PDA

View Full Version : Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2"

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

cawresirfan
08-01-2012, 17:33
sözüm meclisten dışarı fakat endeks 65-71 bandında hisse.net te bayram havası vardı burayı okuyan biri bu endeks 100.000 çok rahat devirir derdi ki hatta büyük düşüşler kaçırılmaz alım fırsatı olarak değerlendirilir nakiti olan ek alım yaparlardı..
o zaman hiç olumsuz haber uyarı görmezdim..
sonra ne olduğunu anlayamadan 48.000 hisse senetleri %20-%40 arası değer kaybetti..

şimdi tüm başlıklara göz atıyorum sanki tek bir yerden düğmeye basılmış gibi olumsuz haber pompalanıyor..
nerdeyse endeks yükselir diyeni linç edecekler kim daha altta rakam verebilir yarışında
yok 36,000 yok 32.000 ...
ve herkesin ağzında bak ben demiştim ..........bak demedimmi.............. ben dedim oldu...
oysaki biz o zaman kimseyi görmedik..
şimdi olduğu gibi.....
ve artık anlıyoruz beklenti herkes tarafından taşınıyorsa satılmaz
bu cümleler asla TGDTGD ile ilişkilendirilmemelidir..
bol kazançlar.

murat_78
08-01-2012, 17:42
cawresirfan arkadaşım cılız da olsa endeksin o seviyelerinde tehlike çanları çalıyor diyenlerde var dı....İnsan psikolojisi böyle bir şey olsa gerek korkuyuda sevincide en uç noktalara götürüyoruz işte...Bol kazançlar..

lotcu
08-01-2012, 17:53
asaf savas akat'in bugunku yazisinin linki...

http://haber.gazetevatan.com/Haber/422688/1/Gundem

isin en eglenceli yani kendisinin 2001 krizinden hemen once televizyonlarda deniz gokce ile pop ekonomi programlari yapip ekonominin ne kadar harika, super vb. oldugunu anlatan kisi olmasi... hic akillanmayacak demek ki... :)

neyse benim bu linki buraya koyma sebebim ise baska... yazinin altinda kucuk bir grafik var ve ben sanki o grafikte TOBO olusumu goruyorum... taner bey, sn. loruhlano ya da bir baskasi yorumlayabilir mi? eger tobo varsa sepet kur nerelere kadar gidebilir? gecenlerde ege cansen de sepet kurun denge noktasinin 2.40 olmasi gerektigini soyluyordu televizyonda... su an 2.15 civarinda... acaba gidisat 2.40'a dogru mu?

En yetkili ağız,merkez bankası başkanın 6.1.2012 tarihli Bursa konuşmasını dinlemediniz herhalde..Dinlemenizi tavsiye ederim....Bu soru ve yorumlara ihtiyacınız kalmayacaktır....

Sowalye
08-01-2012, 18:05
dinledim... yakinda baskanligi birakip antrenorluge baslayacakmis oyle anladim... :) ama verdigi taktik zamaninda coskun ozari'nin bizim milli takima verdigi taktik gibiydi... "top gecer adam gecmez"mis... o taktikle ingiltere'den her mac 8 yiyorduk... o yuzden endiselendim... ;)

En yetkili ağız,merkez bankası başkanın 6.1.2012 tarihli Bursa konuşmasını dinlemediniz herhalde..Dinlemenizi tavsiye ederim....Bu soru ve yorumlara ihtiyacınız kalmayacaktır....

emirseyit
08-01-2012, 18:08
ve artık anlıyoruz beklenti herkes tarafından taşınıyorsa satılmaz.

Sayın irfan , doğru yorum ve de özellikle alıntıladığım cümleniz işin özeti.Hakkını yemeyelim lakin ,Karahan üstad seçim öncesi ikazını yapmıştı,bu seçim sonuçları şimdiden bellidir ,sonuçlar da mal boşaltma aracı olarak kullanılacak diye.Borsada en büyük karda oturanlar ise , o günlerde zarar -kar bakmadan maldan çıkmış olanlar ve o günden beri açığa satış yapanlar.

Bana göre de mal satma zamanı geçeli çok oldu ,artık bu aşamadan sonra satanların ve alış yapamayanların büyük pişmanlık yaşayabilecekleri kuvvetle muhtemel .Ha öyle patır patır yükseleceğini de kimse beklemesin, yükselişte git gelleri iyi tahmin edip al sat yapabilenlerin ayakta kalacağını düşünüyorum.Sadece bekleyenlerin ise (uzun vade hariç) işi zor görünüyor, kötü bir haberde en azından psikolojileri bozmak adına tekrar geri çekilişlerin çok sert yaşanabileceği göz ardı edilmemeli.

lotcu
08-01-2012, 18:31
dinledim... yakinda baskanligi birakip antrenorluge baslayacakmis oyle anladim... :) ama verdigi taktik zamaninda coskun ozari'nin bizim milli takima verdigi taktik gibiydi... "top gecer adam gecmez"mis... o taktikle ingiltere'den her mac 8 yiyorduk... o yuzden endiselendim... ;)

Demekki fosilleşmiş ekonomi yazarları/yorumcuları sizinde kafanızı karıştrmış.....:aww:

Sowalye
08-01-2012, 19:33
yok canim... benim kafam gayet net te onlarla ayni goruste degilim o kadar... bir de gecmiste beni terse yatirdiklari icin guvenmiyorum artik soylediklerine... macerami pusula topiginde anlatmistim birkac hafta once... neyse bu topigi daha fazla isgal etmeyelim... ustalardan ozur... :)

Demekki fosilleşmiş ekonomi yazarları/yorumcuları sizinde kafanızı karıştrmış.....:aww:

Sowalye
08-01-2012, 19:40
gene topikte kalabalik edecegim ama soylemeden duramadim... benim bu hafizam gecmisten abuk sabuk cagrisimlar yapip duruyor... hatirliyorum da bir tarihte basbakan cikip kameralarin onune imf ile anlasma 1-2 gune kadar tamam, arkadaslar son rotuslari yapiyorlar dediydi... 3 ay sonra imf anlasma filan yok diye acikladi durumu... :) spekulasyonun babasi yani... demek ki neymis? em yetkili agizdan cikan her soze atlamamak gerekiyormus oyle hemen... :p

paradatör
08-01-2012, 19:44
http://haber.rotahaber.com/dovizin-ardinda...anka-var/238171
normalde kriz esnasında dolar uçar ama birileri beklentiyi erken satınılmış bi de hükümete oyuna kalkışmışlar
çok tehlikeli oyun bunlar
şimdiye kadar bu hükümetle oynayan, zıtlaşan hiç kimse kazanamdı.
dolar daha da artarsa cari açık cari fazlaya dönüşür. üstüne bi de abd parasal genişlemeye giderse
o aldıkları dolarlar bi yerlerinde patlar.

lotcu
08-01-2012, 19:59
normalde kriz esnasında dolar uçar ama birileri beklentiyi erken satınılmış bi de hükümete oyuna kalkışmışlar
dolar daha da artarsa cari açık cari fazlaya dönüşür. üstüne bi de abd parasal genişlemeye giderse

BDK'ya düşen görev piyasanın girebileceği kısa süreli kaosa rağmen bu vatan hainleri deşifre etmesidir....
Necip Türk milleti gereğini yapar zaten..
Günlerce veya aylarca bunlarla uğraşmaktansa bedel ödeyip kurutulmak en iyisidir..

murat_78
08-01-2012, 20:10
Ekonomi sağlamsa bence çok korkmaya gerek yok, piyasada su akar yolunu bulur.Birde dolar alana kızmak nekadar doğru acaba, çünkü spekülasyonun sadece 1 bacağı dövizde.dövizi yükselten para aynı zamanda faizde hareket yapan vede borsayı indirip çıkaran para değilmii. Malum şimdi doları yükselten para zamanı geldiğinde borsayı yükseltecek...yaşananların standart bir budama döngüsünden (servet transferi) ibaret olduğunu düşünüyorum..

lotcu
08-01-2012, 20:11
gene topikte kalabalik edecegim ama soylemeden duramadim... benim bu hafizam gecmisten abuk sabuk cagrisimlar yapip duruyor... hatirliyorum da bir tarihte basbakan cikip kameralarin onune imf ile anlasma 1-2 gune kadar tamam, arkadaslar son rotuslari yapiyorlar dediydi... 3 ay sonra imf anlasma filan yok diye acikladi durumu... :) spekulasyonun babasi yani... demek ki neymis? em yetkili agizdan cikan her soze atlamamak gerekiyormus oyle hemen... :p

O zamanlarıda hatırlarsanız enteller,ekonomistler,yorumcular ve iş adamları,para alınmasa bile bir stan-by anlaşmasının yapılması gerektiği yönde baskı kuruyorlardı...
Sonuç ne oldu ona bakmak lazım....
Her şey para değil,düzeni ve krizi körükleyen veya iyleştiren piyasa üzerindeki hava,değişik ifade ile psikologidir...
Bunu sağlamkta bazen ifadelerle ve yetkililerin vermiş olduğu demeçlerle mümkün.....

paradatör
08-01-2012, 20:14
BDK'ya düşen görev piyasanın girebileceği kısa süreli kaosa rağmen bu vatan hainleri deşifre etmesidir....
Günlerce veya aylarca bunlarla uğraşmaktansa bedel ödeyip kurutulmak en iyisidir..
sayın arkadaşım bunlar kim olacak
istanbul sermayesi elbette. milletin iliğini kemiğini sömürdüler. bunlarda her oyun var.
oyuna çomak sokacak adam sağcıysa irticacı şeriatçı, vatan haini ilan ediyorlar. bertaraf ediyorlar
solcuysa yanına soktukları adamları kulanıyorlar.
ecevit komalık hasteye girdi. kim uyardıysa rahşan hanım hastaneden zorla çıkardı. rahşanı karaladılar
o da ne öksürünce kemiği kırılan ecevit geri dirldi. tabi o dakkadan sonra dirilse de fazla yaşamadı.
baykal iktidar olsaydı o kasetleri şantaj için kullanmayacaklar mıydı
yani bu adamlar osmanlıdan kalma zengin olmadıklarına göre nasıl oluyorda bu kadar zengin oluyorlar.
10 adımında 2 si sanayi ise 8 i 3 kağıt, rant ekonomisi
endeksin 100 de 85 i olmuş 10 banka

emirseyit
08-01-2012, 20:45

Sonuna kadar katılıyorum dediklerinize , koalisyon zamanlarında dillendirdikleri gibi bunların derdi siyasi istikrar filanda değil.Eğer öyle olsaydı akp (akp nin hayranı filanda değilim) zamanında rahat dururlar;reel ekonomide mucize beklemesekte ,en azından bir yerli otomobil hamlesini çoktan başlatmış olurlardı.Ancak bunlar tefecilikten,borsa -döviz spekülasyonlarından para kazanmanın rahatlığına o kadar alışmışlar ki Atatürk iktidarda olsa ortalığı karıştırmaktan yinede vaz geçmezlerdi.

Ben şahsen , 2001 krizinden bir kaç gün önce o tombul yerli bankanın merkez bankasından 450-500 tl lerden 4 milyar dolar döviz çekip ,1 -2 hafta sonra da 1100 tl lerden(şu haksız kazanca talana bakarmısınız)bozdurduğunu duyduğumda,o günden beri tüm hesabımı kapatıp ,bir dahada kapılarından içeri adımımı atmadım.

lotcu
08-01-2012, 21:02
Sonuna kadar katılıyorum dediklerinize , koalisyon zamanlarında dillendirdikleri gibi bunların derdi siyasi istikrar filanda değil.Eğer öyle olsaydı akp (akp nin hayranı filanda değilim) zamanında rahat dururlar;reel ekonomide mucize beklemesekte ,en azından bir yerli otomobil hamlesini çoktan başlatmış olurlardı.Ancak bunlar tefecilikten,borsa -döviz spekülasyonlarından para kazanmanın rahatlığına o kadar alışmışlar ki Atatürk iktidarda olsa ortalığı karıştırmaktan yinede vaz geçmezlerdi.

Ben şahsen , 2001 krizinden bir kaç gün önce o tombul yerli bankanın merkez bankasından 450-500 tl lerden 4 milyar dolar döviz çekip ,1 -2 hafta sonra da 1100 tl lerden(şu haksız kazanca talana bakarmısınız)bozdurduğunu duyduğumda,o günden beri tüm hesabımı kapatıp ,bir dahada kapılarından içeri adımımı atmadım.

İki gündür basında yazılanlar ve buradaki paylaşımlarda yazılanlar eğerki doğruysa çok vahim ve acilen tedbir gerektiriyor...
BDK X ve Z bankasını desifre ettiğinde gerklli sinyalide iyi verdiğinde,emekli tasrrufunu buralarda değelendiren milyolarca Türk halkının bir hafta içerisinde bu bankalardan çektiğini düşünün..Para arzını karşılamakakamları için 1.9XXX lardan aldığı dövizi bozdurmaları ,bozdurdukçada aşağıya vuran döviz rakamları ....
Ne güzel olur yapabilseler keşke......
Değerlendirme kuruluşları tarafından TL cinsinden yapılan not artırımı,döviz cinsinden gelir akabinde....
Nede güzel olur....
Demekki bilinçlenmek lazım...Sonrası kendiliğinden gelir zaten...

sar
08-01-2012, 22:33
Herkes "Yunanistan euro bölgesinden çıkacak mı çıkmayacak mı?" diye, Yunanistan'a kilitlenmişken, asıl gümbürtü Macaristan'da kopacak gibi duruyor. Bakalım Macaristan'ı AB'den atacaklar mı?
(Orada da mücadele faiz çevresinde dönüyormuş)......

Birkaç gün önce burada linkini paylaşmıştım ama konu ilginç olduğu için paragrafı buraya kopyalayacağım:

Macaristan’a dikkat

Parayı hala devlet basıyor zannedenlere Macaristan’ı iyi takip etmelerini öneriyorum. Macaristan para üretme mekanizması olan devlet tahvili yani bankalara borçlanma ihalesini faizler aşırı yüksek olunca iptal etti. Ardından Borca Dayalı Para Sistemini terk edecekleri yönünde izlenim veren Merkez Bankasının devlete bağlanması yönünde Anayasa çalışması yapıldı ve kabul edildi.

IMF ve AB yetkilileri Merkez Bankasının devlete bağlanacak olması nedeniyle ülkeyi terk ettiler.

Olayın farkında olmayanlar Macaristan’da diktatörlük geliyor diyerek küresel bankacıların değirmenine su taşıyorlar. Anayasada yargı kurumlarının bağımsızlığı gibi konular elbette ayrı olarak düşünülmelidir ama Macaristan Merkez Bankası konusunda işin sağcılık ve solculukla ilgisi yok. Desteklenmesi gerekir. Yeni anayasa konusunda koparılan fırtınanın gerçek sebebi de Merkez Bankasının devlete ait olma ve parayı bankalara borçlanmadan devletin basması ihtimalidir.

Macaristan Merkez Bankası’nda devletin ağırlığının artırılması yönünde anayasa değişikliği çalışmalarına başlanmasından beri Macaristan’la ilgili ABD ve AB tarafından sürekli açıklamalar geliyor. Hatta bir ABD yetkilisi sanki AB’nin patronuymuş gibi Macaristan AB’den bile çıkarılabilir demiş.

Macaristan’la ilgili son günlerdeki haberleri iyi değerlendirmek ve yanıltma haberlerine itibar etmemek lazım.

Macaristan’ın Merkez Bankası konusunda yapmaya çalıştığı şey doğrudur ve gerçekleştirebilirlerse güzel bir örnek olurlar. Küresel bankerlerin elinden ve “öğretilmiş çaresizlik” açmazından kurtulurlar.

Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner / Haber 7

Yukarıdaki paragraf aşağıdaki linkten alınmıştır:
http://www.haber7.com/haber/20120105/Yigit-Bulut-neden-gorevden-alindi.php

Bugün çıkan bir haber:
Lagarde, Macaristan konusunda kaygılı
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=239444

ALPİNA
08-01-2012, 23:08

Birilerinin ipliği pazara çıkıyor gerçi bilenler biliyordu ancak bu konular hassas artık restleşme uzamamalı yoksa tombul banka fena zarar görecek kendisi görürken ekonomiyi de tehdit edecek bu durumda.
2001 krizinde arkadan çift dalan bu banka, 2008 de 1200 elemanını bir gecede kapı önüne koymuştu, tam 2. kıyım başlayacaktıki diğer bankalarla birlikte bu karardan vazgeçtiler, gelen büyük tepki yüzünden.Peki amaç neydi, o zamanı hatırlayalım ABD krizi her yeri sarmıştı her yer yanıyordu, hükümet ise İMF ile anlaşmaya yanaşmıyordu.Bazı büyük bankalarımız ise ısrarla hemen İMF ile anlaşılmasını yoksa çok kötü olacağımızı ısrarla söylüyorlardı. Sonuçta hükümet dediğini yaptı ve anlaşmadı. çok da iyi oldu bunu şimdilerde anlıyoruz.

Her krizi fırsata çevirmek belden aşağı vurmak demek midir? Faiz lobisi kimlerdir? sanırım bu bankalar ıslah edemezlerse kendi kendilerini birileri bu işe soyunacak evet bizimde bir daha canımız yanacak ama umarım buna gerek kalmaz doğru yolu bulurlar.

