PDA

View Full Version : Araci Kurum Komisyon Oranlari

Kanarya
21-03-2006, 20:59
Araci kurumlar ile ilgili forumda cesitli basliklar acildi. Bu basliklarin altinda komisyon oranlarinada deginiliyor. Ancak ben komisyon oranlari ile ilgili net bir guvenilir bilgi edinmek istiyorum. Sahsi bir baslik olacak ama fikri olan dostlarin dusuncelerini paylasmalarini dilerim.

Ornegin Global'in komisyon orani 1000'de 2, kendiniz yaptiginiz takdirde 1000'de 1.5, yani 1000'de 0.5'i ay sonu komisyon iadesi olarak musteri hesabina iade ediliyor.

Komisyon oranlari araci kurumlara gore buyuk farkliliklar gosteriyor.

Peki; portfoy degerine gore standart komisyon oraninda iyilestirme yapan, ayricalik gosteren araci kurumlar var mi?

Veya sorumu soyle sorayim.

Global ile calisip 1000'de 2 komisyon oranindan daha dusuk komisyon orani ile calisan var mi? Talepleri nedir? Islem hacmi etken mi?

Tesekkurler.

netctek
21-03-2006, 21:04
Delta menkulden binde 1,05 ile işlem yapıyorum. Herkese standart bu oranı uyguluyorlar...

MAKİNİST
21-03-2006, 22:18
finansinvest...internetten binde 2.1...bana iade falan yapmıyor...belki yüksek işlem hacmi olanlara yapıyordur...saygılar...

can62
21-03-2006, 22:52
Ata Online kadameli bir komisyon iadesi uyguluyor. üst limit 500.000 YTL, aylık bunun üstüne çıkılırsa %50 komisyon iadesi veriyorlar. Yani oran Binde 2.1 den binde 1.05 e düşmüş oluyor.

Ayrıca Inter Yatırım işlem hacmine bakmaksızın, Binde 0.5 komisyon uygulaması yapıyor. Ben bu ay sonu Inter'e geçmeyi düşünüyorum.

Kanarya
21-03-2006, 23:26
Benim portfoyum globalde bulunuyor. Aylik ortalama +-1 trilyon civari bir islem hacmi olusuyor. Dolayisi ile 1000'de 2 komisyonda aylik min. 2 milyar civari (bazi aylar 4 milyari buluyor) bir islem masrafi kesiliyor. Henuz bir talepte bulunmadim ama bulunmayi dusunuyorum. Bir kac agiz aradim ayricalik taninmaz bilgisini aldim. Global ile calisipta daha dusuk komisyonla calisan var mi merak ediyorum dogrusu.

driver
22-03-2006, 01:53
işbankası internetten yada bankamatikten yapılan işlemler için binde 2 alıyor telefonla yapılsa biraz daha fazla galiba.

Ebu Computer
22-03-2006, 02:13
işbankası internetten yada bankamatikten yapılan işlemler için binde 2 alıyor telefonla yapılsa biraz daha fazla galiba.

Vakıfbank ta aynı şekilde telle verilen emirlerde binde 5 netten yapılan işlemlere binde 2 komisyon alıyor.

Saygılarla...
:cool:

andrea
22-03-2006, 02:18
Gedik Yatırımda internet üzerinden Hisse Senedi alım-satım işlemlerinde komisyon oranı %02.15 (binde 2.15)’tir,telefon ile hisse senedi alım – satım işlemlerinde komisyon oranı, işlem hacmine göre değişmektedir.

josephboz
26-03-2006, 20:05
Benim portfoyum globalde bulunuyor. Aylik ortalama +-1 trilyon civari bir islem hacmi olusuyor. Dolayisi ile 1000'de 2 komisyonda aylik min. 2 milyar civari (bazi aylar 4 milyari buluyor) bir islem masrafi kesiliyor. Henuz bir talepte bulunmadim ama bulunmayi dusunuyorum. Bir kac agiz aradim ayricalik taninmaz bilgisini aldim. Global ile calisipta daha dusuk komisyonla calisan var mi merak ediyorum dogrusu.
bu işlem hacmiyle globali bilmem ama birçok aracı kurumla pazarlık yapabilirsiniz.
pazarlık yapmadan alt limitsiz oranları yazıyorum aşağıya.

ayatırım binde 1
tacirler binde 1
interyatırım binde 0,5

TNT-2
26-03-2006, 23:22
Ykbnk 0.21 oranında komisyon uyguluyor ve indirim filanda yok, portfoyu garantiye veya halk bankasına cekecegim. Bu arada halk yatırımdan haber geldi 0.15 diye hacim sınırlaması olmaksızın...

nihon
26-03-2006, 23:35
Global, Tacirler, Finans gibi
Aracı kurumlardan işlem yapıyorsanız

aylık ortalama 20 trilyon Tl işlem hacminiz varsa
sadece binde 0.5 komisyon ödüyorsunuz
Yani binde 2.1 kesiliyor (binde 1.6 sı iade ediliyor )

josephboz
27-03-2006, 00:58
Global, Tacirler, Finans gibi
Aracı kurumlardan işlem yapıyorsanız

aylık ortalama 20 trilyon Tl işlem hacminiz varsa
sadece binde 0.5 komisyon ödüyorsunuz
Yani binde 2.1 kesiliyor (binde 1.6 sı iade ediliyor )
global ve finans için söyledikleriniz doğru
tacirlerde işlem hacmi minimum olanlar binde 1 ödüyor.
günlük işlem hacmi 5bin ytl üzerinde ise kademeli olarak düşüyor.

PROXY
27-03-2006, 10:02

Siz onlara bakmayın.O kadar işlem hacmi ile nereye gitseniz komisyon oranınız en kötü binde 1 olur..boşuna ayda 1 milyarınızı çöpe atmayın yada onlara hediye etmeyin.Hesabımı kapatıyorum deyin bakın nasıl kul köle olurlar..Şimdi ayak yapıyorlar ayrıcalık tanınmaz diye..

ama şöyle diyeyim oranı binde 1 e bile indirseler de o kurumu bırakın.Müşterisine saygısı olmayan ve müşterisinden max komisyon çalmaya uğraşan bir kurumla çalışmayın.

calander
27-03-2006, 11:58
garanti yatirim 0,99+vergi aliyor,

fark hesaba bonus olarak iade oluyor,

kemalb
27-03-2006, 12:02

2aydır bonus olarak geri dönmüyor en az 6-7kez alım satım yaptım eminmisin bu kampanyanın devam ettiğine

calander
27-03-2006, 21:13
Prim iadesi devam ediyor
eskiden aylik donemler halindeydi simdi 3 aylik toplam ciro uzerinden degerlendiriliyor

hisseci
27-03-2006, 21:32
inter yatırımı kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini yazabilirlermi acaba komisyon on binde 5 miş

fakmanca
28-03-2006, 17:08
ben daha önce isbank kullanıyodum binde2 komisyon alıyodu bana hiçbir ekstra bişi sunmadılar şimdi akbankı kullanıyorum komisyon iadesi yapıyor ve hisse aldığım zaman parasını 2 gün sonra alıyor

kemalb
29-03-2006, 09:19
Prim iadesi devam ediyor
eskiden aylik donemler halindeydi simdi 3 aylik toplam ciro uzerinden degerlendiriliyor
desene zenginiz yakın zamanda

kemalb
07-04-2006, 16:40

bugün görüştüm dediğim gibi okampanya bitmiş.

hselcuk
08-04-2006, 11:30
Arkadaşlar bazı aracı kurumkar 2006 yılında yürürlüge giren yeni kanun geregi komisyon iadesi yapılamadıgını onun yerine aylık 100 bin YTL yi aşan işlem hacminden aldıkları bin de 2 lik komisyon ücretini bin de 1,5 düşürdüler.Ben ekinçiler, toprak, şahinler. saygınlar meykul degerlerle ve derborsayla çalıştım bazıları kapandı son 8 yıldır TEB yatırımla çalışıyorum. herşeyi müşteri odaklı bundan sonra aynı devam ederim. Ama herzaman müterisini memnun eden kurumlarla çalışmak çok dogru olacagını düşünüyorum. Saygılarla

serseri26
31-08-2010, 09:35
Mehaba bankaların yüksek komisyon oranlarından korunmak için tacirlere geçmeyi planlıyorum.Kurum hakkında bilgisi olan bu kurumu kullanan arkadaşların düşünceleri almak istiyorum

serseri26
31-08-2010, 13:00
Arkadaşlar sanko yatırımda komisyon onbinde 2 miş.Burayı kullanan var mı.Neden bu kadar düşük güvenilir bir yermidir.?

