PDA

View Full Version : KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

KARADENIZ
04-04-2011, 11:22
...........

http://www.kap.gov.tr/yay/Sirket/sirket.aspx?sirketId=1541

Küçük Yatırımcı
04-04-2011, 11:22
Kiler GYO´nun 8 milyon 750 bin lirası mevcut hisse senetlerinden, 17,5
milyon lirası da sermaye artırımından olmak üzere 26 milyon 250 bin lira nominal
tutardaki hisse senedinin halka arzı da kayda alındı. Halka arzda fiyat aralığı
5,10-6,10 lira olarak belirlenirken, halka arza Deniz Yatırım Menkul
Kıymetler AŞ liderliğindeki konsorsiyum aracılık edecek.

Sermaye Piyasası Kurulu´nun (SPK) haftalık bültenine göre, Kiler GYO´nun
bir milyar 400 milyon lira tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 70
milyon liraya çıkarılmış sermayesini temsil eden paylarının tamamı kurul kaydına
alındı. Ayrıca, 3 milyon 937 bin 500 lira nominal değerli mevcut paylar ek
satışa konu olacak.

Kurul, Kiler GYO´nun halka kapalı statüde olduğu 2009 ve 2010 yıllarına
ilişkin sermaye piyasası mevzuatı kapsamındaki bildirim yükümlülüklerine
aykırılık teşkil eden uygulamaları nedeniyle, şirkete, toplam 203 bin 820 lira
tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

azra2004
04-04-2011, 12:24
kiler gyo halka arza yeni mi başvurdu tam bilmiyorumda yoksa yakın zamanda mı gerçekleşecek halka arz

liono
04-04-2011, 17:47
Merhabalar Ben DenizBank'ta çalışıyorum. Deniz yatırımdan bize gelen mail aşağıdadır. Artık kararı siz verin.
Syg.

Değerli Denizbank Finansal Hizmetler Grubu,

Kiler GYO halka arzında Konsorsiyum Lideri olduk. Halka arzda 13-14-15 Nisan tarihlerinde talep toplamayı hedefliyoruz.

Halka arza çok yaygın katılım olacağını ve yüksek tutarda talep toplanacağını düşünüyoruz.

Sapphire-İstanbul gibi sembol projeyi tamamlayan Kiler GYO’nun halka arzı büyüklüğü 100 Milyon $’ın üzerinde olacak Bu şekilde Kiler GYO İMKB’nin en büyük portföy değerine sahip şirketlerinden biri olacak.

Halka arz fiyatlaması olarak oldukça cazip bir seviye belirleyeceğiz.

Tahmini dağılım %65 Bireysel Yatırımcılar, %25 Yabancı Yatırımcılar, %10 Kurumsal Yatırımcılar şeklinde olacak.

Başarıyla tamamlanan Kiler Alışveriş’in halka arzının da talebe önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

İlginize teşekkür eder, şimdiden başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

DenizYatırım Kurumsal Finansman

cawresirfan
04-04-2011, 21:24
deniz sanırım aneleyi arz etmişti oda baya süründürdü insanları bende denizden çalışıyorum sizce ne olur bir süredir kiler bilerek yukarı götürüldü sanırım kiler gyoya talep arttırmak için..

db236db236
05-04-2011, 08:23
kesinlikle bulaşmayın derim. kiler marketi halka arz ettiler ve milletin anasını ağlattılar. firma çok üçkağıtçı. kesinlikle almayın.

mondaylemon
05-04-2011, 10:30
kesinlikle bulaşmayın derim. kiler marketi halka arz ettiler ve milletin anasını ağlattılar. firma çok üçkağıtçı. kesinlikle almayın.

çok ikna edici bir yazı olmuş...tavsiyeniz ve super fikirleriniz üzerine almaktan vazgeçtik...teşekkurler emekleriniz için...

mondaylemon
05-04-2011, 11:06
alayla karşılık vermişsin ama. kiler forumunda ne kadar canının yandığını yazılarınla tahmin edebiliyorum. inatla kalkanın sonu ..... unutma dostum. bu firma üçkağıtçı herkesi soydu soğana çevirdi. ben de ky için yazdım. yazık millete

bahsettiğiniz şekilde bir yazım yok...lütfen desteksiz sallamayın...inat lafı geçirmişsiniz bir de neyin inatıdır anlayamadım...neyse fazla uzatmayalım...kilerin bilançosu gelsin GYO talepleri toplansın konuşuruz zaten...

ne demiş einstein ;
sabit bir fikri yok etmek atomu parçalamaktan zordur...beni yormayın lütfen...selametle DOSTUM!

Küçük Yatırımcı
05-04-2011, 12:29
Kıler gyo halka arz edılıyor- basın acıklaması

kurulustan konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda
yer alıyor:

" turkıye ve avrupa’nın en yuksek bınası ıstanbul sapphıre’ı de portfoyunde
bulunduran kıler gyo’nun halka arz edılıyor. Ocak ayı ıcerısınde kıler
alısverıs’ı yatırımcılara acan grup sımdı de kıler gyo’yu halka arz edıyor.
Denızyatırım lıderlıgınde gerceklestırılecek halka arz ıcın kurulan
konsorsıyumda 37 aracı kurum yer alıyor

7 nısanda duzenleyecek basın toplantısında kıler holdıng yonetım kurulu
baskanı sn. Nahıt kıler ve denız yatırım murahhas azası cafer bakırhan’ın
katılımı ıle kıler gyo’nun halka arz detaylarını paylasacak"

-matrıks-

zincir
05-04-2011, 12:55

ya arkadaş sen kimsin ne için yazı yazarsın.Kiler sayfasında da düşerken açığa çıkıp bunlar üç kağıtcı deyip durdun şimdi sıra buraya mı geldi.Kiler halka kaçtan arz oldu 6,1 den.Peki sonra kaçı gördü 7,98 i.Bu arada satanlar ne kazandı %30. Satamayanlar için kağıt 6 liraya düştü peki sonra kağıt 8,76 yı gördü.7,98 den alanların bile kazancı %8 oldu.Şimdi kaç lira 7,34 lira yani arz değerinin %20 üzerinde.Sen dalga mı geçiyorsun milletle yoksa amaç mı farklı.Bol keseden sallamakla olmaz bak sana rakamlar ile cevap yazıyorum.Cevabını da bekliyorum.

safranbolu city
05-04-2011, 14:51
alayla karşılık vermişsin ama. kiler forumunda ne kadar canının yandığını yazılarınla tahmin edebiliyorum. inatla kalkanın sonu ..... unutma dostum. bu firma üçkağıtçı herkesi soydu soğana çevirdi. ben de ky için yazdım. yazık millete

ben kiler aldım hiç canım yanmadı ezbere konuşmayın 6.10 dan arz edildi tavan-tavan 7.90 ı gördü ee sen tavanlardan sonra girersen elbet düşer ama arza giren herkes sağlam karla çıktı ayrıca kilerin işleme başladığı gün borsa çökmüştü ona rağmen tavan yaptı

safranbolu city
05-04-2011, 14:53
arkadaşlar eğerr denizbankta çalışan arkadaşın dediği gibi %65 ini bireysel yatırımcıya verirlerse en az 6-10 kat arası talep gelir bizim ky ler halka arza meraklı ellerindeki nalı satıp girerler ortada birde kiler örneği var arz sonrası % 30 yükselen ayrıca gyo lar bu aralar çok cazip buda olumlu bişey bence

azaz
06-04-2011, 14:44
açıklandı mı, halka arz nasıl olacak ??

kiler gibi mi olacak ??
kiler in arzı 6,10 dan yapıldı..
ilk günü bi çok kişi tavan yazmasına rağmen alamamıştı bildiğim kadarıyla..
zaten öğleden sonra da 7,40 oldu hemen..

yatırım tavsiyesi değildir

Küçük Yatırımcı
08-04-2011, 09:50
Kıler gyo halka arzında talep toplama 13-14-15 nısan tarıhlerınde, 5,10-6,10 lıra aralıgında gerceklestırılecek

kıler grubu, 2011'de perakende grubunun
halka arzının ardından ıkıncı halka arzını, gayrımenkul alanında kıler gyo ıle
yapıyor.
Kıler gyo halka arzında talep toplama 13-14-15 nısan 2011 tarıhlerınde,
5,10-6,10 lıra aralıgından gerceklestırılecek.
Kıler gyo'nun halka arzı dolayısıyla duzenlenen basın toplantısında
verılen bılgıye gore, halka arz sermaye artısı ve ortak satısı seklınde
yapılacak.
13-14-15 nısan 2011 tarıhlerınde, 5,10-6,10 lıra fıyat aralıgında
yapılacak halka arzla bırlıkte kıler gyo'nun sermayesı 70 mılyon lıradan 87.5
mılyon lıraya yukseltılecek.
Ortak satısı ve ek satısla bırlıkte toplam 30 mılyon 187 bın 500 adet pay
ve kıler gyo'nun yuzde 34,5'ı halka arz edılmıs olacak. Halka arz buyuklugu ıse
154 mılyon lıra ıle 184 mılyon lıra arasında olusacak.

-aa-

gece06
08-04-2011, 14:11
kiler market hissesini halka arzda alanlardan biride benim.6.10 dan çok az bir hisse verdi bize.bende ilk gün üzerini istediğim meblayı tahtadan tamamladım.maliyetim 7.18 oldu.dedikleri gibi çok düşüş oldu.iki ay zararda bekledik ama sonrasında 8.60 dan satış yaptım.yaklaşık olarak ana paramın %20 kadar para kazanmış oldu.
sonuç olarak çok istikrarlı bir gidiş olmadı ama yinede kazanmış olduk.
kiler gyo ya bende katılmayı düşünüyorum.sebebide kiler gayrımenkulun işletme olarak marketlerinden daha verimli ve atak olduğunu düşünüyorum.ayrıca kiler gurubunun borsaya önem vermeside ayrı bir olumlu durum.çok düşünce hisse gurup er yada geç müdahale ediyor.bu yüzden parekendede olduğu gibi gayrımenkuldede bi kayıp olursa illaki bir destek gelecektir.
ytd değildir ama sonucun pozitif olacağını düşünüyorum.herkese bol kazançlar.

The_ONE_
08-04-2011, 23:43
Konsorsiyum ortakları hangi aracı kurumlar?

nero2734
09-04-2011, 13:05
Konsorsiyum Lideri Deniz YATIRIM
Eş Lider Ekspres yatırım
Üyeler Acar,Ak,Alternatif,Anadolu,Ata,Bizim,Delta,Ekincil er, daha çok var
ekli linkte ayrıntılar

http://www.tacirler.com.tr/files/KilerGYO_Sirk%C3%BCler.pdf

mrfelixss
09-04-2011, 22:20
KILERY halka arzı fiyaskodur.
Yandaşlara pazarlanan hisseler 2 tavanla servis edildi.
Ky tahtaya çekildi KY ya 7.60 dan itibaren dağıtıldı akabinde fiyatlar da
5.98 e kadar çekildi. Buralarda fiyatlar süründükten sonra zira bir çok ky nin lanet okumasından sonra elinden alındı.Yukarı ivmeyle 8.70 e kadar Tavansız yükseldikten sonra tahta TABAN la tanıştı.
Yatırımcıyı üzmeyeceğiz diyen yönetim ; gerçek yatırımcısını ki hisseyi halka arzdan taleple alamayan serbest piyasadan alan yatırımcıyı tabanla selamladılar.
KILERY halka arzı KLGYO için referanstır diyenler tutarsızlıklarını ispat ettiler.
KLGYO ARZI BANA Hiç güven vermiyor. Bir önceki dersten sınıfta kaldılar.KILERY sahip çıkmadılar.

YAZI şahsi görüşümdür.Yatırım tavsiyesi değildir.

Trade Shark
10-04-2011, 12:18
ky avlama operasyonu 2 filmi sinemalarda...

pahalı senetlerde yine tezgahta...beğenen alsın...

ytd..

bayfatih2000
10-04-2011, 14:35
http://www.kilergyo.com/tr/hbr_kilergyo_halka_arz_ediliyor.aspx

Linkte kağıdın iskontolu olduğu söylenmiş. Ne derece doğru bilemiyorum. Bimeks'e katılmadım içime sinmediği için ama buna katılacağım büyük ihtimal.

İstanbul216
10-04-2011, 15:12
Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Kiler GYO'daki fiyat stratejilerini açıkladı

http://im.haberturk.com/2011/04/09/619213_detay.jpg?1302424186

Kiler GYO'nun halka arzındaki fiyatı yüzde 53'e varan oranda iskontolu olduğunu söyleyen Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, "Nedeni, yaptığımız halka arzın başarılı olmasını, yatırımcının kazanmasını istememiz. Yatırımcıdan beddua almamak için iskontoyu yüksek tuttuk. Aynı stratejiyi Kiler Alışveriş'in halka arzında da izlemiştik" diye konuştu.