Sowalye
08-01-2012, 23:09
ben topikte kalabalik etmeyeyim taner bey ve hurol bey gibi ustalar konussun diyorum siz beni cevap vermek zorunda birakiyorsunuz... neyse umarim ustatlar kusura bakmazlar 1-2 mesaj daha... :)

ayni enteller ve ekonomistler simdi de faiz arrtirilmasi gerektigini soyluyorlar ama kimse cikip ta ortaligi sakinlestirmek icin yalan soylemiyor... tam tersi faiz %12 oldugu halde faiz 5.75 diye yalan soyluyorlar "yetkili agizlar" acaba ortaligi ozellikle karistirmaya mi ugrasityorlar ne dersiniz? ;) bazen inandiginiz seyin aslinda bir yanilsama olabilecegini dusunup olaylara baska bir acidan bakmaya calisirsaniz gri hucreleriniz gelisir... :)

O zamanlarıda hatırlarsanız enteller,ekonomistler,yorumcular ve iş adamları,para alınmasa bile bir stan-by anlaşmasının yapılması gerektiği yönde baskı kuruyorlardı...
Sonuç ne oldu ona bakmak lazım....
Her şey para değil,düzeni ve krizi körükleyen veya iyleştiren piyasa üzerindeki hava,değişik ifade ile psikologidir...
Bunu sağlamkta bazen ifadelerle ve yetkililerin vermiş olduğu demeçlerle mümkün.....

Sowalye
08-01-2012, 23:17
ama boyle de olmuyor ki... o konuyu daha dun gece hem de bu topikte tartistik... o zaman da sabah'in haberinin linki verilmisti... insanlar ne yazmis diye merak edip okumuyorsunuz bile... tabii fikir zannetiginiz onyargilarinizi degistiremezsiniz boyle yaparsaniz... biz de boyle bosu bosuna yer isgal ederiz topikte...

neyse hadi size bir de kiyak geceyim... dun o tartismada benim attigim mesajlarin linkini vereyim de ayni seyleri bastan yazarak bosu bosuna mesaj sayisini arttirmayalim topigin... aradaki mesajlari da okursaniz tartismanin nasil gelistigini gorursunuz... ufkunuz genisler biraz...

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78359&page=289&p=6842785&highlight=#post6842785

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78359&page=289&p=6842800&highlight=#post6842800

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78359&page=289&p=6842809&highlight=#post6842809

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78359&page=289&p=6842827&highlight=#post6842827

Sowalye
08-01-2012, 23:23
bu arada daha gecen hafta "biz dolarla basedemeyiz, bizim performansimizi tl-euro karsilastirmasi yaparak olcun" diyen sn. en yetkili agiz- teknik direktorlerin sahi erdem basci'nin tam da akbank genel muduru istifa edince cikip "biz dolari yeneriz" demesi size de enteresan gelmedi mi? benim cok ilgimi cekti nedense... peki adam bank audi'de baslarsa ne olacak? ya oradan yaparsa ayni hareketleri?

Birilerinin ipliği pazara çıkıyor gerçi bilenler biliyordu ancak bu konular hassas artık restleşme uzamamalı yoksa tombul banka fena zarar görecek kendisi görürken ekonomiyi de tehdit edecek bu durumda.
2001 krizinde arkadan çift dalan bu banka, 2008 de 1200 elemanını bir gecede kapı önüne koymuştu, tam 2. kıyım başlayacaktıki diğer bankalarla birlikte bu karardan vazgeçtiler, gelen büyük tepki yüzünden.Peki amaç neydi, o zamanı hatırlayalım ABD krizi her yeri sarmıştı her yer yanıyordu, hükümet ise İMF ile anlaşmaya yanaşmıyordu.Bazı büyük bankalarımız ise ısrarla hemen İMF ile anlaşılmasını yoksa çok kötü olacağımızı ısrarla söylüyorlardı. Sonuçta hükümet dediğini yaptı ve anlaşmadı. çok da iyi oldu bunu şimdilerde anlıyoruz.

Her krizi fırsata çevirmek belden aşağı vurmak demek midir? Faiz lobisi kimlerdir? sanırım bu bankalar ıslah edemezlerse kendi kendilerini birileri bu işe soyunacak evet bizimde bir daha canımız yanacak ama umarım buna gerek kalmaz doğru yolu bulurlar.

TGDTGD
08-01-2012, 23:26
Gerek özelden gelen mesajlar, gerek görüştüğüm ve beni takip eden arkadaşlardan gelen yoğun istek üzerine yakında yeni bir topik açacağım.

Topiğin konusu XU100 kağıtları içinde endeksten ayrışan tekniği güzel kağıtlar olacak... Tespit ettiğim bu kağıtları sizlerle paylaşacağım..

SÖRF yapmaya hem endeks bazlı hem de hisse bazlı devam edelim :)

İşlerimin sakinlemesi lazım ama biraz zaman...

cawresirfan
08-01-2012, 23:27
Gerek özelden gelen mesajlar, gerek görüştüğüm ve beni takip eden arkadaşlardan gelen yoğun istek üzerine yakında yeni bir topik açacağım.

Topiğin konusu XU100 kağıtları içinde endeksten ayrışan tekniği güzel kağıtlar olacak... Tespit ettiğim bu kağıtları sizlerle paylaşacağım..

SÖRF yapmaya endeks bazlı değilde hisse bazlı devam edelim :)

Biraz işlerimin sakinlemesi lazım ama biraz zaman...

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

erhanaxe
08-01-2012, 23:29

Valla Taner abi Süper olur !!!

Bizde alırız birer sörf tahtası artık :)

TGDTGD
08-01-2012, 23:33
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Valla Taner abi Süper olur !!!

Bizde alırız birer sörf tahtası artık :)

Valla XU 100 ile sınırlı olacak... Yoksa işin içinden çıkamam zamanım yetmez...

Gözüme çarpanları yazacağım...

TGDTGD
08-01-2012, 23:38
2011 yılında XU 100 yüzde 22 düşmesine rağmen 20'den fazla hisse yatırımcısına para kazandırmış... (Goody, Netaş, Aksa, Konya, Kozal, Şişe cam, Tüpraş, Aygaz gibi....)

Bu hisseleri bulmaya çalışırız...

asis
08-01-2012, 23:39

Taner abi yarina ait bir yorum yapmayacakmisin?

cawresirfan
08-01-2012, 23:41

Valla eğer sorular bir başlarsa sizin yazılarınızı bulmak hisse incelemeye vakit ayırmak zorlaşır...
yani genelde böyle olur...
herkes yazılanı değil kendi elinde ki hisseyi merak eder..
Neyse niyetler iyi olsun yaratan bir ışık tutar ...
bol kazançlar...

TGDTGD
08-01-2012, 23:41
Taner abi yarina ait bir yorum yapmayacakmisin?

Cuma gecesi yaptım dostum geriye doğru bulabilirsin...

ALPİNA
08-01-2012, 23:42
bu arada daha gecen hafta "biz dolarla basedemeyiz, bizim performansimizi tl-euro karsilastirmasi yaparak olcun" diyen sn. en yetkili agiz- teknik direktorlerin sahi erdem basci'nin tam da akbank genel muduru istifa edince cikip "biz dolari yeneriz" demesi size de enteresan gelmedi mi? benim cok ilgimi cekti nedense... peki adam bank audi'de baslarsa ne olacak? ya oradan yaparsa ayni hareketleri?

sayın sowalye, biricisi MB nın doları 30 Aralık ta yüklü bir şekilde basacağını tahmin etmiştim, nerden biliyorsun diyeceksin, bütün hafta çok az satış yaptı 50-100 mly usd ve gel gel yaptı resmen ne kadar yukardan çakarsam kardır diye, artı bilanço için, ben öyle algıladım en azından.ikinci olarak mb sizden de benden de daha çok veriye sahip boşuna laf söylemediğini düşünüyorum.2011 de dünya nın en çok değer kaybeden para birimi tl hatırlatırım.2012 de daha iyi performans göstermesi süpriz olmaz herhalde.Birde parasal genişleme gelirse ekmeğine yağ sürer unutmayın.
üçüncü olarak da bahsettiğiniz yöneticiye, geçen hafta basında çıkan haberlere göre bank audi çok cazip bir teklif sunmuş kararı kendi bilir.
Siz o adı geçen yöneticinin şahsi kararı ile mi o kadar milyar dolarları aldığını sanıyorsunuz, gerçekten böyle düşünüyorsanız diyecek bir şey yok...

TGDTGD
08-01-2012, 23:44
Valla eğer sorular bir başlarsa sizin yazılarınızı bulmak hisse incelemeye vakit ayırmak zorlaşır...
yani genelde böyle olur...
herkes yazılanı değil kendi elinde ki hisseyi merak eder..
Neyse niyetler iyi olsun yaratan bir ışık tutar ...
bol kazançlar...

Soru şeklinde değil zaten baş edemem çünkü :) Ben tekniğini beğendiklerimi yazacağım sadece zaten U100 kağıdı olduğu için başımda ağrımaz.. Neyse zamanı gelince başlarız

fbiber
08-01-2012, 23:57
sayın tgdtgd
samimiyetle soyluyorum en fazla faydalandığım yazıları en dolu yazarlardan birisin
1 yıl once gene cok guzel bır teknıkle yol gosterdıgın senın ıcın kucuk fakat bıze gore cok onemlı olan kervt ıle netası degısmıstım cook tesekkurler
lutfen bu faydalı calısmalarına devamını ve ufak olsa da samımı ızlenımlerıne devam et

cawresirfan
09-01-2012, 00:20
Xtraderx Anahtar

‎09 Ocak Pazartesi günlük RO-TA ;

50359/ '' 50645 '' / ''50950'' / 51390

49835/49505/49222/ ''48919''

xtraderx alıntı

vedehas
09-01-2012, 00:23
http://c1201.hizliresim.com/t/8/1p6mc.jpg

http://c1201.hizliresim.com/t/8/1p6mc.jpg

cawresirfan
09-01-2012, 00:38
Xtraderx Anahtar
evet degerlı dostlarım;

yaklasık 2 haftadır ustunde cok fazla durdugumuz 52671 ustunde saatlık kapanısın OLUSAMAMASI ıle bırlıkte baslayan gerı cekılme hareketı /satıs baskısı yıne bu sure zarfında paylastıgımız tum stratejılerımızde varolan 50698 sevıyesınınde altına ınerek psıkolojılerı alt ust etmıstı.....

BU ANLAMDA yarından ıtıbaren OZELLIKLE ızleyecegım/ız nokta dususde VE ARALIK ayının tamamında destek olarak calısan ancak cuma gunu kırılan 50645 noktasını artık dırenc olarak ızlıyor olacagız....

50645 ın ustune atılarak yapılıcak saatlık kapanıslar son derece olumlu bır surecın baslangıcı olması adına onemlı olucakken bu olusumun gerceklesmesı U100 endeksını HAFTALIK BAZDA ''sırasıyla / öncelikle '' 52671 de bulunan kritik eşik noktamıza taşıyacaktır....

50645 ustunde kalır ve 52671 hareketı tetıklenıcek olursa o zaman haftalık dıger hedeflerımızı adım / adım stratejı adına zamanı gelınce paylasacagım

mevcut durumda yukarı tepkının olusması ANCAK 50645 üstünde saatlık kapanısların OLUŞAMAMASI halınde ıse 49505/48919 sevıyelerıne kadar satısların devamı beklenecektır.....

Xtraderx alıntı..

Sowalye
09-01-2012, 00:40
super olur taner bey... :cool:umarim haberimiz olur topik acildiginda biz de uye oluruz hemen... soz veriyorum o topikte buradaki kadar kalabalik etmem... uslu uslu izlerim... :o

virtual
09-01-2012, 00:46
Taner bey,

XU100 ile ilgili yeni topiği bekliyor olacağız.
Şimdiden teşekkürler...

ekinoks979
09-01-2012, 00:57
Soru şeklinde değil zaten baş edemem çünkü :) Ben tekniğini beğendiklerimi yazacağım sadece zaten U100 kağıdı olduğu için başımda ağrımaz.. Neyse zamanı gelince başlarız

iyi düşünmüşsün dostum başarılar dilerim. lastikten başla istersen uğramaz oldun sen gittin gideli düşüyor haberin olsun

Sowalye
09-01-2012, 00:58
sn. alpina, cevabiniz icin tesekkurler... ben de mb'nin usd'yi 30'unda guclu basacagini tahmin ediyordum... ama yilin kapanis rakaminin dusuk cikmasi icin... biliyorsunuz milli gelir hesabini dolara cevirirken yil sonu dovis kuru esas aliniyor... sn. basci umudunu qe3'e bglamis gorunuyor gercekten... cikarsa ne ala... ama ya cikmazsa? bu kadar kendinden emin konusmasini yadirgadim ben... bir de birkac gun arayla birbiriyle celisen 2 ayri aciklama yapmasini... aciklamalari gecen mesajimda kirmiziyla isaretlemistim... tekrar etmeye gerek yok...

istifa eden genel mudure gelince... tabii ki piyasada yapmis oldugu islermleri kendi karariyla yaptigini dusunmuyorum... sadece sn. paradator'un gonderdigi linkte istifanin dovizde yapilan bazi hareketler sonucu kelle alma olduguna dair cumleler vardi... o cumlelere refere ederek yazdim o mesaji... sanirim kendimi iyi ifade edememisim... kusura bakmayin...

sayın sowalye, biricisi MB nın doları 30 Aralık ta yüklü bir şekilde basacağını tahmin etmiştim, nerden biliyorsun diyeceksin, bütün hafta çok az satış yaptı 50-100 mly usd ve gel gel yaptı resmen ne kadar yukardan çakarsam kardır diye, artı bilanço için, ben öyle algıladım en azından.ikinci olarak mb sizden de benden de daha çok veriye sahip boşuna laf söylemediğini düşünüyorum.2011 de dünya nın en çok değer kaybeden para birimi tl hatırlatırım.2012 de daha iyi performans göstermesi süpriz olmaz herhalde.Birde parasal genişleme gelirse ekmeğine yağ sürer unutmayın.
üçüncü olarak da bahsettiğiniz yöneticiye, geçen hafta basında çıkan haberlere göre bank audi çok cazip bir teklif sunmuş kararı kendi bilir.
Siz o adı geçen yöneticinin şahsi kararı ile mi o kadar milyar dolarları aldığını sanıyorsunuz, gerçekten böyle düşünüyorsanız diyecek bir şey yok...

m21r1t1
09-01-2012, 01:38
eur/usd -- 1,2692 :( herhalde sabaha kadar kafa kafaya gelecekler

http://www.igmarkets.co.uk/

lotcu
09-01-2012, 02:01
ben topikte kalabalik etmeyeyim taner bey ve hurol bey gibi ustalar konussun diyorum siz beni cevap vermek zorunda birakiyorsunuz... neyse umarim ustatlar kusura bakmazlar 1-2 mesaj daha... :)

ayni enteller ve ekonomistler simdi de faiz arrtirilmasi gerektigini soyluyorlar ama kimse cikip ta ortaligi sakinlestirmek icin yalan soylemiyor... tam tersi faiz %12 oldugu halde faiz 5.75 diye yalan soyluyorlar "yetkili agizlar" acaba ortaligi ozellikle karistirmaya mi ugrasityorlar ne dersiniz? ;) bazen inandiginiz seyin aslinda bir yanilsama olabilecegini dusunup olaylara baska bir acidan bakmaya calisirsaniz gri hucreleriniz gelisir... :)

Alıntı yaparak son defa yazıyorum..Burasını polimik alanına dönüştürmek istemiyorum...
Tarihine tam olarak bakmak lazım ama.. MB, 30-45 gün önce faiz koridorunu %5.XX ile 12 arası belirlemişti..
İhaleler ve serbest anlamda 11.XXX leri gördü..Bazı özel bankalar bu meblağanın üzerinde kontrat bağladılar....
Amaç hepimizin kazanması, umarım hepimiz kazan tarafta oluruz...

riskçi
09-01-2012, 02:08
Futureler kötü açıldı imkb nin düşüş isteğine yardımcı olacak gibi...

cordoba
09-01-2012, 02:22
cuma gün ki kapanış kötü oldu... malesef 52.800 altında ki kapanışlarda endeksin gözü 46.500 lerde olacaktır ki bu kez 48.000 lerde tutunabileceğimizi pek sanmıyorum...

YTDeğildir...

loruhlano
09-01-2012, 02:23
YURTDIŞI HAFTALIK EKONOMİ TAKVİMİ
http://img151.imageshack.us/img151/5720/56024376.jpg (http://img151.imageshack.us/i/56024376.jpg/)
http://img40.imageshack.us/img40/2544/79285069.jpg (http://img40.imageshack.us/i/79285069.jpg/)

prens_poet
09-01-2012, 02:44
Future'lar yarın kırmızı bir güne uyanacağımızı haykırıyor. Zaten düşmeye pek meraklı endeksimiz, yarın 48.600'ü boylar mı acaba?
Gerek Dow Jones gerekse Dax geçtiğimiz süreçte yükseleceği kadar yükseldi, şimdi onlar da düşmeye başlarsa vay halimize. Bu sefer 48.000'de tutunamama ihtimali daha kuvvetli gibi maalesef...

Ploutos
09-01-2012, 04:14
sadece is bankasi mi? demirbanki batirmaya ugrasirken az daha garanti de batiyordu... osmanli bankasi ile birleserek sermaye yeterlilik rasyosunu zor saglamislardi... :) ama sonucta bankalar krizden firsat yaratmaya ugrasiyorlar... onlara o firsati verirsen tepene cikarlar... bizim bankalar bunu yapiyor da dunyadaki baska bankalar yapmiyor mu? BoA'dan Societe Generale'e, Deutsche Bank'tan HSBC'ye kadar hepsi... amerika'nin QE'ler neden piyasayi canlandirmaya gitmedi de borsa ve emtia'ya gitti zannediyorsunuz? akp'ye gicik olduklari icin mi?