hasan_celik
31-08-2010, 13:39
halk yatırımı kullanıyorum bugüne kadar hiç bi sorun yaşamadım internet üzeri binde 1.57 telefonla 2.1 komisyon alıyorlar öneririm...

internetgezgini
31-08-2010, 14:18
Finansİnvest komisyon binde 1. Ayrıca 25 TL'ye derinlikli ekran. Ayda 75.000 veya fazlası işlem hacmi yaparsanız derinlik bedava...

tayf10
03-09-2010, 18:43
Arkadaşlar sanko yatırımda komisyon onbinde 2 miş.Burayı kullanan var mı.Neden bu kadar düşük güvenilir bir yermidir.?

yaklaşı 3 haftadır işlem yapıyorum SANKO da ,ataonline dan geçtim 13 senedir ataday dı hesabım,ama vob da işleme başlayınca sanko yu duydum,tesadüf isatnbulda işim olduğunda gittim güneşlide merkezlerinde hesap açtırdım....

şirketin müşteri ilgisi üst seviyede,işlem hissede foreks üzerinden trader programı ile,iphone dan ve tel ile yapılıyor...

vob da platform var onun üzerinden veya internet bağlantısı olan cep tel den yada tel ile,vob da tel ile olan işlemlerde komisyon aynı,hissede binde 1 e çıkıyor.....

ben memnunum bir sıkıntı yaşamadım,hissede cep şubesini ıphone dışında telefonlara da yapmaları için mail attım 1 saat içinde döndüler şaşırdım açıkcası...

kargo ile de hesap açtırabilirsiniz,noterden bazı evrakları istiyorlar...

genesis2010
04-09-2010, 20:06
Mehaba bankaların yüksek komisyon oranlarından korunmak için tacirlere geçmeyi planlıyorum.Kurum hakkında bilgisi olan bu kurumu kullanan arkadaşların düşünceleri almak istiyorum

tacirler hakkında bilgi verebileck varmı..

Fatih
05-09-2010, 02:10
tacirler hakkında bilgi verebileck varmı..

Komisyon oranları güzeldir, uzun süredirde hesabım var tacirlerde.. Herhangi bir yanlışlarını görmedim, güzel çalışan bir şirket..
Bu arada 5bin lira üzeri para ile hesap açarsanız özel mesajla bana bildirin arkadaşını getir kampanyasından yararlanayım. :)

ereglili
05-09-2010, 23:30
akbank ta komisyonlar kademeli
Günlük İşlem Hacmi Komisyon Oranı
50.000 TL ve üzeri Binde 1
5.000 - 50.000 TL Binde 1.5

*5.000 TL’ye kadar yapılan işlemlerde binde 2 komisyon oranı geçerlidir.

brachorp
08-09-2010, 01:34
arkadaslar 25 bin ustu portfoynuz varsa ve internetten yapiyorsanız işlemlerinizi binde 0,50 den actirayim hesaplarinizi

CERİTKALE
08-09-2010, 01:44
arkadaslar 25 bin ustu portfoynuz varsa ve internetten yapiyorsanız işlemlerinizi binde 0,50 den actirayim hesaplarinizi
Hangi aracı kurumdan açtıracaksınız?

dreamcar
08-09-2010, 12:12
Tacirler İnternet Üzerinden İşlemlerde

0- 99.999 ...................0.000750 (Onbinde 7,50)
100.000- 199.999 ...................0.000675 (Onbinde 6,75)
800.000+ ...................0.000225 (Onbinde 2,25)

CERİTKALE
08-09-2010, 12:14
Tacirler İnternet Üzerinden İşlemlerde

0- 99.999 ...................0.000750 (Onbinde 7,50)
100.000- 199.999 ...................0.000675 (Onbinde 6,75)
800.000+ ...................0.000225 (Onbinde 2,25)

Aylık işlem hacmi değil mi?

lervolerto
08-09-2010, 12:22
arkadaşlar, farklı bir aracı kurumda hesap açtığımızda aynı takasbank sicil numaramız ile portföyümüze erişmek mümkün olur mu_?

yani aracı kurum değiştirdiğimizde porftföyümüzdeki senetleri taşımak zorunlumudur, zorunlu ise bu taşıma işlemi nasıl yapılır_?

teşekkürler...

666
08-09-2010, 15:11

Kanarya dostum degistir globali. Yatirimcisini keriz yerine koyan araci kurumda durmayacaksin. Ben 2 tane hesabimi oyle kapattim seneler icerisinde. Karalamamak babindan yazmiyorum buraya kurum isimlerini.

1 trilyon ile hangi araci kuruma gitsen binde 1 alirlar. Global senden binde 2 aliyorsa seni enayi yerine koyuyor demektir.

Kurum ismi vermiyorum ama burada yazili bircok araci kurum verdikleri minimumun neredeyse yarisini veriyorlar bana. Yani binde 1 yazili listesi olan bircok araci kurum binde 0.6 aliyor. Ara guvenilir kurumlara bak. Bulabilirsin rahatca.

Sanko binde 0.2 aliyor. Ama sankoda hicbir islem yapamiyorsun. Nakit ne varsa o kadar.

Bir de arkadaslar antin kuntin isimler saymis buraya. Komisyon iadesi almak icin kesinlikle ne oldugu belli olmayan araci kurumlara gecmeyin. Guvenilir kurumlarda kalin diye tavsiye ederim.

tayf10
08-09-2010, 16:37
arkadaşlar, farklı bir aracı kurumda hesap açtığımızda aynı takasbank sicil numaramız ile portföyümüze erişmek mümkün olur mu_?

yani aracı kurum değiştirdiğimizde porftföyümüzdeki senetleri taşımak zorunlumudur, zorunlu ise bu taşıma işlemi nasıl yapılır_?

teşekkürler...

erişiyorsunuz,aracı kurumda hesabınızı kapattığınızda vereceğiniz talimatla senetlerinizi yeni kurumunuza virman yapabilirsiniz....

sanko ya geçtim ve vob,hisse işlemlerinde hiç bir sorun yaşamadım,bir önceki sayfada detayları yazmıştım sanko hakkında....

hiçbir işlem yapamıyorsunuz demiş sn 666 ama ben anlayamadım sanko hakkında,bugüne kadar ataonline da boşuna komisyon vermişiz 13 senedir,neyse zararın neresinden dönülse kardır....

ayvedat
08-09-2010, 20:05
Bende finans kullanıyorum, kom binde 1 ve 75.000 tl aylık işleme derinlik bedava olmazsa ayda 25 tl yukarda arkadaşımın belirttiği gibi, fakat kıyaslama yapacak olursak daha avantajlı bir kurum varmı acaba? derinlik ve komisyon aynı anda yani.. derinlik olayı çok önemli ve hemen heme hiç bir ay 25 tl bile ödemedim.. bedavaya geldi hacimlerle.

Selamlar

canvecan
11-09-2010, 18:08
yahu ben akbankta binde 2'den bile fazla veriyorum. 50binlik alımda 110lira kesiyor. kazıklanıyormuşum sanırım. sanko menkulu kullanan arkadaslardan bana yardım etmek isteyen var mı acaba? internet hesabı kullanarak kolaylıkla işlem yapabiliyor musunuz?

YALI
12-09-2010, 01:05
Bende finans kullanıyorum, kom binde 1 ve 75.000 tl aylık işleme derinlik bedava olmazsa ayda 25 tl yukarda arkadaşımın belirttiği gibi, fakat kıyaslama yapacak olursak daha avantajlı bir kurum varmı acaba? derinlik ve komisyon aynı anda yani.. derinlik olayı çok önemli ve hemen heme hiç bir ay 25 tl bile ödemedim.. bedavaya geldi hacimlerle.

