PDA

View Full Version : TARAF - Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Küçük Yatırımcı
04-01-2012, 13:07
İzahname

http://www.taraf.com.tr/yatirimci_iliskileri/Taraf_Gazetecilik_Taslak_Izahname.pdf

Küçük Yatırımcı
04-01-2012, 13:07
(Finansglobal) – Medya sektöründen uzun yıllar sonra ilk kez bir şirket İMKB’ye geliyor.

Alkım Yayınları‘nın sahibi olduğu Taraf Gazetecilik‘in halka arzında detaylar belli oldu.

Sermaye Piyasası Kurulu, Taraf Gazetecilik‘in halka arzı için kurula yapılan başvuruyu kayda aldı.

Taraf Gazetecilik’in halka arzında 3.90-4.30 TL fiyat aralığından talep toplanacak.

Halka arzda, şirketin mevcut sermayesini temsil eden 8 milyon TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 2.5 milyon TL nominal değerli payların tamamı kurul kaydına alındı.

TARAF’IN PİYASA DEĞERİ NE OLACAK?

Şirketin halka arz sonrası sermayesi 10.5 milyon lira olurken, halka açıklık oranı yüzde 23.8 olacak.

Belirlenen fiyat aralığına göre Taraf’ın İMKB’deki piyasa değeri 41 milyon lira ila 45.2 milyon lira aralığında belirlenmiş olacak.

Taraf Gazetecilik‘in elde edeceği halka arz geliri ise 9.76 milyon lira ila 10.75 milyon lira arasında değişecek.

Halka arza Halk Yatırım aracılık edecek.

KARADENIZ
04-01-2012, 13:17
TARAF - Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Taraf gazatesi. Sermaye Piyasası Kurulu, Taraf Gazetecilik‘in halka arzı için kurula yapılan başvuruyu kayda aldı.

Taraf Gazetecilik’in halka arzında 3.90-4.30 TL fiyat aralığından talep toplanacak.

Halka arzda, şirketin mevcut sermayesini temsil eden 8 milyon TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 2.5 milyon TL nominal değerli payların tamamı kurul kaydına alındı.

TARAF’IN PİYASA DEĞERİ NE OLACAK?

Şirketin halka arz sonrası sermayesi 10.5 milyon lira olurken, halka açıklık oranı yüzde 23.8 olacak.

Belirlenen fiyat aralığına göre Taraf’ın İMKB’deki piyasa değeri 41 milyon lira ila 45.2 milyon lira aralığında belirlenmiş olacak.

Taraf Gazetecilik‘in elde edeceği halka arz geliri ise 9.76 milyon lira ila 10.75 milyon lira arasında değişecek.

Halka arza Halk Yatırım aracılık edecek.

Küçük Yatırımcı
04-01-2012, 14:01
Hükümetle bu sıralar zıtlaşıyorlar bakalım bu durum performansını nasıl etkıleyecek

http://www.taraf.com.tr/ahmet-altan/makale-devlet-yardakciligi-ve-ahlak.htm

GOODFATHER
04-01-2012, 15:00
2009 da Sermaye 25.000 TL, 2010 da 100.000 TL ve süpriz 2011/6 aylıkta 8.000.000 TL .
Kazan doğurmuş hemde kazan 80 tane Kazan daha doğurmuş.Özsermaye 14.000.000 TL.
4 TL den 2.5 milyon lot satış geliride Özsermayeye eklenince olur yaklaşık 24.000.000 TL.
FK 27 Defter değeri ile fiyatı 2.4 TL olması gerekirken 4 TL den piyasaya çıkacak görünüyor.
Bu İMKB,SPK hala bu saçmaıağa çözüm bulmadı Ütopy,Adese,İttifk vb. gibi hisse çıkarıyor.
Spekülatif çıkabilir ama diğer kağıtlardaki hüsarnı yaşamamak için çok iyi tartılması lazım.

albe360
04-01-2012, 18:37
2009 da Sermaye 25.000 TL, 2010 da 100.000 TL ve süpriz 2011/6 aylıkta 8.000.000 TL .
4 TL den 2.5 milyon lot satış geliride Özsermayeye eklenince olur yaklaşık 24.000.000 TL.
FK 27 Defter değeri ile fiyatı 2.4 TL olması gerekirken 4 TL den piyasaya çıkacak görünüyor.
Bu İMKB,SPK hala bu saçmaıağa çözüm bulmadı Ütopy,Adese,İttifk vb. gibi hisse çıkarıyor.
Spekülatif çıkabilir ama diğer kağıtlardaki hüsarnı yaşamamak için çok iyi tartılması lazım.

tüm hisseler 1 liradan açılsın.nominal değerden açılsın.şirket değerliyse yükselsin.yoksa bi numarası dursun yerinde.

al-sat-tut tavsiyesi değildir:super:

FT-2
04-01-2012, 18:58
--tahta açıldığında kısa sürede 1 liranın altına gelmesini bekliyorum...

--star gazetesi 2005 de el değiştirdiğinde 5 milyon dolardan satılmıştı...marka değeri ve tirajı bundan hayli fazla...

spekulaterist
04-01-2012, 19:21
--tahta açıldığında kısa sürede 1 liranın altına gelmesini bekliyorum...

--star gazetesi 2005 de el değiştirdiğinde 5 milyon dolardan satılmıştı...marka değeri ve tirajı bundan hayli fazla...

:) yeni trend bu sado mazo diyorlar buna :) 3 liradan çıkar 6 liraya kadar gelir bu hisse sonra 1 liraya geriler mantıklı bence aynısını yeni halka arzların hepsinde görebiliyoruz :) veya 3 liradan çıkıyor 0.70 lere kadar gelir 2 seçenekten birtanesi

nelaldi
04-01-2012, 20:21
altın verse üstüne almam!!!!

rasim1983
04-01-2012, 21:37
Taraf Gazetesimi,4 Liramı tiriLyonLarım oLsa 1 Lot dahi aLmam 00,1 kuruş oLsa yine aLmam...
aLanada mani oLmam aLan aLsın satan satsın...açıp ekranı Kaç kuruş diyede bakmam...Spk ne işe yarıyor abicim yaa...???

metinelif
04-01-2012, 22:36
gazete binası kadıköyde kiralık, gazeteyi ise başka gazetelerin basımevlerinde basıyorlar.
son duyumlarım taraftv yi kurmayı planlıyorlar ama neticede satacakları gazete ortada değerli bir
markada yok.

berkim
04-01-2012, 23:15
bedava verseler alırsam adam değilim.isminden bile tiksiniyorum.

son samuray
05-01-2012, 00:45
şirkette okuyorum ..zaman gazeteside nerden nereye geldi.....pahalı ama destek olmak için alacağım bende

sahna
05-01-2012, 10:11
kime hizmet ettiği malum gazeteyi halka .... operasyonu

alperrr
05-01-2012, 10:22
taraf gazetesi kaliteli bi gazetedir. içerik olarak dop dolu bi gazetedir okudugum dört gazeteden biridir. farkı kalitesi

nasılolsa
05-01-2012, 14:02
şirkette okuyorum ..zaman gazeteside nerden nereye geldi.....pahalı ama destek olmak için alacağım bende

hadi bakalım

MsSql
05-01-2012, 14:20
taraf gazetesi kaliteli bi gazetedir. içerik olarak dop dolu bi gazetedir okudugum dört gazeteden biridir. farkı kalitesi

Diyorsunuz.
Ben katılmıyorum maşa gazetelerden.Hemde en kızgın cinsinden.Malkoçoğlunu dağlayanlardan.

nasılolsa
05-01-2012, 14:35
siyaset yapmayalım bence.ytd

andezit
05-01-2012, 16:46
birilerinin kirli çamaşırlarını ortaya çıkarması işinize gelmiyor,tabiiki almazsınız

sabah yildizi
05-01-2012, 16:52
Doğru, çamaşırlar çok kirli

http://www.taraf.com.tr/haber/ve-aleykumselam-apo.htm

silent
05-01-2012, 17:21
Taraf gazetesinin ici bos, para etmez bir sirket oldugu yorumlarina katiliyorum fakat maalesef ki genelde en cok spekule edilen tahtalarda, bu tarz tahtalar oluyor.

bmka
05-01-2012, 20:04
Ve aleykümselam Apo!
PKK lideri Abdullah Öcalan, Taraf ’a selam gönderdi: Ahmet Altan ve Yasemin Çongar’a selamlarımı iletiyorum. Onların Taraf gazetesiyle önemli bir özgürsel yol açtığını biliyorum.

Tarafın patronunun söyleşisi;
Ulusal çapta gazete çıkarmak ekonomik açıdan zordur. Nasıl karşılıyorsunuz?
Yayıncılık yapıyoruz, dergilerimiz var. Milyonlar satan kitaplarımız oldu. Dün alınmış bir karar değildi gazete çıkarmak. Ama ekonomik açıdan büyük zarar. Zorlanıyoruz oldukça, maliyetli bir iş. Ama gelecek açısından da bakıyoruz. Zarar ediyoruz ama bir yandan da bir değer yaratıyoruz. Taraf çok iyi bir marka oldu. Zaman içerisinde bu yatırımın karşılığını alacağımızı düşünüyoruz.

* Sekiz aylık zararınız ne kadar?
Epey.

* Peki, nasıl karşılıyorsunuz?
Çok sıkıştığımız zaman hisse karşılığında borç alıyoruz. Gerekirse hisse vereceğiz. Zaten bize destek olanlar da ortak olmaktan gocunmayacağımız insanlar.

Eee yeni finansman kalemleri belli oldu herkesin vicdanına kalmış diyorum.

snmzkyz
05-01-2012, 20:17
taraf ilk çıktıgında biliyorum cemaatin büyük destegi vardı. cemaatin yani zaman'ın yazamadıklarını yazan bir tetikçi gazeteydi. (ki biliyosunuz zaman gazetesi çok masumdur, dil uzatamaz oyle sert olamaz :P ).. neyse, kime hizmet ediyor derseniz, ha pkk ha taraf derim.. farketmez benim için ;) sahiplerini biraz araştrmak da gerek tabi..

ha bu arada, ytd ... taraf neden başlık olmuş burda anlamadım ???? daha onceki mesajları da okumadan yazdım, kim ne dedi bilemem, kendi dogrularımdır. gerçek olmayabilir..

snmzkyz
05-01-2012, 20:21
taraf halka mı açılıyormuşşş :))) hadi canım ordan... ve güzel tespit yapmışsın hocam, zaten halka arz.dan once şişirmişler şirketi, fenaaaaaaaa iteleyecekler. inş. dibe çakılır. imkb pazara yeni şirketlerin girmesini başarı sayıyor malesef !!! aklını seveyim ... çocukları.

emin48
05-01-2012, 20:25
eften püften gelen yeni şirketlerle yatırımcıyı doğruyorlar işte..
Bravo İMKB yönetimi!

yesil_beyaz
05-01-2012, 20:29
İlk defa bir hissenin sayfasında bu kadar siyaset gördüm...arkadaşlar acaba hissenin adından mı etkileniyorlar?? hisseyle duygusal ilişki bu olsa gerek...ky nin eline vermek için piyasaya çıkmaya hazırlanan hisselerden biri işte.... japon kağıt katlama sanatı vardır 'origami'... patronun gazeteyi şemsiye haline getirip ky beklediğini hayal ediyorum :)

ooz
05-01-2012, 20:37
sınırlarda gezinen bir çizgisi var..

yarın bir bakmışız ceza gelmiş, ödeyememiş, iflasa sürüklenmiş, veya mahkum olmuş isim hakkını başka birine devretmek zorunda kalmış..

orta halli bir anlayışı olsa hadi yarın birgün birisi çıkıp satın alır,beklentisi var derim..o da yok gibi..kar payı alırım arkama yaslanırım desen,olmaz..sermaye arttırımı? ihtimal var ama o da en bedellisinden..

ayrıca her gece acaba ahmet altan yarınki baskıya ne yazdı..umarım başbakanı kızdırmamıştır diye düşünmek istemem :)

tabi riskle kazanç ve kayıp miktarı doğru orantılı..yatırımcısına köşeyi de döndürebilir..

ama adrenalin seven bir yatırımcı değilim..

dragons den'deki abilerimizin dediği gibi: Ben Yokum..

PARK
05-01-2012, 21:17
Bunlar yaptıkları haberlerle ülkeyi karıştırdıkları gibi İMKB'yi de karıştırırlar alimallah.............

cesar
05-01-2012, 21:36
temettü verir mi acaba :)

bunuel
05-01-2012, 22:19
Bu hisse yatırım yapmak için alınmaz. Ama siyaseten destekleyenler "bağış yapmak" amacıyla alabilirler...

EKaya
06-01-2012, 01:17
Sans eseri gordum burayi, gece gece karnima kramp girdi...
Halka arz yili basarisiz oldu,
sirket kitligi var sanirsam, imkb ne hallere dustu...
Tam copluk.

temettü verir mi acaba :)
:)
"xxx tarihinde aldigimiz para cezasini ortaklarimiza yansitiyoruz" olabilir belki...

