PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

OnurGururSeref
15-03-2009, 19:46
Arkadaslarim, yillardir gormedigim Mamak Ege Mahallesi civarini dun gordum ve gozlerime inanamadim. Cukurambar'in bir benzeri de orada olusuyor. Metro Gross Market civarinda enfes binalar yapilmis ve arsa degeri cok olmadigi icin de acaip ucuz. Oralarda alinacak bir arsanin ileri yillarda cok guzel gtirisinin olacagini, en az 8-10 daire getirecegini dusunuyorum. Benden daha iyi bilen dostlar yorum yapabilirler mi? Unutmayin ki coooook eski yillarda mamak Ankara'nin en guzel yeriymis. Cavcav'in babasi ilk geldiginde oraya yerlesmis en guzelş ve yesil yer diye.. Sonra gecekondu mahallesi olmus. Bu kader duzelirse.. Ucar...

Korsan Ojeda
16-03-2009, 14:08
Sn. Emlaksan,

Vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim.

Saglicakla kalin.

emlaksan
16-03-2009, 21:29
Sn. Emlaksan,

Vermis oldugunuz bilgiler icin tesekkur ederim.

Saglicakla kalin.

Rica ederim.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar

.

tualtuana
17-03-2009, 18:24
ankaradan arazi arsa tarla almak isteyen dostlara nacizane önerim temelli bölgesi yatırım için en idal yer belediyenin gelecek 5 10 yıllık surecte yatırımları olacak ve şu an inanılmaz ucuz fiyatlara yerler bulabilirsiniz..............

ayrıca şehirin büyüye bilecek tek tarafı batı kısmı polatlıya dogru ilerliyor.........................

Son derece haklısınız..Ayrıca bu bölgede söylediğiniz gibi m2/4-5 tl ye kadar yer bulmak mümkün.. Böylece şuan yüzüne bakılmayan yerler uzun vadede daha fazla getireceği kanaatindeyim..
Saygılar..

serdar72
18-03-2009, 10:17
Son derece haklısınız..Ayrıca bu bölgede söylediğiniz gibi m2/4-5 tl ye kadar yer bulmak mümkün.. Böylece şuan yüzüne bakılmayan yerler uzun vadede daha fazla getireceği kanaatindeyim..
Saygılar..

Aslında nereden alınacağı Ankara da seçimi kimin kazanacağına bağlıdır. kişiye göre kesinlikle öncelikler farklıdır. ve beklenti ve pirmlerde farklı olacaktır.

şimdiden bu konuda net bir şey söylemek hatalı olabilir.

elbette iyi yönetilen bir ankara herzaman pirim yapar ve hertarafı birgün para eder. ama ne zaman..

selamlar.

emlaksan
22-03-2009, 16:08
Degerli forum uyeleri,

Melih Gokcek bu aksam (10.03.2009) katildigi "Tarafsiz Bolge" (CNNTURK) adli programda projelerini anlatirken 'icme suyuna' iliskin bir projesinden soz etti. Soz konusu programin bu kismini tam olarak takip edemedim; ancak zaten kendisi de 'arsa spekulasyonu' olur diye fazla bilgi vermek istemedi.

Melih beyin secilmesi garanti degil; ancak kuvvetle muhtemel. Bu sebeple soz konusu projeden haberdar olan degerli forum uyelerinin bundan soz etmeleri faydalidir diye dusunmekteyim.

Sayın Korsan Ojeda;
Yakupabdalın belli parselleri imar uygulamasına alınacak. Sn.Karayalçın Mühyede yaptığı konuşmada Yakupabdal - Karataş - Yaylabağ - Mühye bölgesine öncelik vereceklerini açıkladı. Melih Gökçek ise Yakupabdalın imarını bitireceğini söyledi. Son gelişmeler bunlar olmakla birlikte Yakupabdalın imar uygulamasına alınacağının duyulması sürpriz değil. Bu gelişmeyi bekliyorduk. Tabii herşeyden evvel seçimin sonuçlarına bakacağız. Buna göre tabloyu daha net göreceğiz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
23-03-2009, 09:28
Bilgi;
Ahiboz Toplu Konut Alanları içerisinde hisse net forum dostlarıyla yatırım yaptığımız parselden 1000 m2 daha yer temin ettik. İstekli olan iki arkadaşımız faydalanabilir. Emsal yoğunluk Turkuaz Vadisiyle aynıdır. Bölge çok katlı planlanmıştır. Ankarada mevcut en büyük toplu konut alanlarından biridir. Parselimiz Konya yolu manzaralı, güzel konumludur. İlgilenen dostların bilgilerini rica ederim.
Selamlar,
Serhan

Soru yada sorunlarınızı yazabilirsiniz emlaksan@hotmail.com

.

maxtor
25-03-2009, 12:29
Sayın Emlaksan,

Son günlerdeki Ankara Başkan adaylarının mühye köyü 895 ve 896 parseller için planları varmı, varsa bu konuda ne düşünüyorsunuz, bilgileriniz benim için önem arz ediyor.
İyi çalışmalar...

emlaksan
25-03-2009, 13:14
Sayın Maxtor;

Ankara Belediye Başkan adaylarının açıklamalarını ve Çankaya bölgesine yaklaşımlarını takip etmeye gayret ediyorum. Edindiğim bilgi ve bunlarla ilgili görüşlerimi kısaca izah etmeye çalışayım. Sayın Karayalçın, organize edilen Mühye toplantısında, imar uygulama açısından önceliklerinin Mühye Yakupabdal Karataş Yaylabağ bölgeleri olacağını söyledi. Bana göre seçilirse, Çankaya bölgesinin gecikmiş imarı sürprizleriyle kısa sürede bitecektir Diğer yandan Melih Gökçek'in tekrar seçildiğini düşünürsek, Mühye İmrahor bölgelerinde var olan rekreasyon alanlarına ayrılmış ve planlanmış bölgelerin öncelikli olarak uygulama içine alınacağını düşünüyorum. Konut imarı konusunda bölgenin planlanan nihai hedefleri 2015-2018 yıllarıydı. Bu hedeflerin tutması hepimizin ortak arzusudur ve etaplar halinde ilerleyeceğini sanıyorum. Bir diğer ihtimalde Sayın Mansur Yavaş beyin seçilmesidir ki, bu halde Mansur bey Çankaya imarına sessiz kalmayıp ilgi gösterecektir diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

Not: 895-896 parsellerin dahil olduğu 1/25.000 seviyeli nazım planlama mevcuttur.

.

serdar72
25-03-2009, 14:00
Sayın Maxtor;

Ankara Belediye Başkan adaylarının açıklamalarını ve Çankaya bölgesine yaklaşımlarını takip etmeye gayret ediyorum. Edindiğim bilgi ve bunlarla ilgili görüşlerimi kısaca izah etmeye çalışayım. Sayın Karayalçın, organize edilen Mühye toplantısında, imar uygulama açısından önceliklerinin Mühye Yakupabdal Karataş Yaylabağ bölgeleri olacağını söyledi. Bana göre seçilirse, Çankaya bölgesinin gecikmiş imarı sürprizleriyle kısa sürede bitecektir Diğer yandan Melih Gökçek'in tekrar seçildiğini düşünürsek, Mühye İmrahor bölgelerinde var olan rekreasyon alanlarına ayrılmış ve planlanmış bölgelerin öncelikli olarak uygulama içine alınacağını düşünüyorum. Konut imarı konusunda bölgenin planlanan nihai hedefleri 2015-2018 yıllarıydı. Bu hedeflerin tutması hepimizin ortak arzusudur ve etaplar halinde ilerleyeceğini sanıyorum. Bir diğer ihtimalde Sayın Mansur Yavaş beyin seçilmesidir ki, bu halde Mansur bey Çankaya imarına sessiz kalmayıp ilgi gösterecektir diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

Not: 895-896 parsellerin dahil olduğu 1/25.000 seviyeli nazım planlama mevcuttur.

.

Benim bildiğim kadarı ile Mansur bey imar rantı konusunda Ankarada bugüne kadar çok büyük adaletsizlikler olduğunu dile getirmiştir. Ankaranın nerede ise içi olmuş yerlerde imar yokken 30-40 km uzaklarda imar verildiğini, merkeze yakın olan yerlerinde imar işlemlerinin yapılacağını ve bu adaletsizliğin giderileceğini açıklamıştır. Bir de imar çalışmalarının kişilere göre değil şehir yapısı ve gelişimi neyi gerektiriyorsa ona göre yapılacağını, nerenin ne zaman imara tabii olacağını internet de yayınlayarak herkesin kendi arazisi hakkında detaylı bilgisi olacağınıda söyledi.

Ankara da zamanla her yer hak ettiği değeri bulacak. Ankara herzaman göç alan ve nufusu sürkli artan bir şehir olamasının ve başkent olmasının faktörü büyüktür.

Korsan Ojeda
25-03-2009, 17:06
Sn. Emlaksan,

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Umarim forum uyeleri icin de aydinlatici olmustur.

bulut4003
25-03-2009, 20:22
sayın emlaksa;
Şabanözüne yatırım konusunda bilgilerinizi ve raic değerleri paylaşırmısınız? Teşekkürler

taylan
26-03-2009, 10:23
Bilgi;
Ahiboz Toplu Konut Alanları içerisinde hisse net forum dostlarıyla yatırım yaptığımız parselden 1000 m2 daha yer temin ettik. İstekli olan iki arkadaşımız faydalanabilir. Emsal yoğunluk Turkuaz Vadisiyle aynıdır. Bölge çok katlı planlanmıştır. Ankarada mevcut en büyük toplu konut alanlarından biridir. Parselimiz Konya yolu manzaralı, güzel konumludur. İlgilenen dostların bilgilerini rica ederim.
Selamlar,
Serhan

.

merhaba serhan hocam ahiboz bolgesinde forum katilanlari ile yaptiginizi belirttiginiz yatirimin boyutu nedir kac kisi tarafindan toplam ne kadar metrekarelik bir alim yapilmistir eger bunu ve bu alim sonucunda beklenen hedefi birkez daha aciklarsaniz bu yatirima ortak olmamis ben ve benim gibi arkadaslarinda bu bolgeye yonelmesinde belki bir faydasi olur surekli bu forumu takip ettigimden bu alim gerceklestirilmeden onceki beklenen hedefleri az yada cok biliyorum bu nedenle ne kadar cok yatirimci olursa o kadar cabuk hedefe ulasilir sanirim agustosta gorusmek uzere saglicakla kalin

emlaksan
26-03-2009, 12:07
sayın emlaksa;
Şabanözüne yatırım konusunda bilgilerinizi ve raic değerleri paylaşırmısınız? Teşekkürler

Sayın Bulut4003;

Çankırı Şabanözü imar planları 2006 yılında yapıldı ve 1000 likleri onaylandı. Bu planı inceleyip, yer-konum seçerek, imarlı yerlerden durumunuza göre yatırım yapabilirsiniz. İmarın yürüyeceği istikamete 2006 yılı öncesi yatırım yapanlar bu yönde kazanımlar sağlamışlardır. Şu an itibarıyla yeni bir imar çalışması yoktur. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
26-03-2009, 12:48
merhaba serhan hocam ahiboz bolgesinde forum katilanlari ile yaptiginizi belirttiginiz yatirimin boyutu nedir kac kisi tarafindan toplam ne kadar metrekarelik bir alim yapilmistir eger bunu ve bu alim sonucunda beklenen hedefi birkez daha aciklarsaniz bu yatirima ortak olmamis ben ve benim gibi arkadaslarinda bu bolgeye yonelmesinde belki bir faydasi olur surekli bu forumu takip ettigimden bu alim gerceklestirilmeden onceki beklenen hedefleri az yada cok biliyorum bu nedenle ne kadar cok yatirimci olursa o kadar cabuk hedefe ulasilir sanirim agustosta gorusmek uzere saglicakla kalin

Merhaba Sevgili Taylan;
Ahiboz Toplu Konut Alanları sınırlı bir bölgeye tekamül etmektedir. Ahiboz bölgesinde bulunan bir kaç parsel Tokiye ayrılmış alan içerisindedir. Bu sebeple ayrı bir öneme haizdir. Bu parsellerden hafif rakımlı ve Konya yolu manzaralı olanını seçtik. Alım yaptığımız parselde satılık yer bulmakta zorlanıyoruz. Ancak zaman zaman satışa çıkaran oluyor. Haber aldığımız anda istekli arkadaşların alımlarına vesile oluyoruz. Mümkün mertebe bizlerin dışındakilere satılmasını arzu etmiyoruz. Amacımız birlikten güç doğar felsefesiyle hareket etmektir. Bu sebeple seçtiğimiz parselde satılık bir yer geldiğinde forum dostlarının bilgilerine sunuyorum. Buranın alım satım işlemlerinde komisyon-ücret yok. Şahsen bende parselin ortağıyım. Hisse sahibiyim. Hisse bedeli + tapu masrafları haricinde bir ödeme söz konusu değil. Planda toplu konut alanları 1,00 - 1,50 emsallidir. Bu yer içinde aynı hesaplama söz konusu olacaktır. Eskişehir yolu Turkuaz vadisi Toki Bloklarının yükseklikleri bizim yatırım yaptığımız bu bölgeye bire-bir emsal teşkil etmektedir. İşin bizlere cazip gelen taraflarından biriside bu diyebilirim. Yoğun bir şekilde satmak isteyen bulunmadığından çok sayıda hisse alamıyoruz fakat peyder-pey, zaman içerisinde, satılık yer geldikçe değerlendireceğiz. İki üç ayda bir satılık yer denk gelmektedir. Öncelikli beklentimiz tabiyatıyla kendi hisselerimizin bulunduğu parseldir. Yer temin ettikçe dostlarımıza bilgi vermeye devam edeceğim. Ağustos ayında geldiğinizde yere beraber gidip bakarız.

Selamlar,
Serhan

.

maxtor
26-03-2009, 15:41
Sayım Emleksan,

Bu aralar mühye köyü 895 veya 896 parsellerden yer almak mantıklı mı, cevabınız için şimdi den teşekkürler.....

emlaksan
26-03-2009, 21:33
Sayın Maxtor;
Vade konusunda relax olabilenler açısından genel değerlendirdiğimde yalnız 895-896 nolu parseller değil Ankaramızın hemen her yerine/yerinde yatırım mantıklıdır, hiç şüphe yok...
Selamlar

.

haslaner
27-03-2009, 14:52
Sayın arkadaşlar
forum sayfalarını bir süreden beri sessizce takip etmekteyim. İmkanım olduğunda küçük bir birikimle uygun yatırımı yapabilmek için tavsiyelerinize başvurmaktan memnuniyet duyacağım. Çok faydalı ve isabetli olduğunu düşündüğüm tavsiyeler için katkısı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

emlaksan
27-03-2009, 21:18
Sayın Haslaner;
Aramıza hoş geldiniz.

.

emlaksan
31-03-2009, 16:12
Bilgi;
Yakupabdal arazisinin Çankaya tarafına bakan manzara parsellerinde 800 m2 satılık yer mevcuttur. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kurabilir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-03-2009, 17:17
Bilgi;
Değerli Forum Dostları;
Elmadağ Belediyesi el değiştirdi. Yeşilderenin güney doğu ve güney batısı - Lalabelin doğu ve kuzey doğusu ile Elmadağ yerleşkesinin batı ve kuzey batı bölgelerinde gelişmeler olmasını bekliyorum. Özellikle erken vakitte dikkat çekmek istedim. Bilgi edinmek isteyen dostlar benimle irtibat kurabilir. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

rasputin46-2
02-04-2009, 11:04
serhan bey,istanbulda 100.000 ölçekli yeni nazım imar planı hazırlanmış....başkanın onayına sunulmuş....herhalde bir ay içinde onaylanır...ancak onaylanmadan evvel bilgi verilmiyormuş....100.000 ölçekli plan onaylandıktan sonra daha alt ölçekli planlar hazırlanacakmış...bende daha detaylı bilgi aldıkça yazarım...istanbul şehir planlama müdürlüğü telefonu; 0(216)6516461-63-64-68 selamlar...hayırlı işler....bol kazançlar dilerim...

emlaksan
02-04-2009, 14:33
Sayın Rasputin46-2;
100.000 ölçekli üst planların sonrasında 25.000 ölçekli nazım imar planı devreye girecektir. Bu plan seviyesinde bende İstanbul'a girmeyi düşünüyorum. 2006 yılı sonrasındaki yakın süreçte tepebaşının yaptığı planların iptal sürecine girdiği ve yine yakın zamanda Danıştaya taşınan konunun bu kez onay yönünde istikamet aldığı bilgisine ulaştım. Bunu takiben bahsettiğiniz birimin 100.000 lik çalışmasının aynen aktardığınız gibi onay sürecinde olduğunu teyid ettim. Belediyenin hazırladığı plan onaylandığı anda eski plan geçersiz olacaktır. Böyle bir formül bulmuşlar anlaşılan. Hemen ertesinde 1/25.000 lik nazım imar planı gelecektir. Tabii süreç içerisinde. Sanırım bir yılı aşacaktır. Dolayısı ile bir müddet daha beklemede kalacağız. Yakın ilginiz ve bilgi paylaşımınız sebebiyle size teşekkür ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

CERİTKALE
02-04-2009, 14:37
Bilgi;
Değerli Forum Dostları;
Elmadağ Belediyesi el değiştirdi. Yeşilderenin güney doğu ve güney batısı - Lalabelin doğu ve kuzey doğusu ile Elmadağ yerleşkesinin batı ve kuzey batı bölgelerinde gelişmeler olmasını bekliyorum. Özellikle erken vakitte dikkat çekmek istedim. Bilgi edinmek isteyen dostlar benimle irtibat kurabilir. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey,
Yeşildere civarında küçük bir hafta sonu bahçesi yapmak (2 dönüm) (merkezi bir yerde) kaça patlar. Şu an için m2 fiyatları nedir? Bilgi verir misiniz?
Teşekkürler.

emlaksan
02-04-2009, 14:48
Sayın Ceritkale;
Elmadağ Yeşildere bölgesinde imarlı ve imarsız olmak üzere bahçe yapmak amaçlı çok güzel yerler mevcut. Ancak 2 dönüm tek tapu yer bulunur mu bilemiyorum. Elmadağ belediyesi el değiştirdi. Kısa zamanda ilçede imar çalışmaları manasında olumlu gelişmeler bekliyorum. Güncel fiyatlara bir bakalım. Hafta sonu bölgede çalışma yapacağım. Güncel fiyatları edindiğimde size bilgi vereceğim. Genel manada seçiminiz, doğası, temizliği ve gelişmeye açıklığı ile olumludur. Bölge güzeldir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

melik
02-04-2009, 15:17
bilgisi olan arkadaşlara
tkgm toki ile anlaşıp ankara yapracıkta konut yapımı için talep toplayacak.
sizce nasıl bi yer.
saygılar.

emlaksan
02-04-2009, 15:49
Sayın Melik;
Bölgenin ileriye dönük gayet güzel olacağını düşünüyorum. Arsa yatırımı ve arsaların konumları üzerinde fikrim oluyor. Bu noktada hangi kalitede konut üretileceğinden tutunda bu işe ayrılmış arsanın lokasyonu, diğer projelere mesafesi, ticari vasıflı alanlara yakınlığı gibi konutun raicini, satılabilirliğini ve oturum kalitesini birinci derecede etkileyen faktörler topluca projeksiyona alınmalı, değerlendirilmeli. Tokiden alım niyetiniz varsa ofisime gelip planları inceleyebilirsiniz. Buna göre kararınızı daha net verirsiniz.
Selamlar,
Serhan

.

tualtuana
03-04-2009, 09:26
bilgisi olan arkadaşlara
tkgm toki ile anlaşıp ankara yapracıkta konut yapımı için talep toplayacak.
sizce nasıl bi yer.
saygılar.

Sayın Melik..
Eskişehir yolu ve otobana cephesi nedeni ile projeden önce de oldukça değerli olan bu bölge projeyle birlikte daha da değerlenmeye başladı.. proje dışında kalan bölgelerde de yüksek emsal çıkacağı kanaatindeyim. Çünkü Aşti nin yapılacağı Elvan bölgesi Yapracık ile sınır konumundadır ve Elvanın tamamı villa parselidir.. Eski örnekleri de göz önüne alırsakBu villa parselleri ile toki projesi arasında kalan bölgede Yoğunluğun fazla düşünüleceği ve emsalin de yüksek olacağını düşünmek hiç de zor değil..Proje duyulduktan sonra birçok yer sahibi fiyatları yükseltmeye başladı, biran önce eski fiyatları talep eden kişilerden yer temin etmek oldukça karlı olacaktır..
Saygılar..

serdar72
03-04-2009, 10:27
Sayın Melik..
Eskişehir yolu ve otobana cephesi nedeni ile projeden önce de oldukça değerli olan bu bölge projeyle birlikte daha da değerlenmeye başladı.. proje dışında kalan bölgelerde de yüksek emsal çıkacağı kanaatindeyim. Çünkü Aşti nin yapılacağı Elvan bölgesi Yapracık ile sınır konumundadır ve Elvanın tamamı villa parselidir.. Eski örnekleri de göz önüne alırsakBu villa parselleri ile toki projesi arasında kalan bölgede Yoğunluğun fazla düşünüleceği ve emsalin de yüksek olacağını düşünmek hiç de zor değil..Proje duyulduktan sonra birçok yer sahibi fiyatları yükseltmeye başladı, biran önce eski fiyatları talep eden kişilerden yer temin etmek oldukça karlı olacaktır..
Saygılar..

sayın tualtuana,

Yapracık, çiçektepe kayıtlı imar çıkmayan tarlaların m2 fiyatları konusunda bilginiz varmı?

teşekkürler.

tualtuana
05-04-2009, 09:37
sayın tualtuana,

Yapracık, çiçektepe kayıtlı imar çıkmayan tarlaların m2 fiyatları konusunda bilginiz varmı?

teşekkürler.

Yapracıkta m2/50 tl , çiçektepe de ise m2/18 tl civarı fiyatlar seyiretmektedir..
Saygılar..

serdar72
05-04-2009, 20:54
Yapracıkta m2/50 tl , çiçektepe de ise m2/18 tl civarı fiyatlar seyiretmektedir..
Saygılar..

Teşekkürler.

taylan
05-04-2009, 22:12
merhaba tualtuna yapracik koyu 687 parselin fiyati nedir bir bilginiz var mi

tualtuana
06-04-2009, 08:53
merhaba tualtuna yapracik koyu 687 parselin fiyati nedir bir bilginiz var mi

Yapracık 687 parsel 13273 m2 lik bir parsel olup yolun sol tarafındadır..Şuanda m2/70 civarı fiyat istenmekte.. Tabiki bu oradaki hisse sahibinin isteğine göre değişiyor.. Fakat TOKİ projesinden dolayı yolun diğer tarafı daha fazla rağbet görmeye başladı..Yolun sağında alım satımın daha fazla olacağı kanaatindeyim..
Saygılar..

dr_selin
06-04-2009, 11:46
sayın serhan bey
bir aile dostumuz üç yıl önce sincan taraflarında bir miktar hisse almış şufa riskinden endişe ediyor konu hakkında görüşünüz nedir teşekkürler

ZzeusS
06-04-2009, 12:22
serhan bey,istanbulda 100.000 ölçekli yeni nazım imar planı hazırlanmış....başkanın onayına sunulmuş....herhalde bir ay içinde onaylanır...ancak onaylanmadan evvel bilgi verilmiyormuş....100.000 ölçekli plan onaylandıktan sonra daha alt ölçekli planlar hazırlanacakmış...bende daha detaylı bilgi aldıkça yazarım...istanbul şehir planlama müdürlüğü telefonu; 0(216)6516461-63-64-68 selamlar...hayırlı işler....bol kazançlar dilerim...

merhaba
istanbul civarındaki arsalar ile ilgili bir topik veya forum varmı?

TEKMEGÖL
06-04-2009, 14:15
FLARYA, YEŞİLKÖY, YEŞİLYURT' TA Gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli TOPİĞİNE BAK.

emlaksan
07-04-2009, 08:13
sayın serhan bey
bir aile dostumuz üç yıl önce sincan taraflarında bir miktar hisse almış şufa riskinden endişe ediyor konu hakkında görüşünüz nedir teşekkürler

Sayın Dr Selin;
Arkadaşınızın aldığı hisseyle ilgili olarak Şuf'a hakkı açısından bir risk söz konusu değildir. Şuf'a riski bildirimli 3 ay iken bildirimsiz 24 aydır. Anladığım kadarıyla 36 ay olmuş. Bu sebeple rahat olsun, risk ortadan kalkmıştır.. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

coban
08-04-2009, 16:42
50.000tl civarında tek tapu yatırım amaclı nerden arsa veya arazi alınabilir ?

emlaksan
08-04-2009, 18:32
Sayın Coban;
Size Çayyolu Dodurga Merkezi İş Alanları bölgesinin tam ortasında bulunan 340 m2 tek tapu ve üstelik imarlı arsa öneriyorum. Fiyat oldukça makul vaziyette diyebilirim. 50.000 TL'dir. Tavsiye ederim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
11-04-2009, 12:43
Bilgi;

Yapracıkla ilgili ulaşım konusunda mail adresime sorular geliyor. Genel bir değerlendirme yapalım burada. Nazım imar planında yapracık arazisi konut ağırlıklı. Ancak buraya metro veya raylı sistem gibi hizmet verileceğine dair elimizde bilgi yok. Planı incelediğimizde ulaşımın asfalt yollarla yapılacağını anlıyoruz şimdilik. Tokinin üreteceği konutlara kadar asfalt yol hizmeti şüphesiz gelecektir. Beyobasındaki Toki Bloklarında olduğu gibi. Belli bir dönem gerek ulaşımda gerek ticari manada bazı eksiklikler, sıkıntılar yaşanabilir.
Araç sahipleri için sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum. Yapracık konut ve sağlık sitesi planlıdır.
Selamlar,
Serhan

.

tualtuana
12-04-2009, 09:41
Çokören köy içinde, köy yoluna 1 parsel .. 40m uzaklıkta..
15.700 m2 tek tapu .. 120.000 tl istenmekte.. m2/7.5 tl ye geliyor..
Çok makul olduğu kanaatindeyim..
İlgilenirseniz irtibata geçebilirsiniz..
Saygılar..

yunus
14-04-2009, 12:31
Yapracık'da 6000 m2 tarla için m2 sine 50 ytl fiyat istiyorlar.Bölgeyle ilgisi olan arkadaşların değerlendirmeleri mümkün olursa çok sevinirim.

mrh yapracık ile ilgileniyorum yardımcı olabilirim yapracık sağ taraftan bahsediyorsunuz sanırım orada m2 fiyatları 45, 50 tl civarında eger düşünürsenir yardımcı olabilirim size crazybaskentlee@hotmail.com burdan bana ulaşabilirsiniz saygılarımla

tualtuana
14-04-2009, 13:42
Yapracık'da 6000 m2 tarla için m2 sine 50 ytl fiyat istiyorlar.Bölgeyle ilgisi olan arkadaşların değerlendirmeleri mümkün olursa çok sevinirim.

Parsel bilgisi ile birlikte değerlendirmesini yaparak yardımcı olmaya çalışırım
Saygılar..

erd
17-04-2009, 17:00
Ankara Dodurga Nakkaş mevkii 1935 Parsel de bulunan 5500 m2 arazinin (imarlı) 288750/1325000 paydaşıyım. Payımı satmayı düşünmekteyim. Fiyat hakkında bilgisi olan veya arazinin geleceği hakkında bilgisi ve görüşleri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler Saygılar.

sozdemir
18-04-2009, 12:40
Merhaba Arkadaşlar,

Forumunuza yeni katıldım. İlk izlenimlerim memnuniyet verici. Sizlerden bir ricam olacak babam ihtiyacı olduğu için Eskişehir yolu sağında kalan Eczacıbaşı deposu karşısında bulunan villalık arsasını satmak istiyor. Acaba bu arsalar ne fiyatlarda gidiyor. Bilgi vermenizi rica ederim. Arsa bilgileri aşağıdadır. İyi günler,

Etimesgut Erler Mh. Ada No: 42445 Parsel No: 12 Alan: 244 m2

emlaksan
18-04-2009, 13:24
Merhaba Arkadaşlar,

Forumunuza yeni katıldım. İlk izlenimlerim memnuniyet verici. Sizlerden bir ricam olacak babam ihtiyacı olduğu için Eskişehir yolu sağında kalan Eczacıbaşı deposu karşısında bulunan villalık arsasını satmak istiyor. Acaba bu arsalar ne fiyatlarda gidiyor. Bilgi vermenizi rica ederim. Arsa bilgileri aşağıdadır. İyi günler,

Etimesgut Erler Mh. Ada No: 42445 Parsel No: 12 Alan: 244 m2

Merhaba,
Arsanızın konumu güzel. Ancak bana kalırsa şimdi satmak uygun değil. Bölge imarlı olmasına rağmen, inşaat ruhsatı verilmiyor. Bu durum Yenikentte bulunan arsaların (yolun sağı) değerlenmesinin önündeki engeldir. Hangi fiyattan alıcı bulur diye düşünürsek, sanırım 50 bin civarından taliplisi olacaktır.
Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
18-04-2009, 13:28
Ankara Dodurga Nakkaş mevkii 1935 Parsel de bulunan 5500 m2 arazinin (imarlı) 288750/1325000 paydaşıyım. Payımı satmayı düşünmekteyim. Fiyat hakkında bilgisi olan veya arazinin geleceği hakkında bilgisi ve görüşleri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler Saygılar.

