PDA

View Full Version : Endeks yorumları ve piyasaların yönü "2"

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

mehyah
23-12-2011, 12:45
Biraz daha telafi etmesini istiyorum, bu telafi yeterli değil..:)
Biz onlardan epey geride kaldık tepkide.. Umuyorum, Taner Bey'in geride kalan sayfalarda bahsettiği 20 - 31 Aralık istatistikleri tekrar eder ve geriden gelip yarım boy fark yaparız..

2012 ilk çeyrek riskini gören ve bekleyen Yabancılar usul usul hisselerden çıkıyorlar, önümüzdeki hafta bu anlamda borsanın aşağı yönlü hareket etmesini bekliyorum.

YTD

loruhlano
23-12-2011, 12:46
Yurt dışı Borsalar Noel tatiline girince, haftaya açık olan Borsaların seyri nasıl olacak ?? Bir problem daha...!!!!!!

TGDTGD
23-12-2011, 12:49
sayın tgtgd sizce neden ?

2 gün önce aynı şeyleri yaşadık... GAP'li açtık(Tek farkkı 2 gün önce günlüklerde de GAP bırakmıştık)

Buralardan mal yediriyorsa öğleden sonra salabilir...

Makarna
23-12-2011, 12:55
2012 ilk çeyrek riski nedir acaba bu yabancıların çekindikleri ve cümle Hristiyan alemi tatlı tatlı Noel'ini kutlarken, bize saran yabancılar niye fazla mesai yapıp ufak ufak satış yapsınlar merak ettim..

loruhlano
23-12-2011, 13:04
2012 ilk çeyrek riski nedir acaba bu yabancıların çekindikleri ve cümle Hristiyan alemi tatlı tatlı Noel'ini kutlarken, bize saran yabancılar niye fazla mesai yapıp ufak ufak satış yapsınlar merak ettim..

2012 de Dowjones'un hareketlerine, yükselişlerine gelişmekte olan borsaların uyum sağlayıp, sağlayamayacağı konusunda piyasada tereddütler mevcut...Gelişmekte olan borsaların bulunduğu ülkelerin bir kısmı faizlerini yükseltirken, kimi de Türkiye gibi faizleri sabit tutup, ya da daha da düşürüp, enflasyonunu daha da azdırmama derdi içinde ...!!!!!!!!!!!!

Bence, Türkiyede gerçek enflasyon şu anda zaten % 20 üstünde seyrediyor, 2011 de zam görmeyen ne kaldı ki ???? :))

mehyah
23-12-2011, 13:06

Sorunlar AB kaynaklı olması beklenmeli, AB borsaları aşağı giderken bizim borsanın aynı şekilde aşağı gitmesi çok normal..
İşler iyi görünürken elinizdeki hisseleri satabilirsiniz, işler kötü olunca eldeki hisseleri satmak için fırsat kalmıyor...

YTD

loruhlano
23-12-2011, 13:10
GÜN İÇİ YURTDIŞI RAPOR :

Dün piyasanın ilgiyle beklediği ABD haftalık işsizlik maaşı başvurularının 2008 Nisan’dan beri en düşük seviyede açıklanması piyasalardaki noel öncesi iyimserliği arttırdı ve bunun etkisiyle ABD borsaları değer kazanarak kapanışı artıda yaptı; USD’ nin EUR, JPY, GBP, CAD, SEK ve CHF karşısındaki performansını takip ettiğimiz USD endeksi değer kaybetti, Asya Piyasaları yükseliş gerçekleştirdi.- TSI 08:30’da açıklanan Fransa GDP verisi, Fransa ekonomisinin 3. çeyrekte 0,3% büyümüş olduğunu gösterdi (beklenti: 0,4%). Saat 9:45’te açıklanan Fransa üretici fiyatları verisi ise aylık bazda üretici fiyatlarında beklenenden fazla artış yaşandığına işaret etti (beklenti: 0,0% ; gerçekleşen: 0,4%).- İtalya’da TSI saat 11:00 de gelen Kasım ayı saatlik ücretler verisinde beklenenden hafif aşağıda kalarak yıllık bazda 1,5% oldu. Ayrıca öğle saatlerinde açıklanacak olan İtalya Tüketici güven endeksi de 95.3 bekleniyor (önceki:96.5)- Gün içinde takip edeceğimiz ekonomik veriler ABD tarafından gelecek olan, Kasım ayı dayanaıklı mal siparişleri, kişisel gelirler, PCE (çekirdek) ve yeni konut satışları olacak. Beklentiler kişisel harcamalar ve konut satışlarının artacağı yönünde olup, eğer iyileşme gözlemlenirse piyasadaki ve EUR/USD paritesi tarafındaki iyimserlik havasının pekişmesi beklenebilir. Sektör & Hisse - Amerika ekonomik iyileşmesinin güçlendiğini destekleyen veriler yardımıyla yükselişle kapanan Avrupa borsaları bu sabah da artıda seyrediyor. Almanya’nın gösterge endeksi DAX’ta teknoloji ve sağlık dışındaki tüm sektörler artıda seyrederken, telekomünikasyon sektörü 0,70% artışla başı çekiyor, onu altyapı ve endüstri sektörleri takip ediyor.- İngiltere’nin gösterge endeksinde de finansallar dışındaki tüm sektörler artıda. Finansallar içinde bankacılık hisseleri açılıştan bu yana en çok değer kaybeden grup oldu. Dün değer kazanan HSBC bank hissesi bugün düşüş gösterirken altyapı sektörü endeksin yukarı hareketinde başı çekiyor. Akaryakıt alanında faaliyet gösteren BP hisseleri yükseliş gösteren hisselerden.- Fransa’nın gösterge endeksi CAC’da tüm sektörlerin artıda seyrettiğini gözlemlenirken, akaryakıt alanında faliyet gösteren şirketlere ait hisseler yükselişleriyle dikkat çekiyor. Altyapı ve tüketici servisleri sektörleri yukarı hareketleriyle endeksi yönlendiren sektörlerden.- İspanya’da tüm sektörler artıda olup telekomünikasyon sektörü 1%, altyapı sektörü 0,93% primli seyrederken Telefonica’ya ait hisse dünkü yükselişini bu sabah da sürdürüyor.

Makarna
23-12-2011, 13:18
Sizin görüşünüze saygı duyuyorum.. AB kaynaklı bugün gelinen noktadan daha negatif bir seyir bekleniyor mu, yoksa en kötüsü geride mi kaldı.. Sizler gibi ben de bunu anlamak için gayret gösteriyorum.. Son günlerde bir şeyler oldu değil mi? Sermaye açığı olan bankalar % 1 ile neredeyse sınırsız vadede borçlanıp, çarklarına gereken suyun bir kısmını koydular.. Çarklar ağar ağar da olsa dönecek gibi..

loruhlano
23-12-2011, 13:20
İMKB öğleden sonra daha hareketli olacak hem yüksek hacımlı döviz ihalesi, hem de gelecek ABD verileri sebebiyle....

loruhlano
23-12-2011, 13:22
Gozler, fransa'da 22 subat'ta sona erecek yasama surecıne cevrıldı

fransa meclısının, 1915 olaylarıyla ılgılı
ermenı ıddıalarının reddının suc sayılmasını ongoren yasa teklıfını dun kabul
etmesının ardından gozler, fransa'dakı yasama surecıne cevrıldı.
Kanunun yururluge gırmesı ıcın, ulusal meclıste kabul edılen teklıfın 22
subat'ta sona erecek yasama donemınden once fransız senatosu tarafından da kabul
edılmesı gerekıyor ve bunun zaman alacagı belırtılıyor.
Hızlı bır sekılde senatoya ıletılmesı gereken teklıfın ne zaman
gonderılecegı ıse meclıs baskanı'nın ınısıyatıfınde bulunuyor. Parlamento baskanı
teklıfı bekletebılır ya da hemen gonderebılır.
Senato baskanı'nın ıse teklıfı gundeme alması ıcın zaman kısıtlaması
bulunmuyor. Teklıf, senato'dakı gorusmelerde degısıklık onergesı verılmezse
yasalasabılecek.
Degısıklık onergesı verılırse, teklıf ulusal meclıste yenıden ele
alınacak.
Bu arada, senato ve ulusal meclıs, 9 ocak'a kadar noel tatılıne
gırecek.
Kanun, senato'dan gecmesı durumunda cumhurbaskanı nıcolas sarkozy'nın
onune gelecek ve sarkozy'nın 15 gun ıcınde yasayı ımzalaması gerekıyor.
Fransa'da nısan ayında yapılacak cumhurbaskanlıgı secımlerı dolayısıyla
parlamentonun her ıkı kanadı da 22 subat'ta tatıle gırecek.
Cunku fransa'da ılkbaharda yapılacak cumhurbaskanlıgı secımı ve genel
secımlerden 4 ay once parlamentonun faalıyetlerı cok onemlı krıtık yasalar
dısında donduruluyor.
Fransa'da yıne ermenı ıddıalarıyla ılgılı olarak 2006'da kabul edılen bır
teklıf senato'ya 5 yıl sonra gonderılebılmıs, teklıf senato'da reddedılmıstı.

-Matriks--aa-

loruhlano
23-12-2011, 13:25
Garanti de kademelere konulan-doldurulan lotlar, silinen milyonluk lotlar var...biraz garipleşti....!!!!!!!!!!!!Zaten Garantide sağdan aktif alış sürerken, Palanın diğer adamı da, pasifteki lotlara satışını devamlı sürdürüyor...:) TAM BİR TRADE...!!!!!!!!

evolli
23-12-2011, 13:30
üstad kademedeki yüklü alış satışarı (tek işlemde olanları)paylaşırmısın
2.seans ateşli geçecek gibi

loruhlano
23-12-2011, 13:38
üstad kademedeki yüklü alış satışarı (tek işlemde olanları)paylaşırmısın
2.seans ateşli geçecek gibi

Matriksde derinlikli hisse ekranının Excell e aktarımı mausun sağıyla '' KOPYALA DDE LİNK'' le olmuyor !!!!

NASIL EXCELL E AKTARILACAĞINI BİLEN ARKADAŞ VARMI??? EPEY BİR SÜREDİR BU SORUNU ÇÖZEMEDİM..

DERİNLİKLİ HİSSESENEDİ TABLOSUNU MASA ÜSTÜNDE WORD YA DA EXCELL E AKTARABİLSEM TOPİĞE YAPIŞTIRMASI KOLAY.....

King Levent
23-12-2011, 14:13
sayın loruhlano GBP/JPY paritesinde, gbp lehine dönüş bekliyor musunuz? uzunca süredir yatay ve 2007 mayıs
değerinin yarısında.
saygılar,

loruhlano
23-12-2011, 14:45
sayın loruhlano GBP/JPY paritesinde, gbp lehine dönüş bekliyor musunuz? uzunca süredir yatay ve 2007 mayıs değerinin yarısında.saygılar, >> 122,29 Bugün de Ayı piyasası içinde

Forexpros - İngiliz Poundu Cuma günü Japon Yeni karşısında düşüş yaşadı.
GBP/JPY yazı yazılırken 0.01% düşüş 122.54 üzerinden işlem gördü.
Pazartesi en düşüğü olarak 120.53 seviyesinden çift destek bulurken, 122.77 Perşembe gününün en yüksek direnç seviyesi olarak belirlendi .
Bu sırada İngiliz Poundu, Amerikan Doları karşısında yükseliş ve Euro karşısında düşüş yaşadı, bununla beraber GBP/USD de 0.02% artarak 1.5680 değerini gördü ve EUR/GBP 0.08% yükselerek 0.8330 değerini gördü.

http://www.forexticket-tr.com/tr/chart/GBP-JPY
http://www.forexprostr.com/currencies/gbp-jpy-scoreboard
http://www.forexprostr.com/currencies/gbp-jpy
http://www.forexprostr.com/currencies/gbp-jpy-technical

Sembol Fiyat Fark Fark %

GBP/JPY 122.30 -0.25 -0.203%
USD/TRY 1.8834 -0.0073 -0.389%
EUR/USD 1.3070 0.0019 0.142%

Süreç bir süre daha Japon yeninin Sterlin karşısında değer kazanması yönünde işleyecek...2012 de düşüş trendi sonlanır, 2012 de Avrupa dan gelecek ilk olumlu sinyallerle, düşüş trendi önce yataya sonra da Sterlinin değer kazanması sürecini başlatır diye düşünüyorum...

Trafik
23-12-2011, 14:48
Matriksde derinlikli hisse ekranının Excell e aktarımı mausun sağıyla '' KOPYALA DDE LİNK'' le olmuyor !!!!

NASIL EXCELL E AKTARILACAĞINI BİLEN ARKADAŞ VARMI??? EPEY BİR SÜREDİR BU SORUNU ÇÖZEMEDİM..

DERİNLİKLİ HİSSESENEDİ TABLOSUNU MASA ÜSTÜNDE WORD YA DA EXCELL E AKTARABİLSEM TOPİĞE YAPIŞTIRMASI KOLAY.....

Abi ben şöyle yapıyorum.
Matriks ekranım açıkken Prnscr tuşuna basıyorum ve bi word sayfası açıyorum.
Word sayfasının üzrine sağ tıklayıp yapıştır diyorum.
Dört köşesindeki kutucuklardan tutup istediğim kadar büyütüyorum ve hazııııııır. :)

loruhlano
23-12-2011, 14:59
Abi ben şöyle yapıyorum.
Matriks ekranım açıkken Prnscr tuşuna basıyorum ve bi word sayfası açıyorum.
Word sayfasının üzrine sağ tıklayıp yapıştır diyorum.
Dört köşesindeki kutucuklardan tutup istediğim kadar büyütüyorum ve hazııııııır. :)

Sağol, çözdüm işi......:)

loruhlano
23-12-2011, 15:16
TCMB Dolar satışında 50 milyon dolarlık satış yaparak ihaleyi sonuçlandırdı...gelen teklifler toplamı 1 milyar doların üstünde idi.. !!! enteresan !!..

loruhlano
23-12-2011, 15:21
İMKB 100 >>240 dakikalık grafik

http://img718.imageshack.us/img718/4800/240mkb.png (http://img718.imageshack.us/i/240mkb.png/)

panamajack
23-12-2011, 15:24
dolara 1milyar üzeri teklif geldi 1,89,34 oldu.borsa dayananır inşallah
dolar mı kazanacak imkb mi ben imkb yi tutuyorum ( fenerbahçe =imkb çok benziyor) imkb şimilik dolar oyuncuları güçlü ...

loruhlano
23-12-2011, 15:25
http://img141.imageshack.us/img141/9329/pano01h.jpg (http://img141.imageshack.us/i/pano01h.jpg/)

loruhlano
23-12-2011, 15:28
http://img543.imageshack.us/img543/5022/pano01x.jpg (http://img543.imageshack.us/i/pano01x.jpg/)

Prınt screen işini sevdim....:)) pratikmiş...

loruhlano
23-12-2011, 15:31
http://img64.imageshack.us/img64/1708/pano01b.jpg (http://img64.imageshack.us/i/pano01b.jpg/)

cornero
23-12-2011, 15:34
bir seans kaydı avuçlarımdan:sarhos:

loruhlano
23-12-2011, 15:40
Babacan: (enflasyon) 2012 sonunda yuzde 5'e yakın bır sonuc elde edecegımızı beklıyoruz

basbakan yardımcısı alı babacan, enflasyona
ılıskın, ''su anda en son ay ıtıbarıyle yuzde 9,48 olsa da 2012 sonunda yuzde 5'e
yakın bır sonuc elde edecegımızı beklıyoruz'' dedı.
Babacan, turkıye ısadamları ve sanayıcıler konfederasyonu (tuskon)
yonetım kurulu toplantısında yaptıgı konusmada, enflasyonda her ne kadar bazı
guncel sebeplerle artıs olsa da genel trendın dusus egılımınde oldugunu
soyledı.
ınısler cıkıslar oldugunu, ancak trendın asagı dogru bulundugunu ıfade
eden babacan, ''su anda en son ay ıtıbarıyle yuzde 9,48 olsa da 2012 sonunda
yuzde 5'e yakın bır sonuc elde edecegımızı beklıyoruz'' dıye konustu.
Babacan, sunları kaydettı:
''bu nıye gecıcı olarak arttı? Su aylardakı artısın sebebı ne dıye
baktıgımızda, en onemlı sebeplerden bırısı kur... Kur arttıgı ıcın, kurdakı
gecıskenlıkten dolayı bunun enflasyona etkısı oldu. ıkıncısı bu tekstıl ve hazır
gıyım urunlerıne getırdıgımız ek vergılerın enflasyona yansıması oldu kı en az
yarım puan olarak bız bunu hesap edıyoruz. Son sıgara artısı enflasyonu tam yuzde
1 artırdı. Cunku yuzde 20'lık bır zam geldı, tufe sepetınde sıgaranın agırlıgı
yuzde 5,6... Dolayısıyla bu 9,48'ın ıcınde belkı en az 3-4 puan bu saydıgım
sebepler var. Bu sebeplerın hepsıne dıkkat edersenız gecıcı sebepler. Bır de son
olarak bazı yorelerımızde yasanan sel ve o selle beraber ozellıkle seralardakı
hasar ve serada uretılen sebze ve bır mıktar meyvedekı zararla beraber o
fıyatlardakı artıs... Bunların hepsı dıkkat edersenız para polıtıkalarından
bagımsız, farklı sebeplerden gelen artıslar. Dolayısıyla bu para polıtıkalarında
durusu cok cok degıstırecek, etkıleyecek bır sonuc degıl. Dolayısıyla bu gecıcı
etkılerın ortadan kalkmasıyla beraber gelecek yılın ıkıncı yarısından ıtıbaren
ozellıkle yuzde 5'e dogru seyreden bır enflasyonu gorecegımızı beklıyoruz.''
her ne kadar su anda enflasyon yuzde 9,48 olsa da beklentılere
baktıklarında 24 aylık beklentılerde 6,42, 12 aylık beklentılerde 6,93 gıbı su
andakı rakamın oldukca altında pıyasa beklentısının soz konusu oldugun belırten
babacan, ''ama bız pıyasadan daha ıyımserız. Pıyasa beklentılerınden de daha
dusuk bır rakama ulasacagımızı beklıyoruz'' dedı.

-Matriks--aa-

loruhlano
23-12-2011, 15:43
Tcmb, 50 milyonluk cüzzi bir dolar satışıyla, doların yükselmesine sebep oldu, Satışın 20 katı talep geldiğini gören İMKB de bu işe bozuldu...!!!!

loruhlano
23-12-2011, 15:47
Haftaya Salı gününden itibaren, Forex piyasalar da tatile giriyor...Sadece Müslüman ülkelerin Borsaları açık olacak....

jimmydean
23-12-2011, 15:47
Alt + Printscreen ile ekranınızdaki o an aktif olan pencereyi sadece hafızaya alırsınız. Tüm ekranı almadan yani. Böylelikle kırpma yapmaya gerek kalmaz.

loruhlano
23-12-2011, 15:48
Alt + Printscreen ile ekranınızdaki o an aktif olan pencereyi sadece hafızaya alırsınız. Tüm ekranı almadan yani. Böylelikle kırpma yapmaya gerek kalmaz.

Süpersin....Sağol......

panamajack
23-12-2011, 15:50
merkez bankasına selamlar:seyt:

loruhlano
23-12-2011, 15:53
http://img580.imageshack.us/img580/3931/pano01sy.jpg (http://img580.imageshack.us/i/pano01sy.jpg/)

panamajack
23-12-2011, 15:56
bu merkez piyasada en kadar alıcı var onu merak etmiş herhalde .müdahale etmeye niyetleri yok gibi. ne anladılar acaba .dolarcılar şunu dediler bence senin satışının 20 kat üstünü teklif edebilriz 1 milyar desen 20milyar derdik gibi herhalde iki tarafta blöf yapıyor

loruhlano
23-12-2011, 15:57
http://img847.imageshack.us/img847/5608/pano01q.jpg (http://img847.imageshack.us/i/pano01q.jpg/)

panamajack
23-12-2011, 15:58
buraya resim atma nasıl oluyor deniyorum olmuyor.kendi resmimi atacam ibret alsın herkes diyeee:beurk:

AGARTA72
23-12-2011, 15:58
bu merkez piyasada en kadar alıcı var onu merak etmiş herhalde .müdahale etmeye niyetleri yok gibi. ne anladılar acaba .dolarcılar şunu dediler bence senin satışının 20 kat üstünü teklif edebilriz 1 milyar desen 20milyar derdik gibi herhalde iki tarafta blöf yapıyorEvet bir blöf var.Amam M:B:elini açmadan 50 milyon bırakıp masadan kalktı.