Selamlar
tacirler kullanıyorum.komisyon oranları önceki sayfadaki gibi.aylık 150 tl komisyon (200.000 tl işlem hacmi ) ödenirse derinlikli ekran bedava.150 tl altında kademeli ücret alınıyor.Ekran,işlemler,hizmet vs.den çok memnunum.Daha önce akbanktaydım hem yüksek komisyon vardı,hemde hizmet kötüydü.girişte problemler oluyordu derinlikli ekran,kredili işlemler,hesapta nakit olmadan alım gibi avantajlar yoktu

canvecan
14-09-2010, 12:10
yahu ben akbankta binde 2'den bile fazla veriyorum. 50binlik alımda 110lira kesiyor. kazıklanıyormuşum sanırım. sanko menkulu kullanan arkadaslardan bana yardım etmek isteyen var mı acaba? internet hesabı kullanarak kolaylıkla işlem yapabiliyor musunuz?

yok mu cevap verecek yardımsver bir kullanıcı arkadaşımız?

gokselt19
14-09-2010, 17:41
Alternatif yatırım düşünüyorum.

Bilgisi olan, yardımcı olabilecek var mı?

wo1
14-09-2010, 19:17
bugün bana göre uğradığım bir haksızlığı yazacağım

konu ; iş bankası

geceden teknik analiz yapıp bir hisseye 1.40 alış yazdım hissenin değeri 1.37 idi

neyse seans açıldığında hisse maksimum 1.39 görmüş sonra 1.39 dan geri gelemeye başlamış , hiç bir şekilde 1.40 görmemesine rağmen

işten döndüğümde bir de baktım 1.39 dan alış yapmış , sinirlendim hemen iş bank müşteri hizmetlerini aradım

biz boşunamı teknik analiz yapıyoruz , hisse 1.40 geçemezse geri gelecekti ne tekim günlük bazda öyle olmuş , müsteri temsilcisi açıklaması sizi 1.40 dan değil 1.39 dan maliyetlenmek iyi mantıklı değil mi dedi oda komik

biraz sinirlerim bozuldu, 2 günlük hisseye gireyim dedim 2 güne çıkarım zararla başladık ve yapabilecek birşey yok

ALKO7FET1
27-01-2011, 22:40
bugün bana göre uğradığım bir haksızlığı yazacağım

konu ; iş bankası

geceden teknik analiz yapıp bir hisseye 1.40 alış yazdım hissenin değeri 1.37 idi

neyse seans açıldığında hisse maksimum 1.39 görmüş sonra 1.39 dan geri gelemeye başlamış , hiç bir şekilde 1.40 görmemesine rağmen

işten döndüğümde bir de baktım 1.39 dan alış yapmış , sinirlendim hemen iş bank müşteri hizmetlerini aradım

biz boşunamı teknik analiz yapıyoruz , hisse 1.40 geçemezse geri gelecekti ne tekim günlük bazda öyle olmuş , müsteri temsilcisi açıklaması sizi 1.40 dan değil 1.39 dan maliyetlenmek iyi mantıklı değil mi dedi oda komik

biraz sinirlerim bozuldu, 2 günlük hisseye gireyim dedim 2 güne çıkarım zararla başladık ve yapabilecek birşey yok

hocam emirlerde şöyle bir şey var . emri yüksek yazarsanız fiyat ondan düşük açılırsa düşük açılan fiyattan verir. satış yönünde ise sen düşük fiyattan sattığın halde fiyat yüksek açılırsa düşük fiyattan değil de yüksek fiyattan açılır.

müşteri hizmetlerindeki bankacının cehaletidir bu . bilmediğin den saçmalamış.

yani banka suçlu değil bu konuda. i.m.k.b nin uygulamasıdır bu.

saygılar sevgili kardeşim

guneysu
27-01-2011, 23:10
banka müşteri hizmetlerinde çalışanın söylediğinde bir hata yok... 1.40 dan senedi almak isteyene 1.39 dan alınması normal bir sonuç

wo1 1.40 kırarsa alacağım diyorsan, o zaman bekleyip 1.40 kırarsa alış girecektin teknik çalışıyorsan... seansa emri yollarsan, 1.50 den de yollasan, o anki aktif fiyatı kaçsa oradan alırsın.. :):)

borsa kuralları madde 285-a/235-s/457 ye göre :kahkah:

gokhansell
27-01-2011, 23:15
ben meksa ile çalışıyorum hisse komisyonu onbinde 3 vob ise onbinde 1.5

efebey
28-01-2011, 01:04
iyimiş. biraz daha bilgi versen.

wo1
28-01-2011, 01:23
hocam emirlerde şöyle bir şey var . emri yüksek yazarsanız fiyat ondan düşük açılırsa düşük açılan fiyattan verir. satış yönünde ise sen düşük fiyattan sattığın halde fiyat yüksek açılırsa düşük fiyattan değil de yüksek fiyattan açılır.

müşteri hizmetlerindeki bankacının cehaletidir bu . bilmediğin den saçmalamış.

yani banka suçlu değil bu konuda. i.m.k.b nin uygulamasıdır bu.

saygılar sevgili kardeşim

banka müşteri hizmetlerinde çalışanın söylediğinde bir hata yok... 1.40 dan senedi almak isteyene 1.39 dan alınması normal bir sonuç

wo1 1.40 kırarsa alacağım diyorsan, o zaman bekleyip 1.40 kırarsa alış girecektin teknik çalışıyorsan... seansa emri yollarsan, 1.50 den de yollasan, o anki aktif fiyatı kaçsa oradan alırsın.. :):)

borsa kuralları madde 285-a/235-s/457 ye göre :kahkah:

selim abi , zaman olarak baya eskı bir meseleydı , niye böyle oldu abi :kahkah: saygılar sofraya işlerde iyi heralde

aynen senın dedıgın gıbı abi , bir kaç buyuk abımız benı koseye cektı ve bak kardesım 354 maddenın 10. fıkrasına gore sen hatalısın dedıler , ogrenmıs olduk zararına 1.37 den satmıstım sanırım ;) yanlıs hatırlamıyorsam

teşekkür ederim sn ALKO7FET1 dogruymus yazdıklarınız sonradan ogrendık

karabüklü
28-01-2011, 08:25
Ben Sanko Menkul ile çalışıyorum. İnternette komisyon oranı Onbinde 2 . 10.000 TL işlem yap, al -sat 20.000 , 2+2:4 tl komisyon ödüyorsun. En düşük kademe, mesala 9.90 dan bir kağıt al , bir kademe 9.92 ye sat yani 1000 lot al sat ,20 tl kar. 4 tl komisyon düş, net kar 16 tl. Ayrıca Foreks üzerinden işlem yapılıyor. Foreks yüzeyseli ücretsiz veriyor. Foreks ile görüşüp ayda kdv dahil 29.5 TL de derinliği açtıryorsunuz. Günlük veya çok alsat yapan için çok ideal bir kurum. Örnek 100.000 tl lik günlük al sat yapsan Onbinde 2 den 40 tl komisyon verirsin. Bu Binde 2 komisyonluk başka aracı kurumda 400 tl demektir. Sanko ile işlem yaparsanız Komisyon iadesi ile uğraşmaz, derinlik sıkıntınız olmaz. Tavsiye ederim.

aro
30-01-2011, 23:47
1.40 kırarsa alacağım diyorsan, o zaman bekleyip 1.40 kırarsa alış girecektin teknik çalışıyorsan...Malesef bunun için akşama kadar ekran kölesi olarak seans izlemek gerekiyor. İşin gücün aksaması bir yana, seans izlemek psikolojik etkilenmeye, bu da anlık kararlara, bu da hataya neden oluyor.

Yukarı kırdığında almak, aşağı kırdığında satmak için şartlı emir verilebilen aracı kurumları çok aradım ama, Toros Menkul'den başkasını (https://www.torosonline.com/alarmemir.htm) bulamadım. Bu kadar mühim bir konuda aracı kurumlarımız neden çözüm üretmiyorlar anlamıyorum.

