PDA

View Full Version : SELEC-Selçuk Ecza Deposu Tic.ve San.

Pages : 1 [2] 3

ecz1984
04-02-2012, 21:26
Arkadaşlar şuan yazacaklarım SELEC yatırımcıları için çok önemli.. SGK ile TEB anlaştı.. www.teb.org.tr adresinden protkolle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Anlatacaklarımı anlamanız için size ilk önce KKİ nun ne olduğundan bahsedeyim...

KKİ : Kamu kurum iskontosu ; bir ilacın devlet tarafından alınmasında kademeli olarak yapılan indirimdir.. Yani bir ilacın fiyatı 100 TL iken devletin ödediği 59 TL oluyor.. ilacın fiyatına göre KKİ değişmektedir..Şuanda ortalama KKİ %30 civarıdır..Biz eczacıların ısrarla istediği KKİ nin zincirleme olarak değil direk firmadan alınması yönündedir..Çünkü bu kamu kurum iskontoları yüzünden eczaneler ve depolar taşıma zararı çekmektedir..Protokol görüşmelerinde Devletin firmalardan direk tahsil etmesi için gerekli sistemin olmamasından dolayı Ekim ayına ertelenmiştir..Ekim ayından sonra devlet KKİ nu direk firmalardan tahsil etmeye başladığı zaman Selec in cirosuda otomatikman %35-50 arası artacaktır.. Devlet bu sistemi uygulamaya koyar koymaz bilemem ama uygulamaya geçerse SELEC i kimse tutamaz.. Benim nacizane fikrim lotlarınıza sahip çıkın uygun seviyelerde AL-SAT yaparak hisse sayınızı artırın.. Benim hedef fiyatım Selec için 15 ay içinde 3 ün üzerine kendi atacağıdır..Kendimin Selec için görüşleridir Yatırım Tavsiyesi Değildir

oeza
06-02-2012, 12:12
1,70 de ne varsa kıramadı, ne bekliyor anlayan var mı?:düsün:

oeza
07-02-2012, 12:25
Çaktırmadan yoluna devam ediyor fakat yorum yapacak kimse yok veya şenlik henüz başlamadı.

ahmet dayı
07-02-2012, 14:53
Citi yatırımcılarına Türk varlıklarını önerdi

Citigroup, dün yayınladığı raporda Londra'da 24 yatırımcı ile görüşme yapan uzmanlarının Türk varlıklarının, yatırımcıların gelişmekte olan piyasalara yatırım yapma arzularından fayda sağlayabilecekleri tespitinde bulunduklarını bildirdi.

Bununla birlikte en azından iki nedenle ihtiyatlı olunması gerektiğini ifade eden Citigroup, bunlardan ilkinin yatırımcıların Türkiye'ye temel nedenlerden çok taktik nedenlerle yatırım yapıyor olmaları, ikincinin de makroekonomikortamında Türk varlıklarının yatırımcılar arasında değerleme endişeleri yaratmadan daha da değer kazanmalarını sağlamasını mümkün görünmemesi olduğunu belirtti.

Citigroup, yatırımcıların yerinde dozda ihtiyat ile Türk varlıklarının güçlenmesinden fayda sağlayacaklarını düşündüğünü vurguladı.

oeza
07-02-2012, 15:00
1,74 te ne varsa bir türlü kıramadı, 2. dip hareketinide buradan yapmıştı, inş. hacimli geçerizde 1,80 lerin önü açılır.ytd.

BONJUR
07-02-2012, 15:02
Direnç bölgelerini deniyor..Hacim artışı dirençlerini kırabilme ihtimalini artımış vaziyette..Bu arada yabancı takası da düzenli olarak artmakta..Adamlar kafaya koymuş anlaşılan..Bu şirket 2.xx fiyatlara gelmeden rahat etmeyecekler diye düşünüyorum..

oeza
07-02-2012, 15:14
Direnç bölgelerini deniyor..Hacim artışı dirençlerini kırabilme ihtimalini artımış vaziyette..Bu arada yabancı takası da düzenli olarak artmakta..Adamlar kafaya koymuş anlaşılan..Bu şirket 2.xx fiyatlara gelmeden rahat etmeyecekler diye düşünüyorum..
o rahatsızlık bende de var.:cool: 5 aydır kaadın çıkmasını bekliyorum.:yes:

BONJUR
07-02-2012, 23:29
Bu topic gerçekten çok ilginç..Hisse aşağı yapıyor,ses yok..Yukarı yapıyor ses yok..Hacim artışı var kimsede yorum yok..Kağıt önemli dirençlerini zorluyor,kırarsa ciddi bir ivme yakalayabilir,kimseden tık yok..Neyse belki de hisse için hayırlısı budur..Yabancıların bu kadar hakim olduğu bir tahtada belki de yerli yatırımcıya söyliyecek söz kalmamıştır veya hisse kalmamıştır..Her ikisi de hissenin hayrına diye düşünüyorum..

oeza
08-02-2012, 10:14
Kısa bir süre beklemede kalmak için kaatla vedalaştım. Şubatı hayırlısı ile atlatalım, Mart ayında güzel hareketler olabilir.

ecz1984
08-02-2012, 19:51
Kısa bir süre beklemede kalmak için kaatla vedalaştım. Şubatı hayırlısı ile atlatalım, Mart ayında güzel hareketler olabilir.

2013 Selec in yılı olacak, çok geç kalmadan Ekim 2012 den önce uygun fiyatlardan tekrar hisseye katılmanızı öneririm

alaylı
08-02-2012, 22:11
Bu topic gerçekten çok ilginç..Hisse aşağı yapıyor,ses yok..Yukarı yapıyor ses yok..Hacim artışı var kimsede yorum yokNeyse belki de hisse için hayırlısı budur....
Kağıt ölü eşek fiyatına, acelemiz yok, borsanın en sağlam kağıtlarından bence...

ahmet dayı
09-02-2012, 17:55
hisseye baksen endeks %2 aşağı. selec artıda kapı sağlam mı acaba? yabancının elinde bir sürü mal var şimdi tabi kapı gibi olacak sıkıntı bizimkilerde kurt varmış gibi beklemeyi bilmiyorlar. yada şimdi bizimkiler işi öğrendi galiba.

oeza
10-02-2012, 09:38
GÜNAYDIN,
Hala yükseliş kanalında duruyor, aşağı kesmedikçe sorun yok ama endeks gerçekten düzeltilecekse tepkisiz kalamaz diye düşünüyorum, Eğer gelirse 1,50 - 1,60 arası alım için güzel olur. ''sadece fikrimi beyan ettim, ytd değildir.''

satenboya
15-02-2012, 17:53
Bu yükseliş daha nekadar sürer? fikri olanlar yazsın ..Bugün 1.85 ten kapattıi
Herkes halinden memnun olduğu içinmi kimse yazmıyor?

BONJUR
17-02-2012, 13:34
Bu yabancılar her gün almakla,kimsenin elinde mal bırakmadılar yahu..Acaba şirketin kökünü mü alacak bunlar...Her gün otomatiğe bağlanmış gibi alımdalar ve hiç de acele etmiyorlar..

ahmet dayı
17-02-2012, 15:45
bana göre ytd.
Ağaç geliyoooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrr.

gokmavi_ist
22-02-2012, 16:10
Uzun zamandır düzetme yapmamıştı.Sağlıklı bir çıkış için iyi oldu. Bence yukarıya devam. Hacimsiz düştü ayrıca.
YTD

oeza
22-02-2012, 17:02
Uzun zamandır düzetme yapmamıştı.Sağlıklı bir çıkış için iyi oldu. Bence yukarıya devam. Hacimsiz düştü ayrıca.
YTD
Çok iyimsersiniz.:td: rakam vermek istemem ama düşüş daha yeni başladı.

anamadares
23-02-2012, 17:21
yazmayım yazmayım dedim tutamadım kendimi 1 ayda kat ettiği yolu 2 günde geri verdi.yazıklar olsun senin gibi hisseye.

ahmet dayı
26-02-2012, 19:57
daha yeni başladılar vermeye 2.00'yi aşması için vermesi lazım.nereye kadar bilemem.hisseye dikkat etmek lazım yabancılar arasında el değiştiriyor gibi geldi bana takaslardan gördüğüm kadarıyla.yinede belli olmaz neyin ne olacağı kimse elindekini vermiyor.yapışmışlar hisseye.bundan sonra oyun olabilir.türk borsası böyle düşmeyecek hisse düşer yükselmeyecek hisse yükselir.manüpilasyon harekete dikket etmek lazım.saygılar
ytd.

fmacit55
28-02-2012, 14:28
orta-uzun vadede tutulması gereken bir kağıt. vergi dairesine sunduğu tabloda selçuk eczanın karı 146.7 milyon iken as ecza 31 milyon tl idi. konsolide tabloda 180 milyona yakın bir kar gelebilir.

gokmavi_ist
02-03-2012, 16:07
Düşerken hacimsiz düşmüştü. 1.69 desteği çalıştı bence... Endeks tökezlemezse ileri yoluna devam edecek gibi...

YTD ayrıca Al Sat tavsiyesi değildir.

gokmavi_ist
04-03-2012, 21:34
SELEC son kapanışını önceki günle aynı düzeyden 1.74 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % -52 altında oluştu.

Alıcıların yavaş yavaş ortaya çıkması ile bir yıldır devam eden ayı piyasası etkisinin zayıflamaya başladığı görülen hisse senedinin 1.26 seviyesini gördükten sonra başlattığı orta vadeli yükseliş trendi 1.89 noktasında satışlarla karşılaştıktan sonra düzeltme yaptı. Buradan başlattığı düzeltmeyi 1.53 desteğine kadar devam ettiren hisse tepki alımlarıyla yeniden yükselmeye başladı. Son kapanışını 300 ve 30 günlük hareketli ortalamalarının altında yapan hisse senedi 90 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının üstünde bulunuyor.

Son 10 gün içinde hissenin teknik indikatörleri birden fazla sat sinyali verdi.
İşlem hacmindeki düne oranla ortaya çıkan artış kısa vadeli yükseliş trendini destekliyor. İlk direnç noktası 1.75 seviyesinde. İşlem hacmindeki artışın sürmesi şartıyla direncin geçilmesi durumunda pozisyonlar artırılabilir.Kar satışlarının gelmesi durumunda ilk destek noktası 1.73 İkinci direnç noktası 1.97 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 1.51 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 14.28 daha dar bir pozisyona girerken son kapanış bu bandın alt çizgisinin yüzde 41.24 üstünde gerçekleşti.

Stochastic göstergesi son olarak 19.00 gün önce Sat sinyali vermişti.

gokmavi_ist
04-03-2012, 21:46
Ytd94814

ahmet dayı
05-03-2012, 15:37
yabancılar timsahın suda beklediği gibi bekliyorlar.eğer biri suya girdi mi dalacaklar.eskiden endeksle birlikte düşerdi bu kağıt ne oldu buna.120 - 130- 140 aralığından yabancılar bolca doldurdu kasayı.şimdide gitmiyor.suya giren varsa dikkat etsin derim.

oeza
05-03-2012, 17:46
yabancılar timsahın suda beklediği gibi bekliyorlar.eğer biri suya girdi mi dalacaklar.eskiden endeksle birlikte düşerdi bu kağıt ne oldu buna.120 - 130- 140 aralığından yabancılar bolca doldurdu kasayı.şimdide gitmiyor.suya giren varsa dikkat etsin derim.
1,73 uzun zamandır inatla kırılmıyor, dediğiniz gibi garip bir durum var. Toplarken çaktırmadılar, düşerkende ....

veli888
08-03-2012, 18:03
orta-uzun vadede tutulması gereken bir kağıt. vergi dairesine sunduğu tabloda selçuk eczanın karı 146.7 milyon iken as ecza 31 milyon tl idi. konsolide tabloda 180 milyona yakın bir kar gelebilir.

orta-uzun vadede tuvalet kağıdına dönecek bir kağıttır

veli888
08-03-2012, 18:09
Bu yabancılar her gün almakla,kimsenin elinde mal bırakmadılar yahu..Acaba şirketin kökünü mü alacak bunlar...Her gün otomatiğe bağlanmış gibi alımdalar ve hiç de acele etmiyorlar..

yabancının "dostu" olmuş kağıt, sadece yabancıya fayda sağlar bu hisse, böyle hödük idare edildikçe
ayrıca bütün hisseler yabancıda, adamın keyfi gelince keyfine göre takılır sadece
ayrıca o alınanlar 1.40-1.50 lerden alanarın satışları idi
şimdi daha önceki alıcıların satışları bekliyor hisse 2.20-2.40 nin üstüne çıkana dek

veli888
08-03-2012, 18:13
Kağıt ölü eşek fiyatına, acelemiz yok, borsanın en sağlam kağıtlarından bence...

sen eskisin bu kağıtta sanırım, hissenin dilinden anlıyorsun,
beklerken sonunda kanser olma da
ama gerçekten değmez bir kağıt bu, bunun gibi daha ne eşekler var bilene,

veli888
08-03-2012, 18:46
hissenin öz kaynaklarını 1.230.000.000 tl dir tahminen, bir senelik faize yatırsanız, elinize geçecek para, şirketin yıllık elde ettiği kara yakındır,

aynı getiriyi paranıza almanız için şirket elde ettiği bütün karı yıl sonunda dağıtmalı ki aynı getiriyi sağlayın

ama şirket 150 milyon tl karın sadece %20-25 ini temettü olarak dağıtıyor, kalanı size vermiyor

aynen, sene sonunda paranıza almanız gereken faizin sadece %25'ini size veren kalan %75'ine el koyan bir banka gibi

kalan para size verilmiyorsa şirkette kalıyorsa, şirketin değerinin artması gerekir, o da olmuyorsa ahmet keleşoğlu sizi kandırıyor demektir

bunlara yazın bakın size ne cevap verecekler:

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( ŞGBF-Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri )
Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri
Adı Soyadı Görevi Telefon No E-Posta Adresi
M. Sonay Gürgen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür +90 216 554 0554 s.gurgen@selcukecza.com.tr
Ali Akcan Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşler Koordinatörü +90 216 554 0554 a.akcan@selcukecza.com.tr
Kürşad Duman Yatırımcı İlişkileri ve Sermaye Piyasası Müdürü +90 216 554 0554 k.duman@selcukecza.com.tr

Özkaynakları 1,184,095,376

şirketin kasasındaki nakit para ise 562 000 000 tl dir

yani her yıl yatırımcısına vermesi gerekip vermediği paraların birikmiş hali

şirketin hisseleri arz ettiği toplam fiyatın yarısına şu anda halka açık olan %15 oranındaki hisseleri alabiliyor

yani 6 senede şirket %100 karda,

gerisini süz düşünün

şirketin amacı bu mudur? değildir ama sonuç budur?

bu şirket ahmet keleşoğlu denen varyemez amcanın şirketi, adam şirket kurmuş ama mirasçısı yok o yüzden vakıf kurmuş ki yıllar içinde var ettiği işi daha sonra da yönetilsin, yok olmasın, bu yüzden de şirketi borsaya açmış açmış ki profesyonelce yönetilsin diye, ama varyemez amca hayatta iken şirket böyle yönetiliyorsa, o öldükten sonra nasıl yönetilir nasıl hayatta kalır insanı düşündürüyor, bilmem kendisi farkında mı?

velhasıl bir yaraya merhem olmayacak bir şirkettir, hissedir, belki zaman içerisinde size kanser hastalığı kazandırabilir o kadar

bunları yazıyorum ki belki varyemez amcanın kulağına gider de ölmeden utanır belki biraz, utanmalıdır da, böyle hisse olmaz çünkü, biraz koç holdingin hisselerine bakıp biz nerede hata yapıyoruz demeliler

son zamanlarda yabancı hisseyi düşürürken satışlarını tebbank üzerinden kendisi alıyordu, sonra yeterince düştüğünce sattığını geri alıyordu, şimdiki hisse posizyonları hemen hemen olağan şekilde, düşüş öncesi gibi, 35 milyon citi, 32 milton deutche, 35 milyon selec holding, geriye kalanlar

selec holding 35 milyonu tutuyor elinde, alım satım yok -

o yüzden yabancı alırsa alıyor satarsa satıyor, hisseyeye dilediği gibi yön veriyor, başka kimse de istese de aksi yöne bir trend yaratamıyor,

vs vs

tamamen gereksiz bir hissse, bulaşmayın derim yatırım tavsiyesi olarak, aksi halde uzun vadede kanser etkisi garantidir

oeza
08-03-2012, 19:00
sn veli888, neden selec ky sini bu kadar çok düşündüğünüzü veya neden bu kadar selec araştırıcısı olduğunuzu öğrenebilirmiyim.

veli888
09-03-2012, 14:53
sn veli888, neden selec ky sini bu kadar çok düşündüğünüzü veya neden bu kadar selec araştırıcısı olduğunuzu öğrenebilirmiyim.

