PDA

View Full Version : Bedelsiz beklentisi olan hisseler......

Pages : [1] 2 3

Hayki
01-09-2011, 12:18
Bedelsiz beklentisi olan hisselerdeki son gelişmeler

Hayki
01-09-2011, 12:23
Forum umarım beklentilere cevap verir.

KONYALIYIZ
01-09-2011, 12:25
Hayırlı olsun sayın Hayki ,
İlgiyle takip edeceğim bir topik olacağına eminim.

Hayki
01-09-2011, 12:27
umarım faydalı bir topik olur sayın Konyalıyız.

dr.snake
01-09-2011, 12:31
hayırlı olsun hayki kardeş...hangi hisseyle başlayalım kim sözü alacak:)

DoğuTürk
01-09-2011, 13:21
su an en yuksek bedelsiz verecek olan ; utopya turizm sanırım

BORA YAŞAR
01-09-2011, 13:32
Başlığı açan kişiye bir sorum olacak:

Bir şirketin bedelsiz hisse senedi vermesi, yani fonlarını sermayeye eklemesi, hisseyi reel olarak nasıl etkiler ki bundan bora yatırımcısı olarak olumlu beklenti içine girilir?

Sonuçta bedelsiz hisse dağıtımı sonunda elinizde sayısal olarak daha fazla ancak değer olarak o oranda azalmış hisse senedi kalacak..

Bundan kime ne yarar sağlanıyor anlamış değilim..

Muhasebesel olarak şirketin zaten özkaynakları içinde yer alan fonların oradan alınıp yine aynı bölümdeki "sermaye" hesabına alınması da şirketi reel anlamda etkilemediği gibi, bir çok mali rasyoda payda durumdaki sermaye tutarını artıran böyle bir hareketin yöneticileri hiç de mutlu etmediğini hatırlatmak isterim..

enamu
01-09-2011, 13:50
23 ağustosta uyum gıda %200 bedelsiz açıkladı...

bogazicili
01-09-2011, 15:16

Bir şirketin bedelsiz hisse senedi vermesi, yani fonlarını sermayeye eklemesi, hisseyi reel olarak nasıl etkiler ki bundan bora yatırımcısı olarak olumlu beklenti içine girilir?

Sonuçta bedelsiz hisse dağıtımı sonunda elinizde sayısal olarak daha fazla ancak değer olarak o oranda azalmış hisse senedi kalacak..

Muhasebesel olarak şirketin zaten özkaynakları içinde yer alan fonların oradan alınıp yine aynı bölümdeki "sermaye" hesabına alınması da şirketi reel anlamda etkilemediği gibi, bir çok mali rasyoda payda durumdaki sermaye tutarını artıran böyle bir hareketin yöneticileri hiç de mutlu etmediğini hatırlatmak isterim..

işin sonunda reelde kim karlı çıkıyor ben de anlayamıyorum..bir hocam pizzayı 4 e bölsen de 8 e bölsen de pizza aynı pizzadır derdi..

Hayki
01-09-2011, 15:18

Muhasebesel olarak şirketin zaten özkaynakları içinde yer alan fonların oradan alınıp yine aynı bölümdeki "sermaye" hesabına alınması da şirketi reel anlamda etkilemediği gibi, bir çok mali rasyoda payda durumdaki sermaye tutarını artıran böyle bir hareketin yöneticileri hiç de mutlu etmediğini hatırlatmak isterim..hikayesi olan,bilançosu sağlam bir hisseyi elinizde tutuyorsanız en ucuz fiyattan hisse sayınızı arttırmış olursunuz.bu biraz hisseye inanmakla ilgili birşey.araştırıp,inceleme yapmak ve hissenin geleceğine para yatırmak da diyebiliriz.örnek olarak bfren verebiliriz.bölündükten sonra 40 tl.den açılmıştı tahtası, bir daha da asla oraları görmedi.yoksa her hissenin bedelsizine de kanmamak gerekir.bu topikte amacımız yanılgıya düşmeden bedelsiz verebilecek doğru hisseleri deşifre etmek küçük yatırımcının bütçesine zarar verebilecek yanlış adımları önlemeye yönelik uyarılar şeklinde olmalı diye düşünüyorum.bu topiği ulaşabildiğimiz bilgileri ve tecrübelerimizi paylaşabileceğimiz mütevazi bir paylaşım alanı olarak görüyorum.saygılarımla efendim.

güneyli07
01-09-2011, 15:24
Hayırlı olsun Sn Hayki

NUGYO ve EGGUB' un bedelsiz potansiyeli nasıldır sizce. Nugyo'nun sermayesi çok düşük 10.000.....

venguvac
01-09-2011, 15:35
bu konu epey konuşuldu esasında....

Bedelsİz / temettÜ beklentİlİ hİsseler ???
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=34609

Temettülerle ve bedelsizlerle yaşasam.Kimseye muhtaç olmasam, hayallerim var!
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=55286&daysprune=-1

kerkenez61
01-09-2011, 17:22
Hayırlı olsun...

Hayki
01-09-2011, 18:01
1 lot karşılığında azami bedelsiz verme ihtimal yüzdeleridir.bu listenin tarihi eski olmakla birlikte liste hemen hemen bu şekilde oluşuyor.Ocak
2011 ayına ait bedelsiz potansiyelleridir.şirketlerin en son mali durumlarına göre bedelsiz yüzdelerinde değişiklikler bulunabilir.
KONYA % 6,561.0
BRISA 4,806.0
KARTN 4,625.1
BAGFS 4,274.6
EGGUB 4,047.1
NETAS 3,201.9
GOLTS 3,104.8
GOODY 2,058.7
ALCAR 1,762.6
ALGYO 1,691.2
AFYON 1,629.2
CMBTN 1,353.3
BRSAN 1,308.1
BSHEV 1,198.3
PKENT 1,188.5
KENT 1,111.6
TUPRS 1,096.9
ITTFH 1,063.4
EGEEN 989.3
ECZYT 919.8
YAZIC 864.6
MRSHL 849.6
CARFA 770.3
CARFB 770.3
TRGYO 724.0
ERBOS 700.1
BRYAT 647.6
MAALT 645.7
SKTAS 643.8
PNSUT 546.5
ADEL 510.8
ASUZU 500.6
OTKAR 466.6
NUGYO 465.0
BTCIM 430.7
SAHOL 428.8
ATEKS 426.3
ALTIN 413.6
CIMSA 409.1
OLMKS OLMUKSA 390.0

bu hisselere birde galatasaray'ı eklemekte fayda görüyorum.

BORA YAŞAR
01-09-2011, 19:32
Efendim anlatamadığım şu..

Bir şirketin bilanço pasifinde özkaynakları arasında milyarlarca liralık fon olması kimi neden ilgilendirsinki?

Diyelim ki çok saygıdeğer şirket ve de sermayeye eklenecek özkaynağı var, bu yatırımcı için neden kulağı hassaslaştıracak, dikkat edilecek bir husus olsun ki?

Gösteriş ve zorlama olmadığı sürece bir şirket neden fonlarını sermayeye eklesin?

Bilançosunun pasifinde sermayesinin onlarca katı fon olan bir şirket illa bunları sermayesine ekleyecek diye bir şey mi var?

Kaldı ki aklı işinde olan şirket profesyonelleri için bedelsiz hisse vermek ve sermayeleri reel olmayan unsurlarla doldurmak cazip değildir..

Ha ..Böyle bir haber alırsınız ve size göre de bedelsiz hisse iyi bir şeydir ancak bu durumda bu başlıkta yazılan bir şey ifade eder..

Bu aynen şirketin aktifinde bulunan gayrımenkule kafayı takmaya benziyor..

Şirket satmadığı, satmayı aklına getirmediği sürece böyle bir tespitin kıymeti harbiyesi var mıdır?

Daha önce de bir şirketin değerlemesinde bu bedelsize taktı diye bir arkadaşla yazışmıştık..

Anlamsız başlıklar bunlar..

Yatırımcıyı yanlış değerlendirmelere sürekliyebilir..

İyi bir şirket bedelsiz imkanı var diye ilave değer kazanmıyacağı gibi, batık bir şirket de bedelsiz fonları yüksek diye değer kazanmaz..

Yani böyle anlamsız bir bilanço değerine dikkati çeken başlık ya birşey bilmeyenlerin ya da kötüniyetlilerin yeridir..

Benim itirazım buna..

PATRIOT
01-09-2011, 19:42

Bora Bey;
Aslında reel olarak değişen hiç bir şey olmasa da, burada asıl mesela %50-%100 gibi bedelsizler değil çok daha fazla olanlardır...Yoksa küçük çapta bedelsiz veren şirketlerin hisse fiyatları;bedelsizden sonra düşme eğilimine gidiyor benim gözlemlediğim kadarıyla...
Ancak; bahsettiğim çok daha yüksek oranda bedelsiz vereceğini açıklayan şirketlerde durum farklı...1'e 1 hisse değil de, 1'e 40 verilen bir durumda,,, hisse fiyatı inanılmaz rakamlara ( mesela 5-10 kat) çıkabiliyor...Mesela Afyon çimento.... Yani aslında reel olarak değişen yine bir şey yok, ama hisse bölününceye kadar fiyatı çok artıyor...Ben böyle bir hissede bulunmadım, ama bu konuda çok daha tecrübeli arkadaşlar bizlere daha doyurucu bilgiler verebilirler tahmin ediyorum...
Bu şekilde olabilecek Konya, Brisa, Kartn, Bagfs, Netaş gibi sayılı hisseler var gördüğüm kadarıyla..Mesela bir konya; olağanüstü toplanıp, bedelsiz sermaye arttırımı yapacağını duyursa; Konya sizce ne kadar olurdu? Nasıl bir fiyat hareketliliği olurdu? işte bu soruya verilecek ortak bir yanıt, sanırım bu başlığın amacını oluşturuyor...Ben en son katmerden %100 aldım, hisse bölündükten sonra fiyatı düştü, ne anladık biz bu işten:) Amaç bu topikde bunlar değil sanırım...

ninova12
01-09-2011, 19:49
Ben afyon kaymağı yemiştim,1 e 24 vermişti.Güzeldi

Hayki
01-09-2011, 20:14
:bravo:
Bora Bey;
Aslında reel olarak değişen hiç bir şey olmasa da, burada asıl mesela %50-%100 gibi bedelsizler değil çok daha fazla olanlardır...Yoksa küçük çapta bedelsiz veren şirketlerin hisse fiyatları;bedelsizden sonra düşme eğilimine gidiyor benim gözlemlediğim kadarıyla...
Ancak; bahsettiğim çok daha yüksek oranda bedelsiz vereceğini açıklayan şirketlerde durum farklı...1'e 1 hisse değil de, 1'e 40 verilen bir durumda,,, hisse fiyatı inanılmaz rakamlara ( mesela 5-10 kat) çıkabiliyor...Mesela Afyon çimento.... Yani aslında reel olarak değişen yine bir şey yok, ama hisse bölününceye kadar fiyatı çok artıyor...Ben böyle bir hissede bulunmadım, ama bu konuda çok daha tecrübeli arkadaşlar bizlere daha doyurucu bilgiler verebilirler tahmin ediyorum...
Bu şekilde olabilecek Konya, Brisa, Kartn, Bagfs, Netaş gibi sayılı hisseler var gördüğüm kadarıyla..Mesela bir konya; olağanüstü toplanıp, bedelsiz sermaye arttırımı yapacağını duyursa; Konya sizce ne kadar olurdu? Nasıl bir fiyat hareketliliği olurdu? işte bu soruya verilecek ortak bir yanıt, sanırım bu başlığın amacını oluşturuyor...Ben en son katmerden %100 aldım, hisse bölündükten sonra fiyatı düştü, ne anladık biz bu işten:) Amaç bu topikde bunlar değil sanırım...:bravo:

BORA YAŞAR
01-09-2011, 20:26
Ben objektif olarak bir muhasebesel ve mali bir konuyu/olguyu anlatıyorum..

Spesifik durumlar örnek olamaz..

Anlattığımın artık anlaşılmadığını ya da anlanmak istenmediğini görüyorum..

Alkışlayarak birşey anlatılmış olunmuyor..

Anlamsız hisseler burada sanki bir değermiş gibi lanse ediliyor..

Yanlışlık var bu işte..

Sinusoidal
01-09-2011, 20:37
Hayırlı olsun.

Valla son 7-8 senedir elinde Mardin çimento bulunan bir vatandaş, mardin çimentonun son 10 senede bölünme potansiyeli vede 50 kuruş ile 1 lira arası verdiği temettüyü göz önünde bulundurursak.

