PDA

View Full Version : CLKHO - CLK Holding A.Ş

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Serenler
13-05-2011, 10:13
Karkim Hayırlı olsun.

isim değişikliği

CLK Holding A.Ş

masterstock
13-05-2011, 10:24
Karkim Sondaj, önümüzdeki günlerde halka açılmaya hazırlanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Yaşar Karakaya, halka arz sonrası yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda yatırım fırsatlarını incelediklerini söyledi.

Petrol, doğalgaz ve jeotermal enerji alanında sondaj akışkan sıvıları üreten, mühendislik, Ar-Ge ve

projelendirme hizmetleri veren Karkim Sonda Akışkanları, halka arz için gün sayıyor. Aralarında Zorlu Enerji, Çalık Enerji, Türkerler ve Çelikler Holding gibi enerji sektörünün önde gelen şirketlerine hizmet veren Karkim Sondaj, Kurulduğu 2005 yılından beri Türkiye’nin sondaj akışkanları sıvıları alanındaki dışa bağımlılığını sona erdirmekle kalmayarak, bu hizmetlerini yurtdışı pazarlarada ihraç etmeye başladı. Karkim Sondaj Akışkanları, kamu şirketi Türkiye Petrolleri dışında Türkiye’nin ilk ve tek özel sondaj akışkanları konusundaki uzman şirketi.

SATINALMA FIRSATLARI İNCELENİYOR

Karkim Sondaj Akışkanları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Yaşar Karakaya, pazarda hakim oyuncu olduklarını söyleyerek, Karkim’in önümüzdeki dönemde yurtdışı pazarlarda yatırım ve satınalma fırsatlarına odaklandığını belirtti. Özkaynaklarıyla büyüyen bir şirket olduklarına dikkat çeken Karakaya, Karkim’in hiç borcu olmadığını ve her zaman kontrollü büyüme hedeflediklerini ifade etti.*

Halka arz sürecinde hazırlıkları tamamladıklarını ve artık Sermaye Piyasası Kurulu ve İMKB’den onay

beklediklerini açıklayan Karakaya, Karkim’in Mayıs ayı içinde borsada işlem görmesini* planladıklarını ifade etti.

20 MİLYON TL GELİR HEDEFLENİYOR

Halka arz sonrası şirketin ödenmiş 4.5 milyon TL’lik sermayesinin 7.5 milyon TL’ye çıkarılmasının

planladığını kaydeden Karakaya, ‘Ödenmesi gereken bir borcumuz yok, halka arzdan 20 ila 22 milyon TL arasında bir gelir hedefliyoruz ve bu geliri tamamen büyüme için kullanacağız’ dedi. Karakaya, şirketin 2011 yılında karlılık anlamında 40 büyüme hedeflediğini dile getirdi.

6 MİLYON TL’LİK AR-GE YATIRIMI

Halka arzdan gelen gelirin 9 milyon TL’sini işletme sermayesi, 6 milyon TL’sini Ar-Ge , kalite kontol

sistemleri geliştirilmesi ve bunları destekleyecek duran varlık alımında; 6.5 milyon TL’sini ise enerji

ve yenilenebilir enerji alanında planladıkları yatırımlar için kullanacaklarını açıklayan Karkim Sondaj

Akışkanları Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, ‘Enerji yatırımlarımız için şu anda görüşme halindeyiz Petrol ve doğalgaz ruhsatları için işbirliği , güneş ve jeotermal enerji yatrımları için de fırsatları inceliyoruz’ diye konuştu.

Yurtdışı pazarlarda öncelikle çevre bölgeleri hedeflediklerini belirten Karkim Sondaj Akışkanları

Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, İsrail, Irak, Suriye, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyet’ler de büyüme ve Pazar paylarını artırmak için yatırıma öncelik vereceklerini kaydetti.

Bu yıl 10 petrol mühendisi işe alacağız

Karakaya, 2011 yılında büyüyen hedeflerine paralel 6-10 yeni petrol mühendisi almayı planladıklarını şu anda kadrolarında 15’i petrol mühendisi olduğuna değinen Karakaya, hedeflerinin sektöre nitelikli, lider ve uluslararası arenada söz sahibi olabilecek mühendisler yaratmak olduğunu vurguladı.

Tıp okudu, eğitim gönüllüsü oldu

Tıp doktoru olan Karkim Sondaj Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yaşar Karakaya, özellikle Karakaya

Ailesi’nin hayır işleri ile yakından ilgileniyor. Birçok okul ve yurt yaptırarak eğitime destek olan

Karakaya Ailesi, Türkiye’nin önde gelen eğitim gönüllüleri arasında yer almakta. Tıp Fakültesi’nde

okurken Karakaya şirketlerinde en alt kademeden çalışmaya başlayan Dr. Yaşar Karakaya, 20’li

yaşlarında kendi şirketini kurarak, bugün Türkiye’nin sondaj akışkan sıvıları üreten ilk ve tek Türk özel şirketinin yönetim kurulu başkanı oldu.

Alintidir

masterstock
13-05-2011, 10:31
Izahnamesini inceledim. Sermaye 4.5 gozkukuyor 3 aylik bagimsiz denetimden gecmemis olarakta yaklasik 500.000 tl kar gozukuyor. Bu hesapla arzdan sonraki pd/dd degeri 1.98 li seviyelere denk geliyor diye hesapladim. Son donemde cikan sirketlere gore makul gorunuyor. Ayrica gercekten borc kalemi tertemiz yani iceri konulacak sermaye emisyon primlerine eklenecek ve ciddi bir bedelsiz potansiyeli olusturacaktir gibi bir goruntu var. Pek Duran varlik gozuk iyi tarafi halka arzdan hemen once yaptirilan ve beni en cok kuskuya dusuren bi yeniden degerleme soz konusu degil. Ne goruyorsak onu alacagiz. Faaliyetlerinden anlasilan su an imkb de bir emsali gozukmuyor hangi sektorde islem gorecegi de onemli tabi.

Küçük Yatırımcı
13-05-2011, 12:13
Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin mevcut sermayesini temsil eden 4.5 milyon TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 3 milyon TL nominal değerli paylar SPK kurul kaydına alındı.

Buna göre, halka arzda hisseler 7.18 TL’den fiyatlanacak.

Halka arzda Halk Yatırım aracılık edecek.

celikahmet72
13-05-2011, 15:29
Uzun zamandir ciddi bekleyenleri var...

mustafaalakara
13-05-2011, 16:33
Hayirli olsun

celikahmet72
14-05-2011, 15:15
Halka arz yontemi yaprak ile ayni dogru mu?
Bu tahtadanda ayni hareketi bekleyebilir miyiz?

akfenci
14-05-2011, 16:00
Türkiye'de Halka Arzlarda değerlemeleri kim yapıyor? Bunlar denetleniyor mu?

Ben Halka Arz esnasında şirket değerlemelerini IMBK veya SPK ciddi ciddi denetleyene kadar halka arza falan girmem.

celikahmet72
14-05-2011, 19:11
Aslinda bende sizinle ayni fikirdeyim sayin akfenci. Adm gidiyor bir bina aliyor ne oldugu belli bir bir yeniden degerleme ile fiyati abuk subuk yerlere cikartip sonrada hayatta satamayacagi fiyattan sana borsada satiyor.
Yukarida bir arkadasta ayni olaya parmak basmis bu yeniden degerlemelerden dolayi ki bunlar en cok gyo larda oluyor ben hep bu hisselerden uzak durmayi tercih ederim ki bakin hepsi iskontolu islem gorur. Bu yeniden degerleme oyunu ile tc324 den kurtulup borsaya acilan firma bile varki bakin su an fiyati nerelerde.. Bu firmada bunu goremedim yani bilanco cok sade gozuktu gozume herhangi bir konsolidasyonda olmadigindan isteselerde oynayamazlar gibi.

ofu
15-05-2011, 05:25
Toplamda 22 (5 idari) personeli bulunan bir sirket...
Karina gore piyasa degerini biraz pahali buldum.
Ama gelismeye musait bir sektoru var.

celikahmet72
15-05-2011, 17:33
Toplamda 22 (5 idari) personeli bulunan bir sirket...
Karina gore piyasa degerini biraz pahali buldum.
Ama gelismeye musait bir sektoru var.

Ben olayi soyle degerlendirdim az ve kilit personel ve az giderle nitelikli personelle calisiliyor. Birde gelen para borca gitmeyecek gibi gorundugu icin parayi faizde bile degerlendirse yaklasik 1.7 trilyon faiz geliri elde eder vergi sonrasi da 2 mlyon kar etse yillik 3.7 milyon tl kar yazarki bence piyasa degeri cok makul seviyelere gelir. Borc olmamasi buyuk avantaj. Bilmem dogrumu dusunuyorum

sagopa kajmer
15-05-2011, 17:53
ümit yaşar karakaya... gazi üniversitesinin bağrından kopmuş yağız bir delikanlı...borsanın hızlı işlemcilerinden.hayırlı olmasını dilerim halka arzın bir gazi üniversitesi mezunu olarak..

ofu
15-05-2011, 18:07
Ben olayi soyle degerlendirdim az ve kilit personel ve az giderle nitelikli personelle calisiliyor. Birde gelen para borca gitmeyecek gibi gorundugu icin parayi faizde bile degerlendirse yaklasik 1.7 trilyon faiz geliri elde eder vergi sonrasi da 2 mlyon kar etse yillik 3.7 milyon tl kar yazarki bence piyasa degeri cok makul seviyelere gelir. Borc olmamasi buyuk avantaj. Bilmem dogrumu dusunuyorum

2010 satış gelirleri 8,2 trl,
Aktifleri toplamda 4,5 trl,
2010 karı ise 1,2 trl,
Arz sonrası piyasa değeri 53 mln tl olacak.

Ufak bir şirket olmasının avantajı ise çabuk gelişmeye müsait olması.
Ayrıca sığ kaat olması nedeniyle belki bir hareket çekebilir ama bana biraz pahalı geldi açıkçası.

celikahmet72
16-05-2011, 00:42
Aktifleri 4.9 a yukselmis saniyorum yuzde 10 luk artis var gibi gorunuyor 3 ayliga gore yanlis degilim umarim?

Birde yonetim kurulu baskani tip doktoruymus ben fahri doktor zannetmistim. İlginc olmus???

Umarim olumsuz etkilemez

teknikanalizim
16-05-2011, 10:58
İzleyelim görelim yeni bir firma...

tmttu
16-05-2011, 12:39
7,18 fiyat yuksek geldi. Ama tam anlamak icin analiz yapmak lazim.

YTD

sonperde29
16-05-2011, 15:20
arz tarihi ne zaman?

iş bankasından bu arza katılabilirmiyim?

masterstock
16-05-2011, 20:18
Ben sirket sahiplerini diger sektorlerden taniyorum, cok durust ve ahlakli insanlar. Sirketin istikrarli bir sekilde buyuyecegine inaniyorum. Sirketin YK baskani da hedefleri ve vizyonu olan bir isim, grup sirketlerinde hep zarar yazan sirketleri almis, ve kar eden,istihdam saglayan sirketler haline getirmisler. Karkimin istikrarli bir sekilde buyuyecegine inaniyorum, buna paralel olarak hisselerin de istikrarli olarak yukselecegini dusunuyorum. Sektor sadece petrol ile sinirli degil. Yenilenebilirde Jeotermal sondaji yapiyorlar, kimyasal madde ticareti ve yenilenebilir enerji yatirimlari da var ve tum bu sektorler cok hizli buyumeye musait sektorler. Genc ve dinamik bir yapisi olan bir sirketin genc ve dinamik sektorlerde faaliyet gosterecek olmasi onunun acik oldugunu gosterir... Ayrica sirketin PD/DD si 2, bilancosu Karkimden cok daha kotu olan sirketler 4lerde geziyorlar...

celikahmet72
16-05-2011, 21:02
arz tarihi ne zaman?

iş bankasından bu arza katılabilirmiyim?

Bildiğim kadarıyla her kurumdan alıs yapabiliyorsunuz.

celikahmet72
16-05-2011, 21:06
Valla oglunu bilmem ama babası borsanın en buyuklerınden bırı.
Umarım dedıgınız gıbı durust kalabilmişlerdir.
Gercı tahta acılınca anlayacagız bakalım sonu nasıl olacak?

neyse bunlarla ilgilenmiyorum Zamanında borsa duayenı Ismaıl Tarman aynı masaya oturmadıgım sahsen ılıskı kurmadıgım hıc bır sırketın hıssesı almam dıye beyanat vermıstı dıye hatırlıyorum Ama artık bu ıs gunumuzde boyle degıl bence.

Artık dunya global

ofu
16-05-2011, 21:17
6 yıllık ufak bir firma, sahiplerini bilmem ama gözüne kestiren orta ölçekli bir spek at koşturabilir bu hissede, dikkatli olmak lazım :)

tmttu
16-05-2011, 23:13
... Ayrica sirketin PD/DD si 2, bilancosu Karkimden cok daha kotu olan sirketler 4lerde geziyorlar...

sn masterstock,
bu hissenin PD/DD'i de 4...
PD: 7,18*7,5=54 milyon TL
Su anki öz sermayesi 4,5 + halka arzdan sermayeye konulacak olan miktar 9 milyon (21 milyon degil) =13,5milyon TL.
PD/DD=54/13,5= 4.

saygilar

YTD.

celikahmet72
16-05-2011, 23:53
[QUOTE=bei;5919865]sn masterstock,
Su anki öz sermayesi 4,5 + halka arzdan sermayeye konulacak olan miktar 9 milyon (21 milyon degil) =13,5milyon TL.
PD/DD=54/13,5= 4.

Ozur dilerim ben de anlayamadim
Bende 2.03 hesaplamistim
Bildigim ortak satisi yok ihrac primleri tamamiyle 500 lu kaleme giriyor ve gerektginde sermayeye eklenebiliyor.
PD hesaplamasinda sorun yok ama 4.5 milyona 21.5 eklenmesi gerekmiyor mu?
Bilgilendirirseniz sevinirim

Simdiden tesekkurler

ofu
17-05-2011, 00:08
sn masterstock,
PD/DD=54/13,5= 4.

saygilar

YTD.