TGDTGD
23-12-2011, 16:02
2 gün önce aynı şeyleri yaşadık... GAP'li açtık(Tek farkkı 2 gün önce günlüklerde de GAP bırakmıştık)

Buralardan mal yediriyorsa öğleden sonra salabilir...

51.600 - 51.750 aralığını bir kez daha test ettik, hadi bakalım son olsun...

loruhlano
23-12-2011, 16:03
Babacan:baktıgımızda su anda maalesef hane halkımızın yuzde 45'ı aylık gelırınden daha fazla harcıyor >>

basbakan yardımcısı alı babacan, tasarruf oranının yuzde 12'ye dustugunu,
bunun tarıhı en dusuk sevıye oldugunu belırterek, ''baktıgımızda su anda maalesef
hane halkımızın yuzde 45'ı aylık gelırınden daha fazla harcıyor'' dedı.

-aa-

Serdarzorlu
23-12-2011, 16:04
bugünü hiç ihale açmadan geçirse dolar bu kadar çıkmazdı

Beceriksizler...

loruhlano
23-12-2011, 16:05
http://img851.imageshack.us/img851/5869/pano01g.jpg (http://img851.imageshack.us/i/pano01g.jpg/)

parayorum
23-12-2011, 16:07
arkadaşlar merkez bankası müdahalesini yanlış yorumlamayın lütfen, yanlış yönlendirmelere sebep olabilirsiniz.

olay şu şekilde;

saat 11'de 1 milyar 350 milyon dolarlık satım ihalesi açılacağı duyuruldu.

saat 14:13'te ise 1 milyar dolarlık teklif geldiği ve 50 milyon dolar satıldığı duyuruldu.

ihalede gelen en yüksek teklif ise 1,8815.

Buradan çıkarılabilecek sonuçlar;

-İhale edilen miktardan düşük talep gelmiştir, piyasada büyük bir talep yok.

-İhale açıldığında dolar 1,89 iken ihaleden alınacak en yüksek teklif 1,8815 ise diğer teklifleri siz düşünün, 1,88 1,8790 1,8780 gibi gider. Elinizde yüklü para olsa misal, 1,87'den 200 milyon dolar alım teklifi vermez miydiniz piyasada geri satabilmek için 1,88 seviyelerinden? Temiz para.

Kısacası merkez bankası kendisinden ucuz alınıp piyasada yükseğe satılmasını engellemek için miktarı düşük tuttu ve gelen 1 milyar dolalık talep tamamen merkezden ucuza alıp piyasada pahalıya satma amacı da güdüyor olabilirdi ihtiyacın yanında.

Merkez akıllılık etti diyebiliriz, o seviyelerden dolar satmak mantıklı olmazdı, rezervleri gerçek talebin olduğu 1 milyarlık ihaleye 2 3 milyar talep gelen ve fiyatların yüksek olduğu ihalelerde kullanmak daha mantıklı.

panamajack
23-12-2011, 16:11
arkadaşlar merkez bankası müdahalesini yanlış yorumlamayın lütfen, yanlış yönlendirmelere sebep olabilirsiniz.

olay şu şekilde;

saat 11'de 1 milyar 350 milyon dolarlık satım ihalesi açılacağı duyuruldu.

saat 14:13'te ise 1 milyar dolarlık teklif geldiği ve 50 milyon dolar satıldığı duyuruldu.

ihalede gelen en yüksek teklif ise 1,8815.

Buradan çıkarılabilecek sonuçlar;

-İhale edilen miktardan düşük talep gelmiştir, piyasada büyük bir talep yok.

-İhale açıldığında dolar 1,89 iken ihaleden alınacak en yüksek teklif 1,8815 ise diğer teklifleri siz düşünün, 1,88 1,8790 1,8780 gibi gider. Elinizde yüklü para olsa misal, 1,87'den 200 milyon dolar alım teklifi vermez miydiniz piyasada geri satabilmek için 1,88 seviyelerinden? Temiz para.

Kısacası merkez bankası kendisinden ucuz alınıp piyasada yükseğe satılmasını engellemek için miktarı düşük tuttu ve gelen 1 milyar dolalık talep tamamen merkezden ucuza alıp piyasada pahalıya satma amacı da güdüyor olabilirdi ihtiyacın yanında.

Merkez akıllılık etti diyebiliriz, o seviyelerden dolar satmak mantıklı olmazdı, rezervleri gerçek talebin olduğu 1 milyarlık ihaleye 2 3 milyar talep gelen ve fiyatların yüksek olduğu ihalelerde kullanmak daha mantıklı.

saol kardeş

loruhlano
23-12-2011, 16:12
Imkb genel hacim şu ana kadar çok düşük >>>> 624.568.884
Geri kalan enerjisini pozitif kullanması dileğiyle.....:))

TGDTGD
23-12-2011, 16:16
52.000 üstüne atarsak ve 1 saat kalırsak günü en yüksek noktada kapatırız....

.

panamajack
23-12-2011, 16:20
teşekkürler tamer kardeş

ferrdi
23-12-2011, 16:25
http://ressim.net/8/out.php/i5338637_adsiz.png-k

xu100 60 dk ...

mehyah
23-12-2011, 16:27
Bu kadar düşük işlem hacmi ile borsanın yükselişi ne kadar inandırıcı ?

YTD

loruhlano
23-12-2011, 16:28
ısvıcre, fransa ıle aynı hataya bu kez dusmedı

ısvıcre, fransa'nın yolundan bu kez gıtmedı
ve turkıye ıle dıplomatık krızden kacındı.
ısvıcre medyasına aıt ınternet sıtelerınde yer alan haberlere gore,
ulusal meclıs, aralarında 1915 olaylarıyla ılgılı suryanı, ermenı ve rum pontus
ıddıalarının kabulunu ısteyen ve bundan osmanlı devletı'nı sorumlu tutan
basvuruları bu sabahkı oturumunda reddettı. ısvıcre ulusal meclısı, sol partılerın destegıne ragmen ılk metnı, 69'a
karsı 115 oyla reddettı.
ısvıcre meclısı, bu basvurulara yanıt vermek ıcın parlamenter kurumların
uygun yerler olmadıgını belırttı.
Ulusal meclıs, 1915 olaylarıyla ılgılı ermenı ıddıalarını tanıyan bır
onergeyı 16 aralık 2003 yılında federal meclıs'ın karsı yondekı kararına ragmen
kabul etmıstı.
ısvıcre, 2005 yılında da ermenı ıddıalarını reddeden ve olmadıgını
soyleyenlere ceza ongoren yasayı kabul eden ılk ulke olmustu.
Turkıye ısvıcre'nın kararını bır nota ıle protesto edıp kararı sıddetle
kınadıgını acıklamıstı ve turkıye ve ısvıcre arasındakı dıplomatık ılıskıler
sarsılmıstı.

-aa-

ferrdi
23-12-2011, 16:31
http://ressim.net/8/out.php/i5338640_adsiz.png-k

xu100 5 dk ... 51.905 ustunde kalmalı ....

loruhlano
23-12-2011, 16:32
http://img408.imageshack.us/img408/5869/pano01g.jpg (http://img408.imageshack.us/i/pano01g.jpg/)

DoA
23-12-2011, 16:32
Abd verilerinden bir tek dayanıklı mal siparişi beklenenin üzerinde geldi, diğerleri beklenenin biraz altı.
Bizi kurtarır mı acaba ...

loruhlano
23-12-2011, 16:36
Abd verilerinden bir tek dayanıklı mal siparişi beklenenin üzerinde geldi, diğerleri beklenenin biraz altı.
Bizi kurtarır mı acaba ...

http://img41.imageshack.us/img41/910/pano01r.jpg (http://img41.imageshack.us/i/pano01r.jpg/)

Dolar düşse iyi olacak, borsaya set çekiyor...... TCMB el altından kamu bankaları aracılığıyla Dolar satış yöntemini nedense bu günlerde pek denemiyor...!!!!!!

loruhlano
23-12-2011, 16:41
Abd'de toplam dayanıklı mal sıparıslerı kasım'da: % +3.8 (beklentı: % +2, oncekı: % -0.5)

ABD'DE KISISEL GELIRLER KASIM'DA : % +0.1(BEKLENTI: % +0.3 ONCEKI: % +0.4)

ABD'DE PCE FIYAT ENDEKSI KASIM'DA AYLIK: % 0(ONCEKI: %-0.1)

-MATRIKS-

ferrdi
23-12-2011, 16:42
http://ressim.net/8/out.php/i5338640_adsiz.png-k

xu100 5 dk ... 51.905 ustunde kalmalı ....

http://ressim.net/8/out.php/i5338665_adsiz.png-k

xu100 5 dk ...

loruhlano
23-12-2011, 16:46
İMKB 100 >> 10 dakikalık >> şimdilik biraz tatsız, beklemede.....Grafiğin toparlaması için, 51700 altına salmadan biraz beklese iyi olacak....

http://img853.imageshack.us/img853/6400/10dak.png (http://img853.imageshack.us/i/10dak.png/)

tekniker
23-12-2011, 16:49

sn TGDTGD,kalamazsak? şu ana kadar hiç ışık vermedi..

loruhlano
23-12-2011, 16:53
http://img412.imageshack.us/img412/7221/pano01a.jpg (http://img412.imageshack.us/i/pano01a.jpg/)

TGDTGD
23-12-2011, 16:57
sn TGDTGD,kalamazsak? şu ana kadar hiç ışık vermedi..

Satıcılar isteksiz, ama alıcılarda isteksiz... Bana göre yıl sonuna kadar hacimsiz seyir devam edecek. Çok yukarı beklemiyorum, aşağı gideceklerini hiç beklemiyorum...

loruhlano
23-12-2011, 17:06
Dolar satış >>> 1.9010 tl oldu, hayırlısı....

loruhlano
23-12-2011, 17:19
Dolara yavaş yavaş satış gelmeye başladı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1.8975//1.8990

lotcu
23-12-2011, 17:27
Zeminmi sabitliyorlar ne yapıyorlar anlamadım neredeyse 90' yaklaştı bu 51.800 lerde bekleme....

loruhlano
23-12-2011, 17:32
Zeminmi sabitliyorlar ne yapıyorlar anlamadım neredeyse 90' yaklaştı bu 51.800 lerde bekleme....

EURO/DOLAR GEVŞİYOR, DAX GEVŞİYOR >>> Son saatte bunların da gevşemesi kötü...!!!!!!!!!!

muratti77
23-12-2011, 17:34
51.700 ' de çift dip yaptı . Altında 5 dakikalık bozar bugün.. Bizim piyasa üçlü dipi çok nadir yapar. Bir an önce yukarı hamlelenip 52 üstü kapanış gerek..

loruhlano
23-12-2011, 17:41
http://img834.imageshack.us/img834/6056/pano01uj.jpg (http://img834.imageshack.us/i/pano01uj.jpg/)

TGDTGD
23-12-2011, 18:15

52.000 direnç olmuş artık...

2. Seansı 2 saattir izliyorum bu kadar sıkıcı bir seans hiç görmedim... Tüm tahtalarda 3 kademede işlem var :he: Garanti 5.94 - 5.96 - 5.98 gibi...

kelepele
23-12-2011, 18:21
2. Seansı 2 saattir izliyorum bu kadar sıkıcı bir seans hiç görmedim... Tüm tahtalarda 3 kademede işlem var :he: Garanti 5.94 - 5.96 - 5.98 gibi...

:) gercekten oyle. ben de iki saate yakindir izlemiyordum, hicbirsey kacirmamisim gordugum kadariyla :)

loruhlano
23-12-2011, 18:32
http://img38.imageshack.us/img38/4421/pano01o.jpg (http://img38.imageshack.us/i/pano01o.jpg/)

Serdarzorlu
23-12-2011, 18:33
BORSA'DA TOPLAM İŞLEM HACMİ 914.9 MİLYON TL

şaka gibi...

Ploutos
23-12-2011, 18:37
Ben izlemedim bile. Sıkıcılığında ötesinde bir seanstı. ABD 10 yıllıklarını izledim. Çok heyacanlı. Ciddi satış yiyor gibi duruyor 1 saattir. Şuan 2 nin üzerine çıktı. Parite biraz yukarı doğru kayabilir. Sanki bir olumluluk var gibi şuan USA piyasalarında.
Şuan da bir kanaldan USA piyasalarının yükselmesi zor gibi bir yorum geçtiler. Şuan görüntü tam tersi. Bir olumluluk havası esiyor.

loruhlano
23-12-2011, 18:52
Palanın bu grafiğe göre Endeksi daha yüksekten kapatması gerekirdi ama, yine bir çok sebep-sonuç oluştu, Cuma gününe de kısmet değilmiş 52400 üstü kapanış.....!!!!!!!!!!!!!!!!!.. Salı'dan itibaren, her yerin tatil olup, bağımsız kalmayı bekliyor galiba.....:)
http://img844.imageshack.us/img844/1081/240l.png (http://img844.imageshack.us/i/240l.png/)

paradatör
23-12-2011, 18:53
hacim çok düştü.
bu hafta yükselecek endeks bekliyordum
altı üstü 1 kaç bin puan yükseldi
bunu yanıldım varsayaraım
gelelim sadede.
iğne deliğinden geçirmek üzere 3 gen oluşturdular
bu kapsamada hafta başı 50.600 den 52.600 atak yapan endeks
an itibirayile 52.100 ve 51.700 rakamları arasına sıkıştı
ne tarafa kırarsa yukarda 53.800 aşağıda 49.900 ilk önemli rakamlar

loruhlano
23-12-2011, 18:57
BÜGÜNKÜ YURTDIŞI RAPORU:
• Pazartesi günkü düşüşlerinin ardından ardından ABD endeksleri, 3 günlük rallisini sürdürdü(Çarşamba günü Oracle’ın başı çektiği Nasdaq kayıpları hariç). Seans sonunda Dow Jones 12169 seviyesinde Salı günü kırdığı 200 günlük hareketli ortalamasının üstünde kalırken, S&P 500 1254 seviyesinde, Nasdaq ise 2599 seviyesinde kapandı. Mart vadeli Dow 12133, S&P 500 1253, Nasdaq ise 2266 seviyesinde işlem görüyor.
• Avrupa tarafında ise endekslerde alıcılı seyrin devamı görülüyor. Stoxx 600 %0,77 artıda 241,7 seviyesinden, DAX %0,20 primle 5863, FTSE 100 %1,02 artıda 5512, CAC40 %0,82 artıda 3097 seviyesinde işlem görüyor. İtalya’da açıklanan tüketici güven endeksi ise Aralık ayında 913,6 gelerek 95,3 beklentisinin altında kaldı.
• ECO: Bugün ABD’de açıklanan ekomik veriler arasında Kasım ayı dayanıklı mal siparişleri %3,8 artarken(bekl. %2,2/önc. -%0,7), nakliyat dışı dayanıklı ürünler %0,3 arttı(bek. %0,4/önc. %0,7). Kasım ayında kişisel gelir %0,1 (bekl. %0,2/önc.%0,4), kişisel harcama %0,1(bek.%0,3/önc. %0,1 )arttı. ABD’de maaş gelirleri üzerindeki vergi kesintisinin uzatılması için yapılan oylama hafta başında geçmezken, Başkan Obama’nın bastırması üzerine tasarıya karşı olan Cumhuriyetçi parlamenterler dün geri adım atmayı kabul etti, böylece gelir vergisindeki kesinti 2 ay daha uzatılacak. T.S.İ. 17:00’da ise Kasım ayı yeni konut satışları datası açıklanacak.

paradatör
23-12-2011, 18:59
günlükten ziyade genel bakanlar için...
yurt dışı yeşilken ve ciddi dirençlerde gezinirken
içerde gelen veriler fena değilken
48.000 gibi çook sağlam bir desteğin üstünde hacim yapamayn endeks
bi de dışarısı bozarsa...
ha şu da var ki aralığın son haftaları hep atak olur.
bu da ayrı bi konu.
ocak ayı ise ayu ayı.
orta vadede 44.000 mi göz diktin naptın pala...

loruhlano
23-12-2011, 21:26
http://img706.imageshack.us/img706/3733/pano01y.jpg (http://img706.imageshack.us/i/pano01y.jpg/)

loruhlano
23-12-2011, 22:05
DOW JONES ANALİZ: >> 12258 şu an..

http://img696.imageshack.us/img696/969/pano01i.jpg (http://img696.imageshack.us/i/pano01i.jpg/)

layzeboy
23-12-2011, 22:12
fırtına öncesi sessizlik..

loruhlano
23-12-2011, 22:13
EURO /DOLAR ANALİZ : ŞU ANDA >>>> 1.3045

http://img221.imageshack.us/img221/2355/pano01m.jpg (http://img221.imageshack.us/i/pano01m.jpg/)

loruhlano
23-12-2011, 22:29
Vestel'in geliştirdiği yazılım ve donanım ile yapılan insansız hava aracı Karayel'in yapımında son aşamaya gelindiği açıklandı :

Vestel İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, insansız hava aracı Karayel'in 2013 yılında sınır bölgesinde hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Vestel'in geliştirdiği yazılım ve donanım ile yapılan insansız hava aracı Karayel'in yapımında son aşamaya gelindiğini ifade etti.
Karayel için geliştirdikleri teknolojiye güvendiklerini, bu teknolojinin Türkiye'yi bu alanda dünyanın üç ülkesinden biri haline getireceğini ifade eden Yüngül, bu projeye geri dönüşüne bakmadan yatırım yaptıklarını, daha fazla yatırım yapmaktan da kaçınmayacaklarını söyledi.

Vestel'in tamamen kendi tasarım ve donanımıyla ürettiği taktik insansız hava aracı Karayel, 18 bin feet yükseklikte 10 saatlik gözlem uçuşları yapabilecek.

Aracın bu kapasitesinin artırılabileceği ifade ediliyor. Araç, pisti olmayan dağlık araziler ve gemi gibi platformlardan mancınık sistemiyle kaldırılıp paraşüt sistemiyle indirilebiliyor.

DoA
23-12-2011, 22:41
Macd bizim kafayı sıyırmış olmalı ki cuma akşamı son derece sıkıcı bir seansdan sonra hala trigger (tetik) kafamıza mı sıktı yoksa ayağımıza mı, rsi başımızı mı gösterdi yoksa bel altını mı işaret etti diye merak ediyoruz, yorumları okuyoruz, çalışıyoruz, yazıyoruz, ... vb. :))

Amacım dalga geçmek değil, haşa! Bilakis yazdıklarıyla bizi aydınlatmaya çalışan başta Sayın loruhlano ve TGDTGD Üstatlar olmak üzere herkese emeklerinden dolayı teşekkür etmektir.

Sürçülisan ettiysem affınıza sığınıyorum, Saygılar.

loruhlano
23-12-2011, 23:07
İMKB 100 -son- >> 15- 30 -60-120-240 Dakikalık, günlük ve haftalık GRAFİKLERDE ** MACD**** POZİSYONLARI..

http://img4.imageshack.us/img4/5158/97853567.png (http://img4.imageshack.us/i/97853567.png/)
http://img220.imageshack.us/img220/6163/69926801.png (http://img220.imageshack.us/i/69926801.png/)
http://img195.imageshack.us/img195/2654/65679703.png (http://img195.imageshack.us/i/65679703.png/)
http://img807.imageshack.us/img807/1792/120wf.png (http://img807.imageshack.us/i/120wf.png/)
http://img585.imageshack.us/img585/2120/240v.png (http://img585.imageshack.us/i/240v.png/)
http://img7.imageshack.us/img7/7882/gnlkz.png (http://img7.imageshack.us/i/gnlkz.png/)
http://img190.imageshack.us/img190/460/haftalk.png (http://img190.imageshack.us/i/haftalk.png/)

loruhlano
23-12-2011, 23:28
http://img209.imageshack.us/img209/834/pano01t.jpg (http://img209.imageshack.us/i/pano01t.jpg/)

http://img408.imageshack.us/img408/4017/pano01p.jpg (http://img408.imageshack.us/i/pano01p.jpg/)

loruhlano
23-12-2011, 23:42
http://img831.imageshack.us/img831/834/pano01t.jpg (http://img831.imageshack.us/i/pano01t.jpg/)

loruhlano
23-12-2011, 23:59
http://img849.imageshack.us/img849/6186/pano01s.jpg (http://img849.imageshack.us/i/pano01s.jpg/)

ABD BORSALARI HAVALANDI !!!!!!!!!!!!! :)

loruhlano
24-12-2011, 00:05
http://img843.imageshack.us/img843/3628/pano01dk.jpg (http://img843.imageshack.us/i/pano01dk.jpg/)

DOW BU AKŞAMKİ HAREKETİYLE, HEM AVRUPAYA HEM DİĞER BORSALARA ORANSAL FARKI ARTTI..!!!!