Ek satışla birlikte hisselerinin yüzde 34.5'i, 5.10 TL - 6.10 TL fiyat aralığından 13-15 Nisan'da halka arz edilecek olan Kiler GYO, halka arzdan 154-184 milyon lira arasında gelir beklerken, şirketin piyasa değeri de 446-534 milyon lira aralığında oluşacak. Halka arz gelirini mevcut ve yeni projelerin finansmanında kullanacağını açıklayan şirket, 2011'de 80-100 milyon dolar yatırım, 150 milyon dolar da ciro hedefliyor.
Kiler GYO'nun halka arzla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, halka arzda belirlenen hisse fiyat aralığında yüzde 36-53 arasında iskontonun söz konusu olacağını belirterek, "Yatırımcıdan beddua almamak için iskontoyu yüksek tuttuk. Aynı stratejiyi Kiler Alışveriş'in halka arzında da izlemiştik. İskontolu fiyatla çıkma nedenimiz, yaptığımız halka arzın başarılı olmasını, yatırımcının kazanmasını, en önemlisi yatırımın tabana yayılmasını istememiz. Kiler Alışveriş'te ıskontolu fiyat sonrası hisse, işleme başlayınca zaten kendiliğinden prim yapmıştı. Burada da aynı maksatla hareket ediyoruz" dedi. Halka arz gelirinin yeni projelerin geliştirilmesi ve mevcut projelerin finansmanında kullanılmasının planlandığını belirten Kiler, "İhaleye çıkması beklenen kamu arazileri ile satın alma fırsatı oluşacak özel arsaların finansmanının yanı sıra, kat karşılığı veya gelir paylaşımı projelerle kentsel dönüşüm projeleri için de kaynak yaratmış olacağız" diye konuştu.

'1 MİLYAR LİRALIK DEĞERİ YÖNETİYOR'
Sahip oldukları gayrimenkullerin değerinin 1 milyar lirayı aştığına işaret eden Kiler, önümüzdeki 3 yıl içinde de İstanbul'un yanı sıra İzmir, Zonguldak ve Kütahya'daki yatırıma başlayacaklarını bildirdi. Portföylerinde 4 tamamlanmış gayrimenkul, biri yapım aşamasında ve geliştirme aşamasında 3 potansiyel projeleri bulunduğunu ifade eden Kiler, portföy değerleri arasında yeralan Sapphire'de AVM'deki doluluk oranının yüzde 95, kiralama oranının da yüzde 98 olduğunu ve Sapphire Teras'tan da 2011'de 8-9 milyon dolar arasında bir gelir beklediklerini söyledi. Kiler Holding'in halka arzına aracılık eden konsorsiyumun lideri Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Azası Cafer Bakırhan Kiler GYO'nun gayrimenkul varlıklarının ekspertiz değerinin 1 milyar liranın üzerinde olduğunu, bundan borç ve yükümlülükler düşüldüğündeki ekspertiz değerinin ise 770 milyon lira seviyesinde bulunduğunu söyledi.

KÜÇÜK YATIRIMCIDAN TEPKİ ALDIK, BU SEFER ORANI YÜKSEK TUTTUK
Halka arzın yüzde 65'inin yurtiçi bireysel yatırımcılara ayrılmasıyla ilgili olarak Kiler, ''Kiler perakende grubumuzun halka arzında yurt içi oranı düşük olduğu için küçük yatırımcıdan tepki aldık. O yüzden yurt içi oranını yüksek tuttuk. Yurt dışındaki yatırımcı daha çabuk çıktı, yurt içinde bizi bilen, güvenen yatırımcı halen ilk kağıdı aldığı gibi elinde tutuyor. O nedenle iç piyasayı bu sefer ikinci halka arzda daha yüksek oranda tuttuk bireysel yatırımcıyı'' değerlendirmesinde bulundu.

SAPPHIRE'DE DOLULUK YÜZDE 95!
Toplantıda verilen bilgiye göre, Kiler GYO'nun portföyünün yüzde 41.5'ini konut, yüzde 31'ini AVM, yüzde 15.1'ini seyir terası, yüzde 6.7'sini arsa, yüzde 5.1'ini lojistik, yüzde 0.6'sını ise ticari varlıklar oluşturuyor. Proje bazında bakıldığında ise en büyük ağırlığı yüzde 83.2 varlık değeriyle İstanbul Sapphire projesi
oluşturuyor. Şirket, Zonguldak AVM ile İstanbul Beylikdüzü Yakuplu'daki 1.300 konutluk projeye 2 ay içinde başlayacak. Kütahya AVM projesine 2011 içinde, Beylikdüzü E5 konut projesine 2012'in 2. çeyreğinde, İzmir Seferihisar otel projesine de 2013'ün ilk yarısında başlanması planlanıyor.

HT EKONOMİ

etona
10-04-2011, 17:22
1-Arkadaşlar 6,10 teklif verirsek hisse diyelimki5,7 den açıldı.Biz 5,7 tenmi alıyoruz yoksa 6,1 verdiğimiz fiyattan mı?
2-Birde Hesabımızda verdiğimiz teklif tutarı kadar olması gerekiyormu bakiyede?
3- Son sorumda Teklifi verdik sonrasında bakiyemizde likit yok O zaman ne oluyor?

karadağlı
10-04-2011, 21:25
arkadaşlar halka arz fiyatı bana yüksek geldi siz nedersiniz?

Emirhan23
10-04-2011, 21:57
arkadaşlar halka arz fiyatı bana yüksek geldi siz nedersiniz?

Sn.Karadağlı fiyatın neden yüksek geldiğini açıklarmısınız?

halilbal
10-04-2011, 22:20
arkadaşlar birşey sorucam cahilliğime verin;ben işbankası aracılığyla alıyorum halka arzda alabilirmiyim hisseyi yoksa tahtanın açılmasınımı bekliycem ?

thecounter
10-04-2011, 22:30
arkadaşlar birşey sorucam cahilliğime verin;ben işbankası aracılığyla alıyorum halka arzda alabilirmiyim hisseyi yoksa tahtanın açılmasınımı bekliycem ?

http://www.tacirler.com.tr/files/KilerGYO_Sirk%C3%BCler.pdf
arkadaşım iş bankası konsorsiyumda olmadığından ordan alamazsın ancak 13 ila 15 nisan arası paranı konsorsiyum üyesi kurumlara yatırıp ilk önce hisse talebinde bulunursun daha sonra talep ettiğin miktar veya altındaki miktar ile katılırsın.tahta ilk açılıncada alabilirsin ama fiyat tavanmı olur veya ilk rakamdan dahamı yüksek olur bilinmez.halka arzda aracı kurumlardan almak en karlı olandır

thecounter
10-04-2011, 22:47
1-Arkadaşlar 6,10 teklif verirsek hisse diyelimki5,7 den açıldı.Biz 5,7 tenmi alıyoruz yoksa 6,1 verdiğimiz fiyattan mı?
2-Birde Hesabımızda verdiğimiz teklif tutarı kadar olması gerekiyormu bakiyede?
3- Son sorumda Teklifi verdik sonrasında bakiyemizde likit yok O zaman ne oluyor?

1-halka arz 5.10-6,10 arası olacagından gelen taleplere göre konsorsiyum karar verir.yani sen paranı 6,10 üzerinden yatırırsın talep toplama bitince hesabında misal 10,000 lot talep ettin onlarda 2000 lot vemiş sayalım fiyatıda 5,70 olarak gözükür.hisse açılışını 6,10 olarak yapar.
2-13-15 nisan arası sen talepte bulunursun 10,000 lot gibi ,daha sonra kesin talep olur yine 10,000 lot istiyormusun denir o zaman sen hesabındaki parana göre talepte bulunursun.daha sonra konsorsiyum talepleri dağıtır belki sana 1000 veya 2000 lot gelir yani belki az belki çok hesabında ne kadar lot talep ettiysen 6,10 üzerinden mesela 10,000 lot talep ettiysen 61,000 tl hesabında olacak
3-ilk teklifi verdin 2. teklifte kesin lot istendiğinde paran yoksa seni değerlendirmeye almazlar.

akn
10-04-2011, 23:59

Aynı yazıyı KILER 'in halka arzında görmüştüm. Araştırdım, bilançosunu, gelir tablosunu inceledim. Yöneticilerin geçmişini inceledim. Ama herhangi bir olumsuzluk göremedim. Sonra halka arzı için 6.100,00 TL yatırdım. 500,20 TL'lik verdiler, canları sağolsun. Sonra beni bunu 1.000 lota tamamladım. 8.36'dan da sattım. Allah bereket versin, bir miktar ekmek yedim bu hisseden. Elimde bir miktar BIMAS hissesi vardı, geçen hafta sattım. Şimdi o parayla KLGYO almak niyetindeyim. Ama bilançosuna ve gelir tablosuna ulaşamıyorum. Nereden ulaşabileceğim hakkında bilgisi olan varsa, bir link gönderebilirse sevinirim. Hayırlı kazançlar.

acemşah
11-04-2011, 00:41
arkadaşlar bugün nugyo sayfasında da kileri konuştuk.. buradaki yazımdam alıntı yaptım..saphire cok güzel oldu lakin..hisse biraz pahalı.. önce yükselt sonra indir taktiği var begenin yada begenmeyin bu benim yorumum halka daha acılmadığına göre yazmakta bir bais göremedim....
kilergyo halka acılıyor.. bunu da biraz incelediğimde :
http://www.kilergyo.com/files/KilerG...pit_Raporu.pdf

şirketin paybaşı aktif degeri 3.09 tl dir.. şirketin borçları toplamı:222.936.916tl dir...
. ve 5,10-6,10aralığından halka arz edilecek..saphire eklediklerinde maliyeti yerine... ekspertiz degerini eklediklerinde (309 mil yerine 852 milyon) net aktif birim pay degerini 10,8 bulup .. buradan da bir iskonto uygulamışlar.. (hayırlısı olsun ama şu saphirde satışlar nasıl gidiyor bakmak lazım..)
bence ucuz degil.. aksine pahalı bir hisse..lakin borsa burası.. yeniye ilgi hep oluyor... nugyonun paybaşı aktif degeri. 6,2 tl dir ve 5,1 tl den işlem görmektedir. bu hesaba göre nugyo yeniden halka arz olsa şu an 12-15 tl den halka arz olması gerekir......üstelik kilerin borcları fazla oluşu da negatıf bir durum..halka arzdan gelencek parayla borçlarını kapatacak herhal..

özetle :kiler saphrii 309 a mal etmiş ve borsada 852 milyon (deger biçip iskonto uygulamışlar.)....yani %175 karlı olarak ... almak istermisiniz..? 852-309=543 milyon karla.. insaf..bu kadar rant olmamalı..
nugyonun caglayan projesinin maliyeti...110mil(arsabedeli)+50mil.( inşaat bedeli)= 160 milyon olması beklenmektedir.. buradanda saphire ile orantılarsak.
160+%175= 440 milyon gibi ucuk bir gelir rakamına ulaşırız..yani toki payı 190 milyona cıkar.. nugyo ya ise 250 milyon kalır.. 50 inşaatı düştüğünüzde temiz 200 milyon..yemede yanında yat...

ben uyarayımda...

depozit
11-04-2011, 00:53
neden ekspertiz değeri ile değerlemesinde sorun oluyorki,mesela yygyo innovia 2-3 için ekspertiz değeri yerine alış maliyetinden değerlemiş (340 milyon yerine 134 milyon tl),bu durumda yygyo'nun net aktif değeri olması gerekenden nerdeyse 1 tl düşük çıkıyor,gyo'lar istedikleri değeri alabiliyorlar mı?

aminoasit
11-04-2011, 01:03
"arz" öncesi,

ne kadar duymuştuk klgyo'yu... ?

elbette, duymak değil mesele... emme... !

.

swing
11-04-2011, 11:46
www.denizyatirim.com/Default.asp?ViewType=halkaarz_portfoy

linkinde portföy bilgilerini koymuşlar. hisse başına 10 TL değer var.

