PDA

View Full Version : AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

KARADENIZ
01-10-2011, 00:48
Buradan devam....

efe09_efe09
01-10-2011, 13:24
RWE: Türkiye’ye 500 milyon Euro getirdik, yeni yatırımda elektrik borsasını bekliyoruz

Alman enerji devi RWE’nin Türkiye CEO’su Andreas Radmacher, “Turcas’la ortaklaşa Denizli’ye 500 milyon Euro’luk doğalgaz çevrim santralı yapıyoruz. Yeni yatırımlar için enerjide serbest piyasanın gerçek anlamda oluşmasını bekliyoruz” dedi

AVRUPA’nın Almanya merkezli enerji devi RWE’nin Türkiye CEO’su Andreas Radmacher, “Türkiye’deki ilk yatırımımızı Denizli’de Turcas ortaklığıyla 500 milyon Euro’luk doğalgaz çevrim santralı kurmaya dönük gerçekleştiriyoruz. Türkiye gibi cazip pazara daha fazla yatırım yapmak istiyoruz. Ancak, öncelikle Türkiye’nin enerji piyasasının gerçek anlamda liberalleşmesini bekliyoruz. Elektrik borsası kurulursa gerçek rekabet ortamı oluşur, daha fazla yabancı yatırımcı gelir” dedi.

Risk alıp geldik
Andreas Radmacher, RWE Türkiye Başkan Yardımcısı Bakatjan Sandalkhan’la birlikte düzenlediği sohbet toplantısında Türkiye’deki enerji piyasasını değerlendirdi, gelecek planlarını anlattı. Radmacher, şunları söyledi: “Aslında Denizli’ye 500 milyon Euro’luk yatırımı yaparken bazı riskler aldık. Çünkü, Türkiye enerji piyasası tam rekabete açık değildi. Henüz tam şeffaflaşmamıştı. Öngörülebilir değildi. Ancak, Türkiye gibi enerji açısından çok cazip piyasadan uzak kalamazdık. Şimdi bir yandan yatırımımızı sürdürürken, diğer taraftan deneyimlerimizi Türkiye’ye yansıtmaya çalışıyoruz. Elbette şirketimizin burada kazançlı işler yapacağını da bekliyoruz.”

Hükümet iyi çalışıyor
Radmacher, enerji piyasasının bekledikleri ölçüde liberalleşmemiş olmasının gerekçelerine dönük soruyu yanıtlarken şu değerlendirmeyi yaptı: “Aslında hükümet çok iyi çalışıyor. Gerekli adımları atıyor. Ancak, gerçek serbestleşmeye ulaşmak zaman alıyor. Elektrik borsasının oluşması için de zamana ihtiyaç var. Bunlar normal süreçler. Avrupa ülkelerinde de geçiş dönemleri yaşanmıştı. Biz bu geçiş döneminde özel sektör olarak kurulan ortak komisyonlarda önerilerimizi, deneyimlerimizi ortaya koyuyoruz. Hükümetle gayet iyi bir diyalog içindeyiz.”

Yatırım için bekleyenleri biliyorum

ANDREAS Radmacher, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde gerçek anlamda bir enerji merkezi olacağını vurgulayarak, “Yatırıma gelmek için beklemede olan çok sayıda yabancı şirket olduğunu biliyorum. Piyasa oluştukça hepsi yatırıma gelecektir. Geçmişte yabancılar yatırıma gelsin diye garantiler verilmiş. Ancak, artık bu uygulamalar geride kaldı. Piyasa serbestleştikçe yabancıların daha fazla geldiğini görecepiz.Çünkü, enerjide Türkiye’den daha cazip bir piyasa yok” dedi.

Rekabet adil fiyat oluşmasını sağlar

ANDREAS Radmacher, “Elektrikte serbest piyasanın oturması fiyatları nasıl etkiler” sorusunu yanıtlarken şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye’de telekomünikasyon sektöründe rekabetin etkilerini hep birlikte gördük, görüyoruz. Hizmet kalitesi arttı ve çeşitlendi. Bu hizmetlere ödenen bedeller azaldı. Elektrikte de serbest piyasa adil fiyat oluşmasını sağlar.”

Türkiye’ye gönül verdik, Kapalıçarşı iyi bir örnek

RWE Türkiye CEO’su Andreas Radmacher, Denizli yatırımlarını değerlendirirken, “Türkiye piyasasına gönül verdik” dedi. Radmacher, enerji piyasasının liberalleşmesi konusuna İstanbul’daki Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı’nı örnek verdi: “Kapalıçarşı veya Mısır Çarşısı’na gittiğinizde alışveriş için önünüze farklı seçenekler çıkıyor. Elektrik borsasının da buna benzer bir piyasası oluşturmasını bekliyoruz. Bırakalım tüm fiyatlar serbest piyasada oluşsun, tüm oyuncular önünü rahatlıkla görsün. Oyuncular, ertesi gün sürpriz kararlarla karşılaşmayacağını bilsin.”

Rüzgârda avantaj var, HES yatırımı yaparız

RWE Türkiye CEO’su Andreas Radmacher, bir soru üzerine, “Türkiye’ye ilk yatırımımız doğalgaz çevrim santralı oluyor. Yenilenebilir enerjiyle de ilgiliyiz. Belki bundan sonraki yatırımımız hidroelektrik santral (HES) olabilir. Ayrıca, Türkiye rüzgar açısından da çok avantajlı” dedi.

Çok güzel bir yazı olduğu için sizlerle paylaşmak istedim,bugün yayınlanan bir haber bu..''Enerjide Türkiye den cazip bir ülke yok'' denilmesi,''enerji borsası kurulduktan sonra çok yabancı yatırımcı gelinecek denmesi''çok önemli..Orta ve uzun vade için enerji piyasası iyi olacak..Gelelim elektrik ve doğalgaz zammına..Bence bu zamlardan Akenerji olumlu faydalanacak..Doğalgaz açısından biraz sıkıntı olsa da kurmuş olduğu Doğalgaz Toptan alım-satım şirketiyle bu sıkıntı minumuma inecektir..Hidroelektrik santralları vasıtasıyla da operasyonal karı artacaktır..Dövizin artışından dolayı da 9 aylıkta kabataslak hesabıma göre 150 milyon lira zarar açıklaması muhtemel..Operasyonal karlılıkta ise çok ama çok iyi durumda olacağını düşünüyorum..AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

hürkan
01-10-2011, 21:22
eski gönderileri nerden bulabiliriz???????????????????

KARADENIZ
01-10-2011, 21:27
eskisine ne oldu da burdan devam

Arsiv de,,,,,,,,,,,,,,,,,

Forum da ARSIV diye bir sey var....

Orda.................

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=47481&page=128&p=6448245#post6448245

kumbar
02-10-2011, 11:43
her ne kadar tüm olumsuz bekleniler satılmış olsa da...beklentilerde alınmamış olsa da..üstelik kişisel görüşüm"güzel bir fiyat verilsede dinçköklerin küçük yatırmcıya kuruş koklatmamak için her türlü alavere dalavereyi yapacağına inansam da...
akenerji'nin şu anda satışta olan varlıklarının ederi nedir?ne kadar teklif gelirse hisse için olumlu olur?beklenen teklif nedir?
-ayrıca tam yatırmlar bitmiş bundan sonraki yıllarda meyve toplama sürecine yaklaşmaşken ya cez ya dinçkök ler diğer payı alabilir...umarım böyle bir durum söz konusu olursa cez alır- bir TC vatandaşı yatırımcısı olarak yerli yerine yabancı cez i tercih ediyor olmam bizim yerli şirket sahiplerinin ne kadar güvenilir??? insanlar!!!olduğunu gösteriyor zaten...

teness
02-10-2011, 15:24
beklentisi olan bir şirketin kagıdı bence bu kadar düşmemeliydi. endeks gerilerken dolar şişerken düşmeside normal diyelim.ama hiçmi tepki gelmez.. düşüşün aslı bence gaza iyi zam gelecegini bilen veya bilenler verdiler .. burdan belki birazdaha düşer ama ben bu fiyatlar ucuz kaldı diyorum tutmaya devam bu kadar yatırımın degeri bu olmamalı..ytd

redfox
02-10-2011, 17:09
Doğal zamını en çok aksen ile enerjisa düşünsün onların üretiminin :%80 doğalğaz en iyi bizim firma şuan...

kumbar
02-10-2011, 18:57
sebeb doğal gaz olsa diğer enerji kağıtlarıda akenerji kadar düşerdi...benim şahsi düşüncem iki sebeb üzerine

1.şirketin yabancı kur üzerinden yüksek borcu olması dolayısıyla 9 ve 12 aylıklarda ciddi zarar beklentisi
2.satışla ilgili olumsuz bir haberin içeriden alınması...
cez çıkacam dediğinde hisse 2.8x leri görmüş...ordan tekrar 3.8x lere çıkmış...şimdi de umarım hareket aynı harekettir.yalnız tekrar 3.80 lere çıkması için olumlu bir haber gerek.hisse yanılmıyorsam eylül2011 de en çok değer kaybeden
4.hisse...benim anlayamadığım eğer satıştan vazgeçilmiş,iyi teklif alınamamış gibi bir sebeble bu kadar düşmüşse n olcak şirket domates gibi elde kalıp mundar mı olcak???bu şirket satılmasa da az değer biçselerde bir değeri yok mu?yani pazarda arabana istediğin fiyatu vermiyolarsa vermiyolar değerinden düşer mi ?var bi durum ama bakalım ne?tüm küçük balıklar gibi en son bize de haber verirler...

kumbar
02-10-2011, 21:15
Capital: Akenerji'de yatırımlar devam ediyor ancak enerjiden çıkma kararı da aldınız. Kurulu gücünüz ve şirket değeri nereye ulaşacak?
Akenerji'nin kurulu gücü 658 megavata ulaştı. Üretim portföyümüzün yüzde 46'sı yenilenebilir kaynaklardan oluşuyor. Şirketin İMKB'deki piyasa değeri şu anda 720 milyon dolar civarında. Ancak piyasa değeri şirketin gelecekte devreye sokacağı projelerinin değerini yansıtmıyor. Elimizdeki önemli projelerin devreye alınmasıyla Akenerji'nin kurulu gücü yaklaşık bin 800 megavata çıkacak. Dolayısıyla mevcut değerin içinde bu projeler bulunmuyor. Bu sektör konsolide olduğu zaman piyasada 10'dan fazla oyuncu kalmaz. Akenerji her zaman bu 10 şirketten biri olur.

Capital: Herkes enerjide olmak isterken siz neden çıkmak istiyorsunuz?
- Kim var girmek isteyen? Ben göremiyorum

Capital: Pek çok şirket girmek istediğini söylüyor. En son Yıldız Entegre yine enerjiyle ilgilendiğini açıkladı.
- Söylemek başka, uygulama başka. Bir çok büyük enerji şirketi son dağıtım ihalesinde teminatını yaktı. Bu tip kararlar iç ve dış ekonomik gelişmelere göre alınıyor. Sonrasında revize edilebilir tabii. Portföyünde çok sektörlü yatırım olması Türk holdinglerinin tipik yapısı. Gelişmiş ülkelerde şirketlerin ana iş alanlarına odaklandıklarını görmekteyiz. Bu şirketler odaklanmış yapılarından dolayı uluslararası rekabette ön plana çıkıyor. Yerel şirketler de bu global oyuncuların lokal uydusu olarak ya iştirak ya tedarikçi konumuna geliyor. Enerji sektörü yüksek yatırım gerektiren bir sektör. Finansman kaynaklarının oldukça sınırlı olduğu bu krizli dönemde dış finansman gereksinimi var. Akkök olarak kaynaklarımızı daha dikkatli kullanmamız gerekiyor. Bizi bugünlere getiren ana iş alanlarımız ile yola devam etmek istiyoruz.

capital dergisinde ceo bunları demiş....

redfox
02-10-2011, 21:35
beyler rusyanın batı türkiye doğalğaz hattı nın sözleşmesini iptal ettiğini açıkladı enerji bakanı ve artık özel sektor devreye girecek diyor..acaba akenerjinin doğalğaz şirketi devreye girebilir mi

kumbar
02-10-2011, 21:53
%25 hisse değişimlerinde çağrı yaptıran spk cez in %37 satın alımında çağrıyı istemeyerek akenerjide küçük yatırmcının zarar etmesine sebep olmuştu.işin türkçesi akenerji ceze daha satılırken dinçkök ailesinin hisseleri 12.7 milyon ederken imkb de halka açık kısımdaki hisselerin değeri 6.2 milyon dolarda kalmıştı.bu durum sayın ömer dinçkök e sorulunca şu cevabı vermiş. "ÇEZ küçük yatırımcıyı şirketi büyüterek koruyacak.
madem küçük yatırmcıyı şirketi büyüterek koruyacaklardı...şimdi şirketin tamamını almak gibi bir fırsatları var...neden abbas yolcu diyorlar?neden tam yatırmlar meyvesini verip mahsul toplama zamanı yaklaşmışken gidiyorlar...hissenin bu kadar satış yemesinin arkasında çook büyük bir hesap var...malesef bu hesabı yaşayarak öğreneceğiz.ya 2 haftadır çektiğimiz bu sıkıntılardan hiç tahmin edemeceğimiz güzel bir haberle çok kazanacğız...ya da aynen durmak yok ...

Yakamoz699
02-10-2011, 22:05
Arkadaşlar, Akenerjinin satışı konusunda yeni bir duyumu oan varmı acaba. Forumda bir çok arkadaşımız mesnetsiz yorumlar yaparak ky lerin kafasını karıştırıyor.
Ben şahsen bir çoğunu dikkate almıyorum. Efe arkadaşımızın yorumlarını beğeniyorum Yorum yaparken altını belgelerle dolduruyor.
Kendisine teşekkür ediyorum. Herkese bol kazançlar.

by ben
02-10-2011, 22:17
röportajın devamında şu soru ve cevabı var...........Capital: Akenerji satışından gelecek nakdi nerede kullanacaksınız?
- Kimya büyük yatırımlara ihtiyacı olan bir sektör. Yatıracak yer çok.
demekki satacaklar))))

erdixx
03-10-2011, 10:24
amcamlar haraketlenmıs yıne =)

erdixx
03-10-2011, 10:24
röportajın devamında şu soru ve cevabı var...........Capital: Akenerji satışından gelecek nakdi nerede kullanacaksınız?
- Kimya büyük yatırımlara ihtiyacı olan bir sektör. Yatıracak yer çok.
demekki satacaklar)))) kımya derken aksadan ayrılcak olan bolumdenmı bahsedıyolar :D

JACK SPARROW03
03-10-2011, 12:13
yeni topik hayırlı olsun. eee arkadaş nasıl gidiyor kagıt varmı bi bilgisi yada tahmini olan burda bir arkadaş çok emindi kaat 7 tl olacak deyip duruyordu 7tl çok uzaklara kaçtı anlaşılan. yada speğin adamıydı heralde.

by ben
03-10-2011, 14:48
http://img690.imageshack.us/img690/5336/gecicits.png

gfb
03-10-2011, 14:56
beklediğim tepkiyi vermedi bi türlü git gide ümitlerim tükenio lanet okumaya devam ediyorum

gfb
03-10-2011, 14:57
zararına elimizde kalacak sanırım bu hisse

magicpower
03-10-2011, 15:09
yeni topik hayırlı olsun. eee arkadaş nasıl gidiyor kagıt varmı bi bilgisi yada tahmini olan burda bir arkadaş çok emindi kaat 7 tl olacak deyip duruyordu 7tl çok uzaklara kaçtı anlaşılan. yada speğin adamıydı heralde.
sn. jacksparrow03 sizin varmı tahmininiz? orta-uzun vade marmı öngörünüz?? yoksa bi cacık olmaz mı hiçbir zaman diyorsunuz...??
sanırım hisseNET'ten banlandınız?? yeni nick almışsınız sanırsam ... hayrola??

JACK SPARROW03
03-10-2011, 15:38
sn. jacksparrow03 sizin varmı tahmininiz? orta-uzun vade marmı öngörünüz?? yoksa bi cacık olmaz mı hiçbir zaman diyorsunuz...??
sanırım hisseNET'ten banlandınız?? yeni nick almışsınız sanırsam ... hayrola??
evet banlandım kendini bilmez 3 5 gazcı yüzünden millete verdiler gazı 5 tl 7 tl diye olan bize oldu hatta hisse bölünmeden de aynı senaryo vardı kagıt 35 40 tl olacak diyenlerle az çarpışmadık. ben burdan kaç kez oldu bilmiyorum 2.50 2.60 2.90 aralıgını hedef olarak söyledim ilk 2.69 u gördü 3.90 lı seviyelere gitti ordan döndü 2.60 a geldi burdan döndü satış hikayesiyle nerelere geldiğini biliyorsunuz.uçuşcular piyasa bilmeden sallar eksi faktörleri degerlendirmez burdan banlandığımda diğer köy de de yazmıştım deprem olabilir fırtına çıkabilir saddam dirilebilir diye olmadımı japonya yıkılmadımı saddam dirilmedimi kusursuz fırtına başlamadımı bu işin yarınını iyi hesap etmek lazım dolar uçmuş akenr ji karmı yazacak merakla bekliyoruz bu fırtına devam edecek olursa akdenizde bir gemi batarsa senin dolar 2.50 tl olur akenrjide ozaman 2.00 tl olur belkide daha aşşagısı piyasa vurkaça dönmüş adamlar çıkmış 7 tl den bahsediyor.olabilr de olmaz diye birşey yok benim hedefimi aşşagı çektim 2.00 2.50 tl arası toplana bilir 2013 ten önce bi yol olmaz bu kagıttan. bazı GIDA ambalajlarında KORUYUCU içermez diye bir yazı vardır. benim bu yazıda yatırım tavsiyesi İÇERMEZ...

Janberk
03-10-2011, 16:16
Sn. Yatırımcı,

Ana ortaklarımız satış sürecine, ilgili taraflardan Haziran ayında aldığı bağlayıcı olmayan tekliflerden sonra Deloitte danışmanlığında devam etme kararı almışlardır.
Haziran ayı sonrasındaki 3 ay, her satış işinde olduğu gibi dataroom ve soru-cevap süreci ile devam etmiştir.
Yerli ve yabancı ilgili taraflardan alınan teklifler doğrultusunda, ana ortaklarımız nihai kararlarını alacaklar ve buna müteakip kararlar hemen sizler ile paylaşılacaktır.

Saygılarımla,

Nilufer Aydogan
Yatırımcı İlişkileri

JACK SPARROW03
03-10-2011, 23:37
hadi bakalım yarın için fiyat verecek baba yiğit varmı? bu sefer artık 2.50 ye deger heralde :oley::oley::kural:

guddupayusu
04-10-2011, 01:39
hadi bakalım yarın için fiyat verecek baba yiğit varmı? bu sefer artık 2.50 ye deger heralde :oley::oley::kural:
yeni giren arkadaşlar jack sparrow03 akenerji eşşeklerinin kompedanı vede büyük üstaddır.akenerji eşşekleri için tüm yamyam yalaması aracı kurumlar sürüsünün önerileri bir yana jack sparrow3 diğer yana sparrowun söyledikleri geçerlidir.sparrow kimlerle mücadele etmedi zamnında bir BROWNİ vardı ülker browni piton vardı bunlar eskiler 40 gidecek yenilerde 20 ye gidince satacam diyordu ama akenerji eşşeklerinde hep sparrowun dedikleri çıkmıştır.BU BAĞLAMDA TÜRK BORSA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇEN BEDELLİ PARASININ YAMYAM TARAFINDAN AÇIĞA BASILAN LOTLARLA YATIRIMCIDAN ÇIKARTILDIĞI AKENERJİ BEDELLİSİNDEN YILLAR GEÇMİŞTİR. FAKAT YATIRIMCISINI ZARARA UĞRATAN YAMYAMDA YATIRIMCIDAN ÖYLE BİR ŞAMAR YEMİŞTİRKİ HALEN DÜZELEMEMİŞTİR.onun için artık akenerji yi satmak kurtuluştur.