Pin
24-12-2011, 00:08
kapanış

12,294.00

loruhlano
24-12-2011, 00:11
kapanış

12,294.00

Ne diyelim, maaşallah!!!!! :)) İyi fark attı.... İnşallah biraz bize de faydası olur !!!
İMKB'nin üzerindeki ölü toprağını artık atması lazım.......!!!!!!

ozzythedad
24-12-2011, 00:14
bence bizimkiler yılbaşından sonra başlıyacak bişeylere şu vob cular la bi sıkıntısı var bu palanın ama ?

loruhlano
24-12-2011, 00:15
bence bizimkiler yılbaşından sonra başlıyacak bişeylere şu vob cular la bi sıkıntısı var bu palanın ama ?

VOB, 30 Aralık Kontrat vade sonu, yine haftaya savaş olacak......!!!!!! Kan emicilerin hepsi orda ....:)

Pin
24-12-2011, 00:17
Ne diyelim, maaşallah!!!!! :)) İyi fark attı.... İnşallah biraz bize de faydası olur !!!
İMKB'nin üzerindeki ölü toprağını artık atması lazım.......!!!!!!

bakalım nasıl tepki verecekler..
çünkü DOW önemli bir direnç üzerinde kapanış yaptı...

ozzythedad
24-12-2011, 00:17
1 hafta daha yüksek hacimli seanslar izleyeceğiz öyleyse:)

loruhlano
24-12-2011, 00:23
Uluslararası piyasalardaki iyimser havayla yükselen İMKB, günü 357 puan artıda kapattı :

İSTANBUL - İMKB, ilk seansta izlenen alıcı seyir, ikinci seansta bir miktar gevşeyerek yatay seyir izledi. ABD borsalarında iyimserliğin devam etmesi, İMKB'nin açılışında da etkili oldu. Yurtdışında ABD verileri takip edilirken, yurtiçinde TCMB'nin döviz satım ihalesi tutarları ile birlikte alternatif piyasaların etkili olduğu dile getiriliyor. İlk seansta gelen alımlarla yönünü yukarı çeviren İMKB 100 Endeksi, en yüksek 52265 puanı gördü ve 52000 üzerinde yatay seyir izledi. İkinci seansta bir miktar satışla 51700 seviyesine gevşeyen Ulusal 100 Endeksi, tepki alımları ile günü 51948.62 puan ile (%0.69)357.06 puan artıda tamamladı.

Gelecek hafta da büyük ihtimal mevcut seyrin devam edeceğine işaret eden bir uzman, "Piyasada belirleyici bir yön yok. Düşük hacimle belirli bantta salınımlar gerçekleşiyor. Endeksin yılın sonunda 55000 bölgesini geçmesini beklemiyoruz. Çok anormal bir gelişme yaşanmadığı sürece endeks yılı 52500-55000 aralığında kapatacaktır diye düşünüyoruz. Asıl hareketi Ocak ayı itibariyle göreceğiz. Ocak ayının ilk günleri bir miktar hareketsiz olabilir. Ancak sonrasında yön belirlenecektir. Önümüzdeki süreçte bilançolar gelmeye başlayacak" şeklinde konuştu.
Dolar MB ile tekrar 1.90 TL'de

Dışarıda Noel tatili havasına girilmesi nedeniyle sakin bir gün geçirilirken, haftanın son işlem gününde TCMB içerde havayı değiştirdi. TCMB'nin tutarı en fazla 1 milyar 350 milyon dolar olarak belirlediği döviz satım ihalesinde, azami tutarın oldukça altında 50 milyon dolarlık satış gerçekleştirmesinin ardından yükselişini sürdüren dolar/TL, 1.90 seviyesini aştı. Serbest piyasada 1.90 sınırına dayanan kur, bankalararası işlemlerde satışta 1.9050 seviyelerini gördü. Uzmanlar, ihalede satışın piyasada yukarı harekette etken olduğunu belirtiyorlar. Serbest piyasada dolar günü 1.90 TL'den euro da 2.4740 TL'den kapadı.

Yılsonu yaklaşırken işlem hacminin giderek daraldığı piyasalarda yurtdışında önümüzdeki hafta bir çok yerde tatil. Bir bankanın döviz masası işlemcisi, "Tatillerin başlaması ile birlikte önümüzdeki birkaç gün piyasada hacimsiz işlemler olabilir, çok ciddi hareketler beklememek lazım. Dolar/TL paritesinin yine 1.85-1.90 aralığında hareket edeceğini tahmin ediyoruz. Euro/dolar paritesinin 1.30’un altına düşmesi veya Merkez Bankası’nın döviz satış ihalelerinde yine düşük tutarlı satış yapması durumunda ise dolar/TL’nin 1.90’ı aşması mümkün.Dolar/TL için aşağıda 1.8815 ve 1.8750, yukarıda ise 1.8940 ve 1.9055 seviyeleri önemli"dedi.

loruhlano
24-12-2011, 00:46
http://img37.imageshack.us/img37/969/pano01i.jpg (http://img37.imageshack.us/i/pano01i.jpg/)
http://img708.imageshack.us/img708/5656/pano02l.jpg (http://img708.imageshack.us/i/pano02l.jpg/)
http://img205.imageshack.us/img205/3847/pano03.jpg (http://img205.imageshack.us/i/pano03.jpg/)

loruhlano
24-12-2011, 00:58
YABANCILARIN PAYLARINI AZALTTIKLARI:
http://img513.imageshack.us/img513/7221/pano01a.jpg (http://img513.imageshack.us/i/pano01a.jpg/)
http://img861.imageshack.us/img861/5003/pano02.jpg (http://img861.imageshack.us/i/pano02.jpg/)
http://img23.imageshack.us/img23/74/pano03q.jpg (http://img23.imageshack.us/i/pano03q.jpg/)

loruhlano
24-12-2011, 01:24
KIDEMLİ ANALİST AHMET MERGEN'İN YORUMU:

Avrupa’ da ülke notları kırılıp duruyor. Bizde ise endeksi etkileyen 4 tane senet var. Dört senette banka senedi. Dün Fransa’ da yasa tasarısı oylandı ve Türkiye’ in karşı çıktığı yasa onaylandı. Karşılıklı ilişkiler askıya alındı alınacak. Karşılıklı tavırlar konuluyor ama gelecekte “ bu laflar yeniden unutulup gider mi ve yelkenler suya iner mi ? sorusuna yorum getirmesem iyi olacak.

Endekste “ 52500 “ ilk direnç gene. “ 49000 “ aşağıda destek olarak bakılan önemli bir yer. Kısa vadede “ 51000 “ destek ve oluşan yeni duruma göre “ 50750 “ in üstünde ve hatta “ 51000 “ in üstünde tutunabilirsek yeniden “ 53000 “ denemesine girişebiliriz yılbaşına kadar. “ eurusd “ 1.3250 “ ye doğru harekete geçerse o zaman ihtiyaç duyulan destek sağlanmış olur. Piyasa uzun süredir kötü haber duymaktan sıkıldı ve derisi de kaplumbağa derisi gibi sertleşti artık kötü haberlere karşı. Şimdilerde biraz olsun olumlu haber duymak istiyor ve onu hemen değerlendirecek gibi duruyor.

“ eurusd “ şu anda “ 1.3077 “ de. “ 1.32 “ seviyesine kadar bir tırmanma yaşarsa piyasalarda cesaretlenebilir yıl sonu rallisi için. “ xauusd “ de ( altın ) fiyat 1605.00-1610.00 “ aralığındaki destekte tutunmaya çalışıyor. “ 1630.00 “ da kısa vadeli direnç var. Yeniden “ 1600.00 “ ün altına kayarsa “ 1575.00-1580.00 “ aralığı hedeflenir o zaman. Bir ara “1600.00 “ ün altına kayar gibi olmuş dün akşama doğru ama o git-gel herhalde “ 1600.00 “ altına konan stopların çalıştırılıp onları yemek için yapılmış bir harekete benziyor “ işlemlerin az olduğu anda indir ve kaldır hareketi yapılıyor geceleri ! “

“ VOB “ ta destek seviyeleri olarak “ 62000 “, “ 61600 ve onun altında da 61000 “ de destekler var. “ 63300 ve 63900 “ de dirençler bulunmakta. “ DOW “ artıda kapanarak “ 12000 “ in üstünde kaldı. “ 12250 “ de direnç var. “ 11750 “ de destek var artık. “ DAX “ ta destek olarak “ 5750 “ var. Dirençler “ 6000 ve 6100 “ de. “ 6000 “ e gidecek gibi. Toparlandı. “ gbpusd “ de destek seviyeleri “ 1.5650 ve 1.5550 “ var. Sonrasında 1.5470 “ de. Direnç ise “ 1.5770 ve 1.5900 “ da. “ 1.5650 “ in altına sarkarsa obo zirvesi ihtimali dolayısıyla satış hızlanabilir. O seviye kırılmamalı yukarıya gidecekse.

“Gümüş ( xagusd ) “ 30.00 ve 31.00 “ dirençler oldu. “ 30.00 “ direnci aşılabilir eğer “ eurusd “ de biraz hareketlenme olursa yukarı yönde. “ 29.35 “ de şu sıralarda. “ 29.00 ve 28.50 “ de destekler var. “ 29.00 -30.00 “ aralığında yatay alanda dolaşıyor ve bir tarafa doğru 100 puanlık bir kopma gerçekleşebilir burada da. Ya “ 28.00 “ ya da “ 31.00 “ hedeflenecek kopma ne tarafa doğru olursa yatay alandan. “ eurtry “ de “ 2.5141 “ de direnç var. “ 2.45 “ desteği var. Daha da altta “ 2.4250 “ desteği var. Halen “ 2.4717 “ de. Bir kez daha yukarıya “ 2.48 “ in üstüne yönelik bir hamle yapacak şekilde hareket ediyor görüntüde. “ usdtry “ de tarihi zirve “ 1.91 “ de. Oraya gelince MB satış yaptı. Destek kısa vadede “ 1.8700 ve 1.8620 “ seviyelerinde. Sonrasında “ 1.8250 “ seviyesinde diyebiliriz. “ 1.8880 “ den işlem görmekte halen. Bol kazançlar.

Ahmet MERGEN

paradatör
24-12-2011, 13:00
VOB, 30 Aralık Kontrat vade sonu, yine haftaya savaş olacak......!!!!!! Kan emicilerin hepsi orda ....:)

yok abi ya ben vobu geç farkettim ama çok kral bi yer
paran gene mevduatta yatsın
yaptığın işlem 10 la çarpılıyor
yani misal 40 bin tl lik al-sat la mı uğraşıyon
spekülasyon için o kadar para boşta yatmasını engelliyo
götür 36 bini mevdutta çalışsın
sen 4 bin liralık alımını veya satımını 10 la çarpıyo.
üstelik böle endeksi dehleye dehleye göbek de çatlatmıyo. zirvelerde satıyosun (short)
diplerde alıyosun (long)
vobun önerilmemeisnin tek nedeni ky nin borsada kaybeden taraf olması
kaldıraçlı işlemde uzman olmayan ky nin şemsiye oluyo şezlong
bilmeden 40 bin lirasıyla işlem yaparsa o işlemi 400 bin sayıyo ve yanlış taraftaysa şezlongu dayıyo
alım satım zamanlarını kestirebilenler için fevkalede. aralarda ise kenarda izlenecek.
kurallara uymak şartıyla tavsiye ederim

sahip
24-12-2011, 13:21
doğru hissede değilseniz endeks ralli de yapsa yerinden oynamaz ama daha sonra endeks düşüşe geçtiğinde endeksten daha hızlı

aşağıya kendisini atar.doğru hisseler için yardımcı olursanız seviniriz

Filozof16
24-12-2011, 13:25
şimdi bi sorum olacak....
geçmişte tekno-marketler kuru sabitledik diyerek reklam yapardı...bugünlerde böyle bişey var mı...neden soruyorum...

eskiden sabitlerlerdi....kur da bi süre sonra düşerdi....yine benzer bi eğilim buna bağlı...
yani bu reklamlar yosa kurun gidecek yeri var demektir...

loruhlano
24-12-2011, 13:30
ELLİOTT GRAFİKLER >>> İMKB 100 , GARANTİ, AKBANK, İŞ-C ÜST DALGA BOYLARINDAKİ İHTİMALLER....

http://img534.imageshack.us/img534/1359/mkb100ellott.jpg (http://img534.imageshack.us/i/mkb100ellott.jpg/)
http://img37.imageshack.us/img37/440/garantellott.jpg (http://img37.imageshack.us/i/garantellott.jpg/)
http://img853.imageshack.us/img853/8583/akbankellott.jpg (http://img853.imageshack.us/i/akbankellott.jpg/)
http://img256.imageshack.us/img256/5919/cellott.jpg (http://img256.imageshack.us/i/cellott.jpg/)

loruhlano
24-12-2011, 13:32
şimdi bi sorum olacak....
geçmişte tekno-marketler kuru sabitledik diyerek reklam yapardı...bugünlerde böyle bişey var mı...neden soruyorum...

eskiden sabitlerlerdi....kur da bi süre sonra düşerdi....yine benzer bi eğilim buna bağlı...
yani bu reklamlar yosa kurun gidecek yeri var demektir...

Çok iyi bir yerden yakalamışsın konuyu !!!!! bravvo...!!!

(Sıkıysa, kuru sabitlesinler...:)) )

loruhlano
24-12-2011, 13:41
http://img638.imageshack.us/img638/5608/pano01q.jpg (http://img638.imageshack.us/i/pano01q.jpg/)

Filozof16
24-12-2011, 13:42
Çok iyi bir yerden yakalamışsın konuyu !!!!! bravvo...!!!

(Sıkıysa, kuru sabitlesinler...:)) )

ciddi soruyorum....sabitleyen yok mu....
eğer sabitlemedilerse endekste daha aşağıları görürüz gibi geliyor....
sizden aldığım izlenimde 1.90 ın kırılacağı yönünde oldu...tşk...

loruhlano
24-12-2011, 13:48
ABD ekonomisi 3. çeyrekte %1.8 büyüdü

ABD ekonomisinin üçüncü çeyrekteki yıllık büyümesi aşağı yönlü revize edilerek, yüzde 2′den yüzde 1.8′e düşürüldü
Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’de istihdam piyasasındaki ilerlemelerin etkisiyle bu çeyrekte toparlanma kaydetmeye başlayan tüketici harcamalarının beklentinin altında yükselmesi sonucunda, ekonomi üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 1.8 büyüdü.
Ticaret Bakanlığı’nın revize edilmiş verilerine göre ABD ekonomisi, Temmuz-Eylül döneminde yıllık bazda yüzde 1.8 büyüme kaydetti; geçtiğimiz ay açıklanan ilk büyüme rakamı ise ise ekonominin 3. çeyrekte yüzde 2 büyüdüğü yönündeydi. Üçüncü çeyrekteki hanehalkı harcamalarındaki artış da yüzde 2.3′ten yüzde 1.7′ye revize edildi.
ABD ekonomisi bu çeyrekte, imalatçıların azalan stoklarını yeniden oluşturması ve Amerikalıların tatil indirimlerinden yararlanmasıyla yeni araba satışlarının artırmasının etkisiyle toparlanmasını yeniden hızlandırdı. Öte yandan hükümetin harcama kesintilerinden kaynaklanan tehditler ve Avrupa’daki finansal çalkantılardan kaynaklanan bozulmalar, 2012′deki büyümeye ilişkin kaygıları sürdürüyor.

Ekonominin ilerlemesini sürdüreceğini savunan Boston’daki Parthenon Group Inc.’in yardımcı başekonomisti Richard DaKaser, “sağlıklı stok durumu, stokların yeniden oluşturulması için iyi bir temel oluşturuyor ve tüketiciler ilk yarıdaki zorlu şartlarının ardından şimdi tekrar şartları yakalamaya çalışıyor” dedi.

loruhlano
24-12-2011, 13:52
ciddi soruyorum....sabitleyen yok mu....
eğer sabitlemedilerse endekste daha aşağıları görürüz gibi geliyor....
sizden aldığım izlenimde 1.90 ın kırılacağı yönünde oldu...tşk...

Cuma günkü sadece 50.000.000 luk satış bende bazı şüpheler uyandırdı, Bu haftaya saklamış olabilirler büyük satışı..!!! 30 Aralık kapanış rakamının 1,87 in altında olacağını tahmin ediyorum.. (Sadece kişisel tahminim...)

2012 için zaten şimdiden atan tutan çok fazla >> 3TL diyen bile var...:))

loruhlano
24-12-2011, 14:04
DOLAR / TL MATRİKS GRAFİKLER >>> 60-120-240 Dakikalık ve Günlük Bu haftayla ilgili sadece Aroon indikatörde ve Macdda sinyal var, aşağı biraz gevşemeyle ilgili...

http://img823.imageshack.us/img823/4251/dolar60.png (http://img823.imageshack.us/i/dolar60.png/)
http://img855.imageshack.us/img855/5615/dolar120.png (http://img855.imageshack.us/i/dolar120.png/)
http://img233.imageshack.us/img233/2981/dolar240.png (http://img233.imageshack.us/i/dolar240.png/)
http://img716.imageshack.us/img716/9004/dolargnlk.png (http://img716.imageshack.us/i/dolargnlk.png/)

loruhlano
24-12-2011, 15:02
Analist Alper Özdamarın son yorumu: - Gösteripte vermeyen borsa - :))
Halet-i Ruhiye

Siteyi uzun süredir düzenli takip eden bir avuç okurumuzun bildiği üzere, ilgiyle takip ettiğimiz hususlardan biri de sitemize nerelerden bağlanıldığıdır. Hatta ara sıra ilginç yerlerden bağlanan okurlarımızı deşifre ettiğimiz dahi olmuştur. İstiyoruz ki mabedimize uğrayan değerli okurlarımızla iki kelime sohbet edelim, fikir değiş tokuşunda bulunalım, değil mi efendim?

Bu bağlamda geçenlerde sıradışı bir durum tespit ettik. Şöyle ki, değerli okurlarımız arasında hoş, zarif, genç ve her halinden kaliteli biri olduğu anlaşılan bir hanım efendi, kısaca bir Fevkalade Özellikli Şahıs (FÖŞ) de bulunuyormuş. Böyle bir hanımefendinin borsayla ilgilenmesi yeterince sıradışı değilmiş gibi, mütevazi mabedimizi takip ediyor olması bünyemizde Galatasaray’lı sağ bek Sabri Sarıoğlu’nun muz orta yapması gibi bir etki yaratmıştır. Bu hanımefendi borsayla neden ilgilenmektedir? Ne iş yapar? Mabedimizi nereden bulmuştur? Kafamızda oluşan bu soru işaretleri yanıtsız kalmıştır efendim.

Paylaşılması elzem olan bir diğer husus ise, geçen Cuma gününün hayatımızdaki anlam ve önemidir. Bu gün iki olay vuku bulmuştur. Birincisi, haftalar önce verdiğimiz istifa dilekçesi yürürlüğe girmiştir. Artık başı boş, işsiz, meteliksiz bir serseriyiz, vatana millete hayırlı olsun! İkincisiyse Cuma günü Atilla Yeşilada ve meslektaşı Murat Üçer’in 2012 yılına dair sunumuna bizzat katılma şerefine nail olmamızdır. Her ne kadar üstatların elini sıkma imkanımız olmadıysa da, kendileriyle bol bol göz temasında bulunduk. Beyefendiler gerçekten oturuşlarıyla, kalkışlarıyla, derin analizleri ve hitabet sanatındaki ustalıklarıyla nasıl FÖŞ olunur bunu tüm dinleyicilere gösterdiler. Belki azimle çalışırsak bir gün biz de FÖŞ mertebesine yükselebiliriz… Şimdi kısaca piyasaya değinelim de adet yerini bulsun.

Endeks-i Şahane
Yurtdışı piyasalar geçen hafta tatil döneminin de yaklaşmasının etkisiyle sütliman ve olumlu bir seyir izledi. Lakin Endeks-i Şahane global muadillerinden yine geri kalmayı başardı. Örneğin, yılbaşından bu yana bakıldığında İMKB 100 Endeksi Brezilya’nın BOVESPA Endeksi’ne göre yaklaşık -5% geride kalmış bulunuyor. Bu esnada Dolar/TL kuru da haftayı 1,90 seviyesinden, yani tarihsel yükseğinden kapattı. Bu can sıkıcı durumun sorumlusu ise zannımızca Merkez Bankası’ndan başkası değildir. Bu hususu biraz açalım.