kimseyi düşündüğüm yok, hissedarım sadece
o yüzden zaman içinde istemesen de bilgileniyorsun
çok daha nazik olmayan şekilde övyü hak eden yönetim anlayışı vardır
sekreteri erkek olan şirkettir
iş yatırım gibi boş adam analistlerinin elinde mundar olmuştur
hissenin defter değerininin altında 12 aylık hedef verirler, yatırımcıyla dalga geçerler, kimse de hop ne oluyor demez

http://www.isyatirim.com.tr/C_LT_companycard.aspx?stock=SELEC
Yayınlanmış Şirket Raporları
(Tarih sırasına göre raporları incelerseniz ne kadar boş adam olduklarını görürsünüz)

buna da şirket bi şey demez, o zaten başka dünyalarda
ne adam gibi rapor açıklarlar ne de açıkladıklarını doğru düzgün açıklarlar
her ne olursa olsun gayri profesyonel bir işletmedir
borsadan çıkarılması gerekir ama kime ne
170 milyon halka açık hissesi var ama günlük hacmi ortalama 300*500 bin tl
anlayın artık ne kadar atıl olduğunu
her ne sebeple girerrseniz girin sadece canınızı sıkar bu hisse
bir arkadaş suda bekleyen timsah gibi demiş yabancı hakim yatırımcısı için, çok doğru söylemiş
türkiyede gerçek şu ki borsa uzun vadeli yatırım yeri değildir,
sadece ve sadece kriz zamanlarında hisseler yerlerde sürünürken elindeki paranızı herhangi bir hisseye yatırıp gelir elde edebileceğiniz bir yerdir
timsahtan arta kalanlarla karnınızı doyurmayı hayal edeceğinize, ya da kötüsü ona yem olacağınıza, bırakın timsah ölümüne aç kalsın

ahmet dayı
14-03-2012, 10:09
yabancıya dikkat 1.20,1.30 1.40 aralığından iyi mallandılar.ytd.

selec
15-03-2012, 11:16
bazı konulara katılmama ragmen bazılarına ıse katılmıyorum.
2006 yılında 1,79 tl den pıyasaya cıkan(matrıx) buyuuukk sırket selcuk ecza 2012 yılına gledıgımızde fıyat 1,70 tl..
bunda sahıbının ılgısızlıgı buyuk etken..
her sırkette sahıbının gerektıgınde destegı vardır..ama bu sırkette Ahmet bey hıc destek olmamakta..
Yabancılar malı almıs satarsa dusuuyor alırsa cıkıyor..boyle bırsey..dısarda mal yok.Ky de arada sınır oluyor..
Her yere yardımlar yagdıran buyuuukk sevap adamı, vakıfın kurucusu Ahmet Bey ona guvenen Imkb dekı ortaklarına sıra geldıgınde ya temettuyu az dagıtıyor ya korkunc dususlere sessız kalıyor..
Kocaaa sırket 5,5 mıa cıro 1,23 mıa ozsermaye ebıtda marjı dusmus dusmus nerdeyse %2,5 lara...
Tum ılac sektoru hakkım dıyor dagıtıcı Selcuk ecza da ve dıgerlerınde ses seda yok..
su ankı ebıtda marjıyla sektorde ıs yapmak zaten sacmalık hlaıne gledı.paranı koy bankaya daha falza faız al..
o kadar network yatırım know-how hepsı hava..
dıger yandan eger bırazcık ınsaf varsa 6 senedır kendısını destekleyen parasını pul eden su ky ye bu sene yuksek bır temettu odemesı yparsınız.

dıger yandan analıstler ayrı bır konu..
eger bır ıs koluna gırıs bu kadar zorsa o ıs kolunun f/k sı ve pd/dd yuksek olur..rafınerı ıslerı demır yolları vs vs..cunku burada rakıp zor cıkar..v bu sırket ılelebet kar yazar..rısk azdır..
zaten dunyada da benzerı..
mcKesson bu ıs kolunda dunyanın en buyuklerınden(ABD) fk 15 dıkkat pd/dd 2,88
(http://www.bloomberg.com/markets/companies/medical-whsle-drug-dist/)
bakın gorun..
neye gore hedef fıyat 1,80 2 falan dıyolrar bellı degıl..
adam sırketı kapasa 2 lıra zaten edıyor adam hedef verıyor 1,80..ınsaf..
onlerınde bır excel koyuyorlar rakamları huopp tamamdır..bır kere dusunme yok..
dıger yandan da sırket yonetımıne..
Abd de faızler %0-0,25 arasında adamlar %1,5 ebıtda ıle calsırken burada %10-11 faız varken %2,5 ebıtda marjına mahkum olmak ve bırsey yapmamak en hafıf tabırle yazıktır..
son olarak
yuksek arac gıderlerı elektrıklı otolarla azlatılmalı..
yenı depo yapılanmasıyla farklı dagıtım stratejılerıyle ebıtda bır sekılde arttırılmalı..
yenı gelır kapısı toıletry de cok calısılmalı..
ılaccılar nasıl bır lobı ıcındeyse bır sekılde depocuların da haklarını korumaya calısması saglanmalı..
(%5,5-6 lardan %2,5 lara dustu ebıtda marjı boyle sey olmaz)
son
hıcbırı yat tavsıyesı degıldır..

ZICO
19-03-2012, 12:21
bana görede çok büyük potansiyel var
sabahtan beri almaya çalışıyorum bir türlü vermiyorlar

selec
19-03-2012, 15:20
nıcın fıyat ucuz otesı
anlatmaya calısıyım.
sevgılı analıstler bastan savma ıs yaptıklarından global paır ortalamasına bakmaktadırlar ve orada fk 8,5/9 gormektedırler.tabıı kı aklı selım bakıslı bırı cıkmazsa dedıklerı dogru kabul edılır.
ama daha once gonderdıgım lınkten gorebılıecegınız gıbı dunyada pıyasada domınant sırketlerın fk ları 15-20 arasında gezerken pd/dd degerlerı ıse 2,5-3 ler cıvarındadır..cunku bu sektorde bırısı pazar kaptıysa ondan o pazarı gerı almak cok zordur..dıger yandan kucuk olan sırketler zor bır ısı denedıklerınden fk ları ve pd/dd lerı dusuktur ve genel oralamayı asagı cekmektedır..
sen selcuk eczayı global paır ortalamasıyla fıyatlarsan tabııkı ancak pd/dd 1 degerını hedef fıyat olarka acıklarsın..
esas yapılması gereken ve dogru olan domınant oyuncuların dunyada nerelerde fıyatlandıgına bakmaktır..

Dıger yandan lokal duruma bakacak olursak Sgk nın bundan sonra fıyat ındırmesı cok zor gozukmekte..Cunku Turkıye dıger ulkelere kotu ornek olmakta..Zaten zorda olan dıger ulkeler de aynı ıskontoları talep etmekte..Bu yuzden ya ılac bulamıyacagız ya da fıyatını verecegız baska yolu kalmadı ısın..Zaten Sgk da durumun farkındakı farklı duzenlemelere gıtmekte..
son zmanlarda olan pozıtıf adımlar..
1-)recetelerde ılac basına 1 lıra alınması(ılk 3 ılac 3 sonrası her bıırı +1 TL).
2-)gerı odemelerde mınımum oranın %10 dan %1 e ındıırlmesı..
bu 2. yanlıs anlasıldı..
esas olarak devletın 15mıa lık ılac odemesının 10 mıası sıfır lıra katkıyla gecmekte.
bu kararnameyle %0 odeyenlere dırek %10 yapamayacaklarından yavas yavas oranları %0 dan yuakrı cekmeye calısılmaktadırlar..onun ıcın de kendılerıne yer acmaktadırlar..kullanıcı ısın ıcıne katılmaktadır..bu son derece ıyı bır gelısmedır.. sonucta bundan 5 sene sonra ılac harcamalarının gelecegı boyut dusunuldugunde artık kullancılaırın ısın ıcıne dahıl olmadan sorunun cozulme ıhtımalı olmadıgını Sgk gormustur..Ilac fıyatlarında da daha once bahsettıgım ındırım ıhıtmalı ortadan kalktıgından bence bu sektor gorup gorebılecegı en kotu gunlerı gormustur..bundan sonra gelecek olan marj artısı olabılır..baska turlu zaten sektor bıter..kımse parasınıın faızının altında karlı ısı uzun sure surdurmez..
5,5 mıa cırolu 1,23 mıa sermayelı sırketın degerı 1mıa cıvarı..bu yanlıstır..
global paırlerıne de baksan dıger olabıleceklere de baksan bu fıyat yanlıstır..
zaten relatıf Xu030 grafıgı 2008 kırızı sadece dıbınden %10 yuakrdadır..6 yılık genel ortalamasının da %30-40 altındadır..
bundan sonra kım ne derse desın ben kagıtlarımı satmam..
Sonucta ortada dolasan kagıt mıktarı cok az..bırı gelıp buraya 15-20 mıo tl soksa kagıt ucar..kı bu rakam bır fon ıcın cekırdek parasıdır..
son olarak bunlar yatırım tavsıyesı degıl oyle kendı dusuncelerımdır..

ZICO
19-03-2012, 18:34
bana görede çok büyük potansiyel var
sabahtan beri almaya çalışıyorum bir türlü vermiyorlar

onlar vermedi ama ben aktif aldım 74,77,79 dan
yarın ola hayrola

http://666kb.com/i/c27ndz7h9e7bjj4c1.jpg

ZICO
21-03-2012, 11:15
bune acele ya tek tuş ile 2 kademe birden aldı
aynı hızla 1,79 a geriverdi

http://666kb.com/i/c29d84knfvpim8fvh.jpg

ermesut11
27-03-2012, 11:00
Ecılc_selec
95973

ermesut11
27-03-2012, 11:03
ımkb100_selec
95974

ZICO
27-03-2012, 16:27
http://666kb.com/i/c2fo52ttg22lyn19a.jpg

ermesut11
27-03-2012, 16:28
ooo 3 kişi olmuşuz

ermesut11
27-03-2012, 16:30
zico kardeş kademelri sık sık koyarsan memnun olurum..

ZICO
27-03-2012, 16:32
ooooo tek tuş ile gitti 89

http://666kb.com/i/c2fo90o8dk8dh7i1q.jpg

ZICO
27-03-2012, 16:33
120 bın adet bastılar 89 a düşüremediler
89 da alıc 40 bn

ermesut11
27-03-2012, 16:33
buralar önemli hacim artışı olumlu..

ZICO
27-03-2012, 16:35
1,88 bn yakmıştı
1,90 da bn yaktım
89 a basıyorlar ama hep destek atıyorlar alıc 89 da
derken 90 gıttı

ZICO
27-03-2012, 16:42
tavana kadar satıcı 221 bn
http://666kb.com/i/c2foi69n1n0no7f32.jpg

ZICO
27-03-2012, 17:18
http://666kb.com/i/c2fpfdnmqo4109sf2.jpg

ZICO
27-03-2012, 17:34
VAY ANAM VAY VAY 89 iken 90 a yollamışlar alışı
tam 385 bn adet işlem yaptı oradan

http://666kb.com/i/c2fpu7ern79l0xue6.jpg

veli888
27-03-2012, 18:19
nıcın fıyat ucuz otesı
anlatmaya calısıyım.
sevgılı analıstler bastan savma ıs yaptıklarından global paır ortalamasına bakmaktadırlar ve orada fk 8,5/9 gormektedırler.tabıı kı aklı selım bakıslı bırı cıkmazsa dedıklerı dogru kabul edılır.
ama daha once gonderdıgım lınkten gorebılıecegınız gıbı dunyada pıyasada domınant sırketlerın fk ları 15-20 arasında gezerken pd/dd degerlerı ıse 2,5-3 ler cıvarındadır..cunku bu sektorde bırısı pazar kaptıysa ondan o pazarı gerı almak cok zordur..dıger yandan kucuk olan sırketler zor bır ısı denedıklerınden fk ları ve pd/dd lerı dusuktur ve genel oralamayı asagı cekmektedır..
sen selcuk eczayı global paır ortalamasıyla fıyatlarsan tabııkı ancak pd/dd 1 degerını hedef fıyat olarka acıklarsın..
esas yapılması gereken ve dogru olan domınant oyuncuların dunyada nerelerde fıyatlandıgına bakmaktır..

Dıger yandan lokal duruma bakacak olursak Sgk nın bundan sonra fıyat ındırmesı cok zor gozukmekte..Cunku Turkıye dıger ulkelere kotu ornek olmakta..Zaten zorda olan dıger ulkeler de aynı ıskontoları talep etmekte..Bu yuzden ya ılac bulamıyacagız ya da fıyatını verecegız baska yolu kalmadı ısın..Zaten Sgk da durumun farkındakı farklı duzenlemelere gıtmekte..
son zmanlarda olan pozıtıf adımlar..
1-)recetelerde ılac basına 1 lıra alınması(ılk 3 ılac 3 sonrası her bıırı +1 TL).
2-)gerı odemelerde mınımum oranın %10 dan %1 e ındıırlmesı..
bu 2. yanlıs anlasıldı..
esas olarak devletın 15mıa lık ılac odemesının 10 mıası sıfır lıra katkıyla gecmekte.
bu kararnameyle %0 odeyenlere dırek %10 yapamayacaklarından yavas yavas oranları %0 dan yuakrı cekmeye calısılmaktadırlar..onun ıcın de kendılerıne yer acmaktadırlar..kullanıcı ısın ıcıne katılmaktadır..bu son derece ıyı bır gelısmedır.. sonucta bundan 5 sene sonra ılac harcamalarının gelecegı boyut dusunuldugunde artık kullancılaırın ısın ıcıne dahıl olmadan sorunun cozulme ıhtımalı olmadıgını Sgk gormustur..Ilac fıyatlarında da daha once bahsettıgım ındırım ıhıtmalı ortadan kalktıgından bence bu sektor gorup gorebılecegı en kotu gunlerı gormustur..bundan sonra gelecek olan marj artısı olabılır..baska turlu zaten sektor bıter..kımse parasınıın faızının altında karlı ısı uzun sure surdurmez..
5,5 mıa cırolu 1,23 mıa sermayelı sırketın degerı 1mıa cıvarı..bu yanlıstır..
global paırlerıne de baksan dıger olabıleceklere de baksan bu fıyat yanlıstır..
zaten relatıf Xu030 grafıgı 2008 kırızı sadece dıbınden %10 yuakrdadır..6 yılık genel ortalamasının da %30-40 altındadır..
bundan sonra kım ne derse desın ben kagıtlarımı satmam..
Sonucta ortada dolasan kagıt mıktarı cok az..bırı gelıp buraya 15-20 mıo tl soksa kagıt ucar..kı bu rakam bır fon ıcın cekırdek parasıdır..
son olarak bunlar yatırım tavsıyesı degıl oyle kendı dusuncelerımdır..

güzel analiz etmişsiniz, hepsine katılıyorum, ama şifre şurada:

bu kağıda kimse para sokmaz, sokmadı bu güne kadar, yarın da sokmaz, zaten kağıt %30 %30 %30 gibi selçuk holding, citi, deutche arasında pay edilmiş

citi, deutche bir kaç yıllık oynuyor kağıtla, bir iki ayda düşmüş düşmemiş önemli değil

düşerken sattıklarını zaten en düşük fiyatlardan geri alıyor, hiç de acele etmiyor, aynen keyfi geldikçe iş (!) yapan biri gibi

bu kağıttaki en yanlış şey selçuk holdingin %33 oranında kağıdı elinde tutması, bunu da sevabına tutmuyor, baktı kağıt aldı başını gitti müdahele ediyor, ama fiyat düşükken demiyor müdahale edeyim

utancından kağıt düştüğünde piyasadan başka hisse almadı bu sefer, geçen sefer almıştı

zaten kağıdın yerli yatırımcısı yok denecek kadar,

daha fazla şey de söylenebilir

ama 6 sene sonra açılış fiyatının %30-40 altında kalmışsa bir kağıt o kağıt beş para etmezdir- bunların sahipleri de adam diye ortada itibar görürler ülkemizde- bu böyle de gider durur kimse merak etmesin,

açılış zamanında havada uçan tahminler, piyasa fiyatı oranlarına ne oldu? yok şöyle yok böyleler ne oldu?

bu kağıtta kanser olursunuz sonunda ben size söyleyeyim, bakın hala 12 aylık kar belli değil, ne malca bir şey bu, bilanço açıklanır en son açıklarlar onda da hata yaparlar tekrar açıklarlar

daha önce yazdığım temel şeyler hala geçerli bu kağıtta o yüzden de vakit kaybetmeye sağlığınızı bozmaya yarar bu kağıt ancak

bu kağıdı alacağınıza gidin garanti alın daha iyi, en azından para kaybetseniz de sağlığınızı kaybetmezsiniz, bu kağıtta her ikisini de kaybedersiniz

bu kağıt geri geri giden bir eşek gibidir, siz istediğiniz numaraları yapın yürütmek için ama eşek yine aynı eşek olarak kalacak IMKB hayatında, sahibi öldükten sonra yabancıya satılmaz vakıf olarak devam eder, bu da geçmişin geleceğe aktarılmasının garantisidir

selec
27-03-2012, 21:54
Tabii ki kimin ne zaman ne kadar alacağını yada satacagini bilemeyiz.tek bildigim fiyat oldukça ucuz.ötesini ise göreceğiz diyebilirim.
Teknik olarak mav50 mav200 U nerdeyse 1 sene sonra aşağıdan kesti..uzun vadeli trendlerde bu önemli bir gösterge olabiliyor..
Eğer xu030 vs selec grafiğinde de aynı hareket oluşursa pozitif ayrışma kesinleşmiş olacak.tahminim başlayan hareket yavaşlasa hatta dursa bile o da 7-10 gün icinde o da kesmiş olacak.
Teknik görüntü uzun vadeli tamamlanıyor olacak..
Ötesi almak isteyenlere bakar..
Ben daha önce dediğim gibi satmam..
Bugün cok işlem oldu..2 gün sonra takaslarda az miktarda degisim görürsek bu kötü bir haber olacaktır.
2 gün önce deutche ile çiti arasında 3,2mio nom otc işlem olmuş ya da bir sekilde takas deutcheye gecmis.bu son hareket bu degisimden sonra olması enteresan..
Bilanco gercekten gelemedi..
Neyse geç olsun iyi olsun..
Size bol kazanç dilerim..
Ytd.

