PDA

View Full Version : CLKHO - CLK Holding A.Ş

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

yolgezer2001
17-08-2012, 14:23
**** yada derinlik verebilecek varmı

GÜVERCİN341
17-08-2012, 14:28
carpışama başlamış gözüküyor ezilen yine ky olucak ya hadi hayırlısı ...:)

RGU14
17-08-2012, 14:36
Arkadaşlar ben hisseden çıktım, kalanlara bol kazançlar.

Bilginize.

GÜVERCİN341
17-08-2012, 14:38
Arkadaşlar ben hisseden çıktım, kalanlara bol kazançlar.

Bilginize.

bol kazançlar versin yolunuz acık olsun bizlerede sabır versin.

Arslanbey
17-08-2012, 15:37
Aşağıda boşluk bıraktı, maliyetimi yeni kurtardım, kalan arkadaşlara bol kazanç ve sabırlar...

GÜVERCİN341
17-08-2012, 16:01
Hacim(Lot) 1.seans 976.360,00 2.seans 2.061.798,00 Toplam:3.038.158,00

GÜVERCİN341
17-08-2012, 16:43
duruldu sanki kapanışta birşeyler bekliyor mu ?

[ YATIRIMCI ]
17-08-2012, 20:58

Duruldu duruldu ky'ye malı yüklediler duruldu...

yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR!!!

PHOENIX07
18-08-2012, 13:58

;7733372']Duruldu duruldu ky'ye malı yüklediler duruldu...

yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR!!!
1. Bedelsiz verdiği gün..(720'den)
2. bölündükten sonra malı yükledir...(1,9x dan)
Sv Yatırımcı çok ii açıklamış ;) Sondajı sağlam vurdular; boşlukta kalmaz bu saatten sonra!

diyalog
23-08-2012, 10:32
günaydın arkadaşlar
yükselişin sebebi nedir acaba haber filan mı var bir yerde
ben 1,66 1,70 arası deneme yapmasını bekliyordum ters köşe olduk
hissedekilere bol kazançlar

yatırım tavsiyesi değildir

balaban
24-08-2012, 11:12
Kimse kimseye hakaret edemez. Hakaret ederseniz ve savcılık IP'lerinizi istediğinde biz vermek zorundayız.

O yüzden küfrederken, hırsız derken 2 kere düşünün.

Size para kazandırdıkları zaman mı vicdan sahibi oluyorlar? Kim size alın satın diyor? Burası ağlama duvarı değil, beddua duvarı hiç değil.

tmttu
25-08-2012, 14:55
http://www.sonhaberler.com/enerji-bakani-yildiz-hakkaride-petrol-arayacagiz-127627h.htm
24 Ağustos 2012 Cuma 22:43Enerji Bakanı Yıldız: Hakkari'de Petrol Arayacağız
ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız terör örgütünün yerli kaynaklara ulaşılmasına engel olmaya çalıştığını belirterek, "Elimizdeki bulgular...ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız terör örgütünün yerli kaynaklara ulaşılmasına engel olmaya çalıştığını belirterek, "Elimizdeki bulgular Hakkari civarında ve orada yaptığımız araştırmalarda petrol bulunduğuna dair. Devlet güvenlik birimlerimizce beraber biz oradaki arama faaliyetlerine başlayacağız" dedi.

Düzce'nin Akçakoca İlçesi'ne gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fevai Arslan ve Osman Çakır ile birlikte Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın 7 mil açıkta bulunan 'Akçakoca' isimli doğalgaz platformunun bulunduğu yere tekne ile gitti. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir bot tekneye eşlik ederken, Bakan Yıldız teknenin dümenine geçti. Kaptanın talimatlarıyla dümeni kontrol eden Bakan Yıldız, rotadan çıkınca diğer teknede bulunan görevli telsizle uyardı. Telsize cevap veren teknenin kaptanı dümende Bakan Yıldız'ın olduğunu söyledi. Bunun üzerine telsizi eline alan Bakan Yıldız, "Dümende ben varım" dedi.

Sert esen poyraz nedeniyle dalgaların 2 metreye ulaşması üzerine teknede zor anlar yaşandı. Dalgaların yüksekliğinin artması üzerine Bakan Taner Yıldız ve basın mensupları doğalgaz platformuna çıkamadı. Bakan Yıldız platforma yaklaşan tekneden doğalgaz platformunu inceleyerek, TPAO yetkililerinden bilgi aldı. Şu anda ülke genelinde 1.1 milyar dolar civarında olan arama faaliyetlerini artırmayı planladıklarını belirten Bakan Yıldız, "Bunun için bir yerdeki tespit bunu çok fazla artıyor. Şu ana kadar harcanmış paraları, bulunamayan sondajları Karadeniz'de bir kayıp olarak görmüyoruz. Mutlaka yeraltı jeolojik bilgilerin arttırılması lazım. Önümüzdeki ay içerisinde Diyarbakır'dan başlayarak bu çalışmamıza devam edeceğiz. Şu anda güncel olan ve Türkiye'nin istikrarını hedef alan ve büyümesini hedef alan bu terör işini özellikle sektörümüzle ilgili çok olumsuz tarafları var. Özel sektör o bölgede petrol bulduğuna inansa bile bazı arama faaliyetlerini şu ana kadar başlayamadı. Oluşturacağımız güvenlik önlemleri ile yeraltı kaynaklarımıza ulaşmamız lazım. Yerli kaynaklara ulaşmamız lazım" diye konuştu. Terör örgütünün Türkiye'nin yerli kaynaklarını engellemeye çalıştığını belirten Bakan Yıldız, "Terörün hedeflerinden biriside Türkiye'nin yerli kaynaklarına ulaşılmasıyla alakalı engelleme çalışmalarıdır. Çünkü Türkiye yerli kaynaklara ulaştığı kadar istikrarını sürdürebilir hale getirecektir. İthal kaynakları azalttığı kadar Türkiye büyümesini hızlandıracaktır. Terör örgütü PKK'nın şu an ekonomik olarak ortaya koyduğu olumsuzluklardan bir tanesi de bu yerli kaynaklara ulaşmamızı engelleme çalışmalarıdır. Yerli kaynaklarımıza biz er yada geç ulaşacağız. Bunu biz artık hedeflerimiz arasına, politikalarımız arasına koymuşuz" dedi.

Hakkari'de petrol bulunduğuna dair bulgular olduğunu açıklayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şöyle konuştu: "12-13 katına kadar çıkan arama faaliyetlerine ayırdığımız ve sondaj faaliyetlerine ayırdığımız bütçe vardır. Sondajlarımızın metrajı şu an Edirne'den Kars'a kadardır. Ülkenin boyutunu aştı. Sondajda bin 700 kilometreyi aştık. Aramalarımıza ümitle ve inatla devam edeceğiz. Elimizdeki bulgular Hakkari civarında ve orada yaptığımız araştırmalarda petrol bulunduğuna dair. Ama bunları istediğimiz oranda sahaya yansıtabilmiş değiliz. Özel sektörün de bu manada talepleri var. Ama açıkça söylüyorum, devlet güvenlik birimlerimizce beraber biz oradaki arama faaliyetlerine başlayacağız. Terör, bizim petrol arama çalışmaları açısından baktığımızda kısa vadeli gibi görünmüyor. Özel sektör ve TPAO alt yapı ve proje çalışmalarını hazırlayacak. Bahar aylarında güvenlik güçlerimizle birlikte koordineli olarak oradaki çalışmalara başlayacağız."
--------------------------------------------------------------------------------

YTD

askoffer
27-08-2012, 08:40
Evet gelişmeler bir şekilde yansır, zaten teknik anlamda da net bir hareketin sinyallerini alıyoruz.

tuncorta
28-08-2012, 00:46
Küskün KARKİM...Bence burası al-ver durağı...Aza kanat eden 1.71-1.75 arasında ...Çok bekleyen rakam telaffuz etmeyeyim 1.76-xxx arasında....Beklemeye devam...

turk3458
28-08-2012, 10:49
hadi yap artık birşeyler
kös kös duruyon.

yuxell34
28-08-2012, 14:02
patron tweet atmış:

@yasar_karakaya:''Finans tamamdır... Artık sıra sanayide''

Çıkar kokusu yakında:super:

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

neden07
28-08-2012, 17:00
hisseye baskı kurmalarında belli. takipteyiz fazla yükselmeden yükseleceğinde alabilirisek iyi.

umzey78
29-08-2012, 14:52
patron tweet atmış:

@yasar_karakaya:''Finans tamamdır... Artık sıra sanayide''

Çıkar kokusu yakında:super:

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

DR TWEETini silmiş.

neden07
29-08-2012, 15:55
DR TWEETini silmiş.

niye acaba??

umzey78
30-08-2012, 17:20
Kütahya’da 26 jeotermal arama sahası ihaleye çıkıyor

29 Ağustos 2012 18:04 // Jeotermal //
jeotermal-2

Kütahya İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığı, 26 jeotermal kaynak arama sahasının ihaleye çıkacağını açıkladı. Yapılan açıklamada: “İlimiz sınırları içerisinde yer alan aşağıda belirtilen 26 adet Jeotermal Kaynak Arama Sahası 5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanununun 4. Maddesinin 2. bendinde belirtilen şartları taşıyanlar arasında 3 yıl süre ile arama ruhsatı verilmesi amacıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Kütahya İl Özel İdaresi İl Encümeni toplantı salonunda İl Encümenince ihale edilecektir. Şartname mesai saatleri içinde İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünden ya da Yazı İşleri Müdürlüğünden müracaatla bedelsiz olarak görülebilir ve İhaleye katılmak için 100 lira karşılığında alınabilir” ifadelerine yer verildi.

turk3458
31-08-2012, 15:36
endeks 67 bini aşacak nerdeyse. bu karektersiz hergün hergün niye düşüyor.
adam gibi bir hareket yap artık. nereye el atsak b... çıkıyor bu aralar yahu.

umzey78
31-08-2012, 17:37
Bedo arkadaşın Tweette DR ile sohbeti

BEDO
piyasanin boyle guzel bir gununde sizin hissenizin yerlerde surunmesi enteresan demektende kendimi alamiyorum hayirli gunler verdiginiz bilgiler icin tesekkurler iyi calismalar

DR
Bundan tam 3 ay once ulkemizdeki sirketlerin fiyatlarinin cok makul oldugunu ve panik yapilmamasi gerektigini dusunsugumu soylemistim Bugun itibariyle surekli arkasinda durdugum bu olgunun gerceklestigini goruyorum. Fiyatlar artik normal duzeylerde. Hatta bazi uretim bandi 70 li yillardan kalma arsasi dahi para etmeyen sirketler akil almayacak degerlere geldi. Artik dikkatli olma zamanidir.. Ne yazikki sermaye piyasalari mevzuati geregince kendi hisselerimizle ilgili yorum yapma hakkimiz bulunmuyor. Zaten hic bir hisse senedi ile ilgili yorum yapmam soz konusu olamaz. Benim gorusum sadece genel ekonomik kosullar icerisinde oncede yapilmis bir degerlendirmenin sonuclandirma asamasidir. Sevgiler saygilar

turk3458
03-09-2012, 11:21
Bedo arkadaşın Tweette DR ile sohbeti

BEDO
piyasanin boyle guzel bir gununde sizin hissenizin yerlerde surunmesi enteresan demektende kendimi alamiyorum hayirli gunler verdiginiz bilgiler icin tesekkurler iyi calismalar

DR
Bundan tam 3 ay once ulkemizdeki sirketlerin fiyatlarinin cok makul oldugunu ve panik yapilmamasi gerektigini dusunsugumu soylemistim Bugun itibariyle surekli arkasinda durdugum bu olgunun gerceklestigini goruyorum. Fiyatlar artik normal duzeylerde. Hatta bazi uretim bandi 70 li yillardan kalma arsasi dahi para etmeyen sirketler akil almayacak degerlere geldi. Artik dikkatli olma zamanidir.. Ne yazikki sermaye piyasalari mevzuati geregince kendi hisselerimizle ilgili yorum yapma hakkimiz bulunmuyor. Zaten hic bir hisse senedi ile ilgili yorum yapmam soz konusu olamaz. Benim gorusum sadece genel ekonomik kosullar icerisinde oncede yapilmis bir degerlendirmenin sonuclandirma asamasidir. Sevgiler saygilar

arkadaş milletinen twitleşip, genel ekonomi ile ilgili ahkam keseceğine dönsün hissesine baksın.

demezler mi yatırımcına ne verdin de bütün imkb yatırımcısını düşünür hale geldin.

neden07
03-09-2012, 15:07
adamcağız medyatik olmak istemiş (özenmiş diğer patronları) daha ötesi var mı. hissesi çaldım bayıra mevlam kayıra :))))

turk3458
03-09-2012, 16:46
adamcağız medyatik olmak istemiş (özenmiş diğer patronları) daha ötesi var mı. hissesi çaldım bayıra mevlam kayıra :))))

çok karektersiz be;
67 bin endekste kademe kademe indiriyor. ne satarsam kardır hesabı yapıyor.
oysa pılıyı pırtıyı alan topukladı. Bu elverişli ortamı ne zaman bulacak merak ediyorum.

bir taraftanda kafamın bir köşesinde var; bugün hacim çok düşük, sanki sanki kapanışla birlikte güzel bir çekicimiz olacak.
Ama eğer olursa o zamanda kendisi için düşündüklerim değişmeyecek

yuxell34
03-09-2012, 17:24
çok karektersiz be;
67 bin endekste kademe kademe indiriyor. ne satarsam kardır hesabı yapıyor.
oysa pılıyı pırtıyı alan topukladı. Bu elverişli ortamı ne zaman bulacak merak ediyorum.

bir taraftanda kafamın bir köşesinde var; bugün hacim çok düşük, sanki sanki kapanışla birlikte güzel bir çekicimiz olacak.
Ama eğer olursa o zamanda kendisi için düşündüklerim değişmeyecek

o çekiçle aylardır kafamıza vuruyor zaten:he:

RedLion
03-09-2012, 19:52
Kütahya’da 26 jeotermal arama sahası ihaleye çıkıyor

29 Ağustos 2012 18:04 // Jeotermal //
jeotermal-2

Kütahya İl Özel İdaresi İl Encümeni Başkanlığı, 26 jeotermal kaynak arama sahasının ihaleye çıkacağını açıkladı. Yapılan açıklamada: “İlimiz sınırları içerisinde yer alan aşağıda belirtilen 26 adet Jeotermal Kaynak Arama Sahası 5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanununun 4. Maddesinin 2. bendinde belirtilen şartları taşıyanlar arasında 3 yıl süre ile arama ruhsatı verilmesi amacıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile Kütahya İl Özel İdaresi İl Encümeni toplantı salonunda İl Encümenince ihale edilecektir. Şartname mesai saatleri içinde İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünden ya da Yazı İşleri Müdürlüğünden müracaatla bedelsiz olarak görülebilir ve İhaleye katılmak için 100 lira karşılığında alınabilir” ifadelerine yer verildi.

Geçen gün bu ilana içinde küfür ve hakaret olmayan bir yorum yaptım... Hemen silmiş yönetici anlamadım????
İhale 13 EYLÜL de imiş SAYIN SPEK.... (Sonucu artık ne olur bilmem ama KAP a bir haber düşersiniz artık:))....
Nasıl olsa burayı okuyorsundur SAYIN SPEK...
Belki Borsa ile fazla uğraşmaktan şirkettekilerin haberi yoktur:) Sen onlara hatırlatıver SAYIN SPEK:) Linki aşağıda:)
http://www.kutahyaozid.gov.tr/ortak_icerik/kutahyaozid/ihale/agustos/13092012ruhsat.pdf

Yatırım Tavsiyesi değildir.. Yalnızca SPEK e hatırlatma amacı ile yazılmıştır:)

balaban
03-09-2012, 23:23
Geçen gün bu ilana içinde küfür ve hakaret olmayan bir yorum yaptım... Hemen silmiş yönetici anlamadım????
İhale 13 EYLÜL de imiş SAYIN SPEK.... (Sonucu artık ne olur bilmem ama KAP a bir haber düşersiniz artık:))....
Belki Borsa ile fazla uğraşmaktan şirkettekilerin haberi yoktur:) Sen onlara hatırlatıver SAYIN SPEK:) Linki aşağıda:)
http://www.kutahyaozid.gov.tr/ortak_icerik/kutahyaozid/ihale/agustos/13092012ruhsat.pdf

Yani sadece küfür ve hakaretler silinir başkaca mesajlar silinmez. öyle mi?

Tavsiye mesajları, duyumlar, chat türü mesajlar ile atışma-sataşma yazıları silinir.

bazen silinen sizin yazınız değildir alıntıladığınız yazı silindiği için sizin mesajınız da silinir.

Speğin okuduğu düşünülerek yazılan spekle sohbet mesajları da silinir.

Forum kurallarını okuyun.

umzey78
03-09-2012, 23:30

alaylı olarak vermiş olduğunuz yorumunuza bir o sertlikte verdiğim cevaba istinaden yönetici kaldırmış olabilirmi REDLİON

neden07
04-09-2012, 01:07
ihaleyi hatırlatmanız spek i eminim çok kızdıracak. ihalenin dillenmesi hoşuna gitmeyecek. zaten bu günlerdeki aşağı yönlü olmasının amacı hisseyi ky lara unutturmak, bezdirmek ve silkelemek. ihaleye kadar buralarda veya biraz daha aşağıda tutacatır. ytd.

RedLion
04-09-2012, 01:12
Yani sadece küfür ve hakaretler silinir başkaca mesajlar silinmez. öyle mi?

Tavsiye mesajları, duyumlar, chat türü mesajlar ile atışma-sataşma yazıları silinir.

bazen silinen sizin yazınız değildir alıntıladığınız yazı silindiği için sizin mesajınız da silinir.

Speğin okuduğu düşünülerek yazılan spekle sohbet mesajları da silinir.

Forum kurallarını okuyun.

Pardon.. ozaman..Lütfen bu ve bundan sonraki mesajıda silin ozaman Sayın Balaban Hanım..(aynı şekilde ihlal var) Ben esprili (belki alaycı) bir şekilde.. tahminlerimi yazmıştım....
Not: Ben silmeye çalıştım.. alıntı yaptığım için heralde silemiyorum...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

RedLion
04-09-2012, 01:18
ihaleyi hatırlatmanız spek i eminim çok kızdıracak. ihalenin dillenmesi hoşuna gitmeyecek. zaten bu günlerdeki aşağı yönlü olmasının amacı hisseyi ky lara unutturmak, bezdirmek ve silkelemek. ihaleye kadar buralarda veya biraz daha aşağıda tutacatır. ytd.

Hayırlısı olsun.. Ne Olacaksa olsun.. Hisse halka açılışta sözde %30 primli arz edildi... Şu anda yaklaşık olarak...Arz fiyatından %30 aşağıda... (tabiki arada birkaç defa daha arz edildi, bilmiyorum takaslardan belli olmuyor, belkide arz edilmedi..) Olsun bakalım ne yapacaksa hep beraber görecez.....

ppqq
04-09-2012, 09:23

Bu ihale ile KARKIM arasında nasıl bir ilişki kurdunuz? KARKIM sondaj yapmıyor ki sayın arkadaşım. Bir ihaledir gidiyor, ben anlamadım!

bloodsoldier
04-09-2012, 15:24
arkadaşlar kağıtta değilim sadece bilgi olsun diye yazıyorum.

GEDİK YATIRIM ARAŞTIRMA
http://img427.yukle.tc/images/2837rad611F2.jpg (http://www.yukle.tc)

herkese bol kazançlar dilerim.

Küçük Yatırımcı
04-09-2012, 15:34
arkadaşlar kağıtta değilim sadece bilgi olsun diye yazıyorum.

GEDİK YATIRIM ARAŞTIRMA
http://img427.yukle.tc/images/2837rad611F2.jpg (http://www.yukle.tc)

herkese bol kazançlar dilerim.

% 415 yükseliş potansiyeli potansiyeli mi yazmışlar benmi yanlış gördüm

turk3458
04-09-2012, 16:14

neye göre yazmışlar belli değil.
burda da mı beraberiz.
netaş yıkımından sonra burda bari yüzümüz gülse. istemem %400 verseler %50 uçarım

ilkay45
04-09-2012, 16:18

doğru görnüdüzde neye dayanarak %415 yükselme potansiyelini hesapladılar anlamış değilim...

yuxell34
04-09-2012, 16:29
doğru görnüdüzde neye dayanarak %415 yükselme potansiyelini hesapladılar anlamış değilim...

