PDA

View Full Version : Eyvah KEL oluyorum..!

Haydarpaşa
16-03-2006, 10:13
Galiba bu borsa beni kel edecek..Şaka biryana önlerden baya açıldım.Ben bu konuyu;daha önce saç sorunları ile karşılaşarak tedavi,operasyon,bitki vs. ile fayda gören insanların yaşadıklarını,sonuçları paylaşmaları için açıyorum.Örneğin son olarak Crescina diye bir şey çıktı.Kullanan ve faydasını gören varmı.? Eğer KEL'in Merhemi olsa diyorsanız buraya bir uğrayın belki bulan vardır.Ne demişler Bal balla,Kaz Kazla Kel Tavuk Kel Horozla..:-)

sabotek
17-03-2006, 09:29
Jöle,briyantin tarzı şekillendiriciler saçta gece yatmadan önce yıkanmalı...saçta devamlı kalmasının dökülmeye neden olduğu bildiriliyor..Gençlerde genetik ve stresle oluşan dökülmeler dışında erken görülen dökülmeleri;şekillendiricilerin saçta uzun zaman kalmasına bağlıyorlar...İlk tedbir bırakmayı denemek olabilir mesela...

sabotek
19-03-2006, 21:04
Sn.Haydarpaşa;
Başka kel yok anlaşılan....Kellikte,kel olmadığım halde iyiniyetle son yazan ben olduğuma göre;yakama yapışmadan bundan kurtulmam gerek...Kel olupta yardım edecek yok mu ...?

uguner
19-03-2006, 21:11
bende uzun süredir keltoşum,sana naçizane tavsiyem fazla kafanı takma takarsan daha çok dökülür)))))

adnanfd
19-03-2006, 22:41
Saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde farklılıklar gösterir.
Erkeklerde
Erkek tipi saç dökülmesinin genetik özellik gösterdigi bilinmektedir. Genlerin etkisi sonucu kisinin saç kökleri androjene (erkeklik hormonu) duyarlilik göstermekte, böylece saç dökülmesi baslamaktadir. Erkek tipi saç dökülmesi ergenlik sonrasi herhangi bir zamanda hormonal degisim ile baslayabilir. Genellikle ilk dökülmeler sakak ve alin köse bölgelerinde baslar. Bu gerileme eriskin erkeklerin %90'dan fazlasinda görülür. Bu oran %50 civarinda erkekte yalnizca sakak ve alin köse bölgelerindeki hafif açilmalarla sonlanir. Saç kaybinin yas artisi ile ilerleme egilimine ragmen, dökülmenin boyutlarini önceden belirlemek mümkün degildir. Genel olarak saçlarini 20'li yaslarda kaybetmeye baslayanlarda, dökülmenin ileri derecelere varacagi söylenebilir. Bazi erkeklerde saç dökülmesinin baslangiç dönemi 30'lu yaslarin sonuna veya 40'li yaslara kadar gecikebilir. Genel ortalamalara göre 20'li yaslardaki erkeklerin %20'si, 30'lu yaslardaki erkeklerin %30'u ve 40'li yaslardaki erkeklerinse %40'i erkek tipi saç dökülmesinin etkisi altindadir. Bu pratik degerlendirme 90'li yaslarini süren erkeklerin %90'inin saç dökülmesi problemiyle karsi karsiya olduklarini gösterir. Erkek tipi saç dökülmesinde saç telleri giderek minyatürlesirler, zaman içinde çaplari ve boylari azalir. Etkilenen alanda zamanla süreç tamamlanir ve ince saçlar (tüyler) alani kaplar. Minyatürizasyon ile pigment (renk) olusumu da sonlanir, ince saçlarin rengi açilir. Açik renk ve minyatürlesmis saçlar ile bölge açik görülür. Zamanla, bu bölgedeki tüm saç folikülleri tamamen kaybedilir. Erkek tipi saç dökülmesi olusumunda androjen miktari degil, saç köklerinin genetik duyarliligi önemlidir. Saç dökülmesine neden olan genetik özellik kisiye anne ya da babasindan geçmis olabilir.

