PDA

View Full Version : SEMPTOM dan Teshis'e Teshisden TEDAVI ye

Pages : [1] 2 3

bikmisbroker
04-03-2004, 11:42
Semptomdan Teshis'e..Teshis den Tedaviye..

Semptom=Bulgu,Belirti, emare demektir.
Teshis=Hastalik-Rahatsizligin tanimlanmasi.
Tedavi= Adi konan rahatsizligin (hastaligin) giderilmesi-iyilestirilmesi.

Bir rahatsizliginiz vardir, doktora gidersiniz ve doktor size sorular sorar, shuran agriyormu Buran agriyormu vs. Yetinmez sizi muayene eder, tahliller ister, rontgen veya MR ister.

Yapilan tahlillerde elde edilen bazi "belirtilere" tip dilinde SEMPTOM adi verilir.

Bu semptomlardan hareket eden doktor, rahatsizliginiz hakkinda FIKIR sahibi olur. Bu fikir sahibi olmaya TESHIS denir.

Rahatsizligi tesbit edilen (TESHIS) hastaya, rahatsizligin cesidine ve safhasina gore de TEDAVI ye baslanir..

Simdiiii gelelim borsamiza...

Semptomlar;

1-Guzel aciklanan herturlu rakamlara ragmen ARTMAKTA OLAN IC VE DIS BORC STOGUMUZ
2-AB ile ilgili yapilan her turlu "iyimser" aciklamalar...
3-Pek yakinda yapilacak olan YEREL secimler ve hemen ertesinde mevcut hukumetin takip edecegi Yeni politikalar..
4-Butun olumlu gelismelere ragmen YUKSELEMEYEN borsamiz...
5-Dusuk kur nedeni ile ihracatimizin uretimimizin ve de yatirimlarin bekleme sureci icerisinde olmasi reel anlamda bir artish gostermemesi.

Bu maddelere sizlerde birseyler ekleyebilirsiniz..Bu ekleyecekleriniz "olumlu" veya hep "olumsuz" unsurlari icermesi gerekmiyor, biliyorsunuz IYI huylu kollesterol da var??

Yani KOLLESTEROL dedikmi hep kotu huylu olmasi gerekmiyor..

Teshis?? Teshis ne olabilir??

Ekonominin sadece Faiz, Doviz kurlari ve TEFE-TUFE vs ile degerlendirildigi bir ulkede bu semptomlara sahip bir ulkede TESHIS ne olabilir? Yatirimin uretimin Ihracatin On plana cikmadigi Bir ulkede BORSA nin ucuzlugundan bahsedilebilirmi?

Biraz sesli dusunelimmi?

Cunki ishin TESHIS safhasi COK onemli..

Teshis dogru olmazsa eger tedavi hepten yanlish olacaktir.
Teshis sihhatli degilse eger, Tedavi zaman kaybina yol acacaktir..
Teshis sihhatli degilse eger, hasta zaman kaybedecek ve hastalik (muhtemelen) ilerleyecektir.

Sizin Bulgulariniz (Semtomlariniz) neler?GELIN Bu hastaya bir TESHIS koyalim, Daha sonra tedavisine geceriz??

SunShine
04-03-2004, 11:52
Semptom, Teşhis, Tedavi (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=6069&postcount=10) ye ilaveten bir de Takip ( ya da kontrol ) olmalı.

Diye düşünüyorum, naçizane.

Hoşgeldiniz sn BaBo, özlettiniz kendinizi.

bikmisbroker
04-03-2004, 12:01
Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini.. :D :D

Telif hakki konusunda da haklisin... Al sana 100 Tam puan..(konu basligi telif hakki icin)

SunShine
04-03-2004, 12:05
Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini.. :D :D

Valla haklısınız sn BaBo,

Bu kadar doktorun arasında "doktorculuk" oynuyoruz.

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 12:07
Valla haklısınız sn BaBo,

Bu kadar doktorun arasında "doktorculuk" oynuyoruz.

Saygılarımla.

GUZEL bir TESHIS kutlarim sizi ustadim.. :D :D

SunShine
04-03-2004, 12:12
Telif hakki konusunda da haklisin... Al sana 100 Tam puan..(konu basligi telif hakki icin)

Sn BaBo,

"Konu başlığı telif hakkı" nı bana ait bir gönderinin sağ üst köşesinde bulunan http://www.hisse.net/forum/images/buttons/reputation.gif logolu şubeden benim hesaba havale etmeniz gerekiyor. Şubeye uğrarsanız size yardımcı olurlar. :D

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 12:14
Zaten oraya zamaninda ***** yatirip (sizin adiniza) hesap acmisiz, 2.ci defa hesap acip ayni miktari yatirmamiza musaade etmiyorlar, Sube mudurune (sayin objektif) muracaat edip bir de "offshore" hesaplar icin IZIN almak gerek herhalde? :D

Kahin
04-03-2004, 12:16
şimdi sana nasıl inanalım BaBo...
belgen var mı belgen?... :)

SunShine
04-03-2004, 12:17
Zaten oraya zamaninda ***** yatirip (sizin adiniza) hesap acmisiz, 2.ci defa hesap acip ayni miktari yatirmamiza musaade etmiyorlar, Sube mudurune (sayin objektif) muracaat edip bir de "offshore" hesaplar icin IZIN almak gerek herhalde? :D

Neyse, canımız sağolsun. Vadesi dolunca yeni bi hesap açarsınız artık.

Bizim şubyeyi tercih ettiğiniz için de ayrıca teşşekkür eder, hayırlı kazançlar dileriz.

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 12:19

Walla haklisin be kahin!!! BELGE lazim bir de BELGE..!!! 3 Suret tasdikli ve de onayli hemi de!!! :D :D

+Nufus cuzdani + ikamet +...

Objektif
Offshore olmaz, aynı kişiye itibar puanı vermek için 2o gün beklemek gerekir (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=5423&postcount=1). Ama baktım, ikiniz de bana puan verebilir durumdasınız 20 günü geçmemiş :)

SunShine

Belgesi bende, senin 300 Doların var mı ? :D :D :D

Not : Her bir sırıtan kafa 100 $'a tekabül eder.

bikmisbroker
04-03-2004, 12:20
Neyse, canımız sağolsun. Vadesi dolunca yeni bi hesap açarsınız artık.

Bizim şubyeyi tercih ettiğiniz için de ayrıca teşşekkür eder, hayırlı kazançlar dileriz.

Saygılarımla.

Walla Ifade aynen soyle;

You must spread some Reputation around before giving it to SunShine again.

SunShine
04-03-2004, 12:23
Offshore olmaz, aynı kişiye itibar puanı vermek için 2o gün beklemek gerekir (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=5423&postcount=1). Ama baktım, ikiniz de bana puan verebilir durumdasınız 20 günü geçmemiş :)

Hani biz ayıp olmasın diye vermemiştik.

Yanlış bilem anlaşılabilir. SunShine ve BaBo moderatöre rüşvet veriyor demesinler sonra.

Yoksaaa, ayıp ettiniz. Bu forum için gösterdiğiniz gayret ve çabalar bissürü* reputation puanına değer.

Saygılarımla.

bissürü* = Çok miktarda, daha da çok olan. ( sorunuz sn serdarkus )

Kahin
04-03-2004, 12:24
sayın Objektif,
20 gün fazla değil mi?..

şunu 10 gün yapıverin. biz de rüşvet olarak size puanlar yollayalım. :)

nasıl olur?... :)

Kahin
04-03-2004, 12:26
kendim için bişe istiyosam namerdim.. (allah kurda kuşa yem etmesin, amiiiin)

ben size puan yollayabilmek için istiyorum efenim... :D

bikmisbroker
04-03-2004, 12:26
Hani biz ayıp olmasın diye vermemiştik.

Yanlış bilem anlaşılabilir. SunShine ve BaBo moderatöre rüşvet veriyor demesinler sonra.

Yoksaaa, ayıp ettiniz. Bu forum için gösterdiğiniz gayret ve çabalar bissürü* reputation puanına değer.

Saygılarımla.

Derler walla sonrada eklerler;Sayin objektif aldigi "itibar" puanlari ile yaptirdigi Bogazdaki YALI da keyf suruyor, bir eli yag da bir eli bal da ... diye..

Objektif
04-03-2004, 12:30
Zaten yalıdayız da komşuların yalıları bizimkinden gösterişli olur diye korkmaktayız. Siz verin puanları, hem verdiniz de almadık mı ? Daha 50 puana çok var. (sağol sunshine)

Ben bir tek forum açısından doğru bulmadığım yazılara puan veriyorum, hem uyarı yerine geçiyor hem de yönetici olduğum için mi ne ciddi eksi etki yapıyor.

SunShine
04-03-2004, 12:31
Derler walla sonrada eklerler;Sayin objektif aldigi "itibar" puanlari ile yaptirdigi Bogazdaki YALI da keyf suruyor, bir eli yag da bir eli bal da ... diye..

Bi de JEEP'i varmış sn Objektif'in. Geçenlerde bi gün sn KMX dediydi.

Kimbilir belki JEEP'i de itibar puanlarıyla almıştır.

Vay bea. Sn BaBo, keşki bir iki sene daha okuyup moderatör falan olsaydık. :D

Br de ben şunu anlayamıyorum.

Moderatör var, Administrator var, Yönetici var. Bunların arasındaki hiyerarşi nasıldır. Yani hangisi hangisinin amiridir. Bir de moderatör yrd. lığı gibi bir makam var mıdır. Varsa onun da en azından bir eli balda mıdır. ?

Saygılarımla.

Objektif
04-03-2004, 12:34
Moderatör var, Administrator var, Yönetici var. Bunların arasındaki hiyerarşi nasıldır. Yani hangisi hangisinin amiridir. Bir de moderatör yrd. lığı gibi bir makam var mıdır. Varsa onun da en azından bir eli balda mıdır. ?

Saygılarımla.

Bir de sorumlu ve takvim sorumlusu var, onları atlamışsınız. :)

SunShine
04-03-2004, 12:38
Bir de sorumlu ve takvim sorumlusu var, onları atlamışsınız. :)

Haklısınız, o arkadaşlara da ayıp oldu. Onların da çok emeği var.

Onlarada bir puan göndereyim.

Zaten anladığım kadarıyla bu puanlama işi yaygınlaşmadıkça puanları görüntülemeyeceksiniz.

Sn BaBo, iyi ki açtın bu topiği. Sıkıcı bir seansın ardından arkadaşlarımızın sıkıntılarını dağıtmıştır umarım. Biraz değişiklik herzaman iyidir. Deşarj olamk lazım arada bir.

Bi de sn serdarkus teşrif ederlerse bak sen keyife. :D

bikmisbroker
04-03-2004, 12:56
Haklısınız, o arkadaşlara da ayıp oldu. Onların da çok emeği var.

Onlarada bir puan göndereyim.

Zaten anladığım kadarıyla bu puanlama işi yaygınlaşmadıkça puanları görüntülemeyeceksiniz.

Sn BaBo, iyi ki açtın bu topiği. Sıkıcı bir seansın ardından arkadaşlarımızın sıkıntılarını dağıtmıştır umarım. Biraz değişiklik herzaman iyidir. Deşarj olamk lazım arada bir.

Cok dogru, Sayin serdarkus musait oldugu ILK anda "cevap hakkini" kullanip gerekli resmi aciklamalari yapacaktir, hic supheniz olmasin.

Tabii bu arada birde adi "gorevliler" listesinde olmayip bu siteye hakki gecenler var..Hergun belli basli topicleri acmak, yazmak cizmek derlemek toplamak..

Onlarin hepsine tesekkur ediyorum ve ***** veriyorum..

Bu arada dikkatinizi ceken birsey varmi? Benmi yaniliyorum? Eskiden yazilanlar daha bir icerikli, daha bir egitici daha bir farkliydi?

Yazanlarin laflarimi bitti? Konularmi tekrarlamaya basladi?? Yoksa?? Kacirdikmi bu arkadashlarimizi??

Ya da cogunun ishleri basindan mi ashkin? (benim gibi??)

BU DA BIr SEMPTOM ASLINDA??

Fatih
04-03-2004, 13:13
hasta bir köşede unutulmuş can çekişiyor doktorlar burda laklak yapıyor.:):):)
şaka canım şaka.:)

serdarkus
04-03-2004, 13:16
..

1-2 saat önce topiği gördüm, topik başlığını gördüm, yazıyı okudum, yazanlara baktım ve ... Allaaah!.. derken kendimi zor tuttum. Topiğe bulaşmayayım, virüs kaptırırım sonra , temiz kalsın dedim...
Siz bilirsiniz.. :D

bikmisbroker
04-03-2004, 13:21
hasta bir köşede unutulmuş can çekişiyor doktorlar burda laklak yapıyor.:):):)
şaka canım şaka.:)

Bak buda COK DOGRU bir gozlem??
Doktor waaar?? Doktor waaar..

Cerrah diyorlar bir kismina;

Hemmen keser alir walla hiccc dinlemez??

Dahiliyeci demisler bazisina;

Dayanir ilaca, insulin, penisilin (dogrumu yazdim yaw?) Imanin gevrer..

Haa bi de psikolog takimi var??

Dinler ha dinler.. Yazar ha yazar..NOT alir ha alir..(ya da not alir gibi yapar ve onundeki kagida dun gece bir restaurantta begendigi sarisinin yuvarlak hatlarini cizer??)

Baska?? Baska varmiydi atladigim??

SunShine
04-03-2004, 13:26
Bu arada dikkatinizi ceken birsey varmi? Benmi yaniliyorum? Eskiden yazilanlar daha bir icerikli, daha bir egitici daha bir farkliydi?

Yazanlarin laflarimi bitti? Konularmi tekrarlamaya basladi?? Yoksa?? Kacirdikmi bu arkadashlarimizi??

Ya da cogunun ishleri basindan mi ashkin? (benim gibi??)

BU DA BIr SEMPTOM ASLINDA??

Haklısınız sn BaBo,

İçerikli ve eğitici yazılar yazan arkadaşlarımız hala içimizde aslında. Ama hernedense sadece okuma yolunu tercih ettiler son zamanlarda.

Bir de piyasalardaki büyük beklentilerin kalmaması, geriye kalan beklentilerin de şu an itibariyle belirsizlik bulutlarıyla örtülü olması yorum yapmayı güçleştirmektedir.

Yapabildiğimiz yorumlar da çok kısa vadeli. Sanırım Yerel seçimlerden sonra biraz daha uzağı görebilecek hale gelebiliriz.

Seçim demek, siyasi polemikler, dedikodular demektir. Bir de popülüst siyasi manevralar yapılabileceği şüphesi tedirginlik yaratıyor. Baksanıza, son bir kaç gün içinde bizzat, başbakanımız tarafından İmam hatip konusu dillendiriliverdi.

Dün de, hilafetin kaldırılmasının yıldönümüne istineden düzenlene toplantılarda Askeri erkanımızın boy göstermesi, falan filan..

Öte taraftan şimdilik gündemden düşmüş gibi görünen Kuzey Irak meselesi her an karşımıza yeni bir gündem ile gelecek gibi bir potansiyel arzetmekte. Irak Anayasası netleşmeden böyle bir dış tehditle karşı karşıyayız ki, bunu bu yılın ikinci yarısında ısıtarak AB'nin Aralık ayında vereceği kararı etkileme yoluna gidilebilmesi ihtimali mevcuttur.

Gibi, gibi.

Nerden geldim ben buraya yaw. :confused: Neydi ki, konu. Niye yazdım ben bunları. :confused:

Hııh.. Ben bunamaya başladım diyorum da kimse inanmıyor. :rolleyes:

Sn BaBo, topiğin açılış yazısında sesli düşünelim demiştiniz ya. Aynen öyle yapıyorum galiba.

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 13:27
1-2 saat önce topiği gördüm, topik başlığını gördüm, yazıyı okudum, yazanlara baktım ve ... Allaaah!.. derken kendimi zor tuttum. Topiğe bulaşmayayım, virüs kaptırırım sonra , temiz kalsın dedim...

COK kuvvetli anti virus programlari var artik sayin Serdarkus, rahat olun.. :D :D

Sabah Ogle ve aksam yemeklerden sonra aliyorsunuzzzz birseyciginiz kalmiyor..

SunShine
04-03-2004, 13:28
Allaaah!.. derken kendimi zor tuttum. Topiğe bulaşmayayım, virüs kaptırırım sonra , temiz kalsın dedim...

Estagfurullah sn serdarkus.

SunShine
04-03-2004, 13:31
Doktor waaar?? Doktor waaar..

Baska?? Baska varmiydi atladigim??

Bi de Diş tabipleri var sn BaBo.

Eğer veterinerleri de tabip sınıfına alırsak bir de onlar var. :D

bikmisbroker
04-03-2004, 13:34
Cok dogru sayin Sunshine,
Yukarda yazdiklariniza katilmamak elde degil, birde Amerikada yaklasan baskanlik secimleri var, Bush'un karsisina cikan adaylar baskan Bush'u anerikayi yeni "belirsizlikler icerisine itmekle" itham ediyorlar, tabii bir de greenspan'in amerikan ekonomisi ile ilgili (faizler) aldigi ve alacagi yeni kararlar var..

Butun bu durumlar orta doguda yeni stratejilere yol acacaktir, ya da en azindan mevcut stratejilerin gozden gecirilmesine sebep olacaktir.

Bu gune kadar Turkiyemizde mevcut hukumetler ic borc stogunu azaltmak icin "devaluasyon" yapmislardir. Cunki en kolay yoldur? CERRAH olan doktorumuz; "hasta uzuv hangisi?..himm pankreas, alalim shunu.."Demekte ve hoop..Pankreas gitti... Yaw iyide iyileshme? iyileshme nerede? Belirli bir muddet iyileshme olmuyormu? Oluyor tabii?? Sonra?? METASTAZ....

Hooop lenf bezleri vasitasi ile hastalik bu defa X yerde nuksediyor..

Haydaaaa.. buyur burdan YAK!!!

Sadece sesli dusundum de???

bikmisbroker
04-03-2004, 13:40
Bi de Diş tabipleri var sn BaBo.

