PDA

View Full Version : En ucuz komisyon oranı hangi aracı kurumda

vitamin
26-01-2012, 09:05
en ucuz aracı kurum hangi kurumda borsa işlemlerinde sadece internetten al sat yapılacak

böyle bir tablo varmı forumda güncel ziraat yatırım sizce nasıl komisyon olarak

blackmagic
26-01-2012, 09:14
Borsa özel bölümünde aracı kurumlar kısmını inceleyebilirsinizi...

vitamin
26-01-2012, 09:33
çok toplu biryanıt bulamadım

bilselc
26-01-2012, 09:38
En uygun Sanko menkul diye biliyorum onbinde/iki...bankalarda finans online binde/bir...ben şahsen memnunum...

vitamin
27-01-2012, 08:54
sanko onbinde 4 yazıyor banka sadece en ucuz finas onlinemi var guvenlı yermi

Weycell 61
27-01-2012, 09:05
Halk Yatırım.

kızılırmak
27-01-2012, 23:27
sanko onbinde 4 yazıyor banka sadece en ucuz finas onlinemi var guvenlı yermi

integral menkul var onbinde 2

cemtürk
28-01-2012, 00:28
ucuz olsa ne olmasa ne hsbc yatırım on numara.....heleki internet bankacılıgı süper............

shadowcem
28-01-2012, 00:31
Az komisyon verecek kadar zengin değilim

cemtürk
28-01-2012, 00:41
önemli olan internet bankacılıgı arkadaşlar hayatta aracı kurumda çalışanlara inanmam ve güvenmem al dersin abi der o kadar lot yok ne varsa al dersin aşagı çekerler ....der sat dersin o kadar yok ortada kalırsın bakarSınki hep senden gidiyo hisse öneriri 50 kademe aşagı düşmüş ortalama yapıyo der bekleyecegiz hayırlısı olsun allah beterinden korusun sen çalışırsın teknik temel hissedersin hissede bi hareket var dersinki bi soruyum SORARSIN KARDEŞ YADA BACIM BU hisse nasıl sakın bulaşma der bakarsinki tavan olmuş soramassın bile nasıl iş diye ..............sabah 09 30 da oradalar 17 33 de ara tanımazlar seni BU NE YAAAAAAAA....en güzeli internet kademeyi yıgıverirsin hem zevk alırsın hem kazanırsın.....BEN KAZANAMDIM 11 YILDIR AMA DAHA PES ETMEDİM SIFIRLAMADIMDA......

hknx30
28-01-2012, 01:10
bankaların şık tasarımlı siteleri, programları var ama neredeyse hepsi en yüksek komisyonları alıyor. bu belki hisse alıp 3-4 ay taşıyan birisi için çok önemli değildir fakat benim gibi günlükçüler için sitenin tasarımının şıklığı veya firmanın havalı bir banka olması değil programlarının hızı ve komisyon oranları daha önemlidir. çünkü mal alırken kazanılır. 1.000 tl komisyon vereceğime 250 tl komisyon vermeyi ve kalan parayı kar haneme eklemeyi tercih ederim.

bu forumu takip edip, sürekli ekran başında olup halen telefonla arayıp da işlem yaptıran kaldı mı bilmiyorum, halihazırda çalıştığım kurumun iphone uygulaması varken dağ başında bile olsam internetten alım-satım yapabiliyorum zaten. ayrıca alım yapacaksam hiçbir zaman aracı kuruma veya bir başkasına danışmam. kendi kafamda zaten alış-satış için belli noktalar vardır, alacağım pozisyona kendim karar veririm.

tabii en düşük komisyon için de kullanıcı sayısı, dolayısıyla hacmi çok az olan, programlarının seans içi volatil hareketlerde takılıp takılmayacağından emin olamadığınız firmalarla da çalışın demiyorum. mesela ben uzun süredir sanko'yla çalışıyorum ve gayet memnunum.

vitamin
31-01-2012, 08:07
Arkadaşlar sanko menkul hangi banka ile alım satım yaptırıyor hisse senedi işlemlerini

ataymn74
05-02-2012, 02:20
2-3 büyük banka ve 3 aracı kurum denedim....en son SANKO da karar kıldım 1 yılı aşkın 10.000 de 2 ile çalışıyoruz...çok memnunum...Yeni hesap açacaklar için 10.0000 de 4 diyorlar ama işlem hacminiz önemli.....Belli bir işlem hacmi olursa derinlik de ücretsiz...Forex ile çalışıyorlar, alt yapısı ve bilgileri çok iyi...

ssregitoss
05-02-2012, 03:41
finansbank bankalar arasinda en ucuzu.binde 1.ykbnk binde 2.ikisinide kullandim.finansbank daha iyi.şöyleki sana ait bir dealer in var.seni taniyor ve senin adına emir verirsen işlem yapiyor.siteleri de cok iyi.yatırım danişmanliği sözleşmesi istersen kişisel olarak ilgileniyorlar üçretsiz.sms bilgilendirmeleri isteğe bağlı.malsiz kalirsan b likit fona geciyor paran otomatikman.orasida güzel para kazandiriyor.

emin48
05-02-2012, 09:31
Bu ne demektir ?:notr:

Az komisyon verecek kadar zengin değilim

emin48
05-02-2012, 09:32
Doğrudan kendisi yapıyor borsa işlemlerini..

