PDA

View Full Version : Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2"

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41

loruhlano
20-02-2012, 13:16
HABERE BAK...SENİN BANA GÖNLÜN VAR GİBİ GİBİ..diye BİR ŞARKI VARDI ONU HATIRLATTI. BANA..:)

http://www.youtube.com/watch?v=iJFhURGq6nA
:) :) :)))

aerius
20-02-2012, 13:29
http://www.youtube.com/watch?v=iJFhURGq6nA
:) :) :)))

ALLAH RAHMET EYLESİN..Barış Manço şarkısı idi..şimdi hatırladım..saol abi..:)

ncmtnokms
20-02-2012, 13:35
parite 1,3220 nin üzerine attı aldı başını gidiyor.Öğleden sonra için bakalım nasıl bir yön seyredecek.

aerius
20-02-2012, 13:43
parite 1,3220 nin üzerine attı aldı başını gidiyor.Öğleden sonra için bakalım nasıl bir yön seyredecek.

DOLAR 1,7363 ALTINI ANLIK da olsa görürse..İŞARET FİŞEĞİ olacak sanırım...sonrası TUTARSA..1,7323 VE 1,7132

loruhlano
20-02-2012, 14:02
http://img196.imageshack.us/img196/6051/pano01h.png (http://img196.imageshack.us/i/pano01h.png/)
http://img855.imageshack.us/img855/1221/pano02g.png (http://img855.imageshack.us/i/pano02g.png/)

loruhlano
20-02-2012, 14:38
Günlük bazda; Euro /Dolar önünde sadece 1.3310 direnci, (son direnç)
Dolar/ TL de de 1.7350 desteği (son destek) kaldı...
http://img803.imageshack.us/img803/5670/pano01.png (http://img803.imageshack.us/i/pano01.png/)

Halil64
20-02-2012, 14:46
Yunan yetkılı: Ecb tahvıl karlarının nasıl transfer edılecegı sorunu hala ortada - cnbce

-matrıks-

Beklentiyi devam ettirmekte kararlılar... :)

TEMİZEL
20-02-2012, 15:07
dolar ın orta vadede daha aşağılarda kendine yer bulma çabası ağır basıyor sanki..yani kısayla olacak iş değil artık..
hal böyle iken akan musluk misali..
YTD..

aerius
20-02-2012, 15:08
Günlük bazda; Euro /Dolar önünde sadece 1.3310 direnci, (son direnç)
Dolar/ TL de de 1.7350 desteği (son destek) kaldı...
http://img803.imageshack.us/img803/5670/pano01.png (http://img803.imageshack.us/i/pano01.png/)

DİRENÇ lerde...DESTEK lerde KIRILMAK içindir abi..:)sonuçta bu iş ne kadar EKMEK o kadar KÖFTE işi..ne kadar RİSK..o kadar KAZANÇ veya KAYIP...:)DOLARI GÖSTERMELİK olarak 1,735 ALTINA SARKITABİLİRLER..ama ÖNEMLİ olan..bu GÜN 1,7363 ALTINI anlık gördü..1,7323 ALTI kapanışlar...DOLAR da belkimde DİPSİZ KUYU imajı oluşturur..1,7132ALTINA sarkarsa HAFTALIK lara göre...PALA bu herkesi YAN BASTIRMAYI seviyor...

ncmtnokms
20-02-2012, 15:34
DAX parite uçtu.Galiba bizim endeks de onlara uymanın gayreti içinde.Pala çok yan bastıracak gibi.Benim gibi 58 lerden yan basan ne yapsın.Sanırım o beklenen düzeltme gelmeyecek artık düşüncesi hakim olsun istiyordu.Bu düşünce hakim olana kadar zaten kazanacağını kazandı.Bu süreçte kazananları tebrik ediyorum.

aerius
20-02-2012, 15:42
DAX parite uçtu.Galiba bizim endeks de onlara uymanın gayreti içinde.Pala çok yan bastıracak gibi.Benim gibi 58 lerden yan basan ne yapsın.Sanırım o beklenen düzeltme gelmeyecek artık düşüncesi hakim olsun istiyordu.Bu düşünce hakim olana kadar zaten kazanacağını kazandı.Bu süreçte kazananları tebrik ediyorum.

bendeyse..o DÜZELTME HİÇ BEKLEMEDİĞİM bir ZAMANDA GELECEK KORKUSU HAKİM...

omugan
20-02-2012, 15:56
Koç yerinden oynamıyor....

TYPHOON20
20-02-2012, 16:13
Teknikçi arkadaşlar şu konuda bir fikir yürütebilirler mi?
Endeks dar ve hisseler dar bir banda hareket ediyor. Bu bir düzelme mi kırılma mı yoksa bir haber beklentisi mi? Sizce ne olabilir...
Sanki bana genelde böyle durumlarda bir şeyler olacak mış hissi veriyor daa.....

TEMİZEL
20-02-2012, 16:17
KCHOL ekside..
ancak yine de 61.400 üstündeyiz..

fighter
20-02-2012, 16:18
ne oluyor beşik gibi yaptılar anında

TGDTGD
20-02-2012, 16:21
Önemli bir seans... En düşük 61.394 görülmüş en yüksek 61.778... 400 puanlık bir band ve hacimde bu dar aralıkta az değil !

Son iki saat bir tarafa kırılacak ama ne tarafa ?

Sabah açılışta 61.111 - 61.394 aralığında boşluk bıraktık bunuda dip not olarak yazalım...

TGDTGD
20-02-2012, 16:22
Yurtdışını takip etmekte fayda var...

Kapanış rakamı bakalım 62.000 üstünde alabilecek mi ?

Yada 61.222 altında mı olacak ?

fighter
20-02-2012, 16:24
Taner Bey birden bir bıraktılar tekrar tutunmuş gibi gösteriyorlar :Sizce pala aşağı basmak için zemin mi yokluyor

TGDTGD
20-02-2012, 16:27
Taner Bey birden bir bıraktılar tekrar tutunmuş gibi gösteriyorlar :Sizce pala aşağı basmak için zemin mi yokluyor

Bu tür durumlarda yön belirlemek çok zordur. Ben dikkatle izlemiyorum çünkü nakitteyim. Gerçekten endeksin 62.000 üstünde kalacağına inandığım noktada mal alırım yoksa dertsiz başıma dert almak istemem.

34CHAMPİON
20-02-2012, 16:27
dax 6.942,51 vay canına kapanış 62.xxx olsa süper olur. Bir şey satın alınıyor bu hafta böyle devam etse de reklamlarda olsa keyifli oluyor :))

TGDTGD
20-02-2012, 16:29
10 ocakdan beri 28 günde pala 21 artı kapanış 7 eksi kapanış yaptırmış...

ncmtnokms
20-02-2012, 16:31
ne yaptıklarını kesrtirmek çok zor.Milleti döküp mal mı toplamaya çalışıyorlar yoksa bişeylere hazırlık mı yapıyorlar(düşüş anlamında) öncü sarsıntılar neyin göstergesi anlamak çok zor...

nayit
20-02-2012, 16:34
kafasını kıracaklar ekdeksin ustat

başka kırılacak bişi görmüyorum :)

TGDTGD
20-02-2012, 16:34
*merkez bankası'nın belirlediği alış/satış kurları dolar 1.7340/1.7424, avro
2.2955/2.3066 tl

(20/02/2012 - 15:34:22)

TGDTGD
20-02-2012, 16:36
kafasını kıracaklar ekdeksin ustat

başka kırılacak bişi görmüyorum :)

Terside olabilir. Bakalım... Malda olanlar dikkatle izlesin...

nayit
20-02-2012, 16:38
*merkez bankası'nın belirlediği alış/satış kurları dolar 1.7340/1.7424, avro
2.2955/2.3066 tl

(20/02/2012 - 15:34:22)

bende tersine maldayım ustat :) :)

alpbike
20-02-2012, 16:41
Taner Bey, yaklaşık 21 gündür yazılarınızı takip ediyorum ve çok iyi bir yerde trenden indiniz, keşke bende inseydim kar realizasyonu yapsaydım dedim 3-4 gün boyunca ama kaçırdım. Yazılarınızın ve sisteminizın gözlemlerime göre çok tutarlılık gösterdiği aşikar. Elinize ve emeğinize sağlık.

Yalnız dikkatimi çeken bir husus var; 21 gündür her gün için bu çok önemli bir gün yön için dediniz. Bu seviyelerde ve 21 günlük hareket boyunca gün geçtikçe hergün ayrı bir önemmi kazanıyor?

Önemli bir seans... En düşük 61.394 görülmüş en yüksek 61.778... 400 puanlık bir band ve hacimde bu dar aralıkta az değil !

Son iki saat bir tarafa kırılacak ama ne tarafa ?

Sabah açılışta 61.111 - 61.394 aralığında boşluk bıraktık bunuda dip not olarak yazalım...

aerius
20-02-2012, 16:42
Terside olabilir. Bakalım... Malda olanlar dikkatle izlesin...

YUSUF YUSUF uz zaten TANER..:)portföyüm o kadar karışıkki..YO var..GYO var...endeks kağıdı var..endeks dışı kağıt var...her şeyden var..birisi düşşse..hepsi düşüyor gerçi ama..belki biraz nötrler diye...dağıttım PORTFÖYÜ..PALA bi rahat oturmamıza izin vermedi..vermiyecekte sanırım...

ncmtnokms
20-02-2012, 16:44
parite ve dolar bu durumdayken bir süre daha en azından bugün bu endeksi geri getirmezler gibi.61500 ün altına 61700 ün üstüne salmıyorlar.Bugün top çeviriyor endeks.Yunanistan ile ilgili de iyi haberler sürmeye başladılar.Tersi bir durum olmazsa Yunanistanla ilgili olumlu karar çıkacak gibi.Ama herşey terse de dönebilir.Yunaistan için ne kadar da gayret sarfediyorlar.Bu işin altından kalkamayacağını bile bile.

aerius
20-02-2012, 16:47
BUGÜN ABD de kapalı...PALA TOP gibi oynar İMKB ile ne YÖNE istiyorsa...

nayit
20-02-2012, 16:49
parite ve dolar bu durumdayken bir süre daha en azından bugün bu endeksi geri getirmezler gibi.61500 ün altına 61700 ün üstüne salmıyorlar.Bugün top çeviriyor endeks.Yunanistan ile ilgili de iyi haberler sürmeye başladılar.Tersi bir durum olmazsa Yunanistanla ilgili olumlu karar çıkacak gibi.Ama herşey terse de dönebilir.Yunaistan için ne kadar da gayret sarfediyorlar.Bu işin altından kalkamayacağını bile bile.

buiş kuzuyu kesimaneye götürürken şakira ile oynatmaya benziyor :))

TEMİZEL
20-02-2012, 16:50
dolara bombalı armudu yedirdiler ya, endexin keyfi gıcır..:he:

TGDTGD
20-02-2012, 16:59
Taner Bey, yaklaşık 21 gündür yazılarınızı takip ediyorum ve çok iyi bir yerde trenden indiniz, keşke bende inseydim kar realizasyonu yapsaydım dedim 3-4 gün boyunca ama kaçırdım. Yazılarınızın ve sisteminizın gözlemlerime göre çok tutarlılık gösterdiği aşikar. Elinize ve emeğinize sağlık.

Yalnız dikkatimi çeken bir husus var; 21 gündür her gün için bu çok önemli bir gün yön için dediniz. Bu seviyelerde ve 21 günlük hareket boyunca gün geçtikçe hergün ayrı bir önemmi kazanıyor?

Teşekkür ederim sevgili alpbike...

Önemli seans laflarını hep destek çizgisine yakın bölgelerde yazdım çok doğru. 60.111'de malımı verdim.. Mal taşımadan günlük AL SAT yapıyorum...

Bu kadar yükselmiş bir endeksin hızlı düşüş ihtimalini göz önünde tutmak lazım.. Basitçe geçmiş grafiklere bakıldığında sert yükselişler ardından sert düşüşleride getirmiş... Amaç kazanımları korumak ve dikkatli olmak... Paran olduğu sürece borsada fırsat bitmiyor...

nayit
20-02-2012, 17:03
bu endeks karadeniz sahil yolu gibi. her dalgada altını dahada boşaltıyorlar birbakmıssın çokmuş . görenlerde allah allah bu yol çok sağlam gözükütordu neolduda çöktü diye yorumlar ayyuka çıkmaya başlar. işte böyle bişim :)

lotcu
20-02-2012, 17:04
Avrupada bugün sonuç çıkmaz..Çarşambaya hatta cumaya ertelenir oradan tekrar pazartesiye velhasıl Şubat biter...
Bizde tekrar 59.150 gider geliriz...
Paritenin yukarı gitme iştahıda azaldı gibi....

ncmtnokms
20-02-2012, 17:08
Düzeltme nereye kadar olabilir ki.Kaç tane destek noktasını kırabilir?%5 i geçecek bir düzeltme yaşayacakmıyız?Asıl trend yükseliş ise düzeltmenin ağustos aylarındaki rakamları görme ihtimalini düşük görüyorum.Endeks kendini dinlendire dinlendire gelmedi mi buraya?Sorularım çok oldu ama üstadlar yanıtlarsa çok sevinirim.

loruhlano
20-02-2012, 17:23
Düzeltme nereye kadar olabilir ki.Kaç tane destek noktasını kırabilir?%5 i geçecek bir düzeltme yaşayacakmıyız?Asıl trend yükseliş ise düzeltmenin ağustos aylarındaki rakamları görme ihtimalini düşük görüyorum.Endeks kendini dinlendire dinlendire gelmedi mi buraya?Sorularım çok oldu ama üstadlar yanıtlarsa çok sevinirim.

Borsada düzeltmenin de direncinde hangi noktada duracağını bir tek piyasa yapıcı (Pala) bilebilir , biz de grafiklerle analizlerle olup biteni tahmin etmeye çalışırız... Aşağıdaki Grafikleri her gün inceleyin, yukarı trend ve aşağı destek noktaları konusunda en azından belli ihtimalleri görebilirsiniz....Bakın Elliott TL bazlı İMKB 100 hala 47759 >> 41572 ihtimallerini , Dolar bazında 26201 dolar, 22448 dolar ihtimallerini grafikten kaldırmadı (Silmedi) Demekki her an ihtimal olarak görüyor ve grafikte hala 2 yükseliş(up) trendi ve 1 düşüş trendi (down) ihtimali çerçevesinde düşüş trendi kapsamında bu rakamları gündemde tutuyor..Az bir oran değil, bu orana şu anda % 33 ihtimaldir diyor...

http://bigpara.ekolay.net/analiz/elliot-analizi/Endeks/
http://bigpara.ekolay.net/analiz/elliot-analizi//?ListeTipi=Endeks&HisseKod=XU100&DovizCinsi=USD

ozzythedad
20-02-2012, 17:30
bu elliot un 64-65 ihtimali umutlandırıyo bizi üstat..şu 62 üstünde bi tutarsak 2 gün sonra eliot un dediği olur...

loruhlano
20-02-2012, 17:32
bu elliot un 64-65 ihtimali umutlandırıyo bizi üstat..şu 62 üstünde bi tutarsak 2 gün sonra eliot un dediği olur...

Diğer % 33 ihtimal kapsamında bu ihtimal de (64055) sisteme girmiş durumda....

poorandrich
20-02-2012, 17:39
YUSUF YUSUF uz zaten TANER..:)portföyüm o kadar karışıkki..YO var..GYO var...endeks kağıdı var..endeks dışı kağıt var...her şeyden var..birisi düşşse..hepsi düşüyor gerçi ama..belki biraz nötrler diye...dağıttım PORTFÖYÜ..PALA bi rahat oturmamıza izin vermedi..vermiyecekte sanırım...

YO ve GYO lar olmasaydı diyormusunuz:)

EKaya
20-02-2012, 18:03
Bakın Elliott TL bazlı İMKB 100 hala 47759 >> 41572 ihtimallerini , Dolar bazında 26201 dolar, 22448 dolar ihtimallerini grafikten kaldırmadı (Silmedi) Demekki her an ihtimal olarak görüyor ve grafikte hala 2 yükseliş(up) trendi ve 1 düşüş trendi (down) ihtimali çerçevesinde düşüş trendi kapsamında bu rakamları gündemde tutuyor..Az bir oran değil, bu orana şu anda % 33 ihtimaldir diyor...

Duzeltme yapiyorum svg. laruhlano..
2 yukari 1 asagi dusus icin 33% ihtimalden bahsetmiyor rapor:)
yorumu dogru yapmak gerek..
bigpara tenezzul edip rapor aciklamasi koymadigi normaldir.
Periyottan periyoda degisik cikabilir..

sitenin size sunmayi "tercih" ettigi mevcut sayim icerisinde,
intermediate minor ve minnute periyotlar icin gorulen olasiliklar onlar..
exit noktasinda sayim degisecektir cunku...

veya herhangi bir dalga exitine gelince tekrar degisecektir sayimlar..

big paranin raporundan gorecegin gibi,
2nd minor hedefi intermediate in exit degerini ustunde..

periyotlar ve beklentileri...
http://666kb.com/i/c1f8b007wr2udgmsa.gif

son 5 dakkalik veri ile saatlik olarak xu100 intermediate period
280434 kombinasyon/pattern icinde

dususlu olan grafik..

http://666kb.com/i/c1f8kywwhhpf760re.png

loruhlano
20-02-2012, 18:32
http://img406.imageshack.us/img406/5670/pano01.png (http://img406.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img842.imageshack.us/img842/7778/pano02l.png (http://img842.imageshack.us/i/pano02l.png/)

vitamin
20-02-2012, 18:33
19.00 MI kaldı herşey yani endeks düşmesi

ncmtnokms
20-02-2012, 18:43
Benim tahminim Yunanistan ile ilgili toplantıdan yuvarlak sözler çıkacak.Kötü bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum.Bu saatten sonra bu kadar kurtarmaya çalışılıp son anda vazgeçtik denmez üyük ihtimal.Bu da beklentiyi zamana yayar bir süre daha geçen haftadan beri beklediğimiz gibi bekleriz.Eğer bu arada Taner beyin dediği dirençleri kırarsa işte o zaman 65 ler konuşulmaya başlar.Yarın bu pariteyle yine endeks (Parite böyle devam ederse) 61 700 leri zorlar.Eğer ki olumsuz bir karar çıkarsa ortalık kan kırmızısı olur.İşte o zaman 55 leri görürüz bana göreAma bu sene şubat 2010 ve 2011 lerden farklı.ayrıca bu durumda 29 şubat 57 ler mi 65 lere mi gebe...Bu sorunun cevabını kimse bilemiyor gibi görünen.Herkes tedirgin.Kesin konuşmak imkansız gibi.Bu süreçte kazananlara helal olsun diyorum.Pala müthiş bir oyuncu.Ters köşe yapıyor.

TGDTGD
20-02-2012, 21:30
Herkese iyi aksamlar;

Bu mesaji umarim Taner bey dikkate alir;

Devamli bazi kisilerin olumsuz elestiriden uzak yazilarina kizip negatif msg larinizi okuyorum.
Bu tur msg lari ben sizin sabirli ve bilgili kisiliginize yakistiramiyorum.
Hep yumurtami tavuktan cikar, tavukmu yumurtadan cikar tartismasina donusuyor. Oysa horoz gibi polemige girmeyip isinize bakmaniz lazim. Cunki size deger veren sizi izleyen kisilerin sayisi bu sekilde elstirisel anlamda yazi yazan kisiden cok cok fazla.

