar inşallah..

piiiranabank
03-04-2014, 17:28
arkadaş kağıda yorum yazan bile yok nasıl iş bu...

jans
05-04-2014, 08:00
tüm bankalar almış başını gidiyor...teb karşıdan bakıyor...elbet yükselecek...bu buralarda kalmayacak..nasipse bizede ekmek çıkar inşallah..

Tüm bankalar tepetaklak inerken teb çok sağlam durdu.bu hemen unutulmuş .tabi bnp paribas in alimlari etkili olmuştu.gerçek değeri buralar değil elbet

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

adestim
08-04-2014, 08:32
Credit suisse, teb için fiyat hedefini 2,07 tl'den 1,89 tl'ye indirdi, görünüm 'endeks altı getiri'

Subjective
08-04-2014, 08:55
CREDİT SUISSE bazı bankaların hedef fiyatlarında revizeler yaptı. DETAYLAR (http://www.borsadanhisse.net/revizeler1.htm)

zeyyar
08-04-2014, 09:09
Analist Yorumu – BNP Paribas Fortis Yatırımlar Holding 2,19-2,21 TL fiyat aralığından 241 bin adet TEB hissesi satın aldı / TEB için pozitif
Bu satın alım işleminin ardından BNP Paribas Fortis Yatırımlar Holding’in TEB’de sahip olduğu pay oranı hafif yükseliş kaydederek %17,10’dan %17,11 seviyesine ulaştı. Hatırlatmak gerekirse; geçtiğimiz Cuma günü de BNPP Yatırımlar Holding 290 bin adet TEB hissesi alarak TEB’de sahip olduğu pay oranını artırmıştı %23,36’ya artırmıştı. BNP Paribas Grubu’nun Borsa İstanbul’dan hisse geri alımı yapmasının nedeninin önümüzdeki dönemlerde bankayı BIST kotundan çıkarmayı değerlendireceği yönünde olabileceğini düşünüyoruz. Hatırlatmak gerekirse; 2011’deki TEB’in Fortis ilebirleşme sonrasında BNP Paribas çağrıdan muaf sayılabilmesine rağmen TEB hisseleri için gönüllü çağrı yoluyla pay toplanmasına ilişkin bildirimde bulunmuştu. TEB’in halka açıklık oranı %4,5 seviyesinde bulunuyor.

Ayrıca BNP Paribas’ın önceden de açıklamış olduğu üzere; Çolakoğlu Grup’un TEB’in %55 oranındaki hissesini elinde bulunduran TEB Holding’de sahip olduğu %50 oranındaki hissesine ilişkin satım opsiyonu bulunuyor. Satım opsiyonu 15 Şubat 2012 tarihinden itibaren hissenin piyasa değeri üzerinden kullanım hakkı veriyor. 1 Nisan 2014 tarihinden sonra ise Çolakoğlu Grup’un Teb Holding’te sahip olduğu %50 oranındaki hisseye ilişkin kullanım fiyatı 1,663 milyar TL olacak. Bu kullanım fiyatı TEB’in 4,894 milyar TL olan mevcut piyasa değeriyle kıyaslandığında 6,047 milyar TL tutarında bir değerlemeye işaret ediyor. Çolakoğlu Grup’un TEB’de sahip olduğu hisselerini satma yönünde bir karar alması durumunda; yine bir zorunluluk doğmamasına rağmen BNP Paribas’ın çağrı yoluyla pay toplanmasına ilişkin bildirimde bulunması beklenebilir. Satım opsiyonunun Nisan 2014’ten sonraki kullanım fiyatı göz önüne alındığında ise TEB hisselerinin bu tarihe kadar %24 getiri potansiyeli taşıdığı görülüyor.

Nisan 2014 ????? finans online 09.07.2013 tarihinde yazılmış bir yazı .......

alsat
09-04-2014, 23:30
forumu geriye dogru okudum. bir de hisse hakkinda az cok bilgimiz var, benim anladigim BNP Colakoglu'nun hisselerini eger bir gun almaya karar verirse bu hisse de artar. onun disinda da hisse fiyatini cok etkileyecek bir beklenti bulamadim. bir de borsa cok buyuk bir ralli yapar ve buyuk bankalar cok prim yaparsa, teb de bir miktar bu yukselise katilir. ancak bu cok bekledigim bir durum degil. ayrica oyle bir durumda aldiginiz herhangi bir hissenin prim yapma ihtimali zaten yuksektir.

dewrimm
11-04-2014, 18:20
%30 karını arttıran ve hergeçen gün büyüyen bir bankanın hedef fıyatını düşüren credit ne amaçla bunu yapar cok merak ediyorum bütün bankaların hedefını arttırıyor bırtek bizim kagıdın hedefi düşüyor gerçekten düşündürücü koskoca bankanın kagıdı 3 tane zibidinin eline düşmüş onlar ne iterse kagıt onu kapıyor 1:gedik yatırım 2:işyatırım 3:akyatırım hergün tahtada ana tread gedik tarafından yapılıyor adamlar tahtaya komple hakım durumdalar ve genel yonetim sankı c sınıfı hisse gibi bir mudahalede bulunmuyor ALLAH yardımcımız olsun arkadaşlar

mavigreen
17-04-2014, 18:18
İlk fırsatta , bu bankadaki tüm hesaplarımı kapatacağım...
Ailemden de bu banka ile çalışanlar olduğunu biliyorum.Onlara da hesaplarını kapatıp bu bankayla ilişiklerini kesmeleri telkininde bulunmayı kendime bir görev adledeceğim.Bu bankayla çalışan tanıdıklarımı da bu bankayla çalışmamaları konusunda ikna etmeye çalışacağım..Ömrümün geri kalan kısmında ...
Borsaya kote olan kısmında yapılan bu soytarılığı herkese anlatacağım..
Şimdi ne halin varsa gör ''TAHTACI''
Beni ,Banka müşterisi olarak kaybettin...

MANHATTAN
18-04-2014, 10:32
Colakoglu ıle bnp parıbas arasındakı hıssedarlar sozlesmesınınn opsıyon kısmı ıle ılgılı surec 01/04/2014 den ıtıbaren mınımum fıyat garantısıyle baslamıs durumdadır , heran colakoglu satma opsıyonunu kullanabılır ...
Teb cagrı fıyatı teb holdıng degerınede baglı olarak 2,8 lerden az olmayacagını tahmın edıyorum...

mavigreen
18-04-2014, 11:20
Borsa Payları üzerinde yapılan bu rezillikler...
ve bu rezilliklerin devam etmesine izin veren banka yöneticilerine sesleniyorum..
Siz bu ucuz hareketlere devam edin..
Bu ucuz hareketlerin size geri dönüşü çok pahallı olacak...
Prestijinizi zedelemeye devam edin siz...
Halk bu rezilliği görüyor...

Bundan sonra bu topikteyim..
Hodri meydan..

mavigreen
18-04-2014, 11:23
Şu an itibariyle 3 Tane Banka müşterinizi kaybettiniz bile..
Bu daha da devam edecek...

Şimdi ne haliniz varsa görün...Pehh..