PDA

View Full Version : CLKHO - CLK Holding A.Ş

Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

BLUE_HORSE
09-03-2012, 09:25
Karkim temettü ödemesi başlıyor!

Karkim temettü ödemesi bugün başlıyor. Hissenin temettü sonrası ağırlıklı ortalama fiyatı kaç lira oldu?

Karkim brüt 0,198 TL temettü ödeyecek. Hissenin ağırlıklı ortalama fiyatı, temettü ödemesi sonrası 5,58 TL olarak hesaplandı.

hantepe
09-03-2012, 10:23
temettü ödemesi herhangi bir işlem yapmamız gerekiyormu?yoksa aracı kurum(banka benimki) bizim hesabımıza aktarıyormu?

cesur06
09-03-2012, 10:41
lot sayım aynı maliyet 20 puan düşmüş ama kağıtta düştü burda bizim karımız ne ki??başka bişeyler mi yapmamız gerekiyo temettüyü almak için bilgilendirebilecek biri var mı??

cemtürk
09-03-2012, 10:42
2 iş günü içerisinde otomatikmen yatırım hesabınızda sayın hantepe

cesur06
09-03-2012, 10:58
nakit olarak mı yatırım hesabımıza yatacak sayın cemtürk

cemtürk
09-03-2012, 15:43
evet nakit olarak sayın cesur 06

paneraı
10-03-2012, 11:57
www.karkim.com şirketin internet adresi ayrıca ekovitrin.comda özel haber yayınlandı ırak,azerbaycan'a yatırımlar söz konusu ve yakında gelişmeler olabileceği anlatılıyor ropörtaj sonunda düzenli temettü dağıtılacağı dile getirildi.izlemek isteyenler için link

http://www.ekovitrin.com/ekovitrin-dergisi/mart-2012/muthis-bir-basari-oykusu-h5678.html

cemtürk
11-03-2012, 23:49
dogru yönetim dürüst patron imkb içinde en prestijli şirket şahsıma göre arkadaşlar......hak ettiği yeri bir gün mutlaka görecek manipilasyondan uzak genç dinamik.....

hantepe
12-03-2012, 12:15
temettü ödemeleriniz hesaplarınıza geçtimi arkadaşlar?

MASTENG
12-03-2012, 12:23

daha bişey gözükmuyor...bıldıgım kadarıyla bugun 5,30 kadar yatması gerekıyor..hıssede ölü balık misali yatıyor.. ne zaman kalkar ; oda meçhul..

hantepe
12-03-2012, 16:05
temettü ödemesine mkk'dan baktım.yarın hesapta olacak görünüyor.

cemtürk
12-03-2012, 16:11
buralarda dursada temettü ilede alsak durmaz uçar gider.............

hantepe
12-03-2012, 17:41
hareket var.neler oluyor?

cemtürk
12-03-2012, 17:43
olan bişey yok HAKETTİĞİ YERE GİDİyooooo İMKB NİN GÜLÜ

kadirsecret
12-03-2012, 17:48
hissenin tepesinde azrail gibi bekliyorlar az ayağa kalkmaya çalışsa vuruyorlar kafasına

cemtürk
12-03-2012, 17:49
RAHAT OL kimse hissemizin tepesine vurmaz vuramaz vurdurmazlar.......dogru yönetim dogru şirket dürüst patron

cesur06
12-03-2012, 17:52
hadi karkimmm hadiii güldür yüzümüzü artık

cemtürk
12-03-2012, 17:54
tavan halayına başlayalım çok şık hareketler bunlar.........

cesur06
12-03-2012, 17:58

sayın cemtürk hareketleri göremediğim için soruyorum gider mi tavana kademeler ne durumda

kadirsecret
12-03-2012, 17:59

hadi inşallah, Allah söyletiyor. ama bu kadar hevesli olmamak gerek diye düşünüyorum henüz elle tutulur bişey görmedik...ytd

cemtürk
12-03-2012, 18:01
şu an gevşedi biraz olsun ..biz beklemeye devam imkb de kaç tane şirket temettü veriyo ......sonuna kadar buradayım 5,54 den 5,76 ya kaldırdılar hisseyi daha ne olsun tavan olmasada farketmez beklemeye devam

cemtürk
12-03-2012, 18:02
günlükçüleride silkelememiz lazım çer çakal bulaşamaz bu hisseye............

kadirsecret
12-03-2012, 18:03
bir parça bal sürdüler ağzımıza, bu bu hareket size 3 ay yeter gibisinden:) inşallah ben haksız çıkarım, ytd

cesur06
12-03-2012, 18:04
şu an gevşedi biraz olsun ..biz beklemeye devam imkb de kaç tane şirket temettü veriyo ......sonuna kadar buradayım 5,54 den 5,76 ya kaldırdılar hisseyi daha ne olsun tavan olmasada farketmez beklemeye devam

bayağı bi gevşedi 5,72 ye geldi umarım aşağılara inmez hevesimizi kursağımızda bırakmaz...

cemtürk
12-03-2012, 18:08
arkadaşlar sakin olalım hakettiği yere gelecektir............temettümüzü yarin hesabımızdan alalım kaç tane şirket veriyo......nakit para helal patron helal yönetim herkeze iyi akşamlar

kadirsecret
12-03-2012, 18:13
temettü veren bir sürü şirket var, hemde çok sağlam temmettü veriyorlar, bu da iyi bişey tabi karkim adına güven veriyor ama temettü veriyor diye bir kağıt uçmaz, ne zaman ki temettü vereceği parayı sermayesine dönüştürür o zaman uçar işte, yani bize bedelsiz lazım. 500 tl den alacağımız 10 tl temettü yerine %100 bile bedelsiz açıklasa 500 tl fazla kazandırır en azından. nugyo %300 bedelsiz açıkladı kağıt 2 katına çıktı soluksuz. ytd

hantepe
12-03-2012, 18:35
temettü veren bir sürü şirket var, hemde çok sağlam temmettü veriyorlar, bu da iyi bişey tabi karkim adına güven veriyor ama temettü veriyor diye bir kağıt uçmaz, ne zaman ki temettü vereceği parayı sermayesine dönüştürür o zaman uçar işte, yani bize bedelsiz lazım. 500 tl den alacağımız 10 tl temettü yerine %100 bile bedelsiz açıklasa 500 tl fazla kazandırır en azından. nugyo %300 bedelsiz açıkladı kağıt 2 katına çıktı soluksuz. ytd
sizinle tamamen aynı fikirdeyim.bende çıkışın bedelsiz sermaye artırımı sonrasında olacağını düşünüyorum.bu karla bu kağıt nereye gidebilirki?y.t.d.

kuzey rüzgarı
13-03-2012, 10:30
olan bişey yok HAKETTİĞİ YERE GİDİyooooo İMKB NİN GÜLÜ

hissenin tepesinde azrail gibi bekliyorlar az ayağa kalkmaya çalışsa vuruyorlar kafasına

RAHAT OL kimse hissemizin tepesine vurmaz vuramaz vurdurmazlar.......dogru yönetim dogru şirket dürüst patron

sayın cemtürk hareketleri göremediğim için soruyorum gider mi tavana kademeler ne durumda

hadi inşallah, Allah söyletiyor. ama bu kadar hevesli olmamak gerek diye düşünüyorum henüz elle tutulur bişey görmedik...ytd

günlükçüleride silkelememiz lazım çer çakal bulaşamaz bu hisseye............

bir parça bal sürdüler ağzımıza, bu bu hareket size 3 ay yeter gibisinden:) inşallah ben haksız çıkarım, ytd

arkadaşlar sakin olalım hakettiği yere gelecektir............temettümüzü yarin hesabımızdan alalım kaç tane şirket veriyo......nakit para helal patron helal yönetim herkeze iyi akşamlar
sayın cemtürk....sanki karkim in ilk defa hareketlerini göryor gibisiniz...ne tavanı bu?adamlar mal çıktılar haberiniz yok....1 parmak bal çaldılar..şimdi bekle bakalım nerelere kadar gelecek....beni soracak olursanız sırf şirketin parasını almak için hisse aldım...dünde 5.88 den verdim gitti...bana göre şirketin ederi daha aşağılar....ayrıca imkb de tek temettü veren şirketmiş gibi birde övgüler yokmu?en son gördüğüm temettü veren şirket netaş....yatırımcısı verilen temettüyü beğenmedi....neden mi?adamlar aylardır genel kuruldan bedelsiz bekliyrlar...bedelsiz yerine temettü gelince böyle oldu...bakınız nugyo ya...%300 bedelsizle bir anda 2 katına çıktı.....şimdi soruyorum...deniz yatırımdaki lotları kim neden çıktı....tek hareketli orasıydı...bakacağız yarın takaslar acaba deniz lotmu aldı yoksa sattımı...inşallah yatırımcılar kazanır..kesinlikle biz ky lerin zararda olmasını istemem...saygılarımla

cesur06
13-03-2012, 11:28
benim temettü yatmadı hala yatan arkadaşlar var mı??

hantepe
13-03-2012, 15:20
***KARKM***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Hak Kullanım )
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş'nin 09/03/2012 tarihinde başlayan brüt % 19,88111, net % 16,89894 oranında temettü dağıtım işleminde Borsa'da İşlem Gören kaydileşmiş paylar'ın temettü alacakları 13/03/2011 tarihinde ilgili üyelerin Takasbank A.Ş. nezdindeki serbest hesaplarına aktarılmıştır.

cemtürk
13-03-2012, 17:57
sayın cemtürk....sanki karkim in ilk defa hareketlerini göryor gibisiniz...ne tavanı bu?adamlar mal çıktılar haberiniz yok....1 parmak bal çaldılar..şimdi bekle bakalım nerelere kadar gelecek....beni soracak olursanız sırf şirketin parasını almak için hisse aldım...dünde 5.88 den verdim gitti...bana göre şirketin ederi daha aşağılar....ayrıca imkb de tek temettü veren şirketmiş gibi birde övgüler yokmu?en son gördüğüm temettü veren şirket netaş....yatırımcısı verilen temettüyü beğenmedi....neden mi?adamlar aylardır genel kuruldan bedelsiz bekliyrlar...bedelsiz yerine temettü gelince böyle oldu...bakınız nugyo ya...%300 bedelsizle bir anda 2 katına çıktı.....şimdi soruyorum...deniz yatırımdaki lotları kim neden çıktı....tek hareketli orasıydı...bakacağız yarın takaslar acaba deniz lotmu aldı yoksa sattımı...inşallah yatırımcılar kazanır..kesinlikle biz ky lerin zararda olmasını istemem...saygılarımla

sayın kuzey rüzgarı örneklerinize katılmam olasılıksız bi iktisat denklemi gibi katılmıyorum imkb de böyle dürüst bi yönetim şeffaf bi yönetim le yönetilen hisse bulamassınız örnek verdiginiz hisseler ise durumları içler acısı hisseler iyi araştırınız ayrıca hisse çıkan filanda yok çıksalarda bu yönetim anında müdahale eder.......siz rahat olun hakettiği yere gelecektir karkim sebep e gelince sektörünte tek dışa bagımlı olan bi sektör iç piyasasını karşılıyo........çok genç daha........uzun yatırım yapılabilir bence sadece benimki görüş y.t.d. degil bugün tememttümüzü aldık şükür yarabbime NAKİT KRALDIR

cesur06
13-03-2012, 18:33
karkim neden düşersin anlamış değilim valla:((

MASTENG
13-03-2012, 18:57
karkim neden düşersin anlamış değilim valla:((

temettü verdi ya.. aylardır bekliyoruz...100 / 20 kaybetırıp, 100 / 3 kazandırdı.. babasından bi hayır yok.anlaşılan bu şirkete yabancı bi ortak gelmeden uçmayacak gibi...bekle bekle turşu oldukkk..... bakalım ne zaman çıkış yakalıyacak.temettüden sonra dökulenler olmuşdur . bıraz dınlenıp toplar kanısındayım.
:mut:

kuzey rüzgarı
14-03-2012, 12:41
sayın kuzey rüzgarı örneklerinize katılmam olasılıksız bi iktisat denklemi gibi katılmıyorum imkb de böyle dürüst bi yönetim şeffaf bi yönetim le yönetilen hisse bulamassınız örnek verdiginiz hisseler ise durumları içler acısı hisseler iyi araştırınız ayrıca hisse çıkan filanda yok çıksalarda bu yönetim anında müdahale eder.......siz rahat olun hakettiği yere gelecektir karkim sebep e gelince sektörünte tek dışa bagımlı olan bi sektör iç piyasasını karşılıyo........çok genç daha........uzun yatırım yapılabilir bence sadece benimki görüş y.t.d. degil bugün tememttümüzü aldık şükür yarabbime NAKİT KRALDIR
[Bdeniz yatırım.....bakın devamlı deniz yatırım diyorum....aylıkta 70 bin lot çıkış yapmış...çıktığı fiatlara bakın isterseniz....şuan kağıt düşmüyorsa deniz yatırımdan düşmüyor...altlara destek olup aldıklarını üstten satıyor......ayrıca bu yazdığım hisselerden 1 tanesi netaştı.....2-3 yıl öncesinde 3-5 tl lerde olan bir hisseydi..şimdi 140-150 tl....nurol 7-8 tl lerden 19 tl ye geldi...şimdi söyle bakalım nasıl bunların hali içler acısı.. saygılarımla[/B]

kadirsecret
15-03-2012, 12:12
hacime bak çay demle, karkim speği şu hacimden utanmıyormusun yaw, bu kadar mı acizsin, topu topu 2000 tl lik hacim, 500 tl lik kağıt alsam tavana kitlermi acaba :) derinlik verebilen varmı şu aciz kağıda:) ytd

MASTENG
15-03-2012, 12:25
kağdın tek sahıbı var oda yassar aga.. oda umrunda değil..ekrana dahi baktıgını zannetmıyorum..şirketin degerını onemseseydi, kagıt 10 ların uzerınde olurdu. cok duserse bıraz alım yapıp kagıdı toparlıyor , ondan sonra kendi halıne bırakıyor.iyice can sıkıntısı haline geldı..hiç bir agresif hereket yok...babasıda oglunun kagıdı uzerınden manipülasyon yapmak istemediği için alım yapmıyor..yabancı bir ortak dedikodusu bile edılse şiirketin degeri 100 mılyonu bulur...

hantepe
15-03-2012, 19:37
bu hissede patrondan habersiz adeta sinek bile uçmuyor.elindeki malı bile o istemezse satamazsın.zaten balyalanmış bir yerlerde duruyor çoğunluk hisse.zamanı geldiğinde sebebini yaratıp götürecektir hisseyi.ama ne zaman???y.t.d.

cemtürk
16-03-2012, 17:58
????????

cemtürk
19-03-2012, 11:50
yavaş yavaş sondaj mvsimi geliyo baharla birl,ikte güldüreceksin bizi

cemtürk
19-03-2012, 15:31
işlem yok hissede güzel bi durum uyuyo numarası yapıyo patlaması felaket olacaktır.......ne zaman?

cemtürk
19-03-2012, 15:36
seans açıldıktan 20 dk sonra 1 lotla işleme başladı....

cemtürk
19-03-2012, 16:51
sinirlerimiz iyicene gerildi arkadaşlar ......nasıl olacak anlamadım bu hissenin sonu

ekon35
20-03-2012, 22:34
arkadaşlar ha bugün ha yarın derken durmadan geri gidiyoruz. resmen dalga geçiyorlar :(

cemtürk
21-03-2012, 00:09
sinirlerimiz gerilsede çıldırsakta sabırla beklemeliyiz arkadaşlar zaferler çok kanlı savaşlardan sonra olmuştur ....zafere ulaşacagız sabırla inatla bekleyecegiz hedefimiz on yirmi degil bu kadar bekledikten sonra kimse kusura bakmasınız 15 20 tavana hisse satmayız yönetim dogru hisse dogru sadece sabırrr

celikahmet72
21-03-2012, 02:34
Keske boyle bir yonetim sekli Ali Karakaya isminin baski olusturmadigi bir hissede olsaydi...
Eminim cok kisi sadece girmekten korktugu icin hisse boylece duruyor...
Ne hisseler ne sacma fiyatlardayken boyle saglam bir sirkete gercekten yazik oluyor.
Halbuki bu senetle ne patronun ne babasinin ilgilenmedigi asikar.
Yoksa doganin iki kademesi bu kagidin tum takasi eder...
Uzun vade icin sevindirici olsada kisa vadede beklemekten sikilan arkadaslar icin yorucu

MASTENG
21-03-2012, 11:09
bu hissenin çıkması için önce düşmesi lazım..çünkü hep aynı yerde.. umutsuz vaka...dediğim gibi yasar aga şirketın degerini önemsemiyor..babasıda dohol dan dolayı uğradığı buyuk zararın derdinde..yasar aga kendi hissesine düşen temettuyle bile alım yapsaydı , kagıt 7 lerın uzerındeydı....en azından yatırımcıya guven verırdı. bu kagıdın buralarda , bu hacımle durmasını aklım almıyor..karın agrısı, berbat bi kagıtsın ,, daha ne deyim

gokcell13
22-03-2012, 17:43
Kağıt iyice baydı artık.Temettüden sonra hiç kıpırdanma yok.

hantepe
23-03-2012, 18:16
Endeks çıkarken çıkmaz düşerken düşer.bu kağıt beni iyice sinir etti.ama satmayacağım.