Arz öncesi sermayesi 4.500.000 TL
Arz edilecek miktar 3.000.000 TL
Toplamda arz sonunda ödenmiş sermayesi 7.500.000 TL olacak

Siz 13,5 milyon TL ye nasıl ulaştınız acaba?

tmttu
17-05-2011, 00:25
Halka arz taslak izahnamede arzdan gelen paranin 9 milyonu isletme sermayeye eklenecek, diger parayla AR-GE, duran varliklar vs alimi icin kullanilacak diye okumustum. Ancak hizli baktigim icin belki yanlis görmus olabilirim.

saygilar

YTD

celikahmet72
17-05-2011, 00:34
Dostum yanlis gormussun az daha bizide yanlis yonlendirecektin.
Ben soyle hesapladim:
Pd: 7.18*7.50= yaklasik 53.8 mly
Dd: 4.9 (yanlis bakmasiysam 0.4 net kar vardi dun ilk uc aylikta)+21.5 yaklasik 26.4 mly
Arzdan sonraPd/dd= 53.8/26.4=2.03

Yanlisim varsa duzeltilirse sevinirim kisisel sahsi hesabim boyle dogrulugunu teyd ediniz lutfen

tmttu
17-05-2011, 09:35
http://www.karkim.com/files/Karkim_taslak_izahname.pdf
Taslak izahnamede, sayfa 62-;
"Halka arzdan elde edilecek hasılat, tahmini halka arz maliyeti 810,000.- TL düsüldükten sonra, 20,730,000.-TL dir."

"Halka Arz Gelirlerinin Kullanım yerleri":
"Halka arzdan beklenen kaynağın yaklasık 9 milyon TL‟lik kısmının isletme sermayesinin artırılması ve serbest bölgede lojistik merkez edinimi için kullanılması planlanmaktadır."
"Sirket halka arzdan beklenen kaynağın yaklaĢık 6 milyon TL‟lık kısmının yeni yatırımlar ve duran varlık alımları amacıyla kullanılması planlanmaktadır."

Yani gelen paradan 9 milyon sermayeye ekleniyor. Ben öyle okuyorum. Bu da PD/DD=4 yapiyor.

Öte yandan PD/DD 2 mi 4 mu olmasi halka arzlarda fazla ustunde durulucak bir rasyo degil. Sirket karli buyuyyecek bir sirket mi ona bakmak lazim.

saygilar

YTD

celikahmet72
17-05-2011, 10:02
Dostum,
Orada sermayeye eklenecektir kelimesi bana gore genel anlamda kullanilmis yoksa bariz sekilde biz bedelsiz yapacagiz anlamina gelir.
Bu sadece ayni faaliyet alaninin istigali anlaminda kullanilmis gibi
Ayrica defter degeri hesaplanirken
Sermaye, gecmis donem kar zararlari, emisyon primleri, enf duzeltme gibi faktorler yani 500 lu kalemin tumu dikkate aljnir yoksa bilanconun sagiyla solunu dengeleyemezsin dolayisi ile okudugunu yanlis yorumlamissin diye dusunuyorum.
Bana gore dd 26.4 tur.
Ancak;
Son soylediginde yerden goge kadar haklisin. Bana gore de ne dd ne pd onemli olan sirketin buyume potansiyeli ve bunu ne kadar fiyatlayacagidir. Ne hisseler nerelerde surunuyor

Saygilar sevgiler

masterstock
17-05-2011, 12:41
Dostum yanlis gormussun az daha bizide yanlis yonlendirecektin.
Ben soyle hesapladim:
Pd: 7.18*7.50= yaklasik 53.8 mly
Dd: 4.9 (yanlis bakmasiysam 0.4 net kar vardi dun ilk uc aylikta)+21.5 yaklasik 26.4 mly
Arzdan sonraPd/dd= 53.8/26.4=2.03

Yanlisim varsa duzeltilirse sevinirim kisisel sahsi hesabim boyle dogrulugunu teyd ediniz lutfen

Hesaplamaniz dogru sayin Celikahmet. PD/DD borsada islem goren ayni buyuklukteki ve karliliktaki diger sirketleri ile Karkimin karsilastirilmasi acisindan bence onemli. Sonucta yillardir borsada islem goren sirketler var benzer yapida, bu sirketler karkime referans olabilir. genelde 4-5 lerde geziyor PD/DD oranlari.
Karlilik ile ilgili olarak da, bahsettigim gibi buyumeye cok acik sektorlerde hizmet veriyor, birincisi enerji sektoru, ikincisi de petrol ve yenilenebilir enerji alanlari. Bunun yaninda core business dedigimiz kimyasal urun satisi var. Halka arzdan gelecek parayi sadece bankaya koysalar zaten 1,7 trilyon getirisi var ki daha iyi alanlarda degerlendireceklerine eminim.

Saygilar

spekulaterist
17-05-2011, 13:56
halka arz ne zaman yapılacak tarihlerini bilen birisi varsa paylaşabilirmi lütfen...

masterstock
17-05-2011, 17:20
Mayis sonu diye biliyorum , talep toplama 27-28 Mayis olmasi gerekiyor.

celikahmet72
17-05-2011, 20:27
Mayis sonu diye biliyorum , talep toplama 27-28 Mayis olmasi gerekiyor.

Hayir yanlisiniz var dagi o tarihlere denk geliyor. Karkiminki henuz resmi olarak aciklanmadi.
Ama 3 ayliklarla cikacaksa 31 mayisa kadar yapmali.

sonperde29
22-05-2011, 18:40
.........

celikahmet72
22-05-2011, 23:06
Kala kala bir dagi bir bu kaldi

Dagiyle kiyas bile kabul etmiyorum.

Biri enerji ve sondaj oburu don gomlek

Biri karakaya ailesi oburu ne valla bilmiyorum tek bildigim izdmc ile olan baglantisi

Umarim ama ikiside yatirimcisina cok kazandirir.

by hadrian
23-05-2011, 02:50
Fiyat pahalı geldi ustelik 2011de yapılan arzlarda sonuclar ortada sıcak para sıcak para deyip gel gel yapıp ky lerin 3 kurusuna goz dikiyorlar sonra ver eline gitsin kazanan kim? Yorumu ortada
ytd

Küçük Yatırımcı
23-05-2011, 13:31
Kap : Karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret a.s. / karkm [] ızahname-pay halka a

kap : Karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret a.s. / karkm [] ızahname-pay halka arzı 23.05.2011 13:24:38

ızahname-pay halka arzı
---------------------------------------------------------------------------------------------
karkım sondaj akıskanları enerjı muhendıslık hızmetlerı sanayı ve tıcaret anonım sırketı'nden

ortaklıgımızın ılk defa halka arz edılecek/ ıkıncıl halka arzına ılıskın 3.000.000 tl/ nomınal degerlı payların satısı ıle ılgılı ızahnamedır.

Soz konusu paylar sermaye pıyasası kurulu'nca 18/05/2011 tarıh ve 38/462 sayı ıle kayda alınmıstır. Ancak kayda alınma ortaklıgımızın ve paylarının kurul veya kamuca tekeffulu anlamına gelmez.

Sermaye pıyasası kanunu uyarınca, ızahname ve eklerı ıle sırkulerde yer alan bılgılerın gercegı durust bır bıcımde yansıtmasından ıhraccılar sorumludur. Ancak, kendılerınden beklenen ozenı gostermeyen aracı kuruluslara da zararın ıhraccılara tazmın ettırılemeyen kısmı ıcın muracaat edılebılır. Bagımsız denetım kurulusları ıse, denetledıklerı malı tablo ve raporlara ılıskın olarak hazırladıkları raporlardakı yanlıs ve yanıltıcı bılgı ve kanaatler nedenıyle dogabılecek zararlardan hukuken sorumludur.

ımkb yonetım kurulu baskanlıgı'nın 11.05.2011 tarıhlı toplantısında, ortaklıgımız paylarının ıkıncı ulusal pazarda ıslem gorebılecegıne karar verılmıstır

---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=157167

masterstock
23-05-2011, 17:35
Reklamlar TV de donmeye basladi, gercekten cok guzel bir reklam filmi cekmisler, yuksek kazanc, halka aciliyoruz hissemizi alin gibi bir cok halka acilan sirket reklaminin tersine, cok guzel, odule layik, prestij kokan bir reklam filmi olmus, kim cektiyse filmi kutluyorum.

celikahmet72
24-05-2011, 20:09
Yonetim kurulu baskani biraz once bloomberg deydi cok genis bilgiler verdi tatmin edici buldum

bay ayvalık
24-05-2011, 20:42
Arkadaşlar karkimin 2011 ilk çeyrek kar zararı nedir.Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...şimdiden teşekürler.. herkese saygılarımla.....kalın sağlıcakla...

celikahmet72
25-05-2011, 11:55
Yok sayin ofu oyle degil.
Aslinda beni ne bu nede dagi ilgilendiriyor. Ben sadece kazanacagim paraya bakarim. Berkosan gipte oldugu icin demistim izdmc dende cevremde de epey ziyan goren oldu.
Ben kazanacagim paraya bakarim gerisi umrumda bile degil emin olun ister batsinlar ister ihya olsunlar..hangisi insanlari uzmezse en buyuk savunucusu hangisi milleti sogusleme yoluna giderse en buyuk elestirmeni olurum yalan soyleyecek halim yok iki gundede degisirim ben borsa yatirimcisiyim aksi halde batarim
Sevgiler

CELOXANT
25-05-2011, 19:37
2.3 milyon TL

Arkadaşlar karkimin 2011 ilk çeyrek kar zararı nedir.Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...şimdiden teşekürler.. herkese saygılarımla.....kalın sağlıcakla...

ofu
25-05-2011, 19:52
Yok sayin ofu oyle degil.
Aslinda beni ne bu nede dagi ilgilendiriyor. Ben sadece kazanacagim paraya bakarim. Berkosan gipte oldugu icin demistim izdmc dende cevremde de epey ziyan goren oldu.
Ben kazanacagim paraya bakarim gerisi umrumda bile degil emin olun ister batsinlar ister ihya olsunlar..hangisi insanlari uzmezse en buyuk savunucusu hangisi milleti sogusleme yoluna giderse en buyuk elestirmeni olurum yalan soyleyecek halim yok iki gundede degisirim ben borsa yatirimcisiyim aksi halde batarim
Sevgiler

Biri yazimi sildirtmis, kim acaba? :)

2.3 milyon TL

2010-12 aylik kari 1,2 mln tl idi.
Eger dediginiz gibi 2011-03 kari 2,3 mln tl ise gayet guzel bir sirket derim ben.

Kaynak nedir sn celoxant?

Sirketin sitesine baktin, finansal raporlar kismi "yapim asamasinda" her yeni halka arz edilen sirketin sitesi gibi :)

tmttu
25-05-2011, 20:17
2,3 milyon TL 2011 ilk ceyrek net kar degil, 2011 tum sene net kar tahmin rakamidir.
http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/53995.pdf

YTD

CELOXANT
26-05-2011, 13:07
kusura bakmayın 2.3 rakamı hatalı olmuş. tahmin edilen rakam 2.05 miş. linkteki analist sunumunda bilgiler mevcut

http://www.halkyatirim.com.tr/Admin/Upload/PublicOffer/KARKM_20110524_Karkim_Analist_Sunumu.pdf

Biri yazimi sildirtmis, kim acaba? :)

2010-12 aylik kari 1,2 mln tl idi.
Eger dediginiz gibi 2011-03 kari 2,3 mln tl ise gayet guzel bir sirket derim ben.

Kaynak nedir sn celoxant?

Sirketin sitesine baktin, finansal raporlar kismi "yapim asamasinda" her yeni halka arz edilen sirketin sitesi gibi :)

celikahmet72
26-05-2011, 22:18
Yarin talep toplama basliyor. Bugun daginin basarili olmasi ve piyasanin iyi olmasi da gelecek talebi artiracaktir diye dusunuyorum.

soulreaver
27-05-2011, 09:28
Bu senedin fiyatı 7.18 etmez...Bilançosu bunun en güzel ispatıdır.Alacaklara hayırlı olsun...

cash_is_king
27-05-2011, 11:06
Almaya çalışıyorum, olmuyor? Tahta kapalı diyor..

Birincil Piyasa 10.30'da açılmıyor mu?

fnaa1972
27-05-2011, 12:30
3 gün sürecek arz 1. günde tamamlandı.

4.010 milyon lot talep dağıtılan 3 milyon lot..

kasirga123
27-05-2011, 13:19
3 gün sürecek arz 1. günde tamamlandı.

4.010 milyon lot talep dağıtılan 3 milyon lot..

tavanda ki alıcılar eğer sanal değilse...çok başarılı bir halka arz gerçekleşmiş durumda...hayırlı olsun ...

celikahmet72
27-05-2011, 14:09
Dagitilan mal 3 milyon, bekleyen 4 milyon lot. Bu durumda 1 gunde bu piyasada gelen talep 7 milyon saniyorum. Ancak bu yonteme cok aliskin degilim yanlisim varsa duzeltin lutfen

fnaa1972
27-05-2011, 14:13
Dagitilan mal 3 milyon, bekleyen 4 milyon lot. Bu durumda 1 gunde bu piyasada gelen talep 7 milyon saniyorum. Ancak bu yonteme cok aliskin degilim yanlisim varsa duzeltin lutfen

bence toplam talep 4 milyon lot..

fnaa1972
27-05-2011, 14:17

siz haklısınız.açıklama geldi.toplam talep 7 milyon lot..

yabancı
27-05-2011, 15:25
ne zaman ısleme baslıyacak borsa da .

akbaba_yavrusu
27-05-2011, 16:10
ali karakaya almıştır 7 liradan 14 liradan halka arz yapar :D ytd. falan değildir lafın gelişi konuştum...bu arada petkimi 6.5 lardan 12 lere kadar götüren yiğit ali karakayadır bi gün çok iyi hatırlıyorum borsa % 5 düşmüştü çoğu kağıt ya taban oldu ya da tabana yakındı petkim 2 kademe anca düşmüştü herif milletin satışlarını karşılaşmıştı...ertesi gün borsa % 7 arttı petkim tavan olmuştu...helal olsun adama valla :) ali karakaya ile ne ilgisi var diyecek olursanız ali karakayanın oğluymuş yönetim kurulu başkanı olacak ilgisi hissenin performansını yakından izliyecem

sonperde29
27-05-2011, 18:28
Almaya çalışıyorum, olmuyor? Tahta kapalı diyor..

Birincil Piyasa 10.30'da açılmıyor mu?

bende iş bankasından almaya çalıştım sabah banada öyle dedi.
:S
alamadık iyimi :(

cash_is_king
27-05-2011, 21:31
bende iş bankasından almaya çalıştım sabah banada öyle dedi.
:S
alamadık iyimi :(

Bankaların internet şubelerinden Birincil Piyasaya emir verilmiyormuş...

Aracı kurumdan, ya da şubedeki müşteri temsilcisinden işlem yaptırmak gerekiyormuş...

Neyse sağlık olsun..