Toros'tan başka şartlı emir verilebilen aracı kurum önerebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Not: Toros'tan çok memnunum, hatta bu güne kadar en memnun olduğum aracı kurum diyebilirim. Ancak, kurum başına YKF'nin 64000TL limiti (http://www.ykf.org.tr/) üzerinde para yatırmak istemiyorum. Bu yüzden şartlı emir verilebilen başka kurumlar da arıyorum.

omercars
31-01-2011, 00:57
tacirlerle çalışıyorum..

çok şubesinin olması, özkaynağının güçlü olması seçmemde sebeplerden bazılarıydı..

0,000499 a komisyonumu sabitledim..derinlik de hediye..

aro
31-01-2011, 01:30
tacirlerle çalışıyorum..
çok şubesinin olması, özkaynağının güçlü olması seçmemde sebeplerden bazılarıydı..
0,000499 a komisyonumu sabitledim..derinlik de hediye..Tacirler'de alım/satım için otomatik stop koyma imkanı var mıdır?

ataymn74
31-01-2011, 04:36
Ben Sanko Menkul ile çalışıyorum. İnternette komisyon oranı Onbinde 2 . 10.000 TL işlem yap, al -sat 20.000 , 2+2:4 tl komisyon ödüyorsun. En düşük kademe, mesala 9.90 dan bir kağıt al , bir kademe 9.92 ye sat yani 1000 lot al sat ,20 tl kar. 4 tl komisyon düş, net kar 16 tl. Ayrıca Foreks üzerinden işlem yapılıyor. Foreks yüzeyseli ücretsiz veriyor. Foreks ile görüşüp ayda kdv dahil 29.5 TL de derinliği açtıryorsunuz. Günlük veya çok alsat yapan için çok ideal bir kurum. Örnek 100.000 tl lik günlük al sat yapsan Onbinde 2 den 40 tl komisyon verirsin. Bu Binde 2 komisyonluk başka aracı kurumda 400 tl demektir. Sanko ile işlem yaparsanız Komisyon iadesi ile uğraşmaz, derinlik sıkıntınız olmaz. Tavsiye ederim.

Eski defterleri kurcalayip calistigim araci kurum ve bankalarin isimlerini= uygulamalarini= attiklari kazigi anlatarak polemige girmeye luzum gormuyorum.2011 basindan itibaren SANKO menkule gectim.Komisyon orani 10.000 de 2 dir.**(onbinde 2)**Ohhh ne rahat / kademeden para kazanmanin keyfini yasiyorum...En son endeksin cok berbat oidugu birgun super riskli yontemlerle kan ter icinde kalarak bankanin birinden yaptigim al sat ile 400 tl kazanc saglamama karsin bunun tamaminin komisyona kesildigini gordugum ve derhal adini hep duydugum SANKO ya gecmeye karar verdim.SANKO MENKUL DEGERLER Sitesine girdim ve adimi telefonumu biraktim beni arayin dedim..kibar bir bayan 10 dakka icinde beni aradi ve sabirla karsisinda bir acemi varmiscasina tek tek anlatti calisma sartlarini..

Adresimi verdim = yalan olmasin ertesi gun aksama dogru kargo ile sozlesme kapimdaydi..bayagi tereddud ettim once deger mi alistigim sistemi birakmaya diye//sonra islem hacmime baktim son 3 ay 3 milyon uzerinde..bankadaki uzmana ucretsiz derinlik istedigimi soyledim..hesabimi bana gore astronomik olarak artirmami istediler..dandik bir derinlik icin..o hizla kalktim dogruuuuuuuuuuu NOTERE...

Istanbul disinda oldugumdan noterden (imza sirkusu ve kimlik ornegi) ile son 3 aylardan birine adima kayitli bir herhangi bir fatura (tel-su-elektrik) istendi...sadece nufuz cuzdanimla beraber notere gittim 15 dakkada bitti isim ..50 tl notere-5 tl de kargo ucreti sozlesmeyi imzalayip bunlari arasina koyup gonderdim istanbula.. 2 gun sonra sozlesmenin bir ornegi kargoyla evime geri geldi..Sube muduru telefonuma sifrelerimi yolladi...hesabim acilmis oldu.Bankada bosta duran parayi 2.75 tl EFT ucreti keserek calistigim banka hesabimdan internet subes'nden hickimseyle muhatap olmadan yolladim..2-3 gun gecti parayi yollayali otomatik nemalandirmayla 100 tl ye yakin bir artis hesabimda gordum cok sasirdim..bankada olsa fon almam senet alirken de fonu satmam lazimdi..bir kac kere denedim nerdeyse aldigim likit fon bana zarar yaziyodu..boyle bir sacmalik boyle bir soygun nerde olur baska merak ediyorum..Bizim memlekette bankalarin bu kadar kar etmesine sasirmamak lazim..o yuzden para bostayken zarar ediyodu simdi otomatik nemalaniyo..Bu bile psikolojik rahatlik veriyo..Nakitte kalmanin tadini daha iyi cikariyorum..Nakitteyken kazandiklarimla milyonlarca bedava islem yapabilecem artik...SANKO derhal derinlik ekranimi acti...FOREKS den...1-2 gun alisana kadar teknik destek adi altinda genc bir bey efendi sagolsun adim adim yardimci oldu...Simdi ise OHHHHHH ne rahat SANKO sagolasin diyorum..Bankalarin verdigi parali derinliklerde ayni anda tek senet gorebilirken bu FOREKS ekraninda sinirsiz her senedin derinligini ayni anda gorebiliyorum...Ayrica burda anlatmam imkansiz hizmetleri var zamanla kesfedecem ben de...cok ayrintili seyler var.. BANA KALAN TEK SEY ARTIK ZARAR ETMEDEN KARLI ISLER YAPMAK..Senet al sat konusunda yardim istemiyorum ancak SANKO o konularda biraz zayif galiba gordugum kadariyla ya da daha tam tanisamadik belki bilemiyorum..akli olan bankayi birakir **50.000**tl ye kadar devlet sigorta ve garantisi var zaten....

inter66
01-02-2011, 00:23

gökhan bey merhaba size msj attım ama cevp alamadım meksa daki komisyonu biraz açarmısınız neye göre onbinde 3

ekabir
01-02-2011, 12:12
alım-satım için vakıfbank kullanıyorum, hisse satışından sonra paranın hesaba geçmesi en erken 24 saati buluyor...bu durum diğerlerinde yok sanırım değil mi? komisyon oranını geçtim sadece bunun için uygun bir aracı kuruma geçmek istiyorum...

aytekk48
01-02-2011, 14:19
Eski defterleri kurcalayip calistigim araci kurum ve bankalarin isimlerini= uygulamalarini= attiklari kazigi anlatarak polemige girmeye luzum gormuyorum.2011 basindan itibaren SANKO menkule gectim.Komisyon orani 10.000 de 2 dir.**(onbinde 2)**Ohhh ne rahat / kademeden para kazanmanin keyfini yasiyorum...En son endeksin cok berbat oidugu birgun super riskli yontemlerle kan ter icinde kalarak bankanin birinden yaptigim al sat ile 400 tl kazanc saglamama karsin bunun tamaminin komisyona kesildigini gordugum ve derhal adini hep duydugum SANKO ya gecmeye karar verdim.SANKO MENKUL DEGERLER Sitesine girdim ve adimi telefonumu biraktim beni arayin dedim..kibar bir bayan 10 dakka icinde beni aradi ve sabirla karsisinda bir acemi varmiscasina tek tek anlatti calisma sartlarini..

Adresimi verdim = yalan olmasin ertesi gun aksama dogru kargo ile sozlesme kapimdaydi..bayagi tereddud ettim once deger mi alistigim sistemi birakmaya diye//sonra islem hacmime baktim son 3 ay 3 milyon uzerinde..bankadaki uzmana ucretsiz derinlik istedigimi soyledim..hesabimi bana gore astronomik olarak artirmami istediler..dandik bir derinlik icin..o hizla kalktim dogruuuuuuuuuuu NOTERE...