JACK SPARROW03
04-10-2011, 09:56
yeni giren arkadaşlar jack sparrow03 akenerji eşşeklerinin kompedanı vede büyük üstaddır.akenerji eşşekleri için tüm yamyam yalaması aracı kurumlar sürüsünün önerileri bir yana jack sparrow3 diğer yana sparrowun söyledikleri geçerlidir.sparrow kimlerle mücadele etmedi zamnında bir BROWNİ vardı ülker browni piton vardı bunlar eskiler 40 gidecek yenilerde 20 ye gidince satacam diyordu ama akenerji eşşeklerinde hep sparrowun dedikleri çıkmıştır.BU BAĞLAMDA TÜRK BORSA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇEN BEDELLİ PARASININ YAMYAM TARAFINDAN AÇIĞA BASILAN LOTLARLA YATIRIMCIDAN ÇIKARTILDIĞI AKENERJİ BEDELLİSİNDEN YILLAR GEÇMİŞTİR. FAKAT YATIRIMCISINI ZARARA UĞRATAN YAMYAMDA YATIRIMCIDAN ÖYLE BİR ŞAMAR YEMİŞTİRKİ HALEN DÜZELEMEMİŞTİR.onun için artık akenerji yi satmak kurtuluştur.

sen nerelerdesin dostum sagalosın. burda yeni arkadaşalar gördüm birbirlerini yiyen 5 ti 7 tl. diye birbirini üzen en çok ta efe09 a üzülüyorum adamın yazmadıgı rapor incelemediği nal kalmadı ama baştan uyardım onu bırak ugraşma diye anlatamadık olsun faydalı bilgilerde yazdı.kagıda yeni girmiş girmeyi düşünenler arşivden kagıt bölünmeden önceki sayfaları okumalarını tavsiye ederim n
kimler neler yazmış neler yaşanmış baştan kagıdı ögrenmiş olursunuz.

magicpower
04-10-2011, 11:09
sen nerelerdesin dostum sagalosın. burda yeni arkadaşalar gördüm birbirlerini yiyen 5 ti 7 tl. diye birbirini üzen en çok ta efe09 a üzülüyorum adamın yazmadıgı rapor incelemediği nal kalmadı ama baştan uyardım onu bırak ugraşma diye anlatamadık olsun faydalı bilgilerde yazdı.kagıda yeni girmiş girmeyi düşünenler arşivden kagıt bölünmeden önceki sayfaları okumalarını tavsiye ederim n
kimler neler yazmış neler yaşanmış baştan kagıdı ögrenmiş olursunuz.
iyi niyetine inanıyorum sn.jack.. daha önceki "çıkışında" sizinde zaman zaman yukarı yönlü tahminleriniz "gaz"larınız oldu.. hatta insanlar "neredesin sevgili sparrowwumuz, gelde bizi kurtar vs" gibi şeyler söylediler... o zamanlar sizde olumlu şeyler söylediniz..
akener 5-7'yi görürmü bilmem... satış iyi bir fiyata olursa kağıt üzerinde mümkün.. ama satıştan vazgeçilmesi ve fiyatın çok aşağılarda olması durumunda dediğiniz gibi 2.00-2.5 arasına çok rahat gider.. buna katılıyorum...
yeni kağıda gireceklere olan tavsiyenize şöyle katılıyorum... girenler 1-2 ayda 2.9x teki kağıdı hooop diye 5-7 arsına hemencik taşırım malı götürürüm diyorsa yanılıyor tabi.. öyle kolay değil.. ama gerekirse 1-2 yıl taşırım diyenler girmeli bencede... yani satılmış satılmamışna ve fiyatlar 2 liraya kadar düşmüşüne bakmayacak adamlar giremeli.. derim.. ama yinede yat.tavsiyesi de değildir dediklerim... sn. jack ile "beyin fırtınasıdır" derim geçerim.. polemiğe gerek yok :)

redfox
04-10-2011, 11:24
mezarcılar ın elindeki mal bitti galiba ....satacak malları kalmadı senet i düşüremiyolar...büğün 3 tl inş geçeriz..

erdixx
04-10-2011, 11:26
iş tekı lotlar azalmaya devam edıyor bu olumlu bence
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=22&hisse=AKENREN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

JACK SPARROW03
04-10-2011, 11:34
iyi niyetine inanıyorum sn.jack.. daha önceki "çıkışında" sizinde zaman zaman yukarı yönlü tahminleriniz "gaz"larınız oldu.. hatta insanlar "neredesin sevgili sparrowwumuz, gelde bizi kurtar vs" gibi şeyler söylediler... o zamanlar sizde olumlu şeyler söylediniz..
akener 5-7'yi görürmü bilmem... satış iyi bir fiyata olursa kağıt üzerinde mümkün.. ama satıştan vazgeçilmesi ve fiyatın çok aşağılarda olması durumunda dediğiniz gibi 2.00-2.5 arasına çok rahat gider.. buna katılıyorum...
yeni kağıda gireceklere olan tavsiyenize şöyle katılıyorum... girenler 1-2 ayda 2.9x teki kağıdı hooop diye 5-7 arsına hemencik taşırım malı götürürüm diyorsa yanılıyor tabi.. öyle kolay değil.. ama gerekirse 1-2 yıl taşırım diyenler girmeli bencede... yani satılmış satılmamışna ve fiyatlar 2 liraya kadar düşmüşüne bakmayacak adamlar giremeli.. derim.. ama yinede yat.tavsiyesi de değildir dediklerim... sn. jack ile "beyin fırtınasıdır" derim geçerim.. polemiğe gerek yok :)

benim kafamdaki senaryo şu. daha önce zaman olarak hatırlamıyorum ama bu kagıttan 2013 den önce iş çıkmayacagını 3ile5 yıl yatırımda ancak bir sonuç alına bilecegini belirtmiştim. şimdi senaryo şu kusursuz fırtına devam ederse ülkeker resresyona girer avrupada bir çok banka küçükler batar büyükler kamulaştırılır yunan temerüde düşerse imkb yi 30000 lerde hayal etmek çok uzak degil egerki bu varsayım gerçekleşirse imkb yükselişe ENERJİ kagıtlarıyla başlar işte ozaman bu kagıttan bir yol olur.

by ben
04-10-2011, 14:02
http://ekonomi.milliyet.com.tr/cumhuriyet-tarihinin-en-buyuk-projesi/ekonomi/ekonomidetay/04.10.2011/1446642/default.htm

gfb
04-10-2011, 14:59
hadi bi tepki ver yukarı hareket yap artık yaaaaa.

birbilmez
04-10-2011, 17:02
Bu şirkete yatırım yapmış biri olarak üzülerek söylüyorum ki dövizde azımsanmayacak bir tutarda ters yakalanmış bir şirkete yatırım yaptık. Dolar içeride tarihi zirvede ve nerede duracağını kimse bilemez. Bu ortamda herşey iskontolu ve satışlar ederinin altındaharaç mezat olacağından satış çok zor.
Tepkiyi geçtim 10 gün içinde %20 25 aşağıya alışalım eğer mucize bir dönüş olmazsa...

Pozisyonun içinde duygusal konuşulur ama maalesef gerçekler ve görünen tablo bu...

hayat-iki
04-10-2011, 20:53
şerefli hissemiz büyük düşüşe kayıtsız kaldı çok düşmedi.ama bunların yeni numarasımı diyorum.ky'ye bak sağlam hisseyim atla bakalım.endeks artıya çıktığında uçuracam aldatması içinde mi acaba!biz sinekler konduktan sonra ver elini uçurum mu.yoksa paranoya mı benimkisi...

birbilmez
04-10-2011, 22:30
Kur 2.00 ye giderken buradan verip 2.6'lar neredeyse kesin. 2.40 lar muhtemel alis denemek akillica olur. 3 ustu su asamada cok zor. Dusmediklerini telafi eder suphe yok bu ortamda.

gfb
05-10-2011, 02:25
şerefli patronlarımız saoolsun

gfb
05-10-2011, 13:43
allah belanızı versin akkökökler

magicpower
05-10-2011, 13:52
allah belanızı versin akkökökler

gfb arkadaşım hepimiz zarardayız öyle yada böyle... ama sürekli BELA okumanın ne faydası var?? kademe oynatabildinmi Bela okuyarak? psikolojik olarak rahatlıyorum diyorsun çok birşey diyemem... zaten topikte 3-5 kişiyiz... öyle fazla KY ilgisi de yok... belkide "elimize" alacağız yakın zamanda .. belkide Bambaşka şeyler konuşuyor olacağız... bir bakmışsın topik nüfüsü 50-100 lere gelmiş.. :) ... sen canını sıkma... el mecbur beklicez

efe09_efe09
05-10-2011, 15:31
Elektrik tüketimi yüzde 10,9 arttı

Eylül ayı elektrik tüketimi yüzde 10,9 arttı, Geçen ay yaklaşık 19 milyar kWh elektrik tüketildi
Elektrik tüketimi, Eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,9 artarak 18 milyar 954,3 milyon kilovat saate (kWh) ulaştı.

AA muhabirinin Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Eylül ayı geçici işletme sonuçlarından yaptığı derlemeye göre, Eylül’de elektrik üretimi yüzde 10,1 artarak 18 milyar 865,6 milyon kWh oldu. İran, Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerden yapılan dış alımlarla tüketime sunulan enerji miktarı 19 milyar 310,8 milyon kWh, Eylül ayı tüketimi ise 18 milyar 954,3 milyon kWh oldu.

Üretimin dağılımına bakıldığında, Eylül’de Elektrik Üretim Anonim Şirketine (EÜAŞ) ait termik santrallerden üretim geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 azalarak 2 milyar 842,6 milyon kWh, hidrolik santrallerinden üretim ise yüzde 3,7 artarak 2 milyar 786,8 milyon kWh olarak gerçekleşti.

Öte yandan, EÜAŞ’a bağlı ortaklıklardan yapılan üretim bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 14,1 artarak 1 milyar 545,3 milyon kWh, işletme hakkı devri santrallerinden yapılan üretim yüzde 4,6 artışla 353,3 milyon kWh, otoprodüktörlerden yapılan üretim yüzde 0,6 artışla 969,3 milyon kWh, yap-işlet santrallerinden yapılan üretim yüzde 1,5 artışla 3 milyar 819,5 milyon kWh, yap-işlet-devret santrallerinden yapılan üretim de yüzde 10,2 azalarak 1 milyar 19,1 milyon kWh, serbest üretim şirketlerinden yapılan üretim ise yüzde 62,6 artarak 5 milyar 529,7 milyon kWh oldu.

Eylül’de, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Hamitabat-Marista 3, Mareski-Neosanta’dan alınan elektrikle dış alım miktarı 445,1 milyon kWh’ya ulaştı.

-9 AYDAKİ ELEKTRİK ÜRETİMİ VE TÜKETİMİ-

Ocak-Eylül dönemindeki elektrik üretimi toplamı, 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 7,2 artarak 169 milyar 729,7 milyon kWh oldu. Söz konusu dönemde 3 milyar 481 milyon kWh dış alımla beraber tüketime sunulan enerji miktarı 173 milyar 210,7 milyon kWh’ya ulaştı. 9 ayda tüketilen elektrik miktarı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 artarak 170 milyar 692,2 milyon kWh oldu.

Üretimin 56 milyar 226,6 milyon kWh’sı EÜAŞ’a ait şirketlerden, 13 milyar 678,7 milyon kWh’sı EÜAŞ’ya bağlı ortaklıklardan, 3 milyar 377,6 milyon kWh’sı işletme hakkı devri santrallerinden, 8 milyar 792,7 milyon kWh’sı otoprodüktörlerden, 33 milyar 320,9 milyon kWh’sı yap-işlet santrallerinden, 9 milyar 670,9 milyon kWh’sı yap-işlet-devret santrallerinden, 44 milyon 662,3 milyon kWh’sı da serbest üretim santrallerinden gerçekleştirildi.

Ocak-Eylül döneminde 2 milyar 519,5 milyon kWh elektrik de Irak, Suriye gibi ülkelere satıldı

hancer2000
05-10-2011, 21:43
25.11.2009 tarihinden beri 3'ün altında bu kadar süre kalmamıştık. Nasıl yorumlamalı?

gfb
06-10-2011, 01:06
gfb arkadaşım hepimiz zarardayız öyle yada böyle... ama sürekli BELA okumanın ne faydası var?? kademe oynatabildinmi Bela okuyarak? psikolojik olarak rahatlıyorum diyorsun çok birşey diyemem... zaten topikte 3-5 kişiyiz... öyle fazla KY ilgisi de yok... belkide "elimize" alacağız yakın zamanda .. belkide Bambaşka şeyler konuşuyor olacağız... bir bakmışsın topik nüfüsü 50-100 lere gelmiş.. :) ... sen canını sıkma... el mecbur beklicez

elimize verdiler arkadaş uzun süredir bekliyorum bu hissede satış olacak die .neler kaybettiğimi bilsen benim yerimde sende olsan sende bela okursun.eğer bu işi bu kadar uzatmasalar yazın satsalardı 5 li rakamları gerçekten görebilirdik.ama artık satış işi de zor neden mi akköklerin yüzünden.şimdi satmamak için bahaneleri hazır döviz yüksek kriz var satmadık.benim tahminim budur.art niyetli bu adamlar.ki içerden haber alıp bu kağıttan cıkanlar var bence satılacak olsa bu kadar düşermiydi bu hisse.haberi olmayan bizim gibi bi kaç kişi.satış olmaz birde bedelli yaparlar .tamam kol gibi girmiş durumda zaten ne var ne yok alırlar elimizden.nerdeyse hayatım karardı benim söle ben okumayımda belayı kim okusun.hepisinin allah belasını versin.

JACK SPARROW03
06-10-2011, 02:46
25.11.2009 tarihinden beri 3'ün altında bu kadar süre kalmamıştık. Nasıl yorumlamalı?

bundan sonra 3 ün üstünü biraz zor görürsünüz diye yorumlanabilir...:oley::oley:

hancer2000
06-10-2011, 10:15
bundan sonra 3 ün üstünü biraz zor görürsünüz diye yorumlanabilir...:oley::oley:

3 ün üzerine çıkınca şimdi ortada gezen ayılar zaten ortadan kaybolup inine çekiliyor. :halay:

Bu kişilere yarasa yada vampir de denilebilir.

eyupsahin
06-10-2011, 10:51
arkadaşlar grafiği yorumlayabilecek olan var mı?

eyupsahin
06-10-2011, 11:20
AKENR deki yabancı yatırımıcı payı
06.09.2011 - %18,59
27.09.2011 - %19,29
04.10.2011 - %19,25

kumbar
06-10-2011, 11:27
elimize verdiler arkadaş uzun süredir bekliyorum bu hissede satış olacak die .neler kaybettiğimi bilsen benim yerimde sende olsan sende bela okursun.eğer bu işi bu kadar uzatmasalar yazın satsalardı 5 li rakamları gerçekten görebilirdik.ama artık satış işi de zor neden mi akköklerin yüzünden.şimdi satmamak için bahaneleri hazır döviz yüksek kriz var satmadık.benim tahminim budur.art niyetli bu adamlar.ki içerden haber alıp bu kağıttan cıkanlar var bence satılacak olsa bu kadar düşermiydi bu hisse.haberi olmayan bizim gibi bi kaç kişi.satış olmaz birde bedelli yaparlar .tamam kol gibi girmiş durumda zaten ne var ne yok alırlar elimizden.nerdeyse hayatım karardı benim söle ben okumayımda belayı kim okusun.hepisinin allah belasını versin.
bir insanın geçmişi ne karekterde insan olduğunu ve gelecekte deneler yapabileceğini gösterir.bu yüzden memur vb.kurumlara girenlerden sicil isterler.dinçkökler önce akal tekstilde şirket bünyesinde bulunan akenerjiş hisselerini 3 den alıp ceze 5 den satıp akaldaki yatırımcıyı zarara uğrattı.sonra akenerji satılırken çağrı yapmayarak kendi hisselerini üç kat değeriyle ceze satarken...satış sırasında elinde akenerji hissesi olanların hisselerinin fiyatını düşük tutarak akenerji hissedarını zarar ettirdi.bazı şirket sahipleri vardır.şirketini evladı ona yatırım yapanları kader ortağı görür...bazı şirket sahipleri vardır kendisine güvenip ortak olanları kaz gibi yolmak tek amacıdır.üstelik bu garibandan yolduğu paralarla nigar talibow a ...mankaen noellay hanıma boğaz da pariste ev alacak kadar teneşir paklayacak zamparadırlar.
ama ben böyle karektersiz hırsızlara bela okumak yerine " cenabı Allahın ilahi adaletine havale ediyorum.küçücük bir mikrop bir virüs gelir.hayatını cehanneme çevirir.acı içinde kıvrandırır.üstelik buradan garibandan çaldığın paralarında bir faydası olmaz.ne doktor ne ilaç derdine derman olur.inleye inleye can vermek için rabbine yalvarırsın.her inlediğinde de hakkını yediğin yedirdiğin kişiler tek tek gelir aKLINA ...ELBET RABBİM in bizim hakkımızı yiyenlere karşı bir hesabı vardır.ben o günü görmeyi diliyorum.

aytek76
06-10-2011, 12:33
kumbar kardes bu yazı ıse yaradı galıba 2. seans devam et ıstersen baksana adamlar ınsafa geldı

eyupsahin
06-10-2011, 12:38
Akenr 06.10.2011 12:14
*akkök ceo'su berkman: Akenerjİ satiŞini yil sonuna kadar tamamlamayi planliyoruz-bloomberg ht

erdixx
06-10-2011, 12:54
senı alıcamda bakalım ne zaman =)

aytek76
06-10-2011, 12:59
bugun merkez baskanı bascının analıst toplantısında tl nın daha fazla deger kaybetmesıne ızın vermeyecegız acıklaması ve dovız rezervınden baska elımızde suprız sılahlar var acıklaması bazı cok bılmıs goygoycular ıcın samar gıbı ındı tabı adam bunu akener ıcın soylemedı dovızıncıkması turkıyeyı ılgılendırdıgı ıcın ısı sıkı tutacaklar gıbı

raskolnik
06-10-2011, 12:59
cevap veriyorum en gec ikinci seans:)

redfox
06-10-2011, 13:02
yok sabancı vazgeçmiş ....geçsin kardeşim çok talipli var şuan en iyi enerji firması akenerji ve bu mal satılacak ama 5 tl ama 6 tl bilemiyorum adam bu sefer kesin konuşmuş artık bu formdaki çatlak seslerde inanmıyomu satışa .....

redfox
06-10-2011, 13:06
beyler bence anlaşıldı veya yakın anlaşılmaya ki berkman bey bu açıklamayı yapmış...:) :) 2 ayda ha burdayım....

redfox
06-10-2011, 13:08
bir insanın geçmişi ne karekterde insan olduğunu ve gelecekte deneler yapabileceğini gösterir.bu yüzden memur vb.kurumlara girenlerden sicil isterler.dinçkökler önce akal tekstilde şirket bünyesinde bulunan akenerjiş hisselerini 3 den alıp ceze 5 den satıp akaldaki yatırımcıyı zarara uğrattı.sonra akenerji satılırken çağrı yapmayarak kendi hisselerini üç kat değeriyle ceze satarken...satış sırasında elinde akenerji hissesi olanların hisselerinin fiyatını düşük tutarak akenerji hissedarını zarar ettirdi.bazı şirket sahipleri vardır.şirketini evladı ona yatırım yapanları kader ortağı görür...bazı şirket sahipleri vardır kendisine güvenip ortak olanları kaz gibi yolmak tek amacıdır.üstelik bu garibandan yolduğu paralarla nigar talibow a ...mankaen noellay hanıma boğaz da pariste ev alacak kadar teneşir paklayacak zamparadırlar.
ama ben böyle karektersiz hırsızlara bela okumak yerine " cenabı Allahın ilahi adaletine havale ediyorum.küçücük bir mikrop bir virüs gelir.hayatını cehanneme çevirir.acı içinde kıvrandırır.üstelik buradan garibandan çaldığın paralarında bir faydası olmaz.ne doktor ne ilaç derdine derman olur.inleye inleye can vermek için rabbine yalvarırsın.her inlediğinde de hakkını yediğin yedirdiğin kişiler tek tek gelir aKLINA ...ELBET RABBİM in bizim hakkımızı yiyenlere karşı bir hesabı vardır.ben o günü görmeyi diliyorum.
bravo eline sağlık kardeş....

eyupsahin
06-10-2011, 13:15
bir de SATILDI haberinin geldiğini düşünsene!!! söylentilerle nasıl hareketler yapıyor kağıt, aşağı yukarı!!!

magicpower
06-10-2011, 13:39
senı alıcamda bakalım ne zaman =)
sen 3.18den satmıştın ya erdix , 3.18 (+/- 0.05) gibi bir rakamdan girersin :D ...

erdixx
06-10-2011, 13:44
sen 3.18den satmıştın ya erdix , 3.18 (+/- 0.05) gibi bir rakamdan girersin :D ...bakıcaz artık abım =)

emirseyit
06-10-2011, 13:44

Hisse forumlarının hemen hepsinde benzer yazılar.Sizi tenzih ederim ancak işin garibi çoğumuzun aklına hep çaresiz kalınca işimiz düşünce Allah gelir,böylede iki yüzlüyüzdür yani.Allah akıl fikir vermiş ancak biz dünyevi işlerimizi dahi hak hukuk üzere tanzim edip uygulanır kılmaktan ,bu sistem neden adalet dağıtamıyor diye sorgulayıp mücadele etmekten acizizdir.O beddualar belki yerine ulaşacak ,ancak senin kaybettiklerini senden çaldıklarını geri getirecek mi?

magicpower
06-10-2011, 14:06
bakıcaz artık abım =)
hayır yani hatırlarsan "düşük maaliyet" olayına bir türlü giremiyorsun ya...
sen GEÇ iştahlanıp 3.2x li rakamlardan önce alamazsın :)))) beklersin....
istersen ufak ufak......
.... sana karışmıyım, sen işini bilirsin....

PS: GFB kardeşim bende senden farklı değilim... neler neler kaçırdım bende.. ama işte olmayınca olmuyor... bak bir anda rüzgar dönmeye başladı...
eğer bu haber patronların biraz daha MAL basma numarası değilse tabi... :).... görcez

magicpower
06-10-2011, 14:07
Hisse forumlarının hemen hepsinde benzer yazılar.Sizi tenzih ederim ancak işin garibi çoğumuzun aklına hep çaresiz kalınca işimiz düşünce Allah gelir,böylede iki yüzlüyüzdür yani.Allah akıl fikir vermiş ancak biz dünyevi işlerimizi dahi hak hukuk üzere tanzim edip uygulanır kılmaktan ,bu sistem neden adalet dağıtamıyor diye sorgulayıp mücadele etmekten acizizdir.O beddualar belki yerine ulaşacak ,ancak senin kaybettiklerini senden çaldıklarını geri getirecek mi?

