PDA

View Full Version : AYGAZ-Aygaz

Pages : [1] 2 3 4 5

KARADENIZ
07-05-2011, 16:14
Buradan devam.............

julia.luthor
07-05-2011, 18:06
rast gelsin....

kağıtta petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisi gelecek hafta görülecek gibi.

cemele
07-05-2011, 23:49
Aygaz dan suphem yok. Cok guclu ve sektorunde lider ozelligi ile yoluna ufak duzeltmelerle devam edecektir.

biberk99
12-05-2011, 16:37
Başkent Doğal gaza ve istanbul elekriğe Aygaz girermi? Karamehmetin parayı ödeyememesi sanki Aygaz için fırsat gibi, ne dersiniz?:yes:

stajyer
12-05-2011, 19:52
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=155449
yok artıkkkk daha neler...yılllık karını tek çeyrekte yapmışşşşşş....

stajyer
12-05-2011, 19:54
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=155449
yok artıkkkk daha neler...yılllık karını tek çeyrekte yapmışşşşşş....

sanırım iştirak satışı varr..diğer faaliyet gelirlerinden 197 milyon tl var..

foton
12-05-2011, 20:42
ik çeyrek karı.... perfectttttttt-----> 245.439.000 tl

supercooper
12-05-2011, 21:46
seans sonu gelen bilanco hisseye onumuzdeki donemde oldukca iyi yansiyacaktir, temel anlamda cok iyi durumda, bir coguna gore cok primli ama sirket bu sekilde devam ettigi surece gidecek cok yolu var.

cemele
12-05-2011, 22:05
Başkent Doğal gaza ve istanbul elekriğe Aygaz girermi? Karamehmetin parayı ödeyememesi sanki Aygaz için fırsat gibi, ne dersiniz?:yes:

Ana hedef igdas bunu gm soyledi. Digerlerini bilmiyorum. Bu arada mukemmel bir ilk ceyrek sanirim arkadaslarin dedigi gibi istirak satisi var. Yarin nasil olacak bakalim. Bu yilki temettu orani dusuktu.
Endex in karizmatik hisselerinden. Fiyati pahali diyen arkadaslar bence cimento firmalari ile karsilastirsin.
Ayrica aygaz bir cok farkli dalda faaliyetini genisleterek holdinglesme yolunda ilerliyor.

supercooper
13-05-2011, 00:11
aygaz artik bayilerinde damacana ile kendi markasi olan su satisina da baslayacak, bunun icin sakarya cevresindeki calismalari suruyor. evet bazilari hala tup gaz olayi bitmistir dese de yonetim yeni yeni alanlara yayilarak sirketin her seyden daha nasil karli cikmasi icin calismalarina devam etmektedir. koc holding istiraki olmasindan dolayi da dogru durust adam gibi yonetilmektedir. yukarida denildigi gibi, buna pahali diyen, aslan cimentoya ya da afyona bir baksin :)

riverside
13-05-2011, 10:09
bu nasıl bir kar ya..yıllıkta acıkladıgını 3 aylıkta acıklamıs...neyi sattıda haberimiz yok..faaliyet raporundada belirtmemişler...cok ilginc bir durum gercekten...bu kar performansı yıl boyunca devam ederse en az 700 trilyon kar acıklarki buda kagıdın ederinin en az 25 lira olması demektir...

riverside
13-05-2011, 10:33
197 milyon tl diğer faaliyet gelirlerinden gelmiş...bu nerden geldi acababilen varmı...hiçte takip eden yokki bu hisseyi...

serci34
13-05-2011, 11:27
197 milyon tl diğer faaliyet gelirlerinden gelmiş...bu nerden geldi acababilen varmı...hiçte takip eden yokki bu hisseyi...

Finansal Duran Varlık Satışı

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Cad. Aygaz Han No:145/1 Zincirlikuyu-Şişli/İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel:212 354 1515 Fax:212 288 1358
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel:212 354 1657 Fax:212 288 3151
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 01.12.2010, 28.02.2011
Özet Bilgi : Finansanl Duran Varlık Satışı Tamamlanması-28.02.2011 de yapılan ÖDA Ek Şablon Açıklaması

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 30.11.2010
Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Entek Elektrik Üretimi A.Ş.
Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Elektrik Üretimi
Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 98.918.756 TL
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 28.02.2011
Satış Koşulları : Kapanışta ayarlama öncesi satış bedeli peşin olarak tahsil edildi.
Satılan Payların Nominal Tutarı : 49.079.447,55 TL
Beher Pay Fiyatı : 2,78 USD
Toplam Tutar : 136.455.000 USD
Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : %49,62
Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : %36,47
Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : %36,47
Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : %7,71
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Şirket'in elektrik üretimi sektöründeki yatırımları Entek tarafından yürütülmektedir.
Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı : 90.697.000 TL
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Henüz karar alınmamıştır.
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : Henüz karar alınmamıştır.
Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : AES Mont Blanc Holdings B.V.
Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi : Yoktur
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık usulü
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmemiştir.
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Zorunlu Değildir.
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.

EK AÇIKLAMALAR:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

1 Aralık 2010 tarihli özel durum açıklamamız çerçevesinde, bağlı ortaklıklarımızdan Entek Elektrik Üretimi A.Ş.'nin (Entek) sermayesinde sahibi olduğumuz %49,62 oranında toplam 49.079.447,55 TL nominal değerde hissenin AES Mont Blanc Holdings B.V.'ye (Alıcı) satışı için imzalanan Hisse Devir Sözleşmesi'nde yer alan EPDK ve Rekabet Kurumu izni dahil olmak üzere tüm ön şartlar tamamen yerine getirilmiş olup, 28 Şubat 2011 ("Kapanış Tarihi") tarihi itibariyle hisselerin devri tamamlanmıştır.

Hisse devir bedeli olarak 136.455.000- USD Şirketimize peşin olarak ödenmiş olup, bu tutar 1 Aralık 2010 tarihli özel durum açıklamamızda belirtilen şekilde Kapanış Tarihi esas alınarak düzenlenecek finansal tablolardaki Net Finansal Borç tutarı üzerinden ayarlamaya tabi tutulacaktır.

Söz konusu hisselerin satışı sonrasında Entek sermayesinde Şirketimizin payı %36,47 olup, ayarlama işlemi sonrasında hesaplanacak satış karının kullanımı için alınmış bir kararımız bulunmamaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yıldızlarım
13-05-2011, 11:30
arkadaşlar bende de var bu hisseden . sabahki mükemmel çıkıştan sonra neden eksiye geçti acaba.hacim de mükemmel bence aygaza göre.yorumu olan üstadlar yorum atsa.

tyuksel
13-05-2011, 17:26
Geçmiş olsun arkadaşlar, Aygazın tabandan işlem göreceği günleri görmekte varmış kaderde :(

Cümleten iyi haftasonları...

asityanığı
13-05-2011, 17:35
ne olduğunu bilen anlayan yada çözebilen varmı acaba?

stajyer
13-05-2011, 20:06
açılış 12.25 kapanış 10.40..bu kağıt endeks kağıdı:))

ser
13-05-2011, 20:57
Bu düzeltme olsa gerek, bu kağıt altın gibi değerli kağıttır. 20 tl fiyat olursa kimse şaşırmasın. Sabır eden kazanır

cemele
13-05-2011, 22:37
Bende fazlasiyla sasirdim ama uzun suredir elimde zaten varsin dussun. 15.000 tl olsaydi da satmayacaktim.

riverside
14-05-2011, 00:01
esas faaliyet karı cok düşük gelmiş...iştirak satısı olmasaymıs düşük kar acıklıcaktı...endeksin düşünüde bahane edip gelene vermişler...kar büyük olunca atlamış sanırım benim bilinçsiz yatırımcım...

Shorin
14-05-2011, 00:39
10,40 güzel maliyet diye düşünüyor ve girmeyi planlıyorum...

cemele
14-05-2011, 12:05
esas faaliyet karı cok düşük gelmiş...iştirak satısı olmasaymıs düşük kar acıklıcaktı...endeksin düşünüde bahane edip gelene vermişler...kar büyük olunca atlamış sanırım benim bilinçsiz yatırımcım...

Esas faliyet kari 50 trilyon civari. 2010 kari sanirim 213 trilyondu. Yani 2010 a gore bir bozulma ilk ceyrekte gorulmuyor. Sorun bana gore surda yasandi. Endex daha once 64-65 bandinda hareket ederken aygaz 8.50 civarinda islem goruyordu. Burasi borsa buyuk yatirimci kuruluslar borsa cokerken 11-12 bin gibi elinde aygaz tutmaz cunki daha cok dusmus hisseler var. Bizler ise ky yiz uzuncuyuz. O hisseden digerine sonra baskasina gecemeyiz.

Benim aygazda uzun vadede beklentim igdas a olan ilgi, elektrik alaninda yatirimlari, son istirak satisindan sonra verecegi daha yuksek temettu ve koruyacagi uzun sureli pazar liderligi. Aygaz su anki fiyati ile endex uzeri getiriye sahiptir.
Elbette her firma ederini bulur. Aygaz yatirimcisini magdur etmeyen ender firmalardandir. Su anki fiyatlari ise kademeli olarak alim firsati goruyorum. Hissenin inip cikmasi beni cok enterese etmiyor. Su akar ve yolunu bulur.

stajyer
14-05-2011, 12:12
Esas faliyet kari 50 trilyon civari. 2010 kari sanirim 213 trilyondu. Yani 2010 a gore bir bozulma ilk ceyrekte gorulmuyor. Sorun bana gore surda yasandi. Endex daha once 64-65 bandinda hareket ederken aygaz 8.50 civarinda islem goruyordu. Burasi borsa buyuk yatirimci kuruluslar borsa cokerken 11-12 bin gibi elinde aygaz tutmaz cunki daha cok dusmus hisseler var. Bizler ise ky yiz uzuncuyuz. O hisseden digerine sonra baskasina gecemeyiz.

Benim aygazda uzun vadede beklentim igdas a olan ilgi, elektrik alaninda yatirimlari, son istirak satisindan sonra verecegi daha yuksek temettu ve koruyacagi uzun sureli pazar liderligi. Aygaz su anki fiyati ile endex uzeri getiriye sahiptir.
Elbette her firma ederini bulur. Aygaz yatirimcisini magdur etmeyen ender firmalardandir. Su anki fiyatlari ise kademeli olarak alim firsati goruyorum. Hissenin inip cikmasi beni cok enterese etmiyor. Su akar ve yolunu bulur.

geçen seneye göre brüt ve net esas faaliyet karında düşüş varr...biraz bilançoya bakarak yorum yapmak gerekirr..

cemele
15-05-2011, 00:58
geçen seneye göre brüt ve net esas faaliyet karında düşüş varr...biraz bilançoya bakarak yorum yapmak gerekirr..

Bende yukselme var demedim. Guzel bir bir bilancoda demedim. Ilk ceyrek verilerine gore ayn performans gosterilse 2011 kari 200 trilyon civari gelir. 2010 ise 213 trilyondur. 2010 a gore ben net bir bozulma goremedim.

200+197(istirak satisi) 397 trilyon eder. 2010 da hisse basi 0.35 tl temettu verdi.

Ayrica uzun vade de beklentilerimi de yazdim IGDAS i filan da uydurmadim GM soyledi kasada 1.4 triyon var nakitte bekliyor ve IGDAS ile ilgileniyoruz dedi.

Su sektorune girdi AYGAZ bayilerinde su satisida yapiliyor.

yıldızlarım
16-05-2011, 10:06
arkadaşlar noluyor bu kağıda neden çakılıyoruz.izah edebilecek var mı.

polark
16-05-2011, 18:33
http://img859.imageshack.us/img859/7135/screenshot035y.jpg

http://img856.imageshack.us/img856/3537/screenshot036.jpg

http://img862.imageshack.us/img862/8885/screenshot037g.jpg

CITY SATIYOR DEUTCHE ALIYOR. OLAN HISSEYE OLUYOR.

BELKIDE OPERASYONDUR.kimbilir.%400 kar ile %-15 dusen hissemiz isallah daha yukarilarida gorecektir.

sekeryatirim analizinde hedef 11.20 diye kap ta yorumlamis.isallah imkb duzelmesiyle o sevilere gelir.

asla yt degildir.

cemele
16-05-2011, 18:43
Arkadaslar aygaz in gelen karinin 197 trilyonu istirak satisindan geldi. Yani esas faliyet kari cok begenilmedi.

Dusmesinin sebebi ise bana gore endex e orantilandiginda cok pahali.

Ama bu aygaz in kotu oldugunumu gosterir hayir.