ZICO
28-03-2012, 10:00
daha çok karşılıklı işlemlere benziyor
tek tuş ile 100 bn yazıp 100 bn alıyorlar
şu ana kadar işlem hacmi 950 bın

izlek
30-03-2012, 20:18
150 milyon kar yazan sirketin tahtasında oyuncu yok yahu :)

ZICO
31-03-2012, 00:02
150 milyon kar yazan sirketin tahtasında oyuncu yok yahu :)

bir masa bir sandalyesi birde BEKÇİSİ olsa idi
çok oyuncusu olurdu

ermesut11
04-04-2012, 12:04
Bilanço
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide
Dönem 31.12.2011 31.12.2010
Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R
DÖNEN VARLIKLAR 2.393.393.546 3.996.688.103
Nakit ve Benzerleri 6 175.406.630 1.839.225.427
Finansal Yatırımlar
Ticari Alacaklar
İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 10-37 325.199 8.451
Diğer Ticari Alacaklar 10 1.537.883.032 1.538.065.440
Diğer Alacaklar 11-37 26.212.683 21.679.183
Stoklar 13 576.539.154 544.725.692
Canlı Varlıklar
Diğer Dönen Varlıklar 26 75.409.061 51.838.977

(Ara Toplam) 2.391.775.759 3.995.543.170

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34 1.617.787 1.144.933

DURAN VARLIKLAR 211.059.885 175.315.113
Ticari Alacaklar
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar
Diğer Alacaklar 11 333.757 249.409
Finansal Yatırımlar
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar
Canlı Varlıklar
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 4.931.624 4.976.693
Maddi Duran Varlıklar 18 154.112.590 124.177.320
Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 407.733 366.744
Şerefiye 20 31.194.401 31.194.401
Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 20.079.780 14.322.972
Diğer Duran Varlıklar 26 27.574
TOPLAM VARLIKLAR 2.604.453.431 4.172.003.216

K A Y N A K L A R
KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1.366.002.273 3.039.233.448
Finansal Borçlar 8 7.000.169 1.641.034.837
Diğer Finansal Yükümlülükler
Ticari Borçlar
İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 37 12.677.870 8.726.473
Diğer Ticari Borçlar 10 1.311.987.184 1.353.204.905
Diğer Borçlar
İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 37 16.638 177.882
Diğer Borçalar 11 6.524.187 5.618.436
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar
Devlet Teşvik ve Yardımları
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 5.985.143 4.898.408
Borç Karşılıkları 22 942.538 1.482.097
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 20.868.544 24.090.410

(Ara Toplam) 1.366.002.273 3.039.233.448

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 25.066.308 20.688.659
Finansal Borçlar
Diğer Finansal Yükümlülükler
Ticari Borçlar
Diğer Borçlar
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar
Devlet Teşvik ve Yardımları
Borç Karşılıkları
Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 9.530.197 8.104.887
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 15.536.111 12.583.772
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler
Ö Z K A Y N A K L A R 1.213.384.850 1.112.081.109
ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 1.213.377.801 1.112.074.764
Ödenmiş Sermaye 27 621.000.000 621.000.000
Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)
Hisse Senedi İhraç Pirimleri
Değer Artış Fonları
Yabancı Para Çevrim Farkları
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 84.374.476 74.709.061
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 27 369.440.288 232.434.725
Net Dönem Karı/Zararı 138.563.037 183.930.978
AZINLIK PAYLARI 27 7.049 6.345
TOPLAM KAYNAKLAR 2.604.453.431 4.172.003.216

ermesut11
04-04-2012, 12:05
beklentiler pek karşılanmadı galiba...

ZICO
05-04-2012, 10:46
1 kademe aşağıda görünmesine
yüreğim el vermediğinden 1,1,1 leri bn alıyorum
sayın spek gerçi bunda spek falan yokya neyse
gidiyorum saat 5 e kadar yokum
forum boş ama 5 tane ziyaretçi var

http://666kb.com/i/c2ojytki61joilj5h.jpg

ZICO
06-04-2012, 16:48
son kursunlarımızıda 1,75 ten sıktık
artık beklemekten başka yapacak birsey YOK
tek teselli şuana kadar 2. seans için söylüyorum
işlem hacmi çok zayıf 67 bn adet toplamda ise 155 bn

ZICO
06-04-2012, 17:44
http://666kb.com/i/c2pv267sxhnmoxrhh.jpg

ZICO
09-04-2012, 14:51
işlem hacmi nerede ise SIFIR
toplamda 39 bın

ZICO
09-04-2012, 17:53
http://666kb.com/i/c2swrztawcmofblk9.jpg

ZICO
10-04-2012, 17:34
http://666kb.com/i/c2twrupskwr5jaq7d.jpg

ermesut11
16-04-2012, 11:07
tahta şu an itibarıyla güzel gözüküyor96985

apojan
16-04-2012, 11:24
ermesut sen nerdesin kardeş?

ermesut11
16-04-2012, 11:49
ermesut sen nerdesin kardeş?
buralardayım ama bu sayfaya genelde pek uğrayan olmuyor..

apojan
16-04-2012, 11:57
o bakımdan demedim iş bankası derinlik koymuşsun.

ermesut11
16-04-2012, 16:15
son durum
97010

bahattin14
06-05-2012, 13:50
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Mahir İz Cad. No: 45/2 Altunizade, İstanbul

Telefon ve Faks No. : 0216 554 0554 / 0216 554 0569

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 554 0695 / 0216 554 0569

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yoktur.

Özet Bilgi : 2011 Yılı Kar Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 04.05.2012

Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Hesap Dönemi : 01.01.2011 - 31.12.2011

Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Kar Payı (TL) : 0,00

Hisse Senedi Şeklinde Dağıtılması Teklif Edilecek Kar Payının Sermayeye Oranı (%) : 0,00

Nakit Olarak Dağıtılması Teklif Edilecek Toplam Brüt Kar Payı (TL) : 31.050.000,00

Borsa'da İşlem Gören 1 TL Nominal Değerli Beher Paya Dağıtılacak Nakit Kar Payı :

Brüt (TL) : 0,05

Net (TL) : 0,0425

Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : Olağan Genel Kurul'da belirlenecektir.

EK AÇIKLAMALAR:

Ek'te yer alan kar dağıtım tablosunda açıklanan şekilde SPK Seri: XI, No:29 tebliği uyarınca hesaplanan konsolide kardan, yasal kayıtlar üzerinden hesaplanan 5.901.768,56-TL Birinci Tertip Yasal Yedek Akçenin düşülmesi ve 2.760.819,00-TL bağış ve yardımların eklenmesinden sonra ortaya çıkan net dağıtılabilir dönem karından 27.084.417,49-TL birinci temettü ve 3.965.582,51-TL ikinci temettü olmak üzere 1-TL nominal değerdeki beher hisse senedine brüt %5 oranında 0,05- TL, net %4,25 oranında 0,0425-TL olacak şekilde, toplam 31.050.000,00-TL nakit temettü ödenmesi, sonrasında kalan tutarın Olağanüstü Yedek Akçeler hesabına aktarılması hususu Genel Kurul'un onayına sunulmaktadır.

2011 yılı kar payı dağıtım tablosu ekte yer almaktadır.

bahattin14
06-05-2012, 13:52
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Mahir İz Cad. No: 45/2 34662 Altunizade, İstanbul

Telefon ve Faks No. : 0216 554 0554 / 0216 554 0569

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 554 0695 / 0216 554 0569

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Evet

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 05.05.2012

Özet Bilgi : 2011 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 04.05.2012

Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan

Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011 - 31.12.2011

Tarihi : 25.05.2012

Saati : 14:00

Adresi : Mahir İz Cad. No: 45/2 34662 Altunizade, İstanbul

GÜNDEM:

Düzeltme: 05.05.2012 tarihinde Saat: 00:03:59'da yapmış olduğumuz özel durum açıklamamızın GÜNDEM kısmında Genel Kurul Gündem Maddeleri sehven 17 madde yerine 11 madde olarak belirtilmiştir. Doğru ve Eksiksiz olarak gündem maddeleri aşağıda yer almaktadır.

SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.

25 Mayıs 2012 Tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi

1. Açılış ve Başkanlık Divanı'nın seçimi.

2. Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi.

3. 2011 hesap yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu, Bağımsız Denetim Raporu ve Finansal Tablolar ile dipnotlarının okunması, görüşülmesi ve Genel Kurul'un onayına sunulması.

4. 2011 yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması ve Şirketin Bağış ve Yardımlara ilişkin Politikasının Genel Kurul'un onayına sunulması.

5. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerinin 2011 hesap yılı faaliyet, işlem ve hesaplarından ibra edilmesi.

6. Yönetim Kurulunun 2011 hesap dönemi karının dağıtımına ve kar dağıtım tarihine ilişkin teklifinin görüşülerek Genel Kurul'un onayına sunulması.

7. Sermaye Piyasası Kurulu'nca uygun görülen ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca izin verilen, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No: 56 Sayılı "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" hükümlerine uyum amacıyla Şirket Esas Sözleşmesinin "Yönetim Kurulu ve Süresi" başlıklı 10'uncu, "Genel Kurul Toplantıları" başlıklı 14'üncü maddelerinin tadili ve Şirket Esas sözleşmesine "Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum" başlıklı 9/A maddesi ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09.09.2009 tarih ve 28/780 sayılı ve 27.10.2010 tarih ve 32/927 sayılı sayılı kararları çerçevesinde "Teminat, Rehin ve İpotekler" başlıklı 9/B maddesinin eklenmesine ilişkin tadil metinlerinin Genel Kurul'un onayına sunulması.

8. Yönetim Kurulu üyelerinin seçiminin ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin atanmasının Genel Kurul'un onayına sunulması.

9. Denetim Kurulu üyelerinin seçimi, görev süreleri ve ücretleri hakkında karar alınması.

10. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince "Kar Dağıtım Politikası" hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması.

11. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler için belirlenen "Ücretlendirme Politikası" hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması.

12. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirketin "Bilgilendirme Politikası" hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması.

13. 2011 yılı içerisinde Şirketin 3. kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin ve ipotekler ile ilgili işlemler nedeniyle elde etmiş olduğu gelir veya menfaatler hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması.

14. Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV No:41 sayılı tebliğinin 5'inci Maddesi kapsamında İlişkili Taraflarla yapılan işlemler hakkında Genel Kurul'a bilgi sunulması.

15. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Sermaye Piyasası Bağımsız Denetim Standartları Hakkındaki Tebliğ gereği 2011 yılı faaliyet ve hesaplarını incelemek üzere Yönetim Kurulunca seçilen Bağımsız Denetim Kuruluşunun
Genel Kurul'un onayına sunulması.

16. Yönetim Kurulu Üyelerine TTK'nın 334 ve 335. maddelerinde sayılan işleri yapabilmeleri için yetki verilmesi.

17. Dilekler.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
AHMET KELEŞOĞLU

EK AÇIKLAMALAR:

SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NDAN

Şirketimiz Olağan Genel Kurul toplantısı, 2011 yılı çalışmalarını incelemek ve aşağıdaki gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 25/05/2012 Cuma günü saat 14:00'te Mahir İz Cad. No.45/2 Altunizade-İSTANBUL adresindeki Şirket merkezinin ikinci katındaki toplantı salonunda yapılacaktır.

Sayın ortaklarımızın, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) uygulamaları çerçevesinde, Genel Kurul tarihinden en geç bir hafta öncesine kadar, şirketimizden giriş kartlarını alarak, bizzat veya bir temsilci vasıtasıyla Genel Kurul toplantısına katılmasını rica ederiz.

Toplantıya bizzat iştirak edemeyecek olan pay sahiplerimizin vekaletnamelerini, aşağıdaki örneğe uygun olarak düzenlemeleri ve 09.03.1994 tarih ve 21872 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV No:8 Tebliği'nde öngörülen diğer hususları da yerine getirerek imzası noterce onaylanmış olarak ibraz etmeleri gereklidir.

Şirketimizin tüm hisse senetleri MKK nezdinde kaydileştirilmiş olup, hisseleri MKK nezdinde Aracı Kuruluşlar altındaki yatırımcı hesaplarında saklamada bulunan hissedarlarımızdan Genel Kurul toplantısına katılmak isteyenlerin, MKK tarafından belirlenen Genel Kurul blokaj prosedürünü takip ederek, kendilerini Genel Kurul blokaj listesine kaydettirmeleri gerekmektedir.

01.01.2011-31.12.2011 hesap dönemine ait Konsolide Finansal Tablo ve Dipnotları, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulunun Kar Dağıtım teklifi, Denetim Kurulu ve Bağımsız Dış Denetim Raporu, ilan tarihinden itibaren Şirket merkezinde ortaklarımızın incelemesine hazır bulundurulacaktır. Anılan dokümanlar ile birlikte, Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı ve vekaletname örneği, Şirketimizin www.selcukecza.com.tr adresindeki Web Sitesi'nde yer alacaktır.

Sayın ortaklarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanlığı

VEKALETNAME

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin 25 Mayıs 2012 günü, saat 14.00'te Mahir İz cad. No.45/2 Altunizade-İSTANBUL adresindeki Şirket merkezinin ikinci katındaki toplantı salonunda yapılacak 2011 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında aşağıda belirttiğim görüşler doğrultusunda beni temsile, oy vermeye, teklifte bulunmaya ve gerekli belgeleri imzalamaya yetkili olmak üzere...............................vekil tayin ediyorum.

A) TEMSİL YETKİSİNİN KAPSAMI
a) Vekil tüm gündem maddeleri için kendi görüşü doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.

b) Vekil aşağıdaki talimatlar doğrultusunda gündem maddeleri için oy kullanmaya yetkilidir.
Talimatlar: (özel talimatlar yazılır.)

c) Vekil şirket yönetiminin önerileri doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir.

d) Toplantıda ortaya çıkabilecek diğer konularda vekil aşağıdaki talimatlar doğrultusunda oy kullanmaya yetkilidir. (Talimat yoksa, vekil oyunu serbestçe kullanılır.)
Talimatlar: (özel talimatlar yazılır.)

B) ORTAĞIN SAHİP OLDUĞU HİSSE SENEDİNİN
a) Tertip ve serisi,

b) Numarası,

c) Adet-Nominal değeri,

d) Oyda imtiyazı olup olmadığı,

e) Hamiline-Nama yazılı olduğu.

ORTAĞIN ADI SOYADI veya ÜNVANI

İMZASI
ADRESİ

Not: (A) Bölümünde (a), (b) veya (c) olarak belirtilen şıklardan birisi seçilir,(b) ve (d) şıkkı için açıklama yapılır.

bahattin14
06-05-2012, 13:53
Pazartesi ne olur, düşüş sona erip biraz yukarıları gösterirlermi acaba. Üstatların yorumlarını bekliyoruz,

fmacit55
15-05-2012, 14:17
uzun vade için çok değerli bir hisse biraz kenarda kalmış görünüyor.

selec
18-05-2012, 16:38
3 aylık bılanco geldi.
sonuclar
1-)ebıtda%3,4 (4 mıoluk sektore yapılan harcama kalemının bır seferlık oldugunu varsayarsak %3,7 lere gelecek kı bu bayagı onemlı)
2-)satıslar bekledıgımden bıraz az
3-)yapılanma depo kapama ve bıraz ıscı cıkarımıyla devam edıyor.
4-)eczanelere verılen ıskonto rakamları bıraz azaltılmıs ve marjın ıyılesmesının asıl nedenı bu..
5-)raporlar yayınlanmaya basladı..30 gun once 1,80-1,90 dıyenler 2,50-2,60 fıyat acıklamaya basladı(efg ıs yatırım)..
6-)sektorden gelen bılgıler tahmın ettıgımız gıbı..fıyat ındırımı artık yok ve bu senenın butcesı ıcınde kalınacak..
7-)temmuz agustos ayları gıbı kur ayarlaması gundeme gelebılır dıye bır dusuncem var..
8-)bu sekılde devam eden bır senaryo ıle sene sonu kar rakamı190mler cıvarında tahmın edıyorum..
hesabım kabaca 41,25*4=165m--- 4(bır seferlık harcama kalemı)*3=12m---son ceyrekte verılen depo bonusları 10-20 m arası kabaca hepsını topalrsak165+12+15=192m...
9-)buraya dıkkat bıraz once bahsettıgım sırketler ıse karlılıgı daha dusuk tahmın etmısler160-165m gıbı dusunuyorlar ve ona gore cıkardıkları fıyat 2,50-2,60 ..

sonuc pozısyonda oturmaya devam..
ısteyen tabıı satabılır ve bu bır yatırım tavsıyesı degıldır..

tırtıl2
24-05-2012, 19:58
Kandiliniz mübarek olsun.