Merhaba,
Çayyolu Dodurga bölgesi benim özel ilgi alanım. Pazar günü bölgede olacağım. Yerinizin konumunu inceleyip, edineceğim bilgi ve izlenimleri size aktarmak isterim.
Selamlar,
Serhan

Genel Bilgi;
Çayyolu Dodurga bölgesi Eskişehir yolu ve Ankara Çevre yoluna olan yakınlığı ile daha pek çok yönden yatırımcının tercih sebebi olmaktadır. Dodurganın otoban içerisinde kalan kısmı etaplar şeklinde imar uygulamasına alınmış olup, imar tapularının dağıtım süreci devam etmektedir. Bu noktada otoban içerisinde emsal bazı bölgelerde 0,50 iken bir kısmında ise (doğu) ~ 0,30 dur. Dodurganın otoban dışı bölümü nazım imar palnında yüksek emsallidir. Bu bölgede yer yer mevzi imar görmüş araziler bulunmaktadır. Bu bölümde kalan bant aynı zamanda Özel Proje Alanı olarak nazım imar planında işaretlenmiştir. Yanı Merkezi İş ve Konut Alanları olacaktır. En yüksel emsal bu bölgede beklenmektedir. Otoban dışındaki Dodurga arazisinde Sağlık Sitesi, Golf Sahası, Kültür Sitesi, Eğitim Sitesi, Ar-Ge merkezi, Raylı Toplu Taşıma Sistemi gibi beğenilip tercih edilen çok yönlü bir şehir planlama örneği vardır. İnceleyenler için dikkat çekicidir.

.

macar
19-04-2009, 10:21
Merhaba,

Ben bu siteyi kaylaşık üç yılıdır takip ediyorum.
Değerlendirmeler ve yorumlar çok başarılı.

Benim Ahiboz'da bir arazim var. 2450 metre kare. 51 nolu parsel.
Durumu nedir? Satmak niyetindeyim.

emlaksan
20-04-2009, 03:24
Sayın Macar;

Ahiboz 51 nolu parselin konumunu inceledim. Konya yoluna ~ 1900 metre mesafede. Uydu lokasyonunu yüklemeye çalıştım ancak bir sıkıntı var sanırım gerçekleşmedi. İlgilenenler için tarif etmek gerekirse Ahiboz köyünün kuzey doğusunda Ankara Ticaret Borsasının planlandığı bölgeye yakın diyebiliriz. Genel bilgi olarak eklemek gerekirse Ahibozun sınırlı sayıda parselinin dahil olduğu Toki Toplu Konut Alanları yüksek emsalleriyle yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır. Bu durum yakın gelecekte artarak devam edecektir. Ahiboz ile Mahmatlı arasında kalan bölgede Depolama Alanları ve Lojistik Merkez yer alacaktır. Yine aynı bölgede Tır Parkı olarak kullanılacak alan Mahmatlı güzergahındadır. Ankara Ticaret Borsası Ahibozda yüklü miktarda arazi almıştır. İleriye dönük olarak (kısa vadede) proje uygulanacaktır. Ankara Ticaret Borsasının 2008 yılı işlem hacmi 1 milyar 300 bin doların üzerindedir. Bu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Ahiboz bir tür ticari kimlik kazanacaktır. ATB ile TMO arasında sözleşme tanzim edilmiştir. Buna göre ATB 2010 yılı nisan ayında bitirmeyi taahhüt ederek yüklendiği projede 30.000 ton Çelik Silo ve entegre hizmet anlayışı içinde kantarları, laboratuarları, satış salonları ve sosyal tesisleri ile birlikte Hububat ve Bakliyat Borsası tesis edecektir. ATB nin 82.yılını kutladığı 26 Şubat 2009 da yapılan basın açıklamaları ve beyanlar bu şekildedir.

Sayın Macar, Ahibozda bulunan arazinizin lokasyonu söz konusu ATB projesine oldukça yakın vaziyette. Eğer muhakkak satmak durumunda kalırsanız, ofisime uğrayın bende yardımcı olmaya çalışayım. Ancak altını çizerek tekrar belirtmeliyim, yerinizde olsam kararımı değiştirerek tercihimi bekleme yönünde kullanırdım.

Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
20-04-2009, 06:57
Düzeltme;
ATB nin 2008 yılı işlem hacmi 1 milyar 300 milyon $ ın üzerindedir.
Selamlar

.

emlaksan
20-04-2009, 07:24
Sayın Macar;

Ahiboz 51 nolu parselin konumunu inceledim. Konya yoluna ~ 1900 metre mesafede. Uydu lokasyonunu yüklemeye çalıştım ancak bir sıkıntı var sanırım gerçekleşmedi. İlgilenenler için tarif etmek gerekirse Ahiboz köyünün kuzey doğusunda Ankara Ticaret Borsasının planlandığı bölgeye yakın diyebiliriz. Genel bilgi olarak eklemek gerekirse Ahibozun sınırlı sayıda parselinin dahil olduğu Toki Toplu Konut Alanları yüksek emsalleriyle yatırımcıların ilgisini çekmeye başlamıştır. Bu durum yakın gelecekte artarak devam edecektir. Ahiboz ile Mahmatlı arasında kalan bölgede Depolama Alanları ve Lojistik Merkez yer alacaktır. Yine aynı bölgede Tır Parkı olarak kullanılacak alan Mahmatlı güzergahındadır. Ankara Ticaret Borsası Ahibozda yüklü miktarda arazi almıştır. İleriye dönük olarak (kısa vadede) proje uygulanacaktır. Ankara Ticaret Borsasının 2008 yılı işlem hacmi 1 milyar 300 milyon doların üzerindedir. Bu noktaya dikkat çekmek istiyorum. Ahiboz bir tür ticari kimlik kazanacaktır. ATB ile TMO arasında sözleşme tanzim edilmiştir. Buna göre ATB 2010 yılı nisan ayında bitirmeyi taahhüt ederek yüklendiği projede 30.000 ton Çelik Silo ve entegre hizmet anlayışı içinde kantarları, laboratuarları, satış salonları ve sosyal tesisleri ile birlikte Hububat ve Bakliyat Borsası tesis edecektir. ATB nin 82.yılını kutladığı 26 Şubat 2009 da yapılan basın açıklamaları ve beyanlar bu şekildedir.

Sayın Macar, Ahibozda bulunan arazinizin lokasyonu söz konusu ATB projesine oldukça yakın vaziyette. Eğer muhakkak satmak durumunda kalırsanız, ofisime uğrayın bende yardımcı olmaya çalışayım. Ancak altını çizerek tekrar belirtmeliyim, yerinizde olsam kararımı değiştirerek tercihimi bekleme yönünde kullanırdım.

Selamlar,
Serhan

.

Pasha75
20-04-2009, 18:01
Merhaba arkadaşlar dodurga arsa seceneklerı ve yatırımcılar ıcın cazip arsalar almak isteyenler için dodurga 877-801-10-67 parsellerde hısseler var düşünen olan arkadasım varsa benımle ırtıbat kurabılır Tayfun Buyuk ....0533 765 83 08 İyi Gunler form Üyeleri..

Pasha75
20-04-2009, 18:01
Ayrıca Pashagayrmimenkul.net sayfamızdan mevcut arsalarımızı da Görebilirler..

macar
21-04-2009, 21:07
Sayın emlaksan,
Ahiboz'la ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

oktayreis
22-04-2009, 19:11
sayın emlaksan.. affınıza sıgınarak size biriki şey sormak istiyorum. öncelikle, ovacık bayraktepe mevkiindeki arsaların şuanki durumu yani ne eder? oraya aşti falan kurulacak deniyor dogrumu? birde arsa kardeşimin hanımı üzerine ve kardeşimle ben arsayı ortak tapu olarak devralmak istiyoruz.şuanda imar tapusu halen çıkarılmadı.bunun için neler yapmalıyız hiçbir fikrimiz yok.. degerli görüşlerinizi ögrenebilirmiyim? şimdiden teşekkür eder işlerinizde ve ugraşlarınızda başarılar dilerim. saygılarımla

emlaksan
22-04-2009, 22:31
Sayın emlaksan,
Ahiboz'la ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Rica ederim.
Sağlık ve bol kazançlar..

.

emlaksan
22-04-2009, 22:37
sayın emlaksan.. affınıza sıgınarak size biriki şey sormak istiyorum. öncelikle, ovacık bayraktepe mevkiindeki arsaların şuanki durumu yani ne eder? oraya aşti falan kurulacak deniyor dogrumu? birde arsa kardeşimin hanımı üzerine ve kardeşimle ben arsayı ortak tapu olarak devralmak istiyoruz.şuanda imar tapusu halen çıkarılmadı.bunun için neler yapmalıyız hiçbir fikrimiz yok.. degerli görüşlerinizi ögrenebilirmiyim? şimdiden teşekkür eder işlerinizde ve ugraşlarınızda başarılar dilerim. saygılarımla

Sayın Oktayreis;
Rica ederim. Elimden gelen ölçüde bilgi vermeye çalışacağım. Nevşehirdeyim. Bir kaç gün içerisinde dönüp konu hakkındaki görüş ve bilgilerimi sizinle paylaşacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ilca
23-04-2009, 10:02
Merhabalar..
Sayın emlaksan annemlerin Ankara Yakacık ve Yuvaköy de arsaları var. O bölgelerin durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Şu an satmaları doğru olur mu acaba.. Çok teşekkürler...

frkn06
23-04-2009, 17:15
selam forum dostları bölge hakkında genel bir değerlendirme yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
İli : Ankara
İlçesi: Akyurt
Köyü : Samut (bozca köyü)
Mevkii: Kavakkolu
Parsel No: 221,222

emlaksan
23-04-2009, 20:59
Merhabalar..
Sayın emlaksan annemlerin Ankara Yakacık ve Yuvaköy de arsaları var. O bölgelerin durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Şu an satmaları doğru olur mu acaba.. Çok teşekkürler...

Sayın İlca;

Özellikle Yuvaköy tarafı gelişim içerisinde. Köy ile otoban altında bulunan bant rağbet görmekte. Diğer yerler içinde gelişim içersinde olacağını belirtmek isterim. Arsalarınızın parsel numaralarını ve dolayısıyla konumlarını bilmiyorum, bu sebeple genel geçiyorum. Yuvada konut imar uygulaması yapılacak bölümler mevcuttur. Ayrıca otoban kavşağında golf sahası planlanmıştır.

Yakacakta mevcut imarlı yerler dışında köyün kuzey ucundan başlayan ve memlik arazisine uzanan büyük bir rekreasyon alanı vardır. Yine doğu kısmında üniversteye ayrılmış (belli bir uzaklıkta) yer mevcuttur.

Sonuç olarak eğer ihtiyacınız yoksa gayrimenkullerinizi satmayıp bir kaç yıl daha beklemenizi öneririm. Her geçen yıl bu bölgelerde belli değişim ve gelişimler olmaktadır ve bu sürecin devam edeceğini söylemek doğru olacaktır.

Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
23-04-2009, 21:43
selam forum dostları bölge hakkında genel bir değerlendirme yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
İli : Ankara
İlçesi: Akyurt
Köyü : Samut (bozca köyü)
Mevkii: Kavakkolu
Parsel No: 221,222

Sayın Frkn06;
Bozca köyü Akyurtta mevcut imar çalışmalarının sınırının dayandığı Kızık yolu devamındadır. İmar planları açısından ele aldığımızda kısa ve orta vadede gelişme beklemiyorum. Zaten planlarda tarımsal nitelikli alanlar şeklinde işaretli. Uzun vadede Akyurt imarının güney doğusundan beklentiye girmek gerekir ki Samut Akyurt un doğusundaki en yakın imar çizgisine ~ 8-10 km mesafededir. Dolayısıyla şimdiki planlara ek yapılarak bir sürpriz gelişme olmadığı müddetçe bölge tarımsal faaliyetler için kullanılmaya devam edecektir.
Selamlar,
Serhan

.

frkn06
24-04-2009, 17:08
teşekkürler sn. emlaksan...

emlaksan
25-04-2009, 01:52
teşekkürler sn. emlaksan...

Rica ederim,
Sağlık ve bol kazançlar.

.

ilca
26-04-2009, 10:09
Sayın emlaksan size geçen gün sorduğum arsaların parsel numaralarını öğrendim.. Buna göre tekrar yorumlayabilirmisiniz.. Çok teşekkürler

Yuva Ada : 60118 Parsel :7

Yakacık Ada :60057 Parsel: 2 ve 4

emlaksan
26-04-2009, 11:43
Sayın emlaksan size geçen gün sorduğum arsaların parsel numaralarını öğrendim.. Buna göre tekrar yorumlayabilirmisiniz.. Çok teşekkürler

Yuva Ada : 60118 Parsel :7

Yakacık Ada :60057 Parsel: 2 ve 4

Sayın İlca;
Yanımda imar paftası yok. Ancak Yuva parselinizin ticari olduğunu sanıyorum. 7 nolu parselde hisseniz mi var yoksa tek tapu şeklinde parselin sahibi misiniz? Yakacık 2 ve 4 nolu parsellerin ise kamulaştırılacak hisseler şeklinde olduğunu tahmin ediyorum. Bu parsellerin hepsindeki metrajlarınızı bana yazabilirseniz daha sağlıklı bilgi verebilirim. Anteks bölgesinde hisse satış fiyatları tek tapu fiyatlarının neredeyse yarısı kadardır. Belirtmekte fayda var. Mümkünse mail adresinizide yazınız. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ilca
26-04-2009, 23:10
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler Serhan bey. Özellikle bizler gibi bu konularda çok bilgisi olmayan insanlar için gerçekten çok faydalı bir hizmette bulunuyorsunuz.. Metrekarelerini yazmayı unutmuşum Yuvadaki 160 m2 Yakacıkdakiler 80 ve 40 m2. Sanırım önceden tek tapulu araziymiş ama sonra belediye bu şekilde parçalamış. Annemlerin şu an biraz nakite ihtiyaçları var da. En azından yakacıkdakileri satsalar mesela çok mu zararları olur sizce. Metrekare fiyatları hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Mail adresim
ilca06@gmail.com

emlaksan
27-04-2009, 05:21
Sayın İlca;
Rica ederim. Bir fayda sağlanabiliyorsa ne mutlu. Diğer yandan m2 bilgileri gelince taşlar yerine oturdu. Bahsettiğiniz Yakacık hisselerinizin maddi olarak doyurucu karşılık bulacağından emin değilim. Kamulaştırma yolunda olacakları için. Ancak Anteks hisseniz ciddi rakam oluşturacaktır. Dilerseniz bu yönde yardımcı olabilirim. Okeylerseniz fiyat alma yönünde girişimlerde bulunuruz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ilca
27-04-2009, 15:38
Her ikisinin de ortalama değerleri hakkında ve tavsiye ettiğiniz gibi bekletirsek birkaç sene sonraki değerleri hakkındaki fikirlerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum.. Tekrar teşekkürler

TEKMEGÖL
27-04-2009, 17:29
yıl 1977. o zaman lise mezunu bir devlet memuru idim ve ikinci öğretimde Mühendislik okuyordum. Lise mezunu olarak aldığım bir aylık maaşa eşit bir fiyat ile. ( Bugünün parası ile 1200 TL. civarı ) ve 10 taksit senet yaparak ( Bugününn parasıyla 120 TL/ay) ANKARA - Yakacık - Karabayır mevkii 991 parsenden 600/ 28500 metrekare hisse aldım.

Ben İstanbulda Olduğumdan, gerçek fiyatı nedir, bilmiyorum.

Halen satmadım. İnternete ilan verdim ve 29 000 TL. istiyorum Hergün arayan oluyor. ve
22 000 nakit + 1996 model ford veren oldu. Satayım mı ..? Yoksa bir 30 sene daha bekleyeyim mi..?

Çünkü geçen 30 senede, Neredeyse 30 kat para kazanmışım.

Gelecek 30 senede de 30 kat kazanırsam, Çocuklara MÜTHİŞ bir gelecek olur.

Teşekkürler.

serdar72
27-04-2009, 20:27
yıl 1977. o zaman lise mezunu bir devlet memuru idim ve ikinci öğretimde Mühendislik okuyordum. Lise mezunu olarak aldığım bir aylık maaşa eşit bir fiyat ile. ( Bugünün parası ile 1200 TL. civarı ) ve 10 taksit senet yaparak ( Bugününn parasıyla 120 TL/ay) ANKARA - Yakacık - Karabayır mevkii 991 parsenden 600/ 28500 metrekare hisse aldım.

Ben İstanbulda Olduğumdan, gerçek fiyatı nedir, bilmiyorum.

Halen satmadım. İnternete ilan verdim ve 29 000 TL. istiyorum Hergün arayan oluyor. ve
22 000 nakit + 1996 model ford veren oldu. Satayım mı ..? Yoksa bir 30 sene daha bekleyeyim mi..?

Çünkü geçen 30 senede, Neredeyse 30 kat para kazanmışım.

Gelecek 30 senede de 30 kat kazanırsam, Çocuklara MÜTHİŞ bir gelecek olur.

Teşekkürler.

Sayın tekmegöl hiçde iyi bir yatırım yapmamışsınız.

1 US dolar ile kaç lira alınabiliyordu?

_ Sene ___ Lira __

1974 13
1975 14
1976 16
1977 17
1978 25
1979 35
1980 79
1981 112
1982 167
1983 224
1984 371
1985 539
1986 688
1987 852
1988 1,385
1989 2,146
1990 2,654
1991 4,311
1992 6,923
1993 10,886
1994 31,384
1995 43,902
1996 81,632
1997 147,380
1998 264,650
1999 419,292
2000 624,784
2001 1,273,528
2002 1,610,463
2003 1,433,809
2004 1,493,655
2005 1.34
2006 1.61
2007 1.32

dolaR 30 sene önce 1977 de takside bağlamışsınız hadi 1978 olsun. 25 lira imiş şimdi 1.630.000

1.630.000/17=?????? kaç kat artmış..

aynı karşılaştırmayı altından yapın. ...

olmadı 1980 den sonra dolar almış olun...

:) :) :) :) :)

TEKMEGÖL
28-04-2009, 08:39
http://www.almanak.net/index.php?option=com_content&task=view&id=268&Itemid=109
29 Aralık 1977: Asgari ücret tespit komisyonu asgari ücreti 3300 lira olarak belirledi. 16 yaşından küçük işçiler ise 2100 lira alacak. Karar 1 Ocak 1978 tarihinde yürürlüğe girecek
http://www.biriz.biz/ekstra/altinfiyat.htm

bu adrese girdiğinizde 1977 yılında bir gram altın 100 TL. olarak tespit edersiniz.

1977 yılında Lise mezunu olarak bir aylık maaşım ASGARİ ÜCRETİN İKİ KATIYDI.

Yani 3300 X2 = 6600 TL. ( 1977 değerleriyle)
1 gram altın 100 TL. ( 1977 değerleriyle)

6600 TL/ 100 TL = 66 gram altın alabilirdim.

66 gram altını saklasaydım.

bugün gramı yaklaşık 45 TL. ( bugünün değeriyle)
Altın şu anda tarihinin en yüksek seviyesinde olmasına rağmen.

66 gram altın X 45 = 2945 TL. param olurdu.

Aldığım arsayı ise 29 000 TL. ye satayımmı diye düşünüyorum...?

NASIL...... İYİ KAZANMIŞMIYIM........?

serdar72
28-04-2009, 10:01
29 Aralık 1977: Asgari ücret tespit komisyonu asgari ücreti 3300 lira olarak belirledi. 16 yaşından küçük işçiler ise 2100 lira alacak. Karar 1 Ocak 1978 tarihinde yürürlüğe girecek

bu adrese girdiğinizde 1977 yılında bir gram altın 100 TL. olarak tespit edersiniz.

Birde şu açıdan bak

1977 altın 100 TL
2009 altın 45.000.000

45.000.000/100= ?????? (450.000) kaç kat artmış.

işte tam anlatmak istediğim nokta bu...

birileri ısrarla şu kazandırır diye söylemesi yanlış.

illa arsa al, tarla al....

bunun mantığı yok.

kim hangisinde iyi kazanç sağlayabileceğini düşünüyorsa ona yatırım yapmalı ve hesabını iyi yapmalı diyorum. tek bir noktaya takılıp kalmanın anlamı yok.

senin benim 30 sene 50 sene bekleyecek zamanımız olabilir fakat bazılarının yoktur.

kimileri de mevduatı savunur ve dolar, altın, tarla dan çok daha fazla getirdiğini söyler.

fazla uzatarak polemiğe girmek istemiyorum. herkes bildiğini yapar zaten. herkesin parası kendine. bana bir faydası yok.

selamlar.

TEKMEGÖL
28-04-2009, 10:09

YUKARIDAKİ YAZIMA BİR ŞEY DAHA EKLEMEK İSTİYORUM.

YAKACIKTAN YER ALIRKEN, HİÇ İNCELEMEDEN ALMIŞTIM.

ELBİSE DİKTİRDİĞİM BİR TERZİ SOHBET SIRASINDA, BİR ARSASI OLDUĞUNU VE ÇOK SIKIŞTIĞI İÇİN SATMAK İSTEDİĞİNİ 10 TAKSİT YAPABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ.

BEN DE NASIL OLSA TAKSİT TAKSİT ÖDERİM. PEŞİN PARAM ZATEN YOK DİYE ALMIŞTIM.

KEŞKE ARAŞTIRSAYDIM. O ZAMAN ÇAYYOLU DİYE BİR YER YOKTU.
KARŞIYAKA TARAFI GELİŞİYOR DİYE, BEN DE YENİMAHALLEDE OTURDUĞUM İÇİN, ALMIŞTIM. HALBUKİ ÇAY YOLUNDAN ALSAM BELKİDE DAHA BÜYÜK ARAZİLER ALIRDIM. VE ŞİMDİ ÇOK DAHA DEĞERLİ OLURDU.

Tüm yazılarımda dediğim gibi " ARAŞTIRMADAN SAKIN ALIM YAPMAYIN"

BOL KAZANÇLAR

feveran99
28-04-2009, 10:34
1200 tl yi, yıllık BRÜT ortalama yüzde 15 ten bankaya koymuş olsaydınız,32 (2009-1977) yılın sonunda 55 bin 836 tl niz olurdu...

Anapara:1200
Faiz: %15

Kazanıp kazanmadığınızla ilgili yorum sizin...

emlaksan
28-04-2009, 10:53
Sayın Tekmegöl;
Bir gayrimenkulün varlık değerinin NŞA nasıl karlı olabildiğine dair çok güzel bir örnek verdiniz. Kaldı ki yaptığınız yatırım Yakacık bölgesinde bu miktarda getiri sağlamıştır. Yatırım alanının Yaşamkent olduğunu varsaydığımızda mevcut kar tablosunu bir düşünün. Şimdi elde ettiğiniz kat kat getirininde üstünde rakamlarla karşılaşacaktık. Daha önce verdiğim bir örnek vardı. 2002 senesinde faizlerin % 105 lere çıktığı dönemde 5000 $ ile Mamak Şirintepe de aldığımız gecekondu arsası geçen yıl müteahhitle yaptığımız pazarlıkta biri girişten ve 6 adet katta daire olmak üzere 7 adet daire getirisine sahne olmuştur. Söz konusu yer 37003 ada 6 nolu parseldir. İmar tablosu zemin + 3 normal kat ve 1 kot olmak üzere ~ 16+1 dairelik tablodur. Kotta 1 daire yüklenici lehine destek olarak tahsis edilmişti. Büyükşehir belediyesi ruhsat vermeyi durdurdu. Planı revize etmek üzere. Bir yıl zarfında yeni plan onaylandı gelinen nokta tapu tanzimi aşamasıdır. 37003/6 parseldeki zemin + 3 kat - zemin + 7 kata çıkarıldı. İmar parseli önceki statüsünü korusaydı dahi 6-7 dairelik müthiş bir getiriden söz ediyoruz. 2002 de 5000 $ para ile bir adet dairenin yarısını alamazken 2009 da gelinen noktayı dikkatinize sunuyorum. Yatırım işi muhakeme gücü, bilgi ve tecrübelerle birleştirildiğinde mükemmel sonuçlar verecektir. İçimizden birinin süniyetli kişi veya kişilerce aldatılarak aldığı kooperatif hissesinde yaşadığı hüzün bizlere ölçü olamaz. Yatırım işinde kriter bu değildir. Ayakları yere basan ve doğru beklentilere dayandırılmış her arsa yatırımı sahibine servet tablosuyla geri dönecektir. Kötü bir örnekten ders alırken kişisel bakışlarımızı olumlu tutabilir, sürecin ve olayların pozitif yanlarını görebiliriz. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
28-04-2009, 11:46
Her ikisinin de ortalama değerleri hakkında ve tavsiye ettiğiniz gibi bekletirsek birkaç sene sonraki değerleri hakkındaki fikirlerinizi yazabilirseniz çok memnun olurum.. Tekrar teşekkürler

Sayın İlca;
Anteks bölgesinde hisse toplayanlar var. Kimisi her parselden toplayan esnaflar, kimisi ise mevcut satılık hisenin bulunduğu parseldeki büyük ortak şeklinde. Genel olarak küçük hisselerin alım değerleri - lokasyona göre değişmek üzere - 100 + lira / m2 şeklindedir. 125 liraya kadar alıcı bulan hisseler olduğu gibi 80-90 lira/m2 şeklinde alım-satımlarda takip ettim. Her yatırımda olduğu gibi bu bölgeninde tepe yapacak noktası olacaktır. Yapılaşma süreci tamamlandığında net tablo ortaya çıkar diye düşünüyorum. Olası fiyatlar bugün gerçekleşen alım-satım seviyelerinin biraz daha üzerine çıkacaktır. En doğru satım zamanını tespit etmek için bölgenin yapılaşma ve oturmasını yakın takip etmenizi öneririm. Her yerde olduğu gibi yapılaşma sürecinde fiyatlar bir şekilde en üst değerine ulaşmaktadır. İleride bunun gerçekleştiğine dair edineceğiniz izlenim ve kanaatleriniz satım zamanına kriter teşkil edecektir. Şu an itibariyle hissenize m2/110 liradan talep olduğunu söyleyebilirim. Arzu ederseniz alıcıyla irtibatınızı sağlayabilirim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

memocan
28-04-2009, 12:21
Ya İyİde adam nerden bİlecekkİ gokcekin iktidar olup adami salih bezci ile eskisehir yolunu parselleyip katrilyonlar rant elde edeceklerini
bilse ordan alirdi arsasini

emlaksan
28-04-2009, 12:46
Düşünceler;

Nazım imar planlarının onaylandığı ilk dönemde tabloyu okumak zorunluluktur. Her şey bunun üzerine gelişip şekilleniyor. Bir bölge 0,40 emsalle 1/25.000 ölçekte 25-30 lira iken bir diğer bölge 1,25 emsalle yine aynı ölçekte 80 liradan satar. Olayın çıkış noktasına dönünce nazım plan ilk okunduğunda 0,40 lık bölgeden 8-10 liraya o anda aldığınız toprak beklentiler ve gördüğü talep nedeniyle kısa sürede 30 liraya taşınmıştır. 1,25 lik bölgeden ise 10-15 liraya aldığınız toprakta yine kısa zaman içerisinde gördüğü güçlü talep sebebiyle 75-80 liraya doğru yükselmiştir. Bunu normal karşılamak gerekir. Yakacık ile Eskişehir yolu arasındaki farkı aynı mantık ve sebep sonuç ilişkisine dayandırabiliriz. Emsal yoğunluk yükseldikçe kazanç artacaktır.

Selamlar,
Serhan

.

serdar72
28-04-2009, 13:04
FORUM=BİLGİ PAYLAŞIMI

Mantığından hareket ederek; yaşamış olduğum tecrübelerimi, çevremdeki tanıdıklarımın yaşadıklarını, duyduklarımı ve bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Burada amacım kimseyi suçlamak değil. PAYLAŞARAK EN DOĞRUYA ULAŞMAYA KATKIDA BULUNMAK.

1- Hiç kimseye sakın arsa veya arazi almayın demiyorum. Tam aksine alın fakat, araştırarak ve inceleyerek sorarak alın diyorum.

2- Bu işin ticaretini yapan insanlar elbette sattıkları malı kötüleyecek değiller ellbette ki övecekler. Bunuda tabii karşılıyorum.