:cool: :yes: ne güzel özetledin... bravo ...

hancer2000
06-10-2011, 14:15
Arkadaşlar, birisi bu satış işi ile ilgili sn. Berkman'ın Şubattan bu yana yaptığı açıklamaları alt alta yazabilir mi? Bazı şeyleri çabuk unutuyoruz. Yanılmıyorsam önce Haziran dedi, sonra sonbahar dedi, şimdi de yıl sonu diyor.

Ayrıca bu açıklamalardan satış işi kesinleşti filan anlaşılmıyor. Bu iş, bu şekildeki açıklamalarla bir müddet daha uzayacak gibi.

Bu açıklama son dönemdeki hissenin geri kalmışlığına bir miktar destek olacak hepsi bu. (Yani 3'ün üzerine atmaya çalışacak :) )

erdixx
06-10-2011, 14:32
istersen ufak ufak......

dıger kagıdı beklıyorum abım dedıgın gıbı alırsamda az az almakta fayda var

gfb
06-10-2011, 14:35
Akenr 06.10.2011 12:14
*akkök ceo'su berkman: Akenerjİ satiŞini yil sonuna kadar tamamlamayi planliyoruz-bloomberg ht
hani bu ay sonu satılıyordu .kac aydır öteleye öteleye bu gunlere geldi .allah belanızı bersin berkman

gfb
06-10-2011, 14:43
istersen ufak ufak......

PS: GFB kardeşim bende senden farklı değilim... neler neler kaçırdım bende.. ama işte olmayınca olmuyor... bak bir anda rüzgar dönmeye başladı...
eğer bu haber patronların biraz daha MAL basma numarası değilse tabi... :).... görcez
bu rüzgar bu adamlarla biraz zor döner .madem delikanlılar açıklasınlar satılmak istenen hedef fiyatı.kaçırmayı geçtim ben bi dünya para kaybettim kardeş.hayatım karardı desen yeridir

gfb
06-10-2011, 14:47
AKENR 2,94
Hacim : 27.944.536,40 TL
en cok işlem görenler de 7.sırada kim dizginliyo bu hisseyi sizce

redfox
06-10-2011, 14:49
AKENR 2,94
.................................................. spek dizginliyo

by ben
sn. berkmanın önceki açıklamasıyla bu açıklama aynı . satış süreci yılbaşına kadar netleşir demişti. burada önemli olan görüşmelerin sürüp sürmediği. demek ki görüşmeler sürüyor...............

erdixx
AKENR 2,94
en cok işlem görenler de 7.sırada kim dizginliyo bu hisseyi sizcewalla ben ızlıyorum alıyım dedımde altlar harbı bos bunun bugun

redfox
06-10-2011, 14:53
walla ben ızlıyorum alıyım dedımde altlar harbı bos bunun bugun..........
..................... üstler nasıl abi....

erdixx
06-10-2011, 14:55
goremıyomkı bende bıtane abımden rıca ettım attı sımdı durum ne bılmıorum

kumbar
06-10-2011, 15:10

doğrudur güzel kardeşim bu topikte de başka topiklerde de benzer yazıları sıkça görebilirsiniz.bunun sebebi küçük yatırmcının hakkının beşeri sistem yani spk tarafından korunmaması....yani maalesef kanunların zenginlere fakirlerinse kanunlara uyduğu
hukkun değil zenginin güçlünün üstün olduğu ülkelerde biz haklları korunmayanlar hakkımızı ilahi adalete havale ederek umut buluyoruz...

hancer2000
06-10-2011, 15:35
Sn Berkman'ın bir atımlık barutu ile 3'ten geri döndük. Hepsi budur. Yükselmek için daha ciddi şeylere ihtiyaç var.

magicpower
06-10-2011, 15:51
AKENR 2,94

spek kimdir necidir? ne içer ne yer???
kağıt "dizginleniyor" mu??? yoksa Kağıt daha ehil ellere mi teslim edildi!?!
birde MAL boşaltmaya MERAKLI bir iki kurumun GAZI alındı.. pazartesi takaslarda görürüz kimler maldan çıkmış.. kimler malı almış....
bu haber sayesinde bu mal devir teslimi SAĞLIKLI bir şekilde oldu gibi...
MALI alan BOŞA almadı...
bekleyip görelim

NOT: KAPANIŞ çok önemli...

keloolan
06-10-2011, 16:06
Arsiv de,,,,,,,,,,,,,,,,,

Forum da ARSIV diye bir sey var....

Orda.................

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=47481&page=128&p=6448245#post6448245

Sayın KARADENİZ arşiv diye vermiş olduğunuz linke giremiyorum. Yardımcı olabilirimisiniz. Saygılar.

hancer2000
06-10-2011, 16:16
NOT: KAPANIŞ çok önemli...

KAPANIŞ İÇİN 2.91 İYİ Mİ?

Akenerji'den önce, alır satar 3-5 bir şey kazanırdık, Akenerji'den sonra şirkete ortak olduk.

bak
06-10-2011, 16:44
yine ceo konuşmuş kesin yıl sonu satılıyor muş. Ayıp be hisseyi yükseltecekseniz önce siz alın bizde para kalmadı alanada hayırlı olsun Akköklere Allah paylaşma zihniyeti versin.

magicpower
06-10-2011, 16:52
KAPANIŞ İÇİN 2.91 İYİ Mİ?

Akenerji'den önce, alır satar 3-5 bir şey kazanırdık, Akenerji'den sonra şirkete ortak olduk.
...
2.91 ... cık ... değil... 2.94-2.95 ve üzeri iyi olurdu...
ama imkb endeksinin kapanış performansına da bağlı ... .. çünkü mal değiş tokuşunu hallettiler sabahtan...
endeks EKSİ ama biz ARTI bu iyiye işaret... :)

2.99'u geçmekte zorlandı... haber ZAYFI kaldı.. önceki açıklamanın tekrarıydı öz olarak... talipli sayısı hakkında ve satışın "kesinliği" hakkında görüş bildirmediler... byben üstadın da dikkat çektiği gibi, görüşmeler muhtemmelen SÜRÜYOR...
satış ile ilgili olarak KAP'a buna benzer bir haberi şirket doğrudan verseydi tepkisi daha güzel olurdu...

by ben
06-10-2011, 17:08
http://img253.imageshack.us/img253/8113/gecicid.png

erdixx
06-10-2011, 17:09
endekse gore u30 olmasına ragmen dırenıyor guzel duruyor

keloolan
06-10-2011, 17:14
Üstadlar daha iyi bilir ama min 2.91 kapanış iyi olur

magicpower
06-10-2011, 17:26
endekse gore u30 olmasına ragmen dırenıyor guzel duruyor

evet ama, aklıma bir bit yeniği girdi... bu BERKMAN kasti olarak bu haberi verdirdi galiba.. niyetleri kötü olabilir...

3.00 veya üzeri kapatsın tüm sözlerimi geri alırım :D

magicpower
06-10-2011, 17:31
kapanış fena olmadı ... umarım kağıttan çıkmak isteyenler malı bırakıp gitmişlerdir ve kağıttaki baskı kalkar... sat sat sat nereye kadar kardeşim...

tecrube
06-10-2011, 21:02
sn. berkmanın önceki açıklamasıyla bu açıklama aynı . satış süreci yılbaşına kadar netleşir demişti. burada önemli olan görüşmelerin sürüp sürmediği. demek ki görüşmeler sürüyor...............

Byben bu aciklamadan cikarilacak yorum budur, katiliyorum. Anlasilmayan sey su, nicin detayli aciklama vermiyorlar, nicin hisseye talep gelmiyor, basamaklar surekli satis larla dolu, anlamak mumkun olmuyor, hepimiz biliyoruzki eger satis olursa bu fiyatlarin cok ustunde olacak ama hissenin durumu satisa dair bir emare gostermiyor, bu tezatlik durum kafa karistiyor ama beklemeye devam

by ben
06-10-2011, 23:07
Byben bu aciklamadan cikarilacak yorum budur, katiliyorum. Anlasilmayan sey su, nicin detayli aciklama vermiyorlar, nicin hisseye talep gelmiyor, basamaklar surekli satis larla dolu, anlamak mumkun olmuyor, hepimiz biliyoruzki eger satis olursa bu fiyatlarin cok ustunde olacak ama hissenin durumu satisa dair bir emare gostermiyor, bu tezatlik durum kafa karistiyor ama beklemeye devam kağıdın 3,60 dan buralara gelmesindeki neden;dövizdeki artış,kriz nedeniyle taliplilerin yatırıma girme konusundaki iştahlarının azalabileceği endişesiydi.ayrıca, satış işinin eylül ayı içinde gerçekleşmesi beklentisiyle , muhtemelen yazın son aylarında pozisyon alan,bazı kurumların satışa geçmesi ile kağıt gevşemiştir. takas incelendiğinde, iş ve global gibi kurumların satışlarının, ak yatırım ve bazı kurumlar tarafından karşılandığı görülecektir. bu nedenle , takasta bir el değişimi gözleniyor.ak yatırımın son ay itibariyle, 1,5 milyon lota yakın alımı dikkat çekici. bu kriz ortamında, satış işinin biraz ağır ilerlemesi, gayet normal. sonuç itibariyle beni ilgilendiren, satış ve çağrı fiyatı ne olacak ?sorusu .sn berkmanın yaptığı açıklamada, devreye girmemiş yatırımların değerinin,şuanki hisse değerinin içinde olmadığıydı. ben satış konusunda ,grubun istekli olduğunu düşünüyorum. ayrıca yatırım yapacakları sektörü de belirlemişler. yatırım anlayışı olarak da , holdinglerin çok çeşitli sektörlere dağılarak rekabet güçlerini kaybettiklerini belirtmişlerdi. anlaşılan, tekstil sektöründen çıktıkları gibi , pahalı yatırımlar nedeniyle enerjiden de çıkıp ,kimya sektöründe özellikle karbon elyaf konusunda önemli oyuncu olma hedefleri var . bu nedenle akenerjiyi satacaklarını ve satış fiyatı konusunda da daha esnek olacaklarını düşünüyorum. bizim için asıl beklenti, satış ve çağrı sonrası, yeni patronların yeni hedefleri olacaktır.......sabırlı arkadaşlara bol kazançlar.:):yes::cool:

erdixx
07-10-2011, 10:35
2,90 altına sarksada alsam yaw :D ( cok beklerım )

tecrube
07-10-2011, 10:41
kağıdın 3,60 dan buralara gelmesindeki neden;dövizdeki artış,kriz nedeniyle taliplilerin yatırıma girme konusundaki iştahlarının azalabileceği endişesiydi.ayrıca, satış işinin eylül ayı içinde gerçekleşmesi beklentisiyle , muhtemelen yazın son aylarında pozisyon alan,bazı kurumların satışa geçmesi ile kağıt gevşemiştir. takas incelendiğinde, iş ve global gibi kurumların satışlarının, ak yatırım ve bazı kurumlar tarafından karşılandığı görülecektir. bu nedenle , takasta bir el değişimi gözleniyor.ak yatırımın son ay itibariyle, 1,5 milyon lota yakın alımı dikkat çekici. bu kriz ortamında, satış işinin biraz ağır ilerlemesi, gayet normal. sonuç itibariyle beni ilgilendiren, satış ve çağrı fiyatı ne olacak ?sorusu .sn berkmanın yaptığı açıklamada, devreye girmemiş yatırımların değerinin,şuanki hisse değerinin içinde olmadığıydı. ben satış konusunda ,grubun istekli olduğunu düşünüyorum. ayrıca yatırım yapacakları sektörü de belirlemişler. yatırım anlayışı olarak da , holdinglerin çok çeşitli sektörlere dağılarak rekabet güçlerini kaybettiklerini belirtmişlerdi. anlaşılan, tekstil sektöründen çıktıkları gibi , pahalı yatırımlar nedeniyle enerjiden de çıkıp ,kimya sektöründe özellikle karbon elyaf konusunda önemli oyuncu olma hedefleri var . bu nedenle akenerjiyi satacaklarını ve satış fiyatı konusunda da daha esnek olacaklarını düşünüyorum. bizim için asıl beklenti, satış ve çağrı sonrası, yeni patronların yeni hedefleri olacaktır.......sabırlı arkadaşlara bol kazançlar.:):yes::cool:

Katiliyorum, sirketin cok degerli oldugu suphe goturmez ve almak isteyen Gruplar tabiki mevcut, onlarda krizi one surup cazip fiyata almaya calisiyorlar, benim anladim bu. Ama onemli olan saticinin esnek davranip davranmamasi cunku gercek degerini istiyorlarsa bu is zora girer ama esnek davranirlarsa satis yakindir. Gelecegi bu kadar parlak bir sirkette bu kadar ciddi zarar ettik tum KY olarak, beklemeye devam

magicpower
07-10-2011, 10:58
2,90 altına sarksada alsam yaw :D ( cok beklerım )
belli olmaz erdixxim delikanlım :D ...
kaç kademe varki... hele birde öğleden sonra endekste ibre aşağıyı gösterirse (ki cuma günleri hep kabus gibi oluyor nedense..) .. bence öğleden sonra endeksin tepesine vururlar.. saat 15:00-16:30 arasına alırsın 2.90'nın altına... ama endeks inmezse endekse parallel hareket edeceğinden bellide olmaz..
ama ben senin 2.90'nın altı diye kast ettiğin seviyeyi tahmin ediyorum.. oralara gelmessin... :)))

erdixx
07-10-2011, 11:17
belli olmaz erdixxim delikanlım :D ...
kaç kademe varki... hele birde öğleden sonra endekste ibre aşağıyı gösterirse (ki cuma günleri hep kabus gibi oluyor nedense..) .. bence öğleden sonra endeksin tepesine vururlar.. saat 15:00-16:30 arasına alırsın 2.90'nın altına... ama endeks inmezse endekse parallel hareket edeceğinden bellide olmaz..
ama ben senin 2.90'nın altı diye kast ettiğin seviyeyi tahmin ediyorum.. oralara gelmessin... :))) ya aslında abım ımkbde gelecegı olan 2 sırket bılıyorum sektorde oncu aksa ıle akenerjı karbon olayında aksadan ıyısı yok yabancı ortagıda var
akenerjıde buyuk elektrık uretıcılerınden yenı bır ortak cez yerıne cok daha ıyı yerlere geıtrcek bunada suphem yok ama ıste tek derdım su endeks oldu ortalık karısık abım dedıgın gıbı =(

magicpower
07-10-2011, 12:16
ya aslında abım ımkbde gelecegı olan 2 sırket bılıyorum sektorde oncu aksa ıle akenerjı karbon olayında aksadan ıyısı yok yabancı ortagıda var
akenerjıde buyuk elektrık uretıcılerınden yenı bır ortak cez yerıne cok daha ıyı yerlere geıtrcek bunada suphem yok ama ıste tek derdım su endeks oldu ortalık karısık abım dedıgın gıbı =(
bak gördünmü erdixx kardeş.. endeks aşağı saldı..akenerde geri durmadı.. 2.90'ı rahatça gösterdiler :)))

erdixx
07-10-2011, 14:33
endekse gore saglam duruyor

JACK SPARROW03
07-10-2011, 17:06
endekse gore saglam duruyor

biraz daha saglam durur sonra görecem onun saglamlarını.akıl vermek gibi olmasın erdixx buralardan alıp kısa vadeli trade yapa bilirsin bayram harçlıgı çıkar 2,9? al 3,2?-3.4? sat yatırım TAVSİYESİ İÇERMEZ

by ben
07-10-2011, 17:17
bayram öncesi , anlaşma yaptık diye bir haber gelsede çifte bayram yapsak)))))))))

hancer2000
07-10-2011, 17:25
biraz daha saglam durur sonra görecem onun saglamlarını.akıl vermek gibi olmasın erdixx buralardan alıp kısa vadeli trade yapa bilirsin bayram harçlıgı çıkar 2,9? al 3,2?-3.4? sat yatırım TAVSİYESİ İÇERMEZ

3'ün üzerine çıkacağına inanmaya başladın yani.

erdixx
07-10-2011, 17:34
pazartesı buyuk ıhtımal aranızdayım bakalım neler olcak herkese ıı tatıller

arf06
07-10-2011, 18:21
Kısa vadede ve satış olmadığı sürede kaptanın dediği çok doğru 2,90 ve altı alım için iyi yerler bayrama kadar güzel harçlık verir ama öyle uzun uzun beklersen kanser edebilir yatırım tavsiyesi değil eski bir tecrübe diyelim

alsat
07-10-2011, 21:00
avrupa piyasalari bu kadar firtinali olmasaydi satis isi simdiye biterdi belki de. ama satin alma birlesme yapmak bu havalarda o kadar kolay degil. akenerjiyi almak isteyen ne yapacak? bir miktar ozsermaye bir miktar da kredi ile finanse edecek bu islemi. ama bu piyasa sartlarinda kredi bulmak zorlasiyor. avrupa'da bankalarin durumu kotu. yine de enerji sektoru oldugu icin kredi bulunabilir bir sekilde.

kumbar
07-10-2011, 23:00
piyasa değeri bu gün yaklaşık 600 milyon dolar.varsayalım 760 milyona satışta anlaştılar.n'olur?süreç nasıl işer...

hancer2000
08-10-2011, 12:25
Haziran sonu Dolar kuru: 1.678 ve Eylül sonu dolar kuru: 1.866 şeklindedir. Rica etsek, EFE_EFE kardeşim bu değerleri kullanarak ve de firmanın döviz cinsinden borç yükümlükleri ile elinde bulundurduğu döviz cinsi varlıkları göz önüne alarak, doviz artışından kaynaklanan zarar tahmini yapabilir mi? Kur artışı kabaca %11 gibi.

efe09_efe09
08-10-2011, 17:52
Haziran sonu Dolar kuru: 1.678 ve Eylül sonu dolar kuru: 1.866 şeklindedir. Rica etsek, EFE_EFE kardeşim bu değerleri kullanarak ve de firmanın döviz cinsinden borç yükümlükleri ile elinde bulundurduğu döviz cinsi varlıkları göz önüne alarak, doviz artışından kaynaklanan zarar tahmini yapabilir mi? Kur artışı kabaca %11 gibi.