Temettü kagıtlarında uzun vadecilerin en çok sevdiği iki şeyden biri

Bedelsizler ve Krizler

sabır_kaldıysa
01-09-2011, 20:38
]hikayesi olan,bilançosu sağlam bir hisseyi elinizde tutuyorsanız en ucuz fiyattan hisse sayınızı arttırmış olursunuz.bu biraz hisseye inanmakla ilgili birşey.araştırıp,inceleme yapmak ve hissenin geleceğine para yatırmak da diyebiliriz.örnek olarak bfren verebiliriz.bölündükten sonra 40 tl.den açılmıştı tahtası, bir daha da asla oraları görmedi.yoksa her hissenin bedelsizine de kanmamak gerekir.bu topikte amacımız yanılgıya düşmeden bedelsiz verebilecek doğru hisseleri deşifre etmek küçük yatırımcının bütçesine zarar verebilecek yanlış adımları önlemeye yönelik uyarılar şeklinde olmalı diye düşünüyorum.bu topiği ulaşabildiğimiz bilgileri ve tecrübelerimizi paylaşabileceğimiz mütevazi bir paylaşım alanı olarak görüyorum.saygılarımla efendim.[/QUOTE]

Bora Bey'in dediği gibi bedelsizin reel olarak şirkete bir etkisi,en azından o büyük hareketlere neden olabilecek bir etkisi yok.
sorunun cevabı bence şurda yatıyor : sermaye sahipleri,piyasa oyuncuları,para sahipleri hareket için bedelsiz haberini çok güzel kullanıyorlar... yani hareket için sadece bir bahane oluyor!
yüksek bedelsiz veren şirketlerin güzel primler yaptığı bir gerçek,küçük yatırımcı da bu sebeple yüksek bedelsiz verecek şirketleri aramaya,bulmaya,tahmin etmeye çalışıyor...
herkese selamlar hayırlı bayramlar.sayfanız hayırlı uğurlu olsun.

sabır_kaldıysa
01-09-2011, 20:42
daha bir kısa ifade edeyim,üstte sanki biraz karışık olmuş :)
bedelsiz şirketi ihya etmez,şirketi uçurmaz... şirketin hisse fiyatı piyasa yapıcıları tarafından uçurulur... (küçük yatırımcı da bu hareketten nasiplenmek için yüksek bedelsiz verecek hisse arayışındadır. )
yüksek bedelsiz,hareket için kullanılan bir malzemedir.
şirkete reel anlamda katkısı çok azdır.

doga11
01-09-2011, 20:46

Sayınbora yaşar. tamamen size katılıyorum. Şimdi bende şunu anlamıyorum. Bedelsiz verince özkaynaklarda 1 kuruşluk dahi değişim olmadığı halde hisselerin fiyatlarının artmasının sebebi ne? Bence bunu araştırmak lazım. sağ cepten al sol cebe koy. Hisse fiyatı 2 kat artsın ben bu mantığı çözemiyorum.

doga11
01-09-2011, 20:48
daha bir kısa ifade edeyim,üstte sanki biraz karışık olmuş :)
bedelsiz şirketi ihya etmez,şirketi uçurmaz... şirketin hisse fiyatı piyasa yapıcıları tarafından uçurulur... (küçük yatırımcı da bu hareketten nasiplenmek için yüksek bedelsiz verecek hisse arayışındadır. )
yüksek bedelsiz,hareket için kullanılan bir malzemedir.
şirkete reel anlamda katkısı çok azdır.

resmen spekülasyon yani.

BORA YAŞAR
01-09-2011, 20:50
Sayınbora yaşar. tamamen size katılıyorum. Şimdi bende şunu anlamıyorum. Bedelsiz verince özkaynaklarda 1 kuruşluk dahi değişim olmadığı halde hisselerin fiyatlarının artmasının sebebi ne? Bence bunu araştırmak lazım. sağ cepten al sol cebe koy. Hisse fiyatı 2 kat artsın ben bu mantığı çözemiyorum.

Olayın can damarı,özü bu işte..

Birileri değersiz bir olguyu alıp pazarlıyor..

Ortada birşey yok..

Özkaynaklar arasında bulunan bir fonu oradan alıp yine aynı yerdeki sermayeye dönüştürmekle hiçbirşey olmaz..Sadece hukuki sermaye artar ..O kadar..Hisse adedi artar..

O hissenin temsil ettiği pay, pastadan alacağı pay aynıdır..

Şirkete birşey girmez. Aktifte zenginleşme olmaz. Şirketin mali yapısı değişmez..

Bunu alıp da bir değermiş gibi lanse etmek ya cahilliktir ya da kötüniyet (pazarlamacılık)..

Bu kadar..

sabır_kaldıysa
01-09-2011, 20:54
resmen spekülasyon yani.

%300-400 lük bir primi bedelsizle başka türlü açıklayamıyorum... piyasa oyuncuları bedelsizi seviyor.
bedelsiz hareketlerinde göze çarpan diğer bir nokta ise,yükseliş sonrasında hisse fiyatlarında büyük bazlı düşüşler pek yaşanmıyor...
bu yüksek prime rağmen hisse fiyatlarındaki istikrarda cezbetmeye yetiyor :)

doga11
01-09-2011, 20:58
Olayın can damarı,özü bu işte..

Birileri değersiz bir olguyu alıp pazarlıyor..

Ortada birşey yok..

Özkaynaklar arasında bulunan bir fonu oradan alıp yine aynı yerdeki sermayeye dönüştürmekle hiçbirşey olmaz..Sadece hukuki sermaye artar ..O kadar..Hisse adedi artar..

O hissenin temsil ettiği pay, pastadan alacağı pay aynıdır..

Şirkete birşey girmez. Aktifte zenginleşme olmaz. Şirketin mali yapısı değişmez..

Bunu alıp da bir değermiş gibi lanse etmek ya cahilliktir ya da kötüniyet (pazarlamacılık)..

Bu kadar..

Yatırımcıların hepsi alışmış. Pazarlamacılık doğru ama bizde yatırımcıysak bedelsizden önce alıp bir gün kalınca satıp yararlansak fenamı olur yani.
adil deiğl, doğru değil ama doğa kanunu işte.

PATRIOT
01-09-2011, 20:58
Sn Bora;
burada sizin düşüncenizi ben anlıyorum, olaya reel olarak bakıyorsunuz..
Ancak; Afyon Çimento örneği spesifik de olsa;
Yarın bunlara bir Konya; bir Netaş da eklenebilir ve muhtemelen benzer hareketler yapacak...
Sonuçta ky da, bunların beklentisiyle para kazanacak, bu bir spekülasyon olsa dahi...
Bu kimileri için bir yatırım şekli;
Yılın son çeyreğinde toplamaya başla, ilk çeyrekte genel kurul öncesi sat...Bu hisseler, bu zamanlarda, bu beklentilerle prim yapıyorlar,doğru ya da yanlış, ancak bir getiri sözkonusu...

doga11
01-09-2011, 20:59
Yatırımcıların hepsi alışmış. Pazarlamacılık doğru ama bizde yatırımcıysak bedelsizden önce alıp bir gün kalınca satıp yararlansak fenamı olur yani.
adil deiğl, doğru değil ama doğa kanunu işte.
doğa kanunda bir mantık vardır bunda yok.... Doğa kanunsuzluğu bu.

BORA YAŞAR
01-09-2011, 21:00
Balık tutmak desene şuna..

Haydi rastgele öyleyse..

doga11
01-09-2011, 21:07
Balık tutmak desene şuna..

Haydi rastgele öyleyse..

hangi balık ama....
Yatırımcı mı şirket mi? Arcı kurum mu kimmmm

Benim arkadaşım. 2005 yıllarında bak bedelsiz verecek şu hisse dedi... eee dedim... artacak dedi... iyi dedim....
Sadece bir örnek....
hisse değeri 2 TL önceki artışlar 3 TL olmuş. Tam buradan alıyor.. Bedelsiz haberiyle hisse 3,5 ye kadar çıkıyor. sonra tekar 2 tl ye düşüyor. cabasıda geliyor ama... olay bence bu... acemilere ders verme oyunu... aklı başında olan kişi kazanrı... ky kaybeder.

Reis
01-09-2011, 21:26
doğa kanunda bir mantık vardır bunda yok.... Doğa kanunsuzluğu bu.

doğanın kanunu bizim kanunlardan daha sert ve acımasızdır,benim bildiğim birinci kanunlarıda ''büyük balık küçük balığı yutar''
başlık hayırlı olsun,,,

Hayki
01-09-2011, 22:30
BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI NEDİR NE İŞE YARAR

Bedelsiz Sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü) kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür.
Bedelsiz Sermaye artırımı şirkete ek bir finansman kaynağı sağlamamakla beraber şirketlerin bedelsiz sermaye artırımına gitme nedenleri bulunmaktadır. Başlıca nedenleri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirkete sağladığı vergi avantajıdır. Bir başka neden ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayeyi güncellemek amacıyla yapılmak istenmesidir.
Bedelsiz Sermaye artırımında kullanılan Temettü dışındaki kaynaklar birer Özsermaye kalemi olup, esasında yapılan işlem Özsermaye kalemleri arasında tutarların yer değiştirmesinden ibarettir.
Temettünün Bedelsiz Sermaye artırımında kullanılması ise şu şekilde olmaktadır; Şirketler’in Genel Kurulları dönem sonunda elde ettikleri kar’dan dağıtılabilinecek olan kısmından temettü tutarlarını belirler. Yine Şirketlerin Genel Kurulları veya Genel Kurulların yetkilendirmesi ile Yönetim Kurulları bu temettü tutarların bir kısmının veya tamamının nakit olarak değilde hisse senedi şeklinde bedelsiz olarak sermaye artırımında kullanabilir.

Hayki
01-09-2011, 22:47
Bir şirket pekçok alanda vergi avantajı elde edecek olsun.birde bu şirketin iyi bilançolar açıklayıp temettü verdiğini düşünelim.bedelsiz açıklayacağı veya açıkladığı için fiyatının artmasının neresi saçma veya spekülatif.benimde bunu aklım almadı doğrusu.şirketlerin karlarınDA DA EN BÜYÜK GÖTÜRÜNÜN sizlerin cep telefonu faturalarınızda HALEN VAROLAN KDV,ÖTV BENZERİ ÇOĞUMUZUN ADINI DAHİ DUYMADIĞIMIZ PEK ÇOK BAŞLIK ALTINDA YAZILI BULUNAN vergi kaleminde eridiğini düşünecek olursanız bence bedelsiz büyük bir beklenti gibime geliyor.ama her hissede sonuç istediğimiz gibi olmuyor.işte amaç doğru hisseleri hep birlikte ortak akıl ile bulmaya çalışmak olmalı diyorum.

TomBombadillo
01-09-2011, 23:58
Bedelsiz şirket mali yapısına değer katmasa da,

Bir gözlem ve hesap sonucu şunu söyleyebilirim;

Eğer ki şirket düzenli temettü dağıtıyorsa (sektörel anlamda olgunlaşmış ve kar payı dağıtımını adet edinmişse)

Bedelsiz önemli bir kriterdir.Aksi takdirde bir önemi yoktur

Lakin elinizde her sene düzenli temettü dağıtan hisseler varsa ve siz 15-20 yıllık yatırımcıysanız,

Bedelsizlerle birlikte elinizdeli lot miktarı artacağından size ek bir gelir olur.

Kısa-orta vadeli trade ile altın vuruşlar bu yatırım kapsamı dışındadır.O hallerde trade çok kazançlıdır.

Bugün devletten emekli olma yaşı ile SGK kurumlarından emekli olma yaşları göz önüne alındığında,

30 yaşındaki bir yatırımcı 20 yıl hiç dokunmamak kaydı ile (teknik bilenler al-sat yapabilir) devletin ve emeklilik fonlarının size vaad edemeyeceği kadar kazançlı yatırımlarda bulunabilirsiniz.Bedelsiz ve temettü birlikteliği iyidir, güzeldir :)

taita-x
02-09-2011, 00:05
carfurlar da var listede... bunlardan bi halt olmaz silin gitsin... 5 sene oldu hala içerdeyiz... gördüm mü dayanamıyorum bunları..bu arada neden bunları neden eklediler anlamadım doğrusu... hem karfur neden bedelsiz versin ki? zarar üstüne zarar adamlar altı senede 1 defa temettü dağıttılar...

acdc
02-09-2011, 00:34
Bedelsiz şirket mali yapısına değer katmasa da,

Bir gözlem ve hesap sonucu şunu söyleyebilirim;

Eğer ki şirket düzenli temettü dağıtıyorsa (sektörel anlamda olgunlaşmış ve kar payı dağıtımını adet edinmişse)

Lakin elinizde her sene düzenli temettü dağıtan hisseler varsa ve siz 15-20 yıllık yatırımcıysanız,

Bedelsizlerle birlikte elinizdeli lot miktarı artacağından size ek bir gelir olur.

Kısa-orta vadeli trade ile altın vuruşlar bu yatırım kapsamı dışındadır.O hallerde trade çok kazançlıdır.

Bugün devletten emekli olma yaşı ile SGK kurumlarından emekli olma yaşları göz önüne alındığında,

30 yaşındaki bir yatırımcı 20 yıl hiç dokunmamak kaydı ile (teknik bilenler al-sat yapabilir) devletin ve emeklilik fonlarının size vaad edemeyeceği kadar kazançlı yatırımlarda bulunabilirsiniz.Bedelsiz ve temettü birlikteliği iyidir, güzeldir :)

such as...

ajx
02-09-2011, 01:40

Bende aynen böyle düşünüyorum.Bedelsiz uzun vadede kendini geliştirecek olan şirketlerin hisselerini tutanlar ve temettülerini bekleyenler için hisse senedi artırmak için bir avantaj.Kısa zamanda hızlı çıkışların görülmesi ise tamamen spekülatif.Sadece bedelsiz hikayesi olan bir hissenin biranda %30-40-50 hatta %100 artması için mantıklı bir gerekçe yoktur diye düşünüyorum.
Ama uzun vadede tutulacaksa bir hissenin düzenli temettü ve ara sırada bedelsiz vermesi çok yüksek getirilere ulaşılmasını kolaylaştıracak iki faktör bence.Dağıtılan temettüye tekrardan hisse senedi almakta bir nevi aynı mantık.

Uzun vadede hisse senedi miktarını artırmaya çalışma ise kuyumcu mantığı..Kuyumcular altının kaç lira olduğundan ziyade kaç kg altınlarının olduğu ilgilenirler diye bir laf vardır. :)

AUDİ+
02-09-2011, 21:23
Bazılarındaki mantık hisse yükseliyor önümüzde genel kurul var kesin bedelsiz gelecek içerden haberi alanlar hisseyi yükseltiyor diye düşünür ama bu yanlış bir düşüncedir.Bedelsiz verecek hisse bunu açıklamadan evvel sert yükseliş yapmaz ölü pozisyonunda durur örnegin;Konya çimento yılbaşında sert yükselişlere sahne oldu ve birçogu kesin sermaye artırımı gelecek diye düşündü ama sonuç hüsran spekülatör bu yönde düşünecek ve alacak bir çok kişi olacagını bildiginden yapacagını yaptı ve köşesine çekildi bu tür hisselerde hareketi başında yakaladınız yakaladınız(kazanmak adına) yoksa sonunuz hüsran olur..................

erdemet
03-09-2011, 05:58
Efendim anlatamadığım şu..