Eğer veterinerleri de tabip sınıfına alırsak bir de onlar var. :D

Dis tabiblerini karistirmayalim simdi..O apayri bir mevzu..Rahmetli babam (dis hekimi idi) ben lisede iken bana bir soru sormushtu..

-Agiz vucudun ICIMI dishimi??

Haydaaa ILK cevabim ICHI olmustu...

Dusundum??? Degil?? Kim vucudunun ichine dokunabilir??

veteriner dedinmi dur..Hemmen bir fikra aktarayim...

Bir toplantida adamin birisi "veteriner" oldugunu bildigi kishiye sorar;
-Affedersiniz, siz veterinerdiniz degilmi? (amaci karsisindakini kucuk dushurnek)
Veteriner cevap verir;
EVET, nereniz agriyordu?

:D :D

SunShine
04-03-2004, 13:43
Cok dogru sayin Sunshine,
Yukarda yazdiklariniza katilmamak elde degil, birde Amerikada yaklasan baskanlik secimleri var, Bush'un karsisina cikan adaylar baskan Bush'u anerikayi yeni "belirsizlikler icerisine itmekle" itham ediyorlar, tabii bir de greenspan'in amerikan ekonomisi ile ilgili (faizler) aldigi ve alacagi yeni kararlar var..

Butun bu durumlar orta doguda yeni stratejilere yol acacaktir, ya da en azindan mevcut stratejilerin gozden gecirilmesine sebep olacaktir.

İlave etmek gerekirse, Yunanistan seçimleri var hemen kapıda. Orada ne olacak. Hatırlarsanız Kıbrıs meselesi yunanistanda çok hükümetler yedi. Burası da ilginç bir durumdur. Yunan basını dahi, Yunan hükümetini pasif kalmakla, faka basmakla suçluyor. Nazar-ı dikkate almak lazım. Seçimler arefesinde Yunanistandan bir siyasi manevra gelebilir mi. Yoksa dörtlü görüşmeleri mi bekliyorlar. Ya da yani bir deprem mi.? Ehhh. Bir de Eğe'de şehit olan pilot yüzbaşımızın ailesinin AIHM'ye açtığı davanın görüşülmesinin kabul edilmesi de göz ardı edilmemeli. Neydi şu Kıbrıslı kadının adı, Türkiyeyi tazminata mahkum ettiren. Hatırlarsanız bir süre meşgul etmişti piyasaları.

Aslında konuşacak çok şeyimiz var, paylaşacak çok şeyimiz var.

Sizin dediğiniz gibi. "Haydin sesli düşünmeye".

Saygılarımla.

serdarkus
04-03-2004, 13:47
...

Saygılarımla.

Doğrudur hocam.. (siz dedikten sonra, olmasaydı da bir olur tarafını bulacaktık..)
Bir ve sürü sözcüklerinin birleşmesiyle meydana gelir, "çok çok", "pek çok" anlamına gelen kelimedir, "bürrsürü bürrsürü" şeklinde pekiştirilmesi halinde "ooooof, aklın almaz.. o kadar cok kiiiii’…" demektir.

Şimdi ben de merak ettim, bir baktım puanlarıma,sonra da dedim ki.. "Off, çok of!.."

bikmisbroker
04-03-2004, 13:49
Semptomlar artiyor!!!
Eywahhh ben bu topigi acarken bu kadar semtom dusunmemishtim??
Ya simdi birde esas doktorlar gelirse?? (Sayin aritmik-Sayin KMX?)
Sen esas o zaman seyret semptomlari

Shaka bir yana sesli dusunmeye DEVAM!!!! Eveet siz ne dusunuyorsunuz sayin forum uyesi? sabahtan beri okuyorsunuz bu topigi, dudaginizda hafif bir gulumseme ile hemde..Pamukeller klavyeye ve sesli dusunmeye DAVET ediyorum sizi.. :D YOK oyle bir kenardan sadece OKUMAK...

Kendimi ATV de "siyaset meydani" programcisi ALI KIRCA gibi hissettim birden!!

SunShine
04-03-2004, 13:53
YOK oyle bir kenardan sadece OKUMAK...

Tamam, buldum...

Yazı yazmayan, ancak parasıyla okuyabilsin bu topiği. Sn Objektif şifre koysun bu topiğe. Parayı bastıran alır şifresini okur yazıları.

De mi.. :D

YOK oyle bir kenardan sadece OKUMAK... :D

serdarkus
04-03-2004, 13:55
[QUOTE=bikmisbroker]Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini.. :D :D
..QUOTE]

Hocam, şimdi memeketin tüm doktorları canlı tamir etme işini bırakmış, müsbet ilimlere merak salmış ve teknik analizin can damarı haritalarını çizerken.. biz birşey mi diyoruz.

Azıcık da biz doktorculuk oynayalım. (Tabii ki kastettiğim, silgiye toplu iğne gecirip mahallenin bebelerini aşı yapmak için sıraya dizmek değil..Sonra akşama mahalle sakinleri babamıza şikayete gelirse ne deriz sonra..)

serdarkus
04-03-2004, 14:01
..İçerikli ve eğitici yazılar yazan arkadaşlarımız hala içimizde aslında. Ama hernedense sadece okuma yolunu tercih ettiler son zamanlarda.
...

Yeni forumda, direkt son gönderilere ulaşabilmeyi keşfetmem 15 gün kadar sürdü. O zaman kadar, haydi rastgele... diyerek önüme gelen düğmeye tıklayıp durdum.

Ben hala, aradığını bulamayanlar olduğundan huylanıyorum açıkcası.

SunShine
04-03-2004, 14:08
Yeni forumda, direkt son gönderilere ulaşabilmeyi keşfetmem 15 gün kadar sürdü. O zaman kadar, haydi rastgele... diyerek önüme gelen düğmeye tıklayıp durdum.

Ben hala, aradığını bulamayanlar olduğundan huylanıyorum açıkcası.

Yapmayın sn serdarkus. Bu topik o kadar uzakta değil ki, üç beş düğmeye rastgele tıklasalar bile gelirler buraya. :D

Eeee.. Bi geldiler mi de bırakmayız artık. :D

Ama bayağı ilgi çekti bu topik sanırım. Hemen hemen her yazı başına 11 civarında okunma oranı vardı en son baktığımda.

Birazdan gelir arkadaşlar. Hele bi çekingenliklerini atsınlar da üzerlerinden.

bikmisbroker
04-03-2004, 14:09
[QUOTE=bikmisbroker]Yazdiklarini okudum sevgili sunshine, seninle ben "tere" ciye "tere" satmaya basladik galiba?? Ne dersin? Shimdi Dr. lardan biri cikacak ve semtom da teshis de OYLE olmaz-BOYLE olur, diecek alacagiz agzimizin payini.. :D :D
..QUOTE]

Hocam, şimdi memeketin tüm doktorları canlı tamir etme işini bırakmış, müsbet ilimlere merak salmış ve teknik analizin can damarı haritalarını çizerken.. biz birşey mi diyoruz.

Azıcık da biz doktorculuk oynayalım.

Walla benim hareket noktamda buydu sayin serdarkus,

Butun Dr. larimiz borsada Alim ve Satim dalar..Kendi mesleklerinin yaninda Desteklerden alip Direnclerden satani da COK..
Uzun vadeye yatani da..
Accuk da biz Dr.culuk oynayalim degilmi?? Ne mahzuru var???

(Mahallenin sarisini nerdeee???-Muayene edicemmmm)

SunShine
04-03-2004, 14:11

Alıntı.

Şu an bu konuyu 14 kişi okuyor. (8 üye ve 6 ziyaretçi)

bikmisbroker
04-03-2004, 14:14
Sheyy yani SEMTOM lara bakicammm!!! :p

Fatih
04-03-2004, 14:14
Yunanistandaki seçimlerin iki güçlü adayı Türkiye ile ilişkileri güçlendirme ile ön plana çıkmakta birbirleri ile yarışıyormuş ama eninde sonunda (kıbrıstan sonra) önümüze bir kıta sağanlığı işini koyacakları kesin.

preatoria
04-03-2004, 14:15
BaBo biz gençler ne güne duruyoruz sen yorma kendini ta oralardan :)

SunShine
04-03-2004, 14:16

O zaman başka.. Bakacaksan olur.. Ama sakın teşhis falan filan deme... :D :D

serdarkus
04-03-2004, 14:19
..

Derme ilk okulu, sınıf bir veya iki.. sınıfın sarışını sırasında ayakta, ders anlatıyor, ben de daha önde, sıramda, kafam arkada, ellerimle gözümü kapatmış vaziyette, kızcağıza dil çıkarıp duruyorum, şaklabanlık yapıyorum. Devekuşu misali, gözlerim kapanınca kimse beni görmüyor ya..

Kafayı bir çevirdim, sevgili hocam Muazzez Yılmaz, kaşları çatık, gözler bende.. başımı sıranın altına bir sakladım.. ders sonuna kadar çıkaramadım.

Ah!!.. Ne güzel komşumuzdun sen Fahriye Abla.. :(

SunShine
04-03-2004, 14:24
Yunanistandaki seçimlerin iki güçlü adayı Türkiye ile ilişkileri güçlendirme ile ön plana çıkmakta birbirleri ile yarışıyormuş ama eninde sonunda (kıbrıstan sonra) önümüze bir kıta sağanlığı işini koyacakları kesin.

Nedendir bilinmez ama, bazı eski yaralarımız kaşınacak olsa hemen kanayacakmış gibi bir his var içimde.

Ermeni meselesi, Suriyenin su meselesi, Kıbrıs, Eğe sorunları.

Şuan görünen istikrarlı siyasi yapı, bırakın çatırdamayı, azıcık çıtırdayacak olsa sanki kabak çiçeği gibi açıvercek bir sürü dış sorun varmış gibi bir his var içimde.

Bir tek Rusya ile ilişkilerimiz düzeliyor gibi. Herhalde onu da son 5-10 yıl içerisinde Rusyaya sanayii ve ticari yatırımlar yapan işadamlarımıza borçluyuz.

Saygılarımla.

serdarkus
04-03-2004, 14:25

O zaman Sendrom olur hocam.. :o

Semptom : Birden fazlası sendromu (:isim, tıp Fransızca syndrome ) oluşturan olgu.

(Bu yazımı "günün kılı" olarak seçmem lazım.. hakettim.)

SunShine
04-03-2004, 14:35
Derme ilk okulu, sınıf bir veya iki.. sınıfın sarışını sırasında ayakta, ders anlatıyor, ben de daha önde, sıramda, kafam arkada, ellerimle gözümü kapatmış vaziyette, kızcağıza dil çıkarıp duruyorum, şaklabanlık yapıyorum. Devekuşu misali, gözlerim kapanınca kimse beni görmüyor ya..

Kafayı bir çevirdim, sevgili hocam Muazzez Yılmaz, kaşları çatık, gözler bende.. başımı sıranın altına bir sakladım.. ders sonuna kadar çıkaramadım.

Ah!!.. Ne güzel komşumuzdun sen Fahriye Abla.. :(

Ne şanslıymışsınız sn serdarkus. Ben ilkokulu Adana'da okudum. O sebeple sınıfımızda hiç sarışın yoktu. Hatta kumral bile yoktu. Hepsi esmerdi.

Hep bi sarışınla evleneyim dedim.

Bu sebeple çok çalıştım, azmettim. Ama çalışmamız yetmemiş olacak ki, hanım kumral. Naapalım. Kar kardır. İki tavan daha çekebilseydik sarışın bulabilirdik ama, olmadı. Ailemin direncine takıldım. İllaki evleneceen dediler.

Neyse ki çocuklardan birisi sarı. Ama eminim büyüyünce kumrala dönceketir o da. Ama öteki, doğduğunda bile kapkara saçlıydı. Bir anaya bir babaya.

Ellerinizden öperler, iki kızım var da.

bikmisbroker
04-03-2004, 14:42
Teknikcinin bir kalkmish OBO diyor ..Olabilir diyor..(ben de dahilim bu sinifa) Digeri kalkmish NOBO?? BaBo TOBO diyor..

Bir diger grup almish sazi eline hergun yeni bir sekilde DALGA sayip duruyor? Yaw Khardeshim herseyden once Deniz DALGASIZ olmaz??

Ehh her dalgaya gore degisecekse bu sayim NEREDE kaldi bunun sagligi sihhati..

DR..larrr boburlenmeyin size de geliyor siraaaa..

Siz en once agzin Vucudun icimi dishimi? olduguna karar verin?? Musbet ilim olmasina ragmen kalkip; Fizyolojik olarak...... Ama Biyolojik olarak daaaa...
Seklinde degil; NET bir sekilde soyleyin bakalim?? AGIZ vucudun ichimi dishimi??

Ben Cahil Mehmet efendiyim..

Bu noktadan hareket ile kardeshim bu OBO, NOBO vey TOBO dan once kafamizi kaldirsakda desekki "Neler oluyor??"

Nasil olur acaba???

serdarkus
04-03-2004, 14:49
Usülden girdik, şimdi ise esas.. (ama sadece 1-2 yazı)

Önümüzde iki gerçek var.
1- Memleketin gerçekleri
2- Borsanın gerçekleri

Bu iki gerçeğin uyuşması gerekmiyor, zaten hiçbir zaman da uyuşmamıştır. Sadece yapılması gereken, her ikisini de birbirinden ayrı analiz edebilmektir.

Sn.BB ‘nin de sıraladığı semptomlar.. hepsi de doğrudur. Herbir maddeye göre memleket batmış ta diyebiliriz, durum çok iyi de.. bunları dememiz, hatta %100 kesin teşhis koyabilmemiz ile borsanın gerçekleri arasında ilişki kurmaya çalışmak, sonunda.. “yaw enflasyon akşam düşük açıklandı, sabah yine de borsa uçmadı.. “ hayretlerine düşürmektedir. Alttaki cümle, bugünkü profesyonel bir açıklamadandır:

“9:56 Son 30 yılın en düşük enflasyonu borsayı sadece 90 puan artı yaptırdı. Piyasa pek iyi degil. 30 endeksi satış agırlıklı bir görüntüye sahip.”

İnsaf be hocam.. kuş bile uçarken de inerken de insaf sahibidir. Düğmesi yok ki meretin.

bikmisbroker
04-03-2004, 14:51
İki tavan daha çekebilseydik sarışın bulabilirdik ama, olmadı. Ailemin direncine takıldım. İllaki evleneceen dediler.

Belki o zamanlar KIBRIS sorunu vardi? Belki de Amerikada secimler??
HEM hatirliyormusun TEFE nin TUFE ye orani neydi sayin SunShine? :D Hiic dusundunmu??

(Chocuklarimizda Allah bagislasin)

SunShine
04-03-2004, 14:54
Bu noktadan hareket ile kardeshim bu OBO, NOBO vey TOBO dan once kafamizi kaldirsakda desekki "Neler oluyor??"

Nasil olur acaba???

Haklısınız sn BaBo,

Ne o öyle.. Kahin gitmiş dalga sayıyor.. :D Bi de 5'ten yukarı hiç saymıyor. 5 yukarı, 3 aşşağı sayıp duruyor. :D Tamam say, say da. Gel azıcık şuralara da çiziktir bir şeyler.

Tamam..

Ciddi olalım dedik de, bu kadarı da fazla.

Bu kadar teknik de fazla. Zaten teknikcileri yerden yere vuruyorlar. Teknik tam çalışsaydı, oturup kafa patlatırmıydık. Bağlardık otomatiğe. Sistem al dedi alır, sat dedi satardık.

Temel de lazım, siyasi gidişat da lazım, dış etmenler de lazım. Kim neyi alacak, kim nereden iş bağlayacak. Bu temele nasıl yansır. CimBom ve BJK UEFA'dan elendi, bu FENER hisselerini nasıl etkiler. GS ve BJK hisseleri satılır yerine FENER mi alınır. Yoksa FENER hisseleri mi satılır. Malum GS ve BJK artık liğe asılacaklardır. Bu da FB'nin işini zorlaştırır. Mı acaba. Yazacak birşeyiniz yoksa bun konuda yazın bari.

Gibi yani..

Hadi biraz sesli düşünün.

SunShine
04-03-2004, 14:58
Belki o zamanlar KIBRIS sorunu vardi? Belki de Amerikada secimler??
HEM hatirliyormusun TEFE nin TUFE ye orani neydi sayin SunShine? :D Hiic dusundunmu??

(Chocuklarimizda Allah bagislasin)

O yılların, yani çocukluğumdaki yıllarımın TEFE TÜFE kayıtları var. Amma nerdedir şimdi kimbilir. Bir ajandanın arkasına not etmiştim bir yerlerden bulup.

Bulursam yazarım.

Çocuklarım da ellerinizden öperler sn BaBo. Siz de Deniz yeğenimin gözlerinden öpünüz benim için.

bikmisbroker
04-03-2004, 14:59
Sn.BB ‘nin de sıraladığı semptomlar.. hepsi de doğrudur. Herbir maddeye göre memleket batmış ta diyebiliriz, durum çok iyi de.. bunları dememiz, hatta %100 kesin teşhis koyabilmemiz ile borsanın gerçekleri arasında ilişki kurmaya çalışmak, sonunda.. “yaw enflasyon akşam düşük açıklandı, sabah yine de borsa uçmadı.. “ hayretlerine düşürmektedir. .

Cok dogru sayin Serdarkus,
Ama bizlerin burada asgari musterekde birlesebilmemiz lazim..
Bazen detaylar arasinda COK boguluyoruz gibime geliyor? Ornegin bir ara 18760 ile 18770 arasindaki destek ve direce takildik, sonra 19100 gecilirse ye..

Kimse etrafimizda olan biten ile ilgilenmiyor? Kimse Global dunyadan yaklasan degisim ruzgarlarindan (secimler vs) bahsetmiyor? varsa yoksa XYZ destek XBZ direnc?? Haa bir de Babalar var..Onlara sorup piyasa hakkinda yorum yapmak? Iyi de Tamam da birde yeni durumlarin analizi var? Bir topic actik, "Yerel secimlerden sonra Erken secim gundemdemi" diye tamam cok guzel katkisi olan arkadashlarimiz oldu ama kendimi DAYAK yemish gibi hissettim nedense..!!!!

serdarkus
04-03-2004, 15:00
..kuş bile uçarken de inerken de insaf sahibidir. Düğmesi yok ki meretin.

