PDA

View Full Version : CLKHO - CLK Holding A.Ş

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

mbtrs
16-03-2013, 12:37
çağrı fiyatına geldiğinde bu hisse satılırmı ?

hb82
16-03-2013, 17:41
bu gün son dakikada gelen satıs baskısı neyin nesiydi bilgisi olan varmı?

çağrı fiyatına geldiğinde bu hisse satılırmı ?

benim sorumun cevabı eski sahibi saat 18:27 de kapa göndermiş elinde %0,88 lik pay kalmıs pazartesi salıda onu bitirir sonrası ne olur hep birlikte görürüz

Anatolien
16-03-2013, 22:54
...Son 1 aylık takas hareketlerine bakıldığında;Çağrı fiyatı,patron satışı,yeni patron alışı,taşeron kurumların blok alış-satışı,5-6 kurumdan yapılan blok alış verişler...Ben bir şey anlamadım.Çok karışık işler.Umarım hisseyi yakından tanıyanlar bir anlam çıkarır.
İşte cuma gününün işlem dökümü.

http://g1303.hizliresim.com/17/j/l4dp5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://g1303.hizliresim.com/17/j/l4f01.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

crocodile_tasci
18-03-2013, 22:58
bugünkü alım satımlarda gedik 93555 lot alış görünüyor satanlar karışık..

alp-arslan
19-03-2013, 00:06
SPK.SÖZDE YATIRIMCI DOSTU!sanırım son güne kadar bekletecek öyle onay verecek.beklemeye devam çağrıda verir geçeriz.birdahada borsaya adım atılmaz.türk yatırımcısına borsayı haram ettiler!spk 2,40 tan bir kuruş fazla vermez. bu kesin.niye bekletirler ki niyetleri bıktırmak yıldırmak.

taekwondocu
19-03-2013, 00:15
borsada doğru yatırım kararları kadar sabır göstermenin en büyük sermaye olduğu sonucuna vardım. sabrınız yoksa bilginiz varsa zarar edersiniz. bilginiz var sabrınız varsa daha doğru kararlar almanız kolay olur. borsada kazanmanın formülü Bilgi+sabır+para=kazanç. bilgi= temel analiz+teknik analiz+şirketi ve sahiplerini tanıma+şirketin borsa sicili (yatırım tavsiyesi değildir.)

taekwondocu
19-03-2013, 00:20
insanların hafızası iki şeyde zayıftır. birincisi geçmiş tecrübeleri hatırlama. ikincisi geleceği algılama yönetme. esasında bu iki faktöre yol açan neden unutma olayıdır. Bugünü yaşarken insanın karşısındaki en büyük tehlike ise kendisidir. korkularına yenilen insan kaybetmeye mahkumdur. (yatırım tavsiyesi değildir.)

crocodile_tasci
19-03-2013, 22:59
alıcılar satıcılar
gedik 35029 piramit 39893
halk 29821 deniz 26390
hsbc 17350 tacirler 24239

ula61
20-03-2013, 11:55
sıkmaya başladı.gelse şu çağrı da verip çıksak.

erdem2222
20-03-2013, 14:39
slm arkadaşlar sabır etmek insanı yorar ama sonunda beklediğinize değer ve bir bakmışınız %500 kardasınız.İşte bende sabırla bekliyorum maliyet 1.70 ve 1.90 arası ve daha öncede yazmıştım;%400-500 karı yakaladığım o gün hedefine ulaşmış ve güzel bir karla çıkmış olacağım.Yatırım tavsiyesi değildir.Sadece kendi görüşüm olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

srdr061
20-03-2013, 16:16
2.33ten yüklü satış yapıldı,herhalde eski patron paylarını sattı..

fnaa1972
20-03-2013, 16:36
2.33ten yüklü satış yapıldı,herhalde eski patron paylarını sattı..

eski patron bütün hisselerini 2.00 tl den hisse devrinin olduğu tarihte verdi..

bugünkü satış şirkette kalan 200.000 lot olabilir.ancak o mal şirketin.eski patronun değil.

bu satış ayni anda olduğuna göre özel emirle gerçekleşmiş görünüyor.

elinde yüklü miktarda mal olan ve çağrıyı beklemek istemeyen birisinin şirketin yeni

sahibiyle anlaşmalı olarak bahsedilen fiattan satışı da olabilir.yeni sahibi almış ise

borsaya bildirmek mecburiyetindedir..

HMİNALAY
20-03-2013, 17:14
çağrı süreci ilerliyor.

yanlış hesaplamadıysam bugün 18 iş günü oluyor..

yatırım tavsiyesi kesinlikle olamaz..

fnaa1972
20-03-2013, 17:33
çağrı süreci ilerliyor.

yanlış hesaplamadıysam bugün 18 iş günü oluyor..

04.03 de spk'ya başvurulmuştu..

dediğiniz gibi sn.HMİNALAY çağrı süreci ilerliyor..

srdr061
20-03-2013, 21:25
Spk onay verirse 2.40tan çağrı yapılacak ama şu an ki hareketleri biraz tuhaf geliyor bana..

fnaa1972
20-03-2013, 21:26
eski patron bütün hisselerini 2.00 tl den hisse devrinin olduğu tarihte verdi..

bugünkü satış şirkette kalan 200.000 lot olabilir.ancak o mal şirketin.eski patronun değil.

bu satış ayni anda olduğuna göre özel emirle gerçekleşmiş görünüyor.

elinde yüklü miktarda mal olan ve çağrıyı beklemek istemeyen birisinin şirketin yeni

sahibiyle anlaşmalı olarak bahsedilen fiattan satışı da olabilir.yeni sahibi almış ise

borsaya bildirmek mecburiyetindedir..

15.03 cuma günü 2.38 den 200.000 lot alan tera menkul bugün -görünüşe göre- kol bacak keserek ayni miktar malı yatırım finansmana 2.33 den teslim etti.

yine ayni gün 138.000 lot alan ulus menkul de bugün 95.000 lot teslim ederek rahata erdi..:wink:

yatırım finansman'ın bugün net alışı 259.000 lot oldu...

fnaa1972
20-03-2013, 21:43
spk ne kadar sürede çağrıya cevap verebilir?

en yakın örnek şu anda çağrı süreci devam eden olmuksa ile ilgili..

olmuksa'da çağrı için 11.01 de spk'ya yapılan başvurunun cevabı 54 gün sonra 06.03 de gelmiş. 11.03 de fiilen çağrı başlamış...

crocodile_tasci
20-03-2013, 22:02
dayanamadım 31 den 10 bin daha koydum...bugünkü işlemler daha çok yatırımla tera arasında geçmiş...

crocodile_tasci
21-03-2013, 21:51
bugünkü pasta gedik 25 bin almış garanti 22 bin satmış..zaten fazla bir hacimde yoktu..beklemeye devam...

crocodile_tasci
23-03-2013, 13:40
dünkü pastada gedik 39 bin marbaş 22 bin satmış..hacim iyice düştü insanların yorumlarıda düştü...

fnaa1972
23-03-2013, 17:47
dünkü pastada gedik 39 bin marbaş 22 bin satmış..hacim iyice düştü insanların yorumlarıda düştü...

sn.crocodile_tasci;

yazınızdan gedik'de satmış gibi algılanıyor.gedik 39 bin lot ile 1.sırada alıcı, marbaş 22 bin lot ile 1.sırada satıcı.

hafta başından itibaren çarşamba hariç gedik'in biten haftada sırası ile 93 +35+26+39 bin lot yani toplamda 193 bin lot net alışı var...

crocodile_tasci
24-03-2013, 22:39
sn.crocodile_tasci;

yazınızdan gedik'de satmış gibi algılanıyor.gedik 39 bin lot ile 1.sırada alıcı, marbaş 22 bin lot ile 1.sırada satıcı.

hafta başından itibaren çarşamba hariç gedik'in biten haftada sırası ile 93 +35+26+39 bin lot yani toplamda 193 bin lot net alışı var...

haklısınız yazarken alış yazmayı atlamışım...düzelttiğiniz için teşekkürler..

çoto28
25-03-2013, 13:08
arkadaşlar uzun zamandır yazmadım çünkü çağrı süreci bitene kadar hissede hareket olmacinanı anlamak için mümeccil olmaya gerek yok bunlar rutin işler takaslararda yorum yapmaya gerek yok tera alıyor gedik satıyor marbaş alıyor öteki satıyor topu çeviriyorlar kendi aralarında benim tahminim çağrı süreci onaylanırsa çağrı sürecinin bittiği zamandan itibaren hareket olabilir.ama bence paranın tamamıyla girmedim niye hep olumlu taraftan bakarsak olumsuzuda düşünmek gerekir bende gideceğine inanıyorum ama biraz aşşağa basıp döküp ondan sonra ihtimalide var o yüzden yedek jarjörümü bıraktım biruncisi olursa zaten kazanırız ikincisi olursa ucuza maliyet düşürme şansım olur herkesin kendi tercihi al sat tavsiyesi kesinlikle değildir.

mbtrs
25-03-2013, 13:59
Ben artık zamanının geldiğini düşünüyorum...

alp-arslan
25-03-2013, 14:53
Ben artık zamanının geldiğini düşünüyorum...

borsa açılalıdan beri borsadayım.bildiğim bir gerçek var oda SPK bu tur olaylarda en hantal yapıya sahiptir.45 gün dolmadan ve hatta geçmeden izin vermezler.nisanın 25 leri civarında izin çıkar diye tahmin ediyorum.şirketten hiç açıklama yok. ne yeni işbağlantısı,ne yeni proje,hiç birşey belli değil.en kötü şey borsada belirsizliktir.beklemekten başka yapacağımız bir şey yok.olsada bu seviyelerden hisse almak intihardır.

analiz/5
25-03-2013, 15:11
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KARKM [] 25.03.2013 13:47:12

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mahallesi 606. Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ANKARA
Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Ana Sözleşme Değişikliği hk

AÇIKLAMA:
Şirket yönetim kurulumuz 25.03.2013 tarih ve 2013/15 sayılı toplantısında,

1) Şirketimizin unvanının ek 1 deki ana sözleşme tadil tasarısı ve ek 2 deki Holdinge dönüşüm raporu çerçevesinde unvanın değiştirilerek "Celik Holding Anonim Şirketi" olması yönünde ilgili merciler nezdinde başvuruda bulunulmasına,

2) Şirketimizin mevcut faaliyetlerinin korunarak geliştirilmesine, mevcut faaliyetlerle ilgili olarak yurtdışında da müşteri teminine yönelik olarak gerekli çalışmaların yapılmasına karar verilmiştir. Bununla birlikte Şirketimiz faaliyet konularının yeni iş alanlarına da yatırım yapılmasına imkan verecek şekilde yeniden revize edilmesine ve bunun için ana sözleşmenin ilgili maddelerinin tadil edilmesine,

3) Yapılan görüşmelerde; çağdaş yönetim anlayışına uygun olarak tüm hissedarların eşit oy ve haklara sahip olması, şirket yönetimlerinin hesap verilebilir yönetim tarzı belirlemesi ve katılımcı bir yönetime sahip olunmasına imkan sağlanması amacıyla, Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer verilen hususlara azami özenin gösterilmesi ve bu kapsamda olmak üzere Şirket yönetim kuruluna üye seçiminde ve denetim kurulunun seçiminde imtiyaz içeren A grubu paylarla ilgili olarak imtiyazlı olan A Grubu payların imtiyazlarının kaldırılarak tüm payların imtiyazsız hale getirilmesinin genel kurul onayına sunulmasına,

4) Şirketin hızlı ve sağlıklı büyümesini temin etmek amacıyla kayıtlı sermaye tavanının 200.000.000 TL'na çıkarılması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına,

5) Şirketin faaliyet konularının genişletilmesi, daha yüksek gelir ve karlılık hedeflerine ulaşmak, grup şirketlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlamak amacıyla, iştiraklerimiz arasına Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin eklenmesi için Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin 8.250.000 TL nominal değerli paylarının (Şirket Sermayesinin %55'i) satın alınmasına, satın alma bedeli olarak ise Sermaye Piyasası Kurulundan lisanslı iki bağımsız denetim şirketine hazırlatılan değerleme raporlarının ortalaması olan 50.900.237 TL'nin Şirket değeri olarak belirlenmesine, belirlenen bu değerden % 10 iskonto edilerek bulunan 45.810.213 TL üzerinden Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.'nin % 55 paylarını için 25.195.617 TL'nin ödenmesine, İş bu alımın gerçekleşmesinin Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. nin mevcut ortaklarından 2013 yılı sonu için Çelik San. ve Tic. A.Ş. nin en az vergi öncesi 4.000.000 TL kar edeceğine ilişkin taahhütname alınması şartına bağlanmasına,(Ek. 3 Taahhütname)

6) Şirketimiz Ana Sözleşmesinin, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: IV, No:56 "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" ine tam uyumlu hale getirilmesi amacıyla bu karar ekinde yer aldığı gibi eski ve yeni şekilleri verilen 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 13, 15 ve 16'ncı maddelerinin değiştirilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınacak izinleri takiben yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına,

7) Şirket merkezinin İstanbul'a taşınması ve şirket mülkiyetinde bulunan Ankara'daki mevcut merkezin şube olarak tescil edilmek üzere ilgili merciler nezdinde başvuruların yapılmasına,

8) Şirket esas sözleşmesinde yapılması planlanan değişikliklerle ilgili olarak Sermaye Piyasası Kanunu'nun 24'ncü maddesinde düzenlenen şekilde, şirketimiz pay sahiplerinin ortaklıktan ayrılma hakkının korunmasına,
9) İş bu kararın Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" gereği kamuya duyurulmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

erdem2222
25-03-2013, 15:31
gerekli mercilerden onay gelirse holding olduk,sonra ek-3 teki bir durum olursa patron taahüdünü yerine getirirse hissedarlarını korumuş olacak.Güven ve vizyon oldumu allahın izniyle önüne kimse geçemez şirketin (holding).

dany.osman
25-03-2013, 15:47
Karkim holding oluyor

Halka açık Karkim'i satın alan Murat Çelik, tekstil sektöründeki şirketlerini Karkim çatısa altında topluyor

www.borsagundem.com

Türkiye’nin ilk özel sondaj akışkanları şirketi Karkim’i, İMKB’de bir ilki gerçekleştirerek fiyatın yüzde 20 üzerinde “Çağrı fiyatı” taahhüdü ile satın alan Murat Çelik, yine yatırımcı dostu bir yaklaşımla Karkim’i holdingleştirmeyi hedefliyor. Yeniden yapılanma çalışmalarının ardından Çelik Holding A.Ş. adını almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapma kararı alan şirket, kayıtlı sermaye tavanını da 200 milyon liraya çıkaracak.

Holding çatısı altında farklı sektörlere açılarak büyümeyi amaçlayan şirket, öncelikle Çelik Group’a ait Çelik İplik’in yüzde 55’ini 25 milyon 195 bin TL’ye satın alacak. Bu işlemin bir parçası olarak yatırımcısına, Çelik İplik’in 2013 yılında vergi öncesi en az 4 milyon TL kâr etmesini taahhüt eden Karkim, yine bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Bu taahhütle 2012 yılını vergi öncesi 5.247.381 TL kârla kapatan Karkim’in kârlılığına da ilave katkı sağlanmış olacak.

Holdingleşecek olan Karkim 4 milyon TL kâr garantisi veren Çelik İplik’i alıyor

Karkim’i satın alırken sıra dışı bir yol izleyerek küçük yatırımcıya ilk halka arz fiyatı olan 2.40 liradan çağrı yapmak için SPK iznini bekleyen Murat Çelik, şimdi satın alınan Çelik İplik için de 2013 yılında en az 4 milyon liralık kâr taahhüt ediyor. Karkim’in bünyesine girecek olan Çelik İplik, eğer 2013 sonu itibariyle vergi öncesi en az 4 milyon lira kâr elde edemezse, aradaki farkı ana ortak konumunda olan Murat Çelik karşılayacak. Böylece Karkim’in mevcut kârlılığı daha da güçlendirilmiş olacak.