Dolar/TL kurunun haftayı bilhassa yüksek seviyeden kapatmasının sebebi, TCMB’nin Cuma günkü ilginç bir icraatidir. Merkez Bankası Cuma günü tam $1,3 milyar ($1.300 milyon) böyüklüğünde bir döviz satım ihalesi açmıştır. Bu bir günde satmak için oldukça ciddi bir miktardır, piyasaya müdahaledir. İhale haberi geldiğinde de Dolar/TL kuru doğal olarak 1,8700′ye doğru gerilemeye başlamıştır. Buraya kadar herşey normaldir. İlerleyen dakikalarda piyasa oyuncuları ihaleye katılmış ve TCMB’den tam $1 milyar ($1.000 milyon) talep etmiştir. TCMB ise Cuma günü kaç Dolar satmıştır? Sadece $50 milyon! Böyle bir hareket, piyasaya net bir şekilde “daha yüksek Dolar/TL kuru istiyorum” sinyali verir, başka bir manası olamaz. Nitekim Dolar/TL bu sayede haftayı 1,90′dan kapatmıştır.

TCMB zaten “faiz koridoru” uygulamasıyla faizlerde böyük bir belirsizlik yaratmaktadır. Bankacı TCMB’den kısa vadeli borçlanırken haftaya hangi maliyetten borçlanabileceğini bilmemektedir. Sanayici önüne yeni bir proje koyulduğunda, projenin uzun vadeli nakit akışlarını hangi faiz ile iskontolayacağından bihaberdir. Bu durumda projelere girilmeli mi girilmemeli mi muğlak kalmaktadır. Fon yöneticisi VOB kontratının teorik fiyatını hesaplarken risksiz faiz olarak hangi değeri alacak belli değildir. Faiz tarafında böyle bir belirsizlik yaratmışken, TCMB’nin döviz satım ihalesinde gösterip de vermemesi Dolar/TL tarafında da belirsizlik yaratmaktan başka bir işe yaramaz. İki tarafta da bu şekilde belirsizlik yaratılınca, İMKB kaçınılmaz olarak zayıf performans göstermektedir ve muadillerinin gerisinde kalmaktadır.

Netice itibariyle İMKB 100 Endeksi haftayı 0,55%‘lik cüzzi bir yükselişle, 52.000 seviyesinin hemen altında kapattı. Böylece endeksin sene başından bu yana zararı -21,30% seviyesine çekilmiş oldu. Endeks-i Şahane’nin hafta içerisinde ehemmiyetli olan 52.500 seviyesini başarısız bir şekilde denediğini belirtmekte fayda var. Artık sene sonuna geldiğimizden işlem hacimleri hak getire. Ocak ayında borsanın yönü netleşecektir.

loruhlano
24-12-2011, 21:23
http://img845.imageshack.us/img845/1125/figen.jpg (http://img845.imageshack.us/i/figen.jpg/)ANALİST VE GMY FİGEN ÖZAVCI' NIN YORUMU >> 2012 yol haritası...
Yılın başından beri yazdığım yazılara şöyle bir göz attım… Yaza doğru Fed’in parasal genişlemeden sıkılaştırmaya geçeceğini ve o döneme kadar içeride cari açığı iyileştirici yapısal reformların mutlaka yapılması gerektiğine dair bir takım uyarılar yazmışım…

Yapısal reformlarda herhangi bir adım göremediğim için seçim öncesinde Merkez Bankasının faiz artırması gerektiğini belirtmişim.Fed parasal sıkılaştırma ile ilgili herhangi bir adım atmadığı ve içeride kurun yükselişi ile cari açıkta yaşanan düzelme sayesinde bir dönem rahat nefes almışım…

Sonrası malum giderek derinleşen Avrupa’daki kriz ve liderlerin çözümde yavaş hareket etmeleri sonucunda şu an geldiğimiz noktadayız.

Önümüzdeki yıla yurtdışında seçimlerden dolayı siyaset,derecelendirme kuruluşlarının ve merkez bankalarının aldığı kararlar damgasını vuracak..

ABD’nin bu krizde kötünün iyisi konumunda kalacağını düşünüyorum.

Avrupa’da yoğun siyaset baskısı altında çözümsüzlüğün Avrupa Merkez Bankası sayesinde ötelenebilir.Derecelendirme kuruluşları ise sık sık sert hareketlerle liderlere çözüm bulmaları gerektiğini hatırlatacaktır.

Dünyada para piyasaları yeniden şekillenirken içeride bizi neler bekliyor?
Bu mesleğe ilk başladığım 1999 yılında bana bu işi öğreten ustam demişti ki..

Şunu unutma Figen..

Para piyasalarıyla asla inatlaşmayacaksın!

Yanıldığını kabul edip geri çekileceksin.

Eğer vazgeçmeyi bilmezsen piyasaya yenilirsin…

Bu piyasada “En büyük benim” diye bir şey yok.Her zaman en büyük Piyasadır…!

Neden bunu anlattın Özavcı çıkar ağzındaki baklayı…? Dediğinizi duyar gibiyim…

2011 yılı başladığında tüm gelişmekte olan ülkelerden farklı para politikası araçları denedik.Bunları yabancı yatırımcılara anlatmakta zorlandık.Başarılı olacağına inandık.Umudumuz 2011 yıl sonunda düşük bir enflasyon,iyileşmeye başlayan cari açık,iyi sayılabilecek bir büyüme rakamı ve sonrasında gelebilecek not artırımı iken..
Ne oldu?

- Dış finansmanda sorun yaşıyoruz...(4,7 milyar dolar cari açığın 3,7 milyarı dolarını rezervlerden fonlama)

- 2012 dış finansman ve likidite konusunda tüm dünyanın sıkıntı yaşayacağı bir yıl olacak.

- Uyguladığımız “Türk usulü” icatlar sonucunda elde ettiğimiz gözle görülür bir başarı yok..

- Ve bu icatlar bize enflasyon olarak geri dönüyor…(ÖTV,Kurdaki yükseliş vs)

- Enflasyon yıl sonu hedefinin 2 katına ulaştı.(Hedef %5 –Gerçekleşen %10)

- Ve cari açıkta herhangi bir iyileşme yok...(75 milyar dolar)

- Mevduattan kaçış başladı.(1 haftada 4 milyar TL)

- Kredilerde yavaşlama yok…(1 haftada 2 milyar TL artış)

- Tasarruflar tarihi en düşük seviyede(%12) ve insanlar hızla tüketmeye devam ediyor.

- Enflasyon talep dursa bile maliyet enflasyonundan dolayı yükselmeye devam edecek…

- Gösterge faiz(10,40) enflasyon(10,26) rakamı göz önüne alındığında getiri tasarrufa teşvik etmiyor…

- Derecelendirme kuruluşlarından bizde payımıza düşeni aldık…

Görüldüğü üzere 2011 yılı karnemizin finansman ayağında çok ciddi sorun var.Her şey bir kenara hala öngörülebilir değiliz.Yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyoruz.Son dönemde pariteye rağmen içeride TL’nin değer yitirmesinin temel sebebi 2011 yılının hayal kırıklığı nedeniyle yabancı yatırımcıların Türkiye’deki pozisyonlarını farklı ülkelere kaydırmasıdır.

Ne yapmalı…?

Merkez Bankası faiz artırmalı!

Öngörülebilir olmalı!

Para piyasalarını şaşırtmamalı!

Güven ortamını sağlamalı!

Tek limit meselesinden vazgeçilmeli!(geçen hafta detaylı yazdığım için tekrar yazmayacağım)

Bunlar yapılmadığı takdirde 2012 bizim için çok sancılı bir yıl olacak.

Giden gitti…

En azından kalanları kaçırmayalım…

Gelelim para piyasalarına…

Önümüzdeki hafta içeride dış ticaret verisini,ABD’de ISM verisi göze çarpıyor..

Yılın son haftasında sakin,hacimsiz,yatay bir miktar olumlu bir piyasa izleyeceğimizi umuyorum…

İMKB: 52,300 direnç bu seviyenin geçilmesi halinde 53,000-54,000 hedeflerinden söz edilebilir.Geri çekilmelerde 51,800-51,500 destek 50,500(pozisyon boşalt) seviyesi…

Dolar: 1,91 TL seviyesi takip edilmeli.Bu seviyenin yukarı kırılması durumunda dolardaki yükseliş İMKB tarafında satış baskısı yaratacaktır.1,87 TL destek seviyesinin altına gevşeme bir miktar ortamı rahatlatabilir.Bu arada şunu belirtmek istiyorum.Doları cari açık dış finansman ve para piyasaları etkisi nedeniyle takip ediyorum.
Parite:1,32 seviyesine tepki veren paritede 1,29-1,2835 destek seviyelerine geri çekilme isteği görüyoruz.Bu hafta parite için bant.1,2835-1,32

Altın:Tepki yükselişini tamamlayan altın içinde benzer bir durum söz konusu 1640 direnç seviyesini test eden altın 1600-1535 destek seviyelerine geri çekiliyor.Altın için bant ve aşağı yukarı pozisyon boşalt seviyeleri 1535-1640

Son not….Zararın neresinden dönersen kardır…

loruhlano
24-12-2011, 21:34
http://img580.imageshack.us/img580/1547/bovespa.jpg (http://img580.imageshack.us/i/bovespa.jpg/)
http://img233.imageshack.us/img233/6271/sensex.jpg (http://img233.imageshack.us/i/sensex.jpg/)

loruhlano
24-12-2011, 22:44
İMKB 100 -GÜNLÜK- MATRİKS >> YAKIN GÖRÜNÜM ...http://img534.imageshack.us/img534/4281/100as.png (http://img534.imageshack.us/i/100as.png/)

sar
25-12-2011, 00:28
Kabul edilen bütçe kanuna göre 2012 yılı bütçe açığı geçen yıla kıyasla daha düşük. Yani devletin bu sene (2012 yılı) daha da az borçlanmaya ihtiyacı olacak. Buradan önümüzdeki sene faizlerin daha da düşürüleceğini düşünürsek yanlış olmaz.
Tek başağrısı var! Cari açık (Allah korusun. Savaş veya doğal afetler gibi olaylar harcinde). Ona da zannedersem kur ayarlamalarından ziyade daha kalıcı tedbirler alacaklardır (İhrac mallarının üretiminde kullanlan ancak yurt dışından alınan ara malların yurt içinde üretiminin teşviki gibi mesala)....
Bu durumda önümüzdeki dönem reel sektör daha canlı olacak herhalde. Bilmem yanlış mı düşünüyorum!....

loruhlano
25-12-2011, 01:00
Video Teknik yorum:

http://kanalfinans.com/teknik-yorum/teknik-analiz-21-aralik-2011/

DİEGO
25-12-2011, 01:12
Arkadaşlar önemli bir sorum var, şimdiye kadar herhalde ben farkedemedim.

Ben TEB bankası ile çalışıyorum son hisse hareketlerimin hepsinden Takasbank Yıllık Bakım Ücreti adı altında fahiş ücretler kesmişler, nedir bu olay tam bilen varsa açıklayabilirmi, yani ne kadar kesebilirler yıllık, anlamadığım birde neden her hareketimde kesiyorlar insan bir seferde keser, en son 100 lotluk bir satış yaptım bir hisseden 137 lira ediyordu brüt, hadi kesinti satış komisyonu falan anlıyorumda 100 lot satıştan hesabıma geçen net 116 lira, bununda 20 lirası Takasbank Yıllık Bakım Ücreti adı altında alınmış daha önceki bir kaç hisse al-sat hareketimden de bu isimle kesintiler yapılmış daha düşük meblalarlada olsa yokmudur bu konuda beni aydınlatacak bir arkadaş?

loruhlano
25-12-2011, 01:16
Arkadaşlar, özelden bir arkadaşın sorusuna burdan da ayrıca cevap vereyim, önemli bir konu çünki.....Çalıştığınız aracı kuruluşla yaptığınız komisyon oranı anlaşmalarını tekrar gözden geçirin... Hisse senedi alım ve satımlarında Komisyon oranınız maksimum binde 1 , (Onbinde 10 ) olmalı, aylık yapacağınız işlem hacmine bağlı olarak bu oranlar hali hazırda binde 0,2 ( Onbinde 2 ) ye kadar düşebilmektedir.. Daha fazla komisyon ödüyorsanız bu işte bir yanlışlık var demektir, yüksek komisyon, sizin sık alım-satım yapmanıza da set çeker !!!!!!!!

Vob işlemlerinde de; kontrat başına 1 TL ya da maksimum onbinde 2 normal komisyondur...

Not: Bankalar yüksek komisyon alır, bankalara bağlı ayrı tüzel kişilikteki Menkul değer firmaları bankalardan daha uygun alıp, bağımsız diğer menkul değerler şirketleri de en uygun komisyonu alırlar...

Güvenilir, dürüst, yıllardır bu piyasada olan, arkalarında Holding olan özel aracı kuruluşlar arasından bir tercih yapmak, komisyonu pazarlıkla belli bir orana bağlamak da direkt size kalmış bir olaydır..

sakaryalı5454
25-12-2011, 01:38
ayrıca benim bildiğim takasbank hissede kaldığınız sürece aylık saklama ücreti almaktadır.hangi aracı kurumda olursanız olun....

sakaryalı5454
25-12-2011, 01:44
aracı kurumlar yaptığınız hacime göre komisyon alır.sabit bir komisyon yoktur.çalıştığınız aracı kurumun 'komisyon ve ücretler' bölümünde bu limitleri görebilirsiniz....bilmeyen arkadaşlar için küçük bir hatırlatma daha:yatırım ortaklıklarından elde ettiğiniz kazancın %10 u vergi olarak kesilir...

ccanak28
25-12-2011, 01:57
Ben sanko menkul ile çalışıyorum, bende komisyon olarak onbinde iki kesiyor ve iki yıldır hiçbir ücret kesmediler komisyon haricinde

loruhlano
25-12-2011, 01:59
aracı kurumlar yaptığınız hacime göre komisyon alır.sabit bir komisyon yoktur.çalıştığınız aracı kurumun 'komisyon ve ücretler' bölümünde bu limitleri görebilirsiniz....bilmeyen arkadaşlar için küçük bir hatırlatma daha:yatırım ortaklıklarından elde ettiğiniz kazancın %10 u vergi olarak kesilir...

Özelden yazan arkadaşların çalıştığı bankalar işlem başına % 2 komisyon alıyormuş, böyle bir oran yok yani..Bu oran işlem yapmanızı tamamen kısıtlar ya da çok uzun vadeli yatırımcı yapar.. En yüksek binde 1 olmalı....!!!!, '' Sizden , en fazla binde 1 talep eden güvenilir bir aracı kuruluşu seçmelisiniz'' anlamında yazıyorum....... (Sözleşmelerinde ne yazarsa yazsın..., çünkü onlar hep yazar...:)) )

Not:En önemlisi >>İnternet üzerinden, kendinizin işlem yapma seçeneğini seçmeniz şart, ancak zor durumda telefonla dealer'ınıza ordinonuzu vermelisiniz..Sırf telefonla ordino verilecek diye, sizden yüzde-%- üzerinden komisyon talep eden çok aracı kuruluş var...

sergio77
25-12-2011, 02:42
iyi geceler üstad..

loruhlano
25-12-2011, 05:19
AÇIKLANACAK VERİLER

26 Aralık 2011

14:30 TCMB Aralık ayı Reel Kesim Güven Endeksi

14:30 TCMB imalat sanayi kapasite kullanım oranı

ABD, İngiltere, Almanya’da piyasalar tatil nedeniyle kapalı

27 Aralık 2011

05:00 Japonya Merkez Bankası son faiz toplantısının tutanakları

14:45 ABD’de haftalık mağaza satışları verisi açıklanacak.

17:00 ABD’de Aralık ayı Richmond FED İmalat Endeksi açıklanacak.

İngiltere’de piyasalar tatil nedeniyle kapalı olacak.

28 Aralık 2011

01:30 Japonya’da Kasım ayı TÜFE açıklanacak.

02:50 Japonya’da Kasım ayı işsizlik oranı

17:30 ABD’de haftalık petrol stok verileri

29 Aralık 2011

02:15 Japonya’da Aralık ayı imalat sektörü PMI

09:00 Almanya’da Ekim ayı inşaat siparişleri

11:00 Euro Bölgesi’nde Aralık ayı perakende sektörü PMI

14:00 TCMB PPK toplantı tutanakları

15:30 ABD’de haftalık işsizlik maaş başvuruları

30 Aralık 2011

10:00 Türkiye’de Kasım ayı dış ticaret dengesi

16:45 ABD’de Aralık ayı Chicago PMI

17:00 Hazine Ocak ayı iç borçlanma stratejisi

17:00 Türkiye’de 3.çeyrek toplam dış borç stoku

KIZILÖTESİİ
25-12-2011, 10:53
IMKB 100 TEKNİK ANALİZİ
23.12.2011 - Cuma - Gün Sonu

* Bugün ilk seans da +600 puan ile yukarıyı deneyen borsa sonrasında gevşeyerek günü + 357 puandan kapattı.
* kısa vadeli gösterge orta seviyelerde düşüşten yine yükselişe dönmüş oldu. risk = % 52
* + 600 puanlık çıkış ile uzun vadeli gösteege yükselişini onaylama aşamasına gelmişti ilk seans
* fakat yükseliş devam etmediği ve yüksek seviylerden kapatamadığı için teyit edilemedi bugünde ( -807, -796 )
* önümüzdeki hafta başında +1,000 puan gibi sert çıkış olursa uzun vadeli göstergenin yükselişini teyit etme şansı olabilir.
* düşüş olması durumunda ise teyit aşamasından uzaklaşılarak ana yön aşağı olmaya devam edebilir.
* bu sebeple hafta başında göstergeleri yakından izlemeye devam edeceğiz.
destek = 49,000 ve direnç = 55,300 - 57,400

http://www.hizliupload.com/di-RMIP5NCC.png

ayhan53
25-12-2011, 12:46
AÇIKLANACAK VERİLER

26 Aralık 2011

14:30 TCMB Aralık ayı Reel Kesim Güven Endeksi

14:30 TCMB imalat sanayi kapasite kullanım oranı

ABD, İngiltere, Almanya’da piyasalar tatil nedeniyle kapalı

27 Aralık 2011

05:00 Japonya Merkez Bankası son faiz toplantısının tutanakları

14:45 ABD’de haftalık mağaza satışları verisi açıklanacak.

17:00 ABD’de Aralık ayı Richmond FED İmalat Endeksi açıklanacak.

İngiltere’de piyasalar tatil nedeniyle kapalı olacak.

28 Aralık 2011

01:30 Japonya’da Kasım ayı TÜFE açıklanacak.