3- Hiç kimse aldığı malın ileride tam olarak kendisine ne kazandıracağını bilemez sadece tahmin edebilir. Bu da normal.

4- Herşey güllük gülistanlık olsa idi alırdık 5-10 sene sonra süper zengin olurduk. Bu işi yapan kişiler başkasının almasına da müsade etmez tüm paraları ile arazi alır sonra çok zengin olurlardı.

5- Yaşanmış:
a. Kendi yaşadığım ve ..linkinde de anlattığım gibi olaylar varken,

b. Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışan ve imar müdürlüğündeki çalışan arkadaşalrı ile konuştukdan sonra satın aldığı araziyi 3-4 sene sonra aldığı fiyata bile zar zor sattığı dururken,

c. Bir kooperatif 18 sene önce arazi aldıktan sonra bugün bile eskişehir yolunda imar bekler iken (18 sene boyunca 300m2lik hisse başıana bugünkü değerle 15YTL aidat ödediler ve ödemeye devam edecekler),

d. Eryaman tarafında 2002 yılında (7 sene önce) ortak tarla alan arkadaşlarım hala imar geçsin diye gözüne bakarlarken,

e. yine 5 sene önce halaoğlu eryaman tarafından tarla hissesi(kooperatifde olabilir) almış ve bekler iken (bu arazinin çevreleride imar geçti),

f. eskişehir yolunda bırakın temelliyi taaa polatlı’ya kadar arazi pazarlaması(hiçde ucuz sayılacak fiyatlar değil) yapılırken,

g. Yine birileri tarla almış ve prosedüre göre değil güvene göre hareket etmiş fakat hala tapusunu alamamış,

h. Diğer bir kişi imar geçti diyerek yer almış fakat tarlanın yarısından imar geçmiş diğer yarısından geçmemiş.

i. 4 sene önce bir arkadaşım eskişehir yolundan arazi aldı. İmar geçti villa arazisi oldu. Şu an % 100 kazançlı. Bu parayı aynı getiri için hiç riski olmayan başka enstürmanlar da da değerlendirebilirdi.

j. ......

k. Daha da örnekler verilebilir.

Varken dikkatli olun demek istiyorum.? Hatalı bir paylaşım olduğunu düşünmüyorum?

6- Amacım kimseyi yönlendirmek değil. İsteyen alır isteyen almaz. Kimseye ipotek koymam zaten ne haddime...

7- NE HİKMETSE HERKES KAR ETTİKLERİNİ VE KAR ETTİRDİKLERİNİ ANLATIYOR. DİĞERLERİNE HİÇ GİREN YOK. NE GÜZEL HERKES KAZANMIŞ KAYBEDEN HİÇ YOK??????????

Buradan işini hakkı ile dürüst yapan kişilere teşekkür ediyorum. Ve O arkadaşlardan şunu rica ediyorum: sizler gibi insanların çoğalması için yanınıza elaman alın ve yetiştirin.

Teşekkürler Selamlar.

emlaksan
28-04-2009, 15:53
Sevgili Serdar72;

Siz açtığınız topikle ve yazdığınız aynı formattaki yazılarınızla konunun anlam ve önemine yeterince ve azami gayretle dikkat çekiyorsunuz. Açıkcası bize pek söz düşmüyor : ) Siz yaşadığınız nahoş olay sebebiyle sıkıntı duyuyorsunuz, sizi anlayabiliyorum. Öyle sanıyorum ki arsa yatırımlarından soğudunuz, bu yöndeki inancınızı kaybettiniz. Ben size açmış olduğunuz '' Tarla, kooperatif hissesi, arsa alırken yaşadıklarımız '' adlı topikte düşüncelerimi uzun uzun ifade ettim ve hepimize faydalı olabileceğini düşündüğüm bir kaç önemli hususa dikkat çektim. İlgiyle okuyacağınıza inanıyorum. İçimizden bir dostumuzun yani sizin süniyetli bir kişi tarafından aldatılarak zarara uğratılmış olmasından üzüntü duyduk. Keşke olmasaydı. Sağlık olsun diyoruz. Diğer yandan göreceksiniz zamanla hisseniz kıymetine erişecek, bu olay olması gerektiği gibi anılar dağarcığındaki yerini alacaktır. Ankarada nereden arsa alınabilir topiğinin anlam ve amacına uygun olarak arsa yatırımlarına ve getirilerine inancı olanlar, örnekleriyle kazançlarını ifade ediyorlar. Bunu tabii karşılamamız gerekmez mi? Negatif yaşananlarıda uygun görürseniz sizin açmış olduğunuz topikte paylaşalım takip edelim. Hem kolay izlenmesi hemde doğru tasnif olması açısından. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

.

coban
28-04-2009, 18:47
direk kalaylamış birilerini heralde çok kötü olaylara maruz kaldı neyse hayırlısı

emlaksan
30-04-2009, 10:20

Sayın Oktayreis;

Anladığım kadarıyla henüz imar tapunuzu almamışsınız ve kadastral tapunuz yengenizin üzerinde. Devir işlemini yapabileceğinizi söyleyebilmek için kadastral tapunuzu incelemem gerekecek. Buna göre kardeşinizle 1/2 şer şeklinde tapuyu devir alıp alamayacağınızı anlayabileceğiz. Diğer yandan Ovacık bölgesinde bir doğu terminali yapılacağına dair duyum vardı. Uzun zamandır takip etmemekle birlikte henüz bir gelişme olduğunu zannetmiyorum. Ancak büyük planda işaretlenen ve Elvanköy de tesis edilmesi gereken terminal alanının 1000 likleri onaylandı süreç başladı. Aynı yerde toptancı hali içinde bunu söyleyebiliriz. Bu örneği şu nedenle verdim. Ankara şehir yerleşkesinin artan ve artacak nufus yoğunluğu ve ihtiyaçları hesap edilerek oluşturulan büyük planlarda işaretli herşey bir vade ile teker teker devreye girecektir. Bir örnekle zamanı geldiğinde Çayyolu metrosunun yeni istikameti Dodurga Mia içinden kuvvetle muhtemel üst raylı sistem şeklinde Şehitali önleri ve Turkuaz yapılaşması arkasından Temelli yönüne doğru devam edecektir. Yeni terminal ve Toptancı hali yapılacağını bir kaç yıl evvelinden onaylı planlar üzerinden biliyorsak bu ve benzeri önemli stratejik noktalarıda yine planları inceleyerek tespit edip öğrenebiliyoruz. Böylelikle plansız yapılmış yatırım ile planlı yapılacak yatırım arasındaki farkı anlayabiliyoruz. Konuyu fazla dağıtmadan son olarak Ovacıktaki fiyatlar hususunda size bilgi vereyim. O bölgeyi sıkı takip eden bir dostumuzdan nakille 30-50 lira/m2 ile 200 lira/m2 arasında değişen çok çeşitli fiyatlar söz konusu. Bunun sebebine indiğimizde arsa lokasyonlarından kaynaklı olduğunu anlıyoruz. İşte bu sebeple yerinizin tapu bilgilerine ihtiyacım var.

Selamlar,
Serhan

.

frkn06
30-04-2009, 22:24
mamak kıbrıs mah.2434 parsel (doğukent sınırındaymış)için genel ve tahmini fiyat değerlendirmesi yaparak beni bilgilendirecek forum dostlarına teşekkürler.bölgeyi bilmiyorum.tavsiye gelecek vadeden .prim yapabilecek bir mevki şeklinde olursa bu parselde yatırım amaçlıyorum.

bilgi ve birikimlerini burda benim diğer forum üyeleriyle paylaşan üstatlara tekrar teşekkür ederim.

emlaksan
02-05-2009, 10:17
Bilgi;

Mamak Natoyolu Metro market civarında hareketlilik sürüyor. Kusunların yüksek emsali yanında bölgede yükselen çok katlılar ve diğer yandan imrahor tarafının imar gören kesimi (Natoyolu sağ kol) çevresinde inşaatlaşma süreci ana arter ve ikinci üçüncü sıralara kadar yapılaşmaya başladı. Bu bölgede büyük firmaların/markaların ciddi yatırımları var ve arka arkaya harfiyat çalışmalarını izliyoruz. Yeni edindiğim bilgiye göre bir adet Otel amaçlı arsa ciddi büyüklükte bir firma tarafından satın alındı. Metro marketin hemen arka tarafında ayrıca ticari arsalar mevcuttur. Planlanmış nüfus yoğunluğunu dikkate alarak alım yönünde eyleme geçen bu firmaların izlediği yol yatırımcılar için kılavuz olabilir. Bu bölgede ticari arsaların üzerine yapılacak işyeri-dükkan gibi gayrimenkulleri kuvvetle muhtemel bankalar ve marka firmalar kiralama yönünde tercih edecektir. Yapılaşma bittiğinde satın alım yönünde fiyatların yanına yaklaşılamayacağını kolayca tahmin ediyoruz. Ancak henüz imarlı ticari arsa statüsündeyken bölgeye yatırım yaparak yüksek kazançla çıkılabilir. Bahsettiğim bölgede bana gelen bir satılık arsa olmamakla birlikte ilgi gösterecek dostlar varsa küçük araştırmalarla satılık ticari formatlı arsalar yerler temin edebilirler diye düşünüyorum. Şimdi yapılacak yatırımlar bir kaç yıl içerisinde müthiş getiri ve kazanımlarla geriye dönecektir hiç şüphe yok. Tüm forum dostlarının dikkatlerine sunuyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar.

Selamlar,
Serhan

.

maverick9371
04-05-2009, 00:01
Sayin Emlaksan ticari formatli arsalarin metrekare fiyatlari ne civarda seyretmektedir ve ne buyuklukte arsa bulmak mumkun gozukmektedir? tesekkurler

emlaksan
04-05-2009, 09:52
Sayın Maverick9371;
Natoyolunda bahsettiğim bölgede ticari arsa fiyatları NŞA ~800-1000 lira/m2 şeklindedir. Ancak şu sıralar 500-600 lira civarından yer temin edilebileceğini düşünüyorum. Böyle bir fiyat bana göre çok uygun. Çünkü Mamakta gecekondu-yapılaşma eşiğindeki arsalar bile 400-500 lira/m2 lerden alıcı buluyor ki lokasyonları ana artere yakın bile değil. Dolayısıyla ticari arsalar için bu seviyedeki fiyatlara uygundur diyebiliyoruz. Büyüklük meselesine gelince sanırım 10.000 m2 ye kadar yer temin edilebilir. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

frkn06
04-05-2009, 20:05
Sayın emlaksan değerlendirme için teşekkürler ,
Benim sorduğum mevki ticari alan değil konut alanıdır.Belirtiğim parsellerde fiyat değerlendirmeniz mümkünmü.Bazı mevkilerde 20/25 yt iken bu yine farklı mevkilerde 60 yt /m2 kadar seyrediyor.bu kadar fiyat farkı abartılı değilmidir? insan neden diye soruyor. özelikle kıbrısın doğusuna doğru bayındırda 5yt/ m2 yer bulmak mümkün sanırım.Aradaki bu fiyat farkını dikkate alarak bayıdır civarından daha ucuz ve daha büyük yer almak orta ve uzun vadede mantıklı bir yatırım olarak değerlendirilmezmi?

Saygılar.

maverick9371
04-05-2009, 22:42
Sayin frkn bir yazim hatasi yapmis olmayasiniz?

emlaksan
05-05-2009, 17:35
Sayın emlaksan değerlendirme için teşekkürler ,
Benim sorduğum mevki ticari alan değil konut alanıdır.Belirtiğim parsellerde fiyat değerlendirmeniz mümkünmü.Bazı mevkilerde 20/25 yt iken bu yine farklı mevkilerde 60 yt /m2 kadar seyrediyor.bu kadar fiyat farkı abartılı değilmidir? insan neden diye soruyor. özelikle kıbrısın doğusuna doğru bayındırda 5yt/ m2 yer bulmak mümkün sanırım.Aradaki bu fiyat farkını dikkate alarak bayıdır civarından daha ucuz ve daha büyük yer almak orta ve uzun vadede mantıklı bir yatırım olarak değerlendirilmezmi?

Saygılar.

Sayın Frkn06;

Sanırım bir yanlış anlama oldu. Ben Mamak Natoyolu bölgesi hakkında - düşünceler - şeklinde genel bir değerlendirme yapmak istedim. Siz Kıbrısköy ile ilgili bilgi sormuşsunuz. Bölgeyle ilgili olan arkadaşlar konuya açıklama getirebilirler mi? Eğer paylaşım mümkün olmassa ben uygun bir vakitte konuyu inceler ve düşüncelerimi aktarmaya çalışırım. Sağlık ve bol kazançlar.

Selamlar,
Serhan

.

ilca
07-05-2009, 13:10
Herkese Selamlar..

Sayın emlaksan ve forumda bilgisi olan arkadaşlar..Bağlum da 2120 ada 3 parsel ve 3077 ada 8 parsellerin durumlarını yorumlayabilirmisiniz. Buralardan arsa almak sizlerce karlı bir yatırım mıdır? Emekliliğinde(20 yıl sonra) bahçeli ev hayali olan bir kişi , şu an bunu sağlayabilecek bir arsayı nerden ve ne kadar fiyatlara alabilir.. Çok teşekkürler

emlaksan
08-05-2009, 18:12
.

Sayın İlca;

Bağlum 2120 ada 3 parseldeki yer Kösre bağlarındadır. 1036 m2 büyüklüğe sahip. 2 katlı ~ %30 inşaat alanı müsadeli olduğunu zannediyorum. Bölgede imar revizyonu var ve şu an için inşaatlara ruhsat verilmiyor.

Bağlum 3077 ada 8 parseldeki yer 1331 m2 dir. Bağlum Bağlar üstündedir. 2 katlı ve ~ %30 inşaat alanı müsadesi olduğunu zannediyorum. Bu bölgede imar revizyonuna tabi tutulmuş. İnşaatlara ruhsat verilmiyoır. Bu revizyon çalışmalarının muhtemel sonuçları bir kaç türlü olabilir.

* Alternatifler nelerdir?
- Tüm bölgelerde değişme olmaz.
- Tüm bölgelerin imar durumu değişebilir.
- Bazı bölgelerde değişir bazılarında aynı kalabilir.

* Değişirse neler olabilir?
- Kısmi kat arttırımı gelebilir.
- Bölgelerde ada bazında şuyulanmayla uygulama yapılır. Parsel m2 leri büyür. Kat 7-8 e çıkar. Yapılacak dairelerin metrajları büyür, yeşil alanlar artar. Daire fiyatları dolayısıyla yükselir.

Bahçeli ev yeri konusunda Eskişehir yolu batı istikametini alternatifleriniz arasına almalısınız. Bu yön sürekli gelişim içindedir ve ileriye dönük bu durumun devam etmesi kuvvetle muhtemeldir. Sağlık ve bol kazançlar.

Selamlar,
Serhan

.

ötüken06
08-05-2009, 19:34
..........

emlaksan
10-05-2009, 18:56
Forum okuru tüm annelerin '' Anneler Günü '' kutlu olsun.

.

shiftmen
13-05-2009, 20:37
herkese selam
Bir kaç küçük bilgi edindim.bunu sizlerle paylaşmak istedim.Yakupabdal köy içi imar çalışması tamamlanmak üzereymiş.Yıl sonuna kadar imar gelmesi kesinmiş.Bu bölgeye imar gelmesi yakupabdalı biraz daha önplana çıkartır sanırım.
Doğukent projesi içine de yapay göl , şelale vs yapımına başlanmış.buna benzer düzenlemelerin bu bölgenin cazibesini ve kalitesini arttıracağı kanaatindeyim.
selamlar.

ilca
14-05-2009, 10:57
Sorum arsa ile ilgili değil ama forumda bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Çalıştığım kuruma toki yapracık bölgesinde konutlar tahsis etmiş. 25000 peşinatla geri kalanı 10 yıl vadeli 3+1 daire toplam fıyatı 102000 lira oluyor. Bölge olarak fiyat uygunmudur sizce. Ben bu evi oturmak için değilde ileri vadeli bir yatırım olarak düşünüyorum. O bölgenin ilerdeki gelişimi hakkında bilgisi ve fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilerseniz çok memnun olurum.. Teşekkürler

emlaksan
15-05-2009, 02:01
Bilgi;
Mamak Ortaköy civarında Lojistik Merkez olarak planlanan bölgeye dikkat çekmek istiyorum. Bu bölgede zemin etüd çalışmalarının başladığı bilgisi geldi. İmar sürecinin bir nevi habercisi olarak görebiliriz. Arazi çok uygun fiyatlarıyla fırsatlar yaratacaktır.
Selamlar,
Serhan

.

serdar72
15-05-2009, 10:34
Hoby bahçesi olarak kullanılabilecek Ankara da en ucuz ve en yakın (20-30 km) arazi nerede bulunabilir. tarla olarak alınarak ıslah edilmesi düşünülmektedir.

selamlar.

unlun
15-05-2009, 14:40
selam arkadaşlar

emlaksan
16-05-2009, 12:34
Hoby bahçesi olarak kullanılabilecek Ankara da en ucuz ve en yakın (20-30 km) arazi nerede bulunabilir. tarla olarak alınarak ıslah edilmesi düşünülmektedir.

selamlar.

Sayın Serdar72;
Bu tarz Ankaraya yakın mesafeli yerler arasında Oyaca, Yenikent, Haymana yolu istikametinde civar köyler, Velihimmetli, İkizce, Topaklı tercih edilebilir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-05-2009, 12:35
selam arkadaşlar

Sayın Unlun;
Selamlar.

.

emlaksan
16-05-2009, 12:43
Sorum arsa ile ilgili değil ama forumda bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Çalıştığım kuruma toki yapracık bölgesinde konutlar tahsis etmiş. 25000 peşinatla geri kalanı 10 yıl vadeli 3+1 daire toplam fıyatı 102000 lira oluyor. Bölge olarak fiyat uygunmudur sizce. Ben bu evi oturmak için değilde ileri vadeli bir yatırım olarak düşünüyorum. O bölgenin ilerdeki gelişimi hakkında bilgisi ve fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilerseniz çok memnun olurum.. Teşekkürler

Sayın İlca;
Görüşmemiz ardından bir dostumuz daha aradı ve arsa yatırımına toplu para tahsis etme imkanı olmadığı için taksitli bir yatırıma sıcak bakarak tercihini Tokiye başvuru yönünde kullandığını söyledi. Bu yaklaşım bir fikir verebilir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

serdar72
16-05-2009, 15:08
Sayın Serdar72;
Bu tarz Ankaraya yakın mesafeli yerler arasında Oyaca, Yenikent, Haymana yolu istikametinde civar köyler, Velihimmetli, İkizce, Topaklı tercih edilebilir.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Serhan,

Teşekkür ederim.

tualtuana
17-05-2009, 18:41
Forum dostları ; acil sıkışıklıktan bir arkadaşımızın 935 m2 tek tapu villa parseli çok cüzi bir miktara acil satılıktır..
Kırıkkale Yahşihan Irmak köyü nde .. Dede mevkii diye geçer.. Elmadağdan sonra 14 km... Kırıkkaleye gelmeden..
İmarlı tektapu bir yer için çok cazip.. Bu bölgede tansu çiller ve Erbakan ın da parselleri olduğu söylenmekte..
Bölgeyi bilen arkadaşlar araştırabilir..
İlgili arkadaşlar irtibata geçebilirler..
Saygılar..

tualtuana
17-05-2009, 18:42
Forum dostları ; acil sıkışıklıktan bir arkadaşımızın 935 m2 tek tapu villa parseli çok cüzi bir miktara acil satılıktır..
Kırıkkale Yahşihan Irmak köyü nde .. Dede mevkii diye geçer.. Elmadağdan sonra 14 km... Kırıkkaleye gelmeden..
İmarlı tektapu bir yer için çok cazip.. Bu bölgede tansu çiller ve Erbakan ın da parselleri olduğu söylenmekte..
İlgili arkadaşlar irtibata geçebilirler.. Fiyat 6 Milyar...
Saygılar..

nuroo
20-05-2009, 17:16
sayin emlaksam

su anda elimde 15 milyar param var yatirim yapmak istiyorum
sizin onerebileceginiz bir mevki veya bildigiz bu fiyat civarinda bir arsa varmi
bana ne önerirsiniz

simdiden tesekkur ederim

tualtuana
21-05-2009, 08:20
İlgili arkadaşlar irtibata geçebilirler.. Fiyat 6 Milyar...
Saygılar..

Bahsedilen yer satılmıştır..
Saygılar...

emlaksan
21-05-2009, 12:35
sayin emlaksam

su anda elimde 15 milyar param var yatirim yapmak istiyorum
sizin onerebileceginiz bir mevki veya bildigiz bu fiyat civarinda bir arsa varmi
bana ne önerirsiniz

simdiden tesekkur ederim

Sayın Nuroo;
Yatırım hedeflerinizi belirlemeliyiz. Öncelikle kısaca hangi vade ile yatırım yapmak niyetindesiniz? (Kısa-orta-uzun) Bana sorarsanız yatırım miktarı-vade ilişkisi açısından seçeneklerden biri orta ve daha uygunu ise uzun vade olmalıdır. 15 bin TL ile kısa vadeli yatırım yapılırsa kazanç elbet olacaktır ancak hissedilir biçimde belli bir bolluk ile dönüş yine orta-uzun vadelerde yaşanır. Aklınızdan geçen bir bölge var mı? Yoksa mantık dahili her bölge uygun mudur? Sorulara açıklık getirdikçe önerebileceğim bölgeler kafamda daha kolay, doğru şekillenecek. Son olarak tercih açısından tek tapu-hisse diye ayırım yapıyor musunuz? Bilgi vermenizi bekliyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

brainiac
21-05-2009, 17:11
serhan bey
ortaköy, kutludüğün, bayındır mevkilerinde öngörünüz neler olabilir...
yada... sadece serhan beye sormayalım. bilgi sahibi olanlardan yardım alabiliriz...

nuroo
21-05-2009, 21:29
Sayın Nuroo;
Yatırım hedeflerinizi belirlemeliyiz. Öncelikle kısaca hangi vade ile yatırım yapmak niyetindesiniz? (Kısa-orta-uzun) Bana sorarsanız yatırım miktarı-vade ilişkisi açısından seçeneklerden biri orta ve daha uygunu ise uzun vade olmalıdır. 15 bin TL ile kısa vadeli yatırım yapılırsa kazanç elbet olacaktır ancak hissedilir biçimde belli bir bolluk ile dönüş yine orta-uzun vadelerde yaşanır. Aklınızdan geçen bir bölge var mı? Yoksa mantık dahili her bölge uygun mudur? Sorulara açıklık getirdikçe önerebileceğim bölgeler kafamda daha kolay, doğru şekillenecek. Son olarak tercih açısından tek tapu-hisse diye ayırım yapıyor musunuz? Bilgi vermenizi bekliyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

sayin emlak

orta veya uzun vadeli bir yatirim yapmak istiyorum
daha onceden yakupabdal bolgesine yatirim yaptigim icin yakupabdal disinda bir bolge olmasini tercih ediyorum onun disinda ankaranin neresinde ne proje
oldugunu bilmedigim icin sizin gorusunuz ve dusunceniz benim icin yol gosteren bir fikir olacak ve o yonde hareket edecegim.

simdiden tesekkur ederim
bol kazanclar

emlaksan
21-05-2009, 23:54
Sayın Nuro;
Esasen alternatifleri bereberce inceleyerek değerlendirmek gerekir. Bu noktada düşük miktar ile hedef yapılacak bölgelerden aklıma gelen biri Ortaköy civarında bakir vaziyette ve zemin etüt çalışmalarının başladığı depolama/ticari imar uygulaması yapılacak bölümlerdir. Henüz kimse planın farkında değil ve düşük fiyatlarıyla şu an için avantajlı alım yapılabilecek bölgedir. Geçmişe doğru yazılarınızı inceledim ve 2008 Ekim ayından bu yana alıma yönelik beklentinizin devam ettiğinin farkına vardım. Elbette Ankaramızda mantıklı yatırıma yönelik alternatifler çoktur ve niyetiniz ciddileşirse ofisime gelip bu ve benzer bölgeler hakkında onaylı planlar üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bunun daha sağlıklı olacağına inanıyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-05-2009, 00:13
serhan bey
ortaköy, kutludüğün, bayındır mevkilerinde öngörünüz neler olabilir...
yada... sadece serhan beye sormayalım. bilgi sahibi olanlardan yardım alabiliriz...

Elbette.
Bilgi sahibi olan tüm forum dostlarının konu hakkındaki yorum ve görüşlerini paylaşmalarını önemle ve memnuniyetle bekliyoruz.
Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-05-2009, 09:27
Bilgi;
Kazan'da Yıldırım bey mahallesinde ana cadde cepheli 1263 m2 arsa satılıktır. E= 1,60 ve Taks: 0,32 dir. Taban oturumu ~400 m2 dir. 20 dairelik arsadır. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kurabilir.
Selamlar,
Serhan

.

sampek77
22-05-2009, 12:55
TEK TAPU 197 PARSEL 16 DÖNÜM METRE KARE FİYATI 16 TL. İlgilenen arkadaşlarda 05052509144 arayabilirler.

sampek77
22-05-2009, 12:57
190 parselde 10 dönüm kadar hisse var.197 parsele bitişik. metre kare fiyatı 15 tl

emlaksan
23-05-2009, 10:00
Bilgi;
Çayyolu Dodurga'da çok katlı bölgede Mia alanlarına yakın vaziyette ve uygun fiyatlı 1000 m2 hisse mevcuttur. Elimde mevcut 1/10.000 planda parselin dört bir yanı 15-20 metrelik yollarla çevrelenmiştir. İlgili gösterecek dostlara duyurulur. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

scazi06
23-05-2009, 13:09
sayın emlaksan 20.000 - 25.000 ytl ile 7 yıllık vade ile nerden arsa almayı önerirsiniz

veya elinizde bu şartlarda arsa varmı

ben kazan tarfında biraz araştırma yaptım ama siz daha iyi bilirsiniz

Ahmet 75
23-05-2009, 13:57
Sayın Emlaksan,
Malıköy'ün imarsız bölümleri ile ilgili bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler..

emlaksan
24-05-2009, 04:59
sayın emlaksan 20.000 - 25.000 ytl ile 7 yıllık vade ile nerden arsa almayı önerirsiniz

veya elinizde bu şartlarda arsa varmı

ben kazan tarfında biraz araştırma yaptım ama siz daha iyi bilirsiniz

Sayın Scazi06;
Teşekkür ederim. Kazan tarafındaki araştırmalarınızda hangi sonuçlara ulaştınız? Biraz bahseder misiniz? Araştırmalarınızı planlar üzerinden değerlendirelim. Bunun yanı sıra 7-8 yıllık vadede batı aksında yatırım yapılabilecek yerler olduğu gibi nazım planlar dahili olmak kaydı ile Ankaranın dört bir yanı yatırıma uygundur diye düşünüyorum. Olmazsa olmaz diyeceğim en önemli konu her yön için hangi köy ve parsel olursa olsun kesinlikle plan dahilinde olmalı seçilecek parsel ilgili planın içine oturuyor olmalıdır. Buna dikkat şart. Sonrasında düşünülecek konu eğer aşama kaydettiyse bölge ve çalışma varsa eğer parselin lokasyonu, ne olacağı gibi sorulara yanıt alınmalıdır. Diğer yandan ben geleneksel metodlarla çalışmıyorum. Yani elimde olan bir gayrimenkulü satmak yerine talebe yönelik olarak yer temin etme cihetine gidiyorum. Gidişatına inanmadığım hiç bir gayrimenkulün satışını üstlenmiyorum. Sizin bütçenize uygun bir çok alternatif var. Zaman ayırıp beni ofisimde ziyaret ederseniz belediyenin onaylı planlarının hemen hemen tümü mevcut ve bunlar üzerinde çalışma yaparak alımınız için yer seçip hedefe uygun adım atabiliriz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-05-2009, 05:18
Sayın Emlaksan,
Malıköy'ün imarsız bölümleri ile ilgili bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler..

Sayın Ahmet 75;
Malıköy yoğun Organize Sanayi ile Konut Alanları şeklinde planlıdır. Mevcut imarlı yerleri dışında plan dahili yada sınırındaki tüm araziler için olumlu düşünüyorum. Genişletilmiş köyiçi imarı yanında spor merkezinden kültür merkezine, geniş rekreasyon alanları olacaktır. Havaalanı koridoru içerisinde, kuzey ucunda ART vardır. AR-GE merkezide vardır. Dolu dolu diyebileceğimiz plan ve çok yönlülük Malıköyün arazisini cazip kılmıştır. İleriye dönük olarakta bu durumun devam edeceğini düşünüyorum. Civar köylerde cazibesini korumaya devam edecektir.
Selamlar,
Serhan

.