Karkim’i satın almasıyla İMKB’nin en genç patronu unvanını da elde eden Murat Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: “Karkim İMKB’ye girdiği günden beri yatırımcısını koruyan bir şirkettir. Son 3 yılda şirketimizin kârını 1 milyon 170 bin TL'den 4 milyon 136 bin TL'ye çıkarması, düzenli olarak kârını yatırımcılarıyla paylaşması, Türkiye'nin ilk hisse geri alım işlemini (insider buying) gerçekleştirmesi, satış esnasında 2 TL olan hisse fiyatlarına 2.40 TL’den çağrı yapılması gibi İMKB’de birçok ilke imza atmıştır. 4 milyon TL kâr garantisi vermekteki amacımız yatırımcılarımıza bu olumlu gidişin süreceğinin mesajını iletmek. İstiyoruz ki herkes bizim ticarete bakış açımızı anlasın, iyi niyetimizin farkında olsun. Bu yaklaşımımızın İMKB’deki diğer firmalara da örnek olmasını diliyoruz.”

‘Holdingleşme süreci ile kurumsallığımızı kalıcı hale getireceğiz’

Faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki 35 yıllık deneyimin ardından enerji sektöründeki fırsatları değerlendirmek istedikleri için Karkim’i satın aldıklarını belirten Çelik şöyle devam etti; “Karkim’in halka açık bir şirket olması, kurumsal yapımızı daha ileriye götürmemiz ve şeffaf bir yönetim anlayışının yerleşmesi için bir fırsattı ve bunu değerlendirdik. 35 yıllık bir aile şirketi olarak ileriye dönük yüksek hedeflerimizi kurumsal bir yapı altında sürdürülebilir kılacağımızı biliyoruz. İlk etapta oldukça kârlı bir şirket olan Çelik İplik’i Karkim çatısı altına almayı uygun gördük. Bundan sonra da kârlı ve büyüme potansiyeli olan yeni yatırımlar için araştırmaya devam edeceğiz. Grup şirketlerinin bir arada bulunmasının sağlayacağı yönetimsel faydalar sebebiyle Karkim’in merkezini İstanbul’a taşımaya ve Ankara’daki faaliyetlerini şube çatısı altında devam ettirmeye karar verdik.”

Hisseler üzerindeki imtiyaz kalkıyor

Öte yandan, Karkim’in yeniden yapılanma sürecinde çağdaş yönetim anlayışına uygun olarak tüm hissedarların eşit oy ve haklara sahip olması sağlanacak. Bu kapsamda da şirketin yönetim kuruluna üye seçiminde ve denetim kurulunun belirlenmesinde imtiyaz içeren A grubu paylar üzerindeki tüm özel hakların kaldırılması için de SPK’ya başvuruda bulunuldu.

alp-arslan
25-03-2013, 16:04
,,,,,,,,,,,,,,,,,

HMİNALAY
25-03-2013, 17:48
karkm'in yeni sahibi sayın Murat Çelik'in hedefleri anladığım kadarıyla bayağı büyük..

Karkm ile ilgili bugün gelen haberler herkese hayırlı vede uğurlu olsun diyorum...

YATIRIM TAVSİYESİ KESİNLİKLE OLAMAZ..

bune
25-03-2013, 19:02
Hisseler üzerindeki imtiyaz kalkıyor

Öte yandan, Karkim’in yeniden yapılanma sürecinde çağdaş yönetim anlayışına uygun olarak tüm hissedarların eşit oy ve haklara sahip olması sağlanacak. Bu kapsamda da şirketin yönetim kuruluna üye seçiminde ve denetim kurulunun belirlenmesinde imtiyaz içeren A grubu paylar üzerindeki tüm özel hakların kaldırılması için de SPK’ya başvuruda bulunuldu.

Işılay
25-03-2013, 19:52
karkm'in yeni sahibi sayın Murat Çelik'in hedefleri anladığım kadarıyla bayağı büyük..

Karkm ile ilgili bugün gelen haberler herkese hayırlı vede uğurlu olsun diyorum...

günlük pastayı istemiştiniz sn.HMİNALAY

http://666kb.com/i/ccnui8enpcaktreq8.png

alp-arslan
26-03-2013, 15:14
çelik holding olmasını piyasa fiatlamadı.paranın baronları ve onların akıl hocası yatırım ortaklığı kuruluşlarının müdürleri nasıl degerlendirme yapıyor bir bilgimiz yok.çelik iplığın yıllık kar gırafiği nasıl seyrediyor büyüyen ve gelişmeye müsait bir şirket mi?sayın murat çelik yeni kurulan holdingin bedelli sermaye artırımı yapmayacağını taahhüt etmiş olsaydı daha güven verici olurdu. önemli olan karkimin yeni siparişleri, bu konuda diğer şirketlerle ilgili kapa durmadan haber düşüyor,karkimde bu konuyla ilgili hiç bildiri yok.2013 yılındaki, kar hedefi nedir bir bilgimiz yok?bir yığın belirsizlik,içinin doldurulması gereken bazı unsurlar kısa zamanda açıklığa kavuşursa küçük yatırımcı için daha güven verici olur.umarım milletin kanını emen bir hoılding olmaz..umarım koç veya sabancı holding gibi onurlu ve gelişmeci bir strateji izleyerek çelik hoılding büyür bizde kazanırız.izliyeceğiz.

1_mumdur
26-03-2013, 19:22

çağrıbey
26-03-2013, 20:58
kağıt sağlam duruyor gibi...:notr:

analiz/5
26-03-2013, 21:05
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KARKM [] 26.03.2013 19:57:26

Finansal Duran Varlık Edinilmesi

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mahallesi 606. Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ANKARA
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 25.03.2013
Özet Bilgi : Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. paylarının % 55 oranında satın alınması

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 25.03.2012
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Tekstil
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 15.000.000 TL
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Şirket paylarının satın alınması
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 26.03.2013
Edinme Koşulları : -
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 8.500.000 TL
Beher Payın Alış Fiyatı : 2,96
Toplam Tutar : 25.195.617 TL
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 55
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 55
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 55
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : -
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : -
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Hayır
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : Murat ÇELİK
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : Murat ÇELİK aynı zamanda Karkim Son. Ak. En. Müh. Hiz. San. ve Tic. A.Ş. ve Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. nin yönetim kurulu başkanlıklarını yürütmektedir
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Satın alma bedeli olarak SPK Lisanslı iki bağımsız denetim şirketine hazırlatılan değerleme raporlarının aritmetik ortalaması alınmıştır
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Evet
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : 53.567.473 TL ile 48.233.000 TL
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Hazırlatılan iki adet değerleme raporunda belirlenen ortalama piyasa değerlerinin aritmetik ortalaması 50.900.237 TL olarak hesaplanmıştır. Hesaplanan bu değer % 10 iskonto edilerek 45.810.213 TL piyasa değerine ulaşılmış şirket paylarının % 55 i için 25.195.617 TL ödenmesine karar verilmiştir.

EK AÇIKLAMALAR:
Eren Bağımısız Denetim ve YMM A.Ş. ile Legal Bağımsız Denetim YMM A.Ş. nin Çelik İplik San. ve Tic. A.Ş. için hazırlamış olduğu değerleme raporları ekte sunulmaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

kadirz_m
26-03-2013, 21:11
hayırlı olsun..

ppqq
26-03-2013, 21:34
Hani, halka arzdan yaratılan kaynak ile sektörde yapılacak yatırımlar, ortaklıklar, satın almalar bize anlatılmıştı. Kim derdi ki 2 sene olmadan tekstil işine gider paralar. Ne masalmış...

crocodile_tasci
26-03-2013, 21:43
pastada çok fazla bir şey yok karışık :)

çağrıbey
26-03-2013, 21:49
finansal duran varlık almış. alınan bir tekstil şirketinin %55 iştirak payı.fiyat 2.96.iyimi olmuş? hayır. nakit varlık, halka açık olmayan patron şirketine aktarılmış. borsada örnekleri çok. umarım iyi olur.bu durumda temettünün de üstüne yatacak gibi.nakit yok nasıl ödesin. yine de hayırlısı olsun...

HMİNALAY
26-03-2013, 22:43
Bu sabah karkimi satın alan sayın Murat Çelik grubuna e mail yoluyla yatırım yapılan Çelik İplik'in değerleme raporunu kap aracılığıyla yatırımcılarına duyurulmasını istemiştim..

Şuan bakıyorum ÇELİK İPLİK değerleme raporu gelmiş..

Değerleme raporlarının bir tanesine biraz baktım..

İlk gözüme çarpanlar..

Aşağıda..

SİYAHLA İŞARETLİLER 2012 YILINA AİTTİR..

Şirket'in son üç hesap dönemine ait bağımsız denetimden geçmemiş yasal bilanço verileri aşağıdaki gibidir (TL):

12/2012 12/2011 12/2010

Hazır değerler 112.296 21.668 163.295

Kısa vadeli alacaklar 42.720.495 20.312.777 15.172.771

Stoklar 6.023.375 3.012.125 4.092.104

Diğer cari aktifler 14.135 205.778 78.040

Toplam cari aktifler 48.870.301 23.552.348 19.506.210

Kısa vadeli mali borçlar (22.512.688) (13.298.066) (6.422.812)

Kısa vadeli borçlar (16.312.491) (2.115.782) (8.213.061)

Diğer cari yükümlülükler (715.675) (52.282) (32.361)

Net işletme sermayesi 9.329.447 8.086.218 4.837.976

Maddi ve maddi olmayan duran varlıklar 8.040.282 2.842.414 451.843

Uzun vadeli mali borçlar (316.971) (143.156) (641.417)

Öz kaynaklar 17.052.758 10.785.476 4.648.402

Şirket'in son üç hesap dönemine ait bağımsız denetimden geçmemiş yasal gelir tablosu verileri aşağıdaki gibidir
(TL):
2012 2011 2010

Net satış gelirleri 101.860.716 136.675.605 54.412.112

Satışların maliyeti (94.818.298) (131.844.837) (51.655.986)

Brüt satış karı 7.042.418 4.830.768 2.756.126

Faaliyet giderleri (1.201.889) (1.602.262) (806.248)

Faaliyet karı 5.840.529 3.228.506 1.949.878

Finansman gelirleri /(giderleri), net (2.175.908) (1.955.226) (519.455)

Diğer gelirler/(giderler), net (1.129.894) (438.791) (1.128.319)

Vergi öncesi net kar 2.534.727 834.489 302.104

Vergi karşılık gideri (517.446) (177.179) (61.979)

Vergi sonrası net kar 2.017.281 657.310 240.125

Yukarıdaki varsayımların dikkate alınması suretiyle 2013 yılından başlamak üzere beş yıllık gelir ve gider
projeksiyonları aşağıdaki gibidir:

Değerleme raporunun birinde 2013 yılında Vergi sonrası net faaliyet karı 5.430.977 hedefliyor..( değerleme raporunun beklentisi..)

2014 yılında ise Vergi sonrası net faaliyet karı 6.308.507..( değerleme raporunun beklentisidir)

2017 yılında ise Vergi sonrası net faaliyet karı 8.553.433.( değerleme raporunun beklentidir)

sayfa 27 - 30 arası okumak isteyenler okusun..

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=269299

HAYIRLISI OLSUN DİYORUM TEKRARDAN...

erdag38
26-03-2013, 23:30
Murat bey
Sizden ricam yatırımcınızı KORUYUN.

Trader_23
27-03-2013, 00:09
güzel günler göreceğiz karkmde de hayırlısı :)

crocodile_tasci
27-03-2013, 00:31
güzel günler göreceğiz karkmde de hayırlısı :)

şu çağrı süreci bitsede korkmadan 40 ın üstüne atabilse şu an her şey 40 a endeksli olduğu için elimiz kolumuz bağlı maalesef...

kazancli
27-03-2013, 03:43
Bugun düşen haber kendi şirketini karkime devrettiği . 30 milyon civarı karkime ödemişti şimdide kendi şirketinin 25milyonluk kısmını karkime devretti .Güzel iş kendi adına cebinden az bir para çıkarak karkimi satın almış oldu:) Tekstil işinden borsada kimse hayır görmedi o yüzden bu yatırımı olumlu bulmuyorum.(altınyıldızda arsa hikayesi vardı) Ayrıca paranın büyük bölümü buraya harcandığı için yeni yatırım beklentileri azaldı. Ama bunun yanında sermaye tavanı 200 milyona çıkartılacak .Bu tahtada daha çok hikaye yaşanacak gibi....Burada Murat beyin niyeti çok önemli...

alp-arslan
27-03-2013, 13:20
son olaydan sonra bazı konular netleşmeye başlıyor.çağrıdan sonra hissenin halka açıklık oranı çok çok düşecek gibi görünüyor.murat çelik karkimin en az %95 ine sahip olacak gibi. hisseye ilgi gittikçe azalıyor.çünkü karkimin işbağlantıları hakkında hiç gelişme ve bilgilendirme yok.yatırımcı önünü görmek ister.acaba karkimin ilk çeyrek beklentisi nedir?çelik holding olunca temettü politikası nedir?sasdece 2013 için çelik iplikten gelecek yaklaşıok 2milyon kar için yatırımcı bu şirkette durmaz!
EN önemlisi çelik holding olduktan sonra ya bedelli sermaye artırımına giderse ne olacak?bu taktide karkimin fiatının nerelere düşebilceğini tahmin bile edemiyorum.görülüyorki çelik holding olduktan sonra karkimin karında ciddi bir gelişme olmayacak.zaten finansal gelirler 2 milyon civarında idi.şimdi bu gelir çelik ipliğe endekslendi.ve karkim çelik holding oldu. değişen bişey yok.beklentimiz karkimin daha yüksek karlara odaklanması bu mümkün olacak mı acaba?

mbtrs
27-03-2013, 14:10
yeter beklettiğin...

alp-arslan
27-03-2013, 15:04
yeter beklettiğin...

sayın arkadaşım daha en az 3 haftamız var. ALLAH hepimizin sabrını artırsın.SPK acımaz. bunu unutma.mümkün olduğu kadar uzatacaktır.

crocodile_tasci
27-03-2013, 21:20
bugünkü pasta güzel tera 170 piramit 107 ulus 100 bin almış gedik 100 bin satmış diğer 234 bin sanki iyi mal almış gibi....bence yatırım anlamında bakarsak bu tekstil olayları iyi görünmeyebilir ancak bir çok tekstil şirketi adı tekstil olmasına karşın başka başka beklentileri olmuştur ve tabiki kimse babamızın oğlu değil ama murat bey ciddi ciddi iyi niyetimizin ve ticarete bakış açımızı göstermesi açısından diye ayrıca belirtmesi çokta kararmsar olmamaız gerektiğini düşünüyorum..en kötü elindeki onca lotu yukarı çeker ve oradan vermeye çalışır ama sonuçta çıkmış olur..tabi bunun olacağını sanmıyorum sonuçta kimse ona bunları zorla söyletmiyor bilmiyorum ben inanıyorum şimdilik kendilerine...

fnaa1972
27-03-2013, 21:49
15.03 cuma günü 2.38 den 200.000 lot alan tera menkul bugün -görünüşe göre- kol bacak keserek ayni miktar malı yatırım finansmana 2.33 den teslim etti.

yine ayni gün 138.000 lot alan ulus menkul de bugün 95.000 lot teslim ederek rahata erdi..:wink:

yatırım finansman'ın bugün net alışı 259.000 lot oldu...

bugünkü pasta güzel tera 170 piramit 107 ulus 100 bin almış

20.03 de öyle idi,bugün böyle...

kavak63
27-03-2013, 23:08
Bugun düşen haber kendi şirketini karkime devrettiği . 30 milyon civarı karkime ödemişti şimdide kendi şirketinin 25milyonluk kısmını karkime devretti .Güzel iş kendi adına cebinden az bir para çıkarak karkimi satın almış oldu:) Tekstil işinden borsada kimse hayır görmedi o yüzden bu yatırımı olumlu bulmuyorum.(altınyıldızda arsa hikayesi vardı) Ayrıca paranın büyük bölümü buraya harcandığı için yeni yatırım beklentileri azaldı. Ama bunun yanında sermaye tavanı 200 milyona çıkartılacak .Bu tahtada daha çok hikaye yaşanacak gibi....Burada Murat beyin niyeti çok önemli...

http://666kb.com/i/ccpzthrbm8yy8d793.jpg

alp-arslan
28-03-2013, 15:10
iki yıldır 2,40 aşamayan hissede çağrıdan sonra kimse kalmaz!sanırım borsada çağrıdan sonra bir ilk daha gerçekleşecek!halka açık olupta halkta hissesi kalmayan tek hisse yine karkim olacak!yeni gelişmelerle hissenin 2,40 aşacağını umuyordum ama yanıldım.borsa 100 binde olsa mecburen bekliyeceğiz SPK bizi mahkum ediyor.gerçekten Türk yatırımcısı (küçük yatırmcı borsanın yemi olarak algılanıyor) bu zihniyet SPK da değişmedikçe milli servetimiz daima yabancıların kontrolüne geçecektir.borsaya katılım oranı gittikçe düşecektir.bu çağrıyla 15 yıllık borsa hayatıma bende son vereceğim.

crocodile_tasci
28-03-2013, 20:50
merak edenler için yazıyorum bugünkü pastayı atıg 84 bin galata menkul 35 bin delta 27 bin satışta ise piramit 68 bin deniz 47 bin ulus 20 bin gözüküyor...bugün şirketi aradım tolga bey ile görüşecektim ama 5 dakika sonra ararmısınız dedi bende sonra arayamadım ama yarın arayacağım ve konuştuklarımı yazarım buraya..

alp-arslan
28-03-2013, 21:12
sayın taşçı sorarmısınız tolga beye neden bu hisse 2 yıldır 2,40 gecemiyor?diye,2,40 üstü bir gün kapanış yapsa çok gidecek yolu var hissenin ama maalesef gitmiyor.

ppqq
29-03-2013, 02:53
sayın taşçı sorarmısınız tolga beye neden bu hisse 2 yıldır 2,40 gecemiyor?diye,2,40 üstü bir gün kapanış yapsa çok gidecek yolu var hissenin ama maalesef gitmiyor.