Haliaeetus
23-03-2012, 19:54
EK AÇIKLAMALAR:
ŞirketimizYönetim Kurulu 23.03.2012 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaşar KARAKAYA başkanlığında Şirket merkezinde toplanarak,

Şirket Merkezimiz olarak kullanılan Ankara İli, Çankaya İlçesi, Mühye Mahallesi 28.055 ada 4 parselde bulunan Gayrımenkulün Area Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından bulunan değerin %1'i iskontolu olarak 1.983.000.- TL bedelle her türlü devir masrafları Şirketimize ait olmak üzere bedeli devir tarihinde nakden ve peşin ödenmek suretiyle satın alınmasına,

Oybirliği ile karar verilmiştir. Devir işlemlerinin 02.04.2012 tarihinde tamamlanması beklenilmektedir.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=191562

ppqq
23-03-2012, 22:26
Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri : Şirket Merkezi Edinilmesi, yıllık kira giderleri 75.000,00.- TL azalacaktır.

BLUE_HORSE
26-03-2012, 09:03
KARKM : Şirket Merkezi olarak kullanılan Gayrımenkulün Area Gayrimenkul Değerleme tarafından bulunan değerin %1'i iskontolu olarak 1.983.000TL bedelle her türlü devir masrafları Şirkete ait olmak üzere bedeli devir tarihi 02.04.2012de nakden ve peşin ödenmek suretiyle satın alınmasına karar verildi.

cesur06
26-03-2012, 12:10
KARKM : Şirket Merkezi olarak kullanılan Gayrımenkulün Area Gayrimenkul Değerleme tarafından bulunan değerin %1'i iskontolu olarak 1.983.000TL bedelle her türlü devir masrafları Şirkete ait olmak üzere bedeli devir tarihi 02.04.2012de nakden ve peşin ödenmek suretiyle satın alınmasına karar verildi.

bunun hisse senedine olumlu yansıması olur mu??

cemtürk
26-03-2012, 13:02
malesef olmaz arkadaş şirketten para çıktı.........seanslar sıkıcı hareket yok

cemtürk
26-03-2012, 15:19
hissenin karizmazı iyicene çizildi.............yazık oldu paaramızaada zamanımızada y.t.d

gecegezgini
26-03-2012, 16:30
hissenin karizmazı iyicene çizildi.............yazık oldu paaramızaada zamanımızada y.t.d

olmayan karizma nasıl çizile...

cemtürk
26-03-2012, 17:40
tamamen katılıyorum arkadas.........

MASTENG
26-03-2012, 18:08
5 senelik borsa tecrübem, aldığınız kagıt en sonunda çıkar. Ama ne zaman ? Siz sattığınız zaman..: Sabırınız varsa bekleyin derim .. Devamlı ekrana bakıpda kafanızdaki saçları dökmek istemiyosanız çıkın derim.. Karkim boyle bir kagıt..ancak sondaj ihalesi, ortaklık, sermaye artırımı gibi konular olursa hareketlılık olur. Yoksa bu adamın sunı mudahalesı cok zor gozukuyor.. Hakkınıda yemeyelım cok ve keskın dustugu zamanda mudahale edıyor....kagıt su an tememettu dagıtım sonrası dınlenme vazıyetınde..

saman
26-03-2012, 23:27
masteng
samımıyetıne ve sabrına cok saygım var elimde senbolik olarak cokaz bır hısse var
yalnız bır seyı hatırlatmak ısterım
sankı bu senet halka arz fıyatını bıle denemedı kı yorulsun sankı yatırımcısına az da olsa para kazandırdı esas sorun sırket yonetıcılerınde halka arz etıklerı senetlerı yanı ove ove bıtıremdıklerı karkım bır suru dergı gazete vs roportajlarda daha halka arz etıklerı fıyata bıle gelmedı
yesıllık olsun salata olsun dıye halka arz edılmıs bır sent gıbı dusun

saman
26-03-2012, 23:35
sanırım yonetıcılerın boylede bır kaygısı yok
ARTIK O KADARDA ONEMLI DEGIL BUNDAN SONRAKI ımkde kı performansı ve fıyatı onlar dusunsun karkımyatırmcısının ne dusundugu bellı guvenmıs almıs para kaybetmısı onemlı degıl acısı karkım ısmıne guvenı bırakmıs. Bugune kadar tarıhınde halka arz fıyatını bıle gormemıs
Bundan sonra onlar dusunsun halkın senete tekrar nasıl guvenını saglayacaklar
isterse 1 tl olsun ısterse 10 tl olsun endek 62 bın olmus fıyatlamayı bıraK 5000 LOT ISLEMI ZOR YAPMIŞEY BURADA YAZAN ARKADASLAR BUNDAN SONRA SIZ DUSNMEYIN SIRKET DUSUNSUN

ppqq
27-03-2012, 00:04
Şirketin yakışıklı patronu bir çok tv ve basın kuruluşunda röportaj vermekte!

Karkim resmi sitesinde aldıklarımı 180gün içinde satmayacağım şeklinde beyanatı var. 180 gün dolduğu halde satış yapmadı. 4bin seviyelerinden almak varken özellikle 6binli rakamlardan alım yaptı. İstese her fiyattan tekrar halka arz eder.

Sondaj akışkanları için üretim kapasitesine sahip şirketler ile görüştüğünü devamlı söylüyor. Ortaklık veya satın alma için elinde nakit para var, borsaya açıldığı ilk yılda verebileceği en güzel temettüyü dağıttı.

Şirketin borcu yok!

Şirket hızla büyütme devam ediyor! Suriye ve İran gerginlikleri ve belirsizlikleri en büyük soru işareti olsa da, artan enerji maliyetleri sektöre daha fazla yatırımı teşvik edebilir.

Zaten son derece sığ olan hissede 3-5 al-satcı yüzünden neden moraller bozuluyor anlamıyorum. Trade amaçlı işlem yapıyorsanız KARKİM yanlış hisse!

Bugünkü kapanış fiyatından kaç lot hisse alabilirsiniz?

Bu hisseye yatırım yapan arkadaşın, zaten emekleme çağında olan KARKİM e bir-kaç yıl şans vermesi gerektiğini bilmesi gerekir
.
Herkes baba patronu biliyordur, istese hisseyi alır götürür! Bunu istiyormu Yaşar Bey! Hayır!

Patron şirketi halka arz etmiş. Yatırımcıları değerlendirip biçilen fiyattan şirkete ortak olmuş.

Alacağın fiyatı sen, satacağın fiyatı da piyasa belirler!

Piyasaların varlık sebepleri insanları spekülasyon yapmaya davet ederek, yeni şirket değerleri yaratarak bir dalga oluşturmak. Spekülasyon! Ve bu bir suç değil.

Sabırlı olmak ve şirketi yakından takip edip ona göre pozisyon almak gerekiyor. İlk çeyrek verileri en çok merak ettiğim hisselerden KARKİM.

Yatırımcı olmak ile borsada oyuncu arasındaki fark burada!

celikahmet72
27-03-2012, 03:21

Karkim resmi sitesinde aldıklarımı 180gün içinde satmayacağım şeklinde beyanatı var. 180 gün dolduğu halde satış yapmadı. 4bin seviyelerinden almak varken özellikle 6binli rakamlardan alım yaptı. İstese her fiyattan tekrar halka arz eder.

Sondaj akışkanları için üretim kapasitesine sahip şirketler ile görüştüğünü devamlı söylüyor. Ortaklık veya satın alma için elinde nakit para var, borsaya açıldığı ilk yılda verebileceği en güzel temettüyü dağıttı.

Şirketin borcu yok!

Şirket hızla büyütme devam ediyor! Suriye ve İran gerginlikleri ve belirsizlikleri en büyük soru işareti olsa da, artan enerji maliyetleri sektöre daha fazla yatırımı teşvik edebilir.

Zaten son derece sığ olan hissede 3-5 al-satcı yüzünden neden moraller bozuluyor anlamıyorum. Trade amaçlı işlem yapıyorsanız KARKİM yanlış hisse!

Bu hisseye yatırım yapan arkadaşın, zaten emekleme çağında olan KARKİM e bir-kaç yıl şans vermesi gerektiğini bilmesi gerekir
.
Herkes baba patronu biliyordur, istese hisseyi alır götürür! Bunu istiyormu Yaşar Bey! Hayır!

Patron şirketi halka arz etmiş. Yatırımcıları değerlendirip biçilen fiyattan şirkete ortak olmuş.

Piyasaların varlık sebepleri insanları spekülasyon yapmaya davet ederek, yeni şirket değerleri yaratarak bir dalga oluşturmak. Spekülasyon! Ve bu bir suç değil.

Sabırlı olmak ve şirketi yakından takip edip ona göre pozisyon almak gerekiyor. İlk çeyrek verileri en çok merak ettiğim hisselerden KARKİM.

Okudugum en akillica en bilgi dolu yazi...

cemtürk
27-03-2012, 11:26

Şirketin borcu yok!

.

emeginize saglık üstad

gecegezgini
27-03-2012, 12:38
http://www.internethaber.com/devler-mersinde-petrol-ariyor-talip-mersin-11-hollanda-ingiliz--410765h.htm

bu haber hisseyi etkiler mi acep?

cemtürk
27-03-2012, 18:55
131131 lot toplamda işlemmmmm................

cemtürk
30-03-2012, 11:34
neredeyse bir sene olacak zarara devam.............çok ayıp ettin

MASTENG
30-03-2012, 13:58
ali karakayanın dohol malıyeti 1,00 üstüymüş ..1'e de yaklaştı.. belki yakın zamanda el atar ogul şirkete .. tabı elındekı malı alttan vermedıyse, dohol alı karakayayı, karkım bızı bezdirdi....

cesur06
02-04-2012, 23:18
çok sıkıldım artık ya bu nasıl bi iş çözemedim kimse ne olacağını kağıdın nasıl bi hareket yapacağını bilemediğinden yorum bile yapamıyor aklım almıyo gs yı kaçırdım senin yüzünden
tyd...

MASTENG
04-04-2012, 10:56
bu sessizlik hayramı.....? saat 11 işlem hacmi 10,000 bile degıl....anlaşılan kimsede kalmamıış.. ıyıce baydı...üç aylık bilonco olumlu ? 8,297,500 lık finansal yatırım var. acaba bu adam parayı borsayamı bastı... ? En iyisi bu hiisseyi unutup üç ay sonra bakmak ..

cesur06
04-04-2012, 23:36
bu sessizlik hayramı.....? saat 11 işlem hacmi 10,000 bile degıl....anlaşılan kimsede kalmamıış.. ıyıce baydı...üç aylık bilonco olumlu ? 8,297,500 lık finansal yatırım var. acaba bu adam parayı borsayamı bastı... ? En iyisi bu hiisseyi unutup üç ay sonra bakmak ..

neden hiç kimse bu kağıda uğramıyo MASTENG kardeş ya??

masterstock
05-04-2012, 00:30
Sessiz olmamiz hisseyi terkettigimiz anlamina gelmesin arkadaslar, 5,60 da cok buyuk bir savas var, son 1 haftada tahtadan baya bir mal alindi, eski sabikalilar deniz, is, halk mal aldi.
daralan ucgen icerisindeyiz, kirilmasina cok az kaldi, ilk hedefimiz 6,04.

MASTENG
05-04-2012, 10:29
neden hiç kimse bu kağıda uğramıyo MASTENG kardeş ya??

berbat bir grafik varda onda dostum....o kadar 2 katı deger kaybeden kağıt varken neden halka arz olduktan sonra 100-25 deger kaybeden karkıme baksınlar..hiç bir agresif hareket yokk.. 1 ileri 2 geri... şirketi incelersen gelecek vaateden bir firma ama, 1 senedir kagıdın hareketleri ortada..bende zaten ali karakaya bir gün el atar dıye gırdım ama..onunda oglunun kagıdı uzerınde spekülasyon yapacagını artık zannetmiyyorumm....maliyet 7 civarları beklemeye devammm...

cesur06
05-04-2012, 10:51
berbat bir grafik varda onda dostum....o kadar 2 katı deger kaybeden kağıt varken neden halka arz olduktan sonra 100-25 deger kaybeden karkıme baksınlar..hiç bir agresif hareket yokk.. 1 ileri 2 geri... şirketi incelersen gelecek vaateden bir firma ama, 1 senedir kagıdın hareketleri ortada..bende zaten ali karakaya bir gün el atar dıye gırdım ama..onunda oglunun kagıdı uzerınde spekülasyon yapacagını artık zannetmiyyorumm....maliyet 7 civarları beklemeye devammm...

hareketleniyor mu ne??

cesur06
05-04-2012, 10:52
derinlik görebilen var mı????

MASTENG
05-04-2012, 10:53
hareketleniyor mu ne??

6 'nın uzeri saglam olur. onun harici pofffffffff

cesur06
05-04-2012, 10:57
6 'nın uzeri saglam olur. onun harici pofffffffff

çok hacimsiz yaa...

MASTENG
05-04-2012, 11:04
çok hacimsiz yaa...

biz en iyisi sessizci köşede bekleyelim... fiiller tepişsin ,biz çimen olmayalım

cesur06
05-04-2012, 11:10
biz en iyisi sessizci köşede bekleyelim... fiiller tepişsin ,biz çimen olmayalım

haklısın

cemtürk
05-04-2012, 11:18
sesimizi solugumuzu kesti bu hisse yawwww hadi artık at kendini altının üstüne ....

paneraı
05-04-2012, 20:46
6 Nisan cuma günü saat 15.oo
Habertürk ''ÇIKIŞ YOLU'' programında Dr.Ümit Yaşar Karakaya şirketle ilgili soruları ve sorularınızı canlı yayında cevaplayacaktır.

celikahmet72
06-04-2012, 09:18
Arkadaslar KAP a su an gelen habere bakin
Artik bu habere tavan yapar herhalde?

BLUE_HORSE
06-04-2012, 09:23
Karkim'den yeni anlaşma!

Karkim, Türkerler Jeotermal Arama ve Üretim A.Ş ile yeni iş sözleşmesi imzaladı...