Bir şirketin bilanço pasifinde özkaynakları arasında milyarlarca liralık fon olması kimi neden ilgilendirsinki?

Diyelim ki çok saygıdeğer şirket ve de sermayeye eklenecek özkaynağı var, bu yatırımcı için neden kulağı hassaslaştıracak, dikkat edilecek bir husus olsun ki?

Gösteriş ve zorlama olmadığı sürece bir şirket neden fonlarını sermayeye eklesin?

Bilançosunun pasifinde sermayesinin onlarca katı fon olan bir şirket illa bunları sermayesine ekleyecek diye bir şey mi var?

Kaldı ki aklı işinde olan şirket profesyonelleri için bedelsiz hisse vermek ve sermayeleri reel olmayan unsurlarla doldurmak cazip değildir..

Ha ..Böyle bir haber alırsınız ve size göre de bedelsiz hisse iyi bir şeydir ancak bu durumda bu başlıkta yazılan bir şey ifade eder..

Bu aynen şirketin aktifinde bulunan gayrımenkule kafayı takmaya benziyor..

Şirket satmadığı, satmayı aklına getirmediği sürece böyle bir tespitin kıymeti harbiyesi var mıdır?

Daha önce de bir şirketin değerlemesinde bu bedelsize taktı diye bir arkadaşla yazışmıştık..

Anlamsız başlıklar bunlar..

Yatırımcıyı yanlış değerlendirmelere sürekliyebilir..

İyi bir şirket bedelsiz imkanı var diye ilave değer kazanmıyacağı gibi, batık bir şirket de bedelsiz fonları yüksek diye değer kazanmaz..

Yani böyle anlamsız bir bilanço değerine dikkati çeken başlık ya birşey bilmeyenlerin ya da kötüniyetlilerin yeridir..

Benim itirazım buna..

sezgd de %400 verecekti hala bekliyoruz :)

çok doğru sayın Bora Bey

alpagos
03-09-2011, 07:33
Şirket açısından bedelsiz vermenin tek avantajı.Sermaye küçük olduğu için karlılığa bağlı fiyat büyüyor, belli bir süre sonra büyüyen fiyat ağırlaşıyor, şirketin piyasa değerine yükseltmekte zorlanıyor.

Yalnız yüksek bedelsiz veren hisselerin bedelsiz sonrası perfermansı olumlu olmuyor.O zamanda o hisse senedinin bir anda piyasada hisse sayısı enflasyonu oluşuyor, bu durumda hissenin piyasa değerini olumsuz etkiliyor.

Kanımca en doğrusu yüksek bedelsiz potansiyeli oluşturmadan, borsadaki PD'ne olumsuz etki yapmadan sermaye artışı yapmaktır.

Şunu da unutmamak lazım ki şirket sahipleri hisselerini borsaya sokarak şirket kontrolünü kaybetmeden faizsiz gelir elde ediyorsa, yatırımcıya da sorumluluğu olduğunu unutmayacaklar.

Final
04-09-2011, 11:39
Burada bedelsiz sermayesi artırımı beklentisini gereksiz bir şey olarak görenler olmuş. Bu kişiler bence daha önce bedelsiz sermaye artırımı yapan şirketlere yatırım yapmamışlar. Ben şahsen AFYON, VKFRS, ISATR BURCE gibi yüksek bedelsiz sermaye artırımına giden şirketlerin bedelsiz süreçlerine baştan sonuna kadar tanık oldum. Yüksek maliyetli olanlar bile kazandılar. Bu senetleri alıpta üzülen yoktur. En son burçelik 35 tl den 270 tl oldu. Afyon'u bilenler bilir efsane oldu. Vkfrs de 9 tl den 99 oldu. ISATR de çok prim yaptı.

Bakalım sırada hangi şirket var. KONYA KARTN BRISA BAGFS EGGUB GSRAY CMBTN... 10+ şirket %1000 üzeri bedelsiz potansiyeline sahip. Bunlardan karlı olanlar düzenli temettü ödeyenler daha cazip. Bu saydığımız şirketler bedelsiz sermaye artırımı yapabilir, bu potansiyele sahipler, ben yaparlar demiyorum, kimse de diyemez. Sadece bu yönde potansiyelleri yüksek ve bunun için yatırım yapıp güzel kar elde etmek isteyen yatırımcılar var. Geçmişten örnekler verirsek yüksek oranda bedelsiz sermaye artırımları hep büyük yükselişleri beraberinde getirmiş.

BJKAS BFREN(efsanelerden biri) TEKTU bu saydığım şirketler yüksek bedelsiz sermaye artırımları ile piyasada büyük ilgi gördüler ve çok prim yaptılar.

Hayki
06-09-2011, 19:41
bedelsizlerde bugün bir hareket oldu.bakalım gerisi gelecek mi?gerisi gelecekse hangi hisseler yatırımcısını güldürecek, hep birlikte göreceğiz.

AUDİ+
06-09-2011, 19:49
bedelsizlerde bugün bir hareket oldu.bakalım gerisi gelecek mi?gerisi gelecekse hangi hisseler yatırımcısını güldürecek, hep birlikte göreceğiz.Karton,dan bahsediyorsunuz ama o hareketin sonu hüsran bunu herkes böyle bilmeli...............

AUDİ+
06-09-2011, 20:47
Bir çok kişi bu bedelsiz hayali ile paracıklarından olacak yakında yakınma sızlanma emareleri görülür bu bedelsiz konusunda ince eleyip sık dokunmak gerekir...........

57.Alay
07-09-2011, 00:01
Merhaba,

10 sene boyunca her düzenli olarak 100 tl lik bir hisse senedi almak istesem hangisini tavsiye edersiniz.

Selamlar,

Hayki
07-09-2011, 00:07
ELİF BATU YENER - BORSAGUNDEM.COM İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem gören 121 şirketin bedelsiz sermaye artırım potansiyeli bulunuyor. İMKB şirketlerinin sermaye yedekleri, değer artış fonları ve geçmiş yıl karları dikkate alınarak yapılan araştırmaya göre başta Konya Çimento, Bagfaş, Kartonsan, Brisa, Ege Gübre, Petrokent, Goodyear olmak üzere tam 121 şirketin önümüzdeki dönemde bedelsiz sermaye artırımına gitmesi olası. Yılın ilk altı aylık verilerine göre bilançosunda 277.9 milyon liralık birikmiş karı bulunan Konya Çimento, bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli listesinde ilk sırada yer alıyor. Gedik Yatırım tarafından yapılan araştırmaya göre, Konya Çimento’nun bedelsiz potansiyeli yüzde 6.965. Yüzde 5005 bedelsiz potansiyeli ile ikinci sırada yer alan Bagfaş’ın ilk altı aylık bilançosunda ise 87.7 milyon liralık birikmiş karı mevcut. Son bir ayda hisseleri yüzde 10,12 değer kaybeden Kartonsan yüzde 4.941 bedelsiz potansiyeli ile listede üçüncü sırada yer alırken, Brisa ise yüzde 4.826 bedelsiz potansiyeli ile dördüncü sırada. Kartonsan’ın İlk yarı bilançosuna göre 46.8 milyon liralık geçmiş yıl karı bulunurken, yatırımcıların son bir ayda yüzde 7,38 oranında kayba uğradığı Brisa’nın, 6.4 milyon liralık geçmiş yıl karı var. İMKB’de son bir aylık süreçte yüzde 12,29 oranında değer kaybeden ve ilk yarı yıl bilançosuna göre 29.4 milyon lira geçmiş yıl karı bulunan Ege Gübre, yüzde 4.825’lik bedelsiz potansiyeli ile beşinci sırada yer alıyor. Araştırmaya göre Koç Holding’in yüzde 293, Coca Cola’nın yüzde 265, Çimsa’nın yüzde 399, Turkcell’in yüzde 313 ve Arçelik’in yüzde 314 bedelsiz potansiyeli bulunuyor.

Hayki
07-09-2011, 00:10
Merhaba,

10 sene boyunca her düzenli olarak 100 tl lik bir hisse senedi almak istesem hangisini tavsiye edersiniz.

Selamlar,bence bedelsize oynamak beklentisi bilinmeyen bir kağıdı almaktan her zaman daha iyidir.en azından yılın son çeyreği ve ocak,şubat ve mart aylarını kapsayan bir hareketi yakalama şansı bulunabilir.tabi bu her zaman olmayabilir.ama şimdiye kadar bu hep böyle oldu.karar sizin.

Hayki
07-09-2011, 00:19
burada bir önemli hususda kağıdın fiyatını iyi araştırıp sağlam bilançosu olan ve emsallerine göre daha ucuz kalmış kağıtları bulmaya çalışmak olmalı diyorum.bu tip kağıtları alanlarda çelik gibi sinir ve yüksek birde sabır olması gerektiğini düşünüyorum.günlükçülere bu kağıtlarda ekmek yemeye çalışmak pahalıya da gelebilir.al tut kağıtları yani.al sata gelmezler.aman dikkat.al sat da bir anda aldığınızın altına gelebilir ve zararınız büyük de olabilir.ancak bu hisseler arasında orta uzun vadede yatırımcısını güldürecek kağıtlarda olduğunu düşünüyorum.

57.Alay
07-09-2011, 00:29
bence bedelsize oynamak beklentisi bilinmeyen bir kağıdı almaktan her zaman daha iyidir.en azından yılın son çeyreği ve ocak,şubat ve mart aylarını kapsayan bir hareketi yakalama şansı bulunabilir.tabi bu her zaman olmayabilir.ama şimdiye kadar bu hep böyle oldu.karar sizin.

siz alım yapsanız şayet, yılın son çeyreğine bu bedelsiz beklentisi olan hisselerin hangi 2 tanesini seçerek girerek girerdiniz.

Hayki
07-09-2011, 00:33
siz alım yapsanız şayet, yılın son çeyreğine bu bedelsiz beklentisi olan hisselerin hangi 2 tanesini seçerek girerek girerdiniz.ben kendim bir miktar Konya aldım.ancak gözüm birde Eggüb de kaldı.Eggüb bu sene çok sert yukarı yapmayabilir.ancak önümüzdeki 2-3 yılın flaş hissesi olmaya aday bence.tabi bu bir yatırım tavsiyesi değildir.naçizane benim şahsi görüş ve hareketlerimdir.

57.Alay
07-09-2011, 00:43
ben kendim bir miktar Konya aldım.ancak gözüm birde Eggüb de kaldı.Eggüb bu sene çok sert yukarı yapmayabilir.ancak önümüzdeki 2-3 yılın flaş hissesi olmaya aday bence.tabi bu bir yatırım tavsiyesi değildir.naçizane benim şahsi görüş ve hareketlerimdir.

teşekkürler, bu arada 1-2 sorum daha olucak.

Dagi halka arz 2.90 şuan ki fiyatı 2.02 , ikinci çeyrek karı gecen yılın 3 katı ?
Despec halka arz 7.00 şuan ki fiyatı 3.96

bu hisselerde sizce ucuz değilmi, önümüzdeki 3-4 aylık sürede ne gibi bir getirisi olabilir sizce.

Hayki
07-09-2011, 19:30
teşekkürler, bu arada 1-2 sorum daha olucak.

Dagi halka arz 2.90 şuan ki fiyatı 2.02 , ikinci çeyrek karı gecen yılın 3 katı ?
Despec halka arz 7.00 şuan ki fiyatı 3.96

bu hisselerde sizce ucuz değilmi, önümüzdeki 3-4 aylık sürede ne gibi bir getirisi olabilir sizce.ben son 3 yıldır borsada değildim.parayı altında değerlendirmeyi daha uygun görmüştüm.ancak bedelsiz verebilecek kağıtların hareketlerini sürekli dışardan takip ettim.şimdi altından çıktım.bir miktar para ile tekrar borsaya girdim.bahsettiğiniz kağıtlar hakkında bilgim yok.kusura bakmayın.

Hayki
08-09-2011, 21:21
hareket bence yeni başladı.hızlı yükselişten sonra hisselerin tepe fiyatlardan satış fırsatı vermesi çok ilginç.bu kısa bir zaman sonra yukarı hareketin tekrar ve daha da hızlı olabileceğine dair umutları arttırdı.bu son hareketten önce düşük fiyatlardan bedelsize oynayan pekçok arkadaşımız hisselerini karları ile satma fırsatı buldular.bakalım satan mı yoksa tutan mı kazanacak.herkese bol ve hayırlı kazançlar.

Hayki
10-09-2011, 23:01
geçen haftaki işlem hacimleri ve artışlar bu hafta da hareketin devam etme ihtimalinin olduğunu gösteriyor.bekleyip göreceğiz.

Hayki
12-09-2011, 16:37
geçen haftaki işlem hacimleri ve artışlar bu hafta da hareketin devam etme ihtimalinin olduğunu gösteriyor.bekleyip göreceğiz.görünen o ki hareket sert iniş ve çıkışlarla devam edecek gibi duruyor.

Hayki
13-09-2011, 19:36
görünen o ki hareket sert iniş ve çıkışlarla devam edecek gibi duruyor.fazla söze gerek yok.umarım faydalı olmuştur.

snnaks
14-09-2011, 15:51
Sayın hocam bana 15 adet temettülük hisse listesi verebilirmisin

Hayki
14-09-2011, 21:21
Sayın hocam bana 15 adet temettülük hisse listesi verebilirmisinttrak,hektaş,ttkom,mardin,ünye,bolu, arçelik,işgyo,otokar,halkbank,fmizp,karton,izocam, akbank,eggüb,karton şeklinde temettü veren şirketleri sıralayabiliriz.

Hayki
15-09-2011, 20:35
hem bedelsiz potansiyeli yüksek hemde iyi temettü veren şirketler bana göre çok daha makul ve riskleri daha az hisseler diye düşünüyorum.yatırım tavsiyesi değildir.

ajx
15-09-2011, 20:38
ttrak,hektaş,ttkom,mardin,ünye,bolu,arçelik,işgyo, otokar,halkbank,fmizp,karton,izocam,akbank,eggüb,k arton şeklinde temettü veren şirketleri sıralayabiliriz.