Dünyada matematik denilen bir şey varsa 2001 senesinde Türkiyede ki tüm bankalar batmıştı. Belli bir bono bulundurmak zorundasın portföyünde. 3 günde %50 ye yakın faiz aldığımı hatırlıyorum. Sonuçta hepsi batmıştı. Dünya rekoru kırdık faizde, ki yıllarca bu rekor kırılamaz. Overnightların 7500 olduğunu gözümle gördüm. Günlük %20 nin üstü demek. Bu rakam yıllık % milyarların üstü demek. Devletin el koyduğu banka HSBC ye 250 milyon dolar gibi komik bir rakama satıldı.
Bu olayla ilgili size bir kaç anektot.
***Bu banka batan bankayı almak için batmadan önce görüşmeler yapıyordu.
***Borsa zedelere hiç bir ücret ödenmedi bankanın batmadağına dair dava kazanıldığı halde. El konulduğu halde banka artı pozisyondaymış. Bankanın sahibi davayı kazandı.
***Borsa zedeleri korumak için kurulan "Yatırımcıyı Koruma Derneği" dava açan borsacıların karşısında yer aldı. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olay.
***Satılırkan sadece banka satılıyor denildi. Müşteri hesapları değil dediler. Benim o bankada hesabım vardı. Satıldıktan sonra hesabımız hiç bir yere devredilmedi. Şuan herhangi büyük bir banka bırakın bankanın şubelerini müşteri portföyünü acaba 250 milyon dolar gibi komik bir rakama satar mı? O kadar şube dahi açamazsın. En basiti bankada kullanılan programların maliyetini tahmin bile demezsiniz.

Arkadaşlar krizleri bir kahvahane gibi düşünün. Kahveci her oyundan bir para alıyor belli bir zaman sonra tüm para kahvecide toplanıyor. Kahveci bu durumda oyun devam etsin diye borç vericek yada aldığı paradan indirime gidicek yada yeni oyuncular paraları ile gelicek. Bunları yapmazsa oyun biter.
Şuan radikal adaımlar için zamanı değil. Avrupa ciddi para pompaladı oyun devam etsin diye ama piyasa oyuncuları bunu beğenmemişler demek ki. Oyuna bir türlü paralarını sokmuyorlar. Bunu nereden anlıyoruz. Bunu pariteden ve avrupa ile amerikada ki bono rakamlarından ve emtia fiyatlarından anlıyoruz. Avrupa ile ABD deki bono rakamları ve emtia fiyatları pariteyi destekliyecek düzeyde ki sıçralamardan uzak. Paritenin aşırı düşmesi ile marketlerda ki rakamlar bunu desteklemiyor. Dolayısı ile para bir şekilde piyasadan çekiliyor. Bunda piyasalara aşırı euro pompalanmasının etkiside var. Yani eurodan dolara bir geçiş var hemde inanılmaz sert bir geçiş. Açık konuşmama gerekirse paranın nereye gittiği şuan çözemiyorum. Para yok oluyor bir anda piyasadan. O dolarlar ne yapılıyor? Likitte kalıyor diye düşünüyorum.

Pazartesi günkü toplantıdan çok radikal kararlar çıkacağını zannetmiyorum. Çünkü bu toplantı euronun aşaırı düşüşüne bir önlem olarak yapıldığını düşünüyorum. Çünkü avrupada ençok şuanda dikkat edilen rakamlar ülkelerin tahvil-bono rakamları. Fonlar Tahvillerden değer kaybetmeseler bile pariteden büyük zararlar yazıyorlar. Bunların çekinceleri bir noktadan sonra bu zararlar yeter deyip fonların pozisyon kapatmaları. Buda global bir tedirginlik yaratabilir. Bu yüzden bu toplantıda buna çözümler aramaya çalışacaklar diye düşünüyorum. Çünkü euro ile bono alan artık sadece o ülkenin riskinideğil aynı zamanda da partenin riskinide satın alıyor. Cuma günü macaristanda ki tahvil rakamları biraz yükseldi buda tedirginlik yarattı. Kredi notuda düştü bence ondan daha önemlisi faizlerin yükselmesiydi. AMB devamlı bir şekilde şuanda piyasaya destek veriyor. İtalyan ve ispanyol tahvilleri alıyor buda piyasaya güven veriyor. Şuan dikkat edilmesi gerekn nokta parite. Artık tüm piyasalar pariteye kitlenecek gibi geliyor bana. Şuan bence çok radikal kararlar alınacak bir durum yok gibi. Liderlerin sadece piyasaya biraz güven vermeleri gerekiyor bunu yapmaya çalışacaklar toplantıda. Belki bir kaç karar da alabilirler. Şuan euroda ki darlığı aştığını düşünüyorum piyasaların. Çünkü piayasaya çok euro pompalandı. Bu euroların dolara kaymasını önlemeleri gerekiyor. Önlemeleri lazım ki oyun devam etsin. Şuan ne olacağını söylemek güç. Yapılcak en mantıklı hareket izle ve gördür. Yalnız paritede ki bu hareket devam ederse borsalar için çok olumlu olmaz. Tersi durumda da güzel tepki yaparız.Toplantıdan radikal kararlar çıkarsa vergi indirimleri bir takım ayrıcalıklar gibi. Çok olumlu olabilir ama bence şuan zamanı değil gibi.

Arka sayfalarda bir çok isim geçmiş. Bunlardan bazıları var ki dünyanın sınırlarını çizmiş isimler. O kadar güçlülerdi ki Amerikam Merkez bankası, İgiltere Merkez Bankası, para basma yetkileri bırakın bunları size herşeyi anlayabileceğiniz çok daha basit bir olay söyleyeyim 1935 senesine kadar Türkiye de banknot ihraç etme yetkisi yani Türk parası o isimleri geçen bir grubun elindeydi. Bunlar çok Uluslu güçlerdir. Bunların menfaati için bir ülke savaşa bile girebilir. O yüzden kafanızı bu tür konularla çok yormayın. Piyasaları yönlendiren bir gücün varlığına inanıyorsanız bu güç ile aynı yönde hareket etmeye bakın. İannamıyorsanızda piyasalar ile aynı yönde hareket edin. Sonuçta ikiside aynı kapıya çıkıyor.
YTD

steelman
09-01-2012, 07:13
yan komşudan endeks yorumu... (http://www.ortaklar.de/showthread.php?t=4742&page=48)

ugurg
09-01-2012, 09:36
Dow -ise eğer biz artıyız...dow +ise bu sefer biz eksiyiz.

Dow bilmem kaç puanda biz ise kaçlarda...;:))

Dow puanına bakarsak ölüsüyle buğün 60binlerde olmamız lazım vede bizde bir film dönüyor bakalım ne olacak..;:))

Herkeze bol şans...

BABASULTAN
09-01-2012, 09:47
çinde krediler iyi ve %3 artıda.
ab para basıp genişlemeye hazır.
abd de 3. genişleme emlak sektörü yüzünden olacak.
dolar yerinde sayıyor olumlu. alınan dövizler satılıyor.
faiz stabil. avrupada geşilmeler önemli. tahvil ev faiz oranı önemli.
bu defa herkes kötü beklerken ters köşe olabilir.
hatılarmısınız bilmem Türkiye çok uzun bir süreden sonra derin devletini oluşturuyor demiştim. bakın bazı köşe yazarları geçtiğimiz hafta bunu yazmaya başaldı. o mekanizmanın bir banka gm görevden aldırdığı söyleniyor.
birde 2 ay önce yazmıştım avrupa fedaratif devleti hazırlanıyor diye. uzun vadede neden olmasın.
sarkozy mayıs zirvesinden önce ne yaparsa yapmalı ki, yeniden seçilebilsin. bu defa kararlar olumlu olacaktır.

Sowalye
09-01-2012, 10:15
umarim oyle olur... hayirlisi neyse o olsun... :)

Amaç hepimizin kazanması, umarım hepimiz kazan tarafta oluruz...

liono
09-01-2012, 10:41
parite iyi gidiyor bakalım devamı gelirse bizide tetikler. Gapli açmadan gitsek sağlıklı yukarıyada rahatlasak. Dilerim gün sonu 50 binin altında kapanış olmaz. Herkese bol kazançlar...

ncmtnokms
09-01-2012, 11:09
Parite oldukça iyi seyrediyor.+0,25 e geldi.1,2753 şu anda.Ama piyasa çok temkinli.Sanırım herkes izliyor.

TGDTGD
09-01-2012, 11:21
Günaydın

Koç yine ayakta !!!

TGDTGD
09-01-2012, 11:23
Dışarıdayım ekranı çok sağlıklı izleyemiyorum ama dakikalık grafikler yatay seyirde devam ettikçe toparlıyordur... Yukarıda 50.700 seviyesi yine kritik nokta hafta sonu yazdık çizdik...

Güzel bir hafta olması dileğiyle...

ncmtnokms
09-01-2012, 11:25
Sanayi üretim endeksi, 2011 yılı Kasım ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2011 Kasım ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Kasım ayında 2010 yılının Kasım ayına göre, madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinde yüzde 2,9, imalat sanayi sektörü endeksinde yüzde 7,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinde de yüzde 16,9 artış kaydedildi.

ncmtnokms
09-01-2012, 11:31
50600 ün üstüne çıkamadığı sürece yön aşağıya gibi görünüyor.Yatay açması da bunun göstergesi diye düşünüyorum.

ncmtnokms
09-01-2012, 11:36
parite 1,2768 e çıktı.+0,37

ncmtnokms
09-01-2012, 11:37
Parite yükseliyor ama biz yine düşüyoruz.Parite düşüyor biz yine düşüyoruz.Demek ki düşmek için parite bahane değilmiş.

Latvian
09-01-2012, 11:40
Bu nasıl iştir hocam, bütün avrupa artıda, biz battıkça batıyoruz....

loruhlano
09-01-2012, 11:50
http://img441.imageshack.us/img441/4893/pano01d.jpg (http://img441.imageshack.us/i/pano01d.jpg/)

DOLAR /TL YE DİKKAT !!!!!!!!!!!!!!!!

ncmtnokms
09-01-2012, 11:50
Ben nedense buralardan dönüş bekliyorum.Paritenin yükselmesi bir de avrupa nın DAX ın + açması.Ya da öyle düşünmek istiyorum.

cordoba
09-01-2012, 11:53
ya bizim bilmediğimiz bişeyler var... normal şartlarda 6x xxx lerde olması gereken endeks yerlerde sürünüyor... paçavraya döndürdüler resmen... herhalde biz yunanistan felan daha kötü durumdayız... veya bilmem ne adaları, muz cumhuriyetleriyle eşdeğer durumdayız...

YTDeğildir.

loruhlano
09-01-2012, 11:53
Garanti bankası 1 aylık periyot içinde >>> 6,26 dan >>> 5,50 ye !!!!!!!!!!

ncmtnokms
09-01-2012, 11:55
Bütün Avrupa yeşil.Hepsi hemen hemen artıda.Biz ise diplere doğru gidiyoruz.Farkımız bu sanırım.Adamlar bizi boşuna almıyoruz demiyorlar birliğe.Yoksa bu ekonommizle onların hepsini birden dibe çekme potansiyelimiz fazlasıyla güçlü ihtimal.Neden alsınlar ki bizi.

ncmtnokms
09-01-2012, 11:57
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=79959&page=23&p=6844715&posted=1#post6844715
dönüş bekliyonda tahmin yapmamışsın
endeks tahmin yarışmamızda haftanın ilk tahminlerini alalım son 10 dakika

Valla tahmin yapacak bir durum bırakmıyorlar.Ben duygusal açıdan bakmıştım.Ama adamlar dinlemiyor bile.İndirdikçe indiriyor.Kesin benim tahminim tutmaz.

talih
09-01-2012, 11:58
nereye değireceklerse değirselerde bizde rahatlasak 44 bine kadar gider gibi

kuka
09-01-2012, 11:58
savasmı cıktı

ALPİNA
09-01-2012, 11:59
iyi veya kötü haber farketmiyor bir sıkıntıları var, devamlı düşen bi endeksle karşı karşıya kaldık garip.İmkb nin dünya borsaları ile tamamen koptuğuna şahit oluyoruz..

kal-edb
09-01-2012, 12:01
Yetişiin adam öldürüyorlar.

Ya da daha başka şeyyy yapıyorlar. Onu da buraya yazamam

TGDTGD
09-01-2012, 12:02
Düşüş abartıldı...

ncmtnokms
ya bizim bilmediğimiz bişeyler var... normal şartlarda 6x xxx lerde olması gereken endeks yerlerde sürünüyor... paçavraya döndürdüler resmen... herhalde biz yunanistan felan daha kötü durumdayız... veya bilmem ne adaları, muz cumhuriyetleriyle eşdeğer durumdayız...

YTDeğildir.

Bizim bilmediğimiz durum şimdi ortaya çıkıyor.Aslında bilmediğimiz durum şu anki durum du.Bizi hep süslü laflarla kandırıp ekonomimiz iyi diyen insanları borsaya yatırım yaptıran şu anda 64.000 seviyesindeyiz diye övünürken durumu gizleyenler vardı.Asıl şimdi bilinmeyen durum ortaya çıktı.Kuş olmadan uçmaya çalışan bir ülke ekonomisinin acı faturalarını kandırılarak yatırım yapan küçük yatırımcılar çekiyor.1 hafta önce dolarla mücadele edemeyiz ama euro ile başedebiliriz deyip 1 hafta sonra Tl yılın en iyi yatırım aracı olacak çok güçlü bir ,Tl olacak diyen bir MB başkanının olduğu bir ülke.Acaba bu söze artık kim inanır.Kargalar bile güler.Asıl gerçekler şu anda yaşananlar ve sanırım yaşanacak olanlar.

DJKARIZMA06
dolar ucmus yıne

liono
09-01-2012, 12:04
Daha önceki 50'bin altı düşüşlerle aynı mı olacak yoksa farklımı göreceğiz. iki harekettede gün içi 50 bin altı gösterilip yukarı çekmişlerdi bakalım bugün ne yapcak pala ...

TGDTGD
09-01-2012, 12:05
dolar ucmus yıne

Dolar düşüşte.... 1.870

bawer
Hükümet ithal kasaplar getirecekmiş, boğa kesimlerinde aksaklıklar oluyormuş...
ne hale getirdiler memlekiti yahu. bu kadar zayıf bir borsayla hala ahkam kesiyorlar dünyaya...

ozzythedad
öğleden sonra tamamen farklı bi senaryo ile karşılaşabiliriz...

loruhlano
09-01-2012, 12:07
http://img210.imageshack.us/img210/1995/celliotttlgaran.png (http://img210.imageshack.us/i/celliotttlgaran.png/)

GARANTİ BANKASI FİYAT HARAKETLERİ ELLİOTTA UYUYOR !!!!!

DJKARIZMA06
09-01-2012, 12:07
Dolar düşüşte.... 1.870

ben kapalıcarsıyı takıp ederım genelde ordada 1864 ten 1877 ye cıktı yarım saat te ımkb de satıslar arttı

ncmtnokms
09-01-2012, 12:10
Düşüşü engellediler biraz.Bakalım ne olacak.

omugan
09-01-2012, 12:17
panik satışları sanki stoplarçalışıo şu an...

loruhlano
09-01-2012, 12:18
http://img31.imageshack.us/img31/7992/celliotttlxu100.png (http://img31.imageshack.us/i/celliotttlxu100.png/)

kingdom20
09-01-2012, 12:28
Sn. loruhlano
bu gidiş bana agustosta yükselt yükselt çak aşşağı günlerini hatırlattı :(
Ne dersiniz?
dönüş için bu sefer neresi olabilir?
herşey PY nin elinde gerçi :)

loruhlano
09-01-2012, 12:42
Sn. loruhlano
bu gidiş bana agustosta yükselt yükselt çak aşşağı günlerini hatırlattı :(
Ne dersiniz?
dönüş için bu sefer neresi olabilir?
herşey PY nin elinde gerçi :)

1.Seans kapanışları görmek gerekiyor, şu anda İMKB 100 Elliott Minute dalga boyu 1.destek olan 49748 in biraz altında seyrederken, İMKB 100 üzerinde fazla etkisi olan Garanti Bankası hem minute hemde Minor dalga ilk desteği olan 5,45 e dokunup, yarım saattir üzerinde seyrediyor, şu an >>> 5,52.....

Elliott grafiklerde>> Minute dalga boylarında 2.destek noktaları olan Garanti bankası için >>> 5,16 , İMKB 100 için 47038 de görüntülere girmiş durumda... Minute dalga boylarında, genelde 2.destek noktalara kayış rahat olur .....izleyelim.......ÇÜNKÜ, İMKB 100 YANILTICI OLMAYA BAŞLADI....DİĞER BORSALARA GÖRE SPEKÜLASYON BOYUTU YÜKSELİYOR...

İMKB 100 de bu düşüşle birlikte ilk direnç 51505 oldu..

(Beni sorarsanız, elimde hisseyle bekliyorum, umrumda da değil..Gerçek bu !!.)

ncmtnokms
09-01-2012, 12:44
euro artıya geçti.Paritenin yükselmesine cevap verdi.Bakalım nasıl bir seyir içinde olacak.

ARTEMİS
09-01-2012, 12:46
Özak Gayrimenkul ve Sonifoam Sünger halka açılıyor

23.12.2011 - 13:05
Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Sonifoam Sünger Sanayi ve Ticaret halka açılmak için Kurul'a başvurdu.

ANKARA - Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş 39 milyon 250 bin lira, Sonifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş ise 4 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.