Karkim, Türkerler Jeotermal Arama ve Üretim A.Ş ile 6 kesin +10 opsiyonel kuyu için sondaj akışkanları hizmetleri verilmesi için anlaşma yaptı. Anlaşmanın tutarı 2011 bilançosundaki net satışlarının %4,77'sine denk geliyor.

celikahmet72
06-04-2012, 09:29
Karkim'den yeni anlaşma!

Karkim, Türkerler Jeotermal Arama ve Üretim A.Ş ile yeni iş sözleşmesi imzaladı...

Karkim, Türkerler Jeotermal Arama ve Üretim A.Ş ile 6 kesin +10 opsiyonel kuyu için sondaj akışkanları hizmetleri verilmesi için anlaşma yaptı. Anlaşmanın tutarı 2011 bilançosundaki net satışlarının %4,77'sine denk geliyor.

Saniyorum bu gecen senekinden cok daha buyuk 16 kuyu.
Gecen sene yapilan kesifleri gelistirtirme sahalari olabilir

cesur06
06-04-2012, 10:46
gene gitmiyor tavana yaaa

cesur06
06-04-2012, 10:55
derinlik verebilecek kimse var mı arkadaşlar??

MASTENG
06-04-2012, 11:08
borsa %-1,14'de .......... karkimde satışları karşıloyumuş havası var...

MASTENG
06-04-2012, 11:10
derinlik verebilecek kimse var mı arkadaşlar??

cesur kardeş artık derınlığın cok faydası yok .. çunku alışlar , satıslar anında ıptal edilebiliyor...

cesur06
06-04-2012, 11:13
cesur kardeş artık derınlığın cok faydası yok .. çunku alışlar , satıslar anında ıptal edilebiliyor...

anladım gene dünkü gibi mi yapacak ki heyecanı veriyo geri gidiyo aynı yerine:(

ufukARIKAN
06-04-2012, 11:45
6 Nisan cuma günü saat 15.oo
Habertürk ''ÇIKIŞ YOLU'' programında Dr.Ümit Yaşar Karakaya şirketle ilgili soruları ve sorularınızı canlı yayında cevaplayacaktır.

Patron bugün Tv ye çıkacak diye hissenin bugün hareketli olabileceğini tahmin etmiştim:p

ve destek olarakda haber de geldi,:yes:

seyredelim bakalım programı eğer kısmet olursa ,

bakarsınız o arada hissenin üzerindeki ölü toprağı bir süreliğine kalkabilir belki:he:

gerçi sabahleyin biraz tozunu almışlar emme :wink:

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=196329

ufukARIKAN
06-04-2012, 15:19
Patron şu an canlı yayında HaberTurk te...

MASTENG
06-04-2012, 15:21

konuştukca alım gelıyor :)

MASTENG
06-04-2012, 15:22
yasar aga guzel haberler verirse 6'nın uzerıne atar

cemtürk
06-04-2012, 15:26
7 den maliyetimiz var yawwwww bir sene oldu hadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiii

ppqq
06-04-2012, 15:50

Selamlar Dostum,

"Gelecek günlerde bize güvenen yatırımcılar karşılığını alacaktır" dedi bizim Patron.

Ancak asıl beklediğim, şirket yatırımları ve bu konuda ki yapılan çalışmalar hakkında patronun ağzından bir şeyler duymaktı ki malesef konu geçiştirildi.

Yakın zamanda satın alma veya ortaklık olsa idi bahsedilir diye düşünüyorum. Bol kazançlı günler..

MASTENG
06-04-2012, 16:02
yasar aga guzel haberler verirse 6'nın uzerıne atar

Yasar aga açıklama yaptı : bla bla bla bla................adam hisseyi kaplumbağaya çevirdi....

cesur06
06-04-2012, 16:08
Yasar aga açıklama yaptı : bla bla bla bla................adam hisseyi kaplumbağaya çevirdi....

gene gitti hisse bi yol olmaz bu kağıttan daha nasıl bi haber çıkması gerekiyo neyi bekliyo ki anlamış değilim...

saman
06-04-2012, 22:31
her sey fos cıktı
ısterse her deldıgı kuyudan altın cıksın gıne gıtmeyecek
ancak gıtmeye baslayıca anlayacaız neden nıcın gııtıgını
cunku bu kagıt ne olusa olsun gıtmez ınancı yaptı adamda sankı suna benzıyor olmus bır insanı son teknolojı hastanede yatırmak en ıyı ilac tedaVISI uygulamk gıbı
hepsı fos cıkıyor ıyı heberlerde az yukarı hep asagı

ppqq
06-04-2012, 23:30
Bu şirketin ederi ne kadardır! Şirketin mal varlığı nedir! Hiç hesapladınız mı! Fabrikası, üretim tesisi varmıdır? Ne iş yapar?

Siz ortaksınız! Şirket yatırım yapacak, kar edecek, büyüyecek ki sizde ortak olarak cebinize birşey girsin!

Yarış atı mı bu deh dedikçe gitsin! Niye gitsin ayrıca, var mı bir neden? Bakın faliyet raporları var web sitesinde!

KARKİM kuyu delmiyor! Sondaj yapmıyor! Paranızı, yatırımlarınızı tek bir hisseye bağlamayın.

Ortağı olacağınız hisseyi iyi araştırın ve kaç yıl vade ile ortaklık kuracağınızı hangi fiyattan biriktireceğinizi baştan belirleyin.

Lütfen borsada oyuncu değil yatırımcı olun ve borsayı ciddiye alın. Saygılar.

ufukARIKAN
07-04-2012, 00:13
Selamlar Dostum,

"Gelecek günlerde bize güvenen yatırımcılar karşılığını alacaktır" dedi bizim Patron.

Ancak asıl beklediğim, şirket yatırımları ve bu konuda ki yapılan çalışmalar hakkında patronun ağzından bir şeyler duymaktı ki malesef konu geçiştirildi.

Yakın zamanda satın alma veya ortaklık olsa idi bahsedilir diye düşünüyorum. Bol kazançlı günler..

Bu şirketin ederi ne kadardır! Şirketin mal varlığı nedir! Hiç hesapladınız mı! Fabrikası, üretim tesisi varmıdır? Ne iş yapar?

Siz ortaksınız! Şirket yatırım yapacak, kar edecek, büyüyecek ki sizde ortak olarak cebinize birşey girsin!

Yarış atı mı bu deh dedikçe gitsin! Niye gitsin ayrıca, var mı bir neden? Bakın faliyet raporları var web sitesinde!

KARKİM kuyu delmiyor! Sondaj yapmıyor! Paranızı, yatırımlarınızı tek bir hisseye bağlamayın.

Ortağı olacağınız hisseyi iyi araştırın ve kaç yıl vade ile ortaklık kuracağınızı hangi fiyattan biriktireceğinizi baştan belirleyin.

Selamlar Dostum:)

ellerine sağlık yine güzel analizlerin ile destek veriyon bize,

sizin gibi arkadaşlarla bu hissede bulunmak güven veriyor,

emeklerine sağlık:yes:

Bugün bir umut ile güne başladık ama yine umutlarımız uzun sürmedi,

bende sizin gibi yeni yatırımlar ve bağlantılar hakkında bir enformasyon alacağımızı sandım

sabah gelen haber güzel olmasına rağmen yeterli olmadı, daha fazla iş bağlantıları ve diğer konularda haberler

kağıdı destekliyecektir.TV deki program klasik bir platformda geçti,

genç ,dinamik, ülkesini seven ve idalist bir patronumuz var, :yes:

fakat birazda kağıdını ve yatırımcısını sevse, sanırım süper olacak:wink:

Sabırla bekliyeceğiz, biz küçük yatırımcı açısından, süreç biraz sıkıcı ve uzun olacak,

ama mühim olan tünelin sonunda feraha kavuşmak, ki ben bunun olacağına inanıyorum kendi açımdan tabii..

Son olaraki bugün biraz daha cesur davransaydım , güzel trade imkanı verdi,

ama insan bu kadar bekledikten sonra elinden kağıdı kaçırmamak adına temkinli davranınca,

bugünkü %5 lik marjdan bir nebze faydalanıp maliyeti düşürmeye yaradı,

imkanlar elverdiğince belli marjlar çerçevesinde trade ve yatırıma devam,

sanırım 3 aylıklarda biraz daha hareketli olacak tabii konjonktür izin verirse:notr:

cellat-36
07-04-2012, 20:05
piyasadaki lot sayısı az olan hisseyi alanların sabrının çok olması lazım..:sarhos:

saman
08-04-2012, 23:41
senin bildigin fazlasını bılıyoruz
bu senet halka arz oldugunda %35ıskontolu dıye halka arz ettiler 1 yıl odu halka arz fıyatına yakın bır yere gelmedi

saman
08-04-2012, 23:42

bu senet halka arz oldugunda %35ıskontolu dıye halka arz ettiler 1 yıl odu halka arz fıyatına yakın bır yere gelmedi

masterstock
09-04-2012, 00:08
Arkadaslar YAsar KArakayanin konusmasini dinlemek isteyenler icin link asagida. Cok guzel bir soylesi oldu, yatirimcilarin pisman olmayacagini vurguladi, sirketin buyume kaydeden ve hedefleri olan bir sirket oldugunu, sektorun kalbindeki uzmanlarla calisildiginin altini cizdi... Gerisi linkte...

http://tvarsivi.com/karkim-yonetim-kurulu-baskani-yasar-karakaya-yla-sirketin-basarilari-konusuluyor-06-04-2012-izle-i_2012040190559.html

ppqq
09-04-2012, 01:53

Arkadaş,
Kızgınlığını anlıyorum.
Karakaya, konuşmasında kötü zamana denk gelmiş olmasına rağmen çok başarılı bir halka arz gerçekleştirdiklerini belirtti. Filmi başa sarsak tekrar halka arz ederim demekte konuşmasında. Nasıl demesin!
Borsanın doğası böyle. Speklasyon! %35 iskontolu demek siz aldıktan sonra %35 yükseleceği anlamına gelmiyor ki! Bu iskontoyu nasıl hesaplamışlar merak ediyorum!

IMKB de, Karkim e göre çok daha ucuz ve karlılığı yüksek şirketler mevcut. Gerçek yatırımcının KARKİM e girmesi için mali tablolarda birşeyler görmesi, şirketin yatırım yapması, büyümesi gerekiyor.
F/K rakamı çok yüksek, henüz küçüçük bir şirket. Düşünün 23 tane personeli var. Üretim tesisi ve fabrikası yok!
Allah korsun patrona bugün birşey olsa bu şirketin sizce geleceği ne olur? Henüz kurumsallaşmış bir şirket değil. Hisse yatırımında duygusal davranmamak, rasyonel davranmak gerekiyor.
Peki, sizin ilginiz nereden derseniz;
En büyük kazançların, KARKIM gibi sektöründe tek ve geleceği parlak hisseleri bulup, herkesten önce pozisyon alarak sağlanacağını düşünüyorum.
Tabi portföyümdeki ağırlığı şuan çok küçük. Şirketin yatırımları, bilançoları, temettü alışkanlığı ve yönetimin dürüstlüğünü gördükçe zamanla ağırlığını arttırabilirim. Tüm işlemlerimide kademeli yaptığımı bilmenizi isterim.

Geçen günlerde Sayın Ufuk ile de aynı konuyu görüştük. Malvarlığı Karakaya ait olan ofis binası ve arsasını patron KARKIM e %1 iskontolu sattı. Kurumsallaşma adına doğru, ancak yatırımcı gözünden şüphe uyandıracak bir durum. Sadece bir değerleme şirketinin biçtiği fiyat beni tatmin etmedi. Şirketin halka arzdan sağladığı değerli kaynağı patronun riske edip başka bir holding hissesi alması, sonrasında bu satış düşündürücü!

Karakaya nın konuşmasını dinlediyseniz genç yaşta olmanın daha fazla risk iştahı yarattığından bahsetti. Unutmayın ki patronun KARKIM harici asıl mesleği olan TIP alanında ikinci bir şirketi daha var. Genç Karakaya bile geleceğini tek bir şirkete bağlamamış! Tüm birikimi ile bu hissede yatırımcı olanların cesareti sizce ne kadar akıllıcadır! Bunları farkındalık yaratmak adına söylüyorum.

Son olarak, %35 lik dalgalanma bu hisse için ihtimal dahilindedir. İlk çeyrek güzel bir karne, satınalma veya ortaklık hisseyi çok yukarılara taşıyabilir.
Önemli olan, dürüst yönetildiği taktirde kurumsallaşan ve bu sektörde büyüyen KARKIM e bugünkü fiyatlardan ortak olma bilincidir.
Bol kazançlar. Sizi kırdıysam kusura bakmayınız.

MASTENG
10-04-2012, 14:50
dohol sert düşmüş, isterminiz büyük patron bir miktar karkime girsin......

elf_ada
10-04-2012, 15:09
karkim de dohol hissesi var mı ?

adliyeci
10-04-2012, 16:02
arkadaşlar kağıt artık 4,80 yolcusu görüntüsü veriyor ama patron bilir

carkos
11-04-2012, 00:13

Şirketin borcu yok!

.

Bilgilendirme gayet açık ve net fakat k.yatrımcı halka arzdan aldıgı hisse halen bir yıl olmasına ragmen halka arz fiyatını görememiş haklı olarak taşıma maliyeti artı zarar moralleri bozuyor..:yes:

ekon35
11-04-2012, 11:18
Yılın hissesi karkim'miş, gördük yılın hissesini her geçen gün dibe gidiyor. Karkim sahibi tvlerde olduğu gibi temettü dağıtımında da firmanın reklamını en iyi şekilde yapmıştır. 3,80 lerden başladığı yola hergün eriyerek geri dönüyor. Eriyen karkimin fiyatı değil küçük yatırımcının umutları...

MASTENG
11-04-2012, 11:35
Bıktır, usandır, sattır... ky'nin elindeki malı ucuzdan al.. tam babasının taktiği... 1 senedir birde 7'yi gör ... milletinin eline 7 ve uzerı malı döşedin, şimdi arkana yaslanıp seyrediyosun..sahip çık şu tuvelet kağıdına . biraz güven ver artıkk

adliyeci
11-04-2012, 11:51
patron sahnede leş kaagası gibi
5,20 50565
5,22 50000
5,24 50000 yazmış bekliyor

adliyeci
11-04-2012, 11:59
yarın patron yazar şirketimiz tüm iyi niyetiyle küçük yatırımcıyı korumak için 4,77 tabandan alım yapmıştır hepinize gçr dim der

ppqq
11-04-2012, 12:08
yarın patron yazar şirketimiz tüm iyi niyetiyle küçük yatırımcıyı korumak için 4,77 tabandan alım yapmıştır hepinize gçr dim der

Alsa bir türlü almasa bir türlü,

Almasa hisseye sahip çıkmıyor dersiniz, alsa Küçük yatırımcıyı tokatlamak için aldı dersiniz!

Şimdiye kadar al-sat yaptı mı? Aldıklarını sattığını duydunuz mu? Bu kadar mı küçük vizyonu yani Karakayaların! Patron olmak ne zormuş!

Bende alıyorum bu fiyatlardan! 7 binlerden değil bu fiyatlardan almak bana göre yatırımdır! İsteyen de alabiliyor daha ne olsun.

ufukARIKAN
11-04-2012, 12:30
patron sahnede leş kaagası gibi
5,20 50565
5,22 50000
5,24 50000 yazmış bekliyor

yazmasa , tabana gitse,daha kötü değilmi...

izlemedim seansı tam olarak ,keşke bende o fiyatlardan alabilcek cesareti bulabilseydim....

para böyle kazanıyor maalesef, yatırım bu şekilde oluyor ama bizler o cesareti ve sabrı gösteremiyoruz,

ya full mala dalıyoruz, yada bakıyoruz, her zaman atacak kurşun bırakmalıyız cephaneyi bitirmemeliyiz...