Ahanda buldum...
Sirket ortaklarida yargilaniyormus ne gulerim :kahkah:

Savunma gelir...
Sn Hakim elimde 1 lot var... Cidden kotu bir niyetim yoktu...
ahahahahha.

TomBombadillo
08-01-2012, 12:01
Geçen yıl ne kadar kar etmiş
Mevcut mali tablolarını ben göremedim
Bilen varsa paylaşsın, halka arz F/K sına bakalım

beneksu
08-01-2012, 13:02
bu gazete ve hissesi için çok şey yazardım ama ağzımı sabah sabah bozmayayım alanlar varsada hayırlı olsun ,keşke bir fakire yardım yapsalardı daha hayra geçerdi

aristoteles
09-01-2012, 00:17
Bu hisseyi almam, takip etmem, alacak küçük yatırımcıya da, hakkında bu kadar dava açıkken, geçmişte belirli aralıklar ile haberler yapılmışken nasıl öneririm.

2008 yılı kendi açıklamaları,
http://www.timeturk.com/tr/2008/11/09/taraf-gazetesi-batiyor-mu.html

2010 yılından başka haber,
http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/haber7341-Taraf_Gazetesi_Batiyor_mu.html

2011 yılında ise reklam alınabiliyor, gelir yeni matbaaya gidiyor...

http://www.medyaloji.net/haber/taraf_gazetesi_batiyor_mu_.htm

Şirketin sahibi Ahmet Altan'ın kişiliğini analiz eden bir yazı,

http://www.odatv.com/n.php?n=taraf-gazetesi-2412101200

şimdi tüm bunları değerlendirdiğimde, bu gazeteciliğin gerilla gazeteciliği olmasından dolayı, talep edilen özgürlük talepleri bugün karşılanabilir, ancak hükümetler ile karşılaşılabilecek durumlarda, ortada Ahmet Altan ve kitapları kalır, taraf ise son havadis gazetesinin yanında yer alır.

Küçük Yatırımcı
10-01-2012, 11:22
Talep Toplama Tarihi 12 - 13 Ocak 2012

YILDIRIMM
11-01-2012, 16:53
TARAF GAZETECİLİK, 12-13 OCAKTA HALKA ARZ EDİLİYOR

Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, (Taraf Gazetecilik),
Şirketimiz Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde oluşturulan
konsorsiyum aracılığıyla, 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde halka arz
edilmesi planlanıyor.
Halk Yatırım'dan konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, bu
halka arzda, kayıtlı sermaye sistemindeki Taraf Gazetecilik’in
8,000,000.-TL tutarındaki çıkarılmış sermayesi 10,500,000.-TL’ye
yükseltilecek, nakit olarak artırılan 2,500,000.-TL nominal değerli
paylar halka arz edilecek ve halka arz sonrasında Taraf Gazetecilik’in
halka açıklık oranı %23.81 olacak. Taraf Gazetecilik halka arzında
ortak satışı ve ek satış yapılmayacak.
Halka arzda bir adet payın fiyat aralığı 3.90 TL-4.30 TL olarak
belirlendi.
Taraf Gazetecilik halka arzının “En İyi Gayret Aracılığı” ve “İMKB
Hisse Senetleri Piyasası Birincil Piyasada Değişken Fiyatla Talep
Toplama ve Satış Yöntemiyle (DFY)” yapılması planlanıyor.
Bu halka arzda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., İMKB Hisse Senetleri
Piyasası Birincil Piyasasında gerçekleştirilen halka arz işlemlerinde
ilk defa, sadece konsorsiyum üyesi aracı kurumların değil, talep giren
ve talebi karşılanan tüm aracı kurumların yararlanabileceği bir gelir
paylaşım modeli uygulayacak.
Söz konusu halka arzda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., konsorsiyum
üyelerinin 14/12/2011 tarihli AKYS’deki hakları saklı kalmak kaydı ile
konsorsiyum üyeleri dışında kalan halka arzda talebi karşılanan tüm
İMKB üyesi aracı kurumlara satış komisyonu ödemeyi planlıyor.
Bu çerçevede, konsorsiyum üyeleri dışında kalan tüm İMKB üyesi aracı
kurumlara Taraf gazetecilik halka arzında IMKB’de gerçekleşen ve MKK
tarafından bildirilen dağıtım listesine göre fiilen yapılan satış
tutarı ile nihai halka arz fiyatının çarpılmasıyla hesaplanacak tutar
üzerinden %0.5 (bindebeş) oranında satış komisyonu ödenecek.
Söz konusu satış komisyonu ödemelerinde her bir aracı kurum için
gerçekleşen minimum satış hasılatı TL karşılığının 100,000.-TL olması
şartı aranacak.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

SİRİUS
11-01-2012, 18:47
http://www.yenimesaj.com.tr/?artikel,12000130/bu-taraf-gazetesine-halka-acilma-izni-nasil-verilir/sabahattin-onkibar

Okumakta fayda var.

harzem
11-01-2012, 19:46
http://www.taraf.com.tr/yatirimci_iliskileri/izahname_halka_arz.asp

Merak edilen bilgiler yukarıdaki linkte yer alıyor.
Üşenmedim hepsini tek tek okudum.
25 milyarlık şirket 40 trilyona millete nasıl kakalanır öğrenmiş oldum.

Hikaye şöyle.
2010 yılında 25 milyar olan ödenmiş sermaye 100 bin liraya yükseltiliyor.
2011 Yılmaz Yapı ve Matbaacılık vs. A.Ş. adında bir şirket 9 trilyona Alkım'dan satın alınıyor. Parası ödenemiyor. 1.1 trilyon lirası alacağa mahsup edilip kalan 7.9 trilyon lirası sermaye olarak kabul ediliyor. (Sözkonusu şirket Küçükçekmece'de 6 dönüm arazi üzerine kuruluymuş. Kayıtlı değeri 6.7 trilyonmuş, geçen yıl değerleme yaptırıp 9.7 trilyon olarak değerlemişler.)

Geçtiğimiz yıla kadar özsermayesi ekside olan şirket önce depolarda bulunan 6 trilyonluk kağıt stoğunu fark ediyor. Ardından da bu şirketi satın alarak sermayesini güçlendiriyor. 6 trilyonluk kağıt stoğu ve 9 trilyonluk satın alınan şirket ile beraber özsermayesi ancak 15 trilyona yükseliyor. (100 milyar sermaye ile 6 trilyonluk kağıt nasıl satın alınmış o da ayrı bir konu tabi. Çalışanlarına maaş ödeyemeyen bir şirketten bahsediyoruz.)

Şirketin yıllık satışları 15 trilyon düzeyinde. 2011-9 aylık satışı 11 trilyon, 9 aylık karı ise 647 milyar düzeyinde.

Özetle durum şu;
25 milyara şirket kur. Yıllarca kar edeme. 75 milyar daha ekle. Sonra stoklardan 6 trilyonluk kağıt çıksın. 9 trilyona da başka bir şirket al sermayeye say. Sonra 25 milyara kurduğun şirkete ite kaka 15 trilyon özsermaye yaratıp 40 trilyon değer biç. Millete kakala.
Yıllık 15 trilyonluk satış yapıp 1 trilyon bile kar edemediğin şirketin yüzde 25 hakkından feragat edip 10 trilyon lira para kaldır.

Halka(!) arz diye buna denir işte.

pardaillan
12-01-2012, 15:03
Sn harzem çok güzel özetlemiş. halka arz nedeniyle 2011 yılında öz sermayede süper bir gelişme :)

http://hizliresimyukle.com/view-pic-img.html?img=167552&w=720

bmavi
12-01-2012, 15:13
Halk yatirimdan bir arkadas hisselere yuzde 33 talep geldigini soyledi. Yarin da bu kadar talep gelirse yani toplam talep yuzde 66 olursa ne olur? Boyle bir durumda tataf iptal edebilir mi halka acilmayi?

OKAN
13-01-2012, 13:03
Taraf Gazetesimi,4 Liramı tiriLyonLarım oLsa 1 Lot dahi aLmam 00,1 kuruş oLsa yine aLmam...
aLanada mani oLmam aLan aLsın satan satsın...açıp ekranı Kaç kuruş diyede bakmam...Spk ne işe yarıyor abicim yaa...???

topiğini neden takip ediyosun o zaman
:he:

sehzade
13-01-2012, 13:08
13/01/2012 13:07:16 TARAF'IN HALKA ARZI GERİ ÇEKİLDİ

Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin
halka arzı geri çekildi.
Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP)
yayımlanan özel durum açıklamasında, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin
12 Ocak ile bugün İMKB Birincil Piyasada gerçekleştirilen talep toplama
sürecinde, arz miktarının altında talep geldiği bildirildi.
Açıklamada, halka arzın küçültülmesi gibi alternatiflerin Taraf
Gazetecilik ile birlikte değerlendirildiği ve bu uygulamaların yatırımcıların
lehine sonuçlar vermeyeceği kanaatine varılarak, halka arzın konjonktürün daha
uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilmesine karar verildiği
kaydedildi.
Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, konsorsiyumun tüm makul ve
faturalandırılan masraflarını Halk Yatırım aracılığıyla konsorsiyum üyelerine
ödeyeceği belirtildi.

AA

enesis
13-01-2012, 14:08
Taraf Gazetesine Alıcı Çıkmadı
Taraf Gazetesi'nin halka arzı, arz miktarının altında gelen talebin etkisiyle, konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekildi.
Taraf Gazetesi'nin halka arzına aracılık eden Halk Yatırım Menkul Değerler tarafından KAP'a yapılan açıklamada "Halka arzın küçültülmesi gibi alternatifler, Taraf Gazetecilik ile birlikte değerlendirilmiş ve bu uygulamaların yatırımcılarımızın lehine sonuçlar vermeyeceği kanaatine varılarak, Taraf Gazetecilik halka arzının konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilmesine karar verilmiştir" denildi.

Halka arz için 12-13 Ocak tarihlerinde talep toplanmıştı. Taraf Gazetecilik'in 8 milyon TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 10.5 milyon TL'ye yükseltilmesi, nakit olarak artırılan 2.5 milyon TL nominal değerli payların halka arz edilmesi planlanırken, halka arzda bir adet payın fiyat aralığı 3.90 TL-4.30 TL olarak belirlenmişti.

Taraf Gazetesi, işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak ve bazı bölge baskılarının başlatılmasının yanı sıra, sektörel ekler çıkararak reklam kitlesini artırma amacıyla sermayesinin yüzde 23,81'ini halka arz etmek istiyordu.

http://www.aktifhaber.com/taraf-gazetesine-alici-cikmadi-546202h.htm

Işılay
13-01-2012, 14:17
Konu: Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.Halka Arzı hakkında Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen İMKB Birincil Piyasa'da gerçekleştirilen talep toplama sürecinde arz miktarının altında talep gelmiştir. Halka arzın küçültülmesi gibi alternatifler, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birlikte değerlendirilmiş ve bu uygulamaların yatırımcılarımızın lehine sonuçlar vermeyeceği kanaatine varılarak, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzının konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilmesine karar verilmiştir. Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Konsorsiyumun tüm makul ve faturalandırılan masraflarını Halk Yatırım aracılığıyla Konsorsiyum Üyelerine ödeyeceklerdir. Halka arz süreci içindeki değerli katkıları ve destekleyici yaklaşımları için Sermaye Piyasası Kurulu'na, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na ve yatırımcılarımıza teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. -- KAP

bmka
22-01-2012, 17:59
Ne oldu ya tam sağlam bir şirket bulduk derken:)

11trader11
17-02-2012, 13:30
Taraf halka arzda ısrarlı

Sermaye Piyasası Kurulu, Taraf Gazetecilik'in halka açılma amaçlı pay ihracını kayda aldı.

www.borsagundem.com

17.2.2012 - 08:45

SPK haftalık bültenine göre, Şirketin mevcut sermayesini temsil eden 8.000.000,-TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 1.600.000 TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına alındı. Hisse satış fiyatı 3.90-4.30 TL aralığında belirlendi.

Kısa bir süre önce yapılması planlanan halka arz yeterli talep gelmediği için iptal edilmişti. Bir önceki halka arzda 2.5 milyon lot satış planlanıyordu, son başvuruda ise 1.6 milyon lot hisse satışının yapılacağı duyuruldu. Halka arz fiyatında bir değişiklik yapılmadı.

Küçük Yatırımcı
17-02-2012, 15:39
SPK haftalık bültenine göre, Şirketin mevcut sermayesini temsil eden 8 milyon TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 1.6 milyon TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına alındı.

Hisse satış fiyatı 3.90-4.30 TL aralığında belirlendi.

Taraf Gazetecilik‘in 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde İMKB Birincil Piyasa’da gerçekleştirilen talep toplama sürecinde arz miktarının altında talep gelmesi nedeiyle arz iptal edilmişti.