Neye göre olacak elindeki mala göre hesaplamıştır. Çünkü tahta sahibi GEDİK'te

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=332&hisse=KARKMEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

bloodsoldier
04-09-2012, 16:31

gaza getirme potansiyelidir

turk3458
04-09-2012, 16:54
Neye göre olacak elindeki mala göre hesaplamıştır. Çünkü tahta sahibi GEDİK'te

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=332&hisse=KARKMEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

no problem, onun elindeki gitsin de elbet benim ki de gider.
karektersizler o kadar işlemi tekrar 1,67 ye getirmek için yapmışlar.
satmayan da hata zaten

umzey78
04-09-2012, 19:50
asansör günlere hazırlıklı olun YTD...

yugo
04-09-2012, 21:04
Bu suç değil mi. Gedik elindeki kağıdı pazarlamak için böyle bir yazı yazıyor. Ve milletin eline veriyor. Yazık yahu. Kimse de buna birşey demiyor

kurdoğlu
05-09-2012, 10:38
Bu suç değil mi. Gedik elindeki kağıdı pazarlamak için böyle bir yazı yazıyor. Ve milletin eline veriyor. Yazık yahu. Kimse de buna birşey demiyor

brisa ya netaş a ne dedilerki buna ne diyecekler dostum..3

yuxell34
05-09-2012, 10:51

Bu araştırma raporu pazarlama olarak görülmemeli bence. çünkü kağıt zaten yüksek değil yüksek olsa pazarlama denilebilir ama zaten kendisi dipte şu anda:he: o kadar yatırım açıkladı, temettü verdi, bedelsiz verdi, kar eden bir şirket ve her gün büyümek isteyen bir şirket görünümünde şu anda ve elbet bir gün bu fiyatlara yansıyacaktır diye düşünüyorum

umzey78
05-09-2012, 11:29
KARKM ancak bu iş koluna girerse %415 artış gösterir

Damızlık Romanov koyununun ithalatına izin verilmesiyle yeni bir fırsat doğdu. Irk özellikleri bakımından; koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenler için karlı ve geleceği parlak bir iş fırsatı.

Romanov koyunu melez ve üstün verimli bir ırktır. Anavatanı Rusya’dır. 3 aylıkken cinsel olgunluğa erişir ve çiftleşme dönemi dışında da kızgınlık gösterme yeteneği vardır. Bu da sezon harici zamanlarda kuzu üretebilmeyi sağlar. Yılda 2-3 kez kuzulama dönemi olur ve bir seferde 5-6 kuzu verir. Bu verim yerli ırklarımıza göre çok yüksektir.

Damızlık olarakta kullanılabilirler. Kuzularının hayatta kalma oranı da yüksektir.

Romanov koyunları çok kısa sürede kilo alarak et verimini arttırır. 4 ayda canlı ağırlığı 55 kilogramı bulur. Artı 50 ile eksi 45 derece kadar değişen iklim şartlarında verim özelliklerini devam ettirir.

Aylık süt verimi 50-70 kg arası değişir. Sütün işleneceği peynir ve yoğurdun yanında mükemmel deri kalitesi ile ülkenin kaliteli deri ihtiyacı bakımından büyük önem teşkil etmektedir.

kurdoğlu
05-09-2012, 11:31
Bu araştırma raporu pazarlama olarak görülmemeli bence. çünkü kağıt zaten yüksek değil yüksek olsa pazarlama denilebilir ama zaten kendisi dipte şu anda:he: o kadar yatırım açıkladı, temettü verdi, bedelsiz verdi, kar eden bir şirket ve her gün büyümek isteyen bir şirket görünümünde şu anda ve elbet bir gün bu fiyatlara yansıyacaktır diye düşünüyorum

evet olabilir ama bekletirmi terletirmi belli olmaz

a.teke61
05-09-2012, 20:32
Arkadaşlar ben gedik yatırımdan da işlem yapıyorum bu konuyu araştırma bölümüne sordum verilen cevap şu o verilen rakamın yanlış yazıldıgını hedef fiatın 2.80 tl civarı oldugunu aktardılar.Kagıtta olan arkadaşların bilgilerine.

yuxell34
07-09-2012, 09:47
Herkese hayırlı CUMA'lar... Allah bütün patronların kalbine merhamet versin...

turk3458
07-09-2012, 10:32
Herkese hayırlı CUMA'lar... Allah bütün patronların kalbine merhamet versin...

şöyle % 5-6 lık bir hareket yapsa da neşemiz yerine gelse. o kadar kaybettik bin bir türlü umutla buralara geldik. endeks 68 bine dayandı 1 kuruş kazanamadım. benim gibi tek kuruş kazanmayı başaramayan sazanlar var mı acaba

yuxell34
07-09-2012, 15:53
Bunun hareket etmeye niyeti yok Endeks düşerken çıkacak galiba:he:

KaraOdun
11-09-2012, 16:37
%415 artış tahmini bilerek verilmiş olabilir mi? En fazla hisse Gedik'te. Sonrada yanlışlıkla verildi, yiyen yesin.
Ama hisse gelecek vaad ediyor :)

yuxell34
12-09-2012, 12:07
patinaj çekmeye devam.... elbet bırakırsın birgün freni

Kanarya
12-09-2012, 22:15
Sondaj sektoru kis mevsimlerinde yavaslar, asil yatirimlar yaz basi aciklanir. Sirketin kasasina para asil yazin girer. Kisin duragan gecer. Tabii borsada da beklentiler alinir gercekler satilir denir. Karkm'de bu nasil olacak gorecegiz.

KaraOdun
13-09-2012, 00:42
Sondaj sektoru kis mevsimlerinde yavaslar, asil yatirimlar yaz basi aciklanir. Sirketin kasasina para asil yazin girer. Kisin duragan gecer. Tabii borsada da beklentiler alinir gercekler satilir denir. Karkm'de bu nasil olacak gorecegiz.

Madem para yazın girer bunun meyveleri bilançoya yansıması da 9-12 aylıkta olmalı. Kağıt dibini bulduysa ki hemen hemen öyle gibi 1.69 altına bırakmıyorlar anlaşılan, bedelsiz sonrası bir düzeltme olmuş buralar iyi seviyeler alım için. Gelecek vaad eden bir sektör görüntüsü var. Hükümetin aramalara hız vermesi de avantaj.

KaraOdun
17-09-2012, 01:50
http://www.ntvmsnbc.com/id/25382364/

saman
19-09-2012, 01:51
http://www.ntvmsnbc.com/id/25382364/
ısterse tüm il ve içeler de petrol bulunsun gaz bulunsun bu senet halka arz fıyatına bıle cıkamayacak zayıflıkta

gizligüc
19-09-2012, 05:09
ısterse tüm il ve içeler de petrol bulunsun gaz bulunsun bu senet halka arz fıyatına bıle cıkamayacak zayıflıkta

en azından adamların acelesi yok belli ki :) YTD

saygılar

yuxell34
25-09-2012, 14:37
Bu kağıt ya ölü taklidi yapıyor yada gerçekten öldü:he:

saman
25-09-2012, 19:30
Bu kağıt ya ölü taklidi yapıyor yada gerçekten öldü:he:
ÖLÜBALIK tan hıc bır farkı yok
eskıden de oyleydı zaten fazla bır sey beklelmemek lazım 7,20 den sattı malı patron baska yapılacak iş kalmadı

elf_ada
26-09-2012, 23:11
http://g1209.hizliresim.com/11/u/df60b.gif
Kısa bir süre sonra destek test edildiğinde birlikte göreceğiz neler olacağını...

karakaya@
26-09-2012, 23:41
neler olur 156 ordanda 125 mi olur

diyalog
27-09-2012, 12:24
1 rakami abartili benim için beklentim ya simdiki seviyelerinden doner yada 1.54 1.57 arasi bekliyorum tabi endeksinde bunu desteklemesi gerekir
endeks bayagi bir bozulursa da 1.30 alti ihtimal vermiyorum

bugun destek atmaya basladim ugurlu gelecegimi pek zannetmiyorum ama

yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir

karakaya@
27-09-2012, 12:32
NE ENDEXİ endex 60 binden 69 bini gördü 3 aylık bu 2.00 dan 1,60 ne alakası var endexle bu kagıt hisse bile deil

diyalog
27-09-2012, 13:32
endex çikarken ayak uydurmadiysa endex duserken de dusmesi gayet normal.Kagidin alicisi yok alicinin gelmesi içinde biraz piyasaya haber pompalamasi lazim patronun veya kendisinin alima geçmesi gerek

bekleyip gorecez bakalim patron hangisini seçecek tabi 3. bir seçenek daha var muhtereme gerektiginde destek yapiyorsa ayni muhteremde boyle zamanlarda ona destek yapmasi lazim

karakaya@
27-09-2012, 15:29
patron bu malı kendisi bi şekilde aldı şimdi millete arz ediyor 5 millyon etmeyen şirketi 100 millyona sattılar şimdide satılmayan hisseleri satıyorlar yani bu hiise 50 kuruşada düşebilir.....

elf_ada
27-09-2012, 17:36
http://img426.yukle.tc/images/7416KARKIM.gif (http://www.yukle.tc)

17:30 itibari ile son durum..

Kanarya
27-09-2012, 18:48

Yatirim tavsiyesi olarak algilanmasin ama mantiken Ocak Subat gibi alim yapilip, yaz ortası satılmalıdır derim ben!

RedLion
27-09-2012, 20:35
patron bu malı kendisi bi şekilde aldı şimdi millete arz ediyor 5 millyon etmeyen şirketi 100 millyona sattılar şimdide satılmayan hisseleri satıyorlar yani bu hiise 50 kuruşada düşebilir.....

BEN YÜKSEK MALİYETLİLERDENİM BÖLÜNMEDEN ÖNCE ALANLARDAN:( BURADAN % 40 ARTARSA ZARARI KURTARIRIM:):)
AŞAĞIDA YAZACAKLARIM KESİNLİKE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. ZATEN ANLASAYDIM KENDİM ZARAR ETMEZDİM BU KADAR..

Hisse 7,20 ile tavan yaptı sonra patron satış haberini KAP a bildirdi.. bölünmemiş hali ile yaklaşık 600.000 lot.. O günden beri takaslarına ve açığa satışlarını takip ediyorum... yaklaşık 463.000 lotu (GEDİK Yatırımdan) toplu olarak verdiler gibi geldi bana.. 10 Temmuz 2012-21 Ağustos 2012 arasındaki takaslara aşağıdaki linkten bakılabilir.
http://trader.garanti.com.tr/Analiz/Takas.asp

Gelelim 22 Ağustos 2012 den (bölünme ve müteakibindeki 1.87 tavanından) itibaren.. takaslara aynı linkten bakılabilir. Aşağıya 100.000 üzerindeki lot farklarını yazıyorum. GEDİK LOT sayısı fazla değişmedi... diğerleri..

SATANLAR:İş -151.000, akbank -135.000, vakıf -104.000, tacirler-155.000
ALANLAR: Şeker +418.000, Global +100.000,

Takaslar enterasan sonuçta ben hariç hangi KY almış anlayamadım. Anlayan varsa banada anlatsın lütfen…
Gerçi takaslara bakmak bir şeyi değiştirmiiyor.. bugünkü düşüşte malı kim satmış pazartesi göreceğiz ancak..... YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ AMAÇLI DEĞİLDİR

SENOL
27-09-2012, 21:41
bana göre yukarıdaki grafik aşağı kırmış duruyor..bu gibi yatırımcısını çok seven patron senetleri çok risklidir..malı zaten burada bir güzel pazarladılar..hatta tavan çözüldüğü zaman ve haber geldiğinde yani patron sattım dediğinde burada patron sattı ky mi karşıladı bu kadar malı dendi..ky de aldı başkalarıda..dedilerki.çok gidecek..gitti gördük..yatırımcı dostu patronu da gördük..ve onun yandaşlarını da gördük..hemen hepsi kayboldu buradan acımasızca milleti verilen gazlarla zarara soktular..kendi şirketine güvenip yatırım yapanları ise cezalandırmaya devam ediyor...inşallah tez zamanda zararınızı çıkarırsınız..ben mi..kimim..borsa ömrüm boyunca en büyük kazığıbu şirketten yedim..ve hatamı kabul edip burada yazılanları izliyorum..her gün bu senetle ilgili o kadar mesaj alıyorum ki..üzülüyorum..mesajları okudukça..bu yazıyı okuyup yarın tavan çeker mi çeker.

karakaya@
28-09-2012, 12:22
yatirimciiliskileri@karkim.com

karakaya@
28-09-2012, 12:23
yeni açıklamalar olacak sanırsam

karakaya@
28-09-2012, 12:27
http://www.karkim.com/

saman
01-10-2012, 00:59
bana göre yukarıdaki grafik aşağı kırmış duruyor..bu gibi yatırımcısını çok seven patron senetleri çok risklidir..malı zaten burada bir güzel pazarladılar..hatta tavan çözüldüğü zaman ve haber geldiğinde yani patron sattım dediğinde burada patron sattı ky mi karşıladı bu kadar malı dendi..ky de aldı başkalarıda..dedilerki.çok gidecek..gitti gördük..yatırımcı dostu patronu da gördük..ve onun yandaşlarını da gördük..hemen hepsi kayboldu buradan acımasızca milleti verilen gazlarla zarara soktular..kendi şirketine güvenip yatırım yapanları ise cezalandırmaya devam ediyor...inşallah tez zamanda zararınızı çıkarırsınız..ben mi..kimim..borsa ömrüm boyunca en büyük kazığıbu şirketten yedim..ve hatamı kabul edip burada yazılanları izliyorum..her gün bu senetle ilgili o kadar mesaj alıyorum ki..üzülüyorum..mesajları okudukça..bu yazıyı okuyup yarın tavan çeker mi çeker.
bu güne kadar olan her seyi net bır sekılde acıklamısın
yatırımcı borsada ancak bukadar sevilir senetler fıyatları asagı ınerken kımse bu hıc bır seneten boyle dayak yememıstır. Pes vallıhı
çok acımasız fıyatlamalar yapıldı boyle yatırıcı dostu sırketlerın ımk beye gelmesı fena şasırttı ve borsa(imkb)bu senet yuzunden onlarca musterısını kaybeetı
yatırımcı dostu olan bu sırkette o kadar umut dagıtıldıkı
ondan dolayı bu kadar kısı ondan dolayı zararnı bır cıkarsa zaten tovbesını etmıs

ppqq
01-10-2012, 02:18
bu güne kadar olan her seyi net bır sekılde acıklamısın
yatırımcı borsada ancak bukadar sevilir senetler fıyatları asagı ınerken kımse bu hıc bır seneten boyle dayak yememıstır. Pes vallıhı
çok acımasız fıyatlamalar yapıldı boyle yatırıcı dostu sırketlerın ımk beye gelmesı fena şasırttı ve borsa(imkb)bu senet yuzunden onlarca musterısını kaybeetı
yatırımcı dostu olan bu sırkette o kadar umut dagıtıldıkı
ondan dolayı bu kadar kısı ondan dolayı zararnı bır cıkarsa zaten tovbesını etmıs

Kaç yıldır KARKIM şirketine ortaksınız sayın Saman? 1 yılda ne bekliyordunuz ki ne oldu!

Borsada sizce neyi fiyatlamaktadır? Herkes halka arz fiyatından alıp kar ederek kime satacak elindeki hisseleri? Dalgalanma olmazsa borsa olmaz.

Borsa doğası gereği spekilasyon ile yaşar! Yatırımcı Psikolojisi iyi bilen akıllı para yöneticileri sabrınızı devamlı test eder. Türlü türlü oyunlar oynanır her gün. Günü geldiğinde de hisse ederi olması gereken yere mutlaka erişir. O gün hissede olan da kazanır.

Karkim;
İlk yıldan temettü verdi mi? Verdi!
Patron kendi hisselerini yeri geldi geri aldı mı? Aldı.
Satmadan önce, ben bu hisseleri satacağım bileseniz dedi mi? Dedi. Daha ne yapsın!

Fiyatlamayı PATRON değil siz yapıyorsunuz! Farkında değilsiniz!
Hisse başını kaldırsa dediğiniz gibi hissede çıkacaklar varken akıllı paraya yön verenler neden hisseyi yükseltsin.
Halka arzdan alıp bu fiyatlardan satanları toplamak daha akıllıca değil mi! Bu zaman alan bir süreç.
Vagon dolunca trende kalkar.
Trene ilk binenin, trenin kalkması için son yolcunun da binmesini beklemesi gerek!

Bence borsadan kazanabilmenin şarlarından bir tanesi sürüye ters düşmek ve hareket edebilmektir.! Yoksa herkes imkb 22bin seviyesindeyken hisse senedi almaz mıydı?

İyi geceler.

RedLion
01-10-2012, 18:59
BEN YÜKSEK MALİYETLİLERDENİM BÖLÜNMEDEN ÖNCE ALANLARDAN:( BURADAN % 40 ARTARSA ZARARI KURTARIRIM:):)
AŞAĞIDA YAZACAKLARIM KESİNLİKE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. ZATEN ANLASAYDIM KENDİM ZARAR ETMEZDİM BU KADAR..

Hisse 7,20 ile tavan yaptı sonra patron satış haberini KAP a bildirdi.. bölünmemiş hali ile yaklaşık 600.000 lot.. O günden beri takaslarına ve açığa satışlarını takip ediyorum... yaklaşık 463.000 lotu (GEDİK Yatırımdan) toplu olarak verdiler gibi geldi bana.. 10 Temmuz 2012-21 Ağustos 2012 arasındaki takaslara aşağıdaki linkten bakılabilir.

Gelelim 22 Ağustos 2012 den (bölünme ve müteakibindeki 1.87 tavanından) itibaren.. takaslara aynı linkten bakılabilir. Aşağıya 100.000 üzerindeki lot farklarını yazıyorum. GEDİK LOT sayısı fazla değişmedi... diğerleri..

Takaslar enterasan sonuçta ben hariç hangi KY almış anlayamadım. Anlayan varsa banada anlatsın lütfen…
Gerçi takaslara bakmak bir şeyi değiştirmiiyor.. bugünkü düşüşte malı kim satmış pazartesi göreceğiz ancak..... YAZDIKLARIM KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ AMAÇLI DEĞİLDİR

Bugünkü takaslarada baktım.. yanlış hesaplamıyorsam 27 Eylül e tekabül ediyor... işlem hacmi 356.000 idi en yüksek 1,64- en düşük 1,57 idi.... CAMIS 202.000 lot satmış, ŞEKER 194.000 lot almış... GEDİK teki miktar değişmemiş...
İki ihtimal var.. ya mal el değiştiriyor, yada bir cepten diğer cepe aktarılarak işlem hacmi ile istenilen seviyeye çekiliyor...
ANLAYABİLDİĞİM BİR DURUM YOK YİNE...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

ppqq
04-10-2012, 12:00
Yatırımcı Psikolojisi iyi bilen akıllı para yöneticileri sabrınızı devamlı test eder. Türlü türlü oyunlar oynanır her gün...

İşte oyun bu...

Ne gerek var hisseyi halka arz fiyatına taşımaya, bu seviyelerden maliyetlenmek varken.

Sanki Suriye de iş ortaklığı vardı da bugün şirket değer kaybetti. Patronun yerinde olsam, oyunu bozar buradan tekrar hisse alırdım.

HİSSEMATİK
04-10-2012, 12:43
Sondaj boruları kırılmış. Eyvah eyvah.
Artık kuyuda kazamayacaklar Eyvah eyvah.

ppqq
04-10-2012, 14:43
Karkim sondaj yapmıyor. Faaliyet raporuna bakarsanız hizmet verdiği petrol kuyusu da yok bölgede. Peki ne olduda %7 düşüyoruz.

Mardin Çimento niye düşmüyor? Çünkü Mardin de oyuncu değil, yatırımcı var.

Malesef karkim yatırımcısı ile buluşamamış bir hisse olarak kaldı. Hissedarları yeni kurulmuş bir şirketten az zamanda çok şey bekliyor. İran-Irak -Suriye ile gelinen noktada dışa yatırım yapmak, ortaklık kurmak mümkün değil. Bununda fiyatlandığı düşünüyorum. Belkide bu gerçekler Karakaya yı enerji sektöründe yatırıma yönlendirdi ki, %50 ortaklı yeni bir girişimde bulunuyor.

Portföyümde ki ağırlığını bu gibi günlerde artırıyorum. Bu hisse bana göre en az 5 yıl sonrası düşünülerek yatırım yapılacak bir hissedir. Yaşananlardan, kısa vade de Karkim e yansıyacak olumsuz bir durum ben göremiyorum. Birileri yeni fırsatlar peşinde.

celikahmet72
04-10-2012, 15:32
Patron geldi sanirsam 1.500.000 lot alis yazildi 1.40 a

celikahmet72
04-10-2012, 17:31
Karkim sondaj yapmıyor. Faaliyet raporuna bakarsanız hizmet verdiği petrol kuyusu da yok bölgede. Peki ne olduda %7 düşüyoruz.

