PDA

View Full Version : Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2"

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41

ncmtnokms
02-03-2012, 13:19
Sanırım imkb başkanı çaktırmadan borsayı ortadan kaldırmaya gelmiş.ikinci seansı bilmemde önümzdeki hafta seanslar olacak mı acaba . :) :) :) :)

TGDTGD
02-03-2012, 13:24
*hisse senetleri piyasasında 2 mart 2012 tarihli birinci seans, girilen tüm emirler
ve gerçekleşen tüm işlemler ile birlikte teknik bir nedenden dolayı iptal edilmiştir-imkb

(02/03/2012 - 12:19:02)

loruhlano
02-03-2012, 13:36
S&P'nin Euro Bölgesi kaynaklı şoklara kırılganlık endeksine göre, en kırılgan gelişmekte olan Avrupa ülkesi Türkiye.
Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors'tan Türkiye'ye uyarı geldi.

Standard & Poor's, yeni oluşturduğu gelişmekte olan Avrupa ülkelerinin Euro Bölgesi kaynaklı şoklara kırılganlık (EESI) endeksine göre Türkiye'nin 2.94 puan ile en kırılgan ülke olduğunu belirtti..

Yapılan açıklamada endeksin ülke kredi notuyla doğrudan bir bağlantısı olmadığını ancak ülkelerin dış şoklara kırılganlığı konusunda fikir verdiğini belirten S&P, Türkiye'nin en kırılgan olduğu konuların ani finansman çıkışları ve dış finansman riskleri olduğuna dikkat çekti.
Türkiye'den sonra Euro Bölgesi kaynaklı risklere karşı en kırılgan ikinci ülke ise 2.09 puan ile Macaristan oldu

loruhlano
02-03-2012, 13:44
http://img252.imageshack.us/img252/5670/pano01.png (http://img252.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img837.imageshack.us/img837/7201/pano02m.png (http://img837.imageshack.us/i/pano02m.png/)
http://img819.imageshack.us/img819/1821/pano03.png (http://img819.imageshack.us/i/pano03.png/)

lmparator
02-03-2012, 13:52
vay be !!! yunanıstan dan bile kırılganız yani...elbet bırgun sap döner hesap döner...buyume rekorları kırıyor turkıyemız...abd de bankalar battı, avrupa çalkalanıyor...euro nun geleceği tartışılıyor..ab nın geleceği tartışılıyor...yunanıstan için temerrud ılan ediliyor...tum bunlar olurken turkıyede 1 banka batmadı...avrupa bırıncı ihracat pazarımız ve krıze ragmen ihracatta rekor kırıyoruz...ee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıyeymiş...haha hihi hoho...abm para enjekte edıyor pıyasaya...ne diye...bankalar alın bu paraya iç piyasaya kredi olarak verinki ekonomi canlansın...peki bankalar ne yaptı...aldıkları bu paranın cok buyuk bı bolumunu yıne avrupa merkez bankasına geri yatırdılar...neden?? cunku kredi vermeye cesaretleri yok...paronayak mısınız??? acınacak haldesiniz...tek umudunuz matbaadan bastıgınız para...bu bastıgınız paralarda bogulacaksınız...bir dahakı krızın nedeni bu olacak ey abd ve ab..
.eee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıye....nıye?? agızlarından düşüremedikleri cari açık...cari açığımızın yarısı enerjiden kaynaklanıyor...onu da bi halletsek...şoyle petrol dogal gaz kuyuları bulsak (ben cok umutluyum ) bakalım o zaman ne dıyeceksınız...ben s&p nın bu soylediğine bi tarafımla gulerım ancak...hahah hihihi hohoho...

loruhlano
02-03-2012, 13:58
vay be !!! yunanıstan dan bile kırılganız yani...elbet bırgun sap döner hesap döner...buyume rekorları kırıyor turkıyemız...abd de bankalar battı, avrupa çalkalanıyor...euro nun geleceği tartışılıyor..ab nın geleceği tartışılıyor...yunanıstan için temerrud ılan ediliyor...tum bunlar olurken turkıyede 1 banka batmadı...avrupa bırıncı ihracat pazarımız ve krıze ragmen ihracatta rekor kırıyoruz...ee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıyeymiş...haha hihi hoho...abm para enjekte edıyor pıyasaya...ne diye...bankalar alın bu paraya iç piyasaya kredi olarak verinki ekonomi canlansın...peki bankalar ne yaptı...aldıkları bu paranın cok buyuk bı bolumunu yıne avrupa merkez bankasına geri yatırdılar...neden?? cunku kredi vermeye cesaretleri yok...piyasaları o kadar bozuk yani...eee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıye....nıye?? agızlarından düşüremedikleri cari açık...cari açığımızın yarısı enerjiden kaynaklanıyor...onu da bi halletsek...şoyle petrol dogal gaz kuyuları bulsak (ben cok umutluyum ) bakalım o zaman ne dıyeceksınız...ben s&p nın bu soylediğine bi tarafımla gulerım ancak...hahah hihihi hohoho...
S&P'nin Euro Bölgesi kaynaklı şoklara kırılganlık endeksine göre, en kırılgan gelişmekte olan Avrupa ülkesi Türkiye.. >>Böyle bir yazı gönderilmesinin her zaman tek bir sebebi vardır >> Türkiyeden bazı tavizler isteyen büyük bir gurubun, S&P yi maşa gibi kullanarak, tavizlerinde çabuk davranılması ve dikkatli olunması !!!!

lmparator
02-03-2012, 14:01
üçün birini verirler onlara...yemiyo artık...at terli...

hknx30
02-03-2012, 14:24
vay be !!! yunanıstan dan bile kırılganız yani...elbet bırgun sap döner hesap döner...buyume rekorları kırıyor turkıyemız...abd de bankalar battı, avrupa çalkalanıyor...euro nun geleceği tartışılıyor..ab nın geleceği tartışılıyor...yunanıstan için temerrud ılan ediliyor...tum bunlar olurken turkıyede 1 banka batmadı...avrupa bırıncı ihracat pazarımız ve krıze ragmen ihracatta rekor kırıyoruz...ee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıyeymiş...haha hihi hoho...abm para enjekte edıyor pıyasaya...ne diye...bankalar alın bu paraya iç piyasaya kredi olarak verinki ekonomi canlansın...peki bankalar ne yaptı...aldıkları bu paranın cok buyuk bı bolumunu yıne avrupa merkez bankasına geri yatırdılar...neden?? cunku kredi vermeye cesaretleri yok...paronayak mısınız??? acınacak haldesiniz...tek umudunuz matbaadan bastıgınız para...bu bastıgınız paralarda bogulacaksınız...bir dahakı krızın nedeni bu olacak ey abd ve ab..
.eee sen kalk deki en kırılgan ulke turkıye....nıye?? agızlarından düşüremedikleri cari açık...cari açığımızın yarısı enerjiden kaynaklanıyor...onu da bi halletsek...şoyle petrol dogal gaz kuyuları bulsak (ben cok umutluyum ) bakalım o zaman ne dıyeceksınız...ben s&p nın bu soylediğine bi tarafımla gulerım ancak...hahah hihihi hohoho...

peki o zaman öncelikle şu soruları cevaplayın eğer kırılgan bir ülke değilsek.

neden ağustos'ta abd'nin notu düştüğü hafta dow %13 düşerken bizim borsamız %19 düştü?
neden ocak'tan bu yana dax-cac40-ftse100 gibi avrupa borsaları %15 artarken biz %22 arttık?
neden usd-try paritesi ile başta merkez bankası olmak üzere büyük bankalar top gibi oynuyor. son 6 ayda sürekli 1.70-1.90 arasında gezip duruyor? dövize bu kadar bariz müdahale edilen kaç tane ülke var?
neden yurtdışı %1 düşerken biz %2 düşüyoruz, onlar %1 yükselirken biz %2 yükseliyoruz?
neden borsadaki yabancı payı yerli payından 1.5 kat daha fazla, bu da kırılganlığa bir etken değil midir?

ve son olarak; vergilerin bu kadar yüksek olup gelirlerin bu kadar düşük bir ülkede yunanistan gibi batmayız zaten merak etmeyin. ama battı dediğiniz yunanistan'daki hemşire 2.000 euro maaş alıp da yaz tatilini amerika'da geçirirken bizim batmayan muhteşem ülkemizde 700 tl maaşla geçinen insanlar süründüğü halde "padişahım çok yaşa" diyebiliyor.

YAUTJA
02-03-2012, 14:25
Seans 14 de 1. Seans olarak açılacak

ssregitoss
02-03-2012, 14:36
S&P'nin Euro Bölgesi kaynaklı şoklara kırılganlık endeksine göre, en kırılgan gelişmekte olan Avrupa ülkesi Türkiye.. >>Böyle bir yazı gönderilmesinin her zaman tek bir sebebi vardır >> Türkiyeden bazı tavizler isteyen büyük bir gurubun, S&P yi maşa gibi kullanarak, tavizlerinde çabuk davranılması ve dikkatli olunması !!!!
aynı gruplar abd nin kredi notu düşürülmesini niye engelleyemediler.madem bu kadar güclüler.

ben S P nin bağimsiz olduğuna inanmak istiyorum.sonuçta hesaplamalari puanlamalari belli formuller ve kriterlere göre yapildiğini biliyorum.ABD den cok israilin parmağinin olduğunu düşünmek daha cok istiyorum.

cankurt23
02-03-2012, 14:51
aynı gruplar abd nin kredi notu düşürülmesini niye engelleyemediler.madem bu kadar güclüler.

ben S P nin bağimsiz olduğuna inanmak istiyorum.sonuçta hesaplamalari puanlamalari belli formuller ve kriterlere göre yapildiğini biliyorum.ABD den cok israilin parmağinin olduğunu düşünmek daha cok istiyorum.

bize demezlermi acaba "kırılgan değilseniz, bu haliniz ne daha borsayı bile açamadınız saat olmuş 14 , ne zaman açacağınız belli değill.kırılgan demeyelim de başkaları da sağklam iş yaptığınızı inansın sonra da batsın mıı" ...derseler ...ytdd.

bileks
02-03-2012, 14:54
İsrail merkez bankası ABD hisse senetlerine yatırım yapacağını açıklamış...Bloomberg

lmparator
02-03-2012, 14:59
peki o zaman öncelikle şu soruları cevaplayın eğer kırılgan bir ülke değilsek.

neden ağustos'ta abd'nin notu düştüğü hafta dow %13 düşerken bizim borsamız %19 düştü?
neden ocak'tan bu yana dax-cac40-ftse100 gibi avrupa borsaları %15 artarken biz %22 arttık?
neden usd-try paritesi ile başta merkez bankası olmak üzere büyük bankalar top gibi oynuyor. son 6 ayda sürekli 1.70-1.90 arasında gezip duruyor? dövize bu kadar bariz müdahale edilen kaç tane ülke var?
neden yurtdışı %1 düşerken biz %2 yükseliyoruz, onlar %1 yükselirken biz %2 yükseliyoruz?
neden borsadaki yabancı payı yerli payından 1.5 kat daha fazla, bu da kırılganlığa bir etken değil midir?

ve son olarak; vergilerin bu kadar yüksek olup gelirlerin bu kadar düşük bir ülkede yunanistan gibi batmayız zaten merak etmeyin. ama battı dediğiniz yunanistan'daki hemşire 2.000 euro maaş alıp da yaz tatilini amerika'da geçinirken bizim batmayan muhteşem ülkemizde 700 tl maaşla geçinen insanlar süründüğü halde "padişahım çok yaşa" diyebiliyor.

siz borsaların verdiği tepkıyle mı ulkelerin kırılganlıgını ölçuyosunuz...abd dunyanın en buyuk ulkesi borsası %13 düşmüş...bizimki ne olacaktı %13 artcak mıydı??? borsanın düşmesi kalkmasıyla ulkenın kırılganlığı olculmez...makro ekonomık veriler onemlidir...borsa sonuc itibarıyle sanaldır...para babaları ulkelerden istedikleri tavizleri almak için borsayı,doları ve faizi kullanırlar...dolar 1,90 larda gezındıgınde tek hedef merkez bankasına baskı unsuru olarak kullanıp faizleri arttırmaktı...ne yaptı mb başkanı...onların istediğinin tersini yaptı...faızı bı daha düşürdü....o zaman herkes eleştirdi mb başkanını...sonra alkışladılar...yemiyo artık...yavaş yavaş gereken dersler verilecek...türkiye küçük bir ulke değil artık...

yunanıstana gelince...ne guzel soylemişssiniz...2000 euro maaş verirsen işte boyle batarsın...ne istıyosun...turkıyede de 4000 tl maaş versinler 10 yıl sonra onlar gibi mi olalım...temerrude mi düşelim...bu mu olsun...yunanıstan ab ye girdi diye havalardan uçtu...senin ekonomın o maaşları vermeye musaıt deılse sırf ab ye gırdın dıye verırsen o maasları sonrası işte boyle husran olur...gercekler zamanla haddini bildirir...

avrupa ve abd de su an aynı hatayı yapıyolar...artık ulke somuremıyolar...eskıden afrıkayı somurup aldıklarıyla refah içinde yasadılar...sömürülecek yer kalmadı...ne yapıyolar...kendi kendilerini sömürüyolar...matbaadan para basarak...babacan ne dedi...ekonomık krız para basmakla aşılmaz...ben de diyorum ki o para gun gelır onları boğar...

bileks
02-03-2012, 15:05
Matbaadan para basarak kendilerini sömürdüklerini mi sanıyorsunuz Sn lmparator :kahkah:

lmparator
02-03-2012, 15:05
evt aynen oyle...kendi ayaklarına kursun sıkıyolar...

kelepele
02-03-2012, 15:06
saat 14:00 de mi iptal olmustu?
halka kapali seans mi yapiyorlar
yoksa sadece ben mi goremiyorum :)

yola gidecez yaw alacagin olsun IMKB

inatci1i
02-03-2012, 15:06
saat 14 u gecmedimi yaw gene acilmadi saniriim

lmparator
02-03-2012, 15:07
sayın bileks...

karşılıksız basılan para halkı somurmektir...çunku o doner enflasyon olarak vurur seni...bu da halkını ve dolayısıyla kendıni somurmektir...bu kadar basıt bı donguyu anlayamıyosanız ben ne yapayım...

TEMİZEL
02-03-2012, 15:10
bence endekste ve amiral kağıtlarda yorulma var. dikkatli olmalı.
her ne kadar ülkeye para girişi olsa da , ben iç dinamikleirn bozulduğunu düşünüyorum.
sp'nin yorumları mevzii kapma olarak değerlendirenler olsa da artan petrol fiyatları cari açığı parlatıyor.
aynı şekilde chp de kılçdaroğlunun güçlenmesi, çok dillendirilen cemaat iktidar gerginliği, tüsiad - iktidar atışması, iktidarın söylemleri ve devletin köklü dinamiklerine yönelik eleştiri,değişiklik ve yapılanmalar bana muhtemel suriye operasyonundan sonra ilginç siyasi gelişmeler olacağını düşündürüyor.

piyasalar bozulursa bahaneler hazır..

bileks
02-03-2012, 15:11
karşılıksız basılan para halkı somurmektir...çunku o doner enflasyon olarak vurur seni...bu da halkını ve dolayısıyla kendıni somurmektir...bu kadar basıt bı donguyu anlayamıyosanız ben ne yapayım...

O dediğiniz bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için geçerli...Lütfen abdnin önceki likidite artırımları ve yaşadığı deflasyon sorununu araştırın...Selamlar...

lmparator
02-03-2012, 15:11

belki de bu grup istedi notunun düşmesini ???

loruhlano
02-03-2012, 15:15

ABD çok farklı bir ülkedir, siz, ABD de; ABD Başkanlarının girmesinin yasak olduğu ve sadece özel izinle bugüne kadar sadece 2 başkanın girmesine izin verildiği !!!!!!! özel Askeri üs olduğunu hiç duymuşmuydunuz ??? Örneğin>>Nasa-CIA-ABD Genel kurmayının ortak yürüttükleri AREA-51 özel üssü...