Beklentileri olan saglam firmadir.

Ben uzun vadede bu hissedeyim maliyetim 8.22 cikmayada niyetim yok.

Endex daha once 65.000 lerdeyken aygaz 8.70 lerdeydi.

Tek korkum city uyuzunun aygaz i da cok uzun sure arcelik gibi satip hissenin dusmesini saglamasi.

cemele
18-05-2011, 23:30
Hissede kimse yok. Oysa bugun derinligini bilmesemde endex e karsi onurlu bir durus gosterdi.

Onceki 3 gun durmadan satan 12.000 lerden 9.95 leri gosterenler bugun niye vermediler merak ediyorum.

Duz mantikla dusunuyorum. Endex 65.000 ve ustunde 9.95 i dahi goren bir kagit bugun endex e gore 8.50-9.00 arasi bir rakami gormeliydi.

polark
21-05-2011, 02:35
Hissede kimse yok. Oysa bugun derinligini bilmesemde endex e karsi onurlu bir durus gosterdi.

Onceki 3 gun durmadan satan 12.000 lerden 9.95 leri gosterenler bugun niye vermediler merak ediyorum.

Duz mantikla dusunuyorum. Endex 65.000 ve ustunde 9.95 i dahi goren bir kagit bugun endex e gore 8.50-9.00 arasi bir rakami gormeliydi.

oralar biraz zor gibi cunku kriz zamanlarinda altin ve petrol yukselir.su an yabancilarin biri satiyor digeri yan cebine dolduruyor.
boyle buyuk ve getirisi guzel temettu lerini dagitan resmen altin yumurtlayan tavugu kimse ucuza satmak istemez.
isallah hedefi daha yukarilardir. f/k si da guzel duruyor.daha yukarilara dogru emin adimlarla isallah ilerleyecektir.
eger endeks takoz koymasaydi buralardan % 35 daha yukarilara cok tan varmisti.
bu kagitda oyuncular buyuk.bu nedenle savas bazen siddetli oluyor.mal kapmak icin bazen kagit ucup gidiyor :)

uzun vadede cok guzel yatirimlik bir hisse..

asla yt degildir.

cemele
22-05-2011, 23:29
Takaslarda City nin bu hisse uzerinde cok net hakimiyeti var bu iyi mi kotumu?

palmet
25-05-2011, 16:49
city hakimiyeti olmakla beraber bu hakimiyetini perçinliyor on 3 ayda 3 milyon, son 1 aya baktıgımızda 1 mılyon 650 bın lot daha ılave etmıs city neden elınde bu kadar cok bulunan hısseyı almaya devam edıyor?

polark
25-05-2011, 20:45
city hakimiyeti olmakla beraber bu hakimiyetini perçinliyor on 3 ayda 3 milyon, son 1 aya baktıgımızda 1 mılyon 650 bın lot daha ılave etmıs city neden elınde bu kadar cok bulunan hısseyı almaya devam edıyor?

hedefi buyuk kardes.elindekileri arttiriyor. bu hissenin hedefi 15.xx ler ve uzun vadede 2x.xx ler bu nedenle israrla city alim yapiyor.

enerji hisseleri yabancilarin gozbebegidir ve krizlere karsi dayanikli hisselerdir.

su kriz denen bela bitsin ucuslari o zaman gorun.

asla yt degildir.

cemele
25-05-2011, 22:41
Cok acaip salladilar yalniz AYGAZ i gunluk % 7-8 oraninda dususle en cok kaybettirenler listesinde gormustum. Bir anda 12.000 lerden 9.95 leri bile gosterdiler.

Hepsi film mis demekki Aygaz yerli yerinde duruyor. Endex in 70.000 leri test etmesi ile beraber gordugu en yuksek zirve 12.250 filan kalmaz.

cafeinnn
25-05-2011, 23:04
aygazı takibe alıyorum. piyasa değeri ve karlılığı çok cazip. endexe nazaran biraz primli bu yüzden uygun zamanı bekleyeceğim. beklediğim yere gelmezse yolu açık olsun.

herkese bol kazançlar.

Fisher
26-05-2011, 01:11
aygaz, geçen yılın sonunda aes ile ortak oldu. koçholding, yabancı ortaklıklar yapma ve bu ortaklıkları geliştirme konusunda iyidir. aes ile ortaklık yapmışsa mutlaka büyüyecektir. elektrik üretimi konusundan sağlam hedefler var. bu yüzden elimdeki kağıtlar arasında en az dönüp baktığım kağıt diyebilirim. YTD.

hisseci_35
26-05-2011, 10:58
arkadaslar derinlik verebilecek var mı?

cemele
26-05-2011, 19:38
aygaz, geçen yılın sonunda aes ile ortak oldu. koçholding, yabancı ortaklıklar yapma ve bu ortaklıkları geliştirme konusunda iyidir. aes ile ortaklık yapmışsa mutlaka büyüyecektir. elektrik üretimi konusundan sağlam hedefler var. bu yüzden elimdeki kağıtlar arasında en az dönüp baktığım kağıt diyebilirim. YTD.
Sn fisher;

Acikcasi ben hic bakmam nasilsa dustugunden fazla cikar.

Yatirimci dostu temettu verir.

kocaeli
30-05-2011, 14:38
uyanın beyler yakında sov var aygaz bence aygazzzzzz

palmet
31-05-2011, 12:37
düşüşün sebebi bu olsa gerek

MSCI değişiklikleri bu akşam gerçekleştiyor!
MSCI endekslerinde daha önce açıklanan yarıyıl değişiklikleri bu akşam yapılacak

Endeksleri takip eden pasif fonların değişiklikleri bugün portföylerine yansıtması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere birçok yabancı fonun gösterge kabul ettiği MSCI Global Standard endekslerine İMKB’den EKGYO, TAVHL ve SISE ekleniyor, çıkan bir hisse yok. Daha az takip edilmekle birlikte MSCI Small Cap endekslerde de değişiklikler var: AKFEN, ALTIN, BIZIM, GOODY, KILER, SASA, TRGYO ve TSPOR endekse eklenen Türk hisseleri olurken, AYGAZ, DOHOL, KOZAL, PETKM, TKFEN ve TEKSTL endekslerden çıkarılacaklar.

sizdenbiri
31-05-2011, 17:56
tüh kaç kapamış boyle ya...gecen sefer ki düşüş yüzdesi gibi olmuş nerdeyse...bakalım bu sefer de bi toparlanma olacak mi...:notr:

tyuksel
31-05-2011, 17:58
Hayırdır inşallah, bu Aygaz satış varantı gibi işlem görmeye başladı kaç gündür. Endeks düşerken çıktı, çıkarken dibine geldi :(

baros77
31-05-2011, 18:05
arkadaslar bu düşüşü yorumlayabilecek biri varmı anlayamadım da..... slmlar

palmet
31-05-2011, 18:12

düşüşün sebebi bu olsa gerek

MSCI değişiklikleri bu akşam gerçekleştiyor!
MSCI endekslerinde daha önce açıklanan yarıyıl değişiklikleri bu akşam yapılacak

Endeksleri takip eden pasif fonların değişiklikleri bugün portföylerine yansıtması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere birçok yabancı fonun gösterge kabul ettiği MSCI Global Standard endekslerine İMKB’den EKGYO, TAVHL ve SISE ekleniyor, çıkan bir hisse yok. Daha az takip edilmekle birlikte MSCI Small Cap endekslerde de değişiklikler var: AKFEN, ALTIN, BIZIM, GOODY, KILER, SASA, TRGYO ve TSPOR endekse eklenen Türk hisseleri olurken, AYGAZ, DOHOL, KOZAL, PETKM, TKFEN ve TEKSTL endekslerden çıkarılacaklar.

cemele
31-05-2011, 18:17
MSCİ da olmak yada olmamak ne etki yapiyor ki?

Anlamadim.

ayyıldız
31-05-2011, 18:18

Son dakikalarda Aygaz ve Froto satılırken
Arçelik alınmış.

Başkada bir sebep şuanda görülmüyor.

palmet
31-05-2011, 18:25
msci(Morgan Stanley Capital International) bunlar fonların aldıgı hısseler..yanı fonlara bu msci hısselerı onerılıyor bunlardan bır sepet ve endeks olusturyorlar..bu endeksten aygazın cıkması hedef fayata ulaştı anlamı taşıyor olabılır....ancak yukardakı acıklamadada anlasılacagı uzere aygaz small cap ta (daha kucuk) endekste bulunuyor...bugunku dusun sebebı bence bu gercı bu ayın 17 sınde bılınıyordu..ancak arcelıkve trgyonun yukselmesı bana bu haberın etkısı oldugu ızlenımını verdı

palmet
31-05-2011, 18:29
Morning Update 31/05/2011

MSCI endekslerinde daha önce açıklanan yarıyıl değişiklikleri bu akşam gerçekleşiyor. Endeksleri takip eden pasif fonların değişiklikleri bugün portföylerine yansıtması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere birçok yabancı fonun gösterge kabul ettiği MSCI Global Standard endekslerine İMKB’den EKGYO, TAVHL ve SISE ekleniyor, çıkan bir hisse yok. Daha az takip edilmekle birlikte MSCI Small Cap endekslerde de değişiklikler var: AKFEN, ALTIN, BIZIM, GOODY, KILER, SASA, TRGYO ve TSPOR endekse eklenen Türk hisseleri olurken, AYGAZ, DOHOL, KOZAL, PETKM, TKFEN ve TEKSTL endekslerden çıkarılacaklar.

palmet
31-05-2011, 18:33
Morning Update 17/05/2011

MSCI dün gece açıkladığı yarıyıl endeks değişikliklerinde Global Standard Endekslere Türkiye’den beklendiği şekilde EKGYO, TAVHL ve SISE eklendi. Herhangi bir Türk şirketi çıkarılmadı. Değişiklikler 31 Mayıs kapanışlarıyla geçerli olacak. MSCI endekslerini referans alan yatırım fonlarından, özellikle de bu endeksleri birebir takip eden pasif endeks fonlarından endekslere eklenen şirketlere bu tarihte para girişleri olacaktır.

MSCI benzer şekilde Small-Cap Endekslerinde de değişiklere gitti. Standard endeksler kadar olmasa da bu endeksi takip eden fonlar da mevcut. Türkiye’den bu endekse eklenen şirketler: SASA, AKFEN, ALTIN, BIZIM, GOODY, KILER, TRGYO ve TSPOR. Çıkan hisseler ise (tahminen ulaştıkları piyasa değerleri açısından endeks kriterlerinin dışına çıkmaları sebebiyle) : AYGAZ, DOHOL, KOZAL, PETKM, TKFEN ve TEKST.

palmet
31-05-2011, 18:35
yukarda bahsı gecen ıkı yazı 17/05/2011 de yayınlananda yenı endekse alınacaklara para gırısı olabılecegi öngorulmus..bugun bakıldıgında goody, akfen, trgyo, kıler,sasa,bızım de guzel artışlar oldu..
aygazda ki düşüşün sınırlı olacagını...kısa zamanda 11xx sevyelerıne gelecegını tahmın edıyorum

cemele
31-05-2011, 19:12
Sayin palmet bilgi icin tesekkurler.

Maliyetlerimin dusuk olmasina ragmen aygaz daki bu hareket beni cok sasirtti.

Beklemeye devam edecegim. Neticede saglam sular. Bugun cikartan yada dusuren yarin tekrar yukseltir
Ama 10.xx alti hic iyi olmaz gibi.

ereglili
31-05-2011, 19:22
Aygaz da kağıt değişimi yaşanıyor sanırım. Düşüşe iyi direnmişti zaten..Ama sağlam şirket pusudayım...

baros77
31-05-2011, 19:57
sn palmet yorumunuz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.slmlar... benim şahsi görüşüm 12xx li fiyatlar fazla uzak olmasa gerek ytd ...

baros77
31-05-2011, 20:01
hareket öncesi silkeleme mi acaba diye düşünüyorum...

palmet
31-05-2011, 20:08
CUMA GUNU bugunun takaslarına bakmak lazım...uzun suredır cıtı mal topluyordu...satıcılar genelde garanti, ak, deutch, yapı kredıydı..cuma günü takaslara baktıgımızda citide satışa gecmişse bence endişelenmek gerekir...cunku citi yabancı fonları elınde bulunduran en buyuk aracı kurum.

cemele
31-05-2011, 22:09
Ben sahsen endiseleniyorum city vermese bu kadar dusus olmazdi.

Arceligide verdiler verdiler bu esnada aygaz gitti arcelik 6.68 dip yapti ve dondu simdide tersi durum aygazdami olacak.