Arkadaşlar sanko menkul hangi banka ile alım satım yaptırıyor hisse senedi işlemlerini

ssregitoss
05-02-2012, 20:01
Bu ne demektir ?:notr:

kendince ironi yapmiş.yani düşük komisyonlu kalitesiz aracı kurumların batması daha muhtemel demek istemiş.

shadowcem
05-02-2012, 22:53
kendince ironi yapmiş.yani düşük komisyonlu kalitesiz aracı kurumların batması daha muhtemel demek istemiş.

Batması bir yana 10 kişinin bile çalışmadığı aracı kurumlar var bu ülkede, hangi güvenle nasıl bir işlem yapılıyor anlamak mümkün değil.

Sanko dedikleri firma ocak ayı işlem hacminde aracı kurumlar arasında 51.sırada

50 tane aracı kurum ismi sayabilirmisiniz ?

Birde integral var bunu gibi, o 66.sırada evet bunlar düşük komisyon diyerek bas bas bağırıyorlar

Hangi piyasa yapıcısı hangi spek bu kurumları kullanmış şimdiye kadar ?

Sankoda vob işlemlerinde kaç kişinin canı yandı biliyor musunuz?

20 senelik aracı kurumlar var açtıracaksınız oralardan açtırın uygun oranlarla...

Bankalar hacimden çok artık portfoye göre oran vermeyede başladılar, 500 bin üstü hesabın varsa onbinde 4-5 veren var...

shadowcem
05-02-2012, 23:04
3 banka 1 aracı kurum hesabım var, hepsini aktif olarak kullanıyorum . on binde 4 ve binde 1 arası komisyonları

Aracı kurum seçiyorsanız , kalitesine ve güvenirliğine bakın oranından önce. Hesaba para ne kadar zamanda geçiyor, işlem hızı nasıl , kademelerde ilk sırayı yakalıyabiliyor mu bunlar önemli...

vippol35
05-02-2012, 23:07
global,zraat.meksa ile çalıştım.şuan gedikla çalışıyorum.benim için on nubara komisyon binde bir...

ssregitoss
05-02-2012, 23:08
verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederim.en iyisi bankalardan şaşmamak.

YAUTJA
05-02-2012, 23:14
Batması bir yana 10 kişinin bile çalışmadığı aracı kurumlar var bu ülkede, hangi güvenle nasıl bir işlem yapılıyor anlamak mümkün değil.

Sanko dedikleri firma ocak ayı işlem hacminde aracı kurumlar arasında 51.sırada

50 tane aracı kurum ismi sayabilirmisiniz ?

Birde integral var bunu gibi, o 66.sırada evet bunlar düşük komisyon diyerek bas bas bağırıyorlar

Hangi piyasa yapıcısı hangi spek bu kurumları kullanmış şimdiye kadar ?

Sankoda vob işlemlerinde kaç kişinin canı yandı biliyor musunuz?

20 senelik aracı kurumlar var açtıracaksınız oralardan açtırın uygun oranlarla...

Bankalar hacimden çok artık portfoye göre oran vermeyede başladılar, 500 bin üstü hesabın varsa onbinde 4-5 veren var...
sanko küçük bir firma değil sahipleri tr nin ilk 100 zengini arasında integrali geçin ama sanko vob işlemleri ağırlıklı sanıyorum hisse senediyle pek uğraşmıyorlar vob dada işlem hacminde iyi diye biliyorum vob da nasıl can yakmışlar merak ettim birde bu onbinde 4-5 veren bankalar hangileri yazarmısınız teşekkürler

shadowcem
05-02-2012, 23:24
sanko küçük bir firma değil sahipleri tr nin ilk 100 zengini arasında integrali geçin ama sanko vob işlemleri ağırlıklı sanıyorum hisse senediyle pek uğraşmıyorlar vob dada işlem hacminde iyi diye biliyorum vob da nasıl can yakmışlar merak ettim birde bu onbinde 4-5 veren bankalar hangileri yazarmısınız teşekkürler

Çalışan sayısı , hizmet kalitesi , şube sayısı olarak küçük kullanılmayan bir aracı kurum yoksa zaten kar ediyor . Sahipleri ne olursa olsun, sahibiyle mi çalışıyoruz...

Vobda da en düşük onlarda 1 tl diye biliyorum , ekran donma, emir iletilememe gibi forumdaki bir çok kişi problem yaşadı, stop olamadılar bu sorunlardan dolayı. Sonrada kullanmadılar zaten.