(Olaylar; Türkiyedeki gibi değil, orda normalde görünmeyen çok başlılıklar, çok büyük güçler mevcut..)

poorandrich
02-03-2012, 15:19
Sabahki fiyatın altında açıldı :)
kimsenin haberi yok açılacağından heralde
günün içinen ettiler

lmparator
02-03-2012, 15:20
O dediğiniz bizim gibi gelişmekte olan ülkeler için geçerli...Lütfen abdnin önceki likidite artırımları ve yaşadığı deflasyon sorununu araştırın...Selamlar...

olur...babacana soylıyım o da araştırsın...kapıtalist sistemin çöküşünün konuşuldugu boyle bı ortamda parayı kim basarsa bassın hiç farketmez...sonucta para üretımden kazanılırsa gelişirsin...ama sen parayı karsılıksız basarsan bunun karşılığı enflasyondur...ister gelişmiş ol ister gelişmemiş ol...

emirseyit
02-03-2012, 15:21
bize demezlermi acaba "kırılgan değilseniz, bu haliniz ne daha borsayı bile açamadınız saat olmuş 14 , ne zaman açacağınız belli değill.kırılgan demeyelim de başkaları da sağklam iş yaptığınızı inansın sonra da batsın mıı" ...derseler ...ytdd.

Çok haklısınız. Demogojik tartışmalarla caf caf lı laflarla boş ve lüzumsuz konularla halkın uyuduğu yada uyutulduğu ; makamların kadroların dağıtımlarının ve hatta yakınlaşmaların etnik mezhepsel cemaatsel akrabalık hemşericilik zemininde şekillendiği bir ülke düşünün.Liyakatin işin ehli olmanın ,insana bilime değer vermenin ,en başta gelir dağılımında adil olmanın önemsenmediği bir ülkenin neyinin notunu artıracaklar ki.

TEMİZEL
02-03-2012, 15:23
Hürol hocam, dolar kıpraşıp duruyor..bu sefer 1.77 ler geçilir mi..yoksa yataya mı sardı..? teknik- indikatör -flama nedir son durum.. ?

poorandrich
02-03-2012, 15:33
Hürol hocam tek endeks olması hacmin az olması sizdeki saatlik haftalık aylık grafikleri nasıl etkiler

loruhlano
02-03-2012, 16:04
Hürol hocam tek endeks olması hacmin az olması sizdeki saatlik haftalık aylık grafikleri nasıl etkiler

Pala, yeterki istesin, 2 saate bile sıkıştırır, günlük ne yapmak istiyorsa....:) :)) Grafiklerde etkilenmez....

loruhlano
02-03-2012, 16:14
Hürol hocam, dolar kıpraşıp duruyor..bu sefer 1.77 ler geçilir mi..yoksa yataya mı sardı..? teknik- indikatör -flama nedir son durum.. ?

EURO/DOLAR parite düşmeye devam ettikçe DOLAR/TL havalı durur...... Ama bir noktaya kadar...İMKB de aşırı bir düzeltme gelmedikten sonra, Dolar da da yukarı fazla bir haraketlenme olmaz... 1.7618 şu anda.....Nisan vadeli Vob-dolar >>1.7840 bu fazla inmiyor, ilginç.......Zaten 24 Şubatta da 1.7990 ı görmüş........kendilerine kurbanlık arıyorlar Vob da......:)

poorandrich
02-03-2012, 16:17
Borsanın artı olması petrol düşüşünden olabilir mi?

loruhlano
02-03-2012, 16:19
Borsanın artı olması petrol düşüşünden olabilir mi?

Olabilir, mantıklı.....Düşüş, Türkiye ekonomisini oldukça pozitif etkiliyor çünkü...

poorandrich
02-03-2012, 16:27
Olabilir, mantıklı.....Düşüş, Türkiye ekonomisini oldukça pozitif etkiliyor çünkü...

Hocam petrol çıkarken sıkıntı yaşıyoruz hemen fiyatlara yansıyor, düşerken hiç fiyatlara yansımıyor

oguzyaman
02-03-2012, 16:34
http://bigpara.ekolay.net/haber-detay/gundem/gecelik-mevdutlarda-rekor/794071.asp
habere göre abm nin ekonomi toparlansın diye dağıttığı para bankaya geri dönmüş. bu operasyonun daha yeni olmasından mı kaynaklanıyor, para piyasaya zamanla mı dağılacak yoksa bu durum bankaların hala avrupa birliği ülkelerinin ekonomik durumlarından çekinerek kredi vermek istemediklerini mi gösterir? nihayetinde abm de borç verme faizini borç alma faizinden yüksek tutuyor. bankalar parayı elinde sonunda piyasaya çıkarak daha yüksek faiz oranlarıyla başkalarına vermeli ki zarar etmesinler. ama buna ne zaman cesaret edebilecekler. ikici ltro ne zaman gerçekten ülke ekonomilerine ulaşır?

ncmtnokms
02-03-2012, 16:35
bu parite ile endeks düşmüyorsa ben bişey bilmiyorum gerçekten.Parite yükselirken endeks pariteye göre yükseliyor ama parite düşerken endeks petrolün düşmesiyle yükseliyor.İlla kendisi için yükselecek bişey buluyor endeks.Demek ki endeks düşmeyecek yükselecek böyle yatay durarak güç toplayıp yukarıları mı zorlayacak..Hürol Bey grafikler bu duruma ne diyor acaba.Dinlendiriliyor mu acaba..Bu 2 haftadır çok ilginç bir seyir yaşıyoruz.Yorumlayabilirmisiniz acaba.Teşekkür ederim.

loruhlano
02-03-2012, 16:45
bu parite ile endeks düşmüyorsa ben bişey bilmiyorum gerçekten.Parite yükselirken endeks pariteye göre yükseliyor ama parite düşerken endeks petrolün düşmesiyle yükseliyor.İlla kendisi için yükselecek bişey buluyor endeks.Demek ki endeks düşmeyecek yükselecek böyle yatay durarak güç toplayıp yukarıları mı zorlayacak..Hürol Bey grafikler bu duruma ne diyor acaba.Dinlendiriliyor mu acaba..Bu 2 haftadır çok ilginç bir seyir yaşıyoruz.Yorumlayabilirmisiniz acaba.Teşekkür ederim.

Grafikler hala yatayı işaret ediyor..., eski direnç ve destekler hala geçerli...Tuhaf bir dönemden geçiyoruz...Zorlamayla bu noktalarda geziniyoruz, hatta 61000 üstünde de biraz gezinecez havası hakim....57.000-55.000 düzeltmesini bile öteliyorlar şimdilik....O hava yaratılmaya çalışılıyor...!!!!!!!!!!!!!!!!!

nayit
02-03-2012, 16:47
bu işlem hacmiyle güç toplasa neolur enaz 10 çuval ıspanak yemeleri lazım :)

loruhlano
02-03-2012, 16:52
http://img716.imageshack.us/img716/5670/pano01.png (http://img716.imageshack.us/i/pano01.png/)

bileks
02-03-2012, 17:35
”Hisse Senetleri Piyasasında 2 Mart 2012 tarihinde teknik bir nedenden dolayı durdurulan ve iptal edilen birinci seans, saat 14.00′te gün başında geçerli olan fiyat ve marjlar geçerli olacak şekilde yeniden başlatılacaktır. Emir ve işlem numaraları sabah iptal edilen seansta kaldığı yerden başlayacaktır. Birinci seans (GİP ve Gözaltı Pazarı da dahil olmak üzere tüm HSP pazarları için) saat 14.00 – 14.15 saatleri arasında açılış seansı ile başlayacak, ardından sürekli müzayede 14.20′de başlatılacaktır. Birincil Piyasa 14.30 ile 16.00 saatleri arasında yapılacaktır. Kapanış seansı ve tek fiyattan işlemler ise 17.17 – 17.30 saatleri arasında 388 numaralı genelgede belirlenen süreç ve yöntemle gerçekleştirilecektir.”

loruhlano
02-03-2012, 17:43
Emir Aktarım Aşaması ( 17:17 – 17:21 )
Emir Toplama Aşaması ( 17:21 – 17:25 )
Kapanış Fiyatı Belirleme ve Kapanış Seansı İşlemleri Aşaması ( 17:25 – 17:28 )
Kapanış Fiyatından İşlemler Aşaması ( 17:28 – 17:30 )
Tek Fiyattan İşlemler Aşaması ( 17:28 – 17:30 )

Bu akşam ilk uygulamanın olup, olmayacağı henüz belli değil galiba...

mascelaro
02-03-2012, 17:44
ALINTIDIR
EUR/USD paritesinde iki gündür başlayan satıcılı seyirle birlikte 1,3485 seviyelerinden 1,3211 seviyelerine kadar gerileyen EUR/USD paritesi için 1,3130 desteği orta vadeli seyri etkileyecek en önemli destek olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer EUR/USD paritesi 1,30 ve 1,2850 seviyelerini test edecekse 1,3130 desteğini kırmak zorundadır. Aksi takdirde yeniden yukarı yönlü hareketlerine devam etmesi beklenilmektedir. Gün içerisinde de 1,3285 direnci paritenin gün içi düşüşlerinin devamlılığı için önemlidir. Eğer EUR/USD pariteis 1,3285 direnci altında kalmaya devam ederse gün içi düşüşlerine devam etmesi ve orta vade seyri için önemli olan 1,3130 desteğine kadar gerilemesi beklenilmektedir. Haftanın son işlem günü olması neticesinde özellikle ABD borsaları açılışı sonrası paritede sert hareketler gözlemlenebilir. Bugün gerçekleşen düşüşlerde Avrupa borsalarının etkisi olduğunu düşünürsek ABD borsalarının gün içi seyri EUR/USD düşüşüne ya katkı sağlayacak yada günlük düşüşünü sınırlandıracaktır.
02.03.2012 13:22 GMT

Pivot;1,3285
Destek; 1,3200-1,3170-1,3130
Direnç; 1,3310-1,3365-1,3390

eurusd

Kudret AYYILDIR
LiderForex Başanalist

abcde
02-03-2012, 17:53
bilançolar düşmeye başlayacak bu havada düzeltme olmaz artık, 65 doğru bir gideriz sonrasında dediğiniz 55 ler gündeme gelebilir, o yüzden mala girmeden bekleyenler varsa mart 15 den sonra bekleriz, düşüncem bu şekilde ama kimse etkilenmesin düşünmemden :)

loruhlano
02-03-2012, 17:53
http://img818.imageshack.us/img818/5670/pano01.png (http://img818.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img824.imageshack.us/img824/8833/pano02.png (http://img824.imageshack.us/i/pano02.png/)

1.7641 ŞU ANDA

Halil64
02-03-2012, 17:59
Grafikler hala yatayı işaret ediyor..., eski direnç ve destekler hala geçerli...Tuhaf bir dönemden geçiyoruz...Zorlamayla bu noktalarda geziniyoruz, hatta 61000 üstünde de biraz gezinecez havası hakim....57.000-55.000 düzeltmesini bile öteliyorlar şimdilik....O hava yaratılmaya çalışılıyor...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne yukarı gidebiliyoruz ne aşağı...
Düzeltme yatay hareketle tamamlanacak galiba.
Ta ki dışarıdan yön konusunda güçlü sinyal alana kadar...

poorandrich
02-03-2012, 18:05
Yeni uygulamadaki süreler çok az küçük yatırımcı o süreleri nasıl takip edecek
amaç seans sonlarında taban-tavan gibi spekülatif hareketlerin önüne geçmek galiba...

loruhlano
02-03-2012, 18:13
Arkadaşlar, temettü dönemleri yavaş yavaş yaklaşıyor, temettü verimliliği yüksek hisselere dikkat, bu hisselerde iyi fiyat haraketliliği olacaktır...En azından gevşetemeyeceklerdir.....

Temettü verimliliğine göre, büyükten küçüğe sıralı bir liste temin edebilirsek, topiğe iliştirelim...

vitamin
02-03-2012, 18:23
fiyatlar neden oynamıyor

msalkaya
02-03-2012, 18:25
Son 15 dakika Bul karayı al parayı olacak. Antony Queen

ncmtnokms
02-03-2012, 18:26
ne saçma bişey bu böyle.

loruhlano
02-03-2012, 18:27
fiyatlar neden oynamıyor

Oynamayı bırak, silinip, tekrar geli geliyor....yeni moda bu....hatta silindikten sonra bazı hisselerin fiyatları 2-3 kademe yükseldi........:) :))

ssregitoss
02-03-2012, 18:28
bittimi şimdi seans?

arda45
02-03-2012, 18:30
saçmalıktan başka birşey değil bu sistem

vitamin
02-03-2012, 18:31
1
Oynamayı bırak, silinip, tekrar geli geliyor....yeni moda bu....hatta silindikten sonra bazı hisselerin fiyatları 2-3 kademe yükseldi........:) :))

seans 17 de bitiyor bundan boyle

loruhlano
02-03-2012, 18:32
bittimi şimdi seans?

Yeni numaralar sonrası, normal 17:30 da bitti. :)) ..Aşağıdaki gibi kapanışlarla....
http://img831.imageshack.us/img831/6863/pano01c.png (http://img831.imageshack.us/i/pano01c.png/)

adsme
02-03-2012, 18:33
ben beğenmedim :((

kaiserx
02-03-2012, 18:35
60.700 üzeri 2. kapanış

larsvanulrich1
02-03-2012, 18:36
Ne işe yaradi simdi bu kapanis seansi uygulamasi. ne kdar dandiklik var bizim borsayi buluyor sanirim

loruhlano
02-03-2012, 18:37
ben beğenmedim :((

Bizim alışmamız önümüzdeki hafta 3-4 günü bulabilir..... :)

cankurt23
02-03-2012, 18:38
bu sistemi getirenler yeni göreve geldiler ya,kendilerini göstermeleri lazım.gösterirken de işe yarar bişey olması lazım ama nerde o yetenek.. ali-veli' ye yer değiştirmişler olmuş veli-ali .deseymişler bi de "işinize gelirse" diye...ne sistem ama, tadından yenmez artık ...ytdd.

abcde
02-03-2012, 18:38
hiçbirşeye yaramayan bir sistem ve anlayış bu nedir yaa, biizmkilerden cacık olmazzzzz........

abcde
02-03-2012, 18:40
aslında yunan borsasından işlem yapabilecek alt yapıya sahip olsam,en iyi yatırım orası olacak nasılsa yılan hikayesi gibi avrupa sahip çıkıyor evladına, ordan senet alıp yatıcam üzerine ...

cankurt23
02-03-2012, 18:41
" boş durma, boşa çalış " millet alışverişte görsün ,aslında Nasrettin Hoca olsa da bu sistemi ona sorsak ne cevap verirdi acaba ytdd.

loruhlano
02-03-2012, 18:42
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PÜR DİKKAT !! MARJLAR AÇIK..

http://img11.imageshack.us/img11/7992/celliotttlxu100.png (http://img11.imageshack.us/i/celliotttlxu100.png/)

TGDTGD
02-03-2012, 18:46
Yetkililere sormak lazım neden böyle bir sistemi getirdiniz diye... Saçma sapan !!!

cankurt23
02-03-2012, 18:48
Vaktiyle bir memlekette bir genel müdür varmış. başkaları da onun koltuğuna göz dikmiş onlar da genel müdür olmak istemişler. Bu kez onları memnun etmek için o şirketi dörde bölmüşler dört kişiyi daha genel müdürlük payesiyle gönüllerini almışlar.fakat daha sonra başkaları da çıkmış genel müdür olmak için,demişler onlara siz de genel müdür yrdımcısı olun,tamam demişler 4 'er gen müdür yardımcısı atanmış.bakmışlar başkaları da genel müdür yardımcısı olmak için kazan kaldırıyo,onları da memnun etmişler genel müdür yrdımcılıklarını genel müdürlük yapmışlar.olmuş daha fazla kişi genel müdür ve böle gide gide o memlekette genel müdür olmayan kimse kalmamış ...ytdd.