02:50 Japonya’da Kasım ayı işsizlik oranı

17:30 ABD’de haftalık petrol stok verileri

29 Aralık 2011

02:15 Japonya’da Aralık ayı imalat sektörü PMI

09:00 Almanya’da Ekim ayı inşaat siparişleri

11:00 Euro Bölgesi’nde Aralık ayı perakende sektörü PMI

14:00 TCMB PPK toplantı tutanakları

15:30 ABD’de haftalık işsizlik maaş başvuruları

30 Aralık 2011

10:00 Türkiye’de Kasım ayı dış ticaret dengesi

16:45 ABD’de Aralık ayı Chicago PMI

17:00 Hazine Ocak ayı iç borçlanma stratejisi

17:00 Türkiye’de 3.çeyrek toplam dış borç stoku

loruhlano
25-12-2011, 13:17
http://img560.imageshack.us/img560/3858/tuketiciguveniendeksi.gif (http://img560.imageshack.us/i/tuketiciguveniendeksi.gif/)
http://img444.imageshack.us/img444/2528/turizmgelirleri.gif (http://img444.imageshack.us/i/turizmgelirleri.gif/)
http://img810.imageshack.us/img810/4222/kapasite.gif (http://img810.imageshack.us/i/kapasite.gif/)
http://img220.imageshack.us/img220/4857/sanayiuretimiendeksinew.gif (http://img220.imageshack.us/i/sanayiuretimiendeksinew.gif/)

loruhlano
25-12-2011, 13:27
http://img266.imageshack.us/img266/1840/dolarytd1.gif (http://img266.imageshack.us/i/dolarytd1.gif/)
http://img580.imageshack.us/img580/2650/dolaryilsonu2.gif (http://img580.imageshack.us/i/dolaryilsonu2.gif/)
http://img851.imageshack.us/img851/2964/yillikdolardev3.gif (http://img851.imageshack.us/i/yillikdolardev3.gif/)

loruhlano
25-12-2011, 13:33
http://img703.imageshack.us/img703/9621/eurotahmin.gif (http://img703.imageshack.us/i/eurotahmin.gif/)
http://img59.imageshack.us/img59/6659/euroyilsonu.gif (http://img59.imageshack.us/i/euroyilsonu.gif/)
http://img201.imageshack.us/img201/1691/euroytd.gif (http://img201.imageshack.us/i/euroytd.gif/)

loruhlano
25-12-2011, 13:38
http://img651.imageshack.us/img651/254/dovizrezervleri.gif (http://img651.imageshack.us/i/dovizrezervleri.gif/)
http://img856.imageshack.us/img856/449/dth.gif (http://img856.imageshack.us/i/dth.gif/)

loruhlano
25-12-2011, 15:24
Kredi kartı faiz oranları belirlendi !!!!!
Aylık akdi faiz oranı TL için yüzde 2,34, ABD doları için yüzde 1,70 ve euro için yüzde 1,64; aylık gecikme faizi oranı, TL için yüzde 2,84, ABD doları için yüzde 2,20 ve euro için yüzde 2,14 oldu.
Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faiz oranları yeniden belirlendi.
Merkez Bankasının ''Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranları hakkında tebliğde değişiklik yapılmasına dair tebliğ'' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, aylık azami akdi faiz oranı Türk Lirası için yüzde 2,34, ABD Doları için yüzde 1,70 ve euro için de 1,64 olarak belirlendi.
Aylık azami gecikme faizi oranı da Türk Lirası yüzde 2,84, ABD Doları için yüzde 2,20'ye ve euro için yüzde 2,14 oldu.
Tebliğin, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği kaydedildi.

efekentliak
25-12-2011, 15:45
imkb100 de işlem hacmi oldukca düştü. Hatta ortalamaların altında bence. Bu hafta dönüm noktası olabilir. 54 500 e değebilme ihtimali var. Ama beni korkutan işlem hacmi. Bu işlem hacmi ile 54 500 ü görebilirmiyiz?

TGDTGD
25-12-2011, 15:52
Dostlar yılsonları, bayram arifeleri vb. günlerde hep hacim düşer zaten...

Bknz grafikler

loruhlano
25-12-2011, 15:53
imkb100 de işlem hacmi oldukca düştü. Hatta ortalamaların altında bence. Bu hafta dönüm noktası olabilir. 54 500 e değebilme ihtimali var. Ama beni korkutan işlem hacmi. Bu işlem hacmi ile 54 500 ü görebilirmiyiz?

İlk aşamadaki direnç noktalarını test ve o seviyelerde kapanışlar için, 1.250.000.000 /1.400.000.000 arası hacimler bence yeterli olur .......

loruhlano
25-12-2011, 16:05
Dostlar yılsonları, bayram arifeleri vb. günlerde hep hacim düşer zaten...

Bknz grafikler

Geçmişte yılın son haftaları ve hacimler :
http://img715.imageshack.us/img715/5855/mkb100.png (http://img715.imageshack.us/i/mkb100.png/)

irfkar
25-12-2011, 16:08
RİYAD (A.A) - Zafer Çağlayan, "Yabancı işadamlarının emlak satın alımı konusunda yasal düzenlemenin Ocak ayı içerisinde çıkmasını bekliyoruz" dedi. bu haberle yarın gmyo'lıklarında hareket olur mu? ne dersiniz?

loruhlano
25-12-2011, 16:13
RİYAD (A.A) - Zafer Çağlayan, "Yabancı işadamlarının emlak satın alımı konusunda yasal düzenlemenin Ocak ayı içerisinde çıkmasını bekliyoruz" dedi. bu haberle yarın gmyo'lıklarında hareket olur mu? ne dersiniz?

Hem bu haber, hem de B-2 yasasının yeni düzenlenmesi sonrası tekrar meclise getirildiğinde oluşan süreç boyunca hareketlilik olur..Çok kısa değil tabiki...

loruhlano
25-12-2011, 17:12
Forbes: >>> S&P500 %10 Prim Yapabilir24 Aralık 2011

Yılın son günlerinde her finans kuruluşu ve basın organından 2012 tahmminleri yağıyor, biz de elden geldğince sizinle paylaşıyoruz. Forbes’a göre 2012 yılında hisselerin ufak tefek prim yapması daha olası, ama tersini düşünenlerin sayısı azımsanacak gibi değil.
Wall Street konusunda iki zıt düşünce oluştu. İyimserler, dev ekonominin dünyanın sorunlarından ayrışarak toparlanan faaliyet ve ucuz kalan F/K’lar eşliğinde ağır ağır prim yapacağını düşünüyor. Kötümserler ise hiç bir ülkenin küresel trendden kopamayacağını iddia ederken, AB krizi çözülmeden ve Çin’de yavaşlamanın dibi görünmeden hisse almamaya kararlı.
S&P500 bu sene MSCI World, Stoxx600 ve MSCI GOP Endekslerine göre üstün performans gösterdi. S&P500 %1 artıda, MSCI World ise %7.5 civarında değer yitirdi. MSCI GOP %20 civarında ekside. Forbes’e göre, fonlarda yüksek miktarda nakit var, ama riskten kaçış çok şiddetli.
Nomura bu denli riskten kaçışa çok nadir raslandığına dikkat çekerken “kontraryan” bakış açısından yola çıkarak yeterince hisse bulundurmayanların yakında piyasaya geri döneceğini ifade ediyor. Merrill Lynch %10 civarında prim bekliyor. National Futures.com yayın yönetmeni John Person S&P500’de ilk çeyrek sonunda %10’dan fazla prim bekliyor. EFutures’dan Travis Roddock ise tam tersini düşünüyor. ABD DİBS’e ilginin süreceğini ve AB krizinin derinleşeceğini öne süren Roddock, ilk çeyreğin sonunda SP500’ün 1.075 puana kadar gerileyeceğini tahmin ediyor.

loruhlano
25-12-2011, 17:15
TCM’den F/X İhalesi Ayıbı !!!

TCMB bugün açtığı döviz ihalesinde piyasaları terse yatırdı. TSI 15:00’de Borsa kazançlarını kısmen geri verirken, dolar/TL de yeniden 1.90 direncine doğru hareketlendi.
Bugün 1.300 milyon dolar F/X satış ihalesi açan Merkez, 1.008 milyon teklif gelmesine rağmen, sadece 50 milyon dolar satarak, kapanışı 1.8721’den yaptırmaya çalıştı.
Konuştuğumuz döviz masaları tepkili, TCMB’nin faizden sonra kurda da belirsizlik yaratmasını anlamıyorlar. İhalenin ardından serbest piyasada dolar/TL 1.8970’e, Euro/TL ise 2.48’ê kadar yükseldi. İMLB-100 ise sabah primlerini kısmen geri verdi, halen sadece %0.56 yukarda. Batı Avrupa’da Stoxx50’nin %1 prim yaptığı bu günde, İMKB bir kez daha geride kaldı.
Ekonomistler eğer 2012’nin ilk yarısında da kredi darlığı ve sıcak para kaçışı sürerse, TCMB’nin kuru savunacak kadar F/X rezervi olmadığın daha önce dile getirmişti. TCMB ise “Piyasadan 20 milyar dolar almıştık, gerekirse hepsini satarız” diyordu. Bugün ihalede yapılan blöfün anlamı çözülemezken, TCMB haftaya yine 1.700 milyon dolarlık ihaleler açacağını ilan etti. Pazartesi ve Salı bir çok Batı borsası kapalı. Ama, dışarda TCMB’ye güven kaybolursa, TL haftanın ikinci bölümünde yoğun baskı altında kalabilir......

loruhlano
25-12-2011, 17:20
Noel rallisi bir tuzak mı?

Wall Street Cuma akşamı yaptığı rallinin ardından 5 aylık zirvede kapanırken, S&P500 de bu sene için artıya geçti. Acaba bu ralli tuzak olabilir mi? Portföyünde yeterince hisse senedi bulundurmayan ya da seçtikleri hisselerden dolayı endekslerden daha kötü performans gösterir duruma düşen fon yöneticilerini yılın son bir kaç işlem gününde çok zor tercihler bekliyor. ABD ve Avrupa Pazartesi tatil.
Cuma kapanışı ile S&P500 yıl için artıya geçerken, DJ30 da 5 aylık zirve yaptı. Ama, hacim çoz zayıftı. Sadece 2.2 milyar hisse işlem hacmi ile Cuma yılın en sığ gün oldu. Wall Street’de bir çok fon yöneticisi bu ralliden çok rahatsız. Anketlere göre ABD hisselerine yatırım yapan fonların %75’i bu sene S&P500’ün gerisinde kaldı. Yeni yıla bir kaç gün kala başlayan bu ralliye katılmayanlar sene başında hissedarlara hesap verirken çok zor durumda kalacaklar.
Wells Capital Management’ten James Paulsen “Sene sonlarında zaten kabuslar görümüm, bu da en kötü senelerden biri olmaya aday. Eğer portföyüm zarardaysa, S&P500 %1 bile prim yapsa, çok göze batacak” diye yakındı.
Schaeffer’s Investment Research’ten Todd Salamone ise “Yılın ilk yarısına göre hisse tutan fon yöneticilerinin sayısı azaldı. Eğer S&P500 artıda kapatır da, bu fonlar zarar gösterirse, faaliyet raporunda kara bir leke olacak” yorumunda bulundu.
Wall Street’de ralli ABD ekonomisinden gelen güçlü verilerle kısmen destekleniyor, ama Avrupa’da böyle bir durum söz konusu değil. AB krizi bütün hışmıyla devam ediyor. Cuma akşamı İtalyan 10 yıllık tahviller yine %7’ye yaklaşan getirilerden kapanırken, İspanyol DİBS de %6’ya doğru hareketlendi. Avrupa bankalarının AMB’da tuttuğu serbest mevduat yeni bir rekor kırdı.
Noel dönüşü portföylerini güzel göstermek isteyen fon yöneticileri piyasaya girse, Noel öncesi alanlar satıp kaçabilir. Bu durumda fonlar yine S&P500‘ün altında kalacak çünkü pahalı maliyetten mal aldılar. Ama, yeni seneye kadar saha kenarında otursalar, dar hacimle indeksi yukarı iten traderler fonlara hissedarlar karşısında çok zor anlar yaşatacak. Bu Noel rallisi tuzak kokuyor.....

loruhlano
25-12-2011, 17:25
EUR/USD ANALİZ : ( Son kapanış >> 1.3050 )
Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Lorenzo Bini Smaghi, Euro Bölgesi’nde deflasyon tehlikesinin görülmesi hâlinde, politika yapıcıların parasal genişleme uygulamaktan kaçınmaması gerektiğini söyledi. İngiliz Financial Times gazetesine konuşan Bini Smaghi, “kutsal bir şeymiş görülen bu parasal genişleme tartışmalarını anlamıyorum” ifadelerini kullandı. Bini Smaghi, “eğer şartlar gerektiriyorsa, uygulanır. Özellikle de deflasyona neden olabilecek bir likidite sorununun olduğu ülkelerde…” dedi. Fed ve İngiltere Merkez Bankası’nın aksine AMB, tahvil alım operasyonlarının, enflasyonu tetikleyecek bir parasal genişlemeye neden olmaması için, bu alımların ortaya çıkardığı likiditeyi dengeledi. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mervyn King dün, Avrupalı liderlerin risk değerlendirme toplantısının ardından, Avrupa’daki büyüme ve finansal istikrar görünümünün Eylül’den bu yana kötülediğini söyledi.
EUR/USD paritesi christmas’ın etkisine girdi ve gün içerisinde belirli seviyeler arasındaki sıkışık seyrine devam etmektedir. 1,3000 seviyesinin psikolojik bir destek olması paritenin bu seviyenin üzerinde kalmasına neden olurken satıcıların parite üzerindeki etkisi nedeniyle de 1,3145 direnci geçilememektedir. Düşük işlem hacimli devam eden EUR/USD paritesinde akşam saatlerinde gelecek olan haberler paritedeki sakin seyri hareketlenmeye itebilir. Türkiye saati ile 15.30’da ve 17.00’de gelecek olan bu haberler özellikle ABD borsalarını direk olarak etkileyecektir. Teknik olarak 1,3045 üzerinde 1,3105 ve 1,3145 seviyesi hedeflenmesi beklenirken eğer 1,3045 desteği kırılırsa gün içerisinde 1,2980 seviyesine kadar satıcılı seyir izlenebilir. Bu hareketlerin kararına da günün en önemli haberleri karar verecektir.
Pivot;1,3045Destek; 1,3020–1,2980 –1,2950Direnç; 1,3105– 1,3145–1,3185

EURO/DOLAR BU HAFTA GÖRÜNÜM POZİTİF:
http://img832.imageshack.us/img832/7287/60dak.png (http://img832.imageshack.us/i/60dak.png/)
http://img341.imageshack.us/img341/3209/gnlk.png (http://img341.imageshack.us/i/gnlk.png/)

loruhlano
25-12-2011, 18:21
http://img406.imageshack.us/img406/8595/eurusd23122011cuma.jpg (http://img406.imageshack.us/i/eurusd23122011cuma.jpg/)

loruhlano
25-12-2011, 19:04
http://img684.imageshack.us/img684/4524/pano01yt.jpg (http://img684.imageshack.us/i/pano01yt.jpg/)

loruhlano
25-12-2011, 19:12
GEÇEN YILBAŞINDAN BERİ HİSSE SENETLERİNİN GÖRECELİ PERFORMANSLARI :
(Maalesef, gerçekler aslında böyle....)
http://img688.imageshack.us/img688/4893/pano01d.jpg (http://img688.imageshack.us/i/pano01d.jpg/)
http://img515.imageshack.us/img515/5003/pano02.jpg (http://img515.imageshack.us/i/pano02.jpg/)
http://img542.imageshack.us/img542/3847/pano03.jpg (http://img542.imageshack.us/i/pano03.jpg/)
http://img254.imageshack.us/img254/9172/pano04.jpg (http://img254.imageshack.us/i/pano04.jpg/)

steelman
25-12-2011, 19:21
alamancı komşu diyor ki (http://www.ortaklar.de/showpost.php?p=52404&postcount=893);

tedbirinizi alın rakamlara sadık kalın hayali değil gerçegi görmeye çalışın.....gene tv de yorumcular bol keseden atmaya başladılar....aşagısı derin yukarı çıkarsa da birlikde gideriz

marmaralı41
25-12-2011, 20:49
Garan.. Tobo ihtimali.. 6.26 geçildiğinde 7.20 hedef olacaktır...

http://666kb.com/i/bztk810ncj1uf2hjy.gif

ayhan53
25-12-2011, 21:30
Garan.. Tobo ihtimali.. 6.26 geçildiğinde 7.20 hedef olacaktır...

ihtimallei sevmiyorum:)

ayhan53
25-12-2011, 21:30
http://666kb.com/i/bzt8kwpo1n6fbrtgf.jpg
http://666kb.com/i/bzt8l6ggbbi6r834v.jpg

http://666kb.com/i/bzt8m877e6vfowr1b.jpghttp://666kb.com/i/bzt8mbjp86ejck6an.jpg
http://666kb.com/i/bzt8meib5pswyzx7j.jpghttp://666kb.com/i/bzt8o2m6hiu5816u7.jpg

loruhlano
25-12-2011, 21:33
ihtimallei sevmiyorum:)

Sevgili Başkan, her şey kesin ve net olacak yani..., topikler de çok net yazılar deforme ediliyor, biliyorsun....:) saldırmak için tetikte bekleyenler var.....:)

ayhan53
25-12-2011, 21:34
Sevgili Başkan, her şey kesin ve net olacak yani..., topikler de çok net yazılar deforme ediliyor, biliyorsun....:)

aslında garantinin tobo ihtimalini sevim:)

marmaralı41
25-12-2011, 21:38

Bi de Dow versem....

13300 hedefli TOBO ihtimali.. (12300 üzerinde çift kapanış gerek)

http://666kb.com/i/bztlobp8fpln8urtq.gif

loruhlano
25-12-2011, 21:41

Obama biraz daha iteklese, tobomaların hepsi güzelleşecek de......:)

Sowalye
25-12-2011, 22:46
cok faydali bir bilgi... tesekkurler... aslinda bunu gorunce baska bir seyi merak ettim... varsayalim palasiniz... ve istediginiz hisseyi butun diplerinde satip butun tavanlarinda geri toplama yeteneginiz var... boyle bir hareketle hangi hisse ne kadar kazandirdi acaba yil icerisinde... ve bu metodla endeks ne kadar kazandirdi... tabii cok ugrastirici bir calisma... hic kimse oturup deli posteki sayar gibi ugrasmaz bununla... ama yine de merak ettim... :)

GEÇEN YILBAŞINDAN BERİ HİSSE SENETLERİNİN GÖRECELİ PERFORMANSLARI :
(Maalesef, gerçekler aslında böyle....)
http://img688.imageshack.us/img688/4893/pano01d.jpg (http://img688.imageshack.us/i/pano01d.jpg/)
http://img515.imageshack.us/img515/5003/pano02.jpg (http://img515.imageshack.us/i/pano02.jpg/)
http://img542.imageshack.us/img542/3847/pano03.jpg (http://img542.imageshack.us/i/pano03.jpg/)
http://img254.imageshack.us/img254/9172/pano04.jpg (http://img254.imageshack.us/i/pano04.jpg/)

loruhlano
25-12-2011, 22:54
cok faydali bir bilgi... tesekkurler... aslinda bunu gorunce baska bir seyi merak ettim... varsayalim palasiniz... ve istediginiz hisseyi butun diplerinde satip butun tavanlarinda geri toplama yeteneginiz var... boyle bir hareketle hangi hisse ne kadar kazandirdi acaba yil icerisinde... ve bu metodla endeks ne kadar kazandirdi... tabii cok ugrastirici bir calisma... hic kimse oturup deli posteki sayar gibi ugrasmaz bununla... ama yine de merak ettim... :)

Gerçekten çok uğraştırıcı bir çalışma olur, her hissenin top ve down analizlerini yapmak !!!!! Küçük bir gurup bir kaç saat çalışma sonucu yapılabilir belki, mesela.... İMKB 30 gibi ....Önümüzdeki hafta çalışırım üzerinde....

ayhan53
25-12-2011, 22:59
Bi de Dow versem....

dowun 12.300 üstü çift kapanış ihtimalini sevim:)

doga11
25-12-2011, 23:06
Bi de Dow versem....

http://666kb.com/i/bztlobp8fpln8urtq.gif

Direnç noktalarından her zaman korkmuşumdur. Destekleride hep ama hep sevdim.

TGDTGD
25-12-2011, 23:06
http://img851.imageshack.us/img851/5561/108l.png (http://imageshack.us/photo/my-images/851/108l.png/)

Dow için 12.300 üstünde kapanışlar tüm borsalarda olumlu etki yapacaktır...

Sowalye
25-12-2011, 23:07
calismayi kolaylastirmak acisindan benim aklima soyle bir fikir geldi... haftalik kapanislar uzerinden o hafta kirmizi ise ondan onceki en son yesil haftanin kapanis fiyatindan sattigimizi varsaysak, yesilse de en son kirmizi haftanin kapanis fiyati uzerinden alim yaptigimizi varsaysak en azindan fikir verir... gerci hafta icindeki volatilitenin etkisini gozden kacirmis oluruz ama hic yoktan iyidir...

Gerçekten çok uğraştırıcı bir çalışma olur, her hissenin top ve down analizlerini yapmak !!!!! Küçük bir gurup bir kaç saat çalışma sonucu yapılabilir belki, mesela.... İMKB 30 gibi ....Önümüzdeki hafta çalışırım üzerinde....

Sowalye
25-12-2011, 23:11
ongorulerinize guveniyorum taner ustat... iste bence tam da bu yuzden gerceklesme olasiligi az diye dusunuyorum... tabii kredi degerlendirme kuruluslari birkac ulkenin notunu budamadan fiyati yukseltip nakite gecmek gibi bir amaclari yoksa... ben hala uzun vadeli bir yukselise inanamiyorum tum kalbimle...

http://img851.imageshack.us/img851/5561/108l.png (http://imageshack.us/photo/my-images/851/108l.png/)

Dow için 12.300 üstünde kapanışlar tüm borsalarda olumlu etki yapacaktır...