Ak-deniz-garanti

vitamin
06-02-2012, 00:06
Doğrudan kendisi yapıyor borsa işlemlerini..

tşkler verdiğiniz cevap için ben ziraatı seçtim şimdilik birde derinlik olarak ilkez kullanıcağım 1 .ci kademe derinlik örnekle anlatırmsıınız yada 5 kademe dernlik arasındaki farkı

shadowcem
08-02-2012, 21:47
Kapital Menkul Değerler A.Ş tüm müşteri hesaplarını kapatarak yaklaşık 20 personelini işten çıkardı.
Geçtiğimiz günlerde Ata Yatırım bir çok şubesini kapatarak "kurumsal yeniden yapılanma" nedeniyle 70'den fazla personelin işine son vermişti.

TEB ve Fortis bankalarının birleşmesiyle de özellikle yatırım bölümlerinden bir çok finans personeli işten çıkarılırken Kapital Menkul de ise şirketin satışı için görüşmelerin başladığı konuşuluyor.

subsysyetm
08-02-2012, 22:19
yeri burası mı tam emin değilim fakat, DAX-30 da işlem yapmak için İş Yatırımdan hesap açıp trademaster programını indirdim. bugün ilk kez alım yapıyım dedim, onbinde15 komisyon kesmeye kalktı. Çok fazla değil mi? Bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş var mı?

50promil
12-03-2012, 11:26
en ucuz aracı kurum hangi kurumda borsa işlemlerinde sadece internetten al sat yapılacak

böyle bir tablo varmı forumda güncel ziraat yatırım sizce nasıl komisyon olarak

kardeş ziraat bankasına sakın bulaşma allah belasını versin.cinnet geçirdim yine.hayatımda bu kadar berbat bir sistem görmedim yemin ediyorum.kafayı yedirdirler bana.2 günün biri sistem çöküyor.ekran ikide bir donuyor.

yeni bankaya geçeceğim arkadaşlar günlük al-sat yapacağım sistemi sorunsuz ekranı saat gibi tıkır tıkır işleyen bir banka varmı?varsa hangisi?bu hafta değiştireceğim canıma tak etti.

50promil
12-03-2012, 11:29
3 banka 1 aracı kurum hesabım var, hepsini aktif olarak kullanıyorum . on binde 4 ve binde 1 arası komisyonları

Aracı kurum seçiyorsanız , kalitesine ve güvenirliğine bakın oranından önce. Hesaba para ne kadar zamanda geçiyor, işlem hızı nasıl , kademelerde ilk sırayı yakalıyabiliyor mu bunlar önemli...

hangi bankalarla çalıştığını yazarmısın?banka değiştireceğim de.günlük al-sat da sorun çıkarmayan ekranı saçma sapan donmayan bir banka arıyorum

karadağlı
12-03-2012, 22:55
Ben iş bankası kullanıyorum ve iş cep üzerinden işlem yapıyorum.Komisyon oranı binde 2 kömisyon alıyor.
İş bankası kullanan var mı başka arkadaşlar?

ssener
13-03-2012, 10:37
Bende de İş Bankası var, komisyon oranı % 0,15 - % 0,2. Memnun değilim, bazen açamıyorum. Doğru düzgün bir banka bulsam ben de giderim.
İş Bankası oranları:
"Hacmi Aralıkları TL Komisyon Oranı (onbinde) 25.000 'e kadar 20* 25.001 - 50.000 19 50.001 - 200.000 18 200.001 - 500.000 17 500.001 - 1.000.000 15 1.000.001 - 5.000.000 12 5.000.001 - Üstü 8. 1 TL maktu tutardan az olmamak ve işlem tutarının %1'ini aşmamak kaydıyla, % 0,2 ( ONBİNDE YİRMİ) komisyon oranı uygulanacaktır."
Bol kazanç dilerim.

TaNGo
21-03-2012, 22:19
kardeş ziraat bankasına sakın bulaşma allah belasını versin.cinnet geçirdim yine.hayatımda bu kadar berbat bir sistem görmedim yemin ediyorum.kafayı yedirdirler bana.2 günün biri sistem çöküyor.ekran ikide bir donuyor.

yeni bankaya geçeceğim arkadaşlar günlük al-sat yapacağım sistemi sorunsuz ekranı saat gibi tıkır tıkır işleyen bir banka varmı?varsa hangisi?bu hafta değiştireceğim canıma tak etti.
Temmuz'da geri dönebilirsiniz. 30 Haziran günü sistem değişikliği olacak.

sahap23
21-03-2012, 22:28
Tekstil yatırım ile çalışıyorum ne kadar işlem yaptığın önemli değil binde 1 komisyon hesap işletim ücreti yok anlık matriks ekran var takılma donna yaşamadım memnunum gayet hızlı

shehzade
21-03-2012, 22:37
Yaklaşık 2 yıldır SANKO MENKUL müşterisiyim..