Açıldığı zaman makul fiyat olursa piyasadan alırız..

Dr.Invest
27-05-2011, 22:57
Hisseler hesabına geçen var mı?

powerr
28-05-2011, 00:28
var halk yatırımdan , yaz geldi herkese bol güneşli, neşeli ve martı'lı iyi tatiller.
yatırım tavsiyesi değildir.

cawresirfan
28-05-2011, 21:02
babası olmasa acaba bu kadar talep gelirmiydi??

celikahmet72
28-05-2011, 21:35
Ne zaman acilacak bilgisi olan var mi

celikahmet72
28-05-2011, 21:36
Birde saniyorum bazi kurumlarda hesaba gecmia bazilarinda gecmemis nedeni nedir?

celikahmet72
28-05-2011, 21:40
babası olmasa acaba bu kadar talep gelirmiydi??

Daha fazla gelirdi sirf bu yuzden cevremde cekinen oldu.

Ayrica bu yontemde tahsisat olmamasi ve hemen herkese 6000 kusur lot gelmesi malin tabana yayilacagini dusunduruyor bana

Yapraktada boyle olmustu cunku

Bakalm kac yatirimciya dagildi sali belli olur

yabancı
29-05-2011, 15:26
hısse 1500 talep ettım saat 10 .30 erken hepsı geldı yanlız hısse hakında ıyı duyumlar aldım hısse sahıbı saglammıs uzun vade de ıyı getırı beklıyorum endens /: 2 dustugu gunde 2 kat fazla talep geldı turkıyenın gelecegı en ıyı sokterlerden bırı eger turkıye 2023 buyumu hedef lerı tuttturmakıstıyorsa bu soktere cıddı yatırımları yapması sart zataen fırma bunların farkında son 5 senede cıddı buyumusler daha yolun basındalar TPAO en buyuk rakıpları galecegı guzel.....

yabancı
29-05-2011, 16:10
Obama'dan 'Türkiye'ye gidin' talimatı
ABD Başkanı Barack Obama'nın talimatı ile harekete geçen ABD'li şirketler, Türkiye'yi yatırım markajına aldı. Özellikle enerji alanında yatırım planları olan ve Türkiye üzerinden bölge ülkelere açılmak isteyen ABD'liler, haziran ve ekimde iki ayrı gezi düzenleyecek.
14:57 | 29 Mayıs 2011

Obama'nın Nisan 2009'da gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti ile iki ülke ekonomik ilişkilerinde yeni bir dönem başlarken, Obama'nın talimatı ile harekete geçen ABD şirketleri de gözünü Türkiye'ye dikti. Buna kapsamda, haziran ve akim aylarında iki ayrı işadamı heyeti Türkiye'ye gelerek, enerji alanındaki işbirliği ve ortaklık fırsatlarını araştıracak. Haziran ayında gelecek olan ilk heyette petrol, boru hattı ve doğalgaz alanında faaliyet gösteren şirketler yer alacak. 22-23 Haziran'da İstanbul ve Ankara'da temaslarda bulunarak Türk şirketlerle buluşacak olan ABD'li enerji firmaları, ortaklık fırsatlarını görüşecek. Ekim ayında gelecek olan ikinci heyette ise enerji verimliliği alanında faaliyet gösteren firmalar yer alacak. Bu şirketler İstanbul, Ankara ve İzmir'de görüşmeler yapacak.

Türkiye'ye gelecek olan her ABD'li firmaya 15 Türk şirketi ile görüşme ayarlandı. Buna göre, ABD'li şirketler uygun Türk ortağı bulana kadar temaslarda bulunacak.

ABD'li şirketler Türk şirketlerini basamak olarak kullanarak çevre ülkelere açılacak. Bu kapsamda ABD'li şirketler, Ortadoğu ve Kafkaslar başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa'da iş yapmayı hedefliyor. ABDli şirketler, Türkiye'de yatırım yapıp üçüncü ülkelere satış yapma gibi imkanları da değerlendirmek istiyor.

6 Türk şirketi de ABD'ye gidecek

AMERİKA Birleşik Devletleri hükümeti Türkiye'de yatırımın yanı sıra bazı Türk şirketlerini ülkesine götürmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda, 6 Türk şirketi, ortaklık görüşmeleri yapması için ABD'ye davet edildi. Bu şirketler, ilaç, kimya ve savunma gibi farklı alanlarda yer alırken, ABD Ticaret Bakanlığı bir Türk şirketini de Paris'te düzenlenecek iş fuarına götürme kararı aldı.

Deniz Çiçek / Akşam
bu sırket ı

enerjı ıcın gelıyorlar bu da ın ıyı yarayacak fırmalardan biri karkım sondaj fırması sirketin gelecegi parlak yakinda yeni satin almalar duyarsak ozelikle yacanci firmalar hic sasirmayalim..

sonperde29
30-05-2011, 15:54
ne zaman tahtası açılacak?
birim hisse adeti kaç liradan arz oldu?

bilen arkadaş yazarsa sevinirim.

saygılar.

celikahmet72
30-05-2011, 17:39
Simdi haber dustu 02.06.2011 yani persembe gunu islem gormeye baslayacak

birinci
31-05-2011, 18:10
Hayırlısı olsun, yarırımcılarını utandırmaz inş.

hologram
31-05-2011, 19:31
ben de bu hisseyi çok beğendim ama almadım. açılsın bir bakalım neler olacak ? yeni halka açılan hisselerde önce bi mal paylaşımı yapar filler, kavgada çimenler ezilebilir, ben daha önce ezildim... büyükler bir paylaşsın duruma bakalım. umarım üzülmezsiniz bol karlı olur. sektörde tek bir şirket, sabırlı olan mutlaka kazanacak. bol kazançlar

mail2uye
01-06-2011, 14:58
İMKB'DE SEANS, YARIN "KARKİM A.Ş." İLE AÇILIYOR

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) yarın seans, "Karkim
Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş."
ile açılıyor.
Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri San. ve
Tic. A.Ş. hisse senetlerinin Borsa'da işlem görmeye başlayacağı ilk
gün olması nedeniyle, sabah seansı öncesinde, İMKB İşlem Salonu'nda
bir tören düzenlenecek.
İMKB Başkanı Hüseyin ERKAN ve Karkim Sondaj Akışkanları Enerji
Mühendislik Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.
Ümit Yaşar KARAKAYA'nın yapacakları tören konuşmalarının ardından
seans, saat tam 09.30'da yetkililerin Borsa çanına vurmasıyla
başlayacak.
Borsa'da "KARKM" koduyla, İkinci Ulusal Pazar'da işlem görecek
olan Karkim Sondaj Akışkanları Enerji Mühendislik Hizmetleri San. ve
Tic. A.Ş.'nin İMKB'deki ilk işlem günü töreni basına açık olarak
gerçekleşecek.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(01/06/2011 - 14:55:11)

karun
02-06-2011, 11:02
hisse açılmış tavana yakın seyrediyor

tornado27
02-06-2011, 11:06
Ben aslında direk tavan bekliyordum ama dün dow un kapanışı soru işaretleri bıraktı milletin kafasında
ao 7.74 yani malın el degiştirme fiatı...

karun
02-06-2011, 11:09
durumu bu ekside iyie benziyor kimde acaba malın çoğunluğu

sonperde29
02-06-2011, 11:24
hiç fena değil gidişat, alım fırsatı versede trene bizde binsek.

karun
02-06-2011, 11:30
tabana gidiyor şimdide

karun
02-06-2011, 11:31
garantinin tahtasına görünmüyor kaç işlem yaptı acaba

soulreaver
02-06-2011, 11:47
7,76 ile trene bindik bakalım...Utandırma bizim karkim :)

karun
02-06-2011, 12:18
tavan oldu

karun
02-06-2011, 12:19
işlem hacmini gören varsa yazabilirmi

alpyaz
02-06-2011, 12:25
işlem hacmini gören varsa yazabilirmi

12.09 itibariyle 32.141.339TL
12.17 itibariyle 35.042.267TL

emrek83
02-06-2011, 13:04
durumu bu ekside iyie benziyor kimde acaba malın çoğunluğu

Halk yatırımda 1.5 milyon lot var.Yani halka açık kısmın yarısı..

celikahmet72
02-06-2011, 13:51
Helaaaaallllllll bu hacimle tavannnn

antonie
02-06-2011, 14:44
bu ne şimdi ya. bu hisseye güvendik ve alım yaptık hoppp küt düştü....biraz hisse sahipleri hissenin arkasında dursalar ne olur ya. buna hiç anlam veremiyorum ben. dagı hissesi 4 tavan gitti bizimkisi ise saymaya veya düşmeye devam. ya biraz ky.lere güvence ver hisse sahibi

ORHAN78
02-06-2011, 14:49
Insanlar biraz hisseye güvenip girince hemen aşağı verdiler.dagi ile bu firma arasında dağlar kadar fark var ama o kağıt uçuyo gidiyo...eee götüren çok önemli orda tekstil var..bakalım nolacak.tavan 8.54.ama bu haliyle görmesi imkansız.

karun
02-06-2011, 14:50
göstermek isterlerse gösterirler

efe2004
02-06-2011, 14:58
bunun tavan görmesi bana göre zor ama belli olmaz

tmttu
02-06-2011, 14:58
Bu da fos cikti.
Dagi yatirimcisina 4. tavanina yol acti, Karkim ise ilk tavanin altinda ve guven vermiyor.

YTD

karun
02-06-2011, 15:08
güven vermemey başladı

soulreaver
02-06-2011, 15:12
düşüş trendine girdi...ama bu korku satışları da olabilir.2-3 ay buralardayım...sonra görüşelim millet :)

antonie
02-06-2011, 15:20
ya arkadaşlar 3 ay burds olabilirsin ama şirket güven vermesi açısından bugünki harareketler hiçte güven vermiyor. daha yeni hisse olabilir ama bu kadar bir ileri iki keri yapılmaz bence..... bende bugün çıkarım sağlam şirket diye girdim ama yanılmışım...

DENİZ
02-06-2011, 15:25
Şirket 7,18 halka açılmış, bugün endüşük 7,40 görmüş, şuan 7,74 sonderece iyi
Halk Yatırımın yaptığı değerlemede (11,05)%35 iskontolu olduğunu yazıyordu.
İlk hedef olarak bunun hisseye yansıması beklenebilir.YTD

soulreaver
02-06-2011, 15:37
ya arkadaşlar 3 ay burds olabilirsin ama şirket güven vermesi açısından bugünki harareketler hiçte güven vermiyor. daha yeni hisse olabilir ama bu kadar bir ileri iki keri yapılmaz bence..... bende bugün çıkarım sağlam şirket diye girdim ama yanılmışım...

yaw arkadaş ne bekliyordun anlamadım? 7,18 den 7.7x lere yükselmiş...

Örnek verilen Dagi için bir bakın bakalım takasta kim yer alıyor.4 kez tavan gördü diye kıyaslama yapılıyor...

celikahmet72
02-06-2011, 15:58
Valla bazilarina akil erdirmek zor hesap bilmiyorlar
7.18 den arz edilen kagit ilk seans tavan sonrasindada 7.94 gordu.
Daha ne olacak anlamadim

ali730
02-06-2011, 16:21
Kapanışı 7.18 den yapacak gibi duruyor. :)

karun
02-06-2011, 16:27
gayet güzel halka arz oldu

soulreaver
02-06-2011, 16:28
Kapanışı 7.18 den yapacak gibi duruyor. :)

yok artık daha neler...

antonie
02-06-2011, 16:30
[QUOTE=celikahmet72;5994163]Valla bazilarina akil erdirmek zor hesap bilmiyorlar
7.18 den arz edilen kagit ilk seans tavan sonrasindada 7.94 gordu.
Daha ne olacak anlamadim

sayın çelikahmet kardeşim şimdi sen iyi yaparsın hesabını....senin maliyet galiba 7.18 bu kadar rahat olduğuna göre......

karun
02-06-2011, 16:31
bu hareketlerden sonra en az 4leri göstermeden yukarı hareket etmez kanısındayım ben kaçtım kısa vadesi kalmadı bol şanslar

soulreaver
02-06-2011, 16:50
bu hareketlerden sonra en az 4leri göstermeden yukarı hareket etmez kanısındayım ben kaçtım kısa vadesi kalmadı bol şanslar

yaw arkadaşım ne saçmalıyorsun sen 4 lere getirmeden çıkmaz falan? Bu zamana kadar hangi halka arzdan sonra bu kadar fiyat kaybı gördün sen...

bak
02-06-2011, 20:47
yeni halka arz olmuş kağıdın topiğide ilgiç oluyormuş şimdi 4 e kadar gelme ihtimali varsa stoop los kaç oluyor acaba?

celikahmet72
02-06-2011, 22:12
Cidden is sacmalama boyutuna gelmis
Eksi piyasada bu hacimle bu kadar daginik yatirimciyla ve bu hacimle tavan olabilen ve sonuc olarakta gunu yuzde 5 arti kapayan bir sirket. Arzdan alip zarar eden varmi?
Ha tabi gonul isterki dagi olsun ancak bugun basinda cikan kisiye tahsisli halka arz gibi nesajlar zaten olayi acikliyor.
Umarim herkes kazanir.

k.ç.k.y
03-06-2011, 09:08
yaw arkadaşım ne saçmalıyorsun sen 4 lere getirmeden çıkmaz falan? Bu zamana kadar hangi halka arzdan sonra bu kadar fiyat kaybı gördün sen...

ittifak holdıngın arzı bı ıncele ıstersen,kaç ile arz oldu 1 hafta icinde kaca indi.suan kacta?.....karkım 4 e duser dusmez bılemem ama pıyasada ornekler cok...beğendığım ve takıp ettığım bır kagıt
bol kazanclar

soulreaver
03-06-2011, 10:56
Daha önce de söylediğim gibi 2-3 say sonra buralarda olursanız görüşelim...Bakalım o zaman da bu olumsuz konuşmalar yapılabilecek mi?

gokcell13
03-06-2011, 11:11
Halka arz edildiği daha ilk günden satışlar bitti ve rekor kırdı.Sakın bu sırada mallanamayanlar mallanmak istiyor olmasın?Bakalım görelim.
YTD

soulreaver
03-06-2011, 11:21
SPEK işini her zaman bilir...KY ise bence çoğunlukla korkularına yenilir...Şu takası bir görebilsek daha da kesinleşecek herşey.

antonie
03-06-2011, 12:13
arkadaşlar ben şirkete mail attım,bu nasıl hisse bu böyle endeks eksiye geçse hemen düşüse geçiyo. eğer endeks %1 düşşe bu hisse kesin çok aşırı düşer.

guccirush
03-06-2011, 12:18
arkadaşlar ben şirkete mail attım,bu nasıl hisse bu böyle endeks eksiye geçse hemen düşüse geçiyo. eğer endeks %1 düşşe bu hisse kesin çok aşırı düşer.

cevap çok basit bekleme hemen söyleyeyim: Hisse senedi fiyatlarımız, Borsa işlem kuralları çerçevesinde serbest olarak piyasada belirlenmektedir.