1) İLAÇ TEDAVİLERİ
Günümüzde ilaç sektörü hızla gelişmekte ve bir çok ilaç tedavisi üretmektedir. Bunlardan ancak bir kaçı yan etkileri ve güvenilirliği açısından Sağlık otoriteleri tarafından onaylanmıştır. Kişilerin anatomik yapıları birbirinden farklı olduğu için bu tedaviler sonuç garantisi verememektedir. Sonuç adı altında bahsedilen ise genellikle var olan saçların dökülmesini geciktirmek ya da bazı durumlarda ise saç derisinde tüylenmelere sebep olabilmektedir. Bu tüyler ise tedavi aracı bırakıldığı zaman tekrar dökülecektir. Haricen saç derisine uygulanan friksiyon tedavilerin fazla yan etkisi bulunmazken oral yolla alınan hap biçimindeki ilaç tedavilerinin ise erkeklerde göğüs büyümesi ve cinsel isteksizlik gibi hormonal dengesizliklere sebep olduğu ispat edilmiştir. Vücudumuzda bulunan 5 Alfa redüktöz adlı enzim erkeklik hormonu testosteron ile karşılaşınca DHT (dihydrotestosteron) adını verdiğimiz bir türev üretir bu hormon ise saç folikülünü daraltarak kan dolaşımını zayıflatır; bu aktivite saç folikülü saç üretemeyecek kadar küçülünceye dek sürer. DHT hormonunu bloke etmek için ağız yoluyla alınan hormonlar ise salgılanan erkeklik hormonu (testosteron) düzeyini etkileyerek maalesef yukarıda bahsedilen hormon dengesizliklerine bağlı sorunlara yol açabilir.

sn haydarpaşa eğer saçlarınız çeşitli sebeplerden (stres,cilt hastalığı vb) dökülüyorsa tedavisi mümkündür.yalnız olay irsi ise yani ailede ve 1. derecede yakınlarınızda da aynı problem var ise ilaçlara vereceğiniz para boşunadır.çünkü ölen bir insanı diriltmek ne kadar mümkünse ölen bir saçlı hücrenin canlandırılmasıda aynı derecededir.

saçlarınızın dökülmesi genetik ise eğer tek çare saç ektirmektir.
bence hiç canınızı sıkmayın, zaten erkeğinde keli makbuldür.:D

balaban
19-03-2006, 22:48
Sulardaki kireç, hava kirliliği, toz, duman ve stres ne yaparsanız yapın saçı döker. Erkeklerde genetik olarak da erken dökülme başlayabilir. Bence fazla takmayın ve kabullenin. Kel olmak kötü bir şey değil. Avrupa'da kadınlar kel erkekleri tercih ediyorlar, siz de üzülmeyin.

San Francisco
19-03-2006, 23:25
O zaman kel olmak iyidir...:) Boş ver ilaç falan arama... İleri yaşlarda saçı bol olmak pek makbul değildir..

ÇELEBİOĞLU
19-03-2006, 23:25
Valla ben de seda sayan kel erkekleri beğeniyo diye kendimi avuturdum bi zamanlar.O da sırma saçlı bi delikanlıya vardı.Şaka bi yana ben de hafif kelim ve artık kendimi saçlı düşünemiyorum.Yıkıyorum,çıkıyorum.Çok rahatlık.Şaka bi yana bence takmayın kafanıza.Benim nişanlım benim saçlı halimi de biliyo.O zamanlar yüzümüze bakmazdı.Şimdi de saç ektirecem diye takılıyorum,cimbızla tek tek yolarım diyor valla.Kel erkekler daha karizmatik oluyor.Gerçi benim ki doğuştan :) :)

ÇELEBİOĞLU
19-03-2006, 23:26
Karizma yani........