+adana :)

Hayki
15-09-2011, 20:41
:super::super::super:
+adana :)pardon atlamışım.hatırlatma için teşekkürler sayın ajx

KESKİNALİ
15-09-2011, 20:43
Bomba hisseleden Kartonsan şuanda hedefine ulaşmaya çalışıyor hedef nere belli olmuyor.Bkz. aslan,afyon.En gözde kalan bence Bağfaş.

Yatırım tavsitesi değildir öle aklıma geldi paylaştım.

cesar
15-09-2011, 20:43
ttrak,hektaş,ttkom,mardin,ünye,bolu,arçelik,işgyo, otokar,halkbank,fmizp,karton,izocam,akbank,eggüb,k arton şeklinde temettü veren şirketleri sıralayabiliriz.

petun ve ford otosan unutulmuş.

octopus
15-09-2011, 20:52
bende uzun zamandır bu sorunun cevabını arıyordum.örneğin15 bin tl miz var .sizin belirttiğiniz 15 hissenin herbirine bin tlmi yatırırsınız? yoksa içinde 3 tane seçip 5 er bin tl mi yatırırsınız.ve bu elemeyi neye göreyaparsını???soru 10 puanlık ama kafayı yiycem yakında .düşüncelerinizdden faydalanmak izterim.iyi akşamlar

octopus
15-09-2011, 20:55
yani 4 çimentonun dördündendemi+ 2 araç (ttrak,froto) ın ikisinidemi alırsınız

ajx
15-09-2011, 21:29
yani 4 çimentonun dördündendemi+ 2 araç (ttrak,froto) ın ikisinidemi alırsınız

Portföyü çeşitlendirmek iyidir..4çimentonun 4ünden almaya ŞAHSEN gerek yok..Araştırıp hangi ikisi en ucuz ve karlı ise onları alabilirsiniz.Sektörel paylaşım yapabilirsiniz.Çok varyasyon var size bağlı birşey bunu seçimini yapmak.

AUDİ+
15-09-2011, 23:16
bende uzun zamandır bu sorunun cevabını arıyordum.örneğin15 bin tl miz var .sizin belirttiğiniz 15 hissenin herbirine bin tlmi yatırırsınız? yoksa içinde 3 tane seçip 5 er bin tl mi yatırırsınız.ve bu elemeyi neye göreyaparsını???soru 10 puanlık ama kafayı yiycem yakında .düşüncelerinizdden faydalanmak izterim.iyi akşamlarBen içlerinden en şanslı oldugunu düşündügüme %90,nını yatırır diger şanslı gördügümede az bir miktar yatırırdım(ben şahsen öyle yaptım:yes:)...............

KIZILÖTESİİ
15-09-2011, 23:39
şuan ütopya ve çemaş var galiba bedelli verecek
başka hangi hisseler var sıralarmısınız?

octopus
17-09-2011, 13:51
[QUOTE=KESKİNALİ;6380535]Bomba hisseleden Kartonsan şuanda hedefine ulaşmaya çalışıyor hedef nere belli olmuyor.Bkz. aslan,afyon.En gözde kalan bence Bağfaş.

deneyimli arkadaşlardan öğrenmek istrerim.hepsine yatıracak paramız yok.sektör bazında benzer kağıtları nasıl eliyorsunuz.?aslan ile afyon u hektaş ile bağfaş ı brısa ile gooyear ı beraber alamayacağız.sektörlerden birer tane alacak paramız var.sizler kağıt alırken sadece temettü bedelsiz vermesinemi bakıyorsunuz ?p/d f/k vs şeyleri hiç bilmeyen benim gibi biri kabaca neye bakıp evet bu kağıt demelidir?tabi trade içindeğil bu sorum.5-10 yıl için.afyon mu konya mı goodyear mı brisa mı birtürlü karar veremiyorum.hepsi güzel.ama golts ta çimento yıllardır aynı duruyormuş mesela.neden bilenler göltş değilde afyon tercih ediyor.bunu neresinden anlıyor sizce?uzattım affola...

05ozgur10
17-09-2011, 22:46
http://i55.tinypic.com/2m34754.png

esatzaman
17-09-2011, 23:05
Bedelsiz.....içinde verilecek temettü de varsa?.... 1 kg=1000 gr

acdc
18-09-2011, 00:12
Ben içlerinden en şanslı oldugunu düşündügüme %90,nını yatırır diger şanslı gördügümede az bir miktar yatırırdım(ben şahsen öyle yaptım:yes:)...............

which is.....

acdc
18-09-2011, 00:14
illa almalımısın
illasa eger al canının cektıgını az prımlı olanını gelecek vadedenı
kalbının sesını dınle mantıgını ve aklını kullan

[QUOTE=KESKİNALİ;6380535]Bomba hisseleden Kartonsan şuanda hedefine ulaşmaya çalışıyor hedef nere belli olmuyor.Bkz. aslan,afyon.En gözde kalan bence Bağfaş.

deneyimli arkadaşlardan öğrenmek istrerim.hepsine yatıracak paramız yok.sektör bazında benzer kağıtları nasıl eliyorsunuz.?aslan ile afyon u hektaş ile bağfaş ı brısa ile gooyear ı beraber alamayacağız.sektörlerden birer tane alacak paramız var.sizler kağıt alırken sadece temettü bedelsiz vermesinemi bakıyorsunuz ?p/d f/k vs şeyleri hiç bilmeyen benim gibi biri kabaca neye bakıp evet bu kağıt demelidir?tabi trade içindeğil bu sorum.5-10 yıl için.afyon mu konya mı goodyear mı brisa mı birtürlü karar veremiyorum.hepsi güzel.ama golts ta çimento yıllardır aynı duruyormuş mesela.neden bilenler göltş değilde afyon tercih ediyor.bunu neresinden anlıyor sizce?uzattım affola...

Hayki
18-09-2011, 21:55
bedelsiz beklentisi olan hisseler geçen haftayı çok iyi işlem hacimleri ile kapattılar.fiyatlarında da artışlar meydana geldi.bu ileriye yönelik bir hareketin başlangıcı olabilir.yatırım tavsiyesi değildir.

Hayki
27-09-2011, 23:30
kartonda 30 eylüldeki ogk önemli.bu tarihe dikkat etmek gerekir.konya da ise citibank yabancı ve ilk beş aracı kurumun yüklü miktarlardaki alımları dikkat çekiyor.

meselei06
27-09-2011, 23:41
kartonda 30 eylüldeki ogk önemli.bu tarihe dikkat etmek gerekir.konya da ise citibank yabancı ve ilk beş aracı kurumun yüklü miktarlardaki alımları dikkat çekiyor.

Acıkcası Hic Sevinmedim Citi nin Konya dan Hisse Alısına.
Yabancının Girdigi Hissenin Yataya Girdigini Ben Cok Gördüm..Keske Yarın Satsa Citi..

Hayki
28-09-2011, 20:16
Acıkcası Hic Sevinmedim Citi nin Konya dan Hisse Alısına.
Yabancının Girdigi Hissenin Yataya Girdigini Ben Cok Gördüm..Keske Yarın Satsa Citi..son takas verilerine göre citibank yabancı +1330 adet daha hisse alarak iyi bir destek daha vermiş.şuan için alıma devam ediyor.eğer bu şekilde birkaç gün daha devam ederse yerli büyükler hisseye bir yön vermek zorunda kalacaklardır.aksi taktirde citi yabana atılamayacak hareketler yapmaya başladı.iki günde 4000 adeti geçti.gelip geçici bir hareketse sayın meselei06 dediğiniz gibi olur.yataya da girebilir.

KIZILÖTESİİ
28-09-2011, 20:58
şuanda bedelsiz potansiyeli en yüksek olan ilk 3 hisseyi söylermisiniz.

meselei06
28-09-2011, 21:38
şuanda bedelsiz potansiyeli en yüksek olan ilk 3 hisseyi söylermisiniz.

http://www.finansal.org/wp-content/uploads/2010/05/mjaln5.jpg1.png

AUDİ+
06-10-2011, 18:09
Kimsecikler yazmaz olmuş bedelsiz meraklıları neredeler?.............

JoyDivision
06-10-2011, 21:15
Merhaba,
Borsa ile yeni ilgilendiğim için bedelsiz hakkında bir sorum olacak, yanıtlarsanız çok sevinirim:
--Bedelsiz hisse dağıtım gününden sadece bir gün önce satın almış olduğum senetler henüz hesabıma geçmeden (takas süresi) bedelsiz alabiliyormuyum?
--Bedelsiz dağıtım günü henüz hesabıma geçmemiş hisselerimi satarsam bedelsizden yararlanabiliyor muyum? Yararlanabiliyorsam nasıl olur?
Teşekkür ederim...

altınorta
06-10-2011, 21:20
burcenin hareketinden sonra bedelsizinde bi anlamı kalmadı sanki beya % 1200 verdi amme çok kişii ağlattı 30-40 liradan alanlar hariç

Hayki
11-10-2011, 20:11
bagfs,eggüb,brisa,netaş bugün bfren,bshev ve konya nın hareketlerine ayak uyduramadılar.acaba hareket genele yayılacak mı?yarın göreceğiz.yayılırsa çok güzel olacak.yatırım tavsiyesi değildir.

Hayki
11-10-2011, 20:13
tabi kartn da hareketlenmeye başladı.unutmamak gerekir.unutmuşum.:)

teknikanalizim
11-10-2011, 20:17
NETAŞ..

en sağlam beklentisi olan...

teknikanalizim
12-10-2011, 11:54
Plase..

BRISA..

GOODY

KARTN

KONYA

kanaryam2007
12-10-2011, 12:04
netaşta öldürüyor adamı:)bekle bekle

kanaryam2007
13-10-2011, 15:24
burvanın bedelsiz verme potansiyeli varmı bu sene

aro
13-10-2011, 15:52
TIRE'de bedelsiz beklentim var. Düşe düşe bir gün hisse fiyatı sıfır (bedelsiz) olacak. Bedelsiz olmasa bile ona çok yaklaşır sanırım.

Hayki
24-10-2011, 19:55
Konya ve Bfren iyi görünüyorlar.takip etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.Konya da 326 hacimli geçilirse yolu açık.hissede günü iyi bir hacimle 326 dan kapattı.Bfren de de 150 hacimli geçilmeli.yani her iki hissede tam kopma noktasındalar.buraları geçemezlerse desteklerine geri dönerler.bir müddet dinlenip sonra tekrar yukarı denerler diye düşünüyorum.Yatırım tavsiyesi değildir.

Küçük Yatırımcı
24-10-2011, 20:05
1 lot karşılığında azami bedelsiz verme ihtimal yüzdeleridir.bu listenin tarihi eski olmakla birlikte liste hemen hemen bu şekilde oluşuyor.Ocak
2011 ayına ait bedelsiz potansiyelleridir.şirketlerin en son mali durumlarına göre bedelsiz yüzdelerinde değişiklikler bulunabilir.
KONYA % 6,561.0
BRISA 4,806.0
KARTN 4,625.1
BAGFS 4,274.6
EGGUB 4,047.1
NETAS 3,201.9
GOLTS 3,104.8
GOODY 2,058.7
ALCAR 1,762.6
ALGYO 1,691.2
AFYON 1,629.2
CMBTN 1,353.3
BRSAN 1,308.1
BSHEV 1,198.3
PKENT 1,188.5
KENT 1,111.6
TUPRS 1,096.9
ITTFH 1,063.4
EGEEN 989.3
ECZYT 919.8
YAZIC 864.6
MRSHL 849.6
CARFA 770.3
CARFB 770.3
TRGYO 724.0
ERBOS 700.1
BRYAT 647.6
MAALT 645.7
SKTAS 643.8
PNSUT 546.5
ADEL 510.8
ASUZU 500.6
OTKAR 466.6
NUGYO 465.0
BTCIM 430.7
SAHOL 428.8
ATEKS 426.3
ALTIN 413.6
CIMSA 409.1
OLMKS OLMUKSA 390.0

bu hisselere birde galatasaray'ı eklemekte fayda görüyorum.

Keşke Eti Yatırımın çalışmasıdır diye not düşseydiniz.

seyfocan42
24-10-2011, 20:09
arkadaşlar kartonun 1 35 bedelsiz verme tahhüdü vardı 2012 ye kadar acaba o hala devam ediyor mu? yoksa eylül deki toplantı ile bu duurum uzadı mı ?

aslanbey
24-10-2011, 20:12
arkadaşlar kartonun 1 35 bedelsiz verme tahhüdü vardı 2012 ye kadar acaba o hala devam ediyor mu? yoksa eylül deki toplantı ile bu duurum uzadı mı ?sayın seyfo süre zannedersem 2015 e kadar uzadı....ogk da birşey çıkmadı...

seyfocan42
24-10-2011, 20:25
sayın seyfo süre zannedersem 2015 e kadar uzadı....ogk da birşey çıkmadı...

tşklr üstadd

yakuza34
24-10-2011, 20:25
sayın seyfo süre zannedersem 2015 e kadar uzadı....ogk da birşey çıkmadı...
30 eylüldeki toplantıda kayıtlı sermayeye geçiş için yk na yetki verildi,top şimdi onlarda mayıs 2012 ye kadar vakitleri var daha,bu arada isterlerse bir 5 yıl daha uzatabilirler,yani karanlık herşey,tabi aniden bir müsbet gelişmede yaşanabilir,şahsen 2012 ye atacaklarını sanıyorum,ytd

Hayki
01-11-2011, 20:17
yarın Konya yı takip etmekte fayda var.daha önce konya için 326 hacimli geçilirse demiştik geçildi.Bfren için ise 150 hacimli geçilmeli demiştik malesef geçilmedi.olsun bu hisselerde benim gözüm kulağım.Konya bu gün çok iyi kapanış yaptı.yarında piyasa durumuna göre yoluna devam edebilir.devam ederse bfren'i de peşinden sürükleme ihtimali olabilir.bfren de yine 150 yi takip etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.yatırım tavsiyesi değildir.herkese bol ve hayırlı kazançlar dilerim.

setiturhan
01-11-2011, 20:56
bu topik aılmakla iyi olmuş,bedelsiz,bedeli,temmettü konuları burda tartışılır.hayırlı olsun.
adana çimentodan yıllardır hem bedelsiz,temmetütünden para kazandık.adana hiselerini çok yoğun olamakla kayıdı ile al-sat yapmadan uzun vadeli diğer hiselerim oranında para kazandım.yani bedelsiz verdi kazandım,temmettü verdi kazandım.:he:

muratti77
01-11-2011, 21:24
Bir iki şey katkı yapmak isterim..