Mardin Çimento niye düşmüyor? Çünkü Mardin de oyuncu değil, yatırımcı var.

Malesef karkim yatırımcısı ile buluşamamış bir hisse olarak kaldı. Hissedarları yeni kurulmuş bir şirketten az zamanda çok şey bekliyor. İran-Irak -Suriye ile gelinen noktada dışa yatırım yapmak, ortaklık kurmak mümkün değil. Bununda fiyatlandığı düşünüyorum. Belkide bu gerçekler Karakaya yı enerji sektöründe yatırıma yönlendirdi ki, %50 ortaklı yeni bir girişimde bulunuyor.

Portföyümde ki ağırlığını bu gibi günlerde artırıyorum. Bu hisse bana göre en az 5 yıl sonrası düşünülerek yatırım yapılacak bir hissedir. Yaşananlardan, kısa vade de Karkim e yansıyacak olumsuz bir durum ben göremiyorum. Birileri yeni fırsatlar peşinde.

Helal olsun 1.42 den 1.63 e geldi bir anda.
İste borsayi anlamak bilmek budur.

saman
04-10-2012, 23:52
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=60992&rid=4369&p=16

ppqq
05-10-2012, 01:41
Helal olsun 1.42 den 1.63 e geldi bir anda.
İste borsayi anlamak bilmek budur.

Olur mu Ahmet Bey, borsa bilinebilecek bir şey değildir bana göre. Bu işin okullarda ders veren uzmanları, profesörleri var. Adım kadar eminim genelleseniz borsada para kaybedenlerdendir bunlar.

Hata burada: Borsa ekonomi biliminin değil psikoloji biliminin alanına giriyor. Keşke bunu çok daha erken öğrenebilseydim.

Bugün, digital dünyanın kitleleri peşine taktığı bir gündür. Bazen ekranları kapatıp uzun zaman portföye bakmamak en güzeli... İyi akşamlar.

karakaya@
07-10-2012, 21:03
Yasar Karakaya
@yasar_karakaya
Karkım Sondaj Akıskanları Yonetım Kurulu Baskanı; Park-Med Sağlık Yatırımları Baskani, Tıp Doktoru, Yatirimci, THK Universitesi Mutevelli Heyet Baskan Vekili...
Ankara Turkiye · http://www.karkim.com.tr

saman
07-10-2012, 22:06
sayın ppqq
ppqq bana yazmıs oldugunuz önceki cevabınızıda okudum tesekur ederım.Bu hissenin ne odugunuda bılmeyen yoktur sanırım
burda yatırımcıyı eliştirmenız bır garıp geldı bu hısse halka arz olalalı 6 ay sonra nerdeyse 2 yıl olacak bızım gıbı yatırımcıların sırket sahıplerıyle bır ısımız olamaz dogal olarak fakat halka arz eden kurum lar daha sonra arastırma raporlarında yazılanlarla bu hıssede hdefler cok buyuk tutuldu %35 buda 13 tl denk gelıyordu 7,20 fıyar halka arz olurken soylendı yazıldı cizildi.aynı donmenlerde hatırlarsanız erico halka arz oldu
karsılastırmıyorum yanlıs anlasılmasın fakat bırı bas asagı bırı yukarı nasıl yatırımcı senedı olmasını beklerdınız.
nasıl bulusacak yatırımcısyla omrunde 1 defa 7,20 gordu verdı patronun acıklamas ıgeldı ben satıs yaptım dıye
mardın cımentoyla bunu nasıl karsılastırısınız onuda anlamıs degılım mardının trendıne bakarsanız gorusunuz cıktıgı gunden berı yatırımcyı hıc uzmeyen yava yavac tatlı bır cıkıs var
bedelsız vermıs degısen bır seymı var yatırımcının hesabında nomınlda degısen bır sey yok yatırımcının zararı yıne aynı
zaman az dıyorsunuz 1,5 yıl gecmıs borsa ıcın buyuk zaman yazmıs odugunda dogru senın hesabına gore neden 7,20 den alsınlar aynen dedıgın dogru asagıdan alır demısın oda dogru ama aması var ıste hıc bır zaman yatırımcı gelmez mardın gıbı onun ıcın olmaz
kımse sıhırbazlık beklemıyor kısa zamanda para kaznmakta beklemıyor ama sentlerde bıraz ıstkrar olsa cok ıyı olurdu .ınsanlar buraya cok para kazanalım dıye degıl
sadece analatılanlara ınanarak gelısen bır sektor ve ıyı bır sırket saglam oldukları ıcın yatırım yapmıslardır. sızlanma onun ıcın.
bır oyun var dıyorsun yaz ozaman yatırımcıda ogrensın ıyı nıyetlı olmasan burda yazmasın herhalde
iran -ırak -surıye dıyorsun demekkı turkıydekı potansıyelden bu kadar oluyor ozamn fazla buyutmeye buyuk anlatmaya gerek yok
cok haklı oldugun noktalar var esas falıyetı yok gıbı bır sey bu sırketın rısklerıde cok fazla kısaca cok parası var esas falıyet yok hazıra dag dyanmaz hesabı cok cabuk buyucek bır sırkette degılmıs malesef dedıgın gıbı 5 -10 yılda bu calısmayla fazla yol katedecegını sanmıyorm
tabıkı kımse kımseye zorla senet alıramaz burasınıda aglama duvarı gıbı degıl ınsanlar olumsuz gorduklerını yazdılarmı moda olmus aglam duvarı esp yapıyor hayır kardesım ahlak cercevesı ıcınde herkes olumlu olumsuz fıkerlerını paylasacak
en guzelıde sektorde ınsallh dısa bagımlıktan tamamen turkıye karkım sayesınde kurtulur
benım bu karkımden acık soyleyım bunun dısında hıc bır beklentım yok zararım cıksın baska bır sey ıstemem
cıkmassada zaten beyın olrak hazırım hayatımın enbuyuk hatasını yaptımdeyım eyvallh dıyecem.bazı seylerın nasıp oldugunu dusunup kar da zaraın kardesı deyıp buytmemek lazım herkesın yolu acık olsun
gonul ısterkı karkım gıbı bır sırket bolgenı devı olsun herkes kazansın karkımde onların ortaklarıda sonucta turkıyede dogmus turkıyede yatırım yapmıs ne dıyelım
kısaca saglık olsun
buda benım burda en son yazım.
herhalde anlasılmayan bır sey yok

diyalog
08-10-2012, 01:47
karkim politikasi vizyon misyon vs. Tüm çalışanların katılımı ile gerekli motivasyonu sağlayarak kuruluşumuzun oluşturduğu yönetim sistemlerinin de katkısı ile ortaklarının maddî ve manevî refahını artırmanın ve eşitler arasında birinci olmanın KarKim Sondaj Akışkanları, Enerji, Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.’nin devamlılığının vazgeçilmez bir unsuru olarak görmek

asagida ismi ve telefonu yazili olan sahis arandiginda sirkete yatirim yaptik ortak olduk neden hisse performansi halka arz oldugundan bu yana dusuyor imkb ile neden paralel hareket etmiyor diye soruldugunda almasaydin kardesim diye bir cevap aliyorsunuz
artik siz anlayin nasil bir yere yatirim yaptigimizi

24- Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri ve Lisanslı Personel Bilgileri (28.03.2012 11:21:55) Adı Soyadı Görevi Telefon No E-Posta Adresi Lisans Belgesi Türü Lisans Belge No

Cemil ARMAĞAN Pay Sahipleri Birimi Müdürü 0312 4916400/126 [/B]SPF İleri Düzey, Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Kredi Derecelendirme 205584, 700614, 600276

celikahmet72
09-10-2012, 13:15
karkim politikasi vizyon misyon vs. Tüm çalışanların katılımı ile gerekli motivasyonu sağlayarak kuruluşumuzun oluşturduğu yönetim sistemlerinin de katkısı ile ortaklarının maddî ve manevî refahını artırmanın ve eşitler arasında birinci olmanın KarKim Sondaj Akışkanları, Enerji, Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.’nin devamlılığının vazgeçilmez bir unsuru olarak görmek

asagida ismi ve telefonu yazili olan sahis arandiginda sirkete yatirim yaptik ortak olduk neden hisse performansi halka arz oldugundan bu yana dusuyor imkb ile neden paralel hareket etmiyor diye soruldugunda almasaydin kardesim diye bir cevap aliyorsunuz

24- Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri ve Lisanslı Personel Bilgileri (28.03.2012 11:21:55) Adı Soyadı Görevi Telefon No E-Posta Adresi Lisans Belgesi Türü Lisans Belge No

Cemil ARMAĞAN Pay Sahipleri Birimi Müdürü 0312 4916400/126 [/B]SPF İleri Düzey, Kurumsal Yönetim Derecelendirme, Kredi Derecelendirme 205584, 700614, 600276

Valla ben dahil cevremde bir suru adamin aramisligi var.

Hickimseye boyle saygisiz bir cevap verildigini duymadim ve sahit olmadim.

Ki İnsanlarin damarina basiyorsaniz tepki vermeleri de gayet dogaldir.

Zaten boyle birsey olsa Karakaya'nin hemen geregini yapacagini dusunuyorum.

Bence siz de uslubunuzu bir gozden gecirin. Belki bu sinirle yanlis bir vurgu yapmis olabilir ve verilen cevabi duygusal degerlendirmis de olabilirsiniz. ( yanlis anlamayin lutfen sizi elestirmek icin soylemiyorum)

Ama tavirda israrciysaniz sirket ust yonetimine bunu bildirirseniz herkes adina bir iyilik yapmis olursunuz.

Zaten ust yonetim onlem alamiyorda muracat yeri spk olur

celikahmet72
09-10-2012, 17:54
Buyrun gelen habere bakin...

İlginc oldu bu patron da rahatsiz olmus sanirim... Ve yine radikal yaklasmis...

Halbuki ben kotu bir konusmasina sahit olmadim...

RedLion
09-10-2012, 19:03
Buyrun gelen habere bakin...

İlginc oldu bu patron da rahatsiz olmus sanirim... Ve yine radikal yaklasmis...

Halbuki ben kotu bir konusmasina sahit olmadim...

Heralde burada yazılanlara göre işten çıkartmamıştır patron.. Hani bizi her arayan veya aradığımız her banka veya çağrı merkezi "Görüşmeleriniz Güvenliğiniz için kayıt altına alınıyor" diyor........ Yönetim kurulu bant kaydını dinlemiş ve gereğini yapmıştır diye düşünüyorum....
Demekki sayın "Dialog" veya başka bir kişinin şikayeti dikkate alınmış.. Ben bu şekilde bir Şirket Politikası var ise şahsım adıma sevindim....(Tabiki Tanımadığım halde işten çıkartılan bir insan için üzüldüm, kendisini kontrol ettim, zannerdersem bir bankadan emekli olmuş bir insanmış, yani tam olarak işsiz kalmışda sayılmaz)

Yatırım Tavsiyesi Değildir....

saman
10-10-2012, 00:19

Karkım AS ye bu davranısından dolayı teskur ederım
Çünku boyle cevap vermek cok basıt ve çaresız bır cevaptır.

7878
10-10-2012, 19:42
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / KARKM [] 10.10.2012 15:54:40

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mahallesi 606. Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ANKARA
Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yeni Yapılan Anlaşma

AÇIKLAMA:
Şirketimiz Ülkemizin önde gelen Enerji Şirketlerinden biriyle 4 Kesin, 6 opsiyonel olmak üzere 10 adet jeotermal kuyuda sondaj akışkanları malzeme tedariği ve mühendislik hizmetleri verilmesi konusunda anlaşma imzalamıştır. Yapılacak işin bedelinin 400.000 USD 1.000.000 USD arasında değişeceği tahmin edilmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

serdar gunes
11-10-2012, 10:27
http://www.borsarti.com/25-hisse-senedi-icin-al-sinyali.html
yatirim taysiyesi degildir.

yuxell34
11-10-2012, 16:29
bence bu hareketler son silkeleme hareketleri. 70000 endekste bilançoyla beraber iyi bir hareket yapmanın zamanı gelmedi mi hala????? Artık bu geleceği parlak şirketi bu fiyatlarda görmek istemiyoruz...

kurtiniadis
11-10-2012, 20:16
Merhaba,rahat olun arkanıza yaslanın malınıza da sahıp cıkın derım.1 77 dırenc dı verdı tradecılerı de doktuler.1 65 guclu destek yarın hedef 1 80 ler olmazsa da sıkıntı yok 1 90 2 25 2 50 yukarı da 1 65 1 55 1 45 asagıda ızlenmelı.Ama yon yukarı gıbı ıns...
YTD.

karakaya@
17-10-2012, 16:53
Özel Durum Açıklaması (Genel) / KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı İlkbahar Mahallesi 606. Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ANKARA
Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 66 00 Fax: (0312) 491 53 18
Özet Bilgi : Katılınan İhale Hk.
AÇIKLAMA:
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın 17.10.2012 tarihinde Adıyaman ve Batman Bölge Müdürlüklerine alımı yapılacak işlem görmüş (katkılı) bentonit için yaptığı ihalede, şirketimiz Batman Bölge Müdürlüğü için 590.000 TL ile en iyi teklifi, Adıyaman Bölge Müdürlüğü için 433.500 TL ile en iyi ikinci teklifi ve toplamda 1.023.500 TL ile en iyi teklifi vermiştir. Konu ile ilgili gelişmeler daha sonra kamuya duyurulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

karakaya@
19-10-2012, 09:52

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi 606 Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ ANKARA
Telefon ve Faks No. : 0312 491 64 00- 0312 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0312 491 64 00- 0312 491 53 18
Özet Bilgi : Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum sağlamak amaciyla Şirketimiz Esass Sözleşmesi 8, 9 ve 10. maddelerinin tadil edilmesi ve " Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum" başlıklı 35. maddesi ile "Anasözleşme Değişikliği" başlıklı 36 maddelerinin ilave edilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararı
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Şirketimiz Yönetim Kurulunun 19.09.2012 tarih ve 2012/24 sayılı toplantısında; - Şirketimiz Anasözleşmesinin 8, 9 ve 10. Maddelerinin bu karar ekinde yer aldığı şekilde değiştirilmesine, - Anasözleşmeye "Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum" başlıklı 35. Maddenin ve "Anasözleşme Dğişikliği" başlıklı 36. Maddenini ilave edilmesine, - Yapılacak anasözleşme değişiklikleri ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulundan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gerekli izinlerin alınmasına, - Anasözleşme tadil metninin düzenlenecek ilk toplantıda Genel Kurulun onayına sunulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir. Anasözleşme tadil metinleri ekte yer almaktadır.

ufukARIKAN
19-10-2012, 10:53

Ortaklığın Adresi : Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi 606 Sokak No:24 Yıldız Çankaya/ ANKARA
Telefon ve Faks No. : 0312 491 64 00- 0312 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0312 491 64 00- 0312 491 53 18
Özet Bilgi : Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum sağlamak amaciyla Şirketimiz Esass Sözleşmesi 8, 9 ve 10. maddelerinin tadil edilmesi ve " Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum" başlıklı 35. maddesi ile "Anasözleşme Değişikliği" başlıklı 36 maddelerinin ilave edilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararı
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Şirketimiz Yönetim Kurulunun 19.09.2012 tarih ve 2012/24 sayılı toplantısında; - Şirketimiz Anasözleşmesinin 8, 9 ve 10. Maddelerinin bu karar ekinde yer aldığı şekilde değiştirilmesine, - Anasözleşmeye "Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum" başlıklı 35. Maddenin ve "Anasözleşme Dğişikliği" başlıklı 36. Maddenini ilave edilmesine, - Yapılacak anasözleşme değişiklikleri ile ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulundan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gerekli izinlerin alınmasına, - Anasözleşme tadil metninin düzenlenecek ilk toplantıda Genel Kurulun onayına sunulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir. Anasözleşme tadil metinleri ekte yer almaktadır.

sanırım 19,09 linki bu 19 eylülde değiştirilen...

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=237534

RedLion
21-10-2012, 22:13
Bunlar pek öneml değil önemli olan iş bağlantıları ve ASIL olarak gelecek bilanço...... Kar umarım yüksek çıkar, 9 aylık bilanço tarihini bilen var mı? Geçen yıl 9 aylık faaliyet raporu 27 Ekim 2011 tarihinde gelmiş, yanlış bakmadıysam...

ufukARIKAN
23-10-2012, 09:55
İhale alınmış ama du bakalim ne olçek:p

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=241596

SENOL
24-10-2012, 01:26
son grafik hoşuma gitti..214 215 ler hedef gibi..163 üzerinde durması lazım ama

ppqq
24-10-2012, 05:52
İhale alınmış ama du bakalim ne olçek:p

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=241596

Selamlar,

İhalenin büyüklüğünden çok beni Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile yakın temas heyecanlandırdı. Umarım devamı gelir ve tüm yatırımcılar için hayırlı olur.

RedLion
30-10-2012, 02:00
1.78-1.84-1.95 sıralı dirençler olarak görünüyor... eski 5.84 direncini geçerse... bize bile bayram.. olur..(Not: benim maliyet 2 üzerinde, eski 6 üzeri olanlardan:)= hadi bakalım hayırlısı.... MACD iyi seviyede 0 ya değmek üzere... MOM 100 üzeri kaldı.. grafikler uzun zamandır iyi yönde.. Aşağıda; 1.62 SAĞLAM BİR DESTEK OLDU... BENCE GELECEK BİLANÇONUN DESTEĞİ ŞART.. OLMAZ SA OLMAZ... Trendi sadece bilanço bozabilir derim ben.. BENCE BİLANÇONUN HAZIRLIĞINI YAPIYOR SPEK.... İYİ GELECEK UMARIM...
yATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR....

karakaya@
30-10-2012, 17:19
Hikmet emel karakaya

karakaya@
30-10-2012, 17:19
Özel Durum Açıklaması (Genel) / KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Özet Bilgi : Bağımısız Yönetim Kurulu Üyesi İstifası
AÇIKLAMA:
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. YÖNETİM KURULU KARARI Toplantı Tarihi :30.10.2012 Toplantı No :2012/31 Toplantıya Katılanlar : Ümit Yaşar Karakaya, Hikmet Emel Karakaya, Vasfiye Günsel Keserci, Mehmet Özgün GÜNDEM :Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İstifası Şirket yönetim kurulumuz toplanarak aşağıdaki kararı almıştır. Şirketimizin olağan genel kurulunda bağımsız yönetim kurulu üyeliğine seçilen Sn. Zerrin MELEK bir kamu kurumunda tam zamanlı işe başlaması nedeniyle, SPK'nın Seri: IV, No:56 "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" gereği yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmiştir. Yönetim kurulumuz, Sn. Zerrin Melek'in istifasının kabulüne, bağımsız yönetim kurulu adaylığı için Aday Belirleme Komitesi'nin belirleyeceği adaylar arasından birisinin atanarak yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına ve bu kararın SPK'nın Seri: VIII, No:54 "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" gereği kamuya duyurulmasına oy birliği ile karar vermiştir. BAŞKAN BAŞKAN VEK. ÜMİT YAŞAR KARAKAYA HİKMET EMEL KARAKAYA ÜYE ÜYE VASFİYE GÜNSEL KESERCİ MEHMET ÖZGÜN

Bu KAP haberinin orjinal hali ve ekli dosyalarını görebilmek için tıklayınız!

RedLion
30-10-2012, 21:43
1.78-1.84-1.95 sıralı dirençler olarak görünüyor... eski 5.84 direncini geçerse... bize bile bayram.. olur..(Not: benim maliyet 2 üzerinde, eski 6 üzeri olanlardan:)= hadi bakalım hayırlısı.... MACD iyi seviyede 0 ya değmek üzere... MOM 100 üzeri kaldı.. grafikler uzun zamandır iyi yönde.. Aşağıda; 1.62 SAĞLAM BİR DESTEK OLDU... BENCE GELECEK BİLANÇONUN DESTEĞİ ŞART.. OLMAZ SA OLMAZ... Trendi sadece bilanço bozabilir derim ben.. BENCE BİLANÇONUN HAZIRLIĞINI YAPIYOR SPEK.... İYİ GELECEK UMARIM...