Onbinde 2 oran...

Ben çok memnunum...

vitamin
22-03-2012, 13:29
Temmuz'da geri dönebilirsiniz. 30 Haziran günü sistem değişikliği olacak.

ne gibi değişilik olacak usta ben 2 senedir kullanıyorum bendede çok hata oluyor ekranda sms bazen gelmiyor delirtiyor

merdem
27-03-2012, 21:37
Bende 2 yıldır sanko menkul ile çalışıyorum. gayet memnunum.
Zaten bir işim olmuyor kendileriyle internetten alıyorum satıyorum. komisyon 10 binde 2

İyiki varlar, diğerleri kan emici gibi senelerce paramızı emdiler..

DarbeliMatkap
27-03-2012, 21:47

Onbinde 2 oran...

Ben çok memnunum...

Zaten bir işim olmuyor kendileriyle internetten alıyorum satıyorum. komisyon 10 binde 2

Nası yani:oley:
1 milyonluk işlem yapsanız 200 lira mı odüyorsunuz?:beurk:
Bizim ağalar(ziraat)500.000 liraya kadar onbinde 15
500.000-1 milyon arası da onbinde 13 alıyor
Sizin anlayacağınız ayda 1.000 lira kazanıyor banka sırtımdan:( (memurum maaşımı kestirirsiniz)
Sonra da kredi kartına 10 lira kart ücreti alıyorlar:)

layzeboy
27-03-2012, 22:06
bizim menkul değerler, onbinde 2, yüzeysel matrix ve finnet 2000 veriyor, iphone programı var, al-sat yapılabiliyor, nadir de olsa site çalışmadı bir kaç defa ama çok sorun etmedim, ülker grubu batmaz inş..

bankasya şubelerinden sözleşme doldurup kullanabilirsiniz,

kabrero
01-04-2012, 12:52

Onbinde 2 oran...

Ben çok memnunum...

ağalar ben de epeydir sankodayım. ama yakın zamanda komisyon oranını 10 binde 4 tl'ye yükselttiler. kontrol ettim az önce anasayfalarında da aynısı yazıyor. sizin mi haberiniz yok ben mi kazuklanuyorum :) yoksa eski müşterilerinden hala 2 lira mı alıyorlar.

kabrero
01-04-2012, 13:07
sanko fx ile hizmet veriyor. matriksin tırnağı bile olamaz. emir hazırlamak çok pratik değil. matriksteki hızlı işlemleri fx ile yapabilmek bence imkansız. al sat yapanlar için tavsiye etmiyorum. komisyonun düşüklüğüne kanıp işleme başlarsanız an gelecektir ki programın azizliğine uğrayıp vermek istemediğiniz 10 binde 10 tl komisyonun katlarını kaybedeceksiniz. daha eski ve tecrübeli aracı kurumlarda zaten al sat yaparak oluşturacağınız hacme göre komisyonunuzu pazarlıkla 2 tl'ye düşürebilirsiniz. ha benim anlık al satlarla işim olmaz çok da komisyon vermiyim derseniz sanko iyidir. batmaz da merak etmeyin. ata'ya keriz gibi (söz meclisten dışarı) 10 binde 20 tl ödedim onca zaman. sankoya geçince rahatladım ferahladım, tek kademede satınca kar yazmanın zevkini aldım:)
selamlar.

merlin
01-04-2012, 13:13
ziraat ve vakıflar bankası son dönemde komisyonları çok fazla indirdi. sanırım ikisinde de oran 2.

layzeboy
02-04-2012, 15:34
bizim menkul değerler, onbinde 2, yüzeysel matrix ve finnet 2000 veriyor, iphone programı var, al-sat yapılabiliyor, nadir de olsa site çalışmadı bir kaç defa ama çok sorun etmedim, ülker grubu batmaz inş..

bankasya şubelerinden sözleşme doldurup kullanabilirsiniz,

arkadaşlar, bizim mk'da komisyon oranı benim yazdığımdan fazla olabilir, yanlış bilgi vermiş olmayayım, kontrol ediniz..

bende sanko da var ama arayüzleri çok basit gibi geldi, ama düşük komisyon için ona geçebilirim yakında

kucukortak
18-05-2012, 20:23
Sanko aşırı hıza gerek duymayan al-satçılar için devrimdir. Bağlı emir de var. Devir komputer devri..Kazançları bol olsun..

YAMANLAR
04-06-2012, 23:12
Ben Meksa ile çalışıyorum. Hissede 10 binde 6 ile başlıyorsunuz. Hacme göre düşürüyorlar. VOB'ta 10 binde 3 ile başlıyorsunuz aynı şekilde hacme göre düşürüyorlar. Emir iletim alt yapısı çok kuvvetli gerçekten. Exapi son sürüm.

