PDA

View Full Version : SILVR-Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

mastori
03-06-2016, 07:13
arkadaşlar 15 yıldır ekran başındayım böyle alış görmedim hepsi kandırmaca kimse göz göre göre almaz sadece 10 aracı kurumdaki malını tek kuruma topluyo hepsi bu i havayolunun 6 bin halk bankın 8 bin oldugu borsada inanınki 1000 lot alan olmaz ama 2 bine götürür o başka onuda yapamaz cünkü kuyrugu benim elimde onun icin hayel kurmayın senede 10 milyon kar getirdi bi yere gitmedi bu ortamda hiç biyere gidemez ben yani halkdan biri 225 bin lot satdım onun için direniyo yalandan yukarı cekiyo ama geride 500 bin var kafasını kaldırdımı vurucam beynine beynine 90 kuruşdan aldıklarımı kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir bu senede 10 milyon kar getirirse 3 bin olucak bir kagıtdır ytd.

Kardeş senin mallar hangi aracı kurumda. Bir de madem yukarı yalandan gidiyor mali cak ta akillansin bu dürzüler. Ayrıca bu tahtaya bu kadar mal bağlanır mi?

haydar1313
03-06-2016, 09:29
kağıdı elinden kaçırmış kişilerin cıglığı benim elimde 5ooo kadar hisem var maliyetimde 136 fiyattan kaldı gecen yıl 93 5000 aldım 1,00 sattım ama denizden adamın 300.000 olan birisi vardı hiselerini 1 ve115 arasında kaptırmıs gecen sordum 50000 ve 100000 arası işlem yapıyormuş sayın perce kardeşin takaslarından takip ediyoruz denizin işlemi ondan düşmüş buda küçük bir not y.t.degil.

07hakan
03-06-2016, 11:01
tahta oldukça sakin. alıcı satıcı miktarını verebilen varsa ,,

joker75
03-06-2016, 12:20
Kardeş senin mallar hangi aracı kurumda. Bir de madem yukarı yalandan gidiyor mali cak ta akillansin bu dürzüler. Ayrıca bu tahtaya bu kadar mal bağlanır mi?

hala yukarı gitme potansiyali var önünü kesmek istemiyorum şayt aşagı inerse satmaya başlıcam halk yatırımdan

joker75
03-06-2016, 12:28

tek sorunu reklam yapmamaması

mastori
03-06-2016, 12:29
hala yukarı gitme potansiyali var önünü kesmek istemiyorum şayt aşagı inerse satmaya başlıcam halk yatırımdan

Valla bu kadar aleni hiç malını soyleyeni görmedim. Helal olsun.

ulken.mutlu
03-06-2016, 12:33
5dk lık güncel. Trend çizgilerini aynı.. devam..

http://i.hizliresim.com/nr2q4N.png

joker75
03-06-2016, 12:37
Valla bu kadar aleni hiç malını soyleyeni görmedim. Helal olsun. söylediklerimin doğrulunu anladına göre konuya çok hakimsin yada bizzat konunun içindesin

mastori
03-06-2016, 13:43
söylediklerimin doğrulunu anladına göre konuya çok hakimsin yada bizzat konunun içindesin

Doğruluğunu anladigina demiyelim istersen ogrendigime olsun. Konunun içinde değilim uzun süre izleyince oluyor. Sen de bizi doğru söylediğine ınandir bakalım cak mali
Gorelim

ulken.mutlu
03-06-2016, 14:07
endekse gelen alımlar olumlu. yukarı teperiz buradan

07hakan
03-06-2016, 14:32
bankalara gelen alımlarla yükseklmiş. genele alım yok henüz. küçük snetler en son gider ki bu gün de sakin

piloo
03-06-2016, 15:55
arkadaşlar 15 yıldır ekran başındayım böyle alış görmedim hepsi kandırmaca kimse göz göre göre almaz sadece 10 aracı kurumdaki malını tek kuruma topluyo hepsi bu i havayolunun 6 bin halk bankın 8 bin oldugu borsada inanınki 1000 lot alan olmaz ama 2 bine götürür o başka onuda yapamaz cünkü kuyrugu benim elimde onun icin hayel kurmayın senede 10 milyon kar getirdi bi yere gitmedi bu ortamda hiç biyere gidemez ben yani halkdan biri 225 bin lot satdım onun için direniyo yalandan yukarı cekiyo ama geride 500 bin var kafasını kaldırdımı vurucam beynine beynine 90 kuruşdan aldıklarımı kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir bu senede 10 milyon kar getirirse 3 bin olucak bir kagıtdır ytd.

Kardeş sen 225bin vermissin gerideki 500bin ide almadan gitmez bu tahta ozaman dikkat et burdanda almaz çakar aşağı ordan alır kalanları.

07hakan
03-06-2016, 16:45
bi müslüman tahtanın durumu söylese alış stış miktarı kademelrde

ulken.mutlu
03-06-2016, 17:18

Nereye vuruyorsan yavaş vur hacı :)
Bu kadar portföyünüz var ama yatırım danışmanınız yok ve hisse.net'te gelip yazıyorsunuz öyle mi :) pek inandırıcı gelmedi ama neyse dediğiniz gibi olsun...

PERFECTWAVE
03-06-2016, 18:23
http://666kb.com/i/d9hvha6dd57uvty3z.png

PERFECTWAVE
03-06-2016, 18:24
http://666kb.com/i/d9hvihzodyfjfq8kv.png

kemosabe
04-06-2016, 12:30
Katkısı için tüm ortaklara teşekkürler... Demek ki aracı kurumlardaki mal blok halde değilmiş. Yüzbinli lotlarla işlem yapan küçük yatırımcı (aslında görece irice) ortaklar da varmış. Sayın Joker'e de hakvermemek, böyle agresif alış olur mu arkadaş dememek, mümkün değil. Tek bir aracı kuruma ya da hesaba niye malı toplayasın ki, dikkat çekmeden bi sürü al ver yapabiliyorken... Tabii fiyatı hızla yükseltmek dışında... 1.23ü kıramıyorsa da geri geldiğinde malını kaptıranların trene yeniden atlamayacağının bir garantisi olmadığından, yukarıya doğru ısrarla bir miktar daha gitmesini bekliyorum kendi adıma... Çünkü yükseldikçe ben de sattıklarımı geri alamıyorum ve herhalde ortalama bir küçük yatırımcı da benim gibi düşünüyordur...Arkadaşlar mallarını kaptırdıkça da küçük yatırımcı işlemlerinin azaldığı da açıkca görülüyor zaten. Çünkü hem işlem hacmi azalıyor, hem de ben kendi aracı kurumumdaki işlemlerde payımın arttığını görüyorum günden güne. Mesela dün yalnızca ben alım yapmışım kendi kurumumda...Yine de endeksin bu zorlu günlerinde kendine özgü bir gündeminin olması ümit verici...Selam ve saygılar

Yatırım tavsiyesi değildir.

mastori
04-06-2016, 16:53
Katkısı için tüm ortaklara teşekkürler... Demek ki aracı kurumlardaki mal blok halde değilmiş. Yüzbinli lotlarla işlem yapan küçük yatırımcı (aslında görece irice) ortaklar da varmış. Sayın Joker'e de hakvermemek, böyle agresif alış olur mu arkadaş dememek, mümkün değil. Tek bir aracı kuruma ya da hesaba niye malı toplayasın ki, dikkat çekmeden bi sürü al ver yapabiliyorken... Tabii fiyatı hızla yükseltmek dışında... 1.23ü kıramıyorsa da geri geldiğinde malını kaptıranların trene yeniden atlamayacağının bir garantisi olmadığından, yukarıya doğru ısrarla bir miktar daha gitmesini bekliyorum kendi adıma... Çünkü yükseldikçe ben de sattıklarımı geri alamıyorum ve herhalde ortalama bir küçük yatırımcı da benim gibi düşünüyordur...Arkadaşlar mallarını kaptırdıkça da küçük yatırımcı işlemlerinin azaldığı da açıkca görülüyor zaten. Çünkü hem işlem hacmi azalıyor, hem de ben kendi aracı kurumumdaki işlemlerde payımın arttığını görüyorum günden güne. Mesela dün yalnızca ben alım yapmışım kendi kurumumda...Yine de endeksin bu zorlu günlerinde kendine özgü bir gündeminin olması ümit verici...Selam ve saygılar

Yaw neredeyse milyon lot malın olacak adın ky olacak. zaten bu kağıt bundan gitmiyor bizim de vakti evvelinde zamanımızı aldı kör olasıca. Ama garip olan bu kişilerin Speki tav'a getireceğini sanmalari. Bu heriflere bende çok kızıyorum lakin adamlar Prof. işinde. Hele 2012 de 4 günde kağıdı 2.10 dan 1.25 e çektilerdi. Şu anda teknik mi oynuyor beklentisi mi var bilen yok. Ama artık kendine temiz sayfa açsa iyi olur. Bu hafta sağlam düzeltme geleceğini düşünüyorum. Ytd..

ulken.mutlu
06-06-2016, 10:01
5dk lık graf üzerindeki trendlerin güncel durumu.

http://i.hizliresim.com/nrLLQM.png

PERFECTWAVE
06-06-2016, 17:56
http://666kb.com/i/d9kwakfkcq0qjsnk5.png

kemosabe
06-06-2016, 19:05
Sayın Perfectwave bu Asya da mı emeklilik fonudur, görebiliyor musunuz? Selamlar, saygılar tüm ortaklara...

lokasyon
06-06-2016, 23:41
http://666kb.com/i/d9kwakfkcq0qjsnk5.png

bu işlemler sanki karsılıklı gibi bu kagıda ilgi oldugunu sanmam normalde mal satmaya kalksan alıcısı olmaz boş kagıt sanki farklı kurumlar uzerınden satıs yapan ve tek kurumda alısı yapan aynı gibi ilgi yapılmaya calısıyor hissiyatı uyandırıyor yanılıyormuyum

mastori
06-06-2016, 23:54
Yukarı zorlama ile gidiyor. İşlemlerin karşılıklı olduğuna şüphe yok. 1-2 milyonla mal ceviriyorlar alıcı çıksa gırtlağına basacaklar. Ancak şirketten olumlu bir açıklama gelir ve mali olarak desteklerse karşılık bulur. Yoksa tırrrrttt

PERFECTWAVE
07-06-2016, 09:11
Sayın Perfectwave bu Asya da mı emeklilik fonudur, görebiliyor musunuz? Selamlar, saygılar tüm ortaklara...

Bugün,gün sonunda göreceğiz.Akşam paylaşırım,Deutsche virmanları var,o da gedik alışları muhtemelen.

kemosabe
07-06-2016, 09:56
O zaman ilgi uyandırana kadar devam... 2012' de bir benzeri olmuştu. Seans sonlaeında bir kaç kademe yukarı taşınarak fazla da malı yemeden bir kaç ayda 2' ye taşınmış ve bir kaç günde de, Sayın Mastori'nin de işaret ettiği gibi, 1.2xlere dönmüştü. Böyle bir hareketi bir daha kaldırabilir mi bilmiyorum... Zerre kadar güven kalmaz o zaman, zaten şimdi de yok ya... Markalaşma böyle mi olur dedirtiyor insana...Selamlar, saygılar...

PERFECTWAVE
07-06-2016, 17:57
http://666kb.com/i/d9lwt4wgv61d4qvqn.png

PERFECTWAVE
07-06-2016, 17:57
http://666kb.com/i/d9lwt9pyudbme2ecv.png

07hakan
07-06-2016, 21:52
Silvr de her sey yolunda mi beyler

ykskli
07-06-2016, 22:07
çaktırmadan geldi buralara hızlan artık millet farkediyor

07hakan
07-06-2016, 22:16
Ilginctir farkedilme hala yok

joker75
08-06-2016, 11:56
Ilginctir farkedilme hala yok

Farkımdayım farkında 1.30 gelsin vericem 50 bin tane.ytd.

07hakan
08-06-2016, 16:12
Bu ne dusuk islem hacmi bu saatte

PERFECTWAVE
08-06-2016, 18:01
http://666kb.com/i/d9mxeqgm23uzbn56b.png

http://666kb.com/i/d9mxec4n59aramg37.png

piloo
08-06-2016, 21:41
Bun ne syn perfectwave tahtayı mi kapatacak bunlar süpüre süpüre topluyorlar yada bir yabancı ortak mı kaleyi feht etmeye çalışıyor.

07hakan
08-06-2016, 21:46
Bu islem hacmine yorum yapacak var mi.1,29 direnc deniyr

kemosabe
08-06-2016, 22:13
Herkes yay gibi gerildi ve düzeltme bekliyor. Bakalım n'olucak? Eğer düzeltme olursa Sayın Joker de dahil herkes dökülecek, yukarıya hareketin devamında ise kimse tahtaya mal vermeyi düşünmüyor galiba. Son iki ayda neredeyse yüzde kırk yükseldi ama işlem hacmi yüz elli bin lotu bile bulmuyor... Aziz Nesin öyküsündeki gibi " du bakeli nolecak? "

07hakan
08-06-2016, 22:58
Grafige devam ederse canak 1,4 civari.orda millet dokulur zaten. Ama oncesinde 1,15 e salar mi

mastori
09-06-2016, 00:29
Ayakcilara toplattiklari malları tek hesaba geçiyorlar. 2012 de aynı hareketi yaptı sonra millet satamadan aşağı. Riskli noktada ve her geçen gün risk artıyor burada tek ciddi takas is ve Citi bence. Emeklilik fonu tamamen feyk bunlar 2 günde elden çıkarırlar bir kısmı millete bir kısmı kendilerince karşılanır. Bu sitede yüklü mali olan var mıdır sanmıyorum. Bi ara mynet çetesi dadandi uyarı aldılar sanirim en fazla 450 bin lot civarı takip ettiğim kadarıyla mal verdiler ki kim bilir kaç kişi. Hee zaten ky sıfatıyla burada yazı yazıp elinde hele hele bu tahtada 700 800 bin arası mal tutuyorsa bu dogruysa belki tahta ondan gitmiyordu. Valla olmadık tahta larda 10 lot işlem yapıp uyarı aldığım zamanları hatirlayinca beni ikna etmiyor bir türlü. Tabi kimseyi de kesin hükümle yargilamiyalim herkes para için burada

piloo
09-06-2016, 00:55
Ayakcilara toplattiklari malları tek hesaba geçiyorlar. 2012 de aynı hareketi yaptı sonra millet satamadan aşağı. Riskli noktada ve her geçen gün risk artıyor burada tek ciddi takas is ve Citi bence. Emeklilik fonu tamamen feyk bunlar 2 günde elden çıkarırlar bir kısmı millete bir kısmı kendilerince karşılanır. Bu sitede yüklü mali olan var mıdır sanmıyorum. Bi ara mynet çetesi dadandi uyarı aldılar sanirim en fazla 450 bin lot civarı takip ettiğim kadarıyla mal verdiler ki kim bilir kaç kişi. Hee zaten ky sıfatıyla burada yazı yazıp elinde hele hele bu tahtada 700 800 bin arası mal tutuyorsa bu dogruysa belki tahta ondan gitmiyordu. Valla olmadık tahta larda 10 lot işlem yapıp uyarı aldığım zamanları hatirlayinca beni ikna etmiyor bir türlü. Tabi kimseyi de kesin hükümle yargilamiyalim herkes para için burada

Sayın mostari buna emin olun hissenet kullanı cilarin dan büyük sermayesi olan larda var spek ler ve patronlara bu forumu takip ediyorlar sadece silvir için değil tüm hisselerde bu forum ilgiyle takip ediliyor.

mastori
09-06-2016, 01:09
Olabilir zaten kesin hüküm vermedim. Hisse net bu konuda en büyük forum fakat borsa nin da bir mantığı kendi içinde aritmetiği var. Bu mantıkla da uyuşmalı. Hayırlısı

ulken.mutlu
09-06-2016, 10:37
Güncel 5dk lık grafik aşağıdaki gibidir.
1,13-1,22 bölgesi bundan böyle destek bölgesi olarak takip edeceğim.
1,07 aşağısındaki kapanışlar ise stop takip edilmeli.

Yeni pozisyon açacakların ya buraya bir geri çekilme beklemeleri yerinde olacaktır. Bu seviyelerden pozisyona girilebilir mi sorusuna ne yazık ki kesin şöyle olacaktır diyemem. Ancak gelen alımların gücü pozitif ancak alımların sürekli tek bir kurumdan gelmesi , diğer kurumların buna eşlik etmiyor oluşu negatiftir. Çünkü 1,30 bölgesinde eskiden gelen bir ara direnç söz konusu. Yine de kurumun bu hisseye 3 milyon tl ye yakın para bağlaması, korkması gerekenin bizler değil onların olması gerektiğini düşündürüyor. Bu sebeple Yukarı veya aşağı gitme ihtimalini sırasıyla %60'a %40 gibi olduğunu düşünüyorum.

Hissedeki diğer sıkıntılardan biri ise hacimsizlik. Bir kaç arkadaş bahsetmiş. Kama oluşumunda hacmin sıfırlanmaya yakın seyretmesi kırılmanın yakında olacağını işaret etmektedir. Yükselen takoz formasyonlarında kırılma genelde aşağı yönlü olarak gerçekleşse de çok nadiren yukarı yönde de gelişebilir.
Hacimsizliğin bir diğer riski de fiyatların aşağı veya yukarı yönde çok hızlı hareket etmesi, yeteri kadar alım veya satım fırsatı vermemesi gibi durumlardır. Bu gibi durumlarda sabır en büyük silahımızıdır.

Elimden geldiğince ve bilgim vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

http://i.hizliresim.com/J2AmEE.png

peugeot
09-06-2016, 11:01
ben 1,27 den kaçtım.Allah bereket versin.kalanlara bol kazanç dilerim.

joker75
09-06-2016, 14:50
Güncel 5dk lık grafik aşağıdaki gibidir.
1,13-1,22 bölgesi bundan böyle destek bölgesi olarak takip edeceğim.
1,07 aşağısındaki kapanışlar ise stop takip edilmeli.

Yeni pozisyon açacakların ya buraya bir geri çekilme beklemeleri yerinde olacaktır. Bu seviyelerden pozisyona girilebilir mi sorusuna ne yazık ki kesin şöyle olacaktır diyemem. Ancak gelen alımların gücü pozitif ancak alımların sürekli tek bir kurumdan gelmesi , diğer kurumların buna eşlik etmiyor oluşu negatiftir. Çünkü 1,30 bölgesinde eskiden gelen bir ara direnç söz konusu. Yine de kurumun bu hisseye 3 milyon tl ye yakın para bağlaması, korkması gerekenin bizler değil onların olması gerektiğini düşündürüyor. Bu sebeple Yukarı veya aşağı gitme ihtimalini sırasıyla %60'a %40 gibi olduğunu düşünüyorum.