Dünkü yemek sonrası bir muhabbet..
“Madem ki enflasyon düşük, ekonomi iyiye gidiyor, buna inanıyorsunuz.. o zaman borsanın da uçması lazımdı, niye uçmuyor..- ağızdan tükürükler saçılmaktadır- “

Hemen bir karşı muhalif ses cevap verdi “ Borsa 10000 den 20000 ‘e çıktı ya.. onu saymayu musun “ – bu arkadaş azıcık Karadenizlidir-

Herkes de haklı.. bu noktada borsaya dönersek eğer, -ki dönmeye niyetim yok.. sistem topiğine döner sonra- borsa da kendine göre haklı. Böyle memlekete böyle borsa.. oyun bu, hamam bu, tellak bu.. hamama giren terler.

Dört yıldır günlük al/satçıların kazandığı bir yerde, bu alışlkanlık pişmanlığa dönüşmeden bazı şeyler düzelmez. Dönüştüğü anda da zaten oyun da kurallar da tekrar değişmiş olacaktır.

serdarkus
04-03-2004, 15:02

Allah bağışlasın.. tüm varlıklarımız..

Kahin
04-03-2004, 15:04
bu ne yahu!..

öğlen paydosuna çıktım, iki haftada 3 kutu antibiyotikten sonra nihayet dönüşte dişimi çektirdim. döndüm geldim. topik dağılmış!.. :D

ne yaptınız siz arkadaşlar. okumaya yetişemiyorum mesajlarınızı..

bu arada,
suratımın yarısı her türlü mimiği yapıyor. diğer yarısı ise mıçtırtma mimiğine, otur oturduğun yerde diyor, kımıldamıyor. (tıpkı endeks gibi)

yaw, burası borsa forumuydu deeel mi?..
ben de dağıldım!..

SunShine
04-03-2004, 15:05
Böyle memlekete böyle borsa.. oyun bu, hamam bu, tellak bu.. hamama giren terler.

Ve tellak da her daim terlidir. :D

Tren falan diyorlarda. Sanırım bu tren mren işi değil.

Bu gemi işi gibime geliyor. Hani bir söz var ya.. "Gemisini kurtaran..."

Saygılarımla.

SunShine
04-03-2004, 15:10
bu ne yahu!..

öğlen paydosuna çıktım, iki haftada 3 kutu antibiyotikten sonra nihayet dönüşte dişimi çektirdim. döndüm geldim. topik dağılmış!.. :D

bu arada,
suratımın yarısı her türlü mimiği yapıyor. diğer yarısı ise mıçtırtma mimiğine, otur oturduğun yerde diyor, kımıldamıyor. (tıpkı endeks gibi)

ben de dağıldım!..

Geçmiş olsun sevgili Kahin,

Demek çektirdin sonunda dişini.

Valla ne yalan söyliim, bana dediğinden beri bende de bi diş ağrısı baş gösterdi. İşin kötüsü dişçiden de bi korkarım ki. Gidip gösteremiyorum bile.

Burası borsa forumu, bizler de borsacı oluyoruz. Ama dün itibariyle tırlattık. O sebeple böyle bir topik ortaya çıktı.

Ama pek gelen giden yok. Sn BaBo, sn serdarkus, bir de ben. Üçümüz kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz.

Bir ara sn preatiora geldiydi ama, sanırım BaBo sarışını ona bırakmayınca küstü gitti. :D

Saygılar, sevgiler.

serdarkus
04-03-2004, 15:12
Cok dogru sayin Serdarkus,
Ama bizlerin burada asgari musterekde birlesebilmemiz lazim..
Bazen detaylar arasinda COK boguluyoruz gibime geliyor? Ornegin bir ara 18760 ile 18770 arasindaki destek ve direce takildik, sonra 19100 gecilirse ye..

Kimse etrafimizda olan biten ile ilgilenmiyor? Kimse Global dunyadan yaklasan degisim ruzgarlarindan (secimler vs) bahsetmiyor? varsa yoksa XYZ destek XBZ direnc?? Haa bir de Babalar var..Onlara sorup piyasa hakkinda yorum yapmak? Iyi de Tamam da birde yeni durumlarin analizi var? Bir topic actik, "Yerel secimlerden sonra Erken secim gundemdemi" diye tamam cok guzel katkisi olan arkadashlarimiz oldu ama kendimi DAYAK yemish gibi hissettim nedense..!!!!

Detaylar ne kadar lazım, ne kadar faydalı.. ne kadar bilgi, ne kadarını kullanacağız.. yaptığımız analiz bize her iki yönde de ikişer bin puanlık sapma olacağını söylediyse, bunun körlemesine gitmekten daha eyidirden daha fazla faydası ne.. yoksa, hani tarifeler olmasaydı trenin ne kadar tehir yaptığını nereden bilirdik gibi bir mantık mı.. matrix?..

serdarkus
04-03-2004, 15:15
..Ne o öyle.. Kahin gitmiş dalga sayıyor.. :D Bi de 5'ten yukarı hiç saymıyor. 5 yukarı, 3 aşşağı sayıp duruyor. :D Tamam say, say da. Gel azıcık şuralara da çiziktir bir şeyler.

...

sahi hocam, ne zamandır soracağım, bu güne kısmetmiş..
Sn.Kahin mektebi kaça kadar okumuş? Takip ediyorum, 5 'ten yukarı bir türlü sayamıyor.. :D

Kahin
04-03-2004, 15:16
Haklısınız sn BaBo,

Ne o öyle.. Kahin gitmiş dalga sayıyor.. Bi de 5'ten yukarı hiç saymıyor. 5 yukarı, 3 aşşağı sayıp duruyor. Tamam say, say da. Gel azıcık şuralara da çiziktir bir şeyler.

aa-aaaaaaa,
alındım bak şimdi!..

ay vallahi gücüme gitti :eek:

sevgili dostum, bilmez misin; zamanları, tarihleri verince bi dayak yemediğimiz kaldı. artık işin kılıfını uydurmak için dalga sayıyoz. :D

be-be-bennn,
MAAAA-SUMUM..

bi lafım da BaBo'ya..
yaw, BaBo..
sen bilirsin, icabında sen de babalardansın. şu babalara sor bakem, bizim buraya verdiğimiz grafiklerin tersine hareket edip ne diye hep bizlere terso yaptırıyorlar?.. tez vakitte öğreniver BaBo..
insan birazcık hoşgörüverir canııım.. değil mi yani?..

bak ben de cayacam, yükseliş beklerken düşüş grafiği, düşüş beklerken de yükseliş grafiği verip durumdan yararlanacam sonunda haaa!.. :D

Kahin
04-03-2004, 15:20
Sn.Kahin mektebi kaça kadar okumuş? Takip ediyorum, 5 'ten yukarı bir türlü sayamıyor.. :D

elektronik yetmedi, bilgisayara gittim. o da yetmedi güzeeel sanatlara gittim. şimdi boştayım, dalga sayıyom efenim... :D

bikmisbroker
04-03-2004, 15:21
bu ne yahu!..

bu arada,

ben de dağıldım!..

Sen bosver Kahin kardesh suratinin diger yarisina inan, hani o "otur oturdugun yerde" diyenine..

Sonuch olarak;
Cikamayan borsa Dusermi?
Dusemeyen borsa Cikarmi? Ya gelicez ya.. Neyse..

1-Piyasalar cok iyi enflasyon TEK haneli.
2-Beklentiler had safhada bu hukumet ishi IYI goturuyor.
3-AB derseniz tarih icin tarih vs Cantada keklik..
4-Kibris mi? Oyle bir sorun mu var? Kibristaki liderler cozemezlerse bu ishi Hemmen cozecek Turkiye ile Yunanistan hazir ve de nazir bekliyorlar bir kenarda sippadanak hallederler (oldum olasi bu 2 ulke aralarindaki sorunlari hep boyle sippadanak halletmishlerdir)
5-Haa bu arada TC de bir YEREL secim, Amerikada Kasimda bir baskanlik secimi varmish?? Varsin olsun?
6-Dovizin artmamasindan dolayi ihracatcimiz ihracatini artiramaz duruma galmish? Onemlimi?
7-Maliyetlerdeki REEL girdiler aciklanan anflasyon rakamlarinin ustundeymish?? Kimin umurunda?
8-Haa bu arada Ic Borc ve de Dis borclarimizda bu kadar iyimser tabloya/rakkamlara ragmen ARTISH varmish?? Hadiii yaw?? O da ne demek?? Bizim direncimiz 19500 de 18100 de de baba bir destegimiz var hemi de??

ZOR bir ish bu borsacilik vesselam!!! :D :D

SunShine
04-03-2004, 15:22

Bilmem ki..

Bana bir ara yazmıştı PMden.

Eğer 10'a kadar saymasını öğrenebilseymiş babası boks hakemi yapacakmış Kahin'i. Öğrenemeyince babası kızmış ve "Git TEKNIKCI ol da, gör dünyanın kaç bucak olduğunu" demiş.

O da o zamandan beri 5 ileri 3 geri sayıp duruyor, dişini sıkıyor, saçını yoluyormuş. Her ne kadar, saçları sn aritmik'inkinden fazlaysa da, yavaşa yavaş azalmaktaymış. :D

Bütün bildiğim bu kadar Kahin hakkında.

Haaa. Bir de VESTEL fırını var. Balık ve Kek'i aynı zamanda yapabiliyormuş. Hem de kokuları birbirine karışmadan.

Diş problemini halletmiş bu gün. Bu iyiye işaret. ;)

Saygılarımla.

Kahin
04-03-2004, 15:29
üff, deşifre olduk!..

yaw dostum, babama kadar yazman şart mıydı?..

boşuna söylememişler:
Sırrını söyleme dostuna, o da söyler dostuna!.. :D

dur ben şimdi Ma-Fia'ya haber verem de göresin gününü.. o topukcaaazlarından çiviletecem seni foruma..

tırs, hırs!.. acayip kızdım.. hırs, hırs,
büürrrrsss (at kişnemesi sesi efenim, siz ne sanmıştınız) :D

Kahin
04-03-2004, 15:30
ortama müzik lazım...

Paul Mauriat - Song for Anna

iyi gider diye düşünürüm, siz ne dersiniz?..

N28aichi
04-03-2004, 15:34
Merhabalar oyle guzelki sohbetiniz yazacak birsey bulamiyorum.Zaman olsada bir araya gelinse konussak karsilikli.Sn Serdarkus ilkokul anilarini anlatsa Babo bize misketlerinden bahsetse...Su borsayi unutup eglensek cocuklar gibi ...

SunShine
04-03-2004, 15:37
dur ben şimdi Ma-Fia'ya haber verem de göresin gününü.. o topukcaaazlarından çiviletecem seni foruma..

Topuklarım nasırlı.. Kulaklarımdan çivilet bence. Hem böylelikle baş aşağı sarkmamış olurum.

Bu grafik de niye böyle baş aşağı sarktıysa.

Sn Denktaş'ı yanlış mı anladılar ne..

Adam doğru söylüyor işte.

Saygılarımla.

serdarkus
04-03-2004, 15:38
elektronik yetmedi, bilgisayara gittim. o da yetmedi güzeeel sanatlara gittim. şimdi boştayım, dalga sayıyom efenim... :D

Eski zamanda, esrar muhabbeti sonrası kafada olan etkiye dalga derlermiş.. şimdi ise yerini almış borsa.. ama en güzelini de Orhan Veli yazmış Dalga isimli şiirinde..

Mesut sanmak için kendimi
Ne kâğıt isterim, ne kalem;
Parmaklarımda cıgaram,
Dalar giderim mavisinden içeri
Karşımda duran resmin
……..
Ne kâğıt yeter ne kalem,
Mesut sanmam için kendimi.
Bunların hepsi...hepsi fasafiso.
Ne takayım, ne tekneyim.
Öyle bir yerde olmalıyım,
Öyle bir yerde olmalıyım ki,
Ne karpuz kabuğu gibi,
Ne ışık, ne sis, ne buğu gibi...
İnsan gibi.

Ne demişler..fazla zeka sexi, az zeka aşkı öldürür.

bikmisbroker
04-03-2004, 15:39
Merhabalar oyle guzelki sohbetiniz yazacak birsey bulamiyorum.Zaman olsada bir araya gelinse konussak karsilikli.Sn Serdarkus ilkokul anilarini anlatsa Babo bize misketlerinden bahsetse...Su borsayi unutup eglensek cocuklar gibi ...

Sayin SunShine da shu sarisin ve 2 tavan kalmishti hikayesini anlatsa ya? :p

Kahin
04-03-2004, 15:40
17.850'ye gidelim ileri, ileri marş..
17.280 lere kadar yolumuz, amanın düzeltmemiz var kardeş!..

Kahin
04-03-2004, 15:41
bu zaman zarfında sohbet iyi gelir...

efenim çok kısa bir fıkra ile başlıyorum...

adamın birisi yatmış, karısı kotra.. :D

(gülmeyin, ben gülmüyorum)

SunShine
04-03-2004, 15:43
Sn Denktaş'ı yanlış mı anladılar ne..

Cümle hemen etkisin gösterdi bilem.

Ben yazarken grafiğe bakmadıydım.

N28aichi
04-03-2004, 15:47
Babo (bu sekilde yazmamin mahsuru yok umarim? Eger surci lisan ettik ise affola)
Sizin dadiginiz gibi su iki tavan olayi gayet ShIk bir konu olabilir.Bu vesileyle bende esmer tavanlarimi anlatirim... :p Bu arada bi hamsi bugulama olayi vardi??? Ben hala ucakla hamsi bekliyorum... :(

SunShine
04-03-2004, 15:49
Sayin SunShine da shu sarisin ve 2 tavan kalmishti hikayesini anlatsa ya? :p

Dul kalmama mı sebep olacaksınız.. :D

Şaka bir yana sarışın, yabancı bir hanımdı. Bu sebeple ailem direnç oldu. Tabi ki, o zamanlar yeterli nakit girişi olmadığından direnci aşamadık ve desteklerimize kadar geri çekildik.

Gençlik işte. Bir deli rüzgar hayatımızın bir bölümünde..

Şimdi de, eşimle güzel bir hayatımız var. Aşk evliliklerden sonra da yaşanabiliyormuş.

Ne... Burası borsa forumu değilmiydi yaw.. Neler düşünüyorum ( sesli ) ben.

Fatih
04-03-2004, 16:03
konudan konuya atlanmış yine bakıyorum evet sıra güzin abla köşemizde.:)

SunShine
04-03-2004, 16:09
konudan konuya atlanmış yine bakıyorum evet sıra güzin abla köşemizde.:)

Önce semptomları göreceğiz..

Teşhis ve tedavi daha sonra.

N28aichi
04-03-2004, 16:11
bu zaman zarfında sohbet iyi gelir...

efenim çok kısa bir fıkra ile başlıyorum...

adamın birisi yatmış, karısı kotra.. :D

(gülmeyin, ben gülmüyorum)
Sn Kahin Cocuklari varmiydi bu ciftin? ;)

SunShine
04-03-2004, 16:14
Sn Kahin Cocuklari varmiydi bu ciftin? ;)

Varsa, kesinlikle sandaldır..

N28aichi
04-03-2004, 16:19
Siz cok yasayin Sn SunShine :D :D :D

Kahin
04-03-2004, 16:23
zamanla sandal olacak amcası, şimdilik sadece bir sal... :)

Aşk Gemisi de nenesi olur garip yavrucağın. derler ki yat olan işsiz güçsüz babası, kotra olan zengin gızı anasını, nenesinin tüm engellemelerine rağmen kendine aşık etmiş, baştan çıkarmış, nihayetinde kaçırıp evlenmiştir. (yahu, arkası yarın gibi oldu bu)

bu topik hemen kapatılsın efenim. hepimizin zembereği boşaldı!.. :D

N28aichi
04-03-2004, 16:26
Endeks ile birlikte herkese bir seyler oluyo galiba :rolleyes:

SunShine
04-03-2004, 16:26

Zaten sn Objektif izliyor bizi.. :cool:

Birazdan gelip bu topiğ ya kapatacak ya da, Off-topiğe sürgüne gönderecek. :D

Off-Topiğe gidersek, çok offff çekeriz. Oraya pek uğrayan yok..

N28aichi
04-03-2004, 16:28
Kovulacagiz valla hepimiz! Surgunnnnnnnnnn!

ÇifteVatandaş
04-03-2004, 16:30
Üfff, 19021 de kapandi galiba.

Fatih
04-03-2004, 16:31
yemen illerine yahu orasıda ellimizden çıkmıştı sahi...

neyse oynatmaya az kaldı doktorum nerde...

SunShine
04-03-2004, 16:31
Kovulacagiz valla hepimiz! Surgunnnnnnnnnn!

Çaktırmayalım durumu.. :D

Arada bir borsadan da konuşalım.

Niye düştü bu borsa yaw..

Yoksa sn UFO'yu dinlemeyip aceleyle sattığım için mi düştü naaptı.

Allaallaa..

N28aichi
04-03-2004, 16:33
Amma acele ettiler oyle.Doganada son bir hareketle 3050 lik makkaj cekildi.Yarin allayip pullayip satarlar artik?

SunShine
04-03-2004, 16:34
neyse oynatmaya az kaldı doktorum nerde...

Acele etmeyin lütfen.

Poliklinikleri biter bitmez gelirler.

Topik başlığını görünce de, cuup dalarlar buraya.. :confused:

Biz bütün semptomları gösterdik. Teşhisi koyarlar ve eminim ki, hepimizin reçetelerini yazarlar. :D

N28aichi
04-03-2004, 16:36
Sn Fatih zaten herkes dagilmis bir yerlere.Sn BikmisBroker kanadada ben japonyadayim...Daha nereye surerler acaba.Yinede Sn Objektif ne derse o olur...

Kahin
04-03-2004, 16:37
cıkkkk,
düzeltmenin sürmesi gerekiyordu.
(bu da çok teknik oldu)

SunShine
04-03-2004, 16:37
Teşhisi koyarlar ve eminim ki, hepimizin reçetelerini yazarlar. :D

Şanslı olanlara U-30'dan yazarlar.