En baba analizcilerin dahi yanildigi yuselisi adim adim yasadik. Terside olabilirdi sizin burda kimseye para kazandimak gibi bir misyonunuz yok. Okuyan kisi takip eden kisi uygular uygulamaz.

Simdide cikis olacak mi olmayacak mi? Siz destek-drenc noktalarini vermissiniz bunu piyasa belirleyecek.
Bugun ki para dergisindede kesin bisey demiyor kardesim risk almayi seviyorsan al ve cikisa oyna yok tersi olacak diyorsan bekle.

Birde su hisse prim yapmadi yok neden.

Yahu misal Mardin cimento dusekende dusmuyor cikarkende cikmiyor devlet tahvili gibi. Yada Ulker boyle bir suru hisse var.
Ama yok gidip cok para kazanmak icin yukardan speck hissesine yapisan benim hissem cikmadi diye nara atiyor. Bu hisserin zaten endex ile iliskisi yok ki speck in cani ne zaman isterse seni kucaga almis o zaman cikacak.

Bu uzden Taner bey sizden istirhamim lutfen bu tur polemiklere girip burda yok yazdim yok sildim turu msg lar vermeniz negatif bir havaya neden oluyor.
Siz analizlerininiz goruslerinizi paylasin uyan uyar misal ben %50 mal tasiyip %50 nakit bekliyorum. Cunki iki hisse ile gonul bagim var onlar olmaz ise gozume uyku girmez. Calistigim araci kurum bile arayip hisseniz degerlendi satin asagidan alin diyor ama ben yok diyorum.
Kisacasi herkes kendi kararini kendi vermeli vermek zorunda.

Herseyi her soyleneni kafaniza takmamanizi rica ediyor analizler ve yorumlar icin tekrar tesekkur ediyorum.
Hurol abi tabii ki sizede tesekkurler.

Sevgili Cemele mesajınızı sabah işyerinde okudum ama açıkcası sakin bir kafayla cevap vermek istedim. (Aslında bu yazı size cevap değil sadece benim içimdekileri yazıya dökmemdir)

2,5 yıldır hisse.nete üyeyim. Bu platformda inanılmaz güzel dostluklar kurdum. Sanal ortam demeyin gerçekten güzel arkadaşlıklar edinebiliyorsunuz. Susurluk, İzmir, Bursa toplantılarında burada yazan onlarca dostumla/büyüğümle tanışma fırsatı buldum. Ailecek görüştüğüm dostluklar kurdum.

Bunları neden yazıyorum beni tanıyanlar bilirler karıncayı inciltmeyecek yürek vardır bende. Acaba karşımdakinin kalbi kırılmışmıdır acaba diye oturup saatlerce düşünen kafaya takan adamımdır. Son dönemlerde agresif olduğumu biliyorum bu benim asla özel hayatımda ki kişiliğim değildir. Son günlerde öyle olaylarla/kasıtlarla karşılaşıyorum ki herkesin belli bir tahamül gücü vardır. Bu konuda detaya girmenin anlamı yok takip ediyorsanız zaten şahit oluyorsunuzdur. Sizin yazdığınız gibi herkes kendi kararını kendi versin, ben yazıp kenara çekilmeliyim doğru ancak bazen sanal ortamda o kadar kolay olmuyor yazdığınızın arkasında durmanız gerekiyor sataşmalara / art niyetli düşüncelere karşı!

Borsayı seviyorum, hergün yeni bir şey öğreniyorum. Burada sadece bir kişiye faydam olmuşsa, bu benim için yeterlidir bu unutulmasın. Zaman zaman özel hayatımda ki vaktimden fedakarlık gösterip yorum yazmaya çalıştığım günleri ben bilirim. Emin olun sizde benim gibi olsanız sizde biraz olsun sinirlenirsiniz bu tür sataşmalara, negatif kasıtlı yorumlara..

Hayattımda benim için iyi insan ve kötü insan vardır. Bunun dışında insanları sınıflandırmam. İnsanları zengin, fakir - kız, erkek - Türk, Kürt - büyük, küçük vb. diye asla ayırmam. İyi insan vardır, kötü insan vardır. Burada öyle yazılar yazılıyor ki insanların kötü niyetli olduğunu bariz görüyorsunuz. Taner düşsede bir tekme atsam diye bekleyen bir çok insan kitlesi oluştuğunu düşünüyorum. Durup düşündüğümde neyin kavgasını yapıyorum ben diye kendime kızıyorum.

Bugün bir arkadaşımdan duyuyorum, sinirlenmeyeyim diye anlatmamış önceden bana, ismi lazım değil başka bir sitede geçen gün ciğeri beş para etmezin birisi teknik analizime laf söylüyormuş. Ya kardeşim ben zaten tekniğimin mükemmel olduğunu iddaa etmiyorum ki. Benim ne yatırım danışmanlığı belgem var ve borsayı mükemmel biliyorum gibisinden bir iddaam var !!! Bunu ne zaman duydunuz benden. Gerek yok böyle laflara laf çarptırmalara neyin kavgasını veriyorsun! Şunu çok iyi biliyorum ki borsada herşeyi biliyorum demeye başladığın gün kaybetmeye başladığın gün olacaktır. Özgüven iyidir ama fazlası zarardır.

Hisse topikleri deseniz oralarda nokta koysam hemen saldırı! Bugün bile bir örneğini yaşadım.

Aynanın karşısına geçip kendime baktığımda kendimi göremiyorum artık. Mücadele etmenin zor olduğu bir alan oldu benim için bu ortam.

Herşey bu kadar kötümü hayır tabiki değil. Geçen hafta Selçuk dostumun, borsasihirbazı(Cüneyt abinin) söyledikleri, Tümer abimin bu akşam benim için yazdıkları okuyunca çok yol aldığımıda görüyorum.

Ancak;

Yukarıda belirttiğim gibi Hisse.net inanın çok yordu beni son aylarda. Ne kadar iyi niyetli dolu dolu paylaşımda bulunmaya çalışsamda etrafımda düşmemi bekleyen bir kitle olduğunu görüyorum. Ben mücadele etmek istemiyorum. Ailem ve işim benim için daha önemli. Burası bana zarar veriyorsa kenardan izlemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Bana ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğim zor günler yaşarsak Endeks yorumları ve piyasaların yönü " Özel yorumları" topiğime karalarım. Bunun dışında tadında bırakmak lazım herşeyi. Kimseyle düşman olmadan, kimseyi kırmadan, sevgiyle...

Tüm dostlarıma/büyüklerime sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum.

lionel52
20-02-2012, 21:50
yapma be üstat heryerde var bunlar işyerindede var,dışardada var.küsüp gitmek yakışmaz ben senin için girip bakıyorum bu topiklere.

kagula27
20-02-2012, 21:56
Taner beyin kararina saygi duymak lazim.Gayet guzel ozetlemis.Insanoglu yapacak bi sey yok.Elindekinin kiymetini yitirene kadar bilmez...Kusturmemek,Kirmamak lazim..

gunall
20-02-2012, 22:03
Sayın taner bey yazdıgında herkes ayrı ayrı eleştiri tenkit etmek karalamak hepsi var yazmıyacam yoruldumu . küstürmemek. kızdırmamak dıyen şimdi çogalır..
kardeşim adam karşılıksız emeğini sevgisini analizini koyuyor ortaya ALLAH razı olsun varsa bilgin ilmin fikrin yaz yoksa sus otur oturdugun yerde her topık de her yer de aynı kendine saygın yoksa karşılıksız emeğe saygın olsun.
Saygılar......

kskliefe
20-02-2012, 22:07
Bu siteyi sırf Taner Abi için okuyorum ve onun için bu siteye üye oldum. Hep destek tam destek...

jundola
20-02-2012, 22:15
Sevgili Cemele mesajınızı sabah işyerinde okudum ama açıkcası sakin bir kafayla cevap vermek istedim. (Aslında bu yazı size cevap değil sadece benim içimdekileri yazıya dökmemdir)

2,5 yıldır hisse.nete üyeyim. Bu platformda inanılmaz güzel dostluklar kurdum. Sanal ortam demeyin gerçekten güzel arkadaşlıklar edinebiliyorsunuz. Susurluk, İzmir, Bursa toplantılarında burada yazan onlarca dostumla/büyüğümle tanışma fırsatı buldum. Ailecek görüştüğüm dostluklar kurdum.

Bunları neden yazıyorum beni tanıyanlar bilirler karıncayı inciltmeyecek yürek vardır bende. Acaba karşımdakinin kalbi kırılmışmıdır acaba diye oturup saatlerce düşünen kafaya takan adamımdır. Son dönemlerde agresif olduğumu biliyorum bu benim asla özel hayatımda ki kişiliğim değildir. Son günlerde öyle olaylarla/kasıtlarla karşılaşıyorum ki herkesin belli bir tahamül gücü vardır. Bu konuda detaya girmenin anlamı yok takip ediyorsanız zaten şahit oluyorsunuzdur. Sizin yazdığınız gibi herkes kendi kararını kendi versin, ben yazıp kenara çekilmeliyim doğru ancak bazen sanal ortamda o kadar kolay olmuyor yazdığınızın arkasında durmanız gerekiyor sataşmalara / art niyetli düşüncelere karşı!

Borsayı seviyorum, hergün yeni bir şey öğreniyorum. Burada sadece bir kişiye faydam olmuşsa, bu benim için yeterlidir bu unutulmasın. Zaman zaman özel hayatımda ki vaktimden fedakarlık gösterip yorum yazmaya çalıştığım günleri ben bilirim. Emin olun sizde benim gibi olsanız sizde biraz olsun sinirlenirsiniz bu tür sataşmalara, negatif kasıtlı yorumlara..

Hayattımda benim için iyi insan ve kötü insan vardır. Bunun dışında insanları sınıflandırmam. İnsanları zengin, fakir - kız, erkek - Türk, Kürt - büyük, küçük vb. diye asla ayırmam. İyi insan vardır, kötü insan vardır. Burada öyle yazılar yazılıyor ki insanların kötü niyetli olduğunu bariz görüyorsunuz. Taner düşsede bir tekme atsam diye bekleyen bir çok insan kitlesi oluştuğunu düşünüyorum. Durup düşündüğümde neyin kavgasını yapıyorum ben diye kendime kızıyorum.

Bugün bir arkadaşımdan duyuyorum, sinirlenmeyeyim diye anlatmamış önceden bana, ismi lazım değil başka bir sitede geçen gün ciğeri beş para etmezin birisi teknik analizime laf söylüyormuş. Ya kardeşim ben zaten tekniğimin mükemmel olduğunu iddaa etmiyorum ki. Benim ne yatırım danışmanlığı belgem var ve borsayı mükemmel biliyorum gibisinden bir iddaam var !!! Bunu ne zaman duydunuz benden. Gerek yok böyle laflara laf çarptırmalara neyin kavgasını veriyorsun! Şunu çok iyi biliyorum ki borsada herşeyi biliyorum demeye başladığın gün kaybetmeye başladığın gün olacaktır. Özgüven iyidir ama fazlası zarardır.

Hisse topikleri deseniz oralarda nokta koysam hemen saldırı! Bugün bile bir örneğini yaşadım.

Aynanın karşısına geçip kendime baktığımda kendimi göremiyorum artık. Mücadele etmenin zor olduğu bir alan oldu benim için bu ortam.

Herşey bu kadar kötümü hayır tabiki değil. Geçen hafta Selçuk dostumun, borsasihirbazı(Cüneyt abinin) söyledikleri, Tümer abimin bu akşam benim için yazdıkları okuyunca çok yol aldığımıda görüyorum.

Ancak;

Yukarıda belirttiğim gibi Hisse.net inanın çok yordu beni son aylarda. Ne kadar iyi niyetli dolu dolu paylaşımda bulunmaya çalışsamda etrafımda düşmemi bekleyen bir kitle olduğunu görüyorum. Ben mücadele etmek istemiyorum. Ailem ve işim benim için daha önemli. Burası bana zarar veriyorsa kenardan izlemenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Bana ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğim zor günler yaşarsak Endeks yorumları ve piyasaların yönü " Özel yorumları" topiğime karalarım. Bunun dışında tadında bırakmak lazım herşeyi. Kimseyle düşman olmadan, kimseyi kırmadan, sevgiyle...

Ben de uzun zamandir Taner Bey'in yorumlarini gerek bu topicten gerekse hisse topiclerinden sessiz sedasiz takip ediyorum..alinti yaptigim yazida kendisine cok hak verdim o yuzden de bir seyler de ben karalamak istedim. .. Kendisinin hic bir zaman bir beklentisi olmadan insanlara yardimci olmaya calistigini takdirle seyrettim; buna ragmen her zaman birileri cikipta rencide edici yorumlarda bulundu ve kendisinin tabiriyle adeta onun yanilmasi icin firsat kolladilar.. Sevgili Taner ben kendi adima su ana kadar yaptigin yorumlardan dolayi sana tesekkur ediyorum. Gonul ister ki sen ve senin gibi kiymetli ustadlar (isimlerini saymama gerek yok bu topigi takip eden herkes tahmin edebilir) her zaman yazsin ve bizde zevkle okuyalim ama kararindan dolayi da seni hakli buldugumdan ne desem bos acikcasi.. Umarim seni yine aramizda devamli olarak gorururuz. Son sozum dostlarini sevindirmen cekemeyenleri catlatman dilegiyle yolun acik olsun..Herkese Saygilar....

karadağlı
20-02-2012, 22:21
Sayın Taner abi severek takip ettiğimiz birisiniz.

KY teknik analiz ve temel analizle yol gösterecek ve palaya yem olmasına engel olacak usta lazım.

Kendinizi ve ailenizi ihmal etmeden yorumlarınıza devam etmenizi bekliyoruz.
En değerli olan Ailemiz ve kendi sağlığımız.Sizden Allah razı olsun.
Benim gibi çok arkadaşa faydalı olduğunuzu unutmayınız.
Başılarınızın devamı dileklerimizle sevgi ve saygılarımla selametle kalın....

mehyah
20-02-2012, 22:37
Akıllı insanlar ,başkalarını eleştirmek yerine kendi akıllarını kullanarak ,
varsa daha iyi ve ikna edici çözümleri ortaya koyar, farklı bilgi ve görüşleri
analiz ederek sentez yapar ve son aşamada kendi kararını verir.

Farklı düşüncelerini kırıp dökerek ve başkalarını üzerek sonuç alamayacağını
çok iyi bilirler. Nedense aynı hataları yapmayı tekrarlar...

Hayatta en zor şey başkalarını mutlu etmek ve isteklerine uygun cevap vermektir.
Bu platormda çok farklı insanları aynı anda mutlu etmek ve sevindirmek mümkün değil.

Emeği geçen, başkalarına katkı sağlayan bu değerli insanalara saygılı, nazik ve kibar
davranmayı başarabilirsek her iki taraf kazançlı çıkacaktır.

İyi akşamlar...

sersin007
20-02-2012, 22:45
çok nadir yazarım kısa kesicem ben bu sitede sayılı insanları okurum sizde o değerli zaatlardan birisiniz yazılarınıza ara vermeniz beni ve benim gibi küçük yatırımcıları üzeceği gibi sizinle uğraşan insanlarıda sevindirecektir şahsi fikrim olarak bu ego tatminliğini onlara yaşatmamanızdır.Kararınıza saygı duyuyorum şimdiye kadar yapmış olduğunuz tüm analizleriniz için teşekkur ederim

ccanak28
20-02-2012, 22:51
Slm. lar,

Svg. Taner'in kararına saygı duyuyorum. Kendisinden bugüne kadarki emekli için hakkını helal etmesini istiyorum. Bu borsa topiklerinde şuna şahit oldum bugüne kadar kim küçük yatırımcı için yararlı bi şeyler yapmaya başlarsa hemen onun üzerine bilinçli olarak saldırı yapılıyor. Buna örnek çok benim takip ettiğim arda04, çevikkuvvet, serdoa, alpaslan, svg. taner ve eskiden beraber yazdıkları derinhisse hepsi aynı şeylere maruz kaldı. Bence bunlar bilinçli yaptırılan saldırılar. Bunu benden daha tecrübeli olan arkadaşlarda mutlaka fark etmişlerdir. Sevgili Taner hocam lütfen sizde bunları gözönüne alarak kararınızı bir kez daha gözden geçirirsiniz. Yada nacizane bi fikir diğer topiğe sadece siz ve hürol bey için aniliz yazmaya izin yorumlara kapalı olsun topic iki kişi yazsın takip etmek isteyenler takip eder. Dediğim gibi son karar sizin. Tüm Takipcilere hayırlı akşamlar diliyorum.

ciminli24
20-02-2012, 23:05
Taner beyi ilgiyle izleyen birisi olarak hep takdir etmişimdir, her fırsatta küçük yatırımcıya yol göstermek için emek vermiş ve bizlerle paylaşımda bulunmuştur bizde gönlümüzden sevgi ve duamızı gönderdik kendilerine.
Sanal alemde olmasak küstürenlere bir el-ense çekerdik ya!
Taner beyin Kararına saygı duyuyorum ve Endeks yorumları ve piyasaların yönü " Özel yorumları" topiğini izlemeye devam diyorum.

Cezve
20-02-2012, 23:14
Milletin hisselerini satıp,düşüş bir beklediği dönemde...Hem çıkışı haber verip,üzerine birde çıkıştan para kazanıyorsun...Olacak o kadar...O dediğin arkadaşı ben biliyorum...Yazdığı forumuda biliyorum(Eğer tabii ki bahsettiğimiz aynı kişi ise)...Sana o yazısınını da gönderebilirim...Ama sabır daima büyük bir erdemdir...Zaten herkesin dediğinizi olduğu gibi kabul etmesi ters olur...O zaman herkes haklı olur...

Ancak;

navigli
20-02-2012, 23:20
Taner Bey,

Bu başlığa ilk defa yazıyorum. Yazma sebebimin bu olmasını hiç istemezdim. Ancak size bu kadar kişi destek mesajı atıyor, sizi takip ediyor; birkaç saçma insan için değmez. İstediklerini yazsınlar, bunlar sizin değerinizi, saygınlığınızı düşürmez. Aynısını sayın Mehyah'ta yaşamıştık, bu insancıklar planlı olarak çok sevilen ve sayılan şahısları bezdirmeye çalışıyorlar. Bir İzmirli olarak rica ediyorum, şu insancıkları sevindirmeyin. Saygılarımla.