İlave olarak ; bu düşüşleri iyi değerlendirip, kademeli alımlarla maliyetleri düşürmeliyiz başka türlü zararı yani 7'li fiyatları beklersek bu seferde aradaki çıkışları değerlendiremeyiz...

not: Alım tavsiyesi olarak algılamayın, sadece strateji olarak izlenmesi gereken yol, her hissede uygulanması gereken, nacizane görüşümdür..

adliyeci
11-04-2012, 12:31
biz alıdığına birşey demiyoruz ama televizyonda çıkıp dürüst patron temettü verdi karını paylaştı vs vs iş kağıdına sahip çıksın madem kağıt çok iyiydi borsa 49000 den 63000 geldi neden açıkcılara engel olamadı çünki işine geldi pazartesi 5,80 20000 kim koydu bakın 5,46 kapattı demedi demeyin öğlenden sonnra tabana 3 kademe kalana kadar satar

MASTENG
11-04-2012, 13:02
maliyetleri 7 olmayanlar çok rahat yorum yapabilirler. ama 1 senedir bekleyen 7 ve üzerindekileride anlasınlar......

ufukARIKAN
11-04-2012, 13:30
Haklısınız, sayın Adliyeci ve MASTENG,

sizi gayet iyi anlıyorum:)

hangi hissenin patronu ky düşünüyor ki, varsa söyleyin gidip o hisseyi alalım

benim maliyetim Karkim de 7,14 lerdeydi, ben aldıkça düştü aldıkça düştü ta 3,70 lere kadar

aşağı yukarı 10 aydır, vuruşa vuruşa, geçen hafta sonu tam maliyete geldim arkama yaslanıp rahatlıyacak iken yine bir

tokat, uğraş dur şimdi bu tokatı çıkarcam diye ama elbet bir gün bizim de günümüz gelecek,

emme umarım o günleri görürüz ama ben yine bu hissede vuruşarak maliyet düşürmeye devam edecem

yeterki kurşunum bitmesin...

yoksa oturduğun yerden kimse kimseye ekmek vermiyor bu zamanda hem de paranla bile,

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

ppqq
11-04-2012, 14:11
Sayın Ufuk Dostum,

Maliyetinizi düşürdüğünüz seviye için sizi tebrik ederim. Gerçek bir başarı! Ancak unutulmamalıdır ki, bu savaş adaletli bir savaş değil. Tahta yapıcıların donanımları bizlerde yok.

Dolayısı ile sizin gösterdiğiniz başarı istisna bir durumdur. Trade imkanı veriyor olsa da ben kademeli alım sonrasında bu tahtanın 2 sene unutulmasından yanayım.

Hisseyi kendi haline bırakırsanız x süre sonra mutlaka aldığınız seviyeye gelir. Ancak al-sat işlemleri sonrası küçük yatırımcının sermayesini bitirdiğine çok tanık olmuşumdur. Karkim cilere bol kazançlar.

saman
12-04-2012, 00:10
VALLLAHİ SU FORUMDA YAZILAN ÇİZİLENLERİ TEK SATIRDA OZETLEMISIN ADAMLAR HALA HISSEYE TOZ KONDURMUYORLAR SANKI HISSE HALKA ARZ OLDUGU GUNDEN BERI HALKA ARZ FIYATINI GORMUSTE MILLET SIZLANMIS O ZAMAN KARDESIM MALANMAYIN DIE YAZMIZ PPGG DE HALKA ARZ OLURKEN TUPRSA GIBI TCEL GIBI ANLATIYORLARDI BU YATIRIMCIYI UZMEK DEGILMI KILER GURUBUNDAN BIR FARKI KALMADI BUNLARI PEK HALA NIYE YAZIYORUZ karkım BUNLAR FARKLI ANLATILDI KUCUK YATIRIMCI BU FARKINDALIK ICIN BU SENEDE (KARKM) O KADAR GUVENDI ALDI BU KADAR FARKINDALIK DAN SONRA BU SENDE DUSUYORDU 3,5 SUKADAR ALDIM 4,80 SUKAR ALDIM PEK MANTIKLI DEGIL FARKINDALIK HISEYI HICOLMSSA ENDEKS 10 BIN PUAN TEPKI VERIRKEN BARI HALKA ARZ ODUGU YERE GETIREBILMEK
ONUN ICIN ADLIYECI KARDES 2 CUMLE ILE ACIKLAMIS BUKADAR YAZILANLARI 2 CUMLE ILE NET BIR SEKILDE ACIKLAMIS

ppqq
12-04-2012, 00:49
Sayın Saman,Anladığım kadarı ile yazdıklarımdan rahatsız oldunuz, siz duymak istediklerinizin haricinde ki tüm yorumlara tepki gösteriyorsunuz. Daha fazla buraya yazmayacağım.Başkalarının söylemleri ile değil, kendi kararınız ve bilginizle yatırım yapmaya başladığınızda daha karlı çıkacağınızı söyleyebilirim.Hissi davranmak bence en büyük yanlışlardan.Bugün 293bin liralık işlem hacmi olmuş. Dünkü işlem hacmine bakın. Allah aşkına bunun hepsini patron yapsa ne olur! .Hala anlamak istemiyorsunuz, Patronun Babası ünlü bir borsacı! İsterse tahtayı yeniden dizayn eder! Patron istiyor ki dürüst yönetim, istikralı karlılık ve şirketi büyüterek bir yerlere geleyim. Sabırlı olmak bu kadar mı zor! Umarım zararrınızı çıkartırsınız! Benden bu kadar!

cellat-36
12-04-2012, 23:40
:sarhos:karkim senin yüzünden kendimi alkole vurdum...

MASTENG
16-04-2012, 12:40
yaklasık 3 aydır yatayda.fromdada kimsecıkler kalmamış. bıktır, yıldır, sattır.eee geriye ne kaldı. az zamanda sert hareketler.... ( tabi bu benim temennim ) patronun planları meçhul..

adliyeci
16-04-2012, 20:52
masteng sen de bıktım galiba ama güzel günler yakında keşke patron dürüst olsa ama inatta bir mutat ta 30000 lot var satmayacam patron çatlasın burayı okuyorsa bilsin

gecegezgini
17-04-2012, 00:56
masteng sen de bıktım galiba ama güzel günler yakında keşke patron dürüst olsa ama inatta bir mutat ta 30000 lot var satmayacam patron çatlasın burayı okuyorsa bilsin

sen de o kadar varsa ve patronun-her kimse tahta yapıcının haberi de varsa ( büyük bir ihtimal vardır, zaten toplamda dolşaımda kaç lotu var ki) emin ol sattırmadan sana bir gıdım bile götürmez
haberin ola
bence bu denli söylemlerde bulunmasak

MASTENG
17-04-2012, 10:20

adliyeci dostum dediğin rakamda ciddiysen seninkine deli cesareti derim ...bu tür kagıtlara bu rakam basılmaz.ımkb 30 dan 5 tane saglam al. ve yahut altın, vadeli, dolar cinsinden yatırım yapmanı tavsiye ederdim. heleki bunlar ailece borsacı. babası ımkb nın en unlu speği.. daha ne deyım inşallah en kısa zamanda istediğin fiyattan satarsın

MASTENG
17-04-2012, 10:26
yasar aga nın nıyetı belli 5'in alıntından toplamak... dürüst patron ya....

adliyeci
17-04-2012, 12:15
daha önce yazdığım 4,80 li rakamları gördü ama 4,80 lazım sonrası 7,xx para deli olunca kazanılıyor 1,5 yıldır alyağda yatıyordum sabır müminin silahı patron unutmasın

MASTENG
17-04-2012, 18:43
grafıge bakarsak aşagıya yuvarlanacagız gibi görünüyor. 3 'cü defa aynısını yapmaz inşallah. çıkmaya niyetin yok , yataya razıyız..

cellat-36
20-04-2012, 09:24
karkim 4 lü seviyelere göz kırpıyor...yeni alımlar için dikkatli olmakta fayda var..ytd.:mod:

MASTENG
20-04-2012, 15:36
her sey patronun ıstedıgı gıbı oluyor. şöyle saglam bır spek de gırmeye korkuyor. patron meydanda tek yanı..artık tamamen ınsafına kaldık. ınsallah 5'in altından sert bır tepkı verır.

Hisseci 34
21-04-2012, 01:30
daha önce yazdığım 4,80 li rakamları gördü ama 4,80 lazım sonrası 7,xx para deli olunca kazanılıyor 1,5 yıldır alyağda yatıyordum sabır müminin silahı patron unutmasın

İyi geceler!

sabır müminin silahı ifadesine takıldım.
Sabrın silah olduğu anlaşılıyor.
Ama mü'min i nasıl anlayacağız.

ppqq
21-04-2012, 11:10
Yazmıyayım diyorum ancak üzülüyorum bu yorumları okurken.

Borsada yatırımcı olmak ciddi bir iştir, lütfen ne aldığınızı bilerek yatırımcı olun. Karakaya ne yapsın bu tabloya . Sağlam Spekülatör dediğiniz adama hisse var mı burada.
Kusura bakmayınız ancak içi boş söylemler. Bu açıklamalarınız ile elinde hisse tutan diğer arkadaşları da etkileyebilirsiniz.

http://666kb.com/i/c34s37caj44h4yboh.gif

Diyebilirsiniz ki neden düşüyoruz? Hisseyi halka arzdan alan ve 1 sene dahi sabredemeyen arkadaşlar Bedelsiz cazibesi ile kağıt değiştiriyorlar. Öyle saçmalamaya başladılar ki tarihi zirvelerden kısa zamanda %100 den fazla prim yapmış hisselerde pozisyon alıyorlar. Yatırım değil kumar oynuyorlar. Asıl yatırımcının işi faliyet raporlarında;

"Şirketimiz ile Türkerler Jeotermal Arama ve Üretim A.Ş. (Operatör) arasında imzalanan sözleşme ile Operatör firmaya 6 adet kesin + (10 adet opsiyonel) kuyu için Sondaj Akışkanı Hizmetleri verilmesinin planlanması.Sözleşmeye göre iş 15.04.2012 tarihinde başlayacaktır. Sözleşmede yer alan malzeme birim fiyatları 2012 yılı sonuna kadar geçerli olup, 2013 yılına sarkan kuyular için malzeme birim maliyetlerinde meydana gelecek değişmeler yansıtılarak aynı sözleşme bu değişikliklerle ve tarafların mutabakatıyla geçerli olacaktır".

6 kesin, 10 opsiyonel daha kuyumuz oldu! Tüm yatırımcılara hayırlı olsun. Huzurlu günler dilerim.

ppqq
24-04-2012, 17:55
02 Şubat 2012 tarihi itibarıyla hakim ortak Ümit Yaşar Karakaya’nın payı (yapmış olduğu özel durum açıklamalarına göre) 4.851.875 TL. nominal değerde ve %64,69 oranındadır.)
4,93, boş kademelerde küçük oyunlar.
Değişim: -3,71
Hacim TL: 179.455
Hacim Adet: 36.234

Bu fiyatlarda devam ederse, yakında beni de hakim ortaklar tablosuna alabilirler!

ppqq
24-04-2012, 18:18
http://666kb.com/i/c384ufl74w8w83gbh.bmp

MASTENG
24-04-2012, 19:43
02 Şubat 2012 tarihi itibarıyla hakim ortak Ümit Yaşar Karakaya’nın payı (yapmış olduğu özel durum açıklamalarına göre) 4.851.875 TL. nominal değerde ve %64,69 oranındadır.)
4,93, boş kademelerde küçük oyunlar.
Değişim: -3,71
Hacim TL: 179.455
Hacim Adet: 36.234

Bu fiyatlarda devam ederse, yakında beni de hakim ortaklar tablosuna alabilirler!

Ümit Yaşar KARAKAYA 4.901.875 TL 65,36
HALKA AÇIK 2.375.000 TL 31,66
Hikmet Emel KARAKAYA 212.500 TL 2,83
Vasfiye Günsel KESERCİ 6.375 TL 0,09
Umut GÜRBÜZ 2.125 TL 0,03
Ünsal BAN 2.125 TL 0,03 24-04-2012 ORTAKLIK YAPISI

MASTENG
25-04-2012, 11:59
her sey patronun ıstedıgı gıbı oluyor. şöyle saglam bır spek de gırmeye korkuyor. patron meydanda tek yanı..artık tamamen ınsafına kaldık. ınsallah 5'in altından sert bır tepkı verır.

5 gün once 5 altını tahmın ettık ama . sert tepki verir kanısındaydım , yanılmışım. kademeler bomboş ..isteyen alır götürür. eger alacak lot bulursa. ( çünkü patron pusuda ) karkim bizi iyice paronayak yaptı...maliyet 7 üstü beklemeye devammm ...

saman
25-04-2012, 23:29
5 gün once 5 altını tahmın ettık ama . sert tepki verir kanısındaydım , yanılmışım. kademeler bomboş ..isteyen alır götürür. eger alacak lot bulursa. ( çünkü patron pusuda ) karkim bizi iyice paronayak yaptı...maliyet 7 üstü beklemeye devammm ...
Tahtayı rezil ettiler.
Ömüşte ağlayanı yok gıbı bu senet borsada boyle olacaksa keşke halka arz olmasa daha ıyı olurdu. Bir marka olarak hafızalarda kalırdı.

artilery
26-04-2012, 18:05
patron istersen 3 lira yap satmayacağım 3000 lotumu...dilersen 1 lira yap....battı balık yan gider...bu hisse 15 tl görene kadar burdayım

Gençlerbirlikli
26-04-2012, 22:53
Türkerler jeotermal ile yapılan anlaşmayı paylaştığınız için çok teşekkürler. Spekülasyondan, manipülasyondan ziyade şirketin iş yapıyor olması sevindirici. Bilançoya zamanla yansıması muhtemel kar rakamları şirket değerini arttırır diye umuyorum. Yatırım tavsiyesi değildir sadece bir temennidir.

MASTENG
27-04-2012, 14:50
PATRON halka açık bir şirket oldugunu unuttu galıba..saat 3 olacak işlem hacmi 39000...ılk ceyrek verılerı iiiyi olsaydı . kagıt 6-7 arası olurdu.. kötü gelecek hııseyatı oluştu bende.. sahıpsız bır grafıgı var.kendi halıne bırakmıs ınerse ıner cıkarsa cıkar ben karısmıyorum havası var.. ya sabırrrrrrrrrrrr.:frown::beurk:

celikahmet72
28-04-2012, 16:19
Ümit Yaşar KARAKAYA 4.901.875 TL 65,36
HALKA AÇIK 2.375.000 TL 31,66
Hikmet Emel KARAKAYA 212.500 TL 2,83
Vasfiye Günsel KESERCİ 6.375 TL 0,09
Umut GÜRBÜZ 2.125 TL 0,03
Ünsal BAN 2.125 TL 0,03 24-04-2012 ORTAKLIK YAPISI

Adamda var 4.900.000 lot mal
Temettuyu dusseniz ki yaklasik 7.00 lira arz fiyatiyla adamin kendisi
9.800.000 tl zararda demektir. Bu su an dolasimdaki tum bosta kalan malin toplamina esittir.
Kendisinin disinda sirketin elinde 375.000 lot 5.38 (temettu arindirilmamis) halde mal var.
Adam guvenmis yuzde 70 den fazlasini almis kendine.
Ki epeyce bir mali halka arz fiyatindan aldigini biliyoruz
Sirket is yapiyor buyrun kaniti Turkerler isi.
Sirket temettu dagitiyor...
Dogru senet fiyati dusuyor ama ne yapilsin isteniyor
Sanirim herkes manuplasyon yapilsin beklentisi icinde.
Bu adama bu aileye disarida kalan 2.000.000 lot cekirdek parasi gibi gelir.
Emin olun tahtayi izliyorum ve patronun tahtaya bile bakmadigi o kadar bariz ve acikki.
Belki sorsaniz fiyatini bilmiyordur.
Tahta yukselse vay serefsiz patron bizden mali aldi yukseltti
Sorasinda dusse vay serefsiz patron millete satti dusurdu olacagina
Adam karismiyor iste.
Ayrica burdan sonra alim yaparsa disarda dolasimda kalan oranin bedeli 10.000.000 altina geleceginden tahta B grubuna girecek diye dokunamiyor gibi bir durumda olabilir alimlari tam bu limitte birakti cunku
kimse bu acilardan bakmiyor sanirim.
Sayin ppqq nun dedigi gibi biraz sabir gerekecek.
Kimse elindeki deger dussun istemez en azindan psikolojik olarak ama su an durum bu.
Bakalim 03 bilancosu ne gelecek?

celikahmet72
29-04-2012, 15:44
Tesaduf eseri aratirken gordum sanirim bizim baskan twitter hesabi acmis
Oysa sevinirim seffaf yonetime devam...

ppqq
30-04-2012, 23:17
Bir röportajdan alıntı... Ortağı olup şirketi tanımak isteyenlere belki faydası olur.