AUDİ+
04-06-2012, 23:32
Ne kadar çok hacim yapıyorsanız hangi aracı kurum olursa olsun orası en ucuz kurumdur ben fazla işlem yapmıyorum ama 10 binde 5 komisyon ödüyorum gedik yatırımda............

autotruble
05-06-2012, 00:09
Ne kadar çok hacim yapıyorsanız hangi aracı kurum olursa olsun orası en ucuz kurumdur ben fazla işlem yapmıyorum ama 10 binde 5 komisyon ödüyorum gedik yatırımda............

Yaptığınız hacim çarpı 0.50yi kastettiniz yanılmıyorsam?

Bankadaki komisyonum yaptığım hacim çarpı 0.70 bankada olmayan diğer hesaptaki komisyonum yaptığım hacim çarpı 0.50den düşük!!!

Yapılan hacim çarpı 2 yani onbinde 2 fahiş bir fiyat!!!

AUDİ+
05-06-2012, 00:16
Yaptığınız hacim çarpı 0.50yi kastettiniz yanılmıyorsam?

Bankadaki komisyonum yaptığım hacim çarpı 0.70 bankada olmayan diğer hesaptaki komisyonum yaptığım hacim çarpı 0.50den düşük!!!

Yapılan hacim çarpı 2 yani onbinde 2 fahiş bir fiyat!!!

örnegin denizyatırım size özel telefon hattı baglıyor ve 10 binde 2 alıyor ama şartı yüksek hacim.......Gedik yatırım kurumuma en az 200tl lik komisyon(aylık) saglarsan matriks gold,u ücretsiz veririm diyor ayrıca yüksek hacime baglıda komisyon gevşetiliyor kişi,ye özel telefon hizmetide var...........

C.ÜNLÜ
05-06-2012, 00:19
Atada 50 bin liralık hacme matriks bedava(olmadı 90 küsur lira:he:) komisyon 1.(pazarlık yapınız)

AUDİ+
05-06-2012, 00:24
Atada 50 bin liralık hacme matriks bedava(olmadı 90 küsur lira:he:) komisyon 1.(pazarlık yapınız)

Komisyon oranı nedir peki?Ayrıca matriks gold,mu?........

C.ÜNLÜ
05-06-2012, 00:30
Komisyon oranı nedir peki?Ayrıca matriks gold,mu?........

Komisyonu yazdım.Matriks gold.

altınorta
05-06-2012, 00:34
bizi soyuyorlar demekki vakıf binde 2, halk binde 1.5

C.ÜNLÜ
05-06-2012, 00:39
Onbinde 1 basamakta para yapar,yapabilene...

Gumarbaza uyar,bana uymaz:oley: malı kilitledi citi:kahkah: uzun vadecilerde incek var.:oley:

YAMANLAR
05-06-2012, 00:42
Ben bu devirde matriks vermeyen kuruma kurum demem valla :D Boşuna bankalarla çalışıyor yatırımcılar. Binde 1 komisyon ödenir mi bu devirde yaa. He alır senedi 1 yıl beklersen koymaz ama her gün her hafta trade yapan adama koyar. Bankalarla çalışan adamlar güven meselesi yüzünden yüksek komisyona razı oluyor. Ama yıl olmuş 2012. SPK denen bir şey var. 2008-2009-2010-2011 yılında onlarca aracı kurum battı veya faaliyeti durduruldu. Kimse mağdur olmadı. En geç 3 gün içinde hisselerinin virmanları yapıldı. Paraları başka bir kuruma eft çekildi. Boşuna bu bankaların tuzağına düşmeyin arkadaşlar. Piyasada bir sürü güvenilir aracı kurum var. Paralarınız devlet güvencesi altında. Kurum seçerkende Exapi sürümlerine dikkat edin. Emir iletim alt yapılarına. Sonra benim emrim enden geç gerçekleşiyor demeyin. Düşük komisyon ödeyip paranızla rezil olmak var.

AUDİ+
05-06-2012, 00:43
Onbinde 1 basamakta para yapar,yapabilene...

Gumarbaza uyar,bana uymaz:oley: malı kilitledi citi:kahkah: uzun vadecilerde incek var.:oley:

Yüksek hacim banada uymuyor 2-3 ayda bir işlem yaparsam yaparım büyük para bekleyerek yapılıyor..........

AUDİ+
05-06-2012, 00:47
örnegin denizyatırım size özel telefon hattı baglıyor ve 10 binde 2 alıyor ama şartı yüksek hacim.......Gedik yatırım kurumuma en az 200tl lik komisyon(aylık) saglarsan matriks gold,u ücretsiz veririm diyor ayrıca yüksek hacime baglıda komisyon gevşetiliyor kişi,ye özel telefon hizmetide var...........