Hissedeki diğer sıkıntılardan biri ise hacimsizlik. Bir kaç arkadaş bahsetmiş. Kama oluşumunda hacmin sıfırlanmaya yakın seyretmesi kırılmanın yakında olacağını işaret etmektedir. Yükselen takoz formasyonlarında kırılma genelde aşağı yönlü olarak gerçekleşse de çok nadiren yukarı yönde de gelişebilir.
Hacimsizliğin bir diğer riski de fiyatların aşağı veya yukarı yönde çok hızlı hareket etmesi, yeteri kadar alım veya satım fırsatı vermemesi gibi durumlardır. Bu gibi durumlarda sabır en büyük silahımızıdır.

Elimden geldiğince ve bilgim vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

http://i.hizliresim.com/J2AmEE.png

bir gün bi bakarsın teknikde kendi resmin var bu kagıtlarda teknik olmaz kücük paralarla heryeri gecirir heryere indirirler kendinizi yormayın bu kadar.ytd

ulken.mutlu
09-06-2016, 14:53
bir gün bi bakarsın teknikde kendi resmin var bu kagıtlarda teknik olmaz kücük paralarla heryeri gecirir heryere indirirler kendinizi yormayın bu kadar.ytd

Hayırlısı gülüm..

ulken.mutlu
09-06-2016, 15:30
50 az gelir 100 ver sen :halay:

joker75
09-06-2016, 15:37
50 az gelir 100 ver sen :halay:

1.30 50 bin 1.35 50 bin oda senin hatrın icin canımmm

piloo
09-06-2016, 16:18
Onu bunu bilmem de şuan grafikte verenin resmi çıkıyor rr.y.t.d

ulken.mutlu
09-06-2016, 16:40
Kurumsallar da geldi :halay:

ulken.mutlu
09-06-2016, 16:46
Kurumsallar da geldi :halayci:
3906 lı lotlardan 2 adet emir çok ilgimi çekti kimin diye bakacağım akşama..

joker75
09-06-2016, 17:27
Kurumsallar da geldi :halayci:
3906 lı lotlardan 2 adet emir çok ilgimi çekti kimin diye bakacağım akşama..

sözümün eriyimdir 1.30 ok

ulken.mutlu
09-06-2016, 17:40
sözümün eriyimdir 1.30 ok

Alan da satan da hayrını görsün ne diyelim

PERFECTWAVE
09-06-2016, 17:56
http://666kb.com/i/d9nxs5ep13sc44h7l.png

ulken.mutlu
09-06-2016, 19:00
bugün herkes tahtadaymış. Asya, Şeker , Gedik.. Hareketi ASYA başlatmış.
3906 lotlar yapıkredi imiş.. ufaktan farklı kurumların dikkatini çekmeye başladı sanıyorum..

kemosabe
09-06-2016, 19:39
Dört bin lotu ben vermiştim, gerisi de sayın Joker'den, sanırım... Tahta hareketlendiyse malın basılmasının zamanı yaklaşmaktadır, düşüncesindeyim... Tüm ortaklara bol kazançlar...

Yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

piloo
09-06-2016, 20:16
Dört bin lotu ben vermiştim, gerisi de sayın Joker'den, sanırım... Tahta hareketlendiyse malın basılmasının zamanı yaklaşmaktadır, düşüncesindeyim... Tüm ortaklara bol kazançlar...

Evet adam 50000 vercem diyodu vermiş halk tan verdikcede gidiyor var bi iş ince iş.y. t.d.

ulken.mutlu
09-06-2016, 23:00
Evet adam 50000 vercem diyodu vermiş halk tan verdikcede gidiyor var bi iş ince iş.y. t.d.

ben de o yüzden yazdım bugün 50 az gelir 100 ver diye :)

ulken.mutlu
09-06-2016, 23:01

Parti yeni başlıyor da olabilir

07hakan
09-06-2016, 23:36
Sayin ulken.
Asagi gelirse ilave maliyetlenme nerde olmali

mastori
10-06-2016, 01:23
Jokerin malını şeker almış görünüyor. Desteği atan Asya 1.26 1.27 gibi. Gedik,ykb, finans ve is karşılıklı 1.27 -1.32 arası alıp vermişler. Tahtaya mal geldikçe mecbur yukarı tasiyacaklar. Düzeltme hareketi sınırlı olursa (max%15 gibi) bir miktar daha gidebilir. Ama bu tahtanin kötü intibasi biraz zor silinecek. Belki şirketten gelebilecek önemli açıklamalar seyri değiştirebilir. Ben bu teknikteki resim olayina takıldım. Bu mustaa millete mesaj mı veriyor el altından. Patronun pardon spekin adının baş harfini tekniğe yazdığını duyduk gördük te "M"ustaa başladığı yere geri getiririm dökülün malları mi diyor acaba?? Kimseye guvenilecek günler değil tahtada benden demesi

joker75
10-06-2016, 01:34
ben de o yüzden yazdım bugün 50 az gelir 100 ver diye :)

yarın 1.40 da 50 bin vericem.tabii oralara gelirse gelmezse daha sonra başka fiyatlara konuşuruz yarın icin plan böyle ytd.

mastori
10-06-2016, 02:05
yarın 1.40 da 50 bin vericem.tabii oralara gelirse gelmezse daha sonra başka fiyatlara konuşuruz yarın icin plan böyle ytd.

3 harfli çağırıyor gibisin kardeş. Millet bu gazla sabah atlar zaten sen 1.35 e kadar 200 cak gitsin nasılsa maçın golleri akşam belli oluyor. Milleti iyice sağır dilsiz ettiler. Millet radyonun başında gol haberini bekliyor. 😆

mastori
10-06-2016, 02:11
Artık nerden alınır stop loss nedir? Desteğinde tutunur mu muhabbetlerine az kalmış anlaşılan. Alan tek el, verenler ve alttaki alıcılar bugüne kadar izlendiği üzere arap hasan, Hasan arap, ee cin de hışşt deyince geliyor bu mesaj artık yukardan geliyor besbelli. Ytd yazmak bu kadar alt mesaja cin ali fıkrası olur bu saatten sonra. Ama ekip sağlammış ben de istiyom o tavuktan

joker75
10-06-2016, 02:22
3 harfli çağırıyor gibisin kardeş. Millet bu gazla sabah atlar zaten sen 1.35 e kadar 200 cak gitsin nasılsa maçın golleri akşam belli oluyor. Milleti iyice sağır dilsiz ettiler. Millet radyonun başında gol haberini bekliyor. 😆

daha önce dedigim gibi kuyrugu benim elimde yarınki planım bu 1.40 elli bin ha olursa 1.50 orayada elli bin ama bunların hepsi yarın icin düşüncelerim pazartesi belki 1.70 derim belki 1.80 belkide hic vermem 2 bine kadar paşa gönlüm bilir tek gercek sözümde dururum ytd.

mastori
10-06-2016, 02:32
daha önce dedigim gibi kuyrugu benim elimde yarınki planım bu 1.40 elli bin ha olursa 1.50 orayada elli bin ama bunların hepsi yarın icin düşüncelerim pazartesi belki 1.70 derim belki 1.80 belkide hic vermem 2 bine kadar paşa gönlüm bilir tek gercek sözümde dururum ytd.

Sözümde dururum kelamı zaten ilgi çekiyor.
Gerçekten kuyrugu sizin elinizde olduğuna emin misiniz? Öyleyse elinizde daha çok mal olmalı. Ayrıca kişisel olarak beklenti nizi merak ettim. Yani bu kadar adamı batıran bu tür tahtalara tahta yapıcı olmadan bu kadar yatırım yapmak cesaret işi. Selamlar

ulken.mutlu
10-06-2016, 02:53
Sayin ulken.
Asagi gelirse ilave maliyetlenme nerde olmali

Şu an grafikten de görüldüğü üzere 1,16-1,19-1,22 bandı 1. destek konumunda.
1,07-1,10 da 2. destek konumunda. 1,07 altında kapanışlar orta vadeli trendin kırılması demek. Stop takip edilmeli.

fonun maliyeti de bu bölgede bir yerdedir.

Şu an 1,30 ara direnç bölgesindeyiz. Buradaki hareketler önemli. Burada yatay seyredip konsolide olup yukarı mı gidecek yoksa yukarı zıplayıp geri gelip burayı destek mi yapacak izlemek lazım. Şu an ara direnç görevi görmekte. geçilemez ise yukarıda belirtilen desteklere geri çekilme yaşanabilir.

1.32 yi destek yapabilirse ikinci senaryoda 1,50 ara direnç olmak üzere günlük grafta 06.07.2012 senesinde 1,75 mertebesinde oluşan 2. gap'i kapatmak üzere harekete geçebilir.

0,94 den 1,30 için tepki hedefi vermiştim. ancak yorumumu yazdığımda o gün fon alımlarının bu kadar ciddi olabileceğini ön göremezdik. Ancak bugüne baktığımızda şirkete 3milyon tl para bağlayan bir fon var. Bu da 1,29-1,30 bölgesinin destek yapılmak isteneceği düşüncesini ağır bastırıyor.

ama tahtada hala satış yönlü düşünenler var. Bu satıcıları ne yapacaklar bilmek imkansız. Kısacası 1,29-1,32 üstü hareketlerde sert yukarı ve aşağı hareketler görülebilir. 1,75 e ulaşamadan herhangi bir yerden 1,16 ya kadar satış da yiyebilir. sıkı takip gerek. Gün boyu ekran başında olmanız gerekebilir.

ulken.mutlu
10-06-2016, 03:02

50 bin lot için bugün 3 kademe gidebildi? Sen istiyor 1,40 satacak 100 bin daha :))))) sahur vakti ne güldüm ya :))) Allah da sizi güldürsün emi...

joker75
10-06-2016, 04:38
[QUOTE=mastori;13347864]Sözümde dururum kelamı zaten ilgi çekiyor.
Gerçekten kuyrugu sizin elinizde olduğuna emin misiniz? Öyleyse elinizde daha çok mal olmalı. Ayrıca kişisel olarak beklenti nizi merak ettim. Yani bu kadar adamı batıran bu tür tahtalara tahta yapıcı olmadan bu kadar yatırım yapmak cesaret işi. Selamlar[/QUO O ZAMAN ŞÖYLE SÖYLÜYÜM İSTANBUL DA SIRADAN BİR SEMT OLAN KÜCÜK BAKKAL KÖYDE 2 DÖNÜM BİR ARSAMIZ 6 MİLYON DOLARA SATILDI YAKLAŞIK OLARAK BU ŞİRKETİ İNCELEDİGİMDE PİYASA DEGERİ 10 MİLYON DOLAR ETMİYORDU VE SENELİK KARI 10 MİLYONDU VE SENELİK CİROSUDA 150 MİLYONA YAKINDI MATEMATİK OLARAK BUNDAN UCUZU YOKTU PİYASADA AMA ŞİMDİ VE GELECEK GÜNLERDE PİYASADA BÜYÜK BİR CÖKÜŞ OLUCAGINI BEKLEDİGİM İCİN PİYASANIN EN PAHALI KAGIDI BU OLABİLİR.İŞTE OZAMAN 10 BİNDEN PEGASUS 4 BİNDEN HAVAYOLU 7 BİNDEN HALKBANK ALMAK İCİN POZİSYON ACIYORUM KENDİME AYRICA BU YAŞIMA KADAR BORSADA ÖGRENDİGİM EN İYİ SITRATEJİ DÜRÜSLÜKTÜR.VE BEN BU SITRATEJİYLE BU İŞTEN EN KARLI CIKAN YATIRIMCI OLUCAM SİZLERDE GECMİŞ TECRÜBELERİNİZİ VE YAPICAGIM HAREKETLERİ DEGERLENDİREREK POZİSYONUNUZU AYARLAYIN HİC KİMSENİN MADUR OLMASINI İSTEMEM BEN YILLIK FAİZİN 4 KATINI YAKALADIGIM İCİN RAHAT HAREKET EDİYORUM CÜNKÜ BORSADA FIRSAT BİTMEZ PARA BİTER.YTD.

kemosabe
10-06-2016, 10:23
Sayın Joker bugün 1.35'den de verelim mi biraz ? Malum biz verince alamayalım diye yukarı sıçrayacak... Benimki sizinkinin yanında diş kovuğunda kalacağından önce ben bi vereyim, sonra siz satarsınız :-)

mastori
10-06-2016, 11:05
[QUOTE=mastori;13347864]Sözümde dururum kelamı zaten ilgi çekiyor.
Gerçekten kuyrugu sizin elinizde olduğuna emin misiniz? Öyleyse elinizde daha çok mal olmalı. Ayrıca kişisel olarak beklenti nizi merak ettim. Yani bu kadar adamı batıran bu tür tahtalara tahta yapıcı olmadan bu kadar yatırım yapmak cesaret işi. Selamlar[/QUO O ZAMAN ŞÖYLE SÖYLÜYÜM İSTANBUL DA SIRADAN BİR SEMT OLAN KÜCÜK BAKKAL KÖYDE 2 DÖNÜM BİR ARSAMIZ 6 MİLYON DOLARA SATILDI YAKLAŞIK OLARAK BU ŞİRKETİ İNCELEDİGİMDE PİYASA DEGERİ 10 MİLYON DOLAR ETMİYORDU VE SENELİK KARI 10 MİLYONDU VE SENELİK CİROSUDA 150 MİLYONA YAKINDI MATEMATİK OLARAK BUNDAN UCUZU YOKTU PİYASADA AMA ŞİMDİ VE GELECEK GÜNLERDE PİYASADA BÜYÜK BİR CÖKÜŞ OLUCAGINI BEKLEDİGİM İCİN PİYASANIN EN PAHALI KAGIDI BU OLABİLİR.İŞTE OZAMAN 10 BİNDEN PEGASUS 4 BİNDEN HAVAYOLU 7 BİNDEN HALKBANK ALMAK İCİN POZİSYON ACIYORUM KENDİME AYRICA BU YAŞIMA KADAR BORSADA ÖGRENDİGİM EN İYİ SITRATEJİ DÜRÜSLÜKTÜR.VE BEN BU SITRATEJİYLE BU İŞTEN EN KARLI CIKAN YATIRIMCI OLUCAM SİZLERDE GECMİŞ TECRÜBELERİNİZİ VE YAPICAGIM HAREKETLERİ DEGERLENDİREREK POZİSYONUNUZU AYARLAYIN HİC KİMSENİN MADUR OLMASINI İSTEMEM BEN YILLIK FAİZİN 4 KATINI YAKALADIGIM İCİN RAHAT HAREKET EDİYORUM CÜNKÜ BORSADA FIRSAT BİTMEZ PARA BİTER.YTD.

Sn.Joker, Allah daha çok versin Maşallah. Ben yalnız kağıdı incelediğimde 10 milyon senelik karı vardı diyorsunuz ya, muhtemelen 2015 Mayıs başı incelemişsiniz çünkü karlar o vakit geliyor, o zamanlar hisse 1,3 üzerindeydi hatta zirveyi yapıp, aşağıdan tekrar yukarı döndü. Belli ki size o fiyatlar uygun gelmiş ve alım yapmışsınız. Endekste bende bir aşağı hareket bekliyorum. Dediğiniz kağıtlar dediğini fiyatlara gelse zaten bu kese kağıdı pul olur onda da haklısınız. Ama ben size parayı nerden buldunuz demedim ki. Zaten o miktarda bir arsanın o parayı etmesi bu yatırımın çok öncelerden yapıldığını gösteriyor. He bu zaten konum değil siz mesajı speke veriyorsunuz zaten. Ama benim anlamadığım sürekli sözümde dururum, ben borsada sözümde durduğum için bugünlerdeyim vs. dediğiniz için soruyorum; birilerine elinizdeki malın satışı için fiyat sözü mü verdiniz? Yoksa ilerleyen günlerde size itibar edenlerin sayısı yancılarla beraber artıp malın elle teması mı sağlanacak? yada ben kendi halimdeyim mi diyonuz? sadece merak hayat istatistiği...

arsaborsa
10-06-2016, 11:16
................................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

mastori
10-06-2016, 11:29
................................!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Ya kaç gündür şu yazıyı kibarca yazmaya çalışıyorum olmuyordu. Eh biri çıkar gerçeği soyleyiverir

joker75
10-06-2016, 11:54
sayın joker bugün 1.35'den de verelim mi biraz ? Malum biz verince alamayalım diye yukarı sıçrayacak... Benimki sizinkinin yanında diş kovuğunda kalacağından önce ben bi vereyim, sonra siz satarsınız :-)

1.40 alişa gelir 50 bin gönderirim bugunku plan bu

kemosabe
10-06-2016, 12:03
Sayın Mastori, Bay Pardonları gördü bu memleket... Onu izleyip de portföy toplamını on beş günde yarıya indirmiş biri olarak işaret ettiğiniz şey can alıcı gerçek olabilir tabii, mümkün. Ama ben sanmıyorum, bu kadar kör parmağım kör gözüneyi görmedim daha önce. Kara kanıp tahtaya koşan ama eline mal bırakılan tipolojinin bir örneği yalnızca, tek farkı cephanesi bol ve doldurmuş doksanlardan... Bununla birlikte o malı verdikçe de yukarı taşımak zorunda tekrar atlayamasın trene diye, birileri (Denizden malını kaptıran arkadaş örneğinde olduğu gibi)... Her gün iki kademe geriden açan kağıt an itibariyle kapanış fiyatının altına bu yüzden dönmedi zaten... Belki mesaj da gönderiyordur kim bilir, ama bu mal çıkmadan kağıdın uçması da mümkün olmayacağına göre, bence izlemenin daha efektif bir davranış olacağını düşünüyorum... Belki de yükselişlerde değil düşürürken kapacaklar dışardaki kağıtları ( işlem hacmi düştükçe de bunun olmasından korkuyorum kendi adıma... Biz de düzeltme yapıyor, yok teknik, ypk taktik diye açıklama getireceğiz o zaman) izleyelim, görelim, hazır aracı kurumu, dökümünü, biliyorken... İlla inanmak zorunda değiliz ki, ama bırakalım da anlatabilsin ne yapacağını...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

joker75
10-06-2016, 12:06
sayın mastori, bay pardonları gördü bu memleket... Onu izleyip de portföy toplamını on beş günde yarıya indirmiş biri olarak işaret ettiğiniz şey can alıcı gerçek olabilir tabii, mümkün. Ama ben sanmıyorum, bu kadar kör parmağım kör gözüneyi görmedim daha önce. Kara kanıp tahtaya koşan ama eline mal bırakılan tipolojinin bir örneği yalnızca, tek farkı cephanesi bol ve doldurmuş doksanlardan... Bununla birlikte o malı verdikçe de yukarı taşımak zorunda tekrar atlayamasın trene diye, birileri (denizden malını kaptıran arkadaş örneğinde olduğu gibi)... Her gün iki kademe geriden açan kağıt an itibariyle kapanış fiyatının altına bu yüzden dönmedi zaten... Belki mesaj da gönderiyordur kim bilir, ama bu mal çıkmadan kağıdın uçması da mümkün olmayacağına göre, bence izlemenin daha efektif bir davranış olacağını düşünüyorum... Belki de yükselişlerde değil düşürürken kapacaklar dışardaki kağıtları ( işlem hacmi düştükçe de bunun olmasından korkuyorum kendi adıma... Biz de düzeltme yapıyor, yok teknik, ypk taktik diye açıklama getireceğiz o zaman) izleyelim, görelim, hazır aracı kurumu, dökümünü, biliyorken... Illa inanmak zorunda değiliz ki, ama bırakalım da anlatabilsin ne yapacağını...

devenin arkasında fil var.arkadaşlar ytd

ulken.mutlu
10-06-2016, 12:35
Sayın Mastori, Bay Pardonları gördü bu memleket... Onu izleyip de portföy toplamını on beş günde yarıya indirmiş biri olarak işaret ettiğiniz şey can alıcı gerçek olabilir tabii, mümkün. Ama ben sanmıyorum, bu kadar kör parmağım kör gözüneyi görmedim daha önce. Kara kanıp tahtaya koşan ama eline mal bırakılan tipolojinin bir örneği yalnızca, tek farkı cephanesi bol ve doldurmuş doksanlardan... Bununla birlikte o malı verdikçe de yukarı taşımak zorunda tekrar atlayamasın trene diye, birileri (Denizden malını kaptıran arkadaş örneğinde olduğu gibi)... Her gün iki kademe geriden açan kağıt an itibariyle kapanış fiyatının altına bu yüzden dönmedi zaten... Belki mesaj da gönderiyordur kim bilir, ama bu mal çıkmadan kağıdın uçması da mümkün olmayacağına göre, bence izlemenin daha efektif bir davranış olacağını düşünüyorum... Belki de yükselişlerde değil düşürürken kapacaklar dışardaki kağıtları ( işlem hacmi düştükçe de bunun olmasından korkuyorum kendi adıma... Biz de düzeltme yapıyor, yok teknik, ypk taktik diye açıklama getireceğiz o zaman) izleyelim, görelim, hazır aracı kurumu, dökümünü, biliyorken... İlla inanmak zorunda değiliz ki, ama bırakalım da anlatabilsin ne yapacağını...