Bundan farklı bir yanıt verirlerse paylaşırsan sevinirim.

venedik
03-06-2011, 14:02
Arkadaşlar bir jeolog olarak sektör çok gelişmeye müsait . Türkiye ve çevre ülkeleri düşündüğünüzde şirketin devamlı yeni işler alarak ve büyüyerek ilerlemesi çok olası. Şuanki personel ile ileride yetinmeyecekleri ve çok daha gelişeceklerine inanıyorum. Ayrıca sektör anlamında çok farklı şirketler ilede çok farklı açılımlar doğacaktır. Benim düşüncem her zaman yeni haber ve yeni işler ile KARKİM sözünden çok bahsettirebilir. Bunların hisseye yansıması nasıl olur bunu izleyip takip etmekte fayda var.YTD

guccirush
03-06-2011, 15:07
ittifak holdıngın arzı bı ıncele ıstersen,kaç ile arz oldu 1 hafta icinde kaca indi.suan kacta?.....karkım 4 e duser dusmez bılemem ama pıyasada ornekler cok...beğendığım ve takıp ettığım bır kagıt
bol kazanclar

Merhabalar Ittifak holding halka arz olmadı zaten daha önceden halka arz edilmiş olan hisseler borsaya kote edildi. Millet elden satamıyordu borsaya kote olunca herkes satmak istedi.

cash_is_king
03-06-2011, 16:09

Bir hissenin endeksle korelasyonunun yüksek olması, o hissenin kötü olduğunu göstermez. Öyle olsa GARAN iğrenç bir kağıt olurdu...

Ama benim kanaattim bu hissenin endeksle şu an için çok bir alakası yok. Daha yeni halka arz oldu ve alanlar, satanlar tam oturmadı.

Bu yüzden endekse paralel gidiyor hissiyatı yaratıp, endeksin ekside olduğu bir günde ky'yi dökmeye çalışıyor olabilirler..

Bu şirket stratejik bir şirket. Yaptığı iş çok önemli. İleride büyüyeceğini ve taliplerinin de olacağını düşünüyorum.

Seçim sonrası Türkiye'nin durumundan ve İMKB'nin teknik olarak geldiği noktadan endişe etmesem, kesinlikle uzunca bir süre elimde tutardım.

Ama şu ortamda kararsızım açıkçası...

Yatırım tavsiyesi değildir..

cash_is_king
06-06-2011, 16:12
Takaslara göre, Halk Yatırım elinde kalan 1.500.000 lotun 682.000'ini satmış Cuma günü..

Bugün de satmaya devam ediyor sanırım.. O satışlar bitene kadar, buralarda oyalanacak gibi..

Yatırım tavsiyesi değildir...

soulreaver
06-06-2011, 16:19
Kurum Kodu Kurum Adı Son Günlük Fark işl-02-06-2011 işl-03-06-2011 işl-06-06-2011 Değişim
HLY HALK 813.243 -682.157 0 0 0 -682.157
TGB GARANTI BANK 251.866 210.888 0 0 0 210.888
DZY DENIZ 146.227 60.436 0 0 0 60.436
TIB IS BANK 140.535 106.727 0 0 0 106.727
FNY FINANS 140.178 -4.653 0 0 0 -4.653
OYA OYAK 127.796 -81.747 0 0 0 -81.747
GDK GEDIK 125.000 -60.130 0 0 0 -60.130
ZRY ZIRAAT 87.736 71.215 0 0 0 71.215
GLB GLOBAL 76.226 35.186 0 0 0 35.186
YKR YAPI KREDI 75.714 46.871 0 0 0 46.871
TAC TACIRLER 72.654 12.695 0 0 0 12.695
TBY TEB 68.823 23.713 0 0 0 23.713
AKB AKBANK 63.399 31.759 0 0 0 31.759
AOL ATAONLINE 62.086 48.842 0 0 0 48.842
TLM TEKSTIL 59.460 14.389 0 0 0 14.389
HSY HSBC 53.295 38.299 0 0 0 38.299
VKY VAKIF 50.535 33.505 0 0 0 33.505
ETM ETI 45.972 31.972 0 0 0 31.972
ERM EURO MENKUL 38.300 28.329 0 0 0 28.329
TES TEKSTILBANK 34.860 29.360 0 0 0 29.360
MSA MEKSA 33.608 -14.130 0 0 0 -14.130
ATA ATA 28.422 20.500 0 0 0 20.500
ADB ANADOLUBANK 25.666 -646 0 0 0 -646
SKY SEKER 23.095 7.471 0 0 0 7.471
TKS TAKSIM 20.550 15.549 0 0 0 15.549
GLT GALATA 19.753 19.753 0 0 0 19.753
YAT YATIRIM FIN. 19.178 -7.621 0 0 0 -7.621
FRS FORTIS 18.622 -8.004 0 0 0 -8.004
TKY TURKISH 18.038 2.788 0 0 0 2.788
SNK SANKO 17.879 11.257 0 0 0 11.257
MRS MARBAS 17.500 17.500 0 0 0 17.500
ALN ALAN 13.500 13.500 0 0 0 13.500
CAM CAMIS 12.608 3.985 0 0 0 3.985
EKN EKINCILER 11.406 -11.317 0 0 0 -11.317
HAK HAK 10.365 147 0 0 0 147
TRA TERA 9.886 -15.731 0 0 0 -15.731
DET DELTA 9.650 2.050 0 0 0 2.050
ECZ ECZACIBASI 5.184 -4.816 0 0 0 -4.816
EVG EVGIN 5.000 -9.122 0 0 0 -9.122
ACA ACAR 5.000 2.000 0 0 0 2.000
IYM IS 5.000 -16.245 0 0 0 -16.245
BMK BIZIM 4.610 -2.807 0 0 0 -2.807
IYF INFO 3.779 -9.467 0 0 0 -9.467
PME POZITIF 2.000 0 0 0 0 0
MTY METRO 1.875 -4.748 0 0 0 -4.748
AMK ALTERNATIF 1.690 -6.622 0 0 0 -6.622
PIT PIRAMIT 1.500 1.500 0 0 0 1.500
TSK TSKB BANK 1.000 1.000 0 0 0 1.000
SOE SOYMEN 500 -2.500 0 0 0 -2.500
POL POLEN 200 200 0 0 0 200
BSK BASKENT 100 99 0 0 0 99
SYG SAYILGAN 100 -400 0 0 0 -400
ENT ENTEZ 74 -6.552 0 0 0 -6.552
STJ STRATEJI 13 13 0 0 0 13

Düşüncem doğru çıktı...Spek kağıtta yok henüz ya da kısmen yok...Korkularına yenilen duygusal KY her zaman ki gibi mahvetti kağıdı...

cash_is_king
06-06-2011, 16:34
Peki sizce spek kim? Ya da kim olabilir?

soulreaver
06-06-2011, 17:38
Peki sizce spek kim? Ya da kim olabilir?

Spek in çeşitleri çoktur :)

Patron,godamanlar,menkul şirketler :) El ele kağıdı hoplatacak bunlardır...Yoksa ky den herhangi bir kağıt için bir cacık olmaz.KY bir kağıdı coşturacak cesarete sahip değildir...:wink:

yabancı
06-06-2011, 19:31
7.18 degdırıp ordan tekrar yukarı sert cıkıs beklıyorum bu kendı yorumumdur..

durguadamx
06-06-2011, 19:51
bu kağıda kimse bulaşmaya cesaret edemiyor. sebebi ise şirket sahibinin babası türkiyenin en büyük speği

venedik
06-06-2011, 20:10
Bu hissenin nereye değeceği nereye gideceği ile yorum yapmak bence boşa. Herşeyin olabileceği bir hisse. ADAMI VEZİR'DE YAPAR REZİL'DE.O yüzden bu hissede pozisyon almak yürek ister. Hodri meydan. Önceki yazımdada belirttiğim gibi sektörü gayet güzel ve önü açık. Doğru işler yapılırsa her zaman karlı bir şirket olacaktır. YTD.

durguadamx
06-06-2011, 20:25
bizde o mangal gibi yürek var ama konuştuğum herkes şirketin ne derce iyi olduğunu hepsi kabul ediyor fakat şirket patronundan korktukları kadar kimseden korkmuyolar. ben hissedeyim. bakalım cesaretmi işliyecek yoksa arakadaşlar harbiden doğrumu söliyor belli olacak.

tmttu
06-06-2011, 21:46
Görusum sirket hissesine enerji yatirim ve mevcut sektörunde buyume haberleriyle yol aldiracak.
Ne sirketin ne de sahibinin veya babasinin bu hisseyi ucurma ve oradan gelecek paraya ihtiyaclari var.
Uzun vade dusunmeyen ve sabri olmayan yatirimcilar icin bir tahta degil.

YTD

carkos
06-06-2011, 21:55
halka arz ile cari fiyat arasında fark kalmadı gibi orta vadeli yatırım için uygun duruyor günlük hareketler k.yatırımcıyı yorar orta vade beklenmeli 3ay 5 ay gibi...:)

venedik
06-06-2011, 22:34
Hissedeki hareketler çok hızlı oluyor. Özellikle alışlarda kademeler birden bir iki kademe ilerliyor. Satışlarda o kadar hızlı kademeler düşmüyor. Bugün 7200'ü gösterdiler. Halka arz fiyatı 7180. Hissenin açıklayacağı haberler ile yol alacağını bende düşünüyorum. Hissenin özellikle seçim sonrası olası satışlarda nasıl bir ol çizeceği çok önemli. Endekse ters hareketler yapabilir diye düşünüyorum. Şuana kadar yükselen endekse ters hareketler yaptı.

celikahmet72
06-06-2011, 22:46
Görusum sirket hissesine enerji yatirim ve mevcut sektörunde buyume haberleriyle yol aldiracak.
Ne sirketin ne de sahibinin veya babasinin bu hisseyi ucurma ve oradan gelecek paraya ihtiyaclari var.
Uzun vade dusunmeyen ve sabri olmayan yatirimcilar icin bir tahta degil.

YTD

Okudugum en akillica yorumlardan biri diyebilirim.
Goruntu zaten sirketin su an epeyce bir nakitte oldugu.
Benim televizyonda yonetim kurulu baskanini izlerken dikkatimi ceken en onemli sey babasindan ali bey yada ali karakaya diye bahsetmesi olmustu zaten.
Ayrica sirketin satislarini dolarla yapmasi ve petrol fiyatlarina duyarli olmasi bendede endekse ters hareket eder izlenimi uyandiriyor.
Bakalim orta uzun vade bakmak lazim.

soulreaver
07-06-2011, 11:12
Yav ne mangal yüreklisinden bahsediyorsun arkadaş? Mangal yürekliler sayesinde mi kağıt 7.20 ye kadar dokundu?

Halka arzda kağıttan belli bir lotun üzerinde alınamadığına göre kim bu fiyatı bu kadar aşağılara çekti.Dur cevap vereyim sakın mangal yürekli KY olmasın?

Madem kağıda güvenmiyordun baştan niye aldın demezler mi adama?

Neyse!! orta vadede kağıda güvenim tam...Ağlama duvarına çevirecek küçük yatırımcı olmasın bu kağıtta...

carkos
07-06-2011, 14:07
26/05/2011 10:17:43 BASIN BÜLTENİ-KARKİM SONDAJ AKIŞKANLARI HALKA AÇILIYOR

Karkim Sondaj Akışkanları, 27-30-31 Mayıs tarihlerinde İstanbul
Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) halka açılmaya hazırlanıyor.
Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Yaşar Karakaya, halka arz
sonrası yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda yatırım fırsatlarını
incelediklerini söyledi
Petrol, doğalgaz ve jeotermal enerji alanında sondaj akışkanları
üretimi, mühendislik, Ar-Ge ve projelendirme hizmetleri veren Karkim,
borsada işlem görmek için gün sayıyor. Halk Yatırım Menkul Değerler
A.Ş. liderliğinde İMKB birincil piyasada sabit fiyatla talep toplama
ve satış yöntemiyle halka açılacak olan şirketin hissseleri 7.18
TL’den halka arz edilecek.
Şirketin halka arz edilecek hisselerinin toplam halka arz tutarı 3
milyon TL ile şirketin halka arz sonrası sermayesinin yüzde 40’ı. 4.5
milyon TL ödenmiş sermayesi olan şirketin halka arz sonrası sermayesi
7.5 milyon liraya çıkacak. Hedeflenen halka arz geliri ise 20 ila 22
milyon TL arasında bekleniyor.

DIŞA BAĞIMLILIĞI SONA ERDİRDİ

Zorlu Enerji, Çalık Enerji, Türkerler ve Çelikler Holding gibi
enerji sektörünün önde gelen şirketlerine hizmet veren Karkim,
kurulduğu 2005 yılından beri Türkiye’nin sondaj akışkanları alanındaki
dışa bağımlılığını sona erdirmekle kalmayarak, bu hizmetlerini
yurtdışı pazarlara da ihraç etmeye başladı. Karkim, kamu kurumu
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı dışında Türkiye’nin ilk ve tek
özel sondaj akışkanları şirketi. 2007 – 2010 yılları arasında
Karkim’in hizmet verdiği sondaj kuyularının sondaj metrajı yıllık
bileşik büyüme oranı (YBBO) olarak yüzde 82, net satışları yüzde 58,
faaliyet ve vergi öncesi karı ise yüzde 63 oranında artış gösterdi.

ÖZKAYNAKLARIYLA BÜYÜDÜ

Karkim Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ümit Yaşar Karakaya, pazarda
hakim oyuncu olduklarını söyleyerek, Karkim’in önümüzdeki dönemde
yurtdışı pazarlarda yatırım ve satınalma fırsatlarına odaklandığını
belirtti. Özkaynaklarıyla büyüyen bir şirket olduklarına dikkat çeken
Karakaya, her zaman kontrollü büyüme hedeflediklerini ifade etti.