Küçük Yatırımcı
18-02-2012, 11:48
SPK haftalık bültenine göre, Şirketin mevcut sermayesini temsil eden 8.000.000,-TL ile artırılacak sermayeyi temsil eden 1.600.000 TL nominal değerli paylarının tamamı Kurul kaydına alındı. Hisse satış fiyatı 3.90-4.30 TL aralığında belirlendi.

Kısa bir süre önce yapılması planlanan halka arz yeterli talep gelmediği için iptal edilmişti. Bir önceki halka arzda 2.5 milyon lot satış planlanıyordu, son başvuruda ise 1.6 milyon lot hisse satışının yapılacağı duyuruldu. Halka arz fiyatında bir değişiklik yapılmadı.

11trader11
20-02-2012, 20:37
Halka arzı, arz miktarının altında gelen talebin etkisiyle, konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilen Taraf Gazetecilik yeniden halka arza hazırlanıyor. Taraf Gazetecilik, yayınladığı izahnamede 3.90- 4.30 fiyat aralığından talep toplanmasına karar verildiğini belirtti. Şirket sermayesini 8 milyon liradan 9 milyon 600 nin liraya çıkaracak. Şirketin halka arzına Tera Menkul Değerler aracılık edecek.

SERMAYESİNİN YÜZDE 23,81'İ ARZ EDİLECEKTİ

Halka arz için 12-13 Ocak tarihlerinde talep toplanmıştı. Taraf Gazetecilik'in 8 milyon TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 10.5 milyon TL'ye yükseltilmesi, nakit olarak artırılan 2.5 milyon TL nominal değerli payların halka arz edilmesi planlanırken, halka arzda bir adet payın fiyat aralığı 3.90 TL-4.30 TL olarak belirlenmişti.

Taraf Gazetesi, işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak ve bazı bölge baskılarının başlatılmasının yanı sıra, sektörel ekler çıkararak reklam kitlesini artırma amacıyla sermayesinin yüzde 23,81'ini halka arz etmek istiyordu.

İzahnameyi görüntülemek için TIKLAYINIZ

11trader11
20-02-2012, 21:06
http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/64252.pdf
izahname

11trader11
20-02-2012, 21:29
borçlu şirketi sadece 900 bin lot azaltarak 3.90-4.30 dan halka arz edecekler.kimse altın yumurtlayan tavuğunu paylaşmaz.fiyatı pahalı borç çok.şahsen fiyatı aşğı çekseler daha mantıklı olacaktı.bu fiyat hiç ama hiç makul omadığı önceki arzdan anlaşılmıştır ama sahipleri aç anlayamadılar.ya hisseler satılamayacak aracı kendi alıp borsada işlem görürken arz edecek yada tekrara iptali kuvvetle muhtemel gibi

11trader11
21-02-2012, 20:36
Taraf Gazetesi, 23-27 Şubat tarihleri arasında hisselerini halka arz edecek.

Taraf Gazetecilik tarafından KAP´a yapılan açıklama şöyle:

´´Borsa Yönetim Kurulu´nun 15.12.2011 ve 21.02.2012 tarihli kararları çerçevesinde, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket)´nin sermayesinin 8.000.000 TL´den 9.600.000 TL´ye artırılması sırasında mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması yoluyla ihraç edilecek 1.600.000 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değere tekabül eden beher pay için, 3,90-4,30 TL fiyat aralığı dikkate alınarak, "Değişken Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi"yle 23-24 ve 27 Şubat 2012 tarihlerinde 3 iş günü süre ile Tera Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, TARAF.BY koduyla Borsamız Birincil Piyasası´nda satışa sunulacaktır.

Şirket´in halka arz izahnamesinde yer alan Borsamız görüşünde de belirtildiği üzere, Borsa Birincil Piyasa´da halka arz edilecek olan Şirket payları, İMKB İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi´nin III. maddesinin (b) bendinde yer alan şartların sağlanması koşuluyla, Borsa Yönetim Kurulu´nca verilecek kararla, İkinci Ulusal Pazar´da işlem görebilecektir.

Şirket´in halka arz edilecek paylarını satın alacak ortaklar 2011 yılı karından temettü alamayacaklarından Şirket´in "Yeni" hisse senetleri işlem görürken ayrıca "Eski" sırası açılmayacak olup, 2011 yılına ilişkin Genel Kurul toplantısında temettü dağıtılmamasına karar verildikten veya 2011 yılı temettü dağıtımına başlandıktan sonra tüm hisseler "Eski" olarak işlem görecektir.´´

Z&M
24-02-2012, 11:38
çok enteresan bir kağıt olacak borsada şirketlerin kar ve zararları önemli ama....... gırtlağa kadar borca batmış şirketlerin kağıtlarının da tavan tavan gittiğine çok kez şahit olmuşsunuzdur

11trader11
28-02-2012, 23:24
Payların İşlem Görmeye Başlaması

*** TARAF.Y kodu ile 4,30 TL baz fiyattan 02.03.2012 tarihinden itibaren Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlayacak Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 5.000 adet olarak uygulanacaktır.***

mert1
02-03-2012, 14:58
yeni hisse.insanın aklına turlku turlu seyler gelmıyorda degıl.hukumete yakınlıkları dolayısıyla ancak öncekı arzlarında sorun oluştuguınuda göz ardı etmemek gerek .girdık bakalım 27dan bakalım nasip olmadı verırım gerii

Emrahve
02-03-2012, 14:58
4,25 ile 4,30 arası aldım bakalım.
Ama ben TARAFSIZ ım. :)

cagdas17
04-03-2012, 14:01
4,25 ile 4,30 arası aldım bakalım.
Ama ben TARAFSIZ ım. :)

bir karis oteden bende aldim, halka arzi kadar hareketleride ilginc, cok ky girmedigine gore ve halka aciklikda dusuk, enteresan:-) birde moderasyondan cikarsak artik yeniden halka arz oldu yeni sayfayla devam edelim.

karun
05-03-2012, 13:30
küçük yatırımcı rağbet göstermemiş hateke benzettim

olympiad
05-03-2012, 14:34
http://e1203.hizliresim.com/v/5/385gs.png (http://bit.ly/c25MCx)

by_eko
06-03-2012, 12:17
madem bizim dandik dediğimiz bu geçmişi olmayan gazeteyi devletimiz halka arz edecek kadar güveniyor

e o zaman devlet garantisinide versin desin ki ben vatandaşımı düşünüyorum bu firma batarsa ben kefilim !!!

Emrahve
06-03-2012, 14:53
madem bizim dandik dediğimiz bu geçmişi olmayan gazeteyi devletimiz halka arz edecek kadar güveniyor

e o zaman devlet garantisinide versin desin ki ben vatandaşımı düşünüyorum bu firma batarsa ben kefilim !!!

Arz edenden Allah razı olsun.
Sadece 2 bin lotla 2 günde yaklaşık 2 bin tl kazandırdı.
Tabi devler garanti vermesi lazım.
Cünkü devlet bütün özel şirketleri takip ediyor,
olumsuz durumlar da para vererek müdahale ediyor (kredi haric)
Gecen yolda yürürken ayağımı burktum, isyan edesim geldi, nerde bu devlet, nerde adalet diye. :)

spekk34
06-03-2012, 17:26
ky dediğiniz gibi az ise hatek gibi götürüp boşaltmaları lazım..bakalım kaça götürecekler...sadece kişisel fikrimdir...ve tecrübelerimdir desek daha doğru olur:):)

kemkemal
07-03-2012, 04:05
dikkat..ele verilebilir..ytd

Z&M
08-03-2012, 15:50
spek mal çıkmakta zorlanıyor :) yukarı yapmazsa elinde kalır

ganita
10-03-2012, 18:45
Borsa,
bazi aptallarin nelere kanabildiklerini anlatan bir masaldir...

karun
31-05-2012, 14:00
basından herkesin ağzı yandığı için kimse yanaşmıyor milliyet hürriyet sabah bununda olacağı bu galiba kimbilir

emekli27
03-08-2012, 01:31
hayırdır moderasyonlu bölümden buraya alınmış
kim alır kim satar bu hisseyi hep merak etmişimdir.

Maranello_7
03-08-2012, 02:44
hayırdır moderasyonlu bölümden buraya alınmış
kim alır kim satar bu hisseyi hep merak etmişimdir.

Robin Hood misali geleceğim ben bir gün bu hisseye.

korkmaz25
09-08-2012, 11:59
neden tavan bir hikayesimi vardır

emekli27
10-08-2012, 23:22
arkadaşlar bu niye gidiyor bir anda alsak elimize verirlermi ki

Balkes_10
10-08-2012, 23:35
Malisef geç kaldın, pazartesi almaya karar verirseniz elinize verirler, merak etmeyin...

Murat Beren
11-08-2012, 00:05
TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Caferağa Mh.Damga Sk.No:23-25 Kadıköy-İstanbul Telefon ve Faks No. : 0216.348 99 22 - 0216. 449 10 64 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216.348 99 22 - 0216. 449 10 64 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Olağandışı fiyat ve miktar hareketi hk. AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Borsanız Başkanlığı'nın 10.08.2012 tarih ve İMKB-4-GDD-211-02-1374-8818 sayılı yazısı ile Şirketimiz hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususundaki açıklamalarımız talep edilmiştir.Şirketimiz ile ilgili bugüne kadar Başkanlığı'nıza bildirilen özel durum açıklamalarımız haricinde kamuya henüz açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.Saygılarımızla,Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu o

çağrıbey
14-08-2012, 10:45
nedir bu fiyat. ocak batırmaz inşallah...

oktayhan23
14-08-2012, 11:18
selamlar..sadece fiyat hareketlerini izlemek için listeye eklemiştim.bu nasıl bir marj,bu nasıl fiyat hareketleri?? + 6 , -7 bir saat içinde??

modetr
14-08-2012, 11:24
9,26 dan 7,68'e.
Ordan 5 dakkada 8,40'a.
Bu ne hız be ya.Dikkat!!!

emekli27
14-08-2012, 12:28
yaklaşmayın yakarım diyor.paranızı çöpe atmayın diyor.

sevecen_38
17-08-2012, 10:34
dengesiz ve karaktersiz bi hisse; yükselmesi gerekirken düşüyo; yükselmesi gerekirken sabit kalıyo; neden ; B tipi bunlar anca anca semt pazarında satılır...

reisx
18-08-2012, 19:13
Arkadaslar bu hisse yeni olmasina karsin onu acik. Duz mantik dusunursek eger Turkiyenin gundemini belirleyen iki unsur soz konusu; birincisi Basbakan, ikincisi Taraf gazetesi...

AUDİ+
18-08-2012, 19:40
Arkadaslar bu hisse yeni olmasina karsin onu acik. Duz mantik dusunursek eger Turkiyenin gundemini belirleyen iki unsur soz konusu; birincisi Basbakan, ikincisi Taraf gazetesi...

Gündem belirlemesi bir hisse,nin degerinimi artırır?..........

reisx
19-08-2012, 00:01
Gündem belirlemesi bir hisse,nin degerinimi artırır?..........

Marka degerini arttirmaz mi?

AUDİ+
19-08-2012, 12:35
Marka degerini arttirmaz mi?

Bence artırmaz ............

reisx
19-08-2012, 22:11
Bence artırmaz ............

Bence arttirir, sizin gorusunuze de ayrica saygi duyarim. Bu hissenin onu aciktir benim gorusum budur, aksini dusunene de birsey diyemem bekleyip gorelim.

balgi
19-08-2012, 22:49
Spekülatif hisse dikkatli olunmalı..
Syg

reisx
22-08-2012, 14:47
Spekülatif bir hisse nasıl böyle durağan bilemedim neyse biz çook yeniyiz demekki öğrenecek çok şey var.

tüyoman
23-08-2012, 12:32
Almış başını gidiyor bizde aldık bakalım nereye kadar..!!

cagdas17
23-08-2012, 13:09
Spekülatif bir hisse nasıl böyle durağan bilemedim neyse biz çook yeniyiz demekki öğrenecek çok şey var.

kesinlikle spekülatif, operasyon bittiğinde buralardanda satılmaz dedirtecek bir kağıt... ytd!

reisx
23-08-2012, 22:51
ben kar ettikten sonra ne olursa farketmez ongorum dogru cikacak bu gazetenin marka degeri tavan yapar iki bomba gundem daha yakalasa

emekli27
24-08-2012, 01:24
ben kar ettikten sonra ne olursa farketmez ongorum dogru cikacak bu gazetenin marka degeri tavan yapar iki bomba gundem daha yakalasa

o bomba gündemler birinin elinde patlar ama kimin.6.50 den beri niyetlendik arkasından baktık.burdan almakta yürek ister para bu.

emekli27
30-08-2012, 16:04
7-8 aralığına gelirsen söz biraz alacam.ne kadarda hükümete aba altından sopa göstersenizde basın özğürlüğü var
gerçi zamanında Aydın DOĞANDA böyle yapıyordu.sonrası malum.

cagdas17
30-08-2012, 16:12

ne markası kardeşim milleti yönlendiriyosun, operasyon bittiinde kaça düştüğünü görürsünüz, milleti yanlış yönlendirme görende times sanacak...

reisx
30-08-2012, 17:19
ne markası kardeşim milleti yönlendiriyosun, operasyon bittiinde kaça düştüğünü görürsünüz, milleti yanlış yönlendirme görende times sanacak...