Bir kere haziran sonu dolar kurunda hata var,1,6235 civarı bir dolar kuru vardı haziran sonunda..eylül sonunda da 1,8601 gibi..Kabataslak hesapla geçen günlerde yazmıştım ben,son 3 ay için döviz artışından kaynaklanan zarar 150 milyonu aşar,faaliyet karı tahminen 3 aylık dönemde 20 milyon civarı oluşur(SEDAŞ daki alınan krediden dolayı oluşacak zararı da çıkarttığımızdan düşük,yoksa operasyonal performansı çok iyi bekliyorum,hatta gözalıcı olacak bence)..böylece toplamda 9 aylıkta 150 milyonun üzerinde bir zarar gelecektir..önemli olan çıkacak olan zarar değil zaten,bu zararlar satın alındı..en fazla aksa enerji de olmak üzere zorlu enerjide ve thy da da bu zarar görülecektir..bir sonra yazacağım mesajda kendimce temel analizimi ortaya koyacağım..AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

efe09_efe09
08-10-2011, 18:21
Analizi yaparken şunu vurgulamak isterim,bu analizi yapan kişi olarak %100 akenerjideyim ve şirket satıldıktan sonra da akenerji den çıkmayı düşünmüyorum..Sebeplerini bir bir sıralayacağım..Akenerji için tek olumsuzluk dövizde oluşan artış..Ama bu olumsuzluk yatırım yapan ve yapacak tüm şirketlerde vardır biliyorsunuz..Gelelim olumlu görülen birçok konuya..En son yayınlanan eylül ayı elektrik tüketim miktarlarını görmüşsünüzdür,geçen yılın eylül ayına göre %10 bir artış var tüketimde,halbuki geçen yıl elektrik tüketimi 2009 yılına göre büyük oranda artmışken dünyada durgunluğun oluşuyor dendiği bugünlerde ise elektrik tüketiminde artış gözalıcı..Ve üretilen elektrik miktarı yeterli olmadığından az da olsa ithalat yapılmıştır..Akenerji ise bu dönemde Polat enerjinin ürettiği enerjiyi satın aldığı gibi yapılan ihaleyi kazanarak Bulgaristandan 20 MW lık enerji ithal etmiştir..İthal etmesinin anlamı büyük bence,o kadar ürettiği elektriğe rağmen bağlantıları kuvvetli ki aldığı bu elektriği satabilecek,zaten onun için ithal ediyor..Bir yandan da RWE ile yaptığı anlaşmaya dayanarak onlara elektrik satıyor..Bütün bunlar Akenerji nin piyasada ne kadar etken olduğunu gösteriyor..Diğer bir konuya gelirsek;bu yıl sonunda ve önümüzdeki yıl başında hizmete alacağı toplam 87 MW lık hidroelektrik santral yatırımı devam ediyor..Elektriğe %10 civarı zam yapıldı ve Akenerji için bu da çok olumlu,çünkü toplamda yenilenebilir enerji kaynağının ürettiği ve gücü 301 MW olan santrallar var,zaten bu santralların aynı zamanda elektriğini 7,3 dolara dağıtım firmalarına satma garantileri bulunuyor..Bazı yazılar okuyorum,akenerji nin sadece yenilenebilir enerji kaynakları iyi fiata satılır diye,ben buna katılmıyorum..Elbette hidroelektrik santrallarının kar marjı yüksek ama yapılırken bir o kadar emek ve para harcanıyor..Doğalgaza da zam geldi o da doğru ama elektriğe de zam geldi..Ayrıca akenerji kurmuş olduğu toptan satış şirketiyle doğalgazı uygun fiata alabilecektir diye düşünüyorum..Hem hergün haberler okuyoruz,hatta daha dün yazısı çıktı,akfen holding 450 MW lık doğalgaz çevrim santralı yapmak için büyük bir arsa satın aldı diye,daha geçenlerde Sabancı,İzmir de büyük bir doğalgaz çevrim santralı açtı..Bu santrallar da çok değerli arkadaşlar,Akenerji nin elindeki 3 doğalgaz çevrim santralının sadece bir tanesi 10 yıldan daha fazladır üretimde,diğerleri yeni sayılır..Emin olun bu santralların değeri de çok yüksek..Sadece yapım maliyeti 300 milyon doların üzerinde bu santrallar..Varın değerini siz düşünün..Akenerji çok yakında 900 MW lık santralın yapımına da başlayacak ve önümüzdeki yıl 160 MW lık hidroelektrik santral yapımına da..150 milyon lira operasyonal kar çıkaran(şu an için)bir şirket döviz durgunlaşınca ve yatırımlar başlayınca sizce bu noktada mı kalır?Ben ümitliyim,ama uzun vade için,hep de böyle söyledim,okuyanlar bilir,kısa vade için öngörüm olmaz..Akenerji nin satılacağı konusuna gelince,kesinlikle satılır düşüncesindeyim..
Aygaz,RWE,Statkraft ve Limak var bildiğim kadarıyla..Hangisi alırsa alsın şirketi yukarılara taşıyacaklar diye düşünüyorum..Başınızı ağrıttıysam özür dilerim..AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

redfox
08-10-2011, 19:48
efe bey gerçekten bu hisseyi çok iyi analiz ediyorsunuz :) bravo

kumbar
08-10-2011, 19:56
piyasa değeri bu gün yaklaşık 600 milyon dolar.varsayalım 760 milyona satışta anlaştılar.n'olur?süreç nasıl işer...
yuakardaki soruma cevap verecek arkadaş var mıdır?bu çağrı işi nasıl oluyor?

by ben
08-10-2011, 21:14
yuakardaki soruma cevap verecek arkadaş var mıdır?bu çağrı işi nasıl oluyor? dediğiniz fiyata satılırsa , hisse başı 3,70 tl civarı bir değer ortaya çıkar .sonrasında rekabet kurulu onayı için beklenir. anlaşma olsa bile prosedürler birkaç ay sürebilir. kağıdın muhtemel hareketlerini düşünürsek ; yeni patronlar, halka açıklık oranına göre 760 milyon değer üzerinden 190 milyon dolarlık bedeli, halka açık kısım için ödemeyi teklif edecekler .bu çağrıya ne oranda cevap verilir bilemem. bu çağrıya, büyük oranda olumlu cevap verilmesi ihtimaline karşılık , yeni patronların, borsada çok daha az bir para ile kağıdı yukarı çekmeleri ihtimal dahilinde . (4-4,5 tl yada 5tl gibi) ( rakamlar örnekleme amaçlıdır) böyle bir durumda, kimsenin çağrıya olumlu cevap vermemesi sağlanmış olunur. çağrı için yüklü bir ödeme yapmaktan kurtulan muhtemel patronlarımız, çağrı süresini atlatmanın mutluluğu ile yeni yatırımlara yelken açarlar)))))))) .ayrıca burada belirtiğiniz değerinde düşük oldunu düşünüyorum.yukardaki mantığı daha gerçekçi bir satış fiyatına uygularsak , borsa fiyatı satış fiyatının daha da üzerine gidebilir .bekleyip göreceğiz. dananın kuyruğu yakında kopacak gibi.. hakkımızda hayırlısı diyelim :):cool:

kumbar
09-10-2011, 11:37
dediğiniz fiyata satılırsa , hisse başı 3,70 tl civarı bir değer ortaya çıkar .sonrasında rekabet kurulu onayı için beklenir. anlaşma olsa bile prosedürler birkaç ay sürebilir. kağıdın muhtemel hareketlerini düşünürsek ; yeni patronlar, halka açıklık oranına göre 760 milyon değer üzerinden 190 milyon dolarlık bedeli, halka açık kısım için ödemeyi teklif edecekler .bu çağrıya ne oranda cevap verilir bilemem. bu çağrıya, büyük oranda olumlu cevap verilmesi ihtimaline karşılık , yeni patronların, borsada çok daha az bir para ile kağıdı yukarı çekmeleri ihtimal dahilinde . (4-4,5 tl yada 5tl gibi) ( rakamlar örnekleme amaçlıdır) böyle bir durumda, kimsenin çağrıya olumlu cevap vermemesi sağlanmış olunur. çağrı için yüklü bir ödeme yapmaktan kurtulan muhtemel patronlarımız, çağrı süresini atlatmanın mutluluğu ile yeni yatırımlara yelken açarlar)))))))) .ayrıca burada belirtiğiniz değerinde düşük oldunu düşünüyorum.yukardaki mantığı daha gerçekçi bir satış fiyatına uygularsak , borsa fiyatı satış fiyatının daha da üzerine gidebilir .bekleyip göreceğiz. dananın kuyruğu yakında kopacak gibi.. hakkımızda hayırlısı diyelim :):cool:
cevabınız için teşekkür ederim...
lakin!beim endişem akköklerin bir ali cengiz oyununu tekrar etmeleri...malum akal'dan hisse alımında ve akenerji satışında yaptıkları ortada...şimdi bu akkökler şirketin satışını düşük gösterip aradaki farkı cukkalamayı aklından geçirmez mi?imkb'de satışlarda sık sık yapılan bu haydutluğu denetleyecek kurum spk nında bu durumlarda ne yaptığı ortada...inşallah hepmiz için hayırlısı olur

JACK SPARROW03
10-10-2011, 11:33

en fazla gidecegi yer olarak oda harçlık olur ancak.

JACK SPARROW03
10-10-2011, 11:40
cevabınız için teşekkür ederim...
lakin!beim endişem akköklerin bir ali cengiz oyununu tekrar etmeleri...malum akal'dan hisse alımında ve akenerji satışında yaptıkları ortada...şimdi bu akkökler şirketin satışını düşük gösterip aradaki farkı cukkalamayı aklından geçirmez mi?imkb'de satışlarda sık sık yapılan bu haydutluğu denetleyecek kurum spk nında bu durumlarda ne yaptığı ortada...inşallah hepmiz için hayırlısı olur
aferin bu akkökleri sende çözmüşün hisse bölünürken yaptıklarını da biliyorsundur. yam yam dan beter bunlar. aslında yecüc le mecüc mü desek daha doğru olur...:oley:

gfb
10-10-2011, 15:35
allah belanızı versin akkökler

kumbar
10-10-2011, 18:20
ha satıldı ha satılcak denen bir şirketin hisseleri bu kadar mı büyük baş mallardan olur?hayret verici bir durum...batak şirketler bile bunun kadar düşünce bir tepki veriyor...bu tren seven büyük başta tık yok...ne sinir bırakır adamda ne sabır....

kumbar
10-10-2011, 20:23
***AKENR***AKENERJI ELEKTRIK ÜRETIM A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) ) ***AKENR***AKENERJI ELEKTRIK ÜRETIM A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )
Ortakligin Adresi :Miralay Sefik Bey Sokak, Ak Han, No: 15, K: 3/4,Gümüssuyu, Beyoglu/ISTANBUL
Telefon ve Faks No. :212 249 82 82 - 212 249 73 55
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su:212 249 82 82 - 212 249 73 55
Yapilan Açiklama Ertelenmis Açiklama mi? :Hayir
Özet Bilgi :Egemer proje finansmaninda son asamaya gelinmesi ve Akenerji aktiflerinin satis süreci

AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:1-Akenerji Elektrik Üretim A.S. Yönetim Kurulu, yaklasik 900 MWm/882MWe kurulu güçte olacak Egemer - Erzin Dogalgaz Kombine Çevrim Santrali Projesi için saglanan 651 milyon Amerikan Dolari tutarindaki 12 yil vadeli kredi için proje finansman sözlesmesinin imza edilmesine karar vermistir. Istirakimiz Egemer Elektrik Üretim A.S. Yönetim Kurulu, imzalarin tamamlanmasini takiben mezkur proje müteahhidine ise baslama emri verecektir. 2-Akenerji Elektrik Üretim A.S. Yönetim Kurulu, Akenerji aktifleri için alinan tekliflerin degerlendirilmesine devami karari almistir. Ilerleyen dönemde ortaya çikacak gelismeler hakkinda gerekli bilgilendirmeler yapilacaktir.Saygilarimizla,
Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.IMKB

magicpower
10-10-2011, 20:46
"Egemer proje finansmaninda son asamaya gelinmesi ve Akenerji aktiflerinin satis süreci" ile ilgili çıkan son haber yarın imkb'de AKENER'e NASIL yansır sizce?
ilk alınan mesaj: -satış süreci DEVAM ediyor... yönetim kurulu RESMI olarak, UZUN süre sonra (söylentiler ve TV'lerde verilen demeçler dışında) K.A.P.'a satış süreci ile ilgili NET bir mesaj gönderdi.... VAZGEÇİLMESİ gibi bir durum söz konusu değil.... ancak aldığım intibaa şu ki, yönetim kurulunda toplantı öncesi bir fikir ayrılığı ve satışın iptali konusunda sanki bir olumsuzluk varmış ama YÖNETİM kurulu toplantı sonrasında tekliflerin değerlendirilmesinin DEVAMINA karar verilmiş GİBİ bir durumsssss... yani aslında bir sıkıntı varmışmışmış gibi ..ve aşılmışmışmış gibi gibi...
2. şirket yerinde durmuyor... 2010 yılından beri finansman aradığı projeye finansmanı BULMUŞ!!! ve imzalamak üzere.. YANI yatırımlarada bir yandan devam ediyorlar...
---
kararları daha ayrıntılı irdeleyebilir bir takım "komplo" teorileride üretbiliriz ama şimdilik bunları yarından sonraki günlere bırakalım..

---
ancak üstadlardan daha ayakları yere basan bir yorum alabilrsek mutlu oluruz... :)

kumbar
10-10-2011, 21:31
isterlerse şirket piyasa değerinden daha büyük değerde yatırm yapıyor der 3-4 tavan yapar,ihya eder hayır duası alırlar...
isterlerse şirket piyasa değerinden fazla borçalnıyor der anamızı ağlatırlar...başta gdf kardeşimiz tüm mağdurların ah'ını alırlar...
isterlerse görmedim duymadım bilmiyorum der endekse bağlar yatay harektte kabız ederler...
tokmak sahibinin paşa keyfine kalmışız...hangi makamdan isterse o makamdan arz-ı endam ederler...
benim nacizane düşüncem satışa konmuş bir şirketin bu kadar büyük yatırım yapması ilginç(belki şirket yönetim esaslarına göre normaldir ben kendi çapımla düşününce ilginç buldum)...yani siz şirketinizi satacaksanız yeni alım satım gibi projeleri tehir edersiniz.şirketin yeni sahibine bırakırsınız.eldeki mevcut mal mülk ile malı satarsınız...bu adamlar bu kadar yüklü bir işe başlama kararı aldıysa bizim gelin kızın görücülerinin mutlaka haberi vardır.ve mustakbel damatın mutlaka okeyi vardır...yoksa borcu şimdiki bastıkları yerde ot bitmeyen küçük yatırımcının azılı düşmanı kızın babası kökler ödeyecek değil...eğer bu şirketin yabancı ortağı cez olmasa bu kızı zurnacıya davulcuya verip kendi alacağını alır kalanlara her zamanki gibi avuç yalatırdı bu köküne kibrit suyu döktüğüm ama bir ortak olunca meydan herhalde o kadar boş olmaz...yada ben öyle ümit ediyorum...ben bu ülkede ne olursa olsun şaşırmam...15 sene önce apo suriyedeyken yakalanacak idam edilmeyecek deseler millet gülmekten bir tarafını yırtardı...şimdi
bu ülkede 10 sene sonra cumhurbaşkanı olur mu desem...yine gülerler herhalde...

magicpower
10-10-2011, 21:50
orası maalesef öyle... :( ....
ama bu egemer projesi yeni değil... finansman ile ilgili kaynağı bulmuşlar ve imza atacaklar...
sonuçta AKENER'in enerji sektöründen tümden çıkacağı ile ilgili haberler KESİNLİĞİ olmayan ve teoriler ve söylentiler üzerine çıkan haberler..
şu an için bilinen SEDAŞ'ı satmak istemeleri...
not: finansman 12 yıllık .... (eğerki enerji sektöründen ayrılmaz ise..yatırım projeleride zamanında ve başarılı bir şekilde de biterse...) 12 yıl SONRA AKENERIN piyasa değeri NE olur sizce ?!??!?! :D :D ....

kumbar
10-10-2011, 21:50
şahsi düşüncem haberden çıkardığım bence satış işi bitmiştir...alan...aldığı rakkam ...bellidir...yoksa bu kadar uzun vadeli yatırmı ve dolayısıyla borçlanmayı şirketi satıyorum enerji sektöründen çıkıyorum diyen yapmaz herhalde...yarın hareketli bir gün olabilir diye düşünüyorum...
güzel görelim güzel düşünelim ...yarın belkim tavan olur....:halayci::halayci::halayci:bir aydır çektiğimiz çile biraz hafifler...hayırlısı olsun

magicpower
10-10-2011, 21:58
şahsi düşüncem haberden çıkardığım bence satış işi bitmiştir...alan...aldığı rakkam ...bellidir...yoksa bu kadar uzun vadeli yatırmı ve dolayısıyla borçlanmayı şirketi satıyorum enerji sektöründen çıkıyorum diyen yapmaz herhalde...yarın hareketli bir gün olabilir diye düşünüyorum...
güzel görelim güzel düşünelim ...yarın belkim tavan olur....:halayci::halayci::halayci:bir aydır çektiğimiz çile biraz hafifler...hayırlısı olsun

:cool: :cool: ....olumlu isteklerimiz hayallerimiz olmasada, Bela okuyucularımızı sahneye davet ederiz... onlar bizim yerimizede beddualarını okurlar.. ...

önümüzdeki yılda da krizin devam edeceği düşünülürse borsa açısından çok da parlak geçmeyecektir.. iniş-çıkışlarla şok düşüşlerle geçecek bir yıl... böyle zamanlarda SÖZDE borsada değeri 1/3'e de düşecek BİLE olsa, nispetten SAĞLAM liman olacak AKENER'e sığınmak akıllıca olabilir... olmazsa da kaza yaptım ceremesini çekerim derim :) ... :D

magicpower
10-10-2011, 22:04
byben üstadım değerli ÖN GÖRÜ ve görüşlerinizi bekliyoruz son haber sonrası neler diyeceksiniz?? Mikrofon sizde buyrun :yes: =

kumbar
10-10-2011, 22:04
mr ben den de fikir alalım....

by ben
10-10-2011, 22:18
bence de satış işi bitmiş gibi gözüküyor.elimizdeki tespitleri toparlarsak 1. satış sürecinin devamı şirket haberi olarak tescillendi .2.yönetim kurulunun, satış sürecinde bu boyuttaki bir kredi anlaşmasına, imza atmayacak nezaketi gösterecek kadar, profesyonel olduklarını sanıyorum.3. cezin çekilme niyetinde olduğu bu ortamda ,dinçköklerin bu miktarda bir yatırıma, doğal olarak tekbaşlarına devam demeleri, çok mantıklı değil. bu durumda alıcıyla ,el sıkışma aşamasında olduklarını hatta el sıkıştıklarını düşünüyorum.......... yarın hareketli olabilir. bol kazançlar)))))))

ekber
10-10-2011, 23:00
Yarın satış için iyi bir fırsat verebilir YTD.

efe09_efe09
10-10-2011, 23:20
10/10/2011 18:01:45 ***AKENR***AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

--------------------------------------------------------------------------------

***AKENR***AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Miralay Şefik Bey Sokak, Ak Han, No: 15, K: 3/
Telefon ve Faks No. : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Egemer proje finansmanında son aşamaya gelinmesi ve Akenerji aktiflerinin satış süreci

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

1-Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu, yaklaşık 900 MWm/882MWe kurulu güçte olacak Egemer - Erzin Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Projesi için sağlanan 651 milyon Amerikan Doları tutarındaki 12 yıl vadeli kredi için proje finansman sözleşmesinin imza edilmesine karar vermiştir.

İştirakimiz Egemer Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu, imzaların tamamlanmasını takiben mezkur proje müteahhidine işe başlama emri verecektir.

2-Akenerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu, Akenerji aktifleri için alınan tekliflerin değerlendirilmesine devamı kararı almıştır. İlerleyen dönemde ortaya çıkacak gelişmeler hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslaonularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Arkadaşlar merhaba..Benim için bu haber tek bir açıdan önemli..Orta ve uzun vade için Akenerji planları doğrultusunda yatırımlarını devam ettiriyor..Finansmanı sağlamak ve bu yıl içerisinde kazmayı vurabilmek önemliydi,yoksa güvenim sarsılırdı bu şirkete..Bu yıl içerisinde başlanıp 2014 yılında bitirilecekti..Bence olumlu bir haber..Satış konusuyla bu haberi birlikte değerlendirmiyorum..AL YA DA SAT TAVSİYE DEĞİLDİR..

by ben
10-10-2011, 23:30
10/10/2011 18:01:45 ***AKENR***AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

--------------------------------------------------------------------------------

***AKENR***AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Miralay Şefik Bey Sokak, Ak Han, No: 15, K: 3/
Telefon ve Faks No. : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Egemer proje finansmanında son aşamaya gelinmesi ve Akenerji aktiflerinin satış süreci
..............................

Arkadaşlar merhaba..Benim için bu haber tek bir açıdan önemli..Orta ve uzun vade için Akenerji planları doğrultusunda yatırımlarını devam ettiriyor..Finansmanı sağlamak ve bu yıl içerisinde kazmayı vurabilmek önemliydi,yoksa güvenim sarsılırdı bu şirkete..Bu yıl içerisinde başlanıp 2014 yılında bitirilecekti..Bence olumlu bir haber..Satış konusuyla bu haberi birlikte değerlendirmiyorum..AL YA DA SAT TAVSİYE DEĞİLDİR.. .................yatırım haberi ve satış süreci konusunda, resmi ağızdan yapılan açıklama olması nedeniyle ,birlikte değerlendirmek lazım .hissede uzun vadeli yatırım amaçlı pozisyon alanlar için ,büyümenin devamını teyit etmesi sebebiyle ,olumlu bir haber. satış konusunda tereddütü olan, kısa vadeli pozisyon açanlar için de olumlu bir haber.sonuç oldukça olumlu bir haber.:):mut:

magicpower
10-10-2011, 23:38
.................yatırım haberi ve satış süreci konusunda, resmi ağızdan yapılan açıklama olması nedeniyle ,birlikte değerlendirmek lazım .hissede uzun vadeli yatırım amaçlı pozisyon alanlar için ,büyümenin devamını teyit etmesi sebebiyle ,olumlu bir haber. satış konusunda tereddütü olan, kısa vadeli pozisyon açanlar için de olumlu bir haber.sonuç oldukça olumlu bir haber.:):mut:

biz böyle düşünüyoruz üstad :mut: ama acaba tahta yarın bu yönde tepki verecekmi??? bunada tepkisiz kalırsa artık diyecek birşey bulamam, bende GFB arkadaşa eşlik ederim :) ...

cordoba
10-10-2011, 23:58
.................yatırım haberi ve satış süreci konusunda, resmi ağızdan yapılan açıklama olması nedeniyle ,birlikte değerlendirmek lazım .hissede uzun vadeli yatırım amaçlı pozisyon alanlar için ,büyümenin devamını teyit etmesi sebebiyle ,olumlu bir haber. satış konusunda tereddütü olan, kısa vadeli pozisyon açanlar için de olumlu bir haber.sonuç oldukça olumlu bir haber.:):mut:

Umarım bizim içinde olumlu sonuçlar doğurur... :)

YTDeğildir.

teness
11-10-2011, 00:04
2000 2011 arası yatırımcıyı süründürdü ...2011 2015 arası yatırımlarıyla güldürür diye düşünüyorum bilemiyorum ytd
gfb sanada katılıyorum arkandayım :)

gfb
11-10-2011, 00:45
hiç bi tepki verecegıne inanmıyorum ben şahsen.yanılmak istiyorum ama ümidim kalmadı.satacak olan adam bu kadar büyük yatırımın altına elini sokarmı.elde yok avucta yok cek bakalım kredi.şimdi bedelli sermaye artırımı felan demesin bu adamlar .kol gibi girmesin bize.belli olmaz zaten girmiş gireceği kadar.madem teklifler var nedir bu teklifler yaklaşık olarak neden paylaşılmıyo.pek inandırıcı gelmio bana bunların yaptıkları.allah belanızı versin akkökler

mehmetc46
11-10-2011, 01:14
Arkadaşlar burası bela okuma yeri değil sabır yeridir. sabrı olan kazanır. kağıt hakkında arkadaşlar roman gibi yazı yazıyot zaten insanın okuyasıda gelmiyor. özetle bildiğiniz gibi şirket satılacak ve bu kağıtta bir gün gidecek. ne zaman derseniz bence bu kağıt çok dillendi ve duyduğuma göre açığa veya krediyle yüklü miktarlarda çok giren oldu onları dökmeden gitmez yoksa spek yukarda kime satacak sen mesela 500 bin tl gibi büyük rakamlar la girmişsen spek senin500 ünü 1 trilyon yapmaz, yani bu kağıtta yaprakların(ky ların) dökülmesi lazım...mevsimler de sonbahar geldi ama bir türlü eski yapraklarını dökemedi akkök leri karakökleri..

hoccabaz
11-10-2011, 08:18
CEZ, AKENERJİ'DEKİ PAYI İÇİN GELEN TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYOR

Çek Cumhuriyeti merkezli enerji grubu CEZ, Türkiye'de Akenerji'de bulunan hisseleri için gelen teklifleri değerlendirme kararı aldığını bildirdi. CEZ yaptığı açıklamada, "CEZ, Türk ortağı ile birlikte Akenerji hisselerinin satıyşı konusundaki teklifleri daha fazla değerlendirmeye karar verdik" ifadelerine yer verdi. CEZ'in Akenerji'de yüzde 37.4 payı bulunuyor. CEZ bu hisseleri 2009 yılında 303 milyon Dolar karşılığında satın almıştı.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

emirseyit
11-10-2011, 08:50
Arkadaşlar burası bela okuma yeri değil sabır yeridir. sabrı olan kazanır. kağıt hakkında arkadaşlar roman gibi yazı yazıyot zaten insanın okuyasıda gelmiyor. özetle bildiğiniz gibi şirket satılacak ve bu kağıtta bir gün gidecek. ne zaman derseniz bence bu kağıt çok dillendi ve duyduğuma göre açığa veya krediyle yüklü miktarlarda çok giren oldu onları dökmeden gitmez yoksa spek yukarda kime satacak sen mesela 500 bin tl gibi büyük rakamlar la girmişsen spek senin500 ünü 1 trilyon yapmaz, yani bu kağıtta yaprakların(ky ların) dökülmesi lazım...mevsimler de sonbahar geldi ama bir türlü eski yapraklarını dökemedi akkök leri karakökleri..