Ben bu devirde matriks vermeyen kuruma kurum demem valla :D Boşuna bankalarla çalışıyor yatırımcılar. Binde 1 komisyon ödenir mi bu devirde yaa. He alır senedi 1 yıl beklersen koymaz ama her gün her hafta trade yapan adama koyar. Bankalarla çalışan adamlar güven meselesi yüzünden yüksek komisyona razı oluyor. Ama yıl olmuş 2012. SPK denen bir şey var. 2008-2009-2010-2011 yılında onlarca aracı kurum battı veya faaliyeti durduruldu. Kimse mağdur olmadı. En geç 3 gün içinde hisselerinin virmanları yapıldı. Paraları başka bir kuruma eft çekildi. Boşuna bu bankaların tuzağına düşmeyin arkadaşlar. Piyasada bir sürü güvenilir aracı kurum var. Paralarınız devlet güvencesi altında. Kurum seçerkende Exapi sürümlerine dikkat edin. Emir iletim alt yapılarına. Sonra benim emrim enden geç gerçekleşiyor demeyin. Düşük komisyon ödeyip paranızla rezil olmak var.

Sadece teb yatırım bu konuda esneme yapmıyor pek o yüzden ayrılmıştım 2009,da..........

AUDİ+
05-06-2012, 00:50
Komisyonu yazdım.Matriks gold.

Hesabım var atayatırımda iyi oldu bunu ögrendigim degerlendirecegim sagolun........

uguraltun
05-06-2012, 12:41
benimde oyak yatırımda hesabım var.binde iki çalışıyorum.komisyon oranına alıştım.güvenilir.internet üzerinde işlem yapıyorum.aksaklık oldumu telofonla ısparta merkezi arıyorum.orasıda olmadımı.4440414 den bağlanıyorum.gayet memnunum..
matrix yüzeysel var ücretsiz.ben tek kademe derinlik kullanıyorum.20 tl aylık veriyorum.bol kazançlar olsun.

shehzade
05-06-2012, 14:07
ağalar ben de epeydir sankodayım. ama yakın zamanda komisyon oranını 10 binde 4 tl'ye yükselttiler. kontrol ettim az önce anasayfalarında da aynısı yazıyor. sizin mi haberiniz yok ben mi kazuklanuyorum :) yoksa eski müşterilerinden hala 2 lira mı alıyorlar.

Mart'tan sonra üye olacaklara Onbinde 4 komisyon oranları...

Fx konusuna gelince..

Ben memnunum.Belki hiç matriks kullanmadığım için bilemiyorum bana gayet iyi geldi.. En azından daha önceden kullandığım Real Trade'den kat be kat iyi.. Ayrıca Forex İndikatörleri'de oldukça kullanışlı.. Afibo olayı tek kelimeyle harika..

YAMANLAR
05-06-2012, 19:30
Uğur Bey bu nasıl memnuniyet :D aksaklık oluyor demekki :D telefonla arayana kadar hisse dip olur yaa. Bide o telefon düşmedimi müşteri hizmetlerini arayarak operatöre bağlanana kadar herhalde tahta yıkılır :D Dediğim gibi bankaların geçin artık güvenilir bir aracı kurum bulun. Daha düşük komisyonla daha iyi hizmet alın. Saniyenin değerini bilmiyorsunuz galiba.

benimde oyak yatırımda hesabım var.binde iki çalışıyorum.komisyon oranına alıştım.güvenilir.internet üzerinde işlem yapıyorum.aksaklık oldumu telofonla ısparta merkezi arıyorum.orasıda olmadımı.4440414 den bağlanıyorum.gayet memnunum..
matrix yüzeysel var ücretsiz.ben tek kademe derinlik kullanıyorum.20 tl aylık veriyorum.bol kazançlar olsun.

Hisseci 34
05-06-2012, 19:43

Sanko eskilerden on binde 2 almaya devam ediyorlar.
Bu komisyon oranı ile imkb 30 da özellikle bazı bankalardan
tek kademe alım satımlarda bile kazanmak mümkün.
Küçük hisselerde tek kademe alım satım olamıyor maalesef.

Hisseci 34
05-06-2012, 19:53
Mart'tan sonra üye olacaklara Onbinde 4 komisyon oranları...

Fx konusuna gelince..

Ben memnunum.Belki hiç matriks kullanmadığım için bilemiyorum bana gayet iyi geldi.. En azından daha önceden kullandığım Real Trade'den kat be kat iyi.. Ayrıca Forex İndikatörleri'de oldukça kullanışlı.. Afibo olayı tek kelimeyle harika..