1 Amacim kimseyi yonlendirmek degil fikirlerimi paylasmaktir. Forumlar neden var?
2 Aksi dusunceniz var ise benim dusuncelerime saygi duyacaksiniz yada cahilce cevaplar vereceksiniz ikisine de saygi duyarim.
3 Marka degeri bir sirketin alaninda gelecek vaadettiginin de bir gostergesidir. Itibar edildigi icin vardir. mesela burada aldiginiz itibar puanlari nedir?
Asil alamadiniz diye bir hisseyi kotulemek ne kadar etik ona cevap verebilirsiniz. Saygilar herkese hayirli kazanclar diliyorum (amacim kesinlikle polemik degildir.)

reisx
30-08-2012, 17:26

1 Amacim kimseyi yonlendirmek degil fikirlerimi paylasmaktir. Forumlar neden var?
2 Aksi dusunceniz var ise benim dusuncelerime saygi duyacaksiniz yada cahilce cevaplar vereceksiniz ikisine de saygi duyarim.
3 Marka degeri bir sirketin alaninda gelecek vaadettiginin de bir gostergesidir. Itibar edildigi icin vardir. mesela burada aldiginiz itibar puanlari nedir?
Asil alamadiniz diye bir hisseyi kotulemek ne kadar etik ona cevap verebilirsiniz. Saygilar herkese hayirli kazanclar diliyorum (amacim kesinlikle polemik degildir.)

cagdas17
30-08-2012, 21:33

kardeşim fikirlerine saygım sonsuz... yalnız söylediklerini fiyat 5 lerde söyleseydin daha iyi olurdu buralar biraz riskli kağıt zaten defter değerinin çok üzerinde, genede gidebilir ki zaten grafikler gideceğini söylüyor ama düşerse de çok üzülen olur çünkü düştüğü yerden toparlanma ihtimali şahsım adına çok düşük görüyorum, taraf gazetesi ciddi bir traj yaklayamadıktan sonra marka olamaz, çıkardığı haberler gazeteyi marka yapsaydı şuana kadar en bomba haberleri çıkaran taraf zaten marka olurdu... Hisseyi kötülmedim, yalnız değerinin çok üzerinde olduğunu belirtmeye çalışarak, dikkatli olun demeye çalıştım.

taraf gazete çatısı altında bir haber kanalı çıkarırsa o zaman farklı bir değere sahip olur oda bi beklenti ama şuan fol yok yumurta yok..

ifadelerim canını sıktıysa özür dilerim, kal sağlıcakla

nonamei
02-09-2012, 04:36
bir aydır alır satarım gün içinde ama kesinlikle gün sonu olmayan senetti ama nedense buı hafta elinmde kaldı bilançoda gelkdi mutlu son yakındır bari elimde patlamasa:((

metinelif
10-09-2012, 22:31
http://www.f5haber.com/gazeteciler/taraf-ekonomi-gazetesi-kuruyor-basina-kim-haberi-3269853/

ekonomi gazetesi ve haber kanalı kısa zamanda geliyor.

emekli27
25-09-2012, 16:13
http://www.f5haber.com/gazeteciler/taraf-ekonomi-gazetesi-kuruyor-basina-kim-haberi-3269853/

ekonomi gazetesi ve haber kanalı kısa zamanda geliyor.

aslında olumlu bir haber hisse neden geri geliyor acaba

emekli27
01-10-2012, 19:56
7-8 aralığına geldi söz vermiştim alıma geçecem ama az az kademeli

emekli27
02-10-2012, 10:59
18 20 bin lot satışla buralara kadar indirdin bu kadar mı paraya ihtiyacı olan acizsin teradan satan adam.

SAKIZ
23-10-2012, 12:20
Ne oluyoruz? Ne olduda azar azar lotlarla yukarı gidiyon. Zarar ettim senden .nereye gidersen git almayacam.alırsamda 10 u geç ozaman.de..us

nefes035
24-10-2012, 10:18
Başladık yine 1 lot alım yukarı 1 lot satım aşşağı.toplam 3 lot 38 dakikada.komedi

metinelif
01-11-2012, 23:37
Gazetenın genel merkezı kadıkoyden sefakoye tasınıyor. Hayırlı ugurlu olsun.

SAKIZ
13-11-2012, 15:41
Ne oldu ölü ölmüş buralarda yaw...
Taşınma masrafları fazla gelince patron hisse mi satıyor yaw...
Yoksa bezdirip sattıracak ve yola devammı edecek yaw...

solaçık
14-12-2012, 12:33
Bir süredir Başbakan Erdoğan'ı eleştiren yazılarıyla dikkat çeken Taraf Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar'ın istifası medya dünyasına bomba gibi düştü

Ahmet Altan dün akşam istifasını gazetenin sahibi Başar Arslan'a sundu.

Ardından Yasemin Çongar, bugün ekibi toplayarak Altan'ın istifa ettiğini ve kendisinin de görevi bırakacağını açıkladı.

Bunun üzerine Taraf ekibininin yüzde 80'i görevi bırakma kararı aldı.

Neşe Düzel'in de istifa edenler arasında olduğu bilgisi geldi.

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=50036

anvers
17-12-2012, 12:31
borsada olanları riski göze almış demektir.

altınorta
17-12-2012, 19:42
http://www.aktifhaber.com/taraf-gazetesi-kapatilacak-mi-704244h.htm

TARAF GAZETESİ KAPATILACAK MI?
taraf, başar arslan, ahmet altan, yasemin çongar
Medya - 14 Aralık 2012 14:25
Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan, gazetedeki istifaların ardından ilk kez konuştu. Arslan'ın o açıklamaları...
Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan, Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar ve kurucu ekipte yer alan Neşe Düzel'in istifalarının ardından "gazetenin lağvedileceği" iddialarını yalanladı.

kumbara
19-12-2012, 15:47
Gazetenın genel merkezı kadıkoyden sefakoye tasınıyor. Hayırlı ugurlu olsun.

hocam noldu taşıma oldu mu? taşıma olursa kaç tavan çeker sizce? beklentiniz nedir kağıtta saygılar

metinelif
19-12-2012, 15:58
hocam noldu taşıma oldu mu? taşıma olursa kaç tavan çeker sizce? beklentiniz nedir kağıtta saygılar

Gazete taVAN a tasınsa belkı 3-4 tavan olurdu ama sımdı cok zor.

kumbara
19-12-2012, 20:17
Gazete taVAN a tasınsa belkı 3-4 tavan olurdu ama sımdı cok zor.

sayın metinelif değerli cevabınız için teşekkür ederim .. mevzuya latife ile yaklaşmışsınız hoş bir bakış açısı olmuş..
taraf gazzetesini hergün okuyorum taraf demek benim için hayat felsefesi demek.
Türkiye'nin tek rakipsiz gazetesi bence .. hükümeti böylesine rahatça eleştirebilmek her yayının harcı değildir..
işin gerçeği hergün yüklü miktarda mal alıyorum , niyetimde bütün servetimi buraya yatırmak var. nasip diyelim.. sizce yanlış mı düşünüyorumm.. gelecek vadediyor bence ..

umutabi
24-12-2012, 10:18
sayın metinelif değerli cevabınız için teşekkür ederim .. mevzuya latife ile yaklaşmışsınız hoş bir bakış açısı olmuş..
Türkiye'nin tek rakipsiz gazetesi bence .. hükümeti böylesine rahatça eleştirebilmek her yayının harcı değildir..
işin gerçeği hergün yüklü miktarda mal alıyorum , niyetimde bütün servetimi buraya yatırmak var. nasip diyelim.. sizce yanlış mı düşünüyorumm.. gelecek vadediyor bence ..

Bakın sayın kumbara; eminim servetimi buraya yatırmak istiyorum derken hoş bir espri yapıyorsunuzdur aksini düşünmek bile istemem. Yaşınızı bilmem ama eğer yaşınız buna uygunsa size Sabah gazetesini hatırlatmak isterim. Sorun bakalım zamanında servetini Sabah hissesine yatıranlar bugün ne yapıyorlar. Son söz '' zararın neresinden dönülse kardır''.

metinelif
24-12-2012, 18:18

sn.kumbara bugünde yüklü miktarda aldınız sanırım. kagıt hacim rekorları kırıyor.

emekli27
02-01-2013, 13:26
ISLEM GRUBU LISTESI DEGISIKLIGINE ILISKIN BORSA BASKANLIGI DUYURUSU (2)

ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI'NIN KAMUOYU AYDINLATMA PLATFORMU'NDA (KAP)
YAYINLANAN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

"HISSE KODU OZELLIK KODU YENI LISTE ONCEKI LISTE

ARTI (*) E C A
ECYAP E B A
ETILR E B A
EUKYO E A C
FRIGO E A B
GARFA E A B
KRTEK E B A
NIBAS E B A
OZBAL E B A
TARAF E A B
ULAS E B A
ATPET E A YENI HALKA ARZ
BAYRD E A YENI HALKA ARZ
KOMHL E A YENI HALKA ARZ
TKURU E A YENI HALKA ARZ
TMSN E A YENI HALKA ARZ

(*) GOZALTI PAZARINDA ISLEM GORMEKTE OLAN ARTI YATIRIM HOLDING A.S.,
AYNI PAZARDA TEK FIYAT YONTEMIYLE ISLEM GORMEYE DEVAM EDECEKTIR.

PAY PIYASASI MUDURLUGU"

-MATRIKS-
hayırlı olsun Agrubuna geçti hissenin önü açıldı

şimdi üzerindeki bir tane bedelsizi versinde onu seyredelim

emekli27
02-01-2013, 13:37
Bir süredir Başbakan Erdoğan'ı eleştiren yazılarıyla dikkat çeken Taraf Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar'ın istifası medya dünyasına bomba gibi düştü

Ahmet Altan dün akşam istifasını gazetenin sahibi Başar Arslan'a sundu.

Ardından Yasemin Çongar, bugün ekibi toplayarak Altan'ın istifa ettiğini ve kendisinin de görevi bırakacağını açıkladı.

Bunun üzerine Taraf ekibininin yüzde 80'i görevi bırakma kararı aldı.

Neşe Düzel'in de istifa edenler arasında olduğu bilgisi geldi.

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=50036

değişim iyidir.rüzğara karşı işemek dogru degildir.
en mantıklı hareket tarzı...

emekli27
03-01-2013, 19:06
hiçte çaktırmıyorsun gidecegini.

kumbara
26-01-2013, 19:26
teknik olarak bi analiz öngörüsü olan arkadaş var mı? 10 tl eder mi???

accx
12-02-2013, 17:46
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2012 - 31.12.2012

Mali Tablonun Verildiği Otorite : ANADOLU KURUMLAR VERGİ DAİRESİ

Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2012 yılı 4.Dönem Geçici Vergi Beyannamesi

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 12.02.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin Vergi Dairesine sunulan 2012 yılı dördüncü dönem geçici vergi beyannamesi gelir tablosu ek'te olup Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=259872

IMKB

(12/02/2013 - 17:44:44)

accx
12-02-2013, 17:47
Taraf gazetecilik'in vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 2.149.988 tl

(12/02/2013 - 17:45:33)

JAKO
24-02-2013, 02:33
http://i47.tinypic.com/29o4ljt.png

sunset1970
03-03-2013, 00:16
Tarafın bedelsiz verme potansiyeli yüzdesi kaçtır acaba ,%50 verebilir mi?

kumbara
22-03-2013, 12:44
ne mikrop tahta yapıcısı varmış be arkadaş. kuruş hesabıyla yaşıyor belli...

Benjamin Graham
25-03-2013, 22:46
http://sozcu.com.tr/2013/genel/taraf-gazetesinde-maas-isyani.html

kadirz_m
11-04-2013, 19:15
BİLANÇO

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=273385

TRADER 33
11-04-2013, 20:13
çok tehlikeli oyuncusu denge-hitit-blcyt-byrd ile aynı gözüküyor.işlem tarzı aynı çünkü.alırsınız bi anda 10 kademe aşağıda bulursunuz kendinizi.satarsınız bu sefer yukarı gider.böyle böyle paralar uçup gider.felaketde bi zarar açıklamış zaten.bence değmez bir anda çakıyolar çünkü bu tip kağıtlara 10 alırsınız sonra 30 kaybedersiniz....

Maranello_7
11-04-2013, 20:33
çok tehlikeli oyuncusu denge-hitit-blcyt-byrd ile aynı gözüküyor.işlem tarzı aynı çünkü.alırsınız bi anda 10 kademe aşağıda bulursunuz kendinizi.satarsınız bu sefer yukarı gider.böyle böyle paralar uçup gider.felaketde bi zarar açıklamış zaten.bence değmez bir anda çakıyolar çünkü bu tip kağıtlara 10 alırsınız sonra 30 kaybedersiniz....