Ahmet 75
24-05-2009, 13:00
Sayın Ahmet 75;
Malıköy yoğun Organize Sanayi ile Konut Alanları şeklinde planlıdır. Mevcut imarlı yerleri dışında plan dahili yada sınırındaki tüm araziler için olumlu düşünüyorum. Genişletilmiş köyiçi imarı yanında spor merkezinden kültür merkezine, geniş rekreasyon alanları olacaktır. Havaalanı koridoru içerisinde, kuzey ucunda ART vardır. AR-GE merkezide vardır. Dolu dolu diyebileceğimiz plan ve çok yönlülük Malıköyün arazisini cazip kılmıştır. İleriye dönük olarakta bu durumun devam edeceğini düşünüyorum. Civar köylerde cazibesini korumaya devam edecektir.
Selamlar,
Serhan

.
Teşekkürler..37.km Başkent organize sanayi bölgesiyle bitişik bir alanda kurulu arsa kooperatifinden teklif geldi bana. 1 hisse brüt 1500 m2. Tapu ve masraflar dahil 5.550 lira..cazip gibi görünüyor. Daha önce düşük maliyetle Eryaman ve Temelli'de arsa aldığımız bir dostum yönetimine girmiş. Yaş tahtaya basmaz kendisi..Fakat buralarda yazılanları okuduktan sonra daha ihtiyatlı davranmakta fayda var..Sizce nasıl bu teklif?

emlaksan
24-05-2009, 14:51
Sayın Ahmet 75;
Genel olarak kooperatiflerle ilgili görüş belirtmekten kaçınıyorum. Çünkü hemen hiç birini tanımıyorum, yapıları hakkında bilgim olmuyor. Dolayısıyla karar sizindir.
Selamlar,
Serhan

.

Ahmet 75
24-05-2009, 17:59
Sayın Ahmet 75;
Genel olarak kooperatiflerle ilgili görüş belirtmekten kaçınıyorum. Çünkü hemen hiç birini tanımıyorum, yapıları hakkında bilgim olmuyor. Dolayısıyla karar sizindir.
Selamlar,
Serhan

.
Yine de teşekkürler sayın Emlaksan..Soruyu biraz değiştirerek sorayım: Belirttiğim bölgede arazi rayiç fiyatı ne durumdadır?

emlaksan
24-05-2009, 18:12
Sayın Ahmet 75;
Bahsettiğiniz arazi hangi köye aittir? Parsel numarası kaçtır? Varsa uydu lokasyonunu ekleyebilir misiniz? Fikir verebilmem için yeri net olarak anlamalıyım.
Selamlar.

.

d-a
25-05-2009, 11:53
Sn Emlaksan Temelli Türkkonut yanı imarlı altyapılı 400 m2 villa arsasının tahmini fiyatı ne kadardır

emlaksan
25-05-2009, 21:17
Sn Emlaksan Temelli Türkkonut yanı imarlı altyapılı 400 m2 villa arsasının tahmini fiyatı ne kadardır

Sayın D-A;
Temelli Türkkonut civarında bulunan söz konusu arsa A-B arsa tiplerinden hangisidir? Fiyat verebilmek için bu bilgiye ihtiyacım var. Eğer bu tiplerden değilse mevkii-konum bilgisi verebilir misiniz? Temelli de villalık anlamda bir çok arsa mevcuttur ve mevkiilerine göre fiyatlar değişmektedir. Vereceğiniz bilgiler ışığında doğru değerleme yapacağız. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

redking
27-05-2009, 21:39
Arkadaşlar merhaba,

gölbaşının yavrucak ve gökçehöyük tarafında otoyol geçişleri güzergahında yakın bir zamanda istimlak işlemlerinin başlayacağı konuşuluyor. Aramızda bu konudan haberi olan var mı?

Saygılar

maxtor
28-05-2009, 14:19
Arkadaşlar mrb,:)

Mühye 902, 895, 896 parsellerin son durumu hakkında bilgisi olan varmı. 902 parselde inşaat başlayacak mı yoksa daha uzun bir süre bu bölge sessizliğini koruyaca mı.??.. :arf: Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa teşekkür ederim

emlaksan
29-05-2009, 09:58
Merhaba,
Çayyolu Dodurga MİA bölgesinde çok uygun fiyatlı yer geldi. 500 - 1000 m2 gibi küçük parçalar mevcut. İlgilenenlerin dikkatine..
Selamlar.

.

emlaksan
05-06-2009, 16:12
Merhaba,
Yenimahalle Susuz Saklıkent Projesi kapsamındaki bir bölgede imar gerçekleşti. E=0,50
Selamlar.

.

khanson
06-06-2009, 18:13
Merhaba,
Yenimahalle Susuz Saklıkent Projesi kapsamındaki bir bölgede imar gerçekleşti. E=0,50
Selamlar.

.

Selamlar,

Uzun zamandır forumlara girmiyordum... Krizden dolayıda arsa-gayrimenkul piyasasını takip etmiyordum...

Sayın Emlaksan,

Susuzun tam olarak hangi bölgesi imara girdi, konuya açıklık getirir misiniz? Susuz-Yeregirençiftliği mevkiinde yatırımlarımız var, buranın imarı ile alakalı bir gelişme var mı?

emlaksan
07-06-2009, 06:31
Sayın Khanson;
Susuz da Saklıkent Projesi ile ilişkili bir bölümün villalık biçimde imarı neticelendi. Lokaldir.
Selamlar.

.

tualtuana
07-06-2009, 08:28
Merhaba,
Selamlar.

.

Bu proje kapsamında olan yerlerden alım yapılmasını forum dostlarına şiddetle tavsiye ediyorum. Geri dönüşü ise 4-5 aylık bir süreçte sağlayacakları kanaatindeyim. Fiyatlar hızla artmadan yatırımlarınızı bu bölgeye yönlendirmeniz uygun olacaktır.
Kısa bir süre içinde bu projeyle ilgili detaylı bilgi aktarmaya çalışacağım.
Saygılar..

shiftmen
08-06-2009, 21:35
Arkadaşlar mrb,
Arkadaşım eskişehir yolu hakkında bir bilgi almak için ankara belediyesine gitmiş.Kendisinin yakupabdal da yatırımı oldugu için orasının durumunu da sormuş.yakupabdal- karataş kadastro haritaları 1960 yılından kalma olduğu için yeni dijital haritalar bir firma tarafından çıkartılıyormuş.(Dijital harita nedemek se). 1-2 ay içinde de hazır olacakmış.Oradaki memurun ifadesine göre önümüzdeki yıllarda bir hareket beklenebilirmiş miş.. Bana göre küçük bir haber ama yine de güzel bir haber ,çünkü o bölgenin unutulmadığı arka planda bazı işlerin yapıldığını görmek açısından önemli bir haber.
selamlar.

emlaksan
09-06-2009, 11:48
Selamlar,

Uzun zamandır forumlara girmiyordum... Krizden dolayıda arsa-gayrimenkul piyasasını takip etmiyordum...

Sayın Emlaksan,

Susuzun tam olarak hangi bölgesi imara girdi, konuya açıklık getirir misiniz? Susuz-Yeregirençiftliği mevkiinde yatırımlarımız var, buranın imarı ile alakalı bir gelişme var mı?

Sayın Khanson;
Susuz bölgesindeki yatırımlarınızın parsel numaralarını paylaşırsanız tam olarak imar sürecinin neresinde olduklarına bakalım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
09-06-2009, 12:29
Düşünceler;
Yakupabdal imar sürecinin başlayacak olması bu arazinin gerek fiyatlarını gerekse bölgeye olan talebi belli seviyelerde olumlu etkiliyor. Spekülasyon olmamasını ek bir avantaj olarak değerlendiriyorum. Genel manada kriz etkisiyle hemen her bölgede alım için uygun şartlar oluşmuş vaziyettedir. Mamak Kusunlar bölgesi imarı bitmiş bölgeler arasında ön plana çıkmaktadır. Emsalin 1,60 olması çekicidir. Mamak ilçesinin bu bölgesi gerek konut gerekse ticari yatırımlar açısından hayli ilginç gelişmelere sahne olacaktır. İmrahor vadiside olumlu gelişmelere sahne olacak diğer alanlar arasındadır. Çayyolu Dodurga bölgesinde fiyatlar hayli uygundur. Yatırımcı için belli bir vade içerisinde yüksek beklentileri karşılayacak beğenilen ve yine krize rağmen yoğun talep alan bölgelerin başındadır. Çankayaya yeni katılan köylerin bugün için çok uygun fiyatları ile uzun vadede yatırımcılarının yüzünü güldürmelerini bekleyebiliriz. Eskişehir yolu batı koridoru cazibesini korumaya devam etmektedir. Kuzey koridorunda Bağlum ve Pursaklarda imar parselleri tadilat sürecindedir. Kesin hatları belli olmamakla birlikte ada bazında şuyulanmalar ile yeni parselasyon olasıdır. Bugün için aynı bölgede var olan belirsizlik fiyatları baskı altına almış ve alım için uygun şartlar - belli yerler için - oluşmuştur diyebiliriz. Bu dönemde Elmadağ ilçesinin arazi fiyatlarında yükselmeler bekliyorum. Elmadağ arazilerinin genel manada - hizmetin farklılaşmasından kaynaklı olarak - gelişmelere sahne olması çok kuvvetli ihtimaldir. Planlara eklentilerde beklemekle birlikte hızlı bir gelişme süreci yaşanacağını tahmin ediyorum. Yine Mamak Derbent-Arapların bulundukları koridorla birlikte yine Ortaköy Gökçeyurt çizgisindeki arazilerde gelişmeler bekleyebiliriz. Bugün için uygun fiyatları ile değerlendirmeye alacakların - belli ve doğru vade beklentisi içerisinde - yüzünü güldürecektir. Güneykent başta olmak üzere çok çeşitli yatırımların odağı haline gelmiş olan Gölbaşı istikameti başta Ahiboz Mahmatlı Karagedik olmak üzere Karaoğlan Oğulbey ve sayamadığım bir çok köy için cazibelerini koruyacaklarını söyleyebilirim. Yine her istikamette olmak üzere özellikle batı-güney koridorlarında uzun vadede değerlendirilecek ve çok düşük fiyatlı arsalar (m2/3-5 Lira) yatırımcılarına değerler ile dönecektir. Önümüzdeki haftalarda Ankara genelini bölge bölge ele alarak detaylı değerlendirmeler yapıp bilgi paylaşımlarımızı olabildiğince genişletmek niyetindeyim.
Tüm dostlara sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

memocan
09-06-2009, 13:15
Herseyi gokceke baglayan ve cankayaya calismadigi icin kendisini suclayanlardan birisiyim ama halkimizda da sorun var.gİdİp eskisehir yolu 50.km den arsa alirken ulusa 15 km olan muhye ve yakupabdaldan arsa almiyorlar.turan gunes yildiz diye bir yer 10 yil once yok iken simdi ankaranin en pahalli yerleri.peki arkasinda ne var yani sirada yakupabdal karatas muhye var.tahminimce 10 yilda bahsettigim bolgeler turan gunes gibi olacaktir.ben bu dusunce ile 10 yil sonra cocuklarima birer ev kalsin diye o bolgede yatirim yaptim.insallah yanilmam

kapila
10-06-2009, 02:19
DİKMEN VADİSİ 4. VE 5. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İPTAL EDİLDİ !!!
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 15.05.2009 tarihinde aldığı 1208 nolu bir kararla; önceki 17.02.2006 tarih ve 483 nolu kararına dayanan "Dikmen Vadisi 4. ve 5 Etap Kentsel Dönüşüm Projesi"ni iptal etti. Öte yandan Belediye Meclisi'nin aynı tarihli, 1213 ve 1214 sayılı kararları ile de, anılan proje kapsamındaki ilgili planlar ve bağlı sıralı işlemlerin tümü hakkında da iptal kararları tesis edildi. Bu iptal kararı ile Yukarı Dikmen Vadisi'nde yaklaşık 4 yıldır süren bir toplumsal gerilim ve mücadele de, bir dönemini kapatmış oldu.

Konuyla İlgili Dikmen Vadisi Halkının Açıklamasıdır;

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ "DİKMEN VADİSİ 4. VE 5 ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ"Nİ İPTAL ETTİ !

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 15.05.2009 tarihinde aldığı 1208 nolu bir kararla; önceki 17.02.2006 tarih ve 483 nolu kararına dayanan "Dikmen Vadisi 4. ve 5 Etap Kentsel Dönüşüm Projesi"ni iptal etti. Öte yandan Belediye Meclisi'nin aynı tarihli, 1213 ve 1214 sayılı kararları ile de, anılan proje kapsamındaki ilgili planlar ve bağlı sıralı işlemlerin tümü hakkında da iptal kararları tesis edildi.

Belediye Meclisi'nin 1208 nolu iptal kararında; proje kapsamında uygulanan kamulaştırmalardan vazgeçilmesi, yapılan kamulaştırmaların iptal edilmesi ve bedeli üç ay içinde iade edilmek kaydıyla kamulaştırılan taşınmazların sahiplerine iade edilmesi; konut karşılığı sözleşme yapan gecekondu sahiplerinin ödedikleri bedelin kendilerine iadesi; plan bazında da tamamen uygulama öncesi duruma dönülmesi, karar altına alındı.

kapila
10-06-2009, 02:26
Evet Melih Gokcek ile 7. davama hazır olmam gerekir diye dusunmekteyim. cunku nereye el atsa sahsıma denk gelmektedir. eger bu karar dogru ise bir mahkeme daha acmak farz oldu neredeyse, Sn:Emlaksan biliyorsunuz bir yer satıp dikmen vadisinde sozlesme yaptıgım yerin borcunu kapattım. bu parayı alıp uzerınede maduriyet davası acmak dısında yapacak bir durum sozkonusu degildir diye dusunmekteyim.

serdar72
10-06-2009, 09:39
Ankara'da gerçekten adaletli ve çalışkan bir başkan olsa ANKARA ÇİÇEK GİBİ olur. bakalım bu dönem başka daha ne icraatlarını göreceğiz.

bana göre bir başkan oy versin vermesin seçildikten sonra tüm şehrin başkanıdır ve ayırım yapma hakkı yoktur.

bu tip olaylara el atacak bir babayiğit'e ihtiyaç var. ancak şimdiye kadar çıkmadı. Ankara iki kişinin yüzene zorunlu değildir. yeni yüzler ve yeni hizmet adamları istiyoruz. Tüm memleketin hayrı için.

sayın kapila oradan dönüşüm yapılacak diye yer almış fakat sonra iptal edilmiş. kime neye ve hangi plana göre millet hareket edeceğini şaşırıyor.

sayın kapila umarım kaybınızı geri alırsınız.

selamlar.

emlaksan
10-06-2009, 09:41
Evet Melih Gokcek ile 7. davama hazır olmam gerekir diye dusunmekteyim. cunku nereye el atsa sahsıma denk gelmektedir. eger bu karar dogru ise bir mahkeme daha acmak farz oldu neredeyse, Sn:Emlaksan biliyorsunuz bir yer satıp dikmen vadisinde sozlesme yaptıgım yerin borcunu kapattım. bu parayı alıp uzerınede maduriyet davası acmak dısında yapacak bir durum sozkonusu degildir diye dusunmekteyim.

Sevgili Murat;

Öncelikle hayırlısı olsun. Belediye meclisinde alınan bu karar daha önce belediye aleyhine açılan davaların, bölge sakinleri lehlerine sonuçlanmasından kaynaklanıyor ise hak sahibi olarak, mağduriyetin açısından belediyeyi dava etmen senin lehine şartlar oluşturur mu şüpheliyim. Ancak belediye meclisinin aldığı bu karar yargı kararına dayanmıyorsa o halde tüm mağdur olanlar açısından bahsettiğin süreç faydalı olabilir. Denemek gerek. Bu konuda ayrıntılı bilgi alman ve ne yapman gerektiğine ilişkin olarak Avukat Odhan Öcalan ile görüşmeni tavsiye ediyorum. Daha sağlıklı olacaktır. Kendisine .0312 4353573 numaralı telefondan ulaşabilir ve randevu alabilirsin. Uzman görüşü sonrası ayrıca beraber değerlendiririz. Sağlıkla kal dostum.

Selamlar,
Serhan

.

abidin
10-06-2009, 13:50
Sevgili Serhan,

Merhaba; bir arkadaşım İncek 112-365/7 konut parselde 790 m2 bir yer almak istiyor.

Ne dersin? Arkadaşıma yatırım için yarar mı?

O bölgede m2 fiyatları ne aralığındadır?

Selamlar

emlaksan
10-06-2009, 14:10
Sevgili Serhan,

Merhaba; bir arkadaşım İncek 112-365/7 konut parselde 790 m2 bir yer almak istiyor.

Ne dersin? Arkadaşıma yatırım için yarar mı?

O bölgede m2 fiyatları ne aralığındadır?

Selamlar

Sevgili Abidin;
İlgili ada-parseli inceledikten sonra sana ulaşıp bilgi veririm. Sağlıkla kal.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
11-06-2009, 10:43
Bilgi;
Gayrimenkul alım-satım işiyle ilgili yetki belgesi almak için istekli olanlar ve Mortgage Broker'lık yetki belgesine sahip olmak isteyenler benimle irtibat kurabilirler. (Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı)
.0532 5544294 veya .emlaksan@hotmail.com
Serhan

.

selcuk40
11-06-2009, 15:31
Gölbaşı hacılar köyü 5. cad üzerinde arsa fiyatları nekadar acaba bilgisi olan varmı.

ahsmm
12-06-2009, 09:35
selam cyberd
arkadaşlar 10 bin YTL ile Ankara'da yatırım amaçlı nerede kaç metrekare arsa alınabilir...1-2 seneye kadar primlenebilecek yer kaldı mı bilgi verirseniz sevinirim...selamlar...sevgiler
0 532 283 78 74

abidin
12-06-2009, 14:17
selam cyberd
arkadaşlar 10 bin YTL ile Ankara'da yatırım amaçlı nerede kaç metrekare arsa alınabilir...1-2 seneye kadar primlenebilecek yer kaldı mı bilgi verirseniz sevinirim...selamlar...sevgiler
0 532 283 78 74

Sorunun cevabını, kendinde bulabilirsin :)

emlaksan
14-06-2009, 09:06
Bilgi;
Mamak Kusunlarda imarlı ve yüksek emsalli ~ 3300 m2 arsa satılıktır. (E= 1,60) Kullanılan ana yola cephelidir. Otobana ve Yakupabdala imarına giden ana yola yakın olmasıyla lokasyonu güzeldir. Fiyatı (650.000) normal olmakla birlikte büyüklüğü dikkat çekicidir ve benzer büyüklükte arsa sıklıkla mevcut değildir. İlgilenenlerin dikkatine.
Selamlar,
Serhan

.

khanson
14-06-2009, 21:46
Sayın Khanson;
Susuz bölgesindeki yatırımlarınızın parsel numaralarını paylaşırsanız tam olarak imar sürecinin neresinde olduklarına bakalım.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Emlaksan,

Susuz-Yeregirençiftliği 56 ve 84 parseller, 2500 m2 hisse var ikisindede... susuzun imarını yıllardan beridir bekliyoruz... hala bir sonuc alınamadı... nedir bu bölgeyle ilgili tavsiyeniz...?

Ahmet 75
15-06-2009, 10:40
Sayın Ahmet 75;
Bahsettiğiniz arazi hangi köye aittir? Parsel numarası kaçtır? Varsa uydu lokasyonunu ekleyebilir misiniz? Fikir verebilmem için yeri net olarak anlamalıyım.
Selamlar.

.
Geç cevap için kusuruma bakmayın lütfen..İş yoğunluğundan yeni öğrenip size bildirebiliyorum: 101 ada 5 parsele aitmiş ilgili yer..

emlaksan
15-06-2009, 11:47
Sayın Emlaksan,

Susuz-Yeregirençiftliği 56 ve 84 parseller, 2500 m2 hisse var ikisindede... susuzun imarını yıllardan beridir bekliyoruz... hala bir sonuc alınamadı... nedir bu bölgeyle ilgili tavsiyeniz...?

Sayın Khanson;
Seçimden evvel mevcut bulunan tabloya göre bu dönem için Susuz imarının gerçekleşeceğini düşünüyordum. Bildiğiniz üzere belediye el değiştirdi. Şimdi ne olacağına dair tahminde bulunmak zor.
Bir kaç ay içerisinde çizgiler belli olacaktır. Bekleyip, göreceğiz. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
15-06-2009, 11:55
Geç cevap için kusuruma bakmayın lütfen..İş yoğunluğundan yeni öğrenip size bildirebiliyorum: 101 ada 5 parsele aitmiş ilgili yer..

(Teşekkürler..37.km Başkent organize sanayi bölgesiyle bitişik bir alanda kurulu arsa kooperatifinden teklif geldi bana. 1 hisse brüt 1500 m2. Tapu ve masraflar dahil 5.550 lira..cazip gibi görünüyor. Daha önce düşük maliyetle Eryaman ve Temelli'de arsa aldığımız bir dostum yönetimine girmiş. Yaş tahtaya basmaz kendisi..Fakat buralarda yazılanları okuduktan sonra daha ihtiyatlı davranmakta fayda var..Sizce nasıl bu teklif)

Sayın Ahmet 75;
Rica ederim. Zaman zaman yoğunluktan ötürü cevaplar gecikebiliyor yada atlayabiliyoruz. Önemli olan bilgi akışının devamıdır. Bahsettiğiniz bölgeyi inceledim. Belirttiğiniz m2 ve fiyat bana uygun gibi görünüyor. Organize sanayi bölgesine yakın olmasından ötürü. Tabii kooperatif olduğunu, kuruluş masrafları ve sair giderleri ile yine tüm masrafların fiyata dahil olduğunu düşünürsek neden olmasın? Bir diğer bakışla 5550:1500= 3,7 Lira/ m2 lik arsa maliyetinden hareketle, aynı bölge ve aynı parselde bulunmak üzere direk mal sahibinden alım yapacağınızı düşünerek m2 maliyetinizi 3 Lira altına indirmeniz olasıdır. Dilerseniz ilgili parselin mal sahibiyle sizi tanıştırabilirim. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Ahmet 75
15-06-2009, 14:42
Sayın Ahmet 75;
Rica ederim. Zaman zaman yoğunluktan ötürü cevaplar gecikebiliyor yada atlayabiliyoruz. Önemli olan bilgi akışının devamıdır. Bahsettiğiniz bölgeyi inceledim. Belirttiğiniz m2 ve fiyat bana uygun gibi görünüyor. Organize sanayi bölgesine yakın olmasından ötürü. Tabii kooperatif olduğunu, kuruluş masrafları ve sair giderleri ile yine tüm masrafların fiyata dahil olduğunu düşünürsek neden olmasın? Bir diğer bakışla 5550:1500= 3,7 Lira/ m2 lik arsa maliyetinden hareketle, aynı bölge ve aynı parselde bulunmak üzere direk mal sahibinden alım yapacağınızı düşünerek m2 maliyetinizi 3 Lira altına indirmeniz olasıdır. Dilerseniz ilgili parselin mal sahibiyle sizi tanıştırabilirim. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.[/QUOTE]
Teşekkürler Serhan Bey..Teklifiniz için de çok sağolun. Ben bir düşüneyim..Direk arazi satın almaya karar verirsem sizinle irtibata geçerim.

emlaksan
15-06-2009, 20:00
Sayın Ahmet 75;
Rica ederim ne yaptım ki.. Kararınız netleşirse bilgi verirsiniz, gereğini yaparız..
Selamlar,
Serhan

.

dr_selin
20-06-2009, 10:36
sn emlaksan, melih gökçek mühyeyle ilgili açıklamasında çankaya için göndermede bulunuyor ve verdiği sözü çankayada ak partinin kazanmasına bağlıyor. eğer yanlış anlamadıysam. sizin görüşünüz nedir? teşekkür ederim.

57.ALAY DİRİL
20-06-2009, 14:37
dodurga denen yerde bır bulvar yada yol gıbı bır ınsaat calısması vardı oralarda m2 fıyatı nedır bılen varmı 52bın lıraya soyle 4 yıla kadar ıyı pırım yapacak yer varmı ..

BUSHIDO
20-06-2009, 16:18
Cankaya'ya yeni bağlanan mahalleler hakkinda kisa bir bilgi sunabilirmisiniz? Bu mahalleler arasinda belirgin olarak digerlerinden daha cazip olani varmidir? Yaklasik m2 fiyat nedir, yatirim yapilir ise ne kadar kadar sure ile beklemek gerekebilir? Ve son olarak Ankara cevresinde daha cazip, gelisime acik bolgeler var ise cok kisa isim bazinda bir bilgi verebilirmisiniz?

Simdiden bilgileriniz icin tesekkurler.

emlaksan
21-06-2009, 06:55
Cankaya'ya yeni bağlanan mahalleler hakkinda kisa bir bilgi sunabilirmisiniz? Bu mahalleler arasinda belirgin olarak digerlerinden daha cazip olani varmidir? Yaklasik m2 fiyat nedir, yatirim yapilir ise ne kadar kadar sure ile beklemek gerekebilir? Ve son olarak Ankara cevresinde daha cazip, gelisime acik bolgeler var ise cok kisa isim bazinda bir bilgi verebilirmisiniz?

Simdiden bilgileriniz icin tesekkurler.

Sayın Bushıdo;
Çankayaya yeni bağlanan köyler şu sıra hayli bakir araziler ve fiyatları hayli uygun. Bu köylerin arazi fiyatları Çankaya ilçesine bağlanmadan evvel 0,50 Lira (+) dolaylarındaydı. Gelişme ile birlikte fiyat önce 2 lira seviyelerine sonrasında ise 4-5 lira civarlarına tırmandı. Lokasyona göre fiyatlar +;- şeklinde değişiyor. Bu köylerin yollarına cepheli araziler ise 10-15+ lira/m2 şeklindedir. Kısa vade içinde imarla ilgili gelişme beklemek doğru olmaz. Bu bölgeler uzun vadede iş yapacak yerler arasında görülebilir. Diğer yandan doğası fevkalade beğenilen yerlerdir ve bu yönüyle hafta sonu etkinlikleri ve hobi bahçeleri manasında tercih edilen yerler arasına kısa sürede gireceklerdir diyebiliriz. Şimdilerde bu bölgeye yatırım yapanlar, yüksek metrajı uygun fiyata alarak uzun dönemde yüksek kazanç ve sair getiriler elde etme gayesindedirler. Bu yaklaşıma bende katılıyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-06-2009, 07:00
sn emlaksan, melih gökçek mühyeyle ilgili açıklamasında çankaya için göndermede bulunuyor ve verdiği sözü çankayada ak partinin kazanmasına bağlıyor. eğer yanlış anlamadıysam. sizin görüşünüz nedir? teşekkür ederim.

Sayın Dr_Selin;
Uygun bir zamanda açıklamayı tekrar izleyip, gözden geçirerek konu hakkında fikrimi belirtmek istiyorum. Bahsettiğiniz açıklamada ilgili kısmı hatırlayamadım, atlamış olabilirim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

57.ALAY DİRİL
21-06-2009, 09:08
dodurga denen yerde bır bulvar yada yol gıbı bır ınsaat calısması vardı oralarda m2 fıyatı nedır bılen varmı 52bın lıraya soyle 4 yıla kadar ıyı pırım yapacak yer varmı ..

cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım cevap verırsenız tabı :)

emlaksan
21-06-2009, 09:45
cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım cevap verırsenız tabı :)

Sayın 57.Alay Diril;
Bahsettiğiniz bölge Dodurganın köy tarafı mıdır? Anlayamadım, açıklık getirin.
Buna göre fikir ve bilgimizi paylaşalım.
Selamlar,
Serhan

.

57.ALAY DİRİL
21-06-2009, 10:43
ben gecen yıl gıtmıstım orada bır bulvar yolu gıbı bır calısma vardı koyu gecınce ıdı sanırım.. ayrıca eskısehır yolu cıvarında 52 bınlıraya alınabılecek yerler varmı bırde bu cankaya tarafındakı yenı baglanan mahalleler dıkkatımı cektı bu konu hakkındada bılgı verırmısınız.. yanı elımde 60 bıne kadar cıkacak para var 4-5 yıllık bır arsa stratejısı nasıl cızerız ( 4-5 yılda 3-4 kat pırım bekleyecek sekılde..)

mesela cankayaya baglı mahalller once m2 50 kurus ken sımdı 3-4 demıssınız boyle bır stratejı cızersek..yıne eskısehır yolumu daha revecta yada cankaya mamak mı bu dısneylan hıkayesı ne oldu acaba... vaktınızı ayırdıgınız ıcın sımdıden tesekkurler ve bol kazanclar..