Ben de sanko nun eurotrade sini kullanıyorum.
Eskiden sanko forex sin fx2000 nini veriyordu.
Şimdi plato veri dağıtımın eurotrade ni veriyor çok daha kullanışlı ve güzel.
piyasadaki veri dağıtıcılar,
Ibs
Plato veri dağıtım,
Foreks,
Matriks.
Matriks dışında hepsini kullandım.
Ibs ve plato nun eurotrade proğramlarından memnunum.
Gedik ve camiş te ıbs kullanıyorum.
Halk yatırımda da fx2000. onu pek sevmediğim içinde,
halktan alacaksam ayfondan alıp satıyorum genellikle.

uguraltun
05-06-2012, 22:28
Uğur Bey bu nasıl memnuniyet :D aksaklık oluyor demekki :D telefonla arayana kadar hisse dip olur yaa. Bide o telefon düşmedimi müşteri hizmetlerini arayarak operatöre bağlanana kadar herhalde tahta yıkılır :D Dediğim gibi bankaların geçin artık güvenilir bir aracı kurum bulun. Daha düşük komisyonla daha iyi hizmet alın. Saniyenin değerini bilmiyorsunuz galiba.

kardeşim sağolasınız.beni düşünüp yazdığınızdan hiç kuşkum yok.yaklaşık 13 yıldır oyak yatırımdayım.işlemleri kendim yapıyorum zaten.yolculuk anında, elektrik kesilmesi,internet sıkıntısı gibi sorunlar olduğunda ulaşmak açısından uygun olmakta.ben kendim emkli astsubayım,oyak yatırımda oyaka ait.güvenilirlik açısından hiç bir kuşkumuzda yoktur.kendimde oyak üyesiyim.
2001 yılında medya holdinge el konduğunda medyahol 30 endeks hissesiydi..20 yıllık birikimimi kaybettim.canımız çok yanmıştır.Allah kimseye nasip etmesin.şimdi emekliyim.prtföyüm zaten küçük.yanlış anlaşılmasın sanırım ilk defa yazmışımdır.20 bin tl civarı.mümkün olduğunca zararına işlem yapmamaya çalışırım. 8-10 kadar hissede olmayıda tercih ederim.battıkdan sonra bu kadar canımız yandıktan sonrada aslında burada hiçde olmamakda fayda var..fakat bende genç ve yeni başlayan arkadaşlarımla paylaşabileceklerim var diye burada bulunmaktayım.
elbette komisyon oranını önemsiyorum.hacim yapabiliyorsanız.bir kademe ve iki kademede para vermektedir.günlük düşünmek sağlığı mutlaka etkiliyor.devamlı gerim yaşıyorsunuz.bende fırsatları değerlendirmeye çalışmaktayım.saygılar sunarım.

autotruble
05-06-2012, 22:42

Benim pc, wın matriks gold, fx vs her türlü ıvır zıvırda kurumdan karşılanıyor. Hacmim iyi yüksek olduğundan hem oran hem de ekstralar cazip her yerde benim için. Yine de normal bir hacim ve normal bir portföyle de uygun bir oran matrix gold ve wın ayarlanır!

YAMANLAR
15-06-2012, 01:38
Aracı kuruluş size sadece alım satım aracılığı yapmaz danışmanlık hizmetide verir. Bunun için lütfen kurum seçerken dikkat edin.

YAMANLAR
15-06-2012, 01:41
Büyük geçmiş olsun Uğur Bey. Umarım en kısa sürede zararı telafi edersiniz. Gerçekten çok üzüldüm. Mutlaka ara sıra istişare edelim. Deneyimlerimizi paylaşalım. Birbirimize katkımız olur umarım. Saygılar.

kardeşim sağolasınız.beni düşünüp yazdığınızdan hiç kuşkum yok.yaklaşık 13 yıldır oyak yatırımdayım.işlemleri kendim yapıyorum zaten.yolculuk anında, elektrik kesilmesi,internet sıkıntısı gibi sorunlar olduğunda ulaşmak açısından uygun olmakta.ben kendim emkli astsubayım,oyak yatırımda oyaka ait.güvenilirlik açısından hiç bir kuşkumuzda yoktur.kendimde oyak üyesiyim.
2001 yılında medya holdinge el konduğunda medyahol 30 endeks hissesiydi..20 yıllık birikimimi kaybettim.canımız çok yanmıştır.Allah kimseye nasip etmesin.şimdi emekliyim.prtföyüm zaten küçük.yanlış anlaşılmasın sanırım ilk defa yazmışımdır.20 bin tl civarı.mümkün olduğunca zararına işlem yapmamaya çalışırım. 8-10 kadar hissede olmayıda tercih ederim.battıkdan sonra bu kadar canımız yandıktan sonrada aslında burada hiçde olmamakda fayda var..fakat bende genç ve yeni başlayan arkadaşlarımla paylaşabileceklerim var diye burada bulunmaktayım.
elbette komisyon oranını önemsiyorum.hacim yapabiliyorsanız.bir kademe ve iki kademede para vermektedir.günlük düşünmek sağlığı mutlaka etkiliyor.devamlı gerim yaşıyorsunuz.bende fırsatları değerlendirmeye çalışmaktayım.saygılar sunarım.

feridunabi
06-07-2012, 21:21
Arkadaşlar bir den fazla aracı kurumda hesap açıp, aynı anda işlem yapabiliyormuyuz. Bununla ilglili yasal bir kısıtlama var mı?
Bilgisi olan arkadaş var mı acaba.