ÇELEBİOĞLU
19-03-2006, 23:27
Bir de saçlarınızı daha fazla tepenizde tutmak istiyorsanız,saçlarınızı çok kısa kestirin.Gerçekten dökülmeyi azaltıyor...

krokodil
19-03-2006, 23:33
yaw takmayın kafaya ..kellerde sevilir...:tamam: :) :D

temizlikçi
20-03-2006, 00:05
o dökülmeden sen kazıt hocam..

Kutlu
20-03-2006, 00:11
Bir baş sarmısak soyulur, ateşte iyice pişirilir. Siyah olunca, elle ezilip kül haline getirilir.BU kül biraz halis zeytinyağı ile karıştırılır.
Bu terkip saç veya sakal çıkmayan yere iyice sürülüp, ovulduktan sonra, bir kaç saat beklenir.Sonra yıkanır. Bu işleme 3-4 defa devam ettikten sonra sonucun ne kadar müspet olduğu görülür.
Şifayı ALLAH (C.C) verir.

balaban
20-03-2006, 00:16
Bir baş sarmısak soyulur, ateşte iyice pişirilir. Siyah olunca, elle ezilip kül haline getirilir.BU kül biraz halis zeytinyağı ile karıştırılır.
Bu terkip saç veya sakal çıkmayan yere iyice sürülüp, ovulduktan sonra, bir kaç saat beklenir.Sonra yıkanır. Bu işleme 3-4 defa devam ettikten sonra sonucun ne kadar müspet olduğu görülür.
Şifayı ALLAH (C.C) verir.

Bu terkip saçkıran için biliyorum, belkide yanılıyorum. :confused:

hexedemical
20-03-2006, 00:30
genetikse boşa uğraşma ne yaparsan yap dökülür :)

Kutlu
20-03-2006, 00:32
Bu terkip saçkıran için biliyorum, belkide yanılıyorum. :confused:
Yine de denemekte yarar var herkese iyi gelecek diye birşey yok. Bakarsın iyi gelir sorun da kalmaz.

Faydalı olur diye yazmıştım. Sadece bir öneri.

MAKİNİST
20-03-2006, 00:42
aile büyüklerine bakın.saçları dökülmüşse hiç ilaç,şampuan bilmem ne,falanca filanca gibi şeylere para harcamayın...ne yaparsan yap dökülür...genetik çünkü...

t a h m i n c i
20-03-2006, 00:46
Sn. Haydarpaşa, ense bölgenizde yeterli saç varsa o bölgeden saçları alıyorlar ve açık bölgeye naklediyorlar yeni yapılanlar orjinal saçlarınızı pek aratmıyor. Ben uzun yıllardır tepesi saçsız olan bir arkadaşımı saç ektirdikten sonra gördüm ve gözlerime inanamadım sonuç çok başarılıydı. Bu kalıcı çözüm... enseden alınan saçlar erkeklik hormonunun saç dökülmesine sebep olan zararlarından etkilenmiyor ve ekildiği bölgede de karakteristik özelliklerini koruyorlarmış. İnternette çok güzel siteler var konuyla ilgili, bir göz atın derim.

Haydarpaşa
20-03-2006, 00:52
OOOOO....günlerdir kimse yoktu...İşte hayıflanmam bundan dedim,çünkü benden başka kel yokmuş..Sonra sağolsun birkaç arkadaş topiğin zavalllılığına acıyıp bir iki şey karalamış.Yok ya aslında üzüldüğüm filan yok ama bazan insan düşünmüyorda değil.Ben diğer arkadaşlarıda düşünerek fikir alışverişi olsun istemiştim.Belki biri çıkarda"yok kardeşim ben herşeyi denedim bu işin çaresi yok" der..Herkesinde iyi niyetli ya da Latifeli yaklaşımlarına teşekkür ederim..

MAKİNİST
20-03-2006, 00:59
ben dedim ya...:D

BORSAHİSSE
20-03-2006, 01:02
kellik genetik olabilir yani ailede varsa sizdede olmaolasılığı yüksek bence...