BORCUMUZ YOK, SATINALMA FIRSATLARINA ODAKLANACAĞIZ

Halka arz sonrası şirketin ödenmiş 4.5 milyon TL’lik sermayesinin
7.5 milyon TL’ye çıkarılmasının planlandığını kaydeden Karakaya,
‘Ödenmesi gereken bir borcumuz yok, halka arzdan 20 ila 22 milyon TL
arasında bir gelir hedefliyoruz ve bu geliri tamamen büyüme için
kullanacağız’ dedi. Yaşar Karakaya, şirketin 2011 yılında karlılık
anlamında yüzde 40 büyüme hedeflediğini de dile getirdi.

6 MİLYON TL’LİK AR-GE YATIRIMI

Halka arzdan gelen gelirin 9 milyon TL’sini işletme sermayesi, 6
milyon TL’sini Ar-Ge , kalite kontol sistemleri geliştirilmesi ve
bunları destekleyecek duran varlık alımında 6.5 milyon TL’sini ise
enerji ve yenilenebilir enerji alanında planladıkları yatırımlar için
kullanacaklarını açıklayan Karakaya, ‘Enerji yatırımlarımız için şu
anda görüşme halindeyiz. Petrol ve doğalgaz ruhsatları için işbirliği
, güneş ve jeotermal enerji yatırımları için de fırsatları
inceliyoruz’ dedi. Yurtdışı pazarlarda öncelikle çevre bölgeleri
hedeflediklerini belirten Yaşar Karakaya, İsrail, Irak, Suriye,
Azerbaycan ve Türki Cumhuriyet’ler de büyüme ve pazar paylarını
artırmak için yatırıma öncelik vereceklerini ifade etti.

YENİ İSTİHDAM YARATILACAK

Karakaya, 2011 yılında büyüyen hedeflerine paralel 6-10 yeni
petrol mühendisi almayı planladıklarını ve şu anda kadrolarında 15
petrol mühendisi olduğuna değinen Karakaya, hedeflerinin sektöre
nitelikli , lider ve uluslararası arenada söz sahibi olabilecek
mühendisler yaratmak olduğunu vurguladı.
Gerçek mesleği tıp doktorluğu olan Yaşar Karakaya, özellikle
Karakaya Ailesi’nin hayır işleri ile yakından ilgileniyor. Birçok okul
ve yurt yaptırarak eğitime destek olan Karakaya Ailesi, Türkiye’nin
önde gelen eğitim gönüllüleri arasında yer almakta. Tıp Fakültesi’nde
okurken Karakaya şirketlerinde en alt kademeden çalışmaya başlayan Dr.
Yaşar Karakaya, 20’li yaşlarında kendi şirketini kurarak, bugün
Türkiye’nin sondaj akışkan sıvıları üreten ilk ve tek Türk özel
şirketinin yönetim kurulu başkanı oldu."

gokcell13
07-06-2011, 14:39
Ne uğursz adamım ya hangi senede el attıysm yıldırma politikası uyguluyorlr habire aşşağıya salıyorlar

sonperde29
07-06-2011, 14:44
7 liraya düşerse girerim, düşmedi uzadı gitti canı sağolsun.

gokcell13
07-06-2011, 15:12
aha arttıya geçti hatyret

soulreaver
07-06-2011, 15:23
RAPOR-PETROL FİYATLARI(LİDER FOREX)

Lider Forex ( http://www.liderforex.com ) Tarafından Hazırlanan
Petrol Fiyatları Raporu:
"Euro Asya piyasalarında, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude
Trichet'nin Yunanistan'ın borç baskısının hafiflemesi için, vadesi
gelen Yunan tahvillerinin yenilenmesine yönelik desteği ile birlikte,
Dolar karşısında son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı. Bakır
fiyatlarının iki günlük yükselişinin ardından düşmesi ve petrol
fiyatlarının yarınki OPEC toplantısı öncesi değer kaybetmesi, Asya'da
emtia şirketlerinin hisselerine satış getirdi. Petrol fiyatları dünden
itibaren gelen spekülatif haberler neticesinde gerilemekte ve destek
seviyelerinden tekrar toparlanmaktadır. Bugünde gün içerisinde 98,32
seviyesine kadar gerileyen siyah inci buradan aldığı güçle tekrar 99
seviyesinin üzerine çıktı. Şuanda da gün içerisinde olan satış baskısı
nedeniyle tekrar 98,45 desteğine yaklaşmaya çalışan siyah inci ABD
borsaları açılışından sonra hareketliliğine devam etmesi
beklenmektedir. Bu hafta ABD’den açıklanacak olan haberlerle
hareketlerin devam etmesi beklenen siyah inci 95 doların üzerinde
kaldığı müddetçe düşüşler sınırlı yükselişler kalıcı olarak karşımıza
çıkmaktadır. Aksi takdirde yani siyah incinin 95 doları kırması siyah
inci de satış baskılarını da beraberinde getirmektedir.
Pivot 99,50
Destek 97,85-96,9-95,70
Direnç 100,00-100,75-101,80"

soulreaver
07-06-2011, 15:26
7 liraya düşerse girerim, düşmedi uzadı gitti canı sağolsun.

7 liraya malına sahip çıkmayıp verecek bulursan alırsın...

sonperde29
07-06-2011, 15:39
7 liraya malına sahip çıkmayıp verecek bulursan alırsın...

valla burası borsa,
KLGYO halka arza katıldık, stop loss işletmedik malımıza sahip çıktık, arzdan sonra %20'ye yakın düştü kağıt,
buradada olmayacağı ne malum?

gokcell13
07-06-2011, 15:48
Yanlış kağıt seçmişim.Ne güzel dagiyi alacaktm

venedik
07-06-2011, 16:00
Arkadaşlar, bunada sıra gelecek merak etmeyin.

durguadamx
07-06-2011, 16:05
bekle sıra ona gelir herkes ali beyden çekiniyor

bu hisseyi ondan başka kimse çıkaramaz

venedik
07-06-2011, 16:21
Bu hisseyi alan herkes bütün risklerİ bilerek girmiştir. O yüzden ah vah etmenin hiç bir anlamı yok. Seyreyleyin bakalım ne olacak.

cash_is_king
07-06-2011, 16:57
Adam uçurumun kenarına getirdi sallandırıyor...

7.18 halka arz fiyatı. Halka arzdan alanlara "Köprüden önce son çıkış" mesajıveriyor..

Şimdi halka arzdan alan ve satmayan adam da; "Eyvah, ya aldığım fiyatın altına düşerse" diye endişe ediyor, haklı olarak...

Her zaman söylerim. Bu tip adamlar davranışsal finansın kitabını yazmış..

İnsanların endişelerine, açgözlülüklerine, umutlarına oynuyorlar...

Yersek..

Yorumlarım kişisel olup, al,sat, tut, yatırım tavsiyesi değildir...

venedik
07-06-2011, 17:03
Adam işte ben buyum diyor. Ben istersem diyor. O yüzden elbet bir gün isteyecek. O zaman keyifleneceğiz. Tabi sabrı olan, acelesi olmayan, lazım para ile burada olmayan için bu yazdıklarım.

D ferrero
07-06-2011, 17:24
7.20 nin altinda dagilir hisse ama bu bir oyun olur.

hisse iyi begendim sahsen .

bu dususlerde hissede ki agalarin veya agasi olacaklarin stratejik hamlelerine benziyor. sahsen sembolik alimlar yaptim.

ama izlemedeyiz. saygilar

yatirim tavsiyesi degildir.

DENİZ
07-06-2011, 17:46
Bugün nihayet halka arz fiyatı olan 7,18 işlem gördü, ama 1 lot.
Hisse işlem görmeye başladığı 02/06/2011 tarihinden itibaren istikrarlı bir şekilde düşüyor
Son kapanışları 7,54-7,34-7,28-7,20
Hisse hergün A.Ort. altında kapanmış ve işlem hacmi hergün bir önceki güne göre düşmüş.
İlginç bir hisse......YTD

durguadamx
08-06-2011, 11:07
sayın patron borsada tek halka arz edilmiş şirketin var
nekadar büyük spek olursan ol

şirketini böyle mağdur etmene ve sahipsiz bırakmana hak yok

son yılllarda yapılan halka arzlardan en başarısız şirket çıktı.

bana sorarsanız hisse asla buralarda durması dahi hata

fakat şirketin sahipleri de hissedarlarını korumuyor mantığı var

celikahmet72
08-06-2011, 11:37
Bence sen borsadan ya anlamiyorsun yada art niyetlisin.
Git basarisiz arz a bakacaksan
Akfene bak
Kilerlere bak
Bimeks e bak
Biliciye bak
Yada torunlara bak derim tek kor kurus kazandirmamislar.

Bu hisse yuzde 12 yi bir gunde kazandirmis ve piyasanin 0.65 su an icin eksi oldugu gunde bile kagit asagi gelmiyor e halka arz fiyatinin uzerinde.

Asagidada kamyonla alici neden ar acaba?

Sakin seni kagidi kotulemen icin yollamis olmasinlar ne dersin

udon
08-06-2011, 15:21
bence bu oyun bitmez sürer gider alıcılar alıcılar 7,15 ort ile 483 bin satıcılar 7,27 ort ile 79 bin bu hangi oyun bitmez bu böle sürer gider alıcı yok satıcı yok hemende unutulmuş bir kagıt bence

venedik
08-06-2011, 18:59
Halka arz fiyatının altına vermedi şuana kadar. Buradan bir çılgınlık pabilir her an. Hem aşağıya hemde yukarıya doğru. Dikkat yarına.

carkos
08-06-2011, 20:28
hisseye nazar degmesin işlem görmeye başladıgı 5 inci gündür düşüyor yarın 6 gün bakalım ne olucak..:)

yabancı
08-06-2011, 20:50
hisse sahipli yakin zamanda yukari sert hareket bekliyorum

celikahmet72
09-06-2011, 09:44
KAP a yazi dustu adam kagidina sahip cikmis arz fiyatindan.

Dususu durdurur mu?

gokcell13
09-06-2011, 13:53
Fayık gibi yapsın oda 1 lerden toplayıp 3 lerden sattı millete.Bu hissede patronun 6 ay gibi hisse satamama zorunluluğu varmı.bilen varmı?

celikahmet72
09-06-2011, 17:43
Valla helal olsun en azidan bazi serefsizler gibi arkasini donup gitmedi 5.00 lirayi beklemedi haysiyetli adammis geldi 7.18 den malina destek oldu. Bize yaramadi ayri konu.

venedik
09-06-2011, 19:29
Arkasında durduğu kesin. Şayet tersi olsaydı çok farklı olurdu. Ben bunun ne kadar süreceğini ve sonrasında ne yapacağını merak ediyorum. Şirketin açılımlarını paylaşmayı ve daha çok kitleye ulşamayı başarırsa buraları çok şenlikli olur. Genç ve dinamik bir şirket olarak büyüme potansiyeli çok yüksek.Ben beklemeye devam edeceğim.ytd.

gokcell13
10-06-2011, 09:38
Patron 44.002 adet 7.18'den destek atmış gene.

celikahmet72
10-06-2011, 09:43
Patron 44.002 adet 7.18'den destek atmış gene.

Bu ky yi sogusleme derdi olmadigini gosteriyor bence millete kactan sattiysa kendide ordan aliyor ve en onemlisi burada destek icin ortak satisi da yapilmadi tum para sermaye artiriminda kullanildi adam sahsi parasiyla aliyor.

Kendimizi avutabiliriz keske ericom gibi olsaydi o ayri.

gokcell13
10-06-2011, 09:45
Bu ky yi sogusleme derdi olmadigini gosteriyor bence millete kactan sattiysa kendide ordan aliyor

Arz olduğu fiyata kim getirdi?

DENİZ
10-06-2011, 09:58
Kademeler çok sığ, aşağı yukarı her şey olabilir..
Sanırım bugün destek yok....

gokcell13
10-06-2011, 10:21
Acaba yukarı sıçrayışın dibimiydi

DENİZ
10-06-2011, 10:25
7,18/7,20
84189/32795
Kademeler dolmaya başladı. Sanırım hisse yapıcı destek olmadan hissenin durumunu görmek istedi,hissemiz yeni olduğı için kedni ayakları üzerinde duramıyor. Bunu anladılar ve destek attılar diye düşünüyorum.
Bizde bu sayede biraz maliyeti düşürmüş olduk...YTD

celikahmet72
10-06-2011, 10:37
Hala 7.20 ??

venedik
10-06-2011, 10:52
Şuan hisseye ky'cının ilgiside yok. Hisseyi pazarlamak için birşeylerin yapılması lazım. Hisseyi saldılarmı dipsiz bir kuyu gibi.

gokcell13
10-06-2011, 16:14
çıkıyorum bu kağıottan ya uğraşamam.Habire aşşaıya gidiyor.Her geçen gün zarar yazıyor.Lnet olsun 3 kağıdım var hepside ekside.

venedik
10-06-2011, 16:21
Çıkmak yok, tahta yapıcı birgün insafa gelecektir. Bu kağıtın ky da olduğunada inanmıyorum. Alanların çoğu dökülmüştür. Birileri sahip çıkacaktır bu hisseye. Sabır herşeyin ilaçı.

venedik
10-06-2011, 16:54
Kapanış tahmini olan var mı? Benimki 7200 :-)

durguadamx
10-06-2011, 17:11
7.16 olur

hisseye güvenim tam

elbet bir gün çıkar

zarar büyük

beklentim ise speği çok büyük

kağıdını böyle sahipsiz bırakmaz herhalde

celikahmet72
10-06-2011, 18:12
Eger yine patron aldiysa...

gokcell13
10-06-2011, 19:45
Kapanış tahmini olan var mı? Benimki 7200 :-)

İyi attın vede tutturdun tebrikler:)pazartesi içinde şöle yukarıarla bi rakam atda tuttur neşemiz yerine gelesin:)

venedik
10-06-2011, 20:39
:halay::halay:
İyi attın vede tutturdun tebrikler:)pazartesi içinde şöle yukarıarla bi rakam atda tuttur neşemiz yerine gelesin:)
Üstad, tam isabet ama değil mi? O anki durumda atmak bile cesaret ister. Sonuçta komik olmakta var kuzen. Güzel oldu ama değilmi? Hafta sonu hiç olmazsa keyifsiz olmayacağız. Ya 7000'lerde kapatsaydı, nasıl geçerdi hafta sonu. Sadece şunu söyleyeyim bu hisse özel bir hisse. Bu hissenin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. İMKB rekor kırarken bakmaşın en çok kaybeyttiren. İMKB dip yapmış bakmışın en çok kazandıran. Dediğim gibi bu hissede var olacaksan herşeye razı olmalısın. Herkese güzel hafta sonları. Hafta başı kaldığımız yerden devam.Senin için bir rakam yazardım ama onuda tutturursam hakkımda iyi şeyler düşünmezsin o zaman.sevgiler.