Bedelsiz'in temel olarak şirkete hiç bir katkısı olmadığı görüşüne katılmamak mümkün değil. Çünkü bu hem muhasebesel hem de finansal açıdan gerçekliktir..

Ancakkkk,

Spekülasyon kelimesi dilimize girdiği andan itibaren tuhaf bir şekilde kötü anlamlı bir kelimeymiş gibi yanlış anlamda kullanılıyor. Manipülasyon ile karıştırılıyor çokça... halbuki para ve meta piyasalarında tüm hareketler ve degerlenmeler , trendler , climax lar
( yani alım ve satım çılgınlıkları ) sadece ve sadece ''spekülasyon'' ile olur. Bir hisse almak dahi, kelime anlamıyla o hissede spekülasyon yapmaktır.

Peki bedelsiz neden önemli ? bedelsizin yaptığı en önemli katkı; piyasa oyuncularına kaç kat bedelsiz olmuşsa o kadar kat fazla lot vererek , hissede spekülasyonu, likiditeyi ve volatiliteyi artırmaktır. Bu da, bir yöne hareketlenmekte zorluk ceken hisselerde hızlı hareketlenme sağlar/sağlayabilir.

Bedelsizin muhasebesel bir anlamı yoktur, ancak para piyasalarında çok anlamı vardır...

Yani şöyle açıklayım bir gayrimenkul alırsınız 5 gün sonra daha pahalıya satarsınız, gayrimenkul aynıdır, temeli, degeri değişmemiştir, ama piyasa koşulları değişmiştir. Dolayısıyla, herhangi bir kavrama para piyasalarında bakarken '' amaaan bunun şirketin dgeerine artı katkısı yok '' diye sığ bakılmaz..

Selamlar...

Not : Pratikte işlem yaparken , ''bedelsiz''i değil, ''bedelsiz beklentisi''ni satın almak gerekir. Yani bedelsiz yapacak hisseleri değil, bir süre sonra bedelsiz beklenmeye başlayacak kagıtları bulmak gerekir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

YILDIRIMM
01-11-2011, 22:56
cmbtn ile ilgili bedelsiz verebilirmi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ? teşekkürler.

Hayki
16-11-2011, 00:20
cmbtn ile ilgili bedelsiz verebilirmi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi ? teşekkürler.
çimbeton bu sene az yada çok kazandırma ihtimali olan bir tahta ancak benim şahsi görüşüm bu sene bedelsiz vereceğini beklemiyorum.ilerisi için çok iyi bir kağıt olduğunu düşünüyorum.bu sene Konya,Bagfs,Bfren,Brisa,Netaş biraz daha Bedelsize yakın duruyorlar.yani bunlarda beklenti biraz daha fazla.ama son karar yinede sizin.yatırım tavsiyesi değildir.

edebi
16-11-2011, 06:11
Izocamı unutmayın...

Hayki
04-12-2011, 16:50
bedelsiz beklentisi olan tahtalarda geleneksel hale gelen yıl sonu hareketinin artık heran başlayabileceğini düşünüyorum.tabi bu bir tahmin.olursa benim içinde çok iyi olacak ama olur olmaz yakında hepbirlikte göreceğiz.yatırım tavsiyesi değildir.

AUDİ+
04-12-2011, 19:18
bedelsiz beklentisi olan tahtalarda geleneksel hale gelen yıl sonu hareketinin artık heran başlayabileceğini düşünüyorum.tabi bu bir tahmin.olursa benim içinde çok iyi olacak ama olur olmaz yakında hepbirlikte göreceğiz.yatırım tavsiyesi değildir.

2011-2012 yıllarında böyle bir hareket olmayacak boşuna beklemeyin............

onur501
04-12-2011, 19:29

neden desem...

AUDİ+
04-12-2011, 20:27
neden desem...

Siz düz mantıkla hareket ediyorsunuz geçen yıl yaptı bu yılda yapacak zannediyorsunuz şuan 100 yatırımcının 90,ı sizinle aynı şeyi düşünüyor farklı düşünen karlı çıkar bu gerekçelerden biri ikincisi global bir krizin ortasındayız bu kriz ortamında spekülatör hareket hazırlıgı yapmaz(yapıyor gibi görünür) pozisyon kapatma çabasında olur sizin gibi bu yılda hareket olacak beklentisi içerisinde olanlara riski verir köşesine çekilir.

onur501
04-12-2011, 20:43
Siz düz mantıkla hareket ediyorsunuz geçen yıl yaptı bu yılda yapacak zannediyorsunuz şuan 100 yatırımcının 90,ı sizinle aynı şeyi düşünüyor farklı düşünen karlı çıkar bu gerekçelerden biri ikincisi global bir krizin ortasındayız bu kriz ortamında spekülatör hareket hazırlıgı yapmaz(yapıyor gibi görünür) pozisyon kapatma çabasında olur sizin gibi bu yılda hareket olacak beklentisi içerisinde olanlara riski verir köşesine çekilir.

1. Ben hareket olacak demedim olmayacak yazmışsınız neden olmayacak dedim
2. Borsada beklentının tersi hareket yapılır diyorsunuz farklı düşünen kazanır diyorsunuz ama çoğunluk krız bekliyor hareket olmaz diyorsunuz bu paradox değilmi.
Konyada herkes hareket beklıyor ters kose yapılabılırız , piyasalarda krız dillendiriliyo ama ters köşe olmayacak krız olacak bu sizin mantığınızı çürütüyor

PARK
04-12-2011, 23:04
2. Borsada beklentının tersi hareket yapılır diyorsunuz farklı düşünen kazanır diyorsunuz ama çoğunluk krız bekliyor hareket olmaz diyorsunuz bu paradox değilmi.
Konyada herkes hareket beklıyor ters kose yapılabılırız , piyasalarda krız dillendiriliyo ama ters köşe olmayacak krız olacak bu sizin mantığınızı çürütüyor

Bu yol yol değil...

Temennim borsa değirmeninde öğütülen sayısız insan arasında yerinizi almamanız olur...

determinant
04-12-2011, 23:21

açığa satış yapalım o zaman

blacklioon
04-12-2011, 23:26

Neden olmuyacağına cevap olarak yazdıklarınız tuhaf
geçen sene oldu bu sene olmuycak demenizde tuhaf
Bedelsiz beklentisi geçen sene vardı bu sene dahada artarak var beklenti bitmediki hareket olmasın ancak bedelsiz verildiğinde beklenti biter

blacklioon
04-12-2011, 23:31
Ben bedelsiz beklentisi olan kağıtlarda hareket olacağına inanıyorum fakat bu sene farklı bir yol deneye bilirler örn:çıkartmazlar herkez martta kadar bekler bu sene olmuycak galiba diyen satar çıkartırlar olabilir yani

blacklioon
04-12-2011, 23:36

Birde şu var bukadar kesin konuşma dostum diyelimki hareket oldu burada seni dinleyip etkilenen olurda satarsa sana söyleyeceği laflar çok hakkında hayırlı olmaz sen ne biliyon olmuycağını spek değilsen

mediterra
04-12-2011, 23:41
hem bedelsiz potansiyeli yüksek hemde iyi temettü veren şirketler bana göre çok daha makul ve riskleri daha az hisseler diye düşünüyorum.yatırım tavsiyesi değildir.

Öncelikle topiğiniz hayırlı olsun. Ben yukarıdaki fikrinize katılmıyorum. Düzenli temettü veren ve yüklü bedelsiz potansiyeline sahip BAGFAS yatırımcıları (benim gibi), bu sene 5,56 TL 'lik temettüyü almak için hissedeki 56 TL 'lik düşüşe maruz bırakıldılar. İsteyenler grafiklerden bakabilir. Bedelsiz ve temettü en önde gelen hisse iteleme yöntemide olabilir. Bence bunuda bir kenera not edelim...

y.t.d.

YAUTJA
05-12-2011, 07:50
bedelsiz vermeyebilirler ancak bedelsiz hareketi olmayacak anlamına gelmez beklentili kağıtlar herzaman kullanılacaktır spekler tarafından

Jokerr
05-12-2011, 07:53

Bence mantıklı teze karşı anti tez

PARK
09-12-2011, 20:13
çimbeton bu sene az yada çok kazandırma ihtimali olan bir tahta ancak benim şahsi görüşüm bu sene bedelsiz vereceğini beklemiyorum.ilerisi için çok iyi bir kağıt olduğunu düşünüyorum.bu sene Konya,Bagfs,Bfren,Brisa,Netaş biraz daha Bedelsize yakın duruyorlar.yani bunlarda beklenti biraz daha fazla.ama son karar yinede sizin.yatırım tavsiyesi değildir.

Brisa 5 yıl ek süre aldı...

Hatırlatmak istedim...

ugurg
09-12-2011, 20:19
2012 yılında beklentim /nurolgyo/gs/goodyear/
pkent
bir kenara yazın;:))

Saygılar....

berat555
09-12-2011, 20:29
cimbeton, alcar, gsaray, pkent

royal
09-12-2011, 20:29
bir zamanlar rahmetli kent gıda vardı!O da bedelsiz diye diye hakın rahmetine kavuştu!

ninja1975
09-12-2011, 21:09
pkent

Saygılar....

beklentin onlarda uyumda ne işin var :)

edebi
10-12-2011, 07:16
ı z o c a m...

KONYALIYIZ
10-12-2011, 07:40
ı z o c a m...
Olabilir

ibrahimsongur
10-12-2011, 08:05
Arkadaşlar bir çimento var ki 2002 yılından beri sermaye arttırmamış, bire otuzbeş potansiyeli var ve fiyatı şuan 2006 yılındaki fiyat olup, sürekli kar eden bir şirket:kural: nedense sürekli baskı altında,:vurkafa:
Bedelsizciler bu şirket hangisi :sus:
Bu şirketle ilgili görüşleriniz nedir. :düsün:Saygı ve sevgiler

mulayim
10-12-2011, 13:44
Arkadaşlar bir çimento var ki 2002 yılından beri sermaye arttırmamış, bire otuzbeş potansiyeli var ve fiyatı şuan 2006 yılındaki fiyat olup, sürekli kar eden bir şirket:kural: nedense sürekli baskı altında,:vurkafa:

arkadaşım şu şirketi de yazda bizde inceleyelim .

Halil Kanat
10-12-2011, 14:04

Tabiki GOLTS

ibrahimsongur
10-12-2011, 14:08
Evet GOLTS hakkında bilgi ve görüş varmı arkadaşlar

gpsy
10-12-2011, 15:56
egser sermaye arttırım kararı aldı bence bedelsiz verecek

denetim26
10-12-2011, 21:18
golts artık hareket zamanı geldi. bedelsiz verme ihtimali olan ve primlemlemiş tek kağıt bencede.. y.t.d

KUTAYEGE
11-12-2011, 13:44
BHEV hakkında yorumu olan varmı?

determinant
11-12-2011, 14:53
bence en az dillenmiş olan ve fiyatı baskı altında olanlara bakmak lazım.
herkezin bildiği hemen olmaz gibi.

ugurg
11-12-2011, 16:00

Uzun vade beklenti dahili.

RGU14
12-12-2011, 07:59
arkadaşlar kartonun 1 35 bedelsiz verme tahhüdü vardı 2012 ye kadar acaba o hala devam ediyor mu? Yoksa eylül deki toplantı ile bu duurum uzadı mı ?

2015 yılına kadar süre uzatımı yaptılar.

ugurg
02-03-2012, 20:41
pkent

Saygılar....

Gs:;))

Nurol ;:))

2009 yılından beri borsa oynuyorum ,bedelsizle ögrendim bu işi ilk gözümü afyon açtım daha çalışma ve analizlerimle burçelik, aslan. yakaladıklarım...;:))

2011/2012 tahmimimi yapmıştım nurol herkeze hayırlı olsun...;:))
Bir kenara yazın demiştim...

Saygılar...

ugurg
02-03-2012, 20:59
gs/nurol çifledik..

Fener, bjk,egen,

Netaş için tam emin olamıyorum .
Bakın konyaya çık 360 lara ver aşağı ne oldu temetü ..;:))

ugurg
02-03-2012, 21:12
alcar,goodyear,egen,göltaş,tüpraş,uyum bedelsizden sonra bedeli bekliyorum 2.sermaye artırımı olursa şahyet...
Mango gıda, büyüyen şirket .
Tüpraş rafieler vs...
Alcar sağlam şirket,fonda bulunan araziden gelen nakit para...

Sayğılar.......;:))

cevdet_060
02-03-2012, 21:22
helal sana uğur abi.maşallahın var..

ugurg
02-03-2012, 21:23
sizlerinde aklında olan hisseler varsa yazın tartışalım, konuşalım, araştıralım, - +yönlerini bulalım .

cawresirfan
02-03-2012, 21:26
bedelsiz beklemenin bedeli ağır olur lakin her bünye kaldıramaz ..

ugurg
02-03-2012, 21:29
helal sana uğur abi.maşallahın var..

Saol dostum,2009 yılında başladık borsaya afyonla ögrendik neyin ne olduğunu vede bundan sonra piyasanın sermaye artırımlarına çok sıcak bakıldığını gördüm, fiatların nerelere gitdiği zamanında herkez görmüştür az çok..