SPK'nin haftalık bültenine göre, Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, 15 milyon 516 bin 500 lira nominal değerli bölümü mevcut ortakların rüçhan haklarının tamamen kısıtlanması suretiyle sermaye artırımı yoluyla ve 23 milyon 733 bin 500 lira nominal değerli bölümü ortak satış yöntemiyle olmak üzere toplam 39 milyon 250 bin liralık hisse ihracı planlanıyor.

Sonifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş'de ise nakit olarak artırılacak 4 milyon 750 bin lira nominal değerli sermayesini temsil edecek paylarının, ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak halka arz edilmesi hedefleniyor.

Ege Sağlık Tesisleri ve Eğitim Müesseseleri A.Ş 28 milyon 386 bin 800 lira, İdaş ise 18 milyon lira bedelli hisse senedi ihracı için Kurul'a başvurdu.
Koç Fiat Kredi Tüketici Finansmanı A.Ş, 40 milyon lira tutarındaki tahvil satışı için SPK'ya başvuruda bulundu.

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ 100 milyon lira olan önceki kayıtlı sermaye tavanını 300 milyon liraya çıkartmak için, Aydoğan Turizm Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş, Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş, Denge Yatırım Holding AŞ ve Gözlük Sanayi A.Ş ise kayıtlı sermaye sistemine geçmek amacıyla Kurul'a müracaat etti.

Fibabanka AŞ Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu'nun yatırım fonu katılma belgesi ve emeklilik yatırım fonu payı ihracı talebi ile Taksim Yatırım Ortaklığı AŞ'nin kayıtlı sermaye sistemine geçme veya tavan yükseltme isteği kayda alındı.
Osman Arolat, yazılarıyla gündeme ışık tutuyor

Konvertibilite1
09-01-2012, 12:46
Bu nasıl iştir hocam, bütün avrupa artıda, biz battıkça batıyoruz....

Hocam aylar önce söyledik Kral Çıplak diye.Barcelona ile İncikspor u mukayese etti herkes.Ne olduğuna bakmadan USA ile mukayese yaptılar Tv lerde Gazetelerde utanmadan.Şimdi yeni moda da Avrupa ve parite!!!Yunanistana el verdilerde şimdilik kurtardılar,bize kim ne verecek bakacağız!!!49.600 endex..Hala 48.500 e değip yükselecek diyenlerin muhteşem teknik bilgilerini göreceğiz.28.500 e kadar hiçbirşey almam,gelincede bakarım son durumlara.Şayet yine üretim vs yoksa 28.500 de bile almam.YTD değildir.Yazdıklarım beni bağlar..

ncmtnokms
09-01-2012, 12:54
parite 1,2776..+0,44

GEDA
09-01-2012, 12:55
Hocam aylar önce söyledik Kral Çıplak diye.Barcelona ile İncikspor u mukayese etti herkes.Ne olduğuna bakmadan USA ile mukayese yaptılar Tv lerde Gazetelerde utanmadan.Şimdi yeni moda da Avrupa ve parite!!!Yunanistana el verdilerde şimdilik kurtardılar,bize kim ne verecek bakacağız!!!49.600 endex..Hala 48.500 e değip yükselecek diyenlerin muhteşem teknik bilgilerini göreceğiz.28.500 e kadar hiçbirşey almam,gelincede bakarım son durumlara.Şayet yine üretim vs yoksa 28.500 de bile almam.YTD değildir.Yazdıklarım beni bağlar..
alma kardeşim alma öle bön bön bak.ne üretimden bahsediyorsun sanayi rakamları açıklanıyor izlemiyor musun hiç.hükümet o halde ki artık büyümekten ziyade yumuşak düşüşü sağlamaya çalışıyor.bölgede bir savaş çıkmazsa ,iran-israil-amerika it dalaşına girmezse 28.500 çok çok zor diyorum

mv400
09-01-2012, 12:59
Soros konuşmaya başlamış Euro bölgesinde durumlar 2008 den daha ciddi mi miş miş miş diye konuşmaya bugünden hayır gelmez artık bence.

mv400
09-01-2012, 13:00
Sn kuka o ne öyle garip garip yazılar çıkıyor.

Ploutos
09-01-2012, 13:01
İmkb artık kafasına göre takılmaya başladı. 2 tahtaya sert satış getirerek piyasayı aşağıya salmayı başardılar. Artık parteyide takmıyor.

cvkhande
09-01-2012, 13:02

Ne diyorsun!! O kadar inecek mi???

kuka
alış satış kademelerini gondermeye calıstım ama olmadı msj sılınmıstır.

mv400
Ooo JP Morgan da bir kaç laf atıştırmış araya...

vakur
09-01-2012, 13:13
üstadlar malda olana ne tavsiye edersiniz, satalım mı bekleyelim mi? tşkler..

m21r1t1
09-01-2012, 13:17
garan
http://b1201.hizliresim.com/t/9/1pfh2.jpg

omugan
09-01-2012, 13:20
Bugün hacim fena değil iyi gitmiyoruz...

sabo48
09-01-2012, 13:25
Dövizle oynayan bankalar kim?

OĞUZ KARAMUK
07.01.2012

Döviz ve faizde spekülasyon yapanlar arasında 4 yerli, 2 yabancı bankanın adı geçiyor. Bu bankalar 2001 ve 2008'deki krizlerde de aynı şekilde davranmıştı. O zaman 'talihsiz bir tesadüf' diyorduk ama anladık ki hep aynı oyunu oynuyorlar
Dün finansal ve siyasi elitler arasında dolaşan bir dedikodudan bahsettik. Dedikoduların "Türkiye'yi krize itmek isteyen bir şebeke bulunduğu, AK Parti'ye karşı ekonomik bir komplo düzenlendiğine ilişkin" olduğuna değindik. (yazımız şu linkte: http://www.sabah. com.tr/Ekonomi/2012/01/06/editorden-elitler-arasinda- kriz-dedikodulari) Ve bu söylentilere kişisel olarak çok sıcak bakmadığımızı da anlattık. Yatırımcının karar alırken bu tip sözlere kulak asmaması gerektiğini ve TL'nin iyi bir yatırım aracı olduğunu, buradaki tercihin de Hazine bonolarından yana kullanılmasının kârlı olacağını söyledik. Bugün ise yatırımcının en çok sorduğu soruya yanıt arayacağız: Dolar ne olur?

2001 VE 2008'DEKİ EKİP
Bu soruya yanıt verirken daha kışkırtıcı söylentilerden de bahsetmek zorundayız. Çünkü dedikodular doğru çıkarsa doların fiyatı farklı, çıkmazsa farklı olacak. Bahsettiğim kışkırtıcı dedikodu şu: "2001 ve 2008 krizlerinde piyasaları karıştıran ve halkın fakirleşmesine yol açan bir grup banka şimdi de benzer bir operasyona başladı. Bunun için dövizi, faizi yükseltiyorlar, Merkez Bankası'na saldırıyorlar, kritik sektörlere kredi akışını kesiyorlar. Kendilerine yakın reel sektör şirketlerine kredi açarak onların spekülatif döviz talebi yaratmasını sağlıyorlar. Amaç siyasal bir değişikliğe de yol açacak siyasi bir krizi tetiklemek." Tabii insan inanmak istemiyor... En azından kişisel olarak inanmak istemiyorum. Ama 2000-2001 ve 2008-2009 krizleri sırasında yaşananları hatırlayınca, hatta hatırlamak bir yana o dönemlere ilişkin verilere bakınca "Yok artık, olamaz" da diyemiyorum.

DOLAR BU YIL KAZANDIRMAZ
Peki bu yıl dolar ne olur? Benim cevabım, üç aşağı, beş yukarı buralarda kalır... İyi de olur. İki nedenden bu seviyede kalır:
1- Mevcut şartların ötesinde gerçek döviz talebi yaratacak herhangi bir ekonomik neden yok. Cari açık ve özel sektörün dış borcu gibi döviz sıkıntısı yaratacağı söylenen nedenlerin artık bir yalandan ibaret olduğu ispatlandı. Yurtdışından uzun vadeli ve kalıcı döviz de geliyor. İçeride de rantla değil, üreterek kazananın işleri iyi. (Açıklanan tüm ekonomik verilere bakın hak vereceksiniz)
2- Diyelim ki, finansal ve siyasal elitler arasında konuşulan dedikodular doğru. Kolları ahtapot gibi, Ergenekonvari bir oluşum var ve bunlar krize oynuyor. Dövizi, faizi speküle ediyor, beklentileri bozuyor, kriz çıkartmaya çalışıyor ve çok güçlü görünüyor... Böyle bile olsa korkarlar, yapamazlar... Çünkü maç oynanıp bitti, tribünler gördü, şansları kalmadı. Bunun da ötesinde sadece para değil, itibar kaybederler.

loruhlano
09-01-2012, 13:25
Borsa sırketlerının kurumsal yonetım ılkelerı teblıgı uyarınca dahıl oldukları gruplar (4)

konuya ılıskın asagıdakı acıklama sermaye pıyasası kurulu (spk) bultenınde
yer aldı.
"2012 yılı ıcın borsa sırketlerının serı:ıv no:56 sayılı kurumsal yonetım ılkelerının belırlenmesıne ve
uygulanmasına ılıskın teblıgı uyarınca dahıl oldukları gruplar hakkında duyuru
bılındıgı uzere serı:ıv, no:56 sayılı kurumsal yonetım ılkelerının belırlenmesıne ve uygulanmasına ılıskın teblıg
(teblıg) 30/12/2011 tarıhlı ve 28158 sayılı resmı gazete’de yayımlanarak yururluge gırmıstır. Teblıg ıle gelısen ısletmeler
pıyasası ve gozaltı pazarında ıslem gorenler harıc, payları ımkb’de ıslem goren halka acık anonım ortaklıklar (borsa sırketlerı)
ıcın kurumsal yonetım ılkelerı belırlenmıs ve secılen bazı ılkelerın zorunlu olarak uygulanması gerektıgı hukme baglanmıstır. Soz
konusu ılkelerın uygulanmasında asagıdakı esaslara uyulur.
A. Teblıg’ın 5’ıncı maddesı uyarınca kurumsal yonetım ılkelerınden zorunlu olarak uygulanacak olanların belırlenmesı ve
gozetımınde, borsa sırketlerı, sıstemık onemlerıne gore pıyasa degerlerı ve fıılı dolasımdakı payların pıyasa degerlerı dıkkate
alınarak uc gruba ayrılmıstır. Teblıg’de soz konusu gruplara dahıl olacak olan ortaklıkların her yıl kurulumuz tarafından
belırlenerek kamuya acıklanacagı ıfade edılmıs olup, 2012 yılı ıcın bırıncı, ıkıncı ve ucuncu gruplara dahıl ortaklıkların lıstesı
asagıda yer almaktadır.
B. Teblıg’ın 5’ıncı maddesının 1’ıncı fıkrası uyarınca, 11/8/1989 tarıhlı 20249 sayılı resmı gazete’de yayımlanan turk
parası kıymetını koruma hakkında 32 sayılı kararda tanımlanan dısarıda yerlesık ortaklıklar harıc olmak uzere, borsa sırketlerı
teblıg ekınde yer alan kurumsal yonetım ılkelerınden 1.3.1, 1.3.2, 1.3.7, 1.3.10, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5, 4.3.6, 4.3.7,
4.3.8, 4.3.9, 4.4.7, 4.5.1, 4.5.2, 4.5.3, 4.5.4, 4.6.2, 4.6.4 numaralı maddelerı uygulamakla yukumludurler.
Ancak teblıg’ın 5’ıncı maddesının 4’uncu ve 5’ıncı fıkraları ıle sadece 4.3.4, 4.3.8 ve 4.3.9 numaralı ılkelerın
uygulanması acısından gruplar arasında farklılık getırılmıstır.
C. Teblıg’ın gecıcı madde 1 hukmu uyarınca, teblıge uyum amacıyla gerceklestırılmesı gereken esas sozlesme
degısıklıklerının ve yonetım kurulu yapılanmalarının, bankalar harıc olmak uzere, 30.06.2012 tarıhınden gec olmamak uzere
yapılacak ılk genel kurul toplantısına kadar tamamlanması zorunludur.
Bu cercevede tum borsa sırketlerının;
- genel kurul toplantı ılanının genel kurul toplantı tarıhınden asgarı uc hafta onceden yapılması,
- genel kurul toplantı ılanının 1.3.2. Numaralı ılkede belırtılen hususlarla bırlıkte sırketın ınternet sıtesınde duyurulması;
yonetım kurulu uyelıklerıne aday gosterılecek kısıler hakkında soz konusu ılkede belırtılen hususların duyurulmasında, bagımsız
uye adayları ıcın genel kurul toplantı ılanının yapıldıgı tarıhın esas alınması, dıger adaylar ıcın ıse genel kurul toplantı ılanının
yapıldıgı tarıhten sonrakı bır hafta ıcerısınde kamuoyuna bılgı verılmesı,
- ılkelerde esas sozlesmeye hukum konulması zorunluluk olarak getırılen 1.3.10 ve 4.4.7 numaralı ılkelere ılıskın olarak
esas sozlesme degısıklıgı yapılması,
- zorunlu olarak uygulanacak ılkelerden 1.3.1, 1.3.7, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5, 4.3.7, 4.3.8, 4.3.9, 4.5.1, 4.5.2,
4.5.3, 4.5.4, 4.6.2 ve 4.6.4 numaralı ılkelere ılıskın olarak, ortaklıklar tarafından esas sozlesmelerının mevcut halının soz konusu
maddelerde belırtılen esaslara uygun olup olmadıgının ıncelenmesı ve bu konularda (varsa) esas sozlesmede yer alan mevcut
hukumlerın teblıg hukumlerı ıle uyumlu olmaması veya esas sozlesmede teblıg hukumlerı ıle celısen uygulamaların bulunması
durumunda, gereklı esas sozlesme degısıklıklerının yapılması,
- genel kurul toplantı gundemınde, 1.3.7. Ve 4.6.2. Numaralı ılkede belırtılen hususlar ıle esas sozlesmede henuz
hukum bulunmaması nedenıyle 1.3.10 numaralı ılkede belırtılen onemlı nıtelıktekı ıslemlerın bulunması halınde bu hususlara yer
verılmesı,
- yukarıda belırtılen esas sozlesme degısıklıklerı ıcın kurulumuz uygun gorusu dâhıl, gereklı onayların, genel kurul
toplantılarının yapılacagı tarıh dıkkate alınarak zamanında alınması,

- 4.5.1. Numaralı ılkede belırtılen komıtelerın olusturulması, komıtelerın gorev alanları, calısma esasları ve hangı
uyelerden olustugunun kamuyu aydınlatma platformu ve sırketın ınternet sıtesı aracılıgıyla kamuoyuna acıklanması,
gerekmektedır.
D. Uygulamanın ılk yılı olması sebebıyle 4.3.8. Numaralı ılkenın uygulanmasında bagımsız yonetım kurulu uye
adaylarının belırlenmesınde aday gosterme komıtesının mevcut yonetım kurulu yapısında olusturulamaması durumunda bu
komıtenın sorumluluklarının, kurulumuzun serı:x, no:22 sayılı sermaye pıyasasında bagımsız denetım standartları hakkında
teblıgı cercevesınde olusturulmus mevcut denetımden sorumlu komıte tarafından yerıne getırılmesı uygun olacaktır.
E. 4.3.8. Numaralı ılke cercevesınde sermayenın yuzde bırını temsıl eden pay sahıplerının, secılmesı konusunda olumsuz
oy kullandıkları bagımsız yonetım kurulu uyesı adaylarının bagımsız uye olarak secılmelerı durumunda, genel kurul toplantı
tarıhınden ıtıbaren 30 gun ıcınde degerlendırme yapılması ıcın kurulumuza basvuru hakları bulunmaktadır.
F. Dıger taraftan, uygulanması zorunlu ılkelerden, ortaklıkların ınternet sıtelerının asgarı ıcerıgı gıbı gecıcı madde 1
kapsamında esas sozlesme degısıklıgı gerektırmeyen hukumlerın teblıg’ın yayımı ıle bırlıkte yururluge gırdıgının
hatırlatılmasında fayda gorulmustur.
Kamuoyuna duyurulur

-gruplar-

borsa sırketlerının kurumsal yonetım ılkelerının uygulanmasına ılıskın olarak dahıl oldukları gruplar soyle:

1. Grup borsa sırketlerı:

1. Anadolu efes bıracılık ve malt sanayıı a.s

2. Akbank t.a.s.

3. Arcelık a.s.

4. Bım bırlesık magazalar a.s.

5. Coca-cola ıcecek a.s.

6. Emlak konut gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s.

7. Enka ınsaat ve sanayı a.s.

8. Ereglı demır ve celık fabrıkaları t.a.s.

9. Ford otomotıv sanayı a.s.

10. T. Garantı bankası a.s.

11. Turkıye halk bankası a.s.

12. T. ıs bankası a.s.

13. Koc holdıng a.s.

14. Koza altın ısletmelerı a.s.

15. Hacı omer sabancı holdıng a.s.

16. T. Sıse ve cam fabrıkaları a.s.

17. Turkcell ıletısım hızmetlerı a.s.

18. Turk hava yolları a.o.

19. Tofas turk otomobıl fabrıkası a.s.

20. Turk telekomunıkasyon a.s.

21. Turkıye petrol rafınerılerı a.s.

22. Turkıye vakıflar bankası t.a.o

23. Yapı ve kredı bankası a.s.

2. Grup borsa sırketlerı:

1. Akcansa cımento sanayı ve tıcaret a.s.

2. Akenerjı elektrık uretım a.s.

3. Akfen holdıng a.s.

4. Aselsan elektronık sanayı ve tıcaret anonım sırketı

5. Asya katılım bankası a.s.

6. Aygaz anonım sırketı

7. Cımsa cımento sanayı ve tıcaret a.s.

8. Dogan sırketler grubu holdıng a.s.

9. Dogan yayın holdıng a.s.

10. Eıs eczacıbası ılac, sınaı ve fınansal yatırımlar sanayı ve tıcaret a.s.

11. Fınansbank a.s.

12. Mıgros tıcaret a.s.

13. Petkım petrokımya holdıng a.s.

14. Tav havalımanları holdıng a.s.

15. Tekfen holdıng a.s.

16. Trakya cam sanayıı anonım sırketı

17. Turkıye sınaı kalkınma bankası a.s.

18. Turk traktor ve zıraat makınelerı a.s.

19. Ulker bıskuvı sanayı a.s.

20. Yazıcılar holdıng a.s.

3. Grup borsa sırketlerı

gelısen ısletmeler pıyasasında ve gozaltı pazarında ıslem goren ortaklıklar ıle bırıncı ve ıkıncı gruba
dahıl olan ortaklıklar harıc olmak uzere, borsa sırketlerının tamamı.