BUSHIDO
21-06-2009, 14:28
Sayın Bushıdo;
Çankayaya yeni bağlanan köyler şu sıra hayli bakir araziler ve fiyatları hayli uygun. Bu köylerin arazi fiyatları Çankaya ilçesine bağlanmadan evvel 0,50 Lira (+) dolaylarındaydı. Gelişme ile birlikte fiyat önce 2 lira seviyelerine sonrasında ise 4-5 lira civarlarına tırmandı. Lokasyona göre fiyatlar +;- şeklinde değişiyor. Bu köylerin yollarına cepheli araziler ise 10-15+ lira/m2 şeklindedir. Kısa vade içinde imarla ilgili gelişme beklemek doğru olmaz. Bu bölgeler uzun vadede iş yapacak yerler arasında görülebilir. Diğer yandan doğası fevkalade beğenilen yerlerdir ve bu yönüyle hafta sonu etkinlikleri ve hobi bahçeleri manasında tercih edilen yerler arasına kısa sürede gireceklerdir diyebiliriz. Şimdilerde bu bölgeye yatırım yapanlar, yüksek metrajı uygun fiyata alarak uzun dönemde yüksek kazanç ve sair getiriler elde etme gayesindedirler. Bu yaklaşıma bende katılıyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Sn Serhan, oncelikle iletmis oldugunuz yararli bilgiler icin sagolun. Son bir sorum var, bu koyler arasinda digerlerinden farkli bir nitelikte oldugunu dusundugunuz ve ozellikle tavsiye ettiginiz birisi varmidir?

Selamlar.

emlaksan
21-06-2009, 15:50
ben gecen yıl gıtmıstım orada bır bulvar yolu gıbı bır calısma vardı koyu gecınce ıdı sanırım.. ayrıca eskısehır yolu cıvarında 52 bınlıraya alınabılecek yerler varmı bırde bu cankaya tarafındakı yenı baglanan mahalleler dıkkatımı cektı bu konu hakkındada bılgı verırmısınız.. yanı elımde 60 bıne kadar cıkacak para var 4-5 yıllık bır arsa stratejısı nasıl cızerız ( 4-5 yılda 3-4 kat pırım bekleyecek sekılde..)

mesela cankayaya baglı mahalller once m2 50 kurus ken sımdı 3-4 demıssınız boyle bır stratejı cızersek..yıne eskısehır yolumu daha revecta yada cankaya mamak mı bu dısneylan hıkayesı ne oldu acaba... vaktınızı ayırdıgınız ıcın sımdıden tesekkurler ve bol kazanclar..

Sayın 57.Alay Diril;
Bahsettiğiniz yer Dodurga otoban içi 1-5 etap içerisindedir. Bu bölgelerin imarı gerçekleşti ve imar tapuları dağıtım aşamasındadır. Sıra ile. Bölgede satılık yerlerin fiyatları lokasyonlara ve büyüklüklere göre değişmektedir. Emsal 0,30 ile 0,50 arasında yine bölge ve parsellere göre farklıdır. Bulvara cepheli olanların fiyatları daha yüksektir. Min 50-60 TL/m2 den başlayıp 200 Lira/m2 ye kadar değişen fiyatlarla satışlara şahit oluyoruz. Emsalin düşük olması sebebiyle 60 bin Lira max hacimli bir yatırımda 1000 m2 yer aldığınızı düşünsek (henüz kadastral tapu iken) ~ 550 m2 imarlı hisseniz olacağını varsayabiliriz. Buna göre ayrı hesap sonucunda 1,20 daireye ulaşacaksınız. Sonuna kadar bekleyeceğiniz öngörüsü 0,6 nihai daire edecektir ki hedef manasında olumlu mu değil mi tartışılır buluyorum. Diğer yandan otoban dışı bölgede emsal yüksek ve lokasyonu güzel bir parsel seçilirse, alınacak ~ 1000 m2 kadastral hisse bu kez size 1 daireden fazla bir tablo ile dönüş yapacaktır. Yine bir başka bakışla Ankarada Çankayaya yeni bağlanan köyler açısından düşünüldüğünde ilk kazanç sonrasında fiyatın tekrar yukarı gidişi için talebin anılan bölgeye yoğunlaşması beklenmelidir. Bu gerçekleştiğinde 4-5 Lira/m2 seviyelerinden 8-10 Lira seviyelerini çıkış izlenecektir. Çankaya köyleri uzun vade ile bakışa uygundur. Bu gerçeği bilerek yatırım mantıklıdır. Ankarada diğer bölgelerde atak yapacak bir çok yer vardır. Her bir bölgenin kendi gerçekleri içerisinde değerlendirilip ince hesapla tercih edilmesi uygun olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-06-2009, 15:57
Sn Serhan, oncelikle iletmis oldugunuz yararli bilgiler icin sagolun. Son bir sorum var, bu koyler arasinda digerlerinden farkli bir nitelikte oldugunu dusundugunuz ve ozellikle tavsiye ettiginiz birisi varmidir?

Selamlar.

Sayın Bushıdo;
Sorunuzun tam manasıyla karşılık bulması size sorulacak bir çok sorunun yanıtlarına bağlıdır ve bu yanıtlara alacağım cevaplar ile birlikte araziler üzerinde karşılaştırma ve yine araziler üzerinde projeksiyon yapmayı gerektirir. Bu sebeple kolayca ve kısaca şu iyidir diyemiyorum, afaki olur. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

EEEKON
21-06-2009, 19:25
Eymir gölü civarında 5600 metrekare tek kat müsadeli arsa almak istiyorum...fiyatı komusunda yardım edebilecek olan varmı??şimdiden teşekkürler..

abidin
21-06-2009, 22:43
Sayın Bushıdo;
Sorunuzun tam manasıyla karşılık bulması size sorulacak bir çok sorunun yanıtlarına bağlıdır ve bu yanıtlara alacağım cevaplar ile birlikte araziler üzerinde karşılaştırma ve yine araziler üzerinde projeksiyon yapmayı gerektirir. Bu sebeple kolayca ve kısaca şu iyidir diyemiyorum, afaki olur. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Selam Serhan,

Kısmet ise, bu hafta içi Evciler köyündeki (mahallesi) :) 39 dönümlük arazinin alma işlemini bitirmiş olacağım :)

Sevgilerimle

emlaksan
22-06-2009, 08:27
Selam Serhan,

Kısmet ise, bu hafta içi Evciler köyündeki (mahallesi) :) 39 dönümlük arazinin alma işlemini bitirmiş olacağım :)

Sevgilerimle

Selam Dostum,
Şimdiden hayırlı olsun diyorum :)
Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-06-2009, 13:51
Bilgi;
Çayyolu Dodurga bölgesinde imarlı ve tek tapu 308 m2 arsa satışa çıkarıldı. Kaks-Taks'ın 0,20 - 0,40 olduğu bölge rakımlı ve hakim manzaralı bir tepe üzerinde güzel bir plana sahiptir. Lokasyon olarak çok beğendiğim bu yerdeki parsellerin ~ 18-20 ay evvel yapılan satışlarda 70 bin liradan alıcı bulduğunu belirtmek isterim. Kriz sebebiyle aşağı doğru baskılanan fiyatlar nedeniyle şimdi 55 bin liradan satışa konulan bu arsanın küçükte olsa bir miktar pazarlığıda olacağını düşünerek, alım için hayli uygun vaziyet oluştuğunu söyleyebilirim. İlan vermeden önce sahibinden bir hafta izin aldım. Forum dostlarımızın dikkatlerine sunuyorum. Satılık parsel Dodurga'da her zaman beğeni ile bahsettiğimiz MİA - Metro Güzergahı - ÖPA üçgenine muhataptır. Dodurga arazisinin Eskişehir yoluna en yakın bölgesinde ve imar gören öncelikli alanlar içerisindedir.
Tüm dostlara sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

idril42
22-06-2009, 22:11
***1-)Yakupabdalda 884 . parsel de 468 m2 arsanın ortalama ederi nedir ve yatırım için uygun mudur?(Orta vade 4-6 yıl)[Müstakil parsel]

***2-)Yakupabdalda 17. PAFTA, 985. PARSEL DE 210 m2 arsanın ortalama ederi nedir ve yatırım için uygun mudur?(Orta vade 4-6 yıl)[Müstakil parsel][Konut imarlı]

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

camsoy
22-06-2009, 22:59
Merhabalar,

884 parsel bilgim dahilinde proje dışında bir parsel ve bu tarz parsellerin normal şartlar altında piyasadaki satış fiatları ve m2si +/- 10 TL civarında...

985 parsel ise proje içinde yaklaşık olarak 30 dönüm ve Yakupabdalın popüler parselleri olan kayak merkezi parsellerine yakın bir konumda. Kayak merkezine daha yakın parsellerin +/- 30 TL civarında olduğunu düşünürsek 30 TL nin altındaki bir alımın iyi bir alım olacağını düşünüyorum.

emlaksan
22-06-2009, 23:07
Bilgi;
Bir forum dostumuz Yakupabdal köyiçinde bulunan 3+1 ev ve 150 m2 arsa payını satmak istiyor. İlgilenenleri kendisiyle irtibatlayacağım. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-06-2009, 23:18
Bilgi;
Bir dostumuzda Yakupabdal kayak merkezi Turizm Ticaret ve Konut Alanları bölgesine dahil 951 parselde mevcut hissesini satışa koymuştur. İhtiyacına binaen satacağını bildirdi. İlgilenen dostları direk mal sahibi dostumuzla irtibatlandıracağım. Sayın İdril42, eğer Yakupabdal alımı niyetiniz var ise bahsettiğim parselide mercek altına alabilirsiniz. Alternatif olacaktır. Herkese sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

57.ALAY DİRİL
23-06-2009, 13:23
sayın emlaksan ankara cayyolu da alacaatlı bolgesınde 300 m2 bır arsanın ederı ne olur sızce turkkonut cıvarında ve tek tapu degıl..

atabayrak
23-06-2009, 13:50
Bilgi;
Bir forum dostumuz Yakupabdal köyiçinde bulunan 3+1 ev ve 150 m2 arsa payını satmak istiyor. İlgilenenleri kendisiyle irtibatlayacağım. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Emlaksan ev ve arsanın ederi ne kadardır bilgi verirseniz sevinirim.

idril42
23-06-2009, 16:12
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

OnurGururSeref
23-06-2009, 20:59
Cok cahilce bir soru sormak istiyorum izninizle: Ben hep bir arsa alip uzerine restorant ya da otomotivle ilgili bir tesis (yikama, sigorta, lastik vs) kurmayi hayal etmisimdir. Bu tur arsalar ornegin simdiden Yakupabdal'da, Mamak'ta, Imrahor'da ne bileyim simdilik pek degeri olmayan yerlerde alinabilir mi , gunu geldiginde muhakkak bu arsaya ticari izin verirler mi? Yoksa simdiden alim tehlikeli midir? Cok tesekkur ederim..

emlaksan
24-06-2009, 07:10
Cok cahilce bir soru sormak istiyorum izninizle: Ben hep bir arsa alip uzerine restorant ya da otomotivle ilgili bir tesis (yikama, sigorta, lastik vs) kurmayi hayal etmisimdir. Bu tur arsalar ornegin simdiden Yakupabdal'da, Mamak'ta, Imrahor'da ne bileyim simdilik pek degeri olmayan yerlerde alinabilir mi , gunu geldiginde muhakkak bu arsaya ticari izin verirler mi? Yoksa simdiden alim tehlikeli midir? Cok tesekkur ederim..

Merhaba,
Planda ticaret alanı olacağı belli bir yerden kadastral vaziyetteyken yer alırsanız, ileride bu imkana sahip olabilirsiniz. Örneğin Yakupabdalda Turizm Ticaret alanı olarak işaretlenmiş yerler buna örnek teşkil edebilir, örnekler çoğaltılabilir. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-06-2009, 07:12
sayın emlaksan ankara cayyolu da alacaatlı bolgesınde 300 m2 bır arsanın ederı ne olur sızce turkkonut cıvarında ve tek tapu degıl..

Sayın 57.Alay Diril;
Hissenin ada parsel bilgisini ekleyin, inceleyelim.
Selamlar.

.

emlaksan
24-06-2009, 07:14
Sayın Emlaksan ev ve arsanın ederi ne kadardır bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba,
3+1 müstakil ev yapılı vaziyette. Bugün göreceği rakkamın 35.000 + olacağını zannediyorum. Arsası ise 7500-10.000 Lira arasında alıcı bulacaktır.
Selamlar.

.

OnurGururSeref
24-06-2009, 13:43
Merhaba,
Planda ticaret alanı olacağı belli bir yerden kadastral vaziyetteyken yer alırsanız, ileride bu imkana sahip olabilirsiniz. Örneğin Yakupabdalda Turizm Ticaret alanı olarak işaretlenmiş yerler buna örnek teşkil edebilir, örnekler çoğaltılabilir. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan
.:yes:Serhan Bey cok tesekkur ederim bikmadan, gulmeden cevap verdiginiz icin. Peki bu tur bir arsa kac mt2 civari guc yetebilir metrajda bulunabilir ve m2 si kac TL civari bulunabilir, yani lafin ozu guc yeter mi ornegin Yakubabdalda bahsettiginiz yere?

ilca
24-06-2009, 14:49
Merhabalar..

Sayın emlaksan bağlumda bir arsa için yorum yapabilirseniz çok sevinirim... parsel no:3084/6 (175 m2) istenilen fiyat 8500 lira... Şimdiden teşekkürler

scazi06
24-06-2009, 14:57
sayın emlaksan birimiş 15.000 - 20.000 tl nakitim var hangi bölgelerden alım tavsiye edersiniz

özellikle imar geçmeye yakın tarla gibi bir düşüncem var imarlı arsalara paramın yeteceğini sanmıyorum.

şimdidem teşekkür ederim

emlaksan
24-06-2009, 15:05
:yes:Serhan Bey cok tesekkur ederim bikmadan, gulmeden cevap verdiginiz icin. Peki bu tur bir arsa kac mt2 civari guc yetebilir metrajda bulunabilir ve m2 si kac TL civari bulunabilir, yani lafin ozu guc yeter mi ornegin Yakubabdalda bahsettiginiz yere?

Sayın Onur Gurur Seref;
Rica ederim. Elimden geldiğince sorulara yanıt vermeye çalışıyorum. Bu alanlardan seçilecek parseller henüz fiyat manasında astronomik değil. Kabaca 25-30 lira/m2 den uygun yerler bulunabilir. Ancak burada dikkat edilecek husus seçilecek parselin TTA olmasıdır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

.

emlaksan
24-06-2009, 15:08
Merhabalar..

Sayın emlaksan bağlumda bir arsa için yorum yapabilirseniz çok sevinirim... parsel no:3084/6 (175 m2) istenilen fiyat 8500 lira... Şimdiden teşekkürler

Sayın İlca;
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 15/08/2007 gün ve 2040 sayılı kararı ile Bağlum sınırları içerisinde imar uygulama (çap, yol kotu, inşaat ruhsatı v.b.) işlemleri durdurulmuş olup, Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/25000 plan doğrultusunda Bağlum genelini kapsayan Revizyon İmar Planları hazırlanmasına karar verilmiştir. 1/25000 ölçekli Ankara 2023 Nazım İmar Planı doğrultusunda alt ölçekli plan revizyonları sonuçlandırılıncaya dek %50 (parsel sayısı) yapılaşması tamamlanmış olan adalar haricindeki imar adalarına inşaat ruhsatı verilememektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığınca 1/5000 ölçekli Bağlum Revizyon İmar Planı çalışmaları başlatılmış olup halen devam etmektedir.

Sayın İlca, bahsettiğiniz ada-parseli inceleyip, sonrasında görüşümü paylaşacağım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-06-2009, 15:15
sayın emlaksan birimiş 15.000 - 20.000 tl nakitim var hangi bölgelerden alım tavsiye edersiniz

özellikle imar geçmeye yakın tarla gibi bir düşüncem var imarlı arsalara paramın yeteceğini sanmıyorum.

şimdidem teşekkür ederim

Sayın Scazi06;
Tespit ettiğiniz üzere bende imarsız yatırım yapmanızı tavsiye edeceğim. Niçin? Farkında olduğunuz gibi imarlı yerler için 20.000 civarında bir yatırım yeterli olmayacaktır. Aslında imar kapıya gelmiş yerler içinde öyle diyebiliriz. Ancak yinede 1-5 yıl vadede imarı tamamlanacak yerlerde 20 bin hacimle hedef tutturulabilir mi bakmalıyız. Niyetiniz ciddileşirse karşılıklı görüşelim. Plan üzerinden bölge seçerek değerlendirmekte fayda var. Yukarıda Bağlum ile ilgili yapılan açıklamayı aktardım (resmidir) Herşey planlar üzerinden yürümektedir. Dolayısıyla her kim planla hareket ederse, hedefini tutturacaktır. Elbette başka argümanlarda var. Ancak önce plan diyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

idril42
24-06-2009, 19:32
Sayın Scazi06;
Tespit ettiğiniz üzere bende imarsız yatırım yapmanızı tavsiye edeceğim. Niçin? Farkında olduğunuz gibi imarlı yerler için 20.000 civarında bir yatırım yeterli olmayacaktır. Aslında imar kapıya gelmiş yerler içinde öyle diyebiliriz. Ancak yinede 1-5 yıl vadede imarı tamamlanacak yerlerde 20 bin hacimle hedef tutturulabilir mi bakmalıyız. Niyetiniz ciddileşirse karşılıklı görüşelim. Plan üzerinden bölge seçerek değerlendirmekte fayda var. Yukarıda Bağlum ile ilgili yapılan açıklamayı aktardım (resmidir) Herşey planlar üzerinden yürümektedir. Dolayısıyla her kim planla hareket ederse, hedefini tutturacaktır. Elbette başka argümanlarda var. Ancak önce plan diyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey benim durumumda aynı.Benim niyetim oldukça ciddileşti bile:):)Sizden haber bekliyorum ve yorulmadan,aynı ilgi ile bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederim...

yatirimci
24-06-2009, 21:05
Merhaba

Yapracık koyu cevresınde TOKI tarafından yapılması planlanan konutlar icin gorus alabilirmiyim.

Konum olarak nasıl olur?
Bilgi icin tesekkurler

emlaksan
24-06-2009, 22:58
Sayın Yatırımcı;
16.000 adet konut yapılacak zannediyorum. Bas-san internet sitesinde odeme planları ve kredi avantajlarıyla ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz. Ayrıca konut tipleri hakkkında ayrıntılı bilgiler mevcut.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-06-2009, 23:09
Serhan Bey benim durumumda aynı.Benim niyetim oldukça ciddileşti bile:):)Sizden haber bekliyorum ve yorulmadan,aynı ilgi ile bize yardım ettiğiniz için teşekkür ederim...

Sayın İdril42;
Rica ederim. Alternatifleri inceliyorum. Notlarıma aldım. Aklımdasınız:)
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
25-06-2009, 01:17
Merhaba

Yapracık koyu cevresınde TOKI tarafından yapılması planlanan konutlar icin gorus alabilirmiyim.

Konum olarak nasıl olur?
Bilgi icin tesekkurler

Benim kuzenimde yazıldı bu yeni TOKI yapracık projesine. Ben aynı konumda olsam tercihimi, oturmaya bu yaz başlanacak ve daha kaliteli olan TOKI Turkuazdan yana yapardım ama .....

Z+3 ve Z+4 şeklinde yapılaşma olacağı söyleniyor. Bu sebeple çok büyük bir alanı kapsayacak. TOKI Turkuazda 4500 konut var ama arsası nerdeyse 10 da biri.

Fiatlarına gelince: 10 000 TL peşinat ve ayda 400 TL ödüyor kuzenim. Son olarak Bassan'ın web sitesinde proje ile alakadar çizileride görebilirsiniz...

tualtuana
25-06-2009, 11:26
Yapracık TOKİ diye anılan bölge a.yurtçu, yapracık ve çiçektepe kesiminde bulunmaktadır.. Yapracıktaki arazi fiyatları proje açıklamasından sonra artış gösterdi doğal olarak. m2/35 tl olan yerler şuanda m2/55-70 tl arası değişiyor..A. yurtçu daki m2 fiyatları malum.. geriye ise en mantıklı bölüm olan Çiçektepe kalıyor.. Burada TOKİ projesinin hemen dibinde olan kısımdan m2/30-45 tlye yer almak mümkün..
İşte bunun için hep söylerim " Proje bazlı yer almak lazım " diye :)
Saygılar..

emlaksan
25-06-2009, 22:53
Hisse net forum doslarının kandillerini kutlar, esenlikler dilerim.
Serhan

.

tualtuana
26-06-2009, 11:44
karayatak 1739 parselde 570 m2 hisse satılıktır.. Kadastro yoluna cephe, 1/1000 liği çıkmak üzere.. Kısıtlı yatırım için ideal bir mevkii..
Mal sahibi arkadaşımız 45 milyar gibi bir fiyat istemekte.. ilgilenenlere mal sahibinin numarasını verebilirim..
Saygılar..

emlaksan
29-06-2009, 22:31
Merhabalar..

Sayın İlca;
İlgili yerin paftasını bir dostumdan istedim. Ancak henüz elime ulaşmadı. Geldiğinde size bilgi aktaracağım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
29-06-2009, 23:17

Sayın Dr_Selin;
Merhaba. İlgili açıklamaları izledim. Tam manasıyla aynı sonuca varamadım. Muallakta kaldım diyebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

preatoria
04-07-2009, 08:19
sevgili emlaksan eryaman susuz su depoları mevkiinde arsa kooperatiflerin olduğu bölgede yapılan imar planları geçen yıl mahkeme kararı ile iptal edilmişti. büyükşehirce yapılan yeni planlarda tüm bölgeye düşük yoğunluklu villa imarı verildiği haberleri gelmeye başladı. konu ile ilgili bir bilginiz duyduğunuz bir şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

emlaksan
04-07-2009, 09:08
Sevgili Preatoria;
Söylentileri bende duydum. İki gün evvel askı süreçlerini takibe gittik. Bu ve bir kaç konuyu daha görüşmeyi, zaman darlığı nedeniyle atlamak zorunda kaldık. Susuz plan çalışmasını önümüzdeki haftanın öncelikli meselesi olarak seçelim ve hafta içerisinde bilgi paylaşımına açalım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

preatoria
06-07-2009, 08:09
Sevgili Preatoria;
Söylentileri bende duydum. İki gün evvel askı süreçlerini takibe gittik. Bu ve bir kaç konuyu daha görüşmeyi, zaman darlığı nedeniyle atlamak zorunda kaldık. Susuz plan çalışmasını önümüzdeki haftanın öncelikli meselesi olarak seçelim ve hafta içerisinde bilgi paylaşımına açalım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tşk ederiz gelişmeleri ve haberlerinizi bekliyoruz.

yatirimci
06-07-2009, 13:03
Sn Emlaksan,

Cayyolu Konutkent ile Yasam kent arasında cok buyuk yol acılıyor. Cayyolu Yenıkent vılla parsellerınde harektlenme sozkonusu olur dıye dusunuyorum. Ozellikle yol kenarındaki parseller, umıtkoy gırısı gıbı banka ve tıcarı bına seklıne donebılır.

Burada yol kenarı satılık parsel fıyatlarını bılıyormusunuz?
tesekkurler

emlaksan
06-07-2009, 13:09
Sayın İlca;
İlgili yerin paftasını bir dostumdan istedim. Ancak henüz elime ulaşmadı. Geldiğinde size bilgi aktaracağım.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın İlca;
Yeri inceledim. Bağlum Kazan yolunda, piknik alanlarının devamında ve yukarısında. Doruk noktasına yakın bir parsel. Mamran mevkii olarak bilinmektedir. Villalıktır. Bu alımda dikkat edilmesi gereken husus aldığınız hissenin ne işe yarayacağıdır. Ayrıca bana göre fiyatı fazla. O bölgede tek tapu ile hisse fiyatları arasında daima sert farklar vardır. Örneğin tek tapu m2 fiyatı 65 lira ise benzer parselde hisse fiyatı 35+ liradır. Bu sebeple bana sorarsanız bu alım, birçok yönden mantıklı değildir. Yine Bağlum genelinde plan tadilatı yapılmaktadır. Bunu çok sıkı takip ederseniz, yeni planın şekillendiği ilk anda alıma yönelerek max kazanç elde edebilirsiniz. Size sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

abidin
06-07-2009, 19:34
sevgili emlaksan eryaman susuz su depoları mevkiinde arsa kooperatiflerin olduğu bölgede yapılan imar planları geçen yıl mahkeme kararı ile iptal edilmişti. büyükşehirce yapılan yeni planlarda tüm bölgeye düşük yoğunluklu villa imarı verildiği haberleri gelmeye başladı. konu ile ilgili bir bilginiz duyduğunuz bir şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sevgili Preatoria; dediğiniz bölgede 5000 lik imar çalışmaları var, emsal değeri 0,5 planlanmış ancak yapılan görüşmeler ile değerin tahmini 1,0 olarak değiştirilmesi bekleniyor .

Önceki sayfalardan hatırladığım kadarı ile SUSUZ SAKLIKENT imarı villa parselli olarak sonuçlandı diğer bölge villa parselli bölge olarak planlanmadı diye biliyorum.

kkk
12-07-2009, 23:05
Merhaba;
Uzun zamandir siteye uğramıyordum, gördüğüm kadarıyla mühye karataş parselleriyle ilgili topik'deki harketlilik buraya kaymış, ben geçen seneden beri kendime arsa bakıyordum, arsa işi bir anlamda hobiye dönüştü bende, 1 sene süren belki 40 tane emlakçı dolaşmışımdır. Yazı uzadıkça alt-başlıklara ayırmak durumunda kaldım.

Konunun başlığı "Ankara'da nereden arsa alınabilir?" olduğuna buradan yatırım yapacak arkadaşlar için faydalı olur düşüncesiyle maceralarımı paylaşmak istiyorum, önce forumdaki pozitif havanın etkisiyle mühye 895 ve 896 parsellerden 100m2, 200m2 gibi küçük hisseler aldım, bana satan adam 105 tl/m2'den aldığını söylemişti(ki fiyatlar bir önceki sene öyleydi), bense 90 tl/m2'den aldığım için sevinçliydim, daha sonrasında melih gökçeğin o zamanki malum açıklamaları ve kriz etkisi ile düşüş benim ummadığım şekilde devam etti ve bugün 80 tl/m2'lere geriledi, aşağıda yazdığım arsayı almak üzere acele elden çıkarmak istediğim için 77tl/m2'ye satmış bulunmaktayım. Dolayısıyla bu arsa yatırımdan (krizin de etkisiyle) zarar ettim.

MÜHYE-KARATAŞ-YAKUPABDAL
Sanırım arsa işine yeni girmeyi düşünen benim gibi birçok amatör yatırımcı için mühye bölgesi bir başlangıç oluyor. Genelde forumdaki emlakçı arkadaşlar da kimsenin malını veya hiç bir bölgeyi kötülemek istemiyor, ancak elbette onlar da daha iyi alternatifler olduğunun farkındalardır diye düşünüyorum, ben yeni alım yapacak arkadaşlara başka bölgeleri tercih etmelerini öneriyorum. Sonuçta atakuleye yakın olması vs bir bölgenin gelişmesinde tek kriter değil. Açıkcası ben bu konuyu gökçeğin oy kaygısı gibi basit siyasi etkenlere ya da kendi alımlarımda zarar etmeme de bağlamıyorum. Yani bir düşünün sizce çayyolundan gökçeğe ne kadar oy çıkıyor? Eğer son seçimlerde yenimahalle CHP'ye geçtiyse bunun en önemli nedeni çayyolu seçmenidir. Eğer gökçek yakupabdal karataş mühye taraflarına ordan oy alamayacak diye ağırlık vermiyor olsaydı çayyolunu gökçeğin hiç geliştirmemesi lazımdı ancak son 20 yıldır gerçekleşen gelişmeler ortada ve hala da aynı hızla devam ediyor ve bunun 12 yılı da gökçek belediyesi şemsiyesi altında gerçekleşti.:wink: Sonuçta kimseye ne yapacağını söyleyemem elbet herkes istediği bölgede yatırımını gerçekleştirir ve hatta ben de eymir'e bakan bi eve 902'deki uygulama devam eder de ek para ödeyip ilerde hak sahibi olurum umuduyla laf olsun babından (gıcıklığına denilebilir) 100m2 yerimi tutuyorum. Unutması kolay bi meblağ olduğundan sıkışmadıkça satma niyetinde de değilim. Ha kimseye de 100m2 ile yatırıma girişmesini de önermiyorum.

Ancak genel olarak şehrin o tarafta büyümesini yavaşlatan başka etkenler aramak lazım diye düşünüyorum, bu konuda forumdaki deneyimli dostlarımız belki daha iyi yorumlarda bulunabilirler, bu bölgenin eskişehir yolu kadar düz olmaması olabilir, altyapı ile ilgili sorunlar olabilir, az veya çok gecekondular olabilir, küçük hisselerin çokluğu olabilir.:arf: Sonuçta sadece gözlemlerime dayanarak söylüyorum: bir şekilde şehir o tarafa son 20 yıl için konuşursak her nedense pek hızlı ilerlemiyor. Bu da sonraki 20 yıl için iyi bir referans oluşturmuyor. Olay bundan ibaret. Bu arada sayın Serhan Bey'e ve diğer cevap verebilecek insanlara bu külfetli yazıyı okuyorlarsa detaylı bilmediğim için bir soru yöneltmek istiyorum: Çayyolu'nun altyapı sorunu yok diye dile getirilen olayı bize açıklayabilirler mi? Yani çayyolunda şu anda zaten heryerde hazır yapılmış altyapı var olarak mı anlamalıyız bunu, yoksa zeminin düzlüğünden dolayı kolay altyapı düzenlemesi yapılıyor şeklinde mi?