Bugün fiyatın düşmesine rağmen MACD artmış ve 0 çizgisini GEÇMİŞ.. (SAATLİKTE) ..... Buradan birkaç gün içerisinde bir tepki gelerek 1,62-1,67 bantından kurtulmasını umuyorum....
BEN TEKNİK İŞİNİN ACEMİSİYİM.. USTALAR BAKARSA DAHA İYİ DEĞERLENDİRİR...

yuxell34
31-10-2012, 10:41
31/10/2012 - 09:27
*KARKİM SONDAJ'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2012 İLK 9 AYLIK DÖNEM NET KARI 2.588.812 TL

herkese hayırlı ve uğurlu olsun

Murat Beren
31-10-2012, 10:42
Karkim sondaj'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2012 ilk 9 aylık dönem net karı 2.588.812 tl

ufukARIKAN
31-10-2012, 11:13
KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZ. SANAYİ VE TİC. A.Ş. 30.09.2012 TARİHLİ GELİR TABLOSU (Aşağıdaki tablo geçici vergi ekinde vergi dairesine verilmiş olup, Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir)
CARİ DÖNEM 30.09.2012
A-BRÜT SATIŞLAR
8.960.822,92
1-Yurtiçi Satışlar
7.954.063,13
2-Yurtdışı Satışlar
972.983,26
3-Diğer Gelirler
33.776,53
B-SATIŞ İNDİRİMLERİ (-)
-2.733,97
3-Diğer İndirimler (-)
-2.733,97
C-NET SATIŞLAR
8.958.088,95
D-SATIŞLARIN MALİYETİ (-)
-5.145.356,25
2-Satılan Ticari Malların Maliyeti (-)
-5.145.356,25
BRÜT SATIŞ KARI VEYA ZARARI
3.812.732,70
E-FAALİYET GİDERLERİ (-)
-2.433.107,54
2-Pazarlama Satış ve Faaliyet Giderleri (-)
-1.456.667,95
3-Genel Yönetim Giderleri (-)
-976.439,59
F-DİĞER FAALİYETLERDEN OLAN GELİR VE KARLAR
1.379.625,16
FAALİYET KARI VEYA ZARARI
2.486.121,58
3-Faiz Gelirleri
902.224,65
6-Menkul Kıymet Satış Karı
1.240.810,06
7-Kambiyo Karı
51.462,55
10-Faaliyetle İlgili Diğer Gelir ve Karlar
291.624,32
G-DİĞER FAALİYETLERDEN OLAN GİDER VE ZARARLAR
-619.481,46
6-Menkul Kıymet Satış Zararı (-)
-594.600,00
7-Kambiyo Zararı (-)
-24.881,46
H-FİNANSMAN GİDERLERİ (-)
-4.902,10
1-Kısa Vadeli Finansman Giderleri
-4.902,10
OLAĞAN KAR VEYA ZARAR
3.241.363,18
J-OLAĞANDIŞI GİDER VE ZARARLAR (-)
-538,50
2-Önceki Dönem Gider ve Zararları (-)
-537,30
3-Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar (-)
-1,20
DÖNEM KARI VEYA ZARARI
3.240.824,68
K-DÖNEM KARI VERGİ VE DİĞER YASAL YÜKÜMLÜLÜK KARŞILIKLARI (-)
-652.011,90
DÖNEM NET KARI VEYA ZARARI

ufukARIKAN
31-10-2012, 11:21
gelen bilanço spk ya göre değil geçici vergiye göre gelmiş diye bir not var ,

ayrıca menkul kıymet geliri diye bir kalem var ki epeyce bir yer tutmuş değerli Patronumuz esas parayı ordan vurmuş gibi:p(çayın taşı ile çayın kuşunu vurmuş)

ben o kadar bilançodan anlamam ama kar yinede kulağa hoş geliyor,

anlıyan arkadaşlar daha iyi değerlendirir benim ilk gözlemlerim bunlar:p

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=242111

diyalog
31-10-2012, 17:40
bugun 1.74 veya ustu kapanislar olsaydi iyi olacakti maa tutunamadi bare en azindan 1.68 kapatabilse bu kar için kotunun iyisi olacak ama o da olmayacak gibi.
Almak için kimsenin eli gitmiyor daha çok yuksek maliyetliler satmak için fiyat kolluyor hissenin ne halde oldugunu patron anlamistir sanirim endeks rekor kirarken bu kar rakami bile alici çekmiyor ki zamaninda bedelsiz yapti temettu verdi ama nafile hala arz fiyatinin çok ama çok gerisinde
acaba patron hisse satmasaydi veya bunun terminini ve miktarini degistirseydi simdiki hisse fiyati ne olurdu dusunuyormudur
Zamaninda paylasmisdik her zaman guven onemlidir ve paylasmak da hep bana olursa ne halde olacagin malum
tabi bunu patron onceden ongeremiyormudur......yorumsuz
tercih meselesi
ne diyelim patronun tercihi boyleymis kendine gore yanlis veya dogru
bizim tercihimizde bu hisseyi almak olmus ki yanlis tercih yapmisiz
tabi bundan sonra yapilan reklamlara alinan islere açiklanan bilançolara gore tercih yapmamak lazim once patronun tercihini anlamak lazim

yatirim tavsiyesi degildir

saman
31-10-2012, 20:43
bugun 1.74 veya ustu kapanislar olsaydi iyi olacakti maa tutunamadi bare en azindan 1.68 kapatabilse bu kar için kotunun iyisi olacak ama o da olmayacak gibi.
Almak için kimsenin eli gitmiyor daha çok yuksek maliyetliler satmak için fiyat kolluyor hissenin ne halde oldugunu patron anlamistir sanirim endeks rekor kirarken bu kar rakami bile alici çekmiyor ki zamaninda bedelsiz yapti temettu verdi ama nafile hala arz fiyatinin çok ama çok gerisinde
acaba patron hisse satmasaydi veya bunun terminini ve miktarini degistirseydi simdiki hisse fiyati ne olurdu dusunuyormudur
Zamaninda paylasmisdik her zaman guven onemlidir ve paylasmak da hep bana olursa ne halde olacagin malum
tercih meselesi
tabi bundan sonra yapilan reklamlara alinan islere açiklanan bilançolara gore tercih yapmamak lazim once patronun tercihini anlamak lazim

YANLISIN KRALINI YAPMISIZ
BU KARA bu havaya karkım 1,66 kapatıyor dıyecek bır sey yok nasıl ıs ya haklısın diyalog yanlısın da yanlısını yapmısız

RedLion
31-10-2012, 23:45
Bugünkü takaslarada baktım.. yanlış hesaplamıyorsam 27 Eylül e tekabül ediyor... işlem hacmi 356.000 idi en yüksek 1,64- en düşük 1,57 idi.... CAMIS 202.000 lot satmış, ŞEKER 194.000 lot almış... GEDİK teki miktar değişmemiş...
İki ihtimal var.. ya mal el değiştiriyor, yada bir cepten diğer cepe aktarılarak işlem hacmi ile istenilen seviyeye çekiliyor...
ANLAYABİLDİĞİM BİR DURUM YOK YİNE...

tercih meselesi

YANLISIN KRALINI YAPMISIZ
BU KARA bu havaya karkım 1,66 kapatıyor dıyecek bır sey yok nasıl ıs ya haklısın diyalog yanlısın da yanlısını yapmısız

BEN DAHA ÖNCEDE YAZMIŞTIM.. YUKARIYA KOPYALALADIM.. HALA HİSSEDE ÇOK FAZLA KY OLDUĞUNA İNANMIYORUM.. BENCE KÜÇÜK YATIRIMCILAR DAHA SONRADAN GELİR..
BUGÜNKÜ SEANSI İNCELERSEK SAAT 09:50 İTİBARİYLE yalnız 17348 lot alım ile MACD fırlamış..ve hisse 1.72 ye gitmiş.. ve kim olduğunu bilemiyoruz tabiki.. ya KY satışları, yada SPEK birden stop koymuşşş.. ve hacimsiz olarak hisse aşağıya tekrar gitmiş.. ve MALESEF yine 1.68 e takılmışız:) ( 1.68 sağlam bir direnç oldu artık:))... Birisi buradan bu kağıdı 162-167 BANDINDAN kurtaracak ama bakalım kim? Olsa dükkan sizin, bende atacak çok az kurşun kaldı:)
Günlükte MACD düne göre (benim acemi yorumundur) az daha iyileşmiş durumda...
Kapanış Değerleri ise dün ile nerdeyse aynı....
İNANIN BENDE ÇOK SIKILANLARDADIM... BELKİDE BİZİM SIKILMAMIZI İSTİYORLARDIR...(YORUM SİZLERİNDİR..) Ben şu anda sabredeceğim...
Not: bu kağıdın bana tek faydası oldu, sayesinde teknik analiz okumaya, çalışmaya ve öğrenmeye başladım:)
ŞAKA GİBİ YAAA:)
İncelerken kayıt ettim mesaj uzun oldu..bir sonraki mesaja da kendi gördüğüm kadarı ile bilanço değerlerini 3 yıllık özetini yazayımm...

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, TEKNİK YORUMLAR BİR ACEMİYE AİTTİR..

RedLion
01-11-2012, 00:12
2009-2010-2011-2012 9 aylık KAR DURUMLARININA KAPTAN BAKTIM:
(Rakamları Bin TL olarak yazıyorum)

2009 Yılı 9 Aylık Karı= 551, Diğer Faaliyetlerden Gelen Karlar=644
2010 Yılı 9 Aylık Karı= 917, Diğer Faaliyetlerden Gelen Karlar=244
2011 Yılı 9 Aylık Karı= 1316, Diğer Faaliyetlerden Gelen Karlar=935
2012 Yılı 9 Aylık Karı= 2588, Diğer Faaliyetlerden Gelen Karlar=1379 ( Bu seneki diğer faaliyet karının 1240 ı menkul kıymet değil, çünkü yaklaşık 594 de menkul satışından zarar belkide alış maliyeti? gösterilmiş.., ama 902 kadarı faiz geliri.. artık bunada kızmayalım.. patron bilançoya faiz geliri yazmasın diye:) parayıda mı değerlendirmesin:))

SADEDE 2011 İLE KIYASLARSAK TOPLAM KAR (2588/1316) DEĞERLERİ İLE YAKLAŞIK %96 ARTMIŞ...
DİĞER FAALİYET KARLARINI ÇIKARARAK KIYASLAMA YAPARSAK ([2588-1379]/[1316-935]) DEĞERLERİ İLE % 315 ARTMIŞ GÖRÜNÜYOR...
2011 9 aylık konsolide olmayan bilançoya aşağıdaki linkten bakılabilir...
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=226991

BANA DURUM İYİ GÖRÜNDÜ... EĞER RAKAMLARDA VE ANLAMAMDA YANLIŞLIK VARSA LÜTFEN BİLEN ARKADAŞLAR DÜZELTSİN ...KİMSEYİ YANILTMAK İSTEMEMEM..
BİLMEM ARKADAŞLARIN YORUMLARINI MERAK EDİYORUM...VE HEPİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLERİM...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

ppqq
01-11-2012, 10:47
Selamlar,

Halka arz dan yaratılan kaynak ile Orta doğuda ortaklık veya satın alma yolu ile büyüme hedefleniyordu. Ancak geldiğimiz noktada bölge ülkelerinin durumu yatırım yapılabilir noktadan çok uzaktadır. Suların kısa zamanda durulma ihtimali de gözükmüyor.

Hal böyle olunca, genç bir girişimci olan KARAKAYA, başka bir alana yatırımda bulunmaya karar verdi. Türkiye de değerinin bir türlü anlaşılamadığını düşündüğüm, güneş enerjisi sektörüne yabancı bir ortak ile birlikte girdi. Son derece ilgi çekici bir gelişme.

Bilanço için söylenecek çok bir şey yok aslında, şirketin tüm olumsuzluklara rağmen karı artmakta. Sonraki iki dönemde kış sezonu ile yavaşlayacak satışlar moralleri bozabilir, unutmamak gerek.

Önümüzde ki 5-10 yıl için faaliyet gösterdiği alanlarda büyük potansiyel gördüğüm için karkimdeki payımı kademeli artırmayı düşünüyorum.
Artan hisse başı kar rakamları F/K oranını aşağılara çekecek olsa da hala yüksek seviyelerde olacak.

Diğer arkadaşların aksine ben hisselerin önemli bir oranının küçük yatırımcının elinde olduğunu düşünüyorum. Özellikle halka arzdan ortak olanların zararda oldukları pozisyonlarını koruduklarına inanmaktayım. Emekleme dönemindeki bir şirkete yatırım fonları da zaten gelmez.

Kısa vade için 1.68 üstünde bir kaç kapanış yapabilirsek 2li seviyelere bir hareketlenme olabilir. Benim için çok bir şey ifade etmiyor kısa vade hareketleri.

Son olarak şunu söylemek isterim; hisseye gerçek yatırımcı gelmesi için, şirketin esas faaliyetlerindeki ilerlemenin devam etmesi ve karını ortakları ile paylaşmayı sürdürmesi gerektiğini düşünüyorum. Herkese bol kazançlı günler...

diyalog
01-11-2012, 16:56
Karkim'de Akdere şelalesi

BORSAGÜNDEM - 31 Ekim 2012 Çarşamba, 09:28
Karkim hisselerinde yaşanan sert fiyat hareketlerinin perde arkası aralanıyor

BORSAGUNDEM.COM

Kısa bir süre önce yüzde 200 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapan Karkim hisselerinde yaşanan sert fiyat hareketlerinin perde arkasında “Borsada battım” diyerek ismini unutturmaya çalışan bir oyuncunun olduğu iddia ediliyor. Bedelsiz sermaye artırım kararı sonrası patron hisselerinin satışı da bu fiyat hareketleriyle ilişkilendiriliyor. Geçen yıl Haziran ayında piyasa değeri 54 milyon lira olan Karkim'in bugünkü piyasa değeri 37 milyon lira seviyesinde.

İŞLEM YASAĞI OLAN OYUNCU PİYASAYA DÖNDÜ

Bu kaybın önemli bir kısmı da piyasada “Akdere şelalesi” olarak nitelendirilen fiyat hareketlerinden sonra yaşandı. Bir ay gibi kısa sürede hisseler 1.5 liradan 2.5 liraya çıktı, bu arada patron satış yaptı ve daha sonra yeniden 1.5 liraya hatta daha da aşağı seviyelere kadar düşüşler yaşandı. Geçmişte hakkında çok sayıda işlem yasağı bulunan oyuncunun bu işlemlerle piyasaya döndüğü ve son dönemde yeni bir iş için arayışlara başladığı söyleniyor. Bu operasyonla ilgili gerçekleri de yakında borsagundem.com'dan okuyabilirsiniz.

http://www.f5haber.com/borsagundem/karkim-de-akdere-selalesi-haberi-3403254/

Nerede kalmistik tercih demistik demekki patronun tercihi neymis burasi onemli onu bilmek gerekir

erdem2222
01-11-2012, 17:52
borsa gündem deki yazı yok silmişler.bir yanlışlık mı var?

diyalog
01-11-2012, 18:46
borsa gündem deki yazı yok silmişler.bir yanlışlık mı var?

Yaziyi yazmadan once bende farkettim sildiklerini bende farkli bir siteden adresin linkini yapistirdim
Isin açikcasi silmeleri banada tuhaf geldi borsagundem genelde cesur tarafsiz ky koruyucu haberleri ile dikkat çekiyordu
demekki birileri rahatsiz olmus

RedLion
02-11-2012, 20:40
Sanki ben haklımıyım ne.. dün akşam bakamadım hiç.. bugün akşam açtım.. mesaj bile yazmıyor kimse:)..KY dayanamaz en azından sıkıldığını yazardı, hatta bir kaç kişi "!%:seyt:. :vurkafa:$" gibi şeyler yazardı...Ben haksızsam SPEĞİN işi zor, ÇÜnkü ortakların hepsi çok sabırlı demektir.:)....
Günlükte MACD iyi ama, saatlikte düşüş var.. ama hala aynı bantta..
Anlamadığım bir husus daha var.. ikinci seans 1.62 den alım emri verdim..şimdi baktım gelmemiş... AMA İkinci seans ağırlıklı ortalam 1.62 görünüyor..... EEE buralardada kimse yok... ne yani bizim senedi... 1,62 den CİNLER PERİLERMİ ALMIŞ SATMIŞ da ağırlıklı ortalama 1.62 olmuş:).....

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.....

yuxell34
04-11-2012, 22:10
Türkiye’nin petrolle sınavı
4 Kasım 2012

Bugüne kadar 4 bin 500 kuyu açıldı, başarı oranı artıyor.

CUMHURİYET dönemindeki ilk petrol arama kuyusu, 1934 yılında Mardin’de açıldı. O tarihten bu yana, petrol ümidi ile toplam 4 bin 500 kuyu açıldı. Bunların yaklaşık 3 binini Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bin 500’ünü ise diğer şirketler açtı. Irak, İran gibi komşu ülkeler zengin petrol ve doğalgaz yataklarıyla öne çıkarken, Türkiye’nin rezervleri yıllardır tartışılıyor. Türkiye’nin güney sınırlarının 1. Dünya Savaşı sırasında İngiliz jeologlar tarafından petrole göre çizildiği bile söyleniyor.
Türkiye’de umut olmadığını, Türk petrol şirketlerinin yurtdışı arama çalışmalarına ağırlık vermesi gerektiğini savunanlar var. Ancak son yıllarda Türkiye’deki arama faaliyetlerinin arttığı görülüyor. Bu artışın sonucunda Güneydoğu Anadolu bölgesinde petrol keşifleri, Trakya bölgesinde de gaz keşifleri gerçekleşti. TPAO verilerine göre, Türkiye’de yıllık sondaj miktarı 200 bin metreye ulaştı.

2011’DE 198 BİN METRE

TPAO, kurulduğu 1954 yılından 2006’ya kadar 4 milyon 777 bin metre, 2006’dan bugüne kadar ise yaklaşık 1 milyon metre sondaj yaptı. Buna göre 2006’ya kadar dönemde yıllık sondaj ortalaması 91 bin 879 metre iken, 2006’dan bugüne kadar yapılan sondajların yıllık ortalaması 143 bin metreye ulaştı. 2011 yılında, 115 kuyuda toplam 198 bin 875 metrelik sondaj yapıldı.

3 BİN KUYU

TPAO, petrol umuduyla Türkiye’de 2 bin 914 kuyu açtı. 2006–2012 arası arama ve geliştirme amaçlı 558 kuyu açılırken, bunların 344’ü arama kuyusu, 214’ü ise üretim kuyusu oldu. 2006–2012 arasın açılan kuyuların toplam metrajı 1 milyon metreyi geçerken, arama kuyularının toplam miktarı 368 bin 930 metre, ortak arama kuyularının toplam miktarı 119 bin 306 metre olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de toplam 115 kuyuda 198 bin 875 metre sondaj yapılırken, günlük sondaj ortalaması 545 metre olarak gerçekleşti.

140 milyon ton ürettik

TPAO yetkilileri, “1948’den günümüze Türkiye’de 140 milyon ton petrol üretildi. Petrol var ama ihtiyacımızın tamamını karşılayamaz. TPAO’nun üretimi, ambargo, savaş gibi dönemlerde kritik tesisleri ayakta tutabilecek pozisyonda olmalı. Fiyatlar 100 doların üzerindeyken, aramaya daha fazla yatırım yapmamız lazım” diyor.

Güneydoğu’da 37 yeni sahada petrol çıktı

TPAO verilerine göre, Güneydoğu’da 2006–2012 arasında 37 yeni sahada petrol keşfedildi. Trakya’da 25 sahada doğalgaz keşfi yapıldı. 2006’dan bugüne Güneydoğu’da yeni keşiflerden 9 milyon 226 bin varil petrol üretildi.

Tüketimin yüzde 8’i

TPAO’nun 20 yıldır petrol ürettiğini belirten yetkililer, şöyle konuşuyor: “Türkiye’de günlük tüketim 600 bin varil. Yıllık tüketimin yüzde 8 ila 9’unu yurtiçi üretimden karşılayabiliyoruz. Sondaj yaptıkça daha fazlasını bulma şansımız var. Tektoniğin çok aktif olduğu bir bölgede olduğumuz için çok sık sondaj yapmamız gerekiyor.”

karakaya@
05-11-2012, 12:30
Kısa vadelı trend • orta vadelı trend • uzun vadelı trend

karakaya@
05-11-2012, 12:31
Hareketli Ortalama (10) 1,65
Stochastic Oscilator (5) 26,32
RSI (14) 48,36
CCI (14) -27,64
Market Wave SAT veriyor.

karakaya@
05-11-2012, 12:34
KARKM
1,65 1,63 -1,21 197.102 Son 1 haftanın en düşük fiyatına geldi

karakaya@
05-11-2012, 12:43
GenelOranlarYorumlar Yeni
11:20
11:25
11:30
11:35
11:50
11:55
12:00
12:05
12:10
12:15
1.620
1.623
1.625
1.627
1.630
BUGÜN1 HAFTA1 AY1 YILTÜMÜ
Temel Veriler
Alış
1,61
Satış
1,62
Net
-0,01
Tavan
1,79
Taban
1,45
Halka Açıklık Oranı
33,40
Beta
0,39
Piyasa Değeri
36.450.000,00
Sermaye
22.500.000,00
Öz Sermaye
24.378.500,00
Net Kar(TL)
656.346,00
Fiyat / Kazanç Oranı
23,08
Senet Sayısı
7.514.300,00
IMKB-100'deki Ağırlığı
0,00

RedLion
05-11-2012, 21:09
Bir Grafik ekleyelim bakalım...
Resim yükleyemedim ama link çalışacak zannedersem...