TGDTGD
02-03-2012, 18:50
Neden ben alıcıyı satıcıyı göremiyorum... Kapalı kapılar arkasında fiyat pazarlığı yapar gibi...

KY için konulmuş bir sistem olmadığı kesin...

C grubu hisselerle ne farkı var şimdi bunun ?

Fiyat teklifi gönder denk gelirse !!

loruhlano
02-03-2012, 18:50
Yetkililere sormak lazım neden böyle bir sistemi getirdiniz diye... Saçma sapan !!!
[COLOR="#0000FF"]

Bilirim bilirim şunu bilirim >>> İMKB de ne yaparlarsa yapsınlar Küçük Yatırımcının ekmeğine yağ sürmez, sonunda bir bakarız ki, bu olaylarda Yabancıların baskısıyla olmuş....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aynı, diğerleri gibi, KY ye bu seferde farklı bir açıdan kazık atmak için.......Bizleri yumuşatma döneminden sonra, ilerde öyle anlar yaşayacağız ki - 17:10 la 17:30 arası - Hisselerde ve Endekslerde dağlar gibi farklar göreceğiz......

yeşilçevre
02-03-2012, 18:57
kesin yabancının istediği doğrultuda geliştirilmiş bir durum bence.

browjn
02-03-2012, 19:01
Amerika'da bir köyde yaşayan ve geleneklerini sürdüren kızılderililer sonbaharda kabile reislerine sormuşlar ;
- "Büyük Şef! Bu kış havalar nasıl olacak? Kış nasıl geçecek "
Şef kabilesine karşı açık vermemek ve kendini sağlama almak için önlerindeki kışın soğuk geçeceğini ve kabilenin kış için odun toplamasını söylemiş.
Şef bir kaç gün sonra da Ulusal Meteoroloji Dairesine telefon açmış ;
- "Önümüzdeki kış nasıl geçecek acaba ?"
Telefondaki uzman;
- "Bu kış oldukça soğuk geçecek gibi görünüyor."
Bunu duyan şef hemen kabileye daha çok odun toplamaları konusunda emir vermiş.
Bir hafta sonra şef Meteoroloji Dairesini bir kez daha aramış ;
- "Bu kış gerçekten soğuk mu geçecek ?"
Uzman cevaplamış ;
- "Kesinlike soğuk olacak..."
Şef yine kabilesine bu kez odun namına ne bulurlarsa toplamalarını söylemiş.
İki hafta sonra şef Meteoroloji Dairesini tekrar aramış ;
- "Bu kışın çok soğuk geçeceğine kesinlikle emin misiniz ?
Uzman ;
- "Kesinlikle... Gelmiş geçmiş en soğuk kış olacak !!!"
Şef yine sormuş ;
- "Peki nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ?"
Uzman cevaplamış ;
- "Kızılderililer deli gibi odun topluyorlar :))))

paradatör
02-03-2012, 19:15
ben yeni sistemi daha tam araştırmadım ve dolayısyla anlamadım ama herhalde son dakka 3 kağıdını engelliyo
bu da teknikçinin yanılma oltaya gelme ihtimalini azaltır
son dk işlemiyle sahte şekiller araya kaynadığından yoğun takip etediğimiz kağıdı anlamaya çalışırken hata yapılabiliyodu
bi de şu var malum ky açıyodu borsayı bu durmda sanırım kapayan da ky olacak bu yönüyle de sakıncalı

emirseyit
02-03-2012, 21:59
aslında yunan borsasından işlem yapabilecek alt yapıya sahip olsam,en iyi yatırım orası olacak nasılsa yılan hikayesi gibi avrupa sahip çıkıyor evladına, ordan senet alıp yatıcam üzerine ...

Almanyada akrabanız varsa en iyi alman borsası.Malum adamların her konuda iş ahlakı üst düzey,akmaz kokmaz batmaz dünya şirketleri.E daha ne ister ki aklı başında borsacı.

BABASULTAN
02-03-2012, 22:04
amaç fiktif ve sanal işlemlerin önüne geçmek. artık üçgen atmak zor, atıpta üçgende tutmak zor. bence güzel bir uygulama.günlükçüler üzelecek gibi.son dakika kağıdı boyamak da zor. bence en faydalı uygulama. tıpkı açılış seansı gibi.
en sakat durum alan satanın görülmemesi.

poorandrich
02-03-2012, 22:05
petrol düşüşte iyi haber:)
önümüzdeki hafta yoğun çok önemli verilerle geçecek

Pazartesi, Mart 05
12:00 EUR Perakende Satış (Aylık)
17:00 USD ISM İmal Olmayan İndeks

Salı, Mart 06
12:00 EUR GDP (çeyreklik)

Çarşamba, Mart 07
12:30 EUR Almanya 10-Yıllık Tahvil İhalesi
13:00 EUR Alman Fabrika Siparişleri (Aylık)
15:15 USD ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği
15:30 USD Birim Emek Maliyetleri (çeyreklik)
15:30 USD Tarım Dışı Üretkenlik (çeyreklik)

Perşembe, Mart 08
01:50 JPY GDP Deflatör (Yıllık)
01:50 JPY GDP (çeyreklik)
Belirsiz CNY Çin Ticaret Dengesi
14:45 EUR Faiz Oranı Bildirisi
15:30 EUR ECB Başkanı Draghi Başlıkları
15:30 USD Devam eden İşsizlik Başvuruları
15:30 USD İstihdam Talepleri
21:00 USD Aylık Bütçe Beyanı

Cuma, Mart 09
04:00 CNY Çin PPI (Yıllık)
04:00 CNY Çin Endüstriyel Üretim (Yıllık)
04:00 CNY Çin Perakende Satışları (Yıllık)
04:00 CNY Çin CPI (Yıllık)
04:00 CNY Çin Yapı Harcalamaları (Yıllık)
09:00 EUR Alman CPI (Aylık)
15:30 USD New York İmalat İndeksi
15:30 USD İşsizlik Oranı
15:30 USD Özel Tarımdışı Ödemeler
15:30 USD Tarım Dışı İstihdam Değişimi
15:30 USD Ortalama Saatlik Kazançlar (Aylık)
15:30 USD Ticaret Dengesi

loruhlano
03-03-2012, 13:28
Yatırımcılara sunulan 2 yeni emir tipi seçeneği >> AFE VE KAFE

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) yeni başlayan ‘Kapanış Seansı’ uygulaması ile birlikte yatırımcıların kullanabileceği 2 yeni emir tipi de hayata geçti... Açılış Fiyatı Emri (AFE) ve Kapanış Fiyatı Emri (KAFE) olarak tanımlanan yeni emir tipleri yatırımcılara alış ve satışlarda yeni bir fiyat seçeneği sunuyor....

Açılış Seansı’nda gönderilebilecek AFE emrinde yatırımcılar fiyat bilgisi girmeyerek sadece AFE seçimini işaretleyecek. Bu seçenek işaretlendiğinde alış ve satışlarda hissenin Açılış Seansı’nda oluşacak fiyattan yatırımcının emri sisteme girilmiş olacak.

KAFE’de de sistem aynı şekilde işleyecek, ancak bu sefer emrin işleme konulması kapanış seansında, kapanış için oluşan fiyattan olacak.

Yatırımcılar için, özellikle mutlaka pozisyon açmak ya da kapamak isteyen, piyasa bilgisi göreceli olarak daha sınırlı olan küçük yatırımcılar için önemli ve çok kullanılacak bir emir tip olarak değerlendiriliyor.

ereglili
03-03-2012, 18:03
Kapanış seansı bence iyi oldu. satmak isteyenlerin ve almak isteyenlerin niyetlerinin ne kadar ciddi olduğu öğrenilecek. Adamlar son dakika kağıdı hızlıca aşağı basıyorlardı, belki de almak isteyen için bu durum fırsatı engelliyordu..en azından şimdi 17:17 ye kadar satmak isteyenler satıp çıkacak, geriye almak isteyenler kalır onlarda kağıdı yukarı taşır..
Diyeceksiniz ki neden hep düşeceğini düşünerek yazıyorsun çünkü benim önceliğim sermayemi korumak, kazanmak ikinci planda yer alıyor..

loruhlano
04-03-2012, 04:05
http://img844.imageshack.us/img844/5670/pano01.png (http://img844.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
04-03-2012, 04:12
http://img713.imageshack.us/img713/361/pano01o.png (http://img713.imageshack.us/i/pano01o.png/)
http://img853.imageshack.us/img853/8833/pano02.png (http://img853.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img192.imageshack.us/img192/1821/pano03.png (http://img192.imageshack.us/i/pano03.png/)

ayhan53
04-03-2012, 09:34
ENFLASYON VE SANAYİ ÜRETİM VERİLERİ İZLENECEK

Önceki hafta petrol fiyatlarındaki artışla birlikte petrole bağlı ülkelerin piyasalarında yükselen tansiyon, geçen hafta yerini gevşemeye bırakınca borsalar da yükselişe geçti. Avrupa ve ABD’den gelen olumlu haberler alıcıların güçlü olmasını sağladı. Bu hafta şubat ayı enflasyonu ve ocak ayı sanayi üretimi verileri açıklanacak. Piyasadaki genel beklenti şubat enflasyonunun ocak ayına göre yıllık bazda azalma göstermesi. Ancak yüzde 10 seviyesinin de altına düşmesi beklenmiyor. Açıklanacak enflasyon verileri önemli. Zira enflasyon verilerinin olumlu gelmesi faizlerde düşüş yönünde bir eğilimin yaşanmasına neden olabilir. Bu hafta takip edilecek verilerden biri de Hazine’nin üç ihalesi olacak.

BORSA

ÜÇÜNCÜ TEPE DENEMESİ

İMKB 100 Endeksi’nde 58.500-61.500 aralığında üçüncü bir tepe atağı başladı. Endeks haftayı 60.902’den tamamladı. Direnç seviyeleri 61.500 ve 61.700’de. 61.700 aşılamazsa 59.000-58.500’lere geri çekilme yaşanır.

DÖVİZ

1.77-1.800’DE ZORLANABİLİR

1.74-1.77 arasındaki yatay bantta üçüncü defa destek seviyesini test ederek yönünü yukarı çevirdi. 1.77-1.78 önemli olacak. Bunun üzerine çıkmayı başarırsa atağı sürecek. Üçüncü tepeyi oluşturursa 1.74’lere geri çekilir.

FAİZ

ENFLASYON VERİSİ ÖNEMLİ

Gösterge 4 Aralık 2013 vadeli tahvilin bileşik faizi yüzde 9.28 seviyesinde. Pazartesi açıklanacak enflasyon verisi önemli olacak. Yukarı yönlü hareketlerde 9.40, aşağı hareketlerde 9.20 seviyesi izlenebilir.

ALTIN

GÜÇLÜ DESTEĞİNDE

Dolardaki hareketlenme ile birlikte 1.710’deki güçlü desteğine çekildi. 1.710 seviyesi kritik. Burda tutunabilirse 1.760-1780-1800 dirençlerine doğru atağa geçebilir. 1.710 seviyesinin altında ilk destek 1.680’de bulunuyor.

zeynep aktaş- milliyet

TGDTGD
04-03-2012, 15:42
Ayrıntılı orta vadeli bir endeks yorumu yapalım ve bir süre piyasaları izleyelim.

loruhlano
04-03-2012, 16:43
Ayrıntılı orta vadeli bir endeks yorumu yapalım ve bir süre piyasaları izleyelim.

Düzeltmenin; Mart ayına ötelenmesi kuşkusunu atabilirsek üzerimizden, orta-uzun kolay da.....:) O kuşku yokmu ya .......

(Dowda meydana gelebilecek ani bir düzeltme kuşkusu..)..Doğru dürüst düzeltme bile yapmadan nereye kadar......?? ............

asorticica
04-03-2012, 16:47
sn. tgdtgd,
önceki bazı mesajlarda koç ile endeks doğru orantısı hakkında bir yoruma şahit oldum, biraz çalışma yaptım,
kochol sanki 7,45 kadar önü açık gibi tespitim var,ancak orada devam derse hızlı çıkar,tamam dersede geri aşağı dönüşü kuvvetli muhtemel gibi...
tamamen kendi fikrim olup acaba endeksinde 62100 lere kadar yükselişi ve burada kırıılım tespiti yapılabileceği sonucuna ulaşılabilirmi??
(Sizin ve arkadaşların affına sığınarak acemi bir yatırımcı olarak fikrimi çalışmamı yorumumu yazdım,YTD...sizin kochol ve endeks hakkında değerlendirmenizi rica edeceğim)
Saygılarımla

loruhlano
04-03-2012, 17:09
ENDEKS ÜZERİNDE ÖNEMİ OLAN HİSSELERDEN BİRİ:
KOÇ HOLDİNG HAFTALIK MATRİKS GRAFİK >>>
Geçmişte en yüksek 8.24 ü görmüş o tarihte 02.05.2011. Kısa vadeli grafiklerde biraz enerji var ama, nereye kadar etkili olabileceği konusu şüpheli...240 dakikalık grafikte, Bollinger üst sınır 7,36 da şimdilik..haftalıkda da Bollinger üst sınır 7,55 te...Kasım ayında gördüğü en düşük 5.22 fiyattan itibaren, halen yükseliş trendi içindedir......SON KAPANIŞ >>7,30

http://img860.imageshack.us/img860/5670/pano01.png (http://img860.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img407.imageshack.us/img407/7917/celliotttlkchol.png (http://img407.imageshack.us/i/celliotttlkchol.png/)

loruhlano
04-03-2012, 17:23
ENDEKS ÜZERİNDE ETKİLİ OLAN DİĞER ÖNEMLİ BİR HİSSE DE TÜPRAŞTIR..
TÜPRAŞ >>
Günlük Matriks grafik...Bollinger alt desteği deneme çabaları içinde...42 TL alt destek rakamı olup, buraya, ya da yakın bir noktaya dokunup, tekrar yönü yukarı çevirebilir...Temettü döneminin yaklaşıyor olmasının da, Temel analiz olarak, Tekniğe destek vereceği kanaatindeyim..Eylül ayı içinde gördüğü 33.20 fiyattan itibaren yükseliş trendi içindedir...SON KAPANIŞ >>42,90

http://img804.imageshack.us/img804/2163/pano01d.png (http://img804.imageshack.us/i/pano01d.png/)
http://img600.imageshack.us/img600/7789/celliotttltuprs.png (http://img600.imageshack.us/i/celliotttltuprs.png/)
Yukardaki Elliott grafikler üzerinde, Kabus senaryolarında görebileceği en düşük fiyatları da görebilirseniz..(Tüpraş için 34,60 , Koç için 6,39 ; hem de dalga yönü -3- yükselişi içinde dip olarak....)

loruhlano
04-03-2012, 18:32
İMKB 100 Haftalık Matriks ve Elliott grafikler alt alta... >>> 61400 önemli direnç (58379 a kadar düzeltme gelmesi muhtemel direnç..)

http://img823.imageshack.us/img823/1967/pano01e.png (http://img823.imageshack.us/i/pano01e.png/)
http://img696.imageshack.us/img696/7992/celliotttlxu100.png (http://img696.imageshack.us/i/celliotttlxu100.png/)
(İMKB 100 de, meydana gelebilecek bir kabus senaryosunda en alt destek rakamı 51432 ye kadar yükselmiş durumdadır....)

loruhlano
04-03-2012, 18:40
http://img59.imageshack.us/img59/9417/pano02n.png (http://img59.imageshack.us/i/pano02n.png/)
http://img850.imageshack.us/img850/6863/pano01c.png (http://img850.imageshack.us/i/pano01c.png/)

doga11
04-03-2012, 18:50
Yeni numaralar sonrası, normal 17:30 da bitti. :)) ..Aşağıdaki gibi kapanışlarla....
http://img831.imageshack.us/img831/6863/pano01c.png (http://img831.imageshack.us/i/pano01c.png/)

brezilya bizi geçmiş yine yahu.

loruhlano
04-03-2012, 18:56
DOLAR/TL >>> Saatlik /// 5 Saatlik /// Günlük Analizler

http://img824.imageshack.us/img824/6863/pano01c.png (http://img824.imageshack.us/i/pano01c.png/)
http://img195.imageshack.us/img195/9813/pano02o.png (http://img195.imageshack.us/i/pano02o.png/)
http://img42.imageshack.us/img42/1821/pano03.png (http://img42.imageshack.us/i/pano03.png/)

loruhlano
04-03-2012, 18:59
brezilya bizi geçmiş yine yahu.