Benim durumum biraz daha vahim. Bana kesin spek bişeyler yazarlar..

N28aichi
04-03-2004, 16:39
Sn Kahin Duzeltme hedefiniz nedir.Bilmek isterim?Aciklamanizda bir sakinca varmi acaba?

SunShine
04-03-2004, 16:41
cıkkkk,
(bu da çok teknik oldu)

Perşembe gibi bir gün için 200 puan yetmez mi.. ?

Düzeltilmemiş yerler varsa onu da yarın düzeltirler. Kaçıyor mu sanki..

AloneWolf
04-03-2004, 16:43
ne bu yaw klavyeyi kapan koşmuş gelmiş rastgele düğmelere basmış onune gelen bir topic açarsa boyle olur :P :D şaka bir yana ne zaman yazdınız bu kadar şeyleri boyle bb naber nerelerdesin bir arayıp sormadın be :( unutttum boyunu posunu huyunu suyunu bu aşkın sonunu ne diyorum be n ya köfte varmı köfte burada yada çikolatalı pişmaniye ya ne war bu topikde okudum okudum anlamadım durun ha ayrıca snshine dostum hayırluı olsun
topic açma uzmanı olmuşsunuz forumda bundan sonra topik açmak için sizden için almak gerekiyormuş neler gerektiğini anlatırmısınız teşekkürler
(not bu kadar sevdiğim insanların hepsini bir yerde görünce dayanamadım akşama berg de gelir :) )

N28aichi
04-03-2004, 16:44
Istinyede kaportaci Kamil usta var sanirim en iyi duzeltmeyi o yapar... Ben neler diyorum ya ...Sapittim yine Gidip bir dus alayim kendime gelirim.

Fatih
04-03-2004, 16:47
ehe ehe teşhis tedaviyi yöneticilerimiz bir güzel uygulayabilir bizi bir güzel çizerek.:)

yahu borsada çizile çizile bir hal olduk zaten birde burda çizilmeyelim.:)

şöyle bizde forumca bir hisseye çöreklenip yiyip yiyip bitirsek (açıktım galiba :)) sonrada çizilen biz olmasak.

Kahin
04-03-2004, 16:48
Sn Kahin Duzeltme hedefiniz nedir.Bilmek isterim?Aciklamanizda bir sakinca varmi acaba?

dataları aldıktan sonra Elliot Analizi topiğinde bulabilirsiniz...

bikmisbroker
04-03-2004, 16:49
Bi dakka yaw? Evden cikip Ishe gelene kadar sadece bankaya ugradim bi 10 dakika, ehhh brehh brehhh semptomlar havada ucusuyorrr..

Ciddi olalim lutfen beyler,
Biz ekonomik semptomlardan, siyasi semptomlardan bahsedioruz...

Ahhh sunsihe ahhhh derdimi deshtin yillar once bende bir takim direnclere takilmishtim..Ehh tabii o zamanlar hem genctik hemde culsuz, Allahtanda takilmisiz yaw??
Yoksa su anki mutlulugumuzu nasil bulurduk??

(eshim saygilarini sunuyor bu arada!).. :p

SunShine
04-03-2004, 16:50
ne bu yaw klavyeyi kapan koşmuş gelmiş rastgele düğmelere basmış onune gelen bir topic açarsa boyle olur :P :D şaka bir yana ne zaman yazdınız bu kadar şeyleri boyle bb naber nerelerdesin bir arayıp sormadın be :( unutttum boyunu posunu huyunu suyunu bu aşkın sonunu ne diyorum be n ya köfte varmı köfte burada yada çikolatalı pişmaniye ya ne war bu topikde okudum okudum anlamadım durun ha ayrıca snshine dostum hayırluı olsun
topic açma uzmanı olmuşsunuz forumda bundan sonra topik açmak için sizden için almak gerekiyormuş neler gerektiğini anlatırmısınız teşekkürler
(not bu kadar sevdiğim insanların hepsini bir yerde görünce dayanamadım akşama berg de gelir :) )

Ne topik açma uzmanı yaw..

Sn BaBo başlattı. O açtı. Ben masumum.. İlk klavyesini kapıp gelen de sn Objektif oldu.

SunShine
04-03-2004, 16:52
(eshim saygilarini sunuyor bu arada!).. :p

Saygılar bizden efendim. Bilmukabele..

serdarkus
04-03-2004, 16:53

Sn BaBo başlattı. O açtı. Ben masumum.. İlk klavyesini kapıp gelen de sn Objektif oldu.

Hee!.. zaten beni de arkadan ittirdiler. Ben de masumum..

Cümleten iyi akşamlar.. (TR saatiyle)

Kahin
04-03-2004, 16:55
amanın herkes gitti, ortada kaldım :D
ben de sıvışiim barii!..

N28aichi
04-03-2004, 16:55
Tesekkurler Sn Kahin
Bu arada Sn Fatih, Olay Amerika daydi galiba. Programi Nhk de izlemistim. Nette Spekler grup olusturup alim satim yapiyordu.Hep birlikte hareket edip ayni hisseden alinarak talep olusturup bir anda portfoy bosaltiyorlardi. Muthis bir belgeseldi. Asil isin ilginc tarafi su genelde bu ise karisanlar hic bir sey bilmeyen sadece al denilen zamanda alan sat denilen zamanda satan ev kadinlariydi. Butun birikiminlerini bu ise yatirip iyi paralar kazandiklarindan bahsediyorlardi.Burada yapmaya kalksak SPK tepemize biner herhalde.

bikmisbroker
04-03-2004, 16:56

3 yashlarinda felanim herhalde, annem anlatiyor, daha altimiza yapma ile cisimizi soyleme arasinda kararsiz donemlerimizde sobali evimizde cishim geldiginde gidermishim bir koltugun arkasina cisimi yaparmishim, annem beni yakalayip kulagimdan tutup sorarmish?

"soyle bakayim KIM YAPTI BU CISHI"

bende bir yerdeki islakliga bakip bir anneme;Ellerimi 2 yana acip kafayi sallayarak...

"kim yapti acabaaa??? Baba yapti...???"

Kimin masum oldugunu kimin olmadigini IYI biliriz biz!!!

Tahrik var sn.Objektif!!

AloneWolf
04-03-2004, 16:59
tuh yaw dilimden kaçırmışım demek sn sunshine daha tebligat ulaşmamış bundan sonra sizden izinsiz topik açılmayacakmış İmza kısmına da aşağıdaki eklentiyi koymanız gerekecektir.
Hissenet Topik Uzmanı
HTU
:) arkadan ittirdiler dedinizde aklıma geldi efendim kısaca gececeğim bir party de millet havuzun etrafında durmuşlar havuzun içinde 2 adet timsah ev sahibi seslenmiş havuz karşıdan karşıya geçen kişiye 1 haftalık tatil bakmış kimse yok
havuzu karşıdan karşıya gecene 1 haftalık sarışın eşimle tatil hadiyesi demiş yine kimse yok sora tekrar havuzu karşıdan karşıya yuzerek gecene 1 haftalık tatil travesti ile demiş hemen kalabalıkdan birisi havuza atlamış karşı tarafdan çıkmış hemen sormuş nerde lan o nerde adam tamam acele etmeyin söz verdiğimiz gibi travesti ile 1 hafta tatile göndereceğiz travesti birazdan gelir demiş adam yok lan o değil beni arkadan ittiren adamı arıyorum :D

bikmisbroker
04-03-2004, 17:01
Saygılar bizden efendim. Bilmukabele..

Bak shimdiii!!!!

Sheytan diyor bir topic AC! SADECE bu forumda yazan kiishilerin ESHLERI yazsin!!!

Nickler;
BayanSERDARKUSH7
BayanSunShine;
BayanBikmisbroker.. vs .. GIBI... :D :D

Boyle bir topic dusunemiyorum, orada ne dedikodumuzu yaparlar amma?

BayanKahin den BayanCenkefe ye laf; "Bizimki yine dalgalari yanlish saydi!..."

veya

BayanSunShine dan BayanBikmisbroker'a laf, "Neymish su sarisinlarin hikayesi hayatim?? Ogrenebildinmi???"

Tabii BayanObjektif gelip Topigi silip supurmezse EGER!!!!!!

Fatih
04-03-2004, 17:03
Sn N28aichi (bu nikin nerden geldiğinide merak ediyorum açıkcası)
Öyle bir şey olabilir aslında herkes farklı aracı kurumdadır burda birde 5-10 kişi olduk mu hiç bir şey yapamazlar dnz yo örneğide ortada zaten.:)

N28aichi
04-03-2004, 17:05
Sn BikmisBroker Allahtan benim hatun turkce anlamiyo da siyiriyoruz. Yoksa ne olmustu halim. O beni hergun ekran karsisinda borsada alim satim yapiyo diye biliyo... :p

SunShine
04-03-2004, 17:06
Kimin masum oldugunu kimin olmadigini IYI biliriz biz!!!

Tahrik var sn.Objektif!!

Sn Objektif herşeyi bizzat gördü..

Tamam, ben payıma düşen cezaya razıyım.. :rolleyes:

Ama sn BaBo siz de öyle ellerinizi iki yana açıp, boynunuzu bükerek yırtamazsınız.. Objektif yutmaz böyle numaraları. Bilir valla kimin işi olduğunu bu topiğin.

Tamam cezama razıyım.. :mad:

bikmisbroker
04-03-2004, 17:08
Sn BikmisBroker Allahtan benim hatun turkce anlamiyo da siyiriyoruz. Yoksa ne olmustu halim. O beni hergun ekran karsisinda borsada alim satim yapiyo diye biliyo... :p

Neydi O???

"Anneme REKLAMCI oldugumu soylemeyin o beni genel evde piyanist zannediyor.." muydu?? :D :D

SunShine
04-03-2004, 17:10
Bak shimdiii!!!!

Sheytan diyor bir topic AC! SADECE bu forumda yazan kiishilerin ESHLERI yazsin!!!

Yaw BaBo, nerden aklına gelir böyle şeyler bilemem.

Güleceem de gülemiyorum.. Ya dediğin gibi birşey olursa.. Yanarız alimallah. :D

N28aichi
04-03-2004, 17:11
Sn Fatih,nickim yani N28Aichi aciklamasi cok zor degil. Aichi su an benim yasadigim Japonyanin Tokai bolgesindeki en buyuk eyaletin adi. 28 malumunuz benim bu nicki aldigim zamandaki yasim. Su an biraz buyuduk tabiiki. N ise adimin son harfi.Biraz ters adamindir da aciklama bile tersten oldu...

N28aichi
04-03-2004, 17:12
Neydi O???

"Anneme REKLAMCI oldugumu soylemeyin o beni genel evde piyanist zannediyor.." muydu?? :D :D
Aynen! :D

AloneWolf
04-03-2004, 17:13
AloneWolf, bikmisbroker, cautionary, Fatih, greenback, N28aichi, SunShine+
ehueheueh yakalandınınz işte şimdi birşey yazarsam bunlar beni yerler sunshine bak nickinin yanında + işareti var HUT oldugunun ispatı yani :)

greenback
04-03-2004, 17:17
kanada ile japonya arasında ki saat farkı nedir...

benim bildiğim tsi o3.oo am de tokyoda sabah oluyordu.bu forumun katılımcılarına güneş bile şaşırıyordur herhalde...
üzerinde güneş batmayan forum:))

bikmisbroker
Epeydir bu kadar Gulmemishtim, boylesine ANALIZ yapmamishtim, cok yashayin emi!!
Hepinizzzzz!!! :D :D

Amman bir "psikolog Dr." yakalamasin bu yazishmalari, KITAP YAZAR KITAP walla..!!!

N28aichi
Kacalim valla!Bu arada bi dus alamadim ya! Ne topicmis bu bagimlik yapti. Bunun tedavisi yokmu??? Sn IzmirDR gelirse bi sorlalim bari nayapmamiz gerekiyo.

SunShine
AloneWolf, bikmisbroker, cautionary, Fatih, greenback, N28aichi, SunShine+
ehueheueh yakalandınınz işte şimdi birşey yazarsam bunlar beni yerler sunshine bak nickinin yanında + işareti var HUT oldugunun ispatı yani :)

HUT ne yaw. Az önce HTU dediydin.

Yapma gözünü seviim. Adamın adı çıkmaya görsün. Hem adımın yanında + falan yok. Sana öyle görünüyordur.

N28aichi
04-03-2004, 17:19
Sn Greenback Su an saat gece yarisi Tam olarak 00 : 19

AloneWolf
04-03-2004, 17:19
yok yok var HTU başka
birde HUT almışsın bu hızla yakında objektifi işinden edeceksin :) yeni moderator adayı olmuşsunuz kulislerde isminiz dolaşıyor agızdan agıza benim oyum sana dostum

SunShine
04-03-2004, 17:20
boylesine ANALIZ yapmamishtim,

Hımmm, demek ANALIZ ha..

Bizi konuştur konuştur, analiz yap. Eminim analiz sonuçlarına göre çoğumuz dirençlerimizi zorlamış görünüyoruzdur. Dirençleri bi kırarsak doğru Bakırköy.. :D

AloneWolf
04-03-2004, 17:21
burası tsi. 17:18 iyi akşamlar topik istanbul baglantısı yogun sulu kar yağışı yüzünden kesilmiştir.
bundan sonra arayacağınız alonewolf ya bilgisayarı kapatmıştır yada yemeğe tekirdağ a gitmişdir lütfen yarın tekrar deneyiniz
iyi akşamlar

bikmisbroker
04-03-2004, 17:21
SADECE eshlerimizin yazabilecegi bir topik acmak gorevi de sana dushuyor sayin Sunshine..
Off topic de ossun ama lutfen olurmu??
Bi de beylere kapali ossun!! Sadece okuyabilsin beyler..

Yani BayanBikmisbroker girebilsin ama bikmisbroker?? giremesin Zaten heryere ve de herseye burnunu sokuyor!! (ama okuyabilsin bari garibim!!-meraktan catlar sonra!!)

SunShine
04-03-2004, 17:23
yok yok var HTU başka
birde HUT almışsın bu hızla yakında objektifi işinden edeceksin :) yeni moderator adayı olmuşsunuz kulislerde isminiz dolaşıyor agızdan agıza benim oyum sana dostum

Ben moderatör olmam. Dayananamam.

Valla sn Objektif'e helal olsun, iyi dayanıyor.. Hele de bana. Ama ben önceden uyarmıştım herkesi. İnanmayan arayıp bulsun o yazımı. "Bunuyorum" demiştim.

Operatör ol dersen o başka.. O da hissnette değil. Bizzat IMKB'de. :D

bikmisbroker
Shu anda Kanada da saat 11.18 Oglen olmak uzere?? Japonya?? Ses ver saat kach?

greenback
en doğudaki ve en batıdaki üyeler belli.

acaba en kuzeyden ve en güneyden kim katılıyor...

kuzeyde istanbulda yoğun bir direnç var gibi ama...

N28aichi
04-03-2004, 17:25
Cevap Veriyorum Saat 00:24 hocam.

bikmisbroker
04-03-2004, 17:26
Wayyy beee uzerinde gunesh batmayan forum Hakkatende yaw?

N28aichi
04-03-2004, 17:28
Ve arkamda kara kusak sahibi bir japon beni banyoya girmeye zorluyo. Gidip bi dus aliyimda hatun da rahat etsin bari. Bu arada sanirim topic Off topice surgun olacak gibi Sn Objektif dikkatle izliyor sanirim.

SunShine
04-03-2004, 17:29
SADECE eshlerimizin yazabilecegi bir topik acmak gorevi de sana dushuyor sayin Sunshine..
Off topic de ossun ama lutfen olurmu??
Bi de beylere kapali ossun!! Sadece okuyabilsin beyler..

Yani BayanBikmisbroker girebilsin ama bikmisbroker?? giremesin Zaten heryere ve de herseye burnunu sokuyor!! (ama okuyabilsin bari garibim!!-meraktan catlar sonra!!)

Yapma BaBo, şimdi eşlerimiz ciddiye alacaklar.. Gelirler sonra, yazmaya başlarlar hissenette, ne teknik kalır ne temel. Bizden iyi borsacı çıkarlar. Karizma elden gider.

Yemek tarifi, dantel modeli falan dersen o başka. İstersen açayım bir "Dantel modelleri" isimli topik. Oturur kendi kendimize yazar çizeriz bir-iki model. Karıştırmayalım hanımları bu işe.. Hem sn Kahin bize bi dantel modeli icat eder, 5 üsten, 3 alttan. ABC, WXY modelleri falan.

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 17:34
Alin size bir SEMPTOM daha, Yalniz bu FIKRA formatinda olup Browserinizin ayarlari ile oynamadan okuyunuz!!!

Dönemin amerika ingiltere ve Türkiye Basbakanlari biraraya gelmis ve
toplanti sonunda basinin sorularini yanitliyorlarmis

Gazeteci sormus:

- ülkenizde 4 kisilik bir aile ne kadar gelirle rahat bir hayat sürebilir
siz onlara ne kadar ödüyorsunuz?
amerika basbakani:
- amerikada 4 kisilik bir aile 5000 dolar ile rahat bir yasam sürebilir, biz onlara 6500 dolar ödüyorum geri kalan 1500 dolari naparlar bilmiyorum

ingiltere basbakani:
- ingilterede ayni aile 4000 pound ile rahat yasar, biz 5000 veriyoruz 1000 pound nereye gidiyor bilmiyoruz

Türkiye Basbakani:
- Türkiyede ayni ailenin açlik siniri 800 000 000 TL dir. Biz onlara 300 000 000 TL veriyoruz geriye kalan 500 000 000 TL yi nereden buluyorlar bizde anlamis degiliz .

TESHIS de faydasi olacaktir!!

SunShine
04-03-2004, 17:39
Sağolun sn Haluk Yaşar,

Yeni forum çok fonksiyonel.. Kim nerde ne yapıyor görebiliyoruz.

Mesela sn Objektif şu anda sindire sindire okuyor bu topiğe bütün yazılanları.