SENOL
11-06-2011, 10:54
patron ne kadar topladığı önemli yarısına kadar toplasın bakalım ..toplayabilecekse..bence %15 20 düşme potansiyeli olabilir..bir ay daha buralarda kalırsa zor olur o düşme olayı..hayırlısı izlemedeyim..

gokcell13
12-06-2011, 00:09
:halay::halay:
Üstad, tam isabet ama değil mi? O anki durumda atmak bile cesaret ister. Sonuçta komik olmakta var kuzen. Güzel oldu ama değilmi? Hafta sonu hiç olmazsa keyifsiz olmayacağız. Ya 7000'lerde kapatsaydı, nasıl geçerdi hafta sonu. Sadece şunu söyleyeyim bu hisse özel bir hisse. Bu hissenin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. İMKB rekor kırarken bakmaşın en çok kaybeyttiren. İMKB dip yapmış bakmışın en çok kazandıran. Dediğim gibi bu hissede var olacaksan herşeye razı olmalısın. Herkese güzel hafta sonları. Hafta başı kaldığımız yerden devam.Senin için bir rakam yazardım ama onuda tutturursam hakkımda iyi şeyler düşünmezsin o zaman.sevgiler.

Harbiden ya süper atıştı:))zaten bir iki tane daha tuttursan seni spek ilan edicem:))Şaka bi yana umarım güzel günler bizim olurda hissenin yükselişi nerede durur nerelere kadar gider onun hakkında atmasyon yaparız:))

celikahmet72
13-06-2011, 09:39
Patron yine patronlugunu yapmis destek atmisss

yabancı
13-06-2011, 18:00
bu hısse bugun artı kapattı tam gaza basacakken tekrar gerı dondu ama artı kapadı ilerisi icin umut veriyor yarin biraz daha iyi olacagini tahmin ediyorum ama speak daha iyi bilir biz izlemeye devam......

celikahmet72
14-06-2011, 12:32
Boyle bir gunde bile dayandi insallah hareket eder.

antonie
14-06-2011, 13:59
arkadaşlar takaslara baktımda takaslarda tekstil'in 240.000 yakın lot almış eğer telstil bir hisseye giriyorsa o hisse yukarlara taşıyabiliyor,,sizlerinde bu konuda yorumlarınız bekliyoruz

game1
14-06-2011, 14:59
arkadaşlar takaslara baktımda takaslarda tekstil'in 240.000 yakın lot almış eğer telstil bir hisseye giriyorsa o hisse yukarlara taşıyabiliyor,,sizlerinde bu konuda yorumlarınız bekliyoruz

bende tam ondan bahsedecektim kademeleri öğrenmeye çalıştım altı ve üstü en az 15000 lot var neye işaret eder yorumlarsanız memnun olurum

seyfocan42
14-06-2011, 16:36
evet arkadaşlar tekstil son zamanların modası girdi mi kağıdı cıldırtıyor örneğin maalta girdiler mrshl a girdiler dybyo vakko gibi hisseler resmen cıldırdılar :) hayırlısı olur kazanırız inşaallahh

celikahmet72
14-06-2011, 16:37
Tek kelimeyle helal olsun su piyasada bu hacimle birde arti yapti guven tazeledi halka arz fiyatinin altinda tek gun kapatmadi

celikahmet72
14-06-2011, 16:38
Abovvv kronla ericomda super ya son halka arzlar gayet basarili

seyfocan42
14-06-2011, 16:48
uçuş öncesi son kontroller yapılıyor sanırım yada motorlar ısıtılıyor bugün şık bir hareket yaparsa şaşırmamak lazım YTD

seyfocan42
14-06-2011, 16:49
yeni halka arzlara dalıyorlar sıra ile sanki sırada biz varız sanırım YTD

seyfocan42
14-06-2011, 16:58
lavoboya vardım geldim maşaallah harekete başlamıs :)

seyfocan42
14-06-2011, 17:01
maşaallah nazar değmesin itibar puanını hak ettik mi ne :)

venedik
14-06-2011, 18:18
Herşey yolunda.......

celikahmet72
14-06-2011, 19:36
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Abdullah el Bedri, beklenen arz sıkıntısının bu yıl gerçekleşmesi halinde petrol fiyatlarının yükseleceğini ve ekonomiye zarar vereceğini söyledi.

El Bedri OPEC verilerinin üçüncü çeyrek için günlük 2 milyon varil, dördüncü çeyrek için ise günlük 1.5 milyon varil daha fazla petrole ihtiyaç duyulduğunu gösterdiğini belirtti.

OPEC'in üretim artışı yönünde karar alınamayan geçen haftaki toplantısının ardından bugün katıldığı Reuters Küresel Enerji ve İklim Zirvesi'nde konuşan el Bedri, "Yılın üçüncü ve dördüncü çeyreklerinde gerçekleşmesi halinde, bu 2 milyon varillik sıkıntı kuşkusuz fiyatların yükselmesine neden olacak" dedi.

ABD ham petrolü 97 dolar, Brent petrolü 120 dolar düzeyinde seyrediyor.

Yukaridaki alintiya istinaden hareket uzun soluga yayilabilir diye dusunuyorum ancak umarim yanlis degerlendirmedim

fnaa1972
14-06-2011, 20:36
evet arkadaşlar tekstil son zamanların modası girdi mi kağıdı cıldırtıyor örneğin maalta girdiler mrshl a girdiler dybyo vakko gibi hisseler resmen cıldırdılar :) hayırlısı olur kazanırız inşaallahh

şirketin sahibi ümit yaşar karakaya geçen hafta son 3 günde sırası ile 55.998 + 44.002 ve 10.06 cuma günü yani hissenin 6.96 gördüğü gün 253.163 lot alarak hissenin arz fiatı olan 7.18 tl altında kalmasına müsaade etmedi.alınan bu hisseler tekstilbank'ın takasına gönderildi.
netice olarak piyasa, hissenin fiatı 7.18 altına gelince sahibinin müdahalesini olumlu karşıladı ve gereğini yapıyor diye düşünüyorum.
hayırlısı..:wink::wink::wink:

yabancı
14-06-2011, 22:08
halk bankası 10 fıyat bıcmıs kısa vade buraları test edecegını beklıyorum. daha sahibi harekete baslamadi baslarsa nerde duracagi belli olmaz.. gunluk degil uzun vade unutmakta fayda var....

durguadamx
15-06-2011, 00:10
tekstilin aldıkları patron aldığı ne malum

ben banka olarak spekülatif alım olduğunu düşünüyorum.

patron alsa tavan tavan gitmesi gerekiyor düşünüyorum

fnaa1972
15-06-2011, 00:26
tekstilin aldıkları patron aldığı ne malum

ben banka olarak spekülatif alım olduğunu düşünüyorum.

patron alsa tavan tavan gitmesi gerekiyor düşünüyorum

şirket sahibinin kaç lot aldığı kap'ta yayınlanıyor.alım yaptığı tarihe göre t+2 takaslara bakarsanız ne dediğimi anlarsınız.

şirket sahibi 253 bin lot aldım diyor.2 gün sonra o miktar hissenin tekstilbank'a gittiğini görüyorsunuz.bankanın spekülatif alım yaptığı falan yok...

celikahmet72
15-06-2011, 00:33
Sirkulerde sabit fiyat garantisi yada arz fiyatini destekleme garantisi olmamasina , sirkette ortak satisi da yapilmamasina ragmen; patronun tamamiyle kendi gucuyle ve alim yaptigini da kap a bildirerek fiyati boyle bir piyasada dahi halka arz fiyatinin altina getirmemesini nasil yorumluyorsunuz? Bir hesap kitap varmidir bir kazik yermiyiz yoksa ilk kez dogru patrona mi cattik:)?

venedik
15-06-2011, 01:02
Hissenin çıktığı günden bugüne kadar nasıl hareket ettiğini izliyorsunuz. Tekrar ediyorum bu hisse için hiç kafanızı yormayın. Aldıysanız sabır ile bekleyin. Hisse her an farklı bir boyuta geçebiliyor. Süper hareketli. I LOVE THİS GAME..........

enigma72
15-06-2011, 01:19
30 dakikalık grafiğe göre
destekler:7,40(önemli)-7,36-7,20
dirençler:7,56-7,68-7,90(önemli)

http://i1101.photobucket.com/albums/g433/kartalizma72/kark.jpg

http://i1101.photobucket.com/albums/g433/kartalizma72/kark.jpg

enigma72
saygılar...

antonie
15-06-2011, 11:56
evet arkadaşlar karkim hissemi yavaş yavaş çıkmaya başladı eğer endeks izin verirse. halkbankası hissenin değeri 10 çıkarmıştır...inşallah en kısa zamanda gelir 10 arkadaşlar. ytd.

fnaa1972
15-06-2011, 12:13
evet arkadaşlar karkim hissemi yavaş yavaş çıkmaya başladı eğer endeks izin verirse. halkbankası hissenin değeri 10 çıkarmıştır...inşallah en kısa zamanda gelir 10 arkadaşlar. ytd.

halka arz sirkülerinde halkbank 3 değerleme yönteminin ağırlandırılmış sonucuna göre tahmini pay değerini 11.05 tl olarak açıklamıştır. yani % 35 iskontolu arz yaptım demektedir...

celikahmet72
15-06-2011, 12:26
Cok emin adimlarla gidiyor. Dun hareket edip bugun sacmalayan arzlardan degil oturakli.

cash_is_king
15-06-2011, 13:35
Sirkulerde sabit fiyat garantisi yada arz fiyatini destekleme garantisi olmamasina , sirkette ortak satisi da yapilmamasina ragmen; patronun tamamiyle kendi gucuyle ve alim yaptigini da kap a bildirerek fiyati boyle bir piyasada dahi halka arz fiyatinin altina getirmemesini nasil yorumluyorsunuz? Bir hesap kitap varmidir bir kazik yermiyiz yoksa ilk kez dogru patrona mi cattik:)?

Benim duyduğum ve bildiğim, patronun bu kağıdı prestij meselesi olarak gördüğü...

O yüzden de halka arzın altına izin vermedi...

Yatırımı tavsiyesi değildir...

enigma72
15-06-2011, 13:57
http://www.halkyatirim.com.tr/Upload/136ce79e-6880-4a61-85f9-744c2d21411a.pdf

analiz raporunu okumakta fayda var.oldukça detay verilmiş...

celikahmet72
15-06-2011, 14:06
Benim duyduğum ve bildiğim, patronun bu kağıdı prestij meselesi olarak gördüğü...

O yüzden de halka arzın altına izin vermedi...

Yatırımı tavsiyesi değildir...

On prestij puani verdim.
İlk kez adam gibi patrona cattik.
Umarim lafimizi yemeyiz...

fnaa1972
15-06-2011, 14:48
işlem miktarı destekli olarak yola devam edecek gibi...

masterstock
15-06-2011, 14:55
Hani her kademeden alinacak , yatirimcisina zarar ettirmeyen netas gibi kagitlar vardir ya, bana kalirsa karkim de onlardan biri olacak...olgunlastikca gorecegiz...

gokcell13
15-06-2011, 14:59
Umarım en yüksek gördüğü yer olan 7,94 ten yerden geri dönmez.

venedik
15-06-2011, 19:24
Gayet iyi gidiyoruz. Dediğim gibi buraları çok şenlenecek.

gokcell13
15-06-2011, 21:58
Acaba yukarı sıçrayışın dibimiydi

Hisse 6,90 a düştüğünde bunu yazmıştım.Şu ana kadar tahmin ettiğim gibi oluyor ama umarım devamı gelir.

gokcell13
16-06-2011, 14:55
Bugün kötü baya

yabancı
16-06-2011, 16:25
seans sonu topanlanma olur gibi

ŞNTMNKYN
16-06-2011, 17:19
takip ettiğim kadarıyla hissede bayaa bi açıkcı var ve cesaretlerine helal olsun diyorum, yaşar karakaya gibi bir adamın hissesinde açık satış dönüyorlar, kafası bozulup bi tavanlasa yarın ödünç piyasada fahiş faizle mal ararlar...onun dışında hissenin hareketleri istikrarlı görünüyor ama toplamda 3.000.000 lot olan bir hissede bu kadar kısır hareketler bence garip, erico-dagi-yaprak bunlarda aynı tarz hisseler ama onlardaki hareketlilik ve trade bunda yok...

celikahmet72
16-06-2011, 17:50
takip ettiğim kadarıyla hissede bayaa bi açıkcı var ve cesaretlerine helal olsun diyorum, yaşar karakaya gibi bir adamın hissesinde açık satış dönüyorlar, kafası bozulup bi tavanlasa yarın ödünç piyasada fahiş faizle mal ararlar...onun dışında hissenin hareketleri istikrarlı görünüyor ama toplamda 3.000.000 lot olan bir hissede bu kadar kısır hareketler bence garip, erico-dagi-yaprak bunlarda aynı tarz hisseler ama onlardaki hareketlilik ve trade bunda yok...

Bu hissenin o digerleri gibi olmadigini gerek sektor gerekse ailenin konumundan dolayi digerlerinden farkli olacagini dusunuyorum. Bence sebep budur.
Ayrica yasar karakaya nin boyle basit bir seyle ugrasacagini hic sanmam. Ama yaparsa super olur tabi:)

gokcell13
16-06-2011, 18:16
Umarım en yüksek gördüğü yer olan 7,94 ten yerden geri dönmez.