şirketin kendi sitesinde de gördüm aynı tabloyu.

sapphire mart ayında açıldığı için sene sonunda maliyet değeriyle görünüyormuş. artık gerçek normal değeriyle görünüyormuş.

alım satım tavsiyesi değildir

barecom1
11-04-2011, 12:34
Nihat Kiler bakalım AKP listelerinde yeralabilecek mi? iyi biyer bulamazsa listede işi zor...

onat
11-04-2011, 13:02
sayın arkadaşlar halka arzlarda olumsuz yazanlara kulak asmayın
talep çok fazla olunca az lot alabildikleri için karalıyorlar.
örnek bimeks sayfalarca hisse aleyhine yazı yazdılar sonra ne oldu 11 kat talep geldi 1000 lot isteyene 83 lot geldi.
bunlarda akıllarınca daha fazla hisse alabilmek için bu şekilde yazı yazıyorlar.
kendileri almayacak olsalar burda niye yazı yazıyorlar halk kahramanı mı bunlar
amaçları ky 3 -5 lot nasiplenmesini engellemek
ben bimekse 2000lot yazdım 185 lot geldi. kilerde 20 de biri zor gelir

fuat54
11-04-2011, 14:52
onat sana katılıyorum
ikiside aynı oranda halka arz oluyor
bireysele yüzde 67 gerisi yabancı ve kurumsal nüşterilere
kiler güçlü bir şirket
bende talebin yoğun olacağını düşünüyorum

ytd

karadağlı
11-04-2011, 21:22
kileri bim ve carfur,migros firmaları ile kıyaslayarak millet çok talepte bulundu.
fakat kiler gyo okadar çok talep olacağını düşünmüyorum.bende katılmayı düşünüyorum fakat çok cazip gelmediği için kararsızım.

besonderes
11-04-2011, 21:28
sayın arkadaşlar halka arzlarda olumsuz yazanlara kulak asmayın
talep çok fazla olunca az lot alabildikleri için karalıyorlar.
örnek bimeks sayfalarca hisse aleyhine yazı yazdılar sonra ne oldu 11 kat talep geldi 1000 lot isteyene 83 lot geldi.
bunlarda akıllarınca daha fazla hisse alabilmek için bu şekilde yazı yazıyorlar.
kendileri almayacak olsalar burda niye yazı yazıyorlar halk kahramanı mı bunlar
amaçları ky 3 -5 lot nasiplenmesini engellemek
ben bimekse 2000lot yazdım 185 lot geldi. kilerde 20 de biri zor gelir

tebrik ederim.
ky kazansın kardeşim.
kötülemeye gerek yok.
bimeksi son dakika aldım.
forumda çok kötülediler.
ondan değil zaten almaya niyetim yoktu.
kiler alırım diye düşünüyordum.
bir miktardan zarar çıkmaz diye düşündüm.

forumdanda kahraman53 isimli bir arkadaş cesaret verdi.

şimdi hayır duası alıyor benden.

bırakın son günü perşembe sabahı durum üç aşağı beş yukarı belli olur.

borsada cep varsa vicdan yoktur.

saygılarımla..

bloodiron
11-04-2011, 23:02
bu seneki yeni halka arzların hepsine katılıyorum yeni halka arz yeni heyecan demek dürüst yapılan arzlar speklerin bulaşmadığı yatırımcıların pozisyon aldığı kağıtlardır şimdiye kadar hiç birinde bi zarar görmedim boş verin karalayanları kendi kararınızı kendiniz verin önemli borsada olan taleptir yok şirket zararda imiş yok pahalı imiş p/d değeri ucuz kagıtmı kaldı imkb de

alperacara
12-04-2011, 07:28
tebrik ederim.
ky kazansın kardeşim.
kötülemeye gerek yok.
bimeksi son dakika aldım.
forumda çok kötülediler.
ondan değil zaten almaya niyetim yoktu.
kiler alırım diye düşünüyordum.
bir miktardan zarar çıkmaz diye düşündüm.

forumdanda kahraman53 isimli bir arkadaş cesaret verdi.

şimdi hayır duası alıyor benden.

bırakın son günü perşembe sabahı durum üç aşağı beş yukarı belli olur.

borsada cep varsa vicdan yoktur.

saygılarımla..

zeki müren in bir şarkısında dediği gibi,
merhaba eski değil eskimeyen dostum,
seni buralarda görmek ne güzel,,,
bu halka arza katılacak olman da bana cesaret verdi.
görüşlerine katılıyorum,
hisseyi kötülemeye gerek yok,
hiç beğenmiyorsan arza katılır birinci tavanda cıkarsın,,,
selamlar...

kicker070707
12-04-2011, 10:27
bu 13-14-15 nisan da ön talepmi toplanacak ?

rax1
12-04-2011, 15:39
evet,kiler girme zamanlaması bence gayet güzel cünki bimeks ky üşüştü, kilergyo pala'ya kaldı

liono
12-04-2011, 18:57
Aldığım duyumlara göre kiler GYO'da yoğun taleb gelecek gibi. Sonuçta çokta kazandırmayacak. 1000 lot istesen 100 lot gelirse kazanacağın miktar belli. YTD.

ALANYUM
12-04-2011, 19:59
Gyo ların hepsi iskontolu iken, açılmamış tahtaya talepte bulunmak mantıklı mıdır?Temelinde sağlam hiçbir sorun yok ancak sektörel olarak 70 bine dayanmış endekste hala İSKONTOLU...Kilerde olsa düşünmek gerekmez mi?

avniii
12-04-2011, 20:38
takastaki parayla katılabilir miyiz?

umtd
12-04-2011, 22:01
Gyo ların hepsi iskontolu iken, açılmamış tahtaya talepte bulunmak mantıklı mıdır?Temelinde sağlam hiçbir sorun yok ancak sektörel olarak 70 bine dayanmış endekste hala İSKONTOLU...Kilerde olsa düşünmek gerekmez mi?

bence kiler başlığında yazılanları bir okuyun da ondan sonra girip girmemeye karar verin bunun çok da farklı olacağını sanmıyorum... bizim elimize verdiler sizinkine de vermesinler... ekgyo halka arz fiyatının %67 üzerinde, kiler % 13... gidin sağlam şirketlere yatırım yapın bu dolapçıların kağıtlarına değil... bunlar yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte nacizane fikirlerim ve hayat tecrübelerimdir...

karadağlı
12-04-2011, 22:41
Kiler holdig başkanı baya reklam yapıyor KilerGYO halka arz ediyoruz diye

Diğer GYO ortaklıklarına kıyasladığımızda fiyat baya yüksek gözüküyor.Ustalar yorumlarını paylaşır bize ışık tutarsa

Teşşekürler

micon
13-04-2011, 01:04
arkadaşlar ben fiyat kazanç oranını 5.10 fiyat için 23, 6.10 için ise 27 hesapladım. şu an EKGYO 15, TRGYO 7, ISGYO 13.59, NUGYO 11.60 olarak gözüküyor. bunlara kıyasla biraz pahalı değil mi. bir de 2009 ve 2008 de zarar etmiş. satış gelirleri 2010 için 33 milyon lira demişler. 6.10dan hesaplanınca piyasa değeri cirosunun 16 katı oluyor. ben mi yanlış yerlere bakıyorum acaba, fazla tecrübeli değilim ama sanki bana biraz pahalı geldi. açıklayarak anlatabilecek bir arkadaşımız aydınlatırsa sevinirim.

cash_is_king
13-04-2011, 08:16
Nahit Kiler, %36-53 arasında bir ıskontoyla halka ara ediyoruz demiş.

Şu andaki durum nedir bilmiyorum ama, genel olarak GYO'lar borsada %30-35 civarı ıskontoyla işlem görüyor zaten.

Bunu da göz önüne almak gerek.

Öte yandan olumsuz yazanlar için, "KY'nin almasını istemiyorlar" şeklindeki suçlama biraz tuhaf bence.

Bu forumlarda kaç insan yazar, kaç kişi okur, bunlar halka arza katılanların yüzde kaçıdır, kaç tanesi burada yazılanlara göre yatırım kararı alır?

Ben buradaki insanların böyle bir gücü olduğuna inanmıyorum.. Caydırılan insanlar sayesinde en fazla 1-2 lot fazladan alırsınız belki :)

Herşey bırakın, talep az olursa, siz daha fazla hisse alırsanız, bu hissenin sizin beklediğiniz getiriyi sağlamayacağı anlamına gelir. Ne kadar çok talep, o kadar çok getiri, tavan vs.... Sonuçta halka arzdan alamayanların piyasaya saldıracağı aşikar...

O yüzden olumlu olumsuz herkesin fikrini yazması, herkesin de kendi mantık süzgecinden geçirmesi lazım.

Borsada yatırım kararı, başkalarının yazılarına bakılarak alınmayacak kadar ciddi bir iştir.

Böyle yapan varsa, zaten kaybetmeye mahkumdur...

Yatırım tavsiyesi değildir..

obegzz
13-04-2011, 09:43
önemli bir soru
fiyat istikrarı garantisi var mı? varsa ne kadar süre?

umtd
13-04-2011, 09:47
önemli bir soru

kiler'in istikrarı (!) neyse bunun da o olur:)

obegzz
13-04-2011, 10:04
kiler'in istikrarı (!) neyse bunun da o olur:)

:) mahalle tüccarının garantisi gibi olan demedim ben :)
sorduğum fiyat istikrarır, belli bir fiyat altına düymesini şirketin önleyip önlemeyeceğine dair imkb ye verdiği fiyat istikrarı garantisi
var mı? yok mu?

_corleone_
13-04-2011, 10:05
fiyat istikrar garantisi var mı hakkaten?

kakariku
13-04-2011, 10:07
bugun işbankasından niyetlendim ama daha açılmamıştı bilgisi olan var mı?

azra2004
13-04-2011, 10:13
bence çok fazla talep gelecek.çünkü genel olarak halka arzlara talep çok fazla en az 10 katı.keşke gelmese ama maalesef öyle.ytd

azra2004
13-04-2011, 10:18
ben gareatiden talepte bulundum beklemede.hayırlısı

yeyilmaz
13-04-2011, 11:00
Ön talep te değil de , kesin talep te yer alıyor, YKB de. bende talep te bulundum, bakalım ne kadarı gelecek? YTD

husnu.yildirim
13-04-2011, 11:12
bugun işbankasından niyetlendim ama daha açılmamıştı bilgisi olan var mı?

arkadaşım işbankası olacak banka bu halka arza katılmıyor. o yüzden alamazsın

MsSql
13-04-2011, 11:25
Tam olarak kaç lot arz edilecek acaba ?

thecounter
13-04-2011, 13:15
Tam olarak kaç lot arz edilecek acaba ?

Halka Arz
Halka Arz Halka arz öncesi sermaye : 70.000.000 TL
Sermaye artırımı : 17.500.000 TL
Halka arz sonrası sermaye : 87.500.000 TL
Ortak satışı : 8.750.000 TL
Ek satış : 3.937.500 TL
Halka arz edilen hisse (ek satış dahil) : 30.187.500 adet
Ek satış dahil halka açıklık oranı : %34,5

Halka Arz Halka arz fiyat aralığı : 5,10 TL - 6,10 TL
Halka Arz Büyüklüğü (Ek satış dahil) : 153.956.250 TL - 184.143.750 TL
Halka Arz Sonrası Şirket Değeri : 446.250.000 TL - 533.750.000 TL

Konsorsiyum Konsorsiyum Lideri : DenizYatırım
Konsorsiyum Eş Lideri : Ekspres Yatırım (Yurtdışı satış)

Tahsisatlar Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar : %65 (Anonim ve Limited Şirketler bu gruptan başvuracaklardır)
Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar : %25
Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar : %10

Fiyat İstikrarı Ortak satışı ve ek satış geliri ile
30 gün süreyle

aleinmann
13-04-2011, 13:28
arkadaşlar piyasadaki gyo ların fiyatlarına bir bakın derim en büyük gyo emlak konut o bile 1,60 dan talep toplandı ne o öyle 6,10 dan talep toplanıyor fiyatı buralarda olan gyo gösterin bana

obegzz
13-04-2011, 13:45
önemli bir soru

varmış, kendi soruma kendim cevap vereyim,

fiyat istikrarı:ortak satışı ve ek gelir satışı ile 30 gün boyunca

acengiz42
13-04-2011, 14:48
vkıfbanktan ben talep yapabiliyorum.

besonderes
13-04-2011, 16:01
zeki müren in bir şarkısında dediği gibi,
merhaba eski değil eskimeyen dostum,
seni buralarda görmek ne güzel,,,
bu halka arza katılacak olman da bana cesaret verdi.
görüşlerine katılıyorum,
hisseyi kötülemeye gerek yok,
hiç beğenmiyorsan arza katılır birinci tavanda cıkarsın,,,
selamlar...

merhaba değerli dostum.
inşallah ömrümüz yettiğince aza kanaat getirerek buralarda olacağız.
mevlam hakkımızda hayırlısını versin.

bol kazançlar.