Ne yapraklarmış ama neredeyse 11 sene oldu ; borsa 6 binlerden 72 binleri ,Türkiye bu 11 senede tarihinde görmediği büyümeleri gördü.Ancak bu büyümenin en büyük girdisi olan enerjiyi üretip satan şirketler bir arpa boyu yol gidememiş.Bence yatırımcılardan topladıkları paralarla 1.40 lardan aldıkları dolarlarını 1.90 lardan gönderdiler,oradaki vurgun bitti.Şimdi bu fiatlar satılacak değil hemde aktiften mal toplanacak fiatlar,malum assolistler sahneye en son çıkar ama tam çıkarlar.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

magicpower
11-10-2011, 09:56
Hulen verip veriştireceğin TEPKİ bumuydu???? huleeeynnnnn daaa ne istiyonuzzzz...
neyse en azından ters tepmediler (şimdilik) ..

JACK SPARROW03
11-10-2011, 10:00
bunlar şirket mirket satmaz bunlar satsa satsa sizi satar...

JACK SPARROW03
11-10-2011, 10:02
erdixx cuma alaydın 2.90 dan şimdi satardın 3.02 den oooh bayram harçlığı 120 tl :oley:

redfox
11-10-2011, 10:06
Arkadaşlar burası bela okuma yeri değil sabır yeridir. sabrı olan kazanır. kağıt hakkında arkadaşlar roman gibi yazı yazıyot zaten insanın okuyasıda gelmiyor. özetle bildiğiniz gibi şirket satılacak ve bu kağıtta bir gün gidecek. ne zaman derseniz bence bu kağıt çok dillendi ve duyduğuma göre açığa veya krediyle yüklü miktarlarda çok giren oldu onları dökmeden gitmez yoksa spek yukarda kime satacak sen mesela 500 bin tl gibi büyük rakamlar la girmişsen spek senin500 ünü 1 trilyon yapmaz, yani bu kağıtta yaprakların(ky ların) dökülmesi lazım...mevsimler de sonbahar geldi ama bir türlü eski yapraklarını dökemedi akkök leri karakökleri.....
son iş 4 milyon global 1 milyon satış yapmıştı bunlar o mezarcılar olabilir...

redfox
11-10-2011, 10:16
şirkete 600 milyon usd değer biçiliyo doğal gaz santralı 621 milyon usd mal olacak bu puslu havada 621 milyon dolar ı bulmak zor deilmi arkadaşlar kafa karıştırıyo..

erdixx
11-10-2011, 10:18
erdixx cuma alaydın 2.90 dan şimdi satardın 3.02 den oooh bayram harçlığı 120 tl :oley:haklısın abı satmstım ama gırmedık bakalım akener bn gırersen hıc gıtmez havası verıyor =) benım gorusum 2012 de tamamlanır 2013te resmıyete kavusur bu ıs

redfox
11-10-2011, 10:19
sabah sabah 1,500 milyon lot işlem oldu her kademelerde satıcı var birileri yeminli kardeşim bu lanet kağıtı yüksetmemek için and içmişler...

erdixx
11-10-2011, 11:53
denız bank 8den 11e geldı satıs haberıyle dahada gıtcege benzıyor bu akener bı satılsın en kotu parayı 2 ye 3 e katlıycakta bakalım bu ortam bana guven vermıyor dısarısı krızı kabullenmıs degıl lafta cozum arıyolar

birbilmez
11-10-2011, 15:09
Piyasalar toparlansa da aciklamalar gelse de 3 seviyesi bile gecilemiyor. Iyasa bozulursa dusunemiyorum. Satis vaadleri hep lafi guzaf. Bu hisse burada yazan hic kimse kalmadiginda cikacak o zaman da seyrediyor olacagiz.cikamayan hisse her zaman duserm

gfb
11-10-2011, 15:52
bela okumak istemiyorum ama zorla okutuyosunuz.nediyi akkökler .allah belanızı versin

redfox
11-10-2011, 16:58
bela okumak istemiyorum ama zorla okutuyosunuz.nediyi akkökler .allah belanızı versin
.....aynen bendende öyle... kont dracula iyidir bunlardan kan emici bunların hepsi

redfox
11-10-2011, 17:12
1,5 senedir bu hissedeyim ve inandığım güvendiğim hisseydi ama artık inançım umudum yavaş yavaş tükeniyo adamlar iyi bir açıklama verecekler saat 5,5 dan sonra gönderiyo eeee sabahlayinde kademeleri dolduruyo birileri ki hisse gitmesin veya mal çaksınlar resmen kumpas ın içindeyiz ...ama kefenin cebi yok patron

redfox
11-10-2011, 17:36
büyük enerji devi hissemiz kırmızı kapattı eee sana yakışanda bu gfb kardeş ne desen haklısın ....

tarikguldali
11-10-2011, 18:05
büyük enerji devi hissemiz kırmızı kapattı eee sana yakışanda bu gfb kardeş ne desen haklısın .... bunlar senin benim lotumu almadan götürmezler emin ol dedikleri gibi bu kağıtta cok kredili oynayan vardır ha satıldı ha satılacak diye cok zarar etmiştir insanlar satacaklar bu kesin yıl sonuna kadar sabredin başka kagıttan bu zararı cıkaramıyacagına göre beklemek lazım netaş örneğini vermiştim ak enerjiyle aynı fiyata gelmişti üç sene önce 8000 lira şimdi hangi fiyatta bekleyelim satmadıktan sonra zararda etmiyosun karda bekle 6 senedir bekliyorum bir gün patlar diye 3 senede beklerim

kumbar
11-10-2011, 19:59
22.9.2011 de 3.41 den hisseyi iki günde yaklaşık 6 000 000 işlem hacmiyle 2.9x lara getirdiler.daha sonraki 12 işlem gününde toplam yaklaşık 60 milyon hacimle 2.8x-2.9x arasında işlem yaptı.yani beklentisi olup ta satılacak bir şirketin hissesi 2 günde düştüğü yerden 10 katı hacimle yerinden kalkamıyor.beklentisi olan satılacak uçacak kaçacak hisseyi bu kadar uzun zaman bu rakamlarda tutup cümle alemi maliyetlendirmeleri şahsen bende hiç umut bırakmadı...

tecrube
11-10-2011, 21:21
Piyasalar toparlansa da aciklamalar gelse de 3 seviyesi bile gecilemiyor. Iyasa bozulursa dusunemiyorum. Satis vaadleri hep lafi guzaf. Bu hisse burada yazan hic kimse kalmadiginda cikacak o zaman da seyrediyor olacagiz.cikamayan hisse her zaman duserm

ilginc aciklamalar, ilginc islemler oluyor, halen israrla beklemeye devam ediyoruz ama hissede bu kadar hacim nicin bu dusuk fiyatlarda olusuyor sorusuna cevap veremiyoruz, yonun yukari olmasi gerekiyor artik

JACK SPARROW03
12-10-2011, 01:42
yav gidin işinize kardeşim bunlar CEZ e yedirmedi malı sizemi yedirecek allasen. CEZ bile anladı ne kumpasa düştüğünü kaçacak yer arıyor. ama yarın için trade yapılır.kimse için yatırım tavsiyesi degildir

umut2012
12-10-2011, 10:31
12/10/2011 10:23:00 *CEZ GRUP SÖZCÜSÜ: EĞER UYGUN TEKLİF GELMEZSE AKENERJİ HİSSELERİNİ SATMAYIZ-BLOOMBERG HT

Hayırlısı olsun. Akenr satışının olmayacağı bence kesinleşti artık. bundan sonra aynı patronlarla devam. artık satış hikayesi bitti, şirketin karlılığı, yatırımları, yatırım finansman imkanları konuları ön plana çıkacak..

erdixx
12-10-2011, 10:37
12/10/2011 10:23:00 *CEZ GRUP SÖZCÜSÜ: EĞER UYGUN TEKLİF GELMEZSE AKENERJİ HİSSELERİNİ SATMAYIZ-BLOOMBERG HT

Hayırlısı olsun. Akenr satışının olmayacağı bence kesinleşti artık. bundan sonra aynı patronlarla devam. artık satış hikayesi bitti, şirketin karlılığı, yatırımları, yatırım finansman imkanları konuları ön plana çıkacak..bu haberden sonra taban yemelıydı bu kagıt hayret

by ben
12-10-2011, 10:49
haberde ne var ki))))) adamlar değerinde satacam diyor . bedava verecek değiller ya.satmaya satıyorum ama değerini vereceksiniz diyor. satış olmayacak anlamı nerden çıkıyor)))))))))

umut2012
12-10-2011, 11:00
haberde ne var ki))))) adamlar değerinde satacam diyor . bedava verecek değiller ya.satmaya satıyorum ama değerini vereceksiniz diyor. satış olmayacak anlamı nerden çıkıyor)))))))))

Sayın arkadaşım, senin olumluluğun hayret verici düzeylerde inan. kağıt 2 haftada % 40 lara yakın düşmüş sen hala pembe gözlüklerle bakıyorsun olaya. Cez'in açıklamasının bir nedeni olmalı, nedeni gayet açık, Akenr'e talip olanlar çok düşük fiyatlar teklif ediyorlar. zaten kağıdın 2 haftada buralara düşmesinin en büyğk sebebi belli gruplar verilen bu düşük fiyatlardan haberdar oldular.(is bank, global vs.) sen ve ben gibi ufaklarda izlemekle kaldık. Şirketin bu fiyatlara satılması zaten aptalca olur. bence artık satış hikayesi bitmiştir. bundan sonra belki de yükseliş başlar, artık şirketin mevcut patronları ile neasıl bir performans göstereceği önemli. doğalgaz santrali inşaatına başlanılması kararı da aslında satışın olmama ihtimalinin yüksek olduğunun göstergesi oldu. satılan şirket en azından bu yatırıma başlamazdı... benim üzüntüm şu sonuçta hepimiz kendi kararlarımızı alıyoruz. ancak bu hisse ile ilgili her fiyat düzeyinde olumlu konuştuğun için senden etkilenen ve hissesini satmayan insanların ahını almak ta var.

rhadora2000
12-10-2011, 11:00
bazen inat etmemek gerekir, hisseyle nikah kıyılmaz

YTD

hancer2000
12-10-2011, 11:01

Arkadaşlar Erzin'de yapılacak santral için iş ilanları yenibiris.com da yayında. Kredi anlaşması kararı çıktı ve müteahhide işe başlama emri verilecek. Adamlar satlık malımız var ancak değerinde satarız diyorlar. Alırsanız yani. Erzin - İskenderun arası şu anda çok yoğun yatırımların yapıldığı bir yer. Her yapılan yatırım ilave enerji ihtiyacına neden oluyor. Sadece Akenr değil bir kaç adet daha santral planı olduğunu biliyorum. Özetle yeni santralımız hayırlı olsun. ÇEZ de satmayabilirim dediğine göre durmak yok yola devam moduna dönmüşler.

by ben
12-10-2011, 11:21
Sayın arkadaşım, senin olumluluğun hayret verici düzeylerde inan. kağıt 2 haftada % 40 lara yakın düşmüş sen hala pembe gözlüklerle bakıyorsun olaya. Cez'in açıklamasının bir nedeni olmalı, nedeni gayet açık, Akenr'e talip olanlar çok düşük fiyatlar teklif ediyorlar. zaten kağıdın 2 haftada buralara düşmesinin en büyğk sebebi belli gruplar verilen bu düşük fiyatlardan haberdar oldular.(is bank, global vs.) sen ve ben gibi ufaklarda izlemekle kaldık. Şirketin bu fiyatlara satılması zaten aptalca olur. bence artık satış hikayesi bitmiştir. bundan sonra belki de yükseliş başlar, artık şirketin mevcut patronları ile neasıl bir performans göstereceği önemli. doğalgaz santrali inşaatına başlanılması kararı da aslında satışın olmama ihtimalinin yüksek olduğunun göstergesi oldu. satılan şirket en azından bu yatırıma başlamazdı... benim üzüntüm şu sonuçta hepimiz kendi kararlarımızı alıyoruz. ancak bu hisse ile ilgili her fiyat düzeyinde olumlu konuştuğun için senden etkilenen ve hissesini satmayan insanların ahını almak ta var. arkadaşım daha önceki yazılarımda da belittiğim gibi kağıtta 2 türlü borsacı pozisyon aldı . 1 . kısa vadeli satış beklentisiyle girenler. 2. uzun vadeli yatırımcı mantığıyla girenler . ben 2. gruptayım .sonuçta burda kimseye al sat yat tut ucacak kacacak demiyoruz. ben yatırım yaparken kendi bildiğimi okuyorum . olumlu yada olumsuz yazıları sadece okur geçerim . son sözü kendim söylerim. sizlerinde kendi bildiğiniz ölçüde , kendi adınıza son sözü söylemenizi tavsiye ederim. sonuç ; satış, çok ucuz fiyata olsada önemli değil ,yeter ki satılsın diyenlerden değilim . şirketin değerinde satılmasını bekliyorum. satılır veya satılmaz ama ben uzun vadeciyim. zamanında elinde netaş taşıyan ve şirketin 35 tl den satışının ardından ,172 tl ye çıkışını gören biri olarak satış fiyatını çok da önemsemiyorum. uzun vadeli, yatırımlarla büyüyen ,bir şirkete yatırım yapar ,zamanı geldiğinde bende onunla büyürüm. vade sorunum yok. sizler vadenize göre hareket edin. kendi açımdan sıkıntım olmadığı için olumlu olmam gayet normal.)))))))))) bol kazançlar...........

karaağaç
12-10-2011, 11:35
şu anda 8 arkadaş bu sayfayı okuyoruz.hepimiz aynı gemideyiz o zaman bence fiyatı çok ucuz uzun vadede elde tutulur arkadaşlara katılıyom ama benim gibi gir çık günlük oyuncular burda durmaz kaçar herkeze bol şans

by ben
12-10-2011, 11:42
şu anda 8 arkadaş bu sayfayı okuyoruz.hepimiz aynı gemideyiz o zaman bence fiyatı çok ucuz uzun vadede elde tutulur arkadaşlara katılıyom ama benim gibi gir çık günlük oyuncular burda durmaz kaçar herkeze bol şans durumu gayet güzel açıklamışsınız )))) hem bu kağıtta bekleyip hem olumsuz yazarsak millet demez mi niye satmıyorsun)))))

efe09_efe09
12-10-2011, 11:58
arkadaşım daha önceki yazılarımda da belittiğim gibi kağıtta 2 türlü borsacı pozisyon aldı . 1 . kısa vadeli satış beklentisiyle girenler. 2. uzun vadeli yatırımcı mantığıyla girenler . ben 2. gruptayım .sonuçta burda kimseye al sat yat tut ucacak kacacak demiyoruz. ben yatırım yaparken kendi bildiğimi okuyorum . olumlu yada olumsuz yazıları sadece okur geçerim . son sözü kendim söylerim. sizlerinde kendi bildiğiniz ölçüde , kendi adınıza son sözü söylemenizi tavsiye ederim. sonuç ; satış, çok ucuz fiyata olsada önemli değil ,yeter ki satılsın diyenlerden değilim . şirketin değerinde satılmasını bekliyorum. satılır veya satılmaz ama ben uzun vadeciyim. zamanında elinde netaş taşıyan ve şirketin 35 tl den satışının ardından ,172 tl ye çıkışını gören biri olarak satış fiyatını çok da önemsemiyorum. uzun vadeli, yatırımlarla büyüyen ,bir şirkete yatırım yapar ,zamanı geldiğinde bende onunla büyürüm. vade sorunum yok. sizler vadenize göre hareket edin. kendi açımdan sıkıntım olmadığı için olumlu olmam gayet normal.)))))))))) bol kazançlar...........

Yazınıza tamamen katılıyorum arkadaşım,enerji sektöründe uzun vadeci olmak gerekiyor,özellikle de Akenerji gibi yoğun yatırım yapan bir şirketseniz uzun vadede çok olumlu şeyler olacaktır..Yağmurlar yağıyor,dolar da biraz biraz düşmeye başladı..Daha önce de yazdım;9 aylıkda 150 milyon liranın üzerinde zarar yazabileceğini bilsem de uzun vadede bu şirket güzel yerlere gelecektir..AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

ekber
12-10-2011, 13:13
bazen inat etmemek gerekir, hisseyle nikah kıyılmaz

YTD

Çok güzel yazmışsın. Ben bölünmeye katıldım bir buçuk yıl da bekledim. Baktım ki şimdilik burada beklemek boşunadır, çıktım.Neden mi? Dövizin yükselişi beni huzursuz etti.(3.80 lerden vermiştim.) parsanımı, alkimimi , adana mı aldım. Borsada zamanlama çok çok önemlidir. Bir gün dönem üzere hoşççakalın.
YTD.

magicpower
12-10-2011, 14:03
AKENERJİ - KENDİ aktiflerinden SEDAŞ'ı satlığa çıkardı-teklifleri aldı- teklifleri değerlendirmeye başladı...

CEZ - cez akenerjideki HİSSELERİNİ satmak istediğni söyledi.. henüz resmi olarakta satışa çıkarmadılar diye biliyorum-daha TEKLİF alacaklar vs vs bu AYRI bir süreç ve daha bu kısmın çok zamanı var.. diğer satış hikayesi yılbaşından önce belli olacak.. bu olay daha nispeten TAZE...