Istanbul disinda oldugumdan noterden (imza sirkusu ve kimlik ornegi) ile son 3 aylardan birine adima kayitli bir herhangi bir fatura (tel-su-elektrik) istendi...sadece nufuz cuzdanimla beraber notere gittim 15 dakkada bitti isim ..50 tl notere-5 tl de kargo ucreti sozlesmeyi imzalayip bunlari arasina koyup gonderdim istanbula.. 2 gun sonra sozlesmenin bir ornegi kargoyla evime geri geldi..Sube muduru telefonuma sifrelerimi yolladi...hesabim acilmis oldu.Bankada bosta duran parayi 2.75 tl EFT ucreti keserek calistigim banka hesabimdan internet subes'nden hickimseyle muhatap olmadan yolladim..2-3 gun gecti parayi yollayali otomatik nemalandirmayla 100 tl ye yakin bir artis hesabimda gordum cok sasirdim..bankada olsa fon almam senet alirken de fonu satmam lazimdi..bir kac kere denedim nerdeyse aldigim likit fon bana zarar yaziyodu..boyle bir sacmalik boyle bir soygun nerde olur baska merak ediyorum..Bizim memlekette bankalarin bu kadar kar etmesine sasirmamak lazim..o yuzden para bostayken zarar ediyodu simdi otomatik nemalaniyo..Bu bile psikolojik rahatlik veriyo..Nakitte kalmanin tadini daha iyi cikariyorum..Nakitteyken kazandiklarimla milyonlarca bedava islem yapabilecem artik...SANKO derhal derinlik ekranimi acti...FOREKS den...1-2 gun alisana kadar teknik destek adi altinda genc bir bey efendi sagolsun adim adim yardimci oldu...Simdi ise OHHHHHH ne rahat SANKO sagolasin diyorum..Bankalarin verdigi parali derinliklerde ayni anda tek senet gorebilirken bu FOREKS ekraninda sinirsiz her senedin derinligini ayni anda gorebiliyorum...Ayrica burda anlatmam imkansiz hizmetleri var zamanla kesfedecem ben de...cok ayrintili seyler var.. BANA KALAN TEK SEY ARTIK ZARAR ETMEDEN KARLI ISLER YAPMAK..Senet al sat konusunda yardim istemiyorum ancak SANKO o konularda biraz zayif galiba gordugum kadariyla ya da daha tam tanisamadik belki bilemiyorum..akli olan bankayi birakir **50.000**tl ye kadar devlet sigorta ve garantisi var zaten....

kolay gelsin bol kazançlar, hocam aylık bi ücreti varmı, varsa ne kadar yatırmak gerekiyo?

VOBBROKER
01-02-2011, 16:13
Sankoda vob işlemleri yapıyordum. Şimdi hisse işlemlerinide Sankodan düşük komisyonla yapıyorum.
Her hangi bir masraf kesilmiyor. Verdikleri ekranlarda cabası..

ataymn74
03-02-2011, 00:30
kolay gelsin bol kazançlar, hocam aylık bi ücreti varmı, varsa ne kadar yatırmak gerekiyo?

SANKO da derinlik için 25 tl istiyorlar..çoğu yer bilhassa bankalar da 40-50 hatta 60 tl isteyenleri duydum...Aylık işlem hacminiz 750 bin civarını buluyorsa bu parayı de kesmiyorlar...

sülber
04-02-2011, 19:36
Daha önceleri hisse net deki aracı kurum topiklerinde ziraat yatırım hakkında yazdığım olumlu yazıları geri alıyorum.Nedeni "yarın ve sonrası endek topiği üzerine yorumlar" daki yazılarımda mevcut.

ALKO7FET1
09-07-2011, 03:37
SANKO NUN TEK AVANTAJI SERMAYENİZ NE OLURSA OLSUN on binde 2 komisyon
uygulaması. Başka da avantajlı bir yönü yok.

HİSSE SENEDİ ÖNERİSİ VERMEZ.
ARAŞTIRMA RAPORU YAYINLAMAZ.
ZİNCİR EMİR YOK.

olumsuz yanları bu dana gibi pc nin başında
bekleyecem de öyle gerçekleşen emrimi yeniden
başka bir emire dönüştürecem.

SANKO DA Kİ ANA SIKINTI VOB DA BİR NUMARA OLMALARI
ÇOK İYİ HACİM YAPIYORLAR ANALİZLERİ ÇOK İYİ PİYASADA
VOB DENDİĞİNDE SANKO İSMİ AKLA GELİYOR. O YÜZDEN
İMKB İŞLEMİ YAPAN ADAMI da hisse senedi işlemini de pek
umursamıyorlar.

Ama yavaş yavaş bir kıpırdanma var. Yeni hisse senedi modülümüz
diye bir şey çıkardılar. RAPOR, EMİR, gibi adımları biraz görsel ve işlevsel
geliştirdiler.

ŞARTLI EMİR diye bişi koymuşlar Ama ZİNCİR EMİRE BENZEMİYOR.

Piyasada komisyon oranlarında genel bi düşüş var. O yüzden SANKO da
kalite olarak kendini geliştirecektir. Yavaş yavaş başladılar.

aro
09-07-2011, 18:19
SANKO NUN TEK AVANTAJI SERMAYENİZ NE OLURSA OLSUN on binde 2 komisyon
uygulaması. Başka da avantajlı bir yönü yok.

...

Ama yavaş yavaş bir kıpırdanma var. Yeni hisse senedi modülümüz
diye bir şey çıkardılar. RAPOR, EMİR, gibi adımları biraz görsel ve işlevsel
geliştirdiler.

ŞARTLI EMİR diye bişi koymuşlar Ama ZİNCİR EMİRE BENZEMİYOR.Yanlış bilgi veriyorsunuz. Benim BMD, Toros ve Sanko'da hesabım var. Toros'u gelişkin emir sistemlerinden (şartlı emir) dolayı seçmiştim, Sanko'yu da onbinde 2 komisyondan dolayı. Şimdi Sanko da gelişkin emirleri devreye aldı, böylece hem en ucuz, hem de gelişkin emir altyapısına sahip oldu. Bu sebeple Sanko şu an benim açımdan Türkiye'nin en iyi aracı kurumudur. İkincisi de Toros.

Sizin gelişkin emirlerle ne kadar alakanız olur bilmiyorum ama, aşağı yukarı her düzgün trade sistemi bu tip emirlere ihtiyaç duyar. Mesela sell-stop (stop-loss) veya buy-stop (yukarı yönlü alım stopu) gibi. Aksi takdirde sabahtan akşama kadar ekran kölesi olarak seans takip etmek zorunda kalırsınız.

Anladığım kadarıyla yeni emir sistemini denemişsiniz ama kullanamamışsınız. Sistem ilk duyurulduğunda bazı yazılımsal pürüzleri vardı ama zamanla onları da hallettiler, şu an pürüzsüz tıkır tıkır çalışıyor. Tekrar deneyin derim.

Bu arada, hem Sanko'da hem de Toros'ta hisse veya endeks bazlı şartlı emir olduğu gibi, her yerde rastladığımız klasik zincir emir de var. Sanko daki zincir emir ise biraz daha gelişkin, iki tip zincir emir var:

1. Zincir emir: A emri gerçekleşince, B emrini gönder, B gerçekleşince C'yi gönder, C gerçekleşince D'yi gönder... şekline
2. Seri emir (bu da bir nevi zincir emir): A emri gerçekleşince B, C, D, E ... emirlerini bir anda gönder.

Şartlı emir ise şöyle çalışıyor:

1. Hisse bazlı şartlı emir: A hissesi X değerini yukarı (veya aşağı) keserse B emrini gönder.
2. Endeks bazlı şartlı emir: XU30 (veya XU100) X değerini yukarı (veya aşağı) keserse belirlenen emri gönder.

Endeks bazlı şartlı emri kullanmıyorum ama hisse bazlı şartlı emir büyük kolaylık. Başka türlü nasıl otomatik stop-loss verebilirsiniz? (BIMAS =< 50.25 olunca 100 lot BIMAS 50.00'den sat)
Stop-loss'u (sell-stop) çok kişi kullansa da, buy-stop olayını çok kişi kullanmaz bizde. Ama buy-stop da en az sell stop kadar gereklidir. (BIMAS >= 53.75 olunca 100 lot BIMAS 54.00'den al)

Satarken de alırken de doğrusu budur: Düşerken satmak, yükselirken almak. Şartlı amir ise tam da bunu gerçekleştirmeye yarayan bir gelişkin emir tipi.