Andromed
13-04-2011, 16:52
En mantıklı olanı son iki yılda halka açılan GYORT'ların kaçı işlem görmeye başladığında kaçı yüksek prim yaptı bu istatistik doğrultusunda karar vermek gerekiyor yoksa gaza gelip alırsın veya almasın sonuç hüsran ben şahsen bu fiyattan umutlu değilim.

merhaba
13-04-2011, 17:00
arza katılmayacaklar katılacak arkadaşların kafasını karıştırmasa iyi olur şirketin bilançolarıyla yada ilgili haberlerle alakalı bilginiz varsa yazın yokyere hem arza katılmayacam deyip hemde hissi yorumlarla işkembeden sallamayı bırakalım..

madem katılmıycan ne işin var burda derler adama halkımı bilgilendiriyorsun.. çok sağol

tatar_ramazan
13-04-2011, 17:23
arkadaşlar piyasadaki gyo ların fiyatlarına bir bakın derim en büyük gyo emlak konut o bile 1,60 dan talep toplandı ne o öyle 6,10 dan talep toplanıyor fiyatı buralarda olan gyo gösterin bana

kulenin uzunluğuna eş değer olsun diye yapmışlardır alıp tutup en az 27 gün tutmak gerekli...niyemi garanti garantidir...

yatırım tavsiyesi değildir...

ofu
13-04-2011, 18:14

Beyler halka arz fiyatinin yuksek olmasi kaadin pahali yada iskontolu oldugu anlamina gelmez. Belki az lotla arz edecekler. Sonucta egkyo da lot sayisi fazlaydi arz fiyati buna orantili olarak dusuk oldu. Ona bakarsaniz bizim magazalari-doco gibi sirketlerde yuksek fiyatlardan arz oldular o zaman onlarinda dusmesi lazimdi neden dusmuyorlar???
Piyasa degeri onemli olan arz fiyati degil.
Fiyata bakarak pahali-ucuz demeyin, piyasa degerine bakin...
Saygilar.

cash_is_king
13-04-2011, 18:36
Beyler halka arz fiyatinin yuksek olmasi kaadin pahali yada iskontolu oldugu anlamina gelmez. Belki az lotla arz edecekler. Sonucta egkyo da lot sayisi fazlaydi arz fiyati buna orantili olarak dusuk oldu. Ona bakarsaniz bizim magazalari-doco gibi sirketlerde yuksek fiyatlardan arz oldular o zaman onlarinda dusmesi lazimdi neden dusmuyorlar???
Piyasa degeri onemli olan arz fiyati degil.
Fiyata bakarak pahali-ucuz demeyin, piyasa degerine bakin...
Saygilar.

Aynen..

Bir de ısrarla "keşke bu kadar talep olmasa da daha çok hisse alsak" diyenleri anlayamıyorum..

Kağıttaki getiri beklentisini yükselten şey talebin fazla olması zaten..

Nasıl bir tezattır anlamadım gitti..

yunusyunu
13-04-2011, 19:44
İŞTE FARKLI GYO HİSSE FİYATLARI

AKMGY Akmerkez GYO 81.00

ALGYO Alarko GYO 17.45

NUGYO Nurol G.Y.O. 5.18

EGYO EGS Gayr.Yat.Ort. 0.33

HER GYO AYNI FİYAT OLACAK DİYE BİR KURAL MI VAR.

BU GÜNLÜK TALEP NASIL? BİLEN DUYAN VARMI ARKADAŞLAR:notr:

ALANYUM
13-04-2011, 21:09
bence kiler başlığında yazılanları bir okuyun da ondan sonra girip girmemeye karar verin bunun çok da farklı olacağını sanmıyorum... bizim elimize verdiler sizinkine de vermesinler... ekgyo halka arz fiyatının %67 üzerinde, kiler % 13... gidin sağlam şirketlere yatırım yapın bu dolapçıların kağıtlarına değil... bunlar yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte nacizane fikirlerim ve hayat tecrübelerimdir...

Sn umtd,
Son halka arzlarda kamu hariç fos çıktı,şimdi bunlar şaşalı şekilde Sapphire denilen devasa yapıyı açtılar, bu az maliyetle olmaz adamlar seçim öncesi arz yoluyla katakülli yapıp aldıkları kredilerin borçlarını sırtımıza yüklemesinler,sıkıntı burada...

merhaba
13-04-2011, 23:20
Sn umtd,
Son halka arzlarda kamu hariç fos çıktı,şimdi bunlar şaşalı şekilde Sapphire denilen devasa yapıyı açtılar, bu az maliyetle olmaz adamlar seçim öncesi arz yoluyla katakülli yapıp aldıkları kredilerin borçlarını sırtımıza yüklemesinler,sıkıntı burada...

arza katılmazsan sırtına yüklenmez kardeş...

liono
14-04-2011, 00:46
Şuan borsada fiyatlar yüksek borsada yüksek. Bu yüzden yeni arzlar hep daha çok talep görüyor. Neden Arzdan aldığında piyase değeri / defter değeri 1 oluyoe.
Kaç tane şirket var imkb'de PD/DD 1 olan.
Ama biz ne sölesek boş son gülen yine piyasa yapıcı olacak.

umtd
14-04-2011, 09:25
arza katılmayacaklar katılacak arkadaşların kafasını karıştırmasa iyi olur şirketin bilançolarıyla yada ilgili haberlerle alakalı bilginiz varsa yazın yokyere hem arza katılmayacam deyip hemde hissi yorumlarla işkembeden sallamayı bırakalım..

madem katılmıycan ne işin var burda derler adama halkımı bilgilendiriyorsun.. çok sağol

buraya sadece halka arza katılanlar girebilir diye bir kanun mu var... insanların bu adamlarla ilgili olumsuz düşüncelerinin olması ve ağızlarının yanmış olması ve bunları dile getiriyor olmasının ne sakıncası var. sizi niye bu kadar rahatsız etti... sonuçta herkesin kendine göre düşünceleri var... herkes istediğini alır istediğini almaz...

merhaba
14-04-2011, 11:38
buraya sadece halka arza katılanlar girebilir diye bir kanun mu var... insanların bu adamlarla ilgili olumsuz düşüncelerinin olması ve ağızlarının yanmış olması ve bunları dile getiriyor olmasının ne sakıncası var. sizi niye bu kadar rahatsız etti... sonuçta herkesin kendine göre düşünceleri var... herkes istediğini alır istediğini almaz...

eyvallah herkes serbest yazmak da ama hem almayıp hemde alandan fazla yazı yazıp formu takip etmesi kişinin kendisiyle çelişmesidir bence bir yanı almak istiyor diğer yanı cesaret edemeyip bulaşmak istemiyor izlenimi veriyor..

kişileri suçlamak mal almak için falan yazıyorlar demek istemedim yanlış anlaşılmasın...

umtd
14-04-2011, 12:54
eyvallah herkes serbest yazmak da ama hem almayıp hemde alandan fazla yazı yazıp formu takip etmesi kişinin kendisiyle çelişmesidir bence bir yanı almak istiyor diğer yanı cesaret edemeyip bulaşmak istemiyor izlenimi veriyor..

kişileri suçlamak mal almak için falan yazıyorlar demek istemedim yanlış anlaşılmasın...

sonuçta forumlar iyi ya da kötü bilgi, tecrübe paylaşımı için olan platformlardır. ben de halka arza katılmadan önce adamların 3 ay önce arz ettikleri hissenin başlığına bir bakın, insanlar bunlar hakkında neler düşünüyor artık ne kadar güveniyorlar diye bir bakın dedim... ortada fol yok yumurta yokken taban taban giden hissenin ky'ye sahip çıkan (!)sahiplerinden bahsediyoruz... bir de beddua almak istemiyoruz demiş ya en çok ona sinir oldum...

tolgatogi
14-04-2011, 15:24
arkadaşlar şu ana kadar ne kadar talep geldi acaba hisseye bilen varmı?
ona göre yarın pozisyon alalım.

Koza621
14-04-2011, 15:26
bir hissenin fiyatı 6 lirayken diğeri 2 liraysa, 6 liralık kağıt primli demek değildir. Yapmayın arkadaşlar lütfen.. bu şekilde yatırım yapmayın bari.

indikator
14-04-2011, 15:45
BMD. yi aradım konsorsuyum lideri DENİZ BANK olduğu halde, bmd de bir yetkili saat: 11:00 civarı 600.000 lottu talep, saat: 14:50 de 823.000 olmuş. bugün 2 milyon lot bekleniyormus. Asıl talep tabiki cuma gelecektir. Bilginize...YTD.

alperacara
14-04-2011, 17:39
halka arza kaetılmak için klmsn larımı satmıştım,
umarım buna değer....

onat
14-04-2011, 21:21
bu gün gyo larla ilgili cnbce de program vardı. kiler yönetiminden adını hatırlamıyorum bir yönetici katıldı.
ımkb de gyo ların %20 iskontolu işlem gördüğünü söyledi. emlak konut hariç .sadece o %15 primliymiş.
kilerin ise halka arz fiyatına göre %35-%53 arası iskontolu arz edileceğini söyledi.
konuşmadan aklımda kalanlar bu kadar.
ytd..

onat
14-04-2011, 21:23
halka arza kaetılmak için klmsn larımı satmıştım,
umarım buna değer....

bende clebi lerimi sattım
inşallah değecek...

indikator
14-04-2011, 23:12
arkadaslar diğer yatırımcı kurumlardan alım yapanlar sorsunlar ne kadar talep var şuan? bmd 2.000.000 lot

liono
14-04-2011, 23:22
deniz subeler 60,000,000 tl

merhaba
14-04-2011, 23:49
hayırlısı deyip katılacaz

indikator
15-04-2011, 00:07
60.000.000 tl bu talebin % kacı oluyor?

liono
15-04-2011, 00:21
154 mılyon lıra ıle 184 arasında arz büyüklüğü var 60 milyon bunun 3 te biri ile 2,5 ta biri arasına denk geliyor.

indikator
15-04-2011, 00:48
180.000.000 tl de 60.000.000 tl tabiki 1/3 de cuma son saate kadar kaç olur diyecektim...:yes:

haklısınız yanlış yazınca öyle telakki ettiniz... Cuma günü arz da bir patlama gerçekleşiyor deniyor ne derece doğru bilmiyorum... BMEKS de 11 katı talep geldi, bugün geldiği yerde, sizce ne kılergyo ne olur arkadaşlar bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim....

Bu şu demek; 1.800.000.000 tl gibi bir talep gelir mi cuma aksamına kadar...:ayy:

indikator
15-04-2011, 00:50
çok zor... ama ytd değildir tabi...
bu tahtayı nasıl etkiler bilemeyiz...

Ultraekin
15-04-2011, 09:42
Nurolgyo nun bu kadar yükselmesi bence dikkate alınması gereken bir sinyal....Tabii neresinden bakacağınıza bağlı....Yani bu Kiler in çok pahalı olduğuna da işaret ediyor olabilir , kilere çok talep geleceğine de.Ancak 2. ihtimal Nurol yükselişi ile doğrudan ilgili olmadığı için 1. ihtimale daha fazla şans vermek lazım....Bende yüklü girecektim hatta %7 ile vadesizde dönen paramı aracı kurmuma gönderdim hatta eşimden bile ödünç aldım ancak son ana kadar talep hakkında bilgi alıp kararımı öyle vereceğim.Şu an için olumsuzum açıkcası....

merhaba
15-04-2011, 10:29
7-12 kat arası talep gelir bence ama bu kadar talep gerçek manada talep değildir kimse rakamlara aldanmasın ... geleneksel olarak ilk işlem günü yüzde 10 karı için insanlar ky be by dahil tüm güçleriyle teminat topluyorlar zaten salı paralarının 10 da 9 unu nerde kullanacaklarsa oraya geri gönderiyorlar kalan paraylada 1 günde sağlam kar niyet bu...

kısaca bir örnek mesela ben aslında sadece 1000 liralık kiler almak istiyorum 1000 litalık kiler almak için 10.000 liralık talep veriyorum neticede 10 kat talepli bir arz sonucu istediğim 1000 liralık hisseyi alıyorum ve perşembe yaa cuma arzın ilk veya işler iyi giderse 2. seansında satıyorum yüzde 10 ila 20 arası kar ile çıkıyorum...

görüldüğü gibi reel olarak 10 kat talep yok belki yüzde yüzü karşılayacak talep bile yok....

avniii
15-04-2011, 10:33
işbankasında niye arz için talep almıyorlar..

nadir23
15-04-2011, 11:10
işbankasında niye arz için talep almıyorlar..