Cezve
20-02-2012, 23:31
Biz düzeltme deyip kendimizi ürkütüyoruz ama yol alacak senetler işlerine bakıyor...Örnek olarak UYUM,GSDHOL,DYHOL,DOHOL ...

adsme
20-02-2012, 23:40
bugun korktum hisselerimi yarıya nakite düşürdüm en azında çıkarsa sevinirim düşerse aşağıdan alırım ortalama düşürürüm diye sevinirim ne yapayım pala oyun oynuyor düşecekmi çıkacakmı diye hayırlısı bakalım

Hisseci 34
20-02-2012, 23:42
Meyveli ağacı taşlarlar, üstene çıkarlar, dallarını kırarlar, budarlar vs etmediklerini bırakmazlar.
Maalesef bu her zaman böyledir. Çözümü ise yatıklarını beklentisizce yapmak ve müstağni davranmaktır.
Belki kuru bir teşekkür beklemek bile çok büyük bir beklentidir. Bunu da beklemeden fedakarca çalışmak....
İşte bu herkesin yapabileceği bir şey değil, herkesin bir sabrı var. Taşar gider....

Marifet iltifata tabidir derler ancak terside doğrudur iltifat da marifete tabidir.
Bunların da tersi sui iltifat marifeti öldürür. Noldu taner beyin marifetleri, gizlendi, sizin için mevta oldu.
Bundan kim kazançlı çıktı?

NİZAM
20-02-2012, 23:52
Taner bey, kararınıza saygı duyuyor sizi anlıyorum. Yorumlarınız için çok teşekkürler. Hakkınızı helal edin...

MADEN_AVCISI
20-02-2012, 23:55
Biz düzeltme deyip kendimizi ürkütüyoruz ama yol alacak senetler işlerine bakıyor...Örnek olarak UYUM,GSDHOL,DYHOL,DOHOL ...

sayın cezve doğan gurubu için bundan sonraki süreç nasıl olur?

ayhan53
21-02-2012, 00:03
sevgili taner sonuçta karar senin kararın herkes saygı göstermek durumunda ama birileri saldırıyor diye geri çekilmenide doğru bulmuyorum. sonuçta burada herkes bir şekilde ışık tutuyor. bazılarının ışığı (bunlardan biride sensin) daha parlak bazılarınınıki daha sönük. ama sen ışık saçanların değil ışık söndürmek isteyenlerin istediğini yapıyorsun şu anda. bence kararını gözden geçir. kolaylıklar diliyorum.

doga11
21-02-2012, 00:05

Yabancı payı artmaya devam ettikçe düzeltme gecikecektir. Bana kalırsa geçen salıdan başlayarak şimdiden 55.000 civarına gelmemiz gerekiyordu ama yabancılar izin vermiyor. Ellerindeki hisse sayısı 52 binden bu yana 1 gün haricinde hergün arttı. onlar satmadan bu realize her zaman kısıtlı olacaktır.

cawresirfan
21-02-2012, 00:06
Büyüdükçe öğrendim ki meğer bu deyim hayatın kendisiyle ne kadar da örtüşüyormuş. Bütün atasözleri ve deyimler gibi o da zamanın imbiklerinde damıtılıp ortaya çıkanlardanmış.
.....

Meyve veren ağaçları taşlayan çocuklar gibi kendilerinden üstün gördükleri insanları taşlayan insanlar da var ne yazık ki...
İnsanın içindeki haset etme ve kıskanma duygusu çığrından çıkmaya başladığı zamanlarda kendisine ya da karşısındakine zarar vermekten zerre kadar imtina etmez hale gelebiliyor.
Gözü kararıyor, içindeki hırsı dizginleyemiyor.
Haset eden insan hayatı bir savaş gibi gördüğünden olsa gerek, bu savaşta yenilebileceğini ve bu savaşı kaybedebileceğini varsayıyor.
Yenilmemek adına da elindeki bütün silahları kullanıyor.
Hileler, şikeler, dopingler, yağcılıklar, yalakalıklar, bildiği her ne kadar desise varsa hepsini kuşanıp savaş meydanına çıkıyor..
Bütün bu silahlarına rağmen ‘düşman'ıyla başedemediği zamanlarda da düşman gördüğüne çelme takmaya, bel altından vurmaya, çamur sıvamaya, taş atmaya başlıyor...
Kendisini birisinin ya da bir olayın karşısında güçsüz hissettiği durumlarda yapıyor bunu aslında. Kendisi farkında olmasa da, bütün bu hileler ve bütün bu taş koymalar sadece onun kendi güçsüzlüğünü gösteriyor.
Ağacın bütün doğallığıyla meyvesini vermesi ne kadar normalse, yüksek duvarlar karşısında meyveye ulaşmaya çalışan çocuğun taşa sarılması da o kadar normaldir.
Çünkü çocuk küçüktür, duvarlar ve dallar ise yüksek. O yüksek duvarlar ve yüksek dallar karşısındaki çocuk da aciz...
Boyunun uzaması ve yaşının büyümesiyle birlikte çocuk artık meyve taşlamayı bırakır. Uzanabildiği ve ulaşabildiği yerler gittikçe çoğalmıştır nasılsa. Artık taş atmasına hacet yoktur.
İnsanları taşlayan insanlar da bütün bunlara harcayacakları enerjiyi kendi iç dünyalarını geliştirmeye harcamış olsalar, her zaman iyinin de iyisi olabileceğini, bükülemeyen bir bileğin öpülmesi gerektiğini ve takdir edebilmenin de bir erdem olduğunu anlarlardı.
Görüyorum da; kendilerine güveni olmayan insanlar genellikle diğerlerinden daha yukarıda olabilmek adına kendilerinden yukarıda olanların eteklerinden tutup onları aşağıya çekeliyorlar. Aşağıya çektiklerinin üzerine basarak ulaştıkları mertebeyi de hak bayram sanıyorlar.
....

Ben’ce; bütün öğrencilerin zayıf olduğu bir sınıfta birinci olmak nasıl büyük bir başarı değilse, bütün öğrencilerin güçlü olduğu bir sınıfta sonlarda olmak da büyük bir başarısızlık değildir...
Bir elimizdeki beş parmağımız bile nasıl aynı seviyede yaratılmamışsa ve hepsinin nasıl farklı bir işlevi varsa, insanlar da bu farklılıklarıyla birbirlerini tamamlayarak toplumu oluşturuyorlar.
Herkes elini taşın altına sokar, birbirine haset edeceğine birbirine emek verirse, verdiği her emek de, ettiği her hased de kendisine kat be kat dönecek; eden ettiğini bulacak, giden gittiğiyle kalacaktır... UNUTMA !
Yasemin İŞEL

poorandrich
21-02-2012, 00:11
Yabancı payı artmaya devam ettikçe düzeltme gecikecektir. Bana kalırsa geçen salıdan başlayarak şimdiden 55.000 civarına gelmemiz gerekiyordu ama yabancılar izin vermiyor. Ellerindeki hisse sayısı 52 binden bu yana 1 gün haricinde hergün arttı. onlar satmadan bu realize her zaman kısıtlı olacaktır.

Vede 29 şubatta ECB kedi verecek genişleme varmış kısa sürede istedikleri düzeltmeyi yapamaycaklar galiba

Pscyokinesis
21-02-2012, 00:16
Taner dostum yıkıcı eleştiri yapmak kolaydir önemi olan yapıcı eleştiri yapmaktir .

Sonuçta işkembe-i kubradan sallamak kolay iki ihtimal var ya tutar ya tutmaz ama .

Ama Donelerle teknik analiz yaparak palanın hareketlerini tahmin edebilmek bilgi ve maharet ister .

Kimse de iddaa edemez ben şu işi yaladım yuttum çok iyi biliyorum diye .

Bir hedge fon gelir yüklü satış veya alış yapar terste kalırsin yada önemli bir gelişme yaşanır yurt içi veya dışında .

sonuçta analiz yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz arkadaşlara o yüzden senin ışığında ilerleyerek yön bulmaya çalışan ky lere dstek olman .

vitamin
21-02-2012, 00:28
YUNAnistan toplantısı ne oldu

mamiabi
21-02-2012, 00:43
Taner Bey,
Pek çok kez olur olmaz tarz ve içerikte kasten (belki de bazıları gerçekten iyi niyetli olmak üzere) yapılan onca ithama ve bunlara yanıtlarınıza tanik olduk. Geçenlerde bir başka topikte, dünyanın en başarılı trader'larına bile "ballı pzvnkler" babında nitelemelerde bulunan bu forumda pek çok insanın olduğuna dair yazılar vardı. Tabi ki bu tür kişileri anlamak gerekmese de, onlara rağmen birşeyler yapmak sabır işi. Şimdiye kadar gösterdiniz bu sabrı. Bu tür insanlar tükenmeyeceğine göre, biz sadece sizin sabrınızın tükenmesine üzülürüz.
Burada kimse asli olarak sosyalleşmek için vakit harcamıyor sanırım (tali bir şekilde bu gelişse de). Kimi doğrudan alım-satım için rehberlik kimi de kendi kavrayışını bilgi becerisini geliştirmek için buraya mesaisini harcıyor (okurlar da bir tür mesai yapiyor diyebiliriz).
Şöyle veya böyle yararlanma beklentisi onca takipciniz arasında hayli yüksek.
Umarim bunu dikkate alır ve kararınızı gözden geçiririsiniz.

Öte yandan eminim buraya yazmanın, aslında herhangi bir yerde yazmanın, eğer ciddi ise yaptığı işte bizzat yazara da (marjinal de olsa) faydası olsa gerek. En azindan bir tür disiplin, dikkat ve çok daha fazla zihinsel enerji harcamaya itiyor olsa gerek işin içinde maddi kayıp ve kazancın söz konusu olduğu konularda görüş belirtmek.Evet, takipcileriniz için oldukça büyük, sizin için marjinal bir yarar söz konusu olsa gerek; bunu da dikkate alarak gözlemlerinizi, beklentilerinizi, tahminlerinizi yazmaya devam edeceğinizi umarım.
Selamlar

power43
21-02-2012, 00:44
Sayın Taner
topiğie hergün girip sizin ve sayın Hürol beyin yazılarını okuyup bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.
Bazen özelden yazdığımda üşenmeden cevaplıyorsunuz
kısaca, sade anlatımınız ile teknikten anlamayan lar bile fayda bulabilir siz devam edin yazmaya ,yılmayın yine bir Bursa buluşması yaparız stresler azalır

LOSTHİGHWAY
21-02-2012, 01:07
Vay arkadaş bu nedir endeks-i şahane çakılırken herkes birbirine kenetlenmiş sımsıkı sarılmış durumdaydı şimdi nereye baksam feryat-ı figan :)
taner bey hurol bey, ben genelde okurum bişey bilmedigimden pek nadir yazarım..sizlerden ricam bu huzursuzluk yaratan arkadasın birkaç ay evvel sn karahan'ın topiğinde yazdıklarını,sn karahan'a ettigi sözleri ve yarattıgı huzursuzluğu okuyarak nihai karar vermenizdir.şu saatte teknik analiz olmamasına rağmen bircok insan sadık bir sekilde uykusunu birakıp sizlerden birseyler beklediğini lütfen unutmayın,paylaşılmayan bilgi dinimizce de cok makbul degildir diye ince bi noktadan vurmaya calışim :)
pire icin yorgan yakılmaz üstadlar :)

onuro_06
21-02-2012, 01:10
bu aynı adam değil mi, ben de diyorum nick yabancı değil, biyerlerde daha görmüştüm diye

Vay arkadaş bu nedir endeks-i şahane çakılırken herkes birbirine kenetlenmiş sımsıkı sarılmış durumdaydı şimdi nereye baksam feryat-ı figan :)
taner bey hurol bey, ben genelde okurum bişey bilmedigimden pek nadir yazarım..sizlerden ricam bu huzursuzluk yaratan arkadasın birkaç ay evvel sn karahan'ın topiğinde yazdıklarını,sn karahan'a ettigi sözleri ve yarattıgı huzursuzluğu okuyarak nihai karar vermenizdir.şu saatte teknik analiz olmamasına rağmen bircok insan sadık bir sekilde uykusunu birakıp sizlerden birseyler beklediğini lütfen unutmayın,paylaşılmayan bilgi dinimizce de cok makbul degildir diye ince bi noktadan vurmaya calışim :)

TT Analiz
21-02-2012, 01:13
TGDTGD dostum kararına saygı duymakla beraber bence bu tiplemeler yüzünden seni seven ve yorumlarına önem veren , değer veren insanları üzmemelisin.Topiğin formatını değiştir en azından bir süreliğine soru alma! Kimseyle muhatap olma!

Ayrıca Hİsse net her geçengün kaliteli insanları kaybediyor! Çok iyi temel ve teknik analizi yapan, hoş sohbeti olan,kültürlü ve öncesinde adam gibi adamları bir bir kaybediyor.Burda ben sitenin yönetimini suçlarım.

Burdan sesleniyorum yönetime gidin bakın hisse topiklerine adamlar adeta aldım sattım ben seni yendim türünden muhabbetler yapıyorlar orda gerçekten birşeyler paylaşmaya çalışan yada birşeyler öğrenmeye çalışan insanlar hisse pazarlamacı muamelesi görüp siteden uzaklaştırılıyorlar! İşte bunu anlamak mümkün değil! Yılların Hisse net'i bence kan kaybediyor bu yönden! Geriye doğru bir bakın kimler gitmiş siteden???? Birde şimdiye bir bakın!!!!! Bence hisse net yönetimi şapkanızı önünüze bir koyun düşünün derim ben! Neden böyle oluyor diye!!! Düşenmesseniz yapacak bir şey yok kan kaybı devam edecek gibi duruyor.....

LOSTHİGHWAY
21-02-2012, 01:15
bu aynı adam değil mi, ben de diyorum nick yabancı değil, biyerlerde daha görmüştüm diye

evt dostum sn karahan o dönem temelli bırakacağını söylemişti bu arkadas yuzunden,yorumlarına son vermişti bir süreliğine..bence karar verilmesi bakımından üstadlar o dönemki yazıları okurlarsa daha saglıklı olur..yanlıs anlasılmasın kimseyi kınamıyorum arkadasta bir üslup sorunu olusmus borsadır bu bazı insanların saglıklarını bozabilir..
Ve ayrıca şunu belirtmek isterim insanlar burdaki sıcak ortamı benimsedikleri icin sık ugrayıp yorum bırakmak ihtiyacı hissediyolar binevi iyiyi ve kötüyü paylaşım ihtiyacı gibi..ustadlar az biraz dinlensin evlerine geri dönerler bence :)

yagızzz
21-02-2012, 01:18
Yaklasık 3ay once yatırimcimin tavsi
yesiyle bi kagıt aldım alır almaz tepetaklak
Oldum eve Her aksam ayaklarim geri geri
Gidiodu cocugumla ilgilenemez olmustum
Yatirimcima soruyorum net bir cevap alamiyordum
Topikleri takip ediyor icim daha cok
Karariyor goruslerine saygi duydum insanlar
Cevaba tenezzul etmiyorlardi..yazmaz
Dedim ilgilenmez o dedim yuzsuzluk
Diye ozelinden mesaj attim
1saat demedi cevap verdi fikirlerini
Soyledi inanin karsilik yok bu iste
Yorumu bana cesaret verdi ve simdi huzurla
Gulerek evime gidiyorum.taner bey allah sizden
Razi olsun..sanasallayan tas olsun sakin
Ugursuzlara cürüklere kızıpta küsmeyin
Kaptanliga devam

LOSTHİGHWAY
21-02-2012, 01:23
Vay arkadaş böyle hayır duayı camide bulamassın inş biri de gunun birinde bize böyle dua eder :)
sıfırdan kurmussunuz bu forumu buyutmussunuz insan evladından vazgecermi..
Kimi beklenti bitti der kimi düzeltme gelicek zorlanıyo burlarda der üstadlar yarın nolur şimdi endeks ??

BLUE_HORSE
21-02-2012, 01:40
YAPMA USTA !!

Kendini bilmez bir şahsın yazısına üzülüp te, sizin için gecenin bu saatinde topiğe sizin için sevgisini sunan sizi takip eden bu kadar değerli insanları mı üzeceksiniz? yoksa bu kadar insanı yazılarınızdan,yorumlarınızdan ,düşüncelerinizden marum edip o yazıyı yazan şahsımı sevindireceksiniz tüm dostlara saygılar iy igeceler......

uarif62
21-02-2012, 01:44
Taner bey ne kadar seveniniz olduğunu görüyor musunuz..Bunlar sadece yazanlar...Ya sadece okuyanlar....Bizleri bu dalgalı denizde yalnız bırakmaya gönlünüz razı mı...Neden sizi buradan uzaklaştırmaya çalışanlar amaçlarına ulaşsınlar ki..Giden onlar olsun..Siz kalın ve bizleri mahrum etmeyin yorumlarınızdan..Sevgiyle...

loruhlano
21-02-2012, 01:48
http://img837.imageshack.us/img837/5670/pano01.png (http://img837.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
21-02-2012, 01:56
İMKB 100 haftalık destek dirençler;

Dirençler:
64450
63300
61600

Destekler:
59880
58325
56250
55250

Not: Destekler de değil ama, direnç denemelerinde ara tuzaklar oluşabilir...

cemele
21-02-2012, 02:20
İMKB 100 haftalık destek dirençler;

Dirençler:
64450
63300
61600

Destekler:
59880
58325
56250
55250

Not: Destekler de değil ama, direnç denemelerinde ara tuzaklar oluşabilir...

iki gun geri say hurol abi,

Sali ve carsamba endex 61.500 uzerinde tutunamassa satis baskisina paralel satislar sertlesir.

Hep ayni noktalardayiz. Cikamayan endex(61.700 den bahsediyorum burda cok yiprandi) duser, cok dusen trend yukari yonlu tepki verir. Bunlari defalarca gorduk. 61.700 un ve 62.000 lerin ustunde kalici olmak icin itici degisik nedenler gerekiyor ama dusu icin basit nedenler yeterli olacak diye dusunuyorum.