Denizdekini iyi çırptılar ama bence zaten tahta için zararlı biriydi. Günlükçü gibi davranıp milleti manyak etti. Hoş denizin rus sber bank bağlantısı dolayısı ile de operasyona kurban gitmiş olabilir. Ama ben onda da değilim. Adam tahtanın dengesini bozuyordu. iyi de oldu. Denize bu tahtada ekmek yok. Tahtaya girsin bak nasıl basıyorlar tepesine. Mimlidir bilmiş olsun. bence en mantıklısı kaldıysa elindeki malı versin buralara uğramasın bir daha. Ne demişler "Tayyip Başkanın ülkesinde açığa satarsan gün gelir donsuz gezersin. "

mastori
10-06-2016, 13:53
devenin arkasında fil var.arkadaşlar ytd

Bırak deveyi fili sallama kuru sıkı şu millete. Isine bak.

arsaborsa
10-06-2016, 14:29
Ya kaç gündür şu yazıyı kibarca yazmaya çalışıyorum olmuyordu. Eh biri çıkar gerçeği soyleyiverir

Benim adım tatarramazan......!!!!!!

Ben bu oyunu bozarım........!!!!!!!!!

1-)........6 milyon dolara arsa satmak,borsaya para sokmak.Hele de ucuz görüp silver almak.....!!!!!

2-)........Silver satıp pegasus,halkbank almayı hayal etmek........!!!!!!!!

İlginç............!!!!!!!!!!

mastori
10-06-2016, 14:42

Ben bu oyunu bozarım........!!!!!!!!!

1-)........6 milyon dolara arsa satmak,borsaya para sokmak.Hele de ucuz görüp silver almak.....!!!!!

2-)........Silver satıp pegasus,halkbank almayı hayal etmek........!!!!!!!!

İlginç............!!!!!!!!!!

Arsaborsa adam bana deve sana fil dedi iyi mi

arsaborsa
10-06-2016, 14:45

Helal olsun sana joker arkadaşım........!!!!!!!!!

Ayhan Öztürkle bir kankalığın var mı?.....Bak oylum 2017 de 66 olacak diyor ......!!!!!!!

Ayhan Öztürk ün oylum 66 olacak sözünün inandırıcılığı neyse senin de SPEK ten,GRUP,ÇETE den bağımsız olarak 0.90 kuruştan halk yatırım üzerinden 750 bin lot almanın inandırıcılığı odur....!!!!!!!

Forumlardaki SPEK YANCILARINA dikkat.Amaçları ky yı TERSE yatırmaktır.3 doğru 3 yanlışla hareket ederler ve milleti terse yatırırlar..........!!!!!!!!!!!

arsaborsa
10-06-2016, 14:56
joker75 ben de 1 ayda 2.5 milyon lot topladım.Piyasada mal yok.Sende hazır bak 500 bin toplu var gel sat bu hisselerini dostum.

Arkadaslar bu tabii ki gercek değil ama sizinle kafa bulan şahısın amacı ters algı oluşturmak......!!!!!!!!!!

ulken.mutlu
10-06-2016, 16:59
1,32 destek faaliyetleri... mayalamaya devam bakalım tutacak mı tutmayacak mı ?

joker75
10-06-2016, 17:36
Bırak deveyi fili sallama kuru sıkı şu millete. Isine bak.

hayırdır seni rahatsız eden bişe mi aslan parcası

joker75
10-06-2016, 17:49
joker75 ben de 1 ayda 2.5 milyon lot topladım.Piyasada mal yok.Sende hazır bak 500 bin toplu var gel sat bu hisselerini dostum.

Arkadaslar bu tabii ki gercek değil ama sizinle kafa bulan şahısın amacı ters algı oluşturmak......!!!!!!!!!!

1.40 50 bin 1.50 50 bin 1.60 50 bin 1.70 50 bin 1.80 50 bin 1.90 50 bin 2.00 50 bin 2.10 50 bin 2.20 50 bin fiyat buralara gelince tersi düzü görurusunuz arkadaşlar bu arada 450 bin kaldı 500 degil şu ana kadar burda yazdıgım hicbir şey yalan cıkmadı gerisinide takip edersiniz fakat asıl soru niye rahatsız oluyosunuz bu kadar kartlarımı gösterip poker oynuyorum daha ne yapayım yok ama speklerin ayakcılıgını yapıyosanız yada kendinizi oyle sanıyosanız kuyrunuz elimde bu ancak tahdayı yapanlar bilir ve rahatsız olur.sonuc olarak kucuk hesapdaki malı 2200 bitirecem ondan sonra spekciklerle yakın kanaldan konuşuruz şimdilik keyiflerinebaksınlar cekdirmesinler kuyruklarından ytd.

PERFECTWAVE
10-06-2016, 17:56
http://666kb.com/i/d9oy9sf1jc2dxvuph.png

PERFECTWAVE
10-06-2016, 17:57
http://666kb.com/i/d9oyavwv3efg1q2wl.png

mastori
10-06-2016, 18:23
hayırdır seni rahatsız eden bişe mi aslan parcası

Hee rahatsız oldum kuzum

joker75
10-06-2016, 18:25
Hee rahatsız oldum kuzum

olma aslanım rahatsız olma akıllı ol sayemde para kazan ytd.

ulken.mutlu
10-06-2016, 18:43
Deniz geldiyse tahtaya demek ki basarım bunun kafasına önümüzdeki hafta :) Başını ezeceksin bunun ki palazlanmasın çok...

arsaborsa
10-06-2016, 18:48
hesap cok basit arkadaslar gecen yıl 9 milyondan fazla para kazanmıs yıllık kazanc carpı on yıl hissenin olması gereken piyasa degeri ve kazancı esas faliyet karından olusuyo buda su anlama geliyo 90 milyon olması gerekiyo piyasa degeri 90 milyon bolü sermaye( yani 30 milyon). olması gereken hisse fiyatı 3000 pıyasanın görmek istedigi tek sey kalıyo sureklılık yani 3 aylık bilancodada ıyı bir kar getirirse mesela 2.5 milyon ve ustu bir kar gelirse o zaman kagıt ucar gider. kısaca ıyı bır kagıt kendini 10 yıldan kısa bir surede amorti ederse karını esas faliyetlerinden yaparsa ve azda olsa temettu dagıtırsa daha ne olsun piyasa onu hak etdigi yere getirir 15 yıldır yanılmadım insallah bundada yanılmam hersey 12 mayısa kitlendi piyasamız cok derinleşti artık kadıköydeki bufelere atasehirdeki villalara 15 milyon dolar istiyolar bu fiyatlara sirket kalmıcak kalmadıda gitdigin yol dogruysa zaiat önemli degil herkese bol kazanclar ytd.

şirket yetkilileri ne zaman yapdıkları işleri övseler hemen akabinde yabancı ortak lafı ortaya cıkar boyle bir şirketde bu fiyata zaten bedava tek eksigi biraz nakit buda once bedelsiz sermaye artırıp sonra bedelli yapmakla olur yada yabancı ortakla ıkısıde super olur. ytd

Akıllı seni.........!!!!!!

Geçen yıl 27 nisanda menderesten tokatı yemiş ayrılmışsın.28 Nisanda da silver 1.34 olduğu gün silver maceran başlamış.Silverdan OKKALI bir tokat yiyince de 1 yıldır bu foruma uğramamışsın.Bu yıl da silver mayısta kafasını kaldırmaya ,1 tlnin üzerine atınca sen de ZARARIMI kurtaracağım ümidiyle forumda ASLAN kesilmeye başlamışsın.......!!!!!!!

Neymiş % 40 kardaymış.Ne karı?........Herşey ortada hissenette.Yuarıdaki yazıların 28 misan 2015 teki yazıların.....!!!!!

Asıl AKILLI olacak olan sensin.Burada her yazdığın ortadadır......!!!!!!

Ben OYUN BOZARIM.Senin de oyununu bugün bozdum.Kİmseye bundan sonra % 40 kardayım deme.1 yıl da zararda beklediğini hesaba katarsak anca 1.50 ye silver geldiğinde KARDA OLABİLECEKSİN......!!!!!!!!

Ha birşey daha kimse senin vasıtanla para kazanacak değil.Kendini spek yerine koymaya çalışıyrsun burada.Boşuna uğraşıyorsun.Kimse seni spek yerine koymaz.1,50 1.60 olacak ve 50 biner lot basacam diye milleti silver almaya teşvik ediyorsun.Nafile uğraşlar bunlar.Silverda operasyon yapan spek bana göre zarar eder bu işten.Çünkü ky gelmez silver a .Benim gibi VURKAÇÇILAR gelir ancak.Bizler de kar edersek %20,30 kar ederiz,zarar edersek de % 5 zarar edip kol keseriz....!!!!

Son olarak sana dönelim joker......!!!!!!!

Bırak bu havaları......AKILLI OL........!!!!!!!!!

mastori
10-06-2016, 18:52
olma aslanım rahatsız olma akıllı ol sayemde para kazan ytd.

Benim Malım yok Joker. Akıllı olduğum burdan belli. Ama peşine takılan çok olur. Benim gazımı aldı spek. Ben kullanmıyorum. Hele ki bu saatten sonra. Bence sende bırak.😉

mastori
10-06-2016, 19:13
Akıllı seni.........!!!!!!

Geçen yıl 27 nisanda menderesten tokatı yemiş ayrılmışsın.28 Nisanda da silver 1.34 olduğu gün silver maceran başlamış.Silverdan OKKALI bir tokat yiyince de 1 yıldır bu foruma uğramamışsın.Bu yıl da silver mayısta kafasını kaldırmaya ,1 tlnin üzerine atınca sen de ZARARIMI kurtaracağım ümidiyle forumda ASLAN kesilmeye başlamışsın.......!!!!!!!

Neymiş % 40 kardaymış.Ne karı?........Herşey ortada hissenette.Yuarıdaki yazıların 28 misan 2015 teki yazıların.....!!!!!

Asıl AKILLI olacak olan sensin.Burada her yazdığın ortadadır......!!!!!!

Ben OYUN BOZARIM.Senin de oyununu bugün bozdum.Kİmseye bundan sonra % 40 kardayım deme.1 yıl da zararda beklediğini hesaba katarsak anca 1.50 ye silver geldiğinde KARDA OLABİLECEKSİN......!!!!!!!!

Ha birşey daha kimse senin vasıtanla para kazanacak değil.Kendini spek yerine koymaya çalışıyrsun burada.Boşuna uğraşıyorsun.Kimse seni spek yerine koymaz.1,50 1.60 olacak ve 50 biner lot basacam diye milleti silver almaya teşvik ediyorsun.Nafile uğraşlar bunlar.Silverda operasyon yapan spek bana göre zarar eder bu işten.Çünkü ky gelmez silver a .Benim gibi VURKAÇÇILAR gelir ancak.Bizler de kar edersek %20,30 kar ederiz,zarar edersek de % 5 zarar edip kol keseriz....!!!!

Son olarak sana dönelim joker......!!!!!!!

Bırak bu havaları......AKILLI OL........!!!!!!!!!

Ee yazdık ya teessuf ederim dostum. Maliyeti 1.3 üzeri , sabahtir anlatıyorum. Arkadaş tavsiyesiyle uçacak kacacakla mal alırsan böyle haybeden beklersin tarzın olmayan kağıtta. Bunu bende yaptım bu lanet kağıtta o yüzden pek kızmiyorum

arsaborsa
10-06-2016, 19:17
Ne tokat yemişsin be joker.Öyle bir tokat yemişsin ki geçen yıl nisan ,mayıs ayında .......!!!!!!

13 ay sesini ,gıkını bile çıkaramamışsın .......13 ay boyunca tek bir yazı dahi yazamamışsın hissenet topiklerinde.....!!!!!

Ama iyi ki bu OKKALI ŞAMARI yemişsin SPEK ten.Çünkü hisse azıcık kafayı kaldırınca gaza gelip burada kendini milletin EKMEK VERENİ konumuna soktun.Böyle gazcı birisine böyle bir ders iyi gelmesi lazımdı ama gelmemiş sana....!!!!!!!

YAZIK,ÇOK YAZIK.......!!!!!!!!

arsaborsa
10-06-2016, 19:18
Ee yazdık ya teessuf ederim dostum. Maliyeti 1.3 üzeri , sabahtir anlatıyorum. Arkadaş tavsiyesiyle uçacak kacacakla mal alırsan böyle haybeden beklersin tarzın olmayan kağıtta. Bunu bende yaptım bu lanet kağıtta o yüzden pek kızmiyorum

Yahu mastori bu adam % 40 kardayım diyor ama......!!!!!!!!:kahkah:

ulken.mutlu
10-06-2016, 19:20
Arkadaşlar size ne milletin malından. Boşverin. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar. Almış zamanında ister satar ister üstüne koyar.

arsaborsa
10-06-2016, 19:25

İşte arkadaş adamın yazısı bu.13 ay aradan sonraki yazısı bu.Daha hala bir yıl önceki 10 milyon kardan bahsediyor.0.90 dan aldım diyor.......!!!!!!!!!

Bu hisseye 2 bin lot para bağlanmaz diyor ama 750 bin lot bağlamış.AKILLI olduğu belli....!!!!!

YERSENİZ.......!!!!!!!!

arsaborsa
10-06-2016, 19:38
Arkadaşlar size ne milletin malından. Boşverin. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar. Almış zamanında ister satar ister üstüne koyar.

Hocam halktaki 750 bin lot bununsa bilin ki SPEK aramızda ve de bizimle yazışıyor.Mecnur abinin de forumlarda yazılar yazdığı bilinirdi.Ama bu arkadaş hissenin 2.20 ye gideceğini ve son 50 bin lotu 2.20 den vereceğini söylüyor.Tıpkı Ayhan Öztürk ün ''Oylum 2017 de 66 olacak'' dediği gibi.Adam satış görüşmeleri olacağını önceden söylemişti ve de o haber geldi günler sonra.Herkes de inandı Ayhan Öztürk e.Bu dediği doğruysa 66 da doğrudur deyip 1 aydır millet oylum alıyor 2.30,2,50 den.Her gün ,her hafta bu hafta uçacağız diyor ama hep FIIIIIISSSS oluyor.....!!!!!!Millet şimdi mallanıyor,bir müddet sonra FİYASKO açıklanınca taban serileri başlar tahminimce.....!!!!!

Burada da bu arkadaş seans içi 50 bin sattım halktan diyor ,akşama dediği doğru çıkıyor.Sonra da saf ky cılar ''Joker doğru söylemiş.Demek ki 1,40 dan 2,20 ye kadar 50 şer bin satacak'' diyor içlerinden.Amaç bu adamların.3 doğru 1 yanlışla milleti terse getirirler bunlar.......!!!!!!!