SEÇİM KRİTERLERİ/BÜYÜK PROJELER
Örneğin bir yakupabdal tarafına baktığımızda çankaya tapulu ve mamak tapulu yanyana iki arsanın 2-3 kata kadar fiyatta farkettiğini görüyoruz(tabi ki çankaya pahalı), ancak eğer bekleyeceksek gelecekte buralara yapılacak bitişik evlerin fiyatlarında bu denli fark olamayacağına göre neden mamak tapuyu tercih etmeyelim? Hatta mamak tapulunun imarı belki daha önce çıkacak, çankaya'daki gelişme hızı malum. Bu düşünceden hareketle ben genel olarak, büyük projelere ait arsaların fiyatlardaki patlama günlerini geride bıraktığını düşünüyorum, bu nedenle şahsen disneyland ve karagedik tarzı projelerin en azından önümüzdeki bir kaç sene için ederini bulduğunu ve kolay kolay ikinci bi parlama yapmayacağına inanıyorum. Onun yerine aynı civarlarda henüz üzerine bir proje getirilmemiş bölgeler tercih edilebilir, mesela yapracık benzer bir durumdaydı, eskişehir yolu üzerinde kendisinden geride kalan ve ileride bulunan(a. yurtçu y. yurtçu) arsalardan genel olarak daha ucuz konumdaydı, ve toki projesine konu olması beni şaşırtmadı. Bu arada arsanızın üzerindeki proje sonuçta bir kağıt parçasından ibarettir ve hiç bir zaman gerçekleşmeyedebilir, bu konuda asla mutlak güven duyamıyorum. Disneylandın daha önce 2 kez konum değiştirdiğini ve oralardan alım yapanların mağduriyetlerini/zararlarını hatırlatırım. Yanlış anlamayın disneylanddan karagedikten arsa almayın demiyorum, muhtemel ki onlar da değerlenecektir ama kanımca önemli çıkışlarını geride bırakmışlar ve artık daha vasat/sıradan getirisi olan yatırımlar haline dönmüşlerdir.

Bir de her zaman her türlü malın alıcısı da vardır satıcısı da bu doğru ama yine de yanyana iki bölgeden birinde çok fazla satıcı var diğerinde pek satan yoksa o çok fazla satılan bölgede birşey vardır diyorum ben yoksa niye insanlar elden çıkarsın. Çok cazip bölgelerin duyulmasıyla kapışılması bir oluyor, bu fırsatları yakalamak lazım.

ŞAHSİ YATIRIM DENEYİMİM(Alacaatlı)
Forum dostlarımızdan sayın Serhan Bey ve sayın Çamsoy'un da önerileri doğrultusunda dodurga, mia taraflarıyla ilgilenmeye başladım, kısa vadeli 3-5 senelik yatırımlarda hep gözüm vardı, değerlensin son noktayı bulsun sonra icabında tekrar başka bir yatırıma dönüştürürüm gözüyle bakmaktaydım, eeh sıkıldık artık anlat ne yaptığını derseniz, tesadüfen bölgedeki bir emlakçının tanıdık çıkması ve elinde zar zor da olsa güç yetiştireceğim yarım evlik imarlı arsa bulunması neticesinde çok yakın zamanda alacaatlı'nın sonlarından otoban'ın hemen içinde mia'ya giden yol üzerinde 0.50 emsalli bir yer aldım m2'si 170tl'den toplam 65000TL'ye. Yarım ev getirecek arsaya bu para verilir mi diyenler için söyleyeyim, o bölgede sıfır evler 250000+ civarında seyrettiği için(175m2 altında yapılaşmaya izin verilmiyor) yarım ev de 130000 civarında ediyor, tabi paylaşım nasıl olur bilmiyorum artık bana al salonla tuvalet senin olsun da diyebilirler :biggrin: Benim yatırımım ve hedefim bu şekilde oldu.

Sonuçta mia bölgesi kazandırır diyorum, ama dodurganın her yeri aynı değil, mesela çok arkalarda konutkentin daha aşağı/güney taraflarında çok hızlı gelişme olacağına inanmıyorum, otoban dışı arka tarafların (bağlar mevkii gibi) gelişimine daha uzun süre var elbet, google earthden bölgeyi biraz incelerseniz şu an hala bu bölgeden şehre çok daha yakın olan çayyolu incek arasında dünya kadar boşyer olduğunu görürsünüz, pek çoğunun imarı bile çıkmamış, bu arsa işi gerçekten ilginç illa eskişehir yolu civarı gelişiyor hatta yolun sağı da değil, özellikle solu, zaten fiyatlar ve imar durumlarına bunlar yansımış durumda, burada her bölgenin ederi belli, sonuçta ederinin altında almayı başarırsanız alım anından itibaren kazançlısınız :clown: seçtiğiniz bölgeden memnun kalmasanız dahi bir miktar karla satıp başka bir bölgeye geçmeniz olası, tabii vergi ve emlakçı masraflarını da katarsanız (toplam ort %3) emek ve para yönünden zararlı çıkmamanız için bunu çok yapmamanızda fayda var.

YATIRIM ÖNERİLERİ
Daha fazla uzatmadan yatırımcı arkadaşlara naçizane bana makul gelen bölgeleri özetlemek istiyorum, çayyolu dodurga bölgesi'nden bahsetmiştik zaten, bununla beraber yapracık köyü yakın vadeli yatırımlar için oldukça cazip, daha uzaklara gidersek yine eskişehir yolu çevresi çokören vs pek çok köy, temelli yine cazip, bu arada sayın Çamsoy'un önerdiği tekkeköy sanırım şu an hala başlangıçta olduğu için çok hızlı değerlenebiliyor, m2'si 2-3 lira olan bi yer bir iki sene içinde 5-6 liraya çıkabiliyor, ben kazanç budur diyorum, aslında benim gibi imar sürecine yaklaşmış/imarlı bi yerden aceleyle kısa vadeli ev hesabına gireceğinize kimse için genelleme yapmak istemem ama paranızı böylesi daha uzak ama daha hızlı değerlenen yerlere yatırırsanız daha kısa zamanda ev alacak meblağlara ulaşmanız olası, sonuçta yakupabdaldaki karataştaki arsalarınız ve hatta bence daha iyi yatırım olsa da çayyolu, alacaatlı, dodurga'daki arsalarınız ertesi sene iki katına çıkmıyor, ancak daha uzak arsalar için durum farklı olabiliyor, örneğin Serhan Bey'in evciler köyü Çankaya'ya dahil edildi dediği zamanlarda verdiği fiyatlar yanılmıyorsam 2-3 tl iken (yanılıyorsam lütfen düzeltin) şu an bir sene geçmeden 4-5tl telaffuz ediliyor, 8tl'lere çıkacak deniliyor, mamak taraflarında yine Serhan Bey'in bu topik'de bahsettiği hızlı gelişmelere sahne olan çeşitli bölgelerden de alım yapılabilir. Genel olarak Ankara'nın güneyinden, belki önyargı olarak da nitelendirebilirsiniz, çekinmekteyim, doğusu ve batısında çok güzel imkanlar olduğuna inanıyorum, kuzeyi hakkında pek bilgi sahibi değilim ama mamak tarzı daha düşük kesime hitap edecek evlere dönüşecek konumda çeşitli yatırımlar burada da sözkonusu gibi gözüküyor. Bir de buralarda ve özellikle de şehrin doğusu ve mamakta (zaten her taraf komple gecekondu dokusuyla kaplıyken) kentsel dönüşüm tarzı aman çok lüks pahalı şöyle yeşilliği bol siteler yapalım tipi işleri yavaşlatan kaygılar kendini pek o kadar hissettirmiyor.

GÖLBAŞI
15 sene kadar önce gölbaşından aldığımız bir arsa vardı, gerçi kooperatif hissesi olması yönüyle hatalı denilebilir, bir miktar da değerlendi aslında ama incek çayyolu'ndan alınsaydı çok farklı olabilirdi, bu nedenle ben genel olarak şehrin güney taraflarını forumu takip eden yatırımcı arkadaşlara önermiyorm, belli başlı bir kaç büyük proje haricinde (üniv kampüsü, karagedik vs) bu taraflarda şehrin batısında olduğu gibi hızlı bir ilerleme yok, gölü koruma yaklaşımı bunun bir nedeni olarak gösterilebilir, bir de konya yolu ve bölge çok inişli çıkışlı, ve odtü ormanı bölgeyi şehirden ciddi bir şekilde koparıyor, bu huzur bulmak bağ bahçeyle uğraşmak isteyenler için iyi olabilir, ama yatırımcı aynı şekilde olduğunu düşünmüyorum.(incek gibi ormanın içinden artık bulvarla ulaşılan bir bölgeyi hariç tutuyorum elbet)

CONCLUSION (Sonuç:biggrin:)
Ben genel olarak görüşlerimi bu şekilde özetlemek istedim, arsa güzel yatırımdır, yukarıda umduğumu bulamadığımı ifade ettiğim gölbaşındaki yatırımımız dahi hesaplarıma göre dolar ve altından daha iyi getirdi, arsa iyidir altın gibi çalınmaz, dolar gibi yatırıldığı bankanın batma derdi yoktur, yanmaz, bayatlamaz, forum camiası olarak sloganımız budur :beurk: derken daha fazla sayıda insanımızın arsa yatırımına yönelmesi temennimle herkese saygılarımla hayırlı yatırımlar diliyorum.. :he::super:

nadipo
13-07-2009, 18:43
sayın emlaksan, nabucco projesi bugun onaylandi.ahiboz ve çevresinde bir hareketlenme beklenebilir mi?sizin bu konudaki beklenti ve fikirleriniz nelerdir?bu bolgede zaten bir cok proje çalışması mevcut(sanayi depolama alanları,ankara ticaret borsası... vs)bu çalışmalarin üstüne birde nabucco projesine bağlı olarak ne gibi bir gelişmeler olur..bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

camsoy
13-07-2009, 22:48
Merhaba;
Uzun zamandir siteye uğramıyordum, gördüğüm kadarıyla mühye karataş parselleriyle ilgili topik'deki harketlilik buraya kaymış, ben geçen seneden beri kendime arsa bakıyordum, arsa işi bir anlamda hobiye dönüştü bende, 1 sene süren belki 40 tane emlakçı dolaşmışımdır. Yazı uzadıkça alt-başlıklara ayırmak durumunda kaldım.

Konunun başlığı "Ankara'da nereden arsa alınabilir?" olduğuna buradan yatırım yapacak arkadaşlar için faydalı olur düşüncesiyle maceralarımı paylaşmak istiyorum, önce forumdaki pozitif havanın etkisiyle mühye 895 ve 896 parsellerden 100m2, 200m2 gibi küçük hisseler aldım, bana satan adam 105 tl/m2'den aldığını söylemişti(ki fiyatlar bir önceki sene öyleydi), bense 90 tl/m2'den aldığım için sevinçliydim, daha sonrasında melih gökçeğin o zamanki malum açıklamaları ve kriz etkisi ile düşüş benim ummadığım şekilde devam etti ve bugün 80 tl/m2'lere geriledi, aşağıda yazdığım arsayı almak üzere acele elden çıkarmak istediğim için 77tl/m2'ye satmış bulunmaktayım. Dolayısıyla bu arsa yatırımdan (krizin de etkisiyle) zarar ettim.

MÜHYE-KARATAŞ-YAKUPABDAL
Sanırım arsa işine yeni girmeyi düşünen benim gibi birçok amatör yatırımcı için mühye bölgesi bir başlangıç oluyor. Genelde forumdaki emlakçı arkadaşlar da kimsenin malını veya hiç bir bölgeyi kötülemek istemiyor, ancak elbette onlar da daha iyi alternatifler olduğunun farkındalardır diye düşünüyorum, ben yeni alım yapacak arkadaşlara başka bölgeleri tercih etmelerini öneriyorum. Sonuçta atakuleye yakın olması vs bir bölgenin gelişmesinde tek kriter değil. Açıkcası ben bu konuyu gökçeğin oy kaygısı gibi basit siyasi etkenlere ya da kendi alımlarımda zarar etmeme de bağlamıyorum. Yani bir düşünün sizce çayyolundan gökçeğe ne kadar oy çıkıyor? Eğer son seçimlerde yenimahalle CHP'ye geçtiyse bunun en önemli nedeni çayyolu seçmenidir. Eğer gökçek yakupabdal karataş mühye taraflarına ordan oy alamayacak diye ağırlık vermiyor olsaydı çayyolunu gökçeğin hiç geliştirmemesi lazımdı ancak son 20 yıldır gerçekleşen gelişmeler ortada ve hala da aynı hızla devam ediyor ve bunun 12 yılı da gökçek belediyesi şemsiyesi altında gerçekleşti.:wink: Sonuçta kimseye ne yapacağını söyleyemem elbet herkes istediği bölgede yatırımını gerçekleştirir ve hatta ben de eymir'e bakan bi eve 902'deki uygulama devam eder de ek para ödeyip ilerde hak sahibi olurum umuduyla laf olsun babından (gıcıklığına denilebilir) 100m2 yerimi tutuyorum. Unutması kolay bi meblağ olduğundan sıkışmadıkça satma niyetinde de değilim. Ha kimseye de 100m2 ile yatırıma girişmesini de önermiyorum.

Ancak genel olarak şehrin o tarafta büyümesini yavaşlatan başka etkenler aramak lazım diye düşünüyorum, bu konuda forumdaki deneyimli dostlarımız belki daha iyi yorumlarda bulunabilirler, bu bölgenin eskişehir yolu kadar düz olmaması olabilir, altyapı ile ilgili sorunlar olabilir, az veya çok gecekondular olabilir, küçük hisselerin çokluğu olabilir.:arf: Sonuçta sadece gözlemlerime dayanarak söylüyorum: bir şekilde şehir o tarafa son 20 yıl için konuşursak her nedense pek hızlı ilerlemiyor. Bu da sonraki 20 yıl için iyi bir referans oluşturmuyor. Olay bundan ibaret. Bu arada sayın Serhan Bey'e ve diğer cevap verebilecek insanlara bu külfetli yazıyı okuyorlarsa detaylı bilmediğim için bir soru yöneltmek istiyorum: Çayyolu'nun altyapı sorunu yok diye dile getirilen olayı bize açıklayabilirler mi? Yani çayyolunda şu anda zaten heryerde hazır yapılmış altyapı var olarak mı anlamalıyız bunu, yoksa zeminin düzlüğünden dolayı kolay altyapı düzenlemesi yapılıyor şeklinde mi?

SEÇİM KRİTERLERİ/BÜYÜK PROJELER
Örneğin bir yakupabdal tarafına baktığımızda çankaya tapulu ve mamak tapulu yanyana iki arsanın 2-3 kata kadar fiyatta farkettiğini görüyoruz(tabi ki çankaya pahalı), ancak eğer bekleyeceksek gelecekte buralara yapılacak bitişik evlerin fiyatlarında bu denli fark olamayacağına göre neden mamak tapuyu tercih etmeyelim? Hatta mamak tapulunun imarı belki daha önce çıkacak, çankaya'daki gelişme hızı malum. Bu düşünceden hareketle ben genel olarak, büyük projelere ait arsaların fiyatlardaki patlama günlerini geride bıraktığını düşünüyorum, bu nedenle şahsen disneyland ve karagedik tarzı projelerin en azından önümüzdeki bir kaç sene için ederini bulduğunu ve kolay kolay ikinci bi parlama yapmayacağına inanıyorum. Onun yerine aynı civarlarda henüz üzerine bir proje getirilmemiş bölgeler tercih edilebilir, mesela yapracık benzer bir durumdaydı, eskişehir yolu üzerinde kendisinden geride kalan ve ileride bulunan(a. yurtçu y. yurtçu) arsalardan genel olarak daha ucuz konumdaydı, ve toki projesine konu olması beni şaşırtmadı. Bu arada arsanızın üzerindeki proje sonuçta bir kağıt parçasından ibarettir ve hiç bir zaman gerçekleşmeyedebilir, bu konuda asla mutlak güven duyamıyorum. Disneylandın daha önce 2 kez konum değiştirdiğini ve oralardan alım yapanların mağduriyetlerini/zararlarını hatırlatırım. Yanlış anlamayın disneylanddan karagedikten arsa almayın demiyorum, muhtemel ki onlar da değerlenecektir ama kanımca önemli çıkışlarını geride bırakmışlar ve artık daha vasat/sıradan getirisi olan yatırımlar haline dönmüşlerdir.

Bir de her zaman her türlü malın alıcısı da vardır satıcısı da bu doğru ama yine de yanyana iki bölgeden birinde çok fazla satıcı var diğerinde pek satan yoksa o çok fazla satılan bölgede birşey vardır diyorum ben yoksa niye insanlar elden çıkarsın. Çok cazip bölgelerin duyulmasıyla kapışılması bir oluyor, bu fırsatları yakalamak lazım.

ŞAHSİ YATIRIM DENEYİMİM(Alacaatlı)
Forum dostlarımızdan sayın Serhan Bey ve sayın Çamsoy'un da önerileri doğrultusunda dodurga, mia taraflarıyla ilgilenmeye başladım, kısa vadeli 3-5 senelik yatırımlarda hep gözüm vardı, değerlensin son noktayı bulsun sonra icabında tekrar başka bir yatırıma dönüştürürüm gözüyle bakmaktaydım, eeh sıkıldık artık anlat ne yaptığını derseniz, tesadüfen bölgedeki bir emlakçının tanıdık çıkması ve elinde zar zor da olsa güç yetiştireceğim yarım evlik imarlı arsa bulunması neticesinde çok yakın zamanda alacaatlı'nın sonlarından otoban'ın hemen içinde mia'ya giden yol üzerinde 0.50 emsalli bir yer aldım m2'si 170tl'den toplam 65000TL'ye. Yarım ev getirecek arsaya bu para verilir mi diyenler için söyleyeyim, o bölgede sıfır evler 250000+ civarında seyrettiği için(175m2 altında yapılaşmaya izin verilmiyor) yarım ev de 130000 civarında ediyor, tabi paylaşım nasıl olur bilmiyorum artık bana al salonla tuvalet senin olsun da diyebilirler :biggrin: Benim yatırımım ve hedefim bu şekilde oldu.

Sonuçta mia bölgesi kazandırır diyorum, ama dodurganın her yeri aynı değil, mesela çok arkalarda konutkentin daha aşağı/güney taraflarında çok hızlı gelişme olacağına inanmıyorum, otoban dışı arka tarafların (bağlar mevkii gibi) gelişimine daha uzun süre var elbet, google earthden bölgeyi biraz incelerseniz şu an hala bu bölgeden şehre çok daha yakın olan çayyolu incek arasında dünya kadar boşyer olduğunu görürsünüz, pek çoğunun imarı bile çıkmamış, bu arsa işi gerçekten ilginç illa eskişehir yolu civarı gelişiyor hatta yolun sağı da değil, özellikle solu, zaten fiyatlar ve imar durumlarına bunlar yansımış durumda, burada her bölgenin ederi belli, sonuçta ederinin altında almayı başarırsanız alım anından itibaren kazançlısınız :clown: seçtiğiniz bölgeden memnun kalmasanız dahi bir miktar karla satıp başka bir bölgeye geçmeniz olası, tabii vergi ve emlakçı masraflarını da katarsanız (toplam ort %3) emek ve para yönünden zararlı çıkmamanız için bunu çok yapmamanızda fayda var.

YATIRIM ÖNERİLERİ
Daha fazla uzatmadan yatırımcı arkadaşlara naçizane bana makul gelen bölgeleri özetlemek istiyorum, çayyolu dodurga bölgesi'nden bahsetmiştik zaten, bununla beraber yapracık köyü yakın vadeli yatırımlar için oldukça cazip, daha uzaklara gidersek yine eskişehir yolu çevresi çokören vs pek çok köy, temelli yine cazip, bu arada sayın Çamsoy'un önerdiği tekkeköy sanırım şu an hala başlangıçta olduğu için çok hızlı değerlenebiliyor, m2'si 2-3 lira olan bi yer bir iki sene içinde 5-6 liraya çıkabiliyor, ben kazanç budur diyorum, aslında benim gibi imar sürecine yaklaşmış/imarlı bi yerden aceleyle kısa vadeli ev hesabına gireceğinize kimse için genelleme yapmak istemem ama paranızı böylesi daha uzak ama daha hızlı değerlenen yerlere yatırırsanız daha kısa zamanda ev alacak meblağlara ulaşmanız olası, sonuçta yakupabdaldaki karataştaki arsalarınız ve hatta bence daha iyi yatırım olsa da çayyolu, alacaatlı, dodurga'daki arsalarınız ertesi sene iki katına çıkmıyor, ancak daha uzak arsalar için durum farklı olabiliyor, örneğin Serhan Bey'in evciler köyü Çankaya'ya dahil edildi dediği zamanlarda verdiği fiyatlar yanılmıyorsam 2-3 tl iken (yanılıyorsam lütfen düzeltin) şu an bir sene geçmeden 4-5tl telaffuz ediliyor, 8tl'lere çıkacak deniliyor, mamak taraflarında yine Serhan Bey'in bu topik'de bahsettiği hızlı gelişmelere sahne olan çeşitli bölgelerden de alım yapılabilir. Genel olarak Ankara'nın güneyinden, belki önyargı olarak da nitelendirebilirsiniz, çekinmekteyim, doğusu ve batısında çok güzel imkanlar olduğuna inanıyorum, kuzeyi hakkında pek bilgi sahibi değilim ama mamak tarzı daha düşük kesime hitap edecek evlere dönüşecek konumda çeşitli yatırımlar burada da sözkonusu gibi gözüküyor. Bir de buralarda ve özellikle de şehrin doğusu ve mamakta (zaten her taraf komple gecekondu dokusuyla kaplıyken) kentsel dönüşüm tarzı aman çok lüks pahalı şöyle yeşilliği bol siteler yapalım tipi işleri yavaşlatan kaygılar kendini pek o kadar hissettirmiyor.

GÖLBAŞI
15 sene kadar önce gölbaşından aldığımız bir arsa vardı, gerçi kooperatif hissesi olması yönüyle hatalı denilebilir, bir miktar da değerlendi aslında ama incek çayyolu'ndan alınsaydı çok farklı olabilirdi, bu nedenle ben genel olarak şehrin güney taraflarını forumu takip eden yatırımcı arkadaşlara önermiyorm, belli başlı bir kaç büyük proje haricinde (üniv kampüsü, karagedik vs) bu taraflarda şehrin batısında olduğu gibi hızlı bir ilerleme yok, gölü koruma yaklaşımı bunun bir nedeni olarak gösterilebilir, bir de konya yolu ve bölge çok inişli çıkışlı, ve odtü ormanı bölgeyi şehirden ciddi bir şekilde koparıyor, bu huzur bulmak bağ bahçeyle uğraşmak isteyenler için iyi olabilir, ama yatırımcı aynı şekilde olduğunu düşünmüyorum.(incek gibi ormanın içinden artık bulvarla ulaşılan bir bölgeyi hariç tutuyorum elbet)

CONCLUSION (Sonuç:biggrin:)
Ben genel olarak görüşlerimi bu şekilde özetlemek istedim, arsa güzel yatırımdır, yukarıda umduğumu bulamadığımı ifade ettiğim gölbaşındaki yatırımımız dahi hesaplarıma göre dolar ve altından daha iyi getirdi, arsa iyidir altın gibi çalınmaz, dolar gibi yatırıldığı bankanın batma derdi yoktur, yanmaz, bayatlamaz, forum camiası olarak sloganımız budur :beurk: derken daha fazla sayıda insanımızın arsa yatırımına yönelmesi temennimle herkese saygılarımla hayırlı yatırımlar diliyorum.. :he::super:

Sayın kkk,
Elinize, yüreğinize, bilginize sağlık. Çok güzel bir özet geçmişsiniz. Verdiğiniz çoğu bilgi istatistiksel ve de düşünce anlamında doğru.

Yolu arsa yatırımından geçen herkesin yolu bir kere Mühye'den geçer....:) Çok doğru bir tespit
Dodurga.......Her daim gözbebeğimiz
Aşağı ve Yukarı Yurtçu...katılıyorum ve eklemek istiyorum: Ballıkuyumcu bölgesinde yeni gözel yönde gelişmeler olacak...
Fiatı ucuz olan bölge ileride kesinlikle değerlenir batı hattında.... Tekkeköy
Gölbaşı......tamamen katılıyorum...Ahibozu ve de İncek mevkiini hariç tutarak.
Evciler köyü... Küçük bir düzeltme. Çankaya tapuya geçmeden önce fiatı 0.50 TL/m2 idi. geçtikten sonra 3 TL/m2 çıktı. Geçen yıl yazın bölgede arazi çalışması yaptığımızda fiatlar bu doğrultuda idi. Şu an ki fiatları bilemiyorum.
Mamak/Çankaya çekişmesi....Çankaya arsaları daha değerli YALNIZ şöyle bir nokta var: Çankayadaki Mühye-Karataş-Yakupabdal'ı civarındaki sınır köyler olan Bayındır ve Kıbrıs la mukayese ederseniz tabiiki çok daha değerli. Yakupabdalın en ucuz proje dışındaki yeri bile Bayındır ve Kıbrıs arsaların 3 misli. ( Yakupabdal proje dısı: 10-12 Tl/m2, Bayındır - Kıbrıs:
3-4 TL/m2) FAKAT, Mamak bölgesinin imar çalışmaları daha hızlı gidiyor. Misal: KUSUNLAR. Çevre yoluna girmez düz devam ederseniz bilindiği üzere sağ tarafta Yakupabdal'ın arazisi başlar, ve yukarıya kayak merkezine kadar devam eder. Sol tarafta ise Kusunlar yani diğer bilinen adıyla Doğukent projesi.
Yolun sağ tarafının biraz iç kesimlerinde Yakupabdalın talep gören parselleri 1269 vb parseleri vardır. Bu civarda fiatlar m2 +/- 40 TL civarında iken, karşı taraf olan Mamak belediyesine bağlı Kusunlar'da imar çalışması bitmiş, çoğu parsel yaklaşık olarak 1000 m2 lere bölünmüş vede fiat olarak da +/- 150 TL civarındadır. Bir zamanlar beğenmediğimiz Mamak' ait kusunlar Çankaya bağlı Yakupabdalın fiat olarak en yüksek parsellerinden yaklaşık 2 misli daha pahalı ve de değerlidir.

Son olarak, Yeni Alacaatlı yatırımınız hayırlı olmasını dilerim...

Yolu arsa yatırımından geçenlerle elbet bir gün bir yerde buluşmak dileğiyle....:)

Arcan

serpan
14-07-2009, 01:09
sn camsoy yani muhiye ve karatas ne olur ne kadar daha bekler degerlenmesine omrumuz yetermi

camsoy
14-07-2009, 23:35
sn camsoy yani muhiye ve karatas ne olur ne kadar daha bekler degerlenmesine omrumuz yetermi

Sn serpan:

Zaman olarak kimsenin bir tarih verebilecegini zannetmiyorum, şehire bu kadar yakın bir bolgenin bu derece sahipsiz olması gerçekten çok üzücü. Fakat, her zaman için olumlu düşünmekte fayda var diye düşünüyorum. İnşallah, bir gün bu kısır çekişmeler sona erecek, ve de bu bölge gerçekten hak ettiği değeri bulacak diye düşünüyorum...

kkk
15-07-2009, 20:31
Bu arada küçük bir ekleme, ahiboz ile ilgili olarak Serhan Bey bu işe girdiğine göre mutlaka bi bildiği vardır, ben güney taraflar ile ilgili yorum yaparken çok genel/üstünkörü konuşmuştum kimse yanlış anlamasın diye bu eklemeyi yapmak istedim, hatta ilerde para biriktirebilirsem yine ahiboz taraflarıyla ben de ilgilenebilirim :)

Sayın Çamsoy bu arada tekkeköyün 101/5 parsel son fiyatlar nedir acaba? Bir de hukuki konularda deneyimli olduğunuzu biliyoruz Serhan Bey, size bir soru yöneltmek istiyorum, alacaatlı'da yeni atabilge 2 ve (sanıyorum) batıbirlik için 0.5 emsali bir şekilde 1'e çıkardı deniyor. Bu hukuki olarak onları emsal gösterip aynı bölgedeki diğer 0.5 emsal olanlara da 1'e çıkarmak için bir basamak oluşturur mu? Yoksa iş sadece belediyeyle 1e1 ilişkilere mi bakıyor? Teşekkürler..

yasmus
15-07-2009, 21:21
arkadaşlar ayaş hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim barolar birliği ayaşa büyük bir termal otel yapıyormuş 149 odalı 300 küsür yataklı olacakmış bir kısmıda fizik tedavi olarak kullanılacakmış acaba arsa fiyatlarına etkisi olurmu oralardan arsa alalımmı ne dersiniz

emlaksan
17-07-2009, 13:56
Sn Emlaksan,

Cayyolu Konutkent ile Yasam kent arasında cok buyuk yol acılıyor. Cayyolu Yenıkent vılla parsellerınde harektlenme sozkonusu olur dıye dusunuyorum. Ozellikle yol kenarındaki parseller, umıtkoy gırısı gıbı banka ve tıcarı bına seklıne donebılır.