YANLIŞIM varsa düzeltiniz

budur...
Al-sat-tut-yat-kaldır tavsiyesi içermezzzzzz...

belki yanlış anlamışımdır...

magicpower
12-10-2011, 14:27
üstad zaten KASTEN söylenmiş bir söz... istemediklerni kağıttan kovmak daha güzel bir haber olabilirmi?? :D
sonuçta hattttaaaaa GEREKSİZ söylenmiş bir laf...
işin DOĞASI zaten böyle değilmi.. sen misal Evini satlığa çıkardın, kafanda bir rakam var 200-230 bin lira olsun ... eee elin adamı sana ben sana 100 veririm, 150 veririm diyor, SATARMISIN sen böyle bir alıcıya??!!? malımı neden DEĞERinde satmıyayım?!?!!? ki ortaklık var... ben malın değerli olduğunu biliyorsam diğer TEKLİFler düşükse benimde cukka sağlamsa , ortağıma 10-20 fazla teklif eder BEN alırım :) ...

rhadora2000
12-10-2011, 15:57
kendini sürekli uzun vadeci olarak gösteren arkadaslar, madem uzuncusunuz neden sureklı hergun burada bişeyler yazma ıhtıyacı hıssedıyorsunuz anlamıs degılım, düşsede, yukselsede siz uzuncusunuz, pc basında degıl tv tltx ızleyebılırsınız aksam verileri, gercekten bilgi amaclı yazı yazan, yatırımcıyı bılgılendırme yazılarına söyleyecek lafım olamaz, ama bir iki kişinin sureklı hergun ele avuca gelmez yazılarını okumak zorunda bırakmayın insanları...

umut2012
12-10-2011, 16:10
satış ilk 5 kademede 807.000 lot satış var. bu satışları yazanlar bizim düşündüğümüz gibi bu kağıdın ucuz olduğunu düşünmüyorlar sanırım. işimiz çok zor....ben resmen battım...

umut2012
12-10-2011, 16:22
by ben ve efe arkadaşıma sormak istyorum. bu hisse 3.8'lerdeykende aynı şekilde yazıyordunuz. ve uzun vadeciymişsiniz. bu hisseyi kaçtan aldınız merak ettim. 3.8 üzerinden aldıysanız biraz olsun gerilmez biraz olsun üzüntüsünü dile getirmez mi insan?

gfb
12-10-2011, 16:32
evet kol gibi girmiş durumda diyecek bişi yok bu adamlar şrfsizin önde gideni.yüksek hacime rağmen bi türlü hareket yok kagıtta onu da anlamış deilim.bu şirketin satılacağını da sanmıyorum.hep olumlu hep olumlu konuşan arkadaşlar şirkette mi çalışıosunuz siz şirketin adamımısınız anlamadım gitti.bu akköklerin hepsinin coluk cocugunun eşiktekinin beşiktekinin hepsinin allah belasını versin.

magicpower
12-10-2011, 16:35
by ben ve efe arkadaşıma sormak istyorum. bu hisse 3.8'lerdeykende aynı şekilde yazıyordunuz. ve uzun vadeciymişsiniz. bu hisseyi kaçtan aldınız merak ettim. 3.8 üzerinden aldıysanız biraz olsun gerilmez biraz olsun üzüntüsünü dile getirmez mi insan?

soru bana değil ama, zaman zaman bende rahatsızlığımı dile getiriyorum... elbetteki insanın morali bozulabiliyor (içimden emin olun çok küfrediyorum yeri geldikçe eminim kulakları çinliyordur :D ) ..
.. ama üzüntüyü burada dile getirmenin kimseye faydası yok, kağıdı da yukarı taşımaz... şu an için hala kağıda güveniyoruz ki tutuyoruz.. güvenmesem çoktan uçup kaçmıştım .. sizde halen BİR BEKLENTİ ile bekliyorsunuz.. sizde inanmasanız burada yazmaz çoktan kağıttan çıkar giderdiniz... ve burada yazılan çizilenlere göre de hareket etmiyorsunuzdur eminimki.. herkesin kendine göre bir beklentisi var...
gidecek bir kağıtta bir baskı olması BENCE normal... GERÇEK ve SOMUT haber gelmediği sürece, fiyat belli olmadan babalar girmez ve götürmez öyle...
tradecilere ve günlükçülere, açıkcılara neden para kaptırsınlar???
tahta sahibinin derdi burada 3-5 KY değil ... ..
birde onların başına DERT olacak KY sonradan gelir, sonradan uyanır.. onları da dökmeleri çok zor olmaz...
burada birkaç aydır topikte dertleştiğimiz bilgi paylaştığımız ekip hedefe ulaşmadan bırakmaz öyle... HER NE KADAR maaliyetimi kurtayım kaçarım diyenler olsada, bunlara pek inanmıyorum.. onlarda oralara kadar gelmiş kağıdın peşini bırakmaz...
bela okumaksa hep birlikte okuyalım bakalım Kademeler ne yönde değişecek :D ....

...
evet SPEK'in ta kendisiyimmmmm.!!!!
....dermişim.... :D ... işimiz olmaz kardeş o adamlarla...
dikkat edin, kimse şu ana kadar BU kağıtta SİZ kalın.. yok efendim SİZ gidin SATIN demedi.. demez..!!!!! zaten site ADMIN'leri anında BANNNN yapar....

gfb
12-10-2011, 16:37
benim resmen hayatım karardı.çok huzursuzum.sizin hiç mi zararınız yok kac sene beklemek lazım uzun vade için.hiç mi para lazım deil size ya anlamıyorum.3.8-3.9 lardan satmadık kagıdı.şimdi endeks geri gelsin 50 binlere bu kagıt 2 ye kadar düşer.3.8 -3.9 lardan satmamamın nedeni de sizsiniz hala şirketi öve öve bitiremiosunuz ne geçio elinize anlamadım.böyle devam edin

umut2012
12-10-2011, 16:46
benim resmen hayatım karardı.çok huzursuzum.sizin hiç mi zararınız yok kac sene beklemek lazım uzun vade için.hiç mi para lazım deil size ya anlamıyorum.3.8-3.9 lardan satmadık kagıdı.şimdi endeks geri gelsin 50 binlere bu kagıt 2 ye kadar düşer.3.8 -3.9 lardan satmamamın nedeni de sizsiniz hala şirketi öve öve bitiremiosunuz ne geçio elinize anlamadım.böyle devam edin

Haklısın bu adamlar yüzünden satmayan çok insan olmuştur.herkes görevini yapıyor. bu hisseyi elinde bulundurupta bu kadar huzurlu olamaz kimse... akıl var mantık var. 2-3 yıl sonra belki kar edecek bir şirketi kim neden alsın. ancak iyi pazarlamacılar varsa alan oluyor bizim gibi....

by ben
12-10-2011, 16:56
by ben ve efe arkadaşıma sormak istyorum. bu hisse 3.8'lerdeykende aynı şekilde yazıyordunuz. ve uzun vadeciymişsiniz. bu hisseyi kaçtan aldınız merak ettim. 3.8 üzerinden aldıysanız biraz olsun gerilmez biraz olsun üzüntüsünü dile getirmez mi insan? benim maliyetimi madem merak ediyorsanız yazayım .3,06 ile alışa başlamıştım .

magicpower
12-10-2011, 17:15
benim maaliyet maalesef yüksek... batışlardayım :( .. maaliyet 3.6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....
başka kağıtlarda kazandıklarımı yiyip bitirdi bu akener... birde üstüne ana paramdan da gittikçe gidiyor ....!!!!!!!!!!!!!
ben ne diyeyim şimdi??? kimse bana silah zoruyla aldırmadı... !!!! kimsede bana illaki bu kağıtta kalacaksın demedi...
çok değil eylül başında maaliyetime geldi.. şeytan kaç kez arkadaş sat kurtul dedi.. dinlemedim ... kendi hatam..
kısmet...
eğer beklentilerde çıkmazsa ŞAPA otururuz... Cİddi anlamda uzuncu oluruz yada kahredip kol bacak keseceğiz ...yapacak başka birşey varmı beklemekten başka??? hele ki 2-3 ay içinde durumu netlik kazanacak bir kağıttan nasıl çıkayım şimdi?? diyelim ki sattım buralardan zararla!! ama bir bakmışsın beklentiler gerçekleşti ve olumlu sonuçlandı sonra kafamı nerelere vurayım?? gelip burada "OLUMSUZ" konuşana "BELA" okuyan arkadaşlarımı bulayım?? .... herkes KENDI bacağından asılır .. al emrinide ben veridim zaman gelince SAT emrinide ben vereceğim...

tarikguldali
12-10-2011, 18:32
benim maaliyet maalesef yüksek... batışlardayım :( .. maaliyet 3.6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....
başka kağıtlarda kazandıklarımı yiyip bitirdi bu akener... birde üstüne ana paramdan da gittikçe gidiyor ....!!!!!!!!!!!!!
ben ne diyeyim şimdi??? kimse bana silah zoruyla aldırmadı... !!!! kimsede bana illaki bu kağıtta kalacaksın demedi...
çok değil eylül başında maaliyetime geldi.. şeytan kaç kez arkadaş sat kurtul dedi.. dinlemedim ... kendi hatam..
kısmet...
eğer beklentilerde çıkmazsa ŞAPA otururuz... Cİddi anlamda uzuncu oluruz yada kahredip kol bacak keseceğiz ...yapacak başka birşey varmı beklemekten başka??? hele ki 2-3 ay içinde durumu netlik kazanacak bir kağıttan nasıl çıkayım şimdi?? diyelim ki sattım buralardan zararla!! ama bir bakmışsın beklentiler gerçekleşti ve olumlu sonuçlandı sonra kafamı nerelere vurayım?? gelip burada "OLUMSUZ" konuşana "BELA" okuyan arkadaşlarımı bulayım?? .... herkes KENDI bacağından asılır .. al emrinide ben veridim zaman gelince SAT emrinide ben vereceğim...ben bu kağıtın sevdası yüzünden good year ları 23 den goltaşlarıda 51 den sattım burda spek olabilir ama bu arkadaş degil zorene bakın zorendekiler ne yapsın aksen 5lerdeydi demekki genelde enerji hissesinin yüzüne bakmıyorlar banka hissesi degilki kötü bir haber gelse bile alıcısı var koç gibi kağıdın sahip cıkan şirket sahibide degiller kardeşim şirketi açıklamaya zorlamalıyız herkes arasın şirketi imkb 30 kağıdı imkb den ayrı hareket ediyor hiçmi mudahale edilmez bela okumak güzel birşey değil yaklaşık 2 senedir kar ettirmedi başka kağıttan bu zararı cıkaramıyacığımıza göre ne yapalım herkes kendi bildiğini yapsın

kumbar
12-10-2011, 18:45
şirket satılmassa domates gibi mundar mı olacak?elektrik santralleri çürüyüp kof mu olacak???bu satanların acaba maliyeti kaçtır ki...bedava almış gibi veriyorlar...bizi perişan ettiler...onlarda Allahdan bulsunlar...

hancer2000
12-10-2011, 18:46
benim maliyetimi madem merak ediyorsanız yazayım .3,06 ile alışa başlamıştım . üstad, nakit varsa 2,9x den alıma devam edersin artık.

birbilmez
12-10-2011, 20:14
Arkadaslar

Sakin olalım...Buraya ilk yazdıgımda hısse daha yukarılarda endekste daha asagılardaydı...Hıssede satısın bu ortamda zora gırecegını fıyatında asagılara gelebıleceğini dusunduğumu yazmıstım...Hıssede buyuk bır dusuus yok ama pıyasa fena sayılmayacak noktalarda cunku aynı anda yakın zamanda aldıgım bazı kagıtlar 10-20 percent yukarıda, bu kagıtsa 3.40 dan 2,90 a geldi...
Psikolojik trade onemlıdır...Bırısının cok rahat bir anda modunu dusurup kaldırabılırsınız bakıs acınızla...Ancak herkes ıstedıgını yapmakta ve son tahlılde serbesttir.

Ancak bu tarz yorumlar cok dayanaklı degıl ama psıkolojıden anladıgım bu kagıt bır % 10-20 daha dusecek sonrasında kuvvetlı toparlamalar olacak...

umut2012
12-10-2011, 21:58
bu hisse hepimizi bunalttı. kadere isyan etmekten ziyade durumu değerlendirmek ve tekrar hata yapmamak gerekir diye düşünüyorum. Akenr hissesi neden düşüyor?? biza inat olmadığı kesin, bu düşüşün de temel nedenleri var ve bu duygusal olmayı kaldırmayacak bir realite.

bence 2 temel nedeni var bu düşüşün,
1.si; özellikle 2 yıldır elektirik üreten Enerji şirketlerinin tümüne ilgi çok zayıf. bunun en temel sebebi enerji yatırımları çok pahalı ve uzun süreli. bu şirketlerin hepsi dolar borcuna boğulmuş durumda. dolardaki artış devasa finansman giderine yol açtı.kar edemiyorlar. uzunca bir süre de kar edemeyecek gibiler. kar edememelerinin sebebi düşük enerji fiyatları ve fiyat kontrolünün devlette olması. buna paralel olarak son dağıtım özelleştirmelerinde Karamehmet'in gereksiz yere abuk sabuk fiyatlar vererek ihalesi alması neticesinde finans kurumlarının bu finansmanı düşük karlılık hesaplamalarıyla sağlayamaması ve teminatlarını yakması sektöre zaten negatif yaklaşan yatırımcıları daha da ürküttü. şu aşamada Sedaş'ın ederi konusu belirsizdir. özetle, enerji sektörü şu sıralar hem karsız hemde çok yatırım gerektiren bir sektör olarak göz kamaştırmıyor yatırımcıların gözünde.bu değerlendirmemi keşke hisseyi almadan önce yapablseydim 1 lot bile akenr almazdım. ama biz öyleyiz işte, önce işi yaparız sonra araştırmaya başlarız.

2. sebep bence ÇEZ ile ilgili olan durumdur. Çez özellikle türkiye'de fiyatlama ile ilgili piyasa hakimiyetinin sağlanmamasını sebep göstererek çıkmak istiyor. 2008 yılında 4.5 TL ödeyerek aldığı hisseleri satmak istiyor. enerji işi uzun vadeli bir yatırım, sonuçta ÇEZ 2008 yılında bunu bilerek bu işe ortak oldu. ama 3 yılda çark etti. bence satış işi tamamen bir hikaye, akkökler satışı ilan etti ama düşük fiyatları alacağını biliyordu. inanın akkökler şirketi satmak istemiyorlar, hissedeki bu düşüşün bile içinde olabilirler. hisse fiyatını geberik hale getirdiler, ÇEZ'e istersen çık kardeşim, ama bu fiyatlardan çıkarsın, yani bu kadar zararı göze alabiliyorsan hadi çık diyorlar.. yani bu tamamen ÇEZ'i köşeye sıkıştırma operasyonu gibi duruyor. ÇEZ hizaya gelince (hissemi satmıyorum, ortaklığa devam , yatırımlarda da ortak finansman sağlayacağız), bu operasyon bitecek...ama arada feci şekilde bizler ezilmiş olduk.artık bu aşamada fillerin savaşının bitmesini beklemekten başka çaremiz kalmadı.

Son olarak, aracı kurumların hepsi "enerji, enerji" diye diye bütün şirketleri bize pazarladı durdu. ama şu görüldü ki, enerji şirketleri şu dönemde en kötü durumda olan şirketler. bu analizi keşke 1 yıl önce yapsaydım, asla bu hisseyi almazdım. 2012 en önce yaklaşmazdım bile. ama artık yapacak bir şey yok. gerekirse 3 sene beklerim ama zararına satmam. Çez gibi kazıklandık hepimiz. ama Çez'İN 3 sene içinde ayrılıcam ben kardeşim demesi de doğru değildi zaten onlarda bunun cezasını çekiyorlar ...

kumbar
12-10-2011, 22:33
cezin satmadaki kararllğına rağmen şirketin piyasa değerinin üstünde bir yatırma kalkışması bende acayip soru işaretlerine yol açıyor.satış aşaması eli kulağında olan bir şirket böyle bir yatırıma girer mi?
enerji sektöründeki sıkıntıları hepimiz biliyoruz.ama büyük yatırmcılar bizim gibi haftalık aylık düşünmezki "bugünü almazlarki...onlar en az 2-4 sene sonrasını alır.akenerjinin yatırmlarını düşününce enerji santrallerini düşününce şirkete talip olanların bu günün koşullarına değil çok daha ileriye bakacaklarını düşünüyorum...dolayısıyla satış için yine de kötümser düşünmüyorum.
cez ucuza satmam demiş."satmam demiyor adam...ederinin altına vermem diyor"belki de pazarlık aşamasında fiyatı beklediği rakkama çekmek yaklaştırmak için cilve mi yapıyor acaba?
bu dinçkökler hepimize böyle giderse roman yazdıracak...konu trajik gerilim olur...ALLAH tüm akenerji hissedarına sabır versin

JACK SPARROW03
13-10-2011, 00:11
vah vah ki ne vah. arkadaşlar beni biliyorsunuz uzun zamandır hemde baya uzun zaman oldu yazalı hedflerimi belirtmiştim 2.50 2.70.2.90 diye 2.60 tan hissemiz geri döndü. bende 2.62 maliyetle beklemedeyim. şunu söylemek isterim bir çogunuz battım demekte maliyetleriniz yüksek. eger paraya ihtiyacı olmayan varsa maliyet düşürmek için beklesin yada her ay düşük rakamlardan 100tl 200tl arası alım yapsın sanki BES öder gibi.paraya ihtiyacı olmayıp beklemeyi seçen arkadaşlar 3.** rakamlardan %30 %40 kagıt satıp maliyet çekmek için bekleye bilir. uzun vade güzel para kazanacaktır şimdiki hedefim olan 2 tl yi beklemekteyim hele bi gelsin depoyu fulleyecegim. dünya borsaları mutlaka bir dip yapacak ve toparlanma sürecine enerji kagıtları neden olacak. enerji kagıtları: aygaz,aksen, zoren,ayen,ipek,akenr vs bunlar %40 deger yitirecek ve enerji yılı başlayacak. işte ozaman buraları ben ğörürüm bu kagıt nasıl alınırmı satılırmı diye millet bele okumayı bırakıp enerjilerin allahına kurban olayım nidaları atacak.yeterki beklemesini bilin. yazdıklarım kendi senaryom olup yatırım için hiçbir baglayıcılığı yoktur. yatırım kişiye göre değişir isteyen kagıda isteyen eşşege isteyen yarış atına yatırır. buradaki senaryo çekimlerine başlanacak olan dünyanın enerji yılı filmine aittir. saygılar... ha bu arada enerji firmaları yüksek kar istiyorsa mutlaka ama mutlaka TERMİK SANTRAL KURMALARI gerekmektedir.çünki yarın ruslar gazı keser ahmedi nejat ta rusların gazına gelip gaz vanalarını kısarsa ozaman dözümüz enerji yi görür ha rüzgar enercisi var derseniz allahın işine karışılmaz ama rüzgar esmez olursa o pervaneler birilerinin dözünde döner. güneş panalleri var onlar ancak cep telfonu şarj eder. buda demek oluyorki kendi toprağımızdan çıkan KOMÜRÜMÜZNEN santral kurmalıyız. ARTİSTİN BİRİ ÇIKAR şimdi derki ya sen nerde yaşıyon gardaş kömür çevreyi kirletir der bende o adamı bogazlarım çünki nasıl yoğuşmalı kombiler varsa yoğuşmalı termik santral kazanlarıda mevcut yaktığını bidaha yakıyor co salınımı derseniz onun içinde partikül filitreleri mevcut yani arabaların katalitik konvektörü gibi. saygılar saygılar .

browjn
13-10-2011, 02:26
yeni giren arkadaşlar jack sparrow03 akenerji eşşeklerinin kompedanı vede büyük üstaddır.akenerji eşşekleri için tüm yamyam yalaması aracı kurumlar sürüsünün önerileri bir yana jack sparrow3 diğer yana sparrowun söyledikleri geçerlidir.sparrow kimlerle mücadele etmedi zamnında bir BROWNİ vardı ülker browni piton vardı bunlar eskiler 40 gidecek yenilerde 20 ye gidince satacam diyordu ama akenerji eşşeklerinde hep sparrowun dedikleri çıkmıştır.BU BAĞLAMDA TÜRK BORSA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇEN BEDELLİ PARASININ YAMYAM TARAFINDAN AÇIĞA BASILAN LOTLARLA YATIRIMCIDAN ÇIKARTILDIĞI AKENERJİ BEDELLİSİNDEN YILLAR GEÇMİŞTİR. FAKAT YATIRIMCISINI ZARARA UĞRATAN YAMYAMDA YATIRIMCIDAN ÖYLE BİR ŞAMAR YEMİŞTİRKİ HALEN DÜZELEMEMİŞTİR.onun için artık akenerji yi satmak kurtuluştur. :))))) ne günlerdi beee...ama hala içimde yediğim kazık...ve o kadar nefret ettim ki hisseden..kazanacağımı bile bile hisse 3.00 lere 2.82 lere ve 2.60 lara indiğinde hiç tenezzül etmedim almaya... bunlara en büyük şamar benden geldi..en az 500.000 lotu maliyeti veya çok az bir zararla dostlarıma sattırdım çıkardım hisseden...o zamanlar çok yazdım bindiği dalı kesiyor bu şirket diye ama anlayan kim ..bedellinin olduğu gün %16 pirim yapmıştı akşama eridi ertesi güne bi şey kalmadı yamyamlardan.. derin zarar etmedim ama 4-5 ay çile çektik yani...çok kin bağladım çokkk.. sanmıyorum 2 liraya da düşse almam.. benimkisi şahsi kin .. paranın dini imanı olmaz derler.. siz yatırımızını istediğiğniz yere yapın ben gibi düşünmeyin....uzun vade getirir bi şeyler ..zarar ettirmez ...