Bu gibi gelişkin emirlerin verilebildiği Toros ve Sanko'dan başka bir-iki aracı kurum daha var sanırım , ama onların da fiyatları kazık malesef.

Reklamlarından anladığım kadarıyla Eczacıbaşı'nda var, bir de Global ve Şeker'de olduğuna dair bazı söylentiler duymuştum ama emin değilim.

Finansör
09-07-2011, 18:52

Selamlar
Ben de Finansyatırım'dayım. Daha önce Akyatırım'da idim, o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Bu kadar kalitesiz, müşteriye ilgisiz hizmete karşı Akbank o kadar kârları nasıl yapıyor, anlayabilmiş değilim. Diyeceksiniz ki, Akbank ve Akyatırım aynı şey değil. Temel işletmecilik bakımından aralarında ne akdar fark olabilir ki? Sonuçta ikisi de aynı tepe yönetimine bağlı.
Doğrusu Finansyatırım'dan o kadar memnunum ki, hiçbir şekilde aklımdan bir başka yere gitmek geçmez bile. Umarım hizmet kalitesini aksatmadan hep böyle yürütürler. Sanırım Finansyatırım'da fazla hesabı olan olmadığı için, fazla kişi tarafından bilinmiyor. Diğer taraftan, aylık 19 TL ya da yanlış anımsamıyorsam, aylık 75.000 TL hacme, derinlik ve Yatırım Danışmanlığı Hizmeti ücretsiz. İsteyenin yararlanabilmesi bakımından günlük al-sat öneriler, araştırma raporları filan çok güzel
Bence en önemlisi açgözlü davranıp sizi ateşe atmaya çalışmıyorlar. Dolar önerip dolarda kalmanızı söyleyebiliyorlar. Oysa bundan hiçbir kazançları olmadığı açık. Ama en iyi kazancın müşteri memnuniyetine dayandığını biliyorlar.
Bir de, bir bankanın aracı kurumu olması ve bunun bütün avantajlarından yararlanabilmeniz güzel tabii. Kolayca banka ile yatırım kurumu arasında para transferleri yapabilmeniz alan filan...
Ümit ediyorum hep böyle kalırsın Finansyatırım.

promised
21-07-2011, 20:05
Ben de Finansyatırım'dayım. Daha önce Akyatırım'da idim, o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Bu kadar kalitesiz, müşteriye ilgisiz hizmete karşı Akbank o kadar kârları nasıl yapıyor, anlayabilmiş değilim. Diyeceksiniz ki, Akbank ve Akyatırım aynı şey değil. Temel işletmecilik bakımından aralarında ne akdar fark olabilir ki? Sonuçta ikisi de aynı tepe yönetimine bağlı.
Doğrusu Finansyatırım'dan o kadar memnunum ki, hiçbir şekilde aklımdan bir başka yere gitmek geçmez bile. Umarım hizmet kalitesini aksatmadan hep böyle yürütürler. Sanırım Finansyatırım'da fazla hesabı olan olmadığı için, fazla kişi tarafından bilinmiyor. Diğer taraftan, aylık 19 TL ya da yanlış anımsamıyorsam, aylık 75.000 TL hacme, derinlik ve Yatırım Danışmanlığı Hizmeti ücretsiz. İsteyenin yararlanabilmesi bakımından günlük al-sat öneriler, araştırma raporları filan çok güzel
Bence en önemlisi açgözlü davranıp sizi ateşe atmaya çalışmıyorlar. Dolar önerip dolarda kalmanızı söyleyebiliyorlar. Oysa bundan hiçbir kazançları olmadığı açık. Ama en iyi kazancın müşteri memnuniyetine dayandığını biliyorlar.
Bir de, bir bankanın aracı kurumu olması ve bunun bütün avantajlarından yararlanabilmeniz güzel tabii. Kolayca banka ile yatırım kurumu arasında para transferleri yapabilmeniz alan filan...
Ümit ediyorum hep böyle kalırsın Finansyatırım.

Finans yatırım dediğiniz finansonline.com mu oluyor acaba? finansbank müşterisi olma zorunluluğu varmıdır peki finans online kullanmak için,birde finansbankta çok yüksek hesap işletim ücretleri var,bunun dışında takas saklama ücreti, yatırım ekstresi posta ücretleri nasıl finansta,bu konularda bilgilerinizi rica ediyorum kullananlardan,hali hazırda işbankla işlem yapıyorum fakat binde 2 alıyor ve kazandığımız 3 kuruşu da komisyona veriyoruz,finansın sisteminde buy stop ve stop loss seçenekleri varmıdır?

esasen sankonun oranı çok iyiymiş ama bi banka olmayınca bende bir güven sorunu oluşuyor işte:(

Kenan_Snk
21-07-2011, 20:49
Herkese merhaba öncelikle; ben izmirden yazıyorum..Bence sadece küçük yatırımcı için değil tüm yatırımcılar için gerçekten komisyon oranı önemli..Banka Aracı Kurumlarını kötülemek yanlış olur, ama gerçekten takas saklama ücreti,ekstre ücreti, hesap işletim ücreti ve ilaveten para aktarımlarında değişik eft ücretleri alabiliyorlar. Komisyon oranlarıda Binde 2 ile en iyi binde 0.8 arasında değişiklik gösteriyor. Küçük yatırımcı iseniz, sizlere verilecek oran en iyi 1.5 oluyor..Aylık ekstreye baktığınızda anlam veremediğiniz bazı kesintiler görüyorsunuz,aradığınızda da mutlaka açıklaması oluyor.Günümüzde SPK, Mevzuatına uygunluğu çok yakından izliyor,kurumlar ciddi denetim altında,takasbankta müşteri bazında saklama sistemi kurulalı ise çok oldu, ilavetende Yatırım hesapları 50.000 TL kadar devlet güvencesinde.Şu anda en düşük oranı veren, en ciddi Yatırım şirketi Sankodur ve onbinde 2 ile hesap açıyor, bunun anlamı 1 kademede kaçma şansınız var, olmadı aynı kademeye verip çok cüzzi komisyonla pozisyonunuzu kapatma şansınız var.Binde 2 ile çalışıyorsanız, daha çok kurum kazanıyor,sizin kazanmanız ise aldığınız hissenin 5-6 kademe gitmesine bağlı oluyor, 3. kademede para kazanabiliyorsunuz..Aldığınız hisseyi taşımakta risk içeriyor, İşin özeti şu; düşük komisyon özgürlük anlamına geliyor, zorunlu şartlarda 3. kademeyi beklemek zorunda değilsiniz. Yatırımcı önce kendini düşünmeli, kendi çıkarlarını takip etmelidir..Kimse kimseye, bu piyasada 1 kademe bağışlamaz.Selamlar herkese..

promised
21-07-2011, 21:33
kenan arkadaşım bizde aynı dertten muzdaripiz binde 2 canımızı yakıyor bizim gibi ky ların,sanko onbinde 2 ama,bankanın verdiği güveni bir aracı kurumdan alamıyorum şahsen,meselede burada zaten güven sorunu:(

yukarıdaki sorumu yardımcı olacak varmı?

shehzade
21-07-2011, 21:53
PROMİSED ben sankoyla çalışıyorum..

Çokta memnunum...

Seans izleme proğramını bugün değiştirdim..

fx2000 di şimdi fxplus oldu...

Proğram diğerine göre çokda güzelleşmiş...

Sankoyu aradığınızda her türlü sorunuza cevap alabiliyorsunuz... Aylık 11.90 gibi bir fiyata yanlış hatırlamıyorsam hacim bilgilerini alıyorum.. Derinlik hiç kullanmamıştım..

bugün yeni yüklenilen proğramla tek kademelik derinlik hizmeti vermeye başladılar..

Ayrıca İptal edilen emirleride görebiliyorsunuz.. Denemesini yarın yapacağım proğramın..

promised
22-07-2011, 07:30
PROMİSED ben sankoyla çalışıyorum..

Çokta memnunum...

Seans izleme proğramını bugün değiştirdim..

fx2000 di şimdi fxplus oldu...