Nereye neden gidecek? Bizimle paylaşırmısınız? Yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum.

Sondaj akışkanları ve mühendisliği gibi son derece teknik bir alanda çalışan şirketin başına tekstilci bir patron geçiyor. Yaptığı ilk icraat kendi tekstil şirketinden hisse almak. Daha kötüsü bedelli sermaye artırımı olurdu herhalde.
Şirketin 3-5-10 yıllık büyüme ve yatırım planı nedir. Şirketin şuan ne üretiyor? Fabrikası var mıdır?
Teknik olarak mı 2,40 üstü diyorsunuz? Temelsiz teknik bence yanıltıcı olur.

crocodile_tasci
29-03-2013, 13:06
arkadaşlar konuştum ve açıkçası ben şahsen tatmin oldum...insanlarda nedense bir güvensizlik oluştuğundan bahsetti ama kesinlikle şirketin geleceğinin açık olduğunu söyledi(ayrıntılarıyla konuştuk)şirketin elindeki 200 bin lot henüz satılmamış ve 22 şubattan 45 gün üstüne sayın dedi eğer çağrı başlamazsa faiz uygulanıyor dedi bu yüzden en geç o zamana kadar bitecek dedi...bu senenin diğer seneye göre çok daha iyi bir bilanço olacağını söyledi...biz spekülatif bir tahtadan sa temelleri sağlam bir şekilde yükselmek istiyoruz dedi...bu arada merak eden varsa murat bey 28 yaşındaymış..ha en önemlisi bizzat kendim sordum dedi bedelli düşünülmüyormuş sadece zaten kayıtlı sermayeye 2,5 trilyon kalmıştı onu güncel hale getirmek istendi dedi...ytd...

çağrıbey
29-03-2013, 15:03
sn.ortaklar; halka açık bir şirkete ilişkin bu türden bilgilerin yatırımcıya özelden verilmesi ağır bir suçtur.içeriden bilgi vermenin ne anlama geldiğini herkes bilir. bu adamlar ya bu işi bilmiyor, ya da çok acemiler.bu tür soruları sorduğunuzda "KAP" ta gerekli duyurular yapılacaktır. şeklinde açıklayabilirler. yeni spk'dan da haberleri yok anlaşılan.şirketteki muamma ve belirsizlik dikkatlerden kaçmıyor. ne yazıkki,bir sorun halinde k/y altında kalıyor.bol kazançlar...

alp-arslan
29-03-2013, 20:35
sayın taşçının,verdiği bilgiye göre,22mart itibariyle1 nisan pazatesi günü39 gün dolmuş oluyor kalıyor 6 gün bu demekki bekleme süremiz in dolması için önümüzdeki hafta cuma akşamı SPK haberi gelmeli.ya sabır

HMİNALAY
29-03-2013, 21:17
sayın taşçının,verdiği bilgiye göre,22mart itibariyle1 nisan pazatesi günü39 gün dolmuş oluyor kalıyor 6 gün bu demekki bekleme süremiz in dolması için önümüzdeki hafta cuma akşamı SPK haberi gelmeli.ya sabır

Bugün itibariyle çağrı yükümlülüğü doğduğu gün sayısı yanlış hesaplamadıysam 25 iş günü oldu..

Hafta sonları dahil olmuyor iş günü geçerli..

Sermaye piyasası kurulu 45 iş gününden öncede karar verebilir veya incelemesi uzun sürerse 45 iş gününden sonrada karar verebilir....( sermaye piyasası 45 iş gününden sonra karar verirse her geçen için belirlenecek olan çağrı fiyatına çağrı yasasında açıklanmış faiz eklenmektedir)

Yukarda yazdığım çağrı konularıyla sermaye piyasası kurulunun karar verme süreleri ile ilgili örnekler mevcuttur..

alp-arslan
29-03-2013, 22:53
sayın hminalay dediğin gibiyse ki öyledir,20 işgünü ki bu nisan ayının son haftasını bulur.demekki borsada bir aydaha kalacaz. ozamana endeks ne olur bilinmez,belkide 70 binlere tekrar döner.. hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.bir yatırım ortaklığı müdürünün yanıltmasıyla çok para kaybettim bunun büyük bölümünü çıkardım.kısmet olursa ana sermayemi kurtarıp borsaya elveda diyeceğim.borsamız kurtlar sofrası.yatırım ortaklıkları,menkuldeğer yöneticileri küçük yatırımcı avındalar.çevremde tanıdığım çok kişi varlıklarını kaybetti.% 20 kazanacak bir fırsat yakalasam ana paramı canavarların elinden kurtaracağım.

crocodile_tasci
30-03-2013, 11:45
yeni haber geldi..200 bin lotuda satmışlar ve şirketin elinde hiç kağıt kalmamış..

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=270358

hissedaş
30-03-2013, 14:46
***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi )

Özet Bilgi : Karkim Sondaj Akış. Ener. Müh. San ve Tic. A.Ş. 'nin kendi paylarını satışı

AÇIKLAMALAR
29.03.2013 tarihinde Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Müh. San. ve Tic. A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,35 fiyat ile 200.000 adet satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Müh. San. ve Tic. A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 29.03.2013 tarihi itibariyle % 0,00 sınırına ulaşmıştır.

İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%)
29.03.2013 Satım 200000 2,35 470.000,00 200.000,00 0,88 0,00 0,00

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB
30 Mart 2013 10:22

fnaa1972
30-03-2013, 15:21
yeni haber geldi..200 bin lotuda satmışlar ve şirketin elinde hiç kağıt kalmamış..

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=270358

satış karı 31.03 bilançosuna yansıyacak şekilde toplamda 1.125.000 lot satılmış oldu böylelikle...

alp-arslan
30-03-2013, 17:53
muhtemel olarak nisan sonu mayıs başında buarada çağrı yapılır.buarada ilk çeyrek karlarıda gelir.böylece karkim ilk çeyrekte yüksek bir kar açıklıyabilir.şirketin biraylık süreçte çok olaylara gebe oldunu tahmin ediyorum. güçlü bir sipariş anlaşması veya kapasite artırımı vs,vs,

saman
01-04-2013, 01:07
iki yıldır 2,40 aşamayan hissede çağrıdan sonra kimse kalmaz!sanırım borsada çağrıdan sonra bir ilk daha gerçekleşecek!halka açık olupta halkta hissesi kalmayan tek hisse yine karkim olacak!yeni gelişmelerle hissenin 2,40 aşacağını umuyordum ama yanıldım.borsa 100 binde olsa mecburen bekliyeceğiz SPK bizi mahkum ediyor.gerçekten Türk yatırımcısı (küçük yatırmcı borsanın yemi olarak algılanıyor) bu zihniyet SPK da değişmedikçe milli servetimiz daima yabancıların kontrolüne geçecektir.borsaya katılım oranı gittikçe düşecektir.bu çağrıyla 15 yıllık borsa hayatıma bende son vereceğim.
sizi objektif goruslerınızden dolayı takdır ve tesekur ederım.

crocodile_tasci
01-04-2013, 21:16
günlük pasta gene karşılıklı gene aynı aracı kurumlar....

crocodile_tasci
02-04-2013, 09:55
aşağıdan alabilmek ümidiyle vedalaştım geride kalanlara bol kazançlar....

Talyalı
02-04-2013, 10:19
sabah sabah ne bu hareketler ilginç...

Talyalı
02-04-2013, 11:13
Çağrı fiyatı olarak SPK'nın 2.40 dan daha yüksek bir fiyat belirleme olasılığı var mıdır? Bu konuda bilgisi ve araştırması olan var mı? Aynı konular değil ancak Ataç İnşaattaki sermaye arttırımı olayında SPK'nın verdiği karar bir örnektir diye düşünüyorum...

alp-arslan
02-04-2013, 11:17
sayın hminalay olsa bir derinlik verirdi formda demek çoğu satmış.

ufukARIKAN
02-04-2013, 11:54

,,,,,,,,,,

HMİNALAY
02-04-2013, 14:19

Ben derinlik bilgisi verdiğimi hiç hatırlamıyorum...

Keşke çağrı konularıyla ilgili bilgi deseydin:)

Ben elimdeki hisselerin bir kısmı ile devam ediyorum..

hayırlısı..

Yatırım tavsiyesi kesinlikle olamaz..

HMİNALAY
02-04-2013, 14:26
Sermaye piyasası bazı haftalarda salı günleri bülten yayınlıyor..(örnekleri bulunmakta)

Bugün bülten gelecek mi acaba??? veya gelirse sonuç çıkabilir mi??

Şimdi merak ettim doğrusu

Gerçi karkm in fiyatı şuan çağrı fiyatı olarak beklediğim tahmin ettiğim seviyeye çok yakın fakat çağrı döneminde çağrı seviyesinin üzerinde olan çok kağıtta gördüm..

Zaman bakalım ne gösterecek..

Yatırım tavsiyesi kesinlikle olamaz..

alp-arslan
02-04-2013, 15:07
sayın hminalay sizin isminizi işılay ile karıştırdım o kardeşimiz olsa alan satanları yazardı.özür hminalay

fnaa1972
02-04-2013, 17:50
sayın hminalay sizin isminizi işılay ile karıştırdım o kardeşimiz olsa alan satanları yazardı.özür hminalay

kapanış değerlerini vereyim..

2.42-2.46 arası satışlar sırasıyla: 46.974-40.800-28.250-60.952- 28.550

2.41-2.37 arası alışlar sırasıyla : 20.568-36.116-53.758-59.216-69.841

borsa yayını diğer pc de olduğu için ancak yazarak gönderebiliyorum..

vaktim olursa akşam bugünkü alıcı ve satıcı kurumları yazarım...

crocodile_tasci
02-04-2013, 19:56
aşağıdan alabilmek ümidiyle vedalaştım geride kalanlara bol kazançlar....

her gün 37 ye 500 bin lot koyup 36-33 arası geziniyor diye vermiştim ama kısmet değilmiş pasta isteyen olursa verebilirim...kalanlara bol kazançlar..

alp-arslan
02-04-2013, 20:14
herkese hayırlı akşamlar.nihayet karkim üzerindeki kara bulutları dağıttı.2,40 belasından kurtuldu.demekki çıkmak isteyenlerin çoğu gitmiş.benim gibi bir kaç küçük yatırımcı kalmış.kalanlarla yolumuz açık olsun.giden arkadaşlara iyi şanslar dilerim.dolaylı yollardan hisse toplanmış bu gerçeği öğrendim bu gün.artık karkim namıdiğer çelik holding için yeni yol haritası nereye gider bilinmez.çok iyi bir ikinci çeyrek karı iyi bir iş bağlantısı harika olacaktır.

fnaa1972
02-04-2013, 20:17
kapanış değerlerini vereyim..

2.42-2.46 arası satışlar sırasıyla: 46.974-40.800-28.250-60.952- 28.550

2.41-2.37 arası alışlar sırasıyla : 20.568-36.116-53.758-59.216-69.841

borsa yayını diğer pc de olduğu için ancak yazarak gönderebiliyorum..

vaktim olursa akşam bugünkü alıcı ve satıcı kurumları yazarım...

işlem yapanlar genelde tanıdık..

alıcılar:tera 302.000, meksa 180.000,ulus 118.000,deniz+hsbc+finans+neta 40-50.000 arası

satıcılar:yf 512.000,philippe 97.000,anadolu+eczacı+turkish 40-50.000 arası

orlondoww
02-04-2013, 20:58
GDK GEDIK 2.930.362 -203.875 -6,50 0 0 0 -203.875
NTA NETA YATIRIM MENKUL 1.473.603 6.920 0,47 0 0 0 6.920
TRA TERA 839.975 50.299 6,37 0 0 0 50.299
HLY HALK 774.216 -15.176 -1,92 0 0 0 -15.176
TIB IS BANK 706.451 -13.661 -1,90 0 0 0 -13.661
TGB GARANTI BANK 686.396 2.000 0,29 0 0 0 2.000
YAT YATIRIM FIN. 567.592 24.100 4,43 0 0 0 24.100
DZY DENIZ 313.607 -9.150 -2,83 0 0 0 -9.150
YKR YAPI KREDI 312.469 -12.000 -3,70 0 0 0 -12.000
ATI ATIG MENKUL 254.164 90.164 54,98 0 0 0 90.164
ZRY ZIRAAT 245.289 -1 -0,00 0 0 0 -1
ECZ ECZACIBASI 241.000 0 0,00 0 0 0 0
MYZ ULUS 220.388 40.005 22,18 0 0 0 40.005
SKY SEKER 219.880 -1.050 -0,48 0 0 0 -1.050
MSA MEKSA 219.338 -700 -0,32 0 0 0 -700
IYF INFO 219.201 24.281 12,46 0 0 0 24.281
HSY HSBC 187.653 17.500 10,28 0 0 0 17.500
DET DELTA 154.268 59.859 63,40 0 0 0 59.859
AKB AKBANK 137.276 -2.515 -1,80 0 0 0 -2.515
PIT PIRAMIT 127.754 -30.746 -19,40 0 0 0 -30.746
FNY FINANS 115.856 4.417 3,96 0 0 0 4.417
TKY TURKISH 112.357 0 0,00 0 0 0 0
PHC PHİLLİPCAPİTAL MENKUL 105.619 10.000 10,46 0 0 0 10.000
VKY VAKIF 90.228 -14.727 -14,03 0 0 0 -14.727
ERM EURO MENKUL 89.500 30.000 50,42 0 0 0 30.000
TBY TEB 85.774 2.581 3,10 0 0 0 2.581
MRS MARBAS 79.400 10.000 14,41 0 0 0 10.000
SNK SANKO 59.092 -1.484 -2,45 0 0 0 -1.484
TAC TACIRLER 50.839 -800 -1,55 0 0 0 -800
ADB ANADOLUBANK 50.702 0 0,00 0 0 0 0
CAM CAMIS 44.943 6.357 16,47 0 0 0 6.357
EKN EKINCILER 37.192 0 0,00 0 0 0 0
TSK TSKB BANK 30.000 0 0,00 0 0 0 0
OYA OYAK 29.829 -600 -1,97 0 0 0 -600
BMK BIZIM 28.978 0 0,00 0 0 0 0
TLM TEKSTIL 24.553 0 0,00 0 0 0 0
GLT GALATA 18.000 18.000 0,00 0 0 0 18.000
AOL ATAONLINE 17.432 3.520 25,30 0 0 0 3.520
GLB GLOBAL 13.693 10 0,07 0 0 0 10
TES TEKSTILBANK 8.800 0 0,00 0 0 0 0
ALN ALAN 8.490 0 0,00 0 0 0 0
SYG SAYILGAN 7.800 0 0,00 0 0 0 0
TKS TAKSIM 2.997 0 0,00 0 0 0 0
AMK ALTERNATIF 1 0 0,00 0 0 0 0
ATA ATA 0 0 0,00 0 0 0 0
ADY ANADOLU 0 0 0,00 0 0 0 0
AKM AK 0 0 0,00 0 0 0 0
CRM CEROS 0 0 0,00 0 0 0 0
CSA CENSA 0 0 0,00 0 0 0 0
ACA ACAR 0 0 0,00 0 0 0 0
ETM ETI 0 0 0,00 0 0 0 0
GMK GUNEY 0 0 0,00 0 0 0 0
GRM GARANTI 0 0 0,00 0 0 0 0
GVN GUVEN 0 0 0,00 0 0 0 0
INM INTEGRAL 0 0 0,00 0 0 0 0
IYM IS 0 -50.028 -100,00 0 0 0 -50.028
TOR TOROS 0 0 0,00 0 0 0 0
OMD OSMANLI 0 0 0,00 0 0 0 0
STJ STRATEJI 0 0 0,00 0 0 0 0
PMK PRIM 0 0 0,00 0 0 0 0
POL POLEN 0 0 0,00 0 0 0 0
XYA YATIRIM FONLARI 0 0 0,00 0 0 0 0
XYO YATIRIM ORTAKLIKLARI 0 0 0,00 0 0 0 0

02/04/2013 karkım takas verileri

erdag38
02-04-2013, 23:13
OH NİHAYET 2,37 DEKİ BLOK SATIŞ GİTTİ.HİSSEDE YUKARI HAREKET BAŞLADI.
SPEK BARİ YÜZÜMÜZÜ SEN GÜLDÜR.:halay::halay:

hissedaş
03-04-2013, 16:07
Bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=271235

kap : Karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret a.s. / karkm [] ozel durum acıklaması (genel) 03.04.2013 16:04:54

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Turan gunes bulvarı ılkbahar mahallesı 606. Sokak no:24 yıldız cankaya/ankara
telefon ve faks no. : Tel: (0312) 491 64 00 fax: (0312) 491 53 18
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel: (0312) 491 64 00 fax: (0312) 491 53 18
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Bagımsız denetımsız sırketı hk.