Nerdeyse 6500 puancık bir fark var.. :)
(Türkiyenin kredi notu arttırılıncaya kadar bu fark, 4500-5000 puanın altına düşmez.....)

loruhlano
04-03-2012, 20:00
İMKB 100 >>> 61 bin 160 DİRENÇ
KIRILIRSA >>> 61 bin 800
61800 KIRILIRSA YENİ BİR TREND , KIRILAMAZSA 2 TEPE FORMASYONU.......;

60030
59530
58990
57550 SON DESTEK >> 200 GÜNLÜK HARAKETLİ ORTALAMA SEVİYESİ, AŞAĞI KIRILIRSA DİKKAT !!!!!!!!!!

poorandrich
04-03-2012, 20:16
Hürol hocam 1.LTRO Avrupa Merkez Bankasının (AMB)parasal genişlemesi 21 aralıkta olmuştu yılsonu olduğu içindir heralde piyasalara hemen girmemişti o paralar. Ocak 2012 den itibaren başlamıştı.

29 şubatta 2.LTRO ihalesi yapıldı. Bu paranın türkiyeye(tahvillere) bir kısmının geldiği söyleniyo dolar/tl parite ve altın çok düşmesine rağmen yerinde saymıştı.

Dünya borsalarına yayılır mı bu paralar kısa sürede, nasılsa %1 den aldılar çok üstünde kazanacakları yatırım enstrümanları var...

loruhlano
04-03-2012, 20:38
Hürol hocam 1.LTRO Avrupa Merkez Bankasının (AMB)parasal genişlemesi 21 aralıkta olmuştu yılsonu olduğu içindir heralde piyasalara hemen girmemişti o paralar. Ocak 2012 den itibaren başlamıştı.

29 şubatta 2.LTRO ihalesi yapıldı. Bu paranın türkiyeye(tahvillere) bir kısmının geldiği söyleniyo dolar/tl parite ve altın çok düşmesine rağmen yerinde saymıştı.

Dünya borsalarına yayılır mı bu paralar kısa sürede, nasılsa %1 den aldılar çok üstünde kazanacakları yatırım enstrümanları var...

Paralar zaten yayılıyor, tüm borsalara, yoksa bu dönemde bizim bu seviyelerde, Bovespa, Sensex ve Rusyanın bu seviyelerde olmasına imkan yoktu... ( Yayılan paradan dolayı, 1 aydır Teknik analizler alt üst oluyor, baksanıza ....:) )

poorandrich
04-03-2012, 20:54
hocam 1. sayesinde 60.000 e geldik ya 2. de de 65-70.000 yaparız diye düz mantıkla hareket ediyoruz:)

loruhlano
04-03-2012, 20:58
RUSYA RTSI VE MICEX ENDEKSLERİ:
2012 DE ÇIKIŞI YAKALAMIŞLAR, BIRAKMIYORLAR.....
DAHA DOĞRUSU, ABD ONLARI DA BIRAKTIRMIYOR.....:) YAKINDA GERÇEKLER ANLAŞILIR.....

http://img36.imageshack.us/img36/618/rusyartsi.png (http://img36.imageshack.us/i/rusyartsi.png/)
http://img716.imageshack.us/img716/4113/rusyamicex.png (http://img716.imageshack.us/i/rusyamicex.png/)

poorandrich
04-03-2012, 21:00
Ruslar da seçim bitti hayırlı olsun. Petrol de düştü yabancılar artık TÜRKİYE ye gelsin...yarın bekliyoruz!

loruhlano
04-03-2012, 21:16
BRENT PETROL >>HAFTALIK VE AYLIK >>> Düzeltme gelse de, hala ateşi yüksek !!!!!!!!!!!!!! :)

http://img846.imageshack.us/img846/7282/haftalikbrent.png (http://img846.imageshack.us/i/haftalikbrent.png/)
http://img442.imageshack.us/img442/2576/aylikbrent.png (http://img442.imageshack.us/i/aylikbrent.png/)

BKB
04-03-2012, 21:17
http://img38.imageshack.us/img38/1314/77574765.png

Elimdeki dataya göre cuma günü 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesti... Geçmişte bu durum 15 kere gerçekleşmiş... Ekteki grafikte kırmızı kutu içerisinde bu kesişimleri gösterdim, bu kesişimlerden sonra neler olmuş görülebilir :)

loruhlano
04-03-2012, 21:21
Elimdeki dataya göre cuma günü 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesti... Geçmişte bu durum 15 kere gerçekleşmiş... Ekteki grafikte kırmızı kutu içerisinde bu kesişimleri gösterdim, bu kesişimlerden sonra neler olmuş görülebilir :)
Sevgili BKB, geçmişteki diğer kesişimleri de dikkate alarak, bu sefer 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesmesiyle ilgili tahmini bir yorumunu yazabilirmisin ????? Özellikle 61160 ve 61800 dirençleriyle ilgili..??

TEMİZEL
04-03-2012, 21:25
Ruslar da seçim bitti hayırlı olsun. Petrol de düştü yabancılar artık TÜRKİYE ye gelsin...yarın bekliyoruz!

nedense bizdeki son seçimleri hatırladım..evet, ertesi gün ralli başlamıştı..:gulen:

kaiserx
04-03-2012, 21:26
kim kimi keser, ne neyi keser beni ilgilendirmez ama buralarda çok oyalandık mayısa kadar 74 bin olup düşüş beklemek istiyorum.yetti gayri

BKB
04-03-2012, 21:43
Sevgili BKB, geçmişteki diğer kesişimleri de dikkate alarak, bu sefer 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesmesiyle ilgili tahmini bir yorumunu yazabilirmisin ????? Özellikle 61160 ve 61800 dirençleriyle ilgili..??

Hürol abi, 48-49 bin endeksten buralara sert yükseldik, yükseliş boşlukları da bırakıldı, endeksin geri gelerek bunları kapaması da muhtemel ancak 200 günlük HO 57759 da... 200 günlük üzerinde durduğumuz sürece bana göre problem yok. Endeks geri gelse bile 52-53 bin altına gerileme beklemiyorum, 48600 endeksin dip olarak kalmasını bekliyorum. Kısa vadede belirttiğin dirençlerin geçilmesi kolay olmayabilir ama eninde sonunda geçilecektir şeklinde düşünüyorum. Avatarımdan da görülebileceği üzere boğa karakterli bir yorum oldu :)

LAW
04-03-2012, 21:43
Selamlar,

50 gunluk hareketlı ortalama = 56 298

200 gunluk hareketlı ortalama = 57 510

yanı daha yukarı dogru bır kesım gerceklesmedı...

Saygılar

BKB
04-03-2012, 21:45
Selamlar,

50 gunluk hareketlı ortalama = 56 298

200 gunluk hareketlı ortalama = 57 510

yanı daha yukarı dogru bır kesım gerceklesmedı...

Saygılar

Kullandığım hareketli ortalamalar üstel hareketli ortalamalardır.

Saygılar

loruhlano
04-03-2012, 22:02
Şu 61800 direncini bir test etsin bakalım da, neler olacak...????? Edebilecek mi ?? Gücü kalacak mı ???? Çift tepe mi oluşacak ????

TGDTGD
04-03-2012, 22:40
Orta vadeli bir analiz yapalım;

Ocak ayının kapanışı sonrası, Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2" topiğimde piyasa yapıcıları AYLIK grafikleri düzeltmek istiyorlarsa 61.000'lere dokunmaları gerekiyor demiştik. Çok geçmeden şubat ayının ilk haftası bu değerlere ulaşmıştık.

31 Ocak 2012

Aylık grafikleri önemsediğimi her fırsatda dile getiririm. Ocak ayında çok güzel bir bar oluşturduk. Şubat ayı içerisinde 61.000 denemesi yapması ve üstüne atması dileklerimle...

Pala aylık grafikleri düzeltmek istiyorsa MART ayı içinde teknik anlamda 64.444 rakamını hedefine götürmelidir. Bu anlamda mart ayı içinde hedefe ulaşmalı ve de bu değere yakın aylık kapanış yapmalıdır. Tıpkı şubat ayında olduğu gibi

http://img100.imageshack.us/img100/476/35aylkendeks.png (http://imageshack.us/photo/my-images/100/35aylkendeks.png/)

Şubat ayı içerinde sürekli dile getirdiğim rakamların grafiklerde ki yerine bakalım;

Bu rakamlarım nelerdi ? bir kez daha tekrarlayalım:

59.111 - 59.500 - 60.111 - 60.800 - 61.222 - 62.000

http://img13.imageshack.us/img13/7793/37dakikalk120.png (http://imageshack.us/photo/my-images/13/37dakikalk120.png/)

09 ocakta 49.000 endeksten Şubat ayı başına kadar 61.xxx'lere yükseliş sonrası, son dört haftadır yatay banda yukarıda ki rakamlarım çalışıyor.

Haftalık grafiklerde ise;

http://img833.imageshack.us/img833/4241/36haftalk.png (http://imageshack.us/photo/my-images/833/36haftalk.png/)

Haftalıklar da en önemli rakamımın 60.111 olduğunu defalarca yazdım. Bu anlamda 60.111 üstü benim için ferahlıktır.

Özetleyecek olursak;

* 59.111 - 62.000 aralığında yatay banda bir endeksimiz var.

* 59.111 altına inildiğinde çok dikkatli olmakta fayda vardır.

* Haftalık grafikler için 60.111 üstünde kalması çok öenmlidir.

* 62.000 üstünde hedef rakamım 64.444'dür. 62.000 sonrasında 62.700 ilk direnç noktasıdır.

* Stratejim; 59.111 stoploss kullanmak şartıyla 59.111 - 62.000 aralığında trade et, 62.000 üstünde TUT pozisyonunda olacağım. (Hedefler belli)

lmparator
05-03-2012, 00:23
taner bey endexi boyle yatay tutarlarsa macd yukarı kesemeyecek galıba aylıkta...

TGDTGD
05-03-2012, 01:13
taner bey endexi boyle yatay tutarlarsa macd yukarı kesemeyecek galıba aylıkta...

Aylık grafik olduğu için yatay kalırsa görünüm değişmeyecektir...

doktor
05-03-2012, 09:56
[QUOTE=TGDTGD;7084635]Orta vadeli bir analiz yapalım;

Ocak ayının kapanışı sonrası, Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2" topiğimde piyasa yapıcıları AYLIK grafikleri düzeltmek istiyorlarsa 61.000'lere dokunmaları gerekiyor demiştik. Çok geçmeden şubat ayının ilk haftası bu değerlere ulaşmıştık.

31 Ocak 2012

Pala aylık grafikleri düzeltmek istiyorsa MART ayı içinde teknik anlamda 64.444 rakamını hedefine götürmelidir. Bu anlamda mart ayı içinde hedefe ulaşmalı ve de bu değere yakın aylık kapanış yapmalıdır. Tıpkı şubat ayında olduğu gibi

http://img100.imageshack.us/img100/476/35aylkendeks.png (http://imageshack.us/photo/my-images/100/35aylkendeks.png/)

Şubat ayı içerinde sürekli dile getirdiğim rakamların grafiklerde ki yerine bakalım;

Bu rakamlarım nelerdi ? bir kez daha tekrarlayalım:

59.111 - 59.500 - 60.111 - 60.800 - 61.222 - 62.000

http://img13.imageshack.us/img13/7793/37dakikalk120.png (http://imageshack.us/photo/my-images/13/37dakikalk120.png/)

09 ocakta 49.000 endeksten Şubat ayı başına kadar 61.xxx'lere yükseliş sonrası, son dört haftadır yatay banda yukarıda ki rakamlarım çalışıyor.

Haftalık grafiklerde ise;

http://img833.imageshack.us/img833/4241/36haftalk.png (http://imageshack.us/photo/my-images/833/36haftalk.png/)

Haftalıklar da en önemli rakamımın 60.111 olduğunu defalarca yazdım. Bu anlamda 60.111 üstü benim için ferahlıktır.

Özetleyecek olursak;

* 59.111 - 62.000 aralığında yatay banda bir endeksimiz var.

* 59.111 altına inildiğinde çok dikkatli olmakta fayda vardır.

* Haftalık grafikler için 60.111 üstünde kalması çok öenmlidir.

ders gibi net özet,teşekkürler üstad...

BLUE_HORSE
05-03-2012, 10:16
Haftanın ilk gününde piyasaları önemli derecede etkiletecek veriler açıklanacak...

TUPRS 4Ç11 Kar Açıklaması - beklenti: 327mn TL

10:00 – TR TÜFE (Şubat) – Önceki Veri: %0.56 / Beklenti: m.d.

10:00 – TR ÜFE (Şubat) – Önceki Veri: %0.38 / Beklenti: m.d.

10:15 – İSVİÇRE Perakende Satışlar (Şubat) – Önceki Veri: 0.60 / Beklenti: m.d.

10:55 – ALMANYA PMI Hizmet (Şubat) – Önceki Veri: 52.0 / Beklenti: m.d.

11:00 – AB PMI Hizmet (Şubat) – Önceki Veri: 49.4 / Beklenti: m.d.

11:30 – İNGİLTERE PMI Hizmet (Şubat) – Önceki Veri: 56.0 / Beklenti: m.d.

12:00 – AB Perakende Satışlar – Yıllık (Ocak) – Önceki Veri: -%1.6 / Beklenti: m.d.

17:00 – ABD ISM Hizmet (Şubat) – Önceki Veri: 56.8 / Beklenti: m.d.

17:00 – ABD Fabrika Siparişleri (Şubat) – Önceki Veri: %1.1 / Beklenti: m.d.

loruhlano
05-03-2012, 10:37
Arkadaşlar, Günaydın !!!!!!!!! Negatif bir endeksle haftaya başlangıç yapacağız....

http://img141.imageshack.us/img141/7374/pano01f.png (http://img141.imageshack.us/i/pano01f.png/)

loruhlano
05-03-2012, 11:53
http://img14.imageshack.us/img14/8076/pano01n.png (http://img14.imageshack.us/i/pano01n.png/)

YAUTJA
05-03-2012, 12:30
Hurol hocam dolarda 77.5 geçilirmi sizce yoksa biraz geri çekilme sonrası 80 denemesi gelirmi yada ?

Filozof16
05-03-2012, 12:44
hafta sonu topiklerde bülbül gibi şakımışız...olacağı buydu...tüm iştahımız kesildiği gibi borsadan da acaip soğuduk...

loruhlano
05-03-2012, 12:51
Hurol hocam dolarda 77.5 geçilirmi sizce yoksa biraz geri çekilme sonrası 80 denemesi gelirmi yada ?