Dusus trendine girersek kotu hemde cok kotu. İlk ceyrek bilancosu 2010 ile benzer. Gelen karda 197 trilyon istirak satisi oldugunu goz ardi etmeyelim.

Ama satsanda satilmaz. Endex %2.5 prim yaparken %7.5 dusen hisseyi de satmaya benim gibi amator bir ky ye cesaret edemez. Temennim cok guzel bir yil gecirmesi igdas i almasi ve istirak satisi ile beraber yuklu bir temettu odemesi.

yıldızlarım
01-06-2011, 08:11
arkadaşlar aygaz da bugün bir toparlanma olur mu ne dersiniz.

asityanığı
01-06-2011, 11:15
Ben sahsen endiseleniyorum city vermese bu kadar dusus olmazdi.

Arceligide verdiler verdiler bu esnada aygaz gitti arcelik 6.68 dip yapti ve dondu simdide tersi durum aygazdami olacak.

Dusus trendine girersek kotu hemde cok kotu. İlk ceyrek bilancosu 2010 ile benzer. Gelen karda 197 trilyon istirak satisi oldugunu goz ardi etmeyelim.

Ama satsanda satilmaz. Endex %2.5 prim yaparken %7.5 dusen hisseyi de satmaya benim gibi amator bir ky ye cesaret edemez. Temennim cok guzel bir yil gecirmesi igdas i almasi ve istirak satisi ile beraber yuklu bir temettu odemesi.

sayın cemele
muhtemelen takiptesiniz ama hatrılatmakta fayda var diye yazmadan duramadım aygaz ilk çeyrek bilançosunu geldiği gün %10 düştü bu arada aygaz aylardardır soluksuz kesintisiz yavaş yavaş hep çıktı öyle %2 %3 %4 ler yaparak değil ama sağlam ve emin adımlarla 5 tl den 9 tl ye kadar soluksuz ve yavaş yavaş geldi sonra düzeltemsini yaptı ve yoluna devam ederek 12 tl li rakamlara kadar gitti bence şimdi biraz bira dinleniyor yada belkide düzeltmesini yapıyor benim düşümcen bu yönde açıkcası
not :11.45 ten aldığım günün ertesi günü kagıt 10.40 gördü hiç endişe etmedim nasılsa çıkar yeniden dedim 10 gün içinde 11.60 gördü ve sattım şimdilik aygaz için beklemedeyim büyük abisi arçelikteyim ama aygaz her zaman gözümün altında takipteyim
herkeze bol ve hayırılı kazançlar

hisseci_35
01-06-2011, 11:38
arkadaşlar suan için teknik olarak ne durumda hisse

cemele
01-06-2011, 20:01
Sn asityanigi,

Ben aygaz i 24 subatta doldurdum. Yani hissenin hareketini az cok bilirim. Benim garibime giden ilk ceyrek acikladi taban oldu. Sonra yine cikti ve yine %8 civari dusus.

Bu sirkilasyon bu hissenin ruhuna aykiri.

Ama tabii emin ve guvenilir sular. Endex e gore orantiladiginda halen cok primli.

Maliyetlerim dusuk beklemeye devam. Sene sonuna 12.000 ler gibi olsa benim icin yeterli.

Bu %50 prim arti temettu anlamina gelir.

polark
02-06-2011, 12:45
http://img20.imageshack.us/img20/6878/screenshot006rj.jpg

GEL GEL in sebebi belli oldu.lanet olasi borsa kumar masasi oldu.
yabancilar satisa baslamis.nerede duracagi belli degil artik.arcelik te bile sata sata 7.5 dan 2.xx lere kadar satmislardi.
tarih tekerrurden ibaret anlasilan..

asla yt degildir.

tyuksel
02-06-2011, 13:21
GEL GEL in sebebi belli oldu.lanet olasi borsa kumar masasi oldu.
yabancilar satisa baslamis.nerede duracagi belli degil artik.arcelik te bile sata sata 7.5 dan 2.xx lere kadar satmislardi.
tarih tekerrurden ibaret anlasilan..

asla yt degildir.

Takas pastası için teşekkürler, ama verdiğiniz pastayı ben sizin gibi yorumlamıyorum. Sonuçta City Aygaz tahtasının en önemli yatırımcısı ve günlük bazda elindeki malların bir kısmıyla (bugün için %1'den fazlası olmayan bir kısımdan bahsediyoruz) al-sat yapması gayet normal. Zaten aynı takas verilerinin haftalık ve aylık bölümünde bugünkü takaslar kadar sert bir satış olmadığı belli.

Belki dediğiniz gibi sert bir satışın başında olabiliriz ama ben sert satışların başladığını 100 EMA (9,65) geçilmeden söylemek doğru değil diye düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar...

baros77
07-06-2011, 19:55
arkadaşlar yönümüz ne olur. slmlar..

ayhan53
08-06-2011, 21:37
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/8/14159.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

cemele
09-06-2011, 20:44
Bu hisse genelde endex duserken ve yatayda iken daha iyi duruyor.

uçmakderebal
17-06-2011, 12:52
17/06/2011 12:36

*erste bank, aygaz ıçın tavsıyesını 'bırıktır' olarak baslattı

cemele
18-06-2011, 00:16
17/06/2011 12:36

*erste bank, aygaz ıçın tavsıyesını 'bırıktır' olarak baslattı

erste bank nedir dostum ilk kez duyuyorum. Tupras sayfasinda da erste bank in tahminini yazmissin.

ayhan53
20-06-2011, 13:56
http://d.resim.im/2011_06_20/3553314-rad4ab34.jpg (http://www.resim.im/)

tyuksel
26-06-2011, 21:27
Garanti Yatırım'ın cuma gnü gönderdiği Aygaz teknik analizi...

Bol kazançlar...

Subject: Garanti Yatırım: AYGAZ Teknik Görünüm
Auto forwarded by a Rule

AYGAZ Teknik Görünüm: Son dönemde 12.25 tarihi zirvesinden gelen satışlarla kısa vadeli alçalan trend altında hareket eden hisse 10.0 destek seviyesi üzerinde tutunmayı başardı. Bu aşamada gelen tepki alımlarıyla alçalan trend direncini test eden hissede 10.50 üzerinde güç toplaması halinde alımlar güçlenebilir. 11.00 diğer direnç seviyesi iken 10.30-10.0 destek seviyeleridir. Kısa vadeli pozisyonlar için 10.0 stop-loss seviyesidir.

ayhan53
27-06-2011, 18:54
http://666kb.com/i/bupzjpk8t1ccznyf5.jpg

cemele
06-07-2011, 22:01
Ende 24 subatta 60.000 li rakamlarda iken 7.55 tl olan hisse 12.250 seviyesinden en dusuk 10.000 li rakamlari gordu.

Sucu sanirim yatirimcisinin parasini korumasi.

İyi ki 24 subatta seni almisim AYGAZ temettude verdin.

cemele
07-07-2011, 18:44
Msg yazmami bekliyordun. Sen boyle hareketlerine devam et kimse yazmasin ben yazarim.

Hem nazar deger. :halay::halay::halay:

aokan1973
20-07-2011, 16:55
Sessiz bir konu başlığı ?

Küçük yatırımcı nereden ekmek yiyecek bilmiyor mu yoksa ??

:wink:

Tüm Paydaşlara bol kazanç dilerim..

cemele
20-07-2011, 21:18
Sessiz bir konu başlığı ?

Küçük yatırımcı nereden ekmek yiyecek bilmiyor mu yoksa ??

:wink:

Tüm Paydaşlara bol kazanç dilerim..

ky 1 koyup 10 alma pesinde ne gerek var boye agir agir giden gemiyi almaya

DANTE_
21-07-2011, 12:40
takip ettitğim bir kağıt ve çok güzel tutundu bravo!!
kağıt sahiiplerine bol şanslar. İnşallah daha fazla düşmezsiniz nazar değmesin!

DANTE_
27-07-2011, 14:20
bilanço nezman açıklanıyor bilgisi olan var mı acaba?

riskadami
28-07-2011, 12:10
Aygaz daki satış baskısının sebebini bilen varmı

foton
28-07-2011, 13:19
Ne güzel direniyordu... :( ne oldu da böyle gaz kaçağı yaptı?

DANTE_
29-07-2011, 13:39
Bilanço nezaman açıklanacak desem ?
bu kağıtla pek ilgilenen de yok anlaşılan....

palmet
29-07-2011, 13:47
Bilanço nezaman açıklanacak desem ?
bu kağıtla pek ilgilenen de yok anlaşılan....

12 agustosa kadar konsolıde olmayanlar...26 agustos a kadar konsolıde olanlar...

ser
29-07-2011, 16:52
aygaz iso 500 sıralaması
TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2010
İstanbul Sanayi Odası Ana Sayfası için tıklayınız.

2010 yılı 500 Büyük Kuruluş Sıra No 2009 yılı 500 Büyük Kuruluş Sıra No Kuruluşlar Bağlı Bulunduğu Oda / Kamu Kamu Sıra No Özel Sıra No Üretimden Satışlar Net (TL)
1 1 TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Kocaeli - 1 20.819.067.010
2 2 EÜAŞ Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü Kamu 1 - 9.740.496.745
3 6 Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. İstanbul - 2 6.004.819.331
4 3 Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. İstanbul - 3 5.871.042.516
5 5 TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. İstanbul - 4 5.448.847.625
6 4 Arçelik A.Ş. İstanbul - 5 5.108.831.127
7 8 Aygaz A.Ş. İstanbul - 6 3.969.130.023
8 7 Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Ereğli (Karadeniz) - 7 3.715.823.817
9 11 İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş. İstanbul - 8 3.523.477.229
10 12 İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. İskenderun - 9 3.239.662.761
11 10 Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş. İstanbul - 10 2.827.821.839
12 14 PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Ege Bölgesi - 11 2.789.524.479
13 9 Vestel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. İstanbul - 12 2.422.174.090
14 13 Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Sakarya - 13 2.326.270.180
15 22 Mercedes-Benz Türk A.Ş. İstanbul - 14 2.221.362.664
16 16 Unilever San. ve Tic. Türk A.Ş. İstanbul - 15 2.099.831.304
17 15 Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Kamu 2 - 2.072.503.647
18 18 Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Kamu 3 - 2.007.646.209
19 20 Çolakoğlu Metalurji A.Ş. İstanbul - 16 1.947.112.529
20 17 BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. İstanbul - 17 1.929.869.218
21 19 İpragaz A.Ş. İstanbul - 18 1.875.676.204
22 26 Milangaz LPG Dağıtım Tic. ve San. A.Ş. İstanbul - 19 1.854.035.796

DANTE_
02-08-2011, 15:45
12 agustosa kadar konsolıde olmayanlar...26 agustos a kadar konsolıde olanlar...
Teşekkürler sn palmet.

tdogan
03-08-2011, 21:17
Bugün ucuz diye gelenleri çok güzel döktüler... eğer yarın 10.30 daki boşluğu doldurma amaçlı bir hareket olursa önce 10.70 kırılır sonra da 12.80 e doğru hareket başlar... firmanın F/K'sı 6.93... fazla söze gerek var mı... bu gece ABD'nin de 8 günlük düşüşten sonra artı kapatması beklenir. Bu da genel anlamda olumlu yansıyacaktır tüm senetlere... yine de stop yeri olarak 9.90 izlemede olmalı... (YTD)

http://666kb.com/i/bvrlfldfyvzqecny2.gif

DANTE_
03-08-2011, 22:27
sanirim grafikteki kirilma bilancoyla gelecek...

tdogan
04-08-2011, 01:42
Ne zaman olur bilemem ama çok sert bir yukarı hareket bekliyorum... olmazsa stopu belli... teknik olarak geçmişte olanlara bakınca aşırı satım sonrası oluşan hareketler bana bunu düşündürüyor...

sanirim grafikteki kirilma bilancoyla gelecek...

sabo48
04-08-2011, 15:11
Endeksin %1.5 düşüşünde %5'in üzerinde düşüyor.
Yakalandık,mecburen uzun vadeli yatırımcı olduk.Bir de sağlamdır,düşüşe dayanıklıdır diye aldık..
Çok yanılttı bu sefer,.. çook.!..

altınorta
05-08-2011, 22:12
iyi hisse iyi bekleyeceksen bunda bekle ne hisselerde uzun vadeci olduk biz.