Not: Hesaplamalar, ımkb'nın web sıtesınde ılgılı tarıhler ıcın ılan edılen endeks hesaplanmasında
kullanılan verıler esas alınarak yapılmıstır.

(rde-tnc)

-matrıks-

mehyah
09-01-2012, 13:34
Büyük ve çözülmesi gereken sorun :

AB ülkeleri bir taraftan kamu ve banka borçlarını yeniden çevirmek zorunda oldukları bir ortamda,
geçen yıllarda gelişen ülkelere kredi olarak verdikleri 3,5 trilyon dolar kaynağın bir kısmını
uzmatmayak sistemde tutmak zorunda kalacak olmaları.

Bu nedenle, önümüzdeki dönem AB ve ABD kaynaklı parasal genişleme yönünde adımlar atılıncaya kadar başta banka, gayrımenkul, otomotiv ve beyaz eşya sektörleri olumsuz etilenecekler.

Önümüzdeki aylar - mayıs ayına kadar - dalgalı ve hala düşüş eğilimi ağır basan yönde hareket etmesi beklenebilir.

Kredi not indirimleri ve kamu ve banka borç çevirmede sorunlar yaşanması oldukca yüksek ihtimal dahilinde...

YTD

emirseyit
09-01-2012, 13:45
Özellikle de 2011 de yeni girenler,sanırım borsayı da yeni yeni öğrenmeye başlamışlardır .2011 de ekonomisi %8 büyümüş , seçimlerden %50 oyla tek başına iktidar çıkarmış ülkenin borsası, batık yunanistandanda berbatsa ; neredeyse % 100 içeri girdiğiniz bu günleri ve muhtemelen yaşatacakları daha kötü günleri hiç unutmayın.İleriki hayatınızda sizlerin en büyük kazancı yaşadığınız bu tecrübe olacaktır.

sussli
09-01-2012, 13:54
Özellikle de 2011 de yeni girenler,sanırım borsayı da yeni yeni öğrenmeye başlamışlardır .2011 de ekonomisi %8 büyümüş , seçimlerden %50 oyla tek başına iktidar çıkarmış ülkenin borsası, batık yunanistandanda berbatsa ; neredeyse % 100 içeri girdiğiniz bu günleri ve muhtemelen yaşatacakları daha kötü günleri hiç unutmayın.İleriki hayatınızda sizlerin en büyük kazancı yaşadığınız bu tecrübe olacaktır.

--

way canına, aynı şeyleri düşünüyormuşuz bu gün.
ben de bu kaçıncı diye düşünüyordum
bu ülkenin üstünde dönen bu yalanlar.. bu kaçıncı ? :)

loruhlano
09-01-2012, 13:59
ıran'ın yenı yeraltı tesıslerınde uranyum zengınlestırme calısmalarına basladıgı haberı dıplomatlarca dogrulandı

ıran'ın yenı yeraltı tesıslerınde uranyum
zengınlestırme calısmalarına basladıgı haberı dıplomatlarca dogrulandı.
Amerıkan assocıated press haber ajansına konusan ıkı dıplomat, ıran'ın
fordo tesıslerınde uretılen santrıfujlerın yuzde 20 oranında uranyum ıcerdıgını,
bunun da ıran'ın ana uranyum zengınlestırme tesıslerınde urettıgınden yuzde 3,5
oranında daha yuksek oldugunu ıddıa ettı.
Dıplomatlar, ıran'ın urettıgı son materyalın nukleer sılah yapmak ıcın
hızla gelıstırılebılecegıne dıkkatı cekerek, yenı santrıfujlerın kolaylıkla savas
baslıgına donusturulebılecegını ılerı surdu.
Dıplomatlar, uluslararası atom enerjısı kurumu'nun gecen hafta elde
ettıgı ıstıhbarata gore fordo'da halen 348 makınenın calıstıgını ogrendıklerını
one surdu.

-aa-

steelman
09-01-2012, 13:59
28 i bilmem ama 38 bana mantıklı geliyor zaten 48 altı 44 oradan 38 yan komşuda (http://www.ortaklar.de/showthread.php?t=4742&page=48)okudum.

creed
09-01-2012, 14:03
28.500 e endeks gelmeden almam diyen arkadaşa sormak istiyorum peki bu endeks 28,500 e gelirken biz ne alacağız hatta ne yiyeceğiz?? ülkede kriz var diyen arkadaşları e5 otobanında 10 kmlik bir tura davet ediyorum. yanınızdan geçen son model arabaların sayısı her geçen gün artıyor... anadoluda patlayan konut satışlarıyla camlardaki kiralık yazıları her geçen gün artıyor.
ülkenin kriz ya da darboğaza girmesinin tek yolu çok büyük bir savaş olma ihtimalidir. yada türk halkı hep beraber ortak karar alıp yabancı malları ülkeye 1 sene sınırlı sokacak cari açığı dengeleyecek. ama bu arada siz yurtdışına ne satarsınız onu bilemem...

Sowalye
09-01-2012, 14:26
e5? otoban? ne zaman oldu? :)

camlarda kiralik yazisinin artmasi? iyi bir sey mi? bence kimse kiralamiyor demektir...

demek cari acik artmazsa kriz olur... peki...

28.500 e endeks gelmeden almam diyen arkadaşa sormak istiyorum peki bu endeks 28,500 e gelirken biz ne alacağız hatta ne yiyeceğiz?? ülkede kriz var diyen arkadaşları e5 otobanında 10 kmlik bir tura davet ediyorum. yanınızdan geçen son model arabaların sayısı her geçen gün artıyor... anadoluda patlayan konut satışlarıyla camlardaki kiralık yazıları her geçen gün artıyor.
ülkenin kriz ya da darboğaza girmesinin tek yolu çok büyük bir savaş olma ihtimalidir. yada türk halkı hep beraber ortak karar alıp yabancı malları ülkeye 1 sene sınırlı sokacak cari açığı dengeleyecek. ama bu arada siz yurtdışına ne satarsınız onu bilemem...

loruhlano
09-01-2012, 14:29
İMKB 100 - HAFTALIK 2 Grafik (Uzun vadeli -2009 dan beri)
GEÇMİŞ DÜŞÜŞLER, İNDİKATÖRLERİN SEVİYELERİ, ŞİMDİ HANGİ SEVİYEDELER ....
http://img69.imageshack.us/img69/8914/haftalik.jpg (http://img69.imageshack.us/i/haftalik.jpg/)
http://img249.imageshack.us/img249/5608/pano01q.jpg (http://img249.imageshack.us/i/pano01q.jpg/)

creed
09-01-2012, 14:37
e5? otoban? ne zaman oldu? :)

camlarda kiralik yazisinin artmasi? iyi bir sey mi? bence kimse kiralamiyor demektir...

demek cari acik artmazsa kriz olur... peki...

pardon otoyol yaazaktım yanlış olmuş...

benim bulunduğum şehirde kiralık yazısının artışı genel olarak insaların ev sahibi olduğu ve kiracı sıkıntısı oldugu şeklinde yorumlanıyor:))

yok sanırım yanlış anlaşıldım, arkadaşımız üretüm ve tüketim yapamayacağımız duruma geleceğimizden bahsetmiş ben onu kastetmiştim...

saygılarımla

m21r1t1
09-01-2012, 14:37
*norveç başbakanı stontenberg: Statkraft türkiye'ye 1.2 milyar dolarlık yatırım
yapacak-cnbce

(09/01/2012 - 13:34:00)

m21r1t1
09-01-2012, 14:38
*fransa başbakanı, "ab'de büyümenin desteklenmesi için herşey yapılmalı"

Livabey
09-01-2012, 14:55
Bu haber de son bomba olur 48000'inin altına iniş sinyali geliyor bence;

Tahvil ihalesinde şok rakam!

Bir süredir Avrupa borç piyasasındaki verilerin etkisi altında olan piyasalar şimdi de son Alman tahvil ihalesinin şokunu yaşıyor.
3.9 milyar Euro'luk tahvil ihalesinde 1.8 kat taleple karşı karşıya kalan Almanya'nın 6 ay vadeli tahvil ihalesinde negatif getiri oluştu.

Almanya'nın bir önceki 6 aylık tahvil ihalesine 3.8 kat talep gelmiş fakat ortalama getiri yüzde 0.0005 olmuştu.
Bugünkü ihalede ise ortalama getiri yüzde -0.0122 oldu.

Bir süredir Avrupa ülkelerinin tahvil faizleri ile Alman tahvillerinin faizleri arasındaki fark giderek açılıyor ve rekor seviyelere ulaşıyordu. Son yapılan ihale, krizde son nokta olarak nitelendiriliyor. || kaynak: haberturk.com

m21r1t1
09-01-2012, 15:04
vob tırmanıyor 60,700

omugan
09-01-2012, 15:10
İMKB 100 - HAFTALIK 2 Grafik (Uzun vadeli -2009 dan beri)
GEÇMİŞ DÜŞÜŞLER, İNDİKATÖRLERİN SEVİYELERİ, ŞİMDİ HANGİ SEVİYEDELER ....
http://img69.imageshack.us/img69/8914/haftalik.jpg (http://img69.imageshack.us/i/haftalik.jpg/)
http://img249.imageshack.us/img249/5608/pano01q.jpg (http://img249.imageshack.us/i/pano01q.jpg/)

üstat ne gösteriyor indikatörler pek iyi değil galiba?

Konvertibilite1
09-01-2012, 15:12
Arkadaşlar bizim tv kanallarına bakıp, gazete ve dergilerin ne yazdığına değil..yurtdışında bizi nasıl görüyorlar ona bakın!!Yorumları nelerdir ekonomimiz için bir ona bakın isterseniz önce.Yoksa ekranın karşında "-bu borsa neden düşüyor acaba?" diye kukuman kuşu gibi düşünürüz..Şu dev aynasına bakmaktan sıkılmadınızmı artık?!!Ben çok sıkıldım bu işten..Artık birileri çıksın sorunu ve çözümü dile getirsin..Financial Times sitesine girin ve arama kısmına Turkey yazın ..bakalım neler okuyacaksınız son 2-3 günde yazılan?Kchol-Tuprs ve Trcel e satış gelirse bugün akşam endex kaç kapatır bence onu hesaplayın.Ben düşüncelerimin arkasındayım.28.500 de duruma bakacağım almak için..YTD değildir,yazdıklarım beni bağlar..

cokozelbirisi
09-01-2012, 15:16
imkb de yabancı payı % 65 seviyelerinde.
cari açık azalıp not artışının ayak sesleri duyulmaya başladığı zaman bu yabancılar İMKB yi 80 binlere götürür bizde bakarız arkasından şu malum tren hikayesindeki gibi.
E-5 e çıkınca görüyorum lüks otoları lüks konutları binaları plazaları şimdi 3. köprüde geliyomuş ihalesi yarın. Birileri bunlşarı takip ediyor

sar
09-01-2012, 15:30
Tahvil ihalesinde şok rakam!
http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/704360-tahvil-ihalesinde-sok-rakam

ferrdi
09-01-2012, 15:40
http://666kb.com/i/c08k41fh02eyipix4.png

xu100 5 dk ... 49. 657 tutunması gerekıcek ...

TGDTGD
09-01-2012, 15:44
Günaydın

Koç yine ayakta !!!

Hiç salmadılar....

TGDTGD
09-01-2012, 15:47
49.900 rakamımız üstüne atar ve 1 saat kalabilirse böyle bir günü kötü kapatmayacağımızı düşünüyorum...

loruhlano
09-01-2012, 16:01
Haftalık grafiklerde, geçmiş düşüşler, o düşüşlerdeki indikatörlerin değdiği alt noktalar, şu anda indikatörlerin değdiği alt noktalar !!!!!!!!!!!!! ????? çoğu aynı diplere vurdu.. Indikatörler açısından bu düşüş için aşağıya gidebilecek fazla bir mesafe kalmadı..., şayet düzeltme gelmezse azami 48900 lere kadar inebilir...Kasımdaki düşüşte gördüğü noktaya değmesi (48812 ) bile şu aşamada sürpriz olur......palanın, trend olarak daha aşağıları yılın diğer dönemlerine sakladığı kanaatindeyim...

(İndikatörleri irdeleyerek ulaştığım sonuç, şahsi kanaatimdir, Pala yanıltmayı, ters köşe yapmayı da çok sever, bunu da aklımdan çıkarmıyorum....:) )

mv400
09-01-2012, 16:15
Vay be, DAX tepe direncini denerken biz dip desteklerini deniyoruz. Ne de güzel pozitif ayrışıyoruz değil mi? Sanırım birilerine "pozitif" ayrışacağız laflarını yedirme bu şekilde oluyor.

serhabi
09-01-2012, 16:19
hürol bey;

pariteye mi bakıyoruz yine..1,2769 yardan 1,2730 lara geldi...

serhabi
09-01-2012, 16:29
hürol bey takaslar 1 gün sonra mı yoksa 2 gün sonra mı verilecek.. bilginiz var mı teşekürler

loruhlano
09-01-2012, 16:32
hürol bey;

pariteye mi bakıyoruz yine..1,2769 yardan 1,2730 lara geldi...

Hepsine bakıyoruz bu aşama >> parite, yurt içi Dolar, Dax, Dow, gelişmekte olan ülke borsaları........

TGDTGD
09-01-2012, 16:37
Garanti için 5,15 dakikalıklar AL VERDİ... 30 dakikalıklar vermek üzere... saatlikler toparlıyor....

Bakalım teknikçilerimi avlayacaklar !

loruhlano
09-01-2012, 16:38
hürol bey takaslar 1 gün sonra mı yoksa 2 gün sonra mı verilecek.. bilginiz var mı teşekürler

Bugünün İşlem takaslarını yarın sabah görebiliyorsunuz, bugün sattığınız bir hissenin bedelini Çarşamba günü hesabınıza geçirebiliyorsunuz..

Artık, Takastan >> Elinizdeki hisse senedinin takas değişimlerini irdeleyip, burdan bir neticeye varmayın, çok yanılabilirsiniz, TAKASLAR TAM BİR TUZAK !!!!

Sowalye
09-01-2012, 16:51
http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1055587-isvicre-mb-baskani-istifa-etti

m21r1t1
09-01-2012, 16:51
FİTCH/BERKER, "TÜRKİYE'NİN NOTU İLE İLGİLİ BİR GELİŞME YOK"

Fitch Türkiye Genel Müdürü Ayşe Botan Berker, Türkiye'nin
notuyla ilgili bir gelişme olmadığını söyledi.
Haberturk.com'un konu ilgili sorusunu yanıtlayan Berker,
"Fitch, acaba Türkiye'nin notunu da mı indirecek" yönündeki
iddianın gerçeği yansıtmadığını, Türkiye'nin notuyla ilgili bir
gelişme olmadığını söyledi.

cawresirfan
09-01-2012, 17:02
XTRADERX GÖRÜŞLERİ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=249040575169258&set=a.134745436598773.27954.134223703317613&type=1&theater#!/groups/xtraderxileanahtar/
GRUBUNDAN ALINTI..

kısaca haftanın ılk gunune bakacak olursak ;

50645 ustu (saatlık) 50950 dırencını ızlemek kosulu ıle 52671 hedef

50645 altı ((saatlık)ıse 49222/48919 bolgesıne kadar salınma ve baskının devamını işsaret edecektır

hafta sonunda açtığım ''BELGELER'' kısmındakı baslıkda da paylastıgım uzere aşagıdakı yorumum ıse düşüş sürecının sogukkanlı karsılanması gereklılıgını hatırlatmaktadır bu surecın akabınde olusucak ANİ VE HIZLI ataklar pıyasa ustundekı karabulutları ''KADEMELI VE ADIM / ADIM YORUMLAMAK ''kaydıyla terse cevırmeye yetıcektır

http://www.facebook.com/​groups/xtraderxileanahtar/​doc/323048551060603/

'' **45033max/48333 noktaları ''görülerek yada görülmeden'' endeksın HIZLA ılk hedefi KISA VADE 54777 lerdır ardından da ''ara duzeltme'' ıle 60600 olucaktır** ''

yapraklı bankada daytrade eden dostlarımız ıcın destek ve dırencler;

5,66/5,72/ ''5,80''

5,60

5,54/ ''5,45''

USD&TL kısa vadelı TA;

1,8770/1,8730 altında GUNLUK kapanıslar haftalık bazda 1,8450 noktasına kadar kuvvetlı dususlerın işaretcısı olucaktır

ANCAK 1,8720 ALTINDA GUNLUK kapanıs olusmaması durumunda 1,9240 olarak aylar once belırttıgım dokunulması zorunlu olan nokta bır kere daha ''gel bana SON KEZ dokun/dokunalım '' dıyecektır :)))

Dun geceden One cikanlar;

50645 altı ((saatlık)ıse 49222/48919 bolgesıne kadar salınma ve baskının devamını işsaret edecektır

49222 calisiyor su dakika itibari ile ve bu rakama parallel olarakda

Yaprakli icinde 545 seviyesini ''5.45''
Seklinde isaretlemistim...onemini anlatmak bahabinda.....