Proğram diğerine göre çokda güzelleşmiş...

Sankoyu aradığınızda her türlü sorunuza cevap alabiliyorsunuz... Aylık 11.90 gibi bir fiyata yanlış hatırlamıyorsam hacim bilgilerini alıyorum.. Derinlik hiç kullanmamıştım..

bugün yeni yüklenilen proğramla tek kademelik derinlik hizmeti vermeye başladılar..

Ayrıca İptal edilen emirleride görebiliyorsunuz.. Denemesini yarın yapacağım proğramın..

merhaba öncelikle bilgiler için teşekkürler sankoyu düşünüyorum ama bazen borsanın hararetli zamanlarında sistem hatası ve emir iletilememe,emirlerin zamanında yapılmaması,eft sorunları gibi önemli problemlerden bahsetmiş bazı sanko kullanıcıları,siz ne kadardır sankoyu kullanıyorsunuz acaba hiç bu tarz şeyler yaşadınızmı?

YAUTJA
22-07-2011, 11:05
açılış ve kapanışta 30 saniye 1 dk ekran donar standart.

emir iletimi gecikmesi yine işlem hacminin arttığı durumlarda olur yatırım danışmanlığı yapmazlar müşteri temsilcine her zaman ulaşamazsın EFT YAPTIKTAN SONRA ARAYIP SÖYLEMEZSEN HEMEN AKTARMAZLAR AMA KOMİSYON ORANLARI DÜŞÜK DOĞRU

Kenan_Snk
22-07-2011, 11:05
Arkadaşlar 1-1 sizinle kim ilgileniyor o önemli.. Aracı Kurumların saldım çayıra mevlam kayıra mantığı içinde müşteriden ne koparırsam kardır anlayışı içinde hizmet verdiklerini düşünüyorum.İş bankasıyla çalışanlar bilir, o kadar işlem yaparsın kimse aramaz nasılsın diye.Sadece komisyonuna bakar banka..Bence Yatırımcı kendi çıkarlarını savunmalıdır. Gerçekten bu zamanda binde 2 ile çalışmak zor.Zaten fiyat kademeleri daraldi, 3 tik atmanız lazımki günü kurtarasiniz.Sanko Kurumsal bir şirket ve ciddi hizmet veriyor, bunu zaten çalışmaya başladığınızda anlamanız mümkün. Onbinde 2, Onbinde 3 bunlar küçük yatırımcının bulması çok zor oranlar. Global,Tacir,Eczacı vs. vs. bu tip kurumlarda da onbinde 2-3 oranları bulursanız affetmeyin..Arkadaşlarımızın güven sorununu kaygılarını anlıyorum ama o dönemler çok geride kaldı..Takasbankta müşteri bazında saklama var ,gecenin ikisinde arayıp telefonla bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

shadowcem
22-07-2011, 11:13
Piyasanın en büyük aracı kurumu banka kökenli olanlar dışında gedik menkuldür, 36 bin müşteriye sahiptir ve aracı kurumlar hacim sıralamasında 3ncü sıradadır...

Dürüst çalışan bir kurumdur,sahibi erhan bey bile bizzat müşterileriyle ilgilidir, 50 bin liraya kadar garanti altında zaten portfoyunuz

Komisyon oranı değişkendir hacim miktarınıza bağlı olarak sabit bir komisyonda anlaşıyorlar,bankalardan çok çok daha az tabiki

28 şubesi var ,ayrıca pttden bile hesap açtırabilir hisse senedi alım satım talimatı verebilirsiniz...

promised
22-07-2011, 11:46
Piyasanın en büyük aracı kurumu banka kökenli olanlar dışında gedik menkuldür, 36 bin müşteriye sahiptir ve aracı kurumlar hacim sıralamasında 3ncü sıradadır...

Dürüst çalışan bir kurumdur,sahibi erhan bey bile bizzat müşterileriyle ilgilidir, 50 bin liraya kadar garanti altında zaten portfoyunuz

Komisyon oranı değişkendir hacim miktarınıza bağlı olarak sabit bir komisyonda anlaşıyorlar,bankalardan çok çok daha az tabiki

28 şubesi var ,ayrıca pttden bile hesap açtırabilir hisse senedi alım satım talimatı verebilirsiniz...

gedikle görüştüm binde 2 ile binde 5 arası diyorlar komisyonu,en düşük binde 2 yani,iş bankada aynı oranı ödüyorum zaten gediğin bi anlamı kalmadı o halde

shadowcem
24-07-2011, 11:12
gedikle görüştüm binde 2 ile binde 5 arası diyorlar komisyonu,en düşük binde 2 yani,iş bankada aynı oranı ödüyorum zaten gediğin bi anlamı kalmadı o halde

binde 2 ve onbinde 5 arası yanlış anlaşılma olmuş,zaten piyasada binde 2 den fazla alan yok...

binde 1-ve onbinde 5 arası anlaşıcağınıza inanıyorum boşuna bankalara kat kat fazla komisyon ödemeyin gün gelir verdiğiniz komisyon kazandığınızdan çok olur...

Finansör
24-07-2011, 12:32
Pardon sayın Promised, geç görüdm yazınızı kusura bakmayın.
Valla açıkçası, sanırım Finansbank'ta bazı kimseleri rahatsız edebilecek şekilde bir hesap işletim ücreti alınıyor, evet. Ama ben daha çok Finansyatırım bakımından aktarmıştım düşüncelerimi. Bir de şu var tabii: Borsada önemli olan kazanabilmek. Eğer belli bir oranda kazanabiliyorsanız ve çılgınca işlem yapıp durmuyorsanız komisyon oranı çok fazla bir şey ifade etmeyebilir. Çok aşırı işlem yapanın kazanma şansı ise gitgide zayıflar düşüncesindeyim.
Finansyatırım'da beğendiğim şey, güçlü bir internet altyapıları olması ve çok az sorun yaşamanız. Büyük bir kurum olmasına karşın sizinle yakından ilgilenmeleri, sorunlarınıza eğilmeleri. Ve hizmet çeşitliliği sunmaları. Anlık borsa veri takip ekranları, IMKB kısıtlama yapmadan önce oldukça iyiydi, şimdi de fena değil aslında. Yanlış hatırlamıyorsam aylık 75 bin tllik işlem hacmine, 5 kademe derinlikli ekrandan ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. Ayda 19 TL karşılığında ya da belli bir işlem hacmi karşılığında ücretsiz olarak yatırım danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Komisyon oranları da yüksek değil bildiğim kadarıyla. Mesela VOB'u sormuştum en son olarak, on binde iki demişlerdi.
Ben memnunum açıkçası. Belki de daha iyisi de vardır da, Akyatırım tecrübemden sonra, bana çok güzel gözüktü.

ereglili
24-07-2011, 13:26
Bence de Finansinvest Akyatırımdan daha iyi. Önceden Akyatırım la çalışıyordum,Şu anda Finansinvest te herşey daha kolay,size atanan özel brokeriniz var,direkt o kişiyle görüşüyorsunuz..Pek al-sat yapmadığım için komisyon oranı önemli değil..İnternetten binde1,Broker aracılığıyla binde2 alıyor..

muzaffererdogan
26-07-2011, 20:32
Arkadaşlar;

Teknik analiz bölümünde fx200 konusunda yardım için bir başlık var.

Kimse yardımcı olmamış

Bildiğim kadarı ile burada sanko ile işlem yapan arkadaşlar var ve fx 2000 kullanıyorlar.