Size çok meşhur bir forum anımı anlatayım bu konu ile alakalı.Müsait vaktimde......!!!!!!!

kemosabe
10-06-2016, 20:38
Ne bu şiddet, bu celal Sayın Arsaborsa!.. Halk'taki malın tamamı onun olsa nolur, olmasa nolur... Sanki bütün mal toplandı da, bi bu arkadaşın elindekiler kaldı. Bu kağıtta kim karda olabilir ki Allah aşkına? Bakın grafiğine bir, 3 yılda bir operasyon yemiş, milletin üzerine mal boca edilmiş, arz fiyatı gökyüzünde kalmış bir hisse. Çoğumuz da geçen yıldan kucağımızda kalanlarla bekliyoruz. Kaldı ki 1.3xlardan almış, sonra ortalama düşürmüş de olabilir. Haa, amaç düzeyli bilgi paylaşımı falan değil de illa ki doğru söylüyoru mu test etmek ise, geçen mayıstaki Halk'ın takası ile bu yılkini karşılaştırıp aradaki farka bakmak yeterli olacaktır, niye uğraşıyoruz ki bu kadar anlamadım. Eğer amacınız biz "saf" küçük yatırımcıları korumaksa, kendi adıma teşekkür ediyorum, bu kadarı yeterli. İlk topiğe yazmaya karar verdiğimde, ne kadar da düzeyi yüksek diye düşünmüştüm, iki günde Thyao topiğini aratır oldu burası, üstelik de işler iyi giderken... Hepimizin sükunet ve tevazuyu elden bırakmamasını rica ediyorum, eğer bu hususa biraz daha dikkat edebilirsek, paylaşımlarımızın daha efektif sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Tüm ortaklara bol kazançlar, selamlar, saygılar...

ulken.mutlu
10-06-2016, 20:40
Hocam halktaki 750 bin lot bununsa bilin ki SPEK aramızda ve de bizimle yazışıyor.Mecnur abinin de forumlarda yazılar yazdığı bilinirdi.Ama bu arkadaş hissenin 2.20 ye gideceğini ve son 50 bin lotu 2.20 den vereceğini söylüyor.Tıpkı Ayhan Öztürk ün ''Oylum 2017 de 66 olacak'' dediği gibi.Adam satış görüşmeleri olacağını önceden söylemişti ve de o haber geldi günler sonra.Herkes de inandı Ayhan Öztürk e.Bu dediği doğruysa 66 da doğrudur deyip 1 aydır millet oylum alıyor 2.30,2,50 den.Her gün ,her hafta bu hafta uçacağız diyor ama hep FIIIIIISSSS oluyor.....!!!!!!Millet şimdi mallanıyor,bir müddet sonra FİYASKO açıklanınca taban serileri başlar tahminimce.....!!!!!

Burada da bu arkadaş seans içi 50 bin sattım halktan diyor ,akşama dediği doğru çıkıyor.Sonra da saf ky cılar ''Joker doğru söylemiş.Demek ki 1,40 dan 2,20 ye kadar 50 şer bin satacak'' diyor içlerinden.Amaç bu adamların.3 doğru 1 yanlışla milleti terse getirirler bunlar.......!!!!!!!

Size çok meşhur bir forum anımı anlatayım bu konu ile alakalı.Müsait vaktimde......!!!!!!!

Her koyun kendi bacağından asılır. Adam başınıza silah dayamıyor ya satın ya da alın diye. KAP diye bir şey şirketle ilgili araştırın içinize siniyorsa alırsınız sinmezse almazsanız. Yeminle şu eski zaman olaylarından hepiniz paranoyak olmuşsunuz. Ben günlük alım satım yapmam mesela. İçime sinen fiyattan alır hedefime kadar beklerim. Hedefe geldiğinde tekrar irdeler satıp satmama kararı veririm. Kimsenin lafına bakmam. zararı da benim karı da. Yok o öyle demiş yok böyle demiş beni ilgilendirmez. Grafikler orda, takas orda bilançolar orda. Dersinize çalışın. Borsa burası öyle bedavaya ekmek yok.
Spekleri ne sanıyorsunuz anlamıyorum ki. Onlar sizden daha meşgul kalkıp da gelip burada köy kahvesi cak cak muhabbet okuyacak zamanları olduğunu sanmıyorum. Onlar tahtayı okur. Tahtayı iyi okuduğu ve disiplinli olduğu için spektir zaten. Kolay işler değil bunlar.

Ky lerin en büyük silahı akıl ve sabırdır.

Ben mesela daha önce silverline bilmiyordum. Ama bir kaç yerde lüks şube açtığını görünce incelemeye başladım. diğer pahalı yabancı ürünlere göre yine kaliteli ama uygun fiyatlı ürünler ürettiğini gördüm. Dolar kuru yükseldiği için de ithal edilen markaların pazar payı kaybedeceğini, yerli üretici olarak yüksek kurun silverlayna ihracaatta destek olacağını, iç piyasada ise rakiplerinin yüksek kur karşısında artan fiyatlar sonucu silverın ürünlerinin onlara göre ucuz kalacağını böylece yurtiçinde de pazar payını arttıracağı çıkarımını yaptım. Patron hakeza 4 yılda ihracaat hedefi 100m dolar dedi. Hedef koydu. fiyatı makul yere gelince de alım yaptım.

Aldıktan sonra baktık emeklilik fonu da yüklü alım yaptı. Çocuk oyuncağı değil ki bunlar. Bir aracı kurumda adınızın çıkması ne kadar kötü bir şey biliyor musunuz. Bir daha hiçbir kurumda iş bulamıyorsunuz.

Bir de borsa burası. Bir tavuk hakketen altın yumurta veriyorsa piyasa onu gözden kaçırmaz. Ne kadar da spek var o deyin bu deyin. Hiç bir spek piyasaya karşı koyamaz.

Denizdeki herif hallaç pamuğuna çevirmişti burayı günde 10 kademe aşağı, 10 kademe yukarı? ne oldu Fon geldi dayadı 3 milyon tl yi neyi var neyi yoksa aldı elinden.

Diyeceğim o ki boş konular üzerinden birbirinizin kalbini kırıyorsunuz. Gerek yok bence..

ulken.mutlu
10-06-2016, 20:43
Ne bu şiddet, bu celal Sayın Arsaborsa!.. Halk'taki malın tamamı onun olsa nolur, olmasa nolur... Sanki bütün mal toplandı da, bi bu arkadaşın elindekiler kaldı. Bu kağıtta kim karda olabilir ki Allah aşkına? Bakın grafiğine bir, 3 yılda bir operasyon yemiş, milletin üzerine mal boca edilmiş, arz fiyatı gökyüzünde kalmış bir hisse. Çoğumuz da geçen yıldan kucağımızda kalanlarla bekliyoruz. Kaldı ki 1.3xlardan almış, sonra ortalama düşürmüş de olabilir. Haa, amaç düzeyli bilgi paylaşımı falan değil de illa ki doğru söylüyoru mu test etmek ise, geçen mayıstaki Halk'ın takası ile bu yılkini karşılaştırıp aradaki farka bakmak yeterli olacaktır, niye uğraşıyoruz ki bu kadar anlamadım. Eğer amacınız biz "saf" küçük yatırımcıları korumaksa, kendi adıma teşekkür ediyorum, bu kadarı yeterli. İlk topiğe yazmaya karar verdiğimde, ne kadar da düzeyi yüksek diye düşünmüştüm, iki günde Thyao topiğini aratır oldu burası, üstelik de işler iyi giderken... Hepimizin sükunet ve tevazuyu elden bırakmamasını rica ediyorum, eğer bu hususa biraz daha dikkat edebilirsek, paylaşımlarımızın daha efektif sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Tüm ortaklara bol kazançlar, selamlar, saygılar...

Budur :super:

ulken.mutlu
10-06-2016, 20:51
Uslup parmak izi gibidir. Joker75'in üslubundan anladığım kadarı ile de kendisi efendi ve dürüst biri bence.
İlk alımını 1,30 lardan 2015 te yapmış olabilir. Düşüşlerde ek alımlarla maliyetini düşürmüş olabilir. Ben kendisine inanıyorum.

ykskli
10-06-2016, 21:28
kulp 1700 diyor spek 3000 diyor ytd. bakalım kim haklı çıkacak

arsaborsa
10-06-2016, 21:41
Birakin bu isleri gencler......!!!

Su forumlarda donen dolaplari bana sorun....!!!

Resmen su an bu topikte bir algi operasyonu yurutuluyor.Cok sevdim bu topigi ama hemen herkes kendini ele veriyor.Tek nick yok ortada ,anlasildi.......!!!

Size 2,3 mesaj onceki animi anlatayim.Yil 2010 olmasi lazim.Aslan cimentoda muhasebede calistig7ni soyleyen kubilay41 nickli bir arkadas aslan 60,70 tllerde iken devamli surette aslan cimentonun hakkinin 100 tl oldugunu yazip durdu.Sirketle ilgili bilgi veriyordu ve bir hafta sonra sirketten kapa aciklama geliyordu.Adamin her dedigi cikiyordu.Aslan cok gecmeden 100 tl oldu.Kubilay41 hergun "Arkadaslar hakki budur,satin kurtulun.Bana inananlar satsin" dedi.Bircok kisi ona uydu.Ne mi oldu?Aslan 100 tlden 10 gun icinde 250 tl oldu.Kubilay41 hic utanmadan piskin piskin " Arkadaslar spek ustune cok lot gelince kagidi roketledi.Siz satmasaydiniz yukselmezdi,uzulmeyin." dedi.Birkac ay sonra aslan 805 tl oldu......!!!

Aslan 480 lerde iken bende yaklasik 1400 lot vardi.Birgun forumda "Erkeksen sat 800 lotunu da goreyim seni " dedim.ŞAAAAKK diye tahtayi boyadi.O zaman anladim.Anladim ama 2035 yilina kadar da ceza verdiler bana ,foruma giremezdin diye.Anladim ki bu forumlarda SPEKlerle konusup ,yazisip duruyoruz...!!!......Ben aslan cimentoyu 500 tl uzerinde sattim,bir daha bulasmadim.Benden sonra 800 tlnin uzerini de gordu aslan cimento.....!!!

Iste arkadaslar.....Siz bu forumlari sadece ky larin mekani sanin durun.Bu forumlarda SPEKler algi icin her turlu nicki kullanir.Yanina da SAK SAK cilari koyarlar......!!!

Neyseeee,ben sizin AGABABALARINIZI dovdum ,hem de hisse tahtalarinda.Kafalarina yuklu lotlari verdim.Sok oldular.Kim bu dediler.......Hey gidi heeeeyyyy.......!!!

Sizi gidi SPEKler sizi........!!!Silverda milletin kucagina mal vereceksiniz anlasildi.Ama essekler gibi 1.50 ye bu hisseyi getireceksiniz.Beni de essekler gibi tasiyacaksiniz.......!!!

O zaman silver in sarkisi da DEH DEH DULDUL olsun......!!!

Bu esseklere kendimi tasittiracagim.......!!!

07hakan
10-06-2016, 21:46
Gecmis yillarda da boyle hergun yesil kapatmis. Boylesini gormedim. Ilk satis 1,4 civari olabilir sonradan kulp calismasi yapabilir

labirent
10-06-2016, 21:52
hedef 1,37 üzerine atarsa 1,59 ve 1,88...ytd.

07hakan
10-06-2016, 22:03
Umarim oralari gorur

ulken.mutlu
10-06-2016, 23:56
1,32 üzeri hareketlerde volatilite artacak dedik tahtadan önce forumda başladı volatil hareketler :halay:

mastori
11-06-2016, 00:11
Para işte beyler. Şöyle bir bakıyorum da forumda neredeyse herkes tahsilli insan bekliyor ki düzeyli bir ortam olsun. Ama işte demişler ya mal sahibine benzer diye sözüm meclisten dışarı. Söz konusu silverline olunca muhabbetin şirazesi de kayıyor. Elinde mal olan herkes kazansın umarım. Ama seviye düşmesin lütfen. Teknik bu kağıtta islemiyor değil illaki işliyor. Evet 3 senede bir operasyon yemiş bu tahta ama bu ayın 19 u itibariyle 10.senesini dolduruyor imkb de. Belki bu sefer şirketi yönetenlerin mantaliteleri değişmiştir. Bu kadar sahipsiz birakmazlar inşallah.

joker75
11-06-2016, 00:19
Uslup parmak izi gibidir. Joker75'in üslubundan anladığım kadarı ile de kendisi efendi ve dürüst biri bence.
İlk alımını 1,30 lardan 2015 te yapmış olabilir. Düşüşlerde ek alımlarla maliyetini düşürmüş olabilir. Ben kendisine inanıyorum.

Eyvallah kardeşim sagolasın ama kimse kimseye inanmak zorunda degil ben sadece mevcut malımı ve nereye satacagımı soyledim cok rahatız oldular ne kimseye alın diyorum nede satın diyorum sadece yapıcaklarımı burda paylaşıyorum kaldıki ben satdıgım icin hisse yukarı cıkıyor bu burdaki dürüst olan bütün kücük yatırımcının işine gelen bişe ama nedense bazıları cok rahatsız oldu sanki ben mal satdımda tahda taban oldu. daha ne istiyosunuz allahdan keşke yazdıgım gibi gitse. zaten bu saatden sonra kimse bir lot almaz olanlarda acık acık ne yapdımı bilsinler zararı olmaz faydası olur bence.ayrıcada MASTORİ VE ARSABORSACI arkadaslarım farkında olmadan sizleri kırdıysam kusuru bakmayın mastori arkadasın forum yazılarına baktım 5 yıldır 500 yakın sadece silver yazmışsın kardeşim senin yanında bize laf düşmez arsa borsacı daha yeni oda yazmış 200 yakın allah yardımcınız olsun sizler buraya dükkan acmışsınız allah utandırmasın sizleri sizlerden ricam kimse kimseyi karalamasın herkesin herkesden ögrenecegi bişe vardır buraların amacıda odur.ytd

mastori
11-06-2016, 00:35
Eyvallah kardeşim sagolasın ama kimse kimseye inanmak zorunda degil ben sadece mevcut malımı ve nereye satacagımı soyledim cok rahatız oldular ne kimseye alın diyorum nede satın diyorum sadece yapıcaklarımı burda paylaşıyorum kaldıki ben satdıgım icin hisse yukarı cıkıyor bu burdaki dürüst olan bütün kücük yatırımcının işine gelen bişe ama nedense bazıları cok rahatsız oldu sanki ben mal satdımda tahda taban oldu. daha ne istiyosunuz allahdan keşke yazdıgım gibi gitse. zaten bu saatden sonra kimse bir lot almaz olanlarda acık acık ne yapdımı bilsinler zararı olmaz faydası olur bence.ayrıcada MASTORİ VE ARSABORSACI arkadaslarım farkında olmadan sizleri kırdıysam kusuru bakmayın mastori arkadasın forum yazılarına baktım 5 yıldır 500 yakın sadece silver yazmışsın kardeşim senin yanında bize laf düşmez arsa borsacı daha yeni oda yazmış 200 yakın allah yardımcınız olsun sizler buraya dükkan acmışsınız allah utandırmasın sizleri sizlerden ricam kimse kimseyi karalamasın herkesin herkesden ögrenecegi bişe vardır buraların amacıda odur.ytd

Joker burda kimse kimseye hakaret içeren paylaşım yapmadığı sürece sorun yok. Dedigim gibi 1 lot Malım yok sizin gibi uzun yıllardır piyasadayim. Sanırım silvr hisse psikolojisi herkesin dengesini biraz bozdu. 5 yıldır evet çoğunluk burda yazdım. Yalan yok bilenler bilir tarzım olmamasına rağmen bu lanet kağıda bulastik biraz bekledik ama su an tekrar girmedim. Aslında beni direkt ilgilendiren bir durum olmasa da herkes gibi bildiğimi yaşadığımı paylaşıyorum. Yoksa herkesin sır kapısına senaryo olacak hikayeleri vardır. Ama asıl bu forumun emekcisi Sn.Perfectwave ki geçmişte mükemmel teknik paylasimlari oldu. Katilir sa burası o zaman herkese faydali olur diye düşünüyorum.

arsaborsa
11-06-2016, 00:56

Joker 75 dusun,tasin ve kac lotun oldugunu,ne zaman aldigini ,hangi fiyattan aldigini 6azar misin?

Cevaplarin cok onemli.........!!!

joker75
11-06-2016, 01:11
[QUOTE=arsaborsa;13351817]Joker 75 dusun,tasin ve kac lotun oldugunu,ne zaman aldigini ,hangi fiyattan aldigini 6azar misin?

Cevaplarin cok onemli.........!!![/QUOT DAHA ÖNCE YAZDIM GENE SOYLUYORUM ORTALAMA MALİYETİM 0.96 VE KALAN MALIM 450 BİN VE SATICAGIM YERLERİDE YAZDIM NİCİN ÖNEMLİ SEN ONU SÖYLE

mastori
11-06-2016, 01:46
Takasları incelerseniz Şubat 2015 son haftasından haziran ilk haftasına kadar 700 küsür bin lot halk yatırımdan alınmış tam maliyeti grafiklerden hesaplayabilirsiniz ama 1.1 altı göremedim alış tarihlerine bakıldığında. Joker alsat yaptıysa dusurmus olabilir ileri tarihlere bakmadım. Bu arada temettü de verdi. Arsaborsa bunu herhalde Speki tanıdığı için soruyor. Evet denklemin sonucu nedir arsaborsa acep?

mastori
11-06-2016, 01:48
Bu işin sonunda 2 milyon mal çıkacak forumdan 😃😃😃

piloo
11-06-2016, 02:31
Bu işin sonunda 2 milyon mal çıkacak forumdan 😃😃😃

Bu kadar muhabbete spek bi ders verir muhtemel.y.t.d

mastori
11-06-2016, 02:51
Bu kadar muhabbete spek bi ders verir muhtemel.y.t.d

Valla ben muhabbetten aslında spekin carpmanin yutan toplamanin etkisiz elemanı olduğu varsayimina ulaştım. Yok vermesin gerçekten bu tahtanin başka kalp krizini kaldiracagini sanmıyorum. Bu tahta tüm istatistiksel bilimi alt üst etti.

joker75
11-06-2016, 02:53
bu kadar muhabbete spek bi ders verir muhtemel.y.t.d

kesin olan bişe söylüyüm spek aramızda.ama kim forum sohbetlerini iyi analiz eden cözebilir. Ytd

mastori
11-06-2016, 03:26
kesin olan bişe söylüyüm spek aramızda.ama kim forum sohbetlerini iyi analiz eden cözebilir. Ytd

BEN kesin eminim ve katılıyorum joker

kemosabe
11-06-2016, 03:42
Sayın Mastori her zamanki gibi kitabın ortasından konuşmuşsunuz yine... En az bi yarım milyon da Arsaborsa'da var anlaşılan. Eteklerindeki taşları döküp, neden Joker'in maliyetinin bu kadar önemli olduğu hususunu herhalde bize de açıklama gereği duyar... Ve belki ne zaman satmayı düşündüğünü de ... Kendi adıma Joker'in doğru söylediğine inanıyorum, en başından beri... Hem üslubundan, hem kağıt benzer şekilde neredeyse herkesi bataklığa sürükleyip hisse sayısını artırmaya zorladığından, hem de takas dökümü onu doğruladığından(Halk Yatırım'ı kastediyorum)... Ne forummuş be kardeşim!.. diyesi geliyor insanın, takaslardan bir şey anlaşılmaz derken neredeyse lot lot kimin hesabında ne var anlayacağız galiba, yakın gelecekte. Bu saatten sonra bu kağıtta teknik, direnç, destek terimlerini konuşmanın bir anlamının kalmadığı herhalde hepimizin malumudur. Tüm ortaklara bol kazançlar... Selam ve saygı ile...

piloo
11-06-2016, 03:48
BEN kesin eminim ve katılıyorum joker

Bende buldum spek i ya arsaborsa yada joker

kemosabe
11-06-2016, 03:54
Sayın Perfectwave ve Sayın Mastori başta olmak üzere düzeyli ve değerli paylaşımlarıyla katkı sağlayan tüm topik üstadlarına teşekkür etmeyi unutmuşum... Bu arada Sayın Mastori, belirttiğiniz tarihlerde ben de aynı aracı kurumdan ve işaret ettiğiniz maliyetlerle alım yapmış bulunuyorum. Tabii benimkinin Sayın Joker'inkinin yanında lafı bile olmaz ( ben gerçekten küçük yatırımcıyım😊) ama toplamı etkilediği için kayıt düşeyim dedim.

mastori
11-06-2016, 10:50
Sayın Mastori her zamanki gibi kitabın ortasından konuşmuşsunuz yine... En az bi yarım milyon da Arsaborsa'da var anlaşılan. Eteklerindeki taşları döküp, neden Joker'in maliyetinin bu kadar önemli olduğu hususunu herhalde bize de açıklama gereği duyar... Ve belki ne zaman satmayı düşündüğünü de ... Kendi adıma Joker'in doğru söylediğine inanıyorum, en başından beri... Hem üslubundan, hem kağıt benzer şekilde neredeyse herkesi bataklığa sürükleyip hisse sayısını artırmaya zorladığından, hem de takas dökümü onu doğruladığından(Halk Yatırım'ı kastediyorum)... Ne forummuş be kardeşim!.. diyesi geliyor insanın, takaslardan bir şey anlaşılmaz derken neredeyse lot lot kimin hesabında ne var anlayacağız galiba, yakın gelecekte. Bu saatten sonra bu kağıtta teknik, direnç, destek terimlerini konuşmanın bir anlamının kalmadığı herhalde hepimizin malumudur. Tüm ortaklara bol kazançlar... Selam ve saygı ile...