JAKO
20-03-2006, 01:29
kelliğimin çaresini bulamadım ama kelim parlamasın diye ıslak mendille sık sık siliyorum bütün kellere de bunu öneririm. parlamasın, yani parlak halindeyken toz da tutuyor, silerseniz daha hijyen kalıyor. şaka yapmıyorum.

adnanfd
20-03-2006, 02:19
Galiba bu borsa beni kel edecek..Şaka biryana önlerden baya açıldım.Ben bu konuyu;daha önce saç sorunları ile karşılaşarak tedavi,operasyon,bitki vs. ile fayda gören insanların yaşadıklarını,sonuçları paylaşmaları için açıyorum.Örneğin son olarak Crescina diye bir şey çıktı.Kullanan ve faydasını gören varmı.? Eğer KEL'in Merhemi olsa diyorsanız buraya bir uğrayın belki bulan vardır.Ne demişler Bal balla,Kaz Kazla Kel Tavuk Kel Horozla..:-)

1986 Labo Cosprophar Suisse 1986 yılında İsviçre’ nin Basel kentinde kurulur. Labo Cosprophar’ ın misyonu saç kökü fizyolojisi, saç ile ilgili problemler, saç dökülmesinin ve saç seyrelmesinin nedenleri üzerinde araştırmalar ve çalışmalar yürütmektir. 1989 1989 yılında Nikotenil Dökülmeye Karşı formülü bulunur: Spesifik damar genişletme özelliği ile kendini belli eden bir ürün. 1991 Labo Cosprophar laboratuarlarının araştırmaları sonucunda 1991’ de Crescina doğar. Saç gelişimine yardımcı işlevi olan iki aminoasitten oluşan bu yeni aktif içerik Nikotenil Dökülmeye Karşı formülüne eklenir. Ürün saç dökülmesini durdurma ve özellikle saç gelişimine yardımcı etkisi sayesinde önemli bir satış başarısı kazanır. 1998 Labo Cosprophar araştırmacıları Crescina’ nın etkinliği üzerindeki çalışmaları sürerken 1998 yılında önemli bir sonuç elde ederler: Bir Glikoprotein’ e bağlanmış iki aminoasid kompleksi, saç kökü hücrelerinde oksijen tüketimini arttırma, böylelikle de metabolizmayı hızlandırma, dolayısıyla da yeni saçoluşmasına olanak sağlayan keratinleşme aktivitesini arttırma yeteneği gösterirler. Bu şekilde yeni Crescina doğmuş oldu. Ürün 1998 yılında global bir genişletme ile birlikte “saçın doğal gelişimini canlandırıcı” olarak Swiss Confederation’s Federal Institute of Intellectual Property onaylı İsviçre patenti altına alınır. Kozmetik amaçlı kullanım için üretilmiş, seyrelmenin az veya çok belirgin olduğu bölgelerdeki saçın fizyolojik gelişimine yardımcı olabilen tek ürün olarak kabul edilebilir. Umut veren bu eşsiz ürün kesinlikle yeni bir pazar oluşturmuştur. 2002 Crescina United States Patent and Trademark Office onayı ile Amerika Birleşik Devletleri patentini alır. 2003 Crescina Münih’ teki European Patents Office onayı ile Avrupa Birliği patentini alır.
Cresina Yeniden Geliştirme,
saç keratininin temel bileşenleri olan sistein ve lizin adlı iki aminoasit ile glikoprotein olarak adlandırılan özel bir birleşiminden oluşuyor.
Glikoprotein, saç kök hücresi içerisindeki hücre aktivitesini geliştirerek saçın temel proteini olan keratinin sentezini canlandırıyor.
Crescina Yeniden Geliştirme, etken maddelerinin sinerjik etkisi sayesinde saçın doğal gelişimini destekliyor.
Crescina Yeniden Geliştirme, 3 farklı seyrelme derecesine ve 2 farklı kellik başlangıcı derecesine göre 5 farklı dozajda olmak üzere hem kadınlar hem de erkekler için ayrı formülasyonlar halinde sunuluyor.
Hafif Saç Seyrelmesi Crescina 100
Satış Fiyatı: 103,25 YTL
Yoğun Saç Seyrelmesi Crescina 200
Satış Fiyatı: 150,50 YTL
Çok Yoğun Saç Seyrelmesi Crescina 300
Satış Fiyatı: 217,00 YTL
Kellik Başlangıcı Crescina 500
Satış Fiyatı: 252,00 YTL
Geniş Kellik Başlangıcı Crescina 700
Satış Fiyatı: 299,25 YTL