tuva
08-08-2011, 16:44
iyi kar açıklar beklentisiyle küçük bi miktar girmiştim, düştükçe düştü alım yaptıkça zarar katlandı, bu ne ya sadece bende mi var, yaprak kımıldamıyor forumda

bugün de tabanı gösterdiler, son olur inşaallah

ayhan53
11-08-2011, 14:26
http://hizliresimyukle.com/thumb-91990.jpg (http://hizliresimyukle.com/showpic-91990/11082011kureti.jpg)

biberk99
15-08-2011, 22:13
2011 yarıyıl karı net 287.697 mil , pek iyi bulmadım. 2. çeyrekte 50 mil civarında kar.:aww:

stajyer
15-08-2011, 22:34
2011 yarıyıl karı net 287.697 mil , pek iyi bulmadım. 2. çeyrekte 50 mil civarında kar.:aww:

beklentii bu kadardı zatenn.

ayhan53
16-08-2011, 09:41
Şirket Haberleri 16.8.2011 - 09:39

Aygaz NÖTR; Öneri Yok – 2011 ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket 2011’nin ikinci çeyreğinde, 42milyon TL net kar açıklarken; piyasa beklentisi olan TL43milyon net kar’a paralel olarak gerçekleşti. Bunun yanında Aygaz’ın ikinci çeyrek satışları piyasa beklentisinin (1.384 milyon TL) altında ve yıllık bazda %16’lık artış ile 1.241 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca, bu dönemde artan petrol fiyatlarının etkisi ile Şirket’in VAFÖK’ü beklentinin (66 milyon TL) altında 59 milyon TL olarak gerçekleşirken; VAFÖK marjı beklentilere paralel %4.8 olarak gerçekleşti. Aygaz’ın Mart sonunda 338 milyon TL olan net nakit pozisyonu da Haizran sonu itibariyle 241 milyon TL olmuştur.

ayhan53
24-08-2011, 09:18
http://d.resim.im/2011_08_24/1308785-aygaz.jpg (http://www.resim.im/)

gokmavi_ist
05-09-2011, 19:54
Totalgaz orta vadede çok olumlu yansıyacaktır bence.. F/K sı da çok düşük ayrıca:cool:

palmet
07-09-2011, 13:07

hısselerını satmıstı o yuzden..2011 net karı yuksektı...

kavlan
07-09-2011, 17:53
aygaz hissesi hakkında yorum yapacak var mı?bu seans kapanışında ve açılışında neden hep satım oluyor

antepli
08-09-2011, 22:59
[QUOTE=kavlan;6345047]aygaz hissesi hakkında yorum yapacak var mı?bu seans kapanışında ve açılışında neden hep satım oluyor[/QUOTE

mal topluda ondan.spek çıkarmaya karar verince sağlam hareket eden bir senet.ayrıca çok iyi ve ucuz bir senet.temettü beklentili.uzuncuların kağıdı.

foton
09-09-2011, 08:57
aygaz hissesi hakkında yorum yapacak var mı?bu seans kapanışında ve açılışında neden hep satım oluyor

91 miyon lot City'nin elinde,ödenmiş sermayte 300 milyon, 6 aylık kar 280 milyon, ve düzenli kar dağıtan bir hisse... o (City) ne isterse öyle olur...

kavlan
09-09-2011, 11:03
cevaplarınız için tesekkurler aygaz hisse satımından sonra 10.x ten8.x lere duşuyor.bir şirket hisse satımından sonra bukadar düşsün bana mantıksız geliyor.bu igdas ve belediye gaz ihalesine girerken hesabını guçlendırme gibi geliyor.bankalar 3katı kadar kredi verebiliyorlar.Yanlış mı dusunuyorum yorumlarsanız

serkanozden
13-09-2011, 00:02
harekete başladı veya başlayacak gibi görüntüsü var.:)

born2bwild
13-09-2011, 11:00
Traderlar damlayacak gibi duruyor.
9.30 seviyesi görülebilir.

ryilmaz
13-09-2011, 17:33
Traderlar damlayacak gibi duruyor.
9.30 seviyesi görülebilir.
kapanışı o seviyeden yaptı...2 saniyede 30 a dokundurdular umarım yarın yukarı yönlü devam eder.

paradatör
08-10-2011, 13:50
geçen sene ilk 6 ayın karı 97 trilyondan bu yıl 287 trilyona çıkmış
bu süratte yıl sonu 500-700 trilyon arası kar gelebilir
peki sermaye ne kadar 300 trilyon...
ve tabi bu bedelsiz potansiyeli anlamına geliyor.
en son bedelsizi ne zaman vermiş 2008 de 19,67 oranında
yani ben olduğunda diyor bedelsizini veririm.
e daha önce nerdeydin? neden vermedin
tüpgaz pazarında baskı vardı, 2008 den sonra da kriz geldiydi diyor.
şimdi lpg bizi iyi kurtardı diyor.
f/k ne kadar 6,61
trend var mı var...
tüp gaz kulanımında halkın rağbeti nedir bilmiyorum ama
agresif şekilde büyüyen lpg pazarında lpg işinden daha çok ekmek yerler
artık millet öle eskisi gibi en ucuzuna değil kalitelisine yöneliyo, bu da olumlu
şimdi alsam 2 sene tutsam zarar vermez gibi
peki ky nerde :notr: kumar oynuyolar herhalde

skymoon
12-10-2011, 09:50
Günlerdir kimse yazmamış.Atı alan Üsküdar'ı geçecek ama küçük yatırımcı uykuya dalmış

Damgacı Abi
12-10-2011, 13:53
çaktırmadan topluyoruz kardeş. fazla dillendirmeyeceksin
uyuyanı uyandırmayacaksın. heheheheh

skymoon
12-10-2011, 15:47
çaktırmadan topluyoruz kardeş. fazla dillendirmeyeceksin
uyuyanı uyandırmayacaksın. heheheheh

Senin benim gibi çaktırmadan toplayan başka küçük yatırımcılar da vardır umarım.Artık bu seviyelerden sonra trene binmek
küçük yatırımcı için zor

Damgacı Abi
13-10-2011, 13:28
burnuma tüp kokuları geliyor ya. ya çakmağım gaz kaçırıyor
ya da psikolojik.

skymoon
13-10-2011, 16:36
Silkelenip yola devam edecez bence YTD

shehzade
15-10-2011, 22:52
10.65 seviyesini geçmekte bir müddet zorlanacak gibi... Bununla birlikte 10.65 seviyesinde Fincan'ın kulbu oluşuyor... Yani geçerse 13.xx ler hedefidir formasyonun...

cemele
16-10-2011, 01:03
Ky ler kumar oynar AYGAZ gibi hisselere ragbet etmez. Ama KY hisse alirken hissesinide iyi incelemeli bu AYGAZ da olsa.

Yukarda bir cok arkadas ezbere yillik kaardan bahsetmis. Acin ilk 3 aylik bilancoyu inceleyin aciklanan karin kaci esas faaliyet karidir. Ilk ceyrek bilancosunda 197 trilyon civari duran varlik satisi var. Hem adam biraz dusunur ilk ceyrek 250 trilyona yakin kaar aciklamissin ikinci ceyrekte kaar niye bu kadar dusuk diye? Aygaz 3 aylik kaarlari 50 trilyon civaridir. Yilda 180-200 trilyon kaar eder. 200 trilyon uzeri iyidir tabii esas faaliyet alanindan yapilan kar olarak.

287-197: 90 trilyon aygaz in 6 aylik karidir.

Aygaz icin en buyuk beklenti IGDAS i almasidir. Sanirim bunun icin duran varliklari satiyorlar. 97 triyona da AES satildi. Buda 3. ceyrek yani 9 aylik bilancoya yansir. Eger gercekten AYGAZ bahsettiginiz gibi ilk 6 ayda 297 trilyon kaar etseydi simdi 20-30 tl arasi fiyatta olurdu merak etmeyin kaarini 3 e katlamis bir firma hadi ky nin gozunden kacti yabancidan hic kacmaz.

7 aydir elimde sabit AYGAZ hissesi var endex in drencli hisselerinden biri temettusunude aldik. Beklentim IGDAS i almasidir.

SİRİUS
04-11-2011, 11:44
Aygaz'ın 9 aylık konsolide net dönem karı 328.794.000 tl(önceki 211.279.000 tl)

(04/11/2011 - 10:43:04)

yukselc
04-11-2011, 13:18
bu kar rakamıyla 10 üzerindeki fiyatı hak ediyor. belki bayramdan sonra.

paradatör
04-11-2011, 14:10
yanlış olmasın. bu rakamın önemli bi bölümü daha önce ki hisse satışından geliyor.
çeğrek bazda gene 40 trilyon civarı bi kar gelmiş
benim beklentimin altında.
ama daralan üçgeni yukarı kırıyor gibi. tekniği iyi temel ise göründüğü gibi değil
ytd...

cemele
04-11-2011, 14:47
yanlış olmasın. bu rakamın önemli bi bölümü daha önce ki hisse satışından geliyor.
çeğrek bazda gene 40 trilyon civarı bi kar gelmiş
benim beklentimin altında.
ama daralan üçgeni yukarı kırıyor gibi. tekniği iyi temel ise göründüğü gibi değil
ytd...

Kesinlikle dogru analiz 197 trilyon ilkceyrek bilancosunda esas faliyet disindan geldi.
Temelde AYGAZ in kar i dusuyor. AYGAZ a yatirim yapan su anki kar oranlarindan ziyade baska bir seyler icin yapiyor yada yapmali.

foton
04-11-2011, 15:22
328 trl gibi bir rakam var ve AYGAZ düzenli temettü veren bir şirkettir...

paradatör
05-11-2011, 17:21
Kesinlikle dogru analiz 197 trilyon ilkceyrek bilancosunda esas faliyet disindan geldi.
Temelde AYGAZ in kar i dusuyor. AYGAZ a yatirim yapan su anki kar oranlarindan ziyade baska bir seyler icin yapiyor yada yapmali.
esas faliyetten gelir göz önüne alındığında
f/k si nisbeten yüksek
karlılıkta ki istikrar ve öz sermayesinin aynı istikrarda artığını düşündükleri için yatırm yaptıklarını tahmin ediyordum.
bildiğiniz başka bir beklenti veya olay varmıdır.

cemele
09-11-2011, 15:28
esas faliyetten gelir göz önüne alındığında
f/k si nisbeten yüksek
karlılıkta ki istikrar ve öz sermayesinin aynı istikrarda artığını düşündükleri için yatırm yaptıklarını tahmin ediyordum.
bildiğiniz başka bir beklenti veya olay varmıdır.
Soylediklerinizin disinda kasada bulunan yuksek nakit, son zamanlardaki istirak satislarinin aygaz in igdas satisinda saldirmasi bekleniyor.

polark
16-11-2011, 01:00
Soylediklerinizin disinda kasada bulunan yuksek nakit, son zamanlardaki istirak satislarinin aygaz in igdas satisinda saldirmasi bekleniyor.

ne zaman bu satış acaba ... aldık 10.45 den 8 aydır zarar dayız. bu deutche ile cıty de amma sattı yaa...sonrada sattıklarını geri .alıyorlar aşağıdan.bu adamlarda öğrenmiş trade etmeyi....hala kafayı kaldıramıyoruz. ne biçim kumar bu arkadaş...

dogan1234
25-11-2011, 00:29
mrb bulaşıp bulaşmama konusunda kararsızım bu kağıdın alıncak en düşük fiyat neresi nerden kepçelersek iyi olur.

yakud
10-12-2011, 20:40
7,70 iyi bir fiyat....

PERFECTWAVE
16-12-2011, 18:44
http://666kb.com/i/bzkeem3bqurvjbixb.jpg

PERFECTWAVE
21-12-2011, 18:52
http://666kb.com/i/bzph2t39hhiylpg96.jpg

ayhan53
24-12-2011, 22:11
http://666kb.com/i/bzsnjqcloutdaddr3.jpg

özgün
28-12-2011, 10:59
çok sıkıştı, bişeyler yapacak gibi :)

ayhan53
06-01-2012, 22:43
http://666kb.com/i/c05urnye0wy591o0r.jpg

cemele
11-01-2012, 01:14
Tekrar aldim seni nazli yavru.