İş Bankası katılmadığı için talep edemessin. Garanti hesabın varsa internetten hesap açıp talepte bulunabilirsin sözleşme için 2 hafta falan vakit veriyor 2 hafta içesinindede şubene gidip sözşleşme imzalıyorsun işlem tamamdır. Bende 40.000 TL. Talepte bulundum bakalım inşallah iyi olur.

liono
15-04-2011, 13:23
Bimeksin halka arzıyla Kiler GYO'yu karşılaştırmak ne kadar doğru bilmem. Kilerin bilonçosundada zarar yazmış geçen iki yıl fakat o zaman biliyosunuz kriz vardı emlak piyasası sıkıntılı idi.Şimdi portföylerinde safir gibi bir bina var ve artık faliyete geçtiv son yıl karı ise umut vadedici. Uzun vadede iyi kazandıracağa benziyor.Bimekse nerdeyse her yıl zarar yazmış son yılda yapılan karda çok cüzi. Neyse kararsı siz verin.

volkanhr
15-04-2011, 13:30
denizin haricinde herhangi bi aracı kurumdan talep edemiyormuyuz ?

avniii
15-04-2011, 13:31
İş Bankası katılmadığı için talep edemessin. Garanti hesabın varsa internetten hesap açıp talepte bulunabilirsin sözleşme için 2 hafta falan vakit veriyor 2 hafta içesinindede şubene gidip sözşleşme imzalıyorsun işlem tamamdır. Bende 40.000 TL. Talepte bulundum bakalım inşallah iyi olur.

sağolun da arza katılamamk ne demek ya. açık piyasa kardeşim.. amaçları ne acaba?

koz42
15-04-2011, 13:38
Arkadaşlar şu an itibariyle ne kadar talep olduğunu öğrenebilen var mı, acaba...

besonderes
15-04-2011, 13:39
talep baya bir var gibi.
herkes son güne t*2 dolayı katılıyor gibi.
10 katını geçtiğini tahmin ediyorum.

sadece tahmin ediyorum.
gerçek rakam bir kaç vakte kadar çıkar:)

hayırlı olsun..

erdeem
15-04-2011, 14:03
Benim aracı kurum da talebin yüksek olduğunu söylüyor..10 katı olacağını düşünerek talebimi ayarladım..ytd

acemi hisse
15-04-2011, 14:11
491 istedim 40 geldi

erdeem
15-04-2011, 14:17
491 istedim 40 geldi

ne zaman geldi ..pazartesi öğlen gelecek..

volkanhr
15-04-2011, 14:24
491 istedim 40 geldi

gülmekden öldüm, biz talebi merak ediyoruz, adam almış bile :D

acemi hisse
15-04-2011, 14:24
bu ne ya paraları bloke ettiklerine değmiyor bence

acemi hisse
15-04-2011, 14:25
gülmekden öldüm, biz talebi merak ediyoruz, adam almış bile :D

garantiden emir girdim hemen geldi

acemi hisse
15-04-2011, 14:26
Ödeme Türü : Yatırım Hesabı
Ödeme Tipi : Peşin Ödeme
Kesin Talep Adet: 491
Kesin Talep Minimum Adet : 1
Kesin Talep Fiyat : 6,10
Kesin Talep Tutar : 2.995,10
Gerçekleşen Adet : 40,00
Gerçekleşen Fiyat : 6,10
Tutar : 244,00
Durum : Gerçekleşti

acemi hisse
15-04-2011, 14:28
volkanhr kardeş sen gülmeye devam et bence. Yalan söyleyipte elime ne geçecek

erdeem
15-04-2011, 14:31
Kesin Talep Adet: 491
Kesin Talep Tutar : 2.995,10
Gerçekleşen Adet : 40,00
Gerçekleşen Fiyat : 6,10
Tutar : 244,00
Durum : Gerçekleşti

şimdiye kadar talep toplama gününden sonra gerçekleşen belli olmakta idi...böyle bir örnek ne duyduk ne gördük..de ondan garipsedik dostum

Arbitration
15-04-2011, 14:32
Şaka mı bu... Çok enteresan bir durum, Garanti büuük hata yapıyor bu durumda... Nasıl izah edecekler çok merak ediyorum gerçekten

sogul67
15-04-2011, 14:39
piyasada dolaşan rakamlar şöle arkadaşlar yurtdışı 5 katı civarında talep var yurtiçi bireysel 9 civarında olacak gibi görünüyor kurumsal için ise şuanda netleşen bir durum yok... bimeksin ilk tavandan sökülmesi iyi olmadı aslında tüm kurumsal yatırımcılar ilk tavandan satış verdiler... Bol kazançlar...

erdeem
15-04-2011, 14:42
piyasada dolaşan rakamlar şöle arkadaşlar yurtdışı 5 katı civarında talep var yurtiçi bireysel 9 civarında olacak gibi görünüyor kurumsal için ise şuanda netleşen bir durum yok... bimeksin ilk tavandan sökülmesi iyi olmadı aslında tüm kurumsal yatırımcılar ilk tavandan satış verdiler... Bol kazançlar...

BMEKS in bilançosu kötü idi..

sogul67
15-04-2011, 14:45
BMEKS in bilançosu kötü idi..

Hee bunun ki çok iyi değil mi? herkez uzman olmuş talep tutarlarını belirttim merak eden arkadaşlara gerisi size kalmış herkese bol kazançlar iyi akşamlar...

volkanhr
15-04-2011, 14:58
volkanhr kardeş sen gülmeye devam et bence. Yalan söyleyipte elime ne geçecek

dostum böyle bişey yok hisse arz suresi bitmeden talep belli olmadan nasıl aldığın hisseyi miktarını bilebilirsin, biraz mantıklı düşün ltfen.

acemi hisse
15-04-2011, 14:59
Arkadaşlar kusura bakmayın ben kilerin halka arzıyla karıştırmışım acemilik işte doğrusu budur
Kesin Talep Adet: 1100
Kesin Talep Tutar : 6.710,00
Durum : Beklemede

acemi hisse
15-04-2011, 15:00
çok özür diliyorum hepinizden

volkanhr
15-04-2011, 15:00

dostum bu bilgiyi aracı kurumunmu verdi yoksa denizbankdanmı alıyorsun ?

volkanhr
15-04-2011, 15:02
çok özür diliyorum hepinizden

durumu farketmene sevindim.

acemi hisse
15-04-2011, 15:05
[QUOTE=volkanhr;5767572]durumu farketmene sevindim.[/Qbende

acemi hisse
15-04-2011, 15:07
Bende sevindim valla kimseyi yanlış yönlendirmek veye kandırmak istemem.

sogul67
15-04-2011, 15:09
dostum bu bilgiyi aracı kurumunmu verdi yoksa denizbankdanmı alıyorsun ?

bu bilgiyi kendi aracı kurumun deniz değilse yada tanıdığın yoksa biryerlerde alamazsın arkadaşım.

volkanhr
15-04-2011, 16:05
kurumdan dolayı alamıyorum.

obegzz
15-04-2011, 16:23
bizimden girdim 5000 talep numarası ile
şu dakika itibari ile 5000 kişi talepte bulunmuş bizimde

talep numarası belirtebilicek başka kimse varmı diğer kurumlar itibari ile

1 ay fiyat istikrarır var diye korkarak talep girdim bakalım ne olacak?

Koza621
15-04-2011, 16:53
2425 no. lu talep garanti yatırım..

win win win
15-04-2011, 17:21
Bimeksle kıyaslamak hata olucak gibi, çok yüksek talep gelmiş aldığım duyumlara göre 3 olur mu bilmem ama 2 tavan mümkün gözüküyor....

merhaba
15-04-2011, 18:50
Bimeksle kıyaslamak hata olucak gibi, çok yüksek talep gelmiş aldığım duyumlara göre 3 olur mu bilmem ama 2 tavan mümkün gözüküyor....

sen bmekse kaç kat talep geldiğini biliyon demi 11 kat bundan daha yükseğinin çok anlamı yok yoksa herkese birer lot dağıtırlar bayram şekeri dağıtır gibi...

merhaba
15-04-2011, 18:51
eğer arkadaşın dediği gibi yabancı 5 kat yerli 9 kat sa çok iyi bir tablo oluşmuş bence yabancının ilgisi yüksek ise sağlam talep var demektir..

sogul67
15-04-2011, 20:57
sadece bmd den 60 milyon TL talep var yurt dışı zaten kesin gibi 5 kat denizden 300 milyon TL seviyesinde talep var... Bol kazançlar

samytunc80
15-04-2011, 21:40
Ziraat yatırım talep no :1000-1200 civarı olmalı

lodosum
15-04-2011, 23:29
Ziraat bankasında çalışıyorum :Ziraat Yatırımı arayp sordum talep varmı diye inanılmaz talep olduğunu söyledi talepde bulundum ama çokta az gelirse çok anlamı olurmu bilmiyorum ama hakkımızda hayırlısı olsun.

tancan
16-04-2011, 10:12
Ben bimekste son gün son saatlerde talepte bulunmuştum talep numarası 3500 lerdeydi. Kiler gyo da ise 5000 küsürlerdeydi. Bu da talebin bimeksten daha çok olduğunu gösteriyor.

gece06
16-04-2011, 12:15
ekgyo da 500 sıralardaydım.kilery de 300 sıralarda kilergyo da 1300 sıralardayım.vakıf yatırımda.ya sıralama sistemi değişti yada patlama olacak bu hisse öntalebinde.

Keremas
16-04-2011, 19:57
Yurt disi 7kat yurt ici 13 kat karsilanma 8 oraninda olucak deniz yatirim merkezi kaynak

ereglili
16-04-2011, 20:52
talepler patlamasın, Trgyo daki gibi..

merhaba
16-04-2011, 21:18
eğer yabancıdan 7 kat talep gelmişse 3 seans talep diyorum sadece tahmin

bayfatih2000
16-04-2011, 21:33
eğer yabancıdan 7 kat talep gelmişse 3 seans talep diyorum sadece tahmin

3 seans talep mi tavan mı?

onat
16-04-2011, 23:24
yabancıdan ve yerli kurumsaldan çok gelsinde yerli bireyselden az gelsin
az gelsin ki çok hisse alabilelim.
pazartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum.

husnu.yildirim
16-04-2011, 23:33
kıymetli arkadaşlarım ben talepte bulunmadım, hos bulunanlarında karşılanma oranı en fazla % 9 olur gibi düşünüyorum... benim mantığım halka arza rağbetten çok , hisse işlem görmeye başladığında rağbet görmesi ve alan büyüklerin ilk gün satmaya başlamaması... herkese bol kazançlar..

azaz
17-04-2011, 10:25
yabancıdan ve yerli kurumsaldan çok gelsinde yerli bireyselden az gelsin
az gelsin ki çok hisse alabilelim.
pazartesiyi sabırsızlıkla bekliyorum.

pazartesi mi başlıyor ki ?

spekulaterist
17-04-2011, 10:54
talepler patlamasın, Trgyo daki gibi..

:D kesin patlar :D hep böyle şaşalı arzlarda nedense Bi kötü başlangıç oluyor yaw

onat
17-04-2011, 11:48
pazartesi mi başlıyor ki ?

pazartesi kaç lot verdikleri belli olacak
perşembe de işleme başlar
işleme başlamasından çok kaç lot verdikleri önemli..
bize az lot geldikten sonra kaç tavan olduğunun ne önemi var

57.ALAY DİRİL
17-04-2011, 11:55
ben ıkı tavan gorecegını dusunuyorum.. yuzde 10 ustu olmaz sanırım alacagımız lot.. konjoktur uygun... hayırlısı ben ıkıncı tavandan satacagım.. talep mıkrarım 18500 lot hıc degılse 1000 lot alsam 1000 tl kar ederım en kotu ıhtımal..

onat
17-04-2011, 13:12
ben ıkı tavan gorecegını dusunuyorum.. yuzde 10 ustu olmaz sanırım alacagımız lot.. konjoktur uygun... hayırlısı ben ıkıncı tavandan satacagım.. talep mıkrarım 18500 lot hıc degılse 1000 lot alsam 1000 tl kar ederım en kotu ıhtımal..

yurt içi bireysel yatırımcıya %65 oranında dağıtılacağından daha fazla lot gelmesini bekliyorum.
tahminen 5te 1 gelir diye umuyorum. tabiki sadece tahmin. yarın öğreniriz artık sonucu

57.ALAY DİRİL
17-04-2011, 17:13
sayın onat dediğiniz olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur... bende yuzde altmış beş olayını dusundum ama talep de aynı oranda fazla olur dıye dusunuyorummm..hayırlısı

ereglili
17-04-2011, 22:30
:D kesin patlar :D hep böyle şaşalı arzlarda nedense Bi kötü başlangıç oluyor yaw

bu tip patron kağıtlarında temkinli olmakta fayda var. hele ki öyle bir bina yapmakla olmuyor. halka açık gyo şirketlerinin bir çoğu yüksek iskontoya sahipler ama birçoğu istenilen prim seviyesine gelemiyor.Trgyo aylardır süründürüyor,Klgyo da çok daha dikkat etmek lazım. dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım.
not: yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir..

merhaba
18-04-2011, 00:32

arz için kredi falanmı çektin kardeş... talebi köklemişsin..:)

BEYPAZARLI
18-04-2011, 08:17
Kiler gyo fiatı 6,10 tl

celenm8
18-04-2011, 08:18
*KLGYO***DENİZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HALKA ARZINA İLİŞKİN SONUÇLARI VE İÇSEL BİLGİYE ULAŞABİLECEK KONUMDAKİ KİŞİLERİN PAY ALIMLARI

Konu:KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HALKA ARZINA İLİŞKİN SONUÇLAR

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

13-14-15 Nisan 2011 tarihlerinde talep toplanan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzında fiyat 6,10 TL olarak belirlenmiştir.

Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen 26.250.000 TL nominal değerli payların yanısıra, Kiler Holding A.Ş.'e ait 3.937.500 TL nominal değerli paylar da ek satış hakkı kullanılarak satılmıştır.

Ek satış hakkı yoluyla satışa sunulan paylar, yurt dışı kurumsal yatırımcı grubu tahsisatına eklenmiştir.

Yurt içi bireysel yatırımcı grubuna tahsis edilen 17.062.500 adet pay için yaklaşık 13,3 katı olan 227.226.403 adet talep, yurt içi kurumsal yatırımcı grubuna tahsis edilen 2.625.000 adet pay için yaklaşık 4,6 katı olan 12.057.327 adet talep, yurt dışı kurumsal yatırımcı grubuna tahsis edilen 10.500.000 adet pay için yaklaşık 7 katı olan 73.034.275 adet talep, toplam olarak halka arz edilen 30.187.500 adet pay için yaklaşık 10,3 katı olan 312.318.005 adet talep gelmiştir.

Belirlenen halka arz fiyatı ve üzerinden gelen talep ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda sunulmaktadır.

Yatırımcı Grubu Talep Edilen Başvuru Sayısı Dağıtılan Toplam Dağıtılan Talebi
Nominal Nominal Nominal Tutara Karşılanan
Tutar (TL) Tutar (TL) Oranı Başvuru Sayısı
---------------- ------------- ------------------ ------------ -------------------- ------------------
Yurt İçi Bireysel 227.226.403 23.879 17.062.500 56,5% 23.193
Yatırımcılar

Yurt İçi Kurumsal 12.057.327 88 2.625.000 8,7% 88
Yatırımcılar

Yurt Dışı Kurumsal 73.034.275 53 10.500.000 34,8% 48
Yatırımcılar

Toplam 312.318.005 24.020 30.187.500 100.0% 23.329

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HALKA ARZINDA İÇSEL BİLGİYE ULAŞABİLECEK KONUMDAKİ KİŞİLERİN PAY ALIMLARI

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin halka arzında içsel bilgiye ulaşabilecek konumdaki kişilerin pay alımları aşağıda yer almaktadır.

Skeletor
18-04-2011, 08:34
%8 verirler belki. yok tadı kaçtı bu arzların. daha da girmem.

erdemirci
18-04-2011, 08:50
bu halka arz ekgyo nun işine yarayacağa benziyor. ekgyo satıp halka arza katılanlar alacakları 3-5 lot hisse ile mahzun kalacaklardır. neyse hayırlısı olsun diyelim. Ben de Kiler e katılmıştım. 100 lota 6 lot vermişlerdi. Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmedi yani.

teoka
18-04-2011, 08:58
kiler gyo ile Türkiye'de ilk defa bir gyo arzında 10 katından fazla talep toplandı. Basın açıklaması

cvkhande
18-04-2011, 09:08
10000 tane başvurmuştum 753 tane gelmiş. Yani %7,5 karşılama oranı.

onat
18-04-2011, 10:46
5500 talebe 414 gelmiş

merhaba
18-04-2011, 11:30
bu halka arz ekgyo nun işine yarayacağa benziyor. ekgyo satıp halka arza katılanlar alacakları 3-5 lot hisse ile mahzun kalacaklardır. neyse hayırlısı olsun diyelim. Ben de Kiler e katılmıştım. 100 lota 6 lot vermişlerdi. Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmedi yani.

senin attığın taş kurbağayı ürkütmez ama abilerin attığı taş değil kaya.. kısa sürede kap-kaç karı yaparlar

Damgacı Abi
18-04-2011, 11:48
bu kadar az verilen hisse herhalde arkadaşların dediği gibi 3 de 5 de tavan çeker
% 7.5 bu ne ya . iskonto oranı gibi. kdv bile % 18
ilaç da bile kdv % 8 . çok az vermişler. herhalde gerçek değeri 10-11 arasıydı oraya
yolcu galiba.

micon
18-04-2011, 12:09
bu kadar az verilen hisse herhalde arkadaşların dediği gibi 3 de 5 de tavan çeker
% 7.5 bu ne ya . iskonto oranı gibi. kdv bile % 18
ilaç da bile kdv % 8 . çok az vermişler. herhalde gerçek değeri 10-11 arasıydı oraya
yolcu galiba.

anlayamadım niye gerçek değeri 10-11 olsun ki, zaten daha pahalıya gidecek olsa onlar satmaz mıydı satabilecekleri en pahalı fiyattan? aydınlatırsan sevinirim. teşekkürler.

Damgacı Abi
18-04-2011, 12:18
yapılan hesaplamalarda fiyatın 10.74 civarında olması gerekiyormuş.
satılacak yerlerin satılması , kiraya verilecek bölümlerin kiraya verilmesi halinde
değerinin o rakamları da geçeceğini söylediler. 6,10 fiyatı şu anki duruma göre iskontolu rakammış.
yani boş olan yerlerin kira ve satış hasılatları eklenmemiş hali. eklenirse artık nereye gider bilemem.

micon
18-04-2011, 12:22
anladım abi, teşekkür ederim bilgiler için. alanlara hayırlısı olsun inşallah :)

merhaba
18-04-2011, 12:24
bence bmeks gibi falan olmayacak çünkü yabancı talebi gerçek taleptir diye düşünüyorum yerli gibi hemen satıp kaçmayı düşünmez gayri menkul coşacak önümüzdeki yıllarda bu ak parti ve devlet projesi oldu her gyo da bundan haliyle nasiplenir...

8 lira civarına kadar hızla yükselir oralarda duraksar bence...

Skeletor
18-04-2011, 13:00
yapılan hesaplamalarda fiyatın 10.74 civarında olması gerekiyormuş.
satılacak yerlerin satılması , kiraya verilecek bölümlerin kiraya verilmesi halinde
değerinin o rakamları da geçeceğini söylediler. 6,10 fiyatı şu anki duruma göre iskontolu rakammış.
yani boş olan yerlerin kira ve satış hasılatları eklenmemiş hali. eklenirse artık nereye gider bilemem.

ben de bu şekilde biliyorum, fiyat 10 üzeri çıkıyormuş, büyük ihtimal bıyıklı yabancı aldı büyük payı ama ne zaman götürürler o seviyeye kim bilir

obegzz
18-04-2011, 13:10
Kiler Holding’in İMKB’deki ikinci şirketi olan Kiler GYO’nun 6,10 TL baz fiyatla ve 533 milyon TL’lik piyasa değeri ve “KLGYO” koduyla 20 Nisan Çarşamba günü işlemlere başlamasının beklendiği de açıklamada yer aldı.

merhaba
18-04-2011, 13:12
Kiler Holding’in İMKB’deki ikinci şirketi olan Kiler GYO’nun 6,10 TL baz fiyatla ve 533 milyon TL’lik piyasa değeri ve “KLGYO” koduyla 20 Nisan Çarşamba günü işlemlere başlamasının beklendiği de açıklamada yer aldı.

çarşamba olması geleneklere aykırı ama neden olmasın

aolcayturk
18-04-2011, 13:23
Çerez parası yaparız artık 3 tavanla kazandığımızı

abdülhamid
18-04-2011, 14:39
:frown:
korkutmalardan etkilenerek 20 lot istedim
2 tane geldi
bozdur bozdur harca artık:frown:

obegzz
18-04-2011, 15:07
10000 tane başvurmuştum 753 tane gelmiş. Yani %7,5 karşılama oranı.

aynı sayı ve oran bende de geçerli

gundwane
18-04-2011, 15:52
Yüzde 7.5 geldiğine sevinmeye başladım..
Mazallah hepsini verselerdi.. :kahkah:

bayfatih2000
18-04-2011, 15:53
2000 istedim 150 geldi (BMD'den)

erdemirci
18-04-2011, 16:19
Çerez parası yaparız artık 3 tavanla kazandığımızı

piyasalar böyle bozulmuşken tavanı falan bırakın. Geriye dönen paranızla ucuz hisse alma şansınıza sahipsiniz. Şu durumda kiler tavan yapmaz. Belki taban yer.

alperacara
18-04-2011, 16:33
piyasalar böyle bozulmuşken tavanı falan bırakın. Geriye dönen paranızla ucuz hisse alma şansınıza sahipsiniz. Şu durumda kiler tavan yapmaz. Belki taban yer.

birinci dediğine katılıyorum,
alttan alma fırsatı verdi,
ama benim gibi KLMSN ı satıp da arz a girseydin bunun da hiçbir anlamı olmazdı :(

erdemirci
18-04-2011, 16:52
birinci dediğine katılıyorum,
alttan alma fırsatı verdi,
ama benim gibi KLMSN ı satıp da arz a girseydin bunun da hiçbir anlamı olmazdı :(

Haklısın kardeş, ben de bugün öğleden sonra enişteme 6100 TL lik alım yaptıktan sonra bu düşüş geldi. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun diyelim.

dentist48
18-04-2011, 17:15
Talep ettiğim miktarın %10 unu minimum miktar olarak girmiştim hiç vermemişler.. Verdiğimizi beğenmeyene hiç yok demişler saolsunlar.....

traderfromseed
18-04-2011, 21:08
1100 lot talep ettim 83 lot gelmiş bana da...Sapphire'in tepesine çıkıp zenginim artık diye bağırmayı düşünüyorum...eee 83 lot az mı...

alperacara
18-04-2011, 22:00
1100 lot talep ettim 83 lot gelmiş bana da...Sapphire'in tepesine çıkıp zenginim artık diye bağırmayı düşünüyorum...eee 83 lot az mı...

benim 120 lotum var ben daha zenginim :)
arz dan , nakit para dönünce hemen KILERY almak istiyorum,
abisinin gazıyla prim yapacaktır diye düşünüyorum . . .

jokovic
18-04-2011, 22:21
Buyuk hayalkirikligi. 5.50 den arz olmasini beklerdim. Bu havada direkt eksi acar bukadar dusmus gyo varken kiler de neymis...
Ytd

acemşah
18-04-2011, 22:27
.saphire cok güzel oldu lakin..hisse biraz pahalı.. önce yükselt sonra indir taktiği var begenin yada begenmeyin bu benim yorumum..
kilergyo halka acılıyor.. bunu da biraz incelediğimde :
http://www.kilergyo.com/files/KilerG...pit_Raporu.pdf

şirketin paybaşı aktif degeri 3.09 tl dir.. şirketin borçları toplamı:222.936.916tl dir...
. ve 5,10-6,10aralığından halka arz edilecek..saphire eklediklerinde maliyeti yerine... ekspertiz degerini eklediklerinde (309 mil yerine 852 milyon) net aktif birim pay degerini 10,8 bulup .. buradan da bir iskonto uygulamışlar.. (hayırlısı olsun ama şu saphirde satışlar nasıl gidiyor bakmak lazım..)
bence ucuz degil.. aksine pahalı bir hisse..lakin borsa burası.. yeniye ilgi hep oluyor... nugyonun paybaşı aktif degeri. 6,2 tl dir ve 5,1 tl den işlem görmektedir. bu hesaba göre nugyo yeniden halka arz olsa şu an 12-15 tl den halka arz olması gerekir......üstelik kilerin borcları fazla oluşu da negatıf bir durum..halka arzdan gelencek parayla borçlarını kapatacak herhal..

özetle :kiler saphrii 309 a mal etmiş ve borsada 852 milyon (deger biçip iskonto uygulamışlar.)....yani %175 karlı olarak ... almak istermisiniz..? 852-309=543 milyon karla.. insaf..bu kadar rant olmamalı..
nugyonun caglayan projesinin maliyeti...110mil(arsabedeli)+50mil.( inşaat bedeli)= 160 milyon olması beklenmektedir.. buradanda saphire ile orantılarsak.
160+%175= 440 milyon gibi ucuk bir gelir rakamına ulaşırız..yani toki payı 190 milyona cıkar.. nugyo ya ise 250 milyon kalır.. 50 inşaatı düştüğünüzde temiz 200 milyon..yemede yanında yat...

ben uyarayımda...