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnsfq.jpg

30 dakikalıkta MACD, triggeri kesti.. Saatlikte kesmek üzere....Günlükte zaten kesmiş durumda.... Fakat Sıfırın altına düştü yine...
Bakalım ne zaman kurtaracak kendini 162-167 bandından????... Sayın ppqq nun yazdığı gibi 1.68 üzeri kapanış şart oldu diyorum bende...

Grafikte çizdiğim OKLAR kimseyi yanıltmasın... O OKLAR Benim TEMENNİLERİMDEN İBARETTİR....

Heralde şu ENDEKS VE BANKALAR YATAY SEYRETMEDİKÇE YADA DÜŞMEDİKÇE SIRA BİZE GELMEYECEK:( TABİKİ ENDEKS DÜŞERSE BİZİM HALİMİZ NE OLUR BELLİ OLMAZ???? . GERÇİ BURADAN DÜŞÜĞÜDE Mİ OLACAK DİYORUM İÇİMDEN, AMA BELLİ OLMAZ BURASI VELİ EFENDİ MALUM:)

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

yuxell34
06-11-2012, 15:40
şu an itibariyle ikinci seans 2100 lot işlem olmuş. in cin top oynuyor.

RedLion
06-11-2012, 20:01
Zaten bazende kağıdı cinler periler alıp satıyor.... Benim yorumum çok basit..:grrr::grrr:!!!:grrr:... Anlayan anlamıştır ne demek istediğimi

Yatırım tavsiyesi değildir..

saman
06-11-2012, 22:19
ne olmus bu sende ya 2 aydır aynı yerde nasıl dusmez ya :):halayci::halayci:
nasıl dusmezya 1,60 1,68 aralıgı bu da olmaz daha farklı olmalı neden dusmedı bu degıl nedeks 73 bın oldu bu da olmaz dusmelı:halayci:
farklı bır sey olmalı ::::::::::) endeks 73 bındeyken bız enaz 1,45 olmalıydık
kesın dusmelı :)
1,30 olmalı evet bu
tarıh gerceklestırenlerı yazar:)

RedLion
08-11-2012, 22:15
Bir Grafik ekleyelim bakalım...
Resim yükleyemedim ama link çalışacak zannedersem...

http://b1211.hizliresim.com/13/5/fnsfq.jpg

30 dakikalıkta MACD, triggeri kesti.. Saatlikte kesmek üzere....Günlükte zaten kesmiş durumda.... Fakat Sıfırın altına düştü yine...
Bakalım ne zaman kurtaracak kendini 162-167 bandından????... Sayın ppqq nun yazdığı gibi 1.68 üzeri kapanış şart oldu diyorum bende...

Grafikte çizdiğim OKLAR kimseyi yanıltmasın... O OKLAR Benim TEMENNİLERİMDEN İBARETTİR....

Heralde şu ENDEKS VE BANKALAR YATAY SEYRETMEDİKÇE YADA DÜŞMEDİKÇE SIRA BİZE GELMEYECEK:( TABİKİ ENDEKS DÜŞERSE BİZİM HALİMİZ NE OLUR BELLİ OLMAZ???? . GERÇİ BURADAN DÜŞÜĞÜDE Mİ OLACAK DİYORUM İÇİMDEN, AMA BELLİ OLMAZ BURASI VELİ EFENDİ MALUM:)

Geçen sefer bir Grafik atarak temenni ve umutlarımı eklemiştim.. birkaç gün süründürdü... Yeni grafiğin linki aşağıda: 05 kasım gün sonu grafiği ile 08 kasım grafiğini herkes kendi karşılaştırsın...

http://g1211.hizliresim.com/13/8/frq5r.jpg

Grafiklerdeki okları tutturdum mu ne:) MACD ARTIK SIFIRIN ÜZERİNDE VE BUGÜN HACİMLİ BİR ÇIKIŞ YAPMIŞ... nOT: İlk seans resmen uyumuş spek, saat 14.00 da zaten göstergeler hareketlenmiş..... (yada diğer hisselerini satıp geri döndü:))..Bir ihtimalde 9 aylık bilanço yeni satın alınmaya başladı...

Umarın daha önce yazdığımız direnç seviyeleri yükseliş olarak çalışır...En azından hafta sonuna mutlu girmemizi sağlasın onada razıyım ama şimdilik:).. Bakalım yarında 1.68 üzeri kalırsa veya yukarı doğru devam ederse dah güzel olacak gibi...
İnşallah kedi olalı bende bir fare tutmuş olurum:) daha önce yazdığım gibi bu seviyeler beni çok bağlamıyor.. şemsiyeden dolayı zaten ben uzuncu oldum hissede:)

Yorumlar acemi işidir, yani ben teknik işinin acemisiyim...
KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYEDİ DEĞİLDİR

tigin
08-11-2012, 23:40
bu hisseye 6.18 ken nasıl yaptım bilmiyorum yanlışlıkla girdim:) başka bişey almaya çalışırken baktım hiç duymadığım bi hisse olan karkim bende..zaten ben olayı anlayana kadar hisse 5.95 e düşmüştü:P sonra bekleyim biraz geri çıkarmı dedim düştükce düştü:) risk alıp 5.40 dan zararına sattım bekledim alttan aldım üstten sattım derken zararımı çıkardım...sonra al sat iyi dedim..tüm paramla 1.72-1.78 bandından karkim aldım niyetim 2 gün sonra % 3-5 karla çıkmaktı:))

tigin
08-11-2012, 23:43
benim için o kadar ciddi bi parayla girmiştimki zararına satıp bekleme riskini alamadım....sonrası malum karkim 1.42 leri gördü..şimdi epey umutlandım 1.78 den çıkacam bu kağıttan...umarım kağıtta olan herkes bende dahil istediğimiz seviyelerden çıkarız:)

erdem2222
09-11-2012, 09:22
Patron hisse almaya başladı ve gerisi gelir inşallah.güzel bir yükseliş bekliyorum.

ufukARIKAN
09-11-2012, 09:31
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=245063

patron dün %2 alım yapmış hayırlısı olsun,

1,61 1.70 aralığından 452853 adet alış yapmış

erdem2222
09-11-2012, 10:23
Bilanço ne zaman açıklanacak bilgisi olan varmı ? 4-5 ay içinde (erico gibi ) %400-500 kazandırırmı acaba ne dersiniz?
patron isterse olur ama istemesi lazım ?

erdem2222
09-11-2012, 10:50
patronun payı %59,43 oranına çıkmış.eğer eski oranına çıkarmak isterse yani %65 seviyelerine yükselmemiz garanti.bundan dolayı yükseleceğine inanıyorum.diğer yatırımcı arkadaşlarında görüşlerini merak ediyorum?
ama sabır işi %400-500 kazanmadan çıkmayacağım.bi şekilde verecek bu kazancı ama 5 ay ama 12 ay.

erdem2222
09-11-2012, 11:01
yatırım teşviki alma ihtimali varmı arkadaşlar?orta vadede olma ihtimali var gibi.kendi düşüncem.yatırım tavsiyesi değildir.

diyalog
09-11-2012, 11:05
1.68 uzeri kapanis yukselis beklentisi için yorumlanabilir kisa vadede ama alti kapanislar beklentiyi uzun vadeye tasir

tigin
09-11-2012, 11:40
kaldığım kısa sürede karkmden öğrendiğim şu;
öncelikle kağıt genel psikolojiye çok zıt haraket ediyo..eğer açılışta yükselirse bulunduğu bandun alt sınırlarından geri kapanıyo. öğleden sonra alım olursa yürüyo. bugün sabah yükseldiği için öğleden sonra 180 bandını aşacağımızı sanmıyorum. 1 haftadan kısa olmamak şartıla ancak 164 e tekrar geriledikten sonra bir öğleden sonra patronun itelemesiyle direk 180 üzerine çıkar gibime geliyo. bu sürede 1,77-178 den çıkıp 169 dan geri girmeyi planlıyorum..
inş. bunlar tamamn hayal ürünümdür ve hızlıca 192leri geçerde yukardan giren arkadaşlar sevinir...

bi gün bunu dicemi sanmıyodum ama YTD:)

RedLion
09-11-2012, 19:47
Geçen sefer bir Grafik atarak temenni ve umutlarımı eklemiştim.. birkaç gün süründürdü... Yeni grafiğin linki aşağıda: 05 kasım gün sonu grafiği ile 08 kasım grafiğini herkes kendi karşılaştırsın...

http://g1211.hizliresim.com/13/8/frq5r.jpg

Grafiklerdeki okları tutturdum mu ne:) MACD ARTIK SIFIRIN ÜZERİNDE VE BUGÜN HACİMLİ BİR ÇIKIŞ YAPMIŞ... nOT: İlk seans resmen uyumuş spek, saat 14.00 da zaten göstergeler hareketlenmiş..... (yada diğer hisselerini satıp geri döndü:))..Bir ihtimalde 9 aylık bilanço yeni satın alınmaya başladı...

Umarın daha önce yazdığımız direnç seviyeleri yükseliş olarak çalışır...En azından hafta sonuna mutlu girmemizi sağlasın onada razıyım ama şimdilik:).. Bakalım yarında 1.68 üzeri kalırsa veya yukarı doğru devam ederse dah güzel olacak gibi...
İnşallah kedi olalı bende bir fare tutmuş olurum:) daha önce yazdığım gibi bu seviyeler beni çok bağlamıyor.. şemsiyeden dolayı zaten ben uzuncu oldum hissede:)

Yorumlar acemi işidir, yani ben teknik işinin acemisiyim...
KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYEDİ DEĞİLDİR

Dün ne yazmıştım :)
([B]yada diğer hisselerini satıp geri döndü:)).. :kural:
Hisseneti açmadan önce kapanış fiyatını, takasları ve açığa satışlarını kontrol ettim yaklaşık 5 aydır her gün yaptığım gibi.... Bugün kim ise artık 1512 lot 1,74 den açığa satmaya cesaret etmiş KARKİMde , keşke daha çok satsaydı:) Kolay kolay kimse cesaret edemez diye düşünüyorum.. Hatta endeksin 66.000 e gideceği kesin olsa bile:)

1.68 değil 1.67 kapatmış bugün:) Ama GÖSTERGELERDE POZİTİF UYUMSUZLUK VAR...
FİYAT DÜŞERKEN MACD HATIRI SAYILIR YÜKSELMİŞ.... Tekrar Grafik atacağımm önce teknikçi ustalarla bir paylaşayım.. acaba tespitim doğrumu?

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

RedLion
09-11-2012, 21:30
Önceki mesajlarımda da belirtmiştim.. benimkisi acemi yorumlarıdır diye...Ben demekki günlükte yanılmışım:(
Usta yorumu aşağıdadır:
"Karkm 177+ üzeri kapanış trend başlar! Haftalıkta gayet güzel tekniği ama günlükte sıkıntı var dikkatli olunmalı! "

RedLion
09-11-2012, 21:41

Neyse Moralimide bozmayayım o kadar, daha önce ilk direnci 1.78 olarak bulmuş ve burada paylaşmıştım.... onuda 1.77 olarak güncelleyeyim... Durmak yok bu teknik işini öğrenecem....

Yatırım tavsiyesi değildir...

uhacettepe
11-11-2012, 10:46
1.67 maliyetim var umarım para kazanmak kısmet olur...

RedLion
11-11-2012, 23:23
1.67 maliyetim var umarım para kazanmak kısmet olur...
Benim maliyet düşürmek için aldığım fiyat bile eski 5.84(şimdiki 1.95) , gerçi şimdi 1.63 ve 1.64 de alım yaptım... :) sen kazanamazsan bizim halimiz ne ola:)...daha bende kazanacam.. zamanı gelecek.... Ben inanıyorum.... Yeterki trend bozulmasın..... Biraz sabır.. bu işin temeli budur..

Grandmaster
12-11-2012, 10:10
72 den 20bın lot aldım 71 dekı 80kusurbin alışı sildiler ayıp

yuxell34
12-11-2012, 10:31
***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***KARKM***KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI ENERJİ MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Telefon ve Faks No. : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (0312) 491 64 00 Fax: (0312) 491 53 18
Özet Bilgi : İştirakimiz Solentegre Enerji Yatırımları Ticaret A.Ş. Hk.

AÇIKLAMA:
% 50 iştirakimiz olan Solentegre Enerji Yatırımları Ticaret A.Ş. yenilenebilir enerji yatırımları kapsamında Elazığ ilinde güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrali (GES) kurup işletmek için Enerji Piyasası Denetleme Kurumuna (EPDK) üretim lisansı başvuru sürecini başlatmıştır.

EPDK'nın "Enerji Piyasası Lisans Yönetmeliği" gereği, üretim lisansı başvurusunun ilk aşamasında, Solentegre Enerji Yatırımları Ticaret A.Ş güneş enerjisi ölçüm istasyonu kurmak üzere Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne (MGM) başvuru yapmış ve sirketimizin bu basvurusu 10.11.2012 tarihinde kabul edilerek yukarıda anılan lokasyonda bu tarih itibariyle resmi ölçümlere baslanilmistir.

Su an yururlukte olan mevzuat uyarinca kurulan güneş enerjisi ölçüm istasyonları en az 6 ay boyunca ölçüm yaparak bölgedeki hava sıcaklığı, bağıl nem, güneşlenme radyasyonu, güneşlenme süresi, rüzgar yönü ve rüzgar şiddeti vb.verileri toplayacaktır. Asgari ölçüm süresi olan 6 ayın tamamlanmasının ardından elde edilen veriler Solentegre Enerji Yatırımları Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanacak "Güneş Ölçüm Sonuç Raporu" nda toplanacak ve MGM'nin onayının alınması şartıyla EPDK ya sunulacaktır.

Sunulacak raporda bölgedeki yatay yüzeye gelen yıllık toplam güneş radyasyon alt sınır değerinin asgari 1620 kWh/m2-yıl olması ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ) belirleyeceği bağlantı noktası ile gerilim seviyesinin kullanılacağının taahhüd edilmesi zorunludur. Ayrıca kurulması planlanan güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrallerinin kurulu gücü, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının her bir bölge için belirlediği kapasiteleri aşamayacaktir.

EPDK ya sunulacak olan güneş ölçüm sonuç raporu Kurum tarafından yeterli bulunduğu takdirde aynı bölgede güneş enerjisi santrali (GES) kurmayı talep eden firmaların projelerinin katılacağı ve EPDK tarafından görevlendirilen TEİAŞ'ın düzenleyeceği yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır.

Yarışmaya katılacak olan firmalar, GES'te üretilecek net elektrik enerjisinin ilk 10 yıl boyunca satış fiyatı için birim kWh başına GES'e uygulanacak olan 13,3 ABD doları cent cinsinden düşülerek belirleyecekleri GES eksiltme bedeli tekliflerini, kapalı zarf içinde yarışmayı düzenleyen komisyona sunacaklardır. Komisyonca belirlenecek en yüksek GES eksiltme teklifini veren firma(lar) projesi yarışma sonucu GES ön-lisansı almaya hak yı kazanacaktır.

Yarışmayı kazanan firma gerekli koşullari yerine getirmesi durumunda EPDK dan üretim lisansını alarak elektrik üretim santralini kurmaya hak kazanacaktir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

ufukARIKAN
12-11-2012, 10:33
72 den 20bın lot aldım 71 dekı 80kusurbin alışı sildiler ayıp

Kurtlar sofrasına hoşgeldin,

ah be kardeşim selamlar:)

Grandmaster
12-11-2012, 10:47
Kurtlar sofrasına hoşgeldin,

ah be kardeşim selamlar:)
merhaba abi
dun gece biraz inceledim,aslında yatırım mantıgıyla yaklasmak lazım..yine de bir bakıp çıkayım dedim şimdilik içeride kaldım :)

patron cok iddialı,ozellikle dun twitter hesabından baktım tweetlerine (petkim yoneticilerini yerden yere vuruyor mesela :) )

bilanco guzel,aslında paraya ihtiyacı yokken halka acılmıs,gelin birlikte buyuyelim hesabı
ama degerleme farklı bir konu tabi

kendisi petkim yoneticilerinden becerikliyse :) bu sirket nerdeyse sıfır borc ve 15-17 mılyon naktıyle buyeyebılır

tweetlerinden anladıgım fırsat kolluyorlar mesela akaryakıt dagıtım işini dusunmusler,marjlar cok dusuk geldiği icin vazgecmişler (marjların dusuklugunu bılmeyen de yoktur bi bunlar bılmıyordu herhalde basta)

enerji işine girerken 3 kere fazla dusunmek lazım,temkınlı olmaları pozitif

bana potansiyeli olan bır sırket gıbı geldı,38 mılyon pd ucuz degil ama cok pahalı da gelmedı ozellıkle buyume ve karlılıga ınanılıyorsa her senette biraz fazla odemeye deger

hisse alım haberi dıkkatımı cekmıstı ama gecmısıne baktım kı patron alıyor verıyor yanı cok anlamlı degılmıs

ben patron olsam ,ben de manıpulasyona karsı ıslem yapabılırım ıkı yonde de...

bolunme haberıyle ılgılı de bariz bir insider var,grafiğe bakıp da gormemek icin kör olmak lazım,bu da patronun yatırımcıya bakışı acısından eksi
yani lafta guzel konusuyor da adam,gercekleşmeler pek paralel olmayabilir

Grandmaster
12-11-2012, 10:55
patrona herkes kolayca ulasabılır,boyle bir tutumda olması pozitif.ben orta-uzun vaded yatırım yapıyorsam şirketin patronuna kesinlikle bakarım
https://twitter.com/yasar_karakaya

tigin
12-11-2012, 11:03
borsadaki yabancı payları hergn azalıyo..ne yapmalı sizce? bu arada patronumuzun babası eski borsacı..hiç güvenmiyorum patronumuza:)

ufukARIKAN
12-11-2012, 11:26
merhaba abi
dun gece biraz inceledim,aslında yatırım mantıgıyla yaklasmak lazım..yine de bir bakıp çıkayım dedim şimdilik içeride kaldım :)

patron cok iddialı,ozellikle dun twitter hesabından baktım tweetlerine (petkim yoneticilerini yerden yere vuruyor mesela :) )

bilanco guzel,aslında paraya ihtiyacı yokken halka acılmıs,gelin birlikte buyuyelim hesabı
ama degerleme farklı bir konu tabi

kendisi petkim yoneticilerinden becerikliyse :) bu sirket nerdeyse sıfır borc ve 15-17 mılyon naktıyle buyeyebılır

tweetlerinden anladıgım fırsat kolluyorlar mesela akaryakıt dagıtım işini dusunmusler,marjlar cok dusuk geldiği icin vazgecmişler (marjların dusuklugunu bılmeyen de yoktur bi bunlar bılmıyordu herhalde basta)

enerji işine girerken 3 kere fazla dusunmek lazım,temkınlı olmaları pozitif

bana potansiyeli olan bır sırket gıbı geldı,38 mılyon pd ucuz degil ama cok pahalı da gelmedı ozellıkle buyume ve karlılıga ınanılıyorsa her senette biraz fazla odemeye deger

hisse alım haberi dıkkatımı cekmıstı ama gecmısıne baktım kı patron alıyor verıyor yanı cok anlamlı degılmıs

ben patron olsam ,ben de manıpulasyona karsı ıslem yapabılırım ıkı yonde de...

bolunme haberıyle ılgılı de bariz bir insider var,grafiğe bakıp da gormemek icin kör olmak lazım,bu da patronun yatırımcıya bakışı acısından eksi
yani lafta guzel konusuyor da adam,gercekleşmeler pek paralel olmayabilir

Sağol Kardeşim ağzına sağlık:)

dediğin gibi her şey var,

un var mı, var

yağ, şeker var mı, var

eee ne duruyosun Patron bize helva yapsana,:he:

durumu var bu kağıtta,

fakat Patronun şekeri var, yada helva sevmiyor galiba:p

seyfocan42
12-11-2012, 13:37
beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır bu seans itibari ile harekete başlaaybilir gelen haberi güzel bana göre YTD
müjdemi isterim :)

ufukARIKAN
12-11-2012, 13:47
Sağol Kardeşim ağzına sağlık:)

dediğin gibi her şey var,

un var mı, var

yağ, şeker var mı, var

eee ne duruyosun Patron bize helva yapsana,:he:

durumu var bu kağıtta,

fakat Patronun şekeri var, yada helva sevmiyor galiba:p

Acaba Patron bize helva yapmak için mi alım yapıyor:)

sabah yine almış kesesine bereket:)

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=245391

RedLion
12-11-2012, 14:08
1nci seans sonu itibariyle, günlük, 60 dk.lık ve 30dk. lıkta MACD çok iyi seviyelere geldi... İnşallah 1.77+ kapanışı kısa sürede aşarız ve yükselişimiz her daim olur:).... AMA MACD dan daha önemlisi gelen haberler ve bilanço gayet iyi... Bütün ortaklara hayırlı olmasını dilerim....Ben bile daha çok umutluyum (Şemsiye sahibi olarak:)) bu gelen haberler ve 9 aylık bilançodan sonra..
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.....

diyalog
12-11-2012, 14:27
patron ne kadar hangi fiyattan almis yazabilirmisiniz kap daki eki açamiyorumda tesekkurler

ynrgyk
12-11-2012, 14:40
1,67-1,70 aralığından 127.500 lot almış

tuncorta
12-11-2012, 14:40
patron ne kadar hangi fiyattan almis yazabilirmisiniz kap daki eki açamiyorumda tesekkurler

1.67-1.70 aralığından 127.500 adet almış...

diyalog
12-11-2012, 15:10
patronun geçen hafta aldigi ile bu hafta aldigina bakilirsa bayagi bir azalmis atacak mermi kalmamis anlasilan buyuk patron destek atarsa belki biseyler olabilir yoksa yine 1.60 a geri doneriz

tmttu
12-11-2012, 18:36
Patron mal alsa da en fazla gidecegi yer bölunmeden halka arz fiyati olan 2,4 tl civari olur. Alta alinip arz fiyatindan bosaltma hareketi önceden de göruldu.