Endeksle ters korelasyonlu bildiğiniz gibi, Endekste 60.000 altı salınım başlarsa, Dolar biraz daha yukarılara ivmelenir...1.8050 ler de önemli direnç seviyeleri şimdilik.....1.8050 olabilmesi için İMKB 100 ün en az 3-4000 puan aşağı salınması gerekir diye düşünüyorum..Dolar/TL pariteden ve Vob dan çok ekmek yiyen :)) olduğu için dalgalana dalgalana olur......aceleye getirmezler..Günlük Teknik analizde Bollinger üst direnç 1.7765 orta destek 1.7685 de.., buralarda dalgalanır şimdilik..

vitamin
05-03-2012, 12:56
yuh sana pala 1000 puan düşermedin yazık sana

ncmtnokms
05-03-2012, 13:04
Endeks toparlıyor.Sanırım büyümede 3. olmuş olmamızın haberi bunda etkili oldu.Tabi paritenin de toparlaması...

lmparator
05-03-2012, 13:08
ibs kullanan var mı?? benımkı acılmıyor..izleyemıyorum piyasayı

loruhlano
05-03-2012, 13:49
http://img259.imageshack.us/img259/8297/pano01a.png (http://img259.imageshack.us/i/pano01a.png/)
http://img856.imageshack.us/img856/7201/pano02m.png (http://img856.imageshack.us/i/pano02m.png/)
Not: Bovespa kapalı olduğundan, eski fiyatta kaldı, akşam üstü açılışta o da düşecektir...

vitamin
05-03-2012, 14:25
http://img259.imageshack.us/img259/8297/pano01a.png (http://img259.imageshack.us/i/pano01a.png/)
http://img856.imageshack.us/img856/7201/pano02m.png (http://img856.imageshack.us/i/pano02m.png/)
Not: Bovespa kapalı olduğundan, eski fiyatta kaldı, akşam üstü açılışta o da düşecektir...

bizim borsayı düşüremiyorlar oda ilginç

YAUTJA
05-03-2012, 14:27
endeksle ters korelasyonlu bildiğiniz gibi, endekste 60.000 altı salınım başlarsa, dolar biraz daha yukarılara ivmelenir...1.8050 ler de önemli direnç seviyeleri şimdilik.....1.8050 olabilmesi için imkb 100 ün en az 3-4000 puan aşağı salınması gerekir diye düşünüyorum..dolar/tl pariteden ve vob dan çok ekmek yiyen :)) olduğu için dalgalana dalgalana olur......aceleye getirmezler..günlük teknik analizde bollinger üst direnç 1.7765 orta destek 1.7685 de.., buralarda dalgalanır şimdilik..
sagol hocam ceyreğini verdik dolarların kalanın yarısı 80 e bekliyor

mr.big
05-03-2012, 15:03
dolarda TOBO mu oluşuyor üstadlar... ben mi yanlış görüyorum

soros74
05-03-2012, 15:12
İkinci seans haber bekliyorum ve akabinde sert yukarı......

vitamin
05-03-2012, 15:13
tobo nedemek ?

vitamin
05-03-2012, 15:13
İkinci seans haber bekliyorum ve akabinde sert yukarı......

hangi haber

CaSe
05-03-2012, 15:30
ibs kullanan var mı?? benımkı acılmıyor..izleyemıyorum piyasayı

Ben de ibs kullanıyorum benim de açılmıyor. Ben de problemi benimle ilgili sanmıştım.

mr.big
05-03-2012, 15:33
tobo nedemek ?
ters omuz baş omuz.. akabinde yükselmesi beklenir sert olarak.. üstadlar daha iyi açıklayacaktır..

TEMİZEL
05-03-2012, 15:42
ters omuz baş omuz.. akabinde yükselmesi beklenir sert olarak.. üstadlar daha iyi açıklayacaktır..

bence obo veya tobo ihtimalinden çok, zikzaklı düzeltmelerle yataydaki hareket en mantıklı olanı gibi duruyor..
çünkü hala Pala nın hamlesinde zamanlama problemi var..düşen borsa bu kadar naz yapmaz..
çıkan borsada ise bu kadar ucuz kağıt bırakmazlar..
ve daha ilerisi için 64-65.00 de satış bekleyenleri dahi ters köşe yapabilirler..
YTD..

loruhlano
05-03-2012, 15:49

http://www.myborsa.com/geneldosyalar/arastirmalarim.htm

FORMASYONLAR

Genel bilgi

Omuz-baş-omuz formasyonu

Ters omuz-baş-omuz formasyonu

İkili-üçlü dip ve tepeler formasyonu

Simetrik üçgen formasyonları

Yükselen üçgen formasyonu

Düşen üçgen formasyonu

Düşen kama formasyonu

Yükselen kama formasyonu

Bayrak formasyonu

Açıklamalı grafik örnekleri

poorandrich
05-03-2012, 15:49
Bende yukarı hareket bekliyorum ama borsada:)

TEMİZEL
05-03-2012, 16:05
bence obo veya tobo ihtimalinden çok, zikzaklı düzeltmelerle yataydaki hareket en mantıklı olanı gibi duruyor..
çünkü hala Pala nın hamlesinde zamanlama problemi var..düşen borsa bu kadar naz yapmaz..
çıkan borsada ise bu kadar ucuz kağıt bırakmazlar..
ve daha ilerisi için 64-65.00 de satış bekleyenleri dahi ters köşe yapabilirler..
YTD..
yine üstadların müsadesiyle....
endexin 65.00 lerde çift tepe olacağını söyleyebilmek anlamsız olmaz mı..?
o halde 65.00 lerden sonrası için büyük çift tepe beklenmesi daha mı sağlıklı acaba..?
ancak çift tepe için hala çok erken diyenler için; bence, yine de Pala için en mantıklısı yatayda hisse değişimiyle birlikte mal toplayıp hazırlanma safhası ağır basıyor..
(görünüşde dolara da izin yok yukarısı için..)

poorandrich
05-03-2012, 16:13
Dax da ne var acaba2 saattir %1 ekside bloomberg de

pol-emik
05-03-2012, 16:15
Çoğu KY yukarı bekliyorsa ben boşaltıyorum portföyü. Her zaman beklenenin tersi oldu. YTD

loruhlano
05-03-2012, 16:49
http://img3.imageshack.us/img3/5172/pano01g.png (http://img3.imageshack.us/i/pano01g.png/)
http://img259.imageshack.us/img259/8833/pano02.png (http://img259.imageshack.us/i/pano02.png/)
EURO/DOLAR PARİTE 1.32 Üzerinde kaldıkça DAX toparlıyor...İMKB şimdilik Daxı seyrediyor, ondaki toparlanmaya aldırmayıp, her zaman olduğu gibi Dowjones un açılışını bekliyor....

ares1905
05-03-2012, 16:58
Çoğu KY yukarı bekliyorsa ben boşaltıyorum portföyü. Her zaman beklenenin tersi oldu. YTD
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:: bravo:

greeneyes
05-03-2012, 17:02

Sen böyle düşünüp, tez yürütmüşsün. Malı da boşaltınca büyük yatırımcı da alır o malı, gider de gider. YTd... ;)

poorandrich
05-03-2012, 17:05
Hürol hocam 60.000 e ikide bir dokunuyor buradan güç alıp artıa geçermi:) yoksa :(

aerius
05-03-2012, 17:09

VOB günlük PASTA ya bakınca..KY hiçde yukarıyı bekliyor gibi görünmüyor..??

aerius
05-03-2012, 17:12
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=81892&page=5

LAW
05-03-2012, 17:14
vob günlük pasta ya bakınca..ky hiçde yukarıyı bekliyor gibi görünmüyor..??

sayın aerıus,

vob ta 200 ky var ıse spot ta 20 bın ky var...

Saygılar

aerius
05-03-2012, 17:16
sayın aerıus,

vob ta 200 ky var ıse spot ta 20 bın ky var...

Saygılar

doğrudur...ama ne yazıkki İMKB VOB un kuyruğu olmuş durumda artık...VOB nereye İMKB oraya...tam tersi olması gereken durum ...maalesef artık bu şekle dönmüş durumda...daha önce İMKB VOB a yön verirdi..şu anda..VOB İMKB ye yön veriyor...

loruhlano
05-03-2012, 17:20
Hürol hocam 60.000 e ikide bir dokunuyor buradan güç alıp artıa geçermi:) yoksa :(

Şahsi kanaatim, Perşembeye kadar, dayanabildiği kadar dayanır İMKB 60.000 altına sarkmadan....

SEPTİSİZM
05-03-2012, 17:20
Kaçılın bankalar geliyor....:he:

SEPTİSİZM
05-03-2012, 17:22
Bence 60.000 altına sarkacak çünkü bankalar acayip başladı RALLİYE:he:
Şahsi kanaatim, Perşembeye kadar, dayanabildiği kadar dayanır İMKB 60.000 altına sarkmadan....

loruhlano
05-03-2012, 17:24
Bence 60.000 altına sarkacak çünkü bankalar acayip başladı RALLİYE:he:

İzleyelim bakalım, tuzak mı, değil mi ??

loruhlano
05-03-2012, 17:27
http://img707.imageshack.us/img707/8429/pano01s.png (http://img707.imageshack.us/i/pano01s.png/)

kavak63
05-03-2012, 17:29
burada çok heyecan var. biraz relax olalım.
endekslere bakarken bir türkü dinleyin.aynı zamanda
görüntüde güzel. asıl görüntü hoş.
kimler gelmiş kimler gitmiş bu alemden.:yes:

güzel bir Karadeniz türküsü buyurun.

http://www.youtube.com/watch?v=N6TtEUy88LU&feature=related

poorandrich
05-03-2012, 17:29
Bencede ecb nin faiz beyanatına kadar yatay olur hürol hocam

loruhlano
05-03-2012, 17:30
Dunya borsaları tatıl takvımı - mart 2012

gun ay bolge borsa
----- ------- ------ -------
07 mart malezya set
08 mart hındıstan natıonal stock exchange hındıstan
08 mart hındıstan mumbaı stock exchange
08 mart avrupa eurex (mscı rusya)
08 mart rusya moscow - rts
08 mart rusya moscow ınterbank currency exchange*
08 mart ısreal tel avıv se
08 mart kazakıstan kazakıstan stock exchange
09 mart avrupa eurex (mscı rusya)
09 mart rusya moscow - rts
09 mart rusya moscow ınterbank currency exchange*
12 mart maurıtıus stock exchange of maurıtıus
15 mart budapeste budapeste stock exchange
16 mart budapeste budapeste stock exchange
19 mart meksıka bmv meksıka
19 mart kolombıya kolombıyan se
19 mart malta malta stock exchange
20 mart japonya osaka
20 mart japonya tokyo se
20 mart japonya tocom
20 mart japonya tfx tokyo futures exchange
21 mart g.afrıka johannesburg se
21 mart ırak ırak stock exchange
21 mart kazakıstan kazakıstan stock exchange
22 mart kazakıstan kazakıstan stock exchange
23 mart endonezya jakarta stock exchange
23 mart maurıtıus stock exchange of maurıtıus
23 mart kazakıstan kazakıstan stock exchange
25 mart lubnan beırut stock exchange

-matrıks-

SEPTİSİZM
05-03-2012, 17:30
Eevet herşey olabilir ama yukseliş başladığından beri bir türlü 61.400 u bir türlü hacimli geçemedi...bir güçsüzlük var....sanki yakında bir şeyler olacaka hayırlısı inşallah....
İzleyelim bakalım, tuzak mı, değil mi ??

vitamin
05-03-2012, 17:37
http://p.twimg.com/AnOZFKDCQAAbZhP.png

halil recper

poorandrich
05-03-2012, 18:11
Ne zamandan beri dow ayakta tutuyor piyasaları:)

PALA bankaların canınca okuyor:(

temettüler için hisse değişimi mi yapıyor acaba yabancılar

ncmtnokms
05-03-2012, 18:19
kÖR DÖVÜŞÜ BAŞLADI.kARANLIK BÖLÜME GİRDİK..

poorandrich
05-03-2012, 18:33
Bu yeni sistem ne iştir böyle ben çözemedim valla... Faydası nedir acaba ?

hocam hiçbir şey yapılmıyor 17.17 de artık seans bitmiştir. bu ne saçmalık ya ani fiyat hereketlerini istese 15.15 dede yapmaya başlar ....

zottiri
05-03-2012, 18:36
kÖR DÖVÜŞÜ BAŞLADI.kARANLIK BÖLÜME GİRDİK..

Kör tuttuğunu...:he:

ncmtnokms
05-03-2012, 18:41
Kör tuttuğunu...:he: VALLA KÖRÜN ELİNE KARANLIKTA DÜŞMEMEK İÇİN TEDİRGİN OLMAMAK İÇİN SATMAK İSTEYENLER 17:17 DEN ÖNCE SATACAK.yOKSA Bİ TUTARSA KÖR:):).bURDA FİYATI ŞİŞİRECEKLER VEYA DÜŞÜRECEKLER BUNU 17:17 DEN ÖNCE DE YAPAR.BENCE ÇOK SAÇMA BİR SİSTEM.DAHA ÇOK BÜYÜK YATIRIMCIYA YARIYOR BU İŞ.KÖR DE HERALDE ONLAR GALİBA:)

loruhlano
05-03-2012, 18:58
Borsada hedef 120 bin puan !!!! ( Gedik Yatırım Yurtiçi Satış Müdürü Eral Karayazıcı )
Herkesin düşüş beklediği dönemde çıkışa geçen ve yeniden 60 bin puaın üzerini deneyen İMKB için yeni hedef 120 bin puan...

İşte Gedik Yatırım Yurtiçi Satış Müdürü Eral Karayazıcı tarafından hazırlanan 'Kim Haklı Çıkacak?' başlıklı rapor...

Uluslararası piyasalarda 2011 son çeyrekte başlayan dengelenmeyi takiben yılbaşından itibaren tempo kazanan pozitif seyir geçen hafta gerçekleşen ECB ( Avrupa Merkez Bankası ) likidite ihalesine kadar devam etti.

Geride kalan 3 aylık sürede borsalar ortalama % 20 değer kazanırken, dolar dünya genelinde % 7 değer kaybetti. Ancak en çarpıcı gelişme Avrupa tahvil piyasasında yaşandı ve pek çok uzmanın umudu yitirip kesin iflas ederler dediği İtalya'da faiz oranı % 7,5 'den, İspanya'da ise % 6,7 'den % 4,9'a geriledi.

ECB ikinci likidite ihalesi ve genel konsensüsün aksine bizim büyük önem verdiğimiz AB mali birlik anlaşması geçen hafta gerçekleşti. Biz bu pozitif beklentinin varlığının şubat ayı boyunca kalıcı düşüşleri engelleyeceğini ve gerçekleşme günü yaklaştıkça çekim gücü ile piyasaları pozitif yönde destekleyeceğini tahmin ediyorduk. Buraya kadar bir sorun yok, ancak beklentinin gerçekleşmesini takiben piyasalarda beklenti bitti algısı ile kısa süreli ( 3-4 hafta ) satıcılı bir sürecin yaşanabileceği görüşündeydik. Bu nedenle geçen salı ECB ihalesi sonrası piyasaların reaksiyonunu heyecan ve merakla takip ettik.

ECB ihalesi sonrası piyasalar Emtia ve döviz piyasaları bizi şaşırtmadı, ihale sonrası başta Altın tüm emtialara önceden satın alınan ve yeterince fiyatlandığını düşündüğümüz ECB ihalesi sonrası sert satış geldi. 29 Şubat çarşamba günü saat 12:14'de 1786 dolar'dan işlem gören altın ( aynı gün ABD Merkez Bankası Başkanı Bernanke'den de bir destek bulamayınca ) 10 saat içinde % 5,5 değer kaybederek 1688 dolara gerilerken, bu dakikalarda 1,3470 'den işlem gören Euro/Usd paritesinde de ibre aşağı döndü ve hafta % 2 oranında geri çekilme ile 1,32 seviyesinde tamamlandı. Ancak dünyanın en büyük dört marketinden ikisi olan para ve emtia piyasaları satış yerken tahvil ve hisse piyasaları bu ikiliden ayrışarak farklı bir görüntü ortaya koydu.

İhale öncesi % 5,35 faiz oranı ile işlem gören İtalya tahvil piyasasında biz beklenti bitti algısı ile alışların kesileceğini ve talep azalınca faizlerin ılımlı bir seyirle de olsa yukarı gideceğini düşünüyorduk. Bu cephede yanıldık, İtalya tahvil piyasasına talep devam etti ve faiz geçen haftayı % 4,9 seviyesinde tamamladı.