YTD

loruhlano
21-02-2012, 02:26
http://img819.imageshack.us/img819/5670/pano01.png (http://img819.imageshack.us/i/pano01.png/)

emirseyit
21-02-2012, 02:39
Uzunca bir süredir geçmiş yıllarda alışık olmadığımız bir taktik devrede,medya korosu çıkar diyorsa çıkıyor, düşer diyorsa düşüyor.Ancak resim ortada zaten;neredeyse 15 bin puanlık artışta giden yine 5-6 hisse,bu durum bas bas ele veriyor palanın yine tuzak kurduğunu,o yüzden rulet masasında sabahlayanın vay haline.

browjn
21-02-2012, 03:00
yunanistan bilmecesi ne oldu? bir karar alındımı? yoksa yine öteledilermi? malumatı olan değerli dostlar birşeyler yazsa da..bilgilensek..tşkr.

dehere
21-02-2012, 03:02
Eurogroup zirvesinde son anda Finlandiya engeli çıktı 4 Yunan bankası kefil olduYorgo KIRBAKİ/ATİNA21 Şubat 2012Yunanistan’a 130 milyar Euro’luk ikinci kurtarma paketi için buluşan Euro Bölgesi maliye bakanları tam anlaşmak üzereyken Finlandiya ek fedakarlık istedi. Bunun üzerine 4 Yunan bankası yardımın Finlandiya’nın payına düşen bölümü için garanti kefil oldu.
BORÇ batağındaki Yunanistan’a yönelik 130 milyar Euro’luk ikinci kurtarma paketini görüşmek üzere dün bir kez daha toplanan Euro Bölgesi maliye bakanlarının kader toplantısına, bankaların daha fazla fedarkarlık yapması ve 4 Yunan bankasının Finlandiya’ya dönük garanti anlaşması damgasını vurdu. Yunanistan’a yardımın onaylanmasına kesin gözüyle bakılan toplantının başlangıçtaki olumlu havası Hollanda ve Finlandiya bakanlarının Yunanistan’ın kamu borcunun 2020 yılına kadar milli gelirinin yüzde 120’sine ulaşması için gereken ek 18 milyar Euro’luk ödemeye karşı çıkmalarıyla olumsuza döndü. Sonunda Yunanistan Ekonomi Bakanı Evangelos Venizelos, Finlandiya’yı ikna etmek için Ekonomi Bakanı Jutta Urpilainen ile ikili bir anlaşma imzaladı.
4 banka kefil oldu
Anlaşmaya göre, 4 Yunan bankası ikinci pakete onay vermek için teminat isteyen Finlanadiya’nın payını iade edeceğine kefil oldu. Dün gece geç saatlere kadar süren toplantıda maliye bakanları 5 temel konuda prensipte anlaştı. Bunlar özetle şöyle:
130 milyar Euro direk Yunanistan’a verilmeyecek. Avrupa’da bir bankaya yatırılacak ve Yunanistan’ın borç ödemelerine öncelik verilecek.
Yunanistan’ın harcamaları sıkı denetim altında tutulacak.
100 milyar Euro borç silinmesini sağlayacak ‘tıraş’ işlemine (PSI) özel bankalardan başka ellerinde Yunan devlet tahvilleri bulunan Euro Bölgesi ülkelerin merkez bankaları da dahil olacak. Avrupa Merkez Bankası’nın da PSI’ya katılması zayıf ihtimal görünüyordu.
110 milyarlık birinci kurtarma paketi anlaşmasındaki faiz oranları düşürülecek.
Daha fazla fedakarlık
Belçika Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Steven Vanackere, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Euro Bölgesi’nin Yunanistan konusunda anlaşmaktan başka çaresi bulunmadığını söyledi. Yunanistan’ın kamu borcunun milli gelire oranının azaltılabilmesi için elinde Yunanistan devlet tahvili bulunan alacaklıların daha fazla zararı göze almaları gerektiğini kaydeden Vanackere, “Yunanistan’ın kamu borcunun 2020 yılında hedeflendiği gibi safi yurtiçi hasılasının yüzde 120’sine düşürülmesi için Atina’nın alacaklılarının ‘daha büyük zarara’ hazır olmaları gerekiyor. Ellerinde tuttukları Yunan tahvillerinin değerinin yüzde 70’inin silinmesini kabul eden bankalar daha fazla indirim yapmalı. Bu durumda daha fazla indirime zorlanan Belçika bankaları dahil Avrupalı bankaların zararları daha da artacak” dedi.
Artık bekleyemez
Yunanistan’dan alacaklarının yüzde 70’ini silmeyi kabul eden banka ve finans kuruluşlarından daha fazla indirim talep ettiklerini belirten Avusturya Maliye Bakanı Mari Fekter, şu bilgileri verdi: “Özel sektör Yunanistan’ın borçlarının silinmesinde bir miktar daha yardımcı olmak zorunda kalabilir. Şimdilik ne kadar taahhütte bulunacaklarını net olarak bilmiyoruz. Bu arada ellerinde Yunan tahvili bulunan merkez bankaları da bu konuda rol alabilir.”

12 üye ülke AB’den büyüme ve istihdama yeni önlem istedi

12 Avrupa ülkesi, AB Başkanı Herman Van Rompuy, AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Konseyi Başkanları’na gönderdikleri mektupta, AB’de ekonomomik büyümeyi ve istihdamı destekleyici önlemler istedi. İspanya, İngiltere, İsveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İrlanda, İtalya, Hollanda ve Polonya’nın imzalarının olduğu mektuba Fransa ve Almanya’nın destek vermemesi dikkat çekti. İspanyol haber ajanslarında verilen bilgilerde, mart ayında Brüksel’de yapılacak Avrupa Konseyi toplantısı öncesi 12 AB ülkesinin yaptığı çağrıda, özellikle “ekonomik büyümeyi ve istihdamı teşvik edici yeni önlemler alınmasının istendiği” belirtildi. Avrupa ekonomisinin “tehlikeli bir dönemden geçtiği” ifade edilen mektupta, “Avrupa’da ekonomik büyümenin durduğu, işsizliğin arttığı, şirketler ve vatandaşların son yıllara nazaran daha zor şartlarla karşı karşıya kaldıkları diğer yandan ise dünyanın diğer ekonomilerinin krizden çıkmaya başladığı” kaydedildi. 12 AB ülkesi, yapılması gereken öncelikleri şu şekilde sıraladı:
* Hizmet sektörlerini liberalleştirmek ve iç piyasayı güçlendirmek,
* 2015’de tek dijital bir pazar yaratmak,
* 2014’te tek enerji pazarını tamamlamak,
* Araştırmayı, kalkınmayı ve yeniliği teşvik etmek,
* ABD ve kalkınmakta olan ülkelerle serbest ticari anlaşmaları tamamlamak,
* Bürokrasiyi azaltmak,
* Finans sektörünü istikrara kavuşturmak ve piyasaları esnek hale getirmek.

Juncker: Kaybedecek zamanımız yok

EURO Grubu Başkanı ve Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, “Yunanistan
ikinci paket için gerekli şartları yerine getirdi. Kaybedecek zamanımız yok. Borç takasıyla ilgili detaylar henüz netleşmedi. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Yoksa kimsenin Yunanistan’ı Euro Bölgesi’nden çıkarmak
gibi bir niyeti yok. Bu Yunanistan için kötü bir çözüm ve Euro Bölgesi için kötü bir durum olur” diye konuştu.

browjn
21-02-2012, 03:14
Eurogroup zirvesinde son anda Finlandiya engeli çıktı 4 Yunan bankası kefil olduYorgo KIRBAKİ/ATİNA21 Şubat 2012Yunanistan’a 130 milyar Euro’luk ikinci kurtarma paketi için buluşan Euro Bölgesi maliye bakanları tam anlaşmak üzereyken Finlandiya ek fedakarlık istedi. Bunun üzerine 4 Yunan bankası yardımın Finlandiya’nın payına düşen bölümü için garanti kefil oldu.
BORÇ batağındaki Yunanistan’a yönelik 130 milyar Euro’luk ikinci kurtarma paketini görüşmek üzere dün bir kez daha toplanan Euro Bölgesi maliye bakanlarının kader toplantısına, bankaların daha fazla fedarkarlık yapması ve 4 Yunan bankasının Finlandiya’ya dönük garanti anlaşması damgasını vurdu. Yunanistan’a yardımın onaylanmasına kesin gözüyle bakılan toplantının başlangıçtaki olumlu havası Hollanda ve Finlandiya bakanlarının Yunanistan’ın kamu borcunun 2020 yılına kadar milli gelirinin yüzde 120’sine ulaşması için gereken ek 18 milyar Euro’luk ödemeye karşı çıkmalarıyla olumsuza döndü. Sonunda Yunanistan Ekonomi Bakanı Evangelos Venizelos, Finlandiya’yı ikna etmek için Ekonomi Bakanı Jutta Urpilainen ile ikili bir anlaşma imzaladı.
4 banka kefil oldu
Anlaşmaya göre, 4 Yunan bankası ikinci pakete onay vermek için teminat isteyen Finlanadiya’nın payını iade edeceğine kefil oldu. Dün gece geç saatlere kadar süren toplantıda maliye bakanları 5 temel konuda prensipte anlaştı. Bunlar özetle şöyle:
130 milyar Euro direk Yunanistan’a verilmeyecek. Avrupa’da bir bankaya yatırılacak ve Yunanistan’ın borç ödemelerine öncelik verilecek.
Yunanistan’ın harcamaları sıkı denetim altında tutulacak.
100 milyar Euro borç silinmesini sağlayacak ‘tıraş’ işlemine (PSI) özel bankalardan başka ellerinde Yunan devlet tahvilleri bulunan Euro Bölgesi ülkelerin merkez bankaları da dahil olacak. Avrupa Merkez Bankası’nın da PSI’ya katılması zayıf ihtimal görünüyordu.
110 milyarlık birinci kurtarma paketi anlaşmasındaki faiz oranları düşürülecek.
Daha fazla fedakarlık
Belçika Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Steven Vanackere, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Euro Bölgesi’nin Yunanistan konusunda anlaşmaktan başka çaresi bulunmadığını söyledi. Yunanistan’ın kamu borcunun milli gelire oranının azaltılabilmesi için elinde Yunanistan devlet tahvili bulunan alacaklıların daha fazla zararı göze almaları gerektiğini kaydeden Vanackere, “Yunanistan’ın kamu borcunun 2020 yılında hedeflendiği gibi safi yurtiçi hasılasının yüzde 120’sine düşürülmesi için Atina’nın alacaklılarının ‘daha büyük zarara’ hazır olmaları gerekiyor. Ellerinde tuttukları Yunan tahvillerinin değerinin yüzde 70’inin silinmesini kabul eden bankalar daha fazla indirim yapmalı. Bu durumda daha fazla indirime zorlanan Belçika bankaları dahil Avrupalı bankaların zararları daha da artacak” dedi.
Artık bekleyemez
Yunanistan’dan alacaklarının yüzde 70’ini silmeyi kabul eden banka ve finans kuruluşlarından daha fazla indirim talep ettiklerini belirten Avusturya Maliye Bakanı Mari Fekter, şu bilgileri verdi: “Özel sektör Yunanistan’ın borçlarının silinmesinde bir miktar daha yardımcı olmak zorunda kalabilir. Şimdilik ne kadar taahhütte bulunacaklarını net olarak bilmiyoruz. Bu arada ellerinde Yunan tahvili bulunan merkez bankaları da bu konuda rol alabilir.”

12 üye ülke AB’den büyüme ve istihdama yeni önlem istedi

12 Avrupa ülkesi, AB Başkanı Herman Van Rompuy, AB Komisyon Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Konseyi Başkanları’na gönderdikleri mektupta, AB’de ekonomomik büyümeyi ve istihdamı destekleyici önlemler istedi. İspanya, İngiltere, İsveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İrlanda, İtalya, Hollanda ve Polonya’nın imzalarının olduğu mektuba Fransa ve Almanya’nın destek vermemesi dikkat çekti. İspanyol haber ajanslarında verilen bilgilerde, mart ayında Brüksel’de yapılacak Avrupa Konseyi toplantısı öncesi 12 AB ülkesinin yaptığı çağrıda, özellikle “ekonomik büyümeyi ve istihdamı teşvik edici yeni önlemler alınmasının istendiği” belirtildi. Avrupa ekonomisinin “tehlikeli bir dönemden geçtiği” ifade edilen mektupta, “Avrupa’da ekonomik büyümenin durduğu, işsizliğin arttığı, şirketler ve vatandaşların son yıllara nazaran daha zor şartlarla karşı karşıya kaldıkları diğer yandan ise dünyanın diğer ekonomilerinin krizden çıkmaya başladığı” kaydedildi. 12 AB ülkesi, yapılması gereken öncelikleri şu şekilde sıraladı:
* Hizmet sektörlerini liberalleştirmek ve iç piyasayı güçlendirmek,
* 2015’de tek dijital bir pazar yaratmak,
* 2014’te tek enerji pazarını tamamlamak,
* Araştırmayı, kalkınmayı ve yeniliği teşvik etmek,
* ABD ve kalkınmakta olan ülkelerle serbest ticari anlaşmaları tamamlamak,
* Bürokrasiyi azaltmak,
* Finans sektörünü istikrara kavuşturmak ve piyasaları esnek hale getirmek.

Juncker: Kaybedecek zamanımız yok

EURO Grubu Başkanı ve Lüksemburg Başbakanı Jean-Claude Juncker, “Yunanistan
ikinci paket için gerekli şartları yerine getirdi. Kaybedecek zamanımız yok. Borç takasıyla ilgili detaylar henüz netleşmedi. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Yoksa kimsenin Yunanistan’ı Euro Bölgesi’nden çıkarmak
gibi bir niyeti yok. Bu Yunanistan için kötü bir çözüm ve Euro Bölgesi için kötü bir durum olur” diye konuştu.

bir yol alınmış gibi ama sonuç yok... yunanistana 5-10 yıl çin işgencesi...tabi euro bölgesinde kalırsa.. bence yunanistan euro'dan eninde sonunda çıkacak ama AB'de kalacak..kendi parasına dönmezse kalkamaz bu işin altından gibi...

LOSTHİGHWAY
21-02-2012, 03:33
sabaha cok var ama pariteye simdiden dikkat hafiften pataklıyolar..1.32 suanda ..

adsme
21-02-2012, 07:52
GÜNAYDIN ARKADAŞLAR...
arkadaş çok güzel vurgulamış ama şunuda not edeyim taner bey artık ben yokum yazmiyacağım bıraktım demiyor endeksin durumuna göre ihtiyaç duyarsam kendi topiğimde karalarım birşeyler diyor bu yüzden kendi topiğinde yazacaktır ama gönül istiyorki her iki topiğide karalasa yazssa umarım buda ileriki günlerdde olur saygılarımla

serhabi
21-02-2012, 08:12
Taner bey hayırlı sabahlar...aldırma REİS demek bizim için kolay senin için çok zor belki.ama sen gene de aldırma 2 yıldır takip ediyorum sizi hemen hemen. her gün her hafta ya da her ay birisi çıkıp çemkirip gidiyor size. olan bizim gibi yön arayan gemilere oluyor.o tipler bence zaten bizim düşmanımız. o yüzden takılmayın bunlara..İT ÜRÜR kervan yürür.Allah razı olsun. hayırlı günler.

vitamin
21-02-2012, 08:53
Sonunda Yunanistan'ı kurtarmaya karar verdilerEuro Bölgesi Maliye Bakanları, saatlerce süren Yunanistan'ın ikinci kurtarma paketinde anlaştı YazdırPaylaş EmailAAA 21 Şubat 2012 Salı, 06:15

Brüksel'de Yunanistan'ı önümüzdeki ayki tahvil itfasının öncesinde temerrütten kurtarmanın yollarını arayan Euro Bölgesi maliye bakanları, ülkenin ikinci kurtarma paketi üzerinde sonunda anlaşma sağladı. Bir Avrupa Birliği yetkilisinden gelen açıklamanın ardından euro, dolar karşısında 1 cent değerlendi.

Avrupalı maliye bakanları Pazartesi gecesini, günün aydınlanan ilk saatlerine kadar Brüksel'de Yunanistan'ın yeni kurtarma paketi, merkez bankalarının olası katılımı ve özel sektör yatırımcılarının borç takası kapsamında daha fazla zarar yazması konularını tartışarak geçirdi. Bakanlar, Yunanistan'ın borçlarının oranının 2020 itibariyle gayrisafi hasılasının yüzde 121'ine düşürülmesi ve özel sektörün yazdığı zarar oranının yüzde 53 olarak belirlenmesini görüştü. Yunanistan'ın şu anda borç/GSYH oranı yüzde 160'larda seyrediyor.

Euro Bölgesi hükümetlerinin, ilk başta yatırımcıların Yunan tahvillerinde toplamda 100 milyar euro zarar yazacağı senaryosuna göre hazırlanmış olan programı, Mart'ın ortasındaki tahvil itfasına kadar yetişecek ve taraflara yeterli vakit sağlayacak şekilde düzenlemeleri gerekiyor. Takas tekliflerinin 22 Şubat-9 Mart aralığında sürmesi, böylece takas işlemlerinin Yunanistan'ı 20 Mart'ta bekleyen 14.5 milyar euroluk tahvil itfasından kurtarması hedefleniyor.

Risklerin borç takası operasyonunu daha da önemli hâle getirmesi ve aciliyet kazandırırken, tahvil sahiplerinin borç takası işlemlerine tepkileri, Yunanistan'ın 2 yıldır devam eden kemer sıkma programları ve özellikle kuzey Avrupalı hükümetlerin muhalefeti, Brüksel'deki görüşmelerdeki zorlu anlardan oldu.

Anlaşmanın ardından bir açıklama yapılmadı.

Euro, dolar karşısında sabaha karşı Brüksel saaati ile 4.30'da yüzde 0.2 yukarıda, 1.3275 seviyesinde seyrediyordu.

Demirci_Hacı
21-02-2012, 10:03
Kimler geldi...kimler geçti...Ve hep aynı hayat döngüsü....

Teknik bilgisi ve öngörüsü iyi olanlar tutuldu, izlendi, övüldü ve değer verildi....ama tabiki onlar da bir gün yanılabilirdi/dı.
Hemen pek çok sebeple- bazıları da kaybetmenin acısı ile- insani hislerle eleştirdi veya adeta saldırıya geçti...
Çalışıp didinen hatta işinden ve ailesinden feragat ederek yazan ise yine insani nedenlerle üzüldü, kırıldı çekingen hale geldi...

Ve o döngü yine çalıştı/şacak....
Habil ile Kabil hikayesi gibi...

Neyse arkadaşlar çokmu felsefi oldu sabah sabah bilmiyorum ama MALESEF hayat döngüsü böyle...

Umarım doğru yolda olan hep daha güçlü kalır...

Sağlıcakla kalın.
Biz ne yaparsak yapalım

BLUE_HORSE
21-02-2012, 10:34
Dikkat! Kâr satışları gelebilir
Önemli bir beklenti geride kaldığından bir miktar kar realizasyonlarıyla karşılaşılabilir
Yunanistan'a uzun zamandır görüşülen ikinci kurtarma paketi için onay verilebileceği beklentileriyle güne yurtdışı piyasalara paralel alıcılı bir başlangıç yapan İMKB, Eylül ayından gelen direnç seviyesi olan 61.700 seviyelerini aşmakta zorlanırken günü %0,55 yükselişle 61.449 puan seviyesinden tamamladı. ABD piyasalarının kapalı olduğu dün Avrupa cephesinde %1,5'a varan yükselişler yaşanırken, bu sabaha Euro Bölgesi maliye bakanlarının, Yunanistan'a verilecek 2. kurtarma paketi ve uygulanacak saç traşı konularında anlaşmaya vardığı haberleriyle başlıyoruz. Son dönemde fiyatlara önemli oranda dahil edilmiş olan bu gelişme sonrasında Asya borsaları bu sabah karışık bir görüntü sergiliyor, ABD vadelilerinde ise yukarı yönlü bir seyir hakim. İMKB'nin bu gelişmeler paralelinde güne yukarı yönlü bir başlangıç yapabileceğini ancak önemli bir beklentinin geride kalmış olması nedeniyle devamında bir miktar kar realizasyonlarıyla karşılaşabileceğini düşünüyoruz. Avrupa borsalarını takip etmeye devam edeceğimiz günde bir yandan da dikkatler saat 14:00'de TCMB toplantısında olacak, faiz değişikliği beklenmiyor.