sn hardarpaşa crescina ile ilgili bilgiler yukarıda.bu saç dökülmesi aslında hepimizin sorunu.
tıpta en önemli şey teşhis ve tedavidir.üniversite hastanelerinde bu konuda çalışma yapan çok değerli doktorlar vardır.doğru olan üniversite hastanesinde ilgili uzman hekime muayene olup doğru teşhisin konulmasıdır.gerisi zaten kolaydır. saç dökülmesi olan kişiler malesef maddi olarak sömürülmektedir.yabancı ilaç üreticileri bu yolla trilyonlar kazanmaktadır.uzman doktora muayene olmadan bu ilacı kullanmanızı tavsiye etmem. uzman bir doktora muayene olarak saçımızın niçin döküldüğünü öğrenmek daha doğrudur.bu gibi durumlarda tedavi olan başka kişilerin önerilerini almakta doğru değildir.
başkasına iyi gelen bir ilaç size iyi gelmeyebilir.tam tersi olumsuz etki dahi yapabilir.yukarıdaki yazı firmanın tanıtım yazısıdır.okuyan kişi bu ilacı malesef mucize olarak görebiliyor.doktora dahi gitmeden eczaneden
bu ilacı alma yoluna gidiyor.bu yapılan son derece yanlıştır.kulaktan dolma bilgilerle değil ömrünü bu tür sorunlara kafa yorarak geçiren doktorlara ulaşıp gerekli ve doğru bilgilere ulaşmak en güzelidir.bilmem yardımcı olabildim mi?

BOZKIR
20-03-2006, 02:43
TV de bir gazeteci günde yarım saat baş aşağı durmanın sac ve beyin için son derece faydalı olduğunu söyledi..

Adam 70 yaş civarındaydı.Saçı hala sarıydı..Çok az beyazlamıştı.Ve sürekli spor yapıyormuş..

JAKO
20-03-2006, 03:06
günde yarım saat başaşağı durursak beyin kanaması riski yokmudur

kas-iskelet
20-03-2006, 19:34
Japonlar kök hücreden saç üretme olayında baya yol katettiler. Yakında piyasaya sürülür. Bu nedemek oluyor. Oda şu enseden alınabilecek saç miktarı sınırlıdır. Bütün keliniz bununla kapatmaya kalkarsanız bu sefer enseniz saçsız kalır. Ama kök hücre tutarsa istediğiniz kadar kendinize ait saçı çoğaltma imkanı olacak o zamanda enseden saç almaya gerek kalmaksızın SIRMA SAÇLI OLACAZ.

özgün
20-03-2006, 22:01
Japonlar kök hücreden saç üretme olayında baya yol katettiler. Yakında piyasaya sürülür. Bu nedemek oluyor. Oda şu enseden alınabilecek saç miktarı sınırlıdır. Bütün keliniz bununla kapatmaya kalkarsanız bu sefer enseniz saçsız kalır. Ama kök hücre tutarsa istediğiniz kadar kendinize ait saçı çoğaltma imkanı olacak o zamanda enseden saç almaya gerek kalmaksızın SIRMA SAÇLI OLACAZ.

umudumuz japonya! bastııırrr:D

istanbul 000
22-03-2006, 22:03
Bir de saçlarınızı daha fazla tepenizde tutmak istiyorsanız,saçlarınızı çok kısa kestirin.Gerçekten dökülmeyi azaltıyor...

Bence bunun pek alakası yok. Son 4-5 yıldır saçlarım çok uzundu, arkadan bağlıyordum. İlk başlarda saçlarım daha çok dökülecek, yıpranacak, kökler zayıflayacak felan diye evhamlandım ama hiç de öyle olmadı. Tam tersine uzun saç belki de kökleri daha sağlam yapıyor.