Sabır kazanmanın en önemli kriteri. Net olabilmek, zihin bulanıklığına girmemek için bazen ekranları karartmak lazım. Herkese bol kazançlar.

Meşhur borsacı Ali Karakaya'nın oğlu Dr. Yaşar Karakaya şirketi Karkim Sondaj'ı halka açıyor. Karakaya, yurtdışında bir çok ihaleyi üst üste kaybedince halka açılmaya karar verdiklerini belirtti.

Karkim Sondaj'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu Dr. Yaşar Karakaya, "Yurtdışında bizim işimizi yapan şirketin hepsi halka açık. Kuzey Irak'ta bir ihaleye girmiştik. Teknik yeterliliği, malzeme fiyatlarını geçtik. İhale alacağımızı düşünürken iki gün içerisinde bağımsız denetim raporu istediler. Halka açık olmadığımız için bağımsız denetim raporu gereğini de hissetmedik ve diskalifiye olduk. Pazar payı artırmak, marka bilinirliliği artırmak isteğine arka arkaya kaybedilen ihaleler de eklenince halka açılmaya karar verdik. Kurumsallaşmak istiyoruz" diye konuştu.

Karkim Sondaj, petrol,doğalgaz ve jeotermal kuyuları için sondaj sıvıları hazırlıyor. Kimyasal madde alım-satımı ile mühendislik, Ar-Ge ve projelendirme hizmetleri
veriyor. Kamu şirketi Türkiye Petrolleri haricinde sondaj sıvıları üreten tek ve ilk Türk özel şirketi. Şirketin kayıtlı sermaye oranı 25 milyon lira. Şirket 4,5 milyon lira olan ödenmiş sermayesini 7,5 milyon liraya çıkartacak. Şirketin yüzde 40'ına tekabül eden artırılan 3 milyon lira halka açılacak. Halk Yatırım liderliğinde Borsada satış yöntemiyle talep toplanarak halka açılmayı planlayan şirket, SPK'dan onay bekliyor. Halka arzdan 20 milyon lira gelir bekleniyor. 2011 yılında yüzde 40 büyüme
hedefleyen şirketin, toplam personel sayısı 23. Şirketin 15 petrol mühendisi bulunuyor.

IRAK VE AZERBAYCAN HEDEF PAZAR

2010 yılında 8 milyon ciro elde eden şirketin, ihracatın toplam satışlardaki miktarı 1 milyon lira. 2009 yılında şirketin cirosu 4,3 milyon liraydı. Şirket 2010 yılında ise 1,3 milyon lira net kar açıkladı. Şirket Enerji sektöründe faaliyet gösteren Zorlu Enerji, Çalık Enerji gibi bir çok büyük firmaların şirketin müşterisi olduğunu söyleyen Yaşar Karakaya, İsrail, Irak, Suriye, Azerbeycan ve Türki Cumhuriyetlerin hedef pazarları olduğunu, Azerbeycan ile görüşmelerin sürdüğünü dile getirdi. 2010 yılının ikinci
yarısından itibaren ihracata başladıklarına değinen Karakaya, "İsrail'de kuyu takip ediyoruz. Bu projenin geçtiğimiz yıl ciroya katkısı 1 milyon lira oldu. Bu sene de 500 bin lira daha katkısı olacaktır. En büyük hedefimiz oralarda akredite olmak. Oralarda çok ciddi derin sondajların da yapılabileceği potansiyeller var. Servis verebilmek için o bölgede Türkiye'deki gibi konuşlanmamız gerekiyor. Bu da belli bir maliyet gerektiyor" dedi.

"HALKA ARZ GELİRİ İLE SATIN ALMALAR YAPACAĞIZ"

Halka arzdan elde edilen 20 milyon gelir ile bir takım satın almalar yapacaklarını ifade eden Karakaya, "Şirketimizin en önemli özelliği hiç borcu yok. Bu kaynakları büyüme için değerlendireceğiz" dedi. 2009 yılında 25 bin metre olan sondaj akışkanı kullanılan petrol arama metrajlarının 2010 yılında yüzde 90 büyüyerek 55 bin metrekareye çıktığını kaydeden Karakaya, "Büyüme hızımızın artmasını bekliyoruz. Ama bu bizi tatmin etmiyor. Yurtdışına da açılmak istiyoruz. Yurtdışına yerleşirken nasıl stratejiler izleyeceğiz? Birinci yol; o bölgelerde ofis kurmak ve malzeme stok ile yerleşmek. İkinci yol ise yer edinmiş sadece kimyasal madde alış verişi
yapan ufak firmaları alarak bunları sondaj akışları şirketine çevirmek. Aynen bizim geçmişimizdeki gibi. Halka arzdan gelecek 9 milyon lirayı burada kullanacağız" dedi.

Gelirin 6 milyon lirasını araştırma geliştirme faaliyetleri ve duran varlık alımlarında değerlendirileceğini söyleyen Karakaya, "6,5 milyon lira ile de enerji ve yenilenebilir enerji yatırımları yapacağız. Bu konuyla ilgili görüşmeleriz var. Bir ortaklık kurabilir veya lisans veya ruhsat satın almalar yapabiliriz" dedi. Yeterli pazar payına ullaşılabilinilirse kimyasal madde üreten yerli ve yabancı şirketleri satın alma ya da ortak olma gibi düşüncelerinin olduğunu kaydeden Karakaya, halka arz sonrası stratejik yabancı ortaklığa da sıcak bakabileceklerine değindi.

Birçok büyük şirket petrol arama işine girecek

2005 yılı içerisinde sondaj sektöründe bulunan şirketlere kimyasal madde temin için kurulan bir şirket olduklarını kaydeden Karakaya, "Fakat piyasada oluşan talepler ve ülkede bu konuyla ilgili kaynakların yetersiz olmasıyla 2007 yılında şirketimizi sondaj akışkanları sektörüne hizmet veren şirket haline getirdik. Türkiye'nin bu konudaki ilk ve tek özel şirketiyiz" dedi. Türkiye'nin bugüne kadar uyguladığı enerji politikalarının sektörün büyümesinde çok önemli olduğunu kaydeden Karakaya, "Petrol işleri genel müdürlüğüne göre yıllık petrol arama faaliyetlerinde her yıl yüzde 10 artış bekleniyor. 2023 yılına kadar jeotermal sektöründe Türkiye'deki potansiyelin 3 bin megawat olduğu söyleniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Strateji Planı'na göre jeotermal enerji pazarı her yıl ortalama yüzde 50
büyüyecek. Yenilenebilir enerjini elektrik enerji üretimi içindeki ağırlığının ise 2023 yılında yüzde 30'a çıkacağı öngörülüyor. Sondaj sektöründe de petrol arama ve doğalgaz sektöründeki petrol fiyatlarının yükselmesi ve enerji politikaları nedeniyle Türkiye'nin çok büyük firmaları petrol arama ile ilgili çok ciddi yatırımlara başlamak üzere. Sektörün önü çok açık" diye konuştu.

Babam Ali Karakaya'nın şirketle bir ilgisi yok

Yaşar Karakaya, Borsa'da 450 milyon değerinde portföyü olduğu söylenen Ali Karakaya'nın oğlu. Yaşar Karakaya, konuya yönelik olarak, "Babam Ali Karakaya'nın Karkim Sondaj'ın ile bir ilgisi bulunmuyor. Ayrı iş kollarında yürüyoruz. Ailemdeki kişilerin Karkim AŞ ile ilgisi Rahmetli dedem Kaya Karakaya'nın kurduğu Karakaya Bentonit'in müşterilerimiz arasında bulunmasıdır. Kaldı ki Karakaya Bentonit ciromuzun sadece yüzde 4.81'lik çok küçük bir kısmını oluşturuyor" diye konuştu. Jülide YİĞİTTÜRK GÜRDAMAR/ DÜNYA

ppqq
01-05-2012, 10:25
Ayrica burdan sonra alim yaparsa disarda dolasimda kalan oranin bedeli 10.000.000 altina geleceginden tahta B grubuna girecek diye dokunamiyor gibi bir durumda olabilir alimlari tam bu limitte birakti cunku
kimse bu acilardan bakmiyor sanirim.

Sayın Çelikahmet selamlar,

Şirketin bu yönde bir açıklaması var zaten, paylaşayım;

"İMKB'de hisselerin, gerek görüldüğü takdirde geri alım yapılabilmesine, bu amaçla Şirket’in öz kaynaklarından azami 3.500.000.- TL fon ayrılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu Kararı doğrultusunda üst sınır olarak 7.500.000.- TL çıkarılmış sermayenin % 10' u oranına (750.000 lot nominal değerli) ulaşıncaya kadar hisse geri alımı yapılabilmesine, karar almıştır.
Bu karar gereği Şirket 18.08.2011 tarihinden 30.09.2011 tarihine kadar çıkarılmış sermayenin %5 oranı (375.000 lot nominal değerli) ulaşılınca alım sonlandırılmıştır."

Hissede yeni pozisyon açmak için gerçek yatırımcılar verileri görmek istiyor haklı olarak. Uzun vadeciler ise al unut ile kenara çekilmiş durumda. Spekulatöre de hisse kalmayınca hisse hak etmediği seviyelere gelmiş durumda. Küçük bir kıvılcım ile tüm kayıpları kısa zamanda kapatacağını düşünmekteyim.

Karkim hissedarının şanssızlığı son dönemde Orta doğudaki belirsizliklerin artmasıdır. Ancak patron cin gibi adam,bu olumsuzluğu avantaja cevirip belkide yatırım ve satın alma fırsatları yakalar, kim bilir. Çok daha yakından izliyorum artık.

MASTENG
01-05-2012, 13:06
[
TPAO'DAN KARADENİZ'E YENİ SONDAJ ÇALIŞMASI

Akdeniz'e açılan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeniz'de de sessiz sedasız sondaj çalışmalarına devam ediyor. Türkiye'den ayrılan Deep Water Champion sondaj gemisinin Romanya'nın Karadeniz açıklarında gaz keşfi yapmasının ardından TPAO da yeni sondaj çalışmalarına koyuldu. TPAO yetkililerinden alınan bilgiye göre Tekirdağ İğneada'da 5 bin metrelik sondaj çalışmalarına başlandı.
sondaj mevsimi açıldı. hayırlı işler olsun.. bakalım bizimkilerde bunlardan faydalanacakmı..?

adliyeci
01-05-2012, 20:18
sayın ppqq kardeşim haberde adam ne güzel anlatmış ben işlerimi yürütmek için halka arz ettim boşuna kimse yükselir diye beklemesin demiş ama bize keşke bu haberi halka arzdan once sayın karakaya açıklasaydı ama olsun ben beklerim

ppqq
02-05-2012, 03:36
sayın ppqq kardeşim haberde adam ne güzel anlatmış ben işlerimi yürütmek için halka arz ettim boşuna kimse yükselir diye beklemesin demiş ama bize keşke bu haberi halka arzdan once sayın karakaya açıklasaydı ama olsun ben beklerim

Her röportajında başarılı bir halka arz gerçekleştirdiklerini söylemesi bu yüzden olsa gerek sayın Adliyeci.
İstediğini aldı, bir güven unsuru olarak ilk yıldan temettü dağıttı. Yetmez elbet!
Gencecik adamın bu başarı öyküsüne hissenin bu fiyatlarda kalmasının gölge düşüreceğine inanıyorum. Prestij kaybı. Bir sonra ki röportajda sormazlar mı "size güvenen yatırımcı 1 yılda ne kazandı" diye?
Aslında hissenin fiyatının hızlı yükselmesinden çok, şirketten yatırım-satın alma-büyüme-ortaklık ve faaliyet karı artışı yönününde gelişmeler göstermesini bekliyorum. Bunlar olduğunda zaten hisseye ilgi artacaktır.
Ben pozitif düşünmeye devam ediyorum, yanılabilme ihtimalimin riskini alarak tabi.

cellat-36
02-05-2012, 09:45
karkim şu an 2500 lotum var seni 5000 lot yapana kadar maaşımla biriktiricem..emeklilik kağıdım olarak seni seçtim kereta..2025 emekli olacağım..:mod:

celikahmet72
02-05-2012, 17:38
5.00 in altina birakmiyor altina inince alicilarin istegi artiyor gibi bir goruntu var.

MASTENG
03-05-2012, 18:28
anlaşılan ortaklık olmadan bu iş yürümeyecek gibi. pastanın yarısı şirkette ( 2 000 000 lot ) yarısı dısarda (2,000,000
) babada ufak bir destek atmıyor ogul şirkete . 1 senedir 1 ileri 2 geri...ılk ceyreği beklıyorum . ona göre pozisyon alacam artık. can sıkıntısı oldu artık.

celikahmet72
04-05-2012, 10:02
Beyler bilanco gelmis

MASTENG
04-05-2012, 10:05
*karkim sondaj'ın 2012 yılı 1. çeyrekte konsolide olmayan net dönem karı 1.230.273 tl(önceki 313.325 tl) bunun karşılıgı tavan olmalıydı. Kagıda kımse gelmek ıstemıyor..

celikahmet72
04-05-2012, 10:07
Mal oyle bir cekilmiski kademelere baksaniza
Uzun vadede neler olur acaba?

ppqq
04-05-2012, 11:48
Zamanım olmadığı için bakamadım ayrıntılara.
Benim için önemli olan "esas faaliyet kar rakamı". Mevsimsel etkiler ve ortadoğuda ki karışıklığın etkileri düşünüldüğünde düşük gelmesi beklenebilirdi. Ancak rakamların söylediği şirket bedavaya çalışmış 3 ay.
Gelen kar rakamı da faaliyet dışı gelirlerden, yeni halka arzdan elde edilen nakit paranın getirisi!

Bu karneye tavan bekleyenler şaka yapıyor herhalde!

celikahmet72
04-05-2012, 12:18
Valla faaliyet yada faaliyet disi.
Sonuc olarak temettu odeyen bir sirket.
Ben net kar rakamiyla ilgileniyorum.
Faaliyetiyle kar eden birsuru sirket finansman giderleriyle sirketi soyarken
Paradan para kazanmis sirketi kotuleyemem ben.
Kar gecen senenin neredeyse 4 kati.

MASTENG
04-05-2012, 12:48
Zamanım olmadığı için bakamadım ayrıntılara.
Benim için önemli olan "esas faaliyet kar rakamı". Mevsimsel etkiler ve ortadoğuda ki karışıklığın etkileri düşünüldüğünde düşük gelmesi beklenebilirdi. Ancak rakamların söylediği şirket bedavaya çalışmış 3 ay.
Gelen kar rakamı da faaliyet dışı gelirlerden, yeni halka arzdan elde edilen nakit paranın getirisi!