---------------------------------------------------------------------------------------------
sırketımız yonetım kurulu uyelerı yonetım kurulu baskanı sn. Murat celık`ın baskanlıgında toplanarak, sırketımızın 2013 yılı bagımsız denetımını yapmak uzere turkmen bagımsız denetım ve yemınlı malı musavırlık a.s.`nın yapılacak ılk genel kurulda pay sahıplerının onayına sunulmasına oy bırlıgı ıle karar vermıstır.

fnaa1972
03-04-2013, 20:36
dün 2.37 de 550.000 lotluk takoz vardı.orası geçilince ve bugün kademelerde 25-30 bin lotluk alış/satışlar varken birileri 2.47 ye 250.000 lotluk takoz koydular.ancak sonradan iptal ederek diğer kademelere uyum sağladılar.

2.40 kademesinde de burası ''çağrı fiatı'' altı olmaz dercesine 100.000 lotluk bir başka takoz vardı..

alışta 178.000 lot ile piramit,satışta ise 111.000 lot ile garanti 1.sırada ...

aysa
04-04-2013, 00:29
Bugun bende alım yaptım.
bir kaç aydır takip ettiğim,kısa vadede süpriz bi senet olduğunu düşünüyorum.
hayırlısı, saygılarımla.

alp-arslan
05-04-2013, 10:39
satan sattı ,hissenin tabanı 2,40
çelik holding(karkim) in borsadaki hisseleri 2,30-2,50 bandında maliyetlendi.çağrı fiatının bir önemi kalmadı.bundan sonra açıklıyacağı iyi denilecek karlarla hisse kısa vadede 3 tl üzerine kendini atar umudu taşıyorum.yıllık %34 lük bir büyüme hedefi ile karkim 3 tl hedef fiatı hak ediyor bence.hakkımızda, RABBİM hayırlısını versin.

forsaken
10-04-2013, 11:11
2.41 2.40 yıgmıslar
http://img198.imageshack.us/img198/8035/ekranresmi2013041011093.png

erdag38
10-04-2013, 13:47
2.41 2.40 yıgmıslar
[ımg]http://img198.imageshack.us/img198/8035/ekranresmi2013041011093.png[/ımg]

sevgili spek bugün senden 2,50 kapanış bekliyoruz sevindir bizi.

umzey78
10-04-2013, 17:50
hayırlı uğurlu olur inşallah

Şirketimiz yönetim kurulunun, kayıtlı sermaye tavanının 25.000.000 TL den 200.000.000 TL ye çıkarılmasına yönelik olarak aldığı karar gereği Sermaye Piyasası Kuruluna 27.03.2013 tarihinde başvuru yapılmıştır.

balıkadam
10-04-2013, 20:40
http://img29.imageshack.us/img29/5499/ekranalntshv.png (http://imageshack.us/photo/my-images/29/ekranalntshv.png/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

fnaa1972
15-04-2013, 21:20
bugün malcı amcalardan takas da 3. sırada olan tera menkul 213.000 lot ile 1.sırada alıcı.yatırım finansman 22.000 lot ile 2.sırada.diğer alıcılar önemsiz..

satışlarda -geçen perşembe günü de 100.000 lot satan-atıg menkul 163.900 lot ile ilk sırada olup takasını sıfırlayarak huzura kavuşmuş.:):) diğer satıcılar ise 20-24.000 lot ile bizim menkul,yky ve marbaş..

saman
15-04-2013, 23:56
kim alırsa alsın bu senette bır gudumsuzluk var

nurika
16-04-2013, 10:54
çağrıdan vaz mı geçecekler ne.. bu satışların bir anlamı varmı ?

alp-arslan
16-04-2013, 13:12
çağrıdan vaz mı geçecekler ne.. bu satışların bir anlamı varmı ?

çağrıdan kesinlikle vaz geçilmez. mutlaka en az 2,40 tan isteyen bir ay içinde satacaktır.hissedeki bedelli sermaye artırım kaygı ve endişesi tedirginlik yaratıyor.bu tedirginlik olmasa hisse 2,50 nin üzerine rahat çıkacak.sanırım patronda hisseyi 2,40 tan almak için kararlı. yoksa çoktan hisse yukarı taşınmıştı.portföyümün üçte 2 sini çıktım.kalanı içinde düşünüyorum.bedelli sermaye artırım konusu midemi bulandırıyor.ne yalan söyleyim böyle birşeyden tedirginim.hayırlısı olsun. yatırım tavsiyesi değildir şahsi görüşümü yazdım.

Talyalı
16-04-2013, 18:04
Ben de elimdeki malın 3 te 1 ini sattım. Kalanını bekletme sebebim ise çağrı fiyatının 2.40'dan daha yüksek bir fiyat olacağını beklentimdir. Bugünkü hareketler satış baskısı oluşturup mal toplama hareketleri gibi geliyor bana... 2.40'dan daha yüksek çağrı fiyatı beklememin sebebi ise; SPK'nın dikte eder gibi ben 2.40 dan çağrı yapmak istiyorum diyen bir kişi yada şirketin talebini öyle kolay kolay kabul etmeyeceğini düşünmemdir. SPK demez mi neye göre 2.40 diye? Hisse alım-satım sözleşmesine 2.40 diye şart koyduk o yüzden 2.40 mı diyecekler? Hani senin değerleme raporun demez mi SPK? Değerleme raporu yoksa da SPK kendi yapar değerlemesini....Karkim gibi bir şirketin de geçmiş yıllardaki satış artışına ve kardaki artışına bakarsak, yapılacak değerlemede hisswe başına 2.40 dan daha yüksek bir fiyat çıkması gerektiğini düşünüyorum. Amaç KY yi mağdur etmemekse SPK da buna göre hareket edecektir kanımca... Öyle SPK ya dikte eder gibi ben 2.40'dan alacam deyip çağrı mı yapılır????

alp-arslan
16-04-2013, 18:51
2,42 bu ayıp sana yeter murat çelik.yanlış yola girdin kendi ayağına kurşun sıkıyorsun kayserili.burası çıkmaz sokak. çağrı fiatından malı eline bırakacaz. boşuna küçülme.2,40 altına getir 100 bin lot alacam!

fnaa1972
16-04-2013, 20:03
2,42 bu ayıp sana yeter murat çelik.yanlış yola girdin kendi ayağına kurşun sıkıyorsun kayserili.burası çıkmaz sokak. çağrı fiatından malı eline bırakacaz. boşuna küçülme.2,40 altına getir 100 bin lot alacam!

2.32 demek istediniz herhalde..bırakın 2.30 altını 2.32 bile çağrı fiatına göre % 3.45 getiri demek..

çağrı olayının faraza bugünden itibaren 60 gün sonra gerçekleşeceğini düşünsek -ki o kadar uzamaz diye düşünüyorum-0.0345 /60 X365 = %20.98 net yani % 24.68 brüt getiri demek. insanlar paralarını % 7-8 banka faizi ile bağlıyorlar.halbuki faizin kralı burada.

aysel_01
16-04-2013, 22:00
Ben kendimi tutamadım, bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım, hiç aklımda yoktu birde anlamıyorum. Bana 2,40 dan aldırdı. Çok param yok ama olanı buna yatırttı, şimdi endişelendim. Birileri bana bilgi verir mi acaba. Bu hisse senedi düşecekmi daha?

saman
16-04-2013, 22:19
ne senet mıs be karakaya halka arz ettı %35 ıskontolu dıye 2 yıl boyunca halka arz fıyatına bıle gelmeden 2 yıl mılte tasıttı sımdı baska bırısı alıyor 2yıl aradan sonra tekrar cagrı fıyatı olan halka arz fıyatında 2,40 tutamıyorlar
karkımın kaderı bu yenı alan sırketınde gucunu bugun gorduk yenı bır umut var derken halka arz edılırken olyan seyı sımdı yenı bırkan gırısı ıle beklerken gucu bukadarmıs

aysel_01
17-04-2013, 00:29
Kimse cevap veremedi bana, demek ki ben gibi herkes gariban. Allah razı olsun bu kağıdı aldıran arkadaşımdan da, benden de. vardır bir hayır yaradanımın bize verecek bir imtihanı varmış.

aysa
17-04-2013, 01:44
Ben kendimi tutamadım, bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım, hiç aklımda yoktu birde anlamıyorum. Bana 2,40 dan aldırdı. Çok param yok ama olanı buna yatırttı, şimdi endişelendim. Birileri bana bilgi verir mi acaba. Bu hisse senedi düşecekmi daha?
sayın aysel-01 hanım;
hayırlı olsun .yanlııızzz.....
hadi siz hisse seçmeyi bilmiyorsunuz diyelim. senedi aldıran arkadaşınıza sormadınız mı ne olur beklenti vs nedir?Kimdir bunlar ne yaparlar vs vs. sanırım fikirlerine çok inandığınız bir insan kendileri.Ne söyledi?.....
Anlaşılan arkadaşınızın söyledikleriyle kıyaslama yapmak istiyorsunuz ...
bence çok sürpriz bir senet.
saygılarımla.

aysa
17-04-2013, 02:10
diğer bi topikte yazmıştım.bulup kopyaladım.....
birazda ben katkıda bulunayım;
- Spekülatör kötü haberleri mal toplamak için kullanır. Piyasaya her türlü kötü haber pompalanır. bedelli sermaye artırımına, büyük ortak satışından kötü bilanço beklentisine kadar türlü türlü dedikodular olabilir bunlar. bu haberler seni satışa zorlamak için kasten de çıkarılabilir. veya doğru da olabilir. Spek fiyatın oturmasını beklemez. Onun parasal kaynağı ile boy ölçüşemezsin. Emin ol, o sırada spek dışında çok az kişi topluyor olacaktır. Kötü haber dedikodusu varken sat, haber gerçekleşince al.

- Spekülatör iyi haberleri maldan çıkmak için kullanır. Aynı senaryo ile şirket hakkında iyi haberler piyasaya pompalanır. Bedelsiz sermaye artırımı, yabancı ortak alımları, iyi bilanço beklentileri...Unutma! Piyasayı piyasa yapan spekten başkası değildir. Fiyatın dibini de tepesini de sadece o bilir. Hatta, bazen kendisi de bilmez. Ama her fiyattan alım ve satım yapacak malı ve parası vardır. İstediği kadar toplayabilmek için fiyatı dibin de dibine çekebileceği gibi istediği kadar maldan çıkmak için zirvenin de zirvesine taşıyabilir. İyi haber dedikodusu varken al, haber gerçekleşince sat.

Yukarıda yazılanlarda küçük yatırımcı açısından bilinmeyen bir şey yoktur sanırım. Benim adıma hem para hem zaman karşılığı kazanılan;
- Bir şirketin sadece bilançosuna ve beklentisine bakarak alım yapma. Şirketin genel müdürünü ve yönetim kurulunu tanıman gerekmez. Onların nasıl performans gösterdiğini sana zaten şirket bilançosu anlatacaktır. Ama sahibini mutlaka tanı. Sahiplerinin piyasa repütasyonu kötü olan şirketlerden ucuz ve beklentili bile olsa uzak dur.Durmuyorsan da büyük riskler alarak alım yapma. Tolere edebileceğin kadar risk al.[/B][/B] - Güveneceğin yer piyasa düzenleyici kurumlar değil, bizzat şirketin kendisi olsun. Güvenmediğin şirketlere ortak olma.

accx
17-04-2013, 10:36
***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013-31.03.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Ulus Vergi Dairesi Başkanlığı

Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2013 Yılı 1. Dönem Geçici Vergi

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 17.03.2013

EK AÇIKLAMALAR:

01.01.2013-31.03.2013 dönemine ait Ulus Vergi Dairesi Başkanlığına verilen SPK mevzuatına göre düzenlenmemiş Gelir Tablosu'nu ekte sunarız.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=274567

BIST

(17/04/2013 - 10:29:00)

accx
17-04-2013, 10:36
Karkim sondaj'ın vergi dairesine sunulan tabloda 2013 yılı 3 aylık dönem net karı 1.342.929 tl

(17/04/2013 - 10:30:32)

Talyalı
17-04-2013, 11:11
Satışlar geçen senenin aynı dönemine kıyasla 2 katından fazla artmış:) işler iyi demekki....Bu kağıtta satış baskısı oluşturup mal toplamaya çalıştıklarına iyice inandım artık...

fnaa1972
17-04-2013, 19:06
bugün 461.000 lot satan piramit'te mal kalmadı.yine bugün 285.000 lot satan tera da 606.000 lot kaldı. tera 2 günde 185+285=410 bin lot sattı.

genel takasda 2.sırada olan neta menkul dün 22.000 lot, bugün ise 970.000 lot alarak toplamda 2.626.000 lot ile 1.sırada ki gedik menkule yaklaştı. sahi kim bu neta menkul ? :notr::notr::notr:

nurika
17-04-2013, 22:54
bugün 461.000 lot satan piramit'te mal kalmadı.yine bugün 285.000 lot satan tera da 606.000 lot kaldı. tera 2 günde 185+285=410 bin lot sattı.

genel takasda 2.sırada olan neta menkul dün 22.000 lot, bugün ise 970.000 lot alarak toplamda 2.626.000 lot ile 1.sırada ki gedik menkule yaklaştı. sahi kim bu neta menkul ? :notr::notr::notr:

Geçmiş takaslarda Tera alıcı , Neta satıcıydı. Şimdi terse dönmüş, bir cepten diğer cebe girmiş olabilir.

HMİNALAY
19-04-2013, 13:40

değerli fnaa1972

bugün takaslardan gördüğüm çarşamba günün takasında alıcı şuan neta menkul görülmüyor

cıtıbank yabancı 930 bin lot alışı görülüyor...

http://95.0.13.150/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=KARKMEL&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblGunluk&by=desc

fnaa1972
19-04-2013, 14:05
değerli fnaa1972

bugün takaslardan gördüğüm çarşamba günün takasında alıcı şuan neta menkul görülmüyor

cıtıbank yabancı 930 bin lot alışı görülüyor...

http://95.0.13.150/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=KARKMEL&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblGunluk&by=desc

Sn.HMİNALAY;

bende takaslara şimdi baktım dediğiniz gibi neta menkulün aldığı 970.000 lotun 930.146 lotu citybank yabancıya
virmanlanmış.

ayrıca 17.04 de yani neta'nın bu alışı yaptığı gün citybank yabancıya ilk defa 22.311 lot gelmiş.bugün itibariyle citybank yabancı takasında 930.146 lot var..

iyiye işaret diyelim...

kanaryammm
19-04-2013, 16:15
cıtı alışları iyimidir üstadım
K B O

RASPUTİN
20-04-2013, 19:29
Bu Kayseri'li patron Murat Çelik uyanıklık edip elindeki bir masa bir kasa şirketini Karkim e çaktı. Karkim in kasasındaki 22 trilyon nakit buharlaştı..Bu bir nitelikli satıştır. spk nın buna izin vereeğini sanmıyorum. Öyle ben sattım oldu diye oldu bittiye getrilmek isteniyor ama o işler geçti artık Çakal Kayseri li maymun gözünü açtı.. SPK dan sürpriz bekle..