JACK SPARROW03
13-10-2011, 08:35
:))))) ne günlerdi beee...ama hala içimde yediğim kazık...ve o kadar nefret ettim ki hisseden..kazanacağımı bile bile hisse 3.00 lere 2.82 lere ve 2.60 lara indiğinde hiç tenezzül etmedim almaya... bunlara en büyük şamar benden geldi..en az 500.000 lotu maliyeti veya çok az bir zararla dostlarıma sattırdım çıkardım hisseden...o zamanlar çok yazdım bindiği dalı kesiyor bu şirket diye ama anlayan kim ..bedellinin olduğu gün %16 pirim yapmıştı akşama eridi ertesi güne bi şey kalmadı yamyamlardan.. derin zarar etmedim ama 4-5 ay çile çektik yani...çok kin bağladım çokkk.. sanmıyorum 2 liraya da düşse almam.. benimkisi şahsi kin .. paranın dini imanı olmaz derler.. siz yatırımızını istediğiğniz yere yapın ben gibi düşünmeyin....uzun vade getirir bi şeyler ..zarar ettirmez ...
aaaaaaaa browni gelmiş hoşgelmi:halay:ş eee brovni bir musubet bin nasihattan iyidir. sizle çok dalaştık ama anlatamadık burdan yazamam dediğim şeyler var dedik anlatamadık değilmi. hatırlarmısın bir vatandaş vardı kagıt bölünmeden önce size veriyodu gazı kagat 40 tl olacak diye hatta kagıdı 40 tl den benim kucagıma verip bana ARABASINI yeniletecekti artık başka bişeyini yeniletmiştir:oley::kahkah:
bu arada brovni sen spekin adamıydın değilmi:oley::kahkah:

i-ked
13-10-2011, 10:41
Borsanın devlerinde küçük yatırımcı söz sahibi olacak
SPK, küçük yatırımcıları koruyacak devrim niteliğinde bir tebliğ yayınladı. Buna göre, İMKB-30’da bankalar haricinde yer alan şirketlerin yönetim kurullarında en az 2 bağımsız üye yer alacak.

23 şirketin yönetim kuruluna bağımsız üye

* Akenerji

* Aksa

* Arçelik

* BİM Mağazalar

* Doğan Holding

* Doğan Yayın Hol.

* Emlak Konut GYO

* Ereğli Demir Çelik

* İhlas Holding

* Koç Holding

* Koza Maden

* Koza Altın

* Kardemir

* Migros

* Petkim

* Sabancı Holding

* Şişe Cam

* Sinpaş GYO

* Turkcell

* Türk Hava Yolları

* Tekfen Holding

* Türk Telekom

* Tüpraş

emirseyit
13-10-2011, 11:42
SPK ve KÜÇÜK YATIRIMCIYI KORUMAK ! Güldürmeyin beni.Yıllarca halka açık şirketden, halka açık olmayan şirketlerine bilinçli bir şekilde kar transferi yapıpta halka açık şirketleri ha bire zararda gösteren patronların yaptıklarına sesi çıkmadığı gibi ,üstüne birde bedelli sermaye artırımlarına(fiatı birin altındakilere dahi) onay veren bu SPK mı küçük yatırımcıyı koruyacak?

redfox
13-10-2011, 11:54
bu bağımsız üye nerden gelecek küçük ky lerden seçilsin... jack sparow u gönderelim...:):) oraya hakkımızı savunur

redfox
13-10-2011, 15:25
bütün enerji kağıtları artıda biz geri viteste geriye gidiyoruz.. nasil bi kağıta bulaştık nasıl kumpas ın içindeyiz belli deil paramız eridi gitti akkök lerin cebinde adamlar yediler bizi resmen .. adamlar parasına para katıyor şirketin değeri 600 milyon usd 621 milyon usd yatırım yapacaklar belki bitince 800 milyon usd olacak santral eeeee bence biraz üstüne koysunlar yapmasınlar o santrali banka satın alsınlar madem bu iş karlı deil cez in gavuru çıkacan türkiyeden o kadar parayı niye bağlıyon çık git bizi perişan etmek için mi anlaştımız akköklerle..biz burda bedelliye katılalım sermayeyi %500 arttıralım senet 20 tl düşşün 2,80 lere şuan bölündüğü fiyattan 4,30tl den kağıt nerelere geldi 2,87 e bu nasil viçdan nasıl iş...

rhadora2000
13-10-2011, 15:34
Oya oyak 78.306.145 32.720 0 0 0
teb tebbank 16.410.001 0 0 0 0
cıy cıtıbank yabancı 11.276.074 -1.139.903 0 0 0
aca acar 11.017.544 -10.000 0 0
tgb garantı bank 9.943.166 -18.234 0 0
ykr yapı kredı 8.182.335 143.039 0 0
dby deutsche yabancı 6.752.785 6.775 0

gfb
13-10-2011, 15:51
bizim yapamadıgımız hareketleri aksen yapıyor biz gene bakıyoruz.kaca kadar düşürceklerse düşürseler şu kanı bozuklar kağıdı artık.taban taban mı gidecek napıcaksa yapsa .

Turbot
13-10-2011, 16:17
bizim yapamadıgımız hareketleri aksen yapıyor biz gene bakıyoruz.kaca kadar düşürceklerse düşürseler şu kanı bozuklar kağıdı artık.taban taban mı gidecek napıcaksa yapsa .

aksen 3 direncini kırdı ve şimdi önü 3.45 e kadar açık gözüküyor darısı buradaki kardeşlerimin başına

gfb
13-10-2011, 16:22
aksen 3 direncini kırdı ve şimdi önü 3.45 e kadar açık gözüküyor darısı buradaki kardeşlerimin başına
biz daha cok aşağılara gidip cok sürüneceğiz gibi gelio bana.

gfb
13-10-2011, 16:25
bence satış işi yattı bunu da bilenler var kaıttan cıktı cıkıyolar.tepki gelmemesi bundan bence.şu haberi de artık veriverse adiler de nereye kadar düşecekse düşse .akkökler allah belanızı versin

rhadora2000
13-10-2011, 16:43
ee borsa kacgundur yükseliyor, realizasyon şart, bu kuralada önce akenerji eşlık edıyor...
2.80 sonrada 2.70

YTD

rossgeller
13-10-2011, 18:12
bu ne yaa bu nasıl kağıt yaw

teness
13-10-2011, 23:34
bu düşüşlere aldırmıyorum..1.063.553.620 tl şirketin bugunkü degeri spek dinçkök elele oyunlara devam...
ömer dinçkök şirketi ceze satttıgında 200 milyon dolar kazanmıştı.acele etmiyor para bol nasılsa ama genede doymak bilmiyor... hatta tekrar bedelli sermaye artırımı yaparsan satıştan daha iyi getiri saglar bunuda düşün derim ..hedefim 2023 beklemeye devam :) ytd

mehmetc46
13-10-2011, 23:52
ama biz öyleyiz işte, önce işi yaparız sonra araştırmaya başlarız.. yazan kazmayatırımcı...:)

browjn
14-10-2011, 00:02
aaaaaaaa browni gelmiş hoşgelmi:halay:ş eee brovni bir musubet bin nasihattan iyidir. sizle çok dalaştık ama anlatamadık burdan yazamam dediğim şeyler var dedik anlatamadık değilmi. hatırlarmısın bir vatandaş vardı kagıt bölünmeden önce size veriyodu gazı kagat 40 tl olacak diye hatta kagıdı 40 tl den benim kucagıma verip bana ARABASINI yeniletecekti artık başka bişeyini yeniletmiştir:oley::kahkah:
bu arada brovni sen spekin adamıydın değilmi:oley::kahkah:

yaw birader ne speğin adamı ben kim spek kim ..evet dalaştık ama nasıl dalaşmam sen hisseyi aşağı çekmek istiyordun ben ise yükselsin maliyetime gelsin çıkayım hisseden diye uğraş veriyordum ..adam bize 18.xx kilitlemiş ve yüklü şekilde almışım ..aldığım günden bedellinin olacağı 13 nisan 2010 tarihine kadar hisseyi hiç benim maliyetime getirmediki vallahi maliyetine verip kaçacaktım..mecburen bekledim.. bedllinin olduğu gün zararı kurtardık %10 da kar ettim eğer o gün satsaydım ama içime şeytan girdi bundan sonra bu keğıt gider düşüncesini soktu..ve ben başladım beklemeye 10 gün kadar bekledim baktım olmayacak 3.88 den ne var ne yok boşalttım.. beklediğim süre,komisyon vs. zarar yazdı..çilesi caba...ben bu hisseye bulaşmazdım aslında ama beni zoren bedellisi aldattı orada mllet kazandı ben izlemiştim zoreni ama almamıştım akenr'de bedelliye gidince bunu kaçırmayayım dedim fakat ava giderken avlandık.. o gün bellinin olduğu gün allah bereket versin deyip çıkmak lazımmış ..hata ettik..ben bide ful konya çimentodaydım 84 den aldığım konyaları 90 dan satıp akenr dalmıştım..eğer konyada kalsaydım köşe idim..esas ben buna yanarım halen..akenr mahvetti beni..inan borsadan nefret eder oldum ..epey bi süre altın dövizde kaldım..borsadan uzaklaştım şimdilerde biraz bakmaya başladım bende senin gibi düşünüyorum bu borsa 40-45 lere değecek belki o zaman tekrar girerim ..aslında sağlamcıyımdır nasıl girdim o fiyatla akenr hala sorarım kendime...neyse geçmiş geçmişte kaldı ..sana bol kazançlar dilerim ,şansın açık olsun..bende senin speğin adamı olduğunu düşünmüştüm ama değilsin..hislerim öyle söylüyor..akenr hissesi nere düşer veya çıkar tahmin edemiyorum ama endeks 45 leri görürse akenr'de 2.20-240 gibi olur diye düşünüyorum..veya endeks 64 lere çıkarsa akenr'de 3.50 -3.70 leri tekrar denermi ki diye aklıma gelmiyor değil.. ama ben bulaşmam bu keğıda artık..selamlar...

emirseyit
14-10-2011, 01:17
yaw birader ne speğin adamı ben kim spek kim ..evet dalaştık ama nasıl dalaşmam sen hisseyi aşağı çekmek istiyordun ben ise yükselsin maliyetime gelsin çıkayım hisseden diye uğraş veriyordum ..adam bize 18.xx kilitlemiş ve yüklü şekilde almışım ..aldığım günden bedellinin olacağı 13 nisan 2010 tarihine kadar hisseyi hiç benim maliyetime getirmediki vallahi maliyetine verip kaçacaktım..mecburen bekledim.. bedllinin olduğu gün zararı kurtardık %10 da kar ettim eğer o gün satsaydım ama içime şeytan girdi bundan sonra bu keğıt gider düşüncesini soktu..ve ben başladım beklemeye 10 gün kadar bekledim baktım olmayacak 3.88 den ne var ne yok boşalttım.. beklediğim süre,komisyon vs. zarar yazdı..çilesi caba...ben bu hisseye bulaşmazdım aslında ama beni zoren bedellisi aldattı orada mllet kazandı ben izlemiştim zoreni ama almamıştım akenr'de bedelliye gidince bunu kaçırmayayım dedim fakat ava giderken avlandık.. o gün bellinin olduğu gün allah bereket versin deyip çıkmak lazımmış ..hata ettik..ben bide ful konya çimentodaydım 84 den aldığım konyaları 90 dan satıp akenr dalmıştım..eğer konyada kalsaydım köşe idim..esas ben buna yanarım halen..akenr mahvetti beni..inan borsadan nefret eder oldum ..epey bi süre altın dövizde kaldım..borsadan uzaklaştım şimdilerde biraz bakmaya başladım bende senin gibi düşünüyorum bu borsa 40-45 lere değecek belki o zaman tekrar girerim ..aslında sağlamcıyımdır nasıl girdim o fiyatla akenr hala sorarım kendime...neyse geçmiş geçmişte kaldı ..sana bol kazançlar dilerim ,şansın açık olsun..bende senin speğin adamı olduğunu düşünmüştüm ama değilsin..hislerim öyle söylüyor..akenr hissesi nere düşer veya çıkar tahmin edemiyorum ama endeks 45 leri görürse akenr'de 2.20-240 gibi olur diye düşünüyorum..veya endeks 64 lere çıkarsa akenr'de 3.50 -3.70 leri tekrar denermi ki diye aklıma gelmiyor değil.. ama ben bulaşmam bu keğıda artık..selamlar...

Ne kadar iyi niyetli ! olduğun ,burada ki yatırımcılara yardımcı olmak için yanıp tutuştuğun ! o kadar belli ki :(

JACK SPARROW03
14-10-2011, 08:54
bu bağımsız üye nerden gelecek küçük ky lerden seçilsin... jack sparow u gönderelim...:):) oraya hakkımızı savunur
beni bagımsız yönetici yapsınlar sizi ihya ederim ama ilk önce dogal gaz santralini iptal edrim hemen TERMİK SANTRAL PROJESİ santrale kömürü siz getireceniz ona göre... :oley:

JACK SPARROW03
14-10-2011, 08:55
Ne kadar iyi niyetli ! olduğun ,burada ki yatırımcılara yardımcı olmak için yanıp tutuştuğun ! o kadar belli ki :(

browni bu adamda ben senin bölünmeden önceki ruh halini görüyorum

ekber
14-10-2011, 11:22
beni bagımsız yönetici yapsınlar sizi ihya ederim ama ilk önce dogal gaz santralini iptal edrim hemen TERMİK SANTRAL PROJESİ santrale kömürü siz getireceniz ona göre... :oley:

:))))))))))))

by ben
14-10-2011, 14:19
14.10.2011 12:44:40*bnp paribas, ak enerji için tavsiyesini 'tut'dan 'al'a yükseltti

by ben
14-10-2011, 14:19
14.10.2011 12:46:04*bnp paribas, ak enerji için fiyat hedefini 3.77 tl'den 3.43 tl'ye indirdi

Cantunç
14-10-2011, 14:45
Haber ancak kıpırdattı....

magicpower
14-10-2011, 15:13
14.10.2011 12:46:04*bnp paribas, ak enerji için fiyat hedefini 3.77 tl'den 3.43 tl'ye indirdi

hem AL öneriyor ama arkasından da utanmadan hedef fiyatı düşürüyor...
bnp paribas ta kim yahu :D

Turbot
14-10-2011, 15:28
ne zaman bir aracı kurum bir hisseye al tavsiyesi yada hedef fiyat verse o hisseden çıkarım. çünkü 1-2 hafta içerisinde bırakın yükselmeyi %10 aşağıdadır demektir:grrr:

magicpower
14-10-2011, 15:41
ne zaman bir aracı kurum bir hisseye al tavsiyesi yada hedef fiyat verse o hisseden çıkarım. çünkü 1-2 hafta içerisinde bırakın yükselmeyi %10 aşağıdadır demektir:grrr:
bak işte bu doğru bir tespit :yes: başka raporlarda gelmeye başlarsa yandık!!!!
zaten 3.çeyrek bilançosu üzecek bizi :( ...

by ben
14-10-2011, 15:48
bak işte bu doğru bir tespit :yes: başka raporlarda gelmeye başlarsa yandık!!!!
zaten 3.çeyrek bilançosu üzecek bizi :( ... evet doğru söylüyorsun.......))))) 3. çeyrek üzecek 4.çeyrek döviz düşerse güldürecek . bu nedenle stres yapmamak için ,faaliyet karına bakıp teselli bulmak lazım)))))))))

gfb
15-10-2011, 00:53
aksen aldı başını gitti biz daha cok bekleriz.hissede olmayanlarda moral bozmasın jack ve brovni yorumlarınızı kendinize saklayın.zaten millet gergin

browjn
15-10-2011, 01:31
browni bu adamda ben senin bölünmeden önceki ruh halini görüyorum yaw jak kolay değil bize verdikleri gibi tavandan aldıysa elbette ruh hali bozulur, bizde tepki veriyorduk gayet normal..emirseyit kardeşim akenr kötü demiyorum bana yaramadı sana uğurlu gelir belki kim bilir, sabret kardeşim keğıtta..bu hisse öyle 3-5 ay veya 1 yıllık yatırım yapılacak hisse değil..en az 2-3 yıl bekleyeceksin ve iyi kazancın olacak eğer sabredebilirsen.. yok tez canlı isen sıkıntı yaşarsın güzel kardeşim..haaa iyi borsacıysan,iyi koku alıyorsan,amatör değilsen hisse iyide trade imkanı verir (3.70'den alan arkadaşım maliyeti 3.02'ye kadar indirdi yani) akenr dandik hisse değildir zor hissedir..sen moralini bozma ..devam..(klasik olucak ama neydi;sabır borsada altın kuraldı dimi) belki altın vuruş yapmak nasip olur sana..bol kazançlar kardeşim...

efe09_efe09
15-10-2011, 14:36
İş dünyası Orta Vadeli Program'da yer alan 1.73'lük dolar kurunu inandırıcı buldu.

Hükümetin öncekigün açıkladığı Orta Vadeli Program (OVP) Türk ekonomisinde doların 3 yıllık yol haritasını çizdi. Hazırlanan plana göre Türkiye'de milli gelir bu yıl 1.3 trilyona yaklaşacak. Önümüzdeki yıl da 1.4 trilyona çıkacak. Buna göre, dolar kurunun bu yıl 1.67, 2012'de 1.73, 2013'te 1.77, 2014'te ise 1.82 lira olması bekleniyor. Aynı zamanda refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan program sonunda kişi başı gelirin 12 bin 412 dolara çıkacağı belirtiliyor. Dolar kurunun 3 yıllık gidişatı iş dünyasında olumlu yankı buldu. Çizilen rotanın gayet gerçekçi bir zemin üzerinde hazırlandığını anlatan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Mehmet Büyükekşi, "OVP'nin kur hedeflerinde ihracat odaklı ekonominin izleri görülüyor. Bizim gayet uyumlu bir politika" şeklinde konuştu. OVP'de dış ticaret dengesi açısından cari açığın azalacağının da öngörüldüğünü vurgulayan Büyükekşi sözlerine şöyle devam etti: "Daha rekabetçi bir kur hedefleniyor. Büyüme rakamları da gayet kabul edilebilir durumda. Türk ihracatçıları olarak rekabetçi özelliğimizi korumak durumundayız. Bu planda da ihracatın büyüme hedefleri göz önünde bulundurulmuş. Ayrıca Türkiye'nin böyle bir dönemde önünü görüyor olması da çok önemli bir gelişme olarak görüyorum."

Eğer hükümetin OVP da öngördüğü dolar kur hedefleri tutarsa operasyonal karı giddikçe yükselen Akenerji açısından orta ve uzun vadede pozitif rakamlar görülebilecektir.AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

emirseyit
15-10-2011, 15:13
Buraya yorum yazmak için hissen olması gerektiğini bilmiyordum,birileri oltaya atladı hemen.Kolay gelsin size,bu hisseyi alacak olursam yazar bilgilendiririm zatı şahanelerini.

i-ked
15-10-2011, 16:21
Günlük Bülten 7 Ekim 2011, Cuma 9:20

Şirket Haberleri

Akkok CEO / AKENR satışını yılsonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz

Akkok CEO'su Berkman Akenerji satışı konusundaki çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanmasının planlandığını yineledi.
Görüşümüz: Dünkü açıklama yeni bir bilgi içermiyor, daha önce de benzer açıklamalar yapılmıştı. Bununla birlikte hissede kısa vadeli hareketlenmeler yaratabilir. Hatırlanacağı üzere basında yer alan son haberlerde Akenerji varlıkları için aralarında Entek (Aygaz-AES ortaklığı) ve Statkraft'ın da bulunduğu 4 şirketin talip olduğu bilgisi yer almıştı.

http://b1110.hizliresim.com/11/10/15/12946.jpg

Gelişme var mı? En son satılmayacak mı dendi?

hayat-iki
15-10-2011, 18:33
cuma günü 2.83ü kırmadı.eğer pazartesi kırarsa karanlık.(2:60)da nefes alırız.yok kırmazsa biraz daha kıvrandırır düşecek mi çıkacak mı diye.sonrasını bende bilmiyorum.bilsem adım ky olmazdı...

loruhlano
16-10-2011, 03:12
AKENERJİ FND ÖZEL ANALİZ >>> TEK YORUM >>> DİKKATİNİZİ AYIRMAYIN !!! İYİ BAKIN !!! DAHA İYİ...!!! GÖZÜNÜZ GİBİ :))

http://img208.imageshack.us/img208/2451/pano01e.jpg (http://img208.imageshack.us/i/pano01e.jpg/)

kumbar
16-10-2011, 16:06
bence bu düşüşün ve düşmeye halen istekli oluşunun sebebi ne dolardaki artış ne satış işinin sürüncemede kalması...
zira dolar çıktı ama şimdi 1.90 dan 1.82 lere geriledi.ancak dolar çıktı diye düşen akerji de dolar düşünce yine tık yok...satış işi ise en kötü ihtimalle olmadı farzetsek bile herzaman burada yazdığım gibi akenerji domates satmıyoki elindeki domatesler mundar olsun...bu gün satılamadıysa yarın satılır...en kötü mevcut yapısıyla devam eder..yani bu satış işide bana düşüşün ana sebebi gelmiyor.
hisse her kademede satış yiyor...
satan bedava almış gibi satıyor...
tam satıştaki kademeler alındı...kademe kalkacak diyorsun...satışa anormal lotlar yığılıyor...
bu kadar düşüşe endeks artıdayken bile tepki vermiyor...
tüm bunların bende oluşturduğu düşünce şirket geçtiğimiz günlerde erzin d.gaz yatırımına başlaması ve proje için piyasa değerinden daha fazla borçlenması...zaten proje öncesi de yüklü borcunun olması...bende bedelli sermaye artırımının yüksek bir olasılık olduğunu düşündürüyor....bazı kurumların ellerindeki malı yüksek ihtimalle zararına her kademede verip yangından kaçar gibi topuklamasının sebebi bahara doğru böyle bir masraftan şimdiden kaçmaları olabilir....

neka4470
16-10-2011, 20:03
ya malesef yanlış bi hisseye girdim neden dir ki yükselmedi gitti. diger enerji hisseleri beklenen hareketlenmeyi yaptı. bekliyorum sabırla daa da düşmez umarım .

i-ked
16-10-2011, 22:52
13-14 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek Gas & Power II. Türkiye Enerji Zirvesi’nde yol haritası belli oldu. Başkanlığını Enerji ve Tabii Bakanı Taner Yıldız’ın yapacağı Zirve’nin ilk gününde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, enerji özelleştirmelerinde gelinen aşama ve bundan sonraki süreç hakkında açıklamalarda bulunacak. Zirve’nin ikinci günü Bakan Yıldız ve EPDK Başkanı Hasan Köktaş, enerji politikaları, sektörel beklentiler, piyasanın mevcut durumu ve geleceğine ilişkin yatırımcıların sorularını cevaplandıracaklar.