ECB ihalesi sonrası ilk reaksiyon aşağı olsa da sonradan toparlanan borsalar ise kararsız bir seyir ortaya koydu. Alman Dax endeksi çarşamba günü ihale sonuçları açıklanırken 6.952 puandan işlem görüyordu.

İlk reaksiyonla sekiz saat içinde her ne kadar % 1,5 değer kaybedip 6846 puana gerilese de, devamında toparlandı ve haftayı 6926 puanda tamamladı. Dünya piyasalarında ağa babalar emtialar ve tahvil piyasalarıdır. Döviz ve hisse piyasaları genellikle bu iki lokomotifin izine yol alırlar. Yol ayrılıkları geçici olur. Ancak iki ağa baba olan tahvil piyasaları ile emtia piyasaları bu kez farklı mesajlar veriyor. Hangisinin haklı çıkacağını bizde merak ediyoruz...Borsada hedef 120 bin puan!

loruhlano
05-03-2012, 19:35
http://img201.imageshack.us/img201/8076/pano01n.png (http://img201.imageshack.us/i/pano01n.png/)
http://img855.imageshack.us/img855/5613/pano02p.png (http://img855.imageshack.us/i/pano02p.png/)

mehyah
05-03-2012, 19:43
Hedef vermek güzel, ancak ne zaman veya ne kadar sürede, 1 yıl mı, yoksa 3 yıl içinde mi?

Hedef değer , ancak süre ile birlikte anlamlı. Ayrıca hedef değere taşıyacak gerekceleri ortaya koymak lazım, inandırıcı olmak adına.

YTD

loruhlano
05-03-2012, 19:53
CBOE VIX Vadeli CFD Endeksi 20.52 +0.15 (+0.74%)
http://img39.imageshack.us/img39/8297/pano01a.png (http://img39.imageshack.us/i/pano01a.png/)

ZERO1
05-03-2012, 20:24
[ımg]http://img844.imageshack.us/img844/5670/pano01.png[/ımg] (http://img844.imageshack.us/i/pano01.png/)

hürol abi bunu biraz açıklarmısın !! Tahminin mi bu liste?

loruhlano
05-03-2012, 20:41
hürol abi bunu biraz açıklarmısın !! Tahminin mi bu liste?

Bir web sitesinden alıntıydı...Şirketlerin Genel Kurul bildirimlerine göre web sitesi ilk planda temettü konusunda açıklama yapan şirketlerin bir listesini yayınlamış...Çok detaylı incelemedim, Tarihler konusunda her hangi bir problem var mı ki???

ZERO1
05-03-2012, 20:49
bir web sitesinden alıntıydı...şirketlerin genel kurul bildirimlerine göre web sitesi ilk planda temettü konusunda açıklama yapan şirketlerin bir listesini yayınlamış...çok detaylı incelemedim, tarihler konusunda her hangi bir problem var mı ki???

bazı tarihler ileriki günler.... Onlarda tahmin etmiş sanırım... Yada geçmiş senelerdekine göre bir tahminmi nedir :)

loruhlano
05-03-2012, 20:53
Genel Kurul Tarihleri belli olan şirketler ve kaç gün kaldığını gösteren liste....

http://s2.dosya.tc/server8/2pC1zV/GK2012_Eti.pdf.html

http://www.etiyatirim.com/
Önce>> Araştırma, sonra >> Diğer Raporlar başlığı altında önemli pdf dosyaları var..

loruhlano
05-03-2012, 22:15
http://img442.imageshack.us/img442/9761/pano01x.png (http://img442.imageshack.us/i/pano01x.png/)

loruhlano
05-03-2012, 22:22
EURO/DOLAR >>>Günlük ve Haftalık ....
http://img829.imageshack.us/img829/8833/pano02.png (http://img829.imageshack.us/i/pano02.png/)
http://img51.imageshack.us/img51/8380/pano01k.png (http://img51.imageshack.us/i/pano01k.png/)
Çözülmesi, anlaşılması, yön tespiti en zor Teknik Analizler Euro/Dolar analizleridir....Günlük ve haftalık grafiklere bakıp, indikatörleri ayrı ayrı inceleyip, yön tespiti yapabilen varsa, beri gelsin.....:) :)).......Çünkü, Dowjones'u da bu yönlendiriyor.....Dünyada Forex piyasaların günlük işlem hacmi 2 trilyon dolar civarında olup, bunun yüksek bir oranını Euro/Dolar parite işlemleri sağlamaktadır...

loruhlano
05-03-2012, 23:12
http://img820.imageshack.us/img820/8076/pano01n.png (http://img820.imageshack.us/i/pano01n.png/)
Dow'u yine itekliyorlar.....

ZERO1
05-03-2012, 23:17
http://img820.imageshack.us/img820/8076/pano01n.png (http://img820.imageshack.us/i/pano01n.png/)
Dow'u yine itekliyorlar.....

ZAMAN ZAMAN ARABA İTERİM YARDIM OLSUN DİYE, GÜCÜM Bİ YERDE TÜKENİR BIRAKIRIM AMAAAAN OFFF DİYE ARABADA GERİ GİTMEYE BAŞLAR ÖNÜMDEKİ :he:

loruhlano
05-03-2012, 23:32
DOWJONES>>>120 Dakikalık >>>> 12971 120 Dakikalıkta, Bollinger alt çizgi altına kaydıktan sonra, tekrar orta çigi üstüne atma çabaları içinde...(Orta çizgi 12975 e, üst çizgi 13027 ye denk gelmektedir...)

http://img685.imageshack.us/img685/5670/pano01.png (http://img685.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
06-03-2012, 00:40
http://img716.imageshack.us/img716/6848/pano02t.png (http://img716.imageshack.us/i/pano02t.png/)
http://img692.imageshack.us/img692/7302/pano01z.png (http://img692.imageshack.us/i/pano01z.png/)

Hisseci 34
06-03-2012, 01:04
Biz düşecek diye bekliyoruz ama galiba piyasalar ayakta dinleniyor. Yani yatayda kalarak dinleniyor. YTD

havaci20
06-03-2012, 01:11
http://www.hisseonerileri.net/imkb-analizi/imkb-nin-hedefi-120-bin-puan-mi-h2430.html

loruhlano
06-03-2012, 01:11
http://img6.imageshack.us/img6/5670/pano01.png (http://img6.imageshack.us/i/pano01.png/)
http://img194.imageshack.us/img194/8711/pano02w.png (http://img194.imageshack.us/i/pano02w.png/)

browjn
06-03-2012, 03:12
bir analist; yatırımcıların %88 yükseliş bekliyormuş.. demek ki bunlar malda... o halde yeni yatırımcıların gelmesi bekleniyor ki mal alsınlar ve borsa yükselsin.!!! demiş. Acaba yeni yatırımcılar gelecek mi??? bütün mesele bu işte...olmak yada olmamak.)))

BLUE_HORSE
06-03-2012, 09:11
Goldman'dan Türkiye raporu
Goldman Sachs: TCMB'nin 2012 sonunda gevşemeye gitmesini bekliyoruz

Goldman Sachs tarafından yayınlanan bir araştırma notunda Türkiye'de bugün açıklanan enflasyon oranları değerlendirildi ve Merkez Banası'nın güvercin politikasının süreceği ve 2012 sonlarına doğru parasal koşulların gevşetilebileceği ifade edildi.

Goldman'ın raporunda şöyle denildi:

"Görece olarak daha iyi enflasyon rakamları açıklandı. Bir trend olarak gözönünde bulundurulursa yıllık gösterge enflasyonun yüzde 8'e gerilyeceği ve çekirdek tüfe'nin yüzde 7.5 olacağı öngörüldü. Her iki oran'da 2011 kasım ayında ulaştıkları zirveden (sırasıyla yüzde 15.5 ve yüzde 10)

uzaklaşmış durumdalar. Şurası da açık ve netki TL'de yaşanan değer artışı enflasyon baskılarının gerilmesinde etkili oldu.

Bununla birlikte devam eden enflasyon momentumu halen güçlü görünüyor ve TCMB'nin yüzde 5 oranındaki enflasyon hedefinin ve yüzde 6.5 oranındaki beklentisinin üzerinde oluşuyor. Bunun anlamı ise TL'de daha fazla düzeltme yaşanmasının gerektiği ve ancak bu yolla TÜFE ve Çekirdek TÜFE'nin TCMB'nin hedef ve beklentilerine yaklaşabileceği olarak değerlendiriliyor.

Türkiye'nin yüksek dış dengesizlikleri ve kısa vadeli sermeye girişlerine olan bağlılığı bu durumu güçleştiriyor. Şurası da bir gerçekki TL halen ekonomik gerçekler açısından olması gereken değerin üzerinde ve bu da duruma yardımcı olmuyor.

Bizim inancımız TCMB'nin halen güvercin duruşu sürüyor ve parasal koşulları 2012'nin sonuna doğru gevşetebilir. Bununla birlikte bankanın faiz oranı koridorunu daraltma kararı alması ve üst

sınırı aşağı çekmesi TL'de son dönemde yaşanan düşüş nedeniyle erken bir karar oldu. Banka'nın bu nedenle kısa vadede TL likiditesini daraltmasını ve kurların desteklenmesi yoluna gitmesini bekliyoruz. Daha fazla gevşeme adımına gidilebilmesi için ancak ekonominin daha görünür bir şekilde yavaşlaması ve enflasyonun güç kaybetmesi gerekecektir. "

BLUE_HORSE
06-03-2012, 09:27
'Altın 3400 dolara yükselir'

Citigroup, 2012´de altının 2400 dolara, daha sonraki yıllarda ise 3400 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor

Citigroup, 2012´de altının 2400 dolara, daha sonraki yıllarda ise 3400 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Citi analisti Tom Fitzpatrick, kosa vadede fiyatlarda zayıflama olabileceği uyarısında bulundu ve 1600 dolara kadar bir düzeltme yaşanabileceğini, bunun da daha da iyi bir alım fırsatı oluşturacağını söyledi. Citi analistleri yakın vadede petrol ve gümüş için de temkinli.

ZERO1
06-03-2012, 09:29
http://haber.mynet.com/obamadan-israile-acik-cek-618988-dunya/ YORUMSUZ....

ZERO1
06-03-2012, 09:46
Borsanın Yönü: Geçen haftaki analizde borsa için “…60.750 seviyesinde güçlü bir direnç var. Bu direncin aşılacağını zannetmiyorum. Dış piyasalar olumlu olsa da, negatif ayrışmamız devam edebilir. Bu yüzden borsanın yukarı hareketlerinde kâr realize edilebilir. Eğer günlük bazda en az 950 milyon lotluk bir hacimle 61.750 üzerinde bir kapanış gerçekleşeceği anlaşılırsa, ancak o zaman yeni hisse pozisyonu açılabilir. Ama şu an teknik göstergeler sıkışmanın bir süre daha devam edeceğini gösteriyor…” mesajını aktarmıştık. Endeksin sıkışık hareketi geçen hafta da devam etti ve endeks 61.000 üzerinde kapanış yapamadı. Haftayı 60.902 kapatan endeks geçen hafta 59 bin seviyesinin altını görmesine rağmen primli kapatmayı başardı. Şu an en büyük çelişki yaratan konu yabancı takas oranındaki sürekli azalmadır. Bu da endeks yatay hareket ederken yabancıların genelde satışta olduklarını gösteriyor. Dolayısıyla eğer 59 bin seviyesinin altında bir defa daha kapanış olursa, borsada 56.500 seviyelerine kadar gerileme söz konusu olabilir. Bu yüzden her ne kadar İMKB100 endeksi geçen hafta yükseliş yönünde hareket etmiş olsa da, 61.850 civarında bulunan güçlü direnç seviyesinin yukarı yönlü kırılmasının zor olduğunu düşünüyorum. Bu direncin yukarı kırılabilmesi için, mutlaka yabancı takasında alımları görmeliyiz. Aksi halde endeksin sağlıklı ve güçlü bir yükseliş yapması olasılığı zayıftır. Öte yandan, genel olarak dış koşullara da baktığımızda piyasaların bir kâr realizasyonu yapma olasılığı olduğu görüldüğünden şimdilik borsada izlemede kalmak gerekir. 62 binin üzerine doğru hacimli yükseliş olması durumunda pozisyon açmayı düşünmek gerekir. Piyasanın genel psikolojisine baktığımızda ise çok fazla miktarda kararsızlık mumları oluştu. Özellikle de Dow endeksinde, S&P’de ve DAX’da bunları gördük. Bu endekslerde olası bir aşağı hareket bize de satış getirebilir. Teknik göstergelerde de olumsuz aykırılıklar oluştuğu için 59.000-61.850 aralığında her iki yönde de pozisyon almayı sakıncalı buluyorum. Bu tür durumlarda genellikle kanaldan çıkıldıktan sonra kanalın kırıldığı yönde hareket etmek daha sağlıklı oluyor.

YAŞAR ERDİNÇ YORUMU...4 MART YORUMU

ZERO1
06-03-2012, 09:51
Dün piyasalarda genel olarak aşağı yönlü bir hareket söz konusu oldu. Cuma günü 60.902′den kapanan endeks dün 59.685 seviyesinden kapandı ve yüzde 2 civarında değer kaybetti. Dün açıklanan enflasyon oranları beklendiği gibi gelirken ÜFE olumlu şaşırtma yaptı. Dolayısıyla dünkü düşüşte enflasyon oranlarının bir suçu yok. Dünkü geri çekilme aslında hacimsiz oldu. Son bir ayın belki de en düşük günlük işlem miktarı gerçekleşti. Dolayısıyla bu geri çekilmeyi ciddi bir düşüşün başlangıcından ziyade biraz abartılmış kâr satışı olarak görüyorum. Endeksin 59 bin üzerinde bulunuyor olması olumlu.

Bu sabah itibariyle Asya borsaları ekside bulunurken petrol fiyatları yatay seyrediyor. Gündemi etkileyecek çok önemli bir olay yok. Dolayısıyla bugün açılıştan sonra piyasalar bugün açıklanacak verilere odaklanırlar. Bugün açıklanacak olan ve piyasalar üzerinde etkisi olabilecek verileri şu şekilde vermek mümkün;

12:00/Euro Bölgesi/GSYİH (Çeyrek)/4. Çeyrek/Beklenti: – % 0.3/Önceki: – % 0.3
12:00/Euro Bölgesi/GSYİH (Yıllık)/4. Çeyrek/Beklenti: + % 0.7/Önceki: + % 0.7
12:00/Euro Bölgesi/Hanehalkı Tüketim Harcamaları (Çeyrek)/4. Çeyrek/Beklenti: – % 0.2/Önceki: + % 0.3/Revize: + % 0.2
12:00/Euro Bölgesi/Gayrısafi Sabit Sermaye Harcamaları (Çeyrek)/4. Çeyrek/Beklenti: – % 0.4/Önceki: + % 0.1/Revize: – % 0.1
12:00/Euro Bölgesi/Hükümet Harcamaları (Çeyrek)/4. Çeyrek/Beklenti: % 0.0/Önceki: % 0.0/Revize: – % 0.1

Teknik olarak baktığımızda ise endeksin 59.300 civarında bir fibonacci desteği var. Bu destekte tutunabilir. Fakat endeksin hareketlerinde belirli ve keskin bir yön beklemiyorum. Yine düşük hacimli sıkışık ve hafif aşağı eğimli bir seans olmasını bekliyorum. 60.300′ün üzerine çıkması zor görünüyor. 59 bin seviyesindeki desteğin tekrar aşağı kırılıp kırımaması önemli olacaktır. Sert hareketler ancak 59 bin aşağı kırılırsa oluşur. Şu an için nakitte olanlar beklemede kalmaya devam edebilirler. Dün Dow endeksi açılışta çok sert aşağı gelmişti ama seans sonuna doğru toparladı. Fakat yine de teknik olarak sorunlu gözüküyor. Dow endeksinde en azından kısa vadede aşağı eğimli bir trend oluştu. 13 binin üzerinde bir kapanış olmadan bu trend yukarı kırılmış olmayacak. Bu sabah itibariyle dow endeks future’ları yüzde 0.22 aşağıda bulunurken, S&P500 endeks future’ları da yüzde 0.27 aşağıda bulunuyor. Daha önceki yorumlarımda belirttiğim üzere borsalarda herkes birbirini izliyor.