DİKKAT EDİN TABAN YEMEYİN...

bluemix
18-04-2011, 22:30
Arkadaşlar hisse imkb ye ne zaman düşecek ?? bilginiz var mı acaba ??

erdemirci
18-04-2011, 22:44
Talep ettiğim miktarın %10 unu minimum miktar olarak girmiştim hiç vermemişler.. Verdiğimizi beğenmeyene hiç yok demişler saolsunlar.....

bu da güzelmiş, Halka arzlarda talep edilen en az miktar her zaman 1 yazılıyor.
Yani gönlünüzden ne koparsa Allah(cc) razı olsun diyeceksin. Ne demiş atalarımız, azı bulamayan çoğu bulamaz.

ugur76
18-04-2011, 23:08
taban olmaz rahat olun. perşembe görüşürüz arkadaşlar.

bozukala
18-04-2011, 23:26
arkadaslar. bir hısse alırken iyi hesap yaparak almıyormusunuz? en kotuyu ve en ıyıyı hesap edıp almak en mantıklısı. en kotusu 200 lotunuz deger kaybeder. 180 tl olur. en ıyısı 220 tl olur pararnız. ama en superı uzun vadede guzel yerlerden bu kagıdı toplayıp guzel para yaparsınız. tabı kagıt gercekten saglamsa. uzun bekleme ıcın hisseyi gormek lazım.

girayhan
19-04-2011, 02:05
57 lot yazıp da 4 lot almak nasıl oluyor acaba?hmm
takdir edersiniz ki sakat bir hisse herşeye rağmen,binlerce lira yığamam,iskontoysa agyoda alası var
karına da baksak öyle ekspertiz değerine de(ki karla doluluk oranlarını çarpıp bunu da 12 f/k ile çarparsak %50lere yaklaşıyor iskonto)
ytd ltd şti.

barisemirankara
19-04-2011, 06:09
2 seans tavan gider :) ytd

ilyada12
19-04-2011, 10:43
Milliyet gazetesinin 8 nisan 2011 tarihinde çıkan yazısından alınan metne göre ''Ortak satışı ve ek satış geliri ile 30 gün süreyle fiyat istikrarı işlemlerinin de uygulanacağına dikkati çeken Bakırhan, Kiler GYO’nun gayrimenkul varlıklarının ekspertiz değerinin 1 milyar liranın üzerinde bulunduğunu, Kiler GYO’nun halka arz sonrası piyasa değerinin 446-534 milyon lira aralığında oluşacağını söyledi.'' Benim anladığım 30 gün süresince kağıdın düşmesinde piyasa yapıcılık rölünü üstlenecekler.

aslanmas
19-04-2011, 12:33
Şahsi kanaatim ; Muhtemelen birkaç gün açılışın altına düşmez...
ytd

umitxxl
19-04-2011, 13:08
baba alır kucuk verir ve arkasından bakar

swert
19-04-2011, 14:04
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [KLGYO] 19.04.2011 14:55:25

Payların İşlem Görmeye Başlaması

Borsa Yönetim Kurulu'nun 19.04.2011 tarihli toplantısında; Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Şirket)'nin sermayesini temsil eden 87.500.000 TL nominal değerli paylarının Borsamız kotuna alınmasına ve halka arz edilen 30.187.500 TL nominal değerli, B grubu hamiline yazılı payların 1 TL nominal değerli beher pay için 6,10 TL baz fiyat ve "KLGYO" koduyla, 20.04.2011 tarihinden itibaren Kurumsal Ürünler Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

Şirket ve Şirket ortakları, Şirket hisse senetlerinin Borsamızda işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 180 gün boyunca ilave pay satmayacaklarını ve dolaşımdaki pay miktarını artırmayacaklarını beyan etmiştir.

Şirket payları için belirlenen maksimum lot miktarı 10.000 adet olarak belirlenmiştir.

Şirket paylarının Borsa dışında halka arzına ait izahname, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun (KAP) internet sitesinde (www.kap.gov.tr) ve Borsamızın internet sitesinde (www.imkb.gov.tr) yayınlanmıştır.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=151125

merhaba
19-04-2011, 15:04
ky ler biraz bmeksten ürktü ama ben bunun en az 2 seans tavan yapacağını düşünüyorum

swert
19-04-2011, 15:32
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [KLGYO] 19.04.2011 16:22:25

Endekslere Şirket İlave Edilmesi

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin hisse senetleri 20.04.2011 tarihinden itibaren, "İMKB Hisse Senedi Endeksleri Temel Kuralları"nın 7.4. maddesi gereğince İMKB Tüm, İMKB Tüm-100 ve İMKB Mali ve İMKB Gayrimenkul Yat. Ort. endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 87.500.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise %35 olarak dikkate alınacaktır.

liono
19-04-2011, 16:43
Kiler gitmeye başladı darısı KLGYO'nun başına :)

merhaba
19-04-2011, 16:50
tavandan alım verdim 80 lot deneme yapalım bakalım

yoorumcu
19-04-2011, 20:14
Bu kağıdı (Kilercileri) çözmek için asla ve asla uzman olmaya gerek yoktur sayın topik takipçileri
Topiğin geçmişine hiç bakmadan aklımdan geçenleri söylemek istiyorum arkadaşlar neden söylüyorum çünkü kiler hakkında tecrübe ile sabit geçmişim var fakat bu kilercilere de çarpılmayanlar içinde nadirim onu da belirteyim istedim...
Bu kağıdın ne yapacağını merak eden vatandaşlar uzak değil şurdan izleyebilirler http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=57798 ancak ben naçizane şöyle düşünüyorum....
Hareketi kilerde olduğu gibi olabilir...
1- Talep edilenin en fazla %10' u kadar kağıt dağıtılacaktır (Dağıtılmış) küçük yatırımcıya ve kağıdın nerdeyse hepsini büyük oyuncular alabilir (Kilerde %8 olmuştu küçük yatırımcılara dağıtılan)
2- ilk seans tavan olabilir kimsenin elinde hatırı sayılır kağıt olmadığından elinde kağıt olanlar 3-4 tavan görmeden satmak istemeyebilir
3- Evet ikinci seansta tavan çözülmedi diyelim (Güya) "kağıt ne güzel gidiyor arkadaş daha en az 3-4 tavan görürüz sonra en tepeden satarız" diye iç geçirebilir elinde üç beş lotu olan küçük yatırımcılar (Kağıt iki seanstır tavan olduğundan kimse kıyamayabilir elindeki üç beş lotuna)
4- Evet kağıt henüz daha çözülmedi fakat üç beş sabırsız kağıdını vermiş olabilir
5- sonunda 3.seansın sonlarına belkide en kötü ihtimal 4. seansın başında GERÇEK HALKA ARZ BAŞLAYACAKTIR/BAŞLAYABİLİR
6- Gelene geçene verilebilir çünkü kendiler kendi belirledikleri fiyatından almışlardı ve bu saatten sonra alanları bıktırana kadar ellerindeki kağıtları ilk halka arz fiyatına gelene kadar hergün satabilirler güneş karşısında eriyen dondurma misali gün geçtikte eriyen kağıdı gören küçüklerin dilleri damakları kurumaya başlayacak sonunda ilk arz fiyatının altına gelen kağıda güvenleri bitecek ve ordan yeniden kağıdın asıl sahibine iade etmeye başlayacaklardır/başlayabilirler ellerindeki kağıdı....kağıt aşağıya geldikten sonra da bakacaklar yolacak kaz kalmayacak her gün gün sonu son saniyede ne var ne yok çizecekler ve kağıdı ao nun 7-8 kademe üstünden kapattırmaya çalaşabilirler....ve böyle böyle kümeste son kaz kalana kadar küçük yatırımcı nasıl soyulur sorusuna canlı canlı cevap bulabiliriz

ve bu kağıdın sahibi güya temeli sağlam arkasında holding olan dünya kadar kira geliri taşınmazı ıvır zıvırı olan şirket büyüdükçe büyüyebilir millettin cebinden milletin kendi rızasıyla kuzu kuzu aldıkları paralar ile bedavaya kuleler dikebilirler bedavaya medyaya reklam verebilirler semirdikçe büyüyecek büyüdükçe daha büyük vurgunlar vurabileceklerdir...
milletin parasıyla milleti yolunmuş kaza çevirebileceklerdir....
merak eden ve bana inanmayan arkadaşlar olabilir ve olacaktırda çünkü herkes para bağladı ve bağlayacak kimse kağıdı hakkında kötü laf işitmek istemez....ama kimse bana inanmak zorunda da değil zaten merak eden için yukarıda kilerin topiğinin linkini verdim...isteyen kilerin işlem görmeye başlağıdı günden itibaren şöyle ilk 2 haftayı okusun ....okuyan ne olacağını az çok tahmin edebilir.....
yöneticiler tarafından bu yazım hoş karşılanmayabilir ama bildiklerimizi söylemek suç olmasa gerek....

Forum kurallarina aykiri bir sey yazmadikca ve kimseyi mesnetsiz ithamlar ile suclamadikca, görüslerinizi tabiiki ifade edebilirsiniz!
Mod.

alperacara
19-04-2011, 21:46
milletin parasıyla milleti yolunmuş kaza çevirebileceklerdir....
merak eden ve bana inanmayan arkadaşlar olabilir ve olacaktırda çünkü herkes para bağladı ve bağlayacak kimse kağıdı hakkında kötü laf işitmek istemez....ama kimse bana inanmak zorunda da değil zaten merak eden için yukarıda kilerin topiğinin linkini verdim...isteyen kilerin işlem görmeye başlağıdı günden itibaren şöyle ilk 2 haftayı okusun ....okuyan ne olacağını az çok tahmin edebilir.....
yöneticiler tarafından bu yazım hoş karşılanmayabilir ama bildiklerimizi söylemek suç olmasa gerek....

Forum kurallarina aykiri bir sey yazmadikca ve kimseyi mesnetsiz ithamlar ile suclamadikca, görüslerinizi tabiiki ifade edebilirsiniz!
Mod.

eski değil eskimeyen dostum,
seni biraz kalbi kırık görüyorumm,
yönetime mi dir , üyelere midir bilmem ,
ama bu sitenin renklerinden birisin, ve biliyorsun ki gökkuşağını herbiri ayrı olan renkler oluşturur

alperacara
19-04-2011, 21:49

Mod.

eski değil eskimeyen dostum,
kalbini biri kırmış sanırım,
yönetim midir , üyelerden biri midir bilmem ,
ama sen bu siteye renk katan lardan birisin,
unutmamak gerek ki ;
gökkuşağını herbiri birbirinden farklı renkler oluşturur....
selamlar....

m_bayrak
19-04-2011, 21:51
Yarın işleme açılıyormuş hayırlı olur inşallah ben katılmadım arza ama bakarım genel gidişata tahminim bir kaç tavan yapabilir saygılarımla herkese bol kazançlar

savaqs
19-04-2011, 22:00
yahu herkesin derdi zaten 2-3 tavan görüp satmak
kimsenin yatırım diye bir derdi yok
borsa bir yatırım aracı olsa her gün bu kadar işlem hacmi olurmu
birbirimizi kandırmayalım bana ne kilerden bimeksten ben doğru noktadan satayım bana yeter
sanki 300-500 yada 3000-5000 lotla şirketin gerçek ortağı olduk

sahna
19-04-2011, 22:10
hayırlı olsun.fakat kurumsallaşmamış şirketler olduğunu belirteyim.bunların gyo larına borsada pek rağbet olmaz.yatırm tavsiyesi değildir.

Damgacı Abi
19-04-2011, 22:17
arzdan az birşey de bana gelmiş. kilery nin arzından kavurma parası çıkmış ve direk kilere gidip kavurma almıştım.
inşallah bu sefer 2 kilo kavurma parası çıkacak. onlarda arz acemiliğini üstlerinden attılar, bize de güven vermeye başladı
haydi hayırlısı

ereglili
19-04-2011, 22:19
Klgyo için bu kadar iyimserliği anlayamadım doğrusu. Klgyonun net aktif -portföy değeri ne kadar ki? hemen hemen herkes birkaç tavan gider diyor. inşallah giderde bir çok küçük yatırımcının yüzü güler.
ama şahsi fikrim malın büyük kısmı ( en az 1/3) küçük yatırımcıya verilmiş zaten. bu kadar küçük yatırımcı tavana gitmeden verir kanaatindeyim.
ama yine de hayırlı uğurlu olsun,inşallah biz küçük yatırıcmılar hep kazançlı çıkarız..

jet lee
19-04-2011, 22:22
açılışta ne kadar işlem olduğu ve alıcı kaldığı önemli
mesela 3 milyon işlem olup 15 milyon alıcı kalırsa devam edebilir
3 milyon işlem 8 milyon alıcı olursa herkes tetikte olur
alıcı 5 milyon lotun altına inerse hepsine verirler
bol kazançlar

barisemirankara
20-04-2011, 07:13
tavan kaç acaba ordan bi alış gönderim

swert
20-04-2011, 07:49
tavan kaç acaba ordan bi alış gönderim

İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [KLGYO] 20.04.2011 08:46:16

Yeni Açılan Pazar

*** Yeni Açılan Pazar : KLGYO.E, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kurumsal Ürünler Pazarı, Maksimum Lot: 10.000, Sermaye: 87.500.000 TL, Halka Açıklık Oranı: % 34,50, Baz Fiyat: 6,10 TL, Fiyat Marjı: 5,48 / 6,72 TL ***

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=151199

flamenco
20-04-2011, 08:09
arkadaşlar bimeks gibi tavandan açılırsa çok dikkatli olun,aynı rezillik burda da olabilir,sonra ağlamayın

erdemirci
20-04-2011, 08:14
Buraya yazılanları ve her gelen halka arza atlayanları anlayabilmiş değilim. Bu kağıt borsaya kuş mu konduracak?x
Bu şirketden daha güçlü ve rüştünü yıllarca ispat etmiş nice şirketler var borsamızda. Maceraya gerek yok. Elinizdeki hisselerinizi yok pahasına satıp da yeni halka arzlara girmeyin derim.

aslanmas
20-04-2011, 08:40
Buraya yazılanları ve her gelen halka arza atlayanları anlayabilmiş değilim. Bu kağıt borsaya kuş mu konduracak?x
Bu şirketden daha güçlü ve rüştünü yıllarca ispat etmiş nice şirketler var borsamızda. Maceraya gerek yok. Elinizdeki hisselerinizi yok pahasına satıp da yeni halka arzlara girmeyin derim.