Koç Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde enerji konusunda etkin olan New York Fordham Üniversitesi’nin desteklediği Zirve’de, Fordam Üniversitesi Ekonomi Profesörü Prof. Dr. Dominick Salvatore ilk günkü sempozyumun başkanlığını üstlenecek.

II. Uluslararası Türkiye Enerji Zirvesi Gas & Power 2011 Kongre Programı’nı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://petroturk.com/uploads/File/Gas%20Power_2011_Conference_V_31.pdf
Programda AKENR ne yönetici ne de sponsor vs olarak göremedim

-------------------------------------------------------------------

http://enerjienstitusu.com/medya/yuzen-elektrik-santrali-karadeniz-enerji.jpg
Bu da süper fikirmiş

Dünya’nın ilk ve tek elektrik üretim filosuna sahip olan Türkiye, filonun 5’inci gemisi KPS İren Sultan’ı Basra körfezine gönderiyor. İrem Sultan burada Basra’nın elektriğini temin edecek.

Karadeniz Enerji Grubu tarafından kurulan dünyanın ilk ve tek enerji filosu, hem fuel oil, hem de doğalgaz kullanarak elektrik üretimi gerçekleştirebiliyor.Her bir gemi ortalama bir milyon nüfuslu bir kentin elektrik ihtiyacını tek başına karşılayabiliyor. Denize kıyısı olan tüm ülkelere hizmet verebilen enerji gemileri, geniş nehirlere sahip ülkelerde de kullanılabiliyor.

“Gemilerin 2′si Pakistan’da diğer 2′si Basra’da”
Toplam 5 gemiden oluşan yüzen elektrik santrallerinin şuan 2’si Pakistan’da diğer 2’si de Basra’da elektrik üretimi gerçekleştiriyor. Şimdi ise 5’inci gemi olan İrem Sultan’da Basra’da üretim yapmak için Türkiye’den demir alarak yola çıktı.

Gemiler 3 ile 5 yıl arasında talep sunan ülkelere kiralanırken, işletme hakkı verilmiyor. İşletmeyi Karadeniz Grubu gerçekleştiriyor. Gemilerde hızlı ve garantili üretim yapılıyor.

Ani müdahalelere de olanak sunan gemiler örneğin herhangi bir doğal afetten ötürü elektriği kesilmiş bir şehre ulaşır ulaşmaz derhal elektrik üretimi gerçekleştirebiliyor. Çok hızlı üretime başlayabilmesi ve güvenli olması sebebi ile bu yüzen santraller bir çok ülke tarafından talep alıyor. Talepler karşılanırken Türkiye’nin dış ilişkileri de göz önünde bulunduruluyor.

serenad
16-10-2011, 23:29
yükseliş başlıyor..

i-ked
16-10-2011, 23:38
yükseliş başlıyor..

Gerekçe nedir?

Hem düşerken de kemer lazım :) malum pantolonlar yükselmesin (!) diye değil de düşmesin diye kemer takıyoruz...

Sadece 1-2 haftadır aranızdayım ama almak için sattığım hisseler yükselirken AKENR gerisin geri gidiyor; bunu izlemek canımı sıkıyor.

Aybaşında bankaların ve aracı kurumların günlük ve teknik bültenlerin şirket haberlerinde yatırım SEDAŞ ve CEZ satış haberleri beni cezbetmişti. Ayrıca RSI ve MACD gibi göstergeleri de olumluya dönmek üzere...

Son bir yıldır kuvvetli ayı piyasası etkisi altında olan hisse senedi, satışlara tepki gelmemesi nedeniyle etkisini sürdüren uzun vadeli düşüş trendinin baskısı altında son kapanışını 300, 90, 30 ve 10 günlük hareketli ortalamalarının altında yaptı.

Kısa dönem ortalama işlem hacminin yükselmeye başlaması kısa vadeli düşüş trendi üzerindeki satış baskısının arttığını gösteriyor. Hissede ilk destek noktası 2.76 seviyesinde. Bu destekte oluşması muhtemel tepki alımlarıyla yaşanacak bir düzeltmedeki ilk direnç noktası ise 2.90 İkinci direnç noktası 3.28 seviyesinde olan hissede ikinci destek noktası ise 2.40 seviyesinde.

Hissede Bollinger Band normalden yüzde 22.87 daha geniş bir konuma girerken son kapanış bu bandın alt çizgisinin yüzde 25.56 üstünde gerçekleşti.

Stochastic göstergesi son olarak 24.00 gün önce Sat sinyali vermişti.

i-ked
17-10-2011, 09:59
339 - 17.10.2011 09:56:59 - kap : Akenerjı elektrık uretım a.s. / akenr [] ozel durum acıklaması (guncelleme) 17.10.2011 09:56:54

kap : Akenerjı elektrık uretım a.s. / akenr [] ozel durum acıklaması (guncelleme) 17.10.2011 09:56:54

ozel durum acıklaması (guncelleme)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Mıralay sefık bey sokak, ak han, no: 15, k: 3/4,gumussuyu, beyoglu/ıstanbul
telefon ve faks no. : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 212 249 82 82 - 212 249 73 55
orjınal acıklamanın tarıhı : 10.10.2011
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Egemer proje fınansmanı

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

10.10.2011 tarıhlı ozel durum acıklamamızda bıldırmıs oldugumuz hususların devamı olarak; ıstırakımız egemer elektrık uretım anonım sırketı`ne aıt egemer - erzın kombıne cevrım dogalgaz santralı projesı ıcın 12 yıl vadelı ve 651 mılyon amerıkan doları tutarındakı kredı t. Garantı bankası a.s. , yapı kredı bankası a.s. Ve t. Vakıflar bankası t.a.o.`dan olusan bankalar konsorsıyumu tarafından proje fınansmanı olarak saglanmıs olup, buna ılıskın sozlesmeler akdedılmıstır.

Kredı sozlesmesı kapsamındakı dokumanların ımzasını takıben ıstırakımız egemer elektrık uretım anonım sırketı, hatay ılı erzın ılcesınde kurulacak olup yaklasık 900 mwm/882 mwe kurulu gucte planlanan egemer kombıne cevrım dogalgaz santralı projesı ıcın muhendıslık tedarık ve ınsaat (epc) muteahhıdımız olan ge energy products france snc - gama ltd - gama guc sıstemlerı muhendıslık ve taahhut a.s.-general elektrık tıcaret ve servıs a.s. Konsorsıyumu`na sahaya gırerek ıse baslanması talımatını vermıstır.

Saygılarımızla,

bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=171894

i-ked
17-10-2011, 10:11
http://b1110.hizliresim.com/11/10/17/3433.jpg

2,86yı bile çok görüyorlar bu olumlu ortamda

http://c1110.hizliresim.com/11/10/17/3576.jpg

Turbot
17-10-2011, 10:15
bu habere rağmen hisse bugün fırlamazsa artık 2.50 lere doğrı gideceği şeklindeki bende oluşan izlenim kesinleşecektir

loruhlano
17-10-2011, 12:27
bu habere rağmen hisse bugün fırlamazsa artık 2.50 lere doğrı gideceği şeklindeki bende oluşan izlenim kesinleşecektir

Sn.Turbot, İyimser olun, pozitif düşünün...Teknik düzeliyor...Sabrın sonu selamettir....!!!!!!

eyupsahin
17-10-2011, 13:18
AKENERJİ FND ÖZEL ANALİZ >>> TEK YORUM >>> DİKKATİNİZİ AYIRMAYIN !!! İYİ BAKIN !!! DAHA İYİ...!!! GÖZÜNÜZ GİBİ :))

http://img208.imageshack.us/img208/2451/pano01e.jpg (http://img208.imageshack.us/i/pano01e.jpg/)

bu grafik olumlu mu? yorumlar mısın LORUHLANO?

hayat-iki
17-10-2011, 14:18
olumlu havaya rağmen kağıdın ilerlememesi ilginç.sabahki haber kimde olsa en azından kıpırdardı.kötü hava koşullarında şerefli kağıdımızın sonunu düşünmek bile istemiyorum.inşallah beni yanıltır...birde son zamanlarda farkettiğim düşdükçe ky arkadşımız artıyor...

gfb
17-10-2011, 15:15
olumlu hava yok demekki

JACK SPARROW03
17-10-2011, 15:39

hayırdır seni buralarda yeni gördüm millete gaz mı yoksa cazmı. eger bu gaz sa topik sakinlerine duyrulur en kısa zamanda maliyetinizi bulunca satın bayram harçlıgı için gaza gelmişler bana sanki spekin adamı gibi geldi bu mantar YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...

eyupsahin
17-10-2011, 15:57
hayırdır seni buralarda yeni gördüm millete gaz mı yoksa cazmı. eger bu gaz sa topik sakinlerine duyrulur en kısa zamanda maliyetinizi bulunca satın bayram harçlıgı için gaza gelmişler bana sanki spekin adamı gibi geldi bu mantar YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ...

3,50 leri 3,60 ları görür mü yine bu kağıt? Söz veriyorum satacağım 3,50'den :) SPEEEEEK duy sesimizi. milleti dökmek için 4 lere doğru hareket yapman yeterli. satanlarınkini de toplarsın. parana da para katarsın :)

umut2012
17-10-2011, 16:08

Arkadaşlar ben resmen battım. benim maliyetler çok yukarılarda kaldı artık kol değil kafa gidecek. artık şundan emin oldum bu şirket satılmayacak ve yeni projenin finansmanı için ve özsermayenin düzelmesi için bedelli sermaye arttırımına gidecek. hatta enerji şirketlerinin belki tamamında bedelli arttırım olabilir. ben battım bari yeni insanlar yanmasın. bence bedelliyi bizirleri öğrendi 2 haftadır verip duruuorlar.

redfox
17-10-2011, 16:52
Arkadaşlar ben resmen battım. benim maliyetler çok yukarılarda kaldı artık kol değil kafa gidecek. artık şundan emin oldum bu şirket satılmayacak ve yeni projenin finansmanı için ve özsermayenin düzelmesi için bedelli sermaye arttırımına gidecek. hatta enerji şirketlerinin belki tamamında bedelli arttırım olabilir. ben battım bari yeni insanlar yanmasın. bence bedelliyi bizirleri öğrendi 2 haftadır verip duruuorlar.
bence bedelsiz ve bedelli gelebilir niyemi şirketin değeri kadar yatırım olcak dile kolay 651 milyon dolar 3 banka vermiş krediyi yani büyük para bu bana göre sedaş ı satacaklardır yanlız oda bedelsiz sermaye arttırımına yeter...

eyupsahin
17-10-2011, 17:26
bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı yapılacak olursa, ne zaman alınır bunun kararı?

redfox
17-10-2011, 17:51
iş ve global durdu şimdide citi satışa geçti son 3 ayda iş 4 milyon lot global 1,200 bin lot citi de 2 milyon çıkış yapmış...en iyi alıcı 2 milyon lot akbank ...inş bunlar satış gerçekleşmiyecek diye satıyorlardır

kumbar
17-10-2011, 19:01
başka bir hissenin takasına bakmışım...kusura bakmayın...adamda akıl bırakmadiki bu hisse....

i-ked
17-10-2011, 20:24
http://c.paraborsa.net/wp-content/uploads/2011/10/ak-enerji.jpg

Akenerji Elektrik Üretim A.Ş, iştiraki Egemer Elektrik üretim A.Ş’ye ait Egemer Erzin Kombine Çevrim Doğalgaz Santrali projesi için 651 milyon dolar kredi sağlandığını duyurdu.

Akenerji’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, Şirketin iştiraki Egemer Elektrik Üretim Anonim Şirketi’ne ait Egemer – Erzin Kombine Çevrim Doğalgaz Santrali Projesi için 12 yıl vadeli kredinin, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve Vakıflar Bankası’ndan oluşan Bankalar Konsorsiyumu tarafından proje finansmanı olarak sağlandığı ve buna ilişkin sözleşmelerin yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, ”Kredi sözleşmesi kapsamındaki dokümanların imzasını takiben İştirakimiz Egemer Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Hatay ili Erzin İlçesinde kurulacak olup yaklaşık 900 MWm/882 MWe kurulu güçte planlanan Egemer Kombine Çevrim Doğalgaz Santrali projesi için Mühendislik Tedarik ve İnşaat (EPC) müteahhidimiz olan GE Energy Products France SNC – Gama Ltd – Gama Güç Sistemleri Mühendislik ve Taahhüt A.Ş.-General Elektrik Ticaret ve Servis A.Ş. Konsorsiyumu’na sahaya girerek işe başlanması talimatını vermiştir” denildi.

Kaynak: www.bloomberght.com

tecrube
17-10-2011, 21:52
iş ve global durdu şimdide citi satışa geçti son 3 ayda iş 4 milyon lot global 1,200 bin lot citi de 2 milyon çıkış yapmış...en iyi alıcı 2 milyon lot akbank ...inş bunlar satış gerçekleşmiyecek diye satıyorlardır

Bu yogun satis baskisi zaten fiyatin nicin bu kadar dustugunu acikliyor. Herhalde satis olacak diye alanlar 3. ceyrek rakamlari aciklanmadan hisseden cikiyor, baska mantigi yok bu satisin

mehmetc46
17-10-2011, 22:02
ben bu kağıdın bu fiyatlara son düşüşü olduğuna inanıyorum. iki ortak bir kez ayrılmaya karar vermişlerse daha birliktelik çok zor bence..eninde sonunda satılır ama o zamanda hissede kimse kalmamış olur...

rhadora2000
18-10-2011, 09:59
ee borsa kacgundur yükseliyor, realizasyon şart, bu kuralada önce akenerji eşlık edıyor...
2.80 sonrada 2.70

YTD

2.80 tamam şimdiki hedef 2,70

hayat-iki
18-10-2011, 11:09
bir kağıt ancak bu kadar mundar edilir.kağıttan tiksindirdiler...2,:80 altına vermemesi lazım yoksa karanlık...tepki verecek ama yukarı mı aşağı mı göreceğiz

i-ked
18-10-2011, 11:19
http://b1110.hizliresim.com/q/l/mdg.jpg

hancer2000
18-10-2011, 11:51

RSI da uyumsuzluk varsa kağıt yukarı dönecek diye biliyorum. Daha önceki zamanlarda benzer uyumsuzluk yaptığı yerlere de bakmak lazım.

eyupsahin
18-10-2011, 12:34

fiyatlar bir dip (bottom) yaparken RSI de bir dip yapıyorsa ancak fiyatlar yeni bir dip yaparken RSI yeni bir dip yapmıyorsa ve bir önceki dip seviyesinin üstünde kalıyorsa bu da bir uyumsuzluk olarak değerlendirilir ve fiyatların yukarı dönebileceği anlamında yorumlanır.

gfb
18-10-2011, 12:56
sen ne kadar şerefli bi kagıtsın ki bu gün de eksidesın helal sana .patronunda çok şerefli maşallah nazar değmesin.

gfb
18-10-2011, 12:58
hadi yapın artık su acıklamayı satıştan vazgectıgınızı bedellı varsa onu birde 9 aylıgı yollayın tamam .kac tavan gidecek 2 yemi dusecek ne olacaksa olsun.adı srfszler hepınızın allah belasını versın

hancer2000
18-10-2011, 13:10
hadi yapın artık su acıklamayı satıştan vazgectıgınızı bedellı varsa onu birde 9 aylıgı yollayın tamam .kac tavan gidecek 2 yemi dusecek ne olacaksa olsun.adı srfszler hepınızın allah belasını versın

Ağzınızı hayır açın. 2,60 ın altına gitmesi için borsada yada şirkette çöküş lazım.

taşçı
18-10-2011, 13:24
ne bedellisi be kardeşim bir yıldır öldük bunlara birdahamı para vericez kalmadıki

hayat-iki
18-10-2011, 14:24
şerefli hissemiz öyle birden düşmüyor.hem biz kuşları ürkütmeme adına hemde yeni kuş düşerse...

gfb
18-10-2011, 14:26
hepsi olabilir cok şerefl bu adamlar

rossgeller
18-10-2011, 15:21
akenerji raporu

89807

ekber
18-10-2011, 17:11
şerefli hissemiz öyle birden düşmüyor.hem biz kuşları ürkütmeme adına hemde yeni kuş düşerse...

:))))))))))

oscar77
18-10-2011, 17:35
Üç gün önce IHMAD ı satıp UŞAK girmiştim ikisi de gitti keşke seni satsaydım şerefsiz kağıt...
Bu saatten sonra seni çöp ederim yine de satmam. Kaç yıl olsa beklerim acelem yok.!!!

hancer2000
18-10-2011, 17:42
Üç gün önce IHMAD ı satıp UŞAK girmiştim ikisi de gitti keşke seni satsaydım şerefsiz kağıt...
Bu saatten sonra seni çöp ederim yine de satmam. Kaç yıl olsa beklerim acelem yok.!!!

İkisi de gitti diyorsun ama, İHMAD bugün %5 düşmüş, USAK da bugün % 4 gitmiş. Çok iyi yapmışın. Daha ne olsun.

oscar77
18-10-2011, 17:53
İkisi de gitti diyorsun ama, İHMAD bugün %5 düşmüş, USAK da bugün % 4 gitmiş. Çok iyi yapmışın. Daha ne olsun.

IHMAD ın bugünkü değer kaybetmiş hali bile %15 primli. Ben mallardan çıktım art arda 2 gün tavan yaptı. 2.12 den çıktım 2.68 ı gördü kağıt. Gördüğü rakamlar benim için hedef fiyattı yani satış için bugünü beklemezdim. Demek istemem o yani...

serenad
18-10-2011, 22:31
yarın ki ilk hedef 2.97.. ay sonunda 3.26

hayat-iki
18-10-2011, 22:37
yarın ki ilk hedef 2.97.. ay sonunda 3.26
neye dayanarak yazdınız anlamadım.ama güzel bir teselli..insan umutla yaşarmış yanlış hisse ile karıştırdınız sayın serenad burası akenerji topiği:kural::kahkah:

kumbar
18-10-2011, 22:54
iki günde 3.4x dan 2.9x a geldi.eğer yakın zamnda gidecek hisse olsa iki günde geldiği yerin de altından dünya kadar küçük yatırmcıyı maliyet sahibi yapmazdı.
bu hisseyi almadan evvel akşam seans kapanışından sonra dow jonsu takip ederdim.acaba amerika nasıl kapanacak diye?sabah ilk işim cnbc-e yi açıp asya da durum nedir? bakmak olurdu...gün içi fırsat buldukça seansa sık sık bakardım.hisse nette yarın sonrası,yarın endeks kaç kapanır yarışması olan foruma girer bir sonraki gün için fikir edinmeye çalışırdım....
saolasın akenerji...,
saolasın hissenin yerin dibine geçiren her kimlerse...
beni bu kadar meşguliytten kurtardı...artık sadece öğlen ve akşam kapanışa 10 dakka kala bakıyorum.bu gün ne kadar düşdü düşecek düşüyo diye...
batık ,gözaltı pazrında olan hiç bir geleceği olmayan şirketler bile bu mendebur hisseden daha sağlam durdu.sözüm ona bu her gün endeks + da düşen endeks - de daha çok düşen büyük baş kurbanlık sığırın önde gideni endeks 30 kağıdı...vay anasına yav...bu şirketin hisseleri gerçekten bu rakkamlara layık olsa zorla değil kendi irademle aldım der hatamın ceremsini çekiyorum derdim...ama haketmediği kadar düşüren ve buna her kim sebeb oluyorsa dilerim kazandığı kazanmayı umut ediği paraları yemesini Allah nasip etmez.en sevdiğine ileç parası yapar da yine derman bulamaz...

SAKARYA L I
19-10-2011, 01:26
http://c1110.hizliresim.com/q/m/12jw.png (http://goo.gl/MP0cr) 2.80 ÜZERİNDE KALAMAZSA 2.70 DESTEK OLUR,2.80 DESTEK OLABİLİRSE 2.99 DAKİ GAP HEDEF OLUR.OLSI SATIŞ HABERİNDE BOYUT DEĞİŞİR.

tarikguldali
19-10-2011, 09:29
şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun

redfox
19-10-2011, 11:11
şehitlerimiz e allah tan rahmet diliyorum ....ve topik yöneticilerini büğün kü sayğı duruşundan ve duyarlı davranışından dolayi allah razi olsun diyorum...