Burada yol kenarı satılık parsel fıyatlarını bılıyormusunuz?
tesekkurler

Sayın Yatırımcı;
Seyahatim sebebiyle geç cevap yazıyorum. Çayyolu Yenikent parselleri ~ üç sene evvel hamlesini yaptı. Hatta öyle yoğun bir talep meydana geldi ki bir dönem ederinin %30+ üzerine çıktı. Tabii zaman içerisinde ve kriz etkiside eklenince normal seviyesini buldu. Bahsettiğiniz bölgede büyük yolun açılması öncelikle bu ana yola cepheli parselleri ve 2.sıradaki parselleri olumlu bazda etkileyecektir. Genele sirayet edebilmesi zaman alabilir. Nakit darlığını buna sebep olarak görebiliriz. Yenikent bölgesinde 35 lik bulvara cepheli parseller ~ 225-250 bin seviyelerinde ve satılık yer bulmak neredeyse imkansız. 17 lik ve 20 lik yollara cephe olan parseller, lokasyonlarına bağlı olarak ~ 100-150 bin arasındadır diyebiliriz. Girdiğim rakamlar ortalamadır ve son güncel şekli değildir. Bu sebeple yaklaşık olarak altını çiziyorum. Güncel bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bizimle paylaşsın. Diğer yandan öyle parseller var ki bakıyorsunuz lokasyon olarak bir özelliği var ve henüz yapılaşma olmadığı için fiyat hayli uygun seviyede. İşte bu tarz parselleri tespit ederek alım yapılabilirse ki yine alternatiflerin sıklıkla mevcut olmadığını belirtmeliyim, bu noktada iyi sayılacak bir alım gerçekleştirmek ve zaman içerisinde sürpriz bir gol atmak mümkün olabilir. Yine altını çizdiğiniz konuya tamamiyle katılıyorum. Bahsettiğiniz gibi ticari vasıf kazanacak parseller var. Ve bunlara yatırım yapmak mantıklı seçenektir diyebiliriz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-07-2009, 14:10

Sayın Preatoria;
Susuz bölgesi ile ilgili inceleme elde olmayan sebeplerle önümüzdeki hafta içine kaldı. Bilginizi rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-07-2009, 14:26
sayın emlaksan, nabucco projesi bugun onaylandi.ahiboz ve çevresinde bir hareketlenme beklenebilir mi?sizin bu konudaki beklenti ve fikirleriniz nelerdir?bu bolgede zaten bir cok proje çalışması mevcut(sanayi depolama alanları,ankara ticaret borsası... vs)bu çalışmalarin üstüne birde nabucco projesine bağlı olarak ne gibi bir gelişmeler olur..bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın Nadipo;
Nabucco nun yaşama geçmesi beklenen bir olaydı. Sürecin başında olunmasına rağmen önemli bir aşamanın gerçekleştiği düşüncesindeyim. Genel olarak Nabucco Projesi, başta Türkiyemiz ve yanı sıra Avrupa için hayli önemlidir. Ahiboz içinde öyle :) Tabii bu noktada Ahibozu ilgilendiren kısmı bu boru hattının/tesislerin nereye konuşlanacağıdır. Öyle sanıyorum ki Ahiboz ve Mahmatlının arka kısımlarında bulunan ve TKA dan çıkarıldığını duyduğum bir bölge bu iş için elverişlidir. Çevresel etki değerlendirilmesi ortaya konulana kadar beklemekte fayda var. Çünkü çevresel değerlendirme süreci planlama ile bütünleştirilerek ilişkilendirilmek durumunda. Diğer yandan bu proje hayata geçerse bir çok insan için (~ 5000 kişi) istihtam sağlayacak. Bu Ankaramız için ayrı bir güzellik olur diye düşünüyorum. Dikkatle izleyeceğiz. Son olarak Ahiboz'un gelişim sürecinde, önemli bulduğum ana başlıklar, Ankara Ticaret Borsası Projesi, Lisanslı Depolama alanlarının planlanmış olması ve bu bölgenin çevresiyle birlikte Stratejik Merkez olma potansiyelidir.
Tüm dostlarımıza sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

muscan
18-07-2009, 11:37
slm

bilen arkadaşlarımdan bir ricam olacak ben yurddisinda yasiyorum yaklasik 80000tl var illeriye dönük (10 sene) arsa yada tarla yatirim yapmak istiyorum.arkadaslar pursaklar tavsiye etdiyorlar sizce en mantikli nerden almali.

saygilarimla

nadipo
18-07-2009, 22:15
slm

bilen arkadaşlarımdan bir ricam olacak ben yurddisinda yasiyorum yaklasik 80000tl var illeriye dönük (10 sene) arsa yada tarla yatirim yapmak istiyorum.arkadaslar pursaklar tavsiye etdiyorlar sizce en mantikli nerden almali.

saygilarimla
sayın muscan, sayın emlaksan cok guzel yazmis.eger düsünürseniz size ahiboz ve mahmatlı bölgelerini öneririm.bölgenin önemini sayın emlaksan yukarida belirtmisti.ben size yeniden kopyaladim.bu bölgeyi takip etmenizde fayda var.diger arsa yatirimcisi arkadaslara da bu bölgeyi siddetle öneririm....saygılarımla....
......sayın emlaksanin bana gonderdigi yazı....
Sayın Nadipo;
Nabucco nun yaşama geçmesi beklenen bir olaydı. Sürecin başında olunmasına rağmen önemli bir aşamanın gerçekleştiği düşüncesindeyim. Genel olarak Nabucco Projesi, başta Türkiyemiz ve yanı sıra Avrupa için hayli önemlidir. Ahiboz içinde öyle Tabii bu noktada Ahibozu ilgilendiren kısmı bu boru hattının/tesislerin nereye konuşlanacağıdır. Öyle sanıyorum ki Ahiboz ve Mahmatlının arka kısımlarında bulunan ve TKA dan çıkarıldığını duyduğum bir bölge bu iş için elverişlidir. Çevresel etki değerlendirilmesi ortaya konulana kadar beklemekte fayda var. Çünkü çevresel değerlendirme süreci planlama ile bütünleştirilerek ilişkilendirilmek durumunda. Diğer yandan bu proje hayata geçerse bir çok insan için (~ 5000 kişi) istihtam sağlayacak. Bu Ankaramız için ayrı bir güzellik olur diye düşünüyorum. Dikkatle izleyeceğiz. Son olarak Ahiboz'un gelişim sürecinde, önemli bulduğum ana başlıklar, Ankara Ticaret Borsası Projesi, Lisanslı Depolama alanlarının planlanmış olması ve bu bölgenin çevresiyle birlikte Stratejik Merkez olma potansiyelidir.
Tüm dostlarımıza sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

shiftmen
18-07-2009, 22:44
Arkadaşlar merhaba
Nabucco projesi bir boru hattı projesidir.Borunun geçtiği güzergah 80 m enindedir.Boru ankara yakınından toprak altından geçer gider ama siz onu görmezsiniz bile.En fazla gazın dağıtımının yapıldıgı bir istasyon bulunur.Bu istasyonlarda bir kaç dönüm alana kurulur ve bir kaç kişi ile çalıştırılabilirler.Türkiye ye şu anda trakyadan irandan, ıraktan ,gürcistan dan ve samsun üzerinden gelen değişik boru hatları var.Bu boru hatlarının emlak üzerinde bir etkisi olmamıştır.Bu boru hatlarından en çok kazanan kişiler , boru hattının geçtiği güzergahta topragı olupta kamulaştırılan köylülerdir.O sebeple eger güzergahı biliyorsanız güzergah üzerinden alım yapın. :) Nabucco projesine güvenerek bence alım yapmayın. Serhan beyin bahsettiği ticaret borsası ve depolama alanları alım için sebep olabilir ama boru hattına güvenmeyin derim.
selamlar.

macar
18-07-2009, 23:03
Sayın shiftman,

Yukarıda bahsettiğiniz hususlara katılıyorum. Ancak Ahiboz'u değerli kılan boru hattının buradan geçmesi değildir. Söz konusu projenin başlangıç noktası olacak olmasıdır. Ahiboz'u Konya istikametinde geçtikten sonra Ahiboz yolu ile Konya yolunun kesişim noktasında iki doğalgaz boru hattının birleşim istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyon çevresinin NABUCCO projesinin başlangıç noktası olacağı ile ilgili değerlendirmelerim bulunmaktadır.
Selamlar

shiftmen
18-07-2009, 23:18
Sayın shiftman,

Yukarıda bahsettiğiniz hususlara katılıyorum. Ancak ahiboz değerli kılan boru hattının buradan geçmesi değildir. Söz konusu projenin başlangıç noktası olacak olmasıdır. Ahiboz'u Konya istikametinde geçtikten sonra Ahiboz yolu ile Konya yolunun birleşim noktasında bir doğalgaz dağıtım istasyonu mevcuttur. Bu istasyonun ve çevresinin NABUCCO projesinin başlangıç noktası olacağı ile ilgili değerlendrimelerim bulunmaktadır.
Selamlar

Sayın macar
AKP hükümeti, nabucco projesi ile getirililen gazı ahibozda sonlandırıp , buradan tekrar kendi belirlediği fiyat ile avrupaya pazarlayacaktı.Bu olmadı.Avrupa birliği bunu kabul etmedi.Varılan en son anlaşmaya göre Türkiyenin bundan tek çıkarı geçiş ücreti alması ve de kendi iç piyasamız için gaz ihtiyacı oldugunda buradan gaz tedarik edebilmesi.Hatta ahibozda gaz borsası kurulması gibi palavralar bile uçuştu bir ara.
Nabucconun başlangıç noktası kafkaslar ve kuzey ırak olup avrupaya kadar gider.Türkiye üzerinden geçerkende belli noktalarda bizim gaz şebekesini besleyecek baglantılar yapılır.Bu baglantı noktaları da bahsettiğiniz konya yolunun orada olur, istanbul da olur gibi.Yukarıda bahsettiğim doğalgaz hatları türkiyede ne getirdiyse nabucco dan daha fazlası beklenemez.Nabucco projesinde çalışacak olan 5000 kişi de hattın montajında çalışacak olanlardır.Montaj bitince geriye kimse kalmaz. Boru hatları çalıştırmak için çok az kişiye ihtiyaç duyarlar.
selamlar.

emlaksan
19-07-2009, 07:53
Merhaba,
Kendi alanım açısından değerlendirdiğimde, Ahibozun Ticari Stratejik Merkez olma potansiyelinin daha ön planda olduğunu belirtmemde fayda var. Sayın Shiftmen bildiğim kadarıyla boru hatlarıyla ilgili olarak teknik ve uygulamalara yönelik bilgilere sahip. İstifade ediyoruz. Nabucco ile ilgili yaklaşık iki yıldır çok çeşitli haberleri basından takip ediyoruz. Dikkatleri Ahiboza çekiyor olmasını, belli ölçülerde ve kendi gerçekleri içerisinde kalsa bile önemli buluyorum. Gerçekte Ahiboz ve çevresinde var olan Nabucco projesi dışındaki planlamanın tüm bölgeye büyük değerler katacağı kanaatindeyim. Lisanslı depolama alanları meselesi Ankara ve bölge açısından son derece önemlidir. Karagedik planlarının bölgede bulunması ve belli bir noktaya gelmiş olmasınında ayrı bir önem arzettiğini söyleyebilirim. Kurulacak Ankara Ticaret Borsasının bölgeye pozitif çevresel etkiler yapacağı değerlendirilmektedir. Bölgeden geçecek otoban ve bağlantı yollarını düşündüğümüzde, bölgeye planlanmış olan ticari karakteri daha iyi anlayabiliyoruz. Ahibozun hemen sınırında bulunan ve TK alanları olarak renklendirilmiş bölgenin varlığının, ileriye dönük arazilere kıymet katacağı ek olarak değerlendirilmektedir. Yine Ahibozun alt kısmından geçen su hattının kuzeyinde kentsel çalışma bilgisine ulaştım. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
19-07-2009, 10:30
Merhaba,
Ana konunun dışında kalsada Nabucco Projesiyle ilgili olarak dile getirdiğim ve oluşacağı söylenen ~5000 kişilik istihdam konusunda kullandığım ifade, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Taner Yıldız'ın açıklamalarından edindiğim bilgiye dayalıdır. Söz konusu proje kısa vadeli olmayıp, orta ve uzun vadeli tanımlandığından, bu projede çalışacak mühendis, teknik kadro ve işçiler için ~ 2015 yılına kadar iş imkanı sağlaması olasılık dahili. İşsizlik oranının max seviyelerde olduğu bir dönemde, bu ihtimalin varlığı bende olumlu bir izlenim bıraktı açıkcası.. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

nadipo
20-07-2009, 14:48
nabucco projesi ahiboz topraklari icin bir bekletin degildi.ancak bu proje ile birlikte ahibozun anılmasi bölgeye olan ilgiyi artirdi.gercekte bölgeyi kıymetli kılan unsurlar nabucco projesinden cok daha önemli....en önemlisi hemen yanıbaşında mahmatlı toplu konut alanının bulunması ve karşısında karagedik projesinin bitmiş olması.Ayrıca sanayi depolama alanın olmasi ve ticaret borsasinin buraya taşınması...Konya yolu proje açısından oldukça zengin gözüküyor.Toki nin mahmatlı da arsa üretimine başlayacak olması,toplu konut arazisi ile ilgilenenlerin dikkatini bu bölgeye çekiyor.konya yolu boyunca oluşacak ticari işletmeler için doğacak olan konut ihtiyacı bu bölgede yapılacak toplu konut çalışması ile giderilebilir.bu nedenle ki mahmatlı,ahiboz arazileri gelecek için oldukça önemlidir.saygılarımla.....

shiftmen
20-07-2009, 18:21
nabucco projesi ahiboz topraklari icin bir bekletin degildi.ancak bu proje ile birlikte ahibozun anılmasi bölgeye olan ilgiyi artirdi.gercekte bölgeyi kıymetli kılan unsurlar nabucco projesinden cok daha önemli....en önemlisi hemen yanıbaşında mahmatlı toplu konut alanının bulunması ve karşısında karagedik projesinin bitmiş olması.Ayrıca sanayi depolama alanın olmasi ve ticaret borsasinin buraya taşınması...Konya yolu proje açısından oldukça zengin gözüküyor.Toki nin mahmatlı da arsa üretimine başlayacak olması,toplu konut arazisi ile ilgilenenlerin dikkatini bu bölgeye çekiyor.konya yolu boyunca oluşacak ticari işletmeler için doğacak olan konut ihtiyacı bu bölgede yapılacak toplu konut çalışması ile giderilebilir.bu nedenle ki mahmatlı,ahiboz arazileri gelecek için oldukça önemlidir.saygılarımla.....

Google dan baktığımda mahmatlı-gölbaşı arası mesafe 25 km.Ahiboz ise 20 km.Ve bu mesafe neredeyse tamamen bomboş.Benim yakupabdal karataş ve doğukent te yatırımım var.Bu bölgeler ankaranın dibinde olmasına ragmen gelişme çok yavaş devam ediyor.Ben ve forumdaki bir çok kişi ümitsizliğe kapılıyor.Mühye nin yılan hikayesi durumu ortada.Ha başladı ha başlayacak.Yıllar arka arkaya geçip gidiyor.İnanıyorum ki ahibozda ve mahmatlıda dediğiniz projeler vardır.Mühyede projeden de öte yapılacak binaların resimleri bile var.Ama bekle allah bekle.mahmatlıya ahiboza yatırım yapsak karşılığını almayı ömrümüz görmeye yetermi acaba.

serpan
20-07-2009, 21:47
Google dan baktığımda mahmatlı-gölbaşı arası mesafe 25 km.Ahiboz ise 20 km.Ve bu mesafe neredeyse tamamen bomboş.Benim yakupabdal karataş ve doğukent te yatırımım var.Bu bölgeler ankaranın dibinde olmasına ragmen gelişme çok yavaş devam ediyor.Ben ve forumdaki bir çok kişi ümitsizliğe kapılıyor.Mühye nin yılan hikayesi durumu ortada.Ha başladı ha başlayacak.Yıllar arka arkaya geçip gidiyor.İnanıyorum ki ahibozda ve mahmatlıda dediğiniz projeler vardır.Mühyede projeden de öte yapılacak binaların resimleri bile var.Ama bekle allah bekle.mahmatlıya ahiboza yatırım yapsak karşılığını almayı ömrümüz görmeye yetermi acaba.

SN shiftmen haklisiniz siranin karatas muhuye ve yakup abdala geldigini butun ankarali biliyor ama dikkatleri baska bolgelere cekip buralari ucuza kapatip rant yapma ihtimallerini unutma careleri kalmadi bence bu bolgedeki arsalarini elinden cikartmaniza ve rantcilarin ekmegine bal surmenize bir vatandas olarak uzulurum nabukonun borusu toprak altindan gecer ve gider kimseler gormez borununda yakinina ne ticari nede nede oturma alanlari yapilmaz cok tehlikelidir patlamaya karsi yangina karsi burda kari olan sadece ordaki tarla sahipleridir bitti ondan sonrada oralardan tarim arazisinden baska birsey olmaz biraz mantikli dusunelim lutfen siz simdi gidipte patlamaya her zaman hazir bombanin ustune ev yapipta colugunuz cocugunuzla icinde rahat otura bilirmisiniz siz yerinizde kalip o borularin nasil rantcilarin arkasina gittigini seyretmeye hazirlanin sizin arsalariniz baskentin gelecek cok yakinda en degerli ve gozde yerleri oldugunu sakin unutmayiniz sakin olun ve sinemaya bakin vatandaslarimin cikarlarinin on planda olmasi benim en buyuk prensiptir salicakla kalin:super:

camsoy
20-07-2009, 23:04

Ahiboz niye sadece Nabucco projesi ile bagdastiriliyor ki. Nabucco projesinin haricinde:

Ahiboz:
Ayni zamanda TKA alanlari demek.
Ayni zamanda depolama alanlari demek.
Karagedik projesi demek.
Konya yoluna 500mt. mesafe demek.

Daha once forumda Dogukent projesi ve de diger kentsel donusum projeleri ile Mamak bolgesinin Cankayanin civar
bolgelerine nazaran cok daha degerli oldugunu yazmistim. Simdi Yakupabdalin ic kesimlerine imar geliyor.
Bu Yakupabdal ve civari icin yeni bir sans olabilir.

nadipo
20-07-2009, 23:36
SN shiftmen haklisiniz siranin karatas muhuye ve yakup abdala geldigini butun ankarali biliyor ama dikkatleri baska bolgelere cekip buralari ucuza kapatip rant yapma ihtimallerini unutma careleri kalmadi bence bu bolgedeki arsalarini elinden cikartmaniza ve rantcilarin ekmegine bal surmenize bir vatandas olarak uzulurum nabukonun borusu toprak altindan gecer ve gider kimseler gormez borununda yakinina ne ticari nede nede oturma alanlari yapilmaz cok tehlikelidir patlamaya karsi yangina karsi burda kari olan sadece ordaki tarla sahipleridir bitti ondan sonrada oralardan tarim arazisinden baska birsey olmaz biraz mantikli dusunelim lutfen siz simdi gidipte patlamaya her zaman hazir bombanin ustune ev yapipta colugunuz cocugunuzla icinde rahat otura bilirmisiniz siz yerinizde kalip o borularin nasil rantcilarin arkasina gittigini seyretmeye hazirlanin sizin arsalariniz baskentin gelecek cok yakinda en degerli ve gozde yerleri oldugunu sakin unutmayiniz sakin olun ve sinemaya bakin vatandaslarimin cikarlarinin on planda olmasi benim en buyuk prensiptir salicakla kalin:super:

degerli arkadasım,bilgileriniz için teşekkür ederim ancak bir konuda size katılmıyorum.çünkü bugun ankaranin heryeri dogalgaz boru hatti ile döşeli hatta istanbul,izmir...vs... oturdugumuz apartmanlarin içi bütün yollar dogalgaz hatti ile döşeli.o yüzden bu konudaki bakış açınıza katılmak mümkün degil.Diger yandan konya yolu üzerinde yapılan projeleri bir daha araştırmanizi tavsiye ederim.örnegin karagedik başlıbaşına bir proje...hiçbir sorun olmadan onaylanmış imari bitmiş bir proje...oto galerilerinin yine konya yolu tarafına taşınması kesinleşmiş bir proje... mahmatlı toplu konut alanında tokinin arsa üretimi yapmasi resmi olarak yapılmış bir açıklamadır.ahiboz da depolama alanlari hergün çoğalmaktadır.konya yoluna ayda bir kere gidip gelin her seferinde oluşan değişiklikleri görebilirsiniz.arazinin yapısının çok güzel olmasi bu bölgeyi cazip kılıyor.gölbaşının hızla büyümesi ve yatırımcı kesimin sosyal durumu bu bölgelere olan ilgiyi artiriyor.eylul ayı ile birlikte bu bolgede hızlı bir hareketlenme olacagını düsünüyorum.fiyatların çok düşük olmasi ileriye dönük yatırım düsünenler için bu bölgeyi cazip kılıyor.mühye karatas yakupabdal bölgelerinin rant kavgasi sonucu bu hale geldigi herkesce malumdur.çankayanın dibinin yıllarca boş kalmasının başka açıklanabilir izahı yoktur.ben bu forumu takip eden arkadaşlara nereye yatırım yapmaları konusundan ziyade bildigim bölgelerdeki gelişmeleri aktarmaya çalışıyorum.ve hiçbir zaman farazi bir bilgiyi paylaşmıyorum.resmi bilgilerle degerlendirme yapıyorum.umarım bilgilerim arkadaşlar için yararlı olur.herkese hayırlı yatırımlar dilerim.saygılarımla....

emlaksan
21-07-2009, 04:10
Merhaba,
Ben 2007 yılından beri hisse.net emlak borsası forumunda, sorulara ve sorunlara, elimden geldiği ölçüde ve azami gayretle cevap vermeye, çözümler üretmeye çalışıyorum. Bu tutumu, kendime pozitif bir kriter olsun diye sürdürüyorum ve bilmelisiniz ki hiçte kolay olmuyor. Çünkü paylaşmaya çalıştığım her bilgi, paylaşılıncaya kadar bir emeğin eseridir. Bu paylaşım, imar iskan mevzusunda, istisnasız şekilde ölçü teşkil eden, devletçe onaylı bir nazım imar planına dayanıyorsa, bunun üzerine söylenecek aksi istikamette her söz ve ifade edilebilecek her düşünce, yalnız düşünenin ve söyleyenin bizatihi zannıdır. Afakidir. Öteye geçemez. Ben bunu tecrübelerimle sabit olmak üzere biliyor, bu sebeplede açıkça, kolayca, ifade edebiliyorum. Son yıllarda gerçekleşen her türlü uygulama imar planı, kriter olarak aldığım büyük nazım plan doğrultusunda hayata geçmiştir. Ve bu durum Ankaranın her noktasında neredeyse istisnasız böyledir. Bölgeler açısından farklı değerlendirilmek üzere imar mevzusunda, boşlukların dolmasıyla ilgili ifadeler yine planlar açısından kendi gerçekleri içerisinde, tabiyatıyla, ilan edilen şart ve süreler içerisinde dikkate alınmalıdır. Çankaya kentsel gelişimi baz aldığımızda, belediyenin hedeflerinin hangi yıllara tekamül ettiğini bulmak güç olmasa gerek. Forumu dikkatle takip eden dostlar, verileri ve tarihleri net göreceklerdir. Eskişehir yolu Turkuaz yapılaşması, aradaki boşluklara rağmen, kendini göstermiştir. Ankara'da yapılaşmanın devam edeceği istikametler, imarın ve dolayısıyla en son binanın bittiği yerdeki tarlalardan devam edecekse, plancılar bu işi bıraksınlar derim. Çünkü çok yakında bu şehir kombine yaşanmaz hale gelecektir. Ne araba yürür, ne nefes alınabilir. Batı istikametinde 50 km öteye plan yapılıyorsa, nedenini anlamaya çalışmak asli görevimizdir. Sorgulamak durumundayız. Cevapların çeşitliliği hepimizi şaşırtacaktır. Şüphe yok ki bazı uygulamalar içerisinde adaletsiz diye tanımlanabilecek gerçekler vardır, kabul. Bu gerçeklerin varlığı, uzakta olsa diğer bölgelerde yapılaşmayı engellemez. Engelleyemez. Turkuaz vadisi, hazine arazilerinin orada yoğun bulunması sebebiyle - kimilerine göre sebepsizken - hızla yapılaşmış, kendini göstermiştir. Dolayısıyla ne sebepsiz ne de yersizdir. Ankarada planlarda işaretlenmiş her yerde, görmezlikten gelmeye çalışanların varlığına rağmen, Toplu Konut Alanlarına kuvvetle muhtemel ya Toki yapılaşması yada yüksek emsal tabir edebileceğimiz bir uygulama plan gelecektir. Bu söylem bir zan değil, planlara dayanan kuvvetle muhtemeldir. Sonuç olarak planlara dayanan her sözün gerçekleşeceğini şimdiden belirtmek isterim. Ahibozda lisanslı depolama alanları uygulanacaksa, öncesinde her hangi bir yapılaşma olmasını beklemek gibi bir durum söz konusu değildir. Ahibozla ilgili yapılan olumsuz yorumlara kesinlikle katılmıyorum ve özellikle altını çiziyorum. Bu yorumların - plan varlığına rağmen - nasıl dile getirilebildiğini anlayamıyorum. Şaşırıyorum. Selam ve saygılarımla..
Serhan

.

emlaksan
21-07-2009, 10:47
Merhaba,
Mahmatlının pabucunu dama atmayalım :) Ahiboz ile Mahmatlıyı beraber değerlendirmeliyiz diye düşünüyorum. Bu bölgelerde beklentiler kısa vadeli olmayıp, orta+ vade içerisinde düşünülmelidir. Ankara Ticaret Borsası projesi bölgeye çok önemli katkı sağlayacaktır. Zamanla tabloyu daha net göreceğiz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-07-2009, 11:20
Düşünceler;
Mühye, Karataş, Yakupabdal arazileri lokasyonları itibarıyla seçkin yerlerdir. Yapılaşmanın yakınında bulunmaları sebebiyle, her zaman yüksek talep alıyorlar. İmarları konusunda ise Yakupabdalı hariç tutarsak bu arazilerin haksızlığa uğradığını düşünmeden yapamıyoruz. Foruma yazan tüm dostların fikirleri aynı istikamette. Bu noktada Çankaya imarının çözümüne yönelik neler yapılabilir??
Selamlar.

.

emlaksan
21-07-2009, 16:48
Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi;

İlk sefer 2010 sonunda planlanıyor. Polatlı'dan başlayarak Güneye doğru inen Ankara-Konya Yüksek Hzılı Tren Projesi ile 250 kilometre/saat hıza uygun çift hatlı, elektrikli, sinyalli yeni demiryolu inşa ediliyor. Toplam 306 kilometrelik hattın 94 kilometrelik kesimi Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi içinde yer alıyor. Alt yapı inşaatı 2 kesimli olarak gerçekleştirilen projede sanat yapıları olarak 7 köprü, 25 karayolu üst geçidi, 58 karayolu alt geçiti, 133 menfez ve 2030 metrelik 1 tünel, ayrıca demiryoluna paralel emniyet amaçlı karayolu yer alıyor. Ankara-İstanbul, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projeleriyle entegre olan ve 2010 yılı sonunda hayata geçmesi planlanan Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi ile, Ankara-Konya arasındaki 10 saat 30 dakikalık seyahat süresi 1 saat 15 dakikaya, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı tamamlandığında ise İstanbul-Konya arasındaki 12 saat 25 dakikalık seyahat süresi 3 saat 30 dakikaya inecek.