Bu fiyatdan alip (patron gibi) 2,4'dan dönerse guzel prim diye dusunulebilinir, ama benim gibi patronun 'yuzde 30 ucuz halka arz" laflarina inanip halka arzdan alanlar icin bunlar bos. Borsada halka arza katilmama yeminimi ilk defa kirarak bu sirketin arzina katildim, 1,5 sene gecmesine ragmen sonuc husran.

YTD

tigin
12-11-2012, 22:52
slmlar..ben hisseden çıktım arkadaşlar kalanlara bol şans..
son bi kaç günde alıp yapan arkadaşlar umarım çok kazanırlar..alım yapmayı düşünen arkadalşlara tavsiyem; tahta yapıcı psikolojik savaşı çok güzel yürütüyo..yürüyecekmiş gibi yapıp mal yüklediklerine yada aman gitti derken ky elindekini satarken bi anda yukarı çektiklerine karkm sahibiyken şahit oldum.borsamızdaki yabancı takasları herr gün azalıyo bugün big parada bi haber vardı mayısa göre takaslar arttı diye ama bir hafta önceye göre %1 in üzerinde düştü demiyo tabiki..belki aşağı çekilmenin vakti gelmiştir? iki kez düşünmelerini öneririm...herkese bol şans

RedLion
14-11-2012, 19:20
Biz burada tekkeyi beklemeye devam... bakalım yatayda ne kadar kalacak... Onu ben bilmem ERENLER bilir:)

diyalog
14-11-2012, 20:04
ne kadar yatayda kalsada 1.67 satisa geldi iki gundur.Bu hisse yataya bagladimi aptal islatan yagmur gibi hissetirmeden dusuyor sonra bir bakmisiz yuzde on geri gelmis.
1.5x test etmeden hareketini yapmayacak gibi duruyor.
bedelsiz oncesi hareketinde çok trade imkani vererek çikmisti yine boyle bisey olurmu bilinmez
neticede her akderenin yogurt yemesi ayni degildir:yes:
patron bir milyonu basti mal aldi illaki bunlari satmadan rahat edemez onceden oldugu gibi.yine ayni fiyatlardan satmak isterse bedelsiz etkisi yapacak bir haber bulmasi gerekir . gunes enerjisi ile onlari elinden çikaramaz daha etkili biseyler bulmasi gerekir
fikri olan varsa paylassin belki yardimi dokunur genç isadimina

yuxell34
15-11-2012, 18:25
*karkim sondaj'ın 2012 yılı 9 aylık konsolide net dönem karı 1.800.540 tl(önceki 1.316.650 tl)

celikahmet72
15-11-2012, 18:27
Karkim Sondaj Akiskanlari 2012/9 konsolide net kari: 1.800.540 tl.

Herkese hayirli olsun

celikahmet72
15-11-2012, 18:59
Soyle baktim ciro uc ayda tam 2 ye katlamis ve gecen senenin 12 ayligini bile gecmis.

Pd/dd sinde hizmet sektorune gore epey ucuz kalmis gorunuyor. (Hangi sektorde anlamak zor zira uretim olmadigi icin hizmet sektoru diye dusundum)

Bilmiyorum ama bana gore olumlu duruyor.

RedLion
15-11-2012, 23:25
Kar gayet iyi, ondan daha iyisi haber sayısı arttı... Karkim haberler ile gider malum...
Hangi sektör diyen arkadaş, KİMYA Sanayi olarak baksın.. hizmetler değil.. Aslında sektöründe (yani Sondaj Akışkanlarında) KARKİM şu anda İMKB de tek ve rakipsiz..
60 dk.lık ve 30 dk.lıkta MACD biraz bozmuş, ama GÜNLÜKte iyi...
Bugün itibariyle takaslar umut verici.. özellikle GEDİK pozisyonunu koruyor.. az bir destekle 5.000.000 olacak yakında...bence iyi..
(1,77+ kapatırsa sert hareketler yapar... diyor usta teknikçiler... ustaların yorumudur.. ben bunu kestirebilecek kadar anlamıyorum bu işten, kimseyi yanıltmak istemem)

Finansal Mali Tablo Dipnotlarını incelerken dikkatimi çekti:
7. FİNANSAL YATIRIMLAR
Cari dönem :30/09/2012
Cari dönem itibarıyla İMKB’ de 11.526.099 TL’ lık Petkim A.Ş hisse senedi alımı yapılmıştır. 30.09.2012 itibarıyla hisse senetlerinin 353.600 TL değer azalışı karşılığı ayrılmış. Bilanço tarihi itibariyle 353.599 TL Konusu kalmayan karşılık gelir kaydı yapılmıştır.( Petkm 5.200.000 Lot * 2,034) PETKİM Hisselerini de mi takip etsek ne:)

Yatırım Tavsiyesi değildir.

celikahmet72
16-11-2012, 00:08
Sayin redlion

Sektoru
İMALAT SANAYİİ / KİMYA, PETROL KAUÇUK VE PLASTİK ÜRÜNLER / KİMYA SANAYİİ bu sekilde geciyormus ama bana gore yanlis siniflandirmislar cunku burada imalat yok.

Bir diger konu karakaya gercekten akilli adammis.

Petrol fiyatlarindaki olasi dusus sondaj faaliyetlerini etkilerse; petrol fiyatlarindaki dususun maliyetlerini olumlu etkileyecegi bir sirketle kendisini hedge etmis.

1.800.540 kar rakami sizin yazdiginiz 2.0340 petkim fiyatiyla gelmisse ve lot adedi 5.200.000 ise ki ben bakmadim bugunki kapanis itibari ile bile yaklasik 285.000 tl extra kar yazdi demektir.

Faaliyetlerde ucmus. Su an icin 8.800.000 ciro yapipta 1.800.000 net kar getirebilen (ister diger faaliyet olsun ister esas faaliyet ki saniyorum bunun sadece 700.000 i finansman geliri) imkb de baska bir sirket yoktur saniyorum. F/K orani 17 lere gerilemis. Bakalim yilsonu ne olacak?

suayba
16-11-2012, 18:56
kar iyi geldi ama hisse 1,67 lerde açıklamadan önce 1,70 lerdeydi. bu durum hakkıdna bilgisi olan?

SENOL
16-11-2012, 19:03
mal toplanıyordur..agayı pek sevmem ama tahtayı kasıyor topluyacağım diye..ne kadar toplasam kardır diye..bir gün 3 4 olunca verir belkide vermez..vardır ozamanda vermezse bir bildiği..ama alıyorsa %100 kazanmadan vermez..

shadowcem
17-11-2012, 09:34
mal toplanıyordur..agayı pek sevmem ama tahtayı kasıyor topluyacağım diye..ne kadar toplasam kardır diye..bir gün 3 4 olunca verir belkide vermez..vardır ozamanda vermezse bir bildiği..ama alıyorsa %100 kazanmadan vermez..

Pastadan bir dilimde biz almayalım mı ? twitter dan bir sormak lazım:)

SENOL
17-11-2012, 10:03

sen kendin direk yüzüne sor bakalım ne diyecek..164 altına vermemeye dikkat ediyor bakalım bu hafta ne yapacak ...izlemedeyim ..geçen sene bıraktığım paranın bir kısmını geri almayı düşünüyorum bakalım ..yapacak mı kıyak bize..

RedLion
17-11-2012, 11:08

Hımm eski Parsan cı arkadaşlarda buraya gelmiş:) İMKB küçük yer derim de kimse inanmaz:)

shadowcem
17-11-2012, 11:57
sen kendin direk yüzüne sor bakalım ne diyecek..164 altına vermemeye dikkat ediyor bakalım bu hafta ne yapacak ...izlemedeyim ..geçen sene bıraktığım paranın bir kısmını geri almayı düşünüyorum bakalım ..yapacak mı kıyak bize..

Bu ara görüşmüyoruz kendisiyle, kumara ara verdiler...

SENOL
17-11-2012, 13:54
Bu ara görüşmüyoruz kendisiyle, kumara ara verdiler...

sen de davet et ben öğreteyim aslanım bu işleri de :)

saman
17-11-2012, 22:45
sayın Şenol
bı zamanlar ne yaptı 3,5 -4den aldıgı malları alıs haberlerını bıle gondermıstı ne yaptı 7,20 tavandan verdı senedı pısa bıle goturecektı hemen satıldı %200 bedılsız haberi ile tavandan sattı.
onun için ınanmaıyorum 2 yıla yakın bır zaman olacak bunların yapacagı ıs yıne aynı alım haberlerı gondermıs ınan 7,20 lı sevıye 2,40 mı ediyor ordan yıne verecektır gelırse onun ıcın bırkac kademelık ıs anlayacagın ky beklesın halka arz fıyatıana gelsin diye

saman
17-11-2012, 22:51
tabıkı yatırımcı uzülüyor
2 sene dile kolay halka arz fıyatında bır daha gormeyen bır senet
tabıkı cevap hazır : zorla aldırdılar hayır ama tekrar cevap: arz talap meselesı
aması var halka arz fıyatına gelınce satıs talebı şırketten gelyor 7,20den bır satıldı tekrar aynı fıyatı gormesı ıcın bılmemde
gorse ne olacak herkes karkım dedımı ıllallah etmıs
hata ky yatırımcıda aynen benım gıbı almak en buyuk hata ımıs kendı acımdan konusuyorum
tam 2 yıl aldıgın sevıyelerı gormeyen bır senet tam 2 yıl

SENOL
17-11-2012, 23:00
adamın amacı bu görmemesi zaten psikoya oynuyor geçmeyip geçmeyip bir anda geçecekki milletten malları geri alsın...

saman
17-11-2012, 23:06
tabıkı yatırımcı uzülüyor
2 sene dile kolay halka arz fıyatında bır daha gormeyen bır senet
tabıkı cevap hazır : zorla aldırdılar hayır ama tekrar cevap: arz talap meselesı
aması var halka arz fıyatına gelınce satıs talebı şırketten gelyor 7,20den bır satıldı tekrar aynı fıyatı gormesı ıcın bılmemde
gorse ne olacak herkes karkım dedımı ıllallah etmıs
hata ky yatırımcıda aynen benım gıbı almak en buyuk hata ımıs kendı acımdan konusuyorum
tam 2 yıl aldıgın sevıyelerı gormeyen bır senet tam 2 yıl

saman
17-11-2012, 23:10
adamın amacı bu görmemesi zaten psikoya oynuyor geçmeyip geçmeyip bir anda geçecekki milletten malları geri alsın...

Şenol bey sen cok ıyımsesın ben artık karkım ınanmıyorum

SENOL
17-11-2012, 23:19
Şenol bey sen cok ıyımsesın ben artık karkım ınanmıyorum

hani derler ya hayatımın en büyük kazığıydı..hem dost kazığı hem patron kazığı yedim..bu senetten..ama ben teknikçiyim hayatta temelle işim olmadı ..tekniğini şu an beğeniyorum ..164 altına kaymadığı sürece bence sorun yok..

celikahmet72
17-11-2012, 23:45
Kar var mi? Var
En onemlisi temettu verdi mi? Verdi
Emisyon primlerini bedelsiz verdi mi? Verdi.
Duran varlik alacagim dedi aldi mi? Aldi.
Emlak isinden anladigin icin soyleyeyim 2.048 e aldigi binanin yaninda altinoran projesi yapildi. Hemen dibindeki yapilan dogus plazadaki fiyatlari biliyorum su an aldigi bina bile en az yuzde 50 yapmistir.
Ciro buyudu mu? Buyudu.
Enerji isine girecegim dedi girdi mi? Aciklama gonderdi olcume basladi.
Adam her dedigini yapti.
Saniyorum bedelsizde de manuplasyonu engellemek icin sadece sahsi aldiklarini vermis ekstra satis yok 7.20 den almis 2 sene beklemis ve 7.20 den geri vermis. Zira hayatimda bedelsize bagli hisse neden yukselir anlamis degilim.
Izleyelim neler olacak gorecegiz.
Bende biktim o da ayri da.

tigin
19-11-2012, 17:23
ben bu karkime alışmışım yahu..karkm satıp egeen aldım ama sizin sayfaya daha çok bakıyorum bi gelişme varmı diye..165den sembolik bi giriş yaptım yeniden

RedLion
19-11-2012, 19:46
Bu gün yine... takaslarımızı, varmı diye açığa satışları, fiyatımızı, işlem hacmimizi, anladığımız kadarı ile göstergeleri kontrol ettik.. % 1,20 düşmüşüz.. İşlem hacmi düşük (hoş bu havada düşük olması iyimi bilmem) yataydayız.. Sabır taşı olduk... Bakalım nereye kadar. Gerçekten sıktı aylardır... Eskiden satsammı acaba derdim.. artık gözden çıkarttımmı ne :) Daha önce yazan arkadaş gibi neredeyse beter olsun benimle beraber diyorum:)
Sadece bugün baktım 3 yıl taşıdığım bir senet vardı, satıp çıkmıştım... ve maliyet düşürmek için kullanmıştım... Cuma günü düşmüştü, bugün yine düşmüş..en azından ondan çıkmışım dedim:) şaka gibi yaaa

celikahmet72
20-11-2012, 10:11
Adam bosuna almamis

BGC: PETKIM Long term story should start to be priced in…BUY
(Upgraded from HOLD) 12-mth Target Price (TL/share) (excluding dividend) 2.46

cesur06
20-11-2012, 10:26
Adam bosuna almamis

BGC: PETKIM Long term story should start to be priced in…BUY
(Upgraded from HOLD) 12-mth Target Price (TL/share) (excluding dividend) 2.46

Ne demek olduğunu anlamadım celik ahmet açıklayabilirmisin acaba?

celikahmet72
20-11-2012, 15:21
Ne demek olduğunu anlamadım celik ahmet açıklayabilirmisin acaba?

Dostum arkadasin biri dipnotlardan kopyalamisti.
Karkim 9 aylik bilancoda 2.0340 maliyetle 5.200.000 adet petkim hissesi bulunuyor.

celikahmet72
20-11-2012, 17:57
Eeeeh baydi be
Petkimin su hareketinde bile satmadiysa yaklasik 650.000 tl kar olusturdu havadan.
Hala hisseyi asagi basiyorlar
Allah cezanizi versin delimisiniz nesiniz be

tmttu
20-11-2012, 21:47
Bu ne yav, dustukce dusuyor. Halka arzda "enerji yatirimlari, petrol ve dogalgaz ruhsati icin isbirligi" denildi. Sirketi arz etti, gitti petkim hissesi alindi. Hisse fonu mu arz edildi enerji sirketi mi. Sanki biz direk petkim hissesi alamiyoruz. Petkim zarar yaziyor diye yöneticilere demedigini twitlemiyor. Biz de simdi "yuzde 30 ucuza arz ediyorum dedi, ama arz fiyatin yuzde 30 altan gidiyor zarar ettik" diye mi twittleyek. Biraz da cuvaldizi kendine batir. Maliyet halka arz fiyati. Temettu veren, yukselen turk traktörden in buna bin. Olacak is mi. Bu para nasil biriktirildi, artirildi haberin var mi. Önceden umutluydum, ama artik bu hissenin hic bir haber degeri de kalmadi.
umut fakirin ekmegi, ama umut kalmadi malesef.

YTD

celikahmet72
20-11-2012, 22:02
Bu ne yav, Dustukce dusuyor. Halka arzda "enerji yatirimlari, petrol ve dogalgaz ruhsati icin isbirligi" denildi. Sirketi arz etti, gitti petkim hissesi alindi. Hisse fonu mu arz edildi enerji sirketi mi. Sanki biz direk petkim hissesi alamiyoruz. Petkim zarar yaziyor diye yöneticilere demedigini twitlemiyor. Biz de simdi yuzde 30 ucuza arz ediyorum dedi, ama arz fiyatin yuzde 30 altan gidiyor diye zarar ettik diye mi twittleyek. Biraz da cuvaldizi kendine batir. Maliyetim halka arz fiyati. Temettu veren, yukselen turk traktörden in buna bin. Olacak is mi. Bu para nasil biriktirildi, artirildi haberin var mi. Önceden umutluydum, ama artik bu hissenin hic bir haber degeri de kalmadi.
umut fakirin ekmegi, ama umut kalmadi malesef.

YTD

Twitlerine baktim yoneticilere yada herhangi sahsa denen bisey goremedim.
Deseydi yeminle aferin yazacaktim.
Ben sirketi aradim sordum olay aslinda son derece mantikli
Petrol fiyatlarindaki olasi dususte islerin yavaslamasina karsin; petrol fiyatlarindaki dususun hedge edecegi hisse alinmis ve koyulmus sonucta kar yazar ve temettu verirse benim icin her yol mubahtir.
Zira 8 trilyon ciroya 2.5 trilyon vergi dairesi 1.8 trilyon konsolide kar hicbir sirket yazmiyor.
Ayrica dediginize de katilmiyorum zira israrla gunes enerjisi dediler ve su an yatirimi da yapmaya basladilar.
Bostaki parayi gidip net yuzde 7yle aptal gibi faize koyacagina boyle para kazansin.
Faaliyetlerde gayet iyi gidiyor.
Tek sorun hisse fiyatinin yukselmemesi burada. Yoksa su an imkb nin en buyuk gozdelerinden biri olabilirdi.
Klgyo gibi 4 den cikip 1 olsa naapardik allah muafaza.

tmttu
20-11-2012, 22:59
Twitlerine baktim yoneticilere yada herhangi sahsa denen bisey goremedim.
Deseydi yeminle aferin yazacaktim.
Ben sirketi aradim sordum olay aslinda son derece mantikli
Petrol fiyatlarindaki olasi dususte islerin yavaslamasina karsin; petrol fiyatlarindaki dususun hedge edecegi hisse alinmis ve koyulmus sonucta kar yazar ve temettu verirse benim icin her yol mubahtir.
Zira 8 trilyon ciroya 2.5 trilyon vergi dairesi 1.8 trilyon konsolide kar hicbir sirket yazmiyor.
Ayrica dediginize de katilmiyorum zira israrla gunes enerjisi dediler ve su an yatirimi da yapmaya basladilar.
Bostaki parayi gidip net yuzde 7yle aptal gibi faize koyacagina boyle para kazansin.
Faaliyetlerde gayet iyi gidiyor.
Tek sorun hisse fiyatinin yukselmemesi burada. Yoksa su an imkb nin en buyuk gozdelerinden biri olabilirdi.
Klgyo gibi 4 den cikip 1 olsa naapardik allah muafaza.

Umudunuz kayp etmemis olmaniz guzel. Yazdiklarima katilmazsin, saygi duyarim, ancak twittde gözunden kacmis olmali.

celikahmet72
20-11-2012, 23:38
Umudunuz kayp etmemis olmaniz guzel. Yazdiklarima katilmazsin, saygi duyarim, ancak twittde gözunden kacmis olmali.