Huyum kurusun Sayın Kemosabe, anlatacağımı direkt anlatırım. Fakat durum böyle olunca aramızda spek mi arayalım, yoksa herkes birbirini tanımaya çalışsın; iste özel zevkleri nedir, hangi takımı tutar, kan grubu vs. buralardan çıkarım yapıp, eh maliyetlerini ve lot miktarlarını da öğrendin mi geriye ne kalıyor? Kim kimden önce nereden mal çıkacak hesap buna gidiyor. Sizde de az mal yok. Jokerle aynı aracı kurumdaysanız zaten toplamınız neredeyse 600 bin.

joker75
11-06-2016, 12:17
ben kesin eminim ve katılıyorum joker

forumları iyi analiz eden anlar.bide artık bir lotu olmayan arkadaşlar buraları meşgul etmesin.:):):):):):):):):):):)

kemosabe
11-06-2016, 13:39
Sayın Mastori, nereden nerelere geldik, gerçekten hayret verici. Düzeyli, bilgilendiren paylaşımlar derken, bak sen şu işe... Neredeyse Halk Yatırım'daki malın tamamı ikimizin elindeymiş gibi bir sonuç çıkacak... Geçen yıl kötü çarpıldığım bu tahtada eli kolu bağlı bekliyorum. İki kez iki küsür bin lot işlem yaptım tahtada... Birinde yalnızca ben işlem yapmıştım satışı yoktu Jokerin, söylediği fiyatı bekliyordu demek ki... Geçen gün de dört bin lot sattığımda Jokerin söyledikleri ile benimkini topladığınızda günlük işlem hacmi çıkıyordu ortaya ki, ona da işaret ettim zaten... Söylediğiniz rakamlar benim portföyümün en az bir kaç katı... Yani demem o ki, adam (Sayın Joker) doğru söylüyor (olmalı) ve Halk Yatırımdan işlem yapan başka ya da başkaları da var ( doğal olarak, belki irice belki küçük bilmiyorum, yalnızca hareketsizler şu anda, belki de maliyetleri kurtarmamıştır) çok şükür ülkemiz büyük ama tahta pek küçükmüş doğrusu onu gördük, özetle.. Ve bu tahtada yine geçen yılki gibi bir kucağa bırakma operasyonunun yapılmasının aslında ne kadar kolay olacağını... Son olarak, Joker 75' i hiç bilmem, tanımam ama ona yapılanın bir linç girişiminden farkı yoktu kanımca... Üstüne üstlük taşı atan ilk arkadaş da pek masummuş gibi görünmüyor, günahını almayayım. Ve helal olsun, nasıl da söke söke aldı istediği bilgileri, demek ki bu işler böyle oluyor... Bizle de paylaşsa da bizde anlasak ne, ne için, ne kadar önemli... Bildiğiniz ve hiç gereği yokken, açıklama yapma gereği hissediyorum ya şurda, şu anda, şaşıyorum gerçekten... Tahta hepimizin psikolojisini bozmuş anlaşılan, her şey yolunda giderken bile diken üstünde herkes.. Tüm ortaklara bol kazançlar...

mastori
11-06-2016, 13:50
Sayın Mastori, nereden nerelere geldik, gerçekten hayret verici. Düzeyli, bilgilendiren paylaşımlar derken, bak sen şu işe... Neredeyse Halk Yatırım'daki malın tamamı ikimizin elindeymiş gibi bir sonuç çıkacak... Geçen yıl kötü çarpıldığım bu tahtada eli kolu bağlı bekliyorum. İki kez iki küsür bin lot işlem yaptım tahtada... Birinde yalnızca ben işlem yapmıştım satışı yoktu Jokerin, söylediği fiyatı bekliyordu demek ki... Geçen gün de dört bin lot sattığımda Jokerin söyledikleri ile benimkini topladığınızda günlük işlem hacmi çıkıyordu ortaya ki, ona da işaret ettim zaten... Söylediğiniz rakamlar benim portföyümün en az bir kaç katı... Yani demem o ki, adam (Sayın Joker) doğru söylüyor (olmalı) ve Halk Yatırımdan işlem yapan başka ya da başkaları da var ( doğal olarak, belki irice belki küçük bilmiyorum, yalnızca hareketsizler şu anda, belki de maliyetleri kurtarmamıştır) çok şükür ülkemiz büyük ama tahta pek küçükmüş doğrusu onu gördük, özetle.. Ve bu tahtada yine geçen yılki gibi bir kucağa bırakma operasyonunun yapılmasının aslında ne kadar kolay olacağını... Son olarak, Joker 75' i hiç bilmem, tanımam ama ona yapılanın bir linç girişiminden farkı yoktu kanımca... Üstüne üstlük taşı atan ilk arkadaş da pek masummuş gibi görünmüyor, günahını almayayım. Ve helal olsun, nasıl da söke söke aldı istediği bilgileri, demek ki bu işler böyle oluyor... Bizle de paylaşsa da bizde anlasak ne, ne için, ne kadar önemli... Bildiğiniz ve hiç gereği yokken, açıklama yapma gereği hissediyorum ya şurda, şu anda, şaşıyorum gerçekten... Tahta hepimizin psikolojisini bozmuş anlaşılan, her şey yolunda giderken bile diken üstünde herkes.. Tüm ortaklara bol kazançlar...

Forumda bir birini daha önceden tanıyan el altından mesajlaşıp strateji belirleyen, aldığı bilgiyi yukarıya hemen değerledirilmek üzere taşıyan namuslu, namussuz bir sürü insan ve insan sıfatı taşıyanlar mevcut. Ben bir önceki yazımda açıkladım kimde ne olduğu neden önemli. Adam (joker) 50 kere malım bu dedi, bak veriyorum, veeerdim dedi, maliyetini de söyledi. Sonra çıkıp gerçekten çok kritik, bak burası çok önemli bilmemneyim bilmemnem olsun gerçeği söyle deyip ortadan kayboldu. Kimde ne varsa özelden göndersin madem birbirine bu kadar önemliyse. Ama ben jokerin bir sözüne takıldım; 2.2 ye kadar satış planlaması yapmıştı. En son da küçük hesaptaki malı verip bitireceğini söyledi. Yani küçük hesaptaki mal orjinal haliyle 725 bin miydi, ki öyleyse büyük hesapta ne kadar vardır? Ayrıca joker tezgahın önünü kapatmıyorum merak etme, ben filmin sonuna kadar buradayım :)

mastori
11-06-2016, 14:00
Hee unutmuşum bir de misafir olarak forumu izleyip hakkında yazı yazılınca şifresiyle girenler yok mu onlar kendini çok uyanık zannediyorlar...

kemosabe
11-06-2016, 14:15
Sayın Mastori bizden önce de buradaydı ve forumun emektarıdır, kendisi... 0.8xlerdeyken kağıt, in, cin top oynuyorken yani, o yine buradaydı ve paylaşımlarıyla yalnız olmadığımı hissettiriyordu... Büyük hesap, küçük hesap ayrıntısını kaçırmışım ben... Herşeyi takır takır söylediğine göre bunu da açıklar herhalde. Ben tabii şu ne, ne için önemliye takıldım iki gündür...Eğer maliyetim 0,9x olsaydı küçük bir kısmı için 2.xleri ben de beklerdim sanırım, zaten nasıl satacak ki başka türlü, olmaz, tahta izin vermez, malum biri (son günlerde Asya) cengaverlik yapana kadar iki yüzbin lot işlem bile olmuyor. Ve bence bu tahtada, şu son hareketi dikkate aldığımızda, 2.xlere rahatlıkla ulaşabilirdik, ama eğer dediğiniz gibiyse, tahta yapıcılar, patronlar vs..izliyorlarsa forumu, yeni bir strateji geliştirmişlerdir herhalde, ne de olsa kimde ne var öğrendiler artık... Yani bundan sonra her gelişmeye açık olmalıyız artık, adamların eline büyük koz verildi ne de olsa...

mastori
11-06-2016, 14:37
Valla resme nasıl baktığınız değil, ne gördüğünüz önemli. Şimdi bu kağıt 3 tl olsaydı, sadece %10 luk hareket seans içi her an olabilirdi. Bu 0.3 tl bu kağıdın 2 aylık aldığı yol. Bunu daha önce de yaptı. Bu kağıdın özelliği bu normal düşmüyor. Havaya bakın ki; burada telaş edilen açıkça su; herkes bu tahtanin nasıl düşeceğini biliyor. Tecrübe eden çok. Düştümü şelale gibi, burada herkes birbirinin kartını bilip ondan önce okutma derdinde. Yoksa tahtanin kerizi bol olsa sorun değil ama pek ky keriz yok. Spek olsam taktiği degistirirdim atardim 2 ve üzerine millet burda almadığını 2 pompa haberle zaten alirdi

joker75
11-06-2016, 15:05
Sayın Mastori bizden önce de buradaydı ve forumun emektarıdır, kendisi... 0.8xlerdeyken kağıt, in, cin top oynuyorken yani, o yine buradaydı ve paylaşımlarıyla yalnız olmadığımı hissettiriyordu... Büyük hesap, küçük hesap ayrıntısını kaçırmışım ben... Herşeyi takır takır söylediğine göre bunu da açıklar herhalde. Ben tabii şu ne, ne için önemliye takıldım iki gündür...Eğer maliyetim 0,9x olsaydı küçük bir kısmı için 2.xleri ben de beklerdim sanırım, zaten nasıl satacak ki başka türlü, olmaz, tahta izin vermez, malum biri (son günlerde Asya) cengaverlik yapana kadar iki yüzbin lot işlem bile olmuyor. Ve bence bu tahtada, şu son hareketi dikkate aldığımızda, 2.xlere rahatlıkla ulaşabilirdik, ama eğer dediğiniz gibiyse, tahta yapıcılar, patronlar vs..izliyorlarsa forumu, yeni bir strateji geliştirmişlerdir herhalde, ne de olsa kimde ne var öğrendiler artık... Yani bundan sonra her gelişmeye açık olmalıyız artık, adamların eline büyük koz verildi ne de olsa...

onların eline büyük koz verdim ama hep satmaktan bahsediyorum eger olagan dışı bi hareket yapıp fiyatı düşürür yada taban falan yaparsada ben gene ordayım sende 200 ben diyim 300 mastero desin 400 cizer alırım agresif bi şekilde 2 bin den öncede bi lot satmam.ytd

kemosabe
11-06-2016, 15:31
Bence spekülatör ya da grupların önceden boşaltmaya karar verdikleri kesin bir nokta yok (tabii ki genişçe bir bant belirliyorlardır maliyetlerine ve ellerindeki malın durumuna göre) ve kağıda ilgi, yani yeterli talep geldiğinde yapıyorlar bu işi, işte o yüzden de şelale düşüşü oluyor acımasızca. 2011'de bu 2.xlerden oldu -ki yine hacim artmadı, yeterince ilgi olmadı, bu ilgiyi yakalayınca da bastılar malı-geçen yılda şu marka bedeli ve kar hikayesi talebi coşturduğunda, bence 1.4x değildi niyetleri, toparlayamayınca da ilk olumsuzlukda dağıtıp çıkmayı tercih ettiler... Her iki hareket de de biz küçükler büyük kazık yediğimiz için, bu kez kağıt; piyasa, küresel koşullar filan tınlamadan yukarıya gitse de ilgi yine artmıyor ve olacak gibi de durmuyor, bir süre daha... Bu durumda yükseltmekten başka şansları da yok. Sanırım bu arada da Joker gibilerin mallarını tepelerine yemek istemiyorlardır. Bir cepten ötekine mal transfer olurken (diğer aracı kurumlardaki mal, tek elde toplanıyorken) çok mal da yemediler şu ana kadar tepelerine... Ya çok cimriler ya da paraları az olduğundan, fazlasıyla ürkek davranıyorlar (tarzları budur belki de). Maliyetlerini çıkarıp, talebi yakalayınca da son derece acımasızlar. Ama bu kez denklemde patronların huzursuzluğu da var sanki (şu bıktıran marka söylemi, genel kurula katılan kurumsal yatırımcının ilgisi gibi... İster istemez onlar da rahatsızdır tepkilerden ve kağıdın on yıllık performansından artık) ve takasta küçük küçük küçük artan yabancı takası da dikkatimizi çekmeli artık. Adamlar yıllardır hareketsiz beklerken birden takas miktarı artmaya başladı... Bence bilmediğimiz bir şeyler oluyor, bir beklenti var ( yabancı ortaklık, ya da büyük antlaşmalar gibi) yani. Ama biz öğrendipimizde iş işten geçmiş olacak malı üzerimize boca edecekler zaten... Yani aslında herşey için çok erken de olabilir. Ama dedim ya psikolojilerimiz alt üst olmuş, hem ürkek, bir o kadar da acımasız kurtlarla dans ediyoruz bir yandan, bir de şimdi kimde ne var gibi değerli bilgiler ellerindeyken ne yapacaklarını kestirmek gerçekten olanaksız. Şu forumdaki 2-3 günlük hadiseler olmasaydı ben düzetmelerle tekniğe uygun şekilde 2.xlerin üzerine atacağını düşünüyordum bir kaç ay içerisinde... Ama şimdi kartlar yeniden dağıtılacak gibi geliyor (bkz. Arsaborsa)... Selamlar, saygılar...

ykskli
11-06-2016, 16:14
tutan iyi kazandı, sanki brmenin speki burda, ama bu tavan gitmiyor hedefi çok büyük galiba erken satanlar benim gibi avre avre bakıyoruz spek genç ve sabırlı bir spek çünkü yeni model tekniği var helal olsun herkeze kazandırıyor

mastori
11-06-2016, 19:08
onların eline büyük koz verdim ama hep satmaktan bahsediyorum eger olagan dışı bi hareket yapıp fiyatı düşürür yada taban falan yaparsada ben gene ordayım sende 200 ben diyim 300 mastero desin 400 cizer alırım agresif bi şekilde 2 bin den öncede bi lot satmam.ytd

Duymak istediği bu forumun. Demekki artık hissede kesin 2 grup var

joker75
13-06-2016, 00:29
Duymak istediği bu forumun. Demekki artık hissede kesin 2 grup var

gurup birden gurup ikiye yarın ne yapıcaz..

07hakan
13-06-2016, 01:45
Bari bir tavan ceksinler

joker75
13-06-2016, 01:56
Bari bir tavan ceksinler

tavan olmazda 1.50 den sonra bi taban olabilir.ytd

arsaborsa
13-06-2016, 02:00
Halk yatırımda hesabı var.Geçmiş takaslara bakmış ve kendince bir senaryo uydurmuş.Seans içi 50 bin sattığımı da yazarsam halk yatırımdaki 750 bin lota inanırlar demiş.......!!!!!

Benim asya menkul de şimdi kullanmadığım hesabım var.Asya Menkul de günlerdir birileri mal alıp fonlara mal aktarıyor.Ben şimdi yarın açılışta hesabımdan asya menkule para yatırsam ve öğleden sonra da 70 bin lot silver alsam ve de buraya yani topiğe ''Arkadaşlar günlerdir asya menkul ve diğer 2 aracı kurumdan 2 milyon lot çektim.Bugün de 70 bin lot asya menkulden çektim.Akşam takasta görürsünüz.'' desem .......Akşam da asya menkulun aldığı 70 bin lot şak diye görülür.....O zaman bana inanacakmısınız?İşte olan durum buymuş.Buna maalesef çoğuluğunuz inandı.Anlayacağınız arkadaşı dikkate almayın.......!!!!!!!!

2 günlük araştırmadan sonra forumda yüklü lotlu birinin olmadığını öğrendim......!!!!!!!

Joker75 adlı arkadaş meşhur olma sevdasına düşmüş maalesef....!!!!!!

Sonuç olarak bu tür kişilikler maalesef bu forumlarda çok.Cin olmadan adam çarpmaya kalkarlar....!!!!!!!

Yazık, çok yazık.....!!!!!!

Zaten 750 bin lotum var diyen adamın burada yazı yazıp kendini deşifre etmesine İNANMAK EN ACINASI durum....!!!!!!!!

Ben burada joker75 e inananlara daha çok yazık diyorum.Ayhan Öztürk ün oylum 66 olacak demesi bundan daha inandırıcı.Çünkü adam zaten spek.Burada ise SPEK liğe özenme ve meşhur olma arzusu var.....!!!!!!!!

joker75
13-06-2016, 02:10
Halk yatırımda hesabı var.Geçmiş takaslara bakmış ve kendince bir senaryo uydurmuş.Seans içi 50 bin sattığımı da yazarsam halk yatırımdaki 750 bin lota inanırlar demiş.......!!!!!