Az önce de sn cautionary bu topikteydi, biraz okudu okudu gitti. Yazık oldu onun da beyni bulanmıştır yazılanları okuyunca. Ama çabuk farketti vaziyeti ve hemen ayrıldı topikten. :confused:

Bi de "tırlatmış bunlar" demiştir içinden. Sanırım haklı.. Baksana adam topiğe yazı yazacaam diye duş bile almıyor yaw. Karete zoruyla girdi banyoya. :D

Objektif
04-03-2004, 17:41
Üzerinde güneş batmayan forum... :p

bikmisbroker
04-03-2004, 17:44
Ben de Sayin Fioradan shu Bayansunshine vs gibi nickler icin ve de sadece eshlerimizin yazacagi bir topic icin bir yorum bekliyordum ama??

Cunki kendi actigi topigi okumaya calisiyorum, ama gozum buraya kayip duruyor?? Ne yapicam bilmiyorum??

Harika bir topic olmus sayin fiora, semtomlarda mukemmel!!
Gorus acisi http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=44 Harmanlasakmi Topicleri?

SunShine
04-03-2004, 17:46
Üzerinde güneş batmayan forum... :p

Yanılmamışım, herşeyi okumuş işte.. Hapı yuttuk.. Sabaha kalmaz bu topik.

İşin ilginci de, doktorlarımız bugün hiç görünmediler. Değil topik, foruma bile gelmediler.

Nerdesiniz sn KMX, sn aritmik, sn izmirDR, sn CenkEfe, sn doktor.

SunShine
04-03-2004, 17:48
Sn BaBo,

Şu tabloda görünen semptomlardan bir teşhise varmamız mümkün müdür. ?

Eğer varabilirsek, bi reçete yazalım isterseniz tedaviye yönelik.

http://www.hisse.net/images/guncel_grafik/4.png

bikmisbroker
04-03-2004, 17:48
Yanılmamışım, herşeyi okumuş işte.. Hapı yuttuk.. Sabaha kalmaz bu topik.

İşin ilginci de, doktorlarımız bugün hiç görünmediler. Değil topik, foruma bile gelmediler.

Nerdesiniz sn KMX, sn aritmik, sn izmirDR, sn CenkEfe, sn doktor.

Merak etme sayin Sunshine, TESHIS safhasinda gelir Dr. Forumdashlar, hele TEDAVI safhasinda?? Bizler burada YAZAMAYIZ bile..!! :p

bikmisbroker
04-03-2004, 17:53
Shimdi yarin gazetelerin basliklarini soyle dusunuyorum;

"cikamayan borsa Dushtu!!"

Sadede gelmek gerekirse eger, RALLI , Ralli deyip biraz havayami girdik ne?
Rallimizi ve de analizlerimizi COK KISA donemlere mi tasidik ne?
Gozumuzu karartip, bilanco Gazi, Kibris ara vitesi, AB tarih icin tarih vb gibi beklentiler ile kendimizi Cikisha shartlandirdikmi ne?

Tamam cikacaksak bile bunun bir usulu adabi olacak degilmi? Eskiler buna "racon" diyorlar.

Bazi belirszlikleri beklentileri GOZARDI etmememiz gerekiyor..

Galiba Ufak Ufak ish TESHIS e gelip dayaniyor..

N28aichi
04-03-2004, 17:57
Bi de "tırlatmış bunlar" demiştir içinden. Sanırım haklı.. Baksana adam topiğe yazı yazacaam diye duş bile almıyor yaw. Karete zoruyla girdi banyoya. :D
Geldim geldim... :D

bikmisbroker
04-03-2004, 18:00
Ve arkamda kara kusak sahibi bir japon beni banyoya girmeye zorluyo. Gidip bi dus aliyimda hatun da rahat etsin bari. Bu arada sanirim topic Off topice surgun olacak gibi Sn Objektif dikkatle izliyor sanirim.
Cabuk Dusha gir!! Yoksa o karakusak sahibi sana bir "ossoto Gari" ceker, walla "ippon seinage" ile verirsin maci!!

Not;terimleri esine sorabilirsin walla FAKE degil!!

SunShine
04-03-2004, 18:00
Geldim geldim... :D

Sıhhatler olsun..

Kırık çıkık yoktur inşallah.. :D

bikmisbroker
04-03-2004, 18:02
En cok "tatashio-Gatame" yio severdim ben..Cok romantik!! Oluoooo..

Not;eshine yazildigi gibi okuyabilirsin...!! ama soyle uygulamasin sana!! Sana da yazik!!

N28aichi
04-03-2004, 18:02
Hocam gerek yok az bucuk japoncam var. Bi ara Judo da yapmistim ama pek aklimda kalmamis.Hep maglup oluyorumdum zaten.Borsada da ayni

N28aichi
04-03-2004, 18:04
Sıhhatler olsun..

Kırık çıkık yoktur inşallah.. :D
Kirik cikik yok. Saglam kaldik ama maci verdik yine... :p

SunShine
04-03-2004, 18:08
cıkkkk,
(bu da çok teknik oldu)

Sevgili Kahin,

Ekteki resmi, bana gönderdiğin bir PM den snapshot ile aldım.

Emin ol, her yazdığını takip ediyorum.

Elimdekiler için kendi sistemim 2 Mart tarihinde "sat" verdi. Ben de 2 MArtta sattım. Kalanını da 3 Martta satmıştım. 3 Mart'a kalanları sn BaBo'ya 2 Mart akşamı PM ile yazmıştım.

Yönünü tahmin edememiştin ama, zaman analizin bir kez daha çalıştı sanki.

Demek ki, SEMPTOM'ları iyi değerlendirmek lazım.

Teşekkürler dostum.

Saygılarımla.

Bu arada unutmuşum. PM tarihi de 23 Şubat. Silmediysen kontrol edebilirsin kendi PM'lerinden. Ben seninkileri silmiyorum da..

bikmisbroker
04-03-2004, 18:22
Ben ciddi bir duzeltme bekliyorum Sayin SunShine, Grafiklerde yorulmalar var.
SEMPTOM lari alt alta toplarsan eger "gerekce" de bulunacaktir.
Haaa, trendimiz bozulurmu? Ona duzeltmenin siddetine gore karar verecegiz, simdilik bozulacagi yonunde isaretler yok.
Arkadashlar diger topiclerde cok guzel izahlarda bulunmushlar, bizler bu topicde olaylari biraz karikaturize biraz da mizah yollu aciklamaya calisiyoruz ama genel anlamda insanlarimiz tedirgin..

SunShine
04-03-2004, 18:32
Ben ciddi bir duzeltme bekliyorum Sayin SunShine, Grafiklerde yorulmalar var.
SEMPTOM lari alt alta toplarsan eger "gerekce" de bulunacaktir.
Haaa, trendimiz bozulurmu? Ona duzeltmenin siddetine gore karar verecegiz, simdilik bozulacagi yonunde isaretler yok.
Arkadashlar diger topiclerde cok guzel izahlarda bulunmushlar, bizler bu topicde olaylari biraz karikaturize biraz da mizah yollu aciklamaya calisiyoruz ama genel anlamda insanlarimiz tedirgin..

Haklısınız sn BaBo.

Bir de bu topik açıldığında endeks 19196 idi yanlış hatırlamıyorsam.
İlk sayfalardaki karamsarlıklarımızda haklı çıktık gibi sanki.

Yok, yok.. Bu forumdaki arkadaşlarımız sistem sahibi kişlerdir. Mutlaka kendi inandıkları doğrultuda hareket ediyorlardır.

Size daha önce bir PM'de dediğim gib, bu borsadan daha çook sular akar. Zaman bize testimize su alma fırsatları verecektir.

Ama bildiğiniz gibi, bazı olaylar vardır ki, en yorgun göstergeye bile fink attırır.

Çok fazla da olumsuz olmayalım. Bu forumu takip edenler zaten biliyorlardır bazı şeyleri. Bilmeyenler de, yine bu forum sayesinde öğreniyor, kendilerini yetiştiriyorlardır. Bir zamanlar benim yaptığım gibi.

Sevdiğim bir söz vardır.

"Olumsuz insanları dinlemeyin, çünkü onlar umutlarınızı çalarlar".

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 18:34
Haklisiniz sayin SunShine, buradaki IKILEM'i shu sekilde ifade edebiliriz belkide;

"olumlu gelismeleri satin almaya DEVAM mi?"

yoksa

"Olumsuzlari satmanin zamani geldimi??"

Kompozisyon ozurlu bir kishiden IFADE bu kadar..

SunShine
04-03-2004, 18:52
Doktorlar foruma gelmeye başladılar.. :D

Birazdan buraya da gelirler.. Ama ben kapatacağım ekranı.

Yoruldum.. Çok yazdım bugün..

pej
04-03-2004, 18:57
Evet,bugün Denktaş'ın ATO konuşması diye tarihe geçecek çıkışı ile Türkiye'deki milliyetçi-muhafazakar grup ve ılımlı müslüman grup arasındaki mücadelenin seçim öncesi ilk ilk ciddi bilek güreşi başlamıştır.

Bunu muhtemelen daha önceden haber alan komplo uzmanı ABD büyükelçisi Edelman son anda Grossman'ın uçağını havada ''bozarak'' nedense daha yakın Ankara yerine Güney Kıbrıs'a indirmiştir.

Şimdi,Rumlar,ya uzlaşarak olayı tatlılıkla halledersiniz yada Türkiyedeki milliyetçi akımları güçlendirerek önce yeni krizler meydana gelmesine sebep olarak oluşacak nefret ve histeri ortamında Türkiyeyi de medeniyetler çatışmasında batının karşısında taraf olmaya itersiniz.

Bu da ABD'nin Ortadoğu ve Avrasyadaki tüm uzun vadeli planlarını altüst eder.

Unutmatın eski hristiyanlık hadislerinde 'kuzeyden gelecek bir ordunun Kudüsü işgal edeceği ve buna karşı yeni bir haçlı seferi yapılacağından bahsedilir.

Gördünüzmü basit bir anlaşmazlık nelere sebep olabilir!!

En iyisi anlaşalım ve Türkiyede AB'ye girsin,Lenin'in öngördüğü gibi.

bikmisbroker
04-03-2004, 18:58
Doktorlar foruma gelmeye başladılar.. :D

Birazdan buraya da gelirler.. Ama ben kapatacağım ekranı.

Yoruldum.. Çok yazdım bugün..

Desene "konsultasyon" Bashliyor??

aritmik
04-03-2004, 19:15
Teşekkürler Sevgili Sunshine...

Senin değerli bilgilerine bende bazı eklemeler yapayım...

Tıpta çok nadirde olsa tedaviden teşhise gitmek diye bir şeyde var..Yani her yöntemi deneyip teşhiş koyamıyorsun ama düşündüğün bir hastalık var..O zaman düşündüğün hastalığın tedavisine başlıyorsun..

Eğer hasta iyileşirse teşhisin doğrulanyor..Hasta iyileşmez ise yanlış teşhise göre tedavi ettiğini anlıyorsun...

Şu anda benim stratejime bu anlattıklarım daha çok uyuyor...

Bu hasta iyileşecek....

Çünkü bu İMKB hastalığını teşhis etmek çok zor.....

Saygılar..

Yukarıdaki yazıyı sevgili abime cevaben yazmıştım...

Gerçekten bu İMKB'ye teşhis koymaya çalışmak çok zor...

Herşey iyi olur düşer..Savaşın ortasında çıkar..Ne yapacağı gerçekten belli olmuyor...

Yani semptomlardan yola çıkıp teşhis koymak iyi fikir de...

Bu nalet hastalığın semptomları zırt pırt değişiyor..Yani hastalık etkeni devamlı mutasyona uğruyor..

Tam teşhis koydum derken bakıyorsun olmamış..

O nedenle eğer teşhise (trende) inanıyorsan tedaviye (alım) başlayacaksın..

Bu arada muhabbetiniz harikaydı..Gözlerimi bozdunuz..

Sevgili BB bu kadar tıp terimini bilmen harika.

SunShine
04-03-2004, 19:19
[I]

Bu arada muhabbetiniz harikaydı..Gözlerimi bozdunuz..

Hepsini okudun mu.. Vay bea. 7 saattir yazıyoruz. Nasıl okuyuverdin bir çırpıda.

IMKB hastalığına çare bulmak konusunda çok haklısın.

Saygılarımla.

bikmisbroker
04-03-2004, 19:29
[I]
Sevgili BB bu kadar tıp terimini bilmen harika.

Prof.Dr.Abaoglunun KARA kapli Kalin Kitabi 1-Semptomdan teshis'e ve
2-Teshisden Tedaviye yi Orta okul ve lise yillarimda 2 defa okumushtum.
Oradan kalanlar bunlar sayin Aritmik..
Cunki TIP okumayi cok istiyordum, sonra da borsaci olmayi dusunuyordum hep.. :D :D

Yukarda bir yerde Tedavi ile baslanir demissiniz, onun da riski sonucu "asri mezarlikta" gormek olmasin??

SunShine
04-03-2004, 19:35
Prof.Dr.Abaoglunun KARA kapli Kalin Kitabi 1-Semptomdan teshis'e ve
2-Teshisden Tedaviye yi

Sevgili aritmik, demekki hatırlayamadığım kitap bu imiş.

İşte şurada (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=6159&postcount=18) bahsetmişim bu kitap ya da kitaplardan.

aritmik
04-03-2004, 19:37
Sevgili BB tıpta bu dediğinize tıp tepti denir.. :D

Yani teşhisi yanlış koymuş oluyoruz..Eğer uyguladığınız tedavi ne kadar ağır ise durumun vahametide artmakta..

Hatayı yeterki İMKB'de yapayım..Çünkü İMKB'de fırsatlar bitmez..

Gerçek hayatta yapılan en ufak bir hatanın geri dönüşü olmuyor :( ..

bikmisbroker
04-03-2004, 19:42
Sevgili aritmik, demekki hatırlayamadığım kitap bu imiş.

İşte şurada (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=6159&postcount=18) bahsetmişim bu kitap ya da kitaplardan.

Wayyy beee biz de hakkaten DR.larin arasina duhmushuz "tere" cilere TERE satiyormushuz??? Sendeki TIP bilgileri nereden geliyor sayin SunShine?? :rolleyes:

SunShine
04-03-2004, 19:44

Yani teşhisi yanlış koymuş oluyoruz..Eğer uyguladığınız tedavi ne kadar ağır ise durumun vahametide artmakta..

Bizim de amacımız, kendi hareketlerimiz için en doğru teşhisi koyabilmek adınadır zaten.

Yoksa, her zaman tam teşhis koyup, mükemmel tedavi uyguladığımız söylenemez.

Amaç hem muhabbet olsun hem de değişik bakış açıları yakalayabilelim.

Sıkma canını sevgili aritmik. Bak hafta sonu da geliyor. Gidersin Kaptana, keyfine bakarsın. Gerçi hafta sonu da yağış bekleniyormuş ya. Kimbilir belki de yağıyordur şimdi oralara.

Sevgiler.

bikmisbroker
04-03-2004, 19:45

Lafim meclisden disari amma begenmedim bu deyimi!! O ne oyle Shey tepti..der gibi?? Literaturden cikarmali..Bashka bir isim koymali bu shekle..

SunShine
04-03-2004, 19:45
Wayyy beee biz de hakkaten DR.larin arasina duhmushuz "tere" cilere TERE satiyormushuz??? Sendeki TIP bilgileri nereden geliyor sayin SunShine?? :rolleyes:

Bir nevi akarabalık diyelim.. :D

aritmik
04-03-2004, 19:47
Sevgili BB Abaoğlu'nun bu kitapları gerçekten tıbbın temel kitaplarıdır..

Gerçekten her doktor bu kitapları hazmetse tıp tepmeleri çok azalırdı..

Bu arada sevgili abim eniştemiz olur..

SunShine
04-03-2004, 19:49

Sevgili aritmik, senin nickin neden görünmüyor. Topikte bulunanlarda da görünmüyor, forumda bulunanlarda da.

Allaalla..

Bunu sn Objektif'e bir sorayım, bi karşılaştığımızda.

bikmisbroker
04-03-2004, 19:50
Sevgili BB Abaoğlu'nun bu kitapları gerçekten tıbbın temel kitaplarıdır..

Gerçekten her doktor bu kitapları hazmetse tıp tepmeleri çok azalırdı..

Anaaaaa? Eshi de Dr. o zaman?? Wayy beee, eskaza 1-2 yerde sallasak ipimizde, celladimizda hazir yane??? :D :D

Allahdan herbirseyimiz BELGELI bikmishligimizda DELILIGIMIZDE!!!

SunShine
04-03-2004, 19:55
Arkadaşlar,hadi ben kapatıyorum.

Sn serdarkus'un dediği gibi,

(Türkiye Saati İle - TSİ ) Herkese iyi akşamlar.

Yarınınız güzel olsun.

aritmik
04-03-2004, 20:03
Sevgili aritmik, senin nickin neden görünmüyor. Topikte bulunanlarda da görünmüyor, forumda bulunanlarda da.

Allaalla..

Bunu sn Objektif'e bir sorayım, bi karşılaştığımızda.

İsteyen bu özelliği kapatabiliyor...

Ben gizlilikten yanayım..Hem kimleri okuduğumun bilinmesi beni rahatsız ediyor..Çünkü genelde kendi topiklerimi okuyarak okunan sayfa sayımı arttırıp topiğime ilgiyi canlı tutuyorum..Heee heee..

N28aichi
04-03-2004, 20:07
Sn SunShine nin ben kapatiyorum yazisini okuyup konu bitti demistim ama yanilmisim.Meger devam ediyormus.Hemde gercek Dr lar gelmis haberimiz yok.Kenarda gazetelere bakip neler olmus diye merakla okuyordum o hizla saat gece yarisi 3 olmus. uyumadan once Pc acik duruyodu kapatmadan once bi acip sn Mavzeri okuyalim dedim...Ooo sohbeti kacirmisiz.

N28aichi
04-03-2004, 20:10
Neyse biz yatalim en iyisi. Sabaha yolculuk var.Gorusmek uzere.Herkese iyi gunler.

aritmik
04-03-2004, 21:43
Lafim meclisden disari amma begenmedim bu deyimi!! O ne oyle Shey tepti..der gibi?? Literaturden cikarmali..Bashka bir isim koymali bu shekle..

Arada bu yazını görmemişim..