Alıntı:
Hürriyet Gazetesi

.

knidos
21-07-2009, 16:52
Öncelİkle herkese merhabalar.foruma yenİ katildim ve sÜrÜcÜ kursu İŞletmecİlİĞİ İle meŞgulÜm.katki saĞlayan herkesİn emeĞİne saĞlik.oĞuz.

knidos
21-07-2009, 16:56
ArkadaŞlar,ben de yillardir karataŞ mevkİİsİne Ümİt baĞlayan yatirimcilardanim.517 ve 1273 parsellerde tek tapu yerlerİm mevcut.bu gÜn İtİbarİ İle eder fİyatlari nedİr?mevkİİlerİ gÜzel mİdİr?konu İle İlgİlİ bİlgİ rİca edİyor,saygilarimi sunuyorum.İyİ ÇaliŞmalar.:)

knidos
21-07-2009, 16:59
Sn emlaksan serhan bey Özellİkle sİzden bİlgİ rİca edİyorum.

shiftmen
21-07-2009, 17:42
Sayın emlaksan
Mamak-Doğukent projesi 1989 yılında 100 bin kişinin yaşaması için planlanmış.Aradan geçen 20 yıl içinde geçtiğimiz yıl 2-3 tane ev yapıldı.2023 ankara nazım imar planına göre de 2009 yılında mühye902 bitmiş olması gerekiyordu.Yine nazım imar planına göre 2009 yılı içinde yakupabdal projesine başlanarak 2009 yılı içinde proje için 50 trilyon para harcanması öngörülüyordu.Ama ortada hiçbir şey yok.Mühye 902 projesine 2005 yılında başlandı.170 hektarlık bir alanı kapsıyor.Yakupabdal-karataş bölgesi ise 3630 hektar lık bir alanı kapsıyor.Yani Mühye902 den 20 kat daha büyük bir alan.O da nazım imar planına göre 2017 de tamamlanmış olacak.Bana göre nazım imar planda yazan hedefler kağıt üzerinde kalmış durumda.Mahmatlı bölgesi içinde 2023 yılına kadar yani 14 yıl sonrası için o bölgede 50 bin kişinin yaşayacağı bir yaşam alanı olması planlanmakta.Bu hedef, bu belirlenen sürede gerçekleşirmi.Bence çok şüpheli.Çünkü yukarıdaki olumsuz örnekleri ortada.Benim vurgulamak istediğim ,maalesef planlanan ile gerçekleşen arasında çok büyük zaman farkı oluyor. Nazım imar planında karagedik için mahmatlı için veya ankaranın diğer bölgeleri için bir sürü planlar projeler öngörülmüş.Bana göre bunlar öngörü.Arzulanan şeyler.Ama bu arzulanan şeylerin nekadarı gerçekleşecek 2023 yılına geldiğimizde(Allah herkese uzun ömürler versin) hepbirlikte göreceğiz.
Selamlar.

emlaksan
21-07-2009, 19:02
Öncelİkle herkese merhabalar.foruma yenİ katildim ve sÜrÜcÜ kursu İŞletmecİlİĞİ İle meŞgulÜm.katki saĞlayan herkesİn emeĞİne saĞlik.oĞuz.

Sayın Knidos;
Aramıza hoş geldiniz.
Selamlar.

.

emlaksan
21-07-2009, 19:08
ArkadaŞlar,ben de yillardir karataŞ mevkİİsİne Ümİt baĞlayan yatirimcilardanim.517 ve 1273 parsellerde tek tapu yerlerİm mevcut.bu gÜn İtİbarİ İle eder fİyatlari nedİr?mevkİİlerİ gÜzel mİdİr?konu İle İlgİlİ bİlgİ rİca edİyor,saygilarimi sunuyorum.İyİ ÇaliŞmalar.:)

Sayın Knidos;
Yerlerinizin lokasyonlarını inceledikten sonra düşüncemi aktarmaya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

.

yasmus
21-07-2009, 20:45
sayın emlaksan ayaş konusundada bilginiz varsa yorum yaparmısınız teşekkürler

nadipo
21-07-2009, 22:35
Sayın emlaksan
Mamak-Doğukent projesi 1989 yılında 100 bin kişinin yaşaması için planlanmış.Aradan geçen 20 yıl içinde geçtiğimiz yıl 2-3 tane ev yapıldı.2023 ankara nazım imar planına göre de 2009 yılında mühye902 bitmiş olması gerekiyordu.Yine nazım imar planına göre 2009 yılı içinde yakupabdal projesine başlanarak 2009 yılı içinde proje için 50 trilyon para harcanması öngörülüyordu.Ama ortada hiçbir şey yok.Mühye 902 projesine 2005 yılında başlandı.170 hektarlık bir alanı kapsıyor.Yakupabdal-karataş bölgesi ise 3630 hektar lık bir alanı kapsıyor.Yani Mühye902 den 20 kat daha büyük bir alan.O da nazım imar planına göre 2017 de tamamlanmış olacak.Bana göre nazım imar planda yazan hedefler kağıt üzerinde kalmış durumda.Mahmatlı bölgesi içinde 2023 yılına kadar yani 14 yıl sonrası için o bölgede 50 bin kişinin yaşayacağı bir yaşam alanı olması planlanmakta.Bu hedef, bu belirlenen sürede gerçekleşirmi.Bence çok şüpheli.Çünkü yukarıdaki olumsuz örnekleri ortada.Benim vurgulamak istediğim ,maalesef planlanan ile gerçekleşen arasında çok büyük zaman farkı oluyor. Nazım imar planında karagedik için mahmatlı için veya ankaranın diğer bölgeleri için bir sürü planlar projeler öngörülmüş.Bana göre bunlar öngörü.Arzulanan şeyler.Ama bu arzulanan şeylerin nekadarı gerçekleşecek 2023 yılına geldiğimizde(Allah herkese uzun ömürler versin) hepbirlikte göreceğiz.
Selamlar.

sayın arkadasım,mahmatlının 2023 nazım planı ile ilgili bilgilerimi sizinle paylaşmak isterim.öncelikle bu plan hangi büyüksehir belediye başkanı döneminde çıktı?bunu çok iyi bilmek lazim...cevap:melih gökçek.... peki şuan büyüksehir belediye başkanı kim? cevap melih gökçek.... hadi bir bilgi daha vereyim... bu dönemde; geçmişte başlatmış olduğu bütün projeleri bitirecek...daha fazla söze gerek var mı?:)

shiftmen
22-07-2009, 00:08
sayın arkadasım,mahmatlının 2023 nazım planı ile ilgili bilgilerimi sizinle paylaşmak isterim.öncelikle bu plan hangi büyüksehir belediye başkanı döneminde çıktı?bunu çok iyi bilmek lazim...cevap:melih gökçek.... peki şuan büyüksehir belediye başkanı kim? cevap melih gökçek.... hadi bir bilgi daha vereyim... bu dönemde; geçmişte başlatmış olduğu bütün projeleri bitirecek...daha fazla söze gerek var mı?:)
Sayın nadipo,
Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok detaylı ve aydınlatıcı !! Bunları hiç düşünememiştim.
Teşekkürederim .

serpan
22-07-2009, 00:32
degerli arkadasım,bilgileriniz için teşekkür ederim ancak bir konuda size katılmıyorum.çünkü bugun ankaranin heryeri dogalgaz boru hatti ile döşeli hatta istanbul,izmir...vs... oturdugumuz apartmanlarin içi bütün yollar dogalgaz hatti ile döşeli.o yüzden bu konudaki bakış açınıza katılmak mümkün degil.Diger yandan konya yolu üzerinde yapılan projeleri bir daha araştırmanizi tavsiye ederim.örnegin karagedik başlıbaşına bir proje...hiçbir sorun olmadan onaylanmış imari bitmiş bir proje...oto galerilerinin yine konya yolu tarafına taşınması kesinleşmiş bir proje... mahmatlı toplu konut alanında tokinin arsa üretimi yapmasi resmi olarak yapılmış bir açıklamadır.ahiboz da depolama alanlari hergün çoğalmaktadır.konya yoluna ayda bir kere gidip gelin her seferinde oluşan değişiklikleri görebilirsiniz.arazinin yapısının çok güzel olmasi bu bölgeyi cazip kılıyor.gölbaşının hızla büyümesi ve yatırımcı kesimin sosyal durumu bu bölgelere olan ilgiyi artiriyor.eylul ayı ile birlikte bu bolgede hızlı bir hareketlenme olacagını düsünüyorum.fiyatların çok düşük olmasi ileriye dönük yatırım düsünenler için bu bölgeyi cazip kılıyor.mühye karatas yakupabdal bölgelerinin rant kavgasi sonucu bu hale geldigi herkesce malumdur.çankayanın dibinin yıllarca boş kalmasının başka açıklanabilir izahı yoktur.ben bu forumu takip eden arkadaşlara nereye yatırım yapmaları konusundan ziyade bildigim bölgelerdeki gelişmeleri aktarmaya çalışıyorum.ve hiçbir zaman farazi bir bilgiyi paylaşmıyorum.resmi bilgilerle degerlendirme yapıyorum.umarım bilgilerim arkadaşlar için yararlı olur.herkese hayırlı yatırımlar dilerim.saygılarımla....
sevgili nadipo vatandasim simdi siz dunyanin butun gelismis sehirlerindeki gaz sebekeleriyle ana dagitim ve nakil borularini bir tutamazsiniz kucuk sebekeler dahi gaz kacirma oldugu zamanlari gordunuz orneklerini istanbulda ankarada onlarca kisi oldu sanki binalarda bomba patlamis gibi bir haldeydi birde bunun yuzlerce buyuklugundeki ana nakil borularindan gelecek felaketi dusune biliyormusunuz abartmak gibi olmasin ama allah muhavaza butun mahalleyi yakar ve yikar zehirler onun icin dunyanin hic bir ulkesinde bu boru hatlarinin en az 2000 metre yakinina toplu konut falan yapilmaz zaten borunun gectigi bolge koruma altina alinir tellerle cevrilir geri kalanida yesil alan vs gibi kalir eger dediginiz gibi buralara toki ev yapacaksa bu gelecek olan bir facihaya davet demektir buna inanmak bile istemiyorum bunun sorumlusu kim olacak gokcekmi zaten adam oralara ev yapilana kadar yolunu bulmus gorevden gitmis olur sonra yuzlerce vatandasimizin cani yandiktan sonra yapanlara idam cezasi verilse ne olur ayni yalovadaki debremde yikilan evleri curuk yapan
mutahit gibi ona kalirsa mahallede benzin istasyonu dahi yasaktir avrupanin butun ulkelerini gezdim biliyorum bu istasyonlar (centre comverslerde) yani buyuk magzalarda sehir disina kurulmus is merkezlerinin biraz daha uzagina tehlike arz etmiyecek yerlere kurulur yani migros carfur gibi lutfen bir vatandas olarak buralara toplu konut projesi varsa itiraz edin engel olmaya calisin zavalli vatandaslari fitili her an icin eteslenmeye hazir bombanin ustunde oturtmayin yarin seninde benimde cok canim yana bilir birtek turkiye var ve o yurkiyeninde butun vatandaslarinin avrupalilar gibi insanca medeniyet ve gonul rahatligiyla yasamaya haki olmali onun icin sizde bunlari bir vatandas olarak dusuneceginizden hic supem yok kalin salicakla allah yardimciniz olsun allah sizi tefeciler cikarcilar ve rantncilarin gazabindan korusun yasasin TURKIYE ve butun vatandaslari:beurk:

emlaksan
22-07-2009, 01:00
Originally Posted by serpan
SN shiftmen haklisiniz siranin karatas muhuye ve yakup abdala geldigini butun ankarali biliyor ama dikkatleri baska bolgelere cekip buralari ucuza kapatip rant yapma ihtimallerini unutma careleri kalmadi bence bu bolgedeki arsalarini elinden cikartmaniza ve rantcilarin ekmegine bal surmenize bir vatandas olarak uzulurum nabukonun borusu toprak altindan gecer ve gider kimseler gormez borununda yakinina ne ticari nede nede oturma alanlari yapilmaz cok tehlikelidir patlamaya karsi yangina karsi burda kari olan sadece ordaki tarla sahipleridir bitti ondan sonrada oralardan tarim arazisinden baska birsey olmaz biraz mantikli dusunelim lutfen siz simdi gidipte patlamaya her zaman hazir bombanin ustune ev yapipta colugunuz cocugunuzla icinde rahat otura bilirmisiniz siz yerinizde kalip o borularin nasil rantcilarin arkasina gittigini seyretmeye hazirlanin sizin arsalariniz baskentin gelecek cok yakinda en degerli ve gozde yerleri oldugunu sakin unutmayiniz sakin olun ve sinemaya bakin vatandaslarimin cikarlarinin on planda olmasi benim en buyuk prensiptir salicakla kalin

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Serpan;
Ahiboz Mahmatlı çizgisinde yer alan Toplu Konut Alanlarına ayrılmış yerin, Lojistik Merkez, Depolama Alanlarına ayrılan yerin ve Ankara Ticaret Borsasının Projesi için belirlenmiş ve tapuları ATB ye devredilmiş yerlerin, patlamayla, tehlikeyle ve saireyle ne ilişkisi var söyler misiniz bana lütfen? Ahiboz ve Mahmatlıya gittiniz mi? Bölge son derece geniş bir araziye sahiptir. Samimiyetle ifade etmeliyim, izah etmek istediğiniz şeyi anlamakta güçlük çekiyorum. Ben planların uygulanacağı parselleri genel olarak biliyorum, dolayısıyla patlama-can tehlikesi-yangın vb. olaylar ile plan parselleri arasında ilişki kuramıyorum. Siz nasıl kuruyorsunuz? Diğer yandan şüphe yok ki hiç bir vatandaşımız bir doğalgaz faciası olmasını istemez, ne can ne de mal kaybı kabul edilebilir. Allah korusun. Sayın Shiftmen teknik bilgisiyle bizi aydınlatsın lütfen, Botaş bu taşıma hadiselerinde standartlar dahilinde çalışmıyor mu? Öyle sanıyorum ki gerekli önlemler alınıyordur. Sayın Serpan, anladığım kadarıyla Karataş ve Mühye tarafında yatırımınız var ve imar belirsizliği ile gecikmişliği canınızı sıkıyor. Sıkıntınızı bir çok kişi paylaşmaktadır. Bu güzide bölgenin haksızlığa uğradığını düşünüyorum. Ancak böyle olması, diğer yönlerde yürüyecek planları reddetmemize gerekçe olmamalı. Turkuaz bölgesindeki yapılaşmayı buna örnek verebiliriz. Üç sene evvel orada yapılaşma var mıydı? Nazım planda TK alanları olarak renklendirilen bu bölge ve çevresine imar uygulaması yapıldı. Yapılaşma süratle devam etti. Bu gösteriyor ki bazı yerlerde imar süreci hızlı işlerken, diğer bir yerde daha yavaş yada çok daha yavaş yürüyebiliyor. Şahsımda merak uyandıran bir diğer ifadeniz Ahiboz-Mahmatlı bölgesinde var olduğunu ifade ettiğiniz rantçılardır. Kimlerdir bu rantçılar paylaşır mısınız? Ankarada türlü spekülasyonların yapıldığı bir çok bölgeye şahit olduk, oluyoruz. Rantçıların cirit atmadığı geriye kalan neredeyse tek planlı bölge olan Ahiboz-Mahmatlı topraklarını, hayli uygun ve şişmemiş fiyatları sebebiyle önerdiğimizi biliyor musunuz? Bilgi denetimi Türkiye için çok yenidir ama bir o kadar da önemlidir.. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-07-2009, 01:26
sayın emlaksan ayaş konusundada bilginiz varsa yorum yaparmısınız teşekkürler

Sayın Yasmus;
Ayaş bölgesini biliyorum. Zaman zaman bölgeye gidiyorum. Bazı arazileri takip ediyorum. Genel bir inceleme yapıp düşüncelerimi paylaşırım. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

serpan
22-07-2009, 03:00
Originally Posted by serpan
SN shiftmen haklisiniz siranin karatas muhuye ve yakup abdala geldigini butun ankarali biliyor ama dikkatleri baska bolgelere cekip buralari ucuza kapatip rant yapma ihtimallerini unutma careleri kalmadi bence bu bolgedeki arsalarini elinden cikartmaniza ve rantcilarin ekmegine bal surmenize bir vatandas olarak uzulurum nabukonun borusu toprak altindan gecer ve gider kimseler gormez borununda yakinina ne ticari nede nede oturma alanlari yapilmaz cok tehlikelidir patlamaya karsi yangina karsi burda kari olan sadece ordaki tarla sahipleridir bitti ondan sonrada oralardan tarim arazisinden baska birsey olmaz biraz mantikli dusunelim lutfen siz simdi gidipte patlamaya her zaman hazir bombanin ustune ev yapipta colugunuz cocugunuzla icinde rahat otura bilirmisiniz siz yerinizde kalip o borularin nasil rantcilarin arkasina gittigini seyretmeye hazirlanin sizin arsalariniz baskentin gelecek cok yakinda en degerli ve gozde yerleri oldugunu sakin unutmayiniz sakin olun ve sinemaya bakin vatandaslarimin cikarlarinin on planda olmasi benim en buyuk prensiptir salicakla kalin

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Serpan;
Ahiboz Mahmatlı çizgisinde yer alan Toplu Konut Alanlarına ayrılmış yerin, Lojistik Merkez, Depolama Alanlarına ayrılan yerin ve Ankara Ticaret Borsasının Projesi için belirlenmiş ve tapuları ATB ye devredilmiş yerlerin, patlamayla, tehlikeyle ve saireyle ne ilişkisi var söyler misiniz bana lütfen? Ahiboz ve Mahmatlıya gittiniz mi? Bölge son derece geniş bir araziye sahiptir. Samimiyetle ifade etmeliyim, izah etmek istediğiniz şeyi anlamakta güçlük çekiyorum. Ben planların uygulanacağı parselleri genel olarak biliyorum, dolayısıyla aralarında bir ilişki kuramıyorum. Diğer yandan hiç şüphe yok ki hiç bir vatandaşımız bir doğalgaz faciası olmasını istemez, ne can ne de mal kaybı kabul edilebilir. Allah korusun. Sayın Shiftmen teknik bilgisiyle bizi aydınlatsın lütfen, Botaş bu taşıma hadiselerinde standartlar dahilinde çalışmıyor mu? Öyle sanıyorum ki gerekli önlemler alınıyordur. Son olarak Sayın Serpan, anladığım kadarıyla Karataş ve Mühye tarafında yatırımınız var ve imar belirsizliği ve gecikmişliği canınızı sıkıyor. Sıkıntınızı bir çok kişi paylaşmaktadır. Bu güzide bölgenin haksızlığa uğradığını düşünüyorum. Ancak böyle olması, diğer yönlerde yürüyecek planları reddetmemize gerekçe olmamalı. Turkuaz bölgesindeki yapılaşmayı buna örnek verebiliriz. Üç sene evvel orada yapılaşma var mıydı? Nazım planda TK alanları olarak renklendirilen bu bölge ve çevresine imar uygulaması yapıldı. Yapılaşma süratle devam etti. Bu gösteriyorki bazı yerlerde imar süreci hızlı işlerken, diğer bir yerde daha yavaş yada çok daha yavaş yürüyebiliyor.
Selamlar,
Serhan

.

SN SERHAN BEY sizlerden ozur dileyerek sadece soylenenler dahilinde yazdim tabiki siz benden cok cok daha iyi biliyor ve takip ediyorsunuz ben ne o projeleri biliyorum nede gordum anlatmak istedigim ve vatandaslarim icin korktugum seyleri dile getirmek istedim yoksa malin allah beasini versin yerinde kalsin benim o bolgelerdede arsam var ama bana dunyayi verseler bir gariban vatandasimi eger bolge tehlikeliyse vermemde oturtmamda benim yaratilisima aykiridir birde anlatilanlara gore sanki hemen boru hattinin ustunde toki ev yapiyormus gibi geldi bana ve hayretler icinde kaldim kendimi bir an dogal gaz boru hati manzarali bir evin balkonunda hissettim ve tuylerim urperdi ve ayni zamanda tum mahalle ve tesis sakinleride dusununce umarim anliyorsunuzdur beni yoksa amacim ne muhiyenin nede diger bolgeleri cikisi inisi degil lanet olsun benim butun amacim insanlarin colugunun cocugunun rizkindan kesip ekonomi yapip butun hayatini kole gibi calisarak aldigi evin iyi cennet misali ve huzur icinde bir evde gecirmesini istiyorum bu turkiye cumhuriyetinde yasayan butun insanlar icin ayni olmasini istiyorum sizlerden ozur dilerim baska bir amacim yok garibanligin fakirligin ne demek oldugunu iyi bilirim yani demek istedigim sizin gibi insanlara guveniyorum biliyorumki siz yanlis hic bir yorumunuzu gormedim ve simdi anladimki guvenilir yerler onun icin rahat edebilirim eger mumkunse oralarin ve projelerin haritalarini gosterebilirmisiniz tesekurler affiniza siginiyorum kalin salicakla:cool:

nadipo
22-07-2009, 19:11
teşekkür.....
öncelikle yazılarını yaklaşık 3 yıldır takip ettiğim sayın serhan beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.bilmeyen arkadaşlar için anlatayım:sayın serhan bey yazılarında tamamen doğru ve dürüstce bilgilerini paylaşmaktadır.hiçbir manüpülatif habere yer vermemektedir ve bence mesleğinin en dürüst örneklerinden bir şahsiyettir.bilgilerinden çok yararlandım ve hiçbir zaman hayalkırıklığına uğramadım.bildiklerimide kendisi ile paylaştım.hiçbir sekilde direk bir yönlendirme veya pazarlama vb yaklaşımlarda bulunmadı.tamamen dogru bildigi bilgileri bizlerle paylaştı.bazen bu bilgilerin bir danışmanlık ücreti karşılığında bile elde edilemeyeceğini düsünmüsümdür.kendisine hepinizin huzurunda yıllardir yapmış olduğu doğru ve dürüst bilgi paylaşımı için sonsuz teşekkür ediyorum.ve tüm emlakçıların artık umut pazarlamak yerine bilgi pazarlamalarini diliyorum....saygılarımla...

emlaksan
23-07-2009, 10:44
SN SERHAN BEY sizlerden ozur dileyerek sadece soylenenler dahilinde yazdim tabiki siz benden cok cok daha iyi biliyor ve takip ediyorsunuz ben ne o projeleri biliyorum nede gordum anlatmak istedigim ve vatandaslarim icin korktugum seyleri dile getirmek istedim yoksa malin allah beasini versin yerinde kalsin benim o bolgelerdede arsam var ama bana dunyayi verseler bir gariban vatandasimi eger bolge tehlikeliyse vermemde oturtmamda benim yaratilisima aykiridir birde anlatilanlara gore sanki hemen boru hattinin ustunde toki ev yapiyormus gibi geldi bana ve hayretler icinde kaldim kendimi bir an dogal gaz boru hati manzarali bir evin balkonunda hissettim ve tuylerim urperdi ve ayni zamanda tum mahalle ve tesis sakinleride dusununce umarim anliyorsunuzdur beni yoksa amacim ne muhiyenin nede diger bolgeleri cikisi inisi degil lanet olsun benim butun amacim insanlarin colugunun cocugunun rizkindan kesip ekonomi yapip butun hayatini kole gibi calisarak aldigi evin iyi cennet misali ve huzur icinde bir evde gecirmesini istiyorum bu turkiye cumhuriyetinde yasayan butun insanlar icin ayni olmasini istiyorum sizlerden ozur dilerim baska bir amacim yok garibanligin fakirligin ne demek oldugunu iyi bilirim yani demek istedigim sizin gibi insanlara guveniyorum biliyorumki siz yanlis hic bir yorumunuzu gormedim ve simdi anladimki guvenilir yerler onun icin rahat edebilirim eger mumkunse oralarin ve projelerin haritalarini gosterebilirmisiniz tesekurler affiniza siginiyorum kalin salicakla:cool:

Sayın Serpan;
Rica ederim, sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş. Önemli olan konu hakkında bilgi akışının doğru olarak sağlanmasıdır. Hepimiz edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi bu sayfalara aktararak, paylaşıyoruz. Her düşünce, her satır önemlidir. Çünkü girilen her data tartışılabiliyor. Hata yada yanlış anlama varsa düzeltilmesi de olasılık dahili. Bunun bir kazanç olduğunu zannediyorum. Toplum güvenliğiyle ilgili hassasiyetinize teşekkür ederim. Size sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
23-07-2009, 10:59
teşekkür.....
öncelikle yazılarını yaklaşık 3 yıldır takip ettiğim sayın serhan beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.bilmeyen arkadaşlar için anlatayım:sayın serhan bey yazılarında tamamen doğru ve dürüstce bilgilerini paylaşmaktadır.hiçbir manüpülatif habere yer vermemektedir ve bence mesleğinin en dürüst örneklerinden bir şahsiyettir.bilgilerinden çok yararlandım ve hiçbir zaman hayalkırıklığına uğramadım.bildiklerimide kendisi ile paylaştım.hiçbir sekilde direk bir yönlendirme veya pazarlama vb yaklaşımlarda bulunmadı.tamamen dogru bildigi bilgileri bizlerle paylaştı.bazen bu bilgilerin bir danışmanlık ücreti karşılığında bile elde edilemeyeceğini düsünmüsümdür.kendisine hepinizin huzurunda yıllardir yapmış olduğu doğru ve dürüst bilgi paylaşımı için sonsuz teşekkür ediyorum.ve tüm emlakçıların artık umut pazarlamak yerine bilgi pazarlamalarini diliyorum....saygılarımla...

Sayın Nadipo;
Şahsıma duyduğunuz güven ve güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Ayrıca bilgi paylaşımınız içinde öyle. Bende yazınız vesile, forum sayfalarına bilgi ve tecrübelerini aktaran tüm dostlarımıza, teşekkür ediyorum.
Selam ve saygılarımla.
Serhan

.

mehmet5656
23-07-2009, 11:21
Herkese Slm

Hisse.net teki yorumları uzun zamandır okuyorum. Emlak işinde hepinizden öğreneceğimiz çok şeyler var. Yapracık bölgesinde kadımezarı mevkiinde 8 nolu adada 550 m2 lik imarlı bir villa arsası almıştım 3 yıl önce 80 bin tl ye. Şu an bu arsanın fiyatı ne civardadır?Sizce burayı elimde tutayım mı?Yoksa satıp başka bir bölgeye mi yatırım yapmalıyım.Saygılarımla.Mehmet

Yatirimci...
24-07-2009, 11:37
Bu nabucco projesi bir kaç gundur sürekli konusuluyor
Biz daha önce oğulbey'de bir kaç yatirim yapmiştik derindere mevki var ahiboz'a dogru giderken yol kenari bir tarla buradaki tarla ne kadar degerlenir

emlaksan
24-07-2009, 12:25
Sayın Yatırımcı;
Bahsettiğiniz yer kuvvetle muhtemel lojistik-ticari depolama alanı planlıdır. Yola yakın konumunu ek avantaj olarak göz önünde bulundurmak durumundayız. Dolayısıyla sizi her şarrta memnun bırakacağını düşünüyorum. Nabucco projesini ülke kaynaklarına gelir kazanımı olarak algılarken, Oğulbey, Ahiboz, Mahmatlı bölgelerini - var olan plan projeler - açısından kendilerine ziyadesiyle yeter görebiliriz.
Selamlar,
Serhan

.

Yatirimci...
24-07-2009, 12:54
Çok teşekkur ederim serhan bey,
Bundan 15-20 yil öncesinde bahsettigim tarlanin belli bir kısmı karayollarina geçmiş(3-4 dönüm'ü sanirim)yol olarak mevki olarak güzel bir yer'de nabucco projesi depolama alanlari projesinden öncede yol kenari oldugu için güzel bir konuma sahipdi benim merak ettigim bu projeler ne kadar etkileyecegiydi ki bunada siz cevap verdiniz...

emlaksan
24-07-2009, 12:59
Çok teşekkur ederim serhan bey,
Bundan 15-20 yil öncesinde bahsettigim tarlanin belli bir kısmı karayollarina geçmiş(3-4 dönüm'ü sanirim)yol olarak mevki olarak güzel bir yer'de nabucco projesi depolama alanlari projesinden öncede yol kenari oldugu için güzel bir konuma sahipdi benim merak ettigim bu projeler ne kadar etkileyecegiydi ki bunada siz cevap verdiniz...

Rica ederim Sayın Yatırımcı,
Selamlar.

.

emlaksan
24-07-2009, 13:10

Merhaba Sayın Preatoria;
İncelemeyi bitirdim. Ulaştığım sonuç, maalesef, duyumların doğru olduğunu ortaya koydu. Plan Ha / 70 dir. Hatırlarsanız eski plan yargı kararıyla iptal edilmişti. İptal edilen planda E=1 di. Sonrasında yeni plan yapıldı. 5000 liktir. Henüz askıya çıkarılmadı. Emsali düşüktür. Bilgilerinizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

.

uprelude
24-07-2009, 13:12
sn.emlaksan,

çayyolu ilko yapı kooperatifi için düşünceniz nedir, bir de 100.000 tl bütçe ile 5 yıl vadeli bir arsa yatırımı düşünsek sizce nereler uygundur?