Kesinlikle o grup değil, ama kaderlerinin bir olacağı aşikar. Gerçi erken konuşmamak lazım, bi bakarsınız kıyıdan köşeden değerli arsaları çıkar, ya da bahçelerinden petrol neyim çıkar, her şey değişir :)

sunset1970
12-04-2013, 00:35
bugünkü güzel kapanış sonrası gelen bu kötü bilanço haberi canımı sıktı.ama zararın sebebi esas faaliyetten değil. faaliyet dışı diğer giderlerden kaynaklanmış;sebebini de aynen aşağıya kopyalıyorum.umarım çok düşmez;sadece bilançoyla olsa bu işler nice şirket var ucuz ama unutmamalıki bunun halka arzı 4,5 tl ve yatırımcısını mağdur etmedi diğerleri gibi...umarım bundan sonrada kazandırır.

Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 28 Aralık 2012 tarihinde, hisselerinin tamamı ilişkili kişilere ait olan Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo Ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.’nin hisselerinin %99,99’unu 15.440.984 TL bedelle satın almıştır.

BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU

Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Yönetim Kurulu'na

Giriş

1. Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ("Şirket") 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle hazırlanan ve ekte yer alan konsolide finansal durum tablolarını, aynı tarihte sona eren yıla ait konsolide kapsamlı gelir tablolarını, konsolide özkaynak değişim tablolarını ve konsolide nakit akım tablolarını, önemli muhasebe politikalarının özetini ve dipnotları denetlemiş bulunuyoruz.

Finansal Tablolarla İlgili Olarak Şirket Yönetiminin Sorumluluğu

2. Şirket yönetimi finansal tabloların Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan finansal raporlama standartlarına göre hazırlanması ve dürüst bir şekilde sunumundan sorumludur. Bu sorumluluk, finansal tabloların hata ve/veya hile ve usulsüzlükten kaynaklanan önemli yanlışlıklar içermeyecek biçimde hazırlanarak, gerçeği dürüst bir şekilde yansıtmasını sağlamak amacıyla gerekli iç kontrol sisteminin tasarlanmasını, uygulanmasını ve devam ettirilmesini, koşulların gerektirdiği muhasebe tahminlerinin yapılmasını ve uygun muhasebe politikalarının seçilmesini içermektedir.

Bağımsız Denetim Kuruluşunun Sorumluluğu

3. Sorumluluğumuz, yaptığımız bağımsız denetime dayanarak bu finansal tablolar hakkında görüş bildirmektir. Bağımsız denetimimiz, Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan bağımsız denetim standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Bu standartlar, etik ilkelere uyulmasını ve bağımsız denetimin, finansal tabloların gerçeği doğru dürüst bir biçimde yansıtıp yansıtmadığı konusunda makul bir güvenceyi sağlamak üzere planlanarak yürütülmesini gerektirmektedir.

Bağımsız denetimimiz finansal tablolardaki tutarlar ve dipnotlar ile ilgili bağımsız denetim kanıtı toplamak amacıyla, bağımsız denetim tekniklerinin kullanılmasını içermektedir. Bağımsız denetim tekniklerinin seçimi, finansal tabloların hata ve/veya hileden ve usulsuzlükten kaynaklanıp kaynaklanmadığı hususu da dahil olmak üzere önemli yanlışlık içerip içermediğine dair risk değerlendirmesini de kapsayacak şekilde, mesleki kanaatimize göre yapılmıştır. Bu risk değerlendirmesinde, Şirket'in iç kontrol sistemi göz önünde bulundurulmuştur. Ancak, amacımız iç kontrol sisteminin etkinliği hakkında görüş vermek değil, bağımsız denetim tekniklerini koşullara uygun olarak tasarlamak amacıyla, Şirket yönetimi tarafından hazırlanan finansal tablolar ile iç kontrol sistemi arasındaki ilişkiyi ortaya koymaktır. Bağımsız denetimimiz, ayrıca Şirket yönetimi tarafından benimsenen muhasebe politikaları ile yapılan önemli muhasebe tahminlerinin ve finansal tabloların bir bütün olarak sunumunun uygunluğunun değerlendirilmesini içermektedir.
Bağımsız denetim sırasında temin ettiğimiz bağımsız denetim kanıtlarının, görüşümüzün oluşturulmasına yeterli ve uygun bir dayanak oluşturduğuna inanıyoruz.

Görüşümüzü Etkilememekle Birlikte Aşağıdaki Hususlara Yer Verilmiştir.

4. Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 28 Aralık 2012 tarihinde, hisselerinin tamamı ilişkili kişilere ait olan Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo Ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.'nin hisselerinin % 99,99'unu 15.440.984 TL bedelle satın almıştır.
31.12.2012 tarihi itibariyle Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin kayıtlarında 15.440.984 TL tutarla yer alan Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.'nin öz sermayesi 4.547.428 TL 'dir.

Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo Ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.'nin, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi mali tablolarında konsolideye dahil edilmesi esnasında; Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nde 15.440.984 TL kayıtlı değerle yer alan Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.'nin öz kaynakları olan 4.547.428 TL elimine edilmiş ve (15.440.984 - 4.547.428 = ) 10.893.556 TL giderleştirilmiştir. (bkz. Dipnot 31)

5. Konsolideye dahil olan Yılmaz Yapı ve Malzemeleri İnşaat Matbaacılık Yayıncılık A.Ş.' nin aktifinde net 6.722.616 TL kayıtlı değeri olan binalar Gayrimenkul Değerleme Şirketinin değerleme raporuna istinaden net 9.750.000.- TL cari değerle finansal tablolara dahil edilmiştir. (bkz. Dipnot 18)

6. Konsolideye dahil olan Mürekkep Matbaacılık Medya Basım Radyo ve Televizyon İşletmeciliği A.Ş.'nin aktifinde net 572.851 TL kayıtlı değeri olan bina, Gayrimenkul Değerleme Şirketinin değerleme raporuna istinaden net 1.205.000 TL cari değerle finansal tablolara dahil edilmiştir. (bkz. Dipnot 18)

7. Şirketin 31.12.2012 tarihi itibariyle ilişkili kişilerden alacağı 5.533.530 TL' dır. Yine şirketin ilişkili kişiler lehine 3. Şahıslara vermiş olduğu teminat, rehin ve ipoteklerin toplam tutarı 16.872.000 TL' dir. (bkz. Dipnot 40)

Görüş

8. Görüşümüze göre, ilişikteki finansal tablolar, Taraf Gazetecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle finansal durumunu, aynı tarihte sona eren yıla ait finansal performansını ve nakit akımlarını, Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan finansal raporlama standartları (bkz. Dipnot 2.1) çerçevesinde doğru ve dürüst bir biçimde yansıtmaktadır.

AKT BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.

sunset1970
12-04-2013, 00:51
taksim-tekstil-ulus-meksa-garanti sürekli ve karşılıklı çok işlem hacmi yapan kurumlar.bugünde işlem çok ama net alan satan ilk beşte o kadar azki...toplam 297000 lot işlem var ama en çok alan Ata 6000 lot.satan ise İşbank 7900 lot.gerisi al-ver;ver-al.

sunset1970
24-04-2013, 13:45
http://www.gazeteciler.com/kulis/tarafta-neler-oluyor-bomba-kulis-65437h.html

gelen olumsuz haberlere rağmen hisse yükselişini sürdürdü ...yeni zirve 11,95 gördük bugün ;kademeli olarak verdim bende.kalanlara bol şanslar.

unicorn_1980
08-05-2013, 19:31
Tavan gidiyordun yine kimse yoktu,taban gidiyorsun yine kimse yok.Anlaşılan istediğin kerizi bulamadın...

svevoid
09-05-2013, 12:47
günlükçüler için iyiydi, oynamaları keskin ve tahmin edilebilirdi. ytd.

sinmur
10-05-2013, 09:19
gözaltına alınacak diye bir dedikodu var birşey duyan var mı?

Haluk Güzel
10-05-2013, 12:21
Şu hale bak!!! Türkiye'de taşları yerinden oynatan gazete 20.000 tl ile taban oluyor :)

refaba
10-05-2013, 12:27
Şu hale bak!!! Türkiye'de taşları yerinden oynatan gazete 20.000 tl ile taban oluyor :)

Sanırım taşlar bazıları tarafından servis edildiği için oynuyordu,şimdi servis edenler patakladığı için düşüyor.:)

BÜLENTÖZ
10-05-2013, 13:51
şimdi hiç bir haber olmadan mı düşüyor.

kumbara
10-05-2013, 14:40
malda yakalnanlara büyük geçmiş olsun.

ilker_izmir
10-05-2013, 15:14
valla geçmiş olsun umarım kayebdenler sabırlı davranır ve kazanır

ogzhany
10-05-2013, 15:34
sanırım gerçek halka ırz şimdi başladı. çok düştü diye gelene verirler artık...daha önce işlem hacmi pek parlak değildi sanırım.

hürtürk27
10-05-2013, 15:48
ne olacak sizde şimdi kötü gün tellallığı yapmayın dün 12 bin lotla yüzde 20 oldu evel gün 60 binle yüzde 20 oldu bu gün 25 bin lot işlem hacmi var adamlar milletin kucağına verecek olsa yukardan kaldırıp kaldırıp basarlardı bu iişlem hacmi mal veriş değil sizin borsa anlayışınız bumu

hürtürk27
10-05-2013, 15:49
başka bir film var bu işte

guvenerg
10-05-2013, 16:39
ne olacak sizde şimdi kötü gün tellallığı yapmayın dün 12 bin lotla yüzde 20 oldu evel gün 60 binle yüzde 20 oldu bu gün 25 bin lot işlem hacmi var adamlar milletin kucağına verecek olsa yukardan kaldırıp kaldırıp basarlardı bu iişlem hacmi mal veriş değil sizin borsa anlayışınız bumu
Sen öyle düşünesin diye olmasın.Arkadaşım 9 küsur trilyon zarar açıklamış bu panik ondan ne yapacaklardı ya hiç bişey olmamış gibi yükseklerde mi gezinecekti.

guvenerg
10-05-2013, 16:41
Gerçi 1 ay idare ettiler hiçbişey yokmuş gibi.

mertowen
10-05-2013, 17:04
kaç taban yapmıştı bilen var mı

mertowen
13-05-2013, 09:48
tavan açtı

accx
13-05-2013, 17:49

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013 - 31.03.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : ANADOLU KURUMLAR VERGİ DAİRESİ

Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2013-1. DÖNEM KURUM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 13.05.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin Vergi Dairesine sunulan 2013 yılı birinci dönem geçici vergi beyannamesi gelir tablosu ek'te olup Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=280944

BIST

(13/05/2013 - 17:43:04)

accx
13-05-2013, 17:50
Taraf gazetecilik'in vergi dairesine sunulan tabloda 2013 yılı ilk çeyrekte dönem net karı 543.749 tl

(13/05/2013 - 17:43:47)

sinmur
14-05-2013, 11:12
Dün gördüğü 7,62 seviyesi aşılırsa 8,40 (düşüşün %50 fibo düzeltme seviyesi) fiyatlara kadar tepki gelecektir.

guvenerg
14-05-2013, 12:15
gözaltına alınacak diye bir dedikodu var birşey duyan var mı?
Dedikodu nerden ulaştı size.

accx
17-05-2013, 21:18
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Gelir Tablosu )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Gelir Tablosu )
Kapsamlı Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Konsolide Konsolide

Dönem 01.01-31.03.2013 01.01-31.03.2012 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

Raporlama Birimi TL TL TL TL

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER

Satış Gelirleri 27 4501328 3410038

Satışların Maliyeti (-) 27 -2941644 -2617953

Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)

BRÜT KAR/ZARAR 1559684 792085

Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 28 -56748 -45011

Genel Yönetim Giderleri (-) 28 -149948 -397454

Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) 28 -22235 -34552

Diğer Faaliyet Gelirleri 30 3454 0

Diğer Faaliyet Giderleri (-) 30 -197112 -254891

FAALİYET KARI/ZARARI 1137095 60177

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar

Esas Faaliyet Dışı Finansal Gelirler 31 72667 541912

Esas Faaliyet Dışı Finansal Giderler (-) 32 -176338 -47321

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI 1033424 554768

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri -62787 -89311

- Dönem Vergi Gelir/Gideri 34 -94598 -93454

- Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri 34 31811 4143

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 970637 465457

DURDURULAN FAALİYETLER

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ SONRASI DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI 970637 465457

DİĞER KAPSAMLI GELİR:

Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim

Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim

Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar

Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri

DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI)