Murat Beren
12-07-2012, 21:49
Arkadaşlar bir den fazla aracı kurumda hesap açıp, aynı anda işlem yapabiliyormuyuz. Bununla ilglili yasal bir kısıtlama var mı?
Bilgisi olan arkadaş var mı acaba.

bir kısıtlama oldugunu sanmiyorum benim 3 ayri hesabm var ve hepsini kullaniyorum.

uptrend
21-10-2012, 15:20
Ziraraat yatırım borsada komisyonu sıfırladı. Hayırlı olsun.

uptrend
21-10-2012, 15:22
Ziraat Finans Grubu’nun iştiraki Ziraat Yatırım Menkul Değerler’in, yeni internet şubesinin lansmanıyla paralel olarak “Bayram Havası Borsa’ya Yaradı” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında, Ziraat Bankası ve Ziraat Yatırım internet şubelerinden, Ziraat Trader java ve tüm mobil uygulamaları aracılığı ile gerçekleştirilecek günlük 5 bin TL’ye kadar hisse senedi alım-satım işlemlerinden komisyon alınmıyor. Kampanya 30 Kasım 2012’ye kadar sürecek.

Ziraat Bankası’ndan yapılan yazılı açıklamada, Ziraat Yatırım’ın Türkiye’de ilk kez uygulanan bir teknoloji ile hayata geçirilen yeni internet şubesindeki özelliklerin müşterilerine tanıtılması amacıyla başlatılan kampanya hakkında bilgi verildi. 30 Kasım 2012’ye kadar sürecek kampanya çerçevesinde Ziraat Bankası (www.ziraatbank.com.tr) ve Ziraat Yatırım (www.ziraatyatirim.com.tr) internet şubelerinden, Ziraat Trader java ve tüm mobil uygulamaları aracılığı ile gerçekleştirilecek günlük 5 bin TL’ye kadar hisse senedi alım-satım işlemlerinden komisyon alınmadığı bildirildi. Söz konusu kampanya çerçevesinde müşterilerin, bu süre boyunca 5 bin TL’yi aşan işlemlerini avantajlı komisyon oranları ile gerçekleştirebileceğine dikkat çekildi.

Farklı bir teknoloji kullanılan yeni internet şubesinde, tüm pencerelerin birbirlerinden bağımsız olarak farklı fonksiyonlar ile takip edilebilirken, hızlı emir iletimi fonksiyonu ile küçük yatırımcılar için ileri düzey bir işlem platformu hayata geçirildiğine vurgu yapılan açıklamada, içerisinde gerçek zamanlı verilerin kullanıldığı sitenin, uluslararası işlem platformlarının Türkiye’deki ilk uygulaması olma özelliği taşıdığı bildirildi. Yeni modern önyüzün yanında arka plandaki altyapı ise ciddi bir büyüklükte tasarlandığı belirtilerek, bu altyapı ile çok sayıda müşterinin aynı anda işlemlerini gerçekleştirebilmeleri ve zaman içinde farklı piyasaları takip edebilmeleri mümkün kılındığı ifade edildi.

İhtiyar
21-10-2012, 22:45
Kampanya 30 Kasım 2012’ye kadar sürecek.

Kısa süreli bir sıfırlama değil mi bu?

tedricen06
26-12-2012, 09:38
arkadaşlar atig menkulde komisyon oranı on binde 1.5 sağlam şirket mi bilgisi olan var mı

trade09
26-12-2012, 10:00
arkadaşlar atig menkulde komisyon oranı on binde 1.5 sağlam şirket mi bilgisi olan var mı
gerçekten çok düşük ama yeni bir kurum gibi sanki

feridunabi
26-12-2012, 10:28

Yaklaşık 70 bin liraya kadar elindeki hisseler için güvence var. Yatırımcıyı koruma fonuydu galiba. Ama kurumlardaki nakitler için güvence yok, elinde hisse olup aracı kurum batarsa, paranı alabiliyosun.

motley
26-12-2012, 11:11
aracı kurum seçerken aranan kriter komisyon oranı olmamalı,daha az komısyon oranı eşittir daha çok kazanç diye bir şey yok,çalıştıgınız kurumun güvenilirliği,personelin bilgi birikimi,kurumun teknik donanımı daha önemlidir.Piyasada köklü aracı kurumlar var isimleri bir elin parmağını geçmez.Bankaları tercih etmenizi de pek önermem çünkü banka da çalışan yat.uzmanları tamamen işlem hacmine odaklanmış durumdalar nedeni de departman müdürlerinin uyguladıkları baskılar,oysa piyasaya hakim aracı kurumlar müşterinin çıkarlarıyla daha ilgilidir.