Ya dostum umudumuzu kaybedersek yasayamayizki insani umutlari yasatiyor.

Sevgiler selamlar...

RedLion
21-11-2012, 23:15
Ya dostum umudumuzu kaybedersek yasayamayizki insani umutlari yasatiyor.

Sevgiler selamlar...

Benimki şahsım adıma umut değil... İNAT... İNADIM İNATTTTT:)..... Aslında uzak olmasam 17 aralıktaki yönetim kurulu toplantısına katılırdım... Umut ederimki buradaki arkadaşlardan ankarada yaşayanlar vardır... Planım olmasa.. 522 km yolu teperdim.. ama o tarihte biraz daha uzak olacam...... Net ve kesin olan birşey var ki.. İNADIM inat.. ne yaparsa yapsın beni bağlamaz... Bu arada tekrar baktık.. takaslarda hala bir değişiklik yok.. 1.74 veya 1.56 ne ise şu anda da aynı.... Ne olacak meşhur 1.62-1.67 bandı.. gerçekten bilemiyorum... Göstergelerde ise günlük ve 1 dakikalık iyi.. kalanlar boş... görünüyor...... Merak ediyorum temettü ne olacak..... ve tabiki.. o tarihte fiyat..... daha önce daha beterlerini gördüm... bakalım..... :)
Gün ola harman ola...

Aklıma bir husus daha takıldı.. Acaba 5.200.000 lot petkim alırken.. başka birilereininde karkim alması için..?
Sonuç olarak bant aynı bant.. bakalım ne olacak.. cuma gününe kadar artık bir tarafa kırılacaktır diye düşünüyorum... Kısmet tabikii....İnat olayı önemli... benim için...

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir... Yalnız inatlaşmadan ibarettir:)

BORAYHAN
23-11-2012, 16:38
Cüma günkü kırılmayı doğru tahmin etmişsin, ama malesef istediğimiz gibi yukarı yönlü olmadı :he:

RedLion
23-11-2012, 19:01
Cüma günkü kırılmayı doğru tahmin etmişsin, ama malesef istediğimiz gibi yukarı yönlü olmadı :he:

Şöyle bir baktımda evet aynen öyle olmuş.. ben kırılacak artık yönünü bilemem kısmet demiştim.. Kısmetten çıktıysa şemsiye bağdattan gelir diyecem ama ben zaten bayağıdır şemsiye sahibiyim:).. etklilemiyor artık, alışkanlık mı yaptı ne:) gülüyor geçiyorum:) Son kurşunlarıda zaten atmıştık.. artık düşürebileceğimiz maliyette kalmadı:)

Son 7 günlük takaslara bakınca.. İş bank, global, hak ve osmanlı satmış kayda değer olarak.. CAMIS ile HSBC de karşılığında 100.000 lot almış yaklaşık olarak.. takaslara bakınca birşeyde yok ortada....Göstergeleride bozduk.. ama daha kötülerinide gördük sonuçta... KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER:) DİYORUM... Gün ola harman ola:) gördüğünüz gibi işimiz atasölerine kalmış:).... Hayırlısı olsun bakalım... ne kadar daha sürüneceğiz.. burada kalan arkadaşlarla berabar görecez..... ÖLME EŞEĞİM ÖLME....:)
bİRKAÇ ŞEY DAHA YAZACAM AMA İŞTE MALUM... Yazamıyorum içimden geçenleri:grrr::grrr:
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Kanarya
23-11-2012, 22:39

Subat ayindan sonra gelecek olan haberler hisseye deger kazandiricaktir. Subat'a kadar bence bir yukselis beklenmemeli. Tahmin bunlar tabii ki, yatirim tavsiyesi degildir.

saman
25-11-2012, 10:15
Subat ayindan sonra gelecek olan haberler hisseye deger kazandiricaktir. Subat'a kadar bence bir yukselis beklenmemeli. Tahmin bunlar tabii ki, yatirim tavsiyesi degildir.

ne şubat nede mart 2 senedir yukselecek dıye hayal kuruyoruz cok buyuk hayalde degıl sadece maıyete gelse yanı bölünmemiş halı 7,20 oda cok zor gıbı boyle gıderse onceden hızc bır sey omadıgı gıbı şimdide aynı görünüyor yaz gelecek guz olsun kıs gelecek yaz olsunn dıyecegız kıs bılancusu olmadı bahar oda oladı tekrar yaz ayları gorunen o kı hıc bır sey olamayacak daha oncelerı oladıgı gıbı

cunku 7,20 gelse yıne patron satısı cıkacaktır geşmıste oldugu gıbı bu kısır dongu boyle surup gıdecek olan ky olacak

2 senede bunu gorduk

shadowcem
25-11-2012, 22:37
Uzun vadede kazanırsınız ne aceleniz var ...

Dursun bir 10 yıl,sabır önemli bu işte. Mümkün olduğunca ilgilenmeyin borsayla...

kaleci
26-11-2012, 00:00
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tD_6qXPXeGQ

ufukARIKAN
26-11-2012, 00:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tD_6qXPXeGQ[video

biz paylaşmayı seviyoruz sevmesine ama Patron bizimle paylaşmayı sevmiyor:p

saman
26-11-2012, 00:27
Sayın shadewcem
Tabiki haklısınız acelemız yok yalnız cok yordu busenet bıldıgız gıbı degıl gunıcı yapan yatırımcının aldıgını alacagını kısa vade dusunenınde alacagını zannetmıyorum hıssede.Fakat 2 yıla yaklasık bır zaman oldu 7,18 -7,20 malıyet bır 2 yılda oraları gorduk fakat her gordugumuzde set asagılar oldu senet guzel fakat cok olu ve sagır ıslemlerı var .
Bir turlu ınanamıyorum artık umut yok 10 yıl cok uzun bır sure bırde gecmıse baktıgımız zaman yıne bırsey olamz gıbı tabıkı benımkı bır tahmın yanı 2 yılda bu kara bu bılançolara bu borcsuzluga bır sey olmadıkı...
Bu senettekı durumlar bılanco -para vb baska sentlerde olsaydı 10 kere fiyatlardı 10 yıl cok uzun 2 yılda ne yaptıkı 10 yılda yapsın gıbı gelyor aklıma ınsallh yanılan ben olurum
Ama bu konuda teknık temel bılgılerınızıde paylasır yarıdımcı olursanız sevınırım.tsk

Uzun vadede kazanırsınız ne aceleniz var ...

Dursun bir 10 yıl,sabır önemli bu işte. Mümkün olduğunca ilgilenmeyin borsayla...

suayba
26-11-2012, 22:37
tren ne zaman kalkacak ? tşkrlr

BORAYHAN
27-11-2012, 15:23
Bu gidişle çıkmaz ayın son çarşambası kalkacak...

RedLion
27-11-2012, 18:54
Garanti 146.000 satmış 2 gün önce ama takaslar hala çok anlamsız.... Daha öncede oldu birkaç kez:)
Çıkmaz ayın ilk çarşambası kalkacaksa, haber verinde çıkmaz ayın iLK SALI GÜNÜ alalım biraz daha:)
Bizimle kedi fare gibi oynuyor sonuçta, olan bu benim gördüğüm kadarı ile ve bu aralar kedi biraz yorulmuş:)

MAYA veya MARDUK takvimine göre çıkmaz ay aralık 2012 ve 12 aralık 2012 Çarşamba da takvimin son günü:)

Yatırım tavsiyedi değildir..

celikahmet72
28-11-2012, 11:37
Valla kimse farkinda degil ama petkimleri satmadilarsa ki ben oyle bir satis gormedim
Sirket 2.18-2.04(ortalama) desen 0.14 kurus 5.200.000 lotta yaklasik 728.000,00 tl kar yazdi ekstradan.
1800 uzerine koysaniz su an bile 2.500.000 ederki f/k lari bile 10'lara yaklasicak.
Bizim insanimiz nasil bilanco bakiyor anlamis degilim.

uhacettepe
28-11-2012, 19:42
bir ayı geçti kar elde edeceğim diye portföyün büyük kısmını karkime ayırdım şimdi bırak kar elde etmeyi maliyeti düşürmeye çalışıyorum. ne hacimsiz ne hareketsiz bir hissesin ya... hergün bir umutla seansı takip ediyorum yaprak kımıldamıyor artık akşamları hangi fiyatta bakacağım yetecek. ne kadar ruhsuz ve sahipsiz bir hisse... hiç mi hareket atraksiyon olmaz???

RedLion
28-11-2012, 23:53
bir ayı geçti kar elde edeceğim diye portföyün büyük kısmını karkime ayırdım şimdi bırak kar elde etmeyi maliyeti düşürmeye çalışıyorum. ne hacimsiz ne hareketsiz bir hissesin ya... hergün bir umutla seansı takip ediyorum yaprak kımıldamıyor artık akşamları hangi fiyatta bakacağım yetecek. ne kadar ruhsuz ve sahipsiz bir hisse... hiç mi hareket atraksiyon olmaz???
OOO hoşgeldin arkadaşım..daha bir aymı oldu... bir ayda maliyet ne ki:) neyi düşürüyorsun:).... Biz burada.... eski 6,5 lardan beri maliyet düşürdük... ama artık yemez:) Benden daha kötüleri de var malesef:(.. 5 aydır hergün takaslarına bakıyor ve kayıt ediyorum.. inan lot sayıyorum bazen.... senin fazla korkmana gerek yok.. en fazla ...1.43 diyorum ben teknik olarak değil takasları takip ederek... bakalım.. ne olacak.. ben inat ediyorum... sen benim maliyete gelemeden kar cebe yakışır der kaçarsın bile:)

Eskiden az anladığım tekniğe göre yorumlar yapmıştım, yön yukarı iken.. heralde artık aşağıda 1.56 ve 1.43 desteklerine de bakmak lazım sizler için...(Umarım oralara gitmez).. AMA bu hissede destek direnç filan çalışmaz bilesin.. Spek veya patron artık hem kimse.. isterse hisse haberlerle beraber gider... yoksa bir yere gitmez... bana bakma ben bıraktım artık, zevk almaya çalışıyorum... Gelecekte iyi şeyler olabilir... Kaybettiği güveni tekrar kazanabilirse.......
Yatırım tavsiyesimi, ASLA, öyle olsa burada ne işim var:)

saman
28-11-2012, 23:58
dur bakalım ya bı ıkı sene bekle zararına sat 2yıl onece almıs olduguz posısyonalrı zararına verıyoruz acele etme
sen karkım alımısın arkadas senlerden bahset berde ne karı malıyetın burda enıyı kardır 2 yıldır karkım alıpta menmun olan olmadı bekle ne acalen var
burda malıyetıne gelsın %100 kar yaptım say herhangı bır gun alıpta kar yapan varmı ya malıyetıne gelırse senın en buyuk karın odur.

uhacettepe
29-11-2012, 07:44
OOO hoşgeldin arkadaşım..daha bir aymı oldu... bir ayda maliyet ne ki:) neyi düşürüyorsun:).... Biz burada.... eski 6,5 lardan beri maliyet düşürdük... ama artık yemez:) Benden daha kötüleri de var malesef:(.. 5 aydır hergün takaslarına bakıyor ve kayıt ediyorum.. inan lot sayıyorum bazen.... senin fazla korkmana gerek yok.. en fazla ...1.43 diyorum ben teknik olarak değil takasları takip ederek... bakalım.. ne olacak.. ben inat ediyorum... sen benim maliyete gelemeden kar cebe yakışır der kaçarsın bile:)

Eskiden az anladığım tekniğe göre yorumlar yapmıştım, yön yukarı iken.. heralde artık aşağıda 1.56 ve 1.43 desteklerine de bakmak lazım sizler için...(Umarım oralara gitmez).. AMA bu hissede destek direnç filan çalışmaz bilesin.. Spek veya patron artık hem kimse.. isterse hisse haberlerle beraber gider... yoksa bir yere gitmez... bana bakma ben bıraktım artık, zevk almaya çalışıyorum... Gelecekte iyi şeyler olabilir... Kaybettiği güveni tekrar kazanabilirse.......
Yatırım tavsiyesimi, ASLA, öyle olsa burada ne işim var:)
Allah size sabır versin. inşallah zararınızı çıkarır sabrın karşısında karı cebe indirirsiniz... haklısınız ben bu hisseye yeni girmiş saylırım... ortalama maliyetim ise 1.64 dediğiniz gibi 1.43 lere kadar sarkarsa ek alım yaparım... peki sizce 2XX ler karkimde hayal mi yoksa çok uzak olmayan bir ihtimal mi???

uhacettepe
29-11-2012, 07:46
dur bakalım ya bı ıkı sene bekle zararına sat 2yıl onece almıs olduguz posısyonalrı zararına verıyoruz acele etme
sen karkım alımısın arkadas senlerden bahset berde ne karı malıyetın burda enıyı kardır 2 yıldır karkım alıpta menmun olan olmadı bekle ne acalen var
burda malıyetıne gelsın %100 kar yaptım say herhangı bır gun alıpta kar yapan varmı ya malıyetıne gelırse senın en buyuk karın odur.
hocam sert ve sinirli gördüm sizi :) karkimde karı cebe indirmeden satmak yok... portföyümün % 50 si ve üzeri kar elde edip satana kadar karkim olacak... beklemeye devam ama inşallah kar yazacağım karkimde o zaman buraya yazacağım.
inşallah sizde kar elde edersiniz...

RedLion
29-11-2012, 19:11
İnanmasak burada ne işimiz olsunki... sabırla bekliyorum sonuçta....Kısa vadede olacak gibi görünmüyor... ama zamanı geldiğinde 2 haftalık bir yukarı yönlü sert bir trend tekrar gösterir.. daha önce oldu grafiklerine bakarsan....
Bence sen iyi bir banttan girmişmin, en azından bana göre:)
Bekleyip hep beraber göreceğiz... sabredebilirsek tabiki...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR... AMATÖRCE YORUMLARDIR.

uhacettepe
29-11-2012, 20:36
İnanmasak burada ne işimiz olsunki... sabırla bekliyorum sonuçta....Kısa vadede olacak gibi görünmüyor... ama zamanı geldiğinde 2 haftalık bir yukarı yönlü sert bir trend tekrar gösterir.. daha önce oldu grafiklerine bakarsan....
Bence sen iyi bir banttan girmişmin, en azından bana göre:)
Bekleyip hep beraber göreceğiz... sabredebilirsek tabiki...

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR... AMATÖRCE YORUMLARDIR.

teşekkür ederim. inşallah sabredip hep beraber kazananlardan oluruz...

tigin
30-11-2012, 08:35
günaydın...elimde çok sembolik bi karkim var ama rüyama girmiş gece..bi kaç ay sonrasıymış karkim komik ama 15 liraları görmüş 12 liralara geri çekilmiş..hemen satıyorum ve vaybe keşke bekleseymişim elimde ne kadar çoktu sattım diyorum:)

uhacettepe
30-11-2012, 17:19
günaydın...elimde çok sembolik bi karkim var ama rüyama girmiş gece..bi kaç ay sonrasıymış karkim komik ama 15 liraları görmüş 12 liralara geri çekilmiş..hemen satıyorum ve vaybe keşke bekleseymişim elimde ne kadar çoktu sattım diyorum:)

rüyanız ve karkimin şu halini görünce... diyorumki üstünüz açık kalmış :)

suayba
30-11-2012, 22:05
arkadaşlar mrb maliyet 1.70 acaba yüksekmi?

BORAYHAN
02-12-2012, 10:15
karakaya, ne olduda şirketin halka arzının üstüne hiç çıkmadı, her yıl kar yazmasını biliyorsun???

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/799379-araci-timi-kuruldu

Son iki yılda halka açılan 51 şirketin 42’sinin halka arz fiyatının altında seyretmesi, aracı kurumları harekete geçirdi. TSPAKB bünyesinde 6 aracı kurumun yöneticisinden oluşturulan ekip, 1 ay içinde sorunun çözümüne ilişkin bir rapor hazırlayacak. Rapor ve görüşler SPK ve İMKB ile paylaşılacak.

SPK, ÖNLEM SİNYALİ VERMİŞTİ
SPK Başkanı Vedat Akgiray da 19 Kasım’da Gazete Habertürk’e verdiği röportajda, son dönemde borsaya gelen şirketlerin hisselerinde yaşanan aşırı oynaklığı yakından izlediklerini ve bu konuda belli adımlar atacaklarını söylemişti.

tmttu
02-12-2012, 13:40
http://i45.tinypic.com/10y2x6g.jpg

6/2011'de, yani 1,5 sene evvel arz olmus ve arz oldugu fiyata (bölunmesiyle 2,4 tl denk) bir turlu erisememis bir Karkim. ustelik yuzde 30 ucuza arz ediyoruz denilmisti (3,1 tl denk).

"İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim"
-Robert Bosch (Bosch sirketinin kurucusu)

YTD

celikahmet72
03-12-2012, 00:45
Buradaki sorunla ilgili bir arkadas cok guzel bir yazi yazmisti; saniyorum sorun arzdan sonra gerek Suriyenin karismasi gerek İranla olan gerginlik ve sonrasinda İrak ta Turk sirketlerinin calismasinin yasaklanmasi.
Arz zamaninda olmayan bu faktorlerin hepsi birden ortaya cikmis oldu.
Yoksa bakiyoruz cirolar ve bilanco gayet iyi.
Temettu de oduyor buyback i ilk yapan firmaydi yanlis hatirlamiyorsam. Daha yonetim olarak ne yapsinlar demek geliyor icimden. Eger hisse fiyatina kendileri etki ediyorlarsa Allah'larindan bulsunlar ama goruntu oyle degil gibi.
Eger PETKİM leri satmadiysa son kapanisa gore yaklasik 850.000 kar yazacakki hic bir faaliyet kari yapamasa dahi yilsonu 2.7 milyon TL gibi bir net kar yapabilir.
Bu da neredeyse f/k lari 13 e dusuruyor.
Bakalim temettu odeyecekmi yoksa o gecen sene goz boyamaya mahsusmuydu gorecegiz.

suayba
03-12-2012, 10:36
hissede işlem yok hareket yok

BORAYHAN
03-12-2012, 12:46
Patron kağıdında patrondan habersiz kuş uçururlarmı sence ??? Adam tavan yaptırıp millete bastı hisseyi...

BORAYHAN
03-12-2012, 14:57
takibimde 30 hisse var sadece karkm ekside :))

tigin
03-12-2012, 16:44
patron parayı petkime bağlayınca karkm çok ıssızlaştı sanki:) teknik bi dayanağı yok ama yavaştan hisse düşecek hissine kapıldığıma göre bi kaç gün içinde yine malum 170 hareketini tekrarlayabilir belki
ytd

uhacettepe
03-12-2012, 17:36
uyuz bir hissesin karkim hareket yok hacim yok icraat yok... haftalardır elimdesin 1 ayı geçti 2 ay olacak beklemeye devam...

tmttu
03-12-2012, 20:27
http://www.zaman.com.tr//yabancilar-borsayi-73-bine-tasidi/2023539.html

Yabancılar Borsa’yı 73 bine taşıdı, Selim Işıklar
"Yerli yatırımcılar ise Borsa’nın her yükselişinde biraz daha gerilime giriyorlar. Nedeni gayet basit; hisse fiyatları ya yerinde sayıyor ya da geri gitmeye devam ediyor. Yatırımcıların halka arzdan aldıkları marka olmayan, tanınmayan küçük şirketleri aslında çok yüksek fiyattan aldıklarını sonradan fark ettiklerinde iş işten geçmiş oluyor."
---------------------------------------------------------------------

Keske Karkim icin uymasa diyecegim ama 1,5 senedir malesef arz fiyati ve isik görunmedi.

YTD

celikahmet72
03-12-2012, 21:01
http://www.zaman.com.tr//yabancilar-borsayi-73-bine-tasidi/2023539.html

Yabancılar Borsa’yı 73 bine taşıdı, Selim Işıklar
"Yerli yatırımcılar ise Borsa’nın her yükselişinde biraz daha gerilime giriyorlar. Nedeni gayet basit; hisse fiyatları ya yerinde sayıyor ya da geri gitmeye devam ediyor. Yatırımcıların halka arzdan aldıkları marka olmayan, tanınmayan küçük şirketleri aslında çok yüksek fiyattan aldıklarını sonradan fark ettiklerinde iş işten geçmiş oluyor."
---------------------------------------------------------------------

Keske Karkim icin uymasa diyecegim ama 1,5 senedir malesef arz fiyati ve isik görunmedi.

YTD

Karkim su ana kadar bilancosu bozuk; halka acilir acilmaz zarar yazmaya baslayan bir sirket goruntusunde degil.