TOPLAM KAPSAMLI GELİR

Dönem Karı/Zararının Dağılımı

Azınlık Payları 3329 2794

Ana Ortaklık Payları 967308 462663

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları

Hisse Başına Kazanç 35 0,1008 0,0482

Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=283630

BIST

(17/05/2013 - 18:24:04)

accx
17-05-2013, 21:19
TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

01/01/2013 - 31/03/2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=283663

BIST

(17/05/2013 - 18:34:41)

accx
17-05-2013, 21:19
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide

Dönem 31.03.2013 31.12.2012

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 13853932 9858514

Nakit ve Benzerleri 6 283463 74183

Finansal Yatırımlar

Ticari Alacaklar 12153334 8109236

-Ticari Alacaklar 9 2227773 2575706

- İlişkili Taraflardan Alacaklar 36 9925561 5533530

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

Diğer Alacaklar 10 472958 0

Stoklar 12 430010 1481663

Canlı Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 25 514167 193432

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 15094194 15382135

Ticari Alacaklar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

Diğer Alacaklar

Finansal Yatırımlar

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller

Maddi Duran Varlıklar 17 14858896 15121646

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 18 47228 50433

Şerefiye

Ertelenmiş Vergi Varlığı 34 0 0

Diğer Duran Varlıklar 25 188070 210056

TOPLAM VARLIKLAR 28948126 25240649

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 12240604 9257754

Finansal Borçlar 8 746124 845951

Diğer Finansal Yükümlülükler 8 541955 488598

Ticari Borçlar 6431561 4563290

- Ticari Borçlar 9 4573233 3912464

- İlişkili Taraflarda Borçlar 36 1858328 650826

Diğer Borçlar 10 1276344 793646

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 34 712907 675312

Borç Karşılıkları 21 664871 695087

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 25 1866842 1195870

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2510581 2756591

Finansal Borçlar 8 612593 603753

Diğer Finansal Yükümlülükler 8 489369 608997

Ticari Borçlar

Diğer Borçlar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Borç Karşılıkları

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 23 117855 114599

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 34 429096 460909

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 25 861668 968333

Ö Z K A Y N A K L A R 14196941 13226304

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 13669354 12702046

Ödenmiş Sermaye 26 9600000 9600000

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Hisse Senedi İhraç Pirimleri 26 5280000 5280000

Değer Artış Fonları 26 6033555 6033555

Yabancı Para Çevrim Farkları

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 26 64464 64464

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 26 -8275973 995890

Net Dönem Karı/Zararı 967308 -9271863

AZINLIK PAYLARI 35 527587 524258

TOPLAM KAYNAKLAR 28948126 25240649

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=283629

BIST

(17/05/2013 - 18:24:03)

accx
20-05-2013, 10:48
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Adres Caferağa Mh.Damga Sk.No:23-25 Kadıköy-İstanbul

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 3489922

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 4491064

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi 2012 yılı Olağan Genel Kurul toplantısının yapılması hk.

EK AÇIKLAMALAR:

Yönetim Kurulumuz tarafından Şirketimiz 2012 yılı Olağan Genel Kurul toplantısının 14 Haziran 2013 Cuma günü saat 10:00’da, "Caferağa Mahallesi, Damga Sok, No:23-25 34398 Kadıköy/İstanbul" adresindeki şirket merkezinde aşağıdaki gündemi görüşmek üzere yapılmasına karar verilmiştir.

Karar Tarihi 20.05.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 14.06.2013 10:00

Adresi Caferağa Mh.Damga Sk.No:23-25 Kadıköy-İstanbul

Gündem 1. Açılış ve Genel Kurul Başkanlık Divanı?nın seçimi,
2. Genel Kurul Toplantı Tutanağı ve Hazirun Cetvelinin imzalanması hususunda Başkanlık Divanı?na yetki verilmesi,
3. 2012 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu ve Bağımsız Denetçi Raporu?nun okunması, müzakeresi ve tümünün ayrı ayrı onaya sunulması,
4. Bilanço ve kar-zarar hesapları ile Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan kar dağıtım teklifinin okunması, müzakeresi ve tümünün ayrı ayrı onaya sunulması,
5. Şirketin 2012 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmeleri,
6. Şirketin 2012 yılı faaliyetlerinden dolayı denetçilerin ayrı ayrı ibra edilmeleri,
7. Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınması kaydıyla, şirket ana sözleşmesinin ?Amaç ve Konu? başlıklı 3.Maddesi, ?Şirketin Çıkarılmış Sermayesi ve Payları? başlıklı 6.Maddesi, ?Paylar? başlıklı 7. Maddesi,
?Yönetim Kurulu ve Süresi? başlıklı 8. Maddesi, ?Şirketi Temsil ve İlzam" başlıklı 9. Maddesi,
?Denetçiler? başlıklı 10.Maddesi, ?Genel Kurul? başlıklı 11.Maddesi,? Toplantılarda Temsilci Bulunması? başlıklı 12.Maddesi, ?İlan?başlıklı 13.Maddesi, ?Karın Tespiti ve Dağıtımı? başlıklı 15.Maddesi, ?İhtiyat Akçesi? başlıklı 16.Maddesi, ?Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum? başlıklı 18.Maddesinin tadil edilmesi ve onaya sunulması,
8. Yıl içinde istifa nedeniyle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Şirket esas sözleşmesinin 11.maddesi ile TTK?nın 363. maddesi uyarınca Yönetim Kurulu tarafından yapılan seçimlerin Genel Kurul?un onayına sunulması, Yönetim Kurulu üyeleri ile Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi,
9. Yönetim Kurulu Üyelerine, şirketin konusuna giren işleri yapabilmeleri hususlarında Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri uyarınca izin verilmesi ve yıl içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında Genel Kurul'a bilgi verilmesi,
10. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan ?Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Standartları Hakkında Tebliğ? uyarınca Denetim Komitesi?nin önerisi üzerine Yönetim Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetçi Kuruluş seçiminin onaylanması,
11. 2012 yılında Şirket?in üçüncü kişiler lehine verdiği teminat, rehin, ipotek ve kefaletler ile Şirket?in elde etmiş olduğu gelir veya menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
12. Seri: IV, No: 41 sayılı ?Sermaye Piyasası Kanunu?na Tabi Olan Anonim Ortaklıkların Uyacakları Esaslar Hakkında Tebliğ? hükümleri uyarınca gerçekleştirilen ilişkili taraf işlemleri ile ilgili olarak pay sahiplerine bilgi verilmesi,
13. Sermaye Piyasası mevzuatı gereğince şirketimizce 2012 yılında yapılan bağış ve yardımlar ile ilgili olarak pay sahiplerine bilgi verilmesi, Sermaye Piyasası Kanunu madde 19/5 uyarınca, Şirketimiz tarafından 2013 yılında yapılacak bağış ve yardım sınırının karara bağlanması,
14. 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu madde 419 gereğince hazırlanan şirket genel kurul çalışma esas ve usullerine ilişkin ?İç Yönerge?nin Genel Kurul?un onayına sunulması,
15. Dilekler ve kapanış

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

BIST

(20/05/2013 - 10:46:46)

accx
20-05-2013, 10:56
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Özet Bilgi 2012 Yılı Kar Payı Dağıtılmaması Hk.

EK AÇIKLAMALAR:

Yönetim Kurulumuz
2012 yılı hesap dönemi sonunda V.U.K hükümlerine göre düzenlenmiş yasal kayıtlarımızda 1.555.144,25 TL net dönem karı, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: XI, No: 29 sayılı Tebliği gereğince Uluslararası Muhasebe/Finansal Raporlama Standartları’na göre hazırlanan bilançomuzda ise net dönem zararı 9.271.863 TL, oluştuğundan, 2012 yılı için kar dağıtımı yapılmaması hususunda Olağan Genel Kurul’a teklifte bulunulmasına OY ÇOKLUĞU ile karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 20.05.2013

Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 14.06.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 0,0000000 0,0000000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 0,0000000 0,0000000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 0,000 0,00000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 0,000 0,00000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=284005

BIST

(20/05/2013 - 10:49:43)

mkocerim
26-05-2013, 11:58
TARAF sağlam bir kağıt oldugunu gösterdi bence...bazı dolandırıcılar gibi düşünce üstüne yatmadılar..toparlandı ve bence tavan rekorunu yineliyecek!ytd

olympiad
27-05-2013, 10:37
http://r1305.hizliresim.com/19/v/nhzsm.png (http://bit.ly/c25MCx)

mkocerim
30-05-2013, 07:57
TARAF sağlam bir kağıt oldugunu gösterdi bence...bazı dolandırıcılar gibi düşünce üstüne yatmadılar..toparlandı ve bence tavan rekorunu yineliyecek!ytd

fikrimi yineliyorum..çünkü %5 ten fazla düşmüştü ama borsanın çakıldıgı yerde toparlandı...aferin TARAF...

accx
14-06-2013, 14:39
TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Özet Bilgi 2012 yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Sonucu

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet

Genel Kurul Türü Olağan

Tarihi ve Saati 14.06.2013 10:00

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Genel Kurul Yapıldı mı? Evet

Alınan Kararlar 2012 yılına ait Olağan Genel Kurul toplantısı yapılmış olup, toplantıya ait dökümanlar ekte PDF olarak verilmiştir.

Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 0,0000000 0,0000000

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 0,0000000 0,0000000

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290216

BIST

(14/06/2013 - 14:20:08)

Yabanciyatirim
17-06-2013, 18:19
Nedir bugünkü coşkunun sebebi? Bilen var mı?

akbaba35
20-06-2013, 10:11
kimse yok

brave04
26-06-2013, 17:33
tabanı bozdu herhalde son anda?

freedreams
29-08-2013, 22:29
Gidiyor taraf kimse yokkk

Sent from my GT-I8190 using hisse.net mobile app

alimgulcu60
04-09-2013, 19:22
Taraf hakkinda yorum yapacak arkadas yokmu

Sent from my HTC One using hisse.net mobile app

magicmac
21-09-2013, 07:06
Kağıt bu havada 2 tavan çekti burada hala kimse yok!!!

lakerda
23-09-2013, 17:18
beş para etmez gazetenin borsa değerine bak işte borsayı bundan seviyorum.

Interpreter
23-09-2013, 23:03
...alıntıdır:

TMSF'den yapılan açıklamaya göre, TMSF'nin kamuoyunu bilgilendirmek adına Show TV'nin satış süreciyle ilgili defalarca açıklama yaptığı ve bu açıklamaların tüm yazılı basın ve internet medyasında yer aldığını anımsattı.

Gerek söz konusu açıklamalarda, gerekse Çukurova Grubu'nun 17 Eylül'de yaptığı açıklamada Show TV'nin satış sürecinin teknik ve hukuksal olarak tamamlandığı bildirilen duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Alıcı ve satıcı arasında hiçbir belirsizlik ve tereddüt olmamasına ve bu yönde çeşitli açıklamalar yapılmasına rağmen Taraf gazatesinde Hüseyin Özay imzasıyla, kamu alacağının tahsilini engellemeye ve kurumumuz hakkında yanlış bir algı oluşturmaya yönelik yalan ve çarpıtma haber yapılmaya devam edilmektedir. Taraf gazetesinde 20 Eylül 2013 tarihinde çıkan "600 milyonluk Show TV, 400 milyona nasıl satıldı" haberi, para birimi dahi belirtilmeden sözü edilen gazetenin daha önceki haberlerinde olduğu gibi belli bir amaca yönelik mesnetsiz ve kasıtlı olarak yazılmış yalan bir haberdir. Söz konusu gazetenin haberi doğruları yansıtmadığı gibi, ciddi maddi hatalarla da doludur. 2009 yılında yapılan protokolde Show TV'ye 600 milyon dolar değer biçildiği iddia edilmektedir. Anılan tarihte yapılan değerleme yaklaşık 600 milyon TL civarındadır. Bu tutar da o günün dolar kuru dikkate alındığında 400 milyon dolar civarında bir rakama tekabül etmektedir. Satış tarihi itibariyle yapılan değer tespiti brüt 402 milyon dolardır. Brüt kavramının kullanılmasının sebebi ise kamuoyunun da yakından bildiği üzere Show TV'nin personel maaşını dahi ödeyemeyecek şekilde ciddi bir borç yükü altında olması sebebiyledir. Bir gazetecinin dolar ile TL arasındaki farkı ayırt edememesi ancak kötü niyet ve kasıtla izah edilebilir."

Öte yandan, gazete haberinde belirtilen 2009 yılına ait değerlemesi yapılan şirketler ile Ciner Grubu'na satışı yapılan şirketlerin, bire bir aynı şirketler olmayıp farklı şirketleri de içerdiği belirtilen duyuruda, bunun da 2009 değerlemesi ile satılan şirketlerin değerlerinin karşılaştırılmasının mümkün olamayacağı anlamına geldiği ifade edildi.

Duyuruda, TMSF'nin her türlü bilgi paylaşımına şeffaflık ilkeleri doğrultusunda açık iken, haberi yapan gazetecinin, etik kurallar bir tarafa, mesleğinin gerektirdiği şekilde yeterli araştırma yapmadan, kamuoyunu yanıltmaya ve amme alacaklarının tahsilini aksatmaya dönük, tamamen kasıtlı bir haber yapıldığı savunuldu.