Benim işim bedelsiz sermeya artırımı ben buna bakarım para kazandıranda bu temetü bana göre değil sermaye gerekiyor temetü yatırımcısı olmak için bendeki 100 lota temetü alsam ne olacak almasam ne olacak ,,,;:))
vs yok bilenço vs anlamam

birebir
02-03-2012, 21:30
eggub olabilirmi ?

ugurg
02-03-2012, 21:32
bedelsiz beklemenin bedeli ağır olur lakin her bünye kaldıramaz ..

Tüm parayı koyarsan tek hisseye açıklanmadımı bayıllır kalırsın ...;:))
Sepete koyacan çeşitini konya gibi 350 340 olmuş hisseyi alırsan kaldırmaz tabi;:))

Selamlar...

cevdet_060
02-03-2012, 21:33
evet abi haklısınız lakin ben konyadan umutluydum olmadı.2-3 senedir temettü ile oyalıyor.Abi karton nasıl görüyorsunuz?

ugurg
02-03-2012, 21:34
eggub olabilirmi ?

Bagfaş ve eğe evet olabilir...

cevdet_060
02-03-2012, 21:36
geçen sene adları yüksek bedelsizle anılan hisseler değil umulmayanlar bedelsiz açıkladı..

ugurg
evet abi haklısınız lakin ben konyadan umutluydum olmadı.2-3 senedir temettü ile oyalıyor.Abi karton nasıl görüyorsunuz?

Konya vermez demiyorumki yukarıda arkadaşın dediği gibi yüksekten alıp çıkmadımı kötü oluyor...
Konya ,göltaş takipimde heppp..;:))

pecorin
Sayın ugurg, bu kadar hisse içinde Bagfaş yok mu?
alcar,goodyear,egen,göltaş,tüpraş,uyum bedelsizden sonra bedeli bekliyorum 2.sermaye artırımı olursa şahyet...
Tüpraş rafieler vs...

birebir
02-03-2012, 21:38
2012 tam bi ayı tuzağı na gebe;
bedelsiz beklentili kağıtları canlı tutup en son GS deki gibi milleti kapana alabilirler,
cinbom kötü örnek oldu.patronlar gardını değiştirmiş olabilir.
bu ortamda bedelsiz aramak çölde serap aramaya benziyo
üstadlar daha iyi bilir sadece saçmaladım biraz kimse kusura bakmasın

altınorta
02-03-2012, 21:42
erbos,ege gübre ve pkent olabilir diyorum bende.Yalnız bunlardan egegübre ve pkent yüksek bedellide açıklayabilir.Temettü mü bedelsiz mi ?ikisi birlikte olsa tadından yenmez.

cevdet_060
02-03-2012, 21:42
uğur abi, alyağ, ve de migros için ne dersiniz.migrosta yabancı alımları olduğu söylentisi var.

altınorta
02-03-2012, 21:43
cimbetonda en müsaitlerden bedelsize unutmadan.

ugurg
02-03-2012, 21:47
pkent

Saygılar....

Bakın konya karton milletin dilde sakız olmuş hisse var gs benim 2 yıldan beri takipimde olduğu için yazdım...
Umulmayanlar arkadaşım güzel yazmış..
Soruyorum sadece 1 tane hissede yakasak yetmez mi??

Nurol yakadık fiata bakarız kafamızdaki rakamsa satarız..nakite geçip biraz kafa dinler keyfimize bakıp tekrar ana parayla hissemizi şeçeriz..karı ne yapmak kişiye kalmış..;:))

ugurg
02-03-2012, 21:50
uğur abi, alyağ, ve de migros için ne dersiniz.migrosta yabancı alımları olduğu söylentisi var.

Migrosu 18 tlden almıştım zamanın 30 küsürlü verdim..sonra olanlar oldu hiç takipimde değil..alyağda öyle

altınorta
02-03-2012, 21:54
Galatasaray 9900 bedelli açıkladı fiyatı yatay bence galatasaray aşağı yukarı fiyat hareketlerine gebe. VGYO % 300 bedelliden sonra % 300 falan yaptı. Bir şekilde yüksek oranda bedelli ve bedelsiz sermaye artırımını yatırımcı ve spekülatörler seviyor.

cevdet_060
02-03-2012, 21:58
evet hakikaten öyle uğur abi, adamakıllı bir tane bedelsiz yakalasak yeter bize gerisine sonra bakmak lazım.teknikmiş temettüymüş boş..

ENGİN03
02-03-2012, 23:05
iyi geceler,,, egpro da süpriz bir bedelsiz yapar mı Aacaba?

ugurg
03-03-2012, 00:13
Herşeyin hayırlısı olsun,umutlarımız yarınlarımız için hayatı ne kadar dolu vede mutlu yaşarsak okadar iyidir...

altınorta
03-03-2012, 00:15
2012 tam bi ayı tuzağı na gebe;
bedelsiz beklentili kağıtları canlı tutup en son GS deki gibi milleti kapana alabilirler,
cinbom kötü örnek oldu.patronlar gardını değiştirmiş olabilir.
bu ortamda bedelsiz aramak çölde serap aramaya benziyo
üstadlar daha iyi bilir sadece saçmaladım biraz kimse kusura bakmasın

2012 nin 2011 den kötü olcağını düşünmüyorum.

ugurg
03-03-2012, 00:22
2012 nin 2011 den kötü olcağını düşünmüyorum.

Gs durumu zaten ordadaydı ,biz rivası vs ona aldandık vb durumlar...;:))
Geçti artık önümüze bakıcaz ..
2012 inşalah kazançlı bir yıl olur umarım ...

Beklentisiz hissede olmakdansa beklentili hissede olmak bence daha iyidir düşsede çabuk toparlanır...

altınorta
03-03-2012, 00:28
Galatasaray daha çok su kaldırır gibi geliyor bana sayın uğurg

ciminli24
03-03-2012, 00:42
Tüpraş rafieler vs...

Sayın ugurg sanırım 11. ayda tahmin ettiğiniz 4 şirketin ikisi bölünme verdi öncelikle tebrikler.
sizden ricam diğer saydıklarınız arasından, önömüzdeki süreçte bedelsiz bölünme ihtimali sizce en yüksek iki şirket ismi verebilirmisiniz.hiç değilse %50 ye oynarız. şimdiden tşk

ugurg
03-03-2012, 00:54
Galatasaray daha çok su kaldırır gibi geliyor bana sayın uğurg

Gs konusunda başka yoruma gerek görmüyorum hissede olan arkadaşlarımız biran önce zararlarını çıkarıp bir ooo çekerler inşalah...

ugurg
03-03-2012, 00:57
Sayın ugurg sanırım 11. ayda tahmin ettiğiniz 4 şirketin ikisi bölünme verdi öncelikle tebrikler.
sizden ricam diğer saydıklarınız arasından, önömüzdeki süreçte bedelsiz bölünme ihtimali sizce en yüksek iki şirket ismi verebilirmisiniz.hiç değilse %50 ye oynarız. şimdiden tşk

Dostum burada sadece tahminde bulunuyoruz...
Yetkimiz yok ,elimizde sertifakamız yok!!! Yasal olarak suçdur sadece siz arkadaşlarımızla konuşup tartışıp birşeyler paylaşıyoruz...;:))

ugurg
03-03-2012, 01:26
Spk uyum gıda'nın %200 bedelsiz sermaye arttırımı onaylamış....Hayırlı olsun...

ugurg
03-03-2012, 01:26
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikb...=null&ext=.pdf

ugurg
03-03-2012, 06:40

Ne işim olduğunu pazartesi anlarsınız..;:))

aliler
03-03-2012, 08:46
brsan bedelsiz verme durumu olabilirmi

snnaks
03-03-2012, 13:55
Gs konusunda başka yoruma gerek görmüyorum hissede olan arkadaşlarımız biran önce zararlarını çıkarıp bir ooo çekerler inşalah...%9900 bedelli karamı var....

ugurg
03-03-2012, 17:09
%9900 bedelli karamı var....

Evet,..;:))

ugurg
03-03-2012, 17:10
%9900 bedelli karamı var....

..............

bymechul
03-03-2012, 17:32
Bedelsiz Potansiyeli Olan 20 Hisse
Hisse Bedelsiz Sermaye Artırımı Yüzdesi

1- Konya Çimento 6.965

2- Bagfaş 5.005

3- Kartonsan 4.940

4- Brisa 4.825,5

5- Ege Gübre 4.825,4

6- Göltaş Çimento 3.078

7- Netaş Telekom 2.635

8- Good-Year 2.152

9- Alarko Carrier 1.817

10- Alarko GMYO 1.723

11- BSH Ev Aletleri 1.706

12- Afyon Çimento 1.618

13- Petrokent Turizm 1.315

14- Çimbeton 1.216

15- Ege Endüstri 1.057

16- Tüpraş 1.053

17- Yazıcılar Holding 1.034

18- Kent Gıda 1.018

19- Borusan Mannesma 930

20- Torunlar GMYO 815

ilhami
03-03-2012, 18:47
uyum gıdanın %200 bedelsizi onaylanmış

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx

ugurg
03-03-2012, 19:16
bedelsiz veren hisselerin performansını bakalım.

Serkuysan; hisse zaten yıllardan beri yatıyordu ,açıklamış bedelsize şuan için fazla tepki vermedi diyebiliriz.yüzde 100 gibi bir rakam şu var şirket temetü şirketi çok ortaklı eski kuyumcuların kurmuş oldugu güzel bir şirket...

A bank yüzde 40 açıkladı bankalara fazla sıcak bakımıyorum,açıkladı yüzde 14 yaptı atlayanlara verdi hisseyi bir kaçgün sonra yaptığı primi geri aldı..

Nurol ;benim yaz aylarından beri takipimde olan hisseydi vede 300gibi bedelsiz açıkladı ,tahta sığ olduğu için epey bir geri geldi 7ler ve biraz aşağısını gördü ve son zamanlarda primlenmeye başladı kimse ummuyordu vede olan oldu bedelsizi açıkladı şirket güzel projeleri vs ilerisi için olumlu işler yapıyorlar...fiat olarak nereye gider önümüzdeki günler bakacagız...

Uyum; büyümeye odaklı şirket ,çok kişinin canını yaktı bedelsizi açıkladı neredeyse hisse dipini gördü yatırımcı utopya onaylanmadı korkusuyla buda onaylanmaz fikri oluştu insanlarda vede bedelsizi dün onaylandı..yüzde 200 şirketin birde yabancı ortak görüşmesi var ondanda yakın zamanda haber gelir.

ugurg
03-03-2012, 19:31
03.03.2012 Uyum Gıda Genel Müdürü Sait Koç, cirodaki yüzde 33'lük
artışa karşın 2011 yılını zararla tamamladıklarını, ancak 2012'de
yeni mağazaların etkisiyle kâra geçmek için gerekli olan aylık 27-28
milyon liralık ciro hedefini gerçekleştirerek bilançoda artıya
döneceklerini söyledi.
Uyum'un 2012 hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Koç, "2011'de yeni mağazalarla birlikte ciro büyümemiz yüzde 33 oldu.
Ancak yılı zararla tamamladık. Fakat açılacak yeni mağazaların da
etkisiyle bu yıl 27-28 milyon liralık aylık ciro hedefimize ulaşacağız.
Bu, giderleri karşılayıp kâra dönmemiz için gerekli olan başa baş
noktası. İlk üç ayda bu hedefimiz gerçekleşmiş olacak." dedi. Uyum Gıda'nın şu anda 47 mağaza ile faaliyet gösterdiğini, ayrıca
anlaşması yapılmış sekiz mağaza bulunduğunu belirten Koç,
"Bunlara ek olarak en az sekiz mağazanın daha 1-2 hafta içinde
anlaşmalarının yapılması bekleniyor." diye konuştu. Şu anda
Uyum'un toplam 35 bin metrekare satış alanına sahip olduğunu,
anlaşması yapılanlarla 43 bin metrekareye ulaştıklarını ifade eden Koç, "2012 bizim için asli büyüme yılı olacak. Bu sene bütçemizi 60
bin metrekareye çıkmaya göre yaptık. Ancak 70 bine de ulaşabiliriz."
dedi. Koç, Uyum'un metrekare başına cirosunun 9 bin 23 lira
olduğunu, 2013'te ise metrekare başına 12 bin lirayı hedeflediklerini
söyledi. Pendik'te açılacak 2. lojistik deposuyla Uyum'un Anadolu yakası
Marmara Bölgesi'nin doğusunu da kapsayacak şekilde mağaza
sayısını artırmayı amaçladıklarını belirten Koç, "Hedef bölgelerimiz
arasında İzmit, Adapazarı ve Bursa da var. Belki İzmit ve
Adapazarı'nda açacağımız mağazalar bu yıla yetişebilir, ama Bursa
için bu yıl zor." dedi. Yatırım fonu Permira ile görüşmelerin yavaş da olsa ilerlediğini belirten Koç, "Anlaşma olursa azınlık hissemiz için
olur, yönetim bizde kalmak üzere konuşuyoruz." dedi. Uyum
hisselerinin yüzde 70'i şahıslara aitken, yüzde 30 hisse ise halka açık. İSTANBUL REUTERS

ugurg
03-03-2012, 20:57
uyum gıdanın %200 bedelsizi onaylanmış

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx

Evet,pazartesiyi merakla bekliyorum elinde olanlar için hayırlısı olsun...;:))

Bol şans..

ugurg
03-03-2012, 21:00
Bedelsiz Potansiyeli Olan 20 Hisse
Hisse Bedelsiz Sermaye Artırımı Yüzdesi

1- Konya Çimento 6.965

2- Bagfaş 5.005

3- Kartonsan 4.940

4- Brisa 4.825,5

5- Ege Gübre 4.825,4

6- Göltaş Çimento 3.078

7- Netaş Telekom 2.635

8- Good-Year 2.152

9- Alarko Carrier 1.817

10- Alarko GMYO 1.723

11- BSH Ev Aletleri 1.706

12- Afyon Çimento 1.618

13- Petrokent Turizm 1.315

14- Çimbeton 1.216

15- Ege Endüstri 1.057

16- Tüpraş 1.053

17- Yazıcılar Holding 1.034

18- Kent Gıda 1.018

19- Borusan Mannesma 930

20- Torunlar GMYO 815
Saol dostum...

ugurg
03-03-2012, 21:02
p kent zaten olursa şahyet çok sığ tahta çok zor çözülür dolaşımdaki lotu 100 bin küsür ...