Para ve Döviz Piyasaları

Dün liranın değer kazancı devam etti ve dolar karşısında 1,7425 seviyelerine gerileyerek Ekim 2011'den bu yana en düşük seviyelerini gördü. Sepet bazında ise liranın günlük değer kazancı %0,24 oldu. Tahvil bono piyasalarında faizlerde geri çekilme devam etti. İki yıllık gösterge tahvilin faizi bir önceki kapanışa göre 7 baz puan azalarak %9,14 seviyesinden kapandı."

ŞEKER YATIRIM ARAŞTIRMA

loruhlano
21-02-2012, 10:36
Arkadaşlar Günaydın !!!!
http://img208.imageshack.us/img208/5670/pano01.png (http://img208.imageshack.us/i/pano01.png/)

nayit
21-02-2012, 10:43
günaydın

eksi açılıyoruzzzzz :)

vitamin
21-02-2012, 10:43
Arkadaşlar Günaydın !!!!
http://img208.imageshack.us/img208/5670/pano01.png (http://img208.imageshack.us/i/pano01.png/)

sağollllllllllllllllll:he:

loruhlano
21-02-2012, 11:03
Salı/Çarşamba iyice önem kazanmış durumda...Bakalım, bugün frene basıp, yarın salınımı başlatacaklar mı ????Şu ana kadar risk iştahı müthişti, Teknikleri delerek devam etti....

adsme
21-02-2012, 11:03
pala oyun oynuyor :))

loruhlano
21-02-2012, 11:10
http://img826.imageshack.us/img826/5670/pano01.png (http://img826.imageshack.us/i/pano01.png/)

TEMİZEL
21-02-2012, 11:13
Salı/Çarşamba iyice önem kazanmış durumda...Bakalım, bugün frene basıp, yarın salınımı başlatacaklar mı ????Şu ana kadar risk iştahı müthişti, Teknikleri delerek devam etti....

hocam,
biz de düzeltmeler alım fırsatı diyebilir miyiz artık..haftalık grafiklerde bozulma var mıdır..

loruhlano
21-02-2012, 11:22
hocam,
biz de düzeltmeler alım fırsatı diyebilir miyiz artık..haftalık grafiklerde bozulma var mıdır..

Düzeltme başladığında dalga boylarını zaten bu topiği izleyen herkes biliyor......
Henüz haftalıklar da bir problem yok, zaten haftalıklar 1500-2000 puanlık bir düzeltme dalgası gelmeden şu anda pozitif durumda olan sinyallerini bozmaz...

Siz tedbirinizi alın, fazla açılıp, saçılmayın her ihtimale karşı..........

turk3458
21-02-2012, 11:23
dostlar bir kaç gündür şu dikkatimi çekiyor
geçmiş 1-15 yıl içinde ciddi operasyon yiyen ve uzunca bir süre yatayda kalan hisseler harekete başladı.
örnek
mteks
cemaş
etyat
bu durumdan kıllandım. anlaşmış gibi aynı zamana denk getirdiler. korkarak ciddi trend başlatmış hissemde ağırlığımı azaltıp izlemeye geçtim. nedir acep bunun sebebi

loruhlano
21-02-2012, 11:33
Arkadaşlar, o kadar güzel bilanço getirmiş şirketler varken, onlarla ilgilenmeyip, özellikle bilançolarında zarar yazmış, yoğun spekülasyona, manipülasyona açık şirketlerde kumar oynamamanızı tavsiye ederim... Fiyatı 1-2 TL olup, güzel bilançoları olan şirketler de var, sizler de biliyorsunuz...

bawer
21-02-2012, 11:40
Arkadaşlar, o kadar güzel bilanço getirmiş şirketler varken, onlarla ilgilenmeyip, özellikle bilançolarında zarar yazmış, yoğun spekülasyona, manipülasyona açık şirketlerde kumar oynamamanızı tavsiye ederim... Fiyatı 1-2 TL olup, güzel bilançoları olan şirketler de var, sizler de biliyorsunuz...

Ah üstad, zaten yatırımcı olarak bunun bilincinde olursak bu kumarbaz kağıtlar da kalmaz imkb'de bir de karlı şirketler de gerçek değerlerine daha çabuk ulaşırlardı. Ne yazıkki çok az kişi o verilere bakar.

Hisseci 34
21-02-2012, 11:45
Düşüşte hızlı olacak ama önce çıkış gücünün bittiğine inanılması gerekiyor onun için biraz buralarda takılması gerkir, sonra bir gün bir bakarsınız düşüş hızlanmış.

Şimdi yunanistan bitti beklenti bitti, yeni bir hikaye olmazsa reazlizasyon gelecektir. Ancak onun için öncelikle bu fiyatların kanıksanması gerekiyor ki ky düştükçe mallansın.

Arkasından ya bu yunanistan yine kurtulmuyor galiba yetmedi verilen namelerine başlarız. Ya da iyi anlaştık da şimdi nolacak, plan nasıl işleyecek diye sorgulamalar başladı mı arkası gelir. Kendi düşüncemdir YTD

BLUE_HORSE
21-02-2012, 11:55
http://img534.imageshack.us/img534/8844/cft022110431020.th.png (http://img534.imageshack.us/i/cft022110431020.png/)

YABANCI :62.57
YERLİ :37.43
20.02.2012

spectrum34
21-02-2012, 12:00

SNGYO buna örnekmidir? :) biliyorum hisse adı yazmak sorun ama ne yapalım çaresizim bu konuda lütfen anlayış ...

ncmtnokms
21-02-2012, 12:01
Bu psikoloji ile bu yapılan anlamanın çok zor olduğu durumla küçük yatırımcının hisse alıp mala gireceğini hiç sanmıyorum.Bu durumda da pala istediği yere götürür endeksi.Sanırım öylece bakar kalır ky.Bu endeks kolay kolay düşeceğe benzemiyor.Yunanistan beklentisi bitti ama borsa dirençleri zorluyor.Teknik olarak yükselmeyeceğinin garantisini kimse veremez.Düşmesi gereken bir teknik vardı ama düşmedi.Bence daha yukarlardan düzeltmeye gidebilir.Niye.Endeksi 62500-63000 lere getirse bu sefer dirençleri kırdı artık düşmez 70000 ler yolu göründü diye ky mala girer.İşte o seviyelerden çaktırmadan düzeltmeye gider pala.Tam direnç noktalarında zaten bir çok ky tedirgin ve nakitte.Bu palanın işine gelmez.Daha yukarıya taşıyıp yükselişe inandırıp malı yığar.Tamamen kendi inandığım searyomdur tavsiye değildir.

loruhlano
21-02-2012, 12:11
SNGYO buna örnekmidir? :) biliyorum hisse adı yazmak sorun ama ne yapalım çaresizim bu konuda lütfen anlayış ...
İyi guruba, hem de iyi bir örnektir.......:)

turk3458
21-02-2012, 12:13

bana söylemiş iseniz üstad o hatayı bir defa yaptım ikinciye yapmam.
yeni arz edilmiş senete
spekülatif senede
devamlı zarar eden senede
yaklaşmam. sadece dikkatimi çektiği için yazmıştım.

loruhlano
21-02-2012, 12:17
bana söylemiş iseniz üstad o hatayı bir defa yaptım ikinciye yapmam.
yeni arz edilmiş senete
spekülatif senede
devamlı zarar eden senede
yaklaşmam. sadece dikkatimi çektiği için yazmıştım.

Yoooo, hepimiz için geçerli... özellikle de özelden mesaj gönderen arkadaşlar ......:) :)) Uçana, kaçana hepimizin içi gidiyor ama, Endeks yara aldığında bilançosu zaten bozuk olan hisselerin yaraları daha derin oluyor, kolay iyileşmiyor......

TYPHOON20
21-02-2012, 12:17
Taner beyin 61222 rakamı var dı biz şimdi 61212 ye dokunup döndük mü hürol bey ne dersiniz yoksa kandırmaca mı?

loruhlano
21-02-2012, 12:20
Taner beyin 61222 rakamı var dı biz şimdi 61212 ye dokunup döndük mü hürol bey ne dersiniz yoksa kandırmaca mı?

Ben tedirginim, bir tuhaflıklar seziyorum, zorlama var ama nereye kadar...Düzeltmeler hafif ve kısa dalga boylu, enteresan...!!!

arda45
21-02-2012, 12:22
arkadaşlar merhaba bu borsa düşmeyecek 61600 geldi bugün 62000 görürüz

AGARTA72
21-02-2012, 12:29
Ben tedirginim, bir tuhaflıklar seziyorum, zorlama var ama nereye kadar...Düzeltmeler hafif ve kısa dalga boylu, enteresan...!!! Vade bitimine kadar.Vob da 40000 in üzerinde ky kısada.Hepsi TEB e çalışmış kısaların.Spot piyasa sadece VOB için kullanılır olmuş işin çivisi çıkmış.Bakalım Nisan vadede nasıl pozisyon alacaklar.

deepcosmos2006
21-02-2012, 12:38
hürol hocam biz endekste düzeltme beklerken bazı kağıtları hergün iyi düzeltiyorlar sizce bu şekilde bir düzeltme endeksin düşmemesi anlamına gelebilir mi
Bakıyorumda endeks yükseldikçe kağıtlar düşüyor bu nasıl bie anlam içerir saygılar....

YAUTJA
21-02-2012, 12:48
Dolar parite altın hepsi yukarda bakalım ne tarafa kırılacak ben dolar lehine bekliyorum artık geçen sefer yanıldık bakalım pala ters yapacakmı yine

loruhlano
21-02-2012, 12:56
http://img268.imageshack.us/img268/414/pano01j.png (http://img268.imageshack.us/i/pano01j.png/)
http://img513.imageshack.us/img513/8833/pano02.png (http://img513.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img51.imageshack.us/img51/1821/pano03.png (http://img51.imageshack.us/i/pano03.png/)

Bankalar arası Dolar alışlarında sık sık Ziraat Bankasını baş aktör olarak görmeye başladım..hayırlısı.....:))Fiyatı yukarı çekiyor hem de...başladılar mı yoksa...çaktırmadan....:)
http://img214.imageshack.us/img214/5670/pano01.png (http://img214.imageshack.us/i/pano01.png/)

BLUE_HORSE
21-02-2012, 13:02
S&P en düşük seviyesine yaklaşıyor

ABD'de sıfıra yakın seyreden faizlerin şirket harcamalarını artırmasıyla S&P 500 Endeksi, tahvillere kıyasla en ucuz seviyesine
yaklaşıyor
Fed Başkanı Ben Bernanke'nin sıfır faiz kararının yatırımcıları ve şirketleri nakitten uzaklaştırmasıyla, Standard&Poor's 500 endeksi tahvillere kıyasla en ucuz seviyesine doğru ilerliyor.

Bloomberg'in 1962'ye kadar uzanan verilerine göre, 2009'dan bu yana ikiye katlanan kârlar, endeksin kazanç getirisini yüzde 7.1 ile 10 yıllık ABD hazine kağıtlarına kıyasla rekorun en yakınına taşıdı. Amerikan şirketleri son 6 çeyrekte sermaye harcamalarını yüzde 35 artırarak, 2006'dan bu yana en büyük sıçramaya işaret etti.

Şartların hisse senetleri yatırımcıları için neredeyse ideal olduğunu belirten Fifth Third Asset Managemenet'ın yatırım genel müdürü Keith Wirtz, "Fed, istihdamı ve şirket aktivitesini desteklemek için öngörülebilir gelecek süresince faizleri düşük tutuyor. Peki bu sermaye piyasaları için ne anlama geliyor? Tasarruf edenler ödüllendirilmediği anlamına" dedi.

ABD hükümeti ve Fed, 1930'dan bu yana görülmüş en kötü resesyonu sona erdirebilmek için toplamda 12.8 trilyon doları kredi olarak verdi, harcadı ya da teminat gösterdi. Bu ve Bernanke'nin 3 yıldır devam eden faizleri düşük tutma çabası da işe yarıyor görünüyor. ABD'de tüketici güveni artıyor ve fabrika üretimi yükseliyor.

Riskli varlıkların tasarruf hesaplarını cezbetmesiyle, S&P 500, 1997'den bu yana en iyi yıl başlangıcına işaret ediyor.

loruhlano
21-02-2012, 13:06
http://img14.imageshack.us/img14/8380/pano01k.png (http://img14.imageshack.us/i/pano01k.png/)

http://img259.imageshack.us/img259/414/pano01j.png (http://img259.imageshack.us/i/pano01j.png/)

http://img192.imageshack.us/img192/5670/pano01.png (http://img192.imageshack.us/i/pano01.png/)

http://img268.imageshack.us/img268/2992/pano01w.png (http://img268.imageshack.us/i/pano01w.png/)

turk3458
21-02-2012, 13:12
61 bin altına indik. pala yine feyk mi atıyor yoksa bu beklediğimiz dönüşün başlangıcımı. gerçi sabah tamamen nakite geçtim :)

loruhlano
21-02-2012, 13:27
Dax'a (Almanya) dikkat....!!!!!!!!!! Cac' a (Fransa) dikkat !!!!!!!!!

sade
21-02-2012, 13:52
21 gunluk duzeltme surme suresi

loruhlano
21-02-2012, 14:04
YABANCI PAYLARI DEĞİŞİMİ >>HAFTALIK

http://img821.imageshack.us/img821/5670/pano01.png (http://img821.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img208.imageshack.us/img208/8833/pano02.png (http://img208.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img818.imageshack.us/img818/1821/pano03.png (http://img818.imageshack.us/i/pano03.png/)

loruhlano
21-02-2012, 14:24
http://img443.imageshack.us/img443/5241/pano01mmx.png (http://img443.imageshack.us/i/pano01mmx.png/)
http://img848.imageshack.us/img848/9417/pano02n.png (http://img848.imageshack.us/i/pano02n.png/)

poorandrich
21-02-2012, 14:33
Hürol hocam dikkat ettiniz mi BABACAN çıktığı zaman aynı gün MB toplantısı oluyor ve de ENDEKS çakılıyor öğleden sonrası için hiç umutlu değilim artık piyasayı ne yukarı kaldıracak bilmiyorum...

loruhlano
21-02-2012, 14:39
DAX>>> HAFTA İÇİ ÖNEMLİ DESTEK >>> 6700 >>>> (ŞU ANDA : 6892)
http://img13.imageshack.us/img13/9950/daxuh.png (http://img13.imageshack.us/i/daxuh.png/)

loruhlano
21-02-2012, 14:41
Hürol hocam dikkat ettiniz mi BABACAN çıktığı zaman aynı gün MB toplantısı oluyor ve de ENDEKS çakılıyor öğleden sonrası için hiç umutlu değilim artık piyasayı ne yukarı kaldıracak bilmiyorum...

Her şey bir sistemin dahilinde, düzen içinde gelişiyor, Babacan da konuşuyorsa, Merkel de, Sarkozy de konuşuyorsa, sistemin bir parçası olarak, belli bir zamanda, belli bir tarzda, kalıplara uygun olarak konuşma yapıyorlar...Konuşmaların arkasından gelişecek olayları bizler değil ama, birileri çok iyi biliyor ve finansal düzenini kuruyor.....

(Maalesef ki, bu durum bir süre daha böyle.....)..İlerde de bu durum değişmez, sadece güçler dengesi değişir...

billyfrize
21-02-2012, 14:47
saat ikide 0.25 bile olsa faizde indirim kararı çıkarsa 70bini bulmamız bir hafta bile sürmeyebilir. yine de pek ihtimal vermiyorum, faiz indirimini enflasyonun düştüğünü gösterip nisan-mayısa sarkıtabilirler

loruhlano
21-02-2012, 15:01
Tcmb, polıtıka faız oranını degıstırmeyerek % 5.75'de bıraktı
TCMB, GECELIK BORC VERME FAIZ ORANINI % 11.5 OLARAK BELIRLEDI (ONCEKI: %12.5)
TCMB, API CERCEVESINDE REPO ISLEMLERI YOLUYLA TANINAN BORCLANMA IMKANI FAIZ ORANI: % 11 (%12)
TCMB, GEC LIKIDITE PENCERESI BORC VERME FAIZ ORANI % 14,5 OLARAK BELIRLEDI (ONCEKI: %15.5)

TCMB, GECELIK BORCLANMA FAIZ ORANINI % 5 OLARAK BELIRLEDI (ONCEKI: %5.0)
-MATRIKS-

loruhlano
21-02-2012, 15:06
tcmb: Acıklanan verıler ıc ve dıs talep arasındakı dengelenmenın ongoruldugu sekılde
surdugunu teyıd etmektedır

TCMB: SUBAT AYINDAN ITIBAREN CEKIRDEK ENFLASYON GOSTERGELERININ ASAGI YONLU BIR EGILIM SERGILEMESI BEKLENMEKTEDIR

-MATRIKS-

(YENILEME) MERKEZ BANKASI POLITIKA FAIZINI DEGISTIRMEDI, GECELIK BORC VERME FAIZ ORANINI INDIRDI

BANKANIN KONUYA ILISKIN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

PARA POLITIKASI KURULU (KURUL), POLITIKA FAIZI OLAN BIR HAFTA VADELI
REPO IHALE FAIZ ORANI ILE BANKAMIZ BUNYESINDEKI BANKALARARASI PARA PIYASASI
VE ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI REPO-TERS REPO PAZARI'NDA UYGULANMAKTA
OLAN FAIZ ORANLARININ ASAGIDAKI GIBI BELIRLENMESINE KARAR VERMISTIR:
A)POLITIKA FAIZI OLAN BIR HAFTA VADELI REPO IHALE FAIZ ORANI YUZDE 5,75
DUZEYINDE SABIT TUTULMUSTUR.
B)GECELIK FAIZ ORANLARI: MERKEZ BANKASI BORCLANMA FAIZ ORANI YUZDE 5 DUZEYINDE
SABIT TUTULMUS; BORC VERME FAIZ ORANI YUZDE 12,5'TEN YUZDE 11,5'E, ACIK PIYASA
ISLEMLERI CERCEVESINDE PIYASA YAPICISI BANKALARA REPO ISLEMLERI YOLUYLA TANINAN
BORCLANMA IMKANI FAIZ ORANI YUZDE 12'DEN YUZDE 11'E DUSURULMUSTUR.
C)GEC LIKIDITE PENCERESI FAIZ ORANLARI: GEC LIKIDITE PENCERESI UYGULAMASI
CERCEVESINDE, BANKALARARASI PARA PIYASASI'NDA SAAT 16.00-17.00 ARASI GECELIK
VADEDE UYGULANAN MERKEZ BANKASI BORCLANMA FAIZ ORANI YUZDE 0 DUZEYINDE SABIT
TUTULMUS, BORC VERME FAIZ ORANI YUZDE 15,5'TEN YUZDE 14,5'E DUSURULMUSTUR.