Filozof16
01-06-2012, 22:18
efg.nin önerdiği bir hisse...
daha önceki önerisi ülkerdi...ytd...

sarayköylü
06-06-2012, 15:53
selec grafik...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=157286114404701&set=o.312279835497991&type=1&theater

sarayköylü
07-06-2012, 10:29
selec... kanal üst direnci 1.74 kırılırsa; hedef 1.92ler... ytd...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=157747774358535&set=o.312279835497991&type=1&theater

sarayköylü
15-06-2012, 10:52
selec... 1.75'in üzerinde kalabilirse hedefi 1.94'ler...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=162024210597558&set=o.312279835497991&type=1&theater

sarayköylü
18-06-2012, 10:16
selec... 1.75'in üzerinde kalabilirse hedefi 1.94'ler...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=162024210597558&set=o.312279835497991&type=1&theater

selec... kanal içi direnci 1.94 civarı... aylık takasta yabancı, yatırım fonlarının ve emeklilik fonlarının alımları dikkat çekici...ytd...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=163534697113176&set=o.312279835497991&type=1&theater

niyo
19-06-2012, 14:41
önerdiği gibi almım yapmıs masallah birde dunku alımları görürsek kimler aldı sattı belli olacak

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=479&hisse=SELECEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

yabancıların pozisyonlarını merakla bekliyorum...

kadirz_m
15-07-2012, 10:14
çok güzel şekilde, ağır ağır ama sağlam olarak yoluna devam ediyor... helal olsun diyelim... bi de bizimkiler başlasa artık...

http://e1207.hizliresim.com/z/h/9r43x.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kadirz_m
15-07-2012, 10:14
http://e1207.hizliresim.com/z/h/9r44m.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://e1207.hizliresim.com/z/h/9r44t.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sorma neden
28-08-2012, 10:39
enteresan bir aylık süreyi geçmiş bu hisse ile ilgilenen yok demek ki....hisse güzel bir üçgen yapıyor yakın stop-loss 1.97 ile ...

selec
28-08-2012, 13:54
6 aylık bılanco geldı..
Kotumserler ıcın kotu bır haber Ebıtda marjı cok yuksek gledı..
Fakat fınansal gelır gıder kalemlerı toplamı cok uzun zamandır ılkkez eksı oldu..
Bu ebıtda ıle devam eder ve fınansal gelır gıder kalemı bır sekılde eskı halını alabılırse sırketın karlılık durumu patlama yapacak.
Son ceyrek ebıtda 63m bu hızla 250m 4 ceyrek ebıtda eder.Normal sartlarda dıger fınansal gıder gelır kalemı artı cıkıp vergıyı karsılıyordu..Yanı 250m ebıtda 250m net kar demek ıdı..
Bu da 10 fk da 4,3tl falan demek olur..
(boyle bır senaryo ınnaılmaz olur)

Ama normal sartlarda bıle devam etse karlılıkta daha oncekı tahmınım devam etmekte.84*2=168.Son ceyrek sırket bonusları 15-20m cıvarı..yıl sonu 185-190 mıo cıvarı karlılık eder. bu da 10 fk da 3 tl gıbı bı fıyat yapar..
Unutmadan sırket yenıden yapılanma ıle karlılıga buyuk onem verıyor.. (bunu hesaba katmadan karlılık hesabı yapıyorum)
Takasta yabancı payı 69,8mıo (2,8 gordugunde 74m ımıs)
Xu030 a gore performans hala cok dusuk.0,25 gıbı bır sevıyelerde 0,30 genel ortlaması..
bu sırketten bırsey olmaz dıyıp satan arkadaslar ıcın uzgunum ama bu kagıdın daha bana gore cok yolu var..
Tutmaya devam.
Son soz yatırım tavısıyesı degıldır..

bozoes26
19-10-2012, 18:12
cnbc e de önerdiler karlılıgı düzeliyor, hızla artıyor.yeni polıtıka karlılıgı arttırmakmıs daha ıyı bılancolar gorecez dedi adam.. defansif bi hısse anladıgım kadarıyle çok ilgimi çekti.ky de nerdeyse hıc yok

Filozof16
16-11-2012, 23:23

1 haziranda 1.70 lerde al verdiği hisse için bugün tavsiyesini düşürdü...
2.20 lere kadar çıkış yaptı..
biz de buna mukabil...ekranımızdan çıkarıyoruz...
efg.den iyi bilecek değiliz ya...

hasderici
22-11-2012, 22:12
bu çalışma selec için geçerli değil 7 senedir bu hisseyi çözemedim her sene kar yapan büyük firma değerinin altında işlem görüyor aklım ermedi gitti !!!! ytd

shqiptar
01-12-2012, 14:26
akıl ermeyecek birşey yok bence karının yüzde yirmi civarı dapıtıyor ve buda piyasa değerinin(yatırımcının maliyetinin) 40 ta birine denk geliyo... bence bu çok iyi bir rakam değil..imkb 30 da bile bundan çok iyiler var ufak kağıtları söylemiyorum bile....
yatırım tavsiyesi değildir... sadece aklımın kestiğince durum değerlendirmesidir....

bu çalışma selec için geçerli değil 7 senedir bu hisseyi çözemedim her sene kar yapan büyük firma değerinin altında işlem görüyor aklım ermedi gitti !!!! ytd

kırmızı
07-12-2012, 14:42
endeks relatif olarak tarihi en düşük fiyatta işlem görmekte..
herkes kağıt arayışı çinde bence bu fiyatlar pahalı değil.low risk sürekli kar yazan bu firmada bur akamlar bence çok komik ..
hemen artar diyemem ancak..sıfır borcu olan yılda 150 mn kar yazan firma 8 fiyat kazancında bu endekste portföyde yer almalı ..
ben beğenmeye başladım .
p/bv 1 in altında sadece ilaç ve kozmetik ürünleri dağıtımı yapıyor..evet temettü düşük..temettü oranı yüksek olsa zaten bu fiyatlarda olmazdı.

sturk16
12-12-2012, 13:18
alsam mı almasam mı bilemedim. 2.14'den girip 2.17 den okutabilir miyim ;)

zaf
02-01-2013, 13:56
fiyat yerinde sayinca forum bo$ .. kanal daraldi !!! dikkat !

uzman88
04-01-2013, 17:12
6 aylık bılanco geldı..
Kotumserler ıcın kotu bır haber Ebıtda marjı cok yuksek gledı..
Fakat fınansal gelır gıder kalemlerı toplamı cok uzun zamandır ılkkez eksı oldu..
Bu ebıtda ıle devam eder ve fınansal gelır gıder kalemı bır sekılde eskı halını alabılırse sırketın karlılık durumu patlama yapacak.
Son ceyrek ebıtda 63m bu hızla 250m 4 ceyrek ebıtda eder.Normal sartlarda dıger fınansal gıder gelır kalemı artı cıkıp vergıyı karsılıyordu..Yanı 250m ebıtda 250m net kar demek ıdı..
Bu da 10 fk da 4,3tl falan demek olur..
(boyle bır senaryo ınnaılmaz olur)

Ama normal sartlarda bıle devam etse karlılıkta daha oncekı tahmınım devam etmekte.84*2=168.Son ceyrek sırket bonusları 15-20m cıvarı..yıl sonu 185-190 mıo cıvarı karlılık eder. bu da 10 fk da 3 tl gıbı bı fıyat yapar..
Unutmadan sırket yenıden yapılanma ıle karlılıga buyuk onem verıyor.. (bunu hesaba katmadan karlılık hesabı yapıyorum)
Takasta yabancı payı 69,8mıo (2,8 gordugunde 74m ımıs)
Xu030 a gore performans hala cok dusuk.0,25 gıbı bır sevıyelerde 0,30 genel ortlaması..
bu sırketten bırsey olmaz dıyıp satan arkadaslar ıcın uzgunum ama bu kagıdın daha bana gore cok yolu var..
Tutmaya devam.
Son soz yatırım tavısıyesı degıldır..

Sayin Selec, dokuz aylik bilanco sonuclarini yorumlamaniz mumkun mu?
Sonuclar beklentilerinizle paralellik arzediyor mu?

ENGİN03
07-01-2013, 13:57
07/01/2013 13:51
*gedik yatırım, aylık portföy önerisine selçuk ecza'yı eklerken, tskb'yi çıkardı

KÜTAHYALI
10-01-2013, 13:46
2,16 da kavga çıktı, on kadar alıcı bir o kadar da satıcı yaralandı.

seyis
10-01-2013, 21:57
2,16 da kavga çıktı, on kadar alıcı bir o kadar da satıcı yaralandı.

biraz fazla oldu galiba lakin yaralılar bizden değil:)
şu dar vakite sığdırabilirmiyiz acaba?

esen kalın

(yatırım tavsiyesi değildir)

aerius
11-01-2013, 21:17
2.16-2.17 dende gelmiş ...bereket versin...5-6 kademe çıksada...5-6 kademe düşsede ufak ufak alıp biriktirmeye devam ediyorum...2.09-2.11 ARASINDAN ALDIKLARIMA..BU GÜNDE EKLEMİŞ OLDUM BİR MİKTAR...

erciey
14-01-2013, 00:16
http://img41.imageshack.us/img41/3580/selec13012013.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/selec13012013.jpg/)

Dirençler : 2.20+...2.37+...
Destekler : 2.12-...2.07-...

2.12 (Yükselen trend desteği)...!!
2.07 ( 50+100 D.HrkOrt. )...!!!

http://www.hisse.net/forum/blog.php?u=23473

şahsi teknik analizime dayalı yorumumdur...
Alım satım önerisi olarak değerlendirmek maddi zararınıza neden olabilcektir...!!!

sturk16
15-01-2013, 16:02
iyi kaçtın elimden

t.axaray
19-01-2013, 17:34
takibimde olan bir hisseydi....cuma günü 2.18 e kadar geri çekilince ...2.18 olamadı ama bir miktar aldık.....yani bir miktarla ortağız artık.....selamlar bol kazançlar....büyük ve küçük ortaklarıma......:)

http://www.borsagundem.com/haber/2013-te-kazandiracak-14-hisse/128407-13

t.axaray
21-01-2013, 10:37
takibimde olan bir hisseydi....cuma günü 2.18 e kadar geri çekilince ...2.18 olamadı ama bir miktar aldık.....yani bir miktarla ortağız artık.....selamlar bol kazançlar....büyük ve küçük ortaklarıma......:)

http://www.borsagundem.com/haber/2013-te-kazandiracak-14-hisse/128407-13

öylesine yazmıştım...2.26 ya.....yani biraz oyalansaydı...güçlü alışlar gördüm....kaptırdık mı görecez....kısa sürdü ortaklık....kusuruma bakmayın valla.....yine takibimde ....yeterki gitsin ben 2.30 danda ..alırım.....:yes:

selec
21-01-2013, 13:26
ilaç ıskonto mıktarları azaltılıyor dıye bır haber var.
onun etkısıyle hareketlenmıs olabılır.
http://www.winally.com/_3425_SGK_dan_Jenerik_Sanayine_Jest_Yolda

bu adreste gorebılrısınız..
ytd

t.axaray
08-02-2013, 13:50
öylesine yazmıştım...2.26 ya.....yani biraz oyalansaydı...güçlü alışlar gördüm....kaptırdık mı görecez....kısa sürdü ortaklık....kusuruma bakmayın valla.....yine takibimde ....yeterki gitsin ben 2.30 danda ..alırım.....:yes:

nasıl hisse bu.....gitmedi tam tersi bugün 2.08 lerde......takibimde halen....sabah 9 da 2.07 ve aşağısına kademeli alış yazdım vermediler veya alamadım.....var bir çapanoğlu.....aslında şu an iyi fiyat gibi görünüyor.....ilginç olan takasının başında sırasıyla 37-34 ve 31 milyonlu üç aracı kurum var....memnunlar demek ki durumdan.......ilginç valla.....:yes:

accx
11-02-2013, 13:22
ERSTE GROUP'UN TÜRK HİSSE SENETLERİ İÇİN TAVSİYELERİ VE HEDEF FİYATLARI

HEDEF
HİSSE FİYAT(TL) TAVSİYE
Akbank 9.2 TUT
Akcansa 10.4 BİRİKTİR
Akenerji 2.6 BİRİKTİR
Akfen 13.3 AL
Aksa Enerji 3.8 AL
Aksigorta 2.3 BİRİKTİR
Albaraka Turk 1.7 TUT
Anadolu Cam 3.2 BİRİKTİR
Anadolu Hayat 3.9 AL
Anadolu Sigorta 1.2 AL
Arcelik 12.1 TUT
Aygaz 9.8 BİRİKTİR
Bagfaş 60.2 BİRİKTİR
Bank Asya 2.1 TUT
BIM 78.0 TUT
Bizim Toptan 28.5 AL
Celebi 22.5 BİRİKTİR
Cimsa 10.3 AL
DO & CO 42.0 BİRİKTİR
Dogus Otomotiv 8.0 BİRİKTİR
Garanti Bank 9.6 TUT
Gubre Fabrikalar16.3 AL
Halkbank 21.1 AL
Is GYO 1.5 AL
Isbank C 7.0 BİRİKTİR
KilerAlisveris 3.0 AZALT
Koc Holding 8.7 AL
Migros Ticaret 25.5 AL
Park Elektrik 6.1 BİRİKTİR
Petkim 1.7 SAT
Sabanci Holding 8.4 AL
Sekerbank 1.6 AZALT
Selcuk Ecza 2.2 AL
Sinpas REIT 2.0 Al
TAV Havalimanlari9.8 TUT
Tofas 12.0 Al
Torunlar GYO 3.9 Al
Trakya Cam 2.9 TUT
Tupras 52.5 TUT
Turcas Petrol 3.6 Al
Turk Telekom 8.5 BİRİKTİR
Turkcell 14.5 BİRİKTİR
THY 6.4 Al
TSKB 2,3 BİRİKTİR
Vakifbank 4.8 TUT
Vestel 2.4 BİRİKTİR
YKB 5.6 BİRİKTİR

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(11/02/2013 - 12:15:29

accx
13-02-2013, 17:40
Selçuk ezca'nın vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 145.930.132 tl

(13/02/2013 - 17:38:27)

accx
13-02-2013, 17:40
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2012 - 31.12.2012

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı

Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2012-4. Dönem Geçici Vergi Beyannamesi Eki

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 13.02.2013

EK AÇIKLAMALAR:

1. Geçici vergi beyannamesi ekinde vergi dairesine sunulmuş olup Sermaye Piyasası Mevzuatına göre Düzenlenmemiş, Şirketimiz'in 01.01.2012-31.12.2012 dönemi gelir tablosu ilişikte sunulmaktadır.

2. Sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğumuz As Ecza Deposu Ticaret A.Ş., Şirketimiz faaliyetleri içerisinde kayda değer bir yere sahiptir. Ana şirket konumunda olan Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından vergi dairesine beyanname ekinde verilen ve kamuya açıklanmak üzere KAP'a da gönderilen gelir tablosunun "solo" nitelikte olduğu dikkate alınarak yatırımcıların eksiksiz ve en doğru şekilde bilgilendirilmelerini teminen, As Ecza tarafından geçici kurumlar vergi beyannamesi ekinde Vergi Dairesi'ne verilen 01.01.2012-31.12.2012 dönemine ilişkin gelir tablosu ekte yatırımcıların bilgisine sunulmaktadır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=260095

IMKB

(13/02/2013 - 17:37:51

sturk16
19-02-2013, 00:42
beklenti bitti bence
tavsiye değildir.

sturk16
19-02-2013, 00:42
biraz daha düşerse kademeli alırım.

tavsiye değildir.

t.axaray
21-02-2013, 15:37
CIY CITIBANK YABANCI 37.084.300
IYM IS 35.275.121
DBY DEUTSCHE YABANCI 31.703.448
axaray 1000:kahkah:

takasların başındaki üç silahşör.......benim alıpta aynı gün sattığım 2.26 dan...şu andaki 2.05 e....21 kuruştan zarar muhteşem.......yoksa hala kardan zarar mı.......2.04 ten 1k gelmiş.....ortağız artık....gidip şirketimin depolarına bakayım ...iyi çalışıyorlar mı...:he:

not: 1.95-1.98 aralığı göz kırpıyor gibi sankim.....

sturk16
01-03-2013, 01:24
alım için bekliyorum.

y.t.d değildir.

t.axaray
08-03-2013, 08:04
CIY CITIBANK YABANCI 37.084.300
IYM IS 35.275.121
DBY DEUTSCHE YABANCI 31.703.448
axaray 1000:kahkah:

takasların başındaki üç silahşör.......benim alıpta aynı gün sattığım 2.26 dan...şu andaki 2.05 e....21 kuruştan zarar muhteşem.......yoksa hala kardan zarar mı.......2.04 ten 1k gelmiş.....ortağız artık....gidip şirketimin depolarına bakayım ...iyi çalışıyorlar mı...:he:

not: 1.95-1.98 aralığı göz kırpıyor gibi sankim.....

bu yazdığımdan sonraki takaslarda artma var....dolayısı ile benimkilerde de.....2.04 ten itibaren düştükçe verdiler elime....:he:..çok gıcık bir hisse.....ben çok severim gıcık hisseleri.....:he:...dikkat etmek gerekir kafamıza vururlarsa o kadar hisseyi naparız vallah ben bilmem..:notr:....al işte sana uzun vadeli yatırımcımı....ne derler....:notr: Allah korusun zorunlu uzun vadeli yatırımcılıktan...:yes:

CITIBANK YABANCI 37.334.989
IS 35.268.421
DEUTSCHE YABANCI 31.937.623
Axaray....daha fazla...:mut:

kısacası yabancılar 484 bin adet daha çuvallarına doldurmuşlar....hadi bakalım hayırlısı......:wink:
ha bu arada global......3.281.080 adet hisseyi Ata ya göndermiş.......niyekine....:notr:

t.axaray
14-03-2013, 18:00
bakarmısınız...sadece 2.14 te 125bin satıcı var
alışta ise tabana kadar ki hisse sayısı 57 bin.....
diyeceğim şu ki sayın 125 bin sahibi ver tabana kadar ...görelim...ne kadar cesaretlisin...yeter artık topladığınız.....bizde bekliyoruz yani.....
durun önce alış yazayım...tabana doğru....:he: yazdım 20k....bana yeter ....hadi artık.....57k ...80k oldu...:kahkah:

BECERİKSİZ::::::he: yapsaydı şaşırırdım...1 hissenin hesabını yapıyorsun....

http://666kb.com/i/ccclfe2ng2tjto0vk.pnghttp://666kb.com/i/cccloq5qa4ehzgx9s.png

t.axaray
15-03-2013, 19:23
bu yazdığımdan sonraki takaslarda artma var....dolayısı ile benimkilerde de.....2.04 ten itibaren düştükçe verdiler elime....:he:..çok gıcık bir hisse.....ben çok severim gıcık hisseleri.....:he:...dikkat etmek gerekir kafamıza vururlarsa o kadar hisseyi naparız vallah ben bilmem..:notr:....al işte sana uzun vadeli yatırımcımı....ne derler....:notr: Allah korusun zorunlu uzun vadeli yatırımcılıktan...:yes:

IS 35.268.421

kısacası yabancılar 484 bin adet daha çuvallarına doldurmuşlar....hadi bakalım hayırlısı......:wink:
ha bu arada global......3.281.080 adet hisseyi Ata ya göndermiş.......niyekine....:notr:

Kapanış 2.17.......
upuzun bir çubuk ...oklava gibi bir şey bekliyordum bugün.......hatta cafe ye de yazdım......ağalar ne der diye...loruhlano.....cevap yazmıştı.....işte bunu http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=100779&page=668&p=8554132#post8554132
şimdi selcuk ecza nın çok kıymetli ağası...sen ne diyon...pzt...upuzun bir oklava olur mu.......:yes:

çok kıymetli ağam bak benden başka kimse yok .....bi tek ben yazıyom.....kimse okumaya bile gelmiyo...şimdi nara atacam...heyttt bu topik benim.....tüm hisseler anlaşılan sende ve bende....bölüşmüşüz hisseleri:kahkah:...elimdekileri ya ben sana vereyim...yada sendekileri sen bana......sende kurtul bende....:he:

BABASULTAN
16-03-2013, 14:51
biraz alayım dedim, cubuğa vesile oldum. tahta çok sığ ama finans 2 gün önce aldığı 458.000 lotu deutsche ye aktarmış, citi de 82.000 lot almış. satan delta ve oyak. dünde finans 96.000 lot almış. net yabancı alımı var. bilanço ve temettü etkili olacaktır. hadi hayırlısı.

entepli
18-03-2013, 23:32
Kapanış 2.17.......
upuzun bir çubuk ...oklava gibi bir şey bekliyordum bugün.......hatta cafe ye de yazdım......ağalar ne der diye...loruhlano.....cevap yazmıştı.....işte bunu http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=100779&page=668&p=8554132#post8554132
şimdi selcuk ecza nın çok kıymetli ağası...sen ne diyon...pzt...upuzun bir oklava olur mu.......:yes:

çok kıymetli ağam bak benden başka kimse yok .....bi tek ben yazıyom.....kimse okumaya bile gelmiyo...şimdi nara atacam...heyttt bu topik benim.....tüm hisseler anlaşılan sende ve bende....bölüşmüşüz hisseleri:kahkah:...elimdekileri ya ben sana vereyim...yada sendekileri sen bana......sende kurtul bende....:he:

:) ......