O deyim klasik değil argo kullanılan bir deyim..

Çoğu doktorda bilmez...İnşallah hiçde öğrenmezler..

Fatih
04-03-2004, 22:57
vay anasını muhabbet hala full time devam ediyor.:)
borsa forumu mu chat odası mı belli değil.:)
Japonya +7 kanada da -6 saat fark var aramızda demek ki saat gece 3'te yatmış sn n28aichi.
işiniz gücünüz mü yok hadi ben doktorumu bulamadım bir el atsanız benide everseniz.:)

MUSTİS
04-03-2004, 23:34
arkadaslar bu muhabbet yarin devam edecekse haberimiz olsun.
insan kendini dunya turunda hissediyor.
bende kuzeyden takilayim.
herkese iyi geceler.. Diger arkadaslarada gunaydin.

N28aichi
05-03-2004, 04:04
Sn Fatih Sizi coktan IMKB ile evermisler sanirim.Bizim sizi evermemize gerek kalmamis olmasi lazim. ;)
Bu arada is icin kisa bir seyahate cikiyorum.Hoscakalin.IMKB size emanet.Geldigimde 20000 ustu bekliyorum... :D

SunShine
05-03-2004, 08:32
Hımmm.. Ben kapattıktan sonra bile yazılar yazılmış, muhabbetler edilmiş..

Okunma sayısı da artmış.

Şöyle bir ilave yapma ihtiyacı duydum.

Bu topiği ilk kez açıp ta son yazıyı okuyan arkadaşlarımın dikkatine;

Bu topikte yazılanların derdinize derman olmasını istiyorsanız, ilk yazıdan itibaren bütün yazılanları okumalısınız. Yoksa pek bi tesiri olmuyor.

Bir de bu topiğin okunma sayısı Endeks değerini alltan kestiğinde bu topik patlayacak. Topik patladığında da içinde bulunanlarla birlikte infilak edecek. O sebeple ya çabucak okuyun ya da endeks değerini okunma sayısından daha hızlı yükseltin. :D

Demedi demeyin.

Saygılarımla.

Fatih
05-03-2004, 08:59
sn N28aichi dediğiniz doğru ama alacağım ikinci hatuna bunu baştan söyleyeceğim öyle ev içi çekişmelere gelemem ne yazık ki..:)

serdarkus
05-03-2004, 09:00
-Amca sizi bekliyoruz sendromu..
-04 Mart sendromu..
-Rapunzel sendromu..
-Endeks Hareketi ne olacak topiğini benden önce açarlarsa sendromu..
-Halet-i ruhiye sendromu..
-SEMPTOM dan Teshis'e Teshisden TEDAVI ye.. topiğine ne yazacağım şimdi? Sendromu..
-Akşam yazdım uçacak, uçmazsa nasıl kıvırtılacak senrdomu..
-Çıtır erkek sendromu..

AloneWolf
05-03-2004, 09:03
gnun komiği sendromu da var :)

Kahin
05-03-2004, 09:21
-Amca sizi bekliyoruz sendromu..
-04 Mart sendromu..
-Rapunzel sendromu..
-Endeks Hareketi ne olacak topiğini benden önce açarlarsa sendromu..
-Halet-i ruhiye sendromu..
-SEMPTOM dan Teshis'e Teshisden TEDAVI ye.. topiğine ne yazacağım şimdi? Sendromu..
-Akşam yazdım uçacak, uçmazsa nasıl kıvırtılacak senrdomu..
-Çıtır erkek sendromu..

sayın serdarkus7,
af buyurun, laf lafı açsın diye söylüyorum... :)
yukarıdakilerin hepsini annadım da, sondaki Çıtır Erkek Sendromunu anlayamadım.

bu dediğiniz nedir, gizli bir şifre midir?..
IMKB'deki babalara mı, yoksa KY'lere mi yolladınız..

yoksa forumdaki bayan arkadaşların hoşuna gidecek bir kelam edip, onların gözüne girmek midir amacınız?..

sabah mahmurluğu ile aklıma başka bişe gelmedi, şimdilik başka sorum yoktur efenim...
sorduklarımla ilgili olarak tez vakitte beni ışığınızla aydınlatasınız efeeem!.. :D

AloneWolf
05-03-2004, 09:39
arkadaşlar bırakın bunları asıl sendrom
Arka Bahçede

serdarkus
05-03-2004, 10:00
.. annadım da, sondaki Çıtır Erkek Sendromunu anlayamadım.

..

Hocam bilirsiniz.. (bayılıyorum Amerikan dizi/filmlerindeki bu lafa.. adam falan gezegenden gelmişleri anlatacak, iki kelime söyleyip sonrasında ‘bilirsiniz..’ diye tamamlar. Daha olmadı, ‘anlamıyorsun..’ diye ekler, seyreden de dumura uğrar)

Kainattaki tüm sendromlar hanımlarınki ve diğerleri olmak üzere ikiye ayrılır. Yukarıda diğerlerinden bir kesit ve hanımların sendromlarının tamamını teşkil eden iki ana başlığı yazdım.

Bu ana başlıktan birincisi, Rapunzel ki.. kızcağızın hem saçlar uzun ve güzel, hem de bir Prens bekler. Daha ne olsun. Ama oradaki romantizm de Prens saçına tırmanıp pencereden içeri girince biter ve orada realite başlar.

İkinci bölüm ise, sizin sorduğunuzdur ki.. bu noktada…

Hani Temel ve Dursun sabaha karşı kumarhaneden çıkarlar, Temel ‘in üstünde sadece bir don, Dursun ‘da ise o bile yok.. Dursun Temel ‘e döner : ‘Temel, senin şu iradeni takdir ediyorum, kumar masasından kalkacağın zamanı iyi bilirsin hep..’

Ben de yazıya nerede nokta koyacağımı bilirim efendim.. :o

SunShine
05-03-2004, 10:22
CIMSE IS Sendikası bissürü yerde grev kararı açıklıyor.

Naapacaksak Çimentosuz.. :D

Vay bea.

SunShine
05-03-2004, 10:28
CIMSE IS Sendikası bissürü yerde grev kararı açıklıyor.

Hala açıklamaya devam ediyor yaw..

Amma Lafarge Aslan CIMSE IS ten erken davranıp, sendikanın grev kararı aldığını kendisi açıkladı. :D

SunShine
05-03-2004, 10:30
03/05/2004 - 10:24:00

Bono Piyasasinda Gunun En Aktif Kagidi 24.08.2005 Te Bilesik Faiz %23.86, (% +1.62)

bikmisbroker
05-03-2004, 12:54
semtomlari dun saymaya calistik, bugun de Dr.larin yardimi ile teshis koymaya calisssak?? Nasil olur??

Yoksa sayin aritmigin tavsiyesi uzerine DIREK tedaviye mi baslasak? :D

"bayildim shu CITIR ERKEK sendromuna"

bikmisbroker
05-03-2004, 12:55
Eminim bu formu okuyan erkeklerin %99 kendisine bir pay cikarmishtir...

"CITIR" liktan yana!!!

bikmisbroker
05-03-2004, 13:00
Bu arada merak ediyorum sayin serdarkus,
Bu sanal alemde "angel" nicki ile taninan arkadash ile herhangi bir formda karsilastinizmi?

Karsilasmadiysaniz eger "BUYUK KAYIP" ...

Cunki kendisini IYI/COK iyi taniyan bir arkadashim var... Sayin angel'in Malatyaliligi hakkinda 1-2 kelam ettik (giyabinda) walla senden DAHA Malatyali bu arkadash..

Sana fark atar!!!

SunShine
05-03-2004, 13:01
Koşuuun, gelin.. Sn BaBo uyanmış.. Demek ki Kanada'da sabah oldu.

Hadi, kalvyesini kapan gelsin. Konu sınırlaması yok.. Rasgele düğmelere basarak bile fikrinizi yazabilirsiniz.

Kusura bakmayın ben bugün fazla yazamayacağım. Dün çok yazmışım, parmaklarımın uçları şişmiş. Zaten bu yazıyı da burnumla yazıyorum. Biraz vakit alıyor ama, naapalım. yazmadan duramıyorum. :D

bikmisbroker
05-03-2004, 13:07
Alem adamsin walla, gazeteye ilan veren "koca ariyorum" diyen kadin'in fikrasi aklima geldi, shimdi burada yazmiyayim, Sn.Objektif aninda sansur'u basar!!!

Hani o "kapiyi ne ile caldigimi zannediyorsun" diye biten fikra??

Sayin Amca da Sayin Angel da gelmezler buraya ...
Neden mi? Cunki kendilerini "icguveysi" gibi hissederler de ondan..Gelseler ne guzel olur aslinda..Alllaaaa,

preatoria
05-03-2004, 13:11
şişen yerlere tuzlu su iyi gelir bi arada potasyum permanganat tabletleri vardı sanırım.

aman dikkat edin burnunuza bişeycik olmasın

Babo bugün geç kaldınız buldunuzmu yoksa ? :)

şu fıkrayı özelden rica etsem

bikmisbroker
05-03-2004, 13:12
1998 deki o sert cikishi hatirlayaniniz varmi bilmiyorum amma, bir hatirlatayim dedim..
Kagitlar ve borsa UZUN bir muddet shu anda yasadigimiz gibi SIKISIK seyretti ve biktirdi.

Sonra aniden bir hareket basladi, inanilmaz..endeks 3-5 bin puan yukseldi ve kagitlar 3-5 misli degerlendi... TRADE edenlermi?? hepsi dokulduler...(buna bende dahilim)

Shimdi bunu niye yazdim durduk yerden???

Borsa DUSHEMIYORRR.. Dikkatinizi chektimi?? resmen Dushemiyorrrr..

serdarkus
05-03-2004, 13:14
Bu arada merak ediyorum sayin serdarkus,
Bu sanal alemde "angel" nicki ile taninan arkadash ile herhangi bir formda karsilastinizmi?

Karsilasmadiysaniz eger "BUYUK KAYIP" ...

Cunki kendisini IYI/COK iyi taniyan bir arkadashim var... Sayin angel'in Malatyaliligi hakkinda 1-2 kelam ettik (giyabinda) walla senden DAHA Malatyali bu arkadash..

Sana fark atar!!!

Doğrudur hocam.. hani kaportaya ne yazmış bıçkın şoför, "Tek rakibim Türk Hava Yolları.." Benim de rakibim, olsa olsa yine başka bir Malatya 'lı.. :D

Başka forum bilmediğimden, tanımıyorum tabi.. ama geçtiğimiz aylarda bir arkadaş mail göndermişti, "Nickindeki 7 Antalya 'mı, ben de orada bulundum " diye.. yazıştık, hemşo çıktık. sonra da buluştuk ve tanıştık zaten..

Ne demişti Kayahan," yolu sevgiden geçen herkes, bir gün bir yerde..".. :)

serdarkus
05-03-2004, 13:21
1998 deki o sert cikishi hatirlayaniniz varmi bilmiyorum amma, bir hatirlatayim dedim..

Tam hatırlamıyorum ama.. 10-11000 gibi bir yerde geçilemez bir nokta vardı.. ama geçtiğinde de nasıl olduğunu kimse farkedememişti. Hatta, o anın sonradan matrix filmindeki aksiyon sahnelerine ilham kaynağı olduğu rivayet edilir.

bikmisbroker
05-03-2004, 13:26
O zamanlar egdish die bir kagit vardi onunla "oynashiyordum" Kagit 850-990 arasi git gel konya 6 saat!! ehh bende GUZEL para kazandigimi dusunuyordum..

Bir ara FULL maldayim kagit 1100 direncine geldi dayandi..

Hani varya!! Kirarsa 3000 olur 5000 olur direnci..Ve ben sattim!!! Sattim cunki KIRMAZZZ ben de alttan tekrar alirimmm..Kagit cok kisa surede once 3000 soorada 5000 olmazmi?? Anaaaa??

(gerci sonra duvar kagidi oldu bu kagit ya!!)

serdarkus
05-03-2004, 13:45
Ben de tam tersi..
GL... 2000 lerden çıktı, satış hedefimi sürekli yükselttim. En son 11500 iken, 12500 olsun satayım dediğimi hatırlıyorum.

Çıktı sevindim.. çıktı sevindim..
Düştü seyrettim, düştü seyrettim..

serdarkus
05-03-2004, 13:59
Ralliden bir enstantane, brokere.. tavanın 1-2 kademe altından ne bulursan onu al talimatları..

O günden beri bekliyorum, Y.Kenter&Ş.Güngör&Z.Alasya&M.Akpınar dörtlüsünün Güle Güle ‘sindeki, Galip’in (M. Akpınar) uzun süreden beri görmediği ve büyük aşk yaşadığı Küba’daki sevgilisi Rosa ‘ya özlemi gibi..

bikmisbroker
05-03-2004, 14:14
Ben de tam tersi..
GL... 2000 lerden çıktı, satış hedefimi sürekli yükselttim. En son 11500 iken, 12500 olsun satayım dediğimi hatırlıyorum.

Çıktı sevindim.. çıktı sevindim..
Düştü seyrettim, düştü seyrettim..

Ne ilginc degilmi???

Alan Pishmaaaannnnn!!!
Satan Pishmaaaaaannnn!!

Kahin
05-03-2004, 14:26
bir de ayı piyasası vaziyetleri var.

gıcıklık olsun diye tabana alış girersin. kağıt gelir, "eyvah verdiler" dersin..

yine gıcıklık olsun diye "nasılsa gitmez" deyip tavana satış yazarsın. kağıt zıplar, seninki de gider. bu sefer "anaa kağıdımı kaptılar" dersin.. :D

bir garip iş... :)

bikmisbroker
05-03-2004, 14:31
Bi defa bashima geldi, her 2 durum hemde uyuz bir kagitta! Hemde ayni gunde!!!

TABAN'a alish girdim, verdiler....

GELENleri tavana TAM gun satish yazdirdim, Ne var ne yok aldilardi..

Meger 2 spek kapishmishmish!! (sonradan ogrendiydim) :D :D

ONCE den kapishacaklarini ILAN etseler ya?? Ne gusell olurrr..

SunShine
05-03-2004, 14:43
Bi zamanlar da ben, bi tahtada alt kademeden alıp üstten satıyordum. İkigün bekliyordum 4-6 kademeden satıyordum. Kağıt da gözünü seveyim en az 5 milyon lot işlem yapıyor. İki gün bekliyorum 2-4 alt kademeden alıyorum. Kağıt 190-340 arasında fink atıyor. Acaip paraa kazanıyorum. Neredeyse sermayeyi çıkardık. Karlarla yola devam ediyoruz. Az buz değil ama ha..

Bi de üstüne üstlük gelip hisse.net'te kağıdın topiğini okuyorum.

Ama hiç yazmıyordum.

Ama yazanlar çoktu. Hele birisi vardı ki, gelip bi gün "Red Alert" yazıp gittiydi. Ne anlama geldiğini çok sonradan anladım. ( Hürmetler sn KMX )

Şimdi bissürü *****'üm var. Saklama ücreti verip duruyorum. :D

preatoria
05-03-2004, 14:46
bi enstantanede benden bi arkadaş kredili olarak çok yüklü miktarda eczacı yatırım almıştı ertesi gün hem ralli başladı hemde aracı kurum kapatıldı aldıklarının parasını 20-25 gün sonra 2-3 bin lot aldıklarını satarak ödedi kalanınada denize nazır bi daire satın aldı

bikmisbroker
05-03-2004, 14:49
Bi zamanlar da ben, bi tahtada alt kademeden alıp üstten satıyordum. İkigün bekliyordum 4-6 kademeden satıyordum. Kağıt da gözünü seveyim en az 5 milyon lot işlem yapıyor. İki gün bekliyorum 2-4 alt kademeden alıyorum. Kağıt 190-340 arasında fink atıyor. Acaip paraa kazanıyorum. Neredeyse sermayeyi çıkardık. Karlarla yola devam ediyoruz. Az buz değil ama ha..

Bi de üstüne üstlük gelip hisse.net'te kağıdın topiğini okuyorum.

Ama hiç yazmıyordum.

Ama yazanlar çoktu. Hele birisi vardı ki, gelip bi gün "Red Alert" yazıp gittiydi. Ne anlama geldiğini çok sonradan anladım. ( Hürmetler sn KMX )

Şimdi bissürü *****'üm var. Saklama ücreti verip duruyorum. :D

Ne oldu sayin Sunshine?? Duvar kagidimi oldu onlar??

bikmisbroker
05-03-2004, 14:50
bi enstantanede benden bi arkadaş kredili olarak çok yüklü miktarda eczacı yatırım almıştı ertesi gün hem ralli başladı hemde aracı kurum kapatıldı aldıklarının parasını 20-25 gün sonra 2-3 bin lot aldıklarını satarak ödedi kalanınada denize nazır bi daire satın aldı

Bak shimdi!! Daireyi merak etmedim amma "araci kurumu" merak ettim ishte!

preatoria
05-03-2004, 14:53
. Yılmaz amcamınki :) BaBo

SunShine
05-03-2004, 14:55
Ne oldu sayin Sunshine?? Duvar kagidimi oldu onlar??

Hayır..

Not defteri yaptım onlardan. Üstüne de not aldım. Arada bir okuyor ve nerelerde nasıl yanlışlar yaptığımı hatırlıyorum.

İyi de oluyor.

Bir de sn KMX'in hiç bir yazısını kaçırmıyorum artık. :D

bikmisbroker
05-03-2004, 14:59
Hayır..

Not defteri yaptım onlardan. Üstüne de not aldım. Arada bir okuyor ve nerelerde nasıl yanlışlar yaptığımı hatırlıyorum.

İyi de oluyor.

Bir de sn KMX'in hiç bir yazısını kaçırmıyorum artık. :D

Sayin KMX'in cikardigi kitabi internetten siparish vererek Kanadaya adrese teslim alma sansim varmi acaba? bilen varmi?? Yoksa illa yazin geldigimizdemi alabilcez??

SunShine
05-03-2004, 17:14
16:23 Ziraat Bankası nema ödemelerine 11 Mart'ta başlayacak.

bikmisbroker
05-03-2004, 17:47
Kendimi ATV de "siyaset meydani" programcisi ALI KIRCA gibi hissettim birden!!