Bu karneye tavan bekleyenler şaka yapıyor herhalde!
syn ppgg 1 senedir ben ve benım gıbı 7 uzerı bekleyen arkadaslar var.borcsuz harcsız, turkıyede gelecek vaaat eden bir şirketin hala arz fıyatının uzerıne cıkamamasının ne gıbı sebebı olabılır. okadar zarar eden dandik şirketlerin tahtaları patronları tarafından sahıplenilirken bizimkinin neyi eksik...

MASTENG
04-05-2012, 12:55
Patron ıyı nıyetlı olbılır ama;. hıssesının b grubuna gecmemesı için , diğierlerın yaptıgı gibi , başkası adına alım yapabılır..

ppqq
04-05-2012, 13:16
Arkadaşım kaygılarınızı anlıyorum.
Ancak borsada yatırım böyle bir şey. Matematik gibi 2+2=4 gibi bir sonuç vermiyor.
İşte bu yüzden her zaman kademeli alım yapmak ve yatırımlarınızı tek bir hisse senedine bağlamamak lazım. Hele hele KARKIM gibi küçük ölçekli hisseler için ağırlıklarını portföyünüzün %20 sini aşmaması lazım.
Ağır kış koşulları ve karışık ortadoğu coğrafyası yüzünden bu dönem ben istediğim sonucu göremedim. Ancak karkim ile ortaklığımı sonlandırmayı da düşünmüyorum. 5 alında aldıklarımı sadece biraz azaltım.
İMKB de bana göre cazip alım fırsatı veren, temettü verimi yüksek diğer hisselerde ki fırsatları da değerlendirmek gerek. Bol kazançlı günler dilerim.

ppqq
07-05-2012, 11:53
Faaliyet raporundan alıntı, kış beklediğim üzere işleri zorlaştırmış
.
"2012 yılı ilk üç aylık dönemde yoğun kış şartlarının yaşanması dolayısı ile aynı anda hizmet verilen kuyu sayısı 3 e kadar inmiştir. Ancak ilkbahar mevsimi ile hizmet verilen kuyu sayıları 5 in üzerine çıkmıştır"

Faliyet raporunda 2012 ilk üç ay için hizmet verilen petrol kuyusu yok denmişler ancak grafikte 25 olarak göstermişler. Yanlışlık var sanırım bu grafikte, yatırımcı ilişkileri maillere cevap vermiyor. aralıkta 23 olan personel sayısı 21 düşmüş.

http://666kb.com/i/c3l1im7bpgs8501is.gif

masterstock
07-05-2012, 12:51
Gecen senenin ayni donemine gore karini neredeyse 4 kat artiran bir sirketin hisselerinin hala ayni yerde saymasinin nasil bir aciklamasi olabilir bunu dusunmemiz gerekiyor. Borsada yatirim yapilmasinin tek sebebi para kazanmaktir, bir insan para kazanma amaci gutmesse borsaya yatirim yapmaz. Elinizde bir hisse var, bu sirket, gecen seneye oranla karliligini 4 kat artirmis,hisselerinizin degerinin artmasi icin hissenin yukselmesini istemez misiniz? Istersiniz elbet,peki neden artmiyor?Bakiyorum,5 ile 5,40 arasi 80.000 lot satis var,yahu bu mallari ne zaman hangi kademeden aldiniz da buralara satis yaziyorsunuz? Hissede yapay bir baski olusturulmaua calisliyor arkadaslar, sebebini anlamis degilim. Malum bahar aylari yaklasti, yeni is anlasmalari kapida, arka arkaya bombalar patlayabilir. Bu baskinin tek aciklamasi buralardan mal toplanmak istenmesi, gecen hafta sekere 40.000 lot virman gecti, takasta 5.siraya cikti, tekstil tekrar tahtaya dondu,bence bu hareketler bir seylerin oncusu. ben hep soyledigimi tekrarlayacagim,ben bu kagitta 3-5 ay beklemek icin gelmedim, ben uzuncuyum ve hedeflerim cok yuksek ve her gecen gun hedefime ve hedefledigim zamana daha da cok yaklasiliyor.

celikahmet72
07-05-2012, 17:51
Ben gecenlerde mail attim cevap verdiler hemen.
cemil@karkim.com a yollamistim saniyorum.

celikahmet72
07-05-2012, 17:53
Gecen senenin ayni donemine gore karini neredeyse 4 kat artiran bir sirketin hisselerinin hala ayni yerde saymasinin nasil bir aciklamasi olabilir bunu dusunmemiz gerekiyor. Borsada yatirim yapilmasinin tek sebebi para kazanmaktir, bir insan para kazanma amaci gutmesse borsaya yatirim yapmaz. Elinizde bir hisse var, bu sirket, gecen seneye oranla karliligini 4 kat artirmis,hisselerinizin degerinin artmasi icin hissenin yukselmesini istemez misiniz? Istersiniz elbet,peki neden artmiyor?Bakiyorum,5 ile 5,40 arasi 80.000 lot satis var,yahu bu mallari ne zaman hangi kademeden aldiniz da buralara satis yaziyorsunuz? Hissede yapay bir baski olusturulmaua calisliyor arkadaslar, sebebini anlamis degilim. Malum bahar aylari yaklasti, yeni is anlasmalari kapida, arka arkaya bombalar patlayabilir. Bu baskinin tek aciklamasi buralardan mal toplanmak istenmesi, gecen hafta sekere 40.000 lot virman gecti, takasta 5.siraya cikti, tekstil tekrar tahtaya dondu,bence bu hareketler bir seylerin oncusu. ben hep soyledigimi tekrarlayacagim,ben bu kagitta 3-5 ay beklemek icin gelmedim, ben uzuncuyum ve hedeflerim cok yuksek ve her gecen gun hedefime ve hedefledigim zamana daha da cok yaklasiliyor.

Bu uzunculuk fikrine de hayranim.
Herkesin UZUNU kendine.
Belki ben yarin ölecegim??
Hayat boyle beklemekle gecermi ya zaman kiymetli

cellat-36
07-05-2012, 22:08
karkim sonunda 10000 lot topladım senden başka bir aracı kuruma seni virmanlıcam ki alıp satmamak için bölün bölün temettü ver emekliliğime kadar oyalan orda ekmek istemezsin su istemezsin...bu arada emekliliğime 10 yıl var...herhalde 10 yışlda halka arz fiatını geçmiş olursun kereta senii

celikahmet72
08-05-2012, 12:27
Bu sefer iyi direniyor.
Bilanconun da etkisi var
5.00 de belli etmisti yazmistim.

adliyeci
11-05-2012, 22:06
mrb arkadaşlar ne oldu kimsecikler yazmıyor patron da twitter da yazmıyor karkim de galiba tatil ilan edildi patron da en son 8 mayıs da yazmış adama birşey olmasın sakın vallahi merak ettim

MASTENG
12-05-2012, 09:38
mrb arkadaşlar ne oldu kimsecikler yazmıyor patron da twitter da yazmıyor karkim de galiba tatil ilan edildi patron da en son 8 mayıs da yazmış adama birşey olmasın sakın vallahi merak ettim

iş bağlıyordur...malum ilk çeyrekde yatmışlar...sezon açıldı..

adliyeci
14-05-2012, 21:26
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Şirketimiz 11.05.2012 tarih ve 2012/16 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında; Sermaye Piyasası Kurulu'nun 10.08.2011 tarihli ve 26/767 sayılı "Payları İMKB'de İşlem Gören Şirketlerin Kendi Paylarını Satın Almaları Sırasında Uyacakları İlke ve Esaslar" kararına istinaden Yönetim Kurulumuzun 11.08.2011 tarih ve 2011/25 sayılı kararı ile alınan ve Şirket sermayemizin %5' ine tekabül eden toplam 375.000 adet 375.000.-TL nominal değerli hisselerin Kurulun kararında "Geri alınan paylar ile söz konusu paylar çerçevesinde edinilmiş bedelsiz paylar için azami elde tutma süresi 3 yılı aşmamak üzere şirket tarafından serbestçe belirlenebilecek olup, bu süre zarfında elden çıkarılmayan paylar sermaye azaltımı yapılmak suretiyle iptal edilir" hükmü bulunması dikkate alınarak ve Şirketimiz 05.03.2012 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulumuza verilen yetkiye istinaden İMKB'de satılmak suretiyle tasfiye edilmesine,

Oybirliği ile karar verilmiştir.

ppqq
15-05-2012, 09:42
Beyin jimnastiği
7,xx fiyatlardan halka arza katılmış yatırımcılar doğal olarak şirketten hisseye sahip çıkılmasını beklemekteler. Yönetimin %5 daha geri alım yetkisi olduğu bir durumda aniden aldığı bu satış kararı nedir?

375.000 lot hisseyi günlük 20-30bin işlem haçminde nasıl satacaksınız? Geri alım kararı ile aldığınız hisselerin ortalaması 6 lira civarında. Satmak için 2 yıl daha vaktiniz varken bugün kü fiyatlardan zarar yazarak elden çıkarma fikri nedir ben anlıyamadım. Halka arzdan gelen para nakit halde duruyor, kısa vede nakite ihtiyaç yok. Zaten bir umutla bekleyen yatırımcılara nasıl bir mesajdır bu!

Benim buradan çıkarımım şöyledir arkadaşlar:
Ya bizim Patron Hissenin kaç lira olduğunu bilmiyor yada birşeyler söylemek istiyor!
Dediğim gibi bu işlem hacminde bu fiyatlardan bu hisseleri zor satar. Satmasını gerektirecek özel bir durum da yok. Ben satarım sonrada 2-3 liralardan toplar bir daha halka arz ederim derseniz satılır tabi.
Benim olasılık verdiğim ise, hissede önümüzdeki günlerde işlem hacminin artacağını ve değer kazanacağını öngören yönetim, böyle bir karar alarak bizleri düşündürmek istemiş olabilir.
Peki bu nasıl yapılabilir? YA satınalma-ortaklık haberi ya güzel bir iş anlaşması veya Alo BABA!
Sadece düşünüyorum...

adliyeci
15-05-2012, 21:55
sevgili ppqq kardeşim citibank yabancı takasta göründü hayırlısı artık ama 375000 lot kağıdı patron satacak kadar salak değil sen ortalama 6 xx seviyeden al sonra 5 xx li seviyeden sat yemezler oyuncu buldu yada babası citi üzerinden alacak oh patron hisse satıyor diye satan satacak küçük yatırımcı demek ki kağıt ta bekliyor benim komplo teorim tavsiyem değil ama patron twitter da çok takılıyor

masterstock
16-05-2012, 14:08
arkadaslar, citibank yabanci 2 gun once 14500 lot alim yapmis. Temettu veren sirketlere, yabancilarin her zaman ilgisi olmustur. Umarim bu alimlar devam eder ve yenileri eklenir. Sirketi ucuz bulan, gelecek goren yabanci bir sirketin alimlari olsa gerek. Bakalim bu hafta nasil devam edecek.

celikahmet72
16-05-2012, 15:12
Patron super adam ya.

Dun durup dururken twitter a YARINDAN ITIBAREN PIYASALARDA TOPARLANMA BEKLIYORUM yazmis her yer yesile dondu patronu takip etmek lazim.

Bugunki de ilginc " Her alman ailesi bir yunan ailesine baksa bu isin avrupaya zarari daha az olur"

Takibi super gunde 1-2 tane yaziyor soylesekte daha cok yazsa

celikahmet72
16-05-2012, 15:20
Gerci ben patronun babasini unuttum ya kesin biliyordur piyasayi cevirecegini

MASTENG
16-05-2012, 17:09
Saniyorum dun azicik uyarmistim genel piyasalar acisindan... Bana gore sirketler hala ucuz... yasar hoca tweetlemıs... acaba kendı kagıdı içinmi soyluyor. yarın bakıp gorurruz.. bu kadar alicengiz oyunları içerisinde ; artık gına geldı ama ya sabır deyıp beklıyecegız...

celikahmet72
16-05-2012, 17:14
Kendi sirketinin genel piyasa ile ne alakasi var ki?
Adam zaten ucuz bulmasa 7.00 lerden 6.00 lardan almazdi diye dusunuyorum.
4.000.000 malin 2.000.000 u kendinde.

masterstock
17-05-2012, 11:51
bugun de takasa Merry Linchin alimi yansidi...

sezgin
17-05-2012, 13:00
Şimdi bu sirket maliyeti ortalama 5'37 olan 375000 adet hisseyi satacak arkadas niye aldın niye satıyorsun bir de suan hisseler aldığının altında ayrıca hacim yok kagidinda kime satacan ben bu işi çözemedim iste bu yüzden küçük yatirimciyim galiba :(

İlkadım
23-05-2012, 09:54
Yok sektöründe tekmiş,parlayan yıldız olacakmış,karlı şirketmiş...Biliyorsunuz masallarımız mış,miş,muş olarak başlar.Bunlar dinlenerek uykuya dalınır.İyi uykular Karkimciler....Uykunuz kabusa dönmesin dikkat...

cellat-36
23-05-2012, 12:02
ben kendimi şöyle avutuyorum 5500 seviyelerden aldığım karkim 4900 seviyelere gelmiş ucuzlamış ne güzel...daha fazla lot alabilecegim...:sarhos:

saman
24-05-2012, 23:50
ben kendimi şöyle avutuyorum 5500 seviyelerden aldığım karkim 4900 seviyelere gelmiş ucuzlamış ne güzel...daha fazla lot alabilecegim...:sarhos:
temel analiz olarak bilmem ama bu kagıt borsada batmıs
1 yıldır halka arz odugu yerı bıle teget gecememıs neye yarar nıye halka arz oldu bilmem
takdiri yatırıcıya bırakıyorum
ne patronmus be sozonu tuttu gerı alım yaparak

İlkadım
25-05-2012, 10:09
3.xx'lü rakamlara hazırlıklı olun arkadaşlar.Geri alım algılaması böyle oluyor.Kollar bacaklar kesildi sadece gövde yerinde.Kafayı kopardılarmı işlem tamamlanacak.Şirketin ve sahiplerinin konumuna bakmayın diyenlerin dilinde tüy bitti ama dinleyen kiiimm.Hisseler sadece ky ve şirket sahibinin elinde,kurumsallar yaklaşmıyor bile.Eee haliyle işlem miktarıda bu kadar oluyor.

MASTENG
25-05-2012, 14:46
3.xx'lü rakamlara hazırlıklı olun arkadaşlar.Geri alım algılaması böyle oluyor.Kollar bacaklar kesildi sadece gövde yerinde.Kafayı kopardılarmı işlem tamamlanacak.Şirketin ve sahiplerinin konumuna bakmayın diyenlerin dilinde tüy bitti ama dinleyen kiiimm.Hisseler sadece ky ve şirket sahibinin elinde,kurumsallar yaklaşmıyor bile.Eee haliyle işlem miktarıda bu kadar oluyor.

şimdide işlem hacmini artırmak için kendi çalıp , kendi oynuyor..yazık .. aklımada gelmıyor degıl; acaba patron nakıt parayla borsamı oynuyor...en başta aklıma dohol gelıyor... y.t.d..

İlkadım
25-05-2012, 15:28
şimdide işlem hacmini artırmak için kendi çalıp , kendi oynuyor..yazık .. aklımada gelmıyor degıl; acaba patron nakıt parayla borsamı oynuyor...en başta aklıma dohol gelıyor... y.t.d..

Nakidi halka arzda elde etti zaten.Şirketin maliyeti ne idi ki ?:he:
Atasözü der ki''Deli olmadan akıllı nasıl geçinecek.''