Bakalim bu sefer ne suprizlerin olacak bana:)

Pscyokinesis
12-01-2012, 11:29
YÜKSEK VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TEMETTÜ GETİRİSİ VEREN TÜRK ŞİRKETLERİ ÇEKİCİ BİR SEÇENEK OLABİLİR- DEUTSCHE BANK

Deutsche Bank bugün yayınladığı raporda, göreceli olarak yüksek
ve sürdürülebilir temettü getirisi sağlayan şirketmlerin yatırımcılar
için çekici bir fırsat olabileceğine inandığını bildirdi.
Deutsche Bank, bu kriterleri karşılayan Türk şirketleri arasında
ön plana çıkanlar olarak Ford Otosan, Tofas, Cimsa, Turk Telekom,
Tupras, Aygaz, Celebi Ground Handling, Erdemir, Akcansa, Petkim,
Anadolu Hayat, Soda Sanayii, Arcelik ve Turkcell'in ön plana
çıktıklarını belirtti. Deutsche bank, bu şirketler için yaptıkları
tahminlerde yüzde 5'in üzerinde temettü getirisi sağlayabileceklerini
gördüklerini ifade etti.
Deutshe Bank, geçmişteki temettü getirisi performanslarına
göre yaptıkları değerlendirmede Oyak çimento grubu (Adana, Bolu, Ünye ve
Mardin Çimento) ile Pınar Et, Pınar Süt ve Türk Traktör'ü de ön
plana çıkardıklarını belirtti.
Deutsche Bank'un bu şirketler için 2012 fiyat/kazanç ve temettü
getirisi tahminleri şöyle

Şirket Notu 2012 F/K 2012 Temettü Getiri
Ford Otosan Buy 7.6 11.5%
Tofas Buy 7.3 10.1%
Cimsa Buy 7.6 9.6%
Turk Telekom Hold 9.1 7.9%
Tupras Buy 9.2 7.8%
Aygaz Buy 9.5 7.3%
Celebi GH Buy 8.8 6.5%
Erdemir Hold 8.3 6.5%
Akcansa Hold 9.1 6.4%
Petkim Buy 8.9 6.1%
Anadolu Hayat Buy 10.0 6.1%
Soda Sanayii Hold 9.5 5.6%
Arcelik Buy 8.6 5.4%
Turkcell Hold 11.7 5.1%

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(12/01/2012 - 10:25:01)

cemele
12-01-2012, 23:39
Supriz i erkenmi yaptin ne?
Haci yolu gozler gibi 8.30 ve altina gelmeni bekledim.
Gecmisten aliskiniz senin geri donmelerine.
Bakalim faaliyet disi kaarlari da yedirecekmisin yoksa kasada devasa nakit ile uyumaya devammi edeceksin.

asityanığı
23-01-2012, 16:09
ne olmuş Aygaza unutulmuş terk edilmiş ky tamamen terk etmiş anlaşılan, gerçi aygazda uzun zamandır sabırları zorlayacak hareketlerde bulunuyor ya sonu hayır olsun bakalım be olacak takipteyim Aygaz takipteyim

paradatör
26-01-2012, 17:53
eski göz ağrım aygaz...
9.06 üzerinde işlem görmeye başlarsa hareketinin agresifleşeceğini tahmin ediyorum

alex13
01-02-2012, 11:15
tekniğini çok sevdim üçgenin kesişmesine az kalmış, yukarı kırarsa 14.80 e kadar yolu var...

bayrağım
01-02-2012, 18:04
Zamanı geldimi acaba.:a-o:
9.10 ve 9.12 kademesine 100 ve 150 binler havada uçuyor.

Hacim son zamanların en yükseğini yaptı umarım bir şeyler olur.

Bol kazanclar dilerim...

paradatör
02-02-2012, 11:31
9.06 yı geçtik inatçı ayının inadı kırılır umarım
boğa efendi den ataklar görüyorum
temettü potansiyeli en yüksek kağıtlardan
istikrarlı kar, bedelsiz potansiyeli. artan özsermaye düzelen imkb geri kalan aygaz ve nihayetinde düzelen teknik daha ne olsun
haydi aygaz. hafta senin haftan

alsat
02-02-2012, 20:51
ya sabir ya sabir ya sabir.
bu ne ya? resmen test ediyor tahta insani. ayarini bozdular.
yabanci satislari artik iyice artmis. su satis yapan tayfa isini bitirse de hareketini yapsa cok iyi olacak, iyice geri kaldi piyasadan.
tupras da yukselmiyordu, ancak ona bir alis geldi, 42.5'e kadar goturdu. bize de oyle bir abi lazim galiba.
bu saatten sonra, 60 bin endekste alinacak cok hisse de kalmiyor, biz de caresiz burada bekleyecegiz.

asityanığı
03-02-2012, 11:06
bekleyen çorbayı içermiş dostum sabır sabır sabrın sonu selamettir

alsat
03-02-2012, 23:46
corba buz gibi oldu hocam. tadi kacti artik. cok inatci satici var hissede. o kadar isleme baska hangi hisse olsa hareketini yapardi.
haftaya bu nobetci saticilarin satislari biterse, o zaman bir sey olur. hisseyi bogdular ya. zebani gibi adam. kademe kalkinca kut diye vuruyor kafasina, gecirmem kimseyi diyor. ama mali bitecek eninde sonunda. o zaman gazlamaya baslar.

ayhan53
04-02-2012, 11:25
http://666kb.com/i/c0ytl1gk9ol83b5gx.jpg

alsat
06-02-2012, 21:03
buyuk hisseler icinde hareket yapmayan bir tek bu kaldi. izlemeye deger buluyorum.

6.sense
06-02-2012, 22:07
Her yıl düzenli temettusu olan bir hisse.uzun bir süredir beklemede.yabancılar tekrar alıma geçtiği gün dönüş baslar.
Çok bekledi.su akar yolunu bulur.Tüpraş'ın %10 hissesine aygaz sahip,entek enerji aygazda unutmayalım.AMerikan ortak var burada AES .unutmayalım.

buyuk hisseler icinde hareket yapmayan bir tek bu kaldi. izlemeye deger buluyorum.

stajyer
07-02-2012, 18:47
son zamanların en iyi hacimini yaptı..sanırım bugün yabancı satışını farklı bir yabancı karşılamış olabilir..

6.sense
08-02-2012, 16:31
Nerde kaldı o heybetli çıkışların.Tek alımda 10 kademe yukarı çakiyordun hani...13 leri çevirmiştim 2011 de herkes yerlerde surunurken dahi...

Diğer taraftan takaslara göre yabancı Satımı bitti sanırım. Sat sat nereye kadar yahu.haydi alım zamanı hoplatin kademelri ziplatin.10 lu rakamlara.haydi temettunun hası var bu hisse de ...
:))

alsat
09-02-2012, 01:32
iyice psikolojimi bozdu bu aygaz.
once yabanci satisi var, hisse gitmiyor diye sattim. sonra yine dayanamadim daha yukaridan geri aldim.
artik su yabanci satisi bitse de rahatlasak. paket bittiyse sira aygaz'a gelebilir. cunku babasi tupras ve buyukbabasi koc iyi getiriler sagladilar bu son cikista. bu cocuk boynu bukuk kaldi boyle.

mojetbit34
09-02-2012, 22:10
s.a arkadaşlar bu hissede aynen boynu bükük kaldı ama sıra bunda geçen seneki grafikte tarih 25.şubatı gösteriyor 15 güne kalmaz hareketi bence bol kazançlar ytd

alsat
10-02-2012, 01:03
yok ya yok. yine olmadi. bugun 9.50 uzeri gorunce tamam dedim. yabanci satisi bitti ve cok hizli yukari cizmeye baslarlar diye dusunuyordum ama 2. seans piyasa ile beraber geriledi ve bu 9.50 uzerine yapilan atak da boylece geri puskurmus oldu.

6.sense
14-02-2012, 21:38
Vergi dairesine sunulan kar : 220.254.654 TL
Yorum var mı ?
iyi akş.

ser
15-02-2012, 10:17
220.254.654 tl net karı olmuş.bilgilerinize

6.sense
15-02-2012, 21:49
Vergi dairesine sunulan net kar bu.
Konsolide net kar ay sonunda gelecek...yani istiraklerininde olduğu toplam- overall kar bu...nihayi kar gelecek yani

220.254.654 tl net karı olmuş.bilgilerinize

Perke
16-02-2012, 09:35
Vergi dairesine sunulan net kar bu.
Konsolide net kar ay sonunda gelecek...yani istiraklerininde olduğu toplam- overall kar bu...nihayi kar gelecek yani

Konsolidenin daha yüksek olma ihtimali var mıdır acaba?

6.sense
17-02-2012, 20:38
Beklenti ortalama 350 mio civari
Fazlası supriz olur.

Konsolidenin daha yüksek olma ihtimali var mıdır acaba?

6.sense
20-02-2012, 17:21
Ne yapıyor anlayamadım.
Bilanco mü kötü ? Yabanci Takaslar artar gibi oluyor.ileri geri ileri geri...
Zor bir hisse...
ky da fazla yok anlaşıldı.

more
20-02-2012, 22:00
kagıdın hareketlerı gercekten bı degısık.hıc bosluk bırakmadan dıkkat cekmeden azar azar artıyo ya da dusuyo.

ooktay
21-02-2012, 14:19
Takip eden arkadaşlardan görüş alabilirmiyiz.....aygaz için temettü oranı ve gelecekteki yatırımları ve beklentileri hakkında değerlendirme yapılırsa uzun vade olabilecek bir kağıt mıdır?

paradatör
21-02-2012, 19:40
Vergi dairesine sunulan kar : 220.254.654 TL
Yorum var mı ?
iyi akş.

Takip eden arkadaşlardan görüş alabilirmiyiz.....aygaz için temettü oranı ve gelecekteki yatırımları ve beklentileri hakkında değerlendirme yapılırsa uzun vade olabilecek bir kağıt mıdır?
220 trilyon kar varsa
bunlar sanırsam eses faliyet geliri
bunun dışında ilk çeğrekte 200 trilyon civarı bi hisse satış geliri vardı
bu bağlamda çeğreklik 40-45 civarı karı vardı
son çeğrekte ciddi sıçrama var
rusyanın doğalgaz fiyatlarını kırması soğuk havalar bi sonraki vade ne yönde etkiliyor onu bilemiyorum
yalnız kar hesabına göre bu adamların kasa da yüklü para var
kaba hesapla 200 trilyonluk kağıt satılmış. 220 trilyon da kar
400 trilyon
ha sektörü gereği ellerinzden öper karı istikrarlıdır
şu durumda turşusunu kurmayacaksa
bu kadar karı ki şirketin sermayesi 300 trilyon özsermaye 2,2 katrilyon civarı
bedelsiz potansiyeli var
temettü potansiyeli çok yüksek ya da bilmediğimiz bi yatırma hazırlanıyo
yaklaşık 130 milyon lotun 89 milyonu citi elinde
aylıkta 2,2 milyon lot satıcıyken müthiş baskı yaparken
haftalıkta 500 bin lot + da alıcı duruma geçmiş
temel analizi güzel kağıtlardan ama işte huyu kurusun 3 er 5 er gitmiyo yatırmcıysan ekmek yediririm diyo

aksude
24-02-2012, 13:38
tutuyorlarda ondan gitmiyor

Perke
24-02-2012, 17:05
Daha ne olsun, endekse uyup düşmüyor...

ayhan53
24-02-2012, 20:39
http://666kb.com/i/c1jg34h0cyrxjnmx7.jpg

erbek_
26-02-2012, 19:49
AYGAZ 9.76-9.84 üstünde atabilir ve hacimle potansiyeli 13.30
Trend desteği 9.40 risk ve potansiyel gragikte....
Olumlu/olumzuz haber akışı her seviyeyi anlamsız kılabilir...
Yatırım tavsiyesi değildir.
94570

more
27-02-2012, 10:47
aygaz naaaptın sen ole yavf tabana gıdıp geldın

6.sense
28-02-2012, 20:06
Haftalardır ilginclik devam ediyor.
Endeks %2 yukarı aygaz %0
Endeks %2 aşağı aygaz %1 yukarı
Aralarda da tabana değdir sonra yukarı firlat
Hacim Arda bir rekor yap sonra dip yap
Offf offf
Son donemdeki keskin yukselise katilmayan koc grubundaki tek hisse

ereglili
28-02-2012, 20:09
6.sense ortağım Aygaz güzelleşiyor acaba buraya mı gelsem!?

6.sense
28-02-2012, 22:55
Selamlar,
Gelebilirsin :)
çok sıkıştı cok haftalardır.sen girde uğurlu gelirsin belki...
:))

6.sense ortağım Aygaz güzelleşiyor acaba buraya mı gelsem!?