Talyalı
20-04-2013, 21:31
Bu Kayseri'li patron Murat Çelik uyanıklık edip elindeki bir masa bir kasa şirketini Karkim e çaktı. Karkim in kasasındaki 22 trilyon nakit buharlaştı..Bu bir nitelikli satıştır. spk nın buna izin vereeğini sanmıyorum. Öyle ben sattım oldu diye oldu bittiye getrilmek isteniyor ama o işler geçti artık Çakal Kayseri li maymun gözünü açtı.. SPK dan sürpriz bekle..

Yeni üye olmuşsunuz ve ilk gönderiniz bu.... Biraz sallamışsınız gibi gözüküyor. Bir kere Karkim satılan şirket masa kasa şirketi değil. araştırırsanız anlarsınız. ve yanlış hatırlamıyorsam yeni patron Murat Çelik, satın alınan şirketle ilgili minimum 4 milyon civarı(rakamı tam hatırlamıyorum) KAR taahhüdünde de bulunmuştu. Ayrıca satış çoktan oldu bitti, izin vermeme olayı da nedir? Salladığınız buradan anlaşılıyor, lütfen araştırıp gelin ve insanları yanlış yönlerdirmeyiniz.

SPK dan sürpriz bekle kısmına belki katılabilirim ama benim beklediğim sürpriz çağrı fiyatının 2.40 ın üzerinde olması sürprizi.Ben SPK dan böyle bir sürpriz bekliyorum açıkçası....

alp-arslan
20-04-2013, 22:19
ben karkimle yola devam etme kararımı verdim.inşallah süprizler yaparak küçük yatırımcıyı ihya eder.satışları ve karı arttı deniliyor. imkanı olan arkadaşlardan birinden karkimdeki takas verilerini bu topiğe kopyalamasını rica ediyorum.sondaj faaliyetlerinin gittikçe artacağına inancım çok kuvvetli.böyle giderse hisse yıl sonu itibariyle 4 tl fiatları görebilir.ben yıl sonu 8 milyon kar bekliyorum.bu beklentim gerçeleşirse hissebaşı 35 kuruş kar demektir.bazan bnde karamsar oldum bu hissede ama artık görüşlerim netleşti. cıtıbankın alışları artarsa hissede çok olumlu beklentiler var demektir.terör ortamının bitmesi en çok karkime yarayacaktır.yeni doğmuş bir çelik holding yeni bir holding vizyonu ile güven vermek zorunda olduğuna inanıyorum.bunun aksi ise sadece holdingin sahibini yok eder.ilerliyen günlerde haklı çıkmam dileğiyle herkese hayırlar dilerim.yatırım tavsiyesi değildir.

seyyah20
20-04-2013, 23:45
ben karkimle yola devam etme kararımı verdim.inşallah süprizler yaparak küçük yatırımcıyı ihya eder.satışları ve karı arttı deniliyor. imkanı olan arkadaşlardan birinden karkimdeki takas verilerini bu topiğe kopyalamasını rica ediyorum.sondaj faaliyetlerinin gittikçe artacağına inancım çok kuvvetli.böyle giderse hisse yıl sonu itibariyle 4 tl fiatları görebilir.ben yıl sonu 8 milyon kar bekliyorum.bu beklentim gerçeleşirse hissebaşı 35 kuruş kar demektir.bazan bnde karamsar oldum bu hissede ama artık görüşlerim netleşti. cıtıbankın alışları artarsa hissede çok olumlu beklentiler var demektir.terör ortamının bitmesi en çok karkime yarayacaktır.yeni doğmuş bir çelik holding yeni bir holding vizyonu ile güven vermek zorunda olduğuna inanıyorum.bunun aksi ise sadece holdingin sahibini yok eder.ilerliyen günlerde haklı çıkmam dileğiyle herkese hayırlar dilerim.yatırım tavsiyesi değildir.

http://95.0.13.132/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=KARKMEL&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

alp-arslan
21-04-2013, 01:08
sayın seyyah20 nikli kardeşim çok tşkr ederim.yüreğine sağlık. cıtı yi takip etmek için bunu hafta içindede lütfederseniz çok sevineceğim.saygılarımla. takaslardan anlaşılan şu ki,cıtıbank karkimi topluyor.acaba doğrumu gördüğüm?

tahranumit
21-04-2013, 11:25
Holdingleşmesi güzel , patronun iyi niyetli olduğunu düşünmek istiyorum! hemen bir bedelli artırım yapacaklarını düşünmeyelim sermaye tavanı şirket hedefleri koyması açısından normal bir durum bekleyip görmek lazım. Negatif olan tek şey tekstil şirketinin şirkete devredilmesi . Yeni yatırımlar ne olacak önemli olan bu.

Talyalı
22-04-2013, 14:30
Takaslardan haber var mı? Yok mu takas bilgisi verebilecek olan arkadaş?

alp-arslan
22-04-2013, 16:29
sayın talyalı 23-4-2013 te seyyah nikli arkadaşımız indirmiş. istediğin zaman görebilirsin takasları.

Talyalı
22-04-2013, 16:53
sayın talyalı 23-4-2013 te seyyah nikli arkadaşımız indirmiş. istediğin zaman görebilirsin takasları.

ok teşekkürler...

sonerok
23-04-2013, 00:25
Takas verilerine göre Cuma ya da perşembe günü kapanış. citiyabancı 984,000 tek günde alım yapmış. bir kağıda yabancı giriyorsa o kağıt bu fiyatlarda kalmaz. şu an sebebini bilmiyorum. iyi araştırmak lazım.

accx
24-04-2013, 10:17
***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Yeni İş İlişkisi )

***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Yeni İş İlişkisi )

Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -

Özet Bilgi : Yeni İmzalanan İş Anlaşması

Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği (Müşteri/Tedarikçi) : Müşteri

Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı : Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Tic. A.Ş.

Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı : -

Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı : -

İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih : Haziran 2013

Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları : -

Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi : -

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimiz, Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Tic. A.Ş. ile 10 adet kesin, 10 adet opsiyonel olmak üzere toplam 20 adet jeotermal kuyuda sondaj akışkanları malzeme tedariği ve mühendislik hizmetleri verilmesi konusunda anlaşma imzalamıştır. Yapılacak işin bedelinin 1.500.000 USD ile 3.000.000 USD arasında değişeceği tahmin edilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

BIST

(24/04/2013 - 10:08:26)

accx
24-04-2013, 10:18
Karkim, zorlu endüstriyel ile 20 adet jeotermal kuyuda sondaj akışkanları malzeme ve mühendislik hizmeti verilmesi için anlaşma imzaladı

(24/04/2013 - 10:14:16)

accx
24-04-2013, 10:19
Karkim: Yapılacak işin bedelinin 1,5 milyon dolar ile 3,0 milyon dolar arasında değişeceği tahmin ediliyor

(24/04/2013 - 10:14:45)

fnaa1972
24-04-2013, 11:09
topikte günlerdir süren sessizlik büyük oranda ky nin özellikle çağrı fiatından satmayı düşünenlerin fiat 2.40 üzerine çıkınca sattıklarını gösteriyor.öyle olunca böyle oluyor...

tl bazlı tarihi zirve 2.556 şimdilik geçildi gibi.üzerinde tutunup tutunamayacağını izleyip göreceğiz...

yandıgülüm
24-04-2013, 11:16
peki şimdi ne olacak acaba, spk çağrı fiyatını açıklayınca bu seviyeden açıklanan fiyata geri mi gelecek fiyatlar...

serdarc
24-04-2013, 11:37
:-) Bildiğim kadarıyla öyle değil. Sadece çağrıya katılıp şirketin yeni sahibine satan olmayacak galiba. Bunu daha iyi açıklayabilen bir arkadaş varsa bende bilmek isterim. Saygılar.

peki şimdi ne olacak acaba, spk çağrı fiyatını açıklayınca bu seviyeden açıklanan fiyata geri mi gelecek fiyatlar...

fnaa1972
24-04-2013, 11:58
mektepler tatile girdi...:notr::notr:

okapi
24-04-2013, 12:39

olmuksa(yeni ismi olmip) da olmuştu kimse çağrıya katılmamıştı. 11.03.2013 saat 09:00 ve çağrı bitiş tarihi 05.04.2013 saat 16:30 olmak üzere 20 iş günü sürmüştü 7,10 tl fiyattan. hisse şuan 7,34 tl

Talyalı
24-04-2013, 12:53

Çağrı fiyatı 2.40 olacak diye birşey yok. SPK 2.40'ın üzerinde bir çağrı fiyatı da belirleyebilir.

forsaken
24-04-2013, 18:30
http://img594.imageshack.us/img594/8097/ekranresmi2013042462928.png

Işılay
24-04-2013, 19:32
..........

http://666kb.com/i/cdi8h0airprjkj3by.png

saman
24-04-2013, 22:22
senette guc yok gıbı
tabıkı bu bır tahmın
cunku ne zaman ıyı bır yukarı yapsa hemen aksam kesın asagı hep aynı nakarat
tarıhı zırve durumları normal senetler ıcın gecerlı gıbı geldı sadece tahmın benımkısı
yukarıdakı takasa bakınca bayagı bır satıs yapılmıs sankı

taekwondocu
24-04-2013, 23:15
işlem yapan kimse, kazanma hırsı dolu biri. tepeden verip alttan almaya çalışıyor. şayet yatırımcıya güven veren bir şirket olmazsa yani bugün yaptığı gibi yukarı aşağı zikzak çizerse çelik holding adına yazık olur. genç yaşta bir iş adamı borsada şirket alarak büyük bir şans yakaldı. fakat şirket karkim hisseleri yukarıdan ver aşağıdan al şekliyle işlem görmeye devam ederse yeni sahibininde şirketininde imajı ve itabarı yerle bir olur. Ticarette en önemli sermaye itibardır. Borsada da bu kural değişmez. istikrarlı fiyat artışı sağlanırsa hissenin piyasa fiyatı artarsa, genç iş adamı Murat Çelik milyarlarca dolarlık para veripte yapamayacağı reklmı yapma imkanını yakalar. Gazeteler basın tv'ler şirketin değerlenmesinden genç iş adamı şirketin sahibinden bahseder röportaj teklifleri, programlara davetlerin adı arkası kesilmez.
Bugünkü hisse hareketi hoşuma gitmedi güven verici bir hareket olarak algılamadım. Genç ve başarılı iş adamımız umarım aldığı şirketle itibarını kaybetmez. şirketinin düzenli yükselişiyle hak ettiği üne kavuşur. (yatırım tavsiyesi değildir.)

saman
25-04-2013, 00:00
sayın taekwondocu
dusuncelerınız cok haklılısınız ınsan ıyı dusenemıyor.
2yıldır hep aynı degısen bır sey yok gıbı
neyı hak edıp etmeyecegını gorecek bu pıyasa bunların ılerı zamanlarda
ınsallah ıyı dıleyelım ıyı olsun
gercekten bu gunku pıyasa hıc guven vermedı yukarı cek asagı bas 2,75 nıye cektın 2,50 nıye verdın agrılık ortalamnın altında bır kapanış nıyetlerını hep beraber gorcegız

sunset1970
25-04-2013, 09:06
1.seans tera almıştı.2seansta yukarı çekip verdi.o satanlar ilk seans satmıştı zaten.zirve yapmış bir kağıtta normal hareketler.buralarda 2,50 üzerinde oyalansın ,umarım yeni zirvelerde gelecektir.sonuçta 2,40 çağrı onayı gelince;patron belki çağrıda mal almak istemez ve yukarı gidebilir..
Bir de geçen haftalarda NETA almıştı 1 milyon lottan fazla,o malıda citi ye virmanlamışlar,buda güzel yani takas güzel duruyor. :yes:

erdag38
25-04-2013, 13:08
Dğerli arkadaşlar

Sizler borsada yatırımcısınız.Bu tür yorumlarda bulunmanın kimseye faydası olmaz.Amaç yatırımlarımızdan para kazanmak.
Boş verin patronu.Onu düşünmek bizemi kaldı.Bu şirketi alırken getirisinide götürüsünüde bilerek almıştır.Amaç üzüm yemekse
bu tür yorumlardan sakının.Yatırımcının aklını bulandırmayın.Sizlerde bu hisseden varsa gelin hep birlikte şirketin iyi işler yapması
için dua edelim.Netekim dün Zorlu enerji ile 3.000.000 $ lık anlşma yaptığını borsaya bildirdi.MURAT BEYE BURDAN SESLENİYORUM.
FİRMAYI DAHA İLERİYE VE KARLI OLARAK TAŞIYIN Kİ ALEHDE YAZI YAZANLARA KAPAK OLSUN.

Y.T.DEĞİLDİR

forsaken
25-04-2013, 18:25
http://img109.imageshack.us/img109/7055/ekranresmi2013042562400.png

mensuk
26-04-2013, 10:46
Dğerli arkadaşlar

Sizler borsada yatırımcısınız.Bu tür yorumlarda bulunmanın kimseye faydası olmaz.Amaç yatırımlarımızdan para kazanmak.
Boş verin patronu.Onu düşünmek bizemi kaldı.Bu şirketi alırken getirisinide götürüsünüde bilerek almıştır.Amaç üzüm yemekse
bu tür yorumlardan sakının.Yatırımcının aklını bulandırmayın.Sizlerde bu hisseden varsa gelin hep birlikte şirketin iyi işler yapması
için dua edelim.Netekim dün Zorlu enerji ile 3.000.000 $ lık anlşma yaptığını borsaya bildirdi.MURAT BEYE BURDAN SESLENİYORUM.
FİRMAYI DAHA İLERİYE VE KARLI OLARAK TAŞIYIN Kİ ALEHDE YAZI YAZANLARA KAPAK OLSUN.

Y.T.DEĞİLDİR

Hükmedercesine kurduğunuz cümlelerden rahatsız oldum. Böyle bir fikir alışveriş ortamında başkalarına ne yapacaklarını söyleyemek en hafif tabiriyle nezaketsizliktir. Bunun dışındaki yazdıklarınız kesinlikle okumaya değerdir. Bu üslubunuza yönelikti. Şimdi yazacaklarım ise yazınızdaki bazı içerikle bağlantılı olacak. Uzun yıllardır hisse senetlerine ilgi duyuyorum ve tecrübelerime göre bir şirkete yatırım yapmak için en önemli gösterge şirketin esas faaliyetinden ne kadar kar ettiği, yahut 5 günlük üstel hareketli ortalamalar bilmem kaç günlüğü yukarı doğru güçlü momentumla kestiğinde vereceği getiri değildir. Bu veriler önemsizdir demiyorum ancak en önemli parametre değil; tabii ki amacınız yatırımsa... En önemli faktör şirketin dürüst yönetilip yönetilmediğidir ki bu durumda şirketin sahibinin hal ve tavırları kritik öneme sahiptir.

fnaa1972
26-04-2013, 11:07
süpürme harekatı devam ediyor...

hayırlısı....

kazancli
26-04-2013, 11:34
Son 2 aydır yeni patron piyasadaki tüm malı süpürdü, 1.60dan pozisyon açtığım için 2.75ten bana yeter değip başka yere yelken açtım ama en çok yükselenler listesinde görmek içini burkuyor insanın:) kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum....

HMİNALAY
26-04-2013, 16:03
Kısa zamanda beklentimin üzerinde bir getiri elde ettim.

Benden alanda kazansın diyorum:)..

fnaa1972
26-04-2013, 16:13
Son 2 aydır yeni patron piyasadaki tüm malı süpürdü, 1.60dan pozisyon açtığım için 2.75ten bana yeter değip başka yere yelken açtım ama en çok yükselenler listesinde görmek içini burkuyor insanın:) kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum....

kazancınızın hayrını görün...

güle güle harcayın...