İlkadım
25-05-2012, 15:29
teşbihte hata olmaz kimse üstüne alınmasın arkadaşlar...

saman
25-05-2012, 23:27

dohol hısse senedınde de batmıslarsa cok kotu olur.
Yalnız su cok dogru karkımın kasısndakı para halka arz parası

MASTENG
29-05-2012, 11:26
bekle bekle kök saldık... hadi artık yaw . ne uyuz bı hısseymişsın...
elimizde patladın gitti..

MASTENG
29-05-2012, 16:54
SABIRRR; oyle bir ip ki, sen KOPACAK sanırsın, o sarıldıkca GÜÇLENİR, sen BİTECEK sanırsın o gittikçe ÇOĞALIR..YASAR KARAKAYA TWİTT ATMIŞ.... EEE YETER ARTIK 1 SENE OLDU.....SABIRMI KALDI BİZDE...NE VAR NE YOK SANA YATIRDIK...........PATLAT GITSIN ARTIK...ŞU HİSSENİ. ZATEN KENDİM YAZIP KENDIM OKUYORUM :):):halayci:

Gençlerbirlikli
30-05-2012, 01:40
5 lirada uzun süre direnmişti. 4.98-4.99 görür görmez alış geliyordu. Şu aralar ise 4.80'lere demir attı. Şirketin genel durumu iyi görünse de alım gelmiyor. Tahminim 2-3 sene sabredebilenlerin kazanacakları yönündedir. Kısa vadede zor gözüküyor. Yatırım tavsiyesi değildir.

İlkadım
30-05-2012, 18:09
Çok değil daha 5 gün önce yazmıştım 3xx'lü rakamlara hazırlıklı olun diye.Eh bugünde 4.72'den kapattı.Buraya yazılmasada Karkim için birçok kimsenin sinkaflı kelimeleri içinden geçirdiğine eminim.Kesinlikle haksız değiller:notr:

saman
30-05-2012, 22:59
Çok değil daha 5 gün önce yazmıştım 3xx'lü rakamlara hazırlıklı olun diye.Eh bugünde 4.72'den kapattı.Buraya yazılmasada Karkim için birçok kimsenin sinkaflı kelimeleri içinden geçirdiğine eminim.Kesinlikle haksız değiller:notr:
evet cok dogru hise senedi utanmasa aslında 1 lerede gelecek bedavadan alıste 7,20 den arz etrıgın kagıtları :)

adliyeci
03-06-2012, 18:11
evet tam bugün 1 yıl oldu ama ne bir yıl halka arz fiyatını dahi görmeden bir yılda neler oldu borsa rekor gördü,altın rekor gördü, dolar yine aynı ama bizim patron 375000 lot almasına ragmen kahraman ilan edildi ama kağıt hiç birşey görmedi daha nice yıllara

kuzenhan71
04-06-2012, 12:06
evet tam bugün 1 yıl oldu ama ne bir yıl halka arz fiyatını dahi görmeden bir yılda neler oldu borsa rekor gördü,altın rekor gördü, dolar yine aynı ama bizim patron 375000 lot almasına ragmen kahraman ilan edildi ama kağıt hiç birşey görmedi daha nice yıllara

Az bir zararla çıkmıştım ben alırken şirketin piyasa değeri 30 milyon dolar civarıydı şimdi 19 milyondanda aşşağı geldiği için tekrar aldım hadi hayırlısı 3 lü rakamlar biraz iddalı olmuş oraya düşermi bu borsa her kağıt zamanında nerelere düşmediki fakat ben ucuz diye alıp attım sandığa anahtarınıda denize atıyorum 4,7 den maliyetlendik daha aşağı gelirse bir ortalama daha cekeriz.

saman
05-06-2012, 00:37
Az bir zararla çıkmıştım ben alırken şirketin piyasa değeri 30 milyon dolar civarıydı şimdi 19 milyondanda aşşağı geldiği için tekrar aldım hadi hayırlısı 3 lü rakamlar biraz iddalı olmuş oraya düşermi bu borsa her kağıt zamanında nerelere düşmediki fakat ben ucuz diye alıp attım sandığa anahtarınıda denize atıyorum 4,7 den maliyetlendik daha aşağı gelirse bir ortalama daha cekeriz.
ericomla aynı donemde halka arz oldular yanmıs hatırlamıyorsan 3 tl ıdı 12 tl gordu Karkım 7,20 den halka arz oldu 3,8 gordu sımdı 4,70 tl boyle gıdese tekrar 3,80 sonra 2,80 mı olu kac olur bılmıyoruz BOYLE PERFORMNS SERGILYEN BIR SENETTEN YAPTIGI IS IMKB de bellı adiyeci arkadasın deddıgı gıbı kahraman ilan edildi bizim patron tum sorun bıler gıbı yatırımcıda

isterse 00000000000001 kurus olsun herkesın karnesı ımk de bundan sonra kım dusunurse dusunsun

İlkadım
05-06-2012, 10:12
Malı güzel ambalajlamışlar,süslerdiler,püslediler milletin kucağına verdiler.Kime,neye göre yılın yatırımcısı ya!Hangi kıstas,kriterlere göre seçilmiş.Yılın pazarlamacısı daha doğru sıfat olurdu.Özür dilerim ama ..... hıyar diyenlere bir avuç tuzla gittiğimiz sürece burnumuz ...tan kurtulmaaazzz.Şirket sahibi lütfetmiş sabırla ilgili birkaç laf söylemiş ya!! Allah alanlara kuvvetli sabır versin...

kuzenhan71
05-06-2012, 11:26
Malı güzel ambalajlamışlar,süslerdiler,püslediler milletin kucağına verdiler.Kime,neye göre yılın yatırımcısı ya!Hangi kıstas,kriterlere göre seçilmiş.Yılın pazarlamacısı daha doğru sıfat olurdu.Özür dilerim ama ..... hıyar diyenlere bir avuç tuzla gittiğimiz sürece burnumuz ...tan kurtulmaaazzz.Şirket sahibi lütfetmiş sabırla ilgili birkaç laf söylemiş ya!! Allah alanlara kuvvetli sabır versin...
Dikkat et küçük yatırımcıyı ters köşeye yatırdı tümünün paralarını yukarlardan satarak çukka etti şimdide aşşağıya geldi dukunuyormu çünkü daha ucuzdan almak istiyor e yılın yatırımcısı olmak kolaymı ne kadar ky çarparsan o kadar büyük yatırımcı olunuyor bu düzende.Bana göre bu yılın yeni büyük yatırımcısı ATAÇinşaatın sahibleri olacak onlar daha çok ky öptüler yani arkadaşlar yılın yatırımcısı olmak ülkemiz kıstasaına göre böyle olunuyor

MASTENG
05-06-2012, 12:26
Dikkat et küçük yatırımcıyı ters köşeye yatırdı tümünün paralarını yukarlardan satarak çukka etti şimdide aşşağıya geldi dukunuyormu çünkü daha ucuzdan almak istiyor e yılın yatırımcısı olmak kolaymı ne kadar ky çarparsan o kadar büyük yatırımcı olunuyor bu düzende.Bana göre bu yılın yeni büyük yatırımcısı ATAÇinşaatın sahibleri olacak onlar daha çok ky öptüler yani arkadaşlar yılın yatırımcısı olmak ülkemiz kıstasaına göre böyle olunuyor

ky ümüdine kestiğinde çakacak.. ne de olsa babasının oğlu.. bıktır, yıldır, sattır, topla, parolası..

kuzenhan71
05-06-2012, 13:19
ky ümüdine kestiğinde çakacak.. ne de olsa babasının oğlu.. bıktır, yıldır, sattır, topla, parolası..

Benim söylemek istediğim spk neden yeni halka arzlarda hep şirketleri ederinin üzerinde halka arz edtirerek ky leri bu kadar ezdirdiler anlamıyorum her halde sistemde bir sorun var kafa kol ilişkisi var yoksa son 3 yıldır halka arzlara bakın insanlar nasıl kazıkladılar görün arkadaşlar diye yazıyorum örnek kiler,kiler gyo,ataç.karkim vb birsürü hisse yazılacak çok şey varda neyse

İlkadım
06-06-2012, 18:14
Wooowwww..lütfetmiş 47369 lot işlem yapmış!!!
Helal ya endeksi ayakta tutmuş.Bu hisseyi 30'un içine niye almazlar yada kaldırıp atmazlar şaşarım.:clown:

İlkadım
07-06-2012, 15:58
Hani ''Kendi çalıp söylüyor,kendi dinliyor.'' deyişi varya.Tahta sahibide kendi alıyor,kendi satıyor.Bulaşmak isteyen yok ki.
Eee zokayı yutanlar yuttu bi kere,yeni balık arıyor amcam ama suyu bulandırdı artık.Bulanık suda avlanmakta zor iş zooorrrr..
:yes::yes:

MASTENG
07-06-2012, 16:21
(( Sirketlerin ucuz oldugunu defalarca belirtmistim hatta bazi orneklerde vermistim. Su an icin pek yanilmadigimi goruyorum. )) Patron tweet atmış...Kendi hissesi için acaba neden yorum yapmazki....? 1 senedır yerlerdeyız dıyorum.:frown: şu karkim için yorum yapmak dogru olmaz diyor..çalışıyoruz diyor.. ne için çalışıyorsn. ky yı OLTAYA GETIRMEK İÇİNMİ ? 1 SENEDİR DURUM ORTADA...:ayy:

İlkadım
07-06-2012, 17:24
Dönem karı açıkladığı zaman muhterem beyefendiye bende sormuştum.Böylesine kar açıklanıyor,borç yok niye hisse halen düşüş gösteriyor diye.Aldığım cevap ''hisse hakkında açıklama yapmam doğru olmaz ama inanın sorun yok vargücümüzle çalışıyoruz.''idi.
Ne için çalıştıkları ortada......

adliyeci
07-06-2012, 21:13
arkadaşlar twitter hesabım karkimzede adamı sürekli takip ediyorum.adam utanmadan thy hakkında yorum yapmış twet atıyoruz ortadan kayboluyor cesaretsiz bi adam

saman
09-06-2012, 01:06
arkadaşlar twitter hesabım karkimzede adamı sürekli takip ediyorum.adam utanmadan thy hakkında yorum yapmış twet atıyoruz ortadan kayboluyor cesaretsiz bi adam
çok normal karsılaman lazım 7,20 den halka arz etıklerı kagıt ove ove bırılmeyen kagıt neredeyse b gurubuna ordan da c grubuna duser verecek cevap olmasasa sende kacardın
karkımın karnesı ortada hala bırde 3 aylıkkarı 4 katı artırdık dıye yazılancızlenlere bakarsan senıdın fıyatı nıcın 4,70 lerde anlamadım 3,70 ler olması gerekmezmı

adliyeci
11-06-2012, 12:58
mrb bugün kağıt çok yoruldu ve düştü 3 gündür bi kaç kademe gidince patron frenledi demek ki kağıdın ederi bu adam utanmadan bide twitter da takılıyor ya allah kolaylık versin artık yazan çizen kalmadı galiba herkes bıktı iyi seanslar

İlkadım
12-06-2012, 10:45
mrb bugün kağıt çok yoruldu ve düştü 3 gündür bi kaç kademe gidince patron frenledi demek ki kağıdın ederi bu adam utanmadan bide twitter da takılıyor ya allah kolaylık versin artık yazan çizen kalmadı galiba herkes bıktı iyi seanslar

Arkadaşım,bu kağıt arz edildiğinden beri yorgun ve bitap düşmüş vaziyetteydi.Şimdi ise felç olmuş,makineye bağlı yaşıyor.Hasta yakınları olan ky'lar başucunda bekleyip Allahtan ümit kesilmez diye dua edip bekleyecek.:yes:

fearless_2525
12-06-2012, 15:00
bu kağıdın sayfasına yazı yazmakta zaman kaybı yahu :) ne şerefsiz bir kağıtsın iyiki senden uzaklaşmışım yoksa sanırım şimdiye böbrek ciğer dalak hiçbişey kalmazdı 7 lerden maliyeti olanlara sabırlar 6 lardan maliyetlenenlere de

MASTENG
12-06-2012, 15:12
bu kağıdın sayfasına yazı yazmakta zaman kaybı yahu :) ne şerefsiz bir kağıtsın iyiki senden uzaklaşmışım yoksa sanırım şimdiye böbrek ciğer dalak hiçbişey kalmazdı 7 lerden maliyeti olanlara sabırlar 6 lardan maliyetlenenlere de

KAFAYI YEDİK ZATEN . NE ...................... ADAMMIŞ. NOKTALARIDA SİZ KOYUN....:bad::bad::bad::bad::bad: İNAT ETTİM SATMIYACAM .

adliyeci
12-06-2012, 16:31
patron twiter da 2 gündür yok herhalde yılın sahtekarı ödülünü almaya gitti çünki 2 gündür islemde yok

İlkadım
12-06-2012, 16:50
Kağıt halka arzından bu yana ortalama işlem miktarı günlük 1.350.xxxTL civarı.Halka arz ve ilk 10 günlük işlemi dahil etmezse ortalama 1.040.xxx Tl.civarında.
2012 yılında bu rakamları sadece 10 işlem günüde görebilmiş.Son 2,5 ayda ise 200.xxxTl işlemleri görmek için göbeği çatlıyor.
Kağıtta kalan varsa ky ve tahtanın kendi sahibi.Bu kadarlık işlemide dostlar alışverişte görsün hesabı tahta sahibi(!)yapıyor.
Kimsenin bu hisseye bulaşmaya en azından şimdilik niyeti yok.
Altı dolu bir haber gelmediği sürecede bu Karkimden ancak cacık olur.Cacıkta bu yaz sıcaklarında ekşimezse tabii..:)

İlkadım
13-06-2012, 09:44
Sn Masteng,
Noktalı yerleri öyle bir doldurdular ki:) Adam için biraz daha noktalı yer yapman lazımmış ..:)

saman
14-06-2012, 00:18
bu senet nezaman B grubuna gırecek bırbılgısı olan varsa yassın yada C gurubuna olmus aglayanı yok

kuzenhan71
14-06-2012, 15:13
bu senet nezaman B grubuna gırecek bırbılgısı olan varsa yassın yada C gurubuna olmus aglayanı yok

Bu yüzden unutabileceğin kadar bir para ayırıp seneti alıp unutmak gerekir aksi takdirde sağlığınızı bozarsınız.Ben alıp unuttum ne yaparsa yapsın ister çıkartsın ister indirsin hiç umrumda değil ayrıca yıllık gelecek temettüleride hisse alarak değerlendirmeyi düşünüyorum birgün yüzümüz güler diye düşünüyorum yoksa bu yükselen piyasalardada gitmiyorsa bu hisse yakın zamanda da zor gider herzaman dibin dibi olduğu gibi tavanında tavanı var yatırım tavsiyesi değildir.Sağlıcakla kalın.