Ama evet hisse fiyati cok can sikici.

saman
03-12-2012, 21:59
patron parayı petkime bağlayınca karkm çok ıssızlaştı sanki:) teknik bi dayanağı yok ama yavaştan hisse düşecek hissine kapıldığıma göre bi kaç gün içinde yine malum 170 hareketini tekrarlayabilir belki
ytd
parayı petkme baglamasa bıle tarlayı anlasılan nadasa bıraktı ne zaman olsa yıne benım tarlam dıyor,
Birde Allah ın hesabı var ... alma mazlumun ahını derler atalarımız ... ıskontolu karlı %35 ıskontolu halka arz ettıklerı yanı allayıp pullanan senet tam 2 yıldır %35 eksı ıskontoda yerlerde surunuyor
gitse ne olacak ky karkım ısmınden tıksınmıs

İlkadım
04-12-2012, 21:26
TİKSİNMEK;''Bir şeyi, bir kimseyi, bir düşünceyi vb.'yi kötü, iğrenç ya da aşağılık bularak ondan uzak durma duygusuna kapılmak, nefret etmek, ikrah etmek, istikrah etmek...''

RedLion
05-12-2012, 00:10
Tamam ortaklar ACIDIM SİZLERE:) yarın sert bir şekilde 1,58-1,68 arasında 1 er lot alım yapacam:) hatta kafam bozulursa 6 lot daha alır tavan yaparım.... tavanada 10 lot girerim. :) Ya sabır diyorum başka birşey demiyorum...
Tavsiye filan yok gördüğünüz gibi....

uhacettepe
05-12-2012, 09:15
Tamam ortaklar ACIDIM SİZLERE:) yarın sert bir şekilde 1,58-1,68 arasında 1 er lot alım yapacam:) hatta kafam bozulursa 6 lot daha alır tavan yaparım.... tavanada 10 lot girerim. :) Ya sabır diyorum başka birşey demiyorum...
Tavsiye filan yok gördüğünüz gibi....

ortak öyle bir imkan varsa sana seve seve destek çıkarım :) yeterince elimde lot var ky yatırımcısına göre. işin şakası bir yana. bu hissede spek ya da patron neyi amaçlıyor tahmin edebilen var mı???

celikahmet72
05-12-2012, 18:16
ortak öyle bir imkan varsa sana seve seve destek çıkarım :) yeterince elimde lot var ky yatırımcısına göre. Işin şakası bir yana. Bu hissede spek ya da patron neyi amaçlıyor tahmin edebilen var mı???

bariz olan su ki
belli ki tahtada hic bir spek yok
ve patron da tahtaya bakmiyor bile.
Hacim yok arkadaslar islem yok
neyi tartisiyoruz.
Rasyolara gore bence epey ucuz
elbet bir kesfedeni cikacaktir.

tigin
06-12-2012, 15:16
ilk seans işlem hacmi 21 bin lot...az zorlsa mahallemdeki kasap birikimiyle kağıtta söz sahibi olacak :)

RedLion
06-12-2012, 18:37
bariz olan su ki
belli ki tahtada hic bir spek yok
ve patron da tahtaya bakmiyor bile.
Hacim yok arkadaslar islem yok
neyi tartisiyoruz.
Rasyolara gore bence epey ucuz
elbet bir kesfedeni cikacaktir.

Tahtada spek yok demek bence yanlış olur... Speğin ağa babası var bence burada... Şu anda uyuyor veya başka işlerle uğraşıyordur:) daha önce yorumlamıştık ve tutturmuştuk:)
MACD da hiç bir düzelme yok.. umarım buralardan aşağıya gitmez...Takaslar aynı sayılır... Geçen hafta garanti 146.000 satmıştı, şimdi topluyor yavaştan.. Bu işlem hacmi ile ne olur zaten hem fikirim bu konuda....
Daha önce çıkmaz ayın çıkmaz çarşambasına bir yorum yapmıştım.. Bakalım o çarşamba ne zaman gelir onu biz bilemeyiz...:)
Gerçi o zaman çarşamba için bir yorum yapmıştım... şimdi baktımda 12 ile 21 rakamlarıda karışmış 9 gün daha eklendi mi acaba o çarşambaya:)

tmttu
06-12-2012, 21:44
iki gun evvel yarisina yakin, diger kalani da bugun zararina sattim. Halka arzina katildigim tek kagit idi. Vizyonu ve segment nedeniyle cok umutlanmistim ama 1,5 senedir fiyat olarak fos cikti ve yuzde 30 ucuz halka arz ediyoruz denilmesine, ama devamli duserek yuzde 30 asagidan gitmesinin hayal kirikligina mi yanayim, bu sure icinde ciktigim turk traktör ve almayi dusundugum Nurol GYO'un 1,8'den 8 TL'ye gidisine mi.
Neyse, kalan arkadaslara sabir.

YTD

RedLion
08-12-2012, 17:40
Keşke en azından 15 gün daha sabretseydiniz derim ben... İnşallah sizin için en hayırlısı olur...

saman
09-12-2012, 01:04
kaleci arkadas cok guzel cevaplamıs.% 1000 Kazanç elde edilebilir, ama %100’den daha çok kaybedilemez.

yuxell34
09-12-2012, 10:12
http://www.youtube.com/watch?v=PcwQX43bCgs

Bence baştan sona izlenmeli. 04.03.2012 tarihli bir röportaj

tigin
10-12-2012, 16:34
ilk seans hacmi 226bin lot..yavaş ama kendinden emin yükselişe karkmde rastladığımı hatırlamıyorum..bi an umutlanasım geldi ama yine sevindirikmi yapaacklar acaba? :)

celikahmet72
10-12-2012, 18:01
Evet bu sefer iyi

RedLion
10-12-2012, 20:22
ilk seans hacmi 226bin lot..yavaş ama kendinden emin yükselişe karkmde rastladığımı hatırlamıyorum..bi an umutlanasım geldi ama yine sevindirikmi yapaacklar acaba? :)

% 2,5 artışa sevinebilmek:)... Benim için geçerli değil....geldik eski banda tekrar, bunada şimdilik şükür diyorum.. Evet Karkim normal hareketlerinden farklı imiş bugün... Haber olmadan % 2,5 yukarı gitmiş... şaşırdım....
Göstergeler çok enteresan bir hal almış... MACD haftalıkta(0,00017), günlükte (0,0011) yukarı kesmiş ama sıfırın altında, Saatlikte(0,00043), 30 dakikalıkta(0,00025) yukarı kesmiş ve sıfırın üstünde... MOM Hepsinde 100 ün üzerinde... Ama RSİ saatlikte ve 30 dakikalıkta çabuk şişmiş... yalnız.. Günlükte eski bir trend başlangıcı olan 18 haziran ile birebir çakışma var... Bugünkü takaslara artık çarşambaya bakarız... şu anki takaslarda bir problem yok...
ACABA PETKİM DE Kİ ARTIŞ MI ETKİLİ OLDU?
Borsanın genelinde de sarışınlar ile bıyıklılar hatta PALA gördüğüm kadarı ile sanayi ye yönelmiş gibi geldi bana... hoş PALA nın ne yapacağı belli olmaz, onu erenler bilir:)

YATIRIM TAVSİYEDİ DEĞİLDİR... ACEMİCE YAPILMIŞ YORUMLARDIR..

tigin
10-12-2012, 20:48
aslında artışa sevinmedim redlion hocam :) ben karkime girmeden bu kağıttan haberim bile yoktu..o yüzden nasıl bi karakteri var tam bilmiyorum ama ben karkimi bildim bileli hacimle bi anda aniden bi miktar zıplar sonra yavaş yavaş geri çekilir..sanki 2 gündür istikrarlı..dikkatimi o çekti:)
benim elimde bölük pörçük bi sürü kağıt var..elimdeki bütün sanayi hisseleri arttı haklısınız karkmcilerede bi sakal atıyolar sanırım:)

tigin
10-12-2012, 20:49
bu arada bu kağıt algımızı değiştirdi..tabire bakın 2 gündür istikrarlı :P

RedLion
10-12-2012, 20:59
Vizontele deki DELİ EMİNİN " Şerefsizim aklıma geldiydi" diye televizyonun icadı ile ilgili bir repliği vardı:)
Benim aklımada eski yazdığım bir mesaj geldi şimdi PETKİMDEN bahsedince....

Finansal Mali Tablo Dipnotlarını incelerken dikkatimi çekti:
7. FİNANSAL YATIRIMLAR
Cari dönem :30/09/2012
Cari dönem itibarıyla İMKB’ de 11.526.099 TL’ lık Petkim A.Ş hisse senedi alımı yapılmıştır. 30.09.2012 itibarıyla hisse senetlerinin 353.600 TL değer azalışı karşılığı ayrılmış. Bilanço tarihi itibariyle 353.599 TL Konusu kalmayan karşılık gelir kaydı yapılmıştır.( Petkm 5.200.000 Lot * 2,034) PETKİM Hisselerini de mi takip etsek ne:)

Yatırım Tavsiyesi değildir.
15 Kasım 2012 tarihinde:
Ben forumda paylaştığımda PETKİM 2.09 kapanış yapmış bu güne kadar yaklaşık olarak..% 19 artmış:) Bizim şirket aldığından beride yaklaşık % 22 artmış:)...
Karkim Kapanış fiyatı 1.67 imiş ve arada bizi iyi sinir etmiş....
Neyse ZÜĞÜRT TESELLİSİ YAPALIM... 5.200.000 LOTx (2.49-2.034)=2.371.200 TL EDER.. (Alım satım masrafları hariç:))...... En azından bizde şirkete ortağız:)
"Şerefsizim aklıma geldiydi":sarhos:
Yatırım Tavsiyesi Değildir..

saman
10-12-2012, 23:40
karkm 3 kademe yukarıdan kapatmıs
BU BIR MUCIZE

kurtiniadis
11-12-2012, 21:26
Kıpırdanmaya basladı.Bu hafta kendını gosterdı gosterdı yoksa bır cacık olmaz..
YTD.1 68 1 75 1 93 HEDEFLER.

tigin
12-12-2012, 15:46
ben tekrar beklemeye geçtim tekniği mantığı bi kenara bıraktım...karkm artacakmış gibi hissettiğim an çıktım genelde tersini yapıyolar...inş çok yükselir ben hata etmiş olurum burdaki arkadaşları aynen gsrayddakiler gibi çok seviyorum ve çok paralar kazanmalarını istiyorum..1.55 civarlarına gelirse tekrar sembolikte olsa giriş yapacam forumunuzuda takibe devam edecem:)

RedLion
14-12-2012, 19:04
REKOR KIRAN BORSANIN EN UCUZ HİSSELERİ
http://www.hisseonerileri.net/rekor-kiran-borsanin-en-ucuz-hisseleri-p10-aid,130.html#galeri

Linkte Yazanları kopyalıyorum..
Dr. Ümit Yaşar KARAKAYA / Karkim Sondaj Akışkanları Yönetim Kurulu Başkanı “Kafkaslara satışa başlayacağız” Servis hizmetine başladığımız 2007 yılından itibaren her yıl, önceki yıla göre daha fazla kuyuda ve daha fazla operatör şirkete hizmet verdik. Nitekim 2011 yılında toplam 34 kuyuda hizmet verirken bu sayıyı 2012 bitmeden yakalamış durumdayız. Mali tablolarımız da karlılığımızın istikrarlı bir şekilde arttığını ortaya koyuyor. 2011 yılının tamamında 8 milyon 622 bin TL’lik ciro karşılığında 1 milyon 687 bin TL’lik kar elde etmiştik. 2012 yılının dokuz ayında ise 8 milyon 868 bin TL ciro karşılığında 1 milyon 800 bin TL kar elde ettik. 2012 yılını yüzde 50 ciro artışıyla kapatmayı hedefliyoruz. Bu arada Ortadoğu pazarına satışlarımız başladı. Ancak bölgedeki siyasi istikrarsızlık daha güçlü hamleler yapmamızı geciktiriyor. Buna rağmen Ortadoğu’da bölgedeki fırsatların takibine devam ediyoruz. Kafkaslarda ise rekabet daha sert ancak bölge pazarına ürün satışlarımız başlamak üzere. 2013 yılı için önümüze yüzde 30 büyüme hedefi koyduk. İştirakimiz olan Solentegre Enerji Yatırımları Ticaret’le birlikte enerji sektöründeki yatırımlarımıza da hız verdik. Solentegre yenilenebilir enerji yatırımları için Elazığ’da güneş enerjisine dayalı elektrik üretim santrali (GES) kurup işletmek için Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’na (EPDK) başvuru sürecini başlattık. İştirakimizden sağlamayı planladığımız temettü gelirleri de yatırımcılarımızın şirketimize güvenini pekiştirecektir diye düşünüyoruz. Demişşşşşşşşş PATRON
BAKALIM HEP BERABER GÖRECEĞİZ AK MI KARA MI:)
Yatırım tavsiyesi değildir...

RedLion
14-12-2012, 19:22
Bu gidişle çıkmaz ayın son çarşambası kalkacak...

MAYA veya MARDUK takvimine göre çıkmaz ay aralık 2012 ve 21 aralık 2012 de Kıyamet kopacaksa ... BU HAFTA GELMİŞ BULUNUYORUZ ÇIKMAZ AYIN ÇIKMAZ ÇARŞAMBASINA:)
Ben Hatırlatayımda sonra unuttuk demeyin:)

Bu arada arkadaşlar 17 Aralık Pazartesi günü 14:00 2012 Yılı Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı var... Katılan olursa buradan bizleri bilgilendirirse memnun olurum....
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=248177

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

BORAYHAN
17-12-2012, 14:09
Bu hafta film kopuyormu yani :he:

RedLion
17-12-2012, 23:53
Bu hafta film kopuyormu yani :he:
Ne kopması... Bugün birisi PAUSE tuşuna basmış:) Resmen..
Belki PAUSE tuşuna basan, çıkmaz ayın çıkmaz çarşambasında hızlı olarak ta oynatır filmi:)

Yatırım tavsiyesi değildir.. Anca geyik yapar olduk:)

gizligüc
18-12-2012, 10:06
Ne kopması... Bugün birisi PAUSE tuşuna basmış:) Resmen..
Belki PAUSE tuşuna basan, çıkmaz ayın çıkmaz çarşambasında hızlı olarak ta oynatır filmi:)

Yatırım tavsiyesi değildir.. Anca geyik yapar olduk:)

şirketin rasyoları belli, ilk halka arz fiyatlamasına göre F/K sı çok pahalı idi, ama F/K tek başına bir değerlendirme olamaz tabiki.
düşünün karlılık ve ciro arttı, ne kadar zaman geçti, fiyat halka arz fiyatına göre %30-40 iskontolu şu an ve F/K yatırım yapılabilir statüye yeni geliyor..

bu şirketi cazip kılan sektörü itibari ile hızlı büyüme beklentisi, borsada emsali olmaması ve ufak bir şirket olarak büyüme ile yüksek prim yapma potansiyeli idi.. bunlar hala bence geçerli ama ciro ve karlılık benim beklentimin altında arttı bugüne kadar, belki bundan sonra petrol ve dogalgaz arama teşvikleri ile daha iyi günler görebiliriz kimbilir..YTD

ama halka arzı bence tam bir kazık operasyonu idi ve maalesef zaman bunu acı biçimde gösterdi..

saygılar

RedLion
19-12-2012, 20:46
Bankalar Gitti, Sanayi Hisseleride Gidiyor az çok, ENAYİ HİSSELERİNE SIRA Gelmeyecek Heralde:kahkah::kahkah::kahkah:
Bizim spek heralde ŞİRİNCE'ye gitmiş:kahkah:

Bu yazdıklarımı yatırım tavsiyesi anlayan çıkarmı ki:)
Olsun adet yerini bulsun... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLİDİR...

yuxell34
20-12-2012, 21:51
19 Aralık 2012 | 20:19
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Lisansa tabi olmayan ve 1 megavata çıkaracağımız bir güneş enerjisi-rüzgar enerjisi tasarlıyoruz. Ümit ediyorum ki bunlar Ocak ayında TBMM Genel Kurulu'na sunulur ve sonucunu hep beraber piyasada almış oluruz” dedi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü’nün (GÜNDER) 20. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Türkiye’de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi Konferansı’na katıldı. Rixos Otel’de yapılan konferansta konuşan Bakan Yıldız, Türkiye’de güneş enerjisinin kullanımı ve gelişimiyle alakalı aktif bir sürecin içinde olunduğunu belirterek, “Bu süreç, hepimizi Türkiye’nin yenilenebilir kaynaklarına doğru iten bir süreç. Her değişimin her büyümenin doğru şekilde yürütülebiliyor olması lazım ki sonuç alabilelim” ifadesini kullandı.

Daima tüketicinin pahalı, üreticinin ise ucuz bulduğu kaynaktan bahsedildiğini ifade eden Bakan Yıldız, bunun önemli bir durum olduğunu söyleyerek, “Eğer bu dengelerden bir tanesini birinin lehine veya aleyhine bozarsanız o zaman vereceğiniz sübvansiyonları dikkate almazsanız, çok daha fazla yatırım alma imkanına sahip olursunuz. Ama bunlar bize yol, su, köprü olarak değil, tarifedeki fiyat artışı olarak geri dönüyor” diye konuştu.

Nükleer güç santralleriyle alakalı yakıtı içerisinde anlaşması yapılan tarifenin 12,35 dolar sent olduğunu dile getiren Yıldız, “Şuanda 10 yıllığına alımını taahhüt ettiğimiz güneş enerjisiyle alakalı rakamlarımız 13,3 dolar senttir. Lisansa tabi olmayan yarım megavatlık, şuanda Meclis’e sevk ettiğimiz Elektrik Piyasası Kanunu’yla da 1 megavata çıkaracağımız lisansa tabi olmayan bir güneş enerjisi-rüzgar enerjisi tasarlıyoruz. Ümit ediyorum ki bunlar Ocak ayında TBMM genel kuruluna sunulur ve sonucunu hep beraber piyasada almış oluruz” dedi.

Bir hedeflerinin daha olduğuna dikkat çeken Bakan Yıldız, “Bu da Derinkuyu pompalarıyla alakalı 2 bin 500 megavata yakın bir güneş santraline açık gücün oluşmasıdır. Bu da lisansa tabi değil. İlişkili bütün kuruluşlarımızla yaptığımız görüşmede, bu hem kayıp kaçaklarımızı azaltacak hem de güneş santralleriyle alakalı yatırımı artıracak ciddi bir yatırım dönemine girmiş olunacak” açıklamasında bulundu.

RedLion
21-12-2012, 20:03
Vizontele deki DELİ EMİNİN " Şerefsizim aklıma geldiydi" diye televizyonun icadı ile ilgili bir repliği vardı:)
Benim aklımada eski yazdığım bir mesaj geldi şimdi PETKİMDEN bahsedince....

15 Kasım 2012 tarihinde:
Ben forumda paylaştığımda PETKİM 2.09 kapanış yapmış bu güne kadar yaklaşık olarak..% 19 artmış:) Bizim şirket aldığından beride yaklaşık % 22 artmış:)...
Karkim Kapanış fiyatı 1.67 imiş ve arada bizi iyi sinir etmiş....
Neyse ZÜĞÜRT TESELLİSİ YAPALIM... 5.200.000 LOTx (2.49-2.034)=2.371.200 TL EDER.. (Alım satım masrafları hariç:))...... En azından bizde şirkete ortağız:)
"Şerefsizim aklıma geldiydi":sarhos:
Yatırım Tavsiyesi Değildir..

Sanayi Hisselerinden PETKİM bugün 2.69 kapatmış.... En azından PETKİM Bizim Şirketin Sanayi Hissesi, Gelir belki artık ENAYİ HiSSELERİNİNDE SIRASI:)... Yukarıdaki hesabı 2.69 a göre herkes kendisi yapsın artık:kural:
2012 Bilançosu açıklanmadan şuradan şuraya kıpırdamam..... 9 aylık kar 1.800.000 dü zaten... üzerine petkimde eklenince çok hoş duracak bence....
Ben yaklaşık 2 hafta kapanış fiyatlarına bile bakamıyacağım, aslında benim için gayet iyi olacak....Döndüğümde benim düşürdüğüm maliyetli fiyata (1,92) gelir mi acaba? Keşke ama nerde o günler....... Görüşmek üzere ortaklar...

Hisseci 34
21-12-2012, 21:22
Bankalar Gitti, Sanayi Hisseleride Gidiyor az çok, ENAYİ HİSSELERİNE SIRA Gelmeyecek Heralde:kahkah::kahkah::kahkah:
Bizim spek heralde ŞİRİNCE'ye gitmiş:kahkah:

Bu yazdıklarımı yatırım tavsiyesi anlayan çıkarmı ki:)
Olsun adet yerini bulsun... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLİDİR...

İlginç bir yaklaşım olmuş.