Malesef dediğim yerden geri döndü.Acaba patrnun atıığı destekleri satabilmk için mi yapılmış bi hareketi???Beni,m düşüncem tabiki bunlar sadece beni bağlar

dilax
16-06-2011, 18:22
günlük bültene her iki seans içinde baktım ama açığa satış göremedim..

yabancı
16-06-2011, 18:23
son dakika sert satis yedi yarin pisayalar iyi olursa tepki alislari gelir gibi gozukuyor. 10 gunluk ortalama 7.42 burasi onemli yarin burayi takip edecegiz yeni dip 7.40. 7.42 buralarin altinda bir kapanis olumsuz olur. tepki 7.70 kadar olur burdan yukarsi 8 demek yarin kritik gun.....

celikahmet72
16-06-2011, 19:15
Malesef dediğim yerden geri döndü.Acaba patrnun atıığı destekleri satabilmk için mi yapılmış bi hareketi???Beni,m düşüncem tabiki bunlar sadece beni bağlar

Olamaz olsaydi bugun sattigina dair haber yollamak zorundaydi kap a

kısmet
17-06-2011, 11:07
2 gün önce 7.90 dan maliyetlendim ve sonra buralara kadar geldi...
halkbankası 10 lira değer açıkladığı için aldım,
acaba nerelerden dönecek sizce???

halodayı
17-06-2011, 13:54
Çok sağlam bir hisseye benziyor. Maliyet noktasını kestirdikten sonra 9.90 hedefiyle alınır. Trade işini becerebilen olursada helel olsun derim.

celikahmet72
17-06-2011, 14:12
Ahanda halo dayi da gelmis yakinda senlik baslar

halodayı
17-06-2011, 14:14
Ahanda halo dayi da gelmis yakinda senlik baslar

sAĞOL YEĞENİM İNŞALLAH HAYIRLI OLUR.

yabancı
17-06-2011, 15:25
ayces ve karkm lutfen

coldnight
17-06-2011, 17:11
Herkes artıya geçti bizimkine hala basıyorlar dertleri ney anlamıyorum ki ?

gokcell13
20-06-2011, 15:45
Ne alan var ne tepki var

durguadamx
20-06-2011, 19:55
halk bankası kendi analizlerinde karkime 10 lira hedef fiyat biçiyor.

fakat işin ilginç yani ise 2 haftalık süreçte elindeki lotları satışa geçirdi.

yoksa 10 lira değilde asıl değeri 5 liramı da halk bankasıda sonradan bunun farkına varıp böyle bir rapor yayınlayıp

elindekilerini satmakmı olduğuna karar veriyor

carkos
20-06-2011, 20:13
halk bankası kendi analizlerinde karkime 10 lira hedef fiyat biçiyor.

fakat işin ilginç yani ise 2 haftalık süreçte elindeki lotları satışa geçirdi.

yoksa 10 lira değilde asıl değeri 5 liramı da halk bankasıda sonradan bunun farkına varıp böyle bir rapor yayınlayıp

elindekilerini satmakmı olduğuna karar veriyor

halk bankasının halka arz tarihindeki elindeki miktarla bu günkü miktar arasında çok fark var her halde halka arzda alamıyanlara borsada arz ediyor görüntü böyle...:)

durguadamx
20-06-2011, 20:20
yani bu demek oluyorki bundan sonra halk bankasının yaptığı halka arzlara itibar etmemek gerek

neden dersen nasılsa bir yatrımcı halk bankasının arz ettiği senedi nasıl olsa daha sonra ucuza maledebiliyor.

düşünceler benim olup yatrırmlarınızda herkes kendi kararını bi uzmana danışmadan vermesin.

guccirush
20-06-2011, 21:49
Arkadaşlar hedef fiyat demek ertesi gün o fiyatı göreceği anlamına gelmiyor ki. Şu anda bildiğim kadarıyla halka arz fiyatının üzerinde zaten. Halka arz edilip arz fiyatının 1 lot üzerinde bile işlem görmeyen yada halka arz fiyatının altında %20 % 30 işlem gören kağıtlara göre bu endekste bence sağlam durdu..

celikahmet72
20-06-2011, 23:43
Arkadaşlar hedef fiyat demek ertesi gün o fiyatı göreceği anlamına gelmiyor ki. Şu anda bildiğim kadarıyla halka arz fiyatının üzerinde zaten. Halka arz edilip arz fiyatının 1 lot üzerinde bile işlem görmeyen yada halka arz fiyatının altında %20 % 30 işlem gören kağıtlara göre bu endekste bence sağlam durdu..

Size aynen katiliyorum. Bazi arkadaslar gercekten neyi nasil algiliyorlar anlamak zor. Borsanin 70.000 seviyesinden 60.000 seviyesine dusmesine ragmen hisse 7.18 den 7.94 e yol alip su andada 7.40 da duruyor. Burada halka azdan alipta bu endekte herkesin sukur demesi gereken bir herkesi mutlu etmis bir kagit. Ustune sirketin kendi patronu bile halka arz fiyatindan ortak satisi yapmadigi halde kamyonla mal aldi demekki adamin kendisi bile rapora inanmis.

Daha ne bekliyorsunuz anlamadimki begenmeyen satar gider boyle sacma yorumlar ancak mal almak isteyenlerce kasten yapilir diye dusunuyorum.

halodayı
21-06-2011, 00:55
Size aynen katiliyorum. Bazi arkadaslar gercekten neyi nasil algiliyorlar anlamak zor. Borsanin 70.000 seviyesinden 60.000 seviyesine dusmesine ragmen hisse 7.18 den 7.94 e yol alip su andada 7.40 da duruyor. Burada halka azdan alipta bu endekte herkesin sukur demesi gereken bir herkesi mutlu etmis bir kagit. Ustune sirketin kendi patronu bile halka arz fiyatindan ortak satisi yapmadigi halde kamyonla mal aldi demekki adamin kendisi bile rapora inanmis.

Daha ne bekliyorsunuz anlamadimki begenmeyen satar gider boyle sacma yorumlar ancak mal almak isteyenlerce kasten yapilir diye dusunuyorum.
Tebrik ederim. Güzel yorumlamışsın ve de durumu okumuşsun. (İtibarına ekledim.) Takaslara bir daha bakmak gerek. Bence hisse şu endeks durumuna göre iyi direniyor.
Şirketin durumu borçsuz*
Yaptığı alanda tek*
Enerji yatırımı yapabilir*
Termal enerji konusunda atılacak adımlar*
Sürpriz sayılabilecek gelişmeler*

halodayı
21-06-2011, 01:02
Şimdi yakında detaylandırırsak termal enerji konusunda hükümetin açıklamaları vardı. Ülkemizdeki termal enerji ortaya çıkarılırsa enerji açığımız sona erer diye.
http://hidrojeoloji.blogcu.com/turkiye-nin-jeotermal-kaynak-potansiyeli-ve-onemi/2313653
bu da ülkemizdeki potansiyel

halodayı
21-06-2011, 01:06
http://enerjienstitusu.com/2011/03/03/bakan-yildiz-%C2%A8jeotermal%E2%80%99de-1-milyar-dolarlik-firsat-var%C2%A8/
Eneri Bakanı Yıldız'ın açıklamaları.

Dünyada, Türkiye’nin büyüme hızına ulaşabilen üç ülke bulunduğunun altını çizen Yıldız, ”O yüzden Türkiye, büyüme hızlarını karşılayabilecek, enerjideki arz güvenliğini, bütün enerji kaynaklarıyla birlikte çevreye duyarlı olarak ve çevre hassasiyetini kaybetmeden korumak ve kollamak durumundadır” diye konuştu. Elektrik dağıtım ve üretim hizmetlerindeki özelleştirmelerle ilgili politikalarının devam edeceğini belirten Yıldız, aynı şekilde ithal edilen petrol ve doğalgazın gelişen teknoloji ile birlikte yerli kaynaklar haline gelmesiyle ilgili çalışmaların da süreceğinin altını çizdi. Yıldız, “Bu nedenle 8.5 yıldır bu faaliyetler için artırdığımız bütçeler 11-12 katına ulaşmıştır” dedi.

Devamı: http://enerjienstitusu.com/2011/06/18/yildiz-petrol-ve-dogalgaz-yerli-olacak/#ixzz1PrAK9n2k

halodayı
21-06-2011, 01:14
Ayrıca ülkemizde hala çıkarılması gereken önemli bir petrol rezervi var olduğunu düşünüyorum. Artık Ülkemizde madencilik konusunda çok büyük adımlar atılmakta ve madencilik hızla gelişmektedir. Bir ülkenin gerçek zenginliği yeraltı kaynaklarıdır.
Yani özetlemek gerekirse Türkiyede önümüzdeki yıllarda maden işi önem kazanacakdır. Bu madenciliğin bir bölümü de sondajdır. Sondaş akışkanı üreten bu şirketin önümüzdeki zamanda iş sahasını büyüteceğine inanıyorum.

halodayı
21-06-2011, 01:27
Sürpriz sayılabilecek gelişmeler*
Bu konuyuda açıklamam gerekirse adı üstünde sürpriz gelişme. Yani şirketin başka bir ülkede veya bu ülkede -petrol arama ruhsatı alabilir-enerji şirketi satın alabilir-dev yabancı ortaklık olabilir- vb.......
dedim ya bu sürpriz bunu bekliyorum aslında patron bunu biraz zikretmişti.
http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=164715

celikahmet72
21-06-2011, 03:04
Halodayi mukemmel ozetlemissiniz kendi adima tesekkur ederim.

halodayı
21-06-2011, 09:45
Halodayi mukemmel ozetlemissiniz kendi adima tesekkur ederim.
Dostum internet denen birşey var isteyen herkes bu bilgilere ulaşabilir. Bu şirketin yaptığı iş gerçekten önemli ve ülkemize büyük fayda sağlayacak sektör olarak.

antonie
21-06-2011, 11:09
arkadaşlar bırakın bu varsayımları yabancı ortakmış,petrol arayacakmış,enerjiye girecekmiş bunlar hep olasılık arkadaşlar. borsa artıda da olsa aynı yerinde ekside de olsa aynı yerinde insan bir kareket yapmaz mı ya bu kadar mı bu hisseye talipli yok. girdiğime bin pişman oldum. zararımı çıkarıyım daha girmem. bu hisse 8 olmadan girilmez çünkü varsayımlara kaldıysa yazık bu şirkete. ytd.

halodayı
21-06-2011, 11:59
arkadaşlar bırakın bu varsayımları yabancı ortakmış,petrol arayacakmış,enerjiye girecekmiş bunlar hep olasılık arkadaşlar. borsa artıda da olsa aynı yerinde ekside de olsa aynı yerinde insan bir kareket yapmaz mı ya bu kadar mı bu hisseye talipli yok. girdiğime bin pişman oldum. zararımı çıkarıyım daha girmem. bu hisse 8 olmadan girilmez çünkü varsayımlara kaldıysa yazık bu şirkete. ytd.
Arkadaşım biraz sabırlı ol çok güzel hareketler göreceksin

celikahmet72
21-06-2011, 12:05

Borsayi bilmediginiz belli.
Borsada beklentiler varsayimlar satin alinir...
Ayrica zaten bu kagittan zarar edebilme basarisini gosterdiginiz icin sizi tebrik ederim.

antonie
21-06-2011, 12:14
Borsayi bilmediginiz belli.
Borsada beklentiler varsayimlar satin alinir...
Ayrica zaten bu kagittan zarar edebilme basarisini gosterdiginiz icin sizi tebrik ederim.

haklısın bizde siz gibi varsayımlarla yukardan maliyetlendik şimdi ise siz gibi insanlardan tebrik alıyoruz. bu hisse borsaya açıldığı tarihten itibaren biraz aşağı düşşe o zaman sizinde burda yazılarınızı görürüz. tebriği sana iade ediyorum bu hissedeyim ama inşallah senin için 6 görür bende seni tebrik ederim arkdaşım. ytd

celikahmet72
21-06-2011, 12:34
Ben sizin kazanmanizi isterim umarim 10.00 tl yi gorur ve kazanirsiniz...

halodayı
21-06-2011, 12:43
Amin inşallah hep beraber kazanırız.

kaiser_sose
21-06-2011, 14:21
benim maliyetim 7.50 ve hissenin geleceği konusunda bir şüphem yok. ancak forumdaki bir çok insan herşeyin hemen olmasını bekliyor ki bu imkansız. eğer şirkete inanıyor ve gelecek görüyorsanız girer ve beklersiniz. bana göre şuan ki fiyatları, gelecekte yapabileceği (planladığı yada bizlerin umut ettiği) işler göz önüne alındığında ucuz görünüyor. ben beklemeye değer olduğu görüşündeyim. hepimizin kazançlı çıkması ümidiyle...

antonie
21-06-2011, 14:44

sağol kardeşim herkes ister,herkesin kazanmasını. ama bu hisse hiç tepki vermiyor insanın morelini bozuyor.bu kadar vurdum duymaz bir hisse olamaz.

gokcell13
21-06-2011, 14:56
Borsa aş bişi salsa kendini buda salacak gibi duruyor

antonie
21-06-2011, 15:08
Borsa aş bişi salsa kendini buda salacak gibi duruyor

kardeşim bende bunu anlatmaya çalışıyorum endeks %1.4 artmış bizim karkim hala ekside işte buna kızıyorum hisse sahibi biraz hissene sahip çık,,,bu kadar endeks çıkARKEN tepkisiz kalma

ŞNTMNKYN
21-06-2011, 15:21
beyler yada bayanlar herkes mal aldım daha çok kazanayım peşinde doğal olarak ama unutmayınki tahtayı yapan adamda aynı şeyin peşinde, siz hiç duydunuzmu ben kazanmasamda olur yukarıya çekeyimde millet para kazansın diye tahta yapanı, dolayısıyle biraz onun gözünden bakmakta fayda var...şimdi ilk baş dönelim hisse birincil piyaasdan arz oldu yani herkes maksimum 6622 lot civarı alabildi dolayısiyle bir hisse toplanmadan gitmez mantığından yola çıkarsak şu anda eğer yukarı bir ahreket olacaksa mal toplama safhasındayız ve bu safha doğal olarak piyasa yukarı giderken gitmeyerek, aşağı inerken herkesten çok inerek ve arada bir sert yukarı hareketle milleti mallandırıp aşağıdan toplamk suretiyle olur, bu gözle bakabilirseniz sanırım hareketlere bir anlam verebilirsiniz...

antonie
21-06-2011, 16:57
beyler yada bayanlar herkes mal aldım daha çok kazanayım peşinde doğal olarak ama unutmayınki tahtayı yapan adamda aynı şeyin peşinde, siz hiç duydunuzmu ben kazanmasamda olur yukarıya çekeyimde millet para kazansın diye tahta yapanı, dolayısıyle biraz onun gözünden bakmakta fayda var...şimdi ilk baş dönelim hisse birincil piyaasdan arz oldu yani herkes maksimum 6622 lot civarı alabildi dolayısiyle bir hisse toplanmadan gitmez mantığından yola çıkarsak şu anda eğer yukarı bir ahreket olacaksa mal toplama safhasındayız ve bu safha doğal olarak piyasa yukarı giderken gitmeyerek, aşağı inerken herkesten çok inerek ve arada bir sert yukarı hareketle milleti mallandırıp aşağıdan toplamk suretiyle olur, bu gözle bakabilirseniz sanırım hareketlere bir anlam verebilirsiniz...

dostum bunlarla kendimizi kandırmayalım ya ne hisse toplaması spegin,bak yarın endeks -eksi açılsın sen bu hisse nereye düşüyor görürsün. eğer takaslarda görürsen tekstil bu hisseden bir çıkarsa bu hisse 6 bile durmaz kardeşim. gelin hep birlikte satalım hisselerimizi o ne yaparsa yapsın hissesiyle....ya bu kadar tepkisiz hisse olamaz. birde karkimin sitesinde hisseye üçkat talep gelmiş gördük ne kadar talep geldiğini....ben şirkete mail atacağım eğer şirket bu endeksin çıkmasına bu kadar tepkisiz kalıyorsa o zaman bu şirket battımı ne yoksa. YTD....

masterstock
21-06-2011, 17:05
Arkadaslar, hisse 7,18den halka arz olmus, halka arz oldugu gunden bugune kadar endeks 5% dusmus ve karkim hissesi acildigi gun gordugu 7,90 seviyelerine geri gitmis ve ilk gun yukaridan alip satmak isteyenlere bir nevi "size satim firsati" demis. Simdi ise halka arz edildigi seviyeden yaklasik 3% yukarida. Anlamakta zorluk cekiyorum bordsa yatirimcisinin ne istedigini. Bir gunde zengin olmak mi istiyor? Haa o zaman yanlis yerde arkadaslar, kibrisa casinoya gidip rulet oynamalarini tavsiye ediyorum. Bu hissede sert yukselisler ve sonra taban taban geri gelisler istemiyorum sahsen, sindire sindire, yavas yavas istikrarli bir sekilde yukselsin istiyorum ve eminim bir cok kisi benimle ayni fikirde. Hisseyi alalim, 2 gun sonra %20 kar ile verelim diyen arkadaslara soyleyecegim, endekste bir suru spekulatif kagit var, bakin neler oldu hepsi taban su anda, hizli cikislarin sonu hizli dipler olur, biz daha uzun sure buradayiz ve hedefimiz yuksek...