RASPUTİN
26-04-2013, 21:07
aynen katılıyorum..
Hükmedercesine kurduğunuz cümlelerden rahatsız oldum. Böyle bir fikir alışveriş ortamında başkalarına ne yapacaklarını söyleyemek en hafif tabiriyle nezaketsizliktir. Bunun dışındaki yazdıklarınız kesinlikle okumaya değerdir. Bu üslubunuza yönelikti. Şimdi yazacaklarım ise yazınızdaki bazı içerikle bağlantılı olacak. Uzun yıllardır hisse senetlerine ilgi duyuyorum ve tecrübelerime göre bir şirkete yatırım yapmak için en önemli gösterge şirketin esas faaliyetinden ne kadar kar ettiği, yahut 5 günlük üstel hareketli ortalamalar bilmem kaç günlüğü yukarı doğru güçlü momentumla kestiğinde vereceği getiri değildir. Bu veriler önemsizdir demiyorum ancak en önemli parametre değil; tabii ki amacınız yatırımsa... En önemli faktör şirketin dürüst yönetilip yönetilmediğidir ki bu durumda şirketin sahibinin hal ve tavırları kritik öneme sahiptir.

RASPUTİN
26-04-2013, 21:18
Kağıdın çağrı fiatının spk tarafından 2.40 üzeri olması ihtimali nedir bilen arkadaş varmı? Bu kağıt 3 yıl önce 2.4 dan halka açılmıştı. 3 yıllık faizi koyduğunuz zaman 3.20 filan yapıyor SPK çağrıyı 3.20 den yapabilirmi? Zaten halka arz esnasında %30 iskontolu arz ediyor demişlerdi..yani 3.20 çağrı fiatı normal olabilir. Olmayabilirde bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim..

adanalınihat
26-04-2013, 22:51
Kağıdın çağrı fiatının spk tarafından 2.40 üzeri olması ihtimali nedir bilen arkadaş varmı? Bu kağıt 3 yıl önce 2.4 dan halka açılmıştı. 3 yıllık faizi koyduğunuz zaman 3.20 filan yapıyor SPK çağrıyı 3.20 den yapabilirmi? Zaten halka arz esnasında %30 iskontolu arz ediyor demişlerdi..yani 3.20 çağrı fiatı normal olabilir. Olmayabilirde bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim..

açıkcası benimde kafam karıştı. kağıt bugün işlem hacminde ilk 10 a girdi. ilk seans 1 milyon lot açıkcı vardı. artoga döndü resmen bir ara havcimde halk bankasını bile geçti

VELHASILI BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİRŞEY VAR. 2,40 ÇAĞRI OLCAK TAHTADA INSANLAR DELİ GİB 2,90 DAN NIYE MAL ALSINLAR.
TAHMİNİM

YA SPK ŞİRKETTEN ÇAĞRI FİYATINI YUKSELTMESINI ISTEDI BIZ BILMIYORUZ. O YUZDEN GELENI GEÇENI ALIYORLAR
YADA BILMEDIGIMIZ ÇOK ONEMLI BIR HABER VAR.
Başka birşey gelmiyor aklıma

AMAN HA BUYUK HARFLE YAZDIĞIM HER ŞEY AKIL YURUTME VE TAHMIN OLUP HIÇBIR SEKILDE TAVSIYE DEGILDIR. Sorumluluk al-a-mam

nurika
27-04-2013, 00:41
neden her sattığım kağıdın arkasından böyle bakar kalırım..2 gün önce güç bela 2,75 ten vermiştim.Satış stratejisini yanlış işletmişim.Görünen o ki, yolu daha var..(asla ve asla tavsiye değildir.)

fnaa1972
27-04-2013, 10:56
son 3 gündür hissede işlem miktarı Hiroşima'ya atılan atom bombası gibi patladı.:yes:

dün 11.4 milyon lot işlem miktarı oldu.yani 22 milyon tl ödenmiş sermayenin yarısı kadar...

fiktif işlem tabii ki çok fazla. yoksa bu çapta miktar patlaması olması mümkün değil . örnek vermek gerekirse tera 2.827 milyon lot almış 2.933 milyon lot satmış.keza gedik de ayni şekilde 975 bin lot alışa karşılık 1.039 milyon lot satmış.piramit de yaklaşık 650 bin lot alış ve satış yaparak top çevirmiş.
bence dün ilginç olan tek şey geçtiğimiz günlerde 970 bin lot alıp city'ye virman yapan Neta'nın dün yine sahneye çıkarak 2.721 milyon lot alıp 2.385 milyon lot satarak yani nette 336.000 lot alış ile 1. sırada olması idi.alışta 2.sırada ise 150.000 lot ile atıg menkul vardı.

izlemeye devam...

mensuk
27-04-2013, 12:16
açıkcası benimde kafam karıştı. kağıt bugün işlem hacminde ilk 10 a girdi. ilk seans 1 milyon lot açıkcı vardı. artoga döndü resmen bir ara havcimde halk bankasını bile geçti

VELHASILI BİZİM BİLMEDİĞİMİZ BİRŞEY VAR. 2,40 ÇAĞRI OLCAK TAHTADA INSANLAR DELİ GİB 2,90 DAN NIYE MAL ALSINLAR.
TAHMİNİM

YA SPK ŞİRKETTEN ÇAĞRI FİYATINI YUKSELTMESINI ISTEDI BIZ BILMIYORUZ. O YUZDEN GELENI GEÇENI ALIYORLAR

AMAN HA BUYUK HARFLE YAZDIĞIM HER ŞEY AKIL YURUTME VE TAHMIN OLUP HIÇBIR SEKILDE TAVSIYE DEGILDIR. Sorumluluk al-a-mam

Zihin jimnastiğinize katılmak isterim.
Ben de 2 lira civarında oluşan 'gap'ten dolayı 2,76 dan satış verdim. Allah bereket versin, kazandık. Ancak tahta ilginç hareketlere imza atıyor; iyi niyet sözleşmesi haberi tahtayı 2,20lere ve sonra da 2.40lara çıkardı. Zoren anlaşması haberi de 2.90'dan yatırımcı buldurdu kağıda. Tahminim kağıtlar tek elde toplanmış (Kim olsa beher 2 liradan alacağı hisseleri şirketi devralmadan önce -çağrı zorunluluğunu da dikkate alarak- belli bir miktar düşük maliyetle piyasadan alır. ); ve yeni haberler piyasaya sürülmek üzere kasada tutuluyor. Şirket zaten sektöründe halka açık tek firma, yani geleceği parlak. Yeni patron da bu avantajını güzel pazarlıyor.

Talyalı
27-04-2013, 21:23
son 3 gündür hissede işlem miktarı Hiroşima'ya atılan atom bombası gibi patladı.:yes:

dün 11.4 milyon lot işlem miktarı oldu.yani 22 milyon tl ödenmiş sermayenin yarısı kadar...

fiktif işlem tabii ki çok fazla. yoksa bu çapta miktar patlaması olması mümkün değil . örnek vermek gerekirse tera 2.827 milyon lot almış 2.933 milyon lot satmış.keza gedik de ayni şekilde 975 bin lot alışa karşılık 1.039 milyon lot satmış.piramit de yaklaşık 650 bin lot alış ve satış yaparak top çevirmiş.
bence dün ilginç olan tek şey geçtiğimiz günlerde 970 bin lot alıp city'ye virman yapan Neta'nın dün yine sahneye çıkarak 2.721 milyon lot alıp 2.385 milyon lot satarak yani nette 336.000 lot alış ile 1. sırada olması idi.alışta 2.sırada ise 150.000 lot ile atıg menkul vardı.

izlemeye devam...

Netanın satışları belki yine City'ye gitmiştir.

Talyalı
27-04-2013, 21:29

TAHMİNİM

Açıkçası benim de beklentim çağrı fiyatının 2.40 ın üzerinde olacağı yönünde. Sen gideceksin çağrı başvurusunda bulunacaksın, sonra da SPK'ya çağrı fiyatı 2.40 diyeceksin. SPK sormazmı neye göre belirledin bu rakamı diye? Evet hisse devir sözleşmesinde çağrı fiyatı en az 2.40 olacak denmiş ancak, bu SPK nın gözünde hiç bir anlam ifade etmiyor. 2 durum var;

1- SPK 2.40 dan daha düşük bir fiyat belirlerse, sözleşmeye göre çağrıda fiyatı 2.40 olacak.
2- SPK 2.40 dan daha yüksek bir çağrı fiyatı belirleyecek.

bekleyip göreceğiz hep birlikte.

Bilmediğimiziz birşey mi var kısmına gelince; aslında gözden kaçan şeyler var. Birincisi vergi dairesine verilen 1.dönem geçici vergi beyannamesindeki gelir tablosuna göre şirketi 2012 yılı ilk üç ayına göre satışlarını 2 kat arttırmış durumda. Üzerine Zorenle yapılan sözleşmeyi de eklersek, şirket daha şimdiden neredeyse geçen seneki performansını yakalamış durumda.

Yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerim olup, Yatırım tavsiyesi değildir.

mehmetyar
28-04-2013, 18:49
takas durumunu paylaşabilecek olan varsa çok makbule geçer.

yandıgülüm
29-04-2013, 10:43
Hareketin sonuna geldik herhalde....:cry:

yandıgülüm
29-04-2013, 11:17
takasları paylaşabilirmisiniz acaba...teşekkürler...

kagan_cm
30-04-2013, 14:17
http://p1304.hizliresim.com/18/y/mlvs2.png (http://bit.ly/c25MCx)
arkadaşlar buyrun takaslar degerlendirmenizi kendiniz yapın

kagan_cm
30-04-2013, 14:18
http://p1304.hizliresim.com/18/y/mlvtf.png (http://bit.ly/c25MCx)

kagan_cm
30-04-2013, 14:18
http://p1304.hizliresim.com/18/y/mlvtx.png (http://bit.ly/c25MCx)

ufukARIKAN
30-04-2013, 16:04
Karkimde bu yıl temettü yerine bedelsiz hisse verilecek,

yanlış anlamadıysam o da % 16,66 olarak dağıtılması planlanıyor...

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276871

Şirketimiz yönetim kurulu Murat Çelik Başkanlığında toplanarak,
a)UFRS standartlarına göre hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçmiş 2012 yılına ilişkin net dönem karından ayrılması gereken zorunlu karşılıklar ayrıldıktan sonra,
1)Ortaklara birinci temettü olarak 795.039,68 TL karşılığı bedelsiz pay dağıtılmasına,
2)Ortaklara ikinci temettü olarak 2.914.186,14 TL karşılığı bedelsiz pay dağıtılmasına,
3)Ortaklara geçmiş yıl karlarından 40.774,18 TL karşılığı bedelsiz pay dağıtılmasına,
b)Dağıtılması planlanan toplam 3.750.000 TL karşılığı bedelsiz payların 27.05.2013 tarihinde yapılacak genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulmasına
c)Genel kurul onayını takiben, 22.500.000 TL den 26.250.000 TL ye çıkacak olan ödenmiş sermayenin, mevcut kayıtlı sermaye tavanı olan 25.000.000 TL yi geçecek olması nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Kayıtlı Sermaye Sistemine İlişkin Esaslar Tebliği" nin 4'ncü maddesinin 7'nci fıkrasındaki "Nakit artırım dışındaki tüm iç kaynakların sermayeye ilavesi suretiyle bir defaya mahsus olmak üzere kayıtlı sermaye tavanı aşılabilir." düzenlemesi dayanak alınarak, artırılacak olan 3.750.000 TL karşılığı bedelsiz payın kayda alınması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına,
katılanların oy birliği ile karar vermiştir.

Trader_23
30-04-2013, 16:56

bizim tencerede kazan dogurmus.. bendende buraya kadar :)

fnaa1972
30-04-2013, 19:13
Netanın satışları belki yine City'ye gitmiştir.

City'ye gitmedi.kendisinde kaldı. şu noktaya dikkatinizi çekeyim.neta'nın 970.000 lot alıp city'ye virmanlanan mallar 2.32-2.39arası alınmıştı.yani çağrı fiatının altında maliyetle.bana göre orada verilen sinyal ''çağrı fiatının altında malınızı alırım.oyunu 2.40 üzerinde oynayın '' sinyali yani. bana göre piyasa bu mesajı aldı ve gereğini yapıyor.

grafik koyamıyorum.teknik analiz diğer pc de.şunu söyleyebilirim.hisse yükselen bir kanal içinde hareket ediyor.3 gündür bu kanalın üstüne çıkmaya çalişıyor. cuma üstüne çıktı.dün kanal içine girdi.bugün yine üzerinde kapanış yaptı..kalıcı olarak kanal üzerinde kalırsa daha gidecek yolu var gibi görünüyor..
izleyip göreceğiz..

kısaca bugünkü işlemlerden bahsedeyim.piramit 1.624 milyon lot aldı.1.447 milyon lot sattı.nette 176 bin lot alış ile 1.sırada.
neta 1.330 alıp 1.254 milyon lot sattı .netice de 76 bin lot alış ile 2.sırada. gedik 72 bin lot alışta.
satıcılar muhtelif.deniz yat.55 bin garanti 51 bin lot ve meksa ile ulus 30 ar bin lot satmışlar..

PHOENIX07
01-05-2013, 11:27
City'ye gitmedi.kendisinde kaldı. şu noktaya dikkatinizi çekeyim.neta'nın 970.000 lot alıp city'ye virmanlanan mallar 2.32-2.39arası alınmıştı.yani çağrı fiatının altında maliyetle.bana göre orada verilen sinyal ''çağrı fiatının altında malınızı alırım.oyunu 2.40 üzerinde oynayın '' sinyali yani. bana göre piyasa bu mesajı aldı ve gereğini yapıyor.

grafik koyamıyorum.teknik analiz diğer pc de.şunu söyleyebilirim.hisse yükselen bir kanal içinde hareket ediyor.3 gündür bu kanalın üstüne çıkmaya çalişıyor. cuma üstüne çıktı.dün kanal içine girdi.bugün yine üzerinde kapanış yaptı..kalıcı olarak kanal üzerinde kalırsa daha gidecek yolu var gibi görünüyor..
izleyip göreceğiz..

kısaca bugünkü işlemlerden bahsedeyim.piramit 1.624 milyon lot aldı.1.447 milyon lot sattı.nette 176 bin lot alış ile 1.sırada.
neta 1.330 alıp 1.254 milyon lot sattı .netice de 76 bin lot alış ile 2.sırada. gedik 72 bin lot alışta.
satıcılar muhtelif.deniz yat.55 bin garanti 51 bin lot ve meksa ile ulus 30 ar bin lot satmışlar..

295+ üzeri kapanış 35x üst kanal direnci olarak görünüyor.
Spek mal toplamaya devam ediyor her gün.

afm
02-05-2013, 12:09
Hisse hergün yükseliyor ve bugün neredeyse tavan olacak bir yatırımcı bile yazmamış...moderasyondamı forum...olan biten ne arkadaşlar....

afm
02-05-2013, 12:12
Anlaşılan herkes satmış o zaman ben alayım...sessizlik iyidir..tırsmıyor değilim baya yükselmiş ama ısrarla mal toplanıyor gibi geldi bana...ve burdada kimse kalmadığına göre almak mantıklı gibi...ytd...

PHOENIX07
02-05-2013, 12:22
Hisse hergün yükseliyor ve bugün neredeyse tavan olacak bir yatırımcı bile yazmamış...moderasyondamı forum...olan biten ne arkadaşlar....

Bazen sessiz kalmak iyidir, iyi trade veriyor 1 haftadır :wink:
32x lerde realize gelebilir! Göstergeler çok şişti...

popeye07
02-05-2013, 12:23
derinlik var mı

afm
02-05-2013, 12:23
Aha 3,08 düşecek aha 3,09 alayım olmazsa 3,10 dan alırım derkeeeennnnnnn hisse tavana dayandı ve tarihi zirvesinde almak için deli cesareti lazım...bende yok bu cesaret......alanlara bol şans ama takibe devam....ytd....

afm
02-05-2013, 12:25
bazen sessiz kalmak iyidir, iyi trade veriyor 1 haftadır :wink:

hocam kısa bi özet geçseniz hisse nin geçmişi hakkında...kusura bakmayın işyerinde olduğumuz için fazla okuyamıyoruz...nedir bunun derdi???

yandıgülüm
02-05-2013, 13:40
tavanda kaç lot vardı acaba, söylemeniz mümkünmü?

popeye07
02-05-2013, 14:14
**** mee paylaşacak var mı?

intermes
02-05-2013, 15:52
hocam kısa bi özet geçseniz hisse nin geçmişi hakkında...kusura bakmayın işyerinde olduğumuz için fazla okuyamıyoruz...nedir bunun derdi???

Alanında tekel firma diye biliyorum...
Bilançosunda kar eden bir şirket...
Şirket sahip değiştirdi yani satıldı. Ana etken bu..2,40 fiyattan çağrı olabime olasılığı var.
Yeni sahibi borsadaki hisseleride alıyor olabilir.