SON DONEMDE ACIKLANAN VERILER IC VE DIS TALEP ARASINDAKI DENGELENMENIN
ONGORULDUGU SEKILDE SURDUGUNU TEYID ETMEKTEDIR. YURT ICI NIHAI TALEP YAVASLARKEN
NET IHRACATIN BUYUMEYE KATKISI ARTMAKTADIR. BU CERCEVEDE, ONUMUZDEKI DONEMDE
EKONOMIDEKI DENGELENME EGILIMININ SURECEGI VE CARI ISLEMLER ACIGININ KADEMELI
OLARAK AZALMAYA DEVAM EDECEGI ONGORULMEKTEDIR.
OLUMLU MALIYET UNSURLARININ ETKISIYLE SUBAT AYINDAN ITIBAREN CEKIRDEK ENFLASYON
GOSTERGELERININ ASAGI YONLU BIR EGILIM SERGILEMESI BEKLENMEKTEDIR. KURUL, KURESEL
OLCEKTE SON DONEMDE ALINAN PARASAL GENISLEMEYE ILISKIN KARARLARI DA GOZ ONUNE
ALARAK FAIZ KORIDORUNUN UST SINIRININ BIR MIKTAR INDIRILMESINI UYGUN GORMUSTUR.
BUNUNLA BIRLIKTE KURUL, ENFLASYON GORUNUMUNUN ORTA VADELI HEDEFLERLE UYUMLU
OLMASI ICIN PARA POLITIKASINDAKI TEMKINLI DURUSUN BIR MUDDET DAHA SURDURULMESI
GEREKTIGINI IFADE ETMISTIR.
OTE YANDAN, KURESEL EKONOMIYE DAIR BELIRSIZLIKLERIN DEVAM ETMESI NEDENIYLE PARA
POLITIKASINDA ESNEKLIGIN KORUNMASININ UYGUN OLACAGI BELIRTILMISTIR. BU DOGRULTUDA,
ALINAN TEDBIRLERIN KREDILER, YURT ICI TALEP VE ENFLASYON BEKLENTILERI UZERINDEKI
ETKILERI DIKKATLE TAKIP EDILECEK, BIR HAFTA VADELI REPO IHALESI ILE YAPILAN TURK
LIRASI FONLAMASININ MIKTARI GEREKLI GORULDUGUNDE ASAGI VEYA YUKARI YONLU
AYARLANACAKTIR.
ACIKLANACAK HER TURLU YENI VERININ VE HABERIN, KURUL'UN GELECEGE YONELIK POLITIKA
DURUSUNU DEGISTIRMESINE NEDEN OLABILECEGI ONEMLE VURGULANMALIDIR.
PARA POLITIKASI KURULU TOPLANTI OZETI BES IS GUNU ICINDE YAYIMLANACAKTIR

-MATRIKS-

loruhlano
21-02-2012, 15:10
Mb:bır ay vadelı repo ıhalelerı ıle 24 subat-29 mart acılacak her bır ıhale mıktarına ılıskın ust sınır 6 mılyar tl

tcmb'dan konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

" merkez bankası, 25 kasım 2011 tarıhınde yayınladıgı duyuru ıle bankaların
lıkıdıte yonetımlerını kolaylastırmak ve toplam fonlama malıyetlerını
ongorebılmelerıne yardımcı olmak amacıyla bır hafta vadelı repo ıhalesı
ıle saglamayı planladıgı fonlama mıktarı hakkında kamuoyunu duzenlı olarak
bılgılendırecegını acıklamıstır. Bu dogrultuda, bır hafta vadelı repo ıhalesı
ıle sagladıgı vadesı gelmemıs toplam fonlama stogu (haftalık vadelı fonlama
mıktarı) ıcın her bır zorunlu karsılık donemınde planlanan alt sınırı reuters
sıstemının "cbtf" sayfasında ılan etmeye devam etmektedır. Soz konusu
uygulamanın devamı olarak, her para polıtıkası kurulu toplantısında bır
sonrakı kurul toplantısına kadar mıktar ıhalesı yontemı ıle duzenlenen bır
hafta vadelı repo ıhalelerıne ılıskın gunluk fonlamanın alt ve ust sınırları
belırlenerek reuters sıstemınde aynı sayfada ılan edılmektedır.
Bu cercevede, para polıtıkası kurulu’nun 21 subat 2012 tarıhlı toplantısında
alınan karar uyarınca bır sonrakı kurul toplantısının yapılacagı 27 mart 2012
tarıhıne kadar mıktar ıhalesı acılacak normal gunlerde fonlama tutarının,
yapılan tl lıkıdıte ongorulerı cercevesınde 3 mılyar tl ıle 7 mılyar tl
arasında olması kararlastırılmıstır.

Ayrıca, 2012 yılı para ve kur polıtıkası metnınde yer alan lıkıdıte yonetımı
stratejısı cercevesınde baslanan bır ay vadelı repo ıhalelerı ıle 24 subat –
29 mart 2012 donemınde acılacak her bır ıhale mıktarına ılıskın ust sınır
5 mılyar tl’den 6 mılyar tl’ye yukseltılmıstır.

Lıkıdıte kosullarında ongoruler dısında onemlı bır degısıklık gozlendıgı
ıstısnaı durumlarda planlanan lımıtlerın dısında fonlama yapılabılecektır."

-matrıks-

loruhlano
21-02-2012, 15:12
Gun ıcı teknık yorum (seker yatırım menkul)

gunun ılk yarısında 61,000 sevıyelerını korumaya calısan ımkb'de, seans sonuna
dogru satıslar goruldu. Bır ara 61,000 altına sarkan ımkb'de ılk seans kapanıs
61,153 sevıyesınden gerceklestı.
Gunun ıkıncı yarısında 61,000 sevıyesının altına sarkması halınde satıs baskısının daha da artmasını
bekledıgımız ımkb'de, 60,600-60,000 aralıgı test edılebılır. Ancak, gelecek
satısları 61,000 uzerınde karsıladıgı surece ımkb'de yenıden yukarı yonlu
denemeler gorebılırız

seker yatırım menkul degerler a.s.
www.sekeryatırım.com

-matrıks-

loruhlano
21-02-2012, 15:22
http://img521.imageshack.us/img521/5670/pano01.png (http://img521.imageshack.us/i/pano01.png/)

poorandrich
21-02-2012, 15:36
PALA ya akıl sır ermiyor topluyor mu satacak mı tam paranoyak olduk. işini iyi yapıyor MR. PALA

POYRAZMARKET
21-02-2012, 15:36
Gun ıcı teknık yorum (seker yatırım menkul)

gunun ılk yarısında 61,000 sevıyelerını korumaya calısan ımkb'de, seans sonuna
dogru satıslar goruldu. Bır ara 61,000 altına sarkan ımkb'de ılk seans kapanıs
61,153 sevıyesınden gerceklestı.
Gunun ıkıncı yarısında 61,000 sevıyesının altına sarkması halınde satıs baskısının daha da artmasını
bekledıgımız ımkb'de, 60,600-60,000 aralıgı test edılebılır. Ancak, gelecek
satısları 61,000 uzerınde karsıladıgı surece ımkb'de yenıden yukarı yonlu
denemeler gorebılırız

seker yatırım menkul degerler a.s.
www.sekeryatırım.com

-matrıks-

Şeker Yatırımın raporu evlere şenlik.Hem nalına hem mıhına.Bu raporun nesinden istifade edebilir ki yatırımcı? Özetle düşebilir de çıkabilir de diyor,gerisi laf kalabalığı :)

loruhlano
21-02-2012, 15:41
PALA ya akıl sır ermiyor topluyor mu satacak mı tam paranoyak olduk. işini iyi yapıyor MR. PALA

http://img29.imageshack.us/img29/8380/pano01k.png (http://img29.imageshack.us/i/pano01k.png/)

Pala'nın amacı da o zaten, yatırımcı da akıl sırı yok edip, sinsice operasyonunu devam ettirmek...İMKB Dow açılışı bekliyor...

poorandrich
21-02-2012, 15:48
http://img29.imageshack.us/img29/8380/pano01k.png (http://img29.imageshack.us/i/pano01k.png/)

Pala'nın amacı da o zaten, yatırımcı da akıl sırı yok edip, sinsice operasyonunu devam ettirmek...İMKB Dow açılışı bekliyor...

Bende bekliyorum:)

adsme
21-02-2012, 15:49
pala :)) bakim nereye kadar dayanabilecen :))

loruhlano
21-02-2012, 15:52
http://img46.imageshack.us/img46/9761/pano01x.png (http://img46.imageshack.us/i/pano01x.png/)
KOÇHOLDİNG 7,36 DAN GELİYOR.........TÜPRAŞ 47,50 DEN GELİYOR...!!!!!

adsme
21-02-2012, 15:54
palanın tek şansımı kaldı dow aşağı giderse pala sakat dow yukarı giderse zıplıyan sakat :))

loruhlano
21-02-2012, 16:46
İMKB 100 >>Günlük

http://img24.imageshack.us/img24/5670/pano01.png (http://img24.imageshack.us/i/pano01.png/)

lotcu
21-02-2012, 16:49
Çok kararsız 62.000 'e atarsa endeksi hiç şaşmam....

ncmtnokms
21-02-2012, 17:03
Pala terstir.Pala bu işi çok iyi biliyor.Ceketi ters giydirir.Burdan artıya geçerse hiç şaşırmam.Zaten çok yaptı bu işi.

musbos
21-02-2012, 17:18
imkb günlük indikatörler pek de hoş görünmüyor...

sayın loruhlano eur/usd için ne dersiniz?

ötekiben
21-02-2012, 17:28
imkb günlük indikatörler pek de hoş görünmüyor...

sayın loruhlano eur/usd için ne dersiniz?

dostlar parite ve goldu takip etmek gerek bu saatten sonra oyunun büyük parçası burada saklı.................
parite 1315 gold 1700 altı tehlike çanları çalmaya başlar ...............onun haricinde py kar etmeden bir şeyi bırakmaz demekki istedigi malı çıkamadı nasıl çıkabilir ancak yükselterek......ytd

loruhlano
21-02-2012, 17:28
http://img850.imageshack.us/img850/8833/pano02.png (http://img850.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img696.imageshack.us/img696/5670/pano01.png (http://img696.imageshack.us/i/pano01.png/)

vitamin
21-02-2012, 17:39
halil recper ustaa 61.700 geçecek diyor

TEMİZEL
21-02-2012, 17:49
DAX tutunamadı..

TEMİZEL
21-02-2012, 17:51
halil recper ustaa 61.700 geçecek diyor

bu haftayı 65.00 bekliyordu kendisi..bakalım alkışı hakedecekmi..:notr:
yoksa milletin ahını mı alacak..

loruhlano
21-02-2012, 17:53
EURO/DOLAR GÜNLÜK GRAFİK >>>Günlük Bollinger orta band 1.3170 de, değebilir....Grafik kararsız bir noktada, piyasa yapıcı, piyasayı nasıl yönlendirmek isterlerse pariteyi o şekilde kullabileceği bir noktada...yalnız, stochastic indikatörler çerçevesinde gözü biraz aşağılara bakıyor önümüzdeki günlerde.....

http://img690.imageshack.us/img690/9761/pano01x.png (http://img690.imageshack.us/i/pano01x.png/)

musbos
21-02-2012, 17:58
EURO/DOLAR GÜNLÜK GRAFİK >>>Günlük Bollinger orta band 1.3170 de, değebilir....Grafik kararsız bir noktada, piyasa yapıcı, piyasayı nasıl yönlendirmek isterlerse pariteyi o şekilde kullabileceği bir noktada...yalnız, gözü biraz aşağılara bakıyor önümüzdeki günlerde.....

http://img690.imageshack.us/img690/9761/pano01x.png (http://img690.imageshack.us/i/pano01x.png/)

1,32-1,33 arası bollingeri daraltıp, sonra da sert hareket başlayacak gibi...haftasonuna kadar belli olur boğaz durumu..
bu arada kırmayıp grafiği yayınladığınız için tşk ederim.

loruhlano
21-02-2012, 18:05
Yarın sabaha İMKB ye tuzak hazırlanmış olmasın da......?????? !!!!! :)) Dax'ın kaşıntısı baya fazla......

http://img7.imageshack.us/img7/5670/pano01.png (http://img7.imageshack.us/i/pano01.png/)

musbos
21-02-2012, 18:09
Yarın sabaha İMKB ye tuzak hazırlanmış olmasın....?????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))

isc-parite-petrol üçgeni..:)
bu arada dax kopuyo gibi.6.883

TEMİZEL
21-02-2012, 18:11
bugün kafam kazan gibi oldu..nereye bakacağımı şaşırdım..
dolar 1.74 hemen kırmamalı mıydı ki diyorum..ne acelesi vardı ki..
belkide bombalı armudu sadece dolara değil endexe de yedirecekler..:wink:

musbos
21-02-2012, 18:14
bugün kafam kazan gibi oldu..nereye bakacağımı şaşırdım..
dolar 1.74 hemen kırmamalımıydı zaten diyorum..oyun muydu bu da..
belkide bombalı armudu sadece dolara değil de endexe de yedirecekler..:wink:

haklısınız trade açısından inanılmaz zor bir dönemdeyiz...çorba gibi oldu herşey..
bu arada yarın valörlü gösterge kağıt 9.02..bugünün 9 puan altında görünüyor. ( mb etkisi sanırım. )
dax gevşiyor, dow da çok iyi niyetli değil gibi..
bence extra gaz lazım artık piyasalara.

loruhlano
21-02-2012, 18:18
Bugün İMKB yi frenlerlerse, haftanın geri kalan günlerine gapları hazırlıyorlar demektir......!!!!!!!!!!!

musbos
21-02-2012, 18:21
altın londra kapanısı 1.748 usd/ons(önceki 1.733 usd/ons)
hmmm

TEMİZEL
21-02-2012, 18:22
Bugün İMKB yi frenlerlerse, haftanın geri kalan günlerine gapları hazırlıyorlar demektir......!!!!!!!!!!!

endex Halil REÇBER i arkasına almış direniyor sankim..:he:

musbos
21-02-2012, 18:24
amerikanın açılmasıyla birlikte eur/usd dirildi sanki..1.3255

loruhlano
21-02-2012, 18:27
amerikanın açılmasıyla birlikte eur/usd dirildi sanki..1.3255

Maşa gibi kullanıyorlar, diğer dış borsaların akşam kapanışlarını belirliyorlar, İMKB nin şu andaki kapanışını belirledikleri gibi...:)) Sabaha bizde aşağı gap olursa şaşmamak lazım....:)

vitamin
21-02-2012, 18:28
türkçe yazsanızda anlsak yarın kötümü olur iyimi

loruhlano
21-02-2012, 18:29

Bugünden kötü olur...(Şahsi fikrim)

vitamin
21-02-2012, 18:31
Avro bolgesı malıye bakanları, 14 saat suren
toplantının ardından bugun, yunanıstan'a 130 mılyar avroluk ıkıncı kurtarma
paketını onayladı.
Yunanıstan'ın sıkı tasarruf onlemlerı alması ve verdıgı dıger tavızler
karsılıgında aldıgı 130 mılyar avroluk ıkıncı kurtarma paketının onaylanması ve
107 mılyar avroluk borc rahatlatması saglayan anlasmanın ana hatları soyle
sıralanıyor:

-kurtarma paketı-

tahvıl takası anlasmasına katılmasını saglamak ıcın yunanıstan devlet
tahvıllerını elınde bulunduran ozel sektor kredıtorlerıne bır defaya mahsus olmak
uzere 30 mılyar avro odeme yapılacak.
Yunanıstan hukumetı 40 mılyar avroyu, tahvıl takas anlasmasıyla
karsılasacagı buyuk zararlar yuzunden cokme rıskıyle karsılasacak yunan
bankacılık sektorunu kurtarmada kullanacak.
Kurtarma paketındekı 60 mılyar avro ıse yunanıstan'ın borcunu fınanse
etmede kullanılacak.
Anlasmayla su anda gayrı safı yurtıcı hasılanın (gsyh) yuzde 160
sevıyesındekı borc yukunun 2020 yılına kadar yuzde 120,5 sevıyesıne cekılmesı
amaclanıyor.
Avrupa merkez bankası (ecb) ve avro bolgesı ulkelerının merkez bankaları
bılancolarındakı yunan tahvıllerınden elde ettıgı kardan feragat edecek.

-tahvıl takası anlasması-

bılancolarında yunan tahvılı bulunduran bankalar, hedge fonlar, emeklılık
fonları ve dıger ozel sektor yatırımcılarına bu tahvıllerın yuzde 53,5'lık
kısmını, uzun gerı odeme surecı ve dusuk faız oranıyla sılmelerı ıstendı.
Bu yunanıstan'ın ozel sektor yatırımcılarına olan 206 mılyar avro
tutarındakı borcunu 107 mılyar avro azaltacak.
Ozel sektor kredıtorlerı ellerındekı yunan devlet tahvıllerını 30 mılyar
avro odeme ve 70 mılyar avro tutarında yenı tahvıl karsılıgında degıstırecek.
Tahvıller ıcın faız oranları 2012 ve 2042 yılları arasında yuzde 2 ıle
yuzde 4,3 aralıgında degısecek.
Yunanıstan'ın, anlasmadan once yedı yıl olan tahvıl gerı odemelerı suresı
30 yıla cıkacak.

-atına'nın tasarruf onlemlerı-

askerı harcamalarda, kamu yatırım, emeklılık fonları ve devlet
yardımlarındakı kesıntıler dahıl tasarruf onlemlerı tutarı 2,5 mılyar avroyu
buluyor.
Yunanıstan'ın, yenı kurtarma paketı fonlarının dıger hukumet
harcamalarından once borcların gerı odenmesıne ayrılmasını garantı etmek ıcın
''emanet hesabı'' olacak.
Atına yonetımı borclarını servıs etmenın oncelıgı oldugunu garantıye
alacak yasa cıkaracak.
Yunanıstan'da koalısyon hukumetındekı ıkı buyuk partının lıderlerı nısan
ayında yapılması beklenen genel secımlerden sonra da kurtarma paketı anlasması
karsılıgında verılen sozlerı tutacaklarına daır yazılı garantı verdı.