6.sense
01-03-2012, 21:48
2 gündür sıktın bunalttin bayılttın adamı.
Nedir bu yahu?
Yeter

altınorta
01-03-2012, 22:00
valla ben 3-5 aydır göz ucuyla izliyorum gerçekten çok sıkıcı hareketleri var.Ama hisse olarak beğendiğim ucuz bulduğum bir hisse zamanı gelince ederini bulacağını düşünüyorum. saygılar aygaz yatırımcılarına

asityanığı
02-03-2012, 11:40
2 gündür sıktın bunalttin bayılttın adamı.
Nedir bu yahu?
Yeter
Valla bende sıkılmaya başladım hisse üzerinde acayip bir baskı var nedir ne değildir anlayamadım umarım sonu iyi olur birileri vurdukca vuruyor tepesine tepesine

ayhan53
03-03-2012, 09:24
http://666kb.com/i/c1r2yzftzaz87bgu7.jpg

more
05-03-2012, 14:17
bıraz daha kasarsa artık nolucak bılmıyorum...gunlerdır kafayı kaldıramadı kagıt

volkan1055
05-03-2012, 14:55
yarın veya çarşamba bir iyilik düşünüyorum kendi adıma... saatliklerin düzelmesini bekliyorum

jtucker
05-03-2012, 23:41
9,36 maliyetle küçük bir alım yaptım. Hayırlısı...

6.sense
07-03-2012, 11:18
Çok sıkıcı oldu coooook...
Bilanco geldiginde ne yapacak acaba...beklenti falan da satın alınmadı.
Aşağıya devam mı?

more
07-03-2012, 23:11
aygazın ara gaza ıhtıyacı var galıba gunlerdır gun yuzu gostermedı hergun aynı sıkıcı harektler konsolide bılanco ne zaman gelır acaa bılgısı olan var mı? bu kadar kastı ya ıyı bısıler cıkar umarım yoksa ısımız zor.tek tesellım duserken hacımsızdi..ytd

more
08-03-2012, 18:09
Topbaş: İgdaş'ın satışı için hazırlıklar var- Cnbc-e

ereglili
08-03-2012, 21:04
AYGAZ***AYGAZ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )
Brüt (TL) : 0,50
Net (TL) : 0,4250
Teklif Edilecek Dağıtım Tarihi : 12.04.2012

ereglili
08-03-2012, 21:06
2011 yılı net kar 379.697 bin tl kar etmiş

BLUE_HORSE
09-03-2012, 09:35
Aygaz'dan 150milyon TL temettü!

Aygaz 2011 yılı mali tablolarını açıkladı ve yönetim kurulu genel kurlula teklif edilmek üzere temettü kararı aldı...

Aygaz yönetim kurulu hisse başına brüt 0,50 TL dağıtmak için genel kurlula teklif götürecek.Teklif edilecek dağıtım tarihi 12 Nisan 2012. Aygaz 2011 yılı bilançosunda 378,156,000 TL kar açıkladı. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 239,465,000 TL kar açıklamıştı

asityanığı
09-03-2012, 17:11
Dostum ara gazı falan hikaye hisse bir şekilde bir nedenle hiç bir yükselişe katılmıyor düşüşlerde de kendince onlara katılıyor sabır sabır diyordum ama hani nereye kadar sabır sonumuz hayırlı olur umarım

olgunus
09-03-2012, 17:28
Senin dagitacagın temettuyede sanada milletin burnundan bu kadarda getirlmez ne bicim bir senetmiş anlamadim gitti ...

6.sense
09-03-2012, 21:33
Neyi beğenmiyorlar anlamadım.
Temettü ise temettü kar ise kar gelecek ise gelecek yatırımsa yatırım.ne kaldı.?
HAREKET?????.?.Sabır..

ereglili
09-03-2012, 21:39
Ortağım elde edilen kar Entek'in satışından geliyor..Aygaz çokiyi prim yaptı. Belkide Koç Grubunun en az geri çekilme yapan kağıdıdır.ama bence temettü oranı çok iyi..Tüpraştaki ortaklığı Aygazı güçlü kılıyor...

jayson
10-03-2012, 13:57
karımı beğenmediler temettüyümü anlamadım; karın ne kadarı e satışından geliyor acaba bunu nasıl tespit edebiliriz. e. satışı harici kar yani şu anda kaçlarda acaba.

Benim bir gözlemin var bilmem katılırmısınız tüp fiyatları acayip bir rekabet gözlemliyorum bu sektörde. Tüp fiyatları arasında abartılı farklar var. Pazar payı elde etmek isteyenlker pazarar derinlemsiene girip fiyat rekabeti yapıyorlar sanırım. Bence buda olumsuz etkiliyor olaiblir. Doğlalgaz kullananlar bu duruma uzak kalmış olaibilrler ama tüp fiyatlarını araştırmanızı öneririm.

Ortağım elde edilen kar Entek'in satışından geliyor..Aygaz çokiyi prim yaptı. Belkide Koç Grubunun en az geri çekilme yapan kağıdıdır.ama bence temettü oranı çok iyi..Tüpraştaki ortaklığı Aygazı güçlü kılıyor...

ereglili
10-03-2012, 14:11
Aygazı pek inceleme fırsatım olmadı..
Opet ortaklığı olduğunu biliyorum, Tüpraş ın belli bir oranında hissesi olduğunu ve son olarakta su dağıtım olayına girdiğini duymuştum..

jtucker
12-03-2012, 19:47
9,36 maliyetle küçük bir alım yaptım. Hayırlısı...

Verdin elimize spek, helal olsun. Pek yamansın, takdir ediyorum. Temettü gazıyla gelenlere malı devrediyorsun...

6.sense
12-03-2012, 21:53
geçen yıl 13 lerden gel sen 8 lere ...bravo
ne oldu ki bu kadar kötü performans için...

Verdin elimize spek, helal olsun. Pek yamansın, takdir ediyorum. Temettü gazıyla gelenlere malı devrediyorsun...

ereglili
12-03-2012, 22:16
geçen yıl 13 lerden gel sen 8 lere ...bravo
ne oldu ki bu kadar kötü performans için...

maalesef satışlarda bir sebep aranmıyor. örneğin Tüpraş 2010 yılında 737 milyon kar etmiş 2011 yılında ise 1241 milyon kağıt hala aynı yerinde..İşte borsayı bu yüzden tavsiye etmiyorlar..

jtucker
12-03-2012, 23:29
Uzun vadeci olduk burada, sağlık olsun.

ereglili
12-03-2012, 23:32
Üzülmeyin bu aralar Koç Grubunun bir çok şirketinde satışlar var. Tüpraş, ttrak,aygaz gayet iyi kar edenlerden ama satılıyor.bu kağıtlara alıcıların tekrar geleceğini düşünmekteyim..

olgunus
13-03-2012, 01:31
sayın ereglili buna bulaşana kadar arçelik bundan daha saglammıs en kotu bu kadar baskı yok arada insan yuzunu guldurur 9 44 ten mallandık aldigimiz gunden beri surekli asagi geliyor yahu bir gunde sasirda yukarı galibin hissesi bile arada basını kaldırıyor bunda tık yok zaten daha bakmıyorum morel bozmamak bilmedigin kagidi almicaksin arcelik alip satiyorduk corba cıkıyordu bu sagolsun bizdeki corbayı icti zaten bu 8 80 alti cok sakat bugun oralarada geldi bekleyip gorelim ne olacak ...

asityanığı
13-03-2012, 12:29
sayın ereglili buna bulaşana kadar arçelik bundan daha saglammıs en kotu bu kadar baskı yok arada insan yuzunu guldurur 9 44 ten mallandık aldigimiz gunden beri surekli asagi geliyor yahu bir gunde sasirda yukarı galibin hissesi bile arada basını kaldırıyor bunda tık yok zaten daha bakmıyorum morel bozmamak bilmedigin kagidi almicaksin arcelik alip satiyorduk corba cıkıyordu bu sagolsun bizdeki corbayı icti zaten bu 8 80 alti cok sakat bugun oralarada geldi bekleyip gorelim ne olacak ...

Sayın olgunus hakılsınız arçelik de takip ettiğm kağıtlar içerisinde dir 5.70..... 8.30 kadar gelip şu anda düzeltmesini yapmakta ve bence dinlenmekte olan arçelik bu arada çok güzel çorba parası ve hatta daha fazlasını hissede olanlara verdi son çıkışlara tepki vermedi diye bende aygaza girip yüklesek diye sizin gibi bekleyenlerdenin netice itibarıyla koç hissesei olmasın sebeyli çok fazla çekincem olmasada yükselişe geçmememsi ve hatta her seferinde gözü aşagılarda olması hissede olan bizlerin sabrını fazlasıyla zorlamakta değilmi!!! ben son aldığımda bir ara %6.5 kar görmeme rağmen satmayıp beklemeyi uygun gördüm ne oldu o %6,5 kar da gitti başa baş oldum bu arada trade etseymişim kar cebimde olacaktı kısmet değilmiş demekki ben kendi adıma beklemeye devam edeceğim nasip se bizde bir çorba parası alırız umarım ceanbı Allahtan herkeze hayrılı kazançlar diliyorum syg

6.sense
13-03-2012, 13:04
Hisse dağılmış : Kademelere bak anlarsın, alış anya da satış Konya'da son fiyatta istinyede

ereglili
13-03-2012, 21:56
Arçelik güçlü yapısıyla Aygaz'dan daha iyi durumdadır ama Aygaz kötü değildir .Aygaz hızlı yükseliş yaptı, dolayısıyla biraz dinleniyor.
Kchol İgdaş ile ilgileniyor..Enerji işini Aygaz üzerinden sürdürür ve İgdaşı satın alırsa Aygaz tadından yenmez..
aman yatırım tavsiyesi olarak algılamayın..Zarar edersiniz benden bilmeyin..

ser
16-03-2012, 16:23
aygaz çok güzel bir şirket ama imkb performansı çok kötü......kağıt en az 13-14 tl seviyesinde olmalıydı......tüpraşın % 20 sine sahip bir kağıt tüpraş 40 tl ...sadece 8 lirası tüpraştan olduğu düşünülürse.......mogaz, aygazın kendi faaliyeti,entek, akpa yı eklersen sadece 1 tl mi......valla hayal kırıklığı.......

jtucker
19-03-2012, 00:35
Tüpraş'ın %10,20'sine sahip.

krokolide
19-03-2012, 23:34
Tüpraş'ın %10,20'sine sahip.

yanlış bilgi %20 sine sahiptir.

krokolide
19-03-2012, 23:49
9550795507

Arkadaşlar aygaz ın genel kurulu 5 nisan da Bence bu 5 nisan kararları bomba gibi olacak .Sermaye arttırımı olabilir.

26sakir
19-03-2012, 23:55
9550795507

Arkadaşlar aygaz ın genel kurulu 5 nisan da Bence bu 5 nisan kararları bomba gibi olacak .Sermaye arttırımı olabilir.genel kurul maddeleri arasında olacakmı sermaye artırımı maddesi...

krokolide
20-03-2012, 00:04
genel kurul maddeleri arasında olacakmı sermaye artırımı maddesi...