Benim asya menkul de şimdi kullanmadığım hesabım var.Asya Menkul de günlerdir birileri mal alıp fonlara mal aktarıyor.Ben şimdi yarın açılışta hesabımdan asya menkule para yatırsam ve öğleden sonra da 70 bin lot silver alsam ve de buraya yani topiğe ''Arkadaşlar günlerdir asya menkul ve diğer 2 aracı kurumdan 2 milyon lot çektim.Bugün de 70 bin lot asya menkulden çektim.Akşam takasta görürsünüz.'' desem .......Akşam da asya menkulun aldığı 70 bin lot şak diye görülür.....O zaman bana inanacakmısınız?İşte olan durum buymuş.Buna maalesef çoğuluğunuz inandı.Anlayacağınız arkadaşı dikkate almayın.......!!!!!!!!

2 günlük araştırmadan sonra forumda yüklü lotlu birinin olmadığını öğrendim......!!!!!!!

Sonuç olarak bu tür kişilikler maalesef bu forumlarda çok.Cin olmadan adam çarpmaya kalkarlar....!!!!!!!

Zaten 750 bin lotum var diyen adamın burada yazı yazıp kendini deşifre etmesine İNANMAK EN ACINASI durum....!!!!!!!!

Ben burada joker75 e inananlara daha çok yazık diyorum.Ayhan Öztürk ün oylum 66 olacak demesi bundan daha inandırıcı.Çünkü adam zaten spek.Burada ise SPEK liğe özenme ve meşhur olma arzusu var.....!!!!!!!!

rambo kardeşim ben yapdıklarımı yapmadan önce söylüyorum yarında 1.40 geldiginde 50 bin verdimi görünce benden bu forumda özür diliceksin ben etdim sen etme abi diceksin.bende seni affedicem yarın görüşücez senle başkada polimige girme yarını bekle.ytd

arsaborsa
13-06-2016, 02:29
Abim bırak bu işleri.Perşembe günü de aynısını demiştin.Ayhan Öztürk ün hergün bugün uçacağız deyip FISS çıktığı gibi......!!!!

Spekliğe özenme buralarda.Yazık .....!!!!!!!

arsaborsa
13-06-2016, 02:31
1.40 alişa gelir 50 bin gönderirim bugunku plan bu

Cuma günü olmadı,pazartesi belki olur.......!!!!!!:kahkah:

joker75
13-06-2016, 02:54
Cuma günü olmadı,pazartesi belki olur.......!!!!!!:kahkah:

bi konuda anlaşalım ben olursa veririm diyorum illaki olucak yada oraya gelicek diye bişe söylemiyorum belkide bir sene 1.40 olmaz o zaman yapacak bişe yok bilerek yazıyorum ki mal isteyen varsa istedigim yerlere getirsin malını alsın boşuna debelenmesin diye canım kardeşim sen beni çok yalniş anlamışsın.ytd

mastori
13-06-2016, 03:35
gurup birden gurup ikiye yarın ne yapıcaz..

Benden olsa olsa 0 rh grubu olur. Ben sizleri izliyorum yarın. Yarın heyecanlı olacak belli ki. Ben farklı yerdeyim. Kağıdın 2 aylık serüveni sadece 30 40 kuruş. Bu ne yaaa? Başka fiyatlarda mesela 3 tl olsa sadece %10 luk seans içi hareket 2 aya bedel. Yani 15 dk lik seans içi olası hareket 2 ay sürüyor ve burda millet birbirini bogazlayacak. Kim ise spek ki bence sadece patron dur bu kağıtta ne yapacaksa yapsın. Milleti uzmesin kolay para yok. Ha kimsede 2012 yılında yaptığı hareketten sonra 4 sene mal toplanmadı demesin takaslardan belli. Ama birileri evet fena üzüldü. O günlerde garanti takası 2 milyonu geçmişti. Şimdide emekli fonu geçti. Bekleyip göreceğiz. He birde yabancı takası var. Onu da göreceğiz. 2012 muhasebesi yapılmadan bence şu anda yorum yapmak havada kalıyor. O günlerde çok hikayeler yazıldı. Yok başka kağıtta sikistilar burda mal satmak zorunda kalındı vs. (Kağıt ismi vermeyecegim) ama aslında kağıdı 1.6 üzeri devamli boşaltıp birilerine okuttular. O dönem o grup 2 kağıtta ciddi operasyon yapan kişilerin burda is yapacağı haberiyle milleti silvr ci yaptılar şimdilik gorusumu yazmıyorum.

arsaborsa
13-06-2016, 09:46
bi konuda anlaşalım ben olursa veririm diyorum illaki olucak yada oraya gelicek diye bişe söylemiyorum belkide bir sene 1.40 olmaz o zaman yapacak bişe yok bilerek yazıyorum ki mal isteyen varsa istedigim yerlere getirsin malını alsın boşuna debelenmesin diye canım kardeşim sen beni çok yalniş anlamışsın.ytd

Birinci yanlışından yani kağıt yarın 1.40 olcak lafından döndün.Bu yanlıştı.Çünkü bu şekilde yazarak SPEK GÖRÜNTÜSÜ verme arzun yatıyordu içinde.Ve de bu şekilde milleti yanlış yönlendiriyordun.....!!!!!!

2. yanlışın olan 750 bin lotum vardı ,450 bin lotum kaldı ifadenden bakalım ne zaman vazgeçeceksin?.......!!!!!!!!!!

arsaborsa
13-06-2016, 09:49
Benden olsa olsa 0 rh grubu olur. Ben sizleri izliyorum yarın. Yarın heyecanlı olacak belli ki. Ben farklı yerdeyim. Kağıdın 2 aylık serüveni sadece 30 40 kuruş. Bu ne yaaa? Başka fiyatlarda mesela 3 tl olsa sadece %10 luk seans içi hareket 2 aya bedel. Yani 15 dk lik seans içi olası hareket 2 ay sürüyor ve burda millet birbirini bogazlayacak. Kim ise spek ki bence sadece patron dur bu kağıtta ne yapacaksa yapsın. Milleti uzmesin kolay para yok. Ha kimsede 2012 yılında yaptığı hareketten sonra 4 sene mal toplanmadı demesin takaslardan belli. Ama birileri evet fena üzüldü. O günlerde garanti takası 2 milyonu geçmişti. Şimdide emekli fonu geçti. Bekleyip göreceğiz. He birde yabancı takası var. Onu da göreceğiz. 2012 muhasebesi yapılmadan bence şu anda yorum yapmak havada kalıyor. O günlerde çok hikayeler yazıldı. Yok başka kağıtta sikistilar burda mal satmak zorunda kalındı vs. (Kağıt ismi vermeyecegim) ama aslında kağıdı 1.6 üzeri devamli boşaltıp birilerine okuttular. O dönem o grup 2 kağıtta ciddi operasyon yapan kişilerin burda is yapacağı haberiyle milleti silvr ci yaptılar şimdilik gorusumu yazmıyorum.

Mastori dostum akıllı ol.

1.Jokerin iddiası BALON.......!!!!!!

2.Ben de o yarım kalan işi belki tamamlarlar diye buradayım.Sadece bir ümit benimkisi.Ayrıntıya girme burada....!!!!!!

arsaborsa
13-06-2016, 09:50
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=261420

kemosabe
13-06-2016, 09:51
Sayın Arsaborsa, şu ne, kimin için, neden ve ne kadar önemli hususunu bi açıklar mısınız? Yalancıysa eğer, yatsıya kadar belli olacak zaten... Boşverin, hep birlikte göreceğiz umuyorum ki... Tüm ortaklara bol kazançlar...

arsaborsa
13-06-2016, 10:14
Sayın Arsaborsa, şu ne, kimin için, neden ve ne kadar önemli hususunu bi açıklar mısınız? Yalancıysa eğer, yatsıya kadar belli olacak zaten... Boşverin, hep birlikte göreceğiz umuyorum ki... Tüm ortaklara bol kazançlar...

Bu zavallı arkadaşa burada prim vermeyi bırakın arkadaşlar.Kubilay41 olayını size anlatmıştım........!!!!!

Adamın 750 bin lotu olduğu ve 450 bin lotu olduğu bir hayal ifadesi.Balonlara inanmayın.

450 bin lotu olsaydı ve de benim tüm bu ifadelerim karşısında zaten çoktan tahtaya 450 bin lotu satış kademesine yazardı.Anında da o satışları silerdi.Bu kadar basit.Ama ne diyor?1.40,1.50 ,2.20 diyor.

Ben bu oyunu bozarım......!!!!!!

Joker45 gardaşım ben speklerin tahtalarda oyunlarını bozdum.Seninki ne ki?

Ben adamı böyle MAT ederim.......!!!!!!

arsaborsa
13-06-2016, 10:23
Silvr 1,32......1,33 te......!!!!!!

Durum şimdi kötüleşti.Bugün eksi kapatırsak bana göre asıl ve daha büyük düşüş yarın olur.....!!!!!!!

Çapsızlar ,bitmiş bu küçük kağıtların spekleri.Operasyonları bile %20,% 30 da kalıyor artık......!!!!!!!

Eeeee binlerce ky nın kanını emdiler ve bu ky cıların da çoğunluğu borsaya yemin billah tövbe ederek bıraktı.Binlercesinin de parası pul oldu.Piyasaya da yeni keriz gelmesi gerekiyor ama o da çok az geliyor.İşte bu yüzden de piyasadaki operasyonlar da sınırlı oranda kalıyor.......!!!!!!!

Hey gibi günler heeeeyyyy....!!!!!!

Aaaaaahhh ulan aaaahhh.........Silver da bir operasyon olur mu diye girmiştik o da FIIIIIIIISSSSS çıktı........!!!!!!!!:grrr:

mastori
13-06-2016, 10:29

2.Ben de o yarım kalan işi belki tamamlarlar diye buradayım.Sadece bir ümit benimkisi.Ayrıntıya girme burada....!!!!!!

Zaten akilliyim arsa kardes. Balon malon sen adamın malını niye soruyon inanmiyorsan . Tamam belki de spek yoklama çekiyor, bence sen bildiklerini anlat boşver gerisini. Bende şu an mal yok ama 3 sene mi yedi namussuz param eridi. Sen neyin ayrintisindan bahsediyorsun! !!!????

mastori
13-06-2016, 10:30
Ayrıca dün akşamki yazıyı kim atlarsa buradaki spek veya goygoycu o dur diye yazdım. Akıl Oyunları ne yaparsın

arsaborsa
13-06-2016, 10:39
Hadi güle güle sizlere......!!!!!!

Benden bu kadar.....!!!!!!!

Kalanlar umarım kazanır.......!!!!!!!!

joker75
13-06-2016, 10:49
Hadi güle güle sizlere......!!!!!!

Benden bu kadar.....!!!!!!!

Kalanlar umarım kazanır.......!!!!!!!!

ben burdayım gardaş 1.25 gelirse 50 bin alırım.ytd

joker75
13-06-2016, 11:09
piyasa artıya gecicek mutlaka buna vrdine göre

mastori
13-06-2016, 11:13
ben burdayım gardaş 1.25 gelirse 50 bin alırım.ytd

Seni test ettiler Joker,

mastori
13-06-2016, 11:22
Telaslandilar sanki. Telaş insana yanlış yaptırır. Yavaştan yasin okuturlar artık

joker75
13-06-2016, 11:28
aynen oyle ama mal kıymetli demekki indirmedi korkudan alırım diye.

joker75
13-06-2016, 11:43
50 bin tane daha versemmi acaba piyasa çok kötü.

arsaborsa
13-06-2016, 11:55
50 bin tane daha versemmi acaba piyasa çok kötü.

:kahkah:

Gardaş ben seni sevdim.1.40 ta verecektin ya....1,25 ten 50 bin alacaktın.....!!!!!

Aaaahhh insanoğlu.....!!!!!!

Millet de senin spek olduğuna tam inanmıştı.Erken pes ettin.....!!!!:kahkah:

joker75
13-06-2016, 12:16
:kahkah:

Gardaş ben seni sevdim.1.40 ta verecektin ya....1,25 ten 50 bin alacaktın.....!!!!!

Aaaahhh insanoğlu.....!!!!!!

Millet de senin spek olduğuna tam inanmıştı.Erken pes ettin.....!!!!:kahkah:

almak için vermeme satmak için de almama gerek yok korkak şerefsiz namussus sipek yada tahdayı kim yapıyosa o zat korkudan dedigim rakamlara getiremiyo ahahahahaahahaha ytd.

arsaborsa
13-06-2016, 12:33

Joker seni MAT ettim,MASKENİ düşürdüm,oyununu bozdum.

Benim adım tatarramazan.....!!!!!!

Ben bu oyunu bozarım......!!!!!!

https://youtu.be/Nbs7dHat_ww

Senin boyalı yüzün buydu ve GERÇEK YÜZÜNÜ ortaya çıkardım......!!!!!!!:kahkah:

Silverda işim bitmiştir......!!!!!!!

Başka hisseler bulayım kendime......!!!!!!!!

joker75
13-06-2016, 12:37
takıldıgın bi hisse olursa sor cekinme..

mastori
13-06-2016, 12:47

Bişey kafama takıldı arsaborsa kardes. Madem ayrıntıya girmiyelim de spek sana para kazandıracak bu piyasada sen neden spekini açığa çıkartıyorsun yani deşifre ediyorsun. Jokerin spek olarak senin tarafından açığa çıkması en çok sana zarar değil mi

joker75
13-06-2016, 12:53
takıldıgın bi hisse olursa sor cekinme..

ulken.mutlu
13-06-2016, 13:01
Ayı tuzağı ihtimali...

1,23-1,26 dan alım fırsatı doğurabilir...

http://i.hizliresim.com/L3Z9qa.png

http://i.hizliresim.com/X49aY7.png

ulken.mutlu
13-06-2016, 13:32
En başından bu yana takip ettiğim Güncel 5dk lık graf üzerindeki trendler...

http://i.hizliresim.com/VYPk3P.png

joker75
13-06-2016, 14:11
En başından bu yana takip ettiğim Güncel 5dk lık graf üzerindeki trendler...

http://i.hizliresim.com/VYPk3P.png

eline saglık dostum..

ulken.mutlu
13-06-2016, 14:28
Takas görünümü..

http://i.hizliresim.com/l13JGk.png

mastori
13-06-2016, 15:42
Joker senin verdiğin arada oynuyor malın satışta mi 1.25 1.4

joker75
13-06-2016, 15:46
Joker senin verdiğin arada oynuyor malın satışta mi 1.25 1.4

pasif emrim yok aktif veririm.

mastori
13-06-2016, 15:48
Bu seans zor ama belli olmaz kendileri çeviriyor zaten. Mal vermek istemediğini anlarım 1.25 ten 1.4 tan niye senin mali almaz??

kemosabe
13-06-2016, 15:50
Senin sıran yaklaşıyor Joker!.. Ürkütme adamları, kırma şevklerini😊...

joker75
13-06-2016, 15:52
bekliyorum sabırla .

joker75
13-06-2016, 15:53
bugun olmassa yarın başka bir rakam konuşuruz.

mastori
13-06-2016, 15:53
bugun olmassa yarın başka bir rakam konuşuruz.

Ooo söz verdin yan çizme bak dariliriz

joker75
13-06-2016, 15:59
sözüm söz

kemosabe
13-06-2016, 16:05
Yükselt de nefes alsın kağıt, tepesine yemek de istemiyor, vermek de 😊... Malı kıymetli anlaşılan...

joker75
13-06-2016, 16:14
50 bin den korkuyosa hic ugraşmasın ama bence tahda çok güzel bu piyasada verebilirim 1.35 ama önünü kesmek istemiyorum.

kev111
13-06-2016, 16:18
Sayın joker75 mesaj kutunuza bakabilir misiniz lütfen?

joker75
13-06-2016, 16:28
Sayın joker75 mesaj kutunuza bakabilir misiniz lütfen?

burdanda yazabilirsiniz özele gerek yok

kev111
13-06-2016, 16:38
burdanda yazabilirsiniz özele gerek yok

Bu mesajınızı görmeden bir kez daha yazdım. :) Başka hisseler için yazıp forumu meşgul etmek istemedim.

PERFECTWAVE
13-06-2016, 17:56
http://666kb.com/i/d9rzrr6onc2x26uxm.png

07hakan
13-06-2016, 22:33
Herkes yoruldu galiba

arsaborsa
13-06-2016, 22:52
Herkes yoruldu galiba

Herkes yorulur ben yorulmam.......!!!!!!!!

Toplamaya devam......!!!!!!!!!

Kökünü kazıyacağım s.... hisselerinin.....!!!!!!!!

07hakan
13-06-2016, 23:12
Bu endekste durusunu nasil yorumlarsiniz beyler.

piloo
13-06-2016, 23:40
Bu endekste durusunu nasil yorumlarsiniz beyler.

5₺ çıkarır 3₺ ortalamayla kiteler.niyeti bozmuş lar.y.t.d

ulken.mutlu
14-06-2016, 00:26
Deniz geçen hafta 1,30 dan aldığı malları maliyetinin biraz aşağısına vermiş bugün.

Bu kurumdan işlem yapan zararlı tamamen imha edilecektir. Malı ver yoluna devam et diyorlar artık bu tahtadan sana ekmek yok. Haa yok anlamıyorsan o zaman muck muck :)

http://i.hizliresim.com/VY0YJj.png

joker75
14-06-2016, 01:07
5₺ çıkarır 3₺ ortalamayla kiteler.niyeti bozmuş lar.y.t.d

ben yarın gelirse 1.40 ellibin sonrada 1.50 ellibin toplam yüzbin satmayı düşünüyorum.gene söylüyorum yarın piyasa hafif yukarı sonra cöküş bide fedden faiz artışı geldimi yandı piyasa.ytd

mastori
14-06-2016, 03:09
Takaslarda herkese hacimli toplu alislara yönlendiriyorlar. Takas tan birsey cikarilacaksa alttaki ve beraber hareket ettikleri kurumlara bakilmali. Detay oralarda. Mesela is bayagi mal çıkıyor gözüküyor fakat yatırım finans malını en az % 30 40 yükseltti. Philip capital hsbc vs direk çıkış yapmış gözüküyor. Günde 2 kuruş arti 1 yılda anca 5 tl yapar. Kağıt böyle enerjisini harcıyor hiç böyle giden kağıt var mı? Gidecek olsa önden 2 ye katlar sonra yapar bu hareketleri. Ama kucağa oturtma anca bunda olur. Niyet bozuk ne yaparsın

mastori
14-06-2016, 03:25
Deniz geçen hafta 1,30 dan aldığı malları maliyetinin biraz aşağısına vermiş bugün.