Aslında bunların hepsi bünyeye göre değişen olaylar. Sizin bünyeniz nasılsa öyle kabullenmek en doğrusu. Kısacası: Mutluluğu kafanızın üstünde değil, içinde arayın... ;)

Ebu Computer
23-03-2006, 00:52
Yaw kafanıza takmayın yanardağda ot bitmez.

Saygılarla...
:cool:

sabotek
24-03-2006, 10:31
İki şey için üzülmemeye karar verdim..İlk okul yaşlarından itibaren gözlük kullanma zorunluluğunda olan bebek yaştakilerin durumu nedeniyle kazık yaşımda gözlerim bozuldu diye dert etmemeyi..Diğeride,20'li yaşlarda saçları ciddi olarak dökülen gencecik insanların artmasını görüp;kazık yaşta seyrelmeye başlayan saçlarımı dert etmemem gerektiğini....

OCEANS
24-03-2006, 10:49
Maden olan yerde ot olmazmış :)
Bende de otlar epey seyreldi. Anladığım kadarıyla maden var :) Otlar gidiyor diye üzülmektense maden çıktı diye sevinmek daha mantıklı geliyor bana. :)
En iyisi hiç kafaya takmamak, zaten bir süre sonra kafaya hiç bişey takılmıcak bu gidişle :)
Keller ve potansiyel keller olarak bir örgüt kursak. Acaba AB nin STK lara yaptığı yardımlardan faydalanabilirmiyiz. Eğer böyle birşey mümkün olursa AB den sağlanacak fonlarla saç ektirebiliriz :)

Saygılar...

greenleaf
24-03-2006, 10:52
bu konuda fazla konusmak istemiyorum ama

http://www.pelinherbal.com/

bu adrese bir bakın. 3 yıl evvel iki yakın arkadasım bu kadının tedavisine gitti. basta düzmece bir iş diye dusunduler ama zamanla sac çıkmaya baslayınca ki ben de sahidim iyice olaya abandılar.8ilk basta ufak ufak tuyler.siyahlasan bir bolge sonra kuvvetlenen bir saç) yalnız su var tedavide surdugu bir karısım varmıs 3-4 saat basınızda agrı yapıyor. ve o hafta sac derinizde soyulmalar oluyormus. zaten kepekten daha buyuk sac dokuntulerini baslarında goruyordum..tedavi tamamen bitkilerden olusuyor sanırım...ama zahmetli. devam edemeyeceginiz ise girmeyin derim..

balaban
24-03-2006, 10:55
Bir arkadaşım saç ektirdi, çok da güzel oldu. Hiç saç ekilmiş gibi durmuyor. Kendinizi iyi hissedecekseniz saç da ektirebilirsiniz.

niko
24-03-2006, 11:47
Kısa vade
Kadınla adam kısa mesafeli dolmuş hattının durağında bakışırlar...
Adamın (kel) kafasında şapka vardır.
Kadın bir süre sonra bir taksi çevirir. Ve (hoşlandığı?) adamın da yararlanabilmesi için onu taksiye davet eder!
Bu, bir "başlangıç" gibidir...
Ertesi gün. Aynı dolmuş durağı...
Adamın kafasında şapka yoktur.
Kadın adamı tanımaz bile... :aglayan:
**
Uzun vade
Adam kel kaldığında, saçlı yıllarından çok daha fazla "ilgi odağı" olur ve saç ektirmeyi aklından geçirmez. :)

Sonuç: Herkes kendi vadesini belirlesin arkadaşlar

krokodil
26-03-2006, 16:12
Maden olan yerde ot olmazmış :)
Bende de otlar epey seyreldi. Anladığım kadarıyla maden var :) Otlar gidiyor diye üzülmektense maden çıktı diye sevinmek daha mantıklı geliyor bana. :)
En iyisi hiç kafaya takmamak, zaten bir süre sonra kafaya hiç bişey takılmıcak bu gidişle :)
Keller ve potansiyel keller olarak bir örgüt kursak. Acaba AB nin STK lara yaptığı yardımlardan faydalanabilirmiyiz. Eğer böyle birşey mümkün olursa AB den sağlanacak fonlarla saç ektirebiliriz :)