545=48919 un ayni ayna gorulmesini arzu ederdim AMA 49222 ye paralel 545 gorulmeside onemli olabilicek bir zamanlama olabilir bu anlamda gun icinde bu iki rakami AMA ozellikle yapraklidaki 545 destegine BUYUK onem veriyor ki zaten piyasa o seviyeyi onemsedigini gostermis durumda.......

‎2011 in son is gununde cuma gunu seans kapanisi ardindan bir cumle yazmistim.......

Ayilarin vadesi doldu diye........

Hemen altindada su sekilde aciklama yazmistim;

Ayilarin vadesi doldu demek daha dusus olmayacak demek degildir,..

Hedef ocak ayi sonudur hedefe odakli yorumdur ......demistik.....

Sadece cikarken degil duserkende yazdiklarimi hatirlatiyorum ki , vakti zamani geldiginde hatirlattigimda Ben demistim dememe takilan iskeletsizlere kapak olsun........

Yatirim tavsiyesi degildir gunluk yorum hic degildir......

El emegi goz nuru hedefe odakli yatirim STRATEJISIDIR

Piyasa 2 usdlerden bahsedenlere, ve / veya 38*** lerin her turlusunu bekleyenlere yine son bir aydir ara ara yazdigim yorumumu/analizimi/​beklentimi YINE KIVIRTMADAN dusus gununde hatirlatiyorum ;

45033 max / 48333 imkb nin kisa ve orta vadeli dibi olucaktir.......

Hedef oncelikle 2 haftalik surecde 55*** Ler ardindanda minik duzeltme ile 60600/61*** ilk hedefi olucaktir.......

Bu yukarida yazdigim yorum ve analiz yine bir ustte yazdigim strateji gibi ASLA gunluk yorum degildir YATIRIM STRATEJIMDIR

Anlayana..........

Yigen mesele......

Piyasa duserken ayakta durabilmektir ve stratejine guvenip savunmaktir.......

Mesele is isden gectikden sonra Ben tobo demistim Ben o demistim Ben bu demistim demek degildir ;))))

Anlayana....

Ve hayata dair asil mesele ;

Sureci Anlayabilmektir,kavrayabil​mektir,inanmak ve bekleyebilmektir......

Unutmayin hisse alirken kazanilir derler AMA SATILMADIGI surece kazanilan birsey olmadigi gibi kaybedilen birseyde yoktur......

Herkez olumu beklerken olum gelmez......gokkusagi gormek isteyen ve disiplinle bekleyen herkeze yuzunu gosterecektir........

Saygi ve selamlarimla

Ploutos
09-01-2012, 17:03
Abd futurelları 20-30 puan artıda. Görünüm olumlu olacağı yönünde şimdilik. Ters bir şey olmazsa 1 saat içinde 50-60 puan artıları görebilriz.
YTD

loruhlano
09-01-2012, 17:18
http://img846.imageshack.us/img846/9329/pano01h.jpg (http://img846.imageshack.us/i/pano01h.jpg/)

sussli
09-01-2012, 17:20
Garanti için 5,15 dakikalıklar AL VERDİ... 30 dakikalıklar vermek üzere... saatlikler toparlıyor....

Bakalım teknikçilerimi avlayacaklar !

--

sanırım :)
svg/syg

ekinoks979
09-01-2012, 17:25
10 uzmana soruldu… Uzmanların hazırladığı listeden Türkiye çıktı. Uzmanlara göre Türkiye büyük fırsat. İşte nedeni?

Listenin oluşturulması için 10 uzmana ''Tek bir hisse alıp, 2012 boyunca saklayacak olsanız, bu hangi hisse olurdu'' sorusu yöneltildi

The Sizemore Investment Letter'dan Para ve Hisse Yöneticisi Charles Sizemore, konuya ilişkin olarak, geçmişte Avrupa ve Ortadoğu'nun kraliçesi olan İstanbul'un, modern dönemde şu an için New York, Londra ve Hong Kong'un ekonomik nüfuzuna sahip olmasa da, önceki ihtişamlı günlerinde olduğu gibi kendisini çeşitli büyük güçlerin merkezinde bulduğunu kaydetti.

EN PARLAK GELECEĞE TÜRKİYE SAHİP

Türkiye'yi, zengin ama ekonomik açıdan sıkıntılı Avrupa ile fakir ama büyüyen Ortadoğu arasında bir köprü olarak niteleyen Sizemore, ''Türkiye'nin AB ile Gümrük Birliği anlaşması var ama aynı zamanda İslam ülkeleri arasında da büyüyen bir ekonomik ve politik lider. İslam dünyasının çoğu, Rusya ve Çin gibi ülkeler otokrasiden demokrasiye zorlu bir geçiş dönemi içindeyken, Türkiye, bu yolda 20 yıl ileride ve siyasal açıdan daha istikrarlı. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında en parlak geleceğe sahip rakiplerden biri'' değerlendirmesinde bulundu.

'ABD'DE CİDDİ BİR DÜZELME BEKLENMİYOR' HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Yüksek genç nüfus oranına sahip ülkenin doğum oranlarının son yıllarda Batı seviyelerine gerilediğini ifade eden Sizemore, bu gelişmenin, gelecek on yıllarda düşük enflasyon ve artan tüketici harcamaları için Türkiye'yi demografik açıdan en optimum noktaya getirdiğini belirtti.

HİSSE ALMAK İÇİN FEVKALADE FIRSAT VAR

Sizemore, Türkiye'nin, Avrupa ve Ortadoğu gibi sıkıntılı iki bölge arasındaki konumunun olumsuz yansımalarını da yaşadığına işaret ederek, ''Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Türkiye şirketlerinin hisseleri geriledi. Eğer siz de benim gibi Türkiye'nin en parlak geleceğe sahip ülkelerden biri olduğuna inanıyorsanız, Türkiye'nin çevresindeki krizi, ülkenin en iyi şirketlerinin bazılarından hisse almak için fevkalade bir fırsat olarak görebilirsiniz'' ifadelerini kullandı.

Ploutos
09-01-2012, 17:25
Abd futurelları 20-30 puan artıda. Görünüm olumlu olacağı yönünde şimdilik. Ters bir şey olmazsa 1 saat içinde 50-60 puan artıları görebilriz.
YTD
Görünüm biraz bozuyor. Future civarlarında bir açılış olabilir.

loruhlano
09-01-2012, 17:26
http://img718.imageshack.us/img718/6325/pano01wc.jpg (http://img718.imageshack.us/i/pano01wc.jpg/)

TCMB'NIN 10 GÜNLÜK DOLAR SATIŞ TOPLAMI 5 MİLYAR DOLARI AŞMIŞ DURUMDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OLAYA DÜZ BAKILDIĞINDA; 1 MİLYAR DOLARA KARŞI 1 KRŞ İNEBİLMİŞ....:) !!!!!!!! İLGİNÇ....!!!!!

ncmtnokms
09-01-2012, 17:35
Son yarım saat yine kırmızımı geçecek acaba?

bulutaslan
09-01-2012, 17:43
parite yükseliyor avrupa yükseliyor amerika yülseliyor dolar düşüyor AMA bizim borsa düşüyor şerefsizler sanki kriz Türkiyede ipin ucu geçmiş yabancının eline Hükümet çaresiz, Allah Yardımcımız olsun

ncmtnokms
09-01-2012, 17:43
Garanti hala al veriyormu acaba Taner Bey.Görünüm bozuldu mu acaba?

ncmtnokms
09-01-2012, 17:45
Sanırım yine kötü bir kapanış bekliyor bizi.Burada önemli olan sabır olacak galiba.Bakalım zaman ne gösterecek.

TGDTGD
09-01-2012, 17:51

GARANti 5.46- 5.54 bandında yön arıyor... .5.54 üstüne atması ve kalması dileğiyle, 5.46 altında satışlar artabilir...

TGDTGD
09-01-2012, 17:53
49.900 rakamı altında 48.950 ve 48.500 rakamları var...

sussli
09-01-2012, 17:54

--

bu seviyeler, profesyoneller için uygun olabilir, ancak;
nacizane olarak fikrimi söylemeliyim;
ekran seyretmeyen teknik analiz bilmeyen trader olmayan KY nın uzak durması gereken çok tehlikeli seviyelerdeyiz.
tüm topic sahipleri durmadan söylüyor, ama kimse dinlemiyor.
trend başlamadan bu tip yatırımcıların gemiye binmesi hüsran ola-bilir.

svg/syg

Weycell 61
Ya anlamıyorum arkadaş. Herkes açık pozisyonlarını kapatmak için bizim borsayı mı seçti? Çıkarken her türlü direnç çalışsın ama düşerken hiçbir destek çalışmasın. Ama hakediyorum dertsiz başıma ben dert almak istedim şimdi cezasını çekiyorum. Gerekirse yıllar sürsün zarar ederek çıkmayacam ulan şerefsiz spek.

KIZILÖTESİİ
Bankacılık endexinin 87000 geleceği düşünülüyor.
Eğer bu gerçekleşirse durum vahim.
Imkb100 için 45000 -48000

TGDTGD
09-01-2012, 17:55
Arkadaşlar böyle küfürlü yazıları gördükçe hiç bir şey yazasım gelmiyor... Burada at yarışı izlemiyoruz, Üzüntünüzü anlıyorum ama LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN....

KIZILÖTESİİ
09-01-2012, 17:57
49.900 rakamı altında 48.950 ve 48.500 rakamları var...

üstad durum şuan onu gösteriyor.bankacılık endexi yerlerde sürünüyor

Weycell 61
Arkadaşlar böyle küfürlü yazıları gördükçe hiç bir şey yazasım gelmiyor... Burada at yarışı izlemiyoruz, Üzüntünüzü anlıyorum ama LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN....

Pardon dostum ama insan terbiyesini de koruyamıyorum bazı durumlarda napim.

Trafik
aşağı gidiyor... :(

http://img441.imageshack.us/img441/453/endeks.jpg (http://img441.imageshack.us/i/endeks.jpg/)

TGDTGD
09-01-2012, 18:16
49.263'den iyi döndürdüler... 49.900 üstü kapatır mı acaba ?

abdullah_bjk
09-01-2012, 18:16
benim anlamadıgım hisseler uzerinde neden bu kadar oyunlar oynanıyor borsa yuzde 1 dusmus hisseler borsanın 2 3 katı ayıp yav

dealer35
09-01-2012, 18:17
Tamamen cahilce bir öngörü;

Endeks te son dakika alışlarıyla 49 900 üzeri kapanış yapılacak herkez işte tutunduk diyecek oysaki 300 hissenin 280 tanesi %3-5 ekside nerdeyse sonraki günlerde bazen yukarı kapanış sonuçta yedire yedire vermeye devam

TGDTGD
09-01-2012, 18:18
Tamamen cahilce bir öngörü;

Endeks te son dakika alışlarıyla 49 900 üzeri kapanış yapılacak herkez işte tutunduk diyecek oysaki 300 hissenin 280 tanesi %3-5 ekside nerdeyse son yedire yedire vermeye devam

Bakın ben burada hisse yorumu yapmıyorum endeks yorumu yapıyorum. Eğer benim rakamlarımı izliyorsanız U30 kağıtlarını izleyin !! Bu konuda 2 gün önce de yazılarım olmuştu...

dealer35
09-01-2012, 18:22
Bakın ben burada hisse yorumu yapmıyorum endeks yorumu yapıyorum. Eğer benim rakamlarımı izliyorsanız U30 kağıtlarını izleyin !! Bu konuda 2 gün önce de yazılarım olmuştu...

Sayın TGDTGD;

Yaptığım açıklamanın sizin direnç rakamlarınızla bir ilgisi yok.Genel anlamda borsanın durumuna ilişkin bir değerlendirme.Kolay gelsin

ssregitoss
09-01-2012, 18:23
başcı umarim haklı cıkar.

kuka
09-01-2012, 18:26
yagmur gıbı satıs bı okadarda alış yapılıyor kademeler okadar hızlı degısıyorkı takıp edebılene askolsun

TGDTGD
09-01-2012, 18:27
Sayın TGDTGD;

Yaptığım açıklamanın sizin direnç rakamlarınızla bir ilgisi yok.Genel anlamda borsanın durumuna ilişkin bir değerlendirme.Kolay gelsin

:tamam: :tamam:

kuka
09-01-2012, 18:30
vay be son dakka akıızda ne yaptılar oyle:)

paradatör
09-01-2012, 18:31
düşüş vasat ama hacim 4-5 gündür oldukça yüksek
adamlar resmen 52,500 ün üstüne atarak resmen tuzak çektiler.
gelene geçene okutuyorlar. kapanış güzel oldu en az 50.180 e dokunturtacam dien bi kapanış oldu
bunu da tuzak olarak kulanabilirler

TGDTGD
09-01-2012, 18:34
49.263'den iyi döndürdüler... 49.900 üstü kapatır mı acaba ?

Kapanış : 49.836

Çok uzun zamandır tüm gün ekran başındaydım neredeyse hergün ekran başında olanların neden piskolojisi bozuluyor anladım şimdi :kahkah:

paradatör
09-01-2012, 18:35
vay be son dakka akıızda ne yaptılar oyle:)
çaldıkları eşeğin kulağından azcık gösterme taktiği yaptılar :)

msnct
09-01-2012, 18:35
üsdatlar; yarın 48.000 denemesiyle destek kırılırsa panik satışları hızlanırmı?

ncmtnokms
09-01-2012, 18:36
Bu 49.200 lere kadar geri geliş ve 49900 e yakın olan 49836 rakamıyla kapanış nasıl yorumlanmalıdır acaba.burada yarı için bir tepki oluşabilir diyebilirmiyiz.XTRADER in dediği gibi daha aşağıları beklememelimiyiz acaba.Daha aşağıya geri gelme teorisi daha sonra da kullanılmak üzere şimdilik daha fazla geri geliş yaşamayacağımız anlamına gelebilirmiGarantiyi de tam ilk direnç noktasına kadar getirdiler.

Livabey
09-01-2012, 18:37
:kahkah:

son yarım saat çok ilginç oldu 49263'den dönmesi kritikti sanki, yarınola hayrola bakalım

Çok uzun zamandır tüm gün ekran başındaydım neredeyse hergün ekran başında olanların neden piskolojisi bozuluyor anladım şimdi :kahkah:

paradatör
09-01-2012, 18:41
ne dion sen hem de nasıl :)
ama yarın için kıramazlar kanımca
bu fiyatlara rağmen ayu ise eğer malı okutmak için tepki vermesine izin verir
boğa ise eğer oraya hiç dokundurtmaz

kuka
09-01-2012, 18:41
içimden bi his herkes daha asagıları beklerken burdan sert bı tepkı gelecek dıyor.hele su 10 dakkada yaptıkları hareketten sonra tepkının 54.000 lere kadar surecegını hıssedıyorum.tabı bu benım hıssettıklerım.onemlı olan hocalarımızın dusuncesı.

lotcu
09-01-2012, 18:43
:

Siz gene düşüşden sonra alışlara denk gelmişiniz..Birde son 45 dk basma seansları vardıki,tam bir trajedi...:aww:

m21r1t1
09-01-2012, 18:44
içimden bi his herkes daha asagıları beklerken burdan sert bı tepkı gelecek dıyor.hele su 10 dakkada yaptıkları hareketten sonra tepkının 54.000 lere kadar surecegını hıssedıyorum.tabı bu benım hıssettıklerım.onemlı olan hocalarımızın dusuncesı.

GARAN da iyi topladılar neden olmasın ,, ytd.

ncmtnokms
09-01-2012, 18:44

Aslına bakarsan ben de aynı şeyleri hissediyorum.Bunu XTRADERx in görüşleri de destekliyor.Belki hızlı bir tepki olacak diye de düşünüyorum.Ama bu piyasada ne olacağı belli olmuyor işte.İnşallah hislerimizde yanılmayız ve hepimiz kazanırız.