Bu kurumdan işlem yapan zararlı tamamen imha edilecektir. Malı ver yoluna devam et diyorlar artık bu tahtadan sana ekmek yok. Haa yok anlamıyorsan o zaman muck muck :)

http://i.hizliresim.com/VY0YJj.png

Eger dediginiz gibi ise ve böyle biri varsa son 2 yıldır deniz ve iş işlemleri karsilikliydi o zaman bu herif gruba kafa tuttu demektir. Yani kağıt ne zaman hacım yapsa is karşısında hep deniz vardı. Ben buna çok ihtimal veremiyorum. Böyle bile olsa iş elinde tahtada hiç işlem yapmayan ama elinde 2.5 3 milyon mali olan biri olmalı ve benim takip ettiğim kadarıyla 6 senedir de işlem yapmamış olmalı. Mantıklı değil. E böyle olsa en az 15 aracı kurumdan paralel işlem yapan kim? Denizdeki olsa zaten işlem yapmayan 3 milyona karşı kağıdı gene yukarı tasiyabilirdi. Is teki olmalı o da değilse 3. Kişi kim? Tarihsel grafik incelendiğinde 2008 3,xx zirvesi sonrası 30 kuruşa inen tahta doğru dürüst satış imkanı bile vermedi. Sonra 2 kere 2 li fiyatları denedi ve hep satış imkanı vermeden goctu (2012 çıkışında 1.6 üzeri gerçekten dağıttılar eminim ) yani doğru dürüst mal ele vermeden ağırdan çıkıp acele düşen kağıdın trade mantığı yok ki. Ya birisi ısrarla min 7 yıldır elinde yüklü mal tutuyor yada tüm oyun hep tek elden yönetiliyor. Nokta...

kemosabe
14-06-2016, 10:11
Sayın Joker ne biçim korkutmuşsunuz adamları 1.40'a yanaşıyorlar , ama demir atamıyorlar...

kemosabe
14-06-2016, 10:21
Ben ellerinde iyi mal olduğunu düşünüyorum ve bir de, tek elden yönetildiğini... Küçük yatırımcının canı okundu bu kağıtta taa başından beri, kalanlar benim gibi önceki operasyonlardan. Bence bunun için de, tepelerine fazla da mal yemeden (paraları mı yoktur nedir) küçük küçük gitmeyi tercih ediyorlar... İlgi uyandığında da malı devredecekler, o da tavan ve tabanlarla olur herhalde... Umarım 2.x lere de yaklaşılmış olur o zaman. Belki de temiz bir sayfa açmaya uğraşıyorlardır, kalıcı olarak yukarı taşımak ve orada, güzel haberler eşliğinde, yeni maliyetler oluşturanlara kağıdı göçürmeden devretmek (bkz vkgyo), hiç sanmıyorum ya, umarım öyledir😊...

joker75
14-06-2016, 10:30
bir yere götürücek olsalardı çok dan giderdi ve mallarımı alırlardı ama yukarı gidemiyo aşagıda indiremiyo vericek kimse yok öyle arada kalmış .

ulken.mutlu
14-06-2016, 10:49
Ben ellerinde iyi mal olduğunu düşünüyorum ve bir de, tek elden yönetildiğini... Küçük yatırımcının canı okundu bu kağıtta taa başından beri, kalanlar benim gibi önceki operasyonlardan. Bence bunun için de, tepelerine fazla da mal yemeden (paraları mı yoktur nedir) küçük küçük gitmeyi tercih ediyorlar... İlgi uyandığında da malı devredecekler, o da tavan ve tabanlarla olur herhalde... Umarım 2.x lere de yaklaşılmış olur o zaman. Belki de temiz bir sayfa açmaya uğraşıyorlardır, kalıcı olarak yukarı taşımak ve orada, güzel haberler eşliğinde, yeni maliyetler oluşturanlara kağıdı göçürmeden devretmek (bkz vkgyo), hiç sanmıyorum ya, umarım öyledir��...

KY ler eskiden beri bir çok operasyona maruz kaldı. Ancak bu grupların hepsi piyasada yok edilecek. Başbakanın bu hususta yönlendirmeleri mevcut. Çnk istikrarlı bir ekonomide istikrarlı borsa olur. İstikrarlı bir borsa için de fiyat istikrarı en önemli koşul.

hemen tavan tavan ya da taban taban gidecek gibi düşüncelere kapılmamak lazım. Eskisi gibi operasyonlar artık affedilmiyor. Operasyon yapanın yanına kar kalmıyor. resmi uygulamalar haricinde tahtaya sevk edilen ekiplerce gayri resmi olarak maksimum zarar görecek şekilde operasyona operasyonla karşılık veriliyor. Operasyon yapıldığını düşünüyorsanız SPK ya mutlaka bunu belirtin. Gerekli incelemeler yapılıp en kısa sürede borsanın bordo bereleri olay yerine sevk edilip aksiyon alınıyor.

O yüzden tavan tavan, taban taban hikaye. Şirketin büyüme projeksiyonu var ise gider. Spekülatif fiyat var ise önce fiyat dengeye gelir sonra büyüme projeksiyonu ile paralel gider. Piyasamız bu kerkenezler yüzünden çok güven vermese de yine de çoğu zaman doğru fiyatlamayı yapar.

arsaborsa
14-06-2016, 10:55
bir yere götürücek olsalardı çok dan giderdi ve mallarımı alırlardı ama yukarı gidemiyo aşagıda indiremiyo vericek kimse yok öyle arada kalmış .

Siz öyle zannedin.......!!!!!!!

arsaborsa
14-06-2016, 10:58
ben yarın gelirse 1.40 ellibin sonrada 1.50 ellibin toplam yüzbin satmayı düşünüyorum.gene söylüyorum yarın piyasa hafif yukarı sonra cöküş bide fedden faiz artışı geldimi yandı piyasa.ytd

Bugün o 50 bin lotunu istiyorum.Akşam takasta halktan 50 bin lotu göreceğim.1.40 tan......!!!!!!!

joker75
14-06-2016, 11:11
Bugün o 50 bin lotunu istiyorum.Akşam takasta halktan 50 bin lotu göreceğim.1.40 tan......!!!!!!!

elli bin lotum olsa burda yazarmıyım rambo sende hiç şakadan anlamıyosun..

joker75
14-06-2016, 11:16

delinin birisi kuyuya taş atmiş kırk akıllı cıkaramamış.

ulken.mutlu
14-06-2016, 11:36

:) ne güldüm ya :) çok yaşa emi

mastori
14-06-2016, 11:53
Hiç yüzüne bakan yok. O kadar yok ki silkelenecek keriz bitmiş

PERFECTWAVE
14-06-2016, 12:22
mesela,şimdi halkın elindeki mal kadar 1,40 aalış yazsam:bad::bad::bad:

joker75
14-06-2016, 12:27
mesela,şimdi halkın elindeki mal kadar 1,40 aalış yazsam:bad::bad::bad:

havaya girerim bir lot alamazsın elli yaz elli al.

PERFECTWAVE
14-06-2016, 12:31
havaya girerim bir lot alamazsın elli yaz elli al.

büyük hesaptaki malları da söyle de,ona göre hazırlanalım:)

atar ramazan tutar ramazan..:he:

joker75
14-06-2016, 12:33
büyük hesaptaki malları da söyle de,ona göre hazırlanalım:)

atar ramazan tutar ramazan..:he:

elliyi almıyosunuz büyüklerden bahsediyosun benimki bitince abileriminkilerini tartışırız ha bide benim dayı ogulları mermiye kafa atıyolar ahahahahahhahahahahahahaha

arsaborsa
14-06-2016, 12:44

Öyle tarağa ,böyle .... .......!!!!!!

Tırı vırıcılar......Burada milletin algısıyla oynayın bakalım.Girmişler ÇAKALLAR silverline a....!!!!!!!

Beni de EŞŞEKLER gibi taşıyacaksınız.......!!!!!!

Ama benim sadece 23 bin lotum var ve maliyet de 1.29.......!!!!!!

Eşşekler gibi TAŞIYACAKSINIZ beni....!!!!!!!

Deh deh düldül,deh deh düldül .......!!!!!!!!

https://youtu.be/vX1pLqAdBkk

arsaborsa
14-06-2016, 12:49
Yok şu lotu varmış ,yok bu lotu varmış.Ülen SPEKler sizde her türlü yöntem var.Burada da böyle bir senaryoyla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorsunuz......!!!!!

Ulan Spek tayfası sizin sayenizde voleyi vurdum ve paraları arsaya yatırdım.Borsadaki param sadece silverdaki lotlarım.Hep sizin sayenizde oldu bu......!!!!!!!

Silvera da girmişsiniz.2,40 tan itibaren satmayabaşlayacağım........!!!!!!

Ama 5 bin lotla filmin sonunu göreceğim b.Son 5 bin lotum belki 5 tlyi belki de 3 lirayı görecek diye umuyorum....!!!!!!

arsaborsa
14-06-2016, 12:53
Spek tayfaları panikte.......Ucuza kaptırmak istemiyorlar.Yüksek fiyatlarda görüşürüz........!!!!!!

Silver speği ESCOMda,BERKOSAN da ne inletmiştim sizleri.......!!!!!!

Hatırladiiiiiinnnn.......??????:kahkah:

gayfeci
14-06-2016, 12:55
Spek tayfaları panikte.......Ucuza kaptırmak istemiyorlar.Yüksek fiyatlarda görüşürüz........!!!!!!

Silver speği ESCOMda,BERKOSAN da ne inletmiştim sizleri.......!!!!!!

Hatırladiiiiiinnnn.......??????:kahkah:

dün sattım mı demiştin ben mi yanlış okudum?

arsaborsa
14-06-2016, 13:04
dün sattım mı demiştin ben mi yanlış okudum?

Abicim böyle tarağa böyle ...... dedik ya.....Bu adamlar böyledir.Sinsilerdir.

Bunların çevirdiği fırıldaklar binlercedir.

Biz de t....mızı geçelim bunlarla....!!!!!!

Onlar benim gerçek kimliğimi de biliyorlar merak etme sen....!!!!!

Ben bu escom yüzünden soruşturma yedim.Büyük vurgun yaptığımdan spk nın dikkatini çekmiş.Çeteden mi diye.Ama Allahıma bin

şükür tertemiz ve ceza almadan kurtuldum ben.

arsaborsa
14-06-2016, 13:15
Arkadaşlar bu kadar SAF olmayın.Bu speklere yem olmayın.Bunlar adamı her türlü düzerler.Ben de bunları düzerek arsalar sahibi oldum.Hangisini anlatayım?.....Karsu ,escom,berkosan,sanfm,usak.....Saymakla bitmez.....!!!!!

Ama artık dağıldılar,eski güçlerinden eser yok şimdi.Büyük operasyon da yapamıyorlar.Birsürü hissede % 100 lük hareket dahi yapamadan hisselerde satışa geçmek zorunda kalıyorlar.Eskiden 1 e 10, 1 e 20 yaparlardı.Ben de nasiplenirdim bunlardan....!!!!

Eskiden DELTA,ULUS,MEKSA yı gördüm mü ve de hergün yeşil,arada sarı ,nadiren bir kırmızı olan grafik varsa bilin ki o bu gruptu.Ky arkadaşlarımız da grafiğine bakıp korkup almazlardı.Ben ise genelde bunlar % 50 yaptıktan sonra girerdim.Adamlar 2 liradan alıp 20 tlye götürdükleri malı kyya genelde taban taban geldikten sonra 4,5 6 tllerden kitlerlerdi.Niye ky bu hisse 20 tl idi şimdi 4,5 ,6 tl bedava.8,9,10 tlden de ben satarım derdi.Adamların da istediği bu olurdu ve bir bakmışsınız siz satamadan hisse 2 tl bile değil 0.80 1.20 aralığına gelivermiş......!!!!!!

Akıllı olun beyler.....!!!!!

gayfeci
14-06-2016, 13:15
ooo bu kadar uzun boylu değil bizler derede boğulan yatırımcılarız,sizler hem profesyonel hem cesaretlisiniz demekki.hayırlısı olsun tebrikler öyleyse

ulken.mutlu
14-06-2016, 14:41
Endekste inanılmaz bir alım furyası başladı.. Bu hareketi de arkasına alarak teper :halay:

arsaborsa
14-06-2016, 14:43
Birakin bu isleri gencler......!!!

Su forumlarda donen dolaplari bana sorun....!!!

Resmen su an bu topikte bir algi operasyonu yurutuluyor.Cok sevdim bu topigi ama hemen herkes kendini ele veriyor.Tek nick yok ortada ,anlasildi.......!!!

Size 2,3 mesaj onceki animi anlatayim.Yil 2010 olmasi lazim.Aslan cimentoda muhasebede calistig7ni soyleyen kubilay41 nickli bir arkadas aslan 60,70 tllerde iken devamli surette aslan cimentonun hakkinin 100 tl oldugunu yazip durdu.Sirketle ilgili bilgi veriyordu ve bir hafta sonra sirketten kapa aciklama geliyordu.Adamin her dedigi cikiyordu.Aslan cok gecmeden 100 tl oldu.Kubilay41 hergun "Arkadaslar hakki budur,satin kurtulun.Bana inananlar satsin" dedi.Bircok kisi ona uydu.Ne mi oldu?Aslan 100 tlden 10 gun icinde 250 tl oldu.Kubilay41 hic utanmadan piskin piskin " Arkadaslar spek ustune cok lot gelince kagidi roketledi.Siz satmasaydiniz yukselmezdi,uzulmeyin." dedi.Birkac ay sonra aslan 805 tl oldu......!!!

Aslan 480 lerde iken bende yaklasik 1400 lot vardi.Birgun forumda "Erkeksen sat 800 lotunu da goreyim seni " dedim.ŞAAAAKK diye tahtayi boyadi.O zaman anladim.Anladim ama 2035 yilina kadar da ceza verdiler bana ,foruma giremezdin diye.Anladim ki bu forumlarda SPEKlerle konusup ,yazisip duruyoruz...!!!......Ben aslan cimentoyu 500 tl uzerinde sattim,bir daha bulasmadim.Benden sonra 800 tlnin uzerini de gordu aslan cimento.....!!!

Iste arkadaslar.....Siz bu forumlari sadece ky larin mekani sanin durun.Bu forumlarda SPEKler algi icin her turlu nicki kullanir.Yanina da SAK SAK cilari koyarlar......!!!

Neyseeee,ben sizin AGABABALARINIZI dovdum ,hem de hisse tahtalarinda.Kafalarina yuklu lotlari verdim.Sok oldular.Kim bu dediler.......Hey gidi heeeeyyyy.......!!!

Sizi gidi SPEKler sizi........!!!Silverda milletin kucagina mal vereceksiniz anlasildi.Ama essekler gibi 1.50 ye bu hisseyi getireceksiniz.Beni de essekler gibi tasiyacaksiniz.......!!!

O zaman silver in sarkisi da DEH DEH DULDUL olsun......!!!

Bu esseklere kendimi tasittiracagim.......!!!

10 haziranda bunları deşifre ettim.Kemer Cauntry diyorum anlayana ......!!!!!!!!

https://youtu.be/vX1pLqAdBkk

arsaborsa
14-06-2016, 14:51
Arkadaşlar ben size dönen dolapları deşifre ettim.......!!!!!!

Ben artık silverdaki yazılarıma ara veriyorum.Artık kahvemi yudumlayıp bu büyük yükselişin tadını çıkartacağım....!!!!!!

Spek nicklerine cevap vermeyeceğim.........!!!!!!!!

07hakan
14-06-2016, 14:55
Grafikte takoz olusumu var diyen analizciler var

arsaborsa
14-06-2016, 15:12
Grafikte takoz olusumu var diyen analizciler var

Ben diyorum Kemer Cauntry bu diyor takoz olusumu.....!!!!!!

Kemer Cauntryciler takoz makoz dinlemez.....!!!!!!!!

arsaborsa
14-06-2016, 15:12
Bizim ky hiçbir zaman akıllanmaz....!!!!!!

Ky bu kafayla gittikçe semer vuran çok olur.........!!!!!!!!!!!!!

Zaten ky olmasa bu spekler para kazanamaz,dolayısıyla da ben de kazanamam......!!!!!!

O zaman ben çekileyim kenara ve büyük yükselişin tadını çıkarayım ve de spekler yesin ky yı,ben de dişlerinin kovuklarındaki kalan parçalardan nasipleneyim......!!!!!!

Cuma günü kapanış tahminim 1.63.......!!!!!!

Hadi bana eyvallah.........!!!!!!

https://youtu.be/MyEjbHxgfHY

07hakan
14-06-2016, 15:15
Teknigi red mi ediyorsun

ulken.mutlu
14-06-2016, 15:36
Bizim ky hiçbir zaman akıllanmaz....!!!!!!

Ky bu kafayla gittikçe semer vuran çok olur.........!!!!!!!!!!!!!

Zaten ky olmasa bu spekler para kazanamaz,dolayısıyla da ben de kazanamam......!!!!!!

O zaman ben çekileyim kenara ve büyük yükselişin tadını çıkarayım ve de spekler yesin ky yı,ben de dişlerinin kovuklarındaki kalan parçalardan nasipleneyim......!!!!!!

Cuma günü kapanış tahminim 1.63.......!!!!!!

Hadi bana eyvallah.........!!!!!!

https://youtu.be/MyEjbHxgfHY

Yırtık dondan çıkar gibi geldin foruma bi çenen kapanmadı. Sakin ol biraz. Laf salatasından başka bir şey yaptığın yok..

mastori
14-06-2016, 15:45
Yırtık dondan çıkar gibi geldin foruma bi çenen kapanmadı. Sakin ol biraz. Laf salatasından başka bir şey yaptığın yok..

tam bende onu yazıyordum iyi oldu. asıl ters algı yaratan bu herif milletin kafasını karıstıyor, 2010 da ceza almış üyeliği gitmiş, bu nickle zaten yeni ne oldugu belli değil. forumun eskisi olarak bu adama itibar edilmemesi gerektiğini herkese söylüyorum. öyle el altından mesajlar tehditler yemez millet o ayakları. sürekli eskide yaşıyorsun kardeş ve sürekli kendini ifade etmeye çalışıyorsun, senin ne oldugun bizi ilgilendirmez. geçmişinle yaşama, geleceğe bak

arsaborsa
14-06-2016, 16:07
tam bende onu yazıyordum iyi oldu. asıl ters algı yaratan bu herif milletin kafasını karıstıyor, 2010 da ceza almış üyeliği gitmiş, bu nickle zaten yeni ne oldugu belli değil. forumun eskisi olarak bu adama itibar edilmemesi gerektiğini herkese söylüyorum. öyle el altından mesajlar tehditler yemez millet o ayakları. sürekli eskide yaşıyorsun kardeş ve sürekli kendini ifade etmeye çalışıyorsun, senin ne oldugun bizi ilgilendirmez. geçmişinle yaşama, geleceğe bak

Gözünüzü açın gözünüzü......!!!!!!!