C grubunda olduğunu unutmayalım..

ugurg
03-03-2012, 21:07
Piyasa Değeri (USD) 53.208.645 Sermaye (TL) 1.036.800 Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 114.048 Takas Saklama Oranı 11 2011/09 Kar- Zarar(USD) 3.867.994 2011/09 F/K 13,03 Öz Sermaye (USD) 13.024.109 PD/DD 4,09

Pkent

sahap23
03-03-2012, 21:07
hayırlı geceler spk ya bedelsiz sermaye artırımı için başvuran şirketleri spk haftalık bülten hariç öğrenebileceğim yer var mı

ugurg
03-03-2012, 21:47
goodyearı çok yakından takip ediyorum onun peşine egen çok uzun yıllar olmuş sermayelerini artırmayılı bilençoları güzel..

Nurol 2000 yılında enson sermaye artırımı yapmıştı , incelediğimde hemen notunu aldım ve piyasadaki haberini gün gün takip eddim artık kendini belli eddi.

Herkesin bir sistemi vardır o sistem üzerinde çalışır bende bu borsa işene girdiğimde şöyle baktım piyasa neye oynuyor diye ilk göz agrım afyonla ya allah dedim aldım bölündü vs afyon benim ilk tecrübem oldu.

Daha sonra tek tek tüm şirketleri inceledim hepsini en son ne zaman bölünmüş vs hepsinin dosya dosya çıkardım ve çalışmalarıma devam eddim.
Dedim afyon tamam bunun peşine ne gider aslan baktım hareketleniyor dedim kendi kendime bu delilik yapmasın ..;:)) 140 maliyetlendim en kötü 50 düşer yarıya içeri gireriz,afyon karımız gider ..vs...aslan bi yukarı bi açağı allah dedim bulduk belayı sonra brüt takas vs tam işkence hisse uçuyor keyifler süper patt c grubu hisse oldu mantar 400 düştü dedim bu lot sayısı ile bunu hoplatırlar..700 küsürlere geldi dedim artık yeter afyon fiatına gelmez bu oradan sağ salim kaçtım..;:))

Ondan sonra burçelike kafayı taktım dedim ugur bu 70 görmüş 35 düşmüş bakşimdi 50 dogru yol aldı lot sayısı az c grubundan belki çıkar çıkmaz yapıştım ama içimde bir korku var allah kerim aldım hisseyi herneyse tüm kar portföy kafa göz daldım;:))
Siğara içim sayım 1 saatde 5 dala çıktı 1 paket yeten adama siğara dayanmıyor bi stres stres bi yukarı bi aşağı dolanıyorum acemilik bir yandan olum yenisin bulmuşun karı ne işin var al tüpraş vs sonra dedim bunu satim bu arada burçelikte bir kıyamet kopuyor allah dedim sermaye artırımı gelmiş ..oğlum dedim bu eşşek şansı hisse uçuyor 150 dogru geldi yeter dedim allah bereket versin ...;:)) burçelik maceram bitti ama hisse daha sonra hamleyle 240geçti insan yeter demesini bilecek...

ugurg
03-03-2012, 21:57
ilk borsaya girdiğimde çevremdeki 3 beş borsayla ugraşan arkadaşlara danıştım vs sen ne anlarsın gitti kapı nöbetini tut sana gelmez vs dedim olum buğünün yarınıda var kimseden adam aklı yardım alamadım düşünün sermaye artırımı nedir bilmiyorum.sonra hissenete üye oldum buradan çok şey ögrendim allah hepsinden razı olsun tubaasaa vardı allah onun yolunu açık eddsin.çok yardımları tokundu..

Ben kısa öz şöylim herşeyimi HİSSENETE borçluyum buradaki dostlarıma herkesi çok seviyorum hisseneti aile gibi görüyorum...

Ben şuan güvenlik işiyle ugraşıyorum ozaman portfeyimiz gariban işi oldugu için sermaye artırımlarına katıldık ama şükür bizim gözümüzde iyi paralar yaptım..

Kesinlik hayatda havayı sevmem paraya aşık değilim muhabeti çok severim çevremde milyon dolarlık adamlarda var herşeyini kaybetinide gördüm şuan suculuk yapıyor..o yüzden her zaman derim buğünün yarını var!!!!

Allah kimseye kaza bela vermesin ....

ugurg
03-03-2012, 22:06
bide yazmayı unutdum..;:)) uguraltun abim var ondan çok ögrendim çok iyi kişiliğe sahip dördörtlük insan..

İsimlerini yazamadığım niceleri audi vb..

birebir
03-03-2012, 22:13
samatı kaçırmıssın :he:

halım harap
03-03-2012, 22:13
sagyo birleşeden önce hersene düzenli kar dagıtacaklarını açıklaışlardı güzelde kar yazmış sizce ikinci nugyo olma ihtiali varmı?

ataymn74
03-03-2012, 22:15
Peki Sayın Uğur bu GOODY için son tahlilde ne dersin...Bedelsiz vermese bile yine de önü açık değil mi bunun, kısa vadede...Benzerleri hep yürüdü gitti...BRİSA bir yana EGEEN-MRSHL neler yaptı...Bu haliyle bile 60 üstü olmalı yakın zamanda...

ugurg
03-03-2012, 22:48
samatı kaçırmıssın :he:

Önemli degik.uyum var sırada önümüze bakalım .

ugurg
03-03-2012, 22:53
Peki Sayın Uğur bu GOODY için son tahlilde ne dersin...Bedelsiz vermese bile yine de önü açık değil mi bunun, kısa vadede...Benzerleri hep yürüdü gitti...BRİSA bir yana EGEEN-MRSHL neler yaptı...Bu haliyle bile 60 üstü olmalı yakın zamanda...

Goodyear listede geriye dogru okuyun açıklama yaptık.

ugurg
03-03-2012, 22:55
sagyo birleşeden önce hersene düzenli kar dagıtacaklarını açıklaışlardı güzelde kar yazmış sizce ikinci nugyo olma ihtiali varmı?

Hiç ilgimi çekmedi.

Hisseci 34
03-03-2012, 23:07
Bu bedelsiz de nasip işi biraz beklersin beklersin olmaz, bırakıp gidemezsin de,mahsur kalırsın fırsatlar gider.
Sonra lanet olsun der çıkarsın. Ya beklemediğin bir hissede oluverir, son örnek nugyo da kim bekliyordu ki... ytd

odeon
03-03-2012, 23:20
Aynen.Zamanında bir kaç günle vkfrsk i kaçırmıştım.Sattım kağıt uçtu.3 gün önce uyum aldım bedelsiz onaylandı.Uyumda hedefin nedir sn ugurg

bymechul
03-03-2012, 23:29
Saol dostum...

...rica ederim üstad , faydamız oldu ise ne mutlu , saygılar , hayırlı geceler...

slymn0745
04-03-2012, 00:03
bide yazmayı unutdum..;:)) uguraltun abim var ondan çok ögrendim çok iyi kişiliğe sahip dördörtlük insan..

İsimlerini yazamadığım niceleri audi vb..

Komutanim benim icin cok farklidir sn ugurg. :bravo:

ugurg
04-03-2012, 00:10
[QUOTE=ugurg;6724881]2012 yılında beklentim /nurolgyo/gs/goodyear/
pkent

Saygılar....[/QUOTE
11,12,2011 tarihinde yazdım.

Sn hisseci 34 ben bekliyordum....;:))

ugurg
04-03-2012, 00:12
Komutanim benim icin cok farklidir sn ugurg. :bravo:

Evet,gerekenleri yazdım zaten ...

Selamlar...

ugurg
04-03-2012, 00:14
Aynen.Zamanında bir kaç günle vkfrsk i kaçırmıştım.Sattım kağıt uçtu.3 gün önce uyum aldım bedelsiz onaylandı.Uyumda hedefin nedir sn ugurg

Kısmet diyelim..;:))

slymn0745
04-03-2012, 00:18
sizlerinde aklında olan hisseler varsa yazın tartışalım, konuşalım, araştıralım, - +yönlerini bulalım .

Ozel e bakiyorsaniz nacizane bir sorum olacak sn ugurg

ugurg
04-03-2012, 00:19
Ozel e bakiyorsaniz nacizane bir sorum olacak sn ugurg

Evet.....

ataymn74
04-03-2012, 00:22
Evet yazıyı buldum Uğur...Şimdiden tebrikler...Baqşarılar...

pkent

Saygılar....

ugurg
04-03-2012, 00:24
Evet yazıyı buldum Uğur...Şimdiden tebrikler...Baqşarılar...

Teşekürler geri sayfada günceledim.

ayhan53
04-03-2012, 07:23
http://666kb.com/i/c1s1wokrjyllcq2v3.jpg
http://666kb.com/i/c1s1wsn6sj4v48flr.jpg

ayhan53
04-03-2012, 07:28
En fazla para dağıtan şirketler

Son 10 yılda yatırımcısına en fazla para dağıtan borsa şirketleri Türk Telekom, Turkcell ve Tüpraş oldu.

Borsa şirketleri son 10 yılda yatırımcıya toplam 42 milyar 852 milyon TL para dağıttı

Borsanın yeniden 60 bin’li seviyelere gelmesi ile hisse senetlerinde seçicilik arttı. Yatırımcılar için kâr payı öne çıkmaya başladı. Borsadaki şirketlerin son 10 yıllık verileri incelendiğinde en fazla para dağıtan üç şirketin Türk Telekom, Turkcell ve Tüpraş olduğu görülüyor.

Türk Telekom’un 2011 yılında net kârı bir önceki yıla göre yüzde 16 geriledi. Bu nedenle analist listelerinde fiyat düşüşlerinin takip edilmesi gerektiği dile getiriliyor. Turkcell ise sektördeki rekabete rağmen büyümeyi hedefliyor. Şirketin net kârı 2011’de yüzde 33 gerilediyse de beklentiler korunuyor. Tüpraş için analist değerlendirmeleri ‘tut’ yönünde.

Sanayi şirketleri öncü

Borsa şirketleri son 10 yılda yatırımcıya 44 milyar 500 milyon TL nakit kâr payı dağıttı. Ancak bu paranın 8 milyar 644 milyon TL’si bedelli sermaye artırımları ile geri alındı. 6 milyar 996 milyon TL ise yatırımcılara bedelsiz hisse olarak verildi. Netice olarak son 10 yılda dağıtılan toplam temettüden (nakit kâr payı ve bedelsiz sermaye artırımı) kullandırılan rüçhan haklarını çıkardığımızda yatırımcıya net 42 milyar 852 milyon TL dağıtıldığı görülüyor. Türk Telekom, Turkcell ve Tüpraş ise en fazla temettü dağıtan şirketler olarak öne çıkıyor.

Krizde para topladılar

Borsa şirketleri 2002-2005 yılları arasında nakit ve bedelsiz olarak temettü ödemesi yaparken 2006’dan sonra bedelli sermaye artırımına gittikleri dikkat çekiyor. 2008 krizinde nakit ve bedelsiz olarak toplam 8 milyar 906 milyon TL’lik para ve hisse dağıtılırken 3 milyar 692 milyarını geri topladılar. En fazla krizde bedelli sermaye artışı yapılarak yatırımcıdan para toplandı.

Krizde en çok para toplayan ise Garanti Bankası oldu. Borsanın piyasa değeri en yüksek şirketi olan Garanti Bankası 2008 yılındaki krizde, çıkarılmış sermayesini yüzde 100 artırarak 2 milyar 100 milyon TL’den 4 milyar 200 milyon TL’ye çıkardı.

Garanti Bankası’nı 2008’deki yüksek bedelli sermaye artırımı ile Yapı ve Kredi Bankası ve Asya Katılım Bankası izledi. Yapı ve Kredi Bankası 2008’de yatırımcıdan 920 milyon TL, Asya Katılım Bankası ise 300 milyon TL topladı.

ugurg
04-03-2012, 07:32
Başkanım,doğrudurda O HİSSElerde temetü yatırımcısı olmak lazım sermaye sağlam olacak gariban 50/100 lotla ne alacak ...??..;:))

Sayğılar...;:))

ugurg
04-03-2012, 07:39
100 lot tüpraş =4,700 tl diyelim..
3tl temetü verse yapar 300tl .;:))ppp

8 tlden nurol almış olsak 4.700 tlik nurol 16 görse ;:))yaptımı sana 100de yüz..;:))

ayhan53
04-03-2012, 07:45
100 lot tüpraş =4,700 tl diyelim..
3tl temetü verse yapar 300tl .;:))ppp

8 tlden nurol almış olsak 4.700 tlik nurol 16 görse ;:))yaptımı sana 100de yüz..;:))
valla ben temettü bedelsiz bakmam çünkü bende kağıt öyle 1-2 yıl hiç kalmamıştır. en uzun ömürlüsü 2-3 ayı geçmemiştir:)

ugurg
04-03-2012, 08:25
valla ben temettü bedelsiz bakmam çünkü bende kağıt öyle 1-2 yıl hiç kalmamıştır. en uzun ömürlüsü 2-3 ayı geçmemiştir:)
Yakışır..

ayhan53
04-03-2012, 08:43
Yeni Kapanış uygulaması hakkında anket
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82744

yeni TL işareti hakkında anket
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82638

2 yeni uygulama hakkında sizlerinde düşüncelerinizi alalım.

ugurg
04-03-2012, 17:59
[QUOTE=ayhan53;7083673]Yeni Kapanış uygulaması hakkında anket
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82744

yeni TL işareti hakkında anket
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82638

2 yeni uygulama hakkında sizlerinde düşüncelerinizi alalım.[/Q

Ne demek abi siz dersiniz kullanmazmıyız....;:))

ugurg
04-03-2012, 18:11
tüpraş gerçekten takip edilmesi gereken hisse 2 yıl vade ile sağlam adımlarla çok güzel yerlere geleceğine ben inanıyorum.