ötekiben
09-01-2012, 18:45

herkesin bekledigi yer neresi 48500-000 oranın altı yok deniyor piyasa yapıcı bunun farkında degilmi farkında peki py ne yapacak o halde 48000 altına kırmayı kafaya koyduysa biraz hacimli yukarı yakmak zorundaki insanların psikolojisini yönetebilsin degilmi ya ......ytd

ncmtnokms
09-01-2012, 18:47
Bugün her zaman yapılan hareketin tersi yapıldı.Son yarım saatte düşen endeksi toplama eğilimine girdiler.İnşallah bu toparlama hareketinin ilk adımı olur.Ama hala hislerimizle birşeyler söyleyebiliyoruz.Teknik nedense bizim borsada epeydir iyi çalışmadı.Hep tekniğin tersine hareket etti.Bugün son 10 günün tersine bir hareket yapıldı.Genelde daha da düşürürlerdi.Ama bugün topladılar.Acaba diyor insan?

loruhlano
09-01-2012, 18:52
İMKB 100 >>> 240 Dakikalık, Günlük ve Haftalık Grafikler....
http://img21.imageshack.us/img21/7317/240p.png (http://img21.imageshack.us/i/240p.png/)
http://img192.imageshack.us/img192/6930/gnlkg.png (http://img192.imageshack.us/i/gnlkg.png/)
http://img513.imageshack.us/img513/884/haftalik1.png (http://img513.imageshack.us/i/haftalik1.png/)

kuka
09-01-2012, 19:01
arkadaslar sadece sunu soylemek ısterımkı ben bu aılenın en eskı mudavımlerındenımdır.cok sık yazmam sadece yazılanları okur kım nedusunur onun analızını yapar kendı fıkrımı olusturur oyle alım yaparım.suna emın olun arkadaslar o para babaları pıyasa yapıcılar sanmayınkı burda yazılanları takıp ettırmıyolar??bızzat kendım kendı agızlarından burda yazılanları aradakı adamlarına takıp ettırıp ky.nın psıkolojısını olcuyorlar.bu yazıyı buraya yazdım cunkı burdakı ustadlarımız bunu cok guzel tespıt etmısler.saygı ve sevgılerımle.

loruhlano
09-01-2012, 19:03
http://img831.imageshack.us/img831/3172/63966428.png (http://img831.imageshack.us/i/63966428.png/)

Estimation
09-01-2012, 19:19
Aslında paranın yüzde 20 si ile alim yapılabilir şu aralar, endeksin hareketi izlenip 48 binlerde veya 54 bin üstünde bir yüzde 30 daha alip beklemek bana mantıklı geliyor. Yalnız banka hisseleri değil de Arçelik, Şişecam, Koç Holding gibi sanayi hisseleri için konuşuyorum.

Bugün her zaman yapılan hareketin tersi yapıldı.Son yarım saatte düşen endeksi toplama eğilimine girdiler.İnşallah bu toparlama hareketinin ilk adımı olur.Ama hala hislerimizle birşeyler söyleyebiliyoruz.Teknik nedense bizim borsada epeydir iyi çalışmadı.Hep tekniğin tersine hareket etti.Bugün son 10 günün tersine bir hareket yapıldı.Genelde daha da düşürürlerdi.Ama bugün topladılar.Acaba diyor insan?

rasim1983
09-01-2012, 19:33
İMKB 100 -0,69%49.837 -346
DOLAR -0,19% 1,8740 -0,0035
EURO -0,10% 2,3860 -0,0025
ALTIN -0,32% 97,37 -0,3139
BONO -0,09% 11,42 -0,01
PETROL -1,42% 111,84 -1,64
İMKB 30 -0,53% 59.965 -320

Buyrun Piyasa...hiçbirşey + da değiL..Çok Tuhaf..

loruhlano
09-01-2012, 19:45
İMKB 100 >> 120 Dakikalık...
http://img851.imageshack.us/img851/9030/120dak.png (http://img851.imageshack.us/i/120dak.png/)
http://img546.imageshack.us/img546/2451/pano01e.jpg (http://img546.imageshack.us/i/pano01e.jpg/)

loruhlano
09-01-2012, 20:11
İMKB 100 >>Aylık Grafik
http://img820.imageshack.us/img820/4202/aylik3.png (http://img820.imageshack.us/i/aylik3.png/)

AYLIK DA, Bazı indikatörler yıllardır görmediği -çok daha düşük endekslerdeki- seviyelerin altına inmiş durumda...

cawresirfan
09-01-2012, 20:16
şimdi yaklaşık 1 aydır hisseler endeksten fazla değer kaybediyor bugün en güzel örneğini yaşadık !!!!!
bunu yorumlayabilecek biri var mı ??????

recoba
09-01-2012, 20:19
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=islem&seciliHisseIdx=195&hisse=GARANEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Garantinin bugüne ait takas dökümü. var bi p.ştluk ama hayırlısı diyelim

altınorta
09-01-2012, 20:22
Endeks 0.69 düşmüş çogu kağıt eksi %5 lerde bencede bu sorunun cevabını vermeliyiz?

m21r1t1
09-01-2012, 20:31
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=islem&secilihisseıdx=195&hisse=garanen&kurum=----+kurumlar+-----&order=stk0go&by=desc

garantinin bugüne ait takas dökümü. Var bi p.ştluk ama hayırlısı diyelim

böyle bi durum olabilirmi :) beynim durdu

Metemet25
09-01-2012, 20:35
Arkadaşlar teknikten taktikten anlamam..Yüklü malda yakalandım..Bildiğim tek bir şey var ki;ya 48.000 e gelmeyecek ya da buralardan bir yerden hareketlenecek.48.000 e gelirse oralarda durmaycağı açık.Bir tek bunu bilir bunu söylerim.Allahtan hayırlısı

rectul
09-01-2012, 20:58
Ya hiç mi iyiye gitmeyecek ya nasıl bir kepazeliktir bu

freedom_forever
09-01-2012, 21:07

seçimler bitti fişi çektiler...bir dahaki seçim arefesine kadar sürünürüz herhalde..sonra baktık ki yine ekonomik tüm göstergeler pozitif sinyaller saçıyor anlarız ki seçim yaklaşmış piyasalar coşmuş:)

PATRIOT
09-01-2012, 21:13
şimdi yaklaşık 1 aydır hisseler endeksten fazla değer kaybediyor bugün en güzel örneğini yaşadık !!!!!
bunu yorumlayabilecek biri var mı ??????

Endeks 0.69 düşmüş çogu kağıt eksi %5 lerde bencede bu sorunun cevabını vermeliyiz?

Var mı fikri olan?
Bu olay gerçekten sıkıntı verici...Enflasyon %20 dir mesela; senin maaşına %3 zam yapılıyordur...gibi birşey...
Bir çok hisse, endeksin üzerinde götürü yapıyor...Aslında bir çok hisse 45.000 endeksi fiyatladı bile bana göre...

emekli27
09-01-2012, 21:16
Var mı fikri olan?
Bu olay gerçekten sıkıntı verici...Enflasyon %20 dir mesela; senin maaşına %3 zam yapılıyordur...gibi birşey...
Bir çok hisse, endeksin üzerinde götürü yapıyor...Aslında bir çok hisse 45.000 endeksi fiyatladı bile bana göre...

45000 demişsiniz işc 37 38000 li fiatlarda geziyor...

eoztemir
09-01-2012, 21:21
İsctr 3,14 gordu ve oralardan bile saglam tepki gelemedi, yukarda biri garantinin takaslarını vermis gercekten akıllara zarar diyecek bisi bulamıorum... Bizler icerde mb sının siyasallastigini bagımsız olmadıgını vesaire soluor elestirioruz ancak yabancı burda yatırım yapıorsa buranın mb baskanının solediklerini ciddiye alacaktır diye dusunuorum, eger almıorsa zaten coktan terki diyar eylerdi. Bu durumda bankaların karlarının azalacagını hepimiz artık gordugune gore yabancı sanayi endeksine kayabilirmi acaba?? İsctr nin garantinin yerlerde surundugu gunlerde normalde imkb nin buralarda tutunamaması gerekirdi bence...

cawresirfan
09-01-2012, 21:23
garanı ayakta tutup diğer hisselerden çıkış yapıyorlar gibi geldi bana ....
ayrıca prim yapan hisselerde de hacim çok düşük yada tamamen spek hisseler..
önce düştüğünde hızlı toplardı hisseler şimdi yükselmeye hiç niyetleri yok....
işte bu korkutuyor beni
2009 öncesi böyle bir durum mevcutmuydu bilen duyan ?????

kuzey_07
09-01-2012, 21:33
böyle bi durum olabilirmi :) beynim durdu

garantiden citiye virmanlanmış (sağ cepten,sol cebe...)

loruhlano
09-01-2012, 21:46
garanı ayakta tutup diğer hisselerden çıkış yapıyorlar gibi geldi bana ....
ayrıca prim yapan hisselerde de hacim çok düşük yada tamamen spek hisseler..
önce düştüğünde hızlı toplardı hisseler şimdi yükselmeye hiç niyetleri yok....
işte bu korkutuyor beni
2009 öncesi böyle bir durum mevcutmuydu bilen duyan ?????

GARANTİ BANKASINDA İNDİKATÖRLERİN KONUMLARI AÇISINDAN ŞU ANDA Kİ GÖRÜNÜMÜ ŞUBAT 2009 BAŞI !!!!!! İNDİKATÖRLER ZATEN KÖTÜ NOKTALARDA, İNDİKATÖRLERİN DAHA DA ALT NOKTALARI HAK EDİP ETMEDİKLERİ KONUSU DA TARTIŞILIR, GARANTİ BANKASI TÜRKİYENİN EN YÜKSEK KARLI BANKALARINDAN BİRİ VE KARINDA DİKKAT ÇEKİCİ BİR AZALMA DA ZATEN OLMAYACAK..GARANTİ BANKASI YÖNETİMİ, KARINDA ÖNEMLİ BİR AZALMA HİSSEDERSE YURT DIŞINDA ÇOK BAŞARILI TRADE İŞLEMLERİ YAPABİLECEK UZMANLARA SAHİP, GEÇMİŞ YILLARDA KARINDAKİ 350.000.000 TL LİK KISIM SIRF YURT DIŞI İŞLEMLERDEN ELDE ETTİĞİ TRADE KARIYLA İLGİLİYDİ...

http://img607.imageshack.us/img607/2751/garan1.png (http://img607.imageshack.us/i/garan1.png/)

cawresirfan
09-01-2012, 22:02
syn Hürol Bey bahsetmek istediğim garan değil...
endeks 48,800 den 55.000 hareketinde hisseler %5- %10 prim yapamadılar

50,600 -53.000 hareketinde keza %3 prim bile yapamadılar ....

yani 48-55 bandında dolanan endeks ve %20-%30 yakın kayıp yaşayan bir çok hisse var...

Pscyokinesis
09-01-2012, 22:11
Bazı u30 hisselerinin sağlam duruşu fake mi değil mi yarın çıkar kokusu :p

ayhan53
09-01-2012, 22:12

iyi bi şey bulsak belki gideriz:) ama bulamıyoruz bi girdabın içinde dönüp duruyoruz.

loruhlano
09-01-2012, 22:19
syn Hürol Bey bahsetmek istediğim garan değil...
endeks 48,800 den 55.000 hareketinde hisseler %5- %10 prim yapamadılar

50,600 -53.000 hareketinde keza %3 prim bile yapamadılar ....

yani 48-55 bandında dolanan endeks ve %20-%30 yakın kayıp yaşayan bir çok hisse var...

Bu durum, tamamen hisseleri taşıyan spekülatörlerin insiyatifiyle ilgili, karlılığı hızla düşen ya da düşeceği kanaati verilen hisselerin fiyatına bu durumun yansıması gayet normaldir ama, sizin de dikkatinizi çeken ve endeksin önceki değerindeki hissenin fiyatıyla, şu andaki fiyatıyla açık marj oluşmuşsa, bu tamamen spekülatiftir...Örneğin , Granti bankasında o kadar çok trade yapan varki, spekülatörde bunun farkında , Sırf işyerinden ve konutundan Garanti bankası üzerinde her biri 2-3 milyon TL ile işlem yapan yüzlerce trader var..Bu açıdan da bakın...Çok düştüğünü gördüğünüz hisseye, belki de spekülatörün istemediği tarzda bir rakamla harici bir kişi de girmiş olabilir, sırf bu kişiyi dökmek için yapılan operasyonlar da olabilir..İhtimal dahilindedir...Örneğin Netaşa bakın>>> 1 haftada neler olmuş......:)) Topiği gündüz takip eden üye sayısı 200 e, harici izleyici 300 kişiye yükseliyor..!!!! Yaklaşık 500 kişiyi ben bir ara gördüm.....:) Bunun da bir anlamı var aslında....

emirseyit
09-01-2012, 22:20

El cevap , IMKB denilen borsanın ne kadar dandik bir borsa olduğu.

hamele
09-01-2012, 22:27
Sn. Cawresirfan. Ben bu soruyu 2 aydir soruyorum,
Kimse bir fikir yurutemedi, endeksin durumu da ortada.

m21r1t1
09-01-2012, 22:29
Topiği gündüz takip eden üye sayısı 200 e, harici izleyici 300 kişiye yükseliyor..!!!! Yaklaşık 500 kişiyi ben bir ara gördüm.....:) Bunun da bir anlamı var aslında....

kurtlar vadisi pusu :)) k.v

cawresirfan
09-01-2012, 22:31
VAR BU İŞTE BİR TERSLİK..

http://666kb.com/i/c08ujk2myry68rup9.gif

loruhlano
09-01-2012, 22:36
Sn. Cawresirfan. Ben bu soruyu 2 aydir soruyorum,
Kimse bir fikir yurutemedi, endeksin durumu da ortada.

Şayet, hisse endekse uygun prim yapamıyorsa bilançosunda ya da bilanço dip notlarında bir problem vardır..Çoğu hissenin neden haraket edemediğini şu topikte çok güzel açıklıyorlar >> Detaylı bilanço analizi yapan en iyi topik Sn.Allofsun topiği.....
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=66362&page=221

Pin
09-01-2012, 22:38
[QUOTE=cawresirfan;6849056]VAR BU İŞTE BİR TERSLİK..

ne gibi sizce?

cawresirfan
09-01-2012, 22:52
[QUOTE=cawresirfan;6849056]VAR BU İŞTE BİR TERSLİK..

ne gibi sizce?

bu son 53.000 49,250 hareketinde diğer düşüşlerden farklı olarak göstergelerde büyük uyumsuzluk var..

rectul
09-01-2012, 22:55
[QUOTE=Pin;6849076]

bu son 53.000 49,250 hareketinde diğer düşüşlerden farklı olarak göstergelerde büyük uyumsuzluk var..

Yani???
hadi iyi bişey söyle...

ayhan53
09-01-2012, 22:55
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=79959&page=36

bu kadar kişi oku oku nereye kadar azcıkta gelin tahmin yapın:)
Bu başlığı şu anda 72 kişi okumaktadır. (27 üye ve 45 ziyaretçi)

bawer
09-01-2012, 23:00
[QUOTE=cawresirfan;6849125]

Yani???
hadi iyi bişey söyle...
Elimizden gelenini yapıyoruz, ama Allah'tan umut kesilmez... gibi

valla artık endekse bakmıyorum, elimdeki kağıtlar pul oldu gitti, endeks bana göre 38 binlerde.
sermayenin yarısı sanal olarak yok şuanda, ama sanal olarak, tıpkı birkaç ay önce karda olduğum gibi.

Pin
09-01-2012, 23:09
[QUOTE=cawresirfan;6849125]

Yani???
hadi iyi bişey söyle...

uyumsuzluk var olmasına varda..nerden dönecek yada dönecek mi?
en azından yarın artı kapatalım..yoksa 40 altı olabilir :(
uyumsuzluğu dün ekte detaylı verdim

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=77816&page=115

panamajack
09-01-2012, 23:10
DOW 12403 Ü DİRENÇ YAPTI üzerinde kalabilirse kapanışa doğru yukarı yönde hızlanır.diye düşünyorum. kendi yorumumdur görüşümdür.

cemele
09-01-2012, 23:11
Alim deneme lazim. Tosbag kafasini kabugundan cikarir risk alirsa yol alir.
Ama cok cikartmamak kaydiyla.
Nihayet bugun daha once satisini yaptigim aygaz ile tekrar tanistim.
Longcuyum yine hedef rakam verdim.
Artik gerisini piyasa bilir. Dusdukce biriktirmeye devam bir koleksiyoncu gibi.

Pin
09-01-2012, 23:17
DOW 12403 Ü DİRENÇ YAPTI üzerinde kalabilirse kapanışa doğru yukarı yönde hızlanır.diye düşünyorum. kendi yorumumdur görüşümdür.

birkaç güne sert aşağıya gelme ihtimali kuvvetleniyor..12.450 üstüne atamazsa..

malibuman
09-01-2012, 23:40
citi aralık ayını garanti takasında + 27 milyon lot ile kapattı. Ocak ilk haftasında ise + 42 milyon lot da... Garanti yatırımdan citi ye + 48 milyon lot virman yapılmış gözükmekte... Bunlar kendi mallarını satmayıp üstelik arttırdıklarına göre vardır bir hikmeti 2-3 vakte kadar çıkar kokusu...

ozzythedad
09-01-2012, 23:40
valla buralardan dow sağlam bi satış yerse halimiz nice olur...

loruhlano
09-01-2012, 23:48
http://img85.imageshack.us/img85/637/pano01k.jpg (http://img85.imageshack.us/i/pano01k.jpg/)

msnct
09-01-2012, 23:51
önümüzdeki günlerde endeks 48 bine dokunursa be altında kapatırsa ben ne var ne yok satayım diye bir strateji belirledim. umarım yanılmam. asla tavsiye olamaz

loruhlano
09-01-2012, 23:54
http://img51.imageshack.us/img51/2568/pano01j.jpg (http://img51.imageshack.us/i/pano01j.jpg/)

liono
09-01-2012, 23:57
Uzun süredir 50000 'nin altına gelsede altında bir kapanış olmamıştı. Pala Dayı saolsun bunuda gösterdi.

loruhlano
10-01-2012, 00:01
DOLAR/TL TEKNİK ANALİZ ( PERİYOT=GÜNLÜK )
http://img831.imageshack.us/img831/2568/pano01j.jpg (http://img831.imageshack.us/i/pano01j.jpg/)

emirseyit
10-01-2012, 00:04
arkadaslar sadece sunu soylemek ısterımkı ben bu aılenın en eskı mudavımlerındenımdır.cok sık yazmam sadece yazılanları okur kım nedusunur onun analızını yapar kendı fıkrımı olusturur oyle alım yaparım.suna emın olun arkadaslar o para babaları pıyasa yapıcılar sanmayınkı burda yazılanları takıp ettırmıyolar??bızzat kendım kendı agızlarından burda yazılanları aradakı adamlarına takıp ettırıp ky.nın psıkolojısını olcuyorlar.bu yazıyı buraya yazdım cunkı burdakı ustadlarımız bunu cok guzel tespıt etmısler.saygı ve sevgılerımle.