Duyuruda, şu ifadeler kullanıldı:

"Aynı gazete daha önce de ısrarla "diğer ortaklarla sorun çıktı" şeklinde haberlere yer vererek kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya çalıştığı basın camiasının da malumudur. Hakim ortak olarak Çukurova Grubu rızaen satışı yapan taraftır. Aksoy Grubu adına Aks TV'deki hisseler zaten TMSF adına tescilli olduğu için diğer büyük hissedar olarak TMSF de bu satışa muvafakat etmiştir. Sembolik değerdeki küçük hissedarların da muvafakatı alındığına göre hangi ortaklar dava açacak ya da hangi ortaklar bu satıştan zarar görmüştür, kamuoyu merak etmektedir.

Halkın sesi olmak ve menfaatlerini korumak iddiasıyla yola çıkan bir gazetenin amme alacaklarının tahsili noktasında kurumumuzun yapmış olduğu çabayı baltalamaya çalışması, bir kısım batık bankacıların menfaatlerini koruma çabası içinde olduğu izlenimini doğurmaktadır. Kurumumuz, her türlü bilgiyi gerek basın açıklamaları ile gerekse başkanımız Sayın Şakir Ercan Gül'ün katıldığı televizyon programlarında açık ve şeffaf biçimde ortaya koymasına rağmen ısrarla çarpıtma, yalan ve kasıtlı haber yapan bu gazete ve muhabiri hakkında yasal haklarımızı elbette kullanacağız. Gazete ve muhabiri hakkında mesleki etik ilkeleriyle bağdaşmayan bu haberlerinden dolayı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne, Medya Etik Konseyi'ne ve Basın İlan Kurumu'na gerekli şikayet yapılacaktır."

TMSF'den Taraf Gazetesi'ne cevap. Hafife alınacak bir gazete değil taraf. Aylardır takip ediyorum adamlar yavaş yavaş yukarı götürmekteler.

YTD DEĞİLDİR.

Interpreter
23-09-2013, 23:08
Alıntıdır:

Yeni yayın dönemine tamamen yenilenerek girme kararı alan Türkiye Gazetesi Taraf Gazetesi'nden ayrılan önemli isimlerle el sıkıştı.

Yeniden yapılanma kararı alan ve logosundan yazar kadrosuna önemli değişiklikler yaşayan Türkiye gazetesi Taraf'tan ayrılan önemli isimlerle el sıkıştı.

Taraf Gazetesi'nde yaşanan deprem sonrası istifa eden isimlerin birlikte dergi ya da internet portalı kurma projesi askıya alınınca devreye giren Türkiye gazetesi beklemede olan 22 yazardan bazılarını kadrosuna kattı.

ESKİ TARAFÇILARIN YENİ ADRESİ TÜRKİYE OLDU

Hürhaber'in geçtiği bilgiye göre yeni yayın dönemine tamamen yenilenerek girme kararı alan Türkiye Gazetesi Taraf Gazetesi'nden ayrılan Alper Görmüş, Yıldıray Oğur, Melih Altınok ve Arzu Yıldız ile anlaştı.

Yazarlar Türkiye Gazetesi sütunlarında yeni sezon olarak belirkenen 17 Eylül'de okurları ile buluşacaklar. İhlas Medya Grubu Başkanı Nuh Albayrak'ın dün Twitter'da duyurduğu bir diğer transfer ise Fuat Uğur oldu.

YTD

Interpreter
24-09-2013, 16:30
17:10 da tekrar hareket beklnmekte ;-)

accx
27-09-2013, 16:13
***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***TARAF***TARAF GAZETECİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Özet Bilgi Bedelsiz Sermaye Artırımı Hk.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 27.09.2013

Mevcut Sermaye (TL) 9.600.000,000

Ulaşılacak Sermaye (TL) 17.664.000,000

Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 5.799.700,000 4.871.748,000 84,00000 B

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 3.800.300,000 3.192.252,000 84,00000 A

ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 9.600.000,000 8.064.000,000 84,00000

Emisyon Primi (TL) 5.280.000,000

Geçmiş Yıl Karları (TL) 2.784.000,000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=311798

BIST

(27/09/2013 - 14:07:28)

Interpreter
27-09-2013, 16:46
Haber geldi kağıtı verdiler. Belliki kumarbazlar masada.

erdal626
28-09-2013, 10:16
Haber geldi kağıtı verdiler. Belliki kumarbazlar masada.

http://www.borsagundem.com/haber/yuzde-84-bedelsiz/511900

özellikle aşağıdaki yorumları okuyunuz.

Interpreter
28-09-2013, 12:08
Kanaatımca daha yolu var:

Nedenmi?
Bir hissede herkes varsa düşer.
Çok kişi almam, etmem, DİKKATLI olun dersede primle devam eder ağızı açık izleriz.
Ne güzel işte yazan yok çizen yok forumda tek çizen tahta Sahibi ;-)

lakerda
28-09-2013, 13:33
Kanaatımca daha yolu var:

Nedenmi?
Bir hissede herkes varsa düşer.
Çok kişi almam, etmem, DİKKATLI olun dersede primle devam eder ağızı açık izleriz.
Ne güzel işte yazan yok çizen yok forumda tek çizen tahta Sahibi ;-)aynı fikirdeyim daha yolu var 30 belki 40 lara kadarda götürebilirler yaterki alıcı olmasın amma sağlam alıcı bulurlarsa taban serileriyle fiyatı 3-4 liralara kadar indirirler.

zoesezar
29-09-2013, 00:00

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 27.09.2013

Ulaşılacak Sermaye (TL) 17.664.000,000

Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 5.799.700,000 4.871.748,000 84,00000 B

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 3.800.300,000 3.192.252,000 84,00000 A

ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 9.600.000,000 8.064.000,000 84,00000

Geçmiş Yıl Karları (TL) 2.784.000,000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=311798

BIST

(27/09/2013 - 14:07:28)

kONU HAKKINDA YORUMU OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİZ. ky YİM BUNU ANLIYAMADIM? TŞK LER

Murat Beren
29-09-2013, 00:05
kONU HAKKINDA YORUMU OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİZ. ky YİM BUNU ANLIYAMADIM? TŞK LER

Elimde hisse yok!

Şirket %84 oranında bedelsiz sermaye arttırımı yapacak...

alitas
30-09-2013, 16:15
bedelsiz sermaye artırımına rağmen düşüyor... anlayan varsa anlatsın....ytd...

Yatirim_Haklari
30-09-2013, 16:30
Bedelsiz sermaye artışı bir tuzak arkadaşlar. Şirketin bilançosunu incelediğinizde eder fiyatının 19 lira değil 1 lira bile zor edeceğini görürsünüz. Şu an açıklanan kar fiktif kar olup, belkide önümüzdeki 10 yıl toplam açıklayacağı kar şu anki kar rakamına ulaşmayacaktır. Analaşma yapılan manipülasyon ÇETESİ MAL çıkacğaı için her şeyi şirin gösterme gayreti içerisindeler.

Bu şirketin halen ortağı olan varsa, en azından SPK ya ve şirkete bundan sonra olası zararlarım konusunda sorumlusunuz içerikli yazılı bir mail atsın. Çünkü burada çeteler mal çıkarken haraç mezat çıkarsa, elinde senet taşıyan mahvolur.

Bilginize.

sanal@sanal
01-10-2013, 10:45
zaten parasını çıkardı bedelsizin 10 günde neredeyse %84 yükseltti verdiği kadar da geri alsa o kadar da düşürse 12 ye kadar bedelini yatırımcılarından aldıgı bedelsiz dağıtım yapacak tamamen iç etme kaynaklarından yani Tövbe Tövbe bu nasıl iştir böyle.

Yatirim_Haklari
01-10-2013, 10:46
zaten parasını çıkardı bedelsizin 10 günde neredeyse %84 yükseltti verdiği kadar da geri alsa o kadar da düşürse 12 ye kadar bedelini yatırımcılarından aldıgı bedelsiz dağıtım yapacak tamamen iç etme kaynaklarından yani Tövbe Tövbe bu nasıl iştir böyle.

Bedelsiz sermaye artışı bir tuzak arkadaşlar. Şirketin bilançosunu incelediğinizde eder fiyatının 19 lira değil 1 lira bile zor edeceğini görürsünüz. Şu an açıklanan kar fiktif kar olup, belkide önümüzdeki 10 yıl toplam açıklayacağı kar şu anki kar rakamına ulaşmayacaktır. Analaşma yapılan manipülasyon ÇETESİ MAL çıkacğaı için her şeyi şirin gösterme gayreti içerisindeler.

Bu şirketin halen ortağı olan varsa, en azından SPK ya ve şirkete bundan sonra olası zararlarım konusunda sorumlusunuz içerikli yazılı bir mail atsın. Çünkü burada çeteler mal çıkarken haraç mezat çıkarsa, elinde senet taşıyan mahvolur.

Ayrıca geri düşer diye düşünmeyin. Halka arzdan beri tüm mal manipülasyon çetelerinde. Şu an takasdaki hesap sahiplerinin detayı araştırılsın hepsi ortaya çıkar. Esas vurgunu bu çete operasyon yapıp malı çıktıkdan sonra 20 lirayı görmüş senetler 0.70 kuruşa kadar düşene kadar yapacaklar. Bakınız: Çemaş.. Lütfen dikkatli olun. 1 lot bile almayın.

alitas
01-10-2013, 11:34
tabanı açacak gibi.... tabanda bekleyen ne var acaba....ytd...

sanal@sanal
01-10-2013, 12:03
tabanı açacak gibi.... tabanda bekleyen ne var acaba....ytd...

16143 lot bekleyen var tabanda.
Birde bu havalarda tabanı acacak kapatacak demek pek dogru olmaz gibime geliyor :) şahsen ben cesaret edemem dogrusu :kahkah:hata kaza birir alırda bir taban daha yaparsa vebal olur dikkat etmek lazım :)

alitas
01-10-2013, 12:17
öğleden sonra tabanı açacak gibi....ytd...

lakerda
01-10-2013, 12:17
demekki bedelsiz geliyor diye atlayan çok olduki tabanlara başladı.şirketin gerçek değeri 2-3 lira etmez bu durumdaki şirkete gözleri kapalı sırf bedelsiz verecek diye atlayanlara şimdiden geçmiş olsun.

zoesezar
01-10-2013, 13:43

Ayrıca geri düşer diye düşünmeyin. Halka arzdan beri tüm mal manipülasyon çetelerinde. Şu an takasdaki hesap sahiplerinin detayı araştırılsın hepsi ortaya çıkar. Esas vurgunu bu çete operasyon yapıp malı çıktıkdan sonra 20 lirayı görmüş senetler 0.70 kuruşa kadar düşene kadar yapacaklar. Bakınız: Çemaş.. Lütfen dikkatli olun. 1 lot bile almayın.

Bu namussuz lar ordusuna karşı SPK denen Resmi kumarhane oynatıcısı neden el koymuyor anlıyamıyorum. İzmir demir çelik 1 tavan ve 2 tavan altı gitti hemen bekçiyi gönderdi ve kulağını çektirtti. Bu namussuz gazete deki spek denen adı serefsiz neden hala at oynatıyor.
YTD yTD

Interpreter
01-10-2013, 14:01
Çünki borsada serbest kardeşim spk herşeye el atıp kapatamaz bence. Bjk nden kptmıyor ozaman!?!

alitas
01-10-2013, 14:11
taban açtı gene.....

sanal@sanal
01-10-2013, 14:19
54100 lot tabanda bekleyen

alitas
01-10-2013, 14:25
demekki birkaç gün taban yapacak....ytd....

tarantula5534
01-10-2013, 14:28
Peki bedelsizi hangi tarihte verecek bilgisi mevcutmu?

girişim
01-10-2013, 16:18
Allah aşkına bunu bu fiyatlardan alan var mı?
merak ediyorum kusura bakmayın
ytd

alitas
01-10-2013, 16:36
Birazdan tabanı çözerse alırsın....ytd....

accx
01-10-2013, 17:45

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

Bedelsiz sermaye artırımı , SPK mevzuatına uygunluğu açısından yeniden değerlendirilmiştir. . . 27/09/2013 14:07'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.