BABASULTAN
18-03-2013, 23:48
kapanış dandik olsa da işlem hacmi yerlerde. yarın ola hayrola.

t.axaray
19-03-2013, 09:38

pzt oklava olur mu dedik aşağı doğru çubuk yaptı...yemezler dostum.....5-6 bin le gösterdin o rakamı .......1-2 milyonla göster bakayım sıkıysa daha da aşağısını....:he:

t.axaray
21-03-2013, 10:23
pzt oklava olur mu dedik aşağı doğru çubuk yaptı...yemezler dostum.....5-6 bin le gösterdin o rakamı .......1-2 milyonla göster bakayım sıkıysa daha da aşağısını....:he:

ne aşşağı ne yukkarı.:he:... .....
bugün çomak sokma vakti arı kovanına ..........bakalım arıları ne kadar etkileyeceğim........:kahkah:

Baştaki üç silahşör.....aldıkça alıyor mübarekler....:he:
CIY CITIBANK YABANCI 37.328.835
IYM IS 35.336.663 350
DBY DEUTSCHE YABANCI 33.093.553

t.axaray
21-03-2013, 12:39
ne aşşağı ne yukkarı.:he:... .....
bugün çomak sokma vakti arı kovanına ..........bakalım arıları ne kadar etkileyeceğim........:kahkah:

Baştaki üç silahşör.....aldıkça alıyor mübarekler....:he:
CIY CITIBANK YABANCI 37.328.835
IYM IS 35.336.663 350
DBY DEUTSCHE YABANCI 33.093.553

http://b1303.hizliresim.com/17/p/l94tn.png (http://bit.ly/c25MCx)

casa
21-03-2013, 14:32
Abi bence o kazıklardan bir tane daha gelecek, tek kazık üstüne inşa etmek risk:)

t.axaray
21-03-2013, 14:48
Abi bence o kazıklardan bir tane daha gelecek, tek kazık üstüne inşa etmek risk:)
ne yani bi çomak daha mı sokalım arı kovanına.........:he:

t.axaray
22-03-2013, 11:17

bakın ne diyor sevgili dostum.....bir kazık daha çakalım inşaat sağlam olsun........Please....:yes:

paradatör
27-03-2013, 14:24
sırf 2.20 deki baskıdan dolayı alım imkanı veriyor gibi
burayı kırararsa ilk hedef 2.70 e doğru yola çıkar gibime geliyor.
2.70 lerde 200 trilyon civarı kar yazıyordu şimdi ise 150 ye düşmüş durumda
o tarihe göre özsermayesi 100 de 25 artmış şu durumda şu fiyatla 100 de 25 iskontolu işlem görüyor.
haberde dediği gibi verimlilik üzerine çalışmalarla karda artış belirtileri önümüzdeki 6 ay içinde hedefe ulaştırabilir.
axaray abi yaş tahtaya çivi çakmaz hayırlısı
ytd...

t.axaray
27-03-2013, 19:21
sırf 2.20 deki baskıdan dolayı alım imkanı veriyor gibi
burayı kırararsa ilk hedef 2.70 e doğru yola çıkar gibime geliyor.
2.70 lerde 200 trilyon civarı kar yazıyordu şimdi ise 150 ye düşmüş durumda
o tarihe göre özsermayesi 100 de 25 artmış şu durumda şu fiyatla 100 de 25 iskontolu işlem görüyor.
haberde dediği gibi verimlilik üzerine çalışmalarla karda artış belirtileri önümüzdeki 6 ay içinde hedefe ulaştırabilir.
axaray abi yaş tahtaya çivi çakmaz hayırlısı
ytd...

teşekkürler hemşerim.....
bizde tırı-vırı hisseler ilgi alanımızda değildir.....ilgi alanımızdaki hisselerde uçacak kaçacak hisseler değildir...Sağolsun buradaki hisse yapıcımız yüzümüzü kara çıkarmadı:bravo::kucak:....2.21 ile kapadık....az olsun bizim olsun.....:super:

casa
29-03-2013, 01:41
buralarda 8-10gün oyalanıp kısada ortaya çıkacak tobonun hakkını verir mi :düsün:

t.axaray
29-03-2013, 18:58
buralarda 8-10gün oyalanıp kısada ortaya çıkacak tobonun hakkını verir mi :düsün:
sende hoşgeldin..:hg:..
yakında bütün dostları burada toplayacağım bu gidişle.....:he:
bizde oyalanmak yok...tosbağa hızıyla olsa da hareket var.....
Benim bahçedede var kaplumbağalar ......belki bu hızı ondan seviyorumdur....:kahkah:
bu arada bu hisseyi alacaklar...öyle küfür müfür istemem....tahta yapıcı ne yapıyorsa doğru yapıyordur...:wink:
sonra demedi demeyin...:yes:

paradatör
31-03-2013, 14:35
sende hoşgeldin..:hg:..
tahta yapıcı ne yapıyorsa doğru yapıyordur...:wink:
sonra demedi demeyin...:yes:
işlem hacmi 150-200 milyar buna giren kyler de uyanık araya kaynıyorlar :)
ama işbank 2 gündür satışta
tekniğe bakıyorum 2.70 tarihi zirve bu kadar yüklenmeyi 100 de 20-25 için yapıyorlar desem
adam direk diker ulaştırı hedefe
yok spek yükünü tutmuş zaten bırakmış tahtayı
yüklenen ky desem deutche citi hatta iym yerli ky olamaz gibime geliyor
e hedef ne olmalı o zaman işte bunu çözemedim?

t.axaray
01-04-2013, 11:23
ama işbank 2 gündür satışta

O kadar lot satış sayılmaz... VE....sorma 25 benimdi...1 kademe bile az-çok kar bırakıyor ...alırım kesin diyordum...aldırmadılar.....:he:

t.axaray
02-04-2013, 10:07
CNBC-E de bugün bilançosunun açıklanacağını söyledi.......:)

oriyen73
04-04-2013, 09:59
S.a arkadaşlar temettü açıkladı mı selece saygılar

paradatör
05-04-2013, 15:46
temettü haberi henüz ben göremedim.
babalarda yeniden bi hararetlenme var
hacim artıyor ama mala dirençte babalar geldi harıl harıl alıyorlar.
ky de ekmek yedi anlaşılan ama hedef daha yukarılar belli ki
ytd...

accx
05-04-2013, 20:49
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Gelir Tablosu )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Gelir Tablosu )
Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Konsolide Konsolide

Dönem 01.01.2012-31.12.2012 01.01.2011-31.12.2011 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

Raporlama Birimi TL TL TL TL

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER

Satış Gelirleri 28 4902072823 5074497922

Satışların Maliyeti (-) 28 -4497433944 -4702638341

Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar) 0 0

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler 0 0

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-) 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar) 0 0

BRÜT KAR/ZARAR 404638879 371859581

Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 29-30 -215858705 -202195043

Genel Yönetim Giderleri (-) 29-30 -47501097 -38334268

Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) 0 0

Diğer Faaliyet Gelirleri 31 28062083 19177099

Diğer Faaliyet Giderleri (-) 31 -23448073 -12715983

FAALİYET KARI/ZARARI 145893087 137791386

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar 0 0

Finansal Gelirler 32 141915683 200421357

Finansal Giderler (-) 33 -105969469 -165258991

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI 181839301 172953752

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri -38154867 -34390011

- Dönem Vergi Gelir/Gideri 35 -35145599 -37194480

- Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri 35 -3009268 2804469

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 143684434 138563741

DURDURULAN FAALİYETLER

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ SONRASI DÖNEM KARI/ZARARI 143684434 138563741

DÖNEM KARI/ZARARI 143684434 138563741

Dönem Karı/Zararının Dağılımı

Azınlık Payları 27 711 704

Ana Ortaklık Payları 143683723 138563037

Hisse Başına Kazanç 36 0,231 0,223

Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç 0,231 0,223

Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç 0,231 0,223

Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç 0,231 0,223

Kapsamlı Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Dönem 01.01.2012-31.12.2012 01.01.2011-31.12.2011 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

DÖNEM KARI/ZARARI 143684434 138563741

DİĞER KAPSAMLI GELİR

Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim 0 0

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim 0 0

Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim 0 0

Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim 0 0

Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar 0 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar 0 0

Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri 0 0

DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI) 0 0

TOPLAM KAPSAMLI GELİR 143684434 138563741

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı

Azınlık Payları 711 704

Ana Ortaklık Payları 143683723 138563037

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=271945

IMKB

(05/04/2013 - 20:26:33)

accx
05-04-2013, 20:50
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Bilanço )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dönem 31.12.2012 31.12.2011

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 3396008800 2393393546

Nakit ve Benzerleri 6 1066426292 175406630

Finansal Yatırımlar 7 0 0

Ticari Alacaklar

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 10-37 32279 325199

- Diğer Ticari Alacaklar 10 1570826794 1537883032

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12 0 0

Diğer Alacaklar 11-37 37223617 26212683

Stoklar 13 695125123 576539154

Canlı Varlıklar 14 0 0

Diğer Dönen Varlıklar 26 26374695 75409061

(Ara Toplam) 3396008800 2391775759

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34 0 1617787

DURAN VARLIKLAR 237658137 211059885

Ticari Alacaklar

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 37 0 0

- Diğer Ticari Alacaklar 10 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12 0 0

Diğer Alacaklar 11 296523 333757

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 0 0

Canlı Varlıklar 14 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 15045821 4931624

Maddi Duran Varlıklar 18 168770306 154112590

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 301661 407733

Şerefiye 20 31194401 31194401

Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 22049425 20079780

Diğer Duran Varlıklar 26 0 0

TOPLAM VARLIKLAR 3633666937 2604453431

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2276933474 1366002273

Finansal Borçlar 8 895525878 7000169

Diğer Finansal Yükümlülükler 9 0 0

Ticari Borçlar

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 10-37 9226137 12677870

- Diğer Ticari Borçlar 10 1333013020 1311987184

Diğer Borçlar

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 37 0 16638

- Diğer Borçlar 11 8297444 6524187

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12 0 0

Devlet Teşvik ve Yardımları 21 0 0

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 5856869 5985143

Borç Karşılıkları 22 1057532 942538

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 23956594 20868544

(Ara Toplam) 2276933474 1366002273

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 0 0

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 30714179 25066308

Finansal Borçlar 8 0 0

Ticari Borçlar

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 37 0 0

- Diğer Ticari Borçlar 10 0 0

Diğer Borçlar 11 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12 0 0

Borç Karşılıkları 22 0 0

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 10199155 9530197

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 20515024 15536111

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 0 0

Ö Z K A Y N A K L A R 27 1326019284 1213384850

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 1326011524 1213377801

Ödenmiş Sermaye 27 621000000 621000000

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 0 0

Hisse Senedi İhraç Pirimleri 0 0

Değer Artış Fonları 0 0

Yabancı Para Çevrim Farkları 0 0

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 91537677 84374476

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 27 469790124 369440288

Net Dönem Karı/Zararı 143683723 138563037

AZINLIK PAYLARI 27 7760 7049

TOPLAM KAYNAKLAR 3633666937 2604453431

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=271944

IMKB

(05/04/2013 - 20:26:32)

accx
05-04-2013, 20:51
SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş. 2012 yılı Konsolide Net Dönem Karı 143.683.723 Bir önceki 138.563.037

hayırlısı olsun

oriyen73
05-04-2013, 22:11
güzel kar ülkeyi yabancılar yiyor haberi de önceden alıyor namussuzlar vatan hertürlü işgal edilmiş ekonomik olarak

accx
06-04-2013, 19:25
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Faaliyet Raporu )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Faaliyet Raporu )

01/01/2012 - 31/12/2012 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=271991

IMKB

(06/04/2013 - 01:43:12)

t.axaray
07-04-2013, 21:51
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63433&page=30&p=8521735#post8521735 08.03.2013

IS 35.268.421

güzel kar ülkeyi yabancılar yiyor haberi de önceden alıyor namussuzlar vatan hertürlü işgal edilmiş ekonomik olarak

dostum önceden haber alma gibi bir durum yok ....şirket zaten 13 şubatta açıklamıştı...vergi dairesine sunduğu rakam 145,9 milyondu......şimdide 143 açıkladı......Biz ne zamandır dikkat çekmiştik...2.01-2.04 aralığı nasıl olduysa bir miktar verdilerdi.....tam 1 ay olmuş...şimdide 2.29 ....yani %12-13 artış.........benim yazdığım süreyi düşünürsek ve son iki günkü endeksin düşüşünü de düşünürsek iyi bir artış derim tabi benim için...sizleri bilemem ....herkesin beklentisi farklıdır........:yes:

http://666kb.com/i/cd13bm4skp4ulp4qy.gif

sturk16
08-04-2013, 15:31
neden düşüp duruyor?

t.axaray
11-04-2013, 17:29
neden düşüp duruyor?

çok ilginç bir düşüş şu anda sergileniyor......ne oldu ki ilaçlarımı hasta oldu:he:

şu satış kademelerini takip ettiğimden beridir hiç görmedim....

http://666kb.com/i/cd503hfnoa5x7xq7s.png

t.axaray
11-04-2013, 18:36
http://666kb.com/i/cd50ax7jm5zz12n08.png

Birisi hayrına bir hesaplasın...%4.05 lik 2.22 den...2.13 e düşüşte şunların zarar..yada portföylerindeki değer kaybı diyelim...ne kadar oldu..yazık be bunlara .......:kahkah:

hani derler ya zenginin parası züğürdün çenesini yorar....:he: düşüreceklerine bu kadar parayı bana bağışlasalardı ne dua ederdim yeminle...:yes:

sturk16
15-04-2013, 10:05
toplar mı acaba burdan

accx
19-04-2013, 10:25

Adres Mahir İz Cad. No: 45/2 34662 Altunizade / İstanbul

Telefon 216 - 5540554

Faks 216 - 5540569

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 5540384

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 5540517

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi 2012 Yılı Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

EK AÇIKLAMALAR:

Ekte yer alan kar dağıtım tablosunda açıklanan şekilde SPK Seri: XI, No:29 tebliği uyarınca hesaplanan konsolide kardan, yasal kayıtlar üzerinden hesaplanan 5.809.134,20-TL Birinci Tertip Yasal Yedek Akçenin düşülmesi ve 3.549.995,00-TL bağış ve yardımların eklenmesinden sonra ortaya çıkan net dağıtılabilir dönem karından 28.284.916,76-TL birinci temettü ve 2.765.083,24-TL ikinci temettü olmak üzere 1-TL nominal değerdeki beher hisse senedine brüt %5 oranında 0,05- TL, net %4,25 oranında 0,0425-TL olacak şekilde, toplam 31.050.000,00-TL nakit temettü ödenmesi, sonrasında kalan tutarın Olağanüstü Yedek Akçeler hesabına aktarılması hususu Genel Kurul’un onayına sunulmaktadır.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 18.04.2013

Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 15.05.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

B Grubu,SELEC(Eski),TRESLEC00014 0,0500000 0,0425000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRESLEC00022 0,0500000 0,0500000

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi

31.05.2013

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

B Grubu,SELEC(Eski),TRESLEC00014 0,000 0,00000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRESLEC00022 0,000 0,00000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275026

BIST

(19/04/2013 - 10:22:01)

accx
19-04-2013, 10:26
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Telefon 216 - 5540554

Faks 216 - 5540569

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Özet Bilgi 2012 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Duyurusu

EK AÇIKLAMALAR:

SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN

Şirketimiz Olağan Genel Kurul toplantısı, 2012 yılı çalışmalarını incelemek ve aşağıdaki gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 15/05/2013 Çarşamba günü saat 10:00’da Mahir İz Cad. No.45/2 34662 Altunizade-İSTANBUL adresindeki Şirket merkezinin ikinci katındaki toplantı salonunda yapılacaktır.

Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısına, pay sahipleri fiziki ortamda veya elektronik ortamda bizzat kendileri katılabildikleri gibi temsilcileri vasıtasıyla da katılabilmektedir. Genel Kurula elektronik ortamda katılım, pay sahiplerinin veya temsilcilerinin güvenli elektronik imzaları ile mümkündür. Bu nedenle Elektronik Genel Kurul Sistemi (EGKS)'de işlem yapacak pay sahiplerinin öncelikle Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) e-MKK Bilgi Portalına iletişim bilgilerini kaydetmelerinin yanısıra ayrıca güvenli elektronik imzaya da sahip olmaları gerekmektedir. E-MKK Bilgi Portalına kaydolmayan ve güvenli elektronik imzaları bulunmayan pay sahipleri veya temsilcilerinin elektronik ortamda Genel Kurula katılmaları mümkün değildir. Ayrıca, toplantıya elektronik ortamda katılmak isteyen pay sahiplerinin veya temsilcilerinin 28 Ağustos 2012 tarih ve 28395 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Anonim Şirketlerde Elektronik Ortamda Yapılacak Genel Kurullara İlişkin Yönetmelik" ve 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Anonim Şirketlerin Genel Kurullarında Uygulanacak Elektronik Genel Kurul Sistemi Hakkında Tebliğ" hükümlerine uygun olarak yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekmektedir.

Toplantıya, fiziki veya elektronik ortamda bizzat kendileri iştirak edemeyecek olan pay sahiplerinin vekaletlerini aşağıdaki örneğe uygun olarak düzenlemeleri veya vekalet formu örneğini Şirket Merkezimiz veya www.selcukecza.com.tr adresindeki Şirket internet sitesinden temin etmeleri ve 09.03.1994 tarih ve 21872 sayılı Resmi gazetede yayınlanan Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No:8 tebliğinde öngörülen hususları da yerine getirerek, imzası noterce onaylanmış vekaletnamelerini ibraz etmeleri gerekmektedir.

Fiziki ortamda Genel Kurula şahsen katılmak isteyen pay sahiplerinin ise, Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) sisteminde yer alan "Pay Sahipleri Listesi"nde kayıtlı olan paylarına ilişkin haklarını kimlik ibraz etmek suretiyle kullanabileceklerdir. Elektronik Genel Kurul Sistemi üzerinden elektronik ortamda genel kurula katılacak pay sahiplerimiz katılım, temsilci tayini, öneride bulunma, görüş açıklama ve oy kullanmaya ilişkin usul ve esasları hakkında Merkezi Kayıt Kuruluşunun internet adresi olan https://www.mkk.com.tr bağlantısından bilgi alabilirler. 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 29. Maddesi gereğince Genel Kurul Toplantısı'na davet için ortaklarımıza ayrıca taahhütlü mektup gönderilmeyecektir.

01.01.2012-31.12.2012 hesap dönemine ait Konsolide Finansal Tablo ve Dipnotları, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulunun Kar Dağıtım teklifi, Denetim Kurulu ve Bağımsız Dış Denetim Raporu, ilan tarihinden itibaren Şirket merkezinde ortaklarımızın incelemesine hazır bulundurulacaktır. Anılan dokümanlar ile birlikte, Genel Kurul Bilgilendirme Dökümanı ve vekaletname örneği, Şirketimizin www.selcukecza.com.tr adresindeki internet sitesinde de yer alacaktır.

Sayın ortaklarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanlığı

Karar Tarihi 18.04.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 15.05.2013 10:00

Adresi Mahir İz Cad. No: 45/2 34662 Altunizade / İstanbul

Gündem 1. Açılış ve Başkanlık Divanı?nın seçimi.

2. Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı?na yetki verilmesi.

3. 2012 hesap yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu, Bağımsız Denetim Raporu ve Finansal Tablolar ile dipnotlarının okunması, görüşülmesi ve Genel Kurul?un onayına sunulması.

4. 2012 yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında Genel Kurul?a bilgi sunulması

5. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerinin 2012 hesap yılı faaliyet, işlem ve hesaplarından ibra edilmesi.

6. Yönetim Kurulunun 2012 hesap dönemi karının dağıtımına ve kar dağıtım tarihine ilişkin teklifinin görüşülerek Genel Kurul?un onayına sunulması.

7. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu?nun 367. Maddesi gereği şirket yönetim kurulu tarafından düzenlenen ?İç Yönergenin? Genel Kurul?un onayına sunulması

8. Sermaye Piyasası Kurulu?nca uygun görülen ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı?nca izin verilen, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri ile ilgili diğer mevzuata uyum amacıyla Şirket Ana Sözleşmesi?nin ?3., 4., 6.,7., 8., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 18., 19., 20., 21., 23., 24. maddelerinin değiştirilmesine ilişkin tadil metinlerinin Genel Kurul?un onayına sunulması.

9. Yönetim Kurulu tarafından Genel Kurul?un onayına bağlı olmak üzere tespit edilerek ödenen huzur haklarının Genel Kurul?un onayına sunulması ve yeni dönem huzur haklarının tespiti.

10. 2012 hesap yılı içerisinde Şirketin 3. kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin ve ipotekler ile ilgili işlemler nedeniyle elde etmiş olduğu gelir veya menfaatler hakkında Genel Kurul?a bilgi sunulması.

11. Sermaye Piyasası Kurulu?nun Seri:IV No:41 sayılı tebliğinin 5?inci Maddesi kapsamında 2012 hesap yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında Genel Kurul?a bilgi sunulması.

12. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan Sermaye Piyasası Bağımsız Denetim Standartları Hakkındaki Tebliğ gereği 2013 yılı faaliyet ve hesaplarını incelemek üzere Yönetim Kurulu?nca seçilen Bağımsız Denetim Kuruluşunun Genel Kurul?un onayına sunulması.

13. Yönetim Kurulu Üyelerine 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu?nun 395. ve 396. maddelerinde sayılan işleri yapabilmeleri için yetki verilmesi.

14. Dilekler.

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275023

BIST

(19/04/2013 - 10:02:05)

jure
22-04-2013, 16:52
derinlik verecekhayır sever varmı?

jure
22-04-2013, 16:52
derinlik verecek hayırsever varmı?

sturk16
30-04-2013, 12:03
tepki gelebilir. izliyorum.

vahhun
30-04-2013, 12:29
Mustafa Nevzat İlaç halka arz olsa, o topiğede uğrayacaksınız Syn Stürk. Bu ne ilaç sevdası böyle.

Not; 2TL nin altına gelirse Kardemir D alacağım demiştiniz dün. ALDINIZ MI? :kahkah:

tepki gelebilir. izliyorum.

sturk16
30-04-2013, 13:06
2.12 denemesi yaptı. bugün 2.10 üzeri kapanışta ortak olabilirim.

sturk16
02-05-2013, 17:45
2.12 denemesi yaptı. bugün 2.10 üzeri kapanışta ortak olabilirim.

ciddi satış var 2.10 üzerinde. burayı geçmesi zaman alabilir. takibe devam.

sturk16
06-05-2013, 17:22
artık ortağız. güzel günler yakında inşallah...

sturk16
07-05-2013, 20:19
Kapanıştan hemen önce 2.10 gösterip jet gibi 2.13 'e dayadılar. Tahtanın sahibi iyice mallandı.

Artık hareket yaklaşıyor demektir.

vahhun
08-05-2013, 15:13
31 Aralık 2010 tarihinde Citibank + Deutsche de toplam 75 milyon lot hisse varmış. Şu an 70 milyon lot.

vahhun
08-05-2013, 15:16
Şirket tavrını ortaya koymadığı için 2012 yılı içinde Citibank + Deutsche ne isterse o olmuş.

Şirket defter değeri olan 1.90 seviyesinde tavrını ortaya koysaydı hisse bu seviyelere düşmezdi.

sturk16
08-05-2013, 15:50
pazartesi bilanço geliyor. o vakte kadar panik yok. kademeler güzel.

benim tarafta da mal toplamaya devam.

haytaci
09-05-2013, 00:44

düşüyor endeks 91 oldu

muratmilan
09-05-2013, 21:50

Sn. sturk16
Pazartesi geldi çattı. Kaldı son bir işlem günü. SELEC'te son durumlar nasıl?

sturk16
09-05-2013, 22:45
Sn. sturk16
Pazartesi geldi çattı. Kaldı son bir işlem günü. SELEC'te son durumlar nasıl?

bugün borsada satışlara rağmen kademeyi 2.12 den aşağı salmadılar. 2.10 da 110 bin lot bekliyordu.

güzel bir bilanço ile harekete hazırlanır. P.tesi olsun göreceğiz.

muratmilan
12-05-2013, 13:16
Faruk eczanesiiiiii...Faruk eczanesiiii...Selçuk eczanesi olmasın o :)
sturk16,
Haftalık kapanışı beğenmedim. 2.12 kapatsaydı şık olurdu ;)
Ama cuma günü AO 2.10 idi. 2.10 da kapattı.
Hayırlısı bakalım

sturk16
13-05-2013, 00:38
2.10 kritik rakam. Altı kapatırsa sıkıntı olabilir.

Bugün en geç kapanıştan sonra bilanço gelecek.

Suriye olayları endekste sert düşüş oluşturmazsa bakıcaz bilançoya artık.

İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

tcover13
13-05-2013, 10:57
2.10 kritik rakam. Altı kapatırsa sıkıntı olabilir.

Bugün en geç kapanıştan sonra bilanço gelecek.

Suriye olayları endekste sert düşüş oluşturmazsa bakıcaz bilançoya artık.

İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

bilanço çok olumlu olsa şimdiyi uçurmuşlardı, bu kadar sığsa beklenen bilanço doğrultusunda yada beklenti altı bir bilanço olabilir. pek bi bezgin duruyo :)

sturk16
13-05-2013, 12:39
bilanço çok olumlu olsa şimdiyi uçurmuşlardı, bu kadar sığsa beklenen bilanço doğrultusunda yada beklenti altı bir bilanço olabilir. pek bi bezgin duruyo :)

2 ihtimalden biri bu zaten. ama temettü dağıtacak ve karlı bir şirketin şu ortamda bu kadar düşmesinin sebebi nedir bende merak etmeye başladım.

tcover13
13-05-2013, 13:11
2 ihtimalden biri bu zaten. ama temettü dağıtacak ve karlı bir şirketin şu ortamda bu kadar düşmesinin sebebi nedir bende merak etmeye başladım.

hisse çok sığ yükselişleri ve düşüşleri belli bir sebebe dayanmıyor gördüğüm kadarıyla genelde
trendin bizim lehimize dönemesini beklemekten başka birşey yok gibi şimdilik yapılacak

sturk16
13-05-2013, 13:36
hisse çok sığ yükselişleri ve düşüşleri belli bir sebebe dayanmıyor gördüğüm kadarıyla genelde
trendin bizim lehimize dönemesini beklemekten başka birşey yok gibi şimdilik yapılacak

2.08' e kadar verdiler. bu akşamki bilançodan bir cacık cıkmazsa daha da sallarlar.

vahhun
13-05-2013, 13:49
SELEC son kapanışını önceki günle aynı düzeyden 2,1 seviyesinden yaparken, işlem hacmi 90 günlük ortalamanın yüzde % -100 altında oluştu.

Son bir yıldır kuvvetli boğa piyasası etkisinde olduğu görülen hisse senedi, 1,26 seviyesinden başlatıığı çıkışını istikrarlı şekilde sürdürüyor. Olumlu beklentilerin sürdüğü hisse, direnç noktalarında satışla karşılaşmaması nedeniyle son kapanışını 300, 90, 30 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının üstünde yapti.

Son 10 gün içinde hissenin teknik indikatörleri birden fazla sat sinyali verdi.
İşlem hacmindeki düne oranla ortaya çıkan artış kısa vadeli yükseliş trendini destekliyor. İlk direnç noktası 2,59 seviyesinde. İşlem hacmindeki artışın sürmesi şartıyla direncin geçilmesi durumunda pozisyonlar artırılabilir.Kar satışlarının gelmesi durumunda ilk destek noktası 1,61 İkinci direnç noktası 2,37 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 1,40 seviyesinde.

t.axaray
14-05-2013, 12:12
http://213.161.149.137/webtop/wfxsayfalar/haberac.jsp?id=20130514095829

Selçuk Ecza’nin – NÖTR Endeksin Üzerinde Getiri – 1Ç13 sonuçlarini bugün
açiklamasi bekleniyor. Bizim 1Ç13 net kar tahminimiz 38 milyon TL, cnbc-e konsensus
net kar tahmini ise 37 milyon TL.

t.axaray
14-05-2013, 19:44
http://213.161.149.137/webtop/wfxsayfalar/haberac.jsp?id=20130514095829

Selçuk Ecza’nin – NÖTR Endeksin Üzerinde Getiri – 1Ç13 sonuçlarini bugün
açiklamasi bekleniyor. Bizim 1Ç13 net kar tahminimiz 38 milyon TL, cnbc-e konsensus
net kar tahmini ise 37 milyon TL.

kar.....37.1 milyon:)
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=281638

sturk16
14-05-2013, 20:24
Karlılık
(Milyon TL)
01.01.-31.03.2013
01.01.-31.03.2012
Net Satışlar
1.284,47
1.253,20
Brüt Kar
102,84
105,47
Brüt Kar Marjı (%)
8,01%
8,42%
Faiz ve Vergi Öncesi Kar (FVÖK)
35,48
44,58
FVÖK Marjı (%)
2,76%
3,56%
Faiz Vergi ve Amortisman Öncesi Kar (FVAÖK)
38,45
47,48
FVAÖK Marjı (%)
2,99%
3,79%
Net Kar
37,10
42,25
Net Karlılık Oranı
2,89%
3,37%
Finansal Yapı
(Milyon

sturk16
14-05-2013, 21:51
Net Kar
2013-1c 2012-1ç
37,10 42,25

satışlar artmış ama net kar düşmüş.

kar zaten beklentilere göre gelmiş. demekki piyasaya ondan tepkisizmiş.

muratmilan
14-05-2013, 22:16
Bilanço hayırlı olsun,
Sürdürülen faaliyetler dönem karı geçen yılın ilk çeyreğine göre %12.2 azalmış.
Bu konudaki görüşleriniz neler?
Selamlar,

sturk16
15-05-2013, 09:55
hadi bakalım az kaldı bilanço. güldür yüzümüzü kısmetse.

afferin be seleciğim. 2.16 yı da gördü ya. tahminiz tuttu. artık yükseliş zamanı.

daihan
15-05-2013, 12:01
Net Kar
2013-1c 2012-1ç
37,10 42,25

satışlar artmış ama net kar düşmüş.

kar zaten beklentilere göre gelmiş. demekki piyasaya ondan tepkisizmiş.

2011 Kasım ayında, 2012'in ayını unuttum; ilaç fiyatları %20'ye yakın düştü. Ama, satışı artmış ve karı aynı kalmışsa:) şirket iyidir bana göre .. YTD asla değildir:)

t.axaray
15-05-2013, 14:25
akyatırım fiyat hedefini yükseltmiş:kahkah:

http://666kb.com/i/ce3axpqd5ybbn3qla.png

http://213.161.149.137/webtop/wfxsayfalar/haberac.jsp?id=20130515110718

t.axaray
15-05-2013, 14:26
bugün genel kurul günüydü ...bitmiştir....

http://213.161.149.137/webtop/wfxsayfalar/haberac.jsp?id=20130419100205

apojan
15-05-2013, 14:44
2,96 dan 2,70 e nasıl yükseltiyorlar? matematik te devrim...

haytaci
15-05-2013, 14:53
2.15 - 2.16 kapanış 2.20 leri birkaç güne gündeme getirebilir.

t.axaray
15-05-2013, 15:50
Benim bilançoda bir şey çok ilgimi çekti...
bu şirketin ne kısa vadeli finansal ne de uzun vadeli finansal borcu YOKTU....diyebilecek kadar azdı
2012-12 aylık bilançoda ve 2013-03.aylık bilançoda kısa vadeli finansal borcunun geçmiş döneme göre müthiş bir şekilde artmış olduğunu gördüm...
sonrasında yatırım mı yaptı diye araştırırken....nakit ve nakit benzerlerinin borçlara paralel artışını gördüm...
nakit ve nakit benzerleri 891 milyon tl artarken...kısa vadeli finansal borçlarda aynı miktara yakın 888 milyon TL artmasıydı......
ve sonunda 2012-12 aylık bilançonun faaliyet dipnotlarında aradığımı buldum.....
kredi çekmişler...ve vadeli yatırmışlar.....döküm aşağıda...karlı görünüyor....
şimdi bu kadar BÜYÜK bir miktar parayı nerede kullanılacağını bilen var mı....
yoksa ben biraz daha araştırayım...:he:

http://666kb.com/i/ce3cxad9bz5xwba72.gif

http://666kb.com/i/ce3cxr3n5g9driy5a.gif

http://666kb.com/i/ce3cy8fj92r9od2zi.gif

http://666kb.com/i/ce3cyodu5sdkwlxem.gif

t.axaray
15-05-2013, 17:45
bugün genel kurul günüydü ...bitmiştir....

http://213.161.149.137/webtop/wfxsayfalar/haberac.jsp?id=20130419100205

hala sonuç gelmedi....:notr:kapatıyorum...sabah bakarız ne karar almışlar...:he:

haytaci
15-05-2013, 21:49
2.15 - 2.16 kapanış 2.20 leri birkaç güne gündeme getirebilir.

kapanış şık oldu. yarın veya cuma 2.20 testi yaparız hayırlısı ile.

accx
16-05-2013, 00:45
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Telefon 216 - 5540554

Faks 216 - 5540569

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Özet Bilgi 2012 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet

Genel Kurul Türü Olağan

Tarihi ve Saati 15.05.2013 10:00

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Genel Kurul Yapıldı mı? Evet

Alınan Kararlar Şirketimizin 15.05.2013 tarihinde gerçekleştirilen 2012 hesap yılı faaliyetlerine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısında Şirketin faaliyet sonuçları onaylanarak, Yönetim Kurulu Üyelerinin tümü ve Denetçiler ayrı ayrı ibra edilmişlerdir.