Bu bahanelerle operasyon yapılıyor...böyle giderse yeni sahibi ödediği parayı borsadan kazanacak galiba..

intermes
02-05-2013, 15:54
Bir kaç gün evvel 2,73 ten aldığım hisseleri 2,87 satış yazıp çıkmıştım..Döndüğümde 3,06 olmuş...nasip ne diyelim...

popeye07
02-05-2013, 16:39
hedef fiyat verebilecek var mı göstergeler tamamlanmak üzere ama biraz aşagıya salıp devam edecek gibi bir his var bende.
YTD

Dursun YARBAŞI
02-05-2013, 17:00
Acaba son dakikalrı nasıl olacak fikir yüretebilecek olan

fnaa1972
02-05-2013, 19:15
yaklaşık 1-1.5 aydan bugüne günlük işlemlerde gördüklerimi kendime göre yorum yaparak işlem miktarlarını derinlikli takip edemeyen arkadaşlar yararlansın diye yazdım.
bugün de geçtiğimiz günlerdeki gibi çok yüksek miktarda fiktif işlemlerle hisse fiatı yukarıya taşındı.işlemleri yapanlar bildiğiniz kurumlar.
bugün piramit 205 bin lot alış ile 1.sırada şeker yat.154 bin lot ile 2.sırada...
satışta ise garanti 127 bin lot ile 1.sırada, ulus 89 bin lot,tera 74 bin lot ile 2. ve 3. sırada..

ben 3.23 e giden yolda hisse ile vedalaştım.:cry::cry:

kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

Majeste
02-05-2013, 19:17
hızlı yükselen hisse paraşüt gibi aşağıya iner:)

PHOENIX07
03-05-2013, 10:48
Bazen sessiz kalmak iyidir, iyi trade veriyor 1 haftadır :wink:

Dün uyarısını yaptık! 32x olarak yazdım; 323 den döndü!
Herşey tadında güzeldir...

abcd1234
03-05-2013, 10:52
tabanda ne kadar satış var ?

yaris29
03-05-2013, 10:52
Dün uyarısını yaptık! 32x olarak yazdım; 323 den döndü!
Herşey tadında güzeldir...

Hocam taban oldu artık malda kaldık yapacak bişey yok.

Sizce nereye kadar devam edebilir.

uozturk
03-05-2013, 11:00
Forum dolmuş maşallah, dönüşler çok can yakıyor.

yaris29
03-05-2013, 11:04
Tabanı açıp kapatıyor, malmı topluyor yoksa dağıtıyormu anlamadım..

PHOENIX07
03-05-2013, 11:08
Hocam taban oldu artık malda kaldık yapacak bişey yok.

Sizce nereye kadar devam edebilir.

Yapacak aslında birşey var, dünden uyarıyı yaptık:wink:

2,66 a kadar salınım olabilir ama 275+ üzeri kapanış 2. dalga için önem arzediyor!

Talyalı
03-05-2013, 11:11
hızlı yükselen hisse paraşüt gibi aşağıya iner:)

Paraşütsüz demenk istediniz heralde :)

yandıgülüm
03-05-2013, 11:31
tabanda 179000 lot var....

muaylef
03-05-2013, 11:32
arkadaşlar şuan agırlıklı ortalaması 3,02 yukarıda kalmış.agırlıklı ortalaması birinci seans böyle kapanırsa .3,02*1,1=3,322 olur tavanı.taban ise 3,02*0,9=2,718 taban olur . .. ilginc bir hareket bekleyelim 2. seans ne olacak. yatırım tavsiyesi degildir.

ozberehu
03-05-2013, 11:53
tabandayken göreceği bir tavanla gördüğü tarihi zirveyi geçebilme noktasında asılı kalan kağıt...

için bekleme riskine girilir...

ppqq
03-05-2013, 12:00
Yapacak aslında birşey var, dünden uyarıyı yaptık:wink:

2,66 a kadar salınım olabilir ama 275+ üzeri kapanış 2. dalga için önem arzediyor!

Kimsenin uyarıları dikkate alıp işlem yaptığını sanmıyorum. Ne oldu ki hisse kısa sürede bu kadar prim yaptı. Devamlı şişen balonun patlıyacağını benim 3 yaşındaki kızlarım da biliyor.

andezit
03-05-2013, 14:11
kimsenin uyarıları dikkate alıp işlem yaptığını sanmıyorum. Ne oldu ki hisse kısa sürede bu kadar prim yaptı. Devamlı şişen balonun patlıyacağını benim 3 yaşındaki kızlarım da biliyor.

ne şişme ama....görende dibi ile tavanı arasında onlarca kat olduğunu düşünür...
Dinlenme soluklanma iyidir...

duvardelen
03-05-2013, 14:12
Moral bozmayın bence malda kalanlar ytd

duvardelen
03-05-2013, 14:18
Temeli çok güzel bi hisse teknik analiz önemli fakat herkes beceremez tekniğe göre al-sat yapmayı ilerde güzel yerlere geleceğini düşünüyorum belki teknikçi arkadaşlar 2,66 gelecek diyo belki 2,40 geriler fakat bu gayet normal şurda bi kaç ay önce 1,60 tı zaten bu hisse 3,20 de satanlar %100 kar yapmış realizasyon normal değil mi uzun vadede çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum bu satışların realizasyon olacağını sonra tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum ytd...malda kalanlar panik yapmasın tekniği beceremeyenler al-sat yapamayanlar moral bozmasın derim borsada fırsatlar tükenmez gelecekte güzel günler bekliyo bence karkim yarırımcısını ytd...

m21r1t1
03-05-2013, 14:28
buradaki oyuncu sağlam kafaya takmayın istese tepe taklak ortalığı kırardı, y.t.d.

kayakaynar
03-05-2013, 14:45
endeks eksiye geçti, karkm de artıya geçer inşaallah... nede olsa spek hissesi...:)

yaris29
03-05-2013, 14:47
Sağolun dostlar, dün 45 milyon hacim yapan kağıt sabah 4 milyon hacimle taban yaptı, karını ikiye katlamış borçluluğu düşük ve iş hacmi hergeçen gün gelişen karkim için bende sizinle aynı görüşteyim.

Hisseci 34
03-05-2013, 15:00
Hatırlar mısın duvardelen,
bu hisseyi 1,61 den almaya başladığımızda çok sakindi ortamımız,
sonra biraz hareket oldu,
sen bir ara 1,76 da 5000 lot alktif aldığında 1,83 olmuştu :)
hey gidi günler,
1,60 dan alırken hedef 3,00 dü geldi geçti. :)

Hisseci 34
03-05-2013, 15:02
Diğer hisse seni (duvardelen) yanıltmasa çok daha zengin olacaktın be duvardelen,
onda istediğimiz zıplama gelmedi bi türlü, %25 ancak yaptı,
Karkm de tam da 5 ayda %100 yakaladık, inş. onda da yakalarız.

Hisseci 34
03-05-2013, 15:03
Diğer konu endeks olayı bugün bir sorun oluşmaya başladı,
çekici kafamıza yersek toparlamamız zaman alabilir. Ben herkes kaskını taksa iyi olur diyorum. YTD

m21r1t1
03-05-2013, 15:28
vay anamm :) yapıştırdı beni

forsaken
03-05-2013, 15:44
http://img854.imageshack.us/img854/5480/ekranresmi2013050334347.png

pera7
03-05-2013, 16:14
kısa vadede yorum yapacak var mı

duvardelen
03-05-2013, 16:21
Hatırlar mısın duvardelen,
bu hisseyi 1,61 den almaya başladığımızda çok sakindi ortamımız,
sonra biraz hareket oldu,
sen bir ara 1,76 da 5000 lot alktif aldığında 1,83 olmuştu :)
hey gidi günler,
1,60 dan alırken hedef 3,00 dü geldi geçti. :)

Hatırlamaz mıyım üstad inşallah diğer hisselerde de böyle bi güzellik yaşarız 3,23 gördü o zamanlar kimse inanmıyodu bize 3 leri görecek deyince çağrı fiyatı olduğu gün sizde bana yazmıştınız hedefte bi değişiklik zaman daraldı demiştiniz geldi hedef fiyata

taekwondocu
03-05-2013, 17:00
yatırımcısını düşünen bir şirket denilmişti. Hatta yıl sonu 4 milyon kar garantisi verilmişti patron tarafından. şimdi insanın aklına şu soru geliyor. yatırımcısını düşünen bir şirketin hisseleri taban olur mu? (yatırım tavsiyesi değildir.)

Talyalı
03-05-2013, 17:16
kısa vadede yorum yapacak var mı

-Çağrı başvurusu için SPK'nın cevabı gelecek. 40 günlük süre dolmuş olması lazım
-2013 1.çeyrek SPK ya göre hazırlanan finansal tablolar gelecek, iyi geleceğini düşünüyorum, Vergi dairesine verilen gelir tablosunda satışların 2 kar arttığını görüyoruz.
-Güneş enerjisi yatırımı yapacak iştirakiyle ilgili gelişmeler olacak, 6 aylık gözlem süresi vardı yakın zamanda o da dolacak...

Falan filan...Önümüzdeki gelişmeler bunlar, hisse fiyatına etkisi ne olur bilinmez ama bunların hepsi olumlu gelişmeler, en kritik olanı da çağrı fiyatı meselesi, SPK kimsenin beklemediği bir çağrı fiyatı da belirleyebilir....

zeynelce
03-05-2013, 18:36
Arkadaşlar çağrı fiyatı 2.40 ın altında gerçekleşir mi??

yaris29
03-05-2013, 20:36

En son Olmuksa ve Acıbadem'de çağrı talebinde bulunmuş, Olmuksada çağrı fiyatı 7, 10 olarak belirlenmiş. ayrıca bildiğim kadarıyla çağrıya katılmak mecbur değil. çağrı süresince ve çağrı bittiğinde işlemler aynı şekilde piyasa fiyatları üzerinden devam edecektir, yani mesela olmuksada çağrı 7,10 dan yapılyor diye hisse fiyatında bir değişiklik olmayacak, İMKB de en son kapanış fiyatıyla açılacak, alıcı-satıcı durumuna görede işlemler yapılacak,

Eğer piyasandan yeterince hisse toplayamazsa borsa kotundan çıkmak isteyebilir ama onun için de tüm hisselerin %95'ine sahip olması gerekir, ayrıca kottan çıkmak öyle basit değil, böyle bir talep sonucu şirket için yeniden değerleme yapılması gerekir ki bu da daha yüksek bir fiyat çıkmasına sebep olabilir.

Karkimde %63 hisse pazarlık sonucu satılmış, kalan lotları toplaması bu fiyatlardan pek kolay olmayacak gibi geliyor.

SPK tarafından 2,40 ve üzeri olan çağrı onayı, büyümesini sürdüren ve beklentileri devam eden karkimi daha ileri taşır diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Talyalı
03-05-2013, 20:53

SPK 2.40 ın altında bir değer belirlese bile yeni ortak sözleşmeye göre 2.40 dan çağrıda bulunmak zorunda...

yoktur
03-05-2013, 21:58
-Çağrı başvurusu için SPK'nın cevabı gelecek. 40 günlük süre dolmuş olması lazım
-2013 1.çeyrek SPK ya göre hazırlanan finansal tablolar gelecek, iyi geleceğini düşünüyorum, Vergi dairesine verilen gelir tablosunda satışların 2 kar arttığını görüyoruz.
-Güneş enerjisi yatırımı yapacak iştirakiyle ilgili gelişmeler olacak, 6 aylık gözlem süresi vardı yakın zamanda o da dolacak...

Falan filan...Önümüzdeki gelişmeler bunlar, hisse fiyatına etkisi ne olur bilinmez ama bunların hepsi olumlu gelişmeler, en kritik olanı da çağrı fiyatı meselesi, SPK kimsenin beklemediği bir çağrı fiyatı da belirleyebilir.... anlamadığım bu kadar güzel beklentileri olan karkim neden bu seviyelerde, bu şirketi alan şahıs boşuna almamıştır, şirketin tecrübesiyle petrol , maden gibi işlere el atmak isteyecekmidir.

yaris29
03-05-2013, 22:46
Bugün kağıdın altına dinamitleri Neta ve Piramit Menkul Değerler yerleştirmiş,
Neta -363.760, Piramit -343.451 adet satış gerçekleştirmiş,
Piramit'in yaptığı satışlar sonrasında takası eksiye geçmiş görünüyor.
Ayrıca kağıdın diğer kallavileri Tera Menkul ve Gedik Yatırım'ın -95.000 civarında satışı var.
Aktif alıcılar ise ortalama 140.000 adetle Garanti Yatırım, Deniz Yatırım ve Atig Menkul Kıymetler.

Bakalım p.tesi nasıl bir oyun izleyeceğiz, quentin tarantino filmlerini geçti spek adam doğrama konusunda..

Yatırım tavsiyesi değildir...

lokasyon
03-05-2013, 23:54
http://p1305.hizliresim.com/19/3/mqs6h.png (http://bit.ly/c25MCx) baskıyla zorla yapılmış istenmeyen taban kapanış olmuş aslında 2,90 civarı rahat kapanış yapabilirlerdiki sanırım haftaya kaldı bana göre tahta yeniden 3,00 civarına cıkabilir YTD

adanalınihat
04-05-2013, 02:18
bugün kağıdın altına dinamitleri neta ve piramit menkul değerler yerleştirmiş,
neta -363.760, piramit -343.451 adet satış gerçekleştirmiş,
piramit'in yaptığı satışlar sonrasında takası eksiye geçmiş görünüyor.
Ayrıca kağıdın diğer kallavileri tera menkul ve gedik yatırım'ın -95.000 civarında satışı var.
Aktif alıcılar ise ortalama 140.000 adetle garanti yatırım, deniz yatırım ve atig menkul kıymetler.

Bakalım p.tesi nasıl bir oyun izleyeceğiz, quentin tarantino filmlerini geçti spek adam doğrama konusunda..

bence sadece teknik düzeltme... En fazla 2,66 ya dokundururlar ordan döner gibime geliyor.. Benim hesabıma göre şirket el değiştikten bu yana halka açık kısımdaki 7,8 milyon lot malın 4-4,5 milyon lotu el değiştirdi...

Velhasılı bu film bu kadar kısa olamazzzzzz... önümüzdeki hafta tekrar yön daha sağlıklı olarak yukarı görüyorum

temele gelince 3 aylık gelir tablosunu ve geçen yılki 12 aylıkları inceledi,m.

Karkimin kendisi en az 4 trilyon net kar eder (özellikle portföydeki hisselerin 2,35 li fiyatlardan satılması nedeniyle oluşan güzel bir kar var.. Ebitdası yıllıkta 2013 de 5 milyon net kar 4 milyon olur..

çelik iplik tede en az 4 milyon kar garantisi var. %55 2,200,000 tl eder.

Velhasılı bu şirketin 2013 net kar hedefi bana göre asgari 6-6,5 milyon tl...çarp 12 ile 72-78 milyon tl
böl 22,500 e
3,20-3,50
temeli bile bunu diyorsa..üstüne 4-5 milyon lot toplandıysa... Bence yaslanıp arkamıza izlemek lazım..
Derim

tabii ben 67,000 lot mal var.. Belki bu yüzden bu kadar iyimserim. Ama 20 yılında tecrübesi var..

ppqq
04-05-2013, 11:53
Nasıl bir hesap yaptığınızı inanın anlamadım.
Hisse senedi kazancı Yaşar Karakayanın aldığı risk sonucu bir defaya mahsus getiri yazar. Bunu sizi yanıltmasın.
En önemli konu ise konunun uzmanı bir patrondan tekstilci bir patronun direksiyona geçmesi.
İyimserliğinizi anlıyorum ancak gercekçi olunmadığı zaman başka arkadaşlar yanılabilir.
İlk çeyrekte kaç adet kuyu ile anlaşılmış, bilginiz var mı? Faaliyetler ve faaliyet karı ne durumda?

yoktur
04-05-2013, 18:24
arkadaşlar bilanço ne aman gelir ses eda yokmu ?

adanalınihat
04-05-2013, 19:34
Nasıl bir hesap yaptığınızı inanın anlamadım.
Hisse senedi kazancı Yaşar Karakayanın aldığı risk sonucu bir defaya mahsus getiri yazar. Bunu sizi yanıltmasın.
En önemli konu ise konunun uzmanı bir patrondan tekstilci bir patronun direksiyona geçmesi.
İyimserliğinizi anlıyorum ancak gercekçi olunmadığı zaman başka arkadaşlar yanılabilir.
İlk çeyrekte kaç adet kuyu ile anlaşılmış, bilginiz var mı? Faaliyetler ve faaliyet karı ne durumda?

işten anlayan patron mu? birisi 28 yaşında sıfırdan yılda 100 milyondan fazla ciro yapan patron. diğer halktan topladığı ve babasının koydugu 30 milyon parayla 15 milyon ciro yapan patron.......... sence hangisi işten anlayan patron

yoktur
04-05-2013, 20:51
gerçektente murat çelik dürüst gözüküyor umarım hep sözlerinin arkasında dururda hem şirket hemde ky kazanır , çok genç ve istikrarlı acaba ne gibi yatırımlar yapacak ve temettü bedelsiz felan verecekmi ? ayrıca şu 3 aylık bilançoyuda bir görsek çok güzel olur ne kadar kar yadığını.