Sonuç olarak, bugün borsa dış piyasalardaki genel olarak hafif olumsuz hava ile 59.300-59.500 aralığında açıldıktan sonra hacimsiz bir şekilde bu seviyelerde yatay hareket yapıp yukarı yönlü çaba içine girebilir ve 60 bini test edebilir ama az önce de söylediğim üzere 60.300 direncini yukarı kırması zor ve yükselişler cılız kalabilir. Önemli olan konu şu ki; piyasa yön konusunda kararsız bir tutum içinde bulunuyor. Bu kararsızlık ancak ve ancak 59 bin altında bir kapanış ya da 61.750′nin üzerine sıçrama ile biter. Şu an için verilebilecek en iyi tahmin 59.000-61.700 aralığındaki kanal hareketinin devam etmesidir. Bu kanal dışına çıkış olmadan herhangi bir alım önerim olmayacaktır.

YAŞAR ERDİNÇ BU SABAHKİ YORUMUDUR....

omugan
06-03-2012, 10:42
Dolar/TL'yi ne yapıyorlar öyle bir gariplik var

ZERO1
06-03-2012, 10:45
dolar/tl'yi ne yapıyorlar öyle bir gariplik var

ne yapıyor?

ayhan53
06-03-2012, 11:10
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82154&page=114
Akşama endeksimiz kaç kapatır. Son 50 dakika alalım tahminleri.

TGDTGD
06-03-2012, 11:11
üstad yorum yapılmıyor nereye düşer nereye kadar gider nerden döner dirençler neresi ky olarak bekliyoruz bu açıdan saygısızlık babında anlamayın size saygım sonsuz yorum yapılmayınca düşüş trendinde olan endeksin devam edeceği bu yüzden yoruma gerek olmadığını düşünerek yazdım

Hafta sonu paylaştığım analizde tüm soruların cevabı var. Tekrar tekrar yazmamın anlamı yok.

59.111 - 62.000 bandındayız.. 60.111 üstü ferahlık altı risk bölgesi. 59.111 sağlam destek çalışmaz ise yazarız zaten.

mv400
06-03-2012, 11:24
'Altın 3400 dolara yükselir'

Citigroup, 2012´de altının 2400 dolara, daha sonraki yıllarda ise 3400 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor

Citigroup, 2012´de altının 2400 dolara, daha sonraki yıllarda ise 3400 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Citi analisti Tom Fitzpatrick, kosa vadede fiyatlarda zayıflama olabileceği uyarısında bulundu ve 1600 dolara kadar bir düzeltme yaşanabileceğini, bunun da daha da iyi bir alım fırsatı oluşturacağını söyledi. Citi analistleri yakın vadede petrol ve gümüş için de temkinli.

Cetegrubu böyle diyorsa kıllanmak gerek diye düşünmekteyim :evil:

loruhlano
06-03-2012, 11:28
Günaydın arkadaşlar...

http://img217.imageshack.us/img217/820/pano02h.png (http://img217.imageshack.us/i/pano02h.png/)
http://img837.imageshack.us/img837/7302/pano01z.png (http://img837.imageshack.us/i/pano01z.png/)

TEMİZEL
06-03-2012, 11:48
endex hala uyku modunda..
dolar yine 1.78 üstünde tutunmaya çalışıyor..
dolarda 1.78 üstü kalıcı olursa kurlarla paslaşan endex i merak ediyorum..

ayhan53
06-03-2012, 11:49
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82154&page=115
Akşama endeksimiz kaç kapatır. Son 10 dakika alalım tahminleri.

vitamin
06-03-2012, 12:19
http://p.twimg.com/AnSlv2CCIAEnojp.jpg

9 Ocak imkb-100 49,265seviyesinden ralli başlıyor!!.raporumuz sonrası tekrar ayrışma için Bovespayı izliyoruz başlıyor

doga11
06-03-2012, 12:24
endex hala uyku modunda..
dolar yine 1.78 üstünde tutunmaya çalışıyor..
dolarda 1.78 üstü kalıcı olursa kurlarla paslaşan endex i merak ediyorum..

59.600 de takıldı benim matriks ziraat yatırımın. Normal mi?

poorandrich
06-03-2012, 12:29
biri doları durdursun:(
yarından itibaren piyasaları aşağı yada yukarı yaptıracak veriler gelecek o zamana kadar buralarda kalsak bari

vitamin
06-03-2012, 12:29

şuan normal bende

TEMİZEL
06-03-2012, 12:30

bence çok normal :he:

TEMİZEL
06-03-2012, 12:35
http://p.twimg.com/AnSlv2CCIAEnojp.jpg

9 Ocak imkb-100 49,265seviyesinden ralli başlıyor!!.raporumuz sonrası tekrar ayrışma için Bovespayı izliyoruz başlıyor

İMKB de 49.00 lerde üçlü ayak ile oluşan tepkinin boyu (yaklaşık 60.00)ile BOVESPA nın o zamanki tepkisini karşılaştırır mısınız..?BOVESPA o zamanlar çok az tepki vermişti zaten..şu anda farkı kapatmış oldu..

doga11
06-03-2012, 13:16
bence çok normal :he:

Sorun ne olabilir ya. Halen daha duruyor. en son haber penceresine 10:06'da mesaj gelmiş. Hisse fiyatları hep 10:10 da gösteriyor. değişmiyor hiç birşey. of ya of.......
Nasıl düzeltebilirim bir fikri olan var mı?

adsme
06-03-2012, 13:19
kapat geri aç :))

doga11
06-03-2012, 13:21
Düzeldi kendi kendine.

doga11
06-03-2012, 13:32
kapat geri aç :))

Bilgisayarı bile kapatıp açtım. Düzelmemişti. Kafası bozukmuş sanırım kendi kendine düzeldi.

ncmtnokms
06-03-2012, 13:38
Hürol Bey bu parite ve yükselen dolar -1,5 Dax ve -0,75 dow future leri ile öğleden sonra teknik anlamda bizi nasıl bir seans bekliyor acaba?Byük ihtimal bu futurelerle dow da baya bi eksi açılacak toparlamazsa.Yorumlayabilirmisiniz acaba.sanırım grafiklerde yönlerini aşağı çevirdi gördüğüm kadarıyla.kendi grafik yorumum bu şekilde ama siz üstadlardan da yorum alabilirmiyiz.Tabi bu benim kişisel yorumum yönlendirme olarak algılanmasın lütfen.

loruhlano
06-03-2012, 13:41
Yunanistan'ın İflasının faturası 1 trilyon €'yu aşabilir

Uluslararası Finans Enstitüsü'nün (IIF) gizli raporuna göre, Yunanistan temerrüde düşerse oluşacak toplam zarar rahatlıkla 1 trilyon Euro'yu aşabilir.
Atina Haberleri Gazetesi'nin ele geçirdiği raporda, Yunanistan'ın temerrüde düşmesinin olası etkileri değerlendiriliyor.
Raporda olası temerrüt durumunda özel ve kamu sektörünün ciddi zarar edeceği belirtiliyor. Buna göre tahvil sahiplerinin toplam zararı 73 milyar Euro'yu bulabilir. IIF, Avrupa Merkez Bankası'nın taşıdığı Yunanistan riskinin 177 milyar Euro yani merkez bankasının sermaye tabanın 2 katı kadar olduğunu da tahmin ediyor.
Yunanistan'ın iflasının bir domino etkisi yaratmaması için de Portekiz ve İrlanda'ya 5 yılda 380 milyar Euro, İspanya ve İtalya'ya 350 milyar Euro yardım gerekeceği de tahminler arasında.
Kuruluşa göre, temerrüt durumunda Euro Bölgesi bankalarının yeniden sermayelendirilmesi için de 160 milyar Euro'ya daha ihtiyaç duyulabilir.

CNBC-e

loruhlano
06-03-2012, 13:56
İMKB 100 >>120 dakikalık, 240 dakikalık, Günlük matriks grafikler

120 Dakikalıkta Bollinger alt desteğe dokunan Endeks, 240 dakikalıkta ve Günlük grafiklerde daha da aşağıda olan Bollinger alt desteklere dokunma ihtimali ortaya çıkıyor...58600/58700 Bollinger alt destekler...120 Dakikalıktaki Bollinger alt desteğin gücü ve burada oyalanıp, oyalanamayacağını öğleden sonra göreceğiz...

http://img528.imageshack.us/img528/9030/120dak.png (http://img528.imageshack.us/i/120dak.png/)
http://img442.imageshack.us/img442/5981/240dak.png (http://img442.imageshack.us/i/240dak.png/)
http://img600.imageshack.us/img600/3209/gnlk.png (http://img600.imageshack.us/i/gnlk.png/)

TEMİZEL
06-03-2012, 13:56
Hürol hocam, YUNANİSTAN nın rolünü arz-talep dengesinden çok jeopolitik durumdan dolayı PETROL ün devralması bekleniyor..
piyasa artık olumsuzlukları görmeye başladı sanki..

loruhlano
06-03-2012, 14:00
Hürol hocam, YUNANİSTAN nın rolünü arz-talep dengesinden çok jeopolitik durumdan dolayı PETROL ün devralması bekleniyor..
piyasa artık olumsuzlukları görmeye başladı sanki..

Aynen, öyle bir dönem başlatıyorlar havası hakim, çünkü gelen her haber olumsuz ve tedirginlik verici...Piyasaları etkilemek içinde emtea ve forex piyasalarda sert işlemler yapıyorlar....Daha önce önemsemedikleri, olumsuz en küçük haberi bile, kaale alıyorlar....

loruhlano
06-03-2012, 14:13
DAX GÜNLÜK MATRİKS GRAFİK >>> GÜNLÜK DE BOLLİNGER ALT DESTEK 6672 DEN GEÇİYOR...
ŞU ANDA: 6758http://img341.imageshack.us/img341/6738/pano01i.png (http://img341.imageshack.us/i/pano01i.png/)

KIRMIZI-YEŞİL TARAMALI ELLOTT OSCILLATÖR, KIRMIZI VE ''0'' A YAKLAŞIYOR OLMASI, ELLİOTT DALGA TREND YÖNÜNÜN AŞAĞI OLDUĞUNU GÖSTERİR...

Dermando
06-03-2012, 14:30
Çok doğru tespitler. Piyasa olumsuz haberlere odaklandı. Full maldaydım, yüzde 50 nakite geçtim. Bovespa 67.000, biz sürünüyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

poorandrich
06-03-2012, 15:14
Seans 14.10 da açıldı 5dk önce

loruhlano
06-03-2012, 15:23
Yunanistan Borsasında neler oluyor ????? Bir anda yukarı uçuşa geçirdiler.. !!!!!!!
BİR ANDA ++% 2,26 OLDU...
http://img140.imageshack.us/img140/5670/pano01.png (http://img140.imageshack.us/i/pano01.png/)
Bakalım, Alman Yunanı takip edecek mi ???????? :))

vitamin
06-03-2012, 15:23
Çok doğru tespitler. Piyasa olumsuz haberlere odaklandı. Full maldaydım, yüzde 50 nakite geçtim. Bovespa 67.000, biz sürünüyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

67 bin değilki bovespa

TGDTGD
06-03-2012, 15:28
Şu saat itibariyle 59.111 civarlarında ve bana göre riskli bölgedeyiz... Seans kapanana kadar saatlik grafiklerin biraz toplaması için yeniden 59.500 üstüne atakların gelmesi gerekiyor... Eğer 59.111 altında kapanış gerçekleşirse haftanın kalan kısmı zor geçebilir...

poorandrich
06-03-2012, 15:38
Şu saat itibariyle 59.111 civarlarında ve bana göre riskli bölgedeyiz... Seans kapanana kadar saatlik grafiklerin biraz toplaması için yeniden 59.500 üstüne atakların gelmesi gerekiyor... Eğer 59.111 altında kapanış gerçekleşirse haftanın kalan kısmı zor geçebilir...

Taner hocam sen yazınca PALA harekete geçiyor hemen:) 59.500 ün adım sesleri geliyo

loruhlano
06-03-2012, 15:41
http://img809.imageshack.us/img809/5670/pano01.png (http://img809.imageshack.us/i/pano01.png/)

loruhlano
06-03-2012, 15:47
Yunan, Almanı etkilemeye başladı.....!!!!!! :))
(Dolaylı olarak, bizi de.. )

Yunanistan -ASE- >>>> ++% 3,06 oldu...

loruhlano
06-03-2012, 15:52
tufe'ye endekslı tahvıl ıhalesınde yıllık reel bılesık faız % 3.58

tufe'ye endekslı tahvıl ıhalesınde nom.teklıf 2 mılyar 833.4 mılyon, nom.satıs 1 mılyar 473.6 mılyon tl

-matrıks-

loruhlano
06-03-2012, 15:54
Bu akşamki 17:10 dan sonra >> Kara perde çekilişi sonrası neler olacak bakalım ????????
Kara perdenin ne olduğu bugün anlaşılacak diye umuyorum...:)

loruhlano
06-03-2012, 16:05
Brezılya ekonomısınde 2011 de buyume yavasladı ..............

brezılya ekonomısınde buyume gecen
yıl yavaslayarak yuzde 2,7'ye gerıledı.
Brezılya cografya ve ıstatıstık enstıtusunun verılerıne gore, ulkenın
gayrısafı yurtıcı hasılası (gsyh) gecen yıl bır oncekı yıla gore yuzde 2,7 arttı.
Ulke ekonomısı, 2010'da yuzde 7,5 buyumustu.
Brezılya hukumetı, ekonomının gecen yıl yuzde 3 buyuyecegını tahmın
edıyordu.
Latın amerıka'nın en buyuk ekonomısı brezılya'nın gayrısafı yurtıcı
hasılası gecen yılın dorduncu ceyregınde bır oncekı ceyrege gore yuzde 0,3, bır
oncekı yılın aynı donemıne gore de yuzde 1,4 artıs gosterdı.

-aa-

poorandrich
06-03-2012, 16:16
Hocam kara perde 17.17 de kapanmıyormu
zaten 2. Seansda 14.10 açııldı
neler oluyor anlamıyorum faydası ne?
Fiyatlarda oynamak isteyen 17.17 den öncede yapabilir...

loruhlano
06-03-2012, 16:30
Hocam kara perde 17.17 de kapanmıyormu
zaten 2. Seansda 14.10 açııldı
neler oluyor anlamıyorum faydası ne?
Fiyatlarda oynamak isteyen 17.17 den öncede yapabilir...