***AYGAZ***AYGAZ A.S.( Genel Kurul Toplantisi Yapilmasina Iliskin Yönetim Kurulu Karari )

Ortakligin Adresi : Büyükdere Cad. Aygaz Han No:145/1 Zincirlikuyu / Istanbul
Telefon ve Faks No. : Tel:212 354 1515 Fax:212 288 1358
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel:212 354 1657 Fax:212 288 3151
Yapilan Açiklama Güncelleme mi? : Hayir
Yapilan Açiklama Düzeltme mi? : Hayir
Yapilan Açiklama Ertelenmis Bir Açiklama mi? : Hayir
Konuya Iliskin Daha Önce Yapilan Özel Durum Açiklamasinin Tarihi : -
Özet Bilgi : 2011 yili Olagan Ortaklar Genel Kurul Toplantisina iliskin tarih, yer ve saat ile gündemin belirlenmesi

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 08/03/2012
Genel Kurul Toplanti Türü : Olagan
Olagan Genel Kurul Toplantisi ise Ait Oldugu Hesap Dönemi : 01.01.2011 - 31.12.2011
Tarihi : 05/04/2012
Saati : 15:00
Adresi : Büyükdere Cad. Aygaz Han No:145/1 Zincirlikuyu / Istanbul

GÜNDEM:
AYGAZ ANONIM SIRKETI'NIN 2011 FAALIYET YILINA ILISKIN
05 NISAN 2012 TARIHLI OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMI

1. Açilis ve Baskanlik Divani'nin seçimi,

2. 2011 yili faaliyet ve hesaplari hakkinda, Yönetim Kurulu ve Denetçi Raporu ile bagimsiz denetim sirketi Güney Bagimsiz Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müsavirlik A.S. (A Member firm of Ernst&Young Global Limited)'nin Bagimsiz Denetim Raporu özetinin okunmasi, müzakeresi, Yönetim Kurulu'nun 2011 yili Bilançosu ve Gelir Tablosu ile ilgili önerisinin kabulü, degistirilerek kabulü veya reddi,

3. Sirketin 2011 yili faaliyetlerinden dolayi Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetçilerin ayri ayri ibra edilmeleri,

4. Yönetim Kurulu'nun 2011 yili k rinin dagitilmasi ve kar dagitim tarihi konusundaki önerisinin kabulü, degistirilerek kabulü veya reddi,

5. Sermaye Piyasasi Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanligi'ndan gerekli izinlerin alinmis olmasi kaydi ileislemleri yapabilmeleri hususunda, Türk Ticaret Kanunu'nun 334. ve 335. maddeleri geregince Yönetim Kurulu'na izin verilmesi ve yil içerisinde bu kapsamda gerçeklestirilen islemler hakkinda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

12. Sermaye Piyasasi Kurulu düzenlemeleri kapsaminda iliskili taraflarla 2011 yili içerisinde yapilan islemler hakkinda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

13. Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince 2012 yili ve izleyen yillara iliskin Sirket'in "Kar Dagitim Politikasi" hakkinda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

14. Kurumsal Yönetim Ilkeleri geregince Sirket'in "Sirket Bilgilendirme Politikasi" hakkinda Genel Kurul'a bilgi verilmesi,

15. Sirketin sosyal yardim amaciyla vakif ve derneklere 2011 yilinda yaptigi bagis ve yardimlarin Genel Kurul'un bilgisine sunulmasi,

16. 2011 yilinda Sirketin 3. kisiler lehine verdigi teminat, rehin, ipotek ve kefaletler hakkinda ortaklara bilgi verilmesi,

17. Genel Kurul Toplanti Tutanaginin hissedarlar adina Baskanlik Divani'nca imzalanmasi ve bununla yetinilmesi konusunda yetki verilmesi,

18. Dilek ve görüsler.

EK AÇIKLAMALAR:
Aygaz A.S. Yönetim Kurulu 8 Mart 2012 tarihinde asagidaki karari imzalamistir.

Sirketimizin Olagan Genel Kurulu'nun, asagida belirtilen gündem maddelerini görüsmek üzere 05 Nisan 2012 Persembe günü saat 15:00'de Istanbul Sisli, Büyükdere Caddesi, No: 145/1 Zincirlikuyu adresindeki Sirket merkezinde toplantiya davet edilmesi, davet merasiminin usulüne uygun olarak yapilmasina, davetin Olagan genel kurul tarihinden 21 gün süre öncesi Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ve Ülke çapinda dagitim yapan bir gazetenin Türkiye baskisinda, Sirket'in www.aygaz.com.tr internet adresinde ilan edilmesine ve Genel Kurul'a sunulmak üzere

a) 2011 yili Bilanço ve Gelir Tablosu'nun,
b) Yönetim Kurulu Raporu'nun,
c) Yönetim Kurulu Kar Dagitim Teklifi'nin,

hazirlanarak müzakere edilmek üzere, Olagan Genel Kurul öncesi Yönetim Kurulu Toplantisina getirilmesine, ayrica Yönetim Kurulu Raporu, Bilanço ve Gelir Tablosu, Denetçiler Raporu ve Güney Bagimsiz Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müsavirlik A.S. Bagimsiz Denetim Rapor Özetinin, Yönetim Kurulu Kar Dagitim Teklifi'nin ve SPK Kurumsal Yönetim Ilkeleri ve diger düzenlemeler uyarinca gerekli bilgileri içeren Olagan Genel Kurul gündem maddeleri ile ilgili bilgilendirme notlarinin Genel Kurul Toplanti tarihinden en az 21 gün önceden sirket merkezinde ve www.aygaz.com.tr adresindeki sirket internet sitesinde ortaklarin incelemelerine hazir bulundurulmasina oybirligi ile karar verildi.

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

Olabilir mi?

26sakir
20-03-2012, 00:11
tam emin değilim ama sermaye artırım maddesi değil ...

jtucker
20-03-2012, 00:16
yanlış bilgi %20 sine sahiptir.

Sen öyle san. Ama yeterince araştırmadan milleti yanlış bilgilendirme. Doğrusu %10,20...

%20'yi nereden bulduğunu anlayamadım. Bak benim hesabımı açıklayayım:
Tüpraş'ın %51'i Enerji Yatırımları A.Ş.'nin... Enerji Yatırımları A.Ş.'nin %20'si Aygaz'ın... Dolayısıyla Tüpraş'ın %10,20'si Aygaz'ındır. Eğer hala yanlış bilgi diyorsan, Güneş'in batıdan doğduğunu da iddia edebilirsin.

asityanığı
20-03-2012, 12:16
hadi hayrılı olsun bakalım bunca zamandır hiç bir yükşelişe ayak uydurmadı 5 nisanda ne olacak bekleyelim madem bu kadar bekledik onuda bekleriz be aygazcı dostlar karamanın koyunu sonradan çıkar oyunu olmasın hakkımızda hayırlısı olsun ne diyeyi başka bilemedim dostlar kalın sağlıcakla

6.sense
20-03-2012, 18:15
sürün sürün
süründürğün yeter artık.nereye kadar.?
sağlam bir iş ortağında var.hemde coni lerden.
temettü desen en kararlısısın kendi çapında.
acaba çekindikleri birşey mi var hissedar conilerin , dutc ların??????????????

more
21-03-2012, 11:39
ortaklar bu kagıttan bı cacık olacagı yok gıbı ben bı kısmını cıkıyorum kalanlarla takıbe devam ama umıdım yok acıkcası :frown: kagıttakı dıger arkadaslara alllah sabır versın...yatırım tavsıyesı degıldır...bu arada teknık bılen arkadaslardan yorum alabılseydık ıyı olurdu ama kagıt yorumsuz bence

olgunus
21-03-2012, 15:36
galip aganın cikmasini bekliyor heralde aygazda :) ayla aygan ablamızın koca öküz şarkısı vardır bilenler bilecektir ha bu koca öküz ha bizim kaşık düşmanı der bizim kaşık düşmanıda aygaz bakalım 5 nisani bekliyelim pek hayırlı gun degil 5 nisan ama belki bize hayırlı olur insallah hissede bekleyenler bol kazanclar ..

6.sense
21-03-2012, 18:15
bu gidişin altından ne çıkacak merak ediyorum doğrusu...
bu kadarda sahipsiz bırakılmaz ki.

more
22-03-2012, 22:51
a harfı ıle baslamasından mutevellıt 3 kagıda bakıyordum aygaz,asels,akfen bı ara bu uc kagıt aynı fıyata gelmıstı kısa zaman oncesıne kadar sımdı aygaz nerdeeee dıger kagıtlar nerde..bu kagıdı da nerden aldık anlamadım gıttı bı gunde (+) kapat yavf.ytd

more
23-03-2012, 10:46
23.03.2012 07:06:49 - lpg pıyasası ocak 2012 donemı dagıtıcı satısları/pazar payları (tablo)

enerjı pıyasası duzenleme kurumu`nun (epdk) petrol pıyasası 2011 yılı
ocak 2012 donemı sıvılastırılmıs petrol gazları (lpg) pıyasa raporunda
yer alan dagıtıcı satısları tablosuna gore ılk on sıradakı sırketler ve
satıs rakamları asagıda bulunuyor:

Aralık 2010 aralık 2011
mıktar mıktar degısım
dagıtıcı (ton) oran (ton) oran %
---------- ------- ------ ----- ----- ------
aygaz 64.055 23,16% 63.566 22,33% -0,76%
petrol ofısı 28.075 10,15% 28.327 9,95% 0,90%
ıpragaz 24.590 8,89% 28.310 9,94% 15,13%
mılangaz 23.893 8,64% 26.275 9,23% 9,97%
shell 22.523 8,14% 22.198 7,80% -1,44%
total 11.714 4,24% 18.436 6,48% 57,38%
mogaz 15.349 5,55% 17.995 6,32% 17,24%
bp 16.047 5,80% 15.826 5,56% -1,38%
akpet 7.908 2,86% 7.605 2,67% -3,83%
yıldırım 4.475 1,62% 4.842 1,70% 8,19%

mustican
23-03-2012, 20:56
12.04.2012 tarihinde 0,50 TL temettü verecek olan Türkiye'nin en büyük şirketlerinden olan Aygaz'ın bu derece düşmesi ilginç.

17.02.2012 imkb 100 endeksi 61.111 deyken Aygaz 9,70 teydi. bugün endeks 61417 de ve Aygaz 8,88 den kapandı. Endekse göre yaklaşık %10 düştü.

jayson
23-03-2012, 21:14
Hocam yabancıların satışı kesilmeden hesaplar yapmak yanlış olur. Onlara göre önemli olan kağıdın beklentisi ve ne kadar kar ettikleri.

krokolide
23-03-2012, 21:15
yaba<ncı gevur gibi satıyor :) düşer elbette

more
23-03-2012, 21:21
yaw hergun azar azar satısı koyuyolar heralde hergun negatıf hergun negatıf batan zarar eden sırketlerın kagıtları bıle daha ıyı performans gosterıyo..nese hakkımızda hayırlısı

krokolide
23-03-2012, 21:32
mart başından buyana 800.000 lot
yıl basından itibaren 3.000.000 lot satmış görünüyor cıty ve deutche

Ancak son bir yıllığa baktığımızda 4200.000 lot artıda city ve deutche.

Bana göre kanalın dip noktasındayız. Pazattesi ve salı işlem hacmiyle birlikte düzeltme gelebilir.

krokolide
23-03-2012, 21:38
Aralık 2010 aralık 2011
mıktar mıktar degısım
dagıtıcı (ton) oran (ton) oran %
---------- ------- ------ ----- ----- ------
aygaz 64.055 23,16% 63.566 22,33% -0,76%
petrol ofısı 28.075 10,15% 28.327 9,95% 0,90%
ıpragaz 24.590 8,89% 28.310 9,94% 15,13%
mılangaz 23.893 8,64% 26.275 9,23% 9,97%
shell 22.523 8,14% 22.198 7,80% -1,44%
total 11.714 4,24% 18.436 6,48% 57,38%
mogaz 15.349 5,55% 17.995 6,32% 17,24%
bp 16.047 5,80% 15.826 5,56% -1,38%
akpet 7.908 2,86% 7.605 2,67% -3,83%
yıldırım 4.475 1,62% 4.842 1,70% 8,19%

toplam da %9 un üstünde satış artışı var Aygaz ın. Aygaz markası yerinde sayarken total ve mogaz sırtlanmışlar. Güzel bir rakam bana göre. hiç düğmeye basmasalar bile fBRİKALARIN SENELİK TÜPRAŞTAN ORT 125 MİLYON LİRA KAR GELİYOR.

krokolide
24-03-2012, 21:01
95873

borçlarını büyük ölçüde eritmiş

krokolide
24-03-2012, 21:03
95874

karında azalma var

krokolide
24-03-2012, 21:04
95875

inceleye bilir miisiniz?

krokolide
24-03-2012, 21:05
95876

inceleye bilir misiniz?

yakud
24-03-2012, 21:07
yerlilerden ciddi talep yok, aygaz yabancıların elinde...

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=71&hisse=AYGAZEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

mustican
26-03-2012, 19:47
Eren Özdemir/İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzmanı

“Aygaz hisselerinden elektrik alıyoruz”

Aygaz: 2011 yılı net karı 2010’a göre yüzde 59 artışla 380 milyon TL oldu. Öte yandan Aygaz, dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden AES ile elektrik üretiminde işbirliği yapmak amacıyla bir ortaklık anlaşması imzaladı. Pazardaki öncü konumu devam eden şirketin 2012’de de toplam satışlarının önemli oranda artış göstermesi bekleniyor. Aygaz hisselerinde 11.50 TL hedef fiyatla yüzde 26 yükselme potansiyeli öngörüyoruz.