-aa-

vuslat
21-02-2012, 18:34

bu nasıl bi istek ? adam daha nasıl yazsın TÜRKÇE değil de ya ne yazıyo sayın vitamin. lütfen biraz daha dikkat. Bakın o kadar faydalı insanlar küstürülüyor.

nayit
21-02-2012, 18:38
Maşa gibi kullanıyorlar, diğer dış borsaların akşam kapanışlarını belirliyorlar, İMKB nin şu andaki kapanışını belirledikleri gibi...:)) Sabaha bizde aşağı gap olursa şaşmamak lazım....:)

satabilmeleri için beklenti yaratmak lazım beklenti yaratmak içinde 61.200 üstünde kapatmak lazım lazımda lazım lazımda lazım

cümleten hayırlı akşamlar

ncmtnokms
21-02-2012, 18:39
parite artıda...Endeks öyle kritik rakamlardan kapanıyor ki teknik olarak bişey söylemek çok güçleşiyor.Düşürmemek için ellerinden geleni yapıyorlar.Özellikle amiral endeksi tutmaya çalışıyor görüntüsü var.Yarın aşağı gaplı açılmamızDow un bugün baya bi eksi kapatasıyla gerçekleşir gibi düşünüyorum.DAX baya saldı kendini.Dow da iyice salarsa anca o zaman gaplı açılış yapmamız garanti olur gibi.Yanılıyormuyum Hürol Bey.Dow un kapanışı önem arzediyor diye düşünüyorum.Parite de çok direniyor.Yarın hayırlısı olur inşallah.yarın bir yöne kırsın da şu tedirginliği atalım önümzü görebilelim artık.Ne olacaksa olsun.Hergün aynı tedirginliği yaşamaktan bıktım.Düşecekse düşsün.Çıkacaksada çıksın.Hergün oynuyor pala endeksle.

adsme
21-02-2012, 18:42
bende tahmin yürüteyim pala avrupanın yada dow un artı kapatmasını dört gözle bekliyorki biz ky :)) lar zıplıyalımda malı elimize versin yoooo bu sefer millet bekliyor 57xx leri de mallansak diye bu sefer yemiyecek pala efendii:))

aerius
21-02-2012, 18:44
satabilmeleri için beklenti yaratmak lazım beklenti yaratmak içinde 61.200 üstünde kapatmak lazım lazımda lazım lazımda lazım

cümleten hayırlı akşamlar

mağdurumda mağdurum..:)

aerius
21-02-2012, 18:45
DOW da CUMA itibariyle VADE SONUYDU sanırım...VADE SONUNDA DOW GEVŞER BEKLENTİSİNİ SATIN ALDI PALA....PALA NE DERSE O...DOW 13,XXX ÜSTÜ KAPATSADA...PALA AMCAYA BU GGÜN 2 .SEANS GELENLERİ İADE ETSEM YARIN..:)EN AZINDAN ENDEKS KAĞITLARINI VERCEM CITI YE OYNASIN DURSUN..SEN SATARKEN BEN NİYE BEKLEYİM..DEUTCHE VE CITI VAKBN DA 5 VE 3 KÜSUR MİLYON LOT SATMIŞLAR DÜN BU GÜN...

loruhlano
21-02-2012, 18:48
http://img828.imageshack.us/img828/5670/pano01.png (http://img828.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img28.imageshack.us/img28/6852/pano02i.png (http://img28.imageshack.us/i/pano02i.png/)
http://img403.imageshack.us/img403/1821/pano03.png (http://img403.imageshack.us/i/pano03.png/)

ABD SPX VIX YEŞİL BAŞLADI....!!!!!!!!!

musbos
21-02-2012, 18:48
bende tahmin yürüteyim pala avrupanın yada dow un artı kapatmasını dört gözle bekliyorki biz ky :)) lar zıplıyalımda malı elimize versin yoooo bu sefer millet bekliyor 57xx leri de mallansak diye bu sefer yemiyecek pala efendii:))

57.xxx 'lere kadar derinleşmeyebilir belki ama düşecek bir parite desteği ile sanki 60.xxx 'lere doğru bir düzeltme makul gibi..."bu sefer yemiyecek" ibareniz de aslında sert bir düzeltmeden ziyade, alıcı bulabilecek şekilde ağır ağır vermesini gerektiriyor gibi..

sadece şahsi fikrim.

turk3458
21-02-2012, 18:49
DOW da CUMA itibariyle VADE SONUYDU sanırım...VADE SONUNDA DOW GEVŞER BEKLENTİSİNİ SATIN ALDI PALA....PALA NE DERSE O...DOW 13,XXX ÜSTÜ KAPATSADA...PALA AMCAYA BU GGÜN 2 .SEANS GELENLERİ İADE ETSEM YARIN..:)EN AZINDAN ENDEKS KAĞITLARINI VERCEM CITI YE OYNASIN DURSUN..SEN SATARKEN BEN NİYE BEKLEYİM..DEUTCHE VE CITI VAKBN DA 5 VE 3 KÜSUR MİLYON LOT SATMIŞLAR DÜN BU GÜN...

cesaretinden dolayı kutluyorum seni. Ben üstten sattıklarımı alttan alsam mı diye b.... boncuk arıyorum sen gözünü karartıp dalıyorsun. Zararlarını kapatmak için böyle yaptığını yazmıştın sanırım daha önce. İnşallah dahada artmazlar

sar
21-02-2012, 18:51
Çin ile ekonomik alanda ilk adım
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=245070

sar
21-02-2012, 18:52
TL'nin simgesi belli oluyor
http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=245079

aerius
21-02-2012, 18:59
cesaretinden dolayı kutluyorum seni. Ben üstten sattıklarımı alttan alsam mı diye b.... boncuk arıyorum sen gözünü karartıp dalıyorsun. Zararlarını kapatmak için böyle yaptığını yazmıştın sanırım daha önce. İnşallah dahada artmazlar

VALLA YARIDAN AZA İNDİ ZARAR ÇOK ŞÜKÜR....YANİ ŞU ANKİ ZARARIMIN 2 KATIYDI 2 ay önce....SABAHTAN verdiklerimi aldım..ek alım yapmadım..birazda nakit kaldı kenarda yarına ne olur olmaz diye...yarın 2 .SEANS BAYA BAYA kritik..
EĞER Ç.BA 2.SEANS vermezlerse PİYASAYI..P.BE VE CUMA GÜNÜ ÇOK TEHLİKE ARZEDER KENDİ AÇIMDAN..

uzman.av35
21-02-2012, 19:01

Ancak;

seni yakından tanıyan bir olarak cok güzel bir yazı olmuş.... taner abi yüzyüze görüşmemizde sölememiştim ama beyazlar biras daha fazla artmıştı......selamlar......

lotcu
21-02-2012, 19:36
Şu pariteyi yönledirenler işlerini çok iyi yapıyor...
Kaç gösterge, kaç borsa endeksini ayarlıyorlar....
Bizim MB şu işe bir elatsa...Sabitlese mesela...:)

kermitist
21-02-2012, 21:24

Boyle emrivaki bir yazıyı Yada herhangi bir konuyu cogu insan cocuğundan bile isteyemez üslubuna bir göz at vitamin..

creed
21-02-2012, 21:38
dow artıda sanırım biraz önce baktığımda 13,000 noktasına değdirmeden oynuyorlar tıpkı bugün 61,200 altına bırakıp tekrar çıkarttıkları gibi. herkesin algılarıyla oynayıp düzeltme hareketini bekleyen kitleler oluşturdular. zararını kurtaranlar borsadan çıkarken bizim gibi maliyeti düşük hisselere sahip olanlarda da bu seviyelerden yeni alım yapmalarını engelliyorlar.
bugün aklıma 2 önemli başlık takıldı. yunanistan olayı kapandı gibi daha doğrusu ötelendi gibi eskisi kadar itibar görmüyor fakat çin halk lideri olması kesin gözüyle bakılan Xi Jinping'in Türkiyede bukadar sıcak kanlı karşılanması ve bu ilgiden kendisinin de son derece memnun kalmış olması önümüzdeki süreçte batıdan yavaş yavaş ayrışan türkiyenin doğuyla daha sıkı ilişkiler kurmaya başlayacağı ve özellikle ihracat için umutlu adımlar atılacağı yönündeki düşüncelerimi destekliyor.
umarım bizim için iyi gelişmeler olur.

saygılarımla
+++

loruhlano
21-02-2012, 21:55
http://img806.imageshack.us/img806/5670/pano01.png (http://img806.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
21-02-2012, 22:01
http://img88.imageshack.us/img88/9660/pano01y.png (http://img88.imageshack.us/i/pano01y.png/)
http://img688.imageshack.us/img688/8833/pano02.png (http://img688.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img15.imageshack.us/img15/4986/pano01t.png (http://img15.imageshack.us/i/pano01t.png/)

aerius
21-02-2012, 22:22
BİZDEDE aynı olacak demekki...VOB VADE BİTİMİNDE ENDEXİ VERECEKLER..DOW BÖYLE KAPATIRSA...CUMA GÜNÜ İTİBARİYLE DOW da VADE SONUYDU SANIRIM...

aerius
21-02-2012, 22:25
ÇİTİ ve HANS lar o yüzden satıştalar BANKALAR da..o kadar çok istiyorlarsa veriveriz ELDEKİLERİ..sonra kendileri ÇALSIN..kendileri OYNASINLAR...

loruhlano
21-02-2012, 22:41
ÇİTİ ve HANS lar o yüzden satıştalar BANKALAR da..o kadar çok istiyorlarsa veriveriz ELDEKİLERİ..sonra kendileri ÇALSIN..kendileri OYNASINLAR...

http://img560.imageshack.us/img560/5670/pano01.png (http://img560.imageshack.us/i/pano01.png/)

TEMİZEL
21-02-2012, 23:00
bence DOW un illaki ve zoraki 13.00 i görmesi sonraki trentler için ince mesajlar vermiştir..

loruhlano
21-02-2012, 23:21
http://img189.imageshack.us/img189/8380/pano01k.png (http://img189.imageshack.us/i/pano01k.png/)
EURO/DOLAR SONUNDA KIZARDI....!!!!!!

http://img534.imageshack.us/img534/7374/pano01f.png (http://img534.imageshack.us/i/pano01f.png/)
http://img96.imageshack.us/img96/8833/pano02.png (http://img96.imageshack.us/i/pano02.png/)

aerius
21-02-2012, 23:29
1.3247 ALTINDA kapatırsa..1.3148 lere kadar gerileyebilir..PALA düşünsün..:)

loruhlano
21-02-2012, 23:43
1.3247 ALTINDA kapatırsa..1.3148 lere kadar gerileyebilir..PALA düşünsün..:)
Kafayı aşağıya çevirdi...>>> önce 1.3195 >>bollinger alt çizgi seviyesi.(Her ne kadar, Euro/Dolar analizini net yapabilmek zor olsa da..). 1.32 altı Dowjones u da ilk etapta 128xx lü seviyelere çeker..

http://img10.imageshack.us/img10/8429/pano01s.png (http://img10.imageshack.us/i/pano01s.png/)

Reis
21-02-2012, 23:46
..PALA düşünsün..:)

coniler son 15dk.girdi CE EEE olursa senden bilirim :he:

aerius
21-02-2012, 23:52

O anca 13.xxx kapatırsa olur dostum..:)

loruhlano
21-02-2012, 23:55

Çok kararsızlar, Dow'u eksimi kapatsak, ++ mı kapatsak diye babalar yoğun düşünce içindeler......:) :)) bir yandan Avrupaya bakıyorlar kıpkırmızı......

ncmtnokms
21-02-2012, 23:59
Çok kararsızlar, Dow'u eksimi kapatsak, ++ mı kapatsak diye babalar yoğun düşünce içindeler......:) :)) bir yandan Avrupaya bakıyorlar kıpkırmızı...... Artı kapatmaya karar verdiler sanırım.Son anda yine..

aerius
21-02-2012, 23:59
Çok kararsızlar, Dow'u eksimi kapatsak, ++ mı kapatsak diye babalar yoğun düşünce içindeler......:) :)) bir yandan Avrupaya bakıyorlar kıpkırmızı......

bana göre DOW %1 e yakın EKSİ kapandı abi...VIX%+3.82 ŞU ANDA...AMA PARİTE 1.3247 ÜSTÜ kapatırsa..yarına biraz umudum olabilüğ..:)

loruhlano
22-02-2012, 00:04
http://img69.imageshack.us/img69/5670/pano01.png (http://img69.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img684.imageshack.us/img684/8833/pano02.png (http://img684.imageshack.us/i/pano02.png/)

12960 Kapattı-nötr- :))

adsme
22-02-2012, 00:09
evet üstadlar yorumları allalım ne olacak yarın :))

Reis
22-02-2012, 00:10
O anca 13.xxx kapatırsa olur dostum..:)

3x=üç bilinmeyenli denklem dostum..x2 düşürsende accuk tüyo alsam,
PALAnın gözünü korkutmuşun ne dersen yapıyo..:evil:
etkilemeyelim PALAyı.masanın dengesi bozulmasın..denge önemli :)

musbos
22-02-2012, 00:14
evet hocam dow nötr...parite aşağı sinyal veriyor gibi...petrol 105.50 %2 yukarıda...sabah piyasayı yukarı alabilecek tek durum paritenin yukarı gitmesi bence...avrupadan da pek bişey beklemiyorum, kırmızı olabilir oralar.

sadece fikir ve öngörü..

loruhlano
22-02-2012, 00:17
evet üstadlar yorumları allalım ne olacak yarın :))

Yarın sabah gözler bunda olacak ...>>>>> EUR/USD 1.3242 (Şu anda)
1.3220 / 1.3210 bile olsa yarın tüm hisse senedi piyasaları kırmızı olur...

Olumlu beklenti var mı ??? Bundan sonra gelebilecek haberler olumlu mu olur, olumsuz mu ??? Bunları irdelemek gerekir...Portekiz olayını hemen gündeme sokarlar mı????

(Olumsuz haberler devam ediyor olsa bile, tüm piyasalara çok iyi nakit girişi sağlanıyor ve yaz aylarına kadar da sağlanmaya devam edecek....)

aerius
22-02-2012, 00:24
3x=üç bilinmeyenli denklem dostum..x2 düşürsende accuk tüyo alsam,
PALAnın gözünü korkutmuşun ne dersen yapıyo..:evil:
etkilemeyelim PALAyı.masanın dengesi bozulmasın..denge önemli :)

PALA eğer aşağı vercekse...yarın en azından saat 11.30 a kadar PİYASAYI YATAYDA tutar..veya yukarı çıkmasına izin verir..bende en azından ENDEKS kağıtlarını biraz daha iade ederim PALA ya...endeks dışı kağıtlarla oyalanırım birazda..:)SAAT 11.30 dan sonra PİYASANIN yönü belli olur sanırım..ama aşağı ama yukarı...)gerçi ALTIN iyi ARTI yaptı bu gün..belkimde PALA ENDAKSİ ALTIN bazında ucuz kaldı der alır..PALA bu 3 deil 5 bilinmeyenli denklem yanii.:)

musbos
22-02-2012, 00:26

Olumlu beklenti var mı ??? Bundan sonra gelebilecek haberler olumlu mu olur, olumsuz mu ??? Bunları irdelemek gerekir...Portekiz olayını hemen gündeme sokarlar mı????

1.3200 parite 1.7610-20 ye falan denk gelir değil mi hocam..portekiz senaryoları bence de sırada..yine pişirip önümüze koyacaklar ama dediğiniz gibi zamanlama ne olacak acaba?

Pscyokinesis
22-02-2012, 00:29

(Olumsuz haberler devam ediyor olsa bile, tüm piyasalara çok iyi nakit girişi sağlanıyor ve yaz aylarına kadar da sağlanmaya devam edecek....)

Piyasayi vade sonuna kadar salmayacaklar gibi bir görüntü veriyorlare tabi bunu mal dağıtma olarak kullanıyor olabilirler :yes:

poorandrich
22-02-2012, 00:30

Teşekkürler Hürol hocam.
Ağustos 2011 den beri burnumuzdan getirdiler birazda kırmızı rengi unutsunlar :)

Reis
22-02-2012, 00:36
PALA eğer aşağı vercekse...yarın en azından saat 11.30 a kadar PİYASAYI YATAYDA tutar..veya yukarı çıkmasına izin verir..bende en azından ENDEKS kağıtlarını biraz daha iade ederim PALA ya...endeks dışı kağıtlarla oyalanırım birazda..:)SAAT 11.30 dan sonra PİYASANIN yönü belli olur sanırım..ama aşağı ama yukarı...)gerçi ALTIN iyi ARTI yaptı bu gün..belkimde PALA ENDAKSİ ALTIN bazında ucuz kaldı der alır..PALA bu 3 deil 5 bilinmeyenli denklem yanii.:)

eğer PALA verecekse senden veya benden niye alsın ki,yada kime verecek alıcı kim.?yine bilinmeyenli denklem kurmuşun dostum..:)
alıcı gelirse kar cebe,gelmezse çıtayı yükseltir kapanışa doğru ağacı sallar..bence

aerius
22-02-2012, 00:38
eğer PALA verecekse senden veya benden niye alsın ki,yada kime verecek alıcı kim.?yine bilinmeyenli denklem kurmuşun dostum..:)
alıcı gelirse kar cebe,gelmezse çıtayı yükseltir kapanışa doğru ağacı sallar..bence

o daha ŞIK olur tabikide...yani veririm dediğim..en azından bu akşam KAPANIŞ ta aldıklarımı AYNI FİYATTAN verebilirim manasındaydı DOSTUM...:)

ayhan53
22-02-2012, 00:58
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=79959&page=593&p=7034197&posted=1#post7034197
gececilerdende yarın endeksimiz kaç kapatır tahminlerini alalım

güneyli07
22-02-2012, 01:02
yanlış yere yazıldı.

loruhlano
22-02-2012, 02:14
Herkese iyi geceler !!!!!

http://img526.imageshack.us/img526/5670/pano01.png (http://img526.imageshack.us/i/pano01.png/)

ssregitoss
22-02-2012, 02:42
xtraderx selcuk beyin sözü hala gecerlimi şubat sonuna 5 iş günü kaldi.

adsme
22-02-2012, 07:50
günaydın dostlar

ferrdi
22-02-2012, 08:49
http://666kb.com/i/c1gvkgbrhr08107jx.gif

hayırlı sabahlar arkadaşlar ...
u100 5 dk 60.4** sorun yok gıbı gorunuyor ....

BLUE_HORSE
22-02-2012, 10:04
Borsalarda düşüş bekleniyor

Yunanistan'ı bundan sonra daha kötü günlerin bekliyor olması piyasalara düşüş getiriyor
Yunanistan konusunda anlaşmanın sağlanmasının ardından buna ilişkin beklentilerin sona ermesi ve Yunanistan ekonomisini bundan sonrası için sert tasarruf tedbirlerinin gölgesinde zor günlerin bekliyor olmasının fiyatlara yansıtılmaya başlamasının etkisiyle Avrupa borsalarının güne aşağı yönlü bir başlangıç yapması bekleniyor.

