PDA

View Full Version : Para Griş-Çıkışı mı? Eeee artık hesaplanamıyor ?Hesaplanabilir mi? Evet..... SMI

tangerineroad
02-08-2011, 04:59
Merhabalar,

VOB tarafında oldukça aktif bir topick'i götürmeye çalışıyorum. Dolaysıyla ayrıca bir topic açmak ne kadar akıllıca bilemiyorum.
Ancak, malumunuz bence piyasalara 2000'li yıllarda (özellikle 2003-2010 arasında) damgasını vuran bir göstergeydi Para-Giriş Çıkışı ki mucidini tanımakla müşerref olduğum (hatta birlikte çalışma şansı bulduğum) ve gerçekten pek çok insanın da güzel paralar kazandığını bildiğim bir sistem, artık yeni düzenlemeler nedeniyle hesaplanamıyor.

Alternatif bir takım denemeler olmakla birlikte tam olarak kimseleri ikna edemediğini ve piyasanın da bu oluşturulan verileri çok da fazla incelemediğini/izlemediğini düşünüyorum.

Acizane, bu konuda bir çalışmam var ve haziran 2011 tarihinden beri izliyorum günlük olarak. Aslında PGÇ varken de benim teorim her zaman kurum farklarının manipüle edilebildiği (kısa vadede manipüle ediliyordu kesinlikle ama belli bir periyotta o da yakalıyordu) dolayısıyla farklı bir yaklaşımla hesaplanması gerektiğiydi. Şu anda ise zaten kurum farkları görülemediği için PGÇ hesabı mümkün değil. Onun yerine benim Smart Money Index (Akıllı Para Endeksi) yada kısaca SMI adını verdiğim ve aslında güniçi anlık hesaplayabildiğim bir veriyi sizlere gün sonları itibariyle paylaşmak istiyorum. Eğer iş yoğunluğum elverirse ve sayısı çok fazla değilse öğle aralarında talep edilen hisseler için durum bilgisi geçebilirm.

Şimdilik hesaplandma mantığı sonuçları vs fırsat buldukça tartışılır ancak şu aşamada sadece hesaplanma mantığı açısından para giriş çıkışından çok farklı ve bence en az onun eksiklerini kapatan ve en az onun kadar etkili bir sistem olduğunu söylemekle yetineyim.

Neyse, değerlendirmeleri kullancılara bırakıyorum.

Görüşmek üzere?

Tangerineroad...