TGDTGD
25-12-2011, 23:15
Bu hafta borsalardan çok fazla bir şey beklemeyin... Sıkıcı, hacimsiz, bir hafta olacaktır... Yılın son haftasında kötü kapanış yapacaklarını düşünmüyorum.

52.222 üstünde kapanışlar bizleri 52.777 - 53.333 - 53.600 - 54.200 rakamları var. 52.222 altında 51.600 - 51.750 aralığı 51.100 ve 50.700 rakamaları destek pozisyonunda.

TGDTGD
25-12-2011, 23:17
ongorulerinize guveniyorum taner ustat... iste bence tam da bu yuzden gerceklesme olasiligi az diye dusunuyorum... tabii kredi degerlendirme kuruluslari birkac ulkenin notunu budamadan fiyati yukseltip nakite gecmek gibi bir amaclari yoksa... ben hala uzun vadeli bir yukselise inanamiyorum tum kalbimle...

Bütün olumsuzlukları satın aldığımız bir yıl oldu 2011. 2012'nin ilginç bir yıl olacağını düşünüyorum...

Ben açıkcası aylık grafikler toparlayana kadar trade etmeye devam edeceğim. (Sörfe devam) :)

(2-4 ay sürer)

Sowalye
25-12-2011, 23:24
insan sizin gibi ustaysa sorf te cok eglenceli bir spordur... ama insan acemiyse ilk dalgada alasagi olacagi gibi bogulma tehlikesi bile vardir... tabii denizin kopekbaliklariyla dolu oldugunu da unutmamak lazim... :)

Bütün olumsuzlukları satın aldığımız bir yıl oldu 2011. 2012'nin ilginç bir yıl olacağını düşünüyorum...

Ben açıkcası aylık grafikler toparlayana kadar trade etmeye devam edeceğim. (Sörfe devam) :)

(2-4 ay sürer)

TGDTGD
25-12-2011, 23:27
insan sizin gibi ustaysa sorf te cok eglenceli bir spordur... ama insan acemiyse ilk dalgada alasagi olacagi gibi bogulma tehlikesi bile vardir... tabii denizin kopekbaliklariyla dolu oldugunu da unutmamak lazim... :)

Burayı okuyan herkes öğrenecek. Bizde anamızın karnında öğrenmedik :) Güzel sözlerin için teşekkür ederim bende hergün yeni şeyler öğreniyorum...

Sowalye
25-12-2011, 23:36
ben de gecmiste 2 kez (1994, 2001) bogılma tehlikesi atlatarak ogrendim bazi seyleri... 2001'deki animi pusula topiginde anlatmistim gecen hafta... ama tabii ilk ogrendigim sey sorf yaparken temkinli olmakti... hala korkumdan nispeten kucuk dalgalari seciyorum sorfun uzerinde ayaga kalkmak icin... tabii bizim zamanimizda boyle yol gosteren ustalar yoktu... el yordamiyla kesfetmek zorunda kaldik herseyi... simdi en azindan insanlar hisse.net'teki bazi topikleri izleyerek emek veren insanlardan yardim alabiliyorlar... tekrar hem sizin hem de sn. loruhlano'nun emekleriniz icin tesekkurler... elinize saglik... :)

Burayı öğrenen herkes öğrenecek. Bizde anamızın karnında öğrenmedik :) Güzel sözlerin için teşekkür ederim bende hergün yeni şeyler öğreniyorum...

loruhlano
25-12-2011, 23:47
DOW JONES>> 120 Dakikalık, Günlük ve Aylık Grafikler:
120 dakikalık ve Günlük grafikler enerji olduğunu gösterirken, Aylık ise Williams-R- indikatörü haricinde çıkışı desteklemeyip, genel bir yükseliş trendi olmadığını gösteriyor...Her halukarda aylık grafik tam desteklemese de, bu yükselişin 12700-12850 arası -%4-4,5 oranda- bir noktaya uzaması ihtimali % 60 olasılıkla mevcut...>>Süre 1-1,5 ay arası...
Yükselişin son bulma tarihini de, muhtemelen hem ABD de hem de bizde 12 Aylık bilanço gelişlerinin tamamlanmasına yakın, son günlere denk getirirler...Ayrıca o döneme, Aralık ayında olduğu gibi, Avrupa birliği ülkelerinin büyük toplantısı da denk geliyor..

http://img860.imageshack.us/img860/4213/dow120.png (http://img860.imageshack.us/i/dow120.png/)
http://img607.imageshack.us/img607/7523/dowgnlk.png (http://img607.imageshack.us/i/dowgnlk.png/)
http://img811.imageshack.us/img811/766/dowaylk.png (http://img811.imageshack.us/i/dowaylk.png/)

sakaryalı5454
26-12-2011, 00:28
2008 deki düşen kanalı ekleyebilirmisin loruhlano sana zahmet ben beceremedim.

loruhlano
26-12-2011, 00:38
2008 deki düşen kanalı ekleyebilirmisin loruhlano sana zahmet ben beceremedim.

Hangi endekse ????

sakaryalı5454
26-12-2011, 00:40
imkb100..

loruhlano
26-12-2011, 00:48
İMKB 100 HAFTALIK GRAFİK >>> 2008 DÜŞÜŞ TRENDİ VE 2011 DÜŞÜŞ TRENDİ....

15 EKİM 2007 DE 58864 TEN BAŞLAYAN DÜŞÜŞ 17 KASIM 2008 TE 20912 YE VE 9 MART 2009 DA 22583 E DOKUNARAK ÇİFT DİP YAPMIŞ..25 EKİM 2010 71776 DAN BAŞLAYAN DÜŞÜŞ DE, 8 AĞUSTOS 2011 DE 48600 VE 21 KASIM 2011 DE 48800 E DOKUNARAK ÇİFT DİP YAPMIŞ..
http://img684.imageshack.us/img684/4276/mkb100haftalik.png (http://img684.imageshack.us/i/mkb100haftalik.png/)

mehyah
26-12-2011, 00:55
2012 ilk çeyrek olumsuz beklentiye sahip yabancıların hisselerden çıkışı devam edecek mi? Bu hafta borsada düşüş devam eder mi ?

Grafik düşüş kanalında aşağı yönlü bir seyir gösteriyor ! Temel analiz verilerine göre hala enflasyon, faiz ve dövizde artış beklentisi hakim .

YTD

sakaryalı5454
26-12-2011, 00:58
günlük grafik biraz daha aydınlatıcı olurdu ama yinede teşekkürler.biraz daha yolumuz var sence de öyle değil mi?

loruhlano
26-12-2011, 01:00
2012 ilk çeyrek olumsuz beklentiye sahip yabancıların hisselerden çıkışı devam edecek mi? Bu hafta borsada düşüş devam eder mi ?

Grafik düşüş kanalında aşağı yönlü bir seyir gösteriyor ! Temel analiz verilerine göre hala enflasyon, faiz ve dövizde artış beklentisi hakim .

YTD

Şahsi kanaatim, yukarda DOWJONES yorumunda da belirttiğim gibi 15-20 Şubata kadar sürecek zig-zaglarla devam edecek bir yükseliş trendi yaşanır diye düşünüyorum....Bilanço geliş süresi de 5-6 Şubatta başlar, muhtemelen 20-25 Şubat tarihleri arasında son bulmuş olur...Bilanço son günlerine kalmadan da Dünya Endeksleri ve İMKB çözülür.....!!!!!! Sıkıntılı geçen 2011 son çeyreğinin de yukarı tepkisinin de bu şekilde olması gerektiğini düşünüyorum.. İMKB yi belli bir noktaya getirip, bilanço dönemi başlangıcına kadar yataya alırlar, Bilanço döneminde de yukarı son bir hareket yaptırırlar...O noktada da çözerler...Klasik sistem budur, bu sefer bunu deneyeceklerini düşünüyorum...(Hem 2 li dip olması, hem grafikler, hem de beklentilerden ötürü...daha 2 li dibin karşılığını alamadık ki........)

http://img692.imageshack.us/img692/1456/pano01z.jpg (http://img692.imageshack.us/i/pano01z.jpg/)

Bu hafta içi Elliott grafiklerin revizyonları sonrası, 2 gün daha yukardaki dalga boylarının benzerlerini verirse, yukardaki dalga boylarına kadar tepki olacağı kesinlik kazanır...

uguraltun
26-12-2011, 02:11
US 30 Mar 12 12217.00 12217.00 12230.00 12100.00 114.00 0.94% 23:08:07
US SPX 500 Mar 12 1259.55 1259.55 1260.45 1248.75 10.55 0.84% 23:08:07
NQ 100 Mar 12 2279.80 2279.80 2282.90 2260.20 19.05 0.84% 23:08:0

abim iyi geceler.:wave:

loruhlano
26-12-2011, 02:13
Sevgili Taner, Doğum gününü kutlar, borsada ve yaşamında nice başarılı, sağlıklı, mutlu yıllar temenni ederim...
http://www.youtube.com/watch?v=qjb81zmnQHo&feature=related

uguraltun
26-12-2011, 02:17
Sevgili Taner, Doğum gününü kutlar, borsada ve yaşamında nice başarılı ve sağlıklı yıllar temenni ederim...
http://www.youtube.com/watch?v=qjb81zmnQHo&feature=related

abim bilmesemde,taner hocamızın doğum gününü bende kutlarım,sağlık sıhhat içerisinde,borsada yaşamında başarılar dilerim....
:my:

loruhlano
26-12-2011, 02:17
US 30 Mar 12 12217.00 12217.00 12230.00 12100.00 114.00 0.94% 23:08:07
US SPX 500 Mar 12 1259.55 1259.55 1260.45 1248.75 10.55 0.84% 23:08:07
NQ 100 Mar 12 2279.80 2279.80 2282.90 2260.20 19.05 0.84% 23:08:0

abim iyi geceler.:wave:

İy geceler, çok teşekkürler....

loruhlano
26-12-2011, 02:25
Yurtdışı ilk açılışlar:

http://img577.imageshack.us/img577/9418/pano01n.jpg (http://img577.imageshack.us/i/pano01n.jpg/)

spectrum34
26-12-2011, 03:17
iyi geceler arkdaşlar...

pasa_emre
26-12-2011, 05:47
İMKB 100 HAFTALIK GRAFİK >>> 2008 DÜŞÜŞ TRENDİ VE 2011 DÜŞÜŞ TRENDİ....

15 EKİM 2007 DE 58864 TEN BAŞLAYAN DÜŞÜŞ 17 KASIM 2008 TE 20912 YE VE 9 MART 2009 DA 22583 E DOKUNARAK ÇİFT DİP YAPMIŞ..25 EKİM 2010 71776 DAN BAŞLAYAN DÜŞÜŞ DE, 8 AĞUSTOS 2011 DE 48600 VE 21 KASIM 2011 DE 48800 E DOKUNARAK ÇİFT DİP YAPMIŞ..
http://img684.imageshack.us/img684/4276/mkb100haftalik.png (http://img684.imageshack.us/i/mkb100haftalik.png/)

bu grafik 55.000 geçilirse ne hızda gidebileceğimizi çok güzel gösteriyor..

hakansahin
26-12-2011, 09:43
merkezı kayıt kurulusu yerlı-yabancı saklama bılgılerı (tablo)

hs adedı py.deg.
Tarıh uyruk oranı oranı hısse adedı pıyasa degerı
--------- ------ ------- ------ -------------- -------------
23.12.2011 yerlı 20.578.575.153 56,13 53.681.924.680 38,03
23.12.2011 yabancı 16.084.678.076 43,87 87.482.813.184 61,97

22.12.2011 yerlı 20.573.174.053 56,12 53.366.671.654 38,02
22.12.2011 yabancı 16.087.757.873 43,88 86.994.376.824 61,98

21.12.2011 yerlı 20,567,072,464 56.10 53,537,640,826 37.98
21.12.2011 yabancı 16,093,859,116 43.90 87,412,350,831 62.02

20.12.2011 yerlı 20.365.153.279 55,83 52.755.702.250 37,64
20.12.2011 yabancı 16.112.391.879 44,17 87.405.634.431 62,36

19.12.2011 yerlı 20.371.389.965 55,85 52.417.293.221 37,67
19.12.2011 yabancı 16.106.146.109 44,15 86.728.599.693 62,33

16.12.2011 yerlı 20.372.176.908 55,86 53.049.206.484 37,73
16.12.2011 yabancı 16.100.109.029 44,14 87.560.019.979 62,27

15.12.2011 yerlı 20,355,902,989 55.82 52,929,423,210 37.81
15.12.2011 yabancı 16,112,887,530 44.18 87,057,079,445 62.19

14.12.2011 yerlı 20,342,108,066 55.78 52,680,407,887 37.84
14.12.2011 yabancı 16,124,899,616 44.22 86,549,552,203 62.16

13.12.2011 yerlı 20,323,608,838 55.73 53,682,937,852 37.75
13.12.2011 yabancı 16,142,234,365 44.27 88,513,875,353 62.25

12.12.2011 yerlı 20,302,840,309 55.69 53,764,504,040 37.69
12.12.2011 yabancı 16,154,515,532 44.31 88,868,931,649 62.31

09.12.2011 yerlı 20.288.272.865 55,66 54.405.048.835 37,64
09.12.2011 yabancı 16.165.309.885 44,34 90.135.581.675 62,36

08.12.2011 yerlı 20,299,519,642 55.69 54,919,210,080 37.59
08.12.2011 yabancı 16,153,708,351 44.31 91,178,453,563 62.41

07.12.2011 yerlı 20,300,494,010 55.69 55,626,876,202 37.72
07.12.2011 yabancı 16,152,298,249 44.31 91,839,844,824 62.28

06.12.2011 yerlı 20,311,279,717 55.73 55,610,664,949 37.83
06.12.2011 yabancı 16,137,077,748 44.27 91,377,026,544 62.17

05.12.2011 yerlı 19,546,671,636 54.87 55,348,259,817 37.49
05.12.2011 yabancı 16,076,542,693 45.13 92,279,542,846 62.51

02.12.2011 yerlı 19.528.905.632 54,85 55.018.081.745 37,63
02.12.2011 yabancı 16.074.760.868 45,15 91.198.998.272 62,37

01.12.2011 yerlı 19.583.352.833 55,02 54.673.502.758 37,74
01.12.2011 yabancı 16.010.473.626 44,98 90.205.147.532 62,26

loruhlano
26-12-2011, 10:27
Arkadaşlar Günaydın !!!!!
http://img205.imageshack.us/img205/1716/voby.jpg (http://img205.imageshack.us/i/voby.jpg/)

KIZILÖTESİİ
26-12-2011, 10:28
Endekste hangi seviyeler satış fırsatı?

İMKB'nin, yurtdışı piyasaların kapalı olduğu haftanın ilk gününe sınırlı alımlarla başlaması bekleniyor

www.borsagundem.com
http://www.borsagundem.com/haber_resim/piyasa689X1.jpg

"Güne 52,000 seviyelerinden başlayan İMKB, günün genelinde de düşük hacimle bu seviyeyi korumaya çalıştı. Gelen satışları bu seviyelerde karşılamaya çalışan İMKB, kapanışını 51,949 seviyesinden gerçekleştirdi. Yurt dışı piyasalardaki yükselişlere sınırlı tepki veren İMKB'nin, yurtdışı piyasaların kapalı olduğu haftanın ilk gününe sınırlı alımlarla başlamasını bekliyoruz. Günün devamında hacimsiz ve kararsız seyrini devamını öngördüğümüz İMKB'de bu aşamada yukarı yönde hareketlerin 52,600 aşılmadığı sürece satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edebileceğini düşünüyoruz. Gerilemelerde, kur ve faiz cephesinde önemli bir dalgalanma görünmezse 51,600 seviyesinin korunmasını bekliyoruz."

loruhlano
26-12-2011, 10:30
http://img192.imageshack.us/img192/5379/pano01wu.jpg (http://img192.imageshack.us/i/pano01wu.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 10:38
TCMB, bir dahaki PPK toplantısına kadar her döviz ihalesinde satışların 50.000.000 Doları aşmayacağını, gerçek bir talep görürüse bu rakamın üzerine çıkıp, satış yapabileceğini şu anda açıkladı !!!!!!!!

loruhlano
26-12-2011, 10:40
http://img684.imageshack.us/img684/9418/pano01n.jpg (http://img684.imageshack.us/i/pano01n.jpg/)

VOB AÇILIŞ AYNI CUMA GÜNÜ GİBİ.....POZİTİF ....

TCMB: 27 ARALIK'TAN ITIBAREN ACILACAK GUNLUK DOVIZ IHALELERINDE SATILABILECEK EN YUKSEK TUTAR 1 MYR 350 MLN DOLAR, EKSTRA BİR DURUM OLMADIKÇA SATIŞLAR 50.000.000 USD İLE SINIRLI......

-MATRIKS-

loruhlano
26-12-2011, 10:50
Endeks açılışı >>>> 52246

KIZILÖTESİİ
26-12-2011, 10:56
İMKB enteresan ilerliyor.hacim nerdeyse yokkkk

loruhlano
26-12-2011, 10:59
Günlük pivot >>>> 52193
Günlük ilk destek >>> 51633
Günlük ilk direnç >>>52671

loruhlano
26-12-2011, 11:06
http://img407.imageshack.us/img407/910/pano01r.jpg (http://img407.imageshack.us/i/pano01r.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 11:15
http://img85.imageshack.us/img85/9418/pano01n.jpg (http://img85.imageshack.us/i/pano01n.jpg/)

İMKB 100 ŞU ANDA >>>> 52259

loruhlano
26-12-2011, 11:28
http://img528.imageshack.us/img528/2000/pano01c.jpg (http://img528.imageshack.us/i/pano01c.jpg/)

http://img339.imageshack.us/img339/8913/pano01l.jpg (http://img339.imageshack.us/i/pano01l.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 11:38
Önceden İMKB 30 haricindekilerin günlük giriş çıkışları, harici alım-satım satımlar spek tarafından yoğun kontrol altında tutulurken, artık çoğu İMKB 30 kağıdında bile, biraz yüklü giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmış durumda, her hissenin spekülatörü, hisse üzerinde oldukça sıkı kontrol mekanizması kurmuş ve saatlik sayım yapılırak trade'ler devam ettiriliyor....!!!! Denemesi bedava......:)

Bunun en güzel örneği, '' Satış yazdığım halde, Hisse hala şu fiyata neden çıkmıyor ?, ya da şuraya alış yazdığım halde niye hala benim alışıma gelmedi ??? :) :))) Biraz yüklü işlem yaptığınızda, başınıza gelecek olan olay, sadece çok uzun süreli bir sabrı gerektirecektir....:) O yüzden her kağıdın nabzına göre şerbet verin....:))

m21r1t1
26-12-2011, 11:46
FROST&SULLİVAN/REUTER, "TÜRKİYE'NİN 2012'YE DÖNÜK ULUSLARARASI BÜYÜME PLANLARI
AÇISINDAN 'KİLİT ÜLKE' OLMASINI BEKLİYORUZ''

Araştırma ve danışmanlık kuruluşu
Frost&Sullivan Türkiye Direktörü Philip Reuter, Türkiye'nin 2012'ye dönük
uluslararası büyüme planları açısından 'kilit ülke' olmasını, önlerinde büyük
fırsatlar duran yerli şirketlerin verimli iş ortaklıkları kurmalarını
beklediklerini kaydetti.
Reuter, Türkiye'nin 2011 yılını değerlendirdiği ve 2012 beklentilerini

açıkladığı yazılı açıklamasında, 2011 ekonomisinin küresel ölçekte zorlu
geçtiğini, ancak Türkiye'nin başta otomotiv, savunma ve yenilenebilir enerji
olmak üzere çeşitli sektörlerde başarılı olduğunu, göz önünde olan sektörel
başarıların yanı sıra tekstil sektörünün yeniden sahne almasıyla perakende
piyasasında istikrarlı bir büyüme kaydedildiğini gözlemlediklerini belirtti.
Otomotiv sanayine yönelik daha spesifik temeller atıldığı ve tedarikçiler

açısından önemli beklentiler oluştuğunu, savunma programlarında ise doğrudan
yabancı sermayeye cazip gelecek önemli gelişmeler kaydedildiğini ifade eden
Reuter, yenilenebilir enerji sektöründe başta güneş ve hidroelektrik olmak üzere

2012 yılında büyümeyi etkileyecek cazip bir noktaya ulaşıldığını vurguladı.
Reuter, söz konusu faktörlerin Türkiye'nin uzun vadeli eğilimlerden biri

olan tersine beyin göçüyle sonuçlanacağını belirterek, ''Dünyanın birçok
ülkesinde faaliyet gösteren nitelikli ve deneyim sahibi Türk uzmanlar, 2012
yılında üst düzey pozisyonlarda görev almak üzere yurda dönecek, beraberlerinde

bilgi birikimlerini de getireceklerdir. Bu gelişme, alım gücü açısından
Türkiye'deki ücret altyapısının ve alım gücünün gelişmiş ülkelerle eşit düzeye

ulaşması anlamına gelecektir. Tersine beyin göçü aynı zamanda stratejik kentleşme

projelerine hız kazandıracak, şirketler kentsel bölge ve beldelere yönelik yeni

iş modellerine odaklanmaya başlayacaktır'' ifadelerini kullandı.
Bir diğer önemli gelişmenin de mali açıdan iyi durumda olan şirketlerin

uluslararası bir yapıya ulaşması olacağını kaydeden Reuter, 2012 yılında ilk 100

şirket sıralamasının başında yer alan bazı şirketlerin, komşu ülkeler ve dikey

pazarlarda gerçekleştirecekleri birleşme ve satın almalarla portföylerini
genişletecekleri, söz konusu şirketlerin finansal büyümesinin ise yılın ikinci

yarısında halka arz yoluyla sağlanacağı öngörüsünde bulundu.
Reuter, Arap Baharı ve küresel mali krizin etkisinin Türkiye için de
büyük bir soru işareti olduğunun altını çizerek, bu olayların etkilediği
bölgelerin ne zaman yatışacağına ilişkin belirsizlik bir kenara konulduğunda
Türkiye'nin her bakımdan kazançlı çıkacağının rahatlıkla söylenebileceğini ileri

sürdü. Reuter, şöyle devam etti:
''Türkiye'nin stratejik konumu ve istikrarlı yapısı, Arap Baharı'nı takip

eden süreçte Türkiye'deki yerleşik şirketlerin faaliyetlerine avantaj
sağlayacaktır. Dolayısıyla Türkiye'nin merkezi bir ülke olmaya ilişkin önemi daha

da artacak. Bu durumun yabancı yatırımcıların yerli şirketlerle başta ARGE olmak

üzere çeşitli alanlarda ortaklıklarını artıracak. Tüm faktörler göz önüne
alındığında, Türkiye'nin 2012'ye dönük uluslararası büyüme planları açısından
'kilit ülke' olmasını, önlerinde büyük fırsatlar duran yerli şirketlerin verimli

iş ortaklıkları kurmalarını bekliyoruz.''