Cantor Index analistileri İngiltere FTSE endeksinin dünkü kapanış seviyesi olan 5928, Almanya DAX endeksinin 15 puan düşüşle 6893, ve Fransa CAC endeksinin 7 puan düşüşle 3458 puandan güne başlayacağını öngörüyor.

loruhlano
22-02-2012, 10:08
Arkadaşlar Günaydın !!!!
Güne, Dolar/ TL ile başlayalım.....

http://img23.imageshack.us/img23/6051/pano01h.png (http://img23.imageshack.us/i/pano01h.png/)
http://img826.imageshack.us/img826/8833/pano02.png (http://img826.imageshack.us/i/pano02.png/)
NOT: Dolar/TL ; İMKB 100 le çoğu zaman ters korelasyonludur...

vitamin
22-02-2012, 10:26
Arkadaşlar Günaydın !!!!
Güne, Dolar/ TL ile başlayalım.....

http://img23.imageshack.us/img23/6051/pano01h.png (http://img23.imageshack.us/i/pano01h.png/)
http://img826.imageshack.us/img826/8833/pano02.png (http://img826.imageshack.us/i/pano02.png/)
NOT: Dolar/TL ; İMKB 100 le çoğu zaman ters korelasyonludur...

usta bügün dünden daha kötü olabilir bence demiştiniz hala öylemi dşüyorsunuz

loruhlano
22-02-2012, 10:27
http://img37.imageshack.us/img37/7302/pano01z.png (http://img37.imageshack.us/i/pano01z.png/)

loruhlano
22-02-2012, 10:32
usta bügün dünden daha kötü olabilir bence demiştiniz hala öylemi dşüyorsunuz

Evet, beklentilerin bitişi ön planda, bundan sonra gelebilecek haberlerinde 1 önceki günden daha olumsuz olacağı kanaatindeyim, Ters korelasyon oluşturan durum Dünya piyasalarına her gün likidite enjekte ediliyor olması ....Miktarını bilemediğimiz bu likidite; hisse senedi piyasalarının aşağı esneme paylarını bugüne dek kısıtladı..Likiditenin arzı düşürüldüğü an hemen fark edilecektir..

arda45
22-02-2012, 10:39
hiçbirşey olmas bizim borsamıza devam hedef 65000

aerius
22-02-2012, 10:42
PARİTE 1,3267 GEÇERSE...1,3291-1,3316-1,3346 sıraaki HEDEFLER...gelsin ÇAYLAR...:)BEKLENTİ olmasa bile....ALTIN ve PARİTE tutar bizim İMKB yi...ama PALA nın yeni stratejisine TAHVIL uymuyor..PALA nın yeni stratejisi TAHVIL ARTI iken AL..TAHVİL EKSİ iken SAT çünki..bakalım PALA ne sürprizler düşünüyor...

ncmtnokms
22-02-2012, 11:00
Bugünün 61700-800 sınırını zorlayacağını düşünüyorum.Kötü bir gün olacağını sanmıyorum.Herkes tedirgin ve düzeltme ne zaman başlayacak havasında.Bu durumda pala malı kimseye yıkamaz.O yüzden daha da yukarılara taşıyacak diye düşünüyorum.açılış da zaten yeşil oldu.Pala ters işler yapmayı seviyor.Yine ters davranır diye düşünüyorum..29 şubata kadar endeksin çok şey kaybedeceğini sanmıyorum.Ama çok az birşey belki düşüş olur.Bunlar hepsi benim düşüncem tabi ki.YTD.

Hisseci 34
22-02-2012, 11:05
Güne iyi gibi başlansa da aynı şekilde biteceğini sanmıyorum. Yavaş yavaş kızarırır biraz eksi kapatırız bir müddet çaktımadan süzülen bir düşüşle şu gapları kapatırız. Bu arada beklenmeyen bir haber işi hızlandırabilir. ytd

Hisseci 34
22-02-2012, 11:09
Tartışmalar başlıyor kurtuldu mu kurtulma dı mı?ŞİMDİ NOLACAK, SIRADA KİM VAR VS

Kriz kahini olarak ün salan New York Üniversitesi Profesörü Nouriel Roubini Yunanistan'da uygulamaya konulan tasarruf önlemleri ve yapısal reformların yalnızca ülkedeki resesyonu daha sert bir yapıya getireceğini ve borçların daha da sürdürülemez bir hale sokacağını öngördü.

Atina'da bir konferansa katılan Roubini "Eğer ücretleri ve emeklilik maaşlarını dürecek olursanız bu talebi ve harcanabilir geliri de düşürdüğünüz anlamına gelir ki bu da bir kısır döngü yaratır" dedi.

Rouibini Yunanistan'ın büyümeyi hızlandırmaya ve rekabet gücünü artırmaya ihtiyacı olduğunu belirterek bunun tek yolununun bir devalüasyon ve euro bölgesinin dışına çıkılarak drahmiye dönülmesi olduğunu dile getirdi.
kaynak borsagündem.

Hisseci 34
22-02-2012, 11:09
Tartışmalar başlıyor kurtuldu mu kurtulma dı mı?ŞİMDİ NOLACAK, SIRADA KİM VAR VS

Kriz kahini olarak ün salan New York Üniversitesi Profesörü Nouriel Roubini Yunanistan'da uygulamaya konulan tasarruf önlemleri ve yapısal reformların yalnızca ülkedeki resesyonu daha sert bir yapıya getireceğini ve borçların daha da sürdürülemez bir hale sokacağını öngördü.

Atina'da bir konferansa katılan Roubini "Eğer ücretleri ve emeklilik maaşlarını dürecek olursanız bu talebi ve harcanabilir geliri de düşürdüğünüz anlamına gelir ki bu da bir kısır döngü yaratır" dedi.

Rouibini Yunanistan'ın büyümeyi hızlandırmaya ve rekabet gücünü artırmaya ihtiyacı olduğunu belirterek bunun tek yolununun bir devalüasyon ve euro bölgesinin dışına çıkılarak drahmiye dönülmesi olduğunu dile getirdi.
kaynak borsagündem.

aerius
22-02-2012, 11:22
PALA kıvransın DURSUN...AŞAĞI VERSE...SABAH VERİP PASİFE yazdıklarım..gelir....YUKARI GİTSE eldekileri yavaç yavaş çakarım KAFASINA..birazda o düşünsün...

musbos
22-02-2012, 11:26
loruhlano hocam, sanırım günlük eur/usd bollinger daraltma durumu devam edecek gibi..gösterge bono faizi düşmüş, parite yukarı zorluyor gibi, rüzgar pala 'yı yukarı itebilir gibi..

sadece fikir jimnastiğidir.

musbos
22-02-2012, 11:27
PALA kıvransın DURSUN...AŞAĞI VERSE...SABAH VERİP PASİFE yazdıklarım..gelir....YUKARI GİTSE eldekileri yavaç yavaş çakarım KAFASINA..birazda o düşünsün...

bence strateji süper.

aerius
22-02-2012, 11:29
ALMANYA'DA SATIN ALMA YONETICILERI BILESIK ENDEKSI SUBAT'TA: 52.9 (ONCEKI: 54)

-MATRIKS-
bu kötü veri..acaba beklenti SATIN alındımı SABAH tan BERİ...YOKSA YENİMİ satın alınacak.:??

loruhlano
22-02-2012, 11:33
Almanya'da satın alma yonetıcılerı hızmet sektoru endeksı subat'ta:52.6 (beklentı: 53.9 oncekı: 53.7)

ALMANYA'DA SATIN ALMA YONETICILERI IMALAT ENDEKSI SUBAT'TA: 50.1 (BEKLENTI: 51.5 ONCEKI: 51)

-matrıks-

loruhlano
22-02-2012, 11:38
http://img72.imageshack.us/img72/7374/pano01f.png (http://img72.imageshack.us/i/pano01f.png/)

aerius
22-02-2012, 11:40
ALAMAN lar NEGATİF ayrışacak olabilirlermi bu gün..??bir tek onlar ekside gibi...FRANSA.İTALYA.DİNGİLTERE ARTIDA...

aerius
22-02-2012, 11:45
İNGİLİZLER EKSİYE geçtiler...

loruhlano
22-02-2012, 11:53
http://img403.imageshack.us/img403/5670/pano01.png (http://img403.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
22-02-2012, 12:05
http://img831.imageshack.us/img831/5670/pano01.png (http://img831.imageshack.us/i/pano01.png/)

musbos
22-02-2012, 12:06
İNGİLİZLER EKSİYE geçtiler...

ftse dün de kapalıydı ya, bugün için eksi normaldir bence de.

TEMİZEL
22-02-2012, 12:11
Hürol Hocam, DAX daki geri çekilmeyi tekniğe mi veriye mi bağladılar sizce..hangisi ağır basmalı..

BLUE_HORSE
22-02-2012, 12:24
Yanıltıcı rapor ve yorumlara hapis cezası

Yeni Sermaye Piyasası Kanunu, herhangi bir hisse hakkında fiyatı etkilemek ve küçük yatırımcıları yanıltmak amacıyla yapılan kasıtlı rapor ve yorumları internet dahil, her türlü medya aracı kanalıyla duyuranlara yüklü para cezası ile 6 yıla kadar hapis öngörüyor. Yani yeni Sermaye Piyasası Kanunu taslağının yasalaşması halinde, yanlış, yanıltıcı haber, söylenti, yorumları internet dahil her türlü medya aracılığı ile yayanlar, 3 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 5.000 işgününden 10.000 işgününe kadar adli para cezası ile cezalandırılacaklar.
Kanun taslağının piyasa dolandırıcılığı tedbirleri ile igili 105. maddesine göre, meşru ve ekonomik bir gerekçeye dayanmaksızın sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, arz ve taleplerine ilişkin yanlış ya da yanıltıcı izlenim uyandırarak diğer yatırımcıları aldatmak için alım-satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, hesap hareketi gerçekleştirenler ile bu kişilerle birlikte hareket edenler, yanlış, yanıltıcı haber, söylenti, yorumları internet dahil her türlü medya aracılığı ile yayanlar, mevzuat gereği açıklamakla yükümlü oldukları bilgileri açıklamayarak alım-satım yapanlar, 3 yıldan 6 yıla kadar hapis ve 5.000 işgününden 10.000 işgününe kadar adli para cezası ile cezalandırılacaklar.
SUÇUN ŞÜPHESİ BİLE ARAMA VE EL KOYMA İÇİN GEREKÇE
Öte yandan yeni kanun taslağına göre, sürdürülmekte olan denetim kapsamında sermaye piyasası suçlarından herhangi biri ile ilgili olarak kuvvetli şüphe oluşursa ve suç delillerinin başka türlü elde edilemeyeceğine kanaat getirilirse, ilgili kurumlar, ihraççılar, bunların iştirak ve kuruluşları ile diğer gerçek kişilerin konut ve işyerleri, ayrıca tüzel kişilerin merkezleri veya bu gerçek ve tüzel kişilere ait olan ya da kullandıkları diğer yerlerde, araçlarda arama ve el koyma yapılabilecek. Arama ve el koylma Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı’nın talebi üzerine uygulanacak. Arama sonucunda el konulan defter ve belgeler ile elektronik ortamda tutulanlar dahil tüm kayıtlar üzerindeki incelemeler en geç 6 ay içinde sonuçlandırılarak sahibine geri verilecek.
İZİNSİZ HALKA ARZA HACİZ ENGELİ
İzinsiz halka arzlarda ise SPK, yapılan satışın karşılığı ve satışı yapılacak sermaye piyasası aracı için ihtiyati tedbir ve haciz istemeye yetkili olacak. İzinsiz halka arzı gerçekleştiren kişi uyarılarak, kimlerden ne kadar para topladığını ilan etmesini isteyecek. İlanın ardından bu izinsiz halka arzdan pay almış olan yatırımcılar üç ay içinde bir itirazları varsa mahkeme yoluyla itirazda bulunacak. İlan edilen listenin kesinleşmesinin ardından yatırımcılara ödedikleri para iade edilecek. Bu iade işlemi tamamlanmadan ihtiyati tedbir ve ihtiyati haciz kararları kaldırılmayacak

loruhlano
22-02-2012, 12:25
Hürol Hocam, DAX daki geri çekilmeyi tekniğe mi veriye mi bağladılar sizce..hangisi ağır basmalı..

Her ikisi de etkili oldu..( Bu arada Sensex de iyi gevşedi, Sensex öğle saatlerinde kapanıyor, bu şekilde kapatırsa, (-%1.41) öncü sinyal kabul edilir......)

http://img717.imageshack.us/img717/5670/pano01.png (http://img717.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
22-02-2012, 12:44
İMKB de şu dakikaya kadar acaip bir direniş var....!!!!!!!3 ay evvelki İMKB sanki bu değilmiş gibi....:) Sensex -%1.70 oldu, bizde tuzaktan şüpheleniyorum... Euro/Dolar Parite henüz dayanıyor, İMKB pariteyi takip ediyor, bu arada Dolar/TL de düşüyor.......:)

ncmtnokms
22-02-2012, 12:50
İMKB de şu dakikaya kadar acaip bir direniş var....!!!!!!!3 ay evvelki İMKB sanki bu değilmiş gibi....:) Sensex -%1.70 oldu, bizde tuzaktan şüpheleniyorum... Euro/Dolar Parite henüz dayanıyor, İBKB pariteyi takip ediyor, bu arada Dolar/TL de düşüyor.......:) Tuzak derken Hürol Bey düşüş anlamında mı yoksa yükseliş anlamında bir tuzaktan mı bahsediyorsunuz?Çoktan düşmesi gerekirken hala direniyor.Gözü yükselmekten yana mı diyorsunuz acaba?

musbos
22-02-2012, 12:54
İMKB de şu dakikaya kadar acaip bir direniş var....!!!!!!!3 ay evvelki İMKB sanki bu değilmiş gibi....:) Sensex -%1.70 oldu, bizde tuzaktan şüpheleniyorum... Euro/Dolar Parite henüz dayanıyor, İMKB pariteyi takip ediyor, bu arada Dolar/TL de düşüyor.......:)

hocam bütün avrupa da eksi..parite de çok gereksiz şekilde direniyor, sadece gösterge bono 8.97, imkb için tek olumlu görünen faktör bence.

acaba öğleden sonra sakin sakin 60.5xx lere sarkıtıp, dj açılışını mı bekleyecek?

sadece fikir alışverişidir..tavsiye içermez.

loruhlano
22-02-2012, 12:54
http://img213.imageshack.us/img213/5670/pano01.png (http://img213.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img80.imageshack.us/img80/8833/pano02.png (http://img80.imageshack.us/i/pano02.png/)

loruhlano
22-02-2012, 12:56
Tuzak derken Hürol Bey düşüş anlamında mı yoksa yükseliş anlamında bir tuzaktan mı bahsediyorsunuz?Çoktan düşmesi gerekirken hala direniyor.Gözü yükselmekten yana mı diyorsunuz acaba?

Hatırlarsanız bu olayı İMKB bir kaç kez daha yaptı, tam gün direnip, ertesi güne düşüşünü erteledikleri bile oldu...Ben de sizin gibi izliyorum..Euro/Doları gevşetmek istemeyen Uluslararası güçler var..İMKB şimdilik buna güveniyor..

ncmtnokms
22-02-2012, 13:01
Bu kadar direnmenin sonunda çok yorulan endeks kendini o durumda çok aşağılarda bulabilir o zaman.Oldukça yoruldu ve şişti.Toparlaması da zor olur...Öylemidir Hürol Bey.Bu kadar direnmenin sonucunda bu olabilir mi?

poorandrich
22-02-2012, 13:07
Hatırlarsanız bu olayı İMKB bir kaç kez daha yaptı, tam gün direnip, ertesi güne düşüşünü erteledikleri bile oldu...Ben de sizin gibi izliyorum..Euro/Doları gevşetmek istemeyen Uluslararası güçler var..İMKB şimdilik buna güveniyor..

Hürol hocam çıkamayan endeks düşer derlerdi ama 2 haftadır buralardayız 65.000 hedefi var yapmadan vermeyeceklerine de inandırmaya başladılar. Hayırlısı...

BLUE_HORSE
22-02-2012, 13:17
'Kriz yardımla bitmez'

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Bean, Yunanistan'ın ikinci kurtarma paketinin bölgedeki krizi sonlandırmaya yeterli olmayacağını iddia etti

Yunanistan'ın Salı günü 2. kurtarma paketi için onayı almasının ardından konuşan İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Charlie Bean, Yunanistan'ın anlaşmasının borç krizinin sonlandırılmasına yeterli olmayabileceğini söyledi. Bean, aynı zamanda Euro Bölgesi'ndeki çevre ülkelerin de borçlarını düşürmesi ve rekabetlerini artırmalarının gerektiğini savundu.

Bean, Yunanistan hükümeti ile Euro Bölgesi yetkilileri arasındaki anlaşmanın olumlu olduğunu, ancak işlerin yine de ters gidebileceğini ve gelecekte aynı sorunların tekrarlayabileceğini ifade etti. Euro krizi, İngiliz ekonomisinin karşısındaki en büyük risk olarak da öne çıkıyor.

İngiltere Merkez Bankası bu ay tüketicilerin harcamaların azalması ve Avrupa'daki borç kriziyle zayıflayan toparlanmayı yeniden desteklemek üzere tahvil alım programını 50 milyar sterlin artırarak 325 milyar sterline çıkardı. Bean, enflasyondaki gevşeme ve şirket anketlerinin olumlu sinyaller vermesine rağmen, büyümenin 2012'nin ilk yarısı boyunca "durağan" olacağını belirtti.

İngiltere Merkez Bankası'nın Başkan Yardımcısı, Euro Bölgesi'ndeki "kontrolsüz bir sonucun", İngiltere'nin ihracatlarına ve finansal bağlarına zarar verirken, güveni azaltarak, şirket ve tüketicileri harcamalarını azaltmaya iteceğini vurguladı. Bean, Yunanistan'ın bölgede zorluk çeken tek ülke olmadığını söyledi.

"Yunanistan yalnızca şu an manşetlerde olan ülke, ancak Euro Bölgesi'ndeki çevre ekonomilerin birçoğu farklı derecelerde benzer sorunları yaşıyor" diyen Bean, ülkelerin yüksek kamu borcu, yüksek özel sektör borcu ve zayıf rekabet yeteneğinin birleşiminden doğan sıkıntılar çektiğini aktardı. Bean, "en iyi ihtimalle bu ülkelerin büyüme oranları çok zayıf olacaktır" dedi.

aerius
22-02-2012, 13:24
Her ikisi de etkili oldu..( Bu arada Sensex de iyi gevşedi, Sensex öğle saatlerinde kapanıyor, bu şekilde kapatırsa, (-%1.41) öncü sinyal kabul edilir......)

http://img717.imageshack.us/img717/5670/pano01.png (http://img717.imageshack.us/i/pano01.png/)

BU GÜN öğleden sonra yaparmı PALA...hemen Yapmaz sanırım...oh biz etkilenmedik dediğimiz..P.BE 2 .SEANS veya CUMA 2.SEANS idealdir PALA için..hadi PALA cım yanıltma beni..:)

aerius
22-02-2012, 13:29
PARİTE 1,3236 üzerinde olursa..hiç ummadığımız bir İMKB izleyebiliriz..taki 1,3316 ya kadar..:)1,3236-1,3267-1,3291-1,3316..sırasına uy LÜTFEN PALA cım...

loruhlano
22-02-2012, 13:30
Hürol hocam çıkamayan endeks düşer derlerdi ama 2 haftadır buralardayız 65.000 hedefi var yapmadan vermeyeceklerine de inandırmaya başladılar. Hayırlısı...

Topikte herkes farklı farklı pozisyonlarda, kimi komple hissede, kimi çeyrek, kimi yarım...:)) , kimi de nakit bekliyor....Herkesin şansı rast gelsin inşallah.......!!!!!!

aerius
22-02-2012, 13:34
Topikte herkes farklı farklı pozisyonlarda, kimi komple hissede, kimi çeyrek, kimi yarım...:)) , kimi de nakit bekliyor....Herkesin şansı rast gelsin inşallah.......!!!!!!

ben YUSUF YUSUF POZİSYONUNDAYIM abi..:)

TEMİZEL
22-02-2012, 13:34
endex 62.00 geçse de biz de rahatlasak artık..

BLUE_HORSE
22-02-2012, 13:40
ben YUSUF YUSUF POZİSYONUNDAYIM abi..:)

:he:malda olupta ,sizinle aynı pozizyonda olmayan varmı aceba,hürol abinin dediği gibi temkinli olmakta fayda var ...saygılar

vitamin
22-02-2012, 13:42
1 kademe derinlik (Düzey1+ ) Düzey 1, İşlem Hacmi, 1 Kademe derinlik NEDEMEK kardeşler örnekle anlatırmısınız