Bilgilerinize.

kabrero
27-07-2011, 01:20
3 yıldır ataonline ile çalışıyorum. söz meclisten dışarı keriz gibi 10.000 de 20 tl komisyon ödüyorum. bu aralar ameliyat olduğumdan evde yatıyorum. can sıkıntısı al sat yapıyorum. 100.000 işlem hacmi olmuş bir günde ama kazanç yok desem yeridir :) adamları zengin ediyoruz. stresi de cabası. 3 kuruş kazanacağız diye uğraşırken onu da aracı kuruma veriyoruz. yarından tezi yok sankoya geçiyorum.saygılar.

ninova12
28-07-2011, 20:20
ben de onbinde2 ve kredi alacağımız kurum arıyorum

promised
02-08-2011, 13:46
finansyatırıma geçtim buradaki arkadaşların bilgileri doğrultusunda..

ama resmen şaşırmış durumdayım hala zincir emir diye bir seçenek yok finansta:vurkafa: soruyorsun niye yok,proje ajamasında ne zaman geleceği belirsiz...yahu zincir emir bankalarda bile varken bugün,finans yatırımda olmaması ilk eksiyi aldı benden..kaldıki bu bir aracı kurum bankada değil...

ikinci bir konu,millet sankoya gönderilen paralar zamanında hesaba geçmiyo diye eleştiriyor ama finanstada değişen bir şey yok,parayı eft yapıyorsunuz arayıp bildiriyorsunuz 2 saat sonra anca geçti hesaba...

tiyatro
02-08-2011, 13:51
finansyatırıma geçtim buradaki arkadaşların bilgileri doğrultusunda..

ama resmen şaşırmış durumdayım hala zincir emir diye bir seçenek yok finansta:vurkafa: soruyorsun niye yok,proje ajamasında ne zaman geleceği belirsiz...yahu zincir emir bankalarda bile varken bugün,finans yatırımda olmaması ilk eksiyi aldı benden..kaldıki bu bir aracı kurum bankada değil...

ikinci bir konu,millet sankoya gönderilen paralar zamanında hesaba geçmiyo diye eleştiriyor ama finanstada değişen bir şey yok,parayı eft yapıyorsunuz arayıp bildiriyorsunuz 2 saat sonra anca geçti hesaba...

Finansta İnternet üzerinden değil ama broker üzerinden zincir emir yazdırılabiliyor bildiğim kadarıyla.

promised
02-08-2011, 14:14
Finansta İnternet üzerinden değil ama broker üzerinden zincir emir yazdırılabiliyor bildiğim kadarıyla.

evet ama o şekilde olunca binde 2 oluyor komisyon,oda benim için uygun olmuyor,zincir emrin,finansta hala olmaması açıkcası çok garibime gitti..bu gidişle sankoya doğru gidecez herhalde

kabrero
23-08-2011, 13:44
sanko'ya geçtim. 10 bin tl işlem hacminde komisyon yalnızca 2 tl. tek kademe işlemde bile kar yazıyorsun. süpermiş valla. kaç yıldır ata'ya soyulmuşum..

serseri26
15-11-2011, 09:51
Yanlış bilgi veriyorsunuz. Benim BMD, Toros ve Sanko'da hesabım var. Toros'u gelişkin emir sistemlerinden (şartlı emir) dolayı seçmiştim, Sanko'yu da onbinde 2 komisyondan dolayı. Şimdi Sanko da gelişkin emirleri devreye aldı, böylece hem en ucuz, hem de gelişkin emir altyapısına sahip oldu. Bu sebeple Sanko şu an benim açımdan Türkiye'nin en iyi aracı kurumudur. İkincisi de Toros.

Sizin gelişkin emirlerle ne kadar alakanız olur bilmiyorum ama, aşağı yukarı her düzgün trade sistemi bu tip emirlere ihtiyaç duyar. Mesela sell-stop (stop-loss) veya buy-stop (yukarı yönlü alım stopu) gibi. Aksi takdirde sabahtan akşama kadar ekran kölesi olarak seans takip etmek zorunda kalırsınız.

Anladığım kadarıyla yeni emir sistemini denemişsiniz ama kullanamamışsınız. Sistem ilk duyurulduğunda bazı yazılımsal pürüzleri vardı ama zamanla onları da hallettiler, şu an pürüzsüz tıkır tıkır çalışıyor. Tekrar deneyin derim.

Bu arada, hem Sanko'da hem de Toros'ta hisse veya endeks bazlı şartlı emir olduğu gibi, her yerde rastladığımız klasik zincir emir de var. Sanko daki zincir emir ise biraz daha gelişkin, iki tip zincir emir var:

1. Zincir emir: A emri gerçekleşince, B emrini gönder, B gerçekleşince C'yi gönder, C gerçekleşince D'yi gönder... şekline
2. Seri emir (bu da bir nevi zincir emir): A emri gerçekleşince B, C, D, E ... emirlerini bir anda gönder.

Şartlı emir ise şöyle çalışıyor:

1. Hisse bazlı şartlı emir: A hissesi X değerini yukarı (veya aşağı) keserse B emrini gönder.
2. Endeks bazlı şartlı emir: XU30 (veya XU100) X değerini yukarı (veya aşağı) keserse belirlenen emri gönder.

Endeks bazlı şartlı emri kullanmıyorum ama hisse bazlı şartlı emir büyük kolaylık. Başka türlü nasıl otomatik stop-loss verebilirsiniz? (BIMAS =< 50.25 olunca 100 lot BIMAS 50.00'den sat)
Stop-loss'u (sell-stop) çok kişi kullansa da, buy-stop olayını çok kişi kullanmaz bizde. Ama buy-stop da en az sell stop kadar gereklidir. (BIMAS >= 53.75 olunca 100 lot BIMAS 54.00'den al)

Satarken de alırken de doğrusu budur: Düşerken satmak, yükselirken almak. Şartlı amir ise tam da bunu gerçekleştirmeye yarayan bir gelişkin emir tipi.

Bu gibi gelişkin emirlerin verilebildiği Toros ve Sanko'dan başka bir-iki aracı kurum daha var sanırım , ama onların da fiyatları kazık malesef.

Reklamlarından anladığım kadarıyla Eczacıbaşı'nda var, bir de Global ve Şeker'de olduğuna dair bazı söylentiler duymuştum ama emin değilim.

İşte bende tam olarak böyle bir aracı kurum arıyordum.Eczacıbaşında var böyle gelişmis sistem fakat maşallah komisyon oranın 1000 de 2 çok yüksel bende daha düşük fiyatlı gelişmiş emir kullanan aracı kurum arıyordum ki sizin yazınızı gördüm.sankoda ve toros da olduğunu söylemişsiniz.Sizce komisyon oranı düşük ve işlemleri sorunsuz yapan hangi aracı kurumdur.Birde şöyle bir emir tipi var mı?Mesela garanti 6,10 dan al 6,4 den stop losst yap tekrardan 6,10 dan al tekrardan 6,4 den stopp losst yap bunu en az 5 kez yapabilmemiz gerekiyor.yada işte en azından bu söylediğim mantıkla yapılabilen bir emir tipi var mı?Yani senet bu fiyatta gelirse al şu fiyata gelirse stop lost koy.bugün bu senet 6,10 gecerse al egerki 6,4 gerilerse stoplosst koy tekrardan 6,10 görürse tekrar al tekrardan 6,4 gerilerse stop losst yap gibi bu sistem yapan biryer varsa hemen gecerim

doganerahmet
15-11-2011, 10:14
İşte bende tam olarak böyle bir aracı kurum arıyordum.Eczacıbaşında var böyle gelişmis sistem fakat maşallah komisyon oranın 1000 de 2 çok yüksel bende daha düşük fiyatlı gelişmiş emir kullanan aracı kurum arıyordum ki sizin yazınızı gördüm.sankoda ve toros da olduğunu söylemişsiniz.Sizce komisyon oranı düşük ve işlemleri sorunsuz yapan hangi aracı kurumdur.Birde şöyle bir emir tipi var mı?Mesela garanti 6,10 dan al 6,4 den stop losst yap tekrardan 6,10 dan al tekrardan 6,4 den stopp losst yap bunu en az 5 kez yapabilmemiz gerekiyor.yada işte en azından bu söylediğim mantıkla yapılabilen bir emir tipi var mı?Yani senet bu fiyatta gelirse al şu fiyata gelirse stop lost koy.bugün bu senet 6,10 gecerse al egerki 6,4 gerilerse stoplosst koy tekrardan 6,10 görürse tekrar al tekrardan 6,4 gerilerse stop losst yap gibi bu sistem yapan biryer varsa hemen gecerim

Kazanırken stop loss olmaz...

serseri26
24-11-2011, 09:02
Kazanırken stop loss olmaz...

Stop loss fiyatı 6,04 olacak yanlış anlaşılma olmuş.