AA

(26/12/2011 - 10:44:26)

loruhlano
26-12-2011, 12:04
http://img254.imageshack.us/img254/5022/pano01x.jpg (http://img254.imageshack.us/i/pano01x.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 12:09
serbest piyasa dolar alış >>>1.8920
bankalar arası en iyi alış >>> 1,8900

şu anda.......

mv400
26-12-2011, 12:11
"Demek yabancılar olmadığında hacimler böyle düşük oluyor" şeklinde bir hipotez ortaya atsak ne kadar doğru olur acaba.

loruhlano
26-12-2011, 12:16
"Demek yabancılar olmadığında hacimler böyle düşük oluyor" şeklinde bir hipotez ortaya atsak ne kadar doğru olur acaba.

Doğru bir hipotez olur....:)

loruhlano
26-12-2011, 12:45
Biraz yukarda yazdığım yazıya ilişkin bir örneği şu anda yaşıyorum mesela, İMKB 30 kağıtlarından birine yazdığım alışı 1,5 saattir bekliyorum, benim alışıma sıra geldiği halde, kağıdın spekülatörü satmamak için büyük bir direniş içinde, bana 100 lot kala satışı durduruyor, aktif işlem yapıp, satışları alıyor, zaten aldıkları da kendi satışları.....:) :)) Bu bir oyun aslında, sabır denemesi, sabreden ...direnebilen kazanabiliyor...

loruhlano
26-12-2011, 12:51
http://img51.imageshack.us/img51/3494/pano01he.jpg (http://img51.imageshack.us/i/pano01he.jpg/)
http://img403.imageshack.us/img403/5003/pano02.jpg (http://img403.imageshack.us/i/pano02.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 13:03
Haftalık bazda, 52450-52650 arası tek seanslık bir kapanış bile, endeksin >> ++1000, +1500 arası puan yukarı hareketini sağlayacaktır....

ŞU ANDA >>> 52168

loruhlano
26-12-2011, 13:13
sabah seansı hacim tamamen öldü, başımız sağolsun......:) :))

AYGÜLL
26-12-2011, 13:16
Sn. Loruhlano , Adamlar kendi düzenlerini, kurmuşlar.Aralarına bizleri almıyorlar. İMKB sanki özel şirketleri. Uygun yerden alışını , yukarıda satış yerin karlıysa satışını almıyor.Kademeleride düşürdüler. Al sat Komm.gidiyor. Alış geldiğinde tüm 30 kağı. satış geldiğinde aynen...Sanki otomatik ...kademeler hareket ediyor. Günlük endeks tahmin sayfasındanda belli oluyor hepimiz teknik öğrendik. İcraat yok. Kendi adıma ... Artık global çete ..Tüm merkez bankaları, İMF.Dünya bankası..İki büyük avrupa Ülk.lideri. Bizim borsamızda yatırım değil rulet masası. Hissenette analiz,yorum yapan USTALARIN sayesinde bilinçlendik, izlemede kalabiliyoruz. Kendilerine ,size teşekkür ediyorum.

loruhlano
26-12-2011, 13:17
İzmir Demir Çelik'in şu ana kadar ki işlem hacmi garanti bankasını nerdeyse 3 e katladı !!!!!! :) :)) spekülasyon budur işte !!!!

becksak
26-12-2011, 13:18
garan hacmi 18 milyon mu ben mi yanlış görüyorum :D işc 7 milyon. İlk cristmas ım borsadaki, şaşırmış durumdayım. hep böyle mi oluyor? Yani böyle olacaksa bizde kapatsaydık borsayı, ne kadar sıkıcı.

Sn. loruhlano, bu donuklukla ben nasıl arttıya geçtik onu bile anlayabilmiş değilim, 51450 ye çıkabilirsek bence toplanıp taksim meydanında halay falan çekmeliyiz. :halay:

loruhlano
26-12-2011, 13:21
Sn. Loruhlano , Adamlar kendi düzenlerini, kurmuşlar.Aralarına bizleri almıyorlar. İMKB sanki özel şirketleri. Uygun yerden alışını , yukarıda satış yerin karlıysa satışını almıyor.Kademeleride düşürdüler. Al sat Komm.gidiyor. Alış geldiğinde tüm 30 kağı. satış geldiğinde aynen...Sanki otomatik ...kademeler hareket ediyor. Günlük endeks tahmin sayfasındanda belli oluyor hepimiz teknik öğrendik. İcraat yok. Kendi adıma ... Artık global çete ..Tüm merkez bankaları, İMF.Dünya bankası..İki büyük avrupa Ülk.lideri. Bizim borsamızda yatırım değil rulet masası. Hissenette analiz,yorum yapan USTALARIN sayesinde bilinçlendik, izlemede kalabiliyoruz. Kendilerine ,size teşekkür ediyorum.

Ne yazsanız haklısınız......Yine bir örnek >>> Sabah ki İMKB 30 daki hisse alış ordinomu iptal ettim, iptal eder etmez, spek de benim altıma yazdığı 40.000 Lot alışını iptal etti.. :)) ..............Bu iş maalesef böyle artık...!!!!!!!

loruhlano
26-12-2011, 13:25
garan hacmi 18 milyon mu ben mi yanlış görüyorum :d işc 7 milyon. Ilk cristmas ım borsadaki, şaşırmış durumdayım. Hep böyle mi oluyor? Yani böyle olacaksa bizde kapatsaydık borsayı, ne kadar sıkıcı.

Sn. Loruhlano, bu donuklukla ben nasıl arttıya geçtik onu bile anlayabilmiş değilim, 51450 ye çıkabilirsek bence toplanıp taksim meydanında halay falan çekmeliyiz. :halay:

maalesef gerçekler orta da ;

Garanti bankası hacim >>18.429.000
İzmir demir çelik >>> 48.000.000
Kiler >> 16.600.000

Garantiden sonra en yüksek hacimli banka Vakıfbank, o da >>>> 7.900.000 :) :)) :)) maalesef...

Yabancı yok, borsa yok demek ki....:)

YERLİ SPEKLER DEVREDE, GEREK HACİM GEREK FİYAT HAREKETLERİ OLARAK.......:))

m21r1t1
26-12-2011, 13:32
İzmir Demir Çelik'in şu ana kadar ki işlem hacmi garanti bankasını nerdeyse 3 e katladı !!!!!! :) :)) spekülasyon budur işte !!!!
tabana 1 milyon yazıyor ..:)) 1 milyonu yukarı yazsa tavan :)) aşağıda alcıyı gören ky de gidecek diye hemen zıplıyor..
ama nafile

loruhlano
26-12-2011, 13:32
Izmir demir çelik bugün 50.456.000 hacimle 5,70 i gördü, şu anda 4,78 ve tabana 1 kademe kaldı !!!!!! Hissedekilere kolay gelsin !! Manipülasyonda budur, Spekülasyon da budur işte !!!!! İMKB yönetimi de uyusun !!!!!! hani seans arası müdahaleler olacaktı ???? :)) Komisyon alınca, müdahale yok galiba....:))

DoA
26-12-2011, 13:36
Sn. loruhlano, Sn. AYGÜLL yazdıklarınızda tamamen haklısınız! Adamlar üç kuruş kazandırmamak için her türlü numarayı yapıyor tahtada, açgözlü bunlar :)
Ben yabancı spekleri istiyorum, en azından bu kadar ince eleyip sık dokumuyorlar, arada bir bize de üç beş kuruş bırakıyorlar :)

loruhlano
26-12-2011, 13:40
seans bultenı

ımkb – 100 endeksı: 52.164 (60dk)
ımkb-100 endeksı, bugun ılk seansı %0.41 "artı"da
tamamladı; ıslem hacmı ıse 248 mn tl ıle haftalık
ortalamasının dortte bırı duzeyınde gerceklestı.
Gectıgımız hafta yurt dısı pıyasaların altında performans
gosteren ımkb-100 endeksının, bugun de acık
olan ve sırasıyla 1.00, %1.47 ve %1.25 oranında yukselen
japonya, hındıstan ve rusya borsalarının gerısınde
kalmaya devam ettıgını goruyoruz.
Dıger taraftan gectıgımız hafta banka ve sanayı endeksı
arasında sanayı endeksı lehıne acılan 3 yuzde
puanlık farkın , bugun dengelendıgını gozluyoruz.
Endeksın 52.000 sevıyesının uzerındekı seyrını nıspeten
olumlu bulmakla bırlıkte, beklendıgı uzere oldukca
zayıf kalan ıslem hacmı nedenıyle, teknık acıdan saglıklı
bır yorum yapmanın mumkun olmadıgını dusunuyoruz.
Endeksın ıı. Seansta 52.000 sevıyesının uzerınde kapanmaya
calısan bır seyır ızleyecegını tahmın edıyoruz.

-matrıks-

loruhlano
26-12-2011, 13:43
ISRAIL DISISLERI BAKANLIGI, ERMENI TASARISINA KARSI CIKTI

ISRAIL PARLAMENTOSU'NUN (KNESSET) EGITIM KOMITESI, 1915 OLAYLARININ "ERMENI
SOYKIRIMI" OLARAK ANILMASI ICIN BIR YASA TASARISINI ELE ALDI. TASARI, 24
NISAN'IN "ERMENI SOYKIRIMI GUNU" OLARAK ANILMASINI ONGORUYOR.
PARLAMENTO
BASKANI, TOPLANTIDA YAPTIGI KONUSMADA, ERMENI SOYKIRIMI ILE TARTISMALARIN
'SIYASI DEGIL AHLAKI' OLDUGUNU SAVUNDU. RIVLIN, "SOYKIRIMI INKAR, TARIHIN
MUVAFAKAT EDEMEYECEGI BIR SEYDIR." DEDI. RIVLIN’E BAZI MILLETVEKILLERI DE
DESTEK VERDI. MERETZ PARTISI MILLETVEKILI ZEHAVA GAL-ON ISE "SOYKIRIMA UGRAYAN
YAHUDILER ICIN ERMENI SOYKIRIMINI TANIMALARI AHLAKÎ BIR SORUMLULUKTUR." DEDI.

KNESSET EGITIM, KULTU VE SPOR KOMITESI'NE 'ACIL GUNDEM MADDESI' OLARAK
GETIRILEN TASARIYI DEGERLENDIREN ISRAIL DISISLERI BAKANLIGI TEMSILCISI ISE, SOZ
KONUSU ADIMIN MEVCUT ATMOSFER ICERISINDE TURKIYE ILE ILISKILERI COK CIDDI
BICIMDE TEHDIT EDEBILECEGI UYARISI YAPTI. SOZCU, "TURKIYE ILE ILISKILERIMIZ SU
ANDA COK HASSA VE KIRILGAN. CIZGIYI ASMAMAMIZ GEREKIYOR. BU KONUYA ZEKICE
YAKLASMALIYIZ. AKSI TAKDIRDE CIDDI STRATEJIK SONUCLAR DOGURABILIR." IFADELERINI
KULLANDI.
ISRAIL'DE DAHA ONCE ERMENI SOYKIRIMI IDDIALARININ TANINMASI
GIRISIMLERI, TURKIYE'YI KIZDIRMAMAK ICIN ENGELLENMISTI. DISISLERI VE SAVUNMA
KOMITESI’NE SUNULAN TASARILAR, BASINA KAPALI TOPLANTILARDA REDDEDILMISTI.

-matriks-

tinkir333
26-12-2011, 14:03
53.000 ler yakın bir zamanda görülürmü acaba ? öğleden sonra yada yarın sizce ?

loruhlano
26-12-2011, 14:06

Cuma akşam 17:30 a kadar ihtimal hesapları içinde, görülebilir, geçilebilir de... >>> Görülebilme şartı >>> 52450 /52650 arası 1 seanslık kapanış...

loruhlano
26-12-2011, 14:27
İMKB 100 >>> 30-60 ve 240 Dakikalık Grafikler: Sıkışa sıkışa yay gibi gerildi...!!!!!!!
http://img525.imageshack.us/img525/3237/31938838.png (http://img525.imageshack.us/i/31938838.png/)
http://img607.imageshack.us/img607/7505/77950063.png (http://img607.imageshack.us/i/77950063.png/)
http://img839.imageshack.us/img839/5549/240g.png (http://img839.imageshack.us/i/240g.png/)

240 Dakikalık da Directional movement index indikatörünün ve Aroon indikatörünün hareketlenme zamanı yaklaştı....

Halil64
26-12-2011, 14:32
ISRAIL DISISLERI BAKANLIGI, ERMENI TASARISINA KARSI CIKTI
Akıllı adam, başlarına gelecekleri biliyor ona göre tedbirli konuşuyor.

lmparator
26-12-2011, 14:36
Önceden İMKB 30 haricindekilerin günlük giriş çıkışları, harici alım-satım satımlar spek tarafından yoğun kontrol altında tutulurken, artık çoğu İMKB 30 kağıdında bile, biraz yüklü giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmış durumda, her hissenin spekülatörü, hisse üzerinde oldukça sıkı kontrol mekanizması kurmuş ve saatlik sayım yapılırak trade'ler devam ettiriliyor....!!!! Denemesi bedava......:)

Bunun en güzel örneği, '' Satış yazdığım halde, Hisse hala şu fiyata neden çıkmıyor ?, ya da şuraya alış yazdığım halde niye hala benim alışıma gelmedi ??? :) :))) Biraz yüklü işlem yaptığınızda, başınıza gelecek olan olay, sadece çok uzun süreli bir sabrı gerektirecektir....:) O yüzden her kağıdın nabzına göre şerbet verin....:))

bu yıl bi hissede şöyle bi olay geldi başıma...hissenın aktif fiyatının 3 kademe altına alış yazmıştım...hisse düştü ve benim alış yazdığım fiyata geldi..pasifte..satıslar yapıldı ve sıra benım emrime geldi...1 lot verildi ve artık satılanların bana gelmesi lazımdı...100 bin lot satıs yapıldı pasif kademeye...kademe düşmedi..nasılsa benımkı gelmiştir dedim...ve hemen sonrası kademe kalktı...hesabıma baktımki sadece 1 lot gelmiş bana...şok oldum...orayı burayı aradım...nafile...:)

Bosanas
26-12-2011, 14:38
Türkiye`de pakt degistirmenin ciddi ciddi tartisildigi alana dönüstürebilecek kiskirtici yaklasim olur bu...

loruhlano
26-12-2011, 14:48
Brezilya ekonomisi, İngiltere'yi geride bıraktı....

İngiliz Daily Telegraph Gazetesi, İngiltere ekonomisinin Brezilya'nın arkasında kalarak 7. sıraya gerilediğini yazdı.
İngiltere'nin, dünyanın en büyük ekonomiye sahip ülkeleri arasında altıncılığı Brezilya'ya kaptırarak yedinci sıraya gerilediği bildirildi.
İş ve Ekonomi Araştırmaları Merkezi'nin (CEBR) açıkladığı bilgilere göre İngiltere; ABD, Çin, Japonya, Almanya, Fransa ve Brezilya'nın ardından dünyanın en büyük yedinci ekonomisi konumuna geriledi. Rusya ve Hindistan'ın ise İngiltere'nin önüne geçmesi çok uzak görünmüyor.
Daily Telegraph'ın haberinde, BRIC olarak adlandırılan büyüyen ekonomiler Çin, Brezilya, Rusya, ve Hindistan'ın Batılı ülkeleri geride bıraktığına dikkat çekiliyor.
İngiltere'nin 2020 yılında en büyük ekonomiler sıralamasında sekizinci sıraya düşeceği tahminleri yapıldığı aktarılan haberde, bunun yanı sıra CEBR'in "10 yıl içinde İngiltere Fransa'dan daha büyük bir ekonomiye sahip olacak" şeklinde öngörüde bulunduğu kaydediliyor.
CEBR uzmanlarından Douglas McWilliams gazeteye yaptığı açıklamada, dünyanın ekonomik haritasının değiştiğine işaret ederek, "Asya ülkeleri yukarıya doğru tırmanırken Avrupa ekonomisinin gerilediğine şahit oluyoruz." sözlerine yer verdi.
Öte yandan CEBR uzmanı, Euro Bölgesi'ndeki borç krizinin çözülmemesi halinde Avrupa'da derin bir resesyon yaşanacağı uyarısında bulunuyor.

(Yıllar sonra da olsa, darısı bizim başımıza inşallah...!!!!!! )

loruhlano
26-12-2011, 14:50
Altın fiyatları yatay seyrediyor.........

Geçtiğimiz haftalarda düşüşe geçen Altının ons fiyatı 1.604,50 dolar seviyelerinde seyrediyor.
26 Aralık 2011 / 13:45 Uluslararası piyasalarda avro-dolar paritesi 1,3068, sterlin-dolar paritesi 1,5630, yen-dolar paritesi ise 77,89 düzeyinde seyrediyor.
İstanbul serbest piyasada dolar 1,8940 liradan, avro 2,4750 liradan satılıyor.
Uluslararası piyasalarda altının onsu 1.604,50 dolar seviyesinde bulunurken, Londra, Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise 107,98 dolardan işlem görüyor

greeneyes
26-12-2011, 15:33
bu yıl bi hissede şöyle bi olay geldi başıma...hissenın aktif fiyatının 3 kademe altına alış yazmıştım...hisse düştü ve benim alış yazdığım fiyata geldi..pasifte..satıslar yapıldı ve sıra benım emrime geldi...1 lot verildi ve artık satılanların bana gelmesi lazımdı...100 bin lot satıs yapıldı pasif kademeye...kademe düşmedi..nasılsa benımkı gelmiştir dedim...ve hemen sonrası kademe kalktı...hesabıma baktımki sadece 1 lot gelmiş bana...şok oldum...orayı burayı aradım...nafile...:)

hahahaha :D ben de bazı hisselerde çok görüyorum onu, bir zamanlar maktk de oluyordu,bugün bakarsa hzndr de oldu, daha birçok hissede oluyor :) hem mal değiştokuşu, hem teknikte rahatlama açısından yapıyorlar.. bunların arasında biz de 1 lot geliyor işte :D

bence öyle alttan alma isteğin varsa ve hep ekran başındaysam matriksteki alarm sistemini kullanmanı tavsiye ederim ;)

loruhlano
26-12-2011, 15:52
http://img864.imageshack.us/img864/1456/pano01z.jpg (http://img864.imageshack.us/i/pano01z.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 16:24
Yağ var, şeker var, un var, hala Aşçıbaşı helva yapmaya başlamakta naz yapıyor, neyi bekliyorsa....:))

m21r1t1
26-12-2011, 16:27
yabancılar yokken imkb deki bütün yerli-aracı kurum ve bankalar izmir demir çelike ortak oldu .. aradığım spek ortaya çıktı :))

DoA
26-12-2011, 16:29
Yağ var, şeker var, un var, hala Aşçıbaşı helva yapmaya başlamakta naz yapıyor, neyi bekliyorsa....:))

Sanırım bizim mevta olmamızı bekliyor, sonra yaptığı helvayı mutfaktaki yardımcılarıyla beraber afiyet ile yiyecek :)

loruhlano
26-12-2011, 16:37
yabancılar yokken imkb deki bütün yerli-aracı kurum ve bankalar izmir demir çelike ortak oldu .. aradığım spek ortaya çıktı :))

Birilerinin başına siyah renkli çorap ördüler...:)) 2.tabana gidiyor...!!!!!!!