Saygılar...

bu yaştamı be güzel kardeşim..:)

XZARA_
26-03-2006, 16:18
reklama gırecek ama vıchy dercos aldım yaklasık 1aydır kullanıyorum dokulme durdu...ama sac cıkarmıyor....:D....

yukarda da goruldugu gıbı 3 tel kaldı zaten...onlar kalıcı olacak ve dagınık bırakacam...ortadan ayırma yakısmıyor da...:D...

Detay
26-03-2006, 16:32
reklama gırecek ama vıchy dercos aldım yaklasık 1aydır kullanıyorum dokulme durdu...ama sac cıkarmıyor....:D....

yukarda da goruldugu gıbı 3 tel kaldı zaten...onlar kalıcı olacak ve dagınık bırakacam...ortadan ayırma yakısmıyor da...:D...

sacın cıkmasını ıstıyorsan badem yagı ve sarmısak sur sacına yalnız sarmısagın kesip ıcını sureceksın kafana gor bak sacların nasıl cıkıyor... walla sacların el örmesı halı gibi olmazsa bana gel....
bana gel olmazsa peruk takarız
:D :D :D :D
dedıgımı yap

XZARA_
26-03-2006, 21:17
sacın cıkmasını ıstıyorsan badem yagı ve sarmısak sur sacına yalnız sarmısagın kesip ıcını sureceksın kafana gor bak sacların nasıl cıkıyor... walla sacların el örmesı halı gibi olmazsa bana gel....
bana gel olmazsa peruk takarız
:D :D :D :D
dedıgımı yap

ondan sonra bır de hergun berberle papaz olmayalım.....:p

Beşinciboyut
29-03-2006, 01:13
Altında maden olan yerde ot bitmez. :D :D :D

Ebu Computer
03-08-2006, 21:21
Şimdi gülmezseniz bir tecrübemi aktarıcam. :D

Malum yaz geldi denize yada havuza giriyoruz.

Güneşten korunmak ve bronzlaşmak içinde çeşitli yağlar kullanıyoruz.

Bir gün aldığımız yağlar bitmişti ve denize gidiyoruz arkadaşlardan biri dediki bir kaba sızma zeytinyağı koyalım içinede 2 tane limon sıkalım cildimize sürelim çok güzel bronzlaştırıyor.

Mantıklı geldi neticede biri sızma zeytinyağı diğeri limon.

2-3 hafta kullandım doğal bir malzeme en azından içinde ne var biliyorsunuz.

Cildi yumuşacık yapıyor ve çokda güzel bronzlaştırıyor.

Daha sonra bir çok arkadaştan bu güneş yağı formülünün ege ve akdeniz kıyılarında yerel halkın kullandığı yönünde duyumlar aldım.

Şimdi konumuzla ne alakası var diyeceksiniz.

Bu gün plajda bir baktım göğüs ve karın kısmımdaki kıllar hem gürleşmiş hemde çoğalmış.

Neden olabilir derken kullandığım sızma zeytinyağı+limon formülü aklıma geldi.:gulen:

Eğer bu formül göğüs ve karın kısmındaki kılları besliyor gürleştiriyor çoğaltıyorsa aynı şeyler saçlar içinde geçerli olmalıydı.