Talyalı
05-05-2013, 11:04
arkadaşlar bilanço ne aman gelir ses eda yokmu ?

sorunuzun cevabını nickinizle vermişsiniz zaten :)

ppqq
05-05-2013, 15:34
işten anlayan patron mu? birisi 28 yaşında sıfırdan yılda 100 milyondan fazla ciro yapan patron. diğer halktan topladığı ve babasının koydugu 30 milyon parayla 15 milyon ciro yapan patron.......... sence hangisi işten anlayan patron

Sende 28 yaşında halktan 30 milyon toplayabilirsin. İşi bilirsen tabi!,
Yaşla bir alakası yok bu işin. Karakayalar yıllardır maden işi ile uğraşıyor.

bahadirburhan
05-05-2013, 21:30
Sende 28 yaşında halktan 30 milyon toplayabilirsin. İşi bilirsen tabi!,
Yaşla bir alakası yok bu işin. Karakayalar yıllardır maden işi ile uğraşıyor.

bencede ............

adanalınihat
06-05-2013, 00:26
neyse tartışmayı uzatmyacam... fazla değil cumaya kadar alırız cevabı

celikahmet72
06-05-2013, 03:17

Bencede sacma olmus yorumun.
Karkimi sifirdan Karkim yapan adam Umit Yasar Karakaya'dir.
Celik iplik denen firma sadece alim satim isiyle ugrasan birnevi pesin al vadeli sat ile para kazanan bir firmadir.
Ve unutmayinki celik iplik karkimi degil; karkim celik ipligi satin almistir.
Firma zaten Karakaya doneminde hemen hemen su an yaptigi tum islerin sozlesmelerini tek tek borsaya bildirmis idi.
Hisse senedi karlari gibi fiktif karlari saymaz isek (ki buda karakaya'nin buyback ve hisse karlaridir) Murat Celigin gercek performansini ANCAK seneye anlayabiliriz diye dusunuyorum.

popeye07
06-05-2013, 11:31
Derinlik paylaşabilirmisiniz arkadaşlar

yoktur
06-05-2013, 12:51
Derinlik paylaşabilirmisiniz arkadaşlarhisseyi kimse takip etmiyor başı boş kaldı :)

MedwiG
06-05-2013, 13:42
1.seans açığa satışlar :

http://666kb.com/i/cdu5dgn5db51e1wjg.jpg

kumbara
06-05-2013, 15:36
orası burası çok oynak kağıt .. tahta yapıcı nasıl acaba..

m21r1t1
06-05-2013, 16:38
cuma günü açıkçıları çok fena yakaladı satış fırsatı vermeden tabana yapıştırdı sabahta cezayı kesti hayırlısı bakalım bu da rodeo yapıyor sırtından atmaya çalışıyor. akşam elliot dalga boylarına bakarak bir analiz yapalım hep birlikte y.t.d.

zeynelce
06-05-2013, 17:47
Arkadaşlar bu kağıttaki kısa ve orta vade beklentiler nelerdir?

Talyalı
06-05-2013, 22:30
cuma günü açıkçıları çok fena yakaladı satış fırsatı vermeden tabana yapıştırdı sabahta cezayı kesti hayırlısı bakalım bu da rodeo yapıyor sırtından atmaya çalışıyor. akşam elliot dalga boylarına bakarak bir analiz yapalım hep birlikte y.t.d.

hocam baktınız mı dalga boyuna?

m21r1t1
06-05-2013, 22:48
hocam baktınız mı dalga boyuna?

http://o1305.hizliresim.com/19/6/mu05l.png (http://bit.ly/c25MCx)

dünkü dalgaya göre (bugün vermemişler çıkarsa atarım ;) )

2,96 geçer ve üzeri kapanışta 3,58 görünüyor, ve ilerisi için elliot çok büyük hedef koymuş enteresan genelde pek böyle uçuk rakamlar görmezdim dalga boylarında ne demek istediğimi rakamlarda görebilirsin

net stop 2,66 imiş ancak anlamsız taban yaparak açıkçılara kapaklamasından dolayı ben stopumu 2,55 e koymuştum

bakalım yarın 2,96 geçebilirse 3,05 deneyebilir, gün içi tekrar bakalım

herkese bol kazançlar iyi geceler (buralarda Phonneix hoca varken ben hoca felan olamam estağfurullah)

yatırım tavsiyesi değildir.

yaris29
06-05-2013, 22:55
Dostum eline sağlık,

Phoenix üstad bu işin piridir, onun da seninle aynı görüşte olduğunu biliyorum, mevlam ne eylerse güzel eyler..bekleyelim bakalım..

Talyalı
07-05-2013, 09:29
Şu çağrı olayı netleşsin artık Perşembeye yeter yaw....

m21r1t1
07-05-2013, 13:10
dediğim gibi 2,96 geçince 3,05 e işaret etmiştik 3,04 gördü sağlık olsun 3,03 ten gönderdim, kapanışa göre tekrar bir bakalım sert aşağı yapabilir y.t.d.

zeynelce
07-05-2013, 15:03
dediğim gibi 2,96 geçince 3,05 e işaret etmiştik 3,04 gördü sağlık olsun 3,03 ten gönderdim, kapanışa göre tekrar bir bakalım sert aşağı yapabilir y.t.d.

Hocam geçti valla tavana mı gidiyo ne :D:halay:

m21r1t1
07-05-2013, 15:04
Hocam geçti valla tavana mı gidiyo ne :D:halay:

evet hayırlı olsun beni de düşürdü diyelim hayırlısı :) bol kazançlar y.t.d.

zeynelce
07-05-2013, 15:09
3.07 den ben de verdim düşerse alırım..

zeynelce
07-05-2013, 15:19
evet hayırlı olsun beni de düşürdü diyelim hayırlısı :) bol kazançlar y.t.d.

Dün taban-tavan yaptı neredeysse varmıdır bu kağıdın böyle alışkanlıkları? Kısaca bundan sonraki alım seviyesi neresi olur :D Kağıtta yeniyim...

m21r1t1
07-05-2013, 15:27
Dün taban-tavan yaptı neredeysse varmıdır bu kağıdın böyle alışkanlıkları? Kısaca bundan sonraki alım seviyesi neresi olur :D Kağıtta yeniyim...

başka yerde biraz işim var duruma göre bakarız ama şu aşamada izlemedeyim..:he: y.t.d.

hissedaş
07-05-2013, 17:36
854 - 07.05.2013 17:32:05 - kap : Karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret a.s. / karkm [] ozel durum acıklamas

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=279589

kap : Karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret a.s. / karkm [] ozel durum acıklaması (genel) 07.05.2013 17:32:02

ozel durum acıklaması (genel)

ortaklıgın adresı : Turan gunes bulvarı ılkbahar mahallesı 606. Sokak no:24 yıldız cankaya/ankara
telefon ve faks no. : Tel: (0312) 491 66 00 fax: (0312) 491 53 18
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel: (0312) 491 66 00 fax: (0312) 491 53 18
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : 2012 genel kurulu yonetım kurulu uye adayları hk.

27.05.2013 tarıhınde yapılacak olan 2012 yılı olagan genel kurulunda yonetım kurulu bagımsız uye adayları sn. Alı lutfu ethem kadırgan ıle sn. Namık kemal kemer ve bagımsız olmayan uye adayları sn. Murat celık, sn. Funda celık ıle sn. Atılla akbulut`un ozgecmıslerı ekte kamuoyunun bılgısıne sunulmakta olup sırketımızın ınternet sıtesınde, genel kurula katılacak olan sayın pay sahıplerının ıncelemelerı ıcın genel kurul bılgılendırme belgesı yayınlanmıstır.

-kap-

hissedaş
07-05-2013, 17:37
838 - 07.05.2013 17:14:05 - kap : Borsa ıstanbul a.s. / [karkm] hısse alım satım bıldırımı 07.05.2013 17:14:05

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=279576

kap : Borsa ıstanbul a.s. / [karkm] hısse alım satım bıldırımı 07.05.2013 17:14:05

sermaye pıyasası kurulu`nun serı: Vııı, no:54 sayılı teblıgı kapsamında murat celık tarafından borsamıza gonderılen hısse senedı alıs satıs ıslemlerıne ılıskın acıklama ılısıkte yer almaktadır.

Bıldırımlerın borsamız tarafından kap`a aktarılarak kamuya duyurulmus olması, ıcerıgının borsa tarafından ıncelendıgı, teyıt ya da tekefful edıldıgı anlamına gelmez.

zeynelce
07-05-2013, 22:35
Evet yarın ki tahminleri alalım:biggrin:

erdag38
07-05-2013, 22:58
Arkadaşlar 1 yıldır bu hissede sabırla bekliyorum.Bu şirket iyi bir şirket her sene temettüsünü dağıtan bir şirket ve geleceği olan bir şirket diye sabırla bekliyorum.Şirketin el değiştirmesi olumlu olduki biz ky lerin yüzü güldü.Bunu hazmedemeyenler kötülemek için ellerinden geleni yapıyorlar ama inatla bu hisseyi tutucam ve 4 lira olmadanda satmıcam.

Yatırım tavsiyesi değildir.

yandıgülüm
08-05-2013, 08:18
Yeni Patron 300000 adet satış işlemi yapmış, demekki hareketin sonuna doğru geldik herhalde...Bu 300000 adeti 2,33 ortalama fiyattan almıştı yaklaşık 1 ay önce...ortalama 2.83 den de vermiş,yaklaşık 150000 tl kar. Çok İyi para bence...Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir....

kanaryammm
08-05-2013, 09:23
gunaydın bol kazançlar arkadaşlar

patron satışa geçti uzak durmak lazım
ama bu hisse buralardan daha aşagı gelmez gibi
sayın yandıgülüm bu kişi sandıgın gibi az kazanmadılar
yukardan verdı aşagıdan koydu 3 *4 misli kazanmıştır yanı satış normaldır
yukarısı yokmuş gıbı belkide yardır.
hayallerimi yazıya aldım

kimse birbaşkasının hayalini hayel etmesin

adanalınihat
08-05-2013, 12:31
bu pilavvv daha çoook su kaldıırırrr.. şirket alındıktan sonra tahminime göre 5 milyon lot hisse alındı. öyle 300-500 bin lot vermekle o mal bitmez. daha çok iş var.

Talyalı
08-05-2013, 17:53
SPK haftalık bültenler genelde Perşembe günleri çıkıyor. Malum Çağrı başvurusunun üzerinden 40 işgünü geçti. Eğer yarın yada Cuma günü SPK bülten yayımlarsa Karkim de yer alabilir. Bakalım sürpriz yumurta çıkacak mı?

Talyalı
09-05-2013, 08:43
SPK haftalık bültenler genelde Perşembe günleri çıkıyor. Malum Çağrı başvurusunun üzerinden 40 işgünü geçti. Eğer yarın yada Cuma günü SPK bülten yayımlarsa Karkim de yer alabilir. Bakalım sürpriz yumurta çıkacak mı?

SPK haftalık bülten yayımlanmış ama KARKİM le ilgili çağrı başvurusunun sonucu yine yok.........??

ozberehu
09-05-2013, 13:26
tabandayken göreceği bir tavanla gördüğü tarihi zirveyi geçebilme noktasında asılı kalan kağıt...

için bekleme riskine girilir...

03 mayısda

öz olmuşum...

ama mesaj kıvamında yani:)

halilhan06
10-05-2013, 00:04
sayın adanalı sizce hareket nereye kadar devam edr. adam elindekileri neden vermek gibi bir ihtiyaç duyar ki anlamıyorum .her gün neden hisse satış haberleri gönderir.malı düzenli şekilde yaymak mı dır amaç anlamadım.sonuç olarak daha işin başında mı yoksa oyunun sonuna mı geliniyor çözemedim.

adanalınihat
10-05-2013, 01:18
SN. HALİL BEY
Bence patron yükselişten rahatsız bunu engellemek için mal veriyor..ama tahtadakiler çok güçlü duruyor..
her gün açıkcıları doğruyorlar..

MURAT BEYİN ELİNDE ŞİRKETİN %/67 + PORTFÖY V% 5 TOPLAM %72 Sİ VARDI... PORTFÖY ARTI KENDİSİ TOPLAM 2 MİLYON LOT VERDİ TAHTA MALI ALDI. MURAT BEY A LARIN B YE DÖN MESİ İÇİN BAŞVURDU YANİ İMTİYAZLAR KALKACAK BU ŞU DEMEK %51 İN ALTINA İNMEZ.. BU SAATTEN SONRA DA MAL VERSEDE 2 MİLYON LOT VEREBİLİR.. BENCE BU TAHTADA 5-6 MILYON LOT MAL ALINDI Kİ... BUNU ALAN GÜÇ PATRON D,İĞER 2 MŞLYONLUK MALLARI VERSEDE ALACAK GİBİ DURUYOR... ,,

Demem o ki bu kadar alınan malın buralardan çıkma şansı yok gibi... yukarı gitmek zorundalar..ANCAK Tüm mALI ALANA KADAR GELGİTİ BU OLUR BÖYLE TAHTALARIN

Yan, tavanda olursa şaşırma tabanda olursa şaşırma derim.. işte ben kendi
yukarı gittikçe parça parça mal verip aşağı geldikte parça parça alacağım ki maliyetim sürekli düşsün.. ondan sonra seyreyle keyf,...

BÖYLE TAHTALARDA ASLA MALIMA Bİ KEREDE VERMEM.. BİR KEREDE ALMAM... HELEDE BU AŞAMADA
AMA UNUTULMAMASI GEREKEN
BUNLARIN HİÇ BİRİSİ YATIRIM TAVS,YESİ DEĞİLDİR... acizane Yeni şeyler görürsem paylaşırım

popeye07
10-05-2013, 11:51
derinlik rica etsek arkadaşlar

ayhan53
10-05-2013, 11:59
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=105568&page=51&p=8787617&posted=1#post8787617

Haftasonu giremeyecekler
haftalık hisse yarışmamıza şimdiden tahminleriniz alalım 3 hise seçin 1 hafta yarışalım

popeye07
10-05-2013, 12:21
tahtada çok fırtınalar kopacak gibi,çağrı fiyatı açıklanmadan fiyat yukarılara gidecek gibi,patron satış yapsada alıcılar karşılıyor gibi.
Hayırlısı bakalım

adanalınihat
10-05-2013, 13:59
bu ne yaaaa... 1.150.000 lot açık var. nerdeyse dört trilyonluk..... ŞENLİK VAR ŞENLİK...

ozberehu
10-05-2013, 14:10
bu ne yaaaa... 1.150.000 lot açık var. nerdeyse dört trilyonluk..... ŞENLİK VAR ŞENLİK...

öyledir...

satan bakar giderken, gücü hikmetinde fiktif satışları dayarki geri gelsin diye...

lakin karşıdaki alan coşanda, verir gazı...öyle değil böyle diye...

popeye07
10-05-2013, 14:21
syn adanalınihat sabah ki seansdamı açığa satış,kaptırdılar malları desene.fiyat aralığı bellimi

adanalınihat
10-05-2013, 14:27
3,25 le olmayan 1,150 000 lot mal satmışlar yani.... Ve almak zorundalar bugün.. Cunku bu kagıdın ödünc piyasası mecburlar almaya... Ve aldıkca yukarı gidecek demek.. Eğer alanlar vermezse

adanalınihat
10-05-2013, 14:30
Evet dostum ilk seans... Sabahta beri satayım diyorum aşağıdan almak için ama kıyamıyorum.. Iyi ki de kıyamamışım