Olağan Genel Kurul Toplantısı sonuçlarına ilişkin Genel Kurul Toplantı Tutanağı, Fiziki ve Elektronik Genel Kurul Hazirun Cetveli, Ana Sözleşme Değişiklikleri Tadil Metni, Genel Kurul İç Yönergesi ve Kar Payı Dağıtım Tablosu ekte Sayın Pay Sahiplerinin bilgilerine sunulmuştur.

Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)

Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi

31.05.2013

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=282332

BIST

(15/05/2013 - 23:09:21)

accx
16-05-2013, 00:45
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi )

Telefon 216 - 5540554

Faks 216 - 5540569

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Özet Bilgi Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi

EK AÇIKLAMALAR:

Ekte yer alan kar dağıtım tablosunda açıklanan şekilde SPK Seri: XI, No:29 tebliği uyarınca hesaplanan konsolide kardan, yasal kayıtlar üzerinden hesaplanan 5.809.134,20-TL Birinci Tertip Yasal Yedek Akçenin düşülmesi ve 3.549.995,00-TL bağış ve yardımların eklenmesinden sonra ortaya çıkan net dağıtılabilir dönem karından 28.284.916,76-TL birinci temettü ve 2.765.083,24-TL ikinci temettü olmak üzere 1-TL nominal değerdeki beher hisse senedine brüt %5 oranında 0,05- TL, net %4,25 oranında 0,0425-TL olacak şekilde, toplam 31.050.000,00-TL nakit temettü ödenmesi, sonrasında kalan tutarın Olağanüstü Yedek Akçeler hesabına aktarılması hususu ve Nakit Kar Payı dağıtımına 31.05.2013 tarihinde başlanması 15.05.2013 tarihinde yapılan 2012 hesap yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gündeminin 6 maddesi gereği onaylanmıştır ve toplantı tutanağına kaydedilmiştir.

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)

Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi

31.05.2013

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=282339

BIST

(15/05/2013 - 23:31:27)

t.axaray
16-05-2013, 10:57
http://666kb.com/i/ce465dv74f77jxcgu.jpg

t.axaray
16-05-2013, 10:57
http://666kb.com/i/ce465y44gvep86l3y.jpg

t.axaray
16-05-2013, 11:00
http://666kb.com/i/ce468goll33p99h7i.jpg

t.axaray
16-05-2013, 11:01
DİĞER BİNALAR yani depolar:he:

http://www.selcukecza.com.tr/galeri/selcuk-ecza-depolari
http://www.selcukecza.com.tr/galeri/as-ecza-depolari

accx
16-05-2013, 11:04
Finans yatırım, selçuk ecza için 2.75 tl hedef fiyat ile 'endeksin üzerinde getiri' tasviyesini korudu

(16/05/2013 - 10:50:39)

t.axaray
16-05-2013, 12:07
Benim bilançoda bir şey çok ilgimi çekti...
bu şirketin ne kısa vadeli finansal ne de uzun vadeli finansal borcu YOKTU....diyebilecek kadar azdı
2012-12 aylık bilançoda ve 2013-03.aylık bilançoda kısa vadeli finansal borcunun geçmiş döneme göre müthiş bir şekilde artmış olduğunu gördüm...
sonrasında yatırım mı yaptı diye araştırırken....nakit ve nakit benzerlerinin borçlara paralel artışını gördüm...
nakit ve nakit benzerleri 891 milyon tl artarken...kısa vadeli finansal borçlarda aynı miktara yakın 888 milyon TL artmasıydı......
ve sonunda 2012-12 aylık bilançonun faaliyet dipnotlarında aradığımı buldum.....
kredi çekmişler...ve vadeli yatırmışlar.....döküm aşağıda...karlı görünüyor....
şimdi bu kadar BÜYÜK bir miktar parayı nerede kullanılacağını bilen var mı....
yoksa ben biraz daha araştırayım...:he:

http://666kb.com/i/ce468goll33p99h7i.jpg

Bu kadar derinlikte .......yerin altına inşaat yapacak olan şirket....yerin üstüne kaç kat yapar:notr:
Bu arada çekilen kredi.... buranın inşaatı için finansı içindir diye düşünüyorum....çünkü kredi çekilen zaman ile inşaatın başlama zamanı birebir uyuyor....:yes:

haytaci
16-05-2013, 12:10
2.17 satışa geldik bile. hey maşallah.

paradatör
16-05-2013, 16:27
evet yılardır 140-240 arası trilyon kar yazan şirket bunun da önemli bölümü her yıl kasaya atamak suretiyle
borçsuz harçsız nakit zengini olması gereken şirketin temettü oranı az değilse de
yeni yatırm yapmadığı durumda vergi verme durumuyla karşı karşıya gelir bu da karı düşürür ve şirketi temettü vermeye zorlar
ve bunun gibi olan şirketler genelde temettü bonkeri olarak pd/dd 2,5-4 arasında olur
halbu ki selecde bu oran 0,97
diyordum ya yeni yatırmlar yapacaklar ya da temetüyü saçacaklar
bina yaptıklarına göre eskileri de ya satacak ya kiraya verecekler
bu da F/k yi ilk bakışta çok pozitif etkiler
bununla beraber kısa vadeli yükümlülüklerde
finansal yükümlülükler yani 1 yıldan kısa krediler 1,1 katrilyon korkunç bi para
uzun vadeli yatırmlar kısa vadeli kredi ile yapılması önerilmez şu halde önemizdeki yıl
satışlar ataklar vs. baya bi curcunalı olacak
hele ki 140-200 trilyon karı olan bi şirkete bi atraksiyon lazım
ytd...

t.axaray
16-05-2013, 16:38
bununla beraber kısa vadali yükümlülüklerde
finansal yükümlülükler yani 1 yıldan kısa krediler 1,1 katrilyon korkunç bi para

hocam bir önceki sayfamda ki yazımı okumamışsın sanırım...çekilen bu kredi fazlasıyla nakit ve nakit benzerlerinde 1.3 olarak duruyor..vadeli hesapta...düşük orandan alıp biraz daha fazlasına geri bankaya yatırmışlar...:he:

haytaci
16-05-2013, 17:05
2.17 kapanışla yarın 2.20 gösterirler bize.

haytaci
16-05-2013, 17:38
2.17 kapanışla yarın 2.20 gösterirler bize.

17.15 te 100 biner lot girildi. 2.18 kapattırdılar. yarın şenlik var.

_Analizci_
16-05-2013, 21:37
http://r1305.hizliresim.com/19/j/n49y7.jpg

haytaci
17-05-2013, 00:30
17.15 te 100 biner lot girildi. 2.18 kapattırdılar. yarın şenlik var.

hakkaten şenlik var. notumuz arttı.

yarın kaç açarız acccaba :party:

paradatör
17-05-2013, 11:10
çekilen bu kredi fazlasıyla nakit ve nakit benzerlerinde 1.3 olarak duruyor..vadeli hesapta...düşük orandan alıp biraz daha fazlasına geri bankaya yatırmışlar...:he:
örnek borsacı axaray beye teşekkürler
biz biraz tembellik biraz çalışıyor olmamız nedeniyle şöle adam akıllı dipnotlara bilançolara derinlemesine bakamıyoruz
adamlar 6-6,50 arası borçlanıp 7,25-8,90 arası bankaya yatırmışlar :)
6 aylık bilançoya finansal gelir olarak yansır
yekün 1300 olduğuna göre 870 civarını extradan çektiklerine göre aradaki ortalama 100 de 1,5-2 extra gelir...:wink:
bizim buralarda "daş attın da kolun mu yoruldu" derler.:he:
bu arada akbank önerisinde temettüyü hesaplamış 2,90 hedef 2,7x yükseltmeleri temettü hesaplandıktan sonra
ki temettümüzde yaklaştı
temettünün hemen arkasından 6 aylıkda extra finansal gelir bilançoyu daha da iyi gösterecek inş.
hisse dediğin böle olacak
ytd...

haytaci
17-05-2013, 11:37
http://666kb.com/i/ce57my0jturjp84cc.gif

muratmilan
17-05-2013, 12:32
hakkaten şenlik var. notumuz arttı.

yarın kaç açarız acccaba :party:

Şenlikli...Selçuk eczanesiiiii...Selçuk eczanesiii...Faruk eczanesi olmasın o :)

muratmilan
17-05-2013, 12:37
*FİNANS YATIRIM, SELÇUK ECZA İÇİN 2.75 TL HEDEF FİYAT İLE 'ENDEKSİN ÜZERİNDE GETİRİ' TASVİYESİNİ KORUDU.

16 Mayıs 2013 10:50

t.axaray
17-05-2013, 12:41
Şenlikli...Selçuk eczanesiiiii...Selçuk eczanesiii...Faruk eczanesi olmasın o :)
dostum ne demek faruk eczanesi..konuyu biraz açarmısın...bilmediğimiz ne var...:yes:

muratmilan
17-05-2013, 12:49
Yok dostum,
Cem Yılmaz'ın son gösterisindeki muhabbet aklıma geldi... Eskişehirde bir de video çekmişler :)
http://www.youtube.com/watch?v=4dC6OM0zbvY

t.axaray
17-05-2013, 14:02
*FİNANS YATIRIM, SELÇUK ECZA İÇİN 2.75 TL HEDEF FİYAT İLE 'ENDEKSİN ÜZERİNDE GETİRİ' TASVİYESİNİ KORUDU.

16 Mayıs 2013 10:50

bugün yani 2 gün önceki....takaslarda 1milyon adet almış görünüyor...

vahhun
17-05-2013, 15:05
http://666kb.com/i/ce5cxewb37rlmtdqd.gif

muratmilan
19-05-2013, 12:18
http://s1305.hizliresim.com/19/m/n702l.jpg

19 Mayıs Atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun

accx
20-05-2013, 14:22
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-YAPI KREDİ YATIRIM, SELÇUK ECZA TAVSİYESİNİ 'TUT'TAN 'AL'A YÜKSELTTİ

Yapı Kredi Yatırım, Selçuk Ecza için tavsiyesini 'TUT'tan 'AL'a
yükseltti.
Yapı Kredi Yatırım, ( www.ykyatirim.com.tr ) konu ile ilgili
raporunda, Selçuk Ecza için tavsiyesini 'TUT'tan 'AL'a yükseltirken,
hedef fiyatını 2.20TL'den 2.75TL'ye çıkardıklarını belirtti.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"Önerimizi AL olarak revize ediyoruz
Yeni hedef fiyatımız 2,75TL. Son açıklanan finansal veriler ve
revize makro ekonomik beklentilerimizle (risksiz getiri oranlarında
düşüş), Selçuk Ecza modelimizi ve tahminlerimizi güncelliyor, şirket
için hedef fiyatımızı 2,75TL’ye yükseltiyoruz (önceki 2,20TL). 31
Mayıs 2013 tarihinde dağıtılacak hisse başına 0,05TL nakit temettü
ile birlikte hedef fiyatımız %29’luk artış potansiyeli taşıdığı için yeni
önerimizi AL olarak belirliyoruz.
Satış büyümesi olumlu bir sinyal. 2011 yılının sonundan
başlamak üzere 4 çeyrek üst üste satış düşüşü yaşadıktan sonra
Selçuk Ecza son iki çeyrekte satışlarını artırabilmeyi başarmıştır
(1Ç13’de yıllık bazda %2’lik bir büyüme). Düşük baz etkisinin
yanında, bu satış artışında asıl etkili olan unsurun, ilaç fiyatlarında
aşağı yönlü yapılan ayarlamaların olumsuz etkisinin yavaş yavaş
azalması olduğunu düşünüyoruz. Hükümetin önümüzdeki dönem için
ilaç harcamalarında artış öngörmesine paralel olarak Selçuk
Ecza’nın satışlarında artış bekliyoruz.
Marjlarda önümüzdeki dönemde toparlanma bekliyoruz.
Geçmiş yıllardaki fiyat ayarlamalarının piyasa tarafından
benimsenmesine paralel olarak Selçuk Ecza 2011 yılındaki %7,3
olan brüt kar marjını 2012 yılında %8,3’e yükseltmiştir. Her ne kadar
şirket 2013 yılına yavaş bir başlagıç yapmış olsa da, brüt kar
marjında önümüzdeki dönemde bir toparlanma bekliyoruz. İirketin
satışlarındaki artış beklentimize paralel, FAVÖK marjında da
önümüzdeki dönemde iyileşme öngörüyoruz.
İşletme sermayesi yönetiminde sorun yok. 2012 yıl sonunda
924milyon TL olan işletme sermayesi, 1Ç13 sonunda 863milyon
TL’ye gerilemiştir. İlaç pazarındaki büyümeye paralel olarak Selçuk
Ecza’nın işletme sermayesi ihtiyacında da herhangi bir bozulma
beklememkteyiz. Selçuk Ecza şu an için ana rakibi Hedef-Alliance
gibi herhangi bir yabancı ortaklık düşünmemektedir. Ancak,
sektördeki trendleri göz önüne alarak, uzun dönemde ana hissedar
olan vakfın yabancı ortaklıklara olumlu bakabileceğini düşünüyoruz."

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(20/05/2013 - 14:15:06)

sturk16
21-05-2013, 00:21
2.20 üzerinde kalırsa 2.30 hedef.

paradatör
23-05-2013, 16:38
tamam iyi has da el atmazsan gitmiyor. illa biraz iteleyecen :)

sezgin
24-05-2013, 15:04
Ne çektin be şu 228 den:)

Prognoz
25-05-2013, 01:05
Hiç çaktırmadan öyle tatlı tatlı götürüyorlar ki kağıdı 2,30 a nasıl geldiğini anlayabilen var mı??? 2 haftada %10 pirim yaptı senet kimse farketmediğine göre biraz daha yolu var zannediyorsam....Haftaya en azından 2,34 ü tekrar kırmayı deneyecektir....orayı kırıp destek yapabilirse 2,50 lere doğru yol gözükür...ama kısa vadeli göstergeleri aşırı alım noktasında kar satısı da gelebilir...bekleyip görecez....YTD....

sturk16
25-05-2013, 14:44
2.20 üzerinde kalırsa 2.30 hedef.

benim için burası şu an için tamam. kalanlara bol şans.

_Analizci_
25-05-2013, 18:05
http://r1305.hizliresim.com/19/j/n49y7.jpg

Çift dip hedefını bulmakla kalmamış anasının nıkahına kadar gitmiş..
Gecen hafta paylaşmısız, paylaştıgımı bile unutmusum..
Hissede olanlara hayırlı kazançlar...

paradatör
28-05-2013, 16:29
malları çok nazlanarak alıyorsun be selec
2.36 ya gücü yeter mi tartışılır.
ky ye ekmek yedirdi.
temettüden sonra ky ler olarak aşağıdan alış imkanı verirsen itina ile destek atarız
ky ye trade yaptıran tahta da kolay bulunmaz ama dur bakalım niyeti ne :)

Prognoz
29-05-2013, 01:33
Gerçekten öyle çok çok haklısınız senedin 1 yıllık grafiğine bakarsanız az biraz grafik bilgisi olan biri senedin hareketlerini cok rahat algılayıp pozisyon alabilir...ve işin enteresan tarafı grafiksel açıdan yine bir formasyonun sonuna gelmiş gibi gözüküyor eğer grafik tekerrür edecekse bugun yarın buralardan dönecek gibi duruyor...teknik göstergeleri de aşırı alım noktasında...içimden bir ses sat burdan dönecek derken diğer ses deli misin dur cumaya temettü verecek bekle diyor...Citibank Deutchebank 3 gundur sürekli topluyor...yarın dananın kuyruğu kopabilir...2,34 ü bakalım gecebilecek mi...Eğer geçip üzerinde kapanış yapabilirse biraz daha gidebilir kanaatindeyim....

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olsun diye değil kendi içimi dökmek içindir...:)

jure
30-05-2013, 11:40
Gerçekten öyle çok çok haklısınız senedin 1 yıllık grafiğine bakarsanız az biraz grafik bilgisi olan biri senedin hareketlerini cok rahat algılayıp pozisyon alabilir...ve işin enteresan tarafı grafiksel açıdan yine bir formasyonun sonuna gelmiş gibi gözüküyor eğer grafik tekerrür edecekse bugun yarın buralardan dönecek gibi duruyor...teknik göstergeleri de aşırı alım noktasında...içimden bir ses sat burdan dönecek derken diğer ses deli misin dur cumaya temettü verecek bekle diyor...Citibank Deutchebank 3 gundur sürekli topluyor...yarın dananın kuyruğu kopabilir...2,34 ü bakalım gecebilecek mi...Eğer geçip üzerinde kapanış yapabilirse biraz daha gidebilir kanaatindeyim....