TURKU severmisiniz Turku???
Anadoludan egeden ...Turkuler?

Sevmeseniz bile bir kaset tavsiye edicem sizlere..
Kulaginizi oksayacak!!!!
Sayin Ali Kircanin doldurdugu bir kaset..Evet ATV deki spiker Ali Kirca..

Sesi bu kadarmi GUZEL gider Turkulere?? Inanilmazzz...

(Sayin Objektif reklam var diye bu yazimi silmez insallah, walla bandroldan % de almiyorum, Sayin Ali Kircayi da tanimam)

Fausto Popettiden sonra Turkulerin ne ishi var dicek sayin Kahin amma?

SunShine
05-03-2004, 17:50
TURKU severmisiniz Turku???
Anadoludan egeden ...Turkuler?

Karaköprü narlıktır.. Çok severim bu türküyü..

SunShine
05-03-2004, 17:53
Fausto Popettiden sonra Turkulerin ne ishi var dicek sayin Kahin amma?

Evet.. Kahin kesinlikle birşey diyecek.

Benim tahminim;

"Popetti değil Papetti olacak sn BaBo" şeklindedir.

Bekleyelim bakalım. Diyecek mi, demiyecek mi. Daha sonra da kendi aramızda "dediydi", "demediydi" deriz.

Kahin
05-03-2004, 19:09
benim bişe dememi bekleyenleri terse yatırayım hemeeeeeen!...

heç bişe demiyom... (hırs, tırs) :D

amma rahatladım ama haaaaa, :D
birilerini terse getirmek ne de güzelmiş yahu!.. :D

SunShine
05-03-2004, 19:12
heç bişe demiyom... (hırs, tırs) :D

Amma eski forumda bi kere dediydin.. :D

SunShine
06-03-2004, 09:19
16:23 Ziraat Bankası nema ödemelerine 11 Mart'ta başlayacak.

Son Güncelleme 02:29
06.03.2004 Kaynak (http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@nvid~379596,00.asp)

Nema ödemeleri 11 Mart'ta başlıyor
Hazine Müsteşarlığı, Tasarrufu Teşvik Fonu'nda biriken nemaların taksit ödemelerinin 11-31 Mart tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Buna göre ödemeler, hesap numaralarının son rakamı 1 olanlara 11-12 Mart'ta, 2 olanlara 15-16 Mart'ta, 3 olanlara 17-18 Mart'ta 4 olanlara 19-22 Mart'ta 5 olanlara 23-24 Mart'ta 6 olanlara 25-26 Mart'ta 7 olanlara 29 Mart'ta, 8 olanlara 30 Mart'ta ve 9 olanlara 31 Mart'ta yapılacak. 1 Nisan tarihinden itibaren ise nema ödemeleri sıra numarasına bakılmaksızın yapılacak.

Hazine açıklamasında, geçen yıl anaparaları ‘yanlışlıkla’ eksik veya fazla ödenen ve bugüne kadar mahsuplaşması yapılmamış haksahipleri için mahsuplaşma yapılacak.

Bu durumdaki hak sahiplerine nema ödenirken, duruma göre ekleme veya düşürme yapılacak. Geçen yıldan mahsup edilecek tutar, bu yıl ödenecek nema tutarından yüksek olması durumunda, aradaki fark, gelecekteki taksitlere yansıtılacak. Geriye dönük anapara işleminde oluşacak anapara ve taksit farkı, bir sonraki taksit dönemi beklenmeden ödenecek.

Son Güncelleme 02:29
06.03.2004
Nema ödemeleri 11 Mart'ta başlıyor
Hazine Müsteşarlığı, Tasarrufu Teşvik Fonu'nda biriken nemaların taksit ödemelerinin 11-31 Mart tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Buna göre ödemeler, hesap numaralarının son rakamı 1 olanlara 11-12 Mart'ta, 2 olanlara 15-16 Mart'ta, 3 olanlara 17-18 Mart'ta 4 olanlara 19-22 Mart'ta 5 olanlara 23-24 Mart'ta 6 olanlara 25-26 Mart'ta 7 olanlara 29 Mart'ta, 8 olanlara 30 Mart'ta ve 9 olanlara 31 Mart'ta yapılacak. 1 Nisan tarihinden itibaren ise nema ödemeleri sıra numarasına bakılmaksızın yapılacak.

Hazine açıklamasında, geçen yıl anaparaları ‘yanlışlıkla’ eksik veya fazla ödenen ve bugüne kadar mahsuplaşması yapılmamış haksahipleri için mahsuplaşma yapılacak.

Bu durumdaki hak sahiplerine nema ödenirken, duruma göre ekleme veya düşürme yapılacak. Geçen yıldan mahsup edilecek tutar, bu yıl ödenecek nema tutarından yüksek olması durumunda, aradaki fark, gelecekteki taksitlere yansıtılacak. Geriye dönük anapara işleminde oluşacak anapara ve taksit farkı, bir sonraki taksit dönemi beklenmeden ödenecek.

SunShine
08-03-2004, 09:01
Sn BaBo,

Sizin Topik gerilere düşmüş. Canlandıralım istedim.

Efendiim. Malumunuz Yunanistan seçimleri sonuçlandı.

Bu Semptom üzerine konuşacak birşeyler var mıdır acaba. ? Bizim borsayı nasıl etkiler bu durum. ?

Saygılarımla.

bikmisbroker
08-03-2004, 19:18
Sn BaBo,

Sizin Topik gerilere düşmüş. Canlandıralım istedim.

Efendiim. Malumunuz Yunanistan seçimleri sonuçlandı.

Bu Semptom üzerine konuşacak birşeyler var mıdır acaba. ? Bizim borsayı nasıl etkiler bu durum. ?

Saygılarımla.

1-Dis basinda Turkiye Aleyhtari yazilar HAD safhada,
2-AB icin (her agizdan)aciklamalar yapiliyor, (pek de hosh olmayan aciklamalar)
3-Kanadada Fuar icin bulundugum Montrealde insanlar Afganistan ile bizi ayni kefeye koyarak (hatta bir tanesi Afganlilar ile ayni lisani konustugumuzu bile ifade ederek) Bizler hakkindaki fikirlerini beyan ediyorlar.(olmayan fikirlerini)
4-Kibris konusunda gerekli tavizler verilmeden AB ye alinmayacagiz bu kesin.
5-Merak ettigim gerekli tavizler verilince konu nereye gelicek?
6-Halen Karadeniz petrolu umidimiz devam ediyor degilmi?(Kosheyi donecez yakinda yane??)
7-Yunanistan da pek bir dosttur bize yani?
8-Giritin nasil elden gittigine dair uzun bir yazi ve Linki ni emailimde buldum ve okudum..Gercekten de uzucu.
9-Bu semptomlar pek de iyi sheyleri isaret etmiyor??
10-Ekonomi derseniz daha ziyade MORAL ile ayakta duruyor..

bikmisbroker
08-03-2004, 19:22
Evet.. Kahin kesinlikle birşey diyecek.

Benim tahminim;

"Popetti değil Papetti olacak sn BaBo" şeklindedir.

Bekleyelim bakalım. Diyecek mi, demiyecek mi. Daha sonra da kendi aramızda "dediydi", "demediydi" deriz.

Walla bisey kacmiyor senden sayin SunShine..(Walla) daki W harfini de hep boyle kullaniyorum ben, sanki vurgulama daha IYI!! (kuvvetli en azindan?)

bikmisbroker
09-03-2004, 01:04
> Subject: GERCEK ACITIYOR!!!

> Asagida iki acik mektup bulacaksiniz. Bunlar su anda Paris'te
yasamakta
olan
> ve bilimsel calismalarla ugrasan iki degerli (ve duyarli) Turk
vatandasi
> tarafindan kaleme alinmis. Birinin cagrisina digeri cevap yazmis!....
Yorumu
> size birakiyorum.
> Sevgiler,
> -----------------------------------------------------------------
>
>
> Fransiz'larin gerçek yüzünü ögrenmek için bu yaziyi lütfen okuyun.
> Aslinda bu bütün Avrupa Birligi ülkelerinin ortak görüsü ancak her
> nedense çikip delikanli gibi konusmayip isi yokusa sürüyorlar.
>
> Ben su an Paris'te doktora calismalari yapmak icin
> bulunmaktayim....Buradaki basin yaklasik bir haftadir hergun bas
> sayfadan Turkiye haberleri veriyor, ben de sizinle biraz cikan
> haberleri paylasmak istedim:
>
> Oncelikle sunu belirtmeliyim ki burada, sol basin bile artik
> irkciliga varan bir Turkiye karsitligi yapiyor. Secimlerden sonra
cikan
> haberler zaten Turkiye'yi neredeyse Afganistan gibi gosterdi ve hemen
> ardindan
> Turkiye'nin AB'ye dahil edilmesine elbirligiyle karsi cikilmasi
> temelini hazirlamak icin gazetelerde Turkiye'yi ve Turkleri kucuk
dusurucu
> haberlerin yer almadigi bir gun bile gecmiyor....Le Figaro'da cikan
> bir haber Avrupali bir diplomatin, 'Esasinda onlari kimse Avrupa'da
> istemiyor ancak nasil disarida tutacagimizi da bilmiyoruz," dedigini
> belirtirken, bugun Le Monde bas sayfadan, Giscard D'Estaing'in,
> "Turkiye'nin AB'ye girisi AB'nin sonu olur" baslikli roportajini ve
> D'estaing'in bir grup Turk'u gostererek "onlar bize benzemiyor"
> dedigi karikaturunu yayinladi (Le Monde burada en cok okunan ve en
saygin
> gazetelerinden biri bildiginiz gibi!!!!).....Zaten amac, bu sekilde
> Avrupa halkini hazirlamak ve sonra da Turkiye'nin AB'ye girisini
> refaranduma baglayarak halktan red cevabi almak....
>
> Gazetelerde ayrica hergun okuyucu kosesi mektuplari yayinlaniyor,
> ben de bir mektup gonderdim ancak henuz basmadilar....basacaklarini
da
umut
> etmiyorum. zaten, sonucta demokratik ve ozgur diye gecinen basin su
> an gercekten felaket derecede irkci ve yanli propaganda
yapiyor.....Zaten
> Le Monde sitesinde, "Kurtler icin Irak savasi buyuk bir firsat"
> baslikli bir bolume bile yer vermis durumda.....
>
> Ben AB'ci bir insan degilim, uzuntum AB'ye giremeyecegiz falan diye
> degil, ancak bu kadar da asagilanmayi Turk milletinin ve ulkemizin
> hak etmedigini dusunuyorum....Bize XV. yuzyilda yahudilere ya da
Guney
> Afrika'da apartheid doneminde zencilere nasil davrandilarsa oyle
> davraniyorlar ve Avrupa gercekten de her bakimdan Turkiye'ye dusmanca
> tutum takiniyor......Bu arada dun de elime ortaokul ve liselilerin
> okuduklari bir tarih kitabi gecti....Turkiye'yi koloni ulkesi gibi,
> Mustafa Kemal'i de ulkesini kolonilikten kurtaran (bu arada Ataturk'u
> tanitmak icin korkunc bir karikatur koymuslar, aglayasim geldi) biri
> gibi gosteriyorlar.....yani Cezayir, Tunus gibi falan.....ve diyor ki
> Ortadogu'da Turkiye'nin disinda hicbir musluman ulkesi de
> bagimsizligini 2. Dunya Savasi'na kadar alamadi....buyrun
> bakalim.....Sonucta
> verdigimiz isgalcilerden kurtulus savasiydi, tipki Fransa'nin
> Almanlar'a karsi savastigi gibi; kolonilikten kurtulma savasi
degil!!!!!
> Sonuc olarak, Avrupa medeniyeti bitmis arkadaslar.....inanin ki
> burasi irkcilik, Hacli zihniyeti ve ikiyuzlulukten
gecilmiyor....Mesajima
> son verirken bir de cagrida bulunmak istiyorum, Fransizca bilen
> arkadaslar, lutfen guzel Fransizcanizla, biraz da bizim sesimizi
> duyuralim...Le
> Monde ve Le Figaro okuyucu kosesinde mektuplari yayinliyor Fransizca
> bilen arkadaslar, elestirilerinizi, Avrupa'nin irkciligini,
> Turkiye'ye karsi nasil herzaman dusmanca tutum alindigi hakkinda
biraz
> fikirlerimizi gonderirsek, belki birinciyi, ikinciyi yayinlamazlar
> ama 10.yu kesin yayinlarlar....
> Le Figaro: direction.redaction@l... Le Monde: 21 bis, rue
> Claude-Bernard, 75242 Paris/France e-mail adresi icin de
> www.lemonde.fr'ya bakilabilir ya da ben size bir iki gun icinde
> ogrenir yollarim....Fransizca bilmeyenler Ingilizce de
deneyebilirler.
>
> Sevgiler, Saygilar, Emel Akcali/ Fr.Ing.Is
>

bikmisbroker
09-03-2004, 01:06
> YUKARDAKI YAZIYA CEVAP VEREN BIR VATANDASIMIZ:
>
> Ben de bilimsel arastirmalarim icin bir suredir Paris'te yasayan ve
yurdunu
> oldukca seven bir Turk
> vatandasiyim. Emel Akcali isimli zati tanimam ama kendisinin de
memleketini
> tanimadigindan eminim.
> Turkiye Sizlerin de cok iyi bildigi gibi malesef Turkiye
Ankara,Istanbul
ve
> Izmir'in kalbur ustu
> semtlerinden ibaret degildir. Turkiye orneklemi ne Ankara'daki
Tunalihilmi
> Caddesi nede Istanbul'daki Bagdat caddesidi ne de Izmir'deki Hatay
> Caddesi'dir. Hayatimin bir kismini Paris'te gecirdigim gibi bir
kismini da
> Anadolu'nun kasabadan bozma yeni il olmus bir kentinde acil servis
hekimligi
> yaparak gecirdim. Bu nedenle Turkiye nedir Avrupa neresidir ve kime
Turk
> denir kime benzer iyice ogrenme firsatim oldu.
>
> Biz onlara benzemedigimiz kadar onlarin da bize benzemedikleri kesin.
Hem
de
> hic mi hic benzemiyorlar. Adamlar kitap okuyorlar. Alelade bir
Fransiz'in
> evinin bir odasinin tum duvarlari mutlaka kutuphanedir. Burada
televizyonda
> yazili izni olmadan kimsenin yuzunu dahi gosteremezsiniz (haber ne
olursa
> olsun) Fransiz televizyonlarinda paparazzi programi yoktur, bulunmaz.
> Fransa'da iki banka hesabi actiramazsiniz. "illa ki tek bir tane
olmak
> zorunda" ve gene nedenini nicinini aciklamadan 500 Euro'nun
uzerindeki
> parayi baskasina gonderemezsiniz. Bir hafta icinde bankamatikten 250
> Euro'dan fazla para cekemezsiniz (bu Turkiye'de gunluk limittir) Daha
> fazlasi icin de hesabinizda para olsa dahi bankaya nedenini bildirmek
> zorundasiniz. Bankaya durup dururken 500 Euro'dan fazla nakit para
> yatiramazsiniz. O parayi nereden ve kimden aldiginizi soylemek
zorundasiniz.
>
> Bu haliyle Turkiye tam bir ozgurlukler ulkesi degil mi?????
>
> Gelelim Sosyal devlet kavramina; Fransa'da belirli bir gelirin
altinda
> (yilda 20000 Euro/kisi basi) para kazaniyorsaniz, kazanciniz oraninda
devlet
> kiranizi oder. (%65'e varan miktarlarda) Her dogan cocuga daha
dogmadan
ayda
> 130 Euro para verir. (Nerede ise Turkiye'deki asgari ucret) Ama bu
paranin
> kullanilacagi yerleri de denetler. (Cocuk bakicisi, kres, okul
makbuzu
v.s.)
> Fransa'da istihdam yaratmak icin haftalik calisma saatleri gecen yil
39
> saatten 35 saate indirilmistir. Devlet kendi eliyle ayni isi yapmak
icin
> daha fazla adam istihdam etmektedir.
>
> Gelelim Turkiye'ye: Benim doktor olarak calistigim 200.000 nufuslu
anadolu
> kentinde cocuklarin 2 yasindan once hastalanarak olebilecekleri
"dogal"
> kabul edildigi icin doktora goturulmezdi. Goturulse bile ilaclari
alinmaz,
> masraf yapilmazdi. Ama cocuk 2 yasini devirmisse, yatirim
yapilabilirdi.
> Cocuklar kisin zaturre, yazin ishalden olurlerdi, 3 yasindaki cocuga
> Ankara-Samsun karayolunda saatte 120 km ile giden yolcu otobusu
carptigini
> bilirim.(ne isi varsa o cocugun) Gene ayni sehirde issizlik %65 okur
> yazarlik oarani kadinlarda %70 idi. Bu il merkezimizde hergun en az
10-12
> adli vaka olur, yurdum insani kendini bilmezce icki icip daha sonra
> birbirinin bogazini keserdi. Kesmeklede kalmaz, sonra hastaneye
getirir ve
> "kurtar bunu doktor, yoksa seni gebertirim" derdi. Bunu goren hastane
polisi
> ilk ortadan kaybolan eleman olurdu.
>
> Bahsettigim sirin ilimizin bir beldesinde 6500 nufus yasamaktadir.
Ancak
bu
> belde belediyesinde calisan tam 2200 isci vardir. (Iste gercek secim
> yatirimi ....) Bu iscilerden hicbiri ise alindiklarindan beri hic
maas
> alamamistir. Belediye bu iscilerin sigorta pirimlerini odeyemez.
(aylik
> faizini dahi odeyemez) Ama halk hastanelere gider gider gelir. Bu
beldede
> her iki kisiye bir belediye iscisi dusmektedir. (kendini saymiyoruz)
degil
> Fransa dunyanin hicbir medeniyeti bu olcuyu yakalayamaz!
>
> Turkiye'de yuzbinlerce aile halen tezekle isinmakta iken Fransa'da
enerji
> Turkiye'dekinin yari fiyatidir.
> Fransa'da ozel okul, dersane, ozel ders ve ozel hoca kavramlari
yoktur.
Her
> cocuk esit derecede egitim alir. Gercek firsat esitligi vardir. Temel
egitim
> lise sonuna kadardir ve ucretsizdir. 26 yasina kadar bir genc ogrenci
saglik
> sigortasi kapsamindadir. Tum saglik giderleri karsilanir.
>
> Fransa'da milletvekillerine maas odenmez.
>
> Bilemiyorum bu listeyi daha uzatmaya gerek var mi ?
>
> Benim kizdigim ve sinirlendigim ulkemin kacirdigi firsatlar ve etrafa
o
> vurgunculara sactigi paralardir.
> Ulkemin insani malesef kara cahildir ve bu artik bir toplum
politikasi
> halini almistir. Bir duzenbaz
> parasiyla siyasete atilip 3 ayda pilav ustu doner dagitarak %7.5 oy
> aliyorsa, Bir dolandirici
> memeleketinden 20000 oy aliyorsa ve niye ona oy verdiniz diye
soranlara
> halkim "Hepsi soyguncu, bu soyguncu'nun kirali, biz de gittik en
kiralina
oy
> verdik" diyebiliyorsa..... Gercekten biz cok
> farkliyiz demektir. Bunun icin adamin gazetesine cizdigi karikature
> gocunmaya gerek yok.
>
> Malesef Ataturk'un mirasina sahip cikamadik. Halkimizi egitemedik,
egitimli,
> kulturlu, insanlar azinligin da azinligi hale geldi. Bu 1980 sonrasi
> siddetle koruklenen politikalarin eseridir. Yeni bir kusak geldi ve
olay
> bitirdi. Bunun icin avrupa'daki gazetelere mektup yazmaya gerek yok,
biz
> once kendi
> gazetelerimize mektup yazalim da, "kulhan agzi" ile mangalda kul
birakmayan
> 3 gunluk yazarlari kovalayip yerlerine yazar gibi yazar bulalim,
insanimiza
> gazete okutalim.
> >
> 1979 senesinde Turkiye'de basilan yerel gazetelerin sayisi Tum
avrupada
> basilan yerel gazetelerin
> sayisindan daha fazla idi. Simdi Turkiye'deki tum gazete okurlari
ayni
> partiye oy verse %1'i ancak
> geciyor. Sen daha kalkmis "Le Monde"a yazi yazmaktan bahsediyorsun. A
> kardesim, senin mesajini kim kime yazacak, kim kime anlatacak !!!!
>
> 1999 senesinde askerlik islemlerim icin gittigim Cankaya Askerlik
Subesi'nde
> kocca bir sandik vardi.
> Basinda da bir er. kapidan her girene "TIME'in milenyumun en buyuk
> lideri"anketi formu uzatiliyordu.
> Form doldurulmustu. Sen sadece adini soyadini yaziyorsun, pul parasi
> veriyorsun.
>
> Iste bizim Avrupa Birligi de o hesap....
>
> Ne isimiz var bizim oralarda ???
>
> Ben memleketimi mukemmel bir hale getireyim, o gelip benim ayaklarima
> kapansin.
>
> Bu kadar onurumu iki paralik etmeyeyim.
>
> Yoksa gazetedeki yazi ile Fransizin aklindaki mukemmel Turkiye imaji
> degismez ki ???
>
> Antalya'da iki hafta tatil yapan Fransiz bir cift bana "HIC TURK
> GORMEDIKLERINI" soylemislerdi. Cunku sokaklarda carsafli ve sarikli
kimse
> yokmus !!!!
>
> Ben daha ne diyim ki ??? "Haklisin dedim. Antalya ozerk bolge...
Turkler
> giremiyor oraya, turistler icin orasi... Hem zaten cok sicak"
>
> Okuz okuz olunca Avrupa'li olsa ne olur, benim beyin hucrelerime
yazik
degil
> mi ??
>
> Adama anlatacam orada Antalya Turk dolu, yok oyle birsey diye...
>
> Bosver gitsin..... "Turkler Kuzey'de tatil yapiyorlar yazin" dedim
gectim..
>
> Haksiz miyim ?
>
> Cetin Kocaefe
>