BLUE_HORSE
27-03-2012, 08:40
Eren Özdemir/İntegral Menkul Değerler Araştırma Uzmanı

“Aygaz hisselerinden elektrik alıyoruz”

Aygaz: 2011 yılı net karı 2010’a göre yüzde 59 artışla 380 milyon TL oldu. Öte yandan Aygaz, dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden AES ile elektrik üretiminde işbirliği yapmak amacıyla bir ortaklık anlaşması imzaladı. Pazardaki öncü konumu devam eden şirketin 2012’de de toplam satışlarının önemli oranda artış göstermesi bekleniyor. Aygaz hisselerinde 11.50 TL hedef fiyatla yüzde 26 yükselme potansiyeli öngörüyoruz.

riskadami
27-03-2012, 11:26
şuan hacim 3 milyona dayandı ,saat 14 de ppk dan çok olumsuz birşey çıkmassa buğün 20 nin üstünde kapatabilir.ytdeğildir

more
27-03-2012, 21:59
bugunku hareket fena degıldı uzun zaman sonra hacım de umıt verdı, umarım saf ve temız duygularımızla oynamıyosundur aygaz..
genel kurul tarıhı de yaklastı..hakkımızda hayırlısı..ytd..

ramazan123
28-03-2012, 09:01
merhaba arkadaşlar ben yeni üye olabildim hiise.nete.
902-904te gep var orayı kapatması beklenmeli değilmi?

6.sense
28-03-2012, 17:24
dün artı kapatmıştı.Bir ay şimdi ekside gider...
limiti maximum bir kez artı/ayda .

more
28-03-2012, 22:16
yavf aygaz sen neden bolesın yaaaa..endeksı falan bahane etme acılıs fıyatından kapanıs fıyatının bole olacagı bellıydı zaten..bı gunde dık durus sergıle..endeks rallı yaparken dustugun gunlere sayarsın olmaz mı..ytd

jtucker
29-03-2012, 00:18
Bu çeyrek bilançosu açıklanınca, 2011 ilk çeyrek bilançosu F/K hesabının dışına çıkacak ve dolayısıyla F/Ksı 13-15 bandına çıkacak ya... Ben onun hazırlığını yaptığını düşünüyorum. Ama bunu bile bile niye bu senedi 9,36dan maliyetlendin derseniz, cevaplamam zor.

BLUE_HORSE
30-03-2012, 08:56
Merrill Lynch'in AL tavsiyeleri!

Aygaz (AYGAZ) : AL

kara_sahin_61
30-03-2012, 11:02
Bu çeyrek bilançosu açıklanınca, 2011 ilk çeyrek bilançosu F/K hesabının dışına çıkacak ve dolayısıyla F/Ksı 13-15 bandına çıkacak ya... Ben onun hazırlığını yaptığını düşünüyorum. Ama bunu bile bile niye bu senedi 9,36dan maliyetlendin derseniz, cevaplamam zor.
neden f/k 13-15 bandına cıksın acıklarsan sevınırım

riskadami
30-03-2012, 11:18
Benzin zamları lpg ye olan ilğiyi dahada artıracaktır ,aygaz için bu senede bence karlı bir yıl olacaktır,hisse de bence yükselemeyen ender hisselerden birtanesi, kişsel fikrimdir

kara_sahin_61
30-03-2012, 15:43
2 kere aldım kar edemedım,hep alış sebebim borsa yükselişine ayak uydurmadı dıye.bana göre temettu sonra yukselıse gececek.
bunu satıp soda alacam ama gıder dıye uzuluyom

biberk99
30-03-2012, 22:43
neden f/k 13-15 bandına cıksın acıklarsan sevınırım 2011 ilk çeyrekte iştirak satışından elde edilen satış geliri nedeniyle yuksek kar yazmıştı. 2012 ilk çeyrek blanço açıklanınca, böyle bir gelir olmayacağına göre ve F/K oranında yıllık olduğundan 2011 ilk çeyrek çıkmış olacak. Dolaysıyla yıllık 2011 2. çeyrekten başlayacağından Kazanç düşecek. F/K oranıda yükselir.
:beurk:

ayhan53
31-03-2012, 15:05
http://666kb.com/i/c2jo0qiv9us72e3vq.jpg

nice35
31-03-2012, 15:43
yükselen kanal desteği 8,96 olarak görebildim ben..
bakalım destek gelicek mi buralardan..
bol kazançlar..
http://imageshack.us/photo/my-images/841/aygaz.png/

6.sense
31-03-2012, 16:03
Elektriğe zam geldi. Bunada mı tepkisiz olacaksın ?
Ptesi gorecegiz

jayson
31-03-2012, 21:38
elektirikle aygazın ilgisi lpg fiyatı desen anlayacamda ? Bence asıl sorun tüp satışlarındaki rekabet piyasaya yeni giren oyuncular? ve son sene yatsada krizden bu yana yaptığı prim.

more
31-03-2012, 22:53
Doğalgaza yüzde 18.72 zam!

way masallah

6.sense
31-03-2012, 23:34
Entek elektrik üretim tesisi Aygaza aittir.Amerikan AES şirketi ile bu sirket uzerinden yeni ve onemli bir ortaklık kurdular.
Zam etkisi buradan geliyor.hissesine sahip olduğumuz şirketi tanıyalım...

elektirikle aygazın ilgisi lpg fiyatı desen anlayacamda ? Bence asıl sorun tüp satışlarındaki rekabet piyasaya yeni giren oyuncular? ve son sene yatsada krizden bu yana yaptığı prim.

kara_sahin_61
31-03-2012, 23:52
ocak ayındaki fiyatıyla aynı,doas vardı elimde ben erken cıktım ama kağıt %70 yaptı borsa yükselişinde
sen ne yapıyon aygaz 9-9.30 arası dolanıyor

riskadami
02-04-2012, 11:37
Hacim şuan itibariyle 2 milyon tl oldu ,endex bozmassa bugün 30 üzeri kapanış yapabilir diye düşünüyorum ,ytdeğildir

more
02-04-2012, 15:53
endeksın bozmasına gerek yok bu kagıdın zaten kodu bozuk..ytd

kara_sahin_61
02-04-2012, 21:01
gercekten bugun ki haraketin mide bulandırıcı seni ımkb kodundan cıkartım aygaz temettu gununden sonra satıyom

6.sense
02-04-2012, 21:56
Aynen artık bunaldım,bulandım,boğuldum
Yeter

gercekten bugun ki haraketin mide bulandırıcı seni ımkb kodundan cıkartım aygaz temettu gununden sonra satıyom

asityanığı
03-04-2012, 11:13
Aynen artık bunaldım,bulandım,boğuldum
Yeter

:super::super::super:

more
03-04-2012, 16:58
Allahın yok mu aygaz yoruldum artık yeter :=)

ereglili
03-04-2012, 22:56
Holding kalktı gidiyor..sıra Aygaza gelmek üzere..inşallah buraya gelmeyi düşünüyorum. üç beş birşeyler alırsak kardır..
Holdingte işlem haccmi süperdi, ikinci seans silip süpürdüler..Froto, Toaso, Arçelik gidiyor endişe etmeyin..

alex13
04-04-2012, 09:19
üçgen tamamlanmak üzere 200 günlük için biraz daha var, 9.50 üzeri kapanışlar kağıdı iyi seviyelere geirecektir diye düşünüyorum.. bende yakında burdayım..

alex13
04-04-2012, 09:30
http://img39.imageshack.us/img39/7351/adszni.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/39/adszni.jpg/)

ramazan123
06-04-2012, 10:42
Konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

` sektorunde halka acık statuye sahıp tek lpg sırketı olan aygaz’ın 51. Olagan
genel kurul toplantısı dun (5 nısan 2012), sırketın ıstanbul, zıncırlıkuyu’dakı
genel mudurluk bınasında gerceklestırıldı. Dıvan baskanlıgını aygaz yonetım
kurulu uyesı temel k. Atay’ın yaptıgı genel kurul’da aygaz’ın 2011 yılı malı
tabloları onaylanarak, yonetım kurulu uyelerı ve denetcıler ıbra edıldı.
Toplantıda, 2011 yılı konsolıde malı tablolarına gore, net kârını 380 mılyon
tl’ye yukselten aygaz’ın, hıssedarlarına 150 mılyon lıra brut nakıt temettu
dagıtmasına karar verıldı.
Genel kurul’da yapılan oylamada, aygaz yonetım
kurulu uyelıklerıne, rahmı m. Koc, omer m. Koc, dr. Bulent bulgurlu, osman
turgay durak, shelby r. Du pasquıer ve erol memıoglu; bagımsız yonetım kurulu
uyelıklerıne, ayse canan edıboglu, mansur ozgun ve tunc ulug secıldı.

Aygaz yonetım kurulu uyesı ve koc holdıng enerjı grubu baskanı erol memıoglu,
aygaz’ın deger yarattıgı bır yılı gerıde bıraktıgını belırterek, bır oncekı
yılın ve hedeflerın uzerındekı performansıyla turkıye’nın en buyuk 7. Sanayı
sırketı halıne geldıgını soyledı. Guclu bılanco yapısına vurgu yapan memıoglu,
aygaz’ın ıstıraklerı vasıtasıyla enerjının farklı alanlarında da faalıyet
gosterdıgını, sergıledıgı performans ıle her alanda gelecek vaat ettıgını
kaydederek ıstırak yatırımlarını surdurecegını belırttı.
2011 yılı
fınansal sonuclarını degerlendıren aygaz genel muduru yagız eyuboglu, aygaz’ın
2011 yılı toplam cırosunun 5,5 mılyar turk lırasına, net kârının da 380 mılyon
turk lırasına ulastıgına dıkkat cektı. 2011 yılında aygaz’ın toplam lpg
satısının 1 mılyon 677 bın ton oldugunu belırten eyuboglu, toplam lpg pazarında
yuzde 28, tupgaz pazarında yuzde 40 ve otogaz pazarında yuzde 23’luk paya sahıp
oldugunu kaydettı.
Eyuboglu sozlerını soyle surdurdu: `ana faalıyet
alanımız olan lpg sektorunde tupgaz segmentınde pazar payımızı arttırırken,
otogaz ve dokmegaz segmentlerınde lıderlıgımızı surdurduk. ıstıraklerımız
vasıtasıyla enerjı sektorunde farklı alanlarda daha da buyumek uzere adımlar
attık. Total oıl turkıye’nın tupgaz ısını basarılı sekılde bunyemıze kattık.
382 yenı bayı ve yuz bınlerce yenı abonenın katılımıyla satıs agımızı ve pazar
payımızı buyuttuk.
Lojıstık alanında yaptıgımız yatırımlarla temınde
onemlı bır rekabet avantajı yarattık. Gemı fılomuza katılan beylerbeyı adlı
yenı gemı denız lojıstık kapasıtemızı %60 oranında buyuttu. 303 mılyon dolar
tutarındakı yurtdısı satısla bu kalemdekı gelırlerımızı yuzde 26 oranında
yukselttık. Aygaz dogalgaz sırketımız de cıroda bır oncekı yıla kıyasla yuzde
105 oranında onemlı bır buyume elde ettı.`
aygaz’ın fınansal sonuclarına
ılıskın daha ayrıntılı bılgıye http://www.aygaz.com.tr adresınde, yatırımcı
ılıskılerı bolumunden ulasılabılır.`

-matrıks-
|

pool
06-04-2012, 12:23
Buranın eski takipçileri kalmamış şirket temettü dağıtacağını açıkladı yazı yazan yorum yapan yok ilginç?
Yok mu uzun zamandır takibini yapan arkadaşlardan bu durum hakkında yorum yapıcak. ?

alex13
06-04-2012, 12:32
Buranın eski takipçileri kalmamış şirket temettü dağıtacağını açıkladı yazı yazan yorum yapan yok ilginç?
Yok mu uzun zamandır takibini yapan arkadaşlardan bu durum hakkında yorum yapıcak. ?

O üçgen yukarı bir kırılsın bak o zaman burası nasıl doluyor... 9.60 lı rakamların üstü kapanışlar lazım.. biraz daha zamanı var..

more
06-04-2012, 15:38
O üçgen yukarı bir kırılsın bak o zaman burası nasıl doluyor... 9.60 lı rakamların üstü kapanışlar lazım.. biraz daha zamanı var..

aaaaaaa cok sert...ytd

riskadami
06-04-2012, 16:36
2 ğündür endex düşüyor baba 9.08 e set çekiyor inşallah tuzak değildir şuan 2 gündür tahtaya bakınca baba 9.08 altı yok diyor ama pek guvenemiyorum,ptesi de izleyeyim bakalım ne olacak ona göre hareket ederim ,herkese ii hafta sonu dilerim sn aygazcılar

asityanığı
06-04-2012, 19:07

sabırla bekliyoruz bakalım sonunda :halay::halay::halay::halay: çekeceğiz
yoksa:cry::cry::vurkafa::vurkafa:beklediğimize mi yanacağız

zarareden
08-04-2012, 15:36
Temettü tarihi yaklaştı.Bu durum hissete talebi artırabilir.