Telefon 216 - 3489922

Faks 216 - 4491064

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

Şirketimizin 27/09/2013 tarihinde iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz sermaye artırımına ilişkin kararı, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Tebliği'ne uygunluğu açısından yeniden değerlendirilerek geçmiş yıllar karları kalemi 2.592.000.-TL olarak güncellenmiştir. Bu değişiklik neticesinde %84 olarak ilan ettiğimiz bedelsiz sermaye artırımı oranı %82 olarak revize edilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 01.10.2013

Ulaşılacak Sermaye (TL) 17.472.000,000

B Grubu,TARAF(Eski),TRETRAF00010 5.799.700,000 4.755.754,000 82,00000 B

A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TRETRAF00028 3.800.300,000 3.116.246,000 82,00000 A

ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 9.600.000,000 7.872.000,000 82,00000

Geçmiş Yıl Karları (TL) 2.592.000,000

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=312272

BIST

(01/10/2013 - 17:43:24)

drokan77
01-10-2013, 17:53
buyüzdenmi çift taban çekti yani.....fena kündeye geldik

heyhat
01-10-2013, 18:31
Bu hisseyi takip eden herkese cemas hisse senesinin grafiğini geçmişini incelemelerini tavsiye ederim

çağrıbey
01-10-2013, 18:37
Allah aşkına bunu bu fiyatlardan alan var mı?
merak ediyorum kusura bakmayın
ytd

bende,bende çok merak ediyorum. inşallah kurtulursunuz...

hercai
01-10-2013, 21:35
her hissenin her kademede alıcısı vardır alıcı gelmessede alana kadar verirler sabah taban açsın bak nasıl ilgisini çekiyor milletin tabi ben bu hisseyi 7 tl de pahalı diye almamıştım inş oralara düşmez ama mal boşaltmaysa frenleri tutmaz asla kimse etkilenmesin elinde olmayanlar için yorumum,inş hiç bir ky dostum alım yapmamıştır
ytd

hercai
02-10-2013, 09:33
tabanda 140bin

BÜLENTÖZ
02-10-2013, 09:34
gine taban açtı

BÜLENTÖZ
02-10-2013, 09:34
bugün açmasa yandık

drokan77
02-10-2013, 09:44
155320 lot tabanda

drokan77
02-10-2013, 09:48
işimiz zor gibi alıcıcda pek yok 11 bin lot işlem olmuş tabnda 165 bin oldu

hercai
02-10-2013, 09:53
tabanda 165bin
ytd

ozman
02-10-2013, 09:58
arkadaslar tabanlar cozulse bıle almayın ucuzladı dıyıp 3500 ustu fıyatı alıyo spek o fıyata kadar bomba alanın elınde patlar

alitas
02-10-2013, 09:59
açıklama geldiğine göre tabanı açması gerek....ytd...

drokan77
02-10-2013, 10:50
107 bin lot var tabanda

alitas
02-10-2013, 11:09
107 bin taban için bir rakam değil... anında siler ve yükseltir... spekin kafasındakini bilmek lazım....ytd....

nikkeyf
02-10-2013, 11:23
hızlı yükselen ve düşen hisseler için yorum yapmak çok kolay olmuyor, neden düştü neden yükseldi, teknik ve temel de izaha yardımcı olmuyor, ama taraf için ortada olan gerçek şudur; şirket bu devirde önemli sayılabilecek oranda bir bedelsiz başvurusu yapmıştır, namı yürümüş bir çok hisse bedelsiz dağıtabileceği paraları fonlarında yıllarca uykuya bırakmışken bu önemli ve oldukça dürüst sayılabilecek bir yaklaşımdır, ortaklarından bedelli, tahsisli adı altında para çalan şirketleri bu bahse hiç katmıyorum, alım seviyeleri için hala pahalı gelebilir, ama yaklaşık 2 taban sonra yine çıktığı yere dönecektir, peki bu bedelsiz haberiyle yine pahalı mı olacaktır, yükselişte tahta yapıcının büyük becerisi vardı ama hacimli bir yükselişi de vardı, bu tabanlardaki hacimlerle malın dağıtıldığı izlenimini de pek veriyor diyemeyiz, tabanlara devam edecekse bile bunun telafisi için fazla beklenilmeyeceğini düşünüyorum, yani bu keskin düşüş diğer hisselerde gördüğümüz şelalelerden farklı olabilir, zira sözgelimi berkosan ve orge gibi çok ses getiren yükselişler hep düşük hacimlerle gerçekleşmişti, neticede beklemek ve görmek lazım...

turquaz
02-10-2013, 11:28
arkadaşlar aşşağıda taraf gazetesi ile ilgili grafik ve yorumlar var..tek tarafda kalmayın.başka yerleride takip edin.

http://www.hisseanaliz.net/umutsari-ile-hisse-grafikleri/18855-hisse-net-tahminleri-ve-borsa-gundem-2112.html#post961486

turquaz
02-10-2013, 11:30
107 bin taban için bir rakam değil... anında siler ve yükseltir... spekin kafasındakini bilmek lazım....ytd....

eğer satacaksalar,alınsın diye bekliyorlardır..alındaıkca yazacaklardır..ayrıca madem az neden almıyorlar..ha bir yerden tepki için kaldıracaklardır..orayı doğru tesbit etmek lazım.

drokan77
02-10-2013, 11:55
130 bin var tabanda öğleden sonra açar umarım. YTD

pardaillan
02-10-2013, 12:43
hızlı yükselen ve düşen hisseler için yorum yapmak çok kolay olmuyor, neden düştü neden yükseldi, teknik ve temel de izaha yardımcı olmuyor, ama taraf için ortada olan gerçek şudur; şirket bu devirde önemli sayılabilecek oranda bir bedelsiz başvurusu yapmıştır, namı yürümüş bir çok hisse bedelsiz dağıtabileceği paraları fonlarında yıllarca uykuya bırakmışken bu önemli ve oldukça dürüst sayılabilecek bir yaklaşımdır, ortaklarından bedelli, tahsisli adı altında para çalan şirketleri bu bahse hiç katmıyorum, alım seviyeleri için hala pahalı gelebilir, ama yaklaşık 2 taban sonra yine çıktığı yere dönecektir, peki bu bedelsiz haberiyle yine pahalı mı olacaktır, yükselişte tahta yapıcının büyük becerisi vardı ama hacimli bir yükselişi de vardı, bu tabanlardaki hacimlerle malın dağıtıldığı izlenimini de pek veriyor diyemeyiz, tabanlara devam edecekse bile bunun telafisi için fazla beklenilmeyeceğini düşünüyorum, yani bu keskin düşüş diğer hisselerde gördüğümüz şelalelerden farklı olabilir, zira sözgelimi berkosan ve orge gibi çok ses getiren yükselişler hep düşük hacimlerle gerçekleşmişti, neticede beklemek ve görmek lazım...

Bedelsiz vermesinin ne olumlu yansıması var.? Lotun yükseliyor.fiyat düşüyor..% 900 bedelsiz furyası olan hisselerin durumu şu an malum.. Asıl sorulması gereken defter değerinin 10 katı fiyattan işlem görecek kadar değerlimi bu hisse..???

Sent from my GT-N7100 using hisse.net mobile app

lokasyon
02-10-2013, 13:33
13,65 tabanı eyerki çözerse olabilcekleri tahmin etmek pek kolay değil fakat tabana devam ederseler zora girer

alitas
02-10-2013, 14:02
bu seans tabanın çözülmesi gerekiyor yoksa yandı keten helvam....ytd.......

alitas
02-10-2013, 14:12
tabanda ne var

drokan77
02-10-2013, 14:15
199 bin lot tabanda

tarantula5534
02-10-2013, 14:16
tek kelimeyle zıştık..

alitas
02-10-2013, 14:22
bunlarda hiç vicdan kalmamış....ytd...

drokan77
02-10-2013, 14:25
179900 lot tabanda 9269 lot işlem görmüş alıcada yok yani alıcı olmaması kötümü iyimi onuda anlamadım kafam durdu .YTD

alitas
02-10-2013, 14:34
bir lot bir lot alıyorlar milletle dalga geçiyorlar vicdansızlar....ytd....

drokan77
02-10-2013, 14:35
hacimsiz düşmesi iyimi kötümü arkadaşlar...

alitas
02-10-2013, 14:44
%82 bedelsiz rakamına göre, 22,85 zirvesini baz alırsak düşeceği rakam 12,55 dir. bu rakama yarın ilk seans 12,30 tabanıyla ulaşılır ki buradan dönmesi lazım diye düşünüyorum..ytd....

drokan77
02-10-2013, 14:51
bedelsizden sonrada bölününcede düşücek bişey fark edicekmi yani....

drokan77
02-10-2013, 14:58
155000 lot tabanda 12135 lot işlem görmüş an itibarıyla

drokan77
155000 lot olcak tabanda düzeltiyorum .ytd

alitas
paramız bedelsizden sonra ilk seviyedeki kadar olmayacak daha düşük kalacak satmak isterseniz zararına çıkarsınız ancak bedelsizden sonra ne kadar süre bizi oyalayacaklar o önemli.. oyaladıkları sürece paramız bunlarda kalacak... ytd...

goktas50
02-10-2013, 14:59
Hacimsiz dusmesı tabıkı ıyı ama bu kagıtların sagı solu bellı olmaz

TRADER 33
02-10-2013, 15:13
herzamanki gibi yeni halka arzlarda önce fiyat yükselt sonra bedelsiz açıkla sonrasında fiyatı hızla aşağı çekki fiyat herkese ucuz gelsin ve malları boşalt.durum çok vahim gözüküyor....kazanan iyi kazandı. örnekleri çok oldu bu tip hareketlerin. son zamanlardada iyice belli etmişti zaten.borsada ders açısından güzel bir örnek daha.

Haluk Güzel
02-10-2013, 15:15
Kan emici böcekler...

drokan77
02-10-2013, 15:17
137 bin lot var alıcı falan yok yarım saatte bir 20 bin lot siliyorlar alıcı gelmeyince bunu gözlemledim .ytd

pardaillan
02-10-2013, 15:26
137 bin lot var alıcı falan yok yarım saatte bir 20 bin lot siliyorlar alıcı gelmeyince bunu gözlemledim .ytd

Vay be adamlar zamaninda 3.90 -4.20 aralıgindan halka arzda talep olmadigi icin ertelemişlerdi.. bizde bu ky olduğu müddetçe halka arzı böyle yaparlar...yazik..

alitas
02-10-2013, 15:33
155000 lot tabanda 12135 lot işlem görmüş an itibarıyla
drokan kardeş silme varmı taban ne alemde...ytd

drokan77
02-10-2013, 15:48
yok üstad bakıyorum 137 bin tabanda bekliyor işlem gören lot 12828

drokan77
02-10-2013, 16:02
hiç hareket yok duvar olsa sallanırdı 138 binde sabitledi YTD

hercai
02-10-2013, 16:07
tabanda 139 bin alıcı olmassa hissenin işi zor
ytd

drokan77
02-10-2013, 16:22
alan yok işte spek efendi aç artık şu tabanı ..ytd

drokan77
02-10-2013, 16:39
abinin biri 1500 lot aldı kimse allah razı olsun 136500 lot kaldı tabanda:) ytd

alitas
02-10-2013, 16:52
yarın ilk seansta 12.55 yapıp zıplaması lazım yoksa bu bedelsizin içi boş demektir....ytd...

drokan77
02-10-2013, 16:54
son kez yazıyım çıkmadan tabanda 138500 lot var Allah yardımcımız olsun iyi akşamlar arkadaşlar...ytd

tarantula5534
02-10-2013, 17:30
yemedi..umarım yarın bozar..resmen zıştık..

cebi
02-10-2013, 20:32
Pardon ama bu kağıdı neden alıyorsunuz yani saatli bomba gibi bir hisse . Uzak durun arkadaşım bunlardan bist 100 kağıtların dan şaşmayın . Bu gazetenin kazancı neki kağıdı para etsin. Bana sorsan değeri 1 tl etmez ama kağıdı uçurmuşlar.

emirkan2000
02-10-2013, 20:46
Bedelsizi hangi tarihte verecek bilgisi mevcut mu?

emirkan2000
02-10-2013, 20:48
Bedelsiz tarihi belli mi?

pardaillan
02-10-2013, 21:37
Bedelsiz tarihi belli mi?

Kardesim bedelsize takilmayin..hic ama hic bir önemi yok..

drokan77
03-10-2013, 09:16
umarım bugün tabanlardan çıkarız tüm tarafzede arkadaşlara günaydın...ytd

tarantula5534
03-10-2013, 09:29
Bugüne kadar dişimi sıktım ama korku sardi satış emri verdim..bakalim elden cikarabilcekmiyim..gerci satmakda kumar gibi taban bozup yükselişe gecersede pişmanlik yasamakda var..gorcez..

alitas
03-10-2013, 09:37
tabanda ne var beyler.....

Interpreter
03-10-2013, 09:39
Kötü şeyler var kardeşim kötü. Ama geldiklerine bakan görür bu hareketler gayet normaldir. Sert iniş ve çıkışlar.
Kaç taban yaptı spk dan çıt ses yok ama görün 2.tavandan sonra açıklama isterler veya işleme kapatırlar.

drokan77
03-10-2013, 09:39
112bin lot tabanda

alitas
03-10-2013, 09:41
vicdansızın niyeti kötü gibi....bu hafta tabanı açmayacak gibi.....ytd..

drokan77
03-10-2013, 09:43
95 bine çekti sildi biraznı

drokan77
03-10-2013, 09:46
almıyorki kimse satamıyor malını 7500 lot satmış bugün millet yermi güvenirmi artık kendi kendini bitiriyor farkında değil spek efendi..ytd

Interpreter
03-10-2013, 10:07
Her düşüşten sonra yükseliş olur. Sabr etmek lazım ve ekranı kapatıp bakmamakta fayda var. Allah yadımcınınz olsun.

thegameofdirit
03-10-2013, 10:09
yanlış anlaşılma olmasın diye sildim kusura bakmayın

drokan77
03-10-2013, 10:45
95788 kapı duvar tabandaki lot ..ytd