Boş verin onları ,hiç bir kişi yada kurum devletten güçlü değildir.Mesele zaten borsanın düşmesi çıkması da değil,doğru dürüst işleyen bir piyasanın oluşturulamayışı.Büyük düşüşler öncesi bir kısım patronun şirketleriyle ilgili yalan yanlış açıklamalarına ,çizdikleri pembe tabloların vaatlerin arkasından gelen tersine fiat hareketlerine bakın,ne demek istediğim anlaşılır.En azından bunlar engellensin,yoksa o adamlar küresel ölçekte dahi ne zaman neyin yaşanabileceği bilgisine biz öğrenemeden çok daha önce ve çok daha etraflıca ulaşıyorlardır.Biz gerçekleri yaşadığımızda ise çoktan iş işten geçmiş oluyor,yapacak fazlaca bir şeyde kalmıyor zaten.Dolayısıyla onlar, sizin benim ne düşündüğümü bilse ne olur bilmese ne olur, yüksekten sattıklarını en altlardan toplayacaklar bütün meseleleri bu değil mi sonuçta;bunu gerçekleştirmek üzerede her yol mübah zaten onlar için.

Bu kapsamda burada yazılanları esas okuması gerekenler SPK ve IMKB yetkilileridir,kuruldukları koltuklarından kalkıp bir ahalinin içine karışsında görsünler sorumlu oldukları ,tavsiye edip durdukları borsada damdan düşenlerin halini vede bunların ne kadar çok olduklarını ! (Bu arada yeni olması nedeniyle mevcut IMKB başkanını mazur görmek gerektiğini ,kendisinden umutlu olduğumu da belirtmeliyim)

loruhlano
10-01-2012, 00:07
EURO/DOLAR TEKNİK ANALİZ ( PERİYOT= GÜNLÜK )
http://img9.imageshack.us/img9/6139/pano01f.jpg (http://img9.imageshack.us/i/pano01f.jpg/)

mv400
10-01-2012, 00:08
valla buralardan dow sağlam bi satış yerse halimiz nice olur...

pozitif ayrışırız :oley:

messem
10-01-2012, 00:12
Merhaba,

Ben kısa vadede tekrar bir toparlanmanın olacağını düşünüyorum.
İniş çıkışlar devam edecek. Ama sert yukarı veya aşağı bir seyir beklemiyorum.
Zig zaglı günlere haftalara devam.
Dikkat ederseniz bir kaç banka kağıdı trade'i zamanında yapanlara iyi karlar bırakıyor.
Tabi bunun ne kadar daha böyle gideceği de meçhul.

Birileri iyi kazanıyor. Ama kim...

Saygılar...

Paranız ve sağlığınız hiç kaybolmasın.

www.mesutal.com/borsa.html

trcn
10-01-2012, 00:20
kısa ve orta vadede rakam vermek uygun olmasada endex'in daha çok negatif yöne hareket edeceğini düşünenlerdenim.

loruhlano
10-01-2012, 00:27
İMKB 100 >>> 120 DAK + 240 DAK GRAFİKLER

http://img267.imageshack.us/img267/2383/120dak1.png (http://img267.imageshack.us/i/120dak1.png/)
http://img205.imageshack.us/img205/1041/240i001.png (http://img205.imageshack.us/i/240i001.png/)

YARIN YUKARIYA BİR TEPKİ VERMESİ İHTİMALİ GÜÇLÜDÜR...

Makarna
10-01-2012, 00:29
Iyi Aksamlar,
DOW a bakip umutlanmak istiyor gonlumuz ama Imkb icin oyunun % 20 si global piyasa dinamikleri ise % 80 i bizim icsel dinamiklerden etkileniyor.. Satip giden yabanciya gonul koymuyorum, bizimle ilgili olumsuz goruse sahip olabilir.. Gitsin parasini guvenli liman Almanya ya yatirsin, eksi faiz alsin.. Daha cok calisip daha fazla tasarruf edip daha fazla hisse alacagim.. Turkiye ye guveniyorum.. Bircok sirketimiz piril piril yonetime sahip ve ne yaptigini iyi bilen kuruluslar.. Bu ruzgarlar elbet yon degistirecek.. Yarin degil belki ama birgun bu ruzgarin yonu degisecek...

emrahca
10-01-2012, 00:34
Iyi Aksamlar,
DOW a bakip umutlanmak istiyor gonlumuz ama Imkb icin oyunun % 20 si global piyasa dinamikleri ise % 80 i bizim icsel dinamiklerden etkileniyor.. Satip giden yabanciya gonul koymuyorum, bizimle ilgili olumsuz goruse sahip olabilir.. Gitsin parasini guvenli liman Almanya ya yatirsin, eksi faiz alsin.. Daha cok calisip daha fazla tasarruf edip daha fazla hisse alacagim.. Turkiye ye guveniyorum.. Bircok sirketimiz piril piril yonetime sahip ve ne yaptigini iyi bilen kuruluslar.. Bu ruzgarlar elbet yon degistirecek.. Yarin degil belki ama birgun bu ruzgarin yonu degisecek...

Yürekten katılıyorum size yüksek maliyetten elimde mal var çok panik yaptım başlarda ama satmıyorum, satmamda... Rüzgarın yönü değişecek nasıl olsa...

cawresirfan
10-01-2012, 00:35
abd bilanço verileri iyi geliyor yarın yukarı ihtimali yükseliyor ..

loruhlano
10-01-2012, 00:37
SON DAKİKA
http://img819.imageshack.us/img819/7221/pano01a.jpg (http://img819.imageshack.us/i/pano01a.jpg/)

vakur
10-01-2012, 00:39
Iyi Aksamlar,

zaten sorunda burda yaa, istiyoruz ki hemen para kazanalım, tersiz temiz.. size kesinlikle katılıyorum, belki 1 ay belki 6 ay sonra bu rakamlar bize komik gelecek, ve hayıflanıcaz keşke 48-50.000 lerdeyken mallansaydım diye..

valla kızmaya hakkımız yok, öle gidin bir şirkete size 2 günlük ortak olayım 3.günün sonunda % 10-20 kar payı alırım deseniz, size ne cevap verirler:)

yabancı en az 6 ay tutuyor parasını, biz ne yapıyoruz kuluçkaya yatıp 6.günün sonunda, altın yumurtlamaya çalışıyoz..

ha bu arada üstadlar a saygılar, onlar sayesinde en azından kuluçkaya ne zaman yatıp yatmayacağımız hakkında bir fikir edinebiliyoruz.

bol kazançlar herkese..

TEMİZEL
10-01-2012, 00:40
yerli yatırımcının psikolojisini ölçenler hangi tekniği veya göstergeyi kullanıyor acaba..
ky olarak desteğimiz kırılmış mıdır..:he:
tahta yapıcalarına bir jest de benden olsun :bence de DOW da 12.400 ler yukarı kırılırsa veya kırılacaksa İMKB ve çoğu küçük hisseler cin çarpmışa döner ve abartılı ve seri yükselişler olur..küçük yatırımcı herzamanki gibi avcunu yalar..

Pin
10-01-2012, 00:41
SON DAKİKA
http://img819.imageshack.us/img819/7221/pano01a.jpg (http://img819.imageshack.us/i/pano01a.jpg/)

--
EUR/TRY

1.82/83 lerin ucu gözüktü gibi

cemele
10-01-2012, 01:00
zaten sorunda burda yaa, istiyoruz ki hemen para kazanalım, tersiz temiz.. size kesinlikle katılıyorum, belki 1 ay belki 6 ay sonra bu rakamlar bize komik gelecek, ve hayıflanıcaz keşke 48-50.000 lerdeyken mallansaydım diye..

valla kızmaya hakkımız yok, öle gidin bir şirkete size 2 günlük ortak olayım 3.günün sonunda % 10-20 kar payı alırım deseniz, size ne cevap verirler:)

yabancı en az 6 ay tutuyor parasını, biz ne yapıyoruz kuluçkaya yatıp 6.günün sonunda, altın yumurtlamaya çalışıyoz..

ha bu arada üstadlar a saygılar, onlar sayesinde en azından kuluçkaya ne zaman yatıp yatmayacağımız hakkında bir fikir edinebiliyoruz.

bol kazançlar herkese..
Goruslerinize katiliyorum ama sure konusunda katilmiyorum.
6 ay bile cok kisa bir suredir. Abd de yatirimcilarin bir hissede kalma suresi ortalama 2 yil diye okumustum.
Gecen sene mart ayinda iyi temettu verecek firmalar kac tl idi.
Ornek ben cimsa yi 10500 den almaya yeltenmistim.

Bu yuzden ky uzun sureyi goze alarak ihtiyaci olmayan para ile gerekirse 5 yil beklemeyi goze almali.
Guzel yonetilen kendini ispat etmis yatirimci dostu sanayi ve enerji sirketlerinde zarar etmek imkansiz sadece sure uzar.
Yani formul sabir. Ayrica piyasalarin olumsuzluklari yeteri kadar fiyatlandirdigini dusunuyorum.
Hadi en kotu senaryo oldu 38 ler goruldu 3-5 yil arasinda yine doldurur diye dusunuyorum.
Sabir ve ihtiyac olmayan para.

emektar
10-01-2012, 01:07
ABD ekonomik verileri 2007 yılının çok gerisinde.
ama borsalar 2007 yılının çok üzerinde.
artan işssizlik-batan bankalar-artan borç yükü -durma noktasına gelen ekonomi vs..
DOW bu günki verilerle 7 bin olmalı.
DOW u 12.500 üzerine taşıyacak haber göremiyorum.
saçma sapan haberlerle göçmesi gereken piyasa buralara geldiyse geldiği gibide düşer.
ben endekse değil temel göstergelere bakarım.
beklediğim yere gelmeye eli mahkum.

Filozof16
10-01-2012, 01:09
şimdi unutturulmaya çalışılan öngörüler de sözkonusu....
forumların bir amacının da yatırımcının algılarıyla oynamak olduğunu defalarca yazdık....
hiçbir zaman unutmayacağımız bir öngörüyü paylaşalım.... tv.lerde de sık sık yorum yapan ve yorumları iktidara yakın bulunan bir analiste göre....

Türkiye....2012 de cumhuriyet tarihindeki toplam büyümesinin %10 u kadar büyüyecek....
büyüme rakamlarına dikkat diyoruz....herkes resesyon beklerken....

TGDTGD
10-01-2012, 01:10
Arkadaşlar/Dostlar

Yarın için kilit rakamımız 49.900 olacak. 5, 15,30 dakikalıklarda durum çok iyi saatliklerin AL vermesi için 49.900 üstünde kalması gerekiyor.

PY'den boşluk bırakmadan 50.000 üstüne atmasını ve kalmasını rica ediyorum :) 50.000 üstünde ilk hedef 50.700 olacak... Sonrası direnç noktalarını biliyorsunuz. 51.100 ve 51.600,51750 aralığı

Aşağıda ise 49.900 altında 49.300 - 48.950 ve 48.500 rakamları var....

TGDTGD
10-01-2012, 01:15
Bu arada yarının güzel bir gün olacağını düşünüyorum/istiyorum..

Destek ve dirençlerimize sadık kaldığımız sürece sorun yok ve dikkatli bir şekilde izliyoruz.

Bu arada 50.700'e gideceğini düşündüğüm/gördüğüm anda malımı yerine koyarım :he:

Bol kazançlar

TGDTGD
10-01-2012, 01:16
4 Ocak'da iki seans arası yukarıda GAP bırakmıştık unutanlar için...

Yukarı dönüşte ilk gideceğimiz nokta olabilir...

.........................

Tam 1 hafta önce yazdığım yazıdan alıntı... Geçtiğimiz hafta en yüksek 1.896'yı gördük !!! Bu hafta dolar için çok önemli bir hafta. 1.86 altına düşerse ve kalırsa hedef 1.828 - 1.832 aralığı olucaktır..

.........................

Hatırlatma...

omugan
10-01-2012, 01:16
Arkadaşlar/Dostlar

Yarın için kilit rakamımız 49.900 olacak. 5, 15,30 dakikalıklarda durum çok iyi saatliklerin AL vermesi için 49.900 üstünde kalması gerekiyor.

PY'den boşluk bırakmadan 50.000 üstüne atmasını ve kalmasını rica ediyorum :) 50.000 üstünde ilk hedef 50.700 olacak... Sonrası direnç noktalarını biliyorsunuz. 51.100 ve 51.600,51750 aralığı

Taner bey 50000 üstünde kalınması halinde AL sinyali veriyor musunuz yoksa yine 51100 mü lazım AL için

TGDTGD
10-01-2012, 01:19
Taner bey 50000 üstünde kalınması halinde AL sinyali veriyor musunuz yoksa yine 51100 mü lazım AL için

Arada yanıtladım bir kez daha yazayım. 50.700'e gideceğini hissettiğimde alırım, belli eder zaten piyasa...

aminoasit
10-01-2012, 01:19
sanıyorum,

harbi "uzun" vadecilerle,
"kıssa-dan hisse"ci'lerin beklentileri gerçekten farklı...

herkese bol kazanç;
sabır ve 'gömülen' paraya ihtiyaç düzeyi belirleyeci olacak gibi ky açısından...

umarım tüm forumdaşlar öyle ya da böyle kazanır...

:)

.

omugan
10-01-2012, 01:21
Arada yanıtladım bir kez daha yazayım. 50.700'e gideceğini hissettiğimde alırım, belli eder zaten piyasa...

Bize de haber verirseniz çok seviniriz...

TGDTGD
10-01-2012, 01:23
Bize de haber verirseniz çok seviniriz...

Yarın işlerim nedeniyle yolda olacağım. Cep telefonundan takip edceğim anlık yazamayabilirim, rakamlar ortada, belli eder zaten piyasa yukarı yönlü gitsin yeterki...

ayhan53
10-01-2012, 09:41
HedgeFund Intelligence Database'in verilerine göre 2011 yılında neredeyse her 10 hedge fondan 6'sı para kaybetti.

En büyük kaybı da Asya merkezli fonlar yaşadı. Asya merkezli fonlar yüzde 5.70 düşüş gösterdi.
Avrupa fonları yüzde 2.45 gerilerken, ABD fonlarında kayıp yüzde 0.5 ile sınırlı kaldı.

ayhan53
10-01-2012, 09:41
Nikkei Endeksi, 31,91 puan (yüzde 0,38) değer kazanarak 8,422.26 puandan kapandı.

TGDTGD
10-01-2012, 09:43
Arkadaşlar/Dostlar

Günaydın yurtdışı iyi durumda...

Parite 1.28'e yakın

50.000 üstüne atıp bir daha hiç görmemek dileğiyle...

TGDTGD
10-01-2012, 09:46
Ayhan abiden fırça yemeden totem rakamımı yazayım tahmin listesine :he:

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=79959&page=67&p=6850075&posted=1#post6850075

Sizide bekliyorum.. Totem yapalım

uguraltun
10-01-2012, 09:48
salı rakamlar,
51763
51123 geçilmesi güzel olacaktır
50564
49702 üzerinde kalınmalı
49631
49263

rakamlarımız umarım uğurlu olur,taner hocam,dilkleriniz gibi.50000 üzerine atalım ve dönmeyelim,iyi çalışmalar.boğaların günü olsun.:)

TGDTGD
10-01-2012, 09:49
Bugün endeks tahmini yapan ve yarışöada ilk 25'e giren arkadaşlara 5 gün boyunca AYHAN abi ve BEN itinayla sıkacağız...

Sadece bugünkü listede ilk 25 için geçerlidir...

Fırsatı kaçırmayın :he:

uguraltun
10-01-2012, 09:50

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=79959&page=67&p=6850075&posted=1#post6850075

9 dan sonra müsait değilmiş,tahminleri unutmayınız diyor.:)
saygılar iyi çalışmalar.bereketli günler olsun..

ayhan53
10-01-2012, 09:50

ahan totemcileri bekliyom:)

Filozof16
10-01-2012, 10:05
Günaydın yurtdışı iyi durumda...

Parite 1.28'e yakın

50.000 üstüne atıp bir daha hiç görmemek dileğiyle...

forumdan....
dün sabah....50000 kırılırken başbakanın sağlığına ilişkin olumsuz raporların yabancılara el altından verildi....
şeklindeki haberlerin hissenete servis edilmesi....
forumu okurken çok ciddi olunması gerektiğini Türk yatırımcısına bir kez daha hissettirdi....

TGDTGD
10-01-2012, 10:21
forumdan....
dün sabah....50000 kırılırken başbakanın sağlığına ilişkin olumsuz raporların yabancılara el altından verildi....
şeklindeki haberlerin hissenete servis edilmesi....
forumu okurken çok ciddi olunması gerektiğini Türk yatırımcısına bir kez daha hissettirdi....

Servis edilmesi demeyelim yazanlarında kötü niyetli yazmadığını düşünüyorum... Somut bilgilerle gelinmeli... Herkes her duyduğunu yazarsa forumlara işin içinden çıkamayız...

loruhlano
10-01-2012, 10:46
Herkese Günaydın !!!

http://img263.imageshack.us/img263/5608/pano01q.jpg (http://img263.imageshack.us/i/pano01q.jpg/)

loruhlano
10-01-2012, 10:50
http://img833.imageshack.us/img833/2240/pano01fq.jpg (http://img833.imageshack.us/i/pano01fq.jpg/)