Bedelsiz sermaye artırımı beklenebilir!!!!

ugurg
04-03-2012, 18:14
fener ve bjk 2012 gündeme düşebilir.spor hisselerine ilği duyanlar takip edebilir ...

ugurg
04-03-2012, 18:20
turizim hissesi sevenler maalt takip edebilirler.....

ugurg
04-03-2012, 18:21
mango gıda büyümeye odaklı şirket her daim gündeminde olabilir...

bymechul
04-03-2012, 18:48
AL AL verenler 5 Mart

http://a1203.hizliresim.com/v/4/37l2x.gif (http://bit.ly/c25MCx)

SaygıLar

ugurg
04-03-2012, 20:48
AL AL verenler 5 Mart

http://a1203.hizliresim.com/v/4/37l2x.gif (http://bit.ly/c25MCx)

SaygıLar

Eyvalah....;:))

ugurg
04-03-2012, 23:02
yeni haftada tüm dostlara hayırlı haftalar bol kazançlar sağlık ve mutluluk dilerim....

ENGİN03
04-03-2012, 23:06
fener ve bjk 2012 gündeme düşebilir.spor hisselerine ilği duyanlar takip edebilir ...

bunlarda gs gibi bedelli yapmasınlar abi?

ugurg
04-03-2012, 23:18
bunlarda gs gibi bedelli yapmasınlar abi?

Evet,gündemi iyi takip edmek lazım..

ugurg
05-03-2012, 01:34

Bir hissenin ne tabanı nede tavanı bellidir ...

O yüzden fiatlar anlamsızdır..

Alış ve satış fiatını kişi belirleyecek..
Ne şiş ne kebab muhabeti yani ,,.;:))

ugurg
05-03-2012, 08:31
tüm arkadaşlarıma yeni haftada bol şans dilerim

ugurg
05-03-2012, 10:55
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt
7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
10 mango.........;:))
Uzun vade TÜPRAŞ ,

Şimdilik benden bu kadar mesaj olsun buradan olsun konuşup, tartışıp ,fikir paylaşımı yapan arkadaşlarıma teşekür borç bilir...

Nurol 11ay 2011 de yazdım şuanda 41 kere maşalah diyorum...;:))

Herkeze bol şans geri doğru paylaşımlar yaptık bol kazançlar...
Hoşçakalın..;:))

ugurg
05-03-2012, 14:28

pkent

Saygılar....

Bak burada sallama diyen adam....;:))

ugurg
05-03-2012, 20:29

1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt
7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
Uzun vade TÜPRAŞ ,

Şimdilik benden bu kadar mesaj olsun buradan olsun konuşup, tartışıp ,fikir paylaşımı yapan arkadaşlarıma teşekür borç bilir...

Bagfaş,mango,maalt,göltaş,alcar yüzde 2 düşüşe rahmen sağlam durmuşlar..;:))

ugurg
07-03-2012, 21:09
mango ....;:))yüzde6 yakın çıkış hayırlısı olur inşalah ...;:))takipe devam !!

ayhan53
08-03-2012, 13:19
ugur burayımı arıyon:)

ugurg
08-03-2012, 13:25
saol abi ufuk abi okuyon mu? Maden var maden..;:))

NKN
08-03-2012, 13:30
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt
7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
Uzun vade TÜPRAŞ ,

çimbeton'u unutmuşsunuz :-)

ugurg
08-03-2012, 13:31
bjk.....;:))

ugurg
08-03-2012, 13:33
çimbeton'u unutmuşsunuz :-)

Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu....;:))

NKN
08-03-2012, 13:38
Halamın bıyıkları olsa amcam olurdu....;:))

artık bıyık olmadan da amca olunuyor :-)

antonyus
08-03-2012, 14:09
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt
7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
Uzun vade TÜPRAŞ ,

Merhaba,
Netaş ve Vakko'nun da bedelsiz vereceği konuşuluyor. sizin düşünceniz nedir?
cok tesekkurler

antonyus
08-03-2012, 15:58
Merhaba,
cok tesekkurler

Netaş, sağolsun sorumu temettü ile yanıtladı ve taban oldu...

ugurg
08-03-2012, 19:12

Eee işte daha ne olsun ben 12,,,almışdım15,,,çıktım ilgenmiyorum artık...bolşanslar..

benjjamin
08-03-2012, 22:01
Uğur Bey tüm sayfaları okudum geldi buraya ben kısa vade umduğumu bulamadım açıkcası, 2013 yılı içi bedelsiz beklediğiniz favori kağıtların nelerdir.??

Birde bedelsiz verecek kağıt için hangi kriterler bakıyorsunuz Mesala Nugyoyu buldunuz nelere dikkat etmeliyiz yani biz nasıl buluruz bu kağıtları neler yapmalıyız bu konudaki yol haritası ne olmalı ?? Bu konudaki önemli kriter nedir ??

Saygılar iyi çalışmalar..

ugurg
09-03-2012, 00:06

Ben şükürler olsun 12,,maliyet satış15,,,verip kaçdım iyi yapmışım nurolü kaçırdakcım az kaldı...;:))

ugurg
09-03-2012, 00:08
Uğur Bey tüm sayfaları okudum geldi buraya ben kısa vade umduğumu bulamadım açıkcası, 2013 yılı içi bedelsiz beklediğiniz favori kağıtların nelerdir.??

Birde bedelsiz verecek kağıt için hangi kriterler bakıyorsunuz Mesala Nugyoyu buldunuz nelere dikkat etmeliyiz yani biz nasıl buluruz bu kağıtları neler yapmalıyız bu konudaki yol haritası ne olmalı ?? Bu konudaki önemli kriter nedir ??

Saygılar iyi çalışmalar..

Daha dur bakalım 2012başındayız...;:))2013 ne olacağı belli mi?

ugurg
09-03-2012, 00:16
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt 7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
10 mango...
14,12,2011 tarihinde,
12 tane hisse belirlemiştim ,nurol ve gs tamam onlar sermaye kararı aldı .

ugurg
09-03-2012, 00:18
Merhaba,
cok tesekkurler

Herkesin konuşduğu beklenti malesef beklenti değildir...

Örnek ;; konya
Örnek ;nurol kimin aklına gelirdi ..

Grandmaster
09-03-2012, 00:22
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt 7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
10 mango...
14,12,2011 tarihinde,

mango nun potansiyeli %25 civarı...max verse bile heyecanlandıracak bir oran değil.
beşiktasın potansiyelini nasıl hesapladınız?özsermayesi eksi...gs nin de özsermaye eksiydi,bedelsiz yapabilseydi ciddi oranda onu da yapardı ki bedelliye yatırımcı cekebilsin ama 2.7 mılyon sermayeye bile bedelsiz veremediler (batık oldukları icin)

Grandmaster
09-03-2012, 00:30
bir şirket ne oranda bedelsiz verebilir? benim bildiğim bunun hesabı(sermayenin kac katına cıkabilecegi)kabaca özkaynakların sermayeye bölümüdür
misal 25 mılyon sermayeli bi sirket,özkaynak tutarı 100mılyonsa
kabaca 1e3 verebilir yani %300 potansiyel ( sallamadan,ciddi anlamda muhasebe bılgısı olup yanlıs bıldıgımı soyleyen varsa lutfen uyarsın buarada)

bu ornege gore misal vakkonun son gordugum bilancoda özkaynaklar kalemi 120 mılyon sermayesi 160 mılyon yani bedelsiz hisse veremiyor.
aynı mantıkla,özsermayesi eksi olanlar zaten veremez

ayrıca topiği sonradan takip etmeye baslayanlara,ilk sayfalarda sn BORAYASAR ın yazılarını/uyarılarını okumalarını tavsiye ederim

ugurg
09-03-2012, 00:31
mango nun potansiyeli %25 civarı...max verse bile heyecanlandıracak bir oran değil.
beşiktasın potansiyelini nasıl hesapladınız?özsermayesi eksi...gs nin de özsermaye eksiydi,bedelsiz yapabilseydi ciddi oranda onu da yapardı ki bedelliye yatırımcı cekebilsin ama 2.7 mılyon sermayeye bile bedelsiz veremediler (batık oldukları icin)

Dogrudur hepsi bedelsiz olarak değil geçen sayfalarda açıklamasını yaptım sermaye artırımı olabilecek şirket anlamında ama topiğ bedelsiz olarak geçtiği için sizin gibi düşünnen arkadaş olabiliyor..

ugurg
09-03-2012, 00:34
bir şirket ne oranda bedelsiz verebilir? benim bildiğim bunun hesabı(sermayenin kac katına cıkabilecegi)kabaca özkaynakların sermayeye bölümüdür
misal 25 mılyon sermayeli bi sirket,özkaynak tutarı 100mılyonsa
kabaca 1e3 verebilir yani %300 potansiyel ( sallamadan,ciddi anlamda muhasebe bılgısı olup yanlıs bıldıgımı soyleyen varsa lutfen uyarsın buarada)

bu ornege gore misal vakkonun son gordugum bilancoda özkaynaklar kalemi 120 mılyon sermayesi 160 mılyon yani bedelsiz hisse veremiyor.
aynı mantıkla,özsermayesi eksi olanlar zaten veremez

ayrıca topiği sonradan takip etmeye baslayanlara,ilk sayfalarda sn BORAYASAR ın yazılarını/uyarılarını okumalarını tavsiye ederim

Burçelik dikkat edersen onunda eksi deydi sermayesi eksi olan kesinlikle veremez diye bir şey yok!!!

Grandmaster
09-03-2012, 00:42
Burçelik dikkat edersen onunda eksi deydi sermayesi eksi olan kesinlikle veremez diye bir şey yok!!!
eksi kaçtı???
sirket bedelsiz verdikten sonra da zarar yazmaya devam etmiş yani özkaynaklar erimeye devam ediyor ama hala ozsermaye artı gorunuyor ve ısteseler bı %100 bedelsiz verebiliyorlar

veremez diye bir sey yok derken yukarıda bahsettiğim gibi konu hakkında bir muhasebe bilginiz olarak mı yazdınız?

ugurg
09-03-2012, 00:44
Dogrudur hepsi bedelsiz olarak değil geçen sayfalarda açıklamasını yaptım sermaye artırımı olabilecek şirket anlamında ama topiğ bedelsiz olarak geçtiği için sizin gibi düşünnen arkadaş olabiliyor..

Ok..;:))

TRENDER
09-03-2012, 01:14
BUCIM ' den bu sene bedelsiz bekliyorum. Geçmişte 2 senede 1 mutlaka düzenli bölünürdü. bu veriye göre geçen sene bölünmesi lazımdı. Ama bölünmedi, bu sene bekliyorum. Genel kurul tarihi 30 Mart 2012 Cuma 13:30. Y.T.D.

ugurg
09-03-2012, 10:04
BUCIM ' den bu sene bedelsiz bekliyorum. Geçmişte 2 senede 1 mutlaka düzenli bölünürdü. bu veriye göre geçen sene bölünmesi lazımdı. Ama bölünmedi, bu sene bekliyorum. Genel kurul tarihi 30 Mart 2012 Cuma 13:30. Y.T.D.
Hayırlısı olsun...

:he::he:

kaynarca
09-03-2012, 11:16
Sn. Ugurg

CLEBI yi inceleme şansınız oldu mu?
yaklaşık her 2-3 senede bir bedelsiz yapılmış, bugüne kadar asla bedelli arttırım yapmamış..
ve son 6 yıldır sürekli temettü dağıtımı var,

Bu sene ki beklenti listenize aday olabilir mi?

saygılar...

rejisan
09-03-2012, 11:22
Uğur Bey logo için bir incelemeniz oldu mu? firma bünyesine yeni firmalar kattı ve yeni ürünleri piyasaya sürerek daha fazl iş hacmi ve pazar payı elde edecektir önümüzdeki günlerde bu doğrultuda firma mali yapısını güçlendirmek adına bedelsiz artırım yapabilir mi?

ugurg
09-03-2012, 16:49
Uğur Bey logo için bir incelemeniz oldu mu? firma bünyesine yeni firmalar kattı ve yeni ürünleri piyasaya sürerek daha fazl iş hacmi ve pazar payı elde edecektir önümüzdeki günlerde bu doğrultuda firma mali yapısını güçlendirmek adına bedelsiz artırım yapabilir mi?

Özür dilerim,hiç ilgilenmediğim şirketler...

ugurg
09-03-2012, 16:51
Sn. Ugurg

CLEBI yi inceleme şansınız oldu mu?
yaklaşık her 2-3 senede bir bedelsiz yapılmış, bugüne kadar asla bedelli arttırım yapmamış..
ve son 6 yıldır sürekli temettü dağıtımı var,

Bu sene ki beklenti listenize aday olabilir mi?

saygılar...

Yukarıdaki yaptıdığım liste dışına çıkmıyorum...yıllık 12 şirket nurolvegs artırım yaptılar onları sildim ...

Bjk dün ege gübre bugün bereket versin alsatlada ekmek çıkardık....

ugurg
09-03-2012, 22:22
iyi tatiller ,.....;:))

ugurg
10-03-2012, 09:24
gece nöbet var!! Akşam görüşmek üzere bol bol ödevinize çalışın....;:))

ugurg
10-03-2012, 10:01
1 egen
2 goodyear
3alcar
4 fener
5 bjk
6 maalt 7 göltaş
8 bağfaş gübre
9ege gübre
10 mango...
14,12,2011 tarihinde,

.................;:));:));:))