X..
09-03-2004, 01:15
Acı ama gerçek....

SunShine
09-03-2004, 13:05
12:30 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası'nın hakim ortakları tarafından borçların ödenmesi konusunda bir öneri sunulduğunu bildirdi.

Fatih
09-03-2004, 13:08
sabah cem uzanın yine anlaşma önerdiğini duymuştum tv'da borçlarımızı 15 yılda ödeyelim felan demişler ama bence kabul göreceğini zannetmiyorum.

SunShine
09-03-2004, 13:13
sabah cem uzanın yine anlaşma önerdiğini duymuştum tv'da borçlarımızı 15 yılda ödeyelim felan demişler ama bence kabul göreceğini zannetmiyorum.

Amacımız semptomları incelemek. O sebeple alıntı yaptım sn Fatih.

N28aichi
09-03-2004, 15:05
Sayin KMX'in cikardigi kitabi internetten siparish vererek Kanadaya adrese teslim alma sansim varmi acaba? bilen varmi?? Yoksa illa yazin geldigimizdemi alabilcez??
Sn BikmisBroker
Bu veya benzerleri kitaplari netten almaniz mumkun ama kitabin iki uc kati posta parasi vermeniz gerekiyor.Yinede uygun gelirse bir bakin isterseniz.
http://www.ideefixe.com

Fatih
09-03-2004, 15:15
ben bir şey anlamadım bu sözünüzden sn sunshine..

bikmisbroker
09-03-2004, 15:47
Sn BikmisBroker
Bu veya benzerleri kitaplari netten almaniz mumkun ama kitabin iki uc kati posta parasi vermeniz gerekiyor.Yinede uygun gelirse bir bakin isterseniz.
http://www.ideefixe.com

Bir yakinim bizleri ziyarete geliyor, ondan rica ettim, vakit bulup alabildiyse bugun yarin gelir, cok tesekkur ederim ilgine. ;)

N28aichi
09-03-2004, 15:53
Sn BikmisBroker Rica ederim. Hic onemli degil.Aslinda ayni konudan bende cok cekiyorum. Bu sefer gittigim de bazi nedenlerden dolayi getiremedigim evimdeki butun kitaplarimi iki uc sandiga doldurup gemiyle yollamayi dusunuyorum.Kagida basili birseyler okumanin zevki cok farkli... ;)

SunShine
09-03-2004, 18:10
12:30 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İmar Bankası'nın hakim ortakları tarafından borçların ödenmesi konusunda bir öneri sunulduğunu bildirdi.

ben bir şey anlamadım bu sözünüzden sn sunshine..

Sn Fatih,

Yukraıdaki alıntımdan bahsetmiştim. Yani Imar Bankası borçlarının ödenmesi teklifi bir SEMTOM mudur.? Fikir teatisi olabilir mi bu konuda diye alıntı yaptım demeye getirmiştim.

Sanırım son yazımı sizin yazınızı alıntı yaparak post ettiğim için bir anlatım hatası yapmış oldum. Özür olsun.

Saygılarımla.

imisen
09-03-2004, 19:20
Subject: GERCEK ACITIYOR!!!
Kesinlikle size katiliyorum Sn.Çetin Kocaefe...ancak son bölümüne katilmiyorum yilmadan mücadele edip insanlarimizin insanca yasayabilecekleri , egitilebilecekleri ortamlari yaratabilmek için AB nin kapilarini sonuna kadar zorlamaliyiz .
SAYGILAR.

SunShine
15-03-2004, 09:08
Suriyede meydana gelen Kürt-Arap çatışmaları nasıl yorumlanabilir. ??

Boeing
15-03-2004, 09:20

İyi olan kazansın.

greenback
15-03-2004, 09:20
hakem hatalarının, suriye ligini içinden çıkılmaz hale getirdiği gibi bir yorum uyar mı?

greenback
15-03-2004, 09:22
boeing,
itibar onayını hakettin.:)

bikmisbroker
15-03-2004, 18:10
İyi olan kazansın.

Espiri COK guzel oturmush sayin Boeing, IYI olan kazansin dogru, ama guneyimiz, guney sinirlarimiz sicak gelishmelere gebe gibi yine.

YOKSA parcala, bol ve yut taktigimi?
YOKSA Yillarca terore destek veren Suriyeye bir dersmi?
YOKSA Besle kargayi Oysun Gozunu mu?
YOKSA Sam Amcanin bir taktigimi?
YOKSA....

SunShine
15-03-2004, 18:18
Espiri COK guzel oturmush sayin Boeing, IYI olan kazansin dogru, ama guneyimiz, guney sinirlarimiz sicak gelishmelere gebe gibi yine.

YOKSA....

Beni anlayan bir çıktı nihayet.

Sağolun sn BaBo.

YOKSA Start verildi mi. ?

Avrupa ülkelerinin de teröre karşı hırslandığı bir dönemde..

İyi analiz etmek lazım.

Saygılarımla.

bikmisbroker
15-03-2004, 18:26
Sevgili SunShine,
Sana yine ***** vereyim dedim, ama bu "subedeki hesaptan olmaz!!" dediler.
Vatandashi Illa "offshore" hesap acmaya zorluyor bu uygulama yaw!! :p

Boeing
15-03-2004, 18:28
boeing,
itibar onayını hakettin.:)

Yahu greenback itibar onayını yapmışsın ama eksi puan vermişsin be yaw :(

bikmisbroker
15-03-2004, 18:30
Yahu greenback itibar onayını yapmışsın ama eksi puan vermişsin be yaw :(

Teknik HATA!!!! :D

Ben duzeltiim bare... :)

SunShine
15-03-2004, 18:32
Sevgili SunShine,
Sana yine ***** vereyim dedim, ama bu "subedeki hesaptan olmaz!!" dediler.
Vatandashi Illa "offshore" hesap acmaya zorluyor bu uygulama yaw!! :p

Daha önce hesap açtırsıysanız olmaz.. İlk hesabın vadesi 20 gün. Vadesi dolmadan yeni hesap açılamıyor, eski hesap üzerine ilave olmuyor.

Saygılarımla.

Boeing
15-03-2004, 18:34

YOKSA....

Tek tek cevaplayalım o halde.

a) Osmanlı da dahil olmak üzer parçala böl ve yut taktiği Türk veya Müslüman bir devletten çıkmamış-çıkamamıştır. Eğer taktik bu ise haşa bizden değildir. (d şıkkı olabilir.)

b) Suriyeye bir ders ise bunu da biz tezgahlamamışızdır. Olsa olsa...

c) Besle kargayı oysun gözünü forever.

d) Olsa olsa sam amcanın çıkartacağı karışıklıkların ilk perdesi olabilir.

Bölgede Suriyeye komşu devletlerden bu işten kimin çıkarı olabilir dersek daha güzel olur. Bu arada bizim İMKB bu işi kuşağında bile sallamaz.

Boeing
15-03-2004, 18:37
Teknik HATA!!!! :D

Ben duzeltiim bare... :)

Ben de iade-i itibar yaptım gari :)

bikmisbroker
15-03-2004, 18:38
d) Olsa olsa sam amcanın çıkartacağı karışıklıkların ilk perdesi olabilir.

Bölgede Suriyeye komşu devletlerden bu işten kimin çıkarı olabilir dersek daha güzel olur. Bu arada bizim İMKB bu işi kuşağında bile sallamaz.

IMKB nin Kusagi ni anlamadim? Ben "kemer" diye biliyordum..:)

Komsu devletlerden DOGU daki ni mi kastettiniz acaba? Hani icinde Gecici misafir ordulari da olaninin? "Hazir bolgedeyken su teferruatida halledelim" denme ihtimali varmi yani??

Boeing
15-03-2004, 18:43
Yok ben güneydekini kastetmiştim ama elbette doğu tarafındaki ile birlikte kotarmış olmalılar. İstihbaratı mossaddan, aragazı samamcadan, fiililivatası Kürtlerden :) atılmayız işallah sayende babo.

bikmisbroker
15-03-2004, 18:47
Yok ben güneydekini kastetmiştim ama elbette doğu tarafındaki ile birlikte kotarmış olmalılar. İstihbaratı mossaddan, aragazı samamcadan, fiililivatası Kürtlerden :) atılmayız işallah sayende babo.

Ishin henuz TESHIS Safhasindayiz, Semptomlari analiz ediyoruz, Konsultasyon yapiyoruz.

Olay tamamen teknik yani sayin Boeing.. ;)

bikmisbroker
15-03-2004, 18:51
Guneyimizdeki bu "olasi" degisimden ULKEMIZ Nasil etkilenir acep?
Goruntu, + Pozitif gibi..
Goruntu, Bir muddet en azindan Teror ile mucadelede eskisi kadar Kaynak ayirmamiz gerekmiyecek gibi?
Goruntu, Netice itibari ile bazi sheyler eskisi kadar Turkiyeyi rahatsiz etmicek GIBI...GIBI..Degilmi Sayin Sunshine??

Boeing
15-03-2004, 18:52
Eh iyi o zaman :) Ben de kötü bişeyler olacak sandımdı. Teknik dedin aklıma geldi, ben gideyim temel analiz yapayım akşam oldu, o kadar söz verdik daha "tık" yok... :rolleyes:

SunShine
15-03-2004, 21:17
Guneyimizdeki bu "olasi" degisimden ULKEMIZ Nasil etkilenir acep?
Goruntu, + Pozitif gibi..
Goruntu, Bir muddet en azindan Teror ile mucadelede eskisi kadar Kaynak ayirmamiz gerekmiyecek gibi?
Goruntu, Netice itibari ile bazi sheyler eskisi kadar Turkiyeyi rahatsiz etmicek GIBI...GIBI..Degilmi Sayin Sunshine??

Haklısınız sn BaBo.

Biraz dışarı çıkmıştım da, kaçırmışım sohbetinizi.

alihoca
16-03-2004, 00:40

Sn SunShine ;

ABD İzin ve desteği ile de olsa,
Talabani-Barzani tarafından kotarılmış olması olasılığını da dikkate almak gerekir.
Yayılan özelliği ve kitlesel yönü ile ABD nin ajan-provakatör tertiplemesini aşan bir görüntü veriyor sanki .
Bu olasılık ABD nin günlük politika ve çıkarlarına hizmet ediyor görüntüsü verse de,
Talabani ve Barzaninin,maşa olmayı sadece ABD ye yaranmak hedefli kabulleneceklerini pek sanmıyorum.Bu kadar küçük bir amaç için Beşar ESAD'ın kinini üzerlerine çekmek istemeyecek kadar deneyimli olduklarını düşünüyorum.

Bir olasılıkta olsa,
Talabani-Barzani ikilisinin daha büyük bir stratejinin ilk adımı olarak,böylesi bir olayı yönlendirmiş olabileceklerini hesaba katmak lazım.

Saygılarımla

greenback
16-03-2004, 00:52
ben hala hakem hatası diyorum ve hükümetin erman toroğlu'nu özel misyonla şama yollaması gerektiğine inanıyorum.
şam borsasından sonra ,suriye mhk sinde de yerimizi şimdiden almalıyız.
şaka bir yana maçın sonucunu da öğrenemedim.kim yenmiş acaba kürtler mi,araplar mı...

bikmisbroker
16-03-2004, 02:27
Bir olasılıkta olsa,
Talabani-Barzani ikilisinin daha büyük bir stratejinin ilk adımı olarak,böylesi bir olayı yönlendirmiş olabileceklerini hesaba katmak lazım.

Saygılarımla

Sayin AliHoca,

"Daha buyuk bir strateji" derken neyi kasdettiniz? Konuyu biraz daha acmaniz mumkunmu?
Malum, sesli dusunuyoruz..(Tabii sizce de bir mahzuru yoksa?)

Saygilarimla,

alihoca
16-03-2004, 11:18
Sn Bıkmış Broker ,

'' Daha buyuk bir strateji" derken neyi kasdettiniz? Konuyu biraz daha acmaniz mumkunmu? ''

Mahzuru bilem olamaz.Başım üstüne.

Barzani ve Talabani'nin,
Dört milyona varan bir nüfus ile Petrole egemen Bağımsız Devlet amacına ulaşabilmesinin zor olduğunu-olacağını bildiklerini düşünüyorum.
Bu amaca ise Türkiye,İran,Suriye gibi Ülkelerin karşısında olduklarını ilan etikleri göz önüne alınırsa,
Bağımsızlıkları önünde bir engel olarak gördükleri Ülkelerde olabildiğince,becerebildikleri ölçüde benzer ayaklanmalar kotarmak,en azından bu Ülkelerin iç sorunlarına yoğunlaşmalarını getirecektir.

Diğer taraftan anılan Ülkelerde,bu tür ayaklanmaların kök salması,Talabani-Barzani Hareketini gelecekte bir cazibe merkezine dönüştüreceği düşünüldüğünde,bu cazibenin çekim etkisi yapacağı ortadadır.Irak Savaşı günlerinde,Talabaninin Diyarbakır üzerinden Irak'a karayolu ile geçişinde,ayrılıkçı Kürtlerin Jipinin önüne kendilerini atacak kadar sevgi tezahürleri gelecekte olabileceklerin ipucunu verebilir.

Talabaninin daha sinsi,Barzaninin kimi basın açıklamalarında ,gelecekte ki amacın tüm bölgeyi kapsayan bir Kürt Devleti isteği olduğu görülmektedir.Yayınlanmış Kürt Devleti haritalarında ,ulaşması amaçlanan sınırlarda K.Irakla yetinilmeyeceği bilinen bir gerçektir.

Bu bakış ve yaklaşım ile değerlendirdiğimizde,Suriyer Olayının her açıdan Talabani-Barzani İkilisinin nihai hedeflerine ,
ABD nin günlük çıkarlarından daha çok yarar sağladığı düşüncesindeyim.

Saygı ile

SunShine
16-03-2004, 16:40
Son Güncelleme 15:59
16.03.2004
Suriye'de Halepçe'yi anma mitingine kurşun: 7 ölü
Suriye'de Halepçe Katliamı'nın yıldönümü nedeniyle yapılan anma mitinginlerine polisin ateş açması sonucu 7 kişi öldü.

Kaynak .: Hürriyet Gazetesi (http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~2@nvid~384311,00.asp)