Saygilar.

hselcuk
21-06-2011, 17:08

hiç bi hareket olmadan mal ne alınır ne satılır bı kımıldama olsun ki toplansın ve millet dökülsün bak gozfn ne halde dün 5.10 tl sabah 4.60 tl şimdi 5.35 tl nerden nereye dimi

ftyilmaz
21-06-2011, 17:21
hiç bi hareket olmadan mal ne alınır ne satılır bı kımıldama olsun ki toplansın ve millet dökülsün bak gozfn ne halde dün 5.10 tl sabah 4.60 tl şimdi 5.35 tl nerden nereye dimi

BABAM ORTAK DEĞİL AMA GÜVENİP HİSSE ALIRSA MUTLU OLURUM

Gazeteciler, Yaşar Karakaya'ya borsanın ünlü oyuncuları arasında yer alan Ali Karakaya'nın şirkette hissesi olup olmadığını da sordu.

Yaşar Karakaya, babası Ali Karakaya'nın Karkim'de hissesi olmadığını ama şirketine güvenip hissesi alması durumunda çok mutlu olacağını kaydetti.

Babasının hisseye el atması lazım:)

ŞNTMNKYN
21-06-2011, 17:48
dostum bunlarla kendimizi kandırmayalım ya ne hisse toplaması spegin,bak yarın endeks -eksi açılsın sen bu hisse nereye düşüyor görürsün. eğer takaslarda görürsen tekstil bu hisseden bir çıkarsa bu hisse 6 bile durmaz kardeşim. gelin hep birlikte satalım hisselerimizi o ne yaparsa yapsın hissesiyle....ya bu kadar tepkisiz hisse olamaz. birde karkimin sitesinde hisseye üçkat talep gelmiş gördük ne kadar talep geldiğini....ben şirkete mail atacağım eğer şirket bu endeksin çıkmasına bu kadar tepkisiz kalıyorsa o zaman bu şirket battımı ne yoksa. YTD....

bende zaten tamda bu psikolojiden bahsediyorum sevgili ortağım, şimdi iki kere yukarı gitti senet ne oldu takaslarda sadece halkyatıırmda azalma var yani halka arzı yapan kurumda, normalde ne düşünürüz adam kendine aldığı malları sattı değilmi...değil..çünkü halka arz sabit fiyatla birincil piyasadan oldu yani sen 7.000 lot talep ettin diyelimki sana 6622 lot mal geldi...ben 150.000 lot talep ettim diyelimki banada 6622 lot mal geldi, yani mal halka arz esnasında belli bir elde yoğunlaşamadı, hal böyle olunca hem tahtasına destek atmak için hemde hisse toplmak için tipik hareketler yapıyor, 2 kere sert yukarı ve yukardan mallananları iyi piyasada eksi giderek yada fiyatı sabit tutarak bezdirmek ve dökmek, aynı zamanda fırsat kazançların oluştuğu durumlarda yani aynı tip hisselerde yoğun hareketlilik olduğundada eksi yada yatay yapmak.. bunlar çok net mal dökme hareketleridir, bu adamlar yatırımcı psikoljisinin fotoğrafını çekmiş cebinde dolaştırıyor lazım oluncada çıkarıp bakıyorlar o yüzden ilk önce şu psiokolojiden çıkın derim gerisi kolay, bizde vaar 5.000 lot onlarda var 500.000 lot onlar düşünsün kardeşim sen kendini sıkma nasıl olsa istediği yoğunluğu sağlayınca yapacak yukarı...

celikahmet72
21-06-2011, 17:49
dostum bunlarla kendimizi kandırmayalım ya ne hisse toplaması spegin,bak yarın endeks -eksi açılsın sen bu hisse nereye düşüyor görürsün. eğer takaslarda görürsen tekstil bu hisseden bir çıkarsa bu hisse 6 bile durmaz kardeşim. gelin hep birlikte satalım hisselerimizi o ne yaparsa yapsın hissesiyle....ya bu kadar tepkisiz hisse olamaz. birde karkimin sitesinde hisseye üçkat talep gelmiş gördük ne kadar talep geldiğini....ben
şirkete mail atacağım eğer şirket bu endeksin çıkmasına bu kadar tepkisiz kalıyorsa o zaman bu şirket battımı ne yoksa. YTD....

Birileri sattirmaya calisiyor demistim:)

Pardonda endeks yerle bir olurken bu kagit dusmeyip bide ustune prim yaptiginda gerek buraya gerekse sirkete tesekkur maili attinizmi cok merak ediyorum?

enigma72
22-06-2011, 00:08
BABAM ORTAK DEĞİL AMA GÜVENİP HİSSE ALIRSA MUTLU OLURUM

Gazeteciler, Yaşar Karakaya'ya borsanın ünlü oyuncuları arasında yer alan Ali Karakaya'nın şirkette hissesi olup olmadığını da sordu.

Yaşar Karakaya, babası Ali Karakaya'nın Karkim'de hissesi olmadığını ama şirketine güvenip hissesi alması durumunda çok mutlu olacağını kaydetti.

Babasının hisseye el atması lazım:)

babası için oldukça sığ bir senet,pek buralara uğrayacağını sanmıyorum,:)

antonie
22-06-2011, 10:15

günaydın arkadaşlar. hselcuk kardeşim haklısın eğer hisse toplanacaksa gozfn gibi hareketli olacak ki hisse sahibi hisse toplasın. bu şirket ahlka açıldı ve sermayesini artırdı hisseyi de kendi başına bıraktı. hiç dikkat çekici bir hisse değil bence. hisse dikkat çekmesi için biraz hareketli olması gerekir. ama nerdeeee. ben şirkete mail attım arkadaşlar sizlerde atın....

muminatakan
22-06-2011, 10:40
ben de 7.50 maliyetle bekliyorum orta vade de iyi yerlere geleceğini düşünüyorum herkese hayırlı olur işallah :)

guccirush
22-06-2011, 11:01
Arkadaşlar Size katılmıyorum bu hisse kadar hareketli ve güzel trade yapılabilen bir hisse görmedim. 2 dakika içinde 7.34 7.42 arasında gidip gelebilen bir hisse. sadece dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor.
Ayrıca hisse daha öncede dediğim gibi halka arz fiyatının üzerinde ve gelişime açık. Yani uzunda kazandırabilecek hisseler arasında diye düşünüyorum. Sadece tahminlerimi yazıyorum. Kesinlikle tavsiye değildir. En iyi tavsiyeyi aracı kurumlar verebilir.

ŞNTMNKYN
22-06-2011, 11:41
günaydın arkadaşlar. hselcuk kardeşim haklısın eğer hisse toplanacaksa gozfn gibi hareketli olacak ki hisse sahibi hisse toplasın. bu şirket ahlka açıldı ve sermayesini artırdı hisseyi de kendi başına bıraktı. hiç dikkat çekici bir hisse değil bence. hisse dikkat çekmesi için biraz hareketli olması gerekir. ama nerdeeee. ben şirkete mail attım arkadaşlar sizlerde atın....
Arkadaşlar bu işte ne kadar tecrübeli olduğunuzu bilemem, resmimdeki kadar yaşlı değilim ama bu piyasada 16 yıldır varım, hissenin nasıl toplandığı hakkında öyle olmaz böyle olmaz demek mümkünmü sizce, her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır, size tekrar hareketleri anlatıyorum, bakın piyasa kötü ise yukarı yapıyor ama fazla değil tam hah a.k tahtaya geldi diyorsun ve atlayanlar oluyor, hoop aşağı dönüş ve fiyatı sıkıştırıyor, gün sonu destek yazdığı mallara atlayanlar malı teslim ediyor, iyi piyasada ya durgun ya aşağı...bezdirme politikası...herkes alternatif kazançları gördükçe bu nasıl olsa burada çakıldı, şu hisseye geçiyim yine gelirim deyip malı teslim ediyor, acelesi yok çünkü 6 ay satmama tahütü var sanırım ama bu yukarı yapmaz demek değil 3-5 hesaptan yukarıya çeker 6. ay geldiğindede yapıştırır malı...

ŞNTMNKYN
22-06-2011, 11:43
birde şirkete attığınız mailde ne dediniz çok merak ettim açıklarsanız sevinirim sn.ANTONİE ,ne bu kardeşim aldım tavan olmuyormu dediniz, birde şirketten cevap gelirse, cevabın resmini buraya yapıştırırsanız sevinirim...:)

guccirush
22-06-2011, 12:24
Arkadaşlar bu işte ne kadar tecrübeli olduğunuzu bilemem, resmimdeki kadar yaşlı değilim ama bu piyasada 16 yıldır varım, hissenin nasıl toplandığı hakkında öyle olmaz böyle olmaz demek mümkünmü sizce, her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır, size tekrar hareketleri anlatıyorum, bakın piyasa kötü ise yukarı yapıyor ama fazla değil tam hah a.k tahtaya geldi diyorsun ve atlayanlar oluyor, hoop aşağı dönüş ve fiyatı sıkıştırıyor, gün sonu destek yazdığı mallara atlayanlar malı teslim ediyor, iyi piyasada ya durgun ya aşağı...bezdirme politikası...herkes alternatif kazançları gördükçe bu nasıl olsa burada çakıldı, şu hisseye geçiyim yine gelirim deyip malı teslim ediyor, acelesi yok çünkü 6 ay satmama tahütü var sanırım ama bu yukarı yapmaz demek değil 3-5 hesaptan yukarıya çeker 6. ay geldiğindede yapıştırır malı...

bu hissenin hareketlerini özetleyen yerinde bir tespit.

kuzenhan71
22-06-2011, 12:49
Hisseyi aşağı basılmasını önlemek için kağıdına destek attı bunu kağıdını ve ky koruma adına attı.Gerçekten tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum ve ştnamnky beyde katılıyorum.Böyle patron oldukça ben hissesine uzun vade yatırım yapmaktanda korkmuyorum dürüst bir patron izlenimi verdi bana bir çok tahdada kazıklandığımız içinde böyle geliyor olabilir herkese bol kazançlar dilerim.

celikahmet72
22-06-2011, 13:06
Hisseyi aşağı basılmasını önlemek için kağıdına destek attı bunu kağıdını ve ky koruma adına attı.Gerçekten tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum ve ştnamnky beyde katılıyorum.Böyle patron oldukça ben hissesine uzun vade yatırım yapmaktanda korkmuyorum dürüst bir patron izlenimi verdi bana bir çok tahdada kazıklandığımız içinde böyle geliyor olabilir herkese bol kazançlar dilerim.

Kesinlikle katiliyorum. En guzel olanida adamin bunu hisse arz edilirken ortak satisi yapmamasina ragmen gerceklestirmesi. Yani kendi sahsi ozkaynagi ile alim yapti. Bunu pekala onun bunun kimsenin bilemeyecegi fason hesaplardanda yapabilirdi ama amac ky yi korumakti bence.

ŞNTMNKYN
22-06-2011, 13:44
Kesinlikle katiliyorum. En guzel olanida adamin bunu hisse arz edilirken ortak satisi yapmamasina ragmen gerceklestirmesi. Yani kendi sahsi ozkaynagi ile alim yapti. Bunu pekala onun bunun kimsenin bilemeyecegi fason hesaplardanda yapabilirdi ama amac ky yi korumakti bence.

bu dediklerinize kesinlikle katılıyorum ama amaç k.y korumaktan çok karakaya isminin prestiji gibi geliyor bana, g.ö veya m.k larla karıştırmamak lazım bu insanları, hem hisse senetleri hem vadeli piyasa karakaya ailesinin hacmiyle ayakta duruyor, bugün vadeli piyasada efg 53.000 satış kontratını bu fiyatlardan kapatıyorsa karşısında güçlü bir yerli sermaye olduğu içindir yoksa vadelide 70.200 ün altına çok rahat indirirlerdi, üstelik ellerindeki 30 hisselerini aşşağı vurarak bunu yapıyorlar , hisse kısmındada karşılarında a.k var...karkm e gelirsek 6 ay boyunca çıkışlar inişler olacaktır ve bu çok normal ama ben hareket olacaksa 6. ayın sonuna doğru başlayacağı kanaatindeyim, eğer h.arz talep toplama şeklinde olsa belki farklı olurdu ama tek fiyat ve birincil piyasa olunca mal çok dağıldı, ve hissede hareketi kendimin yaptığını düşünüyorum neden 9-10 lu fiyatlara çekeyimki 6 ay boyunca satamayacağım malı, neden sürekli maliyetimi yükselteyimki?...acelemde yok sıkılan versin...alıcıyım malı toplamak istiyorum (bir kısmını tabi) ama neden yüksek maliyetle katlanayımki buna?...neticede özellikle yarın m.b cari açık ve soğutmaya yönelik kararlarında piyasaya ters bir karar almaz ise endekste yukarı yönlü bir hareket başlama ihtimali yüksek ve bu tekrar yükseliş kanalına girerse işte o zaman burada ağlamaları sızlamaları mal boşaltmaları görücez....elindeki malı koruyan bu tekneden karnı tok iner...bakalım görücez...