Nedense birileri karaperdeyi bekliyor..Bazı hisselerde 17:30 da baya farklı fiyatlar ortaya çıkabiliyor..

poorandrich
06-03-2012, 16:33
Benim için seans 17.17 de bitiyor sonra endekse 3-5 puan oynuyor kimse alışamadı galiba...

ventrikul
06-03-2012, 16:33
avrupa nedenn bu kadar ekside. bariz bi nedeni haber maber mi kötü bişey gelmiş. bilen varmı

XTRADERX
06-03-2012, 16:44
avrupa nedenn bu kadar ekside. bariz bi nedeni haber maber mi kötü bişey gelmiş. bilen varmı

morfini bitti......

simdi sırada ertelendikce ertelenen pp3 hikayesi masaya gelicek fed sessiz kaldıkca dow gevsiyecek neden gevsıyecek bknz ılk ıkı genısleme kararlarına once sert dususler akabınde pp1-pp2 bu harekete ''PARA ISTEDIGINI ALIR'' dıyoruz ve tabiiki bu arada obama tedit ettikçe petrol yukarı

kısaca ;

kısa vade düşüs derinleserek ve hacımsız devam

uzun vade hersey çok daha iyi olucak....

kısa vade kötü uzun vade nasıl ıyı olucak dıye sorucaklara cevap zaman ıcınde pıyasa tarafından verılıcek anlatabılmem ıcın sabırla ızlemek gereklıdır

bereketınız bol olsun

TGDTGD
06-03-2012, 16:52
morfini bitti......

simdi sırada ertelendikce ertelenen pp3 hikayesi masaya gelicek fed sessiz kaldıkca dow gevsiyecek neden gevsıyecek bknz ılk ıkı genısleme kararlarına once sert dususler akabınde pp1-pp2 bu harekete ''PARA ISTEDIGINI ALIR'' dıyoruz ve tabiiki bu arada obama tedit ettikçe petrol yukarı

kısaca ;

kısa vade kötü uzun vade nasıl ıyı olucak dıye sorucaklara cevap zaman ıcınde pıyasa tarafından verılıcek anlatabılmem ıcın sabırla ızlemek gereklıdır

bereketınız bol olsun

Hoşgeldin SELÇUK;

59.111 altında işlerin zora gireceğini bende yorumlarımımda dile getirmeye çalışıyorum...

Senin yorumların bizler için önemli arada uğramayı ihmal etme..

Sevgiler..

XTRADERX
06-03-2012, 16:54
yapraklı bankada 6,52 altında piyasada satıs baskısı artacaktır

dolayısıyla 6,52 destek/referans noktası kısa vadelı ve gunluk trade eden dostlar ıcın dıkkatlı takıp edılmelıdır

gercek dostlara
selam ve sevgıler

yolunuz acık

bereketınız ganii olsun

ventrikul
06-03-2012, 16:56
morfini bitti......

kısaca ;

bereketınız bol olsun

usta tşk.
geçenlerde bloomberg de bizim abd leşmiş woll street de bir uzman bağlanmıştı. oda fed in q3 sonuçlarını secimden önce alabilmesi için mart gibi yapacaksa yapması lazım demişti. sizin öngörünüze uyuyyor.

uguraltun
yapraklı bankada 6,52 altında piyasada satıs baskısı artacaktır

dolayısıyla 6,52 destek/referans noktası kısa vadelı ve gunluk trade eden dostlar ıcın dıkkatlı takıp edılmelıdır

gercek dostlara
selam ve sevgıler

yolunuz acık

bereketınız ganii olsun

hoşgeldiniz değerli kardeşim.

XTRADERX
Hoşgeldin SELÇUK;

59.111 altında işlerin zora gireceğini bende yorumlarımımda dile getirmeye çalışıyorum...

Senin yorumların bizler için önemli arada uğramayı ihmal etme..

Sevgiler..

elıne saglık dostum okuyorum merak etme

bu anlamda bizi bilen bilir bilmeyende kendi gibi bilir

diyelim ve yüce mevlam herseyı ve herkezın gonlune gore versın

ızmıre selam olsun ;)

XTRADERX
06-03-2012, 16:58
usta tşk.
geçenlerde bloomberg de bizim abd leşmiş woll street de bir uzman bağlanmıştı. oda fed in q3 sonuçlarını secimden önce alabilmesi için mart gibi yapacaksa yapması lazım demişti. sizin öngörünüze uyuyyor.

mevcut gelen datalarla pp3 olmayacagını fed zaten soyledı cok beklentı ıcıne gırmemek lazım

lakın pp3 olmamasını daa cok tercıh ederım

para ıle krız (kerız) sadece kısa vadelı otelenır
gercekler

gerceklesmek ıcın beklerler

acele eden ancak sınek yakalar
dıyorum ben bu islere :)

uguraltun
06-03-2012, 17:00
Originally Posted by uguraltun
salı rakamlar..

60587
60225
60005
59407
59126
58884 burası destek olabilir buralarda oluşan bir gap var doldurmak isteyebilir.
58582
58389 bunun altını artık bakmak istemedim.umarım haftalık destek rakamımız olur ihtiyaç olmaz..

herkese bol kazançlar olsun....rakamları paylaşmak istedim....

taner hocam 59111 yazınca.bende kendi rakamlarımı paylaşmak istedim.aynı yerin önemine değinmişiz....

TGDTGD
06-03-2012, 17:01
elıne saglık dostum okuyorum merak etme

bu anlamda bizi bilen bilir bilmeyende kendi gibi bilirdiyelim ve yüce mevlam herseyı ve herkezın gonlune gore versın

ızmıre selam olsun ;)

İzmir seni seviyor biliyorsun...

Sevgiler dostuma çok selamlar İstanbul'a

loruhlano
06-03-2012, 17:04
Sevgili Selçuk, hoş geldin...yorumların için çok teşekkürler....Takipteyiz....

TGDTGD
06-03-2012, 17:10

59.400'e kadar ataklar gelsede nefes bitti palada... Tekrar 59.111'lerde şimdi

Avrupa kötü, parite düşüşte, dolar 1.79'a yaklaştı !!!

uguraltun
06-03-2012, 17:10
Sevgili Selçuk, hoş geldin...yorumların için çok teşekkürler....Takipteyiz....

abim sizlere kolay gelsin iyi çalışmalar.:)

uguraltun
06-03-2012, 17:12
DAX 6711.80 6866.46 6840.80 6707.00 -154.66 -2.25% 14:10:55
UK 100 5798.30 5874.82 5860.80 5794.00 -76.52 -1.30% 14:11:11
CAC 40 3409.30 3487.54 3475.80 3408.80 -78.24 -2.24% 14:10:38
EU Stoxx 50 2473.50 2529.86 2518.50 2472.50 -56.36 -2.23% 14:11:04
AEX 25 320.10 325.35 324.70 320.00 -5.25 -1.61% 14:11:11
Spain 35 8253.50 8453.50 8415.50 8246.50 -200.00 -2.37% 14:11:05

taner hocam sanırım haklı çıkacaksınız..59500 ler toparlama zor görünüyor...

loruhlano
06-03-2012, 17:13
abim sizlere kolay gelsin iyi çalışmalar.:)

Sağol Uğur, sana da kolay gelsin, bol şanslar....

loruhlano
06-03-2012, 17:18
Buzda dans başladı..Kenarında...kıyısında................:) :))

TEMİZEL
06-03-2012, 17:21
DOLAR 1.79
çoğu hisseler 59.00 i gözlüyor..

Pscyokinesis
06-03-2012, 17:23
Günlük ve haftalıklar tekrar sat verecek bugün bu şekilde kapatırsa

geçen defa sat vrmiş ama iki gün içinde tekrar piyasayi almıştı bakalım bu sefer ne yapacak gene toparlayacak mı yoksa tam gaz düzeltmeye devam mı edecek .

loruhlano
06-03-2012, 17:31
http://img824.imageshack.us/img824/5256/pano01rq.png (http://img824.imageshack.us/i/pano01rq.png/)

vitamin
06-03-2012, 17:54
hürol usta daha düşekcemyiz uzun vadede nasıl olur

loruhlano
06-03-2012, 18:06
hürol usta daha düşekcemyiz uzun vadede nasıl olur

Kapanışı görelim bakalım, belki de Sevgili Taner'in o meşhur desteğinin üstünde kapatır......Daha Günlükteki Bollinger alt desteklere de dokunmadı bildiğiniz gibi....58600-58700...... Kara perdede inmek üzere...:) :))

http://img51.imageshack.us/img51/1223/pano01q.png (http://img51.imageshack.us/i/pano01q.png/)

poorandrich
06-03-2012, 18:14
neredeyse 2 aydır ilk defa piyasalar sallanmaya başladı
teknik bilmem ama uzun zamandır gördüğüm şu endeks düşüşte 3. güne kırmızı girse bile yeşile dönüyor:)

paradatör
06-03-2012, 18:15
endeks kağıtları 60 dk lıkda fena değil
brent in agresif olarak geri çekilmesi bunda etkili oldu
fıbo destekler çaılıştı iş c de 3,95 di
günlüklerde ise geri çekilmeyi daha tamamlamamış havası var
bu arada çok ilginç şekilde ky olgun hareketler yapıyor görüyorum
ya bizm jenerik level atladı attığını gözünden vuruyor
ya da anlamadım ben bu işi ama neyse hep yabancı mı ütecek :)

poorandrich
06-03-2012, 18:27
PALA ya pak ya 59.111 üstüne atıyor yine:)
dax ı fena çarpmışlar:(

ncmtnokms
06-03-2012, 18:29
Karanlık bölümde yine bişeyler oldu.Endeksi hafiften toparladılar 59143 kapattırdılar.DAX %3 ekside..

loruhlano
06-03-2012, 18:30
http://img442.imageshack.us/img442/1223/pano01q.png (http://img442.imageshack.us/i/pano01q.png/)
DAX DA BİRŞEYLER OLDU !!!!!!!!!!!!! ANİDEN GÖÇÜŞ BAŞLADI..

BİZ DE 59111 İN ÜZERİNDE KAPATTIK..GEL DE YARIN SABAHI BEKLEME ???!!!!:))

loruhlano
06-03-2012, 18:39
http://img59.imageshack.us/img59/6051/pano01h.png (http://img59.imageshack.us/i/pano01h.png/)
http://img38.imageshack.us/img38/8833/pano02.png (http://img38.imageshack.us/i/pano02.png/)

serhabi
06-03-2012, 18:39
endeks kağıtları 60 dk lıkda fena değil
brent in agresif olarak geri çekilmesi bunda etkili oldu
fıbo destekler çaılıştı iş c de 3,95 di
günlüklerde ise geri çekilmeyi daha tamamlamamış havası var
bu arada çok ilginç şekilde ky olgun hareketler yapıyor görüyorum
ya bizm jenerik level atladı attığını gözünden vuruyor
ya da anlamadım ben bu işi ama neyse hep yabancı mı ütecek :)

sayın paradatör dediğiniz gibi hep GAVUR lar mı ütecek...Allah razı olsun. TGDTGD den Hürol beyden sizden AERİUS ve daha ismini sayamadıklarımdan.. pala 59111 üstünde kapatmak zorunda kaldı...

ncmtnokms
06-03-2012, 18:40
Ne kadar garip kurallar getirip halkı çaktırmadan yolmanın gayreti içindeyiz.Şimdi bu uygulamanın ne anlamı var.Son 13 dakikada seans salonunda İMKB de olanlar işlemleri göremiyorlar mı.Kimin ne emir verdiğini ne kadar aldığını sattığını görmüyorlar mı.Bilmediğim için soruyrum sadece.Ama tahminim görüyorlar biliyorlar yönünde.Bilmediğimiz bir karanlık ortamda sanki perde arkasına girip bişeyler yapılıyor hissi uyanıyor insanda.Bence bunun açık oy gizli tasniften hiçbir farkı yok.Bu tür bir oy sayımını yaşamıştı bu ülke.Bunu getiriyor aklıma.Son anda bir değerleme yapılıyor ama ekran başında olanlar hiçbirşeyden haberi yok.Peki ya içerde neler oluyor neler konuşuluyor neler dönüyor.Kısa bir süre de değil.13 dakika.Bu kadar dakika hatta altındaki sürelerde endeksin göçtüğünü gördüm ben not artırımında 4000 puan yükseldiğini gördüm.Sözde son anda fiyatların dengesiz hareketini önlemek amaç.E şimdi noldu.-1,17 den - 0.91 e düştü.fark 0,26 ouan.Oynamadı mı endeks şimdi.İlginç ki ne ilginç.

aerius
06-03-2012, 18:44
SON 15 dk noldu gören varmı..MATRIX de değerler sıfırlandı..bu nası iştir yaw...

aerius
06-03-2012, 18:45
58.98x idi en son gördüğümde endeks..MATRIX i kapattım açtım ...baktım 59.143 kapatmış...

loruhlano
06-03-2012, 18:46
Ne kadar garip kurallar getirip halkı çaktırmadan yolmanın gayreti içindeyiz.Şimdi bu uygulamanın ne anlamı var.Son 13 dakikada seans salonunda İMKB de olanlar işlemleri göremiyorlar mı.Kimin ne emir verdiğini ne kadar aldığını sattığını görmüyorlar mı.Bilmediğim için soruyrum sadece.Ama tahminim görüyorlar biliyorlar yönünde.Bilmediğimiz bir karanlık ortamda sanki perde arkasına girip bişeyler yapılıyor hissi uyanıyor insanda.Bence bunun açık oy gizli tasniften hiçbir farkı yok.Bu tür bir oy sayımını yaşamıştı bu ülke.Bunu getiriyor aklıma.Son anda bir değerleme yapılıyor ama ekran başında olanlar hiçbirşeyden haberi yok.Peki ya içerde neler oluyor neler konuşuluyor neler dönüyor.Kısa bir süre de değil.13 dakika.Bu kadar dakika hatta altındaki sürelerde endeksin göçtüğünü gördüm ben not artırımında 4000 puan yükseldiğini gördüm.Sözde son anda fiyatların dengesiz hareketini önlemek amaç.E şimdi noldu.-1,17 den - 0.91 e düştü.fark 0,26 ouan.Oynamadı mı endeks şimdi.İlginç ki ne ilginç.

Size sabahtan bahsettiğim olay oldu, Karanlık perde öncesi, desteğin altındayken, perde kalktığında endeksi desteğin üstünde gördük...!!!!!!!! :)) KY içinmiş bu perde, öyle deniliyor..:)) Perdeden önce ya desteğin altında diye satan olduysa....(Desteğin üzerine atma, tuzak da olabilir, o ayrı bir konu....)
Ama, Olay genel olarak pek şeffaf değil..3 kağıda, KY yanıltmaya çok müsait....Daha, bu olayda ne dümenler dönecek, ilerde göreceğiz.....Henüz ısınma haraketleri bunlar, bazı hisse fiyatları % kaç değişecek bakalım, perde kalktığında ??!!!! Mecburen, Ağırlıklı ortalama fiyatları da takip eder hale geleceğiz, sürpriz yaşamamak için....

TYPHOON20
06-03-2012, 18:52
size sabahtan bahsettiğim olay oldu, karanlık perde öncesi, desteğin altındayken, perde kalktığında endeksi desteğin üstünde gördük...!!!!!!!! :)) ky içinmiş bu perde, öyle deniliyor..:)) perdeden önce ya desteğin altında diye satan olduysa....(desteğin üzerine atma, tuzak da olabilir, o ayrı bir konu....)
ama, olay genel olarak pek şeffaf değil..3 kağıda, ky yanıltmaya çok müsait....

işte bende tam da bunu düşünüyordum taner beyin meşhur desteği 59111 di 17 17 de bu rakamın altında idik sonra bir baktık ki üstündeyiz... Ne biçim iş anlamadım... Kör mü olduk yani biz şimdi....

aerius
06-03-2012, 18:57
insan ağzına ne gelirse söylemek istiyor..mail atmak şikayette bulunmak istiyor...ama kimi kime şikayet edecen..etsen ne olacak...ne çıkarsa bahtıma deyip sanırım...17.15 den sonra kapanış fiyatından emir vermek gerekiyor..sonrada borsa kumar deil diyorlar...

viper35
06-03-2012, 18:58
işte bende tam da bunu düşünüyordum taner beyin meşhur desteği 59111 di 17 17 de bu rakamın altında idik sonra bir baktık ki üstündeyiz... Ne biçim iş anlamadım... Kör mü olduk yani biz şimdi....

Tam bir sihirbaz olayı okus pokus pufff diye bir bakmışsın buhar olmus, gerçeği bu gün perdenin rengi beyaz oldu ama yarın koyu kara olursa ozaman vay halimize

ayhan53
06-03-2012, 21:21
ne oldu ya siteye giremedim bir türlü:)