Bu günden itibaren bu formülü saçımda deniycem.:tamam:

Zaten bir çok kaynakta sızma zeytin yağının saçlara sürüldüğünde gürleştirildiğine dair bilgiler var.;)

Saygılarla...
:cool:

chemeng
04-08-2006, 13:22
genetikse boşa uğraşma ne yaparsan yap dökülür :)

aynen kaktılıyorum...peder kel büyükbaba kel..alnıma yazılmış yanlar açıldı zaten ortalar kaldı bende biraz dökülmeyi yavaşlatmak için kısa kestirdim başka yapacak birşey yok..:D:D:D:D:D

Musty
05-08-2006, 00:44
Vay be böyle topic varmış da haberimiz yok. Ben de "kel" adayıyım.
Eee baba : cabrio , amca: cabrio. Ben de Cabrio olurum artık :D :D

pinky
05-08-2006, 17:12
Dazlaklık hiç sorun değil. 50 yıllık tecrübeme güvenin.
Saygılar
http://img109.imageshack.us/img109/9072/dazlaklkxlt3.jpg (http://img109.imageshack.us/my.php?image=dazlaklkxlt3.jpg)

APSE
05-08-2006, 17:25
dostlarım eczaneden badem yağı + evıt amp+ bepantene amp alıp bunlarla bır kur yapın buda ıyı bır bırleşım ayrıca vıchy dercos da etkılı tabı 6 hafta kullanmak lazım

ally_mcbeal
25-08-2006, 09:59
kellik korkusu olanlar için bilinen en geçerli ilaç minoxidil içeren losyonlardır. doktor reçetesi ile eczanelerden temin edebilirsiniz. bu ilaç kalp hastaları için kontrendike (uygun deil)

nihat_ozkara1
25-08-2006, 19:06
kellik korkusu olanlar için bilinen en geçerli ilaç minoxidil içeren losyonlardır. doktor reçetesi ile eczanelerden temin edebilirsiniz. bu ilaç kalp hastaları için kontrendike (uygun deil)

yanlız
kadınlar ile erkekler de görülen saç dükülmesinin fizyolojisi malesef çok farklı ilaçları geçip direkt ektireceksin başka çare yok

i-ked
22-06-2013, 00:08
25-08-2006, 19:06 hmmm ne günlerdi, ne kadar da mutlu ve enerjik hissediyordum o yaz... Şimdi çok daha kel ve +30 kilo gibiyim...
Hortlatayım bu topiği tozlu raflarından. 7 yıldır "kel" kalan olmamış mı?

balgi
22-06-2013, 00:19
25-08-2006, 19:06 hmmm ne günlerdi, ne kadar da mutlu ve enerjik hissediyordum o yaz... Şimdi çok daha kel ve +30 kilo gibiyim...
Hortlatayım bu topiği tozlu raflarından. 7 yıldır "kel" kalan olmamış mı?

klasik evrimdir... kafada saç dökülüp seyrelirken.. göbek ileri doğru hamle yapar :kahkah:

pinky
22-06-2013, 00:23
Saygılar
http://s19.postimg.org/59buwvvnn/Dazlakl_k_x.jpg (http://postimage.org/)

Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi Cilt 1

balgi
22-06-2013, 00:23
Saygılar

istemem..

üstü kalsın :oley:

PARK
22-06-2013, 00:37
Yeni trend "kel" erkekler paşam..

Eyvah diyeceğine..

Sevin bence... :wink:

i-ked
22-06-2013, 00:47
Saygılar
http://s19.postimg.org/59buwvvnn/Dazlakl_k_x.jpg

Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi Cilt 1

Sayın pinky abiciğim, keliz, foduluz, müzmin yalnızız ve psikolojimiz bozuk... Ben öyle herhangibir kadın istemiyorum sadece bir tane unique olsun, "O" da olmazsa geriye kalanların Allah belalarını versin.

pinky
22-06-2013, 13:04
Sayın pinky abiciğim, keliz, foduluz, müzmin yalnızız ve psikolojimiz bozuk... Ben öyle herhangibir kadın istemiyorum sadece bir tane unique olsun, "O" da olmazsa geriye kalanların Allah belalarını versin.
Zaman zaman hepimizin sıkıntılı günleri olmuştur. Bela okumak soruna çözüm olmaz, bela yerine şükretmek ve dua etmek gerekir. Her şeyin bir zamanı vardır. Geriye kalanlar birilerimizin anası. bacısıdır. Kedi sevmek tek başına terapidir. Kedi seven hanımlar erkeklerden fazladır. Dualarıma seni de katıyorum. Hayırlar diliyorum.