Sen ne yapacaksın beni?Ben borsadan voleyi vurmuşum,almışım arsaları.Taban riski olmadan yükseliyor arsalarımın değeri.Hepsi de borsadan vurduğum volelerle bu arsalar.Ben batmış olsam sana zararı,faydası ne?Arsalarımın faydası ,zararı ne?

Sen benim silver ve kemer caunrty çetesi ile ilgili yazdıklarıma bak.Sizin borsa ile ilgili hayallerinizin bittiği yerde benim gerçeklerim başlar....!!!!!!

Akıllı olun,akıllı.......!!!!!!!

Mallarınızı kaptırıyorsunuz 3-5 nick yüzünden.....!!!!!!!

Adamlar girmişler bir kere silvera .........!!!!!!!!!:halay:

07hakan
14-06-2016, 16:17
Acaba algi yapan kim. Gercek ne

arsaborsa
14-06-2016, 16:29
Adamlar dinlemiyor kimseyi.Alıyorlar itinayla ve de alış kademesine de alışları dolu dolu yazıyorlar.Göstere göstere girdik diyorlar.

Ama siz burada milleti hisseden ve yükselişten korkutuyorsunuz.Kimse yanaşmasın ve de sadece siz kazanın silverdan....!!!!

Yok öyle çey.Böyle yaparsanız yıllardır süründüğünüz silverdan kazandıklarınızı başka hisselerde kaybedersiniz.....!!!!

Silverda cuma kapanış tahminim 1.63.........!!!!!!!!

ulken.mutlu
14-06-2016, 16:29
Konsolidasyon süreci tamamlanmak üzere...

http://i.hizliresim.com/YbDa46.png

PERFECTWAVE
14-06-2016, 16:30
kemer cauntry fazla dile doladınız..!!

jokerin bahsettiği,önce kendisinin büyük hesabı,şimdi abilerinin büyük hesabı..!!

buradan çıkan sonuç şudur:

joker spek yancısıdır,abileri de kemer cauntry...!!!

ha doğru mu?bu çete,o dönemki çıkışı eline yüzüne bulaştırmış beceriksiz bir gruptu ve mal ellerinde patladı,şimdi kağıtlar yeniden dağıtılıyor ve ne olacağı mechul...!!!!1

forumda da boyuna 3-----5 hedef verilmeye başlandı,bunu veren de başta arsaborsa...!!!

2 ay içinde kokusu çıkar fazla uzun değil,burada yatırımcı ne yapacak gerçek bilgiden uzaklaşmadan,tekniğini temelini,dersini iyi çalışarak yoluna devam edecek,herkese bol kazançlar..!!

07hakan
14-06-2016, 16:33
Adamsin perfect

mastori
14-06-2016, 16:54
[QUOTE=arsaborsa;13360098]Gözünüzü açın gözünüzü......!!!!!!!

Sen ne yapacaksın beni?Ben borsadan voleyi vurmuşum,almışım arsaları.Taban riski olmadan yükseliyor arsalarımın değeri.Hepsi de borsadan vurduğum volelerle bu arsalar.Ben batmış olsam sana zararı,faydası ne?Arsalarımın faydası ,zararı ne?

Sen benim silver ve kemer caunrty çetesi ile ilgili yazdıklarıma bak.Sizin borsa ile ilgili hayallerinizin bittiği yerde benim gerçeklerim başlar....!!!!!!

Adamlar girmişler bir kere silvera .........!!!!!!!!!:halay:[/QUOTE

Sen hastasın kardeşim. İnan şu mübarek günde günaha girmek istemezdim ama öyle maalesef. İnsan para kazanmak için sağlığını veriyor, sağlığını kazanmak için arsalarını

arsaborsa
14-06-2016, 16:56
Adamsin perfect

İşte anlayamadığın nokta da tam burasıydı.Ben kaç gündür ilmek ilmek ,ağzından laf almaya çalıştım jokerin....!!!!!!!

Silver ın geçmişini de bildiğim için SİLVER RÖNTGENİNİ netleştirmek istedim.Ve de netleştirdim.....!!!!!

Perfect de benim demek istediklerimi ,ky ya anlatmak istediklerimi anlayabilmiş ve de buraya yazmış.

Sonuş olarak benim yazdığım gerçekleri perfectten de anlasan PERFECT bir durum senin için....!!!!!!

arsaborsa
14-06-2016, 17:03
[QUOTE=arsaborsa;13360098]Gözünüzü açın gözünüzü......!!!!!!!

Adamlar girmişler bir kere silvera .........!!!!!!!!!:halay:[/QUOTE

Sen hastasın kardeşim. İnan şu mübarek günde günaha girmek istemezdim ama öyle maalesef. İnsan para kazanmak için sağlığını veriyor, sağlığını kazanmak için arsalarını

Ben hastayım veya deli.Sana faydası zararı var mı?

Ama bak 1.40 ta 58 bin lot alıcı bekliyor.Gerçek ve önemli olan da bu.

Ama sen çok SAFsın.Neden dersen akşam jokerin 1.40 tan 50 bin lot sattığını göreceğiz.Siz diyeceksiniz ki ''Helal olsun jokere delikanlı adammış.750 bin lotundan kaldı 400 bin lot.''.......Ama ben daha şimdiden diyorum ki ''Helal olsun be.Büyük yükselişin dibinde algı operasyonuyla kimseyi yaklaştırmadan götürüyorlar.Mal satıyor gibi gösterip mal topluyorlar.''

Eeeee borsada vole kolay vurulmuyor.Çözeceksin adamların stratejilerini.....!!!!!!

mastori
14-06-2016, 17:07
[QUOTE=mastori;13360323]

Ben hastayım veya deli.Sana faydası zararı var mı?

Ama bak 1.40 ta 58 bin lot alıcı bekliyor.Gerçek ve önemli olan da bu.

Ama sen çok SAFsın.Neden dersen akşam jokerin 1.40 tan 50 bin lot sattığını göreceğiz.Siz diyeceksiniz ki ''Helal olsun jokere delikanlı adammış.750 bin lotundan kaldı 400 bin lot.''.......Ama ben daha şimdiden diyorum ki ''Helal olsun be.Büyük yükselişin dibinde algı operasyonuyla kimseyi yaklaştırmadan götürüyorlar.Mal satıyor gibi gösterip mal topluyorlar.''

Eeeee borsada vole kolay vurulmuyor.Çözeceksin adamların stratejilerini.....!!!!!!

yaw git işine akıl vermeyi bırak. senin hafızan almaz benim mazimi... sen doğru psikoloğa hadi bakayım. çocuk hikayelerini de senin gibi halis SAF lara anlat ben sana hikayeyi anlatmaya kalktığımda açıktan yazma dedin. benim kadar duruma hakim olan yok (perfect hariç)

arsaborsa
14-06-2016, 17:13
kemer cauntry fazla dile doladınız..!!

jokerin bahsettiği,önce kendisinin büyük hesabı,şimdi abilerinin büyük hesabı..!!

buradan çıkan sonuç şudur:

joker spek yancısıdır,abileri de kemer cauntry...!!!

ha doğru mu?bu çete,o dönemki çıkışı eline yüzüne bulaştırmış beceriksiz bir gruptu ve mal ellerinde patladı,şimdi kağıtlar yeniden dağıtılıyor ve ne olacağı mechul...!!!!1

forumda da boyuna 3-----5 hedef verilmeye başlandı,bunu veren de başta arsaborsa...!!!

2 ay içinde kokusu çıkar fazla uzun değil,burada yatırımcı ne yapacak gerçek bilgiden uzaklaşmadan,tekniğini temelini,dersini iyi çalışarak yoluna devam edecek,herkese bol kazançlar..!!

Teşekkür ederim hocam.Ağzınıza sağlık.........!!!!!!!!

07hakan
14-06-2016, 17:25
3-5 hedefini de sen verdin diyor perfect

arsaborsa
14-06-2016, 17:28
3-5 hedefini de sen verdin diyor perfect

Son 5 bin lotumla inşallah görürüm o fiyatları....!!!!!!

Söyledim,doğrudur.....!!!!!

arsaborsa
14-06-2016, 17:34
Arkadaşlar ifadelerim agresif ve kırıcı ,doğrudur.Ama benim mizacım bu.

Ama konu borsa ve ky olunca ben hep ky nın yanındayım.Ky arkadaşlarımın para kaybetmesine üzülüyorum.Bu yüzden borsada kaybeden arsa alsın diyorum......

Neyse silverda herşey güzel gidiyor.Tadını çıkaralım.

Kalbini kırdıklarımdan özür dileiyorum.Haklarını helal ederler umarım.Ben ky a faydalı olsun diye yazıyorum.Niyetim temiz.

PERFECTWAVE
14-06-2016, 17:58
http://666kb.com/i/d9t0931vphlp3ait8.png

kemosabe
14-06-2016, 19:39
Joker 100 bin mi verdin bugün? Bir de bu büyük hesap, küçük hesap hikayesi nedir? Tüm ortaklara bol kazançlar...

mastori
14-06-2016, 21:10
Sn.Perfectwave takaslarda son durum nedir? Simdiden teşekkür ler

07hakan
14-06-2016, 22:24
1,4 canagi tamamlanmis gorunuyor. Kulp calismasi yarin dusus bekliyorum

KUMAR
14-06-2016, 23:19
1 ayda %40 yapmış,,, kendini aşmış,,, 2010 dan beri bu işi 4. yapışı,,, ilk ikisinde 1- 1,80 ve 1- 2 denemeleri olmuş. 3. de 1 - 1.41

4. denemesi 1- ???? ,,,,

2014 2015 denemeleri tepe paralel leri 3. tepe gibi,,, çok da çakıcı bir kağıt,,,

anlamsız bir yorumdur,,, alım satım ifade etmez.

kemosabe
14-06-2016, 23:39
Sayın Perfectwave ve Sayın Mastori'nin istikrarla topiğe ev sahipliği yaptığı günlerden, birçok misafirin yorum için yarıştığı , şenliği bol bir topiğe ulaştıysak bugün eğer, yani ilgi zıpladıysa bir kaç kat, bu trendin sonu da ( bu güzel günlerin yani, 2.xlere ulaşabiliriz umarım) yaklaşmış demektir... Deneyimle sabittir: Yorumların artmasıyla eşgüdüm içerisinde trene binenlerin sayısı hızla yükselir, bir anda topiği domine etmeye çalışan görece yeni arkadaşlar arz - ı endam eder, sonra şok bir çöküşe öfke ve kırgınlık dolu mesajlar eşlik eder... Ve sonra, öfkenin- kırgınlığın kabuk bağlamasıyla yine ıssızlaşır buraları ve döngü her seferinde yeniden başlar, öncekinden tek fark ise bir sonraki tepenin daha uzun sürelerde ortaya çıkmasıdır. Ben hep unuturum ve uygulayamam ama, özü şu aslında; geri çekil borusunda al, zafer nidalarında sat...

Öylesine kötümser bir yorum olduğundan, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

mastori
15-06-2016, 00:24
Sayın Perfectwave ve Sayın Mastori'nin istikrarla topiğe ev sahipliği yaptığı günlerden, birçok misafirin yorum için yarıştığı , şenliği bol bir topiğe ulaştıysak bugün eğer, yani ilgi zıpladıysa bir kaç kat, bu trendin sonu da ( bu güzel günlerin yani, 2.xlere ulaşabiliriz umarım) yaklaşmış demektir... Deneyimle sabittir: Yorumların artmasıyla eşgüdüm içerisinde trene binenlerin sayısı hızla yükselir, bir anda topiği domine etmeye çalışan görece yeni arkadaşlar arz - ı endam eder, sonra şok bir çöküşe öfke ve kırgınlık dolu mesajlar eşlik eder... Ve sonra, öfkenin- kırgınlığın kabuk bağlamasıyla yine ıssızlaşır buraları ve döngü her seferinde yeniden başlar, öncekinden tek fark ise bir sonraki tepenin daha uzun sürelerde ortaya çıkmasıdır. Ben hep unuturum ve uygulayamam ama, özü şu aslında; geri çekil borusunda al, zafer nidalarında sat...

Öylesine kötümser bir yorum olduğundan, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

Bugün buna benzer şeyler aklıma gelmesine rağmen havayı bozmamak için yazmamistim. Güzel ve mantıklı bir yazı olmuş. Her hareket bir süreç ve her sürecin kendi içinde bir çok bilinmeyenleri var çözülmesi gereken. Hareket nerde biter bu süreçte bilanço ne gelir arada şirketten sürprizler gelir mi? Bilinmez. Belki şu anda elimde mal yok ama kafamda tecrubelerimle birlestirdigimde farklı bazı şeyler oluşuyor. Beni ikna ederse neden olmasın. Önemli olan kactan kaca çıktığı değil hareketin istikrarı ve kağıdın bir türlü olusturamadigi kişilik problemi. Bunlar tabii bilinçli, bu hareketi sanki geçmişin intikamı gibi gösterilmeye çalışılması da yanlış çıkacak sonunda. Hikayeler hep var ve bitmeyecek borsada. Olan olduktan sonra yazılan senaryoların inandiriciligi ne kadar gerçek. Belki bende buna benzer yorumlar yaptım bu kağıttan elde edemeklerimden dolayi. Bakalım potansiyel enerjisini kinetik enerjiye dönüştürebilir mi? Inanın bu son çıkışı bir nedene baglaniyorum, aslında aramızdaki bazıları da çözdü denklemi. Bazıları da benim gibi saglamasini görmek için bekliyor. Kısa bakmak istemediğim için bu yorumu tarihe not düşmek için yazdım bakalım tecrübe mi hisler mi galip gelecek.

mastori
15-06-2016, 02:20
Öyle mimlenmis adamlar burda olsa sana o yazıyı yazdirmazlar. Bence kağıt kişiliğini kazansın istikrar sağlasin olmadık çıkışlar olmadık inisler yapmasın yeter. Bak sen açıkça manipulasyon yapıyorsun ondan sonra hesabımı kapattılar ceza almaktan kurtuldum vs diyosun. Çok heyecanlısin ne gerek var. Aynı gün gidiyorum kahve içecem diyosun millet oruçlu günaha girme ky koruyacam ayağına zarar verme. Bak akşamüstü ne güzel yazdın kendini ifade ettin. Izle boşver. Süreç yönetmek büyük beyinlerin işidir. Öyle kolay değil bu işler. Bak herseyi tartışalım 25 senemiz geçti bu piyasada . Çok paramiz olmadı ama çok şeyler gördük

PERFECTWAVE
15-06-2016, 08:43
Sn.Perfectwave takaslarda son durum nedir? Simdiden teşekkür ler

http://666kb.com/i/d9tmqyfbfddlewn4w.png

:cool:

ulken.mutlu
15-06-2016, 09:05
Öyle mimlenmis adamlar burda olsa sana o yazıyı yazdirmazlar. Bence kağıt kişiliğini kazansın istikrar sağlasin olmadık çıkışlar olmadık inisler yapmasın yeter. Bak sen açıkça manipulasyon yapıyorsun ondan sonra hesabımı kapattılar ceza almaktan kurtuldum vs diyosun. Çok heyecanlısin ne gerek var. Aynı gün gidiyorum kahve içecem diyosun millet oruçlu günaha girme ky koruyacam ayağına zarar verme. Bak akşamüstü ne güzel yazdın kendini ifade ettin. Izle boşver. Süreç yönetmek büyük beyinlerin işidir. Öyle kolay değil bu işler. Bak herseyi tartışalım 25 senemiz geçti bu piyasada . Çok paramiz olmadı ama çok şeyler gördük

Borsa çok acayip bir yer. Burası bir okul gibi. 50 sene okursunuz belki ama borsada gördüklerinizi, öğrendiklerinizi hiçbir yerde öğrenemezsiniz. En sevdiğim yanı ise borsa insana kendisini daha iyi tanıma fırsatı buluyor. Zayıf yanlarınızı görüyorsunuz.

Mesela Tıp fakültesini birincilikle bitirmiş olsanız dahi, acile trafik kazası sonucu gelen hastanın şah damarından kanlar yüzünüze fışkırıyorken gerekli müdahaleyi yapamazsınız eliniz ayağınız birbirine girer. Borsa da işte bu acil servis gibi. Doğru zamanda, Doğru müdahaleyi yapmanız gereken bir yer.

Kısaca burası her daim bilgili ve soğukkanlı olmayı öğreneceğiniz bir yer. Sabah sabah çok kanlı bir yazı oldu. Deniz Yatırıma sevgilerimle :)

07hakan
15-06-2016, 10:13
evet. şaka maka veriyorlar

07hakan
15-06-2016, 10:44
sn ülken, bugun için düşecek fikrim doğru çıktı. grafikte kangi noktada sakatlık başlar.

07hakan
15-06-2016, 10:48
sn perfactwave,

kademe resmi koyarmısın

alperotti
15-06-2016, 10:49
1,32 lere kadar düşüşler yükselen kanalı bozmaz

ulken.mutlu
15-06-2016, 11:49
Normalde paylaşmam çnk kafa karıştırmaktan başka bir şeye yaramaz. Anlık değişiyor ve aktife emir vermeyen pasifte saklanan çok emir var. Bence takılmayın kademelere

http://i.hizliresim.com/v4pmYm.png

ulken.mutlu
15-06-2016, 12:13
takip ettiğim trendler. 5dk'lık graf güncel..

http://i.hizliresim.com/l1WLqQ.png

Serhat
15-06-2016, 12:15
Borsa çok acayip bir yer. Burası bir okul gibi. 50 sene okursunuz belki ama borsada gördüklerinizi, öğrendiklerinizi hiçbir yerde öğrenemezsiniz. En sevdiğim yanı ise borsa insana kendisini daha iyi tanıma fırsatı buluyor. Zayıf yanlarınızı görüyorsunuz.

Evet,öğrenmek güzeldir.. taramalarımda sıkışmışlar arasında olmasına rağmen pek ilgilenmedim.. daha sonraki grafiklerini takip ederken,nakit te olmadığım için sadece beyaz mendil salladım.. demek ki süslenmiş olanları nakitle daha yakın takip etmek lazım.. EĞER kulp ta çizilirse kahve içmek keyifli olur.. kazancınız bol ve daim olsun..

http://666kb.com/i/d9ts2ouc0e16gc7er.gif

ulken.mutlu
15-06-2016, 12:24
ŞAH

Şimdi ne yapacaksın bakalım Deniz efendi :) Bakalım zeka düzeyin de egon kadar yüksek mi? :halay:

http://i.hizliresim.com/MJvX89.png

07hakan
15-06-2016, 13:19
s ülken. sanki oraya gelmeyecek bir imaj çizmişsin. 1,28 deki alıcının yuksek miktarı, bu kademeyi rahatşıkla göreceğine işaret bence.