7 Aralıkta 3,08 >> 26 Aralıkta 5,70 >>> Bu helvanın da dibi tuttu...:)) Hisse 4,00 e düşünce, herkese bedava gelecek, yine saldıracaklar....bu iş böyle.......:))

loruhlano
26-12-2011, 16:49
http://img259.imageshack.us/img259/5869/pano01g.jpg (http://img259.imageshack.us/i/pano01g.jpg/)

http://img526.imageshack.us/img526/5022/pano01x.jpg (http://img526.imageshack.us/i/pano01x.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 16:54
Izmir demir çelik 57.863.444 tl ile işlem hacminde 1.ciliği kaparak 2.tabanını yaptı, alıcı yok...!!! >>> 4,64 fiyat

AYGÜLL
26-12-2011, 17:03
Sn. Loruhlano , kademe gönderisi için sağolun. Alışlar 5er lot nedir kademe tutmak çin, satış lotları daha fazla .Bende derinlik falan yok ya , teleteks ve buradaki yorumlar. Adam 5 lotla .6.02 alınca bende sanırımki çok güzel alış var, yukarı sanırım , yani gözümüz bağlı göle bir taş atmak gibi .Sizler yine donanımlı olunca , dalavereleri görebiliyorsunuz. Bu arada sayenizde bizlerde faydalanıyoruz . Sizin alışlar ne oldu ,merak ettim.. Slm.

loruhlano
26-12-2011, 17:10
Sn. Loruhlano , kademe gönderisi için sağolun. Alışlar 5er lot nedir kademe tutmak çin, satış lotları daha fazla .Bende derinlik falan yok ya , teleteks ve buradaki yorumlar. Adam 5 lotla .6.02 alınca bende sanırımki çok güzel alış var, yukarı sanırım , yani gözümüz bağlı göle bir taş atmak gibi .Sizler yine donanımlı olunca , dalavereleri görebiliyorsunuz. Bu arada sayenizde bizlerde faydalanıyoruz . Sizin alışlar ne oldu ,merak ettim.. Slm.

Sabahtan almakta zorlandığım ve sonunda İptal ettiğim satış, öğlen ilk açılışta satışa kendiliğinden geldi, biri panik yaptı satışa koydu herhalde, tabiiki hemen el koydum aktiften....:) :))

loruhlano
26-12-2011, 17:14
http://img683.imageshack.us/img683/6568/pano01v.jpg (http://img683.imageshack.us/i/pano01v.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 17:18
İMKB TOPLAM HACİM MAALESEF 362.000.000 TL HALA !! (BUNUN 144.000.000 U İMKB 30 ZATEN , TOPLAMIN İÇİNDE, 58.000.000 TL İZMİR DEMİR ÇELİK TEK BAŞINA :)) !!!! >>> Afrika Borsası sanki....

http://img198.imageshack.us/img198/8494/pano01zv.jpg (http://img198.imageshack.us/i/pano01zv.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 17:39
http://img803.imageshack.us/img803/9237/pano01qf.jpg (http://img803.imageshack.us/i/pano01qf.jpg/)

AYRICA SALI GÜNÜ, TCMB TOPLANTISI VAR...

YAUTJA
26-12-2011, 17:56
garantide bile çok sert hareketlerin olduğu günler dışında(not artışı vb) lot sayar bu çeteler garan al satları yaparken 50000 e bile takar bunlar uzun zamandır hiç bir hisseden kesin gideceğine emin olsamda tek kalemde yüksek lot almıyorum kademelere yazdıkları emirlerin ne kadarı kendinin ne kadarı dışardan aralara giren çıkan oturup sayıyor patronların askerleri .biz işin yanında derinlikten fırsat oldukça takip etmeye çalışıyoruz büyük hisselerde en az 5-10 çakal oturmuş bilgisayarın başına hepsinin görevi belli farklı hesaplardan alacak satacak kademe yapacak takip edecek herkesin görevi belli bu ortamda yatırımcı para kazanacak öylemi zor çok zor ancak uzun vadeli (yanlış yerden alırsan yada satmazsan zaten otomatik uzuncu olursun ) geleceği olan temettü ve büyüme potansiyeli olan köklü güvenilir şirketlerden kademeli alımlarla ve zamana yayarak biriktirme yapılabilir o zaman kazanırsın yoksa bunlar adamı yerler sayfalarca beddua okunur bu forumlarda

loruhlano
26-12-2011, 18:03
http://img41.imageshack.us/img41/5807/pano01u.jpg (http://img41.imageshack.us/i/pano01u.jpg/)

uarif62
26-12-2011, 18:10
Taner bey nice mutlu yıllara..

loruhlano
26-12-2011, 18:18
http://img26.imageshack.us/img26/7409/pano01ns.jpg (http://img26.imageshack.us/i/pano01ns.jpg/)
http://img542.imageshack.us/img542/5003/pano02.jpg (http://img542.imageshack.us/i/pano02.jpg/)

HACİM HALA ÇOK ZAYIF, ASLINDA YÜKSELİŞİ DESTEKLEMESİ GEREKİR....!!!!! BU HACİMLERLE BU HAFTAYI GEÇİRECEKLERSE İŞİMİZ İŞ..HACİM ARTMAZSA DİRENÇLERİ KIRDIRAMAZLAR, KIRDIRMAZLAR...!!!!

loruhlano
26-12-2011, 18:31
http://img834.imageshack.us/img834/6849/pano01fa.jpg (http://img834.imageshack.us/i/pano01fa.jpg/)
HADİ HAYIRLISI, İLK UMUT IŞIĞINI YAKTILAR !!!!!! AMA,HACİM KOMİK !! BU HACİMLE NEREYE KADAR ????? GÖRECEĞİZ...!!
52650 //52700 BÖLGESİ ÖNÜMÜZDEKİ ÖNEMLİ DİRENÇ..52450/52500 BÖLGESİ KIRIMI EPEY ZAMAN ALDI ÇÜNKİ..:)

m21r1t1
26-12-2011, 18:38
olaya bakın rygyo adam son dk . 2 milyon lot yazdı tahta zor kaldırdı durumu algılayamadı ...

tinkir333
26-12-2011, 18:40

ayıp olmasın yarısı bu gün kalanıda yarına nasipse

loruhlano
26-12-2011, 18:43
olaya bakın rygyo adam son dk . 2 milyon lot yazdı tahta zor kaldırdı durumu algılayamadı ...

GÜNÜN % 15,19 PRİM YAPAN KAĞIDI...:))
http://img593.imageshack.us/img593/910/pano01r.jpg (http://img593.imageshack.us/i/pano01r.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 18:52
http://img831.imageshack.us/img831/1178/100dl.jpg (http://img831.imageshack.us/i/100dl.jpg/)
http://img97.imageshack.us/img97/9199/garantij.jpg (http://img97.imageshack.us/i/garantij.jpg/)
http://img818.imageshack.us/img818/5288/akbank.jpg (http://img818.imageshack.us/i/akbank.jpg/)

loruhlano
26-12-2011, 18:58
İMKB NİN ÖNCÜSÜ DE BU ŞEKİLDE KAPATTI !!! (SON 15 DAKİKADA İYİYDİ..:)

İMKB 30 KAPANIŞ, 63303 İKEN, VOB-30 ARALIK KONTRAT 63675' E YÜKSELDİ, GÜN İÇİ EN İYİ SATIŞCI DA 63775 TEN VERMİŞ.. ...

http://img256.imageshack.us/img256/4017/pano01p.jpg (http://img256.imageshack.us/i/pano01p.jpg/)

Makarna
26-12-2011, 19:12
Şu VOB oyuncuları, kavga etmeden kardeş kardeş uzlaşsalar bu vade sonu ne güzel olur.. Vade sonu geldi mi bir nabzım yükseliyor..

loruhlano
26-12-2011, 19:29
Şu VOB oyuncuları, kavga etmeden kardeş kardeş uzlaşsalar bu vade sonu ne güzel olur.. Vade sonu geldi mi bir nabzım yükseliyor..

Bunlar bu hafta yine büyük bir tezgah yapabilirler, böyle yüksele yüksele götürmeyi pek sevmezler...Cuma milleti ters köşe yapıp yükselteceklerse, Çarşamba ya da Perşembe aşağı ters köşe durumu ve yine meydan savaşı var demektir...( Yarın sabahta, bu sabah ki gap'ı - Cuma kapanış /P.tesi açılış arasını-doldurmaya kalkmasınlar da, sonra akşama da 750 puan yukarı..... korkulur Vobculardan... :) :)) ) Akla gelmeyen başa geliyor çünki.....:)

SİRİUS
26-12-2011, 19:57
Nice senelere Taner Bey sağlık ve afiyetle.
Esenlikler dilerim.

m21r1t1
26-12-2011, 20:04
Erdal SAĞLAM

Merkez Bankası piyasaları tanımıyor

MERKEZ Bankası geçen cuma günkü döviz operasyonuyla, indirmek istediği kurları daha da yükseltti.

Yurt dışında yılın son haftası, tüm iyimserlik hesaplarına rağmen kötü geçti, bu hava bizi de etkiledi. Bizde yılın son haftasına bugün giriliyor ama yine belirsizlikle.
Cuma günkü Merkez Bankası’nın kur operasyonu gösterdi ki; hâlâ piyasalar Merkez’in ne yapmak istediğini, Merkez Bankası da piyasaların ihtiyaçlarını anlayabilmiş değil. Daha önce de olmuştu ama cuma günkü çok tipik bir operasyondu. Merkez, belli ki kurları düşürmek için, 1.5 milyar dolara yakın döviz satacağını duyurdu. Bunun üzerine kurlar aşağı geldi. İhaleye 1 milyar dolarlık teklif gelirken, Merkez sadece 50 milyon dolarlık satış yaptı. Bunun üzerine de dolar kuru yeniden 1.90’ın üzerine çıktı. Yani Merkez Bankası kurları düşüreceğim diye yola çıkıp, kurların normalin de üzerinde yükselmesine neden oldu.
Bir Merkez Bankası böylesine, ne olduğu belli olmayan bir operasyonu neden yapar?

Piyasa oyuncuları sadece tahminlerde bulunmakla yetiniyorlar ama hemen hemen hiçbiri Merkez’in ne yapmak istediğini tam olarak anlayabilmiş değil.

Her şeyden önce neden kurlar için harekete geçip böyle bir ihale açtığını anlayan yok. Madem kur seviyesini savunmayacaktı, neden böyle bir ihale yapacağım deyip, yüksek miktarda satış yapacağım dedi? Hem, neden kurları düşürmeyi bu kadar çok istiyor?

Kimi bankacılar “Acaba yılsonu ülke sıralamaları listesinde, bir üstte yer almak için kurları düşük tutup, milli geliri dolar bazında yüksek mi göstermek istiyorlar” diye soruyor.

Şahsen; örneğin dünyada 18. ülke yerine 17. ülke olmak için böyle bir operasyona girişeceklerini, daha çoğu ülkenin büyüme rakamları belli olmadan, çok kritik bir yarışa girdiklerini, bu nedenle böyle bir hesap yapıp harekete geçeceklerini zannetmiyorum.

Peki, neden bu kadar yüksek rakamda satacağım deyip de, komik bir rakam sattı?

Nedeni ne olursa olsun; böyle bir operasyonun sonuçta “Merkez Bankası’nın satacak döviz rezervi artık kalmadı” algısı yarattığı ortada.Yani bu tür operasyonlar yaparak Merkez Bankası ileride kurları durdurmak için elinde varolan psikolojik silahları da yitiriyor.

PİYASA KOMPLEKSİ

Neden bu kadar az sattığına gelince; resmi gerekçe “çoğu spekülatif talepti, ucuzdan alıp daha sonra yukarıdan satmak için alacaklara kar fırsatı vermedim” oluyor. İyi de, belli ki talebin karşılamadığınız büyük kısmı demek ki ihtiyaçtanmış ve kurlar bu nedenle yukarı çıktı.

Bir bankacı ise bu fiyasko operasyon için şöyle, ilginç bir tahminde bulundu: Bu bankacıya göre Merkez Bankası daha ilk yapması gereken işlerden birini beceremiyor ve aslında piyasaların ne kadar döviz talep ettiğini, kimin ne kadar ihtiyacı olup, ne kadarının spekülatif olabileceğini tahmin edemiyor. İşte bunu bilemediği için ihaleyi, kimden ne talep geldiğini görmek için yapıyor? Peki bu tahmin doğru ise Merkez Bankası’nın durumunun gerçekten çok daha kötü olduğunu göstermez mi? Merkez Bankası piyasa biriminin asıl işi bu değil mi? Rakamların yanı sıra sürekli piyasaların nabzını tutmadan, ihtiyaçları ve imkanları bilmeden nasıl operasyon yapılabilir ki? Peki, bu oluşan durumda yeni Başkan Erdem Başçı’nın, piyasalardaki yetişmiş, deneyimli bürokratları tasfiye edip, kendine bağlı çalışan araştırmacıları piyasaların yetkili makamlarına getirmesinin etkisi var mı?

Demek ki piyasa birimindekiler piyasaları yakından takip etmiyor. Sadece rakamlarla bu işin görülemeyeceği açık. Piyasa birimindekilerin sürekli piyasadakilerle, reel sektörle temasta olup, sürekli TL ve döviz talebini kontrol etmeleri, rakamlara yansımayan eğilimleri tespit etmeleri gerekir. Merkez Bankası’nın piyasa birimi ancak böyle çalışabilir. Ama, hem deneyimli kişileri oradan uzaklaştırır, hem de bu işi yapan uzmanların üzerinde “piyasayla içli dışlı olmayın, etkilenirsiniz” baskısı yaratırsanız, o kişilere güvenmiyor, yani güvenmediğiniz uzmanları bu makamlara getiriyorsunuz demektir. Piyasa yönetiminde başarılı olmak, kompleks yapmadan, piyasaların ihtiyacını, sürekli birebir temaslarla tespitten geçer.

Çok daha kritik bir sürece girilirken, bu anlayışla piyasaların yönetilmesi epey zor olacak.

loruhlano
26-12-2011, 20:16
TCMB 'nın yarın saat 14:00 da toplantısı var, bu toplantıdan çıkacak sonuçları bildiklerinden Döviz satışını minimum seviyede tutup, toplantı sonrası zaten piyasa kendini toplayacaktır düşüncesi içinde olmaları ihtimali de var ?????? :)) Belki de Merkez Bankası piyasaları herkesden daha iyi tanıyor.....:)

Filozof16
26-12-2011, 21:34
yarın gelirler....biz size burda mı bıraktık deyip...tokatlarlar....sonra da dağılın lan deyip bi güzel dağıtırlar....
sonra...cuma...kaldığı yerden....niyetleri neyse....

artık...kimse küresel bir oyunun parçası olduğumuzu unutmasın....
dünya nereye...biz oraya...
gelişen piyasalar son 1 yılda yüzde 20-25 aşağıda...bizde öyle....

yeni yılda da ayrışma olmaz....akdenizde veya karadenizde bişey bulmazsak....veya biz bekliyoruz...yine de temkinliyiz....terörün silahlı oluşumu dış güçler tarafından lağvedilmesi durumu olmazsa...

loruhlano
26-12-2011, 21:50
http://img252.imageshack.us/img252/9127/pano01fj.jpg (http://img252.imageshack.us/i/pano01fj.jpg/)
http://img684.imageshack.us/img684/4245/pano02x.jpg (http://img684.imageshack.us/i/pano02x.jpg/)

karadağlı
26-12-2011, 22:01
Haftalık bazda, 52450-52650 arası tek seanslık bir kapanış bile, endeksin >> ++1000, +1500 arası puan yukarı hareketini sağlayacaktır....

ŞU ANDA >>> 52168

Sayın luruhlano ve taner hocam bu düşük hacimle endeks bunu becerebilecmi ? Teşekkürler.

loruhlano
26-12-2011, 22:05
Sayın luruhlano ve taner hocam bu düşük hacimle endeks bunu becerebilecmi ? Teşekkürler.

Hacmi yarın da görelim bakalım..Yarın daha hareketli olabilir...Bugün kü hacim vasatın altındaydı...Cuma akşam kapanışla ilgili beklentilerim hala sürüyor...

loruhlano
26-12-2011, 22:08
YARIN >> İMKB 100
http://img522.imageshack.us/img522/6186/pano01s.jpg (http://img522.imageshack.us/i/pano01s.jpg/)

tekniker
26-12-2011, 22:11
Hacmi yarın da görelim bakalım..Yarın daha hareketli olabilir...Bugün kü hacim vasatın altındaydı...Cuma akşam kapanışla ilgili beklentilerim hala sürüyor...

sn loruhlano,cuma akşamı ile ilgili beklentisi yorumunuzu ben kaçırdım herhalde..nedir acaba?tşk

loruhlano
26-12-2011, 22:33
53.300 Üstünde bir kapanış.........İlk hedef 53750 ama, Cuma akşamına ulaştırırlar mı, yoksa 2012 ilk haftasına mı sarkıtırlar, biraz şüphelerim var...Ayrıca, Maracana Stadyumundaki randevuyu da unutmuş değilim, geri sayımdayım....:)

loruhlano
26-12-2011, 23:12
EURO/DOLAR 20 /60/ 240 Dakikalık Grafikler >>> Şu anda >>> 1.3066
İMKB nin ileri adım atması için, Euro/Doların da 1.3100 üstüne adım atması gerekir...
(Uzun vadede Euro/Doların ana yönü aşağı, yani Doların değer kazanması yönünde, yukarı hareketler sadece tepki şeklinde )

http://img18.imageshack.us/img18/395/70213730.png (http://img18.imageshack.us/i/70213730.png/)
http://img513.imageshack.us/img513/161/56448824.png (http://img513.imageshack.us/i/56448824.png/)
http://img819.imageshack.us/img819/2388/240k.png (http://img819.imageshack.us/i/240k.png/)

mamiabi
26-12-2011, 23:41
Teknikçi arkadaşlara bir sorum olacak:
GARAN'da genel olarak H, L, ve C'nin günden güne aldığı değerler arasında %3'lük bir yakınsama var.
Bu PALA %3 bantlarla (tabi, sabit bir ofset ekleyip cikardiktan sonra) mi calişiyor / hedef fiyat gözetiyor demek sizce??
(Excel evolutionary solver kullanarak buldugum bir şey).
Yoksa raslantı mı acaba? Yöntem inanılmaz zahmetli oldugu icin diger kagitlara bakamadim. Ama sadece garan'da dünden önceki 1000 günlük bar üstünde yapabildigim bir analiz bu. Tabi $ üstünden.
Aşağıya grafik de ekledim.
Bana raslantı olamayacak kadar bir düzenlilik var gibi geldi ama teknikçi arkadaşlara sormak gerek tabi.
Teşekkürler

http://img705.imageshack.us/img705/9259/garan3percentbands.png (http://img705.imageshack.us/i/garan3percentbands.png/)

Arcadia
26-12-2011, 23:50
sayin lorulhano

bugun ISC nin performansi hakkinda ne dersiniz? Genelde spekulasyondan uzak olurya..bayagi guzel yukseldi. Grafiginiz ne diyor acaba?