İHYAY almıştık halka arzdan; nerdeyse 5 seans tavan gitmişti!! Halka arzlarda şirketleri kendi içsel dinamikleriyle değerlendirme bana göre yanlıştır.Ki KİLER GYO nun sadece saphir değeri 1mia USD ye yakındır. en azz 3 seans tavan bekliyorum şahsi kaanatim.
YTD

game1
20-04-2011, 08:42
toplam hisse sayısı nedir yazarsanız sevinirim

aslanmas
20-04-2011, 08:43
arzdan az birşey de bana gelmiş. Kilery nin arzından kavurma parası çıkmış ve direk kilere gidip kavurma almıştım.
Inşallah bu sefer 2 kilo kavurma parası çıkacak. Onlarda arz acemiliğini üstlerinden attılar, bize de güven vermeye başladı
haydi hayırlısı
sabah sabah güldürdün beni dostum ::)

aslanmas
20-04-2011, 08:46
Evet kağıt açıldı.. Tavan 1!! 6.70. Hayılrı olsun

azaz
20-04-2011, 08:47
alabilen var mı??
kilery gibi oldu !!

liono
20-04-2011, 08:50
300 lot istemiştim geldi :)

koz42
20-04-2011, 08:54
Tavanda ne kadar alıcı var, görebilen bir arkadaştan rica etsek..

merhaba
20-04-2011, 08:58
alabilen var aldım hemde pis aldım sadece ben 6.70 den aldım herhalde

azaz
20-04-2011, 09:00
alış maliyetlerinizi yazarmısınız..

kaan_kurtbey
6,25 den aldık bizde bakalım mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler

semerkant
senedin kısaltılmısı nedir? ben bulamadım da :S

kaan_kurtbey
20-04-2011, 09:01
Klgyo kısaltması

merhaba
20-04-2011, 09:02
arkadaşlar bari birisi moral versin seans sonuna doğru tavan olur ky nin malını dökmek için böyle yaptılar falan deyin

bankerbilo
20-04-2011, 09:02
alabilen var aldım hemde pis aldım sadece ben 6.70 den aldım herhalde

galiba evet. ben de sabah açılmadan tavana yazdım ama 6,28'den verdi allahtan.

kaan_kurtbey
20-04-2011, 09:03
arkadaşlar bari birisi moral versin seans sonuna doğru tavan olur ky nin malını dökmek için böyle yaptılar falan deyin merak etme kardeşim daha bismillah yeni açıldı seans bekle çıkar

game1
20-04-2011, 09:09
6,38 GEÇMESİ LAZIM İŞLEM YOĞUNLUĞU BU SEVİYEYE KADAR YAPILMIŞ

0.00 (Tavan)
0.00
0
0.00

6.70
2,743,931
14.66

6.62
9,700
0.05

6.60
15,983
0.09

6.54
10,000
0.05

6.52
4,767
0.03

6.50
236,286
1.26

6.48
142,950
0.76

6.46
3,239
0.02

6.44
2,151
0.01

6.42
27,700
0.15

6.40
292,138
1.56

6.38
74,510
0.40

6.36
2,309,443
12.34

6.34
2,600,974
13.90

6.32
3,982,835
21.28

6.30
3,304,399
17.66

6.28
1,839,178
9.83

6.26
492,198
2.63

6.24
371,140
1.98

6.22
206,837
1.11

6.20
44,978
0.24

erdeem
20-04-2011, 09:12
KİLER arzı daha iyiydi..

kaan_kurtbey
20-04-2011, 09:14
kiler arzı daha iyiydi..

evet üstadım o tavan tavan gitmişti bunda hareket yok

merhaba
20-04-2011, 09:15
halka arz artık benim için bitmiştir.. daha da olsa girmem.. ülkemizde halka arzlar, halka ırza dönüşmeye başladı 13 kat talepli arz ne halde.. o parayı bağlayıp 1 hafta beklemektense alırım tcell hissesi yüzde 1 yükselir aynı yere gelir

liono
20-04-2011, 09:22
Hacim nasıl arkadaşlar. Hisse hakkında karar vermek için henüz erken.
Stoploss'ları koyarak yola devam

ilyada12
20-04-2011, 09:23
K.Y'i resmen yem gibi görrdüler. Bu nasıl uygulama halka arz olan kağıdın e-trader ekranına koymuyorlar. alınan satılan ne bilinmiyor. Ne yapmak istiyorlar. Paralı döküm dediler parayı verdik ekranda hisse ile ilgili bir bilgi yok. Bıyıklıların keyfi kaçmasın diye herşeyi yapıyorlar. Neden ozaman borsayı onlara vermiyorlar. K.Y resmen keriz yerine konuluyor. Şiddetle kınıyorum.

barisemirankara
20-04-2011, 09:24
K.Y'i resmen yem gibi görrdüler. Bu nasıl uygulama halka arz olan kağıdın e-trader ekranına koymuyorlar. alınan satılan ne bilinmiyor. Ne yapmak istiyorlar. Paralı döküm dediler parayı verdik ekranda hisse ile ilgili bir bilgi yok. Bıyıklıların keyfi kaçmasın diye herşeyi yapıyorlar. Neden ozaman borsayı onlara vermiyorlar. K.Y resmen keriz yerine konuluyor. Şiddetle kınıyorum.

matrix dede çıkmıyor

DoA
20-04-2011, 09:26
e-trader ı aça kapaya bir hal oldum ... hala kağıdın ne kendisini ne de derinliğini göremiyorum!

teoka
20-04-2011, 09:27
e-trader ı aça kapaya bir hal oldum ... hala kağıdın ne kendisini ne de derinliğini göremiyorum!

aynen bendede gözükmüyor

azaz
işte yatırımın kayan yazılarından takip edin orda var

merhaba

yok kardeş bende çok aradım.. komisyon almaya gelince en önden gidiyor ama ...

azaz
an itibariyle 6,52 gidiyor

guest_x
20-04-2011, 09:28
zaten verdiklerin kuş b... kadar hisseydi, açılışta verdim kurtuldum.
akşam eve giderken saphiredeki kilere uğrar sigaramı alırım vesselam.

arkadaşın dediği gibi 1 hafta bağadığın paraya değmez.

game1
20-04-2011, 09:29
matrix dede çıkmıyor

ekranınızı yenileyin çıkıyor

erdeem
KY yi döktüler tavana gidiyor

obegzz
http://ekonomi.haberturk.com/hisse_senedi/index/KLGYO

burdan takip edin

burgazlı
20-04-2011, 09:30
amcalar malı toplasın sonra tavan olur ky de mal varken tavan olmaz

burgazlı
20-04-2011, 09:31
real trade deekranda var klgyo

erdeem
20-04-2011, 09:35
6,58 e kadar sürdüler, şimdi yine aşağıya götürüp malı yediriyorlar..sündürme harekatı

burgazlı
20-04-2011, 09:37
butun hisseleri sattım 6.30 bekliyorum

ilyada12
20-04-2011, 09:38
Garanti müşteri hizmetlerini aradım sorunu söyledim sadece e-trader e ileteceklerini söylediler. Bence direk olarak kasıtlı hareket edildi.

DoA
20-04-2011, 09:40
Garanti müşteri hizmetlerini aradım sorunu söyledim sadece e-trader e ileteceklerini söylediler. Bence direk olarak kasıtlı hareket edildi.

Kör gibi oldum valla
Elimde kağıt var ama ekranda yok :)

barisemirankara
20-04-2011, 09:40

şu garanti bankasından nefret ediyorum yıllardır sömürüyorlar milleti

azaz
20-04-2011, 09:41
6,46 yaptılar yaw

ilyada12
20-04-2011, 09:46
ekrana girdi

merhaba
20-04-2011, 09:47
ortalama 6.38 di verdim 6.46 dan... hayırlısı ama arzların harbi cılkı çıktı

erdeem
20-04-2011, 09:48
Arz fiyatı eskiden iskontolu olurdu..Adamlar şimdi arz fiyatını tavandan koyuyarlar..Herkes aldı malı ..piyasadan kim niye alsın..Tam tersi mal alanın üstüne yıkılacak.. Bu andan itibaren ancak kilergyo portfüyüne yeni ve değerli bir proje ortaklık filan katılırsa yükselme potansiyeli görürüz..

guest_x
20-04-2011, 09:51
bu kağıt tavan olursa hepinize benden 1'er lot :)
bu kadar hacimli, maliyetli kağıt zor...

son zamanlarda BIZIM tavan olmuştu ilk seans

merhaba
20-04-2011, 09:59
önceden garanti olması avantajdı belki bazı şeyler görünüyorduda son düzenlemelrden sonra zaten hiç bişeyi göremez olduk bende garantiden çok şikayetçiyim 10 binde 18 komisyon alıyor sanki çok kar yapıyoz gibi sanko ya geçmeye karar verdim 10 binde 2 alıyor farka bak ya... senelik baktım garantiye komisyon olarak yıllık 1500-2000 arası para veriyorum sankoya geçsem 150-200 verecekmişim al sana kafadan kar.. garanti babamın oğlumu

teoka
20-04-2011, 10:07
önceden garanti olması avantajdı belki bazı şeyler görünüyorduda son düzenlemelrden sonra zaten hiç bişeyi göremez olduk bende garantiden çok şikayetçiyim 10 binde 18 komisyon alıyor sanki çok kar yapıyoz gibi sanko ya geçmeye karar verdim 10 binde 2 alıyor farka bak ya... senelik baktım garantiye komisyon olarak yıllık 1500-2000 arası para veriyorum sankoya geçsem 150-200 verecekmişim al sana kafadan kar.. garanti babamın oğlumu

benim param atayatırımda komisyon 10binde 2 alıyorlar.. mesela 1 ay içerinde eğer işlem hacmi biraz yüksekse komisyonun %50 sini geri veriyorlar gayet ii yani.. garanti neden bu kadar yüksek alıyorki 10binde 18 çok ama çok yüksek bir oran

alpogan
20-04-2011, 10:07

sanko dediğin nedir bende garantiden yapıyorum komisyonlar cok sıkıcı

semerkant
20-04-2011, 10:13
arkadaslar EKGYO da ilk cıktığında 2 ay bekletmişti... sonra soluğu 3,10 da aldı :S sanırım yine aynısı olacak :S

ergincenk
20-04-2011, 10:16
benim param atayatırımda komisyon 10binde 2 alıyorlar.. mesela 1 ay içerinde eğer işlem hacmi biraz yüksekse komisyonun %50 sini geri veriyorlar gayet ii yani.. garanti neden bu kadar yüksek alıyorki 10binde 18 çok ama çok yüksek bir oran

Bende Ata dan işlem yapıyorum . Komisyonlardan çok şikayetçiyim. Komisyon oranı onbinde değil , binde 2. Yaklaşık aylık 100TL komisyon ödüyorum. Sene sonunda Sanko'ya geçmeyi düşünüyorum. Tek düşüncem Sanko'daki işlem hızlımı?

game1
20-04-2011, 10:23
seans sonu bol hareket gözüküyor inşallah ytd

guest_x
20-04-2011, 10:28
arkadaslar EKGYO da ilk cıktığında 2 ay bekletmişti... sonra soluğu 3,10 da aldı :S sanırım yine aynısı olacak :S

EKGYO ilk 2 gününde de 500milyona yakın hacim yapmıştı ki 2.10a kadar soluksuz gelmişti.
Hele ilk gün alış emri veriyordun saniyeler sonra işleme girebiliyordu, ilk defa şahit olduğum bi husustur.

erdemirci
20-04-2011, 10:41
EKGYO ilk 2 gününde de 500milyona yakın hacim yapmıştı ki 2.10a kadar soluksuz gelmişti.
Hele ilk gün alış emri veriyordun saniyeler sonra işleme girebiliyordu, ilk defa şahit olduğum bi husustur.

uzun vadede ekgyo hissesinin yüz güldüreceğini düşünüyorum. 2000 ford focus vardı. satıp parasını ekgyo yatırdım. ya sıfırını alırım ya da bisiklete binerim. kısmet artık.