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olsun diye değil kendi içimi dökmek içindir...:)

Temettü miktarı ne kadar olur? 10000 lot için

Prognoz
30-05-2013, 22:47
10000 lot için temettü miktarı net 425 TL olur.....

t.axaray
11-06-2013, 10:40
..........................

apojan
13-06-2013, 15:24
ne biçiim iştir arkadaş yatırım kurumları tavsiye ettikçe düşüyor.

vahhun
18-06-2013, 17:54
http://666kb.com/i/cf1x4xw1ls5uv6447.jpg

tcover13
28-06-2013, 20:38
Biraz fazla düştü sanki dengeleri yakalayabilmek için 1.9 ların üzerine çıkması lazım.
Düşsede sıkıntı yok istikrarlı bir hisse işlem yapmaya başlayalı baya bir süre oldu belli seviyelere kadar yükselip geri düşme konusunda istikrarlı davrandı inşallah düştüğü yerden yukarı da aynı istikrarla ilerleyecek :)

feridunabi
28-06-2013, 22:20
1.87 den 1.82 ye uzlaştı. Pazartesi büyük ihtimal artıda olur hisse :)

blackwood
04-07-2013, 19:43
kapanışta 1 milyon lotu 1.75 alışa yapıştırdılar.

tcover13
09-07-2013, 10:39
kapanışta 1 milyon lotu 1.75 alışa yapıştırdılar.

bu hisseni bu fiyatlarda bu kadar durgun olması enteresan 3 gün içinde 1.8 nin üzerine atamazsa kendini bu fiyatlar kemikleşir. :) yada biraz daha dip dener :)

jawsimm
14-07-2013, 11:16
http://www.hizliresimyukle.com/kc7R
http://www.hizliresimyukle.com/kcaO
http://www.hizliresimyukle.com/kcaR

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/07/14/Hjs5E.gif...http://emekl35.blogspot.com/2013/05/...nk-analiz.html
emekl@mynet.com– jawsimm@gmail.com
twitter.com/emekl35
http://emekl35.blogspot.com/
...sen seni bil sen seni... sen seni bilmezsen sen seni, patlatırlar enseni...!!!
bunlar,yatırım tavsiyesi degildir..!!!***Kişisel yorumlarımdır.Bloga bilgi aktarmayı amaçlar,tavsiye olmadığı gibi, herhangi bir katılımcıya soru-cevap yada eleştiride değildir...***
Kesinlikle buradaki yoruma göre hisse alıp-satmayınız.amaç, hissenin tekniği hakkında bilgi vermek olup bir hisseseyi aldırma amacı gütmemektedir.Hisse almak sizin kararınızdadır.Yatırımınızı yönlendirme amacım yoktur.Amaç teknik bilgi vermektir.

tcover13
17-07-2013, 17:06
Hisse %10 un üstünde pirim yaptı bir haftada ses soluk yok :) güzel olacak gibi gözüküyo stress yok heyecan yok salına salına gidiyo ohh da 1.98 de sağlam direnç var, orda bi dur diyebilirler :)

brokensw
18-07-2013, 00:43
% 10 a yakin kar Allah bereket versin yine birlikte oluruz ilerde seninle ;)

Sent from my GT-N7100 using hisse.net mobile app

tcover13
29-07-2013, 13:03
ben bunla yine yakınlaşmaya başladım inşallah uzun süreli bir ilişki yaşamak zorunda kalmam :)

jawsimm
11-08-2013, 10:05
http://www.hizliresimyukle.com/kc7R
http://www.hizliresimyukle.com/kcaO
http://www.hizliresimyukle.com/kcaR

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/07/14/Hjs5E.gif...http://emekl35.blogspot.com/2013/05/...nk-analiz.html
twitter.com/emekl35
...sen seni bil sen seni... sen seni bilmezsen sen seni, patlatırlar enseni...!!!
bunlar,yatırım tavsiyesi degildir..!!!***Kişisel yorumlarımdır.Bloga bilgi aktarmayı amaçlar,tavsiye olmadığı gibi, herhangi bir katılımcıya soru-cevap yada eleştiride değildir...***
Kesinlikle buradaki yoruma göre hisse alıp-satmayınız.amaç, hissenin tekniği hakkında bilgi vermek olup bir hisseseyi aldırma amacı gütmemektedir.Hisse almak sizin kararınızdadır.Yatırımınızı yönlendirme amacım yoktur.Amaç teknik bilgi vermektir.
http://s1308.hizliresim.com/1d/c/rc40w.gif
http://s1308.hizliresim.com/1d/c/rc40w.gif (http://bit.ly/c25MCx)
..http://emekl35.blogspot.com/2013/05/...nk-analiz.html
twitter.com/emekl35

anaconda
13-08-2013, 11:01
Bugün,yarın bir hareket bekliyorum senden selec..YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

tcover13
13-08-2013, 20:56
Bugün,yarın bir hareket bekliyorum senden selec..YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

hisse çaktırmadan iyi bir pirim yakaladı bence :) böyle tıkır tıkır sarsmadan gitse de olur

karadoruk
13-08-2013, 21:33
Dönüş nere olur arkadaşlar sizce, herhangi bir gelişme var mı şirketle ilgili?

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app

jawsimm
18-08-2013, 19:47
http://s1308.hizliresim.com/1d/c/rc40w.gif
http://s1308.hizliresim.com/1d/c/rc40w.gif (http://bit.ly/c25MCx)
..http://emekl35.blogspot.com/2013/05/...nk-analiz.html
twitter.com/emekl35

http://n1308.hizliresim.com/1d/l/rn1jq.gif
http://n1308.hizliresim.com/1d/l/rn1jq.gif (http://bit.ly/c25MCx)

hasderici
21-08-2013, 23:47
yazık çok yazık dev gibi şirketin kağıdıyla kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar

accx
05-09-2013, 12:03
Eti yatırım, alarko holding, anadolu cam, carrefour a, eczacıbaşı yatırım, park elektrik ve selçuk eczacılık'ı aylık portföyüne ekledi

(05/09/2013 - 11:57:43)

yufer61
26-09-2013, 15:32
bu nasıl senet böyle..dakikalarca işlem olmuyor.işlem hacmi çok düşük.2.ulusal pazardaki hisseler gibi.büyük şirket diye ilk defa aldım bir daha tövbe......

tcover13
01-10-2013, 22:58
bu nasıl senet böyle..dakikalarca işlem olmuyor.işlem hacmi çok düşük.2.ulusal pazardaki hisseler gibi.büyük şirket diye ilk defa aldım bir daha tövbe......

güzel senet salına salına düşüyo salına salına yükseliyo ne güzel :) kendi halinde yatır parayı iki günde bir fiyatına bak yeter :)

tcover13
03-10-2013, 12:27
Dün 1.99 dan alıcı gelen hisseye bugün 1.96 dan bakan yok

yufer61
21-10-2013, 12:54
borsa yüzde 2.70 yükseliyor ama selec yerinde sayıyor.borsada son dönem halka arzlar ve dandik hisseler dışında büyük bölümü artıda kapattı.selec bu kadar kötü senet olamaz.bilmediğimiz bir sorun var gibi. 2 üzerine atamadı bir türlü.borsa çıkarken çıkamayan senetler borsa düşerken hızlı düşerler.dikkatli olmalı.

pertev
30-10-2013, 01:16
Bu hafta kendini gösterecek gibi... İşlem hacmi ve para girişi olumluya işaret çakmakta...

accx
08-11-2013, 20:40
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )
Finansal Durum Tablosu

Dönem 30.09.2013 31.12.2012

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 2623143416 3396008800

Nakit ve Nakit Benzerleri 6 300776459 1066426292

Ticari Alacaklar 1652012239 1570859073

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 10-37 110513 32279

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar 10 1651901726 1570826794

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar 12 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar 12 0 0

Diğer Alacaklar 67510700 38606917

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar 11-37 1798021 0

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar 11 65712679 38606917

Türev Araçlar 0 0

Stoklar 13 579714909 695125123

Canlı Varlıklar 14 0 0

Peşin Ödenmiş Giderler 15 12526133 7605136

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar 0 0

Diğer Dönen Varlıklar 26 10602976 17386259

ARA TOPLAM 2623143416 3396008800

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Duran Varlıklar 34 0 0

DURAN VARLIKLAR 254316471 237658137

Finansal Yatırımlar

Ticari Alacaklar 0 0

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 37 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar 10 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar 12 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar 12 0 0

Diğer Alacaklar 292054 296523

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar 11 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar 11 292054 296523

Türev Araçlar 0 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 0 0

Canlı Varlıklar 14 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 14784977 15045821

Maddi Duran Varlıklar 18 185669879 168770306

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 31467259 31496062

- Şerefiye 20 31194401 31194401

- Diğer Maddi Olmayan Duran Varl 26 0 0

TOPLAM VARLIKLAR 2877459887 3633666937

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1434787872 2276933474

Kısa Vadeli Borçlanmalar 8 125338060 895525878

Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları

Ticari Borçlar 1267414971 1342239157

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 10-37 12420545 9226137

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar 10 1254994426 1333013020

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflara Borçlar 12 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar 12 0 0

Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar 24 17542190 17400294

Diğer Borçlar 7166859 8297444

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 11-37 1166 0

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar 11 7165693 8297444

Türev Araçlar

Ertelenmiş Gelirler 15 3521897 4137707

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 9614193 5856869

Kısa Vadeli Karşılıklar 1939941 1057532

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar

- Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar 22 1939941 1057532

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 2249761 2418593

ARA TOPLAM 1434787872 2276933474

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Varlık Gruplarına İlişkin Yükümlülükler 34 0 0

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 30959643 30714179

Uzun Vadeli Borçlanmalar 8 0 0

Ticari Borçlar 0 0

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 37 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar 10 0 0

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Taraflara Borçlar 12 0 0

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar 12 0 0

Diğer Borçlar 0 0

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 11 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar 11 0 0

Türev Araçlar

Ertelenmiş Gelirler 15 0 0

Uzun Vadeli Karşılıklar 13257692 10199155

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar 24 13257692 10199155

- Diğer Uzun Vadeli Karşılıklar

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Borçlar

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 17701951 20515024

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 0 0

Ö Z K A Y N A K L A R 1411712372 1326019284

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 1411704052 1326011524

Ödenmiş Sermaye 27 621000000 621000000

Sermaye Düzeltme Farkları

Geri Alınmış Paylar (-)

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Paylara İlişkin Primler/İskontolar

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler 3023467 4321061

- Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazanç/Kayıpları

- Diğer Kazanç/Kayıplar 27 3023467 4321061

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler

- Yabancı Para Çevirim Farkları

- Riskten Korunma Kazanç/Kayıpları

- Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazanç/Kayıpları

- Diğer Kazanç/Kayıplar

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 97472235 91537677

Geçmiş Yıllar Karları/Zararları 27 572168228 466973921

Net Dönem Karı/Zararı 118040122 142178865

KONTROL GÜCÜ OLMAYAN PAYLAR 27 8320 7760

TOPLAM KAYNAKLAR 2877459887 3633666937

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=319546

BIST

(08/11/2013 - 18:16:30)

accx
08-11-2013, 20:40
***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu )

***SELEC***SELÇUK ECZA DEPOSU TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu )
Kar veya Zarar Tablosu

Dönem 01.01.2013-30.09.2013 01.01.2012-30.09.2012 01.07.2013-30.09.2013 01.07.2012-30.09.2012

KAR VEYA ZARAR KISMI

Hasılat 28 3875648849 3670719159 1289084160 1178757895

Satışların Maliyeti (-) 28 -3555555730 -3340363636 -1178008112 -1085392784

Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)

Finans Sektörü Faaliyetleri Hasılatı

Finans Sektörü Faaliyetleri Maliyeti (-)

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)

BRÜT KAR/ZARAR 320093119 330355523 111076048 93365111

Genel Yönetim Giderleri (-) 29-30 -32908561 -30597774 -10654304 -9119482

Pazarlama Giderleri (-) 29-30 -174206887 -167377293 -57755975 -53586566

Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) 29-30 0 0 0 0

Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler 31 108948030 108391834 36937090 29273793

Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler (-) 31 -85856188 -100815283 -29121771 -22204315

ESAS FAALİYET KARI/ZARARI 136069513 139957007 50481088 37728541

Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler 32 49766775 11770298 11865274 3974688

Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-) 32 -100500 -134866 -17164 -116618

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından/Zararlarından Paylar 16 0 0 0 0

FİNANSMAN GİDERİ ÖNCESİ FAALİYET KARI/ZARARI 185735788 151592439 62329198 41586611

Finansman Giderleri (-) 33 -37746513 -7611554 -8907092 -2424253

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI 147989275 143980885 53422106 39162358

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gideri/Geliri -29948587 -27597544 -10708803 -7034020

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri 35 -32490137 -28307310 -11933762 -7975952

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri 35 2541550 709766 1224959 941932

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 118040688 116383341 42713303 32128338

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 0 0 0 0

DÖNEM KARI/ZARARI 118040688 116383341 42713303 32128338

Dönem Karı/Zararının Dağılımı 118040688 116383341 42713303 32128338

- Kontrol Gücü Olmayan Paylar 27 566 623 199 181

- Ana Ortaklık Payları 118040122 116382718 42713104 32128157

Pay Başına Kazanç 0,190 0,187 0,069 0,052

- Sürdürülen Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç 36 0,190 0,187 0,069 0,052

- Durdurulan Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç

Sulandırılmış Pay Başına Kazanç 0,190 0,187 0,069 0,052

- Sürdürülen Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç 36 0,190 0,187 0,069 0,052

- Durdurulan Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç

Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu

Dönem 01.01.2013-30.09.2013 01.01.2012-30.09.2012 01.07.2013-30.09.2013 01.07.2012-30.09.2012

DÖNEM KARI/ZARARI 118040688 116383341 42713303 32128338

DİĞER KAPSAMLI GELİRLER

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacaklar -1297600 -1312150 1341525 -691123

Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları

Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları

Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları/Kayıpları 24 -1622000 -1640187 1676906 -863903

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılmayacak Paylar

Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler 324400 328037 -335381 172780

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri 324400 328037 -335381 172780

Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacaklar

Yabancı Para Çevirim Farkları

Satılmaya Hazır Finansal Varlıkların Yeniden Değerleme ve/veya Sınıflandırma Kazançları/Kayıpları

Nakit Akış Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları

Yurtdışındaki İşletmeye İlişkin Yatırım Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılacak Paylar

Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler Gelir/Giderleri

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri

DİĞER KAPSAMLI GELİR -1297600 -1312150 1341525 -691123

TOPLAM KAPSAMLI GELİR 116743088 115071191 44054828 31437215

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı: 116743088 115071191 44054828 31437215

- Kontrol Gücü Olmayan Paylar 560 623 199 181

- Ana Ortaklık Payları 116742528 115070568 44054629 31437034

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=319547

BIST

(08/11/2013 - 18:16:31)

yufer61
09-11-2013, 23:36
2 nin üzerine çıkamadı derken şimdide haftalarca 1.90 ın üzerine atmasını bekleriz..bist 30 harici yalan...

orko78
20-11-2013, 10:03
Şirket tasarruf yapacam diye motor sayısını düşürüyor :) eee sonra müşteri bekle
bekle gelir başka ecza deppsuna geçer adam hızlı ilaç teslimatı çok önemlidir.

tcover13
15-12-2013, 19:46
borsada bu şirket kadar istikrarlı şirket az gelirler standart giderek artıyor karlılık ta oğanüstü düşüşler artışlar yok yatırımcının ilgisini çekememesi enteresan

Bombalar
16-12-2013, 11:47
Atak ne zaman yapacak acaba du bakalım :/.

apojan
22-01-2014, 16:23
Deutche nin 50 milyon hissesi oldu. hala ne hacim var ne kıpırdama. tek teselli endeks düşmesine iyi direndi. ytd.

apojan
04-02-2014, 17:54
Yabancı payı aldı yürüdü. Hareket için seçim mi bekleniyor acaba?

accx
13-02-2014, 18:01

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013-31.12.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Büyük Mükellefler V.D.

Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2013 / 4. Dönem Geçici Vergi

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 13.02.2014

EK AÇIKLAMALAR:

1. Ekte yer alan Şirketimiz'in 01.01.2013-31.12.2013 dönemi gelir tablosu, Geçici Vergi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine sunulmuş olup, Sermaye Piyasaları Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.
2. Sermayesinde %99,99 oranında pay sahibi olduğumuz As Ecza Deposu Ticaret A.Ş., Şirketimiz faaliyetleri içerisinde kayda değer bir yere sahiptir. Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından vergi dairesine beyanname ekinde verilen ve kamuya açıklanmak üzere KAP'a da gönderilen gelir tablosunun "solo" nitelikte olduğu dikkate alınarak yatırımcıların eksiksiz ve en doğru şekilde bilgilendirilmelerini teminen, As Ecza tarafından geçici vergi beyannamesi ekinde Vergi Dairesi'ne verilen Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiş 01.01.2013-31.12.2013 dönemine ilişkin gelir tablosu ekte yatırımcıların bilgisine sunulmaktadır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336652

BIST

(13/02/2014 - 17:56:28)

karadoruk
19-02-2014, 00:10
Bu hisse niye yerinde sayıyor bir bilen varsa açıklayıversin lütfen.

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app

tredas
23-02-2014, 20:27
http://666kb.com/i/cm3ir11jgg87j4ryp.gif

RLC44
05-03-2014, 13:50
para basıyo ama temettüsü bi çorba parası

accx
07-03-2014, 23:39
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=343824

accx
07-03-2014, 23:39