MASTENG
15-06-2012, 10:07
( Sirketler ucuz diye epeyce uyarida bulunmustum. Gorusum halen gecerlidir. Bu OPEC toplantisi ile beraber PETROKİMYA sektoru takip edilebilir ) patron twett atmıs. acaba kendi şirketinemi çekmeye çalışıyor., 1 senedir tuvalet kagıdından bile değersiz olan şirketine...... 1 senedir gösterdiğin performans ortada . senin anlatımınla kimse gelmez bu şirkete .. bizim gibi sazan degılllerdır yasar beyyyyyyyyyyyy...

adliyeci
15-06-2012, 10:24
"evet ucuz selpak 8 li wc kağıdı gecen yıla göre %40 prim yapmış ama karkm ucuz ktlyorum" kendisine gönderdiğim twet inanmazsa baksın yalansa namerdim

saman
16-06-2012, 00:26
( Sirketler ucuz diye epeyce uyarida bulunmustum. Gorusum halen gecerlidir. Bu OPEC toplantisi ile beraber PETROKİMYA sektoru takip edilebilir ) patron twett atmıs. acaba kendi şirketinemi çekmeye çalışıyor., 1 senedir tuvalet kagıdından bile değersiz olan şirketine...... 1 senedir gösterdiğin performans ortada . senin anlatımınla kimse gelmez bu şirkete .. bizim gibi sazan degılllerdır yasar beyyyyyyyyyyyy...
Nasıl ıs bu ya senet halka arz edılırken %35 ıskontolu halka arz edıyoruz dıye yazdırıp cızdırdıler.senet 4,80 lerde yıne aynı hıkaye
demekkı 7,20 den %35 asagı ıskontolu ımıs 4,80 oldu 3,80 kadar verdıler .
şimdi aynı hıkaye ucuz ozaman formul bellı sımdı 4,80 den 3,80 sonrada 2,80 yapacak adamın aklına bu gelıyor
halka arz oldugu yerı bıle gormemıs bır senet bırde 3 aylıkta karını neymıs 4 kat artırmıs yapma ya oylemı ya :) vay be ne sentmıs
cok ısyapıyormus vaybe
her sey ortada tahtanın altına 1000 lot yazmaya korkuyorlar ne saglam bır senetmıs vaybe
NormaLDE soylenen yapılan ıse İMKB de performansa gore bu senedın performansı CCCCCCCCCC gurubu olmalı
zaten kucuk yatırımcı batmıs 1 seneyı gectı 7,20 den beklyor

saman
16-06-2012, 00:39
belki c grubuna alınırsa senedın dusmesı durabılır
Busenet yatırımcının Şurunu bozmustur beklenecekse beklendı satılcaksa sattık 7,20 den aldıgımız 2000 lotun 1500 unu 4,80 den sattık ne olacaksa olsun keske ıyıce batsada butun umudu kesssek kafalar rahat olsa
ınsllh oyle olurda su ımk de son verıırız burası tam bır sınır saglık bozucu yer olmus.
haksız degılım endek nereden nereye gıdıyor snette tık yok

İlkadım
18-06-2012, 16:08
8 Mayıs ve 25 Mayıs'tan sonra 260.000TL üzerinde ilk defa hacim yaptı.Gözlerimi yaşarttı bee...:halay:
Yakında yağdanlıkçılar yazmaya başlar:)

MASTENG
20-06-2012, 12:03
KAGIT 100-10 YAKIN prım yapmıs , yorum yapan yok.. ssadece ky olarak bızmı kaldık

karun
20-06-2012, 12:24
kağıt tam speklik ve trade yapma imkanı veren bir kağıt yılların tecrübesi elinde olan arkadaşlar tutarsa 16.000 leri görür diye düşünüyorum ama ne zaman bilinmez sadece kendi fikrim ve şahsi görüşümdür eğer öğleden sonra tavan yaparsa bu görüşümü destekleyecektir

MASTENG
20-06-2012, 12:49
kağıt tam speklik ve trade yapma imkanı veren bir kağıt yılların tecrübesi elinde olan arkadaşlar tutarsa 16.000 leri görür diye düşünüyorum ama ne zaman bilinmez sadece kendi fikrim ve şahsi görüşümdür eğer öğleden sonra tavan yaparsa bu görüşümü destekleyecektir

kagıtda speğin babası ali karakayanın oğlu, yaşar karakaya var.... KENDİSİ şirket sahibi... 100-65 hıssesine sahıp. speğe ekmek yok yani..Baba oğul ikiside hızlı borsacı. babası gecen sene doholdan yedığı darbeden sonra belkı toparlamış olabılır.. ogluna destek atar kanısındayım . y.t.d

MASTENG
20-06-2012, 16:35
su an itibariyle işlem hacmi 5,000,000 . 1 senedir bu hacmi görmedi. hacimli çıkıışıda iyiye işaret.. dokulenleri topluyor.hadi hayırlısı. sabrettık. inşallah devam eder.

FİREMAN
20-06-2012, 22:38
7500 lot açığa satış var bakalım spek açıkçılara pozisyon kapatma fırsatı verecekmi?bence vermiyecek gibi....5.82-84 e satanlar 8.50-9 aralığında yerine koyarlar inşallah...

maviyaldiz
21-06-2012, 01:32
açığa satışları nerden takip ediyorsunuz yada nerden biliyorsunuz?

İlkadım
21-06-2012, 08:49
7500 lot açığa satış var bakalım spek açıkçılara pozisyon kapatma fırsatı verecekmi?bence vermiyecek gibi....5.82-84 e satanlar 8.50-9 aralığında yerine koyarlar inşallah...

Sayın FİREMAN 7500 lot dediğiniz nedir ki? Dünkü işlem hacminde 75000 lot deseydiniz belki anlam kazanabilirdi.Yinede son cümleniz her ne koşulda olursa olsun gerçekleşir inşallah:) Yada 5,82-5,84 satanlar belki avuçlarını ovuşturuyor olabilirler...

adliyeci
21-06-2012, 12:06
mrb arkadaşlar işte patronun çok büyütülen gücü adam kağıdı tavanda 1 seans dahi tutamadı buda karakayaların ayıbı ama kap gönderdiği gibi 375000 lotu dün satmıştır en azından sermaye azaltımı yapmaz iyi birşey bol kazançlar

fearless_2525
21-06-2012, 16:38
herzaman olduğu gibi karkim aynı nakaratını yapıp kendine biraz daha ortak edindi . biraz hareketlendimi tabi başladı diye yine satmamıştır millet ama karkim hiç bıkmayıp usanmadan aynı hareketlerini devam ettirdi . velhasılı kapanışı iyi olur umarım

adliyeci
21-06-2012, 16:48
ünlü borsacı mecnur beyin borsa gündem söyleşisinde eğer tahtada trader yapacak olmazsa kimse gelmez demiş işte beceriksiz patron bunu hala idrak edememiş alanada şaşarım 1 yılda tuvalet kağıdı bile prim yaptı ama karkimde tık yok

gizligüc
21-06-2012, 16:59
takibime aldım, bu kadar petrol doğalgaz sondajı lafları dolaşan bir ülkede, bu işi yapan firma bu işten hiç mi nasibini almayacak.
bence bu ilk arama sonuçlarına bağlı olarak işler büyüyebilir..YTD

saygılar

İlkadım
21-06-2012, 17:19
Arkadaşlar;
Hisse 5,10 desteğini kırmaz ise 5,28 ve 5,40 dirençleri halen hedefte sayılır.Ama orayı kırarsa şimdilik ana destekleri sayılan 4,97-5,01 görür.
Maalesef benimde beceremediğim borsada ki ana kural kağıt aldığın zaman kendine stoploss hedefini koyacaksın.koymadığın zamanda premature doğumlu gibi hisseni kucağından bırakamayacaksın.
Dün Fireman arkadaşa dediğim gibi 5,82/5,84 satanlar avuçlarını ovuşturdular...Haksızmıyım...

FİREMAN
21-06-2012, 17:35
arkadaşlar;
hisse 5,10 desteğini kırmaz ise 5,28 ve 5,40 dirençleri halen hedefte sayılır.ama orayı kırarsa şimdilik ana destekleri sayılan 4,97-5,01 görür.
Maalesef benimde beceremediğim borsada ki ana kural kağıt aldığın zaman kendine stoploss hedefini koyacaksın.koymadığın zamanda premature doğumlu gibi hisseni kucağından bırakamayacaksın.
Dün fireman arkadaşa dediğim gibi 5,82/5,84 satanlar avuçlarını ovuşturdular...haksızmıyım...

evet haklısın arkadaşım 5 liradan yerine koydular açıkçılar dün 4000 lira götürdüler.....,ellerini çok güzel ovuşturmuşlardır...

elf_ada
21-06-2012, 22:50
http://e1206.hizliresim.com/y/p/8g5n6.png (http://bit.ly/c25MCx)

son durum. nakış gibi işliyorlar..

saman
22-06-2012, 00:01
ünlü borsacı mecnur beyin borsa gündem söyleşisinde eğer tahtada trader yapacak olmazsa kimse gelmez demiş işte beceriksiz patron bunu hala idrak edememiş alanada şaşarım 1 yılda tuvalet kağıdı bile prim yaptı ama karkimde tık yok
cok haklısın
ayıp dıye bır sey var borsada olsa bır ısın kısmıde olsa bır onuru bır degerı bır serefı olmalı...hayatındaprım yapmamıs 5,80 fıyatagelımıs hemen 5 cakıtılar kagıdıyukarı cekıp mal verme ısıne benzıyor.Tuvalet kagıdına benzetmısın o bıle bundan ıyıdır tuvallete temızlık ısını gorur zarar vermez fayda vardır kullanmında hıjyen saglar
mılet 7,20 den karkım ıskontolu kagıt halka arz edılerken enaz 13 lıra %35 ıskontolu halka arz edıldı derken adama yatırmcıya tabır yerınde ıse hancer gıbı yaraladı zararaı ınsana cok degdı kısaca tuvalet kagıdı mantıgında yazdıgın olay tuvalet kagıdı bundan daha degerlı gıbı geldı

İlkadım
22-06-2012, 13:36
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:'' BOTAŞ'ın hakimiyetini kıracağız.Özel sektörün payını artırmaya çalışıyoruz''
22.06.2012'de ifade edilen yukarıdaki beyan iktidara yakınlığı ile bilinen Karakaya ailesi fertlerine etki yapar mı dersiniz?
Yoksa yılın yatırımcısının(!) böyle şeylere ihtiyacı yok mu:)))

sarayköylü
25-06-2012, 15:16
karkm... 200 günlük ortalması 5.49... ortalamnın üzerinde kalırsa kanal direnci, bu günkü tavanı olan 5.80...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=167443603388952&set=o.312279835497991&type=1&theater

MASTENG
26-06-2012, 10:11
anlaşılan ky kalmamış. bunca olumlu hareketden sonra herkes birşeyler yazardı.. benım malıyet yuksek. hala beklemedeyım.

sarayköylü
26-06-2012, 10:50
karkm... 5.80'nin üzerinde kalması lazım...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=167909883342324&set=o.312279835497991&type=1&theater

FİREMAN
26-06-2012, 16:41
Borsa da başka senet yokmu yükselen yaaa....2 adım gitmeden özel durum açıklaması isteniyor....bu nasıl borsa başkanlığı nasıl spk anlamadım yaaa....düşerken kimse bişey istemiyor amaa....bunlar varyaaaaaaaaaaa.....ben bunlarınnnn....... Anladınız....

FİREMAN
26-06-2012, 17:24
Umarım yarın yoluna devam eder...temeli güzel zaten, tekniği de çok güzelleşti hacim de yeterli, yükselişi teyit ediyor.fakat kısa vadeli göstergeler tavan yapmış durumda ....yarın ufak bir düzeltme gelebilir perşembe cuma tam gaz yola devam acelemiz var....ramazan bayramı yaklaşıyor bayramlık alacağız.....

MASTENG
26-06-2012, 17:38
Borsa da başka senet yokmu yükselen yaaa....2 adım gitmeden özel durum açıklaması isteniyor....bu nasıl borsa başkanlığı nasıl spk anlamadım yaaa....düşerken kimse bişey istemiyor amaa....bunlar varyaaaaaaaaaaa.....ben bunlarınnnn....... Anladınız....

Baba Ali karakaya olunca işler değişiyor tabi..Satışları karşılıyomus havası var. zaten ky yide bunaltıp doktuler...yarın de inşalllah cıkış devam eder.... patron 1-1,5 ay once sabretmeyle ilgili twet atmışdı, düşündüğü birşeyler var ama , bekleyip göreceğiz,iyi niyetmi,yoksa kötümü..

kayra501
26-06-2012, 17:47
ben bu borsada cok da iyi niyetli görmedim ya iyi niyetli olduğunu farz sayarsak ne kadar iyi niyetli olabilir arz fiyatına gelirmi

FİREMAN
26-06-2012, 18:58
Batman hasankeyfte tpao ile perenco firması petrol aramaya başlamışlar eğer olumlu sonuç çıkarsa hemen sondaj çalışmalarına başlayacaklarmış...karkim sektöründeki liderliği ve marjinalliğiyle bu bölgede yapılacak olan sondaj işlerinden nasibini alacağını düşünüyorum...ne kadar çok sondaj kuyusu o kadar köfte....umarım olumlu olur....zaten batmandan petrol çıkmaması mucize olur...oldu bitti sayıyorum bu işi...
Herkese bol bereketli kazançlar dilerim....ytd,dir....

FİREMAN
26-06-2012, 19:06
ben bu borsada cok da iyi niyetli görmedim ya iyi niyetli olduğunu farz sayarsak ne kadar iyi niyetli olabilir arz fiyatına gelirmi

arz fiyatına ne kaldıki iki tavanda arz fiyatındayız...arzın üstüne atarsa; sondaj kuyularından çıkıp önce ağrı dağına sonrada ver elini everest....genç başarılı ve dürüst bir patronumuz var ++++ bonus...

ppqq
26-06-2012, 21:25
Bir karkim yatırımcısı olarak üzülüyorum.
Yine ağlaşan-sızlaşan insanlarla dolabilir yakında burası.

İlkadım
27-06-2012, 00:10
Bir karkim yatırımcısı olarak üzülüyorum.
Yine ağlaşan-sızlaşan insanlarla dolabilir yakında burası.

Evet katılıyorum size ppqq.Kısa sürede bu denli hızlı çıkışın bir realizesi olacak elbet.Yarın için tahminim en fazla 6,72 ondan sonra basarlar kağıda.YTD.

kayra501
27-06-2012, 00:29
Evet katılıyorum size ppqq.Kısa sürede bu denli hızlı çıkışın bir realizesi olacak elbet.Yarın için tahminim en fazla 6,72 ondan sonra basarlar kağıda.YTD.

hocam hemen öldürdünüz ufak ufak takılıyoduk yatırırm yaptık unuttuk uzuzn vade kalacaz diyoduk ama mazotu biter yakında dediniz üzdünüz bizi

FİREMAN
27-06-2012, 10:57
Hissenin görünümü ateş gibi alıcıyı da yakabilir satıcıyı da yakabilir.alan da ağlayabilir satan.da....
Kademeler alıcıya döndü bu gün fazla yol alamıyacak gibi.. Ytd...

FİREMAN
27-06-2012, 10:59
5 kademe de 33000 alıcı 8000 satıcı var...ters hareketler beklenebilir bugün..

FİREMAN
27-06-2012, 11:04
Destekler sağlam görünüyor fakat bunlara güven olmaz emir iptali var sonuçta...

adliyeci
27-06-2012, 11:20
arkadaşlar patron aldığı kağıtları devir yapıyor bence bu kağıt 6,24 üstü gitmez gibi çünki patron 375000 lotu satacağını açıkladı her ne kadar açıklama göndersede olagan dışı bir gelişme yok diye cepten cebe transfer var gibi isterseniz patronun dediği gibi cemil beyle görüşün ben 6,38 ortalama ile biraz verdim herkese bol kazanclar

adliyeci
27-06-2012, 11:21
ama şu var patron saygılı bi adam o kadar elştirmeme rağmen twitter da saygıda kusur etmedi efendi çocuk

FİREMAN
27-06-2012, 11:30
375000 bin lot bu kadar sığ bir tahtada biraz zor satılır bu fiyatlardan....daha yukarılara çekmesi lazım tahtayı arkasından da bir haber o zaman 3000000 lot bile satar....yüksek sesli düşünüyorum...yanılıyormuyum acaba...

FİREMAN
27-06-2012, 12:05
Kaleler bir bir yıkılyor kaçııııııınnnn diyor spek efendi...napalım sözünü dinleyelimmi...